Senamiesčio gimnazija - ,,Terra incognita“ tampa tarptautiniu renginiu

Senamiesčio gimnazija - ,,Terra incognita“ tampa tarptautiniu renginiu
KOV 20
2018-03-20 16:02 2018

Kovo 16-ąją Paslaptingoji žemė jau septintą kartą sulaukė savo atradėjų. Vėlyvą penktadienio vakarą į gimnaziją rinkosi pakiliai nusiteikę mokiniai, mokytojai ir gausus būrys svečių – buvusių gimnazistų ir kviestinių laboratorijų vadovų. Tradicinio renginio atidarymą pradėjęs pavaduotojas Saulius Brazauskas pasidžiaugė gausiai susirinkusiais darbui ir smagiam laisvalaikiui nusiteikusiais mokiniais, rimtam darbui nusiteikusiais mokytojais, o į svečius kreipėsi anglų kalba ir pasidžiaugė, kad ,,Terra incognita“ tampa tarptautiniu renginiu. 

Šiemet įtemptas darbas virė net dvylikoje laboratorijų. Smagu, kad kaip kiekvienais metais vadovauti joms į gimnaziją sugrįžo buvę mokiniai. Pasirinkti laboratoriją – nemenkas iššūkis, nes veikla jose netradicinė ir originali. Net 246 gimnazistai ramaus nakties poilsio nepabijojo iškeisti į aktyvų darbą ir pasinaudoti proga praturtinti žinias, bendravimo įgūdžius ir smagiai pasilinksminti. Kartu su gimnazistais aktyviai dalyvavo laboratorijose ir mokinių tarybos siūlomoje veikloje 32 aštuntokai iš Justino Vareikio, Raimundo Samulevičiaus progimnazijų bei „Neries pagrindinės mokyklos“. 

Gausiausia šiais metais buvo geografijos laboratorija ,,Geologija veža“. Šiuo mokslu besidominčių gimnazijoje išties daug. Jų instruktorėmis tapo VU IV kurso geologijos studentės Miglė Paškevičiūtė ir Dovilė Auškelytė bei VU II kurso geologijos studentė, Senamiesčio gimnazijos XVII laidos abiturientė Ugnė Dirsytė. Išklausę pranešimų apie geologijos sritis ir mineralų pasaulį, gimnazistai įdėmiai tyrinėjo įvairias uolienas ir mineralus. Abejojančių tuo, kad geologija veža, laboratorijoje neliko: viena vertus, geologai iš tikrųjų daug keliauja, kita vertus, vienas atradimas skatina kitą, ragina tirti toliau, ieškoti ir mąstyti giliau, taigi geologijos mokslas — nesibaigianti žemės gelmių pažinimo kelionė.

Biologai galėjo rinktis vieną iš dviejų laboratorijų – ieškoti gyvybės stebuklo arba užsukti į intriguojančią ,,Sanatoriją“. Gyvybės stebuklo paieškoms vadovavo buvusi gimnazistė VU GF studentė Gabrielė Ruseckaitė. Iš braškių ir kivių jaunieji biologai išskyrė DNR.  ,,Sanatorijos“ iniciatorė ketvirtokė Mireta Jurgelevičiūtė pakvietė patikimą komandą – kaip suteikti pirmąją pagalbą, padėti draugui mokė buvusi gimnazistė Živilė Jefimenkė, Jonavos ligoninės paramedikė, o kaip įveikti stresą, kokie jo šaltiniai pasakojo Vika Ela Cieškė, Žeimių mokyklos – daugiafunkcinio centro psichologė. 

Fizikos laboratoriją rinkosi tie gimnazistai, kurie net ir naktį geba puikiai skaičiuoti, matuoti ir taikyti formules. Nors atlikti tam tikrus skaičiavimus nebuvo lengva, betgi labai rūpėjo sužinoti kai kurias savo bei gimnazijos patalpų fizines charakteristikas, tad eksperimentines kančias vainikavo įdomūs tyrimų rezultatai. Gimnazistai sužinojo savo maksimalią galią, reakcijos greitį, sužinojo, kuriame kabinete mažiausias ir didžiausias triukšmo lygis. Tyrimams vadovavo ir įdomias užduotis parengė fizikos mokytojai Zita Breimelienė ir Marius Mituzas.

