Jonavos žinių naujienos https://www.jonavoszinios.lt/naujienos Jonavos rajono naujienos lt <![CDATA[Lietavos g. nepažįstamas vyriškis aštriu daiktu sužalojo vyrą]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/lietavos-g-nepazistamas-vyriskis-astriu-daiktu-suzalojo-vyra https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/lietavos-g-nepazistamas-vyriskis-astriu-daiktu-suzalojo-vyra Birželio 24 d. apie 14 val. Jonavoje, Lietavos g., nepažįstamas vyriškis aštriu daiktu sužalojo vyrą (g. 1986 m.), kuris dėl durtinės žaizdos krūtinėje paguldytas į ligoninę. 

Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 138 str. 1 d.

( Nesunkus sveikatos sutrikdymas.Tas, kas sužalojo ar susargdino žmogų, jeigu dėl to nukentėjęs asmuo prarado nedidelę dalį profesinio ar bendro darbingumo arba ilgai sirgo, bet jam nebuvo šio kodekso 135 straipsnio 1 dalyje nurodytų padarinių, baudžiamas laisvės apribojimu arba areštu, arba laisvės atėmimu iki trejų metų.)

Lietavos g.  nepažįstamas vyriškis aštriu daiktu sužalojo vyrą

]]>
jonavoszinios.lt Sat, 25 Jun 2022 08:58:21 +0300
<![CDATA[Gelbėjimo tarnybų sujudimas prie Joninių tvenkinio: ieškomas paniręs asmuo.Atnaujinta-rastas jaunuolio kūnas]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/gelbejimo-tarnybu-sujudimas-prie-joniniu-tvenkinio-ieskomas-panires-asmuo https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/gelbejimo-tarnybu-sujudimas-prie-joniniu-tvenkinio-ieskomas-panires-asmuo Šiandien, birželio 23-ąją, apie 17 val. benduoju pagalbos tarnybų numeriu pranešta, kad tvenkinyje prie Joninių slėnio paniro žmogus.

Į įvykio vietą išsiųstos visos gelbėjimo tarnybos - policija, medikai, gelbėtojai.

Šiuo metu žvalgomasi, ieškomas po vandeniu paniręs, pirminiais duomenimis, jaunuolis.

Gavus daugiau duomenų, informaciją atnaujinsime. 

Atnaujinta 

Deja, bet narai aptiko 2004 metais gimusio jaunuolio kūną.  

18 val., 4 m nuo kranto, 4 m gylyje aptiktas Pabėgėlių centro gyventojas, Kongo Demokratinės Respublikos pilietis, turėjęs leidimą gyventi Lietuvoje.

Užuojauta artimiesiems 

Gelbėjimo tarnybų sujudimas prie Joninių tvenkinio: ieškomas paniręs asmuo.Atnaujinta-rastas jaunuolio kūnas

Gelbėjimo tarnybų sujudimas prie Joninių tvenkinio: ieškomas paniręs asmuo.Atnaujinta-rastas jaunuolio kūnas Gelbėjimo tarnybų sujudimas prie Joninių tvenkinio: ieškomas paniręs asmuo.Atnaujinta-rastas jaunuolio kūnas Gelbėjimo tarnybų sujudimas prie Joninių tvenkinio: ieškomas paniręs asmuo.Atnaujinta-rastas jaunuolio kūnas ]]>
jonavoszinios.lt Thu, 23 Jun 2022 17:15:22 +0300
<![CDATA[Ilgą laiką Lietavos g. daugiabutyje kaukęs šuo sukėlė įtarimus kaimynams: kviesta ir policija, ir ugniagesiai gelbėtojai]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/ilga-laika-lietavos-g-daugiabutyje-kaukes-suo-sukele-itarimus-kaimynams-kviesta-ir-policija-ir-ugniagesiai-gelbetojai https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/ilga-laika-lietavos-g-daugiabutyje-kaukes-suo-sukele-itarimus-kaimynams-kviesta-ir-policija-ir-ugniagesiai-gelbetojai Šunų keliamas triukšmas – aštri ir aktuali tema. Jei lojantis ar cypiantis šuo nenutyla ilgą laiką, kaimynai pradeda piktintis, grasina teismais ir kviečia policiją. Taip nutiko ir birželio 20-ąją, kuomet dėl kelias dienas kaukiančio ir cypiančio šuns, Lietavos g. 5-ojo namo gyventojai iškvietė policijos pareigūnus.

Policijos pareigūnai atvykę į įvykio vietą į pagalbą pasikvietė ir ugniagesius gelbėtojus – prašyta padėti patekti į butą, esantį 5 aukšte.

Atidarius buto duris ir į vidų įleidus policijos pareigūnus bei gyvūnų mylėtojų klubo „Jonava ir keturkojai“ atstovus, viduje rastas be priežiūros paliktas šuo.

Anot policijos pareigūnų, šuns šeimininkas, su kuriuo jiems nepavyko susisiekti, išvykęs ilgesniam laikui ir palikęs be priežiūros augintinį, sulauks administracinės teisenos. Pradėtas tyrimas dėl gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo pažeidimo.

Be priežiūros paliktas augintinis sulaukė gyvūnų mylėtojų klubo "Jonava ir keturkojai" globos – šunytė perduota jiems, į patikimas rankas.

Kaip rašoma šio klubo Facebook paskyroje, „Nuotraukoje matote seną šunytę, kuri vaikystę ir jaunystę su savo šeimininke praleido linksmai, nieko netrūkstant. Tačiau atėjo žiema ir visos linksmybės baigėsi, šeimininkė iškeliavo į rojų, o kalytės priežiūra atiteko sūnui.. Sūnus pats nepasirūpina savimi, o ką kalbėti apie augintinį.. Neseniai išvyko sūnus į užsienį ir paliko ją vieną bute.. Taip, 14-kos metų šunytė vienut vienutėlė praleido 10 DIENŲ uždaryta - be vandens, be maisto, be lauko, be žmogaus meilės.. Buvome pakraupę - KAIP TAIP GALIMA“.

"Jonava ir keturkojai" teigia, kad veterinarijos klinikoje atlikti šunytės tyrimai nieko blogo neparodė. Dabar telieka, atstatyti svorį, gerti vitaminus, iš naujo įgyti žmogaus pasitikėjimą ir dairytis laikinos globos, o gal net namų visai likusiai oriai senatvėje? Dėl globos kviečiama susisiekti tel.: 8 676 98545

 

Ilgą laiką Lietavos g. daugiabutyje kaukęs šuo sukėlė įtarimus kaimynams: kviesta ir policija, ir ugniagesiai gelbėtojai

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 21 Jun 2022 13:30:59 +0300
<![CDATA[Gelbėjimo operacija ant tilto per Nerį: suvažiavo visos tarnybos]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/gelbejimo-operacija-ant-tilto-per-neri-suvaziavo-visos-tarnybos https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/gelbejimo-operacija-ant-tilto-per-neri-suvaziavo-visos-tarnybos Naktį iš pirmadienio į antradienį, bendrajame pagalbos centre gautas pranešimas, kad po tiltu per Nerį, ties J. Ralio g., ant konstrukcijų užsilipęs jaunuolis grasina, jog nušoks į upę.

Pranešimas apie tai gautas apie 23 val., į įvykio vietą išsiųstos visos gelbėjimo tarnybos: policija, ugniagesiai gelbėtojai, greitoji medicininė pagalba. Atvykę gelbėtojai aptiko, kad vaikinas, nuėjęs metalinėmis tilto konstrukcijomis, sėdėjo ant tilto betoninės atramos 10 m aukštyje.

Siekiant išvengti nelaimės, ugniagesiai gelbėtojai nedelsiant į upę nuleido valtį, tačiau jos neprireikė.

Agresyviai nusiteikęs šešiolikmetis, laimei, nepakėlė rankos prieš save.  23 val. 49 min. jaunuolis pats grįžo į krantą. 

No description available.

***

Savižudybės nėra savaime suprantamas ir kasdieninis įvykis. Savižudybės nėra tinkamas kokios nors problemos sprendimo būdas.

Specialistai visuomet pabrėžia, kad kiekvienas žmogus, svarstantis apie savižudybę, gali sulaukti tinkamos pagalbos. Svarbu, kad asmuo į pagalbos tarnybas kreiptųsi pats arba laiku sulauktų aplinkinių paramos.

Jonavos rajone psichologinė pagalba teikiama Jonavos psichikos sveikatos centre (Žeimių g. 19, 55134 Jonava tel. 8 349 69027) ir Jonavos rajono savivaldybės pedagoginėje psichologinėje tarnyboje (Kalnų g. 70, 55148 Jonava  tel. 8 349 52866).

Žmonės taip pat gali kreiptis bendrais Lietuvoje veikiančiais pagalbos telefonais, tačiau čia pagalbą dažniausiai teikia savanoriai.

Psichologų teigimu, svarstančiam apie savižudybę žmogui kartais užtenka tik paprasto pokalbio, tačiau dėl savo emocinės būsenos, praėjus kritiniam laikui, jis turėtų kreiptis į specialistus.

Vilties linija, tel. 116 123 (visą parą), Jaunimo linija, tel. 8 800 28888 (visą parą), Vaikų linija, tel. 116 111 (kasdien 11:00–21:00 val.), Pagalbos moterims linija, tel. 8 800 66366 (visą parą), Krizių įveikimo centras, konsultacijos teikiamos per Skype ( www.krizesiveikimas.lt  ), pirminė konsultacija nemokama, be išankstinės registracijos, amžiaus apribojimų nėra, tel. 8 640 51555 I–V 16.00–20.00 val.,  VI 12.00–16.00 val.).

Pagalbą, jei jos reikia ne skubios, galima gauti ir internetu vilties.linija@gmail.com , tačiau savanoriai į laiškus atsako per tris darbo dienas.

Gelbėjimo operacija ant tilto per Nerį: suvažiavo visos tarnybos

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 21 Jun 2022 08:58:41 +0300
<![CDATA[Jonavoje sulaikyti trys vyrai krovę dėžes su neteisėtomis cigaretėmis]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavoje-sulaikyti-trys-vyrai-krove-dezes-su-neteisetomis-cigaretemis https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavoje-sulaikyti-trys-vyrai-krove-dezes-su-neteisetomis-cigaretemis Jonavoje pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR Baudžiamąjį kodeksą (BK) dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis, pranešė šalies policijos departamentas.

Birželio 20 d. apie 9 val. 35 min. Jonavoje, Kauno g., sulaikyti:  vyras (g. 1965 m.), vyras (g. 1967 m.) ir vyras (g. 1968 m.), kurie iš automobilio „VW Transporter“ krovė į sandėlį dėžes su cigaretėmis be Lietuvos Respublikos banderolių. Dėžėse rasta iš viso 29 006 vnt. pakelių.

Įtariamieji uždaryti į areštinę.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 199-2 str. 2 d. (Neteisėtas disponavimas akcizais apmokestinamomis prekėmis - tas, kas pažeisdamas nustatytą tvarką įgijo, laikė, gabeno, siuntė, naudojo ar realizavo akcizais apmokestinamas prekes, kurių vertė viršija 250 MGL dydžio sumą, baudžiamas bauda arba laisvės atėmimu iki aštuonerių metų.).

Paruošta pagal Policijos departamento suvestinę parengtą pagal gautą pirminę informaciją apie įvykius.

 

Jonavoje sulaikyti trys vyrai krovę dėžes su neteisėtomis cigaretėmis

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 21 Jun 2022 07:39:06 +0300
<![CDATA[Smarkiai apsvaigusi jonavietė sužalojo neblaivų vyriškį]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/smarkiai-apsvaigusi-jonaviete-suzalojo-neblaivu-vyriski https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/smarkiai-apsvaigusi-jonaviete-suzalojo-neblaivu-vyriski Kaip praneša šalies policijos departamentas, pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR Baudžiamąjį kodeksą (BK) dėl sveikatos sutrikdymo. 

Birželio 19 d. apie 7 val. Jonavos r., Jurkonių k., namuose moteris peiliu sužalojo neblaivų (1,49 prom.) vyrą (g. 1964 m.), kuris paguldytas į ligoninę. 

Įtariamoji neblaivi (4,13 prom.) moteris (g. 1985 m.) uždaryta į areštinę.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 138 str. 2 d. 3 p. (Nesunkus sveikatos sutrikdymas - tas, kas nesunkiai sužalojo ar susargdino savo artimąjį giminaitį ar šeimos narį baudžiamas laisvės atėmimu iki penkerių metų.)

Smarkiai apsvaigusi jonavietė sužalojo neblaivų vyriškį

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 20 Jun 2022 08:03:22 +0300
<![CDATA[Ieškota jonavietė rasta]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/ieskota-jonaviete-rasta https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/ieskota-jonaviete-rasta Jau rašėme, kad birželio 15-ąją skirtingose Jonavos miesto ,,Facebook" grupėse pasirodė pagalbos šauksmas ieškant merginos.  Portalas jonavoszinios.lt sulaukė jos artimųjų prašymo pasidalinti informacija.

Baimintasi, kad mergina(gim. 2004 m.) galėjo tapti prekybos žmonėmis auka. Spėjimai, laimei, nepasitvirtino.

Susisiekus su policijos pareigūnais patvirtinta, kad mergina rasta gyva ir sveika.

Daugiau detalių neatskleidžiama, tačiau portalo jonavoszinios.lt duomenimis, mergina patvirtino, kad jai viskas gerai ir ji išvyko dirbti į kitą šalį savo noru.

