Žmogus, Jonavai sukūręs 400 darbo vietų (Politinė reklama)

Žmogus, Jonavai sukūręs 400 darbo vietų (Politinė reklama)
VAS 19
2019-02-19 08:25 2019

Kokybiškus baldus gaminanti uždaroji akcinė bendrovė „Baldai Jums“, savo veiklą pradėjusi 1994 metais, gerai žinoma ne tik mūsų krašte, bet ir Vakarų Europoje. Visą šį laikotarpį įmonei vadovauja socialdemokratas Alfonsas Meškauskas, nuo 1997-ųjų visas kadencijas išrenkamas į rajono Savivaldybės tarybą. Kas lemia sėkmę versle ir politinėje arenoje, artėjant savivaldos rinkimams, kalbamės su patirtį turinčiu politiku, kandidatuojančiu į 2019–2023 m. tarybos narius.

Pirmąją patirtį baldų gamybos srityje A. Meškauskas įgijo dirbdamas daugeliui jau primirštoje VĮ „Jonavos baldai“. 

Pirmieji žingsniai

Šiandien ne vienas jonavietis pavydžiai žvelgia į UAB „Baldai Jums“ sėkmingus pasiekimus, bet retas kuris pagalvoja apie šio verslo sunkią ir ganėtinai rizikingą pradžią. Pirmąją patirtį baldų gamybos srityje A. Meškauskas įgijo dirbdamas daugeliui jau primirštoje VĮ „Jonavos baldai“. Tuomet įmonės vadovybė atkreipė dėmesį į šio žmogaus sugebėjimus, supratingas bei perspektyvias įžvalgas ir patikėjo jam pagrindinio cecho, gaminusio produkciją eksportui, vadovo pareigas. Tačiau istoriniai įvykiai pakeitė veikusių „Jonavos baldų“ situaciją – atsirado teigiama terpė kurti savo verslą.

1994-aisiais įregistruota uždaroji akcinė bendrovė „Baldai Jums“ veiklą pradėjo nuo vieno cecho. A. Meškauskas neslepia: „Buvo labai sudėtingų situacijų, stigo patirties, reikėjo žinių valdymo, finansų, marketingo, darbo organizavimo srityse. Visus sunkumus privalėjome išgyventi ir įveikti“, – prisimindamas ketvirtadalį amžiaus siekiančius įvykius sako A. Meškauskas.

Sumanaus vadovavimo, drąsių projektų ir užsispyrimo dėka UAB „Baldai Jums“ veikla plėtėsi, nauja įranga ir tobulinamos technologijos kėlė produkcijos kokybę. Šiuo metu „Baldai Jums“ yra stambi baldų gamintoja, 98 proc. savo produkcijos, kurią gamina daugiau kaip 400 darbuotojų, eksportuojanti į Vakarų Europos šalis. 

Visus paskatinimus sunku ir išvardyti. 

Įvertinimų gausa

Per visą veiklos laikotarpį bendrovė pelnė daugybę apdovanojimų. UAB „Baldai Jums“ pripažinta stabiliausiai dirbančia baldų gamybos įmone, Lietuvos muitinė jai suteikė patikimo asmens statusą, SODROS fondo valdyba apdovanojo padėkos raštu, jai skirtas „Lietuvos eksporto prizas“, Švedijos verslo apdovanojimuose įteikta nominacija „Už tvarią plėtrą“, o Lietuvos ūkio ministerija Jonavoje veikiančią įmonę paskatino „Už sėkmingą Europos Sąjungos projektą regione“. Prieš porą metų bendrovei suteiktas „Žaliausios įmonės Lietuvoje“ vardas, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija skyrė „Metų darbovietės“ nominaciją ir apdovanojo „Už pasiekimus neįgaliųjų integracijos srityje“. Jonavos rajono savivaldybė du kartus pagerbė „Krištolinės gulbės“ ir tris kartus „Šviesos bokšto“ apdovanojimais. Visus paskatinimus sunku ir išvardyti. Įmonei suteikti FSC ir AEO sertifikatai.   

