Jonavos žinių naujienos https://www.jonavoszinios.lt/naujienos Jonavos rajono naujienos lt <![CDATA[Po eismo įvykio vienas automobilis įvažiavo į name įsikūrusios parduotuvės kiemą]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/po-eisimo-ivykio-vienas-automobilis-ivaziavo-i-name-isikurusios-parduotuves-kiema https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/po-eisimo-ivykio-vienas-automobilis-ivaziavo-i-name-isikurusios-parduotuves-kiema Šiandien, spalio 16 dieną, jonaviečių dėmesį patraukė į J. Basanavičiaus gatvėje įsikūrusios parduotuvės kiemą įvažiavęs automobilis - apie tai portalą jonavoszinios.lt redakciją informavo keli skaitytojai.

Kaip paaiškėjo susisiekus su Kauno apskr. VPK  budėtoju, apie 8 valandą ryto pranešta, kad susidūrė du ,,Volkswagen" automobiliai.

Vienas jų, eismo įvykio metu įvažiavęs į minėtą kiemą, jame užsiliko kelias valandas. Ko gero, laukta autovežio.

Patikrinus vairuotojų blaivumą, paaiškėjo, kad šie blaivūs. Policijos pareigūnai įformino eismo įvykį.

Po eismo įvykio vienas automobilis įvažiavo į name įsikūrusios parduotuvės kiemą

Po eismo įvykio vienas automobilis įvažiavo į name įsikūrusios parduotuvės kiemą Po eismo įvykio vienas automobilis įvažiavo į name įsikūrusios parduotuvės kiemą ]]>
jonavoszinios.lt Sat, 16 Oct 2021 12:05:43 +0300
<![CDATA[Nekasdienis radinys Ruklos miške: pradėtas tyrimas pagal kelis BK straipsnius]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/nekasdienis-radinys-ruklos-miske-pradetas-tyrimas-pagal-kelis-bk-straipsnius https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/nekasdienis-radinys-ruklos-miske-pradetas-tyrimas-pagal-kelis-bk-straipsnius Kaip praneša Policijos departamentas, Ruklos miške aptiktas nekasdienis radinys, dėl kurio pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal kelis LR baudžiamojo kodekso (BK) straipsnius.  

Spalio 15 d. apie 10 val. 11 min. Jonavos r., Ruklos sen., miške, rastas po eismo įvykio automobilis „Škoda Oktavia“. Automobilyje sėdėjo asmenys, kurių amžius 17 m., 18 m., 22 m. ir 33 metai.

Apžiūros metu automobilyje rastas ir paimtas pistoletas ir 10 šovinių bei cilindro formos indas su viduje esančiomis galimai narkotinių medžiagų liekanomis. Pilnamečiai asmenys uždaryti į areštinę.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal kelis BK  straipsnius:

LR BK 292 str. 1 d. (Neteisėtas žmonių gabenimas per valstybės sieną. Tas, kas neteisėtai per Lietuvos Respublikos valstybės sieną gabeno nuolatinės gyvenamosios vietos Lietuvos Respublikoje neturintį užsienietį arba neteisėtai valstybės sieną perėjusį tokį užsienietį gabeno ar slėpė Lietuvos Respublikos teritorijoje, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki šešerių metų).

LR BK 259 str. 2 d. (Neteisėtas disponavimas narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti.Tas, kas neteisėtai gamino, perdirbo, įgijo, laikė, gabeno ar siuntė nedidelį kiekį narkotinių ar psichotropinių medžiagų neturėdamas tikslo jų parduoti ar kitaip platinti, padarė baudžiamąjį nusižengimą ir baudžiamas viešaisiais darbais arba laisvės apribojimu, arba bauda, arba areštu).

LR BK 253 str. 1 d. (Neteisėtas disponavimas šaunamaisiais ginklais, šaudmenimis, sprogmenimis ar sprogstamosiomis medžiagomis.  Tas, kas neturėdamas leidimo gamino, įgijo, laikė, nešiojo, gabeno ar realizavo šaunamąjį ginklą, šaudmenis, sprogmenis ar sprogstamąsias medžiagas, baudžiamas areštu arba laisvės atėmimu iki penkerių metų).

Nekasdienis radinys Ruklos miške: pradėtas tyrimas pagal kelis BK straipsnius

]]>
jonavoszinios.lt Sat, 16 Oct 2021 09:14:31 +0300
<![CDATA[Į Ruklos Piliakalnio gatvę skubėjo pagalbos tarnybos]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/i-ruklos-piliakalnio-gatve-skubejo-pagalbos-tarnybos https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/i-ruklos-piliakalnio-gatve-skubejo-pagalbos-tarnybos Spalio 14 – osios vakarą pranešta, kad Rukloje, Piliakalnio gatvėje esančio daugiabučio gyventoja jaučia stiprų dujų kvapą iš kaimyno buto, kuris buvo pasklidęs ir laiptinėje, ir pranešėjos bute.

Pranešimas apie tai pagalbos tarnybas pasiekė apie 18 val.

Pranešėja teigė, jog beldėsi į kaimyno duris, tačiau durų niekas neatidarė.

Į įvykio vietą atsiųsti ugniagesiai gelbėtojai bei medikai. Pranešėjos iškvietimas pasitvirtino - laiptinėje jautėsi dujų kvapas, buto durų niekas neatidarė. Ugniagesiai gelbėtojai ištraukiamosiomis kopėčiomis pasikėlė per balkoną ir pateko  į butą, žmonių viduje nebuvo.

Užsuktas gamtinių dujų čiaupas, išvėdintas butas ir sulaukta dujų avarinės tarnybos darbuotojų.

Parengta pagal Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos pateiktus duomenis

Į Ruklos Piliakalnio gatvę skubėjo pagalbos tarnybos

]]>
jonavoszinios.lt Fri, 15 Oct 2021 08:16:12 +0300
<![CDATA[Chemikų g. daugiabutyje rastas vyro kūnas]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/chemiku-g-daugiabutyje-rastas-vyro-kunas https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/chemiku-g-daugiabutyje-rastas-vyro-kunas Kaip praneša Kauno priešgaisrinė gelbėjimo valdyba, spalio 13 d. gautas pranešimas, kad Chemikų gatves daugiabutyje gyvenantis kaimynas ilgą laiką neatidaro durų. Pranešėjęs baiminosi, jog kaimynui kažkas nutiko.

Pagalbos tarnybas pranešimas apie tai pasiekė apie 18 val.

Ugniagesiai gelbėtojai į buto vidų pateko iš apatinio buto balkono per priešgaisrines kopėčias. Iš vidaus atidarytos buto durys, įleisti policijos pareigūnai ir medikai.

Viduje rastas vyro kūnas.  

Chemikų g. daugiabutyje rastas vyro kūnas

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 14 Oct 2021 08:10:32 +0300
<![CDATA[Užsidegus namui, nukentėjo du vyriškiai: apdegė veidą ir kitas kūno vietas]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/uzsidegus-namui-nukentejo-du-vyriskiai-apdege-veida-ir-kitas-kuno-vietas https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/uzsidegus-namui-nukentejo-du-vyriskiai-apdege-veida-ir-kitas-kuno-vietas Kaip praneša Kauno priešgaisrinė gelbėjimo valdyba, spalio 12-ąją apie 01.20 val., gautas pranešimas,  kad Jonavos rajone, Šilų seniūnijoje, Stoškų kaime, atvira liepsna dega namo stogas, ar viduje yra žmonių – neaišku.

Atvykus ugniagesiams pastato stogas ir vidus degė atvira liepsna, perdanga buvo įgriuvusi, grandžiai į vidų patekti galimybės nebuvo. Iš degančio pastato iki ugniagesių atvykimo išėjo 4 viduje buvę asmenys.

Nukentėjusius du maždaug 50 m. vyriškius (apdegusius rankas, veidą, tapatybės nenustatytos) GMP išvežė į gydymo įstaigą.

Pastatas 5x4 m, vieno aukšto, mūrinis, perdanga medinė, stogas dengtas šiferiu. Nudegė
pastato stogas, pradegė perdanga, išdegė vidus.

Vanduo gaisrui gesinti vežiotas iš už 1 km esančio atviro vandens šaltinio. Dūmų detektoriaus nebuvo.

Užsidegus namui, nukentėjo du vyriškiai: apdegė veidą ir kitas kūno vietas

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 12 Oct 2021 08:29:52 +0300
<![CDATA[Susidūrus motociklui ir automobiliui, motociklininkas pristatytas į gydymo įstaigą]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/susidurus-motociklui-ir-automobiliui-motociklininkas-pristatytas-i-gydymo-istaiga https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/susidurus-motociklui-ir-automobiliui-motociklininkas-pristatytas-i-gydymo-istaiga Kaip praneša Kauno apskr. VPK komunikacijos poskyris, vakar, spalio 10 d., apie 12.50 val. gautas pranešimas apie  Jonavos r., Mažųjų Žinėnų k. įvykusį eismo įvykį.

Pirminiais duomenimis, motociklas „KTM“, vairuojamas vyro (gim. 1987 m.), susidūrė su automobiliu „Škoda Octavia“, vairuojamu vyro (gim. 1955 m.).

Motociklo vairuotojas pristatytas į gydymo įstaigą.

Susidūrus motociklui ir automobiliui, motociklininkas pristatytas į gydymo įstaigą

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 11 Oct 2021 10:32:10 +0300
<![CDATA[Lietavos gatvėje įvykdytas plėšimas grasinant peiliu]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/lietavos-gatveje-ivykdytas-plesimas-grasinant-peiliu https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/lietavos-gatveje-ivykdytas-plesimas-grasinant-peiliu Kaip praneša Policijos departamentas, Jonavos įvykdytas plėšimas grasinant peiliu. 

Spalio 8 d. apie 4 val. Jonavoje, Lietavos g., prie namo laiptinės, du vyriškiai, grasindami vyrui (g. 1988 m.) peiliu, pagrobė apie 50 eurų.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 180 str. 2 d.

Lietavos gatvėje įvykdytas plėšimas grasinant peiliu

]]>
jonavoszinios.lt Sat, 09 Oct 2021 10:58:53 +0300
<![CDATA[22 kartus teistas vaistinių vagis ,,darbavosi" ir Jonavoje]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/22-kartus-teistas-vaistiniu-vagis-darbavosi-ir-jonavoje https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/22-kartus-teistas-vaistiniu-vagis-darbavosi-ir-jonavoje Vakar naktį, po nepavykusio bandymo įvykdyti vagystę, pareigūnams operatyviai pavyko sulaikyti paskutiniu metu vaistines Kaune plėšusį vagį. Vyras prisipažįsta įvykdęs dar dvi dešimtis vaistinių vagysčių Kaune ir kituose Lietuvos miestuose. 


Vakar, apie 00.30 val., išdaužus lango stiklą, buvo įsibrauta į Kaune, Vandžiogalos pl. esančią vaistinę ir pasikėsinta pavogti patalpose esantį seifą, kuriame laikyti grynieji pinigai. Nepavykus atrakinti seifo, iš vaistinės patalpų buvo pasišalinta. Greitos policijos pareigūnų reakcijos dėka, sekant „karštais“ pėdsakais, netrukus buvo sulaikytas vyras, nesėkmingai bandęs įvykdyti nusikalstamą veiką. 


