Jonavos žinių naujienos https://www.jonavoszinios.lt/naujienos Jonavos rajono naujienos lt <![CDATA[Žaliosios infrastruktūros poreikis Jonavos mieste: gyventojų apklausa]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/zaliosios-infrastrukturos-poreikis-jonavos-mieste-gyventoju-apklausa https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/zaliosios-infrastrukturos-poreikis-jonavos-mieste-gyventoju-apklausa Visi norime gyventi sveikoje, estetiškoje ir jaukioje aplinkoje, o miesto žalioji infrastruktūra (ŽI) yra neatsiejama bet kurio miesto dalis, nešanti apčiuopiamą naudą ekologijos, socialinės gerovės, sveikatos ir ekonomikos srityse.

Miestų žalioji infrastruktūra apima ne tik želdynus (skverus, parkus, miškus ir kitas žaliąsias zonas), bet ir inovatyvius sprendimus, pavyzdžiui, žaliuosius stogus, sienas, kurias puošia vijokliniai augalai, taip pat tvarius lietaus vandens surinkimo būdus ir vandeniui laidžias dangas.

Jūsų įžvalgos mums yra itin svarbios, tad kviečiame prisidėti prie apklausos, kuria siekiame suprasti, kaip vertinate dabartinę žaliųjų erdvių padėtį Jonavos mieste, kokių žaliųjų erdvių Jums trūksta ir kokias žaliosios infrastruktūros iniciatyvas norėtumėte matyti Jonavos ateityje. 

Apklausa yra visiškai anonimiška. Susidūrus su nepatogiais ar nemaloniais klausimais, Jūs juos galite praleisti arba bet kuriuo metu nutraukti apklausą. Jūsų atsakymai yra renkami tik pabaigus apklausą. Rezultatai bus panaudoti analizuojant Jonavos miesto esamą žaliosios infrastruktūros būklę, poreikį, bei kuriant Jonavos miesto žalinimo planą. 

DALYVAUTI APKLAUSOJE >>

Jonavos r. savivaldybės inf. 

Žaliosios infrastruktūros poreikis Jonavos mieste: gyventojų apklausa

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 12 Jun 2024 15:57:52 +0300
<![CDATA[Jonavos rajono savivaldybėje ir ligoninėje vyko civilinės saugos pratybos]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavos-rajono-savivaldybeje-ir-ligonineje-vyko-civilines-saugos-pratybos https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavos-rajono-savivaldybeje-ir-ligonineje-vyko-civilines-saugos-pratybos Jonavos rajono savivaldybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centro nariai birželio 10-11 d. dalyvavo civilinės saugos pratybose, kurių metu buvo siekiama patikrinti ir tobulinti rajono civilinės saugos pajėgų ir ūkio subjektų bendradarbiavimą su karo komendantūra menamo priešo užpuolimo atveju.

Pratybų metu pirmą kartą buvo simuliuojamas gyventojų ir verslo subjektų turto bei technikos paėmimas kariuomenės poreikiams, skelbiama komendanto valanda, vykdoma gyventojų evakuacija.

Pratybų metu savivaldybės pastatą ir jo prieigas „saugojo“ ginkluoti kariai, Jonavos gatvėmis judėjo karinė technika.

Antrą pratybų dieną mokymai vyko ir Jonavos ligoninėje, kur medikai priėmė „sužeistus“ karius, pagal pratybų scenarijų atgabentus į priėmimo skyrių iš „priešo“ atakuotos Gaižiūnų geležinkelio stoties.

Kariams buvo suteikiama medicinos pagalba ir pirminis gydymas, sunkios būklės „sužeistieji“ guldomi į reanimaciją arba operuojami.

Pratybų metu buvo naudojama nauja pacientų būklės stebėjimo programinė įranga su duomenų perdavimu nuotoliniu būdu.

Savivaldybės lygio kompleksinės pratybos buvo dalis vienų didžiausių šiais metais vykstančių tarptautinių lauko taktikos pratybų „Geležinis vilkas 2024-1“.

Beveik dvi savaites truksiančiuose mokymuose Gaižiūnų ir Kazlų Rūdos poligonuose bei Kauno, Jonavos, Kaišiadorių ir Prienų rajonuose treniruojasi daugiau kaip 3700 Lietuvos ir sąjungininkų karių ir daugiau kaip 500 karinės technikos vienetų.

Jonavos rajono savivaldybės inf. 

Jonavos rajono savivaldybėje ir ligoninėje vyko civilinės saugos pratybos

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 11 Jun 2024 16:53:22 +0300
<![CDATA[Per Jonines visi keliai ves į Jonavą: lauks garsūs atlikėjai ir tradicijomis apipinta programa]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/per-jonines-visi-keliai-ves-i-jonava-lauks-garsus-atlikejai-ir-tradicijomis-apipinta-programa https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/per-jonines-visi-keliai-ves-i-jonava-lauks-garsus-atlikejai-ir-tradicijomis-apipinta-programa Linksmiausios Joninės – tik Jonavoje. Jei netikite ir tuo dar neįsitikinote ankstesnėse Joninėse, šventės organizatoriai kviečia tai padaryti šiais metais.

Birželio 23-ąją Jonava tradiciškai taps Jonų Respublika, kurioje visų susirinkusių lauks kaip niekad gausi prekybininkų mugė, pramogomis ir Joninių tradicijomis turtingas Jono kiemas, garsių Lietuvos atlikėjų pasirodymai bei magija alsuojanti misterija.

Atskleidžiama ir jonaviečiams jau žinoma paslaptis: norintys atrasti mitais apipintą paparčio žiedą, tai galės padaryti būtent Jonavoje – skirtingose miesto erdvėse dar iki šventės „pražys” jonaviečių rankomis sukurti kūriniai.

Prasidės muge

Šventę organizuojančio Jonavos kultūros centro renginių organizatorės – režisierės Monika Zupinskienė ir Danutė Jurgickienė pasakoja, kad Jonines Jonavoje pradės šventinė mugė.

„Nuo 12 val. prasidės prekybininkų mugė. Šiais metais sulaukėme netikėtai didelio dalyvių registracijos skaičiaus. Dar nežinome, kaip reikės sutalpinti visus norinčius, bet džiaugiamės, kad jonaviečiams bei miesto svečiams galėsime pasiūlyti gausią mugę, kurioje bus galima įsigyti daugybę skirtingų pirkinių – nuo maisto iki aksesuarų ir drabužių”, –  teigė M. Zupinskienė.

Nuo burtų iki edukacijų

Vakarėjant, nuo 18 val., vartus atvers Jono kiemas.

„O čia – Janikės vilionės, muzikontų varžytuvės, Jonienės dejonės, kraičio skrynios dėlionės, vaikų zylionės ir kitos kelionės”, – tarmiškai, atspindint Jono kiemo dvasią, apie jį pasakoja D. Jurgickienė.

Pagrindinė Jono kiemo tema – Janikės ištekinimas, tad ypatingas dėmesys teks kraičio skrynios paruošimui ir kaldinimui, kuris bus atliktas šventės eigoje.

Šįmet Jonų kiemas bus suskirstytas į kelias skirtingas erdves.

„Jose bus pristatomi senieji tradiciniai tekstilės amatai: verpimas, mezgimas, nėrimas, audimas. Taip pat vyks edukacijos: sviesto mušimas, šakočio kepimas, servetėlių dekoravimas, vaikus kviesim gamintis draugystės apyrankes, iš džiovintų gėlių kurti skirtukus knygoms bei jomis puoštus atvirukus.

Virsime devynių žolelių arbatą. Žiniuonė papasakos, kokį poveikį daro kiekviena žolelė. Pinsime vainikus ir mėtysim juos ant šakos. Žiūrėsime ar užkibs. Jei užkibs, tais metais vainiką metusi mergina ištekės, jei ne – deja, deja, bet dar reiks palaukti. Tiesa, norintiems greičiau atrasti antrą pusę, rekomenduojame pasivaišinti ir Jono kieme išvirta meilės arbatėle”, – kalbėjo D. Jurgickienė.

„Visi bus ir pamokyti naujų dalykų, ir pavalgydinti, ir pašokdinti”, – priduria M. Zupinskienė.

Į šventę – švaria širdimi

Nors Jono kiemas veiks iki 22 val., norintys į jį patekti lydimi senųjų Joninių tradicijų, kviečiami ateiti nuo 17.30 iki 18.15 val.

„Kaip ir kiekvienais metais, įrengsime specialius vartus nuo Lakštingalų, Kosmonautų ir Rimkų mikrorajonų pusių. Prie vartų vyks svečių sutikimas, rankų plovimo apeigos, kad žmonės į šventę ateitų su švaria širdimi. Šiuo ritualu palinkim svečiams sveikatos, laimės ir viso ko geriausio”, –šventės detalėmis dalijosi D. Jurgickienė.

Jonams – išskirtinis kvietimas

Visos Janinos bei Jonai vėl turės galimybę tapti pilnateisiais Jonų Respublikos piliečiais.

„Kaip ir kiekvienais metais, Jonukus ir Janytes kviečiame į Jonų svirną. Jame bus įsikūrusi raštinė, kuri lauks Jonų Respublikoje užsiregistruoti ir į specialų registrą įsirašyti norinčių Jonų. Svarbu paminėti, kad tą padaryti gali tik tie, kurie iki šiol nebuvo įtraukti į registrą. Skaičiuojama, kad iki šiol į jį buvo įtraukti 2352 Jonai ir Janinos. Tarp jų – ne tik jonaviečiai.

„Kaip rodo turimos registracijos, sulaukėme Jonų iš Širvintų, Vilniaus, Ukmergės, Vilkaviškio, Kaišiadorių, Šakių, Kauno, Kėdainių, Dotnuvos, Panevėžio, Raseinių, Pasvalio, Šiaulių, Alytaus, Kazlų Rudos, Klaipėdos, Birštono, Prienų, Marijampolės, Druskininkų, Utenos, Mažeikių, Gargždų, Kybartų, Trakų ir, žinoma, Jonavos.

Mūsų Joninėse dalyvauja ir užsienio kolektyvai, turintys Jonų bei Janinų, todėl sąraše matome ir gyventojų iš Lenkijos, Olandijos, Čekijos, Rumunijos, Kroatijos, Portugalijos, Latvijos, Vokietijos, Italijos, Anglijos, Airijos ir Amerikos.

Galime drąsiai sakyti, kad mūsų Jonų Respublikos piliečiai išsibarstę po visą Pasaulį”, – džiaugėsi pašnekovės.

Išlydės kolektyvus

Joninių šventės metu jonaviečiai išlydės savo rajono kolektyvus į Lietuvos dainų šventę „Kad giria žaliuotų”.

„Mūsų kolektyvai liepos mėnesį dalyvaus dainų, folkloro, teatro, vokalinių ansamblių ir šokių dienose. Palaikydami juos, kartu su jonaviečiais išlydėtuves pradėsime 18.30 val. Graži, mūsų krašto kolektyvų pasirodymais pripildyta programa tęsis iki 20 val., kuomet savo pasirodymą pradės Lietuvos folk roko grupė ŽALVARINIS”, – kalbėjo D. Jurgickienė.

Apdovanos sūrininkus

Vėliau scenoje pasirodys grupė AISVA, savo šokio programą pristatantys svečiai iš Čikagos. Juos pakeis Sūrininkų čempionato apdovanojimai.

„Turime užsiregistravusį ne vieną sūrininką. Jie rungsis dėl geriausio titulo, o laimėtoją išrinks speciali komisija”, – sakė M. Zupinskienė.

Ir garsūs atlikėjai, ir specialus šou

Vakarinėje šventės dalyje pasirodys THE ROOP (21.30 val.) ir JUSTINAS JARUTIS (22.30 val.).

„Šventinę programą vainikuos 23.30 val. prasidėsianti ugnies, šviesų ir pirotechnikos misterija „Gyvybės medis”. Ji atspindės senąsias tradicijas, o po jos dangų nušvies šventiniai fejerverkai.

Visų šventės detalių neatskleisime, palikime paslapties. Ateikite, pasižiūrėkite ir švęskite Jonines Jonavoje”, – kviečia JKC renginių organizatorės.

Kviečia atrasti paparčio žiedą

Joninės Jonavoje – ypatingai daug dėmesio sulaukianti šventė, nestokojanti malonių staigmenų. Praėjusiais metais Joninių išvakarėse Jonavos turizmo informacijos centro kiemelyje buvo atidengtas kalvio Andriaus Šukučio nukaldintas simbolinis jonvabalis. Netrukus pasklido ir jo įkvėpta, jonaviečio Justino Venckaus sukurta legenda, sakanti, kad sugalvojus norą bei patrynus spindinčią jonvabalio uodegėlę, išsipildys patys slapčiausi troškimai. Tiesa tai ar ne, patvirtinti gali tik savo norus jonvabaliui jau patikėję gyventojai.

Tačiau, kad jonaviečių kūrybiškumui ribų nėra šiais metais galės įsitikinti ir paparčio žiedų ieškotojai – nuo birželio 17 d. skirtingose miesto erdvėse „pražys” jų rankomis kurti ir fantazijų įkvėpti kūriniai-instaliacijos. Kur tiksliai bus galima juos rasti, neatskleidžiama. Teks pasivaikščioti po miestą ir patiems atrasti savo paparčio žiedą.

Teksto autorė Jovita Stanevičiūtė

Per Jonines visi keliai ves į Jonavą: lauks garsūs atlikėjai ir tradicijomis apipinta programa

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 06 Jun 2024 13:46:46 +0300
<![CDATA[Apdovanoti „Atliekų kultūros“ egzamino nugalėtojai jonaviečiai]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/apdovanoti-atlieku-kulturos-egzamino-nugaletojai-jonavieciai https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/apdovanoti-atlieku-kulturos-egzamino-nugaletojai-jonavieciai Jau penktą kartą surengtas „Atliekų kultūros“ egzaminas sulaukė rekordinio dalyvių skaičiaus – savo žinias apie atliekų prevenciją, tvarkymą, rūšiavimą ir jų perdirbimą pasitikrinti ir tarpusavyje pasivaržyti dėl puikių prizų panoro daugiau nei 16 tūkst. dalyvių iš visos Lietuvos.

„Atliekų kultūros“ egzamine dalyvavo ir Jonavos rajono gyventojai. Iš viso – 372 jonaviečiai, iš jų 25 suaugę ir 347 mokiniai. Aktyviausia „Atliekų kultūros“ egzamine buvo Jonavos Senamiesčio gimnazija, kuri dėl savo aktyvumo ir dalyvių skaičiaus pateko į TOP 10 aktyviausių Lietuvos mokyklų.

„Atliekų kultūros“ egzamino klausimai buvo parengti 3 skirtingoms kategorijoms: 1-4 klasių moksleiviams, 5–10 klasių moksleiviams, 11-12 klasių moksleiviams ir vyresniems dalyviams.

Jonavos rajono savivaldybėje išrinkti geriausi dalyviai minėtose 3-se kategorijose ir vyriausias bei jauniausias egzamino dalyviai.

Trečiadienį geriausiai egzamine pasirodžiusius atliekų kultūros ekspertus jonaviečius pasveikino ir specialiomis dovanomis apdovanojo Jonavos rajono savivaldybės meras Mindaugas Sinkevičius ir vicemeras Povilas Beišys.

Geriausiai „Atliekų kultūros“ egzamine pasirodę jonaviečiai (pagal kategorijas):

1 – 4 klasių kategorijoje:

I vieta - DOMINYKAS NOVIKOVAS (Jonavos „Neries“ pagrindinės mokyklos 4 klasės mokinys). Egzamino dalyvis teisingai atsakė į 13 klausimų per trumpiausią laiką (viso 15 klausimų).

5 – 10 klasių kategorijoje:

I vieta - IGNAS LUCENKO Jonavos Senamiesčio gimnazijos 10B klasės mokinys, atsakęs į 18 klausimų teisingai per trumpiausią laiką – 568 sekundes (viso 20 klausimų).

II vieta – URTĖ OGANAUSKAITĖ Jonavos Senamiesčio gimnazijos 10C klasės mokinė, taip pat teisingai atsakiusi į 18 klausimų per 994 sekundes.

III vieta - IGNAS ALIUKONIS Jonavos Jeronimo Ralio gimnazijos 10A klasės mokinys, 17 klausimų per 135 sekundes atsakęs teisingai.

11 - 12 kl. ir vyresnių dalyvių kategorijoje:

I vieta – RASA LEGIENĖ – per 1025 sekundes teisingai atsakė į 18 klausimų (iš 20 klausimų);

II vieta – ATĖNĖ JAKIMAVIČIŪTĖ  - per 1336 sekundes teisingai atsakė į 18 klausimų (iš 20 klausimų);

III vieta – AUDRONĖ GUSTIENĖ - per 416 sekundžių teisingai atsakė į 17 klausimų (iš 20 klausimų);

Vyriausio dalyvio kategorijoje nugalėjo – ASTA MOZŪRAITIENĖ (iš 20 klausimų per 446 sekundes atsakė į 14 klausimų teisingai);

Jauniausio dalyvio kategorijoje – DOMINYKAS NOVIKOVAS (dalyvis teisingai atsakė į 13 klausimų per trumpiausią laiką savo kategorijoje 555 sekundes (viso 15 klausimų).

Apdovanoti „Atliekų kultūros“ egzamino nugalėtojai jonaviečiai

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 05 Jun 2024 14:59:38 +0300
<![CDATA[Kitą savaitę savivaldybės pastatas gali būti ,,saugomas" karių]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/kita-savaite-savivaldybes-pastatas-gali-buti-saugomas-kariu https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/kita-savaite-savivaldybes-pastatas-gali-buti-saugomas-kariu Jonavos rajono savivaldybėje birželio 10-11 d. vyks civilinės saugos pratybos, kurių metu kaip pratybų elementas gali būti naudojama patekimo į savivaldybės administracijos pastatą sustiprinta kontrolė.

Pratybų metu taip pat gali būti vykdoma savivaldybės pastato perimetro apsauga, prie įėjimo gali budėti kariai (šauliai).

Savivaldybės lygio kompleksinių pratybų tema: „Savivaldybės civilinės saugos pajėgų ir ūkio subjektų sąveikos užtikrinimas su karo komendantūra karinio scenarijaus atveju“.

Pratybomis siekiama patikrinti ir tobulinti rajono civilinės saugos pajėgų ir ūkio subjektų sąveikos su karo komendantūra elementus.

Jonavos r. savivaldybės inf. 

Kitą savaitę savivaldybės pastatas gali būti ,,saugomas" karių

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 05 Jun 2024 13:39:22 +0300
<![CDATA[Jonavos ligoninėje – 200-asis šiais metais gimęs kūdikis]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavos-ligonineje-200-asis-siais-metais-gimes-kudikis https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavos-ligonineje-200-asis-siais-metais-gimes-kudikis Jonavos ligoninėje pasaulį išvydo jau 200-asis šiais metais rajone gimęs kūdikis. Laiminga ukmergiškių šeima pirmagimę mergaitę pavadino Deivile.

Pirmadienį kūdikio sulaukusius tėvus pasveikino Jonavos rajono meras Mindaugas Sinkevičius, ligoninės direktorius Gediminas Ramanauskas ir akušerijos skyriaus vedėja Indrė Grušaitė Vanagienė.

Ligoninės atstovai pasidžiaugė, kad pirmasis vasaros savaitgalis ir Tėvo diena ligoninėje buvo neįprastai gausi naujų gyvybių – šiomis dienomis čia gimė iš viso aštuoni kūdikiai.

Jonavos ligoninę ir šiais metais mielai renkasi ne tik rajono, bet aplinkinių miestų gimdyvės, kurios vertina Jonavoje teikiamų medicinos paslaugų kokybę bei individualią priežiūrą.

Moterys Jonavoje gimdo atnaujintose palatose su funkcinėmis lovomis, naujais baldais, kondicionieriais. Gimdyvės naudojasi bevieliu internetu, žiūri televiziją, klausosi muzikos, mėgaujasi aromaterapija.

Šių metų pradžioje Jonavos ligoninė gimdančioms moterims pasiūlė naujovę – susilaukti kūdikio čia galima tarsi spalvotam sapne. Tokį pojūtį sukuria ligoninėje pradėta taikyti spalvų terapija, kai gimdymas vyksta įvairiomis spalvomis apšviestoje erdvėje.

Jonavos rajono savivaldybės taryba, skatindama gimdymus Jonavoje, dar 2022 m. pavasarį priėmė sprendimą skirti gimdyvėms vienkartinę išmoką. Šiuo metu ji siekia 176 eurus ir mokama visiems Jonavos ligoninėje gimusių kūdikių tėveliams, nesvarbu, kur jie gyventų ar deklaruotų savo gyvenamąją vietą.

Jonavos ligoninėje – 200-asis šiais metais gimęs kūdikis

Jonavos ligoninėje – 200-asis šiais metais gimęs kūdikis ]]>
jonavoszinios.lt Mon, 03 Jun 2024 11:48:40 +0300
<![CDATA[Baigti atnaujinimo darbai Joninių tvenkinio paplūdimyje]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/baigti-atnaujinimo-darbai-joniniu-tvenkinio-papludimyje https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/baigti-atnaujinimo-darbai-joniniu-tvenkinio-papludimyje Paskutinę pavasario dieną Jonavoje simboliškai atidarytas atnaujintas Joninių tvenkinio paplūdimys.

Jonaviečių pamėgta maudymosi vieta pasikeitė neatpažįstamai – įrengta nauja medinė terasa, persirengimo kabina, dušas, suoliukai.

Tvenkinio krantas papildytas smėliu, o išardžius vandenyje buvusias senas betonines konstrukcijas, įrengtas patogus priėjimas iki vandens per visą paplūdimio ilgį.

„Miesto centre turime puikų paplūdimį, kuris po atnaujinimo tapo ne tik patrauklesnis, bet ir saugesnis poilsiautojams. Kviečiu gyventojus naudotis ir gerai praleisti laiką prie vandens, gryname ore“, - jonaviečius pakvietė simbolinę atidarymo juostą perkirpęs rajono meras Mindaugas Sinkevičius.

Jonavos rajone pastaruoju metu skaičiuojama iš viso dešimt oficialių maudymosi vietų. Tai yra poilsio zonos Neries ir Šventosios upių, Joninių, Gulbių, Žeimių, Šveicarijos, Užusalių, Beržų ir Taurostos tvenkinių bei Zatyšių karjero pakrantėse.

Kaip ir kiekvienais metais, taip ir šiemet savivaldybė darys šių maudymosi vietų vandens telkinių mikrobiologinius tyrimus.

Praėjusią savaitę paimti vandens mėginiai parodė, kad visų vandens telkinių vandens kokybė atitinka higienos reikalavimus, telkiniuose galima maudytis.

Baigti atnaujinimo darbai Joninių tvenkinio paplūdimyje

Baigti atnaujinimo darbai Joninių tvenkinio paplūdimyje Baigti atnaujinimo darbai Joninių tvenkinio paplūdimyje Baigti atnaujinimo darbai Joninių tvenkinio paplūdimyje Baigti atnaujinimo darbai Joninių tvenkinio paplūdimyje ]]>
jonavoszinios.lt Fri, 31 May 2024 13:56:13 +0300
<![CDATA[Šį pavasarį vandens kokybė Jonavos rajono maudymosi vietose atitinka higienos reikalavimus]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/si-pavasari-vandens-kokybe-jonavos-rajono-maudymosi-vietose-atitinka-higienos-reikalavimus https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/si-pavasari-vandens-kokybe-jonavos-rajono-maudymosi-vietose-atitinka-higienos-reikalavimus
Kaip ir kiekvienais metais, taip ir šiemet Jonavos rajono savivaldybės administracija atlieka Jonavos rajono maudymosi vietų vandens telkinių mikrobiologinius tyrimus.

Šių metų gegužės 24 d. buvo paimti vandens mėginiai vandens kokybei nustatyti iš 10 Jonavos rajono maudymosi vietų poilsio zonose (Neries ir Šventosios upių; Joninių, Gulbių, Žeimių, Šveicarijos, Užusalių, Beržų ir Taurostos tvenkinių bei Zatyšių karjero).

Visų vandens telkinių vandens kokybė atitiko higienos reikalavimus, nurodytus Lietuvos higienos normoje HN 92:2018 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“. 

Šį pavasarį vandens kokybė Jonavos rajono maudymosi vietose atitinka higienos reikalavimus

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 29 May 2024 16:06:17 +0300
<![CDATA[Kviečiama prisidėti prie iniciatyvos „Atrask paparčio žiedą Jonavoje”]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/kvieciama-prisideti-prie-iniciatyvos-atrask-paparcio-zieda-jonavoje https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/kvieciama-prisideti-prie-iniciatyvos-atrask-paparcio-zieda-jonavoje Neišmatuojami turtai, aiškiaregystės dovana, neaprėpiama sėkmė ir kiti stebuklai – dovanos, kurios, kaip sako legendos, užplūsta Joninių naktį pražystančio paparčio žiedo radėją. Ir nors jonaviečiams pasisekė, kad jų mieste praėjusiais metais nutūpė norus pildantis Jonvabalis, patyliukais sklinda žinia, jog šiais metais paparčio žiedą turėtų surasti būtent jie!

Artėjant trumpiausiai metų nakčiai Jonavos rajono savivaldybė kviečia jonaviečius, jų bendruomenes bei įmones kurti pačius magiškiausius paparčio žiedus ir prisidėti prie iniciatyvos – „Atrask paparčio žiedą Jonavoje”.

Jonaviečių kūriniai papuoš skirtingas miesto erdves, o Joninių šventės metu bus apdovanoti pačių gražiausių paparčio žiedų kūrėjai.

Kurkime miesto šventes kartu!

Dalyvių registracija vyksta iki š. m. birželio 4 dienos el.paštu jovita.staneviciute@jonava.lt. Paparčio žiedų eksponavimas prasidės birželio 17 dieną.

