Sodininkai neranda išėjimo iš šiukšlių labirinto

Sodininkai neranda išėjimo iš šiukšlių labirinto
BAL 30
2019-04-30 11:47 2019

Į portalą jonavozinios.lt kreipėsi sodų bendrijos (SB) ,,Draugystė“ gyventojas (pavardė ir vardas redakcijai žinomi), kuris piktinosi, jog bendrijos buitinių atliekų konteinerių aikštelės primena atvirus sąvartynus. Ne vienerius metus besikartojanti problema gerai žinoma ir bendrijos pirmininkui Algimantui Sakavičiui, tačiau jos sprendimo būdas – vis dar nerastas.

Nuolatinė problema

,,Atliekų aikštelėse sukraunamos šiukšlės – nuolatinė problema. ,,Jonavos paslaugos“ stambiagabarites atliekas išveža kas 3 mėnesius. Paskutinis jų vežimas buvo kovo 27-ą dieną,  kitas – birželio 28-ąją. Taigi šiukšlių kalnų, ko gero, niekas nejudins dar du mėnesius, o jų kiekis tik didės. Žinau, kad bendrijos pirmininkas buvo gavęs pasiūlymą iš ,,Jonavos paslaugų“, kad šios suorganizuos papildomą išvežimą, jei bus sumokėta 200 eurų. Pirmininkui toks pasiūlymas pasirodė per brangus. Taip ir gyvenam šiukšlyne, nors aplinkui yra ne vienas vandens šulinys, gyvenamieji namai. Šiukšlės jau mėtosi net ant kelių, kuriais važiuoja automobiliai“,  piktinosi vyras.

UAB ,,Jonavos paslaugos" direktorius Edmunas Mulokas patvirtino, kad stambiagabaritės atliekos iš bendrijos yra vežamos pagal sutartyje nustatytą grafiką. Jei gyventojai nori, kad jos būtų išvežtos anksčiau, tuomet bendrija turi susimokėti.

Netvarkingi žmonės

Susisiekus su pačiu bendrijos pirmininku, šis teigė, kad problemą žino, tačiau išspręsti ją nėra paprasta.

,,Kalbant apie šiukšlių išvežimą, ,,Jonavos paslaugoms“ neturiu jokių priekaištų – jos atlieka savo pareigas pagal atliekų išvežimo grafiką. Papildomo šiukšlių išvežimo klausimą apsunkina piniginiai reikalai – bendrija turi daugybę jai priskirtų mokesčių, tad papildomos paslaugos yra sunkiai įkandamos. Gaila, kad vis atsiranda žmonių, kurie meta savo atliekas ten, kur papuola. Nežinau, kaip pakeisti jų elgesį. Anksčiau ne kartą šiukšlintojus jau yra nubaudęs ir Jonavos rajono savivaldybės Viešosios tvarkos skyrius. Vis tik tam, kad jie būtų nubausti, reikia žinoti asmenis, kurie tai padarė. Galbūt čia padėtų kameros, tačiau bendrija jų neturi. Gal miestas galėtų mums jas paskolinti... Juk turi ne vieną kilnojamą kamerą“,  kalbėjo A. Sakavičius.

Trūksta iniciatyvos?

Miesto seniūnijos seniūnas Povilas Beišys svarstė, kad SB ,,Draugystė“, ko gero, pati rodo per mažai iniciatyvos. Jo žodžiais tariant, dėl kamerų paskolinimo pastaroji turėtų vykdyti dialogą su ,,Jonavos paslaugomis“.

,,Man labai keista, kad tokias problemas vis bandoma išspręsti kitų rankomis. Juk tos šiukšlės – sodininkų, tad jie turi rodyti iniciatyvą, kai kalbama apie tai. Kodėl iki šiol nesuorganizuotas pasitarimas, kuriame dalyvautų ir bendrija, ir ,,Jonavos paslaugos“ ? Galbūt jie sutartų ir dėl laikinos kameros pastatymo. Jei prireiktų, mes neatsisakome patarpininkauti“, –  kalbėjo P. Beišys.

Nemenkos baudos

Jonavos rajono savivaldybės viešosios tvarkos skyrius primena, kad už netinkamą atliekų tvarkymą gali būti skirtas įspėjimas arba bauda nuo 30 iki 140 eurų.

Baudas šiukšlintojams gali skirti ir aplinkosaugininkai, kurie žalą vertina ir pagal atliekų dydį bei kiekį.

Pavyzdžiui, 100 kubinių decimetrų (1m*1m*10 cm) prilygsta mažai sofai - lovai. Už jos išmetimą ne pagal taisykles grėstų bauda nuo 150 eurų. Jei išmesta pavojinga atlieka, už tai numatyta bauda nuo 300 eurų. Gali būti paskaičiuota ir žala gamtai - už toną netinkamai išmestų atliekų, skiriama bauda nuo 1 300 eurų. 

Tiesa, jei aplinkosaugininkai imsis aptartos SB ,,Draugystės“ problemos, bauda už nesutvarkytas atliekas, ko gero, bus skirta visai bendrijai.

Panašūs straipsniai

Bukonių moksleivių pergalė projekto „Matematika-laimėtojų mokslas" konkurse

Bukonių moksleivių pergalė projekto „Matematika-laimėtojų mokslas" konkurse

Jonavos r. Bukonių mokykla – daugiafunkcis centras nuo 2018 m. pradžios kartu su Kėdainių r. Šėtos gimnazija ir Truskavos pagrindine mokykla vykdė Europos socialinio fondo finansuotą projektą „Matematika – laimė...

Susipažinkite su Taurostos parko tvarkymo projektiniais pasiūlymais

Susipažinkite su Taurostos parko tvarkymo projektiniais pasiūlymais

Šiuo metu yra parengti projekto „Taurostos parko Jonavoje sutvarkymo statybos projektas“ projektiniai pasiūlymai. Visuomenė kviečiama dalyvauti  svarstant statinių (jų dalių) projektinius pasiūlymus. ...

 Galimybės pasinaudoti Jonavos rajono savivaldybės specialiąja sodininkų bendrijų rėmimo programa

Galimybės pasinaudoti Jonavos rajono savivaldybės specialiąja sodininkų bendrijų rėmimo programa

Vakar, birželio 10 d., savivaldybėje sodininkų bendrijų pirmininkams, valdybų nariams suorganizuotas susirinkimas „Galimybės pasinaudoti Jonavos rajono savivaldybės specialiąja sodininkų bendrijų rėmimo programa...

Dalis Ruklos gyventojų pareiškė nepasitikėjimą seniūnu ir  seniūnaičiais

Dalis Ruklos gyventojų pareiškė nepasitikėjimą seniūnu ir seniūnaičiais 2

Bene prieš savaitę rajono savivaldybė ir kelios žiniasklaidos priemonės išplatino pranešimą, kad š. m. vasario 21 d. (ketvirtadienį) 18.00 val. organizuojamas asociacijos „Ruklos bendruomenė" ir Ruklos gyventojų...