Jonavos žinių naujienos https://www.jonavoszinios.lt/naujienos Jonavos rajono naujienos lt <![CDATA[Kranto g. neblaivi vairuotoja nuvažiavo į griovį]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/kranto-g-neblaivi-vairuotoja-nuvaziavo-i-griovi https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/kranto-g-neblaivi-vairuotoja-nuvaziavo-i-griovi Kaip praneša Kauno apskrities vyriausiasis policijos komisariatas, birželio 3 d. apie 00.40 val. Jonavoje, Kranto g., automobilis „VW Golf“, vairuojamas neblaivios moters (gim. 1994 m.), nuvažiavo į griovį.

Vairuotojai nustatytas vidutinis girtumo laipsnis – 2,00 prom.

***

Vairuotojas, kuriam nustatytas 1,51 ir daugiau promilės neblaivumas, taip pat tas, kas mokė praktinio vairavimo, būdamas neblaivus ir kuriam nustatytas 1,51 ir daugiau promilės neblaivumas, taip pat tas, kuris vengė neblaivumo patikrinimo, kai jam buvo nustatyta neblaivumo požymių arba vartojo alkoholio po eismo įvykio, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki 1 metų, taip pat gali būti konfiskuotas automobilis ir atimama teisė vairuoti iki 5 metų.

Kranto g. neblaivi vairuotoja nuvažiavo į griovį

]]>
jonavoszinios.lt Sat, 03 Jun 2023 09:40:46 +0300
<![CDATA[Žeimių gatvėje automobilis kliudė važiuojamąja kelio dalimi ėjusią moterį]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/zeimiu-gatveje-automobilis-kliude-vaziuojamaja-kelio-dalimi-ejusia-moteri https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/zeimiu-gatveje-automobilis-kliude-vaziuojamaja-kelio-dalimi-ejusia-moteri Lietuvos kelių policijos tarnyba praneša, kad birželio 1 d., ketvirtadienį, pirminiais duomenimis, užregistruota 10 eismo įvykių, sužeista 10 žmonių, tarp jų 3 nepilnamečiai (automobilio keleivis, dviračio ir mopedo vairuotojai). Tamsiuoju paros metu įvyko 1 eismo įvykis. Miestuose – 8 eismo įvykiai (Šiauliuose ir Vilniuje – po 2, Kaune, Panevėžyje, Jonavoje, Palangoje). Transporto priemonių susidūrimų atvejų – 8, transporto priemonių užvažiavimų ant pėsčiųjų – 2.
Apie 18.15 val. Jonavoje, Žeimių gatvėje, 55 metų vyro vairuojamas automobilis „Audi A5 Sportback“ kliudė važiuojamąja kelio dalimi ėjusią 69 metų moterį, ji nukentėjo ir kreipėsi į ligoninę.
Parengta pagal Lietuvos kelių policijos tarnybos gautus pirminius duomenis, įvestus į Eismo įvykių informacinę sistemą.

Žeimių gatvėje automobilis kliudė važiuojamąja kelio dalimi ėjusią moterį

]]>
jonavoszinios.lt Fri, 02 Jun 2023 14:07:32 +0300
<![CDATA[Tiriama, kodėl kilo gaisras Jonavos baseino pirtyje]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/tiriama-kodel-kilo-gaisras-jonavos-baseino-pirtyje https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/tiriama-kodel-kilo-gaisras-jonavos-baseino-pirtyje Kaip jau pranešta vakar, gegužės 31-ąja, įsiplieskus nedidelei liepsnai Jonavos baseino pirtyje, iš pastato teko evakuoti lankytojus. Plačiau apie tai ČIA.

Kaip šiandien praneša Kauno priešgaisrinė gelbėjimo valdyba, šiuo metu atliekamas tyrimas kilusio gaisro priežastims nustatyti.

Kilus gaisrui, iki atvykstant ugniagesiams, darbuotojai patys buvo apgesinę medinės pirties vidų.

Gaisro metu apdegė apie 6 m² pirties vidaus medinių dailylenčių, nuardyta apie 5 m² lubų ir 10 m² sienų. 

,,Jonavos baseino vienoje iš pirčių šį vakarą kilo nedidelis gaisras, kurio metu, laimei, niekas nenukentėjo. AČIŪ baseino darbuotojams ir gelbėjimo tarnyboms už greitą reakciją ir profesionalią pagalbą žmonėms! 

Baseino patalpos ir visa įranga yra drausta, gedimo priežastis bus nustatyta, o Jonavos baseinas netrukus vėl atvers duris lankytojams",- vakar savo socialinio tinklo paskyroje skelbė meras Mindaugas Sinkevičius.

Tiriama, kodėl kilo gaisras Jonavos baseino pirtyje

Tiriama, kodėl kilo gaisras Jonavos baseino pirtyje ]]>
jonavoszinios.lt Thu, 01 Jun 2023 08:22:02 +0300
<![CDATA[Pranešta, kad dega Jonavos baseino pirtis]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/pranesta-kad-dega-jonavos-baseino-pirtis https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/pranesta-kad-dega-jonavos-baseino-pirtis Šiandien, gegužės 31-ąja, apie 18 val. pagalbos tarnybos gavo pranešimą,kad nedidele liepsna dega Jonavos baseino pirtis.

Pasak liudininkų, atvykus ugniagesiams, iš Jonavos baseino patalpų evakuoti lankytojai.

Vietoje - ir medikai, ir policijos pareigūnai.

Jonavos baseinas pranešė,kad šiandien lankytojų jau nebepriims.

Policijos pareigūnai aiškinasi įvykio aplinkybes ir daugiau detalių neatskleidžia.

Pranešta, kad dega Jonavos baseino pirtis

Pranešta, kad dega Jonavos baseino pirtis Pranešta, kad dega Jonavos baseino pirtis ]]>
jonavoszinios.lt Wed, 31 May 2023 18:13:36 +0300
<![CDATA[Toliau vairuoja girti: šiąnakt įkliuvusiam ,,BMW" vairuotojui gresia baudžiamoji atsakomybė]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/toliau-vairuoja-girti-sianakt-ikliuvusiam-bmw-vairuotojui-gresia-baudziamoji-atsakomybe https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/toliau-vairuoja-girti-sianakt-ikliuvusiam-bmw-vairuotojui-gresia-baudziamoji-atsakomybe Kaip praneša Kauno apskr. VPK komunikacijos poskyris, šiąnakt, gegužės 31 d. apie 01.30 val. Jonavos r., Mažųjų Žinėnų k., automobilį BMW vairavo neblaivus vyras (gim. 1990 m.).

Vairuotojui nustatytas vidutinis girtumo laipsnis – 1,57 prom. Už ką jam gresia baudžiamoji atsakomybė. Vairuotojas, kuriam nustatytas 1,51 ir daugiau promilės neblaivumas, taip pat tas, kas mokė praktinio vairavimo, būdamas neblaivus ir kuriam nustatytas 1,51 ir daugiau promilės neblaivumas, taip pat tas, kuris vengė neblaivumo patikrinimo, kai jam buvo nustatyta neblaivumo požymių arba vartojo alkoholio po eismo įvykio, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki 1 metų, taip pat gali būti konfiskuotas automobilis ir atimama teisė vairuoti iki 5 metų.

Toliau vairuoja girti: šiąnakt įkliuvusiam ,,BMW" vairuotojui gresia baudžiamoji atsakomybė

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 31 May 2023 09:56:57 +0300
<![CDATA[Būdama neblaivi, kitą vairuoti mokyti nusprendusi moteris, gali sulaukti baudžiamosios atsakomybės]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/budama-neblaivi-kita-vairuoti-mokyti-nusprendusi-moteris-gali-sulaukti-baudziamosios-atsakomybes https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/budama-neblaivi-kita-vairuoti-mokyti-nusprendusi-moteris-gali-sulaukti-baudziamosios-atsakomybes Jau esame rašę,kad gegužės 26 d. apie 09.25 val. Jonavoje, Vasario 16-osios g., sustabdytas automobilis „VW Golf“, kurį vairavo besimokantis vairuoti transporto priemonę vyras (gim. 2004 m.). Keleivio vietoje sėdėjo šeimos narį mokanti vairuoti neblaivi moteris (gim. 1986 m.). Moteriai nustatytas vidutinis girtumo laipsnis – 1,74 prom.

Tyrimas perduotas į prokuratūros rankas. Kaip informavo ši, dėl šio įvykio vyksta ikiteisminis tyrimas dėl kelių transporto eismo saugumo ar transporto priemonių eksploatavimo taisyklių pažeidimo (BK  281-1 str. 1 d.). Pagal šį straipsnį, tas, kas vairavo motorinę transporto priemonę, traktorių ar savaeigę mašiną arba mokė praktinio vairavimo būdamas neblaivus, kai jam nustatytas 1,51 ir daugiau promilių neblaivumas, arba vengė neblaivumo patikrinimo, kai jam buvo nustatyti neblaivumo požymiai, arba vartojo alkoholį po eismo įvykio iki jo aplinkybių nustatymo ir jam nustatytas 1,51 ir daugiau promilių neblaivumas,baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki vienerių metų.

Pasiteiravus,kas gresia įtariamai, Lietuvos Respublikos generalinė prokuratūra paaiškino, kad atsižvelgiant į įvyko aplinkybes ir teismų praktiką, jog anksčiau neteistam asmeniui pirmą kartą skiriama su laisvės atėmimu nesusijusi bausmė, įtariamajai gresia vairuotojo teisių atėmimas, automobilio konfiskavimas bei piniginė bauda, kuri įstatyme numatyta nuo 50 iki 200 MGL dydžio. 

Tiesa, paskelbus pranešimą apie šią situaciją portalas jonavoszinios.lt sulaukė ir ,,žiūrovu iš arti" prisistačiusio asmens pasipiktinimo. Anot jo, "tariama mokytoja prieš įvykį užpraeitoje dienoje vartojo nedidelį alkoholio kiekį, išsimiegojo 8-9 valandas ir ryte buvo visiškai blaivi". Tai esą matėsi iš elgesio. 

Būdama neblaivi, kitą vairuoti mokyti nusprendusi moteris, gali sulaukti baudžiamosios atsakomybės

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 30 May 2023 09:53:30 +0300
<![CDATA[Praėjusią savaitę Kauno apskrityje – beveik pusšimtis neblaivių vairuotojų]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/praejusia-savaite-kauno-apskrityje-beveik-pussimtis-neblaiviu-vairuotoju https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/praejusia-savaite-kauno-apskrityje-beveik-pussimtis-neblaiviu-vairuotoju Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos skyriaus pareigūnai, siekdami užtikrinti saugumą kelyje, praėjusią savaitę, gegužės 22-28 dienomis, toliau tikrino, kaip eismo dalyviai laikosi Kelių eismo taisyklių (toliau – KET). Per savaitę Kelių policijos pareigūnai mobiliaisiais greičio matavimo prietaisais užfiksavo 875 greičio viršijimo atvejus.

Praėjusios savaitės lakstūnas užfiksuotas savaitės pabaigoje. Sekmadienį, gegužės 28 d., apie 14.10 val. Kauno r., magistraliniame kelyje Kaunas–Marijampolė–Suvalkai, automobilis „Škoda Fabia“, kur leistinas važiavimo greitis – 90 km/val., važiavo 165 km/val. greičiu. Vairuotojui (g. 1973 m.) surašytas administracinio nusižengimo protokolas.


Tą pačią dieną apie 20.50 val. buvo gautas pranešimas, jog Kaune pastebėtas galimai neblaivus vairuotojas. Tikrinant gautą informaciją, apibūdintas automobilis sustabdytas Kaune, Pramonės pr. Kaip paaiškėjo, automobilis „VW Jetta“, vairuojamas neblaivaus vyro, prieš kelias akimirkas kliudė kelio bortelį. Pareigūnams neblaivus vairuotojas (gim. 1971 m.) aiškino, jog ryte išgėrė du butelius silpno alkoholinio gėrimo ir vyksta pas draugę. Vairuotojui nustatytas sunkus girtumo laipsnis – 3,36 prom.


Dieną prieš, šeštadienį, gegužės 27 d., apie 12.50 val. Jonavos r., Išorų k., pareigūnai pastebėjo neblaivų vyrą (gim. 1983 m.), kuris vairavo elektrinį paspirtuką. Vairuotojui buvo nustatytas vidutinis girtumo laipsnis – 2,45 prom.


Šeštadienį, sekmadienį ir pirmadienį Kelių policijos pareigūnai vykdė policines priemones, skirtas neblaiviems vairuotojams ir kitiems KET pažeidimams išaiškinti. Jų metu policijos pareigūnai Kauno mieste, Kauno ir Jonavos rajonuose patikrino apie 4,4 tūkst. transporto priemonių. Nustatyti 10 neblaivių vairuotojų (0,56 prom.; 0,73 prom.; 0,74 prom.; 0,48 prom.; 0,96 prom.; 0,44 prom; 0,62 prom.; 1,64 prom., 1,32 prom; 1,16 prom.).


