Tarybos narys N. Šalūga: ,,Prieš mane vykdoma šmeižto kampanija“

Tarybos narys N. Šalūga: ,,Prieš mane vykdoma šmeižto kampanija“
SAU 10
2020-01-10 12:56 2020

Vakar, sausio 9-ąją, skirtingose socialinio tinklo ,,Facebook“ grupėse išplatinta informacija, kad Jonavos rajono savivaldybės kontrolės komitetas aiškinsis, kodėl buvo išasfaltuota iki Tarybos nario Nerijaus Šalūgos namų vedanti Kalkinės gatvė. Teigta, kad kontrolės komitetas šiuo klausimu susidomėjo po Šešuvos kaimo gyventojų pateikto skundo. Pats N. Šalūga, paklaustas apie tai primena, kad yra Kalkinės gatvės naujakurys. Jis pateikia minėtos gatvės asfalto dangos įrengimo darbų chronologiją, kuri, anot jo, įrodo, jog vakar išplatintas tekstas – ne kas kitas, o šmeižto kampanija.

Teigiama, kad gavo skundą

,, Jonavos rajono savivaldybės Kontrolės komitetas gavo Šešuvos kaimo gyventojų skundą, kuriame klausiama, kodėl nėra baigiamos tvarkyti jau pradėtos asfaltuoti gatvės, o šiemet pradėta asfaltuoti gatvė, kurioje įsikūręs socialdemokratas, tarybos narys Nerijus Šalūga. Gavę šį skundą, Kontrolės komiteto nariai Gintas Jasiulionis, Arvydas Gasys ir Egidijus Sinkevičius, norėdami įvertinti situaciją, apsilankė Šešuvos kaime. Į vietą atvyko ir Užusalių seniūnijos seniūnas Rolandas Skuja, atvykusius komiteto narius pasitiko kaimo gyventojai. Pastarieji išsakė savo pastebėjimus dėl remontuojamų gatvių. Gyventojai piktinosi, kad likimo valiai paliktos jau prieš dešimtmetį pradėtos asfaltuoti ir nebaigtos Panerio ar Tilto gatvės, kuriose yra apie 20 sklypų, bet 2019 m. pulta asfaltuoti vos 4 sklypus turinti Kalkinės gatvė. Jie klausė, ar tai nėra susiję su būtent šioje gatvėje apsigyvenusiu tarybos nariu N. Šalūga? Gyventojams taip pat kilo klausimas, kam reikėjo asfaltuoti gatvę, kurioje stovi ženklas „motorinių transporto priemonių eismas draudžiamas“. Kontrolės komiteto nariai išklausę gyventojų pastebėjimus, šį klausimą planuoja svarstyti artimiausiame komiteto posėdyje“, - toks tekstas vakar buvo išplatintas skirtingose ,,Facebook“ grupėse.

Informavo kaimynai

Žinia apie Kontrolės komiteto veiksmus sulaukė jonaviečių susidomėjimo – jie komentavo išplatintą tekstą, dalinosi juo. Dalis jų, nei nelaukdami išvadų, suskubo teisti Tarybos narį.

Tačiau jis pateikia savo versiją ir atkreipia dėmesį, kad Kalkinės gatvės asfaltavimo darbų planai siekia 2015-uosius, o jis pastarojoje apsigyveno 2019-ųjų sausį.

,,Sąmoningų kaimynų dėka esu informuotas apie prieš mane vykdomą šmeižto kampaniją, todėl 2020 m. sausio 03 d. savo Facebook paskyroje pateikiau  Šešuvos k. Kalkinės. g. asfalto dangos įrengimo  darbų chronologiją (nurodytos datos ir protokolų numeriai), kuri siekia 2015 m. Keista, kad Kontrolės komitetas tokios informacijos susirinkti nesugebėjo (o gal nebuvo aktualu, nes nebūtų kaip padaryti “šou”)“, - paklaustas apie susiklosčiusią situaciją portalui jonavoszinios.lt aiškino N. Šalūga.

Inicijavo opozicijos atstovas?

Anot Tarybos nario, viso šio ,,sujudimo“ iniciatorius – opozicijos atstovas S. Jakimavičius, kuris, vos N. Šalūgos šeimai atsikrausčius į Šešuvos kaimą, pasibeldė į jo namų duris ir pareiškė: ,,Čia mano kaimas, aš čia visus pažįstu“.

