Saugaus eismo komisijos posėdyje dalyvavo PC "Norfa" atstovas

Saugaus eismo komisijos posėdyje dalyvavo PC
RGP 24
2018-08-24 09:30 2018

Šį kartą Saugaus eismo komisija (pirmininkas Erlandas Andrejevas) daugiausia gavo gyventojų prašymų įrengti greitį ribojančius kalnelius.  

Panerių gatvės gyventojai paprašė imtis priemonių prieš greitį mėgstančius vairuotojus. Žmonių nuomone, ypač pavojingas kelio ruožas tarp Panerių g. 29 ir 31 namų, nes šalia – žaidimų aikštelė, treniruokliai. Nors yra pėsčiųjų perėja, dažnai vairuotojai jos nepaiso, lekia dideliu greičiu. Gyventojai prašo įrengti greitį ribojančius kalnelius. 

SEK narys Mindaugas Katkus pritarė gyventojų prašymui: gatvė tiesi, ilgas ruožas, šalia – daugiabučiai, kitoje pusėje – poilsio zona, tad reikia kažką daryti. Pasak SEK nario Povilo Beišio, šiemet brangiems sprendimams nėra finansinių galimybių, nebent planuoti kitiems metams.

Erlandas Andrejevas (jis – ir Miesto reikalų komiteto pirmininkas) pasiūlė šį klausimą įrašyti į planus kitiems metams, svarstant naują biudžetą. SEK tam pritarė.

Vaivadiškių (Bukonių sen.) seniūnaitis kaimo gyventojų vardu kreipėsi prašydamas Karaliūnų gatvėje įrengti greičio ribojimo kalnelius, nes ja vyksta gana intensyvus eismas, nesilaikoma saugaus greičio, kyla grėsmė kaimo gyventojų, ypač vaikų, saugumui.     

SEK prašymui pritarė: seniūnija, pasitarusi su gyventojais, savo lėšomis greitį ribojančius kalnelius galės įrengti.

A. Kulviečio g. 6-ojo namo gyventojų vardu kreipėsi Jolanta M. Po namo renovacijos, esant vienpusiam eismui link P. Vaičiūno g., labai padidėjo automobilių srautas. Ne visi vairuotojai laikosi saugaus eismo taisyklių ir, pravažiavę saugaus eismo kalnelius, esančius A. Kulviečio g. pradžioje, iki P. Vaičiūno g. lekia dideliu greičiu. Gyventojai prašo , kad priešais perėją, esančią ties įvažiavimu į A. Kulviečio g. 6 namo kiemą ir vaikų lopšelį-darželį „Žilvitis", būtų įrengti greičio ribojimo kalneliai; be to, dėl labai riboto matomumo iš kiemo išvažiuojantiems vairuotojams reikalingas sferinis kelio veidrodis arba kitoks problemos sprendimo būdas. Gyventojų automobiliai, stovintys kairėje kelio pusėje, apsunkina matomumą, o tai yra ne vieno eismo įvykio šioje vietoje priežastis. 

Povilas Beišys informavo, kad ateityje (per 2-3 metus) bus rekonstruojama ir ši kelio atkarpa, remontuojami daugiabučių kiemai, tad situacija turėtų pagerėti. Dėl matomumo – pasiūlyta idėja prie posūkio, kad čia pastatyti automobiliai neužstotų gatvės išvažiuojantiems iš kiemų, kaip laikiną priemonę įrengti dekoratyvinius vazonus su gėlėmis ir taip „išplatinti" šaligatvį.

Mantromiškių k. (Upninkų sen.) gyventojai prašo jų pagrindinėje gatvėje įdiegti saugaus eismo priemones. Gatvelė siaura, judėjimas, ypač vasaros metu, pakankamai intensyvus: žmonės važiuoja link sodų bendrijos „Užuovėja", Šventosios upės. Automobiliai (ir sunkiasvoriai) neretai viršija greitį. Kol neatsitiko nelaimė, norėdami apsaugoti vaikus ir save, kaimo gyventojai prašo įrengti „gulintį policininką".

SEK rekomendavo jiems kreiptis į seniūniją, pasitarti, kokie ir kur būtų reikalingi ženklai, tada sprendimas bus priimtas.

Šveicarijos seniūnijos gyventojas kreipėsi į SEK dėl greičio ribojimo kalnelio įrengimo Šveicarijos k. Prie mokyklos, kur jau žuvo du žmonės, didžiuliu greičiu važiuoja ne tik lengvieji automobiliai, bet ir autobusai. „Žmonės pasipiktinę ir visi sutinka padėti parašus, jei reikės", – rašoma laiške.

