Vicemeras E. Sabutis: ,,Opozicijos pareikštas nepasitikėjimas – nemalonus politinis žaidimas

Vicemeras E. Sabutis: ,,Opozicijos pareikštas nepasitikėjimas – nemalonus politinis žaidimas
VAS 07
2020-02-07 16:24 2020

Jau rašėme, kad vakar, vasario 6-ąją, vyko 10-asis Jonavos rajono savivaldybės tarybos posėdis, kurio pabaigoje opozicijos atstovai pareiškė nepasitikėjimą vicemeru E. Sabučiu (plačiau skaitykite čia). Portalas jonavoszinios.lt pakalbino mero pavaduotoją šia tema ir pasiteiravo, kaip jis vertina minėtą opozicijos akibrokštą.

Tikina, kad dirba kaip dirbęs

,,Opozicijos pareiškimas man tikrai buvo netikėtas. Visų pirma, aš dirbu jau ne pirmą kadenciją – buvau vicemeru, tada buvau išrinktas meru, vėliau vėl patvirtintas vicemeru. Praėjusiuose rinkimuose aš, kaip ir visa socialdemokratų partija, sulaukiau gana didelio rinkėjų pasitikėjimo, kurį parodė balsų ir gautų tarybos narių mandatų skaičius. Mane, kaip mero pavaduotoją, patvirtino Taryba. Dirbau lygiai taip pat, kaip ir prieš tai 4 metus. Dėl to iki šiol nesuprantu, kodėl man buvo pareikštas nepasitikėjimas. Man sunku įsivaizduoti, už ką nepasitikima manimi. Vienintelis atsakymas, kurį galiu įsivaizduoti yra tas, kad jau 1,5 metų visiems ne paslaptis, jog esu socialdemokratų kandidatas į Seimą vienmandatėje rinkimų apylinkėje. Gal todėl siekiama sukompromituoti, sumenkinti mano įvaizdį?“, - paklaustas, kaip vertina opozicijos akibrokštą, kalbėjo E. Sabutis.

Nesupranta, kuo tiksliai yra kaltinamas

Aptarto opozicijos pareiškimo aiškinamajame rašte įvardijama, kokios veiklos sritys priklauso vicemerui. Šalia to teigiama, kad E. Sabutis neteisingai vykdė jas bei pažeidė Tarybos veiklos reglamentą. Tačiau detaliai nepaaiškinama, kuo remiantis mesti kaltinimai.

,,Man belieka spėlioti, ką dariau blogai? Tačiau viduje dėl savo veiklos jaučiuosi ramus. Aš visada sakiau ir sakysiu, kad būdamas vicemeru siekiu vykdyti rinkėjams duotus įsipareigojimus. Mes turim virš 90 koalicinių įsipareigojimų. Prieš posėdį suskaičiavau, kad 44 iš jų jau ,,judinami“ – dalis jų įgyvendinta, dalis įgyvendinama, o kitiems šių metų biudžete jau yra numatytas finansavimas. Asmeniškai aš esu tikrai daug prie to prisidėjęs. Tik kad nevaikštau ir visiems nekartoju, to nepabrėžiu.

Politiko dalia

Kalbėdamas apie vakar jam mestus kaltinimus vicemeras apgailestauja, kad jų krūvis neaplenkia ir jo šeimos.

,,Vakar tarybos posėdyje kažkas labai teisingai pasakė, kad politikai turi turėti 5-6 kartus storesnę odą. Gaila tik šeimos, mamos, uošvių, kurie tikrai jautriai sureagavo į tai. Na, bet ir jie žino, koks mano darbas ir ko aš galiu sulaukti dėl jo. Esu viešas asmuo“, - kalbėjo E. Sabutis.

Sulaukė palaikymo

Išplatinus pranešimą apie opozicijos užmojus skirtingose socialinio tinklo ,,Facebook“ grupėse tarp jonaviečių užvirė diskusija: dalis jų neslėpė džiaugsmo, kiti atvirai palaikė vicemerą ir kaltino opoziciją ,,tuščiais, bet šaukiančiais“ pareiškimais. E. Sabutis pasakoja, kad ne vienas žmogus jam asmeniškai atsiuntė palaikančias žinutes.

,,Galiu pasakyti, kad aš taip pat skaičiau komentarus. Džiugu, kad sulaukiau nemažai palaikymo. Sulaukiau ir gražių asmeninių žinučių“, - džiaugėsi vicemeras.

Žvelgia optimistiškai

Paklaustas, kaip jo nuomone baigsis ši istorija, E. Sabutis tikina, kad tikisi sulaukti kolegų palaikymo.

,,Aš esu optimistas. Labai tikiuosi, kad viskas baigsis taip, kaip ir turi baigtis. Kadangi turime valdančiąją daugumą, o posėdžio metu vyks slaptas balsavimas, tikiuosi, kad kolegos palaikys mane ir nepritars opozicijos siūlymui, paprieštaraus jam“, - kalbėjo E. Sabutis.

