Jonavos žinių naujienos https://www.jonavoszinios.lt/naujienos Jonavos rajono naujienos lt <![CDATA[Gegužės pabaigoje buvo paimti Jonavos rajono maudymosi vietų vandens mėginiai]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/geguzes-pabaigoje-buvo-paimti-jonavos-rajono-maudymosi-vietu-vandens-meginiai https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/geguzes-pabaigoje-buvo-paimti-jonavos-rajono-maudymosi-vietu-vandens-meginiai

Kaip ir kiekvienais metais, taip ir šių metų gegužės mėn. pabaigoje prieš maudymosi sezoną buvo paimti maudymosi vietų vandens mėginiai.

Vandens kokybė buvo tikrinama dešimtyje Jonavos rajono maudymosi vietų ir poilsio zonų (Neries ir Šventosios upių; Joninių, Gulbių, Žeimių, Šveicarijos, Užusalių, Beržų ir Taurostos tvenkinių bei Zatyšių karjero).

Visų vandens telkinių vandens kokybė atitiko higienos reikalavimus, nurodytus Lietuvos higienos normoje HN 92:2018 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“.

Gegužės pabaigoje buvo paimti Jonavos rajono maudymosi vietų vandens mėginiai

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 25 May 2023 13:48:32 +0300
<![CDATA[Jonavos sporto centras tapo akredituota jaunimo savanorius priimančia įstaiga]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavos-sporto-centras-tapo-akredituota-jaunimo-savanorius-priimancia-istaiga https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavos-sporto-centras-tapo-akredituota-jaunimo-savanorius-priimancia-istaiga
Jaunimo reikalų agentūros 2023 m. balandžio 18 d. sprendimu Nr. 18P-76(5.52E) Jonavos sporto centras tapo akredituota jaunimo savanorius priimančia organizacija (PO), galinčia dalyvauti Jaunimo savanoriškos tarnybos programoje!
Jaunimo savanoriška tarnyba (JST) – tai intensyvi 6 mėn. trukmės savanorystės programa jauniems žmonėms nuo 14 iki 29 m., suteikianti papildomo 0,25 balo stojant į aukštąsias mokyklas, kurios metu jaunuoliai 40 val./ mėnesį savanoriauja pasirinktoje akredituotoje priimančioje organizacijoje, kartą per mėnesį susitinka su savanorišką veiklą organizuojančios organizacijos paskirtu mentoriumi(e), mokosi įveikti sunkumus, apmąstyti patirtį bei įvardyti išmokimus, suformuluoti tobulėjimo kryptis. 

Nori prisijungti prie Jonavos sporto centro savanorių veiklos? Visų pirma, turi užsiregistruoti sistemoje: https://jst.jra.lt/registracija-tapti-savanoriu

Jonavos sporto centras laukia Tavęs!
 
Jonavos sporto centro informacija

Jonavos sporto centras tapo akredituota jaunimo savanorius priimančia įstaiga

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 24 May 2023 06:13:53 +0300
<![CDATA[Jonavos taryba sustabdė veiklos išmokų mokėjimą]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavos-taryba-sustabde-veiklos-ismoku-mokejima https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavos-taryba-sustabde-veiklos-ismoku-mokejima

Jonavos rajono savivaldybės taryba antrajame šios kadencijos posėdyje priėmė sprendimą laikinai sustabdyti savivaldybės tarybos narių veiklos išmokų mokėjimą, praneša Jonavos rajono savivaldybė.

Veiklos išmokos tarybos nariams nebus mokamos nuo birželio 1 d.

Tarybos nariai pavedė Tarybos reglamento komisijai parengti pasiūlymus dėl savivaldybės tarybos nario veiklos išmokos dydžio, mokėjimo ir atsiskaitymo sąlygų bei pateikti juos tarybai.

Tikimasi, kad LR Seimas savo ruožtu inicijuos Vietos savivaldos įstatymo pakeitimus ir nacionaliniu lygmeniu atsakys į klausimą, kokio dydžio išmokas gali gauti savivaldybių tarybų nariai, kaip jas privalo naudoti ir kaip turėtų atsiskaityti.

Jonavos taryba sustabdė veiklos išmokų mokėjimą

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 23 May 2023 16:41:46 +0300
<![CDATA[Pasveikinti jonaviečiai, „Atliekų kultūros“ egzamino prizininkai]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/pasveikinti-jonavieciai-atlieku-kulturos-egzamino-prizininkai https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/pasveikinti-jonavieciai-atlieku-kulturos-egzamino-prizininkai Jonavos rajono savivaldybės tarybos posėdžio pradžioje pasveikinti jonaviečiai, šių metų „Atliekų kultūros“ egzamine užėmę prizines vietas.

