Rajono savivaldybės tarybos etikos komisijos akiratyje - 13 tarybos narių

Rajono savivaldybės tarybos etikos komisijos akiratyje - 13 tarybos narių
SAU 24
2020-01-24 15:19 2020

Atrodo, kad Jonavos rajono savivaldybės tarybos etikos komisijai (Komisija) darbo netrūksta – per nepilnus tris mėnesius pasidarbuota „iš peties“. Po Komisijos padidinamuoju stiklu atsidūrė net 13 tarybos narių, o kai kurių elgesys svarstytas net po du ar tris kartus. Lapkričio – sausio mėnesiais Komisijai teko priimti 17 spendimų ir ne visi jie palankūs tarybos nariams. 

Pamiršo ar suklydo? 

Lapkričio mėnesį vykusio Komisijos posėdžio metu dėmesys teko 7 tarybos nariams, kurie laiku nepateikė privačių interesų deklaracijų po to, kai gavo tarybos nario įgaliojimus, o tokias deklaracijas privaloma pateikti per 30 kalendorinių dienų  nuo asmens išrinkimo,  priėmimo ar paskyrimo į pareigas dienos. Tarybos nariai Egidijus Mažūnaitis, Gintaras Stašionis, Žilvinas Galimovas, Arvydas Gasys, Liudas Mediekša, Nerijus Šalūga ir Birutė Platkauskienė pripažinti pažeidę LR Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybėje tarnyboje įstatymo (Įstatymo)  4 str. 1 dalies ir 5 str. 1 dalies nuostatas.

Beveik vienodus paaiškinimus, kad  pildydamas deklaraciją suklydo  ir nenurodė  tarybos  nario  pareigų  pirmajame deklaracijos puslapyje,  o nurodė  savo darbovietę, pateikė Egidijus Mažūnaitis, Gintaras Stašionis, Žilvinas Galimovas, Nerijus Šalūga ir Birutė Platkauskienė. Liudas Mediekša pripažino, kad pamiršo, jog deklaraciją reikia pateikti per vieną mėnesį nuo patekimo į tarybą. Kiek kitokį atsakymą pateikė Arvydas Gasys - paaiškinime nurodė,  kad  buvo daug rinkimų, daug pareigų  ir pasižadėjo ištaisyti  klaidas ir pateikti  deklaraciją.

Gruodžio posėdyje išskirtinis dėmesys Remigijui Osauskui

Į Komisiją raštu kreipėsi meras Mindaugas Sinkevičius su prašymu ištirti - ar savivaldybės tarybos narys Remigijus Osauskas, vykstant savivaldybes tarybos  posėdžiui 2019  m.  lapkričio 21 d.,  savo elgesiu nepažeidė Valstybes politikų elgesio kodekso ( Kodekso)  4 straipsnio „Valstybės politikų elgesio  principai“ nuostatų.  

Anot mero, svarstant 36 klausimą, kurio pirminį sprendimo projektą buvo pateikęs tarybos narys R. Osauskas ir merui pateikus alternatyvų  projektą, jis replikavo valdančiosios daugumos tarybos  nariams  sakydamas:  „ne jus palaikysim,  mes palaikom, kad būtų aplinkkelis realiai, o jūs viską susiaurinant,  prieš dvi valandas  įmetat. ..  buvo normalus pasiūlymas, padarykim ...  geras jūsų raštas buvo,  ne, vat turit ...  ar jūs prisiuostot kažko atėję, aš nesuprantu ... ?“.  

Remigijus Osauskas savo paaiškinime nurodė, kad ruošdami šį 36 klausimo pirminį sprendimo varianta,  įdėjo daug darbo. Vaikščiojo po visus komitetus,  surinko daug medžiagos  ir staiga pasirodžius kitam mero pateiktam alternatyviam sprendimo variantui,  susinervavo  ir norėdamas vaizdingai  pasakyti  apie pateiktą valdančiosios daugumos alternatyvų sprendimo variantą, jis taip  išsireiškė.

Komisija nusprendė rekomenduoti R. Osauskui suderinti savo elgesį su Valstybės politikų elgesio Kodekse nustatytu valstybės politiko elgesio principu - padorumas.

Darbingiausias mėnuo – sausis

Sausio 6 dienos posėdyje į Komisijos narių akiratį pateko Gintautas Brukas, Arvydas Gasys (antrą kartą), Saulius Jakimavičius, Gintas Jasiulionis (antrą kartą), Egidijus Sinkevičius, Gintaras Stašionis (antrą kartą), Andrejus Štombergas.

