Skaitytojas: Baldininkų gyvenvietė valdžiai nerūpi?

Skaitytojas: Baldininkų gyvenvietė valdžiai nerūpi?
VAS 03
2020-02-03 13:35 2020

Jonavos  gyventojas išdėstė aibę problemų, kurios yra Jonavos Fabriko mikrorajone, dar vadinamame Baldininkų arba Pasiolko gyvenvietėje. Anot skambinusiojo Vitalijaus, gyvenvietė pamiršta, lyg koks užkampis ir čia tvyro visiškas chaosas. Nors dėl gyvenvietės sutvarkymo gyventojai jau kreipėsi į savivaldybę, buvo pateikę ir surinktus gyventojų parašus, tačiau laukiamo rezultato nėra apie penkerius metus.

„Toks jausmas, kad Pasiolko arba Baldininkų gyvenvietė valdžiai visai nerūpi. Visas miestas tvarkomas, rekonstruojamas, kiemų aikštelės didinamos, o mus, esančius tolėliau nuo miesto centro - pamiršo. Čia visiškas chaosas, gyvenam kaip užmirštame kampe. Prieš 4 ar 5 metus rinkom parašus, nešėm į savivaldybę, prašėm, kad nors po truputį tvarkytų ir mūsų gyvenvietę, tačiau rezultatų kaip nėra, taip nėra“, - telefonu pokalbį pradėjo Vitalijus.

Nors šis mikrorajonas turi daug bėdų, anot pašnekovo, jis norėtų išskirti keturias, jo manymu, svarbiausias problemas.

Pagrindinė problema – šaligatvių nebuvimas

Skaitytojas Vitalijus kaip pagrindinę problemą įvardijo šaligatvių nebuvimą. Geležinkelio ir Mokyklos gatvėse gyvenantys vaikai į ugdymo įstaigą eina važiuojamąja dalimi, nes čia nėra šaligatvių. Tai tęsiasi eilę metų ir gyventojas piktinasi, kad tai itin nesaugu, o veiksmų niekas nesiima.

„Mes tikrai norėtume, kad visos mūsų gatvės turėtų pėsčiųjų takus, apšvietimus ir visi vaikščiotų saugiai ir patogiai. Bet vėlgi, visad atsiremiam į pinigus. Ne tik minėtoje teritorijoje dar neturime šaligatvių. Visas Lakštingalų kvartalas irgi neturi šaligatvių. Mes neturim kitos išeities, kaip dėliotis darbus pagal prioritetus ir daryti pirmiausia ten, kur daugiausiai gyventojų. Tai mūsų daugiabučių kvartalai Chemikai, Kosmonautai, kuriuose šiemet bus rengiami nauji takai. Kitos gatvės sulauks savo eilės, bet ko gero ne šiemet ir net ne kitais metais“, - situaciją aiškiną Jonavos miesto seniūnas Povilas Beišys ir priduria, kad ši teritorija nėra visai pamiršta.

Anot seniūno, praeitais metais buvo sutvarkyta Mokyklos gatvės 14 namo parkavimo aikštelė ir pėsčiųjų takai. Šiuo metu projektuojamas viaduko virš geležinkelio praėjimo sutvarkymas nuo Lietavos gatvės link Topolių gatvės. Yra planai suprojektuoti taką palei geležinkelio šlaitą link Lietavos mokyklos.  Visi darbai koncentruojami atsižvelgiant į turimas lėšas, pradedant miesto centre ir plečiant į miesto pakraščius.  

Nauji konteineriai skendi tamsoje ir purve 

Vitalijus toliau pasakoja gyvenvietes bėdas. Pasak pašnekovo, Geležinkelio gatvės naujus pusiau požeminius konteinerius perkėlė toliau nuo buvusios vietos, tačiau nepasirūpino nei apšvietimu, nei pėsčiųjų takais. Naujieji konteineriai skendi tamsoje, o dėl neesančių šaligatvių, iki jų sunku nueiti per purvo klampynę. Tamsiu paros metu išmesti šiukšles beveik neįmanoma.