Savivaldybės Turto ir aplinkos apsaugos skyriaus atstovai įteikė padėkas ir simbolinius prizus jonavietėms Audronei Gustienei, Danielei Vaitiekūnaitei ir jauniausiai konkurso dalyvei, surinkusiai daugiausiai taškų – Elžbietai Čirvinskaitei.

Šių metų balandžio 27 dieną jau ketvirtą kartą surengtame tradiciniame „Atliekų kultūros“ egzamine savo žinias apie atliekų prevenciją, tvarkymą, rūšiavimą ir jų perdirbimą pasitikrino rekordinis skaičius Lietuvos gyventojų – sėkmingai egzaminą išlaikė daugiau nei 13 tūkstančių dalyvių.

Tradiciškai didžiausią dalyvių skaičių egzamine sudarė moksleiviai. Šiais metais prie „Atliekų kultūros“ egzamino prisijungė net 640 Lietuvos ugdymo įstaigų moksleiviai – kone dvigubai daugiau, nei praėjusiais metais.

Nors aktyviausiai egzamine dalyvavo Vilniaus savivaldybės gyventojai, prie nuotoliniu būdu vykusio egzamino jungėsi gyventojai iš visos Lietuvos, neaplenkiant ne tik didžiųjų šalies miestų, bet ir mažų miestelių bei kaimo gyvenviečių.

Pasveikinti jonaviečiai, „Atliekų kultūros“ egzamino prizininkai

Pasveikinti jonaviečiai, „Atliekų kultūros“ egzamino prizininkai Pasveikinti jonaviečiai, „Atliekų kultūros“ egzamino prizininkai Pasveikinti jonaviečiai, „Atliekų kultūros“ egzamino prizininkai ]]>
jonavoszinios.lt Mon, 22 May 2023 12:25:08 +0300
<![CDATA[Kviečiame jaunimą ir darbdavius dalyvauti 2023 metų Jonavos rajono savivaldybės jaunimo vasaros užimtumo ir integracijos į darbo rinką programoje]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/kvieciame-jaunima-ir-darbdavius-dalyvauti-2023-metu-jonavos-rajono-savivaldybes-jaunimo-vasaros-uzimtumo-ir-integracijos-i-darbo-rinka-programoje https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/kvieciame-jaunima-ir-darbdavius-dalyvauti-2023-metu-jonavos-rajono-savivaldybes-jaunimo-vasaros-uzimtumo-ir-integracijos-i-darbo-rinka-programoje Įgyvendinant Jonavos rajono savivaldybės jaunimo vasaros užimtumo ir integracijos į darbo rinką programą (toliau – Programa), siekiama didinti jaunimo užimtumą vasaros laikotarpiu, ne ugdymo proceso metu, skatinti ir sudaryti galimybes jaunimui susipažinti su darbo rinka renkantis profesiją bei kompensuoti darbdaviams dalį su darbo užmokesčiu susijusių išlaidų už įdarbintus jaunus žmones. Maksimalus kompensacijos dydis darbdaviui už vieną įdarbintą jaunuolį – 400 eurų. Programa įgyvendinama vasaros laikotarpiu.

Dalyvauti Programoje gali:

 • Darbdaviai, kurie veiklą vykdo Jonavos rajono savivaldybės teritorijoje;
 • 14- 19 metų jaunimas, deklaravęs savo gyvenamąją vietą Jonavos rajone (Jaunas žmogus toje pačioje darbovietėje, kurioje ketina dirbti Programos įgyvendinimo laikotarpiu, neturi būti dirbęs ankščiau, kaip programos įgyvendinimo metų birželio 1 d. Programos įgyvendinimo metais iki birželio 1 d. toje pačioje darbovietėje įdarbintas jaunas žmogus Programoje dalyvauti negali).

Registracija bus vykdoma nuo š. m. gegužės 22 d. iki birželio 16 d. 14.00 val.

Registracijos tvarka:

 • Jaunas žmogus ir darbdavys užpildo registracijos formą (Programos 1 priedas) ir pateikia ją registravimui Savivaldybės administracijoje, Žeimių g. 13, 124 kab., Jonava, arba siunčia el. variantą (pdf formatu) el. paštu administracija@jonava.lt). Pagal registracijos formos registravimo datą ir numerį sudaromas dalyvaujančiųjų programoje sąrašas.
 • Savivaldybės administracija pagal pateiktus duomenis patikrina jauno žmogaus gyvenamosios vietos deklaraciją taip pat, ar darbdavys vykdo veiklą Jonavos rajono savivaldybės teritorijoje.
 • Jaunas žmogus ir darbdavys informuojami apie atitiktį dalyvauti Programoje ir, ar patenka į finansuotinų dalyvių sąrašą. Pagal programos finansavimo galimybes (rezervavus visas programai numatytas lėšas), nepatekusieji į finansuotinų dalyvių sąrašą, įtraukiami į rezervinį sąrašą.
 • Su finansuotinais dalyviais sudaromos bendradarbiavimo sutartys (Programos 2 priedas). 