Kilus papildomiems klausimams, prašome skambinti  tel. nr. +370 349 20760

Kviečiama prisidėti prie iniciatyvos „Atrask paparčio žiedą Jonavoje”

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 28 May 2024 09:39:34 +0300
<![CDATA[Perspėjimas dėl didelio miškų gaisrų pavojaus]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/perspejimas-del-didelio-misku-gaisru-pavojaus https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/perspejimas-del-didelio-misku-gaisru-pavojaus
Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos prie Aplinkos ministerijos duomenimis, didesnėje šalies dalyje fiksuojamas didelis miškų gaisrų pavojus (IV gaisringumo klasė).

Jonavos rajone gegužės 24 ir 25 dienomis jau buvo užgesinti 2 nedideli miškų gaisrai.

Artimiausiomis dienomis miškų gaisringumo rodikliai toliau augs. Prašome lankantis miškuose elgtis atsakingai!

Perspėjimas dėl didelio miškų gaisrų pavojaus

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 27 May 2024 15:50:02 +0300
<![CDATA[Prasidėjo balsavimas už 2024 m. Jonavos rajono Dalyvaujamojo biudžeto projektų idėjas]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/prasidejo-balsavimas-uz-2024-m-jonavos-rajono-dalyvaujamojo-biudzeto-projektu-idejas https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/prasidejo-balsavimas-uz-2024-m-jonavos-rajono-dalyvaujamojo-biudzeto-projektu-idejas Dalyvaujamasis biudžetas – tai galimybė kiekvienam Jonavos rajono gyventojui realizuoti savo sumanymus ir pagražinti rajono viešąsias erdves.

Šiemet gyventojai pasiūlė iš viso 17 tinkamų finansuoti projektų: šešis mažos apimties projektus Jonavos mieste, septynis – rajone ir keturis didelės apimties projektus.

Jonaviečiai siūlo tvarkyti esamas ir įrengti naujas laisvalaikio bei poilsio erdves, vaikų žaidimų aikšteles, šalia laiptų tarp Jonavos baseino ir tvenkinio įrengti „Varnutės čiuožyklą“, miesto aikštėse pastatyti nuolat žydinčių gėlių instaliacijas, meno kūriniu papuošti ligoninės sieną arba įrengti žydintį kiemą Jonavos pirminės sveikatos priežiūros centro kieme.

Visas jonaviečių idėjas jau įvertino Atrankos komisija, kuri patikrino, ar projektai atitinka nustatytus reikalavimus. Dabar projektai teikiami gyventojų balsavimui.

>> Didelės apimties projektai 

>> Mažos apimties projektai Jonavos mieste

>> Mažos apimties projektai Jonavos rajone

Galite balsuoti visose trijose kategorijose

Jonaviečiai gali balsuoti visose trijose kategorijose – už mažos apimties projektus mieste ir rajone bei už didelės apimties projektą, kuris būtų įgyvendintas kitais metais. Balsuoti kiekvienoje kategorijoje galima po vieną kartą.

Balsavimas vykdomas programėlėje JONAVA, skiltyje „Apklausos“. Pasirinkus šią skiltį, reikia paspausti „Dalyvaujamasis biudžetas 2024“, kur matysite visas tris kategorijas. Peržiūrėkite kiekvieną jų ir balsuokite už jums patikusį projektą.

Gyventojai, kurie neturi programėlės, gali balsuoti savivaldybės interneto svetainėje jonava.lt, kur yra skiltis „Gyventojams“, toliau pasirinkus „Apklausos“, randamas gyventojų elektroninis balsavimas.

„Nesinaudojantys paminėtomis priemonėmis gali kreiptis į savo gyvenamosios vietos seniūniją, ten gausite apklausos lapą, kuriame tereiks pažymėti jums patikusius projektus, pasirašyti gautą dokumentą ir atiduoti jį seniūnijos darbuotojui. Ateidami į seniūniją nepamirškite turėti asmens dokumento, įrodančio, kad esate Jonavos rajono gyventojas, nes už projektus gali balsuoti tik jonaviečiai“, - primena vicemerė Birutė Gailienė.

Balsuoti gali kiekvienas asmuo nuo 16 m., deklaravęs gyvenamąją vietą Jonavos rajono savivaldybėje.

Balsavimas vyksta iki birželio 9 d.

Bus finansuojamas projektas, surinkęs daugiausiai balsų savo kategorijoje, bet ne mažiau kaip:

Jonavos miesto seniūnijoje – 100 balsų;

Jonavos rajono seniūnijoje – 50 balsų;

Jonavos rajono savivaldybėje (didelės apimties projektas) – 300 balsų.

Jonavos rajono savivaldybės įgyvendinama priemonė „Dalyvaujamasis biudžetas“ – tai būdas kartu su bendruomene spręsti dėl viešųjų lėšų panaudojimo, kai gyventojai siūlo idėjas savivaldybei ir balsuodami  renka labiausiai patikusias.

Atnaujintas Markutiškių parkas, poilsio ir laisvalaikio erdvė Užusaliuose, Liepų alėja Liepiuose, nauja vaikų žaidimų aikštelė Jonavoje, Varnutės gatvėje – visa tai jau įgyvendinti Dalyvaujamojo biudžeto projektai, gyventojų pasiūlyti ir išrinkti ankstesniais metais.

Prasidėjo balsavimas už 2024 m. Jonavos rajono Dalyvaujamojo biudžeto projektų idėjas

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 27 May 2024 13:28:25 +0300
<![CDATA[Meno mokykloje atidaryta piešinių paroda „Laisvas Chersonas“]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/meno-mokykloje-atidaryta-piesiniu-paroda-laisvas-chersonas https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/meno-mokykloje-atidaryta-piesiniu-paroda-laisvas-chersonas Jonavos Janinos Miščiukaitės meno mokykloje atidaryta rajoninio mokinių piešinių konkurso „Laisvas Chersonas“ paroda, skirta Chersono išlaisvinimui. Konkursui pristatyta net 70 piešinių iš Jonavos rajono ir miesto mokyklų, iš jų išrinkti 25 kūriniai, kurie tapo laureatais ir nominantais.

Parodos atidarymo svečius sutiko styginių instrumentų orkestras (vadovė D. Rimkutė). Mokyklos direktorė Rita Trimonienė dėkojo šios idėjos iniciatorėms vicemerei Birutei Gailienei, Ukrainos savanorei Mildai Goštautaitei bei konkursą organizavusiai mokytojai Jolitai Jasinskei.

Sveikinimo žodį tarė vicemerė Birutė Gailienė ir pirmų vietų laimėtojams įteikė specialias mero padėkas bei dovanėles.

„Kiek daug suvokimo, tvirtos laikysenos, atjautos ir vilties yra mūsų vaikų ir jaunimo širdyse. Ir, žinoma, kūrybiškumo, kuris pasaulį, nori jis to ar nenori, verčia suktis vis tiesesne gėrio ir tiesos ašimi, - sako B. Gailienė. - Tikiu, kad šie piešiniai taps vilties deklaracija kiekvienam, juos gavusiam – kariams, vaikams priedangose, sužeistiesiems, gelbėtojams".
 
Birželio mėnesį, prieš Ukrainos konstitucijos dieną, Jonavos vaikų piešiniai bus vežami į Chersoną, jie bus eksponuojami humanitariniuose centruose, slėptuvėse nuo bombų, ligoninėse, taip morališkai palaikydami vietos gyventojus.

Meno mokykloje atidaryta piešinių paroda „Laisvas Chersonas“

Meno mokykloje atidaryta piešinių paroda „Laisvas Chersonas“ Meno mokykloje atidaryta piešinių paroda „Laisvas Chersonas“ Meno mokykloje atidaryta piešinių paroda „Laisvas Chersonas“ Meno mokykloje atidaryta piešinių paroda „Laisvas Chersonas“ ]]>
jonavoszinios.lt Fri, 24 May 2024 11:55:34 +0300
<![CDATA[Psichologė G. Meslinienė: kiekvienas atėjęs žmogus yra nauja istorija]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/psichologe-g-mesliniene-kiekvienas-atejes-zmogus-yra-nauja-istorija https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/psichologe-g-mesliniene-kiekvienas-atejes-zmogus-yra-nauja-istorija „Su kolegomis turime tokį humoristinį posakį, kad smegenys irgi yra raumuo. Jį taip pat reikia lavinti ir treniruoti, jei nori, kad tavo forma būtų gera“, – sako Jonavos pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) Psichikos sveikatos centro medicinos psichologė Gintarė Meslinienė.

Savo profesinę karjerą medikė pradėjo Jonavoje, čia dirba iki šiol. Per eilę metų keitėsi daug dalykų, o vienas iš jų – žmonių požiūris į psichologą, atsirado daugiau drąsos praverti jo kabineto duris. Apie tai – pokalbis su G. Mesliniene.

 Jūs – viena iš medikų, kuriems šiemet suteiktas nusipelniusio Lietuvos sveikatos apsaugos darbuotojo vardas. Kaip manote, kodėl buvote pastebėta, nominuota?

– Šiemet kolegos nominavo pastebėję mano inovatyvumą, ėjimą už savo veiklos ribų. Pastebėjo ne tik tai, ką aš dirbu Jonavos PSPC, tačiau ir VšĮ „Psichologinio konsultavimo grupėje“. Čia su kolege vykdome įvairius projektus, kuriame priemones, žaidimus, didinančius emocinį intelektą. Jos skirtos vaikams, jaunimui. Tad nominavo ne tik dėl psichologinės pagalbos teikimo, bet ir inovatyvaus būdo šviesti jaunąją kartą, kad jie geriau žinotų apie emocijas ir išgyvenimus.

– Tai prevencinė priemonė, kad ateityje būtų mažiau psichologinių krizių?

– Taip, bandymas užbėgti už akių didesniems išgyvenimams, kurie kartais užsisuka į tokius akligatvius, kad reikia ne tik psichologo, bet ir kitų specialistų pagalbos. Mūsų ėjimas – per žaidimą, per edukaciją – lengvesnę, paprastesnę. Vaikams nuo darželinio amžiaus iki pat 18 metų ji yra labai svarbi.

– Kaip jūs pati pasirinkote savo profesiją, kuo sudomino psichologija? Kiek laiko jau dirbate Jonavoje?

– Esu jonavietė, mano karjera prasidėjo Jonavoje. Visa pirminė darbinė patirtis buvo Jonavos ugdymo ir gydymo įstaigose. Vėliau su kolege įsteigėme „Psichologinio konsultavimo grupę“, tam skyrėme nemažai dėmesio, o Jonavos PSPC dirbu jau apie 20 metų.

Kalbant apie profesijos pasirinkimą ir žvelgiant nuo vaikystės, visada buvau linkusi į sveikatą, į pagalbą kitam. Puikiai save prisimenu: žaisdavau su lėlėmis ir kirbėdavo mintis, kad labai norėčiau būti gydytoja, kurios vaikai nebijo. Mūsų laikais juk gydytojo apžiūros, skiepai, ligos kiekvienam vaikui būdavo iššūkis.

Augant interesai pradėjo siaurėti. Labai domino informacija, kiek mes jos gaudavome, apie psichologiją. Tad kelias prasidėjo nuo vaikystės noro padėti kitam, rūpintis kitu. Tokia buvo mano savirealizacija.

Ir, žinoma, smalsumas. Manau, kad psichologas yra be galo smalsus, nes kiekvienas atėjęs žmogus yra jam yra nauja istorija, naujas atradimas. Svarbus priėjimas prie kiekvieno, pagalbos sprendimų ieškojimas – tai labai unikalu. Juk kas veikia vienam, tas gali neveikti kitam. Turi būti labai smalsus, domėtis.

– Psichologų poreikis didžiulis tiek privačiame, tiek valstybiniame sektoriuje. Kaip manote, kodėl? Ar žmonės labiau ėmė ieškoti pagalbos, o gal blogėja visuomenės emocinė, psichologinė savijauta? Jūsų nuomone, kokios priežastys tai lemia?

– Vienas iš faktinių dalykų – reikalavimas, kad kiekviena įstaiga turėtų psichologą. Psichologas tampa mūsų higieniniu poreikiu. Į jį galima kreiptis pagalbos ištikus krizei arba kai reikia psichologinio saugumo.

Žvelgiant kiek globaliau – yra įvairių dedamųjų, kodėl taip gali būti. Didėja žmonių psichologinis raštingumas, jie supranta, kad fiziologiniai negalavimai, nerimo epizodai, negalėjimas užmigti yra mūsų psichologija. Tada atsiranda drąsa kreiptis. Smagi žinutė, kad mes tampame vis atviresni ir vis daugiau žinome, kas vyksta mūsų viduje.

Kitas dalykas – stigmos mažėjimas, nes seniau kreiptis į psichologą buvo tam tikra gėda ir baimė. Dabar, ištikus gyvenimo sunkumui, pas specialistą eiti yra normalu.

Yra ir kiti kriziniai dalykai, ne tokie džiuginantys, – dėl technologijų, buvusios COVID pandemijos stebimas žmonių tarpusavio susvetimėjimas, socialinio rato mažėjimas, ypač jei kalbėtume apie jaunimą. Jie dažnai užsibūna  žaidimuose, instagramuose, nors virtualioje erdvėje turi draugų, bet neišeina į kiemą pabūti, pabendrauti. Tai įneša susvetimėjimo. Klausiant paauglių, ar jie turi draugų, atsako „taip“, bet dažniausiai tai būna tik elektroninėje erdvėje esantys draugai.

Negalėjimas išeiti į lauką, išeiti iš savo kambario, kuris tapęs komforto zona, irgi yra dedamoji, kodėl ypač vaikų psichinė sveikata trinka.

Suaugusių žmonių psichinę sveikatą irgi blogina technologijų svarba, didelis darbo tempas, galbūt socialinis spaudimas būti gražiu, sėkmingu, būti sekamu socialiniuose tinkluose. Tai tarsi įpareigoja, didiną vidinį nerimą, sukelia diskomfortą, stresą, didžiulį nerimą, perfekcionizmą.

– Kartais atrodo, kad mūsų gyvenimas – tarsi kortų namelis. Jis stovi tvirtai, bet užtenka tik sujudinti vieną kortą ir sugriūva. Gali mirti tavo artimas žmogus, sunkia liga susirgti vaikas.

– Nemanau, kad gyvenimas yra kortų namelis, nes, kai ištinka trauminiai įvykiai, mes turime labai daug resursų. Tai, ką jūs paminėjote, yra ypatingi trauminiai įvykiai. Juos reikia atidžiai priimti, analizuoti ir nebandyti paslėpti po darbu, po linksmybėmis, nustumti į šalį ar bandyti maskuoti kitomis priemonėmis. Tokios situacijos reikalauja labai atidaus nagrinėjimo, savo emocijų susidėliojimo, požiūrio, netgi savo tolimesnio gyvenimo susiplanavimo. Tai raktiniai įvykiai.

– Ar yra universalus patarimas, kada vertėtų susirūpinti savo psichine sveikata ir ateiti pas specialistą? Su kokiomis baimėmis vis dar susiduria žmonės, nedrįstantys atidaryti psichologo kabineto durų?

– Ateiti reiktų tada, kai pradedi jaustis įstrigęs visomis prasmėmis: emocinėmis, elgesio. Kai jautiesi, kad įsisukai nuotaikų ir santykių rate, kai tai pradeda tave griauti, žadina liūdesį, nerimą, nepasitenkinimą. Kai matai, kad naudoji savo vidinius resursus, ieškodamas pagalbos bandai pajungti artimą žmonių ratą, bet situacija nesikeičia, o tokia būsena tęsiasi mėnesį ar daugiau – vertėtų pagalvoti apie galimybę pasikonsultuoti. Bent jau paskambinti į anonimines pagalbos linijas, jei baisu registruotis pas specialistą ar nežinai, kaip veikia psichikos sveikatos sistema.

Pagalbos gali reikėti po trauminių patirčių, netekčių, patirto smurto, dėl sunkios ligos. Ir, be abejo, jei atsiranda suicidinių minčių. Tuomet nereikia delsti ir laukti mėnesio – kreiptis į psichologą rekomenduočiau kaip įmanoma anksčiau.

– Psichologinė pagalba – ilgalaikis procesas? Ar galima tikėtis poveikio po vienos–kelių konsultacijų?

– Pasitaiko situacijų, kad klientui užtenka kelių susitikimų, per kuriuos mes nusimatome tam tikras gaires. Ypatingai kalbant apie vaikų auklėjimo klausimus, kai jauni tėveliai susiduria su baimėmis, kaip per daug vaiko nespausti, per daug nelepinti.

Jiems atėjus į  konsultaciją įsivertiname, kokios yra auklėjimo bėdos, o gal ir vaikas turi tvirtą charakterį? Susidėliojame gaires, yra galbūt rekomenduojama literatūra ir seminarai, kurie pasiekiami nuotoliu. Galimybių daug, tad užvedi žmogų ant kelio ir jis drąsiai ima naudotis gairėmis, viešoje erdvėje prieinama medžiaga ir to užtenka.

Kitu atveju, jei labai didelės, gilios problemos, įvairūs klaidingi įsitikinimai, emocinės, santykių problemos – trunkame ir pusmetį ar metus. Terapinis darbas kartais užsitęsia ir ilgiau, nei metus. Todėl vienareikšmiškai pasakyti, ilgalaikis ar trumpalaikis tai darbas, negalima. Priklauso nuo situacijos.

– Lietuvoje leidžiama tikrai daug įvairių knygų – psichologinių, savipagalbos. Tarp jų yra ir geros literatūros, tačiau yra ir nevertos dėmesio. Tačiau kaip atskirti ir ar apskritai patartumėte skaityti psichologines knygas?

– Esu atsirinkusi tam tikras knygas, kurios nėra tik lengvo turinio skaitalas. Tokią literatūrą  dažnai derinu su savo terapijos kryptimi, su terapiniu požiūriu, kad nebūtų tik mano darbo metodai, tačiau taikomi ir kiti, kad būtų dviguba nauda. Labai mėgstu žmonėms duoti namų darbų, nes terapija vyksta tik valandą, o visas gyvenimas – šalia to. Rekomenduoju knygas, kurios paantrina terapinį darbą ir įtvirtina tam tikrus požiūrius, įgūdžius.

– Iš jūsų praktikos, kas pačiai yra įsiminę, likę atmintyje?

– Labai sunku išskirti, nes kiekvieno žmogaus atėjimas, patikėta istorija, patikėtas skausmas arba problema – tai priimu kaip dovaną, nes jie visi man yra unikalūs. Kiekvienas mes, susitikę gyvenime, keičiame vienas kitą. Papildome žinute, pamokymu, patirtimi. Kiekvieną savo klientą labai branginu, jie irgi mane kažko išmoko, pakeičia.

Galbūt galėčiau išskirti grupę žmonių. Man smagiausias potyris yra dirbti su paaugliais ir paauglių šeimomis. Jie ateina labai susvetimėję, atitolę vienas nuo kito ir tada pokalbių, terapijos metu matai, kad santykiai pradeda šilti, jie ima vienas į kitą atsisukti, vienas kitą labiau suprasti. Tėvai prisimena savo paauglystę ir kokie jie buvo, o paaugliai pradeda girdėti tėvus ne kaip nurodančius, o kaip linkinčius gero. Šis pokytis man yra pats gražiausias, bet tuo pačiu dirbti su šia grupe yra ir didžiausias iššūkis.

Būna, kad paaugliai atsisako ateiti. Tada dirbame su tėvais, jei jie tame mato prasmę. Tačiau ir tokiu atveju galima padėti šeimai.

– Ar ateinant pas jus reikia šeimos gydytojo siuntimo? Daugeliui svarbus klausimas: turbūt lieka įrašas sveikatos istorijoje? Kodėl kartais žmonės psichologo įrašo savo e. sveikatoje bijo labiau, nei kardiologo?

– Pas psichologą registruojamasi tiesiogiai, nereikia kito gydytojo siuntimo. Galima savo rajone, susiradus psichikos sveikatos centrą, į jį ir kreiptis. Lygiai taip pat galima kreiptis ir į psichiatrą.

Taip, kartais žmonės bijo įrašo e. sveikatoje. Tačiau svarbu žinoti, kad psichologas nerašo jokių  diagnozių, jokių šifrų, jokių kodų. Tai yra tik įrašas apie konsultaciją, kuris niekaip negali daryti įtakos tolimesniems žmogaus gyvenimo pasirinkimams. Tai nėra liga.

Tolimesnės baimės gali būti ir stigmos, įsitikinimas, kad jei aš kreipiuosi dėl savo vidinių išgyvenimų – vadinasi, esu silpnas. Toks požiūris kartais atsinešamas dar iš vaikystės. Bet tai – jau darbas su savimi, pats turi pasakyti sau, kad taip nėra. Juk kaip pats dantų nesitvarkau, pats nesioperuoju – taip, tikėtina, pats nebegaliu išspręsti psichologinių problemų. Profilaktiniai, naminiai metodai man nebepadeda.

– Koks būtų jūsų patarimas: kaip rūpintis savo psichine sveikata?

– Nebūsiu labai originali, bet mes su kolegomis tarpusavyje turime humoristinį posakį, kad smegenys irgi yra raumuo. Jį irgi reikia lavinti, treniruoti, jei nori, kad tavo forma būtų gera.

Tai prasideda nuo elementarių psichikos sveikatą užtikrinančių dalykų: miego, poilsio, maisto, mėgstamo laisvalaikio, kuriame atgauname jėgas, atgauname pasitikėjimą savo jėgomis. Ne tinginiavimo, o būtent laisvalaikio.

Svarbus bendravimas, artimo rato turėjimas, artimas žmogus, gebėjimas pasikalbėti apie save, savo jausmus, išgyvenimus. Geras draugas, nuoširdus pokalbis gali padėti išsaugoti psichinę sveikatą. Psichologui konsultavimo pradžioje irgi tenka pabūti išklausančiu draugu ir tik paskui pradėti terapinį ėjimą.

Jei norisi daugiau, siūlyčiau užsiimti tokiomis praktikomis kaip meditacija, relaksacija, vizualizacija. Tai – būdas padėti sau nurimti.

Teksto autorė Jurgita Lieponė

Psichologė G. Meslinienė: kiekvienas atėjęs žmogus yra nauja istorija

]]>
jonavoszinios.lt Fri, 24 May 2024 10:30:44 +0300
<![CDATA[Jonavos baseino talismanas Vuošis susitiko su idėjos autoriumi]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavos-baseino-talismanas-vuosis-susitiko-su-idejos-autoriumi https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavos-baseino-talismanas-vuosis-susitiko-su-idejos-autoriumi Jonavos baseino pirmojo gimtadienio proga Jonavos rajono antrų klasių mokiniai turėjo galimybę dalyvauti piešinių konkurse „Sukurkime Jonavos baseino talismaną!“ ir savo piešiniuose pavaizduoti, kas galėtų tapti baseino talismanu.

Piešinių buvo įvairiausių – lašeliai, banginiai, žuvytės, išgalvoti personažai ir netgi širdelės. Jonavos R. Samulevičiaus progimnazijos moksleivis Daniil Kozlovskij sukūrė ir pristatė savo piešinį, kurį pavadino ,,Vuošis“. Būtent jis tapo Jonavos baseino talismanu!

Katinas Vuošis trečiadienį, gegužės 22 d., baseine susitiko su idėjos autoriumi Daniil. „Norėjome, kad Daniil būtų pirmasis pamatęs savo kūrinį gyvai. Jo akys tiesiog žibėjo, berniukas buvo labai laimingas, džiaugėmės ir mes.

Paklausėme, kodėl toks vardas, kodėl būtent Vuošis? Daniil atsakė, kad katinas turi suktis. Katinas Vuošis puikiai atspindi Jonavos baseiną – šiltas, originalus, jaukus ir dar su gelbėjimosi ratu!“ - džiaugėsi Jonavos baseino direktorė Aira Kaunietė.

Jonavos baseinas sėkmingai dalyvauja asociacijos „LTU Aquatics“ projekte „Mokėk plaukti ir saugiai elgtis vandenyje“ – šiais mokslo metais visi projekte dalyvavę mokiniai įgijo plaukimo įgūdžių ir žino, kaip saugiai elgtis vandenyje ir prie vandens telkinių.

„Jonavos baseino plaukimo pamokose dalyvavo 400 Jonavos rajono antros klasės moksleivių, visi jie mokėsi drausmės, baseino taisyklių, susipažino su įstaigos veikla, mokėsi nugalėti vandens baimes, laikytis ant vandens, plaukti, kiek vėliau plaukimo įgūdžius tobulino ir mokėsi taisyklingo įšokimo į vandenį.

Didžiausią pažangą padarę moksleiviai buvo pakviesti dalyvauti tarpklasinėse antrokų varžybose. Visiems rajono moksleiviams bus įteikti „LTU Aquatics“ pažymėjimai“, - pasakojo Jonavos baseino direktorės pavaduotoja sportui ir renginiams Miglė Jakštienė.

Trečiadienį baseine vykusiose tarpklasinėse antrokų plaukimo varžybose dalyvavo 60 moksleivių. Vaikai savo jėgas išmėgino plaukdami 25 m. pasirinktu plaukimo stiliumi. Apdovanojimai atiteko greičiausiai atstumą nuplaukusiems plaukikams. Varžybų dalyviai nestokojo sportinio užsispyrimo ir ryžto, nors jaudulio išties buvo daug.

Prizininkės mergaitės:

 • I vieta: Jonavos Justino Vareikio progimnazijos mokinė Gabija Buragaitė, rezultatas: 23,16 s.
 • II vieta: Jonavos Justino Vareikio progimnazijos mokinė Martyna Darelaitė, rezultatas 28,55 s.
 • III vieta: Jonavos Panerio pradinės mokyklos mokinė Mėta Ratkevičiutė, rezultatas 28,76 s.

