Senamiesčio gimnazija - ,,Terra incognita“ tampa tarptautiniu renginiu

Senamiesčio gimnazija - ,,Terra incognita“ tampa tarptautiniu renginiu
KOV 20
2018-03-20 15:02 2018

Kovo 16-ąją Paslaptingoji žemė jau septintą kartą sulaukė savo atradėjų. Vėlyvą penktadienio vakarą į gimnaziją rinkosi pakiliai nusiteikę mokiniai, mokytojai ir gausus būrys svečių – buvusių gimnazistų ir kviestinių laboratorijų vadovų. Tradicinio renginio atidarymą pradėjęs pavaduotojas Saulius Brazauskas pasidžiaugė gausiai susirinkusiais darbui ir smagiam laisvalaikiui nusiteikusiais mokiniais, rimtam darbui nusiteikusiais mokytojais, o į svečius kreipėsi anglų kalba ir pasidžiaugė, kad ,,Terra incognita“ tampa tarptautiniu renginiu. 

Šiemet įtemptas darbas virė net dvylikoje laboratorijų. Smagu, kad kaip kiekvienais metais vadovauti joms į gimnaziją sugrįžo buvę mokiniai. Pasirinkti laboratoriją – nemenkas iššūkis, nes veikla jose netradicinė ir originali. Net 246 gimnazistai ramaus nakties poilsio nepabijojo iškeisti į aktyvų darbą ir pasinaudoti proga praturtinti žinias, bendravimo įgūdžius ir smagiai pasilinksminti. Kartu su gimnazistais aktyviai dalyvavo laboratorijose ir mokinių tarybos siūlomoje veikloje 32 aštuntokai iš Justino Vareikio, Raimundo Samulevičiaus progimnazijų bei „Neries pagrindinės mokyklos“. 

Gausiausia šiais metais buvo geografijos laboratorija ,,Geologija veža“. Šiuo mokslu besidominčių gimnazijoje išties daug. Jų instruktorėmis tapo VU IV kurso geologijos studentės Miglė Paškevičiūtė ir Dovilė Auškelytė bei VU II kurso geologijos studentė, Senamiesčio gimnazijos XVII laidos abiturientė Ugnė Dirsytė. Išklausę pranešimų apie geologijos sritis ir mineralų pasaulį, gimnazistai įdėmiai tyrinėjo įvairias uolienas ir mineralus. Abejojančių tuo, kad geologija veža, laboratorijoje neliko: viena vertus, geologai iš tikrųjų daug keliauja, kita vertus, vienas atradimas skatina kitą, ragina tirti toliau, ieškoti ir mąstyti giliau, taigi geologijos mokslas — nesibaigianti žemės gelmių pažinimo kelionė.

Biologai galėjo rinktis vieną iš dviejų laboratorijų – ieškoti gyvybės stebuklo arba užsukti į intriguojančią ,,Sanatoriją“. Gyvybės stebuklo paieškoms vadovavo buvusi gimnazistė VU GF studentė Gabrielė Ruseckaitė. Iš braškių ir kivių jaunieji biologai išskyrė DNR.  ,,Sanatorijos“ iniciatorė ketvirtokė Mireta Jurgelevičiūtė pakvietė patikimą komandą – kaip suteikti pirmąją pagalbą, padėti draugui mokė buvusi gimnazistė Živilė Jefimenkė, Jonavos ligoninės paramedikė, o kaip įveikti stresą, kokie jo šaltiniai pasakojo Vika Ela Cieškė, Žeimių mokyklos – daugiafunkcinio centro psichologė. 

Fizikos laboratoriją rinkosi tie gimnazistai, kurie net ir naktį geba puikiai skaičiuoti, matuoti ir taikyti formules. Nors atlikti tam tikrus skaičiavimus nebuvo lengva, betgi labai rūpėjo sužinoti kai kurias savo bei gimnazijos patalpų fizines charakteristikas, tad eksperimentines kančias vainikavo įdomūs tyrimų rezultatai. Gimnazistai sužinojo savo maksimalią galią, reakcijos greitį, sužinojo, kuriame kabinete mažiausias ir didžiausias triukšmo lygis. Tyrimams vadovavo ir įdomias užduotis parengė fizikos mokytojai Zita Breimelienė ir Marius Mituzas.

