Žvakučių liepsna tamsiuose languose

Žvakučių liepsna tamsiuose languose
SAU 12
2018-01-12 15:42 2018

Sausio 12-ąją – Laisvės gynėjų dienos išvakarėse, 8 val. užgesintos šviesos ir visuose languose dešimčiai minučių uždegtos  vienybės ir atminimo žvakutės, taip pagerbiant  1991 m. žuvusiuosius už Lietuvos laisvę.

Pilietinė iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija" – vienuoliktą kartą Lietuvoje organizuojama akcija, kurią inicijuoja Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti. Pirmą kartą 2008 m. surengtą akciją organizavo apie 100 mokyklų, o 2017-aisiais prie iniciatyvos prisijungė jau daugiau nei 1700 organizacijų ir institucijų ne tik mūsų valstybėje, bet ir Lietuvos Respublikos ambasados užsienyje.

Prieš dvidešimt septynerius metus, Sausio 13-ąją, visam pasauliui parodėme, kad esame vieningi, drąsūs ir nepalaužiami: sovietų kariai neišdrįso pulti tuometės Aukščiausiosios Tarybos – Atkuriamojo Seimo pastato. Tarp tūkstančių, ginusių šalies laisvę, buvo ir Jonavos krašto žmonių. Ačiū jiems už drąsą ir pasiaukojimą. 

Sausio 13 d. Jonavos viešojoje bibliotekoje – akcija „Neužmirštuolė“.

Sausio 13 d. -  Laisvės gynėjų diena, skirta Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui. Santarvės aikštėje 16 val. vyks  akcija - minėjimas  „Laisvės žiburiai“. 

Sausio 13 d., 17 val., Jonavos kultūros centro Mažojoje salėje – aktoriaus ir režisieriaus Algirdo Latėno poezijos vakaras „Svietiškos giesmės Lietuvai“.

Renginiai nemokami

Nuotraukų galerija

Panašūs straipsniai