Jonavos žinių naujienos https://www.jonavoszinios.lt/naujienos Jonavos rajono naujienos lt <![CDATA[Rukloje girtas vairuotojas sustabdytas su 2,22 prom]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/rukloje-girtas-vairuotojas-sustabdytas-su-2-22-prom https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/rukloje-girtas-vairuotojas-sustabdytas-su-2-22-prom Gegužės 20 d. apie 23.50 val. Jonavoje, Ruklos mstl., Piliakalnio g., automobilį „VW Golf“ vairavo neblaivus vyras (gim. 1990 m.).

Kaip praneša Kauno apskrities vyriausiasis policijos komisariatas, vairuotojui nustatytas vidutinis girtumo laipsnis – 2,22 prom.

Rukloje girtas vairuotojas sustabdytas su 2,22 prom

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 21 May 2024 10:47:06 +0300
<![CDATA[Upninkų kaime nuniokotos 33 pušelės: ieškoma vandalų!]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/upninku-kaime-nuniokotos-33-puseles-ieskoma-vandalu https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/upninku-kaime-nuniokotos-33-puseles-ieskoma-vandalu Šį savaitgalį Upninkų kaime įvykdytas vandalizmo aktas, sukėlęs pasipiktinimą ir liūdesį vietos gyventojams. Tamsiu paros metu nežinomi asmenys nuniokojo 33 pušeles, augančias greta Šventosios gatvės. Galimai nupjauta su pjūklu, sulaužytos šakos ir nupjautos viršūnės.

„Sunku patikėti, jog kas nors galėjo pasikėsinti į šias pušis, kurios ne tik puošė kaimo aplinką, bet ir simbolizavo bendruomenės pastangas puoselėti gamtą“, – socialinio tinklo paskyroje rašo  Upninkų seniūnija.

„Jas ne tik sodino seniūnijos darbuotojai, bet ir patys Upninkų gyventojai, aktyviai dalyvavę švarinimosi akcijoje „Darom“. Daug pastangų ir rūpesčio įdėta, kol šie medžiai prigijo ir ėmė augti, o dabar per akimirką suniokoti...“

Seniūnija ragina visus, turinčius informacijos apie šį vandalizmo aktą, nedelsiant pranešti.

„Bet kokia informacija, galinti padėti nustatyti nusikaltėlius, yra itin vertinga“, – pabrėžia seniūnija.

Tie, kurie įvykdė šį barbarišką poelgį, privalo atsakyti už savo veiksmus. Negalime leisti, kad tokie vandališki išpuoliai liktų nenubausti.

Seniūnija garantuoja konfidencialumą visiems, pateikusiems vertingą informaciją.

Kartu galime sustabdyti vandalus ir apsaugoti savo aplinką!

Upninkų kaime nuniokotos 33 pušelės: ieškoma vandalų!

Upninkų kaime nuniokotos 33 pušelės: ieškoma vandalų! Upninkų kaime nuniokotos 33 pušelės: ieškoma vandalų! Upninkų kaime nuniokotos 33 pušelės: ieškoma vandalų! Upninkų kaime nuniokotos 33 pušelės: ieškoma vandalų! ]]>
jonavoszinios.lt Mon, 20 May 2024 17:19:00 +0300
<![CDATA[Girtas BMW vairuotojas Panerių g. trenkėsi į „Chevrolet“ ir pasišalino]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/girtas-bmw-vairuotojas-paneriu-g-trenkesi-i-chevrolet-ir-pasisalino https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/girtas-bmw-vairuotojas-paneriu-g-trenkesi-i-chevrolet-ir-pasisalino Gegužės 19 d. apie 05.40 val. Jonavoje, Panerių g., automobilis BMW, vairuojamas neblaivaus vyro, kliudė stovintį automobilį „Chevrolet“ ir pasišalino.

Kaip praneša Kauno apskrities vyriausiasis policijos komisariatas, rastam automobilio BMW vairuotojui (gim. 1986 m.) nustatytas vidutinis girtumo laipsnis – 2,43 prom.

Girtas BMW vairuotojas Panerių g. trenkėsi į „Chevrolet“ ir pasišalino

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 20 May 2024 09:50:09 +0300
<![CDATA[Žaliojoje gatvėje vairuotojui nustatytas vidutinis girtumo laipsnis]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/zaliojoje-gatveje-vairuotojui-nustatytas-vidutinis-girtumo-laipsnis https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/zaliojoje-gatveje-vairuotojui-nustatytas-vidutinis-girtumo-laipsnis Gegužės 18 d. apie 00.40 val. Jonavoje, Žaliojoje g., automobilį „VW Golf“ vairavo neblaivus vyras (gim. 2000 m.).

Kaip praneša Kauno apskrities vyriausiasis policijos komisariatas, vairuotojui nustatytas vidutinis girtumo laipsnis – 1,64 prom.

Žaliojoje gatvėje vairuotojui nustatytas vidutinis girtumo laipsnis

]]>
jonavoszinios.lt Sat, 18 May 2024 10:14:40 +0300
<![CDATA[Jonavos pareigūnai užkardė narkotinių medžiagų patekimą į rinką]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavos-pareigunai-uzkarde-narkotiniu-medziagu-patekima-i-rinka https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavos-pareigunai-uzkarde-narkotiniu-medziagu-patekima-i-rinka

Vakar Jonavoje pareigūnai sulaikė galimai narkotinių medžiagų pirkėją ir platintoją, kurio namuose buvo surengta krata. Apsilankymas pas jonavietį „nepraėjo“ veltui – rastos supakuotos ir prekybai paruoštos galimai kanapės ir amfetaminas. 

Gegužės 16-osios vakarą Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Kauno apskr. VPK) Jonavos rajono policijos komisariato pareigūnai surengė pasalą Jonavoje ir sulaikė du vyrus, iš kurių – vienas (gim. 1995 m.) galimai platino narkotines-psichotropines medžiagas, o kitas – galimai jas įsigijo (gim. 1990 m.). Sulaikyti asmenys yra žinomi policijos pareigūnams už anksčiau padarytas įvairias nusikalstamas veikas.

Pareigūnai, siekdami išaiškinti nusikalstamą veiką, atliko kratą narkotinių medžiagų platinimu įtariamo vyro namuose ir garaže. Nuodugniai patikrinus patalpas rasta daugiau nei 60 maišelių su galimai narkotinėmis-psichotropinėmis medžiagomis. Įtariama, kad tai kanapės ir amfetaminas, kurie buvo supakuoti ir paruošti realizacijai – nelegaliai prekybai. 

Kauno apskr. VPK Jonavos rajono policijos komisariato pareigūnai dėl šio įvykio atlieka ikiteisminį tyrimą pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 259 str. 1 d. ir 260 str. 1 d. Už nusikalstamas veikas asmenims gresia laisvės atėmimas nuo dvejų iki aštuonerių metų.

Tyrimą organizuojančio ir jam vadovaujančio Kauno apygardos prokuratūros Kauno apylinkės prokuratūros 5-ojo skyriaus prokuroro prašymu jonaviečiui, kuris galimai platino narkotines-psichotropines medžiagas, skirta kardomoji priemonė – suėmimas trims mėnesiams.

Kauno AVPK inf.

Jonavos pareigūnai užkardė narkotinių medžiagų patekimą į rinką

]]>
jonavoszinios.lt Fri, 17 May 2024 14:15:54 +0300
<![CDATA[P. Vaičiūno gatvėje – girtas BMW vairuotojas]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/p-vaiciuno-gatveje-girtas-bmw-vairuotojas https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/p-vaiciuno-gatveje-girtas-bmw-vairuotojas Gegužės 16 d. apie 20.20 val. Jonavoje, P. Vaičiūno g., automobilį BMW vairavo neblaivus vyras (gim. 1997 m.).

Kaip registruoja Kauno apskrities vyriausiasis policijos komisariatas, vairuotojui nustatytas sunkus girtumo laipsnis – 2,72 prom.

P. Vaičiūno gatvėje – girtas BMW vairuotojas

]]>
jonavoszinios.lt Fri, 17 May 2024 09:58:52 +0300
<![CDATA[Į uždūmintas patalpas Prezidento g. ugniagesiai pateko per langą]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/i-uzdumintas-patalpas-prezidento-g-ugnegesiai-pateko-per-langa https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/i-uzdumintas-patalpas-prezidento-g-ugnegesiai-pateko-per-langa Gegužės 16-ąją, apie 15 val. pagalbos tarnyboms pranešta, kad Prezidento g., antrame pastato aukšte jaučiamas degėsių kvapas, o 4 aukštų name niekas neatidaro durų, viduje loja šuo.

Atvykę ugniagesiai gelbėtojai į vidų pateko per langą.

Paaiškėjo, kad patalpa buvo uždūminta nuo orkaitėje pridegusio maisto.

Išvėdintos patalpos. Dūmų detektoriaus nebuvo. 

Parengta pagal pirminius įvykių suvestinės duomenis 

Į uždūmintas patalpas Prezidento g. ugniagesiai pateko per langą

]]>
jonavoszinios.lt Fri, 17 May 2024 08:28:29 +0300
<![CDATA[Teismui perduota išskirtinė byla: šešiolika kaltinamųjų, dauguma jų – ginkluoto tarptautinio nusikalstamo susivienijimo nariai]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/teismui-perduota-isskirtine-byla-sesiolika-kaltinamuju-dauguma-ju-ginkluoto-tarptautinio-nusikalstamo-susivienijimo-nariai https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/teismui-perduota-isskirtine-byla-sesiolika-kaltinamuju-dauguma-ju-ginkluoto-tarptautinio-nusikalstamo-susivienijimo-nariai Teismui perduota išskirtinio dydžio ir sudėtingumo baudžiamoji byla, kurioje kaltinimai dalyvavus ginkluotame tarptautiniame nusikalstamame susivienijime, organizavus bei įvykdžius įvairius kitus nusikaltimus iš viso pareikšti 16 asmenų.

Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokurorų ir Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnų atlikto didelės apimties ir labai sudėtingo  tyrimo duomenimis,  Lietuvoje identifikuotas ginkluotas nusikalstamas susivienijimas, žinomas  „Džerkinių“  pavadinimu,  buvo tapęs tarptautinio  nusikalstamo  tinklo,  organizavusio  bei vykdžiusio  narkotinių ir psichotropinių medžiagų kontrabandą labai dideliais kiekiais Europoje ir už jos ribų, pagrindu.

