Tradicinio turnyro nugalėtojas – didmeistris iš Kauno

Tradicinio turnyro nugalėtojas – didmeistris iš Kauno
SAU 14
2018-01-14 13:52 2018

Kaip ir kiekvienais metais į Jonavą suvažiuoja šachmatų entuziastai, šios sporto šakos mėgėjai ir profesionalai iš visos Lietuvos, kad sudalyvauti šviesaus atminimo trenerio Richardo Banaičio skirtą turnyrą. Šiemet dalyviai galėjo pasidžiaugti itin didele erdve, nes varžybos vyko sporto arenoje.

Dar pernai varžybų organizatoriai, Kūno kultūros ir sporto centras, skaičiavo masiškumo rekordus, kai susirinko 215 galvočių. Šiemet lūkesčiai viršyti. A ir B turnyrus sudėjus šiemet susirungti atvyko 227 šachmatininkai.

Šešti metai, kai varžybos vykdomos dvejuose turnyruose. A turnyre (114 dalyvių) varžėsi suaugusieji bei jauniai (2000 metų gimimo ir jaunesni), o B turnyre (113 dalyvių) savo sugebėjimus demonstravo vaikai (2008 metų gimimo ir jaunesni) bei jaunučiai (2004 metų gimimo ir jaunesni).

Varžybų pradžią, paaiškindamas bei primindamas taisykles, paskelbė Kūno kultūros ir sporto centro šachmatų skyriaus treneris ir šių varžybų vyr. teisėjas Donatas Vaznonis. Šiemet dalyviai vėl žaidė šveicariška sistema (9 ratai) po 10 minučių partijoje, kiekvienam ėjimui pridedant po 5 sek. Tarptautiniam arbitrui padėjo gan aukštos klasės teisėjų brigada: FIDE teisėjas Gintas Zybartas, nacionalinės kategorijos teisėjai Radvilė Klepeckaitė bei Salvinija Gabrilavičienė ir Virginija Savickienė.

Pasibaigus varžyboms apdovanojimų ceremonijoje savo medalius ir prizus atsiėmė nemažas būrys geriausiai pasirodžiusių įvairaus amžiaus šachmatininkų. Pirmiausia vyr. teisėjas D.Vaznonis pakvietė apdovanojimus atsiimti pačius jauniausius šios sporto šakos galvočiukus. Vaikų grupėje (2008 metų gimimo ir jaunesni) tarp mergaičių trečioji vieta atiteko penkis taškus surinkusiai Rimantei Laužikaitei iš Panevėžio, aplenkusi antroje vietoje likusią ir tiek pat taškų surinkusią šiauliškę Deiną Ščipokaitę. Nugalėtoja šioje grupėje tapo 5,5 taško surinkusi Agnė Mickūnaitė (Ukmergė).

Tos pačios amžiaus grupėje tarp berniukų trečias buvo6 taškus surinkęs Jogaila Girkantas iš Šiaulių. Antrą ir trečią vietas užėmę šachmatų entuziastai surinko po 6,5 taško, tačiau jų aukštesnes vietas lėmė reitingai. Ant antrosios vietos prizininkų pakylos laiptelio lipo vilnietis Martynas Misiuk, o nugalėtoju tapo dar vienas šiauliškis, FIDE meistras Daniel Šer.

Jaunučių (2004 metų gimimo ir jaunesni) tarpe prizines vietas pasidalino dar šeši entuziastai. Mergaičių grupėje trečioji vieta atiteko Ievai Šitkauskaitei iš Vilniaus (6 tšk.), antrąją vietą užėmė kaunietė Simona Perminaitė (6,5 tšk.), o nugalėtoja tapo dar viena sostinės atstovė Monika Misiuk (7 tšk.).

 

Nepralenkiamas visame B turnyre buvo 8,5 taško surinkęs ir be pralaimėjimų žengęs Matas Povilaitis iš Šiaulių. Visu tašku nuo nugalėtojo atsiliko ir antrąją vietą iškovojo vilnietis Aleksandras Učkūronis, o trečioji vieta atiteko 7 taškus surinkusiam Klaipėdos atstovui Michail Kazhakin.

