Tarybos narys N. Šalūga: ,,Prieš mane vykdoma šmeižto kampanija“

Tarybos narys N. Šalūga: ,,Prieš mane vykdoma šmeižto kampanija“
SAU 10
2020-01-10 13:56 2020

Vakar, sausio 9-ąją, skirtingose socialinio tinklo ,,Facebook“ grupėse išplatinta informacija, kad Jonavos rajono savivaldybės kontrolės komitetas aiškinsis, kodėl buvo išasfaltuota iki Tarybos nario Nerijaus Šalūgos namų vedanti Kalkinės gatvė. Teigta, kad kontrolės komitetas šiuo klausimu susidomėjo po Šešuvos kaimo gyventojų pateikto skundo. Pats N. Šalūga, paklaustas apie tai primena, kad yra Kalkinės gatvės naujakurys. Jis pateikia minėtos gatvės asfalto dangos įrengimo darbų chronologiją, kuri, anot jo, įrodo, jog vakar išplatintas tekstas – ne kas kitas, o šmeižto kampanija.

Teigiama, kad gavo skundą

,, Jonavos rajono savivaldybės Kontrolės komitetas gavo Šešuvos kaimo gyventojų skundą, kuriame klausiama, kodėl nėra baigiamos tvarkyti jau pradėtos asfaltuoti gatvės, o šiemet pradėta asfaltuoti gatvė, kurioje įsikūręs socialdemokratas, tarybos narys Nerijus Šalūga. Gavę šį skundą, Kontrolės komiteto nariai Gintas Jasiulionis, Arvydas Gasys ir Egidijus Sinkevičius, norėdami įvertinti situaciją, apsilankė Šešuvos kaime. Į vietą atvyko ir Užusalių seniūnijos seniūnas Rolandas Skuja, atvykusius komiteto narius pasitiko kaimo gyventojai. Pastarieji išsakė savo pastebėjimus dėl remontuojamų gatvių. Gyventojai piktinosi, kad likimo valiai paliktos jau prieš dešimtmetį pradėtos asfaltuoti ir nebaigtos Panerio ar Tilto gatvės, kuriose yra apie 20 sklypų, bet 2019 m. pulta asfaltuoti vos 4 sklypus turinti Kalkinės gatvė. Jie klausė, ar tai nėra susiję su būtent šioje gatvėje apsigyvenusiu tarybos nariu N. Šalūga? Gyventojams taip pat kilo klausimas, kam reikėjo asfaltuoti gatvę, kurioje stovi ženklas „motorinių transporto priemonių eismas draudžiamas“. Kontrolės komiteto nariai išklausę gyventojų pastebėjimus, šį klausimą planuoja svarstyti artimiausiame komiteto posėdyje“, - toks tekstas vakar buvo išplatintas skirtingose ,,Facebook“ grupėse.

Informavo kaimynai

Žinia apie Kontrolės komiteto veiksmus sulaukė jonaviečių susidomėjimo – jie komentavo išplatintą tekstą, dalinosi juo. Dalis jų, nei nelaukdami išvadų, suskubo teisti Tarybos narį.

Tačiau jis pateikia savo versiją ir atkreipia dėmesį, kad Kalkinės gatvės asfaltavimo darbų planai siekia 2015-uosius, o jis pastarojoje apsigyveno 2019-ųjų sausį.

,,Sąmoningų kaimynų dėka esu informuotas apie prieš mane vykdomą šmeižto kampaniją, todėl 2020 m. sausio 03 d. savo Facebook paskyroje pateikiau  Šešuvos k. Kalkinės. g. asfalto dangos įrengimo  darbų chronologiją (nurodytos datos ir protokolų numeriai), kuri siekia 2015 m. Keista, kad Kontrolės komitetas tokios informacijos susirinkti nesugebėjo (o gal nebuvo aktualu, nes nebūtų kaip padaryti “šou”)“, - paklaustas apie susiklosčiusią situaciją portalui jonavoszinios.lt aiškino N. Šalūga.