Pasitrauktų be balsavimo

Komentuodamas vakarykštį akibrokštą E. Sabutis užtikrintai sako, kad jei nepasitikėjimą juo būtų pareiškęs meras, jis iš savo darbo vietos pasitrauktų nelaukdamas jokių balsavimų.

,,Meras taip pat turi galimybę pareikšti nepasitikėjimą savo pavaduotoju. Jei jis pasakytų, kad aš kažko nepadariau, dirbau nepatenkinamai, aš nežaisčiau jokių žaidimų, neprašyčiau kolegų tarybos narių palaikyti mane ir priešintis mero valiai – aš pasitraukčiau savo noru. Meras, pasitikėdamas manimi, teikė mano kandidatūrą Tarybai, vėliau Taryba mane patvirtino vicemeru. Aš su meru dirbu kiekvieną dieną. Kol kas iš jo pusės turiu tik pasitikėjimą“, - pasakojo E. Sabutis.

Spręs kitą penktadienį

Opozicija savo reikalavimuose nurodė, kad pageidauja, jog nepasitikėjimo E. Sabučiu klausimas būtų svarstomas vasario 20-ąją. Tarybos posėdžio metu Jonavos rajono savivaldybės meras M. Sinkevičius atkreipė dėmesį, kad tądien jis, kaip Savivaldybių asociacijos prezidentas, bus išvykęs į Izraelį.

Dėl to šiandien, atsiklausus visų Tarybos narių, didžioji jų dalis pritarė, kad Tarybos posėdis būtų šaukiamas vasario 14-ąją 10 valandą.

,,Meras yra Tarybos pirmininkas ir natūralu, jog jis nori pats vesti šį posėdį. Posėdį gali vesti ir vicemeras, tačiau žinodamas, kad sprendžiamas klausimas bus tiesiogiai susijęs su manimi, aš tikrai nenorėčiau to daryti.

Pagal vietos savivaldos įstatymą, jei Tarybos posėdį inicijuoja ne meras, o kažkas kitas – pavyzdžiui kiti Tarybos nariai, meras turi vėliausiai per dvi savaites jį sušaukti. Įstatyme neparašyta, kad Tarybos nariai gali reikalauti konkrečios tarybos posėdžio datos šių dviejų savaičių intervale, o meras privalėtų paklusti tokiam reikalavimui. Manau, kad meras pasielgė demokratiškai ir sužinojęs visų Tarybos narių nuomonę, skyrė tarybos posėdžio datą“, - kalbėjo E Sabutis.

Panaši situacija, kai mero pavaduotojui buvo pareikštas nepasitikėjimas, buvo susiklosčiusi 2011-2015 metų Tarybos kadencijoje – tuomet opozicija pareiškė nepasitikėjimą vicemero pareigas einančiam Vytautui Venckūnui.

Tai nėra politinė reklama. Tai neatlygintinai skleidžiamas įprastinio pobūdžio informacinis pranešimas turintis valstybės politiko komentarus.

Portalo jonavoszinios.lt informaciją skelbti, atgaminti, atkurti, reprodukuoti ar kitaip plagijuoti kitose visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose, be raštiško ar žodinio UAB "Jonavos žinios" sutikimo draudžiama. Visos teisės saugomos.

Panašūs straipsniai

Ikimokyklinio nuotolinio ugdymo baimė virtusi puikiais rezultatais

Ikimokyklinio nuotolinio ugdymo baimė virtusi puikiais rezultatais

Turėjome džiaugtis bundančiu pavasariu, o susidūrėme su turbūt didžiausiu iššūkiu ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo istorijoje. Neviltis, nežinomybė, nepasitikėjimas savo jėgomis – tokios buvo dienos p...

„Dienos socialinės globos centras“ mini vienerių metų sukaktį

„Dienos socialinės globos centras“ mini vienerių metų sukaktį

Lygiai prieš metus, rugsėjo 4 d., iškilmingai atidarytas Sutrikusio intelekto žmonių bendrijos „Jonavos viltis“ struktūrinis padalinys „Dienos socialinės globos centras“. Šiandien paminėta šio centro vieneri...

Nauji iššūkiai: karantinas pratęstas su naujais apribojimais

Nauji iššūkiai: karantinas pratęstas su naujais apribojimais 1

Šiandien, balandžio 8 d. vykusiame Vyriausybės posėdyje nutarta riboti asmenų judėjimą tarp miestų ir miestelių bei pratęsti karantiną iki balandžio 27 dienos. Judėjimo ribojimas su išim...

Jonavos kandidatai į seimą - iš arčiau: turimas turtas, piniginės lėšos, išsilavinimas

Jonavos kandidatai į seimą - iš arčiau: turimas turtas, piniginės lėšos, išsilavinimas

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) visuomenei paskelbė registruotų kandidatais į Seimo narius asmenų sąrašus. Juose – duomenys apie kandidatų išsilavinimą, šeiminę padėtį, deklaruotas pajamas, turtą, sąsajas...

