Jonavoje toliau nagrinėjama galimo kyšininkavimo byla: kaltinamojo advokatas rado ne vieną ,,kabliuką"

Jonavoje toliau nagrinėjama galimo kyšininkavimo byla: kaltinamojo advokatas rado ne vieną ,,kabliuką
KOV 13
2020-03-13 10:30 2020

Kauno apylinkės teismo Jonavos rūmuose toliau nagrinėjama baudžiamoji byla, kurioje kaltinamas buvęs Jonavos rajono policijos komisariato pareigūnas Tautvydas Malinauskas bei buvęs UAB ,,Kauno techninės apžiūros centro“ Jonavos filialo darbuotojas Laurynas Palaima.

Įvyko dar vienas teismo posėdis

Žinia, kad T. Malinauskas ir L. Palaima įtariami kyšininkavimu Lietuvą apskriejo dar liepą. Kauno apskr. policija tuomet išplatino pranešimą, kuriame teigta, kad T.Malinauskas galimai pasinaudodamas savo pažintimi su Kauno techninės apžiūros centro Jonavos filialo specialistu L. Palaima, tarpininkaudavo ir gaudavo iš vairuotojų neteisėtą atlygį, kuriuo dalydavosi su techninės priežiūros darbuotoju, kad šis nevertintų, neužfiksuotų  automobilio techninių trūkumų ir leistų transporto priemonei dalyvauti eisme.

Šiandien jau aišku, kad T. Malinauskas kaltinamas prekyba poveikiu ir papirkimu, L. Palaima – papirkimu ir kyšininkavimu.

Vakar, kovo 12-ąją, Jonavoje vyko teismo posėdis, kuriame buvo peržiūrėta slaptos sulaikymo operacijos vaizdo medžiaga, išklausyti byloje kaip įrodymai naudojami telefono skambučių įrašai. Taip pat gynybos, t.y. įtariamojo L. Palaimos advokato iniciatyva, apklaustas ne vienas papildomas liudytojas. 

Surado ,,kabliukų"

Ko ne daugiausiai klausimų advokatas pažėrė policijos pareigūnams, atlikusiems procesinius veiksmus. Advokatas, kalbindamas juos, akcentavo keletą niuansų, kurie anot jo, prasilenkia su logika.

Tarp pastarųjų - vieno iš automobilių, kurio defektų esą už atlygį nepastebėjo L. Palaima, rida - pareigūnai nurodo, kad automobilis eisme dalyvavo tik važiuojant nuo Jonavos iki Kaune saugomos automobilių aikštelės, tačiau, advokatas pastebėjo, kad minėtos transporto priemonės kilometražas padidėjo apie 165 kilometrus. Advokatas klausė, kaip įmanoma važiuojant nuo Jonavos iki Kauno pravažiuoti tokį atstumą? Pareigūnai į šį klausimą tikino negalintys atsakyti, tačiau neatmetė ir žmogiškos klaidos faktoriaus - svarstyta, kad galbūt įsivėlė techninė klaida.

Šalia to, advokatas pridūrė, kad du pareigūnai, apžiūrėję galimai neteisingai techninėje apžiūroje įvertintą automobilį, skirtingai nurodė jo būklę - vienam iš jų automobilis buvo be išorės defektų, kitas įžvelgė juos ant daugybės detalių. Pareigūnai aiškino, kad galbūt į defektus buvo pažiūrėta skirtingai dėl žmogiško subjektyvumo, taip, kaip kiekvienas suvokia - vienas pareigūnas galėjo aprašyti net menkiausius įbrėžimus, kitas jų nelaikė defektais.

L. Palaimos advokatui užkliuvo ir pati sulaikymo procedūrą - antrankių naudojimas. Jis klausė pareigūnų, kokiu pagrindu pastarieji buvo naudojami, jei L. Palaima nesipriešino.