Inicijavo opozicijos atstovas?

Anot Tarybos nario, viso šio ,,sujudimo“ iniciatorius – opozicijos atstovas S. Jakimavičius, kuris, vos N. Šalūgos šeimai atsikrausčius į Šešuvos kaimą, pasibeldė į jo namų duris ir pareiškė: ,,Čia mano kaimas, aš čia visus pažįstu“.

,,Noriu Šešuvos kaimo Kalkinės g. gyventojų vardu padėkoti Sauliui Jakimavičiui, “Šešuvos kaimo globėjui”, už pastangas nuo pat 2015 m. naujos dangos (asfaltbetonio) įrengimo klausimu. Iki pat šių dienų žmogus tuo aktyviai rūpinasi, matuoja įrenginėjamos dangos storį bei plotį. Su šalia Šešuvos k. esančia Panerio g. lygina, kurioje, kad ir kaip keista, asfaltbetonio danga nutiesta iki gatvės vidurio, kaip tik iki įvažiavimo į gerb.Sauliaus Jakimavičiaus artimo giminaičio valdas (sutapimas gal). Beje, to paties giminaičio, į kurio

valdas yra padarytas įvažiavimas ir iš minimos Kalkinės gatvės. Tik va, jei būtų gerb. Saulius žinojęs, kad kaimynystėje netyčia apsigyvens oponuojantis tarybos narys, tai net ir giminaičiai, gyvenantys Šešuvos k., Kalkinės g. (Kalkinės g. suformuoti 8 sklypai iš kurių 3 sklypai yra artimi Sauliaus giminaičiai) remontuojamo kelio nematytų“, - savo ,,Facebook“ paskyroje rašė N. Šalūga.

Pateikė savo versiją

N. Šalūga pateikė ir jam žinomus faktus apie gatvės asfaltavimo planų bei darbų chronologiją.

,,Mano žiniomis, Kalkinės g. kelio remonto darbų (įrengiant asfalto dangą) istorija prasidėjo 2015 m. rugpjūčio 25 d. kaimo reikalų komiteto posėdžio metu (protokolo nr. 4TS-8), jam pirmininkavo tuometis

tarybos narys Bronislovas Liutkus. Vienas iš komiteto narių, turbūt, nesunku numanyti, kuris, “Darbo partijos” atstovas, kartu su Sauliumi Jakimavičiumi 2015 m. rinkimuose patekęs į tarybą, buvo iniciatorius 2016 m. atlikti Kalkinės g. Šešuvos k. projektavimo darbus, o 2017 m. atlikti Kalkinės g. remonto darbus. Darbams buvo nuspręsta pritarti.

Beje, paradoksalu, Vyriausiosios rinkimų komisijos interneto puslapyje kandidatas 2015 m. kovo 1 d. savivaldybių tarybų rinkimuose Saulius Jakimavičius, jau minėtas “Darbo partijos” atstovas, patekęs į tarybą, savo nuolatinę gyvenamąją vietą nurodęs : Jonavos r. sav., Užusalių sen., Šešuvos k. 2016 m. rugpjūčio 17 d. buvo patvirtintas techninis darbo projektas, pagal kurį turėjo būti Šešuvos k. Kalkinės g. vykdomi remonto darbai, įrengiant asfaltbetonio dangą. 2018 m. liepos 31 d. Užusalių seniūnijos seniūnaičių sueigos metu, dalyvaujant 4 seniūnaičiams, sueigos pirmininkei ir sueigos sekretorei (protokolo Nr. NS-9) patvirtintas 2019-2021 m. KPPP lėšomis 19 remontuojamų objektų sąrašas, į kurį pateko ir Šešuvos k. Kalkinės g. 2018 m. rugpjūčio 30 (protokolo Nr. 4TS-10) išvažiuojamojo Kaimo reikalų komiteto posėdžio metu, kuriam pirmininkavo Bronislovas Liutkus, į Užusalių seniūnijos kelių priežiūros ir plėtros programos lėšomis planuojamų remontuoti objektų 2019 m. sąrašą pateko ir Šešuvos k. esanti Kalkinės g. Asfaltbetonio dangos įrengimui (ilgis 314 m. plotis 3,5m.) pritarta vienbalsiai.

