Vieno mažo miesto didelė komanda

Vieno mažo miesto didelė komanda
BIR 25
2019-06-25 16:43 2019

Birželio 16 dieną Ukrainos sostinėje Kijeve pasibaigė Europos mėgėjų krepšinio lygos (EABL) finalinis etapas, kuriame JKML rinktinė pasirodė puikiai ir finišavo antroje vietoje. Jūsų dėmesiui – JKML tarybos nario, JKML rinktinės įkūrėjo bei Mažosios taurės prizininkės „Fortūnos“ krepšininko Žilvino Radzevičiaus mintys iš kelionės į Kijevą bei rungtynių ten.

EABL – Europos mėgėjų krepšinio lyga, po savo sparnu vienijanti net kelių Europos valstybių komandas. Šios lygos varžybose rungtyniauja ekipos iš Jungtinės Karalystės, Latvijos, Lenkijos, Ukrainos. Šiame sezone buvo trys turai, kurių metu komandos varžėsi dėl patekimo į finalinį etapą, kuris birželio 14-16 dienomis vyko Ukrainos sostinėje Kijeve.

Atrankiniai turai vyko Lenkijos mieste Radome, Jonavoje bei Bristolyje, Anglijoje. Pagal reitingo taškus likome ketvirtoje vietoje tarp dvylikos komandų ir patekome į finalinį turnyrą.

Finaliniame etape Kijeve varžovai buvo itin stiprūs – šeimininkai Kijevo „Brodiagi“ bei iš Lietuvos atvykusios Vilniaus bei Kauno komandos. Nors ši lyga yra mėgėjų, tačiau atvyko ir krepšininkai iš profesionalių lygų, o Kijevo ekipa savo gretose turėjo net Eurolygos patirties turintį vidurio puolėją.

Todėl norėdami konkurencingai kovoti ir reprezentuoti Jonavos miestą, pasistengėme suburti kuo stipresnę komandą, kurioje žaidė vieni geriausių Jonavos krepšinio mėgėjų lygos (JKML) krepšininkų.

Žinoma, svarbiausias asmuo komandoje yra treneris. Mūsų komandos strategu su malonumu sutiko būti Edvinas Zinys, šį JKML sezoną į viršūnes atvedęs abi savo treniruotas ekipas: „Dumsiai“ tapo Didžiosios, o KKSC’01 – Mažosios taurės laimėtojais. Su trenerio pagalba sukomplektavome konkurencingą sudėtį, treneris surengė kelias treniruotes Jonavoje ir su dideliais lūkesčiais bei viltimis iškeliavome į Kijevą.

Pirmoji diena: Pirmasis varžovas – šeimininkai Kijevo „Brodiagi“. Ši komanda buvo stipriausia Jonavoje vykusiame turnyre, jos meistriškumo lygis – labai aukštas. Rungtynės buvo labai permainingos ir sunkios. Nė viena komanda nebuvo atsiplėšusi daugiau nei penkiais taškais, o po pagrindinio mačo laiko švieslentėje degė lygus rezultatas.

Reikia pripažinti, kad pratęsimo metu teko žaisti ne tik prieš šeimininkų komandos krepšininkus, bet ir prieš vietinius teisėjus... Galų gale, po įtemptos ir varginančios kovos nusileidome rezultatu 70:72.

Išties nuliūdome, nes jautėme ir tikėjome, jog galime laimėti, tačiau supratome, kad turnyras dar toli gražu nesibaigė ir kitą dieną laukia dvi ne mažiau sunkios kovos prieš tėvynainius – Vilniaus bei Kauno komandas.

Antroji diena: Sekmadienį laukė dvejos rungtynės. Pirmasis dienos priešininkas – VKL komanda iš Vilniaus. Ekipa, kuri šiame turnyre visada varžosi dėl aukščiausių apdovanojimų ir beveik visuomet rungtyniauja kone ta pačia sudėtimi. Kaip žinia, viena iš komandos stiprybių yra geras vienas kito pažinimas.

