Rajono meras: "Šių metų biudžetas - švietimo, kultūros, sporto, infrastruktūros biudžetas"

Rajono meras:
SAU 26
2018-01-26 13:03 2018

Kiekvienų metų pradžioje savivaldybėse planuojami ir tvirtinami einamųjų metų biudžetai. Mūsų rajono biudžeto tvirtinimas rajono taryboje numatytas vasario 8 dieną. Kuo įdomus šių metų biudžetas, kuo jis išskirtinis? Turbūt nesuklysiu sakydamas, kad įdomiausia biudžeto dalis –asignavimai investicijoms, remontams ir įsipareigojimams. Šias sritis ir norėčiau apžvelgti.

Šiais metais biudžeto projekte numatyti išties įspūdingi asignavimai švietimui, o konkrečiau – mokyklų renovacijai. Pagaliau renovacijos sulauks Jeronimo Ralio ir Senamiesčio gimnazijos. Numatoma ne tik pradėti gimnazijų fasadų apšiltinimo darbus, tačiau iš dalies investuoti ir į vidaus remonto darbus. J. Ralio gimnazijoje prasidės sporto salės, persirengimo kambarių ir dušų remonto darbai. Senamiesčio gimnazijoje bus atnaujintos grindų dangos, bus nupirkta atitinkama įranga vienai gamtos mokslų klasei. Atsižvelgta į Justino Vareikio progimnazijos bėdas ir jau šiais metais planuojame suremontuoti visą mokyklos stogą, t. y. mokyklos išorės renovacijos darbai bus pradėti nuo opiausios problemos. Nelieka pamirštos ir kitos švietimo įstaigos. Pavyzdžiui, planuojame suremontuoti ir atnaujinti Suaugusiųjų švietimo centro aktų salę, kurioje nuolat vyksta kultūriniai renginiai. Pradėsime ir „Neries“ pagrindinės mokyklos remonto darbus, susijusius su neįgaliųjų vaikų integracijos proceso gerinimu, t. y. su jų perkėlimu į „Neries“ mokyklą, tam tikslui pritaikant vieno korpuso dalį. Nelieka pamirštos kaimų mokyklos. Nežiūrint į tai, kad biudžete kiekvienais metais numatomos lėšos visų mokyklų einamajam remontui, pasinaudodami ES struktūriniais fondais papildomai investuosime į Šveicarijos ir Užusalių mokyklų remontą ir atnaujinimą. Nors Ruklos Jono Stanislausko mokykla iš esmės atnaujinta, tačiau ji turi ir toliau būti miestelio gyventojų traukos centru ne tik švietimo, bet ir sporto srityje. Čia planuojama atnaujinti mokyklos sporto aikštyną. Ir toliau neapleisime ikimokyklinio ugdymo įstaigų – darželių. „Bitutėje“ įrengsime keturias naujas grupes, t. y., padidinsime bendrą darželinukams skirtų vietų skaičių. Šiais metais kiekvienas miesto darželis taip pat sulauks tikslinio finansavimo kelių grupių atnaujinimui – remontui, baldams. Net neabejoju, kad ir ateinančioje kadencijoje toks dėmesys švietimui išliks nepakitęs.

Tęsiame investicijas į kultūros infrastruktūros atnaujinimą. Praeitais metais atnaujinome Jonavos kultūros centro didžiąją salę, tačiau dar trūksta naujos garso ir vaizdo įrangos. Ji bus nupirkta ir sumontuota šiais metais. Per valstybės investicijų programą tęsime ir pačio kultūros centro pastato atnaujinimą, pagaliau pradėdami pastato išorės apšiltinimo darbus. Jau šiais metais pajudėsime ir su Ruklos kultūros centro atnaujinimo darbais. Planuojame šiais metais pradėti ir Bukonių kultūros centro pastato atnaujinimo darbus. Toliau tęsime Jonavos krašto muziejaus istorijos skyriaus remonto darbus – tam biudžete taip pat numatytos lėšos.