Taip pat kviečiame darbdavius teikti informaciją apie galimybes įdarbinti 14 – 19 metų jaunuolius vasaros laikotarpiu el. paštu daiva.skebiene@jonava.lt:

 • Įmonės / įstaigos / kt. pavadinimas;
 • Kokio amžiaus jaunuolius įdarbintumėte;
 • Kiek jaunuolių galite įdarbinti (pagal Programą vienam darbdaviui galima įdarbinti ne daugiau kaip 3 jaunuolius);
 • Pareigos, į kurias planuojate priimti jaunuolius;
 • Kontaktinis asmuo: vardas, pavardė, telefono numeris, elektroninis paštas.

Visą informaciją apie Programą rasite čia.

Kilus papildomų klausimų, prašome kreiptis į Jonavos rajono savivaldybės administracijos jaunimo reikalų koordinatorę Daivą Skebienę, el. p. daiva.skebiene@jonava.lt, tel. +37061623403.

Kviečiame jaunimą ir darbdavius dalyvauti 2023 metų Jonavos rajono savivaldybės jaunimo vasaros užimtumo ir integracijos į darbo rinką programoje

]]>
jonavoszinios.lt Fri, 19 May 2023 13:18:35 +0300
<![CDATA[Jonavos ir „Continental“ vadovai tariasi dėl jonaviečių pavėžėjimo į darbą]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavos-ir-continental-vadovai-tariasi-del-jonavieciu-pavezejimo-i-darba https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavos-ir-continental-vadovai-tariasi-del-jonavieciu-pavezejimo-i-darba Jonavos rajono savivaldybės meras Mindaugas Sinkevičius, bendrovės „Jonavos autobusai“ vadovas Otaras Urbanas ir savivaldybės atstovai trečiadienį lankėsi bendrovės „Continental Automotive Lithuania” gamykloje Kauno LEZ`e, kur susitiko su įmonės vadovu Shayan Ali.

Jonavos rajono ir „Continental“ atstovai tariasi dėl galimybių padėti įmonėje dirbantiems jonaviečiams patogiai pasiekti darbo vietą viešuoju transportu.

Šiuo metu „Continental“ gamykloje dirba apie 60 Jonavos gyventojų. Įmonė pati organizuoja darbuotojų atsivežimą iš Jonavos.

Pasak įmonės atstovų, „Continental“ planuoja antrąjį plėtros etapą, po kurio gamyklos pajėgumai išaugs daugiau nei du kartus, o darbuotojų skaičius perkops tūkstantį.

Bendrovė skaičiuoja, kad vien šiais metais galėtų įdarbinti iki šimto darbuotojų iš Jonavos, o per kitus trejus metus iš Jonavos rajono atvykstančių dirbti žmonių skaičius galėtų siekti 300 ir daugiau.

„Planuodami plėtrą įmonės atstovai ieško galimybių organizuoti patogų darbuotojų iš Jonavos pavėžėjimą į darbą ir atgal. Mums aktualu, kad jonaviečiai turėtų kuo daugiau galimybių dirbti ir uždirbti. Todėl kalbamės apie „Jonavos autobusų“ maršrutą ir dalies bilieto kainos kompensaciją savivaldybės ir darbdavio lėšomis“, - sako Jonavos rajono meras M. Sinkevičius.

Kompanija „Continental“ savo veiklą Kauno rajone pradėjo 2019 metų pabaigoje. LEZ`e pastatyta gamykla buvo didžiausia investicija per 20 metų į gamybos sektorių Lietuvoje.

Įmonė gamina automobilių elektronikos komponentus ir sensorius, skirtus automobilio komfortui bei saugumui didinti, o juos eksploatuoja didžiausiems automobilių gamintojams visame pasaulyje.

Jonavos r.savivaldybės info.

A.Reipos nuotr.

