Taksiste dirbanti jonavietė: ,,kai paskambinau dėl darbo, darbdavė nepatikėjo, kad jo ieškau sau"

Taksiste dirbanti jonavietė: ,,kai paskambinau dėl darbo, darbdavė nepatikėjo, kad jo ieškau sau
RGS 17
2019-09-17 14:04 2019

Gustė Lelešiūtė – 19-metė mergina, jau kurį laiką vairuojanti taksi automobilį. Vos pabaigusi Jonavos Jeronimo Ralio gimnaziją ji žinojo, kad nori dirbti taksiste. Ir nors tokį darbą dirbančios moterys kituose miestuose nėra itin retas reiškinys, jaunutės jonavietės pasakojimas neleidžia abejoti, kad kas jau kas, bet ji – vairuotoja iš pašaukimo.

Nuo mažų dienų

,,Vairuoti pradėjau, kaip ir dauguma vaikų, sėdėdama tėčiui ant kelių. Tuomet man buvo gal 4 metai... Nuo 7 - erių privačioje teritorijoje važinėdavau su keturračiu. Ten turėjau galimybę išmėginti ir įdomesnį važiavimą, nes teritorijoje buvo įrengtos specialios rampos.

Nuo 14 – 15 metų pradėjau važinėti su motoroleriu. Pamenu, jog visus kišenpinigius skirdavau kuro įsigijimui, kad tik galėčiau daugiau pasėdėti už vairo.

Kai išsilaikiau AM kategorijos teises, tėtis nusprendė mane nudžiuginti ir padovanojo mažą automobiliuką ,,Aixam“. Norint jį vairuoti mieste, užteko AM kategorijos teisių, tad ,,Aixam“ – pirmasis mano automobilis.

Na, o sulaukus 18-kos, išsilaikiau B kategorijos teises ir visus turėtus pinigus išleidau kito, ne tokio mažo, ,,normalaus“ automobilio įsigijimui.

Galiu pasakyti, kad mane visada domino viskas, kas yra susiję su transporto priemonėmis – jei kuri sugesdavo, man rūpėdavo ne tik pasižiūrėti, kaip ji yra taisoma, bet ir pačiai pridėti ranką prie jos taisymo“, - paklausta, kada jos gyvenime atsirado vairavimas, pasakojo G. Lelešiūtė.

Dar mokyklos suole

Būdama 12-oje klasėje jonavietė nusprendė pabandyti pomėgį susieti su galimybe užsidirbti. Ir nors iš pradžių jei sekėsi ne taip gerai, kaip norėtųsi, galiausiai ji pasiekė savo tikslą.

,,Pravažiuodavau nemažai kilometrų. Tai savaime reikalavo ir finansinių resursų. Dėl to pagalvojau, kodėl nepabandžius užsidirbi iš veiklos, kuri man teikia malonumą?

Dar mokydamasi mokykloje nusprendžiau atsidaryti individualią veiklą ir dirbti su savo automobiliu – teikti pavežėjos paslaugas. Keliuose skelbimuose paskelbiau, kad galiu nuvežti į oro uostą, atgal, kitą miestą ir visur kitur, kur nori klientas, tačiau sulaukiau tik nedidelio kiekio iškvietimų.

Tada pradėjau galvoti, kaip galėčiau užsitikrinti didesnį iškvietimų skaičių ir sužinojau apie Jonavoje veikiančią pavežėjų įmonę, kurioje galima dirbti su savo automobiliu. Nors darbas joje turėjo privalumą – lankstų grafiką, kuris leido man dirbti po pamokų, ilgai nedirbau ir čia – iškvietimų buvo daugiau, bet nepakankamai.

Kai baigiau vidurinę, žinojau, kad noriu įsidarbinti į ,,normalią“ taksi įmonę. Taip ir padariau“, - kalbėjo G. Lelešiūtė.