Ieškota jonavietė rasta

]]>
jonavoszinios.lt Sun, 19 Jun 2022 09:51:07 +0300
<![CDATA[Policijos pareigūnai pradėjo tyrimą dėl E. Bespalovaitės dingimo]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/policijos-pareigunai-pradejo-tyrima-del-e-bespalovaites-dingimo https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/policijos-pareigunai-pradejo-tyrima-del-e-bespalovaites-dingimo Vakar, birželio 15-ąją, skirtingose Jonavos miesto ,,Facebook" grupėse pasirodė pagalbos šauksmas ieškant jonavietės Evelinos Bespalovaitės.  

Šiandien susisiekus su policijos pareigūnais, portalui jonavoszinios.lt patvirtinta, kad vakar Kauno apskr. VPK Jonavos rajono policijos komisariate buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl dingusios Evelinos Bespalovaitės (g. 2004 m.) ir pradėta moters paieška.

,,Birželio 14 d., apie 18.20 val. į policijos pareigūnus kreipėsi moters artimieji, kurie paaiškino, jog ji negrįžo namo. Pirminiais duomenimis, moteris paskutinį kartą matyta vakar apie 10.00 val. prie Jonavos politechnikos mokyklos", - teigė Kauno aspkr. VPK komunikacijos poskyris.

Daugiau informacijos neatskleidžiama.

Turintys informacijos, susijusios su E. Bespalovaitės dingimu, prašoma apie tai pranešti bendruoju pagalbos tarnybų numeriu 112. 

Policijos pareigūnai pradėjo tyrimą dėl E. Bespalovaitės dingimo

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 16 Jun 2022 08:10:10 +0300
<![CDATA[24 sukčiavimus padariusio jonaviečio byla pasiekė teismą]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/24-sukciavimus-padariusio-jonaviecio-byla-pasieke-teisma https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/24-sukciavimus-padariusio-jonaviecio-byla-pasieke-teisma Kauno apygardos prokuratūros Alytaus apylinkės prokuratūros prokurorei pavyko nustatyti 24 Jonavos gyventojo sukčiavimo atvejus. Baudžiamoji byla su kaltinamuoju aktu perduota nagrinėti Kauno apylinkės teismo Jonavos rūmams, dar gegužės 5 dieną skelbė LR prokuratūra.
 
Bylos duomenimis, kaltinamasis J. P. naudodamasis socialiniu tinklu Facebook ir viena internetine pardavimų platforma, pasiskelbė pardavinėjantis žaidimų konsolę, kompiuterines vaizdo plokštes, sausus maisto davinius, kepures. Daugiausiai sukčiavimo atvejų užfiksuota dėl tariamų žaidimų konsolės „Sony Playstation 5“ pardavimų. Iš pirkėjų gautus pinigus jonaviškis pasilikdavo sau, o pirkėjai negaudavo nei žadėtos prekės, nei susigrąžindavo jau sumokėtų pinigų.
 
Tyrimo metu nustatyta, kad neteisėtai kitų žmonių turtą pasisavinęs asmuo Facebook platformoje turėjo susikūręs keletą anketų skirtingais vardais, o daiktų, kuriuos skelbėsi parduodantis, neturėjo. Pinigus už tariamas prekes vyriškis dažniausiai gaudavo į savo bankų sąskaitas, nors yra duomenų, kad kartais pasinaudodavo savo pažįstamų sąskaitomis, jiems teigdamas, kad dėl įvairių priežasčių į savo banko sąskaitą negali gauti pavedimų.
 
Byloje nukentėjusieji pateikė civilinius ieškinius patirtai turtinei žalai atlyginti, bendra jų suma siekia beveik 12 tūkstančių eurų.
 
Anksčiau penkis kartus teistam vyrui pareikšti kaltinimai dėl sukčiavimo pagal Baudžiamojo kodekso 182 straipsnį. Tas, kas apgaule savo ar kitų naudai įgijo svetimą turtą ar turtinę teisę, baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės atėmimu iki trejų metų. 
Kaip portalą jonavoszinios.lt informavo Kauno apylinkės teismo Kėdainių rūmų Teisėjo padėjėja, atliekanti Teismo pirmininko padėjėjos funkcijas (ryšiams su žiniasklaida ir visuomene) Vaiva Milkeraitienė, šiandien, birželio 16-ąją byla pradedama nagrinėti Jonavos teismo rūmuose.  

24 sukčiavimus padariusio jonaviečio byla pasiekė teismą

24 sukčiavimus padariusio jonaviečio byla pasiekė teismą ]]>
jonavoszinios.lt Thu, 16 Jun 2022 08:07:47 +0300
<![CDATA[Du jonaviečiai bus teisiami dėl žmogžudystės]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/du-jonavieciai-bus-teisiami-del-zmogzudystes https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/du-jonavieciai-bus-teisiami-del-zmogzudystes Kauno apygardos prokuratūros prokuroras su kaltinamuoju aktu teismui perdavė bylą, kurioje du Jonavos miesto gyventojai – K. L. ir M. B., kaltinami dėl nužudymo.
 
Ikiteisminį tyrimą atliko Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos 2-ojo skyriaus pareigūnai, tyrimui vadovavo Kauno apygardos prokuratūros Pirmojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras.
 
Bylos duomenimis, šių metų vasario 7 dieną K. L., veikdamas kartu su M. B., kilusio buitinio konflikto metu rankomis ir kojomis stipriai sumušė trečią asmenį. Nukentėjusiajam nustatyti daugybiniai stiprūs sužalojimai, jis buvo išvežtas į ligoninę, tačiau dėl kilusių komplikacijų mirė. (Plačiau apie tai ČIA)
 
Iš pradžių šis ikiteisminis tyrimas pradėtas pagal Baudžiamojo kodekso 135 straipsnį – dėl sunkaus sveikatos sutrikdymo. Nukentėjusiajam mirus, jis buvo perkvalifikuotas į nužudymą.
 
Abu kaltinamieji teisėsaugai buvo žinomi ir anksčiau. Jiems pareikšti kaltinimai pagal Baudžiamojo kodekso 129 straipsnio 1 d., pagal kurį tas, kas nužudė kitą žmogų, baudžiamas laisvės atėmimu nuo aštuonerių iki dvidešimties metų metų arba laisves atėmimu iki gyvos galvos.
 
Byla perduota nagrinėti Kauno apygardos teismui.
LR Prokuratūros inf. 

Du jonaviečiai bus teisiami dėl žmogžudystės

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 15 Jun 2022 14:05:18 +0300
<![CDATA[Artimieji prašo pagalbos: nepavyskta susisiekti su mergina]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/artimieji-praso-pagalbos-nepavyskta-susisiekti-su-mergina https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/artimieji-praso-pagalbos-nepavyskta-susisiekti-su-mergina Šiandien, birželio 15-ąją, skirtingose Jonavos miesto ,,Facebook" grupėse pasirodė pagalbos šauksmas ieškant merginos.  Portalas jonavoszinios.lt sulaukė jos artimųjų prašymo pasidalinti informacija.

Anot jų, apie E. Bespalovaitės dingimą pranešta ir policijos pareigūnams. Dėl to turintys naudingos informacijos gali skambinti bendruoju pagalbos tarnybų numeriu 112.

Baiminamasi, kad mergina galėjo tapti prekybos žmonėmis auka. Artimųjų žiniomis, ji birželio 14 d. 10.05 val. prie Jonavos politechnikos mokyklos įsėdo į ,,AUDI A 6" automobilį.

,,Buvo pervesti arba atiduoti į rankas pinigai nuo jonaviečio vyro, kuris yra  romų tautybės. Planuota pakeliui į Olandiją persėsti į mini autobusą", - turima informacija pasidalijo jie,.

Artimieji prašo pagalbos: nepavyskta susisiekti su mergina

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 15 Jun 2022 11:38:51 +0300
<![CDATA[Policija perspėja saugotis sukčių: kokios apgavysčių schemos populiariausios?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/policija-perspeja-saugotis-sukciu-kokios-populiariausios-apgavysciu-schemos https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/policija-perspeja-saugotis-sukciu-kokios-populiariausios-apgavysciu-schemos Policijos pareigūnai Lietuvos policijos ,,Facebook" paskyroje įspėja - sukčiavimų nemažėja, o šiuo metu populiariausios tokios schemos:

Schema Nr. 1.
 
Pareiškėjui gavus nuorodą, susijusią su „Vinted“, „DPD“, „Skelbiu.lt“, „LP Express“ ir kt. internetinėmis platformomis, kuriose prašoma suvesti banko kortelės duomenis (kortelės CCV/CVV numerį, galiojimo datą ir kortelės numerį) ir, atlikus nurodytus veiksmus, sukčiai, neteisėtai įgiję asmens mokėjimo kortelės duomenis, juos neteisėtai panaudoja, atsiskaitydami internetinėse svetainėse už prekes ar paslaugas.
Schema Nr. 2.
 
Sukčius, paskambinęs pareiškėjui ir prisistatęs banko darbuotoju, siekdamas suklaidinti nukentėjusįjį, nurodo apgaulingą informaciją (pvz. pareiškėjo atžvilgiu daromas nusikaltimas arba būtina atlikti tariamą elektroninės bankininkystės paskyros saugos užtikrinimą ar programinės įrangos atnaujinimą), ir išvilioja elektroninės bankininkystės prisijungimo duomenis, t. y. nukentėjusiojo asmens kodą, prisijungimo prie elektroninės bankininkystės kodus, kuriuos, prisijungęs prie informacinės sistemos, neteisėtai panaudoja inicijuodamas finansines operacijas.
 
Schema Nr. 3.
 
Pareiškėjas į mobiliojo ryšio telefoną tariamai iš banko gauna žinutę (pvz. paskyra yra užblokuota arba neteisėtai nuskaityti pinigai), kurioje nurodyta, kad, norint atblokuoti sąskaitą arba blokuoti neteisėtus pinigų pervedimus, būtina paspausti pateiktą nuorodą (pvz. (seb)-accpaslaugos.(com), e-seb-saskaita.(com), (seb).login20.(com), seb.login26.(com), (swed).pagalba-palaikymas.(com) ir kt.).
 
Paspaudus gautą aktyvią nuorodą, nukentėjusiajam nurodoma suvesti savo elektroninės bankininkystės prisijungimo duomenis (pvz. asmens kodą, banko kliento kodą), juos suvedus, iš nukentėjusiojo banko sąskaitos atliekamos neteisėtos finansinės operacijos.
 
LIetuvos policija ragina išlikti būdriais ir pasidalinti informacija su artimaisiais bei draugais. 
 

Policija perspėja saugotis sukčių: kokios  apgavysčių schemos populiariausios?

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 15 Jun 2022 10:43:16 +0300
<![CDATA[Jonavos rajoną siaubė vėjo gūsiai  ]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavos-rajona-siaube-vejo-gusiai https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavos-rajona-siaube-vejo-gusiai Kaip prognozavo sinoptikai, buvo numatomas stiprus lietus su perkūnija. Vėjas šiaurės vakarų, vakarų, 7–12 m/s, per perkūniją gūsiai 15–17 m/s. Nuo stipraus vėjo ant kelių virto medžiai, Jonavos priešgaisrinei gelbėjimo tarnybai (PGT) teko paplušėti šalinant nuvirtusius medžius nuo važiuojamosios kelio dalies.

Birželio 14 -osios rytą pranešta, kad Ruklos sen., Ruklos mstl., prie mokomojo pulko ant kelio nuvirtęs medis.

Tos pačios dienos popietę medis ant važiuojamosios dalies virto Užusalių sen., Išorų kaime.

Vakare pranešta, kad didelis medis ant kelio nuvirtęs Šveicarijos seniūnijoje, Spanėnų kaime.

Visais atvejais medžiai supjaustyti, patraukti nuo važiuojamosios dalies, nuvalyta kelio danga. Medžiai virto neatlaikę gamtos reiškinio – stipraus vėjo.

Ugniagesiai gelbėtojai prašo gyventojų stebėti artimiausias orų prognozes, numatomus galimus vėjo gūsius bei būti ypač atsargiais. Primenama po medžiais, elektros perdavimo bei ryšių linijomis nestatyti automobilių ir nesiartinti prie nutrūkusių elektros laidų. Iš kiemų, balkonų į pastatų vidų sunešti lengvai vėjo pakeliamus daiktus. Sandariai uždaryti langus ir duris. Esant galimybei, apie vėją informuokite savo artimus žmones, kaimynus, ypač neįgalius ar vienišus vyresnio amžiaus žmones. Nelaimės atveju skambinkite skubiosios pagalbos tarnybų ryšio numeriu 112.

Nuotraukoje - virtęs medis netoli Ruklos miestelio 

Jonavos rajoną siaubė vėjo gūsiai  

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 15 Jun 2022 09:24:02 +0300
<![CDATA[Pareigūnai sulaikė kontrabandininkų grupuotę]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/pareigunai-sulaike-kontrabandininku-grupuote https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/pareigunai-sulaike-kontrabandininku-grupuote Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Kauno apskr. VPK) Kriminalinės policijos Organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai birželio 9 d. Kaune sulaikė grupuotę, kurie kontrabandos būdu iš Didžiosios Britanijos, naudodamiesi siuntų pervežimo paslaugomis, siuntėsi labai didelį narkotinių medžiagų kiekį. Kontrabandos vertė siekia apie 60 tūkst. eurų.

