Siekis turėti Jonavos pietrytinį aplinkkelį – neblėsta

Siekis turėti Jonavos pietrytinį aplinkkelį – neblėsta
LAP 11
2019-11-11 19:04 2019

Jonavos r. savivaldybės tarybai parengtas sprendimo projektas, kuriam pritarus, ketinama kreiptis į LR Vyriausybę ir LR susisiekimo ministeriją dėl Jonavos miesto pietrytinio aplinkkelio įrengimo. Taipogi norima įgalioti Jonavos rajono savivaldybės merą Mindaugą Sinkevičių pasirašyti minėtą kreipimąsi. Tačiau parengto kreipimosi iniciatorių, tarybos narį Gintautą Bruką suglumino gautas vicemero Eugenijaus Sabučio atsakas.

Kreipimosi tikslas

„Šiuo sprendimu siekiama atkreipti Vyriausybės bei Susisiekimo ministerijos dėmesį į situaciją rengiant Jonavos miesto pietrytinio aplinkkelio projektą. Daugiau nei 10 metų Jonavos rajono gyventojai, pravažiuojantys vairuotojai laukia Vyriausybės sprendimo nutiesti 6,7 km ilgio aplinkkelį ties Jonavos miestu A6 magistralėje Kaunas – Zarasai – Daugpilis, kuris išvaduotų vairuotojus nuo milžiniškų spūsčių. Aplinkkeliu būtų nukreiptas visas tranzitinis transportas, užtikrintas Lietuvos ir NATO kariuomenės padalinių mobilumas.

Aplinkkeliu būtų nukreiptas visas tranzitinis transportas, užtikrintas Lietuvos ir NATO kariuomenės padalinių mobilumas.

Valstybė šiam projektui išleido šimtus tūkstančių eurų, išpirko aplinkkelio statybai reikalingus žemės sklypus. Lietuvos automobilių kelių direkcijos (LAKD) prie Susisiekimo ministerijos užsakymu, UAB "Kelprojektas" 2014 m. parengė Jonavos pietrytinio aplinkkelio jungiamųjų kelių tiesimo ir sankryžų įrengimo specialųjį planą, buvo atliktas poveikio aplinkai vertinimas. Už aplinkkeliui tiesti ir jo jungiamiesiems keliams įrengti paimtą privačią žemę valstybė savininkams sumokėjo apie 250 tūkst. eurų. Jonaviečiai, patikėję valstybės planais, pradėjo statytis gyvenamuosius namus prie senojo Kaunas – Jonava – Ukmergė kelio, verslo įmonės investavo lėšas į logistikos, gamybinės paskirties statinių statybą šalia būsimojo aplinkkelio“, - rašoma sprendimo projekto aiškinamajame rašte.

Kam reikalingas aplinkkelis?

Kreipimesi į LR vyriausybę ir LR susisiekimo ministeriją nurodoma, kad Aplinkkelis reikalingas užtikrinti tranzitinio transporto sklandų judėjimą; Lietuvos ir NATO sąjungininkų dalinių operatyvų ir mobilų judėjimą į paskirties vietas; Operatyvų gelbėjimo tarnybų atvykimą bei sklandų žmonių evakavimą, esant ekstremaliai situacijai chemijos pramonės gamykloje AB „Achema“; Saugų ir patogų Jonavos miesto gyventojų patekimą į darbovietes Kauno mieste bei rajone, ir grįžimą iš darbo; Didesnes galimybes Jonavos rajono savivaldybėje kurti naujas darbo vietas, mažinti nedarbo lygį, pritraukti investicijas.

Atsakas kreipimosi iniciatoriui

Sprendimo projektą ir kreipimąsi parengė bei tarybai teikia Frakcijos „Auganti Jonava“ narys Gintautas Brukas. Pateikus parengtą sprendimo projektą bei kreipimąsi, Gintatui Brukui atsiųstas atsakas, kuriame dėstoma, ko trūksta ir ką reikėtų papildyti.  

„ (...) Neprieštaraujame Jūsų pateikto sprendimo projekto esmei, sutinkame su Jūsų pateikto sprendimo projekto idėja, tačiau siekdami išvengti beprasmių susirašinėjimų su LR Vyriausybe bet LR Susisiekimo ministerija dėl galimai neteisingai nurodytų faktų ar dokumentais nepagrįstos argumentacijos, prašome  Jūsų pakoreguoti kreipimosi tekstą arba  pateikti  kreipimesi  išdėstytų teiginių pagrindimą. Be to, siūlome pasvarstyti ar nereikėtų tinkamai pasiruošti į kreipimosi parengimui, tobulinant jį  šiame rašte įvardintų  institucijų patvirtinimais, jog Jonavos aplinkkelio įrengimas yra nauda ne tik Jonavai, tačiau ir visai Lietuvai.

Atsižvelgiant į aukščiau išdėstytą, informuojame, jog surinkus visą reikiamą dokumentaciją, pagrindžiančią kreipimesi išdėstytus teiginius, teiksime Jūsų pateiktą sprendimo projektą tvirtinti Jonavos rajono savivaldybės tarybai“, - rašoma atsake G. Brukui, kurį pasirašo mero pavaduotojas Eugenijus Sabutis.

