Vėl gvildenamas Rimkų PSPC filialo perkėlimo klausimas

Vėl gvildenamas Rimkų PSPC filialo perkėlimo klausimas
SPA 09
2019-10-09 16:57 2019

Jonavos rajono savivaldybės meras Mindaugas Sinkevičius pirmadienį susitiko su rajono tarybos opozicijos atstovais. Susitikimo metu gvildentas klausimas dėl VŠĮ Pirminės sveikatos priežiūros centro Rimkų (Rimkų PSPC )mikrorajono filialo perkėlimo. Klausimas nėra naujas, bet sunkiai išsprendžiamas.

Klausimas nėra naujas

Anot opozicijos, Rimkų PSPC įsikūręs privačiose patalpose už kurias mokamas nemenkas nuomos mokestis ir siūlo savivaldybei išnaudoti savo turimas laisvas patalpas Jonavos mieste. Anot Pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) direktorės Astos Sivolovienės ir vicemero Eugenijaus Sabučio, kuriam ir pavesta nagrinėti šią situaciją, klausimas nėra naujas, bet sunkiai išsprendžiamas.

„Šiuo klausimu domėjausi ir kai prieš tai buvau mero pavaduotoju, ir kai buvau meru – man jis nenukritęs iš kažkur. Klausimas nenaujas, jis neiškeltas opozicijos, o žinomas mums visiems seniai. Rimkų filiale registruota nemažai ir Rimkų, ir nebūtinai Rimkų mikrorajono gyventojų. Patalpos nėra geros, nepritaikytos. Visi žinome, kad jos yra antrame aukšte. Ypatingai sudėtinga, jei esi neįgalus žmogus, tenai patekti. Ir taip, patalpos priklauso ne poliklinikai ir ne savivaldybei. Patalpos yra nuomojamos iš privataus ar privačių asmenų. Jau ne pirmą dešimtmetį šita situacija tęsiasi, tačiau opozicija, kaip visada, pasakiusi „A“, turėtų pasakyti ir „B“. Ieškoti patalpų yra viena, bet turėti patalpas – yra kitas dalykas. Jei turėtume laisvų patalpų, tikrai taip ir padarytume“, - kalbėjo vicemeras Eugenijus Sabutis.    

Jonavos pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) direktorė Asta Sivolovienė pasakojo, kad šį klausimą ji taipogi kėlė eilę metų, tik pradėjusi dirbti užimamose pareigose, tačiau ekonomiškai naudingas sprendimas taip ir nerastas.

Laisvų patalpų Rimkuose nėra

Šiuo metu Rimkuose savivaldybė laisvų patalpų neturi, teigia E. Sabutis, ir sako, kad turint lakią vaizduotę, galima pafantazuoti, kur galėtų persikelti Rimkų PSPC.

„Galime bandyti fantazuoti – turime buvusį darželį „Gandriukas“ Chemikų g. 136, kuriame galbūt galime įkelti Rimkų filialą. Tačiau, laisvų patalpų ten nėra, nes įsikūrę daug nevyriausybinių organizacijų,  Jonavos „Viltis“, Socialinių paslaugų centras ir t.t. Būtų dilema juos kažkur iškelti ir įkelti polikliniką. Nemanau, kad tai racionalu ir logiška.

Taipogi šalia Chemikų g. 136 stovi, vadinkime ją - boilerinė, kur anksčiau buvo įkurta parduotuvė. Dabar patalpos nenaudojamos, bet vėlgi, jos nėra tiesiogiai priklausančios savivaldybei. Jos priklauso Jonavos šilumos tinklams, kurie gal ir galėtų išnuomoti tas patalpas, bet esminė kliūtis, apie tai esame kalbėję ne kartą,  įsikėlimo kaštai labai dideli – tai ne tik higienos reikalavimai, patalpų remonto, jų dydžio, vėdinimo reikalavimai, tai yra ir neįgaliųjų priėjimo įrengimas, kuris itin brangus, lygiai tas pats – parkavimo problema. Šalia turime ne vieną daugiabutį, o kaip žinom, į PSPC atvyksta dauguma su automobiliais, tad nepasitenkinimo tikrai būtų“, - svarsto vicemeras ir priduria, kad šalimais yra ir kitų "boilerinių", tačiau jų būklė dar prastesnė bei pareikalautų didesnių kaštų.