Planuojame baigti Viešosios bibliotekos atnaujinimą. Jau greitai visi skaitytojai bus pasitinkami suremontuotose patalpose, kuriose įrengtos naujos knygų lentynos.

Parama sportui, sporto infrastruktūros plėtra – vienas svarbiausių mūsų prioritetų. Joninių slėnis ir slidinėjimo trasa, sporto arena, atnaujinami mokyklų stadionai – visa tai ne tik pasiteisina, bet ir viršija mūsų lūkesčius, nes po truputį tampame sporto miestu, į kurį gali lygiuotis net ir didesni miestai. Nesustojame ne tik plėtodami paramą sporto klubams, bet ir investuodami į sporto infrastruktūros atnaujinimą. Daugelis jonaviečių pastebėjo, kad per kelis metus sparčiai pajudėjome su centrinio miesto stadiono rekonstrukcijos darbais: pakeitėme dirbtinės dangos stadioną, žiūrovų tribūnas, taip pat įrengėme stadiono apšvietimą bei baigiame visos tvoros keitimo darbus. Planuojame, kad per ateinančius kelis metus pastatysime visiškai naujas, modernias ir iš dalies dengtas tribūnas, kuriose žiūrovai galės didžiuotis futbolo klubo „Jonava“ pergalėmis. Atidarę sporto areną, nepamirštame ir senojo sporto centro pastato. Jeigu nevėluos ES fondų finansavimo programa, šiais metais renovuosime jame esančią sporto salę, persirengimo kambarius, net centrinį įėjimą. Tikiuosi, kad dauguma jonaviečių jau spėjo aplankyti rekonstruotą baseiną. Norisi išduoti paslaptį: šiais metais ketiname suprojektuoti, o 2019 metais pradėti naujojo miesto baseino statybas. Kol kas vieta nėra patvirtinta, tačiau net neabejoju, kad Rimkų mikrorajono gyventojai apsidžiaugtų, jeigu baseinas išdygtų pas juos.

Besidžiaugdami naujomis Rimkų mikrorajono gatvėmis, negalime pamiršti, kad ir likusi miesto dalis turi būti prižiūrima. Šiais metais planuojame pradėti Prezidento gatvės rekonstrukciją, kuri apims ne tik asfalto dangos, pėsčiųjų ir dviračių takus, tačiau ir medžių, apšvietimo atnaujinimą. Šiais metais baigsime pėsčiųjų tilto per Žeimių gatvę nuo Sporto arenos projektavimą, o 2019 metais inicijuosime ir jo statybos pradžią. Abejojantiems ir skeptiškai nusiteikusiems dėl pėsčiųjų tilto reikalingumo galiu pasakyti, kad šis tiltas – būtina detalė toliau plėtojant miesto dviračių takų, poilsio zonų infrastruktūrą. Tolimesniuose planuose jau statant tiltą – tiesti dviračių ir pėsčiųjų takus nuo jo per Kosmonautų gatvės kvartalą iki Lietavos gatvės, o šalia kurti poilsio ir aktyvaus sporto zonas. Jeigu jau palietėme dviračių takų plėtros temą, tai tikiuosi, kad dauguma jonaviečių spėjo pasidžiaugti dviračių tako nuo Panerių iki Laukagalių gatvės sujungimu, kurį įrengėme praėjusių metų pabaigoje. Šiais metais planuojame dar du papildomus sujungimus: pirmasis –dviračių tako pratęsimas nuo J. Ralio gimnazijos iki Žeimių gatvės, o antrasis – nuo Šaltinio gatvės link Žeimių gatvės ir miesto kapinių. Atsižvelgdami į gyventojų pastabas pagaliau pradėsime ir dviračių takų apšvietimo darbus tose vietose, kuriose yra didžiausi pėsčiųjų, dviratininkų ir sporto entuziastų srautai.
Ypatingai džiaugiuosi, kad laikomės įsipareigojimų, susijusių su daugiabučių kiemų atnaujinimu. Šiais metais tam skirsime rekordišką sumą – pusę milijono eurų. Pagrindinė kryptis – tai Rimkų mikrorajonas. Didžiausias dėmesys bus skiriamas tokiems kiemams, kur galima įrengti naujas, erdvias automobilių stovėjimo aikšteles arba ženkliai padidinti jau esančias, kuriose savo automobilius galės parkuoti iš karto kelių daugiabučių gyventojai.

