Jonavos žinių naujienos https://www.jonavoszinios.lt/naujienos Jonavos rajono naujienos lt <![CDATA[Jonavoje pagerbė Holokausto aukų atminimą]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavoje-pagerbe-holokausto-auku-atminima https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavoje-pagerbe-holokausto-auku-atminima Penktadienį minint Holokausto aukų atminimo dieną masinėje žydų naikinimo vietoje Girelėje pagerbtas Jonavoje išžudytų žydų atminimas.

Minėjime dalyvavo Jonavos rajono savivaldybės, Jonavos kultūros centro Krašto muziejaus atstovai, „Lietavos“ pagrindinės mokyklos mokiniai ir mokytojai, Jonavoje gyvenantys ukrainiečiai.

Sausio 27-ają visas pasaulis mini Tarptautinę Holokausto aukų atminimo dieną ir prisimena šešių milijonų nužudytų žydų tragediją, sunaikintas Lietuvos miestų ir miestelių žydų bendruomenes.

Jonavoje iki Antrojo pasaulinio karo žydai sudarė didžiąją dalį gyventojų.

1941 m. rugpjūčio 14 d. Girelės miškelyje, buvo sušaudyti 552 žydai (497 vyrai ir 55 moterys).

Antrosios masinės Jonavos žydų žudynės įvyko tarp rugpjūčio 31 ir rugsėjo 2 d. Girelėje nužudyti 1556 žydai: 112 vyrų, 1200 moterų ir 244 vaikai.

Šiandien Jonavos žydų žudynių vietoje stovi paminklas Holokausto aukoms atminti.

Jonavos r. savivaldybės info.

Jonavoje pagerbė Holokausto aukų atminimą

Jonavoje pagerbė Holokausto aukų atminimą Jonavoje pagerbė Holokausto aukų atminimą Jonavoje pagerbė Holokausto aukų atminimą Jonavoje pagerbė Holokausto aukų atminimą ]]>
jonavoszinios.lt Fri, 27 Jan 2023 14:02:35 +0200
<![CDATA[Jonavos Joninių tvenkinio infrastruktūra netrukus sulauks atnaujinimo]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavos-joniniu-tvenkinio-infrastruktura-netrukus-sulauks-atnaujinimo https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavos-joniniu-tvenkinio-infrastruktura-netrukus-sulauks-atnaujinimo Jonavos pirmuoju tvenkiniu anksčiau vadintas Joninių tvenkinys jau netrukus sulauks rekonstrukcijos. Šiandien apie tai pranešė meras Mindaugas Sinkevičius teigdamas, kad esanti maudyklos infrastruktūra jau seniai darkė bendrą, atnaujintą Joninių slėnio vaizdą.

Infrastruktūros atnaujinimą ketinama pradėti dabar, žiemos metu, nelaukiant atėjusio maudymosi sezono.

Griovimo darbai vandenyje nepareikalaus viso tvenkinio vandens išleidimo. Anot miesto vadovo, čia darbuosis technika, kuriai nebus poreikio įvažiuoti į vandenį.

„Turime puikų smėlėtą krantą, persirengimo kabinas, suoliukus, dušą, tačiau tas sovietmečiu įrengtas lauko baseinas jau senai nevilioja – jis nėra saugus, o ir vaizdas nekoks. Todėl išardysime betonines rampas ir suformuosime gražų smėlio paplūdimį, kuriuos bus galima patogiai ir saugiai pasiekti vandenį“, - sako Jonavos rajono meras Mindaugas Sinkevičius.

Tvenkinyje esantį šuolių į vandenį tramplyną ketinama palikti, tačiau ir jis pats, ir iki tramplyno vedantis takas taip pat bus atnaujinti.

Jonavos mieste yra keturi tvenkiniai, pradžią jiems davė Varnutės upelis. Tvenkiniai turi savo oficialius pavadinimus - Lakštingalų, Gulbių, Gervių ir Joninių, kurį anksčiau vadinome pirmuoju Varnutės tvenkiniu.

Plačiau apie būsimus darbus - video reportaže.

A. Reipos video  

Jonavos Joninių tvenkinio infrastruktūra netrukus sulauks atnaujinimo

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 26 Jan 2023 14:05:32 +0200
<![CDATA[Bus teikiamas „Nepriklausomybės stelos“ apdovanojimas]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/bus-teikiamas-nepriklausomybes-stelos-apdovanojimas https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/bus-teikiamas-nepriklausomybes-stelos-apdovanojimas Jonavos rajono savivaldybė steigia „Nepriklausomybės stelos“ apdovanojimą, kuris kiekvienais metais Vasario 16-osios proga bus teikiamas už Lietuvos tautiškumo, pilietiškumo ir bendruomeniškumo puoselėjimą.

Naujasis apdovanojimas pirmą kartą bus įteiktas jau šių metų Vasario 16-ąją – Lietuvos valstybės atkūrimo dieną.

„Šiemet švenčiame jau 105-ąsias valstybės atkūrimo metines, o Nepriklausomybės tema, aktuali visais laikmečiais, šių dienų geopolitiniame kontekste tapusi dar svarbesnė. Mūsų rajone neabejotinai yra žmonių, organizacijų, bendruomenių, kurios savo idėjomis ir darbais skatina, ugdo, puoselėja pilietiškumo ir tautiškumo vertybes.

Kviečiu pasidalinti šiais mūsų krašto šviesuliais ir drauge su visu miestu pagerbti vieną jų švenčiant mūsų valstybės atkūrimo dieną“, - sako „Nepriklausomybės stelos“ apdovanojimo darbo grupės pirmininkė, rajono mero pavaduotoja Birutė Gailienė.

Apdovanojimas gali būti teikiamas bendruomenei, įstaigai, organizacijai arba asmeniui, o kandidatus apdovanojimui gali siūlyti rajono savivaldybės įstaigos, įmonės, bendrovės, viešosios įstaigos arba bendruomenės.

Premijos laureatui bus įteikta Panerių gatvėje stovinčios akmeninės stelos mažoji kopija, kurią sukūrė skulptorius Gintaris Česiūnas.

Akmeninės stela su Vyčiu Jonavoje pastatyta 2018 m. minint Lietuvos valstybės Nepriklausomybės atkūrimo šimtmetį. Paminklą sudaro kolona, suveržta dviem alegoriniais pančiais, kurie simbolizuoja skaudžius nepriklausomybės praradimus. Besiveržiantis į viršų stiebas – tarsi Lietuvos kelias į laisvę. Stelos viršūnėje esantis Vytis atspindi Lietuvos valstybingumą.

Kandidatus apdovanojimui kviečiame pasiūlyti per 20 kalendorinių dienų nuo šios informacijos apie kvietimą paskelbimo el. paštu lina.paulaviciene@jonava.lt arba telefonu (8 349) 50 099.

Jonavos r. savivaldybės info.

A. Reipos nuotr.

Bus teikiamas „Nepriklausomybės stelos“ apdovanojimas

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 25 Jan 2023 16:05:05 +0200
<![CDATA[Nepamirškite paženklinti savo augintinį – tai padaryti privaloma]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/nepamirskite-pazenklinti-savo-augintini-tai-padaryti-privaloma https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/nepamirskite-pazenklinti-savo-augintini-tai-padaryti-privaloma Lietuvos gyvūnų teisių ir apsaugos organizacijos „GATO“ duomenimis, pernai šalyje paženklintų šunų ir kačių skaičius išaugo 66 proc. Tuo metu Jonavos rajono savivaldybėje paženklinti 5122 augintiniai, tai sudarė 30,56 proc. Pagal gyvūnų ženklinimą mūsų savivaldybė užima 28 vietą Lietuvoje.

Kodėl ženklinimas toks svarbus?

Šunų, kačių ir šeškų ženklinimas mikroschema ir registravimas valstybiniame Gyvūnų augintinių registre Lietuvoje yra privalomas nuo 2021 metų gegužės mėnesio.

Kasmet į Lietuvos gyvūnų prieglaudas patenka per 15 tūkst. šunų ir kačių, ir tik apie 15 proc. iš jų pavyksta grąžinti tikriesiems savininkams, pasakoja GATO vadovė Brigita Kymantaitė. Anot jos, privalomas augintinių ženklinimas ir registravimas padeda spręsti šią gyvūnų gerovės problemą.

„Privalomas augintinių ženklinimas ir registravimas ne tik sprendžia beglobių gyvūnų problemą, bet ir stiprina sąmoningą visuomenės požiūrį į atsakingą savininkystę. Juk niekada negali būti užtikrintas, kad tavo augintinis nepasiklys, nepabėgs ar nebus pavogtas.

Savo augintinius paženklinusiems šeimininkams stipriai padidėja tikimybė, kad jų pasiklydęs ar pavogtas gyvūnas greičiau sugrįš į šeimą. O svarbiausia, tai yra naudinga paties augintinio gerovei“, – teigia B. Kymantaitė.

Kaip vyksta gyvūno ženklinimas?

Gyvūno ženklinimas mikroschema – tai neskausminga ir daug laiko netrunkanti procedūra, kurią atlieka veterinaras arba kitas ženklinimo paslaugas teikiantis asmuo, turintis leidimą atlikti šią paslaugą.

„Ženklinimo metu gyvūnui po oda, ties ketera su švirkštu yra implantuojama mikroschema. Įterpus mikroschemą, gyvūnas jos visiškai nejaučia. Pati procedūra nėra labiau skausminga už paprastą vakcinaciją ir trunka tik kelias sekundes. Ji yra saugi tiek jauniems, tiek vyresnio amžiaus gyvūnams. Po paženklinimo, mikroschemos duomenys iš karto užregistruojami ir informacija apie augintinį bei jo savininką atsiduria bendroje GAR sistemoje“, – pasakoja B. Kymantaitė.

Kur galite paženklinti savo augintinį?

Savo augintinio dar nepaženklinę šeimininkai artimiausią veterinarijos specialistą, teikiantį šias paslaugas, gali rasti interneto svetainėje www.pazenklinkmane.lt.

Taip pat čia galima rasti mobilių ženklinimo paslaugų teikėjus, kurie patys gali atvykti į namus ir paženklinti bei užregistruoti gyvūną.

Jonavos rajono savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus pareigūnai šiemet planuoja organizuoti reidus ir tikrinti viešose vietose vedžiojamus, privačiose valdose laikomus šunis, taip pat kates. Už laikomą neženklintą augintinį numatyta administracinė atsakomybė ir bauda nuo 30 iki 120 Eur.

Nepamirškite paženklinti savo augintinį – tai padaryti privaloma

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 25 Jan 2023 10:49:25 +0200
<![CDATA[Informacija apie pratybas Gaižiūnų poligone]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/informacija-apie-pratybas-gaiziunu-poligone https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/informacija-apie-pratybas-gaiziunu-poligone Vadovaujantis Lietuvos kariuomenės vado 2009 m. rugpjūčio 18 d. įsakymu Nr. V-822 „Dėl Poligonų ir atskirų šaudyklų naudojimo tvarkos“ (2012 m. liepos 4 d. įsakymo Nr. V-766 redakcija), informuojama, kad Lietuvos kariuomenės Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomojo pulko Gaižiūnų poligone 2023 m. vasario 1–28 d. vyks kovinio šaudymo ir lauko pratybos.

Gaižiūnų poligono teritorijoje lankytis minėtomis dienomis be Mokomojo pulko vadovybės leidimo griežtai draudžiama.

Informacija apie pratybas Gaižiūnų poligone

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 25 Jan 2023 09:21:21 +0200
<![CDATA[Upninkų bendruomenė gedi mirusio olimpiečio V.Česiūno]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/upninku-bendruomene-gedi-mirusio-olimpiecio-v-cesiuno https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/upninku-bendruomene-gedi-mirusio-olimpiecio-v-cesiuno Jonavos rajono Upninkų seniūnijos bendruomenė gedi pirmadienį mirusio kraštiečio olimpinio čempiono Vlado Česiūno.

Vyšnialaukio gyvenvietėje Jonavos apskrityje gimęs ir užaugęs Lietuvos baidarių ir kanojų sporto atstovas 1972 metais tapo Miuncheno olimpinių žaidynių čempionu.

Kanojininkas taip pat iškovojo keturis pasaulio čempionato aukso medalius, po kartą pasidabino sidabru ir bronza. Baigęs karjerą V. Česiūnas dirbo treneriu.

1973 ir 1974 metais V. Česiūnas tapo Lietuvos metų sportininku, 1991 metais jam buvo įteiktas Vyčio Kryžiaus ordino Riterio kryžius, o 2000-siais  – LTOK garbės ženklas

„Upninkų seniūnija didžiuojasi, kad toks garbingas žmogus, pasaulio irklavimo čempionas, kilęs iš upių krašto, jo pirmoji irklavimo patirtis ir buvo irkluojant valtį į kitą Neries krantą.

Upninkų bendruomenei 2019 m. vykdant projektą „Tyrinėju, atrandu, pritaikau“, stovyklos metu V. Česiūnas susitiko su stovyklaujančiais Upninkų mokiniais, papasakojo apie sporto svarbą ir būtinybę siekti užsibrėžto tikslo.

2020 m. kovo mėnesį kraštiečių iniciatyva V. Česiūno 80-mečio proga Jonavos sporto arenoje buvo parengta paroda apie jo sportinius pasiekimus ir dabartinį gyvenimą“, - prisimena Upninkų seniūnijos seniūnė Lolita Nekrošienė.

Apie olimpietį yra sukurtas dokumentinis filmas „Vladas Česiūnas. Mediniu Irklu į auksą“. Pamatyti šį filmą ir prisiminti gražiausias jo karjeros akimirkas galite LRT Mediatekoje.

Jonavos r. savivaldybės info.

Upninkų bendruomenė gedi mirusio olimpiečio V.Česiūno

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 19 Jan 2023 13:29:07 +0200
<![CDATA[Jonavoje lankosi Europos tarpkultūrinių miestų programos ekspertai]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavoje-lankosi-europos-tarpkulturiniu-miestu-programos-ekspertai https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavoje-lankosi-europos-tarpkulturiniu-miestu-programos-ekspertai Jonavoje lankosi Europos tarpkultūrinių miestų programos (ICC) ekspertai, kurie trečiadienį savivaldybėje susitiko su rajono meru Mindaugu Sinkevičiumi, savivaldybės atstovais ir rajono įstaigų vadovais.

Europos tarpkultūrinių miestų tinklas padeda miestams geriau valdyti įvairovę ir diegti įtraukią migrantų ir pabėgėlių integracijos politiką. Jonava prieš dvejus metus tapo šios programos nare ir iki šiol išlieka vieninteliu miestu Lietuvoje, prisijungusiu prie ICC tinklo.

ICC ekspertų Daniel de Torres ir Catherine Wolf vizitą Jonavoje koordinuoja Jonavos socialinių paslaugų centro vadovė Valentina Demidenko. Svečiai Jonavoje taip pat susitiko su viešosios bibliotekos, kultūros centro vadovais, Švietimo pagalbos tarnybos atstovais, Šilų seniūnijos seniūnu, aplankė Užimtumo tarnybos Ruklos skyrių ir Pabėgėlių priėmimo centrą Rukloje.

Visos šios institucijos ir įstaigos dirba arba teikia paslaugas Jonavos rajone gyvenantiems migrantams ir pabėgėliams.

„Jonavoje nuo pat miesto įkūrimo darniai sugyveno įvairių tautų ir religijų atstovai, o ir šiais laikais buvome jau įpratę matyti Rukloje prisiglaudusius kitataučius. Galbūt ši jonaviečių patirtis, o taip pat mūsų specialistų pastangos užtikrino svetingą ukrainiečių pabėgėlių priėmimą ir visų reikalingų paslaugų suteikimą Jonavoje“, - sako Jonavos rajono meras Mindaugas Sinkevičius.

Jonavos pastangas stiprinti pabėgėlių įtraukimą jau pasveikimo Jungtinių Tautų pabėgėlių agentūra (UNHCR), o Socialinės apsaugos ir darbo ministerija pernai už pagalbą karo pabėgėliams iš Ukrainos Jonavos rajono savivaldybei skyrė „Auksinę Krivūlę“ – svarbiausią savivaldos metų apdovanojimą.

Jonavoje lankosi Europos tarpkultūrinių miestų programos ekspertai

Jonavoje lankosi Europos tarpkultūrinių miestų programos ekspertai Jonavoje lankosi Europos tarpkultūrinių miestų programos ekspertai Jonavoje lankosi Europos tarpkultūrinių miestų programos ekspertai Jonavoje lankosi Europos tarpkultūrinių miestų programos ekspertai Jonavoje lankosi Europos tarpkultūrinių miestų programos ekspertai ]]>
jonavoszinios.lt Wed, 18 Jan 2023 13:47:53 +0200
<![CDATA[Parengti Kitos paskirties inžinerinio statinio – paviršinių (lietaus) nuotekų valyklos, prie pastato Kauno g. 68, Jonava, statybos projekto projektiniai pasiūlymai]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/parengti-kitos-paskirties-inzinerinio-statinio-pavirsiniu-lietaus-nuoteku-valyklos-prie-pastato-kauno-g-68-jonava-statybos-projekto-projektiniai-pasiulymai https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/parengti-kitos-paskirties-inzinerinio-statinio-pavirsiniu-lietaus-nuoteku-valyklos-prie-pastato-kauno-g-68-jonava-statybos-projekto-projektiniai-pasiulymai Vadovaujantis statybos techninio reglamento STR 1.04.04:2017 „Statinio projektavimas, projekto ekspertizė“ nuostatomis, Jonavos rajono savivaldybės administracija informuoja visuomenę apie numatomą statinių (jų dalių) projektavimą ir visuomenės dalyvavimą svarstant statinių (jų dalių) projektinius pasiūlymus.

