Senamiesčio gimnazija - ,,Terra incognita“ tampa tarptautiniu renginiu

Senamiesčio gimnazija - ,,Terra incognita“ tampa tarptautiniu renginiu
KOV 20
2018-03-20 16:02 2018

Kovo 16-ąją Paslaptingoji žemė jau septintą kartą sulaukė savo atradėjų. Vėlyvą penktadienio vakarą į gimnaziją rinkosi pakiliai nusiteikę mokiniai, mokytojai ir gausus būrys svečių – buvusių gimnazistų ir kviestinių laboratorijų vadovų. Tradicinio renginio atidarymą pradėjęs pavaduotojas Saulius Brazauskas pasidžiaugė gausiai susirinkusiais darbui ir smagiam laisvalaikiui nusiteikusiais mokiniais, rimtam darbui nusiteikusiais mokytojais, o į svečius kreipėsi anglų kalba ir pasidžiaugė, kad ,,Terra incognita“ tampa tarptautiniu renginiu. 

Šiemet įtemptas darbas virė net dvylikoje laboratorijų. Smagu, kad kaip kiekvienais metais vadovauti joms į gimnaziją sugrįžo buvę mokiniai. Pasirinkti laboratoriją – nemenkas iššūkis, nes veikla jose netradicinė ir originali. Net 246 gimnazistai ramaus nakties poilsio nepabijojo iškeisti į aktyvų darbą ir pasinaudoti proga praturtinti žinias, bendravimo įgūdžius ir smagiai pasilinksminti. Kartu su gimnazistais aktyviai dalyvavo laboratorijose ir mokinių tarybos siūlomoje veikloje 32 aštuntokai iš Justino Vareikio, Raimundo Samulevičiaus progimnazijų bei „Neries pagrindinės mokyklos“. 

Gausiausia šiais metais buvo geografijos laboratorija ,,Geologija veža“. Šiuo mokslu besidominčių gimnazijoje išties daug. Jų instruktorėmis tapo VU IV kurso geologijos studentės Miglė Paškevičiūtė ir Dovilė Auškelytė bei VU II kurso geologijos studentė, Senamiesčio gimnazijos XVII laidos abiturientė Ugnė Dirsytė. Išklausę pranešimų apie geologijos sritis ir mineralų pasaulį, gimnazistai įdėmiai tyrinėjo įvairias uolienas ir mineralus. Abejojančių tuo, kad geologija veža, laboratorijoje neliko: viena vertus, geologai iš tikrųjų daug keliauja, kita vertus, vienas atradimas skatina kitą, ragina tirti toliau, ieškoti ir mąstyti giliau, taigi geologijos mokslas — nesibaigianti žemės gelmių pažinimo kelionė.

Biologai galėjo rinktis vieną iš dviejų laboratorijų – ieškoti gyvybės stebuklo arba užsukti į intriguojančią ,,Sanatoriją“. Gyvybės stebuklo paieškoms vadovavo buvusi gimnazistė VU GF studentė Gabrielė Ruseckaitė. Iš braškių ir kivių jaunieji biologai išskyrė DNR.  ,,Sanatorijos“ iniciatorė ketvirtokė Mireta Jurgelevičiūtė pakvietė patikimą komandą – kaip suteikti pirmąją pagalbą, padėti draugui mokė buvusi gimnazistė Živilė Jefimenkė, Jonavos ligoninės paramedikė, o kaip įveikti stresą, kokie jo šaltiniai pasakojo Vika Ela Cieškė, Žeimių mokyklos – daugiafunkcinio centro psichologė. 

Fizikos laboratoriją rinkosi tie gimnazistai, kurie net ir naktį geba puikiai skaičiuoti, matuoti ir taikyti formules. Nors atlikti tam tikrus skaičiavimus nebuvo lengva, betgi labai rūpėjo sužinoti kai kurias savo bei gimnazijos patalpų fizines charakteristikas, tad eksperimentines kančias vainikavo įdomūs tyrimų rezultatai. Gimnazistai sužinojo savo maksimalią galią, reakcijos greitį, sužinojo, kuriame kabinete mažiausias ir didžiausias triukšmo lygis. Tyrimams vadovavo ir įdomias užduotis parengė fizikos mokytojai Zita Breimelienė ir Marius Mituzas.

