Jonavoje toliau nagrinėjama galimo kyšininkavimo byla: kaltinamojo advokatas rado ne vieną ,,kabliuką"

Jonavoje toliau nagrinėjama galimo kyšininkavimo byla: kaltinamojo advokatas rado ne vieną ,,kabliuką
KOV 13
2020-03-13 09:30 2020

Kauno apylinkės teismo Jonavos rūmuose toliau nagrinėjama baudžiamoji byla, kurioje kaltinamas buvęs Jonavos rajono policijos komisariato pareigūnas Tautvydas Malinauskas bei buvęs UAB ,,Kauno techninės apžiūros centro“ Jonavos filialo darbuotojas Laurynas Palaima.

Įvyko dar vienas teismo posėdis

Žinia, kad T. Malinauskas ir L. Palaima įtariami kyšininkavimu Lietuvą apskriejo dar liepą. Kauno apskr. policija tuomet išplatino pranešimą, kuriame teigta, kad T.Malinauskas galimai pasinaudodamas savo pažintimi su Kauno techninės apžiūros centro Jonavos filialo specialistu L. Palaima, tarpininkaudavo ir gaudavo iš vairuotojų neteisėtą atlygį, kuriuo dalydavosi su techninės priežiūros darbuotoju, kad šis nevertintų, neužfiksuotų  automobilio techninių trūkumų ir leistų transporto priemonei dalyvauti eisme.

Šiandien jau aišku, kad T. Malinauskas kaltinamas prekyba poveikiu ir papirkimu, L. Palaima – papirkimu ir kyšininkavimu.

Vakar, kovo 12-ąją, Jonavoje vyko teismo posėdis, kuriame buvo peržiūrėta slaptos sulaikymo operacijos vaizdo medžiaga, išklausyti byloje kaip įrodymai naudojami telefono skambučių įrašai. Taip pat gynybos, t.y. įtariamojo L. Palaimos advokato iniciatyva, apklaustas ne vienas papildomas liudytojas. 

Surado ,,kabliukų"

Ko ne daugiausiai klausimų advokatas pažėrė policijos pareigūnams, atlikusiems procesinius veiksmus. Advokatas, kalbindamas juos, akcentavo keletą niuansų, kurie anot jo, prasilenkia su logika.

Tarp pastarųjų - vieno iš automobilių, kurio defektų esą už atlygį nepastebėjo L. Palaima, rida - pareigūnai nurodo, kad automobilis eisme dalyvavo tik važiuojant nuo Jonavos iki Kaune saugomos automobilių aikštelės, tačiau, advokatas pastebėjo, kad minėtos transporto priemonės kilometražas padidėjo apie 165 kilometrus. Advokatas klausė, kaip įmanoma važiuojant nuo Jonavos iki Kauno pravažiuoti tokį atstumą? Pareigūnai į šį klausimą tikino negalintys atsakyti, tačiau neatmetė ir žmogiškos klaidos faktoriaus - svarstyta, kad galbūt įsivėlė techninė klaida.

Šalia to, advokatas pridūrė, kad du pareigūnai, apžiūrėję galimai neteisingai techninėje apžiūroje įvertintą automobilį, skirtingai nurodė jo būklę - vienam iš jų automobilis buvo be išorės defektų, kitas įžvelgė juos ant daugybės detalių. Pareigūnai aiškino, kad galbūt į defektus buvo pažiūrėta skirtingai dėl žmogiško subjektyvumo, taip, kaip kiekvienas suvokia - vienas pareigūnas galėjo aprašyti net menkiausius įbrėžimus, kitas jų nelaikė defektais.

L. Palaimos advokatui užkliuvo ir pati sulaikymo procedūrą - antrankių naudojimas. Jis klausė pareigūnų, kokiu pagrindu pastarieji buvo naudojami, jei L. Palaima nesipriešino.