Jonavos PSPC direktorės Astos Sivolovienės žodžiais tariant, minima "boilerinė" sandėlio tipo. Ji, kiek anksčiau apžiūrėjusi šias patalpas, teigė net neįsivaizduojanti, kaip ten galėtų įsikurti Rimkų PSPC. Šias patalpas pritaikyti gydymo įstaigai tektų įdėti nemažai pastangų ir lėšų.  

Rimkų PSPC filialas turi būti Rimkuose

Kaip teigia mero pavaduotojas E.Sabutis, kalba vyksta apie Rimkų PSPC filialo perkėlimą, vadinasi, jis negalėtų būti įkurdintas kitame Jonavos miesto gale, kur galimai ir atsirastų laisva erdvė. Opozicijos kirtis, kad savivaldybė turi patalpų Jonavos mieste ir gali perkelti Rimkų PSPC, nėra logiškas.   

„Mes juk kalbame apie Rimkus, filialą reiktų perkelti ne bet kur kitur, jis turi būti Rimkų mikrorajone, o opozicija sako ieškoti patalpų Jonavoje. Tai nebūtų logiškas sprendimas“, - sako E.Sabutis.  

Naujoms patalpoms – dideli reikalavimai ir nemenki persikėlimo kaštai

E.Sabutis teigia, kad net ir turint laisvas patalpas, dar nereiškia, kad gydymo įstaiga gali ten įsikurti.

„Sveikatos apsaugos ministerija išleidusi ne vieną teisės aktą, kaip turi būti įrengiamos sveikatos priežiūros paslaugų patalpos - ar tai būtų ligoninė, ar greitosios pagalbos medicinos stotis, arba, kaip šiuo atveju, pirminės sveikatos priežiūros centras, kuriame dirba šeimos gydytojai, yra įvairios laboratorijos – yra labai daug sudėtingų ir daug kainuojančių reikalavimų.  

Pagrindinis argumentas, kodėl kol kas neperkeliame – didelės finansinės investicijos. Turint kitų įsipareigojimų ir preliminariai paskaičiavus, kiek kainuotų perkėlimas, tai tikrai būtų ne vienas šimtas tūkstančių eurų. (...)

Investicija į patalpas būtų ne iš įstaigos lėšų, kuri negauna jų savo filialo kūrimui. Investicijos būtų iš visų mokesčių mokėtojų lėšų. Reikia rimtai pagalvoti, ar tai apsimokėtų. (...) Nesakau, kad į opozicijos nusiskundimą nereikia atsižvelgti, bet tai nėra naujas klausimas, ties juo dirbama jau ne vienerius metus, o tą perkėlimą, noriu pabrėžti, labiausiai apriboja finansinės galimybės.

Galvoti apie tai, kad vien nuomos mokestis lemia dideles išlaidas, tikrai nėra teisinga. Juk dauguma įstaigų ir organizacijų dirba išnuomotose patalpose, nes tai finansiškai apsimoka. Sprendžiant reikia ar nereikia naujų patalpų – siūlau įvertinti visus aspektus, o ne tik tai, kad patalpos yra nuomojamos“, - galimas išlaidas skaičiuoja vicemeras.  

Esamos patalpos nepatogios, tačiau – pakenčiamos

Jonavos PSPC direktorė Asta Sivolovienė teigia, kad patalpos, esančios A. Kulviečio g. 8A, tikrai nėra patogios – jos nėra didelės, šildomos elektra, apsunkintos galimybės neįgaliems pacientams pakliūti pas medikus antrajame aukšte. Galima guostis tik tuo, kad savomis jėgomis remontuojami kabinetai prideda šiek tiek jaukumo, o nuomos mokestis „nesikandžioja“ -  nesiekia 400 eurų per mėnesį.

