Rajono meras: "Šių metų biudžetas - švietimo, kultūros, sporto, infrastruktūros biudžetas"

Rajono meras:
SAU 26
2018-01-26 13:03 2018

Kiekvienų metų pradžioje savivaldybėse planuojami ir tvirtinami einamųjų metų biudžetai. Mūsų rajono biudžeto tvirtinimas rajono taryboje numatytas vasario 8 dieną. Kuo įdomus šių metų biudžetas, kuo jis išskirtinis? Turbūt nesuklysiu sakydamas, kad įdomiausia biudžeto dalis –asignavimai investicijoms, remontams ir įsipareigojimams. Šias sritis ir norėčiau apžvelgti.

Šiais metais biudžeto projekte numatyti išties įspūdingi asignavimai švietimui, o konkrečiau – mokyklų renovacijai. Pagaliau renovacijos sulauks Jeronimo Ralio ir Senamiesčio gimnazijos. Numatoma ne tik pradėti gimnazijų fasadų apšiltinimo darbus, tačiau iš dalies investuoti ir į vidaus remonto darbus. J. Ralio gimnazijoje prasidės sporto salės, persirengimo kambarių ir dušų remonto darbai. Senamiesčio gimnazijoje bus atnaujintos grindų dangos, bus nupirkta atitinkama įranga vienai gamtos mokslų klasei. Atsižvelgta į Justino Vareikio progimnazijos bėdas ir jau šiais metais planuojame suremontuoti visą mokyklos stogą, t. y. mokyklos išorės renovacijos darbai bus pradėti nuo opiausios problemos. Nelieka pamirštos ir kitos švietimo įstaigos. Pavyzdžiui, planuojame suremontuoti ir atnaujinti Suaugusiųjų švietimo centro aktų salę, kurioje nuolat vyksta kultūriniai renginiai. Pradėsime ir „Neries“ pagrindinės mokyklos remonto darbus, susijusius su neįgaliųjų vaikų integracijos proceso gerinimu, t. y. su jų perkėlimu į „Neries“ mokyklą, tam tikslui pritaikant vieno korpuso dalį. Nelieka pamirštos kaimų mokyklos. Nežiūrint į tai, kad biudžete kiekvienais metais numatomos lėšos visų mokyklų einamajam remontui, pasinaudodami ES struktūriniais fondais papildomai investuosime į Šveicarijos ir Užusalių mokyklų remontą ir atnaujinimą. Nors Ruklos Jono Stanislausko mokykla iš esmės atnaujinta, tačiau ji turi ir toliau būti miestelio gyventojų traukos centru ne tik švietimo, bet ir sporto srityje. Čia planuojama atnaujinti mokyklos sporto aikštyną. Ir toliau neapleisime ikimokyklinio ugdymo įstaigų – darželių. „Bitutėje“ įrengsime keturias naujas grupes, t. y., padidinsime bendrą darželinukams skirtų vietų skaičių. Šiais metais kiekvienas miesto darželis taip pat sulauks tikslinio finansavimo kelių grupių atnaujinimui – remontui, baldams. Net neabejoju, kad ir ateinančioje kadencijoje toks dėmesys švietimui išliks nepakitęs.

Tęsiame investicijas į kultūros infrastruktūros atnaujinimą. Praeitais metais atnaujinome Jonavos kultūros centro didžiąją salę, tačiau dar trūksta naujos garso ir vaizdo įrangos. Ji bus nupirkta ir sumontuota šiais metais. Per valstybės investicijų programą tęsime ir pačio kultūros centro pastato atnaujinimą, pagaliau pradėdami pastato išorės apšiltinimo darbus. Jau šiais metais pajudėsime ir su Ruklos kultūros centro atnaujinimo darbais. Planuojame šiais metais pradėti ir Bukonių kultūros centro pastato atnaujinimo darbus. Toliau tęsime Jonavos krašto muziejaus istorijos skyriaus remonto darbus – tam biudžete taip pat numatytos lėšos.

Planuojame baigti Viešosios bibliotekos atnaujinimą. Jau greitai visi skaitytojai bus pasitinkami suremontuotose patalpose, kuriose įrengtos naujos knygų lentynos.

