Žmogus, Jonavai sukūręs 400 darbo vietų (Politinė reklama)

Žmogus, Jonavai sukūręs 400 darbo vietų (Politinė reklama)
VAS 19
2019-02-19 09:25 2019

Kokybiškus baldus gaminanti uždaroji akcinė bendrovė „Baldai Jums“, savo veiklą pradėjusi 1994 metais, gerai žinoma ne tik mūsų krašte, bet ir Vakarų Europoje. Visą šį laikotarpį įmonei vadovauja socialdemokratas Alfonsas Meškauskas, nuo 1997-ųjų visas kadencijas išrenkamas į rajono Savivaldybės tarybą. Kas lemia sėkmę versle ir politinėje arenoje, artėjant savivaldos rinkimams, kalbamės su patirtį turinčiu politiku, kandidatuojančiu į 2019–2023 m. tarybos narius.

Pirmąją patirtį baldų gamybos srityje A. Meškauskas įgijo dirbdamas daugeliui jau primirštoje VĮ „Jonavos baldai“. 

Pirmieji žingsniai

Šiandien ne vienas jonavietis pavydžiai žvelgia į UAB „Baldai Jums“ sėkmingus pasiekimus, bet retas kuris pagalvoja apie šio verslo sunkią ir ganėtinai rizikingą pradžią. Pirmąją patirtį baldų gamybos srityje A. Meškauskas įgijo dirbdamas daugeliui jau primirštoje VĮ „Jonavos baldai“. Tuomet įmonės vadovybė atkreipė dėmesį į šio žmogaus sugebėjimus, supratingas bei perspektyvias įžvalgas ir patikėjo jam pagrindinio cecho, gaminusio produkciją eksportui, vadovo pareigas. Tačiau istoriniai įvykiai pakeitė veikusių „Jonavos baldų“ situaciją – atsirado teigiama terpė kurti savo verslą.

1994-aisiais įregistruota uždaroji akcinė bendrovė „Baldai Jums“ veiklą pradėjo nuo vieno cecho. A. Meškauskas neslepia: „Buvo labai sudėtingų situacijų, stigo patirties, reikėjo žinių valdymo, finansų, marketingo, darbo organizavimo srityse. Visus sunkumus privalėjome išgyventi ir įveikti“, – prisimindamas ketvirtadalį amžiaus siekiančius įvykius sako A. Meškauskas.

Sumanaus vadovavimo, drąsių projektų ir užsispyrimo dėka UAB „Baldai Jums“ veikla plėtėsi, nauja įranga ir tobulinamos technologijos kėlė produkcijos kokybę. Šiuo metu „Baldai Jums“ yra stambi baldų gamintoja, 98 proc. savo produkcijos, kurią gamina daugiau kaip 400 darbuotojų, eksportuojanti į Vakarų Europos šalis. 

Visus paskatinimus sunku ir išvardyti. 

Įvertinimų gausa

Per visą veiklos laikotarpį bendrovė pelnė daugybę apdovanojimų. UAB „Baldai Jums“ pripažinta stabiliausiai dirbančia baldų gamybos įmone, Lietuvos muitinė jai suteikė patikimo asmens statusą, SODROS fondo valdyba apdovanojo padėkos raštu, jai skirtas „Lietuvos eksporto prizas“, Švedijos verslo apdovanojimuose įteikta nominacija „Už tvarią plėtrą“, o Lietuvos ūkio ministerija Jonavoje veikiančią įmonę paskatino „Už sėkmingą Europos Sąjungos projektą regione“. Prieš porą metų bendrovei suteiktas „Žaliausios įmonės Lietuvoje“ vardas, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija skyrė „Metų darbovietės“ nominaciją ir apdovanojo „Už pasiekimus neįgaliųjų integracijos srityje“. Jonavos rajono savivaldybė du kartus pagerbė „Krištolinės gulbės“ ir tris kartus „Šviesos bokšto“ apdovanojimais. Visus paskatinimus sunku ir išvardyti. Įmonei suteikti FSC ir AEO sertifikatai.   

