Vicemeras E. Sabutis: ,,Jonavos kultūros centras - miesto kultūros širdis"

Vicemeras E. Sabutis: ,,Jonavos kultūros centras - miesto kultūros širdis
BIR 02
2020-06-02 08:58 2020

Miesto šventės, pramoginiai renginiai, iniciatyvos, džiuginusios jonaviečius karantino metu - visa tai ir dar daugiau yra Jonavos kultūros centro (JKC) darbuotojų darbo vaisius. Kaip sako kultūros sritį kuruojantis rajono vicemeras Eugenijus Sabutis, JKC veiklų įvairiapusiškumas suteikia galimybę gyventojams atrasti kažką savito ir priimtino būtent jiems. Ir nors tobulėjimui ribų nėra, vicemeras neabejoja - JKC yra miesto kultūros širdis.

Veiklos - kiekvienam

„Per praėjusius 3 - 4 metus pamačiau daug gerų idėjų. Kalbu apie tai, kad JKC bando aprėpti vis daugiau kultūrinių krypčių, nėra susikoncentruojama, pavyzdžiui, vien į etnokultūrą ar tik į masinius renginius. Vieniems tai gali patikti, kitiems - ne, tačiau yra natūralu, kad yra daug kultūros sričių, kurios savaime domina tik tam tikrą dalį žmonių.

Ne kartą gyvenime esu girdėjęs, kad opera - ne kiekvienam, baletas - taip pat. Sakant taip, lyg bandoma primesti, kad baletas ar opera - elito kultūra. Tačiau, jei baletu pradėtų mėgautis visi, tada jis, ko gero, būtų pradėtas vertinti kaip ,,popsas" - masinė kultūra. Asmeniškai aš atsiriboju nuo šitų vertinimų. Man toks skirstymas nepatinka.

Dėl to matymas, kad per praėjusius tris metus JKC palietė daug sričių, kurios anksčiau galbūt buvo nustumtos, džiugina. JKC netapo nei ,,popsinis", nei profaniškas, bet ir nesusikoncentravo į elitizmą ar kažką nesuprantamo daugumai rajono gyventojų.

Manau, kultūros centras turi reprezentuoti visą rajoną ir nepradėti koncentruotis į nedidelę grupę žmonių. Ar JKC tai pavyksta? Visada yra kur tobulėti, tačiau tai, ką matau, leidžia sakyti, kad JKC darbą tikrai galima vertinti gerai“, - paklaustas, kaip vertina JKC veiklą, kalbėjo E. Sabutis.

Nebijo imtis iniciatyvų

Paradoksalu, tačiau JKC skleidžiamas kultūrinis gyvenimas prie jonaviečių dar labiau priartėjo karantino metu: daugiabučių kiemuose surengtas ne vienas koncertas, ne vienas lazerių šou, kuriuos žmonės galėjo stebėti tiesiai iš savo namų. Vicemeras džiaugiasi, kad tokių iniciatyvų JKC darbuotojai ėmėsi patys, nieko neraginami.

,,Jei reikėtų įvertinti JKC veiklas karantino metu dešimties balų sistemoje, tikrai rašyčiau 10. Be to, dalį iniciatyvų mes pradėjome pirmieji Lietuvoje, dalį jų atradome iš naujo. Visi žinojome lauko kiną, kai filmus galime žiūrėti susiglaudę ant suoliukų. Tokius kino seansus jau buvome pradėję organizuoti anksčiau, Joninių slėnyje. Tačiau kinas iš automobilių karantino metu - naujovė, kurią vėliau nusižiūrėjo ir kiti miestai. Dar smagiau tai, kad pas mus ši pramoga buvo prieinama nemokamai. Kiek žinau, visi seansai sulaukė didelio susidomėjimo - užimtos visos galimos vietos.

Manau, kad daugumą nudžiugino ir renginiai daugiabučių kiemuose, kuriuos mes taip pat pradėjome organizuoti pirmieji. Tik vėliau juos pradėjau matyt kituose miestuose. Kalbant apie šviesų šou, aš nemačiau, kad kiti miestai girtųsi jais.