Prizininkai berniukai:

 • I vieta: Jonavos Neries pagrindinės mokyklos mokinys Deilas Kernagis, rezultatas 17,74 s.
 • II vieta: Jonavos Panerio pradinės mokyklos mokinys Markas Bapkauskas, rezultatas 24,77 s.
 • III vieta: Jonavos Panerio pradinės mokyklos mokinys Noelis Bakutis, rezultatas 25,34 s.

Varžybų dalyvius sveikino naujasis Jonavos baseino talismanas „Vuošis“ ir linkėjo nepamiršti plaukimo įgūdžių, nuolat juos tobulinti ir ypač vasaros metu saugiai elgtis vandenyje ir prie vandens telkinių.

Vaikų mokymo plaukti programa finansuojama asociacijos ,,LTU Aquatics“ ir Jonavos rajono savivaldybės lėšomis. 

Jonavos r. savivaldybės inf. 

Jonavos baseino talismanas Vuošis susitiko su idėjos autoriumi

Jonavos baseino talismanas Vuošis susitiko su idėjos autoriumi Jonavos baseino talismanas Vuošis susitiko su idėjos autoriumi Jonavos baseino talismanas Vuošis susitiko su idėjos autoriumi Jonavos baseino talismanas Vuošis susitiko su idėjos autoriumi ]]>
jonavoszinios.lt Thu, 23 May 2024 09:04:50 +0300
<![CDATA[Kviečiame prisidėti prie iniciatyvos „Atrask paparčio žiedą Jonavoje”]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/kvieciame-prisideti-prie-iniciatyvos-atrask-paparcio-zieda-jonavoje https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/kvieciame-prisideti-prie-iniciatyvos-atrask-paparcio-zieda-jonavoje Neišmatuojami turtai, aiškiaregystės dovana, neaprėpiama sėkmė ir kiti stebuklai – dovanos, kurios, kaip sako legendos, užplūsta Joninių naktį pražystančio paparčio žiedo radėją. Ir nors jonaviečiams pasisekė, kad jų mieste praėjusiais metais nutūpė norus pildantis Jonvabalis, patyliukais sklinda žinia, jog šiais metais paparčio žiedą turėtų surasti būtent jie!

Artėjant trumpiausiai metų nakčiai Jonavos rajono savivaldybė kviečia jonaviečius, jų bendruomenes bei įmones kurti pačius magiškiausius paparčio žiedus ir prisidėti prie iniciatyvos – „Atrask paparčio žiedą Jonavoje”.

Jonaviečių kūriniai papuoš skirtingas miesto erdves, o Joninių šventės metu bus apdovanoti pačių gražiausių paparčio žiedų kūrėjai.

Kurkime miesto šventes kartu!

Dalyvių registracija vyksta iki š. m. birželio 4 dienos el.paštu jovita.staneviciute@jonava.lt. Paparčio žiedų eksponavimas prasidės birželio 17 dieną.

Kilus papildomiems klausimams, prašome skambinti  tel. nr. +370 349 20760

Kviečiame prisidėti prie iniciatyvos „Atrask paparčio žiedą Jonavoje”

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 22 May 2024 15:49:45 +0300
<![CDATA[Savivaldybėje vyko susitikimas su lektorėmis iš Narkotikų ir tabako departamento]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/savivaldybeje-vyko-susitikimas-su-lektoremis-is-narkotiku-ir-tabako-departamento https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/savivaldybeje-vyko-susitikimas-su-lektoremis-is-narkotiku-ir-tabako-departamento Jonavos rajono savivaldybės administracijos tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorė Evelina Darvidė š. m. gegužės 16 d. pakvietė į susitikimą su Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento atstovėmis, kurios pristatė pranešimą „Naujausios psichoaktyvios medžiagos ir prevencijos galimybės“.

Susitikimo tikslas – sustiprinti švietimo įstaigų vadovų, mokyklų ir savivaldybės vaiko gerovės komisijos narių, su vaiku ir šeima dirbančių specialistų žinias sprendžiant aktualią psichotropinių medžiagų paplitimo tarp nepilnamečių problemą bei sužinoti apie naujausias psichotropines medžiagas. 

Susitikimo metu E. Darvidė akcentavo, kad psichotropinių medžiagų vartojančių nepilnamečių daugėja, todėl ypatingai svarbu kompleksiškai kalbėtis ir ieškoti būdų, kaip galime padėti vaikams, šeimai bei žinoti, kokios tai medžiagos. Pažymėjo ir tai, kad labiausiai liūdinančios situacijos, kai nepilnamečiai nepripažįsta problemos ir atsisako siūlomos pagalbos.

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento narkotikų kontrolės skyriaus patarėja Rasa Povilanskienė pateikė informaciją apie naujausias psichotropines medžiagas bei galimas jų rizikas žmogaus sveikatai, supažindino su narkotinių ir psichotropinių medžiagų stebėsena Lietuvoje, jų reguliavimu Europoje bei papasakojo apie psichotropinių medžiagų grupes, vartojimo formas.

Lektorė akcentavo, kad vyksta glaudus bendradarbiavimas su Europos narkotikų ir narkomanijos stebėsenos centru, kitais tarptautiniais partneriais ir pilietinės visuomenės organizacijomis, kurios padeda spręsti sudėtingas ir tarpusavyje susijusias problemas, kurti veiksmingesnes strategijas bei koordinuotą požiūrį į itin sudėtingas problemas.

Lektorė informavo, kad dažniausiai naujos psichoaktyviosios medžiagos (NPS) įsigyjamos internetu kaip jau seniai žinomų narkotikų pakaitalas, jos parduodamos kaip maisto papildai, vaistai, buitinės priemonės („odos valikliai“), cheminiai reagentai moksliniams tyrimams, augalų trąšos. Šios medžiagos parduodamos ir vartojamos kaip tabletės, kristalai, impregnuoti lapeliai, „markutės“, suktinės, žoliniai mišiniai, milteliai, druskos ir pan. Rinkoje pasirodo ir neįprastos formos NPS, pavyzdžiui, nosies purškalai ir skystis elektroninėms cigaretėms.

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento prevencijos koordinavimo skyriaus vyr. specialistė Aneta Abromavičiūtė akcentavo, kad yra Departamento parengtos metodinės rekomendacijos ugdymo įstaigoms, kuriose siekiama plačiau supažindinti su psichoaktyviosiomis medžiagomis, padėti atpažinti jų keliamas rizikas, lemiančius psichoaktyviųjų medžiagų vartojimą veiksnius, bei pateikiama rekomenduojamų veiksmų seka, kaip įvertinti ar jaunuolis yra pavartojęs ar eksperimentuojantis su psichoaktyviosiomis medžiagomis.

Susitikimo pabaigoje Kauno apskrities VPK Jonavos r. PK viršininkas Šarūnas Martinkėnas padėkojo lektorėms ir susirinkusiems, kad kalbame itin aktualia tema ir visi kartu ieškome būdų, kaip galime padėti nepilnamečiams, šeimoms bei kaip svarbu pradėti kalbėtis su vaiku apie psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo keliamus pavojus šeimoje.

Į planuotą susitikimą atvyko ir Šiaulių miesto savivaldybės vaiko gerovės komisijos pirmininkė, Šiaulių miesto vaiko teisių apsaugos skyriaus patarėja, Šiaulių miesto pedagoginės psichologinės tarnybos psichologė bei Šiaulių miesto probacijos tarnybos atstovė.

Savivaldybėje vyko susitikimas su lektorėmis iš Narkotikų ir tabako departamento

Savivaldybėje vyko susitikimas su lektorėmis iš Narkotikų ir tabako departamento Savivaldybėje vyko susitikimas su lektorėmis iš Narkotikų ir tabako departamento Savivaldybėje vyko susitikimas su lektorėmis iš Narkotikų ir tabako departamento Savivaldybėje vyko susitikimas su lektorėmis iš Narkotikų ir tabako departamento ]]>
jonavoszinios.lt Mon, 20 May 2024 11:22:55 +0300
<![CDATA[Kviečiama dalyvauti nemokamuose mokymuose daugiabučių namų valdytojams]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/kvieciama-dalyvauti-nemokamuose-mokymuose-daugiabuciu-namu-valdytojams https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/kvieciama-dalyvauti-nemokamuose-mokymuose-daugiabuciu-namu-valdytojams

Gegužės 24 d. 13.00 val. kviečiame Jonavos rajono daugiabučių namų valdytojus: bendrijų pirmininkus ir valdymo organų narius, jungtinės veiklos sutartimi įgaliotus asmenis, administratorių bei asmenis bei asmenis, besidominčius daugiabučių namų valdymu, dalyvauti nemokamuose mokymuose, kurie vyks Jonavos rajono savivaldybės administracijos salėje (antrame aukšte), Žeimių g. 13, Jonava. Registracija nuo 12:45 val., pradžia – 13:00 val.

Lektorius Marius Žvinklis paprastai ir suprantamai paaiškins dalyviams teisės aktų nuostatas, pateiks praktinių pavyzdžių, atsakys į aktualius klausimus.

PROGRAMA:

12:45-13:00 Dalyvių registracija

13:00–15:00 Remonto darbų, susijusių su privalomaisiais statinių naudojimo ir priežiūros reikalavimais bei nesusijusių su privalomaisiais reikalavimais, nustatymo ir pirkimo organizavimas, sprendimų dėl šių darbų vykdymo priėmimas

15:00–15:15 Pertrauka

15:15–16:15 Ūkinė-finansinė veikla, apskaita, įmokų ir tarifų nustatymas

16:15-17:15 Klausimai-atsakymai 

Mokymų dalyvius prašome registruotis iki 2024 m. gegužės 23 d. 21 val., el. paštu zivile.beseviciene@jonava.lt arba telefonu 8 349 20008, pateikiant šiuos duomenis:

Dalyvio vardas, pavardė; Valdytojo pavadinimas (Daugiabučio namo bendrija „123“); Daugiabučio namo, kurį atstovaujate, adresas; Kontaktinio telefono numeris, el. pašto adresas; Pareigos (Bendrijos pirmininkas (bendrijos revizorius, valdybos narys, jungtine veiklos sutartimi įgaliotas asmuo, administratorius)). 

Kviečiama dalyvauti nemokamuose mokymuose daugiabučių namų valdytojams

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 20 May 2024 10:51:22 +0300
<![CDATA[Pasirašyta sutartis dėl infrastruktūros įrengimo Jonavos pramonės parke]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/pasirasyta-sutartis-del-infrastrukturos-irengimo-jonavos-pramones-parke https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/pasirasyta-sutartis-del-infrastrukturos-irengimo-jonavos-pramones-parke Jonavos rajono savivaldybėje pasirašyta rangos darbų sutartis su UAB „Instita“, kuri įrengs kelius ir inžinerinius tinklus būsimame Jonavos pramonės parke Venecijos kaime.

Sutartį pasirašė Jonavos rajono savivaldybės administracijos direktorius Valdas Majauskas ir Alytaus rajone registruotos įmonės vadovas Egidijus Guzas.

Sutarties vertė – 3,1 mln. eurų. Projektu numatyta 43 ha sklype įrengti vietinės reikšmės kelius, bendrą pėsčiųjų-dviračių taką, lietaus nuotekų tinklus ir apšvietimą.

Jonavos rajono savivaldybė Venecijos kaime planuoja sukurti pramonės parką, kuriame šių metų pabaigoje arba 2025-ųjų pradžioje galėtų prasidėti verslo gamybos patalpų statybos.

Skaičiuojama, kad ilgalaikis tiesioginių užsienio investicijų į šį parką pritraukimas gali siekti iki 200 mln. eurų bei sukurti Venecijos kaime iki 300 naujų darbo vietų.

Jonavos pramonės parkas kuriamas verslui patogioje vietoje, šalia AB „Achema“ pramoninės zonos. Sklypas yra netoli magistralinio kelio A6, ribojasi su krašto keliu, šalia yra geležinkelis, vystoma Lietuvos ir NATO sąjungininkų kariams skirta infrastruktūra.

Šioje pramonės teritorijoje įsikūrusias darbo vietas jonaviečiai pasieks per 10-15 min., o per valandą į darbus galės atvykti Kėdainių, Ukmergės, Elektrėnų ir kitų regionų gyventojai.

Pasirašyta sutartis dėl infrastruktūros įrengimo Jonavos pramonės parke

Pasirašyta sutartis dėl infrastruktūros įrengimo Jonavos pramonės parke ]]>
jonavoszinios.lt Mon, 20 May 2024 10:19:42 +0300
<![CDATA[Prezidentas G. Nausėda – apie M. Sinkevičių: aš atvažiuoju pas merą, kuris šiandien yra nekaltas ]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/prezidentas-g-nauseda-apie-m-sinkeviciu-as-atvaziuoju-pas-mera-kuris-siandien-yra-nekaltas https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/prezidentas-g-nauseda-apie-m-sinkeviciu-as-atvaziuoju-pas-mera-kuris-siandien-yra-nekaltas   

Dalį kelių priežiūros perduoti savivaldybėms  

Kaip spaudos konferencijoje sakė G. Nausėda, į Jonavą jis atvažiavo kaip į vieną iš regionų, nes nori matyti platesnį vaizdą, kokiomis nuotaikomis gyvena žmonės. Šalies vadovo vizitas Jonavoje prasidėjo gėlių padėjimu prie memorialo Jonavos krašto laisvės kovotojams Panerių gatvėje, vėliau prezidentas susitiko su M. Sinkevičiumi.  

„Norėjome išgirsti kiek yra specifinių, tik šiam regionui būdingų problemų, o kiek jų bendrų, kurios pasikartoja daugelyje Lietuvos savivaldybių. Pavyzdžiui, kelių būklė, sveikatos apsaugos reforma, švietimas. Galėčiau pasakyti, kad kažko labai netikėto Jonavoje neišgirdome. 

Kelių būklė yra visur sudėtingas klausimas, tad pristatėme savo viziją. Keliams skiriame nepakankamai lėšų ir tai yra visiems žinomas faktas. Kol skirsime 540 milijonų, kai kelių pagerinimui reikia kokio milijardo, niekas iš esmės nesikeis.  

Jei neturime politinės valios skirti daugiau, prezidentūra siūlo decentralizuoti savivaldybių žinioje miestelių teritorijose esančių kelių tvarkymą ir perduoti jį savivaldybėms, kartu perduodant ir tam skirtą krepšelį. Būtų maždaug apie 30 proc. papildomai prie to, ką dabar savivaldybės gauna.  

Žinoma, kad tai ne stebuklas, bet kalbame ne tik apie pinigus. Dabar daug dalykų, kuriuos tenka derinti su „VIA Lietuva“, yra nepateisinamų. Stovėjimo aikštelės, perėjos, kiti dalykai – derinimas  užtrunka metų metus, projektai užstringa. Tad šitą tikrai galima atiduoti savivaldybėms ir niekas nuo to nenukentės. Atvirkščiai – klausimai spręstųsi daug greičiau“, – teigė G. Nausėda.  

Nustatytas gimdymų skaičius – klaida 

Tiek Jonavoje, tiek kituose miestuose iškilo rizika, kad bus uždaryti ligoninių akušerijos ginekologijos skyriai. Pagal Vyriausybės nustatytą kartelę, jei per metus gimdymų skaičius nesiekia 600, tokie skyriai ateities neturi. Jonavos ligoninėje per metus pagimdo daugiau nei 400 moterų.  

Kaip sakė G. Nausėda, tiek jo, tiek Jonavos savivaldybės nuomonės sutampa, ypač vertinant demografinę situaciją šalyje: „Mechaninis 600 gimdymų įvedimas buvo klaida, jis niekuo nepagrįstas. Jei mes jo aklai laikysimės, šiuos skyrius reiktų uždaryti ir Marijampolėje, ir daugelyje kitų miestų ligoninių. Vargu, ar šiandien taip yra teisinga.“

G. Nausėda pažymėjo, kad prie šio klausimo teks grįžti, tačiau jau su nauja vyriausybe. G. Nausėda taip pat akcentavo, kad klausimų dėl sveikatos apsaugos kyla ir daugiau: „Tai – pasikartojantis galvos skausmas visur. Kaip sutvarkyti pavežėjimą, kad demografinei situacijai keičiantis ir kai kurių funkcijų atsisakant vietos ligoninėse galima būtų tą paslaugą gauti šalia.“

Išskyrė Žeimių miestelį 

Kalbėdamas apie specifines Jonavos problemas G. Nausėda išskyrė Žeimių miestelį ir biometano dujų gamybos planus. Anot šalies vadovo, reiktų žmonėms didesnio išaiškinimo, kas tai bus, galbūt bendruomenės lyderius galima net nuvežti į analogiškas gamyklas Europoje: „Niekada nieko nereikia „stumti“ per prievartą. Patį geriausią projektą gali numarinti, jei kiši jį per prievartą. Žmonės tada ima gintis, o kuo labiau spaudžiama, tuo labiau jie nori gintis.  

Gal geriau kartais paaiškinti, kokias pasekmes tai sukelia, ar tikrai yra tos pasekmės, kurių žmonės baiminasi, ar jos yra tiesiog išgalvotos, laužtos iš piršto? Ką galima padaryti bendruomenės labui, kad ji priimtų šį projektą? Tokiu keliu einant lengviau pasiekti rezultatą.“  

Į klausimus atsakys teismas  

Paklaustas, kaip vertina mero M. Sinkevičiaus situaciją dėl pareikštų kaltinimų bei bendrą situaciją dėl galimo piktnaudžiavimo daugelyje Lietuvos savivaldybių, G. Nausėda teigė, jog čekučių problema per Lietuvą nuaidėjo garsiai: „Ne paslaptis, kad vienas iš mano patarėjų – Povilas Mačiulis – pasitraukė iš Prezidentūros. Visada laikausi principo, kad jei žmogus jaučiasi nekaltas, ir vis dėlto didėja tam tikras politinis spaudimas – jis gali priimti sprendimą atsistatydinti.  

Pono Sinkevičiaus atveju viskas yra kiek kitaip: aš atvažiuoju pas merą, kuris šiandien yra nekaltas, kol neįrodyta kitaip.  

Kuomet bus teismo procesas, bus įvertinta atsakomybė. Jis yra meras, jis atstovauja žmonių interesams ir ne paslaptis, kad mums einant per miestą nemažai žmonių priėjo prie mero, išreiškė savo paramą jam, bent jau moralinę. Tai rodo, kad meras yra mėgstamas Jonavos žmonių. Žinoma, kad tas šleifas turi pasibaigti, jis turi būti įvertintas ir tada, manau, pačiam merui bus lengviau.“  

Kalbėdamas apie Jonavą G. Nausėda sakė, kad bendras vaizdas yra geras: „Bendravau su žmonėmis – įvairaus amžiaus, įvairios socialinės padėties. Man susidarė įspūdis, kad žmonės savo mieste jaučiasi gerai, sulaukia dėmesio.  

Viešosios erdvės tikrai gražios, miestas gražėja, jis tvarkingas, meras pasakojo apie žiedinės sankryžos planus. Judėjimas vyksta. Kai kur, kur atvykstu – viskas apsnūdę. O Jonavoje to nėra, žmonės tą mato, supranta. Toks mano įspūdis.“ 

Svarbus akcentas – bendruomenės  

Kalbėdamas bendrai apie Lietuvos regionus G. Nausėda akcentavo ir bendruomenių svarbą, jų indėlį. Prezidentūra jau ne pirmus metus rengia iniciatyvų konkursą „Lietuvos galia“, kur savo veiklą pristato įvairios Lietuvos bendruomenės.  

„Tiesą sakant, regionuose vyksta net daugiau dalykų, nei kad Vilniuje. Jame dažnai ir žmonių susvetimėjimas būna didesnis, nei mažame miestelyje, kuriame visi vienas kitą pažįsta. 

Mes su „Lietuvos galia“ neišradome jokio dviračio, nes judėjimai, į kuriuos atkreipėme dėmesį, egzistavo ir iki „Lietuvos galios“. Mes nekėlėme sau tikslo siūlyti naujas iniciatyvas. Manome, kad geriausia iniciatyva yra ta, kuri kyla iš pačių žmonių.  

Bet mums atrodė svarbu sukurti platformą, kur žmonės keliais klavišo paspaudimais galėtų ateiti ir pamatyti, ką daro kitos bendruomenės.  

Aš manyčiau, kad žmonių vienas kito peties jausmas ypatingai svarbus dabar, kai gyvename neramiu laiku, kai vyksta tokie dalykai Ukrainoje, kai pasikėsinama į aukščiausių pareigūnų gyvybę Slovakijoje. Bendruomenių veikla suteikia ne tik džiaugsmo, bet ir psichologinės ramybės. Tai man atrodo tikrai svarbu“, – sakė G. Nausėda.   

Kalbėta ir apie „Achemą“ 

Kaip „Jonavos žinioms“ sakė meras M. Sinkevičius, buvo labai produktyvi ir naudinga diena: „Palietėme labai daug įvairių klausimų – nuo kelių ir gatvių būklės iki sveikatos apsaugos, švietimo, krašto gynybos. Su Prezidentu aptarėme mūsų ir valstybės pastangas pritraukti naujų investicijų į regionus.“  

Pasak M. Sinkevičiaus, Prezidentui žinoma informacija apie galimus pagrindinės akcininkės ketinimus parduoti koncerno „Achemos grupė“ akcijas. Šalies vadovas patvirtino, kad kol kas tai – tik neoficiali informacija ir kartu patikino, kad šis klausimas aktualus ne tik dėl nacionalinio saugumo – nemažiau svarbu yra išsaugoti ir sukurti naujas darbo vietas, užtikrinti būtinas investicijas ir veiklos tęstinumą 

„Dėkoju LR Prezidentui už parodytą dėmesį Jonavos rajonui ir kartu – nuolatinę paramą ir pagalbą savivaldai, kurią jaučiame visos kadencijos metu. Ačiū jonaviečiams, kad taip gausiai dalyvavote renginiuose ir susitikimuose“, – sakė M. Sinkevičius.  

Audriaus Reipos nuotr.  

 

Prezidentas G. Nausėda – apie M. Sinkevičių: aš atvažiuoju pas merą, kuris šiandien yra nekaltas 

Prezidentas G. Nausėda – apie M. Sinkevičių: aš atvažiuoju pas merą, kuris šiandien yra nekaltas  Prezidentas G. Nausėda – apie M. Sinkevičių: aš atvažiuoju pas merą, kuris šiandien yra nekaltas  Prezidentas G. Nausėda – apie M. Sinkevičių: aš atvažiuoju pas merą, kuris šiandien yra nekaltas  Prezidentas G. Nausėda – apie M. Sinkevičių: aš atvažiuoju pas merą, kuris šiandien yra nekaltas  Prezidentas G. Nausėda – apie M. Sinkevičių: aš atvažiuoju pas merą, kuris šiandien yra nekaltas  Prezidentas G. Nausėda – apie M. Sinkevičių: aš atvažiuoju pas merą, kuris šiandien yra nekaltas  Prezidentas G. Nausėda – apie M. Sinkevičių: aš atvažiuoju pas merą, kuris šiandien yra nekaltas  Prezidentas G. Nausėda – apie M. Sinkevičių: aš atvažiuoju pas merą, kuris šiandien yra nekaltas  Prezidentas G. Nausėda – apie M. Sinkevičių: aš atvažiuoju pas merą, kuris šiandien yra nekaltas  Prezidentas G. Nausėda – apie M. Sinkevičių: aš atvažiuoju pas merą, kuris šiandien yra nekaltas  ]]>
jonavoszinios.lt Fri, 17 May 2024 11:16:24 +0300
<![CDATA[SKODA FABIA pardavimas viešo aukciono būdu (PAKARTOTINIS)]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/skoda-fabia-pardavimas-vieso-aukciono-budu-pakartotinis https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/skoda-fabia-pardavimas-vieso-aukciono-budu-pakartotinis Jonavos r. sav. administracija skelbia kilnojamojo turto pardavimo viešąjį aukcioną.

Parduodamas turtas: Automobilis SKODA FABIA, Pagaminimo metai (pirmos registracijos data) 2007 m., benzinas, 1,198 cm3 variklio galia 47 kW., valstybinis Nr. CGP804, identifikavimo Nr. TMBHY46Y074157837, sėdimų vietų skaičius įskaitant vairuotojo vietą - 5. Defektai: kėbulas stipriai paveiktas korozijos, reikalingas kapitalinis automobilio remontas, be techninės apžiūros, be civilinės atsakomybės draudimo. SDK - KTPPHAPM

Pradinė turto pardavimo kaina - 350 Eur.

Už turto apžiūrą atsakingas asmuo – Jonavos rajono socialinių paslaugų centro ūkvedys, Vidmantas Ostreika, +37068726014, vidmantas.ostreika@jonavosspc.lt.

Turto apžiūra galima 2024m. gegužės 21 d. – gegužės 23 d., iš anksto susitarus šiame punkte aukščiau nurodytais kontaktais.

Turto vieta: Mokyklos g. 6, Jonava.

Elektroninio aukciono dalyvių registracija vyks internetu, VĮ Registrų centro administruojamoje specialiojoje svetainėje www.evarzytynes.lt, nuo 2024 m. gegužės 27 d. 00 val. 00 min. iki 2024 m. gegužės 29 d. 23 val. 59 min.

Aukcionas vykdomas elektroniniu būdu VĮ Registrų centro administruojamoje specialiojoje svetainėje www.evarzytynes.ltnuo 2024 m. birželio 3 d. 09 val. 00 min. iki 2024 m. birželio 4 d. 13 val. 59 min. Elektroninio aukciono dalyviais registruojami asmenys, sumokėję aukcionų dalyvių įmokas ir internetu pateikę aukcionų sąlygose nurodytus dokumentus. Daugiau informacijos apie parduodamą turtą, išsamios viešojo aukciono sąlygos, turto apžiūros, aukciono dalyvių registracijos bei aukciono vykdymo laikotarpiai, sutarčių projektai skelbiami https://www.jonava.lt/savivaldybe/veiklos-sritys/parduodamas-turtas/739.