Viešas susirinkimas vyks 2023 m. vasario 6 d. 15.00 – 16.00 val. nuotoliniu būdu naudojant prisijungimo nuorodą: https://us02web.zoom.us/j/2037422731 (Passcode (slaptažodis): 123) 

Pranešimas

Projektiniai pasiūlymai

Vaizdinė informacija

Parengti Kitos paskirties inžinerinio statinio – paviršinių (lietaus) nuotekų valyklos, prie pastato Kauno g. 68, Jonava, statybos projekto projektiniai pasiūlymai

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 17 Jan 2023 12:24:02 +0200
<![CDATA[„Atmintis gyva, nes liudija“]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/atmintis-gyva-nes-liudija https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/atmintis-gyva-nes-liudija Pilietine iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“ prisimename 1991 metų sausį, kai vienybės ir laisvės siekio vedini  Lietuvos piliečiai pasiekė istorinę pergalę.

Tauta atsilaikė prieš sovietinių okupantų ir vietinių kolaborantų agresiją bei bandymą karine jėga įvykdyti perversmą ir apgynė atkurtos valstybės Nepriklausomybę. 

Prieš 32 metus Lietuva nebuvo NATO ir ES nare, Lietuvos teritorijoje vis dar šeimininkavo okupacinė kariuomenė, tačiau vieninga ir laisvės trokštanti tauta tomis dienomis apgynė Nepriklausomybę ir pasipriešino agresoriui.

Laisvės gynėjų dienos minėjimas yra puiki proga parodyti sau ir visam pasauliui (taip pat ir potencialiems agresoriams), kad ir šiandien esame vieningi ir pasiruošę apginti iškovotą laisvę.

Iniciatyvos simbolis – žvakė, kuri simbolizuoja gyvybę, šviesą, teisingumą, atmintį ir vienybę.

Vėliau penktadienį, 17 val. Jonavoje organizuojamas žygis-ekskursija, o 18 val. Panerių g., prie paminklo laisvės kovotojams vyks Laisvės gynėjų dienos minėjimas.

„Atmintis gyva, nes liudija“

]]>
jonavoszinios.lt Fri, 13 Jan 2023 09:22:43 +0200
<![CDATA[Finansinio raštingumo mokymai pradinių klasių mokytojams]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/finansinio-rastingumo-mokymai-pradiniu-klasiu-mokytojams https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/finansinio-rastingumo-mokymai-pradiniu-klasiu-mokytojams Gruodžio pabaigoje Jonavos rajono švietimo pagalbos tarnyboje (SPT) vyko Finansinio raštingumo mokymai pradinių klasių mokytojams.

Mokymus vedė VšĮ „Lietuvos Junior Achievement“ lektorė, VGTU inžinerijos licėjaus mokytoja ekspertė Rūta Filončikienė.

Mokymų metu buvo pristatytos finansinio raštingumo ir verslumo ugdymo programos Lietuvoje ir pasaulyje, aptartos finansinio raštingumo integravimo galimybės pradiniame ugdyme.

Taip pat išbandytos inovatyvios ugdymo priemonės ir metodai integruojant tris finansinio raštingumo stiprinimo programas: „Aš pats“, „Mano bendruomenė“ ir „Daugiau nei pinigai“.

Pradinių klasių mokytojos, dalyvavusios mokymuose, pasiruošė įgyvendinti finansinio raštingumo stiprinimo programas, lavinti 1–4 klasių mokinių finansinio raštingumo įgūdžius ir vertinti jų pasiekimus. 

Pirmieji mokymus išklausė ir praktiškai išbandė Panerio pradinės, Jonavos pradinės, „Neries“ pagrindinės ir Jonavos r. Ruklos mokyklos-daugiafunkcio centro pradinių klasių mokytojai. Vėliau prie mokymų prisijungs ir kitų mokyklų pradinių klasių mokytojai.

„Lietuvos Junior Achievement“ – pirmoji Lietuvoje nevyriausybinė organizacija, beveik 30 metų sėkmingai įgyvendinanti progresinio ekonominio švietimo, verslumo ugdymo, finansinio raštingumo ir ugdymo karjerai programas bendrojo ugdymo mokyklose, profesinio mokymo įstaigose ir aukštosiose mokyklose.

Finansinio raštingumo mokymai pradinių klasių mokytojams

]]>
jonavoszinios.lt Fri, 13 Jan 2023 09:19:27 +0200
<![CDATA[Jonavos darželiams ir mokykloms – išmanios priemonės]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavos-darzeliams-ir-mokykloms-ismanios-priemones https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavos-darzeliams-ir-mokykloms-ismanios-priemones Jonavos rajono ugdymo įstaigoms perduoti išmanieji ekranai, kurie palengvins mokytojų darbo procesą, o vaikams pamokos taps įdomesnės ir smagesnės.

2022 m. Jonavos rajono savivaldybės taryba skyrė 100 tūkst. eurų informacinių ir komunikacinių priemonių įsigijimui rajono ugdymo įstaigoms.

„Esame įsipareigoję kiekvienais metais šiam tikslui skirti ne mažesnę sumą ir kiekvieną kartą tariamės su įstaigomis, kokių priemonių joms reikėtų. 2021 m. rajono pedagogams pirkome kompiuterius, o šį kartą įstaigos pageidavo išmaniųjų ekranų.

Šiuose įrenginiuose ne tik integruotos pagrindinės funkcijos, reikalingos ugdymo procesui, bet taip pat yra paruošti žaidimai pamokoms, tad šiuos ekranus gali naudoti ir darželį lankantys mažyliai, ir brandos egzaminams besiruošiantys abiturientai“, - sako Jonavos rajono mero pavaduotoja Birutė Gailienė.

Jonavos ikimokyklinio ugdymo įstaigas, pradines mokyklas ir J. Miščiukaitės meno mokyklą pasiekė devyni SMART MX 65` ekranai su reguliuojamo aukščio ir stumdomais stovais, o Jonavos gimnazijas, progimnazijas, pagrindines mokyklas ir rajono bendrojo ugdymo įstaigas – dvylika SMART MX 86` ekranų su stumdomais stovais.

Visų Jonavos rajono švietimo įstaigų darbuotojai dalyvavo mokymuose, kuriuose sužinojo, kaip naudotis ir dirbti su išmaniaisiais ekranais.

Jonavos r. savivaldybės  info.

A. Reipos nuotr.

Jonavos darželiams ir mokykloms – išmanios priemonės

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 12 Jan 2023 09:14:08 +0200
<![CDATA[Jonavos baseine prasidėjo vaikų plaukimo pamokos]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavos-baseine-prasidejo-vaiku-plaukimo-pamokos https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavos-baseine-prasidejo-vaiku-plaukimo-pamokos Jonavos baseine prasidėjo plaukimo pamokos rajono mokyklų mokiniams. Šiais mokslo metais plaukimo mokymų programoje dalyvaus visi rajono antrokai ir trečiokai, o nuo rugsėjo baseiną pamokų metu pradės lankyti ir dabartiniai pirmokėliai.

Planuojama, kad beveik 800 Jonavos rajono vaikų iki metų pabaigos turės iki dešimties plaukimo pamokų, kurių metu su jais baseine dirbs du plaukimo treneriai.

„Nors mokytis plaukti galima bet kada, yra nustatyta, kad jau mokyklinio amžiaus vaikai yra labiausiai imlūs ir geriausiai įsisavina plaukimo pradmenis.

Palankę baseiną vaikai ne tik drąsiau jausis prie vandens telkinių – šios pamokos pagerins jų fizinį aktyvumą, bendrą savijautą ir imunitetą“, - sako Jonavos rajono mero pavaduotoja Birutė Gailienė.

Plaukimo pamokos vaikams Jonavos baseine vyks nuo pat ryto iki 14 val., baseino darbo metu.

Apie pamokas vaikams buvo pagalvota jau statant baseiną, todėl šie užsiėmimai netrukdys kitiems lankytojams – vaikai mokysis jiems skirtoje erdvėje.

Vaikų plaukimo mokymo programa šiais mokslo metais finansuojama Jonavos rajono savivaldybės biudžeto lėšomis, o jau nuo rugsėjo planuojama dalyvauti nacionalinėje programoje.

Jonavos r. savivaldybės info.

Jonavos baseine prasidėjo vaikų plaukimo pamokos

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 11 Jan 2023 16:26:53 +0200
<![CDATA[Skelbiami konkursai pradinių mokyklų direktorių pareigoms eiti]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/skelbiami-konkursai-pradiniu-mokyklu-direktoriu-pareigoms-eiti https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/skelbiami-konkursai-pradiniu-mokyklu-direktoriu-pareigoms-eiti Skelbiamas konkursas Jonavos Panerio pradinės mokyklos direktoriaus pareigoms eiti

Jonavos rajono savivaldybė skelbia konkursą Jonavos Panerio pradinės mokyklos direktoriaus pareigoms eiti (pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientas 16,18 – 16,33).

 Direktorius privalo:

 1. turėti aukštąjį universitetinį ar jam lygiavertį išsilavinimą;
 2. atitikti bent vieną iš šių reikalavimų:

2.1. turėti pedagogo kvalifikaciją ir ne mažesnį kaip 3 metų pedagoginio darbo stažą;

2.2. turėti magistro laipsnį, pedagogo kvalifikaciją ir ne mažesnį kaip 2 metų pedagoginio darbo stažą;

2.3. turėti ugdymo mokslų arba verslo vadybos magistro kvalifikacinį laipsnį arba viešojo administravimo magistro kvalifikacinį laipsnį, įgytą baigus švietimo vadybos studijas, arba jam lygiavertę aukštojo mokslo kvalifikaciją, taip pat turėti ne mažesnę kaip 3 metų profesinės veiklos patirtį, kuri atitinka VI ar aukštesnį kvalifikacijų lygį pagal Lietuvos kvalifikacijų sandaros aprašą, patvirtintą Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2010 m. gegužės 4 d. nutarimu Nr. 535 „Dėl Lietuvos kvalifikacijų sandaros aprašo patvirtinimo“;

2.4. turėti magistro kvalifikacinį laipsnį arba jam lygiavertę aukštojo mokslo kvalifikaciją, ne mažesnę kaip 3 metų profesinės veiklos švietimo srityje patirtį, kuri atitinka VI ar aukštesnį kvalifikacijų lygį pagal Lietuvos kvalifikacijų sandaros aprašą, ir kvalifikacinių reikalavimų aprašo 5.2.2 papunktyje apibrėžtos vadovavimo ugdymui ir mokymuisi kompetencijos įvertinimas turėtų būti ne žemesnio kaip aukšto lygio (4 balai);

 1. turėti Kvalifikacinių reikalavimų valstybinių ir savivaldybių švietimo įstaigų (išskyrus aukštąsias mokyklas) vadovams aprašo, patvirtinto Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2011 m. liepos 1 d. įsakymu Nr. V-1194 „Dėl Kvalifikacinių reikalavimų valstybinių ir savivaldybių švietimo įstaigų (išskyrus aukštąsias mokyklas) vadovams aprašo patvirtinimo“ (su visais aktualiais pakeitimais), 5 punkte nustatytas vadovavimo švietimo įstaigai kompetencijas;
 2. turėti ne mažesnę kaip vienų metų vadovavimo suaugusių asmenų grupei (grupėms) patirtį arba turėti ne mažesnę kaip vienų metų švietimo organizavimo ir (ar) priežiūros patirtį, įgytą viešojo administravimo institucijoje arba švietimo pagalbos įstaigoje;
 3. mokėti naudotis informacinėmis technologijomis;
 4. gerai mokėti lietuvių kalbą, jos mokėjimo lygis turi atitikti Valstybinės kalbos mokėjimo kategorijų, patvirtintų Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2003 m. gruodžio 24 d. nutarimu Nr. 1688 „Dėl valstybinė kalbos mokėjimo kategorijų patvirtinimo ir įgyvendinimo“, reikalavimus;
 5. ne žemesniu kaip B1 kalbos mokėjimo lygiu (pagal Bendruosiuose Europos kalbų metmenyse nustatytą ir apibūdintą šešių kalbos mokėjimo lygių sistemą) mokėti bent vieną iš trijų Europos Sąjungos darbo kalbų (anglų, prancūzų ar vokiečių);
 6. būti nepriekaištingos reputacijos, kaip ji yra apibrėžta Lietuvos Respublikos švietimo įstatyme. 

Pretendentai pateikia šiuos dokumentus (toliau – dokumentai):

 1. prašymą dalyvauti konkurse;
 2. asmens tapatybę ir išsilavinimą patvirtinančių dokumentų kopijas;
 3. gyvenimo aprašymą, parengtą Europass CV formatu lietuvių kalba;
 4. vadovavimo švietimo įstaigai gaires, kuriose išdėstyti pretendento siūlymai dėl atitinkamos švietimo įstaigos, į kurios vadovo pareigas pretenduojama, veiklos (tikslų, prioritetų, jų įgyvendinimo būdų ir kt.), taip pat pretendento nuostatos apie vadovavimą ir vadovo vaidmenį. Gairėse turi atsispindėti pretendento kompetencijos (strateginio švietimo įstaigos valdymo; vadovavimo pedagogų kvalifikacijos tobulinimui; švietimo įstaigos struktūros, procesų, išteklių valdymo; švietimo įstaigos partnerystės ir bendradarbiavimo; bendravimo ir informavimo), numatytos Kvalifikacinių reikalavimų valstybinių ir savivaldybių švietimo įstaigų (išskyrus aukštąsias mokyklas) vadovams apraše, patvirtintame Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministro 2011 m. liepos 1 d. įsakymu Nr. V-1194 „Dėl Kvalifikacinių reikalavimų valstybinių ir savivaldybių švietimo įstaigų (išskyrus aukštąsias mokyklas) vadovams aprašo patvirtinimo“ (toliau – Kvalifikacinių reikalavimų valstybinių ir savivaldybių švietimo įstaigų vadovams aprašas). Vadovavimo švietimo įstaigai gairių apimtis neturi būti didesnė kaip 10 000 spaudos ženklų (iki 5 puslapių teksto);
 5. Pretendento vadovavimo švietimo įstaigai kompetencijų vertinimo arba jam prilyginto vertinimo ataskaitos, išduotos Kvalifikacinių reikalavimų valstybinių ir savivaldybių švietimo įstaigų (išskyrus aukštąsias mokyklas) vadovams aprašo nustatyta tvarka (toliau – kompetencijų vertinimo ataskaita), kopiją;
 6. darbo stažą patvirtinančių dokumentų kopijas;
 7. užsienio kalbos pagal Kvalifikacinių reikalavimų valstybinių ir savivaldybių švietimo įstaigų vadovams apraše nustatytus reikalavimus mokėjimo lygį patvirtinančio dokumento kopiją (-as). Kalbos mokėjimo lygį patvirtinančiame dokumente turi būti patvirtinta, kad tokį lygį asmuo yra įgijęs, ar lygis patvirtinamas išlaikytu atitinkamo lygio egzaminu(-ais). Užsienio kalbos mokėjimo lygis įskaitomas pretendentams, baigusiems atitinkamos užsienio kalbos studijas aukštojoje arba iki 2009 metų aukštesniojoje mokykloje, arba įgijusiems ne mažiau kaip pusę aukštojo mokslo diplome nurodytų kreditų atitinkama užsienio kalba, arba aukštojo mokslo diplomo priedėlyje nurodyta, kad studijų metu įgijo atitinkamą užsienio kalbos mokėjimo lygį;
 8. dokumentų, liudijančių kitų kvalifikacinių reikalavimų atitikimą, kopijas (jeigu tokius dokumentus turi);
 9. gali pateikti buvusių darbdavių rekomendacijas. 

Pretendentas dokumentus pateikia iki 2023 m. balandžio 5 d. įskaitytinai: tiesiogiai, elektroniniu paštu arba registruotu laišku  adresu: Jonavos rajono savivaldybės administracija, Teisės ir personalo  skyrius, 215 kab., Žeimių g. 13,  Jonava. Informacija teikiama telefonu (8 349) 50086, el. paštu sigita.cepiene@jonava.lt; Inga.maciule@jonava.lt.

Dokumentų originalai, pateikiami tiesiogiai teikiant dokumentus arba atrankos dieną prieš pokalbį su pretendentu ir sutikrinti su kopijomis, grąžinami. Pretendentams, nepateikusiems visų dokumentų, ar sutikrinant nustačius, kad pateikti dokumentų originalai neatitinka dokumentų kopijų, neleidžiama dalyvauti konkurse.

Pretendentai, kurie yra pateikę konkurso organizatoriui dokumentus dalyvauti konkurse, suderinę su vadovaujančiu Jonavos Panerio pradinės mokyklai asmeniu, iki atrankos: turi susipažinti su švietimo įstaigos veikla, poreikiais ir gali pristatyti tiesiogiai arba nuotoliniu būdu švietimo įstaigos bendruomenei vadovavimo švietimo įstaigai gaires; Gali lankytis švietimo įstaigoje (ne ilgiau kaip 3 darbo dienas), tiesiogiai arba nuotoliniu būdu bendrauti su darbuotojais, mokiniais (dalyvaujant mokytojams ar švietimo pagalbos specialistams) netrikdydami švietimo įstaigos veiklos. Nesilankymas švietimo įstaigoje nelaikomas nustatytos tvarkos pažeidimu ir pretendento vertinimui įtakos neturi.

Konkurso paskelbimo data – 2023 m. sausio 6 d.                                 

Atrankos data – 2023 m.  balandžio 18 d.

