Tradicinio turnyro nugalėtojas – didmeistris iš Kauno

Tradicinio turnyro nugalėtojas – didmeistris iš Kauno
SAU 14
2018-01-14 13:52 2018

Kaip ir kiekvienais metais į Jonavą suvažiuoja šachmatų entuziastai, šios sporto šakos mėgėjai ir profesionalai iš visos Lietuvos, kad sudalyvauti šviesaus atminimo trenerio Richardo Banaičio skirtą turnyrą. Šiemet dalyviai galėjo pasidžiaugti itin didele erdve, nes varžybos vyko sporto arenoje.

Dar pernai varžybų organizatoriai, Kūno kultūros ir sporto centras, skaičiavo masiškumo rekordus, kai susirinko 215 galvočių. Šiemet lūkesčiai viršyti. A ir B turnyrus sudėjus šiemet susirungti atvyko 227 šachmatininkai.

Šešti metai, kai varžybos vykdomos dvejuose turnyruose. A turnyre (114 dalyvių) varžėsi suaugusieji bei jauniai (2000 metų gimimo ir jaunesni), o B turnyre (113 dalyvių) savo sugebėjimus demonstravo vaikai (2008 metų gimimo ir jaunesni) bei jaunučiai (2004 metų gimimo ir jaunesni).

Varžybų pradžią, paaiškindamas bei primindamas taisykles, paskelbė Kūno kultūros ir sporto centro šachmatų skyriaus treneris ir šių varžybų vyr. teisėjas Donatas Vaznonis. Šiemet dalyviai vėl žaidė šveicariška sistema (9 ratai) po 10 minučių partijoje, kiekvienam ėjimui pridedant po 5 sek. Tarptautiniam arbitrui padėjo gan aukštos klasės teisėjų brigada: FIDE teisėjas Gintas Zybartas, nacionalinės kategorijos teisėjai Radvilė Klepeckaitė bei Salvinija Gabrilavičienė ir Virginija Savickienė.

Pasibaigus varžyboms apdovanojimų ceremonijoje savo medalius ir prizus atsiėmė nemažas būrys geriausiai pasirodžiusių įvairaus amžiaus šachmatininkų. Pirmiausia vyr. teisėjas D.Vaznonis pakvietė apdovanojimus atsiimti pačius jauniausius šios sporto šakos galvočiukus. Vaikų grupėje (2008 metų gimimo ir jaunesni) tarp mergaičių trečioji vieta atiteko penkis taškus surinkusiai Rimantei Laužikaitei iš Panevėžio, aplenkusi antroje vietoje likusią ir tiek pat taškų surinkusią šiauliškę Deiną Ščipokaitę. Nugalėtoja šioje grupėje tapo 5,5 taško surinkusi Agnė Mickūnaitė (Ukmergė).

Tos pačios amžiaus grupėje tarp berniukų trečias buvo6 taškus surinkęs Jogaila Girkantas iš Šiaulių. Antrą ir trečią vietas užėmę šachmatų entuziastai surinko po 6,5 taško, tačiau jų aukštesnes vietas lėmė reitingai. Ant antrosios vietos prizininkų pakylos laiptelio lipo vilnietis Martynas Misiuk, o nugalėtoju tapo dar vienas šiauliškis, FIDE meistras Daniel Šer.

Jaunučių (2004 metų gimimo ir jaunesni) tarpe prizines vietas pasidalino dar šeši entuziastai. Mergaičių grupėje trečioji vieta atiteko Ievai Šitkauskaitei iš Vilniaus (6 tšk.), antrąją vietą užėmė kaunietė Simona Perminaitė (6,5 tšk.), o nugalėtoja tapo dar viena sostinės atstovė Monika Misiuk (7 tšk.).

 

Nepralenkiamas visame B turnyre buvo 8,5 taško surinkęs ir be pralaimėjimų žengęs Matas Povilaitis iš Šiaulių. Visu tašku nuo nugalėtojo atsiliko ir antrąją vietą iškovojo vilnietis Aleksandras Učkūronis, o trečioji vieta atiteko 7 taškus surinkusiam Klaipėdos atstovui Michail Kazhakin.