Darbuotojas, atsakingas už informacijos teikimą – Turto ir aplinkos apsaugos skyriaus vyresnioji specialistė Daiva Žvigaitienė, tel.: (8 349) 50077, el. paštas: daiva.zvigaitiene@jonava.lt.

Nuoroda į elektroninį aukcioną

Išsamios aukciono sąlygos

SKODA FABIA pardavimas viešo aukciono būdu (PAKARTOTINIS)

]]>
jonavoszinios.lt Fri, 17 May 2024 10:54:25 +0300
<![CDATA[PAKARTOTINIS SKODA OCTAVIA pardavimas viešo aukciono būdu]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/pakartotinis-skoda-octavia-pardavimas-vieso-aukciono-budu https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/pakartotinis-skoda-octavia-pardavimas-vieso-aukciono-budu Jonavos r. sav. administracija skelbia kilnojamojo turto pardavimo viešąjį aukcioną.

Parduodamas turtas: Automobilis SKODA OCTAVIA, pagaminimo metai (pirmos registracijos data) 2007 m., benzinas, 1,595 cm3 variklio galia 75 kW., valstybinis Nr. CGR026, identifikavimo Nr. TMBCA21Z672117390, sėdimų vietų skaičius įskaitant vairuotojo vietą - 5. Defektai: reikalingas važiuoklės remontas, automobilis paveiktas korozijos, be techninės apžiūros ir be civilinės atsakomybės draudimo. SDK - RCPEKAFA.

Pradinė turto pardavimo kaina - 1050 Eur.

Už turto apžiūrą atsakingas asmuo – Jonavos rajono savivaldybės administracijos bendrojo skyriaus specialistas, Artūras Mykolaitis, +37068757517, arturas.mykolaitis@jonava.lt.

Turto apžiūra galima 2024m. gegužės 21 d. – gegužės 23 d., iš anksto susitarus šiame punkte aukščiau nurodytais kontaktais.

Turto vieta: Žeimių g. 13, Jonava.

Elektroninio aukciono dalyvių registracija vyks internetu, VĮ Registrų centro administruojamoje specialiojoje svetainėje www.evarzytynes.lt, nuo 2024 m. gegužįs 27 d. 00 val. 00 min. iki 2024 m. gegužės 29 d. 23 val. 59 min.

Aukcionas vykdomas elektroniniu būdu VĮ Registrų centro administruojamoje specialiojoje svetainėje www.evarzytynes.ltnuo 2024 m. birželio 3 d. 09 val. 00 min. iki 2024 m. birželio 4 d. 13 val. 59 min. Elektroninio aukciono dalyviais registruojami asmenys, sumokėję aukcionų dalyvių įmokas ir internetu pateikę aukcionų sąlygose nurodytus dokumentus. Daugiau informacijos apie parduodamą turtą, išsamios viešojo aukciono sąlygos, turto apžiūros, aukciono dalyvių registracijos bei aukciono vykdymo laikotarpiai, sutarčių projektai skelbiami https://www.jonava.lt/savivaldybe/veiklos-sritys/parduodamas-turtas/739.

Darbuotojas, atsakingas už informacijos teikimą – Turto ir aplinkos apsaugos skyriaus vyresnioji specialistė Daiva Žvigaitienė, tel.: (8 349) 50077, el. paštas: daiva.zvigaitiene@jonava.lt.

Nuoroda į elektroninį aukcioną

Išsamios aukciono sąlygos

PAKARTOTINIS SKODA OCTAVIA pardavimas viešo aukciono būdu

]]>
jonavoszinios.lt Fri, 17 May 2024 10:50:36 +0300
<![CDATA[Pranešimas apie pradedamą rengti kompleksinio teritorijų planavimo dokumento – detaliojo plano, koregavimą]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/pranesimas-apie-pradedama-rengti-kompleksinio-teritoriju-planavimo-dokumento-detaliojo-plano-koregavima https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/pranesimas-apie-pradedama-rengti-kompleksinio-teritoriju-planavimo-dokumento-detaliojo-plano-koregavima

Detaliojo plano koregavimas rengiamas remiantis Jonavos r.sav. administracijos direktoriaus 2024-03-27 įsakymu dėl teritorijų planavimo dokumento inicijavimo Nr. 13B-314, 2024-05-03 įsakymu dėl detaliojo plano koregavimo, finansavimo ir planavimo tikslų Nr. 13B-472 bei teritorijų planavimo proceso inicijavimo sutartimi.

Planavimo procese SPAV neatliekamas, nes planavimo tikslai, vadovaujantis LRV nutarimu Nr. 967 „Dėl planų ir programų strateginio pasekmių aplinkai vertinimo tvarkos aprašo patvirtinimo", nėra SPAV vertinimo objektas. Planavimo procese koncepcija nerengiama.

Projekto rengimo tikslai: koreguoti Jonavos rajono savivaldybės tarybos 2010-12-22 sprendimu Nr. 1TS-420 patvirtintą detalųjį planą, atliekant žemės sklypų (kadastro Nr. 4610/0002:318 ir 4610/0002:313) P.Vaičiūno g., Jonavoje, sujungimą į vieną žemės sklypą, nekeičiant žemės naudojimo paskirties ir naudojimo būdo, nustatant teritorijos tvarkymo ir naudojimo reglamentus, vadovaujantis Jonavos miesto bendrojo plano sprendiniais.
Teritorijų planavimo dokumento lygmuo: vietovės lygmuo.

Projekto organizatorius: Jonavos rajono savivaldybės administracijos direktorius, Žeimių g. 13, Jonava, tel.: (8 349) 50154, el.p.: administracija@jonava.lt.

Projekto rengimo iniciatorius: fiziniai asmenys J.K. ir G.K.

Rengėjas: K.Burdulytės individuali veikla, A.Juozapavičiaus pr. 21-25, Kaunas, PV Kristina Burdulytė, tel.: 8 685 28361, el.p.:architekte.kristina@gmail.com.

Su Jonavos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus priimtais įsakymais dėl teritorijų planavimo proceso inicijavimo ir dėl detaliojo plano koregavimo, finansavimo ir planavimo tikslų bei detaliojo plano koregavimo darbų programa susipažinti galima Jonavos rajono savivladybės internetiniame tinklalapyje, Jonavos rajono savivladybės ir Jonavos miesto seniūnijos patalpose adresu Žeimių g. 13, Jonava, tel.: +370 349 50154, +370 349 20703; t.p. informacinėje sistemoje TPDRIS (www.tpdris.lt, Nr. K-VT-46-24-348) bei adresu Nepriklausomybės a. 7-5, Kaune (iš anksto susitarus tel.: +370 685 28361).

Apie galimybę susipažinti su detaliojo plano koregavimo sprendiniais, teikti motyvuotus pasiūlymus ir pastabas bei viešo susirinkimo datą ir laiką informuosime papildomai.


Planuojamų sklypų P.Vaičiūno g. 96 ir P.Vaičiūno g. 100, Jonavoje, situacijos schema

ĮSAKYMAS

ĮSAKYMAS SU PROGRAMA

Pranešimas apie pradedamą rengti kompleksinio teritorijų planavimo dokumento – detaliojo plano, koregavimą

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 16 May 2024 08:30:00 +0300
<![CDATA[Etikos komisija: R. Osauskas supainiojo interesus]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/etikos-komisija-r-osauskas-supainiojo-interesus https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/etikos-komisija-r-osauskas-supainiojo-interesus Jonavos rajono savivaldybės etikos komisija (toliau – Komisija), kurios pirmininkas Arvydas Gasys, nariai Artūras Šalaševičius,  Marijona Širvelienė, Dainius Šlepetis, Eisvinas Utyra, dalyvaujant Komisijos sekretorei Linai Šidlauskienei, atsižvelgusi į Jolantos Ulkštinienės skundą, užregistruotą Jonavos rajono savivaldybėje  2024-04-05, Nr. 7B-649, kuriame prašoma įvertinti Jonavos rajono savivaldybės tarybos nario Remigijaus Osausko elgesio atitiktį Lietuvos Respublikos Politikų elgesio Kodekso nuostatoms,

                 nustatė:

R. Osauskas parašė prašymą LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai „Dėl Ukmergės R. Siesikų pagrindinės mokyklos direktorės J. Ulkštinienės elgesio įvertinimo“ dėl socialiniame tinkle „Facebook“ prie jo nuotraukos parašyto komentaro: „Bėkit nuo jo kuo toliau...Tauta turi žinoti savo herojus“, teigdamas, kad komentaro autorė Jolanta Ulkštinienė atlikdama darbo funkcijas sprendė asmeninius reikalus, viešai skleidė tikrovės neatitinkančią informaciją, pažemino jo garbę, orumą ir t. t. 

Ukmergės rajono savivaldybė patvirtino, kad komentarą „Facebook“ tinkle Jolanta Ulkštinienė rašė po darbo (mokyklos direktorės darbo grafike nustatytas darbo laikas penktadieniais 7.00-14.30 val., o socialiniame tinkle įrašas fiksuotas 2024 m. kovo 1 d. 15.15 val.), todėl R. Osauskas rašydamas prašymą Ministerijai, neišsiaiškinęs aplinkybių, supainiojo viešuosius ir privačius interesus bei pažeidė Politikų elgesio kodekso 4 straipsnį.

Remigijus Osauskas pateikė paaiškinimą, kad prašymą LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai „Dėl Ukmergės R. Siesikų pagrindinės mokyklos direktorės J. Ulkštinienės elgesio įvertinimo“, parašęs todėl, kad Jolantos Ulkštinienės vadovybė apie tai sužinotų ir įvertintų jos elgesį. Jis aiškino, kad prašymą pasirašė kaip Jonavos rajono savivaldybės tarybos narys dėl to, kad komentaras buvo parašytas ne į jo asmeninį socialinio tinklo „Facebook“ profilį, bet į politinio komiteto „Mūsų Jonava“ profilį, kurį mato rinkėjai, o tai pažemino politiką jų akyse, sumažino pasitikėjimą juo kaip visuomenės atstovu, nukentėjo jo reputacija.     

Jonavos rajono savivaldybės tarybos etikos komisija, atsižvelgdama į išdėstytas aplinkybes, vadovaudamasi Politikų elgesio Kodeksu, konstatavo, kad Jonavos rajono savivaldybės tarybos narys Remigijus Osauskas, neišsiaiškinęs aplinkybių ir parašęs prašymą, kaip Jonavos rajono savivaldybės tarybos narys, LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai „Dėl Ukmergės R. Siesikų pagrindinės mokyklos direktorės J. Ulkštinienės elgesio įvertinimo“, supainiojo viešuosius ir privačius interesus bei pažeidė Politikų elgesio Kodekso 4 straipsnį.

                   nusprendė:

Konstatuoti, kad Jonavos rajono savivaldybės tarybos narys Remigijus Osauskas, neišsiaiškinęs aplinkybių ir parašęs prašymą, kaip Jonavos rajono savivaldybės tarybos narys, LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai „Dėl Ukmergės R. Siesikų pagrindinės mokyklos direktorės J. Ulkštinienės elgesio įvertinimo“, supainiojo viešuosius ir privačius interesus bei pažeidė Politikų elgesio kodekso 4 straipsnį.

Etikos komisija: R. Osauskas supainiojo interesus

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 15 May 2024 16:41:07 +0300
<![CDATA[Skelbiamas Jonavos Senamiesčio gimnazijos valgyklos patalpų nuomos konkursas]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/skelbiamas-jonavos-senamiescio-gimnazijos-valgyklos-patalpu-nuomos-konkursas https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/skelbiamas-jonavos-senamiescio-gimnazijos-valgyklos-patalpu-nuomos-konkursas Jonavos Senamiesčio gimnazija, juridinio asmens kodas 190302622, Kauno g. 76, Jonava, skelbia 123,02 kv. m bendrojo ploto valgyklos patalpų nuomos konkursą. Patalpos yra Jonavos Senamiesčio gimnazijos pastate adresu: Kauno g. 76, Jonava. Turtas skirtas maitinimo paslaugoms teikti.

Nuomos termino pradžia – 2024 m. rugsėjo 1 d. Nuomos terminas – 5 metai su galimybe atnaujinti nuomos sutartį pratęsiant sutarties terminą atskiru sprendimu laikotarpiui, ne ilgesniam nei pradinis nuomos terminas ir ne ilgesniam kaip 10 metų bendram laikotarpiui (įskaitant nuomos termino pratęsimus).

Pradinis nuompinigių dydis – 92,33 Eur už visą nuomojamą plotą per mėnesį.

Pasiūlymus pateikti užklijuotame voke iki 2024 m. gegužės 31 d. 10.00 val. adresu: Jonavos Senamiesčio gimnazija, Kauno g. 76, Jonava LT-55178, raštinė (101 kab.). Ant voko turi būti užrašyta „Jonavos Senamiesčio gimnazijos valgyklos nuomos konkursui“.

Už dalyvių registravimą atsakingas asmuo – Jonavos Senamiesčio gimnazijos raštvedė Lina Rokienė, tel. nr. +370 349 51088, el. p. rastine@senamiescio-g.lt. Už nuomojamų patalpų apžiūrą atsakingas asmuo – Jonavos Senamiesčio gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ūkiui Lilija Parėdnienė, tel. nr. +370 349 51932, el. p. l.paredniene@senamiescio-g.lt.

Komisijos posėdis įvyks 2024 m. gegužės 31 d. 12.00 val. Jonavos Senamiesčio gimnazijoje, adresu Kauno g. 76, Jonava, 101 kabinete. Komisijos posėdį turi teisę stebėti konkurso dalyvių registracijos pažymoje įregistruoti konkurso dalyviai ar jų įgalioti asmenys, pateikę asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

Jonavos Senamiesčio gimnazijos valgyklos nuomos konkurso sąlygos – 6 lapai

Nuomos konkurso sąlygų priedai – 10 lapų

Skelbiamas Jonavos Senamiesčio gimnazijos valgyklos patalpų nuomos konkursas

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 15 May 2024 13:54:26 +0300
<![CDATA[Išvykimo krepšys: kodėl jį reikia turėti ir kokie daiktai svarbiausi?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/isvykimo-krepsys-kodel-ji-reikia-tureti-ir-kokie-daiktai-svarbiausi https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/isvykimo-krepsys-kodel-ji-reikia-tureti-ir-kokie-daiktai-svarbiausi Žinojimas saugo. Tokius žodžius pamato kiekvienas, apsilankęs Lietuvos pasirengimo ekstremalioms situacijoms interneto svetainėje.

Jonavos rajono savivaldybės patarėjas civilinei mobilizacijai – parengties pareigūnas Vytautas Kaminskas sako, kad kiekvienas iš mūsų, atsitikus nelaimei ir jei tektų palikti namus, turi būti pasiruošęs savarankiškai išgyventi 72 valandas.

Patariama turėti išvykimo krepšį

Pasak V. Kaminsko, kiekvienam gyventojui namuose patariama turėti paruoštą išvykimo krepšį, kuriame – būtini daiktai.

Jo gali prireikti ne tik tada, jei prasidėtų kariniai veiksmai. Netikėtų situacijų gali būti ir daugiau – oro pavojus, jei nutiktų nelaimė „Achemoje“, pavojus dėl gamtos reiškinių ir panašiai. Vienas iš pavyzdžių – neseniai Vilniaus daugiabutyje įvykęs sprogimas, kai žmonės buvo priversti palikti savo namus.

Kas turėtų būti išvykimo krepšyje? Tariant paprastai – daiktai, su kuriais žmogus galėtų savarankiškai išgyventi 72 valandas.

„Nuo ko reiktų pradėti? Visų pirma, susižiūrėti savo namų ūkį ir kas jame yra. Kalbant apie išvykimo krepšį, apie 85 procentai jo turinio yra namuose ir nieko pirkti nereikia. Tik visi tie daiktai yra sudėti skirtingose namų vietose.

Vienas iš svarbiausių patarimų – visada žinokite, kur yra jūsų dokumentai, taip pat turėkite grynųjų pinigų“, – sakė V. Kaminskas.

Taip pat patariama turėti dokumentų popierines kopijas, nes dauguma žmonių jų neturi – įprastose situacijose pakanka skaitmeninių kopijų: „Bet esant netikėtai, ekstremaliai situacijai mobiliojo ryšio telefonas gali išsikrauti. Išvykimo krepšyje turėtų būti ir vaistinėlė, kurioje  – pirmosios medicinos pagalbos reikmenys bei nuolat vartojamų vaistų atsargos.“

Jei turite naminių gyvūnų – reiktų pasirūpinti ir nešiojamais narveliais.

Patariama peržiūrėti du kartus per metus

Detalios rekomendacijos, ką patariama turėti išvykimo krepšyje, pateikiamos Lietuvos pasirengimo ekstremaliosioms situacijoms interneto svetainėje lt72.lt. Ar visų išvardintų daiktų reikia – turėtų įsivertinti pats žmogus, tačiau dėmesį verta atkreipti į esminius patarimus – turėti bent kelis litrus geriamojo vandens, priklausomai nuo metų laiko drabužius, miegmaišį, turistinį kilimėlį, išorinę telefono bateriją, ilgai negendančių maisto produktų.

Paruoštą išvykimo krepšį patariama peržiūrėti du kartus per metus – pagal sezoniškumą pakeisti drabužius, pažiūrėti, ar nėra pasibaigusio galiojimo vaistų bei maisto produktų.

V. Kaminskas sako, kad įvykus netikėtai situacijai bemaž kiekvieną žmogų ji paliečia psichologiškai.

„Žmogaus sąmonė veikia taip, kad jis visų pirma išsigąsta ir tik po kurio laiko imama mąstyti normaliai. Tą irgi reikia žinoti, nuo to niekur nepabėgsime.  Tačiau kuo greičiau sugebėsime susitvarkyti su savo emocijomis, psichologine būsena – tuo bus geriau“, – kalbėjo V. Kaminskas.

Kodėl 72 valandos?

Gyventojams kartais kyla klausimas, kodėl pasiruošti savarankiškai išgyventi reiktų būtent 72 valandas.

„Visų pirma, moksliškai įrodyta, kad per 72 valandas žmogus prisitaiko prie aplinkos pokyčio, suvokia, kas vyksta.

Antras momentas – per tiek laiko savivaldybės ar valstybės lygiu yra priimami saugumo, pagalbos žmonėms sprendimai. Šios valandos yra kritinis laikas, kai žmogui, ypač jei įvyksta didelio masto nelaimė, gali niekas nepadėti ir tiek laiko jam reikės išgyventi pačiam, išeiti iš savo komforto zonos.

Reikia suprasti, kad jei įvyksta didelė nelaimė, nei savivaldybės, nei valstybė neturi tiek resursų, kad čia ir dabar padėtų kiekvienam – tam reikia laiko. Kiekvienas iš mūsų turi pasirūpinti savimi ir artimaisiais bent 72 valandas, kol atvyks pagalba“, – sakė V. Kaminskas.

Civilinė sauga praverčia ir kitose situacijose

Nors apie civilinės saugos svarbą specialistai kalba jau seniai, tačiau patys gyventojai tuo labiau ėmė domėtis prasidėjus karui Ukrainoje. Žinios ir supratimas apie civilinę saugą gali pasitarnauti ne tik karo metu, tačiau ir iškilus gamtiniams pavojams, nelaimei namuose, pandemijai ir panašiai.

„Turint civilinės saugos žinių pagrindą jas galima taikyti įvairiose situacijose“, – teigė V. Kaminskas.

Žmonės civiline sauga labiau ima domėtis tada, kai kas nors nutinka. Tarkime, pirmasis sukrėtimas buvo tuomet, kai prasidėjo COVID pandemija. Iki tol jautėmės tarsi gyvendami šiltnamyje, jautėmės saugūs. Sulig pandemija supratome, kad taip nėra, kad gali ateiti laikas, kai mūsų gyvenimas keičiasi ir tai nepriklauso nuo mūsų“, – kalbėjo V. Kaminskas.

Gyventojus taip pat sukrėtė karas Ukrainoje. Pasak V. Kaminsko, nors jis prasidėjo dar 2014 metais, tačiau tada reakcijų buvo mažiau – galbūt atrodė, kad karas vyksta toli nuo mūsų ir mūsų jis neliečia.

Vis tik prasidėjus pilno masto invazijai žmonės tarsi nubudo ir grėsmės pasirodė ne taip toli, sustiprėjo nesaugumo jausmas.

Daugiau informacijos apie civilinę saugą galite rasti svetainėje lt72.lt bei Jonavos rajono savivaldybės tinklapyje.

Teksto autorė Jurgita Lieponė, Audriaus Reipos nuotr.

Išvykimo krepšys: kodėl jį reikia turėti ir kokie daiktai svarbiausi?

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 15 May 2024 10:58:30 +0300
<![CDATA[Darbdaviams vėl siūlomos kompensacijos už vasarą įdarbintus jaunuolius]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/darbdaviams-vel-siulomos-kompensacijos-uz-vasara-idarbintus-jaunuolius https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/darbdaviams-vel-siulomos-kompensacijos-uz-vasara-idarbintus-jaunuolius

Šią vasarą vėl bus įgyvendinama Jonavos rajono savivaldybės jaunimo vasaros užimtumo ir integracijos į darbo rinką programa, suteikianti darbdaviams galimybę gauti dalinę darbo užmokesčio kompensaciją už įdarbintus jaunus asmenis (14-19 m.).

Programa siekiama didinti jaunimo užimtumą vasaros laikotarpiu, ne ugdymo proceso metu, skatinti ir sudaryti galimybes jaunimui susipažinti su darbo rinka renkantis ateities profesiją.

Kviečiame darbdavius, planuojančius įdarbinti jaunus asmenis, jau dabar el. p. daiva.skebiene@jonava.lt pateikti informaciją apie vasaros laikotarpiu siūlomas darbo vietas jaunimui.

Prašome užpildyti šią formą >>

Įdarbinimas galimas vasaros laikotarpiu ne ugdymo proceso metu. Darbdaviui už kiekvieną įdarbintą jauną žmogų kompensuojamos darbo užmokesčio išlaidos:

Už jauną žmogų, išdirbusį pilną leistiną darbo laiko normą, per mėnesį kompensuojama 200 eurų;

Už ne pilną darbo laiko normą išdirbusį jauną žmogų kompensacija skaičiuojama proporcingai pagal išdirbtas darbo valandas per mėnesį nuo 1. p. nurodyto dydžio;

Maksimalus kompensacijos dydis darbdaviui už vieną įdarbintą jauną žmogų per Programos vykdymo laikotarpį – 400 eurų (t. y. už 2 pilnus mėnesius arba atitinkamai išdirbtą valandų skaičių;

Kompensacija tam pačiam darbdaviui gali būti skiriama ne daugiau kaip už 3 įdarbintus jaunus žmones.

Registracija dalyvauti programoje bus vykdoma nuo š. m. birželio 1 d.

Registracijos tvarka:

 • Jaunas asmuo ir darbdavys, sutarę dėl įdarbinimo, užpildo vieną bendrą registracijos formą (Programos 1 priedas) ir pateikia ją registravimui vienu iš būdų: 1)  popierinį egzempliorių, atnešant Savivaldybės administracijai, Žeimių g. 13, 124 kab., Jonava, 2) pasirašytą skenuotą egzempliorių (pdf formatu) arba pasirašytą el. parašais, siunčiant el. paštu administracija@jonava.lt.
 • Pagal registracijos formos registravimo datą ir numerį sudaromas dalyvaujančiųjų programoje sąrašas.
 • Savivaldybės administracija pagal pateiktus duomenis patikrina, ar Programos dalyviai atitinka Programos keliamus reikalavimus.
 • Jaunas asmuo ir darbdavys informuojami apie atitiktį dalyvauti Programoje ir patekimą į tinkamų dalyvių sąrašą.
 • Pagal programos finansavimo galimybes (rezervavus visas programai numatytas lėšas), nepatekusieji į dalyvių sąrašą, įtraukiami į rezervinį sąrašą.
 • Su Programos dalyviais sudaromos trišalės bendradarbiavimo sutartys (Programos 2 priedas).

 

Daugiau apie Programą >>

Darbdaviams vėl siūlomos kompensacijos už vasarą įdarbintus jaunuolius

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 14 May 2024 13:41:56 +0300
<![CDATA[Savivaldybės atstovai pasveikino Vilniuje pagerbtus rajono medikus]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/savivaldybes-atstovai-pasveikino-vilniuje-pagerbtus-rajono-medikus https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/savivaldybes-atstovai-pasveikino-vilniuje-pagerbtus-rajono-medikus

Savivaldybės atstovai pasveikino Jonavos ligoninės gydytoją akušerį – ginekologą Artūrą Šalaševičių ir Jonavos pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) slaugytoją Daliją Kajėnienę, šiemet apdovanotus Nusipelniusių Lietuvos medikų garbės ženklais.

Jonavos rajono vicemerė Birutė Gailienė ir savivaldybės gydytoja Renata Merfeldienė jonaviečiams medikams perdavė rajono mero Mindaugo Sinkevičiaus padėkas, pasidžiaugė, kad Jonavos krašto specialistų nuopelnai pripažįstami Lietuvoje.

Mero padėka vėliau bus įteikta ir PSPC medicinos psichologei Gintarei Meslinienei – ji taip pat apdovanota garbės ženklu už išskirtinius nuopelnus sveikatos sistemai.

Šiais metais, minint jubiliejinę 20-ąją Lietuvos medicinos darbuotojų dieną, Sveikatos apsaugos ministerijai garbingam apdovanojimui gauti buvo atsiųsta daugiau nei trys šimtai kandidatų paraiškų iš visos Lietuvos.

Valdovų rūmuose vykusiame apdovanojimų renginyje sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys garbės ženklus įteikė 26 šalies gydytojams, 27 slaugytojoms ir 22 sveikatos apsaugos darbuotojams.

