„Užsisėdimo“ istorija meno mokykloje: pažymiai sumažinti, vaikas verkia, nervai sugadinti – mokyklos atstovai ginasi

„Užsisėdimo“ istorija meno mokykloje: pažymiai sumažinti, vaikas verkia, nervai sugadinti – mokyklos atstovai ginasi
GEG 16
2019-05-16 07:49 2019

Keturiolikmetės mergaitės Valerijos (vardas pakeistas) artimieji pasakoja, kad Jonavos Janinos Miščiukaitės meno mokykloje mokytojai linkę „užsisėsti“ dėl 4€, kuriuos neva reikėjo sumokėti už šokių batelių pakulnių pakalimą. Tėvams atsisakius – mergaitei sumažinti egzaminų pažymiai. Negana to, išduodami šokių kostiumai nuolat nešvarūs ir prasmirdę, o mokytojos gauna „dovanėles“ iš tų mamų, kurių vaikai prasčiau šoka, bet per koncertus trokšta būti pirmose eilėse.  Mokyklos direktorės Romos Jurgilienės pozicija aiški – dėl egzamino vertinimo reikia rašyti apeliaciją, šokio mokytoja Živilė Antanavičienė ginasi, o sandėlininkė Vita Fiodorova, išduodanti drabužius, dėsto kostiumų ir batų išdavimo ir priėmimo taisykles. Reikalavimo mokėti – nėra.

Tokia istorija...

Pirma su portalu jonavoszinios.lt susisiekė Valerijos brolis Oskaras (vardas pakeistas). Mergaitės brolis  „išliejo širdį“ pasakodamas sesers istoriją, pasakodamas apie jos ašaras bei mamos rūpestį ir nerimą. Anot Oskaro, jam gaila ne tik sesers, bet ir tėvų pastangų, kurie, negalėdami pinigų, stengiasi dėl dukros gėrovės.

„Istorija tokia: daug metų sesė lanko tautinius šokius meno mokykloje (J. Miščiukaitės meno mokykla – aut. past.). Prieš kurį laiką gavo dėvėtus šokių batelius su kuriais šoko tik viename renginyje. Dabar jau vyksta baigiamieji egzaminai, išduotų daiktų grąžinimas ir t.t. Esme kame – atnešus į mokyklą šokių batus, buvo paprašyta susimokėti 4€, nes jie neva apgadinti - suma juokinga, bet kodėl? Juk jie išduoti naudoti! Mama irgi iškėlė klausimą iš principo, juk abu tėvai skiria 2% meno mokyklai, moka už pamokų lankymą. Dėl rūbų taip pat bėdos - drabužiai vaikams visada išduodami susmirdę ir suprakaituoti (na, bent jau mano sesei tai tikrai), pažastys pageltę. Prieš ir po renginių mama visada iškalbia drabužius, atiduoda švarius. Na dėl iškelto klausimo kaip ir išsiaiškinta - mokytoja liko nepatenkinta,  kad nebus sumokėti 4€, bet sakė - viskas bus gerai.

Tai tas „gerai“ gavosi taip: už egzaminus, du kartus iš eilės, sesė įvertinta šešetais. Visoje grupėje tik du vaikai gavo šešetus - vienas berniukas, kuriam apskritai nelabai sekdavosi ir mano sesė, kai likusieji įvertinti 8, 9, 10... Na, būtų ne taip pikta, jeigu būtų tiesa, bet yra kur kas prastesnių vaikų toje srityje, kurie turi ir viršsvorį, ir kuriems sunkiau pajudėti. Nediskriminuoju, tiesiog sakau, kaip yra.

Mano sesė mokyklą atstovavo užsienyje, po Lietuvą daug važinėjo ir visada buvo tarp geriausių, bet po šio incidento su bateliais - patapo blogiausia. Sesei 14 metų, vaikas, dėl neteisybės, grįžęs namo verkia, nervai sugadinti. Ir galutinis rezultatas už daugelį metų - blogiausias. Mokytoja teisinasi, jog ne ji komisijos narė ir ne jos kaltė. Na taip, gal ne ji, bet tikrai be jos - neapsieita.

