Vijolė Šadauskienė: „Kas rytą su vyru išsiskiriame savaip: jis – į dešinę, aš – į kairę“

Vijolė Šadauskienė: „Kas rytą su vyru išsiskiriame savaip: jis – į dešinę, aš – į kairę“
SPA 01
2018-10-01 08:33 2018

Jonavos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Vijolė Šadauskienė sako Jonavą prisijaukinusi palengva, nors prieš maždaug aštuonerius metus tuometinė darbo vieta Užusaliuose jai buvo visai nepažįstama. Kaip ir pats Jonavos kraštas. Dabar Vijolė – Jonavos rajono gyventoja, o savo namus jos šeima susikūrė toje pačioje Užusalių seniūnijoje.

Seniūnės darbas buvo naujiena

Iš Raseinių rajono Ariogalos kilusi Vijolė, kol pradėjo dirbti Jonavoje, kur kas geriau pažinojo Kauną. Tiesa, kai sukūrė šeimą, bendro gyvenimo pradžia tapo Raseiniai.

„Mano vyras karininkas, ir mūsų bendro gyvenimo pradžia buvo Raseiniuose, ten gimė ir dvi dukterys. Raseiniuose pragyvenome šešerius metus, o po to vyras gavo paskyrimą į Kauną“, – pasakojo V. Šadauskienė.

Kaune Vijolė dirbo tuometinėje Karo prievolės administravimo tarnyboje, ji buvo valstybės tarnautoja.

Šeima sako net nedvejojusi, mat galvojo ir apie tolimesnes perspektyvas, ir apie dukterų išsilavinimą.

Kaune Vijolė dirbo tuometinėje Karo prievolės administravimo tarnyboje, ji buvo valstybės tarnautoja. Netrukus įvyko pertvarka ir buvo panaikinta tiek karo prievolė, tiek ir pati Karo prievolės tarnyba.

„Kadangi buvau valstybės tarnautoja, atsidūriau rezerve ir man buvo pasiūlytos Užusalių seniūnės pareigos. Ir aš rizikavau“, – juokėsi V. Šadauskienė.

Koks yra seniūno darbas, su kokiais rūpesčiais susiduria provincijos žmonės, pagaliau – kuo ypatingi Užusaliai? Tokie ir panašūs klausimai tąsyk kilo būsimai seniūnei.

„Save vadinu pakankamai universalia, tad pagalvojau, kad neprapulsiu. Juolab, juk su žmonėmis bendrauti moku, o tai, manau, šiame darbe yra tikrai svarbu“, – sakė V. Šadauskienė.

Jonavą prisijaukino lengvai

Naująją seniūnę netrukus pastebėjo rajono savivaldybės vadovai: atsakinga, aktyvi, besilaikanti žodžio ir puikiai susitvarkanti su savo darbu.

Jonavą moteris sako prisijaukinusi lengvai, o Užusalių rajone esantys Turžėnai tapo namais.

„Darbas Užusaliuose man patiko ir buvo įdomus. Tai buvo tramplinas ir naujų patirčių įgijimas. Mane pastebėjo, įvertino ir pasikvietė čia, į savivaldybės administraciją“, – sakė V. Šadauskienė.

Jonavą moteris sako prisijaukinusi lengvai, o Užusalių rajone esantys Turžėnai tapo namais. Tad kiekvieną rytą į darbą moteris dabar važiuoja iš čia.

„Su vyru kas rytą išsiskiriame savaip. Jis – į dešinę, į darbą Kaune, aš – į kairę, į Jonavą“, – juokėsi V. Šadauskienė.

Gyventi ne mieste, o kaime Vijolė pasirinko sąmoningai. Gimusi ir augusi provincijoje ji visada mėgo gamtą, gėles.

„Gyvenant Kaune man viso to trūko. Bute aš jaučiausi tarsi inkile. Visada svajojau, kad turėsiu savo namus ir kokie jie bus. Tad kai pasitaikė proga, pardavėme savo butą Kaune ir nusipirkome sklypą Jonavos rajone. Tada pradėjome statybas ir galiausiai tapome Jonavos rajono gyventojais.

