Jonavos žinių naujienos https://www.jonavoszinios.lt/naujienos Jonavos rajono naujienos lt <![CDATA[Sporto miestas Jonava sudomino Estijos specialistus]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/sporto-miestas-jonava-sudomino-estijos-specialistus https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/sporto-miestas-jonava-sudomino-estijos-specialistus Jonavoje penktadienį lankėsi įvairių Estijos sporto asociacijų, savivaldybių ir kultūros ministerijos atstovai, kurie domėjosi Jonavos rajone veikiančia sporto sistema ir jos finansavimu.

Svečiai apsilankė nesenai rekonstruotame Jonavos centriniame stadione, apžiūrėjo šalia baigiamą statyti baseiną, diskgolfo parką, kalnų dviračių trasas, lankėsi sporto arenoje.

Jonavos sporto centro direktorė Jūratė Stanislovaitienė Estijos delegacijai pristatė sporto centro organizuojamas veiklas bei renginius, papasakojo, kokias galimybes turi jonaviečiai būti fiziškai aktyvūs, sportuoti savarankiškai.

„Svečius ypač domino, kiek dėmesio skiriame ne tik profesionaliam sportui, sporto klubams, bet ir mėgėjų sportui, ką darome tam, kad įvairaus amžiaus žmonės aktyviai judėtų. Žinoma, estams didelį įspūdį paliko ir mūsų sporto infrastruktūra, sukoncentruota praktiškai vienoje vietoje, miesto centre“, - sakė J. Stanislovaitienė.

Jonavos rajono mero pavaduotoja Birutė Gailienė pasidalino gerąja praktika skiriant savivaldybės finansavimą sporto klubams ir fiziniam aktyvumui skatinti. „Džiaugiuosi, kad galime būti naudingi ne tik kitoms savo šalies savivaldybėms, bet ir kitų valstybių atstovams”, - sake B. Gailienė.

Per pastaruosius kelerius metus Jonavos mieste pavyko gerokai patobulinti viešąją sporto infrastruktūrą, pastatyti naujus sporto objektus, surengti stambius tarptautinės ir vietinės reikšmės sporto renginius.

Dėl patogios geografinės padėties ir išvystytos infrastruktūros Jonavos miestą nuolat renkasi dviračių sporto, bėgimo, triatlono varžybų organizatoriai.

Visas šias miesto iniciatyvas jau įvertino Lietuvos sporto federacijų sąjunga, kuri tradiciniuose sporto vadybos apdovanojimuose Jonavą paskelbė 2020 metų sporto miestu.

Sporto miestas Jonava sudomino Estijos specialistus

Sporto miestas Jonava sudomino Estijos specialistus Sporto miestas Jonava sudomino Estijos specialistus Sporto miestas Jonava sudomino Estijos specialistus Sporto miestas Jonava sudomino Estijos specialistus ]]>
jonavoszinios.lt Fri, 30 Sep 2022 14:48:44 +0300
<![CDATA[Jonavoje pradedamas mokyklų, darželių ir gydymo įstaigų šildymo sezonas]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavoje-pradedamas-mokyklu-darzeliu-ir-gydymo-istaigu-sildymo-sezonas https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavoje-pradedamas-mokyklu-darzeliu-ir-gydymo-istaigu-sildymo-sezonas Jonavos rajono savivaldybės administracijos direktorius pasirašė įsakymą dėl šildymo sezono pradžios Jonavos rajono įstaigose.

Šildymo sezonas nuo 2022 m. spalio 3 d., pirmadienio, pradedamas ikimokyklinėse  įstaigose, bendrojo lavinimo mokyklose ir kitose mokymo įstaigose, taip pat Jonavos rajono gydymo ir slaugos įstaigose.

Jonavos r. savivaldybės info.

Jonavoje pradedamas mokyklų, darželių ir gydymo įstaigų šildymo sezonas

]]>
jonavoszinios.lt Fri, 30 Sep 2022 12:39:21 +0300
<![CDATA[Jonavos meras pasveikino policijos pareigūnus]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavos-meras-pasveeikino-policijos-pareigunus https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavos-meras-pasveeikino-policijos-pareigunus Jonavos rajono savivaldybės meras Mindaugas Sinkevičius penktadienį pasveikino rajono policijos pareigūnus su artėjančia Lietuvos policijos – Angelų sargų diena.

Šventės išvakarėse meras lankėsi Kauno AVPK, Jonavos r. policijos komisariate, kur susitiko su komisariato viršininku Šarūnu Martinkėnu ir padėkojo pareigūnams bei komisariate dirbantiems specialistams už tarnybą, gerus darbo rezultatus ir indėlį kuriant saugią aplinką Jonavos rajone.

Mero padėkos raštais ir simbolinėmis dovanomis pagerbtos Jonavos rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus Ruklos grupės tyrėja Aida Bič, Veiklos skyriaus tyrėja Jūratė Pašvenskienė, Reagavimo skyriaus vyriausioji patrulė Erika Ivanauskienė ir komisariato administratorė Daiva Dirsienė.

Kauno AVPK, Jonavos r. policijos komisariato viršininkas Šarūnas Martinkėnas pagarsino sąrašą pareigūnų, kurie bus iškilmingai apdovanoti spalio 1-ąją vyksiančioje šventėje Kaune:  

III laipsnio pasižymėjimo ženklu "Už nuopelnus" apdovanojama VS vyresnioji tyrėja Birutė Marcinkevičiūtė.

III laipsnio pasižymėjimo ženklu "Už nepriekaištingą tarnybą" apdovanojama VS vyresnioji tyrėja Gražvilė Augaitė.

III laipsnio pasižymėjimo ženklu "Už nuopelnus" apdovanojama VS vyresnioji tyrėja Jurgita Ginatienė.

IV laipsnio atminimo ženklu "Už ištarnautus metus" apdovanojama VS vyresnioji tyrėja Evelina Brazauskienė.

II laipsnio pasižymėjimo ženklu "Už nuopelnus" apdovanojama VS vyriausioji tyrėja Loreta Marcinkevičienė.

III laipsnio pasižymėjimo ženklu "Už nepriekaištingą tarnybą" apdovanojama RS tyrėja Toma Vaitiekaitytė.

III laipsnio pasižymėjimo ženklu "Už nepriekaištingą tarnybą" apdovanojama RS vyriausioji patrulė Aistė Kanaporytė.

Už nepriekaištingą tarnyba vardine dovana - laikrodžiu - apdovanojama RS tyrėja Inesa Bielskytė.

Ir ryt iškilmingai bus apdovanotas Lietuvos policijos generalinio komisaro III laipsnio pasižymėjimo ženklu "Angelas sargas" VS viršininkas Vytautas Trijonis.

Lietuvos policijos profesinė šventė – Angelų sargų diena, dar žinoma kaip policijos diena, minima spalio 2-ąją dieną.

Jonavos r. savivaldybės ir jonavoszinios.lt info.

A. Reipos nuotr.

Jonavos meras pasveikino policijos pareigūnus

Jonavos meras pasveikino policijos pareigūnus Jonavos meras pasveikino policijos pareigūnus Jonavos meras pasveikino policijos pareigūnus Jonavos meras pasveikino policijos pareigūnus ]]>
jonavoszinios.lt Fri, 30 Sep 2022 12:03:28 +0300
<![CDATA[Jau vienuoliktus metus startuojantis aplinkosaugos projektas - „Mes rūšiuojam“]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jau-vienuoliktus-metus-startuojantis-aplinkosaugos-projektas-mes-rusiuojam https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jau-vienuoliktus-metus-startuojantis-aplinkosaugos-projektas-mes-rusiuojam Nacionalinis aplinkosaugos projektas „Mes rūšiuojam“ jau vienuoliktus metus kviečia visus Lietuvos gyventojus prisidėti prie aplinkos saugojimo ir taršos mažinimo. Gaminių atliekas rūšiuoti, rinkti atskirai ir perduoti teisėtiems atliekų tvarkytojams kviečia Gamintojų ir importuotojų asociacija, Elektronikos gamintojų ir importuotojų organizacija kartu su savivaldybėmis, regioniniais atliekų tvarkymo centrais ir kitais partneriais.

Aplinkosauginis projektas „Mes rūšiuojam“ unikalus tuo, kad jame gali dalyvauti visos Jūsų savivaldybės teritorijoje esančios įmonės, įstaigos, organizacijos ir gyventojai, o visiems projekto dalyviams už išrūšiuotas ir perduotas atliekų tvarkytojui gaminių atliekas bus atlyginta projekto partnerių prekėmis, suteiktomis paslaugomis, dovanomis, prizais. Už kai kurias atliekas jų surinkimą vykdanti bendrovė „Atliekų tvarkymo centras“ mokės atlygį.

Naujasis projekto „Mes rūšiuojam“ sezonas, kaip ir kasmet, nuo rugsėjo startavo švietimo įstaigose. Švietimo įstaigų auklėtiniai, jų artimieji ir bendruomenės nariai už išrūšiuotas ir priduotas elektros bei elektroninės įrangos, nešiojamų baterijų ir akumuliatorių atliekas gaus taškus, kuriuos iškeis į įvairias prekes ar paslaugas.

„Mes rūšiuojam“ projekte aktyviai dalyvauja 1 920 švietimo įstaigų visoje Lietuvoje. Nuo projekto pradžios iš švietimo įstaigų jau surinkta daugiau nei 2 700 tonų senos elektronikos ir 100 tonų nešiojamųjų baterijų ir akumuliatorių atliekų.

Švietimo ir ugdymo įstaigose taip pat vyksta projektas „Mes rūšiuojam. Akademija“. Jo metu švietimo įstaigose, darželiuose, organizacijose rengiamos šviečiamojo pobūdžio pamokos apie gaminių rūšiavimą.

Jau devintąjį sezoną siekiame suburti ir visas Lietuvos bendruomenes, kurioms rūpi kurti atsakingą, aplinką tausojančią visuomenę. Bendruomenių gyventojai aplinkosauginio projekto „Mes rūšiuojam. Vasara“ metu rinks buitinės elektroninės įrangos, nešiojamųjų akumuliatorių ir baterijų atliekas. Atliekos bus renkamos visus metus, o projekto aktyvusis etapas tradiciškai vyks vasarą.

Šiuo metu projekte „Mes rūšiuojam. Vasara“ dalyvauja 920 bendruomenės-ambasadoriai iš visos Lietuvos. Nuo projekto pradžios bendruomenių gyventojai iš viso surinko 728 tonų elektronikos ir virš 2 tonų nešiojamųjų baterijų bei akumuliatorių atliekų.

Lietuvos bendrovės kviečiamos tapti projekto „Mes rūšiuojam. Įmonėje“ dalyvėmis. Projekte dalyvaujančios bendrovės, priduodamos tiek įmonėje, tiek jos darbuotojų buityje susidarančias nešiojamųjų baterijų ir akumuliatorių bei elektronikos atliekas, rinks taškus, už kuriuos iš projekto partnerių galės įsigyti prekių ar paslaugų.

Projekte „Mes rūšiuojam. Įmonėje“  aktyviai dalyvauja 1 673 įmonės. Projekto dalyvės jau yra surinkusios daugiau kaip 689 tonų elektros ir elektroninės įrangos ir virš 18,5 tonų nešiojamųjų baterijų ir akumuliatorių atliekų.

Transporto priemonių techninę priežiūrą ir remontą vykdantys ūkio subjektai dalyvauja projekte „Mes rūšiuojam. Autoservise“.  Jo metu autoservisai informuojami apie tinkamą alyvų, vidaus degimo variklių degalų, tepalų, oro filtrų, automobilių hidraulinių (tepalinių) amortizatorių atliekų sutvarkymą ir pridavimo galimybes.

Kito projekto „Mes rūšiuojam automobilių atliekas“ metu iš savivaldybėje esančių legalių automobilių ardytojų renkamos neigiamą rinkos vertę turinčios automobilių atliekos.

Išsami informacija apie nacionalinį aplinkosaugos projektą „Mes rūšiuojam“ ir skirtingas jo dalis – projekto internetinėje svetainėje www.mesrusiuojam.lt.

Jonavos rajono savivaldybės info.

Jau vienuoliktus metus startuojantis aplinkosaugos projektas - „Mes rūšiuojam“

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 29 Sep 2022 10:05:30 +0300
<![CDATA[Parengti Venecijos kaimo vandens nuvedimo griovio įrengimo projekto projektiniai pasiūlymai]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/parengti-venecijos-kaimo-vandens-nuvedimo-griovio-irengimo-projekto-projektiniai-pasiulymai https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/parengti-venecijos-kaimo-vandens-nuvedimo-griovio-irengimo-projekto-projektiniai-pasiulymai Parengti Jonavos rajono, Ruklos seniūnijos, Venecijos kaimo vandens nuvedimo griovio įrengimo projekto projektiniai pasiūlymai.

Vadovaujantis statybos techninio reglamento STR 1.04.04:2017 „Statinio projektavimas, projekto ekspertizė“ nuostatomis, Jonavos rajono savivaldybės administracija informuoja visuomenę apie numatomą statinių (jų dalių) projektavimą ir visuomenės dalyvavimą svarstant statinių (jų dalių) projektinius pasiūlymus. 

Kaip rašoma projektiniuose pasiūlymuose, griovys bus įrengtas Jonavos r. sav., Ruklos sen., Venecijos kaimo ribose. Projekto tikslas yra suprojektuoti melioracijos griovį, kuris nuves paviršinį ir gruntinį vandenį nuo teritorijos, kurioje numatoma įkurti Jonavos laisvąją ekonominę zoną (LEZ). 

Šiuo metu būsimoje Jonavos LEZ teritorijoje yra labai šlapia, telkšo didžiulės balos, ypač prie krašto kelio Nr.143 Jonava-Žasliai-Kalniniai Mijaugonys.


Numatomo įrengti griovio ilgis 0,9 km. Griovio susikirtimuose su keliais turi būti įrengtos naujos vandens pralaidos. Statant pralaidas bus perkasti esami keliai, todėl statybos metu bus įrengti laikini apvažiavimai. 

Projektuojamo griovio trasoje ir grunto paskleidimo zonoje (20-30m pločio) bus pašalinti krūmai ir medžiai. Grunto paskleidimo zonoje, žemiausiose vietose numatomas latakų įrengimas buldozeriu, kad paviršinis vanduo nutekėtų į griovį.  

Pranešimas

Projektiniai pasiūlymai

Susirinkimas bus vykdomas tiesioginės garso ir vaizdo transliacijos būdu 2022 m. spalio 17 d. 16 val. 

Vaizdo transliavimo nuoroda:

https://us04web.zoom.us/j/5541036627?pwd=CmyMCH2r1n3oLVz9vC0jrUrapz0Veh.1

 

Parengti Venecijos kaimo vandens nuvedimo griovio įrengimo projekto projektiniai pasiūlymai

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 29 Sep 2022 09:24:06 +0300
<![CDATA[Jonavos ligoninė tapo LSMU Akušerijos ir ginekologijos rezidentūros baze]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavos-ligonine-tapo-lsmu-akuserijos-ir-ginekologijos-rezidenturos-baze https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavos-ligonine-tapo-lsmu-akuserijos-ir-ginekologijos-rezidenturos-baze Lietuvos sveikatos mokslų universitetas (LSMU) pasirinko Jonavos ligoninę savo Akušerijos ir ginekologijos rezidentūros baze – čia bus ruošiami kvalifikuoti gydytojai specialistai.

Apie tai ligoninės administraciją informavo LSMU Podiplominių studijų centro dekanas prof. Juozas Kupčinskas.

„Šis sprendimas rodo ligoninės ir joje dirbančių specialistų pripažinimą, leidžiantį įstaigai pritraukti būsimus gydytojus specialistus ir sustiprinti bendradarbiavimą su universitetu, gauti mokslinę ir metodologinę paramą iš universiteto dėstytojų, akademinės bendruomenės“, - sako VšĮ „Jonavos ligoninė“ vadovas Gediminas Ramanauskas.

Jo teigimu, Jonavos ligoninės administracija bendradarbiavimo su LSMU siekė nuo šių metų pradžios, diskutuodama ir įrodinėdama savo galimybes priimti, sudaryti sąlygas mokytis bei stiprinti praktinius įgūdžius jauniesiems specialistams.

LSMU Podiplominių studijų centro sprendimas vainikavo atliktus darbus.

„Ši žinia – reikšmingas įvertinimas ir kartu didelis mūsų rajono ligoninės pasiekimas. Vadinčiau tai konkurenciniu pranašumu, kuris būsimoms mamytėms bei skyriaus pacientėms siunčia aiškią žinią – Jonavos ligoninėje teikiamos akušerijos ir ginekologijos paslaugos yra pačios aukščiausios kokybės“, - sako rajono mero pavaduotoja Birutė Gailienė.

Jonavos ligoninės Akušerijos ginekologijos skyrius pastaruoju metu sulaukia ypač daug gerų atsiliepimų iš savo pacienčių. Moterys atvyksta gimdyti į Jonavą iš kitų šalies miestų ir rajonų, todėl ligoninė planuoja šiemet pasiekti gimdymų skaičiaus rekordą.