Džiaugiuosi, kad JKC nereikia raginti ir darbuotojai patys suka galvas, kaip nudžiuginti jonaviečius, kaip praskaidrinti jų dienas. Taip, mes bendradarbiaujame - būna ateina JKC direktorius ir pasakoja, kokių planų ketina imtis kultūros centro darbuotojai. Aš visada sakau, kad jei gimė įdomi, smagi mintis, reikia bandyti ir daryti. Galbūt ja džiaugsis ne visi, bet tai neturėtų stabdyti. Esu matęs labai daug puikių atsiliepimų socialiniuose tinkuose, skaitęs ne vieną šimtą padėkų kultūros darbuotojams, tačiau kaip visada – buvo tuo ir nepatenkintų", - kalbėjo E. Sabutis.

Sudomino gyventojus


Kad JKC organizuojamos veiklos sudomino žmones liudija ir socialiniame tinkle ,,Facebook" transliuotų įrašų peržiūrų skaičius.

,,Peržiūrų skaičius viršijo visus lūkesčius. Pavyzdžiui, Ligito Kernagio pasirodymo transliaciją peržiūrėta apie 180 000 kartų. Jei sudėtume visų transliacijų peržiūrų skaičių, gautume beveik 300 000. Lazerių šou sulaukė apie 100 000 peržiūrų ir t.t. Iš viso mieste karantino metu jau įvyko 35 skirtingi pasirodymai, 11 iš jų - muzikiniai koncertai.

Pasikartosiu – kultūros centras stengėsi aprėpti kuo daugiau gyventojų ir jų pomėgių, todėl džiaugtis galėjo tiek mėgstantys elektroninę, šiuolaikinę muziką, tiek ir besidžiaugiantys akordeonų, smuikų garsais.


Kalbant apie kaimo vietoves, ten taip pat vyko renginiai, transliuoti online. Suskaičiavau, kad čia surengta per 100 įvairių akcijų ir iniciatyvų. Taigi, JKC karantino metu tikrai netinginiavo. Nors karantinas, kaip atskiras reiškinys, tikrai nieko nedžiugina, jo metu labai išryškėjo kultūrininkų inovatyvumas ir kūrybiškumas", - pasakojo vicemeras.


Dirbo ir vakarais, ir savaitgaliais

Tam, kad karantino metu jonaviečiai turėtų galimybę bent šiek tiek paįvairinti savo kasdienybę, JKC komanda plušėjo ne tik vėlyvais vakarais, bet ir savaitgaliais.

,,Kultūros centro darbuotojai dirbo iki vėlumų, o renginiai daugiabučių kiemuose neretai vykdavo savaitgaliais. Savaime suprantama, kad dėl naujų idėjų realizavimo jiems darbo karantinu metu tikrai nesumažėjo", - kalbėjo vicemeras.

Planų - daug

Paklausus apie artėjančias miesto šventes, E. Sabutis teigė, kad nenori atskleisti per daug detalių. Nepaisant to, patikinta, jog JKC intensyviai ruošiasi joms.

,,Daug kažkokių detalių nesinori atskleisti tam, jog norisi išlaikyti intrigą, tačiau galiu pasakyti, kad darbuotojai ruošiasi tiek Joninėms, tiek karaliaus Mindaugo karūnavimo šventei, tiek ir miesto gimtadieniui. Nors visos šventės šią vasarą dėl karantino, ko gero, nebus tokios, kaip anksčiau, jos vis tiek vyks.

Matysime, kokias rekomendacijas ir sąlygas turėsime ateityje, tačiau neabejoju, kad ir mes, ir JKC ras būdų, kaip paminėti mums svarbias sukaktis", - kalbėjo E. Sabutis pridurdamas, kad vienas pagrindinių tikslų organizuojant renginius - jų pritaikymas šeimoms, skirtingoms amžiaus grupėms priklausantiems asmenims.

Paklausus, ar vicemeras pritartų teiginiui, kad JKC - mūsų miesto kultūros širdis, E. Sabutis pateikia trumpą ir aiškų atsakymą.


,,Aš manau, kad šiam teiginiui nepritarti - neįmanoma", - teigė vicemeras.

Nuotraukoje - akimirka iš JKC organizuotų muziejaus naktų.