„Konteinerių įrengimas pabaigtas tik pernai. Šioje vietoje buvo sudėtinga atrasti patogią vietą naujiems konteineriams dėl požeminių komunikacijų, todėl jie perkelti toliau. Gyventojo pastaba teisinga, tikrai trūksta priėjimo takelių. Šį klausimą tikrai panagrinėsim ir pasistengsim, kad patekimas iki konteinerių būtų patogesnis. Norėčiau, kad tai atliktume šiemet, tačiau viskas priklausys nuo skiriamo finansavimo. Kalbant apie apšvietimą – tas pats, poreikis didesnis nei yra lėšų, todėl šiais metais jo įrengimo prižadėti negaliu“, - teigia seniūnas.

Nedengtos autobusų stotelės

Skaitytojas Vitalijus pasakoja, kad Baldininkų gyvenvietėje esančios  autobusų stotelės neturi jokios užuovėjos ar stogelio nuo lietaus, stūkso tik suoliukai ir autobusų sustojimo ženklai, kai pačiame mieste jau įrengtos kone visos dengtos autobusų stotelės.

„Taip, dengtų stotelių vis dar trūksta, nors kasmet jų atsiranda. Dabar esame pateikę paraišką ES lėšoms gauti stoginėms įrengti pagal „Darnaus judumo planą“. Bendraujam ir su autobusu parku, peržiūrim maršrutus, stebim didžiausius keleivių srautus bei įrengiame dengtas stoteles ten, kur žmonių važiuoja daugiausiai. Bet čia tik metų, dviejų klausimas, kuomet mūsų mieste visos stotelės bus dengtos“, -  tvirtina P. Beišys.

Šiemet už ES lėšas ketinama nupirkti 10 vnt. autobusų stotelių stoginių, kurios bus įrengtos Jonavos mieste. Vienos dengtos autobusų stotelės kaina gali svyruoti nuo 2 iki 5 tūkstančių eurų, priklausomai nuo stotelės dydžio, stoginės konfigūracijos. Taip pat atskirai skaičiuojamas ir jos įrengimas.

Medžių alėją iškirto, bet neatsodino

„Kai ties Geležinkelio g. buvo tiesiamos lietaus nuotekos,  iškirto visus medžius ir jų neatsodino. Čia buvo graži alėja, kuri šiek tiek apsaugodavo nuo triukšmo ir dulkių, o dabar to neliko. Tik žolytę užsėjo, o medžių nėra“, - piktinosi skaitytojas Vitalijus.

„Rekonstruojant lietaus nuotekų tinklus nebuvo kitos išeities, kaip tik kirsti eilę medžių. Ten augo invazinė medžių rūšis – akacijos, bet turime kitų planų. Kaip minėjau, tame šlaite planuojame įrengti dviračių - pėsčiųjų taką, vedantį nuo Topolių g. iki pat Lietavos mokyklos ir Fabriko gatvės. Projektuojant šį taką į planus bus įtraukti naujų želdinių, krūmų ir medžių, sodinimai“, - sako seniūnas ir teigia, kad kiekvienas naujas želdinių sodinimas yra kruopščiai planuojamas, konsultuojamasi su specialistais, kokį optimaliausią variantą pasirinkti.

Ateities vizijos šiai gyvenvietei kaip ir aiškios – jei gyventojų nedaug, vadinasi, rekonstrukcijos neatsiras prioritetinių darbų sąraše, nors kelis projektus ir ketinama įgyvendinti čia. Norai dideli, tačiau, kaip dažniausiai būna, viskas priklauso nuo skiriamo finansavimo. O pažadų seniūnas iš anksto nedalina, mat tik vasario 6 – ąją Jonavos rajono savivaldybės tarybos posėdyje bus svarstomas 2020 metų rajono biudžetas, todėl dar nežinia – kiek ir kam bus paskirstyta lėšų.

 

Portalo jonavoszinios.lt informaciją skelbti, atgaminti, atkurti, reprodukuoti ar kitaip plagijuoti kitose visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose, be raštiško ar žodinio UAB "Jonavos žinios" sutikimo draudžiama. Visos teisės saugomos.

