Seniūnai vieningi – seniūnijų puošybai reiktų lėšų

Seniūnai vieningi – seniūnijų puošybai reiktų lėšų
LAP 08
2019-11-08 11:58 2019

Opozicinių frakcijų seniūnai kreipėsi į rajono merą Mindaugą Sinkevičių su prašymu nediskriminuoti kaimiškų seniūnijų ir skirti joms lėšų šventinėms puošmenoms. Apklausus visų kaimiškų seniūnijų seniūnus paaiškėjo, kad visi vieningai pritaria tokiam prašymui, o oficialiame atsakyme teigiama, kad tarybos opozicija „kreipėsi ne tuo adresu“.

Kreipimasis dėl lėšų skyrimo kaimiškosioms seniūnijoms

Toks požiūris yra diskriminacinis ne mieste gyvenančių Jonavos rajono savivaldybės gyventojų atžvilgiu.

Jonavos rajono savivaldybės tarybos opozicinių frakcijų seniūnai lapkričio 5 dieną įteikė Jonavos rajono savivaldybės merui Mindaugui Sinkevičiui kreipimąsi dėl lėšų skyrimo kaimiškosioms seniūnijoms.

„Jau eilę metų savivaldybės taryba skiria lėšas Jonavos miesto kalėdiniam papuošimui, kurios siekia iki 50 tūkst. Tačiau pastarąjį dešimtmetį kaimiškosioms seniūnijoms papuošti savo gyvenviečių ir miestelių centrus buvo skirta tik vieną kartą ir tik po 500 eurų.

Manome, kad toks požiūris yra diskriminacinis ne mieste gyvenančių Jonavos rajono savivaldybės gyventojų atžvilgiu.

Todėl, siekiant ištaisyti šią socialinę nelygybę, siūlome artimiausiame tarybos posėdyje, perskirstant savivaldybės biudžetą, skirti visoms kaimiškoms seniūnijoms po 5000 eurų jų kalėdiniams papuošimams“, –  rašoma merui M. Sinkevičiui skirtame rašte, kurį pasirašo frakcijų „Jonavos kraštas“, „Valstiečių ir žaliųjų frakcija“ bei  „Auganti Jonava“  seniūnai Gintas Jasiulionis, Arvydas Gasys ir Remigijus Osauskas.  

Kaimiškų seniūnijų apklausa

Portalas jonavoszinios.lt visiems kaimiškų seniūnijų seniūnams pateikė po kelis klausimus: Ar pritariate tokiam kreipimuisi? Kiek lėšų šiais metais skiriate savo seniūnijos puošybai? Kiek, Jūsų manymu, jų reikėtų? Kokias lėšas skiriate? (Bendruomenių projektai, seniūnijos lėšos, gaunamos savivaldybės lėšos ir pan.).  Kaip šiais metais puošite (jei iš vis puošite) seniūnijos erdves didžiosioms metų šventėms?

Žeimių seniūnijos seniūnas Faustas Pilipavičius:

Pritariu tokiam kreipimuisi, nes tai atspindi mūsų norus ir lūkesčius.

Paprastai kiekvienais metais pasitikrinam savo turimą įsigytą ar pasigamintą inventorių ( girliandos, šviestuvų papuošimo elementai, žaislai ir taip toliau), kurį naudojame eilę metų ir kiek galime iš savo lėšų perkame atnaujinti.   Planuojame apie 200 Eur. Be miestelio, seniūnijos centro papuošimo, kartu su vietos bendruomenėmis eglutes įžiebiame dar 3 kaimuose: Kuigalių, Juškonių ir Naujasodžio. Tie siūlomi 5000 Eur. tikrai būtų didelė paskata. Mums susikooperavus  su bendruomenėmis reikėtų apie 1000 Eur.

2018 m. Žeimių bendruomenė iš projekto 1200 Eur skyrė Žeimių miestelio eglės įžiebimo šventei. Kitos bendruomenės savo lėšomis, pav., Naujasodžio kaimo bendruomenė „Sūkurys“,  kasmet puošia eglę ir organizuoja kaimo eglės įžiebimo šventę.  Tą patį daro ir Kuigalių, ir Juškonių kaimų bendruomenės. Naujasodžio kaimo bendruomenė dar šiemet teikia projektą per VVG „LEADER“ programą gauti paramą kaimo šventėms organizuoti.