Paaiškėjo, kad sulaikytasis – pastovios gyvenamosios vietos neturintis, neseniai iš įkalinimo įstaigos paleistas vyras (gim. 1987 m.), praeityje už įvairius nusikaltimus, daugiausia vagystes, teistas net 22 kartus.

 
Policijos pareigūnai išsiaiškino, kad šis asmuo įvykdė vagystę ir rugsėjo 6-osios vakarą, apie 21.15 val., įsibrovęs į kitą vaistinę Kaune, Veiverių gatvėje. Tą kartą vyras ne tik iš kasos bei seifo pagrobė apie 1,5 tūkst. eurų, bet ir apgadino vaistinės turtą, padarydamas dar apie 1,3 tūkst. eurų turtinę žalą. 


Apklausos metu vyras prisipažino ir dėl daugiau analogiškų vagysčių iš Kauno, Vilniaus, Jonavos ir Elektrėnų vaistinių, jo paties teigimu, yra apiplėšęs 20 vaistinių. Kauno kriminalistų duomenimis, šis asmuo nuo liepos mėnesio pradžios iki rugsėjo mėnesio pabaigos įvykdė 16 vaistinių vagysčių. Šiuo metu sprendžiamas klausimas dėl kardomosios priemonės įtariamajam paskyrimo. 


Kauno apskr. VPK Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 178 str. 2 d. Už tai vyrui gresia bauda arba areštas, arba laisvės apribojimas, arba laisvės atėmimas iki šešerių metų. 


Tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Kauno apygardos prokuratūros Kauno apylinkės prokuratūros 4-ojo skyriaus prokurorai. 

22 kartus teistas vaistinių vagis ,,darbavosi" ir Jonavoje

]]>
jonavoszinios.lt Fri, 08 Oct 2021 14:53:21 +0300
<![CDATA[Pareigūnai prašo pagalbos: ieškomas dingęs vyras]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/pareigunai-praso-pagalbos-ieskomas-dinges-vyras https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/pareigunai-praso-pagalbos-ieskomas-dinges-vyras Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Santakos policijos komisariato pareigūnai vykdo Vaido Liuizos (gim. 1986 m.) paiešką. Vyras rugsėjo 28 d. apie 11.30 val. išėjo iš savo namų Kaune, Baltijos g., ir iki šiol negrįžo.


Vyro požymiai: apie 170 cm ūgio, vidutinio kūno sudėjimo, tamsių trumpų plaukų, mėlynų akių. Išeidamas galėjo dėvėti tamsiai mėlyną striukę, mėlynus džinsus, juodus batus baltu padu, su savimi turėjo tamsiai mėlynos spalvos didelį lagaminą.  


Asmenis, žinančius asmens buvimo vietą, jį mačiusius ar galinčius suteikti bet kokios reikšmingos informacijos, prašome kreiptis į Kauno apskr. VPK Santakos policijos komisariato pareigūnus telefonu  8 700 60649, rašyti el. paštu monika.zaleckyte@policija.lt arba skambinti skubios pagalbos telefonu 112. 

Pareigūnai prašo pagalbos: ieškomas dingęs vyras

]]>
jonavoszinios.lt Fri, 08 Oct 2021 09:15:52 +0300
<![CDATA[Daugėja automobilių susidūrimų su laukiniais gyvūnais, atvejis fiksuotas ir Jonavoje]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/daugeja-automobiliu-susidurimu-su-laukiniais-gyvunais-atvejis-fiksuotas-ir-jonavoje https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/daugeja-automobiliu-susidurimu-su-laukiniais-gyvunais-atvejis-fiksuotas-ir-jonavoje Kaip praneša Lietuvos kelių policijos tarnyba, spalio 6 dieną, trečiadienį, pirminiais duomenimis, per parą fiksuota net 15 atvejų, kai transporto priemonės susidūrė su laukiniais gyvūnais.

Susidūrimai su gyvūnais fiksuoti visoje šalyje - Alytuje, Marijampolėje, Jonavoje, Vievyje (2), Elektrėnų savivaldybėje (magistraliniame kelyje A1 Vilnius–Kaunas–Klaipėda) ir Anykščių, Ignalinos, Kaišiadorių, Klaipėdos (magistraliniame kelyje A1 Vilnius–Kaunas–Klaipėda), Kretingos, Panevėžio, Radviliškio, Rokiškio, Vilniaus rajonuose.

Lietuvos kelių policijos tarnyba atkreipia transporto priemonių vairuotojų dėmesį į važiavimą keliais, kurie apsupti miškų, atvirų vietovių (laukų), nes yra didelė tikimybė susidurti su laukiniais gyvūnais. Neprarasti budrumo tiek šviesiuoju, tiek tamsiuoju paros metu būtina ir miestų, miestelių, gyvenviečių gatvėse, nes laukiniai gyvūnai nereti atvejai užklysta ir į jas.

Apie grėsmę, kad per kelią gali judėti laukiniai gyvūnai, įspėja kelio ženklas „Laukiniai gyvūnai“. Dėl to vietovėse, paženklintose minėtu įspėjamuoju kelio ženklu, lėtinkite važiavo greitį, kad, atsiradus kliūčiai, bet kuriuo momentu galėtumėte tinkamai reaguoti, suvaldyti transporto priemonę, prireikus – sustoti. Stebėkite kelkraščius – gyvūnai į važiuojamąją kelio dalį dažniausiai įbėga nuo gausiai krūmais ar medžiais apaugusio kelio krašto, griovio. Pagrindinė ir svarbiausia taisyklė – saugus (ne leistinas) važiavimo greitis.

Daugėja automobilių susidūrimų su laukiniais gyvūnais, atvejis fiksuotas ir Jonavoje

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 07 Oct 2021 12:06:50 +0300
<![CDATA[Susidūrė į iškvietimą važiavęs greitosios medicinos pagalbos automobilis ir "Mercedes Benz"]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/susidure-i-iskvietima-vaziaves-greitosios-medicinos-pagalbos-automobilis-ir-mercedes-benz https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/susidure-i-iskvietima-vaziaves-greitosios-medicinos-pagalbos-automobilis-ir-mercedes-benz Šiandien, spalio 6-ąją, apie 11 val.  Jonavoje, J. Ralio ir Klaipėdos g. sankryžoje susidūrė "Mercedes Benz" ir greitosios medicininės pagalbos (GMP) automobilis.

Pirmąjį vairavo 1959 metais gimusi moteris, antrąjį - 1976 metais gimęs vyras.

GMP automobilis, pirminiais duomenimis, važiavo su įjungtais šviesos ir garso signalais, vyko į iškvietimą.

Įvykio metu žmonės nenukentėjo, vairuotojai blaivūs.

Susidūrė į iškvietimą važiavęs greitosios medicinos pagalbos automobilis ir "Mercedes Benz"

Susidūrė į iškvietimą važiavęs greitosios medicinos pagalbos automobilis ir "Mercedes Benz" Susidūrė į iškvietimą važiavęs greitosios medicinos pagalbos automobilis ir "Mercedes Benz" Susidūrė į iškvietimą važiavęs greitosios medicinos pagalbos automobilis ir "Mercedes Benz" ]]>
jonavoszinios.lt Wed, 06 Oct 2021 13:21:56 +0300
<![CDATA[Po ,,BMW" ir ,, Hyundai" susidūrimo vienas vairuotojas buvo pristatytas į gydymo įstaigą]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/po-bmw-ir-hyundai-susidurimo-vienas-vairuotojas-buvo-pristatytas-i-gydymo-istaiga https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/po-bmw-ir-hyundai-susidurimo-vienas-vairuotojas-buvo-pristatytas-i-gydymo-istaiga Šiandien Jonavoje, Kauno gatvėje, fiksuotas eismo įvykis - 09.25 val. gautas pranešimas, kad susidūrė moters (gim. 1983 m.) vairuojamas automobilis "Hyundai" ir vaikino (gim. 2003 m.) vairuojamas automobilis "BMW".

Pirminiais duomenimis, nereguliuojamoje sankryžoje, "Hyundai" nepraleido pagrindiniu keliu važiavusio "BMW".

Abu vairuotojai blaivūs, "Hyundai" vairuotoja pristatyta į gydymo įstaigą.

Po ,,BMW" ir ,, Hyundai" susidūrimo vienas vairuotojas buvo pristatytas į gydymo įstaigą

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 05 Oct 2021 14:38:55 +0300
<![CDATA[Per parą pavogti keli ,,BMW" veidrodėliai - vagių ar dykaduoniaujančių paauglių darbas?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/per-para-pavogti-keli-bmw-veidrodeliai-vagiu-ar-dykaduoniaujanciu-paaugliu-darbas https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/per-para-pavogti-keli-bmw-veidrodeliai-vagiu-ar-dykaduoniaujanciu-paaugliu-darbas Policijos įvykių išklotinėse karts nuo karto pasirodo informacija apie Jonavos rajono savivaldybės teritorijoje padarytas vagystes. Per pastarąjį pusmetį ilgapirščių grobiu yra tapę ir grynieji pinigai, ir sodo reikmenys, tačiau praėjusią savaitę, rugsėjo 30-ąją, pareigūnus pasiekė ne vienas pranešimas, kuris, iš pirmo žvilgsnio, neatlikus tyrimo, atrodo susijęs vienas su kitu - pavogti keli ,,BMW" veidrodėliai. 

Apie tai jonaviečiai skelbė skirtingose ,,Facebook"  grupėse, spėliodami ar tai pasipelnyti nusprendusių vagių, ar dykaduoniaujančių paauglių darbas. Dalis jų kreipėsi ir į policijos pareigūnus. Kaip rodo portalui jonavoszinios.lt pateiki Kauno apskr. VPK komunikacijos poskyris, tądien  buvo gauti 5 pranešimai dėl pavogtų „BMW“ markės automobilių veidrodėlių Jonavoje.


Du pranešimai registruoti Chemikų g. (apie 19.00 val. ir 07.20 val.), du – Kosmonautų g. (apie 09.10 val. ir 05.35 val.), dar vienas – Lietavos g. (apie 10.40 val.).


,,Policijos pareigūnai pareiškimus gavo dėl dviejų įvykių, vienu atveju šiuo metu nustatinėjamas žalos dydis, kitu atveju pradėta administracinė teisena pagal LR ANK 108 str. 1 d.", - nurodė Kauno apskr. VPK komunikacijos poskyris.

Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Per parą pavogti keli ,,BMW" veidrodėliai - vagių ar dykaduoniaujančių paauglių darbas?

