Jonavos žinių naujienos https://www.jonavoszinios.lt/naujienos Jonavos rajono naujienos lt <![CDATA[Ragožiuose atvira liepsna degė vasaros virtuvė]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/ragoziuose-atvira-liepsna-dege-vasaros-virtuve https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/ragoziuose-atvira-liepsna-dege-vasaros-virtuve Kaip praneša Kauno priešgaisrinė gelbėjimo valdyba, spalio 28-ąją gautas pranešimas, kad Kulvos sen., Ragožių k., Taikos g. dega namas.

Pagalbos tarnybas pranešimas pasiekė apie 23 val.

Atvykę ugniagesiai gelbėtojai aptiko, kad atvira liepsna dega rąstinė, medinėmis dailylentėmis apkalta, vieno aukšto vasaros virtuvė.

Gaisro metu nudegė stogas, išdegė perdanga, sudegė viduje buvę namų apyvokos daiktai.

 Įvykis tiriamas.

 

                            

Ragožiuose atvira liepsna degė vasaros virtuvė

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 30 Jan 2023 11:54:58 +0200
<![CDATA[Moteriai pranešus apie bute užsirakinusį vyrą, teko laužti duris]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/neblaiviai-moteriai-pranesus-apie-bute-uzsirakinusi-vyra-teko-lauzti-duris https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/neblaiviai-moteriai-pranesus-apie-bute-uzsirakinusi-vyra-teko-lauzti-duris Kaip praneša Kauno priešgaisrinė gelbėjimo valdyba, sausio 29 d. apie 02.00 val. ugniagesių gelbėtojų pagalbos prireikė policijos pareigūnams - norint patekti į butą, teko laužti duris.

Tądien pareigūnams pranešta, kad Jonavoje, Lietavos g., moteris (g. 1993 m.) negali patekti į savo būstą, nes jame užsirakino vyras (g. 1988 m.).

Ugniagesiai gelbėtojai panaudojo laužtuvą ir padėjo pareigūnams patekti į buto vidų.

Pirminiais policijos pareigūnų duomenimis, abu asmenys - tiek vyras, tiek moteris, buvo neblaivūs.

Niekas nenukentėjo ir nebuvo sulaikytas, tyrimas nebuvo pradėtas

Moteriai pranešus apie bute užsirakinusį vyrą, teko laužti duris

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 30 Jan 2023 11:53:29 +0200
<![CDATA[Chemikų gatvėje rastas moters kūnas]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/chemiku-gatvejera-rastas-moters-kunas https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/chemiku-gatvejera-rastas-moters-kunas Kaip praneša Kauno priešgaisrinė gelbėjimo valdyba, šeštadienį, sausio 28 d. apie 11.50 val. gautas moters pranešimas, kad sesuo tris dienas neatidaro durų, baiminamasi, jog jai sutriko sveikata.

Į įvykio vietą vyko ugniagesiai, policijos pareigūnai ir medikai. Ištraukiamosiomis kopėčiomis pasikėlus pro langą patekta į butą. Atidarytos durys, įleisti medikai ir policijos pareigūnai. Viduje rasta moteris (1953 m. gim.) be gyvybės ženklų.

Pirminiais policijos pareigūnų duomenimis, kūnas be išorinių smurto žymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti. 

Užuojauta artimiesiems. 

Chemikų gatvėje rastas moters kūnas

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 30 Jan 2023 10:22:13 +0200
<![CDATA[Chemikų g., bute užsirakinus mažametei, močiutę ištiko panikos priepuolis]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/chemiku-g-bute-uzsirakinus-mazametei-mociute-istiko-panikos-priepuolis https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/chemiku-g-bute-uzsirakinus-mazametei-mociute-istiko-panikos-priepuolis Kaip praneša Kauno priešgaisrinė gelbėjimo valdyba, ugniagesių gelbėtojų pagalbos prireikė atidarant buto duris.

Sausio 26 – ąją apie 11 valandą pagalbos tarnybos gavo pranešimą, kad Chemikų g. daugiabučio namo bute užsirakino 2–3 m. mergaitė.

Apie 70 metų močiutę, kuri liko laiptinėje, ištiko panikos priepuolis.

Atvykę ugniagesiai gelbėtojai diskiniu pjūklu atidarė buto duris.

***

Informacija parengta pagal gelbėjimo tarnybų suvestinės pirminius duomenis*.

*Pirminiai duomenys - tai įvykio vietoje surinkta pradinė informacija, duomenys, liudininkų ar įvykio dalyvių parodymai, kurie gali pasikeisti atliekamo tyrimo metu.

Chemikų g., bute užsirakinus mažametei, močiutę ištiko panikos priepuolis

]]>
jonavoszinios.lt Fri, 27 Jan 2023 08:24:21 +0200
<![CDATA[Kosmonautų g. - neblaivių asmenų konfliktas: sužalota moteris]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/kosmonautu-g-neblaiviu-asmenu-konfliktas-suzalota-moteris https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/kosmonautu-g-neblaiviu-asmenu-konfliktas-suzalota-moteris Kaip praneša policijos departamentas, vakar, neblaivių asmenų konflikto metu sužalota moteris.

Sausio 26 d. apie 22 val. 22 min. Jonavoje, Kosmonautų g., bute, konflikto metu, neblaivus (3,25 prom.) vyras (g. 1991 m.) peiliu sužalojo neblaivią (3,37 prom.) moterį (g. 1993 m.), kuri, suteikus med. pagalbą ligoninėje, išleista gydytis ambulatoriškai.

Vyras uždarytas į areštinę. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 138 str. 1 d. (Nesunkus sveikatos sutrikdymas. Tas, kas sužalojo ar susargdino žmogų, jeigu dėl to nukentėjęs asmuo prarado nedidelę dalį profesinio ar bendro darbingumo arba ilgai sirgo, bet jam nebuvo šio kodekso 135 straipsnio 1 dalyje nurodytų padarinių, baudžiamas laisvės apribojimu arba areštu, arba laisvės atėmimu iki trejų metų.)

***

Informacija parengta pagal gelbėjimo tarnybų suvestinės pirminius duomenis*.

*Pirminiai duomenys - tai įvykio vietoje surinkta pradinė informacija, duomenys, liudininkų ar įvykio dalyvių parodymai, kurie gali pasikeisti atliekamo tyrimo metu.

Kosmonautų g. - neblaivių asmenų konfliktas: sužalota moteris

]]>
jonavoszinios.lt Fri, 27 Jan 2023 07:09:42 +0200
<![CDATA[Buliaus parblokšta moteris patyrė daugybinius sužalojimus]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/buliaus-parbloksta-moteris-patyre-rimtus-suzalojimus https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/buliaus-parbloksta-moteris-patyre-rimtus-suzalojimus Vakar jau rašėme, kad apie 14 val. pagalbos tarnybas pasiekė pranešimas, jog Jonavoje, Fabriko g., blaškosi jautis. Galvijo šeimininkas buvo įvykio vietoje, jam nepavyko sulaikyti galvijo. Jautis pargriovė praeivę.

Kaip šiandien išsiaiškino portalas jonavoszinios.lt, moteris patyrė stiprius sužalojimus. Ji su greitosios medicinos pagalbos (GMP) automobiliu išvežta į Kauno gydymo įstaigą.

Vietoje dirbę GMP medikai nustatė, kad nukentėjusiajai lūžusi koja, kitų išorinių žymių, ragų ar kanopų sužalojimų, nebuvo, tačiau moteris galimai patyrė politraumą  – sutrenkimų, sumušimų visame kūne, kurių nesimato išoriškai.

Anot GMP specialistų, nukentėjusioji po buliaus parbloškimo iš nugaros valdė rankas ir kojas, tad viliamasi, kad stuburas nėra lūžęs.

GMP teigimu, moteris nukentėjo smarkiai, tačiau galėjo būti dar blogiau. Išvados dėl patirtų sužalojimų – tik po išsamių tyrimų, atliktų Kauno gydymo įstaigoje.

Kaip portalą jonavoszinios.lt informavo skaitytojai, į įvykio vietą atvykęs veterinaras laikinai užmigdė bulių, kad šis nebesiblaškytų gabenamas toliau. 

Kauno apskr. VPK Jonavos rajono policijos komisariate pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 139 str. 1 d. (Nesunkus sveikatos sutrikdymas dėl neatsargumo). 

Skaitytojos nuotrauka.

Buliaus parblokšta moteris patyrė daugybinius sužalojimus

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 26 Jan 2023 10:42:48 +0200
<![CDATA[Pagalbos tarnyboms pranešta apie Jonavoje besiblaškantį jautį: galvijas parbloškė moterį]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/pagalbos-tarnyboms-pranesta-apie-jonavoje-besiblaskanti-jauti-galvijas-parbloske-moteri https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/pagalbos-tarnyboms-pranesta-apie-jonavoje-besiblaskanti-jauti-galvijas-parbloske-moteri Šiandien, sausio 25-ąją, pagalbos tarnybas pasiekė neeilinis pranešimas, kad Jonavoje, Fabriko gatvėje, laksto jautis. Apie tai portalą jonavoszinios.lt informavo skaitytojai, teigę, jog galvijas buvo parbloškęs žmogų.

Susisiekus su policijos pareigūnais patvirtinta, jog juos pranešimas dėl šio įvykio pasiekė 14 valandą. Galvijo šeimininkas buvo įvykio vietoje, jam nepavyko sulaikyti gyvulio. Jautis pargriovė praeivę.

Po keliolikos minučių jis buvo uždarytas kieme, iškviesti veterinarijos gydytojai.

Pirminiais duomenimis, jautis pabėgo iš priekabos, kai buvo vežamas. 

Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Pagalbos tarnyboms pranešta apie Jonavoje besiblaškantį jautį: galvijas parbloškė moterį

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 25 Jan 2023 16:01:01 +0200
<![CDATA[Sudėtingos eismo sąlygos apsunkino Jonavos vairuotojų kasdienybę: slydo, kliudė, vertėsi, susižalojo]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/sudetingos-eismo-salygos-apsunkino-jonavos-vairuotoju-kasdienybe-slydo-kliude-vertesi-susizalojo https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/sudetingos-eismo-salygos-apsunkino-jonavos-vairuotoju-kasdienybe-slydo-kliude-vertesi-susizalojo Šio, sausio 25-osios ryto eismo sąlygos Jonavos rajone apsunkino vairuotojų kasdienybę. Eismą  keliais sunkino slidi danga, plikledis, lijundra.

Kaip teigia Kauno apskrities vyriausiasis policijos komisariatas, šiandien nuo 06.00 val. iki 10.30 val. ryto Jonavos rajono policijos komisariate gauti 3 pranešimai apie eismo įvykius.

06.15 val. Jonavos r., Rimkų k., automobilis "BMW" kliudė kelio atitvarus.

08.10 val. Jonavos r., Šveicarijos k., automobilis "Rang Rover" kliudė kelio ženklą.

10.05 val. Jonavos r., kelyje "Ukmergė-Šėta-Kėdainiai", automobilis "BMW" nuvažiavo nuo kelio ir vertėsi. Vairuotojai (g. 1999 m.) prireikė medikų pagalbos. Pirminiais duomenis, moteris nepatyrė sunkių sužalojimų.

Visi eismo įvykiai nutiko galimai dėl slidžios kelio dangos.

 

 

Sudėtingos eismo sąlygos apsunkino Jonavos vairuotojų kasdienybę: slydo, kliudė, vertėsi, susižalojo

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 25 Jan 2023 11:47:32 +0200
<![CDATA[Žemaitės gatvės gyventojas: kur nori, ten stato]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/zemaites-gatves-gyventojas-kur-nori-ten-stato https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/zemaites-gatves-gyventojas-kur-nori-ten-stato Pastarosiomis savaitėmis portalo jonavoszinios.lt redakcija sulaukė ne vieno gyventojo prašymo atkreipti dėmesį į eismo dalyvių elgesį kelyje. Atsiųsta ir nuotraukų, kuriose - akivaizdūs Kelių eismo taisyklių pažeidimai (plačiau skaitykite čia). Šiandien sulaukta Žemaitės gatvės gyventojo laiško, kuriame piktinamasi vairuotojais, statančiais savo transporto priemones neleistinose vietose.

,,Sveiki. Gyvenu Žemaitės gatvėje. Matau, kaip ,,gerai" vairuotojai parkuojasi čia - nemokantys statyti automobilių į nurodytas vietas, nuolat apibraižo kitus, taip pat parkuojamasi ant saugumo salelių, dviračių takų, autobusų stotelėje. Ne vieną nuotrauką nusiunčiau į epolicija.lt portalą, bet, manau, būtų naudinga, kad ir jūs pasidalintumėt mano žinute.

Taip, ne visada pavyksta rasti vietų šalia namų, bet link ,,Lidl" pilna laisvų, o štai gudročiai nesivargina - siunčiu nuotrauką, kurioje ne pirmą kartą štai taip paliekamas automobilis.

Gėda ir nepagarbu kitiems eismo dalyviams", - rašė Vytautu prisistatęs asmuo. 

Žemaitės gatvės gyventojas: kur nori, ten stato

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 24 Jan 2023 17:20:43 +0200
<![CDATA[Jonavoje - vagystė iš garažo]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavoje-vagyyyste-is-garazo https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavoje-vagyyyste-is-garazo Kaip praneša Kauno apskr. VPK komunikacijos poskyris, vakar, sausio 23 dieną, apie 10.30 val. pranešta, kad Jonavoje, Lietavos g., įvykdyta vagystė.

Pirminiais duomenimis, iš garažo pavogtas elektrinis oro kompresorius ir automobilinis keltuvas.

Padaryta turtinė žala siekia apie 350 eurų.

