Tarybos posėdyje po ilgų diskusijų priimtas sprendimas sujungti tris Jonavos įstaigas

Tarybos posėdyje po ilgų diskusijų priimtas sprendimas sujungti tris Jonavos įstaigas
LIE 27
2017-07-27 18:07 2017

Rajono politikai ketvirtadienį pritarė darbo grupės pasiūlytam sprendimui sujungti tris iki šiol savarankiškai Jonavoje veikusias įstaigas – Jonavos kultūros centrą, krašto muziejų ir savivaldybės teatrą.

Nuo kitų metų pradžios muziejus ir teatras bus prijungti prie Jonavos kultūros centro, o  naujam daugiafunkciam centrui vadovaus Jonavos kultūros centro direktorius Sergejus Jefimenka. Kai kurie įstaigų specialistai neteks darbo – bus atleisti žmonės, kurių funkcijos dubliuojasi.

Kokius specialistus atleisti, kaip teigė projektą pristatęs savivaldybės Teisės ir personalo skyriaus vedėjas Justas Budriūnas, kokių etatų atsisakyti, siekiant optimizuoti veiklą, susitikę nutarė visų trijų įstaigų vadovai.

Apie įstaigų sujungimą klausimus pateikė  tarybos nariai Vytautas Venckūnas, Liudas Mediekša, Alina Batulevičienė, Algimantas Dabašinskas, Jonas Kaminskas, Juozas Jokimas. Politikai domėjosi, kokiomis sąlygomis įstaigos bus sujungtos, ar ruošiant dokumentus reorganizacijai šiame darbe galėtų dalyvauti ir politikai, kokios funkcijos numatytos dabartiniams muziejaus ir teatro vadovams, darbo sąlygų pasikeitimais.

Pasak J.Budriūno, visos reorganizacijos sąlygos politikams bus teikiamos vėliau, tačiau šiandieną reikalingas tik politinis pritarimas, ar nutariama sujungti tris įstaigas.

„Ar nereiktų prieš tai išsiaiškint, kokie tikslai? Koks turi būti tas kultūros centras, muziejus, teatras. Pagal mane, prieš reorganizuojant tai turi būti apkalbėta. Ar čia reorganizacija, ar noras patvarkyti?“ – klausė tarybos narys Andrejus Štombergas.

Pasak J.Budriūno, reorganizuojant įstaigas planuojama sutaupyti iš besidubliuojančių etatų: muziejus sutaupys apie 50 tūkst. eurų, teatras – apie 20 tūkst. eurų.

„Visi šie pinigai galės būti jiems skirti veiklos efektyvinimui ir gerinimui. Ir tą veiklą jūs galėsite matyti. Planas yra toks, ar jis bus įgyvendintas – niekas nežino“, - sakė J.Budriūnas.

Tačiau, pasak tarybos nario A.Dabašinsko, etatus galima sumažinti ir taip – jokio tikslo reorganizuoti nėra.

Tuo domėjosi ir tarybos narė Alina Batulevičienė, prašydama į klausimą atsakyti mero Eugenijaus Sabučio – ar buvo gauti įstaigų pasiūlymai dėl veiklos efektyvinimo be reorganizacijos.

„Padarykim vieną dalyką. Visų pirma, klausimų sesija turėtų pagal reglamentą ne daugiau 15 minučių, tai jau panašiai ir einame link to. Galėčiau atsakyt ir neatsakyt. Esame elektroniniu paštu gavę įvairių pasiūlymų iš krašto muziejaus direktorės, kur ir vienaip etatai, ir kitaip. Bet tai yra na, žinot, elektroniniu paštu gauti pasiūlymai. Tai yra toks dalykas. Yra gauti įvairūs pasiūlymai, bet tokių įvairių pasiūlymų, žinot, elektroniniu paštu daug gauni, ne tik apie tarybos svarstomus klausimus.

Manau, kad teisininkas teisingai pasakė – iš pradžių turime apsispręsti, po to eina sekantys klausimai. Tai kam klausinėt daug klausimų, jei mes pasiryžę, tarkime, neapsispręsti? Tai visi tie klausimai praranda prasmę po to. Ir tiek“, - sakė E.Sabutis.

