Skundai dėl automobilių parkavimo šalia sporto klubo – principinė kova ar bandymas apginti savo komfortą?

Skundai dėl automobilių parkavimo šalia sporto klubo – principinė kova ar bandymas apginti savo komfortą?
SAU 24
2020-01-24 13:54 2020

 Neseniai vykusiame Jonavos rajono savivaldybės saugaus eismo komisijos (SEK) posėdyje nagrinėtas dar vienas skundas dėl automobilių parkavimo prie ,,Sporto legiono“. Kaip ir anksčiau, pastarąjį parengė S. Dariaus ir S. Girėno gatvės gyventoja Jovita J., tikinanti, jog sporto klubo klientų transporto priemonės trukdo jai įvažiuoti į nuosavą kiemą. SEK gyvai įvertino situaciją ir nors rimtų problemų įžvelgta nebuvo, šiokių tokių permainų žadama imtis.

Skundžiasi nuo 2018 metų

Merui Mindaugui Sinkevičiui adresuotame rašte Jovita J. akcentuoja, kad skundus Jonavos rajono savivaldybės administracijai dėl ,,Sporto legiono“ klientų parkavimosi teikia nuo 2018 metų, tačiau tai esą nedavė norimo rezultato.

Peržvelgus ankstesnius skundus matyti, jog iš pradžių buvo piktinamasi, kad minėto klubo klientai parkuojasi šalia priešais jį esančių nuosavų namų tvorų. Tuomet buvo priimtas sprendimas neleisti ten statyti transporto priemonių - minimoje teritorijoje įrengtas tai daryti draudžiantis ženklas.  

Vėliau buvo tikinama, kad ,,Sporto legiono“ įrengtoje aikštelėje bei šalia jos pastatyti automobiliai trukdo pravažiavimui, nes ,,išlenda“ ant kelio.

Įrengus ženklą, nurodantį kaip minėtoje aikštelėje statyti automobilius bei ratų atmušas, skirtas lygiagrečiam parkavimuisi šalia ,,Sporto legiono“ tvoros, dalis vairuotojų toliau vadovavosi aikštelėje matomomis linijomis, lyg ir sufleruojančiomis, jog automobiliai gali būti statomi skersai.

136 protokolai

Viso to pasekmė – policijos pareigūnus pasiekusi nuotraukų virtinė, kurioje užfiksuoti vairuotojai, vadovavęsi ne ženklu, o aikštelės ženklinimu.

Dalis jų buvo siunčiamos tiesiai į policijos komisariatą, kitos į portalą epolicija.lt.

Kaip ,,Jonavos žinias“ informavo Kauno apsk. policijos vyriausiojo policijos komisariato komunikacijos poskyris, per 2019 metus dėl S. Dariaus ir S. Girėno g., paliktus stovėti automobilius, pažeidžiant Kelių eismo taisykles, buvo surašyti 136 administracinių nusižengimų protokolai.

Nors pareigūnai neatskleidžia, ar visas jas atsiuntė tas pats asmuo, baudas gavę ,,Sporto legiono“ klientai pirštu beda į priešais klubą esantį nuosavą namą ir klausia – ar tai yra principinė kova?

Pati Jovita J. merui siųstame rašte taip pat pripažįsta, kad fiksavo pažeidėjus.

,,Mes pavargome kiekvieną dieną fotografuoti ir siųsti nuotraukas policijai, nes niekas nuo to nesikeičia“, - rašo jonavietė.

 

Atsipūtė trumpam

Galiausiai SEK priėmė sprendimą nuimti šalia klubo stovintį ženklą, kuris nurodė transporto priemones statyti horinzontaliai ,,Sporto legiono“ tvoros. Buvo nuimtos ir ratų atmušos, sufleruojančios tokį pat automobilių parkavimo būdą.

Aikštelėje likus tik linijoms, leidžiančioms parkuoti automobilius skersai, sporto klubo lankytojai gavo galimybę naudotis didesniu skaičiumi vietų, tačiau kaip matyti iš paskutinio Jovitos J. skundo, tokie sprendimai džiugino tik juos.

,,Matome tik vieną būdą, kaip išspręsti problemą – čia statyti automobilių stovėjimą draudžiantį ženklą ,,Stovėti draudžiama“. ,,Sporto legiono“ kaip juridinio vieneto užduotis yra galvoti, kur jų klientai turi parkuotis ir užtikrinti, kad netrukdytų šalia esantiems gyventojams“, - tokį pasiūlymą SEK pateikė jonavietė, pridurdama, kad aikštelę galima įrengti ir visai šalia klubo, pačiame jo kieme.

