„Vikingų“ vadovas A.Morkūnas: „Beprotiškai trūksta futbolo“

„Vikingų“ vadovas A.Morkūnas: „Beprotiškai trūksta futbolo“
BAL 15
2020-04-15 15:09 2020

Jonavos kūno kultūros ir sporto centras tęsia „Karantininių sportinių pokalbių“ rubriką ir kalbina Jonavos „Vikingų“ komandos ir futbolo veteranų klubo „Klevas“ vadovą Aironą Morkūną.

A.Morkūnas šiemet vykusioje geriausių sportininkų pagerbimo šventėje buvo pripažintas geriausiu rajono 2019 metų sporto vadybininku, o jo energija, atsidavimu futbolui ir meile sportui neįmanoma nesižavėti.

Vis dėlto sėkmingas vadovo ir jo vedamų klubų sezonas netikėtai sustabdytas dėl prasidėjusios koronaviruso pandemijos ir paskelbto karantino, kuriuo uždrausti visi sportiniai renginiai, tame tarpe – ir oficialios salės futbolo varžybos.

Istorinį sezoną žaidę Jonavos „Vikingai“ nebaigė finalo serijos ir nutraukus sezoną pripažinti laimėjusiais antrąją vietą, o „Klevo“ veteranams sustabdytos visos varžybos ir jau užsitikrinus Lietuvos senjorų 50+ pirmenybių pirmąją vietą – nebaigtas paskutinis turas, po kurio lauktų iškilminga apdovanojimų ceremonija.

Apie tai ir dar daugiau – interviu su A.Morkūnu.

 

Turbūt šiuo metu tai jau tampa tradiciniu klausimu bet kurio pokalbio pradžioje, bet būtų keista jo neužduoti. Tai kaip gi karantinas pakeitė jūsų kasdienį gyvenimą? Ko labiausiai trūksta, apsiradus įvairiems mums anksčiau neįprastiems apribojimams?

Karantinas be abejonės pakeitė visų žmonių kasdieninį gyvenimą. Dauguma žmonių dienas leidžia namuose jau penktą savaitę, miestuose judėjimas ir gyvenimo tempas minimalus, visi rūpinasi tik minimalių poreikių užtikrinimu. Susidaro įspūdis, kad matomas ir jaučiamas gyvenimas primena apokalipsinį vaizdą iš kino filmų.

Be abejonių ir mano asmeninį kasdieninį gyvenimą pakeitė ši pandemija ir karantinas, t.y. gyvenimas tapo labai „primityvus“ – darbas, namai, maisto parduotuvė, pavieniai telefono skambučiai, naujienų skaitymas, internetas ir toks nuolatinis, vidinis ir gluminantis nežinomybės jausmas apie viską aplinkui ir nuolatinis vidinis klausimas apie rytojaus dieną.

Labai pasiilgau „gyvų“ susitikimų su draugais ir kolegomis, o, be abejonės, labiausiai trūksta su sportu susijusios veiklos ir, aišku, beprotiškai futbolo, nes tai neatsiejama mano gyvenimo dalis ir gyvenimo hobis.

Toks gal kiek filosofiškas klausimas: kaip įsivaizduojate pasaulį po karantino?

Tai labai sudėtingas ir daug įvairių asociacijų keliantis klausimas, tačiau manau, kad pasaulis sustojęs ir pailsėjęs pasikeis į gerąją pusę. Išmoksime labiau vertinti pastovumą ir ramybę, keisis požiūris į savaimę seniau suprantamus dalykus ir reiškinius, permąstysime savo vertybes ir atsakingiau žiūrėsime į savo veiksmus dėl galimų pasekmių ateityje. Tikiu, kad šis sudėtingas laikotarpis žmoniją mobilizuos ir pavers ją artimesnę bei pakantesnę vieni kitiems.

Įspūdingas Jonavos „Vikingų“ sezonas Optibet Futsal A lygoje baigėsi netikėtai – paskelbus karantiną ir nespėjus sužaisti finalo. Buvo nuspręsta užbaigti čempionatą, o jūsų komandą pripažinti laimėjusią antrą vietą. Kaip vertinate tokį sprendimą?

