Vėl gvildenamas Rimkų PSPC filialo perkėlimo klausimas

Vėl gvildenamas Rimkų PSPC filialo perkėlimo klausimas
SPA 09
2019-10-09 15:57 2019

Jonavos rajono savivaldybės meras Mindaugas Sinkevičius pirmadienį susitiko su rajono tarybos opozicijos atstovais. Susitikimo metu gvildentas klausimas dėl VŠĮ Pirminės sveikatos priežiūros centro Rimkų (Rimkų PSPC )mikrorajono filialo perkėlimo. Klausimas nėra naujas, bet sunkiai išsprendžiamas.

Klausimas nėra naujas

Anot opozicijos, Rimkų PSPC įsikūręs privačiose patalpose už kurias mokamas nemenkas nuomos mokestis ir siūlo savivaldybei išnaudoti savo turimas laisvas patalpas Jonavos mieste. Anot Pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) direktorės Astos Sivolovienės ir vicemero Eugenijaus Sabučio, kuriam ir pavesta nagrinėti šią situaciją, klausimas nėra naujas, bet sunkiai išsprendžiamas.

„Šiuo klausimu domėjausi ir kai prieš tai buvau mero pavaduotoju, ir kai buvau meru – man jis nenukritęs iš kažkur. Klausimas nenaujas, jis neiškeltas opozicijos, o žinomas mums visiems seniai. Rimkų filiale registruota nemažai ir Rimkų, ir nebūtinai Rimkų mikrorajono gyventojų. Patalpos nėra geros, nepritaikytos. Visi žinome, kad jos yra antrame aukšte. Ypatingai sudėtinga, jei esi neįgalus žmogus, tenai patekti. Ir taip, patalpos priklauso ne poliklinikai ir ne savivaldybei. Patalpos yra nuomojamos iš privataus ar privačių asmenų. Jau ne pirmą dešimtmetį šita situacija tęsiasi, tačiau opozicija, kaip visada, pasakiusi „A“, turėtų pasakyti ir „B“. Ieškoti patalpų yra viena, bet turėti patalpas – yra kitas dalykas. Jei turėtume laisvų patalpų, tikrai taip ir padarytume“, - kalbėjo vicemeras Eugenijus Sabutis.    

Jonavos pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) direktorė Asta Sivolovienė pasakojo, kad šį klausimą ji taipogi kėlė eilę metų, tik pradėjusi dirbti užimamose pareigose, tačiau ekonomiškai naudingas sprendimas taip ir nerastas.

Laisvų patalpų Rimkuose nėra

Šiuo metu Rimkuose savivaldybė laisvų patalpų neturi, teigia E. Sabutis, ir sako, kad turint lakią vaizduotę, galima pafantazuoti, kur galėtų persikelti Rimkų PSPC.

„Galime bandyti fantazuoti – turime buvusį darželį „Gandriukas“ Chemikų g. 136, kuriame galbūt galime įkelti Rimkų filialą. Tačiau, laisvų patalpų ten nėra, nes įsikūrę daug nevyriausybinių organizacijų,  Jonavos „Viltis“, Socialinių paslaugų centras ir t.t. Būtų dilema juos kažkur iškelti ir įkelti polikliniką. Nemanau, kad tai racionalu ir logiška.

Taipogi šalia Chemikų g. 136 stovi, vadinkime ją - boilerinė, kur anksčiau buvo įkurta parduotuvė. Dabar patalpos nenaudojamos, bet vėlgi, jos nėra tiesiogiai priklausančios savivaldybei. Jos priklauso Jonavos šilumos tinklams, kurie gal ir galėtų išnuomoti tas patalpas, bet esminė kliūtis, apie tai esame kalbėję ne kartą,  įsikėlimo kaštai labai dideli – tai ne tik higienos reikalavimai, patalpų remonto, jų dydžio, vėdinimo reikalavimai, tai yra ir neįgaliųjų priėjimo įrengimas, kuris itin brangus, lygiai tas pats – parkavimo problema. Šalia turime ne vieną daugiabutį, o kaip žinom, į PSPC atvyksta dauguma su automobiliais, tad nepasitenkinimo tikrai būtų“, - svarsto vicemeras ir priduria, kad šalimais yra ir kitų "boilerinių", tačiau jų būklė dar prastesnė bei pareikalautų didesnių kaštų.