Jonavos ir „Continental“ vadovai tariasi dėl jonaviečių pavėžėjimo į darbą

Jonavos ir „Continental“ vadovai tariasi dėl jonaviečių pavėžėjimo į darbą Jonavos ir „Continental“ vadovai tariasi dėl jonaviečių pavėžėjimo į darbą Jonavos ir „Continental“ vadovai tariasi dėl jonaviečių pavėžėjimo į darbą ]]>
jonavoszinios.lt Fri, 19 May 2023 11:38:32 +0300
<![CDATA[Būk atsakingas – pasirūpink atliekomis tinkamai!!!]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/buk-atsakingas-pasirupink-atliekomis-tinkamai!!! https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/buk-atsakingas-pasirupink-atliekomis-tinkamai!!! 2023 m. gegužės 30 d. Jonavos rajono savivaldybėje, įgyvendinant Aplinkos ministerijos nustatytus aplinkosauginius reikalavimus, organizuojama  gaminių atliekų surinkimo akcija, kurios metu iš gyventojų, įmonių, įstaigų ir organizacijų nemokamai bus surenkamos:

 • Elektros ir elektroninės įrangos atliekos;
 • Nešiojamųjų baterijų ir akumuliatorių atliekos;
 • Vidaus degimo variklių oro filtrų atliekos. 

Sumokant atliekų turėtojui bus surenkamos:

 • Automobilių hidraulinių (tepalinių) amortizatorių atliekos (yra išimčių);
 • Automobilinių ir pramoninių akumuliatorių atliekos.

Taip pat gaminių atliekų surinkimo akcijos metu, iš transporto priemonių techninę priežiūrą ir remontą vykdančių asmenų, palankiomis sąlygomis (sumokant atliekų tvarkytojui) bus galima priduoti alyvų atliekas bei vidaus degimo variklių tepalo ir kuro filtrų atliekas.

Šiuo metu taip pat vyksta įmonėms, įstaigoms ir organizacijoms skirtas projektas „Mes rūšiuojam“, prie kurio dar galite prisijungti, rūšiuoti atliekas, rinkti taškus ir keisti juos į įvairiausius prizus, keliones, ekskursijas! Informaciją  apie projektą „Mes rūšiuojam“, prizus, dalyvių registraciją rasite  www.mesrusiuojam.lt.

Jeigu Jūsų įmonė, įstaiga ar organizacija bei Jūsų įmonės, įstaigos ar organizacijos darbuotojai arba gyventojai turi aukščiau išvardintų atliekų prašome iki 2023 m. gegužės 25 d. registruotis  e-paštu atliekos@atc.lt  arba telefonu 8 5 206 09 01.

Norintys priduoti savo nebenaudojamą automobilį ir gauti eksploatuoti netinkamos transporto priemonės sunaikinimo pažymėjimą siūlome užpildyti formą http://autotvarkymas.lt/entp-turetojams/ arba rašyti e-paštu info@autotvarkymas.lt.

Norintys pateikti informaciją apie kiemuose be priežiūros paliktus nebenaudojamus automobilius ar nelegalius transporto priemonių ardytojus,  galite užpildyti formą http://autotvarkymas.lt/pranesimas-del-neeksploatuojamu-transporto-priemoniu/ arba e-paštu info@autotvarkymas.lt, arba skambinti telefonu  8 600 900 30.

Elektros ir elektroninėje įrangoje bei baterijose ir akumuliatoriuose esantys metalai, rūgštys ir kitos kenksmingos medžiagos kelia didelę grėsmę žmogaus sveikatai ir gamtai. Šių atliekų negalima maišyti su kitomis buitinėmis atliekomis. Jas reikia rūšiuoti, rinkti atskirai ir atiduoti atliekų tvarkytojui. Alyvų, oro, kuro, tepalo filtrų, amortizatorių atliekose esančios medžiagos taip pat kelia pavojų aplinkai ir žmonių sveikatai. Patekusios į vandenį, gruntą, atmosferą, jos užteršia pavojingomis, kenksmingomis ir toksiškomis medžiagomis. Kiekvienas alyvų, oro, kuro, tepalo filtrų, amortizatorių turėtojas rūšiuodamas atliekas ir jas atiduodamas atliekų tvarkytojams perdirbti ir pakartotinai panaudoti padeda saugoti aplinką ir tausoti gamtos išteklius. Naudojimui netinkamas, nevažiuojantis automobilis yra taršos šaltinis: iš jo į dirvožemį gali ištekėti aplinkai žalą darantys skysčiai (kuro, alyvos likučiai, įvairios rūgštys), išdaužyti automobilio stiklai ne tik teršia aplinką, bet ir gali sužeisti greta žaidžiančius vaikus. Plastikas, guma, alyva, padangos ar kitos automobilyje esančios medžiagos, pakliuvusios į aplinką, ilgai nesuyra, o netinkamai deginamos dar ir užteršia orą.