SEK prašymui pritarė, apie tai bus informuota seniūnija, kuri privalės pasirūpinti, kad greičio ribojimo kalnelis būtų įrengtas taisyklingai, be galimybės jį apvažiuoti.

Paupės kaimo gyventoja Agnė J. į Saugaus eismo komisiją (pirmininkas Erlandas Andrejevas) kreipėsi dėl Medžiotojų g. sustojimo (važiuojant 9-uoju maršrutu „Centras-Rimkai (per Juodmenos rajoną)). Pasak jos, vairuotojai nesustoja Medžiotojų g. stotelėje: keleivius paleidžia tiesiog sankryžoje „ant kampo". Tai nėra saugu, nes važiuoja vaikai, kuriems reikia kirsti ir sankryžą, norint pareiti namo (pvz., į Paupės kaimą (sodų bendrija „Sankryža")).

Kaip teigė SEK narys Otaras Urbanas, ši problema žinoma, bandyta ją spręsti. Čičinų kelias – regiono, tad dėl to kreiptasi į Lietuvos automobilių kelių direkciją, kuri atsakiusi, kad nenumato ką nors daryti.

Miesto seniūnas Povilas Beišys informavo, kad Jonavos miesto darnaus judumo plane yra numatyta, gavus europinį finansavimą, įrengti naujų stotelių (dabar teikiama paraiška). Į prioritetinių darbų sąrašą bus įtraukta ir Medžiotojų g. stotelė.  

Nemažai gyventojų skundų gauta dėl eismo įvykių automobilių stovėjimo aikštelėje ties „Norfa" (Žeimių g.). „O kadangi eismo įvykių daug, vadinasi, kažkas yra negerai", – sakė Erlandas Andrejevas, inicijavęs „Norfos" atstovo Manfredo Šaučiūno atvykimą į SEK posėdį.

SEK narys Andrius Venckus priminė apie įskaitinį įvykį, kuomet prieš keletą savaičių buvo sudaužyti keli automobiliai, sužeistas žmogus.

Posėdžio metu diskutuota, kaip reiktų pažymėti aikštelę, ką įrengti, kad vairuotojai joje nevažinėtų kur pakliuvo, sukeldami avarines situacijas.    

„Mes nurodinėti negalime, bet – atstovaudami jonaviečiams – prašome, kad ši problema būtų išspręsta", – akcentavo Erlandas Andrejevas.       

Manfredas Šaučiūnas pažadėjo perduoti informaciją „Norfos" vadovams, tad belieka tikėtis, kad automobilių stovėjimo aikštelė bus patobulinta ir nebekels galvosūkių ratuotiems pirkėjams.

Į SEK kreipėsi prašymą pasirašę visi Kaštonų gatvės gyventojai. Jie nori, kad būtų pastatytas eismą draudžiantis kelio ženklas, analogiškas esančiam P. Cvirkos ir Aukštaičių gatvėse. Gatvė siaura (buvęs Rambyno skg.), joje yra 4 elektros stulpai – kliūtis eismui, nė vienoje gatvės pusėje nėra šaligatvių, automobiliai lekia dideliu greičiu, ne sykį fiksuoti eismo įvykiai. Įvažiavimas į kiemus – sudėtingas. Be to, gatvėje yra dveji laidojimo namai, o tai irgi suintensyvina eismą. Kadangi Kaštonų g. yra lygiagreti Ąžuolų ir Šviesos gatvėms, kurios yra gana plačios, prašančiųjų nuomone, apribotas eismas Kaštonų gatve vairuotojams nepatogumų nesudarytų.

SEK prašymui pritarė.

Laisvalaikio ir jojimo paslaugų centro „Viliumai" savininkė kreipėsi į SEK prašydama pastatyti kelio ženklus kelyje Jonava-Kaunas priešais posūkį į Varpių kaimą, kad lankytojai lengviau rastų „Viliumai" centrą. 

SEK šį prašymą nutarė perduoti Lietuvos automobilių kelių direkcijai, kadangi minėtas kelias – ne rajoninės reikšmės.

Paryžiaus k. gyventojas Antanas S. prašo pastatyti draudžiantį per Paryžiaus k. važiuoti sunkiasvorei technikai ženklą. Plente įrengtos svarstyklės, kurių bandydamos išvengti sunkiasvorės mašinos ir važiuoja per mišką, stipriai gadindamos nežvyruoto keliuko dangą.   

