Tradicinio turnyro nugalėtojas – didmeistris iš Kauno

Tradicinio turnyro nugalėtojas – didmeistris iš Kauno
SAU 14
2018-01-14 13:52 2018

Kaip ir kiekvienais metais į Jonavą suvažiuoja šachmatų entuziastai, šios sporto šakos mėgėjai ir profesionalai iš visos Lietuvos, kad sudalyvauti šviesaus atminimo trenerio Richardo Banaičio skirtą turnyrą. Šiemet dalyviai galėjo pasidžiaugti itin didele erdve, nes varžybos vyko sporto arenoje.

Dar pernai varžybų organizatoriai, Kūno kultūros ir sporto centras, skaičiavo masiškumo rekordus, kai susirinko 215 galvočių. Šiemet lūkesčiai viršyti. A ir B turnyrus sudėjus šiemet susirungti atvyko 227 šachmatininkai.

Šešti metai, kai varžybos vykdomos dvejuose turnyruose. A turnyre (114 dalyvių) varžėsi suaugusieji bei jauniai (2000 metų gimimo ir jaunesni), o B turnyre (113 dalyvių) savo sugebėjimus demonstravo vaikai (2008 metų gimimo ir jaunesni) bei jaunučiai (2004 metų gimimo ir jaunesni).

Varžybų pradžią, paaiškindamas bei primindamas taisykles, paskelbė Kūno kultūros ir sporto centro šachmatų skyriaus treneris ir šių varžybų vyr. teisėjas Donatas Vaznonis. Šiemet dalyviai vėl žaidė šveicariška sistema (9 ratai) po 10 minučių partijoje, kiekvienam ėjimui pridedant po 5 sek. Tarptautiniam arbitrui padėjo gan aukštos klasės teisėjų brigada: FIDE teisėjas Gintas Zybartas, nacionalinės kategorijos teisėjai Radvilė Klepeckaitė bei Salvinija Gabrilavičienė ir Virginija Savickienė.

Pasibaigus varžyboms apdovanojimų ceremonijoje savo medalius ir prizus atsiėmė nemažas būrys geriausiai pasirodžiusių įvairaus amžiaus šachmatininkų. Pirmiausia vyr. teisėjas D.Vaznonis pakvietė apdovanojimus atsiimti pačius jauniausius šios sporto šakos galvočiukus. Vaikų grupėje (2008 metų gimimo ir jaunesni) tarp mergaičių trečioji vieta atiteko penkis taškus surinkusiai Rimantei Laužikaitei iš Panevėžio, aplenkusi antroje vietoje likusią ir tiek pat taškų surinkusią šiauliškę Deiną Ščipokaitę. Nugalėtoja šioje grupėje tapo 5,5 taško surinkusi Agnė Mickūnaitė (Ukmergė).

Tos pačios amžiaus grupėje tarp berniukų trečias buvo6 taškus surinkęs Jogaila Girkantas iš Šiaulių. Antrą ir trečią vietas užėmę šachmatų entuziastai surinko po 6,5 taško, tačiau jų aukštesnes vietas lėmė reitingai. Ant antrosios vietos prizininkų pakylos laiptelio lipo vilnietis Martynas Misiuk, o nugalėtoju tapo dar vienas šiauliškis, FIDE meistras Daniel Šer.

Jaunučių (2004 metų gimimo ir jaunesni) tarpe prizines vietas pasidalino dar šeši entuziastai. Mergaičių grupėje trečioji vieta atiteko Ievai Šitkauskaitei iš Vilniaus (6 tšk.), antrąją vietą užėmė kaunietė Simona Perminaitė (6,5 tšk.), o nugalėtoja tapo dar viena sostinės atstovė Monika Misiuk (7 tšk.).

 

Nepralenkiamas visame B turnyre buvo 8,5 taško surinkęs ir be pralaimėjimų žengęs Matas Povilaitis iš Šiaulių. Visu tašku nuo nugalėtojo atsiliko ir antrąją vietą iškovojo vilnietis Aleksandras Učkūronis, o trečioji vieta atiteko 7 taškus surinkusiam Klaipėdos atstovui Michail Kazhakin.

