Žmogus, Jonavai sukūręs 400 darbo vietų (Politinė reklama)

Žmogus, Jonavai sukūręs 400 darbo vietų (Politinė reklama)
VAS 19
2019-02-19 09:25 2019

Kokybiškus baldus gaminanti uždaroji akcinė bendrovė „Baldai Jums“, savo veiklą pradėjusi 1994 metais, gerai žinoma ne tik mūsų krašte, bet ir Vakarų Europoje. Visą šį laikotarpį įmonei vadovauja socialdemokratas Alfonsas Meškauskas, nuo 1997-ųjų visas kadencijas išrenkamas į rajono Savivaldybės tarybą. Kas lemia sėkmę versle ir politinėje arenoje, artėjant savivaldos rinkimams, kalbamės su patirtį turinčiu politiku, kandidatuojančiu į 2019–2023 m. tarybos narius.

Pirmąją patirtį baldų gamybos srityje A. Meškauskas įgijo dirbdamas daugeliui jau primirštoje VĮ „Jonavos baldai“. 

Pirmieji žingsniai

Šiandien ne vienas jonavietis pavydžiai žvelgia į UAB „Baldai Jums“ sėkmingus pasiekimus, bet retas kuris pagalvoja apie šio verslo sunkią ir ganėtinai rizikingą pradžią. Pirmąją patirtį baldų gamybos srityje A. Meškauskas įgijo dirbdamas daugeliui jau primirštoje VĮ „Jonavos baldai“. Tuomet įmonės vadovybė atkreipė dėmesį į šio žmogaus sugebėjimus, supratingas bei perspektyvias įžvalgas ir patikėjo jam pagrindinio cecho, gaminusio produkciją eksportui, vadovo pareigas. Tačiau istoriniai įvykiai pakeitė veikusių „Jonavos baldų“ situaciją – atsirado teigiama terpė kurti savo verslą.

1994-aisiais įregistruota uždaroji akcinė bendrovė „Baldai Jums“ veiklą pradėjo nuo vieno cecho. A. Meškauskas neslepia: „Buvo labai sudėtingų situacijų, stigo patirties, reikėjo žinių valdymo, finansų, marketingo, darbo organizavimo srityse. Visus sunkumus privalėjome išgyventi ir įveikti“, – prisimindamas ketvirtadalį amžiaus siekiančius įvykius sako A. Meškauskas.

Sumanaus vadovavimo, drąsių projektų ir užsispyrimo dėka UAB „Baldai Jums“ veikla plėtėsi, nauja įranga ir tobulinamos technologijos kėlė produkcijos kokybę. Šiuo metu „Baldai Jums“ yra stambi baldų gamintoja, 98 proc. savo produkcijos, kurią gamina daugiau kaip 400 darbuotojų, eksportuojanti į Vakarų Europos šalis. 

Visus paskatinimus sunku ir išvardyti. 

Įvertinimų gausa

Per visą veiklos laikotarpį bendrovė pelnė daugybę apdovanojimų. UAB „Baldai Jums“ pripažinta stabiliausiai dirbančia baldų gamybos įmone, Lietuvos muitinė jai suteikė patikimo asmens statusą, SODROS fondo valdyba apdovanojo padėkos raštu, jai skirtas „Lietuvos eksporto prizas“, Švedijos verslo apdovanojimuose įteikta nominacija „Už tvarią plėtrą“, o Lietuvos ūkio ministerija Jonavoje veikiančią įmonę paskatino „Už sėkmingą Europos Sąjungos projektą regione“. Prieš porą metų bendrovei suteiktas „Žaliausios įmonės Lietuvoje“ vardas, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija skyrė „Metų darbovietės“ nominaciją ir apdovanojo „Už pasiekimus neįgaliųjų integracijos srityje“. Jonavos rajono savivaldybė du kartus pagerbė „Krištolinės gulbės“ ir tris kartus „Šviesos bokšto“ apdovanojimais. Visus paskatinimus sunku ir išvardyti. Įmonei suteikti FSC ir AEO sertifikatai.   