L. Palaimos sulaikymo procedūroje dalyvavęs pareigūnas paaiškino, kad jis bei jo kolegos yra apmokyti kaip dirbti savo darbą, o antrankiai buvo naudojami siekiant išvengti galimo įkalčių naikinimo, taip pat bandant apsaugoti patį sulaikomą asmenį, nes, anot pareigūno, sulaikytieji neretai atlieka ,,visokius veiksmus", žaloja save.

Tikino, kad pinigų turėjo tiesiog neimti

L. Palaimos advokato klausimų neišvengė ir techninės apžiūros Jonavos padalinio vadovas, kuris, tiesa, sulaikymo dieną nedirbo - turėjo išeiginę. Tądien nedirbo ir Jonavos padalinio vadovo pavaduotojas. Dėl to tarp ne vieno  L. Palaimos advokato iškelto klausimo buvo ir klausimas, kam bei kokia tvarka jo ginamasis turėjo pranešti apie paduotus pinigus? Taip pat pasiteirauta, kaip techninės apžiūros Jonavos padalinio darbuotojai yra parengti galimoms situacijoms, kuriose jiems būtų siūlomi kyšiai? 

Atsakyta, kad su visais jais apie tai yra nuolat kalbamasi. 

Advokatui paklausus, kaip L. Palaima turėjo elgtis gavęs pinigus, techninės apžiūros Jonavos padalinio vadovas teigė, jog L. Palaima turėjo ,,kažkam pranešti bent telefonu". Reaguojant į tokį atsakymą advokatas priminė, kad po faktinio pinigų gavimo momento jo ginamasis buvo sulaikytas maždaug per 30 sekundžių.

Tačiau galiausiai techninės apžiūros Jonavos padalinio vadovas pridūrė, jog asmeniškai jis pinigų būtų tiesiog nepaėmęs - jei pajustų, kad į ranką įdedamos kupiūros, jis patrauktų ją ir pinigai nukristų ant žemės.  

Per 9 minutes

Kaip liudytojas į teismą buvo pakviestas ir UAB ,,Kauno techninės apžiūros centro" direktorius Gintaras Ciegis, taip pat akcentavęs, kad L. Palaima apie gautus pinigus galėjo informuoti telefonu.

,,Galima paskambinti vadovui, telefonai yra veikiantys. Yra technikos direktorius ir aš pats visada pasiekiamas telefonu", - sakė ,,Kauno techninės apžiūros centro" direktorius.

G. Ciegis apklausos metu pabrėžė faktą, kad L. Palaima dyzelinę ,,Opel Zafirą", kurios gedimų, kaip įtariama, neįžvelgta dėl pasiūlyto atlygio, tikrino vos 9 minutes. Tuo tarpu taisyklės numato, jog tokia transporto priemonė turėtų būti tikrinama apie 20 - 30 minučių.

Teigė, kad jokio atlygio nesiūlė

Viena iš liudytojų, kurios transporto priemonę - jau minėtą ,,Oper Zafirą" - į techninę apžiūrą varė T. Malinauskas, teisme nedalyvavo dėl išvykimo į užsienį. Užrašytus pastarosios parodymus pagarsino teisėja.

Liudininkė aiškino, kad ji T. Malinauską pažinojo kaip bendradarbį ir buvusio bendradarbio sūnų. Esą kai ji vieną dieną pastarajam pasiskundė, kad jai, kaip moteriai, yra sunku varyti savo transporto priemonę į techninę apžiūrą, šis pasiūlė savo sūnaus, t.y. T. Malinausko pagalbą.

Liudininkės teigimu, T. Malinauskas už pagalbą pinigų neprašė, o ji jų taip pat nesiūlė. 

Toliau nagrinės balandį

Teismas vakar jokio sprendimo nepriėmė. Kitas posėdis vyks balandžio mėnesį.

Primename, kad ikiteisminio tyrimo metu surinktais duomenimis, T.Malinauskas, pasinaudodamas pažintimi su L.Palaima, galimai tarpininkaudavo tarp asmenų, turinčių interesą atlikti automobilių technines apžiūras už kyšius, kurių sumos siekė iki 50 eurų.

