Sirgalius: ar švies nauji prožektoriai, jei futbolo varžybos prasidės 20 val.?

Sirgalius: ar švies nauji prožektoriai, jei futbolo varžybos prasidės 20 val.?
RGP 08
2018-08-08 16:28 2018

Šių metų sausio mėnesį  centriniame miesto stadione sumontuoti  4 stulpai. Kiekvienas jų – 40 metrų aukščio ir turi po 48 šviestuvus. Jau buvo skelbta, kad miesto stadionas atnaujinamas, turi būti įrengtos tribūnos, tačiau jonaviškiai pastebi, kad darbai nevyksta. Šiuo klausimu į jonavoszinios.lt redakciją kreipėsi vienas iš futbolo sirgalių.   

„Greitai prasidės futbolo A lygos II-asis ratas, norėčiau sužinoti ar švies nauji prožektoriai, jei futbolo varžybos prasidės 20val.? Ar šiais metais prasidės tribūnų statybos, ar tam gautos lėšos, nes ruduo sparčiais žingsniais artėja, jei skirtos lėšos, tai ar spės įsisavinti?“ – klausia futbolo sirgalius.

Pasak Jonavos Kūno kultūros ir sporto centro direktorės Reginos Stupurienės, kyla reali grėsmė prarasti VIP lėšas, kurias administruoja Kūno kultūros ir sporto departamento (KKSD) paskirtas lėšas. Anot direktorės, futbolo sirgaliaus klausimai, kaip „druska ant žaizdos“.

Reali grėsmė prarasti paskirtas lėšas

„Apšvietimo stulpai tik „puošia“ mūsų stadioną, tačiau nėra pajungti, nešviečia, o tribūnų statybos darbai turėjo būti pradėti dar gegužės mėnesį, II-ame ketvirtyje reikėjo darbų atlikti už 200 000 Eur, III- ame  už 374 000 Eur, IV –ame 300 000, tačiau jonaviškiai patys mato, kad darbai nevyksta. Lėšos turi būti įsisavintos iki gruodžio 1d. Rangovas darbus atlieka pagal įkainuotos veiklos sąrašą. Jeigu pasirinktas toks būdas, tai pagal gaunamas metams lėšas turi būti padarytas kalendorinis darbų grafikas, kuriame konkrečiai ir griežtai būtų numatyta kokie darbai bus atliekami, terminai ir sumos už atliktus darbus. Iki šiandiena, mes neturime informacijos kokie darbai bus atliekami mūsų objekte ir kokiems iššūkiams mes turime būti pasiruošę, turiu mintyje organizuojamus renginius ir varžybas.

Kyla grėsmė neįsisavinti paskirtų lėšų, kas paneigs, kad skuboti darbai neatsiliepia kokybei. 

Kūno kultūros ir sporto departamentas pinigus perveda užsakovui atsiskaityti su rangovu tik pagal atliktų darbų aktą ir kitus pateiktus dokumentus, kurie numatyti sutartyje. Kyla grėsmė neįsisavinti paskirtų lėšų, kas paneigs, kad skuboti darbai neatsiliepia kokybei. Šiandiena KKSD domėjosi kokia padėtis pas mus“- situaciją aiškino Jonavos KKSC direktorė R. Stupurienė.

Išnaudojamos visos galimybės

Remonto ir statybos skyriaus vedėjas Mantas Petrauskas teigia, kad panašios situacijos kartojasi kasmet. Visuomet atsitinka nenumatytų atvejų, kai vėluojami darbai, tačiau ilgainiui viskas išsisprendžia palankiai.

„Rangovui UAB „Irdaiva“ siunčiam raštus su raginimais pradėti statybos darbus. Bendrovės tikinimu, žadama statybos paruošiamuosius darbus pradėti rugpjūčio vidury ir viską pabaigti pagal numatytą grafiką, o šiuo metu įmonė projektuoja ir gamina tribūnų pamatų metalines konstrukcijas. Kol kas situacija nėra aiški, tačiau grėsmės netekti pinigų nėra, ji būtų tik tuomet, jei mes nieko nesiimtume.

Sutartis su rangovu pasirašyta iki 2019 metų ir jos nutraukti neskubam, nes tuomet tektų sudaryti naują sutartį, ko pasekoje, dėl pabrangusių statybos darbų objekto statybos būtų dar brangesnės. Šiais metais mums skirta beveik 1 mln. Eurų ir pagal turimas lėšas yra planuojami darbai.

Žadama statybos paruošiamuosius darbus pradėti rugpjūčio vidury ir viską pabaigti pagal numatytą grafiką.

