Rimkų laiptus valantis Dainius: „Ko tik aš čia nerandu“

Rimkų laiptus valantis Dainius: „Ko tik aš čia nerandu“
LIE 24
2017-07-24 15:07 2017

Jau devynerius metus Jonavoje gyvenantis Dainius Kochanauskas savo požiūriu nustebintų ne vieną.

„Man šis darbas buvo kaip aukso kasyklos“, - sako vyras, jau šešerius metus valantis didžiąją dalį laiptų, vedančių į Rimkus.

Bendrovė „Jonavos paslaugos“, kurioje vyras ir dirba, praėjusią savaitę sulaukė ir Raimundo Samulevičiaus mokyklos pedagogų padėkos – mokytojai dėkojo Rimkų laiptų valytojui už kokybišką darbą.

-Dainiau, bet valytojomis dažniau dirba moterys? Vyrai rečiau renkasi tokį darbą?

-Taip, dauguma moterų, vyrų – nedaug. Aš pats dirbti pradėjau prieš šešerius metus. Ilgą laiką buvau registruotas darbo biržoje. Sunkus buvo laikas – darbų nebuvo. Į „Jonavos paslaugas“ buvau priimtas pagal viešųjų darbų programą. Tada man tai atrodė aukso kasyklos. Po dviejų mėnesių, įvertinę mano darbą, vadovai pasiūlė likti įmonėje. Savo darbo vietą saugau ir dabar. Mūsų įmonėje yra žmonių, kurie šį darbą dirba jau po 20 metų ar daugiau.

-Jūsų teritorija – tik laiptai?

-Apatinė laiptų dalis ir dviejų daugiabučių kiemai. Valyti laiptus nori ne visi – tai ir sunkiau, ir, sako, nėra labai saugu.

-Išties žmonės sako, kad Rimkų laiptai nėra pati saugiausia miesto vieta?

-Ko aš tik čia nerandu. Vieną rytą radau išvartytus visus suoliukus. Kitą kartą kažkas išrovė ir išmėtė visas gėles. Matyt, jaunimo darbas. Randu prispjaudyta saulėgrąžų. Švirkštų, kitų šiukšlių. O vieną rytą radau miegantį apdaužytą jaunuolį. Bandžiau žadinti – nesikelia. Tai iškviečiau policiją.

Man čia dirbti nėra baisu – rytais dega šviesos, tai ir dirbi sau. Sunkiau žiemą, kai reikia į darbą ateiti bent pusvalandžiu anksčiau, kad suspėčiau iki pusės septynių ryto pabarstyti laiptus.

-O praeivių priekaištų sulaukiat?

-Kad daugiau pagyrimų. Kartais net sustoja padėkoti. O tuos, kurie šiukšlina, sudrausminu ir pats. Ar nebaisu? Ne. Jei visi tylės – negerai bus.

-Koks metų laikas jums pačiam labiausiai patinka, kalbant apie darbą?

-Gal pavasaris, kai nei karšta, nei šalta. Darbą pradedu 6 valandą ryto, o baigiu 14 valandą. Šeštadieniais – trumpiau. Jei sudėtingos oro sąlygos žiemą, tenka ateiti ir sekmadieniais – antraip tiesiog pirmadienio rytą nespėčiau.

-O kas valo jūsų namus – jūs ar žmona?

-Žmona. Aš prisivalau ir darbe. 

Panašūs straipsniai