Žvarbus šešių valandų bėgimas

Žvarbus šešių valandų bėgimas
KOV 18
2018-03-18 11:08 2018

Visai neseniai praūžė bėgimas „Paminklas A. Kulviečiui – Jonava“, o jau po savaitės bėgimo entuziastai vėl buvo pakviesti atvykti į Jonavą ir sudalyvauti visiškai netradiciniame ne tik mūsų mieste, bet ir Lietuvoje, šešių valandų bėgime. Į tokį ultra bėgimą susirinko tik pasiruošę tokiam iššūkiui sporto mėgėjai. Nėra paprasta bėgti šešias valandas, todėl tokiame pirmajame renginyje dalyvauti atvyko 29 bėgikai.

Į tokias varžybas visus pakvietė neseniai susikūrusi VšĮ „Bėgimo kelionės“. Viešosios įstaigos steigėjai yra labai gerai žinomi ne tik mūsų krašte, bet ir Lietuvoje ar net užsienyje bėgimo entuziastai Gintarė ir Saulius Litvinavičiai.

Pasaulyje vyksta įvairiausių bėgimų. Patys ištvermingiausi bėga visą parą, kiti – pusę paros. Jonavoje vyko pačios trumpiausio laiko bėgimas – šešių valandų bėgimas. Tačiau nors į tokį pirmąjį renginį susirinko 29 dalyviai, tačiau jis jau tapo tarptautiniu. Į varžybas atvyko patirties turintys bėgikai iš Latvijos, Rusijos, Suomijos, Vokietijos. Būtent varžėsi net trys vokiečiai.

Į tokį ištvermės bėgimą įsitraukė ir būrelis jonaviečių, kurie nepabūgo nei laiko, nei gamtos išdaigų. Visi jie bėgimo mėgėjai, taip pat dalyvaujantys ne vieneriose varžybose tiek Lietuvoje, tiek svetur. Mūsų kraštui atstovavo bėgimo klubo sporto mėgėjas Ernestas Žentelis bei keturi bėgimo klubo „Maratonas“ atletai: Tadas Survilas, Antanas Žukauskas, Sigitas Čiukša ir viena iš dviejų dalyvavusių moterų Edita Pilvinienė.

Absoliučiai geriausiai varžybose pasirodė vilnietis Andrius Preibys. Šis ilgų nuotolių bėgikas iš OK „Versmė“ klubo įveikė 53 ratus. Tai sudarė net 77 km ir 866 m. Nuo jo dviem ratais atsiliko ir 74 km bei 889 m įveikė svečias iš Sankt Peterburgo Sergei Druzhinin. Ne tiek daug nuo jo atsiliko ir trečiosios vietos apdovanojimą gavo Ernestas Vedeikis iš Kelmės, kuris yra įveikęs ir 24 valandų bėgimo kilometrus. Šis stajeris įveikė 50 ratų ir nubėgo 73 km bei 67 m. Ketvirtas buvo alytiškis Mindaugas Garmus (68 km 593 m).

Geriausiai iš jonaviečių pasirodė bėgimo klubo „Maratonas“ atstovas Tadas Survila, bendroje įskaitoje buvęs aštuntoje vietoje. Šis entuziastas įveikė 43 ratus (63 km 660 m).

Nuotraukų galerija