Parama sportui, sporto infrastruktūros plėtra – vienas svarbiausių mūsų prioritetų. Joninių slėnis ir slidinėjimo trasa, sporto arena, atnaujinami mokyklų stadionai – visa tai ne tik pasiteisina, bet ir viršija mūsų lūkesčius, nes po truputį tampame sporto miestu, į kurį gali lygiuotis net ir didesni miestai. Nesustojame ne tik plėtodami paramą sporto klubams, bet ir investuodami į sporto infrastruktūros atnaujinimą. Daugelis jonaviečių pastebėjo, kad per kelis metus sparčiai pajudėjome su centrinio miesto stadiono rekonstrukcijos darbais: pakeitėme dirbtinės dangos stadioną, žiūrovų tribūnas, taip pat įrengėme stadiono apšvietimą bei baigiame visos tvoros keitimo darbus. Planuojame, kad per ateinančius kelis metus pastatysime visiškai naujas, modernias ir iš dalies dengtas tribūnas, kuriose žiūrovai galės didžiuotis futbolo klubo „Jonava“ pergalėmis. Atidarę sporto areną, nepamirštame ir senojo sporto centro pastato. Jeigu nevėluos ES fondų finansavimo programa, šiais metais renovuosime jame esančią sporto salę, persirengimo kambarius, net centrinį įėjimą. Tikiuosi, kad dauguma jonaviečių jau spėjo aplankyti rekonstruotą baseiną. Norisi išduoti paslaptį: šiais metais ketiname suprojektuoti, o 2019 metais pradėti naujojo miesto baseino statybas. Kol kas vieta nėra patvirtinta, tačiau net neabejoju, kad Rimkų mikrorajono gyventojai apsidžiaugtų, jeigu baseinas išdygtų pas juos.

Besidžiaugdami naujomis Rimkų mikrorajono gatvėmis, negalime pamiršti, kad ir likusi miesto dalis turi būti prižiūrima. Šiais metais planuojame pradėti Prezidento gatvės rekonstrukciją, kuri apims ne tik asfalto dangos, pėsčiųjų ir dviračių takus, tačiau ir medžių, apšvietimo atnaujinimą. Šiais metais baigsime pėsčiųjų tilto per Žeimių gatvę nuo Sporto arenos projektavimą, o 2019 metais inicijuosime ir jo statybos pradžią. Abejojantiems ir skeptiškai nusiteikusiems dėl pėsčiųjų tilto reikalingumo galiu pasakyti, kad šis tiltas – būtina detalė toliau plėtojant miesto dviračių takų, poilsio zonų infrastruktūrą. Tolimesniuose planuose jau statant tiltą – tiesti dviračių ir pėsčiųjų takus nuo jo per Kosmonautų gatvės kvartalą iki Lietavos gatvės, o šalia kurti poilsio ir aktyvaus sporto zonas. Jeigu jau palietėme dviračių takų plėtros temą, tai tikiuosi, kad dauguma jonaviečių spėjo pasidžiaugti dviračių tako nuo Panerių iki Laukagalių gatvės sujungimu, kurį įrengėme praėjusių metų pabaigoje. Šiais metais planuojame dar du papildomus sujungimus: pirmasis –dviračių tako pratęsimas nuo J. Ralio gimnazijos iki Žeimių gatvės, o antrasis – nuo Šaltinio gatvės link Žeimių gatvės ir miesto kapinių. Atsižvelgdami į gyventojų pastabas pagaliau pradėsime ir dviračių takų apšvietimo darbus tose vietose, kuriose yra didžiausi pėsčiųjų, dviratininkų ir sporto entuziastų srautai.
Ypatingai džiaugiuosi, kad laikomės įsipareigojimų, susijusių su daugiabučių kiemų atnaujinimu. Šiais metais tam skirsime rekordišką sumą – pusę milijono eurų. Pagrindinė kryptis – tai Rimkų mikrorajonas. Didžiausias dėmesys bus skiriamas tokiems kiemams, kur galima įrengti naujas, erdvias automobilių stovėjimo aikšteles arba ženkliai padidinti jau esančias, kuriose savo automobilius galės parkuoti iš karto kelių daugiabučių gyventojai.

Džiugu, kad nepasitvirtino nuogąstavimai dėl lėšų stygiaus pradėti Ramybės parko įrengimą. Šiais metais planuojame įrengti takelius, suoliukus, apšvietimą. Taip pat dėmesį skirsime ir parke esantiems medžiams.

Šiais metais užbaigsime ir miesto gatvių apšvietimo modernizavimą, ypatingą dėmesį skirdami centrinėms gatvėms, kuriose ne tik pakeisime senąsias lempas naujomis, bet ir apšvietimo stulpus.