Komisija nusprendė, kad Gintautas Brukas pažeidė viešųjų ir privačių interesų derinimo  valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatas, nes nedeklaravo  savo narystes  „Kauno vežėjų klubas" bei nedeklaravo  artimo  ryšio su savo žentu Tautvydu  Pabrinkiu, kuris yra Jonavos miesto seniūnijos seniūno pavaduotojas.

Arvydas Gasys, Saulius Jakimavičius, Egidijus Sinkevičius ir Andrejus Štombergas turėjo deklaruoti savo narystes Lietuvos  medžiotojų  ir žvejų draugijos  Jonavos  skyrių medžiotojų būreliuose. To nepadarę politikai pažeidė viešųjų ir privačių interesų derinimo  valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatas. 

Gintaras Stašionis pažeidė įstatymo nuostatas nedeklaravęs savo pareigų kaip Žeimių bendruomenės pirmininkas. Politikas teigė nežinojęs, jog  reikia deklaruoti tokias visuomenines pareigas, tačiau supratęs  klaidą pateikė  naują teisingai užpildytą deklaraciją.

Komisija sprendė, ar tarybos narys Gintas Jasiulionis privalėjo deklaruoti „Facebook“ grupę Jonava.info, nes Vyriausioji  rinkimų komisija viename iš posėdžių  pažymėjo,  kad šis internetinis portalas priklauso jam, tačiau nėra deklaruotas. Komisijai atlikus tyrimą nuspręsta, kad viešųjų ir privačių interesų derinimo  valstybinėje tarnyboje įstatymo nepažeidė.

Išskirtinis dėmesys Gintui Jasiulioniui

Sausio 16 dienos Komisijos posėdyje svarstyti du klausimai dėl tarybos nario Ginto Jasiulionio. Vienas iš priimtų sprendimų politikui buvo palankus. Komisija tyrė, ar tarybos narys turėjo privačių interesų deklaracijoje nurodyti, jog Ruklos seniūnijos vyr. specialistė Dovilė Survilaitė yra jo artimas žmogus – sugyventinė. G. Jasiulionis savo paaiškinime raštu bei žodžiu pateikė gyvenamosios patalpos pažymą,  kur gyvenamą  vietą deklaruoja tik jis pats. Dovilė Survilaitė nėra jo sugyventinė, nėra su ja įregistravęs partnerystės, nesieja jokie turtiniai  santykiai,  neturi  bendro ūkio ir ji nėra deklaruota jo namų valdoje. Komisija nusprendė, jog politikas viešųjų ir privačių interesų   derinimo valstybinėje  tarnyboje įstatymo nepažeidė.

Tačiau kitas Komisijos sprendimas politikui nepalankus. Ruklos seniūnijos Rupeikio seniūnaitijos seniūnaitė Jūratė Žardeckeinė pateikė Komisijai  pranešimą dėl galimai netinkamo Ginto Jasiulionio elgesio.  

Įsisenėjęs konfliktas 

Konfliktas tarp buvusio Ruklos seniūno Ginto Jasiulionio ir seniūnaitės Jūratė Žardeckeinės kilęs jau seniai. Rukloje susikaupę daug problemų ir nežiūrint į žmonių siūlymus, klausimų sprendimai vilkinami. Seniūnaitė mano, kad neįtiko Ruklos buvusiam seniūnui tuo, jog nuolat išsakydavo savo nuomonę remdamasi  faktais. Be to, tarybos narys, dalyvaudamas vienoje seniūnaičių sueigoje, nors ir nebūdamas Ruklos seniūnu, provokavo konfliktą dėl kurio buvo kviečiama policija. Seniūnaitė teigia, kad ji tos sueigos metu elgėsi ramiai, policija jos neišvesdino, ji iš seniūnijos išėjo pati. Tą patvirtina policijos pateiktas raštas. Gintas Jasiulionis teigė, kad sueigos metu taipogi elgėsi ramiai, o Jūratė Žardeckeinė iš seniūnijos buvo išvesdinta. Vėliau tarybos narys parašė skundą mechanizuotos pėstininkų brigados ,,Geležinis vilkas" vadui plk. Mindaugui Steponaviciui ,,Dėl štabo seržantės Jūratės  Žardeckienės elgesio".

Anot J.Žardeckeinės, tarnybinio tyrimo metu G. Jasiulionis tyčia, sąmoningai paskleidė apie ją melagingą, objektyviai tikrovės neatitinkančią informaciją, siekdamas pakirsti nepasitikėjimą. Anot moters, G. Jasiulionis suvokė, jog skleidžia tikrovės neatitinkančią informaciją apie ją, suprato, kad ši informacija žemins seniūnaitės garbę ir orumą, pakirs nepasitikėjimą ja. Dėl šios priežasties,  jos nuomone,  Gintas Jasiulionis pradėjo susidorojimą su ja, siekia pakenkti visais būdais, ignoruoja ją kaip senūnaitę ir bendraudamas su ja pažeidė visus politiko elgesio Kodekso 4 str.  punktus.