Daugiau informacijos apie atliekų tvarkymą, atliekų rūšiavimą, atliekų surinkimo vietas, netinkamo atliekų tvarkymo žalą aplinkai bei žmonių sveikatai – www.gia.lt, www.eei.lt.

Būk atsakingas – pasirūpink atliekomis tinkamai!!!

]]>
jonavoszinios.lt Fri, 19 May 2023 09:57:09 +0300
<![CDATA[Tarptautinę muziejų dieną – sveikinimai ir nemokami renginiai]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/tarptautine-muzieju-diena-sveikinimai-ir-nemokami-renginiai https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/tarptautine-muzieju-diena-sveikinimai-ir-nemokami-renginiai Jonavos rajono savivaldybės tarybos narė Birutė Gailienė su Tarptautine muziejų diena šiandien pasveikino Jonavos kultūros centro Krašto muziejaus kolektyvą.

Minėdami profesinę šventę muziejininkai šį vakarą kviečia visus Jonavos gyventojus aplankyti miesto centre įsikūrusį muziejų, apžiūrėti atnaujintą senosios arklių pašto stoties statinių kompleksą ir dalyvauti nemokamuose renginiuose.

18.00 val. muziejuje vyks interjero architektės Gitanos Valavičiūtės paskaita „Tradicija ir namų jaukumas", 19.00 val. – filosofo, teologo Ervino Koršunovo paskaita „Amatai ir dvasinė kultūra", o 20.00 val. muziejaus kiemelyje rengiamas VDU Muzikos akademijos Džiazo katedros atlikėjų grupės „Čepinskio panorama“ koncertas.

JKC Krašto muziejuje šiuo metu taip pat eksponuojama Janinos Miščiukaitės meno mokyklos dailės skyriaus 40-ies metų veiklos sukakčiai skirta paroda. Lankytojai kviečiami apžiūrėti 40 metų darbą aprėpiančius mokinių ir mokytojų kūrinius, tarp kurių rasite net Remigijaus Januškevičiaus ir kitų žinomų dailininkų darbus.

Muziejaus patalpose, buvusioje pašto stoties ratinėje, po rekonstrukcijos įrengtas etnografijos skyrius, kuriame vyksta įvairios edukacijos ir užsiėmimai, kalendorinių švenčių apeigų, tradicinių amatų ir darbų pristatymai.

Atnaujintoje muziejaus etnografinėje ekspozicijoje – Jonavos krašto kulinarinio paveldo, tekstilės, medžio drožybos eksponatai, lino ir vilnos apdirbimo įrankiai, namų apyvokos rykai, įspūdinga šiaudinių sodų kolekcija.

Jonavos r. savivaldybės info.

Tarptautinę muziejų dieną – sveikinimai ir nemokami renginiai

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 18 May 2023 16:58:50 +0300
<![CDATA[Taryba pritarė dviejų vicemerų kandidatūroms]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/taryba-pritare-dvieju-vicemeru-kandidaturoms https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/taryba-pritare-dvieju-vicemeru-kandidaturoms Jonavos rajono savivaldybės meras Mindaugas Sinkevičius rajono tarybai pristatė dviejų vicemerų kandidatūras, kurioms tarybos nariai pritarė – vicemero pareigas šioje kadencijoje eis buvusi mero pavaduotoja Birutė Gailienė ir buvęs Jonavos miesto seniūnas Povilas Beišys.

Iki šiol tik vieną pavaduotoją turėjęs Jonavos rajono meras, pagal naująjį Vietos savivaldos įstatymą nuo šios kadencijos jau gali turėti du vicemerus.

Mero teigimu, B. Gailienė ir toliau kuruos jai artimas švietimo, sporto ir kultūros temas, sveikatos ir socialinius klausimus. P. Beišys bus atsakingas už statybų ir remonto projektus.

„B. Gailienė, aktyvi politikė, gavusi didžiulį visuomenės pasitikėjimą, per pastarąją kadenciją jau įrodė savo kompetenciją ir gebėjimus, todėl šis pasirinkimas neturėtų nieko nustebinti, – kalbėjo meras, pristatydamas kandidatus. – P. Beišys taip pat neatsirado staiga, jis yra buvęs miesto seniūnas, įmonės „Jonavos paslaugos“ direktoriaus pavaduotojas, kur sprendė ir tikrai gerai žino ūkines miesto problemas, todėl puikiai pastiprins administracijos kompetencijas šiose srityse“.

Jonavos rajono savivaldybės taryba posėdyje taip pat paskyrė tarybos komitetų pirmininkus ir jų pavaduotojus.

Švietimo, kultūros, sporto ir jaunimo reikalų komitetui vadovaus tarybos narė Vijolė Šadauskienė, pirmininko pavaduotoju paskirtas Elegijus Laimikis.