Gan dosniai prizus dalinosi ir A turnyro dalyviai. Įdomi situacija susiklostė šiame turnyre tarp rungtyniavusių merginų ir moterų. Būtent šiame turnyre vienose iš paskutiniųjų vietų buvo jonavietė Bronislava Narakaitė, bet pasirodo jai užteko tų dviejų taškų, kad moterų grupėje užimtų trečiąją vietą. Šių metų turnyre nieko keisto nebuvo, kad ant prizininkų pakylos liptų daugybę atstovų iš Šiaulių. Taip ir moterų grupėje penkis taškus surinko ir antrąją vietą iškovojo Gabrielė Fokaitė. Visgi, sau lygių neturėjo 6 taškus į savo kraitį įsirašiusi tarptautinė meistrė iš Vilniaus Salomėja Zaksaitė, kuri ir pernai buvo nepralenkiama.

Tuo tarpu merginų grupėje (2000 metų gimimo ir jaunesnės) po keturis taškus surinko dvi šachmatininkės, tačiau panevėžietė Darija Staškevičiūtė liko trečia, o vilnietė Evelina Ravluševič iškovojo antrąją poziciją. Nors iki lyderių bendroje įskaitoje buvo tolokai, bet šios grupės pajėgiausia tapo šešis taškus surinkusi Guoda Perminaitė iš Kauno (5 tšk.).

Geriausiu šachmatininku tarp vaikinų tapo Šiaulių miesto atstovas Lukas Stauskas (7,5 taško), gerokai už nugaros palikęs antroje vietoje likusį tarptautinį meistrą iš Marijampolės Paulių Pultinevičių (6 tšk). Trečiosios vietos apdovanojimas atiteko kauniečiui Karoliui Jukštai (6 tšk.). Būtent L. Stauskas turnyro bendrojoje įskaitoje iškovojo aukštą antrąją vietą.

Suaugusiųjų vyrų tarpe dominavo šachmatų titulus turintys žaidėjai. Nugalėtoju aiškia persvara su septyneriomis pergalėmis ir dvejomis lygiosiomis tapo didmeistris Šarūnas Šulskis iš Kauno (8 tšk.), kuris pustaškiu aplenkė dar vieną laikinosios sostinės atstovą, tarptautinį meistrą Tomą Laurušą. Trečioji vieta atiteko didmeistriui iš Vilniaus Vidmantui Mališauskui (7 tšk.).

Nebuvo pamiršti ir puikiai save realizavę senjorai, kurie nė neketino lengvai atiduoti taškų jaunesniems varžovams. Tarp senjorų užfiksuotas įdomus faktas, kad prizines vietas užėmė žaidėjai, kurių pavardės atspindi miestų pavadinimus (Plungė ir Kaunas). Nenuilstantis ir visuose turnyruose dalyvavęs Gintautas Plungė iš Šiaulių bendroje įskaitoje pateko į penktąjį dešimtuką, o tarp senjorų buvo trečias (5 tšk.). Šioje grupėje antrąją vietą užėmė tarptautinis meistras kaunietis Kęstutis Kaunas (6 tšk.). Pajėgiausiu senjoru tapo uostamiesčio atstovas Vytautas Vaitonis (6 tšk.).

Kaip varžybų šeimininkai, prizais buvo išskirti ir jonaviečiai. Tarp ne itin gausaus jonaviečių būrelio, aukščiausia vieta atiteko bendroje įskaitoje tik septintajame dešimtuke buvusiam Juozui Kazlauskui (4,5 tšk). Ant antrosios vietos pakylos laiptelio lipo 4 taškus surinkęs Valentinas Krugliakovas, o trečias buvo 3,5 taško sukaupęs Andrius Kupčiūnas.

Po įvairių grupių  prizininkų apdovanojimų, geriausiems žaidėjams buvo įteikti piniginiai prizai. Be jau minėtų Š. Šulskio, L. Stausko, T. Laurušo, V. Mališausko, apdovanoti vilniečiai Dmitrijus Chocenka, Marius Bieliauskas, tarptautinis meistras Vaidas Sakalauskas bei Sigitas Kalvaitis iš Plungės.