Už sumanumą, naujų idėjų įgyvendinimą, organizuojant ir plečiant bendrovės veiklą bei gerus rezultatus, A. Meškauskas įvertintas Nusipelniusio Lietuvos pramonės darbuotojo Garbės ženklu, „Profesijos riterio“ ženklu, Trečio laipsnio „Darbo žvaigžde“, LR Seimo pirmininko, Premjero, ūkio ministro padėkomis, asociacijos „Lietuvos mediena“ Garbės ženklu ir t. t.

Mūsų įmonės administracija rūpinasi bendruomenės nariais ir visos Jonavos gyvenimu – remia įvairius kultūrinius renginius savo produkcija ar perveda finansinių lėšų jiems organizuoti.

Darbuotojų gerovei

Įmonės patrauklumą didina naujų darbo vietų kūrimas – tai vienas svarbiausių kriterijų Jonavoje šiais nedarbo laikais. Kiekvienais metais bendrovė investuoja nemažą sumą lėšų į tai, kad būtų įrengta darbo vietų neįgaliems asmenims.  Pastaraisiais metais įmonė įdarbino šešis pabėgėlio statusą turinčius žmones. UAB „Baldai Jums“ darbuotojų kolektyve galima sutikti ne tiktai lietuvių, bet ir rusų, lenkų, gruzinų, afganistaniečių, sirų.

„Mes laikomės įmonėje patvirtintų socialinės atsakomybės santykių su darbuotojais principų – geriname jų darbo sąlygas, sudarydami galimybę ne tik fiziniam, bet ir psichologiniam poilsiui, – dalijasi patirtimi kandidatas į rajono Savivaldybės tarybą A. Meškauskas. – Gamybinėse patalpose įrengti kavos aparatai, visi darbuotojai aprūpinti būtinomis apsaugos priemonėmis, suteikiamos pertraukos poilsiui. Tie, kurie anksčiau ateina dirbti į pamainą ar baigę darbo laiką neskuba namo, laisvalaikį gali praleisti krepšinio aikštelėje įmonės teritorijoje arba išmėginti akies ir rankos taiklumą prie biliardo stalų. Kiekvienas darbuotojas turi galimybę pasirinkti, kurioje pamainoje jam patogiau dirbti, pirmenybę teikiame asmenims, turintiems mažų vaikų. Kiekviename padalinyje įrengėme laiškų dėžutes, į kurias žmonės skatinami įmesti savo pasiūlymus, pageidavimus ar skundus. Žmonės, važinėjantys į darbą dviračiais, savo transporto priemones saugiai gali palikti aikštelėje su specialiais stovais, jiems įmonė padovanojo šalmus ir liemenes. Kiekvienų metų vasarą paskatiname geriausius darbuotojus įvairiomis dovanomis, vienam įteikiama vertingiausia dovana – šveicariškas vardinis laikrodis. Mūsų įmonės administracija rūpinasi bendruomenės nariais ir visos Jonavos gyvenimu – remia įvairius kultūrinius renginius savo produkcija ar perveda finansinių lėšų jiems organizuoti.“

Patyręs politikas įsitikinęs, kad sumaniai atstovauti jonaviečiams gali tik tas, kuris įsipareigoja kelti gyvenimo gerovę, jaučia didelę atsakomybę, turi žinių, yra principingas ir siekia ne savo interesų, bet dirba visų žmonių labui.

Svarbiausia – atsakomybė

Būdamas labai užimtas žmogus, puoselėjantis baldų gamybos verslą, A. Meškauskas aktyviai dalyvauja politinėje veikloje, sprendžiant Jonavai aktualius klausimus. Socialdemokratų partijai priklausantis politikas turi gyventojų pasitikėjimą – nuo 1997-ųjų jis išrenkamas rajono Savivaldybės tarybos nariu. UAB „Baldai Jums“ generalinis direktorius, gavęs rajono valdžios mandatą, vadovavo Miesto reikalų ir Ekonomikos, finansų ir verslo plėtros komitetams, padėjo išspręsti ne vieną Jonavai opią problemą.