Reikėjo įtikinti

Kaip reagavo taksi įmonės vadovybė, kai sužinojo, kad jos darbuotojų gretas nori papildyti jaunutė mergina?

,,Paskambinus dėl darbo darbdavė pagalvojo, kad darbo ieškau draugui ar kažkam kitam, bet tikrai ne sau. Išaiškinus, kad taksi automobilį noriu vairuoti pati, darbdavė labai nustebo.

Visas įsidarbinimo procesas užtruko gal porą savaičių, o jei nebūčiau rodžiusi tiek iniciatyvos ir didelio noro dirbti, net nežinau, ar man būtų pavykę įsidarbinti...

Tam, kad įtikinčiau, jog tikrai noriu ir galiu vairuoti taksi, turėjau gerokai pasistengti“, - pripažino jonavietė.

Nemalonių incidentų nepatyrė

Ko gero, niekas neprieštaraus, kad taksistų darbas nėra pats saugiausias. Ne vienas jų patvirtintų, kad pasitaiko ir neblaivių, agresyvių keleivių arba tokių, kurie bando pabėgti nesusimokėję. Ir nors G. Lelešiūtei iki šiol pavyko išvengti nemalonių incidentų, ji neslepia, kad pirmosiomis darbo dienomis galvoje kirbėjo visokios mintys.

,,Pačiai ne kartą teko girdėti, kad taksistų darbas sunkus, nes tai yra darbas su žmonėmis. Dėl to pradžioje gal kiek baiminausi, kažkokių nemalonių reakcijų ar klientų elgesio. Nepaisant to, vėliau pamačiau, kad žmonės su moterimi už vairo elgiasi gal net maloniau bei draugiškiau, nei su vyrais taksistais.

Neabejoju, kad kai pradėjau dirbti, mano šeima taip pat šiek tiek baiminosi, jog man gali kažkas nutikti. Tačiau visi darbai yra savaip pavojingi. Manau, reikia negalvoti apie blogiausią ir dirbti darbą, kuris tau patinka.

Faktas, kad naktimis ir savaitgaliais neblaivių keleivių skaičius padidėja, bet tokių, kurie elgtųsi agresyviai, man dar nepasitaikė. Pastebėjau ir tai, kad neblaivūs asmenys dažniau palieka arbatpinigių.

Žinoma, visada būtina turėti savigynos priemonių. Pavyzdžiui, dujų balionėlį.

Kalbant apie pirmąsias mano darbo dienas, galiu pasakyti, kad jos buvo kitokios... Tada nemokėjau atmintinai adresų, vis reikėdavo žiūrėti į ,,GPS“ arba klausinėti keleivių, kur tiksliau važiuoti. Dabar nebeliko ir šių nesklandumų – per kelias savaites įsiminė visi maršrutai“, - kalbėjo mergina.

Dauguma nustemba

Paklausta, kaip reaguoja keleiviai, pirmą kart įlipę į jos vairuojamą taksi automobilį, G. Lelešiūtė prisimena ir kuriozišką situaciją.  

,,Galima sakyti, kad 90 procentų visų keleivių, kurie pirmą kart važiavo su manimi taksi automobiliu, nustebo. Visiems labai įdomu, kaip moteris gali dirbti tokį rizikingą darbą.

Pasitaiko ir linksmų nutikimų. Vienas įdomesnių, kai vaikinas, kuris šventė gimtadienį, atlydėjo iki mano taksi draugą, o pamatęs moterį už vairo, pats sugalvojo išvažiuot iš savo šventės pasivažinėt iki Kauno ir atgal...

Kalbant apie keleivių reakcijas, tiesa sakant, neretai iš jų girdžiu, kad daug maloniau važiuoti, kai už vairo sėdi moteris“, - kalbėjo jonavietė.

Svarbiausia – įgūdžiai ir atsakomybė

Nors, ko gero, vis dar yra žmonių, kurie mano, kad toks darbas – tik vyrams, pati G. Lelešiūtė su tokia nuomone nesutinka.