Sveikatos priežiūra visada buvo ir liks mūsų prioritetų sąraše. Šiais metais pradėsime Vaikų ligų skyriaus vidaus patalpų remontą – visas pajėgas nukreipsime vaikų palatų remontui ir atnaujinimui, sanitariniams mazgams. Pirminės sveikatos priežiūros srityje pasinaudodami ES fondais atnaujinsime dalį įrangos. Visuomenės sveikata – dar viena sritis, kuriai skiriame daug dėmesio. ES fondų dėka kelis metus galėsime padidinti įvairių sveikatinimo programų finansavimą, t. y., dar daugiau Jonavos gyventojų galės nemokamai sportuoti, mokytis sveiko gyvenimo būdo.

Nelieka užmirštos ir kaimų seniūnijos. Kiekvienai seniūnijai dvigubai padidinome asignavimus investicijoms. Seniūnai, įvertindami prioritetus, jau planuoja, kur panaudos šias lėšas. Būdami realistai suprantame, kad negalime išasfaltuoti visų kelių, o esantiems žvyrkeliams reikia priežiūros ir remonto, todėl nuo 2018 metų beveik dvigubai daugiau lėšų planuojame skirti jų tvarkymui.

Džiugu, kad į mūsų beglobius keturkojus nežiūrime tik epizodiškai. Jeigu praeitais metais pradėjome finansiškai remti gyvūnų globa užsiimančias nevyriausybines organizacijas, tai šiemet numatome lėšas jų patalpoms įrengti, nuolatinei veiklai remti ir net gyvūnų kapinėms įrengti.

Taigi, kaip matome, 2018 metų biudžeto projektas iš tiesų yra nukreiptas į švietimą, kultūrą, sportą, infrastruktūrą. Jis taip pat yra tęstinis, įpareigojantis keliems metams į priekį, nes ne vienas projektas turės būti tęsiamas ir 2019, ir 2020 metais. Tikiuosi, kad tokį biudžetą ir tokius numatomus darbus vieningai parems visi rajono tarybos nariai suprasdami, kad tik nuolat gerindami miesto ir rajono gyventojų gyvenamąją aplinką, infrastruktūrą, mes parodysime, kad šis miestas, šis rajonas tampa naujų galimybių miestu. Miestu, tinkamu gyventi visiems.


Savivaldybės meras Eugenijus Sabutis

Nuotrauka Rimgaudo Budrio

Panašūs straipsniai

Visos rajono ugdymo įstaigos naujiems mokslo metams pasiruošusios

Visos rajono ugdymo įstaigos naujiems mokslo metams pasiruošusios

Artėjant naujų mokslo metų pradžiai Jonavos rajono savivaldybės mero pavaduotojas Eugenijus Sabutis, administracijos direktoriaus pavaduotoja Birutė Gailienė ir tarybos narė, Švietimo, kultūros, sporto ir jaunim...

Jonavos miesto bažnyčios laukia reikšmingi pokyčiai

Jonavos miesto bažnyčios laukia reikšmingi pokyčiai 1

Liepos pradžioje rajono meras Mindaugas Sinkevičius susitiko su Jonavos dekanu kun. Virginijumi Birjotu aptarti pagrindinės miesto – Šv. apaštalo Jokūbo – bažnyčios laukiančių pokyčių. „Iš šalia...

Jonavos savivaldybė - žaidynių nugalėtoja

Jonavos savivaldybė - žaidynių nugalėtoja

Jonavos rajono savivaldybės komanda iškovojo pirmąją vietą Kauno regiono savivaldybių administracijų darbuotojų ir politikų pramoginėse sporto žaidynėse. Trečiosios tokios žaidynės šeštadienį vyko Prienuose....

Rajono vadovai pasveikino socialinius darbuotojus

Rajono vadovai pasveikino socialinius darbuotojus

Jonavos rajono savivaldybės vadovai penktadienį, rugsėjo 27 d., visus rajono socialinius darbuotojus pasveikino su Tarptautine socialinio darbuotojo diena. Jonavos rajono meras Mindaugas Sinkevičius, mer...

Birželio 3-ioji – Sąjūdžio diena

Birželio 3-ioji – Sąjūdžio diena

1988 m. birželio 3 d. Vilniuje, Mokslų akademijoje, įvyko Sąjūdžio susirinkimas, tą dieną įkurtas Sąjūdžio judėjimas – Lietuvos atgimimo variklis, paskatinęs 1990 m. kovo 11-ąją paskelbti Lietuvos nepriklausomyb...

Pasirašyta partnerystės tarp Jonavos rajono ir Xuzhou (Kinija) savivaldybių sutartis

Pasirašyta partnerystės tarp Jonavos rajono ir Xuzhou (Kinija) savivaldybių sutartis

Praėjusį pirmadienį Jonavos rajono savivaldybėje lankėsi Xuzhou miesto savivaldybės (Kinijos Liaudies Respublika) atstovai pasirašyti partnerystės sutarties. Juos sutiko Jonavos rajono savivaldybės meras Mindaug...