Trys jauni vyrai, Kauno apskrities gyventojai, (g. 1988 m.; g. 1988 m.; g. 2001 m.) – jau anksčiau buvo žinomi policijos pareigūnams. Sulaikymo metu pas vieną iš įtariamųjų rasti 4 paketai (apie 5 kg galimai narkotinių medžiagų), kurios buvo paslėptos siuntoje – kibiruose su žemėmis. Kratų metu rastos ne tik galimai narkotinės medžiagos, bet ir 9000 eurų grynųjų pinigų. Dviems vyrams skirta kardomoji priemonė – 3 mėnesių suėmimas, o vienam – mėnesio laiko suėmimas.

Dėl šio įvykio Kauno apskr. VPK Kriminalinės policijos Organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos policijos komisariate pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl kontrabandos pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 199 str. 4 d. ir dėl neteisėto disponavimo labai dideliu narkotinių ar psichotropinių medžiagų pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 260 str. 3 d. Už tai gresia laisvės atėmimas nuo dešimties iki penkiolikos metų.

Ikiteisminį tyrimą atlieka ir jam vadovauja Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyrius.

 

 

Kauno apskr. VPK inf. 

Pareigūnai sulaikė kontrabandininkų grupuotę

Pareigūnai sulaikė kontrabandininkų grupuotę ]]>
jonavoszinios.lt Wed, 15 Jun 2022 09:05:51 +0300
<![CDATA[Mero tarnybinį automobilį kelyje kliudė laukinis gyvūnas ]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/mero-tarnybini-automobili-kelyje-kliude-laukinis-gyvunas https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/mero-tarnybini-automobili-kelyje-kliude-laukinis-gyvunas Kaip skelbia Lietuvos kelių policijos tarnyba,  vien per savaitgalį fiksuota apie 50 atvejų, kai transporto priemonės susidūrė su gyvūnais. Kai kuriuose tokiuose susidūrimuose neišvengiama ir žmonių sužalojimų, tačiau dauguma jų baigiasi be rimtesnių aukų, apgadinamos tik transporto priemonės.

Portalo jonavoszinios.lt duomenimis, mero Mindaugo Sinkevičiaus tarnybinis automobilis Volkswagen Passat birželio 13-ąją, apie 6 val., taip pat patyrė susidūrimą su laukiniu gyvūnu. Kelyje iš Vilniaus link Jonavos lengvąjį automobilį kliudė per kelią bėgusi stirna. Laimei įvykis baigėsi be skaudžių pasekmių, tačiau vairuotojas patyrė išgąstį. Paties mero tarnybiniame automobilyje nebuvo.

Įvykio metu pažeistos tik automobilio priekinės grotelės, kurios dabar remontuojamos.

Archyvo nuotraukoje – mero tarnybinis Volkswagen Passat.

Mero tarnybinį automobilį kelyje kliudė laukinis gyvūnas 

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 14 Jun 2022 15:02:52 +0300
<![CDATA[Už vagystes iš vaistinių, jų turto sugadinimą – 23 teistumas ir keturi metai nelaisvės]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/uz-vagystes-is-vaistiniu-ju-turto-sugadinima-23-teistumas-ir-keturi-metai-nelaisves https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/uz-vagystes-is-vaistiniu-ju-turto-sugadinima-23-teistumas-ir-keturi-metai-nelaisves Už vagystes, pasikėsinimą padaryti vagystes bei turto sugadinimą 35-erių pastovios gyvenamosios vietos neturinčiam R. V. Kauno apylinkės teismo Kauno rūmai vakar priimtu nuosprendžiu skyrė galutinę subendrintą 4 metų laisvės atėmimo bausmę.

R. V. nuteistas už tai, kad laikotarpiu nuo 2021 m. liepos 8 d. iki 2021 m. spalio 7 d. Kaune bei Jonavoje, turėdamas tikslą pagrobti svetimą turtą, įsibrovė į vaistinių patalpas ir tyčia išdauždamas lauko durų stiklo paketą ar automatinių durų pertvarą ar langų stiklo paketus, iš kasos stalčių pagrobė pinigus, kasos stalčius, įvairias vaistinės prekes ir padarė bendrą turtinę žalą - 27 048,79 Eur.

Teisminio nagrinėjimo metu R. V. savo kaltę pripažino, teismui paaiškino, jog reikėjo pinigų, nes 2022 m. liepos 1 d. išėjusį iš pataisos namų jį apvogė. Pinigus išleido maistui ir drabužiams.

Skiriant bausmę R. V., teismas atsižvelgė į tai, kad jis padarė 33 nusikalstamas veikas, 17 iš jų priskiriamos apysunkiams nusikaltimams. R. V. praeityje teistas, daugiausiai -  už nusikalstamas veikas nuosavybei, baustas už administracinius teisės pažeidimus. „Atsižvelgiant į šias aplinkybes, įvertinus R. V. asmenybę bei nusikalstamų veikų pavojingumą, kaltinamajam skirtinos arešto ir laisvės atėmimo bausmės, nustatant griežčiausios bausmės dydį mažesnį nei sankcijoje numatytas bausmės vidurkis,“ – skirdamas bausmes motyvavo teismas.

R. V. skirta suberinta ir vienu trečdaliu sumažinta galutinė bausmė – laisvės atėmimas 4 metams.

Iš R. V. civiliniams ieškovams priteista iš viso 17 756,55 Eur turtinė žala (dalį turtinės žalos įmonėms atlygino draudimo bendrovės). 

Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo gali būti apskųstas Kauno apygardos teismui skundą paduodant per Kauno apylinkės teismo Kauno rūmus.

 

Vaiva Milkeraitienė

Teisėjo padėjėja, atliekanti Teismo pirmininko padėjėjos

(ryšiams su žiniasklaida ir visuomene) pareigybės aprašyme nustatytas funkcijas

Už vagystes iš vaistinių, jų turto sugadinimą – 23 teistumas ir keturi metai nelaisvės

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 14 Jun 2022 09:35:51 +0300
<![CDATA[Chemikų gatvėje - vagystė: padaryta daugiau nei 1500 eurų žala]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/chemiku-gatveje-vagyste-padaryta-daugiau-nei-1500-euru-zala https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/chemiku-gatveje-vagyste-padaryta-daugiau-nei-1500-euru-zala Kaip praneša Kauno apskr. VPK komunikacijos poskyris, birželio 12-ąją gautas pranešimas apie Jonavoje, Chemikų gatvėje, įvykdytą vagystę.

Pirminiais duomenimis, iš buto pavogtas kompiuteris „Macbook“, ausinės „Airpods“ ir kiti daiktai.

Padaryta turtinė žala siekia apie 1550 eurų.

Chemikų gatvėje - vagystė: padaryta daugiau nei 1500 eurų žala

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 13 Jun 2022 10:22:24 +0300
<![CDATA[Nemalonus kvapas išdavė nelaimę: rastas lavonas]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/nemalonus-kvapas-isdave-nelaime-rastas-vyro-lavonas https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/nemalonus-kvapas-isdave-nelaime-rastas-vyro-lavonas Kaip praneša Kauno priešgaisrinė gelbėjimo valdyba, vakar, birželio 9-ąją, apie 12 valandą gautas pranešimas, kad Jonavoje, Lietavos gatvėje, iš kaimyno buto sklinda nemalonus kvapas.

Laužtuvu atidarius duris, viduje rastas miręs žmogus.

Į vidų įleisti medikai ir policijos pareigūnai.

Pradėtas tyrimas mirties priežasčiai nustatyti.

Užuojauta artimiesiems. 

Nemalonus kvapas išdavė nelaimę: rastas lavonas

]]>
jonavoszinios.lt Fri, 10 Jun 2022 08:50:49 +0300
<![CDATA[Dėl nelegalų gabenimo ties Rukla nuteisti du Indijos piliečiai]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/del-nelegalu-gabenimo-ties-rukla-nuteisti-du-indijos-pilieciai https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/del-nelegalu-gabenimo-ties-rukla-nuteisti-du-indijos-pilieciai Kauno apygardos teismas baudžiamojoje byloje dėl neteisėto žmonių gabenimo kaltais pripažino du Indijos piliečius. 
 
Ikiteisminį tyrimą byloje atliko Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Jonavos rajono policijos komisariato pareigūnai, tyrimui vadovavo Kauno apygardos prokuratūros Antrojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras.
 
Bylos duomenimis, 2021 metų spalio mėnesį du Indijos piliečiai, siekdami materialinės naudos, per tarpininkus susitarė pervežti du asmenis, kurie buvo nelegaliai kirtę Lietuvos Respublikos sieną, iki Vokietijos Respublikos. Už kiekvieną nelegalų migrantą buvo sutartas 2000 eurų atlygis.
 
Neteisėtam asmenų pervežimui Indijos piliečiai išsinuomojo automobilį, tačiau savo nusikalstamos veikos nepabaigė. Vos įsėdus migrantams ir pradėjus kelionę, už 5 minučių jų vežėjai padarė avariją.  Jie nuklydo kitu keliu, link Ruklos karinio poligono, o kai užsieniečiai suprato, kur atsidūrė ir mėgino skubiai  grįžti atgal,  susidūrė su karių ekipažu. Šie iškvietė policiją. Nors nelegaliai vykusiems keleiviams buvo liepta slėptis, policijos pareigūnai netrukus juos pastebėjo ir nustatė, kad šie asmenys neturėjo teisės kirsti Lietuvos Respublikos sienos.
 
Policijos pareigūnai automobilyje rado draudžiamų turėti daiktų – narkotinių medžiagų (kanapių) ir šaunamąjį ginklą, kurie priklausė vienam iš Indijos piliečių. Pastarajam užsieniečiui buvo pareikšti kaltinimai pagal tris Baudžiamojo kodekso straipsnius: dėl kontrabandos (BK 199 straipsnio 4 dalis), neteisėto žmonių gabenimo per valstybės sieną (BK 292 straipsnio 2 dalis), neteisėto disponavimo šaunamaisiais ginklais (253 straipsnio 1 dalis) bei dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis (BK 259 straipsnio 2 dalis). Antrajam Indijos piliečiui buvo pareikšti kaltinimai dėl neteisėto žmonių gabenimo per valstybės sieną (BK 292 straipsnio 2 dalis).
 
Birželio 7 d. Kauno apygardos teismo nuosprendžiu abu užsieniečiai pripažinti kaltais dėl jiems inkriminuotų nusikaltimų. Subendrinus bausmes,  teismas skyrė jiems po 10 mėnesių laisvės atėmimo ir konfiskavo transporto priemonę atitinkančią pinigų sumą - po 4000 eurų.
LR Prokuratūros inf. 

Dėl nelegalų gabenimo ties Rukla nuteisti du Indijos piliečiai

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 09 Jun 2022 15:00:30 +0300
<![CDATA[Policija perspėja: pedofilai aukų tyko ir internete]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/policija-perspeja-pedofilai-auku-tyko-ir-internete https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/policija-perspeja-pedofilai-auku-tyko-ir-internete Kad elektroninėje erdvėje reikia saugotis sukčių – tai jau ne naujiena. Tačiau čia aukų tyko ir pedofilai. Šiaulių apskrities policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai, vadovaujami Šiaulių apygardos prokuroro, baigė tirti ir nagrinėti teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje jaunesnio negu šešiolikos metų asmens tvirkinimu ir disponavimu pornografinio turinio dalykais, kuriuose vaizduojamas vaikas, kaltinamas 38 metų šiaulietis. Šis vyras už analogiškas nusikalstamas veikas jau buvo teistas 2018 metais. Atlikęs laisvės atėmimo bausmę, jis 2020 m. pradžioje buvo paleistas, o praėjusių metų rudenį jam vėl pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl tų pačių dalykų. Vyras vėl atsidūrė belangėje, nes jam buvo taikyta griežčiausia kardomoji priemonė – suėmimas.

Šiaulietis savo aukų ieškojo internete. Nustatyta, kad naudodamasis mobiliojo telefono pokalbių programėle, jis užmezgė pažintis su keturiomis mergaitėmis ir dviem berniukais, kurių amžius buvo nuo aštuonerių iki penkiolikos metų.

Tyrimas buvo pradėtas, kai į policiją kreipėsi viena mama, turėjusi galimybę savo mobilaus ryšio telefonu prisijungti prie trylikamečio sūnaus telefono ir pamačiusi, jog jis susirašinėja su vyru, kuris jos sūnui siuntė savo lytinio organo nuotraukas. Tapo aišku, kad ir jos sūnus, vyro prašomas, jam tai pat siuntė savo lytinio organo nuotraukas. Tyrimo metu nustatyta, kad nepažįstamasis su berniuku bendravo įvairiais seksualinio gyvenimo klausimais – dalijosi įspūdžiais apie lytinius santykius su mažamečiais, kalbėjo apie masturbaciją, lytinės aistros tenkinimą įvairiais būdais, siūlė seksą už pinigus realaus susitikimo metu.

Bendraudamas su vaikais, kaltinamasis ne tik susirašinėjo bei kalbėjo minėtomis temomis, jiems siuntinėjo pornografinio pobūdžio nuotraukas ir tokių pat reikalavo iš jų, bet ir pokalbių metu masturbavosi.

Kai kam už pašnekovų lytinių organų nuotraukas ar video buvo žadama pinigų. Tokiu būdu užsidirbti susigundžiusi moteris išsiuntė ne tik savo, bet ir mažametės dukros lytinių organų vaizdus. Tačiau žadėtų pinigų negavo. Na, o tyrėjai jos veiksmus įvertino, kaip pornografinių dalykų platinimą ir dėl to jai pradėjo ikiteisminį tyrimą.