2019 m. sausio m. skelbtą trijų gatvių kapitalinio remonto konkursą darbams atlikti, tarp kurių pateko ir Kalkinės g., laimėjo AB “Kelių priežiūra”, su bendrove 2019 m. vasario 13 d. pasirašyta darbų atlikimo sutartis (1T-20). Dėl užsitęsusių ESO tinklų įrengimo darbų, kelio įrengimo darbai buvo pradėti vėlyvą rudenį, todėl nėra keista, kad darbai užsitęsė dėl orų ar kitų nenumatytų trikdžių. 2019 m. gruodžio m. dalyje Kalkinės g. buvo įrengta nauja statyba (asfaltbetonio danga), kita dalis ruošiama, vežamas gruntas, tiesiami elektros tinklai. Esu tikras, kad visi darbų rangos sutartyje numatyti darbai bus toliau tęsiami ir atlikti laiku bei kokybiškai”, - tikino N. Šalūga.

Paklaustas, kodėl jo manymu S. Jakimavičiui prireikė imtis tokių veiksmų, N. Šalūga svarsto, kad dėl noro apjuodinti socialdemokratų partiją bei pasidaryti pigią reklamą prieš Seimo rinkimus.

Palaiko gyventojus, bet neigia esantis iniciatoriumi

Susisiekus su pačiu S. Jakimavičiumi, jis tikino nesuprantantis, kodėl N. Šalūga skyrė jam visą įrašą savo paskyroje. Opozicijos atstovas su šypsena palydėjo ir teiginį, jog jis inicijavo suirutę dėl Kalkinės gatvės.

,,Man buvo keistas tas N. Šalūgos įrašas. Tiesa sakant, aš nesupratau, kodėl jame minimas aš, ką jis norėjo pasakyti. Pats neinicijavau ir šio klausymo svarstymo Kontrolės komitete.

Tačiau palaikau gyventojus, kurie atkreipė dėmesį, kad išasfaltuotoje gatvėje, vedančioje link N. Šalūgos namų, gyvena vos 2 ar 3 šeimos, kai kitos, kuriose gyvena žymiai daugiau šeimų, niekaip nesulaukia savo eilės. Gyventojų išsakytos pastabos – teisingos. Dėl to Kontrolės komitetas ir aiškinsis, ar viskas buvo atlikta taip, kaip turėtų“, - aiškino S. Jakimavičius.

Vadina nesąmone

Paklaustas, ar tikrai lankėsi N. Šalūgos namuose ir sakė, kad Šešuva – jo kaimas, kuriame jis visus pažįsta, S. Jakimavičius tikino, jog taip kalbėti būtų kvaila.

,,Manau, kad taip nesakytų nei vienas žmogus. Tikrai juokinga... Taip, po rinkimų aš lankiausi jo namuose – lankiausi dėl bendruomenės, saugios kaimynystės klausimo. Užėjau tiesiog pasikalbėti, prisistatyti, nes kai N. Šalūga plėšė mano plakatus, sakė, kad manęs neatpažino. Žinoma, mes niekada ir nebuvome pažįstami.

Šešuvoje gyvena mano tėvai, keli kiti pažįstami, bet sakyti, kad kaimas yra mano, būtų labai juokinga ir kvaila“, - kalbėjo S. Jakimavičius.

Kontrolės komitetui išnagrinėjus aptartą klausimą, jo išvadas paskelbsime ir portale jonavoszinios.lt.