Valdžios atstovo atsakymas – glumina

Gintautas Brukas teigia, kad siūlymas surinkti kreipimąsi pagrindžiančius dokumentus, būtų tiesiog laiko švaistymas, mat, anot tarybos nario, dalis dokumentų ir taip jau yra, o gautas vicemero Eugenijaus Sabučio atsakas tarybos narį suglumino.

O dėl siūlymo man surinkti mano kreipimąsi pagrindžiančius dokumentus - šioje vietoje esu pasimetęs.

„Būtų labai šaunu, kad aplinkkelis kažkada atsirastų. Pagal turimą informaciją, kuri yra vieša ir publikuota spaudoje, pagal LAKD strateginius planus, aplinkkelis turėjo būti pastatytas jau 2015 metais. Bet matosi, kad reikalai sudėtingi, liūdina mūsų visuomenę, kenčia jonaviečiai. Manau, kad tą ką aš dabar bandau su savo kolegomis padaryti, siūlyti merui pasirašyti kreipimąsi, tai toks mažytis darbelis, kurį reikėjo seniai padaryti. Jau nuo pavasario reikėjo vykdyti lobistinę veiklą šiuo klausimu, bendrauti su seimo nariais, su Krašto apsaugos ministerija, Nacionalinio saugumo komiteto nariais. Gal net prašyti pagalbos mūsų prezidento, kaip vyriausiojo kariuomenės vado.

O dėl siūlymo man surinkti mano kreipimąsi pagrindžiančius dokumentus - šioje vietoje esu pasimetęs. Rengdamas kreipimąsi, vadovavausi vieša informacija, kuri yra paskelbta tiek savivaldybės interneto puslapyje, tiek laikraščiuose, kuriuose yra mero, premjero komentarai – aš nieko „iš piršto nelaužiau“, tik į vieną visumą sukoncentravau esminius dalykus. Bet juk yra savivaldybės administracija, kuri galėtų padėti pataisyti kreipimąsi ar surasti reikiamus dokumentus, kurių dalis jau yra. (...) Pavyzdžiui, pačios rajono savivaldybės tarybos patvirtintas aplinkkelio projektas, pritarta bendrajam planui, kuriame net du kartus infrastruktūros brėžinyje yra aplinkkelis, patvirtintos Civilinės saugos analizės apie ekstremalių situacijų rizikas – viskas kaip ir yra, bet aš nemanau, kad visą šį pluoštą dokumentų reikia pridėti. Tik labai noriu, kad aplinkkelio klausimas būtų judinamas. Gal ir savivaldybės administracija prisidės, jei reikia rinkti dokumentus – priimčiau visokią pagalbą“, - sako Frakcijos „Auganti Jonava“ narys Gintautas Brukas.

Kuo baigsis sprendimo projekto rengimas ir kreipimosi inicijavimas, kol kas nežinia. Tačiau norint šį sprendimo projektą pateikti Jonavos savivaldybės tarybos svarstymui, pagal vicemero Eugenijaus Sabučio rekomendacijas, reiktų surinkti reikiamus dokumentus.

 

 

Portalo jonavoszinios.lt informaciją skelbti, atgaminti, atkurti, reprodukuoti ar kitaip plagijuoti kitose visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose, be raštiško ar žodinio UAB "Jonavos žinios" sutikimo draudžiama. Visos teisės saugomos.

Nuotraukų galerija

Panašūs straipsniai

Jonavos rajono policijos komisariato automobilių parką papildė du nauji „VW Caddy“

Jonavos rajono policijos komisariato automobilių parką papildė du nauji „VW Caddy“

Dar lapkritį Policijos departamentas skelbė, kad  reaguojantiems į įvykius policijos parei...

Paskelbtas konkursas Ruklos seniūnijos seniūno pareigoms eiti

Paskelbtas konkursas Ruklos seniūnijos seniūno pareigoms eiti

Vakar paskelbtas konkursas Ruklos seniūnijos seniūno (karjeros valstybės tarnautojas, koeficientas -9) pareigoms eiti. Konkursą organizuoja Jonavos rajono savivaldybė. Valstybės tarnautojas, einantis šia...

Konkursas savivaldybės administracijos patarėjo pareigoms užimti

Konkursas savivaldybės administracijos patarėjo pareigoms užimti

Jonavos rajono savivaldybės administracija skelbia konkursą rajono savivaldybės administracijos patarėjo (įmonių valdymo klausimais), koeficientas 10, pareigoms užimti. ...

Policijos automobilių parkui - daugiau nei 100 naujų automobilių

Policijos automobilių parkui - daugiau nei 100 naujų automobilių

Lietuvos policijos automobilių parką papildė naujos transporto priemonės. Reaguojantiems į įvykius policijos pareigūnams visoje šalyje pradedami dalinti naujieji „VW Caddy“ automobiliai. Iš viso įsigyti 128 ...