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 04 Oct 2021 14:59:07 +0300
<![CDATA[Vairuotojai ginčijasi: neįgaliesiems ar ne skirta vieta šalia ,,Norfos"?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/vairuotojai-nesutinka-neigaliesiems-ar-ne-skirta-vieta-salia-norfos https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/vairuotojai-nesutinka-neigaliesiems-ar-ne-skirta-vieta-salia-norfos Automobilių aikštelė šalia Žeimių gatvėje įsikūrusios parduotuvės ,,Norfa" toliau kelia aistras tarp vairuotojų: anksčiau diskutuoja dėl važiavimo krypčių, dabar iškeltas klausimas, ar vieta šalia įėjimo - skirta neįgaliesiems? To per pastarąjį pusmetį teiravosi ne vienas portalo jonavoszinios.lt skaitytojas, prie savo užklausų pridėjęs ir neva tai nenaudėlių neteisingai priparkuotus automobilius.

Negana to, į redakciją paskambinęs skaitytojas Vytautas pasakojo, kad pastatęs savo transporto priemonę minėtoje vietoje, sulaukė grubios pastabos iš kitos vairuotojos. 

,,Jau norėjau eiti į parduotuvę, bet prie manęs priėjo moteris, piktai šaukdama, kad pasistačiau neįgaliųjų vietoje.

Mes susiginčijome, nes man atrodo, jog ta vieta nėra neįgaliųjų. Kieno tiesa?", - klausė vyras.

Atvykus į aukštelę matyti, kad vieta, kur automobilį paliko Vytautas, nors ir yra prie pat įėjimo, neturi dangos žymėjimo. Tiek iš vienos parduotuvės pusės, tiek iš kitos stovi ženklai, nurodantys metrus, kuriuose savo transporto priemones gali statyti tik negalią turintys asmenys.

Tai ar Vytautas buvo teisus? Situaciją paprašėme įvertinti policijos pareigūnų.

,,Išmatavus atstumus ir įvertinus ženklus, būtent ta viena vieta, prie įėjimo, nepakliūva į kelio ženklų galiojimo zoną", - tokį atsakymą pateikė pastarieji.

Nors ,,rebusas" išspręstas, galima spėti, kad vairuotojų ginčus lėmė ženklai, ant kurių nurodytus metrus vairuotojai ne visada geba įvertinti plika akimi.

Vairuotojai ginčijasi: neįgaliesiems ar ne skirta vieta šalia ,,Norfos"?

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 04 Oct 2021 12:38:56 +0300
<![CDATA[Skaudi netektis kariuomenėje: įtariama, kad įvykdyta savižudybė]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/skaudi-netektis-kariuomeneje-itariama-kad-ivykdyta-savizudybe https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/skaudi-netektis-kariuomeneje-itariama-kad-ivykdyta-savizudybe Krašto apsaugos ministerijos ir Lietuvos kariuomenės vadovybė reiškia gilią užuojautą spalio 2 d. žuvusio Generolo Romualdo Giedraičio artilerijos bataliono (Rukla, Jonavos r.) nuolatinės pradinės privalomosios tarnybos kario (jaunesnysis eilinis, g. 2000 m.) artimiesiems ir tarnybos draugams. Anot Lietuvos kariuomenės pranešimo, nelaimingas atsitikimas įvyko kario budėjimo metu, pirminiais duomenimis įvykdyta savižudybė šaunamuoju ginklu.

Velionis į tarnybą savo noru atėjo šių metų kovo mėnesį; vadovybės apibūdinamas kaip gerai tarnybą atliekantis ir su kolegomis sutariantis karys. Apie įvykį informuoti ir užuojauta perduota kario artimiesiems, įvykio vietoje dirba Lietuvos kariuomenės karo policija. Dėl incidento pradedamas ikiteisminis tyrimas, taip pat tarnybinį patikrinimą pradeda Lietuvos kariuomenės Gynybos štabas.

Savižudybės nėra savaime suprantamas ir kasdieninis įvykis. Savižudybės nėra tinkamas kokios nors problemos sprendimo būdas.

Specialistai visuomet pabrėžia, kad kiekvienas žmogus, svarstantis apie savižudybę, gali sulaukti tinkamos pagalbos. Svarbu, kad asmuo į pagalbos tarnybas kreiptųsi pats arba laiku sulauktų aplinkinių paramos.

Vilties linija, tel. 116 123 (visą parą), Jaunimo linija, tel. 8 800 28888 (visą parą), Vaikų linija, tel. 116 111 (kasdien 11:00–21:00 val.), Pagalbos moterims linija, tel. 8 800 66366 (visą parą), Krizių įveikimo centras, konsultacijos teikiamos per Skype ( www.krizesiveikimas.lt ), pirminė konsultacija nemokama, be išankstinės registracijos, amžiaus apribojimų nėra, tel. 8 640 51555 I–V 16.00–20.00 val., VI 12.00–16.00 val.).

Pagalbą, jei jos reikia ne skubios, galima gauti ir internetu vilties.linija@gmail.com , tačiau savanoriai į laiškus atsako per tris darbo dienas.

Skaudi netektis kariuomenėje: įtariama, kad įvykdyta savižudybė

]]>
jonavoszinios.lt Sat, 02 Oct 2021 21:01:02 +0300
<![CDATA[Kelyje Jonava - Ukmergė susidūrė krovininis automobilis ir lengvoji: susiformavo spūstys]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/kelyje-jonava-ukmerge-susidure-krovininis-automobilis-ir-lengvoji-susiformavo-spustys https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/kelyje-jonava-ukmerge-susidure-krovininis-automobilis-ir-lengvoji-susiformavo-spustys Šiandien, rugsėjo 30-ąją, 17.47 val. Bendrajame pagalbos centre skubiosios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112 gautas pranešimas apie tai, kad kelyje A6, Jonavos rajone, Šilų seniunijoje, prie Ilgabradų kaimo susidūrė krovininis automobilis ir lengvasis automobilis. Iš lengvojo automobilio rūksta dūmai, viduje galimai prispausti žmonės.

Į įvykio vietą išsiųstos priešgaisrinės gelbėjimo pajėgos, informacija apie įvykį perduota Kauno m. greitosios medicinos pagalbos stočiai, Kauno apskrities vyriausiajam policijos komisariatui.

Policijos pareigūnai patikslino, kad žuvusiųjų nėra. Lengvojo automobilio vairuotojas pristatytas į gydymo įstaigą.

Pranešimus apie įvykius ir pagalbos tarnybų informaciją apie padėtį įvykio vietoje Bendrasis pagalbos centras gauna telefonu, todėl, jei pranešimas yra netikslus, ši informacija ir reali padėtis  įvykio vietoje gali skirtis.

Kelyje Jonava - Ukmergė susidūrė krovininis automobilis ir lengvoji: susiformavo spūstys

Kelyje Jonava - Ukmergė susidūrė krovininis automobilis ir lengvoji: susiformavo spūstys Kelyje Jonava - Ukmergė susidūrė krovininis automobilis ir lengvoji: susiformavo spūstys Kelyje Jonava - Ukmergė susidūrė krovininis automobilis ir lengvoji: susiformavo spūstys ]]>
jonavoszinios.lt Thu, 30 Sep 2021 18:29:26 +0300
<![CDATA[„Gudresni už gudrius“ – tęsiasi lenkimai per ištisinę ant tilto prie Achemos]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/gudresni-uz-gudrius-tesiasi-lenkimai-per-istisine-ant-tilto-prie-achemos https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/gudresni-uz-gudrius-tesiasi-lenkimai-per-istisine-ant-tilto-prie-achemos „Nu čia mes visi taip važiuojam, kurie nori sukti į kairę, į Achemą, negi stovėsi pusvalandį, stovi eilė tiems, kurie suka į dešinę. Absurdas būtų neleist kitaip. Čia jūs rimtai tik vieną tokį užfiksavote. Čia dviženklis skaičius kasdien“.

„Pirmadienio rytą man bestovint tame kamštyje 7.50val. tokių važiuojančių per tą tiltą buvo 8 per visą eilę, taip, kad ne tik moterys, bet ir vyrai taip važiavo!“

„Tokiems egzaminų perlaikymas“.

Tai tik keli interneto vartotojų komentarai jonavoszinios.lt Facebook paskyroje, kuomet rugsėjo 8-ąją publikavome straipsnį „Kolonos lenkimas per ištisinę liniją ant tilto per Nerį gresia rimtais nemalonumais“. Lengvojo automobilio vairuotoja, tuomet sumaniusi „tapti gudresne“ už kitus, sulaukė jai pritaikytos administracinės atsakomybės.

Daugiau nei šimtas komentarų, pasirodžiusių po minėtu straipsniu, atskleidė realią situaciją – tokių pažeidimų, kaip spūsties lenkimas per ištisinę liniją ant tilto prie Achemos, apstu. Deja, bet vis dar atsiranda „gudresnių už gudrius“, kurie mano, kad pavojingas manevras – nieko baisaus.

Šiandien, rugsėjo 29-ąją, 7 val. 45 min., fiksuotas analogiškas Kelių eismo taisyklių (KET) pažeidimas. Pilkos spalvos lengvasis „Hyundai“ automobilis atliko neleistiną manevrą. Užfiksuotas galimo pažeidimo atvejis perduotas policijos pareigūnams - išsiųsta neretušuota medžiaga, kur aiškiai matosi automobilio valstybiniai numeriai.  

KET rašoma, jog ištisinės linijos kirtimas ir įvažiavimas į priešpriešinio eismo juostą pažeidžiant Kelių eismo taisyklių reikalavimus užtraukia 60–90 eurų baudą. Taip pat gali būti atimta teisė vairuoti nuo vieno iki trijų mėnesių. Tokiu manevru kelyje sukėlus pavojingą situaciją bauda siekia nuo 170 iki 230 eurų.

 

 

„Gudresni už gudrius“ – tęsiasi lenkimai per ištisinę ant tilto prie Achemos

„Gudresni už gudrius“ – tęsiasi lenkimai per ištisinę ant tilto prie Achemos „Gudresni už gudrius“ – tęsiasi lenkimai per ištisinę ant tilto prie Achemos ]]>
jonavoszinios.lt Wed, 29 Sep 2021 10:12:42 +0300
<![CDATA[Kauno oro uoste įkliuvo už nusikaltimą nuteistas Jonavos miesto gyventojas]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/kauno-oro-uoste-ikliuvo-uz-nusikaltima-nuteistas-jonavos-miesto-gyventojas https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/kauno-oro-uoste-ikliuvo-uz-nusikaltima-nuteistas-jonavos-miesto-gyventojas Pasieniečiai Kauno oro uoste sulaikė iš Londono atskridusį Jonavos miesto gyventoją. Šio už nusikaltimo padarymą nuteisto vyro paieška paskelbta prieš trylika metų.

Pirmadienį po pietų Kauno oro uoste pasieniečiai tikrino reisu iš Anglijos sostinės Londono atskridusių keleivių dokumentus. Kontrolės metu VSAT pareigūnai nustatė, kad vieno atvykusiojo, Jonavos mieste gyvenančio 41-erių vyro, paiešką 2008 m. kovą paskelbė Kauno policija. Jis yra nuteistas už nusikaltimo padarymą.