Gaila tiek metų, gaila vaiko. Diplomas atrodys tikrai ne kaip“, - tokia istorija apie keturiolikmetę dalinasi jos brolis.

Kita istorijos dalis

Valerijos mama Ilona (vardas pakeistas) sūnaus išsakytai pozicijai antrina. Anot paauglės motinos, istoriją galima papildyti ir kitomis keistenybėmis, pamatytomis meno mokykloje.

„Mano dukra šeštus metus lanko šokius ir buvo vertinama kaip pažangi mokinė, bet po istorijos su bateliais, viskas pasikeitė. Mokytoja prie dukros kabinėjasi, nuolat kuo nors neįtinka, o per egzaminus - dar ir pažymiai sumažinti. Anksčiau egzaminuose galėjo dalyvauti tėvai – dabar ne. Kas liečia koncertus – nekartą esu mačiusi, kad nelabai gabių vaikų mamos atnešdavo dovanų maišelius mokytojai, kad tik jų vaikai būtų pirmose eilėse. Tai kaip tą suprasti? Kai papriekaištavau mokytojai dėl egzamino pažymių, ji pareiškė, kad diplomą mažai kur naudosit, neva jis turi mažą reikšmę. Iš kur ji žino, kur mes tą diplomą rodysim ir kur mano dukra stos mokytis? Gal būtent šokio mokysis, o diplomas – jau sugadintas.

Šešis metus dukra pažangiai mokėsi, nėra ne šleiva, nei kreiva, šoka gerai, o dabar jau smunka pažangumas. Kodėl? Mokytoja neišmokė? Po šios istorijos mano dukrai dar dabar negera, iš užsiėmimų grįžta apsiašarojusi, o tokį mokytojos „užsisėdimą“ jaučiam pastarąjį pusmetį“, - pasakojo Valerijos mama Ilona.

Kita medalio pusė

J.Miščiukaitės meno mokyklos direktorė Roma Jurgilienė tikina, kad klausimą dėl egzaminų vertinimo galima išspręsti.

„Yra patvirtinta baigiamųjų egzaminų organizavimo ir vykdymo tvarka, kurioje numatyta, kad mokinys ar jo atstovaujamas asmuo, nesutinkantis su egzamino įvertinimu, turi teisę pateikti apeliacinį prašymą mokyklos direktoriui ne vėliau kaip per 3 darbo dienas po egzamino rezultatų paskelbimo. Bus sudaryta komisija, pakviesti nepriklausomi vertintojai, kurie dar kartą peržiūrės ir perklausys mokinio užduotį bei pakartotinai jį įvertins“, - sako R. Jurgilienė ir priduria, kad per tiek metų, kiek ji vadovauja šiai mokymo įstaigai, yra buvęs tik vienas ar du kartai, kuomet buvo rašomos apeliacijos.

Šokių mokytoja Živilė Antanavičienė teigia, kad mergaitės mama buvo susisiekusi dėl batelių klausimo, tačiau, anot mokytojos, už išduodamą aprangą atsakinga mokyklos sandėlininkė.

„Taip, mama buvo susisiekusi dėl batelių, klausė, kodėl reikia mokėti. Tačiau to aš net nežinojau, už tai atsakinga sandėlininkė Vita Fiodorova. Susisiekus su ja, paaiškėjo, kad tai nebuvo reikalavimas, o tik prašymas ir pateiktas pavyzdys, kad anksčiau tėvai geranoriškai patys pakaldavo batelius už 4€ ir gražindavo į sandėlį. Bet jei Valerijos tėvai nesutinka to padaryti, mes nereikalavome ir informavome, kad batelius galima gražinti be pakalimo. Paliepimo tikrai nebuvo.