Jonavoje - vagystė iš garažo

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 24 Jan 2023 10:22:14 +0200
<![CDATA[Pareigūnai prašo atsiliepti Jonavoje įvykusio eismo įvykio liudininkus]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/pareigunai-praso-atsiliepti-jonavoje-ivykusio-eismo-ivykio-liudininkus https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/pareigunai-praso-atsiliepti-jonavoje-ivykusio-eismo-ivykio-liudininkus Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Jonavos rajono policijos komisariato pareigū-nai atlieka ikiteisminį tyrimą dėl eismo įvykio. Sausio 12 d. apie 16.20 val. Jonavoje, Chemikų ir Vasario 16-osios gatvių sankryžoje, susidūrė pilkos spalvos automobilis „Mercedes-Benz“ ir juodos spalvos automobilis „BMW“. Automobilis „Mercedes-Benz“ iš įvykio vietos pasišalino.

Asmenis, mačiusius eismo įvykį, panašiu metu važiavusius minėtoje vietoje su vaizdo registratoriumi, ar turinčius bet kokios reikšmingos informacijos, prašome susisiekti su Kauno apskr. VPK Jonavos rajono policijos komisariato pareigūnais el. paštu julija.snieskiene@policija.lt arba tel. nr. 8 646 94952.

Kauno apskr. VPK informacija

Pareigūnai prašo atsiliepti Jonavoje įvykusio eismo įvykio liudininkus

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 23 Jan 2023 14:45:58 +0200
<![CDATA[Pernai Lietuvos muitinė sulaikė rekordinį kiekį tuščių vaistų ir cigarečių pakuočių]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/pernai-lietuvos-muitine-sulaike-rekordini-kieki-tusciu-vaistu-ir-cigareciu-pakuociu https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/pernai-lietuvos-muitine-sulaike-rekordini-kieki-tusciu-vaistu-ir-cigareciu-pakuociu 2022 metais Lietuvos muitinė nustatė 658 atvejus, kai iš trečiųjų šalių gabenamos prekės buvo sulaikytos dėl intelektinės teisės pažeidimų. Iš viso sulaikyta 3 811 903 vnt. prekių. 2021 m. buvo sulaikyta 133 874 vnt., 2020 m. – 79 659 vnt. prekių. Pernai metų sulaikytų prekių skaičiui reikšmingos įtakos turėjo du sulaikyti kroviniai su tuščiomis vaistų bei cigarečių pakuotėmis. 

Vasario mėnesio pradžioje Klaipėdos teritorinės muitinės pareigūnai Malkų įlankos jūrų uosto poste sulaikė iš Honkongo atkeliavusį krovinį – 3 mln. 785 tūkstančių vienetų kartoninių cigarečių pakelių ruošinių. Apie galimai aptiktas klastotes muitinės pareigūnai informavo prekių ženklų atstovus. Cigarečių pakelių ruošiniai atrodė puikios kokybės ir tik atlikus ekspertizę buvo patvirtinta, kad tai klastotės.   

Rugsėjo mėnesį Kybartų kelio posto muitinės pareigūnams įkliuvo Rusijos pilietis, bandęs į Lietuvą  nelegaliai atgabenti 110 vienetų įvairių vaistinių preparatų pakuočių su rusiškais pavadinimais – „Asparkam“, „Ksantynola Nykotynat“, „Amoksicilin“ ir „Omeprazol“. Manoma, kad kontrabandininkai galėjo planuoti šias tuščias vaistų pakuotes užpildyti Lietuvoje, kai ją būtų pasiekęs iš Kaliningrado srities atvežtas šių tuščių dėžučių turinys. 

Dar vienas neretai pasitaikančių intelektinės nuosavybės teisių pažeidimo pavyzdys užfiksuotas prieš pat Kalėdas. Gruodžio 22 d. Klaipėdos teritorinės muitinės Pilies jūrų uosto posto pareigūnai jūriniame konteineryje aptiko 72 vnt. žaislų-seifų dėžes su užrašu „Avengers“ ir 288 vnt. stalo žaidimų su užrašu „Monopolija“. Apie galimai aptiktas klastotes informuoti prekių ženklų atstovai. Pastarieji patvirtino, kad sulaikyti žaislai yra pagaminti pažeidžiant intelektinės nuosavybės teises, todėl turi būti konfiskuoti ir sunaikinti. 

Iš tiesų padirbinius, kurie atrodo labai panašūs į originalus, atpažinti itin sunku, tai ir toliau lieka vienu iš pagrindinių iššūkių, su kuriuo susiduria tiek muitinės darbuotojai, tiek patys pirkėjai. Kitas iššūkis – padirbinių gabenimo būdų įvairovė. Jie gabenami kelių transportu, geležinkeliais, oro transportu – visais įmanomais būdais. Sulaikomų prekių apžvalga rodo, kad klastojama praktiškai viskas – rūbai, avalynė, papuošalai, automobilių detalės, maistas, alkoholis, žaislai, vaistai.

Lietuvos muitinės inf. 

Pernai Lietuvos muitinė sulaikė rekordinį kiekį tuščių vaistų ir cigarečių pakuočių

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 23 Jan 2023 10:05:54 +0200
<![CDATA[Rimkuose - du eismo įvykiai]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/rimkuose-du-eismo-ivykiai https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/rimkuose-du-eismo-ivykiai Šiandien, sausio 20-ąją, apie 11 val., P. Vaičiūno gatvėje – net du eismo įvykiai.

Vienu atveju siuntų tarnybos „Fiat“ autobusiukas P. Vaičiūno gatvėje, ties posūkiu į Chemikų gatvę, kliudė perėjos saugumo salelėje esantį kelio ženklą.  „Žioplį pagavau“, - sakė pats autobusiuko vairuotojas, belaukdamas, kol įvykį užfiksuoti atvyks policijos pareigūnai.

Antru atveju, toje pačioje P. Vaičiūno gatvėje, už poros šimtų metrų, ties A. Kulviečio ir Laisvės gatvių sankryža, įvyko lengvųjų automobilių susidūrimas.

Kaip pasakojo įvykį matę liudininkai,  lengvasis „Volkswagen“ automobilis, kliudė lengvąjį „Volvo“ automobilį, kuris nuo smūgio slydo ir atsitrenkė į kelkraštyje stovintį „Opel“ automobilį.

 

Rimkuose - du eismo įvykiai

Rimkuose - du eismo įvykiai Rimkuose - du eismo įvykiai Rimkuose - du eismo įvykiai Rimkuose - du eismo įvykiai Rimkuose - du eismo įvykiai Rimkuose - du eismo įvykiai ]]>
jonavoszinios.lt Fri, 20 Jan 2023 11:35:38 +0200
<![CDATA[Jonavoje nuo ilgapirščių nukentėjo ,,BMW" automobilis]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavoje-nuo-ilgapirsciu-nukentejo-bmw-automobilis https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavoje-nuo-ilgapirsciu-nukentejo-bmw-automobilis Kaip praneša Kauno apskr. VPK komunikacijos poskyris, vakar, sausio 19 d. apie 05.50 val. pastebėta, jog Jonavoje, Žemaitės g., įvykdyta vagystė.

Pirminiais duomenimis, išdaužus automobilio „BMW“ stiklą, pavogtas sportinis vairas.

Padaryta turtinė žala siekia apie 350 eurų.

Jonavoje nuo ilgapirščių nukentėjo ,,BMW" automobilis

]]>
jonavoszinios.lt Fri, 20 Jan 2023 10:27:47 +0200
<![CDATA[Kas nutiko kelio ženklams: gal matėte įvykį?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/kas-nutiko-kelio-zenklams-gal-matete-ivyki https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/kas-nutiko-kelio-zenklams-gal-matete-ivyki Gal žinote, kas nutiko kelio ženklams Žemaitės gatvėje, prie laidojimo namų?, - toks klausimas šiandien ryte pasiekė portalą jonavoszinios.lt. 

Susisiekus su Kauno AVPK Jonavos rajono policijos komisariatu paaiškėjo, jog pastarąją parą joks įvykis Žemaitės gatvėje nėra fiksuotas.

Šalia esančių laidojimo namų savininkas tvirtina, kad iki žemės išguldytus kelio ženklus pastebėjo tik šiandien ryte bei pranešė apie tai Jonavos miesto seniūnijai.

Susisiekus su seniūnija, gautas atsakymas, jog ryte buvo nuvykta į vietą ir įsitikinta, kad net trys kelio ženklai – vienas apvažiavimo ženklas ir du pėsčiųjų perėjos ženklai - tiesiog sulyginti su asfalto danga. Šalimais rastos ir ratų provėžos.

Seniūnija apie padarytą žalą jau informavo policiją, tuo pačiu kreipiasi ir į gyventojus. Jei turite naudingos informacijos apie įvykį ar užfiksavote transporto priemonę, kuri sugadino kelio ženklus, praneškite  Tel.: 8 349 20703.

Suradus įvykio kaltininką, kelio ženklų atstatymo nuostoliai bus padengti ne iš miesto biudžeto lėšų, o iš kaltininko.  

Tekstas atnaujintas: pažeidėjas užfiksuotas: plačiau skaitykite čia

Kas nutiko kelio ženklams: gal matėte įvykį?

Kas nutiko kelio ženklams: gal matėte įvykį? Kas nutiko kelio ženklams: gal matėte įvykį? ]]>
jonavoszinios.lt Thu, 19 Jan 2023 13:22:35 +0200
<![CDATA[Jonavos rajone įvykdyta vagystė: nuostolis apie 800 eurų]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavos-rajone-ivykdyta-vagy-ste-nuostolis-apie-800-euru https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavos-rajone-ivykdyta-vagy-ste-nuostolis-apie-800-euru Kaip praneša Kauno apskr. VPK komunikacijos poskyris, vakar, sausio 18 d., apie 13.30 val. pastebėta, jog Jonavos r., Išorų k. įvykdyta vagystė.

Pirminiais duomenimis, iš garažo pavogtas elektrinis dviratis „Cube“.

Padaryta turtinė žala siekia apie 800 eurų.

Jonavos rajone įvykdyta vagystė: nuostolis apie 800 eurų

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 19 Jan 2023 10:53:36 +0200
<![CDATA[Sulaikoma daugiau klastotų automobilių detalių]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/sulaikoma-daugiau-klastotu-automobiliu-detaliu https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/sulaikoma-daugiau-klastotu-automobiliu-detaliu Sausio 16 d., pirmadienį, Panerių krovinių poste Vilniaus teritorinės muitinės pareigūnai sulaikė automobilių detalių, kurios galimai pagamintos pažeidžiant intelektinės nuosavybės teises.

Iš viso sulaikyta daugiau kaip 3,5 tūkst. kilogramų „Ford“, „Garrett“ ir „Renault“ prekių ženklais pažymėtų įvairių automobilių detalių – smagračiai, stūmokliniai varikliai, tarpikliai, kurios, kaip įtariama, pagamintos pažeidžiant intelektinės nuosavybės savininkų teises.

Prekės vyko tranzitu iš Turkijos į Sakartvelą. Atlikus rizikos analizę ir kilus įtarimų dėl galimų intelektinės nuosavybės teisių pažeidimų, prekės buvo sulaikytos tolesnei patikrai. 

Dėl šio įvykio surašytas prekių sulaikymo protokolas ir pradėtas tyrimas, siekiant išsiaiškinti sulaikytų prekių originalumą.

Prieš keletą dienų tame pačiame Panerių poste buvo sulaikyta, kaip įtariama, automobilių detalių ir priemonių, kurios galimai pagamintos pažeidžiant intelektinės nuosavybės teises – vidaus degimo variklio filtrų su „Bosch“ ženklu, automobilių dalių su „Mercedes Benz“ ženklu, alyvos su „Mercedes Benz“ ženklu.

Nuo 2022 m. gruodžio mėn. Vilniaus teritorinėje muitinėje fiksuojamas padidėjęs su automobilių prekių ženklais susijusių sulaikymų skaičius.

Per 2022 m. Vilniaus teritorinės muitinės pareigūnai sulaikė daugiau nei  40 tūkst. prekių, kurios galimai pagamintos pažeidžiant intelektinės nuosavybės teises. Dažniausiai sulaikoma klastotų rūbų, avalynės, taip pat vaistinių preparatų.

LR Muitinės inf. 

Sulaikoma daugiau klastotų automobilių detalių

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 18 Jan 2023 09:39:00 +0200
<![CDATA[Pareigūnai sustabdė daugiau nei dvigubai greitį mieste viršijusią vairuotoją]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/pareigunai-sustabde-daugiau-nei-dvigubai-greiti-kauno-mieste-virsijusia-vairuotoja https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/pareigunai-sustabde-daugiau-nei-dvigubai-greiti-kauno-mieste-virsijusia-vairuotoja Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos skyriaus pareigūnai, siekdami užtikrinti saugumą kelyje, praėjusią savaitę, sausio 9-15 dienomis, toliau tikrino, kaip eismo dalyviai laikosi Kelių eismo taisyklių (toliau – KET). Per savaitę Kelių policijos pareigūnai mobiliaisiais greičio matavimo prietaisais užfiksavo 641 greičio viršijimo atvejį.

Praėjusios savaitės lakstūnė užfiksuota pirmadienį. Sausio 9 d. apie 15.20 val. Kaune, Tunelio g., automobilis „BMW“, kur leistinas važiavimo greitis – 50 km/val., važiavo 110 km/val. greičiu. Vairuo-tojai surašytas administracinio nusižengimo protokolas.

Penktadienį, sausio 13 d., apie 20.30 val. Kaune, Baltų pr., automobilį „Mercedes-Benz“ vairavo neblaivus vyras (g. 1990 m.). Vairuotojas pripažino pareigūnams, kad šį vakarą vartojo alkoholinius gė-rimus. Vyrui buvo nustatytas vidutinis girtumo laipsnis – 1,63 prom.

