„Užsisėdimo“ istorija meno mokykloje: pažymiai sumažinti, vaikas verkia, nervai sugadinti – mokyklos atstovai ginasi

„Užsisėdimo“ istorija meno mokykloje: pažymiai sumažinti, vaikas verkia, nervai sugadinti – mokyklos atstovai ginasi
GEG 16
2019-05-16 08:49 2019

Keturiolikmetės mergaitės Valerijos (vardas pakeistas) artimieji pasakoja, kad Jonavos Janinos Miščiukaitės meno mokykloje mokytojai linkę „užsisėsti“ dėl 4€, kuriuos neva reikėjo sumokėti už šokių batelių pakulnių pakalimą. Tėvams atsisakius – mergaitei sumažinti egzaminų pažymiai. Negana to, išduodami šokių kostiumai nuolat nešvarūs ir prasmirdę, o mokytojos gauna „dovanėles“ iš tų mamų, kurių vaikai prasčiau šoka, bet per koncertus trokšta būti pirmose eilėse.  Mokyklos direktorės Romos Jurgilienės pozicija aiški – dėl egzamino vertinimo reikia rašyti apeliaciją, šokio mokytoja Živilė Antanavičienė ginasi, o sandėlininkė Vita Fiodorova, išduodanti drabužius, dėsto kostiumų ir batų išdavimo ir priėmimo taisykles. Reikalavimo mokėti – nėra.

Tokia istorija...

Pirma su portalu jonavoszinios.lt susisiekė Valerijos brolis Oskaras (vardas pakeistas). Mergaitės brolis  „išliejo širdį“ pasakodamas sesers istoriją, pasakodamas apie jos ašaras bei mamos rūpestį ir nerimą. Anot Oskaro, jam gaila ne tik sesers, bet ir tėvų pastangų, kurie, negalėdami pinigų, stengiasi dėl dukros gėrovės.

„Istorija tokia: daug metų sesė lanko tautinius šokius meno mokykloje (J. Miščiukaitės meno mokykla – aut. past.). Prieš kurį laiką gavo dėvėtus šokių batelius su kuriais šoko tik viename renginyje. Dabar jau vyksta baigiamieji egzaminai, išduotų daiktų grąžinimas ir t.t. Esme kame – atnešus į mokyklą šokių batus, buvo paprašyta susimokėti 4€, nes jie neva apgadinti - suma juokinga, bet kodėl? Juk jie išduoti naudoti! Mama irgi iškėlė klausimą iš principo, juk abu tėvai skiria 2% meno mokyklai, moka už pamokų lankymą. Dėl rūbų taip pat bėdos - drabužiai vaikams visada išduodami susmirdę ir suprakaituoti (na, bent jau mano sesei tai tikrai), pažastys pageltę. Prieš ir po renginių mama visada iškalbia drabužius, atiduoda švarius. Na dėl iškelto klausimo kaip ir išsiaiškinta - mokytoja liko nepatenkinta,  kad nebus sumokėti 4€, bet sakė - viskas bus gerai.

Tai tas „gerai“ gavosi taip: už egzaminus, du kartus iš eilės, sesė įvertinta šešetais. Visoje grupėje tik du vaikai gavo šešetus - vienas berniukas, kuriam apskritai nelabai sekdavosi ir mano sesė, kai likusieji įvertinti 8, 9, 10... Na, būtų ne taip pikta, jeigu būtų tiesa, bet yra kur kas prastesnių vaikų toje srityje, kurie turi ir viršsvorį, ir kuriems sunkiau pajudėti. Nediskriminuoju, tiesiog sakau, kaip yra.

Mano sesė mokyklą atstovavo užsienyje, po Lietuvą daug važinėjo ir visada buvo tarp geriausių, bet po šio incidento su bateliais - patapo blogiausia. Sesei 14 metų, vaikas, dėl neteisybės, grįžęs namo verkia, nervai sugadinti. Ir galutinis rezultatas už daugelį metų - blogiausias. Mokytoja teisinasi, jog ne ji komisijos narė ir ne jos kaltė. Na taip, gal ne ji, bet tikrai be jos - neapsieita.

