Tinklininkė G.Kasperavičiūtė: „Joks trofėjus neatpirks žmogaus gyvybės“

Tinklininkė G.Kasperavičiūtė: „Joks trofėjus neatpirks žmogaus gyvybės“
BAL 09
2020-04-09 12:00 2020

Koronaviruso pandemija ir dėl jos paplitimo paskelbtas karantinas sujaukė visiems įprastą gyvenimą, tame tarpe – ir sportininkų kasdienį ritmą. Atšaukti arba sustabdyti renginiai, varžybos, čempionatai, nebevykdomos treniruotės sporto bazėse.

Septynerius metus tinklinį sportuojanti, sporto mokyklą baigusi ir kineziterapiją Lietuvos sveikatos mokslų universitete studijuojanti profesionalios Jonavos moterų tinklinio komandos „Aušrinė-KKSC“ puolėja Gabija Kasperavičiūtė Jonavos kūno kultūros ir sporto centrui papasakojo, jog karantino metu jos gyvenimas pasikeitė labai smarkiai – tiek fiziškai, tiek psichologiškai.

„Prieš karantiną gyvenau tikrai labai aktyviai, kai visa diena yra suplanuota, kai reikalų ir darbų daugiau nei gali suspėti. Bet ateina diena, kai staiga, niekam neįspėjus, visos veiklos dingsta. Pradžioje buvo sunku net suvokti, kad nieko nebus – nei treniruočių, nei mokslų, nei ėjimo į miestą“, – savo mintimis pasidalino G.Kasperavičiūtė. Tiesa, tinklininkė pabrėžia, kad laikui bėgant pradedi priprasti ir susigyventi su tokia realybe. „Bet, aišku, tikrai norėčiau, kad visa tai kuo greičiau pasibaigtų,“ – pridūrė Jonavos „Aušrinė-KKSC“ komandos kapitonė. 

- Kaip leidžiate laiką karantino metu?

Karantino metu, kaip ir privaloma, laiką leidžiu daugiausia namuose su šeima. Labai mėgstu pasivaikščiojimus su šuniu, bandau atrasti save srityse, kurios iki šiol nebuvo mano. Kartais galite pamatyti mane virtuvėje, gaminant kokį įmantrų patiekalą. Kartais prisėdu prie dažų ir bandau atrasti meniškąją savo pusę. Kartais net knygą atsiverčiu!

- Ko labiausiai trūksta karantino metu?

Trūksta paprasčiausios veiklos, treniruočių. Na ir, aišku, emocijų, kurias suteikia komandinis sportas – viso to adrenalino, azarto ir išsikrovimo. Jokia individuali veikla namuose nepakeis to, ką gauni su komanda.

- Ar pavyksta tinkamai palaikyti fizinę formą namų sąlygomis?

Fizinę formą namuose tikrai galima palaikyti. Su minimaliu inventoriumi galima pasidaryti puikias treniruotes namuose vienam. Tereikia noro ir pastangų. Tą sėkmingai ir darau.

- Karantinas netikėtai sustabdė sezoną, bet federacija dar nepriėmė sprendimo dėl Lietuvos moterų tinklinio čempionato likimo. Kokio sprendimo tikitės ir kaip vertinate susiklosčiusią situaciją?

Sprendimas, manau, gali būti tik vienas – nutraukti čempionatą. Kad ir kaip norėčiau pabaigti sezoną, įrodyti „dalykus“, kurių nespėjome įrodyti reguliariajame sezone, reikia suprasti, kad tiek šalyje, tiek pasaulyje ši situacija yra labai rimta. Joks trofėjus neatpirks žmogaus gyvybės, todėl negalima rizikuoti nei sportininkų, nei kitų žmonių sveikata.

- Nutraukta ne tik sportinė veikla, bet ir kontaktinis studijų procesas. Kaip sekasi mokytis nuotoliniu būdu?

Tiesą pasakius, kol kas su mokslais nuotoliniu būdu susidūriau minimaliai. Šiuo metu man turėtų būti praktika, kuri, kaip suprantate, vykti negali. Tai tiesiog esu laukime kitų dalykų, kuriuos mokysimės ateinančius mėnesius.

- Karantinas – puikus laikas geriems filmams ir serialams. Ką šiuo klausimu nuo savęs galėtumėte parekomenduoti kitiems?

Labai geras klausimas. Šiuo metu daugiau žiūriu serialus, nes jie paprasčiausiai užima daugiau laiko. Iš serialų galėčiau parekomenduoti „Hannibal“, taip pat nesenai išėjo naujas sezonas mano mėgstamo „Money heist“. Iš filmų rekomenduočiau „Schindler's list“, „Seven years in Tibet“, „The Revenant“.

 

JKKSC informacija
Sportininkę kalbino Žilvinas Galimovas

Evaldo Šemioto nuotr.

Panašūs straipsniai

Kraujo donorų organizatorė R.Vanagienė: Jonava – gražus gerumo pavyzdys

Kraujo donorų organizatorė R.Vanagienė: Jonava – gražus gerumo pavyzdys

865 – tiek kraujo donorų 2020-aisiais Jonavoje vykusiose donorystės akcijose sulaukė VšĮ Nacionalinis kraujo centras (NKC). Kaip pasakoja pastarųjų organizavimu nuolat besirūpinanti Rimantė Vanagienė, toks s...

Visa tiesa apie kaukes ir jų dėvėjimą. Pataria specialistas dr. Paulius Vasilavičius

Visa tiesa apie kaukes ir jų dėvėjimą. Pataria specialistas dr. Paulius Vasilavičius

Kaukės tapo neatsiejama mūsų gyvenimo dalimi, tačiau, pasak specialistų, daugelis vis dar neteisingai nešioja kaukes ir nesilaiko nurodytų rekomendacijų. Toks elgesys grasina ne tik ligomis ir virusais, bet ...

Motinystės įkvėptas gaminys pripažintas originaliu: užpatentavo dizainą

Motinystės įkvėptas gaminys pripažintas originaliu: užpatentavo dizainą 2

Vita Žikienė – jonavietė, jau penktus metus siuvanti išskirtines pagalvėles – transformerius. Jos kūrinių originalumą neseniai patvirtino Lietuvos Respublikos patentų biuras – pagalvių dizainas įregistruotas...

Herpetologas G. Paškevičius apie Jonavos rajono miškuose gyvenančius žalčius: ,,Tai – vertybė Vidurio Lietuvoje“

Herpetologas G. Paškevičius apie Jonavos rajono miškuose gyvenančius žalčius: ,,Tai – vertybė Vidurio Lietuvoje“ 3

Žinia apie Jonavos rajone, Šveicarijos seniūnijos miške, rastus nudažytus lygiažvynius žalčius Lietuvą apskriejo dar praėjusių metų liepos mėnesio pabaigoje. Tuomet šiuos roplius – tris pateles – priglaudė d...

„Vaidina Marius Repšys“: tai yra menininko atsigręžimo į save istorija

„Vaidina Marius Repšys“: tai yra menininko atsigręžimo į save istorija

Rugsėjo 27 d. Lietuvos nacionalinis dramos teatras pakvies jau į trečią šio sezono premjerą – biografiniais faktais paremtą spektaklį „Vaidina Marius Repšys“. Kūrėjai sako, kad šiame spektaklyj...