Už sumanumą, naujų idėjų įgyvendinimą, organizuojant ir plečiant bendrovės veiklą bei gerus rezultatus, A. Meškauskas įvertintas Nusipelniusio Lietuvos pramonės darbuotojo Garbės ženklu, „Profesijos riterio“ ženklu, Trečio laipsnio „Darbo žvaigžde“, LR Seimo pirmininko, Premjero, ūkio ministro padėkomis, asociacijos „Lietuvos mediena“ Garbės ženklu ir t. t.

Mūsų įmonės administracija rūpinasi bendruomenės nariais ir visos Jonavos gyvenimu – remia įvairius kultūrinius renginius savo produkcija ar perveda finansinių lėšų jiems organizuoti.

Darbuotojų gerovei

Įmonės patrauklumą didina naujų darbo vietų kūrimas – tai vienas svarbiausių kriterijų Jonavoje šiais nedarbo laikais. Kiekvienais metais bendrovė investuoja nemažą sumą lėšų į tai, kad būtų įrengta darbo vietų neįgaliems asmenims.  Pastaraisiais metais įmonė įdarbino šešis pabėgėlio statusą turinčius žmones. UAB „Baldai Jums“ darbuotojų kolektyve galima sutikti ne tiktai lietuvių, bet ir rusų, lenkų, gruzinų, afganistaniečių, sirų.

„Mes laikomės įmonėje patvirtintų socialinės atsakomybės santykių su darbuotojais principų – geriname jų darbo sąlygas, sudarydami galimybę ne tik fiziniam, bet ir psichologiniam poilsiui, – dalijasi patirtimi kandidatas į rajono Savivaldybės tarybą A. Meškauskas. – Gamybinėse patalpose įrengti kavos aparatai, visi darbuotojai aprūpinti būtinomis apsaugos priemonėmis, suteikiamos pertraukos poilsiui. Tie, kurie anksčiau ateina dirbti į pamainą ar baigę darbo laiką neskuba namo, laisvalaikį gali praleisti krepšinio aikštelėje įmonės teritorijoje arba išmėginti akies ir rankos taiklumą prie biliardo stalų. Kiekvienas darbuotojas turi galimybę pasirinkti, kurioje pamainoje jam patogiau dirbti, pirmenybę teikiame asmenims, turintiems mažų vaikų. Kiekviename padalinyje įrengėme laiškų dėžutes, į kurias žmonės skatinami įmesti savo pasiūlymus, pageidavimus ar skundus. Žmonės, važinėjantys į darbą dviračiais, savo transporto priemones saugiai gali palikti aikštelėje su specialiais stovais, jiems įmonė padovanojo šalmus ir liemenes. Kiekvienų metų vasarą paskatiname geriausius darbuotojus įvairiomis dovanomis, vienam įteikiama vertingiausia dovana – šveicariškas vardinis laikrodis. Mūsų įmonės administracija rūpinasi bendruomenės nariais ir visos Jonavos gyvenimu – remia įvairius kultūrinius renginius savo produkcija ar perveda finansinių lėšų jiems organizuoti.“

Patyręs politikas įsitikinęs, kad sumaniai atstovauti jonaviečiams gali tik tas, kuris įsipareigoja kelti gyvenimo gerovę, jaučia didelę atsakomybę, turi žinių, yra principingas ir siekia ne savo interesų, bet dirba visų žmonių labui.

Svarbiausia – atsakomybė

Būdamas labai užimtas žmogus, puoselėjantis baldų gamybos verslą, A. Meškauskas aktyviai dalyvauja politinėje veikloje, sprendžiant Jonavai aktualius klausimus. Socialdemokratų partijai priklausantis politikas turi gyventojų pasitikėjimą – nuo 1997-ųjų jis išrenkamas rajono Savivaldybės tarybos nariu. UAB „Baldai Jums“ generalinis direktorius, gavęs rajono valdžios mandatą, vadovavo Miesto reikalų ir Ekonomikos, finansų ir verslo plėtros komitetams, padėjo išspręsti ne vieną Jonavai opią problemą.