Nepalankus sprendimas 

Posėdžio metu Gintas Jasiulionis Komisijai aiškino, kad Jūratė Žardeckienė, jo  nuomone, piktybiniu įžūliu elgesiu jo asmens atžvilgiu, tikrovės neatitinkančiais išpuoliais viešojoje erdvėje, taip pat dėvint kario uniformą seniūnijos patalpose kurstė konfliktą.  

Išklausius visas puses, po posėdžio Komisija pripažino, kad Jonavos rajono  savivaldybes tarybos  narys  Gintas  Jasiulionis pažeidė Lietuvos Respublikos Valstybės  politikų elgesio Kodekso 4 str.  1,  2 ir 5 punktus. (pagarba žmogui ir valstybei; teisingumas; padorumas).

--- 

Komisijos sudėtis: Aldona Balutienė - rajono savivaldybės tarybos narė; komisijos pirmininkė; Gintautas Brukas – rajono savivaldybės tarybos narys; Povilas Garbauskas – rajono savivaldybės tarybos narys; Gražina Janušauskienė – Jonavos miesto seniūnijos Sodų seniūnaitijos seniūnaitė; Juozas Klimkevičius – Jonavos rajono Užusalių seniūnijos Išorų seniūnaitijos seniūnaitis; Rita Latviūnienė - rajono savivaldybės tarybos narė; Svetlana Patapavičienė - Jonavos miesto seniūnijos Saulutės seniūnaitijos seniūnaitė; Gintaras Stašionis – rajono avivaldybės tarybos narys.

 

 

 

 

 

Portalo jonavoszinios.lt informaciją skelbti, atgaminti, atkurti, reprodukuoti ar kitaip plagijuoti kitose visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose, be raštiško ar žodinio UAB "Jonavos žinios" sutikimo draudžiama. Visos teisės saugomos.

Panašūs straipsniai

VTEK tirs Jonavos rajono savivaldybės tarybos Etikos komisijos nario J. Klimkevičiaus elgesį

VTEK tirs Jonavos rajono savivaldybės tarybos Etikos komisijos nario J. Klimkevičiaus elgesį

Balandžio 8 d. posėdyje Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) nusprendė tirti Jonavos rajono savivaldybės tarybos Etikos komisijos nario Juozo Klimkevičiaus elgesį. Vyriausioji tarnybinė...

 Išsikrausčius į internetą – prioritetas miegui ir e. saugumui

Išsikrausčius į internetą – prioritetas miegui ir e. saugumui

Taip ryžtingai visame pasaulyje vienu metu su veiklomis ir pramogomis į internetą dar nejudėjome: prisijungti kviečia nuotolinio darbo ar mokymosi platformos, įrankiai, virtualūs turai po pasaulio muziejus i...

Ruklos seniūno rinkimai virto cirku

Ruklos seniūno rinkimai virto cirku 2

Valstybės tarnybos departamentas Vidaus reikalų ministerijai siūlys keisti seniūnų skyrimo tvarką. Dabartinė tvarka klausimų kėlė jau anksčiau, o lemiamu lūžiu tapo lapkričio pabaigoje neįvykęs Ruklos seniūn...

Mistinės vaizdo kameros Ruklos seniūnijoje: slaptas sekimas ar politinis žaidimas?

Mistinės vaizdo kameros Ruklos seniūnijoje: slaptas sekimas ar politinis žaidimas? 3

Balandžio 10 d. skelbėme, kad atnaujinant Ruklos seniūnijos signalizaciją, saugos tarnyba nedideliuose judesio davikliuose aptiko slaptas vaizdo kameras, kurios buvo įdiegtos dvejose vietose. (Plačiau apie t...

Vicemeras E. Sabutis: ,,Opozicijos pareikštas nepasitikėjimas – nemalonus politinis žaidimas

Vicemeras E. Sabutis: ,,Opozicijos pareikštas nepasitikėjimas – nemalonus politinis žaidimas 3

Jau rašėme, kad vakar, vasario 6-ąją, vyko 10-asis Jonavos rajono savivaldybės tarybos posėdis, kurio pabaigoje opozicijos atstovai pareiškė nepasitikėjimą vicemeru E. Sabučiu (...

Tryliktasis rajono savivaldybės tarybos posėdis

Tryliktasis rajono savivaldybės tarybos posėdis

Gegužės 28 d., 10 val. šaukiamas tryliktasis rajono savivaldybės tarybos posėdis.                                                                                  Darbotvarkė:...

