Šuns apkandžiotai paauglei – keturkojo šeimininkės grasinimai ,,užkasti po žeme“

Šuns apkandžiotai paauglei – keturkojo šeimininkės grasinimai ,,užkasti po žeme“
SPA 24
2019-10-24 09:17 2019

Vakar, spalio 23-ąją, jau rašėme, kad Mokyklos gatvėje buvo apkandžiota į mokykla ėjusi 16-metė paauglė (visą straipsnį galite rasti čia). Šiandien, spalio 24-ąją, mergina sulaukė ir šokiruojančių grasinimų – 16-metės teigimu, keturkojo savininkė žadėjo ją ,,užkasti po žeme“.

Nebežino, ko tikėtis

,,Vyras nuvežė dukrą į mokyklą ir luktelėjo prie jos, kad pažiūrėtų ar Mokyklos gatvėje nebelaksto palaidi šunys. Tačiau dukra staiga parbėgo iš mokyklos ir pasakė, kad jai grasino ją apkandžiojusio šuns šeimininkė. Situacija – baisi. Baisu leisti vaiką į mokyklą, nes nebežinome, ko galime laukti. Visi žino, kad tie šunys priklauso čigonams, o jiems į viską nusispjauti. Belieka tikėtis, kad policija pagaliau išspręs šią problemą“, - pasakojo nukentėjusios merginos mama Sandra.

Keiksmai ir grasinimai

Pati paauglė tikina, kad sulaukti grasinimai išgąsdino ją. Dabar merginai baimę kelią ne tik palaidi šunys, bet ir jų šeimininkai.

,,Atėjau į mokyklą ir klasiokė man pasakė, kad kažkas manęs ieško. Prie manęs pribėgo moteris, kuriai priklauso mane apkandžiojęs šuo. Ji išvadino mane visokiais necenzūriniais žodžiais, žadėjo užkasti po žeme. Ji šaukė, kad turėjome pradžioje su ja viską aptarti, o ne kreiptis į policiją. Visą tai matė daugybė mokykloje buvusių žmonių. Buvo tikrai nesmagu“, - kalbėjo mergina.

Ne pirmas kartas

Paskelbus straipsnį apie minėtą įvykį, jonaviečių komentarai buvo iškalbingi – ne vienas teigė, kad tas pats šuo yra apkandžiojęs bei išgąsdinęs jų vaikus, artimuosius.

Tai patvirtina ir policijos pareigūnai.

,,Situacija mums yra žinoma. Tai ne pirmas įvykis, kai tas pats šuo užpuola žmones. Dėl to dar anksčiau buvo pradėti tyrimai ir priimtas sprendimas konfiskuoti šunį. Tačiau sprendimas dar neįsiteisėjęs. Šuo bus konfiskuotas tada, kai jis įsiteisės. Tai įvyks per artimiausias kelias dienas.

Kalbant apie vakarykštį įvykį, tyrimas dėl jo taip pat pradėtas“, - kalbėjo Jonavos r. PK viršininkas Šarūnas Martinkėnas.

Rašys dar vieną pareiškimą

Vakar apkandžiotos merginos tėvai žada rašyti pareiškimą ir dėl grasinimu.

Baudžiamojo kodekso straipsnis nurodo, kad tas kas grasino nužudyti žmogų ar sunkiai sutrikdyti jo sveikatą, jeigu buvo pakankamas pagrindas manyti, kad grasinimas gali būti įvykdytas, baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų. Tas, kas terorizavo žmogų grasindamas susprogdinti, padegti ar padaryti kitokią pavojingą gyvybei, sveikatai ar turtui veiką arba sistemingai baugino žmogų naudodamas psichinę prievartą, baudžiamas laisvės atėmimu iki ketverių metų.

Privalo būti su pavadėliu

Primename, kad gyvūnų laikymo taisyklės Jonavos rajono savivaldybės teritorijoje aiškiai nurodo, jog visi šunys viešose vietose turi būti vedžiojami (vedami) laikant už pavadėlio.

Šunį vedantis asmuo turi užtikrinti, kad šuo nekels grėsmės žmonėms ir kitiems gyvūnams. Jei šalia yra žmonių ar gyvūnų, pavadėlis turi būti sutrumpinamas tiek, kad šuo nekeltų grėsmės žmonėms ir kitiems gyvūnams.

 Uždaroje žemės valdoje šuo gali būti laikomas nepririštas tik tada, jei užtikrinama, kad gyvūnas iš jos neišbėgs. Tokiu atveju matomoje vietoje turi būti pakabintas ne mažesnis kaip 8 cm pločio ar skersmens įspėjamasis ženklas su užrašu, pvz., „Atsargiai, šuo!“, o prie uždaros žemės valdos vartų rekomenduojama įrengti skambutį valdos savininkui pakviesti.

Asociatyvi pixabay.com nuotr.