Ramybės skvere atidaroma nauja žaidimų aikštelė

Ramybės skvere atidaroma nauja žaidimų aikštelė 3

Jonavos centre, Ramybės skvere, sekmadienį bus atidaryta nauja vaikų žaidimų aikštelė, unikali ne tik savo išvaizda, bet ir funkcionalumu, panaudotomis medžiagomis. Aikštelėje vaikai ras daugiau nei 10 į...

Ramybės skvere atidaryta nauja žaidimų aikštelė

Ramybės skvere atidaryta nauja žaidimų aikštelė

Jonavos centre, Ramybės skvere, sekmadienį atidaryta nauja vaikų žaidimų aikštelė, į kurios atidarymą susirinko didelis būrys mažųjų su mamomis ir tėčiais. „Nors šis skveras vadinasi Ramybės, pa...

Gegužės 19-oji – Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės diena

Gegužės 19-oji – Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės diena

Ši diena dar tarpukario Lietuvoje buvo tradiciškai minima trečiąjį gegužės sekmadienį, paminint Lietuvos partizanus, kurie kovėsi už nepriklausomą Lietuvą, organizuojant karių ir visuomenės bendrus renginius, su...

Skelbiamas konkursas Jonavos suaugusiųjų ir Jaunimo mokymo centro direktoriaus pareigoms eiti

Skelbiamas konkursas Jonavos suaugusiųjų ir Jaunimo mokymo centro direktoriaus pareigoms eiti

Jonavos rajono savivaldybė skelbia konkursą Jonavos suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centro direktoriaus pareigoms eiti. Direktorius privalo: turėti aukštąjį universitetinį ar jam lyg...

Skelbiamas konkursas Jonavos Jeronimo Ralio gimnazijos direktoriaus pareigoms eiti

Skelbiamas konkursas Jonavos Jeronimo Ralio gimnazijos direktoriaus pareigoms eiti

Jonavos rajono savivaldybė skelbia konkursą Jonavos Jeronimo Ralio gimnazijos direktoriaus pareigoms eiti. Direktorius privalo: turėti aukštąjį universitetinį ar jam lygia...

Skelbiamas konkursas Jonavos Panerio pradinės mokyklos direktoriaus pareigoms eiti

Skelbiamas konkursas Jonavos Panerio pradinės mokyklos direktoriaus pareigoms eiti 1

Jonavos rajono savivaldybė skelbia konkursą Jonavos Panerio pradinės mokyklos direktoriaus pareigoms eiti. Direktorius privalo: turėti aukštąjį universitetinį ar jam lygia...

JONAVOS RAJONO ŽMONĖS, MIESTO SVEČIAI, JONŲ RESPUBLIKOS PILIEČIAI!

JONAVOS RAJONO ŽMONĖS, MIESTO SVEČIAI, JONŲ RESPUBLIKOS PILIEČIAI!

JONAVOS RAJONO ŽMONĖS, MIESTO SVEČIAI, JONŲ RESPUBLIKOS PILIEČIAI!                      Sekmadienio pavakarę linksma muzika, ąžuolų ir gėlių vainikais, žadėdama trumpą paparčio žydėjimą,...

Rugpjūčio 12-oji – Tarptautinė jaunimo diena

Rugpjūčio 12-oji – Tarptautinė jaunimo diena

MIELAS JAUNIME! Šiandien – Jūsų diena. Džiaugiamės, kad Jonavos rajono jaunimas yra veiklus, aktyvus, kasmet vis daugiau jaunų žmonių dalyvauja savanorystės veikloje. Prancūzų rašytojas Stendalis...

Savivaldybė ragina atliekų tvarkytojus išsivežti naudotas padangas

Savivaldybė ragina atliekų tvarkytojus išsivežti naudotas padangas

Jonavos rajono savivaldybė atkreipė aplinkosaugininkų ir atliekų tvarkytojų dėmesį į didelį kiekį naudotų padangų, sukauptų aikštelėje Darbininkų gatvėje. VšĮ Kauno regiono atliekų tvarkymo centro (KRATC...

 Teikite paraiškas sėkmingiausiai dirbančių tradicinių amatininkų premijoms gauti

Teikite paraiškas sėkmingiausiai dirbančių tradicinių amatininkų premijoms gauti

Kaip ir kiekvienais metais, kviečiame aktyviai dalyvauti ir teikti paraiškas sėkmingiausiai dirbančių tradicinių amatininkų ir tradicinių amatų centrų premijoms gauti. Mūsų tikslas – ne tik įvertinti tradicinių ...