Valstybė ruošiasi taupyti vairuotojų sąskaita

Valstybė ruošiasi taupyti vairuotojų sąskaita
SAU 15
2020-01-15 13:26 2020

Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD) mažina finansavimą bei reikalavimus valstybei priklausančių rajoninių kelių priežiūrai žiemą, dėl to keliai bus rečiau valomi ir barstomi. Apie pasikeitusius reikalavimus LAKD informavo savo įmonę „Kelių priežiūra", kuri prižiūri ir tvarko valstybinės reikšmės kelius.

Pasikeitę reikalavimai surašyti naujausiame „Kelių priežiūros vadove", kuriuo turės vadovautis kelininkai. Dokumentuose nustatyta, kad mažiausio eismo intensyvumo 5 priežiūros lygio keliai turi būti barstomi tik esant itin slidžiai kelio dangai, t. y. esant lijundrai arba susiformavus šlapiam ledo sluoksniui ant kelio dangos.

Jonavos rajone 5 priežiūros lygiui priskiriami pagrindiniai keliai, vedantys į Bukonis, Upninkus, Gaižiūnus, Panoterius, Šilus, Liepius, Meškonis ir kt. gyvenvietes.

„Visi šie keliai priklauso valstybei, kurios įmonė žiemos metu vykdo jų priežiūrą. Panašu, kad valstybė šiemet nusprendė šioje vietoje pataupyti ir ta priežiūra bus labai minimali, tik esant itin blogoms oro sąlygoms", - sako Jonavos rajono savivaldybės administracijos direktorius Valdas Majauskas.

LAKD šiais metais planuoja mažinti finansavimą net tik valstybinių, bet ir savivaldybių kelių priežiūrai bei plėtrai. Apie tai praėjusią savaitę informavo Lietuvos savivaldybių asociacija.

Anot LSA, Jeigu Vyriausybė patvirtins šiuo metu parengtą Kelių priežiūros ir plėtros finansavimo lėšų naudojimo sąmatą 2020 metams, finansavimas savivaldybių keliams sumažės nuo 2019 metais numatytų 112,7 mln. eurų iki 64,1 mln. eurų, planuojamų šiems metams.

Sumažėjęs finansavimas atims galimybes gerinti kasdienio susisiekimo sąlygas – taisyti blogos būklės kelius, tiesti naujus, užtikrinti geresnes eismo saugumo sąlygas gyventojams.

Jonavos r. savivaldybės inf. 

Panašūs straipsniai

Jonavoje apsigyvenę sirai pajuto unikalaus projekto naudą

Jonavoje apsigyvenę sirai pajuto unikalaus projekto naudą

Jonavos rajono savivaldybės administracijos ir Europos tarybos plėtros banko (CEB) bendradarbiavimas davė apčiuopiamų vaisių: per šį banką projektui „Pabėgėlių integracijos skatinimas“ iš Migrantų ir pabėgėl...

Ženkliai padidinta valstybės parama būstą rinkoje nuomojantiems asmenims

Ženkliai padidinta valstybės parama būstą rinkoje nuomojantiems asmenims

Nuo šiol būstą rinkoje nuomojantys asmenys ir šeimos, kuriems jų pajamos ir turimo turto vertė leidžia pretenduoti į valstybės paramą, gali gauti ženkliai didesnę būsto nuomos kompensaciją. Vienam asmeni...

Savaitgalį bus užtverti trys įvažiavimai į miestą

Savaitgalį bus užtverti trys įvažiavimai į miestą 3

Vykdant Vyriausybės nurodymus dėl gyventojų judėjimo ribojimų, penktadienį Jonavoje ir vėl bus užtverti trys įvažiavimai į miestą: Virbalų g. ir Kranto g. sankirtoje, Čičinų kelyje ties Baltųjų Plukių g. ir ...