Teismui perduota Ievos Strazdauskaitės nužudymo byla

Teismui perduota Ievos Strazdauskaitės nužudymo byla
GEG 25
2018-05-25 16:37 2018

Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamente surašytas ir perduotas teismui kaltinamasis aktas kartu su baudžiamąja byla, kuriame 5 asmenys kaltinami dėl nusikaltimų, įvykdytų 2016 m. balandį iš Latvijos piliečių pagrobiant automobilį ir kitą turtą bei 2017 m. kovo 5 d. pagrobiant automobilį ir brutaliai nužudant jauną merginą Ievą Strazdauskaitę. Pareikšti kaltinimai išsamiai pagrįsti duomenimis, kuriuos surinko šį didelės apimties ir sudėtingą ikiteisminį tyrimą atlikę Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnai.

Trys asmenys – K. B., L. B., M. B., kaltinami tuo, kad veikdami organizuotoje grupėje sugadino svetimą turtą visuotinai pavojingu būdu; panaudodami smurtą ir sukeldami pavojų nukentėjusiojo asmens gyvybei ir sveikatai neteisėtai atėmė žmogui laisvę; grasindami fiziniu smurtu ir jį panaudodami pagrobė didelės vertės svetimą turtą; dėl savanaudiškų paskatų, siekdami nuslėpti kitus nusikaltimus, kankindami ir itin žiauriai nužudė žmogų. Dar vienam asmeniui pareikšti kaltinimai dėl svetimo didelės vertės turto pagrobimo veikiant organizuotoje grupėje grasinant ir naudojant fizinį smurtą.

Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnų surinkti duomenys, specialistų išvados bei kita tyrimo medžiaga leidžia pagrįsti ir detaliai rekonstruoti visas 2017 m. kovo 5 d. įvykdyto Ievos Strazdauskaitės nužudymo aplinkybes.

Prabangus "Audi"automobilis buvo rastas Jonavos r., netoli Žeimių mstl. esančiame miške.

Turimais byloje duomenimis, 2017 m. pradžioje K. B. subūrė organizuotą grupę, į kurią įtraukė L. B. ir M. B., sutikusius dalyvauti automobilio pagrobime imituojant eismo įvykį, ir A. S., sutikusį padėti realizuoti pagrobtą automobilį.

2017 m. kovo 5 d., ieškodami tinkamo pagrobti automobilio, kaltinamieji K. B., L. B. ir M. B. automobiliu „BMW 735“ išvyko iš Kėdainių ir apie 18 val. vienoje iš degalinių pastebėjo juos sudominusį automobilį „Audi A7“, kurį vairavo į Vilnių važiuojanti I. S.

Kurį laiką sekę merginos vairuojamą automobilį apie 19 val., greitkelio A1 atkarpoje tarp Bačkonių ir Elektrėnų, važiuodami dideliu greičiu pirmąja eismo juosta, kaltinamieji automobiliu „BMW“ tyčia atsitrenkė į „Audi“ dešinę pusę ir jį apgadino. Po smūgio „Audi“ vairuotoja I. Strazdauskaitė sustojo ir išlipo iš automobilio. Pasinaudoję tuo kaltinamieji K. B. ir L. B. sugriebė merginą ir panaudodami fizinę prievartą įsodino atgal į jos vairuotą automobilį, jį užvaldė ir iš įvykio vietos pasišalino.

Vykstant į vietą, kur pagrobtas automobilis turėjo būti perduotas kaltinamajam A. S., merginos mobilaus ryšio telefonas buvo išmestas. Pagrobtą automobilį A. S., kuris pagal ankstesnį susitarimą buvo įsipareigojęs jį parduoti, tą patį vakarą paslėpė Žeimių seniūnijoje, Jonavos rajone esančiame miške. Tyrimo metu buvo nustatyta, kad tam A. S. pasitelkė kelis asmenis, kurie iki to apie planuojamus ir padarytus nusikaltimus nieko nežinojo. Jų atžvilgiu tyrimas dar tęsiamas. Iš viso nusikalstamu būdu užvaldytas turtas įvertintas didesne nei kaip 65 000 eurų suma.

Perdavę pagrobtą automobilį kaltinamieji K. B., L. B., M. B. susitarė dėl Ievos Strazdauskaitės nužudymo ir tam pasiruošė. Naktį iš kovo 5 į 6 d. kaltinamieji atgabeno merginą automobilio bagažinėje į miško masyvą prie buvusio Daukšių aerodromo Kėdainių rajone ir ją nužudė, o kūną paslėpė užkasdami.

Nuo pat pranešimo apie netikėtą merginos dingimą intensyviai dirbę policijos pareigūnai ir ikiteisminiam tyrimui vadovavę prokurorai per keletą dienų nustatė įtariamuosius ir rado merginos kūną. Pirmomis tyrimo dienomis, dar beieškant merginos, buvo aptiktos ir galimos šio įvykio sąsajos su metais anksčiau įvykdytu dviejų Latvijos piliečių užpuolimu, kurio metu buvo pagrobtas vieno iš jų automobilis. Tęsiant ikiteisminį tyrimą dėl I. Strazdauskaitės nužudymo, pradiniai įtarimai, kad šiuos nusikaltimus galimai įvykdė tie patys asmenys, pasitvirtino, todėl ikiteisminiai tyrimai buvo apjungti.

Ištyrus 2016 m. įvykdytą nusikaltimą K. B., L. B., M. B. ir T. Z. pareikšti kaltinimai tuo, kad, veikdami organizuotoje grupėje, panaudodami fizinį smurtą ir grasindami tuoj pat jį panaudoti pagrobė didelės vertės svetimą turtą – daugiau nei 32 000 eurų kainuojantį automobilį ir asmeninius dviejų nukentėjusiųjų daiktus bei pinigus.