Istorijos laboratorijos vadovas VGTU pirmo kurso studentas Martynas Norkūnas, „Misija Sibiras 2017“ dalyviams jau pažįstamas. Bet juk yra dalykų, apie kuriuos visada galima kalbėti naujai, ypač kai pats esi jų dalyvis. Šiek tiek ekspedicijos dalyviais pasijuto ir istorijos laboratorijos dalyviai, pažiūrėję dokumentinį filmą ir nejučiomis įtraukti į pilietinę diskusiją. Kaip ir kiekvienais metais, istorijos laboratorijoje vyravo susikaupimas, o pokalbiai skatino mąstyti apie praeitį ir dabartį.

Menais besidomintys gimnazistai rinkosi muzikos ir dailės laboratorijas.

Muzikos mylėtojai, vadovaujant mokytojams Audrai Noreikaitei ir Valdui Antanavičiui alsavo afrikiečių ritmais ir emocijomis. Dalyviams puikiai sekėsi improvizuoti, todėl muzikos kūrybinės dirbtuvės vyko sklandžiai, žaismingai, linksmai ir labai energingai. Rezultatas – energingai sudainuota daina, kurios žodžiai skamba beveik lietuviškai: „Ruka ruka ruka simama ka“. Kas galėtų tapti meninės kompozicijos pagrindu, dailės laboratorijoje su gimnazistais diskutavo Kauno kolegijos J. Vienožinskio menų fakulteto grafinio dizaino studentė Solveiga Rokaitė, Senamiesčio gimnazijos XIX laidos abiturientė. Laboratorijoje ypač daug dėmesio skirta praktiniams įgūdžiams lavinti. Spalvomis ant popieriaus įkūnytos toli gražu ne visos būsimosios dizainerės Solveigos pasiūlytos idėjos — jų dar turėtų užtekti ir „Techno meno“ instaliacijoms.

Ypač populiarios laboratorijos, kurios skatina judėti. „Sporto legiono“ klubo treneriai Modestas Kungys ir Karolis Jusis, gimnazijos sporto salėje subūrė didelę grupę linksmai nusiteikusių gimnazistų, neabejingų sportui. Treneriai, taip išjudino moksleivius, kad jie buvo priversti bėgti ieškoti vandens, kad atgautų jėgas. Karolis Jusis, apavęs merginas ,,Kangoo Jumps“ batais, įtikino, kad šokinėjimas yra vienas iš visų laikų efektyviausių aerobinių pratimų. Šokio laboratorijos svečias ir vadovas - charizmatiškasis Adrian Carlo Bibiano, modernaus šokio atlikėjas ir choreografas, įvairių tarptautinių projektų dalyvis, nuo pirmųjų akimirkų pakerėjo gebėjimu perteikti kūno kalbą, tad floor work, popping, dimestopping judesių virusas netruko pasklisti, ir gimnazistai tarsi nejučia įsisuko į modernaus šokio sūkurį.

Tarptautinėje kalbų ir kultūrų laboratorijoje skambėjo anglų, graikų ir lietuvių kabos. Susitch Nonis ir Anastasis Panopoula, VGTU studentai, papasakojo apie Šri Lanką ir Graikiją. Žavūs paplūdimiai, kvapą gniaužiantis kraštovaizdis, istoriją saugantys architektūriniai pastatai, meno kūrinius primenantys maisto patiekalų vaizdai sužavėjo egzotinio grožio ir šilumos išsiilgusius gimnazistus. Šių dviejų studentų dėka Graikija, Šri Lanka bylojo gimnazistams savo istorinę patirtį, kultūrą žaismingai ir linksmai. Darbas neprailgo, kalbos įgūdžius pagerino ir gimnazistai, ir svečiai, o paskutinis akcentas – ugningas Sirtakis – nepaliko abejingų.

Pirmame aukšte įsikūrusi kulinarijos laboratorija būtų priviliojusi ir Garfildą, jei šis gyventų šiek tiek arčiau. Lazanija, atkeliavusi į Lietuvą iš Italijos, vadovaujant mokytojai, prityrusiai kulinarei, buvo nuostabi, o pagal Beatos receptą iškeptas graikiškų riešutų pyragas buvo vertas pavadinti kulinarijos šedevru. 