Iš viso per praėjusią savaitę Kelių policijos pareigūnai nustatė 42 neblaivius transporto priemonių vairuotojus ir 24 asmenis, kurie vairavo transporto priemonę neturėdamas tam teisės. Vykdytų priemonių metu pareigūnai nustatė ir kitų KET pažeidimų.


Kauno apskrityje šiais metais žuvo 14 eismo dalyvių (2022 m. iki gegužės mėnesio pabaigos – 5), 245 sužeisti (2022 m. iki gegužės mėnesio pabaigos – 248).


Pareigūnai ragina visus eismo dalyvius laikytis Kelių eismo taisyklių, būti drausmingiems kelyje bei linki saugaus kelio! Tik kartu rūpindamiesi savo ir kitų saugumu laimingai pasieksime kiekvienos kelionės tikslą.

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato inf.

Praėjusią savaitę Kauno apskrityje – beveik pusšimtis neblaivių vairuotojų

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 29 May 2023 16:56:49 +0300
<![CDATA[Jonavos rajone sustabdytam vairuotojui gresia baudžiamoji atsakomybė]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavos-rajone-sustabdytam-vairuotojui-gresia-baudziamoji-atsakomybe https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavos-rajone-sustabdytam-vairuotojui-gresia-baudziamoji-atsakomybe Kaip praneša Kauno apskr. VPK komunikacijos poskyris, vakar, gegužės 28 d. apie 08.10 val. Jonavoje, Kunigiškių g., automobilį „VW Transporter“ vairavo neblaivus vyras (gim. 1991 m.).

Vairuotojui nustatytas vidutinis girtumo laipsnis – 1,83 prom.

Jam gresia rimti nemalonumai - vairuotojas, kuriam nustatytas 1,51 ir daugiau promilės neblaivumas, taip pat tas, kas mokė praktinio vairavimo, būdamas neblaivus ir kuriam nustatytas 1,51 ir daugiau promilės neblaivumas, taip pat tas, kuris vengė neblaivumo patikrinimo, kai jam buvo nustatyta neblaivumo požymių arba vartojo alkoholio po eismo įvykio, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki 1 metų, taip pat gali būti konfiskuotas automobilis ir atimama teisė vairuoti iki 5 metų.

Vairuotojams, kuriems nustatytas didesnis nei 1,5 promilės girtumas, taikoma baudžiamoji atsakomybė.

Jonavos rajone sustabdytam vairuotojui gresia baudžiamoji atsakomybė

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 29 May 2023 11:20:15 +0300
<![CDATA[Kitą vairuoti mokyti nusprendusi jonavietė pati buvo neblaiva]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/kita-vairuoti-mokyti-nusprendusi-jonaviete-pati-buvo-neblaivus https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/kita-vairuoti-mokyti-nusprendusi-jonaviete-pati-buvo-neblaivus Šiandien, gegužės 26 diena, apie 09.25 val. Jonavoje, Vasario 16-osios g., pastebėti policijos pareigūnai.

Susisiekus su Kauno apskrities VPK informuota,kad sustabdytas automobilis "VW Golf", kurį vairavo besimokantis vairuoti transporto priemonę vyras (gim. 2004 m.).

Keleivio vietoje sėdėjo šeimos narį mokanti vairuoti neblaivi moteris (gim. 1986 m.). Moteriai nustatytas vidutinis girtumo laipsnis - 1,74 prom.

Kitą vairuoti mokyti nusprendusi jonavietė pati buvo neblaiva

]]>
jonavoszinios.lt Fri, 26 May 2023 10:58:38 +0300
<![CDATA[Policijos pareigūnai aptiko kelias dešimtis nelegalių ginklų]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/policijos-pareigunai-aptiko-kelias-desimtis-nelegaliu-ginklu https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/policijos-pareigunai-aptiko-kelias-desimtis-nelegaliu-ginklu Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Kauno apskr. VPK) Kriminalinės policijos Organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos, Lietuvos kriminalinės policijos biuro bei Lietu-vos policijos antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras” pareigūnai sulaikymų ir kratų metu išėmė labai didelį neteisėtai laikomų ginklų kiekį.

Gegužės 19 d., penktadienį, pareigūnai sulaikė tris Kauno apskrities gyventojus (gim. 1976 m.; gim. 1972 m. ir gim. 1963 m.). Du iš šių asmenų buvo gerai žinomi policijos pareigūnams, teisti.

Atliktų kratų metu įvairiose Kauno apskrities vietose ir už jos ribų rasti 25 pistoletai „Glock”, automatas „Agram”, graižtvinis šautuvas, duslintuvas ir kiti ginklai. Sulaikytiems asmenims skirtos griežčiausios kardomosios priemonės – suėmimai 3 mėnesių laikotarpiui.

Kauno apskr. VPK Kriminalinės policijos Organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos parei-gūnai dėl šio įvykio atlieka ikiteisminį tyrimą dėl neteisėto disponavimo šaunamaisiais ginklais, šaud-menimis, sprogmenimis ar sprogstamosiomis medžiagomis pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo ko-dekso 253 str. 2 d. Už tai gresia laisvės atėmimas nuo ketverių iki aštuonerių metų.

Tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.

Kauno apskr. VPK informacija.

Policijos pareigūnai aptiko kelias dešimtis nelegalių ginklų

Policijos pareigūnai aptiko kelias dešimtis nelegalių ginklų Policijos pareigūnai aptiko kelias dešimtis nelegalių ginklų Policijos pareigūnai aptiko kelias dešimtis nelegalių ginklų Policijos pareigūnai aptiko kelias dešimtis nelegalių ginklų Policijos pareigūnai aptiko kelias dešimtis nelegalių ginklų ]]>
jonavoszinios.lt Wed, 24 May 2023 14:14:28 +0300
<![CDATA[Gaižiūnuose gaisras neslopsta trečia diena]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/gaiziunuose-gaisras-neslopsta-trecia-diena https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/gaiziunuose-gaisras-neslopsta-trecia-diena Sekmadienį, gegužės 21-ąją prasidėjęs gaisras Gaižiūnuose neslopsta jau trečia diena. Ir šiandien, antradienį, gyventojai praneša, kad mato dūmų stulpus, kiti teigia jaučiantys degėsių kvapą, treti teiraujasi, ar nebus kas atsitikę Achemoje, mat ši taip pat skendi neaiškiame smoge. 

Kaip praneša Kauno priešgaisrinė gelbėjimo valdyba, sekmadienį, gegužės 21-ąją, 14.14 val. Jonavos rajone, Šveicarijos seniūnijoje, Gaižiūnų kaime, pavieniais židiniais 300 ha plote smilko sausa žolė. Gaisro metu išdegė apie 150 ha žolės. Jo gesinimui buvo pasitelktas krašto apsaugos šarvuotis.

Pirmadienį,  gegužės 22 d. apie 14 val. Jonavos r., Šveicarijos sen., Gaižiūnų k., Gaižiūnų poligono šaudyklos teritorijoje ruseno kelmai ir sausa žolė. Prie gesinimo darbų prisijungė Krašto apsaugos pareigūnai bei miškų urėdijos darbuotojai. Išdegė apie 8 arai atviros teritorijos. Gaisro priežastis – trasuojančių kulkų kibirkščiavimas.

Šiandien, gegužės 23-ąją gaisras gesinamas toliau - Gaižiūnų poligone nuo 12.30 val. gesinami krūmai.

 

Gaižiūnuose gaisras neslopsta trečia diena

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 23 May 2023 14:45:34 +0300
<![CDATA[Kauno pareigūnai sustabdė kelias dešimtis neblaivių vairuotojų]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/kauno-pareigunai-sustabde-kelias-desimtis-neblaiviu-vairuotoju https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/kauno-pareigunai-sustabde-kelias-desimtis-neblaiviu-vairuotoju Šeštadienį, gegužės 20 d., apie 00.30 val. Kaune, Jonavos g., patikrinimui sustabdytas automobilis „Audi“. Pareigūnams pasiteiravus, ar automobilio vairuotojas (g. 2002 m.) vartojo alkoholinius gėrimus, šis neišsisukinėjo ir pripažino, kad vartojo alkoholinius gėrimus prieš porą valandų. Negana to, paaiškėjo, kad vyras neturi teisės vairuoti transporto priemonę. Vairuotojui nustatytas vidutinis girtumo laipsnis – 1,62 prom.
Tą pačią dieną apie 14.50 val. Jonavos r., kelyje Vilijampolė–Žeimiai–Šėta, pareigūnai pastebėjo neblaivų vyrą (g. 1986 m.), kuris vairavo dviratį. Vairuotojui nustatytas sunkus girtumo laipsnis – 3,49 prom.


Savaitės pradžioje, gegužės 15 d., apie 16.10 val. Kauno r., Čekiškės mstl., neblaivus vyras (g. 1978 m.) vairavo elektrinį paspirtuką. Vairuotojui buvo nustatytas lengvas girtumo laipsnis – 1,04 prom.


Savaitgalio metu Kelių policijos pareigūnai vykdė policines priemones, skirtas neblaiviems vairuotojams ir kitiems KET pažeidimams išaiškinti. Jų metu policijos pareigūnai Kauno mieste patikrino apie 2,2 tūkst. transporto priemonių. Jų metu nustatyti 7 neblaivūs vairuotojai (0,75 prom.; 0,50 prom.; 0,19 prom. – motociklo vairuotojui; 0,76 prom.; 1,16 prom.; 0,52 prom.; 0,63 prom.).


Iš viso per praėjusią savaitę Kelių policijos pareigūnai nustatė 24 neblaivius transporto priemonių vairuotojus ir 11 asmenų, kurie vairavo transporto priemonę neturėdamas tam teisės. 


Kauno apskrityje šiais metais žuvo 14 eismo dalyvių (2022 m. iki gegužės mėnesio pabaigos – 5), 215 sužeisti (2022 m. iki gegužės mėnesio pabaigos – 248). 


Pareigūnai ragina visus eismo dalyvius laikytis Kelių eismo taisyklių, būti drausmingiems kelyje bei linki saugaus kelio! Tik kartu rūpindamiesi savo ir kitų saugumu laimingai pasieksime kiekvienos kelionės tikslą.

Kauno pareigūnai sustabdė kelias dešimtis neblaivių vairuotojų

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 22 May 2023 18:05:25 +0300
<![CDATA[Lietavos gatvėje, namo kieme, rastas vyro kūnas]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/lietavos-gatveje-namo-kieme-rastas-vyro-kunas https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/lietavos-gatveje-namo-kieme-rastas-vyro-kunas Kaip praneša Policijos departamentas, vakar, gegužės 21 d., apie 21 val. 55 min. Jonavoje, Lietavos g., namo kieme, rastas mirusio vyro (gim. 1977 m.) kūnas.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti.

Daugiau detalių neskelbiama.

Lietavos gatvėje, namo kieme, rastas vyro kūnas

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 22 May 2023 07:06:11 +0300
<![CDATA[Iš sodybos Jonavos rajone pavogė medieną]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/is-sodybos-jonavos-rajone-pavoge-mediena https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/is-sodybos-jonavos-rajone-pavoge-mediena Kaip praneša Kauno apskrities vyriausiasis policijos komisariatas, pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl vagystės.

Gegužės 20 d. apie 19.00 val. Jonavos r., Auštakaimio k., pastebėta, jog iš sodybos pavogta mediena.

Padaryta turtinė žala siekia apie 220 eurų.

Iš sodybos Jonavos rajone pavogė medieną

]]>
jonavoszinios.lt Sun, 21 May 2023 16:18:39 +0300
<![CDATA[Panerių gatvėje neblaivių asmenų konfliktas - vyras peiliu sužalojo moterį]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/paneriu-gatveje-neblaiviu-asmenu-konfliktas-vyras-peiliu-suzalojo-moteri https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/paneriu-gatveje-neblaiviu-asmenu-konfliktas-vyras-peiliu-suzalojo-moteri

Gegužės 19 d. apie 21 val. Jonavoje, Panerių g., namuose, konflikto metu, neblaivus (3,25 prom.) vyras (gim. 1987 m.) peiliu sužalojo neblaivią (4,63 prom.) moterį (gim. 1982 m.), kuri, suteikus med. pagalbą, gydoma ambulatoriškai.

Vyras uždarytas į areštinę.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 140 str. 2 d. (Fizinio skausmo sukėlimas ar nežymus sveikatos sutrikdymas. 

Tas, kas šio straipsnio 1 dalyje nurodytą veiką padarė savo artimajam giminaičiui ar šeimos nariui, baudžiamas viešaisiais darbais arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.)