Gan dosniai prizus dalinosi ir A turnyro dalyviai. Įdomi situacija susiklostė šiame turnyre tarp rungtyniavusių merginų ir moterų. Būtent šiame turnyre vienose iš paskutiniųjų vietų buvo jonavietė Bronislava Narakaitė, bet pasirodo jai užteko tų dviejų taškų, kad moterų grupėje užimtų trečiąją vietą. Šių metų turnyre nieko keisto nebuvo, kad ant prizininkų pakylos liptų daugybę atstovų iš Šiaulių. Taip ir moterų grupėje penkis taškus surinko ir antrąją vietą iškovojo Gabrielė Fokaitė. Visgi, sau lygių neturėjo 6 taškus į savo kraitį įsirašiusi tarptautinė meistrė iš Vilniaus Salomėja Zaksaitė, kuri ir pernai buvo nepralenkiama.

Tuo tarpu merginų grupėje (2000 metų gimimo ir jaunesnės) po keturis taškus surinko dvi šachmatininkės, tačiau panevėžietė Darija Staškevičiūtė liko trečia, o vilnietė Evelina Ravluševič iškovojo antrąją poziciją. Nors iki lyderių bendroje įskaitoje buvo tolokai, bet šios grupės pajėgiausia tapo šešis taškus surinkusi Guoda Perminaitė iš Kauno (5 tšk.).

Geriausiu šachmatininku tarp vaikinų tapo Šiaulių miesto atstovas Lukas Stauskas (7,5 taško), gerokai už nugaros palikęs antroje vietoje likusį tarptautinį meistrą iš Marijampolės Paulių Pultinevičių (6 tšk). Trečiosios vietos apdovanojimas atiteko kauniečiui Karoliui Jukštai (6 tšk.). Būtent L. Stauskas turnyro bendrojoje įskaitoje iškovojo aukštą antrąją vietą.

Suaugusiųjų vyrų tarpe dominavo šachmatų titulus turintys žaidėjai. Nugalėtoju aiškia persvara su septyneriomis pergalėmis ir dvejomis lygiosiomis tapo didmeistris Šarūnas Šulskis iš Kauno (8 tšk.), kuris pustaškiu aplenkė dar vieną laikinosios sostinės atstovą, tarptautinį meistrą Tomą Laurušą. Trečioji vieta atiteko didmeistriui iš Vilniaus Vidmantui Mališauskui (7 tšk.).

Nebuvo pamiršti ir puikiai save realizavę senjorai, kurie nė neketino lengvai atiduoti taškų jaunesniems varžovams. Tarp senjorų užfiksuotas įdomus faktas, kad prizines vietas užėmė žaidėjai, kurių pavardės atspindi miestų pavadinimus (Plungė ir Kaunas). Nenuilstantis ir visuose turnyruose dalyvavęs Gintautas Plungė iš Šiaulių bendroje įskaitoje pateko į penktąjį dešimtuką, o tarp senjorų buvo trečias (5 tšk.). Šioje grupėje antrąją vietą užėmė tarptautinis meistras kaunietis Kęstutis Kaunas (6 tšk.). Pajėgiausiu senjoru tapo uostamiesčio atstovas Vytautas Vaitonis (6 tšk.).

Kaip varžybų šeimininkai, prizais buvo išskirti ir jonaviečiai. Tarp ne itin gausaus jonaviečių būrelio, aukščiausia vieta atiteko bendroje įskaitoje tik septintajame dešimtuke buvusiam Juozui Kazlauskui (4,5 tšk). Ant antrosios vietos pakylos laiptelio lipo 4 taškus surinkęs Valentinas Krugliakovas, o trečias buvo 3,5 taško sukaupęs Andrius Kupčiūnas.

Po įvairių grupių  prizininkų apdovanojimų, geriausiems žaidėjams buvo įteikti piniginiai prizai. Be jau minėtų Š. Šulskio, L. Stausko, T. Laurušo, V. Mališausko, apdovanoti vilniečiai Dmitrijus Chocenka, Marius Bieliauskas, tarptautinis meistras Vaidas Sakalauskas bei Sigitas Kalvaitis iš Plungės.