Gaila tiek metų, gaila vaiko. Diplomas atrodys tikrai ne kaip“, - tokia istorija apie keturiolikmetę dalinasi jos brolis.

Kita istorijos dalis

Valerijos mama Ilona (vardas pakeistas) sūnaus išsakytai pozicijai antrina. Anot paauglės motinos, istoriją galima papildyti ir kitomis keistenybėmis, pamatytomis meno mokykloje.

„Mano dukra šeštus metus lanko šokius ir buvo vertinama kaip pažangi mokinė, bet po istorijos su bateliais, viskas pasikeitė. Mokytoja prie dukros kabinėjasi, nuolat kuo nors neįtinka, o per egzaminus - dar ir pažymiai sumažinti. Anksčiau egzaminuose galėjo dalyvauti tėvai – dabar ne. Kas liečia koncertus – nekartą esu mačiusi, kad nelabai gabių vaikų mamos atnešdavo dovanų maišelius mokytojai, kad tik jų vaikai būtų pirmose eilėse. Tai kaip tą suprasti? Kai papriekaištavau mokytojai dėl egzamino pažymių, ji pareiškė, kad diplomą mažai kur naudosit, neva jis turi mažą reikšmę. Iš kur ji žino, kur mes tą diplomą rodysim ir kur mano dukra stos mokytis? Gal būtent šokio mokysis, o diplomas – jau sugadintas.

Šešis metus dukra pažangiai mokėsi, nėra ne šleiva, nei kreiva, šoka gerai, o dabar jau smunka pažangumas. Kodėl? Mokytoja neišmokė? Po šios istorijos mano dukrai dar dabar negera, iš užsiėmimų grįžta apsiašarojusi, o tokį mokytojos „užsisėdimą“ jaučiam pastarąjį pusmetį“, - pasakojo Valerijos mama Ilona.

Kita medalio pusė

J.Miščiukaitės meno mokyklos direktorė Roma Jurgilienė tikina, kad klausimą dėl egzaminų vertinimo galima išspręsti.

„Yra patvirtinta baigiamųjų egzaminų organizavimo ir vykdymo tvarka, kurioje numatyta, kad mokinys ar jo atstovaujamas asmuo, nesutinkantis su egzamino įvertinimu, turi teisę pateikti apeliacinį prašymą mokyklos direktoriui ne vėliau kaip per 3 darbo dienas po egzamino rezultatų paskelbimo. Bus sudaryta komisija, pakviesti nepriklausomi vertintojai, kurie dar kartą peržiūrės ir perklausys mokinio užduotį bei pakartotinai jį įvertins“, - sako R. Jurgilienė ir priduria, kad per tiek metų, kiek ji vadovauja šiai mokymo įstaigai, yra buvęs tik vienas ar du kartai, kuomet buvo rašomos apeliacijos.

Šokių mokytoja Živilė Antanavičienė teigia, kad mergaitės mama buvo susisiekusi dėl batelių klausimo, tačiau, anot mokytojos, už išduodamą aprangą atsakinga mokyklos sandėlininkė.

„Taip, mama buvo susisiekusi dėl batelių, klausė, kodėl reikia mokėti. Tačiau to aš net nežinojau, už tai atsakinga sandėlininkė Vita Fiodorova. Susisiekus su ja, paaiškėjo, kad tai nebuvo reikalavimas, o tik prašymas ir pateiktas pavyzdys, kad anksčiau tėvai geranoriškai patys pakaldavo batelius už 4€ ir gražindavo į sandėlį. Bet jei Valerijos tėvai nesutinka to padaryti, mes nereikalavome ir informavome, kad batelius galima gražinti be pakalimo. Paliepimo tikrai nebuvo.

Dėl kostiumų – jie skiriami bendrai visiems vaikams. Kai jie pasiuvami, visi vaikai dėvi metų metus ir visuomet prašom tėvų, kad gražindami juos išskalbtų, sutvarkytų. Grupei yra 40 vaikų, visų nepatikrinsi, bet tikimės tėvų supratingumo ir kad kostiumus gražins tvarkingus. 