Jonavos PSPC direktorės Astos Sivolovienės žodžiais tariant, minima "boilerinė" sandėlio tipo. Ji, kiek anksčiau apžiūrėjusi šias patalpas, teigė net neįsivaizduojanti, kaip ten galėtų įsikurti Rimkų PSPC. Šias patalpas pritaikyti gydymo įstaigai tektų įdėti nemažai pastangų ir lėšų.  

Rimkų PSPC filialas turi būti Rimkuose

Kaip teigia mero pavaduotojas E.Sabutis, kalba vyksta apie Rimkų PSPC filialo perkėlimą, vadinasi, jis negalėtų būti įkurdintas kitame Jonavos miesto gale, kur galimai ir atsirastų laisva erdvė. Opozicijos kirtis, kad savivaldybė turi patalpų Jonavos mieste ir gali perkelti Rimkų PSPC, nėra logiškas.   

„Mes juk kalbame apie Rimkus, filialą reiktų perkelti ne bet kur kitur, jis turi būti Rimkų mikrorajone, o opozicija sako ieškoti patalpų Jonavoje. Tai nebūtų logiškas sprendimas“, - sako E.Sabutis.  

Naujoms patalpoms – dideli reikalavimai ir nemenki persikėlimo kaštai

E.Sabutis teigia, kad net ir turint laisvas patalpas, dar nereiškia, kad gydymo įstaiga gali ten įsikurti.

„Sveikatos apsaugos ministerija išleidusi ne vieną teisės aktą, kaip turi būti įrengiamos sveikatos priežiūros paslaugų patalpos - ar tai būtų ligoninė, ar greitosios pagalbos medicinos stotis, arba, kaip šiuo atveju, pirminės sveikatos priežiūros centras, kuriame dirba šeimos gydytojai, yra įvairios laboratorijos – yra labai daug sudėtingų ir daug kainuojančių reikalavimų.  

Pagrindinis argumentas, kodėl kol kas neperkeliame – didelės finansinės investicijos. Turint kitų įsipareigojimų ir preliminariai paskaičiavus, kiek kainuotų perkėlimas, tai tikrai būtų ne vienas šimtas tūkstančių eurų. (...)

Investicija į patalpas būtų ne iš įstaigos lėšų, kuri negauna jų savo filialo kūrimui. Investicijos būtų iš visų mokesčių mokėtojų lėšų. Reikia rimtai pagalvoti, ar tai apsimokėtų. (...) Nesakau, kad į opozicijos nusiskundimą nereikia atsižvelgti, bet tai nėra naujas klausimas, ties juo dirbama jau ne vienerius metus, o tą perkėlimą, noriu pabrėžti, labiausiai apriboja finansinės galimybės.

Galvoti apie tai, kad vien nuomos mokestis lemia dideles išlaidas, tikrai nėra teisinga. Juk dauguma įstaigų ir organizacijų dirba išnuomotose patalpose, nes tai finansiškai apsimoka. Sprendžiant reikia ar nereikia naujų patalpų – siūlau įvertinti visus aspektus, o ne tik tai, kad patalpos yra nuomojamos“, - galimas išlaidas skaičiuoja vicemeras.  

Esamos patalpos nepatogios, tačiau – pakenčiamos

Jonavos PSPC direktorė Asta Sivolovienė teigia, kad patalpos, esančios A. Kulviečio g. 8A, tikrai nėra patogios – jos nėra didelės, šildomos elektra, apsunkintos galimybės neįgaliems pacientams pakliūti pas medikus antrajame aukšte. Galima guostis tik tuo, kad savomis jėgomis remontuojami kabinetai prideda šiek tiek jaukumo, o nuomos mokestis „nesikandžioja“ -  nesiekia 400 eurų per mėnesį.