Tradiciškai paminėti ir dovanėlių nusipelnė jauniausi du penkiamečiai pradedantys krimsti šios sporto šakos paslapčių. Tai panevėžietis Ignas Jasas bei Šarūnas Norkeliūnas iš Marijampolės.

Po varžybų visus sveikino R. Banaičio duktė Daiva Dackevičienė su sūnumi Karoliu, Kūno kultūros ir sporto centro direktorė Regina Stupurienė bei šios įstaigos sporto metodininkas Benas Čekanavičius.

Nuotraukų galerija

Video

Tradicinio turnyro nugalėtojas – didmeistris iš Kauno

Panašūs straipsniai

Laimėjo po baudinių serijos: „Vikingai“ atkrentamąsias pradėjo sudėtinga pergale

Laimėjo po baudinių serijos: „Vikingai“ atkrentamąsias pradėjo sudėtinga pergale

2019-2020 metų Lietuvos futsal A lygoje prasidėjo lemiamų kovų metas. Aštuonios geriausios lygos komandos pradėjo atkrentamųjų maratoną, po kurių, pagal naująją vykdymo sistemą, išsiaiškins nugalėtoją bei pr...

Pergalingas jaunųjų Jonavos krepšininkų startas Lietuvos 3x3 krepšinio čempionate

Pergalingas jaunųjų Jonavos krepšininkų startas Lietuvos 3x3 krepšinio čempionate

Birželio 13-14 dienomis Panevėžyje prasidėjo Lietuvos 3x3 krepšinio čempionatas. Pirmajame šio čempionato etape birželio 13 dieną Panevėžyje varžėsi U18, U16, Mėgėjų ir Elito grupių krepšininkai, o birželio ...

Tarptautiniame diskgolfo turnyre Vilniuje – prizinės vietos jonaviečiams

Tarptautiniame diskgolfo turnyre Vilniuje – prizinės vietos jonaviečiams

Sušvelninus karantino apribojimus sporto renginiams Lietuvoje įsibėgėjo diskgolfo sezonas. Jau trečią savaitgalį iš eilės vyko tarptautinės diskgolfo asociacijos PDGA sankcionuotos varžybos. Po dviejų varžyb...

Tarpmokyklinis krepšinio turnyras, skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo dienai paminėti

Tarpmokyklinis krepšinio turnyras, skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo dienai paminėti

Artėjant Vasario 16-ajai, Bukonių mokykloje – daugiafunkciame centre (MDC) vyko tradicinis tarpmokyklinis krepšinio 3x3 turnyras, skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo dienai paminėti. Varžybose ...

Kviečiame dalyvauti LIDL-MKL e-sporto NBA 2K20 krepšinio turnyre

Kviečiame dalyvauti LIDL-MKL e-sporto NBA 2K20 krepšinio turnyre

Kol dėl visuotinio karantino visos krepšinio batalijos aikštelėse tarp krepšinio mokyklų sustabdytos, Lietuvos moksleivių krepšinio lyga kviečia jaunuosius krepšininkus persikelti į kibernetinę erdvę ir prat...

Padėtas taškas pirmajame senjorų FUTSAL pirmenybių sezone

Padėtas taškas pirmajame senjorų FUTSAL pirmenybių sezone

Pirmą kartą surengtose Lietuvos senjorų (50 metų ir vyresnių) Futsal pirmenybėse paskelbta sezono pabaiga, nugalėtojai ir geriausi žaidėjai. Pirmenybės startavo 2019 m. lapkričio pabaigoje ir tu...

12-ajame Lietuvos diskgolfo čempionate – vienas naujas čempionas

12-ajame Lietuvos diskgolfo čempionate – vienas naujas čempionas

Praėjusį savaitgalį Nedožinkos diskgolfo aikštyne (Zarasų raj.) įvyko dvyliktasis „Lietuvos diskgolfo čempionatas su DiscCity.eu“. Pirmą kartą Lietuvos diskgolfo istorijoje čempionate dalyvavo maksimalus dal...