Džiugu, kad nepasitvirtino nuogąstavimai dėl lėšų stygiaus pradėti Ramybės parko įrengimą. Šiais metais planuojame įrengti takelius, suoliukus, apšvietimą. Taip pat dėmesį skirsime ir parke esantiems medžiams.

Šiais metais užbaigsime ir miesto gatvių apšvietimo modernizavimą, ypatingą dėmesį skirdami centrinėms gatvėms, kuriose ne tik pakeisime senąsias lempas naujomis, bet ir apšvietimo stulpus.

Sveikatos priežiūra visada buvo ir liks mūsų prioritetų sąraše. Šiais metais pradėsime Vaikų ligų skyriaus vidaus patalpų remontą – visas pajėgas nukreipsime vaikų palatų remontui ir atnaujinimui, sanitariniams mazgams. Pirminės sveikatos priežiūros srityje pasinaudodami ES fondais atnaujinsime dalį įrangos. Visuomenės sveikata – dar viena sritis, kuriai skiriame daug dėmesio. ES fondų dėka kelis metus galėsime padidinti įvairių sveikatinimo programų finansavimą, t. y., dar daugiau Jonavos gyventojų galės nemokamai sportuoti, mokytis sveiko gyvenimo būdo.

Nelieka užmirštos ir kaimų seniūnijos. Kiekvienai seniūnijai dvigubai padidinome asignavimus investicijoms. Seniūnai, įvertindami prioritetus, jau planuoja, kur panaudos šias lėšas. Būdami realistai suprantame, kad negalime išasfaltuoti visų kelių, o esantiems žvyrkeliams reikia priežiūros ir remonto, todėl nuo 2018 metų beveik dvigubai daugiau lėšų planuojame skirti jų tvarkymui.

Džiugu, kad į mūsų beglobius keturkojus nežiūrime tik epizodiškai. Jeigu praeitais metais pradėjome finansiškai remti gyvūnų globa užsiimančias nevyriausybines organizacijas, tai šiemet numatome lėšas jų patalpoms įrengti, nuolatinei veiklai remti ir net gyvūnų kapinėms įrengti.

Taigi, kaip matome, 2018 metų biudžeto projektas iš tiesų yra nukreiptas į švietimą, kultūrą, sportą, infrastruktūrą. Jis taip pat yra tęstinis, įpareigojantis keliems metams į priekį, nes ne vienas projektas turės būti tęsiamas ir 2019, ir 2020 metais. Tikiuosi, kad tokį biudžetą ir tokius numatomus darbus vieningai parems visi rajono tarybos nariai suprasdami, kad tik nuolat gerindami miesto ir rajono gyventojų gyvenamąją aplinką, infrastruktūrą, mes parodysime, kad šis miestas, šis rajonas tampa naujų galimybių miestu. Miestu, tinkamu gyventi visiems.


Savivaldybės meras Eugenijus Sabutis

Nuotrauka Rimgaudo Budrio

Panašūs straipsniai

Dėl laisvų vietų miesto ikimokyklinio ugdymo grupėse ir naujų ikimokyklinio / priešmokyklinio ugdymo grupių formavimo 2019-2020 m. m.

Dėl laisvų vietų miesto ikimokyklinio ugdymo grupėse ir naujų ikimokyklinio / priešmokyklinio ugdymo grupių formavimo 2019-2020 m. m.