Kaltinamasis teigė, jog vaikams siuntinėdamas savo lytinio organo nuotraukas ar demonstruodamas masturbaciją, reikalaudamas jų, kad šie taip fotografuotųsi nuogi ir atsiųstų jam nuogo kūno vaizdus, nesusimąstė, jog atlieka tvirkinamuosius veiksmus. Ir taip kalba žmogus, kuris už tai jau buvo teistas.

Tad siekiant vaikus apsaugoti nuo internetinių tvirkintojų, tėvams neprošal susipažinti su galimybėmis kontroliuoti savo nepilnamečių vaikų virtualų gyvenimą, vykstantį telefonu.

Policija perspėja: pedofilai aukų tyko ir internete

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 09 Jun 2022 11:29:04 +0300
<![CDATA[Už parašytą įžeidžiantį komentarą internetiniame portale – moteriai gresia rimti nemalonumai]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/uz-parasyta-izeidzianti-komentara-internetiniame-portale-merginai-gresia-rimti-nemalonumai https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/uz-parasyta-izeidzianti-komentara-internetiniame-portale-merginai-gresia-rimti-nemalonumai Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Kauno apskr. VPK) policijos pareigūnai baigė ikiteisminį tyrimą, kurio metu kaunietė po viena straipsnio publikacija parašė žmonių grupę įžeidžiantį komentarą. 
    
Į Kauno apskr. VPK policijos pareigūnų akiratį 46 metų amžiaus moteris pateko po to, kai praėjusių metų rugsėjo mėnesį, nepagalvojusi apie ateityje iškilsiančius rimtus nemalonumus ir problemas, vedina emocijomis, kurios ją užplūdo perskaičius straipsnį viename internetiniame naujienų portale, pasivadinusi slapyvardžiu, parašė žmonių grupę įžeidžiantį komentarą. Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta ne tik komentarą parašiusios moters tapatybė, bet ir tai, jog tokiu komentaru kaunietė viešai tyčiojosi, niekino bei kurstė fiziškai susidoroti su žmonių grupe ar jai priklausančiu asmeniu dėl seksualinės orientacijos. Moteris iki šiol nebuvo žinoma policijos pareigūnams. 


Dėl šio įvykio Kauno apskr. VPK Kauno miesto Dainavos policijos komisariate baigtas ikiteisminis tyrimas dėl kurstymo prieš bet kokios tautos, rasės, etninę, religinę ar kitokią žmonių grupę pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 170 str. 3 d. Už tai gresia bauda arba laisvės apribojimas, arba areštas, arba laisvės atėmimas iki trejų metų. 


Tyrimą organizavo ir jam vadovavo Kauno apygardos prokuratūros Kauno apylinkės prokuratūros 1-ojo skyriaus prokurorai.

Kauno apskr. VPK komunikacijos poskyris. 

Už parašytą įžeidžiantį komentarą internetiniame portale – moteriai gresia rimti nemalonumai

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 09 Jun 2022 11:19:53 +0300
<![CDATA[Žmogžudystė Jonavoje: įtariamasis suimtas, o jo 13 metų vyresnė draugė išleista į laisvę]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/zmogzudyste-jonavoje-itariamasis-suimtas-o-jo-13-metu-vyresne-drauge-isleista-i-laisve https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/zmogzudyste-jonavoje-itariamasis-suimtas-o-jo-13-metu-vyresne-drauge-isleista-i-laisve Kaip skelbia portalas lrytas.lt, žmogžudyste įtariamą 46 metų jonavietį Kauno apylinkės teismas antradienį po pietų nusprendė suimti 3 mėnesiams.

Sekmadienį, apie 16 valandą peiliu sužeistas 67 metų pensininkas tą pačią dieną mirė Jonavos ligoninėje(apie šį įvykį jau buvo skelbta ir čia).

Pareigūnai įtarimus pareiškė kartu su auka išgertuvėse dalyvavusiems pažįstamiems – minėtam vyrui ir jo 59 metų sugyventinei. Pastaroji išleista į laisvę, skyrus švelnesnę kardomąją priemonę nei suėmimas. Nusikaltimas buvo įvykdytas įtariamųjų namuose, Kauno gatvės daugiabutyje. Pensininkui buvo smogta peiliu į krūtinės sritį.

Pareigūnų žiniomis, konfliktas tarp neblaivių jonaviečių įsiplieskė dėl menkaverčių priežasčių. Atsitokėjus buvo iškviesta pagalba, tačiau vyriškio išgelbėti nepavyko – jis mirė ligoninės reanimacijoje, praėjus pusantros valandos nuo nusikaltimo. Policijos pareigūnai sulaikė abu įtariamuosius, kuriems nustatytas girtumas: vyrui – 2,25 prom., moteriai – 1,50 prom. alkoholio. Suimtas įtariamasis anksčiau jau buvo teistas, niekur nedirba.

Jis yra ūmaus būdo, greitai įsiplieskiantis, ypač paveiktas alkoholio. Neatmetama, jog kažkuris iš įtariamųjų buvo nusikaltimo kurstytojas. Už žmogžudystę gresia kalėjimas nuo 7 iki 15 metų. Pareigūnai neturi duomenų, jog tarp įtariamųjų ir aukos anksčiau būtų kilę nesutarimų, peraugdavusių į smurtavimą. Daugiau tyrimo detalių paaiškės po papildomų įtariamųjų apklausų, liudininkų parodymų, ekspertizių ir kitų tyrimo veiksmų.

Teksto autorius Vygantas Trainys

Žmogžudystė Jonavoje: įtariamasis suimtas, o jo 13 metų vyresnė draugė išleista į laisvę

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 09 Jun 2022 09:59:38 +0300
<![CDATA[Policijos pareigūnams įkliuvo girtas „Saab“ vairuotojas]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/policijos-pareigunams-ikliuvo-girtas-saab-vairuotojas https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/policijos-pareigunams-ikliuvo-girtas-saab-vairuotojas Kaip praneša Kauno apskr. VPK komunikacijos poskyris, birželio 7 d., apie 11.35 val. Jonavos r.Gegučių k., automobilį „Saab“ vairavo neblaivus vyras (g. 1960 m.). Jam nustatytas vidutinis girtumo laipsnis – 1,67 prom.

Primename, kad transporto priemonių vairavimas, kai tai daro neblaivūs (daugiau negu 0,4 promilės, bet ne daugiau negu 1,5 promilės) ar apsvaigę nuo narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų vairuotojai, taip pat apsvaigimo patikrinimo vengimas arba alkoholio (nustatytas daugiau negu 0,4 promilės neblaivumas), narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų vartojimas iki patikrinimo užtraukia baudą vairuotojams nuo aštuonių šimtų iki vieno tūkstančio vieno šimto eurų.

Vairuotojas, kuriam nustatytas 1,51 ir daugiau promilės neblaivumas, taip pat tas, kas mokė praktinio vairavimo, būdamas neblaivus ir kuriam nustatytas 1,51 ir daugiau promilės neblaivumas, taip pat tas, kuris vengė neblaivumo patikrinimo, kai jam buvo nustatyta neblaivumo požymių arba vartojo alkoholio po eismo įvykio, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki 1 metų, taip pat gali būti konfiskuotas automobilis ir atimama teisė vairuoti iki 5 metų.

Policijos pareigūnams įkliuvo girtas „Saab“ vairuotojas

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 08 Jun 2022 09:59:04 +0300
<![CDATA[Vagių taikiklyje - kuras: ,,apšvarinta" dar viena sunkiasvorė]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/vagiu-taikiklyje-kuras-apsvarinta-dar-viena-sunkiasvore https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/vagiu-taikiklyje-kuras-apsvarinta-dar-viena-sunkiasvore Kaip praneša Kauno apskr. VPK komunikacijos poskyris, vakar, birželio 6 d., apie 01.00 val. Jonavos r., Kulvos sen., iš sunkiasvorio vilkiko „MAN“ kuro bako pavogtas kuras. Pirminiais duomenimis, padaryta turtinė žala siekia apie 250 eurų.

Panaši vagystė neseniai įvykdyta ir Šveicarijos seniūnijoje - gegužės 21 d. apie 07.40 val. pastebėta,kad iš vilkiko „Mercedes Benz“ kuro bako pavogtas dyzelinis kuras.

Vagių taikiklyje - kuras: ,,apšvarinta" dar viena sunkiasvorė

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 07 Jun 2022 09:55:42 +0300
<![CDATA[Pėsčiųjų perėjoje kliudyta senolė]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/pesciuju-perejoje-kliudyta-senole https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/pesciuju-perejoje-kliudyta-senole Kaip praneša Lietuvos kelių policijos tarnyba,birželio 3–5 d., penktadienį–sekmadienį, policijos pareigūnai užregistravo, pirminiais duomenimis, 176 eismo įvykius: penktadienį – 61, šeštadienį – 57, sekmadienį – 58. Dėl neblaivių vairuotojų kaltės – 8 proc. visų įvykių (sužeisti 2 žmonės). 24 proc. atvejų (42 įvykiai) – transporto priemonių susidūrimai su gyvūnais (žmonės nenukentėjo).

Pirminiais duomenimis, žmonės nukentėjo 27-iuose eismo įvykiuose. Mirė per eismo įvykį sužeistas motociklo vairuotojas. Sužeisti 28 asmenys, daugiausia – vairuotojų (32 proc.) ir keleivių (25 proc.). Nukentėjo ir 6 pėstieji, iš jų 3 – pėsčiųjų perėjose. Po 4 eismo įvykius – dviračių ir motociklų vairuotojai, elektrinių paspirtukų vairuotojai dalyvavo 3-uose įvykiuose. Tarp nukentėjusiųjų – 3 nepilnamečiai (2 dviračių ir elektrino paspirtuko vairuotojai). Viename įvykyje (šeštadienį Trakų rajone) sužeisti 3 žmonės.

Transporto priemonių susidūrimų atvejų – 52 proc. visų įvykių, kuriuose nukentėjo žmonės, užvažiavimų ant pėsčiųjų – 22 proc., nuvažiavimų nuo kelio – 19 proc. Pirminiais duomenimis, miestuose įvyko daugiau nei pusė įvykių (59 proc.): Vilniuje – 5, Kaune – 4, po vieną įvykį Elektrėnuose, Jonavoje, Klaipėdoje, Panevėžyje, Šilalėje, Šilutėje, Prienuose.

Kalbant apie eismo įvykį Jonavoje, šeštadienio rytą, pusę dešimtos, Turgaus gatvėje, automobiliu „Honda CR-V“ atbulomis važiuodamas 63 metų vyras kliudė pėsčiųjų perėjoje pėsčiąją. Nukentėjo 86 metų moteris.

Pastaba. Informacija parengta pagal pirminius duomenis, įvestus į Eismo įvykių informacinę sistemą.

Pėsčiųjų perėjoje kliudyta senolė

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 06 Jun 2022 15:48:01 +0300
<![CDATA[Už vairo sėdo su 3 promilėmis girtumu]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/uz-vairo-sedo-su-3-promilemis-girtumu https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/uz-vairo-sedo-su-3-promilemis-girtumu Kaip praneša Kauno apskrities vyriausiasis policijos komisariatas, vairuotojui sėstis už vairo nesutrukdė turimas sunkus girtumo laipsnis.

Birželio 4 d. apie 20.30 val. Jonavoje, Ruklos g., automobilį „VW Passat“ vairavo neblaivus vyras (g. 1963 m.).

Vairuotojui nustatytas sunkus girtumo laipsnis – 3,00 prom.

Vairuotojas, kuriam nustatytas 1,51 ir daugiau promilės neblaivumas, taip pat tas, kas mokė praktinio vairavimo, būdamas neblaivus ir kuriam nustatytas 1,51 ir daugiau promilės neblaivumas, taip pat tas, kuris vengė neblaivumo patikrinimo, kai jam buvo nustatyta neblaivumo požymių arba vartojo alkoholio po eismo įvykio, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki 1 metų, taip pat gali būti konfiskuotas automobilis ir atimama teisė vairuoti iki 5 metų.

Už vairo sėdo su 3 promilėmis girtumu

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 06 Jun 2022 11:24:29 +0300
<![CDATA[Kilus konfliktui Kauno g. nužudytas sugėrovas]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/kilus-konfliktui-kauno-g-nuzudytas-sugerovas https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/kilus-konfliktui-kauno-g-nuzudytas-sugerovas Kaip praneša šalies policijos departamentas, Jonavoje pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal baudžiamąjį kodeksą (BK) dėl nužudymo.

Birželio 5 d. apie 16 val. 6 min. Jonavoje, Kauno g., bute, išgertuvių metu kilus konfliktui, vyras peiliu sužalojo vyrą (g. 1955 m.), kuris paguldytas į ligoninę.

Deja, bet tą pačią dieną apie 17 val. 22 min. nukentėjusysis ligoninėje mirė.

Neblaivūs įtariamieji: vyras (g. 1975 m.) (2,25 prom.) ir moteris (g. 1962 m.) (1,50 prom.) uždaryti į areštinę.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 129 str. 1 d. (Nužudymas - tas, kas nužudė kitą žmogų, baudžiamas laisvės atėmimu nuo septynerių iki penkiolikos metų.).

Paruošta pagal Policijos departamento suvestinę parengtą pagal gautą pirminę informaciją apie įvykius.