M. Navickienė: „R. Sinkevičiaus paskyrimas reikštų nomenklatūros renesansą - raginame Prezidentą atsilaikyti“

M. Navickienė: „R. Sinkevičiaus paskyrimas reikštų nomenklatūros renesansą - raginame Prezidentą atsilaikyti“ 1

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos pirmininko pavaduotoja, Seimo narė Monika Navickienė, vertindama Ministro pirmininko Sauliaus Skvernelio teikimą į Ekonomikos ir inovacijų...

Juntamas dujų kvapas rajone: naftos produktų perdirbimo įmonės byla gali pasiekti teismą

Juntamas dujų kvapas rajone: naftos produktų perdirbimo įmonės byla gali pasiekti teismą 1

Klausimai dėl dujų kvapo juntamo Jonavos apylinkėse, o kartais net ir pačiame mieste, kelti ne pirmą kartą. Jonaviečiai nelinkę taikstytis su tvyrančiais nemaloniais kvapais, todėl tiek portalo redakcija, ti...

Rugsėjo mėnesio renginiai Jonavos viešojoje bibliotekoje

Rugsėjo mėnesio renginiai Jonavos viešojoje bibliotekoje

Rugsėjo mėnesio renginiai Viešojoje bibliotekoje: 4 d. 10 –  12 val. Renginys, skirtas senelių dienai (kartu su Jonavos rajono socialinių paslaugų centru). Skaitykloje 7 d. 1...

Pratęsiamas Saugomų teritorijų paso konkursas

Pratęsiamas Saugomų teritorijų paso konkursas

Šią vasarą po nacionalinius ir regioninius parkus keliaujantieji galėjo dalyvauti konkurse bei surinkti visų parkų antspaudus. Gera žinia keliautojams – ...

Po nacionalinius ir regioninius parkus – su saugomų teritorijų pasu

Po nacionalinius ir regioninius parkus – su saugomų teritorijų pasu

Šią vasarą Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba kviečia aplankyti visus Lietuvos nacionalinius ir regioninius parkus, surenkant parkų antspaudus SAUGOMŲ TERITORIJŲ PASE. Skelbiamas vasaros kelionių konkursa...

Pristatomas naujas įtraukiantis žaidimas gamtos bičiuliams – „Surask juos visus“!

Pristatomas naujas įtraukiantis žaidimas gamtos bičiuliams – „Surask juos visus“!

Ar esate žaidę Pokemon GO? Kviečiame į pažintinę ir gamtai draugišką „medžioklę“ pievose, miškuose, pakrantėse, kuriai prireiks tik išmaniojo telefono. Rinkite taškus ir varžykitės tarpusavyje. Žaidimo metu ...

Apklausos rezultatai rodo: jei dabar vyktų Seimo rinkimai - turėtume aiškų lyderį

Apklausos rezultatai rodo: jei dabar vyktų Seimo rinkimai - turėtume aiškų lyderį

Šių metų spalio 11-ąją vyks rinkimai į Seimą. Kaip jau skelbėme, Jonavos rinkimų apygardoje dėl teisės atstovauti mūsų miestą susigrums 8 kandidatai: Alina Batulevičienė -  Lietuvos Respubli...

Apklausa: Jei dabar vyktų Seimo rinkimai, už kurį kandidatą balsuotumėte?

Apklausa: Jei dabar vyktų Seimo rinkimai, už kurį kandidatą balsuotumėte? 2

Rugsėjo 10-ąją Jonavos rajono savivaldybėje vyko politiniai debatai (jų įrašą galite rasti čia), ku...

Jonavos rajono kandidatų į LR seimą debatai tiesiogiai

Jonavos rajono kandidatų į LR seimą debatai tiesiogiai

Šiandien, rugsėjo 10 d. 18 val. kviečiame tiesiogiai stebėti politikų debatus. Debatuose dalyvauja: Alina Batulevičienė -  Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis; Nijolė Č...

Šeimų sąskrydis „MES“

Šeimų sąskrydis „MES“

Jonavos r. Bukonių kaimo bendruomenė, vykdydama vietos projektą „Gera būti kartu“, Upninkuose prie parapijos bažnytėlės organizavo Bukonių, Šilų ir  Upninkų seniūnijų šeimų sąskrydį „MES“. Šio renginio tiksl...

Jonavos miesto 270-asis gimtadienis – bendruomenės šventė bibliotekoje

Jonavos miesto 270-asis gimtadienis – bendruomenės šventė bibliotekoje 1

Šventę kuriame kartu! – toks šūkis ir kvietimas suvienijo Jonavos rajono savivaldybės viešosios bibliotekos bendruomenę ir miesto gyventojus sutinkant 270-ąjį Jonavos jubiliejų. Pirmoji rugpjūčio savaitė, ta...