Tarptautiniu mastu vykdyto tyrimo metu  taip pat buvo nustatytos organizuotos nusikalstamos grupės, aktyviausi jų nariai  bei  kiti su organizuotu nusikalstamumu siejami asmenys ir kitose valstybėse: Čekijoje, Ispanijoje, Latvijoje, Slovakijoje, Vokietijoje, Lenkijoje, Libane.

Glaudžiai bendradarbiaujant su šių šalių, o taip pat su Prancūzijos, Norvegijos, Vengrijos, Jungtinių Amerikos Valstijų teisėsaugos pareigūnais bei tarptautinėmis agentūromis – Europolu ir Eurojustu, 2022 m. rudenį 11-oje valstybių vienu metu buvo atlikta didelio masto teisėsaugos operacija. Jos metu įvairiose šalyse buvo sulaikyti pagrindiniai šio tarptautinio nusikalstamo tinklo organizatoriai, lyderiai bei aktyviausi nariai, iš viso – 44 įtariamieji, atlikta virš 100 kratų.

Lietuvoje vykusios operacijos metu Lietuvos kriminalinės policijos biuro ir Lietuvos policijos antiteroristinių operacijų rinktinės „ARAS“ pareigūnai atliko apie 40 kratų įtariamųjų gyvenamosiose ir pagalbinėse patalpose, automobiliuose, su nusikalstamomis veikomis susijusiose logistikos ir gamybos įmonėse.

Lietuvoje sulaikytiems asmenims buvo pareikšti įtarimai dėl dalyvavimo nusikalstamo susivienijimo veikloje, neteisėto disponavimo labai dideliais narkotinių ir psichotropinių medžiagų kiekiais, kontrabandos organizavimo ir vykdymo, neteisėto praturtėjimo už pinigines lėšas, gautas nusikalstamu būdu ir kitų nusikaltimų. Tarp teismui dabar perduotų asmenų 12-a yra kaltinami dalyvavimo nusikalstamo susivienijimo veikloje. Griežčiausia bausmė, galinti grėsti nusikalstamo susivienijimo nariui – laisvės atėmimas iki 20 metų arba laisvės atėmimas iki gyvos galvos.

Šio nusikalstamo susivienijimo keltą grėsmę ir 2014-2022 metais įvykdytų nusikaltimų sunkumą liudija baudžiamosios bylos duomenys apie beveik 13-a tonų narkotinių ir psichotropinių medžiagų, jų kontrabandą, neteisėtą disponavimą 8 šaunamaisiais ginklais, kelias dešimtis įtrauktų bendrininkų, kurie organizavo ir vykdė atskiras nusikalstamas veikas nebūdami šio nusikalstamo susivienijimo nariais, bei milijonines pajamas.

Teismui perduotos 188 tomus sudarančios baudžiamosios bylos duomenimis, šio  nusikalstamo susivienijimo  nariai  laikėsi labai aiškios hierarchijos, buvo pasiskirstę pareigomis ir veikė kaip itin gerai organizuota kelių pakopų struktūra. Ypatingai didelis dėmesys jų veikloje buvo skirtas griežtai konspiracijai bei apsaugai nuo sekimo. Tarpusavio ryšį susivienijimo nariai palaikė moderniomis ir paprastai tik nusikalstamo pasaulio atstovų naudojamomis priemonėmis, kurios užtikrina šifruotą mobilų ryšį.

Generalinės prokuratūros bei Lietuvos kriminalinės policijos biuro vadovų vertinimu, vienų pavojingiausių pastarojo meto nusikaltėlių išaiškinimas ir neutralizavimas yra išskirtinis rezultatas, pasiektas tik ypatingai profesionaliai, principingai, atkakliai ir pasiaukojančiai dirbusių prokurorų bei policijos pareigūnų dėka.

Baudžiamuosius persekiojimus tarptautinio nusikalstamo tinklo narių atžvilgiu taip pat vykdo Čekija, Latvija, Slovakija, Vokietija, Lenkija, Prancūzija, Norvegija.

Bendras Generalinės prokuratūros ir Lietuvos kriminalinės policijos biuro pranešimas

Lietuvos kriminalinės policijos biuro parengta vaizdinė medžiaga

Teismui perduota išskirtinė byla: šešiolika kaltinamųjų, dauguma jų – ginkluoto tarptautinio nusikalstamo susivienijimo nariai

Teismui perduota išskirtinė byla: šešiolika kaltinamųjų, dauguma jų – ginkluoto tarptautinio nusikalstamo susivienijimo nariai Teismui perduota išskirtinė byla: šešiolika kaltinamųjų, dauguma jų – ginkluoto tarptautinio nusikalstamo susivienijimo nariai Teismui perduota išskirtinė byla: šešiolika kaltinamųjų, dauguma jų – ginkluoto tarptautinio nusikalstamo susivienijimo nariai Teismui perduota išskirtinė byla: šešiolika kaltinamųjų, dauguma jų – ginkluoto tarptautinio nusikalstamo susivienijimo nariai Teismui perduota išskirtinė byla: šešiolika kaltinamųjų, dauguma jų – ginkluoto tarptautinio nusikalstamo susivienijimo nariai Teismui perduota išskirtinė byla: šešiolika kaltinamųjų, dauguma jų – ginkluoto tarptautinio nusikalstamo susivienijimo nariai Teismui perduota išskirtinė byla: šešiolika kaltinamųjų, dauguma jų – ginkluoto tarptautinio nusikalstamo susivienijimo nariai Teismui perduota išskirtinė byla: šešiolika kaltinamųjų, dauguma jų – ginkluoto tarptautinio nusikalstamo susivienijimo nariai Teismui perduota išskirtinė byla: šešiolika kaltinamųjų, dauguma jų – ginkluoto tarptautinio nusikalstamo susivienijimo nariai Teismui perduota išskirtinė byla: šešiolika kaltinamųjų, dauguma jų – ginkluoto tarptautinio nusikalstamo susivienijimo nariai Teismui perduota išskirtinė byla: šešiolika kaltinamųjų, dauguma jų – ginkluoto tarptautinio nusikalstamo susivienijimo nariai Teismui perduota išskirtinė byla: šešiolika kaltinamųjų, dauguma jų – ginkluoto tarptautinio nusikalstamo susivienijimo nariai Teismui perduota išskirtinė byla: šešiolika kaltinamųjų, dauguma jų – ginkluoto tarptautinio nusikalstamo susivienijimo nariai Teismui perduota išskirtinė byla: šešiolika kaltinamųjų, dauguma jų – ginkluoto tarptautinio nusikalstamo susivienijimo nariai Teismui perduota išskirtinė byla: šešiolika kaltinamųjų, dauguma jų – ginkluoto tarptautinio nusikalstamo susivienijimo nariai Teismui perduota išskirtinė byla: šešiolika kaltinamųjų, dauguma jų – ginkluoto tarptautinio nusikalstamo susivienijimo nariai Teismui perduota išskirtinė byla: šešiolika kaltinamųjų, dauguma jų – ginkluoto tarptautinio nusikalstamo susivienijimo nariai ]]>
jonavoszinios.lt Thu, 16 May 2024 14:11:01 +0300
<![CDATA[Aptiktas artilerijos sviedinys Žeimiuose sunaikintas vietoje]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/aptiktas-artilerijos-sviedinys-zeimiuose-sunaikintas-vietoje https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/aptiktas-artilerijos-sviedinys-zeimiuose-sunaikintas-vietoje Gegužės 15-osios pavakarę Žeimių sen., Martyniškio kaime buvo rastas karo laikų sprogmuo.

Įvestas planas „Skydas“ bei budėta, kol atvyks išminuotojai.

Atvykę išminuotojai rastą 85 mm artilerijos sviedinį sunaikino vietoje.

Parengta pagal pirminius įvykių suvestinės duomenis 
 

Aptiktas artilerijos sviedinys Žeimiuose sunaikintas vietoje

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 16 May 2024 09:16:12 +0300
<![CDATA[Tiriama, dėl ko ties Martyniškių sankryža užsiliepsnojo vilkikas]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/tiriama-del-ko-ties-martyniskiu-sankryza-uzsiliepsnojo-vilkikas https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/tiriama-del-ko-ties-martyniskiu-sankryza-uzsiliepsnojo-vilkikas
Gegužės 15 -ąją 15:47 val. pranešta, kad Kulvos sen. kelyje Jonava- Kėdainiai - Šeduva, ties Martyniškių sankryža, ant kelio dega sunkiasvorė transporto priemonė, vairuotojas bando gesinti. 

Atvykus ugniagesiams, vilkiko „Scania“ kabina degė atvira liepsna.

Gaisro metu išdegė visos vilkiko degios detalės, apdegė puspriekabės padangos.

Gesindamas gaisrą vairuotojas apdegė rankas. Atvykę medikai apžiūrėjo vairuotoją ir suteikė pirmąją pagalbą vietoje.

Pirminiais duomenimis, sunkvežimiui važiuojant sprogo padanga ir užsiliepsnojo. 

Įvykis tiriamas.

Parengta pagal pirminius įvykių suvestinės duomenis 
 

Tiriama, dėl ko ties Martyniškių sankryža užsiliepsnojo vilkikas

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 16 May 2024 08:43:59 +0300
<![CDATA[Alkoholis ir smurtas Jonavoje liejasi laisvai?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/alkoholis-ir-smurtas-jonavoje-liejasi-laisvai https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/alkoholis-ir-smurtas-jonavoje-liejasi-laisvai Kauno apskrities vyriausiasis policijos komisariatas praneša apie sveikatos sutrikdymo atvejus Jonavos rajone esant neblaiviems asmenims.

Gegužės 14 d. apie 17.20 val. Jonavos r., Kulvos sen., neblaivus (3,46 prom.) vyras (gim. 1979 m.) smurtavo prieš neblaivią (3,79 prom.) moterį (gim. 1976 m.).

Gegužės 14 d. apie 18.20 val. Jonavos r., Bukonių sen., neblaivus (3,99 prom.) vyras (gim. 1984 m.) smurtavo prieš moterį (gim. 1988 m.).

Alkoholis ir smurtas Jonavoje liejasi laisvai?