Rimkų PSPC filialas pavasarį skaičiuos 17 –us metus, kuomet glaudžiasi privačiame pastate. Čia darbuojasi 3 šeimos gydytojos,3  slaugytojos, 1 asmuo procedūriniame, 1- registratūroje ir nepilnu etatu – valytoja. Rimkų PSPC filiale registruota daugiau nei 3 tūkstančiai pacientų.

 

 

Portalo jonavoszinios.lt informaciją skelbti, atgaminti, atkurti, reprodukuoti ar kitaip plagijuoti kitose visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose, be raštiško ar žodinio UAB "Jonavos žinios" sutikimo draudžiama. Visos teisės saugomos.

Nuotraukų galerija

Panašūs straipsniai

Užusaliuose atidarytas naujas medicinos punktas

Užusaliuose atidarytas naujas medicinos punktas

Šiandien, spalio 7-ąją, Užusalių seniūnijos (Jonavos r. ) administraciniame pastate oficialiai atidarytas naujai įrengtas Užusalių medicinos punktas. „Mintis, kad pagerinti sąlygas teikti kaime medicinos...

J.Ralio gimnaziją palieka direktorius A.Rimkus

J.Ralio gimnaziją palieka direktorius A.Rimkus 10

Pirmadienį, birželio 10 dieną J.Ralio gimnazijos direktorius Arūnas Rimkus pateikė prašymą palikti savo užimamas pareigas. Iš posto vadovas išeina šalių susitarimu, tačiau jo prašymui dar turės pritarti ...

Rimkų mikrorajone - ne tik naujas kelias, bet ir apžvalgos aikštelė bei pėsčiųjų - dviračių takas

Rimkų mikrorajone - ne tik naujas kelias, bet ir apžvalgos aikštelė bei pėsčiųjų - dviračių takas 1

Prasidėjo pasiruošimas naujo kelio Chemikų gatvėje statybai - pastatyta informacinė lenta, įrengti riboženkliai.   Kartu su ja bus įrengta nauja automobilių stovėjimo aikštelė, naujas dviračių -...

Jonavos medikams – 87 padėkos atvirukai

Jonavos medikams – 87 padėkos atvirukai

Sveikatos apsaugos ministerija, skatindama pacientus atsisakyti kyšininkavimo ir padėkoti medikams viešai, inicijavo šalies gydymo įstaigose akciją „Nekišk kyšio. Padėkok gydytojui“.  Pastarojoje dalyvavo ir ...

Keičiasi VMI Jonavos padalinio adresas

Keičiasi VMI Jonavos padalinio adresas

2019 m. lapkričio 18 d., Kaunas. Kauno apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Kauno AVMI) informuoja, kad nuo lapkričio 25 d. Jonavos padalinys perkelia...

Skaitytojai klausia: ar bus atstatytas automobilio nuverstas šviesoforas?

Skaitytojai klausia: ar bus atstatytas automobilio nuverstas šviesoforas?

Rugsėjo 11-ąją kelyje A6 Kaunas – Zarasai – Daugpilis įvyko eismo įvykis, kurio metu buvo nuversta visa šviesoforo konstrukcija. Kadangi šviesoforas dar iki avarijos dažnai nereguliuodavo eismo – mirksėdavo tik ...

Bus uždaromas tiltas: ar pėstieji taip pat negalės juo naudotis?

Bus uždaromas tiltas: ar pėstieji taip pat negalės juo naudotis?

Neseniai skelbėme, kad rugpjūčio 19 (nuo 8 val.) - 23d. (Iki 18 val.) J.Ralio gatvėje bus vykdomi paviršinių nuotekų tinklo įrengimo darbai. Dėl to minėtomis dienomis bus uždarytas ir Jonavos tiltas per Nerį. Sk...