„Tarybos nario mandatas man nėra tikslas. Mano siekis – atstovauti rinkėjams, būti aktyviam, išsakyti savo poziciją, priimant sprendimus, kurie pagerintų rajono bendruomenės gyvenimą. Prisipažinsiu – esu ganėtinai tiesus ir atviras žmogus, nemėgstantis beprasmių išvedžiojimų ir kitų kolegų žeminimo. Bendraudamas su rajono gyventojais, kalbėdamasis su įmonės „Baldai Jums“ darbuotojais, išgirstu įvairių nuomonių ir įsiklausau į jas. Per kelias kadencijas supratau, kad žmonės manimi pasitiki, kad esu jiems reikalingas, daugelis kreipiasi į mane – dalijasi savo abejonėmis, prašo pagalbos ar patarimo. Jeigu rinkėjai balsuos už mane, atiduosiu visas jėgas tam, kad jų lūkesčiai būtų patenkinti“, – atvirai sako kandidatas į Savivaldybės tarybą.

Patyręs politikas įsitikinęs, kad sumaniai atstovauti jonaviečiams gali tik tas, kuris įsipareigoja kelti gyvenimo gerovę, jaučia didelę atsakomybę, turi žinių, yra principingas ir siekia ne savo interesų, bet dirba visų žmonių labui.

„Rajono reikalai – tai tarsi didelė įmonė, kurios ūkį privalo tvarkyti patirtį turinčios asmenybės. Todėl rinkėjai turėtų apgalvoti, kam atiduos savo balsą – ar tam, kuris nemato toliau savo kiemo, ar tam, kuris savo veikla kuria pridedamąją vertę viso rajono gerovei kelti“, – priduria A. Meškauskas.

Kandidato gyvenimo credo nesikeičia: „Po gulinčiu akmeniu vanduo neteka“.

Rinkėjų rankose

Tarybos narys neslepia – į rajono valdžią mėgina patekti įvairių pažiūrų piliečių, nesuvokiančių, koks darbas jų laukia. A. Meškausko nuomone, rinkėjai turėtų susipažinti su kandidatų biografijomis, parodančiomis jų ištikimybę šeimai, partijai ir t. t.

„Asmenys, dėl įvairių priežasčių bėgiojantys iš vienos partijos į kitą, neturi savo ideologinių įsitikinimų, nes juos keičia. Sunku suprasti, kaip jie gali atstovauti vienai ar kitai politinei jėgai? Nepastovumas – didelė bėda. O rinkimai – gyventojų pasirinkimas, pasitikėjimas ir garantija, kad išrinktieji sugebės išspręsti sudėtingas problemas, taps atsakingi už teigiamus pokyčius“, – primena kandidatas A. Meškauskas.

Šveicarijos gyvenvietėje su žmona Nijole gyvenantis socialdemokratas turi inžinieriaus-mechaniko specialybę, įgytą Lietuvos žemės ūkio akademijoje (dabar Aleksandro Stulginskio universitetas), o studijos Kauno technologijos universitete jam suteikė vadybos magistrą. A. Meškauskas yra išrinktas Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Jonavos filialo Tarybos pirmininku.

Kandidato gyvenimo credo nesikeičia: „Po gulinčiu akmeniu vanduo neteka“. „Judėjimas, teisingų sprendimų ieškojimas, kolegialus darbas ir drąsios idėjos –  Jonavos socialdemokratų programos įgyvendinimo pagrindas“, – akcentuoja jis.

Politinė reklama. Bus apmokėta iš Lietuvos socialdemokratų partijos Jonavos skyriaus specialiosios rinkimų sąskaitos.