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 15 May 2024 11:58:24 +0300
<![CDATA[Pajaustas svilėsių kvapas nejuokais išgąsdino A. Kulviečio g. gyventojus]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/pajaustas-svilesiu-kvapas-nejuokais-isgasdino-a-kulviecio-g-gyventojus https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/pajaustas-svilesiu-kvapas-nejuokais-isgasdino-a-kulviecio-g-gyventojus Kaip įvykių suvestinėje registruoja Kauno priešgaisrinė gelbėjimo valdyba, gegužės 14-ąją, apie 23 val. gautas pranešimas, kad  A. Kulviečio g. veikia kaimynų priešgaisrinė signalizacija, jaučiamas svilėsių kvapas. 

Atvykus ugniagesiams gelbėtojams, daugiabučio namo rūsyje rasta krūvelė smilkstančių šiukšlių.

Šiukšlės užgesintos, išvėdinta rūsio patalpa.

Įvykis tiriamas.
 

Pajaustas svilėsių kvapas nejuokais išgąsdino A. Kulviečio g. gyventojus

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 15 May 2024 08:15:31 +0300
<![CDATA[Žeimių g. partrenkta dviratininkė]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/zeimiu-g-partrenkta-dviratininke https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/zeimiu-g-partrenkta-dviratininke Šiandien, gegužės 14-ąją , apie 17 val. 08 min. Žeimių g. automobilis kliudė dviratininkę.

Pirminiais duomenimis, prie nusukimo į baseiną, dviračių take, automobilis Toyota, vairuojamas moters (gim. 1989 m.), kliudė ir sužalojo dviratininkę  (gim. 1941 m.).

Moteris pristatyta į gydymo įstaigą.

Pareigūnai aiškinasi įvykio aplinkybes.

Žeimių g. partrenkta dviratininkė

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 14 May 2024 18:58:34 +0300
<![CDATA[Girtas kaip pėdas BMW vairuotojas susidūrė su motociklininku]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/girtas-kaip-pedas-bmw-vairuotojas-susidure-su-motociklininku https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/girtas-kaip-pedas-bmw-vairuotojas-susidure-su-motociklininku Gegužės 13 d. apie 20.40 val. Jonavos r., kelyje Kaunas–Zarasai–Daugpilis, motociklas „Suziki“, vairuojamas vyro (gim. 1977 m.), susidūrė su automobiliu BMW, vairuojamu neblaivaus vyro (gim. 1989 m.).

Dėl patirtų sužalojimų motociklo keleivė (gim. 1982 m.) pristatyta į gydymo įstaigą.

Automobilio vairuotojui nustatytas sunkus girtumo laipsnis – 3,93 prom.

Girtas kaip pėdas BMW vairuotojas susidūrė su motociklininku

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 14 May 2024 11:05:37 +0300
<![CDATA[Pareigūnai Kaune bei Jonavoje patikrino daugiau nei 4,7 tūkst. transporto priemonių]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/pareigunai-kaune-bei-jonavoje-patikrino-daugiau-nei-4-7-tukst-transporto-priemoniu https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/pareigunai-kaune-bei-jonavoje-patikrino-daugiau-nei-4-7-tukst-transporto-priemoniu Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos skyriaus pareigūnai, siekdami užtikrinti saugumą kelyje, praėjusią savaitę, gegužės 6–12 dienomis, toliau tikrino, kaip eismo dalyviai laikosi Kelių eismo taisyklių (toliau – KET). Per savaitę Kelių policijos pareigūnai mobiliaisiais greičio matavimo prietaisais užfiksavo 229 greičio viršijimo atvejus.  

Praėjusios savaitės lakstūnas užfiksuotas gegužės 9 d. Ryte apie 07.15 val. Kaune, Ateities pl., automobilis „VW Golf“, vairuojamas vyro (gim. 1995 m.), važiavo 116 km/val. greičiu, kai leistinas važiavimo greitis yra 50 km/val. Sustabdytas vairuotojas pareigūnams prisipažino skubėjęs į darbą, jam surašytas administracinio nusižengimo protokolas.  

Tos pačios dienos vakarą, apie 16.50 val., Kaune, Raudondvario pl., pareigūnai sustabdė automobilį „VW Touran“, vairuojamą neblaivaus užsienio piliečio (gim. 1987 m.). Maža to, jog patikrinus vairuotojo blaivumą, jam buvo nustatytas lengvas girtumo laipsnis – 1,4 prom., bet ir paaiškėjo, jog vyrui yra atimta teisė vairuoti transporto priemonę. Tikrinant transporto priemonės dokumentus, pažeidimų sąrašas tik ilgėjo – nustatyta, jog automobilis neregistruotas ir neapdraustas privalomuoju civilinės atsakomybės draudimu. Vairuotojui surašytas administracinio nusižengimo protokolas. 

Praėjusios savaitės pradžioje, pirmadienį apie 20.00 val. Kaišiadorių r., Antakalnio k., į pareigūnų akiratį pateko neblaivus vyras (gim. 1966 m.), kuris vairavo dviratį. Jam nustatytas vidutinis girtumo laipsnis – 1,93 prom.  

Savaitgalį Kelių policijos pareigūnai taip pat vykdė policines priemones, skirtas neblaiviems vairuotojams ir kitiems KET pažeidimams išaiškinti. Jų metu policijos pareigūnai Kauno mieste ir rajone bei Jonavos rajone patikrino daugiau nei 4,7 tūkst. transporto priemonių. Nustatyta 15 neblaivių vairuotojų (girtumo laipsnis svyravo nuo 0,48 prom. iki 0,81 prom.).  

Iš viso per praėjusią savaitę Kelių policijos pareigūnai nustatė 19 neblaivių vairuotojų (dar 12 nustatė kolegos iš kitų padalinių) ir 8 asmenis, kurie vairavo transporto priemonę neturėdami tam teisės. Vykdytų priemonių metu pareigūnai nustatė ir kitus KET pažeidimus.  

Kauno apskrityje iki šios dienos žuvo 3 eismo dalyviai (iki 2023 m. gegužės mėnesio pabaigos žuvo – 12), sužeisti 183 eismo dalyviai (iki 2023 m. gegužės mėnesio pabaigos – 223).  

Pareigūnai ragina visus eismo dalyvius laikytis Kelių eismo taisyklių, būti drausmingiems kelyje bei linki saugaus kelio! Tik kartu rūpindamiesi savo ir kitų saugumu laimingai pasieksime kiekvienos kelionės tikslą. 

Kauno apskr. VPK inf. 

Pareigūnai Kaune bei Jonavoje patikrino daugiau nei 4,7 tūkst. transporto priemonių

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 13 May 2024 11:29:41 +0300
<![CDATA[Susidūrė ,,Audi A4" ir ,,Suzuki"]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/susidure-audi-a-4-ir-suzuki https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/susidure-audi-a-4-ir-suzuki Gegužės 10 d. 20.43 val. gautas pranešimas, kad Jonavoje, Vasarios 16-osios g., automobilis kliudė motociklą.

Nuvykus pareigūnams paaiškėjo, kad automobilis "Audi A4", vairuojamas vyro (gim. 1995 m.), kliudė motociklą "Suzuki", vairuojamą vyro (gim. 1999 m.).

Po susidūrimo motociklas atsitrenkė į atitvarus. ,,Suzuki" vairuotojas pristatytas į gydymo įstaigą. 

Dėl šio įvykio teko laikinai uždaryti eismą visoje gatvėje.

Abu vairuotojai buvo blaivūs.

Susidūrė ,,Audi A4" ir ,,Suzuki"

Susidūrė ,,Audi A4" ir ,,Suzuki" ]]>
jonavoszinios.lt Sat, 11 May 2024 17:42:05 +0300
<![CDATA[BMW rastos galimai narkotinės – psichotropinės medžiagos]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/bmw-rastos-galimai-narkotines-psichotropines-medziagos https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/bmw-rastos-galimai-narkotines-psichotropines-medziagos Kaip praneša Kauno apskrities vyriausiasis policijos komisariatas, gegužės 9 d. apie 19.50 val. Jonavoje, Kosmonautų g., automobilyje BMW rastos galimai narkotinės – psichotropinės medžiagos.

Tyrimui dėl narkotinių – psichotropinių medžiagų vartojimo vairuotojas (gim. 1999 m.) ir keleivis (gim. 1987 m.) pristatyti į gydymo įstaigą.

BMW rastos galimai narkotinės – psichotropinės medžiagos

]]>
jonavoszinios.lt Fri, 10 May 2024 10:15:03 +0300
<![CDATA[Policijos pareigūnei už smulkią vagystę iš kolegos skirta tūkstančio eurų bauda]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/policijos-pareigunei-uz-smulkia-vagyste-is-kolegos-skirta-tukstancio-euru-bauda https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/policijos-pareigunei-uz-smulkia-vagyste-is-kolegos-skirta-tukstancio-euru-bauda

Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos miesto rūmų 2024 m. balandžio 30 d. teismo baudžiamuoju įsakymu Kauno apskrities VPK policijos pareigūnė I. S. pripažinta kalta dėl nedidelės vertės svetimo turto vagystės, jai paskirta 1 tūkst. eurų bauda.

Baudžiamosios bylos duomenimis, 2024 m. balandžio 14 d. policijos pareigūnė, vykdydama savo pareigas, į vieną iš Kauno policijos budėtojų postą pristatė asmenis, sulaikytus dėl viešosios tvarkos pažeidimo. Tuomet, gavusi kolegos leidimą, atsisėdo prie jo stalo pasinaudoti kompiuteriu ir pastebėjo piniginę su iš jos kyšančia 100 eurų vertės kupiūra. Įtardama, kad patalpa yra filmuojama, paėmė piniginę, ištraukė iš jos pinigus ir įsidėjo į savo kelnių kišenę. Iš viso 215 eurų.

Piniginės savininkas, vakare pastebėjęs vagystę, peržiūrėjo vaizdo įrašus ir kilus įtarimui, kad jo pinigus galėjo pasisavinti policijos pareigūnė, apie tai informavo Imuniteto valdybos pareigūnus.

Itin greitą ikiteisminį tyrimą atliko Policijos departamento Imuniteto valdybos Kauno apygardos skyriaus pareigūnai, tyrimą organizavo ir jam vadovavo Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras. Byla baigta supaprastinta tvarka, surašius pareiškimą dėl bylos užbaigimo teismo baudžiamuoju įsakymu, nes kaltinamoji policijos pareigūnė apie vagystę prisipažino, grąžino pavogtus pinigus ir nuoširdžiai gailėjosi dėl tokio savo poelgio.

