"Regitra": nuo egzaminų realiame eisme iki "paslaugos į namus"

SAU 22
2018-01-22 18:55 2018

2017-ieji „Regitrai“ buvo pokyčių metai. Pirmiausia atsisakyta vairavimo egzaminų aikštelių ir nuo šiol lengvųjų automobilių vairuotojų įgūdžiai tikrinami tik realiame eisme. Be to, buvo įvertintos teikiamos paslaugos ir atsisakyta perteklinių procedūrų, o tai leido sumažinti finansinę ir administracinę naštą klientams.

117 tūkst. teorijos ir 136 tūkst. praktikos egzaminų – tiek jų pernai įvyko „Regitroje“. Pagaminta apie 224 tūkst. vairuotojo pažymėjimų. Taip pat pirmą kartą įregistruota ir per 229 tūkst. transporto priemonių. Praėjusiais metais „Regitra“ įgyvendino svarbių pokyčių tam, kad visos šios paslaugos taptų patogesnės ir prieinamesnės.

„Išties džiaugiuosi, kad kasmet vis labiau artėjame prie svarbiausio tikslo – kokybiškų ir patogių paslaugų mūsų klientams. Visa tai pavyko pasiekti mūsų kolektyvo dėka, prie kurio prisijungia vis daugiau naujų ir iniciatyvių žmonių“, – sako VĮ „Regitra“ generalinis direktorius Dalius Prevelis.

Šiuolaikiškesnis ir objektyvesnis vairuotojų egzaminavimas

Bene vienas didžiausių praėjusių metų pasiekimų – „Regitra“ atsisakė egzaminavimo aikštelių ir būsimų lengvųjų automobilių vairuotojų įgūdžius tikrina tik realaus eismo sąlygomis. Šis sprendimas priimtas atsižvelgiant į tai, kad būsimi vairuotojai turi gebėti statyti automobilį ten, kur jie važiuos kasdien. Be to, geresnis pasirengimas lemia tai, jog įgijus vairuotojo pažymėjimą, jie jaučiasi saugiau ir užtikrinčiau. Dar vienas pakeitimas, susijęs su praktikos egzamino tvarka – sudaryta galimybė C, CE bei A1, A2 kategorijų siekiantiems vairuotojams jį laikyti savo transporto priemone.

Įgyvendinti praktinio egzamino vertinimo sistemos pakeitimai. Nuo pernai vasaros egzamino protokolai pradėti pildyti ne raštu, bet elektroniniu būdu planšetėse. Tai ne tik dar vienas žingsnis didesnio egzaminavimo skaidrumo ir modernumo link, bet taip pat ir patogumo klausimas – egzamino rezultatai iš karto perduodami informacinėms sistemoms nuotoliniu būdu.

Praėjusiais metais taip pat imtasi papildomų priemonių, užkertančių kelią sukčiavimo galimybėms teorijos egzamino metu. Nauja egzamino instrukcija aiškiai apibrėžė, kaip turi vykti egzaminas ir ko negalima daryti jo metu, kokios yra egzaminuojamųjų teisės bei pareigos. Nuo rugsėjo įsigaliojus šiai tvarkai, visoje Lietuvoje pagauta apie 10 bandžiusių sukčiauti asmenų.

Įgyvendinti pokyčiai leis sumažinti finansinę ir administracinę naštą klientams

Naujovės palietė ir kitą itin svarbią „Regitros“ veiklos sritį – transporto priemonių registraciją. 2017 m. ne tik paprastėjo elektroninės paslaugos, bet ir naujai įgyvendinti sprendimai leis sumažinti finansinę bei administracinę naštą klientams. Pirmiausia sėkmingai įvykdytas valstybinio numerio ženklų konkursas užtikrino, jog numerio ženklo plokštelių įsigijimo kaina mažėtų. Atsižvelgus į tai, planuojama mažinti jų išdavimo kainas ir taip atpiginti transporto priemonių registracijos paslaugas.

Įvertinus klientų poreikius, sudaryta galimybė pametusiems numerio ženklo plokštelę gauti jos dublikatą. Tai reiškia, jog nebereikia kartoti registracijos procedūros, o tai leidžia sutaupyti. Nebereikės kartoti ir automobilio identifikavimo procedūros, jei jis jau buvo registruotas Lietuvoje.