Gan dosniai prizus dalinosi ir A turnyro dalyviai. Įdomi situacija susiklostė šiame turnyre tarp rungtyniavusių merginų ir moterų. Būtent šiame turnyre vienose iš paskutiniųjų vietų buvo jonavietė Bronislava Narakaitė, bet pasirodo jai užteko tų dviejų taškų, kad moterų grupėje užimtų trečiąją vietą. Šių metų turnyre nieko keisto nebuvo, kad ant prizininkų pakylos liptų daugybę atstovų iš Šiaulių. Taip ir moterų grupėje penkis taškus surinko ir antrąją vietą iškovojo Gabrielė Fokaitė. Visgi, sau lygių neturėjo 6 taškus į savo kraitį įsirašiusi tarptautinė meistrė iš Vilniaus Salomėja Zaksaitė, kuri ir pernai buvo nepralenkiama.

Tuo tarpu merginų grupėje (2000 metų gimimo ir jaunesnės) po keturis taškus surinko dvi šachmatininkės, tačiau panevėžietė Darija Staškevičiūtė liko trečia, o vilnietė Evelina Ravluševič iškovojo antrąją poziciją. Nors iki lyderių bendroje įskaitoje buvo tolokai, bet šios grupės pajėgiausia tapo šešis taškus surinkusi Guoda Perminaitė iš Kauno (5 tšk.).

Geriausiu šachmatininku tarp vaikinų tapo Šiaulių miesto atstovas Lukas Stauskas (7,5 taško), gerokai už nugaros palikęs antroje vietoje likusį tarptautinį meistrą iš Marijampolės Paulių Pultinevičių (6 tšk). Trečiosios vietos apdovanojimas atiteko kauniečiui Karoliui Jukštai (6 tšk.). Būtent L. Stauskas turnyro bendrojoje įskaitoje iškovojo aukštą antrąją vietą.

Suaugusiųjų vyrų tarpe dominavo šachmatų titulus turintys žaidėjai. Nugalėtoju aiškia persvara su septyneriomis pergalėmis ir dvejomis lygiosiomis tapo didmeistris Šarūnas Šulskis iš Kauno (8 tšk.), kuris pustaškiu aplenkė dar vieną laikinosios sostinės atstovą, tarptautinį meistrą Tomą Laurušą. Trečioji vieta atiteko didmeistriui iš Vilniaus Vidmantui Mališauskui (7 tšk.).

Nebuvo pamiršti ir puikiai save realizavę senjorai, kurie nė neketino lengvai atiduoti taškų jaunesniems varžovams. Tarp senjorų užfiksuotas įdomus faktas, kad prizines vietas užėmė žaidėjai, kurių pavardės atspindi miestų pavadinimus (Plungė ir Kaunas). Nenuilstantis ir visuose turnyruose dalyvavęs Gintautas Plungė iš Šiaulių bendroje įskaitoje pateko į penktąjį dešimtuką, o tarp senjorų buvo trečias (5 tšk.). Šioje grupėje antrąją vietą užėmė tarptautinis meistras kaunietis Kęstutis Kaunas (6 tšk.). Pajėgiausiu senjoru tapo uostamiesčio atstovas Vytautas Vaitonis (6 tšk.).

Kaip varžybų šeimininkai, prizais buvo išskirti ir jonaviečiai. Tarp ne itin gausaus jonaviečių būrelio, aukščiausia vieta atiteko bendroje įskaitoje tik septintajame dešimtuke buvusiam Juozui Kazlauskui (4,5 tšk). Ant antrosios vietos pakylos laiptelio lipo 4 taškus surinkęs Valentinas Krugliakovas, o trečias buvo 3,5 taško sukaupęs Andrius Kupčiūnas.

Po įvairių grupių  prizininkų apdovanojimų, geriausiems žaidėjams buvo įteikti piniginiai prizai. Be jau minėtų Š. Šulskio, L. Stausko, T. Laurušo, V. Mališausko, apdovanoti vilniečiai Dmitrijus Chocenka, Marius Bieliauskas, tarptautinis meistras Vaidas Sakalauskas bei Sigitas Kalvaitis iš Plungės.

