Teismas paskelbė nuosprendį naujagimę nužudžiusiai jonavietei

Teismas paskelbė nuosprendį naujagimę nužudžiusiai jonavietei
BIR 30
2017-06-30 16:06 2017

Kauno apygardos teismas penktadienį paskelbė nuosprendį savo naujagimę dukrelę nužudžiusiai 24 metų jonavietei Nadieždai A.  Vieniša jauna motina pripažinta kalta, jai skirta reali 4 metų ir 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmė. 

Sakydamas baigiamąją kalbą, Kauno prokuroras Vytautas Gataveckas buvo pasiūlęs įkalinti ją 9 metams. 

Išklausyti nuosprendžio ji atvyko, pasiėmusi kelionei skirtą rankinę - tikriausiai manė, jog bus suimta teismo salėje.

Tačiau tai neįvyko - Nadiežda A. bus laisvėje, kol nepalankus verdiktas įsiteisės. Nuosprendį ji dar gali apskųsti. 

Po nuosprendžio ji su žurnalistais bendrauti nepanoro.  Jonavos kepykloje dirbanti jauna motina per apklausą teisme tvirtino, jog nuoširdžiai gailisi dėl įvykdyto nusikaltimo, tačiau aiškina neatsimenanti paties jo momento. 

Kalbėdama apie nusikaltimą, teismo proceso metu ji ne kartą apsiverkė. 

Nadieždos A. kaltę padėjo įrodyti ne tik medikai, bet ir jos bendradarbiai. Byloje buvo apklausti liudininkai – šeši gydytojai ir Nadieždos A. bendradarbė, dirbanti Jonavos kepykloje. 

Kepyklos gamybos vadovė patvirtino teisėjų kolegijai girdėjusi iš pačios Nadieždos, kad ji laukiasi kūdikio.  Kad jauna moteris pagimdė vaikelį, teisme patvirtino ir Jonavos ligoninės medikai.  2016 metų kovo 24-osios rytą Nadiežda A., jos motinai ir vaikams miegant, nuėjo į vonią ir ten pagimdė dukrelę.

Kraupi paslaptis išaiškėjo, gimdyvei su savo motina  tą pačią dieną po pietų atvykus į Jonavos ligoninę. Nadiežda A. gausiai kraujavo, tačiau neigė gimdžiusi. Ji bandė apsimesti serganti mėnesinėmis. 

Ligoninės darbuotojai šiais žodžiais nepatikėjo - jie paguldė gimdyvę į palatą ir iškvietė policiją. Pareigūnai nedelsdami surengė kratą Nadieždos A. namuose ir juose rado negyvą mergaitę.

Pasmaugto vaiko kūnelis buvo slepiamas po lova esančioje skalbinių dėžėje. Ant mergytės kaklo buvo tvarstis.  Medicinos ekspertai nustatė, jog kūdikis gimė išnešiotas, gyvas. 

Gimdyvės motina išvengė teistumo – ji tikino apie slaptą gimdymą ir nužudymą nieko nežinojusi. 

Naujagimę pasmaugusi jonavietė augina du vaikus, nuo jų teismo proceso metu ji nebuvo atskirta.  Nadieždą A. pažįstantys jonaviškiai teigė, kad ji savo vaikais rūpinasi, leidžia į darželį. Gimdyvės šeima nebuvo įtraukta į socialinės rizikos grupę. 

Moteris per apklausas pareiškė, kad vienu metu patyrė kelias bėdas: finansines, psichologines, šeimynines, jautė nuoskaudą, kad dukters tėvas paliko ją besilaukiančią. 

Teismo nuosprendžio jonavietė laukė nesuimta. Kalėjime ji atsidurtų, tik įsiteisėjus nuosprendžiui – jei aukštesnė teismo instancija atmestų jos skundą.

Vygandas Trainys, lrytas.lt

Panašūs straipsniai

Teismo sprendimo nevykdančios UAB „Vikvaldos prekyba“ vadovui – bauda

Teismo sprendimo nevykdančios UAB „Vikvaldos prekyba“ vadovui – bauda

Dar šių metų gegužę įsiteisėjusiu teismo sprendimu UAB „Vikvaldos prekyba“ veiksmai buvo pripažinti pažeidžiančiais vartotojų viešąjį interesą, o bendrovė įpareigota nutraukti prekybą internetiniame puslapyj...

Gaisro metu Užusaliuose žuvo žmogus

Gaisro metu Užusaliuose žuvo žmogus

Sausio 15-osios vakarą, apie 20 val. 46 min. gautas pranešimas, kad Užusalių sen., Pašilių k., S/B ,,Pašiliai", Beržyno g. dega kaimynų medinis namas, o viduje yra neįgalus asmuo. Atvykus ugniagesiams, m...

Moterį su peiliu užpuolusiam ir sumušusiam vyrui skirta kardomoji priemonė - suėmimas

Moterį su peiliu užpuolusiam ir sumušusiam vyrui skirta kardomoji priemonė - suėmimas

Kaip šiandien pranešė Kauno apskr. VPK Jonavos r. policijos komisariatas, spalio 10 d. apie 13.30 val. gautas pranešimas, kad Jonavos r., Ruklos sen., Jonalaukio k., vyras (gim. 1973 m.) grasino moteriai (gim. 1...

Užusalių seniūnija ieško naujo šiukšlyno „autorių“

Užusalių seniūnija ieško naujo šiukšlyno „autorių“

Užusalių seniūnija (Jonavos r.) savo socialiniame tinkle paskelbė apie naujai rastą nemenką šiukšlyną, o seniūnijos seniūnas Rolandas Skuja teigia, kad intensyviai ieškomi ir šio šiukšlyno „autoriai“. „R...

Vilniaus oro uoste įkliuvo teisingumo vengę lietuviai - jonaviškis ir Vilniaus gyventojas

Vilniaus oro uoste įkliuvo teisingumo vengę lietuviai - jonaviškis ir Vilniaus gyventojas

Sostinės oro uoste pasieniečiams įkliuvo du teisingumo vengę lietuviai - jonaviškis ir Vilniaus miesto gyventojas.  Penktadienį Vilniaus oro uoste VSAT pareigūnai sulaikė reisu iš Norvegijos sostinės Osl...