Rimkų PSPC filialas pavasarį skaičiuos 17 –us metus, kuomet glaudžiasi privačiame pastate. Čia darbuojasi 3 šeimos gydytojos,3  slaugytojos, 1 asmuo procedūriniame, 1- registratūroje ir nepilnu etatu – valytoja. Rimkų PSPC filiale registruota daugiau nei 3 tūkstančiai pacientų.

 

 

Portalo jonavoszinios.lt informaciją skelbti, atgaminti, atkurti, reprodukuoti ar kitaip plagijuoti kitose visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose, be raštiško ar žodinio UAB "Jonavos žinios" sutikimo draudžiama. Visos teisės saugomos.

Nuotraukų galerija

Panašūs straipsniai

Bene pirmą kartą istorijoje tarybai pateikti du biudžeto projektai

Bene pirmą kartą istorijoje tarybai pateikti du biudžeto projektai

Vieni iš svarbiausių Jonavos rajono savivaldybės dokumentų – rajono savivaldybės 2020-2022 metų strateginis veiklos planas ir rajono biudžeto planas 2020 metams.  Vasario 6 d. tarybos posėdyje svarstomi abu ...

Atleidus ilgai dirbusį darbuotoją, jam priklauso išmoka: apskaičiuoti ilgalaikį stažą bus paprasčiau

Atleidus ilgai dirbusį darbuotoją, jam priklauso išmoka: apskaičiuoti ilgalaikį stažą bus paprasčiau

Ilgiau nei 5 metus pas vieną darbdavį dirbusiam darbuotojui, kuris atleidžiamas darbdavio iniciatyva be paties darbuotojo kaltės, priklauso ne tik įprasta nedarbo socialinio draudimo išmoka, bet ir ilgalaiki...

Jonaviečių siūlymai didinant saugumą avaringoje sankryžoje: nuo žiedo iki šviesoforo

Jonaviečių siūlymai didinant saugumą avaringoje sankryžoje: nuo žiedo iki šviesoforo 2

Žeimių ir Kosmonautų gatvių sankryžoje vienas po kito kylantys eismo įvykiai jau kurį laiką kelia jonaviečių diskusijas – vieni įsitikinę, kad dėl avarijų kaltas vairuotojų neatidumas, kiti teigia, jog minėtų...

Penktą kartą įteiktos Metų jonavietės nominacijos

Penktą kartą įteiktos Metų jonavietės nominacijos

Pirmadienio vakarą, minint Tarptautinę Moters dieną, Jonavos kultūros centre įvyko Metų jonavietės apdovanojimai. Jau penktą kartą rengiamuose, gražia miesto tradicija tapusiuose apdovanojimuose, buvo pagerb...

Užbaigti „Rail-Baltica“ ruožo Kaunas-Ramygala tyrinėjimai

Užbaigti „Rail-Baltica“ ruožo Kaunas-Ramygala tyrinėjimai 1

„Rail Baltica“ vėžės nuo Kauno iki Latvijos sienos detalųjį techninį projektavimą atsakinga Ispanijos įmonė IDOM, kartu su Lietuvos UAB „Kelprojektas“, užbaigė pirmojo etapo tyrinėjimus. Anot bendros Baltijo...

Jonavos r. PK viršininko ir opozicijos susitikime - kamerų perdavimo, nusikalstamumo bei kiti svarbūs klausimai

Jonavos r. PK viršininko ir opozicijos susitikime - kamerų perdavimo, nusikalstamumo bei kiti svarbūs klausimai

Vakar, lapkričio 11-ąją, Jonavos rajono policijos komisariate vyko opozicijos bei komisariato viršininko Šarūno Martinkėno susitikimas. Jame aptarta  nusikalstamumo situacija mieste bei rajone, Rukloje įreng...

Vienoje vietoje - visa informacija skirtingoms asmenų grupėms apie JKKSC veiklą

Vienoje vietoje - visa informacija skirtingoms asmenų grupėms apie JKKSC veiklą

Lietuvos Respublikos Vyriausybei nuo kovo 16 dienos paskelbus karantiną visoje Lietuvos Respublikos teritorijoje keičiasi kasdienis įprastas mūsų gyvenimas, tame tarpe – ir Jonavos kūno kultūros ir sporto ce...