Panerių gatvėje neblaivių asmenų konfliktas - vyras peiliu sužalojo moterį

]]>
jonavoszinios.lt Sat, 20 May 2023 07:57:56 +0300
<![CDATA[Kelyje Kėdainiai - Jonava susidūrė du automobiliai]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/kelyje-kedainiai-jonava-susidure-du-automobiliai https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/kelyje-kedainiai-jonava-susidure-du-automobiliai Šiandien, gegužės 17 dieną, apie 07:45 val. kelyje Jonava - Kėdainiai susidūrė du automobiliai.

Eismo įvykis įvyko Jonavos r., Kulvos sen., Kėdainių plente. Jo metu apgadinti  "Škoda" ir "Volvo" automobiliai.

Kaip portalą jonavoszinios.lt informavo Kauno apskr. VPK komunikacijos poskyris, vairuotojai patys užsipildė eismo įvykio deklaraciją.

Kelyje Kėdainiai - Jonava susidūrė du automobiliai

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 17 May 2023 11:18:58 +0300
<![CDATA[Bus teisiami iš kitų žmonių prostitucijos pelnęsi 26 asmenys]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/bus-teisiami-is-kitu-zmoniu-prostitucijos-pelnesi-26-asmenys https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/bus-teisiami-is-kitu-zmoniu-prostitucijos-pelnesi-26-asmenys Iš kitų asmenų prostitucijos pelnęsi, konkurentus įbauginti siekę, visuotinai pavojingu būdu svetimą turtą niokoję ir kitus nusikaltimus darę asmenys laukia teismo. Generalinės prokuratūros prokuroras surašė kaltinamąjį aktą ir teismui perdavė nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimai dėl pelnymosi iš kitų asmenų prostitucijos, plėšimų, viešosios tvarkos pažeidimų, fizinio skausmo sukėlimo ir kitų nusikaltimų pareikšti 26, įtariama, organizuota grupe veikusiems asmenims.

Šį didelės apimties ir sudėtingą ikiteisminį tyrimą atliko Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai, tyrimą organizavo ir jam vadovavo Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroras. Baudžiamąją bylą sudaro 158 tomai.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, 2018-2019 m. Lietuvoje veikė organizuota grupė, kurią būdami Ispanijoje iš savanaudiškų paskatų, siekiant pelnytis iš kitų asmenų prostitucijos, 2018 m. pradžioje subūrė du mūsų šalies piliečiai – vyras V. V. (gim. 1989 m.) ir moteris E. G. (gim. 1992 m.). Per dvejus metus į grupės veiklą buvo įtraukti 38 asmenys (visi Lietuvos Respublikos piliečiai), kuriems buvo paskirstytos įvairios užduotys. Grupės nariai, įtariama, užsienio šalyse ieškojo merginų, sutinkančių už atlygį teikti seksualines paslaugas, organizavo jų atvykimą į Lietuvą. Jie ieškojo joms butų ir apartamentų, kuriuose merginos teikė seksualines paslaugas, į internetines svetaines talpino skelbimus, priiminėjo užsakymus, paskyrė „administratorius“, kurie aprūpindavo merginas seksualinėms paslaugoms teikti reikiamomis priemonėmis. Kaltinamieji taip pat sprendė iškylančias problemas su klientais, organizavo už paslaugas gautų pinigų surinkimą bei jų pervedimą į kitų asmenų bankų sąskaitas.

Iš viso organizuotos grupės nariai surado 247 už atlygį seksualines paslaugas sutikusias teikti merginas iš užsienio valstybių: Moldovos, Kazachstano, Ukrainos ir Baltarusijos Respublikų, Rusijos Federacijos. Jie, įtariama, organizavo jų atvykimą į Lietuvą, apgyvendinimą įvairiuose mūsų šalies miestuose – Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Alytuje, Tauragėje, Šiauliuose ir kt. Grupės nariai kontroliavo prostitucija užsiimančių merginų veiklą, pagal išankstinį susitarimą iš merginų surinkdavo 50 procentų nuo jų prostitucijos uždirbtų pinigų. Tokiu būdu organizuotos grupės nariai bendrai pelnėsi iš kitų asmenų prostitucijos ir 2018-2019 m. gavo ne mažiau kaip 456 tūkst. eurų neteisėtų pajamų.

Tyrimo metu surinkti duomenys leidžia pagrįstai manyti, kad kai kurie grupės nariai, siekdami sumažinti konkurenciją savo prostitucijos verslui ir padidinti pelną, baugino kitas seksualines paslaugas teikiančias merginas. Kaltinamieji, manoma, per internetinius tinklalapius ieškojo savarankiškai seksualines paslaugas teikiančių merginų bei apgaule, tarsi būsimi klientai, susisiekdavo su jomis aiškindamiesi tikslius seksualinių paslaugų teikimo adresus. Grupės nariai vykdavo pas kitų asmenų „globojamas“ ar savarankiškai prostitucija užsiimančias merginas ir joms grasindami, panaudodami prieš jas fizinį smurtą, ragino nebeužsiiminėti prostitucija Lietuvoje. Kaltnamieji merginas mušdavo, spardydavo, grasindavo nuskusti joms plaukus ar kitokiu būdu paveikti, kad jos negalėtų teikti seksualinių paslaugų. Grupės nariai iš merginų atimdavo jų mobiliuosius telefonus, pinigus bei kitą jų turimą turtą. Joms grasinant buvo naudojami peiliai, teleskopinės lazdos, dujų balionėliai, elektros šoko įtaisas. Merginos buvo bauginamos ir visuotinai pavojingu būdu – padegant buto arba laiptinės duris, sienas, kilimėlius. Už šiuos neteisėtus veiksmus grupės nariai gaudavo 300 eurų atlygį, o jeigu bauginimai būdavo nufilmuojami ir nusiųsti organizuotos grupės subūrėjams V. V. ir E. G., grupės nariams buvo mokama po 400 eurų.

Atliekant ikiteisminį tyrimą, buvo paskelbta grupės organizatorių V. V. ir E. G. paieška. 2019 m. lapkričio mėn. E. G. buvo sulaikyta Ispanijos Karalystėje ir pagal Europos arešto orderį perduota Lietuvai. 2019 m. pabaigoje V. V. buvo sulaikytas Kolumbijoje, iš kurios buvo deportuotas į Jungtinę Karalystę. Pagal Europos arešto orderį jis 2020 m. vasarą buvo perduotas Lietuvai.

Šiuo metu 6 kaltinamieji bylos nagrinėjimo laukia laisvės atėmimo ir suėmimo vietose Lietuvoje ir užsienyje.

Ikiteisminio tyrimo metu bendradarbiavimą su kitų šalių teisėsaugos institucijomis aktyviai koordinavo Europos Sąjungos bendradarbiavimo baudžiamosios teisenos srityje agentūra (Eurojust).

Šioje byloje 10 asmenų yra pripažinti nukentėjusiais, pareikšti 5 civiliniai ieškiniai. Siekiant užtikrinti civilinių ieškinių vykdymą, ikiteisminiam tyrimui vadovavusio prokuroro nutarimais skirtas laikinas nuosavybės teisių apribojimas kaltinamųjų turtui.

Išnagrinėjus ir įvertinus tyrimo metu gautus duomenis, dar 12 asmenų šiame tyrime buvo atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą. Dėl nusikaltimų, susijusių su neteisėtu disponavimu narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis, neturint tikslo jų platinti, ikiteisminiai tyrimai buvo atskirti ir baudžiamieji procesai baigti teismo baudžiamaisiais įsakymais.

Baudžiamoji byla perduota nagrinėti Vilniaus miesto apylinkės teismui.

LR Prokuratūros inf. 

Bus teisiami iš kitų žmonių prostitucijos pelnęsi 26 asmenys

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 16 May 2023 14:52:07 +0300
<![CDATA[Vagių įžūlumui nėra ribų: Jonavos rajone iš pirties pavogtas pečius bei kiti daiktai]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/vagiu-izulumui-nera-ribu-jonavos-rajone-is-pirties-pavogtas-pecius-bei-kiti-daiktai https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/vagiu-izulumui-nera-ribu-jonavos-rajone-is-pirties-pavogtas-pecius-bei-kiti-daiktai Kaip praneša Kauno apskrities vyriausiasis policijos komisariatas, pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl vagystės Jonavos rajone.

Gegužės 15 d. apie 16.00 val. Jonavos r., Naujatriobių k., pastebėta, jog iš pirties pavogtas pečius, iš šalia esančio sandėliuko pavogti suolai, karutis ir kiti daiktai.

Padaryta turtinė žala siekia apie 1000 eurų.

Vagių įžūlumui nėra ribų: Jonavos rajone iš pirties pavogtas pečius bei kiti daiktai

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 16 May 2023 09:38:39 +0300
<![CDATA[Tragiška dingusios jonavietės paieškų atomazga: rastas moters kūnas]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/tragiska-dingusios-jonavietes-paiesku-atomazga-rastas-moters-kunas https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/tragiska-dingusios-jonavietes-paiesku-atomazga-rastas-moters-kunas Nuo gegužės 2-osios intensyviai ieškota iš namų išėjusi M. Černeckienė (gim. m. 1976). Ieškant moters specialius veiksmus atliko tiek policijos pareigūnai, tiek ugniagesiai gelbėtojai, tiek narai.

Šiandien, gegužės 15-ąją, deja, pranešta, kad rastas dingusios moters kūnas.

Skelbiama, kad ji buvo aptikta gegužės 13 d., apie 6 val., Jurbarko r., Kartupėnų k., Nemuno upėje.

Daugiau aplinkybių kol kas neatskleista.

Užuojauta artimiesiems. 

Tragiška dingusios jonavietės paieškų atomazga: rastas moters kūnas

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 15 May 2023 14:33:30 +0300
<![CDATA[Nuteistas Ukrainos labdaros organizacijos pinigus pasisavinęs bei automobilį pagrobęs vyras]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/nuteistas-ukrainos-labdaros-organizacijos-pinigus-pasisavines-bei-automobili-pagrobes-vyras https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/nuteistas-ukrainos-labdaros-organizacijos-pinigus-pasisavines-bei-automobili-pagrobes-vyras Kauno apylinkės teismo Kauno rūmai išnagrinėjo baudžiamąją bylą, kurioje 9 kartus teistas G. M. buvo kaltinamas sukčiavimu bei didelės vertės svetimo turto vagyste.

Bylos duomenimis, kaunietis G. M. 2022 m. spalio mėnesį per internetinę susirašinėjimų programą susisiekė su Ukrainos savanoriams padedančiu asmeniu ir pažadėjo už jų surinktus 18 000 eurų nupirkti ir į Ukrainą pristatyti 49 vienetus sunkvežimiams skirtų padangų. Kaltinamasis, pateikdamas melagingus ir tikrovės neatitinkančius duomenis išrašė sąskaitą bei pinigų paėmimo kvitą, jog priima 18 000 eurų, priklausančių Ukrainos labdaros organizacijai, tačiau sutartu laiku padangų nenupirko, jų į Ukrainą nepristatė, o pinigų negrąžino ir tokiu būdu įgijo didelės vertės svetimą turtą. Nustatyta, kad kaltinamasis G. M. iš labdaros fondo pasisavintus pinigus panaudojo savoms reikmėms ir iš šių pinigų įsigijo 13 000 eurų kainuojantį penktos kartos BMW automobilį, kuris tyrimo metu buvo rastas. Didžioji pasisavintos pinigų sumos dalis tyrimo metu grąžinta Ukrainos labdaros organizacijai.

Tas pats asmuo kaltinamas buvo kaltinamas ir dėl to, jog imituodamas ketinimą pirkti dar vieną automobilį, pagrobė didelės vertės svetimą turtą. Maždaug po mėnesio G. M. internete radęs parduodamo automobilio BMW RADA 5 GT skelbimą, susisiekė su jį parduodančiu asmeniu, susitarė dėl automobilio apžiūros ir vėliau, įsėdęs į šį automobilį su juo paspruko. Tokiu būdu kaltinamasis G. M. pasisavino svetimą, didelės vertės turtą, kurio vertė – 18 500 eurų.

Ikiteisminiam tyrimui vadovavo Kauno apylinkės prokuratūros Trečiojo skyriaus prokurorė Živilė Muliuolytė. Tyrimą atliko Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai.

2023 m. gegužės 12 d. Kauno apylinkės teismo nuosprendžiu G. M. pripažintas kaltu dėl vagystės (Baudžiamojo kodekso 178 str. 3 d.) bei sukčiavimo (BK 182 str. 2 d.). Subendrinus bausmes jam paskirtas laisvės atėmimas dvejiems metams ir trims mėnesiams.

Nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas.

LR Prokuratūros inf. 