„Tarybos nario mandatas man nėra tikslas. Mano siekis – atstovauti rinkėjams, būti aktyviam, išsakyti savo poziciją, priimant sprendimus, kurie pagerintų rajono bendruomenės gyvenimą. Prisipažinsiu – esu ganėtinai tiesus ir atviras žmogus, nemėgstantis beprasmių išvedžiojimų ir kitų kolegų žeminimo. Bendraudamas su rajono gyventojais, kalbėdamasis su įmonės „Baldai Jums“ darbuotojais, išgirstu įvairių nuomonių ir įsiklausau į jas. Per kelias kadencijas supratau, kad žmonės manimi pasitiki, kad esu jiems reikalingas, daugelis kreipiasi į mane – dalijasi savo abejonėmis, prašo pagalbos ar patarimo. Jeigu rinkėjai balsuos už mane, atiduosiu visas jėgas tam, kad jų lūkesčiai būtų patenkinti“, – atvirai sako kandidatas į Savivaldybės tarybą.

Patyręs politikas įsitikinęs, kad sumaniai atstovauti jonaviečiams gali tik tas, kuris įsipareigoja kelti gyvenimo gerovę, jaučia didelę atsakomybę, turi žinių, yra principingas ir siekia ne savo interesų, bet dirba visų žmonių labui.

„Rajono reikalai – tai tarsi didelė įmonė, kurios ūkį privalo tvarkyti patirtį turinčios asmenybės. Todėl rinkėjai turėtų apgalvoti, kam atiduos savo balsą – ar tam, kuris nemato toliau savo kiemo, ar tam, kuris savo veikla kuria pridedamąją vertę viso rajono gerovei kelti“, – priduria A. Meškauskas.

Kandidato gyvenimo credo nesikeičia: „Po gulinčiu akmeniu vanduo neteka“.

Rinkėjų rankose

Tarybos narys neslepia – į rajono valdžią mėgina patekti įvairių pažiūrų piliečių, nesuvokiančių, koks darbas jų laukia. A. Meškausko nuomone, rinkėjai turėtų susipažinti su kandidatų biografijomis, parodančiomis jų ištikimybę šeimai, partijai ir t. t.

„Asmenys, dėl įvairių priežasčių bėgiojantys iš vienos partijos į kitą, neturi savo ideologinių įsitikinimų, nes juos keičia. Sunku suprasti, kaip jie gali atstovauti vienai ar kitai politinei jėgai? Nepastovumas – didelė bėda. O rinkimai – gyventojų pasirinkimas, pasitikėjimas ir garantija, kad išrinktieji sugebės išspręsti sudėtingas problemas, taps atsakingi už teigiamus pokyčius“, – primena kandidatas A. Meškauskas.

Šveicarijos gyvenvietėje su žmona Nijole gyvenantis socialdemokratas turi inžinieriaus-mechaniko specialybę, įgytą Lietuvos žemės ūkio akademijoje (dabar Aleksandro Stulginskio universitetas), o studijos Kauno technologijos universitete jam suteikė vadybos magistrą. A. Meškauskas yra išrinktas Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Jonavos filialo Tarybos pirmininku.

Kandidato gyvenimo credo nesikeičia: „Po gulinčiu akmeniu vanduo neteka“. „Judėjimas, teisingų sprendimų ieškojimas, kolegialus darbas ir drąsios idėjos –  Jonavos socialdemokratų programos įgyvendinimo pagrindas“, – akcentuoja jis.

Politinė reklama. Bus apmokėta iš Lietuvos socialdemokratų partijos Jonavos skyriaus specialiosios rinkimų sąskaitos.