Seniūnija tik darbais padeda papuošti egles, nes papildomai skirti lėšų neturi galimybės. Jei iš savivaldybės paramos negausime tai darysime, kaip darome  iki šiol.

Šilų seniūnijos vyriausioji specialistė Zoja Kravčenko:

Šilų seniūnijoje puošiame dvi egles: Šilų k. ir Panoterių mstl. Žaisliukus gamina kultūros darbuotojai ar bendruomenės, visuomenei naudingą veiklą atliekantys asmenis. Lemputes, žaisliukus perka seniūnija. Pernai žaisliukų padovanojo Šilų gyventoja. Kiek reikėtų pinigų eglių puošimui, sunku įvardinti, nes visada puošdavome darytais žaislais. Šiemet nusprendėme Šiluose eglę pagaminti karkasinę ir aprišti eglių šakomis. Viziją turime, kaip pavyks, pamatysime. Puošimui skiriame apie 200 eur. (girliandos, žaisliukai).

Bukonių seniūnijos seniūnas Artūras Narkevičius:

Manau reikėtų kiekvienais metais skirti apie 1000 eur.

Pritariu visoms geroms tarybos narių iniciatyvoms. Tikiuosi, kad jos bus pagal galimybes įgyvendintos.

Planuojame šiais metais seniūnijos puošybai skirti 200-300 eur. Manau reikėtų kiekvienais metais skirti apie 1000 eur. (girliandų ir dekoracijų atnaujinimui).

Papuošti seniūniją Šv. Kalėdų ir Naujųjų metų proga naudosime viešojo ūkio lėšas, kurios ir skirtos aplinkos priežiūrai, apšvietimui ir t.t. Taip pat prie Seniūnijos kaimų puošimo prisideda bendruomenės, ūkininkai, gyventojai. Prie eglutės puošimo prisideda Mokyklos-Daugiafunkcinio centro mokiniai.

Kaip ir kiekvienais metais Bukonių seniūnijos centre, Bukonių kaime bus puošiama Kalėdinė eglė ir vyksta eglės įžiebimo šventė visiems seniūnijos gyventojams ir svečiams. Bendruomenės kartu su seniūnija taip pat pasipuoš Kalėdines eglutes ir kituose Bukonių seniūnijos kaimuose (Vaivadiškių km., Liepių km.).

Ruklos seniūnijos vyriausioji specialistė Dovilė Survilaitė:

Taip, kreipimuisi pritariame.

Jeigu būtų skiriama 5000 eur. suma kasmet, per keletą metų seniūnija sukauptų papuošimams reikalingą inventorių ir galėtų puošti.

Šiais metais savivaldybės tarybos patvirtintame biudžete nėra numatyta lėšų seniūnijos puošybai, todėl mes naudoti lėšų puošybai galimybės neturime. Tikslios sumos įvardinti negalime, tai priklauso nuo puošimo apimties. Seniūnijai įsigyti metalinį karkasą eglės šakoms, kainuotų apie 6000-7000 eurų. Viena lauko girlianda kainuoja 50-100 eurų, o jų reikėtų ne vienos dešimties. Taip pat reikalingi žaislai, bei keltuvo paslaugos ir kitos dekoracijos. Manome, kad jeigu būtų skiriama 5000 eur. suma kasmet, per keletą metų seniūnija sukauptų papuošimams reikalingą inventorių ir galėtų puošti.

Lėšų seniūnijos puošybai neskiriame. Šiais metais panaudosime prieš daugelį metų įsigytas girliandas elektros stulpų papuošimui, bei senas, susidėvėjusias kalėdines dekoracijas eglutės prie seniūnijos papuošimui.

Užusalių seniūnijos seniūnas Rolandas Skuja:

Viešas pareiškimas labiau piaras.

Tarybos nariai įstatymų numatyta tvarka turi teisę inicijuoti ir įtakoti savivaldybės biudžeto formavimą, kurį tarybos posėdžio metu ir patvirtina. Viešas pareiškimas labiau piaras.

Seniūnijos puošybai lėšų skiriam įvairiai, pagal galimybes iki 500 Eur. Seniūnija prisideda biudžeto lėšomis „Aplinkos priežiūra“. Bendruomenės savas lėšas skirsto ir naudoja savo nuožiūra ir poreikius.