Skelbiamas konkursas Jonavos pradinės mokyklos direktoriaus pareigoms eiti

Jonavos rajono savivaldybė skelbia konkursą Jonavos pradinės mokyklos direktoriaus pareigoms eiti (pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientas 14,81 – 15,72).

 Direktorius privalo:

 1. turėti aukštąjį universitetinį ar jam lygiavertį išsilavinimą;
 2. atitikti bent vieną iš šių reikalavimų:

2.1. turėti pedagogo kvalifikaciją ir ne mažesnį kaip 3 metų pedagoginio darbo stažą;

2.2. turėti magistro laipsnį, pedagogo kvalifikaciją ir ne mažesnį kaip 2 metų pedagoginio darbo stažą;

2.3. turėti ugdymo mokslų arba verslo vadybos magistro kvalifikacinį laipsnį arba viešojo administravimo magistro kvalifikacinį laipsnį, įgytą baigus švietimo vadybos studijas, arba jam lygiavertę aukštojo mokslo kvalifikaciją, taip pat turėti ne mažesnę kaip 3 metų profesinės veiklos patirtį, kuri atitinka VI ar aukštesnį kvalifikacijų lygį pagal Lietuvos kvalifikacijų sandaros aprašą, patvirtintą Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2010 m. gegužės 4 d. nutarimu Nr. 535 „Dėl Lietuvos kvalifikacijų sandaros aprašo patvirtinimo“;

2.4. turėti magistro kvalifikacinį laipsnį arba jam lygiavertę aukštojo mokslo kvalifikaciją, ne mažesnę kaip 3 metų profesinės veiklos švietimo srityje patirtį, kuri atitinka VI ar aukštesnį kvalifikacijų lygį pagal Lietuvos kvalifikacijų sandaros aprašą, ir kvalifikacinių reikalavimų aprašo 5.2.2 papunktyje apibrėžtos vadovavimo ugdymui ir mokymuisi kompetencijos įvertinimas turėtų būti ne žemesnio kaip aukšto lygio (4 balai);

 1. turėti Kvalifikacinių reikalavimų valstybinių ir savivaldybių švietimo įstaigų (išskyrus aukštąsias mokyklas) vadovams aprašo, patvirtinto Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2011 m. liepos 1 d. įsakymu Nr. V-1194 „Dėl Kvalifikacinių reikalavimų valstybinių ir savivaldybių švietimo įstaigų (išskyrus aukštąsias mokyklas) vadovams aprašo patvirtinimo“ (su visais aktualiais pakeitimais), 5 punkte nustatytas vadovavimo švietimo įstaigai kompetencijas;
 2. turėti ne mažesnę kaip vienų metų vadovavimo suaugusių asmenų grupei (grupėms) patirtį arba turėti ne mažesnę kaip vienų metų švietimo organizavimo ir (ar) priežiūros patirtį, įgytą viešojo administravimo institucijoje arba švietimo pagalbos įstaigoje;
 3. mokėti naudotis informacinėmis technologijomis;
 4. gerai mokėti lietuvių kalbą, jos mokėjimo lygis turi atitikti Valstybinės kalbos mokėjimo kategorijų, patvirtintų Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2003 m. gruodžio 24 d. nutarimu Nr. 1688 „Dėl valstybinė kalbos mokėjimo kategorijų patvirtinimo ir įgyvendinimo“, reikalavimus;
 5. ne žemesniu kaip B1 kalbos mokėjimo lygiu (pagal Bendruosiuose Europos kalbų metmenyse nustatytą ir apibūdintą šešių kalbos mokėjimo lygių sistemą) mokėti bent vieną iš trijų Europos Sąjungos darbo kalbų (anglų, prancūzų ar vokiečių);
 6. būti nepriekaištingos reputacijos, kaip ji yra apibrėžta Lietuvos Respublikos švietimo įstatyme. 

Pretendentai pateikia šiuos dokumentus (toliau – dokumentai):

 1. prašymą dalyvauti konkurse;
 2. asmens tapatybę ir išsilavinimą patvirtinančių dokumentų kopijas;
 3. gyvenimo aprašymą, parengtą Europass CV formatu lietuvių kalba;
 4. vadovavimo švietimo įstaigai gaires, kuriose išdėstyti pretendento siūlymai dėl atitinkamos švietimo įstaigos, į kurios vadovo pareigas pretenduojama, veiklos (tikslų, prioritetų, jų įgyvendinimo būdų ir kt.), taip pat pretendento nuostatos apie vadovavimą ir vadovo vaidmenį. Gairėse turi atsispindėti pretendento kompetencijos (strateginio švietimo įstaigos valdymo; vadovavimo pedagogų kvalifikacijos tobulinimui; švietimo įstaigos struktūros, procesų, išteklių valdymo; švietimo įstaigos partnerystės ir bendradarbiavimo; bendravimo ir informavimo), numatytos Kvalifikacinių reikalavimų valstybinių ir savivaldybių švietimo įstaigų (išskyrus aukštąsias mokyklas) vadovams apraše, patvirtintame Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministro 2011 m. liepos 1 d. įsakymu Nr. V-1194 „Dėl Kvalifikacinių reikalavimų valstybinių ir savivaldybių švietimo įstaigų (išskyrus aukštąsias mokyklas) vadovams aprašo patvirtinimo“ (toliau – Kvalifikacinių reikalavimų valstybinių ir savivaldybių švietimo įstaigų vadovams aprašas). Vadovavimo švietimo įstaigai gairių apimtis neturi būti didesnė kaip 10 000 spaudos ženklų (iki 5 puslapių teksto);
 5. Pretendento vadovavimo švietimo įstaigai kompetencijų vertinimo arba jam prilyginto vertinimo ataskaitos, išduotos Kvalifikacinių reikalavimų valstybinių ir savivaldybių švietimo įstaigų (išskyrus aukštąsias mokyklas) vadovams aprašo nustatyta tvarka (toliau – kompetencijų vertinimo ataskaita), kopiją;
 6. darbo stažą patvirtinančių dokumentų kopijas;
 7. užsienio kalbos pagal Kvalifikacinių reikalavimų valstybinių ir savivaldybių švietimo įstaigų vadovams apraše nustatytus reikalavimus mokėjimo lygį patvirtinančio dokumento kopiją (-as). Kalbos mokėjimo lygį patvirtinančiame dokumente turi būti patvirtinta, kad tokį lygį asmuo yra įgijęs, ar lygis patvirtinamas išlaikytu atitinkamo lygio egzaminu(-ais). Užsienio kalbos mokėjimo lygis įskaitomas pretendentams, baigusiems atitinkamos užsienio kalbos studijas aukštojoje arba iki 2009 metų aukštesniojoje mokykloje, arba įgijusiems ne mažiau kaip pusę aukštojo mokslo diplome nurodytų kreditų atitinkama užsienio kalba, arba aukštojo mokslo diplomo priedėlyje nurodyta, kad studijų metu įgijo atitinkamą užsienio kalbos mokėjimo lygį;
 8. dokumentų, liudijančių kitų kvalifikacinių reikalavimų atitikimą, kopijas (jeigu tokius dokumentus turi);
 9. gali pateikti buvusių darbdavių rekomendacijas. 

Pretendentas dokumentus pateikia iki 2023 m. balandžio 5 d. įskaitytinai: tiesiogiai, elektroniniu paštu arba registruotu laišku  adresu: Jonavos rajono savivaldybės administracija, Teisės ir personalo  skyrius, 215 kab., Žeimių g. 13,  Jonava. Informacija teikiama telefonu (8 349) 50086, el. paštu sigita.cepiene@jonava.lt; Inga.maciule@jonava.lt.

Dokumentų originalai, pateikiami tiesiogiai teikiant dokumentus arba atrankos dieną prieš pokalbį su pretendentu ir sutikrinti su kopijomis, grąžinami. Pretendentams, nepateikusiems visų dokumentų, ar sutikrinant nustačius, kad pateikti dokumentų originalai neatitinka dokumentų kopijų, neleidžiama dalyvauti konkurse.

Pretendentai, kurie yra pateikę konkurso organizatoriui dokumentus dalyvauti konkurse, suderinę su vadovaujančiu Jonavos pradinės mokyklai asmeniu, iki atrankos: turi susipažinti su švietimo įstaigos veikla, poreikiais ir gali pristatyti tiesiogiai arba nuotoliniu būdu švietimo įstaigos bendruomenei vadovavimo švietimo įstaigai gaires; Gali lankytis švietimo įstaigoje (ne ilgiau kaip 3 darbo dienas), tiesiogiai arba nuotoliniu būdu bendrauti su darbuotojais, mokiniais (dalyvaujant mokytojams ar švietimo pagalbos specialistams) netrikdydami švietimo įstaigos veiklos. Nesilankymas švietimo įstaigoje nelaikomas nustatytos tvarkos pažeidimu ir pretendento vertinimui įtakos neturi.

Konkurso paskelbimo data – 2023 m. sausio 6 d.                                 

Atrankos data – 2023 m.  balandžio 18 d.

Skelbiami konkursai pradinių mokyklų direktorių pareigoms eiti

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 10 Jan 2023 10:28:03 +0200
<![CDATA[Paminėtos 100-osios V.A.Pranckiečio gimimo metinės]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/paminetos-100-osios-v-a-pranckiecio-gimimo-metines https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/paminetos-100-osios-v-a-pranckiecio-gimimo-metines Jonavos šv. apaštalo Jokūbo bažnyčioje sekmadienį paminėtos 100-osios kunigo, Jonavos rajono Garbės piliečio Vinco Algirdo Pranckiečio gimimo metinės.

Ilgametis Jonavos šv. apaštalo Jokūbo parapijos klebonas, monsinjoras V. A. Pranckietis gimė 1923 m. sausio 7 d. Buvęs Sibiro tremtinys visą gyvenimą paskyrė ganytojiškam pašaukimui, mylėjo kiekvieną artimą ir dalijo savo meilę sutiktiems žmonės.

„Daugeliui Jonavos gyventojų teko vienaip ar kitaip gerbiamą monsinjorą pažinti – ne vieną jis krikštijo, tuokė, ar tiesiog paguodos žodį sunkią minutę sakė.

Man Prelatas visuomet buvo šviesos žmogus – be pykčio, be arogancijos, be pagiežos. Daugelį metų praleidęs tremtyje jis, rodos, tikrai turėjo priežasčių nusivilti likimu, tačiau priešingai – tai buvo kuriantis, telkiantis, vienijantis Kunigas“, - sako rajono mero pavaduotoja Birutė Gailienė.

Atsidėjęs kūrybiniam darbui, kunigas V. A. Pranckietis parašė keturias knygas: „Baikalo žvejys“ (1998 m.), „Ne vien duona...“ (1999 m.), „Vynmedis ir jo šakelės“ (2005 m.), „Padraugaukime“ (2008 m.). Taip pat yra išlikę jo rankraščiai „Laba“, „Pašaukti šviesos tarnystei“, „Tėviškė ir jos problemos“ (2012 m.). 

2000 m. V. A. Pranckiečiui, kaip nenuilstančiam katalikybės, dorovės ir moralės tiesų skleidėjui, daug jėgų ir sumanumo įdėjusiam bažnyčių atkūrimui ir gražinimui, suteiktas Jonavos rajono Garbės piliečio vardas.

Kunigas mirė 2016 m. gegužės 3 d., palaidotas Jonavos šv. apaštalo Jokūbo bažnyčios šventoriuje.

Jonavos r. savivaldybės info.

Paminėtos 100-osios V.A.Pranckiečio gimimo metinės

Paminėtos 100-osios V.A.Pranckiečio gimimo metinės Paminėtos 100-osios V.A.Pranckiečio gimimo metinės Paminėtos 100-osios V.A.Pranckiečio gimimo metinės Paminėtos 100-osios V.A.Pranckiečio gimimo metinės ]]>
jonavoszinios.lt Mon, 09 Jan 2023 13:26:49 +0200
<![CDATA[Apdovanoti 2022-2023 m. Kalėdinio miestelio eglučių kūrėjai]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/apdovanoti-2022-2023-m-kaledinio-miestelio-egluciu-kurejai https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/apdovanoti-2022-2023-m-kaledinio-miestelio-egluciu-kurejai Į Jonavos rajono įstaigas, organizacijas ir verslo įmones jau keliauja rajono mero padėkos už dalyvavimą kuriant Kalėdinių eglučių miestelį. Visi eglučių autoriai apdovanojami rankų darbo keramikos dirbiniais ir saldumynų nameliais.

Jonavos gyventojai šiemet tradiciškai išrinko tris labiausiai patikusias eglutes – jas pagamino vaikų lopšelio-darželio „Bitutė“ kolektyvas, Žeimių mokyklos Barupės skyriaus „Nykštukų“ grupės ir bendrovė Jonavos paslaugos.

Šių organizacijų atstovus rajono meras Mindaugas Sinkevičius padėkomis ir saldžiais prizais šiandien apdovanojo eglučių miestelyje. Konkurso nugalėtojai paskatinti ir piniginėmis premijomis.

„Nuoširdžiai dėkoju visiems, kurie prisideda prie šios iniciatyvos ir padeda kurti unikalią kalėdinę tradiciją Jonavoje. Džiaugiuosi, kad dalyvių kiekvienais metais daugėja, visos bendruomenės ir organizacijos labai stengiasi ir kiekvieną kartą pagamina išties nuostabių eglučių“, - sakė rajono meras M. Sinkevičius.

Šiemet į mero kvietimą kurti eglutes atsiliepė iš viso 89-ios rajono įstaigos ir organizacijos.

Kalėdinė „Pasaka“ Ramybės skvere jau baigėsi – eglučių autorius kviečiame nusirinkti savo eglutes ir būtinai sugrįžti į eglučių miestelį per kitas Kalėdas.

Jonavos r. savivaldybės inf. 

Apdovanoti 2022-2023 m. Kalėdinio miestelio eglučių kūrėjai

Apdovanoti 2022-2023 m. Kalėdinio miestelio eglučių kūrėjai Apdovanoti 2022-2023 m. Kalėdinio miestelio eglučių kūrėjai Apdovanoti 2022-2023 m. Kalėdinio miestelio eglučių kūrėjai Apdovanoti 2022-2023 m. Kalėdinio miestelio eglučių kūrėjai ]]>
jonavoszinios.lt Fri, 06 Jan 2023 13:40:41 +0200
<![CDATA[Dėmesio! Vėluos išmokų vaikams ir tikslinių kompensacijų mokėjimas!]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/demesio-veluos-ismoku-vaikams-ir-tiksliniu-kompensaciju-mokejimas https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/demesio-veluos-ismoku-vaikams-ir-tiksliniu-kompensaciju-mokejimas Kaip praneša Jonavos r. savivaldybės Socialinės paramos skyrius, Socialinių paslaugų priežiūros departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos informavo, kad lėšos Išmokų vaikams ir Tikslinių kompensacijų mokėjimui savivaldybės administracijai  bus pervestos 2023 m. sausio 16 dieną.

Gavus valstybės biudžeto lėšas, išmokos vaikams ir tikslinės kompensacijos už slaugą ar priežiūrą, bus pervestos į gavėjų sąskaitas.

Jonavos r. savivaldybės Socialinės paramos skyrius

                                                                            

Dėmesio! Vėluos išmokų vaikams ir tikslinių kompensacijų mokėjimas!

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 05 Jan 2023 13:51:44 +0200
<![CDATA[Parengti Nuotekų valyklos, Blauzdžių k., Žeimių sen., Jonavos r. sav., rekonstravimo projekto projektiniai pasiūlymai]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/parengti-nuoteku-valyklos-blauzdziu-k-zeimiu-sen-jonavos-r-sav-rekonstravimo-projekto-projektiniai-pasiulymai https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/parengti-nuoteku-valyklos-blauzdziu-k-zeimiu-sen-jonavos-r-sav-rekonstravimo-projekto-projektiniai-pasiulymai Vadovaujantis statybos techninio reglamento STR 1.04.04:2017 „Statinio projektavimas, projekto ekspertizė“ nuostatomis, Jonavos rajono savivaldybės administracija informuoja visuomenę apie numatomą statinių (jų dalių) projektavimą ir visuomenės dalyvavimą svarstant statinių (jų dalių) projektinius pasiūlymus.

Susirinkimas bus vykdomas tiesioginės garso ir vaizdo transliacijos būdu 2023 m. sausio 23 d. 15 val. 

Viešas susirinkimas organizuojamas elektroninėje erdvėje tiesioginės garso ir vaizdo transliacijos metu Zoom platformoje (www.zoom.eu)
Tiesioginės transliacijos nuoroda:
https://us05web.zoom.us/j/85372457050?pwd=bzB2Yk1tUWRvbmIrbWhwNGIrRDF5Zz09
Susirinkimo identifikavimo numeris: 853 7245 7050
Prisijungimo slaptažodis: vanduo

Pranešimas

Projektiniai pasiūlymai

Vaizdinė informacija

Parengti Nuotekų valyklos, Blauzdžių k., Žeimių sen., Jonavos r. sav., rekonstravimo projekto projektiniai pasiūlymai

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 05 Jan 2023 12:33:49 +0200
<![CDATA[Rajono vadovai pasveikino pirmąją šiemet gimusią jonavietę]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/rajono-vadovai-pasveikino-pirmaja-siemet-gimusia-jonaviete https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/rajono-vadovai-pasveikino-pirmaja-siemet-gimusia-jonaviete Jonavos rajono savivaldybės vadovai pasveikino pirmąjį 2023 m. Jonavoje gimusį kūdikį – nauja rajono gyventoja Jonavos ligoninėje gimė sausio 1 d., 22 val. Tėvai mergaitę pavadino Kamilės vardu.