,,Noriu Šešuvos kaimo Kalkinės g. gyventojų vardu padėkoti Sauliui Jakimavičiui, “Šešuvos kaimo globėjui”, už pastangas nuo pat 2015 m. naujos dangos (asfaltbetonio) įrengimo klausimu. Iki pat šių dienų žmogus tuo aktyviai rūpinasi, matuoja įrenginėjamos dangos storį bei plotį. Su šalia Šešuvos k. esančia Panerio g. lygina, kurioje, kad ir kaip keista, asfaltbetonio danga nutiesta iki gatvės vidurio, kaip tik iki įvažiavimo į gerb.Sauliaus Jakimavičiaus artimo giminaičio valdas (sutapimas gal). Beje, to paties giminaičio, į kurio

valdas yra padarytas įvažiavimas ir iš minimos Kalkinės gatvės. Tik va, jei būtų gerb. Saulius žinojęs, kad kaimynystėje netyčia apsigyvens oponuojantis tarybos narys, tai net ir giminaičiai, gyvenantys Šešuvos k., Kalkinės g. (Kalkinės g. suformuoti 8 sklypai iš kurių 3 sklypai yra artimi Sauliaus giminaičiai) remontuojamo kelio nematytų“, - savo ,,Facebook“ paskyroje rašė N. Šalūga.

Pateikė savo versiją

N. Šalūga pateikė ir jam žinomus faktus apie gatvės asfaltavimo planų bei darbų chronologiją.

,,Mano žiniomis, Kalkinės g. kelio remonto darbų (įrengiant asfalto dangą) istorija prasidėjo 2015 m. rugpjūčio 25 d. kaimo reikalų komiteto posėdžio metu (protokolo nr. 4TS-8), jam pirmininkavo tuometis

tarybos narys Bronislovas Liutkus. Vienas iš komiteto narių, turbūt, nesunku numanyti, kuris, “Darbo partijos” atstovas, kartu su Sauliumi Jakimavičiumi 2015 m. rinkimuose patekęs į tarybą, buvo iniciatorius 2016 m. atlikti Kalkinės g. Šešuvos k. projektavimo darbus, o 2017 m. atlikti Kalkinės g. remonto darbus. Darbams buvo nuspręsta pritarti.

Beje, paradoksalu, Vyriausiosios rinkimų komisijos interneto puslapyje kandidatas 2015 m. kovo 1 d. savivaldybių tarybų rinkimuose Saulius Jakimavičius, jau minėtas “Darbo partijos” atstovas, patekęs į tarybą, savo nuolatinę gyvenamąją vietą nurodęs : Jonavos r. sav., Užusalių sen., Šešuvos k. 2016 m. rugpjūčio 17 d. buvo patvirtintas techninis darbo projektas, pagal kurį turėjo būti Šešuvos k. Kalkinės g. vykdomi remonto darbai, įrengiant asfaltbetonio dangą. 2018 m. liepos 31 d. Užusalių seniūnijos seniūnaičių sueigos metu, dalyvaujant 4 seniūnaičiams, sueigos pirmininkei ir sueigos sekretorei (protokolo Nr. NS-9) patvirtintas 2019-2021 m. KPPP lėšomis 19 remontuojamų objektų sąrašas, į kurį pateko ir Šešuvos k. Kalkinės g. 2018 m. rugpjūčio 30 (protokolo Nr. 4TS-10) išvažiuojamojo Kaimo reikalų komiteto posėdžio metu, kuriam pirmininkavo Bronislovas Liutkus, į Užusalių seniūnijos kelių priežiūros ir plėtros programos lėšomis planuojamų remontuoti objektų 2019 m. sąrašą pateko ir Šešuvos k. esanti Kalkinės g. Asfaltbetonio dangos įrengimui (ilgis 314 m. plotis 3,5m.) pritarta vienbalsiai.

2019 m. sausio m. skelbtą trijų gatvių kapitalinio remonto konkursą darbams atlikti, tarp kurių pateko ir Kalkinės g., laimėjo AB “Kelių priežiūra”, su bendrove 2019 m. vasario 13 d. pasirašyta darbų atlikimo sutartis (1T-20). Dėl užsitęsusių ESO tinklų įrengimo darbų, kelio įrengimo darbai buvo pradėti vėlyvą rudenį, todėl nėra keista, kad darbai užsitęsė dėl orų ar kitų nenumatytų trikdžių. 2019 m. gruodžio m. dalyje Kalkinės g. buvo įrengta nauja statyba (asfaltbetonio danga), kita dalis ruošiama, vežamas gruntas, tiesiami elektros tinklai. Esu tikras, kad visi darbų rangos sutartyje numatyti darbai bus toliau tęsiami ir atlikti laiku bei kokybiškai”, - tikino N. Šalūga.

Paklaustas, kodėl jo manymu S. Jakimavičiui prireikė imtis tokių veiksmų, N. Šalūga svarsto, kad dėl noro apjuodinti socialdemokratų partiją bei pasidaryti pigią reklamą prieš Seimo rinkimus.