Dėl kostiumų – jie skiriami bendrai visiems vaikams. Kai jie pasiuvami, visi vaikai dėvi metų metus ir visuomet prašom tėvų, kad gražindami juos išskalbtų, sutvarkytų. Grupei yra 40 vaikų, visų nepatikrinsi, bet tikimės tėvų supratingumo ir kad kostiumus gražins tvarkingus. 

Dėl klasikinio šokio vertinimo  - Valerija per šešis metus praleido daug pamokų. Kaip tik žiemos pirmadienis – Valerijos užsiėmime nėra. Pati mama žino, nes siųsdavo žinutes, kad tuo laiku dukra į pamoką neateis. Mes su mama jau esam tai aptarę. Metiniai pažymiai yra vidutiniai – pirmame pusmetyje įvertinimas 7, antrame – 8, išvestas galutinis 8, o egzaminas – 6. Bet jei mergaitė nelanko užsiėmimų, kaip ji gali kolektyviniame šokyje, neturint pradmenų dėl nelankymo, neatsilikti nuo kitų? Nei ant vieno vaiko nesu „užsisėdus“. Valerijos pažymiai nebuvo aukščiausi, ji priskiriama prie vidutinių, jos pagrindinis būdavo 7.  Bet jei netenkina egzamino vertinimas – galima rašyti apeliaciją ir prašyti nepriklausomos komisijos pakartotinio vertinimo“, - pasakojo mokytoja Živilė Antanavičienė.

Paklausus dėl „dovanėlių“, mokytoja atsidūsta ir perduoda atsakomąjį klausimą Valerijos mamai Ilonai.

„Aš noriu paklausti – o kokias dovanėles ji žino, kad man kas davė? Čia išvis, nesąmonė, bet net nežinau, kaip apsiginti. Aš vaikams žiemą priperku tuntą saldainių, o jie man atneša šokoladą ar kavos maišelyje, bet apie kažkokias dovanas iš mamų net kalbos nėra. Dėl vaikų pasirodymo pirmose eilėse – juk negaliu mažiukių šokėjų statyti eilės gale – jų nesimatys. Valerija – nemoka šokti dėl praleistų pamokų, o kita mergaitė nuskriausta dėl nemenko ūgio, todėl jos statomos gale, o ne priekinėse eilėse“, - sako Ž. Antanavičienė ir priduria, kad specialistai žino geriau, kaip sustatyti šokio eilę.  Anot mokytojos, dėl meno mokyklos diplomo naudojimo, ji Valerijos mamai nėra nieko minėjusi. Galimai mama nugirdo kažkokį kitą pokalbį ir ne taip suprato.

Kalčiausia sandėlininkė?

Sandėlininkė Zita Fiodorova, atrodo, lieka pati kalčiausia ir kartu pati neutraliausia šioje konfliktinėje istorijoje.

„Rūbelius iš sandėlio išduodame tvarkingus. Mokykla neturi galimybės skalbti kostiumų ir kiekvienas vaikas dėvėdamas rūbelius turi juos prižiūrėti, o į sandėlį rūbus reikia gražinti tvarkingus. Per 20 metų, kiek čia dirbu, nėra taip atsitikę. Kai kostiumai dėvimi tiek metų, jie užgelsta nuo senumo. Gal neatsiskalbia, gal užsidėvi – kostiumai iš lino, sunkiai plaunami. O batelių istoriją jau pasakojo mokytoja. Vaikai batelius paima sausio mėnesį, o gražina – mokslo metų pabaigoje, tai aš nežinau, kiek jie buvo nešioti, todėl tik rekomendavau, bet nereikalavau jų pakulnes pakalti, jei yra galimybė“, - pasakojo Z. Fiodorova.

Prievolės mokėti už šokių batelių pakulnių pakalimą ar kostiumų sutvarkymą, nėra, tačiau šiuo klausimu apeliuojama į tėvų geranoriškumą.

Kaip baigėsi ši istorija, kol kas nežinia, nes dabar pats egzaminų įkarštis. Ar šeima kreipsis dėl galimybės iš naujo įvertinti Valerijos gabumus į nepriklausomą komisiją, taip pat nežinia.