Istorijos laboratorijos vadovas VGTU pirmo kurso studentas Martynas Norkūnas, „Misija Sibiras 2017“ dalyviams jau pažįstamas. Bet juk yra dalykų, apie kuriuos visada galima kalbėti naujai, ypač kai pats esi jų dalyvis. Šiek tiek ekspedicijos dalyviais pasijuto ir istorijos laboratorijos dalyviai, pažiūrėję dokumentinį filmą ir nejučiomis įtraukti į pilietinę diskusiją. Kaip ir kiekvienais metais, istorijos laboratorijoje vyravo susikaupimas, o pokalbiai skatino mąstyti apie praeitį ir dabartį.

Menais besidomintys gimnazistai rinkosi muzikos ir dailės laboratorijas.

Muzikos mylėtojai, vadovaujant mokytojams Audrai Noreikaitei ir Valdui Antanavičiui alsavo afrikiečių ritmais ir emocijomis. Dalyviams puikiai sekėsi improvizuoti, todėl muzikos kūrybinės dirbtuvės vyko sklandžiai, žaismingai, linksmai ir labai energingai. Rezultatas – energingai sudainuota daina, kurios žodžiai skamba beveik lietuviškai: „Ruka ruka ruka simama ka“. Kas galėtų tapti meninės kompozicijos pagrindu, dailės laboratorijoje su gimnazistais diskutavo Kauno kolegijos J. Vienožinskio menų fakulteto grafinio dizaino studentė Solveiga Rokaitė, Senamiesčio gimnazijos XIX laidos abiturientė. Laboratorijoje ypač daug dėmesio skirta praktiniams įgūdžiams lavinti. Spalvomis ant popieriaus įkūnytos toli gražu ne visos būsimosios dizainerės Solveigos pasiūlytos idėjos — jų dar turėtų užtekti ir „Techno meno“ instaliacijoms.

Ypač populiarios laboratorijos, kurios skatina judėti. „Sporto legiono“ klubo treneriai Modestas Kungys ir Karolis Jusis, gimnazijos sporto salėje subūrė didelę grupę linksmai nusiteikusių gimnazistų, neabejingų sportui. Treneriai, taip išjudino moksleivius, kad jie buvo priversti bėgti ieškoti vandens, kad atgautų jėgas. Karolis Jusis, apavęs merginas ,,Kangoo Jumps“ batais, įtikino, kad šokinėjimas yra vienas iš visų laikų efektyviausių aerobinių pratimų. Šokio laboratorijos svečias ir vadovas - charizmatiškasis Adrian Carlo Bibiano, modernaus šokio atlikėjas ir choreografas, įvairių tarptautinių projektų dalyvis, nuo pirmųjų akimirkų pakerėjo gebėjimu perteikti kūno kalbą, tad floor work, popping, dimestopping judesių virusas netruko pasklisti, ir gimnazistai tarsi nejučia įsisuko į modernaus šokio sūkurį.

Tarptautinėje kalbų ir kultūrų laboratorijoje skambėjo anglų, graikų ir lietuvių kabos. Susitch Nonis ir Anastasis Panopoula, VGTU studentai, papasakojo apie Šri Lanką ir Graikiją. Žavūs paplūdimiai, kvapą gniaužiantis kraštovaizdis, istoriją saugantys architektūriniai pastatai, meno kūrinius primenantys maisto patiekalų vaizdai sužavėjo egzotinio grožio ir šilumos išsiilgusius gimnazistus. Šių dviejų studentų dėka Graikija, Šri Lanka bylojo gimnazistams savo istorinę patirtį, kultūrą žaismingai ir linksmai. Darbas neprailgo, kalbos įgūdžius pagerino ir gimnazistai, ir svečiai, o paskutinis akcentas – ugningas Sirtakis – nepaliko abejingų.

Pirmame aukšte įsikūrusi kulinarijos laboratorija būtų priviliojusi ir Garfildą, jei šis gyventų šiek tiek arčiau. Lazanija, atkeliavusi į Lietuvą iš Italijos, vadovaujant mokytojai, prityrusiai kulinarei, buvo nuostabi, o pagal Beatos receptą iškeptas graikiškų riešutų pyragas buvo vertas pavadinti kulinarijos šedevru. 