Rajono meras Mindaugas Sinkevičius ir mero pavaduotoja Birutė Gailienė naujagimę ir jos mamą aplankė Jonavos ligoninės akušerijos skyriuje.

Antrojo vaiko susilaukusią jonavietę pasveikinęs rajono meras M. Sinkevičius pasidžiaugė, kad Jonavos ligoninėje pernai buvo pasiektas penkiolikos metų gimdymo rekordas – ligoninėje per metus gimė 418 vaikų.

„Žinoma, tas skaičius pradėjo augti, kai savo akušerijos skyrius uždarė aplinkiniai rajonai, tačiau moterys visada gali rinktis, kur joms gimdyti, todėl aš neabejoju, kad Jonavos ligoninę jos renkasi pirmiausiai dėl gerų atsiliepimų apie čia randamas sąlygas ir puikius mūsų specialistus.

Norime tikėtis, kad šiais metais Jonavoje gims dar daugiau vaikų, nes savivaldybė darys viską, kas nuo mūsų priklauso, kad mamos Jonavos ligoninėje jaustųsi jaukiai, patogiai ir saugiai“, - sakė rajono meras M. Sinkevičius.

Jonavos rajono savivaldybės lėšomis pernai šalia ligoninės akušerijos ginekologijos skyriaus buvo suremontuota automobilių stovėjimo aikštelė, kuri tapo erdvesnė, o septynios stovėjimo vietos – rezervuotos gimdyvėms ir mamoms su kūdikiais.

Savivaldybės taryba, skatindama gimdymus Jonavoje, 2022 m. pavasarį priėmė sprendimą skirti gimdyvėms vienkartinę išmoką, kuri šiuo metu siekia 147 eurus. Ši išmoka mokama visiems Jonavos ligoninėje gimusių kūdikių tėveliams, nesvarbu, kur jie gyventų ar deklaruotų savo gyvenamąją vietą.

Jonavos r. savivaldybės inf. 

Rajono vadovai pasveikino pirmąją šiemet gimusią jonavietę

Rajono vadovai pasveikino pirmąją šiemet gimusią jonavietę Rajono vadovai pasveikino pirmąją šiemet gimusią jonavietę Rajono vadovai pasveikino pirmąją šiemet gimusią jonavietę ]]>
jonavoszinios.lt Wed, 04 Jan 2023 13:09:17 +0200
<![CDATA[Skelbiamas jaunimo projektų finansavimo 2023 m. konkursas]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/skelbiamas-jaunimo-projektu-finansavimo-2023-m-konkursas https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/skelbiamas-jaunimo-projektu-finansavimo-2023-m-konkursas Jonavos rajono savivaldybės jaunimo reikalų tarybos posėdžio protokolu (2022-12-29 Nr. 19Š-3) nutarta 2023 m. sausio 2 d. skelbti Jonavos rajono savivaldybės Jonavos rajono savivaldybės jaunimo projektų finansavimo 2023 m. konkursą.

Konkurse kviečiamos dalyvauti: Jonavos rajono savivaldybėje veikiančios jaunimo organizacijos, registruotos Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka, su jaunimu dirbančios organizacijos - juridiniai asmenys, kurių vienas iš veiklos tikslų – atlikti darbą su jaunimu, neformalios jaunimo grupės partnerio teisėmis arba per jas atstovaujančias nevyriausybines jaunimo ir/ar su jaunimu dirbančias organizacijas, pasirašiusios su jomis bendradarbiavimo sutartis ir pateikusios rekomendacijas.

Jaunimo projektų (veiklos) finansavimo iš Savivaldybės biudžeto tikslas – teikti finansinę paramą organizacijoms, veikiančioms jaunimo politikos srityje, skatinant aktyvų jaunimo dalyvavimą.

Didžiausia projektui galima skirti suma – 2500 eurų. Paraiškas vertina ir finansuojamos sumos dydį apsprendžia Jonavos rajono savivaldybės Jaunimo reikalų taryba. Vertinama vadovaujantis Naudos ir kokybės vertinimo kriterijais ir metodiniais nurodymais vertintojams.

Finansuotinos veiklos:

 • sveikos gyvensenos skatinimas (jaunimo psichinės, emocinės ir fizinės sveikatos gerinimo veiklos);
 • savanorystės skatinimas (savanorius priimančių organizacijų akreditacija, jaunimo savanoriškos tarnybos skatinimo ir kitos veiklos);
 • saugios aplinkos jaunimo tarpe kūrimas (veiklos, skirtos nesmurtinių santykių tarp jaunimo kūrimui);
 • jaunimo politinio-pilietinio aktyvumo skatinimas;
 • pilietiškumo ir tautiškumo puoselėjimas;
 • praktinių įgūdžių ugdymas, profesinis orientavimas;
 • jaunimo organizacijų aktyvumo skatinimas, jaunimo organizacijų tarpusavio bendradarbiavimas;
 • išmanieji darbo su jaunimu metodai, inovatyvios veiklų įgyvendinimo idėjos.

 

Konkurso prioritetas – lygios galimybės visiems.

Paraiškų ir kitų dokumentų teikimo terminas: 2023 m. sausio 2 - 30 d., 17 val.  (imtinai). 

Konkursui teikiami dokumentai:

 • užpildyta jaunimo organizacijų projekto paraiška (1 egz.), patvirtinta organizacijos antspaudu (jeigu yra) ir pasirašyta vadovo (organizacijos gali teikti tik vieną projekto paraišką);
 • projekto vadovo ir vykdytojų (iki 3 asmenų) gyvenimo aprašymai;
 • kitų rėmėjų finansinę paramą patvirtinantys dokumentai;
 • Jaunimo reikalų tarybos prašymu, kita papildoma medžiaga.

 

Paraiškas ir kitus dokumentus teikti tvarkingai susegtus arba skenuotus (visus viename pdf faile) su lydraščiu, adresuojant Jonavos rajono savivaldybės jaunimo reikalų tarybai, popierinį egzempliorių pateikiant savivaldybės administracijos 124 kab., arba pdf formatu, siunčiant el. p. administracija@jonava.lt.

Dėl papildomos informacijos ir/ar konsultacijos kreiptis į savivaldybės administracijos jaunimo reikalų koordinatorę D. Skebienę, el. p. daiva.skebiene@jonava.lt,  tel. +37061623403.

Finansavimo tvarkos aprašas

Paraiškos forma

Vertinimo kriterijai

Skelbiamas jaunimo projektų finansavimo 2023 m. konkursas

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 02 Jan 2023 09:47:39 +0200
<![CDATA[Jonavos futbolo klubas bendradarbiaus su BE1 Nacionaline futbolo akademija]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavos-futbolo-klubas-bendradarbiaus-su-be-1-nacionaline-futbolo-akademija https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavos-futbolo-klubas-bendradarbiaus-su-be-1-nacionaline-futbolo-akademija VšĮ „Jonavos futbolas“ pradeda bendradarbiauti su BE1 Nacionaline futbolo akademija (BE1 NFA). Ketvirtadienį Jonavos rajono savivaldybėje „Jonavos futbolas“ direktorius Eisvinas Utyra ir BE1 NFA vadovas Andrius Markevičius pasirašė bendradarbiavimo sutartį.

Šalys susitarė kartu formuoti pagrindinę komandą, kuri atstovaus Jonavos miestui LFF Pirmos lygos futbolo pirmenybėse.

Akademijos specialistai taip pat prisidės prie Jonavos jaunųjų futbolo žaidėjų ugdymo proceso.

„Sveikinu šį Jonavos klubo ir Nacionalinės futbolo akademijos bendradarbiavimą ir tikiuosi, kad naujieji partneriai padės grąžinti pergales į Jonavą, o akademijos sukaupta patirtis ir specialistų žinios leis užtikrinti kokybišką jaunųjų talentų ugdymą Jonavos rajone bei sėkmingą jų įsiliejimą į suaugusiųjų komandas“, - sako Jonavos rajono meras Mindaugas Sinkevičius.

BE1 NFA vadovas A. Markevičius patikino, kad šis bendradarbiavimas bus abipusiai naudingas ir suteiks Jonavos gyventojams daug gerų emocijų futbolo stadione.

„Kai pirmą kartą buvome pakviesti aptarti galimybės prisidėti prie jaunųjų Jonavos futbolo žaidėjų ugdymo proceso, pajautėme, kad Jonava yra miestas, pasiryžęs pokyčiams – miesto vadovai siekia sparčiai augti, o turima sporto infrastruktūra yra aukščiausio lygio. Todėl priėmėme sprendimą ne tik prisidėti ugdant jaunuosius talentus, bet ir perkelti pagrindinę BE1 NFA komandą į Jonavos miestą“, - sakė A. Markevičius.

2022 m. sezono metu LFF I lygoje BE1 NFA komanda tik per 1 tašką liko be bronzos apdovanojimų, praleido mažiausiai įvarčių, lyderiavo lygoje pagal jaunimo integraciją į vyrų futbolą.

FK „Jonava“ pastarąjį sezoną žaidė A lygoje, tačiau neiškovojo nei vienos pergalės ir savo pasirodymą užbaigė paskutinėje turnyro lentelės vietoje.

Jonavos rajono savivaldybės taryba lapkritį pritarė sprendimui investuoti papildomų lėšų į Jonavos futbolą ir perimti VšĮ „Jonavos futbolas“ valdymą.

Jonavos raj.sav.info.

Jonavos futbolo klubas bendradarbiaus su BE1 Nacionaline futbolo akademija

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 22 Dec 2022 16:34:21 +0200
<![CDATA[Jonavos jaunimas savivaldybę paskelbė metų partnere]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavos-jaunimas-savivaldybe-paskelbe-metu-partnere https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavos-jaunimas-savivaldybe-paskelbe-metu-partnere Jonavos rajono jaunimo organizacijų sąjunga „Apskritas stalas“ (JonNAS) rajono savivaldybę paskelbė Jaunimo metų partnere.

Jonavos jaunimo organizacijų apdovanojimų vakare nominacijos apdovanojimas įteiktas savivaldybės mero pavaduotojai Birutei Gailienei.

„Ačiū JonAS už šią iniciatyvą, sugrąžinusią į eterį gražią ir prasmingą tradiciją. Savivaldybė pagerbta kaip Jaunimo metų partneris, tačiau iš tiesų tai čia mūsų pareiga yra daryti viską, kad galimybės jauno žmogaus saviraiškai ir veiklai tik skleistųsi“, - sako B. Gailienė.

JonAS yra nepolitinė, savarankiška, savanoriškumo pagrindais veikianti jaunimo visuomeninių organizacijų sąjunga, vienijanti Jonavos rajone veikiančias jaunimo ir su jaunimu dirbančias organizacijas.

2022-ieji metai Lietuvoje buvo paskelbti Jaunimo metais, o Europos Parlamentas šiuos metus paskelbė Europos jaunimo metais ir sudarė unikalią galimybę atkreipti dėmesį į jaunimo politiką tiek nacionaliniu, tiek tarptautiniu lygmeniu. 

Jonavos r. savivaldybės info.

Jonavos jaunimas savivaldybę paskelbė metų partnere

Jonavos jaunimas savivaldybę paskelbė metų partnere Jonavos jaunimas savivaldybę paskelbė metų partnere Jonavos jaunimas savivaldybę paskelbė metų partnere Jonavos jaunimas savivaldybę paskelbė metų partnere ]]>
jonavoszinios.lt Thu, 22 Dec 2022 14:37:50 +0200
<![CDATA[Laikinai atidaromas eismas Lietavos gatve]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/laikinai-atidaromas-eismas-lietavos-gatve https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/laikinai-atidaromas-eismas-lietavos-gatve Kaip praneša Jonavos rajono savivaldybė, vairuotojams laikinai atidarome eismą Lietavos gatve.

,,Kai leis oro sąlygos, pavasarį, gatvės remonto darbai bus tęsiami, o kol kas gyventojai galės patogiai pasiekti savo namus", - skelbia savivaldybė.

Planuojama gatvę sutvarkyti etapais per dvejus metus.

Primename, kad gatvės remontas pradėtas šių metų birželį.

Rekonstrukcijos metu keičiama gatvės asfalto danga, požeminės komunikacijos, apšvietimas.

Viena iš svarbiausių miestą juosiančių gatvių po rekonstrukcijos taps patogesnė ne tik automobiliams, bet ir dviratininkams, pėstiesiems.

Rekonstrukcijos darbus Lietavos gatvėje atliks bendrovė „Kauno keliai“. 

Laikinai atidaromas eismas Lietavos gatve

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 22 Dec 2022 11:36:02 +0200
<![CDATA[Ruklos sen., Jonalaukio k. projektuojama saulės šviesos energijos elektrinė]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/ruklos-sen-jonalaukio-k-projektuojama-saules-sviesos-energijos-elektrine https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/ruklos-sen-jonalaukio-k-projektuojama-saules-sviesos-energijos-elektrine Parengti Kitos paskirties inžinerinio statinio - saulės šviesos energijos elektrinės, Jonalaukio k. 1, Ruklos sen., Jonavos r., statybos projekto projektiniai pasiūlymai, praneša Jonavos rajono savivaldybė. 

Vadovaujantis statybos techninio reglamento STR 1.04.04:2017 „Statinio projektavimas, projekto ekspertizė“ nuostatomis, Jonavos rajono savivaldybės administracija informuoja visuomenę apie numatomą statinių (jų dalių) projektavimą ir visuomenės dalyvavimą svarstant statinių (jų dalių) projektinius pasiūlymus.

Susirinkimas bus vykdomas tiesioginės garso ir vaizdo transliacijos būdu 2023 m. sausio 5 d. 15.30 val. 

Transliacijos nuoroda
Susitikimo ID: 342 715 368 684 Slaptasis kodas: 7dxLNM
 

Pranešimas

Projektiniai pasiūlymai

Vaizdinė informacija

Ruklos sen., Jonalaukio k. projektuojama saulės šviesos energijos elektrinė

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 21 Dec 2022 11:00:55 +0200
<![CDATA[P. Dovalgos premija šiemet skiriama vertėjai V. Braškytei-Nemečkovai]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/p-dovalgos-premija-siemet-skiriama-vertejai-v-braskytei-nemenckovai https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/p-dovalgos-premija-siemet-skiriama-vertejai-v-braskytei-nemenckovai Jonavos rajono savivaldybės tarybos skiriama žurnalisto ir vertėjo Prano Dovalgos premija šiemet įteikiama vertėjai Vaidai Braškytei-Nemečkovai. Ji į lietuvių kalbą išvertė čekų rašytojo, poeto, dainų tekstų ir filmų autoriaus Jachymo Topolio romaną „Jautrus žmogus“.

Pasak P. Dovalgos premijos skyrimo komisijos pirmininkės Birutė Gailienės, ši knyga lietuvių skaitytojui padeda pažinti ir geriau suprasti čekų tautos savitumą.

2021 m. pasirodęs romanas „Jautrus žmogus“ Čekijoje buvo įvertintas valstybine literatūros premija, o knygos autorius  J. Topolis šiuo metu yra pats garsiausias ir žymiausias Čekijos rašytojas. Jo kūriniai verčiami į visas svarbiausias pasaulio kalbas.

J. Topolio kūriniai priskiriami postmodernizmo literatūrai, jis rašo ilgais sakiniais ir savo kūryboje vartoja daug neliteratūrinės kalbos (slengo). Komisijos nuomone, versti J. Topolio kūrybą yra gana sudėtinga ir tik giliai žinant bei suvokiant, jaučiant čekų kalbą galima imtis tokio kūrinio vertimo.

V. Braškytei-Nemečkovai teko ne kartą sugalvoti ar net sukurti lietuvių kalbos terminus, atitikmenis, norint išreikšti tai, ką mintyje turėjo rašytojas J. Topolis.

Vertėjos V. Braškytės-Nemečkovos kandidatūrą P. Dovalgos premijos teikimo komisijai pateikė Čekijos lietuvių bendruomenė.

Jonavos rajono savivaldybės tarybos premija kasmet skiriama už lietuvių ar čekų kalba per pastaruosius 5 metus publikuotą literatūrinį kūrinį, filmą, spektaklį, tekstą istorinės atminties, lietuvių ir čekų tautų kultūrinio, politinio ar ekonominio bendradarbiavimo temomis. 

P. Dovalgos premijos fondą sudaro savivaldybės bei privačių rėmėjų skiriamos lėšos – 1 tūkst. eurų.

Pernai premija pirmą kartą atiteko ne lietuvių autoriui – čekų vertėjai Verai Kocianovai už Alvydo Šlepiko romano „Mano vardas – Marytė“ vertimą į čekų kalbą.

Jonavos r. savivaldybės info.

P. Dovalgos premija šiemet skiriama vertėjai V. Braškytei-Nemečkovai

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 19 Dec 2022 13:57:48 +0200
<![CDATA[Jonavoje pasiektas gimdymų rekordas – ligoninėje gimė 400-asis kūdikis]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavoje-pasiektas-gimdymu-rekordas-ligonineje-gime-400-asis-kudikis https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavoje-pasiektas-gimdymu-rekordas-ligonineje-gime-400-asis-kudikis Jonavos ligoninėje pasiektas penkiolikos metų gimdymo rekordas – savaitės pabaigoje čia gimė 400-asis kūdikis. Naujagimį ir jo mamą, gimdyti į Jonavą atvykusią iš Ukmergės, pasveikino Jonavos rajono savivaldybės vadovai.

Rajono meras Mindaugas Sinkevičius ir pavaduotoja Birutė Gailienė Jonavos ligoninės akušerijos skyriuje sutiko iš viso penkias laimingas mamas su naujagimiais. Moterys čia buvo atvykusios iš Ukmergės, Kėdainių, Elektrėnų ir Jonavos rajono.