Savaitgalio metu Kelių policijos pareigūnai vykdė policines priemones, skirtas neblaiviems vairuotojams ir kitiems KET pažeidimams išaiškinti. Jų metu policijos pareigūnai Kauno mieste ir Kėdainių bei Jonavos rajonuose patikrino daugiau nei 4,3 tūkst. transporto priemonių. Jų metu išaiškinti septyni neblaivūs vairuotojai (0,56 prom.; 0,49 prom.; 1,61 prom.; 0,19 prom. – pavežėjo paslaugas tei-kiantis vairuotojas, 1,03 prom.; 0,67 prom.; 1,20 prom.). Vykdytų priemonių metu pareigūnai nustatė ir kitus KET pažeidimus: vienas vairuotojas nesegėjo saugos diržo, kitas naudojosi mobiliuoju telefonu.

Iš viso per savaitę Kelių policijos pareigūnai nustatė 15 neblaivių automobilio vairuotojų ir 11 asmenų, kurie vairavo transporto priemones neturėdami tam teisės.

Kauno apskrityje šiais metais nėra žuvusių eismo dalyvių (2022 m. iki sausio pabaigos – 0), 24 sužeisti (2022 m. iki sausio mėnesio pabaigos – 40).

Pareigūnai ragina visus eismo dalyvius laikytis Kelių eismo taisyklių, būti drausmingiems kelyje bei linki saugaus kelio! Tik kartu rūpindamiesi savo ir kitų saugumu laimingai pasieksime kiekvienos kelionės tikslą.

Kauno apskr. VPK informacija

Pareigūnai sustabdė daugiau nei dvigubai greitį mieste viršijusią vairuotoją

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 16 Jan 2023 16:07:23 +0200
<![CDATA[Prokuratūra teismui perdavė nusikalstamo susivienijimo grupuotės bylą]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/prokuratura-teismui-perdave-nusikalstamo-susivienijimo-grupuotes-byla https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/prokuratura-teismui-perdave-nusikalstamo-susivienijimo-grupuotes-byla Kauno apygardos prokuratūros prokurorė teismui su kaltinamuoju aktu perdavė nusikalstamo susivienijimo grupuotės bylą. Iš viso dėl labai sunkių nusikaltimų kaltinimai pareikšti septyniems asmenims, dalyvavusiems K. K. suburtoje grupuotėje.

Ikiteisminį tyrimą atliko Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnai, tyrimui vadovavo Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorė Nomeda Urbonavičienė.

Bylos duomenimis, 7 organizuotos grupės nariai, nuo 2019 metų pradžios iki 2021 metų lapkričio, veikdami nusikalstamo susivienijimo grupėje ir siekdami gauti neteisėtas pajamas, disponavo labai dideliais kiekiais narkotinėmis ir psichotropinėmis medžiagomis (kanapės, kokainas, ekstazi), šaunamaisiais ginklais bei labai dideliu kiekiu šaudmenų.

Įtariama, kad nusikalstamo susivienijimo nariai grupuotėje buvo pasiskirstę vaidmenimis, laikėsi labai aiškios hierarchijos ir ypatingų metodų, kad išlaikytų paslaptyje savo nelegalų veikimą ir grupuotės narius. Taip veikdami sunkius ir labai sunkius nusikaltimus vykdė sistemingai ir pelningai apie trejus metus. Ikiteisminio tyrimo metu surinkta duomenų, jog įtariamieji veiklą vykdė ne tik Lietuvoje, bet ir Ispanijoje.

Remiantis bylos duomenimis, nusikalstamą grupuotę įkūrė ir jai vadovavo teisėsaugai jau anksčiau žinomas K. K., kuriam padėjo A. K. Kiti kaltinamieji – I. B., A. A., M. B., V. J., ir L. Š. buvo atsakingi už narkotinių ir psichotropinių medžiagų įgijimą dideliais ir labai dideliais kiekiais, jų laikymą, perpakavimą į mažesnius kiekius bei jų pardavimą Kauno mieste bei apskrityje.

Surinkta duomenų, jog dalį pinigų už surinktas narkotines medžiagas grupuotė skyrė kanapių laboratorijos Ispanijoje eksploatavimui, priežiūrai, fizinei apsaugai, pagalbininkų darbo apmokėjimui. Dalis pinigų galimai buvo skiriama ir socialiai pažeidžiamų žmonių gabenimui į Ispaniją, darbui kanapių plantacijose. Čia labai dideli užaugintų kanapių kiekiai buvo sveriami, pakuojami, presuojami, vakuumuojami ir pakuojami į dėžes po 10 kilogramų. Vėliau buvo organizuojamas ir šių narkotinių medžiagų transportavimas – kvaišalai buvo vežami skirtingais automobiliais, pastaruosius lydėjo apsauga.

  

  

Visi kaltinamieji dalyvaudavo grupuotės vadovo K. K. organizuotuose pasitarimuose, kurių metu buvo aptarinėjami bendri nusikalstamo susivienijimo planai ir konkretūs nusikaltimai, derinamos narkotinių ir psichotropinių medžiagų pardavimo kainos. Susirinkimuose buvo priimami ir sprendimai dėl bendrame nusikalstamo susivienijimo pinigų fonde sukauptų lėšų panaudojimo. Už nelegaliu būdu gautas pajamas buvo teikiama pagalba sulaikytiems, suimtiems ir nuteistiems nusikalstamo susivienijimo dalyviams, kitų asmenų, turinčių autoritetą kriminaliniame pasaulyje, parėmimui ir išlaikymui įkalinimo įstaigose, advokatų darbo apmokėjimui, taip pat nusikaltimams reikalingų įrankių ir priemonių, narkotinių ir psichotropinių medžiagų įgijimui.

Šiuose susirinkimuose buvo sprendžiami ir nesutarimai, nustatomos įtakos bei veiklos sferos su Kauno mieste, Lietuvoje bei užsienyje veikiančiomis organizuotomis nusikalstamomis grupuotėmis, sprendžiami kiti nusikalstamos veikos vykdymui svarbūs klausimai, taip užtikrinant nusikalstamos veikos tęstinumą.

Nusikalstamo susivienijimo grupuotės vadovui K. K. pareikšti kaltinimai dėl dvylikos epizodų neteisėto disponavimo narkotinėmis ir psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti (Baudžiamojo kodekso 260 str. 1 d. ir 2 d.), dėl dviejų epizodų neteisėto disponavimo labai dideliu narkotinių medžiagų kiekiu (BK 260 str. 3 d.) ir dėl vadovavimo nusikalstamam susivienijimui (BK 249 str. 3 d.). 

A. K. pareikšti kaltinimai taip pat dėl dvylikos epizodų neteisėto disponavimo narkotinėmis ir psichotropinėmis medžiagomis (BK 260 str. 1 d. ir 2 d.) bei dėl dviejų epizodų susijusių su disponavimu labai dideliu narkotinių medžiagų kiekiu (BK 260 str. 3 d.). Visiems kitiems bylos kaltinamiesiems – A. A., M. B., I. B., V. J. ir L. Š. pareikšti kaltinimai dėl dalyvavimo nusikalstamo susivienijimo veikloje (BK 249 str. 1 d.) bei dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis (BK 260 str. 1 d.).

Kaltinamajam I. B. pareikšti kaltinimai ir dėl neteisėto disponavimo šaunamaisiais ginklais, šaudmenimis, sprogmenimis ar sprogstamosiomis medžiagomis (BK 253 str. 2 d.) bei dėl pasipriešinimo valstybės tarnautojui (BK 286 str.).

Byla perduota nagrinėti Kauno apygardos teismui.

LR Prokuratūros inf. 

Prokuratūra teismui perdavė nusikalstamo susivienijimo grupuotės bylą

Prokuratūra teismui perdavė nusikalstamo susivienijimo grupuotės bylą Prokuratūra teismui perdavė nusikalstamo susivienijimo grupuotės bylą Prokuratūra teismui perdavė nusikalstamo susivienijimo grupuotės bylą Prokuratūra teismui perdavė nusikalstamo susivienijimo grupuotės bylą Prokuratūra teismui perdavė nusikalstamo susivienijimo grupuotės bylą Prokuratūra teismui perdavė nusikalstamo susivienijimo grupuotės bylą Prokuratūra teismui perdavė nusikalstamo susivienijimo grupuotės bylą Prokuratūra teismui perdavė nusikalstamo susivienijimo grupuotės bylą Prokuratūra teismui perdavė nusikalstamo susivienijimo grupuotės bylą Prokuratūra teismui perdavė nusikalstamo susivienijimo grupuotės bylą Prokuratūra teismui perdavė nusikalstamo susivienijimo grupuotės bylą ]]>
jonavoszinios.lt Mon, 16 Jan 2023 12:21:57 +0200
<![CDATA[Girtas vairuotojas kliudė BMW, kurio vairuotojai prireikė medikų pagalbos]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/girtas-vairuotojas-kliude-bmw-kurio-vairuotojai-prireike-mediku-pagalbos https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/girtas-vairuotojas-kliude-bmw-kurio-vairuotojai-prireike-mediku-pagalbos Kaip praneša Kauno apskrities vyriausiasis policijos komisariatas, sausio 12 d., 16.10 val., Jonavoje, Vasario 16-osios ir Chemikų g. sankirtoje, automobilis "Mercedes-Benz", vairuojamas vyro (g. 1976 m.), kliudė važiuojantį automobilį "BMW", vairuojamą moters (g. 1978 m.).

Automobilio "BMW" vairuotojai dėl patirtų sužalojimų prireikė medikų pagalbos.

Kiek vėliau paaiškėjo, jog automobilį „Mercedes-Benz“ vairavo neblaivus vyras.  Vairuotojui nustatytas vidutinis girtumo laipsnis – 2,03 prom.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Girtas vairuotojas kliudė BMW, kurio vairuotojai prireikė medikų pagalbos

]]>
jonavoszinios.lt Fri, 13 Jan 2023 15:39:08 +0200
<![CDATA[Vaizdo stebėjimo kameros užfiksavo dramatišką išpuolį Jonavos bažnyčioje: grumtynės, duženos, kraujas]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/vaizdo-stebejimo-kameros-uzfiksavo-dramatiska-ispuoli-jonavos-baznycioje-grumtynes-duzenos-kraujas https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/vaizdo-stebejimo-kameros-uzfiksavo-dramatiska-ispuoli-jonavos-baznycioje-grumtynes-duzenos-kraujas Sausio 11-osios vakaro mišias Jonavos šv. apaštalo Jokūbo bažnyčioje ketinęs laikyti kunigas Juozas Čičirka tą vakarą net negalvojo, kad teks dalyvauti tokiame dramatiškame įvykyje, apie kurį jau rašėme šiandien čia.

Kunigas Juozas Čičirka pamatęs ir atpažinęs jau anksčiau kunigo padegimu pagarsėjusį padegėją J.D. įtarė, kad reikia jį stebėti akyliau. Įtarimai pasitvirtino.

Padegėjas, kurį laiką pastovėjęs bažnyčios viduje prie durų, atėjo arčiau altoriaus, atsisėdo ant laiptelių ir apsipylė neaiškiu skysčiu.

Kunigui Juozui Čičirkai teko nelengva užduotis. Pribėgęs prie vyriškio, kunigas spėjo išplėšti iš rankų žiebtuvėlį, nuspirti tolėliau likusias vyriškio turimas priemones. 

Teko panaudoti ir dujų balionėlį, kad apramintų įsisiautėjusį vyriškį, mat jis ketino pabėgti.  Be to, kunigui į pagalbą atėjo vienas bažnyčioje buvęs tikintysis.

Padegėjui besipriešinant sulaikymui, teko su juo susigrumti iki kol atvyks pagalbos tarnybos. Visi trys grumtynių dalyviai krito, ritosi tarp suolų, dužo stiklinės taros, į kurias padegėjas buvo pripylęs degaus skysčio. Krisdamas padegėjas prasikirto galvą į suolą, prisitaškė kraujo. Laimei, nei kunigas, nei jam padėjęs tikintysis nesusižalojo.  

Pasak kunigo J. Čičirkos, neilgai trukus atskubėjo ugniagesiai gelbėtojai, po kelių akimirkų ir policijos pareigūnai. Visą tą laiką padegėjas buvo tvirtai laikomas ir prispaustas, kol surakintas buvo išvilktas į policijos  automobilį ir vėliau nuvežtas į gydymo įstaigą.

Aiškėja, kad 2011 metais kunigą padegęs J.D. po incidento buvo gydomas Rokiškio psichiatrijos ligoninėje, iš kurios paleistas 2017 metais. 

Kaip šiandien ryte pasakojo kunigas J. Čičirka, baimės ar nerimo nejautė nei tą vakarą, nei šiandien. Nors padegėjas ir jaunesnis, ir stambesnis bei stipresnis už kunigą, anot jo, kunigai yra Kristaus kariai, todėl tą vakarą jautė aukščiausiojo palaikymą.

Vaizdo stebėjimo kameros užfiksavo dramatišką išpuolį Jonavos bažnyčioje: grumtynės, duženos, kraujas

Vaizdo stebėjimo kameros užfiksavo dramatišką išpuolį Jonavos bažnyčioje: grumtynės, duženos, kraujas Vaizdo stebėjimo kameros užfiksavo dramatišką išpuolį Jonavos bažnyčioje: grumtynės, duženos, kraujas Vaizdo stebėjimo kameros užfiksavo dramatišką išpuolį Jonavos bažnyčioje: grumtynės, duženos, kraujas Vaizdo stebėjimo kameros užfiksavo dramatišką išpuolį Jonavos bažnyčioje: grumtynės, duženos, kraujas Vaizdo stebėjimo kameros užfiksavo dramatišką išpuolį Jonavos bažnyčioje: grumtynės, duženos, kraujas ]]>
jonavoszinios.lt Thu, 12 Jan 2023 11:58:44 +0200
<![CDATA[Prieš 11 metų kunigą padegęs vyriškis ir toliau šiurpina Jonavos bendruomenę]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/pries-11-metu-kuniga-padeges-vyriskis-ir-toliau-siurpina-bendruomene https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/pries-11-metu-kuniga-padeges-vyriskis-ir-toliau-siurpina-bendruomene Kaip praneša Policijos departamentas, sausio 11 d. apie 17 val. 50 min. Jonavoje, Vilniaus g., bažnyčioje, vyras (g. 1969 m.) apsipylė degiu skysčiu bei agresyviai elgėsi. 