Kaimo reikalų komiteto pirmininku taryba paskyrė Artūrą Neimontą, pirmininko pavaduotoja – Karoliną Petrenčiuk-Naujokienę. Miesto ir infrastruktūros plėtros komiteto pirmininku bus Erlandas Andrejevas.

Sveikatos, ekologijos ir socialinės apsaugos komiteto pirmininke paskirta Birutė Platkauskienė, pirmininko pavaduotoju – Nerijus Šalūga. Ekonomikos ir inovacijų komiteto pirmininku paskirtas Rimantas Sinkevičius, pavaduotoja – Marijona Širvelienė.

Taryba pritarė dviejų vicemerų kandidatūroms

Taryba pritarė dviejų vicemerų kandidatūroms Taryba pritarė dviejų vicemerų kandidatūroms Taryba pritarė dviejų vicemerų kandidatūroms ]]>
jonavoszinios.lt Thu, 18 May 2023 13:31:01 +0300
<![CDATA[Turtinio komplekso Naujokų k. 1, 4, 5 ketvirtas pakartotinis pardavimo aukcionas]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/turtinio-komplekso-naujoku-k-1-4-5-ketvirtas-pakartotinis-pardavimo-aukcionas https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/turtinio-komplekso-naujoku-k-1-4-5-ketvirtas-pakartotinis-pardavimo-aukcionas Jonavos r. sav. administracija skelbia nekilnojamojo turto ketvirtą pakartotinį pardavimo viešąjį aukcioną. Parduodamas turtas: gyvenamųjų namų su kiemo statiniais kompleksas, esantis Naujokų k. 1, 4, 5, Žeimių sen., Jonavos r., su jiems priskirtu 2,5996 ha ploto žemės sklypu, adresu Naujokų k. 1, Žeimių sen., Jonavos r.

Nekilnojamieji daiktai yra įtrauktai į kultūros vertybių registrą, todėl objekto pastatų tvarkybos darbų vykdymui būtina rengti tvarkybos darbų projektus pagal Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos Kauno skyriaus išduotus paveldosaugos reikalavimus, gauti leidimą tvarkybos darbams (daugiau informacijos pateikiama priede).

Pradinė pardavimo kaina 37 610 Eur. Už turto apžiūrą atsakingas asmuo – Žeimių seniūnijos seniūnas Faustas Pilipavičius, tel. 8 (349) 780 48, mob. 8 (686) 16035, el.p. faustas.pilipavicius@jonava.lt.

Aukcionas vykdomas elektroniniu būdu VĮ Registrų centro administruojamoje specialiojoje svetainėje www.evarzytynes.lt. Elektroninio aukciono dalyviais registruojami asmenys, sumokėję aukcionų dalyvių įmokas ir internetu pateikę aukcionų sąlygose nurodytus dokumentus. Daugiau informacijos apie parduodamą turtą, išsamios viešojo aukciono sąlygos, turto apžiūros, aukciono dalyvių registracijos bei aukciono vykdymo laikotarpiai, sutarčių projektai skelbiami https://www.jonava.lt/savivaldybe/veiklos-sritys/parduodamas-turtas/739.

Darbuotojas, atsakingas už informacijos teikimą – Turto ir aplinkos apsaugos skyriaus vyriausioji specialistė Sandra Mačiulienė, tel.: (8 349) 20040, el.paštas: sandra.maciuliene@jonava.lt.

Nuoroda į elektroninį aukcioną

Išsamios trečio pakartotinio aukciono sąlygos

Išsamios trečio pakartotinio aukciono sąlygos (neįvykęs)

Išsamios antro pakartotinio aukciono sąlygos (neįvykęs)

Išsamios pakartotinio aukciono sąlygos (neįvykęs)

Išsamios aukciono sąlygos (neįvykęs)