Nuteistas Ukrainos labdaros organizacijos pinigus pasisavinęs bei automobilį pagrobęs vyras

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 15 May 2023 11:36:59 +0300
<![CDATA[„Karštas“ Jonavos ugniagesių gelbėtojų savaitgalis: išdegusi miško paklotė, žolės plotai ir sodo namelis]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/karstas-jonavos-ugniagesiu-gelbetoju-savaitgalis-isdegusi-misko-paklote-zoles-plotai-ir-sodo-namelis https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/karstas-jonavos-ugniagesiu-gelbetoju-savaitgalis-isdegusi-misko-paklote-zoles-plotai-ir-sodo-namelis Nors Lietuvoje yra  draudžiama deginti nenupjautą ir nesurinktą sausą žolę, nendrynus, ražienas, tačiau kiekvieną pavasarį šalyje pleška nemaži pernykštės žolės plotai.  Praėjęs gegužės savaitgalis buvo „karštas“ Jonavos ugniagesiams gelbėtojams. Teko gesinti ir degančią žolę, ir miško paklotę, ir liepsnojantį sodo namelį.

Gegužės 13 d., apie 15 val., Šveicarijos sen., Londono k., Ąžuolo g., 10 arų plote degė miško paklotė. Gaisrą gesino ir tolesnius darbus bei budėti pasiliko 1 miškininkas. Įvykis tiriamas.

Gegužės 14 d., apie 13 val., Šveicarijos  sen., Dumsių k., degė žolė ir miško paklotė. Išdegė apie 1 ha. Gesinti padėjo miškininkas. Įvykis tiriamas.

Gegužės 14 d., apie 15 val., Upninkų sen., Dubių k., Miško g., SB ,,Šventoji“ 10 arų plote degė žolė. Įvykis tiriamas.

Gegužės 14 d., apie 22 val., gautas pranešimas, kad Šveicarijos sen., Ratušėlių k., Liepų g., SB „Baravykas“ dega namo stogas atvira liepsna. Atvykus ugniagesiams, medinio, karkasinio su priblokuotu garažu ir atvira medine lauko terasa, vieno aukšto sodo namo stogas degė atvira liepsna.

Gaisro metu nudegė ir buvo išardytas visas pastato stogas, išdegė medinė lauko terasa su joje buvusiais lauko baldais, išdegė sodo namo vidus, sudegė baldai ir įvairūs namų apyvokos daiktai.

Parengta pagal gelbėjimo tarnybų suvestinių pirminius duomenis*.

*Pirminiai duomenys - tai įvykio vietoje surinkta pradinė informacija, duomenys, liudininkų ar įvykio dalyvių parodymai, kurie gali pasikeisti atliekamo tyrimo metu. 

„Karštas“ Jonavos ugniagesių gelbėtojų savaitgalis: išdegusi miško paklotė, žolės plotai ir sodo namelis

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 15 May 2023 10:09:07 +0300
<![CDATA[VSAT pareigūnai sutrukdė jonaviečiui realizuoti kontrabandines cigaretes]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/vsat-pareigunai-sutrukde-jonavieciui-realizuoti-kontrabandines-cigaretes https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/vsat-pareigunai-sutrukde-jonavieciui-realizuoti-kontrabandines-cigaretes Jonavoje pasieniečiai sulaikė vietos gyventoją, kuris iš savo automobilio į garažą krovė tūkstančius pakelių kontrabandinių cigarečių. Dalį jų jonavietis laikė ir savo namuose.

Trečiadienį Jonavoje VSAT Pagėgių pasienio rinktinės Kriminalinės žvalgybos skyriaus pareigūnai viename privataus namo kieme užklupo cigaretes kraunantį 63-ejų metų jonavietį. Iš savo automobilio „Audi A3“ jis nešiojo cigaretes į kieme esantį garažą.

Apžiūrėję patalpas ir automobilį, pasieniečiai aptiko 5 540 pakelių cigarečių „NZ Gold“, „Minsk capital“ ir „ Minsk Superslim“ su baltarusiškomis banderolėmis.

Tęsdami tyrimą, VSAT pareigūnai atliko kratą ir sulaikytojo namuose. Ten rado dar 95 pakelius cigarečių „NZ Gold“ ir „Minsk Capital QS“ su baltarusiškais akcizo ženklais.

Visos operacijos metu pasieniečiai aptiko 5 635 pakelius cigarečių su baltarusiškomis banderolėmis. Tokio rūkalų kiekio vertė, įskaičiavus visus Lietuvoje privalomus sumokėti mokesčius, – 22 765 eurai.

Dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis VSAT Pagėgių pasienio rinktinėje pradėtas ikiteisminis tyrimas. Jonaviškis uždarytas į areštinę. Už padarytą nusikalstamą veiką jam gresia bauda arba laisvės atėmimas iki 8 metų.

Ikiteisminiam tyrimui vadovauja Kauno apygardos prokuratūros 3-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė.

VSAT Pagėgių pasienio rinktinės inf.

VSAT pareigūnai sutrukdė jonaviečiui realizuoti kontrabandines cigaretes

]]>
jonavoszinios.lt Sat, 13 May 2023 13:07:16 +0300
<![CDATA[Žeimių gatvėje susidūrus trims automobiliams, prireikė medikų pagalbos]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/zeimiu-gatveje-susidurus-trims-automobiliams-prireike-mediku-pagalbos https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/zeimiu-gatveje-susidurus-trims-automobiliams-prireike-mediku-pagalbos Šiandien, gegužės 12 d., apie 13 val. Žeimių gatvėje, Jonavoje  susidūrė trys automobiliai:  Mercedes, Honda ir Golf.

Pirminiais duomenimis, Žeimių gatve nuo ligoninės link savivaldybės važiavo Mercedes automobilį vairuojanti besilaukianti moteris (g. 1991 m.) , kuriai aptemo sąmonė.

Vairuotoja išvažiavo į priešpriešinę eismo juostą, kur susidūrė su kitais dviem automobiliais - Honda ir Golf.

Visi vairuotojai blaivūs, tačiau besilaukiančiai Mercedes vairuotojai prireikė medikų pagalbos, ji sąmoninga pristatyta į gydymo įstaigą. Eismo įvykio metu nukentėjo ir automobilio "Honda" keleivė (g. 1959 m.).

Žeimių gatvėje susidūrus trims automobiliams, prireikė medikų pagalbos

Žeimių gatvėje susidūrus trims automobiliams, prireikė medikų pagalbos Žeimių gatvėje susidūrus trims automobiliams, prireikė medikų pagalbos Žeimių gatvėje susidūrus trims automobiliams, prireikė medikų pagalbos Žeimių gatvėje susidūrus trims automobiliams, prireikė medikų pagalbos Žeimių gatvėje susidūrus trims automobiliams, prireikė medikų pagalbos ]]>
jonavoszinios.lt Fri, 12 May 2023 14:52:54 +0300
<![CDATA[Chemikų gatvėje - visos gelbėjimo tarnybos]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/chemiku-gatveje-visos-gelbejimo-tarnybos https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/chemiku-gatveje-visos-gelbejimo-tarnybos Šiandien, gegužės 10-ąją, apie 13 val. bendruoju pagalbos tarnybų numeriu pranešta, kad Jonavoje, Chemikų gatvėje esančiame bute, kilo gaisras.

Į įvykio vietą atvyko visos gelbėjimo tarnybos: medikai, policijos pareigūnai, ugniagesiai gelbėtojai. 

Ugniagesiai gelbėtojai į butą bandė patekti per balkono langus. Butas - uždūmintas.

Į namus grįžus buto šeimininkui, paaiškėjo, kad prisvilo ant viryklės paliktas puodas. 

Chemikų gatvėje - visos gelbėjimo tarnybos

Chemikų gatvėje - visos gelbėjimo tarnybos Chemikų gatvėje - visos gelbėjimo tarnybos Chemikų gatvėje - visos gelbėjimo tarnybos ]]>
jonavoszinios.lt Wed, 10 May 2023 13:12:54 +0300
<![CDATA[Jonavos rajone įkliuvo neblaivus motorolerio vairuotojas]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavos-rajone-ikliuvo-neblaivus-motorolerio-vairuotojas https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavos-rajone-ikliuvo-neblaivus-motorolerio-vairuotojas Kaip praneša Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato komunikacijos poskyris, gegužės 9 d. apie 10.40 val. Jonavos r., Mimalių k., motorolerį „Piaggio“ vairavo neblaivus vyras (g. 1993 m.).

Vairuotojui nustatytas vidutinis girtumo laipsnis – 1,69 prom. 

Vairuotojas, kuriam nustatytas 1,51 ir daugiau promilės neblaivumas, taip pat tas, kas mokė praktinio vairavimo, būdamas neblaivus ir kuriam nustatytas 1,51 ir daugiau promilės neblaivumas, taip pat tas, kuris vengė neblaivumo patikrinimo, kai jam buvo nustatyta neblaivumo požymių arba vartojo alkoholio po eismo įvykio, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki 1 metų, taip pat gali būti konfiskuotas automobilis ir atimama teisė vairuoti iki 5 metų. 

 

Jonavos rajone įkliuvo neblaivus motorolerio vairuotojas

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 10 May 2023 10:18:15 +0300
<![CDATA[Plento gatvėje - keli ugniagesių gelbėtojų ekipažai]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/ugniagesiai-gelbetojai-isikviesti-i-plento-gatve https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/ugniagesiai-gelbetojai-isikviesti-i-plento-gatve Vakar, gegužės 9 dieną, apie 18:20 val. Jonavoje, Plento gatvėje, šalia prekybos centro ,,Maxima", buvo galima pastebėti ne vieną ugniagesių gelbėtojų automobilį.

Kaip matyti iš ugniagesių gelbėtojų įvykių suvestinės, gautas pranešimas, kad iš automobilio rūksta dūmai.

Į įvykio vietą atvykus ugniagesiams gelbėtojams, gaisro požymių nebuvo.

Iš automobilio „Opel Moka“ buvo išsiliejęs aušinimo skystis.

Plento gatvėje - keli ugniagesių gelbėtojų ekipažai

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 10 May 2023 08:52:57 +0300
<![CDATA[Jonavos rajone pareigūnams įkliuvo dar vienas girtas vairuotojas]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavos-rrrajone-pareigunams-ikliuvo-dar-vienas-girtas-vairuotojas https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavos-rrrajone-pareigunams-ikliuvo-dar-vienas-girtas-vairuotojas Kaip praneša Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato komunikacijos poskyris, vakar, gegužės 8 d., apie 20.20 val. Jonavos r., Pašilių k., Kauno g., automobilį „Renault Espace“ vairavo neblaivus vyras (g. 1970 m.).

Vairuotojui nustatytas vidutinis girtumo laipsnis – 1,73 prom.

Vairuotojas, kuriam nustatytas 1,51 ir daugiau promilės neblaivumas, taip pat tas, kas mokė praktinio vairavimo, būdamas neblaivus ir kuriam nustatytas 1,51 ir daugiau promilės neblaivumas, taip pat tas, kuris vengė neblaivumo patikrinimo, kai jam buvo nustatyta neblaivumo požymių arba vartojo alkoholio po eismo įvykio, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki 1 metų, taip pat gali būti konfiskuotas automobilis ir atimama teisė vairuoti iki 5 metų.

Jonavos rajone pareigūnams įkliuvo dar vienas girtas vairuotojas

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 09 May 2023 09:22:54 +0300
<![CDATA[Įtarimų sukėlė iš elektros skydinės jaučiamas dūmų kvapas]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/itarimu-sukele-is-elektros-skydines-jauciamas-dumu-kvapas https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/itarimu-sukele-is-elektros-skydines-jauciamas-dumu-kvapas Kaip praneša Kauno priešgaisrinė gelbėjimo valdyba, gegužės 8-osios vakarą gautas pranešimas, kad iš elektros skydinės, esančios lauke, jaučiasi dūmų kvapas.

Į Ruklos miestelio Ruklio gatvę atvykę ugniagesiai gelbėtojai gaisro požymių neaptiko.  

Atvykus ESO tarnybai nustatyta, kad skydinėje viskas tvarkoje.

 

 

Įtarimų sukėlė iš elektros skydinės jaučiamas dūmų kvapas

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 09 May 2023 09:19:26 +0300
<![CDATA[Ieškant dingusios jonavietės, narai išžvalgė tvenkinį]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/ieskant-dingusios-jonavietes-narai-iszvalge-tvenkini https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/ieskant-dingusios-jonavietes-narai-iszvalge-tvenkini Nuo gegužės 2-osios intensyviai ieškoma iš namų išėjusi ir iki šiol negrįžusi jonavietė Miranda Černeckienė (gim. m. 1976).

Nuo moters dingimo Jonavos rajono policijos komisariato pareigūnai sutelkė gausias paieškos pajėgas, šį kartą pasitelkė ir narus.

Praėjusį penktadienį, gegužės 5-ąją narai išžvalgė visą Joninių tvenkinį, ieškant galimai nuskendusio žmogaus. Laimei, skenduolio nerasta.

Moters požymiai: aukšta, liekno kūno sudėjimo, trumpų rudų plaukų, kurie buvo surišti į kuoduką.

Asmenis, žinančius moters buvimo vietą, ją mačiusius ar galinčius suteikti bet kokios reikšmingos informacijos, prašome kreiptis į Kauno apskr. VPK Jonavos rajono policijos komisariato pareigūnus telefonu 8 699 253 81, 8 700 633 49 arba 112, arba el. paštu vaida.aliosiene@policija.lt.

