Jonavos žinių naujienos https://www.jonavoszinios.lt/naujienos Jonavos rajono naujienos lt <![CDATA[Jonavos pareigūnų ieškota moteris rasta]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavos-pareigunu-ieskota-moteris-rasta https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavos-pareigunu-ieskota-moteris-rasta Šiandien, sausio 25-ąją, jau skelbėme, kad Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Jonavos rajono policijos komisariato pareigūnai vykdė K. T. (gim. 1958 m.) paiešką.

Sausio 20 d., ketvirtadienį, moteris išėjo iš slaugos ir reabilitacijos centro Jonavos r., Ruklos k., ir negrįžo. 

16:30 pareigūnai papildomai informavo, kad moteris sveika surasta Ruklos seniūnijos teritorijoje. Ji grąžinta į reabilitacijos įstaigą                  

Jonavos pareigūnų ieškota moteris rasta

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 25 Jan 2022 16:30:51 +0200
<![CDATA[Pareigūnai ieško negrįžusio jauno vyro]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/pareigunai-iesko-negrizusio-jauno-vyro https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/pareigunai-iesko-negrizusio-jauno-vyro Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kauno rajono policijos komisariato pareigūnai vykdo Vilimanto S. (gim. 1996 m.) paiešką. Vakar, sausio 24 d., jaunas vyras išėjo iš namų Kauno r., Ramučių k., ir iki šiol negrįžo.


Vyro požymiai: apie 187 cm ūgio, lieso kūno sudėjimo, trumpų plaukų, ant kairės rankos dilbio – ryklio tatuiruotė. Išeidamas galėjo vilkėti pilkos spalvos megztinį su užrašu „PlayStation“.


Asmenis, žinančius Vilimanto S. buvimo vietą, jį mačiusius ar galinčius suteikti bet kokios reikšmingos informacijos, prašome kreiptis į Kauno apskr. VPK Kauno rajono policijos komisariato pareigūnus telefonu 8 670 25524 el. p. aneta.lazareviciute@policija.lt arba skambinti skubios pagalbos telefonu 112.

Pareigūnai ieško negrįžusio jauno vyro

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 25 Jan 2022 15:51:53 +0200
<![CDATA[Savaitgalį Lietavos gatvėje degė automobilis]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/savaitgali-lietavos-gatveje-dege--automobilis https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/savaitgali-lietavos-gatveje-dege--automobilis Kaip praneša Kauno priešgaisrinė gelbėjimo valdyba, šeštadienį, sausio 22-ąją, apie 03:30 val., gautas pranešimas, kad Jonavoje, Lietavos gatvėje, dega automobilis.

Atvykus ugniagesiams gelbėtojams,  „Toyota Corolla“ degė atvira liepsna. Atjungtas akumuliatorius. Išdegė variklio skyrius, priekinis skydelis, sutrūko priekinis stiklas, išdužo vairuotojo pusės durelių stiklas.

Įvykis tiriamas. 

Savaitgalį Lietavos gatvėje degė automobilis

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 24 Jan 2022 11:05:41 +0200
<![CDATA["Čiuožykla" po naujuoju tiltu per Žeimių gatvę: parkritusi moteris išvežta į ligoninę]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/ciuozykla-po-pesciuju-dviraciu-tiltu-per-zeimiu-gatve-parkritusi-moteris-isvezta-i-ligonine https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/ciuozykla-po-pesciuju-dviraciu-tiltu-per-zeimiu-gatve-parkritusi-moteris-isvezta-i-ligonine Šiandien, sausio 24-ąją greitosios medicinos pagalbos ekipažas skubėjo į Žeimių gatvę.

Apie 8 val. 46 min. gautas pranešimas, kad moteris parkrito po naujuoju, pėsčiųjų - dviračių tiltu per Žeimių gatvę. Atvykęs greitosios ekipažas moterį nuvežė į Jonavos ligoninę, bus tiriami patirti sužalojimai.

Apie pavojingą pėsčiųjų tako situaciją po tiltu šiandien gautas ne vienas skaitytojo pranešimas. Kita moteris pasakojo, kad nuo tilto viršaus, atlydžio metu, ant pėsčiųjų tako laša vanduo, o spustelėjus šaltukui, jis pėsčiųjų taką paverčia tikra čiuožykla. Šiandien, anot jonavietės, "čiuožyklos" ilgis kone 100 metrų.   

Iki tol, kol tarnybos pasirūpins minimu pėsčiųjų taku, būkite atidus. Rekomenduojama pasirinkti kitą kelionės maršrutą.

 

"Čiuožykla" po naujuoju tiltu per Žeimių gatvę: parkritusi moteris išvežta į ligoninę

"Čiuožykla" po naujuoju tiltu per Žeimių gatvę: parkritusi moteris išvežta į ligoninę ]]>
jonavoszinios.lt Mon, 24 Jan 2022 09:41:23 +0200
<![CDATA[Metus trunkančios jonaviečio paieškos: liko viena logiška versija]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/dingusio-22-eju-a-rakausko-paieskose-viena-gluminanti-aplinkybe-skaitykite-daugiau-https-www-lrytas-lt-lietuvosdiena-nelaimes-2021-01-22-news-pakauneje-dingusio-22-eju-a-rakausko-paieskose-viena-gluminanti-aplinkybe-17996639 https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/dingusio-22-eju-a-rakausko-paieskose-viena-gluminanti-aplinkybe-skaitykite-daugiau-https-www-lrytas-lt-lietuvosdiena-nelaimes-2021-01-22-news-pakauneje-dingusio-22-eju-a-rakausko-paieskose-viena-gluminanti-aplinkybe-17996639 Kriminalistai daugiau kaip metus ieško 22 metų Jonavos gyventojo Arnoldo Rakausko, tačiau jaunuolio dingimo mįslė lieka neatskleista, skelbia l.rytas.lt. 

„Visi galimi paieškos veiksmai atlikti, padarėme viską, ką galėjome padaryti“, – tikino ikiteisminį tyrimą kontroliuojanti Kauno apylinkės prokurorė Jūratė Plauskienė. 


Ji pridūrė, kad paieška tebevyksta, tačiau imtis kažkokių aktyvių veiksmų nėra pagrindo.  2020-ųjų gruodžio 29 dieną A.Rakauskas apie 23 valandą išėjo iš draugo namų Kazimieravos kaime (Kauno r.). Nuo šios dienos niekas jo nematė.  Draugo namus vaikinas paliko neprataręs nei žodžio – ši aplinkybė iš pat pradžių trukdė kriminalistams pasirinkti tikslesnę paieškų kryptį. 

Liudininkai patvirtino, kad tą vakarą vaikinas vartojo alkoholio, tačiau nebuvo smarkiai apgirtęs.
Dar tą pačią naktį, sulaukus pranešimo, jauno vyro pareigūnai ieškojo pasitelkdami tarnybinius šunis. Dienos metu, leidus oro sąlygoms, paieškai buvo pakeltas ir sraigtasparnis. Į paiešką pasijungė ir artimieji.  Pareigūnai kartu su kolegomis iš priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos Vilniaus ir Kauno valdybų, pasitelkus povandeninius dronus, apieškojo 9 vandens telkinius, upių prieigas, jų krantus.  Pasak prokurorės J.Plauskienės, atslūgus paieškų įkarščiui, vėliau jokios naujos informacijos apie A.Rakausko likimą nebuvo gauta. 

„Šiuo atveju tinka posakis, kad žmogus dingo kaip į vandenį“, – kalbėjo prokurorė.  Pareigūnai kartu su kolegomis iš priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos Vilniaus ir Kauno valdybų, pasitelkus povandeninius dronus, apieškojo net 9 vandens telkinius, upių prieigas, jų krantus. Viskas veltui. 

Internete pradėjo sklisti įvairios versijos neva vaikinas galėjo būti nužudytas, tačiau nerasta net menkiausio pagrindo aktyviau tirti šią versiją.  „Kalbėti apie kriminalinį nusikaltimą neturime jokio pagrindo, apie savižudybę – taip pat“, – tikino prokurorė J.Plauskienė. 

Pareigūnams tenka pripažinti, kad vilčių surasti jaunuolį gyvą liko labai mažai. Prokurorė J.Plauskienė mano, kad vis tik realiausia versija – nelaimingas atsitikimas, tačiau stebina aplinkybė, kad nepaisant itin aktyvių paieškų dingusiojo nepavyko rasti ištisus metus. 


lrytas.lt inf.

Metus trunkančios jonaviečio paieškos: liko viena logiška versija

]]>
jonavoszinios.lt Fri, 21 Jan 2022 08:28:30 +0200
<![CDATA[Pagalbos tarnyboms pranešta: ant tilto turėklų sėdi žmogus]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/pagalbos-tarnyboms-pranesta-ant-tilto-tureklu-sedi-zmogus https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/pagalbos-tarnyboms-pranesta-ant-tilto-tureklu-sedi-zmogus Kaip skelbia Kauno apskrities priešgaisrinė gelbėjimo valdyba, vakar, sausio 19-ąją, apie 20 val. gautas pranešimas, kad Jonavoje, J. Ralio gatvėje, ant tilto turėklų sėdi vyras. Informuota, kad šalia jo yra žmonių.

Į įvykio vietą buvo atvykę ir policijos pareigūnai, tačiau nelaimės išvengta - netrukus ugniagesiams gelbėtojams pranešta, kad pagalbos nebereikia. Žmogus pats nulipo nuo tilto.

***

Savižudybės nėra savaime suprantamas ir kasdieninis įvykis. Savižudybės nėra tinkamas kokios nors problemos sprendimo būdas.

Specialistai visuomet pabrėžia, kad kiekvienas žmogus, svarstantis apie savižudybę, gali sulaukti tinkamos pagalbos. Svarbu, kad asmuo į pagalbos tarnybas kreiptųsi pats arba laiku sulauktų aplinkinių paramos.

Jonavos rajone psichologinė pagalba teikiama Jonavos psichikos sveikatos centre (Žeimių g. 19, 55134 Jonava tel. 8 349 69027) ir Jonavos rajono savivaldybės pedagoginėje psichologinėje tarnyboje (Kalnų g. 70, 55148 Jonava  tel. 8 349 52866).

Žmonės taip pat gali kreiptis bendrais Lietuvoje veikiančiais pagalbos telefonais, tačiau čia pagalbą dažniausiai teikia savanoriai.

Psichologų teigimu, svarstančiam apie savižudybę žmogui kartais užtenka tik paprasto pokalbio, tačiau dėl savo emocinės būsenos, praėjus kritiniam laikui, jis turėtų kreiptis į specialistus.

Vilties linija, tel. 116 123 (visą parą), Jaunimo linija, tel. 8 800 28888 (visą parą), Vaikų linija, tel. 116 111 (kasdien 11:00–21:00 val.), Pagalbos moterims linija, tel. 8 800 66366 (visą parą), Krizių įveikimo centras, konsultacijos teikiamos per Skype ( www.krizesiveikimas.lt ), pirminė konsultacija nemokama, be išankstinės registracijos, amžiaus apribojimų nėra, tel. 8 640 51555 I–V 16.00–20.00 val.,  VI 12.00–16.00 val.).

Pagalbą, jei jos reikia ne skubios, galima gauti ir internetu vilties.linija@gmail.com , tačiau savanoriai į laiškus atsako per tris darbo dienas.

Pagalbos tarnyboms pranešta: ant tilto turėklų sėdi žmogus

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 20 Jan 2022 08:16:20 +0200
<![CDATA[Jonavos policijos bendruomenės pareigūnai perspėja: nuo tokių sukčių nukentėjo ir jonaviečiai]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavos-policijos-bendruomenes-pareigunai-perspeja-nuo-tokiu-sukciu-nukentejo-ir-jonavieciai https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavos-policijos-bendruomenes-pareigunai-perspeja-nuo-tokiu-sukciu-nukentejo-ir-jonavieciai Jonavos policijos bendruomenės pareigūnų ,,Facebook" paskyroje perspėjama saugotis sukčių. Pastaruoju metu plintantys sukčiavimo būdai:

1) per skelbiu.lt pardavinėjantis prekę pardavėjas atsiunčia pirkėjui Omniva.lt kurjerio puslapį, kuriame pirkėjas suveda savo banko duomenis. Suvedus duomenis ir prisijungus prie savo banko sąskaitos pastebima, kad buvo atliktas lėšų nuskaitymas.
2) pagal internete rastą skelbimą, dėl parduodamo buto asmeniui į „pardavėjo“ banko sąskaitą, kaip avansą pervedama tam tikra sutarta suma. Vėliau paaiškėja, kad parduodamas butas nėra „pardavėjo“, arba tai yra administracinės patalpos, o „pardavėjas“ suskumba pranešti, kad atsirado kitas pirkėjas, todėl sandėris neįvyks. Arba su „pardavėju“ susisiekti nebepavyksta ir grąžinti sumokėtų pinigų „pardavėjas“ net neketina.
Dėl tokių sukčiavimų asmenys patiria ne tik turtinę, bet ir moralinę žalą. 
Aptarti apgavystės būdai, anot pareigūnų, jau spėjo paliesti ir jonaviečius - gauta pranešimų apie minėto pobūdžio sukčiavimo atvejus.

