Vairuotojos padėka mažajai pėsčiajai

Vairuotojos padėka mažajai pėsčiajai
SAU 17
2020-01-17 14:37 2020

Tenka pripažinti, kad tiek vairuotojų, tiek ir pėsčiųjų kartais atsainus požiūris kelyje dažnai priveda prie skaudžių nelaimių. Vairuotojai nuolat kaltina pėsčiuosius, kad jie tarsi „kėgliai“ kelyje, o pėstieji negaili kritikos vairuojantiems ir sako, kad keliuose pilna „kelių erelių“.

Neretai tenka girdėti, kaip plūstasi vairuotojai, kuomet pėstieji ne visuomet atsargiai ar laikydamiesi kelių eismo taisyklių (KET) elgiasi kelyje. Savo ruožtu pėstieji taipogi žeria kaltinimus vairuotojams. 

Vienos tiesos nebūna, tačiau šį kartą istorija ne apie karą keliuose. Portalas jonavoszinios.lt sulaukė skaitytojos pasakojimo, kuriame šilti žodžiai ir padėka skirti nežinomai mažajai pėsčiajai.

„Sausio 16 d., maždaug pusiaudienį, važiavau P. Vaičiūno gatve. Matomai tuo laiku, kažkurioje progimnazijoje, baigėsi pamokos, tad iš mokyklų „pabiro“ vaikai. Iš tolo pamačiau, kad saugumo salelėje stovi mergaitė su kuprine, gal kokių 12 metų, ir kantriai laukia. Sustojau. Ji atidžiai pasižiūrėjo į mane, po to į kitą pusę, vėl į mane ir, mano nuostabai, linktelėjo man ir iš lūpų supratau, kad tarė AČIŪ. Tik tuomet kirto pėsčiųjų perėją.

Nežinau, kaip kitiems, bet man tai buvo neįprasta ir maloniai šokiravo. Mergaitė ne tik kad saugiai elgėsi – laukė, kol sustos automobiliai, įsitikino, kad eiti per perėja saugu (juk žiūrėjo kelis kartus į abi puses), nesinaudojo jokiu telefonu, sutelkė visą dėmesį į eismą, bet dar ir padėkojo man, kad ją praleidau per perėja, nors toks veiksmas man privalomas pagal KET.

Jei mergaitė, skaitanti šiuos sakinius, atpažins save, noriu padėkoti Tau, kad saugai save ir kitus. Tavo atsargus elgesys kelyje galbūt bus pavyzdžiu kitiems PIKTIEMS eismo dalyviams. Tavo ištartas AČIŪ nuostabiai nuteikė mane visai dienai ir tikiu, kad kai aš supyksiu ant kitų neatsargių pėsčiųjų, prisiminus tave ir pyktis man išblės.

Dėkoju ir mergaitės tėvams, ir mokytojams, kurie gyvenimui ruošia nuostabų žmogeliuką“, - štai tokią padėką reiškia vairuotoja mažajai pėsčiajai.  

Gerbiami skaitytojai, jei turite panašių istorijų, papasakokite mums, mes mielai pasidalinsime. Pranešti savo žinutę galite įvairiais būdais – rašykite el. laiškus jonavoszinios@gmail.com  , rašykite Facebook asmeninėmis žinutėmis, skambinkite ar brūkštelkite čia : https://www.jonavoszinios.lt/pranesk/   

Portalo jonavoszinios.lt informaciją skelbti, atgaminti, atkurti, reprodukuoti ar kitaip plagijuoti kitose visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose, be raštiško ar žodinio UAB "Jonavos žinios" sutikimo draudžiama. Visos teisės saugomos.

Panašūs straipsniai

UAB „Jonavos šilumos tinklai“: investicijų tikslas – mažinti šilumos kainas gyventojams

UAB „Jonavos šilumos tinklai“: investicijų tikslas – mažinti šilumos kainas gyventojams

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) skelbia, kad 2020 m. birželio mėn. vidutinė centralizuotai tiekiamos šilumos kaina Lietuvoje buvo 3,64 ct/kWh (be PVM). Kilovatvalandės kaina per metus sumažė...

Privačių visuomeninės ir gamybinės paskirties pastatų renovacijai – valstybės parama

Privačių visuomeninės ir gamybinės paskirties pastatų renovacijai – valstybės parama

Nuo š. m. birželio 15 d. Būsto energijos taupymo agentūra (BETA) priima paraiškas privačių juridinių asmenų visuomeninės ir gamybinės paskirties pastatų renovacijai. Pagal šį kvietimą į valstybė...

Nežinai ką daryti? IŠSIRAŠYTI!

Nežinai ką daryti? IŠSIRAŠYTI!

Jonavos viešoji biblioteka kviečia suspėti į susitikimą su savo vidiniu kūrėju ir rudens vakarus įprasminti iškeliaujančiose Kūrybinio-terapinio rašymo dirbtuvėse. Skelbiame paskutiniąją užduotį! ...

R. Sinkevičiaus padėka rinkėjams

R. Sinkevičiaus padėka rinkėjams 1

Mieli jonaviečiai! Nuoširdžiai dėkoju visiems, kurie antrajame rinkimų į Seimą ture atidavėte savo balsą už mane. Deja, šį kartą daugumos rinkėjų nuomonė buvo kita. Gerbiu Jūsų p...