Nominantai šiems aukščiausiems medikų bendruomenės apdovanojimams atrinkti vertinant jų ilgametį ir nepriekaištingą darbą, atsižvelgiant į ypatingus nuopelnus Lietuvos sveikatos sistemai, diegiant inovatyvius technologinius ir tvarius vadybos sprendimus, taip pat už Lietuvos vardo garsinimą, tarpvalstybinių santykių puoselėjimą ir plėtrą, jaunosios medicinos profesionalų kartos ugdymą, pasiaukojimą ir drąsą gelbstint žmonių gyvybę bei kitus nuopelnus.

Savivaldybės atstovai pasveikino Vilniuje pagerbtus rajono medikus

Savivaldybės atstovai pasveikino Vilniuje pagerbtus rajono medikus Savivaldybės atstovai pasveikino Vilniuje pagerbtus rajono medikus Savivaldybės atstovai pasveikino Vilniuje pagerbtus rajono medikus Savivaldybės atstovai pasveikino Vilniuje pagerbtus rajono medikus ]]>
jonavoszinios.lt Tue, 14 May 2024 09:18:59 +0300
<![CDATA[Kviečiame į susitikimą su LR Prezidentu Gitanu Nausėda]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/kvieciame-i-susitikima-su-lr-prezidentu-gitanu-nauseda https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/kvieciame-i-susitikima-su-lr-prezidentu-gitanu-nauseda Gegužės 16 dieną Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda kartu su komanda dirbs Jonavos rajone.

Gyventojai kviečiami į susitikimą su Lietuvos Respublikos Prezidentu Gitanu Nausėda ir pirmąja ponia Diana Nausėdiene, kuris vyks gegužės 16 d., 17 val. 30 min. Jonavos kultūros centre.

Ateikite ir užduokite rūpimus klausimus valstybės vadovui.

Kviečiame į susitikimą su LR Prezidentu Gitanu Nausėda

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 13 May 2024 15:53:40 +0300
<![CDATA[Ruklos miestelio gyventojų dėmesiui ‼️]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/ruklos-miestelio-gyventoju-demesiui https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/ruklos-miestelio-gyventoju-demesiui Ruklos miestelio gyventojų dėmesiui ‼️

Nuo šių metų gegužės 13 d., pirmadienio, bus atliekami Rupeikio gatvės rekonstrukcijos ir lietaus nuotekų įrengimo darbai. Automobilių eismas bus vykdomas Ruklio gatve. 

Prašome nuo 7:00 val. iki 18:00 val. nelaikyti automobilių netoli atliekamų darbų zonos.

Rupeikio g. 7 namo gyventojų prašome naudotis automobilių stovėjimo aikštele prie seniūnijos.

Atsiprašome už nepatogumus ir dėkojame už supratingumą.

Ruklos miestelio gyventojų dėmesiui ‼️

]]>
jonavoszinios.lt Fri, 10 May 2024 13:25:25 +0300
<![CDATA[Baigė remontuoti pervažą Darbininkų gatvėje]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/baige-remontuoti-pervaza-darbininku-gatveje https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/baige-remontuoti-pervaza-darbininku-gatveje

Dėmesio vairuotojams! Bendrovė „Lietuvos geležinkeliai“ baigė remontuoti pervažą Darbininkų gatvėje – penktadienį šioje vietoje atnaujinamas automobilių eismas, praneša Jonavos r. savivaldybė.

Atkreipiame vairuotojų dėmesį, kad atnaujinus eismą Darbininkų gatve, vėl draudžiamas krovininių automobilių eismas J. Basanavičiaus ir Žeimių gatvėmis.

Baigė remontuoti pervažą Darbininkų gatvėje

Baigė remontuoti pervažą Darbininkų gatvėje Baigė remontuoti pervažą Darbininkų gatvėje ]]>
jonavoszinios.lt Fri, 10 May 2024 09:25:31 +0300
<![CDATA[Švietimo situacija Jonavoje gerėja: „Reitingų“ žurnale – šuolis į viršų]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/svietimo-situacija-jonavoje-gereja-reitingu-zurnale-suolis-i-virsu https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/svietimo-situacija-jonavoje-gereja-reitingu-zurnale-suolis-i-virsu

Žurnalas „Reitingai“ pristatė Lietuvos gimnazijų reitingus, sudarytus pagal 2023 metų valstybinių brandos egzaminų rezultatus. Abi Jonavos rajono gimnazijos šiuose reitinguose per metus padarė didelę pažangą ir pakilo į pirmąjį gimnazijų šimtuką.

Jonavos J. Ralio gimnazija naujausiame gimnazijų reitinge atsidūrė 60 vietoje (106), o Jonavos Senamiesčio gimnazija pakilo į 67 vietą (109).

Jonavos gimnazijos žurnale „Reitingai“ vertinamos šalia kitų gimnazijų, kurios neturi teisės atsirinkti mokinių. Iš viso šiame reitinge minimos 343 gimnazijos.

Įvertinę mokinių pasiekimus gimnazijose, žurnalo autoriai pateikia ir šalies savivaldybių reitingus pagal švietimo rodiklius.

Jonavos rajonas šiame reitinge kyla iš 20-os vietos į 11-tą ir priartėja prie švietimo požiūriu pažangiausių savivaldybių dešimtuko.

„Kai kurios savivaldybės gana solidžias pozicijas švietimo reitinge užima metai iš metų. Tai pasakytina apie Mažeikių, Kėdainių, Jonavos r. savivaldybes. Tiesa, Jonavos r. savivaldybė porą metų buvo smuktelėjusi, bet paskutiniame reitinge ir vėl sugrįžo į gana aukštas pozicijas.

Bet tai nevyksta be pastangų. Ši savivaldybė susipurtė visais lygmenimis: po prastai mokinių išlaikyto matematikos egzamino 2022 metais nuspręsta, kad reikia skubių pokyčių. Visais lygmenimis – politiniu, gimnazijų vadovų, bendruomenės, mokytojų, tėvų, pačių moksleivių“, - pastebi žurnalo vyriausiasis redaktorius Gintaras Sarafinas.

„Nebuvo lengva, - teigia Jonavos r. savivaldybės vicemerė Birutė Gailienė, - kai kas netikėjo, kai kas atmetė, kai kam tai buvo svetima, bet mes nesitraukėme. Pirma susitarėme, kokio rezultato norime (kad kuo didesnė dalis mūsų mokinių išlaikytų matematikos ir kitų dalykų egzaminus), o vėliau ėmėme judėti ta linkme.

Paspausdami ir pareikalaudami atsakomybės iš visų suinteresuotų pusių. Ir, beje, kalba ėjo ne tik apie gimnazijas, bet ir apie progimnazijas, pradines mokyklas. Nes duobės ir bėdos ima ryškėti gimnazijose, bet formuojasi jos nuo pirmos klasės.

Todėl sutarėme, kad sėdime vienoje valtyje, todėl nuo visų mūsų pastangų ir irklavimo ritmo priklausys, kaip greitai pasieksime krantą ir įgyvendinsime užsibrėžtus tikslus. Taip pat akcentavome dalijimosi būtinybę: kad kiekviena mokykla dalintųsi tuo, kas joje pasiteisina.

Naujausiais reitingų duomenimis džiaugiamės, bet tai darome atsargiai – būsimi abiturientų egzaminų rezultatai parodys, ar mūsų strategija pasiteisino tik trumpoje, ar bus veiksminga ir ilgalaikėje perspektyvoje.“

Matematikos valstybinį brandos egzaminą pernai laikė daugiau kaip pusė Jonavos abiturientų, neišlaikė – vos 6,6 proc. Beveik pusė visų abiturientų (47 ir 41 proc.) įstojo studijuoti į valstybės finansuojamas vietas aukštosiose mokyklose.

„Reitingai“ yra analitinis švietimo ir aukštojo mokslo žurnalas. Jis kokybiniais pjūviais analizuoja ir pateikia išsamius ir plačius absoliučiai visų Lietuvos švietimo ir aukštojo mokslo institucijų tyrimus ir reitingus, taip pat skirtingų užsienio universitetų reitingų apžvalgas.

Švietimo situacija Jonavoje gerėja: „Reitingų“ žurnale – šuolis į viršų

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 09 May 2024 15:53:23 +0300
<![CDATA[Bus remontuojama Santarvės aikštė]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/bus-remontuojama-santarves-aikste https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/bus-remontuojama-santarves-aikste

Jonavoje bus remontuojama Santarvės aikštė – po remonto centrinė miesto aikštė prie savivaldybės ir kultūros centro taps patrauklesnė ir patogesnė pėstiesiems, mamoms su mažais vaikais.

Pastarąjį kartą prieš penkiolika metų atnaujinta Santarvės aikštė šiandien yra praradusi estetinį vaizdą ir neatitinka savo funkcijų: teritorija neprivažiuojama specialiam ir aptarnaujančiam transportui, nepatogi judėjimui.

Todėl projektuotojų buvo prašoma pasiekti, kad dvi skirtingos teritorijos – savivaldybės ir kultūros centro – derėtų ir atitiktų šių dienų miestiečių ir įstaigų poreikius.

Aikštės remonto metu planuojama pašalinti esamus laiptus trijose objekto vietose, įrengiant takus pėstiesiems, taip suteikiant galimybę žmonėms su negalia ir mamoms su vežimėliais sklandžiau patekti į abu pastatus. Bus sutvarkytas įėjimas į savivaldybės metrikacijos skyrių.

Tai pat numatoma pakeisti atraminių sienelių apdailą, fontano dangą, įrengti naujų mažosios architektūros elementų, pasodinti naujų želdinių, įrengti naujų šviestuvų.

Bus remontuojama Santarvės aikštė

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 08 May 2024 07:54:39 +0300
<![CDATA[,,Auksinį scenos kryžių“ laimėjęs R. Klezys – apie apdovanojimą pelniusį spektaklį ir darbą su jaunimu]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/auksini-scenos-kryziu-laimejes-r-klezys-apie-apdovanojima-pelniusi-spektakli-ir-darba-su-jaunimu https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/auksini-scenos-kryziu-laimejes-r-klezys-apie-apdovanojima-pelniusi-spektakli-ir-darba-su-jaunimu Šį pavasarį „Auksiniais scenos kryžiais“ pagerbti geriausi 2023 metų scenos menininkai. Tarp pastarųjų – iš Jonavos rajone esančio Žeimių miestelio kilęs diplomuotas teatro edukologas, aktorius, dramaturgas Raimondas Klezys (30 m.), kuriam apdovanojimą pelnė vaikams ir jaunimui skirtų spektaklių kategorijoje nominuotas monospektaklis „Avinai“ (rež. J. Tertelis).

Tai –  ne pirmasis R. Klezio ir jo žmonos Ievos Jackevičiūtės vadovaujamo „No shoes“ teatro kūrinys, kuriame didžiausias dėmesys skiriamas jaunajai kartai rūpimiems klausimams. Dėl to dramaturgas spektaklius nuolat pristato ne kur kitur, o mokyklose, kas padeda jam pamatyti kuo kvėpuoja dabartiniai moksleiviai. Apie tai ir daugiau – pokalbyje su pačiu „Auksinio scenos kryžiaus“ laimėtoju.

 Auksinis scenos kryžius – bene prestižiškiausias teatro bendruomenės apdovanojimas.  Ką jis reiškia jums ir ar tikėjotės, kad būtent jūs šiais metais tapsite jo laimėtoju?

– Kai esi nominuotas, natūralu, kad kažkiek viliesi laimėjimo, tačiau aš žinojau, jog labai nenusiminsiu ir tada, jei negausiu jo.  Kodėl? Nes toks įvertinimas uždeda ir tam tikrą naštą, atsakomybę.

Anksčiau galvodavau apie tuos žmones, kurie apdovanojimus gauna lyg šiek tiek per anksti.  Svarstydavau, kad tai gali net pristabdyti.

Tik atsiėmęs apdovanojimą supratau, kokią galią jis išties davė mūsų komandai – pajutome didesnę motyvaciją, užgimė naujos idėjos. Mums „Auksinis scenos kryžius“ suveikė kaip koks burtas, atnešęs suvokimą, jog tu turi užnugarį, patvirtinimą, kad eini tinkama linkme.

– Žinant, kad viešumoje esate įvardijamas kaip jaunas aktorius ir dramaturgas, gali atrodyti, jog jūsų kelias link Auksinio scenos kryžiaus buvo gana lengvas bei greitas. Koks jis yra jūsų akimis?

– Galiu pasakyti, kad viskas nebuvo taip paprasta, kaip norėtųsi.

Niekada negalėjau pasigirti didele vaidmenų, aktoriaus darbo pasiūlymų gausa. Matydavau, kaip kiti vaidina spektaklį po spektaklio, dirba nacionaliniuose teatruose, o man taip nebuvo...

Dėl to su žmona sugalvojome sukurti erdvę, kurioje galėsime patys kviesti režisierius ir daryti savo spektaklius. Taip gimė „No shoes“ teatras. Jame turėjau erdvę laisvai kūrybai, padėjusiai atsiskleisti ryškiausiomis spalvomis.

Tačiau nuosavame teatre teko ir daug dirbti – jis buvo naujas, neatpažįstamas, tad su komanda ne vienus metus plušėjome, kol pagaliau pradėjome patys sulaukti kvietimų, o ne tik siūlytis patys.

Nuo pat pirmų spektaklių dirbome nepatogioje aplinkoje.  Juos dažnai pristatydavome ten, kur buvo sunkiausia tai padaryti - be teatro užuolaidų, modernaus apšvietimo, efektų.

Visa tai kėlė iššūkių, bet skatino maksimaliai išnaudoti savas jėgas. Jos atvedė ten, kur esame dabar.

– Kokiai auditorijai skirti Avinai ? Apie ką šis spektaklis?

–  Ne paslaptis, kad Lietuvoje – labai daug išsiskyrusių šeimų. „Avinai“ paliečia šią temą. Rašydamas pjesę spektakliui rėmiausi savo autobiografiniais faktais – mano tėvų, deja, skyrybos neaplenkė taip pat. Taigi, „Avinai“ iš esmės yra apie tėčio santykį su vaikais: mano su tėčiu, mano su mano dukra ir mano dukros su mano tėčiu. Spektaklyje analizuojami klausimai, kuriuose jaunas žmogus gali atrasti jam rūpimas temas.

– Kas slepiasi po Avinų pavadinimu?  Kokį ryšį pavadinimas turi su turiniu?

–  Visų pirma, avis – gyvūnas, turintis prasmę liturgijoje: avelė pasiklydusi nuo bandos, kurią kaip Dievas valdo piemuo. Čia galima atrasti paralelių su santykiais šeimoje. 

Antra, „Avinų“ pavadinimo pasirinkimą lėmė lietuviški posakiai: „Užsispyręs kaip avinas“, „Kaip avių banda“. Jie siejasi su kiekvieno iš mūsų sprendimais: ar mes gyvenime einame su banda, ar atskirai ir kaip tai formuoja mūsų asmenybę.

Dar vienas pavadinimą lėmęs niuansas yra tas, kad aš daug metų nebendravau su savo tėvu ir įsivaizdavau, kad jis augina aviną. Tiesa, vėliau paaiškėjo, kad augino ne aviną, o asilą (aut. past. šypsosi).

 Avinai – ne vienintelis jūsų monospektaklis. Papasakokite apie kitus savo kūrinius.

–  Mintis apie pirmą spektaklį gimė studijuojant. Būdamas ketvirtame kurse Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje sugalvojau, kad noriu parašyti pjesę vienam aktoriui. Iš jos gimė „Dulkėti veidrodžiai“. Tuomet visiškai neturėjome pinigų, tad šiam spektakliui skyrėme vos 40 eurų. Už juos nupirkome pasirodymui reikalingus džinsus.  

„Dulkėti veidrodžiai“, kaip ir „Avinai“, rėmėsi mano paties išgyvenimais. Jie buvo apie mano jaunystę gimtajame Žeimių miestelyje. Nuo pat pradžių į savo publiką ėjome per atvirumą, dalijimąsi skaudžiais dalykais, kontaktą su žiūrovais. Ir tas suveikė... Puikiai suveikė, o tie džinsai už 40 eurų tapo mūsų pradžios simboliu.

Iki šiol „Dulkėtus veidrodžius“ parodėme virš 80 kartų: juos galėjo pamatyti labai skirtingos auditorijos – nuo įvairių mokyklų mokinių iki įkalinimo įstaigų gyventojų.

Kai pamatėme ką pavyko nuveikti, gavome įkvėpimą dar vienai pjesei –  „Jau geriau būčiau negimęs“. Ji buvo apie karantiną, dėl to pasibaigus jam,  nagrinėjamos temos tapo nebeaktualios. Tada gimė mintis apie „Avinus“.

– Su savo spektakliais nuolat  važinėjate po skirtingas mokyklas. Kas jus paskatino kurti būtent jaunimui?

– Man pačiam labai įdomu matyti, kuo kvėpuoja jaunas žmogus. Mokykloje jis išgyvena labai sunku etapą, keliantį daug klausimų, o atsakymų į juos neretai reikia ieškoti pačiam.

Kaip jau minėjau, aš savo kūryboje kaip raktą į auditorijos širdį, naudoju visišką atvirumą, paremtą tikru gyvenimu. Tikiu, kad atvirumas – labai stiprus ginklas, nes mes dažnai nesakome tiesos arba sakome ją tik uždaruose būreliuose. Tas atviras išstojimas spektakliuose neretai įkvepia jauną žmogų pasijusti laisviau. Tada girdžiu juos sakančius, kad ir man taip buvo. Kiti nesako, bet parašo man asmeniškai per socialinius tinklus ir paantrina, kad išgyvena ar išgyveno panašias patirtis. Tai man patvirtina, kad mūsų vykdoma veikla – svarbi, reikalinga, kas įkvepia nesustoti...

Kitas dalykas, skatinantis mano norą dirbti su jaunais žmonėmis – supratimas, kad toks darbas nėra lengvas. Paaugliai neslepia savo nuotaikų ir jei jiems kažkas nepatinka, jie aiškiai parodo: sėdi ir kalbasi, nepakelia akių nuo telefonų. Tas jų tyrumas žavi mane ir taip pat skatina tobulėti.

Nesunku pastebėti ir tai, kad Lietuvos kultūriniame lauke yra nusistovėjusi nuomonė, kad kurti vaikams, jaunimui – šiek tiek ne prestižas. Suprask, kad jei kuri jiems, tai darai tai, nes negauni vaidmenų spektakliuose skirtuose suaugusiems. Dėl to kokybiškų spektaklių jaunajai auditorijai nėra daug. Man norėtųsi, kad tai keistųsi...

– Kaip manote, ar Lietuvos mokyklose kultūra užima svarbų vaidmenį?

– Skirtingose mokyklose ir situacija šiuo klausimu – skirtinga. Net neabejoju, kad tai priklauso nuo jų administracijos požiūrio.

Prisimenu vieną iškalbingą situaciją: atvažiuoju į mokyklą, prašau įleisti į aktų salę, o ją atrakinti su didžiuliu raktų ryšuliu atbėga ūkvedys. Jam durys atsirakinta tik iš kažkelinto karto, nes jis net nežino, kurio rakto reikia. Tada dar iš moksleivių lūpų išgirstu: „Vau“. Klausiu, kas čia tokio neįtikėtino? Jie atsakė, kad nėra buvę aktų salėje. Panašių atvejų yra pasitaikę ne kartą...

Važinėdamas į mokyklas greitai pastebėjau, kad jose kur kas daugiau dėmesio skiriama ne kultūrai, o kūno kultūrai. Mano manymu, tai nėra teisinga. Tikiu, kad kiekvienas žmogus turėtų turėti pasirinkimą, kuo jam užsiimti, domėtis. Jei vienas puikiai geba ir nori žaisti krepšinį, kitas galbūt save geriau atrastų piešiant. Kiekvienas menų pedagogas patvirtins, kad šokant, dainuojant ar vaidinant smegenyse veikia visai kiti neuronai nei sportuojant ar skaičiuojant. Tad menas – svarbus asmenybės vystymuisi ir galbūt jis įdomus ne kiekvienam, bet norėtųsi, kad pirmąjį spektaklį žmogus savo gyvenime pamatytų ne sulaukęs 21-erių, o kur kas anksčiau.

Visgi, tikrai yra mokyklų, kuriose kultūrinė veikla nepalikta merdėjimui, kur aktų salės durys neužrakintos.

– Monospektaklio aktorius – vienas scenoje. Visas dėmesys tik jam. Tai – privalumas ar iššūkis?

– Man monospektakliai labai patinka, tačiau tai gana vienišas ir daug vidinių jėgų reikalaujantis žanras. Tu po spektaklio grįžti iš kito Lietuvos krašto ir neturi su kuo aptarti savo emocijų: ar buvo smagu, ar ne. Lieki tik vienas su savimi. Dirbdamas ant scenos vienas visą laiką turi išlaikyti žiūrovų dėmesį, negali išeiti į užkulisius, palikti tuščios scenos. Negali nei sekundei nuleisti akių, nes tada nusikerta visa spektaklio energija, o ją užkelti vėl yra sunku.

Kita vertus, į šias patirtis su laiku pradėjau žiūrėti kitu kampu. Aš turiu publiką, kuri savotiškai atstoja scenos partnerius – ji pareflektuoja su manimi, pakalba, pasijuokia.

– Jūsų spektakliai išsiskiria interaktyvumu – žiūrovai įtraukiami į vaidybos procesą. Kaip lengvai jaunimas pasiduoda šiai avantiūrai?

– Taip, žiūrovai mano spektakliuose kviečiami prisijungti prie manęs, patys įsitraukti į spektaklio sūkurį, tačiau tie, kurie nenori, to ir nedaro.

Spektaklis neprasideda tik nuo sekundės, kai pradedu vaidinti. Jis prasideda tada, kai žiūrovai įžengia į salę. Aš juos pasitinku, kalbuosi ir mes jau prieš spektaklį užmezgame ryšį. Su laiku išmokau suprasti, kuris žmogus norėtų įsitraukti į kūrybinį procesą, o kuris, galbūt, nori likti tik stebėtoju.

 Visada atsiranda tų, kurie nenori būti tik žiūrovais. Man atrodo, kad svarbu jausti savo publiką ir tuomet niekas nesijaus nepatogiai bei galės mėgautis visu procesu.

– Savo spektaklius rodėte ir Jonavos mokyklose. Ar jonaviečiai jau turėjo galimybę pamatyti Avinus? Koks jausmas vaidinti savame krašte?

–„Avinus“ Jonavoje pristačiau jau 4 kartus, daugiau nei bet kuriame kitame mieste. Šiandien, pokalbio dieną, vaidinau Jonavos Senamiesčio gimnazijoje, mokykloje, kurioje mokiausi ir pats. Esu dėkingas šios mokyklos vadovybei, kad ji visada noriai priima. Kaskart čia apsilankęs džiaugiuosi moksleiviais, kurie kūrybiški, iniciatyvūs, norintys bendrauti. Svarstau, kad tai, ko gero, lemia ne kas kitas, o tokiais būti leidžianti bei skatinanti mokyklos aplinka.

Jonavoje visada jaučiu gerą energiją. Kiekvieną kartą vaidindamas kažkuriame krašte tu jauti, kuo jis alsuoja. Jauti, ar ten didelis alkoholizmas, savižudybių skaičius, kokia nuotaika vyrauja. Taip ir su mokyklomis – jei jose nešvaru, tamsu, tai atsiliepia jaunuolių nuotaikoms, nusiteikimui. Kodėl iš vienų mokyklų sugrįžti su šypsena, iš kitų – su skaudančia galva?

Viską lemia bendra energetika, o ji Jonavos mokyklose – išties gera: čia matau ir gerą ekonominę bazę, ir sutvarkytą aplinką, ir puikius, iniciatyvius jaunuolius.

– Jonavoje esate dalyvavęs ir Lietuvos kultūros tarybos bei Jonavos rajono savivaldybės finansuojamame Jonavos kultūros centro projekte – Lygybės medis. Šis projektas skirtas vaikams, patiriantiems socialinę atskirtį, ir neįgaliesiems. Papasakokite apie jį.

– „Lygybės medis“ man pačiam suteikė neįkainojamos patirties. Projekto metu aš vedžiau kūrybines dirbtuves, kuriose kartu darbavosi tiek neįgaliųjų centro lankytojai, tiek įprastų mokyklų mokiniai.

Iš pradžių taip dirbti buvo keista, nes nežinojau kaip elgtis su žmonėmis, kurie pasaulį supranta kitaip, nes turi psichinę negalią. Tarkim, jie paprašo į tualetą ir tu nežinai, ar gali juos vienus išleisti, ar reikia lydėti. Vėliau perpratau kokių taisyklių turiu laikytis.

Nepaisant visko, nuo pat pirmų veiklos minučių jaučiau, koks vertingas yra šis projektas – jo dalyviai galėjo pamatyti, kad gyvenime būna ne tik taip, kaip jie įsivaizduoja gyvendami savame burbule.

Netrukus pamačiau ir tai, kad psichinių negalių turintys žmonės neretai pasižymi begaliniu pozityvu, noru bendrauti, atsipalaidavimu. Iš to plaukė besąlyginis jų įsitraukimas į veiklas. Jei paprašai suvaidinti, pavyzdžiui, skalbimo mašiną, jie tą per sekundę padaro. Taip jų spinduliuojama gera nuotaika greitai užsikrėsdavo visi – netrukus prie vaidinimo prisidėdavo ir tie, kuriuos kaustydavo jų smegenyse esančios baimės, nepasitikėjimas savo jėgomis, barjerai...

Mes užmezgėme tokį stiprų ryšį, kad net pasibaigus projekto veikloms, aš kiekvieną savaitę sulaukdavau bei vis dar sulaukiu projekto dalyvių skambučių. Jie susirado mane socialiniuose tinkluose ir skambina pasiklausti kaip man sekasi, kada atvažiuosiu.

Džiaugiuosi, kad galiu jiems pasakyti, jog tikrai atvažiuosiu – projektas tęsiamas ir jau šią savaitę aš sugrįšiu pas juos.

