Soliariumais naudokimės atsargiai

Soliariumais naudokimės atsargiai
GEG 08
2018-05-08 10:53 2018

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Kauno departamento Jonavos skyrius informuoja, kad pagrindiniai soliariumų paslaugų sveikatos saugos reikalavimai nustatyti Lietuvos higienos normoje HN 71:2009 ,,Soliariumai. Sveikatos saugos reikalavimai”.

Norint apsaugoti savo sveikatą nuo neigiamo dirbtinių UV spindulių poveikio, prieš naudojimąsi soliariumu būtina pasitarti su gydytoju dermatologu ar bendrosios praktikos gydytoju dėl savo odos tipo, vartojamų vaistų ir galimos organizmo reakcijos į ultravioletinę spinduliuotę.

Soliariumo teikiamomis paslaugomis neturėtų naudotis I-II odos tipą turintys asmenys turintys daug apgamų, strazdanų, nėščios moterys, sirgę odos vėžiu ar turintys odos vėžiu sirgusių šeimos narių, turintys piktybinių odos pakitimų, sergantys tuberkulioze, cukriniu diabetu, širdies kraujagyslių ligomis, katarakta, užkrečiamomis ligomis, vartojantiems antibiotikus, antidepresantus, diuretikus, vitaminą A, retinoidus, kontraceptinius preparatus, vaistus nuo žvynelinės, priešgrybelinius vaistus, turintys širdies stimuliatorių ar transportuotus organus, iš karto po pirties, baseino arba saunos.

Soliariumais reikėtų naudotis ne daugiau kaip 2 kartus per savaitę su ne trumpesne kaip 48 val. pertrauka tarp seansų ir ne daugiau kaip 30 kartų per kalendorinius metus, pirmojo deginimosi trukmė turėtų būti neilgesnė kaip 10 minučių. Soliariume būtina naudoti specialius apsauginius akinius, pažymėtus CE ženklu. Nerekomenduojama naudoti kosmetikos gaminių, skatinančių įdegį. Jei po soliariumo odoje atsiradus neišnykstančių patinimų, bėrimų, žaizdų arba pigmentinių apgamų, būtina kreiptis į gydytoją.

Nesaikingai deginantis galimi odos nudegimai, akių pažeidimai (akies ragenos uždegimas), akies junginės uždegimas, katarakta, priešlaikinis odos senėjimas, imuninės sistemos susilpnėjimas ir su tuo susijusi didesnė infekcinių susirgimų rizika, odos vėžys, piktybiniai odos pakitimai. 

 

Kauno departamento Jonavos skyriaus vedėja Jurgita Arbočienė