Už sumanumą, naujų idėjų įgyvendinimą, organizuojant ir plečiant bendrovės veiklą bei gerus rezultatus, A. Meškauskas įvertintas Nusipelniusio Lietuvos pramonės darbuotojo Garbės ženklu, „Profesijos riterio“ ženklu, Trečio laipsnio „Darbo žvaigžde“, LR Seimo pirmininko, Premjero, ūkio ministro padėkomis, asociacijos „Lietuvos mediena“ Garbės ženklu ir t. t.

Mūsų įmonės administracija rūpinasi bendruomenės nariais ir visos Jonavos gyvenimu – remia įvairius kultūrinius renginius savo produkcija ar perveda finansinių lėšų jiems organizuoti.

Darbuotojų gerovei

Įmonės patrauklumą didina naujų darbo vietų kūrimas – tai vienas svarbiausių kriterijų Jonavoje šiais nedarbo laikais. Kiekvienais metais bendrovė investuoja nemažą sumą lėšų į tai, kad būtų įrengta darbo vietų neįgaliems asmenims.  Pastaraisiais metais įmonė įdarbino šešis pabėgėlio statusą turinčius žmones. UAB „Baldai Jums“ darbuotojų kolektyve galima sutikti ne tiktai lietuvių, bet ir rusų, lenkų, gruzinų, afganistaniečių, sirų.

„Mes laikomės įmonėje patvirtintų socialinės atsakomybės santykių su darbuotojais principų – geriname jų darbo sąlygas, sudarydami galimybę ne tik fiziniam, bet ir psichologiniam poilsiui, – dalijasi patirtimi kandidatas į rajono Savivaldybės tarybą A. Meškauskas. – Gamybinėse patalpose įrengti kavos aparatai, visi darbuotojai aprūpinti būtinomis apsaugos priemonėmis, suteikiamos pertraukos poilsiui. Tie, kurie anksčiau ateina dirbti į pamainą ar baigę darbo laiką neskuba namo, laisvalaikį gali praleisti krepšinio aikštelėje įmonės teritorijoje arba išmėginti akies ir rankos taiklumą prie biliardo stalų. Kiekvienas darbuotojas turi galimybę pasirinkti, kurioje pamainoje jam patogiau dirbti, pirmenybę teikiame asmenims, turintiems mažų vaikų. Kiekviename padalinyje įrengėme laiškų dėžutes, į kurias žmonės skatinami įmesti savo pasiūlymus, pageidavimus ar skundus. Žmonės, važinėjantys į darbą dviračiais, savo transporto priemones saugiai gali palikti aikštelėje su specialiais stovais, jiems įmonė padovanojo šalmus ir liemenes. Kiekvienų metų vasarą paskatiname geriausius darbuotojus įvairiomis dovanomis, vienam įteikiama vertingiausia dovana – šveicariškas vardinis laikrodis. Mūsų įmonės administracija rūpinasi bendruomenės nariais ir visos Jonavos gyvenimu – remia įvairius kultūrinius renginius savo produkcija ar perveda finansinių lėšų jiems organizuoti.“

Patyręs politikas įsitikinęs, kad sumaniai atstovauti jonaviečiams gali tik tas, kuris įsipareigoja kelti gyvenimo gerovę, jaučia didelę atsakomybę, turi žinių, yra principingas ir siekia ne savo interesų, bet dirba visų žmonių labui.