Ligoninės administracija žada tęsti bendradarbiavimą su LSMU bei tikisi tapti mokslo ir specialistų ruošimo baze ir kitų profilių specialistams.

Jonavos ligoninė tapo LSMU Akušerijos ir ginekologijos rezidentūros baze

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 28 Sep 2022 16:29:55 +0300
<![CDATA[Turtinio komplekso Naujokų k. 1, 4, 5 pardavimo aukcionas]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/turtinio-komplekso-naujoku-k-1-4-5-pardavimo-aukcionas https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/turtinio-komplekso-naujoku-k-1-4-5-pardavimo-aukcionas Jonavos r. sav. administracija skelbia nekilnojamojo turto pardavimo viešąjį aukcioną. Parduodamas turtas: gyvenamųjų namų su kiemo statiniais kompleksas, esantis Naujokų k. 1, 4, 5, Žeimių sen., Jonavos r., su jiems priskirtu 2,5996 ha ploto žemės sklypu, adresu Naujokų k. 1, Žeimių sen., Jonavos r.

Nekilnojamieji daiktai yra įtrauktai į kultūros vertybių registrą, todėl objekto pastatų tvarkybos darbų vykdymui būtina rengti tvarkybos darbų projektus pagal Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos Kauno skyriaus išduotus paveldosaugos reikalavimus, gauti leidimą tvarkybos darbams (daugiau informacijos pateikiama priede).

Pradinė pardavimo kaina 57 300 Eur. Už turto apžiūrą atsakingas asmuo – Žeimių seniūnijos seniūnas Faustas Pilipavičius, tel. 8 (349) 780 48, mob. 8 (686) 16035, el.p. faustas.pilipavicius@jonava.lt.

Aukcionas vykdomas elektroniniu būdu VĮ Registrų centro administruojamoje specialiojoje svetainėje www.evarzytynes.lt. Elektroninio aukciono dalyviais registruojami asmenys, sumokėję aukcionų dalyvių įmokas ir internetu pateikę aukcionų sąlygose nurodytus dokumentus. Daugiau informacijos apie parduodamą turtą, išsamios viešojo aukciono sąlygos, turto apžiūros, aukciono dalyvių registracijos bei aukciono vykdymo laikotarpiai, sutarčių projektai skelbiami https://www.jonava.lt/savivaldybe/veiklos-sritys/parduodamas-turtas/739.

Darbuotojas, atsakingas už informacijos teikimą – Turto ir aplinkos apsaugos skyriaus vyriausioji specialistė Sandra Mačiulienė, tel.: (8 349) 20040, el.paštas: sandra.maciuliene@jonava.lt.

Nuoroda į elektroninį aukcioną

Išsamios aukciono sąlygos

Kultūros paveldo departamento reikalavimai

Preliminari statinio pirkimo-pardavimo sutartis

Preliminari žemės sklypo pirkimo-pardavimo sutartis

Vieta žemėlapyje

Turtinio komplekso Naujokų k. 1, 4, 5 pardavimo aukcionas

Turtinio komplekso Naujokų k. 1, 4, 5 pardavimo aukcionas Turtinio komplekso Naujokų k. 1, 4, 5 pardavimo aukcionas Turtinio komplekso Naujokų k. 1, 4, 5 pardavimo aukcionas Turtinio komplekso Naujokų k. 1, 4, 5 pardavimo aukcionas Turtinio komplekso Naujokų k. 1, 4, 5 pardavimo aukcionas Turtinio komplekso Naujokų k. 1, 4, 5 pardavimo aukcionas Turtinio komplekso Naujokų k. 1, 4, 5 pardavimo aukcionas Turtinio komplekso Naujokų k. 1, 4, 5 pardavimo aukcionas Turtinio komplekso Naujokų k. 1, 4, 5 pardavimo aukcionas Turtinio komplekso Naujokų k. 1, 4, 5 pardavimo aukcionas Turtinio komplekso Naujokų k. 1, 4, 5 pardavimo aukcionas Turtinio komplekso Naujokų k. 1, 4, 5 pardavimo aukcionas Turtinio komplekso Naujokų k. 1, 4, 5 pardavimo aukcionas Turtinio komplekso Naujokų k. 1, 4, 5 pardavimo aukcionas Turtinio komplekso Naujokų k. 1, 4, 5 pardavimo aukcionas Turtinio komplekso Naujokų k. 1, 4, 5 pardavimo aukcionas Turtinio komplekso Naujokų k. 1, 4, 5 pardavimo aukcionas Turtinio komplekso Naujokų k. 1, 4, 5 pardavimo aukcionas Turtinio komplekso Naujokų k. 1, 4, 5 pardavimo aukcionas Turtinio komplekso Naujokų k. 1, 4, 5 pardavimo aukcionas Turtinio komplekso Naujokų k. 1, 4, 5 pardavimo aukcionas Turtinio komplekso Naujokų k. 1, 4, 5 pardavimo aukcionas Turtinio komplekso Naujokų k. 1, 4, 5 pardavimo aukcionas Turtinio komplekso Naujokų k. 1, 4, 5 pardavimo aukcionas Turtinio komplekso Naujokų k. 1, 4, 5 pardavimo aukcionas Turtinio komplekso Naujokų k. 1, 4, 5 pardavimo aukcionas Turtinio komplekso Naujokų k. 1, 4, 5 pardavimo aukcionas Turtinio komplekso Naujokų k. 1, 4, 5 pardavimo aukcionas Turtinio komplekso Naujokų k. 1, 4, 5 pardavimo aukcionas Turtinio komplekso Naujokų k. 1, 4, 5 pardavimo aukcionas Turtinio komplekso Naujokų k. 1, 4, 5 pardavimo aukcionas Turtinio komplekso Naujokų k. 1, 4, 5 pardavimo aukcionas Turtinio komplekso Naujokų k. 1, 4, 5 pardavimo aukcionas Turtinio komplekso Naujokų k. 1, 4, 5 pardavimo aukcionas Turtinio komplekso Naujokų k. 1, 4, 5 pardavimo aukcionas Turtinio komplekso Naujokų k. 1, 4, 5 pardavimo aukcionas Turtinio komplekso Naujokų k. 1, 4, 5 pardavimo aukcionas Turtinio komplekso Naujokų k. 1, 4, 5 pardavimo aukcionas Turtinio komplekso Naujokų k. 1, 4, 5 pardavimo aukcionas Turtinio komplekso Naujokų k. 1, 4, 5 pardavimo aukcionas Turtinio komplekso Naujokų k. 1, 4, 5 pardavimo aukcionas Turtinio komplekso Naujokų k. 1, 4, 5 pardavimo aukcionas Turtinio komplekso Naujokų k. 1, 4, 5 pardavimo aukcionas Turtinio komplekso Naujokų k. 1, 4, 5 pardavimo aukcionas ]]>
jonavoszinios.lt Wed, 28 Sep 2022 15:53:07 +0300
<![CDATA[Pasiūlytas rajono energijos išteklių taupymo planas]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/pasiulytas-rajono-energijos-istekliu-taupymo-planas https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/pasiulytas-rajono-energijos-istekliu-taupymo-planas Jonavos rajono savivaldybėje suburta speciali darbo grupė pasiūlė administracijai rajono energijos išteklių taupymo priemonių planą, kuris turėtų padėti savivaldybei sutaupyti iki 55 tūkst. eurų dar iki šių metų pabaigos. Plane daugiausiai dėmesio skiriama ilgalaikėms energijos taupymo priemonėms ir alternatyvių energijos sprendimų įdiegimui, tuo tarpu šiandien jokių drastiškų taupymo priemonių imtis nerekomenduojama.

„Taupysime, kiek įmanoma, bet ne gyventojų saugumo ir sveikatos sąskaita, – sako Jonavos rajono meras Mindaugas Sinkevičius. – Jau išjungėme miesto fontanus, sumažinsime gatvių, pastatų apšvietimą, tačiau tik gilios nakties metu. Rytais, kai važiuojame į darbus, vedame vaikus į ugdymo įstaigas judėjimo saugumas bus užtikrintas. Mokyklose, darželiuose ir ligoninėse taip pat laikysimės visų higienos normų ir reikalavimų“.

Savivaldybės administracija taupyti pradės nuo savęs – savivaldybės pastato koridoriuose ir kabinetuose esantys seni šviestuvai bus pakeisti į energiją taupančias lemputes.

Taupymo plane siūloma nakties metu išjungti kas antrą šviestuvą pagrindinėse Jonavos miesto gatvėse ir pėsčiųjų takuose, išskyrus vietas ties pėsčiųjų perėjomis ir prie avaringų sankryžų.

Savivaldybei taip pat siūloma sumažinti seniūnijų ir mažų privačių gyvenamųjų namų kvartalų gatvių apšvietimo intensyvumą, vėlgi – užtikrinant gyventojų judėjimo saugumą: išjungti apšvietimą naktimis, nuo 23 val. vakaro iki 6 val. ryto.  Jonavos miesto pastatų apšvietimo intensyvumas būtų mažinimas išjungiant apšvietimą nuo 1 val. nakties iki 6 val. ryto.

Optimaliai valdyti miesto ir rajono gatvių apšvietimą leidžia Jonavos rajone jau modernizuota apšvietimo sistema ir jos valdymas, įdiegti taupūs apšvietimo elementai.

Jonavos rajono energijos išteklių taupymo priemonių plane dar iki šių metų pabaigos siūloma atlikti sprendimų, taupančių elektros energiją ir šilumą seniūnijose analizę, pradėti naudoti jau turimas saulės elektrines rajono ugdymo įstaigose ir ieškoti kitų alternatyvių šildymo bei elektros energijos sprendimų.

Jonavos rajono savivaldybės inf. 

Pasiūlytas rajono energijos išteklių taupymo planas

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 28 Sep 2022 13:16:19 +0300
<![CDATA[Pakartotinis ratinio traktoriaus VTZ VMTZ T-25 pardavimas]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/pakar--totinis-ratinio-traktoriaus-vtz-vmtz-t-25-pardavimas https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/pakar--totinis-ratinio-traktoriaus-vtz-vmtz-t-25-pardavimas Jonavos r. sav. administracija skelbia pakartotinį kilnojamojo turto pardavimo viešąjį aukcioną.

Parduodamas turtas: Ratinis traktoriaus VTZ VMTZ T-25, pagaminimo metai 1986, techninė būklė eksploatavimui netinkama, reikalingas kapitalinis remontas. Pradinė pardavimo kaina 400 Eur.

Už turto apžiūrą atsakingas asmuo – Jonavos rajono Upninkų seniūnijos viešojo ūkio specialistė, Vida Novikova, (8 615) 11336, vida.novikova@jonava.lt.

Turto apžiūra galima 2022 m. spalio 4-6 d., iš anksto susitarus nurodytais kontaktais.

Turto vieta: Darbininkų g. 2, Upninkų k., Jonavos rajonas.

Aukcionas vykdomas elektroniniu būdu VĮ Registrų centro administruojamoje specialiojoje svetainėje www.evarzytynes.lt. Elektroninio aukciono dalyviais registruojami asmenys, sumokėję aukcionų dalyvių įmokas ir internetu pateikę aukcionų sąlygose nurodytus dokumentus. Daugiau informacijos apie parduodamą turtą, išsamios viešojo aukciono sąlygos, turto apžiūros, aukciono dalyvių registracijos bei aukciono vykdymo laikotarpiai, sutarčių projektai skelbiami https://www.jonava.lt/savivaldybe/veiklos-sritys/parduodamas-turtas/739.

Darbuotojas, atsakingas už informacijos teikimą – Turto ir aplinkos apsaugos skyriaus vyresnioji specialistė Daiva Žvigaitienė, tel.: (8 349) 50077, el. paštas: daiva.zvigaitiene@jonava.lt.

Nuoroda į pakartotinį elektroninį aukcioną

Išsamios pakartotinio aukciono sąlygos

Nuoroda į elektroninį aukcioną (nebegalioja)

Išsamios aukciono sąlygos (nebegalioja)

Pakartotinis ratinio traktoriaus VTZ VMTZ T-25 pardavimas

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 28 Sep 2022 10:28:55 +0300
<![CDATA[Rajono vadovai pasveikino socialinius darbuotojus]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/rajono-vadovai-pasveikino-socialinius-darbuotojus https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/rajono-vadovai-pasveikino-socialinius-darbuotojus Jonavos rajono savivaldybės vadovai antradienį, rugsėjo 27 d., visus rajono socialinius darbuotojus pasveikino su Socialinio darbuotojo diena.

Šventinio vakaro metu Jonavos kultūros centre pagerbti ir mero Mindaugo Sinkevičiaus padėkomis apdovanoti ilgamečiai rajono socialinių įstaigų darbuotojai, iš viso – 24 asmenys.

„Jūsų pasirinkta profesija išties labai sunki, bet įdomi ir be galo prasminga. Esate arčiausiai žmonių, kuriems labiausiai reikia pagalbos, paguodos, dėmesio ir palaikymo. Jūsų, Jonavos rajono socialinių darbuotojų, profesionalumas pastaruoju metu ypač išryškėjo susidūrus su rimta migracijos krize ir pabėgėlių problemomis. Tai, kaip jos sprendžiamos Jonavoje, tapo pavyzdžiu visoje šalyje. Nuoširdžiai dėkoju už kasdienines pastangas ir atsidavimą, už Jūsų pasiaukojantį darbą“, - sakė rajono meras M. Sinkevičius. 

Socialinius darbuotojus taip pat sveikino mero pavaduotoja Birutė Gailienė, Sveikatos, ekologijos ir socialinių reikalų komiteto pirmininkė Birutė Platkauskienė, tarybos narys Nerijus Šalūga, Socialinės paramos skyriaus vedėja Daiva Ūselienė, Seimo nario Eugenijaus Sabučio padėjėja Audronė Bagdonavičienė.

Socialinis darbuotojas – viena jauniausių profesijų Lietuvoje. Socialiniai darbuotojai Lietuvoje pradėti rengti nuo 1991 metų, tačiau tik 2008 metais buvo apibrėžtos Socialinio darbo studijų krypties reglamente reikalingos kvalifikacijos bei kompetencijos.

Socialines paslaugas Jonavos rajone teikia Jonavos rajono socialinių paslaugų centras, Jonavos globos namai, Jonavos vaiko ir šeimos gerovės centras, Jonavos r. neįgaliųjų veiklos centras, Jonavos nakvynės namai, taip pat nevyriausybinės organizacijos, privačios įmonės.

Jonavos r. savivaldybės info. 

Rajono vadovai pasveikino socialinius darbuotojus

Rajono vadovai pasveikino socialinius darbuotojus Rajono vadovai pasveikino socialinius darbuotojus Rajono vadovai pasveikino socialinius darbuotojus Rajono vadovai pasveikino socialinius darbuotojus Rajono vadovai pasveikino socialinius darbuotojus Rajono vadovai pasveikino socialinius darbuotojus Rajono vadovai pasveikino socialinius darbuotojus ]]>
jonavoszinios.lt Wed, 28 Sep 2022 08:22:40 +0300
<![CDATA[Jonavoje gimė 300-asis kūdikis, ligoninė artėja prie rekordo]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavoje-gime-300-asis-kudikis-ligonine-arteja-prie-rekordo https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavoje-gime-300-asis-kudikis-ligonine-arteja-prie-rekordo

Jonavos ligoninėje savaitgalį gimęs jonavietis Rokas tapo 300-uoju šiais metais Jonavoje gimusiu kūdikiu. Pirmadienį naujagimį ir jo mamą Kristiną Jarackienę aplankė ir pasveikino Jonavos rajono savivaldybės meras Mindaugas Sinkevičius.

Meras pasidžiaugė, kad gimdyvių skaičius Jonavos ligoninėje auga ir metų pabaigoje, greičiausiai, pasieks rajono rekordą.

„Panašu, kad šiemet mes jau turėsime per keturis šimtus kūdikių ir tai bus Jonavos ligoninės rekordas, nes pastaruosius dešimt metų gimdymų skaičius mūsų rajone mažėjo“, - sako M. Sinkevičius.

Jonavos ligoninėje gimusių kūdikių skaičius šoktelėjo į viršų šiemet, kai gimdyti į Jonavą ėmė plūsti moterys iš kitų Lietuvos miestų.

Tokią situaciją lėmė Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) pradėta vykdyti sveikatos priežiūros tinklo reforma, kurios metu jau užsidarė akušerijos skyriai Ukmergėje ir Kėdainiuose.

Jonavos rajono savivaldybė pasipriešino reformai, o Jonavos ligoninė ėmė vilioti gimdyves iš aplinkinių rajonų. Taip tikėtasi užtikrinti SAM nustatytą 300 gimdymų skaičių per metus, kad akušerijos skyrius ligoninėje nebūtų uždarytas.

Jonavos ligoninės direktoriaus Gedimino Ramanausko teigimu, šiandien Jonavos ligoninėje gimdo moterys ne tik iš kaimyninių rajonų, bet ir iš Kauno, Vilniaus, Klaipėdos ir kitų šalies miestų.