Užsak. Nr. 20190219/1           

 

Panašūs straipsniai

Braškes auginantis ūkininkas: ,,Sakantys, kad 10 eurų už kilogramą – brangu, turėtų patys imtis ūkininkavimo“

Braškes auginantis ūkininkas: ,,Sakantys, kad 10 eurų už kilogramą – brangu, turėtų patys imtis ūkininkavimo“

Ūkininkų šiltnamiuose jau sirpsta pirmosios lietuviškos braškės. Vis tik pirmuoju derliumi, ko gero, pasidžiaugti sau leis ne visi – aiškėja, kad ankstyvų uogų kilogramo kaina Lietuvoje sieks apie 10 eurų. Už...

Jonavos kultūros centras ieško scenos įrengimų specialisto (-ės)

Jonavos kultūros centras ieško scenos įrengimų specialisto (-ės)

Jonavos kultūros centras ieško scenos įrengimų specialisto (-ės). Darbo aprašymas: -scenos ir jos įrengimų paruošimas renginiams, kt. veikloms, -pagalba ...

Kas yra vaiką žalojantis elgesys, kaip jį atpažinti ir kodėl būtina tam užkirsti kelią?

Kas yra vaiką žalojantis elgesys, kaip jį atpažinti ir kodėl būtina tam užkirsti kelią?

Vaiką žalojantis elgesys apima visas smurto prieš vaikus iki 18 metų rūšis – fizinį smurtą, seksualinį smurtą ir išnaudojimą, psichologinę prievartą, nepriežiūrą ir apleistumą, k...

Jei įsidarbinti nori asmuo iki 18 metų. Patarimai tėvams, vaikams, darbdaviams

Jei įsidarbinti nori asmuo iki 18 metų. Patarimai tėvams, vaikams, darbdaviams

Vasaros metu vaikai ir paaugliai vis aktyviau ieškosi sezoninių darbų. Nenuostabu, kad įsidarbinant ar jau įsidarbinus kyla neaiškumų, taip pat tiek tėvams, vaikams, o ir darbdaviams rūpimų klausimų. ...

Palmių aliejus maišomas į degalus: šį faktą žino tik kas dešimtas lietuvis

Palmių aliejus maišomas į degalus: šį faktą žino tik kas dešimtas lietuvis

Dėl palmių aliejaus vartojimo sparčiai kertami atogrąžų miškai ir gresia klimato katastrofa. Pusė Į ES įvežamo palmių aliejaus skiriama degalų gamybai, tačiau net 90 proc. lietuvių net nežino, kad palmių ali...

„Maxima LT“ pažeidė įsidarbinti norėjusio asmens su negalia teises

„Maxima LT“ pažeidė įsidarbinti norėjusio asmens su negalia teises

Lygių galimybių kontrolierė Agneta Skardžiuvienė įspėjo UAB „Maxima LT“ vadovybę dėl asmens su negalia diskriminacijos. Ji nustatė, kad įmonė pažeidė įstatymą neįdarbindama kandidatės su negalia. Tyrimą ...

Po socialinio būsto apžiūros: ,,Siūlomas butas – Jonavos gėda“

Po socialinio būsto apžiūros: ,,Siūlomas butas – Jonavos gėda“ 1

Jonaviečiams devyniolikmetės Deimantės Fominos, ko gero, pristatinėti nebereikia – jau ne kartą rašėme apie šios merginos kovą dėl dukros susigrąžinimo iš globėjų namų (plačiau apie tai galite skaityti ...

Prieš 15 metų ir dabar: kaip pasikeitė lietuvių kelionių lėktuvu įpročiai

Prieš 15 metų ir dabar: kaip pasikeitė lietuvių kelionių lėktuvu įpročiai

Kažkada keliauti po pasaulį buvo prabanga, o šiandien lėktuvo bilietas gali nesiekti ir 20 eurų. Pasikeitė ir keliavimo sąlygos bei įpročiai – dabar nemokamas užkandis skrydžio metu yra labiau retenybė, o pasike...