Šiek tiek pailsėję po darbo laboratorijose gimnazistai suskato rinktis mokinių tarybos parengtas užduotis. Netrūko nei džiaugsmo, nei gerų emocijų, o kai kuriose užduotyse prireikė ir ištvermės, susikaupimo ir greito mąstymo. Orientacinės varžybos, aistros prie stalo futbolo ir stalo teniso, susikaupimas ir greita reakcija „Counter Strike: Global offensive“ turnyre, trukusiame ilgiau nei 12 valandų, smegenų mankšta buvusios gimnazistės VU I kuro studentės Gabrielės Palaimaitės  parengtame protmūšyje. Atrodo, po šitiek veiklos turėtų būti daugybė nuvargusių ir namo skubančių gimnazistų. Klystate!!! Pilnutėlėje salėje pagal anglišką, rusišką ir lietuvišką muziką diskotekoje besilinksminantiems gimnazistams laikas prabėgo kaip trumpa akimirka. Jau švintant pradėję skirstytis namo visi džiaugėsi,  kad „Terra incognita“ pateisino lūkesčius ir tarėsi susitikti kitais metais magiškoje naktyje, kurioje bus laukiami ketvirtokai-  būsimieji studentai ir šiltai išlydėti svečiai – visi pažadėjo į gimnaziją sugrįžti.

 

Visą naktį stropiai dirbo, stebėjo, filmavo, fotografavo ir informaciją pateikė „Terra incognita“ informacijos centras

Nuotraukų galerija

Panašūs straipsniai

Seimas pritarė įstatymui dėl neįvykusių renginių kompensavimo

Seimas pritarė įstatymui dėl neįvykusių renginių kompensavimo

Renginių organiztoriai turėtų daugiau galimybių grąžindami klientams pinigus už bilietus į dėl karantino neįvykusius renginius. Šiandien Seimas po pateikimo pritarė Teisingumo irKultūros minis...

 Paskutinio skambučio šventė – kaip ją organizuos Jonavos gimnazijos

Paskutinio skambučio šventė – kaip ją organizuos Jonavos gimnazijos

Šį penktadienį abiturientams baigsis mokslo metai. Tądien jiems nuskambės ir simbolinis paskutinis skambutis. Kaip paskutinio skambučio šventę karantino sąlygomis organizuos Jonavos gimnazijos? ...

Seimas apsisprendė atidėtų renginių bilietų klausimu

Seimas apsisprendė atidėtų renginių bilietų klausimu

Seimas reglamentavo teisines priemones, kuriomis siekiama padėti kultūros sektoriui, dėl naujojo koronaviruso (COVID-19) sukeltų priežasčių susiduriančiam su dideliais sunkumais. „Vartotojų ir p...

S. Skvernelis apie renginių organizavimą vasarą: dalies jų teks visiškai atsisakyti

S. Skvernelis apie renginių organizavimą vasarą: dalies jų teks visiškai atsisakyti 2

Šiandien, gegužės 20-ąją, vykusiame COVID - 19 komiteto posėdyje buvo diskutuojama dėl renginių organizavimo vasarą, karantino metu.Kaip savo ,,Facebook" paskyroje skelbia premjeras Saulius Skvernelis, pasta...

Gera žinia keliaujantiems: „Regitra“ pradeda išduoti tarptautinius vairuotojo pažymėjimus

Gera žinia keliaujantiems: „Regitra“ pradeda išduoti tarptautinius vairuotojo pažymėjimus

„Regitroje“ jau galima užsisakyti tarptautinį vairuotojo pažymėjimą. Šis dokumentas tikrai pravers keliaujantiems ir norintiems vairuoti tose užsienio šalyse, kurios nepriklauso Europos Sąjungai (ES) ar Euro...

Žurnalas ,,Reitingai" įvertino ir Jonavos mokyklas: kokie rezultatai šiais metais?

Žurnalas ,,Reitingai" įvertino ir Jonavos mokyklas: kokie rezultatai šiais metais?

Švietimo įstaigas vertinantis žurnalas „Reitingai“, kaip ir kasmet, suteikia galimybę sužinoti, kurioje vietoje, vertinat akademinius, mokinių savijautos, pagalbos, stojimo į nemokamas studijų vietas bei kit...