Po įtariamųjų sulaikymo netrukus buvo išplatintas pranešimas, kuriame teigta, jog „Kauno techninės apžiūros centro“ vadovai patys padėjo demaskuoti policininko ir TA kontrolieriaus „susitarimus“ (plačiau skaitykite čia).

T.Malinauskas nuo tarnybos buvo nušalintas iš karto, o netrukus – atleistas. Darbo neteko ir L.Palaima.

Panašūs straipsniai

Nuteistas automobilį pagrobęs jonavietis

Nuteistas automobilį pagrobęs jonavietis

Kauno apylinkės teismo Jonavos rūmuose paskelbtas nuosprendis D. L. dėl automobilio vagystės. Teismas, praeityje penkis kartus teistam 18-iolikos D. L., paskyrė subendrintą galutinę bausmę – laisv...

Iš automobilių pardavimo bandęs pralobti verslininkas stos prieš teismą

Iš automobilių pardavimo bandęs pralobti verslininkas stos prieš teismą

Šiaulių apygardos prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą ir teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimai pareikšti automobilių prekyba užsiimančios įmonės vadovui. Penkiasdešimtmetis kaltinamas dokumen...

Už raginimą išstoti iš profesinės sąjungos –vadovei 2500 eurų bauda

Už raginimą išstoti iš profesinės sąjungos –vadovei 2500 eurų bauda

Teismas, praeityje neteistai 54-erių V. Č. paskyrė 2500 eurų baudą už tai, kad trukdė įmonės darbuotojų profesinės sąjungos teisėtai veiklai. Skirdamas bausmę, teismas atsižvelgė, jog V. Č. pada...

Telefoniniai sukčiai stos prieš teismą

Telefoniniai sukčiai stos prieš teismą

Marijampolės apylinkės prokuratūros prokuroras baigė ikiteisminį tyrimą ir teismui nagrinėti perdavė bylą, kurioje 3 asmenys kaltinami galimu sukčiavimu, neteisėtu elektroninės mokėjimo priemonės ar jos duom...

Iškelta baudžiamoji byla saviizoliaciją pažeidusiai COVID-19 užsikrėtusiai moteriai

Iškelta baudžiamoji byla saviizoliaciją pažeidusiai COVID-19 užsikrėtusiai moteriai 1

Policija dar kartą primena, jog jei asmeniui nustatytas COVID-19 virusas, saviizoliacija yra GRIEŽTAI PRIVALOMA! Sergantiems asmenims draudžiama palikti izoliacijos patalpas ir už tai bus baudžiama įstatymų ...

Vagišiams prireikė „Plačiajuostis internetas“ kabelio: Ruklos gyventojai likę be televizijos ir interneto

Vagišiams prireikė „Plačiajuostis internetas“ kabelio: Ruklos gyventojai likę be televizijos ir interneto 3

Dėl ilgapirščių ar net galimo vandalizmo išpuolio ne pirmą kartą nukenčia VŠĮ „Plačiajuostis internetas“ bei įstaigos klientai, didžioji dalis Ruklos miestelio gyventojų.   Dauguma Ruklos mieste...

Jonaviečius apgavusių sukčių ,,pasakos" - iš arti: vieniems aiškino, kad gyvena Amerikoj, kitiems suokė apie belgišką banką

Jonaviečius apgavusių sukčių ,,pasakos" - iš arti: vieniems aiškino, kad gyvena Amerikoj, kitiems suokė apie belgišką banką 2

Jonavoje įsisuko sukčiai: vien per pastarąsias dvi savaites Jonavos policijos pareigūnai gavo 6 gyventojų pranešimus dėl sukčiavimo jų atžvilgiu. Ne vienas asmuo liko apgautas po to, kai pervedė rankpinigius...