Kaip dabar pagalvoju, aš maždaug dešimtmetį ruošiausi savo namams: juos išsvajojau, juos mačiau mintyse“, – kalbėjo V. Šadauskienė.

Patinka aktyvus laisvalaikis

Vijolė sako mėgstanti vairuoti. Laikas automobilyje yra laikas sau – tada, skambant muzikai arba visiškoje tyloje galima apmąstyti dienos darbus, patirtis, sutiktus žmones ar klaidas.

„Klaidų ir nuodėmių mes darome visi. Paprastai savo gyvenime stengiuosi vadovautis paprasta taisykle: elkis su kitais taip, kaip norėtum, kad jie elgtųsi su tavimi, stenkis žmonėms nepakenkti“, – filosofiškai svarstė pašnekovė.

Kelionės, knygos, važiavimas dviračiu, kinas – taip pat vieni didžiausių Vijolės pomėgių.

Svarbi V. Šadauskienės gyvenime ir muzika, o meilę jai įskiepijo vidurinės mokyklos mokytojas, taip pat muzikali buvo ir šeima. V. Šadauskienė yra grojusi akordeonu, dainavusi mokyklos ir chore ir studijų metais.

„Dabar mėgstu įvairią muziką – ir klasikinę, ir lengvo roko. Turėjome įdomų muzikos mokytoją. Kiekvieną muzikos pamoką pradėdavome kūriniu „Odė džiaugsmui“ iš Liudvigo van Bethoveno „Devintosios simfonijos“. Tai buvo tarsi kiekvienos dienos himnas, kurį atsimenu iki šiol. Ne tik atsimenu, bet ir važiuodama į darbą viena automobilyje padainuoju”, – sakė V.Šadauskienė.

Kelionės, knygos, važiavimas dviračiu, kinas – taip pat vieni didžiausių Vijolės pomėgių. Šiemet kartu su šeima V. Šadauskienė daug keliavo po Lietuvą.

„Gal todėl, kad šie metai - Lietuvos šimtmečio metai. Nuolat lankome mano senelių ir mamos gimtuosius kraštus Jurbarko rajone Seredžiuje, šiemet daug laiko skyrėme Panemunės pilims, aplankėme Žemaitijos kraštus. Vieną dieną paskyrėme ekskursijai po Kėdainių senamiestį, kitiems kaimyniniams rajonams.

Su metais keičiasi ir įpročiai. Dabar man prie jūros gulėti nepatinka, tačiau kasmet į pajūrį nuvažiuojame. Bet labiausiai patinka aktyvus poilsis – pavaikščioti pakrante, pasivažinėti dviračiais“, – kalbėjo V. Šadauskienė.

Švenčia santuokos jubiliejų  

„Esu santūri, bet ne baili“, – sakė V. Šadauskienė. Moteris nemėgsta pernelyg didelio savęs demonstravimo, ir daugelį dalykų pasilieka sau.

Kalbėdama apie svajonės Vijolė visų pirma įvardija šuolį parašiutu.

Nors Vijolė, kaip ir dauguma žmonių, naudojasi socialiniais tinklais, tačiau čia ji – labiau stebėtoja, nei savo pačios gyvenimo metraštininkė.

Kalbėdama apie svajonės Vijolė visų pirma įvardija šuolį parašiutu. „Nebijau aukščio, o tai yra mano svajonė. Tiesą sakant, apie tai svajoju jau nuo jaunystės, bet kai gimė vaikai – atsirado sunkiai paaiškinamas savisaugos jausmas“, – atvirai pasakojo V. Šadauskienė.

Tačiau pašnekovė viliasi, kad šie metai ir bus tie, kada seniai augintas noras taps įspūdžiu. Mat šiemet V. Šadauskienė su vyru švenčia šeimos 25 metų santuokos jubiliejų.

„Aš vyrui sakau: šokam ta proga su parašiutu. Kadangi jis kariškis, tad tokios patirties jau turėjęs. O man tai būtų pirmasis kartas“, – kalbėjo V. Šadauskienė.