Renginių išsiilgusius jonaviečius džiugina JKC pramogos

Renginių išsiilgusius jonaviečius džiugina JKC pramogos

Karantinas - laikotarpis, kurio metu žmonės privalėjo atsisakyti daugybės pramogų, neatsiejamų nuo žmonių susibūrimų. Tačiau kol kitų miestų gyventojai su ilgesiu prisimena viešose erdvėse matytus renginius,...

Dalyvauti renginiuose – tik su veido apsaugos priemonėmis

Dalyvauti renginiuose – tik su veido apsaugos priemonėmis 1

Nors karantino sąlygos dar labiau lengvinamos ir atsisakoma reikalavimo lauke dėvėti veido apsaugos priemones, atvirose erdvėse vykstančių renginių dalyviai jas vis dar turės dėvėti. Atvir...

Įsigaliojo įstatymas dėl atšauktų renginių kompensavimo

Įsigaliojo įstatymas dėl atšauktų renginių kompensavimo

Vakar įsigaliojo įstatymas dėl COVID-19 paskelbto karantino sukeltų pasekmių poveikio vartojimo sutarčių dėl renginių organizavimo paslaugų teikimo vykdymui (...

Vartotojų prašymų tendencijos: dažniausi skundai ir nepagrįstų prašymų augimas

Vartotojų prašymų tendencijos: dažniausi skundai ir nepagrįstų prašymų augimas

2019 m. Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (toliau – VVTAT) sulaukė rekordinio asmenų kreipimųsi skaičiaus – vartotojai ir verslininkai į VVTAT kreipėsi daugiau nei 31 ...

Lietuvos paštas: siuntos į užsienį vis dar vėluoja

Lietuvos paštas: siuntos į užsienį vis dar vėluoja

Nors karantinas švelnėja, pašto ir logistikos paslaugų atstovai vis dar susiduria su iššūkiais ir dėl to ženkliai sulėtėjusiu tarptautinių siuntų judėjimu. Ne išimtis ir AB Lietuvos paštas – esame priversti ...

Ruošiamasi pratyboms „Europos gynėjas 2020“: kariai treniruosis ir civilinėse teritorijose

Ruošiamasi pratyboms „Europos gynėjas 2020“: kariai treniruosis ir civilinėse teritorijose

Lietuvos kariuomenė ruošiasi kitų metų balandžio–gegužės mėn. vyksiančioms tarptautinėms pratyboms „Europos gynėjas 2020“ (angl. „Defender-Europe 2020“). Šių strateginio lygmens  pratybų pasirengimui ir vykd...

Elektronikos pardavėjai sulauks didesnio VVTAT dėmesio

Elektronikos pardavėjai sulauks didesnio VVTAT dėmesio

Per pirmąjį šių metų ketvirtį Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (toliau – VVTAT) sulaukė daugiau nei 8 000 vartotojų ir verslininkų kreipimųsi. Lyginant su ankstesnių metų laikotarpiu, kreipimųsi ...

Svarbi informacija vartotojams dėl atšauktų renginių ir kelionių

Svarbi informacija vartotojams dėl atšauktų renginių ir kelionių

Atsižvelgdama į sudėtingą situaciją dėl koronaviruso grėsmės, Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (toliau – VVTAT) prašo vartotojų supratingumo ir kantrybės reaguojant į galimus nepatogumus dėl atša...

2020-aisiais – dėmesys mokyklų bendruomenėms

2020-aisiais – dėmesys mokyklų bendruomenėms

2020-ieji paskelbti Mokyklų bendruomenių metais. Per visus metus numatyta rengti konkursus, edukacinius festivalius, kitus renginius, skirtus šiai temai, organizuoti savivaldos mokymus mokiniams, pristatyti ...

Mokinių kūrybos pavasaris Jonavoje

Mokinių kūrybos pavasaris Jonavoje 1

Šiais metais sausio – gegužės mėn. Jonavos Justino Vareikio progimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros  mokytojų iniciatyva vyko rajoninis bendrojo lavinimo mokyklų 5-10 kl. mokinių savos kūrybos knygos ko...