Gimdyvės iš kitų miestų į Jonavą atvyksta po to, kai kitose ligoninėse metų viduryje uždaryti akušerijos skyriai. Tuo tarpu Jonavoje priešingai – įrengta daugiau palatų, įvesta televizija, interneto ryšis. Garsas apie geras sąlygas ir puikius specialistus netruko pasklisti.

Jonavos ligoninė užsibrėžė tikslą pasiekti ministerijos nustatytą 300 gimdymų skaičių per metus, kad akušerijos skyrius ligoninėje nebūtų uždarytas.

Savivaldybė taip pat siekia išsaugoti ligoninę ir visas joje dabar teikiamas paslaugas, todėl prisideda investicijomis: šiemet šalia akušerijos ginekologijos skyriaus buvo suremontuota automobilių stovėjimo aikštelė, kuri tapo erdvesnė, o septynios stovėjimo vietos – rezervuotos gimdyvėms ir mamoms su kūdikiais.

Jonavos rajono savivaldybės taryba, skatindama gimdymus Jonavoje, pavasarį priėmė sprendimą skirti gimdyvėms vienkartinę išmoką, kuri šiuo metu siekia 147 eurus. Ši išmoka mokama visiems Jonavos ligoninėje gimusių kūdikių tėveliams, nesvarbu, kur jie gyventų ar deklaruotų savo gyvenamąją vietą.

Jonavoje pasiektas gimdymų rekordas – ligoninėje gimė 400-asis kūdikis

Jonavoje pasiektas gimdymų rekordas – ligoninėje gimė 400-asis kūdikis Jonavoje pasiektas gimdymų rekordas – ligoninėje gimė 400-asis kūdikis Jonavoje pasiektas gimdymų rekordas – ligoninėje gimė 400-asis kūdikis Jonavoje pasiektas gimdymų rekordas – ligoninėje gimė 400-asis kūdikis ]]>
jonavoszinios.lt Mon, 19 Dec 2022 10:16:19 +0200
<![CDATA[Atidaromas naujasis Jonavos baseinas]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/sveciams-ir-ziniasklaidai-pristatytas-jonavos-baseinas https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/sveciams-ir-ziniasklaidai-pristatytas-jonavos-baseinas Jonavoje atidaromas naujasis miesto baseinas. Pirmieji objektą jau apžiūrėjo oficialiame atidarymo renginyje dalyvavę kviestiniai svečiai ir žiniasklaidos atstovai, vėliau šią savaitę bus rengiami baseino ir jame teikiamų paslaugų pristatymai švietimo ir sveikatos priežiūros įstaigų vadovams, reabilitacijos specialistams.

Pirmieji lankytojai baseino malonumus galės išbandyti nuo pirmadienio.

Moderniame vandens pramogų ir poilsio komplekse jonaviečių lauks pagrindinis keturių takelių, 25 m ilgio plaukimo baseinas, atskiras baseinas kūdikiams, vandens pramogų ir pirčių zona, sūkurinės vonios.

„Šis baseinas iš tiesų yra didelis mūsų rajono savivaldybės laimėjimas, dar viena Jonavos pergalė! Nepaisant sudėtingo bendradarbiavimo su projektuotojais, tačiau dėka patikimo rangovo ir didelių rajono administracijos pastangų, baseinas pastatytas per rekordiškai trumpą laiką ir yra labai jaukus bei šiuolaikiškas. Tikiu, kad jis bus lankomas jonaviečių ir miesto svečių, sulauks palankių vertinimų ir trauks čia sugrįžti ne vieną kartą“, - sako Jonavos rajono meras Mindaugas Sinkevičius.

Naują 4420 kv. m. vandens pramogų ir poilsio kompleksą Jonavoje per dvejus metus pastatė įmonių grupė „Statybos ritmas“.

Baseino statybų sutarties vertė darbų pradžioje siekė beveik 8,5 mln. eurų, tačiau vėliau dėl kainų pokyčių rinkoje šiek tiek padidėjo. Baseino statybas finansavo Jonavos rajono savivaldybė, administruos – savivaldybės įmonė „Jonavos baseinas“.

Naujasis jonaviečių traukos objektas iškilo miesto centre, šalia atnaujinto centrinio stadiono ir Jonavos sporto arenos, o pro vitrininius baseino langus atsiveria Joninių slėnio ir Jonavos slidinėjimo centro panorama.

Šią vietą pasirinko patys rajono gyventojai, dalyvavę savivaldybės apklausoje.

Jonavos baseinas, kaip ir kiti nauji bei rekonstruoti sporto objektai Jonavoje, yra draugiškas žmonėms su negalia – tai liudija objektui suteiktas specialus lipdukas su paralimpinės ekipos „Parateam Lietuva“ simboliu gile.

Jonavos rajono savivaldybės taryba jau patvirtino Jonavos baseino mokamų paslaugų įkainius – nustatyta, kad Jonavos gyventojams apsilankymas plaukimo baseine ir SPA erdvėse kainuos pigiau, nei miesto svečiams.

Dvi valandos plaukimo baseine darbo dienomis suaugusiam jonaviečiui kainuos 5,60 Eur, ne Jonavos rajono gyventojui – 8,00 Eur.

Brangiau už apsilankymą baseine ir SPA erdvėse reikės mokėti po 17 val. ir savaitgaliais. Didžiausia kaina, nustatyta suaugusiam Jonavos rajono gyventojui siekia 11,20 Eur – tiek kainuos 3 val. apsilankymas plaukimo baseine ir SPA erdvėse vakarais ir savaitgaliais.

Jonavos baseine vienu metu galės lankytis iki šimto žmonių. Pirmosiomis baseino darbo dienomis galimas didelis lankytojų srautas, todėl gyventojai kviečiami sekti informaciją apie baseino užimtumą interneto svetainėje www.jonavosbaseinas.lt ir taip išvengti laukimo eilėje.

Atidarymo dieną baseinas dirbs nuo 15.00 iki 21.00 val.

Kitomis darbo dienomis baseinas dirbs: pirmadieniais – 13.00-21.00 val., antradieniais – ketvirtadieniais 8.00-21.00 val., penktadieniais 8.00-22.00 val., šeštadieniais 10.00-22.00 val., sekmadieniais 10.00-21.00 val. Baseinas nedirbs šv. Kūčių, pirmąją Kalėdų ir pirmąją Naujųjų metų dieną.

Atidaromas naujasis Jonavos baseinas

Atidaromas naujasis Jonavos baseinas Atidaromas naujasis Jonavos baseinas Atidaromas naujasis Jonavos baseinas Atidaromas naujasis Jonavos baseinas Atidaromas naujasis Jonavos baseinas Atidaromas naujasis Jonavos baseinas Atidaromas naujasis Jonavos baseinas Atidaromas naujasis Jonavos baseinas Atidaromas naujasis Jonavos baseinas Atidaromas naujasis Jonavos baseinas Atidaromas naujasis Jonavos baseinas Atidaromas naujasis Jonavos baseinas Atidaromas naujasis Jonavos baseinas Atidaromas naujasis Jonavos baseinas Atidaromas naujasis Jonavos baseinas Atidaromas naujasis Jonavos baseinas Atidaromas naujasis Jonavos baseinas Atidaromas naujasis Jonavos baseinas Atidaromas naujasis Jonavos baseinas Atidaromas naujasis Jonavos baseinas Atidaromas naujasis Jonavos baseinas Atidaromas naujasis Jonavos baseinas Atidaromas naujasis Jonavos baseinas Atidaromas naujasis Jonavos baseinas Atidaromas naujasis Jonavos baseinas Atidaromas naujasis Jonavos baseinas Atidaromas naujasis Jonavos baseinas Atidaromas naujasis Jonavos baseinas ]]>
jonavoszinios.lt Thu, 15 Dec 2022 15:17:54 +0200
<![CDATA[Kas tuoksis Jonavoje artimiausiu metu?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/kas-tuoksis-jonavoje-artimiausiu-metu20221215 https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/kas-tuoksis-jonavoje-artimiausiu-metu20221215 Tradiciškai Jonavos rajono savivaldybės Civilinės metrikacijos skyrius skelbia asmenis, artimiausiu metu žadančius sudaryti santuoką. Kas tie laimingieji, kurie nusprendė sumainyti aukso žiedus? Sąrašu dalijamės ir mes.

Jie tuoksis 2022-12-28 dieną

12:00 R. Mickus ir A. Galinytė

Jie tuoksis 2022-12-31 dieną

12:30 B. Subačius ir J. Kučinskaitė 

Sveikiname!

Asociatyvi pixabay.com nuotr.  

Kas tuoksis Jonavoje artimiausiu metu?

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 15 Dec 2022 10:17:47 +0200
<![CDATA[Jonavos baseinas atvers duris lankytojams]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavos-baseinas-atvers-duris-lankytojams https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavos-baseinas-atvers-duris-lankytojams Jonavoje pirmadienį, gruodžio 19, duris atvers naujasis miesto baseinas. Oficialus objekto atidarymas svečiams ir žiniasklaidai įvyks anksčiau šią savaitę, baseinas ir jame teikiamos paslaugos taip pat bus pristatytos švietimo ir sveikatos priežiūros įstaigų vadovams, reabilitacijos specialistams.

Pirmadienį nuo 15 val. baseino malonumus jau galės išbandyti pirmieji lankytojai. Moderniame vandens pramogų ir pirčių komplekse jonaviečių lauks pagrindinis keturių takelių, 25 m ilgio plaukimo baseinas, atskiras baseinas kūdikiams, vandens pramogų ir pirčių zona, sūkurinės vonios.

„Šis baseinas iš tiesų yra didelis mūsų rajono savivaldybės laimėjimas, dar viena Jonavos pergalė! Nepaisant sudėtingo bendradarbiavimo su projektuotojais, tačiau dėka patikimo rangovo ir didelių rajono administracijos pastangų, baseinas pastatytas per rekordiškai trumpą laiką ir yra labai jaukus bei šiuolaikiškas. Tikiu, kad jis bus lankomas jonaviečių ir miesto svečių, sulauks palankių vertinimų ir trauks čia sugrįžti ne vieną kartą“, - sako Jonavos rajono meras Mindaugas Sinkevičius.

4420 kv. m. kompleksą per dvejus metus pastatė įmonių grupė „Statybos ritmas“.

Baseino statybų sutarties vertė darbų pradžioje siekė beveik 8,5 mln. eurų, tačiau vėliau dėl kainų pokyčių rinkoje šiek tiek padidėjo. Baseino statybas finansavo Jonavos rajono savivaldybė.

Savivaldybės taryba jau patvirtino Jonavos baseino mokamų paslaugų įkainius – nustatyta, kad Jonavos gyventojams apsilankymas plaukimo baseine ir SPA erdvėse kainuos pigiau, nei miesto svečiams.

Dvi valandos plaukimo baseine darbo dienomis suaugusiam jonaviečiui kainuos 5,60 Eur, ne Jonavos rajono gyventojui – 8,00 Eur.

Brangiau už apsilankymą baseine ir SPA erdvėse reikės mokėti po 17 val. ir savaitgaliais. Didžiausia kaina, nustatyta suaugusiam Jonavos rajono gyventojui siekia 11,20 Eur – tiek kainuos 3 val. apsilankymas plaukimo baseine ir SPA erdvėse vakarais ir savaitgaliais.

Jonavos baseine vienu metu galės lankytis iki šimto žmonių. Pirmosiomis baseino darbo dienomis galimas didelis lankytojų srautas, todėl gyventojai kviečiami sekti informaciją apie baseino užimtumą interneto svetainėje www.jonavosbaseinas.lt ir taip išvengti laukimo eilėje.

Atidarymo dieną baseinas dirbs nuo 15.00 iki 21.00 val.

Kitomis darbo dienomis baseinas dirbs: pirmadieniais – 13.00-21.00 val., antradieniais – ketvirtadieniais 8.00-21.00 val., penktadieniais 8.00-22.00 val., šeštadieniais 10.00-22.00 val., sekmadieniais 10.00-21.00 val. Baseinas nedirbs šv. Kūčių, pirmąją Kalėdų ir pirmąją Naujųjų metų dieną.

Jonavos r. savivaldybės info. 

Jonavos baseinas atvers duris lankytojams

Jonavos baseinas atvers duris lankytojams Jonavos baseinas atvers duris lankytojams Jonavos baseinas atvers duris lankytojams Jonavos baseinas atvers duris lankytojams Jonavos baseinas atvers duris lankytojams Jonavos baseinas atvers duris lankytojams Jonavos baseinas atvers duris lankytojams Jonavos baseinas atvers duris lankytojams ]]>
jonavoszinios.lt Tue, 13 Dec 2022 14:46:09 +0200
<![CDATA[Jonaviečiai paaukojo pinigų kačių nameliams]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavieciai-paaukojo-pinigu-kaciu-nameliams https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavieciai-paaukojo-pinigu-kaciu-nameliams Jonavos gyventojai per dvi „Gyvūnų gerovės savaites“ benamių gyvūnų organizacijai „Mylėkime kates“ paaukojo 1200 eurų, už kuriuos pavyks įsigyti mažiausiai penkis namelius katėms.

Jonaviečiai taip pat paaukojo nemažai maisto katėms, kuris bus perduotas kačių šėryklas prižiūrintiems savanoriams.

Jonavos rajono savivaldybė „Gyvūnų gerovės savaites“ paskelbė po mero pavaduotojos Birutės Gailienės inicijuoto susitikimo su rajone veikiančiomis gyvūnų globos organizacijomis.

Per susitikimą taip pat sutarta, kad kitų metų savivaldybės biudžete bus numatyta daugiau lėšų beglobių gyvūnų reikmėms – sukurtas bazinių gydymo paslaugų paketas gyvūnui, kurį apmokės seniūnijos.

Tuo tarpu VšĮ „Mylėkime kates” tęsia lėšų rinkimą, nes norėtų įsigyti mažiausiai 15 namelių. Pasak gyvūnų globėjų, specialūs mediniai nameliai katėms ypač reikalingi jau šią šaltą žiemą.

Paaukoti pinigų jonaviečiai gali atlikdami pavedimą į VšĮ „Mylėkime kates” banko sąskaitą LT847300010175058324 Pavedimo paskirtyje nurodykite „Kačių nameliams“.

Jonavos r. savivaldybės info. 

Jonaviečiai paaukojo pinigų kačių nameliams

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 12 Dec 2022 15:45:13 +0200
<![CDATA[Jonava jungiasi prie europinės kampanijos „Generatoriai vilčiai“ ir kviečia sušildyti Ukrainą]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonava-jungiasi-prie-europines-kampanijos-generatoriai-vilciai-ir-kviecia-susildyti-ukraina https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonava-jungiasi-prie-europines-kampanijos-generatoriai-vilciai-ir-kviecia-susildyti-ukraina Jonavos rajono savivaldybė jungiasi prie Europos Parlamento ir Europos miestų kampanijos „Generatoriai vilčiai“ (“Generators for Hope”), kurios tikslas – perduoti Ukrainos miestams kuo daugiau elektros generatorių ir dyzelinių šildytuvų.

Savivaldybė Ukrainos miestams perduos du elektros generatorius, kuriuos savo rezerve turi įmonė „Jonavos šilumos tinklai“.

Rajono meras Mindaugas Sinkevičius taip pat kreipėsi į Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Jonavos filialą ir paragino prie šios iniciatyvos prisidėti Jonavos verslininkus.

„Milijonai ukrainiečių šiuo metu yra palikti be elektros, šviesos, šilumos ir vandens, nes Rusijos raketų atakos sugriovė didelę dalį Ukrainos energetikos infrastruktūros. Kviečiu Jonavos verslo įmones prisidėti prie iniciatyvos ir padovanoti Kalėdinę dovaną Ukrainai – generatorius, transformatorius ar atsargines elektros tinklų dalis. Bet kokio dydžio parama tikrai ras savo adresatą ir padės ukrainiečiams išgyventi atšiaurią žiemą“, - kviečia Jonavos meras M. Sinkevičius.

Generatorių Ukrainai europinė kampanija įgauna pagreitį, o generatorius Lietuvoje galima perduoti organizacijai „Raudonasis kryžius“.

Lėšas generatoriams Lietuvoje renka organizacija „Stiprūs kartu“. Ji vykdo akciją „Sušildyk Ukrainą“, kuriai galima aukoti paskambinus trumpuoju numeriu 1409 – skambučio kaina 5 eurai ‒ arba pavedimu į „Stiprūs kartu“ sąskaitą LT387044090101401806

Paramą Ukrainai taip pat renka VŠĮ „Vienas K paramos fondas“, kurio banko sąskaita yra LT847300010171415974 ir VšĮ „Mėlyna ir geltona“: LT17730001014089 4869

Jonavos r. savivaldybės inf. 

Jonava jungiasi prie europinės kampanijos „Generatoriai vilčiai“ ir kviečia sušildyti Ukrainą

Jonava jungiasi prie europinės kampanijos „Generatoriai vilčiai“ ir kviečia sušildyti Ukrainą Jonava jungiasi prie europinės kampanijos „Generatoriai vilčiai“ ir kviečia sušildyti Ukrainą ]]>
jonavoszinios.lt Mon, 12 Dec 2022 11:44:15 +0200
<![CDATA[Rajono vadovai pasveikino šimtametę jonavietę]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/rajono-vadovai-pasveikino-simtamete-jonaviete https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/rajono-vadovai-pasveikino-simtamete-jonaviete Jonavos rajono savivaldybės vadovai penktadienį su 100 metų jubiliejumi pasveikino jonavietę Stanislavą Stankevičienę.