Dėl klasikinio šokio vertinimo  - Valerija per šešis metus praleido daug pamokų. Kaip tik žiemos pirmadienis – Valerijos užsiėmime nėra. Pati mama žino, nes siųsdavo žinutes, kad tuo laiku dukra į pamoką neateis. Mes su mama jau esam tai aptarę. Metiniai pažymiai yra vidutiniai – pirmame pusmetyje įvertinimas 7, antrame – 8, išvestas galutinis 8, o egzaminas – 6. Bet jei mergaitė nelanko užsiėmimų, kaip ji gali kolektyviniame šokyje, neturint pradmenų dėl nelankymo, neatsilikti nuo kitų? Nei ant vieno vaiko nesu „užsisėdus“. Valerijos pažymiai nebuvo aukščiausi, ji priskiriama prie vidutinių, jos pagrindinis būdavo 7.  Bet jei netenkina egzamino vertinimas – galima rašyti apeliaciją ir prašyti nepriklausomos komisijos pakartotinio vertinimo“, - pasakojo mokytoja Živilė Antanavičienė.

Paklausus dėl „dovanėlių“, mokytoja atsidūsta ir perduoda atsakomąjį klausimą Valerijos mamai Ilonai.

„Aš noriu paklausti – o kokias dovanėles ji žino, kad man kas davė? Čia išvis, nesąmonė, bet net nežinau, kaip apsiginti. Aš vaikams žiemą priperku tuntą saldainių, o jie man atneša šokoladą ar kavos maišelyje, bet apie kažkokias dovanas iš mamų net kalbos nėra. Dėl vaikų pasirodymo pirmose eilėse – juk negaliu mažiukių šokėjų statyti eilės gale – jų nesimatys. Valerija – nemoka šokti dėl praleistų pamokų, o kita mergaitė nuskriausta dėl nemenko ūgio, todėl jos statomos gale, o ne priekinėse eilėse“, - sako Ž. Antanavičienė ir priduria, kad specialistai žino geriau, kaip sustatyti šokio eilę.  Anot mokytojos, dėl meno mokyklos diplomo naudojimo, ji Valerijos mamai nėra nieko minėjusi. Galimai mama nugirdo kažkokį kitą pokalbį ir ne taip suprato.

Kalčiausia sandėlininkė?

Sandėlininkė Zita Fiodorova, atrodo, lieka pati kalčiausia ir kartu pati neutraliausia šioje konfliktinėje istorijoje.

„Rūbelius iš sandėlio išduodame tvarkingus. Mokykla neturi galimybės skalbti kostiumų ir kiekvienas vaikas dėvėdamas rūbelius turi juos prižiūrėti, o į sandėlį rūbus reikia gražinti tvarkingus. Per 20 metų, kiek čia dirbu, nėra taip atsitikę. Kai kostiumai dėvimi tiek metų, jie užgelsta nuo senumo. Gal neatsiskalbia, gal užsidėvi – kostiumai iš lino, sunkiai plaunami. O batelių istoriją jau pasakojo mokytoja. Vaikai batelius paima sausio mėnesį, o gražina – mokslo metų pabaigoje, tai aš nežinau, kiek jie buvo nešioti, todėl tik rekomendavau, bet nereikalavau jų pakulnes pakalti, jei yra galimybė“, - pasakojo Z. Fiodorova.

Prievolės mokėti už šokių batelių pakulnių pakalimą ar kostiumų sutvarkymą, nėra, tačiau šiuo klausimu apeliuojama į tėvų geranoriškumą.

Kaip baigėsi ši istorija, kol kas nežinia, nes dabar pats egzaminų įkarštis. Ar šeima kreipsis dėl galimybės iš naujo įvertinti Valerijos gabumus į nepriklausomą komisiją, taip pat nežinia.