Svarbiausia – atsakomybė

Būdamas labai užimtas žmogus, puoselėjantis baldų gamybos verslą, A. Meškauskas aktyviai dalyvauja politinėje veikloje, sprendžiant Jonavai aktualius klausimus. Socialdemokratų partijai priklausantis politikas turi gyventojų pasitikėjimą – nuo 1997-ųjų jis išrenkamas rajono Savivaldybės tarybos nariu. UAB „Baldai Jums“ generalinis direktorius, gavęs rajono valdžios mandatą, vadovavo Miesto reikalų ir Ekonomikos, finansų ir verslo plėtros komitetams, padėjo išspręsti ne vieną Jonavai opią problemą.

„Tarybos nario mandatas man nėra tikslas. Mano siekis – atstovauti rinkėjams, būti aktyviam, išsakyti savo poziciją, priimant sprendimus, kurie pagerintų rajono bendruomenės gyvenimą. Prisipažinsiu – esu ganėtinai tiesus ir atviras žmogus, nemėgstantis beprasmių išvedžiojimų ir kitų kolegų žeminimo. Bendraudamas su rajono gyventojais, kalbėdamasis su įmonės „Baldai Jums“ darbuotojais, išgirstu įvairių nuomonių ir įsiklausau į jas. Per kelias kadencijas supratau, kad žmonės manimi pasitiki, kad esu jiems reikalingas, daugelis kreipiasi į mane – dalijasi savo abejonėmis, prašo pagalbos ar patarimo. Jeigu rinkėjai balsuos už mane, atiduosiu visas jėgas tam, kad jų lūkesčiai būtų patenkinti“, – atvirai sako kandidatas į Savivaldybės tarybą.

Patyręs politikas įsitikinęs, kad sumaniai atstovauti jonaviečiams gali tik tas, kuris įsipareigoja kelti gyvenimo gerovę, jaučia didelę atsakomybę, turi žinių, yra principingas ir siekia ne savo interesų, bet dirba visų žmonių labui.

„Rajono reikalai – tai tarsi didelė įmonė, kurios ūkį privalo tvarkyti patirtį turinčios asmenybės. Todėl rinkėjai turėtų apgalvoti, kam atiduos savo balsą – ar tam, kuris nemato toliau savo kiemo, ar tam, kuris savo veikla kuria pridedamąją vertę viso rajono gerovei kelti“, – priduria A. Meškauskas.

Kandidato gyvenimo credo nesikeičia: „Po gulinčiu akmeniu vanduo neteka“.

Rinkėjų rankose

Tarybos narys neslepia – į rajono valdžią mėgina patekti įvairių pažiūrų piliečių, nesuvokiančių, koks darbas jų laukia. A. Meškausko nuomone, rinkėjai turėtų susipažinti su kandidatų biografijomis, parodančiomis jų ištikimybę šeimai, partijai ir t. t.

„Asmenys, dėl įvairių priežasčių bėgiojantys iš vienos partijos į kitą, neturi savo ideologinių įsitikinimų, nes juos keičia. Sunku suprasti, kaip jie gali atstovauti vienai ar kitai politinei jėgai? Nepastovumas – didelė bėda. O rinkimai – gyventojų pasirinkimas, pasitikėjimas ir garantija, kad išrinktieji sugebės išspręsti sudėtingas problemas, taps atsakingi už teigiamus pokyčius“, – primena kandidatas A. Meškauskas.

Šveicarijos gyvenvietėje su žmona Nijole gyvenantis socialdemokratas turi inžinieriaus-mechaniko specialybę, įgytą Lietuvos žemės ūkio akademijoje (dabar Aleksandro Stulginskio universitetas), o studijos Kauno technologijos universitete jam suteikė vadybos magistrą. A. Meškauskas yra išrinktas Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Jonavos filialo Tarybos pirmininku.

Kandidato gyvenimo credo nesikeičia: „Po gulinčiu akmeniu vanduo neteka“. „Judėjimas, teisingų sprendimų ieškojimas, kolegialus darbas ir drąsios idėjos –  Jonavos socialdemokratų programos įgyvendinimo pagrindas“, – akcentuoja jis.