Tačiau, pasak A.Batulevičienės, kaip galima apsispręsti, kai nežinia, kaip tai bus daroma. „Idėja nėra bloga, nes lyg ir sutaupom, lyg ir sumažinam, nebedubliuojam funkcijų. Bet kyla daug klausimų, kaip bus įgyvendinama. Bet labais sudėtinga priimti sprendimą, kai nežinai sąlygų - lyg prašytum banko paskolos, nežinodamas, kokia bus palūkanų norma. Galime efektyvinti veikas nesiimant sujungimo, galime pasiekti rezultatų ir taip, nekeliant streso darbuotojams“, - sakė A.Batulevičienė.

Kaip tarybos posėdyje sakė darbo grupei dėl įstaigų sujungimo vadovavusi tarybos narė Birutė Gailienė, tarybos nariai turėtų aiškiai atkirti, kad nėra naikinamos muziejau ar tetaro funkcijos, o tik juridinis statusas.

„Man teko vadovauti darbo grupei, ir aš suprantu ir jūsų rūpestį, ir abejones. Paraginčiau būti sąžiningiems patiems sau ir atakyti į klausimą patiems sau – ko mes iš tiesų norim? Ar mums yra vertybė biudžetinė įstaiga, ar mums yra vertybė teatro, muziejaus ar kultūros centro veikla.

Labai noriu atkreipti dėmesį, kad nei teatro, nei muziejaus veikla nėra naikinama – keičiamas juridinis statusas, ir tai du skirtingi dalykai.

Darbo grupėje, kaip ir komitetuose ar šiandien, buvo labai daug diskusijų. Netiesa, kad viskas buvo daroma skubotai. Įsigilinta buvo tikrai iš esmės. Taip pat buvo svarstomi įvairūs variantai, galbūt kad įstaigos pačios galėtų optimizuotis ir panašiai, tačiau galutinė išvada buvo tokia - geriausiai būtų, jei jos dirbtų viename kumštyje. Kviečiu pasitikėti darbo grupės išvadomis, darbo grupės veikla. Nes atliktas darbas tikrai didelis“, - sakė B.Gailienė.

Prieš reorganizaciją pasisakė ir tarybos nariai Algimantas Dabašinskas, Vytautas Venckūnas, Remigijus Osauskas, Kęstutis Macionis.

„Tvirtų argumentų dėl šių įstaigų sujungimo neišgirdau. Pritariu išsakytoms V.Venckūno bei kitų kolegų mintims. Ir noriu paminėti keletą labai konkrečių faktų.

Teigiama, kad ši reorganizacija leis sutaupyti apie 80-100 tūkst. eurų, kurie bus palikti šių įstaigų veiklai. Labai gerai, jei taip pavyktų.

Paprašius patikslinti iš kur bus sutaupyta, gavome raštą, kur jau tiksliau įvardinamos sutaupomos lėšos, jos „sumažėjo“ iki 70 tūkst. eurų. Bet pagal nurodytus naikinti etatus, mes ir tų 70 tūkst. neturime.

Geriausiu atveju galime sumažinti vos 4 etatus. O tą siūlo ir pati Krašto muziejaus direktorė, be jokių reorganizavimų. Taigi argumentai dėl pinigų bliūkšta.

Antra reorganizavimo priežastis buvo įvardinta kaip veiklos efektyvinimas ir gerinimas.  Bet to, kuris nesilanko renginiuose, argumentas „muziejus miręs“  ar „teatras miręs“– ne argumentas.

Įvardinkite konkrečiai, kas iš šiandieninės muziejaus ar teatro veiklos mūsų netenkina? Neišgirdome nei Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus nuomonės, nei Kultūros tarybos nuomonės. Paklausiau per komitetą šio būsimojo „daugiafunkcinio centro“ vadovo S.Jefimenkos, kada paskutinį kartą lankėsi muziejuje ar žiūrėjo teatro pastatytą spektaklį. Atsakymas - nebuvo, nesilankė.