„Didžiausia paskata joms, ko gero, yra geri kitų gimdyvių atsiliepimai apie mūsų ligoninę, čia esančias sąlygas ir puikius specialistus, visą tą dėmesį, kurį skiriame nėščiosioms ir jų kūdikiams“, - sako ligoninės vadovas.

Siekdama išsaugoti Jonavos ligoninę ir visas joje dabar teikiamas paslaugas, rajono savivaldybė prisideda investicijomis: šiemet šalia akušerijos ginekologijos skyriaus buvo suremontuota automobilių stovėjimo aikštelė, kuri tapo erdvesnė, o septynios stovėjimo vietos – rezervuotos gimdyvėms ir mamoms su kūdikiais.

Jonavos rajono savivaldybės taryba, skatindama gimdymus Jonavoje, pavasarį priėmė sprendimą skirti gimdyvėms vienkartinę 129 eurų išmoką. Ši išmoka mokama visiems Jonavos ligoninėje gimusių kūdikių tėveliams, nesvarbu, kur jie gyventų ar deklaruotų savo gyvenamąją vietą.

Jonavos r. savivaldybės info.

Jonavoje gimė 300-asis kūdikis, ligoninė artėja prie rekordo

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 26 Sep 2022 17:10:45 +0300
<![CDATA[Kas tuoksis Jonavoje artimiausiu metu?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/kas-tuoksiiiiiis-jonaaaaavoje-artiiiiiimiausiu-metu https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/kas-tuoksiiiiiis-jonaaaaavoje-artiiiiiimiausiu-metu Tradiciškai Jonavos rajono savivaldybės Civilinės metrikacijos skyrius skelbia asmenis, artimiausiu metu žadančius sudaryti santuoką. Kas tie laimingieji, kurie nusprendė sumainyti aukso žiedus? Sąrašu dalijamės ir mes.

Jie tuoksis 2022-10-08 dieną

13:00 K. Nemira ir K. Ubartienė

13:10 E. Jakubauskas ir L. Zavjalovienė

Sveikiname!

Asociatyvi pixabay.com nuotr.   

Kas tuoksis Jonavoje artimiausiu metu?

]]>
jonavoszinios.lt Sun, 25 Sep 2022 19:10:23 +0300
<![CDATA[Jonava nušvis mėlyna spalva – tai palaikymas kurčiųjų bendruomenei ir gestų kalbai]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonava-nusvis-melyna-spalva-tai-palaikymas-kurciuju-bendruomenei-ir-gestu-kalbai https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonava-nusvis-melyna-spalva-tai-palaikymas-kurciuju-bendruomenei-ir-gestu-kalbai

Šiandien, rugsėjo 23 d., visame pasaulyje minima Tarptautinė gestų kalbų diena. Jonavos rajono savivaldybė ir jos įstaigos jungiasi prie iniciatyvos „Nušvieskime gestų kalbą mėlynai!“ ir taip išreiškia palaikymą kurčiųjų bendruomenei ir gestų kalbai.

Pasaulio kurčiųjų federacijos ir Lietuvos kurčiųjų draugijos kvietimu, mėlyna spalva šį vakarą nušvis Jonavos pėsčiųjų tiltas, Krašto muziejus, kitos įstaigos ir objektai.

Kodėl pasirinkta mėlyna spalva?

Nuo pat Pasaulio kurčiųjų federacijos įkūrimo 1951 metais mėlyna spalva buvo naudojama organizacijos simbolikoje, o Mėlynoji juostelė ilgus dešimtmečius kurčiųjų bendruomenėje buvo naudojama kaip simbolis siekiant lygybės visuomenėje ir nacionalinių gestų kalbų pripažinimo.

Jonava nušvis mėlyna spalva – tai palaikymas kurčiųjų bendruomenei ir gestų kalbai

]]>
jonavoszinios.lt Fri, 23 Sep 2022 13:15:35 +0300
<![CDATA[Jonavoje paminėta žydų genocido atminimo diena 2022-09-23]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavoje-pamineta-zydu-genocido-atminimo-diena-2022-09-23 https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavoje-pamineta-zydu-genocido-atminimo-diena-2022-09-23

Jonavos rajono savivaldybės mero pavaduotoja Birutė Gailienė penktadienį pagerbė Holokausto aukas Jonavos žydų genocido vietoje Girelėje.

Rugsėjo 23-ioji yra Lietuvos žydų genocido atminimo diena. Tą dieną 1943 metais likviduotas Vilniaus žydų getas.

Žinoma, kad iki Antrojo pasaulinio karo žydai sudarė didžiąją dalį Jonavos gyventojų.

Apsigyvenę nuo pat miesto įkūrimo (1750 m.) žydai gyveno intensyvų ūkinį, visuomeninį ir kultūrinį gyvenimą.

Karo metu per 90 proc. žydų tautybės gyventojų visoje Lietuvoje buvo nužudyta. 

1941 m. rugpjūčio 14 d. Girelės miškelyje buvo sušaudyti 552 žydai (497 vyrai ir 55 moterys). Šiandien Jonavos žydų žudynių vietoje stovi paminklas Holokausto aukoms atminti.

Jonavoje paminėta žydų genocido atminimo diena 2022-09-23

Jonavoje paminėta žydų genocido atminimo diena 2022-09-23 Jonavoje paminėta žydų genocido atminimo diena 2022-09-23 Jonavoje paminėta žydų genocido atminimo diena 2022-09-23 Jonavoje paminėta žydų genocido atminimo diena 2022-09-23 ]]>
jonavoszinios.lt Fri, 23 Sep 2022 11:57:54 +0300
<![CDATA[Sukurtas unikalus Jonavos medžių žemėlapis]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/sukurtas-unikalus-jonavos-medziu-zemelapis https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/sukurtas-unikalus-jonavos-medziu-zemelapis Ar žinote, koks yra storiausias medis Jonavoje ir kur jis auga? O kur auga seniausias Jonavoje beržas, kiek turime ąžuolų – gamtos paminklų?

Jonavos miesto seniūnija kartu su bendrove „Jonavos paslaugos” įgyvendino unikalią idėją – sukūrė išskirtinių Jonavos medžių žemėlapį www.jonavosmedziai.lt

Šiame žemėlapyje galima rasti išskirtinius Jonavos medžius, jų nuotraukas, aprašymus ir nuorodas.

Žemėlapio autoriai kviečia aktyviai ir turiningai leisti laiką Jonavoje bei aplankyti, pamatyti, o svarbiausia – sužinoti apie išskirtinius čia augančius medžius.

Šis žemėlapis taip pat gali būti viena iš mokomųjų priemonių vaikams.

Lankytinų medžių sąrašas bus nuolat pildomas ir atnaujinamas.

Jonavos raj. savivaldybės info. 

Sukurtas unikalus Jonavos medžių žemėlapis

]]>
jonavoszinios.lt Fri, 23 Sep 2022 08:52:42 +0300
<![CDATA[Jonavoje paminėta Pasaulinė Alzheimerio ligos diena]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavoje-pamineta-pasauline-alzheimerio-ligos-diena https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavoje-pamineta-pasauline-alzheimerio-ligos-diena Minint Pasaulinę Alzheimerio ligos dieną trečiadienio vakarą purpurine spalva nušvito Jonavos pėsčiųjų tiltas, Šviesos bokštas, bibliotekos pastatas.

Šios iniciatyvos tikslas – padidinti visuomenės informuotumą apie asmenų, turinčių demenciją ir jų globėjų situaciją, mažinti su liga susijusią stigmą, prisidėti prie atviros visuomenės kūrimo, atliepti ligos prevencijos ir gyvenimo kokybės didinimo klausimus.

Alzheimerio diena rugsėjo 21 d. minima visame pasaulyje, ta proga daugelyje miestų rengiamos įvairios iniciatyvos ir renginiai, o žymūs pastatai ir objektai įsižiebia purpurine spalva.

Alzheimerio dienos minėjimą Lietuvoje organizuoja asociacija „Demencija Lietuvoje“.

Šiuo metu numanoma, kad Lietuvoje demencija serga apie 50 tūkst. žmonių (tik 38 tūkst. diagnozuota). Prognozuojama, kad iki 2050 m. šis skaičius išaugs iki 78 tūkst.

Demencijos ekspertai ragina demencijos priežiūrą po diagnozės pripažinti žmogaus teise.

„Suplanuotas demencijos gydymas, priežiūra ir parama po diagnozės yra gyvybiškai svarbūs, siekiant gerinti demenciją turinčiųjų žmonių ir juos prižiūrinčių asmenų gyvenimo kokybę.

Tarptautinė organizacija „Alzheimer Disease International“ (ADI) ir asociacija „Demencija Lietuvoje“ ragina Lietuvos Respublikos vyriausybę pradėti planuoti priežiūros po demencijos diagnozės įgyvendinimą nacionaliniu mastu“, - teigiama asociacijos pranešime.

Jonavoje paminėta Pasaulinė Alzheimerio ligos diena

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 22 Sep 2022 11:43:24 +0300
<![CDATA[Dieną be automobilio autobusai Jonavoje veža nemokamai]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/diena-be-automobilio-autobusai-jonavoje-veza-nemokamai https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/diena-be-automobilio-autobusai-jonavoje-veza-nemokamai Šiandien, rugsėjo 22 d., yra paskutinė Europos judumo savaitės diena ir diena be automobilio, todėl vietinio susisiekimo autobusai Jonavos rajone keleivius veža nemokamai.

Šia akcija gyventojai skatinami palikti automobilius namuose ir keliauti pėsčiomis, dviračiais, kitomis netaršiomis priemonėmis arba viešuoju transportu.

Autobusuose jonaviečių laukia dar viena staigmena – čia dalijami bendrovės „Jonavos autobusai“ suvenyrai su įmonės ir miesto simbolika.

Viename maršrutų šįryt su keleiviais bendravo ir suvenyrus dalijo rajono savivaldybės atstovai – administracijos direktorius Valdas Majauskas ir tarybos narys, Saugaus eismo komisijos pirmininkas Erlandas Andrejevas.

Jonavos rajono meras Mindaugas Sinkevičius šįryt taip pat paragino jonaviečius rinktis viešąjį transportą arba persėsti ant dviračių.

Jonavos r. savivaldybės info.

Dieną be automobilio autobusai Jonavoje veža nemokamai

Dieną be automobilio autobusai Jonavoje veža nemokamai Dieną be automobilio autobusai Jonavoje veža nemokamai Dieną be automobilio autobusai Jonavoje veža nemokamai Dieną be automobilio autobusai Jonavoje veža nemokamai ]]>
jonavoszinios.lt Thu, 22 Sep 2022 11:20:06 +0300
<![CDATA[Paskelbtas konkursas Turto ir aplinkos apsaugos skyriaus vyriausiojo specialisto pareigoms užimti]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/paskelbtas-konkursas-turto-ir-aplinkos-apsaugos-skyriaus-vyriausiojo-specialisto-pareigoms-uzimti https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/paskelbtas-konkursas-turto-ir-aplinkos-apsaugos-skyriaus-vyriausiojo-specialisto-pareigoms-uzimti Skelbimo Nr.: 53221

Skelbimo data: 2022-09-19

Skelbimas galioja iki: 2022-10-03

Konkursą inicijuojanti įstaiga: Jonavos rajono savivaldybės administracija

Konkursą organizuojanti įstaiga:  Valstybės tarnybos departamentas prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

Pareigos: Turto ir aplinkos apsaugos skyriaus vyriausiasis specialistas (karjeros valstybės tarnautojas)

Pareiginės algos koeficientas:          9.00

Specialieji reikalavimai:

Išsilavinimo ir darbo patirties reikalavimai: išsilavinimas – aukštasis universitetinis išsilavinimas (bakalauro kvalifikacinis laipsnis) arba jam lygiavertė aukštojo mokslo kvalifikacija; studijų kryptis – aplinkotyra (arba); studijų kryptis – ekologija (arba); studijų kryptis – aplinkos inžinerija (arba);

arba:

išsilavinimas – aukštasis universitetinis išsilavinimas (bakalauro kvalifikacinis laipsnis) arba jam lygiavertė aukštojo mokslo kvalifikacija;

darbo patirties sritis – aplinkos apsaugos srities patirtis; darbo patirtis srityje – 1 metai;

Dokumentų pateikimo būdas: el. būdu (per VATIS Atrankos modulį)

Konkursą organizuojančios įstaigos kontaktai išsamesnei informacijai: 

Pareigos: Atrankų skyriaus Vyriausiasis specialistas

Vardas, Pavardė: Gražina Čekolytė

Telefonas: +37052196830; +37067286453

El. paštas: grazina.cekolyte@vtd.lt

Adresas: Vilniaus m. sav. Vilniaus m. Šventaragio g. 2

Paskelbtas konkursas Turto ir aplinkos apsaugos skyriaus vyriausiojo specialisto pareigoms užimti

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 19 Sep 2022 10:40:39 +0300
<![CDATA[Kas tuoksis Jonavoje artimiausiu metu?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/kas-tuoksis-jonnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnavoje-artimiausiu-metu https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/kas-tuoksis-jonnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnavoje-artimiausiu-metu Tradiciškai Jonavos rajono savivaldybės Civilinės metrikacijos skyrius skelbia asmenis, artimiausiu metu žadančius sudaryti santuoką. Kas tie laimingieji, kurie nusprendė sumainyti aukso žiedus? Sąrašu dalijamės ir mes.

Jie tuoksis 2022-09-29 dieną

15:00 R. Sutkus ir S. Zakarauskaitė

Jie tuoksis 2022-09-30 dieną

11:00 A. Ramis ir V. Aleksandravičiūtė

Sveikiname!

 Asociatyvi pixabay.com nuotr.  

Kas tuoksis Jonavoje artimiausiu metu?

]]>
jonavoszinios.lt Sun, 18 Sep 2022 18:17:59 +0300
<![CDATA[Pakartotinis automobilio DACIA LOGAN pardavimas viešo aukciono būdu]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/pakartotinis-automobilio-dacia-logan-pardavimas-vieso-aukciono-budu https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/pakartotinis-automobilio-dacia-logan-pardavimas-vieso-aukciono-budu Jonavos r. sav. administracija skelbia kilnojamojo turto pardavimo viešąjį aukcioną.

Parduodamas turtas: DACIA LOGAN, valstybinis Nr. CNL165, Pagaminimo metai 2007 m. benzinas, 1,390 cm3 variklio galia 55 kw., identifikavimo Nr. UU1KSDAEH37162037, be techninės apžiūros, be draudimo, SDK kodas - ACTFFAMF. 

Už turto apžiūrą atsakingas asmuo – VŠĮ Jonavos ligoninės ūkio skyriaus vedėjas, Paulius Zykas, (8 659) 61884, paulius.zykas@jonavosligonine.lt. Turto apžiūra galima 2022 m. rugsėjo 20-22 d., iš anksto susitarus šiame punkte nurodytais kontaktais. 

Pradinė turto pardavimo kaina: 600 Eur.

Turto vieta: Žeimių g. 19, Jonava

Aukcionas vykdomas elektroniniu būdu VĮ Registrų centro administruojamoje specialiojoje svetainėje www.evarzytynes.lt. Elektroninio aukciono dalyviais registruojami asmenys, sumokėję aukcionų dalyvių įmokas ir internetu pateikę aukcionų sąlygose nurodytus dokumentus. Daugiau informacijos apie parduodamą turtą, išsamios viešojo aukciono sąlygos, turto apžiūros, aukciono dalyvių registracijos bei aukciono vykdymo laikotarpiai, sutarčių projektai skelbiami https://www.jonava.lt/savivaldybe/veiklos-sritys/parduodamas-turtas/739

Darbuotojas, atsakingas už informacijos teikimą – Turto ir aplinkos apsaugos skyriaus vyresnioji specialistė Daiva Žvigaitienė, tel.: (8 349) 50077, el. paštas: daiva.zvigaitiene@jonava.lt.

Nuoroda į pakartotinį elektroninį aukcioną

Išsamios aukciono sąlygos

 

Pakartotinis automobilio DACIA LOGAN pardavimas viešo aukciono būdu

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 13 Sep 2022 17:46:19 +0300
<![CDATA[Savivaldybė skelbia valdomo nekilnojamojo turto ataskaitą]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/savivaldybe-skelbia-valdomo-nekilnojamojo-turto-ataskaita https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/savivaldybe-skelbia-valdomo-nekilnojamojo-turto-ataskaita Jonavos rajono savivaldybė skelbia valdomo nekilnojamojo turto (NT) 2021 metų ataskaitą – tai pirmoji savivaldybės administracijos parengta valdomo NT apžvalga.

Jonavos rajono savivaldybėje, kaip ir daugumoje kitų savivaldybių, turtas valdomas decentralizuotai. Savivaldybės turto valdytojais yra savivaldybės administracija ir didžioji dalis kitų savivaldybės biudžetinių įstaigų, kurių veiklai būtinas turtas.

Pagrindiniai savivaldybės turto valdymo principai – turėti optimalų turto kiekį, leidžiantį užtikrinti savivaldybės funkcijų vykdymą, siekti efektyvaus patalpų naudojimo, savalaikio atnaujinimo, o savivaldybės funkcijoms nereikalingą ar netinkamą naudoti turtą parduoti viešuose elektroniniuose turto pardavimo aukcionuose.