Politinė reklama. Bus apmokėta iš Lietuvos socialdemokratų partijos Jonavos skyriaus specialiosios rinkimų sąskaitos.

Užsak. Nr. 20190219/1           

 

Panašūs straipsniai

2019 metai -  sodų bendrijų kelių problemų sprendimų startas (Politinė reklama)

2019 metai - sodų bendrijų kelių problemų sprendimų startas (Politinė reklama) 1

Ne pirmą dešimtmetį visoje Lietuvoje sodų bendrijose gyvenantys žmonės susiduria su daugybe iššūkių: neasfaltuotos gatvės ir keliai, galimybių jungtis prie nuotekų ir vandentiekio tinklų stoka, gatvių apšvietimo...

Opozicijos narys: "Visi koalicijos susitarimai susiveda į naujų valdžios postų kūrimą bei užėmimą"

Opozicijos narys: "Visi koalicijos susitarimai susiveda į naujų valdžios postų kūrimą bei užėmimą"

„Užteko tik vienos savaitės ir nuo iškilmingo valdančiosios koalicijos pareiškimo, kad „koalicijos veiklos programos prioritetu tapo visa tai, kas pagerintų Jonavos rajono žmonių gyvenimą“, nukritusi širma atskl...

VRK: Dėl informacijos socialiniuose tinkluose rinkimų agitacijos draudimo laikotarpiu

VRK: Dėl informacijos socialiniuose tinkluose rinkimų agitacijos draudimo laikotarpiu

2019 m. kovo 2 d. 1 val. - kovo 3 d. 20 val. – rinkimų agitacijos draudimo laikotarpis Nuo 2019 m. kovo 2 d. 1 val. iki 2019 m. kovo 3 d. 20 val. negalima jokia rinkimų agi...

Mero rinkimai Jonavoje: ar yra intriga? (Politinė reklama)

Mero rinkimai Jonavoje: ar yra intriga? (Politinė reklama) 2

Iki savivaldybių tarybų ir merų rinkimų likęs laikas nenumaldomai trumpėja. Pirmoji 2019 metų net trejų su puse rinkimų maratono (savivaldybių ir merų rinkimus galima vadinti pusantrų rinkimų iš karto, po jų sek...

Jonavietė pataria nesižavėti skambiomis reklamomis: internetu užsakytos piliulės paguldė į ligos patalą

Jonavietė pataria nesižavėti skambiomis reklamomis: internetu užsakytos piliulės paguldė į ligos patalą 3

Jonavietė Marija Dranginienė (55 m.) jau kurį laiką bando atsikratyti papildomų kilogramų. Moteris pasakoja išbandžiusi specialius, Lietuvoje populiarius kokteilius, pratimus namuose ir pan.  Nors svoris pama...

Rinkimų rezultatų belaukiant

Rinkimų rezultatų belaukiant

Š. m. kovo 3 d. 7 val. Lietuvos Respublikoje 1 970 rinkimų apylinkių atvėrė duris rinkėjams. 2 458 812 rinkėjai renka tiesioginiuose rinkimuose 60 savivaldybių tarybų ir 60 merų.  Į Jonavos savivaldybės ...

Išankstinių balsavimų išvakarėse – galimas rinkėjų papirkimas, kitą dieną – įtariami pirmieji pažeidimai

Išankstinių balsavimų išvakarėse – galimas rinkėjų papirkimas, kitą dieną – įtariami pirmieji pažeidimai

Vasario 26 dieną socialiniuose tinkluose išplatintas vaizdo įrašas, kuriame, filmą sukūręs L.T., ragino balsuoti už tam tikrą kandidatą/ę į tarybos narius bei žadėjo, jog jam/jai laimėjus, L.T. rinkėjams dovanos...