Palaiko gyventojus, bet neigia esantis iniciatoriumi

Susisiekus su pačiu S. Jakimavičiumi, jis tikino nesuprantantis, kodėl N. Šalūga skyrė jam visą įrašą savo paskyroje. Opozicijos atstovas su šypsena palydėjo ir teiginį, jog jis inicijavo suirutę dėl Kalkinės gatvės.

,,Man buvo keistas tas N. Šalūgos įrašas. Tiesa sakant, aš nesupratau, kodėl jame minimas aš, ką jis norėjo pasakyti. Pats neinicijavau ir šio klausymo svarstymo Kontrolės komitete.

Tačiau palaikau gyventojus, kurie atkreipė dėmesį, kad išasfaltuotoje gatvėje, vedančioje link N. Šalūgos namų, gyvena vos 2 ar 3 šeimos, kai kitos, kuriose gyvena žymiai daugiau šeimų, niekaip nesulaukia savo eilės. Gyventojų išsakytos pastabos – teisingos. Dėl to Kontrolės komitetas ir aiškinsis, ar viskas buvo atlikta taip, kaip turėtų“, - aiškino S. Jakimavičius.

Vadina nesąmone

Paklaustas, ar tikrai lankėsi N. Šalūgos namuose ir sakė, kad Šešuva – jo kaimas, kuriame jis visus pažįsta, S. Jakimavičius tikino, jog taip kalbėti būtų kvaila.

,,Manau, kad taip nesakytų nei vienas žmogus. Tikrai juokinga... Taip, po rinkimų aš lankiausi jo namuose – lankiausi dėl bendruomenės, saugios kaimynystės klausimo. Užėjau tiesiog pasikalbėti, prisistatyti, nes kai N. Šalūga plėšė mano plakatus, sakė, kad manęs neatpažino. Žinoma, mes niekada ir nebuvome pažįstami.

Šešuvoje gyvena mano tėvai, keli kiti pažįstami, bet sakyti, kad kaimas yra mano, būtų labai juokinga ir kvaila“, - kalbėjo S. Jakimavičius.

Kontrolės komitetui išnagrinėjus aptartą klausimą, jo išvadas paskelbsime ir portale jonavoszinios.lt.

 

 

 

Panašūs straipsniai

Slaptu balsavimu išrinkta mero pavaduotoja

Slaptu balsavimu išrinkta mero pavaduotoja

Lapkričio 26 d. nuotoliniu būdu vyko septynioliktasis Jonavos rajono savivaldybės tarybos posėdis, kuriame dalyvavo 23 tarybos nariai. Posėdžio darbotvarkėje svarstyta 17 klausimų.  Tarybos posė...

Europos „Ieškomiausių“ sąraše seksualiniais nusikaltimais įtariami asmenys

Europos „Ieškomiausių“ sąraše seksualiniais nusikaltimais įtariami asmenys

Europolas, Europos aktyvios besislapstančių asmenų paieškos grupių tinklas (ENFAST) ir Europos valstybių teisėsaugos institucijos tęsia sėkmingą tarptautinę kampaniją „Most Wanted“ (liet. „Ieškomiausi“), kur...

Tarybos nario G. Jasiulionio elgesiu susidomėjo vaiko teisių apsauga: persekiojo nepilnametį?

Tarybos nario G. Jasiulionio elgesiu susidomėjo vaiko teisių apsauga: persekiojo nepilnametį? 2

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo  tarnybos Kauno apskrities vaiko teisiu apsaugos skyrius (VTAS) gavo pranešimą dėl galimai netinkamo Jonavos rajono savivaldybės Tarybos nario Ginto Jasiulionio ...

Rugsėjį Jonavoje vėl vyks akcija ,,Apsaugok mane": ,,Lietuvos draudimas" apdraus visų moksleivių kelią į mokyklą

Rugsėjį Jonavoje vėl vyks akcija ,,Apsaugok mane": ,,Lietuvos draudimas" apdraus visų moksleivių kelią į mokyklą

Viena ilgiausiai šalyje gyvuojančių socialinės atsakomybės akcijų – saugaus eismo iniciatyva „Apsaugok mane" šiemet bus surengta jau 21-ą kartą. Šios akcijos metu, kaip ir kasmet, draudimo bendrovė „Lietuvos...

Jonavos Etikos komisijos narys J. Klimkevičius pažeidė įstatymą

Jonavos Etikos komisijos narys J. Klimkevičius pažeidė įstatymą

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) liepos 1 d. posėdyje vienbalsiai nusprendė, kad Jonavos rajono savivaldybės tarybos Etikos komisijos narys Juozas Klimkevičius pažeidė Viešųjų ir privačių intere...

VTEK siūlo Jonavos rajono savivaldybės merui imtis prevencinių veiksmų

VTEK siūlo Jonavos rajono savivaldybės merui imtis prevencinių veiksmų

Šiandien, birželio 10 -ąją jau rašėme, kad Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) nutarė pripažinti tarybos narį Saulių Jakimavičių pažeidus įstatymą, o apie priimtą sprendimą politikas sužinojo pats,...