Jonavos rajono savivaldybė 2021 metų pabaigoje nuosavybės teise valdė 1771 nekilnojamojo turto objektą, iš kurių didžiausią dalį sudarė būsto fondui priklausantys NT objektai.

Pagal valdomą naudingą plotą svarbiausią savivaldybės NT dalį sudaro negyvenamosios paskirties pastatai ir patalpos, skirtos savivaldybės valdomų įstaigų veiklai.

Pirmoji NT ataskaita orientuota į esamos padėties fiksavimą. Vėlesnių metų ataskaitose bus teikiami ir palyginimo duomenys.

Jonavos r. savivaldybės inf. 

Savivaldybė skelbia valdomo nekilnojamojo turto ataskaitą

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 13 Sep 2022 09:32:06 +0300
<![CDATA[Kas tuoksis Jonavoje artimiausiu metu?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/kkkkas-tuokkkksis-jonavoje-artimiausiu-meeeetu https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/kkkkas-tuokkkksis-jonavoje-artimiausiu-meeeetu Tradiciškai Jonavos rajono savivaldybės Civilinės metrikacijos skyrius skelbia asmenis, artimiausiu metu žadančius sudaryti santuoką. Kas tie laimingieji, kurie nusprendė sumainyti aukso žiedus? Sąrašu dalijamės ir mes.

 Jie tuoksis 2022-09-20 dieną

14.30 val. K. Struckas ir V. Struckienė

Jie tuoksis 2022-09-23 dieną

13.30 val. D. Triukas ir E. Vaškevičiūtė

Sveikiname!

 Asociatyvi pixabay.com nuotr. 

Kas tuoksis Jonavoje artimiausiu metu?

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 13 Sep 2022 07:06:15 +0300
<![CDATA[Taurostos tvenkinyje maudytis nerekomenduojama]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/taurostos-tvenkiiiinyje-maudyyyyytis-nerekomenduojama https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/taurostos-tvenkiiiinyje-maudyyyyytis-nerekomenduojama Šių metų rugsėjo 8 d. buvo paimti vandens mėginiai vandens kokybei nustatyti iš 10 Jonavos rajono maudymosi vietų poilsio zonose (Neries ir Šventosios upių; Joninių, Gulbių, Žeimių, Šveicarijos, Užusalių, Beržų ir Taurostos tvenkinių bei Zatyšių karjero). Lietuvos higienos normos HN 92:2018 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ reikalavimų neatitiko Taurostos tvenkinio vanduo, maudytis nerekomenduojama.

Primename, kad maudantis mikroorganizmais užterštame vandenyje galima susirgti odos, akių, ausų, viršutinių kvėpavimo takų infekcinėmis ligomis. Nurijus tokio vandens, gresia virškinamojo trakto infekcinės ligos.

Jonavos rajono savivaldybės info.

Taurostos tvenkinyje maudytis nerekomenduojama

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 12 Sep 2022 11:05:48 +0300
<![CDATA[Kauno kelyje bus vykdomi remonto darbai: aktualu ir jonaviečiams]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/kauno-kelyje-bus-vykdomi-remonto-darbai-aktualu-ir-jonavieciams https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/kauno-kelyje-bus-vykdomi-remonto-darbai-aktualu-ir-jonavieciams Kelyje Nr. 1915 Vandžiogala-Preišiogalėlė-Jonava ruože nuo 13,018 iki 20,300 km (Kauno kelias nuo Jonavos iki Skrebinų sankryžos) vyks kelio remonto darbai, praneša rangovas – bendrovė „HISK“.

Darbų pradžia planuojama 2022 m. rugsėjo 12 d., pirmadienį, pabaiga – iki 2023 m. gegužės 4 d.

Vykdomų darbų zonoje bus ribojamas eismas kelio ženklais ir šviesoforais.

AB „HISK“ teigimu, pravažiavimas bus užtikrintas, tačiau skubantiems rekomenduojama rinktis kitą maršrutą.  

Rangovas atsiprašo už laikinus nepatogumus.  

Kelio remonto darbų užsakovas – Lietuvos automobilių kelių direkcija.

Kauno kelyje bus vykdomi remonto darbai: aktualu ir jonaviečiams

]]>
jonavoszinios.lt Fri, 09 Sep 2022 12:23:54 +0300
<![CDATA[Dar daugiau jonaviečių mokysis švietimo lyderystės]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/dar-daugiau-jonavieciu-mokysis-svietimo-lyderystes https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/dar-daugiau-jonavieciu-mokysis-svietimo-lyderystes Dar daugiau Jonavos rajono švietimo bendruomenės atstovių pradeda studijas ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto „Švietimo lyderystės“ magistrantūros programoje.

Siekiant gerinti švietimo situaciją ir paruošti vadovaujančias pozicijas galinčius užimti vadovus savo regione, Jonavos rajono savivaldybė prieš dvejus metus prisijungė prie šios programos ir apmoka jonaviečių studijas.

Nuo to laiko keturios Jonavos pedagogės jau baigė programą, dalis jų dabar eina vadovaujančias pareigas Jonavos rajono švietimo įstaigose.

Šiemet „Švietimo lyderystės“ programoje pasiryžo dalyvauti dar trys Jonavos rajono pedagogės: R. Samulevičiaus progimnazijos mokytoja Dovilė Bisigirskienė, Neries pagrindinės mokyklos mokytoja Irma Karnusevičienė ir Panerio pradinės mokyklos direktoriaus pavaduotoja, l.e.p. direktorė Jurga Roličienė.

Penktadienį studijų pradžios šventėje studentes pasveikino Jonavos rajono meras Mindaugas Sinkevičius.

„Švietimo lyderystės“ programa skirta norintiems įgyti bei tobulinti ugdymo srityje aktualias bei reikalingas vadybos kompetencijas.

ISM teigimu, magistrantūros studijų programą, kuri anksčiau buvo finansuota per projektą „Lyderių laikas”, jau baigė per 500 absolventų.  Pusė visų baigusiųjų šias studijas padarė karjeros pokytį. 

Jonavos rajono savivaldybės info. 

Dar daugiau jonaviečių mokysis švietimo lyderystės

]]>
jonavoszinios.lt Fri, 09 Sep 2022 12:14:31 +0300
<![CDATA[Konkursas Jonavos pradinės mokyklos direktoriaus pareigoms eiti]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/konk-ursas-jonavos-pradines-mokyklos-direktoriaus-pareigoms-eiti https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/konk-ursas-jonavos-pradines-mokyklos-direktoriaus-pareigoms-eiti Jonavos rajono savivaldybė skelbia konkursą Jonavos pradinės mokyklos direktoriaus pareigoms eiti (pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientas 12,54 – 13,31).

 Direktorius privalo:

 1. turėti aukštąjį universitetinį ar jam lygiavertį išsilavinimą;
 2. atitikti bent vieną iš šių reikalavimų:

2.1. turėti pedagogo kvalifikaciją ir ne mažesnį kaip 3 metų pedagoginio darbo stažą;

2.2. turėti magistro laipsnį, pedagogo kvalifikaciją ir ne mažesnį kaip 2 metų pedagoginio darbo stažą;

2.3. turėti ugdymo mokslų arba verslo vadybos magistro kvalifikacinį laipsnį arba viešojo administravimo magistro kvalifikacinį laipsnį, įgytą baigus švietimo vadybos studijas, arba jam lygiavertę aukštojo mokslo kvalifikaciją, taip pat turėti ne mažesnę kaip 3 metų profesinės veiklos patirtį, kuri atitinka VI ar aukštesnį kvalifikacijų lygį pagal Lietuvos kvalifikacijų sandaros aprašą, patvirtintą Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2010 m. gegužės 4 d. nutarimu Nr. 535 „Dėl Lietuvos kvalifikacijų sandaros aprašo patvirtinimo“;

2.4. turėti magistro kvalifikacinį laipsnį arba jam lygiavertę aukštojo mokslo kvalifikaciją, ne mažesnę kaip 3 metų profesinės veiklos švietimo srityje patirtį, kuri atitinka VI ar aukštesnį kvalifikacijų lygį pagal Lietuvos kvalifikacijų sandaros aprašą, ir kvalifikacinių reikalavimų aprašo 5.2.2 papunktyje apibrėžtos vadovavimo ugdymui ir mokymuisi kompetencijos įvertinimas turėtų būti ne žemesnio kaip aukšto lygio (4 balai);

 1. turėti Kvalifikacinių reikalavimų valstybinių ir savivaldybių švietimo įstaigų (išskyrus aukštąsias mokyklas) vadovams aprašo, patvirtinto Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2011 m. liepos 1 d. įsakymu Nr. V-1194 „Dėl Kvalifikacinių reikalavimų valstybinių ir savivaldybių švietimo įstaigų (išskyrus aukštąsias mokyklas) vadovams aprašo patvirtinimo“ (su visais aktualiais pakeitimais), 5 punkte nustatytas vadovavimo švietimo įstaigai kompetencijas;
 2. turėti ne mažesnę kaip vienų metų vadovavimo suaugusių asmenų grupei (grupėms) patirtį arba turėti ne mažesnę kaip vienų metų švietimo organizavimo ir (ar) priežiūros patirtį, įgytą viešojo administravimo institucijoje arba švietimo pagalbos įstaigoje;
 3. mokėti naudotis informacinėmis technologijomis;
 4. gerai mokėti lietuvių kalbą, jos mokėjimo lygis turi atitikti Valstybinės kalbos mokėjimo kategorijų, patvirtintų Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2003 m. gruodžio 24 d. nutarimu Nr. 1688 „Dėl valstybinė kalbos mokėjimo kategorijų patvirtinimo ir įgyvendinimo“, reikalavimus;
 5. ne žemesniu kaip B1 kalbos mokėjimo lygiu (pagal Bendruosiuose Europos kalbų metmenyse nustatytą ir apibūdintą šešių kalbos mokėjimo lygių sistemą) mokėti bent vieną iš trijų Europos Sąjungos darbo kalbų (anglų, prancūzų ar vokiečių);
 6. būti nepriekaištingos reputacijos, kaip ji yra apibrėžta Lietuvos Respublikos švietimo įstatyme.

 

Pretendentai pateikia šiuos dokumentus (toliau – dokumentai):

 1. prašymą dalyvauti konkurse;
 2. asmens tapatybę ir išsilavinimą patvirtinančių dokumentų kopijas;
 3. gyvenimo aprašymą, parengtą Europass CV formatu lietuvių kalba;
 4. vadovavimo švietimo įstaigai gaires, kuriose išdėstyti pretendento siūlymai dėl atitinkamos švietimo įstaigos, į kurios vadovo pareigas pretenduojama, veiklos (tikslų, prioritetų, jų įgyvendinimo būdų ir kt.), taip pat pretendento nuostatos apie vadovavimą ir vadovo vaidmenį. Gairėse turi atsispindėti pretendento kompetencijos (strateginio švietimo įstaigos valdymo; vadovavimo pedagogų kvalifikacijos tobulinimui; švietimo įstaigos struktūros, procesų, išteklių valdymo; švietimo įstaigos partnerystės ir bendradarbiavimo; bendravimo ir informavimo), numatytos Kvalifikacinių reikalavimų valstybinių ir savivaldybių švietimo įstaigų (išskyrus aukštąsias mokyklas) vadovams apraše, patvirtintame Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministro 2011 m. liepos 1 d. įsakymu Nr. V-1194 „Dėl Kvalifikacinių reikalavimų valstybinių ir savivaldybių švietimo įstaigų (išskyrus aukštąsias mokyklas) vadovams aprašo patvirtinimo“ (toliau – Kvalifikacinių reikalavimų valstybinių ir savivaldybių švietimo įstaigų vadovams aprašas). Vadovavimo švietimo įstaigai gairių apimtis neturi būti didesnė kaip 10 000 spaudos ženklų (iki 5 puslapių teksto);
 5. Pretendento vadovavimo švietimo įstaigai kompetencijų vertinimo arba jam prilyginto vertinimo ataskaitos, išduotos Kvalifikacinių reikalavimų valstybinių ir savivaldybių švietimo įstaigų (išskyrus aukštąsias mokyklas) vadovams aprašo nustatyta tvarka (toliau – kompetencijų vertinimo ataskaita), kopiją;
 6. darbo stažą patvirtinančių dokumentų kopijas;
 7. užsienio kalbos pagal Kvalifikacinių reikalavimų valstybinių ir savivaldybių švietimo įstaigų vadovams apraše nustatytus reikalavimus mokėjimo lygį patvirtinančio dokumento kopiją (-as). Kalbos mokėjimo lygį patvirtinančiame dokumente turi būti patvirtinta, kad tokį lygį asmuo yra įgijęs, ar lygis patvirtinamas išlaikytu atitinkamo lygio egzaminu(-ais). Užsienio kalbos mokėjimo lygis įskaitomas pretendentams, baigusiems atitinkamos užsienio kalbos studijas aukštojoje arba iki 2009 metų aukštesniojoje mokykloje, arba įgijusiems ne mažiau kaip pusę aukštojo mokslo diplome nurodytų kreditų atitinkama užsienio kalba, arba aukštojo mokslo diplomo priedėlyje nurodyta, kad studijų metu įgijo atitinkamą užsienio kalbos mokėjimo lygį;
 8. dokumentų, liudijančių kitų kvalifikacinių reikalavimų atitikimą, kopijas (jeigu tokius dokumentus turi);
 9. gali pateikti buvusių darbdavių rekomendacijas.

 

Pretendentas dokumentus pateikia iki 2022 m. gruodžio 7 d. įskaitytinai: tiesiogiai, elektroniniu paštu arba registruotu laišku  adresu: Jonavos rajono savivaldybės administracija, Teisės ir personalo  skyrius, 215 kab., Žeimių g. 13,  Jonava. Informacija teikiama telefonu (8 349) 50086, el. paštu sigita.cepiene@jonava.lt; Inga.maciule@jonava.lt.

Dokumentų originalai, pateikiami tiesiogiai teikiant dokumentus arba atrankos dieną prieš pokalbį su pretendentu ir sutikrinti su kopijomis, grąžinami. Pretendentams, nepateikusiems visų dokumentų, ar sutikrinant nustačius, kad pateikti dokumentų originalai neatitinka dokumentų kopijų, neleidžiama dalyvauti konkurse.

Pretendentai, kurie yra pateikę konkurso organizatoriui dokumentus dalyvauti konkurse, suderinę su vadovaujančiu Jonavos pradinės mokyklai asmeniu, iki atrankos: turi susipažinti su švietimo įstaigos veikla, poreikiais ir gali pristatyti tiesiogiai arba nuotoliniu būdu švietimo įstaigos bendruomenei vadovavimo švietimo įstaigai gaires; Gali lankytis švietimo įstaigoje (ne ilgiau kaip 3 darbo dienas), tiesiogiai arba nuotoliniu būdu bendrauti su darbuotojais, mokiniais (dalyvaujant mokytojams ar švietimo pagalbos specialistams) netrikdydami švietimo įstaigos veiklos. Nesilankymas švietimo įstaigoje nelaikomas nustatytos tvarkos pažeidimu ir pretendento vertinimui įtakos neturi.

 Konkurso paskelbimo data – 2022 m. rugsėjo 9 d.                                 

Atrankos data – 2022 m.  gruodžio 19 d.

Asociatyvi archyvo nuotr.

Konkursas Jonavos pradinės mokyklos direktoriaus pareigoms eiti

]]>
jonavoszinios.lt Fri, 09 Sep 2022 09:29:32 +0300
<![CDATA[Konkursas Jonavos „Neries“ pagrindinės mokyklos direktoriaus pareigoms eiti]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/konkursas-jonavos-neries-pagrindines-mokyklos-direktoriaus-pareigoms-eiti https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/konkursas-jonavos-neries-pagrindines-mokyklos-direktoriaus-pareigoms-eiti Jonavos rajono savivaldybė skelbia konkursą Jonavos „Neries“ pagrindinės mokyklos direktoriaus pareigoms eiti (pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientas 15,62– 15,77).