Jonavos policijos bendruomenės pareigūnai perspėja: nuo tokių sukčių nukentėjo ir jonaviečiai

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 19 Jan 2022 13:16:44 +0200
<![CDATA[Vagys pasisavino turto už kelis šimtus eurų]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/vagys-pasisavino-turto-uz-kelis-simtus-euru https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/vagys-pasisavino-turto-uz-kelis-simtus-euru Kaip praneša Kauno apskr. VPK komunikacijos poskyris, vakar, sausio 18 d., gautas pranešimas apie vagystę.

Pirminiais duomenimis, tądien 16.30 val. pastebėta, jog Jonavos r., Praulių k., iš ūkinio pastato pavogtas trimetis „Stihl FS100“.

Padaryta turtinė žala siekia apie 300 eurų.

Vagys pasisavino turto už kelis šimtus eurų

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 19 Jan 2022 10:22:08 +0200
<![CDATA[Itariama, kad Jadvygavos k. buvo įvykdytas padegimas]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/itariama-kad-jadvygavos-k-buvo-ivykdytas-padegimas https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/itariama-kad-jadvygavos-k-buvo-ivykdytas-padegimas Kaip praneša Policijos departamentas, itariama, kad Jonavos rajone esančiame kaime įvykdytas padegimas. 

Sausio 17 d. apie 19 val. Jadvygavos k., ūkiniame pastate kilo gaisras, kurio metu apdegė pastato sienos, stogas bei sudegė pastate buvęs šienas ir malkos.

Įtariamas padegimas. Nuostolis nustatinėjamas.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 187 str. 2 d. (Turto sunaikinimas ar sugadinimas - tas, kas sunaikino ar sugadino svetimą turtą visuotinai pavojingu būdu arba išardydamas ar sugadindamas įrenginį ar agregatą, jeigu dėl to galėjo nukentėti žmonės, arba sunaikino, išardė ar sugadino strateginę arba svarbią reikšmę nacionaliniam saugumui turinčių juridinių asmenų infrastruktūrą sudarantį turtą ar jo dalį, arba sunaikino ar sugadino didelės vertės svetimą turtą ar didelės mokslinės, istorinės ar kultūrinės reikšmės turinčias vertybes,baudžiamas areštu arba laisvės atėmimu iki penkerių metų). 

Itariama, kad Jadvygavos k. buvo įvykdytas padegimas

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 18 Jan 2022 06:21:18 +0200
<![CDATA[Už vairo sėdęs neblaivus vairuotojas – pasivaišino ir išvyko aplankyti artimųjų]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/uz-vairo-sedes-neblaivus-vairuotojas-pasivaisino-ir-isvyko-aplankyti-artimuju https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/uz-vairo-sedes-neblaivus-vairuotojas-pasivaisino-ir-isvyko-aplankyti-artimuju Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos Kelių patrulių kuopos pareigūnai, siekdami užtikrinti saugumą kelyje, praėjusią savaitę, sausio 10 – 16 dienomis, toliau tikrino, kaip eismo dalyviai laikosi Kelių eismo taisyklių (toliau – KET). Per savaitę Kelių patrulių kuopos pareigūnai mobiliaisiais greičio matavimo prietaisais užfiksavo 404 greičio viršijimo atvejus.


Savaitės lakstūno titulas šį kartą iškeliavo į Kėdainius. Antradienį, sausio 11 d., apie 13.50 val. Kėdainiuose, S. Jaugelio Telegos g., automobilis „Volkswagen Touran“, vairuojamas moteris (g. 1970 m.), gerokai viršijo maksimalų gyventvietėje leistiną 50 km/h greitį. Automobilis skriejo dvigubai didesniu greičiu – 109 km/h. Vairuotojai surašytas administracinio nusižengimo protokolas.


Praėjusį trečiadienį Kauno apskrityje sustabdytas ir už vairo sėdęs itin girtas vairuotojas. Sausio 12 d. apie 19.20 val. Kauno rajone patruliuojantis pareigūnų ekipažas gavo pranešimą apie Garliavoje pastebėtą galimai neblaivų automobilio „Audi“ vairuotoją. Apie įvykį pranešęs pilietiškas vairuotojas aiškino, jog „Audi“ automobilis mėtosi į šonus, važiuoja be šviesų, o šiam pagaliau sustojus – vairuotojas atrodė akivaizdžiai neblaivus. Į įvykio vietą atskubėję pareigūnai šiuos pilietiško pareiškėjo nuogąstavimus patvirtino. Vairuotojas (g. 1974 m.) policijos pareigūnams pasakojo, kad buvo išgėręs vyno, šampano ir kitų alkoholinių gėrimų, o po jų, išvyko lankyti artimųjų. Vairuotojui nustatytas vidutinis girtumo laipsnis – 2,46 prom. Už šį pasivažinėjimą vyrui gresia baudžiamoji atsakomybė. 


Nuo penktadienio iki sekmadienio Kelių patrulių kuopos pareigūnai vykdė policines priemones, skirtas neblaiviems vairuotojams ir kitiems KET pažeidimams išaiškinti. Jų metu policijos pareigūnai Kauno mieste bei Jonavoje patikrino daugiau nei 3300 tūkst. transporto priemonių. Šeštadienį Kaune nustatyti keturi neblaivūs vairuotojai (1,92 prom., 1,04 prom., 0,58 prom., 0,57 prom.). Sekmadienį Jonavoje sustabdyti du neblaivūs vairuotojai (0,67 prom, 0,27 prom.

(pradedantysis vairuotojas). Tą pačią dieną vakare Kaune išaiškintas dar vienas neblaivus vairuotojas, kuriam nustatytas lengvas girtumo laipsnis (0,58 prom.). 


Savaitgalį fiksuoti ir kiti KET pažeidimai: šeši vairuotojai už automobilio vairo sėdo neturėdami teisės vairuoti transporto priemonių, vairavo transporto priemonę neapdraustą privalomuoju civilinės atsakomybės draudimu, vairavo transporto priemonę ir naudojosi mobiliojo ryšio priemone ir t.t. 


Iš viso per savaitę Kelių patrulių kuopos pareigūnai nustatė 10 neblaivių automobilių vairuotojų. Taip pat išaiškino 14 asmenų, kurie vairavo transporto priemones neturėdami tam teisės.
Kauno apskrityje šiais metais žuvo 0 eismo dalyvių (pernai iki sausio mėnesio pabaigos – 3), dar 32 sužeisti (pernai – 18). Pareigūnai ragina visus eismo dalyvius laikytis Kelių eismo taisyklių, būti drausmingiems kelyje bei linki saugaus kelio! Tik kartu rūpindamiesi savo ir kitų saugumu laimingai pasieksime kiekvienos kelionės tikslą. 

Už vairo sėdęs neblaivus vairuotojas – pasivaišino ir išvyko aplankyti artimųjų

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 17 Jan 2022 15:08:00 +0200
<![CDATA[Dėl neteisingo automobilių parkavimo šalia ,,LIDL" - ne vienas protokolas]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/del-neteisingo-parkavimo-salia-lidl-ne-vienas-protokolas https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/del-neteisingo-parkavimo-salia-lidl-ne-vienas-protokolas Ne kartą esame rašę, kad kivirčai dėl automobilių parkavimo šalia ,,LIDL" įrengtos neįgaliesiems skirtos vietos turėtų baigtis - aikštelėje atsirado naujas žymėjimas, t.y. geltona linija.

Ji pagal Kelių eismo taisykles (KET) draudžia ne tik stovėti, bet ir sustoti. Visgi, naujo žymėjimo paiso ne visi.

Kaip rodo portalui jonavoszinios.lt pateikti Kauno apskr. VPK komunikacijos poskyrio duomenys, nuo 2021-12-01 iki 2022-01-17 buvo gautas ne vienas pranešimas apie minėtos taisyklės pažeidimą.

Vienas jų pateiktas per Policijos elektroninių paslaugų sistemą "ePolicija". Dar 6 pranešimai pateikti anonimiškai. Reaguojant į tai, surašyti 5 administracinių nusižengimų protokolai.

Geltoną liniją ignoruojantys vairuotojai gali būti nubausti bauda nuo 30 iki 90 eurų.

Nuotraukoje - skaitytojo užfiksuotas kadras.

Dėl neteisingo automobilių parkavimo šalia ,,LIDL" - ne vienas protokolas

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 17 Jan 2022 13:23:59 +0200
<![CDATA[Savaitgalį įvykdyta vagystė iš automobilio]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/savaitgali-ivykdyta-vagyste-is-automobilio https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/savaitgali-ivykdyta-vagyste-is-automobilio Kaip praneša Kauno apskr. VPK komunikacijos poskyris, šeštadienį, sausio 15-ąją,  apie 9.30 val. Jonavoje, Chemikų g., pastebėta, kad apvogtas automobilis.

Pirminiais duomenimis, išdaužus automobilio „Citroen“ galinį langą, iš vidaus pavogti įrankiai.

Padaryta apie 500 eurų žala.  Daugiau detalių nepateikiama.

Savaitgalį įvykdyta vagystė iš automobilio

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 17 Jan 2022 12:37:23 +0200
<![CDATA[Kelių policijos pareigūnai Kauno apskr. praėjusiais metais užfiksavo daugiau nei 18 tūkst. įvairių KET pažeidimų]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/keliu-policijos-pareigunai-kauno-apskr-praejusiais-metais-uzfiksavo-daugiau-nei-18-tukst-ivairiu-ket-pazeidimu https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/keliu-policijos-pareigunai-kauno-apskr-praejusiais-metais-uzfiksavo-daugiau-nei-18-tukst-ivairiu-ket-pazeidimu Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos (toliau – Kauno apskr. VPK KPV) pareigūnų analizuojami duomenys – iškalbinti. Atsižvelgiant į juos, tiek šį mėnesį, tiek ir visus metus KPV pareigūnai keliuose vykdys įvairias tikslines policines prevencines eismo dalyvių kontrolės priemones, saugiam eismui užtikrinti. 


Visoje šalyje policijos pareigūnai šį mėnesį ypatingai sustiprinę neblaivių ar apsvaigusių nuo narkotinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų vairuotojų kontrolę, tikrinamas pėsčiųjų, dviračių vairuotojų matomumą gerinančių saugos priemonių tamsiuoju paros metu naudojimas.

Pareigūnai vykdo ir kitų Kelių eismo taisyklių (toliau – KET) pažeidimų kontrolę – pavojingo ir chuliganiško vairavimo, manevravimo, lenkimo, kur tai draudžiama daryti, važiavimo per sankryžas, šviesoforo signalų paisymo ir kt. Kaip rodo analizuoti duomenys, tokios priemonės rezultatyvios ir reikalingos.


Kauno apskr. VPK KPV pareigūnai apžvelgė praėjusius metus – jais užfiksuota daugiau nei 18 tūkst. įvairių KET pažeidimų. Skaičiai iškalbingi – daugiau nei 650 neblaivių vairuotojų, beveik 700 vairavusiųjų, kurie neturėjo teisės vairuoti. KPV pareigūnų nustatyta ir išaiškinta per 100 chuliganiško ar pavojingo vairavimo atvejų, beveik 6000 atvejų, kuomet važiuota degant draudžiamam šviesoforo signalui, apie 2800 atvejų, kuomet vairuojant naudotasi mobiliojo ryšio priemonėmis ir beveik 1700 atvejų, kuomet nesegėta saugos diržų. Prie šios statistikos prisideda ir bemaž 150 neblaivių dviratininkų.


Kauno apskrities keliuose ir praėjusiais metais intensyviai dirbta pasitelkiant mobiliuosius greičio matuoklius – jais fiksuota kiek daugiau nei 40 tūkst. greičio viršijimo atvejų. Bene „greičiausias“ užfiksuotas automobilis „BMW“, kuris praėjusių metų rugsėjo 11 d. Kauno r., kelyje Vilnius-Kaunas-Klaipėda, kur tuo metu leidžiamas maksimalus greitis buvo 130 km/h, lėkė daugiau nei dvigubai didesniu greičiu – 270 km/h. 


Kauno apskr. VPK KPV viršininkas Vigintas Lukošius tikina, kad tokia statistika tik patvirtina, jog vykdomos priemonės reikalingos: „Išaiškiname tūkstančius KET pažeidimų, kurių dalis, gali virsti skaudžiomis nelaimėmis keliuose. Todėl, siekiant užkirsti tam kelią, mūsų pareigūnai ir toliau intensyviai darbuosis gatvėje, formuodami kitokią eismo kultūrą“. Pareigūnas taip ragina vairuotojus bei kitus eismo dalyvius keliuose elgtis atsakingai ir drausmingai, laikytis KET. „Mūsų eismo saugumas priklauso nuo kelių, automobilių ir pačių žmonių. Keliai ir automobiliai turi būti geri, o eismo dalyviai, neabejotinai, – supratingi bei sąmoningi”, – sako KPV viršininkas. 

Kauno apskr. VPK komunikacijos poskyrio inf.