Panašūs straipsniai

270 patiekalų istorijų Jonavai: „Mielinė bulka“

270 patiekalų istorijų Jonavai: „Mielinė bulka“ 1

Jonavos kultūros centras, norėdamas įprasminti artėjantį 270 miesto jubiliejų, nori sukurti elektroninį leidinį, kuriame būtų ne tik sudėti išskirtiniai, jonaviečių šeimai ar etnokultūriniam regionui būdingi...

270 patiekalų istorijų Jonavai: „Bulvių košė su spirgučiais“

270 patiekalų istorijų Jonavai: „Bulvių košė su spirgučiais“

Jonavos kultūros centras (JKC), norėdamas įprasminti artėjantį 270 miesto jubiliejų, nori sukurti elektroninį leidinį, kuriame būtų ne tik sudėti išskirtiniai, jonaviečių šeimai ar etnokultūriniam regionui b...

Neiššvaistyti vasaros veltui nusprendęs jaunimas ėmėsi darbo

Neiššvaistyti vasaros veltui nusprendęs jaunimas ėmėsi darbo

Socialiniame tinkle ,,Facebook" jau kurį laiką plinta įrašas, kuriame skelbiama apie jaunuolius, galinčius padėti jonaviečiams atlikti įvairius darbus: sutvarkyti sodą, namus, nuplauti automobilį, pavedžioti...

Specialistai įspėja: šalyje nusikalstamumas tik didės

Specialistai įspėja: šalyje nusikalstamumas tik didės

Ekspertai prognozuoja, kad sparčiai prastėjant ekonominei situacijai, augant nedarbui, nusikalstamumo lygis šalyje ir toliau sparčiai augs: daugės vagysčių iš prekybos centrų, gyvenamų, ūkinių patalpų, retai...

Tyrimas: lietuviai prikaupė maisto atsargų, kai skurstančių šalyje – sparčiai daugėja

Tyrimas: lietuviai prikaupė maisto atsargų, kai skurstančių šalyje – sparčiai daugėja

Pilnos spintelės neišnaudotų maisto produktų – šiandienos lietuvių kasdienybė: pusė respondentų karantino laikotarpiu kaupė maisto atsargas, rodo „Malsenos“ užsakymu atlikta reprezentatyvi šalies gyventojų a...

Unikalieji Skaruliai: Jonava, senesnė už Jonavą

Unikalieji Skaruliai: Jonava, senesnė už Jonavą

Yra vietų, kuriuose privalai apsilankyti. Ne todėl, kad užsidėtum eilinį pliusą – buvau ten – ir paskelbtum apie tai socialiniuose tinkluose. Todėl, kad šaukia pasąmonė. Tą šauksmą išgirdau prieš daugiau nei...

Jonavos politechnikos mokyklos bendruomenė žinių sėmėsi ir Barselonoje

Jonavos politechnikos mokyklos bendruomenė žinių sėmėsi ir Barselonoje 2

Jonavos Politechnikos mokykla - Erasmus+ projekto dalyvė, jau galinti įvertinti jo suteiktą naudą. Projekto dėka ugdymo įstaigos bendruomenė lankėsi Lenkijoje, du kartus - Ispanijoje: Venecijoje bei Barselon...

Jonavoje - bagažinių turgus: mainykis, derėkis ir atrask

Jonavoje - bagažinių turgus: mainykis, derėkis ir atrask

Šiltojo sezono metu, kiekvieną sekmadienį, nuo 9 iki 14 valandos Ūkininkų turgaus vietoje jonaviečių lauks bagažinių turgus. Pastarojo organizatoriai kviečia pasikrauti pilną automobilio bagažinę jums nebere...

Jonavos veterinarijos centrui ,,VetPet" patikėtas neeilinis pacientas - kengūriukas

Jonavos veterinarijos centrui ,,VetPet" patikėtas neeilinis pacientas - kengūriukas 1

Jonavos veterinarijos centrui ,,VetPet" teko gydyti neeilinį pacientą - kengūriuką. Kaip pasakoja veterinarijos gydytoja - anesteziologė Ieva Šidlauskaitė, gyvūnas į kliniką buvo pristatytas su siuntimu iš „...