Šventoji praturtėjo aštriašnipiais eršketais

Šventoji praturtėjo aštriašnipiais eršketais
BAL 24
2018-04-24 12:16 2018

Šiandien į Šventosios upę ties Upninkais paleista 200 aštriašnipių eršketų jauniklių.  Tikimasi, kad per mėnesį jie pasieks Kuršių marias.

„Šiandien į Šventosios upę paleidom 200 vienetų aštriašnipių eršketų jauniklių, kuriem dar nėra metų. Tai yra patvirtintas ilgalaikis žuvų įveisimo planas, pagal Aplinkos ministerijos reikalavimus, bendradarbiaujant su Gamtos tyrimų centru. Yra įžuvinamos tikslingomis žuvų rūšimis upės, kurios atitinka reikalavimus. Šventosios upė itin tinkama tokioms karališkoms žuvims kaip eršketai, kurie suaugę gali siekti daugiau kaip metrą ilgio“, - sakė Kauno regiono aplinkos apsaugos departamento gyvosios gamtos apsaugos inspektorė, vyriausioji specialistė Dalia Černevičienė.

Žuvivaisos darbai yra labai reikalingi ir svarbūs. Žuvų ištekliai net jų neeksploatuojant atsikuria ne per vienerius metus, o įvertinus mėgėjų ir verslininkų žvejybą, dirbtinio veisimo ir įžuvinimo darbus reikia vykdyti nuolatos.

Žuvivaisos specialistai jau nuo 2011 metų mėgina atgaivinti eršketų populiaciją Lietuvoje ir tikisi sulaukti laiko, kai žvejai vėl galės džiaugtis karališkais laimikiais.

 

Nuotraukų galerija

Panašūs straipsniai