Erlandas Andrejevas informavo, kad minėtą situaciją išsiaiškino Šveicarijos seniūnijoje, prašomas kelio ženklas netrukdys, tik sustabdys bandančius išvengti patikros.

SEK Antano S. prašymui pritarė.

Rambyno gatvės gyventojai prašė imtis priemonių sudrausminti jaunimą, vakarais ir naktimis su automobiliais siaučiančiais  aikštelėse prie „Senukų" prekybos centro bei naudotų baldų parduotuvės.  Žmonės siūlo parduotuvių aikšteles atskirti nuo važiuojamosios dalies betono atitvarais, pastatyti atitinkamus draudžiamuosius ženklus, įrengti vaizdo stebėjimo kameras, žodžiu, imtis visų priemonių, kad būtų nuo 19.00 iki 7.00 val. užtikrinta gyventojų ramybė.

SEK nutarė dėl to kreiptis į parduotuvių savininkus, ką būtų galima padaryti.  Gyventojams rekomenduota kreiptis į policiją: atvažiavę pareigūnai ir nubaudę triukšmadarius būtų veiksminga priemonė.      

S. b. „Slėnis" (Svilonių k.) sodininkai prašo „Slėnio" zonoje nuo Gandrų g. iki Miško g. apriboti automobilių greitį iki 30 km / val., nes žmonės kenčia nuo dulkių, kurias sukelia dideliu greičiu pravažiuojančios mašinos.    

SEK prašymui pritarė, tuo turės pasirūpinti Užusalių seniūnija.

Bukonių seniūnija kreipėsi į SEK, nes nuolat sulaukia kaimo gyventojų skundų dėl ūkininkų sunkiasvorės technikos, važiuojančios per gyvenvietę keliamo triukšmo ir daromos žalos naujai išasfaltuotai gatvei. Gyventojai prašo įrengti kelio ženklą „Ribota masė (8 t)".                            

Kadangi šiuo metu Bukonių seniūnijos seniūnas atostogauja, šis klausimas nukeltas rudeniop: SEK susitiks vietoje ir priims sprendimą.  

Į SEK kreipėsi jonavietis M. V.: „Šiuo metu man priklausančiame komercinės paskirties pastate baigiami statybos ir įrengimo darbai. (...) Tinkamai ir efektyviai pastato eksploatacijai šiuo metu nėra išspręstas klausimas dėl automobilių privažiavimo, statymo ir keleivių išlaipinimo vietos kuo arčiau pagrindinio įėjimo į pastatą (...). Kreipiuosi su privačia iniciatyva (...) leisti man už savo lėšas atlikti visus reikiamus automobilių statymo vietos 4-5 lengviesiems automobiliams įrengimo darbus Jonavos r. savivaldybei priklausančio žemės sklypo dalyje šalia pastato ir Vasario 16-osios  g. važiuojamosios dalies vietoje, kur šiuo metu įrengta pėsčiųjų šaligatvio žalioji zona. Įrengus automobilių statymo vietą, prašau Jus įrengti automobilių statymą leidžiantį ir statymo būdą žymintį kelio ženklą".      

Povilo Beišio teigimu, dar prieš planuojamas statybas verslininkas iš anksto buvo informuotas, kad minėtoje vietoje automobilius statyti nebus leidžiama.

  

Bendrojo skyriaus atstovė ryšiams su visuomene Kristina Lukoševičiūtė

Panašūs straipsniai

Ilgąjį savaitgalį dirbo 30 proc. daugiau pareigūnų nei įprastu režimu

Ilgąjį savaitgalį dirbo 30 proc. daugiau pareigūnų nei įprastu režimu 1

Ilgąjį savaitgalį Lietuvoje aktyviai patruliavo ir patikrinimus vykdė Policijos departamento, Valstybės sienos apsaugos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento pareigūnai. ...

M. Sinkevičius: tarybos narys už sporto salę paprašė trigubai daugiau, nei rinkos vertė

M. Sinkevičius: tarybos narys už sporto salę paprašė trigubai daugiau, nei rinkos vertė

Jonavos rajono savivaldybė nepirks sporto salės Juškonių kaime už beveik trigubą nei rinkos kainą – tokią pasiūlė Pauliukų žemės ūkio bendrovės, turto savininkės, valdybos pirmininkas, rajono tarybos narys, ...