 

Ieškant dingusios jonavietės, narai išžvalgė tvenkinį

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 08 May 2023 13:43:05 +0300
<![CDATA[Per vieną dieną - du girti vairuotojai: abiem gresia baudžiamoji atsakomybė]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/per-viena-diena-du-girti-vairuotojai-abiem-gresia-baudziamoji-atsakomybe https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/per-viena-diena-du-girti-vairuotojai-abiem-gresia-baudziamoji-atsakomybe Kaip praneša Kauno apskr. VPK komunikacijos poskyris, šeštadienį, gegužės 6 dieną, Jonavos apylinkėse pareigūnams įkliuvo du girti vairuotojai. 

Gegužės 6 d. apie 16.30 val. Jonavos r., Turžėnų k., automobilį „Ford“ vairavo neblaivus vyras (g. 1957 m.). Vairuotojui nustatytas vidutinis girtumo laipsnis – 2,18 prom

Gegužės 6 d. apie 14.15 val. Jonavoje, Žemaitės g., automobilį „Opel“ vairavo neblaivus vyras (g. 1959 m.). Vairuotojui nustatytas sunkus girtumo laipsnis – 3,27 prom.

Vairuotojas, kuriam nustatytas 1,51 ir daugiau promilės neblaivumas, taip pat tas, kas mokė praktinio vairavimo, būdamas neblaivus ir kuriam nustatytas 1,51 ir daugiau promilės neblaivumas, taip pat tas, kuris vengė neblaivumo patikrinimo, kai jam buvo nustatyta neblaivumo požymių arba vartojo alkoholio po eismo įvykio, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki 1 metų, taip pat gali būti konfiskuotas automobilis ir atimama teisė vairuoti iki 5 metų.

Per vieną dieną - du girti vairuotojai: abiem gresia baudžiamoji atsakomybė

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 08 May 2023 13:36:39 +0300
<![CDATA[Savaitgalį eismo įvykių neišvengta ir Jonavos rajone: nukentėjo keleivis, kas vairavo - aiškinamasi]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/savaitgali-eismo-ivykiu-neisvengta-ir-jonavos-rajone-nukentejo-keleivis-kas-vairavo-aiskinamasi https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/savaitgali-eismo-ivykiu-neisvengta-ir-jonavos-rajone-nukentejo-keleivis-kas-vairavo-aiskinamasi Gegužės pirmąjį savaitgalį, 5–7 dienomis, policijos pareigūnai užregistravo, pirminiais duomenimis, 202 eismo įvykius: penktadienį – 63, šeštadienį – 77, sekmadienį – 62. Dėl neblaivių vairuotojų kaltės – 4 proc. visų įvykių (žmonės nenukentėjo). 40 proc. atvejų – transporto priemonių susidūrimai su gyvūnais (penktadienį – 17, šeštadienį – 35, sekmadienį – 29).

Pirminiais duomenimis, eismo įvykiuose nežuvo nė vienas žmogus. Sužeisti 34 asmenys, įvyko 23 eismo įvykiai. Transporto priemonių susidūrimų atvejų – 57 proc. visų įvykių, kuriuose nukentėjo žmonės, užvažiavimų ant pėsčiųjų – 22 proc., transporto priemonių nuvažiavimų nuo kelio – 13 proc., įvykių, kuriuose dalyvavo viešasis transportas – 8 proc. Tamsiuoju paros metu įvyko 13 proc. eismo įvykių. Miestuose – daugiau negu pusė įvykių (70 proc.): Vilniuje (8), Kaune (4), Alytuje, Klaipėdoje, Palangoje, Panevėžyje.

Tarp nukentėjusiųjų eismo įvykiuose 44 proc. transporto priemonių vairuotojų (3 motociklų, 2 dviračių ir 2 elektrinių paspirtukų, 1 mopedo), 41 proc. keleivių, 15 proc. pėsčiųjų. Sužeisti 5 nepilnamečiai (2 pėstieji, keleivis, dviračio ir elektrinio paspirtuko vairuotojai).

Po 2 žmones sužeista 3 eismo įvykiuose (penktadienį Kaune, šeštadienį Panevėžyje ir sekmadienį Palangoje), 2 įvykiuose (penktadienį Kėdainių rajone, sekmadienį Šakių rajone) nukentėjo po 3 asmenis. Dar viename įvykyje sužeisti 5 žmonės (sekmadienį Šalčininkų rajone).

Gegužės 5 d., penktadienį, pirminiais duomenimis, įvyko 12 eismo įvykių, sužeista 15 žmonių (4 nepilnamečiai), daugiausia – transporto priemonių vairuotojų ir keleivių.

Apie 8.35 val. Vilniuje, Gariūnų gatvėje (magistraliniame kelyje A19 Vilniaus pietinis aplinkkelis), motociklas „Yamaha“ atsitrenkė į priekyje važiavusį automobilį „Volvo XC60“, vairuojamą 47 metų moters. Sužeistas motociklo 38 metų vairuotojas.

Apie 8.45 val. Vilniuje, Žvejų gatvėje, nenustatytas automobilis kliudė į važiuojamąją kelio dalį įbėgusį 7 metų berniuką, Ukrainos pilietį, jis per eismo įvykį ir nukentėjo.

Apie 14.40 val. Alytuje, Putinų gatvėje, elektriniu paspirtuku važiavo dviese, 16 metų vairuotoja jo nesuvaldė ir nugriuvo. Nukentėjo nepilnametė. Kartu važiavęs 18-metis, pirminiais duomenimis, nesusižeidė.

17 val. Kėdainių rajone, Ruminių kaime, krašto kelyje Jonava–Kėdainiai–Šeduva, į priekyje važiavusį automobilį „Mercedes-Benz E270 CDI“ atsitrenkė BMW markės automobilis. Nukentėjo trys žmonės: pirmąjį automobilį vairavęs 31 metų vyras, Kirgizijos pilietis, ir BMW 21 metų vairuotoja bei 18 metų keleivė.

Apie 18.40 val. Vilniuje, Verkių gatvėje, elektriniu paspirtuku važiavusi 27 metų moteris susidūrė su iš namo vidinio kiemo išvažiavusiu ir į dešinę sukusiu automobiliu „Citroën C4 Picasso“, kurį vairavo 50 metų vyras. Nukentėjo dviratės transporto priemonės vairuotoja.

Apie 20.55 val. Kaune, Užnerio gatvėje, automobilis „Dacia“, vairuojamas 22 metų vaikino, suko į kairę (namo kiemą) ir susidūrė su mopedu „Aprilia“, kuris lenkimo metu įvažiavo į priešpriešinio eismo juostą. Nukentėjo mopedo 18 metų vairuotoja ir 16 metų keleivė

Apie 23.48 val. Vilniuje, Gedimino prospekte, neblaivus 51 metų vyras, Norvegijos Karalystės pilietis, būdamas neblaivus, važiavo elektriniu paspirtuku šaligatviu, kai šalia yra dviračių takas, ir partrenkė ėjusią pėsčiąją. Nukentėjo 14 metų mergaitė, Baltarusijos Respublikos pilietė.

Gegužės 6 d., šeštadienį, pirminiais duomenimis, 7 žmonės sužeisti 6 eismo įvykiuose.

12.30 val. Kaune, Kęstučio gatvėje, automobilis „Opel“, vairuojamas 55-erių moters, nepraleido pagrindiniu keliu važiavusio troleibuso, vairuojamo 62 metų moters, ir transporto priemonės susidūrė. Nukentėjo viešojo transporto 76 metų keleivis.

Apie 14.34 val. Jonavos rajone, Rukloje, krašto kelyje Jonava–Žasliai–Kalniniai Mijaugonys, nuvažiavo nuo kelio ir apvirto automobilis „Škoda Fabia“. Nukentėjo 22 metų keleivis. Kas vairavo automobilį, aiškinamasi.

Apie 15.35 val. Vilniuje, J. Jasinskio gatvėje, automobilis „Jeep Compas“, vairuojamas 47 metų moters, važiuodamas pirmąja eismo juosta, susidūrė su antrąja juosta važiavusiu motociklu „Honda Translap“. Nukentėjo jį vairavęs 35 metų vyras.

Apie 16.36 val. Panevėžio rajone, krašto kelyje Paliūniškis–Vabalninkas, vairuojamo motociklo „Kawasaki“ nesuvaldė, tiesiame ruože nuvažiavo nuo kelio ir apvirto 54 metų vyras.

Apie 22.23 val. Panevėžyje, į J. Basanavičiaus ir Vilniaus gatvių sankryžą, degant raudonam šviesoforo signalui, įvažiavo automobilis „Toyota Prius“, vairuojamas 59 metų vyro, į jį atsitrenkė automobilis „BMW 1ER Reihe“, kurį vairavo 27 metų moteris. Nukentėjo „Toyotos“ keleiviai, 27-erių vyras ir 63 metų moteris.

Apie 23.07 val. Vilniuje, Antakalnio gatvėje, iš daugiabučio namo kiemo automobiliu „Toyota“ išvažiuodamas 56 metų vyras kliudė šaligatviu ėjusį neblaivų 27 metų pėsčiąjį (2,49 promilės), jis nuvežtas į ligoninę.

Taip pat atvejis: apie 16.30 val. Radviliškyje, Žaliojoje gatvėje, važiuojamąja kelio dalimi važiuodama elektriniu paspirtuku 40 metų moteris dar vedėsi ir šunį, kuris pasipainiojo prie paspirtuko priekinio rato, dėl to vairuotoja staigiai stabdė ir pargriuvo. Per įvykį ji ir nukentėjo.

Gegužės 7 d., sekmadienį, užregistruoti, pirminiais duomenimis, 5 eismo įvykiai, nukentėjo 12 žmonių (1 nepilnametis).

Apie 14.40 val. Palangoje, Vytauto gatvėje, dviračiu važiuodamas 54 metų vyras kliudė automobilių stovėjimo vietoje stovėjusį BMW markės automobilį ir šalia buvusią jo vairuotoją, taip pat apgadino automobilį „Volvo S60“. Nukentėjo dviračio vairuotojas ir 31 metų moteris.

Apie 14.03 val. Raseinių rajone, Šiluvoje, iš gyvenamojo namo kiemo į važiuojamąją kelio dalį netikėtai dviračiu įvažiavusį mažametį kliudė automobilis „KIA Sorento“, vairuojamas 64 metų vyro. Nukentėjo dviračiu važiavęs 6 metų berniukas, Ukrainos pilietis.

Apie 15.20 val. Šakių rajone, rajoniniame kelyje Išdagai–Naudžiai–Valakbūdis (žvyrkelis), tiesiame ruože nuo kelio nuvažiavo ir apvirto automobilis „Peugeot 207“. Nukentėjo trys žmonės: 19 metų vairuotoja, 26-erių ir 49-erių keleivės.

Apie 18.54 val. Kauno rajone, Domeikavoje, Vandžiogalos plente, 24 metų vyro vairuojamas automobilis „Honda CR-V“ atsitrenkė į automobilį „Škoda“, nukentėjo jo 41 metų vairuotoja.

Apie 19.50 val. Šalčininkų rajone, rajoniniame kelyje Jašiūnai–Turgeliai–Tabariškės, automobilio „Toyota Prius“ vairuotoja nepraleido pagrindiniu keliu važiavusio automobilio „Toyota Avensis“ ir susidūrimo neišvengė. Abi transporto priemonės nuvažiavo nuo kelio, buvo kliudytas kelio ženklas. Per šį eismo įvykį sužeisti penki žmonės: pirmosios „Toyotos“ 50 metų vairuotoja, 40 metų ir 56 metų keleivės (abi Ukrainos pilietės), taip pat „Toyota Avensis“ vairavusi 44-erų moteris ir 42 metų keleivis. Pirminiais duomenimis, visi paguldyti į ligoninę.

Pastaba. Informacija parengta pagal pirminius duomenis, įvestus į Eismo įvykių informacinę sistemą.

Savaitgalį eismo įvykių neišvengta ir Jonavos rajone: nukentėjo keleivis, kas vairavo - aiškinamasi

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 08 May 2023 13:28:39 +0300
<![CDATA[Jonavos rajone iš terasos pavogti lauko baldai]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavos-rajone-is-terasos-pavogti-lauko-baldai https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavos-rajone-is-terasos-pavogti-lauko-baldai Kaip praneša Kauno apskrities vyriausiasis policijos komisariatas, pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl vagystės.

Laikotarpiu nuo gegužės 4 d. 23.00 val. iki gegužės 5 d. 08.00 val. Jonavos r., Marviliaus k., iš terasos pavogti lauko baldai.

Padaryta turtinė žala siekia apie 1700 eurų.