Išmatavo atstumą

Remiantis paskutiniu skundu SEK vyko į S. Dariaus ir S. Girėno gatvę, kad dar kartą įvertintų realią situaciją.

,,Išmatavome atstumą nuo besiskundžiančio asmens namo tvoros bei priparkuotų automobilių. Jis atitiko 5 metrų plotį, tad atstumo reikalavimai numatyti taisyklėse, nurodančiose kaip parkuoti automobilius, nėra pažeisti.

Tačiau vietoje pamatėme, kad du automobiliai parkuojami ir šalia klubo esančios elektros skydinės, kas jau prieštarauja taisyklėms. Dėl to, ties ta vieta, brėšime geltoną liniją“, - pasakojo SEK pirmininkas Erlandas Andrejevas.

SEK pirmininko minima vieta – priešais namus, kurių gyventojai esą ir patiria nepatogumus.

Dėl to tikimasi, kad geltona linija padės pamiršti ir ne vienerius metus vykstantį karą dėl sporto klubo klientų automobilių parkavimo. Taip pat žadama kreiptis į ,,Sporto legiono" vadovybę, kad ši paragintų savo klientus statyti transporto priemones kuo arčiau tvoros.

Turi ir daugiau priekaištų

Tiesa, nors gyventojos skundo pagrindinis akcentas – automobilių parkavimas, rašto pabaigoje piktinamasi ir trankomomis automobilių durelėmis, ir esą per garsiai leidžiama muzika.

,,Neįmanoma ramiai gyventi prie ,,Sporto legiono“ ne tik dėl to, kad blokuojamas įvažiavimas į nuosavą kiemą, automobilių grūstys šalia mūsų namo vartų, grasinimai iš ,,Sporto legiono“ klientų, bet vasarą ar šiltuoju metų laiku ,,Sporto legionas“ atsidaro langus ir leidžia garsiai per kolonėles muziką, be to trankomos šalia prisiparkavusių automobilių durelės iki 22h vakaro“, - rašo jonavietė, savo teiginius užbaigdama penkiais šauktukais.

Portalas jonavoszinios.lt paštu, iš kurio buvo atsiųstas paskutinis skundas, išsiuntė Jovitai J. siūlymą aptarti visą situaciją gyvai, parodyti, su kokiais sunkumais ji susiduria įsukdama į savo kiemą, tačiau jokio atsakymo negavo iki šiol.

Nuotraukų galerija

Panašūs straipsniai

Kartais Kalėdų stebuklai atvažiuoja keturračiais

Kartais Kalėdų stebuklai atvažiuoja keturračiais

„Norėjosi padaryti kažką gero, parodyti dėmesį tiems, kam jo trūksta, - taip pokalbį pradėjo keturračių klubo atstovai "Kauno ATV bendražygiai". - Šiais laikais ne visi susimąsto, kad galima kažką daryti gero ne...

Pandemijos laikotarpiu - rekordinis vartotojų skundų skaičius

Pandemijos laikotarpiu - rekordinis vartotojų skundų skaičius

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (toliau – VVTAT) pastebi, kad susiklosčius sudėtingai situacijai dėl koronaviruso pandemijos ir su tuo susijusių karantino apribojimų, šiai dienai sulaukta beveik...

Naujos automobilių aikštelės statybos darbus ketinama baigti per du mėnesius

Naujos automobilių aikštelės statybos darbus ketinama baigti per du mėnesius

Š. m. vasario 11 d. baigėsi rangovų pasiūlymų teikimas dėl automobilių parkavimo aikštelės įrengimo A.Kulviečio gatvėje, vasario 13 d. pasirašyta rangos darbų sutartis su UAB "Jonavos hidrotechnika", o vasar...

LAKD įrengė naują kelio ženklą neatsižvelgusi į Jonavos SEK rekomendacijas

LAKD įrengė naują kelio ženklą neatsižvelgusi į Jonavos SEK rekomendacijas 1

Pagrindinėje miesto gatvėje praėjusią savaitę „išdygo“ naujas kelio ženklas draudžiantis stovėti automobiliams ties J. Basanavičiaus g. 24 pastatu. Jonavos saugaus eismo komisija (SEK) ketino tik riboti auto...

„Atims“ 20, bet bus 50 naujų parkavimo vietų

„Atims“ 20, bet bus 50 naujų parkavimo vietų 1

Dar praeitų metų lapkričio mėnesį miestiečius pasiekė neraminanti žinia dėl nebevaldomos padėties A. Kulviečio gatvėje.  Dėl netvarkingai ir bet kaip sustatytų lengvųjų automobilių negali pravažiuoti autobus...