Informuojame, kad, 2019 m. vasario 1 d. duomenimis, miesto ikimokyklinio ugdymo grupėse (1-6 metų vaikams) laisvų vietų nėra. Elektroninėje centralizuoto vaikų priėmimo į darželius sistemoje informacija ...

Dėl laisvų vietų miesto ikimokyklinio ugdymo grupėse ir naujų ikimokyklinio / priešmokyklinio ugdymo grupių formavimo 2019-2020 m. m.

Dėl laisvų vietų miesto ikimokyklinio ugdymo grupėse ir naujų ikimokyklinio / priešmokyklinio ugdymo grupių formavimo 2019-2020 m. m.

Informuojame, kad, 2019 m. gegužės 2 d. duomenimis, miesto ikimokyklinio ugdymo grupėse (1-6 metų vaikams) laisvų vietų nėra. Elektroninėje centralizuoto vaikų priėmimo į darželius sistemoje informacija ...

Dėl laisvų vietų miesto ikimokyklinio ugdymo grupėse ir naujų ikimokyklinio / priešmokyklinio ugdymo grupių formavimo 2019-2020 m. m.

Dėl laisvų vietų miesto ikimokyklinio ugdymo grupėse ir naujų ikimokyklinio / priešmokyklinio ugdymo grupių formavimo 2019-2020 m. m.

Informuojame, kad, 2019 m. kovo 1 d. duomenimis, miesto ikimokyklinio ugdymo grupėse (1-6 metų vaikams) laisvų vietų nėra. Elektroninėje centralizuoto vaikų priėmimo į darželius sistemoje informacija api...

Dėl Jonavos rajono savivaldybės ikimokyklinio ir  (ar) priešmokyklinio ugdymo grupių veiklos 2019 metų vasarą ir laisvų vietų miesto ikimokyklinio ugdymo grupėse

Dėl Jonavos rajono savivaldybės ikimokyklinio ir (ar) priešmokyklinio ugdymo grupių veiklos 2019 metų vasarą ir laisvų vietų miesto ikimokyklinio ugdymo grupėse

Vadovaujantis Jonavos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus 2019 m. gegužės 17 d. įsakymu Nr. 13B-584 „Dėl Jonavos rajono savivaldybės ikimokyklinio ir (ar) priešmokyklinio ugdymo grupių veiklos 2019 ...

Jonavos rajono savivaldybėje startuoja projektas „Lyderių laikas 3“

Jonavos rajono savivaldybėje startuoja projektas „Lyderių laikas 3“

Šis projektas – tai nacionalinė iniciatyva, siekianti tobulinti ugdymo įstaigų vadybos praktiką bei besimokančiųjų mokymosi kokybę, kad mokyklų (profesinio rengimo, bendrojo ir neformaliojo ugdymo), savivaldybių...

Skelbiamas Jonavos rajono savivaldybės vaikų vasaros poilsio ir užimtumo programų 2019 m. rėmimo konkursas

Skelbiamas Jonavos rajono savivaldybės vaikų vasaros poilsio ir užimtumo programų 2019 m. rėmimo konkursas

Vadovaujantis Jonavos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus 2019 m. vasario 28 d. įsakymu Nr. 13B-240 „Dėl Jonavos rajono savivaldybės vaikų vasaros poilsio ir užimtumo programų konkurso 2019 metais“,...

Dialogas bus tęsiamas

Dialogas bus tęsiamas

Praėjusį trečiadienį su rajono meru Mindaugu Sinkevičiumi susitikti atvyko Kauno LEZ vadovas Vytautas Petružis, pardavimų ir marketingo direktorius Tomas Buzas, UAB „Kauno LEZ infrastruktūra“ technikos direktori...

Įsibėgėja projekto „Lyderių laikas 3“ veiklos Jonavos rajono savivaldybėje

Įsibėgėja projekto „Lyderių laikas 3“ veiklos Jonavos rajono savivaldybėje

Kovo mėnesį prasidėjo projekto „Lyderių laikas 3“ trečiojo savivaldybių srauto savivaldybių kūrybinių komandų mokomieji konsultaciniai renginiai. Jų metu komandos nariai, padedami konsultantų, kurs savo savivald...