Tradiciškai paminėti ir dovanėlių nusipelnė jauniausi du penkiamečiai pradedantys krimsti šios sporto šakos paslapčių. Tai panevėžietis Ignas Jasas bei Šarūnas Norkeliūnas iš Marijampolės.

Po varžybų visus sveikino R. Banaičio duktė Daiva Dackevičienė su sūnumi Karoliu, Kūno kultūros ir sporto centro direktorė Regina Stupurienė bei šios įstaigos sporto metodininkas Benas Čekanavičius.

Nuotraukų galerija

Video

Tradicinio turnyro nugalėtojas – didmeistris iš Kauno

Panašūs straipsniai

Kalėdinis – draugiškas krepšinio turnyras „Pažinkime vieni kitus“

Kalėdinis – draugiškas krepšinio turnyras „Pažinkime vieni kitus“

Jonavoje siekiama kuo aktyviau įveiklinti tarpinstitucinį bendradarbiavimą bei tarpusavio bendrystę. Taip pat, atkreipti dėmesį, jog visi, dirbdami kartu, galime pasiekti daugiau. Kad šią žinią paskleisti kuo pl...

Jonavos tinklinio 20-metis pažymėtas gražia pergale Baltijos lygoje

Jonavos tinklinio 20-metis pažymėtas gražia pergale Baltijos lygoje

Šį savaitgalį Jonavoje vyko tinklinio šventė. Čia buvo paminėtas Jonavos tinklinio sporto klubo "Aušrinė" 20-metis. Simboliška, kad daugybę titulų ir medalių iškovojusios Jonavos komandos jubiliejus buvo pažymėt...

„Ežerūną“ palaužusi „Sintek-Jonava“ sustiprino viltis žaisti NKL atkrintamosiose

„Ežerūną“ palaužusi „Sintek-Jonava“ sustiprino viltis žaisti NKL atkrintamosiose

Svarbią pergalę kovoje dėl vietos Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) atkrintamosiose iškovojo Jonavos „Sintek-Jonava“ (16-21) klubas namuose 89:85 (17:19, 21:15, 25:27, 26:24) įveikęs tiesioginį konkurent...

Tinklinio turnyras Žeimiuose

Tinklinio turnyras Žeimiuose

Žeimių mokyklos-daugiafunkcio centro sporto salėje  vyko  tinklinio turnyras. Jame  dalyvavo keturios  komandos sudarytos iš moksleivių, jų tėvų ir bendruomenės atstovų. Turnyro dalyviai atvyko ne tik iš Žeimių,...

Telšiuose pratęsta sėkminga serija

Telšiuose pratęsta sėkminga serija

„Nežinau, koks I lygos nepraleistų įvarčių serijos rekordas, bet su komanda mėginsime šią seriją pratęsti kaip įmanoma ilgiau“, – šią savaitę kalbėjo „Jonavos“ vartininkas Matas Daškus. Kol ...

Ketvirtojo kėlinio „Sintek-Jonavos“ puolimo uraganas sutramdė „Žalgirio-2” pasipriešinimą

Ketvirtojo kėlinio „Sintek-Jonavos“ puolimo uraganas sutramdė „Žalgirio-2” pasipriešinimą

Šiuo metu vieną ilgiausių Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) pergalių serijų tęsiantys Jonavos „Sintek-Jonava“ (15-21) krepšininkai šeštadienio vakarą Jonavos arenoje 91:79 (24:24, 21:1...

Baltijos moterų tinklinio lygoje - Kauno ir Alytaus komandų pergalės

Baltijos moterų tinklinio lygoje - Kauno ir Alytaus komandų pergalės

Savaitgalį tęsėsi kovos Baltijos ir Lietuvos moterų tinklinio pirmenybėse. Baltijos čempionate po dvi pergales iškovojo praėjusio sezono prizininkės Kauno "Kauno-VDU" ir Alytaus "Prekybos-Paramos" komandos. ...