Kaltinamoji nesutikdama su teismo baudžiamuoju įsakymu paskirta bausme, per keturiolika dienų nuo jo gavimo dienos turi teisę paprašyti surengti bylos nagrinėjimą teisme. Jei šia teise nepasinaudoja – teismo baudžiamasis įsakymas įsigalioja ir yra neskundžiamas.

LR Prokuratūros inf.

Policijos pareigūnei už smulkią vagystę iš kolegos skirta tūkstančio eurų bauda

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 08 May 2024 10:32:29 +0300
<![CDATA[Jonavoje iš kuprinės dingo piniginė su dokumentais ir grynaisiais]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavoje-is-kuprines-dingo-pinigine-su-dokumentais-ir-grynaisiais https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavoje-is-kuprines-dingo-pinigine-su-dokumentais-ir-grynaisiais Kaip įvykių suvestinėje registruoja Kauno apskrities vyriausiasis policijos komisariatas, vidury dienos Jonavoje įvykdyta vagystė.

Gegužės 7 d. apie 14.40 val. Jonavoje, Žeimių g., iš kuprinės pavogta piniginė su asmens dokumentais ir grynaisiais pinigais.

Padaryta turtinė žala siekia apie 800 eurų.

Jonavoje iš kuprinės dingo piniginė su dokumentais ir grynaisiais

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 08 May 2024 09:04:07 +0300
<![CDATA[Vagišiams prireikė benzininio pjūklo]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/vagisiams-prireike-benzininio-pjuklo https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/vagisiams-prireike-benzininio-pjuklo Kaip įvykių suvestinėje registruoja Kauno apskrities vyriausiasis policijos komisariatas, gegužės 5 d. apie 23.20 val. pastebėta, jog Jonavos r., Šilų sen., iš namo pavogtas benzininis pjūklas „Husqvarna“.

Padaryta turtinė žala siekia apie 600 eurų.

Vagišiams prireikė benzininio pjūklo

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 06 May 2024 11:41:48 +0300
<![CDATA[Daugiau detalių apie gaisrą Sodų gatvėje]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/daugiau-detaliu-apie-gaisra-sodu-gatveje https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/daugiau-detaliu-apie-gaisra-sodu-gatveje Kaip buvo skelbiama, vakar, gegužės 2-ąją dalis Jonavos paskendo dūmuose, kuomet užsiliepsnojo vieno aukšto mūrinis namas Sodų gatvėje.

Šiandien aiškėja daugiau detalių.

Tą dieną atvykus ugniagesiams į įvykio vietą, gyvenamasis namas degė atvira liepsna.

Gaisro metu nudegė namo stogas, vidus ir namų apyvokos daiktai sulieti.

Išsaugotas prie gyvenamojo namo priblokuotas garažas (mūrinis, 3x5 m dydžio, stogas dengtas šiferiu). Gyvenamasis namas mūrinis, 1 aukšto, 7x12 m dydžio, stogas dengtas šiferiu. 

Įvykis tiriamas.

Daugiau detalių apie gaisrą Sodų gatvėje

]]>
jonavoszinios.lt Fri, 03 May 2024 08:40:35 +0300
<![CDATA[Girtam BMW vairuotojui ,,praslysti" nepavyko]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/girtam-bmw-vairuotojui-praslysti-nepavyko https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/girtam-bmw-vairuotojui-praslysti-nepavyko Šiandien, gegužės 2d., portalo skaitytojai fiksuoja padidėjusį policijos aktyvumą Jonavoje nuo ankstaus ryto.

O štai Taurostos g. fiksuotas ilgai esantis policijos ekipažas.

Kaip informavo Kauno apskrities vyriausiasis policijos komisariatas, šiandien apie 10.03 val. gautas pranešimas, kad automobilį BMW vairuoja galimai neblaivus vyras, kuris vyksta nuo Kauno link Jonavos.

Pareigūnai prie Jonavos miesto įvažiavimo, Taurostos g., apie 10.20 val. sustabdė minėtą automobilį.

Vairuotojui (gim. 1976 m.) nustatytas vidutinis girtumo laipsnis - 1,99 prom.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Girtam BMW vairuotojui ,,praslysti" nepavyko

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 02 May 2024 15:20:53 +0300
<![CDATA[Sodų g. atvira liepsna dega namas]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/sodu-g-atvira-liepsna-dega-namas https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/sodu-g-atvira-liepsna-dega-namas Šiandien, gegužės 2 d., po 14 val. dalis Jonavos paskendo dūmuose.

Ugniagesiai gelbėtojai dirba vietoje - atvira liepsna dega Sodų g. 62 namas.

Gyventojai praneša, jog degėsių kvapas ir dūmai pasiekė Rimkų mikrorajoną.

Gavus daugiau duomenų, informaciją atnaujinsime.

Daugiau detalių apie gaisrą Sodų gatvėje

Sodų g. atvira liepsna dega namas

Sodų g. atvira liepsna dega namas Sodų g. atvira liepsna dega namas Sodų g. atvira liepsna dega namas ]]>
jonavoszinios.lt Thu, 02 May 2024 14:44:55 +0300
<![CDATA[VMVT užtiko ūkininką nelegaliai gaminantį bei parduodantį pašarą]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/vmvt-uztiko-ukininka-nelegaliai-gaminanti-bei-parduodanti-pasara https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/vmvt-uztiko-ukininka-nelegaliai-gaminanti-bei-parduodanti-pasara

Praeitą savaitę, gavus pranešimą dėl galimai nelegalios pašarų gamybos ir prekybos, VMVT inspektoriai atliko kontrolinį pašarų vištoms pirkimą bei atliko patikrinimą ir jo gamybos vietoje. Gamybos vietoje nustatyta, jog ūkininkas ne tik nelegaliai vykdė pašarų gamybą, tačiau ir gamybos metu neužtikrino bent jau minimalių higienos reikalavimų ir saugos.  

Nustatyta, kad pašarų gamyba buvo vykdoma mechaninių dirbtuvių patalpos dalyje. Aplink pašarų gamybos įrangą rastos žemės ūkio technikos padangos, sukrautos palaidos polipropileninės pakuotės (maišai), žemės ūkio technika bei įranga, išbėgę tepalai.  Gaminant (traiškant) pašarines žaliavas, sudaryta grėsmė pašarą užteršti pašaliniais daiktais. Patalpose nėra galimybės atlikti valymo, dezinfekcijos darbų. Dalis pagamintų pašarų laikomi tiesiogiai ant žemės, dalis pašarų laikomi ant medinių palečių lauko teritorijoje, pašarai neženklinami. 

Ūkininko veikla neregistruota pašarų ūkio subjektų registre, tad veikla buvo vykdoma nelegaliai. 

Priimtas sprendimas uždrausti veiklą bei tiekti į rinką 1993 kg. traiškytų ir granuliuotų pašarų. 7496 kg žaliavų bus sustabdyta, kol bus pateikti atsekamumą įrodantys dokumentai.

Pradėta administracinio nusižengimo teisena pagal ANK, gresia bauda.

VMVT inf.

VMVT užtiko ūkininką nelegaliai gaminantį bei parduodantį pašarą

VMVT užtiko ūkininką nelegaliai gaminantį bei parduodantį pašarą VMVT užtiko ūkininką nelegaliai gaminantį bei parduodantį pašarą VMVT užtiko ūkininką nelegaliai gaminantį bei parduodantį pašarą ]]>
jonavoszinios.lt Thu, 02 May 2024 14:19:51 +0300
<![CDATA[Vandens stichija Rukloje: išsiliejo užtvanka, apsėmė kelią]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/vandens-stichija-rukloje-issiliejo-uztvanka-apseme-kelia https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/vandens-stichija-rukloje-issiliejo-uztvanka-apseme-kelia Gegužės 1 d., 9.03 val., pagalbos tarnyboms pranešta, kad Ruklos sen., Venecijos k., prie karinio dalinio išsiliejo užtvanka ir bėga vanduo, užsėmė kelią.  

Atvykus ugniagesiams, vanduo jau buvo nuslūgęs.  

Į įvykio vietą buvo atvykęs Jonavos rajono savivaldybės atstovas, kartu su juo apžiūrėta užtvanka prie tvenkinio Laumės gatvėje. Pati užtvanka nesugriuvusi, tačiau galimai apačioje nesandari.  

Savivaldos atstovas nurodė, jog organizuos būtinus darbus.  

Informacija perduota aplinkosaugininkams. 

Parengta pagal pirminius įvykių suvestinės duomenis

 

 

Vandens stichija Rukloje: išsiliejo užtvanka, apsėmė kelią

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 02 May 2024 09:54:26 +0300
<![CDATA[Smūgis po smūgio Žeimių g.: sužeista vairuotoja ir medikas, teikęs pagalbą]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/smugis-po-smugio-zeimiu-g-suzeista-vairuotoja-ir-medikas-teikes-pagalba https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/smugis-po-smugio-zeimiu-g-suzeista-vairuotoja-ir-medikas-teikes-pagalba Balandžio 30 d. apie 16.20 val. Jonavoje, Žeimių g., automobilis "Audi" susidūrė su automobiliu "Nissan".

Atvykę medikai apžiūrėjo automobilio "Nissan" vairuotoją (gim. 1997 m.), kurią, suteikus pirmąją pagalbą, buvo nutarta pristatyti į gydymo įstaigą.

Tuo pačiu metu automobilis "Škoda Octavia", vairuojamas vyro (gim. 1943 m.), kliudė prie medicinos automobilio, kuris buvo su įjungtais garso signalais, stovėjusį mediką (gim. 1977 m.).

Jis dėl patirtų sužalojimų pristatytas į gydymo įstaigą.

Kauno AVPK inf.