Kaip šiais metais puošime seniūniją - dar koncepcija neparuošta, bet kartu su gyvenviečių bendruomenėmis pastatysime egles ( Užusalių, Kalnėnų ir Išorų gyvenvietėse ).

Šveicarijos seniūnijos seniūnas Algirdas Paplonskis:

Iškelta šventinio laikotarpio seniūnijos  puošybos problema egzistuoja.

Seniūnija iš savo lėšų seniūnijai papuošti naudoja per eilę metų sukauptas girliandas, bei už pora šimtų eurų kas metai nuperkamų papildomai. Šiais metais seniūnija su bendruomene dalyvauja projekte ir iš projektinių pinigų gamina kalėdinės eglės papuošimus. Jų vertė 1000 Eurų. Šiemet puošime Šveicarijos pagrindinę eglę.

Kulvos seniūnijos seniūnas Ramūnas Gudonavičius:

Be abejo pritariu tokiam prašymui. Mes ir patys prašom, kad būtų skirtos lėšos, bet mūsų prašymą tik vieną kartą buvo išgirdę ir skyrė kelis šimtus eurų.

Mūsų seniūnijos didelės, yra daug kaimų, norėtųsi, kad ir ten būtų papuošta, tačiau tokių galimybių neturime. Kiekvienam kaimui papuošti, manau, prireiktų po 500 eurų, todėl prašoma 5000 eurų suma – logiška. Šiuo metu puošim pagrindinę Kulvos eglę. Puošybai skirsime apie porą šimtų eurų iš vidinių resursų, nes konkrečiai puošybai – lėšų neturime.

Upninkų seniūnijos seniūnė Lolita Nekrošienė:

Seniūnijos taipogi būtų gražios.

Iniciatyvai pritariu. Jei kiekvienais metais skirtų bent po 1000 eurų iš miestui skiriamų 40 tūkst. eurų, seniūnijos taipogi būtų gražios. Kai 2017 metais prašėm skirti 5000 eurų puošybai, gavom tik 500 eurų, už kuriuos atnaujinom, ką galėjom – įsigijom girliandas (kai kurios jau dabar nebeveikia), nupirkom puošnius burbulus.  

Ta vienkartinė 500 eurų skirta suma nelabai mus išgelbėjo, tad verčiamės iš to, ką turime, iš vidinių resursų. Seniūnijos puošybai į pagalbą pasitelkiam asmenis atliekančius visuomenei naudingus darbus. Papuošimus gaminam patys, iš antrinių žaliavų. Šiemet, trečius metus iš eilės puošime miestelio viduryje augančią Pociūgę – visžalį spygliuotą medį.

Kreipimasis įteiktas ne tuo adresu?

Kaip jau minėta aukščiau, opozicinių frakcijų seniūnai kreipėsi į rajono merą skirti joms lėšų šventinėms puošmenoms. Portalas jonavoszinios.lt merui M. Sinkevičiui pateikė kelis klausimus: Kokios galimybės seniūnijoms skirti po tokią sumą? Jei prašymas nebus tenkinamas, pateikite argumentus - kodėl? Ar šių lėšų skyrimas galėtų būti įtrauktas į rajono biudžeto planą ateičiai, jei šiais metasi tais nebus įgyvendinta? Pateikiame gautus oficialius atsakymus, kuriuos atsiuntė Jonavos r. savivaldybės Atsakymų į užklausas ir informavimo tarnautojas Evaldas Utyra:

Tarybos nariai kreipėsi ne tuo adresu

„Atsakydami į Jūsų užduotus klausimus visų pirma norime pastebėti, kad tarybos nariai kreipėsi ne tuo adresu: Jonavos rajono savivaldybės meras neturi galimybės savo vienasmeniu sprendimu skirti papildomų lėšų seniūnijoms.

Lėšos seniūnijoms yra skiriamos rajono savivaldybės taryboje tvirtinant visų metų Jonavos rajono savivaldybės biudžetą. Už jį balsuoja visi tarybos nariai, kurie ir nusprendžia kiek ir kam lėšų skirti.

Lėšų poreikį prieš ruošiant biudžetą savivaldybei pateikia seniūnai. Gavę Jūsų klausimus peržiūrėjome visų rajono seniūnijų 2018 m. pateiktus prašymus šių metų biudžetui. Seniūnai prašė lėšų įsigyti įvairiai technikai, gatvių remontams, apšvietimo įrengimui ir kt. projektams. Visi šie prašymai pagal galimybes buvo įtraukti į šių metų biudžetą. Prašymą skirti lėšų miesto puošybai Kalėdoms pateikė tik vienas Jonavos miesto seniūnas. Šis lėšų poreikis buvo įtrauktas į biudžetą.