Kariuomenės savigynos turnyro čempionais tapo būsimieji karininkai

Kariuomenės savigynos turnyro čempionais tapo būsimieji karininkai

„Karinė kovinė savigyna – būtina Lietuvos kariuomenės kario karinio ir fizinio rengimo dalis", – gruodžio 6 dieną atvykęs stebėti karinės kovinės savigynos turnyro Jonavoje pabrėžė Lietuvos kariuomenės vadas gen...

Paaiškėjo Lietuvos tinklinio čempionatų finalų dalyviai

Paaiškėjo Lietuvos tinklinio čempionatų finalų dalyviai

Savaitgalį TOP SPORT Lietuvos vyrų ir moterų tinklinio čempionatuose paaiškėjo finalo dalyviai. Vyrų pirmenybėse dėl aukso kausis Klaipėdos "Amber Queen" ir Kelmės "Etovio" ekipos, o moterų - Kauno "Kauno-VDU" i...

Prie „Sintek-Jonavos“ ekipos prisijungė profesionalo karjerą Graikijoje pradėjęs J. Furmanavičius

Prie „Sintek-Jonavos“ ekipos prisijungė profesionalo karjerą Graikijoje pradėjęs J. Furmanavičius

Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) turnyro lentelėje pozicijas gerinantis Jonavos „Sintek-Jonava“ (12-21) klubas pasirašė sutartį su sezoną antroje Graikijos krepšinio lygoje pradėjusiu puolėju Justu Furmanaviči...

Lietuvos tinklinio čempionatuose - lyderių pergalės

Lietuvos tinklinio čempionatuose - lyderių pergalės

Įsibėgėja TOP SPORT Lietuvos moterų tinklinio čempionatas. Savaitgalį vykusiuose susitikimuose dvi pergales iškovojo Alytaus "Prekyba-Parama", po vieną - Jonavos "Aušrinė-KKSC" ir Vilniaus universitetas. ...

„Sintek-Jonava“ pirmą kartą sezone dvejomis pergalėmis vainikavo NKL rungtynių savaitgalį

„Sintek-Jonava“ pirmą kartą sezone dvejomis pergalėmis vainikavo NKL rungtynių savaitgalį

Svarbią pergalę kovoje dėl aukštesnių pozicijų Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) čempionate iškovojo Jonavos „Sintek-Jonava“ (12-21) ekipa išvykoe 78:67 (18:18, 28:19, 14:20, 18:10) įveikusi „Tauragės“ (12-21) ...

Lietuvos kariuomenės atkūrimui paminėti – karinės kovinės savigynos turnyras Jonavoje

Lietuvos kariuomenės atkūrimui paminėti – karinės kovinės savigynos turnyras Jonavoje

Gruodžio 6 d. Jonavos sporto arenoje vyks Lietuvos kariuomenės karinės kovinės savigynos turnyras, skirtas paminėti Lietuvos kariuomenės atkūrimo 100-ąsias metines.  Mechanizuotosios pėstininkių brigados „Geleži...

„Sintek-Jonava“ krepšininkai nusileido „Tsmoki-2“ ekipai pirmajame draugiškame mače

„Sintek-Jonava“ krepšininkai nusileido „Tsmoki-2“ ekipai pirmajame draugiškame mače

Jonavos „Sintek-Jonava“ krepšininkai pralaimėjo pirmąsias draugiško Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) ir Baltarusijos organizuojamo krepšinio turnyro rungtynes. Jonaviečiai namuose 68:79 (17:15...

Bus pagerbti geriausi Jonavos metų sportininkai

Bus pagerbti geriausi Jonavos metų sportininkai

Jonavos kūno kultūros ir sporto centras skelbia pretendentus į geriausio praėjusių metų Jonavos sportininko ir sportininkės titulus. Sportininkų pavardės paskelbtos Jonavos sporto apdovanojimų išvakarėse. ...

Lietuvos moterų tinklinio čempionate - trys lyderės

Lietuvos moterų tinklinio čempionate - trys lyderės

Savaitgalį tęsėsi įdomios kovos "TopSport" Lietuvos moterų tinklinio čempionate. Dvi pergales šį savaitgalį iškovojo vicečempionė Alytaus "Prekybos-Paramos" ekipa, kuriai dėl sunkios traumos šį sezoną jau veikia...