Suniokoti pastatai, sudegintas kandidato plakatas: vandalizmo aktas, ar piktas politinis žaidimas?

Suniokoti pastatai, sudegintas kandidato plakatas: vandalizmo aktas, ar piktas politinis žaidimas?
RGS 18
2020-09-18 10:57 2020

Penktadienio, rugsėjo 18-osios rytą, Šveicarijos gyventojai išvydo tai, ką nedažnai tenka pamatyti šioje seniūnijoje.

Suniokoti Šveicarijos miestelyje įsikūrusių dviejų sublokuotų parduotuvių pastatai: apspardytos, išdaužytos ir nulaupytos sienų apdailos, vieną sieną bandyta deginti. Tuo niekadėjai neapsiribojo. Bene daugiausiai nukentėjo Aibės parduotuvė – šalia įėjimo iš šiukšliadėžės ištrauktos ir padegtos šiukšlės kartu su ant parduotuvės iškabintais skelbimais bei netoliese buvusiu plakatu. Kaip pasakojo tokį vaizdą ryte pamačiusios pardavėjos, laimei, į pačią parduotuvę brautis nebandyta, nes būtų suveikusi signalizacija. O be to, Šveicarija – ramus miestelis, tokių incidentų pasitaiko itin retai.

Neatmetama galimybė, jog tai galėjo būti ne tik vandalizmo aktas, bet galimai ir piktas politinis žaidimas, mat kartu su šiukšlėmis sudegintas kandidato į LR Seimą Eugenijaus Sabučio politinis – reklaminis plakatas.

Pats politikas linkęs manyti, kad jo plakatas niekadėjams „pasitaikė po karšta ranka“. Anot E. Sabučio, ši rinkiminė kampanija rami, korektiška, tad jis nemano, kad plakatas sudegintas tyčia, slepiant jį po vandalizmo išpuoliu sudeginant šiukšles, suniokojant pastatų sienas. E. Sabutis ketina pateikti pareiškimą policijai, kad išsiaiškintų įvykio aplinkybes.

Šveicarijos seniūnijos seniūnas Algirdas Paplonskis teigė, kad miestelyje įrengtos vaizdo stebėjimo kameros, todėl yra didelė tikimybė surasti "dvikojus viesulus" - vandalus.

Į nutikimo vietą šiandien ryte atvyko ir Jonavos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos inspektoriai, ir Jonavos policijos komisariato pareigūnai. Šiuo metu policija renka duomenis, tikslina informaciją ir spręs, ar pradėti ikiteisminį tyrimą, ar administracinę teiseną.  

Portalo jonavoszinios.lt informaciją skelbti, atgaminti, atkurti, reprodukuoti ar kitaip plagijuoti kitose visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose, be raštiško ar žodinio UAB "Jonavos žinios" sutikimo draudžiama. Visos teisės saugomos.

Nuotraukų galerija

Video

Suniokoti pastatai, sudegintas kandidato plakatas: vandalizmo aktas, ar piktas politinis žaidimas?