„TIme Attack“ ir „DYNAMI:T Race“ lenktynėse neapsieita be nuotykių

„TIme Attack“ ir „DYNAMI:T Race“ lenktynėse neapsieita be nuotykių
RGS 09
2019-09-09 11:24 2019

Rugsėjo 6-7 dienomis ,,Nemuno žiedo“ trasoje vyko ,,Ring Challenge" renginio „TIme Attack“ ir „DYNAMI:T Race“ Lietuvos žiedinių lenktynių čempionato etapai. Jose dalyvavo ir Jonavos automobilių sporto klubas ,,Žaibelis“.

Penktadienio treniruotėje ,,Žaibelio“ lenktynininko Pauliaus Urbonavičiaus vairuojamas Honda Civic Type-R automobilis greitame posūkyje išslydo ir kliudė automobilio dugnu kelkraščio „kerbą“, po kontakto pramuštas variklio karteris. Laimingo atsitiktinumo dėka nuo išsiliejusio tepalo įsiplieskusi ugnis užgeso savaime ir automobilis liko sveikas. Kadangi prieš akis laukė kvalifikaciniai važiavimai, teko automobilį skubiai vežti į Jonavą, keisti sugadintas detales. Nors kilo daug nerimo dėl variklio būklės – dėl gedimo buvo važiuota be variklio tepimo – kvalifikacijoje parodytas antras rezultatas nuramino, kad su juo viskas gerai.

Šeštadienio lenktynėse  taip pat neapsieita be nuotykių - pirmo  „Time Attack“ važiavimo metu, trečiame rate, automobilis slydo ir nevaldomas trenkėsi į apsauginę sienelę. Laimei, per incidentą nukentėjo tik automobilis. Komanda turėjo įdėti daug pastangų tam, kad per porą valandų ,,prikeltų“ jį kitam važiavimui. Buvo pakeistos sulankstytos detalės ir dalinai atstatyta automobilio važiuoklės geometrija. Pritrūko vos minutės, kad būtų suspėta į pirmų „DYNAMI:T Race“ lenktynių startą, tačiau startavus iš serviso zonos, beliko tenkintis ketvirta vieta.

Sekančioms lenktynėms automobilis jau buvo paruoštas pilnai. Antro važiavimo metu užimta antra vieta garantavo ir antrą vietą etape.

Sėkmingai pabaigus „DYNAMI:T Race“ lenktynes liko antras „TIme Attack“ lenktynių važiavimas, kuriame varžytasi dėl šios rungties čempiono titulo.

Kadangi pirmame važiavime dėl patirtos avarijos nepavyko užfiksuoti gero rezultato, Pauliui reikėjo pasistengti ir užfiksuoti bent jau antros dienos rezultatą. Po kelių bandymų keliomis dešimtosiomis sekundės dalimis buvo aplenktas artimiausias varžovas, tad tikslas pasiektas - vieno taško persvara metinėje įskaitoje Paulius Urbonavičius tapo 2019 m. „Time Attack PRO2000“ čempionu.

Rugsėjo 21-22 dienomis Estijoje vyks paskutinis Lietuvos čempionato „DYNAMI:T Race“ lenktynių etapas, kuriame paaiškės ar Paulius turės ir antrą čempiono titulą.Dabar metinėje įskaitoje po trijų etapų Paulius pirmauja, bet ir priešininkai turi teorinių galimybių pakovoti dėl titulo.

,,Žaibelis" inf.

 

Nuotraukų galerija

Video

„TIme Attack“ ir „DYNAMI:T Race“ lenktynėse neapsieita be nuotykių
„TIme Attack“ ir „DYNAMI:T Race“ lenktynėse neapsieita be nuotykių