Kilus konfliktui Kauno g. nužudytas sugėrovas

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 06 Jun 2022 07:20:54 +0300
<![CDATA[Į Jonavos ligoninę pristatyta nepilnamečio sužalota nepilnametė]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/i-jonavos-ligonine-pristatyta-nepilnamecio-suzalota-nepilnamete https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/i-jonavos-ligonine-pristatyta-nepilnamecio-suzalota-nepilnamete Kaip praneša Kauno apskr. VPK, vakar, birželio 3 d., apie 14 val. į ligoninę iš Jonavos, Chemikų g., pristatyta ir dėl žaizdos delne, suteikus med. pagalbą, gydoma ambulatoriškai nepilnametė (g. 2008 m.).

Mergina paaiškino, jog ją sužalojo nepilnametis (g. 2008 m.).

Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 135 str. 2 d. 1 p.

Į Jonavos ligoninę pristatyta nepilnamečio sužalota nepilnametė

]]>
jonavoszinios.lt Sat, 04 Jun 2022 08:23:07 +0300
<![CDATA[Jonavos pareigūnai sulaikė nelegaliai praturtėti siekusį kaunietį]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavos-pareigunai-sulaike-nelegaliai-praturteti-siekusi-kaunieti https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavos-pareigunai-sulaike-nelegaliai-praturteti-siekusi-kaunieti Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Kauno apskr. VPK) Jonavos rajono policijos komisariato pareigūnai vakar, birželio 2 d., Jonavoje sulaikė vyrą, kuris savo automobilyje gabeno didelį kiekį kontrabandinių cigarečių.

Birželio 2 dieną 19.30 val. Jonavoje, J. Ralio g., policijos pareigūnams patikrinus automobilį „Audi A6“, vairuojamą vyro (g. 1988 m.), vidaus salone ir bagažinėje rastos septynios dėžės bei  maišas, kuriuose buvo nelegaliai gabentos akcizais apmokestintos prekės. Vairuotojas gabeno apie 2000 vnt. cigarečių pakelių „Fest“, 500 vnt. cigarečių pakelių „Minsk capital QS“ ir 1000 vnt. cigarečių pakelių „Minsk capital“. Visos cigarečių rūšys – su Baltarusijos Respublikos banderolėmis. Bendrai rasta cigarečių vertė siekia beveik 12 000 eurų. Automobilį vairavęs kaunietis iki šiol policijos pareigūnams nebuvo žinomas.

Dėl šio įvykio Kauno apskr. VPK Jonavos rajono policijos komisariate pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto dispovanimo akcizais apmokestintomis prekėmis pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 199-2 str. 2 d. Už tai gresia bauda arba laisvės atėmimas iki aštuonerių metų.

Ikiteisminį tyrimą atlieka ir jam vadovauja Kauno apygardos prokuratūros Kauno apylinkės prokuratūros 5-ojo skyriaus prokurorai.

 

 

 

Kauno apskr. VPK informacija

Jonavos pareigūnai sulaikė nelegaliai praturtėti siekusį kaunietį

Jonavos pareigūnai sulaikė nelegaliai praturtėti siekusį kaunietį ]]>
jonavoszinios.lt Fri, 03 Jun 2022 15:05:50 +0300
<![CDATA[A. Kulviečio gatvėje sunkiai vyriškį sužalojusi įtariamoji surasta, jai skirta griežčiausia kardomoji priemonė]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/a-kulviecio-gatveje-sunkiai-vyriski-suzalojusi-itariamoji-surasta-jai-skirta-griezciausia-kardomoji-priemone https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/a-kulviecio-gatveje-sunkiai-vyriski-suzalojusi-itariamoji-surasta-jai-skirta-griezciausia-kardomoji-priemone Jau esame skelbę, kad gegužės 31 d. 00.35 val. į Kauno ligoninę iš Jonavos, A. Kulviečio gatvės pristatytas ir dėl sunkaus  sužalojimo paguldytas vyras (g. 1967 m.), kuris paaiškino, kad jį sužalojo moteris, kuri po įvykio buvo ieškoma. (Plačiau apie tai ČIA).

Portalo jonavoszinios.lt duomenimis, įtariamoji, gimusi 1987 m., tą pačią naktį buvo intensyviai ieškoma. A. Kulviečio gatvėje liudininkai teigė matę gausias policijos pareigūnų pajėgas - apie 6 ekipažus, kurie, ieškant moters, į pagalbą kvietėsi ir ugniagesius gelbėtojus, nes reikėjo patekti į butą antrame aukšte. Vėliau paaiškėjo, kad ugniagesių pagalbos neprireikė - atvykęs buto savininkas atrakino duris, į vidų įleido policijos pareigūnus. Deja, bet ieškoma moteris bute tuomet nerasta.  

Kaip birželio 1-ąją informavo Kauno apskrities vyriausiasis policijos komisariatas (VPK), moterį visgi pavyko surasti. Jai pareikšti įtarimai pagal LR BK 135 str. 1 d. (Sunkus sveikatos sutrikdymas).

Ikiteisminį tyrimą atlieka Kauno apskr. VPK Kriminalinės policijos sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai, tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Kauno apygardos prokuratūros 1-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras Tomas Stelionis, kuris įtariamajai pritaikė griežčiausią kardomąją priemonę - suėmimą. Jis bus taikomas 2 mėnesius.

Kaip šiandien, birželio 2-ąją praneša Lietuvos Respublikos generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė, šio įvykio metu nukentėjusiajam vyriškiui aštriu įrankiu padaryti sužalojimai, kurie vertinami kaip sunkus sveikatos sutrikdymas.

Siekiant nepakenkti tyrimui daugiau detalių neatskleidžiama, tačiau yra žinoma, kad sunkiai sužalotas vyriškis, laimei, išgyveno.

 

 

A. Kulviečio gatvėje sunkiai vyriškį sužalojusi įtariamoji surasta, jai skirta griežčiausia kardomoji priemonė

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 02 Jun 2022 11:10:49 +0300
<![CDATA[Jonavietis nusprendė, kad vairavimui teisės nereikalingos, o girtumas - ne kliūtis]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavietis-nusprende-kad-vairavimui-teises-nereikalingos-o-girtumas-ne-kliutis https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavietis-nusprende-kad-vairavimui-teises-nereikalingos-o-girtumas-ne-kliutis Kaip praneša Kauno apskr. VPK, šiąnakt, birželio 2 d., apie 03.00 val. Jonavoje, P. Vaičiūno g., pareigūnams įkliuvo girtas vairuotojas.

Pirminiais duomenimis, neblaivus asmuo, gimęs 1997 metais, vairavo automobilį „VW Passat“.

Jam nustatytas sunkus girtumo laipsnis – 2,55 prom.

Jonavietis nusprendė, kad vairavimui teisės nereikalingos, o girtumas - ne kliūtis

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 02 Jun 2022 10:06:39 +0300
<![CDATA[Dėl laiptinėje rastos jaunos jonavietės mirties priežasties išvados dar nepadarytos]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/del-laiptineje-rastos-jaunos-jonavietes-mirties-priezasties-isvados-dar-nepadarytos https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/del-laiptineje-rastos-jaunos-jonavietes-mirties-priezasties-isvados-dar-nepadarytos Pirmadienį skelbėme, kad gegužės 29-ąją, apie 06.30 val. Jonavoje, Kosmonautų gatvėje esančio daugiabučio laiptinėje, rastas mirusios moters (g. 1998 m.) kūnas.

Pirminiais policijos pareigūnų duomenimis, medikai nepastebėjo smurto požymių. 

Žinia apie tokį įvykį sukrėtė ne tik mirusiąją pažinojusius asmenis, bet ir daugybę kitų jonaviečių. Ir nors svarstymu, ar tai buvo nusikaltimas, ar nelaimė netrūksta iki šiol, kol kas išvados dėl mirties priežasties dar nepadarytos.

Portalui jonavoszinios.lt susisiekus su Lietuvos Respublikos generaline prokuratūra patikinta, kad šiuo metu vyksta tyrimas mirties priežasčiai nustatyti.

Pirminiais duomenimis, žmogžudystė nėra įtariama. 

Užuojauta artimiesiems. 

Dėl laiptinėje rastos jaunos jonavietės mirties priežasties išvados dar nepadarytos

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 02 Jun 2022 09:57:57 +0300
<![CDATA[Policija dėkoja už pagalbą: ieškotas nepilnametis jau atsirado]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/policija-dekoja-uz-pagalba-ieskotas-nepilnametis-jau-atsirado https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/policija-dekoja-uz-pagalba-ieskotas-nepilnametis-jau-atsirado Šiandien skelbėme, kad Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kauno miesto Žaliakalnio policijos komisariato pareigūnai vykdė Luko Gervelionio (gim. 2008 m.) paiešką. Nepilnametis iš Kaune, Žeimenos g., esančio mokymo centro išėjo gegužės 23 d. apie 14.30 val.ir negrįžo namo.

Asmenys, žinantys L. Gervelionio buvimo vietą, buvo prašomi atsiliepti ir kreiptis į policijos pareigūnus.

Laimei, vaikinas jau atsirado - apie tai informavo pareigūnai. Daugiau detalių neatskleidžiama.

Dėkojama prisidėjusiems. 

Policija dėkoja už pagalbą: ieškotas nepilnametis jau atsirado

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 31 May 2022 14:42:49 +0300
<![CDATA[Lietavos gatvėje apvogta moteris: žala siekia 500 eurų]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/lietavos-gatveje-apvogta-moteris-zala-siekia-500-euru https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/lietavos-gatveje-apvogta-moteris-zala-siekia-500-euru Kaip praneša Kauno apskr. VPK komunikacijos poskyris, vakar, gegužės 30-ąją, gautas pranešimas, kad Jonavoje, Lietavos gatvėje, įvykdyta vagystė.

Pirminiais duomenimis, iš moters pavogta piniginė su grynaisiais pinigais. Padaryta turtinė žala siekia 500 eurų.

Nors daugiau informacijos neskelbiama, pareigūnai patvirtino, jog vagystė įvykdyta ne namuose, o viešoje vietoje.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Lietavos gatvėje apvogta moteris: žala siekia 500 eurų

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 31 May 2022 10:11:47 +0300
<![CDATA[Jonavos rajone virto medžiai, degė pirtis, liejosi tepalas]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavos-rajone-virto-medziai-dege-pirtis-liejosi-tepalas https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavos-rajone-virto-medziai-dege-pirtis-liejosi-tepalas Kaip praneša Kauno priešgaisrinė gelbėjimo valdyba, pastarąją parą ugniagesiams gelbėtojams darbo Jonavos rajone nestigo.

Gegužės 31 -ąją, 6 val. 30 min. pranešta, kad Užusalių sen., Krėslynų k., Senajame Kauno kelyje, ant kelio nuvirtęs medis kelia pavojų eismo saugumui.

Gegužės 30 - ąją, apie 16 val. gautas pranešimas, kad kelyje Išorai –Karmėlava (senasis kelias), ties Turžėnų k., ant važiuojamosios kelio dalies nuvirtęs medis.

Abiem atvejais ugniagesiai gelbėtojai medžius supjaustė ir patraukė, nušlavė kelio dangas.

Gegužės 30-ąją, 14 val. 48 min. gautas pranešimas, kad Žeimių tak., prie gatvės šalia namo pastatytas automobilis „Audi“, o iš jo bėga kuras ir jau susidariusi didesnė nei 1 kv. m bala, juntamas kuro kvapas. Atvykę gelbėtojai aptiko, kad ant važiuojamosios kelio dangos 1 m² plote buvo išsiliejęs teplas. Kelio danga nupurkšta dispergatoriumi, teršalai surinkti.

Pirmadienį, 15 val. 30 min. gautas pranešimas, kad Šilų sen., Gudžionių k., Šilų g. dega 1 aukšto medinė pirtis, sužeistų žmonių nėra. Atvykus ugniagesiams, vieno aukšto rastinė pirtis degė atvira liepsna, stogas buvo įkritęs. Gaisro metu nudegė stogas, išdegė visas vidus. Įvykis tiriamas.

 

 

 

 

Jonavos rajone virto medžiai, degė pirtis, liejosi tepalas

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 31 May 2022 09:44:57 +0300
<![CDATA[A. Kulviečio g. sunkiai sužalotas vyriškis - ligoninėje, įtariamoji ieškoma ]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/a-kulviecio-g-sunkiai-suzalotas-vyriskis-ligonineje-itariamoji-ieskoma https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/a-kulviecio-g-sunkiai-suzalotas-vyriskis-ligonineje-itariamoji-ieskoma Kaip praneša Šalies policijos departamentas, pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR Baudžiamąjį kodeksą (BK) dėl sunkaus sveikatos sutrikdymo.

Gegužės 31 d. 0 val. 35 min. į Kauno ligoninę iš Jonavos, A. Kulviečio g., pristatytas ir dėl sužalojimo paguldytas vyras (g. 1967 m.), kuris paaiškino, kad jį sužalojo moteris. 

Įtariamoji (g. 1987 m.) ieškoma.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 135 str. 1 d. (Sunkus sveikatos sutrikdymas.  Tas, kas sužalojo ar susargdino žmogų, jeigu dėl to nukentėjęs asmuo neteko regos, klausos, kalbos, vaisingumo, nėštumo ar kitaip buvo sunkiai suluošintas, susirgo sunkia nepagydoma ar ilgai trunkančia liga, realiai gresiančia gyvybei ar stipriai sutrikdančia žmogaus psichiką, arba prarado didelę dalį profesinio ar bendro darbingumo, arba buvo nepataisomai subjaurotas nukentėjusio asmens kūnas, baudžiamas laisvės atėmimu iki dešimties metų.).