Vijolė sako, kad dabar tai - puikus jos ir vyro laikas. Namai – pastatyti, vaikai – užauginti, o medžių pasodinta šimtais. Tad dabar belieka džiaugtis gyvenimu bei įgyventi svajones, ieškoti naujų krypčių aplankant tolimesnius pasaulio kraštus.

Jūratė Butkutė

Užsakymo Nr. 20181001/1

 

Nuotraukų galerija

Panašūs straipsniai

Gydytoja tapti nuo vaikystės svajojusios Žemynos regėjimą išsaugojo donoras

Gydytoja tapti nuo vaikystės svajojusios Žemynos regėjimą išsaugojo donoras

Nacionalinis transplantacijos biuras dėkoja žmonėms, kurie sutinka papasakoti savo sėkmės istoriją, kai transplantacija pakeitė jų gyvenimą. Žemyna šiuo metu sėkmingai medicinos mokslus studijuo...

Lietuvių  kalba – vis dar gintaro šalies brangakmenis?

Lietuvių kalba – vis dar gintaro šalies brangakmenis?

Kas gali būti brangiau už kūdikio lūpomis tariamą žodį „mama“? Tyrą, kaip tik ką po audros išplautas pajūrio gintaras, skambantis lyg širdį smelkianti melodija. Nėra nieko brangesnio. Bent kartą...

Ji išdrįso kreiptis pagalbos. O tu? Jaudinanti Lauros istorija

Ji išdrįso kreiptis pagalbos. O tu? Jaudinanti Lauros istorija

Tarptautinių tyrimų duomenimis, alkoholio žalos kitiems nei geriantysis rodikliai Lietuvoje yra vieni aukščiausių – vienokio ar kitokio pobūdžio alkoholio žalą Lietuvoje patiria maždaug kas antras suaugęs gy...

   „Pagalbos vaikams linijos“ konsultantė: skambučių dėl patyčių nemažėja

„Pagalbos vaikams linijos“ konsultantė: skambučių dėl patyčių nemažėja

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyboje veikianti „Pagalbos vaikams linija“ (PVL) neretai sulaukia skambučių dėl vaikų patiriamų patyčių. Linijos konsultantė Anastasija sako, kad tokių skambu...

„Kantar“ tyrimas: kone kas antrą šeimą palietusi emigracija, penktadalis – apie ją mąsto

„Kantar“ tyrimas: kone kas antrą šeimą palietusi emigracija, penktadalis – apie ją mąsto

Kone kas antrą šeimą yra palietusi emigracija, tačiau tik ketvirtadalis visuomenės laiko ją teigiamu reiškiniu, rodo „Kantar“ tyrimas. Penktadalis gyventojų svarsto apie emigraciją, tiesa, daugiausia – laiki...

„Šauktiniai“ ir tuo patenkinti: jaunų kariuomenės inžinierių pasakojimas apie pirmuosius žingsnius kariuomenėje, apie iššūkius ir apie ką karys dažniausiai galvoja apkasuose

„Šauktiniai“ ir tuo patenkinti: jaunų kariuomenės inžinierių pasakojimas apie pirmuosius žingsnius kariuomenėje, apie iššūkius ir apie ką karys dažniausiai galvoja apkasuose

„Šauktiniai“ ir tuo patenkinti: jaunų kariuomenės inžinierių pasakojimas apie pirmuosius žingsnius kariuomenėje, apie iššūkius ir apie ką karys dažniausiai galvoja apkasuose...

Nuo spūsčių iki gamtos stichijų padarinių: kas išspręs šiuolaikinių miestų problemas?

Nuo spūsčių iki gamtos stichijų padarinių: kas išspręs šiuolaikinių miestų problemas?

Šiandien miestuose gyvena per 50 proc. pasaulio gyventojų. Skaičiuojama, kad 2050-aisiais šis rodiklis išaugs iki 75 procentų. Lietuva jau artėja prie šių skaičių – statistikos departamento duomenimis, 2019 ...

Ką 25-asis „Kino pavasaris“ parodys Jonavoje?