Tradiciškai paminėti ir dovanėlių nusipelnė jauniausi du penkiamečiai pradedantys krimsti šios sporto šakos paslapčių. Tai panevėžietis Ignas Jasas bei Šarūnas Norkeliūnas iš Marijampolės.

Po varžybų visus sveikino R. Banaičio duktė Daiva Dackevičienė su sūnumi Karoliu, Kūno kultūros ir sporto centro direktorė Regina Stupurienė bei šios įstaigos sporto metodininkas Benas Čekanavičius.

Nuotraukų galerija

Video

Tradicinio turnyro nugalėtojas – didmeistris iš Kauno

Panašūs straipsniai

Paaiškėjo Lietuvos tinklinio čempionatų finalų dalyviai

Paaiškėjo Lietuvos tinklinio čempionatų finalų dalyviai

Savaitgalį TOP SPORT Lietuvos vyrų ir moterų tinklinio čempionatuose paaiškėjo finalo dalyviai. Vyrų pirmenybėse dėl aukso kausis Klaipėdos "Amber Queen" ir Kelmės "Etovio" ekipos, o moterų - Kauno "Kauno-VDU" i...

Telšiuose pratęsta sėkminga serija

Telšiuose pratęsta sėkminga serija

„Nežinau, koks I lygos nepraleistų įvarčių serijos rekordas, bet su komanda mėginsime šią seriją pratęsti kaip įmanoma ilgiau“, – šią savaitę kalbėjo „Jonavos“ vartininkas Matas Daškus. Kol ...

Dar kartą nugalėti ,,Žalgirio" dublerių nepavyko

Dar kartą nugalėti ,,Žalgirio" dublerių nepavyko

Pirmadienį vykusios LFF I lygos 24 turo rungtynės „Jonavos“ komandai susiklostė nesėkmingai. Vilniuje rezultatu 2:3 buvo pralaimėta „Žalgirio B“ komandai. Žalgiriečiai pasiekė revanšą už nesėkmę pirmo rato m...

Tarptautiniame berniukų futbolo turnyre tradiciškai pagerbtas nusipelnęs Lietuvos treneris J. Labutis

Tarptautiniame berniukų futbolo turnyre tradiciškai pagerbtas nusipelnęs Lietuvos treneris J. Labutis

Nuo ankstaus ryto miesto centriniame stadione jaunieji futbolininkai varžėsi dėl nusipelniusio trenerio, docento, Jonavos „Statybos“ vyr. trenerio Justo Labučio taurės. Šiose varžybose be dviejų Jonavos ekipų, k...

Lietuvos diskgolfo čempionu tapo paryžietis Linas Strelkauskas

Lietuvos diskgolfo čempionu tapo paryžietis Linas Strelkauskas

Praėjusį savaitgalį, rugpjūčio 17-18 dienomis, Zarasų rajone, seniausiame Lietuvoje Nedožinkosdiskgolfo parke, įvyko XI-asis Lietuvos diskgolfo čempionatas su Prod...

Lietuvos diskgolfo taurė papildė įspūdingą daugkartinio čempiono kolekciją

Lietuvos diskgolfo taurė papildė įspūdingą daugkartinio čempiono kolekciją

Valstybės dieną liepos šeštąją Barborlaukyje, Jonavos rajone, įvyko ketvirtasis – finalinis – Lietuvos diskgolfo taurės su Kastaplast 2019 varžybų etapas. Lietuvoje diskgolfas yra labai „jaunas“ sportas, taurės ...

S. Skorupskas - apie vartininkų emocijas ir iššūkius

S. Skorupskas - apie vartininkų emocijas ir iššūkius

Saulių Skorupską galima laikyti Jonavos futbolo legenda. 52–ejų vartininkas gimtojo miesto komandai atstovavo beveik du dešimtmečius bei sėkmingu žaidimu ilgam įsiminė vietos futbolo gerbėjams. ...