,,Ne viename kitame mieste seniai galima matyti taksi automobilius vairuojančias merginas. Aš manau,  kad išvis nereikėtų  skirstyti darbų į moteriškus ar vyriškus. Bet jei jau kalbame apie moteris už vairo, manau, kad daugumą jų yra daug atsakingesnės už kai kuriuos vyrus“, - kalbėjo mergina, pridurdama, kad svarbiausia, jog asmuo, norintis dirbti taksistu, pasitikėtų savo vairavimo įgūdžiais bei jaustųsi atsakingas už kitų žmonių gyvybes.

Nuotraukų galerijoje - G. Lelešiūtės vaikystės kadrai.

 

Portalo jonavoszinios.lt informaciją skelbti, atgaminti, atkurti, reprodukuoti ar kitaip plagijuoti kitose visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose, be raštiško ar žodinio UAB "Jonavos žinios" sutikimo draudžiama. Visos teisės saugomos.

Nuotraukų galerija

Panašūs straipsniai

VSAT psichologė: dirbant iš namų reikia kūrybiškumo

VSAT psichologė: dirbant iš namų reikia kūrybiškumo

Daugiau nei mėnesį šalis gyvena ir dar artimiausiu metu gyvens karantino režimu. Valstybės sienos apsaugos tarnyboje (VSAT), kaip ir daugelyje kitų institucijų, nuotoliniu būdu galintys dirbti darbuotojai sk...

G.Goštautaitė: „Visas sportininko ir trenerio gyvenimas sukasi aplink varžybas“

G.Goštautaitė: „Visas sportininko ir trenerio gyvenimas sukasi aplink varžybas“

„Karantininių sportinių pokalbių“ rubrikoje – interviu su Jonavos kūno kultūros ir sporto centro lengvosios atletikos trenere Gražina Goštautaite, kuri į gimtąją Jonavą sugrįžo po 21-erių metų darbo Prienuos...

VSAT psichologė pataria: karantino metu sutelkite dėmesį į pozityvias mintis

VSAT psichologė pataria: karantino metu sutelkite dėmesį į pozityvias mintis

Nuo karantino paskelbimo prabėgus kelioms savaitėms, visuomenė pradeda adaptuotis prie naujų gyvenimo taisyklių. Darbas, apsipirkinėjimas ir net sportas neišeinat iš namų – Lietuvoje paskelbto karantino rezu...

Žvalgybos instruktoriaus plunksna – aštri ir taikli

Žvalgybos instruktoriaus plunksna – aštri ir taikli

Rubrikoje „Nusimetę uniformas“ pažintis su Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų Juozo Lukšos mokymo centro vrš. Ernestu Kuckailiu, kuris tarnyboje dalinasi karinės žvalgybos subtilybėmis, o laisvalaikiu isto...

L.Darandovienė: „Susidomėjusi tinkliniu iškart visiems pareiškiau, kad būsiu trenerė“

L.Darandovienė: „Susidomėjusi tinkliniu iškart visiems pareiškiau, kad būsiu trenerė“ 1

„Karantininių sportinių pokalbių“ rubrikoje – viena geriausių Lietuvos tinklinio trenerių, jaunąsias sporto centro tinklininkes ir moterų tinklinio komandos profesionales treniruoja...

Krizių centro vadovė: apie „lengvo smurto“ šeimoje toleravimą negali būti nei kalbos, bet koks smurtas – tai nusikaltimas prieš artimąjį

Krizių centro vadovė: apie „lengvo smurto“ šeimoje toleravimą negali būti nei kalbos, bet koks smurtas – tai nusikaltimas prieš artimąjį

Smurtas prieš vaikus artimoje aplinkoje – tai kraujuojanti mūsų visuomenės žaizda. Šia tema prirašytą daug straipsnių ir mokslinių darbų, daug kalbėta viešojoje erdvėje. Tačiau situacija išlieka skaudi. Paga...

