Tinklininkė G.Kasperavičiūtė: „Joks trofėjus neatpirks žmogaus gyvybės“

Tinklininkė G.Kasperavičiūtė: „Joks trofėjus neatpirks žmogaus gyvybės“
BAL 09
2020-04-09 13:00 2020

Koronaviruso pandemija ir dėl jos paplitimo paskelbtas karantinas sujaukė visiems įprastą gyvenimą, tame tarpe – ir sportininkų kasdienį ritmą. Atšaukti arba sustabdyti renginiai, varžybos, čempionatai, nebevykdomos treniruotės sporto bazėse.

Septynerius metus tinklinį sportuojanti, sporto mokyklą baigusi ir kineziterapiją Lietuvos sveikatos mokslų universitete studijuojanti profesionalios Jonavos moterų tinklinio komandos „Aušrinė-KKSC“ puolėja Gabija Kasperavičiūtė Jonavos kūno kultūros ir sporto centrui papasakojo, jog karantino metu jos gyvenimas pasikeitė labai smarkiai – tiek fiziškai, tiek psichologiškai.

„Prieš karantiną gyvenau tikrai labai aktyviai, kai visa diena yra suplanuota, kai reikalų ir darbų daugiau nei gali suspėti. Bet ateina diena, kai staiga, niekam neįspėjus, visos veiklos dingsta. Pradžioje buvo sunku net suvokti, kad nieko nebus – nei treniruočių, nei mokslų, nei ėjimo į miestą“, – savo mintimis pasidalino G.Kasperavičiūtė. Tiesa, tinklininkė pabrėžia, kad laikui bėgant pradedi priprasti ir susigyventi su tokia realybe. „Bet, aišku, tikrai norėčiau, kad visa tai kuo greičiau pasibaigtų,“ – pridūrė Jonavos „Aušrinė-KKSC“ komandos kapitonė. 

- Kaip leidžiate laiką karantino metu?

Karantino metu, kaip ir privaloma, laiką leidžiu daugiausia namuose su šeima. Labai mėgstu pasivaikščiojimus su šuniu, bandau atrasti save srityse, kurios iki šiol nebuvo mano. Kartais galite pamatyti mane virtuvėje, gaminant kokį įmantrų patiekalą. Kartais prisėdu prie dažų ir bandau atrasti meniškąją savo pusę. Kartais net knygą atsiverčiu!

- Ko labiausiai trūksta karantino metu?

Trūksta paprasčiausios veiklos, treniruočių. Na ir, aišku, emocijų, kurias suteikia komandinis sportas – viso to adrenalino, azarto ir išsikrovimo. Jokia individuali veikla namuose nepakeis to, ką gauni su komanda.

- Ar pavyksta tinkamai palaikyti fizinę formą namų sąlygomis?

Fizinę formą namuose tikrai galima palaikyti. Su minimaliu inventoriumi galima pasidaryti puikias treniruotes namuose vienam. Tereikia noro ir pastangų. Tą sėkmingai ir darau.

- Karantinas netikėtai sustabdė sezoną, bet federacija dar nepriėmė sprendimo dėl Lietuvos moterų tinklinio čempionato likimo. Kokio sprendimo tikitės ir kaip vertinate susiklosčiusią situaciją?

Sprendimas, manau, gali būti tik vienas – nutraukti čempionatą. Kad ir kaip norėčiau pabaigti sezoną, įrodyti „dalykus“, kurių nespėjome įrodyti reguliariajame sezone, reikia suprasti, kad tiek šalyje, tiek pasaulyje ši situacija yra labai rimta. Joks trofėjus neatpirks žmogaus gyvybės, todėl negalima rizikuoti nei sportininkų, nei kitų žmonių sveikata.

- Nutraukta ne tik sportinė veikla, bet ir kontaktinis studijų procesas. Kaip sekasi mokytis nuotoliniu būdu?

Tiesą pasakius, kol kas su mokslais nuotoliniu būdu susidūriau minimaliai. Šiuo metu man turėtų būti praktika, kuri, kaip suprantate, vykti negali. Tai tiesiog esu laukime kitų dalykų, kuriuos mokysimės ateinančius mėnesius.

- Karantinas – puikus laikas geriems filmams ir serialams. Ką šiuo klausimu nuo savęs galėtumėte parekomenduoti kitiems?

Labai geras klausimas. Šiuo metu daugiau žiūriu serialus, nes jie paprasčiausiai užima daugiau laiko. Iš serialų galėčiau parekomenduoti „Hannibal“, taip pat nesenai išėjo naujas sezonas mano mėgstamo „Money heist“. Iš filmų rekomenduočiau „Schindler's list“, „Seven years in Tibet“, „The Revenant“.

 

JKKSC informacija
Sportininkę kalbino Žilvinas Galimovas

Evaldo Šemioto nuotr.

Panašūs straipsniai

VSAT psichologė pataria: karantino metu sutelkite dėmesį į pozityvias mintis

VSAT psichologė pataria: karantino metu sutelkite dėmesį į pozityvias mintis

Nuo karantino paskelbimo prabėgus kelioms savaitėms, visuomenė pradeda adaptuotis prie naujų gyvenimo taisyklių. Darbas, apsipirkinėjimas ir net sportas neišeinat iš namų – Lietuvoje paskelbto karantino rezu...

Jonavietis M. Libas pristato naują kūrinį: ,,Manau, kad jis turėtų patikti tiems, kurie yra atviri muzikos įvairovei"

Jonavietis M. Libas pristato naują kūrinį: ,,Manau, kad jis turėtų patikti tiems, kurie yra atviri muzikos įvairovei"

Marius Libas (21 m.) - jonavietis, kurio gyvenimo kelią lydi muzika ir kūryba. Vos sulaukęs 17-kos, jis išvyko į Pietų Europą (plačiau skaitykite ...

Vienuolė Fausta, dirbanti Kauno apskrities policijoje: „Ką pasėsim, tą ir pjausim“

Vienuolė Fausta, dirbanti Kauno apskrities policijoje: „Ką pasėsim, tą ir pjausim“

Nors jau ketvirta karantino savaitė eina į pabaigą, tačiau žinome, kad turėsime mažiausiai dar bent dvi. Mintimis apie šį laikotarpį dalinasi vienintelė Lietuvos policijoje dirbanti vienuolė, sesuo Fausta Pa...

Žvalgybos instruktoriaus plunksna – aštri ir taikli

Žvalgybos instruktoriaus plunksna – aštri ir taikli

Rubrikoje „Nusimetę uniformas“ pažintis su Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų Juozo Lukšos mokymo centro vrš. Ernestu Kuckailiu, kuris tarnyboje dalinasi karinės žvalgybos subtilybėmis, o laisvalaikiu isto...