Pasieniečiai keleivį sulaikė ir pristatė į Kauno oro uosto užkardos tarnybines patalpas. Tą pačią dieną ieškomasis perduotas atvykusiems policijos pareigūnams.

Iš viso šiemet VSAT pareigūnai jau sulaikė 762 asmenis, kurių dėl įvairių priežasčių ieškojo Lietuvos bei užsienio teisėsaugos institucijos.

VSAT Vilniaus pasienio rinktinės inf.

 

Kauno oro uoste įkliuvo už nusikaltimą nuteistas Jonavos miesto gyventojas

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 29 Sep 2021 06:02:55 +0300
<![CDATA[Danijoje susižeidė Lietuvos karys]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/danijoje-susizeide-lietuvos-karys https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/danijoje-susizeide-lietuvos-karys Rugsėjo 26 d. Danijoje susižeidė Lietuvos kariuomenės profesinės karo tarnybos karys (vyr. eil.). Nelaimingas atsitikimas įvyko laisvu nuo pratybų metu, Haderslevo mieste. Pirminiais duomenimis karys patyrė traumą nukritęs nuo nedidelio pastato stogo.

Šiuo metu karys hospitalizuotas gydymo įstaigoje Danijoje, jo būklė stabili ir stebima, apie incidentą kario artimieji informuoti. Įvykio aplinkybes vertina dalinio vadovybė, tyrimą dėl nelaimingo atsitikimo aplinkybių pradėjo ir Danijos teisėsauga.

Lietuvos kariuomenės inf. 

Danijoje susižeidė Lietuvos karys

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 28 Sep 2021 09:49:35 +0300
<![CDATA[Neblaivaus vairuotojo Jonavoje paimti atvyko taip pat neblaivus taksi vairuotojas]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/neblaivaus-vairuotojo-jonavoje-paimti-atvyko-taip-pat-neblaivus-taksi-vairuotojas https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/neblaivaus-vairuotojo-jonavoje-paimti-atvyko-taip-pat-neblaivus-taksi-vairuotojas Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos Kelių patrulių kuopos pareigūnai, siekdami užtikrinti saugumą kelyje, praėjusią savaitę, rugsėjo  20–26 dienomis, toliau tikrino, kaip eismo dalyviai laikosi Kelių eismo taisyklių (toliau – KET). Per savaitę Kelių patrulių kuopos pareigūnai mobiliaisiais greičio matavimo prietaisais užfiksavo 742 greičio viršijimo atvejus.


Savaitės greičio rekordas fiksuotas praėjusį pirmadienį, rugsėjo 20 d., apie 10.15 val., Kauno r., Pagynės k., kuomet „BMW“ vairuotoja (gim. 1987 m.), nepaisydama gyvenvietėje nustatyto maksimalaus 50 km/val greičio, važiavo 136 km/val greičiu. Už greičio viršijimą daugiau kaip 80 km/val, vairuotojai surašytas administracinio nusižengimo protokolas.

 
Šeštadienį, rugsėjo 25 d., Jonavoje Kauno apskr. VPK Jonavos rajono policijos komisariato pareigūnai kartu su Kelių patrulių kuopos pareigūnais vykdė policinę priemonę, skirtą neblaiviems vairuotojams ir įvairiems KET pažeidimams išaiškinti. Patikrinus apie 600 transporto priemonių, buvo išaiškinti 6 neblaivūs vairuotojai, tarp kurių ir sunkvežimio vairuotojas. Vykdant policinę priemonę, vienas neblaivus vairuotojas (nustatytas 0,99 prom. neblaivumas) iškvietė taksi automobilį, norėdamas, kad šis atvežtų draugą, kuris perimtų jo automobilį. Atvykęs taksi vairuotojas pareigūnams taip pat sukėlė įtarimą, todėl buvo patikrintas ir jo blaivumas. Paaiškėjo, kad taksi vairuotojas taip pat neblaivus – jam nustatytas lengvas girtumo laipsnis – 0,42 prom. 
Kelių patrulių kuopos pareigūnai ne tik dalyvavo priemonėje, tačiau ir tarnybiniais keturračiais motociklais užtikrino eismo saugumą Jonavos rajone, miškingoje teritorijoje vykusiame „2021 m. Lietuvos Baja Perimetras“ čempionate. Patruliuojant šalia renginio buvo nustatyti du pažeidimai – vienas vairuotojas vairavo motociklą neturėdamas tam teisės, kai teisės yra neįgijęs, kitas vairavo be valstybinio numerio ženklų ir techniškai netvarkingą (be priekinio dešiniojo žibinto, be dešinės pusės priekinių bei galinių durų) automobilį, kuris, vairuotojo teigimu, yra skirtas važinėtis mišku. Abiem atvejais surašyti administracinio nusižengimo protokolai, automobiliui taip pat anuliuota galiojanti techninė apžiūra. 


Savaitgalį, rugsėjo 25–26 d., dar viena policinė priemonė, skirta neblaiviems vairuotojams ir įvairiems KET pažeidimams išaiškinti buvo vykdyta ir Kaune. Patikrinus apie 1,5 tūkst. transporto priemonių, išaiškinti 8 neblaivūs vairuotojai, tarp kurių vienas vairuotojas transporto priemonę neblaivus vairavo pakartotinai, neturėdamas teisės vairuoti. Nustatyti ir 8 teisės vairuoti neturintys asmenys, kurie, visgi, vairavo transporto priemones.


Iš viso per savaitę Kelių patrulių kuopos pareigūnai nustatė 20 neblaivių automobilių vairuotojų ir vieną dviratininką. Taip pat išaiškinta ir 19 asmenų, kurie vairavo transporto priemones neturėdami tam teisės.

Neblaivaus vairuotojo Jonavoje paimti atvyko taip pat neblaivus taksi vairuotojas

Neblaivaus vairuotojo Jonavoje paimti atvyko taip pat neblaivus taksi vairuotojas Neblaivaus vairuotojo Jonavoje paimti atvyko taip pat neblaivus taksi vairuotojas Neblaivaus vairuotojo Jonavoje paimti atvyko taip pat neblaivus taksi vairuotojas Neblaivaus vairuotojo Jonavoje paimti atvyko taip pat neblaivus taksi vairuotojas ]]>
jonavoszinios.lt Mon, 27 Sep 2021 13:26:39 +0300
<![CDATA[J. Basanavičiaus gatvėje sustabdytas girtas ,,Audi" vairuotojas]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/j-basanaviciaus-gatveje-sustabdytas-girtas-audi-vairuotojas https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/j-basanaviciaus-gatveje-sustabdytas-girtas-audi-vairuotojas Kaip skelbia Kauno apskr. VPK komunikacijos poskyris, vakar, rugsėjo 26 d. apie 09.30 val. Jonavoje, J. Basanavičiaus g., automobilį „Audi A6“ vairavo neblaivus vyras (gim. 1976 m.).

Jam nustatytas vidutinis girtumo laipsnis – 2,33 prom.

Primename, kad transporto priemonių vairavimas, kai tai daro neblaivūs (daugiau negu 0,4 promilės, bet ne daugiau negu 1,5 promilės) ar apsvaigę nuo narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų vairuotojai, taip pat apsvaigimo patikrinimo vengimas arba alkoholio (nustatytas daugiau negu 0,4 promilės neblaivumas), narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų vartojimas iki patikrinimo užtraukia baudą vairuotojams nuo aštuonių šimtų iki vieno tūkstančio vieno šimto eurų.

Vairuotojas, kuriam nustatytas 1,51 ir daugiau promilės neblaivumas, taip pat tas, kas mokė praktinio vairavimo, būdamas neblaivus ir kuriam nustatytas 1,51 ir daugiau promilės neblaivumas, taip pat tas, kuris vengė neblaivumo patikrinimo, kai jam buvo nustatyta neblaivumo požymių arba vartojo alkoholio po eismo įvykio, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki 1 metų, taip pat gali būti konfiskuotas automobilis ir atimama teisė vairuoti iki 5 metų.

J. Basanavičiaus gatvėje sustabdytas girtas ,,Audi" vairuotojas

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 27 Sep 2021 10:11:29 +0300
<![CDATA[Jonavos rajone išaiškinta nelegali prekyba naminiu alkoholiu]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavos-rajone-isaiskinta-nelegali-prekyba-naminiu-alkoholiu https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavos-rajone-isaiskinta-nelegali-prekyba-naminiu-alkoholiu Vakar, rugsėjo 23 d., patruliuojantys Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Kauno apskr. VPK) Jonavos rajono policijos komisariato pareigūnai, patikrinę du įtarimą sukėlusius automobilius, išaiškino nelegalią prekybą naminiu alkoholiu. 


Ruklos miestelyje patruliavę pareigūnai pastebėjo atokiau sustojusius du automobilius, kurie sukėlė įtarimą. Pareigūnams patikrinus automobilius, vieno iš jų bagažinėje buvo rasta apie 30 litrų, kaip įtariama, naminės degtinės. Paaiškėjo, kad galimai naminę degtinę atvežė ir perdavė kito automobilio vairuotojas (gim. 1956 m.), kuris gamino ir laikė naminę degtinę sodyboje, esančioje Jonavos r., Kurmagalos k. Patikrinę minėtą sodybą, policijos pareigūnai aptiko ir paėmė dar apie 3 litrus neteisėtai laikomos galimai naminės degtinės, 1,39 tonos degtinės raugo (brogo) ir aparatą naminei degtinei gaminti. Sodybos šeimininkui gresia baudžiamoji atsakomybė. 


Kauno apskr. VPK Jonavos rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus pareigūnai dėl šio įvykio atlieka ikiteisminį tyrimą pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 201 str. 1 ir 3 d. Už neteisėtą naminių stiprių alkoholinių gėrimų, nedenatūruoto ar denatūruoto etilo alkoholio, jų skiedinių (mišinių) gaminimą, įgijimą, laikymą, gabenimą Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 201 str. 1 d. numatyta atsakomybė – viešieji darbai arba bauda, arba laisvės apribojimas, arba areštas, arba laisvės atėmimas iki dvejų metų. To paties straipsnio 3 d. numatyta atsakomybė – viešieji darbai arba bauda, arba laisvės apribojimas.


Tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Kauno apygardos prokuratūros Kauno apylinkės prokuratūros 5-ojo skyriaus prokurorai. 


Pareigūnai primena: apie pastebėtus galimai daromus bet kokius teisės pažeidimus, informuokite bendruoju pagalbos telefonu 112 arba elektroninių policijos paslaugų portale www.epolicija.lt.

Jonavos rajone išaiškinta nelegali prekyba naminiu alkoholiu

]]>
jonavoszinios.lt Fri, 24 Sep 2021 15:03:53 +0300
<![CDATA[Virtualus policijos patrulis apie Galimybių pasą: nepirkite jo internetu]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/virtualus-policijos-patrulis-apie-galimybiu-pasa-nepirkite-jo-internetu https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/virtualus-policijos-patrulis-apie-galimybiu-pasa-nepirkite-jo-internetu Virtualus policijos patrulis perspėja – nesusigundykite už 200 eurų internetu įsigyti galimybę neva turėti Galimybių pasą. Didelė tikimybė, kad liksite be pinigų, be Galimybių paso, o nieko negavę, nedrįsite kreiptis į policiją.