Rajono meras Mindaugas Sinkevičius ir mero pavaduotoja Birutė Gailienė aplankė jubiliatę namuose, palinkėjo sveikatos ir gražių artėjančių švenčių.

Močiutę prižiūrinti jos anūkė Aurika pasakojo, kad senolė vis dar yra labai guvi, viskuo domisi, tačiau dėl nieko per daug nesijaudina: „Tokią ją ir pažįstame visą gyvenimą – labai save prižiūrėjo, gerai maitinosi ir niekada nesinervino“.

Įdomu tai, kad lygiai tokią pačią ilgaamžiškumo paslaptį prieš trejus metus merui atskleidė tąsyk sveikintas šimtametis jonavietis Stasys: „Jei norite ilgai gyventi, stenkitės nepykti, nesinervuoti, neapsunkinti savo organizmo“.

Jonavos r. savivaldybės inf. 

Rajono vadovai pasveikino šimtametę jonavietę

]]>
jonavoszinios.lt Fri, 09 Dec 2022 13:19:47 +0200
<![CDATA[Transporto priemonės VW CRAFTER pardavimas viešo aukciono būdu]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/transporto-priemones-vw-crafter-pardavimas-vieso-aukciono-budu https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/transporto-priemones-vw-crafter-pardavimas-vieso-aukciono-budu Jonavos r. sav. administracija skelbia kilnojamojo turto pardavimo viešąjį aukcioną.

Parduodamas turtas: Automobilis VW CRAFTER, pagaminimo metai 2008 m. dyzelinas, 2,461 cm3 variklio galia 80 kW., valstybinis Nr. EDL 835, identifikavimo Nr. WV1ZZZ2EZ96006642, sėdimų vietų skaičius įskaitant vairuotojo vietą – 20, trūksta įrengtų saugos diržų, dėl ko neatitinka techninių reikalavimų, kėbulas paveiktas korozijos, automobilis sunkiai kuriasi ir šiuo metu be akumuliatoriaus. Techninė apžiūra ir civilinės atsakomybės draudimas pasibaigę. SDK – EFPTACNR.

Pradinė turto pardavimo kaina - 1000 Eur.

Už turto apžiūrą atsakingas asmuo – Jonavos kultūros centro ūkio priežiūros specialistas, Aristinas Guogis, (8 636) 88979, aristinas.aras@gmail.com Turto apžiūra galima 2022 m. gruodžio 12-16 d., iš anksto susitarus nurodytais kontaktais.

Turto vieta: Žeimių g. 15, Jonava.

Aukcionas vykdomas elektroniniu būdu VĮ Registrų centro administruojamoje specialiojoje svetainėje www.evarzytynes.lt. Elektroninio aukciono dalyviais registruojami asmenys, sumokėję aukcionų dalyvių įmokas ir internetu pateikę aukcionų sąlygose nurodytus dokumentus. Daugiau informacijos apie parduodamą turtą, išsamios viešojo aukciono sąlygos, turto apžiūros, aukciono dalyvių registracijos bei aukciono vykdymo laikotarpiai, sutarčių projektai skelbiami https://www.jonava.lt/savivaldybe/veiklos-sritys/parduodamas-turtas/739.

Darbuotojas, atsakingas už informacijos teikimą – Turto ir aplinkos apsaugos skyriaus vyresnioji specialistė Daiva Žvigaitienė, tel.: (8 349) 50077, el. paštas: daiva.zvigaitiene@jonava.lt.

Nuoroda į elektroninį aukcioną

Išsamios aukciono sąlygos

Transporto priemonės VW CRAFTER pardavimas viešo aukciono būdu

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 08 Dec 2022 15:42:58 +0200
<![CDATA[Jonavos futbolui pradeda vadovauti E. Utyra]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavos-futbolui-pradeda-vadovauti-e-utyra https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavos-futbolui-pradeda-vadovauti-e-utyra Buvęs pagrindinės Jonavos futbolo komandos treneris ir žaidėjas Eisvinas Utyra pradeda dirbti VšĮ „Jonavos futbolas“ direktoriaus pareigose. Šiai įstaigai priklauso reprezentacinis miesto futbolo klubas FK „Jonava“, įstaiga taip pat vykdo Jonavos rajono vaikų ir jaunimo futbolo plėtros programas.

Ketvirtadienį naująjį vadovą pasveikinęs rajono meras Mindaugas Sinkevičius akcentavo, kad permainos klubo valdyme pirmiausiai turėtų užtikrinti kokybišką Jonavos rajono vaikų ugdymą.

„Turime kuo greičiau pamiršti visas nesėkmes, kurios lydėjo mūsų futbolo klubą aukščiausioje lygoje ir susikoncentruoti į vaikų bei jaunimo paruošimą, užsiauginti naują jonaviečių komandą, kuri džiugins žiūrovus stadionų tribūnuose ir garbingai atstovaus savo miestui Lietuvos čempionatuose“, - sako meras M. Sinkevičius.

Jonavietis, 32 m. Eisvinas Utyra didžiąją futbolininko karjeros dalį praleido Jonavos „Lietavos“ klube, su kuriuo 2012 ir 2015 m. tapo Lietuvos Pirmos lygos čempionu. 2017 – 2018 m. E. Utyra treniravo Jonavos antrąją komandą, o 2019 m. tapo pagrindinės ekipos vyr. treneriu. Šių metų pavasarį iš šių pareigų pasitraukė.

FK „Jonava“ per paskutinį sezoną A lygoje neiškovojo nei vienos pergalės ir savo pasirodymą užbaigė paskutinėje turnyro lentelės vietoje.

Jonavos rajono savivaldybės taryba lapkritį pritarė sprendimui investuoti papildomų lėšų į Jonavos futbolą ir perimti VšĮ „Jonavos futbolas“ valdymą, kad būtų užtikrinta tinkama įstaigos veikla.

Jonavos r. sav. info.

Jonavos futbolui pradeda vadovauti E. Utyra

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 08 Dec 2022 09:51:03 +0200
<![CDATA[Jonavos sporto arena ir baseinas – draugiški negaliai]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavos-sporto-arena-ir-baseinas-draugiski-negaliai https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavos-sporto-arena-ir-baseinas-draugiski-negaliai Jonavos sporto arena ir naujasis Jonavos baseinas yra draugiški žmonėms su negalia – nuo šiol tai liudys objektams suteikti specialūs lipdukai su paralimpinės ekipos „Parateam Lietuva“ simboliu gile.

Lipdukus antradienį užklijavo Jonavoje apsilankę Lietuvos paralimpinio komiteto (LPK) plėtros vadovė Asta Narmontė ir paraolimpietis Danas Sodaitis.

„Norime paskatinti žmones su negalia sportuoti, gyventi aktyviau, todėl labai svarbu, kad sporto infrastruktūra taptų jiems labiau prieinama. Džiaugiamės, kad negaliai draugiškų objektų daugėja“, - sakė A. Narmontė.

Visus gilėmis pažymėtus sporto objektus, kurie yra visiškai pritaikyti žmonėms su negalia, apjungia virtualus žemėlapis mobilioje programėlėje „Parateam“, todėl neįgalieji visoje šalyje gali lengvai juos surasti ir atpažinti.

Jonavoje galima rasti ir daugiau paralimpiečių gilėmis pažymėtų objektų – draugiškais negaliai yra pripažinti Jonavos centrinis ir Neries stadionai, J. Vareikio progimnazijos stadionas, Jonavos sporto centras, sporto klubas „Sporto legionas“.

Projektas „Mes draugiški negaliai“ startavo prieš dvejus metus, kai Lietuvos paralimpinio komiteto ir Lietuvos savivaldybių asociacijos prezidentai Mindaugas Bilius ir Mindaugas Sinkevičius pasirašė bendradarbiavimo memorandumą, kuriame sutarė siekti, kad žmonės su negalia visoje šalyje turėtų galimybę sportuoti, o sporto infrastruktūra taptų labiau prieinama.

Per šį laiką prie iniciatyvos prisijungė daugiau kaip dvi dešimtys savivaldybių visoje Lietuvoje.

Jonavos sporto arena ir baseinas – draugiški negaliai

Jonavos sporto arena ir baseinas – draugiški negaliai Jonavos sporto arena ir baseinas – draugiški negaliai Jonavos sporto arena ir baseinas – draugiški negaliai Jonavos sporto arena ir baseinas – draugiški negaliai ]]>
jonavoszinios.lt Tue, 06 Dec 2022 14:09:30 +0200
<![CDATA[Jonavoje vyko finalinis projekto „Padovanok suknelę“ renginys]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavoje-vyko-finalinis-projekto-padovanok-suknele-renginys https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavoje-vyko-finalinis-projekto-padovanok-suknele-renginys Jonavos kultūros centre įvyko finalinis projekto „Padovanok suknelę“ renginys, kuriame pasirodė dovanotomis suknelėmis pasipuošusios Jonavos rajono socialinių paslaugų centro globojamos moterys.

Socialine akcija virtęs labdaros projektas šiemet sulaukė ypatingai daug Lietuvoje žinomų moterų dėmesio – garsios kultūros ir meno, sporto ir politikos atstovės dalijosi ne tik suknelėmis, bet ir savo laiku bei žiniomis, patarimais ir padrąsinimais projekto dalyvėms.

Renginio idėją palaikė ir savo suknelę, aksesuarus bei papuošalus padovanojo LR prezidentė Dalia Grybauskaitė, Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, olimpinė čempionė Daina Gudzinevičiūtė, aktyvistė Dovilė Filmanavičiūtė , operos solistė Ieva Barbora Juozapaitytė su mama Egle Juozapaitiene bei kitos Lietuvoje žinomos moterys.

Projektą Jonavoje vykdė savivaldybės administracijos Tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorė Evelina Darvidė kartu su Jonavos rajono socialinių paslaugų centru.

Šių metų akcijos „Padovanok suknelę“ tema – Moterų lyderystė, o šiuometinės akcijos dalyvės – ne tik lietuvės, bet ir prieglobstį nuo karo mūsų šalyje atradusios ukrainietės. Projekte iš viso dalyvavo 25 moterys.

„Tai yra ypatingai jautri moterų grupė, todėl mes nuoširdžiai džiaugiamės, kad akcijos metu moterys turėjo įdomius ir prasmingus susitikimus su tikromis lyderėmis, taip pat grožio bei stiliaus srities specialistėmis“, - sakė E. Darvidė.

Renginio dalyvius sveikino „Padovanok suknelę“ globėja operos solistė Nomeda Kazlaus, o akcijos ambasadorė Rūta Ščiogolevaitė atliko savo koncertinę programą. 

Akcija „Padovanok suknelę“ Lietuvoje pirmą kartą buvo suorganizuota 2015 metais iš Etiopijos į Vilnių gyventi atvykusios Eskadar Maštavičienės dėka. Vėliau prie populiarėjančios idėjos jungėsi kiti Lietuvos miestai, o 2018 m. Jonavoje vyko pirmasis finalinis akcijos renginys.

Jonavos r. savivaldybės info.

Jonavoje vyko finalinis projekto „Padovanok suknelę“ renginys

Jonavoje vyko finalinis projekto „Padovanok suknelę“ renginys Jonavoje vyko finalinis projekto „Padovanok suknelę“ renginys Jonavoje vyko finalinis projekto „Padovanok suknelę“ renginys Jonavoje vyko finalinis projekto „Padovanok suknelę“ renginys ]]>
jonavoszinios.lt Fri, 02 Dec 2022 08:57:49 +0200
<![CDATA[Jonavos baseinas skelbia konkursą baseino trenerio pareigoms eiti]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavos-baseinas-skelbia-konkursa-baseino-trenerio-pareigoms-eiti https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavos-baseinas-skelbia-konkursa-baseino-trenerio-pareigoms-eiti

Jonavos baseinas skelbia konkursą Jonavos baseino trenerio pareigoms eiti.

Įstaigos buveinė – Žeimių g. 17, LT-55134 Jonava. Įmonės kodas 305996754

JONAVOS BASEINO TRENERIO PAREIGYBĖS APRAŠYMAS

I SKYRIUS

PAREIGYBĖ

 1. Jonavos baseino (toliau – Įstaiga) treneris yra specialistas.
 2. Pareigybės lygis – A2.

 

II SKYRIUS

SPECIALŪS REIKALAVIMAI ŠIAS PAREIGAS EINANČIAM DARBUOTOJUI

 1. Darbuotojas, einantis šias pareigas, turi atitikti šiuos specialius reikalavimus:
  • turėti ne žemesnį kaip aukštąjį universitetinį sporto studijų krypties išsilavinimą su bakalauro kvalifikaciniu laipsniu ar jam prilygintą išsilavinimą arba aukštąjį koleginį išsilavinimą su profesinio bakalauro kvalifikaciniu laipsniu ar jam prilygintu išsilavinimu arba respublikinės atestacinės komisijos leidimą-licenciją šiam darbui;
  • būti susipažinęs su Lietuvos Respublikos Konstitucija, Lietuvos Respublikos įstatymais, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimais, kitais Lietuvos respublikoje galiojančiais norminiais teisės aktais, reglamentuojančiais Įstaigos veiklą, Įstaigos nuostatais, darbuotojų saugos ir sveikatos, gaisrinės ir civilinės saugos instrukcijomis ir šiuo pareigybės aprašymu;
  • mokėti dirbti su MS Office programiniu paketu;
  • sklandžiai dėstyti mintis raštu ir žodžiu. Būti pareigingas, darbštus, kūrybiškas, gebėti bendrauti, laikytis profesinės etikos kodekso reikalavimų. Mokėti lietuvių kalbą ir kalbos kultūros reikalavimus.

 

III SKYRIUS

ŠIAS PAREIGAS EINANČIO DARBUOTOJO FUNKCIJOS

 1. Šias pareigas einantis darbuotojas vykdo šias funkcijas:
  • Atsako už tinkamą ir savalaikį mokymo grupių komplektavimą;
  • Vykdo mokymo programas, atitinkančias pagrindinius reikalavimus;
  • Sudaro mokomuosius darbo planus ir atsako už jų įgyvendinimą;
  • Moko bei auklėja sportininkus treniruotėse ir varžybose;
  • Sistemingai kontroliuoja treniruočių krūvį ir vykdo bendrojo ir specialaus fizinio, techninio pasirengimo rezultatų apskaitą;
  • Organizuoja mokymo grupių kontrolinių normatyvų laikymą, dalyvauja varžybose;
  • Atsako už sportininkų drausmę treniruočių, varžybų ir stovyklų metu;
  • Tvarko veiklos apskaitos dokumentus;
  • Atlieka savo veiklos analizę ir teikia įstaigos direktoriui veiklos ataskaitą;
  • Ieško talentingų sportininkų, siekia optimalių sportinių rezultatų;
  • Kontroliuoja, kad sportininkai nevartotų draudžiamųjų medikamentų ir preparatų, nevartotų narkotinių medžiagų alkoholio, rūkalų ir kitų sveikatai kenksmingų medžiagų;
  • Bendrauja su sportininko šeima, mokymo įstaiga;
  • Užtikrina savalaikę mokinių medicinos kontrolę;
  • Dėvi sportinę aprangą ir avalynę;
  • Apžiūri plaukimo baseino stovį, įsitikina ar patalpos pakankamai apšviestos;
  • Paruošia/sutvarko pagalbines priemones, inventorių;
  • Dirba tik su techniškai tvarkingais prietaisais;
  • Pagal kompetenciją dalyvauja sudaromų komisijų darbe;
  • Imasi priemonių, kad nedelsiant būtų pašalinamos visos priežastys ir sąlygos, trukdančios arba apsunkinančios normalų darbą Įstaigoje;
  • Palaiko tvarką savo darbo vietoje;
  • Laikosi darbo etikos: nepriekaištingai ir kultūringai atlieka savo pareigas, mandagiai, tvarkingai, kantriai ir taktiškai bendrauja su kolegomis ir Įstaigos lankytojais;
  • Vykdo kitus su trenerio funkcijomis susijusius nenuolatinio pobūdžio direktoriaus ir direktoriaus pavaduotojo sportui ir renginiams pavedimus.

 

Būtinų pateikti dokumentų sąrašas:

Pretendentas privalo pateikti:

 1. prašymą leisti dalyvauti konkurse;
 2. asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, išsilavinimą patvirtinančius dokumentus, kitus dokumentus, patvirtinančius pretendento atitiktį kvalifikaciniams reikalavimams;
 3. gyvenimo aprašymą – nurodyti vardą, pavardę, gimimo datą, gyvenamosios vietos adresą, telefono numerį, elektroninio pašto adresą, išsilavinimą, darbo patirtį, savo privalumų sąrašą (nurodyti dalykines savybes).
 4. užpildytą pretendento anketą.

 

Papildoma informacija:

Pretendentų į Jonavos baseino trenerio pareigas atrankos būdas – testas žodžiu (pokalbis).