– Pristatydamas save neretai paminite, kad esate kilęs būtent iš Jonavos rajone esančio Žeimių miestelio. Kodėl tai jums – svarbu?

– Aš labai myliu Žeimius. Šis miestelis – graži vieta gyventi. Jei kada nuspręsčiau apsigyventi kaime, neabejoju, kad grįžčiau į Žeimius. Pirmoji mano mokykla – buvusi Žeimių vidurinė mokykla. Lankydamas ją ir augdamas čia mačiau, kaip Žeimiuose gyveno žmonės, kurie dirbo šiek tiek daugiau nei jiems reikėjo dirbti. Dėl to miestelis šiandien – dar gražesnis.

Mane nuoširdžiai žavi tas kaimo gyvenimas, kai visi žino vieni apie kitus, mokytojai žino apie savo mokinius, o jie sveikinasi su jais gatvėje. Ta bendrystė, tas žinojimas, mano galva, kaimo bendruomenės stiprybė.

– Jūs esate vaidinęs ne tik spektakliuose, bet ir ne viename lietuviškame seriale. Kalbant apie aktoriaus duoną, ko gero, ne vienam kyla mintis, kad ji lengviau pasiekiama tiems, kurie auga didžiuosiuose miestuose. Kokia jūsų nuomonė šiuo klausimu?

– Aš galvoju, kad  faktas, jog esu kilęs iš mažo kaimelio – ne trūkumas, o mano stiprybė. Ateidamas į kastingus aš visada sakydavau ir sakau, kad esu iš mažo kaimelio. Nesunku pastebėti, kad kai pasakai esantis iš kaimo, į tavo pusę keliami mažesni lūkesčiai.  Jei prisistatyčiau kaip tikras vilnietis, Čiurlionio menų mokykloje baigęs fortepijono studijas ar lankęs šiuolaikinį šokį, iš manęs tikėtųsi kur kas daugiau. Na ir man belieka tik parodyti, ką aš išties sugebu. Pasilikus vietos nustebinimui, tą padaryti visada lengviau (aut. past. šypsosi).

Gyvenimas Žeimiuose įkvėpė ir ne vieną mano spektaklio personažą. Visą vaikyste praleisdavau kieme su kitais vaikais, kas leido patirti daug įdomių istorijų ir gerai pažinti skirtingus žmones. Dalis jų mano kūrybiniame procese tapo įkvėpimu. Pamenu, kai mokiausi akademijoje, mano kolegos net sakydavo: „Reikia nuvykti į tuos tavo Žeimius ir patiems ten atrasti savo įdomius, išskirtinius personažus“.

Ką galiu pasakyti? Į Žeimius verta atvykti ne tik dėl įkvėpimo kūrybai – čia smagu ir tiesiog pasivaikščioti...

– Dėkoju Jums už pokalbį.

Kalbino Jovita Stanevičiūtė, Dainiaus Putino nuotr.

,,Auksinį scenos kryžių“ laimėjęs R. Klezys – apie apdovanojimą pelniusį spektaklį ir darbą su jaunimu

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 06 May 2024 18:17:03 +0300
<![CDATA[Jonavoje pradėjo veiklą regioninis karjeros centras]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavoje-pradejo-veikla-regioninis-karjeros-centras https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavoje-pradejo-veikla-regioninis-karjeros-centras Jonavoje pradėjo veiklą Užimtumo tarnybos regioninis karjeros centras „Karjeras“, jau 9-asis toks centras Lietuvoje.

Svarbiausias „Karjero“ tikslas – padėti gyventojams pasirinkti profesiją, kuri būtų paklausi, atlieptų pagrindines šalies raidos kryptis, skatintų skaitmenizacijos, žaliosios ir žiedinės ekonomikos vystymąsi bei skatintų rinktis inžinerinės srities specialybes.

Karjeros centro atidaryme dalyvavo Jonavos rajono savivaldybės, Užimtumo tarnybos vadovai, Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė.

Rajono meras Mindaugas Sinkevičius pakvietė jonaviečius naudotis centro paslaugomis – „pasimatuoti profesiją“ ir įsitraukti į savanoriškas veiklas.

Jonavoje ir kituose miestuose suburta specialistų komanda klientams siūlys savo galimybių pažinimo įrankius, konsultuos apie ateities profesijas, bendradarbiaus su įmonėmis ir organizacijomis, supažindinančiomis su darbo vietomis realioje aplinkoje.

„Karjeruose“ paslaugos teikiamos visų amžiaus grupių žmonėms, taip pat – ir Užimtumo tarnyboje neregistruotiems klientams. Juose vyksta individualios ir grupinės konsultacijos, teikiamos nuotoliu ar centro erdvėse. Specialistai veda užsiėmimus mokyklose, dalyvauja renginiuose, parodose.

Jonavoje pradėjo veiklą regioninis karjeros centras

Jonavoje pradėjo veiklą regioninis karjeros centras Jonavoje pradėjo veiklą regioninis karjeros centras Jonavoje pradėjo veiklą regioninis karjeros centras Jonavoje pradėjo veiklą regioninis karjeros centras ]]>
jonavoszinios.lt Mon, 06 May 2024 13:59:16 +0300
<![CDATA[Jonavos rajono klubams prizininkams – savivaldybės premijos]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavos-rajono-klubams-prizininkams-savivaldybes-premijos https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavos-rajono-klubams-prizininkams-savivaldybes-premijos Jonavos rajono savivaldybėje pasveikinti ir piniginėmis premijomis apdovanoti rajono sporto klubai, Lietuvos čempionatuose užėmę prizines vietas.

Jonavos moterų tinklinio klubas „Aušrinė-KKSC“ šiemet pasidabino sidabro medaliais Lietuvos moterų čempionate.

Prizinę antrąją vietą LFF Futsal A lygoje iškovojo ir Jonavos salės futbolo klubas „Vikingai“.

Abiejų klubų atstovus penktadienį pasveikino ir premijų čekius įteikė rajono meras Mindaugas Sinkevičius ir vicemerė Birutė Gailienė.

„Dėkoju mūsų rajono sportininkams, jau nuolatiniams šalies čempionatų prizininkams, už Jonavos vardo garsinimą sporto arenose. Linkiu nesustoti ir siekti aukščiausių pergalių“, - sakė rajono meras M. Sinkevičius.

Premijos sporto klubams kasmet skiriamos pagal patvirtintą Jonavos rajono savivaldybės tarybos Premijų sportininkams ir jų treneriams skyrimo ir mokėjimo tvarkos aprašą.

Aukšto meistriškumo sporto klubai Jonavoje skatinami ne tik piniginėmis premijomis – jiems sukurtos puikios sąlygos treniruotėms ir varžyboms, kurios vyksta Jonavos sporto arenoje ir atnaujintame miesto stadione.

Jonavos rajono klubams prizininkams – savivaldybės premijos

Jonavos rajono klubams prizininkams – savivaldybės premijos Jonavos rajono klubams prizininkams – savivaldybės premijos Jonavos rajono klubams prizininkams – savivaldybės premijos Jonavos rajono klubams prizininkams – savivaldybės premijos ]]>
jonavoszinios.lt Mon, 06 May 2024 11:58:05 +0300
<![CDATA[Skirmutė Gajauskaitė: šiuolaikinė biblioteka yra atvira visiems]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/skirmute-gajauskaite-siuolaikine-biblioteka-yra-atvira-visiems https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/skirmute-gajauskaite-siuolaikine-biblioteka-yra-atvira-visiems ,,Kai atėjau dirbti į biblioteką, buvo 1986-ieji metai. Man, tiesą sakant, buvo baisu – biblioteka tamsi, nejauki, o bibliotekininkių įvaizdis – kaip pilkų pelyčių. Visada norėjau, kad būtų kitaip“, – sako Jonavos rajono savivaldybės Grigorijaus Kanovičiaus viešosios bibliotekos direktorė Skirmutė Gajauskaitė.

Šiandien bibliotekų įvaizdis – jau kitoks. Vietoje įprastos tylos čia daug veiksmo, veiklų ir dar – namų jausmo. Kaip keitėsi ir kokia yra šiuolaikinė biblioteka? Kokie lankytojų lūkesčiai? Apie tai – pokalbis su S. Gajauskaite.

– Kokia yra šiuolaikinė biblioteka?

– Šiuolaikinė biblioteka jau nėra pasyviai laukianti skaitytojų įstaiga, o inicijuojanti naujas veiklas bendruomenei. Ji – daugiau, nei knygų šventovė. Šiandien biblioteka yra vienas iš bendruomenės informacijos, kultūros ir laisvalaikio centrų.

Čia lankosi įvairių visuomenės grupių ir skirtingo amžiaus jonaviečiai. Jie bibliotekoje ne tik skolinasi knygas, bet ir prasmingai čia leidžia laisvalaikį, puoselėja bendruomeniškumą, tenkina bendravimo ir saviraiškos poreikį.

Mūsų biblioteka lankytojams siūlo ne tik jaukias, modernias erdves, bet ir daug įvairiapusių paslaugų, kurios atitinka šiuolaikinės visuomenės poreikius ir yra pritaikytos visų amžiaus grupių bei įvairių interesų žmonėms.

Jonavos viešojoje bibliotekoje organizuojami renginiai, parodos, edukaciniai užsiėmimai, kūrybinės dirbtuvės, rengiami įvairūs projektai, vyksta skaitymo iniciatyvos, skelbiami respublikiniai konkursai, puoselėjama Jonavos krašto istorija (virtualios parodos, interneto svetainė www.jonavagenocidas.lt ), leidžiamas Jonavos krašto kultūros ir istorijos metraštis „Taurosta“ ir kt.

Biblioteka kviečia išbandyti ir naujas inovatyvias, interaktyvias veiklas: Knygomatą – įrenginį, suteikiantį galimybę iš anksto užsakytas knygas atsiimti bekontakčiu būdu 24 val. per parą, pabėgimo kambarį „Kodas: Kraštotyra“, kultūros paso edukaciją „Modeliuojame su 3D pieštukais“, virtualų žaidimą – edukaciją „Draugoteka“, virtualius realybės akinius (Rimkų padalinyje),  atsiversti po QR kodais „paslėptus“ miesto skaitinius ir kitos iniciatyvos.

Viešojoje bibliotekoje labai išvystyta klubinė veikla, ko anksčiau nebuvo. Jau septynerius metus aktyviai veikia bibliotekos senjorų klubas „Polėkis“, vienijantis per 80 narių. Prezidento Gitano Nausėdos iniciatyvoje „Lietuvos galia“ bibliotekos pateikta iniciatyva „Senjorų klubas „Polėkis“ iš 110 pateiktų iniciatyvų vienoje iš kategorijų pernai pateko tarp 15 geriausių.

Skaitytojų klubas buria žmones, mylinčius knygas ir norinčius dalintis su kitais jausmais, išgyvenimais ir pojūčiais. Norintys pamiklinti galvas renkasi Kryžiažodžių klube,  mylintys ir puoselėjantys savo kraštą buriasi Kraštotyros klube. Šiais metais bibliotekoje susikūrė jaunųjų Komiksų kūrėjų klubas. Biblioteka „prisijaukino“ ir šachmatų mėgėjus, šeštadieniais čia rengiančius turnyrus. Lankytojai aktyviai dalyvauja viešosios bibliotekos padalinių organizuojamų klubų veiklose.

Vaikų, moksleivių užimtumas bibliotekoje – viena iš prioritetinių bibliotekos veiklų. Jiems siūlome įvairias edukacines veiklas („Sensoriniai skaitymai“, „Vidinis menininko pasaulis“, „Lego robotai“ ir kt.), susitikimus su rašytojais, aktoriais, dainininkais. Nuo 2016 metų kiekvieną vasaros trečiadienį Knygų terasoje jauniesiems bibliotekos lankytojams organizuojami teatralizuoti skaitymai, spektakliai, edukacinės programos. Ši vasara taip pat ne išimtis. Nepamirštame ir pačių mažiausiųjų – vedame jiems ir tėveliams ankstyvojo skaitymo skatinimo renginius. Šeštadieniais kviečiame į turiningus ir labai linksmus Šeimadienius – renginius, skirtus visai šeimai.

Atvirasis jaunimo centras – dar vienas bibliotekos padalinys, telkiantis ir ugdantis jaunimą, padedantis užtikrinti jo užimtumą bei savirealizaciją. Čia organizuojami įvairūs renginiai: sporto treniruotės, kūrybiniai užsiėmimai, mokymai, žygiai, vasaros stovyklos ir kt. Džiugu, kad šios veiklos įgyvendinamos iš projektinių lėšų.

Bibliotekoje suaugusiesiems organizuojami nemokami medijų ir informacinio raštingumo kompetencijų tobulinimo (MIRKT) mokymai. Jie padeda žmonėms kritiškai vertinti žiniasklaidos, socialinių tinklų turinį, pasirinkti patikimus informacijos šaltinius, saugiai naršyti internete, įgyti kitų naudingų įgūdžių.

Pernai Jonavos rajono savivaldybės tarybos sprendimu bibliotekai suteiktas rašytojo Grigorijaus Kanovičiaus vardas, todėl remiantis jo vertybėmis sukurtas naujas bibliotekos vizualinis identitetas. Mūsų vizualinis identitetas yra išraiška to, kokie esame ir kokie siekiame tapti. Tai tolerancijos idėja ir buvimo bendruomenėje stiprybė.

Tai kas gi ta šiuolaikinė biblioteka? Tai organizacija, kurioje kunkuliuoja gyvenimas, kuri teikia bendruomenei įvairiapuses kokybiškas paslaugas ir atitinka šiuolaikinės visuomenės poreikius, kurioje karaliauja turtingas knygų fondas.

Tai įstaiga, skatinanti bendruomenės narių nuolatinį mokymąsi, tai ir erdvės, primenančios namų jaukumą, kuriose jauku, šilta, modernu ir nesinori iš jų išeiti. Tai – biblioteka, kurioje dirba kūrybiški, iniciatyvūs, draugiški ir empatiški darbuotojai

 Kada įvyko bibliotekos pokytis ir kada pajutote, kad ji turi tapti įvairiapuse erdve?

– Ko gero, pirmasis žingsnis – 2001 metais, kai biblioteka įsigijo pirmuosius lankytojams skirtus kompiuterius. Tačiau esminis lūžis įvyko sulig Bilo ir Melindos Geitsų fondo atėjimu, 2008 metais (fondas Lietuvai skyrė daugiau nei 220 tūkst. JAV dolerių paramą. Projekto esmė – kad Lietuvos gyventojai galėtų nemokamai naudotis internetu bet kurioje viešojoje bibliotekoje – aut. past.).

Taip viešojoje bibliotekoje ir padaliniuose atsirado kompiuteriai, internetas. Tada dar patys bibliotekininkai nelabai mokėjo su jais elgtis. Turėjome pirmiausiai išmokti dirbti patys, o vėliau mokėme savo lankytojus.

Bilo ir Melindos Geitsų fondas kartu su Lietuvos Respublikos Vyriausybe ir savivaldybės lėšomis labai pakeitė Lietuvos viešąsias bibliotekas. 2002 metais patvirtinta Bibliotekų renovacijos ir modernizacijos 2003 –2013 metų  programa, pagal kurią pastatytos ar renovuotos daugelis viešųjų bibliotekų. Gaila, bet Jonavos viešoji biblioteka į šią programą nebuvo įtraukta. Mūsų biblioteka renovuota 2017 –2018 metais. Ji pasikeitė neatpažįstamai ne tik patalpomis, bet ir paslaugų įvairove lankytojams.

– Jūs pati dirbate jau daug metų. Kokia biblioteka buvo anksčiau?

– Ji buvo neįdomi, niūri, tyli, o bibliotekininkių įvaizdis – kaip pilkų pelyčių. Lankytojams dažniausiai galėjome pasiūlyti tik spaudinių skolinimąsi. Tokios paslaugų pasiūlos, kokia yra šiandien, nebuvo. Tačiau mes su kiekvienais metais keitėmės, laisvėjome, sėmėme gerąsias patirtis iš užsienio bibliotekų veiklos ir tapome visiškai kitokia organizacija.

– Priimti siūlomus pokyčius ne visada laiką lengva?

– Tikrai buvo nelengva ir anksčiau, nelengva ir dabar. Bibliotekininkas turi mokytis nuolat. Aš galvoju, kad visų pirma turi būti vidinė darbuotojo motyvacija. Kodėl taip sakau? Bibliotekose pokyčiai vyksta nuolat, jose jau karaliauja naujausios technologijos (3D spausdintuvai, 3D pieštukai, robotika, virtualios realybės įranga ir kt.). Šia įranga reikia mokėti dirbti ir dar apmokyti lankytojus. Tikrai sunku, bet įveikiama.

O kur dar edukacinių programų įvairovė, medijų ir informacinio raštingumo mokymai. Tad mokomės nuolatos, kad savo žinias galėtume perteikti lankytojams.

Mes patys, bibliotekininkai, turime suvokti, kad svarbiausia bibliotekoms šiandien išlikti reikalingoms ir patrauklioms savo lankytojams. O kaip išliksime, jei mes patys nesistengsime ir nenorėsime keistis? Kaip kursime inovatyvias, interaktyvias paslaugas lankytojams, jei mes patys apie tai neturėsime supratimo? Todėl mes nuolat ir mokomės, kad mūsų rajono bibliotekos būtų patrauklios savo veiklomis.

– Vienoje iš Lietuvos bibliotekų teko girdėti, kad bibliotekininkės padeda ir sumokėti mokesčius, ir net deklaruoti pajamas.

– Lygiai tas pats ir pas mus. Bibliotekininko profesijos samprata per eilę metų labai transformavosi. Paslaugos taip išsiplėtė, kad bibliotekininkas jau tapo visų galų meistru – psichologu, LIBIS administratoriumi, edukatoriumi, viešųjų ryšių specialistu, IT specialistu ir t. t.

Viešojoje bibliotekoje šiuos darbus atlieka darbuotojai, turintys specifinių žinių, neretai savo srities profesionalai, o viešosios bibliotekos padaliniuose darbuotojams tenka be tradicinių pareigų atlikti dar ir šias.

– Kokia yra kaimo bibliotekų ateitis?

– Jonavos rajone turime 15 padalinių. Mažėjant gyventojų skaičiui pokyčiai paliečia ir bibliotekas. Čia mažėja skaitytojų, lankytojų, mažiau išduodama spaudinių. Tačiau biblioteka yra ne vien spaudinių išdavimo vieta.

Kaimo biblioteka kai kur yra vienintelė kultūros įstaiga, esanti arčiausiai gyventojų, todėl bibliotekos uždarymas būtų labai skaudus žingsnis kaimo bendruomenei. Tačiau jei ir toliau mažės lankytojų, bus analizuojamas kaimo bibliotekų išlikimo klausimas. Gal jau greitai kai kuriose kaimo vietovėse skaitytojus aptarnaus mobili biblioteka – bibliobusas, kuris siūlys ne tik leidinių skolinimo paslaugą, bet ir kultūrines, edukacines veiklas.

– Pasikalbėkime apie knygas. Ar internetas ir televizija neišstūmė noro skaityti?

– Gyvenimo tempas, naujausios technologijos daro didžiulę įtaką spaudinių skaitymui. Knygų skaitymo mažėjimo tendencija tikrai pastebima, tačiau žmonės skaito knygas. Viešojoje bibliotekoje knygas skolinasi per dieną apie 70–80 skaitytojų. Kai kurių populiarių knygų tenka laukti ir eilėje.

Galbūt turi įtakos ir tai, kad skaitymas dabar yra kitoks. Skaitoma ne vien tradicinė, popierinė knyga, bet ir elektroninės knygos, klausomasi garsinių knygų, naudojamasi internetinių portalų žiniomis.

Noriu priminti apie puikią paslaugą, kuri pradėta nemokamai teikti nuo praėjusių metų. Bet kuris Lietuvos gyventojas, nepriklausomai nuo jo gyvenamosios vietos, gali atsisiųsti norimą knygą į artimiausią biblioteką.

– Žmonės knygas grąžina tvarkingas?

– Visaip būna. Natūralu, kad jei knyga populiari – ji „susiskaito“ greičiau, priklauso ir nuo knygos įrišimo, ar knyga – kietais ar minkštais viršeliais.  Bibliotekininkai knygose randa pačių įvairių paliktų daiktų – maisto produktų etikečių, pirkimo kvitų, saldainių popierėlių,  atvirukų, kišeninių kalendoriukų, nuotraukų.

Dažnai knygos grąžinamos su užlenktais puslapių krašteliais, prirašytais ir pripieštais  puslapiais. Be to, nutinka visko, pavyzdžiui, knyga įkrenta į vonią (juokiasi).

– Kiek per metus pasipildo knygų fondas?

– Pernai viešoji biblioteka įsigijo virš 2 tūkst. egz. ( apie 1200 pavadinimų) naujų leidinių – spaudinių, vaizdo ir garso, elektroninių bei kitų rūšių dokumentų. Rajono viešųjų bibliotekų fondams atnaujinti šiais metais skirta 53 808 Eur, 2023 m. – 49 084 Eur.  

Lėšas joms įsigyti skiria Kultūros ministerija. Kaip matome, skiriamos lėšos didėja, tačiau  brangstant knygoms galima jų nupirkti vis mažiau, todėl bibliotekų knygų fondai yra ganėtinai seni.

– Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje, leidžiama įvairios literatūros, taip pat prastos, paviršutinės. Tačiau bibliotekoje turi būti visko? 

– Žinoma. Jei yra žmonių, kurie skaito meilės romanus, jų irgi turi būti. Mes – ne teisėjai, o biblioteka yra skirta visiems. Užsakant naujas knygas yra atsižvelgiama į skaitytojų poreikius,  šiuolaikinės populiarios literatūros tendencijas ir knygų vertinimo ekspertų nuomonę.

Kalbino Jurgita Lieponė, nuotr. Audriaus Reipos 

Skirmutė Gajauskaitė: šiuolaikinė biblioteka yra atvira visiems

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 06 May 2024 07:50:25 +0300
<![CDATA[Jonavoje vyko kraujo donorų pagerbimo šventė, pasirašyta bendradarbiavimo sutartis]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavoje-vyko-kraujo-donoru-pagerbimo-svente-pasirasyta-bendradarbiavimo-sutartis-2024-05-03 https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavoje-vyko-kraujo-donoru-pagerbimo-svente-pasirasyta-bendradarbiavimo-sutartis-2024-05-03 Nacionalinis kraujo centras (NKC) Jonavoje surengė kraujo donorų pagerbimo šventę, kurios metu apdovanojo per 30 jonaviečių, davusių kraujo daugiau nei 20 ir 30 kartų.

NKC atstovai taip pat pasirašė sutartį su Jonavos rajono savivaldybe, kuria oficialiai įteisino ne vienerius metus trunkantį bendradarbiavimą.

„Jonava – vienas aktyviausių miestų, nuolat gausiai aukojantis kraujo. Mums visada smagu sugrįžti į Jonavą, nes šiame mieste sulaukiame daug besišypsančių, savo laiko neskaičiuojančių ir aukoti nusiteikusių žmonių. Ačiū jiems visiems”, – sakė Nacionalinio kraujo centro donorų organizatorė Rimantė Vanagienė.

Jonavos rajono savivaldybės vicemerė Birutė Gailienė taip pat džiaugiasi, kad jonaviečių noras dalyvauti kraujo donorystės akcijose nemažėja.

„Neatlygintinai aukoti kraujo jau tapo mūsų bendruomenės vertybe. Gera didžiuotis savo miesto žmonėmis ir jų kilniais, neatlygintinais darbais dėl, ko gero, paties prasmingiausio – kito sveikatos ir gyvybės”, – sako B. Gailienė.

NKC duomenys rodo, kad Lietuvoje neatlygintina kraujo donorystė ir toliau populiarėja – vis daugiau mūsų šalies gyventojų tampa naujais kraujo donorais, o taip pat aukoja savo kraują jau ne pirmą kartą.

Praėjusiais metais surinktas rekordinis po pandemijos kraujo kiekis – daugiau nei 32 tūkst. litrų.

Jonavoje vyko kraujo donorų pagerbimo šventė, pasirašyta bendradarbiavimo sutartis

Jonavoje vyko kraujo donorų pagerbimo šventė, pasirašyta bendradarbiavimo sutartis Jonavoje vyko kraujo donorų pagerbimo šventė, pasirašyta bendradarbiavimo sutartis Jonavoje vyko kraujo donorų pagerbimo šventė, pasirašyta bendradarbiavimo sutartis Jonavoje vyko kraujo donorų pagerbimo šventė, pasirašyta bendradarbiavimo sutartis ]]>
jonavoszinios.lt Fri, 03 May 2024 10:17:50 +0300
<![CDATA[Svarbi informacija rinkėjams: kada ir kur balsuoti Jonavoje]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/svarbi-informacija-rinkejams-kada-ir-kur-balsuoti-jonavoje https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/svarbi-informacija-rinkejams-kada-ir-kur-balsuoti-jonavoje Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) skelbia balsavimo vietų sąrašą ir laiką, kada rinkėjai galės atvykti balsuoti Respublikos Prezidento rinkimuose ir referendume dėl pilietybės išsaugojimo.

Pagrindinė rinkimų ir referendumo diena yra gegužės 12 d., sekmadienis. Rinkimų apylinkės duris atvers 7 valandą ryto ir rinkėjų lauks iki 20 valandos vakaro.  

Jonavos rajone veiks iš viso 27-ios rinkimų apylinkės, rajone registruotų rinkėjų skaičius – 34252.

Saulutės rinkimų apylinkė, kurioje registruoti 1665 rinkėjai, šiemet įsikūrė naujoje vietoje – vaikų lopšelyje-darželyje „Saulutė“, Kosmonautų g. 13. Ši rinkimų apylinkė anksčiau kurį laiką veikė gretimame pastate, tačiau įrengus pandusą neįgaliesiems, sugrįžo į vaikų darželį.