Jonavos rajone iš terasos pavogti lauko baldai

Jonavos rajone iš terasos pavogti lauko baldai Jonavos rajone iš terasos pavogti lauko baldai Jonavos rajone iš terasos pavogti lauko baldai ]]>
jonavoszinios.lt Sat, 06 May 2023 10:21:05 +0300
<![CDATA[Vis dar nepavyksta rasti dingusios jonavietės: paieška tęsiama]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/vis-dar-nepavyksta-rasti-dingusios-jonavietes-paieska-tesiama https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/vis-dar-nepavyksta-rasti-dingusios-jonavietes-paieska-tesiama Dingus žmogui, svarbiausios yra pirmosios 12-ka valandų. Būtent per šias pirmąsias valandas reikia imtis būtinųjų, greito reagavimo veiksmų.  

Kuomet naktį iš gegužės 1-osios į 2-ąją iš namų Jonavoje, Kosmonautų gatvėje išėjo Miranda Černeckienė (gim. m. 1976), Kauno AVPK Jonavos r. policijos komisariato pareigūnai sutelkė gausias pajėgas, ieškant iki šiol nerastos, liekno kūno sudėjimo, tamsių rudų plaukų jonavietės.

Tą pačią moters dingimo parą pareigūnai išžvalgė teritorijas nuo Kosmonautų mikrorajono link Rimkų, Juodmenos. Pasitelkus kinologus su šunimis išieškotos teritorijos palei Jonavos tvenkinius. Į dangų keltas dronas, kad padėtų aptikti dingusią M. Černeckienę. Pareigūnai apklausė ir žvejus mėgėjus, žvejojančius ant kranto ir gal būt pastebėjusius ieškomą moterį.

Jonavietės artimieji taip pat intensyviai ieško savo šeimos nario. Išžvalgė įvairias teritorijas - Šilų, Meškonių, Šveicarijos miškus bei kitas artimas apylinkes.   

Tačiau mestos stiprios paieškos pajėgos kol kas nedavė rezultatų. Moters paieškos vis dar tęsiamos. Ketinama į pagalbą pasitelkti ir narus su gelbėjimo valtimi, kad išžvalgytų vandens telkinius.

Jonavietės artimieji prašo visuomenės pagalbos ieškant artimo žmogaus. Jei žinote, kur gali būti dingusi jonavietė ar turite kitos reikšmingos informacijos, praneškite policijos pareigūnams bendruoju pagalbos tarnybų numeriu 112 arba kreipkitės į Kauno apskr. VPK Jonavos rajono policijos komisariato pareigūnus telefonu 8 699 253 81, 8 700 633 49, arba el. paštu vaida.aliosiene@policija.lt 

Vis dar nepavyksta rasti dingusios jonavietės: paieška tęsiama

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 04 May 2023 14:01:29 +0300
<![CDATA[Ilgojo savaitgalio metu prie vairo sėdo daugiau nei dešimt apgirtusių vairuotojų]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/ilgojo-savaitgalio-metu-prie-vairo-sedo-daugiau-nei-desimt-apgirtusiu-vairuotoju https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/ilgojo-savaitgalio-metu-prie-vairo-sedo-daugiau-nei-desimt-apgirtusiu-vairuotoju Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos skyriaus pareigūnai, siekdami užtikrinti saugumą kelyje, praėjusią savaitę, balandžio 24-30 dienomis, toliau tikrino, kaip eismo dalyviai laikosi Kelių eismo taisyklių (toliau – KET). Per savaitę Kelių policijos pareigūnai mobiliaisiais greičio matavimo prietaisais užfiksavo 792 greičio viršijimo atvejus.


Sekmadienį, balandžio 30 d., apie 14.35 val. Kaune, Lydos g., automobilį „VW Passat“ vairavo neblaivus vyras (g. 1987 m.). Vyras policijos pareigūnams teigė, kad rytą pradėjo ne nuo pusryčių, o nuo kelių gurkšnių alkoholio, vėliau vyras sugalvojo išvykti iki parduotuvės, tad jam prireikė automobilio. Vairuotojui nustatytas lengvas girtumo laipsnis – 1,15 prom.


Antradienį apie 16.30 val. Kauno r., Zapyškio mstl., vyras (g. 1968 m.) vairavo dviratį būdamas neblaivus, kai nustatytas lengvas girtumo laipsnis – 1,36 prom. Vyras paaiškino pareigūnams, kad norėjo patikrinti, kaip važiuoja dviratis. Vairuotojui surašytas administracinio nusižengimo protokolas.  


Ilgojo savaitgalio metu Kelių policijos pareigūnai vykdė policines priemones, skirtas neblaiviems vairuotojams ir kitiems KET pažeidimams išaiškinti. Jų metu policijos pareigūnai Kauno, Jonavos, Kėdainių miestuose bei rajonuose patikrino apie 6,5 tūkst. transporto priemonių. Jų metu nustatyta 11 neblaivių vairuotojų (1,11 prom.; 0,55 prom.; 0,88 prom.; 0,46 prom.; 0,83 prom.; 0,58 prom.; 0,49 prom.; 0,43 prom.; 0,55 prom., 0,45 prom.; 1,15 prom.).


Iš viso per praėjusią savaitę Kelių policijos pareigūnai nustatė 12 neblaivių automobilio vairuotojų ir 16 asmenų, kurie vairavo transporto priemonę neturėdamas tam teisės. 


Kauno apskrityje šiais metais žuvo 14 eismo dalyvių (2022 m. iki balandžio pabaigos – 5), 182 sužeisti (2022 m. iki balandžio mėnesio pabaigos – 155). 


Pareigūnai ragina visus eismo dalyvius laikytis Kelių eismo taisyklių, būti drausmingiems kelyje bei linki saugaus kelio! Tik kartu rūpindamiesi savo ir kitų saugumu laimingai pasieksime kiekvienos kelionės tikslą.

Ilgojo savaitgalio metu prie vairo sėdo daugiau nei dešimt apgirtusių vairuotojų

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 02 May 2023 15:47:04 +0300
<![CDATA[Padėkite surasti dingusią jonavietę]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/padekite-surasti-dingusia-jonaviete https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/padekite-surasti-dingusia-jonaviete Naktį iš gegužės 1-osios į 2-ąją iš namų Jonavoje, Kosmonautų gatvėje išėjo ir iki šiol negrįžta Miranda Černeckienė (gim. m. 1976). Moteris liekno kūno sudėjimo, tamsių/rudų plaukų, buvo surišti į kuodą.

Artimieji prašo visokeriopos pagalbos ir turimos informacijos. Jei žinote, kur gali būti dingusi jonavietė ar turite kitos reikšmingos informacijos, praneškite policijos pareigūnams bendruoju pagalbos tarnybų numeriu  112.

Šiuo metu policijos pareigūnai vykdo Mirandos Černeckienės paiešką nuo Kosmonautų mikrorajono link Rimkų, Juodmenos, palei tvenkinius. Į pagalbą pasitelkti kinologai su šunimis.

 

Padėkite surasti dingusią jonavietę

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 02 May 2023 12:12:51 +0300
<![CDATA[Pagalbos tarnyboms pranešta apie ant stogo apvirtusį automobilį]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/pagalbos-tarnyboms-pranesta-apie-ant-stogo-apvirtusi-automobili https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/pagalbos-tarnyboms-pranesta-apie-ant-stogo-apvirtusi-automobili Kaip pranešė Kauno priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba, šeštadienį, balandžio 29 dieną, 19:40 val. pagalbos tarnybas pasiekė pranešimas apie Jonavoje, Upninkų seniūnijoje, kelyje ,,Bukonys – Upninkai – Keižonys’' apvirtusį automobilį. 

Pranešėjas nurodė, kad automobilis apvirtęs ant stogo griovyje, kuriame yra vandens, ar viduje yra žmonių, jis pasakyti negalėjo.  

Į įvykio vietą atvykę ugniagesiai gelbėtojai griovyje rado  „Peugeot 206“. Jo viduje žmonių nebuvo.

Kaip rodo pirminiai, eismo įvykių informacinės sistemos duomenys, vairuotojas iš eismo įvykio vietos pasišalino.

Pagalbos tarnyboms pranešta apie ant stogo apvirtusį automobilį

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 02 May 2023 09:21:54 +0300
<![CDATA[Jonavos rajone pavogta kepsninė: padaryta kelių šimtų eurų žala]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavos-rajone-pavogta-kepsnine-padaryta-keliu-simtu-euru-zala https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavos-rajone-pavogta-kepsnine-padaryta-keliu-simtu-euru-zala Kaip praneša Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato komunikacijos poskyris, pareigūnus pasiekė pranešimas apie Jonavos rajone įvykdytą vagystę.

Pirminiais duomenimis, laikotarpiu nuo balandžio 29 d. 00.00 val. iki balandžio 30 d. 06.00 val. Jonavos r., Gumbiškių k., iš kiemo pavogta kepsninė „Kamado Joe“.

Padaryta turtinė žala siekia apie 500 eurų.

Jonavos rajone pavogta kepsninė: padaryta kelių šimtų eurų žala

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 01 May 2023 10:08:23 +0300
<![CDATA[Jonavos rajone sumuštas ir apvogtas vyras, suniokotas jo automobilis]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavos-rajone-sumustas-ir-apvogtas-vyras-suniokotas-jo-automobilis https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavos-rajone-sumustas-ir-apvogtas-vyras-suniokotas-jo-automobilis Kaip praneša Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato komunikacijos poskyris, balandžio 30 d. laikotarpyje tarp 19 ir 22 val. Jonavos r., Žeimių mstl., Kauno g., trys nenustatyti asmenys sumušė vyrą (g. 1976 m.) ir pagrobė mobiliojo ryšio telefoną bei piniginę, kurioje buvo apie 200 eurų.

Minėti asmenys suniokojo ir nukentėjusiojo automobilį „Opel Zafira“ (pagamintas 2002 m.). Nukentėjusysis, suteikus med. pagalbą, gydomas ambulatoriškai.

Materialinis nuostolis nustatinėjamas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 180 str. 1 d.( Tas, kas panaudodamas fizinį smurtą ar grasindamas tuoj pat jį panaudoti arba kitaip atimdamas galimybę nukentėjusiam asmeniui priešintis pagrobė svetimą turtą,baudžiamas areštu arba laisvės atėmimu iki šešerių metų).

Jonavos rajone sumuštas ir apvogtas vyras, suniokotas jo automobilis

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 01 May 2023 09:13:14 +0300
<![CDATA[Pareigūnams įkliuvo girtas ,,Chrysler" vairuotojas]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/paareigunams-ikliuvo-girtas-chrysler-vairuotojas https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/paareigunams-ikliuvo-girtas-chrysler-vairuotojas Kaip praneša Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato komunikacijos poskyris, vakar, balandžio 29 d. apie 18.40 val. Jonavoje, Plento g., automobilį „Chrysler“ vairavo neblaivus vyras (g. 1976 m.).

Vairuotojui nustatytas sunkus girtumo laipsnis – 2,77 prom.

Vairuotojas, kuriam nustatytas 1,51 ir daugiau promilės neblaivumas, taip pat tas, kas mokė praktinio vairavimo, būdamas neblaivus ir kuriam nustatytas 1,51 ir daugiau promilės neblaivumas, taip pat tas, kuris vengė neblaivumo patikrinimo, kai jam buvo nustatyta neblaivumo požymių arba vartojo alkoholio po eismo įvykio, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki 1 metų, taip pat gali būti konfiskuotas automobilis ir atimama teisė vairuoti iki 5 metų.

Pareigūnams įkliuvo girtas ,,Chrysler" vairuotojas

]]>
jonavoszinios.lt Sun, 30 Apr 2023 10:04:24 +0300
<![CDATA[Jonavoje susidūrė automobilis ir motociklas]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavoje-susidure-automobilis-ir-motociklas https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavoje-susidure-automobilis-ir-motociklas Kaip praneša Kauno apskrities VPK komunikacijos poskyris,vakar, balandžio 28 d. apie 14.10 val. gautas pranešimas, kad Jonavoje, J. Basanavičiaus g., įvyko automobilio ir motociklo susidūrimas.

Pirminiais duomenimis, automobilis „Audi“, vairuojamas vyro (g. 1943 m.), susidūrė su motociklu „Yamaha“, vairuojamu vyro (g. 2001 m.).

Dėl patirtų sužalojimų motociklo vairuotojas pristatytas į gydymo įstaigą. Apie jo būklę informacijos nepateikiama.

Grupės ,,Kur mentai stovi?" nuotr.

Jonavoje susidūrė automobilis ir motociklas

]]>
jonavoszinios.lt Sat, 29 Apr 2023 10:31:06 +0300
<![CDATA[Apsilankymas degalinėje baigėsi ikiteisminiu tyrimu]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/apsilankymas-degalineje-baigesi-ikiteisminiu-tyrimu https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/apsilankymas-degalineje-baigesi-ikiteisminiu-tyrimu Vakar, balandžio 25-ąją, apie 21:40 val. Jonavoje, Vasario 16-osios gatvėje, aikštelėje šalia ,,Circle K" degalinės, buvo galima pastebėti policijos pareigūnus. Kadangi šie minėtoje vietoje užtruko, portalas jonavoszinios.lt pasidomėjo, ar buvo fiksuotas koks nors įvykis.