Portalo jonavoszinios.lt duomenimis, prieš pat vakaro mišias, į Jonavos Šv. apaštalo Jokūbo bažnyčią atėjęs vyriškis su savimi turėjo kelis stiklainius neaiškaus skysčio ir žiebtuvėlį. Apsipylęs tuo skysčiu, jis elgėsi agresyviai, grasino ir kunigams, ir bažnyčioje susibūrusiai Jonavos bendruomenei. 

Laimei, iki gelbėjimo tarnybų atvykimo iš vyriškio pavyko atimti žiebtuvėlį ir sutramdyti jį. 

Pasak liudininkų, pusamžis vyriškis jau visą savaitę lankėsi bažnyčioje, grasindavo susidorojimu, šaukdavo, kad padegs kunigą.

Bažnyčios bendruomenė nuolat gyveno įtampoje, kunigai, dėl nuolatinių grasinimų, buvo priversti apsirūpinti saugos priemonėmis - įsigytas ašarinių dujų balionėlis. Taip pat policijoje parašytas pareiškimas dėl grasinimų. 

Liudininkų teigimu, sausio 11 - osios vakarą siautėjęs agresyvus vyriškis yra tas pats asmuo, kuris 2011 metais jau yra padegęs kunigą R. Kuprį. Tuomet kunigui nustatyti pirmojo ir antrojo laipsnio galvos bei veido nudegimai.

Neadekvataus elgesio vyriškis pagarsėjęs pomėgiu vaikščioti po įvairias įstaigas, reikšti sunkiai suvokiamas pretenzijas. 

Vyras paguldytas į ligoninę. Surinkta medžiaga pagal LR BK 145 str. 2 d. (Grasinimas nužudyti ar sunkiai sutrikdyti žmogaus sveikatą arba žmogaus terorizavimas. Tas, kas terorizavo žmogų grasindamas susprogdinti, padegti ar padaryti kitokią pavojingą gyvybei, sveikatai ar turtui veiką arba sistemingai baugino žmogų naudodamas psichinę prievartą, baudžiamas laisvės atėmimu iki ketverių metų.)

Vaizdo stebėjimo kameros užfiksavo dramatišką išpuolį Jonavos bažnyčioje: grumtynės, duženos, kraujas

Prieš 11 metų kunigą padegęs vyriškis ir toliau šiurpina Jonavos bendruomenę

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 12 Jan 2023 08:01:23 +0200
<![CDATA[Tarnybų pagalbos prireikė Panerių g. gyventojui]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/tarnybu-pagalbos-prireike-paneriu-g-gyventojui https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/tarnybu-pagalbos-prireike-paneriu-g-gyventojui Kaip praneša Kauno priešgaisrinė gelbėjimo valdyba, sausio 9-ąją policijos, medikų ir ugniagesių pagalbos prireikė Panerių g. gyventojui.

Pagalbos tarnybų numeriu apie 19 val. pranešta, kad kaimynas neatidaro durų, iš jo buto veržiasi vanduo.

Atvykę ugniagesiai gelbėtojai laužtuvais atidarė duris ir į vidų įleido policijos pareigūnus.

Vonioje buvusį nugriuvusį vyrą apžiūrėjo medikai.

***

Informacija parengta pagal gelbėjimo tarnybų suvestinės pirminius duomenis*.

*Pirminiai duomenys - tai įvykio vietoje surinkta pradinė informacija, duomenys, liudininkų ar įvykio dalyvių parodymai, kurie gali pasikeisti atliekamo tyrimo metu.

Tarnybų pagalbos prireikė Panerių g. gyventojui

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 10 Jan 2023 11:35:43 +0200
<![CDATA[Mieste greitį viršijęs daugiau nei 80km/val. vairuotojas paplonins piniginę]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/mieste-greiti-virsijes-daugiau-nei-80-km-val-vairuotojas-paplonins-pinigine https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/mieste-greiti-virsijes-daugiau-nei-80-km-val-vairuotojas-paplonins-pinigine Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos skyriaus pareigūnai, siekdami užtikrinti saugumą kelyje, praėjusią savaitę, sausio 2-8 dienomis, toliau tikrino, kaip eismo dalyviai lai-kosi Kelių eismo taisyklių (toliau – KET). Per savaitę Kelių policijos pareigūnai mobiliaisiais greičio matavimo prietaisais užfiksavo 348 greičio viršijimo atvejus.

Praėjusios savaitės lakstūnas užfiksuotas sekmadienį. Sausio 8 d. apie 21.30 val. Kaune, Varnių g., automobilis „Mercedes-Benz“, kur leistinas važiavimo greitis – 50 km/val., važiavo 131 km/val. greičiu. Automobilio savininkui surašytas administracinio nusižengimo protokolas.

Tą pačią dieną apie 11.50 val. Kauno r., kelyje A6, automobilį „Tesla“ vairavo neblaivus vyras (g. 1976 m.). Vairuotojas prisipažino pareigūnams, kad iš vakaro vartojo alkoholinius gėrimus, o rytą atsikėlęs „sveikatą taisė“ stipriais gėrimais ir sėdo prie automobilio vairo. Vyrui buvo nustatytas vidutinis girtumo laipsnis – 2,11 prom.

Savaitgalio metu Kelių policijos pareigūnai vykdė policines priemones, skirtas neblaiviems vairuotojams ir kitiems KET pažeidimams išaiškinti. Jų metu policijos pareigūnai Kauno mieste ir rajone , Kaišiadorių, Jonavos ir Kėdainių rajonuose patikrino virš 5 tūkst. transporto priemonių. Jų metu išaiškinta 12 neblaivių vairuotojų (girtumo laipsnis svyravo nuo 0,55 prom. iki 2,11 prom.). Vykdytų priemonių metu policijos pareigūnai užfiksavo ir kitų KET pažeidimų.

Iš viso per savaitę Kelių policijos pareigūnai nustatė 14 neblaivių automobilio vairuotojų ir tiek pat asmenų, kurie vairavo transporto priemones neturėdami tam teisės.

Kauno apskrityje šiais metais nėra žuvusių eismo dalyvių (2022 m. iki sausio pabaigos – 0), 12 sužeisti (2022 m. iki sausio mėnesio pabaigos – 40).

Pareigūnai ragina visus eismo dalyvius laikytis Kelių eismo taisyklių, būti drausmingiems kelyje bei linki saugaus kelio! Tik kartu rūpindamiesi savo ir kitų saugumu laimingai pasieksime kiekvienos kelionės tikslą.

Kauno apskr. VPK informacija

Mieste greitį viršijęs daugiau nei 80km/val. vairuotojas paplonins piniginę

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 09 Jan 2023 16:19:36 +0200
<![CDATA[Prokuratūra: Nuteistas kyšių iš vairuotojų reikalavęs pareigūnas]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/prokuratura-nuteistas-kysiu-is-vairuotoju-reikalaves-pareigunas https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/prokuratura-nuteistas-kysiu-is-vairuotoju-reikalaves-pareigunas Kauno apygardos teismas paskelbė nuosprendį baudžiamojoje byloje, kuriuo Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato patrulis Dainius Čebanauskas pripažintas kaltu dėl kyšininkavimo.

Tyrimui vadovavo Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras, ikiteisminį tyrimą atliko Policijos departamento Imuniteto valdybos Kauno apygardos skyriaus pareigūnai.

Bylos duomenimis, kelių patrulis D. Čebanauskas 2022 metų sausio mėnesį du kartus reikalavo kyšių iš vairuotojų, kurie vairuodami kalbėjosi mobiliaisiais telefonais. Vienu atveju, pareigūnas, sustabdęs vilkiką, vairuotojui liepė nekalbėti, parodė į savo įjungtą tarnybinę vaizdo kamerą, ant lapuko užrašė, kokia bauda gresia už tokį pažeidimą ir gestais parodė numesti pinigus ant automobilio grindų. Vairuotojui paklusus, nusižengimas dėl naudojimosi telefonu vairuojant užfiksuotas nebuvo.

Nustatyta, kad antru atveju gauti kyšį buvo siekiama beveik identišku būdu – policijos pareigūnui užrašant baudos dydį ir gestais parodant susimokėti. Tačiau šį kartą vairuotojas bandė paduoti mažesnę sumą, nei jam buvo parašyta. Pareigūnui parodžius, kad toks kyšis yra per mažas, vairuotojas sumokėjo jo reikalaujamą sumą ir vairuotojas taip pat buvo paleistas iš įvykio vietos.

Šiandien paskelbtu Kauno apygardos teismo nuosprendžiu pareigūnas pripažintas kaltu dėl kyšininkavimo (Baudžiamojo kodekso 225 straipsnio 2 dalis). Teismo sprendimu jam skirta 15 000 eurų bauda ir ketveriems metams atimta teisė dirbti valstybės tarnyboje.

LR Prokuratūros inf.

Prokuratūra: Nuteistas kyšių iš vairuotojų reikalavęs pareigūnas

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 09 Jan 2023 15:53:44 +0200
<![CDATA[Žeimiuose ugnis pasiglemžė garažą, du mini traktorius, žoliapjovę, apie 10 m³ malkų bei kitus daiktus]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/zeimiuose-ugnis-pasiglemze-garaza-du-mini-traktorius-zoliapjove-apie-10-m-malku-bei-kitus-daiktus https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/zeimiuose-ugnis-pasiglemze-garaza-du-mini-traktorius-zoliapjove-apie-10-m-malku-bei-kitus-daiktus Sausio 5 d., apie 23 val. pranešta, kad Žeimių sen., Palankesių k., Dvaro g. atvira liepsna dega medinis karkasinis garažas.

Ugniagesiams gelbėtojams pavyko numalšinti liepsnas, tačiau gaisro metu sudegė 12x5,5 m dydžio medinis karkasinis garažas, apkaltas lentelėmis, su priblokuota malkine. Pastate sudegė buvę du mini traktoriai, žoliapjovė bei buvę visi kiti daiktai. Sudegė apie 10 m³ malkų.

Išgelbėti už 1 m esantys du ūkiniai pastatai ir už 10 m gyvenamasis namas. Vanduo gaisrui gesinti buvo vežiojamas iš už 1 km esančio vandens gaisrinio hidranto.

Įvykis tiriamas.

***

Informacija parengta pagal gelbėjimo tarnybų suvestinės pirminius duomenis*.

*Pirminiai duomenys - tai įvykio vietoje surinkta pradinė informacija, duomenys, liudininkų ar įvykio dalyvių parodymai, kurie gali pasikeisti atliekamo tyrimo metu.

Žeimiuose ugnis pasiglemžė garažą, du mini traktorius, žoliapjovę, apie 10 m³ malkų bei kitus daiktus

]]>
jonavoszinios.lt Fri, 06 Jan 2023 10:33:19 +0200
<![CDATA[Į pagalbą medikams vykę pareigūnai patys pakliuvo į bėdą]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/i-pagalba-vykusiems-pareigunams-patiems-prireike-pagalbos https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/i-pagalba-vykusiems-pareigunams-patiems-prireike-pagalbos Sausio 5-osios rytą į Ragožių kaimą buvo iškvieti medikai dėl sutrikusios vyro sveikatos.

Paaiškėjo, kad medikams nepavyksta geruoju susitarti su pacientu, todėl 8 val. 07 min. medikai  pasikvietė policijos pareigūnus.

Tačiau į pagalbą medikams vykę pareigūnai patys pakliuvo į bėdą ir jiems prireikė ugniagesių gelbėtojų paslaugos dėl Ragožių kaime užklimpusio policijos ekipažo automobilio. 

Atvykę ugniagesiai gelbėtojai buksyravimo lynu automobilį ištraukė. Nei transporto priemonė, nei patys pareigūnai nenukentėjo.

 

Į pagalbą medikams vykę pareigūnai patys pakliuvo į bėdą

]]>
jonavoszinios.lt Fri, 06 Jan 2023 09:30:00 +0200
<![CDATA[Pranešta ir apie įtartiną radinį, ir apie susirūpinimą dėl draugo]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/pranesta-ir-apie-itartina-radini-ir-apie-susirupinima-del-draugo https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/pranesta-ir-apie-itartina-radini-ir-apie-susirupinima-del-draugo Vakar, sausio 4-ąją, pagalbos tarnybas pasiekė ne vienas pranešimas apie įvykius Jonavoje, į kuriuos kviesti ir ugniagesiai gelbėtojai.

Kaip skelbia Kauno priešgaisrinė gelbėjimo valdyba, 14:33 val. gautas pranešimas, kad Jonavos rajone, Užusalių seniūnijoje, Užusalių kaime rastas neaiškus daiktas su laidukais, ant kurio buvo užrašas ,,Radij".Nustatyta, jog tai meteorologinis prietaisas. Pranešimas nepagrįstas.

Apie 18:28 val. gautas PK pranešimas, kad Ruklos miestelyje reikalinga pagalba atidaryti duris.
Visgi, duris atidarė pati pilietė.

20.40 val. gautas pagalbos prašymas iš Chemikų gatvės - pranešta, kad galimai kažkas nutiko draugui, jis neatsiliepia telefonu, neatidaro durų. Laimei, pranešėjo spėjimas nepasitvirtino -  buto duris atidarė pats šeimininkas, jam jokia pagalba nebuvo reikalinga.

