NEMOKAMA PROGRAMA ≥65 metų ir vyresniems

NEMOKAMA PROGRAMA ≥65 metų ir vyresniems
VAS 15 10:00 2021 Virtuali erdvė

Sveikas senėjimas - ne privilegija, o būtinybė  

Senėjimo paslaptį visais amžiais tyrinėjo ir bandė įminti visų kartų įvairiausių sričių atstovai – dvasininkai, mokslininkai, gydytojai, filosofai, poetai ir kt. Tikslaus atsakymo į klausimus kaip išsaugoti amžiną jaunystę, nuo kada prasideda senėjimo procesai, kodėl vieni žmonės sensta greičiau nei kiti, nuo kada būtina pradėti rūpintis savo oda, kad joje atsirastu kuo mažiau raukšlių ir panašius  pateikta dar nėra.

Kiekvienas iš mūsų turime suvokti, kad organizmo senėjimas yra natūrali būsena. Tai labai individualus procesas, nes mes visi gyvename skirtingą gyvenimą ir turime skirtingą genetinę informaciją. Niekas negali paneigti, kad daugiausiai natūralių senatvinių pokyčių vis dėlto ima vykti įkopus į septintą gyvenimo dešimtmetį.

Vyresnio amžiaus žmones dažniausiai vargina kraujotakos bei kvėpavimo sistemų organų ligos, šiame amžiuje dažniau susergama ir kai kuriais onkologiniais susirgimais. Dėl sveikatos problemų, regėjimo, eisenos bei pusiausvyros sutrikimų vyresnio amžiaus žmonės dažniau patiria traumas, iš kurių didelę dalį sudaro griuvimai, dėl kurių patirtos traumos paprastai būna sunkesnės ir dažniau sukelia mirtinas komplikacijas, po jų ilgiau sveikstama. Moterys labiau pažeidžiamos negu vyrai, nes jų raumenys silpnesni ir jos dažniau serga osteoporoze. Pagyvenusiems žmonėms prasčiau funkcionuoja žarnynas, todėl ir maistinės medžiagos įsisavinamos lėčiau, kyla didesnė nutukimo rizika, todėl ypač daug dėmesio reikia skirti sunaudojamos energijos ir suvalgomo maisto pusiausvyrai, būtina didinti fizinį aktyvumą. Blogėja pagyvenusių žmonių psichikos sveikata. Šį procesą skatina vienatvė, saugumo stoka, emociniai pergyvenimai,  finansinės problemos ir pan.

Nežiūrint senėjimo procesą lydinčių neigiamų faktorių, visi esame sutikę žmonių, kurie  turi daug metų, bet yra darbingi, linksmi, šoka, dainuoja ir apie juos susispietę tiek seni, tiek jauni – matyt vis dėlto ne amžius čia svarbiausia. Turbūt kaip jausimės senatvėje, labai daug priklauso nuo mūsų gyvenimo būdo – ne tik nuo fizinio aktyvumo, sveikos mitybos ir pan., bet ir nuo požiūrio į gyvenimą. Kuo žmogus pozityvesnis, tuo geriau jis jaučiasi. Žinoma, nuo tam tikro amžiaus save tikrai reikia labiau prižiūrėti ir žinoti savo galimybes (nebūtina gi šokti iš parašiuto septyniasdešimtmečiui ar bėgti maratoną, jei to per gyvenimą niekad nedarei).

Fizinis aktyvumas – viena iš efektyviausių profilaktikos priemonių vyresnio amžiaus žmonėms

Jis padeda ilgiau išsaugoti savarankiškumą, sveikesnis žmogus gali aktyviau dalyvauti socialiniame gyvenime, aktyvūs žmonės geriau jaučiasi, nes didėja jų ištvermė, jėga, pusiausvyra, judrumas, dėl atliekamų jėgos pratimų didėja kaulų tankis, kas gali padėti užkirsti kelią osteoporozei, mažėja kraujospūdis ir tikimybė susirgti širdies kraujagyslių ligomis, insultu ir depresija.

Kviečiame visus 65 m. ir vyresnius Jonavos rajono senjorus aktyviai dalyvauti nemokamoje programoje „PASE ĮRAŠYTI METAI NEBŪTINAI ATITINKA MANO AMŽIŲ“.

Kol kas programa bus vykdoma nuotoliniu būdu ir prisijungimo kodą atsiūsime Jums užsiregistravus. Lengvinant karantino sąlygas užsiėmimai vyks sporto salėje ir pritaikytose erdvėse  lauke.

Registracija I dalyvių grupei tel. 8 634 88537, 868413389. Taip pat šiais telefonais galite jau dabar registruotis ir kas norėsite dalyvauti užsiėmimuose vėliau, su kitomis grupėmis. 

Prašymas vaikams ir anūkams – padovanokite seneliams ar kaimynams aktyvų bendravimą, stiprią sveikatą ir gerą nuotaiką padėdami prisijungti prie šios programos (jeigu iškiltu toks poreikis).

NEMOKAMA PROGRAMA ≥65 metų ir vyresniems „PASE ĮRAŠYTI METAI  NEBŪTINAI ATITINKA MANO AMŽIŲ“ 

Pirmadieniais 15.00 val. ir trečiadieniais 10.00 val.

(nuo 2021 m. vasario 15 d. Zoom platformoje)

10 užsiėmimų ciklo metu bus vertinamas kiekvieno dalyvio  maksimalus fizinis krūvis, vyks treniruotės, konsultacijos, atsižvelgiant į individualias galimybes bei pajėgumą, bus sudaryti individualūs  fizinio aktyvumo planai.  

Trenerė Gražina Pranckevičienė.

Jonavos visuomenės sveikatos biuro inf. 

Skaitytojų nuotraukos

visos aktualijos

Aktualijos

Aplinkosaugininkų pagalbininkai turės daugiau laisvės

Aplinkosaugininkų pagalbininkai turės daugiau laisvės

Aplinkos ministerija siūlo plėsti neetatinių aplinkos apsaugos inspektorių veiklos barą ir jiems suteikti daugiau įgaliojimų. Aktyvūs piliečiai, ir dabar savo laisvą laiką skiriantys brakonieriams ir teršėja...

Jonavos herbas
Informacija apie statinių naudojimo priežiūros organizavimą ir atlikimą 2021 m.

Informacija apie statinių naudojimo priežiūros organizavimą ir atlikimą 2021 m.

Informuojame, jog statinių savininkai, naudotojai privalo vykdyti statinio techninę priežiūrą nuo naujo statinio statybos užbaigimo akto pasirašymo dienos, deklaracijos apie naujo statinio statybos užbaigimą pat...

Žvėriškai sužaistas ketvirtas kėlinys nukalė pergalę prieš „Sūduvą-Mantingą“

Žvėriškai sužaistas ketvirtas kėlinys nukalė pergalę prieš „Sūduvą-Mantingą“

Jonavos „CBet“ (24-3) sužaidė fantastišką ketvirtą kėlinį ir permainingose Nacionalinės krepšinio lygos („NKL-Vikinglotto“) rungtynėse 96:83 (17:15, 26:25, 16:24, 37:19) nukovė Marijampolės „Sūduvos-Mantingą“ (2...