Nuotraukų galerija

Panašūs straipsniai

Skaitytojas Mindaugas: ,,Ar ,,Maxima" nežino reikalavimų, ar nori paskatinti kaukių pirkimą?"

Skaitytojas Mindaugas: ,,Ar ,,Maxima" nežino reikalavimų, ar nori paskatinti kaukių pirkimą?" 7

Į portalą jonavoszinios.lt kreipėsi skaitytojas Mindaugas, kuris teiravosi, ar jo į prekybos centrą ,,Maxima" neįleidęs apsauginis pasielgė teisingai. Vyras pasakoja, kad apsipirkti ėjo prisidengęs nosį bei ...

Skaitytojas Edgaras: kaimynų bute triukšmauja vienas paliktas šuo – kaip elgtis?

Skaitytojas Edgaras: kaimynų bute triukšmauja vienas paliktas šuo – kaip elgtis? 6

Į portalą jonavoszinios.lt kreipėsi skaitytojas Edgaras. Jo papasakota problema, galimai liečia ne vieną daugiabučio namo gyventoją, kurių kaimynai laiko šunis, palieka juos vienus namuose, o keturkojai, gal...

Mokinio tėvas: ,,Ar pamirštas vadovėlis ir nepaklusnus elgesys - priežastis rašyti neigiamą pažymį?"

Mokinio tėvas: ,,Ar pamirštas vadovėlis ir nepaklusnus elgesys - priežastis rašyti neigiamą pažymį?"

Į portalą jonavoszinios.lt kreipėsi skaitytojas Rimas (vardas pakeistas, redakcijai žinomas), kuris pasakojo, kad neseniai jo vaiko pedagogė parašė jam neigiamą pažymį už pamirštą vadovėlį. Vyras klausia, ar...

Skaitytojas: Ar tai normalu? Darbuotojas - be šalmo, o medžius pjauna virš žmonių galvų

Skaitytojas: Ar tai normalu? Darbuotojas - be šalmo, o medžius pjauna virš žmonių galvų

Valstybinė darbo inspekcija skelbia, kad 2019 metais nelaimingų atsitikimų darbe – mažiau, tačiau apie trečdalis ištirtų sunkių ir mirtinų nelaimingų atsitikimų darbe įvyko dėl pačių darbuotojų neatsargumo -...

Lidl pirkėjas: krepšelių atsisakymas - triukas, padedantis apgauti klientą?

Lidl pirkėjas: krepšelių atsisakymas - triukas, padedantis apgauti klientą? 7

Daugybė prekybininkų triukų visuomet veikė ir veiks, nepriklausomai nuo to, ar mes žinome, kad tai triukas, ar ne. Tai ir prekių išdėstymai prekybos salėse, akcijos – perki vieną, gauni du arba didelės nuola...

Skaitytojas: grėsmingas vaizdas virš Achemos - ar tai kas nors rimta?

Skaitytojas: grėsmingas vaizdas virš Achemos - ar tai kas nors rimta? 6

Skaitytojas Arminas (pavardė redakcijai žinoma – red.past.) ir jo artimieji sunerimo šiandien ryte išvydę, jo žodžiais tariant, grėsmingą vaizdą virš bendrovės „Achema“.  Pranešęs apie nerimą keliantį r...

Skaitytojas: ,,Ar tamsiomis gatvėmis vaikštantys pėstieji supranta, kad jie – lyg gyvi kėgliai“

Skaitytojas: ,,Ar tamsiomis gatvėmis vaikštantys pėstieji supranta, kad jie – lyg gyvi kėgliai“

Tiek ruduo, tiek žiema – tamsus paros metas, atnešantis daugiau iššūkių vairuotojams: prastas matomumas sunkina vairavimą bei kelia papildomas rizikas. Tuo savo kailiu jau spėjęs įsitikinti skaitytojas Rimas ...

Jonavietė sunerimo dėl čiurlių: ,,Nenoriu gyventi name, kuriame užmūryti ir nukankinti paukščių jaunikliai"

Jonavietė sunerimo dėl čiurlių: ,,Nenoriu gyventi name, kuriame užmūryti ir nukankinti paukščių jaunikliai" 3

Į portalą jonavoszinios.lt kreipėsi Žemaitės gatvės 14-ojo namo gyventoja, kuri nerimavo dėl to, kad netrukus prasidėsianti daugiabučio renovacija gali pasikėsinti į daugybės čiurlių gyvybes. Anot moters, pa...

