Užsienyje atostogaukime saugiai - kaip elgtis užpuolimo atveju

Užsienyje atostogaukime saugiai - kaip elgtis užpuolimo atveju
GRU 23
2017-12-23 15:06 2017

Pristatytas vaizdo klipas „BėkSlėpkisPranešk“, skirtas didinti užsienyje keliaujančių lietuvių budrumą, pateikiant konkrečius patarimus, kaip elgtis teroristinio akto/ginkluoto užpuolimo atveju. Vaizdo klipas parengtas bendradarbiaujant Lietuvos užsienio reikalų ir vidaus reikalų ministerijoms ir Jungtinės Karalystės Vyriausybės Kovos su terorizmu policijai.

Laimei, tokių užpuolimų vis dar pasitaiko retai. Tačiau pasirengti ir žinoti, kaip elgtis tokiu mažai tikėtinu atveju, yra svarbu. Pastaraisiais metais pasaulyje įvykę ginkluoti išpuoliai nusinešė nemažai gyvybių, nes žmonės paprasčiausiai nežino, kaip elgtis.

„Bėk. Slėpkis. Pranešk – tai labai aiškūs praktiniai patarimai, kurie gali praversti krizinėse situacijose. Prasideda žiemos atostogų sezonas, todėl siekiama, kad lietuviai – keliaujantys, atostogaujantys užsienyje – būtų saugūs.

Vaizdo klipas „BėkSlėpkisPranešk“ platinamas socialiniuose tinkluose ir Užsienio reikalų ministerijos mobiliojoje programėlėje „Keliauk saugiai“, kurią jau yra įsidiegę daugiau nei 18 tūkstančių vartotojų. „Keliauk saugiai“ programėlėje pateikiamos kelionių rekomendacijos, aktuali konsulinė informacija ir Lietuvos diplomatinių atstovybių kontaktai. Visą programėlėje esančią informaciją galima pasiekti be interneto ryšio. Krizinių situacijų atvejais per programėlę siunčiami tiesioginiai pranešimai su ministerijos rekomendacijomis. 

URM „Keliauk saugiai“ programėlę galite atsisiųsti ➡️ http://onelink.to/epmjp5.

Vidaus reikalų ministerijos ir Užsienio reikalų ministerijos informacija

Video

Užsienyje atostogaukime saugiai - kaip elgtis užpuolimo atveju