Užsak. Nr. 20190219/1           

 

Panašūs straipsniai

Mindaugas Sinkevičius ir Jonavos socialdemokratai pirmieji rajone surinko reikalingą skaičių gyventojų parašų, leidžiantį dalyvauti rinkimuose (Politinė reklama)

Mindaugas Sinkevičius ir Jonavos socialdemokratai pirmieji rajone surinko reikalingą skaičių gyventojų parašų, leidžiantį dalyvauti rinkimuose (Politinė reklama)

Sausio 8 d. Mindaugas Sinkevičius ir Jonavos socialdemokratai Jonavos rinkimų apygardai įteikė parašų rinkimo lapus, kuriuose - net 600-tų rajono gyventojų išreikšta valia, leidžianti kandidatui į merus Mindaugu...

Ar Jonava turės naują baseiną? (Politinė reklama)

Ar Jonava turės naują baseiną? (Politinė reklama) 3

Artėjant savivaldos rinkimų finišui, kandidatai žada daug: vieni, įvertindami biudžeto galimybes, pamatuotus dalykus, kiti žarsto populistinius ir tik sau patiems suprantamus pažadus.  Gerų ir skambių norų gali ...

„Socdemai“ ir „Darbiečiai“ nepasidalino reklaminiu plotu

„Socdemai“ ir „Darbiečiai“ nepasidalino reklaminiu plotu 2

Vasario 19-osios vakarą kandidatas į Jonavos merus Saulius Jakimavičius pasidalino vaizdo įrašu, kuriame užfiksuotas Socialdemakratų kandidatas į tarybos narius Nerijus Šalūga neva tai plėšiantis „Darbiečių“ kan...

LSDP Jonavos skyrius pirmieji pristato kandidatus ir rinkiminę programą (politinė reklama)

LSDP Jonavos skyrius pirmieji pristato kandidatus ir rinkiminę programą (politinė reklama) 1

„Kodėl mes šiandien esame Jonavos sporto arenoje? Kodėl savo programą ir kandidatus šiuose rinkimuose pristatome būtent čia? Daugeliui yra žinoma, kad Jonavos sporto arena – vienas didžiausių projektų, kurį mums...

2019 metai -  sodų bendrijų kelių problemų sprendimų startas (Politinė reklama)

2019 metai - sodų bendrijų kelių problemų sprendimų startas (Politinė reklama) 1

Ne pirmą dešimtmetį visoje Lietuvoje sodų bendrijose gyvenantys žmonės susiduria su daugybe iššūkių: neasfaltuotos gatvės ir keliai, galimybių jungtis prie nuotekų ir vandentiekio tinklų stoka, gatvių apšvietimo...

Kultūra – neatsiejama kiekvieno mūsų gyvenimo dalis (Politinė reklama)

Kultūra – neatsiejama kiekvieno mūsų gyvenimo dalis (Politinė reklama)

Tikriausiai nė vienas žmogus neįsivaizduoja gyvenimo be kultūros – koncertų, spektaklių, parodų, knygų, susitikimų su žymiais Lietuvos žmonėmis ir t. t. Šios ir kitos sritys ne tik sudaro puikią dvasinę atmosfer...

Birutė Gailienė: „Švietimas – tikrasis rajono pažangos rodiklis“ (Politinė reklama)

Birutė Gailienė: „Švietimas – tikrasis rajono pažangos rodiklis“ (Politinė reklama) 1

Švietimas visuomet buvo ir toliau išlieka viena prioritetinių socialdemokratų sričių, kuriai būtinas atidus dėmesys, ypatingai dabartiniame nesibaigiančių Vyriausybės reformų kontekste. Nepaisant nacionalinės po...

Opozicijos narys: "Visi koalicijos susitarimai susiveda į naujų valdžios postų kūrimą bei užėmimą"

Opozicijos narys: "Visi koalicijos susitarimai susiveda į naujų valdžios postų kūrimą bei užėmimą"

„Užteko tik vienos savaitės ir nuo iškilmingo valdančiosios koalicijos pareiškimo, kad „koalicijos veiklos programos prioritetu tapo visa tai, kas pagerintų Jonavos rajono žmonių gyvenimą“, nukritusi širma atskl...