Kultūros paveldo departamento reikalavimai

Preliminari statinio pirkimo-pardavimo sutartis

Preliminari žemės sklypo pirkimo-pardavimo sutartis

Vieta žemėlapyje

Turtinio komplekso Naujokų k. 1, 4, 5 ketvirtas pakartotinis pardavimo aukcionas

Turtinio komplekso Naujokų k. 1, 4, 5 ketvirtas pakartotinis pardavimo aukcionas Turtinio komplekso Naujokų k. 1, 4, 5 ketvirtas pakartotinis pardavimo aukcionas Turtinio komplekso Naujokų k. 1, 4, 5 ketvirtas pakartotinis pardavimo aukcionas Turtinio komplekso Naujokų k. 1, 4, 5 ketvirtas pakartotinis pardavimo aukcionas Turtinio komplekso Naujokų k. 1, 4, 5 ketvirtas pakartotinis pardavimo aukcionas Turtinio komplekso Naujokų k. 1, 4, 5 ketvirtas pakartotinis pardavimo aukcionas Turtinio komplekso Naujokų k. 1, 4, 5 ketvirtas pakartotinis pardavimo aukcionas Turtinio komplekso Naujokų k. 1, 4, 5 ketvirtas pakartotinis pardavimo aukcionas Turtinio komplekso Naujokų k. 1, 4, 5 ketvirtas pakartotinis pardavimo aukcionas Turtinio komplekso Naujokų k. 1, 4, 5 ketvirtas pakartotinis pardavimo aukcionas Turtinio komplekso Naujokų k. 1, 4, 5 ketvirtas pakartotinis pardavimo aukcionas Turtinio komplekso Naujokų k. 1, 4, 5 ketvirtas pakartotinis pardavimo aukcionas Turtinio komplekso Naujokų k. 1, 4, 5 ketvirtas pakartotinis pardavimo aukcionas ]]>
jonavoszinios.lt Thu, 18 May 2023 12:48:44 +0300
<![CDATA[Vyksta antrasis Jonavos r. savivaldybės Tarybos posėdis]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/vyksta-antrasis-jonavos-r-savivaldybes-tarybos-posedis https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/vyksta-antrasis-jonavos-r-savivaldybes-tarybos-posedis Šiandien, gegužės 18-ąją vyksta antrasis Jonavos rajono savivaldybės Tarybos posėdis. Šiam posėdžio darbotvarkėje beveik 30 klausimų. 

DARBOTVARKĖ: 

- Dėl Jonavos rajono savivaldybės tarybos 2023 m. balandžio 17 d.  sprendimo Nr. 1TS-75 „Dėl Jonavos rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamento tvirtinimo“ dalinio pakeitimo.

- Dėl Jonavos rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamento komisijos sudarymo.

- Dėl Jonavos rajono savivaldybės kontrolierės Jolantos Stuckaitės skyrimo antrai kadencijai.

- Dėl Jonavos rajono savivaldybės jaunimo reikalų tarybos sudėties patvirtinimo

- Dėl Jonavos rajono savivaldybės 2023 metų biudžeto patikslinimo

- Dėl Jonavos rajono savivaldybės mero rezervo naudojimo tvarkos aprašo patvirtinimo

- Dėl Apleisto ir neprižiūrimo nekilnojamojo turto, kuriam taikomas 3 procentų mokesčio tarifas, sąrašo sudarymo tvarkos aprašo patvirtinimo

- Dėl Jonavos rajono savivaldybės biudžeto sudarymo, vykdymo  ir atskaitomybės tvarkos aprašo  patvirtinimo

- Dėl 2023 m. balandžio 6 d. sprendimo Nr. 1TS-31 „Dėl Mokesčio už sportinį ugdymą Jonavos sporto centre tvarkos aprašo patvirtinimo“ dalinio pakeitimo

- Dėl klasių, priešmokyklinio ugdymo grupių skaičiaus ir mokinių skaičiaus Jonavos rajono savivaldybės bendrojo ugdymo mokykloms 2023–2024 mokslo metams nustatymo

- Dėl Jonavos rajono savivaldybės mokinių maitinimo organizavimo bendrojo ugdymo mokyklose tvarkos aprašo patvirtinimo

- Dėl Jonavos rajono savivaldybės sporto ir kultūros plėtojimui skirtų bazių naudojimo tvarkos aprašo patvirtinimo

- Dėl Jonavos rajono savivaldybės tarybos 2019 m. liepos 4 d. sprendimo Nr. 1TS-150 „Dėl specialiojo daugiabučių namų rėmimo fondo tarybos sudarymo ir nuostatų patvirtinimo“ dalinio pakeitimo

- Dėl Jonavos rajono savivaldybės tarybos 2021 m. gruodžio 22 d. sprendimo Nr. 1TS-220 „Dėl Jonavos rajono savivaldybės želdynų ir želdinių apsaugos taisyklių patvirtinimo“ pakeitimo

- Dėl tarybos pritarimo keisti žemės sklypų paskirtį bei naudojimo būdą

- Dėl Jonavos r. sav., Šveicarijos sen., Bajoriškių gyvenamosios vietovės gatvės geografinių charakteristikų keitimo

- Dėl Jonavos rajono savivaldybės atstovų į Lietuvos savivaldybių asociacijos narių atstovų suvažiavimą

