Ragožiuose naujus namus atrado egzotiškas Kamerūno ožiukas vardu Dzingulis

Ragožiuose naujus namus atrado egzotiškas Kamerūno ožiukas vardu Dzingulis
RGS 05
2019-09-05 14:09 2019

Kaip skelbia Lietuvos zoologijos sodas, Kamerūninės ožkos daug kur laikomos kaip augintiniai ar kompanionai, tačiau puikiai tinka ir ūkinėms reikmėms. Tai labai mažos ožkytės, kurios užauga tik iki 58 cm dydžio, tačiau tvirto sudėjimo, stambiais kaulais.

Tokia ožkytė, o tiksliau ožiukas vyrukas, vardu Dzingulis, naujus namus atrado Jonavos rajone, Ragožių kaime. Jubiliejaus proga tokį egzotinį gyvūną dovanų gavo Aldona Nacevičienė, o „tokios“ dovanos autorius, pašnekovės ilgametis draugas, Kauno garbės pilietis Gediminas Žemaitis, kuris, pasak Aldonos, tiesiog paprastų dovanų nedovanoja.  

„Tas ožiukas atkeliavo  mano jubiliejaus proga. Mes su Gediminu seni draugai ir šį ožiuką jis man įteikė kaip dovaną, kuri truputį vėlavo. Ožiukas gimė gegužės 28 d., tad negalėjo nuo mamos jo paimti. Ir tik neseniai, praėjusį šeštadienį, jį atvežė. Dabar sėkmingai jį auginam, o mus supa malonūs rūpesteliai“, - pasakojo ragožiškė Aldona Nacevičienė.

A. Nacevičienė galvojo, kad ožiukas bus mažesnis, bet nesitikėjo, kad toks stiprus, nors jam tik trys mėnesiai. Pats didžiausias džiaugsmas – pašnekovės anūkams: „Kai vaikai džiaugiasi, mes iš paskos džiaugiamės“.

Ožiukas Dzingulis judrus, žvalus, ėdrus ir labai bendraujantis, pasakoja ponia Aldona. Jei jis lieka vienas, garsiai mekena ir reikalauja dėmesio.

Naujasis Ragožių gyventojas ėda viską, kas užauga šeimininkų darže, o mėgstamiausias skanėstas –vynuogės.

Dzingulis apgyvendintas laikiname aptvare, tačiau ponios Aldonos šeimyna žada augintiniui atiduoti visą erdvų nuosavo namo kiemą, tik pirma jį reikia aptverti. „Čia bus visos valdos jo“, - šypsosi egzotinės dovanos šeimininkė.

Nepaprastas augintis turi ir pasą, kuriame įrašyta jo rūšis - Kamerūno ožiukas, pavardė –Dekoratyvinis, vardas – Dzingulis, pilietybė – lietuvis, lytis – vyrukas, gimimo data bei vieta ir kiti duomenys, bylojantys, kad ši gyvūnų rūšis įrašyta į Lietuvos raudonąją knygą kaip nykstanti.  

Šios ožkos yra kilusios iš Afrikos, pirmą kartą atvežtos į Švediją ir Vokietiją kaip egzotiniai gyvūnai, vėliau paplito ir visoje Europoje. Pasižymėdamos savo atsparumu ir stiprumu, jos lengvai prisitaikė prie įvairių laikymo sąlygų ir klimato. Tai labai socialios ir draugiškos ožkytės, mėgstančios didelę kompaniją.

Šeimos asmeninio archyvo ir jonavoszinios.lt nuotraukos

 

Portalo jonavoszinios.lt informaciją skelbti, atgaminti, atkurti, reprodukuoti ar kitaip plagijuoti kitose visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose, be raštiško ar žodinio UAB "Jonavos žinios" sutikimo draudžiama. Visos teisės saugomos.

Nuotraukų galerija

Panašūs straipsniai

Kūreno krosnį, sudegino namus...

Kūreno krosnį, sudegino namus...

Atvėsus orams ugniagesiai šalyje pirmieji sužino apie kūrenimo sezono pradžią. Gaisrai dėl netvarkingų krosnių, židinių ir dūmtraukių šį rudenį jau sunaikino ar apgadino ne vieną dešimtį gyvenamųjų namų....

Vaikas bėga iš namų: bausti ar padėti?

Vaikas bėga iš namų: bausti ar padėti?

Rodos, šeimai nieko netrūksta, bet staiga žinia lyg iš giedro dangaus – vaikas pabėgo iš namų. Kodėl vaikas, paauglys taip elgiasi, ką savo elgesiu nori pasakyti, ar vaikai bėga iš namų, kuriuose gera, kaip ...

Socialinių tinklų kultūra: kaip bendraujame gatvėje, taip ir virtualiai?

Socialinių tinklų kultūra: kaip bendraujame gatvėje, taip ir virtualiai?

Socialiniai tinklai – virtualios erdvės, sujungiančios milijonus žmonių iš viso pasaulio. Kaip ir gyvenime, taip ir socialiniuose tinkluose yra tam tikros bendravimo taisyklės. Apie tai, kaip tinkamai juose ...

Darbymečiui artėjant: rekreacinės kelionės Lietuvos pašonėje

Darbymečiui artėjant: rekreacinės kelionės Lietuvos pašonėje

Kalėdinis sezonas asocijuojasi ne tik su maloniomis akimirkomis artimųjų draugijoje, bet ir su stresu. Iki palaimingų akimirkų su šeima dažniausiai tenka atlaikyti kelis intensyvius mėnesius darbe, kurie ner...

V. Denisenko: informacinis karas, kaip ir realus, gali žudyti

V. Denisenko: informacinis karas, kaip ir realus, gali žudyti

Informacinis karas ir propaganda – reiškiniai, kurie, atrodo, turėtų išskirtinai dominti tik žurnalistus, komunikacijos ar informacijos ekspertus, tačiau šiandien taip nėra. „Su propaganda susid...

Ji išdrįso kreiptis pagalbos. O tu? Jaudinanti Lauros istorija

Ji išdrįso kreiptis pagalbos. O tu? Jaudinanti Lauros istorija

Tarptautinių tyrimų duomenimis, alkoholio žalos kitiems nei geriantysis rodikliai Lietuvoje yra vieni aukščiausių – vienokio ar kitokio pobūdžio alkoholio žalą Lietuvoje patiria maždaug kas antras suaugęs gy...