Mačas buvo tikrai nelengvas. Vilniečiai vienu metu buvo išsiveržę į priekį 10 taškų skirtumu, tačiau mūsų komandos treneris E. Zinys tądien buvo tikras komandos ramstis – jis mums vis primindavo, kad rungtynės dar nesibaigė ir neleido mums nuleisti rankų.

Galiausiai, didelių pastangų dėka, priartėjome prie varžovų, o ketvirtajame kėlinyje į aikštę žengėme su dviguba energija. Paskutinėje mačo dalyje žaidėme lyg ant sparnų ir iškovojome pergalę 89:74. Išėjome ilsėtis ir laukti antrųjų dienos rungtynių, kurios turėjo lemti galutinį komandų išsidėstymą turnyrinėje lentelėje.

Kauno krepšinio lygos komanda savo sudėtyje turėjo net ir NKL žaidėjų, tokių kaip Paulius Parachomikas, kuris kažkada gynė ir Jonavos komandos garbę. Treneris nuteikė mus itin kovingai ir, žinodami rungtynių svarbą, į aikštę įžengėme su dideliu nusiteikimu iškovoti pergalę.

JKML komanda beveik viso mačo metu buvo žingsneliu priekyje, o trečiajame ketvirtyje susikrovė triuškinamą persvarą. Visgi ketvirtajame kėlinyje atsipalaidavome, tačiau turėjome puikų trenerį, kuris, regis, rungtynes sudėliojo taip, kaip pats norėjo, ir dėl pergalės klausimų nekilo. Nors laimėjome tik penkiais taškais 89:84, tačiau buvome geresni už varžovus. Kaip sakoma, pergalė yra pergalė.

Mažo miesto didelė komanda tarptautiniame turnyre sugebėjo iškovoti dvi pergales ir tik pirmasis mačas po pratęsimo baigėsi nesėkme. Žinoma, šioks toks kartėlis liko. Žinojome, kad galėjome tapti turnyro nugalėtojais, tačiau antra vieta – taip pat puikus pasiekimas.

Galiu drąsiai teigti, kad Jonava yra sporto miestas. Nes tik tokiame mieste su geru požiuriu į sportą ir žmonių atsidavimu galima pasiekti gerų rezultatų. Tikiu, kad tai tik pradžia. Tikiu, kad miesto dydis nelemia rezultatų ir susivienijus visiems kaip vienai komandai galima pasiekti tai, ką pasiekėme mes.

Susidomėjimas krepšiniu auga, tad kodėl kitais metais netapus čempionais?

Ačiū! Visų pirma noriu padėkoti juodžiausią darbą darančiam žmogui – JKML tarybos pirmininkui Aloyzui Čekavičiui. Kaip pasakytų Kauno „Žalgirio“ vyriausiasis treneris Šarūnas Jasikevičius, jis yra žmogus „su dideliais kiaušiniais“.

Ačiū treneriui Edvinui Ziniui, kuris yra ne tik treneris, bet ir žmogus, draugas ir už krepšinio aikštelės ribų, kuris prireikus visada neatsisakys padėti.

Ačiū visiems JKML komandos žaidėjams, kurie aukoja savo laiką ir lėšas vardan Jonavos.

Ir, žinoma, didelis AČIŪ Jonavos rajono savivaldybei, buvusiam merui Eugenijui Sabučiui bei dabartiniam merui Mindaugui Sinkevičiui, kurie supranta, kad krepšinis yra ne tik sportas, bet ir gyvenimo būdas, bei visokeriopai prisideda prie mūsų Jonavos pergalių.

JKML inf.