Pretendentų dokumentai priimami iki 2022 m. gruodžio 15 d. įskaitytinai. Pateikiant pretendentų dokumentus kilus pagrįstų abejonių dėl pretendento atitikties konkurso skelbime nustatytiems kvalifikaciniams reikalavimams ir dėl pateiktų dokumentų patikslinimo ar papildymo, terminas gali būti pratęstas 5 darbo dienoms, jeigu pretendentai yra papildomai paklausiami dėl papildomų duomenų pateikimo;

Pretendentas dokumentus teikia per Valstybės tarnybos valdymo informacinę sistemą el. būdu (per VATIS prašymų teikimo modulį)  https://portalas.vtd.lt/lt/treneris-9955-15204-322;844080.html

Informacija teikiama telefonu 868873898, el. paštu adele.kalniute@jonavosbaseinas.lt

Jonavos baseinas skelbia konkursą baseino trenerio pareigoms eiti

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 01 Dec 2022 16:31:08 +0200
<![CDATA[Informacija apie pradedamą rengti Širvintos valstybinio kraštovaizdžio draustinio ribų plano keitimą]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/informacija-apie-pradedama-rengti-sirvintos-valstybinio-krastovaizdzio-draustinio-ribu-plano-keitima https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/informacija-apie-pradedama-rengti-sirvintos-valstybinio-krastovaizdzio-draustinio-ribu-plano-keitima

Vadovaujantis Teritorijų planavimo įstatymu ir Visuomenės informavimo, konsultavimo ir dalyvavimo priimant sprendimus dėl teritorijų planavimo nuostatais Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos informuoja apie pradedamą rengti valstybės lygmens specialųjį teritorijų planavimo dokumentą – Širvintos valstybinio kraštovaizdžio draustinio ribų plano keitimą.

Planavimo pagrindas: Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2022 m. birželio 15 d. nutarimu Nr. 628 „Dėl valstybinių draustinių ribų planų pakeitimo rengimo pradžios ir planavimo tikslų“ ir Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos prie Aplinkos ministerijos direktoriaus 2022 m. lapkričio 11 d. įsakymas Nr. V-V-115 „Dėl Širvintos valstybinio kraštovaizdžio draustinio ribų ir tvarkymo planų pakeitimo planavimo darbų programos patvirtinimo “.

Širvintos kraštovaizdžio draustinio ribų plano keitimo tikslas: išplėsti Širvintos valstybinį kraštovaizdžio draustinį, apimant tinklo „Natura 2000“ teritoriją Širvintos upę ir jos slėnius.

Planavimo organizatorius: Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos, Antakalnio g. 25, LT -10312 Vilnius, tel. (8 5) 272 32 84, el. paštas vstt@vstt.lt, interneto svetainės adresas https://vstt.lrv.lt/.

Plano rengėjasUAB „Kraštotvarka ir teritorijų planavimas“, Užutėkio g. 26-13 Vilnius, tel. +370 65208297, +370 68657191, el. paštas uabkrastotvarka@gmail.com.

Su Širvintos kraštovaizdžio draustinio ribų plano keitimo darbų programa galima susipažinti Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos prie Aplinkos ministerijos internetiniame tinklalapyje www.vstt.lt ir LR Teritorijų planavimo dokumentų rengimo ir teritorijų planavimo proceso valstybinės priežiūros informacinėje sistemoje (TPDRIS).

Strateginis pasekmių aplinkai vertinimas (SPAV) – neatliekamas, nes rengiamas saugomų teritorijų specialiojo planavimo dokumentas skirtas tik gamtosauginiams klausimams spręsti ir nenumato ūkinės veiklos galimybių.

Pasiūlymus dėl teritorijų planavimo dokumento galima teikti raštu planavimo organizatoriui ir (ar) TPDRIS visą teritorijų planavimo dokumento rengimo laikotarpį iki viešo susirinkimo pabaigos, apie kurį bus paskelbta atskirai. Teikiant pasiūlymus, privalu nurodyti vardą, pavardę, adresą ir motyvus, kuriais pagrindžiamas pasiūlymas.

Apie parengtą Širvintos kraštovaizdžio draustinio ribų plano keitimą ir susipažinimą su juo bus paskelbta vėliau.

Planavimo darbų programa

Informacija apie pradedamą rengti Širvintos valstybinio kraštovaizdžio draustinio ribų plano keitimą

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 30 Nov 2022 07:35:35 +0200
<![CDATA[Jonavoje skelbiama „Gyvūnų gerovės savaitė“]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavoje-skelbiama-gyvunu-geroves-savaite https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavoje-skelbiama-gyvunu-geroves-savaite Jonavos rajono savivaldybė visą šią savaitę skelbia „Gyvūnų gerovės savaite“ ir kviečia jonaviečius paaukoti lėšų beglobių kačių nameliams įsigyti. Gyventojai taip pat kviečiami aukoti maisto katėms, kuris bus perduotas gyvūnų globėjams.

Dėl šios skubios pagalbos priemonių savivaldybės atstovai ir gyvūnų globėjai susitarė per mero pavaduotojos Birutės Gailienės inicijuotą susitikimą su rajone veikiančiomis gyvūnų globos organizacijomis.

Per susitikimą taip pat sutarta, kad kitų metų savivaldybės biudžete bus numatyta daugiau lėšų beglobių gyvūnų reikmėms – sukurtas bazinių gydymo paslaugų paketas gyvūnui, kurį apmokės seniūnijos.

„Turėjome tikrai gerą susitikimą ir konstruktyvią diskusiją, per kurią išsiaiškinome pagrindinius gyvūnų globėjų poreikius ir savivaldybės galimybes padėti organizacijoms. Informavome globėjus, kaip veikia paramos mechanizmai, rašomos paraiškos finansavimui, dalyvaujama įvairiuose projektuose.

Visa tai organizacijos galės pritaikyti savo veikloje jau kitais metais, tuo tarpu benamiams gyvūnams, ypač katėms, labai reikia pagalbos jau šią šaltą žiemą. Todėl sutarėme sutelkti visus jonaviečius ir pakviesti paaukoti lėšų kiek kam negaila, už kurias bus perkami specialūs mediniai nameliai katėms“, - sako mero pavaduotoja B. Gailienė.

Paaukoti pinigų jonaviečiai gali atlikdami pavedimą į VšĮ „Mylėkime kates” banko sąskaitą LT847300010175058324 Pavedimo paskirtyje nurodykite „Kačių nameliams“.

Gyventojai taip pat gali atnešti maisto katėms, kuris visą šią savaitę bus renkamas savivaldybės I a., 100 kab.

Savivaldybės atstovų ir gyvūnų globėjų susitikime, kuriame sutarta imtis priemonių dėl skubios pagalbos gyvūnams, dalyvavo organizacijų „Jonava ir keturkojai“, „Mylėkime kates“, „Miesto katė“, „Ryžiukas ir kanopėlė“ atstovai, taip pat savanoriai kačių šėryklų prižiūrėtojai.

Jonavos r. savivaldybės inf. 

Jonavoje skelbiama „Gyvūnų gerovės savaitė“

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 28 Nov 2022 09:44:39 +0200
<![CDATA[Upninkuose atidaryta unikali Geodezijos ir kartografijos paroda]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/upninkuose-atidaryta-unikali-geodezijos-ir-kartografijos-paroda https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/upninkuose-atidaryta-unikali-geodezijos-ir-kartografijos-paroda Jonavos „Lietavos“ pagrindinės mokyklos Upninkų skyriaus patalpose atidaryta nuolatinė Geodezijos ir kartografijos paroda, kurioje eksponuojami žymaus geodezininko Antano Ražinsko sukaupti įvairūs prietaisai, žemėlapiai ir knygos.

Šviesaus atminimo mokslininkas A. Ražinskas savo sodyboje Kunigiškių kaime (Jonavos r.) buvo įkūręs privatų Geodezijos ir kartografijos muziejų, kuris vėliau perkeltas į Kauno aerogeodezijos institutą.

Tėvo sukauptus eksponatus perėmė ir rekonstravo A. Ražinsko sūnus Aras Ražinskas. Jis ir atgaivino ekspoziciją Upninkų mokyklos patalpose.

„Labai malonu, kad mūsų krašte puoselėjamos šeimos tradicijos ir taip atgimsta iš tiesų unikali paroda. Linkiu, kad ji būtų ne tik įdomi smalsuoliams, bet ir paskatintų rimčiau pasidomėti matininko, geodezininko specialybėmis, kurios šiandien yra labai paklausios ir reikalingos“, - parodos pristatymo renginyje linkėjo Jonavos rajono mero pavaduotoja Birutė Gailienė.

Geodezijos ir su ja susijusių specialybių paklausą patvirtino ir Upninkuose apsilankę mokslininkai – parodos atidarymą pasveikino ir eksponatų dovanojo VILNIUS TECH universiteto Geodezijos ir kadastro katedros vedėja Jūratė Visockienė, lektorė Eglė Tunelienė, ilgametis katedros darbuotojas, Geodezijos instituto direktoriaus pavaduotojas Povilas Viskontas.

Parodos iniciatorius A. Ražinskas lankytojus supažindino su įvairiais matavimo prietaisais, senais Lietuvos žemėlapiais ir jų raidos istorija, papasakojo apie eksponatus, apžvelgė tėvelio Antano Ražinsko išleistas knygas.

Upninkuose atidaryta unikali Geodezijos ir kartografijos paroda

Upninkuose atidaryta unikali Geodezijos ir kartografijos paroda Upninkuose atidaryta unikali Geodezijos ir kartografijos paroda Upninkuose atidaryta unikali Geodezijos ir kartografijos paroda Upninkuose atidaryta unikali Geodezijos ir kartografijos paroda ]]>
jonavoszinios.lt Thu, 24 Nov 2022 12:11:08 +0200
<![CDATA[Jonavoje minima Lietuvos kariuomenės diena]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavoje-minima-lietuvos-kariuomenes-diena https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavoje-minima-lietuvos-kariuomenes-diena Iškilmingą Lietuvos kariuomenės dienos minėjimą Santarvės aikštėje trečiadienį surengė Ruklos įguloje tarnaujantys Lietuvos ir NATO sąjungininkų kariai, kartu su Jonavos rajono savivaldybe.

Į rikiuotę prie savivaldybės kariai žygiavo miesto gatvėmis nuo Šv. apaštalo Jokūbo bažnyčios. Aikštėje nuo ryto veikė Lietuvos kariuomenės ir NATO karinės technikos paroda.

Santarvės aikštėje į karius kreipėsi LDK Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono vadas pulkininkas leitenantas Darius Žūkas, rikiuotę pasveikino Jonavos rajono meras Mindaugas Sinkevičius.

„Ačiū PB „Geležinis Vilkas“ ir mūsų partneriams iš NATO, visiems kariams ir savanoriams už šią gražią šventę jonaviečiams, karinės technikos parodą, kuri dar kartą primena mums, kokie saugūs esame. Vertindami savo laisvę, stovime čia šiandien ne tik kaip savo šalies gynėjai – kartu su visu demokratiniu pasauliu reiškiame besąlygišką paramą ir palaikymą Ukrainai, smerkiame Rusijos agresiją prieš ukrainiečių tautą“, - kalbėjo Jonavos meras M. Sinkevičius.

Lietuvos kariuomenės dienos minėjimo metu Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjaus auklėtiniai atliko šūvius iš istorinio pabūklo.

Lietuvoje trečiadienį minimos 104-osios Lietuvos kariuomenės atkūrimo metinės. 1918 metų lapkričio 23-ąją tuometinis ministras pirmininkas Augustinas Voldemaras pasirašė įsakymą, kuriuo pradėta kurti šalies kariuomenė.

Jonavoje minima Lietuvos kariuomenės diena

Jonavoje minima Lietuvos kariuomenės diena Jonavoje minima Lietuvos kariuomenės diena Jonavoje minima Lietuvos kariuomenės diena Jonavoje minima Lietuvos kariuomenės diena Jonavoje minima Lietuvos kariuomenės diena Jonavoje minima Lietuvos kariuomenės diena Jonavoje minima Lietuvos kariuomenės diena Jonavoje minima Lietuvos kariuomenės diena Jonavoje minima Lietuvos kariuomenės diena Jonavoje minima Lietuvos kariuomenės diena Jonavoje minima Lietuvos kariuomenės diena Jonavoje minima Lietuvos kariuomenės diena Jonavoje minima Lietuvos kariuomenės diena Jonavoje minima Lietuvos kariuomenės diena Jonavoje minima Lietuvos kariuomenės diena Jonavoje minima Lietuvos kariuomenės diena Jonavoje minima Lietuvos kariuomenės diena Jonavoje minima Lietuvos kariuomenės diena ]]>
jonavoszinios.lt Wed, 23 Nov 2022 13:05:50 +0200
<![CDATA[Jonavos baseinui reikalingi kasininkai ir gelbėtojai]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavos-baseinui-reikalingi-kasininkai-ir-gelbetojai https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavos-baseinui-reikalingi-kasininkai-ir-gelbetojai Jonavos baseinui reikalingi kasininkai

Reikalavimai:
 1. turėti ne žemesnį kaip vidurinį išsilavinimą ir (ar) įgytą profesinę kvalifikaciją;
 2. būti susipažinęs su Įstaigos veiklą reglamentuojančiais dokumentais, nuostatais, direktoriaus įsakymais, susijusiais su darbuotojo vykdoma veikla, vidaus darbo tvarkos taisyklėmis, darbuotojų saugos ir sveikatos, gaisrinės ir civilinės saugos instrukcijomis ir šiuo pareigybės aprašymu;
 3. žinoti piniginių ženklų patikrinimo būdus;
 4. išmanyti finansinės apskaitos dokumentaciją;
 5. mokėti naudotis informacinėmis technologijomis, dirbti su MS Office programiniu paketu;
 6. sklandžiai dėstyti mintis raštu ir žodžiu. Būti pareigingas, darbštus, kūrybiškas, gebėti bendrauti. 
Pareigybės lygis: C
Pareiginės algos koeficientas: 4,7-7,8 (priklauso nuo prof. darbo patirties)Gyvenimo aprašymą ir išsilavinimą patvirtinančius dokumentus siųsti el. paštu info@jonavosbaseinas.lt iki šių metų lapkričio mėn. 25 d. (imtinai).Informacija teikiama telefonu 8 612 87435

Jonavos baseinui reikalingi gelbėtojai

Reikalavimai:
 1. turėti ne žemesnį kaip vidurinį išsilavinimą ir (ar) įgytą profesinę kvalifikaciją;
 2. būti susipažinęs su Įstaigos veiklą reglamentuojančiais dokumentais, nuostatais, direktoriaus įsakymais, susijusiais su darbuotojo vykdoma veikla, vidaus darbo tvarkos taisyklėmis, darbuotojų saugos ir sveikatos, gaisrinės ir civilinės saugos instrukcijomis ir šiuo pareigybės aprašymu;
 3. gebėti be sustojimo poilsiui nuplaukti 100 m nuotolį plaukimo baseine, panerti giliausioje plaukimo baseino vietoje iki dugno ir iškelti iki vandens paviršiaus imitacinį manekeną;
 4. išmanyti pirmosios pagalbos teikimą;
 5. mokėti naudotis informacinėmis technologijomis, dirbti su MS Office programiniu paketu;
 6. būti pareigingas, darbštus, kūrybiškas, gebėti bendrauti, laikytis profesinės etikos kodekso reikalavimų.
Pareigybės lygis: C
Pareiginės algos koeficientas: 4,7-7,8 (priklauso nuo prof. darbo patirties)Gyvenimo aprašymą ir išsilavinimą patvirtinančius dokumentus siųsti el. paštu info@jonavosbaseinas.lt iki šių metų lapkričio mėn. 28 d. (imtinai).Informacija teikiama telefonu 8 612 87435

Jonavos baseinui reikalingi kasininkai ir gelbėtojai

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 23 Nov 2022 10:52:15 +0200
<![CDATA[Jonavos rajono meras susitiko su ESO atstovais]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavos-rajono-meras-susitiko-su-eso-atstovais https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavos-rajono-meras-susitiko-su-eso-atstovais Jonavos rajono meras Mindaugas Sinkevičius susitiko su valstybės valdomos įmonės „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) atstovais ir aptarė Jonavos rajono gyventojams bei įstaigoms aktualius klausimus.

Susitikti su meru į Jonavą atvyko ESO Valdybos narys, Tinklų vystymo tarnybos direktorius Ovidijus Martinonis ir Sprendimų klientams departamento direktorius Audrius Buivydas.

„Ne paslaptis, kad anksčiau tiek savivaldybė, tiek ir mūsų kai kurios seniūnijos turėjo keblumų sprendžiant įvairius ūkinius reikalus su šia valstybės įmone, todėl teko ir viešai apie tai užsiminti.

Šios dienos susitikimas nuteikia tikrai maloniai ir suteikia vilties, kad ateityje santykiai su ESO bus labiau dalykiški, o problemos spręsis operatyviai ir geranoriškai“, - po susitikimo sakė meras M. Sinkevičius.

Jonavos rajono savivaldybės ir ESO atstovai aptarė elektros tinklų perdavimo, apšvietimo linijų įrengimo, gedimų šalinimo klausimus, taip pat – atsinaujinančių energijos šaltinių ir elektromobilių įkrovimo stotelių tinklo plėtrą Jonavos rajone.

Jonavos rajono meras susitiko su ESO atstovais

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 22 Nov 2022 13:18:21 +0200
<![CDATA[Išleista nauja programėlės „JONAVA“ iOS versija]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/isleista-nauja-programeles-jonava-i-os-versija https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/isleista-nauja-programeles-jonava-i-os-versija Kaip savo ,,Facebook" paskyroje skelbia Jonavos rajono savivaldybė, buvo išleista nauja programėlės „JONAVA“ iOS versija.

Taip pat ištaisyta „iPhone“ + „Swedbank“ buvusi prisijungimo klaida, taip pat ir kitos smulkios klaidos.  


,,Norint pradėti naudotis programėle, atsisiųskite ir prisiregistruokite iš naujo. Gero naudojimosi!", - skelbia savivaldybė.   