L. Palaimos sulaikymo procedūroje dalyvavęs pareigūnas paaiškino, kad jis bei jo kolegos yra apmokyti kaip dirbti savo darbą, o antrankiai buvo naudojami siekiant išvengti galimo įkalčių naikinimo, taip pat bandant apsaugoti patį sulaikomą asmenį, nes, anot pareigūno, sulaikytieji neretai atlieka ,,visokius veiksmus", žaloja save.

Tikino, kad pinigų turėjo tiesiog neimti

L. Palaimos advokato klausimų neišvengė ir techninės apžiūros Jonavos padalinio vadovas, kuris, tiesa, sulaikymo dieną nedirbo - turėjo išeiginę. Tądien nedirbo ir Jonavos padalinio vadovo pavaduotojas. Dėl to tarp ne vieno  L. Palaimos advokato iškelto klausimo buvo ir klausimas, kam bei kokia tvarka jo ginamasis turėjo pranešti apie paduotus pinigus? Taip pat pasiteirauta, kaip techninės apžiūros Jonavos padalinio darbuotojai yra parengti galimoms situacijoms, kuriose jiems būtų siūlomi kyšiai? 

Atsakyta, kad su visais jais apie tai yra nuolat kalbamasi. 

Advokatui paklausus, kaip L. Palaima turėjo elgtis gavęs pinigus, techninės apžiūros Jonavos padalinio vadovas teigė, jog L. Palaima turėjo ,,kažkam pranešti bent telefonu". Reaguojant į tokį atsakymą advokatas priminė, kad po faktinio pinigų gavimo momento jo ginamasis buvo sulaikytas maždaug per 30 sekundžių.

Tačiau galiausiai techninės apžiūros Jonavos padalinio vadovas pridūrė, jog asmeniškai jis pinigų būtų tiesiog nepaėmęs - jei pajustų, kad į ranką įdedamos kupiūros, jis patrauktų ją ir pinigai nukristų ant žemės.  

Per 9 minutes

Kaip liudytojas į teismą buvo pakviestas ir UAB ,,Kauno techninės apžiūros centro" direktorius Gintaras Ciegis, taip pat akcentavęs, kad L. Palaima apie gautus pinigus galėjo informuoti telefonu.

,,Galima paskambinti vadovui, telefonai yra veikiantys. Yra technikos direktorius ir aš pats visada pasiekiamas telefonu", - sakė ,,Kauno techninės apžiūros centro" direktorius.

G. Ciegis apklausos metu pabrėžė faktą, kad L. Palaima dyzelinę ,,Opel Zafirą", kurios gedimų, kaip įtariama, neįžvelgta dėl pasiūlyto atlygio, tikrino vos 9 minutes. Tuo tarpu taisyklės numato, jog tokia transporto priemonė turėtų būti tikrinama apie 20 - 30 minučių.

Teigė, kad jokio atlygio nesiūlė

Viena iš liudytojų, kurios transporto priemonę - jau minėtą ,,Oper Zafirą" - į techninę apžiūrą varė T. Malinauskas, teisme nedalyvavo dėl išvykimo į užsienį. Užrašytus pastarosios parodymus pagarsino teisėja.

Liudininkė aiškino, kad ji T. Malinauską pažinojo kaip bendradarbį ir buvusio bendradarbio sūnų. Esą kai ji vieną dieną pastarajam pasiskundė, kad jai, kaip moteriai, yra sunku varyti savo transporto priemonę į techninę apžiūrą, šis pasiūlė savo sūnaus, t.y. T. Malinausko pagalbą.

Liudininkės teigimu, T. Malinauskas už pagalbą pinigų neprašė, o ji jų taip pat nesiūlė. 

Toliau nagrinės balandį

Teismas vakar jokio sprendimo nepriėmė. Kitas posėdis vyks balandžio mėnesį.