Apie 21 val. pranešta, kad iš automobilio išbėgo tepalo. 1 m² plote išsiliejęs tepalas surinktas.

Nuotraukoje - Chemikų gatvėje užfiksuotos pagalbos tarnybos.

Pranešta ir apie įtartiną radinį, ir apie susirūpinimą dėl draugo

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 05 Jan 2023 08:58:13 +0200
<![CDATA[Prie vairo sėdo neblaivus ir neturintis teisės vairuoti]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/prie-vairo-sedo-neblaivus-ir-neturintis-teises-vairuoti https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/prie-vairo-sedo-neblaivus-ir-neturintis-teises-vairuoti Kaip praneša Kauno apskrities vyriausiasis policijos komisariatas, Jonavos rajone sučiuptas neblaivus ir neturintis teisės vairuoti vyras.

Sausio 3 d. apie 14.10 val. Jonavos r., Panoterių mstl., P. Vaičiūno g., automobilį „Citroen Xsara“ vairavo neblaivus ir teisės vairuoti neturintis vyras (g. 1981 m.).

Vairuotojui nustatytas vidutinis girtumo laipsnis – 1,94 prom.

***

Primename, kad transporto priemonių vairavimas, kai tai daro neblaivūs (daugiau negu 0,4 promilės, bet ne daugiau negu 1,5 promilės) ar apsvaigę nuo narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų vairuotojai, taip pat apsvaigimo patikrinimo vengimas arba alkoholio (nustatytas daugiau negu 0,4 promilės neblaivumas), narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų vartojimas iki patikrinimo užtraukia baudą vairuotojams nuo aštuonių šimtų iki vieno tūkstančio vieno šimto eurų.

Vairuotojas, kuriam nustatytas 1,51 ir daugiau promilės neblaivumas, taip pat tas, kas mokė praktinio vairavimo, būdamas neblaivus ir kuriam nustatytas 1,51 ir daugiau promilės neblaivumas, taip pat tas, kuris vengė neblaivumo patikrinimo, kai jam buvo nustatyta neblaivumo požymių arba vartojo alkoholio po eismo įvykio, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki 1 metų, taip pat gali būti konfiskuotas automobilis ir atimama teisė vairuoti iki 5 metų.

Prie vairo sėdo neblaivus ir neturintis teisės vairuoti

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 04 Jan 2023 10:19:03 +0200
<![CDATA[Sunkiai aplinkoje besiorientuojančiai moteriai iškviesti ir ugniagesiai, ir policija]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/sunkiai-aplinkoje-besiorientuojanciai-moteriai-iskviesti-ir-ugniagesiai-ir-policija https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/sunkiai-aplinkoje-besiorientuojanciai-moteriai-iskviesti-ir-ugniagesiai-ir-policija Kaip praneša Kauno priešgaisrinė gelbėjimo valdyba, vakar, sausio 3-ąją, apie 20 val. gautas pranešimas, kad Jonavoje, Žaliojoje gatvėje, aptvertoje parduotuvės teritorijoje nugriuvusi moteris prašosi pagalbos. 

Atvykę ugniagesiai gelbėtojai parduotuvės teritorijoje aptiko sunkiai aplinkoje besiorientuojančią moterį, kuri palydėta iki policijos pareigūnų automobilio.

Pastarieji jai nustatė vidutinį girtumo laipsnį.

***

Informacija parengta pagal gelbėjimo tarnybų suvestinės pirminius duomenis*.

*Pirminiai duomenys - tai įvykio vietoje surinkta pradinė informacija, duomenys, liudininkų ar įvykio dalyvių parodymai, kurie gali pasikeisti atliekamo tyrimo metu.

 

Sunkiai aplinkoje besiorientuojančiai moteriai iškviesti ir ugniagesiai, ir policija

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 04 Jan 2023 08:58:25 +0200
<![CDATA[Šventinio savaitgalio metu – KET pažeidimų puokštė]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/sventinio-savaitgalio-metu-ket-pazeidimu-puokste https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/sventinio-savaitgalio-metu-ket-pazeidimu-puokste Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos skyriaus pareigūnai, siekdami užtikrinti saugumą kelyje, praėjusią savaitę, gruodžio 26 - sausio 1 dienomis toliau tikrino, kaip eismo dalyviai laikosi Kelių eismo taisyklių (toliau – KET). Per savaitę Kelių policijos pareigūnai mobiliaisiais greičio matavimo prietaisais užfiksavo 354 greičio viršijimo atvejus.
Ketvirtadienį, gruodžio 29 d., apie 15.45 val. Kauno r., Šlienavos k., automobilis „BMW“, vairuojamas vyro (g. 1988 m.), kur leistinas važiavimo greitis – 50 km/val., važiavo 121 km/val. greičiu.  Negana to, vyras padidinęs automobilio variklio apsukas ir prasukdamas galinius varomus ratus, tyčia kelis kartus slydo automobilio korpuso šonu išvažiuodamas į priešpriešinę eismo juostą ir sukeldamas pavojų kitiems eismo dalyviams. Vyras prisipažino policijos pareigūnams, kad vėlavo pasiimti vaiką iš darželio, o spustelėjus akceleratoriaus pedalą, automobilį tiesiog „užnešė“. Automobilio vairuotojui surašytas administracinio nusižengimo protokolas.
Antrą Kalėdų dieną, gruodžio 26 d., apie 11.30 val. Kaune, Vandžiogalos pl., automobilio „Audi“ vairuotojas (g. 1994 m.) iš pradžių nepakluso policijos pareigūnų reikalavimui sustoti. Po maždaug 5 minučių, sustabdžius transporto priemonę, paaiškėjo, kad vyras neturi teisės vairuoti transporto priemonę ir yra neblaivus. Jam nustatytas vidutinis girtumo laipsnis – 1,82 prom. Vairuotojui surašytas ne tik administracinio nusižengimo protokolas, bet ir pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl vairavimo būnant neblaiviu.
Kitą dieną apie 15.30 val. Kauno r., Ežerėlio k., pareigūnai patikrinimui sustabdė automobilį „Opel“, vairuojamą vyro (g. 1986 m.). Vairuotojas prisipažino policijos pareigūnams, kad prieš pusvalandį vartojo stipriuosius alkoholinius gėrimus. Vyrui nustatytas sunkus girtumo laipsnis – 3,56 prom.
O pirmąją Naujųjų metų dieną apie 14.25 val. Kauno apskr. VPK Reagavimo valdybos pareigūnė ne darbo metu pastebėjo kelyje A1 įtartinai manevruojantį automobilį „Chrysler“. Pareigūnė nedelsiant informavo kolegas apie galimai neblaivų vairuotoją ir sekė jį iš paskos, kol pasirodė Šiaulių apskr. VPK kolegų ekipažas. Pareigūnės įtarimai pasitvirtino, automobilio „Chrysler“ vairuotojui buvo nustatytas vidutinis girtumo laipsnis – 2,34 prom.
Savaitgalio metu Kelių policijos pareigūnai vykdė policines priemones, skirtas neblaiviems vairuotojams ir kitiems KET pažeidimams išaiškinti. Jų metu policijos pareigūnai Kauno mieste ir rajone bei Jonavos rajone patikrino apie 5,6 tūkst. transporto priemonių. Jų metu išaiškinti septyni neblaivūs vairuotojai (1,43 prom.; 0,48 prom.; 0,58 prom.; 1,96 prom.; 0,87 prom.; 0,64 prom.; 0,52 prom.). Priemonių metu užfiksuoti ir kiti KET pažeidimai.
Iš viso per savaitę Kelių policijos pareigūnai nustatė 12 neblaivių automobilių vairuotojų ir 7 asmenis, kurie vairavo transporto priemones neturėdami tam teisės.
Kauno apskrityje šiais metais eismo dalyviai nežuvo (2022 metais – 17), nėra sužeistų eismo dalyvių (2022 metais – 678). 
Pareigūnai ragina visus eismo dalyvius laikytis Kelių eismo taisyklių, būti drausmingiems kelyje bei linki saugaus kelio! Tik kartu rūpindamiesi savo ir kitų saugumu laimingai pasieksime kiekvienos kelionės tikslą.

Šventinio savaitgalio metu – KET pažeidimų puokštė

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 02 Jan 2023 16:40:46 +0200
<![CDATA[Pareigūnai prašo atsiliepti nukentėjusius nuo namuose paslaugas teikusio odontologo]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/pareigunai-praso-atsiliepti-nukentejusius-nuo-namuose-paslaugas-teikusio-odontologo https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/pareigunai-praso-atsiliepti-nukentejusius-nuo-namuose-paslaugas-teikusio-odontologo Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Kauno apskr. VPK) Kauno miesto Santakos policijos komisariato pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą dėl sukčiavimo, kuomet 2022 m. birželio 22 d. Kaune gyvenanti moteris spaudoje pastebėjo skelbimą, jog senjorams dantų taisymo paslaugos teikiamos namuose ir taikant nuolaidą. Moteriai susisiekus skelbime nurodytu telefono numeriu, jos namuose, Kaune, 2022 m. liepos mėnesį tris kartus lankėsi vyras, kuris suteikė odontologijos paslaugas. Praėjus trims dienoms nuo paskutinio vizito, moteris pajuto dantų skausmą. Paaiškėjo, jog odontologijos paslaugos buvo suteiktos nekokybiškai, galimai neturint licencijos. Vyras vairavo pilkos spalvos automobilį „BMW“.


Gyventojus galinčius suteikti bet kokios reikšmingos informacijos ir visus nukentėjusius asmenis prašome susisiekti su ikiteisminį tyrimą atliekančiais Kauno apskr. VPK miesto Santakos policijos komisariato pareigūnais telefonu 869028177 arba 112, arba el. paštu giedre.jonuskaite@policija.lt.


Kauno apskr. VPK Kauno miesto Santakos policijos komisariato pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 182 str. 1 d. Už tai gresia viešieji darbai arba bauda, arba laisvės apribojimas, arba areštas, arba laisvės atėmimas iki trejų metų.
Tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Kauno apygardos prokuratūros Marijampolės apylinkės prokuratūros prokurorai.

Pareigūnai prašo atsiliepti nukentėjusius nuo namuose paslaugas teikusio odontologo

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 02 Jan 2023 13:39:32 +0200
<![CDATA[Kauno teisėsauga aptiko beveik 24 kilogramus kanapių]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/kauno-teisesauga-aptiko-beveik-24-kilogramus-kanapiu https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/kauno-teisesauga-aptiko-beveik-24-kilogramus-kanapiu Kauno apygardos prokuratūra vadovauja Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnų atliekamam ikiteisminiam tyrimui dėl disponavimo labai dideliu narkotinių medžiagų kiekiu. Pareigūnai užsieniečio vairuojamame automobilyje kratos metu rado ir paėmė apie 24 kilogramų narkotinių medžiagų – kanapių.
 
Ikiteisminio tyrimo duomenimis, gruodžio 27 dieną policijos pareigūnai Kauno mieste sustabdė iš Lenkijos Respublikos atvykusį automobilį su Latvijos Respublikos registracijos valstybiniais numeriais ir jame aptiko 45 vienetus plastikinių paketų, kuriuose, kaip įtariama, supakuotas labai didelis kiekis narkotinių medžiagų – 24 kilogramai kanapių.
 
Galimai narkotinės medžiagos kratos metu rastos automobilio bagažinėje, specialiai įrengtoje slėptuvėje.
 
Automobilį vairavo vairavo Jungtinių Amerikos Valstijų pilietis D. M. (g. 1981 m.), kartu su vyru automobiliu važiavo ir Rusijos Federacijos pilietė E. Z. (g. 1994 m.).
 
Abiem įtariamiesiems paskirtos griežčiausios kardomosios priemones – suėmimai. D. M. suimtas ilgiausiam – 3 mėnesių laikotarpiui, E. Z. –  suimta 1 mėnesio laikotarpiui.
 
Ikiteisminis tyrimas atliekamas dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti arba neteisėto disponavimo labai dideliu narkotinių medžiagų kiekiu (Baudžiamojo kodekso 260 straipsnio 3 dalis.) Už šią nusikalstamą veiką įstatyme numatyta bausmė – laisvės atėmimas nuo dešimties iki penkiolikos metų.
 
Ikiteisminį tyrimą atlieka Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai, tyrimui vadovauja Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.
 
Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato nuotraukos ir video 

Kauno teisėsauga aptiko beveik 24 kilogramus kanapių

Kauno teisėsauga aptiko beveik 24 kilogramus kanapių Kauno teisėsauga aptiko beveik 24 kilogramus kanapių Kauno teisėsauga aptiko beveik 24 kilogramus kanapių ]]>
jonavoszinios.lt Fri, 30 Dec 2022 10:32:00 +0200
<![CDATA[Jonavoje ,,apšvarintas" automobilis ir namas]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavoje-apsvarintas-automobilis-ir-namas https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavoje-apsvarintas-automobilis-ir-namas Kaip praneša Kauno apskr. VPK komunikacijos poskyris, vakar, gruodžio 29-ąją, Jonavoje įvykdyta ne viena vagystė.

Apie 07.40 val. Vilties g. išdaužus automobilio „BMW“ stiklą, pavogtas vairas ir elektronikos detalės, nuo automobilio pavogti priekiniai žibintai. Padaryta turtinė žala tikslinama.Apie 21.00 val. Jonavoje, Šveicarijos sen., iš namo pavogtas robotas siurblys, televizorius, nešiojami kompiuteriai ir kiti daiktai. Padaryta turtinė žala taip pat tikslinama.