Kaip informavo Kauno apskr. VPK komunikacijos poskyris, pas vyrą (g. 2002 m.) rasta galimai narkotinių psichotropinių medžiagų.

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Jonavos rajono policijos komisariate pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 259 str. (Neteisėtas disponavimas narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti).

Apsilankymas degalinėje baigėsi ikiteisminiu tyrimu

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 26 Apr 2023 13:29:25 +0300
<![CDATA[Jonavietis terorizuoja kaimynus, švaistosi peiliu, o policija sieks priverstinio asmens gydymo]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavietis-terorizuoja-kaimynus-svaistosi-peiliu-o-policija-sieks-priverstinio-asmens-gydymo https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavietis-terorizuoja-kaimynus-svaistosi-peiliu-o-policija-sieks-priverstinio-asmens-gydymo Po neramaus ir gan šiurpaus praėjusio savaitgalio balandžio 24-ąją į portalą kreipėsi moteris teigdama, kad Juškonių kaime gyvenantis vyriškis terorizuoja kaimynus, šiurpina aplinkinius, gąsdina vaikus, o be to, jau yra sužalojęs kitą asmenį bei sugadinęs svetimą turtą. Jonavietė tvirtina, kad nesulaukia atsakingų tarnybų pagalbos, tačiau policija teigia, kad šiuo klausimu intensyviai dirbama.

Anot jonavietės, praėjusį savaitgalį juškoniškiai tris dienas iš eilės kreipėsi į policiją dėl vieno ir to paties vyriškio neadekvataus elgesio.

„Ar čia normalu, kad kreipėmės į policija tris dienas iš eiles ir jie mums niekuo nepadeda? Situacija yra tokia, kad kaime (Jonavos raj., Juškonių kaime ) yra gyvenantis vienas asmuo, kuris yra protiškai nesveikas (nepatvirtintais duomenimis – red. past.), vartojantis. Jis penktadienio naktį sužalojo vienam asmeniui ranką su peiliu, kitam asmeniui su peiliu buvo supjaustyta striukė, kito asmens mobilusis telefonas taip pat buvo subadytas su peiliu. Kreipėmės į policiją. Policija atvykusi taip pat nieko nepadarė.

Visas tris dienas buvo kviečiama policija, nes jis vaikšto su peiliais, visiems grasina, yra ir žinutės visos, kad jis pasigaus ir papjaus. Sekmadienį ir vėl kviesta policija. Jį išvežė, o naktį jis vėl grįžo į kaimą. Kur kreiptis, kad kažkas rimčiau į tai pažiūrėtų? Mažų vaikų pilnas kaimas. VAIKAI BIJO JO. Baisu ir vaikus leisti, ir patiems eiti, nes nežinia, iš kurio galo gali išlysti jis!“, - pagalbos prašosi jonavietė.

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (Kauno AVPK) Komunikacijos poskyris patvirtina, jog aptariamas asmuo policijos pareigūnams žinomas ir atskleidžia, kokių veiksmų imasi pareigūnai.

„Šiuo metu Jonavos rajono policijos komisariate atliekamas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 140 str. 1 d., kuomet balandžio 22 d. apie 00.40 val. Jonavos r., Juškonių k., vyras (g. 1998 m.), pirminiais duomenimis, su peiliu sužalojo kitą vyrą.

Taip pat bendradarbiaujama su prokuroru, kad vyrui būtų skirta kardomoji priemonė (intensyvi priežiūra).

Paskutinis pranešimas dėl šio vyro gautas balandžio 23 d. apie 20 val., tuomet vyras (g. 1998 m.) grasino gyventojams. Jis buvo pristatytas į gydymo įstaigą. Dėl šio įvykio atliekamas patikslinimas ir renkami duomenys, be to, ketinama kreiptis į medikus dėl priverstinio asmens gydymo“, - rašoma Kauno AVPK atsakyme.

Lietuvos įstatymai leidžia taikyti keturias priverstinio gydymo praktikos rūšis:

- kai tai reikalinga asmens ar visuomenės saugumui, arba kai asmuo nebegali pasirūpinti savimi;

- kai Teismas nusprendžia, kad asmuo įvykdė nusikalstamą veiką būdamas nepakaltinamas, ir kad psichinės sveikatos priežiūros įstaigos pagalba būtina. Taip pat tais atvejais, kai poreikis taikyti priverstinį gydymą atsirado po nuosprendžio paskelbimo;

- kai Teismas nurodė, kad baudžiamojoje byloje turi būti atliktas psichinis vertinimas;

- buvimas psichinės sveikatos priežiūros įstaigoje gali būti būtina apsaugos priemonė kol vyksta baudžiamasis procesas, jei asmens gebėjimai rūpintis savimi neegzistuoja arba yra itin sumažėję.

 

Jonavietis terorizuoja kaimynus, švaistosi peiliu, o policija sieks priverstinio asmens gydymo

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 26 Apr 2023 08:56:14 +0300
<![CDATA[Prokuratūra vadovauja tyrimui dėl nelegalaus alkoholio sandėlio Jonavoje]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/prokuratura-vadovauja-tyrimui-del-nelegalaus-alkoholio-sandelio-jonavoje https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/prokuratura-vadovauja-tyrimui-del-nelegalaus-alkoholio-sandelio-jonavoje Kauno apygardos prokuratūra vadovauja ikiteisminiam tyrimui dėl Muitinės kriminalinės tarnybos pareigūnų Jonavos rajone aptikto pogrindinio alkoholio sandėlio, kuriame rasta maždaug 1,5 tonos, įtariama, falsifikuotų alkoholinių gėrimų, kurių vertė su mokesčiais – apie 43 tūkst. eurų.

Balandžio 19 dieną, įtariant nusikalstama veikla, muitinės kriminalistai Jonavos rajone, patikrino ūkinį pastatą, kuriame, naudojant specialią filtravimo įrangą, gaminti tekilos „Espolon Reposado“, „Kremliovskaja vodka“ ir „Beluga“ degtinės falsifikatai. Iš viso tądien pareigūnai aptiko 1,5 tonos įvairiose talpose laikomo spirito, stikliniuose buteliuose išpilstytų alkoholinių gėrimų, kurie buvo paruošti realizavimui. Ten pat rasta filtravimo ir pilstymo įranga, transportavimo dėžės, tarp jų degtinės „Beluga“ pakuočių ruošiniai bei kitų pakuočių su labai gerai žinomais degtinės pavadinimais.

Alkoholis sulaikytas, jo mėginiai bus perduoti Muitinės laboratorijos ekspertizei. Taip pat sulaikyti ir sandėlyje buvę du vyriškiai, kuriems šiuo metu skirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti.

Muitinės kriminalinės tarnybos Kauno skyriuje dėl šio įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 201 str. (Neteisėtas namų gamybos stiprių alkoholinių gėrimų, nedenatūruoto, denatūruoto ar techninio etilo alkoholio, jų skiedinių (mišinių) ir aparatų jiems gaminti gaminimas, laikymas, gabenimas ar realizavimas).

Ikiteisminiam tyrimui vadovauja Kauno apygardos prokuratūros Trečiojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė. 

Muitinės kriminalinės tarnybos informacija ir nuotraukos

Prokuratūra vadovauja tyrimui dėl nelegalaus alkoholio sandėlio Jonavoje

Prokuratūra vadovauja tyrimui dėl nelegalaus alkoholio sandėlio Jonavoje Prokuratūra vadovauja tyrimui dėl nelegalaus alkoholio sandėlio Jonavoje Prokuratūra vadovauja tyrimui dėl nelegalaus alkoholio sandėlio Jonavoje Prokuratūra vadovauja tyrimui dėl nelegalaus alkoholio sandėlio Jonavoje Prokuratūra vadovauja tyrimui dėl nelegalaus alkoholio sandėlio Jonavoje ]]>
jonavoszinios.lt Tue, 25 Apr 2023 14:46:15 +0300
<![CDATA[Per savaitę Lietuvos policija šalyje išaiškino daugiau nei 9,5 tūkstančio pažeidėjų]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/per-savaite-lietuvos-policija-salyje-isaiskino-daugiau-nei-9-5-tukstancio-pazeideju https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/per-savaite-lietuvos-policija-salyje-isaiskino-daugiau-nei-9-5-tukstancio-pazeideju Praėjusią savaitę, nuo pirmadienio iki sekmadienio, daugiau dėmesio buvo skirta greičio kontrolei, dirbo didesnės policijos pareigūnų pajėgos. Lietuvos policija, surengusi daugiau kaip 80 policinių priemonių visose apskrityse, preliminariai išaiškino 9 535 motorinių transporto priemonių vairuotojus, kurie viršijo leistiną važiavimo greitį, dalyvavo eisme neblaivūs ar neturėjo teisės vairuoti.

Per savaitę (balandžio 17–23 d.) užfiksuoti 9 178 leistiną važiavimo greitį viršiję ir pavojų eismo saugumui kėlę vairuotojai. Per reidus išaiškinti 166 neblaivūs vairuotojai, 191 asmuo vairavo transporto priemonę neturėdamas teisės vairuoti.

Avaringiausiose vietose ir pavojinguose kelių ruožuose sustiprinus suplanuotą greičio, blaivumo ir chuliganiško vairavimo kontrolę praėjusią savaitę dirbo beveik 300 pareigūnų ir jų ekipažų. Viešai ir neviešai patruliuodami pareigūnai matavo važiuojančių transporto priemonių greitį, stebėjo pavojingo ir chuliganiško vairavimo, lenkimo draudžiamose vietose atvejus.

Be planuotų policinių priemonių, Lietuvos keliuose vyko ir specialiosios priemonės.

Balandžio 17–23 d. vykdyta Europos kelių policijos tinklo ROADPOL (angl. European Roads Policing Network) inicijuota prevencinė priemonė „Transporto priemonių leistino važiavimo greičio kontrolė“ (angl. Operation Speed).

Balandžio 21 d. šalyje visą parą vykdyta sustiprinta specialioji priemonė „Greičio maratonas“ (angl. Operation Speed Marathon). Ši priemonė tuo pačiu metu buvo vykdoma visose Europos kelių policijos tinklo ROADPOL šalyse narėse. Per parą Lietuvoje užfiksuoti 3 639 transporto priemonių leistino važiavimo viršijimo atvejai, iš jų 921 (25 proc.) – policijos turimais ir naudojamais mobiliaisiais greičio matavimo prietaisais „PoliScan FM1“.

Balandžio 22 d. (8.00−18.00 val.) Lietuvos, Latvijos ir Estijos šalių policijos pareigūnai organizavo bendrą tikslinę prevencinę priemonę tarptautiniame magistraliniame kelyje „Via Baltica“. Lietuvos kelių policijos tarnybos Specialios paskirties skyriaus pareigūnai kontroliavo transporto priemonių važiavimo greitį šiuose Lietuvos magistraliniuose keliuose: A1 Vilnius–Kaunas–Klaipėda, A5 Kaunas–Marijampolė–Suvalkai, A8 Panevėžys–Aristava–Sitkūnai ir A10 Panevėžys–Pasvalys–Ryga.

Nuo balandžio 22 d. 16.00 val. iki balandžio 23 d. 4.00 val. visoje Vilniaus apskrityje Lietuvos kelių policijos tarnybos buvo organizuota policinė priemonė, siekiant nustatyti transporto priemonių vairuotojų blaivumą ir apsvaigimą nuo narkotinių ar psichotropinių medžiagų, vykdyta greičio kontrolė ir fiksuoti lenkimo, įvažiuojant į priešpriešinio eismo juostą, pažeidimai, pavojingo ir chuliganiško vairavimo atvejai.

Leistino važiavimo greičio viršijimas turi didžiausią neigiamą poveikį visų eismo dalyvių  saugumui ir yra pagrindinė avaringumo Lietuvos keliuose priežastis. Pastaruosius metus viršytas ar nepasirinktas saugus važiavimo greitis yra viena dažniausių skaudžiausiai pasibaigusių eismo įvykių, kai žuvo arba buvo sužeisti žmonės, priežasčių. Tai dažniausiai daromas Kelių eismo taisyklių pažeidimas. 2022 metais išaiškinti 664 358 tūkst. greičio viršijimo pažeidimai (45 proc. visų užfiksuotų Kelių eismo taisyklių pažeidimų), tai 15 proc. daugiau negu per 2021 metus.

Lietuvos kelių policijos tarnybos inf. 