A. Šimulio nuotr.


 

Nuotraukų galerija

Panašūs straipsniai

„Karantininių sportinių pokalbių“ rubrikoje – interviu su krepšinio treneriais

„Karantininių sportinių pokalbių“ rubrikoje – interviu su krepšinio treneriais

Jonavos kūno kultūros ir sporto centro krepšinio skyrius – didžiausias pagal sportuojančių vaikų skaičių. Tačiau tai nei kiek nestebina, nes krepšinis Lietuvoje – antroji religija. ...

Šiandien startuoja Jonavos sporto žaidynės

Šiandien startuoja Jonavos sporto žaidynės

Šiandien startuoja naujos sporto centro organizuojamos varžybos, skirtos 270-ajam mūsų miesto gimtadieniui – Jonavos sporto žaidynės. Šiame naujame spo...

Lietuvos seniūnijų žaidynių I etapo paplūdimio tinklinio varžybose – Jonavos miesto seniūnijos pergalė

Lietuvos seniūnijų žaidynių I etapo paplūdimio tinklinio varžybose – Jonavos miesto seniūnijos pergalė

Liepos 28 dieną startavo Lietuvos seniūnijų sporto žaidynių I etapas, kuriame visos rajono seniūnijos varžysis dėl teisės atstovauti Jonavos savivaldybei II-ajame žaidynių etape...

Tinklininkė E. Kliokmanaitė karjerą tęs aukščiausioje Ispanijos lygoje

Tinklininkė E. Kliokmanaitė karjerą tęs aukščiausioje Ispanijos lygoje

Patyrusi Lietuvos tinklininkė Erika Kliokmanaitė karjerą tęs Ispanijoje. Sportininkė pasirašė sutartį su „Palmas Gran Canaria Sayre Mayser“ komanda ir kitą sezoną rungtyniaus aukščiausioje Ispanijos lygoje (...

„Vikingų“ vadovas A.Morkūnas: „Beprotiškai trūksta futbolo“

„Vikingų“ vadovas A.Morkūnas: „Beprotiškai trūksta futbolo“

Jonavos kūno kultūros ir sporto centras tęsia „Karantininių sportinių pokalbių“ rubriką ir kalbina Jonavos „Vikingų“ komandos ir futbolo veteranų klubo „Klevas“ vadovą Aironą Morkūną....

Jonavos chemikų sporto žaidynių nugalėtojais tapo AB ,,Achema“ administracijos komanda

Jonavos chemikų sporto žaidynių nugalėtojais tapo AB ,,Achema“ administracijos komanda

2020 m vasario 25 d. AB ,,Achemos“ generalinis direktorius Ramūnas Miliauskas,  AB ,,Achema“ konferencijų salėje, prieš prasidedant ,,didžiajam gamybos“ pasitarimui, apdovanojo 2019 m. Jonavos chemikų sporto...

Žeimiuose - Vasario 16-ąjai skirtas tinklinio turnyras

Žeimiuose - Vasario 16-ąjai skirtas tinklinio turnyras

Žeimių mokyklos-daugiafunkcio centro sporto salėje vyko tinklinio turnyras, skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo dienai paminėti. Jame dalyvavo trys komandos, sudarytos iš moksleivių, jų tėvų ir bendruomenės ...

Paaiškėjo dar trijų rungčių atstovai, ginsiantys Jonavos garbę Lietuvos seniūnijų žaidynių II etape

Paaiškėjo dar trijų rungčių atstovai, ginsiantys Jonavos garbę Lietuvos seniūnijų žaidynių II etape

Liepos 30 dieną Jonavos sporto arenoje vyko Lietuvos seniūnijų sporto žaidynių I etapo krepšinio, smiginio ir šachmatų varžybos, kuriose rajono savivaldybės seniūnijos varžėsi dėl teisės atstovauti Jonavai I...