Aplinkos ministerija kviečia visas Lietuvos įmones dalyvauti „Judriausios įmonės“ konkurse

Aplinkos ministerija kviečia visas Lietuvos įmones dalyvauti „Judriausios įmonės“ konkurse

Aplinkos ministerija, Europos judumo savaitės organizatorė Lietuvoje, ragina šalies įmones populiarinti darnų judumą ir aplinkos tausojimą savo darbuotojų kolektyvuose bei kviečia jas dalyvauti „Judriausios ...

E. Sabutis liko vienintelis neprisiekęs Seimo narys

E. Sabutis liko vienintelis neprisiekęs Seimo narys 1

Pirmajame lapkričio 13-ąją įvykusiame kadencijos posėdyje 6 išrinkti Seimo nariai negalėjo duoti priesaikos dėl ligos ar izoliacijos, jų tarpe buvo ir Jonavos rinkimų apygardoje išrinktas Eugenijus Sabutis. ...

Mokėjimų tarybos siūlymai: skatinti atsiskaitymus negrynaisiais pinigais mokyklų valgyklose ir plėtoti atvirąją bankininkystę

Mokėjimų tarybos siūlymai: skatinti atsiskaitymus negrynaisiais pinigais mokyklų valgyklose ir plėtoti atvirąją bankininkystę

Mokėjimų taryba, vienijanti viešojo ir privačiojo sektoriaus partnerius, parengė rekomendacijas, kaip pasiekti, kad per penkerius metus bent 80 proc. visų mokyklų valgyklose būtų galima atsiskaityti ir negry...

Nacionalinis meniu – balsavimas prasideda

Nacionalinis meniu – balsavimas prasideda

Vystydama gastronominį turizmą Lietuvoje, nacionalinė turizmo skatinimo agentūra „Keliauk Lietuvoje“ kviečia visus prisidėti sudarant nacionalinį meniu – šiandien prasideda ...

Septynioliktasis Jonavos rajono savivaldybės tarybos posėdis

Septynioliktasis Jonavos rajono savivaldybės tarybos posėdis 1

Lapkričio 26 d. vyksta septynioliktasis Jonavos rajono savivaldybės tarybos posėdis.                                                           Tarybos posėdžio darbotvarkėje svarstoma 17 klausim...

16-jame tarybos posėdyje - tik vienas darbotvarkės klausimas

16-jame tarybos posėdyje - tik vienas darbotvarkės klausimas 1

Šiandien, lapkričio 5 -ąją, vyksta šešioliktasis Jonavos rajono tarybos posėdis. Tarybos posėdžio darbotvarkėje – tik vienas klausimas: "Dėl rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pava...

Kai šalia atsikrausto žmonės su negalia: tyrimas atskleidė, kaip toliau klostosi kaimynų santykiai

Kai šalia atsikrausto žmonės su negalia: tyrimas atskleidė, kaip toliau klostosi kaimynų santykiai

Didelių globos namų pertvarka Lietuvoje yra sulaukusi įvairių vertinimų. Ne paslaptis, kad dažniausiai griežtai neigiamai ją vertina gyventojai, šalia kurių ketinama statyti grupinio gyvenimo namus. Visuomen...

Akordeonistas M. Levickis: „Visi aplink yra vertingi ir talentingi“

Akordeonistas M. Levickis: „Visi aplink yra vertingi ir talentingi“

Akordeonistas M. Levickis: „Noriu dalintis tuo, ką turiu viduje“ Karantinas išmokė kūrybiškai pažvelgti į buitį, laisvalaikį ir darbą: sudaryti mokymosi ir veiklos planus vaikams, prasim...

Tarnybą Lietuvos kariuomenėje pasirinkę emigrantai: „Kol tarnauji, kai kurie žodžiai verčia užsikimšti ausis, bet kai jų nėra – lieka tuščias jausmas“

Tarnybą Lietuvos kariuomenėje pasirinkę emigrantai: „Kol tarnauji, kai kurie žodžiai verčia užsikimšti ausis, bet kai jų nėra – lieka tuščias jausmas“

Neretai pagrindiniais savanoriškos Nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos (NPPKT) atlikimo motyvais girdimi patriotiškumas, meilė Tėvynei, susirūpinimas jos saugumu ir pasiryžimas ją ginti. Taip pat...

Išrinkti Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas ir viceprezidentai

Išrinkti Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas ir viceprezidentai

Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmai ketvirtadienį (birželio 18 d.) vykusioje Generalinėje asamblėjoje ir toliau vadovauti rūmams patikėjo Zigmantui Dargevičiui, UAB „Liuks“ generaliniam direktoriui....