Skaitytoja: Darbus atliko pernai, o teritorija iki šiol išdarkyta

Skaitytoja: Darbus atliko pernai, o teritorija iki šiol išdarkyta

2019 m. gruodžio 17-ąją, oficialiai paskelbtas ...

Olegas: Kodėl dyzelio kainos Jonavoje didesnės nei pas kaimynus?

Olegas: Kodėl dyzelio kainos Jonavoje didesnės nei pas kaimynus? 1

Šią savaitę Seime surengtoje spaudos konferencijoje Seimo narys S. Gentvilas kritikavo aukštas degalų kainas šalyje, todėl Konkurencijos tarnyba, anot jo, turi atidžiau stebėti mažmeninę degalų prekybos rink...

Ar atsisakyta minties įrengti papildomus ženklus išvažiuojant į Žeimių gatvę?

Ar atsisakyta minties įrengti papildomus ženklus išvažiuojant į Žeimių gatvę?

Žeimių ir Kosmonautų gatvių sankryžos saugumo klausimas svarstytas ir aprašytas ne kartą.  Dar vasarį dėl jo diskutuota ir Jonavos rajono savivaldybės saugaus eismo komisijoje. Kadangi Žeimių gatvė priklauso LAK...

Skaitytoja Miglė: ,,Ar šunų augintojai turi teisę paleisti savo augintinius stadionuose?"

Skaitytoja Miglė: ,,Ar šunų augintojai turi teisę paleisti savo augintinius stadionuose?"

Gyvūnų laikymo taisyklės ir jų nesilaikantys asmenys nuolat išprovokuoja diskusijas tarp jonaviečių - pastarieji pastebi, kad ne visi žmonės surenka savo gyvūnų ekskrementus, dalis jų šunis vedžioja palaidus...

Pirkėjas: „Gal Rimkų Norfą ketinama visai uždaryti, kad lentynos taip tuštėja?“

Pirkėjas: „Gal Rimkų Norfą ketinama visai uždaryti, kad lentynos taip tuštėja?“

Jonaviečiai, apsilankantys Rimkų mikrorajone esančioje parduotuvėje „Norfa“, pastebėjo, kad lentynose ženkliai sumažėjo prekių, o tiksliau, jos beveik tuščios. „Gal Rimkų Norfą ketinama visai uždaryti, k...

Pėstieji kelyje Jonava - Meškoniai pasigenda saugių kelkraščių

Pėstieji kelyje Jonava - Meškoniai pasigenda saugių kelkraščių

Į portalą jonavoszinios.lt kreipėsi skaitytojas Aurimas, kuris tikino, kad nors po kapitalinio remonto darbų kelias Jonava - Meškoniai tapo patogesnis vairuotojams, juo besinaudojantys pėstieji nesijaučia sa...

Situacija kartojasi: fekalijos ant Rimkų laiptelių – ar buvo ir bus sprendžiama problema?

Situacija kartojasi: fekalijos ant Rimkų laiptelių – ar buvo ir bus sprendžiama problema? 1

Praeitų metų spalio 14 dieną jau rašėme, kad jonavietis kreipėsi į žiniasklaidą dėl ne pirmus metus besitęsiančios netvarkos. Stipriau palijus ir užsikimšus nuotekų tinklams, visas „gėris“ iš kanalizacijos p...

Kiemuose vietas užima ir neeksploatuojami automobiliai: pernai dėl to nubausti du jonaviečiai

Kiemuose vietas užima ir neeksploatuojami automobiliai: pernai dėl to nubausti du jonaviečiai

Sausakimši daugiabučių kiemai – daugumai vairuotojų gerai žinoma problema. Dėl jos viešai nuolat keliamos diskusijos apie parkavimosi vietų skaičiaus didinimo būtinybę, netrūksta ir konfliktų tarp gretimų na...