Sužeistas dekoratyvinis balandis grąžintas šeimininkui

Sužeistas dekoratyvinis balandis grąžintas šeimininkui
BIR 18
2019-06-18 09:28 2019

Jonavos rajono savivaldybės tarybos narys Kęstutis  Macionis birželio 17 –osios vakarą savo socialinio tinklo Facebook paskyroje pasidalino sužeisto dekoratyvinio balandžio nuotraukomis ir jų aprašymu:

„Reikia patarimo !!! Turim svečią kieme, leidžiasi imamas į rankas, vaikšto, bet neskrenda. (...) Ką daryt? Nes laikome katę ir aplinkui jų kiemuose yra, tai bijau, kad nieko blogo nenutiktų. Gal kas juos laiko, ar augina... paplatinam“, - savo paskyroje pagalbos ir patarimo prašė politikas.

Anot K. Macionio, kaip terasoje atsirado balandis, jo šeima nematė, tačiau apie nelauktą svečią kieme „pranešė“ namuose buvusi katė, pradėjusi „netverti kailyje“. Išėjus į kiemą paaiškėjo, kad paukštis –žieduotas, sužeistas jo kairysis sparnas, o kaip elgtis – nežinia, todėl nuspręsta patarimo prašyti viešojoje erdvėje ir ieškoti dekoratyvaus balandžio šeimininko.

Netrukus interneto komentatoriai pradėjo dalinti patarimus, jog reikia kreiptis į „Laukinę lesę“,  ieškoti dekoratyvinių balandžių augintojų, vežti sužeistą paukštį į veterinarijos gydyklą ir pan. Tiksliausias patarimas buvo kreiptis į Vladą Rybakovą, kuris augina tokius dekoratyvius balandžius.

Jie laikomi laisvai, skraido kur panorėję ir grįžta namo,  o šį matomai puolė vanagas, bet sparnas nesmarkiai sužeistas. 

„Tą balandį man atnešė vėlų vakarą. Patamsyje net neįžiūrėjau, kad tai mano paukštis, tačiau jį priglaudžiau. Tik vėliau supratau, kad tai vienas iš maždaug 40 mano laikomų paukščių - "Uzbekijos" balandis. Jie laikomi laisvai, skraido kur panorėję ir grįžta namo,  o šį matomai puolė vanagas, bet sparnas nesmarkiai sužeistas. Šiandien ryte jau kiaušinius perėjo, jaučiasi geriau“, - pasakojo balandžių augintojas V.Rybakovas.

 

Panašūs straipsniai

Itin pavojinga bei užkrečiama liga neaplenkė ir jonaviečių augintinių

Itin pavojinga bei užkrečiama liga neaplenkė ir jonaviečių augintinių

Neseniai žiniasklaidoje pasirodė žinia, kad Kėdainiuose vienas po kito gaišta šunys. Kaip aiškina specialistai, dėl to kalta itin pavojinga ir užkrečiama liga – parvovirusinis enteritas. Deja, bet pa...

Policija įspėja apie laukinių gyvūnų keliamą pavojų

Policija įspėja apie laukinių gyvūnų keliamą pavojų

Lietuvos kelių policijos tarnyba atkreipia dėmesį į tai, kad rudenėjant šalies keliuose daugėja transporto priemonių susidūrimų su laukiniais gyvūnais. Užmiesčio keliuose, vietovėse, kur kelias kerta miškus ir l...

Jonavos rajone užfiksuotas įspūdingas kadras - būrys migruojančių šernų: kaip išvengti automobilio ir gyvūno susidūrimo?

Jonavos rajone užfiksuotas įspūdingas kadras - būrys migruojančių šernų: kaip išvengti automobilio ir gyvūno susidūrimo?

Lietuvos kelių policijos tarnyba nuolatos atkreipia vairuotojų dėmesį į tai, kad užmiesčio keliuose, vietovėse, kur kelias kerta miškus ir laukus, dideli kanopiniai žvėrys (briedžiai, stirnos, šernai), dažna...