Oficialioje Facebook paskyroje Virtualus patrulis ironizuoja: „Gal kam galimybių paso už 200 eurų?“ ir dalinasi nuotraukomis, kuriose, pasak „Agnės“ viskas labai paprasta – atlieki 200 eurų bankinį pavedimą ir nuotoliniu būdu į sistemą suvedami duomenys, kad gavai Covid-19 vakciną.

Pasak Virtualaus patrulio - pervedi pinigus ir nieko už juos negauni.

Virtualus patrulis ragina nepapulti ant sukčių kabliuko ir atskleidžia tokių sukčių sėkmės paslaptį – nukentėjusieji tikrai nesikreips į policiją.

Virtualus policijos patrulis apie Galimybių pasą: nepirkite jo internetu

]]>
jonavoszinios.lt Fri, 24 Sep 2021 06:50:04 +0300
<![CDATA[Iš Dublino skridęs girtas keleivis siautėjo lėktuve]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/is-dublino-skrides-girtas-keleivis-siautejo-lektuve https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/is-dublino-skrides-girtas-keleivis-siautejo-lektuve Kauno oro uoste pasieniečiai sulaikė lėktuvu iš Airijos atvykusį ir chuliganiškai besielgusį lietuvį. Neblaivus vyras skrydžio metu necenzūriniais žodžiais išplūdo orlaivio įgulą, triukšmavo.

Naktį iš antradienio į trečiadienį Kauno oro uoste budėję pasieniečiai gavo pranešimą, kad reisu iš Airijos sostinės Dublino atskrendančiame lėktuve yra, įtariama, alkoholinių gėrimų padauginęs keleivis, keliantis grėsmę skrydžio saugumui. Turėta žinių, kad vyras necenzūriniais žodžiais užgauliojo orlaivį aptarnaujantį personalą, triukšmavo ir nepaisė reikalavimų nusiraminti.

Lėktuvui nusileidus Kaune pasieniečiai triukšmadarį pasitiko prie trapo ir atvesdino jį į oro uosto pasienio kontrolės punkto tarnybines patalpas. Airijoje nuolat gyvenančiam 34-erių lietuviui nustatytas vidutinis girtumas, 2,15 promilių.

Sulaikytasis perduotas policininkams, kurie toliau aiškinasi įvykio aplinkybes.

VSAT Vilniaus pasienio rinktinės inf.

Iš Dublino skridęs girtas keleivis siautėjo lėktuve

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 23 Sep 2021 11:29:17 +0300
<![CDATA[Vagys nesnaudžia: padarė žalos už 2000 eurų]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/vagys-nesnaudzia-padare-zalos-uz-2000-euru https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/vagys-nesnaudzia-padare-zalos-uz-2000-euru Kaip praneša Kauno apskr. VPK komunikacijos poskyris, vakar, rugsėjo 22 d., apie 07.30 val. pranešta apie Jonavos rajone pastebėtą vagystę.

Pirminiais duomenimis, Skarbinų kaime  iš teritorijos pavogti apdailos skardos lakštai.

Padaryta turtinė žala siekia apie 2000 eurų.

Vagys nesnaudžia: padarė žalos už 2000 eurų

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 23 Sep 2021 10:17:38 +0300
<![CDATA[Radus vyro kūną, iškviestos visos pagalbos tarnybos]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/radus-vyro-kuna-iskviesti-ir-ugniagesiai-gelbetojai https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/radus-vyro-kuna-iskviesti-ir-ugniagesiai-gelbetojai Kaip praneša Kauno priešgaisrinė gelbėjimo valdyba, vakar, rugsėjo 22-ąją, pranešta, kad Jonavos rajone, Bukonių seniūnijoje, Vaivadiškių kaime rastas mirusio vyro kūnas. Informuota, kad name jaučiasi dujų kvapas, atsukti dujų balionai.

Atvykus į įvykio vietą,  patalpose išties jautėsi dujų kvapas. Ugniagesiai gelbėtojai išvėdino jį. Minėtu adresu buvo atvykę ir medikai, ir pareigūnai.

Pirminiais pareigūnų duomenimis, 1967 metų gimimo vyro kūnas buvo be smurtinių žymių. Pradėtas tyrimas mirties priežasčiai nustatyti.

Užuojauta artimiesiems.

Radus vyro kūną, iškviestos visos pagalbos tarnybos

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 23 Sep 2021 09:22:50 +0300
<![CDATA[Sulaikyti Jonavos ir Kauno gyventojai, platinę kanapes, amfetaminą ir kokainą]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/sulaikyti-jonavos-ir-kauno-gyventojai-platine-kanapes-amfetamina-ir-kokaina https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/sulaikyti-jonavos-ir-kauno-gyventojai-platine-kanapes-amfetamina-ir-kokaina Praėjusią savaitę, rugsėjo 16-17 d., Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Kauno apskr. VPK) kriminalistai sulaiktė tris Kauno apskrities gyventojus, kaip įtariama, platinusius narkotines ir psichotropines medžiagas: amfetaminą, kanapes ir kokainą. 


Ikiteisminio tyrimo duomenimis, Kauno ir Jonavos rajono gyventojai (gim. 1982 m., 1987 m. ir 1989 m.) galimai platino narkotines ir psichotropines medžiagas, kurias laikė paslėpę vieno iš jų sodyboje. Manoma, kad šie asmenys taip pat galėjo tiekti narkotines ir psichotropines medžiagas tolimesniam platinimui, t.y. neteisėtų medžiagų platinimo „taškams“. 


Atlikus kratas, pas vieną įtariamųjų (gim. 1989 m.) rasta augalinės kilmės narkotinių medžiagų – kanapių ir jų antžeminių dalių bei galimai narkotinės medžiagos – kokaino. Kito įtariamojo (gim. 1987 m.) gyvenamojoje vietoje kratos metu rasta psichotropinės medžiagos – amfetamino ir augalinės kilmės galimai narkotinių medžiagų – kanapių bei jų antžeminių dalių. Du iš trijų įtariamųjų – praeityje teisti už visą eilę įvairių nusikaltimų: turto prievartavimą, sukčiavimą, vagystę, neteisėtą disponavimą narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis, dokumentų klastojimą ir kitus nusikaltimus. Visiems sulaikytiesiems paskirtos griežčiausios kardomosios priemonės – suėmimai. 


Kauno apskr. VPK Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 260 str. 2 ir 3 d. Vienam įtariamajam už tai gresia laisvės atėmimas nuo aštuonerių iki dešimties metų, dviems – nuo dešimties iki penkiolikos metų.


Tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai. 

Kauno apskr. VPK komunikacijos poskyrio inf.

Sulaikyti Jonavos ir Kauno gyventojai, platinę kanapes, amfetaminą ir kokainą

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 22 Sep 2021 13:56:22 +0300
<![CDATA[Susidūrus vilkikui ir ,,Opel Zafira", ugniagesiai gelbėtojai vadavo vieną iš vairuotojų]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/susidurus-vilkikui-ir-opel-zafira-ugniagesiai-gelbetojai-vadavo-viena-is-vairuotoju https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/susidurus-vilkikui-ir-opel-zafira-ugniagesiai-gelbetojai-vadavo-viena-is-vairuotoju Kaip praneša Kauno apskrities priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos valdyba, vakar, rugsėjo 21-ąją, apie 17.20 val. gautas pranešimas, kad Kaunas - Jonava kelyje, Šveicarijos seniūnijoje, susidūrė vilkikas ir lengvasis automobilis. Informuota, jog vilkiko vairuotojas prispaustas.

Į įvykio vietą atvykus ugniagesiams gelbėtojams paaiškėjo, kad susidūrus „Opel Zafira“ ir vilkikui
DAF 105- 10 iš lengvojo automobilio negalėjo išlipti vairuotojas.

Gelbėjimo įranga nukentėjėlis išlaisvintas ir  perduotas medikams, padėta medikams sąmoningą vyrą (apie 50 m.) įkelti į GMP automobilį.

Po eismo įvykio ant važiuojamosios kelio dalies 2 m² plote buvo išsilieję tepalo. Nuvalyta kelio danga.

Grupės ,,Kur mentai stovi" nuotr.

Susidūrus vilkikui ir ,,Opel Zafira", ugniagesiai gelbėtojai vadavo vieną iš vairuotojų

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 22 Sep 2021 08:10:46 +0300
<![CDATA[Jonavos parduotuvėje - konfliktas dėl Galimybių paso: pirkėjui gresia nemalonumai]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavos-parduotuveje-konfliktas-del-galimybiu-paso-pirkejui-gresia-nemalonumai https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavos-parduotuveje-konfliktas-del-galimybiu-paso-pirkejui-gresia-nemalonumai Pastarosiomis dienomis žiniasklaidoje vis pasirodo pranešimai apie prekybos vietose kylančius konfliktus dėl reikalavimo pateiki Galimybių pasą ar užsidėti apsauginę veido kaukę. Incidentas dėl to praėjusią savaitę kilo ir Jonavoje.

Pirminiais policijos pareigūnų duomenimis, rugsėjo 17 d. 8 val. 50 min. į Jonavoje, Chemikų g., esančią parduotuvę atėjo vyras (gim. 1981 m.), kuris atsisakė pateikti galimybių pasą bei nedėvėjo kaukės.

Vyras savavališkai įėjo į parduotuvę ir ketino apsipirkti, dėl ko kilo konfliktas tarp šio pirkėjo ir parduotuvės darbuotojų.

Dėl įvykio pradėta administracinio nusižengimo teisena pagal LR ANK 481 str. 1 d. Jis nurodo, kad necenzūriniai žodžiai ar gestai viešosiose vietose, įžeidžiamas kibimas prie žmonių, kiti tyčiniai veiksmai, kuriais siekiama pažeisti viešąją tvarką ir žmonių rimtį, užtraukia baudą nuo trisdešimt iki vieno šimto keturiasdešimt eurų.

Jonavos parduotuvėje - konfliktas dėl Galimybių paso: pirkėjui gresia nemalonumai

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 21 Sep 2021 15:38:48 +0300
<![CDATA[Tarnybos metu šauktinis susižalojo du pirštus]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/tarnybos-metu-sautinis-susizalojo-du-pirstus https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/tarnybos-metu-sautinis-susizalojo-du-pirstus Kaip praneša Policijos departamentas, vakar, rugsėjo 19 d., apie 19 val. 35 min. gautas pranešimas, kad  Jonavos r., Ruklos mstl., uniformuotas Lietuvos kariuomenės šauktinis (g. 1999 m.) peiliu susižalojo du pirštus.

Nelaimė įvyko kario tarnybos metu.

Nors daugiau informacijos nepateikiama, rimtų sužalojimų pavyko išvengti - po medikų apžiūros, vaikinas gydomas ambulatoriškai.

Asociatyvi archyvo nuotr.