Tuščiais pažadais nesišvaistėme ir nesišvaistome (Politinė reklama)

Tuščiais pažadais nesišvaistėme ir nesišvaistome (Politinė reklama) 3

„Tikroji garbė – tai pasiryžimas visur ir visada daryti tai, kas naudinga daugumai žmonių“, – yra pasakęs JAV politinis veikėjas Bendžaminas Franklinas. Tuo, manau, turėtų vadovautis kiekvienas politikas, ir pri...

VRK: Dėl informacijos socialiniuose tinkluose rinkimų agitacijos draudimo laikotarpiu

VRK: Dėl informacijos socialiniuose tinkluose rinkimų agitacijos draudimo laikotarpiu

2019 m. kovo 2 d. 1 val. - kovo 3 d. 20 val. – rinkimų agitacijos draudimo laikotarpis Nuo 2019 m. kovo 2 d. 1 val. iki 2019 m. kovo 3 d. 20 val. negalima jokia rinkimų agi...

Mero rinkimai Jonavoje: ar yra intriga? (Politinė reklama)

Mero rinkimai Jonavoje: ar yra intriga? (Politinė reklama) 2

Iki savivaldybių tarybų ir merų rinkimų likęs laikas nenumaldomai trumpėja. Pirmoji 2019 metų net trejų su puse rinkimų maratono (savivaldybių ir merų rinkimus galima vadinti pusantrų rinkimų iš karto, po jų sek...

Pokyčiai sveikatos apsaugos ir vaikų globos srityse (Politinė reklama)

Pokyčiai sveikatos apsaugos ir vaikų globos srityse (Politinė reklama)

Prieš ketverius metus rinkėjai man patikėjo Jonavos rajono savivaldybės tarybos narės mandatą. Pirmoji mano politinės veiklos kadencija sudarė galimybę susipažinti su Jonavos krašto problemomis bei davė didelės ...

Rinkimų rezultatų belaukiant

Rinkimų rezultatų belaukiant

Š. m. kovo 3 d. 7 val. Lietuvos Respublikoje 1 970 rinkimų apylinkių atvėrė duris rinkėjams. 2 458 812 rinkėjai renka tiesioginiuose rinkimuose 60 savivaldybių tarybų ir 60 merų.  Į Jonavos savivaldybės ...

Braškes auginantis ūkininkas: ,,Sakantys, kad 10 eurų už kilogramą – brangu, turėtų patys imtis ūkininkavimo“

Braškes auginantis ūkininkas: ,,Sakantys, kad 10 eurų už kilogramą – brangu, turėtų patys imtis ūkininkavimo“

Ūkininkų šiltnamiuose jau sirpsta pirmosios lietuviškos braškės. Vis tik pirmuoju derliumi, ko gero, pasidžiaugti sau leis ne visi – aiškėja, kad ankstyvų uogų kilogramo kaina Lietuvoje sieks apie 10 eurų. Už...

Išankstinių balsavimų išvakarėse – galimas rinkėjų papirkimas, kitą dieną – įtariami pirmieji pažeidimai

Išankstinių balsavimų išvakarėse – galimas rinkėjų papirkimas, kitą dieną – įtariami pirmieji pažeidimai

Vasario 26 dieną socialiniuose tinkluose išplatintas vaizdo įrašas, kuriame, filmą sukūręs L.T., ragino balsuoti už tam tikrą kandidatą/ę į tarybos narius bei žadėjo, jog jam/jai laimėjus, L.T. rinkėjams dovanos...

Jonavos kultūros centras ieško scenos įrengimų specialisto (-ės)

Jonavos kultūros centras ieško scenos įrengimų specialisto (-ės)

Jonavos kultūros centras ieško scenos įrengimų specialisto (-ės). Darbo aprašymas: -scenos ir jos įrengimų paruošimas renginiams, kt. veikloms, -pagalba ...