Paruošta pagal Policijos departamento suvestinę parengtą pagal gautą pirminę informaciją apie įvykius.

A. Kulviečio g. sunkiai sužalotas vyriškis - ligoninėje, įtariamoji ieškoma 

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 31 May 2022 07:35:26 +0300
<![CDATA[Neblaivaus vyro bandymas vairuoti automobilį – baigėsi bauda]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/neblaivaus-vyro-bandymas-vairuoti-automobili-baigesi-bauda https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/neblaivaus-vyro-bandymas-vairuoti-automobili-baigesi-bauda Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos Kelių patrulių kuopos pareigūnai, siekdami užtikrinti saugumą kelyje, praėjusią savaitę, gegužės 23 – 29 dienomis, toliau tikrino, kaip eismo dalyviai laikosi Kelių eismo taisyklių (toliau – KET). Per savaitę Kelių patrulių kuopos pareigūnai mobiliaisiais greičio matavimo prietaisais užfiksavo 643 greičio viršijimo atvejus.


Šį kartą savaitės lakstūnas užfiksuotas savaitės pradžioje. Gegužės 24 d., antradienį, apie 09.40 val. Kauno r., magistraliniame kelyje Kaunas-Marijampolė-Suvalkai. Automobilis „Ford“, vairuojamas vyro (g. 1982 m.), magistraliniame kelyje, kur leistinas važiavimo greitis – 90 km/h, važiavo 159 km/h greičiu. Automobilio vairuotojui surašytas administracinio nusižengimo protokolas.


Praėjusią savaitę, pirmadienį, gegužės 23 d. Kauno r., Tirkšlių k., automobilį „Citroen“ vairavo neblaivus vyras (g. 1974 m.). Pareigūnams pabendravus su vairuotoju, nuo jo sklido alkoholio kvapas, kalba buvo nerišli, o judesiai nekoordinuoti. Jis pripažino, kad prieš pusvalandį vartojo stipriųjų alkoholinių gėrimų. Patikrinus vairuotojo blaivumą, jam nustatytas sunkus girtumo laipsnis – 3,40 prom. Maža to, paaiškėjo, jog vyras neturi teisės vairuoti transporto priemonę.


Savaitgalio metu Kelių patrulių kuopos pareigūnai vykdė policines priemones, skirtas neblaiviems vairuotojams ir kitiems KET pažeidimams išaiškinti. Jų metu policijos pareigūnai Kauno mieste ir rajone, Kėdainių ir Jonavos rajonuose patikrino daugiau nei 2,2 tūkst. transporto priemonių. Savaitgalį vykusios priemonės metu nustatyti keturi neblaivūs vairuotojai (1,28 prom., 0,58 prom., 1,27 prom., 1,42 prom.). Pastarasis vairuotojas, policijos pareigūnų akivaizdoje, nuvažiavo nuo kelio, atsitrenkė į gėlių vazono stovą ir jį apgadino. Vykdytų priemonių metu policijos pareigūnai užfiksavo ir kitų KET pažeidimų, tarp kurių – dešimt vairuotojų, kurie transporto priemones vairavo neturėdami teisės to daryti, trys automobilių vairuotojai vairuodami transporto priemones viršijo leistiną važiavimo greitį ir kiti pažeidimai.


Iš viso per savaitę Kelių patrulių kuopos pareigūnai nustatė 10 neblaivių automobilių vairuotojų.  Taip pat išaiškino 19 asmenų, kurie vairavo transporto priemones neturėdami tam teisės.


Kauno apskrityje šiais metais žuvo 5 eismo dalyviai (pernai iki gegužės mėnesio pabaigos – 5), dar 261 sužeisti (pernai – 185).


Pareigūnai ragina visus eismo dalyvius laikytis Kelių eismo taisyklių, būti drausmingiems kelyje bei linki saugaus kelio! Tik kartu rūpindamiesi savo ir kitų saugumu laimingai pasieksime kiekvienos kelionės tikslą.

Neblaivaus vyro bandymas vairuoti automobilį – baigėsi bauda

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 30 May 2022 16:16:25 +0300
<![CDATA[Trys paros – transporto priemonių susidūrimai, užvažiavimai ant pėsčiųjų]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/trys-paros-transporto-priemoniu-susidurimai-uzvaziavimai-ant-pesciuju https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/trys-paros-transporto-priemoniu-susidurimai-uzvaziavimai-ant-pesciuju Gegužės 27–29 d., penktadienį–sekmadienį, Lietuvos keliuose policijos pareigūnai užregistravo, pirminiais duomenimis, 184 eismo įvykius: penktadienį – 66, šeštadienį – 67, sekmadienį – 51. Dėl neblaivių vairuotojų kaltės – 5 proc. visų įvykių (sužeisti 4 asmenys). 27 proc. atvejų (49 įvykiai) – transporto priemonių susidūrimai su gyvūnais (žmonės nenukentėjo).

Pirminiais duomenimis, 29 žmonės, vienas jų nepilnametis pėsčiasis, sužeisti 21-ame eismo įvykyje. Daugiausia nukentėjo vairuotojų (38 proc.), taip pat 35 proc. keleivių, 21 proc. pėsčiųjų (3 neblaivūs). Elektrinių paspirtukų vairuotojai dalyvavo 3-uose įvykiuose, dviračio vairuotojas – viename (susidūrė su pėsčiuoju).

2-uose įvykiuose (šeštadienį Jonavos rajone ir sekmadienį Kaune) sužeista po 4 žmones. Po 2 asmenis nukentėjo 2-uose eismo įvykiuose (šeštadienį Panevėžyje, sekmadienį Vilkaviškio rajone).

Transporto priemonių susidūrimų atvejų – 43 proc. visų įvykių, kuriuose nukentėjo žmonės, užvažiavimų ant pėsčiųjų – 29 proc., nuvažiavimų nuo kelio – 19 proc. Tamsiuoju paros metu įvyko 38 proc. eismo įvykių, esant šlapiai kelio dangai – 33 proc. Pirminiais duomenimis, miestuose įvyko 52 proc. eismo įvykių: Vilniuje ir Kaune – po 3, Panevėžyje ir Šiauliuose – po 2, Plungėje.

Penktadienį, gegužės 27 d., pirminiais duomenimis, įvyko 7 eismo įvykiai, kuriuose sužeisti 7 žmonės, vienas jų nepilnametis.

Po vienuolikos ryto, Šalčininkų rajone, Matuizų kaime, nuo kelio tiesiame ruože į griovį įvažiavo ir apvirto traktorius „Vladimirec T25A“. Jį vairavo ir nukentėjo neblaivus, teisės vairuoti neturintis 43 metų vyras (3,07 promilės).

Vidurdienį, Plungėje, J. Tumo-Vaižganto gatvėje, 76 metų vyro vairuojamas automobilis „Daewoo Rezzo“ partrenkė, pirminiais duomenimis, netikėtai į važiuojamąją kelio dalį įbėgusį mažametį. Sužeistas 9 metų berniukas.

Popietę, Panevėžyje, Projektuotojų gatvėje, pėsčiųjų ir dviračių take dviračiu važiuodamas 83 metų vyras kliudė pėsčiąją, nukentėjo 73 metų moteris.

Po trečios, Šiauliuose, Vilniaus gatvėje, iš stotelės pradėjus važiuoti autobusui „Mercedes-Benz Citaro“, vairuojamam 54 metų vyro, pargriuvo ir nukentėjo 84 metų keleivė.

Tuo pačiu metu Švenčionių rajone, krašto kelyje Molėtai–Pabradė, tiesioje įkalnėje, į priešpriešinio eismo juostą įvažiavęs automobilis „Honda Jazz“ susidūrė su 42 metų vyro vairuojamu „Volvo XC90“. Sužeistas pirmojo automobilio 54 metų vairuotojas.

Pavakarę, lyjant, Kaune, Varnių ir Vytenio gatvių sankryžoje, į kairę automobiliu „Seat“ sukdama 40 metų moteris nepraleido pagrindiniu keliu važiavusio automobilio „Honda CR-V“, kurį vairavo 60 metų vyras, ir su juo susidūrė. Nukentėjo pastarojo automobilio 57 metų keleivė.

Prieš vidurnaktį, Prienų rajone, Veiverių miestelyje, Čiurlių gatvėje, automobilis „Audi“ atsitrenkė į namo kieme stovėjusį „VW Passat“, po to, važiuodamas atbulas, kliudė prie įvažiavimo į kiemą stovėjusią moterį. Nukentėjo neblaivi 27 metų pėsčioji (1,72 promilės). „Audi“ iš įvykio vietos nuvažiavo.

Šeštadienį, gegužės 28 d., pirminiais duomenimis, 9-iuose eismo įvykiuose sužeista 13 žmonių, daugiausia – vairuotojų (5). Nukentėjo elektrinio paspirtuko keleivė, neblaivūs pėstieji. Tamsiuoju paros metu – 5 eismo įvykiai, esant šlapiai kelio dangai – 2.

Po vienuolikos ryto, lyjant, Pagėgių savivaldybėje, Natkiškių kaime, iš daugiabučio namo kiemo išvažiuodamas automobilis „Audi A4“, vairuojamas 57 metų vyro, susidūrė su elektriniu paspirtuku. Juo važiavo ir susižeidė 62 metų moteris (ligoninėje).

Prieš vidurnaktį, Vilniuje, J. Basanavičiaus ir Vytenio gatvių sankryžoje, kliudęs gatvės bortelį apvirto elektrinis paspirtukas, kurį vairavo neblaivus 30 metų vyras (1,05 promilės). Nukentėjo kartu su juo važiavusi 29 metų moteris.

Vidurdienį, Panevėžyje, Vilniaus gatvėje, iš šalutinio kelio išvažiavęs 55 metų moters vairuojamas automobilis „VW Touran“ susidūrė su kitu to paties modelio automobiliu, kurį vairavo 65 metų vyras. Nukentėjo abu vairuotojai.

Kaip jau esame rašę anksčiau, prieš šeštą vakaro, Jonavos rajone, krašto kelyje Jonava–Kėdainiai–Šeduva, iš šalutinio kelio išvažiuodamas automobilis „Volkswagen Sharan“ susidūrė su iš dešinės pusės pagrindiniu keliu važiavusiu „Volkswagen Caddy“. Abi transporto priemonės nuvažiavo nuo kelio į griovį. Per įvykį sužeisti keturi žmonės: pirmojo automobilio 54 metų vairuotojas ir antrąjį automobilį vairavęs 43-ejų vyras, 67-erių keleivis ir 50 metų keleivė, Norvegijos Karalystės pilietė.

Prieš dešimtą vakaro, Biržų rajone, krašto kelyje Kupiškis–Vabalninkas–Biržai (danga šlapia), nuo kelio vingyje nuvažiavo ir apvirto ant stogo „Volkswagen“ markės automobilis. Nukentėjo jį vairavęs neblaivus 49 metų vyras (0,72 promilės).

Vakare, prieš septintą, Alytaus rajone, Einorų kaime, automobilis „VW Touran“, vairuojamas 20 metų vaikino, kliudė stovėjusius du neblaivius vyrus ir iš įvykio vietos nuvažiavo. Nukentėjo 57 metų vyras (1,8 promilės).

Vakare, po dešimtos, Vilniuje, Parko gatvėje, mokyklos kieme, nenustatytas asmuo, vairuodamas automobilį „Audi A8“, užvažiavo ant pėsčiojo ir pasišalino iš įvykio vietos. Nukentėjo 38 metų pėsčiasis, jis, pirminiais duomenimis, buvo neblaivus.

Po vienuolikos vakaro, Kaišiadorių rajone, Pravieniškių kaime, važiuojamojoje kelio dalyje, pirminiais duomenimis, stovėjusį žmogų kliudė nenustatytas automobilis. Nukentėjo 20 metų vaikinas, pirminiais duomenimis, neblaivus (nuvežtas į gydymo įstaigą).

Sekmadienį, gegužės 29 d., užregistruoti, pirminiais duomenimis, 5 eismo įvykiai, sužeisti 9 žmonės.

Naktį, prieš ketvirtą, Vilkaviškio rajone, Rūdos kaime, šlapio žvyrkelio vingyje vairuojamo automobilio „VW Sharan“ nesuvaldė neblaivus 63 metų vyras (nustatytas 1,27 promilės neblaivumas). Automobilis nuvažiavo nuo kelio, nukentėjo vairuotojas ir kartu važiavusi 62 metų moteris.

Popietę, Šiauliuose, Panevėžio ir Sodo gatvių sankryžoje, automobilis „Opel Zafira“, išvažiuodamas iš šalutinio kelio, nepraleido pagrindiniu keliu važiavusio „VW Passat“, kurį vairavo 33-ejų vyras, ir su juo susidūrė. Nukentėjo „Opelio“ 77 metų vairuotojas, jis nuvežtas į ligoninę.

Po septintos vakaro, Kaune, Rūko gatvėje, eismo įvykyje dalyvavo trys automobiliai. Į važiuojamojoje kelio dalyje stovėjusį automobilį BMW atsitrenkė 33 metų moters vairuojamas „Lexus RX 350“. Nuo smūgio BMW trenkėsi į kitą tos pačios markės automobilį. Nukentėjo „BMW 3ER Reihe“ 25 metų vairuotojas ir trys keleiviai, 25-erių vyras, 24-erių ir 25-erių moterys.