Lėšų skyrimas seniūnijų puošybai Kalėdoms gali būti ir bus įtrauktas į biudžetą ateityje, jeigu: a) seniūnai pateiks tokių lėšų poreikį, b) rajono taryba balsavimu pritars lėšų skyrimui“.

Nuotraukoje - 2013 m. Panevėžio Kalėdinė eglė, tais metais tapusi liūdna „Facebook“ žvaigžde


 

Portalo jonavoszinios.lt informaciją skelbti, atgaminti, atkurti, reprodukuoti ar kitaip plagijuoti kitose visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose, be raštiško ar žodinio UAB "Jonavos žinios" sutikimo draudžiama. Visos teisės saugomos.

Panašūs straipsniai

Minint Tarptautinę neįgaliųjų dieną organizuota sporto šventė ,,Vieningi mes stiprūs"

Minint Tarptautinę neįgaliųjų dieną organizuota sporto šventė ,,Vieningi mes stiprūs"

Gruodžio 3 d. Jonavos r. neįgaliųjų veiklos centras kartu su „Sporto Legionu" organizavo sporto šventę „Vieningi mes stiprūs", skirtą paminėti Tarptautinę neįgaliųjų dieną. Šiomis varžybomis niekas nesiekė į...

Situacija dėl sumažinto finansavimo savivaldybių keliams išlieka kritiška

Situacija dėl sumažinto finansavimo savivaldybių keliams išlieka kritiška

Susisiekimo ministrui Jaroslavui Narkevičiui šią savaitę atšaukus planuotą susitikimą su Lietuvos savivaldybių asociacijos prezidentu Mindaugu Sinkevičiumi, šis apgailestauja, kad situacija dėl savivaldybėms...

Už netinkamą klientų lėšų laikymą Lietuvos bankas SatchelPay skyrė baudą

Už netinkamą klientų lėšų laikymą Lietuvos bankas SatchelPay skyrė baudą

Lietuvos banko Priežiūros tarnyba nustatė, kad elektroninių pinigų įstaiga SatchelPay, UAB, netinkamai apsaugojo dalį iš klientų gautų lėšų. Už šį pažeidimą skyrė jai piniginę baudą. Pagal Elekt...

Pirmą kartą Jonavoje rengiama akcija – neužmirštuolių pieva!

Pirmą kartą Jonavoje rengiama akcija – neužmirštuolių pieva!

Kviečiame sekmadienį, sausio 12 d., su šeima, draugais ar artimaisiais atvykti prie stelos Laisvės kovotojams atminti (Panerių g.) ir įsmeigti į žemę Neužmirštuolės žiedelį – atminties ir pagarbos ženklą. ...

Pakeista norminių studijų kainų skaičiavimo metodika: didės valstybės skiriama suma studijoms

Pakeista norminių studijų kainų skaičiavimo metodika: didės valstybės skiriama suma studijoms

2020 m. priimant naujus studentus, aukštosioms mokykloms didės valstybės lėšų dalis, skiriama dėstytojų atlyginimams ir studentų skatinimui. Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos teikimu Vyriausybė pritarė...

Šiemet savivaldybės galės sutvarkyti beveik dvigubai mažiau kelių nei pernai

Šiemet savivaldybės galės sutvarkyti beveik dvigubai mažiau kelių nei pernai

Lietuvos savivaldybių asociacija teigia, kad šiemet savivaldybės galės sutvarkyti beveik dvigubai mažiau kelių. Šiais metais savivaldybės gali netekti virš 40 proc. kelių priežiūrai ir plėtrai s...

Pabėgėlių gyvenimo sąlygos bus gerinamos ES lėšomis

Pabėgėlių gyvenimo sąlygos bus gerinamos ES lėšomis

Vidaus reikalų ministerijos iniciatyva keičiama tvarka dėl šalyje gyvenančių pabėgėlių apgyvendinimo – gyvenimo sąlygas jiems bus galima gerinti europinėmis lėšomis. Šiuo metu pabėgėlių apgyvend...