Šiek tiek pailsėję po darbo laboratorijose gimnazistai suskato rinktis mokinių tarybos parengtas užduotis. Netrūko nei džiaugsmo, nei gerų emocijų, o kai kuriose užduotyse prireikė ir ištvermės, susikaupimo ir greito mąstymo. Orientacinės varžybos, aistros prie stalo futbolo ir stalo teniso, susikaupimas ir greita reakcija „Counter Strike: Global offensive“ turnyre, trukusiame ilgiau nei 12 valandų, smegenų mankšta buvusios gimnazistės VU I kuro studentės Gabrielės Palaimaitės  parengtame protmūšyje. Atrodo, po šitiek veiklos turėtų būti daugybė nuvargusių ir namo skubančių gimnazistų. Klystate!!! Pilnutėlėje salėje pagal anglišką, rusišką ir lietuvišką muziką diskotekoje besilinksminantiems gimnazistams laikas prabėgo kaip trumpa akimirka. Jau švintant pradėję skirstytis namo visi džiaugėsi,  kad „Terra incognita“ pateisino lūkesčius ir tarėsi susitikti kitais metais magiškoje naktyje, kurioje bus laukiami ketvirtokai-  būsimieji studentai ir šiltai išlydėti svečiai – visi pažadėjo į gimnaziją sugrįžti.

 

Visą naktį stropiai dirbo, stebėjo, filmavo, fotografavo ir informaciją pateikė „Terra incognita“ informacijos centras

Nuotraukų galerija

Panašūs straipsniai

Jonava didžiuojasi „šimtukininkais“

Jonava didžiuojasi „šimtukininkais“ 1

Liepos 11 dieną Nacionalinis egzaminų centras (NEC) paskelbė paskutiniuosius 2019 m. pagrindinės sesijos valstybinių brandos egzaminų (VBE) – geografijos, istorijos ir matematikos – rezultatus. Susumavus...

Aukštas žurnalo „Reitingai“ įvertinimas mūsų švietimo kokybei: Jonavos rajono savivaldybė – trečia Lietuvoje

Aukštas žurnalo „Reitingai“ įvertinimas mūsų švietimo kokybei: Jonavos rajono savivaldybė – trečia Lietuvoje

Pasirodęs švietimo įstaigas vertinantis žurnalas „Reitingai“ šiemet pateikė ne vieną malonią staigmeną Jonavai, o vertinant akademinius, mokinių savijautos, pagalbos, stojimo į nemokamas studijų vietas ir ki...

Europos kalbų diena - bendradarbiavimo su kitomis mokyklomis diena

Europos kalbų diena - bendradarbiavimo su kitomis mokyklomis diena

Rugsėjo 26 dieną visi europiečiai švenčia Europos kalbų dieną, kurios tikslas – puoselėti kalbų ir kultūrų įvairovę bei skatinti mokytis įvairių kalbų. Kiekvienais metais neriečiai išradingai pamini šią dien...

Policija įsigijo 3 antiriaušinius mikroautobusus specialiosioms operacijoms ir renginiams

Policija įsigijo 3 antiriaušinius mikroautobusus specialiosioms operacijoms ir renginiams

Lietuvos policija įsigijo 3 specialius furgonus, kurie skirti užtikrinti masinių ir sporto renginių saugumą. Įsigyti furgonai bus naudojami operacijų metu masiniuose renginiuose ir sporto renginiuose. Ji...

Šiemet festivalio ,,DEK" programoje - ir paslaptingas vakarėlis

Šiemet festivalio ,,DEK" programoje - ir paslaptingas vakarėlis

Jonavos kultūros centro teatras antrus metus iš eilės organizuoja būtent jaunimui skirtą teatro festivalį "DEK". Spalio 25-27 dienomis Jums pristatysime net 10 renginių Jonavos mieste ir rajone. Dėliodami šiemet...

J.Ralio gimnaziją palieka direktorius A.Rimkus

J.Ralio gimnaziją palieka direktorius A.Rimkus 10

Pirmadienį, birželio 10 dieną J.Ralio gimnazijos direktorius Arūnas Rimkus pateikė prašymą palikti savo užimamas pareigas. Iš posto vadovas išeina šalių susitarimu, tačiau jo prašymui dar turės pritarti ...

J.Miščiukaitės meno mokykla iškilmingai atsisveikino su savo absolventais

J.Miščiukaitės meno mokykla iškilmingai atsisveikino su savo absolventais

Jonavos Janinos Miščiukaitės meno mokykla šiandien visą dieną skyrė 2018-2019 mokslo metų absolventams, pakviesdami  juos, jų mokytojus, tėvelius, močiutes ir senelius į šventę „Yra šalis, kur meno mokykla vadin...