Primename, kad ikiteisminio tyrimo metu surinktais duomenimis, T.Malinauskas, pasinaudodamas pažintimi su L.Palaima, galimai tarpininkaudavo tarp asmenų, turinčių interesą atlikti automobilių technines apžiūras už kyšius, kurių sumos siekė iki 50 eurų.

Po įtariamųjų sulaikymo netrukus buvo išplatintas pranešimas, kuriame teigta, jog „Kauno techninės apžiūros centro“ vadovai patys padėjo demaskuoti policininko ir TA kontrolieriaus „susitarimus“ (plačiau skaitykite čia).

T.Malinauskas nuo tarnybos buvo nušalintas iš karto, o netrukus – atleistas. Darbo neteko ir L.Palaima.

Panašūs straipsniai

Apgaule įgijusiems svetimus pinigus- laisvės atėmimo bausmė

Apgaule įgijusiems svetimus pinigus- laisvės atėmimo bausmė 1

Kauno apylinkės teismo Jonavos rūmai vakar paskelbė nuosprendį baudžiamojoje byloje, kurioje 40 –ties R. K. ir 41-erių  G. S. pripažinti kaltais dėl apgaule įgyto turto. Bylos duomenimis, R. K. apgaulės ...

Už raginimą išstoti iš profesinės sąjungos –vadovei 2500 eurų bauda

Už raginimą išstoti iš profesinės sąjungos –vadovei 2500 eurų bauda

Teismas, praeityje neteistai 54-erių V. Č. paskyrė 2500 eurų baudą už tai, kad trukdė įmonės darbuotojų profesinės sąjungos teisėtai veiklai. Skirdamas bausmę, teismas atsižvelgė, jog V. Č. pada...

Telefoniniai sukčiai stos prieš teismą

Telefoniniai sukčiai stos prieš teismą

Marijampolės apylinkės prokuratūros prokuroras baigė ikiteisminį tyrimą ir teismui nagrinėti perdavė bylą, kurioje 3 asmenys kaltinami galimu sukčiavimu, neteisėtu elektroninės mokėjimo priemonės ar jos duom...

Peiliu pareigūnę užpuolęs jonavietis stos prieš teismą dėl pasikėsinimo nužudyti

Peiliu pareigūnę užpuolęs jonavietis stos prieš teismą dėl pasikėsinimo nužudyti 1

Kauno apygardos prokuratūros 1-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras Tomas Stelionis surašė kaltinamąjį aktą ir teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje 23 metų jonavietis kaltinamas pasipriešini...

Narkotikų platinimu įtariamam vyrui – 3 mėnesių suėmimas

Narkotikų platinimu įtariamam vyrui – 3 mėnesių suėmimas

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Jonavos rajono policijos komisariato pareigūnai, realizuodami ikiteisminio tyrimo metu surinktą informaciją, kratų Jonavoje ir Jonavos r. metu, aptiko galim...

Jonaviečius apgavusių sukčių ,,pasakos" - iš arti: vieniems aiškino, kad gyvena Amerikoj, kitiems suokė apie belgišką banką

Jonaviečius apgavusių sukčių ,,pasakos" - iš arti: vieniems aiškino, kad gyvena Amerikoj, kitiems suokė apie belgišką banką 2

Jonavoje įsisuko sukčiai: vien per pastarąsias dvi savaites Jonavos policijos pareigūnai gavo 6 gyventojų pranešimus dėl sukčiavimo jų atžvilgiu. Ne vienas asmuo liko apgautas po to, kai pervedė rankpinigius...

Jonavos rajone sulaikyta 9500 pakelių cigarečių

Jonavos rajone sulaikyta 9500 pakelių cigarečių

Jonavos rajone pasieniečiai sulaikė Šalčininkų ir Vilniaus rajonų gyventojus ir beveik 10 tūkst. pakelių baltarusiškų cigarečių. Sekmadienį Jonavos rajono Blauzdžių kaimo prieigose, Nartautų miš...