Vakare, po vienuolikos, Vilniuje, Pilaitės prospekte, nuvažiavime iš Vakarinio aplinkkelio, 24 metų moters vairuojamas automobilis „Audi A6“ kliudė per nereguliuojamą pėsčiųjų perėją važiavusį elektrinį paspirtuką. Nukentėjo jį vairavęs 23 metų vyras.

Pastaba. Informacija parengta pagal pirminius duomenis, įvestus į Eismo įvykių informacinę sistemą.

Statistika (Eismo įvykių informacinės sistemos duomenys):

 

2021 metai (iki gegužės 29 d. įskaitytinai)

2022 metai

(iki gegužės 29 d. įskaitytinai)

(pirminiai duomenys, jie kintantys)

Skirtumas

Eismo įvykių, kuriuose nukentėjo žmonės, skaičius

788

1 054

266

Žuvo

50

38

12

Sužeista žmonių

877

1 238

361

Parengta pagal Lietuvos kelių policijos tarnybos inf.

Trys paros – transporto priemonių susidūrimai, užvažiavimai ant pėsčiųjų

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 30 May 2022 13:04:32 +0300
<![CDATA[Kosmonautų gatvės daugiabučio laiptinėje rastas jaunos moters kūnas]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/kosmonautu-gatves-daugiabucio-laiptineje-rastas-jaunos-moters-kunas https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/kosmonautu-gatves-daugiabucio-laiptineje-rastas-jaunos-moters-kunas Vakar, gegužės 29-ąją, apie 06.30 val. Jonavoje, Kosmonautų gatvėje esančio daugiabučio laiptinėje, rastas mirusios moters (g. 1998 m.) kūnas.

Pirminiais policijos pareigūnų duomenimis, medikai nepastebėjo smurto požymių.

Atliekamas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti.

Užuojauta artimiesiems. 

Kosmonautų gatvės daugiabučio laiptinėje rastas jaunos moters kūnas

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 30 May 2022 10:00:59 +0300
<![CDATA[Ugniagesių gelbėtojų pagalbos prireikė įstrigusiam paukščiukui]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/ugniagesiu-gelbetoju-pagalbos-prireike-istrigusiam-pauksciukui https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/ugniagesiu-gelbetoju-pagalbos-prireike-istrigusiam-pauksciukui Kaip praneša Kauno priešgaisrinė gelbėjimo valdyba, vakar, gegužės 29-ąją, apie 19 val. gautas gyvūnų globėjų asociacijos pranešimas, kad Jonavoje, Girelės gatvėje, po palange įstrigęs paukštis, reikalinga pagalba ją ištraukti.

Atvykus ugniagesiams gelbėtojams paaiškėjo, kad paukštis buvo įstrigęs apie 8 m aukštyje, po palangės tvirtinimu.

Panaudojus ištraukiamąsias kopėčias jis buvo išlaisvintas ir perduotas namo gyventojai.

Ugniagesių gelbėtojų pagalbos prireikė įstrigusiam paukščiukui

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 30 May 2022 08:16:53 +0300
<![CDATA[Susidūrus dviems automobiliams, į gydymo įstaigą pristatyti 4 žmonės]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/susidurus-dviems-automobiliams-i-gydymo-istaiga-pristatyti-4-zmones https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/susidurus-dviems-automobiliams-i-gydymo-istaiga-pristatyti-4-zmones Kaip praneša Kauno apskr. VPK, vakar, gegužės 28 d., apie 18.40 val. Jonavos r., kelyje Jonava-Kėdainiai-Šeduva įvyko eismo įvykis.

Pirminiais duomenimis, automobilis „VW Sharan“, vairuojamas vyro (g. 1968 m.), susidūrė su automobiliu „VW Caddy“, vairuojamu vyro (g. 1979 m.).

Dėl sužalojimų į gydymo įstaigą pristatytas „VW Sharan“ vairuotojas, „VW Caddy“ vairuotojas ir keleiviai vyras (g. 1954 m.) bei moteris (g. 1971 m.).

Nuotraukoje - video stop kadras iš vaizdo įrašo, patalpinto grupėje ,,Kur mentai stovi?".

Susidūrus dviems automobiliams, į gydymo įstaigą pristatyti 4 žmonės

]]>
jonavoszinios.lt Sun, 29 May 2022 10:53:48 +0300
<![CDATA[Girtas motociklininkas kelionę baigė Lietavos gatvėje]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/girtas-motociklininkas-kelione-baige-lie-tavos-gatveje https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/girtas-motociklininkas-kelione-baige-lie-tavos-gatveje Kaip praneša Kauno apskr. VPK komunikacijos poskyris, vakar, gegužės 25 d. apie 18.35 val. Jonavoje pareigūnams įkliuvo girtas motociklininkas.

Pirminiais duomenimis, Lietavos g. motociklą „KTM“ vairavo neblaivus vyras (g. 1988 m.).

Jam nustatytas vidutinio girtumo laipsnis – 2,11 prom.

Girtas motociklininkas kelionę baigė Lietavos gatvėje

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 26 May 2022 10:45:51 +0300
<![CDATA[Pradėtas tyrimas dėl galimo padegimo]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/pradetas-tyrimas-del-galimo-padegimo https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/pradetas-tyrimas-del-galimo-padegimo Jau rašėme, kad vakar apie 03:31 val. gautas pranešimas, jog Jonavoje, A. Kulviečio gatvėje, dega automobilis. Į įvykio vietą išsiųstos Jonavos PGT priešgaisrinės gelbėjimo pajėgos (informacija apie įvykį perduota Kauno greitosios medicinos pagalbos stočiai, Kauno AVPK policijos komisariatui).

Atvykus ugniagesiams gelbėtojams, „Toyota Rav4“ degė atvira liepsna. Išdegė variklio skyrius, apdegė salonas ir kairysis automobilio šonas.

Šiandien paaiškėjo, kad neatmesta ir padegimo tikimybė - Policijos departamento įvykių suvestinėje skelbiama, kad pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 187 str. 2 d ( Tas, kas sunaikino ar sugadino svetimą turtą visuotinai pavojingu būdu arba išardydamas ar sugadindamas įrenginį ar agregatą, jeigu dėl to galėjo nukentėti žmonės, arba sunaikino, išardė ar sugadino strateginę arba svarbią reikšmę nacionaliniam saugumui turinčių juridinių asmenų infrastruktūrą sudarantį turtą ar jo dalį, arba sunaikino ar sugadino didelės vertės svetimą turtą ar didelės mokslinės, istorinės ar kultūrinės reikšmės turinčias vertybes, baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki penkerių metų).

Nuostolis nustatinėjamas.

A. Reipos ir jonavoszinios.lt nuotr.

Pradėtas tyrimas dėl galimo padegimo

Pradėtas tyrimas dėl galimo padegimo Pradėtas tyrimas dėl galimo padegimo ]]>
jonavoszinios.lt Thu, 26 May 2022 08:54:38 +0300
<![CDATA[Pagalbos šauksmas iš moters, tris paras užstrigusios bute]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/pagalbos-sauksmas-is-moters-tris-paras-uzstrigusios-bute https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/pagalbos-sauksmas-is-moters-tris-paras-uzstrigusios-bute Kaip praneša Kauno priešgaisrinė gelbėjimo valdyba, ugniagesiams gelbėtojams teko vaduoti moterį, tris paras užstrigusią bute.

Gegužės 24 d. apie 19 val. gautas moters pranešimas, kad ji negali išeiti iš namų, esančių Kauno gatvėje, jau 3 para namuose, nes užsikirto šarvuotos durys, o ji negali ištraukti rakto.

Ugniagesiams gelbėtojams rankiniu inventoriumi ir raktu durų spyną pavyko atrakinti, moteris išlaisvinta per 5 minutes.  

Pagalbos šauksmas iš moters, tris paras užstrigusios bute

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 25 May 2022 08:46:36 +0300
<![CDATA[A. Kulviečio gatvėje degė automobilis]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/a-kulviecio-gatveje-dege-automobilis https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/a-kulviecio-gatveje-dege-automobilis Kaip praneša Kauno priešgaisrinė gelbėjimo valdyba, šįryt, apie 03:31 val. gautas pranešimas, kad Jonavoje, A. Kulviečio gatvėje, dega automobilis.

Į įvykio vietą išsiųstos Jonavos PGT priešgaisrinės gelbėjimo pajėgos (informacija apie įvykį perduota Kauno greitosios medicinos pagalbos stočiai, Kauno AVPK policijos komisariatui).

Atvykus ugniagesiams gelbėtojams, „Toyota Rav4“ degė atvira liepsna.

Kaip portalui jonavoszinios.lt pasakojo šalia stovinčio daugiabučio gyventojai, ugniagesiams gelbėtojams nebuvo paprasta privažiuoti prie transporto priemonės dėl sausakimšai užstatytų kiemų.

Išdegė variklio skyrius, apdegė salonas ir kairysis automobilio šonas.

Įvykis tiriamas. 

A. Reipos ir jonavoszinios.lt nuotr.

A. Kulviečio gatvėje degė automobilis

A. Kulviečio gatvėje degė automobilis A. Kulviečio gatvėje degė automobilis A. Kulviečio gatvėje degė automobilis ]]>
jonavoszinios.lt Wed, 25 May 2022 08:32:14 +0300
<![CDATA[Teismas pripažino, kad melaginga informacija apie automobilio faktinius duomenis ir techninę būklę - esminis sutarties pažeidimas]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/teismas-pripazino-kad-melaginga-informacija-apie-automobilio-faktinius-duomenis-ir-technine-bukle-esminis-sutarties-pazeidimas https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/teismas-pripazino-kad-melaginga-informacija-apie-automobilio-faktinius-duomenis-ir-technine-bukle-esminis-sutarties-pazeidimas Kauno apylinkės teismo Jonavos rūmai vakar išnagrinėjo civilinę bylą pagal  ieškovės ieškinį atsakovui K. D. dėl pirkimo pardavimo sutarties pripažinimo negaliojančia ir neturtinės žalos atlyginimo. Teismas nusprendė ieškinį tenkinti visiškai. 

 
Byloje ieškovė teigė, kad perkant iš K. D. automobilį, jai buvo aiškinama, kad automobilio rida yra 215 000 km, o automobilis pirktas iš bankroto administratoriaus Švedijoje. Tačiau, Volvo gamintojų atstovų specialistams patikrinus automobilio gamintojo duomenis jiems prieinamoje gamintojo bazėje paaiškėjo, kad tai  - specialiai taksi veiklai pagamintas automobilis (su atitinkama taksi komplektacija ir 3 metų ridos garantija), kurio paskutinė garantiniu laikotarpiu užfiksuota rida 2011 m. vasario 24 d. buvo 319 395 km. Taigi pardavimo metu (2016 m. lapkričio 21 d.) šio automobilio rida realiai buvo daug didesnė (530 961 km) nei deklaruota pardavėjo  

 

Tuo tarpu, atsakovas su ieškinio reikalavimais nesutiko, tačiau teigė, kad jis 2016 m. lapkričio 11 d. pardavė automobilį Volvo V70 ieškovei už 6 200,00 Eur. Teismui aiškino, kad ieškovės sutuoktinis automobilį patikrino pasirinktame autoservise. Specialistai nurodė, kad yra nežymus automobilio turbinos gedimas, kitų akivaizdžių trūkumų nerado. Po to, ieškovės sutuoktinis su atsakovu nuvyko į techninės apžiūros stotį, kurioje nustatyti priekinio stiklo ir galinio dešinio žibinto stikliuko pažeidimai. Nustatytus trūkumus K. D. pašalino, ieškovės sutuoktinis su tuo sutiko. Atsakovas nepripažino, jog klastojo automobilio Volvo V70 ridos duomenis, teigė, nežinojęs, kad automobilio rida pakeista.  

 

 

Bylą išnagrinėjęs teismas nustatė, kad atsakovas Kauno apylinkės teismo 2019 m. spalio 9 d. nuosprendžiu baudžiamojoje byloje buvo pripažintas kaltu už tai, kad būdamas automobilio  VOLVO V70, tikruoju pardavėju, transporto priemonės pirkimo-pardavimo sandorio metu, automobilio pirkėjai (ieškovei) už sutartą 6 200 Eur kainą pardavė transporto priemonę VOLVO V70, o ant švedų kalba pagaminto blanko – pirkimo sutarties savo ranka įrašė tikrovės neatitinkančius duomenis apie tai, kad  transporto priemonės  VOLVO V70, pardavėjas – Q. Y., parduoda transporto priemonę VOLVO V70, ir šį netikrą dokumentą realizavo – 2016 m. lapkričio 21 d., tokiu būdu K. D. neteisėtai pagamino ir realizavo žinomai netikrą dokumentą - transporto priemonės pirkimo-pardavimo sutartį. Už tai atsakovui skirta subendrinta  bausmė - 9 038,40 Eur bauda. Kauno apygardos teismas 2020 m. balandžio 1 d. priėmė nutartį, kuria nuteistojo K. D. apeliacinį skundą atmetė. 

 

Šiuo metu tebevyksta ikiteisminis tyrimas dėl automobilio ridos suklastojimo, kuriame ieškovė yra pripažinta nukentėjusiąją.  