Istorijos laboratorijos vadovas VGTU pirmo kurso studentas Martynas Norkūnas, „Misija Sibiras 2017“ dalyviams jau pažįstamas. Bet juk yra dalykų, apie kuriuos visada galima kalbėti naujai, ypač kai pats esi jų dalyvis. Šiek tiek ekspedicijos dalyviais pasijuto ir istorijos laboratorijos dalyviai, pažiūrėję dokumentinį filmą ir nejučiomis įtraukti į pilietinę diskusiją. Kaip ir kiekvienais metais, istorijos laboratorijoje vyravo susikaupimas, o pokalbiai skatino mąstyti apie praeitį ir dabartį.

Menais besidomintys gimnazistai rinkosi muzikos ir dailės laboratorijas.

Muzikos mylėtojai, vadovaujant mokytojams Audrai Noreikaitei ir Valdui Antanavičiui alsavo afrikiečių ritmais ir emocijomis. Dalyviams puikiai sekėsi improvizuoti, todėl muzikos kūrybinės dirbtuvės vyko sklandžiai, žaismingai, linksmai ir labai energingai. Rezultatas – energingai sudainuota daina, kurios žodžiai skamba beveik lietuviškai: „Ruka ruka ruka simama ka“. Kas galėtų tapti meninės kompozicijos pagrindu, dailės laboratorijoje su gimnazistais diskutavo Kauno kolegijos J. Vienožinskio menų fakulteto grafinio dizaino studentė Solveiga Rokaitė, Senamiesčio gimnazijos XIX laidos abiturientė. Laboratorijoje ypač daug dėmesio skirta praktiniams įgūdžiams lavinti. Spalvomis ant popieriaus įkūnytos toli gražu ne visos būsimosios dizainerės Solveigos pasiūlytos idėjos — jų dar turėtų užtekti ir „Techno meno“ instaliacijoms.

Ypač populiarios laboratorijos, kurios skatina judėti. „Sporto legiono“ klubo treneriai Modestas Kungys ir Karolis Jusis, gimnazijos sporto salėje subūrė didelę grupę linksmai nusiteikusių gimnazistų, neabejingų sportui. Treneriai, taip išjudino moksleivius, kad jie buvo priversti bėgti ieškoti vandens, kad atgautų jėgas. Karolis Jusis, apavęs merginas ,,Kangoo Jumps“ batais, įtikino, kad šokinėjimas yra vienas iš visų laikų efektyviausių aerobinių pratimų. Šokio laboratorijos svečias ir vadovas - charizmatiškasis Adrian Carlo Bibiano, modernaus šokio atlikėjas ir choreografas, įvairių tarptautinių projektų dalyvis, nuo pirmųjų akimirkų pakerėjo gebėjimu perteikti kūno kalbą, tad floor work, popping, dimestopping judesių virusas netruko pasklisti, ir gimnazistai tarsi nejučia įsisuko į modernaus šokio sūkurį.

Tarptautinėje kalbų ir kultūrų laboratorijoje skambėjo anglų, graikų ir lietuvių kabos. Susitch Nonis ir Anastasis Panopoula, VGTU studentai, papasakojo apie Šri Lanką ir Graikiją. Žavūs paplūdimiai, kvapą gniaužiantis kraštovaizdis, istoriją saugantys architektūriniai pastatai, meno kūrinius primenantys maisto patiekalų vaizdai sužavėjo egzotinio grožio ir šilumos išsiilgusius gimnazistus. Šių dviejų studentų dėka Graikija, Šri Lanka bylojo gimnazistams savo istorinę patirtį, kultūrą žaismingai ir linksmai. Darbas neprailgo, kalbos įgūdžius pagerino ir gimnazistai, ir svečiai, o paskutinis akcentas – ugningas Sirtakis – nepaliko abejingų.

Pirmame aukšte įsikūrusi kulinarijos laboratorija būtų priviliojusi ir Garfildą, jei šis gyventų šiek tiek arčiau. Lazanija, atkeliavusi į Lietuvą iš Italijos, vadovaujant mokytojai, prityrusiai kulinarei, buvo nuostabi, o pagal Beatos receptą iškeptas graikiškų riešutų pyragas buvo vertas pavadinti kulinarijos šedevru. 

