Užkirstas kelias skaudžiai nelaimei

Užkirstas kelias skaudžiai nelaimei
LAP 22
2017-11-22 16:11 2017

Praėjusią naktį bandyta nukirsti svarbiausią geležinkelių arteriją Lietuvoje. Bendrovės „Lietuvos geležinkeliai“ specialistai lapkričio 22-osios naktį aptiko, kad buvo bandyta išardyti Vilnių ir Klaipėdą jungiančius geležinkelio bėgius.

Nustatyta, kad ruože tarp Žeimių ir Lukšių (Jonavos raj.) buvo nuimtos kelios tvarslės – jungiamosios bėgių dalys. Pastebėta, jog iš viso pasikėsinta pavogti 10 tvarslių, kurių tvirtinimo varžtai buvo atsukti. Šiuo ruožu pravažiuoja tiek keleiviniai traukiniai iš Vilniaus į Klaipėdą, tiek į uostą važiuojantys krovininiai traukiniai.

Kilus pavojui eismo saugumui, traukinių eismas minėtame ruože buvo sustabdytas. Bėgiai operatyviai sutvarkyti ir, nelikus pavojaus, traukinių eismas atnaujintas. „Lietuvos geležinkelių“ Prevencijos departamento operatyvios kontrolės darbuotojai kreipėsi į policiją ir padėjo vykdyti paiešką.

Kėdainių rajono policijos komisariato pareigūnai operatyviai reagavo į gautą pranešimą ir pradėjo įtariamųjų paiešką. Netrukus krūmingose vietovėse buvo rasta  dalis nuardytų bėgių tvarslių. Apie 00.20 val. buvo nustatyti du Kėdainių rajono gyventojai, gimę 2000 m. ir 2002 m., įtariami ardę ir ketinę pasisavinti geležinkelio bėgių tvarsles.

Kauno apskr. VPK Patrulių rinktinės kinologas kartu tarnybiniu šunimi Barbar Z Danaru, praėję aukšta žole apaugusią šlapią vietovę, rado automobilį „BMW“, kuriuo galimai nepilnamečiai atvyko prie geležinkelio bėgių. Manoma, kad šį automobilį vairavo jaunuolis, gimęs 2000 m., kuris vairuoti negalėjo ne tik todėl, kad neturi teisės vairuoti transporto priemones, bet ir todėl, kad automobilis nėra apdraustas privalomuoju civilinės atsakomybės draudimu ir nėra atlikta privalomoji techninė apžiūra.

Dėl šio įvykio Kauno apskr. VPK Kėdainių rajono policijos komisariato pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 178 str. 2 d., dėl vagystės. Už tai gresia bauda arba areštas, arba laisvės apribojimas, arba laisvės atėmimas iki šešerių metų.

Tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Kauno apygardos prokuratūros Kauno apylinkės prokuratūros Penktojo skyriaus prokurorai.

„Užkirstas kelias ne tik turto vagystei bei strateginės infrastruktūros sugadinimui, bet ir galimai katastrofai. Šiuo geležinkelio ruožu vyksta intensyvus tiek keleivinių, tiek krovininių traukinių eismas. Galime tik spėti, kokias baisias pasekmes galėjo turėti toks bėgių ardymas. Laimei, „Lietuvos geležinkelių“ specialistai operatyviai sureagavo ir pašalino grėsmę. O greita policijos reakcija padėjo sulaikyti įtariamuosius“, – teigia „Lietuvos geležinkelių“ generalinis direktorius Mantas Bartuška.

 

 

Panašūs straipsniai

Kauno apskrities gyventojai taip pat pradeda mokėti baudas už karantino režimo nesilaikymą

Kauno apskrities gyventojai taip pat pradeda mokėti baudas už karantino režimo nesilaikymą 1

Policijos pareigūnams įgijus teisę surašyti administracinių nusižengimų protokolus dėl karantino režimo pažeidimų, per pirmas kelias dienas baudų jau sulaukė 18 Kauno apskrities gyventojų. ...

Policijos ieškotas vyras rastas autobusų stotyje: ruošėsi keliauti maršrutu Kaunas - Jonava

Policijos ieškotas vyras rastas autobusų stotyje: ruošėsi keliauti maršrutu Kaunas - Jonava

Kauno apskr. vyriausiasis policijos komisariatas kelias dienas prašė visuomenės pagalbos vykdant V. Babarikovo, gimusio 1957 m., paiešką, ...