Simono Kosakovskio turnyras paplūdimio tinklinio aikštelėse baigėsi su dirbtiniu apšvietimu

Simono Kosakovskio turnyras paplūdimio tinklinio aikštelėse baigėsi su dirbtiniu apšvietimu

Liepos 24 dieną centriniame miesto stadione įvyko antrasis šios vasaros sezono paplūdimio tinklinio turnyras, skirtas paskutiniajam Lietuvos didžiajam etmonui Simonui Kosakovskiui pager...

Ketvirtajame Lietuvos diskgolfo taurės etape paaiškėjo trys iš keturių čempionų

Ketvirtajame Lietuvos diskgolfo taurės etape paaiškėjo trys iš keturių čempionų

Toliau intensyviai tęsiasi Lietuvos diskgolfo sezonas. Praėjusį savaitgalį Nedožinkos diskgolfo aikštyne (Zarasų raj.) įvyko jau ketvirtasis, priešpaskutinis Lietuvos Diskgolfo Taurės su Latitude64 etapas. L...

Prie Šveicarijos Joninių maratono rekordo prisidėjo ir studentė iš Indijos

Prie Šveicarijos Joninių maratono rekordo prisidėjo ir studentė iš Indijos 1

Net 123 plaukimo mėgėjai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos ir Indijos šeštadienį susirinko prie Jonavos rajone esančio Šveicarijos tvenkinio. Čia vyko pirmasis Kuršių marių plaukimo maratonų etapas – Joni...

Šventiniame bėgime Jonavoje - olimpiečio pergalė ir G. Karinauskaitės staigmena

Šventiniame bėgime Jonavoje - olimpiečio pergalė ir G. Karinauskaitės staigmena

Lietuvos valstybės Nepriklausomybės atkūrimo dieną - Kovo 11-ąją - Jonavoje įvyko trečiasis Lietuvos bėgimo taurės (LBT) etapas - 31-as bėgimas „Obeliskas A. Kulviečiui - Jonava“. Jo nugalėtojais pagrindinėj...

Jonavoje paaiškės Lietuvos dviračių plento čempionai

Jonavoje paaiškės Lietuvos dviračių plento čempionai

Rugpjūčio 19-22 d. Jonavoje vyks Lietuvos dviračių plento čempionatas. Jame dėl medalių ir čempionų marškinėlių bus kovojama elito, jaunimo (iki 23 metų), jaunių ir veteranų grupėse. Pirmadienį prasidėjusi r...

Domininko Kosakovskio paplūdimio tinklinio turnyre – 12 komandų

Domininko Kosakovskio paplūdimio tinklinio turnyre – 12 komandų

Liepos 14 dieną centriniame stadione vyko pirmasis šios vasaros sezono paplūdimio tinklinio turnyras Kauno pavieto paseniūnio Domininko Kosakovskio taurei laimėti.  Varžybose dalyvavo p...

Lengva pergalė – „Jonava“ pervažiavo Kauno „Žalgirį B“

Lengva pergalė – „Jonava“ pervažiavo Kauno „Žalgirį B“

Penktadienį vykusiose LFF I lygos rungtynėse susitiko vieni pirmenybių lyderių – „Jonavos“ ekipa – ir turnyro autsaideriai Kauno „Žalgiris B“. Dar prieš mačą buvo nesunku spėti, kad „Jonava“ namuose pasiims tris...

Futbolo taurės turnyras, skirtas Antanui Vaitkevičiui atminti

Futbolo taurės turnyras, skirtas Antanui Vaitkevičiui atminti

Vasario 22 dieną Juškonių kaimo sporto salėje vyko Jonavos rajono mėgėjų  futbolo komandos „Lankesa“ narių salės futbolo turnyras, skirtas Antano Vaitkevičiaus atminimo taurei laimėti. Anksčiau „Lankesos“ fu...

Finišavo tradicinis teniso turnyras Jonavos garbės piliečio Jono Sirvydžio taurei laimėti

Finišavo tradicinis teniso turnyras Jonavos garbės piliečio Jono Sirvydžio taurei laimėti 2

Liepos pabaigoje Jonavoje vyko tradicinis teniso turnyras Jonavos garbės piliečio Jono Sirvydžio taurei laimėti kurio prizinis fondas 600 eurų.Šiose varžybose panoro dalyvavo 9 šios sporto šak...