Profesorė pataria, kaip palaikyti gerą psichologinę savijautą saviizoliacijos laikotarpiu

Profesorė pataria, kaip palaikyti gerą psichologinę savijautą saviizoliacijos laikotarpiu

Kylant naujojo koronaviruso grėsmėms ir šalyje paskelbus karantiną, daugelis žmonių lieka namuose. Tai labai svarbu siekiant apsaugoti savo, artimųjų ir visuomenės sveikatą. Tačiau ...

Ruklos PPC pasirengęs priimti Venesuelos lietuvius

Ruklos PPC pasirengęs priimti Venesuelos lietuvius

Venesueloje jau kelerius metus tęsiasi politinė, ekonominė ir humanitarinė krizė. Praeitų metų rugsėjį Lietuvos Vyriausybė priėmė sprendimą teikti pagalbą perkeliant lietuvių kilmės arba pilietybę turinčius ...

Keičiasi VMI Jonavos padalinio adresas

Keičiasi VMI Jonavos padalinio adresas

2019 m. lapkričio 18 d., Kaunas. Kauno apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Kauno AVMI) informuoja, kad nuo lapkričio 25 d. Jonavos padalinys perkelia...

Vicemeras E. Sabutis: ,,Opozicijos pareikštas nepasitikėjimas – nemalonus politinis žaidimas

Vicemeras E. Sabutis: ,,Opozicijos pareikštas nepasitikėjimas – nemalonus politinis žaidimas 3

Jau rašėme, kad vakar, vasario 6-ąją, vyko 10-asis Jonavos rajono savivaldybės tarybos posėdis, kurio pabaigoje opozicijos atstovai pareiškė nepasitikėjimą vicemeru E. Sabučiu (...

LSA valdyboje – memorandumas, kelių finansavimo, švietimo ir paramos jaunoms šeimoms klausimai

LSA valdyboje – memorandumas, kelių finansavimo, švietimo ir paramos jaunoms šeimoms klausimai

Vilniuje sausio 28 dieną, antradienį, vykusiame Lietuvos savivaldybių asociacijos valdybos posėdyje buvo pasirašytas keturių institucijų memorandumas dėl mokyklų ir sveikatos priežiūros įstaigų pritaikymo ne...

Taryba sprendė, ar jonaviečiai galės nemokamai naudotis viešuoju transportu

Taryba sprendė, ar jonaviečiai galės nemokamai naudotis viešuoju transportu

Vakar, gruodžio 19-ąją, vyko Jonavos rajono savivaldybės posėdis. Jo metu svarstyti 28 klausimai, tarp kurių – ir nemokamo viešojo transporto idėja. Iš dviejų liko tik vienas...

Tilto per Žeimių gatvę statybų klausimas pakibo ore?

Tilto per Žeimių gatvę statybų klausimas pakibo ore? 1

Šių metų pradžioje, sausio mėnesį, buvo paskelbtas viešųjų pirkimų konkursas tilto per Žeimių gatvę statybos darbams atlikti. Tuomet savivaldybės atstovai komentavo, kad pats statinys mieste turėtų išdygti ja...

VERT: kovo mėn. vidutinė šilumos kaina 18 proc. mažesnė nei pernai

VERT: kovo mėn. vidutinė šilumos kaina 18 proc. mažesnė nei pernai

Vidutinė šilumos kaina Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) skelbia, kad kovo mėn. vidutinė centralizuotai tiekiamos šilumos kaina Lietuvoje yra 4,49 ct/kWh (be PVM). Palygin...

„Lietuvos geležinkelių infrastruktūra“ rekonstruos svarbiausią tiltą pagrindinėje šalies geležinkelio magistralėje

„Lietuvos geležinkelių infrastruktūra“ rekonstruos svarbiausią tiltą pagrindinėje šalies geležinkelio magistralėje

Didžiausios Baltijos šalyse geležinkelių grupės „Lietuvos geležinkeliai“ infrastruktūros bendrovė „Lietuvos geležinkelių infrastruktūra“ rekonstruos vieną svarbiausių šalies geležinkelio tiltų. Tuo tikslu „L...