Smūgis po smūgio Žeimių g.: sužeista vairuotoja ir medikas, teikęs pagalbą

Smūgis po smūgio Žeimių g.: sužeista vairuotoja ir medikas, teikęs pagalbą Smūgis po smūgio Žeimių g.: sužeista vairuotoja ir medikas, teikęs pagalbą Smūgis po smūgio Žeimių g.: sužeista vairuotoja ir medikas, teikęs pagalbą ]]>
jonavoszinios.lt Wed, 01 May 2024 10:02:50 +0300
<![CDATA[Įmonė neteko beveik 400 tūkstančių eurų, pradėtas tyrimas dėl sukčiavimo]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/imone-neteko-beveik-400-tukstanciu-euru-pradetas-tyrimas-del-sukciavimo https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/imone-neteko-beveik-400-tukstanciu-euru-pradetas-tyrimas-del-sukciavimo Balandžio 29 d. 15 val. 29 min. į Kauno apskr. VPK kreipėsi įmonės atstovas, kuris pranešė, kad š. m. balandžio 2-22 d. laikotarpyje, el. paštu gavę iš paslaugų teikėjo pranešimą, dėl pasikeitusios bendrovės banko sąskaitos, į nurodytą sąskaitą, nenustatytiems asmenims, pervedė 391 380 eurų.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 182 str. 3 d.

(Sukčiavimas. Tas, kas apgaule savo ar kitų naudai įgijo labai didelės vertės svetimą turtą ar turtinę teisę, ar didelės mokslinės, istorinės ar kultūrinės reikšmės turinčias vertybes arba išvengė labai didelės vertės turtinės prievolės ar ją panaikino, arba sukčiavo dalyvaudamas organizuotoje grupėje, baudžiamas bauda arba laisvės atėmimu iki aštuonerių metų.)

Parengta pagal pirminius įvykių suvestinės duomenis 

Įmonė neteko beveik 400 tūkstančių eurų, pradėtas tyrimas dėl sukčiavimo

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 30 Apr 2024 06:46:19 +0300
<![CDATA[Vairuotoja ,,pripūtė" vidutinį girtumo laipsnį, jos kelionė baigėsi Turgaus gatvėje]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/vairuotoja-pripute-vidutini-girtumo-laipsni-jos-kelione-baigesi-turgaus-gatveje https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/vairuotoja-pripute-vidutini-girtumo-laipsni-jos-kelione-baigesi-turgaus-gatveje Kaip paros įvykių suvestinėje registruoja Kauno apskrities vyriausiasis policijos komisariatas, balandžio 28 d. apie 16.20 val. Jonavoje, Turgaus g., automobilį „Seat Toledo“ vairavo neblaivi moteris (gim. 1968 m.).

Vairuotojai nustatytas vidutinis girtumo laipsnis – 1,87 prom.

Vairuotoja ,,pripūtė" vidutinį girtumo laipsnį, jos kelionė baigėsi Turgaus gatvėje

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 29 Apr 2024 10:35:18 +0300
<![CDATA[Savaitgalį Jonavos ugniagesiai nestokojo iškvietimų ir pranešimų  ]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/savaitgali-jonavos-ugniagesiai-nestokojo-iskvietimu-ir-pranesimu https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/savaitgali-jonavos-ugniagesiai-nestokojo-iskvietimu-ir-pranesimu Per praėjusias 3 paras šalies ugniagesiai vyko gesinti 74 gaisrų ir atliko 109 gelbėjimo darbus. Gaisrų metu visoje šalyje nukentėjo 4 žmonės. Savaitgalį iškvietimų bei pranešimų nestokojo ir Jonavos ugniagesiai.  

Balandžio 26 d.,21.05 val. gautas pranešimas, kad Ruklos sen., Jonalaukio k., įmonės ,,Achema” teritorijoje iš vilkiko išbyrėjo apie 2 tonos karbamido. Aplinkai ir žmonėms pavojaus nebuvo. Įmonės darbuotojai susitvarkys patys. 

Balandžio 26 d., 23.25 val. gautas pranešimas, kad Slyvų g., prie upės galimai dega medis. Iki vietos privažiuoti nebuvo galimybės, eita pėsčiomis. Šalia upės žmonės kūreno laužą, degino šakas. Užgesino patys. 

Balandžio 27 d., 09.54 val. gautas pranešimas, kad Kulvos sen., Preišiogalėlės k., Vandžiogalos g. galimai deginamos padangos. Buvo deginamos šakos. Pavojaus niekam nebuvo. 

Balandžio 27 d., 14.09 val. gautas pranešimas, kad Bukonių sen., Bukonių k. dega žolė. Pranešimas nepagrįstas. 

Balandžio 27 d., 15.33 val. gautas pranešimas, kad dega žolė. Ruklos sen., Ruklos mstl., Šaudyklos g. 10 m² plote degė žolė. Gaisras kilo dėl žolės, ražienų, augalininkystės atliekų deginimo.  

Balandžio 28 d., 09.03 val. gautas pranešimas, kad Kriaušių g. ant kelio išsilieję tepalo. Dėl prakirsto karterio iš automobilio 30 cm pločio ir 30 m ilgio išsiliejęs tepalas surinktas.  

Parengta pagal PAGD pirminius įvykių suvestinių duomenis  

Savaitgalį Jonavos ugniagesiai nestokojo iškvietimų ir pranešimų  

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 29 Apr 2024 10:30:47 +0300
<![CDATA[Už kyšius bandę išlaikyti vairavimo egzaminą ir jiems talkinę asmenys lieka nuteisti dėl prekybos poveikiu]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/uz-kysius-bande-islaikyti-vairavimo-egzamina-ir-jiems-talkine-asmenys-lieka-nuteisti-del-prekybos-poveikiu https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/uz-kysius-bande-islaikyti-vairavimo-egzamina-ir-jiems-talkine-asmenys-lieka-nuteisti-del-prekybos-poveikiu Vilniaus apygardos teismas, išnagrinėjęs apeliacine tvarką baudžiamąją bylą, atmetė nuteistų asmenų E. O., T. G. ir V. S. gynėjų pateiktus apeliacinius skundus ir asmenis paliko nuteistais dėl prekybos poveikiu (pagal Baudžiamojo kodekso 226 str.). Vieni bandė už kyšius valstybinėje įmonėje „Regitra“ išlaikyti praktinį transporto priemonių vairavimo egzaminą, kiti – jiems talkino. Vieno nuteisto asmens gynėjo apeliacinį skundą teismas patenkino ir nutraukė jo atžvilgiu baudžiamąją bylą, o kito – apeliacinį skundą patenkino iš dalies.

2023 m. liepos 25 d. baudžiamąją bylą išnagrinėjęs Vilniaus miesto apylinkės teismas nuosprendžiu 6 nuteistiesiems skyrė nuo 4900 iki 7300 eurų siekiančias baudas. Buvusiam VĮ „Regitra“ darbuotojui T. G. bei šioje įmonėje tebedirbančiam V. S. teismas skyrė ir baudžiamojo poveikio priemonę – trejiems metams atėmė teisę dirbti valstybės tarnautojo ar jam prilyginto asmens darbą, ir konfiskavo iš nusikalstamos veikos gautas lėšas – viso 350 eurų.

Ikiteisminį tyrimą organizavo ir valstybinį kaltinimą teisme palaikė Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroras, tyrimą atliko Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai.

Bylos duomenimis, keturi asmenys tiesiogiai pasiūlė, pažadėjo duoti ir davė kyšius dviem VĮ „Regitra“ specialistams, kad šie, pasinaudodami savo tarnyba, pažintimis ir kita tikėtina įtaka, paveiktų šios valstybės įmonės darbuotojus ar patys neteisėtai veiktų vykdydami įgaliojimus, nefiksuotų vairavimo egzamino metu daromų klaidų, kad keli asmenys sėkmingai išlaikytų vairavimo egzaminą ir įgytų B kategorijos vairuotojo pažymėjimą. Už tai, kad padėtų išlaikyti vairavimo egzaminą, specialistų paimti kyšiai siekė nuo 100 iki 150 eurų.

Baudžiamosios bylos duomenimis, du nuteistieji buvo kaltinami ir dėl pasikėsinimo platinti narkotines ir psichotropines medžiagas. Tuo pačiu Vilniaus miesto apylinkės teismo nuosprendžiu jie pripažinti kaltais ir dėl šios nusikalstamos veikos.

Anksčiau ne kartą už įvairias nusikalstamas veikas teistas A. J. bei kartu su juo veikęs E. O. kaip pavyzdžius išplatino narkotines ir psichotropines medžiagas vienam asmeniui. Susitikę su juo, A. J. bei E. O. aptarinėjo sąlygas, kaip iš Anglijos ir Ispanijos atvežti į Lietuvą narkotinių medžiagų, kaip jas būtų galima pervežti į kitas šalis, ieškojo realizacijos galimybių bei pirkėjų.

Už pasikėsinimą platinti narkotines ir psichotropines medžiagas (pagal Baudžiamojo kodekso 22 str. 1 d. bei 260 str. 1 d.) teismas A. J. skyrė 2 metų laisvės atėmimo bausmę, E. O. skirta 3 metų ir 2 mėn. laisvės atėmimo bausmė.

Vilniaus apygardos teismo nuosprendis gali būti skundžiamas kasacine tvarka.

LR Prokuratūros inf. 

Už kyšius bandę išlaikyti vairavimo egzaminą ir jiems talkinę asmenys lieka nuteisti dėl prekybos poveikiu

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 29 Apr 2024 10:13:15 +0300
<![CDATA[Vagišiams Šveicarijoje prireikė ne tik pinigų, bet ir akinių bei kitų daiktų]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/vagisiams-sveicarijoje-prireike-ne-tik-pinigu-bet-ir-akiniu-bei-kitu-daiktu https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/vagisiams-sveicarijoje-prireike-ne-tik-pinigu-bet-ir-akiniu-bei-kitu-daiktu Balandžio 26 d. laikotarpiu nuo 09.00 val. iki 12.00 val. Jonavos r., Šveicarijos sen., iš namo pavogtas akumuliatorinis pjūklas, įrankių komplektas, akiniai ir grynieji pinigai. 

Padaryta turtinė žala tikslinama.

Parengta pagal pirminius įvykių suvestinės duomenis 

Vagišiams Šveicarijoje prireikė ne tik pinigų, bet ir akinių bei kitų daiktų

]]>
jonavoszinios.lt Sat, 27 Apr 2024 10:01:52 +0300
<![CDATA[Įtariama, kad Šveicarijoje įvykdytas padegimas]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/itariama-kad-sveicarijoje-ivykdytas-padegimas https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/itariama-kad-sveicarijoje-ivykdytas-padegimas Kaip praneša policijos departamentas, dėl įtarimo apie įvykdytą padegimą pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR baudžiamąjį kodeksą (BK) 187 str. 2 d. 