Gudresni už gudresnius: aikštelė - pustuštė, bet automobiliai statomi šalia neįgaliųjų vietų

Gudresni už gudresnius: aikštelė - pustuštė, bet automobiliai statomi šalia neįgaliųjų vietų 5

Prekybos centre ,,Lidl" besilankantys pirkėjai, ko gero, patvirtins, kad minėtos parduotuvės automobilių stovėjimo aikštelėje vietų netrūksta. Nepaisant to, dalis vairuotojų žūtbūt bando pasistatyti savo tra...

Protezų kompensavimo tvarka pažeidžia vyresnių pacientų teises

Protezų kompensavimo tvarka pažeidžia vyresnių pacientų teises 1

Lygių galimybių kontrolierė Agneta Skardžiuvienė konstatavo, kad klubo sąnario protezų kompensavimo tvarka diskriminuoja vyresnius nei 65 metų amžiaus pacientus. Keisdami klubo sąnarius, gydytoj...

Kas atsitinka su naudotais automobilių filtrais ir amortizatoriais?

Kas atsitinka su naudotais automobilių filtrais ir amortizatoriais?

Automobilių remonto ir ardymo metu susidaro nemaža dalis atliekų, kurios laikomos pavojingomis. Kas atsitinka su naudotais automobilių filtrais ir amortizatoriais bei kitomis atliekomis? Kodėl perdirbimas yr...

Svarstys viešąjį transportą Jonavos mieste visiems padaryti nemokamą

Svarstys viešąjį transportą Jonavos mieste visiems padaryti nemokamą 1

Artimiausiame rajono tarybos posėdyje, kuris vyks gruodžio 19 dieną, bus svarstoma galimybė nustatyti, kad visi asmenys, visais vietinio (miesto) reguliaraus susisiekimo  autobusų maršrutais Jonavos mieste v...

Sportininkų pagerbimo šventėje – grupės „RONDO“ koncertas

Sportininkų pagerbimo šventėje – grupės „RONDO“ koncertas

Vasario 4 dieną 18:00 val. Jonavos sporto arenoje vyks geriausių sportininkų pagerbimo šventė. Tai – tradicinis sporto centro organizuojamas metų pradžios renginys, kuriuo siekiama pagerbti per praėjusius ka...

Automobilių parkavimo atstumus nuo šiol nustato statybos techninis reglamentas

Automobilių parkavimo atstumus nuo šiol nustato statybos techninis reglamentas

Vakar įsigaliojo statybos techninio reglamento (STR) „Gatvės ir vietinės reikšmės keliai. Bendrieji reikalavimai“ ...

Vartotojų prašymų tendencijos: dažniausi skundai ir nepagrįstų prašymų augimas

Vartotojų prašymų tendencijos: dažniausi skundai ir nepagrįstų prašymų augimas

2019 m. Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (toliau – VVTAT) sulaukė rekordinio asmenų kreipimųsi skaičiaus – vartotojai ir verslininkai į VVTAT kreipėsi daugiau nei 31 ...

5 požymiai, įspėjantys apie nepatikimą internetinę parduotuvę

5 požymiai, įspėjantys apie nepatikimą internetinę parduotuvę

Internetiniai sukčiai, apgaule išviliojantys patiklių pirkėjų pinigus, o vėliau paslaptingai dingstantys kartu su reklamuotomis prekėmis – dažnas reiškinys interneto platybėse. P...

Ekonomikos skatinimo planas švelnina koronaviruso sukeltus padarinius

Ekonomikos skatinimo planas švelnina koronaviruso sukeltus padarinius

2020 m. kovą buvo patvirtintas beprecedentis ekonomikos skatinimo paketas, kuriame didžiausias dėmesys skiriamas ekonomikos, nukentėjusios dėl koronaviruso sukeltų padarinių, skatinimui – darbo vietų ir įmon...

Automobilių sėdynės – augantis atliekų srautas ir sąvartynuose

Automobilių sėdynės – augantis atliekų srautas ir sąvartynuose

Automobilių sėdynės ir automobilinės kėdutės vaikams – augantis neigiamų atliekų srautas, kurį vis sunkiau sutvarkyti. Dėl to įvairiose šalyse daugėja raginimų įtvirtinti gamintojams atsakomybę už šių atliek...

Visuomenė atsipalaiduoja: apklausa rodo, kad dėmesys skiepams nuo koronaviruso nedidėja

Visuomenė atsipalaiduoja: apklausa rodo, kad dėmesys skiepams nuo koronaviruso nedidėja

Šalyje sėkmingai valdoma pandemija ir švelninamas karantinas visuomenei leidžia atsipalaiduoti ir galvojant apie infekcijos prevenciją. Per mėnesį norinčiųjų skiepytis nuo koronaviruso padaugėjo vos 2 procen...