Braškes auginantis ūkininkas: ,,Sakantys, kad 10 eurų už kilogramą – brangu, turėtų patys imtis ūkininkavimo“

Braškes auginantis ūkininkas: ,,Sakantys, kad 10 eurų už kilogramą – brangu, turėtų patys imtis ūkininkavimo“

Ūkininkų šiltnamiuose jau sirpsta pirmosios lietuviškos braškės. Vis tik pirmuoju derliumi, ko gero, pasidžiaugti sau leis ne visi – aiškėja, kad ankstyvų uogų kilogramo kaina Lietuvoje sieks apie 10 eurų. Už...

Jonavos kultūros centras ieško scenos įrengimų specialisto (-ės)

Jonavos kultūros centras ieško scenos įrengimų specialisto (-ės)

Jonavos kultūros centras ieško scenos įrengimų specialisto (-ės). Darbo aprašymas: -scenos ir jos įrengimų paruošimas renginiams, kt. veikloms, -pagalba ...

Vyks kandidatų į mero postą debatai

Vyks kandidatų į mero postą debatai

Pranešama, kad iniciatyva „Žinau, ką renku“ organizuoja kandidatų į mero postą debatus, kurie vyks vasario 5 dieną 18 valandą 30 minučių, Jonavos kultūros centro Mažojoje salėje. Iniciatyva veikia nešališkai, to...

Motociklininkų šalmai: kas tinka vienam, netinka kitam

Motociklininkų šalmai: kas tinka vienam, netinka kitam

Net 50–60 km/h greitis motociklininkui be apsaugos priemonių gali būti mirtinas – čia nėra nei saugos diržų, nei oro pagalvių kaip automobilyje. Tuo tarpu tinkamas motociklininko šalmas gali padėti išvengti sunk...

Kas yra vaiką žalojantis elgesys, kaip jį atpažinti ir kodėl būtina tam užkirsti kelią?

Kas yra vaiką žalojantis elgesys, kaip jį atpažinti ir kodėl būtina tam užkirsti kelią?

Vaiką žalojantis elgesys apima visas smurto prieš vaikus iki 18 metų rūšis – fizinį smurtą, seksualinį smurtą ir išnaudojimą, psichologinę prievartą, nepriežiūrą ir apleistumą, k...

Jei įsidarbinti nori asmuo iki 18 metų. Patarimai tėvams, vaikams, darbdaviams

Jei įsidarbinti nori asmuo iki 18 metų. Patarimai tėvams, vaikams, darbdaviams

Vasaros metu vaikai ir paaugliai vis aktyviau ieškosi sezoninių darbų. Nenuostabu, kad įsidarbinant ar jau įsidarbinus kyla neaiškumų, taip pat tiek tėvams, vaikams, o ir darbdaviams rūpimų klausimų. ...

„Maxima LT“ pažeidė įsidarbinti norėjusio asmens su negalia teises

„Maxima LT“ pažeidė įsidarbinti norėjusio asmens su negalia teises

Lygių galimybių kontrolierė Agneta Skardžiuvienė įspėjo UAB „Maxima LT“ vadovybę dėl asmens su negalia diskriminacijos. Ji nustatė, kad įmonė pažeidė įstatymą neįdarbindama kandidatės su negalia. Tyrimą ...

Kaip sekėsi rinkti parašus Jonavos politinėms partijoms

Kaip sekėsi rinkti parašus Jonavos politinėms partijoms 1

Sausio 17 – oji buvo paskutinė diena parašų rinkimui ir parašų rinkimų lapų grąžinimui. Įstatymas numato, jog partijos, rinkimų komiteto keliamą kandidatų į savivaldybės tarybos narius sąrašą ir kandidatą į savi...

Pasirašyta koalicijos sutartis – viešinama keturių metų programa

Pasirašyta koalicijos sutartis – viešinama keturių metų programa

Kaip jau buvo skelbta anksčiau, šiandien, balandžio 8-osios popietę įvyko valdančiosios daugumos sutarties pasirašymas. Savo parašais koalicijos sutartį patvirtino trys politinės partijos. Priedas prie sutarties...