Kviečiame balsuoti, kur turėtų stovėti naujasis miesto baseinas?

Kviečiame balsuoti, kur turėtų stovėti naujasis miesto baseinas? 39

Mieli jonaviečiai! Turėti modernų baseiną – didžioji miesto ambicija, ir jos siekiant be Jūsų pagalbos neišsiversime. Šiuo metu renkame baseinui tinkamą vietą. Viena iš jų – Chemikų ir P.Vaičiūno gatvių ...

Autobusų eismas ilgąjį savaitgalį

Autobusų eismas ilgąjį savaitgalį

Šių metų lapkričio 1 dieną – Visų šventųjų dieną, priemiestinio ir miesto reguliaraus susisiekimo maršrutų autobusai važiuos pagal sekmadienių eismo tvarkaraščius, o lapkričio 2 dieną – pagal šeštadienio eismo t...

Sodų bendrijų kelių perėmimo klausimas „juda“ ne taip sparčiai, kaip norėtųsi: "yla išlindo iš maišo"

Sodų bendrijų kelių perėmimo klausimas „juda“ ne taip sparčiai, kaip norėtųsi: "yla išlindo iš maišo"

Po truputį iš mirties taško judinamas klausimas dėl sodininkų bendrijų kelių ir gatvių perėmimo savivaldybės žinion. Tačiau sodų bendrijos nėra tokios aktyvios, kaip norėtųsi. Iš 42 sodų bendrijų, prašymus d...

Šiandien alkoholiu neprekiauja tik vienas prekybos tinklas

Šiandien alkoholiu neprekiauja tik vienas prekybos tinklas

Šiais metai rugsėjo 1-osios šventę dauguma mokyklų perkėlė į rugsėjo 2-ąją. Dėl to prekybininkai turėjo apsispręsti ar šiandien prekiaus alkoholiu. Dauguma jų nusprendė nieko nekeisti ir prekiauti svaigiaisia...

Jonavos rajono ir miesto keliuose – nauji įrenginiai: kokią funkciją jie atlieka?

Jonavos rajono ir miesto keliuose – nauji įrenginiai: kokią funkciją jie atlieka? 2

Pastarosiomis dienomis vairuotojai galėjo pastebėti, kad šalia miesto tilto per Nerį bei kelyje Jonava – Rukla atsirado nauji įrenginiai. Ne vienam, ko gero, kilo klausimas, kokia yra jų paskirtis? Lietuvos a...

Lietuvai gresia milijoninės baudos, tačiau gyventojai ir toliau neatsisako lauko tualetų

Lietuvai gresia milijoninės baudos, tačiau gyventojai ir toliau neatsisako lauko tualetų 3

Dar šios savaitės pradžioje Lietuvos savivaldybių asociacija (LSA) atkreipė dėmesį, kad Lietuva yra gavusi įspėjimą iš Europos Komisijos dėl neįvykdytų įsipareigojimų – ne mažiau kaip 98 proc. nuotekų surinkt...

Tilto Upninkuose remonto darbai – aplinkosaugininkų ir Statybos inspekcijos akiratyje

Tilto Upninkuose remonto darbai – aplinkosaugininkų ir Statybos inspekcijos akiratyje

Šią savaitę visuomeninės gamtos apsaugos asociacijos ,,Lašišos dienoraštis" ,,Facebook“ paskyroje patalpinti vaizdo įrašai, kuriuose užfiksuoti ,,Ukmergės kelių“ darbuotojai bei technika, vykdanti tilto per Š...

Aktyvistas A.Lobovas: Nepasirašinėkit neaiškių dokumentų!

Aktyvistas A.Lobovas: Nepasirašinėkit neaiškių dokumentų! 1

Aktyvistas Andrius Lobovas daug kam gerai žinomas dėl savo veiklos pasisakant prieš skiepus.  Daugiau nei 10 – metį plačiai skelbdamas apie jų žalą, rugsėjo 16 dieną savo socialinio tinklo „Facebook“ paskyro...