Jonavoje ,,apšvarintas" automobilis ir namas

]]>
jonavoszinios.lt Fri, 30 Dec 2022 10:15:14 +0200
<![CDATA[Su kūdikiu dingusi mergina pastebėta Jonavoje? Pareigūnai tikrina gautus pranešimus]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/su-kudikiu-dingusi-mergina-pastebeta-jonavoje-pareigunai-tikrina-gautus-pranesimus https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/su-kudikiu-dingusi-mergina-pastebeta-jonavoje-pareigunai-tikrina-gautus-pranesimus Viešojoje erdvėje jau plačiai nuskambėjo žinia, kad gruodžio 28 d. apie 17-18 val. Panevėžyje iš namų Staniūnų g. išėjo 16-metė Izabelė Minkevičiūtė su 2 mėn. kūdikiu ir negrįžta.


Požymiai: ūgis 160 cm, liekno kūno sudėjimo, plaukai ilgi, kaštoninės spalvos. Apsiavusi baltos spalvos batais, vilki juodą paltą ir tamsias kelnes. Kūdikis mėlynu kombinezonu ir geltonos spalvos kepure.

Dalis žmonių ėmė domėtis jos istorija, o policija gauna pranešimus, apie galimą merginos buvimo vietą. Panevėžio policija šiandien informavo, kad gavo informacijos, jog mergina su kūdikiu gali būti Jonavoje.

Tikrinamos visos galimos versijos.

17:40 informacija atnaujinta: policija pranešė, kad mergina kartu su vaiku rasta Jonavoje, kur kreipėsi pagalbos į Jonavos socialinių paslaugų centrą.

Su kūdikiu dingusi mergina pastebėta Jonavoje? Pareigūnai tikrina gautus pranešimus

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 29 Dec 2022 14:31:17 +0200
<![CDATA[Jonaviečiai praneša apie rusiškai prakalbusius ,,pareigūnus"]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavieciai-pranesa-apie-rusiskai-prakalbusius-pareigunus https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavieciai-pranesa-apie-rusiskai-prakalbusius-pareigunus Kaip savo ,,Facebook" paskyroje skelbia Jonavos bendruomenės pareigūnai, sukčiai nepavargdami dirba savo juodus darbelius.

,,Pastarosiomis dienomis keli jonaviečiai informavo, kad sulaukė rusakalbių "pareigūnų" skambučių, kurie pranešė apie pavojų pasinaudoti jų banko sąskaitomis. Žinoma, tie "pareigūnai" norėjo sužinoti banko kodus, prisijungimus ir kitus asmeninius duomenis. Laimei, skambučių sulaukę žmonės iškart suprato, kad tai sukčių pinklės ir savo duomenų neatskleidė|, - skelbia pereigūnai.

Jie primena, kad pareigūnai niekada neprašys jūsų interneto banko prisijungimų ar kitų konfidencialių duomenų. Jei tokios informacijos reikalaujama arba jau atskleidėte prisijungimus prie savo interneto banko, nedelsdami susisiekite su savo banku bei policija.

Naudokitės tik oficialiuose šaltiniuose nurodytais finansų įstaigų ir teisėsaugos kontaktais. Jeigu paskambinęs asmuo praneša apie neva į nelaimę patekusį jūsų artimą, pirmiausia susisiekite su juo, užuot vykdę nepažįstamojo nurodymus.

Nebijokite pasirodyti nemandagūs - kilus įtarimų, paprasčiausiai nutraukite pokalbį. Daug naudingos informacijos apie tai, kaip atpažinti sukčius rasite atpazinsukciu.lt.

Parengta pagal Jonavos bendruomenės pareigūnų info.

Jonaviečiai praneša apie rusiškai prakalbusius ,,pareigūnus"

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 29 Dec 2022 14:19:22 +0200
<![CDATA[Nuteisti apgaulingai įmonės buhalteriją organizavę asmenys – jie į valstybės biudžetą turės atlyginti daugiau nei 100 000 eurų]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/nuteisti-apgaulingai-imones-buhalterija-organizave-asmenys-jie-i-valstybes-biudzeta-tures-atlyginti-daugiau-nei-100-000-euru https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/nuteisti-apgaulingai-imones-buhalterija-organizave-asmenys-jie-i-valstybes-biudzeta-tures-atlyginti-daugiau-nei-100-000-euru Kauno apylinkės teismas nuteisė bendrininkų grupėje veikusį įmonės vadovą A. B. ir buhalterę R. Ž. Abu asmenys, apgaulingai organizavę įmonės buhalterinę apskaitą ir bandę nuslėpti privalomus mokesčius, į valstybės biudžetą privalės sumokėti daugiau nei 100 000 eurų.
 
Bylos duomenimis, įmonės užsiimančios prekyba atvėsinta paukštiena vadovas, veikdamas kartu su ten pat dirbančia buhaltere siekė išvengti mokesčių, todėl Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI) teikė apgaulingus duomenis apie vadovaujamos įmonės pajamas, pelną bei turtą. Nustatyta, kad laikotarpiu nuo 2014 iki 2017 metų jie iš viso nedeklaravo daugiau nei 100 000 eurų, kuriems turėjo būti pritaikytas pelno mokestis.
 
Nustatyta, kad laikotarpiu nuo 2014 metų pradžios iki 2016 metų, nuteistieji į bendrovės buhalterinę apskaitą neįtraukė paukštienos produkcijos pardavimų už daugiau nei 570 000 eurų. Nagrinėjant bylą įrodyta, jog buhalterė, klastodama duomenis, PVM sąskaitose faktūrose nurodydavo mažesnį parduodamos produkcijos kiekį, nei įmonė realiai parduodavo.
 
Taip pat, abu nuteistieji sąmoningai apgaulingai tvarkė šios bendrovės buhalterinę apskaitą, dėl ko negalima nustatyti įmonės turto, nuosavo kapitalo ir įsipareigojimų dydžio bei struktūros.
 
Kauno apylinkės teismo sprendimu A. B. ir R. Ž. pripažinti kaltais pagal du Baudžiamojo kodekso straipsnius – dėl neteisingų duomenų apie pajamas, pelną ar turtą pateikimo (BK 220 str. 1 d.) bei dėl apgaulingo finansinės apskaitos tvarkymo ir organizavimo (BK 222 str. 1 d.). Teisėjai pritarė valstybinimą kaltinimą palaikiusių Kauno apygardos prokuratūros prokurorų siūlomai bausmei ir abiem nuteistiesiems paskyrė baudas po beveik 5500 eurus. Byloje taip pat išnagrinėtas ir pilnai patenkintas Valstybinės mokesčių inspekcijos civilinis ieškinys solidariai iš abiejų kaltinamųjų valstybei priteisti 100 713 eurų sumą.
LR Prokuratūros inf. 

Nuteisti apgaulingai įmonės buhalteriją organizavę asmenys – jie į valstybės biudžetą turės atlyginti daugiau nei 100 000 eurų

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 29 Dec 2022 09:49:17 +0200
<![CDATA[Jonavos rajone pareigūnams įkliuvo girtas dviratininkas: teisinosi vartojęs silpnuosius alkoholinius gėrimus]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavos-rajone-pareigunams-ikliuvo-girtas-dviratininkas-teisinosi-vartojes-silpnuosius-alkoholinius-gerimus https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavos-rajone-pareigunams-ikliuvo-girtas-dviratininkas-teisinosi-vartojes-silpnuosius-alkoholinius-gerimus Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos skyriaus pareigūnai, siekdami užtikrinti saugumą kelyje, praėjusią savaitę, gruodžio 19-26 dienomis, toliau tikrino, kaip eismo dalyviai laikosi Kelių eismo taisyklių (toliau – KET). Per savaitę Kelių policijos pareigūnai mobiliaisiais greičio matavimo prietaisais užfiksavo 567 greičio viršijimo atvejus.


Ketvirtadienį, gruodžio 22 d. apie 14.20 val. Kaune, Radvilų Dvaro g., automobilis „Mitsubishi“, vairuojamas neblaivaus vyro (g. 1978 m.), kliudė automobilį „Toyota“. Automobilio „Mitsubishi“ vairuotojas iš eismo įvykio vietos mėgino pasišalinti, tačiau buvo sulaikytas. Jam nustatytas sunkus girtumo laipsnis – 2,81 prom. 


Šv. Kūčių popietę, apie 15.15 val. Jonavos r., Gaižiūnų k., dviratį vairavo neblaivus vyras (g. 1977 m.). Vairuotojas prisipažino policijos pareigūnams, kad vartojo silpnuosius alkoholinius gėrimus. Vyrui nustatytas vidutinis girtumo laipsnis – 1,88 prom.


Savaitgalio metu Kelių policijos pareigūnai vykdė policines priemones, skirtas neblaiviems vairuotojams ir kitiems KET pažeidimams išaiškinti. Jų metu policijos pareigūnai Kauno mieste ir rajone bei Jonavos rajone patikrino apie 3,7 tūkst. transporto priemonių. Jų metu išaiškinta dešimt neblaivių vairuotojų (0,92 prom.; 0,07 prom. – pavežėjo paslaugas teikiantis vairuotojas; 0,71 prom.; 0,56 prom.; 0,53 prom.; 0,81 prom.; 0,42 prom. – pradedantysis vairuotojas; 1,35 prom.; 1,25 prom.; 0,58 prom.). Priemonių metu užfiksuoti ir kiti KET pažeidimai.


Iš viso per savaitę Kelių policijos pareigūnai nustatė 13 neblaivių automobilių vairuotojų ir 19 asmenų, kurie vairavo transporto priemones neturėdami tam teisės.


Kauno apskrityje šiais metais žuvo 16 eismo dalyvių (pernai iki gruodžio mėnesio pabaigos – 19), dar 673 sužeisti (pernai iki gruodžio mėnesio pabaigos – 628). 


Pareigūnai ragina visus eismo dalyvius laikytis Kelių eismo taisyklių, būti drausmingiems kelyje bei linki saugaus kelio! Tik kartu rūpindamiesi savo ir kitų saugumu laimingai pasieksime kiekvienos kelionės tikslą.

Kauno apskr. VPK komunikacijos poskyrio info.

Jonavos rajone pareigūnams įkliuvo girtas dviratininkas: teisinosi vartojęs silpnuosius alkoholinius gėrimus

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 27 Dec 2022 12:06:10 +0200
<![CDATA[Jonavos apylinkėmis važinėję girti vairuotojai gerokai paplonins pinigines]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavos-apylinkemis-vazineje-girti-vairuotojai-gerokai-paplonins-pinigines https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavos-apylinkemis-vazineje-girti-vairuotojai-gerokai-paplonins-pinigines Kaip praneša Kauno apskr. VPK komunikacijos poskyris, pirmąją Kalėdų dieną Jonavos rajono apylinkėse pareigūnams įkliuvo ne vienas neblaivus vairuotojas.

Gruodžio 25 d. apie 04.15 val. Jonavos r., Vaivadiškių k., automobilį „VW Passat“ vairavo neblaivus vyras (g. 1978 m.). Vairuotojui nustatytas vidutinis girtumo laipsnis – 2,50 prom. 

Gruodžio 25 d. apie 16.55 val. Jonavos r., Gulbiniškių k., keturratį vairavo neblaivus vyras (g. 1967 m.). Vairuotojui nustatytas vidutinis girtumo laipsnis – 1,80 prom. 

Primename, kad transporto priemonių vairavimas, kai tai daro neblaivūs (daugiau negu 0,4 promilės, bet ne daugiau negu 1,5 promilės) ar apsvaigę nuo narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų vairuotojai, taip pat apsvaigimo patikrinimo vengimas arba alkoholio (nustatytas daugiau negu 0,4 promilės neblaivumas), narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų vartojimas iki patikrinimo užtraukia baudą vairuotojams nuo aštuonių šimtų iki vieno tūkstančio vieno šimto eurų.

Vairuotojas, kuriam nustatytas 1,51 ir daugiau promilės neblaivumas, taip pat tas, kas mokė praktinio vairavimo, būdamas neblaivus ir kuriam nustatytas 1,51 ir daugiau promilės neblaivumas, taip pat tas, kuris vengė neblaivumo patikrinimo, kai jam buvo nustatyta neblaivumo požymių arba vartojo alkoholio po eismo įvykio, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki 1 metų, taip pat gali būti konfiskuotas automobilis ir atimama teisė vairuoti iki 5 metų.

Jonavos apylinkėmis važinėję girti vairuotojai gerokai paplonins pinigines

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 27 Dec 2022 10:52:32 +0200
<![CDATA[Žeimių tako daugiabučio bute rastas apdegęs moters kūnas]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/zeimiu-tako-daugiabucio-bute-rastas-apdeges-moters-kunas https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/zeimiu-tako-daugiabucio-bute-rastas-apdeges-moters-kunas Gruodžio 22 d. apie 10 val., gelbėjimo tarnybos gavo pranešimą, kad Žeimių tak., daugiabučio namo bute apstu dūmų, o viduje guli galimai negyva moteris.

Atvykę ugniagesiai gelbėtojai degimo neaptiko. Buvo uždūmintos buto ir laiptinės patalpos.

Deja, bet virtuvėje rasta ant grindų gulinti, kojas apdegusi, be išorinių smurto požymių, 1943 metais gimusi moteris, kuriai medikai konstatavo mirtį.

Buvusio degimo metu apdegė šaldytuvo durys, 3 m² plastikinių virtuvės lubų, aprūko butas.

Policijos pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą mirties priežasčiai nustatyti.

 

Informacija parengta pagal Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos  ir policijos departamento suvestinių pirminius duomenis*.

*Pirminiai duomenys - tai įvykio vietoje surinkta pradinė informacija, duomenys, liudininkų ar įvykio dalyvių parodymai, kurie gali pasikeisti atliekamo tyrimo metu. 