 

 

 

Panašūs straipsniai

Vicemeras E. Sabutis: ,,Opozicijos pareikštas nepasitikėjimas – nemalonus politinis žaidimas

Vicemeras E. Sabutis: ,,Opozicijos pareikštas nepasitikėjimas – nemalonus politinis žaidimas 3

Jau rašėme, kad vakar, vasario 6-ąją, vyko 10-asis Jonavos rajono savivaldybės tarybos posėdis, kurio pabaigoje opozicijos atstovai pareiškė nepasitikėjimą vicemeru E. Sabučiu (...

Etikos komisiją pasiekia netiksli informacija?

Etikos komisiją pasiekia netiksli informacija? 1

Po to, kai sausio 24-ąją buvo paskelbta, jog Jonavos rajono savivaldybės tarybos etikos komisijai (Komisija) darbo netrūksta ir jų akiratyje atsidūrė net 13 tarybos narių, vienas jų teigia, kad Komisiją pasi...

Etikos sargų akiratyje - Tarybos nariai S. Jakimavičius ir E. Andrejevas

Etikos sargų akiratyje - Tarybos nariai S. Jakimavičius ir E. Andrejevas

Vyriausiosios  tarnybinės etikos bei Jonavos rajono savivaldybės etikos komisijų akiratyje atsidūrė du Jonavos rajono savivaldybės tarybos nariai – Saulius Jakimavičius ir Erlandas Andrejevas. Du klausimai d...

Keisis prailgintos dienos grupės ir ugdymo sąlygų tenkinimo mokesčiai

Keisis prailgintos dienos grupės ir ugdymo sąlygų tenkinimo mokesčiai

Lapkričio 21 dieną vykusiame tarybos posėdyje svarstyti du klausimai aktualūs tėvams, auginantiems vaikus. Nuo kitų metų vieniems didės, kitiems mažės prailgintos dienos grupės ir ugdymo sąlygų tenkinimo mok...

Savivaldos atstovų komandiruotės 2019-aisiais: aplankė ir Rusijos federaciją, ir Kiniją, ir Moldovą

Savivaldos atstovų komandiruotės 2019-aisiais: aplankė ir Rusijos federaciją, ir Kiniją, ir Moldovą

Viešojoje erdvėje nuolat galima išgirsti diskusijas apie valdžios atstovų komandiruotes ir tam skirtas išlaidas. Dažniausiai jų epicentre - seimūnai ar ministrai, tačiau darbinius vizitus į užsienio šalis tu...

Jonavos ligoninėje "ieškotas" įstaigos gelbėjimo planas

Jonavos ligoninėje "ieškotas" įstaigos gelbėjimo planas

Šiandien, lapkričio 12 d., VŠĮ „Jonavos ligoninė“ konferencijų salėje susitiko šios įstaigos medikų profsąjungų atstovai su Jonavos r. savivaldybės tarybos opozicinių frakcijų nariais. Susitikimas surengtas ...

SEK posėdyje: Tarybos nariui nesuteikta prašyta privilegija

SEK posėdyje: Tarybos nariui nesuteikta prašyta privilegija 3

Vasario 24 –ąją vyko Jonavos rajono savivaldybės Saugaus eismo komisijos (SEK ) posėdis (pirmininkas Erlandas Andrejevas). Jo metu svarstyti gyventojų, įmonių bei seniūnijų teikti prašymai bei užklausos. SEK...

Tarybos posėdžio pabaigoje - akibrokštas: pareikštas nepasitikėjimas E. Sabučiu

Tarybos posėdžio pabaigoje - akibrokštas: pareikštas nepasitikėjimas E. Sabučiu 1

Šiandien, vasario 6-ąją, vyko 10-asis Jonavos rajono savivaldybės tarybos posėdis, kurio metu buvo aptarta daugybė svarbių klausimų. Nors dalį jų lydėjo aršios politikų diskusijos, bene didžiausia staigmena ...