Šiek tiek pailsėję po darbo laboratorijose gimnazistai suskato rinktis mokinių tarybos parengtas užduotis. Netrūko nei džiaugsmo, nei gerų emocijų, o kai kuriose užduotyse prireikė ir ištvermės, susikaupimo ir greito mąstymo. Orientacinės varžybos, aistros prie stalo futbolo ir stalo teniso, susikaupimas ir greita reakcija „Counter Strike: Global offensive“ turnyre, trukusiame ilgiau nei 12 valandų, smegenų mankšta buvusios gimnazistės VU I kuro studentės Gabrielės Palaimaitės  parengtame protmūšyje. Atrodo, po šitiek veiklos turėtų būti daugybė nuvargusių ir namo skubančių gimnazistų. Klystate!!! Pilnutėlėje salėje pagal anglišką, rusišką ir lietuvišką muziką diskotekoje besilinksminantiems gimnazistams laikas prabėgo kaip trumpa akimirka. Jau švintant pradėję skirstytis namo visi džiaugėsi,  kad „Terra incognita“ pateisino lūkesčius ir tarėsi susitikti kitais metais magiškoje naktyje, kurioje bus laukiami ketvirtokai-  būsimieji studentai ir šiltai išlydėti svečiai – visi pažadėjo į gimnaziją sugrįžti.

 

Visą naktį stropiai dirbo, stebėjo, filmavo, fotografavo ir informaciją pateikė „Terra incognita“ informacijos centras

Nuotraukų galerija

Panašūs straipsniai

Akcija „Būk matomas“ - ar tapome labiausiai švytinčiu miestu?

Akcija „Būk matomas“ - ar tapome labiausiai švytinčiu miestu?

Atsakant į užduotą klausimą - ar tapome labiausiai švytinčiu miestu, galime teigti – taip, tapome. Kodėl? Nes šiandien pasibaigus mažiau nei mėnesį vykusiai akcijai „Būk matomas“ drąsiai teigiame, kad  tamsiu pa...

Išankstinio balsavimo biuleteniai – pakeliui į Lietuvos karių tarnybos tarptautinėse operacijose rajonus

Išankstinio balsavimo biuleteniai – pakeliui į Lietuvos karių tarnybos tarptautinėse operacijose rajonus

Artėjant balsavimui savivaldybių rinkimuose Lietuvos kariuomenės Gynybos štabas išsiuntė balsavimo vokus tarptautinėse operacijose tarnaujantiems Lietuvos kariams, kurie vieni pirmųjų pasinaudos teise atlikti pi...

Gerumo akcija  ,,Sveikas, mažyli” Jonavos ,,Neries“ pagrindinėje mokykloje

Gerumo akcija ,,Sveikas, mažyli” Jonavos ,,Neries“ pagrindinėje mokykloje

Jonavos ,,Neries“ pagrindinės mokyklos buvusi mokinė Raminta Ramanauskaitė lapkričio mėnesį inicijavo ir pakvietė bendruomenės narius dalyvauti gerumo akcijoje ,,Sveikas, mažyli“. Akcijos tikslas - numegzti viln...

Justino Vareikio progimnazijos bendruomenė šiandien sukosi valso ritmu

Justino Vareikio progimnazijos bendruomenė šiandien sukosi valso ritmu

Valso konkursas Justino Vareikio progimnazijoje organizuojamas ne pirmus metus, tačiau šiandien jis tapo ypatingu. Pirmą kartą nuspręsta į valso sūkurį įsukti ne tik aštuntokus, bet ir visos mokyklos klases – nu...

Apdovanotos Grigorijaus Kanovičiaus premijos rašinių paskatinamojo prizo laimėtojos

Apdovanotos Grigorijaus Kanovičiaus premijos rašinių paskatinamojo prizo laimėtojos

Šiandien, balandžio 30 –ąją, Tarybos posėdžio pradžioje pasveikintos Grigorijaus Kanovičiaus premijos rašinių konkurso ,,Jonavos tautinių mažumų gyvenimo ženklai – miesto istorijos liudytojai“  paskatinamojo pri...

Tvirtinant rajono 2019 m. biudžetą - opozicijos strėlės valdančiųjų daugumai

Tvirtinant rajono 2019 m. biudžetą - opozicijos strėlės valdančiųjų daugumai

Priešpaskutiniame šios kadencijos tarybos posėdyje, vasario 7 dieną buvo tvirtinamas Jonavos rajono savivaldybės 2019 m. biudžeto projektas, siekiant įvykdyti rajono savivaldybės strateginio plėtros plano įgyven...

Šuns dienos proga pareigūnų dėmesys keturkojams augintiniams

Šuns dienos proga pareigūnų dėmesys keturkojams augintiniams

Kiekvienas namuose auginantis šunį patvirtintų, kad jie yra tikri šeimos nariai. Tačiau pareigūnams šunys nėra tik naminiai augintiniai, tai ir kolegos, padedantys tirti įvairiausias nusikalstamas veikas, tad me...