 Direktorius privalo:

 1. turėti aukštąjį universitetinį ar jam lygiavertį išsilavinimą;
 2. atitikti bent vieną iš šių reikalavimų:

2.1. turėti pedagogo kvalifikaciją ir ne mažesnį kaip 3 metų pedagoginio darbo stažą;

2.2. turėti magistro laipsnį, pedagogo kvalifikaciją ir ne mažesnį kaip 2 metų pedagoginio darbo stažą;

2.3. turėti ugdymo mokslų arba verslo vadybos magistro kvalifikacinį laipsnį arba viešojo administravimo magistro kvalifikacinį laipsnį, įgytą baigus švietimo vadybos studijas, arba jam lygiavertę aukštojo mokslo kvalifikaciją, taip pat turėti ne mažesnę kaip 3 metų profesinės veiklos patirtį, kuri atitinka VI ar aukštesnį kvalifikacijų lygį pagal Lietuvos kvalifikacijų sandaros aprašą, patvirtintą Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2010 m. gegužės 4 d. nutarimu Nr. 535 „Dėl Lietuvos kvalifikacijų sandaros aprašo patvirtinimo“;

2.4. turėti magistro kvalifikacinį laipsnį arba jam lygiavertę aukštojo mokslo kvalifikaciją, ne mažesnę kaip 3 metų profesinės veiklos švietimo srityje patirtį, kuri atitinka VI ar aukštesnį kvalifikacijų lygį pagal Lietuvos kvalifikacijų sandaros aprašą, ir kvalifikacinių reikalavimų aprašo 5.2.2 papunktyje apibrėžtos vadovavimo ugdymui ir mokymuisi kompetencijos įvertinimas turėtų būti ne žemesnio kaip aukšto lygio (4 balai);

 1. turėti Kvalifikacinių reikalavimų valstybinių ir savivaldybių švietimo įstaigų (išskyrus aukštąsias mokyklas) vadovams aprašo, patvirtinto Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2011 m. liepos 1 d. įsakymu Nr. V-1194 „Dėl Kvalifikacinių reikalavimų valstybinių ir savivaldybių švietimo įstaigų (išskyrus aukštąsias mokyklas) vadovams aprašo patvirtinimo“ (su visais aktualiais pakeitimais), 5 punkte nustatytas vadovavimo švietimo įstaigai kompetencijas;
 2. turėti ne mažesnę kaip vienų metų vadovavimo suaugusių asmenų grupei (grupėms) patirtį arba turėti ne mažesnę kaip vienų metų švietimo organizavimo ir (ar) priežiūros patirtį, įgytą viešojo administravimo institucijoje arba švietimo pagalbos įstaigoje;
 3. mokėti naudotis informacinėmis technologijomis;
 4. gerai mokėti lietuvių kalbą, jos mokėjimo lygis turi atitikti Valstybinės kalbos mokėjimo kategorijų, patvirtintų Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2003 m. gruodžio 24 d. nutarimu Nr. 1688 „Dėl valstybinė kalbos mokėjimo kategorijų patvirtinimo ir įgyvendinimo“, reikalavimus;
 5. ne žemesniu kaip B1 kalbos mokėjimo lygiu (pagal Bendruosiuose Europos kalbų metmenyse nustatytą ir apibūdintą šešių kalbos mokėjimo lygių sistemą) mokėti bent vieną iš trijų Europos Sąjungos darbo kalbų (anglų, prancūzų ar vokiečių);
 6. būti nepriekaištingos reputacijos, kaip ji yra apibrėžta Lietuvos Respublikos švietimo įstatyme.

 

Pretendentai pateikia šiuos dokumentus (toliau – dokumentai):

 1. prašymą dalyvauti konkurse;
 2. asmens tapatybę ir išsilavinimą patvirtinančių dokumentų kopijas;
 3. gyvenimo aprašymą, parengtą Europass CV formatu lietuvių kalba;
 4. vadovavimo švietimo įstaigai gaires, kuriose išdėstyti pretendento siūlymai dėl atitinkamos švietimo įstaigos, į kurios vadovo pareigas pretenduojama, veiklos (tikslų, prioritetų, jų įgyvendinimo būdų ir kt.), taip pat pretendento nuostatos apie vadovavimą ir vadovo vaidmenį. Gairėse turi atsispindėti pretendento kompetencijos (strateginio švietimo įstaigos valdymo; vadovavimo pedagogų kvalifikacijos tobulinimui; švietimo įstaigos struktūros, procesų, išteklių valdymo; švietimo įstaigos partnerystės ir bendradarbiavimo; bendravimo ir informavimo), numatytos Kvalifikacinių reikalavimų valstybinių ir savivaldybių švietimo įstaigų (išskyrus aukštąsias mokyklas) vadovams apraše, patvirtintame Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministro 2011 m. liepos 1 d. įsakymu Nr. V-1194 „Dėl Kvalifikacinių reikalavimų valstybinių ir savivaldybių švietimo įstaigų (išskyrus aukštąsias mokyklas) vadovams aprašo patvirtinimo“ (toliau – Kvalifikacinių reikalavimų valstybinių ir savivaldybių švietimo įstaigų vadovams aprašas). Vadovavimo švietimo įstaigai gairių apimtis neturi būti didesnė kaip 10 000 spaudos ženklų (iki 5 puslapių teksto);
 5. Pretendento vadovavimo švietimo įstaigai kompetencijų vertinimo arba jam prilyginto vertinimo ataskaitos, išduotos Kvalifikacinių reikalavimų valstybinių ir savivaldybių švietimo įstaigų (išskyrus aukštąsias mokyklas) vadovams aprašo nustatyta tvarka (toliau – kompetencijų vertinimo ataskaita), kopiją;
 6. darbo stažą patvirtinančių dokumentų kopijas;
 7. užsienio kalbos pagal Kvalifikacinių reikalavimų valstybinių ir savivaldybių švietimo įstaigų vadovams apraše nustatytus reikalavimus mokėjimo lygį patvirtinančio dokumento kopiją (-as). Kalbos mokėjimo lygį patvirtinančiame dokumente turi būti patvirtinta, kad tokį lygį asmuo yra įgijęs, ar lygis patvirtinamas išlaikytu atitinkamo lygio egzaminu(-ais). Užsienio kalbos mokėjimo lygis įskaitomas pretendentams, baigusiems atitinkamos užsienio kalbos studijas aukštojoje arba iki 2009 metų aukštesniojoje mokykloje, arba įgijusiems ne mažiau kaip pusę aukštojo mokslo diplome nurodytų kreditų atitinkama užsienio kalba, arba aukštojo mokslo diplomo priedėlyje nurodyta, kad studijų metu įgijo atitinkamą užsienio kalbos mokėjimo lygį;
 8. dokumentų, liudijančių kitų kvalifikacinių reikalavimų atitikimą, kopijas (jeigu tokius dokumentus turi);
 9. gali pateikti buvusių darbdavių rekomendacijas.

 

Pretendentas dokumentus pateikia iki 2022 m. gruodžio 7 d. įskaitytinai: tiesiogiai, elektroniniu paštu arba registruotu laišku  adresu: Jonavos rajono savivaldybės administracija, Teisės ir personalo  skyrius, 215 kab., Žeimių g. 13,  Jonava. Informacija teikiama telefonu (8 349) 50086, el. paštu sigita.cepiene@jonava.lt; Inga.maciule@jonava.lt.

Dokumentų originalai, pateikiami tiesiogiai teikiant dokumentus arba atrankos dieną prieš pokalbį su pretendentu ir sutikrinti su kopijomis, grąžinami. Pretendentams, nepateikusiems visų dokumentų, ar sutikrinant nustačius, kad pateikti dokumentų originalai neatitinka dokumentų kopijų, neleidžiama dalyvauti konkurse.

Pretendentai, kurie yra pateikę konkurso organizatoriui dokumentus dalyvauti konkurse, suderinę su vadovaujančiu Jonavos „Neries“ pagrindinės mokyklai asmeniu, iki atrankos: turi susipažinti su švietimo įstaigos veikla, poreikiais ir gali pristatyti tiesiogiai arba nuotoliniu būdu švietimo įstaigos bendruomenei vadovavimo švietimo įstaigai gaires; Gali lankytis švietimo įstaigoje (ne ilgiau kaip 3 darbo dienas), tiesiogiai arba nuotoliniu būdu bendrauti su darbuotojais, mokiniais (dalyvaujant mokytojams ar švietimo pagalbos specialistams) netrikdydami švietimo įstaigos veiklos. Nesilankymas švietimo įstaigoje nelaikomas nustatytos tvarkos pažeidimu ir pretendento vertinimui įtakos neturi.

Konkurso paskelbimo data – 2022 m. rugsėjo 9 d.                                 

Atrankos data – 2022 m.  gruodžio 19 d.

Konkursas Jonavos „Neries“ pagrindinės mokyklos direktoriaus pareigoms eiti

]]>
jonavoszinios.lt Fri, 09 Sep 2022 09:27:20 +0300
<![CDATA[Kas tuoksis Jonavoje artimiausiu metu?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/kaaas-tuoksis-jonaaavoje-aaaartimiaausiu-metu https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/kaaas-tuoksis-jonaaavoje-aaaartimiaausiu-metu Tradiciškai Jonavos rajono savivaldybės Civilinės metrikacijos skyrius skelbia asmenis, artimiausiu metu žadančius sudaryti santuoką. Kas tie laimingieji, kurie nusprendė sumainyti aukso žiedus? Sąrašu dalijamės ir mes.

Jie tuoksis 2022-09-17 dieną

13:00 A. Chaklauskas ir L. Kaklauskaitė

13:10 G. Kasperavičius ir E. Radzinauskaitė

13:20 R. Žukovas ir I. Paulauskaitė

13:30 A. Gustas ir D. Ragelytė

14:00 O. Tsvitenko ir O. Tokarieva

Sveikiname!

 Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Kas tuoksis Jonavoje artimiausiu metu?

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 08 Sep 2022 09:29:58 +0300
<![CDATA[Ruklos miestelis siekia oficialaus herbo]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/isrinkite-herba-ruklos-miesteliui https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/isrinkite-herba-ruklos-miesteliui Ruklos seniūnija kviečia gyventojus padėti išrinkti oficialų miestelio herbą, kuris labiausiai atspindėtų miestelio istoriją ir dabartį.

Iki šiol naudota emblema nebuvo patvirtinta Lietuvos heraldikos komisijos, todėl gyventojams pateikiami devyni herbo variantai.

Ruklos seniūnijos gyventojai kviečiami apžiūrėti visus devynis dailininkės Vidos Truikytės pateiktus variantus, paskaityti jų aprašymus ir balsuoti pažymint vieną herbinio varianto numerį.

Balsavimas iki rugsėjo 14 d. vyksta Jonavos rajono savivaldybės interneto svetainėje. Balsuoti gali tik Ruklos seniūnijoje deklaruoti asmenys.

Negalintys balsuoti per elektroninius valdžios vartus, kviečiami ateiti į seniūniją ir pareikšti savo nuomonę. Su savimi turėti asmens tapatybės dokumentą.

Ruklos seniūnijos gyventojų pasirinkimas bus pateiktas Lietuvos heraldikos komisijos vertinimui.

BALSAVIMAS VYKSTA ČIA

Ruklos miestelis siekia oficialaus herbo

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 07 Sep 2022 09:40:14 +0300
<![CDATA[Skelbiamas kasmetinės P. Dovalgos premijos skyrimo konkursas]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/skelbiamas-kasmetines-p-dovalgos-pr-em-ijos-skyrimo-konkursas https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/skelbiamas-kasmetines-p-dovalgos-pr-em-ijos-skyrimo-konkursas Jonavos rajono savivaldybės administracija skelbia konkursą Prano Dovalgos premijai gauti.

Premija skiriama už lietuvių ar čekų kalba per pastaruosius 5 metus publikuotą literatūrinį kūrinį, filmą, spektaklį, tekstą istorinės atminties, lietuvių ir čekų tautų kultūrinio, politinio ar ekonominio bendradarbiavimo temomis. Į Premiją gali pretenduoti Lietuvos ir užsienio autoriai.

Premijos fondą sudaro Jonavos rajono savivaldybės bei privačių rėmėjų skiriamos lėšos. Kasmet premijos fondą sudaro 1 000 Eur (vienas tūkstantis eurų). Šiemet P. Dovalgos premija bus skiriama jau penktą kartą.

„Kviečiu visus meno kūrėjus aktyviai dalyvauti konkurse ir padėti mums atkreipti visuomenės dėmesį į neeilinę P. Dovalgos asmenybę“, - kviečia Jonavos rajono mero pavaduotoja, vertinimo komisijos pirmininkė Birutė Gailienė. 

Pernai pirmą kartą P. Dovalgos premija atiteko ne lietuvių autoriui – ji įteikta čekų vertėjai Verai Kocianovai už Alvydo Šlepiko romano „Mano vardas – Marytė“ vertimą į čekų kalbą.

2020 m. premija buvo skirta dviem autoriams: žurnalistams Irenai Nagulevičienei už apybraižą „Pabartonių paslaptis: nacių auka – trisdešimtmetis žurnalistas“ ir Gediminui Zemlickui už straipsnį žurnale Lietuva - Čekija „Pranas Dovalga: Nuo Neries ligi Vltavos krantų“ ir straipsnį žurnale Naujoji Romuva „Karolis IV: dėl ko taip gerbiamas Čekijoje ir už jos ribų“.

Dar anksčiau P. Dovalgos premija buvo skirta istorinių – kultūrinių laidų režisieriui Justinui Lingiui už televizijos laidų ciklą „Nežinoma Čekijos Lietuva“.

2018 metų P. Dovalgos premijos buvo įteiktos Lietuvos ir Čekijos žurnalo leidėjui ir redaktoriui, publicistui Petrui Algiui Mikšai už kūrinį „Kaunietis žurnalistas ir vertėjas Pranas Dovalga: prikeltas iš istorijos užmaršties" ir jonavietei Gražinai Čekavičienei už monografiją „Čekų muziko kelias Lietuvoje".

Kasmet nuo sausio 1 d. iki lapkričio 1 d. kandidatus gauti premiją turi teisę siūlyti meno kūrėjų asociacijos, visuomeninės organizacijos, leidyklos ir darbų autoriai patys save, pateikdami jau publikuotus literatūros  kūrinius, filmą, spektaklį, tekstą 3 (trimis) egzemplioriais Jonavos rajono savivaldybės administracijai, adresu Žeimių g. 13, LT-55158 Jonava. Kūrinys ir/arba santrauka pateikiama lietuvių kalba.

Daugiau informacijos, tel. (8~349) 50 099, el. p. lina.paulaviciene@jonava.lt

Jonavos r. savivaldybės info.

Skelbiamas kasmetinės P. Dovalgos premijos skyrimo konkursas

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 05 Sep 2022 13:02:20 +0300
<![CDATA[1 kamb. buto su dalimi žemės sklypo Samanynės g. 2-1A, Aklojo ežero k., pakartotinis pardavimo aukcionas]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/1-kamb-buto-su-dalimi-zemes-sklypo-samanynes-g-2-1-a-aklojo-ezero-k-pakartotinis-pardavimo-aukcionas https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/1-kamb-buto-su-dalimi-zemes-sklypo-samanynes-g-2-1-a-aklojo-ezero-k-pakartotinis-pardavimo-aukcionas Jonavos r. sav. administracija skelbia nekilnojamojo turto pakartotinį pardavimo viešąjį aukcioną. Parduodamas turtas: 1 kamb. butas, adresu Samanynės g. 2-1A, Aklojo ežero k., Šilų sen., Jonavos r. (bendras plotas 27,26 kv. m) su jam priskirta žemės sklypo dalimi (0,0179 ha iš 0,3009 ha). Pradinė pardavimo kaina 1500 Eur.

Aukcionas vykdomas elektroniniu būdu VĮ Registrų centro administruojamoje specialiojoje svetainėje www.evarzytynes.lt. Elektroninio aukciono dalyviais registruojami asmenys, sumokėję aukcionų dalyvių įmokas ir internetu pateikę aukcionų sąlygose nurodytus dokumentus. Daugiau informacijos apie parduodamą turtą, išsamios viešojo aukciono sąlygos, turto apžiūros, aukciono dalyvių registracijos bei aukciono vykdymo laikotarpiai, sutarčių projektai skelbiami https://www.jonava.lt/savivaldybe/veiklos-sritys/parduodamas-turtas/739.

Darbuotojas, atsakingas už turto apžiūrą ir informacijos teikimą – Turto ir aplinkos apsaugos skyriaus vyriausioji specialistė Sandra Mačiulienė, tel.: (8 349) 20040, el.paštas: sandra.maciuliene@jonava.lt.

