Stikliukai „Kama Sutra Shooter Glasses“ nesaugūs

Stikliukai  „Kama Sutra Shooter Glasses“  nesaugūs
LAP 23
2017-11-23 22:11 2017

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) Skubių pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema (RASFF) gavo pranešimą iš Čekijos kompetentingos institucijos apie nesaugius stikliukus „Kama Sutra Shooter Glasses“ (rinkiniai po 6 vnt.), pagamintus Kinijoje.

Pranešime informuojama, kad atlikus stikliukų laboratorinius tyrimus, nustatyta, kad kadmio (0,78 mg) ir švino (8,7 mg) migracija iš stikliukų išorinio krašto beveik 4 kartus viršijo leistinus kiekius. Pagal Europos
Sąjungoje galiojančias griežtas normas, iš tokių gaminių kadmio ir švino gali migruoti ne daugiau kaip 0,2 mg ir 2,0 mg.

Į Lietuvą 96 vnt. šių stikliukų rinkinių, kilmės šalis Kinija. Šių stikliukų realizavimas sustabdytas, atsakingiems asmenims nurodyta nesaugius gaminius surinkti iš rinkos.

Vartotojai, įsigiję šios partijos nesaugių gaminių, gali grąžinti juos pardavėjui ir atgauti sumokėtus pinigus.

Stikliukai „Kama Sutra Shooter Glasses“ buvo išplatinti ne tik Lietuvoje, bet ir kitose šalyse. 
Švinas ir kadmis – sunkieji metalai, kurie kaupiasi žmogaus organizme. Per dideli jų kiekiai gali pakenkti organams ar sukelti vėžį.

2017 m. Europos Komisija RASFF sistema paskelbė 108 pranešimus dėl įvairių nesaugių gaminių ir medžiagų, skirtų liestis su maistu. Šiais metais per RASFF sistemą VMVT gavo 4 pranešimus apie nesaugius su maistu besiliečiančius gaminius (bambukiniai puodeliai, plastikinių įrankių rinkinys, lateksiniai žindukai ir stikliukų rinkinys), kurie buvo išplatinti Lietuvoje.

Nuotrauka nilodudes.com

Panašūs straipsniai

VMVT primena, kaip saugoti ir tvarkyti maistą namuose

VMVT primena, kaip saugoti ir tvarkyti maistą namuose

Reaguodami į susidariusią situaciją dėl koronaviruso grėsmės, daugelis gyventojų iš anksto apsirūpino ir namuose sukaupė daugiau nei įprasta maisto atsargų, tačiau netinkamai laikomas ar nesaugiai tvarkomas ...

Už rinkoje nustatytus nesaugius produktus - žaislą ir kėdę - skirtos sankcijos

Už rinkoje nustatytus nesaugius produktus - žaislą ir kėdę - skirtos sankcijos

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (toliau – VVTAT) skyrė ekonomines sankcijas UAB „Kesko Senukai Lithuania“ ir UAB „Rimi Lietuva“ – bendrovės teikė į Lietuvos rinką pavojingus produktus. ...