Rinkimų apylinkių sąrašas Jonavoje >>

Rinkimų sekmadienį balsuoti Respublikos Prezidento rinkimuose ir referendume bus galima bet kurioje rinkimų apylinkėje, iš viso – 1895 vietose visoje Lietuvoje.

Visi Lietuvoje balsuojantys rinkėjai taip pat gali pasinaudoti balsavimo iš anksto galimybe.

Gegužės 7-9 dienomis, 7-20 valandomis, balsuoti bus galima Jonavos rajono savivaldybės patalpose, Žeimių g. 13, arba bet kurios kitos savivaldybės išankstinio balsavimo vietoje, nepriklausomai nuo to, kur rinkėjas yra deklaravęs gyvenamąją vietą.

Būtina turėti asmens dokumentą

VRK primena, kad svarbiausias rinkėjo dokumentas einant balsuoti yra asmens tapatybės dokumentas: pasas arba asmens tapatybės kortelė. Taip pat tinka ir kiti Lietuvos Respublikoje išduoti dokumentai, kuriuose yra rinkėjo nuotrauka ir asmens kodas: vairuotojo pažymėjimas, diplomatinis pasas ir pan. 

Į balsavimo vietas dėl pagrįstų priežasčių negalintiems atvykti rinkėjams bus sudaromos sąlygos balsuoti jų buvimo vietose.

Gegužės 8-10 dienomis bus organizuojamas balsavimas ligoninėse, socialinės globos ir rūpybos įstaigose, kariuomenės vienetuose ir bausmių atlikimo vietose. 

Gegužės 10-11 dienomis rinkimų komisijų nariai organizuos balsavimą rinkėjų namuose. Balsuoti namuose gali rinkėjai su negalia, juos namuose slaugantys asmenys, dėl ligos nedarbingi žmonės ir rinkėjai, sulaukę 70 ir daugiau metų.

Rinkėjai kviečiami pasidomėti kandidatais į Respublikos Prezidentus. Ši informacija skelbiama VRK interneto svetainėje >>

VRK maloniai prašo rinkėjų ateiti į pagalbą rinkimų organizatoriams – praleisti į eilės priekį į balsavimo apylinkes atvykusius senolius, žmones su negalia, besilaukiančias moteris ar šeimas su mažais vaikais.

Svarbi informacija rinkėjams: kada ir kur balsuoti Jonavoje

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 02 May 2024 10:43:03 +0300
<![CDATA[Švietimo specialistai – apie specialiųjų poreikių turinčius vaikus bendrose klasėse: kito kelio nėra]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/svietimo-specialistai-apie-specialiuju-poreikiu-turincius-vaikus-bendrose-klasese-kito-kelio-nera https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/svietimo-specialistai-apie-specialiuju-poreikiu-turincius-vaikus-bendrose-klasese-kito-kelio-nera

Jonavos Raimundo Samulevičiaus progimnazijos direktoriaus pavaduotoja Aldona Gailienė sako, kad jų mokykloje mokosi apie 60 vaikų, turinčių vienų ar kitų specialiųjų poreikių.

Jonavos „Neries“ pagrindinės mokyklos direktorė Gražina Gečienė teigia, jog nei didelių klausimų, nei iššūkių nekyla – mokykla jau daug metų dirba su specialiųjų poreikių turinčiais vaikais. Tuo tarpu Justino Vareikio progimnazijos direktorė Olga Mediekšė akcentuoja, kad prieš ateinant į mokyklą ypatingam mokiniui organizuojami susitikimai su šeima.

Daugėja vaikų, turinčių specialiųjų poreikių

Jonavos rajono savivaldybės vicemerės Birutės Gailienės teigimu, įtraukusis ugdymas Jonavos švietimo įstaigose vyksta ne pirmus metus, tai nėra naujiena.

Bendrose klasėse ugdomi vaikai, turintys elgesio emocijų, dėmesio sutrikimų, mokymosi sunkumų dėl sulėtėjusios raidos, taip pat turintys kompleksinių sutrikimų.

2023–2024 mokslo metais tokių vaikų yra 16,0 proc. nuo bendro mokinių skaičiaus (718 iš 4496). Švietimo pagalba teikiama beveik 90 proc. iš 718 vaikų.

„Kasmet didėjant specialiųjų poreikių turinčių vaikų, didėja ir pagalbos mokiniui specialistų ir mokytojų padėjėjų poreikis. Šiandien švietimo pagalbą mokiniams teikia 137 asmenys: 73 specialistai (69 etatai) ir 64 (42 etatai) mokytojų padėjėjai.

Darželiuose ir mokyklose pagal galimybes yra įrengtos sensorinės, nusiraminimo erdvės, pritaikytas patekimas į įstaigas turintiems judėjimo negalią vaikams. Pagalbos mokiniui specialistai turi įrengtus atskirus kabinetus. Pagalba mokiniui teikiama pagal sutrikimą arba poreikį: individualiai kabinete arba ugdytiniui įprastoje erdvėje t.y. klasėje, grupėje“, – sakė B. Gailienė.

Už erdvių pritaikymą svarbiau specialistai

Vicemerė akcentuoja, kad vaikų poreikiai yra labai įvairūs, o prisitaikyti prie kiekvieno nėra paprasta: „Tačiau daug svarbiau už erdvių pritaikymą yra specialistai, kurie galėtų dirbti su vaiku ir jam padėti. Jaučiamas jų trūkumas, labiausiai – logopedų, psichologų. Jų trūksta ne tik mūsų rajone, tai visos šalies problema.

Mūsų savivaldybė kasmet peržiūri mokyklose esančių pagalbos specialistų skaičių, vertina poreikį, jei reikia – skiria finansavimą papildomiems etatams.

Tačiau, mano nuomone, esminis dalykas – šeimos ir mokyklos bendruomenės požiūrio į ypatingą vaiką suderinamumas. Ne visada lengva jį rasti, bet jei bendradarbiaujama siekiant vaiko gerovės, rezultatas pasiekiamas.“

Sudėtingiau, kai tėvai nesutinka vaikui teikti pagalbos, ignoruoja ženklus, kurie išduoda, kad vis dėlto pagalba reikalinga.

Pasak B. Gailienės, neįvertinus tokio vaiko poreikių gali būti išties sudėtinga jam pačiam integruotis klasėje ir kokybiškai mokytis: „Būna ir priešingų situacijų – kitų klasės tėvų požiūris, kurie nenori, kad jų vaikai mokytųsi su ypatingu vaiku. Būna visko. Tenka pripažinti, kad visuomenės požiūris į ypatingus vaikus keičiasi, ir keičiasi į gerą. Bet dar tikrai yra kur tobulėti.“

Pritaikė klases, įsigijo priemonių

R. Samulevičiaus progimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Aldona Gailienė sako, kad mokykla jau pritaikė kai kurias pirmokų klases, tęsiasi kiti darbai. Klasėse pakeisti baldai, įrengtos specialios erdvės, kur vaikai galėtų nurimti.

„Taip pat įsigijome daug priemonių, dar įsigysime jų papildomai. Jos skirtos motorikai lavinti, nusiraminti ir panašiai. Ateities planuose – sensorinio kambario įrengimas. Tokie vaikai pas mus jau mokosi, tačiau jų daugėja“, – kalbėjo A. Gailienė.

Mokykla dalyvauja projekte, kur dėmesys fokusuojamas į judėjimo negalią turinčius vaikus. Nors kol kas progimnazijoje nėra mokinių, judančių neįgaliojo vežimėlyje, tačiau jei būtų – mokykla nori būti pasiruošusi juos priimti.

A. Gailienė pasakojo, kad pagal šį projektą bus pertvarkomos mokyklos erdvės, įrengiamas liftas – kad mokykla taptų prieinama kiekvienam vaikui.

Poreikiai – labai įvairūs

Šiuo metu R. Samulevičiaus progimnazijoje mokosi keli vaikai turintys labai didelių poreikių. Iš viso vaikų su specialiaisiais poreikiais yra apie 60: „O jei pridėtume ir tuos vaikus, kuriems reikalinga nedidelė pagalba, tarkime, logopedo – būtų daugiau nei šimtas.“

Kaip sakė A. Gailienė, vaikų, turinčių specialiųjų poreikių, skaičius didėja. Švietimo specialistė prisiminė, kad jai pradėjus dirbti mokykloje 1988-aisiais tokių vaikų buvo tik 14, tad akivaizdu kad skaičius – išaugęs.

„Vaikų poreikiai yra įvairūs, skirtingi. Kai kuriems vaikams padėjėjo nereikia – užtenka mokytojo pagalbos, o kai kuriems reikalinga nuolatinė pagalba. Jaučiame didelį mokytojų padėjėjų trūkumą.

Šiemet džiaugiamės tuo, kad savivaldybė įsteigė papildomą etatą. Turime labai geras mokytojų padėjėjas. Dabar visi mokytojai jau 100 procentų įsitikinę, kad tai – reikalingi žmonės, kad jie turi būti kvalifikuoti.

Mums pasisekė, nes padėjėjomis dirba ir mokytojos, kurios yra pensinio amžiaus, darbingos. Jos dirba tikrai profesionaliai. Seniau buvo nuostata, kad šį darbą gali dirbti bet koks žmogus, dabar vis labiau suprantama, kad pagalbą turi teikti žmogus, turintis patirties, žinių“, – kalbėjo A. Gailienė.

Socialinę darbuotoją kviečia į pamokas

Progimnazijoje dirba viena socialinė darbuotoja ir viena psichologė. Specialistės, pasakojo A. Gailienė, kartais vos spėja visur, kur jų pagalbos reikia.

„Situacijų būna pačių įvairiausių, neplanuotų. Todėl negalima suplanuoti savo veiklos savaitei, nes kažkas atsitinka. Pavyzdžiui, konfliktas su mokytoja arba tarp vaikų.

Socialinė pedagogė labai nuoširdžiai atlieka savo darbą, sako, kad kartais nespėja. Ją į pamoką kviečiasi ir mokytojai, jei yra specialių poreikių vaikas su agresija. Manau, kad pagelbės specialus kambarys, kai jį jau turėsime. Apibendrintai – iššūkių daug“, – sakė A. Gailienė.

Pasak A. Gailienės, svarbu šviesti ir tėvus, nes vis dar pasitaiko reakcijų, kuomet tėvai prašo specialių poreikių mokinį perkelti į kitą klasę ar mokyklą: „Tokio kelio nėra, turime ugdyti visus vaikus.

Svarbu, kad tėvai su vaikais kalbėtų apie tai, kad taip yra, atsitiko gyvenimas ir reikia būti šalia. Iš vaikų pusės specialiųjų poreikių turintys jų bendraamžiai patyčių patiria mažiau – vaikai kartais pasirodo labiau supratingi ir tolerantiški. Individualių poreikių turintys mokiniai mokykloje susiranda draugų, su visais kartu važiuoja į ekskursijas, kartais jiems pagalbą suteikia klasiokai.“

Progimnazijoje yra atviroji klasė

J. Vareikio progimnazijos direktorė Olga Mediekšė sako, kad progimnazijoje visi mokiniai, turintys specialiųjų ugdymosi poreikių, mokosi bendrojo lavinimo klasėse. Mokykloje yra 8,36 proc. mokinių, kurie turi specialiųjų ugdymosi poreikių. Vienuolika mokinių – su dideliais specialiaisiais ugdymosi poreikiais. Pastaraisiais metais tokių vaikų daugėja.

„Švietimo pagalbą teikia specialusis pedagogas, logopedas, du socialiniai pedagogai, psichologas ir aštuoni mokytojo padėjėjai. Siekiant sėkmingos įtraukties vyksta bendradarbiavimas tarp švietimo pagalbos specialistų ir mokytojų.

Įkurta švietimo pagalbos specialistų metodinė grupė, organizuojamos diskusijos. Progimnazijoje yra atviroji klasė, kurioje dirba du mokytojai ir mokytojo padėjėja, skatinamas mokymas bendradarbiaujant, kai klasėje pamoką veda mokytojas ir švietimo pagalbos specialistas arba du švietimo pagalbos specialistai.

Vyksta individualus mokytojų, mokinių, tėvų konsultavimas, o švietimo pagalbos specialistai dalijasi patirtimi su rajono, šalies pedagogais bei tarptautiniuose renginiuose“, – vardijo O. Mediekšė.

Svarbu atliepti visų vaikų poreikius

Vadovės teigimu, kyla sunkumų pritaikyti ugdymo planą mokiniams, turintiems vidutinį intelekto sutrikimą, o tokių mokinių yra ne vienas: „Švietimo pagalbos poreikis tenkinamas iš dalies dėl nepakankamo švietimo pagalbos specialistų etatų skaičiaus. Į mokyklą ateina mokinių su didesniais specialiaisiais ugdymosi poreikiais, mokytojams kyla iššūkis atliepti kiekvieno mokinio poreikius pamokoje.“

Progimnazija siekia pritaikyti aplinkas visų mokinių poreikiams – įrengtas vidinis kiemelis, STEAM klasė. Artimiausiuose planuose – sensorinio kambario įrengimas, nusiraminimo erdvės kiekvienoje klasėje su sensorinėmis priemonėmis.

„Siekiant tenkinti kiekvieno mokinio poreikius (juk įtrauktis – tai ne tik mokiniai, turintys specialiųjų ugdymosi poreikių, bet ir gabieji), klasėje turėtų būti mažesnis mokinių skaičius.

Labai svarbu šeimos ir mokyklos požiūrio suderinamumas. Todėl prieš ateinant į mokyklą ypatingam mokiniui, organizuojame susitikimus su šeima. Siekiame išsiaiškinti tėvų lūkesčius, supažindiname su švietimo pagalbos teikimo galimybėmis progimnazijoje“, – kalbėjo O. Mediekšė.

Turi daug geros praktikos

„Neries“ pagrindinės mokyklos direktorė Gražina Gečienė sako, kad didelių iššūkių dėl įtraukiojo ugdymo mokyklos bendruomenė nepatiria.

„Ruošiamės remdamiesi savo mokyklos patirtimi, nes mokykla daug dėmesio skiria kiekvienam mokiniui ir ugdymo proceso organizavimui pagal jo galimybes, poreikius, įvairių metodinių priemonių pritaikymo galimybes, specialistų pagalbos teikimą ir panašūs dalykai. Turime daug patirties, gerųjų praktikų. Tuo pirmiausia ir vadovaujamės.

Labai svarbūs susitarimai ir bendros kolektyvo specialistų bei mokytojų nuostatos: dėmesį skirti kiekvienam vaikui, tiek turinčiam įvairių problemų ir sunkumų, tiek ir gabiam, labai gerai besimokančiam. Išskirtinio pasiruošimo mums nereikia, didelių iššūkių irgi nėra“, – kalbėjo G. Gečienė.

Mokyklos bendruomenė, specialistai nuolat domisi naujovėmis, susipažįsta su gairėmis, metodine medžiaga, ją analizuoja, dalyvauja mokymuose, seminaruose, įgyvendina projektus, organizuoja konferencijas.

„Mūsų mokykla koordinuoja švietimo pagalbos modelio sukūrimą visame Jonavos rajone. Sukūrus šį modelį, sudėjus į vieną schemą, į vieną dokumentą visus aspektus – turėsime vieną bendrą matymą visame rajone, kas yra pagalbos teikėjai, pagalbos gavėjai, kokias funkcijas jie atlieka, kokie yra poreikiai“, – kalbėjo pašnekovė.

Mokykla turi visus reikiamus pagalbos specialistus, tačiau jei tokių vaikų daugės – daugiau reikės ir specialistų.

Nuostata – visi esme viena bendruomenė

G. Gečienė pasakojo, kad su kiekvieno vaiko poreikiais tenka dirbti ir individualiai, visų pirma – juos atpažinti, o jau tada rasti tinkamus būdus, metodus, priemones. Kitaip tariant – sudaryti vaikui galimybę mokytis.

„Svarbiausia nuostata yra susitarimas, kad svarbus kiekvienas vaikas, kad jis turi jaustis saugiai, įvertintas ir siekti rezultatų pagal savo galimybes“, – sakė mokyklos vadovė.

Mokykla savo lėšomis įsirengusi relaksacijos-poilsio kambarį, kur gali būti nuvedamas vaikas įvykus emocijų protrūkiui arba tada, kai negali dirbti su visa klase: „Taip pat turime galimybę įsigyti įvairių priemonių, įsigysime jų dar daugiau.

Taip pat mokykla dalyvauja aplinkos pritaikymo pagal universalaus dizaino modelį projekte. Planuose – liftas, durų keitimas, kad galėtų įvažiuoti neįgaliojo vežimėlis, apšvietimo sprendimai ir kiti dalykai.“

G. Gečienės nuomone, keičiasi ir visuomenės požiūris, specialių poreikių turintys vaikai lengviau priimami.

„Galiu pasidžiaugti mūsų mokyklos patirtimi. Turime specialiojo ugdymo skyrių, kuriame mokosi labai didelių ir didelių sutrikimų turintys vaikai, kurie kartais kitiems vaikams gal atrodo šiek tiek išskirtiniai.

Tačiau vyksta renginiai, šventės, bendruomenės veiklos ir tie vaikai sėkmingai visur dalyvauja. Jie pilnateisiai mūsų bendruomenės nariai. Džiugu, kad mokykloje veikia savanorių grupė, kuri padeda tokiems vaikams, nes taip ugdoma tolerancija – per bendras veiklas, įsitraukimą. Mūsų nuostata – visi esme viena bendruomenė“, – kalbėjo G. Gečienė.

Teksto aut. Jurgita Lieponė, A. Reipos nuotr.

Švietimo specialistai – apie specialiųjų poreikių turinčius vaikus bendrose klasėse: kito kelio nėra

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 30 Apr 2024 10:21:23 +0300
<![CDATA[Jonavoje finišavo „Gyvūnų gerovės savaitė“: netrukus beglobius pasieks jiems skirtos dovanos]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavoje-finisavo-gyvunu-geroves-savaite-netrukus-beglobius-pasieks-jiems-skirtos-dovanos https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavoje-finisavo-gyvunu-geroves-savaite-netrukus-beglobius-pasieks-jiems-skirtos-dovanos
Penktadienį finišavo Jonavos rajono savivaldybės skelbta „Gyvūnų gerovės savaitė“. Minint Šuns dieną, savivaldybės darbuotojai rinko keturkojams skirtą paramą: maistą, kitas priežiūros priemones bei pinigines aukas. Prisijungti prie akcijos kviesti ir visi jonaviečiai.

Norintys prisidėti turėjo galimybę atvykti į savivaldybę ir palikti aukas pirmame aukšte, tam paruoštoje vietoje. Šią savaitę surinktos dovanos pasieks Jonavoje gyvūnais besirūpinančius savanorius.

„Mūsų kolektyve jau tampa gražia tradicija sutelkti darbuotojus pagalbai beglobiams gyvūnams. Žinoma, labai norėtųsi, kad kiekvienas gyvūnas turėtų jaukius namus ir mylinčius šeimininkus, o tokios pagalbos nereikėtų, bet realybė, deja, kitokia“, – kalbėjo vicemere Birutė Gailienė.

Penktadienį Jonavoje vyko ir Šuns dienai paminėti surengtos keturkojų bei jų mylėtojų eitynės. Renginio dalyviai, susirinkę Jonavos krašto muziejaus kiemelyje, žygiavo link Joninių slėnio, kur turėjo galimybę išvysti dresūros pasirodymus, išgirsti beglobiais gyvūnais besirūpinančių savanorių prisistatymus, susipažinti su skirtingų šunų veislynų veikla.

Jonavos turizmo informacijos centro organizuotos eitynės turėjo ne vieną tikslą: didinti gyventojų toleranciją šunims, atkreipti visuomenės dėmesį į benamius gyvūnus ir priminti, kad Jonava gražus, patogus, draugiškas bei visiems tolerantiškas miestas.

„Džiaugiamės sulaukę apie 100 šuniukų ir dar bent dvigubai tiek juos atlydėjusių šeimininkų ar globėjų – eisenoje dalyvavo ir namų neturinčiais keturkojais besirūpinantys savanoriai.

Noriu padėkoti visiems, padėjusiems surengti šią šventę: Jonavos rajono savivaldybei, Jonavos kultūros centrui, VšĮ „K9 Paieška”, Kaniterapinės pagalbos centrui, šunų mokyklai „Crazyfoxes”, veislynams „Mažoji lokė” ir „Vilko daina”, dresuotojui Robertui, Jonavos kinologams, gyvūnų mylėtojų klubui „Jonava ir keturkojai” bei kolegoms”, – kalbėjo Jonavos turizmo informacijos centro vadovė Vijolė Šadauskienė.

Primename, kad norintys prisidėti finansiškai kviečiami aukoti tiesiogiai Jonavos gyvūnų gerovės organizacijoms (Paskirtis: auka gyvūnams):

Gyvūnų mylėtojų klubas „Jonava ir keturkojai“ LT135013200014001216

VšĮ Mylėkime kates LT417300010169856891

VšĮ Miesto katė LT627300010130595181

Jonavoje finišavo „Gyvūnų gerovės savaitė“: netrukus beglobius pasieks jiems skirtos dovanos

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 30 Apr 2024 06:25:29 +0300
<![CDATA[Jonavoje vyks kraujo donorams pagerbti skirta šventė]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavoje-vyks-kraujo-donorams-pagerbti-skirta-svente https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavoje-vyks-kraujo-donorams-pagerbti-skirta-svente Gegužės 2-ąją Jonavoje – kraujo donorams pagerbti skirta šventė. Tądien Nacionalinis kraujo centras ir Jonavos rajono savivaldybė pasirašys bendradarbiavimo sutartį, bus apdovanojami aktyviausi Jonavos donorai, vyks nemokamas grupės „Žemaitukai” koncertas.

„Ne vienus metus matome, kad Jonava – vienas aktyviausių miestų, nuolat gausiai aukojantis kraujo. Dėl to nusprendėme čia suorganizuoti dėkingumo šventę bei mūsų bendrystę oficialiai įamžinti bendradarbiavimo sutartimi su savivaldybe.

Mums visada smagu sugrįžti į Jonavą, nes šiame mieste sulaukiame daug besišypsančių, savo laiko neskaičiuojančių ir aukoti nusiteikusių žmonių. Ačiū jiems visiems”, – sakė Nacionalinio kraujo centro donorų organizatorė Rimantė Vanagienė.

Jonavos rajono savivaldybės vicemerė Birutė Gailienė taip pat džiaugiasi, kad jonaviečių noras dalyvauti kraujo donorystės akcijose nemažėja.

„Jonava tikrai gali didžiuotis geros valios žmonių gausa ir tuo, kad yra tarp miestų, pritraukiančių daugiausiai kraujo donorų. Ir nors jie neatlygintinai aukoja kraujo tikrai ne dėl padėkų, labai smagu, kad donorų bendruomenei bus padovanotas toks išskirtinis dėmesys”, – kalbėjo B. Gailienė.

Šventės metu bus apdovanoti tie jonaviečiai, kurie kraujo yra davę daugiau nei 20 ir 30 kartų. Skaičiuojama, kad tokių žmonių Jonavoje – kelios dešimtys.

Asmenys, kurie kraujo aukojo daugiau nei 40 kartų, tradiciškai apdovanojami Vilniuje organizuojamoje Nacionalinio kraujo centro šventėje. Jiems suteikiamas ir Garbės donoro vardas.

„Žmonės, kuriuos apdovanosime Jonavoje, jau sulaukė jiems skirtų kvietimų į šventę. Tačiau į ją kviečiame atvykti ir tuos, kurie kraujo aukoja, bet savo dvidešimto karto dar nepasiekė. Esame dėkingi kiekvienam donorui, nepriklausomai nuo to, kiek kartų jis aukojo”, –  kalbėjo R. Vanagienė.

Jonavos kultūros centre vyksianti šventė prasidės 17 valandą, tačiau iki jos ir šventės metu  jonaviečiai kviečiami dar kartą paaukoti kraujo arba tai padaryti pirmą kartą – nuo 11 iki 17:30 val. čia vyks kraujo donorystės akcija.

Jonavoje vyks kraujo donorams pagerbti skirta šventė

Jonavoje vyks kraujo donorams pagerbti skirta šventė ]]>
jonavoszinios.lt Mon, 29 Apr 2024 11:48:41 +0300
<![CDATA[Kultūros paveldo departamento Kauno teritorinis skyrius kviečia į metodinio konsultavimo renginį]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/kulturos-paveldo-departamento-kauno-teritorinis-skyrius-kviecia-i-metodinio-konsultavimo-rengini https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/kulturos-paveldo-departamento-kauno-teritorinis-skyrius-kviecia-i-metodinio-konsultavimo-rengini Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos Kauno teritorinis skyrius š. m. gegužės 14 d. 13.00 val. kviečia Jonavos miesto gyventojus į metodinio konsultavimo renginį, kuriame bus diskutuojama apie pastatų, esančių kultūros paveldo vietovės Jonavos miesto istorinės dalies (u. k. 4417) teritorijoje priežiūrą ir tvarkybą.

Specialistai atsakys į rūpimus klausimus. Susitikimas vyks Jonavos rajono savivaldybės Grigorijaus Kanovičiaus viešosios bibliotekos salėje (Žeimių g. 9, Jonava).

Kviečiame dalyvauti.

Kultūros paveldo departamento Kauno teritorinis skyrius kviečia į metodinio konsultavimo renginį

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 29 Apr 2024 09:37:48 +0300
<![CDATA[Gyventojams pristatoma savivaldybės 2023 m. veiklos ataskaita]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/gyventojams-pristatoma-savivaldybes-2023-m-veiklos-ataskaita https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/gyventojams-pristatoma-savivaldybes-2023-m-veiklos-ataskaita

Jonavos rajono savivaldybė gyventojams pristato savo veiklos ataskaitą, kurioje pateikiami svarbiausi 2023 m. Jonavos rajone įgyvendinti projektai ir atlikti darbai.