Kelių policijos pareigūnai Kauno apskr. praėjusiais metais užfiksavo daugiau nei 18 tūkst. įvairių KET pažeidimų

]]>
jonavoszinios.lt Fri, 14 Jan 2022 14:16:37 +0200
<![CDATA[Šešėlinė mėsos prekyba: 5 asmenys keliaus į teismą, nesumokėta beveik 95 tūkst. eurų mokesčių]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/seseline-mesos-prekyba-5-asmenys-keliaus-i-teisma-nesumoketa-beveik-95-tukst-euru-mokesciu https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/seseline-mesos-prekyba-5-asmenys-keliaus-i-teisma-nesumoketa-beveik-95-tukst-euru-mokesciu Penki mėsos skerdienos ir gaminių prekybos įmonių vadovai ir darbuotojai sės į teisiamųjų suolą dėl galimai vykdytos šešėlinės prekybos mėsa. Jiems visiems pateikti kaltinimai dėl apgaulingo apskaitos tvarkymo, o bendrai šių įmonių nesumokėtų mokesčių suma siekia beveik 95 tūkst. eurų. Ikiteisminį tyrimą atliko Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) Kauno apygardos valdybos pareigūnai, tyrimui vadovavo Kauno apygardos prokuratūros prokuroras. Atliekant ikiteisminį tyrimą buvo bendradarbiaujama su Lenkijos teisėsaugos institucijomis.

Tyrimo metu surinkti duomenys leidžia manyti, kad viena kiaulienos skerdienos prekyba ir jos perdirbimu užsiimanti įmonė per 2017–2018 metus iš Lenkijos įmonės be jokių apskaitos dokumentų įsigijo beveik 65 tūkst. kg kiaulienos skerdienos, už kurią sumokėjo beveik 112 tūkst. eurų. Galimai siekdamas nemokėti PVM ir pelno mokesčių, įmonės vadovas be jokių apskaitos dokumentų skerdieną ir iškaulintas jos dalis pardavė kitiems perpardavinėtojams – dar 3 įmonėms bei nenustatytiems asmenims.

Įtariama, kad mėsą perpirkusios, iš jos produkciją gaminusios ir pardavinėjusios įmonės taip pat veikė šešėlyje. Skaičiuojama, kad be apskaitos dokumentų galėjo būti parduota beveik 50 tūkst. kg skerdienos ir mėsos gaminių, už kuriuos bendrai visos trys įmonės galimai gavo per 160 tūkst. eurų neoficialių pajamų.

Įtariama, kad visos keturios įmonės valstybei galimai nesumokėjo beveik 95 tūkst. eurų PVM ir pelno mokesčių.

Baigus ikiteisminį tyrimą, Kauno apygardos prokuratūros 2-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras Virgilijus Lazauskas surašė kaltinamąjį aktą, kuriame kaltinimai dėl apgaulingo apskaitos tvarkymo pareikšti 4 įmonių vadovams ir 1 vadybininkui. Du iš jų dar kaltinami ir mokesčių vengimu, teikiant neteisingus duomenis apie pajamas. Dar vienas iš šių asmenų kaltinamas ir aplaidžiu apskaitos tvarkymu.

Už mokesčių vengimą valstybės institucijoms teikiant neteisingus duomenis apie pajamas, kai mokesčių suma viršija 100 MGL, griežčiausiai baudžiama laisvės atėmimu iki ketverių metų. Už analogišką veiką, kai mokesčių suma viršija 750 MGL, gresia laisvės atėmimas iki 8 metų. Už apgaulingą apskaitos tvarkymą galima griežčiausia bausmė – laisvės atėmimas iki ketverių metų.

Byla perduota nagrinėti Kauno apygardos teismui.

FNTT inf. 

Šešėlinė mėsos prekyba: 5 asmenys keliaus į teismą, nesumokėta beveik 95 tūkst. eurų mokesčių

]]>
jonavoszinios.lt Fri, 14 Jan 2022 09:42:12 +0200
<![CDATA[Chemikų gatvės gyventojų rytą sugadino nemalonus radinys: apdaužyti keli automobiliai]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/chemiku-gatves-gyventoju-ryta-sugadino-nemalonus-radinys-apdauzyti-keli-automobiliai https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/chemiku-gatves-gyventoju-ryta-sugadino-nemalonus-radinys-apdauzyti-keli-automobiliai Šiandien, sausio 13-ąją, kelių vairuotojų rytą sudrumstė nemalonus reginys - apgadinti trys automobiliai, stovėję šalia Chemikų gatvės 45-ojo namo.

Neabejojama, kad tai padaryta kitu automobiliu apie 6 valandą ryto.

Nors apie įvykį pranešta policijos pareigūnams, žalą patyrę vairuotojai būtų dėkingi, jei atsilieptų įvykį matę asmenys.

Turintys naudingos informacijos, apie tai turėtų pranešti bendruoju pagalbos tarnybų numeriu 112.

Chemikų gatvės gyventojų rytą sugadino nemalonus radinys: apdaužyti keli automobiliai

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 13 Jan 2022 11:38:20 +0200
<![CDATA[Šveicarijos seniūnijoje atvira liepsna degė namo rūsys]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/sveicarijos-seniunijoje-atvira-liepsna-dege-namo-rusys https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/sveicarijos-seniunijoje-atvira-liepsna-dege-namo-rusys Sausio 12 d. apie 18 val. pranešta, kad Šveicarijos sen., Gulbiniškių k., s / b ,,Gojelis“, Ramunių g. atvira liepsna dega namo rūsys.

Atvykus ugniagesiams iš rūsio veržėsi liepsna, degė namų apyvokos daiktai ir įrankiai. Namas 8x8 m, mūrinis, 2 aukštų, su rūsiu po namu, stogas dvišlaitis, skardinis. Buvo įrengtas dūmų detektorius.

Gaisro metu sudegė fotelis, apdegė namų apyvokos daiktai, aprūko rūsio patalpa, išsilydė geoterminio šildymo valdymo mechanizmas, išsilydė ir aprūko elektros laidai.

Įvykis tiriamas.

Parengta pagal Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos pirminę informaciją  

Šveicarijos seniūnijoje atvira liepsna degė namo rūsys

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 13 Jan 2022 09:13:31 +0200
<![CDATA[Chemikų gatvėje automobiliu kliudytos moterys pristatytos į gydymo įstaigą]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/chemiku-gatveje-automobiliu-kliudytos-moterys-pristatytos-i-gydymo-istaiga https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/chemiku-gatveje-automobiliu-kliudytos-moterys-pristatytos-i-gydymo-istaiga Kaip praneša Kauno apskr. VPK komunikacijos poskyris, vakar, sausio 11-ąją,  apie 17.40 val. gautas pranešimas apie eismo įvykį.

Jo metu, Jonavoje, Chemikų g., automobilį „VW Cady“ vairavęs vyras (g. 1977 m.), pirminiais duomenimis, važiuodamas atbuline eiga kliudė dvi moteris (g. 1974 m., g. 1946 m.).

Moterys dėl patirtų sužalojimų pristatytos į gydymo įstaigą.

Asociatyvi archyvo nuotr.

Chemikų gatvėje automobiliu kliudytos moterys pristatytos į gydymo įstaigą

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 12 Jan 2022 10:09:18 +0200
<![CDATA[Gelbėjimo tarnyboms pranešta apie į tvenkinį įlūžusį vyrą]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/gelbejimo-tarnyboms-pranesta-apie-i-tvenkini-iluzusi-vyra https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/gelbejimo-tarnyboms-pranesta-apie-i-tvenkini-iluzusi-vyra Kaip praneša Kauno priešgaisrinė gelbėjimo valdyba, vakar, sausio 11-ąją, apie 17:20 val. pranešta, kad Jonavoje, Taurostos gatvėje, į tvenkinį įlūžo vyras. 

Laimei, skaudžios nelaimės pavyko išvengti: į įvykio vietą atvykus gelbėjimo tarnyboms, vyras jau buvo išlipęs pats.

Jis atsisakė medikų pagalbos. 

Primename, kad ledas laikomas tvirtu ir išlaiko žmogų, jeigu jo storis yra daugiau kaip 7 cm. Tačiau, kad jis išlaikytų grupę žmonių, jo storis turi būti ne mažesnis kaip 12 cm. Tvirtas ledas visada turi mėlyną arba žalią atspalvį, o matinės baltos spalvos arba geltono atspalvio ledas yra netvirtas. Ypač atsargiems reikia būti prie kranto, nes čia ledas silpnesnis ir jame gali būti įtrūkimų.

Pastebėjus nelaimę ir gresiantį pavojų, kvieskite pagalbą telefonu 112.

Asociatyvi archyvo nuotr.

Gelbėjimo tarnyboms pranešta apie į tvenkinį  įlūžusį vyrą

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 12 Jan 2022 08:37:09 +0200
<![CDATA[Žaliojoje gatvėje kilo gaisras: ugniagesiams į įvykio vietą teko vykti 2 kartus]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/zaliojoje-gatveje-kilo-gaisras https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/zaliojoje-gatveje-kilo-gaisras Kaip informuoja Kauno priešgaisrinė gelbėjimo valdyba, vakar, sausio 10-ąją, apie 17 val. pranešta, kad Jonavoje, Žaliojoje gatvėje, dega apleistas medinis kioskas, šalia – nuosavas namas.

Ugniagesiams gelbėtojams atvykus į įvykio vietą, iš išorės smilko apleistas nenaudojamas medinis 4x6 m dydžio kioskelis, stogas vienšlaitis, dengtas šiferiu.

Nudegė ir nuardyta 5 m² pastato sienos ir apšiltinimo medžiagos.

Vėliau, 21-ąją valandą, vėl pranešta apie gaisro požymius toje pačioje vietoje: pranešėjas teigė, kad mato smilkstantį apdegusį kioską, eina dūmai.

Buvusioje gaisravietėje smilko kiosko apšiltinimo medžiaga. Nuardyta 28 m² kiosko sienų ir apšiltinimo medžiagos.

Žaliojoje gatvėje kilo gaisras: ugniagesiams į įvykio vietą teko vykti 2 kartus

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 11 Jan 2022 08:14:26 +0200
<![CDATA[Atskleidė daugiau detalių apie savaitgalį sučiuptą girtą vairuotoją: prisipažino vartojęs alkoholio vos prieš 20 minučių]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/atskleide-daugiau-detaliu-apie-savaitgali-suciupta-girta-vairuotoja-prisipazino-vartojes-alkoholio-vos-pries-20-minuciu https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/atskleide-daugiau-detaliu-apie-savaitgali-suciupta-girta-vairuotoja-prisipazino-vartojes-alkoholio-vos-pries-20-minuciu Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos Kelių patrulių kuopos pareigūnai, siekdami užtikrinti saugumą kelyje, praėjusią savaitę, sausio 3 – 9 dienomis, toliau tikrino, kaip eismo dalyviai laikosi Kelių eismo taisyklių (toliau – KET). Per savaitę Kelių patrulių kuopos pareigūnai mobiliaisiais greičio matavimo prietaisais užfiksavo 438 greičio viršijimo atvejus.


Šiandien jau rašėme apie šeštadienį, sausio 8 d., 13.55 val. sučiupta girtą vairuotoją. Pareigūnai atskleidė daugiau detalių apie šį įvykį:

Jonavos rajone patruliuojantis pareigūnų ekipažas Gulbiniškių kaime pastebėjo įtartiną automobilį „Opel Astra“. Sustabdžius minėtą automobilį, pastarojo vairuotojas atrodė akivaizdžiai neblaivus. Vairuotojas (gim. 1987 m.) prisipažino vartojęs alkoholio vos prieš 20 minučių, jam buvo nustatytas vidutinis girtumo laipsnis – 2,31 prom. Taip pat paaiškėjo, kad vyras nėra įgijęs teisės vairuoti transporto priemonę. Už šį pasivažinėjimą vyrui gresia baudžiamoji atsakomybė. 


Savaitgalį Kelių patrulių kuopos pareigūnai vykdė policines priemones, skirtas neblaiviems vairuotojams ir kitiems KET pažeidimams išaiškinti. Šeštadienį Kaune ir Kauno rajone iš viso patikrinta daugiau nei 2400 transporto priemonių ir išaiškinti keturi neblaivūs (0,48 prom., 0,50 prom., 0,70 prom. ir 1,34 prom.) vairuotojai, kuriems nustatytas lengvas girtumas. Fiksuoti ir kiti KET pažeidimai, kai vairuota transporto priemonė nebuvo apdrausta privalomuoju civilinės atsakomybės draudimu ar transporto priemonės šoninių stiklų šviesos laidumas mažesnis negu leistinas. Tokia priemonė vykdyta ir vakar, sekmadienį, policijos pareigūnai patikrino dar apie 1500 transporto priemonių. Ryte išaiškintas vienas neblaivus vairuotojas, kuriam nustatytas lengvas girtumo laipsnis – 1,20 prom. Maža to, vairuotojas už vairo sėdo neturėdamas teisės, kai ji buvo atimta, taip pat transporto priemonę būdamas neblaivus vairavo pakartotinai. Vakare nustatyti dar keli KET pažeidimai – viena transporto priemonė neatitiko sezonui nustatytų reikalavimų, kita neturėjo privalomosios techninės apžiūros, dar vienas vairuotojas vairuodamas naudojosi mobiliojo ryšio priemone. Iš viso savaitgalį vykusių priemonių metu buvo nustatyta dar 16 vairuotojų, kurie taip pat buvo vartoję alkoholio, tačiau neviršijo nustatytos leistinos normos.