Žeimių tako daugiabučio bute rastas apdegęs moters kūnas

]]>
jonavoszinios.lt Fri, 23 Dec 2022 08:56:23 +0200
<![CDATA[Neteisėtai sieną kirtę pabėgėliai skundžiasi dėl jų, kaip prieglobsčio prašytojų, laisvės atėmimo Lietuvoje]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/neteisetai-siena-kirte-pabegeliai-skundziasi-del-ju-kaip-prieglobscio-prasytoju-laisves-atemimo-lietuvoje https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/neteisetai-siena-kirte-pabegeliai-skundziasi-del-ju-kaip-prieglobscio-prasytoju-laisves-atemimo-lietuvoje Europos Žmogaus Teisių Teismas perdavė Lietuvos Respublikos Vyriausybei peticijas M.H. prieš Lietuvą (Nr. 31050/22) ir K.A. prieš Lietuvą (Nr.39943/22), kuriose pareiškėjai (Irako ir Sirijos piliečiai) skundžiasi dėl jų kaip prieglobsčio prašytojų laisvės atėmimo Lietuvoje, praneša Vyriausybės atstovas Europos žmogaus teisių teisme.  

Remiantis M.H. bylos duomenimis, 2021-08-02 Lietuvos pasienio pareigūnai pareiškėją, neteisėtai kirtusį sieną, sulaikė prie Lietuvos-Baltarusijos sienos. Pareiškėjas pateikė prieglobsčio prašymą, nurodydamas, kad jam kyla persekiojimo rizika jo kilmės valstybėje dėl jo seksualinės orientacijos. M.H. buvo apgyvendintas pasienio užkardoje, vėliau Užsieniečių registracijos centruose, nesuteikiant jam teisės laisvai judėti Lietuvos Respublikos teritorijoje.

2022-04-21 Migracijos departamentas nusprendė suteikti pareiškėjui pabėgėlio statusą ir išduoti jam Lietuvos ilgalaikio gyventojo leidimą gyventi Europos Sąjungoje. 2022-05-09 pareiškėjas apgyvendintas Pabėgėlių priėmimo centre, neribojant pareiškėjo teisės laisvai judėti Lietuvoje.

Pareiškėjas neginčija, kad į Lietuvą atvyko neteisėtai ir kad jo sulaikymas pirmąsias 48 val. buvo pagrįstas. 

Remiantis K.A. bylos duomenimis, pareiškėjas atvyko į Lietuvą iš Baltarusijos 2021 m. liepą ir pateikė prieglobsčio prašymą. 2022-02-11 Migracijos departamento sprendimu K.A. buvo apgyvendintas Užsieniečių registracijos centre, nesuteikiant jam teisės laisvai judėti Lietuvos Respublikos teritorijoje 6 mėnesius (iki 2022-08-11). Pareiškėjo teigimu, jis norėjo ginčyti šį sprendimą, tačiau jam nebuvo suteikta nemokama teisinė pagalba. 2022 m. gegužę jis pats parengė skundą Kauno apylinkės teismui, kuris, anot pareiškėjo, vis dar nagrinėjamas teisme. 

Šiose bylose EŽTT vertins šiuos klausimus: 

1. Ar pareiškėjams buvo atimta laisvė, kaip apibrėžta Žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencijos (toliau – Konvencija) 5 straipsnio 1 dalyje, laikotarpiu nuo 2021-08-04 iki 2022-05-09 M.H. byloje ir laikotarpiu nuo 2022-02-11 iki 2022-08-11 K.A. byloje? 

2. Nepaisant atsakymo į pirmą klausimą ir darant prielaidą, kad pareiškėjams buvo atimta laisvė:

a) ar pareiškėjų laisvės atėmimas visą nagrinėjamą laikotarpį atitiko reikalavimus, nustatytus Konvencijos 5 straipsnio 1 dalies f punkte;

b) ar M.H. turėjo galimybę ginčyti teismine tvarka laisvės atėmimo teisėtumą, kaip reikalaujama pagal Konvencijos 5 straipsnio 4 dalį, K.A. atveju – ar pareiškėjas turėjo galimybę gauti greitą teismo sprendimą dėl laisvės atėmimo teisėtumo;

c) ar atimdamos M.H. laisvę Lietuvos institucijos įvertino pareiškėjo pažeidžiamumą, ypač jo seksualinę orientaciją ir fizinę bei psichinę sveikatą;

d) ar M.H. buvo informuotas apie laisvės atėmimo priežastis kaip reikalaujama pagal Konvencijos 5 straipsnio 2 dalį;

e) ar, siekiant užtikrinti procesinį teisingumą pagal Konvencijos 5 straipsnio 4 dalį, K.A. bylos aplinkybėmis buvo būtina, kad pareiškėjas gautų advokato pagalbą? Jei taip, ar K.A. turėjo veiksmingą galimybę gauti nemokamą teisinę pagalbą? 

3. Ar pareiškėjas M.H. panaudojo veiksmingą vidaus teisės gynybos priemonę dėl jo skundo, susijusio su laikotarpiu nuo 2022-01-25 iki 2022-05-09? 

EŽTT, vadovaudamasis Teismo reglamento 47 taisyklės 4 dalimi, nusprendė, kad pareiškėjų tapatybė negali būti viešai skelbiama ir turi būti taikomas anonimiškumas.

Vyriausybės atstovo Europos žmogaus teisių teisme inf. 

Neteisėtai sieną kirtę pabėgėliai skundžiasi dėl jų, kaip prieglobsčio prašytojų, laisvės atėmimo Lietuvoje

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 22 Dec 2022 13:07:15 +0200
<![CDATA[Žeimių gatvėje automobilis kliudė vyriškį]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/zeimiu-gatveje-automobilis-kliude-vyriski https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/zeimiu-gatveje-automobilis-kliude-vyriski Kaip praneša Kauno apskr. VPK komunikacijos poskyris, vakar, gruodžio 20 d., gautas pranešimas apie Jonavoje automobilio kliudytą asmenį.

Pirminiais duomenimis, 15.40 val. Žeimių g. automobilis „Opel Movano“, vairuojamas moters (g. 1982 m.), kliudė pėsčiąjį (g. 1943 m.).

Dėl patirtų sužalojimų vyras pristatytas į gydymo įstaigą.

Daugiau detalių neskelbiama.

Žeimių gatvėje automobilis kliudė vyriškį

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 21 Dec 2022 10:08:04 +0200
<![CDATA[Potencialiam žudikui kelią užstojo pilietiškumas ir policijos pareigūnai]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/potencialiam-zudikui-kelia-uzstojo-pilietiskumas-ir-policijos-pareigunai https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/potencialiam-zudikui-kelia-uzstojo-pilietiskumas-ir-policijos-pareigunai Šiandien, gruodžio 16-ąją, Jonavoje, Plento gatvėje, apie 11 valandą buvo galima pastebėti kelkraštyje stovintį ,,Opel Astra" automobilį ir policijos pareigūnus.

Kaip išsiaiškino portalas jonavoszinios.lt, už ,,Opel" vairo viduryje dienos sėdėjo girtas vairuotojas.

Šis į pareigūnų akiratį papuolė prisidėjus ir pilietiškiems žmonėms - Jonavos rajono policijos komisariato pareigūnai gavo pranešimą, jog minėta transporto priemonę galimai vairuoja neblaivus vyras (g. 1979 m.).

Sustabdžius jį ir išmatavus girtumą, alkotesteris parodė 2,13 prom.

Nuolat akcentuojama, kad neblaivūs vairuotojai kelia pavojų ne tik sau, bet ir kitiems. Jei perspėjimai neišgąsdino, belieka tikėtis, kad ,,Opel" vairuotojas pasimokys gavęs baudžiamąją atsakomybę - nuo 1,5 promilės asmuo yra baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki 1 metų, taip pat gali būti konfiskuotas automobilis ir atimama teisė vairuoti iki 5 metų.

Potencialiam žudikui kelią užstojo pilietiškumas ir policijos pareigūnai

]]>
jonavoszinios.lt Fri, 16 Dec 2022 17:09:23 +0200
<![CDATA[Mokyklos gatvėje rastas mirusio vyro kūnas]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/mokyklos-gatveje-rastas-mirusio-vyro-kunas https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/mokyklos-gatveje-rastas-mirusio-vyro-kunas Šiandien, gruodžio 16-ąją, Jonavoje, Mokyklos gatvėje, apie 10 valandą šalia vieno iš daugiabučių pastebėti policijos pareigūnai.

Kaip paaiškėjo portalui jonavoszinios.lt susisiekus su Kauno apskr. VPK, namuose rastas vyro kūnas (g.1948 m.). Ant jo smurto žymių nebuvo.

Pradėtas tyrimas mirties priežasčiai nustatyti.

Užuojauta artimiesiems. 

Mokyklos gatvėje rastas mirusio vyro kūnas

]]>
jonavoszinios.lt Fri, 16 Dec 2022 14:08:30 +0200
<![CDATA[Bute nutikus nelaimei, prireikė ir ugniagesių gelbėtojų pagalbos]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/bute-nutikus-nelaimei-prireike-ir-ugniagesiu-gelbetoju-pagalbos https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/bute-nutikus-nelaimei-prireike-ir-ugniagesiu-gelbetoju-pagalbos Kaip praneša Kauno priešgaisrinė gelbėjimo valdyba, vakar, gruodžio 15-ąją, apie 10 val. gautas pranešimas, kad Jonavoje, Žemaitės gatvėje, pagalbos reikia susižalojusiai moteriai.

Pirminiais duomenimis, ji nukrito virtuvėje, negalėjo atsistoti dėl patirtos kojos traumos. Paskambinusi giminaitei, moteris prašė padėti, tačiau į butą patekti kliudė iš vidaus į durų spyną įkištas raktas.

Į įvykio vietą atvykus ugniagesiams gelbėtojams patekta į butą. Įleisti medikai apžiūrėjo moterį.  Vėliau nukentėjėlė išnešta ir įkelta į GMP automobilį.

Asociatyvi nuotrauka.

Autorius - A. Reipa. 

Bute nutikus nelaimei, prireikė ir ugniagesių gelbėtojų pagalbos

]]>
jonavoszinios.lt Fri, 16 Dec 2022 09:07:22 +0200
<![CDATA[Nusikaltimų šleifas veda ir į Jonavą: nuteisti asmenys, nusikalstamu būdu įgiję didelės vertės svetimą turtą]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/nusikaltimu-sleifas-veda-ir-i-jonava-nuteisti-asmenys-nusikalstamu-budu-igije-dideles-vertes-svetima-turta https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/nusikaltimu-sleifas-veda-ir-i-jonava-nuteisti-asmenys-nusikalstamu-budu-igije-dideles-vertes-svetima-turta Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos miesto rūmų 2022 m. gruodžio 8 d. nuosprendžiu kaltinamieji T. B. ir D. Ž. nuteisti už tai, kad įgijo didelės vertės turtą ir juo naudojosi, žinodami, kad tas turtas gautas nusikalstamu būdu, bei panaudojo žinomai netikrus dokumentus. Be to, D. Ž. nuteistas ir už tai, kad neturėdamas teisėto pagrindo įgijo ir laikė fizinio asmens dokumentą.

Byloje nustatyta, kad T. B., veikdamas bendrininkų grupėje su D. Ž. ir V. Š. (kuris nuosprendžio priėmimo metu yra miręs), tai yra iš anksto susitarę ir pasiskirstę vaidmenimis, kad T. B. ir D.Ž. neteisėtai įgis Švedijos Karalystėje vogtas transporto priemones, o V. Š. jas pargabens iš Švedijos Karalystės į Lietuvos Respubliką panaudodamas netikrus dokumentus, 2019 m. birželio 13 d. T. B. ir V. Š. pagal išankstinį susitarimą Jonavos prekybos centre „Maxima“ įgijo 3 papildymo korteles, kuriomis papildė anksčiau įgytų konspiracinių mobilaus ryšio telefonų sąskaitas, o tęsdami aptartus veiksmus 2019 m. birželio 18 d. teritorijoje, Panevėžio savivaldybėje, T. B. perdavė V. Š. vogtoms transporto priemonėms pargabenti skirtą vilkiką „Scania“ su puspriekabe „Schmitz“ bei žinomai netikrus dokumentus: netikrą 2019 m. birželio 17 d. darbo sutartį, kurioje nurodyti netikri duomenys apie V. Š. tariamą įdarbinimą įmonėje, bei netikras 2019 m. birželio 11 d. vilkiko ir puspriekabės nuomos sutartis. Gavęs nusikalstamos veikos priemones V. Š. 2019 m. birželio 18 d. išvyko keltu iš Klaipėdos į Švedijos Karalystę, o T. B. ir D. Ž. automobiliu 2019 m. birželio 18 d. išvyko keltu iš Rygos, Latvijos Respublikos, į Stokholmą, Švedijos Karalystę. Suderinus nurodytais konspiraciniais telefonais V. Š., 2019 m. birželio 19 d. atvykęs į automobilių stovėjimo aikštelę Švedijos Karalystėje, atkabino nuo vilkiko „Scania“ puspriekabę „Shmitz“ ir ją palikęs vilkiku išvyko iš aikštelės į netoliese esančią kitą aikštelę, kol T. B. ir D. Ž. nuo 2019 m. birželio 20 d. iki 2019 m. birželio 23 d. Švedijos Karalystėje įgijo nusikalstamu būdu gautą didelės vertės turtą: nuo 2019 m. birželio 20 d. iki 2019 m. birželio 21 d. pagrobtą transporto priemonę „Tesla“, kurios vertė – 59 160 Eurų, nuo 2019 m. birželio 22 d. iki 2019 m. birželio 23 d. Švedijos Karalystėje pagrobtą transporto priemonę „Tesla“, kurios vertė 71 290 Eurų, nuo 2019 m. birželio 21 d. iki 2019 m. birželio 22 d. Švedijos Karalystėje pagrobtą transporto priemonę „Porcshe Cayene E-Hybrid“, kurios vertė 51 420 Eurų, ir jas atgabenę į aikštelę ne vėliau kaip iki 2019 m. birželio 23 d. T. B., D. Ž. ir kiti ikiteisminio tyrimo metu nenustatyti asmenys neteisėtai pakrovė į V. Š. vilkiku „Scania“ atgabentą puspriekabę „Shmitz“ bei po pakrovimo puspriekabę prikabino prie V. Š. vairuojamo vilkiko „Scania“. Tada T. B. perdavė V. Š. žinomai netikrus krovinio gabenimo dokumentus ir šis, vykdydamas T. B. ir D. Ž. Nurodymus, vilkiku „Scania“ iki 2019 m. birželio 23 d. juos nugabeno į Karlschamno keltų terminalą, iš kur keltu vilkiku ir puspriekabe pagrobtas transporto priemones 2019 m. birželio 24 d. atgabeno į Klaipėdos uosto centrinį terminalą, kur apie 11.00 val. muitinio patikrinimo metu pareigūnams pateikė T. B. anksčiau įteiktus netikrus dokumentus ir, apžiūrėjus faktiškai gabenamą krovinį, V. Š. bei transporto priemonės su nusikalstamu būdu įgytu turtu buvo sulaikyti.