Tyrimo metu surinkti duomenys leidžia pagrįstai manyti, kad 2016 m. balandžio 3 d., apie 2 val. nakties važiuodami lengvuoju automobiliu keliu „Via Baltica“ šie kaltinamieji ieškojo tinkamo pagrobti automobilio. Pastebėję automobilį „VW Passat“, kuriuo važiavo du Latvijos Respublikos piliečiai, kaltinamieji imitavo eismo įvykį, grasindami priverstinai išlaipino nukentėjusiuosius iš automobilio ir jį pagrobę nuvažiavo. Tyrimo duomenimis, pagrobtas automobilis netrukus buvo paslėptas apleistame pastate, kuriame buvo palikta ir dalis kartu pagrobtų daiktų. Dalį pagrobtų daiktų nusikaltime dalyvavę asmenys pasidalino tarpusavyje, dalį jų – sunaikino. Ikiteisminis tyrimas dėl automobilio „VW Passat“ realizavimo šiuo metu dar nėra baigtas.

Tyrimo metu taip pat nustatyta, kad kaltinamasis A. S. 2015 m. pavasarį Marijampolėje iš nenustatyto asmens neteisėtai įgijęs 9 mm kalibro šaunamąjį ginklą, pritaikytą šaudyti 9 mm kalibro dujiniais ir garsiniais šoviniais, ir keletą šovinių. Tos pačios dienos vakare A. S. tris kartus iššovė prie vieno iš gyvenamųjų namų, po ko, tyrimo nenustatytomis aplinkybėmis, perdavė ginklą bei šovinius kitam asmeniui. A. S. kaltinamas tuo, kad neteisėtai įgijęs laikė, nešiojo bei realizavo šaunamąjį ginklą ir šaudmenis.

Baudžiamoji byla su kaltinamuoju aktu perduota nagrinėti Kauno apygardos teismui.

Lietuvos policijos, Generalinės prokuratūros informacija

Archyvo nuotraukos 

Panašūs straipsniai

Panerių gatvėje - pagalbos šauksmas

Panerių gatvėje - pagalbos šauksmas

Šiandien, spalio 21-ąją, apie 11 val. gautas pranešimas, kad Panerių gatvės 31-ąjame name, užrakintame bute, pagalbos laukia blogai pasijutusi moteris. Į įvykio vietą atskubėjo visos gelbėjimo tarnybos: ...

Prienuose pareigūnai sulaikė dvi vagiles iš Jonavos

Prienuose pareigūnai sulaikė dvi vagiles iš Jonavos 2

Prienuose policijos pareigūnai sulaikė dvi jaunas jonavietes, apšvarinusias prieniškės namus. Apie vagystę pareigūnams pranešta šeštadienio popietę. Prienų gyventoja pasakojo, kad pasigedo namuose turėtų...

Avarija Jonavos rajone: automobilyje įstrigusią moterį gelbėjo ugniagesiai

Avarija Jonavos rajone: automobilyje įstrigusią moterį gelbėjo ugniagesiai

Šiandien, gruodžio 16-ąją, apie 5 val. 30 min. gelbėjimo tarnybos skubėjo į Jonavos rajoną, Bukonių seniūniją, Rukuižių kaimą - gautas pranešimas apie avariją. Pastarosios metu nuo kelio nuvažia...

Narkotinės medžiagos į teisiamųjų suolą pasodino dar 6 asmenis

Narkotinės medžiagos į teisiamųjų suolą pasodino dar 6 asmenis

Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Vitalijus Gulenkovas uostamiesčio teismui perdavė organizuotos grupės, kaltinamos dėl neteisėto didelio kiekio na...

Kelyje Jonava – Ukmergė kaktomuša susidūrė 2 automobiliai

Kelyje Jonava – Ukmergė kaktomuša susidūrė 2 automobiliai

Šiandien, lapkričio 1 d., 11.44 val. Bendrajame pagalbos centre skubiosios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112 gautas pranešimas apie tai, kad Ukmergės rajone, Veprių seniūnijoje, kelyje Jonava – Ukmergė, ties...

Už KET pažeidimą nubaustas Kulvos seniūnas, vairavęs tarnybinį automobilį

Už KET pažeidimą nubaustas Kulvos seniūnas, vairavęs tarnybinį automobilį

Pro akylas jonaviečių akis nepraslydo Jonavos rajono savivaldybės logotipais pažymėtas tarnybinis automobilis, kuris buvo pastatytas draudžiamoje vietoje už kelio ženklo „Stovėti draudžiama“. Nufotografu...

Skirta bauda UAB „TIKETA“ už neteisėtą mokesčio taikymą pirkėjams, įsigyjantiems bilietus internetu

Skirta bauda UAB „TIKETA“ už neteisėtą mokesčio taikymą pirkėjams, įsigyjantiems bilietus internetu

Lietuvos bankas skyrė 41 200 eurų baudą UAB „TIKETA“ už tai, kad bendrovė pirkėjams, įsigyjantiems bilietus internetu, taikė papildomą pinigų pervedimo mokestį, nors Mokėjimų įstatymas tai draudžia. UAB „TIKETA“...

70 suėmimų Europos teisėsaugos operacijoje prieš prekybą vaikais

70 suėmimų Europos teisėsaugos operacijoje prieš prekybą vaikais

Š. m. birželio mėnesį visoje Europoje vyko operacija, kurios tikslas – kova su prekyba nepilnamečiais seksualinio išnaudojimo, priverstinio išmaldos prašymo ir išnaudojimo darbui tikslais. Operacijoje, kuriai va...