Ką 25-asis „Kino pavasaris“ parodys Jonavoje?

Kovo 19 dieną prasidės jubiliejinis 25-asis kino festivalis „Kino pavasaris“. 16-oje Lietuvos miestų festivalį atidarys prancūzų režisierės Alice Winocour drama „Proksima“. Filme pagrindinį vaidmenį sukūrė g...

Savanorystė „influencerių“ eroje: ar jaunimas dar nori skirti savo laiką pagalbai kitiems?

Savanorystė „influencerių“ eroje: ar jaunimas dar nori skirti savo laiką pagalbai kitiems?

Naujausiais Statistikos departamento duomenimis, net 93,2 proc. 16-29 m. amžiaus jaunuolių Lietuvoje bendrauja socialiniuose tinkluose – daugiau nei bet kuri kita amžiaus grupė. Daugelis jaunų žmonių apskrit...

Unikalieji Skaruliai: Jonava, senesnė už Jonavą

Unikalieji Skaruliai: Jonava, senesnė už Jonavą

Yra vietų, kuriuose privalai apsilankyti. Ne todėl, kad užsidėtum eilinį pliusą – buvau ten – ir paskelbtum apie tai socialiniuose tinkluose. Todėl, kad šaukia pasąmonė. Tą šauksmą išgirdau prieš daugiau nei...

Humoristo M. Bartuševičiaus senelis ragina neįsileisti anūkų: „Sakykite, kad pametėte raktą, pinigų ledams duosite kitą kartą“

Humoristo M. Bartuševičiaus senelis ragina neįsileisti anūkų: „Sakykite, kad pametėte raktą, pinigų ledams duosite kitą kartą“

Karantinas yra psichologinis išbandymas visiems šalies gyventojams, tačiau sunkiausia šiuo metu yra senjorams. Dėl to daugelis jų nesilaiko karantino sąlygų ir varsto prekybos centr...

Profesionalus pokalbis su vaiku padeda atverti ilgai slėptą tiesą

Profesionalus pokalbis su vaiku padeda atverti ilgai slėptą tiesą

Vaiko nuomonė lemiama nustatant gyvenamąją vietą, bendravimo su besiskiriančiais tėvais tvarką, imantis veiksmų dėl galimo smurto arba prievartos ir kt. Ner...

Advokatė pataria, kaip užtikrinti sklandų darbuotojų grįžimą į biurus

Advokatė pataria, kaip užtikrinti sklandų darbuotojų grįžimą į biurus 1

Vis labiau švelninant karantino ribojimus, darbdaviai ir darbuotojai pradeda kalbėti apie tai, kad galbūt jau laikas grįžti į biurus. Vyriausybė rekomenduoja neskubėti to daryti, jei nėra būtinybės. Panašios...

Melagienos apie koronavirusą neaplenkia ir jonaviečių: specialistai ragina atsakingai rinktis informacijos šaltinius

Melagienos apie koronavirusą neaplenkia ir jonaviečių: specialistai ragina atsakingai rinktis informacijos šaltinius

Apie tai, kad internete vis pasirodo melagingi, klaidinantys įrašai, kurie yra susiję su koronavirusu, specialistai praneša nuolat. Nepaisant to, dalis gyventojų nelinkę atsižvelgti į pastarųjų pastebėjimus ...

Pandemija gali sumažinti perdirbamų plastiko atliekų kiekį

Pandemija gali sumažinti perdirbamų plastiko atliekų kiekį

Plastikas vaidina svarbų vaidmenį saugant žmones COVID-19 pandemijos metu. Tačiau padidėjęs vienkartinio naudojimo plastiko gaminių poveikis aplinkai bus ilgalaikis, jis grasina sustabd...

Jonaviečiui už puikius akademinius rezultatus – LR Prezidentų stipendija

Jonaviečiui už puikius akademinius rezultatus – LR Prezidentų stipendija

Šiemet Lietuvos mokslų akademija, atlikusi pretendentų atranką, pasiūlė Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai vardines Prezidentų stipendijas skirti 29 studentams, pasižymėjusiems puikiais akademiniais rez...