Ištyręs baudžiamojoje byloje esančius įrodymus, teismas padarė išvadą, kad T. B., veikdamas bendrininkų grupėje su D. Ž. ir V. Š., tai yra iš anksto susitarę ir pasiskirstę vaidmenimis, kad T. B. ir D. Ž. neteisėtai įgis Švedijos Karalystėje vogtas transporto priemones, o V. Š. jas pargabens iš Švedijos Karalystės į Lietuvos Respubliką panaudodamas netikrus dokumentus, pasitvirtino. Tyrimo metu surinkti duomenys patvirtina, kad V. Š. paslaugų užsakymas – vilkiko ir puspriekabės perdavimas parvežti iš kitos valstybės vogto krovinio (transporto priemonių „Tesla“, kurių vertės – 59 160 Eurų, 71 290 Eurų, ir transporto priemonės „Porcshe Cayene E-Hybrid“, kurios vertė – 51 420 Eurų) – buvo iš anksto suplanuotas ir tarpusavyje tam tikru lygiu suderintas, t. y. asmenys jau rengėsi įgyti vogtą turtą, kuris dar nebuvo pagrobtas, taigi žinojo apie planuojamą tokio turto pagrobimą ir jo realizavimą / perdavimą kaltinamiesiems, o tada pargabenimą į Lietuvą.

Kaltinamieji T. B. ir D. Ž. teisme neigė savo kaltę ir teigė, jog V. Š. nepažįsta ir niekada nėra su juo bendravę, neigė, kad jie, veikdami bendrininkų grupėje, neteisėtai įgijo vogtas transporto priemones, o V. Š., panaudodamas netikrus dokumentus, jas pargabeno į Lietuvą. Abu kaltinamieji teigė, kad vyko ne į Švediją, o į Norvegiją, – atlikti laiptų montavimo darbų. Tokie kaltinamųjų parodymai teismo vertintini kritiškai ir buvo paneigti byloje ištirtų įrodymų visuma. Kaltinamųjų dalyvavimą nusikalstamoje veikoje patvirtino ne tik V. Š. parodymai, bet ir navigacinės, telekomunikacijos įrangos, dokumentuose užfiksuoti duomenys.

Teismas, skirdamas bausmę kaltinamajam T. B., atsižvelgė į tai, kad kaltinamasis padarė vieną nesunkų nusikaltimą ir vieną apysunkį nusikaltimą, veikė tiesiogine tyčia, nepripažino savo kaltės ir savo elgesio kritiškai nevertino, į kaltinamojo atsakomybę sunkinančią aplinkybę, į tai, kad asmuo anksčiau neteistas, baustas administracine tvarka, todėl kaltinamajam už padarytus nusikaltimus paskyrė galutinę – 250 MGL (12 500 Eur) dydžio baudą.

Teismas, skirdamas bausmę kaltinamajam D. Ž., atsižvelgė į tai, kad kaltinamasis padarė vieną nesunkų nusikaltimą ir du apysunkius nusikaltimus, veikė tiesiogine tyčia, nepripažino savo kaltės ir savo elgesio kritiškai nevertino, į kaltinamojo atsakomybę sunkinančią aplinkybę, į tai, kad asmuo anksčiau Lietuvoje neteistas, bet teistas užsienyje, dirba, baustas administracine tvarka, todėl kaltinamajam už padarytus nusikaltimus paskyrė galutinę – 350 MGL (17 500 Eur) dydžio baudą.

Taip pat iš kaltinamųjų nutarta konfiskuoti transporto priemonių vilkiko „Scania“ ir puspriekabės „Schmitz“ vertę atitinkančią pinigų sumą – po 5 290 Eur valstybės nuosavybėn.

Nuosprendis per dvidešimt dienų nuo nuosprendžio paskelbimo dienos gali būti skundžiamas apeliaciniu skundu Klaipėdos apygardos teismui per Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos miesto rūmus.


Klaipėdos apylinkės teismo inf.

Nusikaltimų šleifas veda ir į Jonavą: nuteisti asmenys, nusikalstamu būdu įgiję didelės vertės svetimą turtą

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 14 Dec 2022 17:19:06 +0200
<![CDATA[Demaskuotas vienas didžiausių kanapių ūkių Lietuvoje, veikusių Jonavos ir Ukmergės rajonuose]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/demaskuotas-vienas-didziausiu-kanapiu-ukiu-lietuvoje-veikusiu-jonavos-ir-ukmerges-rajonuose https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/demaskuotas-vienas-didziausiu-kanapiu-ukiu-lietuvoje-veikusiu-jonavos-ir-ukmerges-rajonuose Kauno apygardos prokuratūra vadovauja Kalėjimų departamento atliekamam ikiteisminiam tyrimui dėl labai didelio kiekio narkotinių medžiagų – kanapių – auginimo bei platinimo. Tyrimo metu atlikta daugybė kratų bei likviduotas vienas didžiausių Lietuvoje kanapių auginimo ūkis.

Ikiteisminį tyrimą atlieka Kalėjimų departamento Kriminalinės žvalgybos valdybos pareigūnai, tyrimui vadovauja Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorė Nomeda Urbonavičienė.

Ikiteisminis tyrimas pradėtas gavus informacijos, kad lygtinai iš įkalinimo įstaigos paleistas bei probacijos žinioje esantis nuteistasis A. V. kartu su kitais dviem asmenimis V. K. bei P. M. yra galimai įsirengę patalpas, skirtas auginti kanapėms. Įtariama, kad minėti asmenys užsiima kanapių tiekimu bei platinimu į įkalinimo įstaigas ir už jos ribų.

Atliekant tyrimą nustatytos dvi sodybos, kurių patalpos pritaikytos kanapių auginimui, jose buvo sumontuota speciali įranga. Viena sodyba – Jonavos rajone, vieno iš įtariamųjų gyvenamojoje vietoje, kita – Ukmergės rajone.

Atliekamo tyrimo metu, Kalėjimų departamento pareigūnai kartu su Lietuvos policijos antiteroristinių operacijų „Aras“ pajėgomis sulaikė įtariamuosius, kurie minėtose sodybose augino kanapes. Minėtose sodybose bei įtariamųjų asmenų gyvenamose patalpose atliktos kratos. Jų metu rastas ir išimtas labai didelis kiekis narkotinių ir psichotropinių medžiagų – daugiau nei 200 vienetų dar augančių kanapių bei šių kvaišalų, jau paruoštų platinimui. Rasta ir paimta su kanapių auginimu ir realizavimu susijusi įranga. Pas vieną iš įtariamųjų kratos metu rasti ir turėti draudžiami daiktai, galimai sprogmenys, kuriuos neutralizavo ir išsivežė „ARAS“ išminuotojai.

Tyrimui vadovaujanti Kauno apygardos prokuratūros prokurorė kreipėsi į teismą su prašymu visiems trims įtariamiesiems paskirti griežčiausias kardomąsias priemones –  suėmimus. Teismas, atsižvelgęs į prokurorės prašymą, jį patenkino –  šiuo metu visi trys įtariamieji yra suimti. A. V. ir V. K. suimti maksimaliam trijų mėnesių laikotarpiui, P. M. – vieno mėnesio laikotarpiui.

Ikiteisminis tyrimas atliekamas pagal du baudžiamojo kodekso straipsnius – dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti (BK 260 str. 3 d.) bei dėl neteisėto kanapių auginimo (BK 265 str.). Didžiausia numatoma bausmė už šias nusikalstamas veikas – laisvės atėmimas nuo dešimties iki penkiolikos metų.

LR Prokuratūros inf. 

Kalėjimų departamento nuotraukos

Demaskuotas vienas didžiausių kanapių ūkių Lietuvoje, veikusių Jonavos ir Ukmergės rajonuose

Demaskuotas vienas didžiausių kanapių ūkių Lietuvoje, veikusių Jonavos ir Ukmergės rajonuose Demaskuotas vienas didžiausių kanapių ūkių Lietuvoje, veikusių Jonavos ir Ukmergės rajonuose ]]>
jonavoszinios.lt Tue, 13 Dec 2022 12:47:28 +0200
<![CDATA[Jonavoje fiksuoti du nesėkmingi girtų vairuotojų pasivažinėjimai: vienas trenkėsi į tvorą, kitas kliudė žibintą]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavoje-fiksuoti-du-nesekmingi-girtu-vairuotoju-pasivazinejimai-vienas-trenkesi-i-tvora-kitas-kliude-zibinta https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavoje-fiksuoti-du-nesekmingi-girtu-vairuotoju-pasivazinejimai-vienas-trenkesi-i-tvora-kitas-kliude-zibinta Kaip praneša Kauno apskr. VPK, vakar, gruodžio 8-ąją, Jonavos apylinkėse policijos pareigūnams įkliuvo du girti vairuotojai.

Apie 18.30 val. Jonavos r., Išorų k., automobilis „VW Passat“, vairuojamas neblaivaus ir teisės vairuoti transporto priemonę neturinčio vyro (g. 1987 m.), nuvažiavo nuo kelio ir kliudė tvorą. Vairuotojui nustatytas vidutinis girtumo laipsnis – 1,89 prom.

Apie 22.10 val. Jonavoje, Panerių g., automobilis „Opel Crossland“, vairuojamas neblaivaus vyro (g. 1991 m.), kliudė gatvės žibintą. Vairuotojui nustatytas vidutinis girtumo laipsnis – 2,11 prom.

Primename, kad transporto priemonių vairavimas, kai tai daro neblaivūs (daugiau negu 0,4 promilės, bet ne daugiau negu 1,5 promilės) ar apsvaigę nuo narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų vairuotojai, taip pat apsvaigimo patikrinimo vengimas arba alkoholio (nustatytas daugiau negu 0,4 promilės neblaivumas), narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų vartojimas iki patikrinimo užtraukia baudą vairuotojams nuo aštuonių šimtų iki vieno tūkstančio vieno šimto eurų.

Vairuotojas, kuriam nustatytas 1,51 ir daugiau promilės neblaivumas, taip pat tas, kas mokė praktinio vairavimo, būdamas neblaivus ir kuriam nustatytas 1,51 ir daugiau promilės neblaivumas, taip pat tas, kuris vengė neblaivumo patikrinimo, kai jam buvo nustatyta neblaivumo požymių arba vartojo alkoholio po eismo įvykio, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki 1 metų, taip pat gali būti konfiskuotas automobilis ir atimama teisė vairuoti iki 5 metų.

Jonavoje fiksuoti du nesėkmingi girtų vairuotojų pasivažinėjimai: vienas trenkėsi į tvorą, kitas kliudė žibintą

]]>
jonavoszinios.lt Fri, 09 Dec 2022 10:23:26 +0200
<![CDATA[Aušros gatvėje atvira liepsna degė pastatas]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/ausros-gatveje-atvira-liepsna-dege-pastatas https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/ausros-gatveje-atvira-liepsna-dege-pastatas Šiandien, gruodžio 8-ąją, 4 val. 25 min. Bendrajame pagalbos centre skubios pagalbos tarnybų ryšio numeriu 112 gautas pranešimas apie tai, kad Jonavos m., Aušros g. dega ūkinis pastatas.

Į įvykio vietą išsiųstos Jonavos PGT priešgaisrinės gelbėjimo pajėgos.

Atvykus ugniagesiams gelbėtojams, plastikinėmis lentutėmis apkaltas mūrinis ūkinis pastatas liepsnojo atvira uginimi.

Gaisro metu išdegė palėpė ir pastato vidus. Atliekant gesinimo darbus teko nuardyti pastato skliautus.

Ugniagesiams pavyko išsaugoti už 5 m esantį mūrinį, dviejų aukštų gyvenamąjį namą.

Įvykis tiriamas.

 

 

Aušros gatvėje atvira liepsna degė pastatas

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 08 Dec 2022 10:29:09 +0200
<![CDATA[Ugniagesiai gelbėtojai skubėjo į Klaipėdos gatvę]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/ugniagesiai-gelbetojai-skubejo-i-klaipedos-gatve https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/ugniagesiai-gelbetojai-skubejo-i-klaipedos-gatve Vakar, gruodžio 7-ąją, apie 16:45 val. ugniagesius gelbėtojus pasiekė pranešimas, kad iš automobilio rūksta dūmai.

Atvykus į įvykio vietą, paaiškėjo, kad dūmai rūko iš ,,Mercedes-Benz" automobilio variklio skyriaus.

Pastarasis nestipriai aprūko, bet rimtesnių nuostolių pavyko išvengti. 

Ugniagesiai gelbėtojai skubėjo į Klaipėdos gatvę

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 08 Dec 2022 08:22:48 +0200