Tarnybos metu šauktinis susižalojo du pirštus

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 20 Sep 2021 07:28:13 +0300
<![CDATA[Kraupus įvykis Kosmonautų gatvėje: peiliu sužalota moteris]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/kraupus-ivykis-komonautu-gatveje-peiliu-suzalota-moteris https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/kraupus-ivykis-komonautu-gatveje-peiliu-suzalota-moteris Kaip praneša Kauno apskr. VPK komunikacijos poskyris, vakar, rugsėjo 18-ąją, apie 22 val. pranešta apie Jonavoje, Kosmonautų gatvėje, padarytą nusikaltimą -  vyras sužalojo moterį.

1984-aisiais metais gimusi moteris paguldyta į ligoninę. Neblaivus įtariamasis (1978 m. gim.) uždarytas į areštinę, jam nustatytas 1,46 prom. girtumas.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 138 str. 2d. 3 p.

Kraupus įvykis Kosmonautų gatvėje: peiliu sužalota moteris

]]>
jonavoszinios.lt Sun, 19 Sep 2021 20:39:52 +0300
<![CDATA[Pas „Honda Accord“ vairuotoją rastos galimai narkotinės medžiagos]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/pas-honda-accord-vairuotoja-rastos-galimai-narkotines-medziagos https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/pas-honda-accord-vairuotoja-rastos-galimai-narkotines-medziagos Kaip praneša Kauno apskrities vyriausiasis policijos komisariatas, pas vyriškį rastos galimai narkotinės medžiagos.

Rugsėjo 16 d. apie 13.50 val. Jonavos r., Skrebinų k., pas automobilio „Honda Accord“ vairuotoją (g. 1986 m.) rasta galimai narkotinių medžiagų.

Vyras tyrimui pristatytas į gydymo įstaigą.

Pas „Honda Accord“ vairuotoją rastos galimai narkotinės medžiagos

]]>
jonavoszinios.lt Fri, 17 Sep 2021 11:53:14 +0300
<![CDATA[Jonavoje „prasisuko“ sukčiai – vyras neteko beveik 30 tūkstančių eurų]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavoje-prasisuko-sukciai-vyras-neteko-beveik-30-tukstanciu-euru https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavoje-prasisuko-sukciai-vyras-neteko-beveik-30-tukstanciu-euru Kaip praneša Policijos departamentas, pradėtas tyrimas pagal LR baudžiamąjį kodeksą (BK) dėl sukčiavimo.

Rugsėjo 16 d. Kauno apskr. VPK gautas pranešimas, kad laikotarpiu nuo rugpjūčio 31 d. iki rugsėjo 10 d. Jonavoje, nenustatyti asmenys per internetinę investavimo platformą apgaulės būdu iš vyro (g. 1971 m.) išviliojo 26 200 eurų.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 182 str. 2 d. (Tas, kas apgaule savo ar kitų naudai įgijo didelės vertės svetimą turtą ar turtinę teisę arba didelės mokslinės, istorinės ar kultūrinės reikšmės turinčias vertybes arba išvengė didelės vertės turtinės prievolės, arba ją panaikino, arba sukčiavo dalyvaudamas organizuotoje grupėje, baudžiamas laisvės atėmimu iki aštuonerių metų.)

Jonavoje „prasisuko“ sukčiai – vyras neteko beveik 30 tūkstančių eurų

]]>
jonavoszinios.lt Fri, 17 Sep 2021 06:50:06 +0300
<![CDATA[Už svetimą galimybių pasą – 5 000 eurų bauda]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/uz-svetima-galimybiu-pasa-5-000-euru-bauda https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/uz-svetima-galimybiu-pasa-5-000-euru-bauda Svetimas galimybių pasas užsieniečiui „kainavo“ brangiai – 49-erių metų vyras patrauktas baudžiamojon atsakomybėn. Vilniaus apygardos prokuratūros Vilniaus apylinkės prokuratūros 1-ojo skyrius prokuroras kreipėsi į teismą su siūlymu už šį nusikaltimą skirti 100 MGL dydžio baudą.

Rugsėjo 15 d. apie 10.15 val. Vilniaus apkr. VPK gavo pranešimą, kad 49-erių metų užsienio valstybės pilietis, norėdamas patekti į prekybos centrą „Maxima“, J. Tiškevičiaus g., Vilniuje, pasinaudojo svetimu galimybių pasu.

Apsaugos darbuotojas, nustatęs pažeidimą, atvykusiems policijos pareigūnams paaiškino, kad į parduotuvę atėjęs rytietiškos išvaizdos vyras, kuris parodė galimybių paso „QR“ kodą telefone. Tačiau apsaugos darbuotojui įtarimų sukėlė prietaiso parodytas lietuviškas vardas ir pavardė.

Sulaikytas užsienietis paaiškino, kad turi savo valstybės galimybių pasą kitame telefone, o lietuvišką galimybių pasą nufotografavo dieną prieš, darbo vietoje statybininkų vagonėlyje – darbų vadovo, palikusio savo galimybių pasą ant darbo stalo.

Tyrimo metu darbų vadovas nurodė, kad savo galimybių pasą paliko ant stalo, nepagalvojo, kad kažkas gali jį nufotografuoti ir juo pasinaudoti.

Vilniaus miesto antrajame policijos komisariate buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl antspaudo, spaudo ar dokumento pagrobimo arba pagrobtojo panaudojimo (Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 302 str. 1 d.), kuris nepraėjus nėr parai baigtas baudžiamuoju įsakymu.

Vilniaus apygardos prokuratūros Vilniaus apylinkės prokuratūros 1-ojo skyrius prokuroras kreipėsi į teismą su siūlymu užsienio valstybės piliečiui už šį nusikaltimą skirti 100 MGL dydžio baudą, t. y. 5 000 eurų.

Už svetimą galimybių pasą – 5 000 eurų bauda

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 16 Sep 2021 16:10:38 +0300
<![CDATA[Paaiškėjo aplinkybės apie miesto centre nuvirtusį motociklą]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/paaiskejo-aplinkybes-apie-miesto-centre-nuvirtusi-motocikla https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/paaiskejo-aplinkybes-apie-miesto-centre-nuvirtusi-motocikla Rugsėjo 15 dieną portalo jonavoszinios.lt skaitytojai dalinosi nuotraukomis ir kėlė klausimą - kodėl ryte važiuojamojoje dalyje, J. Basanavičiaus gatvėje gulėjo motociklas (Plačiau apie tai ČIA). Tuomet buvo skelbta, kad policija apie šį įvykį pranešimo nebuvo gavusi, tačiau šiandien gauta incidento oficiali informacija.

Incidentas miesto centre įvyko prieš aštuntą valandą ryto, tokiu apytiksliai laiku portalą pasiekė ir užfiksuotos nuotraukos, kurios iškart perduotos Kauno apskrities vyriausiajam policijos komisariatui (AVPK) su užklausa dėl aplinkybių. Ko gero, portalas per anksti paprašė policijos įvykio aplinkybių patikslinimo, nes netrukus, tą rytą, gautas atsakymas, kad tokio įvykio policijos registre nėra.

Šiandien, rugsėjo 16-ąją, Kauno AVPK pateikia oficialią informaciją: „Policijos registre vėliau buvo registruotas eismo įvykis, kurio metu automobilis "VW Golf", galimai sudarė avarinę situaciją, dėl ko, įtariama, nuo motorolerio "Yamaha" nukrito vairuotojas. Automobilio vairuotojui buvo surašytas administracinio nusižengimo protokolas už KET 101 ir 104 p. pažeidimus pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 417 str. 3 d.".  

Policijos pareigūnus tą dieną kvietusi moteris portalui pasakojo, kad "VW Golf" vairuotojas, išvažiuodamas iš IKI šoninės automobilių aikštelės atbula eiga, net nesiteikė įsitikinti, kad pagrindiniame kelyje jis niekam netrukdys. Važiavusiems dviems jauniems motociklistams, dėl netikėtos kliūties pagrindinėje gatvėje, vos pavyko išvengti susidūrimo su automobiliu, ko pasėkoje, vienas jų virto.

Negana to, anot moters, automobilio vairuotojas išlipęs iš savo transporto priemonės, elgėsi agresyviai, įžūliai, apšaukė jaunuolius, liepė rinktis daiktus ir nešdintis. Jonavietė teigia, kad jei ne ji, persigandę jaunuoliai taip ir būtų pasielgę, niekam nepareiškę pretenzijų,  tačiau moters atkaklumo dėka, iškviesta policija ir automobilio savininkui surašytas protokolas.

Laimei, džiaugiasi moteris, kad jaunuoliai nenukentėjo, tačiau ragina kitus vairuotojus nebūti pažeidėjais ar „kelių ereliais“ ir visuomet laikytis kelių eismo taisyklių.

Paaiškėjo aplinkybės apie miesto centre nuvirtusį motociklą

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 16 Sep 2021 10:25:58 +0300
<![CDATA[Dar vienas sukčiavimo atvejis: pardavėjas liko ir be pinigų, ir be prekės]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/dar-vienas-sukciavimo-atvejis-pardavejas-liko-ir-be-pinigu-ir-be-prekes https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/dar-vienas-sukciavimo-atvejis-pardavejas-liko-ir-be-pinigu-ir-be-prekes Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai atlieka tyrimą dėl sukčiavimo, po to, kai birželio 28 d. buvo gautas asmens pareiškimas apie tai, kad viename skelbimų portale patalpinus skelbimą dėl parduodamo kompiuterio procesoriaus, paskambinęs pirkėjas susitarė dėl pirkimo ir pardavėjui atsiuntė suklastotą mokėjimo pavedimą. Prekė buvo perduota, tačiau pinigai negauti. Pardavėjui padaryta turtinė žala siekia 1100 eurų. Nuotraukose užfiksuotas vyras, galintis turėti tyrimui reikšmingos informacijos.

Gyventojus, atpažįstančius šį asmenį, žinančius jo buvimo vietą ar galinčius suteikti bet kokios reikšmingos informacijos, prašome kreiptis į Kauno apskr. VPK Santakos policijos komisariatą telefonu 8 700 60676 arba rašyti el. p. irma.saveike@policija.lt.

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Santakos policijos komisariato pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 182 str. 1 d. Už tai gresia viešieji darbai arba bauda, arba laisvės apribojimas, arba areštas, arba laisvės atėmimas iki trejų metų.

Tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Kauno apygardos prokuratūros Marijampolės apylinkės prokurorai. 

Kauno apskr. VPK informacija

Dar vienas sukčiavimo atvejis: pardavėjas liko ir be pinigų, ir be prekės

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 15 Sep 2021 12:28:16 +0300
<![CDATA[J. Ralio gatvėje atbulomis važiavęs krovininis automobilis kliudė ir sužeidė senolę]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/j-ralio-gatveje-atbulomis-vaziaves-krovininis-automobilis-kliude-ir-suzeide-senole https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/j-ralio-gatveje-atbulomis-vaziaves-krovininis-automobilis-kliude-ir-suzeide-senole Rugsėjo 14-ąją, antradienį, pirminiais duomenimis, 5-iuose šalies eismo įvykiuose sužeisti 5 žmonės, vienas jų – Jonavoje, praneša Lietuvos kelių policijos tarnyba.