Iš viso per savaitę Kelių patrulių kuopos pareigūnai nustatė 9 neblaivius automobilių vairuotojus bei 17 vairuotojų, kurie vairavo transporto priemones neturėdami tam teisės.
Kauno apskrityje šiais metais žuvo 0 eismo dalyvių (pernai iki sausio mėnesio pabaigos – 3), dar 9 sužeisti (pernai – 18). Pareigūnai ragina visus eismo dalyvius laikytis Kelių eismo taisyklių, būti drausmingiems kelyje bei linki saugaus kelio! Tik kartu rūpindamiesi savo ir kitų saugumu laimingai pasieksime kiekvienos kelionės tikslą.

Atskleidė daugiau detalių apie savaitgalį sučiuptą girtą vairuotoją: prisipažino vartojęs alkoholio vos prieš 20 minučių

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 10 Jan 2022 14:13:40 +0200
<![CDATA[„Pilnas Pilvas Grill & Sushi“: Jonavoje siaučia viščiukų vagis]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/pilnas-pilvas-grill-sushi-jonavoje-siaucia-visciuku-vagis https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/pilnas-pilvas-grill-sushi-jonavoje-siaucia-visciuku-vagis Greitojo maisto restoranas „Pilnas Pilvas Grill & Sush", esantis Turgaus g. 3A, sausio 9-ąją savo socialinio tinklo paskyroje paviešino vaizdo įrašą su perspėjimu, kad Jonavoje siaučia viščiukų vagis.

Trumpas, vos 41-os sekundės trukmės vaizdo įrašas kaip mat sulaukė gausaus internautų dėmesio, mat jame, stebėjimo kamerų užfiksuotas vyriškis, kuris užėjęs į greito maisto restoraną, ramiai apsižvalgęs, be skubos iš vitrinos išsiima grilintą viščiuką, o išėjęs iš patalpos ramiai žingsniuodamas šaligatviu, su pasigardžiavimu kramsnoja keptą vištieną.

„Pilnas Pilvas Grill & Sushi“ prie video pateikia ir jo šmaikštų aprašymą: „Jeigu atpažįstate šį žmogų, praneškite, pridėsime kečiupo ar duonos prie viščiuko, beje, kitam kartui - maišeliai virš vitrinos, servetėlės šalia, nereikės tepliotis rankų, maža ką, galbūt prireiks! Nesuklyskite, tai ne bekontakčio pasiėmimo paslauga. Mieli klientai, galbūt Jus tikrai domina nauja paslauga - viščiukas į ranką?“

Kaip pasakojo restorano atstovas, apie video siužete užfiksuotą vyriškį jau teko girdėti ir kitų atsiliepimų. Klientai pasakojo, kad galimai tas pats vyriškis, sausio 9-ąją vagiliavo kitoje kavinėje, savinosi Coca-Cola ir arbatpinigius, taip pat buvo pričiuptas prekybos centre "IKI" Žemaitės gatvėje, kur norėjo nesumokėjęs išsinešti degtinės. Po nepavykusios vagystės prekybcentryje, vyriškis užsuko ir į aptariamą „Pilnas Pilvas Grill & Sushi“.

Greito maisto restorano atstovai į policija nežada kreiptis.„Pilnas Pilvas Grill & Sushi“: Jonavoje siaučia viščiukų vagis

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 10 Jan 2022 10:48:01 +0200
<![CDATA[Savaitgalį pareigūnams įkliuvo dar vienas girtas vairuotojas]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/savaitgal-i-pareigunams--ikliuvo-dar-vienas-girtas-vairuotojas https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/savaitgal-i-pareigunams--ikliuvo-dar-vienas-girtas-vairuotojas Kaip praneša Kauno apskr. VPK komunikacijos poskyris, savaitgalį, sausio 8 d., apie 13.55 val. Jonavos r., Gulbiniškių k., automobilį „Opel Astra“ vairavo neblaivus vyras (g. 1987 m.).

Vairuotojui nustatytas vidutinis girtumo laipsnis – 2,31 prom.

Girtuokliauti mėgstantys vairuotojai, regis, niekaip nepasimoko - Jonavoje pareigūnams jie įkliūva kiekvieną savaitę.

PRIMENAME, kad kad transporto priemonių vairavimas, kai tai daro neblaivūs (daugiau negu 0,4 promilės, bet ne daugiau negu 1,5 promilės) ar apsvaigę nuo narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų vairuotojai, taip pat apsvaigimo patikrinimo vengimas arba alkoholio (nustatytas daugiau negu 0,4 promilės neblaivumas), narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų vartojimas iki patikrinimo užtraukia baudą vairuotojams nuo aštuonių šimtų iki vieno tūkstančio vieno šimto eurų.

Vairuotojas, kuriam nustatytas 1,51 ir daugiau promilės neblaivumas, taip pat tas, kas mokė praktinio vairavimo, būdamas neblaivus ir kuriam nustatytas 1,51 ir daugiau promilės neblaivumas, taip pat tas, kuris vengė neblaivumo patikrinimo, kai jam buvo nustatyta neblaivumo požymių arba vartojo alkoholio po eismo įvykio, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki 1 metų, taip pat gali būti konfiskuotas automobilis ir atimama teisė vairuoti iki 5 metų.

Savaitgalį pareigūnams įkliuvo dar vienas girtas vairuotojas

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 10 Jan 2022 10:41:52 +0200
<![CDATA[Sankryžoje į Žeimius degė automobilis]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/sankryzoje-i-zeimius-dege-automobilis https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/sankryzoje-i-zeimius-dege-automobilis Kaip praneša Kauno priešgaisrinė gelbėjimo valdyba, vakar vakare gautas pranešimas, kad sankryžoje į Žeimius dega automobilis. 

Sausio 9-ąją, apie 20 val. pranešta, kelyje Jonava -Kėdainiai, 10 - jame kilometre, sankryžoje į Žeimius dega automobilis „Citroen C3“.   
 
Nors degusį lengvąjį automobilį gyventojai užgesino iki ugniagesių atvykimo, tačiau gaisro metu spėjo išdegti transporto „Citroen C3“ variklio skyrius.

Įvykis tiriamas. 

Sankryžoje į Žeimius degė automobilis

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 10 Jan 2022 08:55:35 +0200
<![CDATA[Sausio 6-osios eismo įvykiai: Jonavoje neišvengta susidūrimo su gyvūnais]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/sausio-6-osios-eismo-ivykiai-jonavoje-neisvengta-susidurimo-su-gyvunais https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/sausio-6-osios-eismo-ivykiai-jonavoje-neisvengta-susidurimo-su-gyvunais Per Tris Karalius, sausio 6-ąją, policijos pareigūnai užregistravo, pirminiais duomenimis, 48 eismo įvykius. Dėl neblaivių vairuotojų kaltės – 2 įvykiai (Vilniuje). Atvejų, kai transporto priemonės susidūrė su gyvūnais, – 11 (Visagino savivaldybėje ir Alytaus, Jonavos, Kauno, Kupiškio, Plungės, Skuodo (2), Šakių, Utenos, Zarasų rajonuose)).

Vieno įvykio (nelaimingo atvejo) metu nukentėjo neblaivus asmuo. Prieš ketvirtą po pietų, Vilkaviškio rajone, magistraliniame kelyje A7 Marijampolė–Kybartai–Kaliningradas, dviračiu važiavęs neblaivus 60 metų vyras, kuriam nustatytas daugiau nei 2 promilių neblaivumas, atsitrenkė į kelio ženklą, griuvo ir nukentėjo.

Paprastai laukiniai gyvūnai aktyvesni tamsiuoju paros metu, nors, kaip rodo policijos gaunami pranešimai, susidūrimų su gyvūnais įvyksta, galima sakyti, bet kuriuo metu – ir naktį, ir paryčiais, ir dieną, tiek rajoniniuose, tiek krašto ar magistraliniuose keliuose. Be to, atkreiptinas dėmesys, kad gyvūnai, ypač stirnos, vis dažniau užklysta ir į miestų, miestelių, gyvenviečių gatves.

Daugiausia į eismo įvykius patenka stirnų, nereti atvejai, kai neišvengiama susidūrimų su briedžiais, elniais – jų padariniai dažniausiai sunkesni (sužeidžiami ar net žūva žmonės). Yra ir įvykių su šernais, bebrais, usūriniais šunimis, kiškiais, skrendančiais paukščiais, buvo partrenkti ir į kelią įėję (įbėgę) naminiai gyvūnai (arkliai, karvės, šunys).

Policija atkreipia dėmesį, kad siekiant išvengti susidūrimų su gyvūnais, vairuotojai:

– turi būti ypač dėmesingi važiuodami užmiesčio keliuose, vietovėse, kur kelias kerta miškus ar atvirus laukus, tamsiuoju paros metu, esant rūkui ar darganai;

– prisiminti, kad gyvūnų elgesys sunkiai prognozuojamas ir nenuspėjamas, ypač jei juos apakina transporto priemonių žibintų šviesos;

– ruožuose, paženklintuose įspėjamuoju kelio ženklu „Laukiniai gyvūnai“, elgtis labai atidžiai, stebėti kelkraščius, pamačius stovintį gyvūną, važiuoti pro jį itin atsargiai ir lėtai – nemirksėti žibintų šviesomis, nenaudoti garso signalo;

– turi pasirinkti tik saugų (ne leistiną) važiavimo greitį, kad prireikus bet kuriuo momentu galėtų tinkamai reaguoti, suvaldyti transporto priemonę, prireikus – ir sustoti.

Pastaba. Informacija parengta pagal pirminius duomenis, įvestus į Eismo įvykių informacinę sistemą.

Sausio 6-osios eismo įvykiai: Jonavoje neišvengta susidūrimo su gyvūnais

]]>
jonavoszinios.lt Fri, 07 Jan 2022 11:35:04 +0200
<![CDATA[Šveicarijos seniūnijoje liepsnojo pirtis]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/sveicarijos-seniunijoje-liepsnojo-pirtis https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/sveicarijos-seniunijoje-liepsnojo-pirtis Kaip praneša Kauno priešgaisrinė gelbėjimo valdyba, vakar, sausio 6-ąją Šveicarijos seniūnijoje liepsnojo pirtis. 

Apie 22 val. gautas pranešimas, kad Šveicarijos sen., Bartonių k., Pušų g. pirtelėje nuo kamino dega siena.

Atvykus ugniagesiams gelbėtojams paaiškėjo, kad gautas pirminis pranešimas pasitvirtino - aplink kaminą degė medinė pirties siena. 

Ugnies gesinimo metu teko nuardyti stogą ir šiltinimo dangą.  Gaisro metu išdegė pirties kaitinimosi patalpa. 

Gaisro priežastys nustatinėjamos.

Šveicarijos seniūnijoje liepsnojo pirtis

]]>
jonavoszinios.lt Fri, 07 Jan 2022 08:39:10 +0200
<![CDATA[Šalia Jonavos ligoninės pastebėti keli policijos pareigūnų ekipažai: pranešta apie smurto atvejį]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/salia-jonavos-ligonines-pastebeti-keli-policijos-pareigunu-ekipazai-pranesta-apie-smurto-atveji https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/salia-jonavos-ligonines-pastebeti-keli-policijos-pareigunu-ekipazai-pranesta-apie-smurto-atveji Šiandien, sausio 6-ąją, šalia Jonavos ligoninės priėmimo skyriaus pastebėti keli policijos pareigūnų ekipažai. Apie tai portalui jonavoszinios.lt pranešė skaitytojai, užfiksavę nerimą sukėlusį vaizdą.

Susisiekus su Kauno apskr. VPK komunikacijos poskyriu paaiškinta, kad pagal pirminę ir šiuo metu turimą informaciją, apie 14.53 val. gautas pranešimas, kad Jonavoje, Žeimių g., gydymo įstaigoje, vyras trenkė moteriai.

Pareigūnai tebedirba vietoje (16:00 val.). Jie aiškinasi įvyko aplinkybes, dėl to kol kas daugiau informacijos nepateikiama. 

Tekstas atnaujintas: 

Pareigūnai patikslino pirminę įvykio informaciją: šiandien Jonavoje, Žeimių g., prie ligoninės prieigos, apie 14.53 val. neblaivus (2,03 prom.) vyras (g. 1984 m.) trenkė moteriai.

Šalia Jonavos ligoninės pastebėti keli policijos pareigūnų ekipažai: pranešta apie smurto atvejį

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 06 Jan 2022 16:11:35 +0200
<![CDATA[Jonavos policijos pareigūnai ieško be žinios dingusio jauno vyro]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavos-policijos-pareigunai-iesko-be-zinios-dingusio-jauno-vyro https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavos-policijos-pareigunai-iesko-be-zinios-dingusio-jauno-vyro Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Jonavos rajono policijos komisariato pareigūnai vykdo Manto Pipiro (gim. 1989 m.) paiešką. Vyras nuo 2017 metų dirbo ir gyveno Anglijoje, Birmingamo mieste, tai ir yra paskutinė žinoma jo buvimo vieta. Artimieji su vyru paskutinį kartą bendravo 2021 metų birželio 1 dieną. Nors tarptautinė asmens paieška paskelbta dar vasarą, tačiau policijos pareigūnams iki šiol nepavyksta nustatyti tikslios ieškomo asmens buvimo vietos.
Vyro požymiai: 184 cm ūgio, lieso kūno sudėjimo, trumpų, šviesiai rusvų plaukų. 