 

Panašūs straipsniai

Skaitytoja: Šveicarijos progimnazija „puola“ tėvus ir verčia penkiamečius pradėti lankyti mokyklą

Skaitytoja: Šveicarijos progimnazija „puola“ tėvus ir verčia penkiamečius pradėti lankyti mokyklą

Praėjusių metų rugsėjį prie Šveicarijos mokyklos prijungtas ikimokyklinio ugdymo skyrius „Voveraitė“, o šį rudenį mokyklai suteiktas Šveicarijos progimnazijos vardas. Šiandien aiškėja, kad šios įstaigos skyr...

Situacija kartojasi: fekalijos ant Rimkų laiptelių – ar buvo ir bus sprendžiama problema?

Situacija kartojasi: fekalijos ant Rimkų laiptelių – ar buvo ir bus sprendžiama problema? 1

Praeitų metų spalio 14 dieną jau rašėme, kad jonavietis kreipėsi į žiniasklaidą dėl ne pirmus metus besitęsiančios netvarkos. Stipriau palijus ir užsikimšus nuotekų tinklams, visas „gėris“ iš kanalizacijos p...

Skaitytoja: Ar mokyklos, reikalaujančios iš mokinių naudoti vaizdo skambučius, nepažeidžia įstatymų?

Skaitytoja: Ar mokyklos, reikalaujančios iš mokinių naudoti vaizdo skambučius, nepažeidžia įstatymų?

Į portalą jonavoszinios.lt kreipėsi skaitytoja, kuri teiravosi, ar mokyklos, vykdydamos nuotolinį mokymą ir reikalaudamos iš vaikų naudoti vaizdo skambučius, nepažeidžia asmens duomenų apsaugos įstatymo. Ano...

Skaitytojas: Baldininkų gyvenvietė valdžiai nerūpi?

Skaitytojas: Baldininkų gyvenvietė valdžiai nerūpi? 1

Jonavos  gyventojas išdėstė aibę problemų, kurios yra Jonavos Fabriko mikrorajone, dar vadinamame Baldininkų arba Pasiolko gyvenvietėje. Anot skambinusiojo Vitalijaus, gyvenvietė pamiršta, lyg koks užkampis ...

Tėvai pasipiktinę: darželyje utėlės, tačiau niekas nereaguoja?

Tėvai pasipiktinę: darželyje utėlės, tačiau niekas nereaguoja? 1

Šiandien, sausio 7-ąją, portalo redakciją pasiekė sunerimusių tėvų pranešimas, kad Ruklos mokyklos - daugiafunkcio centro darželio grupėje utėlių (pedikuliozės) protrūkis. Anot skambinusiojo, k...

5-oko tėvas: ,,Ar laikas tokio amžiaus vaikams pasakoti apie narkotikus?"

5-oko tėvas: ,,Ar laikas tokio amžiaus vaikams pasakoti apie narkotikus?" 1

Į portalą jonavoszinios.lt kreipėsi jonavietis, kuris piktinosi, jog padedant atlikti savo 5-okui namų darbus, jis turėjo aiškinti vaikui, kas yra narkotinės medžiagos, alkoholis. Anot jonaviečio, paskirtos ...

Medikų darbu šokiruota jonavietė: ,,Apžiūra galėjo tik pabloginti mano būklę"

Medikų darbu šokiruota jonavietė: ,,Apžiūra galėjo tik pabloginti mano būklę"

Į portalą jonavoszinios.lt kreipėsi jonavietė Renata (vardas pakeistas, redakcijai žinomas), kuri piktinosi Všį Jonavos ligoninės Priėmimo skubios pagalbos skyriaus darbu – anot pilvo skausmais besiskundusios...

Mokinio tėvas: ,,Ar pamirštas vadovėlis ir nepaklusnus elgesys - priežastis rašyti neigiamą pažymį?"

Mokinio tėvas: ,,Ar pamirštas vadovėlis ir nepaklusnus elgesys - priežastis rašyti neigiamą pažymį?"

Į portalą jonavoszinios.lt kreipėsi skaitytojas Rimas (vardas pakeistas, redakcijai žinomas), kuris pasakojo, kad neseniai jo vaiko pedagogė parašė jam neigiamą pažymį už pamirštą vadovėlį. Vyras klausia, ar...