Ar įsivaizduojate, koks galėtų būti veiklos gerinimas, jei būsimasis vadovas net nežino, ką šiandien organizuoja muziejus? Tai koks gali būti veiklos gerinimas, jei mes nesilankome muziejuje, nežiūrime spektaklių, tačiau tik kartojame „šių įstaigų veikla mirusi“.

Pasakykite tikruosius šio reorganizavimo motyvus, o ne bandykite „pritempti“ argumentus“, - sakė R.Osauskas.

Tarybos narys K.Macionis teigė, jog gyvenime - tiek versle, tiek politikoje - visuomet sprendimai priimami tada, kai aiškios ir žinomos visos sąlygos. "Mes šiandien sąlygų nežinom, būsimos struktūros, veiklos pasidalijimo nematom. Tai ir trukdo priimti sprendimą", - sakė K.Macionis. 

Tačiau po visų diskusijų tarybos nariai paruoštam sprendimo projektui pritarė – daugumos valia, nuo kitų metų Jonavos krašto muziejus ir savivaldybės teatras bus prijungti apie Kultūros centro. Už tokį sprendimo projektą balsavo 12 tarybos narių, prieš buvo 7, o 3 - susilaikė.

 

Panašūs straipsniai

Likviduojamos „Lietuvos žinios“ ir Jonavos rajono laikraštis „Naujienos“

Likviduojamos „Lietuvos žinios“ ir Jonavos rajono laikraštis „Naujienos“ 2

Koncerno „Achemos grupė“ leidžiamas laikraštis „Lietuvos žinios“ nuo gegužės nebebus leidžiamas. Teigiama, kad leidybos teisės ir intelektinė nuosavybė bus parduodama. Koncernas pranešė, kad likviduojama ir pati...

Jonavos ligoninė finansinėje duobėje  - ar negresia medikų atleidimais?

Jonavos ligoninė finansinėje duobėje - ar negresia medikų atleidimais? 1

„Finansinė padėtis tikrai nedžiuginanti. Reiktų galvoti ne tik kaip iš jos išeiti, bet ir patikrinti – ar viskas buvo padaryta, kad tokia situacija neatsirastų. Matom, kad finansinė padėtis Jonavos ligoninėje vi...

Birutę Gailienę siūloma skirti savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja

Birutę Gailienę siūloma skirti savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja

Artimiausiame rajono savivaldybės tarybos posėdyje, kuris vyks gegužės 30-ąją, tarybos nariai slaptu balsavimu turės apsispręsti pritaria ar ne siūlymui - dabartinę tarybos narę Birutę Gailienę skirti savivaldyb...

Opozicija: „Užsiimam, pasakysiu, masturbacija, o ne darbu“

Opozicija: „Užsiimam, pasakysiu, masturbacija, o ne darbu“ 3

Balandžio 19 d. vykusiame Tarybos posėdyje suformuoti komitetai, paskirti komitetų nariai. Posėdžio trukmė – vos 19 minučių, tačiau jo metu išsakytos tokios frazės, kurių gali neišgirsti per visą kadenciją -  „U...

Birutė Gailienė paskirta Jonavos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja

Birutė Gailienė paskirta Jonavos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja

Gegužės 30 d. vykusiame Jonavos rajono savivaldybės tarybos posėdyje  slaptu balsavimu tarybos nariai apsisprendė skirti Birutę Gailienę Jonavos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja polit...

J.Ralio gimnaziją palieka direktorius A.Rimkus

J.Ralio gimnaziją palieka direktorius A.Rimkus 10

Pirmadienį, birželio 10 dieną J.Ralio gimnazijos direktorius Arūnas Rimkus pateikė prašymą palikti savo užimamas pareigas. Iš posto vadovas išeina šalių susitarimu, tačiau jo prašymui dar turės pritarti ...

Tarybos posėdyje - ne itin dažnas reiškinys

Tarybos posėdyje - ne itin dažnas reiškinys

Šiandien, liepos 4-ąją dieną vykusiame Jonavos rajono tarybos posėdyje, svarstyta beveik 40 klausimų, išklausyta informacija bei pasisakymai. Iš gausybės klausimų pritarta beveik visiems, tačiau tik vienam – ne....