Valstybinių miškų urėdija kviečia į mišką: dovanoja daugiau kaip 60 nemokamų renginių visoje Lietuvoje

Valstybinių miškų urėdija kviečia į mišką: dovanoja daugiau kaip 60 nemokamų renginių visoje Lietuvoje

Šiemet sukanka 100 metų nepriklausomos Lietuvos miškų administracijai. Šia proga artėjančią Miškininko dieną VĮ Valstybinių miškų urėdija minės ypatingai: kviesdama visuomenę švęsti kartu ir dovanodama per 6...

Nuo sekmadienio traukiniai kursuos žiemos laiku

Nuo sekmadienio traukiniai kursuos žiemos laiku

Žiemos sezonui besiruošianti „Lietuvos geležinkelių“ grupei priklausanti keleivių vežimo bendrovė „LG Keleiviams“ pristato atnaujintus traukinių tvarkaraščius.  Šį sekmadienį, spalio 27 d., Lietuvoje įve...

Naktinėje Jonavoje – vienadienių vabzdžių poravimosi šokis

Naktinėje Jonavoje – vienadienių vabzdžių poravimosi šokis

Jau ne vienerius metus jonaviečiai tampa įspūdingai atrodančio gamtos reiškinio liudytojais, kai virš miesto tilto pakyla tūkstančiai lašalų, vadinamų vienadieniais vabzdžiais. Lašalų poravimosi šokis užfiksu...

Žmogus – orkestras A.Kirvelevičius: Trečiasis Lietuvos rekordas ir pribloškianti kolekcija

Žmogus – orkestras A.Kirvelevičius: Trečiasis Lietuvos rekordas ir pribloškianti kolekcija 1

7 tarptautinių diplomų, 300 padėkų, 15 nominacijų ir kelių Lietuvos rekordų savininkas muzikantas Antanas Kirvelevičius didžiuojasi jau trečiuoju pasiektu Lietuvos rekordu. Muzikantas Antanas Ki...

Bibliotekoje – Romualdo Požerskio darbų paroda

Bibliotekoje – Romualdo Požerskio darbų paroda

Tarptautinių fotografų grupių kelionių į Bangladešą 2016-2018 m. metu fotografas Romualdas Požerskis fiksavo vienos skurdžiausių ir tuo pat metu spalvingiausių pasaulio šalių kasdienybę, buitį, tradicines švente...

Romansai - tai sielos virpulys

Romansai - tai sielos virpulys

Romansai - tai sielos virpulys, kurį dažnai užgožia kasdienybė, buitis, ir tada nebelieka net impulso bei aistros. Į pirmosios meilės prisiminimus  barupiečius ir svečius grąžino šaunus  3 – ojo...

Kaip gimnazistai „matavosi tėvų klumpes” arba visuotinė atvirų durų diena tėvų darbovietėse

Kaip gimnazistai „matavosi tėvų klumpes” arba visuotinė atvirų durų diena tėvų darbovietėse

Ar lengva atrasti savo kelią? Kuo gi man būti užaugus? Ką pasirinkti baigus mokyklą? Daugelį jaunų žmonių kamuoja panašios mintys. Atsakyti į šiuos klausimus gali padėti ir tėvai. Birželio 7 d. Jonavos S...

Jonavos rajono ir miesto keliuose – nauji įrenginiai: kokią funkciją jie atlieka?

Jonavos rajono ir miesto keliuose – nauji įrenginiai: kokią funkciją jie atlieka? 2

Pastarosiomis dienomis vairuotojai galėjo pastebėti, kad šalia miesto tilto per Nerį bei kelyje Jonava – Rukla atsirado nauji įrenginiai. Ne vienam, ko gero, kilo klausimas, kokia yra jų paskirtis? Lietuvos a...

Miesto šventėje - ir prekybinė mugė

Miesto šventėje - ir prekybinė mugė

Jau netrukus vyksiančioje kasmetinėje Jonavos miesto šventėje, rugpjūčio 3-ąją,  miesto lankytojai ir svečiai galės pasigrožėti ir pasivaikščioti renginių organizatoriaus MYFEST organizuojamoje šventinėje mu...