Keliami nauji reikalavimai ir patiems numerio ženklams. Pavyzdžiui, prieš išduodant vardinį numerį, jis bus įvertinamas pagal specialią metodiką, taip siekiant išvengti nepadorių, žeidžiančių žodžių, keiksmažodžių bei kita. Svarbu paminėti, jog nuo šiol net ir išduotas vardinis numeris gali būti atšauktas, jei jis sukels neigiamą visuomenės ar kitų valstybės institucijų reakciją.

Šiemet laukia restruktūrizacija ir spartesnis paslaugų perkėlimas į elektroninę erdvę

2018 m. gegužės mėn. planuojama „Regitros“ filialų reorganizacija, kurios metu bus stambinami įmonės padaliniai visoje Lietuvoje. Pastebėtina, kad visų šiuo metu direktoriaus pareigas einančių darbuotojų kvalifikacija ir gebėjimai bus vertinami iš naujo. Ne tik ši restruktūrizacija, tačiau ir visa įmonės personalo politika yra formuojama remiantis vienu moderniausių kompetencijų modeliu.

Jau kito mėnesio pradžioje „Regitroje“ startuos valstybinio numerio ženklų ir registracijos liudijimų pristatymo į namus paslauga. Tai reiškia, jog valstybės įmonė rūpinasi šiuolaikiško žmogaus poreikiais ir sparčiai plečia elektroninių paslaugų spektrą. Taip pat vykdomos derybos su kitomis institucijomis dėl keitimosi informacija, tai stipriai prisidėtų prie dar spartesnio elektroninių paslaugų vystymo.

Panašūs straipsniai

Malkos, mišinukai kūdikiui ir psichiatras į namus – padėjo išsaugoti jauną šeimą kartu

Malkos, mišinukai kūdikiui ir psichiatras į namus – padėjo išsaugoti jauną šeimą kartu 1

Dirbantiems itin jautrioje vaiko apsaugos srityje, neretai pasitaiko situacijų, kai tenka padaryti kur kas daugiau nei priklauso. Viena iš tokių istorijų šią savaitę klostėsi nedideliame Kauno regiono miestelyje...

Labas vakaras. Gal galite atsakyti į anketos klausimus?

Labas vakaras. Gal galite atsakyti į anketos klausimus? 1

„Labas vakaras. Statistikos departamentas vykdo apklausą. Gal galite atsakyti į anketos klausimus?“, - atidarius duris,  tokius klausimus, it žirnius į sieną,  jau 10 metų Jonavos rajono gyventojams paberia Ilon...

Birutė Gailienė: „Švietimas – tikrasis rajono pažangos rodiklis“ (Politinė reklama)

Birutė Gailienė: „Švietimas – tikrasis rajono pažangos rodiklis“ (Politinė reklama) 1

Švietimas visuomet buvo ir toliau išlieka viena prioritetinių socialdemokratų sričių, kuriai būtinas atidus dėmesys, ypatingai dabartiniame nesibaigiančių Vyriausybės reformų kontekste. Nepaisant nacionalinės po...

Jonavos gatvėse pastebėtas bebras: kaip elgtis pamačius laukinį gyvūną mieste?

Jonavos gatvėse pastebėtas bebras: kaip elgtis pamačius laukinį gyvūną mieste?

Vėlyvą penktadienio vakarą mūsų miesto gatvėse sukinėjosi bebras – jonaviečiai pasakoja, kad laukinį gyvūną matė šalia Jonavos rajono savivaldybės, Jonavos kultūros centro, Kosmonautų gatvėje veikiančios pard...

LSDP Jonavos skyrius pirmieji pristato kandidatus ir rinkiminę programą (politinė reklama)

LSDP Jonavos skyrius pirmieji pristato kandidatus ir rinkiminę programą (politinė reklama) 1

„Kodėl mes šiandien esame Jonavos sporto arenoje? Kodėl savo programą ir kandidatus šiuose rinkimuose pristatome būtent čia? Daugeliui yra žinoma, kad Jonavos sporto arena – vienas didžiausių projektų, kurį mums...