Balandžio 26 d. apie 9 val. Kauno apskr. VPK gautas pranešimas, kad balandžio 25 d. apie 22 val. Jonavos r., Šveicarijos k., sudegė ūkinės paskirties pastato stogas. Įtariamas padegimas. 

BK 187 str. 2 d. skelbia, kad tas, kas sunaikino ar sugadino svetimą turtą visuotinai pavojingu būdu arba išardydamas ar sugadindamas įrenginį ar agregatą, jeigu dėl to galėjo nukentėti žmonės, arba sunaikino, išardė ar sugadino strateginę arba svarbią reikšmę nacionaliniam saugumui turinčių juridinių asmenų infrastruktūrą sudarantį turtą ar jo dalį, arba sunaikino ar sugadino didelės vertės svetimą turtą ar didelės mokslinės, istorinės ar kultūrinės reikšmės turinčias vertybes, baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki penkerių metų.

Įtariama, kad Šveicarijoje įvykdytas padegimas

]]>
jonavoszinios.lt Sat, 27 Apr 2024 08:22:30 +0300
<![CDATA[Pas jonavietį rasti ir paimti neteisėtai laikomi šaunamieji ginklai]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/pas-jonavieti-rasti-ir-paimti-neteisetai-laikomi-saunamieji-ginklai https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/pas-jonavieti-rasti-ir-paimti-neteisetai-laikomi-saunamieji-ginklai Balandžio 26 d. apie 9 val. 58 min. Jonavos r., Vaivadiškių k., vyro (gim. 1946 m.) name, kratos metu, policijos pareigūnai rado ir paėmė neteisėtai laikomus šaunamuosius ginklus, praneša šalies policijos departamentas.

Paimti: pistoletas „Baikal“, savadarbis lygiavamzdis šautuvas, trys optiniai taikikliai ir 561 įvairaus kalibro šoviniai.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 253 str. 1 d.

(Tas, kas neturėdamas leidimo gamino, įgijo, laikė, nešiojo, gabeno, siuntė, panaudojo ar realizavo šaunamąjį ginklą, šaudmenis, sprogmenis ar sprogstamąsias medžiagas, baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki penkerių metų.)

Parengta pagal pirminius įvykių suvestinės duomenis 

Pas jonavietį rasti ir paimti neteisėtai laikomi šaunamieji ginklai

]]>
jonavoszinios.lt Sat, 27 Apr 2024 07:53:47 +0300
<![CDATA[Lietuvos muitininkai sulaikė automobilį, gabentą, įtariama, pažeidžiant ES taikomas sankcijas Baltarusijai ]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/lietuvos-muitininkai-sulaike-automobili-gabenta-itariama-pazeidziant-es-taikomas-sankcijas-baltarusijai https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/lietuvos-muitininkai-sulaike-automobili-gabenta-itariama-pazeidziant-es-taikomas-sankcijas-baltarusijai Vilniaus teritorinės muitinės pareigūnai sulaikė per Šalčininkų kelio postą Baltarusijos piliečio vairuotą „BMW 730 LDxDrive“.   

Balandžio 25 d. Šalčininkų kelio poste išvykstantis Baltarusijos pilietis Lietuvos muitininkams deklaravo, kad gabena asmeninėms reikmėms įsigytą automobilį. Atliekant muitinį tikrinimą, pareigūnams kilo įtarimų dėl galimai Baltarusijos piliečio vykdomos komercinės veiklos.   

Muitinės pareigūnai, įvertinę turimą informaciją dėl galimos asmens komercinės veiklos, priėmė sprendimą 41000 eurų vertės automobilį sulaikyti, o jį vairavusiam piliečiui surašyti protokolą  pagal Administracinių nusižengimų kodekso 515 straipsnio 1 dalį. Jį pažeidus gresia bauda ir automobilio konfiskavimas.  

Lietuvos muitinė informuoja, kad pagal Tarybos Reglamento 765/2006 1 zc str. 1 d. nuostatas, Baltarusijoje įsisteigusiems asmenims, taip pat ir Baltarusijos piliečiams, draudžiama vežti komerciniais tikslais prekes per Europos Sąjungos teritoriją. Šiuo atveju automobilis nebuvo sankcionuojama prekė, tačiau tokio pobūdžio asmens vykdoma komercinė veikla yra sankcionuojama.  

LR Muitinės inf. 

Lietuvos muitininkai sulaikė automobilį, gabentą, įtariama, pažeidžiant ES taikomas sankcijas Baltarusijai 

Lietuvos muitininkai sulaikė automobilį, gabentą, įtariama, pažeidžiant ES taikomas sankcijas Baltarusijai  Lietuvos muitininkai sulaikė automobilį, gabentą, įtariama, pažeidžiant ES taikomas sankcijas Baltarusijai  Lietuvos muitininkai sulaikė automobilį, gabentą, įtariama, pažeidžiant ES taikomas sankcijas Baltarusijai  ]]>
jonavoszinios.lt Fri, 26 Apr 2024 12:05:25 +0300
<![CDATA[Šveicarijoje liepsnos rijo ūkinį pastatą ]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/sveicarijoje-liepsnos-rijo-ukini-pastata https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/sveicarijoje-liepsnos-rijo-ukini-pastata Balandžio 25-ąją 22 val. 39 min. gautas pirminis pranešimas, kad Šveicarijos sen., Šveicarijos k., Aleksandrynės g. dega namas.  

Atvykus ugniagesiams gelbėtojams, įvykio vietoje šalia namo atvira liepsna degė ūkinio pastato stogas. Pastatas pusiau medinis, pusiau mūrinis, 6x4 m, stogas dengtas šiferiu.  

Gaisro metu sudegė 3x4 m medinių pastato konstrukcijų, sukrito stogas, išdegė viduje buvę ūkio rakandai.  

Ugniagesiams pavyko išsaugoti už 15 m esantį 20x8 m gyvenamąjį namą, 4x4 m lauko virtuvę ir 4x4 m medinį sandėliuką.   

Įvykis tiriamas.  

Parengta pagal pirminius įvykių suvestinės duomenis  

Šveicarijoje liepsnos rijo ūkinį pastatą 

]]>
jonavoszinios.lt Fri, 26 Apr 2024 08:17:15 +0300
<![CDATA[Ryžęsis sėstis prie vairo girtas neliko nepastebėtas]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/ryzesis-sestis-prie-vairo-girtas-neliko-nepastebetas https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/ryzesis-sestis-prie-vairo-girtas-neliko-nepastebetas Balandžio 24 d. apie 17.00 val. Jonavoje, Ruklos g., automobilį „Infiniti“ vairavo neblaivus vyras (gim. 1981 m.), praneša Kauno AVPK.

Vairuotojui nustatytas vidutinis girtumo laipsnis – 2,26 prom.

Primename, kad vairuotojas, kuriam nustatytas 1,51 ir daugiau promilės neblaivumas, taip pat tas, kas mokė praktinio vairavimo, būdamas neblaivus ir kuriam nustatytas 1,51 ir daugiau promilės neblaivumas, taip pat tas, kuris vengė neblaivumo patikrinimo, kai jam buvo nustatyta neblaivumo požymių arba vartojo alkoholio po eismo įvykio, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki 1 metų, taip pat gali būti konfiskuotas automobilis ir atimama teisė vairuoti iki 5 metų.

Ryžęsis sėstis prie vairo girtas neliko nepastebėtas

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 25 Apr 2024 09:20:07 +0300
<![CDATA[Jonavos rajone rastas vyro kūnas irimo stadijoje]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavos-rajone-rastas-vyro-kunas-irimo-stadijoje https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavos-rajone-rastas-vyro-kunas-irimo-stadijoje Jonavos rajone rastas negyvo vyro kūnas, praneša šalies policijos departamentas.

Balandžio 23 d. apie 18 val. 27 min. Krėslynų k., namuose, rastas mirusio vyro (gim. 1971 m.) kūnas irimo stadijoje.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti.

Jonavos rajone rastas vyro kūnas irimo stadijoje

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 24 Apr 2024 07:05:37 +0300
<![CDATA[Sumaištis Lietavos gatvėje: tarnybų gausa, žmonės paraginti išeiti į lauką  ]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/sumaistis-lietavos-gatveje-tarnybu-gausa-zmones-paraginti-iseiti-i-lauka https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/sumaistis-lietavos-gatveje-tarnybu-gausa-zmones-paraginti-iseiti-i-lauka Balandžio 22-ąją apie 10 val. pagalbos tarnybos skubėjo į Lietavos gatvę.  Informuota, kad greitosios pagalbos medikams atvykus  pas vyrą, kuris sunkiai kvėpavo ir kosėjo, medikams, pabuvusiems bute, taip pat pasidarė silpna, praėjo kosėti.   

Nors dujų kvapo nesijautė, įtarta dėl neaiškios cheminės medžiagos, ugniagesių gelbėtojų buvo prašoma patikrinti. 

Iki ugniagesių atvykimo iš buto greitosios medikai į gydymo įstaigą išvežė moterį (apie 25 m. amžiaus) ir 4 mėn. kūdikį.  

Blogai pasijuto tame pačiame bute buvęs vyras (apie 35 m. amžiaus) ir 2 greitosios medicinos pagalbos (GMP) darbuotojai.  

Atvykus ugniagesiams, jautėsi aitrus neaiškios kilmės kvapas, paprašyta informuoti dujų avarinę.  

Iš 8 ir 9 aukštuose esančių butų į lauką paraginti išeiti 7 tuo metu namuose buvę gyventojai.  

Atvykę dujų avarinės darbuotojai dujų nuotėkio nenustatė. Nustatyta, kad viename bute buvo atliekama dezinfekcija. 

Visuomenės sveikatos centras, gavęs informacijos iš įmonės apie panaudotas medžiagas, suteikė metodinę pagalbą ugniagesiams –išvėdinti patalpas.  

Išvėdinus patalpas gyventojams leista grįžti į butus. 