Nuoroda į elektroninį aukcioną

Išsamios aukciono sąlygos

Preliminari statinio pirkimo-pardavimo sutartis

Preliminari žemės sklypo pirkimo-pardavimo sutartis

Vieta žemėlapyje

1 kamb. buto su dalimi žemės sklypo Samanynės g. 2-1A, Aklojo ežero k., pakartotinis pardavimo aukcionas

1 kamb. buto su dalimi žemės sklypo Samanynės g. 2-1A, Aklojo ežero k., pakartotinis pardavimo aukcionas 1 kamb. buto su dalimi žemės sklypo Samanynės g. 2-1A, Aklojo ežero k., pakartotinis pardavimo aukcionas 1 kamb. buto su dalimi žemės sklypo Samanynės g. 2-1A, Aklojo ežero k., pakartotinis pardavimo aukcionas 1 kamb. buto su dalimi žemės sklypo Samanynės g. 2-1A, Aklojo ežero k., pakartotinis pardavimo aukcionas 1 kamb. buto su dalimi žemės sklypo Samanynės g. 2-1A, Aklojo ežero k., pakartotinis pardavimo aukcionas 1 kamb. buto su dalimi žemės sklypo Samanynės g. 2-1A, Aklojo ežero k., pakartotinis pardavimo aukcionas 1 kamb. buto su dalimi žemės sklypo Samanynės g. 2-1A, Aklojo ežero k., pakartotinis pardavimo aukcionas 1 kamb. buto su dalimi žemės sklypo Samanynės g. 2-1A, Aklojo ežero k., pakartotinis pardavimo aukcionas 1 kamb. buto su dalimi žemės sklypo Samanynės g. 2-1A, Aklojo ežero k., pakartotinis pardavimo aukcionas 1 kamb. buto su dalimi žemės sklypo Samanynės g. 2-1A, Aklojo ežero k., pakartotinis pardavimo aukcionas 1 kamb. buto su dalimi žemės sklypo Samanynės g. 2-1A, Aklojo ežero k., pakartotinis pardavimo aukcionas 1 kamb. buto su dalimi žemės sklypo Samanynės g. 2-1A, Aklojo ežero k., pakartotinis pardavimo aukcionas 1 kamb. buto su dalimi žemės sklypo Samanynės g. 2-1A, Aklojo ežero k., pakartotinis pardavimo aukcionas 1 kamb. buto su dalimi žemės sklypo Samanynės g. 2-1A, Aklojo ežero k., pakartotinis pardavimo aukcionas 1 kamb. buto su dalimi žemės sklypo Samanynės g. 2-1A, Aklojo ežero k., pakartotinis pardavimo aukcionas ]]>
jonavoszinios.lt Mon, 05 Sep 2022 11:44:55 +0300
<![CDATA[Kas tuoksis Jonavoje artimiausiu metu?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/ksssas-tuoksissss-jonavoje-artimiausiu-metu https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/ksssas-tuoksissss-jonavoje-artimiausiu-metu Tradiciškai Jonavos rajono savivaldybės Civilinės metrikacijos skyrius skelbia asmenis, artimiausiu metu žadančius sudaryti santuoką. Kas tie laimingieji, kurie nusprendė sumainyti aukso žiedus? Sąrašu dalijamės ir mes.

Jie tuoksis 2022-09-05 dieną

15:30 T. Brazinskas ir V. Paulikienė

Jie tuoksis 2022-09-09 dieną

13:00 S. Stankevičius ir L. Gyvienė

13:30 R. Golubovas ir G. Lazutkė

Sveikiname!

 Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Kas tuoksis Jonavoje artimiausiu metu?

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 05 Sep 2022 08:25:21 +0300
<![CDATA[Pradeda dirbti nauji sporto centro ir priešgaisrinės tarnybos vadovai]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/pradeda-dirbti-nauji-sporto-centro-ir-priesgaisrines-tarnybos-vadovai https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/pradeda-dirbti-nauji-sporto-centro-ir-priesgaisrines-tarnybos-vadovai Savivaldybės meras Mindaugas Sinkevičius ir administracijos direktorius Valdas Majauskas pasveikino darbą pradėjusius naujus Jonavos sporto centro ir Jonavos rajono priešgaisrinės tarnybos vadovus – Jūratę Stanislovaitienę ir Mantą Butvilą.

Lietuvos sporto universiteto (LSU) docentė, buvusi Mokslo ir doktorantūros departamento direktorė J. Stanislovaitienė vadovaus JSC, kuris yra pagrindinė visą sportinę veiklą rajone koordinuojanti savivaldybės biudžetinė įstaiga.

Sporto centras pagal turimas administruojamas bazes yra viena didžiausių rajono įstaigų: prižiūri 2017 metais atidarytą Jonavos sporto areną, Vasario 16-osios g. 1A esantį sporto centrą, miesto stadionus, laipiojimo bokštą.

Patyręs ugniagesys gelbėtojas, buvęs Kauno PGV Jonavos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininko pavaduotojas M. Butvilas laimėjo konkursą į Jonavos rajono priešgaisrinės tarnybos viršininko pareigas.

Valstybinė ir rajono gelbėjimo tarnybos Jonavos rajone sudaro vieningą priešgaisrinės saugos užtikrinimo sistemą, kuriai taip pat talkina ugniagesiai savanoriai. Jonavos rajono priešgaisrinėje tarnyboje yra šešios ugniagesių komandos: Ruklos, Užusalių, Kulvos, Žeimių, Bukonių ir Upninkų.

Pradeda dirbti nauji sporto centro ir priešgaisrinės tarnybos vadovai

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 01 Sep 2022 14:03:02 +0300
<![CDATA[Rajono ugdymo įstaigos mokslo metus pasitinka atsinaujinusios, su saulės energija ir ekologišku maistu]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/rajono-ugdymo-istaigos-mokslo-metus-pasitinka-atsinaujinusios-su-saules-energija-ir-ekologisku-maistu https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/rajono-ugdymo-istaigos-mokslo-metus-pasitinka-atsinaujinusios-su-saules-energija-ir-ekologisku-maistu Jonavos rajono mokyklos ir vaikų darželiai naujus mokslo metus pasitinka atsinaujinę patalpas, aplinką. Rajono savivaldybė ugdymo įstaigų remontui kasmet skiria biudžeto lėšų – šiemet įstaigų atsinaujinimui skirta iš viso 517 tūkst. eurų.

Daugelyje šiemet remontuotų įstaigų dar kvepia dažais: mokyklose ir darželiuose sutvarkytos bendro naudojimo patalpos, grupės ir klasės, laisvalaikio erdvės.

Keturios Jonavos rajono ugdymo įstaigos šiemet laimėjo Aplinkos ministerijos projektus ir gavo finansavimą saulės jėgainėms įsirengti. Saulės kolektoriai jau įrengti ant lopšelių-darželių „Pakalnutė“ ir „Žilviltis“ stogų, o netrukus tokius įsirengs ir vaikų lopšelis-darželis „Dobilas“ bei Šveicarijos progimnazija.

Saulės elektrinės leis ne tik sumažinti išlaidas elektros energijai, bet ir skatins atsinaujinančių energijos išteklių naudojimą.

Dar viena naujovė mažųjų laukia „Žilvityje“ ir „Lakštingalėlėje“ – čia maistas vaikams bus gaminamas iš ekologiniuose ūkiuose užaugintų produktų. Abi įstaigos teikė paraiškas Žemės ūkio ministerijoje inicijuotam projektui ir gavo finansavimą, kuriuo bus kompensuojamas brangesnio maisto kainos skirtumas.

Jonavos rajono Švietimo pagalbos tarnyboje vasarą visiškai atnaujintas visas korpusas, į kurį iš lopšelio-darželio „Pakalnutė“ persikėlė Pedagoginės psichologinės pagalbos skyrius. Specialistai galės dirbti erdvesnėse patalpose, kur jaukiau jausis ir mažieji skyriaus lankytojai, o darželyje įrengiama nauja lopšelio grupė.

Didžiausi remonto darbai šiemet tebevyksta Ruklos Jono Stanislausko mokykloje, kur atliekama viso pastato vidaus renovacija.

Ruklos daugiafunkciam centrui pagerinti 800 tūkst. eurų skyrė Vyriausybė: tokį finansavimą mokyklos gerbuviui pavyko užsitikrinti rajono merui aktyviai bendradarbiaujant su centrine valdžia ir sprendžiant nelegalių migrantų apgyvendinimo problemą Rukloje.

Rajono ugdymo įstaigos mokslo metus pasitinka atsinaujinusios, su saulės energija ir ekologišku maistu

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 01 Sep 2022 08:52:51 +0300
<![CDATA[Savivaldybės atstovės įveikė moterų ralio etapą]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/savivaldybes-atstoves-iveike-moteru-ralio-etapa https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/savivaldybes-atstoves-iveike-moteru-ralio-etapa Paskutinį vasaros šeštadienį įvyko jau antrasis vairuojančių moterų judėjimo „Ladies Go“ etapas – orientacinis-pramoginis ralis Jonava-Elektrėnai-Vievis, kuriame buvo karšta labiau nuo emocijų ir adrenalino nei nuo aukštos lauko temperatūros, praneša organizatoriai.

Užduotys ir rungtys, pasak daugumos dalyvių, buvo sunkiausios, kiek joms tekę turėti tokio pobūdžio varžybose: 3 slalomai, vienas iš jų atbulomis, „Ladies Go“ garažas, kur dalyvės turėjo pakeisti automobilio ratą, diskgolfo, vidutinio greičio rungtys.

Dalyvių taip pat laukė žinių patikrinimas, kurio metu Kelių muziejuje reikėjo atpažinti senovinių automobilių markes, o degalinėje įveikti KET egzaminą.

„Tos, kurios važiavo pirmą kartą gali pasidžiaugti, kad įveikė sunkiausią mūsų ralį, svarbiausia finišavo, turėjo gerą laiką. Vairavimo rungtys ugdo tam tikrus įgūdžius, kurie merginoms padės kelyje būti saugesnėmis, tai yra mums svarbiausia misija“, - sako Ladies Go įkūrėja Raimonda Jagminaitė.

Dalyviai startavo Jonavoje, keliavo per Vievį, Elektrėnus ir finišavo „Orlen“ degalinėje.

Renginį užbaigė automobilių paradas ir apdovanojimų ceremonija Vievyje.

Savivaldybės atstovės įveikė moterų ralio etapą

Savivaldybės atstovės įveikė moterų ralio etapą Savivaldybės atstovės įveikė moterų ralio etapą Savivaldybės atstovės įveikė moterų ralio etapą Savivaldybės atstovės įveikė moterų ralio etapą Savivaldybės atstovės įveikė moterų ralio etapą Savivaldybės atstovės įveikė moterų ralio etapą Savivaldybės atstovės įveikė moterų ralio etapą Savivaldybės atstovės įveikė moterų ralio etapą ]]>
jonavoszinios.lt Wed, 31 Aug 2022 13:41:36 +0300
<![CDATA[Vandens kokybės reikalavimų neatitinka Taurostos tvenkinys]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/vandens-kokybes-reikalavimu-neatitinka-taurostos-tvenkinys https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/vandens-kokybes-reikalavimu-neatitinka-taurostos-tvenkinys

Šių metų rugpjūčio 25 d. buvo paimti vandens mėginiai vandens kokybei nustatyti iš 10 Jonavos rajono maudymosi vietų poilsio zonose (Neries ir Šventosios upių; Joninių, Gulbių, Žeimių, Šveicarijos, Užusalių, Beržų ir Taurostos tvenkinių bei Zatyšių karjero).

Lietuvos higienos normos HN 92:2018 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ reikalavimų neatitiko Taurostos tvenkinio vanduo.

Maudytis nerekomenduojama iki pakartotinių vandens tyrimų rezultatų, apie kuriuos bus informuota visuomenė.

Vandens kokybės reikalavimų neatitinka Taurostos tvenkinys

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 30 Aug 2022 08:38:20 +0300
<![CDATA[Parengti Vandentiekio ir nuotekų tinklų, Kriaušių g., Jonavos m., statybos projekto projektiniai pasiūlymai]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/parengti-vandentiekio-ir-nuoteku-tinklu-kriausiu-g-jonavos-m-statybos-projekto-projektiniai-pasiulymai https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/parengti-vandentiekio-ir-nuoteku-tinklu-kriausiu-g-jonavos-m-statybos-projekto-projektiniai-pasiulymai Vadovaujantis statybos techninio reglamento STR 1.04.04:2017 „Statinio projektavimas, projekto ekspertizė“ nuostatomis, Jonavos rajono savivaldybės administracija informuoja visuomenę apie numatomą statinių (jų dalių) projektavimą ir visuomenės dalyvavimą svarstant statinių (jų dalių) projektinius pasiūlymus.

 
Susirinkimas bus vykdomas tiesioginės garso ir vaizdo transliacijos būdu 2022 m. rugsėjo 8 d. 16 val.
 
Vaizdo transliavimo nuoroda:

Parengti Vandentiekio ir nuotekų tinklų, Kriaušių g., Jonavos m., statybos projekto projektiniai pasiūlymai

]]>
jonavoszinios.lt Fri, 26 Aug 2022 08:40:26 +0300
<![CDATA[Kas tuoksis Jonavoje artimiausiu metu?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/kas-ttttuoksis-jonavoje-arttttimiausiu-mettttu https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/kas-ttttuoksis-jonavoje-arttttimiausiu-mettttu Tradiciškai Jonavos rajono savivaldybės Civilinės metrikacijos skyrius skelbia asmenis, artimiausiu metu žadančius sudaryti santuoką. Kas tie laimingieji, kurie nusprendė sumainyti aukso žiedus? Sąrašu dalijamės ir mes.

Jie tuoksis 2022-08-30 dieną

15:00 O. Rupšys ir L. Vilkaitė

Jie tuoksis 2022-08-31 dieną

12:00 V. Butas ir D. Paragytė

Jie tuoksis 2022-09-03 dieną

13:40 R. Stankevičius ir R. Grinienė

13:50 T. Slepkovas ir S. Katinė

14:00 G. Sinkevičius ir G. Jakaitytė

14:20 T. Vilkas ir S. Pupšienė

15:00 L. Šidlauskas ir E. Semaškaitė

Sveikiname!

 Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Kas tuoksis Jonavoje artimiausiu metu?

]]>
jonavoszinios.lt Fri, 26 Aug 2022 08:27:27 +0300
<![CDATA[Naujieji mokslo metai Jonavos rajono ugdymo įstaigose]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/naujieji-mokslo-metai-jonavos-rajono-ugdymo-istaigose https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/naujieji-mokslo-metai-jonavos-rajono-ugdymo-istaigose Artėjant rugsėjui Jonavos rajono savivaldybės ugdymo įstaigose baigiami įvairūs remonto darbai. Į ugdymo įstaigas grįžę vaikai mokslo metus sutiks jau atnaujintose erdvėse.

Ugdymo įstaigų pasiruošimą naujiems mokslo metams įvertino šią savaitę jose apsilankę Jonavos rajono savivaldybės mero pavaduotoja Birutė Gailienė, administracijos direktoriaus pavaduotoja Lineta Jakimavičienė, Švietimo, kultūros, sporto ir jaunimo reikalų komiteto pirmininkė Vijolė Šadauskienė bei Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Violeta Kolesnikienė.

„Kasmet rajono biudžete numatome lėšų įstaigų atsinaujinimui. Įstaigose dar kvepia dažais, darbai juda link pabaigos, o man belieka pasidžiaugti, kad savivaldybės skirti pinigai naudojami pagal suplanuotą paskirtį – vienose įstaigose tvarkomos laiptinės, kitur – darželio grupės ar klasės, laisvalaikio erdvės“, - sako mero pavaduotoja B. Gailienė.

Per vasarą atsinaujinusios įstaigos: Jonavos Senamiesčio gimnazija, Jonavos Justino Vareikio Progimnazija, Jonavos Panerio pradinė mokykla bei Jonavos vaikų lopšelis-darželis "Žilvitis". Taip pat naujų mokslo metų laukia atsinaujinantys Jonavos vaikų lopšelis-darželis "Pakalnutė", Šveicarijos progimnazija, Jonavos Janinos Miščiukaitės meno mokykla bei Jonavos rajono Švietimo Pagalbos Tarnyba.

Naujieji mokslo metai Jonavos rajono ugdymo įstaigose

Naujieji mokslo metai Jonavos rajono ugdymo įstaigose Naujieji mokslo metai Jonavos rajono ugdymo įstaigose Naujieji mokslo metai Jonavos rajono ugdymo įstaigose Naujieji mokslo metai Jonavos rajono ugdymo įstaigose Naujieji mokslo metai Jonavos rajono ugdymo įstaigose Naujieji mokslo metai Jonavos rajono ugdymo įstaigose Naujieji mokslo metai Jonavos rajono ugdymo įstaigose Naujieji mokslo metai Jonavos rajono ugdymo įstaigose Naujieji mokslo metai Jonavos rajono ugdymo įstaigose Naujieji mokslo metai Jonavos rajono ugdymo įstaigose Naujieji mokslo metai Jonavos rajono ugdymo įstaigose Naujieji mokslo metai Jonavos rajono ugdymo įstaigose Naujieji mokslo metai Jonavos rajono ugdymo įstaigose Naujieji mokslo metai Jonavos rajono ugdymo įstaigose ]]>
jonavoszinios.lt Thu, 25 Aug 2022 14:43:12 +0300
<![CDATA[Rugpjūčio 24-oji - Ukrainos Nepriklausomybės diena]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/rugpjucio-24-oji-ukrainos-nepriklausomybes-diena https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/rugpjucio-24-oji-ukrainos-nepriklausomybes-diena Šiandien, rugpjūčio 24-ąją Ukraina švenčia Nepriklausomybės dieną.

Jonavos rajono savivaldybė sveikina Ukrainą Nepriklausomybės dienos proga ir palaiko Ukrainos tautą, jos kovoje už laisvę!

