„Ratilėlio“ trauka nesilpnėja

„Ratilėlio“ trauka nesilpnėja
VAS 07
2019-02-07 18:22 2019

Legendinė „Kepurinė“, kuria prasidėjo Jonavos Janinos Miščiukaitės meno mokyklos tautinės muzikos ir šokių ansamblio „Ratilėlis“ 20-čio koncertas „Mes išliksim jauni jauni – kaip visa Lietuva“, suvirpino ne vieno širdį sausakimšoje Jonavos kultūros centro didžiojoje salėje. Vieniems – džiaugsmas ir pasididžiavimas savo šokančiais ir grojančiais vaikais, kitiems – prisiminimai ir nostalgija... 

Unikalus tautines tradicijas puoselėjančių ugdytinių ir pedagogų kolektyvas garsina ne tik Janinos Miščiukaitės meno mokyklą, bet ir Jonavos vardą visoje Lietuvoje bei toli už jos sienų. Per 20 aktyvios veiklos metų, skaičiuojant nuo 1999 m. gegužės 28 d. vykusio pirmojo koncerto, dalyvauta visose Lietuvos Dainų šventėse, Lietuvos moksleivių dainų šventėse, Pasaulio Lietuvių dainų šventėse, surengta virš 60 koncertų, be „Ratilėlio“ neįsivaizduojami svarbiausių valstybės atmintinų datų minėjimai rajone ir apskrityje, Jonavos miesto bei Joninių šventės, jauniesiems atlikėjams plota respublikiniuose konkursuose ir festivaliuose „Aguonėlė“,  ,,Sodauto“, ,,Šok trypk“, ,,Draugų būryje“, ,,Kepurinė“, ,,Pašokim šokimėlį“, ,,Šitam dideliam būry“, ,,Iš aplinkui - Jonava“, ,,Draugai draugams“, ,,Šoktinis“, ,,Litexpo“ parodų rūmuose Vilniuje, tarptautiniuose festivaliuose Lenkijoje, Estijoje, Vengrijoje, Kroatijoje, Italijoje; neišdildomų įspūdžių ansambliečiai parsivežė iš koncertinių kelionių Lenkijoje, Italijoje, Latvijoje, Švedijoje, Baltarusijoje.

Unikalus tautines tradicijas puoselėjančių ugdytinių ir pedagogų kolektyvas garsina ne tik Janinos Miščiukaitės meno mokyklą, bet ir Jonavos vardą visoje Lietuvoje bei toli už jos sienų.

Šiuo metu „Ratilėlis“ jungia 153 šokančius ir muzikuojančius ugdytinius, kuriems visus savo gebėjimus, žinias, išmintį ir kantrybę kasdien atiduoda pedagogai Živilė Antanavičienė, Daiva Aleksynienė, Eglė Merkelienė, Narimantas Murauskas, Virginija Verikienė, Valdas Antanavičius bei ansamblio vadovės Vaiva Andriulevičienė ir Asta Grigaliūnienė. Dažnas mokyklos absolventas neatsispiria „Ratilėlio“ traukai ir toliau aktyviai dalyvauja ansamblyje: net 5 metus po mokyklos baigimo jame šoka Ugnė Paliokaitė, Karina Vaičaitytė, 4 metus - Skirmantas Balionis, 3 metus -  Gintarė Jampolcevaitė, Saulė Meškytė, Adrijus Kazlauskas, Mantas Zubrovas, instrumentinėje grupėje birbyne groja Žygimantas Simovičius, ansamblio nepalieka net 16 ugdytinių, absolventais tapę prieš metus.

Tautinės muzikos ir šokių ansamblio susikūrimo pradžia laikomi 1998-1999 mokslo metai, kuomet  Jonavos meno mokyklos liaudies instrumentų ir choreografijos skyrių pedagogai Asta Grigaliūnienė, Eglė Merkelienė, Bronius Grigas, Vaiva Andriulevičienė, Živilė Antanavičienė, Daiva Aleksynienė kartu su savo ugdytiniais paruošė bendrą koncertinę programą. Jau kitais mokslo metais naujasis kolektyvas tampa tikru ansambliu – meno mokyklos direktorės įsakymu nuo 2001 m. gegužės 25 d. jam suteikiamas vardas „Ratilėlis“.

Per 20 metų keitėsi kolektyvo vadovai: su jaunaisiais ansambliečiais dirbo Virginija Verikienė, Laima Stakeliūnienė,  Živilė Antanavičienė; vokalo pedagogės Soveiga Kuliešienė, Jūratė Simonavičienė, Laima Sekrienė; choreografė Julija Antanavičiūtė.

Šventinio „Ratilėlio“ koncerto vedantieji – mokyklos absolventai Ugnė Paliokaitė ir Kasparas Andriulevičius – priminė dar vieną svarbų faktą ansamblio gyvenime: 2017 m. Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos direktoriaus įsakymu „Ratilėliui“ suteikiama pirmoji meninio pajėgumo kategorija.

Scenoje besisukant ansamblio jaunių, jaunučių ir pačių mažiausiųjų šokių grupėms, skambant instrumentinės grupės muzikai, matant nuoširdų „ratiliukų“ mėgavimąsi tuo, kas vyksta scenoje, norisi tikėti, jog simboliškas jubiliejinio koncerto pavadinimas „Mes išliksim jauni jauni – kaip visa Lietuva“ taps realybe – jaunimas didžiuosis savo tautos paveldu, gerbs jos tradicijas ir perduos visa tai kitoms kartoms. Anot vienos iš ansamblio vadovių Vaivos Andriulevičienės, vakaro metu dėkojusios jauniesiems atlikėjams, jų tėveliams ir seneliams, ansamblio vaikai kitokie – jautresni menui, kultūrai, atskiriantys tikrąsias vertybes nuo išorinio blizgesio.

Po jubiliejinio koncerto Jonavos rajono savivaldybės meras Eugenijus Sabutis ir administracijos direktoriaus pavaduotoja Vijolė Šadauskienė, linkėdami „Ratilėliui“ geros kloties ateityje, savivaldos padėkas įteikė ansamblio vadovėms Vaivai Andriulevičienei ir Astai Grigaliūnienei; kolegas sveikino kitų mokyklos skyrių atstovai, o Jonavos Janinos Miščiukaitės meno mokyklos direktorė Roma Jurgilienė padėkos raštais ir proginiais ansamblio 20-čio medaliais apdovanojo mokyklos bendruomenės narius, padėjusius „Ratilėliui“ tapti stipriu ir įsimintinu kolektyvu.

 

Jonavos Janinos Miščiukaitės meno mokyklos inf.

K.Putelio nuotraukos

 

 

Nuotraukų galerija

Panašūs straipsniai