Parengta pagal pirminius įvykių suvestinės duomenis 

Sumaištis Lietavos gatvėje: tarnybų gausa, žmonės paraginti išeiti į lauką  

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 23 Apr 2024 08:59:48 +0300
<![CDATA[Pareigūnai Kaune, Jonavoje ir Kėdainiuose patikrino beveik 6 tūkst. transporto priemonių]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/pareigunai-kaune-jonavoje-ir-kedainiuose-patikrino-beveik-6-tukst-transporto-priemoniu https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/pareigunai-kaune-jonavoje-ir-kedainiuose-patikrino-beveik-6-tukst-transporto-priemoniu Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos skyriaus pareigūnai, siekdami užtikrinti saugumą kelyje, praėjusią savaitę, balandžio 15-21 dienomis, toliau tikrino, kaip eismo dalyviai laikosi Kelių eismo taisyklių (toliau KET). Per savaitę Kelių policijos pareigūnai mobiliaisiais greičio matavimo prietaisais užfiksavo 805 greičio viršijimo atvejus.

Šios savaitės lakstūnas užfiksuotas balandžio 15 d. apie 07.45 val. Kauno r., kelyje Aukštutiniai Kaniūkai–Babtai–Labūnava–Kėdainiai, automobilis „Mercedes-Benz“, vairuojamas vyro (gim. 1962 m.), važiavo 137 km/val. greičiu, kai leistinas važiavimo greitis yra 90 km/val. Vairuotojui surašytas administracinio nusižengimo protokolas.

Tą pačią dieną, pirmadienį, apie 15.20 val. pareigūnai sulaukė pranešimo, kad Kaune, Tunelio g. ir Radvilėnų pl. sankryžoje, susidūrė du automobiliai. Atvykus pareigūnams į įvykio vietą, nustatyta, kad automobilis „Toyota“, vairuojamas galimai neblaivaus vyro, kliudė automobilį „Toyota“. Pasiteiravus, minėto vyro (gim. 1971 m.), kada šis paskutinį kartą vartojo alkoholinius gėrimus, jis prisipažino, kad neseniai. Vairuotojas taip pat paatviravo, kad vyko iš darbo į namus. Po galimai sunkios darbo dienos vyrui nustatytas sunkus girtumo laipsnis – 2,59 prom. 

Balandžio 19 d., penktadienį, apie 14.50 val. Jonavos r., Užusalių k., į pareigūnų akiratį pateko neblaivus vyras (gim. 1978 m.), kuris vairavo dviratį. Pareigūnai nutraukė išgėrusio dviratininko kelionę į parduotuvę. Jam nustatytas vidutinis girtumo laipsnis – 2,48 prom. 

Savaitgalį Kelių policijos pareigūnai taip pat vykdė policines priemones, skirtas neblaiviems vairuotojams ir kitiems KET pažeidimams išaiškinti. Policijos pareigūnai Kauno, Jonavos ir Kėdainių miestuose bei rajonuose patikrino beveik 6 tūkst. transporto priemonių. Jų metu nustatyti 9 neblaivūs vairuotojai (girtumo laipsnis svyravo nuo 0,55 prom. iki 1,57 prom.).

Iš viso per praėjusią savaitę Kelių policijos pareigūnai nustatė 10 neblaivių vairuotojų (dar 11 nustatė kolegos iš kitų padalinių) ir 12 asmenų, kurie vairavo transporto priemonę neturėdami tam teisės. Vykdytų priemonių metu pareigūnai nustatė ir kitus KET pažeidimus.

Pareigūnai ragina visus eismo dalyvius laikytis Kelių eismo taisyklių, būti drausmingiems kelyje bei linki saugaus kelio! Tik kartu rūpindamiesi savo ir kitų saugumu laimingai pasieksime kiekvienos kelionės tikslą.

Kauno apskr. VPK inf. 

Pareigūnai Kaune, Jonavoje ir Kėdainiuose patikrino beveik 6 tūkst. transporto priemonių

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 22 Apr 2024 14:14:55 +0300
<![CDATA[Rajone pavogti elektriniai įrankiai ir kiti daiktai]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/rajone-pavogti-elektriniai-irankiai-ir-kiti-daiktai https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/rajone-pavogti-elektriniai-irankiai-ir-kiti-daiktai Kaip praneša Kauno apskrities vyriausias policijos komisariatas, Jonavos rajone įvykdyta vagystė. 

Balandžio 21 d. apie 14.30 val. pastebėta, jog Jonavos r., Ragožių k., pavogtas elektrinis pjūklas, elektrinis siaurapjūklis ir kiti daiktai.

Padaryta turtinė žala siekia apie 490 eurų. 
 

Rajone pavogti elektriniai įrankiai ir kiti daiktai

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 22 Apr 2024 09:51:40 +0300
<![CDATA[Iš kaimynų buto sklindantis nemalonus kvapas nežadėjo nieko gero]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/is-kaimynu-buto-sklindantis-nemalonus-kvapas-nezadejo-nieko-gero https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/is-kaimynu-buto-sklindantis-nemalonus-kvapas-nezadejo-nieko-gero Balandžio 21 d., 19 val. 30 min. pagalbos tarnyboms pranešta, kad kaimynas jau keturias dienas neatidaro durų, jaučiasi nemalonus kvapas iš buto. 

Atvykus į Ruklos sen., Ruklos mstl., Ruklio g. esantį butą ir stipriau pastūmus duris, jos atidarytos.

Į vidų įleisti medikai ir policijos pareigūnai. 

Bute rastam piliečiui konstatuota mirtis.

Parengta pagal pirminius įvykių suvestinės duomenis

Iš kaimynų buto sklindantis nemalonus kvapas nežadėjo nieko gero

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 22 Apr 2024 07:36:14 +0300
<![CDATA[Automobilio stoge kontrabandinių rūkalų slėptuvė]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/automobilio-stoge-kontrabandiniu-rukalu-sleptuve https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/automobilio-stoge-kontrabandiniu-rukalu-sleptuve Kybartų kelio poste muitinės pareigūnai sulaikė lengvąjį automobilį su nelegalių cigarečių kontrabanda: automobilio stoge buvo paslėpta 630 pakelių rūkalų.

Iš Rusijos Federacijos Kaliningrado srities per Kybartų kelio postą į Lietuvą lengvuoju automobiliu „MERCEDES-BENZ“ atvykęs Lenkijos Respublikos pilietis deklaravo, kad draudžiamų, ribojamų ar apmokestinamų prekių bei daiktų neveža. Atlikus patikrinimą mobiliąja rentgeno kontrolės sistema, kontrabandinių cigarečių buvo rasta automobilio dvigubame stoge.

Specialiai įrengtoje slėptuvėje iš viso slėpta 630 pakelių cigarečių „NZ GOLD“ su rusiškomis banderolėmis, kurių vertė su privalomais sumokėti mokesčiais – 2715 eurų.

Muitinės pareigūnai sulaikė cigaretes ir automobilį, o pažeidėjui surašė administracinio nusižengimo protokolą. Už šią kontrabandą gresia piniginė bauda, nelegaliai gabentų tabako gaminių ir automobilio konfiskavimas.

Kauno teritorinės muitinės inf.

Automobilio stoge kontrabandinių rūkalų slėptuvė

]]>
jonavoszinios.lt Fri, 19 Apr 2024 07:16:45 +0300
<![CDATA[Trys policijos ekipažai ir greitoji skubėjo į pagalbą]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/trys-policijos-ekipazai-ir-greitoji-skubejo-i-pagalba https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/trys-policijos-ekipazai-ir-greitoji-skubejo-i-pagalba Šiandien, balandžio 17 -ąją, net trys policijos ekipažai ir greitosios medikų pagalbos automobilis skubėjo į pagalbą.

Apie 15.40 val. Jonavos r., Ruklos mstl., agresyvus vyras (gim. 1995) laiptinėje vartojo necenzūrinius žodžius, grasino artimajam ir daužė duris.

Vyras pristatytas į specifinę gydymo įstaigą. 

Trys policijos ekipažai ir greitoji skubėjo į pagalbą

Trys policijos ekipažai ir greitoji skubėjo į pagalbą Trys policijos ekipažai ir greitoji skubėjo į pagalbą ]]>
jonavoszinios.lt Wed, 17 Apr 2024 17:38:22 +0300
<![CDATA[Rajone liepsnojo garažas  ]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/rajone-liepsnojo-garazas https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/rajone-liepsnojo-garazas Balandžio 17-osios paryčiais bendruoju pagalbos tarnybų numeriu pranešta, kad Kulvos sen., Kulvos k. atvira liepsna dega galimai ūkinis pastatas. 

Pranešimas tarnybas apie gaisrą pasiekė 3 val. 33 min. Ugniagesiams gelbėtojams atvykus į Rūtų g., užsiliepsnojęs buvo 15x7 m dviejų garažų mūrinis pastatas, kuriame dar įrengta lauko virtuvė ir ūkinis pastatas. Atvira liepsna degė vienas iš garažų.  

Gaisro metu išdegė vieno garažo (3,5 x 7 m) vidus ir jame buvę namų apyvokos daiktai, įrankiai, buitinė technika ir traktoriaus priekaba. Išsaugotos trys kitos patalpos. 

Įvykis tiriamas. 

Parengta pagal įvykių suvestinės pirminius duomenis 

Rajone liepsnojo garažas  

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 17 Apr 2024 08:58:21 +0300
<![CDATA[Departamentas įspėja: už prekybą CBD žiedų (kanapių) suktinėmis gresia ir baudžiamoji atsakomybė]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/departamentas-ispeja-uz-prekyba-cbd-ziedu-kanapiu-suktinemis-gresia-ir-baudziamoji-atsakomybe https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/departamentas-ispeja-uz-prekyba-cbd-ziedu-kanapiu-suktinemis-gresia-ir-baudziamoji-atsakomybe CBD žiedų (kanapių) suktinės pagal Lietuvos Respublikos tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymą yra priskiriami prie rūkomųjų žolinių gaminių ir jiems yra taikomos šio įstatymo nuostatos.

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento (Departamento) specialistai nuolat tikrina prekybos vietas savo iniciatyva pastebėję įtartiną produkciją prekybos vietose ir internetinėje erdvėje arba kai instituciją pasiekia konkretus skundas. Kartais organizuojami ir kontroliniai pirkimai. Patikrinimų metų įtarimus sukėlusi produkcija yra paimama ir siunčiama į laboratoriją ištirti tetrahidrokanabinolio (THC) kiekio. Sveikatos apsaugos ministro ir Žemės ūkio ministro 2022 m. gruodžio 6 d. įsakymu yra nustatytas pagrindinis reikalavimas, kuris taikomas  rūkomiesiems žoliniams gaminiams – juose gali būti nulinis tetrahidrokanabinolio kiekis. 