Rugpjūčio 24-oji - Ukrainos Nepriklausomybės diena

Rugpjūčio 24-oji - Ukrainos Nepriklausomybės diena Rugpjūčio 24-oji - Ukrainos Nepriklausomybės diena ]]>
jonavoszinios.lt Wed, 24 Aug 2022 16:23:13 +0300
<![CDATA[1 kamb. buto su dalimi žemės sklypo Samanynės g. 16-2, Aklojo ežero k., pardavimo aukcionas]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/1-kamb-buto-su-dalimi-zemes-sklypo-samanynes-g-16-2-aklojo-ezero-k-pardavimo-aukcionas https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/1-kamb-buto-su-dalimi-zemes-sklypo-samanynes-g-16-2-aklojo-ezero-k-pardavimo-aukcionas

Jonavos r. sav. administracija skelbia nekilnojamojo turto pardavimo viešąjį aukcioną. Parduodamas turtas: 1 kamb. butas, adresu Samanynės g. 16-2, Aklojo ežero k., Šilų sen., Jonavos r. (bendras plotas 51,09 kv. m) su jam priskirta žemės sklypo dalimi (0,0374 ha iš 0,4145 ha). Pradinė pardavimo kaina 3700 Eur.

Aukcionas vykdomas elektroniniu būdu VĮ Registrų centro administruojamoje specialiojoje svetainėje www.evarzytynes.lt. Elektroninio aukciono dalyviais registruojami asmenys, sumokėję aukcionų dalyvių įmokas ir internetu pateikę aukciono sąlygose nurodytus dokumentus. Daugiau informacijos apie parduodamą turtą, turto apžiūros, aukciono dalyvių registracijos bei aukciono vykdymo laikotarpiai bei kita informacija yra nurodyta išsamiose viešojo aukciono sąlygose (žr. žemiau).

Darbuotojas, atsakingas už turto apžiūrą ir informacijos teikimą – Turto ir aplinkos apsaugos skyriaus vyriausioji specialistė Sandra Mačiulienė, tel.: (8 349) 20040, el.p.: sandra.maciuliene@jonava.lt.

Nuoroda į elektroninį aukcioną

Išsamios aukciono sąlygos

Preliminari statinio pirkimo-pardavimo sutartis

Preliminari žemės sklypo pirkimo-pardavimo sutartis

Vieta žemėlapyje

1 kamb. buto su dalimi žemės sklypo Samanynės g. 16-2, Aklojo ežero k., pardavimo aukcionas

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 24 Aug 2022 11:43:32 +0300
<![CDATA[Zatyšių karjero tvenkinyje maudytis nerekomenduojama]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/zatysiu-karjerooo-tveeenkinyje-maudytis-nerekomenduojama https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/zatysiu-karjerooo-tveeenkinyje-maudytis-nerekomenduojama Šių metų rugpjūčio 18 d. buvo paimti vandens mėginiai vandens kokybei nustatyti iš 10 Jonavos rajono maudymosi vietų poilsio zonose (Neries ir Šventosios upių; Joninių, Gulbių, Žeimių, Šveicarijos, Užusalių, Beržų ir Taurostos tvenkinių bei Zatyšių karjero). Lietuvos higienos normos HN 92:2018 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ reikalavimų neatitiko Zatyšių karjero tvenkinio vanduo.

Maudytis nerekomenduojama iki pakartotinių vandens tyrimų rezultatų, apie kuriuos bus informuota visuomenė.

Primename, kad maudantis mikroorganizmais užterštame vandenyje galima susirgti odos, akių, ausų, viršutinių kvėpavimo takų infekcinėmis ligomis. Nurijus tokio vandens, gresia virškinamojo trakto infekcinės ligos.

Jonavos r. savivaldybės info.

Zatyšių karjero tvenkinyje maudytis nerekomenduojama

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 23 Aug 2022 09:50:09 +0300
<![CDATA[Paskelbtas konkursas Viešųjų pirkimų skyriaus vyriausiojo specialisto pareigoms užimti]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/paskelbtas-konkursas-viesuju-pirkimu-skyriaus-vyriausiojo-specialisto-pareigoms-uzimti https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/paskelbtas-konkursas-viesuju-pirkimu-skyriaus-vyriausiojo-specialisto-pareigoms-uzimti

Skelbiamas konkursas Viešųjų pirkimų skyriaus vyriausiojo specialisto pareigoms užimti

Skelbimo Nr.: 52860

Skelbimo data: 2022-08-22

Konkursą inicijuojanti įstaiga: Jonavos rajono savivaldybės administracija

Konkursą organizuojanti įstaiga: Valstybės tarnybos departamentas prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

Pareigos: Viešųjų pirkimų skyriaus vyriausiasis specialistas (karjeros valstybės tarnautojas)

Pareiginės algos koeficientas: 8,00

Specialieji reikalavimai:

Išsilavinimo ir darbo patirties reikalavimai:

išsilavinimas – aukštasis universitetinis išsilavinimas (bakalauro kvalifikacinis laipsnis) arba jam lygiavertė aukštojo mokslo kvalifikacija;

studijų kryptis – viešasis administravimas (arba);

studijų kryptis – teisė (arba);

studijų kryptis – ekonomika (arba);

studijų kryptis – vadyba (arba);

arba:

išsilavinimas – aukštasis universitetinis išsilavinimas (bakalauro kvalifikacinis laipsnis) arba jam lygiavertė aukštojo mokslo kvalifikacija;

darbo patirties sritis – viešųjų pirkimų organizavimo patirtis;

darbo patirtis srityje – 1 metai;

Dokumentų pateikimo būdas:              el. būdu (per VATIS Atrankos modulį)

Konkursą organizuojančios įstaigos kontaktai išsamesnei informacijai:

Pareigos: Atrankų skyriaus Vyriausiasis specialistas

Vardas, pavardė: Goda Degesytė

Telefonas: +37052196823;

El.paštas: goda.degesyte@vtd.lt

Adresas: Vilniaus m. sav. Vilniaus m. Šventaragio g. 2

Paskelbtas konkursas Viešųjų pirkimų skyriaus vyriausiojo specialisto pareigoms užimti

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 22 Aug 2022 11:53:15 +0300
<![CDATA[Kas tuoksis Jonavoje artimiausiu metu?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/kas-tuuuoksis-jonnnavoooje-artimiausiu-metu https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/kas-tuuuoksis-jonnnavoooje-artimiausiu-metu Tradiciškai Jonavos rajono savivaldybės Civilinės metrikacijos skyrius skelbia asmenis, artimiausiu metu žadančius sudaryti santuoką. Kas tie laimingieji, kurie nusprendė sumainyti aukso žiedus? Sąrašu dalijamės ir mes.

Jie tuoksis 2022-08-27

13:40 J. Mačikūnas ir R. Žižytė

14:00  V. Nausėda ir I. Skuodienė

14:10 V. Kubiliūnas ir J. Kriaunevičienė

14:30 E. Jančius ir K. Karpenko

15:30 O. Juročkin ir S. Chvatkovaitė

Sveikiname!

 Asociatyvi pixabay.com nuotr.Kas tuoksis Jonavoje artimiausiu metu?

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 22 Aug 2022 08:39:13 +0300
<![CDATA[Jonavos rajono savivaldybės parama Ukrainos karo pabėgėliams - skaičiai ir faktai]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavos-rajono-savivaldybes-parama-ukrainos-karo-pabegeliams-skaiciai-ir-faktai https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavos-rajono-savivaldybes-parama-ukrainos-karo-pabegeliams-skaiciai-ir-faktai Remiantis statistikos duomenimis, šiai dienai Jonavos r. gyvena 561 ukrainietis, iš jų savivaldybės patalpose gyvena 85 ukrainiečiai (35 – Vaiko ir šeimos gerovės centre, 5 – Globos namuose, 45 – Panoterių mokykloje), praneša Jonavos rajono savivaldybė. 

Per šešis šių metų mėnesius savivaldybė Jonavoje gyvenantiems ukrainiečiams išmokėjo įvairių išmokų ir pašalpų, pasirūpino jų socialine ir sveikatos apsauga, teikė humanitarinę pagalbą Ukrainos miestams, kuri detaliai apžvelgta šiame straipsnyje.

Humanitarinė pagalba

Savivaldybės taryba dar kovo mėnesį neeiliniame posėdyje pritarė sprendimui suteikti pirmąją 50 tūkst. eurų humanitarinę pagalbą Jonavos miestui partneriui Smilai.

Kovo pabaigoje į Vilnių iškeliavo pirmasis Jonavos rajono savivaldybės labdaros krovinys, skirtas Ukrainos ligoninėms. Paramą įvairiais medikamentais ir tvarsčiais perdavė VšĮ Jonavos ligoninė.

Savivaldybė ukrainiečiams perdavė įvairių ilgai negendančių maisto produktų, higienos reikmenų, pirmos pagalbos priemonių. Šios humanitarinės pagalbos paprašė Ukrainos Jarmolyncų ir Mizhhirijos miesteliai, atsiuntę laiškus Jonavos rajono merui Mindaugui Sinkevičiui.

Balandžio mėnesio posėdyje savivaldybės taryba pritarė Ukrainos Ivano-Frankivsko srities policijos prašymui perduoti jai transporto priemonių, kurios būtų naudojamos ukrainiečių gynyboje nuo Rusijos agresijos.

Ukrainos policijai buvo perduoti du savivaldybės autobusiukai – 2007 m. gamybos Ford Transit ir Renault Trafic, kuriuos iki sienos nuvairavo tarybos nariai.

„Vieno langelio“ principas

Ukrainiečiais pabėgėliais Jonavoje rūpinasi Jonavos rajono socialinių paslaugų centro (SPC) specialistai. Šiuo metu centras teikia paslaugas 525 ukrainiečiams.

Susidūrus su karo pabėgėlių priėmimo iššūkiais,  Jonavos rajono savivaldybėje buvo sukurta „vieno langelio“ pagalbos Ukrainos karo pabėgėliams sistema. Savivaldybės tarybos sprendimu Socialinių paslaugų centre (SPC)  įkurtas Imigrantų informacijos centras, darbui jame įsteigti ir savivaldybės finansuojami 2 papildomi socialinių darbuotojų etatai, kuriems šiemet numatyta skirti per 20 tūkst. eurų.

Vadovaujantis „vieno langelio“ principu SPC socialiniai darbuotojai dirba su kiekvienu į Jonavą atvykstančiu Ukrainos karo pabėgėliu. Socialiniai darbuotojai vertina individualius pabėgėlių poreikius ir organizuoja reikiamą pagalbą – apgyvendinimą savivaldybės siūlomose patalpose,

pagalba nuomojantis bustą, vaikų užrašymą į darželius, mokyklas, tarpininkavimą su Užimtumo tarnyba, potencialiais darbdaviais.

SPC specialistai taip pat padeda ukrainiečiams užpildyti dokumentus dėl socialinių išmokų, neįgalumo, pensijų, tarpininkauja organizuojant sveikatos priežiūros paslaugas.

„Tai reiškia, kad žmonės atvykę į svetimą šalį, į nepažįstamą miestą nėra priversti vaikščioti po atskiras instancijas, bet yra priimami vienoje įstaigoje, kurioje gauna visą būtiną informaciją tiek apie centro, tiek ir kitų įstaigų, NVO paslaugas“, - sako Jonavos SPC direktorė Valentina Demidenko.

Jonavos SPC Ukrainos karo pabėgėliams nemokamai teikiamos socialinių darbuotojų paslaugos, psichologo konsultacijos, pabėgėlių vaikų dienos soc. priežiūra vaikų dienos centre, socialinių įgūdžių ugdymas, krizių intervencija, savitarpio paramos grupės, organizuojami lietuvių kalbos kursai suaugusiems bei įgyvendinamas sekmadieninės Jonavos rajono ukrainiečių mokyklos veiklos organizavimas.

Pašalpos, parama ir kompensacijos

Pusė visų Jonavos rajone gyvenančių ukrainiečių yra vaikai (225), kurių didžioji dalis mokosi arba yra užregistruoti į mokymosi įstaigas, lanko ar planuoja lankyti vaikų darželius nuo rugsėjo mėnesio.

Visi Jonavos rajono savivaldybės vaikų darželiai ir mokyklos, o taip pat įvairūs neformaliojo vaikų švietimo būreliai priėmė ir po vasaros atostogų vėl priims ukrainiečių vaikus.

Karo pabėgėliai iš Ukrainos, neturintys pajamų, turi teisę kreiptis į Jonavos r. savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyrių dėl vienkartinės pašalpos.

Skyriaus duomenimis, tokias vienkartines pašalpas jau gavo 438 asmenys arba 202 šeimos, iš viso – 53,3 tūkst. eurų. Ukrainiečiams taip pat mokamos socialinės pašalpos, kurias jau gavo 51 asmuo, dvylikai asmenų skirtos globos išmokos ir globos tiksliniai priedai.

Jonavos gyventojai, suteikę būstus dėl karo iš Ukrainos pasitraukusiems užsieniečiams, turėjo teisę gauti kompensacijas. Per pusę metų tokios kompensacijos – beveik 51 tūkst. eurų – jau išmokėtos 80-čiai asmenų, kurie savo namuose priėmė 240 ukrainiečių.

Rugpjūčio mėnesio duomenimis, Jonavos rajone įvairių išmokų, pašalpų ir kompensacijų ukrainiečiams ir juos priėmusiems jonaviečiams iš savivaldybės ir valstybės biudžeto lėšų jau išmokėta iš viso 174,2 tūkst. Eur.

Apgyvendinimas savivaldybės patalpose

Jonavos rajono savivaldybės taryba skyrė 80 tūkst. Eur karo pabėgėlių iš Ukrainos priėmimui užtikrinti (patalpų pritaikymui, inventoriaus įsigijimui, darbo užmokesčiui 2 naujiems etatams buvusioje Panoterių mokykloje).

Iš pradžių buvo paruoštos patalpos Jonavos vaiko ir šeimos gerovės centre, į kurias iš karto įsikėlė pirmieji ukrainiečiai. Jonavos vaiko ir šeimos gerovės centras ukrainiečių apgyvendinimui jau panaudojo 11 tūkst. Eur savivaldybės biudžeto lėšų: 10 tūkst.  Eur komunalinėms išlaidos ir 1 tūkst. Eur remonto darbams.

Panoteriuose pirmieji gyventojai apsistojo birželio mėn., buvusios Panoterių mokyklos pritaikymui gyventi jau panaudota 24 tūkst. Eur, komunalinėms išlaidoms apmokėti – 1,7 tūkst. Eur, darbo užmokesčiui – 1 tūkst. Eur.

Jonavos globos namuose teikiama ilgalaikė socialinė globa penkiems ukrainiečiams savivaldybės biudžetui jau kainavo per 10 tūkst. eurų.

Viešasis transportas

Nuo karo Ukrainoje pabėgę ukrainiečiai nuo gegužės 1 d. gali nemokamai važiuoti viešuoju transportu Jonavos mieste ir rajone. Tokiam sprendimui vieningai pritarė Jonavos rajono savivaldybės taryba.

Rugpjūčio mėn. duomenimis, ukrainiečių apgyvendinimo ir pavėžėjimo paslaugos Jonavos rajono savivaldybei kainavo 22,6 tūkst. eurų.

Bendruomeniniai renginiai

Jonavos rajone ne tik teikiamos visos būtiniausios paslaugos Ukrainos karo pabėgėliams, bet ir siekiama integruoti juos į rajono bendruomenės gyvenimą – organizuojami bendri tarpkultūrinio pažinimo renginiai, paramos akcijos.

Jonavos r. savivaldybės inf. 

Jonavos rajono savivaldybės parama Ukrainos karo pabėgėliams - skaičiai ir faktai

Jonavos rajono savivaldybės parama Ukrainos karo pabėgėliams - skaičiai ir faktai Jonavos rajono savivaldybės parama Ukrainos karo pabėgėliams - skaičiai ir faktai ]]>
jonavoszinios.lt Fri, 19 Aug 2022 12:26:08 +0300
<![CDATA[Kas tuoksis Jonavoje artimiausiu metu?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/kkkkkas-tuokssis-jonavoje-artimmmmiausiu-metu https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/kkkkkas-tuokssis-jonavoje-artimmmmiausiu-metu Tradiciškai Jonavos rajono savivaldybės Civilinės metrikacijos skyrius skelbia asmenis, artimiausiu metu žadančius sudaryti santuoką. Kas tie laimingieji, kurie nusprendė sumainyti aukso žiedus? Sąrašu dalijamės ir mes.

Jie tuoksis 2022-08-26

12:00 N. Stučinskas ir G. Grigalienė

13:30 M. Adomaitis ir M. Vaitonytė

Sveikiname!

 Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Kas tuoksis Jonavoje artimiausiu metu?

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 16 Aug 2022 08:25:49 +0300
<![CDATA[Automobilio DACIA LOGAN pardavimas viešo aukciono būdu]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/automobilio-dacia-logan-pardavimas-vieso-aukciono-budu https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/automobilio-dacia-logan-pardavimas-vieso-aukciono-budu Jonavos r. sav. administracija skelbia kilnojamojo turto pardavimo viešąjį aukcioną.

Parduodamas turtas: DACIA LOGAN, valstybinis Nr. CNL165, Pagaminimo metai 2007 m. benzinas, 1,390 cm3 variklio galia 55 kw., identifikavimo Nr. UU1KSDAEH37162037, be techninės apžiūros, be draudimo, SDK kodas - ACTFFAMF. 