Per savaitę Lietuvos policija šalyje išaiškino daugiau nei 9,5 tūkstančio pažeidėjų

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 25 Apr 2023 14:22:20 +0300
<![CDATA[Eismo įvykio metu Rukloje apgadinta ne tik transporto priemonė]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/eismo-ivykio-metu-rukloje-apgadintos-ne-tik-transporto-priemones https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/eismo-ivykio-metu-rukloje-apgadintos-ne-tik-transporto-priemones Balandžio 24-ąją Ruklos sen., Ruklos mstl., Karaliaus Mindaugo g. ir Ruklio g. sankryžoje įvykus eismo įvykiui, apgadinta ne tik transporto priemonė, bet ir nuversti du apšvietimo stulpai.

Vakar, apie 21 val. 45 min., vyriškis, vairuodamas automobilį Opel Signum, stabdė artėdamas prie pėsčiųjų perėjos ir pajautė, kad užsikirto automobilio priekinis, dešinės pusės ratas. 

Dėl užsikirtusio priekinio rato automobilį užmetė į dešinę pusę, ko pasekoje transporto priemonė trenkėsi į šalia kelio stovėjusius vieną apšvietimo stulpą, stulpą su vaizdo stebėjimo kameromis ir pėsčiųjų perėjos kelio ženklą NR. 533 bei juos nuvertė. 

Policijoje vyksta aplinkybių patikslinimas. 

 

Eismo įvykio metu Rukloje apgadinta ne tik transporto priemonė

Eismo įvykio metu Rukloje apgadinta ne tik transporto priemonė Eismo įvykio metu Rukloje apgadinta ne tik transporto priemonė ]]>
jonavoszinios.lt Tue, 25 Apr 2023 09:20:55 +0300
<![CDATA[Per savaitę Kauno apskrityje užfiksuota beveik 1 tūkst. greičio viršijimo atvejų, o savaitės ,,lakstūnas" - Jonavos rajone]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/per-savaite-kauno-apskrityje-uzfiksuota-beveik-1-tukst-greicio-virsijimo-atveju-o-savaites-lakstunas-jonavos-rajone https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/per-savaite-kauno-apskrityje-uzfiksuota-beveik-1-tukst-greicio-virsijimo-atveju-o-savaites-lakstunas-jonavos-rajone Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos skyriaus pareigūnai, siekdami užtikrinti saugumą kelyje, praėjusią savaitę, balandžio 17-23 dienomis, toliau tikrino, kaip eismo dalyviai laikosi Kelių eismo taisyklių (toliau – KET). Per savaitę Kelių policijos pareigūnai mobiliaisiais greičio matavimo prietaisais užfiksavo 922 greičio viršijimo atvejus.


Praėjusios savaitės lakstūnas užfiksuotas sekmadienį. Balandžio 23 d. apie 13.20 val. Jonavos r., magistraliniame kelyje Kaunas–Zarasai–Daugpilis, automobilis „Volkswagen Golf“, kur leistinas važiavimo greitis – 90 km/val., važiavo 176 km/val. greičiu. Vairuotojui (g. 1990 m.) surašytas administracinio nusižengimo protokolas.


Tą pačią dieną apie 14.10 val. Kaune, Žiburių g., pareigūnai blaivumo patikrinimui sustabdytas automobilio „VW Passat“ vairuotojas. Vairuotojas (g. 1987 m.), nuo kurio sklido stiprus alkoholio kvapas, prisipažino, kad prieš dvi valandas vartojo silpnuosius alkoholinius gėrimus. Vyrui nustatytas sunkus girtumo laipsnis – 2,87 prom.
Savaitgalį Kelių policijos pareigūnai vykdė policines priemones, skirtas neblaiviems vairuotojams ir kitiems KET pažeidimams išaiškinti. Jų metu policijos pareigūnai Kauno ir Jonavos miestuose bei rajonuose patikrino apie 3,2 tūkst. transporto priemonių. Jų metu išaiškinta 10 neblaivių vairuotojų (0,52 prom.; 0,56 prom.; 0,99 prom.; 0,46 prom.; 0,50 prom.; 0,78 prom.; 0,95 prom.; 0,70 prom.; 1,75 prom., 0,35 prom. – motociklo transporto priemonės vairuotojui.).


Iš viso per praėjusią savaitę Kelių policijos pareigūnai nustatė 15 neblaivių automobilio vairuotojų ir 21 asmenį, kuris vairavo transporto priemonę neturėdamas tam teisės. Vykdytų priemonių metu pareigūnai nustatė ir kitų KET pažeidimų.
Kauno apskrityje šiais metais žuvo 14 eismo dalyvių (2022 m. iki balandžio pabaigos – 5), 181 sužeistas (2022 m. iki balandžio mėnesio pabaigos – 155). 


Pareigūnai ragina visus eismo dalyvius laikytis Kelių eismo taisyklių, būti drausmingiems kelyje bei linki saugaus kelio! Tik kartu rūpindamiesi savo ir kitų saugumu laimingai pasieksime kiekvienos kelionės tikslą.

Per savaitę Kauno apskrityje užfiksuota beveik 1 tūkst. greičio viršijimo atvejų, o savaitės ,,lakstūnas" - Jonavos rajone

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 24 Apr 2023 17:43:46 +0300
<![CDATA[Jonavos rajone nesuvaldęs „Yamaha“ susižeidė vairuotojas]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavos-rajone-nesuvaldes-yamaha-susizeide-vairuotojas https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavos-rajone-nesuvaldes-yamaha-susizeide-vairuotojas Balandžio 21–23 dienomis policijos pareigūnai visoje šalyje užregistravo, pirminiais duomenimis, 192 eismo įvykius: penktadienį – 75, šeštadienį – 67, sekmadienį – 50. Dėl neblaivių vairuotojų kaltės – 6 proc. visų įvykių (nukentėjo 2 neblaivūs vairuotojai).

Balandžio 22 d., šeštadienį, pirminiais duomenimis, 15 žmonių (5 nepilnamečiai) sužeista 14 eismo įvykių. Įvykiuose nukentėjo 5 pėstieji, 2 motociklų vairuotojai ir keleivis (16 metų), 2 elektriniais paspirtukais vežti mažamečiai vaikai. Eismo įvykiai įvyko Kaune (3), Šiauliuose, Mažeikiuose, Pakruojyje, Prienuose, Ukmergėje, Marijampolės savivaldybėje ir Jonavos, Kauno, Varėnos, Utenos, Vilniaus rajonuose.

Balandžio 23 d., sekmadienį, užregistruota, pirminiais duomenimis, 11 eismo įvykių, sužeista 11 žmonių (4 nepilnamečiai). Eismo įvykiai: Kaune (3), Panevėžyje, Vilniuje ir Jonavos, Panevėžio, Pasvalio, Šiaulių, Telšių, Trakų rajonuose. 

Apie 15.08 val. Jonavos rajone, Balėnų kaime, vairuojamo motociklo „Yamaha“ nesuvaldė 53 metų vyras.

Kelio vingyje motociklas nuvažiavo nuo kelio ir vertėsi, sužeistas vairuotojas.

Jonavos rajone nesuvaldęs „Yamaha“ susižeidė vairuotojas

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 24 Apr 2023 14:12:15 +0300
<![CDATA[Į vieną Jonavos r. mokyklų buvo kviečiami medikai ir policija: pranešta apie pavojų sau ir kitiems]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/i-viena-jonavos-rajono-mokyklu-buvo-kvieciami-medikai-ir-policija https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/i-viena-jonavos-rajono-mokyklu-buvo-kvieciami-medikai-ir-policija Dar praėjusią savaitę portalas jonavoszinios.lt gavo neraminančią žinutę, kad į vieną Jonavos rajono mokyklų vaikui buvo iškviesta greitoji medicininė pagalba bei policija. Pranešimo autorės pateikta minimali informacija ir oficialūs policijos duomenys - skiriasi. 

Anot pranešėjos, medikai į mokyklą iškviesti be tėvų žinios, o atvykę policijos pareigūnai neva stumdė vaiką, laužė rankas. Paprašius moters patikslinti informaciją, ji teigė, jog su portalu bus susisiekta telefonu bei situacija išdėstyta žodžiu. Skambutis sulauktas, tačiau jis truko neilgai. Moteriškas balsas tepasakė, kad perskambins ir pokalbis pasibaigė – daugiau informacijos nebuvo pateikta.

Siekiant išsiaiškinti įvykio aplinkybes, redakcija susisiekė su Kauno apskrities vyriausiuoju policijos komisariatu (Kauno AVPK) bei pateikė užklausą ar toks įvykis buvo registruotas ir kokios įvykio aplinkybės.

„Gautas pranešimas, jog balandžio 19 d. apie 10.30 val. Jonavos r., Ruklos mstl., Laumės g., nepilnametei (g. 2010 m.) sutriko sveikata. Nepilnametė elgėsi agresyviai ir grasino pakelti prieš save ranką. Į įvykio vietą nuvykę policijos pareigūnai ramino nepilnametę ir prižiūrėjo, kad nei ji, nei aplink buvę asmenys nenukentėtų. Apie įvykį nedelsiant informuoti nepilnametės artimieji, VTAS specialistai. Nepilnametė pristatyta į gydymo įstaigą“, - patvirtina Kauno AVPK.

Anot pareigūnų, apie incidentą mokykloje policijai praneša socialinė pedagogė.

Redakcijos šaltinių teigimu, nepilnametė mergaitė klasėje tą dieną elgėsi itin agresyviai – daužė sienas, daiktus, kliuvo ir klasiokams.

Pateiktas mergaitės globėjos močiutės paaiškinimas ČIA.

*** 

Jonavos rajone psichologinė pagalba teikiama Jonavos psichikos sveikatos centre (Žeimių g. 19, 55134 Jonava tel. 8 349 69027) ir Jonavos rajono savivaldybės pedagoginėje psichologinėje tarnyboje (Kalnų g. 70, 55148 Jonava  tel. 8 349 52866).

Žmonės taip pat gali kreiptis bendrais Lietuvoje veikiančiais pagalbos telefonais, tačiau čia pagalbą dažniausiai teikia savanoriai.

Psichologų teigimu, svarstančiam apie savižudybę žmogui kartais užtenka tik paprasto pokalbio, tačiau dėl savo emocinės būsenos, praėjus kritiniam laikui, jis turėtų kreiptis į specialistus.

Vilties linija, tel. 116 123 (visą parą), Jaunimo linija, tel. 8 800 28888 (visą parą), Vaikų linija, tel. 116 111 (kasdien 11:00–21:00 val.), Pagalbos moterims linija, tel. 8 800 66366 (visą parą), Krizių įveikimo centras, konsultacijos teikiamos per Skype ( www.krizesiveikimas.lt  ), pirminė konsultacija nemokama, be išankstinės registracijos, amžiaus apribojimų nėra, tel. 8 640 51555 I–V 16.00–20.00 val.,  VI 12.00–16.00 val.).

Pagalbą, jei jos reikia ne skubios, galima gauti ir internetu vilties.linija@gmail.com , tačiau savanoriai į laiškus atsako per tris darbo dienas.

 

 

Į vieną Jonavos r. mokyklų buvo kviečiami medikai ir policija: pranešta apie pavojų sau ir kitiems

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 24 Apr 2023 10:00:58 +0300
<![CDATA[Ir Jonavos vagys ruošiasi kepsnių sezonui?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/ir-jonavos-vagys-ruosiasi-kepsniu-sezonui https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/ir-jonavos-vagys-ruosiasi-kepsniu-sezonui Kaip praneša Kauno apskrities vyriausiasis policijos komisariatas, pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl vagystės.

Laikotarpiu nuo balandžio 19 d. 22.30 val. iki balandžio 20 d. 07.10 val. Jonavos r., Marviliaus k., iš namo terasos pavogta kepsninė „Kamado“.

Padaryta turtinė žala siekia apie 500 eurų.

Ir Jonavos vagys ruošiasi kepsnių sezonui?

]]>
jonavoszinios.lt Fri, 21 Apr 2023 09:54:17 +0300
<![CDATA[Po konflikto Jonavos rajone vyras atsidūrė ligoninėje]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/po-dvieju-vyru-konflikto-jonavos-rajone-vienas-atsidure-ligonineje https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/po-dvieju-vyru-konflikto-jonavos-rajone-vienas-atsidure-ligonineje Kaip praneša Kauno apskr. VPK komunikacijos poskyris, praėjusią naktį, balandžio 21 d., apie 1 val. 55 min. Jonavos r., Ruklos mstl., namo kieme kilo konfliktas.

Jo metu vyras sužalojo vyrą (g. 1983 m.), kuris paguldytas į Kauno ligoninę.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 138 str. 1 d.(Tas, kas sužalojo ar susargdino žmogų, jeigu dėl to nukentėjęs asmuo prarado nedidelę dalį profesinio ar bendro darbingumo arba ilgai sirgo, bet jam nebuvo šio kodekso 135 straipsnio 1 dalyje nurodytų padarinių,baudžiamas laisvės apribojimu arba areštu, arba laisvės atėmimu iki trejų metų.)

Po konflikto Jonavos rajone vyras atsidūrė ligoninėje

]]>
jonavoszinios.lt Fri, 21 Apr 2023 08:20:30 +0300