 

Panašūs straipsniai

Gatvės gyvūnai - visų mūsų ar niekieno gyvūnai?

Gatvės gyvūnai - visų mūsų ar niekieno gyvūnai? 1

Vakar pavakarę Fabriko gatvėje, šalia Lietavos pagrindinės mokyklos, vaikštinėję jonaviečiai suprato, kad pusiau požeminiame komunalinių atliekų konteineryje yra katinas. Kadangi buvo akivaizdu, kad gyvūnas p...

Tėvai pasipiktinę: darželyje utėlės, tačiau niekas nereaguoja?

Tėvai pasipiktinę: darželyje utėlės, tačiau niekas nereaguoja? 1

Šiandien, sausio 7-ąją, portalo redakciją pasiekė sunerimusių tėvų pranešimas, kad Ruklos mokyklos - daugiafunkcio centro darželio grupėje utėlių (pedikuliozės) protrūkis. Anot skambinusiojo, k...

Jonavietė: vaikų išleidimas į mokyklą – brangus malonumas, bet ar tikrai privaloma pirkti pratybas?

Jonavietė: vaikų išleidimas į mokyklą – brangus malonumas, bet ar tikrai privaloma pirkti pratybas?

Į portalą jonavoszinios.lt kreipėsi jonavietė Rima, kuri klausia, ar pedagogai turi teisę reikalauti, jog tėvai vaikams nupirktų pratybas? Jos žodžiais tariant, šeimos, turinčios po kelis vaikus, kiekvienais...

Skaitytoja: Šveicarijos progimnazija „puola“ tėvus ir verčia penkiamečius pradėti lankyti mokyklą

Skaitytoja: Šveicarijos progimnazija „puola“ tėvus ir verčia penkiamečius pradėti lankyti mokyklą

Praėjusių metų rugsėjį prie Šveicarijos mokyklos prijungtas ikimokyklinio ugdymo skyrius „Voveraitė“, o šį rudenį mokyklai suteiktas Šveicarijos progimnazijos vardas. Šiandien aiškėja, kad šios įstaigos skyr...

Klaidžiojimas „valdžios koridoriuose“ - pažadai ir liko pažadais?

Klaidžiojimas „valdžios koridoriuose“ - pažadai ir liko pažadais?

Su portalu jonavoszinios.lt susisiekusi Daiva paprašė mūsų padėti išsilaisvinti iš ,,valdžios koridorių" ir surasti atsakymus į du klausimus. Daiva ir jos kaimynai jau bandė problemą spręsti patys, tačiau norimų...

Sunerimo dėl kaimynų vaikų: ,,Kol suaugę švenčia, mažamečiai lieja ašaras“

Sunerimo dėl kaimynų vaikų: ,,Kol suaugę švenčia, mažamečiai lieja ašaras“ 1

Į portalą jonavoszinios.lt kreipėsi jonavietė Rita (vardas pakeistas, redakcijai žinomas), kuri klausė, kur turėtų kreiptis, jei kyla įtarimas dėl pažeidžiamų vaikų teisių. Pasak jos, kelis kartus per savaitę...

Šuns įbauginti jonaviečiai atsikvėpė neilgam: šeimininkė sugalvojo, kaip susigrąžinti konfiskuotą augintinį

Šuns įbauginti jonaviečiai atsikvėpė neilgam: šeimininkė sugalvojo, kaip susigrąžinti konfiskuotą augintinį

Spalį rašėme, kad Mokyklos gatvėje šuo apkandžiojo 16-metę merginą (plačiau apie tai skaitykite čia). Po...

Skaitytoja: pinigus lyg ir išskaičiavo, tačiau bankomatas jų neišdavė

Skaitytoja: pinigus lyg ir išskaičiavo, tačiau bankomatas jų neišdavė 1

Jonavietė, bandydama iš bankomato, esančio Žeimių g. 26A, išsiimti grynųjų pinigų – supanikavo. Pinigai iš sąskaitos lyg ir išskaičiuoti, tačiau bankomatas jų neišdavė.   „Vakar, atlikusi visas ...