Išleista nauja programėlės „JONAVA“ iOS versija

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 21 Nov 2022 20:16:13 +0200
<![CDATA[Pakartotinis turtinio komplekso Naujokų k. 1, 4, 5 pardavimo aukcionas]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/pakartotinis--turtinio-komplekso--naujoku-k-1-4-5-pardavimo-aukcionas https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/pakartotinis--turtinio-komplekso--naujoku-k-1-4-5-pardavimo-aukcionas Jonavos r. sav. administracija skelbia nekilnojamojo turto pakartotinį pardavimo viešąjį aukcioną. Parduodamas turtas: gyvenamųjų namų su kiemo statiniais kompleksas, esantis Naujokų k. 1, 4, 5, Žeimių sen., Jonavos r., su jiems priskirtu 2,5996 ha ploto žemės sklypu, adresu Naujokų k. 1, Žeimių sen., Jonavos r.

Nekilnojamieji daiktai yra įtrauktai į kultūros vertybių registrą, todėl objekto pastatų tvarkybos darbų vykdymui būtina rengti tvarkybos darbų projektus pagal Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos Kauno skyriaus išduotus paveldosaugos reikalavimus, gauti leidimą tvarkybos darbams (daugiau informacijos pateikiama priede).

Pradinė pardavimo kaina 51 570 Eur. Už turto apžiūrą atsakingas asmuo – Žeimių seniūnijos seniūnas Faustas Pilipavičius, tel. 8 (349) 780 48, mob. 8 (686) 16035, el.p. faustas.pilipavicius@jonava.lt.

Aukcionas vykdomas elektroniniu būdu VĮ Registrų centro administruojamoje specialiojoje svetainėje www.evarzytynes.lt. Elektroninio aukciono dalyviais registruojami asmenys, sumokėję aukcionų dalyvių įmokas ir internetu pateikę aukcionų sąlygose nurodytus dokumentus. Daugiau informacijos apie parduodamą turtą, išsamios viešojo aukciono sąlygos, turto apžiūros, aukciono dalyvių registracijos bei aukciono vykdymo laikotarpiai, sutarčių projektai skelbiami https://www.jonava.lt/savivaldybe/veiklos-sritys/parduodamas-turtas/739.

Darbuotojas, atsakingas už informacijos teikimą – Turto ir aplinkos apsaugos skyriaus vyriausioji specialistė Sandra Mačiulienė, tel.: (8 349) 20040, el.paštas: sandra.maciuliene@jonava.lt.

Nuoroda į elektroninį aukcioną

Išsamios pakartotinio aukciono sąlygos

Išsamios aukciono sąlygos (neįvykęs)

Kultūros paveldo departamento reikalavimai

Preliminari statinio pirkimo-pardavimo sutartis

Preliminari žemės sklypo pirkimo-pardavimo sutartis

Vieta žemėlapyje

Pakartotinis turtinio komplekso Naujokų k. 1, 4, 5 pardavimo aukcionas

Pakartotinis turtinio komplekso Naujokų k. 1, 4, 5 pardavimo aukcionas Pakartotinis turtinio komplekso Naujokų k. 1, 4, 5 pardavimo aukcionas Pakartotinis turtinio komplekso Naujokų k. 1, 4, 5 pardavimo aukcionas Pakartotinis turtinio komplekso Naujokų k. 1, 4, 5 pardavimo aukcionas Pakartotinis turtinio komplekso Naujokų k. 1, 4, 5 pardavimo aukcionas Pakartotinis turtinio komplekso Naujokų k. 1, 4, 5 pardavimo aukcionas Pakartotinis turtinio komplekso Naujokų k. 1, 4, 5 pardavimo aukcionas Pakartotinis turtinio komplekso Naujokų k. 1, 4, 5 pardavimo aukcionas Pakartotinis turtinio komplekso Naujokų k. 1, 4, 5 pardavimo aukcionas Pakartotinis turtinio komplekso Naujokų k. 1, 4, 5 pardavimo aukcionas Pakartotinis turtinio komplekso Naujokų k. 1, 4, 5 pardavimo aukcionas Pakartotinis turtinio komplekso Naujokų k. 1, 4, 5 pardavimo aukcionas Pakartotinis turtinio komplekso Naujokų k. 1, 4, 5 pardavimo aukcionas Pakartotinis turtinio komplekso Naujokų k. 1, 4, 5 pardavimo aukcionas Pakartotinis turtinio komplekso Naujokų k. 1, 4, 5 pardavimo aukcionas Pakartotinis turtinio komplekso Naujokų k. 1, 4, 5 pardavimo aukcionas Pakartotinis turtinio komplekso Naujokų k. 1, 4, 5 pardavimo aukcionas Pakartotinis turtinio komplekso Naujokų k. 1, 4, 5 pardavimo aukcionas Pakartotinis turtinio komplekso Naujokų k. 1, 4, 5 pardavimo aukcionas Pakartotinis turtinio komplekso Naujokų k. 1, 4, 5 pardavimo aukcionas Pakartotinis turtinio komplekso Naujokų k. 1, 4, 5 pardavimo aukcionas Pakartotinis turtinio komplekso Naujokų k. 1, 4, 5 pardavimo aukcionas Pakartotinis turtinio komplekso Naujokų k. 1, 4, 5 pardavimo aukcionas Pakartotinis turtinio komplekso Naujokų k. 1, 4, 5 pardavimo aukcionas Pakartotinis turtinio komplekso Naujokų k. 1, 4, 5 pardavimo aukcionas Pakartotinis turtinio komplekso Naujokų k. 1, 4, 5 pardavimo aukcionas Pakartotinis turtinio komplekso Naujokų k. 1, 4, 5 pardavimo aukcionas Pakartotinis turtinio komplekso Naujokų k. 1, 4, 5 pardavimo aukcionas Pakartotinis turtinio komplekso Naujokų k. 1, 4, 5 pardavimo aukcionas Pakartotinis turtinio komplekso Naujokų k. 1, 4, 5 pardavimo aukcionas Pakartotinis turtinio komplekso Naujokų k. 1, 4, 5 pardavimo aukcionas Pakartotinis turtinio komplekso Naujokų k. 1, 4, 5 pardavimo aukcionas Pakartotinis turtinio komplekso Naujokų k. 1, 4, 5 pardavimo aukcionas Pakartotinis turtinio komplekso Naujokų k. 1, 4, 5 pardavimo aukcionas Pakartotinis turtinio komplekso Naujokų k. 1, 4, 5 pardavimo aukcionas Pakartotinis turtinio komplekso Naujokų k. 1, 4, 5 pardavimo aukcionas Pakartotinis turtinio komplekso Naujokų k. 1, 4, 5 pardavimo aukcionas Pakartotinis turtinio komplekso Naujokų k. 1, 4, 5 pardavimo aukcionas Pakartotinis turtinio komplekso Naujokų k. 1, 4, 5 pardavimo aukcionas Pakartotinis turtinio komplekso Naujokų k. 1, 4, 5 pardavimo aukcionas Pakartotinis turtinio komplekso Naujokų k. 1, 4, 5 pardavimo aukcionas Pakartotinis turtinio komplekso Naujokų k. 1, 4, 5 pardavimo aukcionas Pakartotinis turtinio komplekso Naujokų k. 1, 4, 5 pardavimo aukcionas Pakartotinis turtinio komplekso Naujokų k. 1, 4, 5 pardavimo aukcionas ]]>
jonavoszinios.lt Mon, 21 Nov 2022 20:12:26 +0200
<![CDATA[Ruklos miestelio elektros tinklai perduoti AB „ESO“]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/ruklos-miestelio-elektros-tinklai-perduoti-ab-eso https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/ruklos-miestelio-elektros-tinklai-perduoti-ab-eso Jonavos rajono savivaldybės administracija informuoja, kad Ruklos miestelio elektros inžineriniai tinklai, t.y. 0,4 kV kabelių linijos su KS spintomis ir visais priklausiniais, kurie reikalingi tinkamam elektros tinklų eksploatavimui, kurie anksčiau priklausė Jonavos rajono savivaldybei, yra perduoti valstybinei energetikos įmonei AB „Energijos skirstymo operatorius“ pagal pirkimo – pardavimo sutartį.

Nuo šiol Ruklos miestelio elektros vartotojai ar jiems atstovaujantys asmenys elektros tiekimo sutrikimo ar kitais klausimais turi kreiptis į AB „Energijos skirstymo operatorius“ bendraisiais kontaktais https://www.eso.lt/lt/eso-kontaktai.html, klientų aptarnavimo telefonu +370 697 61852 arba registruoti gedimą internetiniame puslapyje https://www.eso.lt/web/registruotigedima

 

Ruklos miestelio elektros tinklai perduoti AB „ESO“

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 21 Nov 2022 13:55:49 +0200
<![CDATA[Jonavos SPC vadovė pakviesta į Lietuvos socialinio darbo tarybą]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavos-spc-vadove-pakviesta-i-lietuvos-socialinio-darbo-taryba https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavos-spc-vadove-pakviesta-i-lietuvos-socialinio-darbo-taryba

Jonavos rajono socialinių paslaugų centro direktorė Valentina Demidenko Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) kvietimu įtraukta į Socialinio darbo tarybos prie SADM sudėtį.

Taryba yra visuomeniniais pagrindais veikianti patariamoji institucija, atliekanti eksperto funkcijas ir konsultuojanti strateginiais socialinio darbo klausimais.

Tarybos nariai analizuoja ir vertina socialinio darbo vystymo kryptis, konsultuoja ir teikia išvadas bei pasiūlymus ministerijoms, savivaldybių įstaigoms, socialinių paslaugų teikėjams, aukštosioms mokykloms ir organizacijoms, vykdančioms socialinių paslaugų srities darbuotojų profesinės kompetencijos tobulinimo veiklas.

Taryba telkia socialinio darbo profesinę bendruomenę, nacionaliniu mastu sprendžia socialinio darbo politikos formavimo ir įgyvendinimo klausimus,  skleidžia informaciją visuomenėje apie socialinio darbo profesiją, jos misiją, reikšmę ir svarbą visuomenės raidai.

Jonavos SPC vadovė pakviesta į Lietuvos socialinio darbo tarybą

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 17 Nov 2022 17:54:05 +0200
<![CDATA[Pabartonių kaime pagerbė P. Dovalgos atminimą]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/pabartoniu-kaime-pagerbe-p-dovalgos-atminima https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/pabartoniu-kaime-pagerbe-p-dovalgos-atminima

Jonavos rajone, Pabartonių kaime paminėtos žurnalisto ir vertėjo Prano Dovalgos (1911.10.15 – 1941.11.17) mirties metinės.

Kraštiečio atminimą pagerbė Jonavos rajono savivaldybės mero pavaduotoja Birutė Gailienė, Jonavos krašto kultūros ir istorijos metraščio „Taurosta“ redaktorius Vytautas Venckūnas, P. Dovalgos artimieji.

Iš Pabartonių kilęs P. Dovalga būdamas 22-ejų išvyko į Čekoslovakiją, kur bendradarbiavo Lietuvos ir čekoslovakų periodinėje spaudoje, skelbė aštrias publicistines įžvalgas apie nacistinės Vokietijos kėslus Europoje.

Tapęs nacių taikiniu, buvo suimtas gestapo, kalintas ir sušaudytas Ruzynės (Praha) kareivinėse.

Jonavos rajono savivaldybės administracija kasmet skelbia konkursą P. Dovalgos premijai gauti, kuriame dalyvauja Lietuvos ir užsienio autoriai, lietuvių arba čekų kalba publikavę literatūrinį kūrinį, filmą, spektaklį ar istorinės atminties tekstą, lietuvių ir čekų tautų bendradarbiavimo temomis.

Pernai premija pirmą kartą atiteko ne lietuvių autoriui – čekų vertėjai Verai Kocianovai už Alvydo Šlepiko romano „Mano vardas – Marytė“ vertimą į čekų kalbą.

2022 m. metų P. Dovalgos premijos laureatas bus paskelbtas vėliau šiais metais.

Pabartonių kaime pagerbė P. Dovalgos atminimą

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 17 Nov 2022 13:34:15 +0200
<![CDATA[Neįgaliųjų veiklos centrui – naujas automobilis]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/neigaliuju-veiklos-centrui-naujas-automobilis https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/neigaliuju-veiklos-centrui-naujas-automobilis Savivaldybės atstovai trečiadienį pasidžiaugė Jonavos rajono neįgaliųjų veiklos centro įsigytu nauju automobiliu. Septynių vietų lengvąjį „Dacia Jogger Comfort“ įstaiga įsigijo rajono tarybos sprendimu skyrus savivaldybės biudžeto lėšų.

Naujuoju automobiliu naudosis Neįgaliųjų veiklos centro socialiniai darbuotojai, kasdien vykstantys pas Jonavos rajono gyventojus atlikti vertinimų dėl pagalbos poreikio, galės pavėžėti gyventojus į gydymo įstaigas, aprūpinti ūkio reikmėmis.

„Džiaugiamės, kad įstaigos socialiniai darbuotojai gyventojams būtinas paslaugas suteiks operatyviau, naujas automobilis taip pat leis sumažinti kuro sanaudas“, - sako savivaldybės mero pavaduotoja Birutė Gailienė.

Saugių kelionių naujuoju automobiliu taip pat palinkėjo Sveikatos, ekologijos ir socialinių reikalų komiteto pirmininkė Birutė Platkauskienė, savivaldybės administracijos socialinės paramos skyriaus vedėja Daiva Ūselienė.

Iki šiol Jonavos rajono neįgaliųjų veiklos centras naudojosi vienintele transporto priemone –savivaldybės administracijos patikėjimo teise pernai perduotu autobusiuku.

A. Reipos ir jonavoszinios.lt nuotr.

Neįgaliųjų veiklos centrui – naujas automobilis

Neįgaliųjų veiklos centrui – naujas automobilis Neįgaliųjų veiklos centrui – naujas automobilis Neįgaliųjų veiklos centrui – naujas automobilis Neįgaliųjų veiklos centrui – naujas automobilis Neįgaliųjų veiklos centrui – naujas automobilis Neįgaliųjų veiklos centrui – naujas automobilis Neįgaliųjų veiklos centrui – naujas automobilis Neįgaliųjų veiklos centrui – naujas automobilis Neįgaliųjų veiklos centrui – naujas automobilis ]]>
jonavoszinios.lt Thu, 17 Nov 2022 05:49:29 +0200
<![CDATA[Jonava lygių galimybių indekse – aukštoje penktoje vietoje]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonava-lygiu-galimybiu-indekse-aukstoje-penktoje-vietoje https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonava-lygiu-galimybiu-indekse-aukstoje-penktoje-vietoje Lapkričio 16-oji – Tarptautinė tolerancijos diena. Šią dieną skelbiamas savivaldybėse atliktas tyrimas rodo, kad Jonavos rajonas užima aukštą penktąją vietą tarp visų šalies savivaldybių pagal lygių galimybių, lyčių lygybės bei smurto artimoje aplinkoje prevencijos ir pagalbos įgyvendinimo procesus.

Tyrimo metu buvo vertinama, kaip savivaldybės užtikrina smurto prevenciją ir pagalbos teikimą, kaip kuriama saugi ir sveika ugdymo bei mokymo aplinka švietimo įstaigose, ar planuojant savivaldybių finansus yra numatytos pakankamos lėšos lyčių lygybei užtikrinti ir dar daug kitų kokybės parametrų.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos užsakymu tyrimą šių metų gegužės – spalio mėn. vykdė bendrovės „Kvalitetas“ ir Mykolo Romerio universiteto tyrėjų komanda.

Šiuo tyrimu siekiama suprasti procesus savivaldybėse ir sukurti kokybės standarto aprašą, kuris padėtų savivaldybių administracijoms kryptingai įgyvendinti lygių galimybių, lyčių lygybės bei smurto artimoje aplinkoje prevencijos ir pagalbos teikimo smurto artimoje aplinkoje pavojų patiriantiems, patyrusiems bei smurto artimoje aplinkoje pavojų keliantiems asmenims politiką.

Planuojama, kad šis tyrimas, kaip įsivertinimo ir planavimo įrankis, visoms savivaldybės bus rekomenduojamas nuo 2023 m.

Jonavos rajono savivaldybės info.

Jonava lygių galimybių indekse – aukštoje penktoje vietoje

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 16 Nov 2022 15:33:52 +0200
<![CDATA[Šiek tiek sutriko prizų dalinimas programėlės ,,Jonava" konkurso laimėtojams]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/siek-tiek-sutriko-prizu-dalinimas-jonaviecio-programeles-konkurso-laimetojams https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/siek-tiek-sutriko-prizu-dalinimas-jonaviecio-programeles-konkurso-laimetojams Kaip skelbia Jonavos rajono savivaldybė, daugiau nei 4 tūkst. jonaviečių jau atsisiuntė programėlę „JONAVA“ pirmąją jos pasirodymo dieną.

,,Toks skaičius stebina ir džiugina, tačiau dėl tokio didelio srauto šiek tiek sutriko prizų dalinimas laimėtojams, todėl raginame visus, kuriems vakar nepavyko sudalyvauti konkurse, bandyti dar kartą šiandien – prizai jau laukia Jūsų! ", - teigia savivaldybė.


Pirmąją dieną paaiškėjo, kad prisijungti prie programėlės nepavyksta Apple iPhone turėtojams ir banko „Swedbank“ klientams.

,,Šią problemą jau sprendžiame. Taip pat sprendžiame klausimą su Registru centru, kuris, kaip paaiškėjo, Jonavos rajono gyventojams nepriskiria savo gyvenamąją vietą Jonavos rajono savivaldybėje deklaravusių asmenų.


Operatyviai reaguojame ir kiek įmanoma greičiau sprendžiame visas kylančias problemas. Sekite naujienas", - skelbia savivaldybė.

Šiek tiek sutriko prizų dalinimas programėlės ,,Jonava" konkurso laimėtojams

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 16 Nov 2022 10:59:14 +0200