Praėjusių metų balandžio 17 d. Jonavos rajono savivaldybėje įvyko naujai išrinktos rajono tarybos pirmasis posėdis. Jo metu iškilmingai prisiekė 2023 – 2027 m. kadencijos Jonavos rajono savivaldybės taryba ir meras – per tiesioginius rinkimus dar vienai kadencijai išrinktas socialdemokratas Mindaugas Sinkevičius.

Gegužės mėnesį meras tarybai pristatė dviejų vicemerų kandidatūras – vicemero pareigas šioje kadencijoje eina buvusi mero pavaduotoja Birutė Gailienė ir buvęs Jonavos miesto seniūnas Povilas Beišys.

„Pirmieji naujosios kadencijos metai tiek man, Jūsų išrinktam merui, tiek ir visai rajono tarybai prasidėjo be didelių įžangų ir ilgų prakalbų – vykdydami rinkėjams duotus įsipareigojimus, užbaigėme anksčiau pradėtus darbus ir kibome į naujus projektus“, - savivaldybės ataskaitos įžangoje teigia rajono meras M. Sinkevičius.

Nuotraukomis iliustruotame leidinyje glaustai pateikiama svarbiausia informacija apie Jonavoje per praėjusius metus atliktus infrastruktūros gerinimo darbus, verslo plėtros projektus, rajono pasiekimus kultūros ir turizmo, sporto ir laisvalaikio, švietimo srityse. Daug dėmesio skiriama sveikatos ir socialinei apsaugai, bendruomenių iniciatyvoms.

Jonavos rajono savivaldybės veiklos ataskaita išleista knygelės formatu ir nemokamai dalinama jonaviečiams – leidinys netrukus pasieks gyventojų pašto dėžutes.

Ataskaitą taip pat galima rasti savivaldybės įstaigose arba paskaityti internete, svetainėje jonava.lt.

Gyventojams pristatoma savivaldybės 2023 m. veiklos ataskaita

]]>
jonavoszinios.lt Fri, 26 Apr 2024 11:29:18 +0300
<![CDATA[Jonavos rajone baigiamas 2023-2024 m. šildymo sezonas]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavos-rajone-baigiamas-2023-2024-m-sildymo-sezonas https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavos-rajone-baigiamas-2023-2024-m-sildymo-sezonas Jonavos rajono savivaldybės meras pasirašė potvarkį, kuriuo skelbia šildymo sezono pabaigą Jonavos rajone nuo 2024 m. balandžio 26 dienos, penktadienio.

Šilumos tiekimas vartotojams bus nutrauktas per 3 darbo dienas.

Šildymo sezonas ugdymo ir gydymo įstaigose gali būti tęsiamas informavus šilumos tiekėjus.

Jonavos rajone baigiamas 2023-2024 m. šildymo sezonas

]]>
jonavoszinios.lt Fri, 26 Apr 2024 11:16:10 +0300
<![CDATA[Patvirtintas 2024 m. finansuojamų Jonavos rajono pareiškėjų projektų sąrašas, įgyvendinant Nevyriausybinių organizacijų veiklos stiprinimo 2023-2025 metų veiksmų plano 2.1.1.1 priemonę „Stiprinti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/patvirtintas-2024-m-finansuojamu-jonavos-rajono-pareiskeju-projektu-sarasas-igyvendinant-nevyriausybiniu-organizaciju-veiklos-stiprinimo-2023-2025-metu-veiksmu-plano-2-1-1-1-priemone-stiprinti-bendruomenine-veikla-savivaldybese https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/patvirtintas-2024-m-finansuojamu-jonavos-rajono-pareiskeju-projektu-sarasas-igyvendinant-nevyriausybiniu-organizaciju-veiklos-stiprinimo-2023-2025-metu-veiksmu-plano-2-1-1-1-priemone-stiprinti-bendruomenine-veikla-savivaldybese Siekiant skatinti gyvenamųjų vietovių bendruomenių savarankiškumą tenkinant viešuosius jų narių (gyventojų) poreikius, stiprinti narių (gyventojų) sutelktumą ir tarpusavio pasitikėjimą, bendruomeninę veiklą, sudaryti sąlygas bendruomeninėms organizacijoms dalyvauti priimant sprendimus dėl bendruomenių narių (gyventojų) socialinių ir viešųjų poreikių tenkinimo, Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2024 m. sausio 22 d. įsakymu Nr. A1-55 buvo skirtos Valstybės biudžeto lėšos – 28234 Eur Nevyriausybinių organizacijų veiklos stiprinimo 2023-2025 metų veiksmų plano 2.1.1.1 priemonei „Stiprinti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“ įgyvendinti.

Priemonės įgyvendinimą organizuoja Jonavos rajono savivaldybės administracija, paskelbdama projektų atrankos konkursą. Gautų paraiškų vertinimui sudaryta Vertinimo komisija iš 3 seniūnaičių, 2 bendruomeninių organizacijų atstovų ir 1 savivaldybės administracijos atstovo. Paskelbus kvietimą teikti paraiškas pagal Nevyriausybinių organizacijų veiklos stiprinimo 2023-2025 metų veiksmų plano 2.1.1.1 priemonę „Stiprinti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“ buvo gauta 14 paraiškų iš visų Jonavos rajono seniūnijų.  

Vertinimo komisijos sprendimu buvo atrinktos labiausiai viešuosius bendruomenės narių (gyventojų) poreikius ir interesus atitinkančių projektų paraiškos ir 2024 m. balandžio 24 d. Jonavos rajono savivaldybės mero potvarkiu Nr.1B-201 skirtas finansavimas, o su visais projektų vykdytojais bus pasirašytos sutartys dėl valstybės biudžeto lėšų naudojimo atrinktų projektų įgyvendinimui.

Visą sąrašą rasite ČIA. 

Patvirtintas 2024 m. finansuojamų Jonavos rajono pareiškėjų projektų sąrašas, įgyvendinant Nevyriausybinių organizacijų veiklos stiprinimo 2023-2025 metų veiksmų plano 2.1.1.1 priemonę „Stiprinti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 25 Apr 2024 12:31:39 +0300
<![CDATA[Aštuntasis Jonavos r. savivaldybės tarybos posėdis]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/astuntasis-jonavos-r-savivaldybes-tarybos-posedis https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/astuntasis-jonavos-r-savivaldybes-tarybos-posedis Balandžio 25-ąją - aštuntasis Jonavos rajono savivaldybės tarybos posėdis. 

Darbotvarkė: 

1. Dėl Jonavos rajono savivaldybės tarybos 2020 m. rugpjūčio 13 d. sprendimo Nr. 1TS-106 „Dėl Jonavos rajono Garbės piliečio vardo suteikimo nuostatų patvirtinimo ir Garbės piliečio vardo kandidatų atrankos komisijos sudarymo“ dalinio pakeitimo    

2. Dėl Jonavos rajono savivaldybės kontrolės ir audito tarnybos 2023 metų ataskaitų rinkinio patvirtinimo    

3. Dėl Jonavos rajono savivaldybės tarybos Antikorupcijos komisijos  nuostatų patvirtinimo   

4. Dėl Jonavos rajono savivaldybės 2024 metų biudžeto patikslinimo   

5. Dėl Jonavos rajono savivaldybės tarybos 2023 m. balandžio 6 d. sprendimo Nr. 1TS-35 „Dėl Jonavos rajono savivaldybės tarybos 2020 m. rugpjūčio 13 d. sprendimo Nr. 1TS-129 „Dėl uždarosios akcinės bendrovės „Jonavos šilumos tinklai“ 2020 – 2022 m. investicijų plano suderinimo“ dalinio pakeitimo ir dėl uždarosios akcinės bendrovės „Jonavos šilumos tinklai“ 2023 – 2025 m. investicijų plano suderinimo“ dalinio pakeitimo    

6. Dėl atnaujinto Jonavos miesto šilumos ūkio specialiojo plano patvirtinimo

7. Dėl Jonavos rajono savivaldybės 2023 metų infrastruktūros plėtros programos ir jos administravimo lėšų panaudojimo ataskaitos patvirtinimo

8. Dėl Jonavos sporto centro nuostatų patvirtinimo

9. Dėl klasių, priešmokyklinio ugdymo grupių skaičiaus ir mokinių skaičiaus Jonavos rajono savivaldybės bendrojo ugdymo mokykloms 2024–2025 mokslo metams nustatymo

10. Dėl Jonavos rajono savivaldybės 2024–2025 metų neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi veiksmų plano patvirtinimo

11. Dėl Jonavos rajono savivaldybės tarybos 2017 m. rugsėjo 28 d. sprendimo Nr. 1TS-206 „Dėl Jonavos rajono savivaldybės švietimo įstaigų mokyklinių autobusų naudojimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ ir 2019 m.  gruodžio 19  d. sprendimo Nr. 1TS-252 „Dėl mokinių pavėžėjimo keleiviniu transportu organizavimo ir važiavimo išlaidų kompensavimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ pripažinimo netekusiais galios

12. Dėl Visuomenės sveikatos projektų finansavimo nuostatų patvirtinimo

13. Dėl Jonavos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro nuostatų patvirtinimo

14. Dėl Lietuvos nacionalinės sveikatos sistemos savivaldybei pavaldžių įstaigų  išlaidų, skirtų darbo užmokesčiui ir medikamentams normatyvų patvirtinimo

15. Dėl pavedimo viešajai įstaigai Jonavos pirminės sveikatos priežiūros centrui užtikrinti pacientų pavėžėjimo paslaugų organizavimą Jonavos rajono savivaldybėje

16. Dėl Jonavos rajono savivaldybės 2024 metų socialinių paslaugų plano patvirtinimo

17. Dėl Jonavos rajono savivaldybės tarybos 2016 m. spalio 13 d. sprendimo Nr. 1TS-268 „Dėl Jonavos rajono savivaldybės neveiksnių asmenų būklės peržiūrėjimo komisijos sudarymo ir jos nuostatų tvirtinimo“ 1 punkto pakeitimo

18. Dėl pritarimo projektui „Jonaviečio kortelės modulio funkcionalumo plėtra“

19. Dėl pritarimo projektui „Ugdymo prieinamumo didinimas atskirtį turintiems vaikams Jonavos rajone“

20. Dėl pritarimo projektui „Jonavos Jeronimo Ralio gimnazijos stadiono atnaujinimas“

21. Dėl pritarimo projektui „Jonavos rajono savivaldybės aplinkos oro monitoringo stiprinimas“

22. Dėl pritarimo projektui „Avaringų vietų skaičiaus mažinimas Jonavos rajone“

23. Dėl Jonavos rajono savivaldybės tarybos 2019 m. lapkričio 21 d. sprendimo Nr. 1TS - 225 dalinio pakeitimo  

24. Dėl sutikimo naudotis Jonavos rajono savivaldybės vietinės reikšmės viešaisiais keliais važiuojant didžiagabaritėmis ir (ar) sunkiasvorėmis transporto priemonėmis išdavimo ir naudojimo tvarkos aprašo patvirtinimo  

25. Dėl Jonavos rajono vietinės reikšmės kelių ir gatvių sąrašo patvirtinimo

26. Dėl pritarimo projekto „Gečių žemės ūkio bendrovei ir valstybei priklausančių melioracijos sistemų rekonstravimas Upninkų, Šilų, Liepių ir Panoterių kadastro vietovėse“ rengimui  ir paraiškos teikimui

27. Dėl Jonavos rajono savivaldybės tarybos 2024 m. vasario 15 d. sprendimo Nr. 1TS-31 ,,Dėl Jonavos rajono savivaldybės aplinkos apsaugos rėmimo specialiosios programos 2023 metų priemonių vykdymo ataskaitos patvirtinimo” dalinio pakeitimo

28. Dėl rajono savivaldybės tarybos 2015 m. kovo 26 d. sprendimo Nr. 1TS-63 „Dėl viešame aukcione parduodamo Jonavos rajono savivaldybės nekilnojamojo turto ir kitų nekilnojamųjų daiktų sąrašo sudarymo“ dalinio pakeitimo

29. Dėl žemės sklypų pirkimo savivaldybės nuosavybėn laimėtojų pripažinimo

30. Dėl patikėjimo teise valdomo turto atsisakymo

31. Dėl savivaldybės būsto, esančio Kosmonautų g., Jonava, pardavimo

32. Dėl savivaldybės būsto pardavimo

33. Dėl nekilnojamojo daikto nurašymo iš buhalterinės apskaitos

34. Dėl ilgalaikio materialiojo turto perėmimo savivaldybės nuosavybėn ir jo perdavimo valdyti, naudoti ir disponuoti juo patikėjimo teise

35. Dėl turto perėmimo savivaldybės nuosavybėn ir jo perdavimo valdyti, naudoti ir disponuoti juo patikėjimo teise  

36. Dėl Jonavos vaikų lopšelio – darželio „Pakalnutė“ nekilnojamųjų daiktų likvidavimo ir nurašymo

37. Dėl turto perdavimo Jonavos „Neries“ pagrindinei mokyklai

38. Dėl turto perdavimo Jonavos rajono savivaldybės kultūros centrui

39. Dėl turto perdavimo Jonavos rajono savivaldybės administracijai

40. Dėl Jonavos rajono savivaldybės tarybos 2008 m. rugsėjo 18 d. sprendimo Nr. 1TS – 215 „Dėl šilumos tiekimo įmonių investicinių planų derinimo su savivaldybės taryba tvarkos aprašo tvirtinimo“ pripažinimo netekusiu galios  

41. Dėl valstybinės žemės sklypo, esančio Jonavos m., Lietavos g., suformavimo

42.  Dėl Jonavos miesto gatvės geografinių charakteristikų keitimo

43. Dėl žemės sklypo (kadastro Nr. 4610/0013:15), esančio Jonavoje, Rambyno g. 21, nustatytų kadastro duomenų

44. Dėl žemės sklypo (kadastro Nr. 4610/0017:316), esančio Jonavoje, Ukmergės g. 2, nustatytų kadastro duomenų

45. Dėl  žemės sklypo (kadastro Nr. 4610/0018:37), esančio Jonavoje, Topolių g. 3,  2003-01-23 valstybinės žemės nuomos sutarties Nr. N46/03-022 pakeitimo

46. Dėl kitos paskirties valstybinio žemės sklypo (kadastro Nr. 4610/0019:72, unikalus Nr. 4400-4572-5715), esančio Jonavoje, Ruklos g. 3, nuomos aukciono būdu

47. Dėl Šveicarijos, Upninkų ir Užusalių kaimų pavadinimų keitimo

48. Dėl pavadinimų suteikimo Jonavos r. sav., Šveicarijos sen., Lukošiškių gyvenamosios vietovės gatvėms

49. Dėl žemės sklypo, esančio Jonavos r. sav., Ruklos sen., Venecijos k., nustatytų kadastro duomenų

50. Dėl žemės sklypo, esančio Jonavos r. sav., Ruklos sen., Venecijos k. 11, nustatytų kadastro duomenų

51. Dėl žemės sklypo, esančio Jonavos r. sav., Ruklos sen., Venecijos k. 12, nustatytų kadastro duomenų

52. Dėl žemės sklypo (projektinis Nr. 739), esančio Jonavos r. sav., Žeimių sen., Žeimių mstl., Gegužės 1-osios g. 8, nustatytų kadastro duomenų    

53. Dėl žemės sklypo (projektinis Nr. 828), esančio Jonavos r. sav., Žeimių sen., Žeimių mstl., Blauzdžių g. 11, nustatytų kadastro duomenų

54. Dėl žemės sklypo (projektinis Nr. 826), esančio Jonavos r. sav., Žeimių sen., Žeimių mstl., Draugystės g. 25A, nustatytų kadastro duomenų    

55. Dėl žemės sklypo (projektinis Nr. 824), esančio Jonavos r. sav., Žeimių sen., Žeimių mstl., Mokyklos g. 12, nustatytų kadastro duomenų

56. Dėl žemės sklypo (projektinis Nr. 827), esančio Jonavos r. sav., Žeimių sen., Žeimių mstl., Rožių g. 14, nustatytų kadastro duomenų

57. Dėl kitos paskirties valstybinės žemės sklypo (kadastro Nr. 4620/0005:372), esančio Jonavos r. sav., Šilų sen., Panoterių mstl., P. Vaičiūno g. 24, nuomos

58. Dėl valstybinės žemės sklypo (kadastro Nr. 4620/0005:535, unikalus  Nr. 4400-6289-3238), esančio Jonavos r. sav., Šilų sen., Panoterių mstl., nuomos

59. Dėl žemės sklypo (projektinis Nr. 1106-1), esančio Jonavos r. sav., Šilų sen., Panoterių mstl., nustatytų kadastro duomenų

60. Dėl žemės sklypo (projektinis Nr. 833), esančio Jonavos r. sav., Žeimių sen., Žeimių mstl., nustatytų kadastro duomenų

61. Dėl siūlymų neprivatizuoti žemės sklypus Jonavos rajono savivaldybėje, Upninkų seniūnijoje

62. Dėl tarybos pritarimo keisti žemės sklypo naudojimo būdą

Aštuntasis Jonavos r. savivaldybės tarybos posėdis

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 25 Apr 2024 09:08:56 +0300
<![CDATA[„Atliekų kultūros“ egzamino dalyviams jonaviečiams – specialūs savivaldybės prizai]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/atlieku-kulturos-egzamino-dalyviams-jonavieciams-specialus-savivaldybes-prizai https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/atlieku-kulturos-egzamino-dalyviams-jonavieciams-specialus-savivaldybes-prizai Jonavos rajono savivaldybė kviečia gyventojus dalyvauti „Atliekų kultūros“ egzamine – geriausiai egzamine pasirodžiusius jonaviečius apdovanos specialiais prizais.

Tradiciškai jau penktus metus rengiamas „Atliekų kultūros“ egzaminas vyks balandžio 25 dieną. Geriausių rezultatų pasiekusiam egzamino dalyviui organizatoriai žada įteikti įspūdingą prizą – elektrinį dviratį.

Jonavos rajono savivaldybė papildomai apdovanos geriausiai egzaminą išlaikiusius jonaviečius šiose amžiaus grupėse:

 • 1-4 klasės mokinukas (-ė);
 • 5-10 klasės mokinys (-ė);
 • 11 klasės mokinys (-ė) ir vyresnis asmuo;
 • Jauniausias dalyvis (-ė) pagal amžių;
 • Vyriausias dalyvis pagal amžių.

 

Kaip pastebi organizatoriai, kasmet egzaminą nuotoliniu būdu nusprendžia laikyti vis daugiau gyventojų, o tai rodo augantį susidomėjimą „Atliekų kultūros“ temomis. Praėjusiais metais savo žinias apie atliekų prevenciją, tvarkymą, rūšiavimą ir jų perdirbimą pasitikrino rekordinis skaičius gyventojų – sėkmingai egzaminą išlaikė daugiau nei 13 tūkst. dalyvių.

Balandžio 25 d. vyksiančiam „Atliekų kultūra” egzaminui pasiruošti galite jau dabar – pasitikrinkite žinias spręsdami praėjusių egzaminų užduotis bei skaitydami specialiai egzamino dalyviams paruoštą „Atliekų kultūros“ žinyną. Čia pateikiama aktualiausia informacija visiems Lietuvos gyventojams, padėsianti geriau suprasti atliekų surinkimo sistemą, išmokti geriau rūšiuoti ar sužinoti, kur turėtų keliauti nebenaudojami daiktai.

Laikyti egzaminą galėsite jums patogiu metu nuo 9.00 iki 18.00 val., balandžio 25 dieną prisijungę prie internetinės svetainės https://egzaminas.atliekukultura.lt/.

Kaip ir ankstesniais metais, registruotis egzaminui reikės tik naujiems dalyviams – jiems puslapyje bus sukuriama asmeninė paskyra, kurioje galėsite matyti savo rezultatus ir atsisiųsti diplomą. Egzamine jau dalyvavę asmenys be registracijos galės iš karto prisijungti prie asmeninės paskyros naudodami tuos pačius prisijungimo duomenis, o juos pamiršus reikės tik paspausti „priminti slaptažodį“.

„Atliekų kultūra“ egzaminą organizuoja UAB „VAATC“. Projektą globoja – Lietuvos Respublikos aplinkos ministerija. Projekto partneriai – Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerija, šalies regioniniai atliekų tvarkymo centrai.

Jonavos r. savivaldybės inf.

„Atliekų kultūros“ egzamino dalyviams jonaviečiams – specialūs savivaldybės prizai

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 23 Apr 2024 07:01:38 +0300
<![CDATA[Gyventojai išrinko net tris Jonavos Metų medicinos darbuotojas]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/gyventojai-isrinko-net-tris-jonavos-metu-medicinos-darbuotojas https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/gyventojai-isrinko-net-tris-jonavos-metu-medicinos-darbuotojas

Jonavos Metų medicinos darbuotojo konkurse šiemet skelbiami net trys nugalėtojai – daugiausiai gyventojų balsų surinkę medikai: endokrinologė Kristina Baltramonaitienė, šeimos gydytoja Asta Balužienė ir akušerė ginekologė Indrė Grušaitė Vanagienė.

Visos trys specialistės gyventojų balsavimo metu programėlėje JONAVA surinkto per 100 balsų ir tik keliais balsais lenkė viena kitą.

Jonaviečių balsavimui gyventojai pasiūlė iš viso 16 medicinos darbuotojų, balsavime dalyvavo per tūkstantį žmonių.

Jonavos Metų medicinos darbuotojos K. Baltramonaitienė ir I. Grušaitė Vanagienė dirba Jonavos ligoninėje,  A. Balužienė yra šeimos klinikos „Vita Simplex“ šeimos gydytoja.

Konkurso nugalėtojos bus pasveikintos šventinio renginio metu Jonavos kultūros centre, balandžio 25 dieną, Lietuvos medicinos darbuotojų dienos išvakarėse.

Gyventojai išrinko net tris Jonavos Metų medicinos darbuotojas

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 22 Apr 2024 15:07:05 +0300
<![CDATA[Jonavoje vėl veiks viešoji miesto pirtis]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavoje-vel-veiks-viesoji-miesto-pirtis https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavoje-vel-veiks-viesoji-miesto-pirtis Jonavoje šią savaitę atsidarys vietos gyventojų pamėgta senoji miesto pirtis, neveikusi nuo praėjusių metų vasaros, praneša Jonavos r. savivaldybė. 

Viešoji pirtis (Stanislovo Gedimino Ilgūno g. 16-101) vėl dirbs nuo balandžio 25 d., tris dienas per savaitę – ketvirtadieniais (vyrų diena), penktadieniais (moterų diena) ir šeštadieniais (vyrų diena). Šiomis dienomis pirtis veiks nuo 9 val. ryto iki 21 val. vakaro.

Viešosios pirties paslaugos kaina – 2 val./ 9.00 Eur. Viešosios pirties paslauga asmenims, pasiekusiems pensinį amžių ir asmenims, kuriems nustatytas neįgalumo lygis ir vaikai – 2 val./5,00 Eur. Saunos užsakymas (60 min.) – 18,00 Eur.

Viešoji miesto pirtis iki atidarymo buvo paremontuota – pakeisti langai, durys, atnaujinti persirengimo kambarių baldai. Šiuo metu patalpos vėl atitinka higienos normas.  

Jonavoje vėl veiks viešoji miesto pirtis

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 22 Apr 2024 10:05:04 +0300
<![CDATA[Minint Šuns dieną kviečiame prisidėti prie pagalbos beglobiams]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/minint-suns-diena-kvieciame-prisideti-prie-pagalbos-beglobiams https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/minint-suns-diena-kvieciame-prisideti-prie-pagalbos-beglobiams Lietuvos kinologų draugijos iniciatyva balandžio 24-ąją minima Šuns diena. Ta proga Jonavos turizmo informacijos centras kartu su Jonavos rajono savivaldybe kviečia į šunų bei jų mylėtojų eiseną, kuri planuojama balandžio 26-osios popietę. Renginio aprašymą rasite ČIA. 

Eisenos tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į augintinių svarbą žmonių gyvenime, didinti jos toleranciją šunims, parodyti, kad Jonava yra visiems draugiškas miestas, neišskiriant ir mūsų ištikimiausių keturkojų draugų.

Renginio dalyviai 17 valandą bus laukiami Jonavos krašto muziejaus kiemelyje. Nuo jo žygiuosime link Joninių slėnio, kur vyks šunų dresūros ir kiti pasirodymai.

Šios dienos minėjimas Jonavoje turi ir gražų tikslą – prisidėti prie beglobių gerovės. Dėl to eisenos dalyviai turės galimybę atnešti jiems skirto maisto ar kitų lauktuvių.

Jonavos rajono savivaldybė, savo ruožtu, skelbia dar vieną, iki šiol ne kartą sėkmingai pavykusią,  „Gyvūnų gerovės savaitę“. Jos metu savivaldybės darbuotojai rinks aukas ir maistą beglobiams gyvūnams. Per savaitę surinktos aukos bus perduotos Jonavos gyvūnų gerovės organizacijoms.

Visi Jonavos gyventojai taip pat kviečiami aukoti maisto ar kraiko, kuris bus perduotas gyvūnų globėjams. Norintys prisidėti kviečiami atvykti į Jonavos rajono savivaldybę ir palikti aukas pirmame aukšte, tam paruoštoje vietoje. Aukoti savivaldybėje galite visą savaitę nuo balandžio 19-osios iki balandžio 26 dienos, darbo valandomis. Nors minėsime Šuns dieną, lauktuves galite palikti ir katėms.

Norintys prisidėti finansiškai kviečiami aukoti tiesiogiai Jonavos gyvūnų gerovės organizacijoms (Paskirtis: auka gyvūnams):

 • Gyvūnų mylėtojų klubas „Jonava ir keturkojai“ LT135013200014001216
 • VšĮ Mylėkime kates LT417300010169856891
 • VšĮ Miesto katė LT627300010130595181

Minint Šuns dieną kviečiame prisidėti prie pagalbos beglobiams

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 18 Apr 2024 12:08:49 +0300