Tarybos narys posėdžio metu – naršo Facebook arba „Kaip vaizdelis“?

Tarybos narys posėdžio metu – naršo Facebook arba „Kaip vaizdelis“? 6

Plačiuose interneto vandenyse bei žiniasklaidoje turbūt ne kartą yra tekę matyti vaizdelius, kuriuose -  svarbių valdžios posėdžių metu ,,prigauti“ politikai naršo socialiniuose tinkluose, internete ir nekreipia...

Tarybai teikiama specialioji sodininkų bendrijų rėmimo programa

Tarybai teikiama specialioji sodininkų bendrijų rėmimo programa

Gegužės 30-ąją vyksiančiame tarybos posėdyje, tarybos nariams teikiama specialioji sodininkų bendrijų rėmimo programa, pagal kurią savivaldybė iš dalies kompensuotų sodų bendrijų bendrojo naudojimo žemėje esanči...

Bus tvirtinamas sodininkų bendrijose esančių kelių ir gatvių išpirkimo tvarkos aprašas

Bus tvirtinamas sodininkų bendrijose esančių kelių ir gatvių išpirkimo tvarkos aprašas

Kaip jau buvo skelbta anksčiau, Jonavos rajono savivaldybės tarybos posėdyje, kuris vyks liepos 4 d., bus tvirtinamas sodininkų bendrijose esančių kelių ir gatvių išpirkimo tvarkos aprašas. Birželio 10 d. vykusi...

Siūloma riboti politikų įtaką priimant darbuotojus į valstybės tarnybą

Siūloma riboti politikų įtaką priimant darbuotojus į valstybės tarnybą

Seimo narė Rasa Budbergytė inicijavo Valstybės tarnybos įstatymo pataisas, draudžiančias valstybės įstaigose politinio pasitikėjimo tarnautojams būti komisijų nariais darbuotojų priėmimo konkursuose.  „T...

Tvirtinant rajono 2019 m. biudžetą - opozicijos strėlės valdančiųjų daugumai

Tvirtinant rajono 2019 m. biudžetą - opozicijos strėlės valdančiųjų daugumai

Priešpaskutiniame šios kadencijos tarybos posėdyje, vasario 7 dieną buvo tvirtinamas Jonavos rajono savivaldybės 2019 m. biudžeto projektas, siekiant įvykdyti rajono savivaldybės strateginio plėtros plano įgyven...

14 paslaugų, kurios turės būti suteikiamos šeimoms visose savivaldybėse

14 paslaugų, kurios turės būti suteikiamos šeimoms visose savivaldybėse

Vyriausybė trečiadienį pritarė baziniam paslaugų šeimai paketui, kuris turėtų būti prieinamas šeimoms visose Lietuvos savivaldybėse. Kai kurios šių paslaugų jau yra teikiamos šiuo metu, kai kurios dar nėra išvys...

V. Majauskas toliau vadovaus savivaldybės administracijai

V. Majauskas toliau vadovaus savivaldybės administracijai

Šiandien, gegužės 23-ąją, 13 valandą prasidėjo ketvirtasis Jonavos rajono savivaldybės tarybos posėdis. Jo metu pritarta mero Mindaugo Sinkevičiaus siūlymui skirti savivaldybės administracijos direktoriumi Va...

Naujos koalicijos sutarties pasirašymas bei tarybos pirmoji darbotvarkė

Naujos koalicijos sutarties pasirašymas bei tarybos pirmoji darbotvarkė

Šiandien pranešta, kad pirmadienį, balandžio 8 d., 13.00 val., savivaldybės Abraomo Kulviečio salėje vyks koalicijos sutarties pasirašymas. Tuomet ir paaiškės, kokios politinės jėgos dirbs opozicijoje, o kokios ...

Už mieste turėtą žemę bus atlyginama ir mišku

Už mieste turėtą žemę bus atlyginama ir mišku

Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT) informuoja, kad nuo šio mėnesio piliečiams už mieste turėtą valstybės išperkamą žemę galės būti atlyginama lygiaverčiu miško plotu kaimo vietovėje. Nuo 2019 m. vasario 1 d...