5 dalykai, apie kuriuos tolimojo susisiekimo autobuse geriau pamiršti

5 dalykai, apie kuriuos tolimojo susisiekimo autobuse geriau pamiršti

Autobuso stoties kasose nusipirkote bilietą maršrutu Vilnius–Klaipėda, susirandate savo vietą ir lyg niekur nieko per kompiuterį pasileidžiate filmą, skambinate draugui, pas kurį keliaujate, ar tiesiog patog...

Pažiūros ir įsitikinimai: kaip juos aiškina įstatymai?

Pažiūros ir įsitikinimai: kaip juos aiškina įstatymai?

Lygių galimybių įstatymas numato draudimą diskriminuoti asmenis dėl jų įsitikinimų ar pažiūrų. Kasdienėje aplinkoje pažiūros ir įsitikinimai yra suvokiami labai įvairiai. Tačiau taikant įstatymą šis diskriminaci...

Darbymečiu žemės ūkyje – dagiau dėmesio darbų saugai

Darbymečiu žemės ūkyje – dagiau dėmesio darbų saugai

Valstybinės darbo inspekcijos (VDI) duomenimis, žemės ūkio įmonėse nuo praėjusių metų rugpjūčio iki šių metų rugpjūčio žuvo 2 darbuotojai, dar 9 įvykių darbe metu darbuotojai buvo sunkiai sužaloti. Šiuo laikotar...

3 vairuotojų grupės, kurioms miegas ypač svarbus

3 vairuotojų grupės, kurioms miegas ypač svarbus

Kaip dažnai vairuojant automobilį, ilgesnį atstumą, imate žiovauti, tampa sunku sutelkti dėmesį į vairavimą ar miegas suima taip, jog atrodo tuoj užmigsite? Miegas vairuojant visų į kelią išsiruošusių vairuo...

Darbas Lietuvoje Sirijos pabėgėliui atveria naujų galimybių

Darbas Lietuvoje Sirijos pabėgėliui atveria naujų galimybių

Majdas Mohammadas – vienas iš 400 baldų gamyklos darbuotojų. Jis dirba maždaug 28 tūkst. gyventojų turinčiame vidurio Lietuvos mieste – Jonavoje. 2017 metais  30-metis Sirijos gyventojas Majdas iš Homso buvo per...

Kun. Kęstutis Dvareckas: „Požiūris į priklausomybę turinčius žmonės keičiasi. Gaila, kad lėtai“

Kun. Kęstutis Dvareckas: „Požiūris į priklausomybę turinčius žmonės keičiasi. Gaila, kad lėtai“

Priklausomų asmenų bendruomenę „Aš esu“ prieš dešimtmetį įkūręs kunigas Kęstutis Dvareckas drąsiai pasakoja nuo priklausomybių išsivadavusių ir naujam gyvenimui pakilusių žmonių istorijas, atvirai kalba apie ...

Naujai pastatytoje „Fredos“ gamykloje krizė negresia – atlyginimai viršija 1000 eurų

Naujai pastatytoje „Fredos“ gamykloje krizė negresia – atlyginimai viršija 1000 eurų

Šių metų kovą duris atvėrusi įmonei „Freda“ priklausanti nauja baldų gamykla jau gali pasigirti puikiais rezultatais. Čia dirba geriausi savo srities specialistai, įdiegtos pažangiausios technologijos....

Judėjimo negalią turintis Viktoras: niekada nesijaučiau „kitokiu“

Judėjimo negalią turintis Viktoras: niekada nesijaučiau „kitokiu“

Krepšinis, pergalės laurai pasaulio fitneso ir kultūrizmo čempionate, akrobatiniai triukai, breikas, asmeninio tobulėjimo konsultavimas – 27-erių Viktorui Topol neįgaliojo vežimėlis tobulėti netrukdo....