Savivaldybėms paskirstytos ugdymo lėšos – daugiau kaip 210 mln. Eur keturiems šių metų mėnesiams

Savivaldybėms paskirstytos ugdymo lėšos – daugiau kaip 210 mln. Eur keturiems šių metų mėnesiams

Švietimo, mokslo ir sporto ministro Algirdo Monkevičiaus įsakymu savivaldybėms paskirstyta valstybės tikslinė dotacija ugdymui, atsižvelgiant į patikslintą mokinių skaičių mokslo metų pradžioje. Keturiems 2019 m...

Apklausa: Ar jau reikėtų pradėti daugiabučių šildymo sezoną?

Apklausa: Ar jau reikėtų pradėti daugiabučių šildymo sezoną? 5

Už lango jau vėsesnis orai, saulė vis mažiau lepina šiluma. Termometro stulpeliai taipogi rodo mažesnę oro temperatūrą. Socialiniuose tinkluose prasideda diskusijos – šalta namie, ar ne? Reiktų pradėti š...

ES lėšų keliams atnaujinti užteks visoms paraiškas pateikusioms savivaldybėms- jų tarpe ir Jonavos

ES lėšų keliams atnaujinti užteks visoms paraiškas pateikusioms savivaldybėms- jų tarpe ir Jonavos

Dar rugsėjo 19 d. rajono tarybos posėdyje nuspręsta pritarti projektui „Kaimo vietovių gatvių kapitalinis remontas“ numatant ne mažiau kaip 20 proc. visų tinkamų finansuoti projekto išlaidų pareiškėjo indėlį sav...

Jonavos rajone planuojama asfaltuoti tris žvyrkelius

Jonavos rajone planuojama asfaltuoti tris žvyrkelius 1

Šiais metais savivaldybių žvyrkelių asfaltavimui skirta 20 mln. eurų Kelių priežiūros ir plėtros programos (KPPP) lėšų.  Pusę viso finansavimo numatoma skirti kaimų keliams su žvyro danga. Šalies savivaldybė...

NATO kariai Jonavoje dalyvavo kraujo akcijoje ir rinko lėšas labdarai

NATO kariai Jonavoje dalyvavo kraujo akcijoje ir rinko lėšas labdarai

Vokietijos kariuomenės vado  (vok. Generalinspekteur der Bundeswehr ) generolo Eberhard Zorn vizito metu Jonavoje vyko labdaringas koncertas, o Rukloje buvo organizuota kraujo donorystės akcija. 70 karių kar...

Jau įsigaliojo kompensacinių išmokų mažiau taršiems automobiliams įsigyti tvarka

Jau įsigaliojo kompensacinių išmokų mažiau taršiems automobiliams įsigyti tvarka

Spalio 12 d. įsigaliojo tvarka, pagal kurią kiekvienam nustatytus kriterijus atitinkančiam fiziniam asme...

Pasaulio vietos valdžių ir regionų lyderiai susitiko 6–ajame UCLG kongrese

Pasaulio vietos valdžių ir regionų lyderiai susitiko 6–ajame UCLG kongrese

Lietuvos savivaldybių asociacijos prezidentas Mindaugas Sinkevičius ir viceprezidentai Ausma Miškinienė ir Šarūnas Vaitkus š. m.  lakpričio 11 – 15 dienomis dalyvavo 6-ajame Pasaulio vietos ir regionų valdži...

Sumažinus lėšas, skirtas keliams, Kelių direkcija 2020 metams pirkimų nebeskelbs – pasiekta 100 proc. sutartinių įsipareigojimų

Sumažinus lėšas, skirtas keliams, Kelių direkcija 2020 metams pirkimų nebeskelbs – pasiekta 100 proc. sutartinių įsipareigojimų

Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos (toliau – Kelių direkcija) šiuo metu jau yra pasirašiusi sutartis arba vykdo viešųjų pirkimų procedūras (vertina pasiūlymus) visai sumai, sk...

Po žinios apie planus statyti naują skulptūrą - jonaviečių klausimų antplūdis: kiek tai kainuos?

Po žinios apie planus statyti naują skulptūrą - jonaviečių klausimų antplūdis: kiek tai kainuos?

Antradienį, spalio 22-ąją, Jonavos rajono savivaldybė paskelbė, kad baigėsi visą mėnesį trukusi Jonavos gyventojų apklausa dėl skulptūros miesto įkūrėjai Marijonai Zabielaitei Kosakovskienei atminti. Informu...