Gausus būrys jonaviečių laikė ,,Atliekų kultūros" egzaminą

Gausus būrys jonaviečių laikė ,,Atliekų kultūros" egzaminą

Net 262 Jonavos rajono gyventojai dalyvavo Vilniaus apskrities atliekų tvarkymo centro (VAATC) organizuotame „Atliekų kultūros" egzamine, kurį visoje Lietuvoje laikė virš 5 tūkst. žmonių iš beveik visų šalies sa...

Darbą pradėjo Jonavos verslo taryba

Darbą pradėjo Jonavos verslo taryba

Jonavos rajono savivaldybėje pirmą kartą posėdžiavusi Jonavos verslo taryba savo pirmininku dvejų metų kadencijai išsirinko Tomą Krejarą, UAB „Achempak" direktorių. Jo pavaduotoja tapo savivaldybės mero patarėja...

Vasarą siūlo mokėti darbdaviams už įdarbintą jaunimą

Vasarą siūlo mokėti darbdaviams už įdarbintą jaunimą

Jonavos rajono savivaldybės tarybai teikiamas sprendimo projektas, kuriuo siūloma patvirtinti jaunimo vasaros užimtumo ir integracijos į darbo rinką programą. Šia programa siekiama didinti 14-19 m. jaunimo užimt...

Jonavos mokyklai ir ligoninei - papildomas milijonas eurų

Jonavos mokyklai ir ligoninei - papildomas milijonas eurų

Jonavos rajono savivaldybė iš Valstybės investicijų programos (VIP) šiais metais gaus papildomai beveik 1 mln. eurų, už kuriuos galės įvykdyti du didelius projektus: atnaujins Justino Vareikio progimnazijos ...

Skirtas papildomas finansavimas Jonavos rajono savivaldybės vaikų vasaros stovyklų ir kitų neformalių švietimo veiklų programoms

Skirtas papildomas finansavimas Jonavos rajono savivaldybės vaikų vasaros stovyklų ir kitų neformalių švietimo veiklų programoms

Dėl pandemijos atšaukus vasarą turėjusią vykti Moksleivių dainų šventę, LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerija savivaldybėms skyrė 2,5 mln. eurų stovykloms ir kitoms neformaliojo vaikų švietimo veikloms f...

Apdovanoti rašytojo G. Kanovičiaus premijos konkurso dalyviai

Apdovanoti rašytojo G. Kanovičiaus premijos konkurso dalyviai

Jonavos rajono savivaldybėje pasveikinti ir apdovanoti rašytojo Grigorijaus Kanovičiaus premijos skyrimo konkurso „Jonavos tautinių mažumų gyvenimo ženklai – miesto istorijos liudytojai" dalyviai.  ...

Lankytojai savivaldybėje bus aptarnaujami tik su kaukėmis

Lankytojai savivaldybėje bus aptarnaujami tik su kaukėmis

Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimu, nuo šių metų rugpjūčio 1 d. gyventojai, vyresni nei 6 metų amžiaus, lankydamiesi Jonavos rajono savivaldybėje privalo dėvėti n...

Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) diena

Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) diena

Liepos 6-ąją Lietuva minės valstybės dieną. Nuo Lietuvos vardo tūkstantmečio minėjimo jau prabėgo vienuolika metų. Prieš tą šventę profesorius Česlovas Kudaba rašė: „Buvo 1009 m., kai pusamžis vienuolis Kvedlinb...

Išleistas leidinys „Kibernetinis saugumas ir verslas. Ką turėtų žinoti kiekvienas įmonės vadovas“

Išleistas leidinys „Kibernetinis saugumas ir verslas. Ką turėtų žinoti kiekvienas įmonės vadovas“

Birželio 18 d. įvyko leidinio „Kibernetinis saugumas ir verslas. Ką turėtų žinoti kiekvienas įmonės vadovas“ pristatymas. Šis kibernetinio saugumo patarimų vadovas parengtas atsižvelgus į užsienio šalių gerąsias...

„Aš esu Jonava“ – sako miesto gimtadienį švenčiantys jonaviečiai

„Aš esu Jonava“ – sako miesto gimtadienį švenčiantys jonaviečiai 1

Jonavos rajono savivaldybė pradėjo vykdyti socialinę kampaniją „Aš esu Jonava", skirtą Jonavos miesto 270-ties metų jubiliejui. Įvairiose miesto vietose iškilo plakatai su jonaviečių nuotraukomis. Fotomenini...