Kaip jau esu žiniasklaidai teigęs šiuo klausimu, labai keista tapti vicečempionais „nuotoliniu būdu“ telekonferencijos metu ir neužbaigus intriguojančios istorinės finalinės serijos su daugkartiniais Lietuvos Futsal čempionais. Atsižvelgus į susidariusią sudėtingą situaciją ir prioritetu laikant žaidėjų sveikatą, manau, kad LFF vadovų ir komandų vadovų bendras sprendimas užbaigti OPTIBET Futsal A lygos sezoną tokioje stadijoje yra vertinamas tik teigiamai.

Žinoma, kad sezonas vertinamas teigiamai ir galutinis rezultatas tai atspindi. Prieš sezoną buvo keliamas tikslas patekti tarp TOP 4 čempionato komandų ir jis buvo įvykdytas su kaupu.

Jonavos „Vikingai“ šį sezoną vienareikšmiškai susižėrė didžiausią Jonavos sporto bendruomenės susidomėjimą ir sirgalių meilę. Kaip jums taip pavyko? Kokia viso to sėkmės paslaptis?

Pirmiausia pasinaudodamas galimybe dar kartą nuoširdžiai noriu padėkoti visiems Jonavos „Vikingai“ sirgaliams už nerealų palaikymą ir sukuriamą atmosferą ne tik Jonavos arenoje, bet ir rungtynėse išvykoje. Galiu tik pridurti, kad Jūs visi nerealūs!!!

Jonavos „Vikingai“ sėkmės priežastimis galėčiau išskirti nuostabų ir vieningą komandos kolektyvą, kurį didžiąja dalimi sudaro Jonavos žaidėjai, begalinį norą laimėti, demonstruojamą ypatingą „vikingų“ charakterį iki paskutinės rungtynių sekundės ir, aišku, nuostabiausią Lietuvoje sirgalių palaikymą kiekvienų rungtynių metu.

Kuo labiausiai džiaugiatės iš šiųmetinio salės futbolo sezono?

Be abejonės, revanšu „Gargždų pramogos“ komandai pusfinalio serijoje už praėjusių metų sezoną ir patekimu į finalą.

Jonavos futbolo veteranai – vieni stipriausių Lietuvoje. Nuolatos skina pergales, laimi čempionatus, pirmenybes. Kaip sekasi koordinuoti veteranų veiklą ir ar neatsiranda kokių nors trinčių, nesutarimų, kai komandą nuolat lydi pergalės? Ar neturit „sužvaigždėjusių“ futbolo vilkų (juokiasi)?

Jonavos futbolo veteranai komanda viduje turi „pilkuosius kardinolus“, kurie imasi iniciatyvos į savo rankas ir palaiko drausmę komandoje visais atžvilgiais ir visose situacijose, todėl su jais dirbti pakankamai paprasta ir niekam nekyla net minčių būti „sužvaigždėjusiais“ futbolo vilkais (juokiasi). Kalbant rimtai, Jonavos futbolo veteranai yra labai draugiška komanda bei kolektyvas, kuris į futbolą visada žiūri labai rimtai ir siekia tik maksimalių rezultatų.

Kadangi karantino metu turime labai daug laiko namuose, galbūt galėtumėte pasidalinti, kaip jūs leidžiate laisvalaikį ir ką galėtumėte parekomenduoti skaitytojams?

Turint tiek daug laisvo laiko darbo dienomis vakarais bei savaitgaliais, aš pats asmeniškai skiriu daugiau laiko ir fantazijos virtuvėje gamindamas pietus ar vakarienę, taip pat skiriu daugiau laiko namų ruošai, kuriai seniau tiesiog laiko kartais nebūdavo. Aišku, peržiūriu seniau nematytus kino filmus, seniau filmuotas laidas, naujienų apžvalgas bei daugiau skiriu laiko miegui.

Ir pabaigai... palinkėjimas sporto bendruomenei?