Gyventi globos namuose. Niekada nesakykime niekada

Gyventi globos namuose. Niekada nesakykime niekada

Ar kada susimąstėte, ką darytumėte, jei jums artimas žmogus dėl amžiaus ar negalios staiga negalėtų tinkamai savimi pasirūpinti? Ar domėjotės globos namais ir gyvenimo sąlygomis juose? Jums ši mintis atrodo ...

Kultūra ir menas turi skatinti dvasinę kovą ir gražesnį gyvenimą

Kultūra ir menas turi skatinti dvasinę kovą ir gražesnį gyvenimą 2

Šiuo nelengvu karantino laikotarpiu savo įžvalgomis apie žmogaus dvasinį gyvenimą paprašėme pasidalyti egzorcisto, teologijos mokslų daktaro, Ruklos įgulos karo kapeliono, kunigo Arnoldo Valkausko. ...

Krašto apsaugos savanorių pajėgose tarnaujančios jonavietės: tikrai gintume savo šalį

Krašto apsaugos savanorių pajėgose tarnaujančios jonavietės: tikrai gintume savo šalį

Krašto apsaugos savanorių pajėgos (KASP) - pirmasis Lietuvos ginkluotųjų pajėgų dalinys, įkurtas 1991 metais, liepsn...

Ne vieną žygį Jonavos apylinkėse suorganizavęs treneris M. Kungys: ,,Karantino laikotarpiu galima ir išlošti, ir pralošti"

Ne vieną žygį Jonavos apylinkėse suorganizavęs treneris M. Kungys: ,,Karantino laikotarpiu galima ir išlošti, ir pralošti"

Modestas Kungys (28 m.) sportui neabejingiems jonaviečiams yra žinomas kaip daugkartinis kūno rengybos varžybų čempionas, jau kelerius metus sėkmingai padedantis savo kūną pamilti ir kitiems - vaikinas veda ...

D.Maskoliūnas apie Eurolygos sezoną: „Aš vis tikiu, kad jis prasitęs“

D.Maskoliūnas apie Eurolygos sezoną: „Aš vis tikiu, kad jis prasitęs“

„Karantininių sportinių pokalbių“ rubrikoje – savo pirmuosius krepšininko karjeros žingsnius Jonavos sporto mokykloje pradėjęs vienas tituluočiausių ir žymiausių Neries glostomo miesto sportininkų Darius Mas...

VSAT Kinologijos instruktorius: Svarbiausia yra atrasti ryšį su šuniu

VSAT Kinologijos instruktorius: Svarbiausia yra atrasti ryšį su šuniu

Karantino laikotarpiu gyvenimas VSAT Sienos kontrolės organizavimo valdybos Kinologinės veiklos skyriuje nesustojo. Kovo pabaigoje buvo įsigyti keturi vokiečių aviganių veislės šuniukai, kurie po įvairių mok...

Tinklininkė G.Kasperavičiūtė: „Joks trofėjus neatpirks žmogaus gyvybės“

Tinklininkė G.Kasperavičiūtė: „Joks trofėjus neatpirks žmogaus gyvybės“

Koronaviruso pandemija ir dėl jos paplitimo paskelbtas karantinas sujaukė visiems įprastą gyvenimą, tame tarpe – ir sportininkų kasdienį ritmą. Atšaukti arba sustabdyti renginiai, varžybos, čempionatai, nebe...

E.Utyra: „Mano venomis teka mėlynai baltas kraujas“

E.Utyra: „Mano venomis teka mėlynai baltas kraujas“

Neabejotinai vienas ryškiausių ir įdomiausių Jonavos sporto bendruomenės veikėjų Eisvinas Utyra – šiandienos „Karantininių sportinių pokalbių“ rubrikos herojus. ...