 

Civilinėje byloje teismas, įvertinęs surinktus įrodymus, nustatė, kad 2016 m. lapkričio 21 d. ieškovė įgijo automobilį Volvo V70, 2008 m. gamybos už 6 200 Eur iš atsakovo, tačiau automobilio pirkimo-pardavimo sutartyje buvo nurodytas visiškai kitas asmuo  - Q. Y. Atsakovas patalpino skelbimą internetiniame tinklapyje www.autoplius.lt., nurodė savo telefoną. „Atsakovas suklaidino pirkėją telefonu nuo pat pradžių, paaiškino, kad automobilio rida yra tik 215 000 km, automobilis pirktas iš bankroto administratoriaus Švedijoje, atitinkamai pirkėja tikėjosi geros automobilio būklės su nedidele rida. Ieškovė, būdama suklaidinta atsakovo, paaiškino teisme, kad neturėjo tikslo tokio automobilio su pravažiuota didele rida, kuris buvo  pagamintas ir eksploatuojamas kaip taksi automobilis, pirkti,“- pažymėjo teismas. 

 

 

Teismas sprendime konstatuota, kad atsakovas žinojo apie automobilio tikrą ridą pardavimo metu, teikė pirkėjai klaidingą, apgaulingą informaciją, kadangi tai specialiai pagamintas taksi veiklai automobilis (su atitinkama taksi komplektacija ir 3 metų ridos garantija), kurio rida 2011 m. vasario 24 d. buvo 319 395 km, o 2016 m. spalio 5 d. tikroji rida buvo 530 961 km. Atsakovas yra profesionalus automobilių pardavėjas, apie ką teismo buvo pasisakyta ir nustatyta 2020 m. balandžio 1 d. Kauno apygardos teismo nutartyje.  

 

Teismas nusprendė, kad yra pagrindas  pripažinti automobilio VOLVO V70 pirkimo - pardavimo sandorį negaliojančiu kaip sudarytą dėl pardavėjo apgaulės ir taikyti restituciją bei priteisti neturtinę žalą. 

 

„Kadangi automobilio pirkimo pardavimo sutartyje nurodytas Q. Y., o ne tikrasis pardavėjas  K. D. ir parduotas automobilis su suklastota, sumažinta daugiau nei du kartus rida ir turintis daug defektų, dėl kurių jo dalyvavimas eisme kėlė pavojų tiek automobilio savininkei, tiek kitiems eismo dalyviams, pirkėjai  teikta melaginga, apgaulinga informacija apie automobilio faktinius duomenis ir techninę būklę, tai yra esminis sutarties pažeidimas,  - konstatavo teismas. 

 

Teismas pripažino automobilio VOLVO V70 pirkimo-pardavimo sutartį  negaliojančia, taikė abišalę restituciją, sandorio šalis grąžino į pradinę padėtį bei priteisė iš tikrojo automobilio VOLVO V70 pardavėjo atsakovo D. K. pirkėjai sumokėtus 6 200 Eur ir įpareigojo ieškovę grąžinti atsakovui esamos būklės automobilį Volvo V70. 

 

Taip pat, teismas tenkino ieškovės prašymą dėl 3 000 Eur neturtinės žalos atlyginimo. Atsižvelgta į tai, kad dėl atsakovo neteisėtų veiksmų ieškovė buvo priversta kreiptis į teisėsaugos institucijas ir labai ilgai įrodinėti, jog K. D. yra tikrasis automobilio pardavėjas, dėl ko patyrė dvasinius išgyvenimus, emocinę depresiją ir kitus nepatogumus, susijusius su baudžiamosios bylos nagrinėjimu, taip pat  į atsakovo kaltę, jo turtinę padėtį (yra ūkininkas, užsiima automobilių prekyba), bei kitas reikšmingas bylai aplinkybes, taip pat į sąžiningumo, teisingumo, protingumo kriterijus. 

 

Iš atsakovo K. D. priteistos ieškovės patirtos 1 543,89 Eur advokato ir dokumentų vertimo išlaidos. 

 

Sprendimas nėra įsiteisėjęs ir per 30 dienų gali būti skundžiamas Kauno apygardos teismui. 

Kauno apylinkės teismo Kėdainių rūmų inf.

Teismas pripažino, kad melaginga informacija apie automobilio faktinius duomenis ir techninę būklę  - esminis sutarties pažeidimas

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 24 May 2022 13:42:26 +0300
<![CDATA[Girtas vairuotojas pareigūnams įkliuvo Lietavos gatvėje]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/girtas-vairuotojas-pa-reigunams-ikliuvo-lietavos-gatveje https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/girtas-vairuotojas-pa-reigunams-ikliuvo-lietavos-gatveje Kaip praneša Kauno apskr. VPK komunikacijos poskyris, vakar, gegužės 23 d., apie 07.45 val. Jonavoje, Lietavos g., pareigūnams įkliuvo girtas vairuotojas.

Pirminiais duomenimis, automobilį „Opel“ vairavo neblaivus vyras (g. 1958 m.).

Vairuotojui nustatytas vidutinis girtumo laipsnis – 2,03 prom.

Primename, kad transporto priemonių vairavimas, kai tai daro neblaivūs (daugiau negu 0,4 promilės, bet ne daugiau negu 1,5 promilės) ar apsvaigę nuo narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų vairuotojai, taip pat apsvaigimo patikrinimo vengimas arba alkoholio (nustatytas daugiau negu 0,4 promilės neblaivumas), narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų vartojimas iki patikrinimo užtraukia baudą vairuotojams nuo aštuonių šimtų iki vieno tūkstančio vieno šimto eurų.

Vairuotojas, kuriam nustatytas 1,51 ir daugiau promilės neblaivumas, taip pat tas, kas mokė praktinio vairavimo, būdamas neblaivus ir kuriam nustatytas 1,51 ir daugiau promilės neblaivumas, taip pat tas, kuris vengė neblaivumo patikrinimo, kai jam buvo nustatyta neblaivumo požymių arba vartojo alkoholio po eismo įvykio, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki 1 metų, taip pat gali būti konfiskuotas automobilis ir atimama teisė vairuoti iki 5 metų.

Girtas vairuotojas pareigūnams įkliuvo Lietavos gatvėje

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 24 May 2022 10:15:21 +0300
<![CDATA[Du asmenys nuteisti dėl karinės įrangos kontrabandos]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/du-asmenys-nuteisti-del-karines-irangos-kontrabandos https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/du-asmenys-nuteisti-del-karines-irangos-kontrabandos Kauno apygardos teismas dėl strateginių prekių kontrabandos nuteisė du kauniečius – vienos Kauno įmonės darbuotoją V. K. bei Kauno laisvosios ekonominės zonos (LEZ) terminalų darbuotoją V. A.
 
Ikiteisminį tyrimą byloje atliko Kauno Muitinės kriminalinės tarnybos pareigūnai, tyrimui vadovavo Kauno apygardos prokuratūros Trečiojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė Romualda Pocienė.
 
Tyrimo metu buvo nustatyta, kad 2019 metais Kauno LEZ terminale buvo saugoma iš Baltarusijos į Lietuvą atvežta didelės vertės siunta - sraigtasparnio uodegos sraigto menčių komplektas, kuri priskiriama karinei įrangai. Pagal galiojančius reikalavimus, tokia siunta privalėjo turėti išduotą karinės įrangos importo licenciją ir turėjo būti griežtai saugoma tik tik LEZ teritorijoje esančiame laikino saugojimo sandėlyje.
 
Tačiau Muitinės kriminalinės tarnybos pareigūnams patikrinus nurodytą terminalą, jame buvo rastos visai kitos prekės – senas, nudėvėtas sraigtasparnio uodegos sraigto menčių komplektas. Įvežtos ir turėjusios būti laikinai saugomos prekės buvo aptiktos netrukus, tik kitoje vietoje – pareigūnų patikrintame vienos Kauno įmonės automobilyje.
 
Abu kaltinamieji žinojo, kad prekė neturi reikalingos licencijos ir Sąjungos prekės muitinio statuso. Dėl šios priežasties jie prekę sandėlyje sukeitė su kitu saugomu sraigtasparnio vairo menčių komplektu. Tai padarė norėdami suklaidinti kontroliuojančias institucijas ir tikėdamiesi, kad niekas nepatikrins šių prekių ir jų serijinių numerių. 
 
Kauno apygardos teismo sprendimu abu asmenys pripažinti kaltais dėl kontrabandos pagal Baudžiamojo kodekso 199 straipsnio 4 dalį. Taip pat V. A. ir V. K. paskirtos 150 MGL (7500 eurų) dydžio baudos, o strateginės prekės - konfiskuotos. 
LR Prokuratūros inf.  

Du asmenys nuteisti dėl karinės įrangos kontrabandos

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 24 May 2022 09:31:32 +0300
<![CDATA[Kilus gaisrui, teko atjungti elektros tiekimą]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/kilus-gaisrui-teko-atjungti-elektros-tiekima https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/kilus-gaisrui-teko-atjungti-elektros-tiekima Kaip praneša Kauno priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba, vakar, gegužės 23-ąją,15.40 val. gautas pranešimas, kad Jonavos rajone, Ruklos sen., Ruklos kaime dega elektros stulpas ir aplink jį esanti žolė.

Atvykus ugniagesiams, degė aukštosios įtampos stulpo elektros izoliatoriai ir aplink stulpą žolė.

Kai atvykę ESO darbuotojai atjungė elektros tiekimą, gaisras buvo užgesintas. 

Kilus gaisrui, teko atjungti elektros tiekimą

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 24 May 2022 08:29:03 +0300
<![CDATA[Kaune, Kėdainiuose ir Jonavoje patikrinta daugiau nei 2,8 tūkst. transporto priemonių]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/kaune-kedainiuose-ir-jonavoje-patikrinta-daugiau-nei-2-8-tukst-transporto-priemoniu https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/kaune-kedainiuose-ir-jonavoje-patikrinta-daugiau-nei-2-8-tukst-transporto-priemoniu Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos Kelių patrulių kuopos pareigūnai, siekdami užtikrinti saugumą kelyje, praėjusią savaitę, gegužės 16 – 22 dienomis, toliau tikrino, kaip eismo dalyviai laikosi Kelių eismo taisyklių (toliau – KET). Per savaitę Kelių patrulių kuopos pareigūnai mobiliaisiais greičio matavimo prietaisais užfiksavo 532 greičio viršijimo atvejus. 


Šį kartą savaitės lakstūnas užfiksuotas šeštadienį, gegužės 21 d. apie 10.25 val. Kauno r., magistraliniame kelyje Vilnius-Kaunas-Klaipėda. Automobilis „BMW“, vairuojamas vyro (g. 1974 m.), magistraliniame kelyje, kur leistinas važiavimo greitis – 130 km/h, važiavo 204 km/h greičiu. Automobilio vairuotojui surašytas administracinio nusižengimo protokolas. Kiek vėliau, sekmadienį apie 22.00 val., Kauno r., Altoniškiuose, priemonės metu sustabdytas mopedą „Sinski“ vairavęs vyras (g. 1986 m.), kuris pripažino, jog prieš pusvalandį vartojo stipriųjų alkoholinių gėrimų. Vairuotojui nustatytas sunkus girtumo laipsnis – 3,12 prom. Maža to, greitai paaiškėjo, jog vyras neturi teisės vairuoti transporto priemonę, mopedas nebuvo paženklintas valstybiniais numeriais, taip pat neapdraustas bei neįregistruotas, jam neatlikta privalomoji techninė apžiūra. 


Savaitgalio metu Kelių patrulių kuopos pareigūnai vykdė policines priemones, skirtas neblaiviems vairuotojams ir kitiems KET pažeidimams išaiškinti. Jų metu policijos pareigūnai Kauno mieste ir rajone, Kėdainiuose ir Jonavoje patikrino daugiau nei 2,8 tūkst. transporto priemonių. Penktadienį Kaune išaiškinti du neblaivūs vairuotojai (0,24 prom., (pradedantysis vairuotojas); 1,75 prom.). Šeštadienio dieną Kėdainiuose vykusios priemonės metu nustatytas vienas neblaivus motociklo vairuotojas (0,74 prom.), vakare Kaune nustatytas dar vienas neblaivus vairuotojas (3,12 prom.). Sekmadienio rytą Kauno mieste ir rajone išaiškinti dar trys neblaivūs vairuotojai (0,40 prom. (krovininio automobilio vairuotojas); 1,04 prom.; 1,17 prom.). Šiandien, gegužės 23 d., tokia priemonė vykdyta ir Jonavoje, kur išaiškinti du neblaivūs vairuotojai (1,88 prom., 1,40 prom.). Savaitgalį vykdytų priemonių metu policijos pareigūnai užfiksavo ir kitų KET pažeidimų, tarp kurių – keturi vairuotojai, kurie transporto priemones vairavo neturėdami teisės to daryti, vienas vairuotojas vairavo ir naudojosi mobiliojo ryšio priemone.


Iš viso per savaitę Kelių patrulių kuopos pareigūnai nustatė 10 neblaivių automobilių vairuotojų.  Taip pat išaiškino 13 asmenų, kurie vairavo transporto priemones neturėdami tam teisės. 
Kauno apskrityje šiais metais žuvo 5 eismo dalyviai (pernai iki gegužės mėnesio pabaigos – 5), dar 241 sužeisti (pernai – 185). 


Pareigūnai ragina visus eismo dalyvius laikytis Kelių eismo taisyklių, būti drausmingiems kelyje bei linki saugaus kelio! Tik kartu rūpindamiesi savo ir kitų saugumu laimingai pasieksime kiekvienos kelionės tikslą.

Kaune, Kėdainiuose ir Jonavoje patikrinta daugiau nei 2,8 tūkst. transporto priemonių

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 23 May 2022 18:45:42 +0300