Sporto bendruomenei nuoširdžiai linkiu kuo greičiau sugrįžti sveikiems į stadionus, sporto sales, maniežus, į savo komandas ir kuo greičiau atstatyti savo fizinę formą bei naujuose sezonuose siekti pačių aukščiausių tikslų.

O visiems skaitytojams linkiu, svarbiausia, jokiu būdu šiuo sunkiu visiems metu neprarasti optimizmo ir tikėti šviesia ateitimi, nes mes būsime tik stipresni ;)

 

JKKSC informacija
A.Morkūną kalbino Žilvinas Galimovas

K.Putelio nuotr.

Panašūs straipsniai

LFF „Hegelmann“ taurėje – skaudus „Jonavos“ pralaimėjimas namuose

LFF „Hegelmann“ taurėje – skaudus „Jonavos“ pralaimėjimas namuose

Antradienį FK „Jonava“ Lietuvos futbolo federacijos (LFF) „Hegelmann“ taurės aštuntfinalio mače susitiko su A lygoje žaidžiančiu „Panevėžio“ futbolo klubu. Deja, bet jonaviečiams nepavyko apginti savo namų s...

A.Klibavičius: „Negali pakeisti situacijos – keisk požiūrį“

A.Klibavičius: „Negali pakeisti situacijos – keisk požiūrį“

Į eterį sugrįžtančioje „Karantinių sportinių pokalbių“ rubrikoje šįkart kalbiname vieną ryškiausių Kyokushin-karate atstovų Lietuvoje, Europos čempionato bronzos medalininką ir geriausią 2019 metų neolimpini...

Tankai nepadėjo – „Jonava“ apgynė savo tvirtovę

Tankai nepadėjo – „Jonava“ apgynė savo tvirtovę

Šeštadienį Jonavoje vykusiose LFF I lygos rungtynėse „Jonava“ minimaliu rezultatu 1:0 įveikė Alytaus „Dainavos“ komandą. Vienintelį mačo įvartį 79-ąją rungtynių minutę pelnė pirmą kartą šiame sezone pasižymė...

Į finalinį seniūnijų žaidynių etapą vyks gausi Jonavos rajono savivaldybės delegacija

Į finalinį seniūnijų žaidynių etapą vyks gausi Jonavos rajono savivaldybės delegacija

Rugsėjo 12 dieną Jonavoje vyko Lietuvos seniūnijų sporto žaidynių II atrankos etapas, kuriame Jonavos, Kėdainių, Kaišiadorių ir Kauno rajonų savivaldybėms bei Elektrėnų ir Birštono savivaldybėms atstovavusio...

Paaiškėjo, kas atstovaus Jonavai Lietuvos seniūnijų žaidynių šaškių ir virvės traukimo varžybose

Paaiškėjo, kas atstovaus Jonavai Lietuvos seniūnijų žaidynių šaškių ir virvės traukimo varžybose

Rugpjūčio 3 dieną vyko dar dvejos Lietuvos seniūnijų sporto žaidynių I etapo varžybos: Jonavos sporto arenoje varžėsi šaškininkai, o miesto centriniame stadione sportininkai traukė ...

Padėtas taškas pirmajame senjorų FUTSAL pirmenybių sezone

Padėtas taškas pirmajame senjorų FUTSAL pirmenybių sezone

Pirmą kartą surengtose Lietuvos senjorų (50 metų ir vyresnių) Futsal pirmenybėse paskelbta sezono pabaiga, nugalėtojai ir geriausi žaidėjai. Pirmenybės startavo 2019 m. lapkričio pabaigoje ir tu...

Tarptautiniame diskgolfo turnyre Vilniuje – prizinės vietos jonaviečiams

Tarptautiniame diskgolfo turnyre Vilniuje – prizinės vietos jonaviečiams

Sušvelninus karantino apribojimus sporto renginiams Lietuvoje įsibėgėjo diskgolfo sezonas. Jau trečią savaitgalį iš eilės vyko tarptautinės diskgolfo asociacijos PDGA sankcionuotos varžybos. Po dviejų varžyb...