Naktį miške praleidęs jonavietis grybautojas - surastas

Naktį miške praleidęs jonavietis grybautojas - surastas

Šiandien ryte surastas grybauti išėjęs ir Jonavos rajone miškuose pasiklydęs senolis. Vakar, rugsėjo 9 d., 22.24 val. buvo gautas pranešimas, kad Jonavos gyventojas apie 16.30 val. išvyko grybau...

Sulaikyti 3 asmenys, siejami su R. Daškevičiaus nužudymu: Jonavoje pastebėti ,,ARO" kovotojai

Sulaikyti 3 asmenys, siejami su R. Daškevičiaus nužudymu: Jonavoje pastebėti ,,ARO" kovotojai 1

Kaip skelbia Policijos departamentas, Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnai, pasitelkę Lietuvos policijos antiteroristinių operacijų rinktinės „ARAS“ kovotojus ir Lietuvos kelių policijos tarnybos par...

Sukčiams jonavietis „padovanojo“ 200 eurų

Sukčiams jonavietis „padovanojo“ 200 eurų

Kauno apskrities vyriausiame policijos komisariate pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl galimo sukčiavimo atvejo. Gruodžio 1 d. apie 11.30 val. gautas pranešimas, kad lapkričio 27 d., Jonavoje, Kau...

Į teismą keliaus įmonė, šešėlyje pardavusi vištienos už beveik milijoną eurų

Į teismą keliaus įmonė, šešėlyje pardavusi vištienos už beveik milijoną eurų

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) Kauno apygardos valdyba išaiškino nelegalų vištienos tiekėjų ir prekybininkų tinklą, veikusį Kauno miesto ir apskrities turgavietėse. Kartu su Kauno apygardos pr...

Vagys toliau siaučia Jonavoje: padaryta apie 3000 eurų siekianti žala

Vagys toliau siaučia Jonavoje: padaryta apie 3000 eurų siekianti žala 2

Kaip praneša Kauno apskr. VPK komunikacijos poskyris, vakar, gruodžio 15-ąją, Jonavoje, Sodų gatvėje, įvykdyta vagystė. Pirminiais duomenimis, apie 07.40 val. pastebėta, kad iš statybinio...

Vagys nesnaudžia: Jonavoje - dar viena vagystė

Vagys nesnaudžia: Jonavoje - dar viena vagystė

Kaip praneša Kauno apskr. VPK komunikacijos poskyris, vakar, gruodžio 14 d., gautas pranešimas apie Jonavoje įvykdytą vagystę. Pirminiais duomenimis, apie 07.35 val. A. Kulviečio g., paste...

Vakar Lietuvos keliuose įvyko 6 eismo įvykiai, kuriuose nukentėjo žmonės

Vakar Lietuvos keliuose įvyko 6 eismo įvykiai, kuriuose nukentėjo žmonės 1

Rugpjūčio 12 dieną, trečiadienį, šalies keliuose, pirminiais duomenimis, įvyko 6 eismo įvykiai, kuriuose nukentėjo žmonės. Sužeisti 6 eismo dalyviai, tarp jų – viešojo transporto 2 keleiviai, motociklo vairu...

Jonavoje įsisukę vagys padarė žalos už 3000 eurų

Jonavoje įsisukę vagys padarė žalos už 3000 eurų

Kaip praneša Kauno apskr. VPK komunikacijos poskyris, vakar pranešta apie Jonavoje įvykdytą vagystę. Pirminiais duomenimis, laikotarpiu nuo sausio 5 d. 12.00 val. iki sa...

Jonavoje įvykdytas plėšimas bei automobilio „BMW X5“ vagystė

Jonavoje įvykdytas plėšimas bei automobilio „BMW X5“ vagystė

Kaip praneša Kauno apskrities vyriausiasis policijos komisariatas, pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl asmens apiplėšimo bei kitas tyrimas dėl transporto priemonės vagystės. Gruodžio 19 d. apie 17...