Įnirtingai kovojusi ,,Jonava" nusileido lygos lyderiams

Įnirtingai kovojusi ,,Jonava" nusileido lygos lyderiams

Jonavos komandai niekaip nepavyksta sugrįžti į pergalių kelią – šeštadienį mūsiškiai LFF I lygos rungtynėse namie 1:2 pripažino Telšių „Džiugo“ ekipos pranašumą. Jei prieš tai pralaimėtose rungt...

Pasaulio komandų diskgolfo čempionate - Lietuvos kova dėl 11-tos vietos

Pasaulio komandų diskgolfo čempionate - Lietuvos kova dėl 11-tos vietos

Priešpaskutinę Estijoje vykstančio Pasaulio Komandų Diskgolfo Čempionato dieną,vakar,  vyko atkaklios kovos. Baigėsi antro rato grupių etapas ir iš karto prasidėjo atkrintamosios varžybos. Lietuva žaidė tik ...

Nyderlandų futbolo žvaigždės apsilankė Rukloje ir Jonavoje

Nyderlandų futbolo žvaigždės apsilankė Rukloje ir Jonavoje

Nyderlandų futbolo legenda Aronas Winteris Rukloje sėdo į karinį visureigį, iš jo žengė ant žaliosios vejos Jonavoje. Nyderlandų ambasados Lietuvoje iniciatyva kartu su NATO priešakinių pajėgų batalionu ...

Bukonių mokyklos futbolininkai – „Golas“ U-17 Kauno apskrities finalo prizininkai

Bukonių mokyklos futbolininkai – „Golas“ U-17 Kauno apskrities finalo prizininkai

Bukonių mokyklos – daugiafunkcio centro mergaičių ir berniukų komanda dalyvavo Kauno apskrities „Golas“ 2019 U-17 amžiaus grupės finalinėse futbolo varžybose. Teisę dalyvauti finalinėse Kauno apskrities ...

„Žalgirio B“ treneris: „Jonavoje mūsų laukia rimta patirtis“

„Žalgirio B“ treneris: „Jonavoje mūsų laukia rimta patirtis“

Šiandien, gegužės 20-ąją, „Jonavos“ futbolininkai vėl rungtyniaus savų sirgalių akivaizdoje ir LFF I lygos pirmenybių 9 turo rungtynėse namie priims Vilniaus „Žalgirio B“ komandą. Po dviejų pergalių Kret...

Vieno mažo miesto didelė komanda

Vieno mažo miesto didelė komanda

Birželio 16 dieną Ukrainos sostinėje Kijeve pasibaigė Europos mėgėjų krepšinio lygos (EABL) finalinis etapas, kuriame JKML rinktinė pasirodė puikiai ir finišavo antroje vietoje. Jūsų dėmesiui – JKML tarybos ...

Savaitgalį Palangą nuspalvins Lietuvos tinklinio čempionato finalai - jonavietės rungsis dėl trečios vietos

Savaitgalį Palangą nuspalvins Lietuvos tinklinio čempionato finalai - jonavietės rungsis dėl trečios vietos

Jau šį savaitgalį Palangos sporto centro arenoje paaiškės stipriausios TOP SPORT Lietuvos tinklinio čempionatų komandos. Po keturias stipriausias Lietuvos vyrų ir moterų komandas dvi dienas dovanos šventę pajūri...

E. Utyra: ,,Laimėti galima tik su motyvuotais žaidėjais"

E. Utyra: ,,Laimėti galima tik su motyvuotais žaidėjais"

LFF I lygos sezono pusiaukelę „Jonavos“ komanda pasitiko būdama 4 vietoje. Per 16 rungtynių Jonavos futbolininkai surinko 30 taškų ir tik 3 taškais atsilieka nuo trečioje pozicijoje esančio Kėdainių „Nev...

Klubo „Vėtra“ šokėjų pasiekimai „Kauno taurė-2019“

Klubo „Vėtra“ šokėjų pasiekimai „Kauno taurė-2019“

Dar vienas džiugus savaitgalis lydėjo „Vėtros“ šokėjus. Sportinių šokių konkurso „Kauno taurė- 2019“ rezultatai pranoko save. Jonas Stankevičius- Emilija Jonaitytė E2 grupėje, aplenkę 24 stipriausias var...