Bandomasis projektas „Patyčių dėžutė“ – ir Jonavoje

Bandomasis projektas „Patyčių dėžutė“ – ir Jonavoje

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija kartu su programos ,,Kurk Lietuvai“’ dalyvėmis bei 6 savivaldybių pedagoginių psichologinių tarnybų specialistais šešiose mokyklose pradėjo  projektą  ,,Patyčių dėžutė“ – g...

Brigados „Geležinis Vilkas“  štabui – teigiamas NATO įvertinimas

Brigados „Geležinis Vilkas“ štabui – teigiamas NATO įvertinimas

Lietuvos kariuomenės Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ štabas NATO kovinio pasirengimo testą išlaikė – tokius oficialius vertinimo dokumentus po penkių mėnesių pasiruošimo ir trijų savaičių...

„Per kančias į žvaigždes“ arba kaip atrodys J.Ralio gimnazija po vidaus modernizavimo

„Per kančias į žvaigždes“ arba kaip atrodys J.Ralio gimnazija po vidaus modernizavimo

Šiuo metu J.Ralio gimnazijoje vyksta intensyvūs modernizacijos/renovacijos darbai. Kaip juokauja patys gimnazistai: „Gyvenam remonto „apkasuose“, bet kai viskas baigsis, gyvensim puikiai“. ...

Respublikinis konkursas „Rašau diktantą 2019“ Jonavos pradinėje mokykloje organizuojamas jau 12 kartą

Respublikinis konkursas „Rašau diktantą 2019“ Jonavos pradinėje mokykloje organizuojamas jau 12 kartą

Jonavos pradinėje mokykloje šiandien jau 12 metus iš eilės vyko Respublikinis IV klasių mokinių lietuvių kalbos diktanto konkursas „ Rašau diktantą 2019“. Pradinukai diktantą rašo Nacionali...

Tilto per Šventąją kapitalinio remonto klausimas pajudėjo iš mirties taško

Tilto per Šventąją kapitalinio remonto klausimas pajudėjo iš mirties taško

1936 metais pastatytas tiltas per Šventosios upę Upninkuose, Jonavos rajone, jau ne vienerius metus kelia vairuotojų  pyktį – vis atsirandančios naujos duobės ir po nuolatinio kosmetinio remonto liekantys statūs...

LR kariuomenėje evangelikų karo kapelionai

LR kariuomenėje evangelikų karo kapelionai

Š.m. sausio mėn.28 d.Lietuvos Respublikos kariuomenės evangelikų vyr. kapelionas ir Biržų Evangelikų Reformatų kunigas  Rimas Mikalauskas, kartu su Jonavos krikščionių evangelikų bažnyčios pastoriumi bei evangel...

JKC šiemet pasidarbavo iš peties – skaičiuoja, kiek renginių surengta bei planuoja, ką pasiūlys Jonavai kitais metais

JKC šiemet pasidarbavo iš peties – skaičiuoja, kiek renginių surengta bei planuoja, ką pasiūlys Jonavai kitais metais

Jonavos kultūros centro šių metų suplanuotų ir suorganizuotų renginių sąrašas išties platus ir įspūdingas. Kai šių metų vasarą buvo ruošiama Jonavos kultūros centro veiklos ataskaita – šių metų trys vasaros mėne...

Per Kauno miesto gimtadienį – eismo ribojimai senamiestyje

Per Kauno miesto gimtadienį – eismo ribojimai senamiestyje

Dažnas jonavietis turi pažįstamų ar draugų, kurie dirba Kaune, arba patys važiuoja į šį kaimyninį miestą darbuotis, pramogauti, kitaip praleisti laiką. Jonavą nuo Kauno skiria tik kelios dešimtys kilometrų, tad ...

 J.Ralio gimnazijoje pristatytas projektas „Pabėgėlis - mūsų visuomenės dalis“

J.Ralio gimnazijoje pristatytas projektas „Pabėgėlis - mūsų visuomenės dalis“

Kovo 27 dieną J. Ralio gimnazijoje projektą  “Pabėgėlis - mūsų visuomenės dalis“  pristatė Ruklos pabėgėlių priėmimo centras (PPC). Mokyklos bendruomenė buvo kviečiama pasigrožėti nacionaliniais kostiumais, susi...