Asmenis, žinančius Manto Pipiro buvimo vietą, jį mačiusius, pavėžėjusius ar galinčius suteikti bet kokios reikšmingos informacijos, prašome kreiptis į Kauno apskr. VPK Jonavos rajono policijos komisariato pareigūnus telefonu 8 700 63329, rašyti el. paštu simonas.bubinas@policija.lt arba skambinti skubios pagalbos telefonu 112.

Jonavos policijos pareigūnai ieško be žinios dingusio jauno vyro

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 03 Jan 2022 14:24:22 +0200
<![CDATA[Paskutinę metų savaitę Kauno keliuose vairuotojai neišvengė pareigūnų patikrinimų, Jonavoje patikrinta apie 900 transporto priemonių]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/paskutine-metu-savaite-kauno-keliuose-vairuotojai-neisvenge-pareigunu-patikrinimu-jonavoje-patikrinta-apie-900-transporto-priemoniu https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/paskutine-metu-savaite-kauno-keliuose-vairuotojai-neisvenge-pareigunu-patikrinimu-jonavoje-patikrinta-apie-900-transporto-priemoniu Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos Kelių patrulių kuopos pareigūnai, siekdami užtikrinti saugumą kelyje, praėjusią savaitę, gruodžio 27 – sausio 2 dienomis, toliau tikrino, kaip eismo dalyviai laikosi Kelių eismo taisyklių (toliau – KET). Per savaitę Kelių patrulių kuopos pareigūnai mobiliaisiais greičio matavimo prietaisais užfiksavo 362 greičio viršijimo atvejus.

Paskutinę metų savaitę pradėjo itin girtas vairuotojas, kuris pareigūnų buvo sustabdytas besivažinėjantis Kauno rajone. Pirmadienį, gruodžio 27 d., apie 19.00 val. Kauno rajone patruliuojantis pareigūnų ekipažas gavo pranešimą apie Jadagonių kaime pastebėtą galimai neblaivų automobilio „Opel Zafira“ vairuotoją. Netrukus policijos pareigūnai pastebėjo lėtai judantį minėtą automobilį – jį sustabdžius, pastarojo vairuotojas atrodė akivaizdžiai neblaivus. Vairuotojas (gim. 1983 m.) prisipažino vartojęs alkoholio vos prieš 10 minučių, jam buvo nustatytas sunkus girtumo laipsnis – 3,17 prom. Taip pat paaiškėjo, kad vyras yra praradęs teisę vairuoti transporto priemones. Už šį pasivažinėjimą vyrui gresia baudžiamoji atsakomybė.

Naujųjų metų naktį Kelių patrulių kuopos pareigūnai vykdė policines priemones, skirtas neblaiviems vairuotojams ir kitiems KET pažeidimams išaiškinti. Gruodžio 31 d. nuo 21.00 val. vakaro iki 02.30 val. nakties, policijos pareigūnai Kaune, Užnemunės ir Birštono g. patikrino apie 600 transporto priemonių ir nustatė tris neblaivius vairuotojus (0,75 prom., 0,92 prom. ir 1,41 prom.).

Neblaivių vairuotojų ir kitų KET pažeidimų kontrolę policijos pareigūnai vykdė ir sekmadienio rytą, sausio 2 d., Jonavoje. Čia patikrinta dar apie 900 transporto priemonių ir išaiškinti du neblaivūs vairuotojai, kuriems nustatytas lengvas girtumas (tarp jų ir krovininio automobilio vairuotojas). Fiksuoti ir kiti KET pažeidimai, kai vairuota išregistruota ir nustatyta tvarka neįregistruota transporto priemonė ar nesumokėtas kelio mokestis krovininiam automobiliui važiuojant mokamu keliu.

Iš viso per savaitę Kelių patrulių kuopos pareigūnai nustatė 9 neblaivius automobilių vairuotojus. Taip pat išaiškinti ir trys asmenys, kurie vairavo transporto priemones neturėdami tam teisės.

Kauno apskrityje šiais metais žuvo 0 eismo dalyvių (pernai iki sausio mėnesio pabaigos – 3), dar 4 sužeisti (pernai – 18). Pareigūnai ragina visus eismo dalyvius laikytis Kelių eismo taisyklių, būti drausmingiems kelyje bei linki saugaus kelio! Tik kartu rūpindamiesi savo ir kitų saugumu laimingai pasieksime kiekvienos kelionės tikslą.

 

Kauno apskr. VPK informacija

Paskutinę metų savaitę Kauno keliuose vairuotojai neišvengė pareigūnų patikrinimų, Jonavoje patikrinta apie 900 transporto priemonių

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 03 Jan 2022 11:42:15 +0200
<![CDATA[Pirmąją Naujųjų metų dieną sučiuptas stipriai apgirtęs vairuotojas]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/pirmaja-naujuju-metu-diena-suciuptas-stipriai-apgirtes-vairuotojas https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/pirmaja-naujuju-metu-diena-suciuptas-stipriai-apgirtes-vairuotojas Kaip praneša Kauno apskr. VPK, sausio 1 d. apie 14.20 val. Jonavoje policijos pareigūnams įkliuvo girtas vairuotojas.

Pranešama, kad Žaliojoje g., automobilį „Toyota“ vairavo neblaivus vyras (gim. 1985 m.).

Jam nustatytas sunkus girtumo laipsnis – 2,70 prom.

Transporto priemonių vairavimas, kai tai daro neblaivūs (daugiau negu 0,4 promilės, bet ne daugiau negu 1,5 promilės) ar apsvaigę nuo narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų vairuotojai, taip pat apsvaigimo patikrinimo vengimas arba alkoholio (nustatytas daugiau negu 0,4 promilės neblaivumas), narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų vartojimas iki patikrinimo užtraukia baudą vairuotojams nuo aštuonių šimtų iki vieno tūkstančio vieno šimto eurų.

Pirmąją Naujųjų metų dieną sučiuptas stipriai apgirtęs vairuotojas

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 03 Jan 2022 08:50:26 +0200
<![CDATA[Skaruliuose degė pastatas]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/skaruliuose-dege-pastatas https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/skaruliuose-dege-pastatas Kaip praneša Kauno priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos valdyba, vakar, gruodžio 30-ąją, gautas pranešimas, kad Skaruliuose, Skarulių gatvėje, dega namas.

Į įvykio vietą atvykus ugniagesiams, pastatas degė atvira liepsna. Pastatas sudegė. Vanduo gaisrui gesinti buvo vežiojamas iš lauko gaisrinio vandentiekio, esančio už 1,5 km.

Pastatas buvo nenaudojamas, nebuvo elektros įvado, 4x5 m dydžio, medinis, stogas dengtas šiferiu.

Asociatyvi archyvo nuotr.

Skaruliuose degė pastatas

]]>
jonavoszinios.lt Fri, 31 Dec 2021 08:38:17 +0200
<![CDATA[Sukčių taikiniu tapusi jonavietė neteko daugiau nei 400 eurų]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/sukciu-taikiniu-tapusi-jonaviete-neteko-daugiau-nei-400-euru https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/sukciu-taikiniu-tapusi-jonaviete-neteko-daugiau-nei-400-euru Vakar, gruodžio 28-ąją, Kauno apskr. VPK pareigūnai sulaukė Jonavos gyventojos (g. 1992 m.) pranešimo, jog iš jos apgaulės būdu buvo išvilioti 430 eurų.

Nors šiuo metu vyksta aplinkybių patikslinimas, portalo jonavoszinios.lt duomenimis, pareigūnų pagalbos paprašiusi moteris pasakojo, kad ji gavus pranešimą iš "banko" apie užblokuotą sąskaitą, paspaudė nurodytą nuorodą. Netrukus ji pastebėjo praradusi nemažą sumą pinigų.

Kol kas daugiau informacijos apie šį įvykį nepateikiama, tačiau pareigūnai primena, kad reikėtų nespausti jokių neaiškių nuorodų, netvirtinti jūsų pačių neinicijuotų pirkimų, niekam neatskleisti savo kodų ir slaptažodžių. 

Taip pat prašoma atkreipti dėmesį į skelbimus. Suaktyvėję sukčiai, norėdami išvilioti pinigus, rašo melagingus skelbimus: apie parduodamus arba nuomojamus butus, prekes, kurių net neturi.

Neperveskite pinigų (avanso), neįsitikinę pardavėjo autentiškumu ir tuo, kad prekę tikrai gausite.

Sukčių taikiniu tapusi jonavietė neteko daugiau nei 400 eurų

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 29 Dec 2021 14:18:59 +0200
<![CDATA[Į Angliją vykusi lietuvė pateikė, įtariama, suklastotą koronaviruso testo liudijimą]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/i-anglija-vykusi-lietuve-pateike-itariama-suklastota-koronaviruso-testo-liudijima https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/i-anglija-vykusi-lietuve-pateike-itariama-suklastota-koronaviruso-testo-liudijima Antradienį vakare Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnai Vilniaus oro uoste patikrino reisu į Anglijos miestą Donkasterį ketinusių vykti asmenų dokumentus. Kontrolės metu viena keleivė, 41-erių Lietuvos pilietė, pateikė atspausdintą neva vienos medicinos laboratorijos išduotą tikralaikės PGR metodu atlikto koronaviruso tyrimo pažymėjimą, patvirtinantį neigiamą rezultatą.

Pasieniečiai nuskenavo QR kodą ir nustatė, kad jo duomenys nėra autentiški – dokumente esantys įrašai apie asmens tapatybę nesutapo su kode esančia informacija.

Moteriai neleista išvykti iš Lietuvos. Keleivė buvo atvesdintas į tarnybines VSAT patalpas ir tą pačią dieną perduota į oro uostą atvykusiems policijos pareigūnams. Jie dėl dokumento suklastojimo ar disponavimo suklastotu dokumentu pradėjo ikiteisminį tyrimą. Už tokį nusikaltimą gresia bauda arba laisvės atėmimas iki šešerių metų.

VSAT Vilniaus pasienio rinktinės inf.

Į Angliją vykusi lietuvė pateikė, įtariama, suklastotą koronaviruso testo liudijimą

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 29 Dec 2021 11:48:30 +0200
<![CDATA[,,VW Passat" vairuotojas nusprendė alkoholio šleifo lydimą popietę praleisti kelyje: įpūtė įspūdingas promiles]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/vw-passat-vairuotojas-nusprende-alkoholio-kvapo-lydima-ryta-praleisti-kelyje-ipute-ispudingas-promiles https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/vw-passat-vairuotojas-nusprende-alkoholio-kvapo-lydima-ryta-praleisti-kelyje-ipute-ispudingas-promiles Kaip praneša Kauno apskr. VPK komunikacijos poskyris, vakar, gruodžio 28 d., Jonavoje, Žeimių g., sulaikytas neblaivus vairuotojas.

Pirminiais duomenimis, automobilį “VW Passat” vairavo 1991 m. gimimo vyras.

Nors šis pareigūnams įkliuvo dar net nesulaukus pietų meto, apie 11:30 val., alkotesteris parodė sunkų girtumo laipsnį  – 3,02 prom.

Primename, kad transporto priemonių vairavimas, kai tai daro neblaivūs (daugiau negu 0,4 promilės, bet ne daugiau negu 1,5 promilės) ar apsvaigę nuo narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų vairuotojai, taip pat apsvaigimo patikrinimo vengimas arba alkoholio (nustatytas daugiau negu 0,4 promilės neblaivumas), narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų vartojimas iki patikrinimo užtraukia baudą vairuotojams nuo aštuonių šimtų iki vieno tūkstančio vieno šimto eurų.

Vairuotojas, kuriam nustatytas 1,51 ir daugiau promilės neblaivumas, taip pat tas, kas mokė praktinio vairavimo, būdamas neblaivus ir kuriam nustatytas 1,51 ir daugiau promilės neblaivumas, taip pat tas, kuris vengė neblaivumo patikrinimo, kai jam buvo nustatyta neblaivumo požymių arba vartojo alkoholio po eismo įvykio, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki 1 metų, taip pat gali būti konfiskuotas automobilis ir atimama teisė vairuoti iki 5 metų.

,,VW Passat" vairuotojas nusprendė alkoholio šleifo lydimą popietę praleisti kelyje: įpūtė įspūdingas promiles

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 29 Dec 2021 10:22:19 +0200
<![CDATA[Kęstučio gatvėje siautėjo gaisras]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/kestucio-gatveje-siautejo-gaisras https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/kestucio-gatveje-siautejo-gaisras Kaip praneša Kauno priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba, vakar, gruodžio 28 dieną, gautas pranešimas, kad Jonavoje, Kęstučio gatvėje, dega ūkinis pastatas. Pranešimas apie tai gautas 20:30 val.

Atvykus ugniagesiams atvira liepsna degė ūkiniame pastate įrengtas 9x9 m dydžio garažas ir viduje laikomi supakuoti baldai bei tekstilės gaminiai. Ūkinis pastatas 9x15 m, mūrinis, 1 aukšto, stogas dvišlaitis, dengtas šiferiu.

Sudegė apie 4 m³ įvairių supakuotų tekstilės gaminių, aprūko patalpos sienos ir lubos, apdegė garažo pakeliami plastikiniai vartai, apsilydė plastikinis lango rėmas, sutrūko stiklo paketas.