Ryte, po aštuntos, Jonavoje, J. Ralio gatvėje, kuomet kelio danga buvo šlapia, atbulomis krovininiu automobiliu „Citroën“ (iki 3,5 t) važiuodamas 37 metų vyras, Latvijos Respublikos pilietis, nepastebėjo už transporto priemonės ėjusios garbaus amžiaus moters, ją kliudė ir sužeidė.

Nukentėjo 90 metų pėsčioji.

J. Ralio gatvėje atbulomis važiavęs krovininis automobilis kliudė ir sužeidė senolę

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 15 Sep 2021 10:15:48 +0300
<![CDATA[Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl vagystės iš automobilio: žala siekia 600 eurų]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/pradetas-ikiteisminis-tyrimas-del-vagystes-is-automobilio-zala-siekia-600-euru https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/pradetas-ikiteisminis-tyrimas-del-vagystes-is-automobilio-zala-siekia-600-euru Kauno apskrities vyriausiame policijos komisariate pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl vagystės iš automobilio.

Rugsėjo 14 d. apie 14.00 val. pranešta, kad Jonavos r., Bareišių miško teritorijoje, pastebėta, jog išdaužus automobilio „Audi A4“ stiklą, pavogtas benzininis pjūklas ir įvairūs asmeniniai daiktai.

Padaryta turtinė žala siekia 600 eurų.

 

Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl vagystės iš automobilio: žala siekia 600 eurų

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 15 Sep 2021 10:09:00 +0300
<![CDATA[Jonavoje buvo įvestas planas ,,Skydas"]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavoje-buvo-ivestas-planas-skydas https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavoje-buvo-ivestas-planas-skydas Vakar, rugsėjo 14-ąją, Jonavoje buvo įvestas planas ,,Skydas".

Kaip praneša Kauno priešgaisrinė gelbėjimo valdyba, Laisvės gatvėje apie 11 valandą rasta 81 mm minosvaidžio miną

Ugniagesiai gelbėtojai budėjo įvykio vietoje iki kol atvyko išminuotojai. Jie išsivežė miną nukenksminti į Ruklos poligoną.

Jonavoje buvo įvestas planas ,,Skydas"

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 15 Sep 2021 08:06:58 +0300
<![CDATA[Pareigūnai prašo pagalbos: grybauti išėjusi moteris namo nebegrįžo]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/pareigunai-praso-pagalbos-grybauti-isejusi-moteris-namo-nebegrizo https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/pareigunai-praso-pagalbos-grybauti-isejusi-moteris-namo-nebegrizo Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kauno rajono policijos komisariato pareigūnai
vykdo Natalijos Kovpinetc (gim. 1983 m.) paiešką. Moteris šeštadienį, rugsėjo 11 d., išvyko grybauti į Kauno r., Zapyškio sen., netoli Dievogalos esantį mišką ir nebesugrįžo.


Moters požymiai: apie 176 cm ūgio, smulkaus kūno sudėjimo, garbanotų plaukų. Dėvėjo melsvos spalvos marškinėliais, melsvos spalvos megztinį, avėjo džinsines kelnes, sportinius batelius. Asmenis, žinančius šios moters buvimo vietą, ją mačiusius ar galinčius suteikti bet kokios reikšmingos informacijos, prašome kreiptis į Kauno apskr. VPK Kauno rajono policijos komisariato pareigūnus telefonu 8 670 25119, rašyti el. paštu zygimantas.merkys@policija.lt arba skambinti skubios pagalbos telefonu 112.

Atnaujinta: Ieškota moteris rugsėjo 15 d., apie 18 val. sveika sugrįžo į namus Kaune.

Kauno apskr. VPK informacija

Pareigūnai prašo pagalbos: grybauti išėjusi moteris namo nebegrįžo

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 14 Sep 2021 14:04:43 +0300
<![CDATA[Taksi automobilis Vasario 16-osios gatvėje partrenkė senyvo amžiaus moterį]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/taksi-automobilis-vasario-16-osios-gatveje-partrenke-senyvo-amziaus-moteri https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/taksi-automobilis-vasario-16-osios-gatveje-partrenke-senyvo-amziaus-moteri Šiandien, rugsėjo 13-ąją, apie 14 val. pagalbos tarnyba iš praeivio gavo pranešimą apie gatvėje partrenktą moterį.

Pagalbos numeriu pranešta, kad Vasario 16-osios gatvėje taksi automobilis "Volkswagen" partrenkė apie 70 metų moterį.

Atvykusios gelbėjimo tarnybos aptiko sąmoningą partrenktą pėsčiąją, kuri skundėsi rankos skausmais.

Įvykio aplinkybės tikslinamos.

Gavus daugiau duomenų, informaciją papildysime.  

 

 

Taksi automobilis Vasario 16-osios gatvėje partrenkė senyvo amžiaus moterį

Taksi automobilis Vasario 16-osios gatvėje partrenkė senyvo amžiaus moterį ]]>
jonavoszinios.lt Mon, 13 Sep 2021 14:53:51 +0300
<![CDATA[Sekmadienį akivaizdžiai ,,atšventęs" vairuotojas neprasprūdo pro policijos pareigūnų akis]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/sekmadieni-akivaizdziai-atsventes-vairuotojas-neprasprudo-pro-policijos-pareigunu-akis https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/sekmadieni-akivaizdziai-atsventes-vairuotojas-neprasprudo-pro-policijos-pareigunu-akis Šiandien jau rašėme, kad praėjusią savaitę Jonavos rajono savivaldybės teritorijoje sustabdyta ne viena girta vairuotoja (plačiau skaitykite čia). Tačiau Kauno apskr. VPK komunikacijos poskyris praneša, kad neblaivus vairuotojas sučiuptas ir vakar, sekmadienį,

Pirminiais duomenimis, apie 19.50 val. Jonavoje, Panerių g., automobilį „Opel“ vairavo neblaivus vyras (gim. 1982 m.). Vairuotojui nustatytas sunkus girtumo laipsnis – 3,37 prom.

Primename, kad transporto priemonių vairavimas, kai tai daro neblaivūs (daugiau negu 0,4 promilės, bet ne daugiau negu 1,5 promilės) ar apsvaigę nuo narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų vairuotojai, taip pat apsvaigimo patikrinimo vengimas arba alkoholio (nustatytas daugiau negu 0,4 promilės neblaivumas), narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų vartojimas iki patikrinimo užtraukia baudą vairuotojams nuo aštuonių šimtų iki vieno tūkstančio vieno šimto eurų.

Vairuotojas, kuriam nustatytas 1,51 ir daugiau promilės neblaivumas, taip pat tas, kas mokė praktinio vairavimo, būdamas neblaivus ir kuriam nustatytas 1,51 ir daugiau promilės neblaivumas, taip pat tas, kuris vengė neblaivumo patikrinimo, kai jam buvo nustatyta neblaivumo požymių arba vartojo alkoholio po eismo įvykio, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki 1 metų, taip pat gali būti konfiskuotas automobilis ir atimama teisė vairuoti iki 5 metų.

Sekmadienį akivaizdžiai ,,atšventęs" vairuotojas neprasprūdo pro policijos pareigūnų akis

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 13 Sep 2021 10:32:14 +0300
<![CDATA[Jonavoje policijos pareigūnams įkliuvo dar viena girta vairuotoja]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavoje-policijos-pareigunams-ikliuvo-dar-viena-girta-vairuotoja https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavoje-policijos-pareigunams-ikliuvo-dar-viena-girta-vairuotoja Kaip praneša Kauno apskr. VPK komunikacijos poskyris, penktadienį, rugsėjo 10 d., apie 22.30 val. Jonavoje, Kauno g., automobilį „Dodge Caliber“ vairavo neblaivi moteris (gim. 1983 m.). Vairuotojai nustatytas vidutinis girtumo laipsnis – 1,74 prom.

Tai jau trečia neblaivi vairuotoja, kurią pareigūnai praėjusią savaitę sučiupo Jonavos rajono savivaldybės teritorijoje.

Rugsėjo 8 d., 12.30 val. Jonavos r., kelyje Kaunas-Zarasai-Daugpilis, automobilį „Opel Zafira“ vairavo 1963-aisiais metais gimusi neblaivi moteris. Jai nustatytas sunkus girtumo laipsnis – 2,65 prom.

Rugsėjo 7 d., apie 21.05 val. Jonavos r., Svilonėlių k., automobilį „Citroen C-Crosser“ vairavo 1980-aisiais gimusi neblaivi moteris. Jai nustatytas vidutinis girtumo laipsnis – 1, 69 prom.

Primename, kad transporto priemonių vairavimas, kai tai daro neblaivūs (daugiau negu 0,4 promilės, bet ne daugiau negu 1,5 promilės) ar apsvaigę nuo narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų vairuotojai, taip pat apsvaigimo patikrinimo vengimas arba alkoholio (nustatytas daugiau negu 0,4 promilės neblaivumas), narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų vartojimas iki patikrinimo užtraukia baudą vairuotojams nuo aštuonių šimtų iki vieno tūkstančio vieno šimto eurų.

Vairuotojas, kuriam nustatytas 1,51 ir daugiau promilės neblaivumas, taip pat tas, kas mokė praktinio vairavimo, būdamas neblaivus ir kuriam nustatytas 1,51 ir daugiau promilės neblaivumas, taip pat tas, kuris vengė neblaivumo patikrinimo, kai jam buvo nustatyta neblaivumo požymių arba vartojo alkoholio po eismo įvykio, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki 1 metų, taip pat gali būti konfiskuotas automobilis ir atimama teisė vairuoti iki 5 metų.

Jonavoje policijos pareigūnams įkliuvo dar viena girta vairuotoja

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 13 Sep 2021 08:38:00 +0300
<![CDATA[Atskleista daugiau detalių apie Jonavoje subadytą vyrą: recidyvistais pripažinti žudikai ruošėsi paslėpti kūną]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/atskleista-daugiau-detaliu-apie-jonavoje-subadyta-vyra-recidyvistais-pripazinti-zudikai-ruosesi-paslepti-kuna https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/atskleista-daugiau-detaliu-apie-jonavoje-subadyta-vyra-recidyvistais-pripazinti-zudikai-ruosesi-paslepti-kuna Praėjusią žiemą, gruodžio 27-ąją, jau rašėme, kad Jonavoje, Draugystės soduose, Kaimynų gatvėje, rastas vyro kūnas. Tuomet policijos pareigūnai nedaugžodžiavo, tačiau šią savaitę teismui perdavus bylą, aiškėja, kad iš emigracijos sugrįžęs 44-erių metų vyras buvo spardytas, daužytas kumščiais ir subadytas peiliu. Skaičiuojama, kad jam teko apie 40 smūgių, į skirtingas kūno vietas. Įtariamieji - du vyrai.