Bene pirmą kartą istorijoje tarybai pateikti du biudžeto projektai

Bene pirmą kartą istorijoje tarybai pateikti du biudžeto projektai

Vieni iš svarbiausių Jonavos rajono savivaldybės dokumentų – rajono savivaldybės 2020-2022 metų strateginis veiklos planas ir rajono biudžeto planas 2020 metams.  Vasario 6 d. tarybos posėdyje svarstomi abu ...

Taryba sprendė, ar jonaviečiai galės nemokamai naudotis viešuoju transportu

Taryba sprendė, ar jonaviečiai galės nemokamai naudotis viešuoju transportu

Vakar, gruodžio 19-ąją, vyko Jonavos rajono savivaldybės posėdis. Jo metu svarstyti 28 klausimai, tarp kurių – ir nemokamo viešojo transporto idėja. Iš dviejų liko tik vienas...

Seniūnai vieningi – seniūnijų puošybai reiktų lėšų

Seniūnai vieningi – seniūnijų puošybai reiktų lėšų

Opozicinių frakcijų seniūnai kreipėsi į rajono merą Mindaugą Sinkevičių su prašymu nediskriminuoti kaimiškų seniūnijų ir skirti joms lėšų šventinėms puošmenoms. Apklausus visų kaimiškų seniūnijų seniūnus paa...

Jonavietis perspėja apie sukčius: „Mane taip užliūliavo, kad vos nepasimoviau“

Jonavietis perspėja apie sukčius: „Mane taip užliūliavo, kad vos nepasimoviau“ 2

Jonavietis dalijasi įgyta patirtimi telefonu bendraujant su galimais sukčiais ir perspėja kitus, kad neužkibtų ant jų kabliuko. Anot vyriškio, skambinantysis kalbėjo taip įtikinamai, jog tik per plauką jonav...

Šiukšlintojai sulaukė sąskaitų už daugiau nei 800 eurų

Šiukšlintojai sulaukė sąskaitų už daugiau nei 800 eurų 4

Bendrovė „Jonavos paslaugos“ ėmėsi griežtesnių priemonių tramdant šiukšlintojus. Asmenys, ne vietoje ir neleistinu laiku palikę atliekas šalia konteinerių, jau sulaukė sąskaitų už daugiau nei 800 eurų....

Paaiškėjo Tarybos narių verdiktas dėl vicemero E. Sabučio likimo

Paaiškėjo Tarybos narių verdiktas dėl vicemero E. Sabučio likimo 1

Šiandien, vasario 14-ąją, sušauktas 11 – asis Jonavos rajono tarybos posėdis, kurio darbotvarkėje tik du klausimai: dėl slapto balsavimo biuletenio pavyzdžio patvirtinimo bei mero pavaduotojo Eugenijaus Sabu...

Elektroninės patyčios plinta žaibiškai - ,,Vaikų linija"kviečia sužinoti, kaip jas sustabdyti

Elektroninės patyčios plinta žaibiškai - ,,Vaikų linija"kviečia sužinoti, kaip jas sustabdyti

Kovą „Vaikų linija“ skelbia Sąmoningumo didinimo mėnesiu BE PATYČIŲ, šiemet kviesdama visuomenę sutelkti dėmesį į patyčias virtualioje erdvėje. Kas trečias tėvas teigia nežinantis, kaip reikėtų reaguoti, jei...

Aiškėja galimi kandidatai pasiryžę atstovauti Jonavą Seime

Aiškėja galimi kandidatai pasiryžę atstovauti Jonavą Seime

2020 m. spalio 11 d. numatomi Lietuvos Respublikos Seimo rinkimai. Nors iki rudens liko nemažai laiko, tačiau politinės partijos rinkimams ruošiasi iš anksto bei kelia savo kandidatus. Šiai dienai aiškėja ga...