Vandeniu sulieti ir apgadinti garaže buvę namų apyvokos daiktai. Iš garažo išnešta dalis naujų baldų ir tekstilės gaminių. Išsaugotas už 2 m prie garažo stovėjęs automobilis „Cadilac“.

Asociatyvi archyvo nuotr.

Kęstučio gatvėje siautėjo gaisras

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 29 Dec 2021 08:25:10 +0200
<![CDATA[Rasta daugiau nei 400 vnt. pirotechnikos gaminių, kurių įsigijimo dokumentai pareigūnams nebuvo pateikti]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/rasta-daugiau-nei-400-vnt-pirotechnikos-gaminiu-kuriu-isigijimo-dokumentai-pareigunams-nebuvo-pateikti https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/rasta-daugiau-nei-400-vnt-pirotechnikos-gaminiu-kuriu-isigijimo-dokumentai-pareigunams-nebuvo-pateikti Vienas tokių atvejų, pagal skelbimą internetinėje erdvėje, tikrintas vakar. Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai vakar apsilankė Kauno r., Karmėlavos seniūnijoje esančiame kaime, kur galimai prekiauta pirotechnikos gaminiais, neturint reikalingų leidimų. Pareigūnams vyras (gim. 1970 m.) už 300 eurų pardavė 105 šūvių fejerverką. Tikrinant patalpas, namo garaže rastas didelis kiekis įvairių pirotechnikos gaminių, iš viso 421 vnt., kurių įsigijimo dokumentai pareigūnams nebuvo pateikti. Pradėta administracinė teisena, pareigūnai aiškinsis, kas tiksliai įsigijo šiuos gaminius ir kam jie priklauso.

„Gyventojai turi būti itin atsargūs bandydami įsigyti pirotechnikos priemones. Perkant tokias priemones iš nepatikimų, neturinčių leidimo užsiimti tokia veikla asmenų, rizikuojama sveikata ar net gyvybe. Nepatikrintos, teisės aktų numatyta tvarka nepažymėtos, saugos reikalavimų neatitinkančios pirotechnikos priemonės kelia didelę grėsmę tiek jas naudojantiems, tiek ir aplink esantiems asmenims“, - gyventojus prieš šventes įspėja Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai.

Pareigūnai primena, kad pirotechnines priemones galima įsigyti iš prekiautojų, kurie turi teritorinių policijos įstaigų išduotus leidimus. Prekiautojai gali prekiauti tik sertifikuotomis pirotechnikos priemonėmis. Prie kiekvienos pirotechnikos priemonės turi būti pridedama jos naudojimo instrukcija.

„Kiekvienais metais vykdome tokias prevencines akcijas ir, deja, nustatome vienokių ar kitokių pažeidimų. Dažnu atveju, kuomet tenka surašyti administracinio nusižengimo protokolus, būna prekiaujama pirotechninėmis priemonėmis, kurių galiojimo laikas pasibaigęs, prekiaujama garsinėmis priemonėmis, kurių prekyba negalima, ar priemonėmis, neturinčiomis lietuviško aprašo/naudojimo instrukcijos“, - pasakoja Kauno apskr. VPK Viešosios tvarkos valdybos Licencijavimo skyriaus pareigūnai. 

Atsakomybė už nusižengimus, susijusius su civilinės pirotechnikos priemonėmis, nustatyta Administracinių nusižengimų kodekse (toliau ‒ ANK):

‒ už įsigijimo, naudojimo tvarkos pažeidimus gresia bauda nuo 14 iki 60 eurų (ANK 483 str.);

‒ už naudojimą nenustatytu laiku ar pernelyg triukšmingus fejerverkus ‒ nuo 20 iki 80 eurų (ANK 488 str.);

‒ už saugaus elgesio su fejerverkais taisyklių nesilaikymą ‒ nuo 20 iki 70 eurų (ANK 525 str.).

 

Kauno apskr. VPK informacija

 

Rasta daugiau nei 400 vnt. pirotechnikos gaminių, kurių įsigijimo dokumentai pareigūnams nebuvo pateikti

Rasta daugiau nei 400 vnt. pirotechnikos gaminių, kurių įsigijimo dokumentai pareigūnams nebuvo pateikti Rasta daugiau nei 400 vnt. pirotechnikos gaminių, kurių įsigijimo dokumentai pareigūnams nebuvo pateikti Rasta daugiau nei 400 vnt. pirotechnikos gaminių, kurių įsigijimo dokumentai pareigūnams nebuvo pateikti Rasta daugiau nei 400 vnt. pirotechnikos gaminių, kurių įsigijimo dokumentai pareigūnams nebuvo pateikti Rasta daugiau nei 400 vnt. pirotechnikos gaminių, kurių įsigijimo dokumentai pareigūnams nebuvo pateikti Rasta daugiau nei 400 vnt. pirotechnikos gaminių, kurių įsigijimo dokumentai pareigūnams nebuvo pateikti Rasta daugiau nei 400 vnt. pirotechnikos gaminių, kurių įsigijimo dokumentai pareigūnams nebuvo pateikti ]]>
jonavoszinios.lt Thu, 23 Dec 2021 12:38:43 +0200
<![CDATA[Tragiškos Šv. Kalėdų išvakarės: per savaitę gaisruose žuvo 9 žmonės]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/tragiskos-sv-kaledu-isvakares-per-savaite-gaisruose-zuvo-9-zmones https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/tragiskos-sv-kaledu-isvakares-per-savaite-gaisruose-zuvo-9-zmones Šįryt Tauragės rajone, Skaudvilėje, gaisre žuvo moteris. Atėjęs kaimynas pamatė, kad namas pilnas dūmų. Atvykę ugniagesiai įėjo į vidų ir išnešė moterį, bet atgaivinti jos nepavyko. Atviros ugnies name nebuvo, gaisro židinys rastas po grindimis. „Tokios tragiškos savaitės, kaip ši, kai per 4 paras gaisruose žuvo 9 žmonės, seniai nebuvo“, – sako Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Valstybinės priešgaisrinės priežiūros valdybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros organizavimo skyriaus viršininkas Aurimas Gudžiauskas.

Pasak pareigūno, dažniausios tokių skaudžių gaisrų priežastys – neatsargus rūkymas, krosnių, židinių bei dūmtraukių eksploatacijos pažeidimai ir gedimai, taip pat neatsargus žmogaus elgesys. Artėjant šventėms, jis prašo gyventojų nepamiršti pasirūpinti  savo namų saugumu:  neperkaitinti krosnių, nepalikti atidarytų pakuros durelių, krosnių įkūrimui nenaudoti degių, greitai užsiliepsnojančių skysčių, nelaikyti prie krosnies malkų ar kitų degių medžiagų, nedžiovinti prie jos drabužių, nepilti smilkstančių anglių ir pelenų į plastikinius kibirus, nepalikti be priežiūros kūrenamų krosnių ir židinių bei nepatikėti jų prižiūrėti mažamečiams vaikams.

A.Gudžiauskas įspėja ir šeimininkes, gaminančias maistą šventėms: „Jeigu užkaitėte puodą ar uždėjote keptuvę, jokiu būdu nenueikite į kitą kambarį trumpam prigulti, pailsėti ar pažiūrėti televizorių. Jums užsnūdus ar susidomėjus įdomia laida, nė nepastebėsite, kaip puodas ims svilti. Kad neprarastumėte savo namų, o gal net ir gyvybės, neišeikite iš virtuvės, kol nebaigsite gaminti maisto. Jeigu puode ar keptuvėje užsidegė riebalai, jokiu būdu negesinkite jų vandeniu, nes įvyks sprogimas. Puodą ar keptuvę uždenkite dangčiu ar storu audiniu, kad į vidų nepatektų oras, ir išjunkite dujas ar elektrą viryklėje. Vien šiemet nuo svylančio maisto jau kilo 458 gaisrai.“

Pareigūnas primena gyventojams per šventes atsargiai elgtis ir su žvakėmis, nepalikti jų be priežiūros: „Eidami miegoti, būtinai jas užgesinkite, išjunkite eglutės girliandas.“  

Iš viso šiemet liepsnos pasiglemžė 87 žmonių gyvybes. Gaisruose žuvo 52 vyrai, 27 moterys, o aštuonių žuvusiųjų tapatybė nenustatyta. Žuvusiųjų amžiaus vidurkis – 64 metai. Miesteliuose ir kaimo vietovėse žuvo 60 (69 proc.) žmonių, miestuose – 27 (30 proc.). Dienos metų žuvo 53 gyventojai, naktį – 34.

Ugniagesiai įspėja, kilus gaisrui nedelsiant skambinti skubiosios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112.

Tragiškos Šv. Kalėdų išvakarės: per savaitę gaisruose žuvo 9 žmonės

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 23 Dec 2021 11:15:07 +0200
<![CDATA[Gruodžio 22-ąją Jonavoje neišvengta eismo įvykių]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/gruodzio-22-aja-jonavoje-neisvengta-eismo-ivykiu https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/gruodzio-22-aja-jonavoje-neisvengta-eismo-ivykiu Tamsiuoju paros metu įvyko 6 eismo įvykiai, esant šlapiai kelio dangai – 4, apsnigtai dangai – taip pat 4, esant slidžiai (apledėjusiai) kelio dangai – 3. Įvykiuose sužeista 12 žmonių, daugiausia vairuotojų ir pėsčiųjų – po 4, mirė 2 asmenys.

Prieš devintą ryto, sningant, Kaune, Žemaičių plente, turgavietės teritorijoje, 63 metų vyras krovininiu automobiliu „VW Crafter“ (iki 3,5 t) važiuodamas atbulas partrenkė už automobilio buvusią garbaus amžiaus moterį, kuri pateko po transporto priemone. Sužeidimus patyrusi 80 metų moteris buvo paguldyta į ligoninę, Reanimacijos skyriuje ji mirė.

Vienuoliktą vakaro, Vilniuje, Olandų gatvėje (apšviesta, danga šlapia), vingiuotoje įkalnėje automobilis „BMW 5ER Reihe“, vairuojamas 25 metų vyro, įvažiavo į priešingos krypties eismo juostą, kur susidūrė su automobiliu „VW T-Cross“, vairuojamu 19 metų merginos. Per įvykį sužeisti abu vairuotojai ir automobilių keleiviai, 20 metų vaikinas, važiavęs „Volkswagenu“, ir 36 metų vyras, Meksikos Jungtinės Valstijos pilietis. Šie pastarieji eismo dalyviai buvo paguldyti į ligoninę, iš kur gauta informacija, kad užsienietis mirė gruodžio 23-iosios naktį.

Naktį, po trečios, Radviliškio rajone, magistraliniame kelyje A9 Panevėžys–Šiauliai (danga šlapia), žiedinėje sankryžoje į kelio ženklus, apšvietimo stulpą atsitrenkė ir nuo kelio nuvažiavo automobilis „VW Passat Variant“. Nukentėjo neblaivus 42 metų vairuotojas, Latvijos Respublikos pilietis, jam nustatytas 2,16 promilės neblaivumas.

Apie pusę dešimtos ryto, Kaune, Raudondvario plente, UAB „Kauno autobusai“ teritorijoje, aikštelėje prie autobusų remonto dirbtuvių pastato, 43 metų vyro vairuojamas autobusas „MAN“ prispaudė prie sienos stovėjusį darbuotoją. Sužeistas 47 metų vyras paguldytas į ligoninę.

Apie pusę aštuntos vakaro, Plungėje, J. Tumo-Vaižganto gatvėje (apšviesta), esant apsnigtai dangai, į važiuojamąją kelio dalį nuo šaligatvio, stumdamasis parduotuvės prekių vežimėlį, įėjo 31 metų vyras ir jį tiesioje įkalnėje kliudė automobilis „Toyota Avensis“, vairuojamas 24 metų merginos. Atkreiptinas dėmesys, kad matomumo zonoje yra pėsčiųjų perėja. Nukentėjo pėsčiasis.

Vienuoliktą vakaro, Klaipėdoje, H. Manto gatvėje (danga apledėjusi), apšviestame ruože, pirminiais duomenimis, per važiuojamąją kelio dalį ėjusį 49 metų pėsčiąjį partrenkė ir sužeidė automobilis „Rover 75“, kurį vairavo 30 metų vyras.

Kitame eismo įvykyje uostamiestyje (apie 22.16 val.) sužeista 45 metų keleivė, kai Priestočio ir S. Daukanto gatvių sankryžoje (danga apledėjusi), 49 metų vyro vairuojamas automobilis „Renault Mégane Scénic“ susidūrė su automobiliu „BMW X5“, vairuojamu 20 metų vaikino.

Prieš vienuoliktą ryto, Alytuje, Volungės ir Jazminų gatvių sankryžoje (apsnigta danga), automobilio „Škoda Octavia“ 77 metų vairuotojas, pirminiais duomenimis, nepastebėjo per pėsčiųjų perėją ėjusios moters ir ją kliudė. Nukentėjo 51 metų pėsčioji.

Popietę, Kaune, Dubingių gatvėje (apledėjusi danga), 78 metų vyrą pėsčiųjų perėjoje partrenkė automobilis „Opel Antara“, vairuojamas 36 metų moters. Nukentėjusysis nuvežtas į ligoninę.