Jonavos miesto bažnyčios laukia reikšmingi pokyčiai

Jonavos miesto bažnyčios laukia reikšmingi pokyčiai 2

Liepos pradžioje rajono meras Mindaugas Sinkevičius susitiko su Jonavos dekanu kun. Virginijumi Birjotu aptarti pagrindinės miesto – Šv. apaštalo Jokūbo – bažnyčios laukiančių pokyčių. „Iš šalia...

Baigtas projektas „Lietuvos ir Lenkijos jaunimo užimtumo skatinimas, gebėjimų ir darbo įgūdžių stiprinimas”

Baigtas projektas „Lietuvos ir Lenkijos jaunimo užimtumo skatinimas, gebėjimų ir darbo įgūdžių stiprinimas”

Jonavos rajono savivaldybės administracija (pagrindinis paramos gavėjas) kartu su partneriu – Punsko valsčiumi (Lenkija) (Gmina Punsk, Sejnenski Powiat, Podlaskie Voivodeship, Polska – ...

Dalyvauta koncerte, skirtame artėjančiam Grigorijaus Kanovičiaus jubiliejui

Dalyvauta koncerte, skirtame artėjančiam Grigorijaus Kanovičiaus jubiliejui

Š. m. vasario 27 d. Vilniuje, Vaidilos teatre, vyko renginys Grigorijui Kanovičiui pagerbti, pažymint artėjantį rašytojo 90-ties metų jubiliejų. Smagu, kad koncerto vedantysis susirinkusiai...

Birželio 3-ioji – Sąjūdžio diena

Birželio 3-ioji – Sąjūdžio diena

1988 m. birželio 3 d. Vilniuje, Mokslų akademijoje, įvyko Sąjūdžio susirinkimas, tą dieną įkurtas Sąjūdžio judėjimas – Lietuvos atgimimo variklis, paskatinęs 1990 m. kovo 11-ąją paskelbti Lietuvos nepriklausomyb...

Pasirašyta partnerystės tarp Jonavos rajono ir Xuzhou (Kinija) savivaldybių sutartis

Pasirašyta partnerystės tarp Jonavos rajono ir Xuzhou (Kinija) savivaldybių sutartis

Praėjusį pirmadienį Jonavos rajono savivaldybėje lankėsi Xuzhou miesto savivaldybės (Kinijos Liaudies Respublika) atstovai pasirašyti partnerystės sutarties. Juos sutiko Jonavos rajono savivaldybės meras Mindaug...

Šiandien - Premjero vizitas Jonavoje

Šiandien - Premjero vizitas Jonavoje

Į Jonavą šiandien atvyksta Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis. Vyriausybės vadovas ir jo delegacija susitiks su rajono meru Mindaugu Sinkevičiumi (bus diskutuojama apie Jonavos miesto pietrytinį aplinkkelį...

Skelbiamas konkursas Jonavos suaugusiųjų ir Jaunimo mokymo centro direktoriaus pareigoms eiti

Skelbiamas konkursas Jonavos suaugusiųjų ir Jaunimo mokymo centro direktoriaus pareigoms eiti

Jonavos rajono savivaldybė skelbia konkursą Jonavos suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centro direktoriaus pareigoms eiti. Direktorius privalo: turėti aukštąjį universitetinį ar jam lyg...

Skelbiamas konkursas Jonavos Jeronimo Ralio gimnazijos direktoriaus pareigoms eiti

Skelbiamas konkursas Jonavos Jeronimo Ralio gimnazijos direktoriaus pareigoms eiti

Jonavos rajono savivaldybė skelbia konkursą Jonavos Jeronimo Ralio gimnazijos direktoriaus pareigoms eiti. Direktorius privalo: turėti aukštąjį universitetinį ar jam lygia...