Sportininkai pakraupo: per laidotuves VMI atvyko atlikti patikrinimą

Sportininkai pakraupo: per laidotuves VMI atvyko atlikti patikrinimą 1

Sporto klube "MaximusGym" sportuojantys jonaviečiai pakraupo, kuomet per klubo savininkės laidotuves, neplanuotą patikrinimą atvyko vykdyti Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) pareigūnai. Specialistai, ne...

Jonaviečių pasakojimas: kaip COVID – 19 pasklido po rajoną

Jonaviečių pasakojimas: kaip COVID – 19 pasklido po rajoną 7

Kaip žinia, jonaviečiai neišvengė koronaviruso COVID – 19 atakos mūsų rajone. Kovo 22-ąją Krašto apsaugos ministerija  (KAM) (plačiau skaitykite ...

Emilija: „Šildymo sezonas baigėsi, tai gyvatukai plyšta nuo karščio“

Emilija: „Šildymo sezonas baigėsi, tai gyvatukai plyšta nuo karščio“

Portalas jonavoszinios.lt sulaukė gyventojos Emilijos pasipiktinimo dėl, kaip galima suprasti iš jos laiško, UAB „Jonavos šilumos tinklai“ vykdomos veiklos. Moteris mano, kad namuose per karšti gyvatukai – b...

Skaitytojai užfiksavo smagų kadrą - bebaimius lapiukus: ar jauniklių drąsa susijusi su pasiutlige?

Skaitytojai užfiksavo smagų kadrą - bebaimius lapiukus: ar jauniklių drąsa susijusi su pasiutlige?

Portalo jonavoszinios.lt skaitytoja Ieva užfiksavo įstabų kadrą - lapiukus, kurie nei kiek nesibaimino visai šalia jų važiuojančio automobilio. Tai merginai sukėlė įtarimą, kad galbūt jaunikliai negaluoja ar...

Skaitytoja: ,,Kaip nepasimesti? Anksčiau buvo ,,kalama", kad kaukės nesaugo nuo koronaviruso, o dabar jos - rekomenduojamos?"

Skaitytoja: ,,Kaip nepasimesti? Anksčiau buvo ,,kalama", kad kaukės nesaugo nuo koronaviruso, o dabar jos - rekomenduojamos?" 1

Sveikatos apsaugos ministras, valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų centro vadovas Aurelijus Veryga kovo 23-ąją pasirašė sprendimus, kuriuose nauji nurodymai dėl prekybos vietų lankymo, asmenų...

Pirkėja įsitikinus, kad turgavietėje – sukčiaujama, specialistai ragina neskubėti su išvadomis

Pirkėja įsitikinus, kad turgavietėje – sukčiaujama, specialistai ragina neskubėti su išvadomis 1

Į portalą jonavoszinios.lt kreipėsi skaitytoja Renata, kuri teiravosi, ar yra tikrinamos turgavietėse dirbančių prekeivių svarstyklės? Anot moters, ji dažnai perka mėsą Jonavos turguje ir namuose pasvėrus pr...

Jonavietė: „Šeimos vieta“ tapo ilgalaikio parkingo vieta?

Jonavietė: „Šeimos vieta“ tapo ilgalaikio parkingo vieta? 1

Kai tik prekybos centrų stovėjimo aikštelėse atsirado vietos pažymėtos specialiu ženklu „Šeimos vieta“, net ir be šeimos atvykę pirkėjai skubėdavo užimti šias vietas, todėl girdėjome nemažai skundų apie asme...

Anonimas: pas kaimynus nuolatinis triukšmas, girtavimas, vaikų klyksmai - kur kreiptis?

Anonimas: pas kaimynus nuolatinis triukšmas, girtavimas, vaikų klyksmai - kur kreiptis?

Kas gali priversti žmogų atsikelti vidury nakties, skambinti policijai ar rašyti elektroninius laiškus? Vienas iš atsakymų – triukšmaujantys kaimynai. Naktį iš sausio 7 į 8 d., portalo jonavoszi...