Apie pusę keturių po pietų, Vilniuje, Antakalnio gatvėje (danga šlapia), pirminiais duomenimis, staigiai stabdant troleibusui, salone griuvo ir nukentėjo 87 metų keleivė.

Taip pat popietę, Jonavoje, J. Basanavičiaus, Miškininkų ir Fabriko gatvių sankryžoje (danga šlapia), iš šalutinio kelio išvažiavęs automobilis „Opel Astra Sports Tourer“, vairuojamas 36 metų vyro, susidūrė su „Mazda 5“, sužeistas šio automobilio 57 metų vairuotojas.

Pirminiais duomenimis, per parą užregistruotas 71 eismo įvykis, dėl neblaivių vairuotojų kaltės įvyko 3 įvykiai (Panevėžyje, Vilniuje, Radviliškio rajone (magistraliniame kelyje A9 Panevėžys–Šiauliai)). Transporto priemonių susidūrimų su gyvūnais atvejų – 15 (Utenoje, Elektrėnų savivaldybėje ir Akmenės, Jonavos, Joniškio, Kauno, Klaipėdos, Lazdijų (2), Pakruojo, Pasvalio, Radviliškio (3), Vilniaus rajonuose)).

Lietuvos kelių policijos tarnyba artėjančių šv. Kalėdų proga linki tarpusavio pagarbos ir supratimo visose gyvenimo srityse, dalyvaujant viešajame eisme – tik saugių kelionių.

Gruodžio 22-ąją Jonavoje neišvengta eismo įvykių

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 23 Dec 2021 11:12:38 +0200
<![CDATA[Vagys ,,apšvarino" sandėliuką: žala siekia beveik 1000 eurų]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/vagys-apsvarino--sandeliuka--zala-siekia-beveik-1000-euru https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/vagys-apsvarino--sandeliuka--zala-siekia-beveik-1000-euru Kaip praneša Kauno apskr. VPK komunikacijos poskyris, vakar, gruodžio 21 d. 12.00 val. pranešta, kad pastebėta vagystė.

Pirminiais duomenimis, Jonavos r., Gudžionių k., iš garažo pavogti įvairūs statybiniai įrankiai ir prietaisai.

Padaryta turtinė žala siekia 890 eurų.

Vagys ,,apšvarino" sandėliuką: žala siekia beveik 1000 eurų

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 22 Dec 2021 10:17:25 +0200
<![CDATA[Jonavoje įsikūrusios veterinarijos įmonės direktorė pripažino išmokėjusi kelias dešimtis tūkstančių eurų atlyginimų vokeliuose]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavoje-isikurusios-veterinarijos-imones-direktore-pripazino-ismokejusi-kelias-desimtis-tukstanciu-euru-atlyginimu-vokeliuose https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavoje-isikurusios-veterinarijos-imones-direktore-pripazino-ismokejusi-kelias-desimtis-tukstanciu-euru-atlyginimu-vokeliuose Jonavoje įsikūrusios veterinarijos paslaugas teikiančios įmonės direktorė pripažino išmokėjusi 35 tūkst. eurų darbo užmokesčio vokeliuose ir taip išvengusi sumokėti privalomus mokesčius, kurių suma siekia per 28 tūkst. eurų. Moteris atlygino valstybei padarytą žalą ir buvo atleista nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą. Ikiteisminį tyrimą atliko Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) Kauno apygardos valdybos pareigūnai, tyrimui vadovavo Kauno apygardos prokuratūra.

Tyrimo duomenimis, moteris beveik pustrečių metų savo darbuotojams mokėjo neoficialų atlyginimą, nesurašydama pinigų išmokėjimo dokumentų ir neįtraukdama jų į įmonės apskaitą. Suskaičiuota, kad darbuotojams neoficialiai išmokėta suma siekia per 35 tūkst. eurų.

Pareigūnai taip pat nustatė, kad direktorė teikė tikrovės neatitinkančias deklaracijas mokesčių administratoriui ir taip išvengė sumokėti privalomus mokesčius valstybei – per 12,3 tūkst. eurų gyventojų pajamų mokesčio, beveik 4 tūkst. privalomojo sveikatos draudimo ir dar per 12,3 valstybinio socialinio draudimo įmokų.

Direktorė buvo įtariama apgaulingai tvarkiusi buhalterinę apskaitą ir vengusi mokesčių, įmonės vardu teikiant neteisingus duomenis apie pajamas. Atliekant ikiteisminį tyrimą moteris savo kaltę pripažino ir atlygino visą valstybei padarytą žalą, beveik 29 tūkst. eurų.

Kauno apygardos prokuratūros 2-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras priėmė nutarimą ikiteisminį tyrimą nutraukti. Kauno apylinkės teismo Kauno rūmų teisėjas nutartimi direktorę atleido nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą. Atsižvelgiant į gana ilgai vykdytas nusikalstamas veikas bei padarytą žalą valstybės biudžetui, teismas, prokuroro siūlymu, įtariamajai taikė baudžiamojo poveikio priemonę – 40 MGL (2 tūkst. eurų dydžio) įmoką į nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą.

Asmuo teismo gali būti atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą, jeigu jis pirmą kartą padarė nusikalstamą veiką, visiškai pripažino savo kaltę ir gailisi padaręs nusikalstamą veiką, bent iš dalies atlygino ar pašalino padarytą žalą arba įsipareigojo ją atlyginti, jeigu ji buvo padaryta.

FNTT inf. 

Jonavoje įsikūrusios veterinarijos įmonės direktorė pripažino išmokėjusi kelias dešimtis tūkstančių eurų atlyginimų vokeliuose

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 22 Dec 2021 10:05:56 +0200
<![CDATA[Pareigūnai ieško į namus nesugrįžtančio senolio]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/pareigunai-iesko-i-namus-nesugriztancio-senolio https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/pareigunai-iesko-i-namus-nesugriztancio-senolio Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kėdainių rajono policijos komisariato pareigūnai vykdo Aliaus Muzičiuko (gim. 1946 m.) paiešką. Vyras vakar, gruodžio 20-osios rytą, išėjo iš namų Kėdainių r., Gudžiūnų sen., Žilvyčių k. ir iki šiol negrįžo. Turimais duomenimis, vyrui galimai sutrikusi atmintis, todėl jis gali nesiorientuoti aplinkoje. 


Asmenis, žinančius Aliaus Muzičiuko buvimo vietą, jį mačiusius, pavėžėjusius ar galinčius suteikti bet kokios reikšmingos informacijos, prašome kreiptis į Kauno apskr. VPK Kėdainių rajono policijos komisariato pareigūnus telefonu 8 700 63680, rašyti el. paštu kestutis.pilinkus@policija.lt arba skambinti skubios pagalbos telefonu 112. 

Pareigūnai ieško į namus nesugrįžtančio senolio

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 21 Dec 2021 13:37:34 +0200
<![CDATA[Savaitės lakstūnas - BMW vairuotojas - fiksuotas Jonavoje]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/savaites-lakstunas-bmw-vairuotojas-fiksuotas-jonavoje https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/savaites-lakstunas-bmw-vairuotojas-fiksuotas-jonavoje Savaitės lakstūnas fiksuotas vakar, gruodžio 19 d., apie 11.25 val., kai Jonavos r., kelyje Kaunas-Zarasai-Daugpilis, kur leidžiamas maksimalus 90 km/val greitis, automobilio „BMW“ vairuotojas (gim. 1994 m.) važiavo 154 km/val greičiu. Dar vienas lakstūnas fiksuotas šeštadienį, gruodžio 18 d., apie 15.45 val., Kauno r., Garliavoje, kur esant maksimaliam leistinam 50 km/val greičiui, automobilio „Kia“ vairuotojas (gim. 1998 m.), važiavo dvigubai didesniu, 105 km/val greičiu. Abiem atvejais vairuotojams surašyti administracinio nusižengimo protokolai.

Visą savaitgalį, gruodžio 17–19 d., Kauno mieste ir rajone, taip pat Jonavoje, Kelių patrulių kuopos pareigūnai vykdė policines priemones, skirtas neblaiviems vairuotojams ir kitiems KET pažeidimams išaiškinti. Iš viso patikrinus daugiau kaip 3,7 tūkst. transporto priemonių, išaiškinta 14 neblaivių vairuotojų (visiems jiems nustatytas lengvas girtumas), tarp kurių ir vienas taksi vairuotojas (0,16 prom.) bei krovininio automobilio vairuotojas (0,25 prom.). Dar vienas vairuotojas automobilį neblaivus vairavo pakartotinai – penktadienio vakarą, apie 23.40 val., Kaune, Varnių g., pareigūnai patikrinimui sustabdė automobilį „Toyota Avensis“, kurio vairuotojas (gim. 1987 m.), kaip paaiškėjo, neblaivus už automobilio vairo sėdo pakartotinai, kai už vairavimą esant neblaiviam, jau yra netekęs teisės vairuoti. Šįkart vairuotojui nustatytas lengvas girtumo laipsnis – 1,30 prom. Vyras teigė alkoholio vartojęs ir iš vakaro, ir tą pačią dieną. Išaiškinti ir keturi asmenys, vairavę transporto priemones neturint teisės vairuoti. Fiksuoti du atvejai, kuomet vairuotojai, vairuodami transporto priemones, naudojosi mobiliaisiais telefonais, taip pat trys pavežėjai, vairavę transporto priemones, kurioms nustatytu periodiškumu neatlikta privalomoji techninė apžiūra. Visais atvejais surašyti administracinio nusižengimo protokolai.

Iš viso per savaitę Kelių patrulių kuopos pareigūnai nustatė 16 neblaivių automobilių vairuotojų. Taip pat išaiškinta ir 17 asmenų, kurie vairavo transporto priemones neturėdami tam teisės.

Kauno apskrityje šiais metais žuvo 15 eismo dalyvių (pernai iki gruodžio mėnesio pabaigos – 26), dar 669 sužeisti (pernai – 590). Pareigūnai ragina visus eismo dalyvius laikytis Kelių eismo taisyklių, būti drausmingiems kelyje bei linki saugaus kelio! Tik kartu rūpindamiesi savo ir kitų saugumu laimingai pasieksime kiekvienos kelionės tikslą.

Savaitės lakstūnas - BMW vairuotojas - fiksuotas Jonavoje

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 20 Dec 2021 13:47:57 +0200
<![CDATA[Lietavos gatvėje, bute rasta mirusi moteris]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/lietavos-gatveje-bute-rasta-mirusi-moteris https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/lietavos-gatveje-bute-rasta-mirusi-moteris Kaip pagal priminę įvykių suvestinę praneša Kauno priešgaisrinė gelbėjimo valdyba, vakar ugniagesiai gelbėtojai turėjo per langą patekti į butą.

Gruodžio 14 -ąją, apie 14 val. pranešta, kad namuose, Lietavos g.,  galimai mirusi moteris, o durys užrakintos.

Ugniagesiams gelbėtojams į butą patekus per langą, durys atrakintos iš vidaus, į vidų įleisti policijos pareigūnai ir medikai.

Bute rasta mirusi savininkė.

 

Lietavos gatvėje, bute rasta mirusi moteris

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 15 Dec 2021 08:31:03 +0200
<![CDATA[Vagišiai nerimsta – šįkart prireikė automobilio akumuliatoriaus]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/vagisiai-nerimsta-sikart-prireike-automobilio-akumuliatoriaus https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/vagisiai-nerimsta-sikart-prireike-automobilio-akumuliatoriaus Kaip praneša Kauno apskrities vyriausiasis policijos komisariatas, pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl vagystės Jonavoje.

Gruodžio 13 d. apie 06.00 val. Jonavoje, Virbalų g., pastebėta, kad pavogtas automobilio “Peugeot 206” akumuliatorius.

Padaryta turtinė žala siekia 300 eurų.

Vagišiai nerimsta – šįkart prireikė automobilio akumuliatoriaus

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 14 Dec 2021 10:23:53 +0200
<![CDATA[Negailestingos liepsnos Užusaliuose pridarė nemenkos žalos]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/negailestingos-liepsnos-uzusaliuose-pridare-nemenkos-zalos https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/negailestingos-liepsnos-uzusaliuose-pridare-nemenkos-zalos Kaip praneša Kauno priešgaisrinė gelbėjimo valdyba, gruodžio 13 d. gautas pranešimas, kad dega tvartas.

Apie gaisrą Užusalių sen., Išorų k., Neries g. pranešta apie 15 val. Atvykus ugniagesiams, vieno aukšto mūrinis ūkinis pastatas degė viduje.

Gaisro metu sudegė 20 maišų po 10 kg granulių, 20 paukščių šėryklų, apdegė apie 0,5 tonos šieno, kiti namų apyvokos daiktai, aprūko pastato vidus.

Įvykis tiriamas.

 

 

Negailestingos liepsnos Užusaliuose pridarė nemenkos žalos

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 14 Dec 2021 08:55:50 +0200
<![CDATA[Pareigūnai sulaikė girtą ir beteisį ,,BMW" vairuotoją]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/pareigunai-sulaike-girta-ir-beteisi-bmw-vairuotoja https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/pareigunai-sulaike-girta-ir-beteisi-bmw-vairuotoja Kaip praneša Kauno apskr. VPK komunikacijos poskyris, vakar, gruodžio 12 d., apie 04.00 val. Jonavos r., Ruklos mstl., Ruklio g., automobilį “BMW” vairavo neblaivus (2,26 prom. vyras.