Nusikaltimas įvykdytas sodo namelyje vykusių išgertuvių metu. Sprendžiant iš ikiteisminio tyrimo metu surinktos medžiagos, jose dalyvavo ir moteris, į kurios pusę nužudytasis esą pasakė įžeidžius žodžius, kas lėmė konfliktą. Jo metu nužudytasis buvo taip talžomas, jog mirė vietoje, o įtariamieji netrukus puolė galvoti, kur paslėpti kūną.

Nutarta paprašyti pažįstamo pagalbos - paskolinti automobilį, kuriuo kūnas turėjo būti nuvežtas į nuošalią vietą. Tačiau iš Jonavos atvykęs asmuo nesutiko būti bendru ir apie nužudymą pranešė policijos pareigūnams. Jie sulaikė įtariamuosius.

Abu įtariamieji pripažinti recidyvistais, jie teisti buvo ir anksčiau. Vienas už sveikatos sutrikdymą ir plėšimą, kitas už grubų Kelių eismo taisyklių pažeidimą, kuris lėmė avariją, viešosios tvarkos pažeidimą bei už kelis sveikatos sutrikdymus. 

Už Jonavoje įvykdytą žmogžudystę jiems gresia laisvės atėmimas nuo 7 iki 15 metų.

Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Atskleista daugiau detalių apie Jonavoje subadytą vyrą: recidyvistais pripažinti žudikai ruošėsi paslėpti kūną

]]>
jonavoszinios.lt Fri, 10 Sep 2021 11:10:31 +0300
<![CDATA[Į namo tvorą atsitrenkusio automobilio vairuotojas neišgyveno]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/i-namo-tvora-atsitrenkusio-automobilio-vairuotojas-neisgyveno https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/i-namo-tvora-atsitrenkusio-automobilio-vairuotojas-neisgyveno Šiandien, rugsėjo 9-ąją, jau rašėme, kad Vasario 16 - osios g., automobilis "Toyota", vairuojamas vyro (g. 1948 m.), dėl galimai sutrikusios vairuotojo sveikatos, atsitrenkė į tvorą.

Kaip portalui jonavoszinios.lt pasakojo įvykį matę keli praeiviai, jie apie jį skubiai pranešė gelbėjimo tarnyboms, o iki kol atvyko medikai, patys bandė suteikti greitąją pagalbą vairuotojui - instruktažas, kaip tai padaryti teisingai, jiems buvo suteiktas pagalbos tarnybų telefonu. 

 Žaibiškai atvykusi greitoji medicininė pagalba perėmė vairuotojo gaivinimą vietoje. Jis truko ilgiau nei 20 min. Po atliktų procedūrų, medikams pavyko stabilizuoti vyriškio būklę. Jis išvežtas į gydymo įstaigą.

Nepaisant visų medikų ir praeivių pastangų, policijos pareigūnų duomenimis, vyras, deja, neišgyveno.

Užuojauta artimiesiems.

Į namo tvorą atsitrenkusio automobilio vairuotojas neišgyveno

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 09 Sep 2021 11:46:50 +0300
<![CDATA[Pareigūnams įkliuvo girta ,,Opel" vairuotoja]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/pareigunams-ikliuvo-girta-opel-vairuotoja https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/pareigunams-ikliuvo-girta-opel-vairuotoja Kaip praneša Kauno apskr. VPK komunikacijos poskyris, vakar, rugsėjo 8 d., 12.30 val. Jonavos r., kelyje Kaunas-Zarasai-Daugpilis, automobilį „Opel Zafira“ vairavo neblaivi moteris (gim. 1963 m.).

Vairuotojai nustatytas sunkus girtumo laipsnis – 2,65 prom. Rugsėjo 7-ąją dar viena girta vairuotoja sulaikyta Jonavos r., Svilonėlių k. Jai nustatytas vidutinis girtumo laipsnis – 1, 69 prom.

Primename, kad transporto priemonių vairavimas, kai tai daro neblaivūs (daugiau negu 0,4 promilės, bet ne daugiau negu 1,5 promilės) ar apsvaigę nuo narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų vairuotojai, taip pat apsvaigimo patikrinimo vengimas arba alkoholio (nustatytas daugiau negu 0,4 promilės neblaivumas), narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų vartojimas iki patikrinimo užtraukia baudą vairuotojams nuo aštuonių šimtų iki vieno tūkstančio vieno šimto eurų.

Vairuotojas, kuriam nustatytas 1,51 ir daugiau promilės neblaivumas, taip pat tas, kas mokė praktinio vairavimo, būdamas neblaivus ir kuriam nustatytas 1,51 ir daugiau promilės neblaivumas, taip pat tas, kuris vengė neblaivumo patikrinimo, kai jam buvo nustatyta neblaivumo požymių arba vartojo alkoholio po eismo įvykio, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki 1 metų, taip pat gali būti konfiskuotas automobilis ir atimama teisė vairuoti iki 5 metų.

Pareigūnams įkliuvo girta ,,Opel" vairuotoja

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 09 Sep 2021 10:25:38 +0300
<![CDATA[Pareigūnai sulaikė A. Lobovą]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/pareigunai-sulaike-a-lobova https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/pareigunai-sulaike-a-lobova Šiandien, rugsėjo 9-ąją, viešojoje erdvėje pasirodė informacija, jog sulaikytas jonavietis Andrius Lobovas.

Nuolat prieš vakcinas pasisakantis vyras šįkart į pareigūnų akiratį pateko dėl riaušėmis virtusio mitingo prie Seimo. 

 A. Lobovas sulaikytas vakar, kuomet pranešta ir apie Antano Kandroto, žinomo ,,Celofano" pravarde, sulaikymą. Šis vyras taip pat siejamas su rugpjūtį vykusiu mitingu šalia Seimo. 

Kaip portalą jonavoszinios.lt informavo Policijos departamento vadovas Ramūnas Matonis, A. Lobovas kol kas sulaikytas 48 valandoms.

,,Prokuroras spręs ar kreiptis į teismą dėl suėmimo skyrimo, ar skirti kitą, švelnesnę kardomąją priemonę", - teigė A. Matonis.

Riaušių prie Seimo tyrimą vykdo Vilniaus apskrities Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdyba.

Nuotrauka iš socialinių tinklų.

Pareigūnai sulaikė A. Lobovą

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 09 Sep 2021 09:48:15 +0300
<![CDATA[Vasario 16-osios gatvėje gaudė gelbėjimo tarnybų sirenos]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/vasario-16-osios-gatveje-gaude-gelbejimo-tarnybu-sirenos https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/vasario-16-osios-gatveje-gaude-gelbejimo-tarnybu-sirenos Šiandien, rugsėjo 9-ąją, apie 9 val. į Jonavoje esančią Vasario 16-osios gatvę skubėjo medikai bei policijos pareigūnai - pranešta, kad į nuosavo namo tvorą atsitrenkė automobilis.

Įtariama, kad įvykį lėmė tai, jog ,,Toyota" vairuotojas sunegalavo.

Liudininkų teigimu, medikai gaivino vairuotoją vietoje. Jiems pavyko stabilizuoti vyro būklę. Vairuotojas išvežtas į gydymo įstaigą.

Gavę daugiau informacijos, tekstą papildysime.

Vasario 16-osios gatvėje gaudė gelbėjimo tarnybų sirenos

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 09 Sep 2021 09:29:48 +0300
<![CDATA[Dėl neatsargaus rūkymo sodų bendrijoje kilo gaisras]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/del-neatsargaus-rukymo-sodu-bendrijoje-kilo-gaisras https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/del-neatsargaus-rukymo-sodu-bendrijoje-kilo-gaisras Kaip praneša Kauno priešgaisrinė gelbėjimo valdyba, vakar, rugsėjo 8-ąją, apie 13:15 val. gautas pranešimas, kad Jonavoje, sodų bendrijoje ,,Pušaitė", Liepžiedžių gatvėje, kilo gaisras.

Atvykus ugniagesiams, atvira liepsna degė medinis sandėliukas. Gaisro metu sudegė ne tik jis, bet ir jame buvę namų apyvokos daiktai. 

Ugniagesiams gelbėtojams pavyko apsaugoti sodo namelį ir dar vieną medinį sandėliuką.

Pirminiais duomenimis, gaisras kilo dėl neatsargaus rūkymo.

Dėl neatsargaus rūkymo sodų bendrijoje kilo gaisras

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 09 Sep 2021 09:11:14 +0300
<![CDATA[Kolonos lenkimas per ištisinę liniją ant tilto per Nerį gresia rimtais nemalonumais]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/kolonos-lenkimas-per-istisine-linija-ant-tilto-per-neri-gresia-rimtais-nemalonumais https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/kolonos-lenkimas-per-istisine-linija-ant-tilto-per-neri-gresia-rimtais-nemalonumais Lenkimas – vienas pavojingiausių manevrų automobiliu, tačiau vairuodami jo neišvengsime. Yra galiojančios Kelių eismo taisyklės (KET), kuriomis vadovaujantis, kiekvienas vairuotojas gali išvengti pavojingų situacijų bei, žinoma, baudų. Tačiau atsiranda „kelių ereliai“, kurie nepaiso KET, nesaugo nei savęs, nei kitų vairuotojų, sukelia pavojingas situacijas. Policija žada tokių incidentų nepraliesti pro akis.

Šiandien, rugsėjo 8-osios rytą, paties piko metu, ant tilto per Nerį prie Achemos užfiksuotas grubus KET pažeidimas. Lengvojo automobilio vairuotoja, sumaniusi „tapti gudresne“ už kitus nusprendė, kad nusidriekusią automobilių koloną ji aplenks ir „pralėkė“ per ištisinę eismo juostą ant tilto išvažiuodama į priešpriešinę eismo juostą.

Užfiksuotas vaizdas perduotas policijos pareigūnams, kurie perspėja, jog toks elgesys vairuotojui gali kainuoti gan brangiai.

„Įstatymas šiuo atveju griežtas – jei vairuotojas vėluodamas į darbą nusprendė taip pasielgti, pasekmės tokiais atvejais yra gana skaudžios. Gresia ne tik piniginė bauda, bet galimas vairuotojo pažymėjimo atėmimas. Tokį manevrą gali atlikti tik spec. transportas, kai nėra kitos išeities, kai gresia pavojus sveikatai ar gyvybei“, - sako Jonavos r. policijos komisariato viršininkas Šarūnas Martinkėnas.  

Primename, kad KET rašoma, jog ištisinės linijos kirtimas ir įvažiavimas į priešpriešinio eismo juostą pažeidžiant Kelių eismo taisyklių reikalavimus užtraukia 60–90 eurų baudą. Taip pat gali būti atimta teisė vairuoti nuo vieno iki trijų mėnesių. Tokiu manevru kelyje sukėlus pavojingą situaciją bauda siekia nuo 170 iki 230 eurų.

Kolonos lenkimas per ištisinę liniją ant tilto per Nerį gresia rimtais nemalonumais

Kolonos lenkimas per ištisinę liniją ant tilto per Nerį gresia rimtais nemalonumais ]]>
jonavoszinios.lt Wed, 08 Sep 2021 13:43:57 +0300