Už turto apžiūrą atsakingas asmuo – VŠĮ Jonavos ligoninės ūkio skyriaus vedėjas, Paulius Zykas, (8 659) 61884, paulius.zykas@jonavosligonine.lt. Turto apžiūra galima 2022 m. rugpjūčio 22-25 d., iš anksto susitarus šiame punkte nurodytais kontaktais. 

Pradinė turto pardavimo kaina: 750 Eur.

Turto vieta: Žeimių g. 19, Jonava

Aukcionas vykdomas elektroniniu būdu VĮ Registrų centro administruojamoje specialiojoje svetainėje www.evarzytynes.lt. Elektroninio aukciono dalyviais registruojami asmenys, sumokėję aukcionų dalyvių įmokas ir internetu pateikę aukcionų sąlygose nurodytus dokumentus. Daugiau informacijos apie parduodamą turtą, išsamios viešojo aukciono sąlygos, turto apžiūros, aukciono dalyvių registracijos bei aukciono vykdymo laikotarpiai, sutarčių projektai skelbiami https://www.jonava.lt/savivaldybe/veiklos-sritys/parduodamas-turtas/739

Darbuotojas, atsakingas už informacijos teikimą – Turto ir aplinkos apsaugos skyriaus vyresnioji specialistė Daiva Žvigaitienė, tel.: (8 349) 50077, el. paštas: daiva.zvigaitiene@jonava.lt.

Nuoroda į pakartotinį elektroninį aukcioną

Išsamios aukciono sąlygos

Automobilio DACIA LOGAN pardavimas viešo aukciono būdu

]]>
jonavoszinios.lt Fri, 12 Aug 2022 13:32:42 +0300
<![CDATA[Jaunimo dienos proga pasodintas Stelmužės ąžuoliukas]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jaunimo-dienos-proga-pasodintas-stelmuzes-azuoliukas https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jaunimo-dienos-proga-pasodintas-stelmuzes-azuoliukas Jonavos rajono savivaldybės ir bibliotekos atstovai pasodino ąžuolo medelį, kuris šaknis į žemę įleido Jonavos viešosios bibliotekos kieme.

2022-ieji paskelbti Lietuvos ir Europos jaunimo metais. Šiemet visuomenė ypač skatinama labiau atkreipti dėmesį į jaunimo politiką ir drauge spręsti jauniems žmonėms kylančias problemas, dalyvaujant įvairiose jaunimui skirtose veiklose, renginiuose, iniciatyvose. 

Nacionalinės jaunimo reikalų koordinatorių asociacijos ir Lietuvos savivaldybių asociacijos iniciatyva Lietuvos mastu įgyvendinama „Jaunimo parko“ idėja. Jos įgyvendinimo pradžia – rugpjūčio 12-oji – Tarptautinė jaunimo diena.

Minint Lietuvos jaunimo metus (2022), simbolinį „Jaunimo parką“ suformuos kiekvienoje savivaldybėje po vieną pasodinti iš Stelmužės ąžuolo gilės išauginti ąžuoliukai.

Maži, gležni ąžuoliukai, tikėtina, išaugs į didelį „Jaunimo parką“ bei simbolizuos vieningą ir vis stiprėjančią jaunimo politiką Lietuvoje.

Jonavos r. savivaldybės info.

A. Reipos nuotr.

Jaunimo dienos proga pasodintas Stelmužės ąžuoliukas

Jaunimo dienos proga pasodintas Stelmužės ąžuoliukas Jaunimo dienos proga pasodintas Stelmužės ąžuoliukas Jaunimo dienos proga pasodintas Stelmužės ąžuoliukas ]]>
jonavoszinios.lt Fri, 12 Aug 2022 12:38:31 +0300
<![CDATA[Rajono vadovai pasveikino Jonavos globos namų direktorę]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/rajono-vadovai-pasveikino-jonavos-globos-namu-direktore https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/rajono-vadovai-pasveikino-jonavos-globos-namu-direktore Jonavos rajono savivaldybės vadovai su garbiu jubiliejumi pasveikino Jonavos globos namų direktorę Dalią Astrauskienę.

Ilgametė įstaigos vadovė savo darbštumu ir iniciatyvomis yra pelniusi didelę globos namų gyventojų, kolektyvo ir kitų rajono įstaigų pagarbą.

„Labai vertiname Jūsų prasmingą patirtį, sukauptą tarnaujant žmonėms. Linkime sveikatos, kantrybės ir gerų emocijų tiek Jūsų darbe, tiek ir asmeniniame gyvenime“, - jubiliatei linkėjo rajono meras Mindaugas Sinkevičius.

Jonavos globos namų direktorę pasveikino ir mero pavaduotoja Birutė Gailienė, savivaldybės administracijos socialinės paramos skyriaus vedėja Daiva Ūselienė.

D. Astrauskienė taip pat yra Lietuvos globos įstaigų vadovų asociacijos „Rūpestinga globa“ tarybos narė ir Lietuvos savivaldybinių globos įstaigų vadovų asociacijos narė. Patyrusi socialinė darbuotoja apdovanota aukščiausiu Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos apdovanojimu – ženklu „Gerumo žvaigždė“.

Jonavos globos namai yra socialinės globos įstaiga, teikianti socialines paslaugas suaugusiems su negalia arba senyvo amžiaus asmenims, kuriems yra būtina nuolatinė specialistų priežiūra.

Įstaiga nuolat dalyvauja įvairiuose projektuose, miesto šventėse ir renginiuose, organizuoja išvykas ir ekskursijas namų gyventojams.

Šią vasarą Jonavos globos namai tapo akredituota jaunimo savanorius priimančia organizacija, prisijungė prie Jaunimo savanoriškos tarnybos programos ir pakvietė jaunimą prisijungti prie įvairiausių veiklų su senjorais.

Jonavos r. savivaldybės inf.

E. Utyros nuotr.

Rajono vadovai pasveikino Jonavos globos namų direktorę

Rajono vadovai pasveikino Jonavos globos namų direktorę Rajono vadovai pasveikino Jonavos globos namų direktorę Rajono vadovai pasveikino Jonavos globos namų direktorę Rajono vadovai pasveikino Jonavos globos namų direktorę Rajono vadovai pasveikino Jonavos globos namų direktorę ]]>
jonavoszinios.lt Thu, 11 Aug 2022 10:50:45 +0300
<![CDATA[Mažas pajamas gaunantys jonaviečiai gali gauti nuompinigių kompensaciją]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/mazas-pajamas-gaunantys-jonavieciai-gali-gauti-nuompinigiu-kompensacija https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/mazas-pajamas-gaunantys-jonavieciai-gali-gauti-nuompinigiu-kompensacija Kas yra nuomos mokesčio kompensacija ir kaip tai veikia?

Šeimos, kurios tinkamą būstą nuomojasi rinkoje iš kitų fizinių ar juridinių asmenų (išskyrus savivaldybę) ir turi teisę į paramą pagal Paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti įstatymą gali gauti komercine tvarka mokamo nuomos mokesčio pilną arba dalinę kompensaciją. Kompensacija mokama už kiekvieną komercinės nuomos mėnesį nuo tada, kai kompensacija yra paskiriama iki tol, kol galioja nuomos sutartis, nuomininkai gyvena išsinuomotame būste ir turi teisę į paramą pagal Paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti įstatymą.

Kokio dydžio yra nuomos mokesčio kompensacija?

Nuomos mokesčio kompensacijos dydis yra skirtingas skirtingose savivaldybėse. Jis kasmet Vyriausybės nustatyta tvarka bus perskaičiuojamas, įvertinant socialinės apsaugos ir darbo ministerijos metams tvirtinamus bazinius kompensacijos dydžius.

Šiuo metu šeimos, kurios nuomojasi ar ketina nuomotis būstą komercine tvarka iš fizinių ar juridinių asmenų (išskyrus savivaldybę) ir turi teisę į paramą socialinio būsto nuomai pagal Paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti įstatymą, gali gauti tokio dydžio nuompinigių kompensaciją:

1 asmens šeima – nuo 46,40 iki 64,96 Eur per mėnesį;

2 asmenų šeima -  nuo 64,96 iki 90,94 Eur per mėnesį; 

3 asmenų šeima  - nuo 90,94 iki 116,93 Eur per mėnesį;

4 asmenų ir daugiau (asmeniui): nuo 25,52 Eur iki 35,73 Eur/mėn.

Visais atvejais nuompinigių kompensacija negali būti didesnė, nei nuomos sutartyje įrašytas nuompinigių dydis.

Ar kasmet kompensacijos dydis keisis? Ar gali būti, kad kitais metais nebus skirta lėšų ir kompensacijos mokėjimas bus nutrauktas arba susidarys laikotarpis metų pradžioje, kai dar nėra naujų teisės aktų ir kompensacija nebemokama?

Kompensacijos dydis kasmet gali keistis, jei Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, įvertinus pokyčius būsto nuomos rinkoje, pakeis bazinius kompensacijos dydžius arba Vyriausybė pakeis kompensacijos apskaičiavimui naudojamą koeficientą (šiuo metu jis lygus 1,6), bet tikėtina, kad kompensacijų dydžiai atitiks būsto nuomos rinkoje vykstančius nuomos kainų pokyčius. Lėšas numatoma skirti kiekvienais metais įvertinant poreikį, t. y. paskaičiavus kiek kompensacijų yra mokama ir kiek tam reikės lėšų einamaisiais metais, todėl turėtų būti užtikrintas kompensacijos mokėjimas visą laikotarpį kol galioja nuomos sutartis, nuomininkai gyvena nuomojamame būste ir turi teisę į paramą pagal valstybės paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti įstatymą. Įstatyme numatyta, kad kompensacija mokama už praėjusį mėnesį iki einamojo mėnesio 25 d. Tai pakankamas laikotarpis metų pradžioje, kad būtų apskaičiuoti kompensacijų dydžiai. Jei  visgi laiku negautumėme lėšų, kompensacija už vėluojamą laikotarpį būtų išmokama vėliau kartu su sekančiomis išmokomis. Panašiai atsitiktų ir tuomet, jei nuomininkai įsiskolintų už būsto nuomą. Savivaldybės vykdomosios institucijos nustatyta tvarka kompensacijos mokėjimas galėtų būti sustabdytas, tačiau vėliau, nuomininkui padengus įsiskolinimą, kompensacijos mokėjimas būtų atnaujinamas, sumokant kompensaciją ir už tą laikotarpį, kai jos mokėjimas buvo sustabdytas.

Kokius reikalavimus turi atitikti nuomos sutartis?

Nuomos sutartis tarp nuomotojo ir nuomininko turi būti sudaryta raštu, ne trumpesniam kaip vienerių metų laikotarpiui. Sutartyje turi būti nurodytas nuomos mokesčio dydis ir sutartis turi būti įregistruota Lietuvos Respublikos nekilnojamojo turto registre. Kitų sutarties sąlygų savivaldybės administracija nereguliuos.

Kas turi teisę pretenduoti į nuomos mokesčio kompensaciją?

Visi kas kurie neturi tinkamo gyventi nuosavo būsto arba tie, kurių turimas būstas Nekilnojamojo turto kadastro duomenimis, yra nusidėvėjęs daugiau kaip 60 procentų, arba nuosavybės teise turimo būsto naudingasis plotas, tenkantis vienam asmeniui ar šeimos nariui, yra mažesnis kaip 10 kvadratinių metrų arba mažesnis kaip 14 kvadratinių metrų, jeigu šeimoje yra neįgalusis arba asmuo, sergantis sunkia lėtinės ligos, įrašytos į Vyriausybės ar jos įgaliotos institucijos patvirtintą sąrašą, forma ir kurių deklaruotas turtas, įskaitant per metus gautas pajamas, neviršija įstatyme nustatytų dydžių:

Asmenų sk.

Pajamos

Turtas

Asmuo be šeimos

7 497 Eur/m.

8 232 Eur.

Dviejų ar trijų asmenų šeima

15 582 Eur/m.

16 464 Eur.

Keturių asmenų šeima (vienam asmeniui)

4 557 Eur/m.

8 232 Eur.

Ar naudojantis nuomos mokesčio kompensacija bus galima pretenduoti į kitas paramos formas?

Taip. Gaunant kompensaciją galima ir gauti valstybės remiamą būsto kreditą ir laukti socialinio būsto nuomos. Visos kompensaciją gaunančios šeimos kompensacijos gavimo metu išlieka įrašytos sąrašuose socialinio būsto nuomai.

Ką reikia daryti, norint gauti nuomos mokesčio kompensaciją?

Reikia pateikti savivaldybės administracijai  prašymą bei nuomojamo būsto nuomos sutartį. Tiems, kas jau įsirašę į sąrašus, gali tekti atnaujinti duomenis apie gyvenamąją vietą, šeimos sudėtį ir turimą turtą, įskaitant per metus gautas pajamas.

Kokius mokesčius turi mokėti būsto nuomotojas ir ar reikia kaip nors įteisinti nuomos veiklą?

Jei nuomotojas – fizinis asmuo ir būstą nuomoja kitiems fiziniams asmenims, jis gali pasirinkti kokiu būdu vykdyti nuomos veiklą.

Paprasčiausias būdas – nuomos sutartį sudaryti raštu, registruoti ją Nekilnojamojo turto registre ir kasmet iki gegužės 1 d. deklaruoti iš nuomos gautas pajamas bei sumokėti nuo gautų pajamų 15 proc. pajamų mokestį. Pvz.: jei nuomos mokestis yra 100 Eur per mėnesį, nuomos pajamos per metus sudarys 1200 Eur, o sumokamas pajamų mokestis – 180 Eur per metus.

Kitas būdas – įsigyti verslo liudijimą. Detalesnę informaciją kaip teisėtai užsiimti būsto nuoma, kiek konkrečiu atveju kainuotų verslo liudijimas ir kokius papildomus mokesčius gali tekti mokėti teikia Valstybinė mokesčių inspekcija.

Ką daryti, jei nepavyksta susirasti tinkamo nuomojamo būsto?

Savivaldybės administracija nepadės nei nuomininkams susirasti nuomotojo, nei nuomotojams susirasti tinkamo nuomininko. Taip pat nereguliuosime nuomos sąlygų, negarantuosime už nuomininkų įsipareigojimų vykdymą ir neturėsime poveikio priemonių nuomotojams, kurie vienai pageidaujančiai šeimai sutinka išnuomoti būstą, o kitai atsisako. Nuomotojams pageidaujant, mes galėsime potencialiems nuomininkams pranešti apie esamą pasiūlą, bet net ir tuomet, nuomos sutarties sudarymas ir jos sąlygos yra šalių susitarimo reikalas, kuriame savivaldybės administracija nedalyvaus.Tiems, kam nepavyksta išsinuomoti būsto rinkoje galėsime pasiūlyti tik pasinaudoti kita paramos forma ir išsinuomoti socialinį būstą iš savivaldybės. Jonavoje būsto nuomos reikia laukti eilėse.

Ką dar svarbaus būtina žinoti?

Kompensaciją gaunančios šeimos privalo kasmet iki gegužės 1 d. deklaruoti savo turtą, įskaitant pajamas, Valstybinėje mokesčių inspekcijoje. To nepadarius, bus nutraukiamas kompensacijos mokėjimas.

Be to, svarbu žinoti, kad šeimos, kurios nuomos mokesčio kompensacijos gavimo metu praranda teisę į šią kompensaciją, nedelsiant privalo pranešti apie tai savivaldybės vykdomajai institucijai ir grąžinti neteisėtai gautos kompensacijos dalį. Nustačius neteisėto kompensacijos gavimo atvejus, kompensacijos mokėjimas nutraukiamas, o savivaldybės vykdomosios institucijos sprendimas išieškoti neteisėtai išmokėtą kompensaciją yra vykdomasis dokumentas ir jeigu šis sprendimas nevykdomas geranoriškai, jis gali būti vykdomas priverstinai Lietuvos Respublikos Civilinio kodekso nustatyta tvarka.

Pagrindiniai atvejai, kai pasikeitus šeimos sudėčiai, šeimos narių darbo užmokesčiui bei kitoms aplinkybėms prarandama teisė gauti kompensaciją:

 • Nuomininkai negyvena nuomojamame būste;
 • Nutraukiama arba pasibaigia ir nepratęsiama nuomos sutartis;
 • Nedeklaruojamas turtas, įskaitant pajamas;
 • Įsigyjamas gyventi tinkamas šeimai būstas;
 • Šeimos pajamos ir turtas viršija Paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti įstatyme nustatytus dydžius. 

Išsamesnę informaciją galima gauti atvykus konsultacijai į Jonavos rajono savivaldybės administracijos 319 kabinetą gyventojų priėmimo valandomis: pirmadieniais nuo 8.00 iki 12.00 valandos ir nuo 13.00 iki 18.00 valandos arba telefonu 8 349 207 24, 8 615 37 33 6

Jonavos r. savivaldybės info.

Asociatyvi archyvo nuotr.

Mažas pajamas gaunantys jonaviečiai gali gauti nuompinigių kompensaciją

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 10 Aug 2022 08:14:27 +0300