Jonavos pareigūnai toliau aktyviai tikrina potencialias nelegalios prekybos vietas

Jonavos pareigūnai toliau aktyviai tikrina potencialias nelegalios prekybos vietas

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Jonavos rajono policijos komisariato pareigūnai, aktyviai vykdydami proaktyvią veiklą, nuolatos stebi potencialius nelegalios prekybos taškus. ...

 Automobilyje rasta naminė degtinė atvedė iki pat savadarbio alkoholio gaminimo aparato

Automobilyje rasta naminė degtinė atvedė iki pat savadarbio alkoholio gaminimo aparato

Antradienį Jonavos rajono policijos komisariato pareigūnai patikrinimui sustabdė automobilį, kuriame rado galimai naminės degtinės. Kilus įtarimui, kad vyras gali v...

Už keturias sumedžiotas stirnas – brakonieriams didelės baudos

Už keturias sumedžiotas stirnas – brakonieriams didelės baudos 1

Tris suaugusius stirninus ir vieną stirną ties Gaižiūnų k. sumedžiojusiems brakonieriams išsisukti nepavyko – konfiskuotas jų automobilis, o už žalą gamtai teks sumokėti beveik 7 tūkst. eurų. Nepasisekė ir R...

Sulaikyti 3 asmenys, siejami su R. Daškevičiaus nužudymu: Jonavoje pastebėti ,,ARO" kovotojai

Sulaikyti 3 asmenys, siejami su R. Daškevičiaus nužudymu: Jonavoje pastebėti ,,ARO" kovotojai 1

Kaip skelbia Policijos departamentas, Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnai, pasitelkę Lietuvos policijos antiteroristinių operacijų rinktinės „ARAS“ kovotojus ir Lietuvos kelių policijos tarnybos par...

Nuteisti sugyventiniai Jonavoje pavogę automobilį

Nuteisti sugyventiniai Jonavoje pavogę automobilį 1

Kauno apylinkės teismo Jonavos rūmai vakar priėmė baudžiamąjį įsakymą dviems asmenims - sugyventiniams (43 metų S. R. ir 42 metų E. G.), kurie 2020 m. balandžio 14 d. Jonavoje pavogė automobilį. ...

Naktį miške praleidęs jonavietis grybautojas - surastas

Naktį miške praleidęs jonavietis grybautojas - surastas 1

Šiandien ryte surastas grybauti išėjęs ir Jonavos rajone miškuose pasiklydęs senolis. Vakar, rugsėjo 9 d., 22.24 val. buvo gautas pranešimas, kad Jonavos gyventojas apie 16.30 val. išvyko grybau...

Jonavos rajone pasieniečiai aptiko kontrabandinių cigarečių ir nelegalaus alkoholio

Jonavos rajone pasieniečiai aptiko kontrabandinių cigarečių ir nelegalaus alkoholio

Jonavos rajone pasieniečių sustabdytas vyras automobiliu „Renault Megane Scenic“ gabeno kontrabandinius rūkalus ir nelegalų alkoholį. Cigarečių ir naminės degtinės taip pat aptikta jo garaže. Iš viso sulaiky...

Šiemet dėl neatsargaus rūkymo gaisruose žuvo 16 žmonių

Šiemet dėl neatsargaus rūkymo gaisruose žuvo 16 žmonių

Šiąnakt gaisre vėl žuvo du žmonės. Apie gaisrą Varėnos rajone, Jakėnų seniūnijoje, Žilinų kaime, iškart po vidurnakčio pranešė kaimynai. Atvykus ugniagesiams gelbėtojams, medinis gyvenamasis namas jau degė a...

Dar vienomis apsaugos priemonėmis be įsigijimo dokumentų nebus prekiaujama

Dar vienomis apsaugos priemonėmis be įsigijimo dokumentų nebus prekiaujama 1

Kaip praneša Kauno apskrities vyriausiasis policijos komisariatas (AVPK) , dar vienomis apsaugos priemonėmis be įsigijimo dokumentų nebus prekiaujama. Šiandien, balandžio 10 d., Kauno apskrities...