Sirgalius: ar švies nauji prožektoriai, jei futbolo varžybos prasidės 20 val.?

Sirgalius: ar švies nauji prožektoriai, jei futbolo varžybos prasidės 20 val.?
RGP 08
2018-08-08 16:28 2018

Šių metų sausio mėnesį  centriniame miesto stadione sumontuoti  4 stulpai. Kiekvienas jų – 40 metrų aukščio ir turi po 48 šviestuvus. Jau buvo skelbta, kad miesto stadionas atnaujinamas, turi būti įrengtos tribūnos, tačiau jonaviškiai pastebi, kad darbai nevyksta. Šiuo klausimu į jonavoszinios.lt redakciją kreipėsi vienas iš futbolo sirgalių.   

„Greitai prasidės futbolo A lygos II-asis ratas, norėčiau sužinoti ar švies nauji prožektoriai, jei futbolo varžybos prasidės 20val.? Ar šiais metais prasidės tribūnų statybos, ar tam gautos lėšos, nes ruduo sparčiais žingsniais artėja, jei skirtos lėšos, tai ar spės įsisavinti?“ – klausia futbolo sirgalius.

Pasak Jonavos Kūno kultūros ir sporto centro direktorės Reginos Stupurienės, kyla reali grėsmė prarasti VIP lėšas, kurias administruoja Kūno kultūros ir sporto departamento (KKSD) paskirtas lėšas. Anot direktorės, futbolo sirgaliaus klausimai, kaip „druska ant žaizdos“.

Reali grėsmė prarasti paskirtas lėšas

„Apšvietimo stulpai tik „puošia“ mūsų stadioną, tačiau nėra pajungti, nešviečia, o tribūnų statybos darbai turėjo būti pradėti dar gegužės mėnesį, II-ame ketvirtyje reikėjo darbų atlikti už 200 000 Eur, III- ame  už 374 000 Eur, IV –ame 300 000, tačiau jonaviškiai patys mato, kad darbai nevyksta. Lėšos turi būti įsisavintos iki gruodžio 1d. Rangovas darbus atlieka pagal įkainuotos veiklos sąrašą. Jeigu pasirinktas toks būdas, tai pagal gaunamas metams lėšas turi būti padarytas kalendorinis darbų grafikas, kuriame konkrečiai ir griežtai būtų numatyta kokie darbai bus atliekami, terminai ir sumos už atliktus darbus. Iki šiandiena, mes neturime informacijos kokie darbai bus atliekami mūsų objekte ir kokiems iššūkiams mes turime būti pasiruošę, turiu mintyje organizuojamus renginius ir varžybas.

Kyla grėsmė neįsisavinti paskirtų lėšų, kas paneigs, kad skuboti darbai neatsiliepia kokybei. 

Kūno kultūros ir sporto departamentas pinigus perveda užsakovui atsiskaityti su rangovu tik pagal atliktų darbų aktą ir kitus pateiktus dokumentus, kurie numatyti sutartyje. Kyla grėsmė neįsisavinti paskirtų lėšų, kas paneigs, kad skuboti darbai neatsiliepia kokybei. Šiandiena KKSD domėjosi kokia padėtis pas mus“- situaciją aiškino Jonavos KKSC direktorė R. Stupurienė.

Išnaudojamos visos galimybės

Remonto ir statybos skyriaus vedėjas Mantas Petrauskas teigia, kad panašios situacijos kartojasi kasmet. Visuomet atsitinka nenumatytų atvejų, kai vėluojami darbai, tačiau ilgainiui viskas išsisprendžia palankiai.

„Rangovui UAB „Irdaiva“ siunčiam raštus su raginimais pradėti statybos darbus. Bendrovės tikinimu, žadama statybos paruošiamuosius darbus pradėti rugpjūčio vidury ir viską pabaigti pagal numatytą grafiką, o šiuo metu įmonė projektuoja ir gamina tribūnų pamatų metalines konstrukcijas. Kol kas situacija nėra aiški, tačiau grėsmės netekti pinigų nėra, ji būtų tik tuomet, jei mes nieko nesiimtume.