Tarybos posėdžio pabaigoje - akibrokštas: pareikštas nepasitikėjimas E. Sabučiu

Tarybos posėdžio pabaigoje - akibrokštas: pareikštas nepasitikėjimas E. Sabučiu 1

Šiandien, vasario 6-ąją, vyko 10-asis Jonavos rajono savivaldybės tarybos posėdis, kurio metu buvo aptarta daugybė svarbių klausimų. Nors dalį jų lydėjo aršios politikų diskusijos, bene didžiausia staigmena ...

Panerio pradinės mokyklos mokinių tėvai sunerimę: pagalbos kreipėsi net į ministeriją

Panerio pradinės mokyklos mokinių tėvai sunerimę: pagalbos kreipėsi net į ministeriją 1

Jonavos Panerio pradinės mokyklos tėvų aktyvas dar parėjusią savaitę mūsų rajono tarybos nariams, merui bei Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai išsiuntė raštą. Pastarajame teigiama, kad ugdymo įstaigos mo...

Paaiškėjo Tarybos narių verdiktas dėl vicemero E. Sabučio likimo

Paaiškėjo Tarybos narių verdiktas dėl vicemero E. Sabučio likimo 1

Šiandien, vasario 14-ąją, sušauktas 11 – asis Jonavos rajono tarybos posėdis, kurio darbotvarkėje tik du klausimai: dėl slapto balsavimo biuletenio pavyzdžio patvirtinimo bei mero pavaduotojo Eugenijaus Sabu...

Darbo ginčų komisijos darbuotojų naudai priteisė beveik 8,5 milijonų eurų

Darbo ginčų komisijos darbuotojų naudai priteisė beveik 8,5 milijonų eurų

Darbo ginčų komisijos prie Valstybinės darbo inspekcijos per 2019 m. gavo 7579 prašymus nagrinėti darbo ginčus. Tai 12 proc. daugiau nei 2018 m. Beveik pusė prašymų buvo visiškai ar iš dalies patenkinti. Žym...

Teisingumo ministerija politines partijas kviečia teikti narių sąrašus

Teisingumo ministerija politines partijas kviečia teikti narių sąrašus

Teisingumo ministerija primena, kad vadovaujantis Politinių partijų įstatymu visos politinės partijos kiekvienais metais iki kovo 1 d. ir iki spalio 1 d. privalo pateikti savo partijos narių sąrašus. Partijo...

Darbą pradėjo komisija, vertinsianti pacientams padarytą žalą

Darbą pradėjo komisija, vertinsianti pacientams padarytą žalą

Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos iniciatyva, į pirmąjį posėdį susirinko naujai suformuota speciali Pacientų žalos nustatymo komisija. Joje dirbsiantiems 7 nariams, ...

VTEK: visuomenei – daugiau galimybių kontroliuoti viešojo sektoriaus sprendimų skaidrumą

VTEK: visuomenei – daugiau galimybių kontroliuoti viešojo sektoriaus sprendimų skaidrumą

Visuomenei atsirado daugiau galimybių stebėti, ar viešojo sektoriaus atstovai tinkamai derina viešuosius ir privačius interesus ir kontroliuoti jų priimamų sprendimų skaidrumą. Nuo šių metų visų privačius in...

Savivaldos atstovų komandiruotės 2019-aisiais: aplankė ir Rusijos federaciją, ir Kiniją, ir Moldovą

Savivaldos atstovų komandiruotės 2019-aisiais: aplankė ir Rusijos federaciją, ir Kiniją, ir Moldovą

Viešojoje erdvėje nuolat galima išgirsti diskusijas apie valdžios atstovų komandiruotes ir tam skirtas išlaidas. Dažniausiai jų epicentre - seimūnai ar ministrai, tačiau darbinius vizitus į užsienio šalis tu...

Savivalda: Panerio pradinės mokyklos vadovybei siūlymai ir rekomendacijos buvo teikiamos nuolat

Savivalda: Panerio pradinės mokyklos vadovybei siūlymai ir rekomendacijos buvo teikiamos nuolat

Vakar, gruodžio 18-ąją, jau rašėme apie Panerio pradinės mokyklos tėvų nuogąstavimus dėl įstaigos finansinės padėties bei jos įtakos ugdymo kokybei (...

Tarybos narys N. Šalūga: ,,Prieš mane vykdoma šmeižto kampanija“

Tarybos narys N. Šalūga: ,,Prieš mane vykdoma šmeižto kampanija“

Vakar, sausio 9-ąją, skirtingose socialinio tinklo ,,Facebook“ grupėse išplatinta informacija, kad Jonavos rajono savivaldybės kontrolės komitetas aiškinsis, kodėl buvo išasfaltuota iki Tarybos nario Nerijau...