Negana to, 1984 m. gimęs vyriškis neturėjo ir teisės vairuoti.

Pagal ANK 424 str. 2 dalį, transporto priemonės vairavimas neturint teisės ją vairuoti ar neturint teisės vairuoti šios rūšies transporto priemones arba transporto priemonės vairavimas, kai vairuojančiam asmeniui sustabdyta teisė vairuoti transporto priemones, užtraukia baudą nuo trijų šimtų iki keturių šimtų penkiasdešimt eurų.

Šio straipsnio 2 ar 3 dalyje nurodyti veiksmai, padaryti neblaivaus (daugiau negu 0,4 promilės, bet ne daugiau negu 1,5 promilės) arba apsvaigusio nuo narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų asmens, taip pat vengusio apsvaigimo patikrinimo arba alkoholį (nustatytas daugiau negu 0,4 promilės neblaivumas), narkotines, psichotropines ar kitas psichiką veikiančias medžiagas vartojusio iki patikrinimo asmens, užtraukia baudą nuo vieno tūkstančio vieno šimto iki vieno tūkstančio penkių šimtų eurų.

Taip pat gali būti taikoma transporto priemonės konfiskacija. 

Pareigūnai sulaikė girtą ir beteisį ,,BMW" vairuotoją

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 13 Dec 2021 10:16:22 +0200
<![CDATA[Rimkuose apvogtas sandėliukas – žala daugiau nei 2 tūkst. eurų]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/rimkuose-apvogtas-sandeliukas-zala-daugiau-nei-2-tukst-euru https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/rimkuose-apvogtas-sandeliukas-zala-daugiau-nei-2-tukst-euru Kaip praneša Kauno apskrities vyriausiasis policijos komisariatas, Rimkų mikrorajone vagys apšvarino sandėliuką.

Gruodžio 10 d. apie 08.20 val. Jonavoje, P. Vaičiūno g., pastebėta, kad iš sandėliuko pavogtos automobilio “Mercedes Benz” apdailos detalės, vaikiški drabužiai ir žaislai.

Padaryta turtinė žala siekia 2080 eurų.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl vagystės.

Rimkuose apvogtas sandėliukas – žala daugiau nei 2 tūkst. eurų

]]>
jonavoszinios.lt Sat, 11 Dec 2021 10:06:51 +0200
<![CDATA[Kalėdinių eglučių miestelis atsidūrė dykaduoniaujančių paauglių akiratyje?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/kalediniu-egluciu-miestelis-atsidure-dykaduoniaujanciu-paaugliu-akiratyje https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/kalediniu-egluciu-miestelis-atsidure-dykaduoniaujanciu-paaugliu-akiratyje Jonaviečių sukurtas Kalėdinių eglučių miestelis jau spėjo nukentėti nuo niekadėjų - beglobiais gyvūnais besirūpinanti organizacija ,,Jonava ir keturkojai" pastebėjo, kad sugadintas jų kūrinys: kažkas pasisavino šalia eglutės stovėjusią dekoraciją - šunelį. Taip pat dingo ant pastarosios pakabinti papuošimai - varvekliai.

Organizacija prašo atsiliepti ką nors mačiusius, tačiau po ,,Facebook" įrašu, skelbiančiu apie šią vagystę, pasirodė ir ne vieno jonaviečio komentaras apie siautėjančius paauglius. Pastebėta, kad pastaruoju metu apgadinta buvo ne tik ,,Jonavos ir keturkojų" eglutė.

Prie miesto kalėdinės nuotaikos kūrimo savomis rankomis prisidėję organizacijos baiminasi, kad neįrengus papildomų apsaugos priemonių, pavyzdžiui, specialių kamerų, nukentėti gali ir daugiau eglučių.

Tačiau čia, ko gero, gali suveikti ir pačių gyventojų pilietiškumas - pastebėjus, kad eglutės yra gadinamos, vertėtų pranešti policijos pareigūnams. Tai visada galite padaryti paskambinę bendruoju pagalbos tarnybų numeriu 112. 

Atnaujinta:

Šiandien, gruodžio 10-osios rytą, portalas jonavoszinios.lt informuotas, kad statulėlė atsirado - ją rado nuneštą į kitą vietą, šalia kitos eglutės.

Kalėdinių eglučių miestelis atsidūrė dykaduoniaujančių paauglių akiratyje?

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 09 Dec 2021 18:13:11 +0200
<![CDATA[Už pažadą lengviau išlaikyti vairavimo egzaminą - teismo bausmė]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/uz-pazada-lengviau-islaikyti-vairavimo-egzamina-teismo-bausme https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/uz-pazada-lengviau-islaikyti-vairavimo-egzamina-teismo-bausme Už svetimo turto įgijimą apgaule 27 metų L. S. vakar priimtu nuosprendžiu Kauno apylinkės teismo Jonavos rūmai skyrė 8 (aštuonis) mėnesius laisvės apribojimo, įpareigojans L. S. nuo 22.00 val. iki 6.00 val. būti namuose, jei tai nesusiję su darbu ar mokymusi tęsti darbą arba būti registruotam Užimtumo tarnyboje.

Teismas nustatė, kad L. S. 2020 m. kovo mėn., turėdamas tikslą apgaule savo naudai įgyti svetimą turtą, įdėjo žinomai melagingą skelbimą apie tai, kad suteikia paslaugą už atitinkamą mokestį, tai yra pigiau ir lengviau išlaikyti egzaminus vairuotojo pažymėjimui gauti, iš anksto žinodamas, kad šios paslaugos nesuteiks, piktnaudžiaudamas nukentėjusiojo P. J. pasitikėjimu, bendraudamas su nukentėjusiuoju SMS žinutėmis, nurodė nukentėjusiajam už paslaugą per terminalą „Perlas“ jo vardu pervesti 600 eurų, o nukentėjusiajam šiuos pinigus pevedus bei  2020 m. rugpjūčio mėn. gale, prie parduotuvės Jonavoje, 200 eurų perdavus L. S. į rankas, skelbime nurodytos paslaugos nesuteikė, tokiu būdu apgaule savo naudai įgijo svetimą turtą – 800 eurų, padarydamas nukentėjusiajam 800 eurų turtinę žalą.

L. S. kaltu prisipažino. Teismui paaiškino, kad internete perskaitė nukentėjusiojo skelbimą, kad prašo pagalbos dėl vairuotojo pžymėjimo. Jis suprato, kad asmuo nori gauti vairuotojo pažymėjimą, jo legaliai nelaikant. Tuo metu jo finansinė padėtis buvo sunki ir žinodamas, kad tokios paslaugos nesuteiks, norėdamas pasipelnyti, pažadėjo nukentėjusiajam padėti. 

„Akivaizdžiai matyti, kad kaltinamasis pradėdamas bendrauti su nukentėjusiuoju net neketino jam pagelbėti supaprastintu būdu įsigyti vairuotojo pažymėjimo. Pirmiausia jis žinojo, kad tokias funkcijas atlieka tam įgaliota institucija ir sąmoningai nukentėjusiajam sakė netiesą, norėdamas pasipelnyti.“- rašoma teismo nuosprendyje.

Skiriant bausmę L. S., teismas atsižvelgė į tai, kad padarytas nesunkus nusikaltimas. Praeityje teistas, teistumas neišnykęs, administracine tvarka baustas, dėl padaryto nusikalstamo - prisipažino ir gailisi. L. S. atsakomybę sunkina tai, kad nusikaltimą padarė būdamas recidyvistas.

L. S. skirta galutinė 8 mėnesių laisvės apribojimo bausmė, įpareigojant L. S. nuo 22.00 val. iki 6.00 val. būti namuose, jei tai nesusiję su darbu ar mokymusi
tęsti darbą arba būti registruotam Užimtumo tarnyboje.
    
Taip pat iš L. S. nukentėjusiajam priteistas 800 Eur dydžio civilinis ieškinys.

Nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas Kauno apygardos teismui, skundą paduodant per Kauno apylinkės teismo Jonavos rūmus.

Kauno apylinkės teismo Jonavos rūmų inf.

Už pažadą lengviau išlaikyti vairavimo egzaminą - teismo bausmė

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 09 Dec 2021 13:21:44 +0200
<![CDATA[Nelaimė Žeimiuose: gaisravietėje ilgai ieškotas žmogus, kol rastas jo kūnas]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/nelaime-zeimiuose-gaisravieteje-ilgai-ieskotas-zmogus-kol-rastas-jo-kunas https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/nelaime-zeimiuose-gaisravieteje-ilgai-ieskotas-zmogus-kol-rastas-jo-kunas Kaip jau skelbta šiandien,  09 val. 11 min. gautas pranešimas, kad Žeimių miestelyje, Jonavos g. atvira liepsna dega namas, viduje galimai yra žmogus, papildomą pavojų kelia name esantys dujų balionai.

Kol vyko atviros liepsnos gesinimo darbai, patekti į namo vidų buvo neįmanoma, sunkiai sekėsi atlikti žvalgybą. Kiek vėliau, pavykus numalšinti liepsnas,  iš ugnies zonos išnešti dujų balionai, atlikta pirminė žmogaus paieška.  

09 val. 50 min. pranešta, kad gaisravietėje rastas negyvas žmogus. Tačiau ši informacija nebuvo tiksli. Atidžiau patikrinus pirminius duomenis, galimai apsirikta dėl rasto žmogaus kūno – krito namo stogas, apdegę, aprūkę namų apyvokos daiktai ir skudurai sudarė klaidingą įspūdį.

10 val. 50 min. gautas patvirtinimas, kad kol kas kūno ieškoma, pirminė informacija, kad rastas objektas yra žmogaus kūnas, nepasitvirtino.

Į degančio namo savininko paiešką įsitraukė kaimynai. Pasak jų, savininkas ryte, apie 6 val. užkūrė pečių, mat matėsi iš kamino rūkstantys dūmai. Pasak kaimynų, savininkas iš vakaro girtavo, todėl, jų manymu, ryte niekur negalėjo išeiti, dalinosi žiniomis, kad namo savininkas gali būti ir ūkiniame sandėliuke, kur dažnai rūkydavo, ir namo rūsyje. Kaimynai savininko ieškojo ir pas kitus šalia gyvenančius žeimiečius, ten, kur jis dažniausiai lankydavosi, tačiau paieškos buvo bevaisės. Gyventojai samprotavo, jog galimai savininkas galėjo išsigąsti gaisro, tad pabėgo, bet šios minties buvo atsisakyta, mat namo gyventojas yra buvęs gaisrininkas, kuris tikrai nebėgtų nuo liepsnos.

Beveik dvi valandas trukusios asmens paieškos buvo bevaisės. Tačiau 10 val. 58 min. gautas patvirtinimas, kad gaisravietėje, namo viduje, po stogo griuvėsiais rastas virš 50 metų vyriškio Č. A. kūnas.

Nelaimė Žeimiuose: gaisravietėje ilgai ieškotas žmogus, kol rastas jo kūnas

Nelaimė Žeimiuose: gaisravietėje ilgai ieškotas žmogus, kol rastas jo kūnas Nelaimė Žeimiuose: gaisravietėje ilgai ieškotas žmogus, kol rastas jo kūnas Nelaimė Žeimiuose: gaisravietėje ilgai ieškotas žmogus, kol rastas jo kūnas Nelaimė Žeimiuose: gaisravietėje ilgai ieškotas žmogus, kol rastas jo kūnas Nelaimė Žeimiuose: gaisravietėje ilgai ieškotas žmogus, kol rastas jo kūnas Nelaimė Žeimiuose: gaisravietėje ilgai ieškotas žmogus, kol rastas jo kūnas ]]>
jonavoszinios.lt Wed, 08 Dec 2021 12:20:05 +0200
<![CDATA[Pareigūnai ieško į globos namus nesugrįžusios moters]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/pareigunai-iesko-i-globos-namus-nesugrizusios-moters https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/pareigunai-iesko-i-globos-namus-nesugrizusios-moters Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Jonavos rajono policijos komisariato pareigūnai vykdo Gražinos Vaitilavičiūtės (gim. 1960 m.) paiešką. Moteris lapkričio 16 d. išėjo iš socialinės globos namų ir iki šiol negrįžo. Pareigūnų turimais duomenimis, paskutinė žinoma moters buvimo vieta – Jonavos rajonas. 


Moters požymiai: apie 164 cm ūgio, lieso kūno sudėjimo. Avėjo juodos spalvos batus iki kelių, juodos spalvos trumpą striukę, šviesiai mėlynus džinsus, su savimi galėjo turėti violetinę kuprinę. 


Asmenis, žinančius G. Vaitilavičiūtės buvimo vietą, ją mačiusius ar galinčius suteikti bet kokios reikšmingos informacijos, prašome kreiptis į Kauno apskr. VPK Jonavos rajono policijos komisariato pareigūnus telefonu 8 670 45046, 8 700 63329, rašyti el. paštu simonas.bubinas@policija.lt arba skambinti skubios pagalbos telefonu 112. 

Pareigūnai ieško į globos namus nesugrįžusios moters

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 08 Dec 2021 11:53:13 +0200