Keisis keleivių vežimo už atlygį lengvaisiais automobiliais tvarka

Keisis keleivių vežimo už atlygį lengvaisiais automobiliais tvarka

Seimas priėmė Kelių transporto kodekso pakeitimus (projektas Nr. ...

Aiškėja, kas ketina pretenduoti į J. Ralio gimnazijos direktoriaus postą

Aiškėja, kas ketina pretenduoti į J. Ralio gimnazijos direktoriaus postą

Pasklidus žiniai, kad darbą palieką ilgametis Jonavos Jeronimo Ralio gimnazijos direktorius Arūnas Rimkus, ko gero, ne vienam jonaviečiui kilo klausimas, kas pakeis ilgametį vadovą, pelniusį daugybės raliečių...

Skelbiamas konkursas eiti UAB "Jonavos vandenys" direktoriaus pareigas

Skelbiamas konkursas eiti UAB "Jonavos vandenys" direktoriaus pareigas

Įmonės pavadinimas: UAB „Jonavos vandenys" Pareigų pavadinimas: Direktorius Darbo vieta: Kranto g. 9, Jonava Reikalavimai: 1. Turėti aukštąjį išsilavinimą; ...

VDI komentaras dėl darbo sutarčių keičiantis NPD apskaičiavimui

VDI komentaras dėl darbo sutarčių keičiantis NPD apskaičiavimui

Valstybinę darbo inspekciją (VDI) pasiekė informacija, jog kai kurie darbdaviai, pasinaudodami keičiama neapmokestinamojo pajamų dydžio apskaičiavimo tvarka, teikia darbuotojams siūlymus pakeisti darbo sutart...

Organizacijas kviečia auginti „Lygių galimybių sparnus“

Organizacijas kviečia auginti „Lygių galimybių sparnus“

Nuo šiandien organizacijos galės pretenduoti gauti „Lygių galimybių sparnus“ pagal tai, kaip užtikrina lygias galimybes darbovietėje. Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba ir Žmogaus teisių stebėjimo instit...

Vyriausybė pritarė nacionaliniam kovos su klimato kaita planui

Vyriausybė pritarė nacionaliniam kovos su klimato kaita planui

Šiandien Vyriausybė pritarė atnaujintam nacionaliniam energetikos ir klimato srities veiksmų planui (toliau – NEKS planui) 2021–2030 m. Jame numatyti artimiausio dešimtmečio Lietuvos veiksmai kovojant su kli...

Baltijos šalių siekis – spartus ir koordinuotas projekto „Rail Baltica“ įgyvendinimas

Baltijos šalių siekis – spartus ir koordinuotas projekto „Rail Baltica“ įgyvendinimas

Baltijos šalys siekia sparčiai ir koordinuotai įgyvendinti projektą „Rail Baltica“. Projekto pažangą ir jo įgyvendinimo valdymo klausimus Baltijos šalių transporto ministrai aptaria Rygoje vykstančiame susit...

Bendrasis pagalbos centras: grybavimui ar uogavimui miške reikia pasirengti

Bendrasis pagalbos centras: grybavimui ar uogavimui miške reikia pasirengti

Kasmet prasidėjus grybų ir uogų sezonui Bendrasis pagalbos centras sulaukia vis daugiau pranešimų apie pasiklydusius žmones. Ne išimtis ir šie metai. Pastebima, kad dažnai pasiklydę žmonės nepažįsta miško, k...

Achemiečiams trūko kantrybė: ar darbdavys neįstengia įsigyti daugiau alkotesterių?

Achemiečiams trūko kantrybė: ar darbdavys neįstengia įsigyti daugiau alkotesterių? 3

Kaip reaguotumėt, jei norėdami patekti į savo darbo vietą, turėtumėte daugiau nei pusvalandį laukti eilėje? Taip šiandien nutiko AB ,,Achema“ darbuotojams, kurie niekaip negalėjo sulaukti patikrinimo alkotest...

Krašto apsaugos ministerija Nevyriausybines organizacijas kviečia teikti veiklos programų paraiškas

Krašto apsaugos ministerija Nevyriausybines organizacijas kviečia teikti veiklos programų paraiškas

Ministerija kviečia organizacijas teikti paraiškas savo veiklos sumanymams iš dalies finansuoti KAM lėšomis. Prioritetinės Krašto apsaugos ministerijos temos, nustatytos 2020 metų bendra...

Įprotis, galintis išgelbėti gyvybę: kas žinotina apie atšvaitus?

Įprotis, galintis išgelbėti gyvybę: kas žinotina apie atšvaitus?

Kasdien vis anksčiau temstant ir vis vėliau švintant nepaprastai svarbu išlikti saugiam tiek keliuose, tiek gatvėse. Neseniai Lietuvos policijos paviešinta ...

Vartotojų asociacijoms skirs lėšų ginti teisme vartotojų grupių interesus

Vartotojų asociacijoms skirs lėšų ginti teisme vartotojų grupių interesus

Vakar Vyriausybė nusprendė dalį vartotojų asociacijoms skiriamo valstybės finansavimo numatyti grupės ieškinio ir vartotojų viešojo intereso gynimui. ...