Departamento specialistai atkreipia dėmesį, kad ištyrus paimtą įtartiną produkciją nulinis THC kiekis nebuvo nustatytas nė karto. Nuo šių metų pradžios bent kartą per mėnesį atliktuose tyrimuose buvo nustatomas didesnis už nulį THC kiekis. Tokiais atvejais tyrimo medžiaga perduodama policijai, kuri pradeda ikiteisminį tyrimą dėl narkotinių arba psichotropinių medžiagų platinimo.

Kitas dažnai pasitaikantis pažeidimas, kurį jau ne kartą teko nustatyti Departamento specialistams, kai pardavėjai bando gudrauti ir parduodamas CBD žiedų (kanapių) suktines pavadina „arbata“ arba „suvenyru“, tokiu būdu bandydami išvengti Įstatymo reikalavimų laikymosi.

Departamentas primena, kad prekyba leidžiama tik turint licenciją (mažmeninė arba didmeninė prekyba su tabako gaminiais susijusiais gaminiais). Taip pat svarbu žinoti:

  • Nuotolinė prekyba rūkomaisiais žoliniais gaminiais yra draudžiama.
  • Ant kiekvieno rūkomųjų žolinių gaminių vienetinio pakelio ir ant bet kokios jų išorinės pakuotės turi būti įspėjimas apie galimą žalą sveikatai: „Šio gaminio rūkymas kenkia jūsų sveikatai“.
  • Draudžiama tiekti rinkai rūkomuosius žolinius gaminius, apie kuriuos Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento nustatyta tvarka nėra gavęs informacijos apie rūkomųjų žolinių gaminių gamybai naudotų visų sudedamųjų dalių ir jų kiekių sąrašo.
  • Lietuvos Respublikoje rūkomųjų žolinių gaminių reklama (įskaitant interneto svetainėse pateiktas jų kainas), taip pat paslėpta rūkomųjų žolinių gaminių reklama draudžiama.

Nuotraukoje: departamento specialistų paimtos įtartinos produkcijos pavyzdys

Departamentas įspėja: už prekybą CBD žiedų (kanapių) suktinėmis gresia ir baudžiamoji atsakomybė

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 16 Apr 2024 13:31:55 +0300
<![CDATA[Savaitės lakstūnas užfiksuotas Jonavos rajone: vairuotojas skubėjo į egzaminą]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/savaites-lakstunas-uzfiksuotas-jonavos-rajone-vairuotojas-skubejo-i-egzamina https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/savaites-lakstunas-uzfiksuotas-jonavos-rajone-vairuotojas-skubejo-i-egzamina Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos skyriaus pareigūnai, siekdami užtikrinti saugumą kelyje, praėjusią savaitę, balandžio 8 – 14 dienomis, toliau tikrino, kaip eismo dalyviai laikosi Kelių eismo taisyklių (toliau – KET). Per savaitę Kelių policijos pareigūnai mobiliaisiais greičio matavimo prietaisais užfiksavo 589 greičio viršijimo atvejus. 

Šios savaitės lakstūnas užfiksuotas balandžio 8 d. 09.00 val. Jonavos r., magistraliniame kelyje, automobilis „Mercedes-Benz“, vairuojamas vyro (gim. 2000 m.) važiavo 191 km/val. greičiu, kai leistinas važiavimo greitis yra 90 km/val. Vairuotojas aiškino, jog skubėjo į egzaminą, jam surašytas administracinio nusižengimo protokolas. 

Vakar, balandžio 14 d., apie 14.20 val. Kaune, Vytauto pr., prie netoliese patruliavusių policijos pareigūnų priėjo automobilio „Volkswagen Tiguan“ vairuotoja (gim. 1984 m.), kuri aiškino, jog jai pasibaigė kuras. Kadangi nuo vairuotojos sklido stiprus alkoholio kvapas, nuspręsta patikrinti moters blaivumą. Vairuotojai nustatytas vidutinis girtumo laipsnis – 2,20 prom. Dėl šio įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas. 

Praėjusį savaitgalį Kelių policijos pareigūnai vykdė policines priemones, skirtas neblaiviems vairuotojams ir kitiems KET pažeidimams išaiškinti. Jų metu policijos pareigūnai Kaune bei Jonavos rajone patikrino beveik 3 tūkst. transporto priemonių. Jų metu išaiškinti 4 neblaivūs vairuotojai (girtumo laipsnis svyravo nuo 0,48 prom. iki 1,64 prom.). 

Iš viso per savaitę Kauno apskrityje policijos pareigūnai nustatė 24 neblaivius automobilių vairuotojus. 

Kauno apskrityje iki šios dienos žuvo vienas eismo dalyvis (iki 2023 m. balandžio mėnesio pabaigos žuvo – 12), sužeisti 139 eismo dalyviai (iki 2023 m. balandžio mėnesio – 160). 

Pareigūnai ragina visus eismo dalyvius laikytis Kelių eismo taisyklių, būti drausmingiems kelyje bei linki saugaus kelio! Tik kartu rūpindamiesi savo ir kitų saugumu laimingai pasieksime kiekvienos kelionės tikslą.  

Kauno apskr. VPK inf. 

Savaitės lakstūnas užfiksuotas Jonavos rajone: vairuotojas skubėjo į egzaminą

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 15 Apr 2024 11:27:21 +0300
<![CDATA[Po eismo įvykio vairuotoja pristatyta į gydymo įstaigą]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/po-eismo-ivykio-vairuotoja-pristatyta-i-gydymo-istaiga https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/po-eismo-ivykio-vairuotoja-pristatyta-i-gydymo-istaiga Balandžio 14 -osios pavakarę, kelyje Jonava - Kėdainiai užfiksuotos gausios gelbėjimo tarnybų pajėgos. 

Kaip praneša Kauno apskrities vyriausiasis policijos komisariatas, vakar apie 15.00 val. Jonavos r., Kulvos sen., Kėdainių pl., automobilis "Toyota Prius", vairuojamas blaivios moters (gim. 1954 m.), kliudė medį ir nuvažiavo nuo kelio.

Dėl patirtų sužalojimų moteris pristatyta į gydymo įstaigą.

Po eismo įvykio vairuotoja pristatyta į gydymo įstaigą

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 15 Apr 2024 09:47:23 +0300
<![CDATA[Jonavoje įkliuvo du girti vairuotojai]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavoje-ikliuvo-du-girti-vairuotojai https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavoje-ikliuvo-du-girti-vairuotojai Kaip praneša Kauno apskrities vyriausiasis policijos komisariatas, Jonavoje įkliuvo du girti vairuotojai.

Balandžio 13 d. apie 15.40 val. Jonavos r., Ruklos mstl., Karaliaus Mindaugo g., automobilį „Citroen“ vairavo neblaivus vyras (gim. 1987 m.). Vairuotojui nustatytas sunkus girtumo laipsnis – 2,60 prom.

Balandžio 13 d. apie 15.00 val. Jonavoje, J. Basanavičiaus g., automobilį „Dodge“ vairavo neblaivus vyras (gim. 1969 m.). Vairuotojui nustatytas vidutinis girtumo laipsnis – 1,69 prom.

Jonavoje įkliuvo du girti vairuotojai

]]>
jonavoszinios.lt Sun, 14 Apr 2024 10:52:22 +0300
<![CDATA[Jonavoje aidėjo šūviai: abu įvykio dalyviai neblaivūs]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavoje-aidejo-suviai-abu-ivykio-dalyviai-neblaivus https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavoje-aidejo-suviai-abu-ivykio-dalyviai-neblaivus Balandžio 12 d. apie 0 val. 27 min. į Jonavos ligoninę dėl sužalojimo pristatytas neblaivus (2,56 prom.) vyras (gim. 1990 m.), kurį nakties metu, Jonavoje, Kauno g., šaudamas iš pneumatinio šautuvo „Sniper B2-4“ sužalojo neblaivus (3,47 prom.) vyras (gim. 1987 m.).

Surinkta medžiaga pagal LR BK 140 str. 1 d.

140 straipsnis. Fizinio skausmo sukėlimas ar nežymus sveikatos sutrikdymas. Tas, kas mušdamas ar kitaip smurtaudamas sukėlė žmogui fizinį skausmą arba nežymiai jį sužalojo ar trumpam susargdino, baudžiamas viešaisiais darbais arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki vienerių metų.

Parengta pagal policijos departamento pirminius įvykių suvestinės duomenis 

Jonavoje aidėjo šūviai: abu įvykio dalyviai neblaivūs

]]>
jonavoszinios.lt Fri, 12 Apr 2024 07:48:06 +0300
<![CDATA[Jonavoje siautėja neblaivūs vairuotojai]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavoje-siauteja-neblaivus-vairuotojai https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavoje-siauteja-neblaivus-vairuotojai Jonavoje siautėja neblaivūs vairuotojai. Per vieną dieną nustatyti du atvejai, praneša Kauno apskrities vyriausiasis policijos komisariatas. 

Balandžio 10 d. apie 13.30 val. Jonavoje, Vasario 16-osios g., automobilį BMW vairavo neblaivus vyras (gim. 1968 m.). Vairuotojui nustatytas vidutinis girtumo laipsnis – 2,34 prom. 
 
Balandžio 10 d. apie 10.30 val. Jonavoje, Draugystės g., automobilį „VW Touran vairavo neblaivus vyras (gim. 1992 m.). Vairuotojui nustatytas vidutinis girtumo laipsnis – 1,65 prom. 

Primename, kad vairuotojas, kuriam nustatytas 1,51 ir daugiau promilės neblaivumas, taip pat tas, kas mokė praktinio vairavimo, būdamas neblaivus ir kuriam nustatytas 1,51 ir daugiau promilės neblaivumas, taip pat tas, kuris vengė neblaivumo patikrinimo, kai jam buvo nustatyta neblaivumo požymių arba vartojo alkoholio po eismo įvykio, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki 1 metų, taip pat gali būti konfiskuotas automobilis ir atimama teisė vairuoti iki 5 metų.

Jonavoje siautėja neblaivūs vairuotojai

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 11 Apr 2024 10:35:01 +0300