Fantastiškos valios pastangos: trijų įvarčių deficitą panaikinusi „Jonava“ lieka be pralaimėjimų

Fantastiškos valios pastangos: trijų įvarčių deficitą panaikinusi „Jonava“ lieka be pralaimėjimų

Rugpjūčio 8 dieną Jonavoje vykusiame mače FK „Jonava“ priėmė svečius iš sostinės – Vilniaus „Žalgirio B“ komandą. Mačo pradžia šeimininkams žadėjo galimą tragediją – po pirmojo kėlinio rezultatas buvo 3:0 vilnie...

Simono Kosakovskio turnyras paplūdimio tinklinio aikštelėse baigėsi su dirbtiniu apšvietimu

Simono Kosakovskio turnyras paplūdimio tinklinio aikštelėse baigėsi su dirbtiniu apšvietimu

Liepos 24 dieną centriniame miesto stadione įvyko antrasis šios vasaros sezono paplūdimio tinklinio turnyras, skirtas paskutiniajam Lietuvos didžiajam etmonui Simonui Kosakovskiui pager...

Jonavos triatlono II – ojo etapo trasų schemos, nuotoliai, zonų žemėlapiai

Jonavos triatlono II – ojo etapo trasų schemos, nuotoliai, zonų žemėlapiai 1

Lietuvos triatlono taurės II-asis etapas, tradiciškai ir jubiliejiškai 5 kartą suburs triatlono entuziastus Jonavoje jau liepos 18 d. Kaip jau buvo skelbta anksčiau, renginio programa Joninių sl...

LFF „Hegelmann“ taurėje – skaudus „Jonavos“ pralaimėjimas namuose

LFF „Hegelmann“ taurėje – skaudus „Jonavos“ pralaimėjimas namuose

Antradienį FK „Jonava“ Lietuvos futbolo federacijos (LFF) „Hegelmann“ taurės aštuntfinalio mače susitiko su A lygoje žaidžiančiu „Panevėžio“ futbolo klubu. Deja, bet jonaviečiams nepavyko apginti savo namų s...

AB ,,Achema“ generalinio direktoriaus taurės turnyre - „Karbamido“ krepšininkų triumfas

AB ,,Achema“ generalinio direktoriaus taurės turnyre - „Karbamido“ krepšininkų triumfas 1

AB ,,Achema“ gelbėtojų salėje vykusio krepšinio taurės finalo ketverto turnyro nugalėtoja tapo AB ,,Achema“ ,,Karbamido“ komanda. Ji trečiadienio finale 57:45 (17:12, 15:4, 5:13, 20:11) įveikė praėjusiųjų me...

Ruklos mokykla laimėjo Lietuvos mokyklų žaidynių miesto salės futbolo varžybas

Ruklos mokykla laimėjo Lietuvos mokyklų žaidynių miesto salės futbolo varžybas 1

Vasario 7 dieną Jonavos sporto arenoje vyko Lietuvos mokyklų žaidynių miesto mokyklų salės futbolo finalinės varžybos. Jose dalyvavo keturios stipriausios šalies mokyklų komandos, t...

Marijos Zabielaitės-Kosakovskienės vardo turnyre – G.Kasperavičiūtės ir A.Baukaus pergalės

Marijos Zabielaitės-Kosakovskienės vardo turnyre – G.Kasperavičiūtės ir A.Baukaus pergalės

Rugpjūčio 5 dieną centriniame miesto stadione įvyko dar vienas 2020 metų vasaros sezono paplūdimio tinklinio turnyras Jonavos miesto įkūrėjos Marijos Zabielaitės-Kosakovskienės taurei laimėti. Š...

Jonaviečiai užėmė antrąją vietą tarptautiniame krepšinio turnyre

Jonaviečiai užėmė antrąją vietą tarptautiniame krepšinio turnyre

Liepos 31-Rugpjūčio 1 dienomis sporto klubo „Achespo“ krepšinio senjorai - mėgėjai antrą kartą dalyvavo tarptautiniame krepšinio turnyre Latvijos mieste Liepojoje „INTERNATIONAL MASTERS BASKETBALL TOURNAMENT...