Rukliečiai: Ar nereikės vėliau perdaryti užbaigto darbo?

Rukliečiai: Ar nereikės vėliau perdaryti užbaigto darbo?

Į portalą „jonavoszinios.lt“ kreipėsi keli Ruklos gyventojai teigdami, kad jų miestelyje rekonstruojant gatves ir šaligatvius darbai galimai vyksta netinkama linkme. Kadangi darbai šioje seniūnijoje dar nebaigti...

Skaitytojas Linas: ,,Gal metas suprasti, kad saugumas kelyje – bendras visų eismo dalyvių reikalas? “

Skaitytojas Linas: ,,Gal metas suprasti, kad saugumas kelyje – bendras visų eismo dalyvių reikalas? “ 4

Į portalą jonavoszinios.lt kreipėsi jonavietis Linas, kuris pasakojo, kad neseniai vos išvengė rimtų nemalonumų, kai vaikišką vėžimėlį stumianti mama staiga, neįsitikinusi, jog kelią kirsti saugu, išvažiavo į...

Jonavietis: Gintarinio taksi vairuotojai tuštinasi po langais

Jonavietis: Gintarinio taksi vairuotojai tuštinasi po langais 3

Su redakcija „jonavoszinios.lt“ susisiekė Rimkų mikrorajono gyventojas, kuris teigia, kad Jonavos taksistai be skrupulų kur papuola „atidaro viešuosius tualetus“ -  šlapinasi krūmuose ar po langais, o praėjusio ...

Nr.2 - Savivaldybė negali, nenori suprasti ar nesuvokia gyventojų problemų?

Nr.2 - Savivaldybė negali, nenori suprasti ar nesuvokia gyventojų problemų?

Spalio 25 dieną publikavome straipsnį „Savivaldybė negali, nenori suprasti ...

Klausimų dėl daugiabučių kiemų būklės nemažėja, tačiau rimtų darbų teks palaukti

Klausimų dėl daugiabučių kiemų būklės nemažėja, tačiau rimtų darbų teks palaukti 1

Į portalą jonavoszinios.lt kreipėsi skaitytojas Edgaras, kuris klausė, kada bus užtaisytos duobės Kauno gatvės 68-ojo namo kieme. Vyro teigimu, jo būklė – itin prasta. Tą patį...

Skaitytojas: Fekalijomis aplipusiais batais tiesiai į ugdymo įstaigą

Skaitytojas: Fekalijomis aplipusiais batais tiesiai į ugdymo įstaigą

Į informacinį portalą jonavoszinios.lt kreipėsi jonavietis (vardas ir pavardė redakcijai žinomi) neapsikentęs ne pirmus metus besitęsiančios netvarkos, kuomet stipriau palijus ir užsikimšus nuotekų tinklams,...

Padėtis beveik be išeities: Stoties g. žmonės gyvena kaip Rusnėje

Padėtis beveik be išeities: Stoties g. žmonės gyvena kaip Rusnėje 2

Daugumai yra žinoma, kad Šilutė–Rusnė yra vienintelis kelias, vedantis į Rusnės salą, maždaug 400 metrų jo atkarpą pavasarį ir rudenį užlieja Atmatos upė. Nuo potvynio rusniškius turi apsaugoti statoma estak...

Anonimas: pas kaimynus nuolatinis triukšmas, girtavimas, vaikų klyksmai - kur kreiptis?

Anonimas: pas kaimynus nuolatinis triukšmas, girtavimas, vaikų klyksmai - kur kreiptis?

Kas gali priversti žmogų atsikelti vidury nakties, skambinti policijai ar rašyti elektroninius laiškus? Vienas iš atsakymų – triukšmaujantys kaimynai. Naktį iš sausio 7 į 8 d., portalo jonavoszi...