O kalbant apie futbolo rungtynes, sirgaliams ir žaidėjams dar pasisekė, kad toje teritorijoje nevyksta darbai ir galima organizuoti varžybas. Statybų teritorija prasidėjus darbams turės būti aptverta ir varžybas bus galima vykdyti tik ant dirbtinės dangos“, - sakė Remonto ir statybos skyriaus vedėjas Mantas Petrauskas.

Stadiono atnaujinimas tik dalis didelio projekto

Daugiau nei prieš dešimt metų suprojektuotas sporto, sveikatingumo ir pramogų kompleksas.  Šalia Jonavos sporto arenos turėjo iškilti ir pastatas, kuriame būtų baseinas, sportininkų viešbutis, boulingas ir pan., tačiau šio pastato kol kas atsisakyta.

Įrengus Joninių slėnį su slidinėjimo trasomis, projekte buvo numatyta visiškai renovuoti greta esantį centrinį miesto stadioną, pastatyti futbolo aikštę su dirbtine danga, nauju apšvietimu, stadione įrengti naują tribūną su visomis potribūninėmis patalpomis, skirti erdves žiniasklaidai, VIP žiūrovams, įrengti sanitarines patalpas, persirengimo kambarius sportininkams ir pan.  

Viskas turėjo būti daroma vienu metu, deja, pats kompleksas statomas dalimis ir lėčiau, nei norėtųsi, nes darbų eiga priklauso nuo valstybės skiriamų lėšų.   

 

Panašūs straipsniai

Skaitytoja: laiptinės sienos skyla, tačiau nieko nedaroma ir laukiama kol namas sugrius?

Skaitytoja: laiptinės sienos skyla, tačiau nieko nedaroma ir laukiama kol namas sugrius? 2

Į portalą jonavoszinios.lt kreipėsi Lietavos gatvės 17-ojo namo gyventoja, kuri klausė, kur turėtų kreiptis dėl skylančios laiptinės sienos? Anot jos, pastaroji atrodo grėsmingai, tad žmonės baiminasi dėl nam...

Seniūnija turi džiugių naujienų Kosmonautų gatvės gyventojams: planuoja plėsti apšvietimo tinklą

Seniūnija turi džiugių naujienų Kosmonautų gatvės gyventojams: planuoja plėsti apšvietimo tinklą 2

Kosmonautų gatvės gyventojai ne kartą kreipėsi į portalą jonavoszinios.lt su prašymu atkreipti dėmesį į pėstiesiems aktualią problemą - neapšviestus šaligatvius. Jie įvardijo, kad tamsiu paros metu dėl apšvi...

Skaitytoja Zina: „Ar tam, kad įrengtų takus, greičio ribojimo kalnelius - reikia aukų?"

Skaitytoja Zina: „Ar tam, kad įrengtų takus, greičio ribojimo kalnelius - reikia aukų?"

Skaitytoja Zina teigia, kad per pastaruosius kelis mėnesius, ten, kur nuo Pavasario g. tiesiog baigiasi pėsčiųjų takas, yra įvykę keletas avarijų, kurių pasekmės galėjo būti skaudžios. Moteris klausia, ar tam, k...

Po Kosmonautų gatvėje įvykdyto plėšimo – klausimų apie laiptų apšvietimą gausa

Po Kosmonautų gatvėje įvykdyto plėšimo – klausimų apie laiptų apšvietimą gausa 1

Šiais metais atnaujinti laiptai, vedantys nuo Kosmonautų gatvės link turgaus, jais besinaudojantiems pėstiesiems vis dar kelia rūpestį – šie pasigenda kokybiško apšvietimo. Apie apšvietimo trūkumą jonaviečiai...

S/B „Draugystė“ nariai kelia klausimą dėl nesaugaus išvažiavimo

S/B „Draugystė“ nariai kelia klausimą dėl nesaugaus išvažiavimo

Jonavoje esančios sodų bendrijos (S/B) „Draugystė“ gyventojai kelia klausimą dėl nesaugaus išvažiavimo iš sodų teritorijos tiesiai į A6 kelią. Saugumo klausimas keltas ne kartą...

Salupių k. gyventojai: Vietoje valstybinio miško – privatus karjeras

Salupių k. gyventojai: Vietoje valstybinio miško – privatus karjeras 1

Jonavos rajone esančio Salupių kaimo gyventojai teigia, kad vietoje valstybinio miško – privatus karjeras. Dėl pradedamo kirsti miško ir plečiamo Zatyšių karjero, šiandien, rugpjūčio 22 d., net buvo kviečiam...

Nr.2 - Savivaldybė negali, nenori suprasti ar nesuvokia gyventojų problemų?

Nr.2 - Savivaldybė negali, nenori suprasti ar nesuvokia gyventojų problemų?

Spalio 25 dieną publikavome straipsnį „Savivaldybė negali, nenori suprasti ...