Sutartis su rangovu pasirašyta iki 2019 metų ir jos nutraukti neskubam, nes tuomet tektų sudaryti naują sutartį, ko pasekoje, dėl pabrangusių statybos darbų objekto statybos būtų dar brangesnės. Šiais metais mums skirta beveik 1 mln. Eurų ir pagal turimas lėšas yra planuojami darbai.

Žadama statybos paruošiamuosius darbus pradėti rugpjūčio vidury ir viską pabaigti pagal numatytą grafiką.

O kalbant apie futbolo rungtynes, sirgaliams ir žaidėjams dar pasisekė, kad toje teritorijoje nevyksta darbai ir galima organizuoti varžybas. Statybų teritorija prasidėjus darbams turės būti aptverta ir varžybas bus galima vykdyti tik ant dirbtinės dangos“, - sakė Remonto ir statybos skyriaus vedėjas Mantas Petrauskas.

Stadiono atnaujinimas tik dalis didelio projekto

Daugiau nei prieš dešimt metų suprojektuotas sporto, sveikatingumo ir pramogų kompleksas.  Šalia Jonavos sporto arenos turėjo iškilti ir pastatas, kuriame būtų baseinas, sportininkų viešbutis, boulingas ir pan., tačiau šio pastato kol kas atsisakyta.

Įrengus Joninių slėnį su slidinėjimo trasomis, projekte buvo numatyta visiškai renovuoti greta esantį centrinį miesto stadioną, pastatyti futbolo aikštę su dirbtine danga, nauju apšvietimu, stadione įrengti naują tribūną su visomis potribūninėmis patalpomis, skirti erdves žiniasklaidai, VIP žiūrovams, įrengti sanitarines patalpas, persirengimo kambarius sportininkams ir pan.  

Viskas turėjo būti daroma vienu metu, deja, pats kompleksas statomas dalimis ir lėčiau, nei norėtųsi, nes darbų eiga priklauso nuo valstybės skiriamų lėšų.   

 

Panašūs straipsniai

Tęsiasi nepasitenkinimas dėl pusiau požeminių konteinerių: bus užterštas upelis

Tęsiasi nepasitenkinimas dėl pusiau požeminių konteinerių: bus užterštas upelis 3

Sodų gatvės 91 ir 93 namų gyventojai sunerimo išvydę teisiai po daugiabučių namų langais rengiamus naujus pusiau požeminius konteinerius. Anot gyventojų, jie nepritaria tokiam sprendimui, kad konteineriai būtų s...

Kosmonautų g. gyventojų pagalbos šauksmas: gelbėkit nuo balandžių!

Kosmonautų g. gyventojų pagalbos šauksmas: gelbėkit nuo balandžių!

Neretai daugiabučių namų gyventojai tampa balandžių įkaitais, kuomet šie sparnuočiai apsigyvena balkonuose ar kituose atvirose, jiems patogiose ertmėse. Kuo didesnis balandžių būrys – tuo daugiau nešvaros ir net...

Jonavietė Marija: „Kada bus galima naudotis naujais konteineriais?“

Jonavietė Marija: „Kada bus galima naudotis naujais konteineriais?“

Stebint Jonavos mieste ir rajone aktyviai įrengiamus pusiau požeminius komunalinių atliekų bei rūšiavimo konteinerius, natūralu, kad šios infrastruktūros pokyčiais vieni džiaugiasi, kiti – ne. Šių pokyčių prieši...

Jonavietė: „Visuomenininkė Jūratė Cvirkienė galimai kankino šunį“

Jonavietė: „Visuomenininkė Jūratė Cvirkienė galimai kankino šunį“

Ar gali taip būti, jog visuomeninėje, labdaringoje veikloje išgarsėjusi Jūratė Cvirkienė (paramos fondo „Veneris“ įkūrėja) žiauriai elgėsi su gyvūnu? Ar gali žmogus, duodantis labdarą kitiems, besirūpindamas kit...