- Dėl garantijos suteikimo

- Dėl Jonavos rajono savivaldybės verslo tarybos sudarymo

- Dėl pritarimo memorandumui

-Dėl butų ir kitų patalpų savininkų bendrijų valdymo organų, jungtinės veiklos sutartimi įgaliotų asmenų ir savivaldybės vykdomosios institucijos paskirtų bendrojo naudojimo objektų administratorių veiklos, susijusios su įstatymų ir kitų teisės aktų jiems priskirtų funkcijų vykdymu, priežiūros ir kontrolės

- Dėl savivaldybės būstų pardavimo

- Dėl turto perdavimo Jonavos sporto centrui

- Dėl Jonavos rajono savivaldybės tarybos komitetų pirmininkų ir pirmininkų pavaduotojų skyrimo

- Dėl pritarimo Birutės Gailienės kandidatūrai į Jonavos rajono savivaldybės vicemero pareigas

- Dėl pritarimo Povilo Beišio kandidatūrai į Jonavos rajono savivaldybės vicemero pareigas

- Dėl įgaliojimų atstovauti Kauno regiono plėtros tarybos visuotiniuose dalyvių susirinkimuose suteikimo

- Dėl Jonavos rajono savivaldybės atstovo delegavimo į Kauno regiono plėtros tarybos kolegiją.

Tiesioginę posėdžio transliaciją galite stebėti ČIA. 

Vyksta antrasis Jonavos r. savivaldybės Tarybos posėdis

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 18 May 2023 09:18:45 +0300
<![CDATA[Pieno įstatymas: gamintojams – aiškesnės verslo sąlygos, perdirbėjams – atsakomybė už nesąžiningus veiksmus]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/pieno-istatymas-gamintojams-aiskesnes-verslo-salygos-perdirbejams-atsakomybe-uz-nesaziningus-veiksmus https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/pieno-istatymas-gamintojams-aiskesnes-verslo-salygos-perdirbejams-atsakomybe-uz-nesaziningus-veiksmus
Vyriausybė pritarė Žemės ūkio ministerijos parengtam Ūkio subjektų, perkančių ir parduodančių žalią pieną, nesąžiningų veiksmų draudimo įstatymo projektui. Nauja šio įstatymo redakcija siekiama sustiprinti pieno pardavėjų derybines galias ir aiškiau reglamentuoti žalio pieno kainodarą. Projektas dabar bus teikiamas Seimui.

„Įgyvendinus naujojo Pieno įstatymo projekto nuostatas, pieno pardavėjų ir pirkėjų santykiai būtų detaliau reglamentuoti, o tai leistų užtikrinti geresnę jų interesų pusiausvyrą“, – sako žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas. Pasak jo, pieno pardavėjams bus aiškesnės verslo sąlygos, jie turės daugiau informacijos apie pokyčius pieno rinkoje, galės geriau planuoti veiklą.

Šiuo įstatymo projektu norima apriboti nesąžiningų prekybos praktikų taikymo galimybes sudarant žalio pieno pirkimo–pardavimo sutartis, taip pat nustatyti draudžiamųjų veiksmų perkant ir parduodant pieną sąrašą. Apibrėžiami pagrindiniai pieno kainodaros principai, pieno kainų, priemokų, priedų ir nuoskaitų sąvokos.

Pieno įstatymo projekte akcentuota, kad pieno kaina turi būti nustatoma sutartyje ir ji gali būti arba pastovi, arba apskaičiuojama pagal sutartyje nustatytus objektyvius rodiklius. Taip pat apibrėžiamas įpareigojimas pirkėjui nustatyti aiškias priedų ir priemokų mokėjimo sąlygas. Projekte numatyta, kad priemokų už pagrindinius kokybės reikalavimus viršijančius pieno kokybės rodiklius apskaičiavimas bei nuoskaitų rūšys ir jų taikymas turi būti vykdomas žemės ūkio ministro nustatyta pieno supirkimo tvarka.

Siekiama, kad pieno pardavėjai burtųsi į gamintojų organizacijas ir kartu derėtųsi su pieno pirkėjais dėl sutarties sąlygų.

Pieno pirkėjui būtų draudžiama atlikti šiuos nesąžiningus veiksmus:

    Pakeisti sutarties sąlygas apie tai nepranešus kitai sutarties šaliai per sutartyje nustatytą terminą, kuris, išskyrus atvejus, kai didinama pieno pirkimo kaina, negali būti trumpesnis kaip 30 dienų;
    Mažinti pieno pirkimo kainą dažniau kaip kas du iš eilės einančius reguliariai parduodamo pieno tiekimo laikotarpius;
    Lietuvoje registruotiems pieno pardavėjams mokėti priemokas ir priedus už perkamą pieną, kurių dydžiai kartu (bendra suma) būtų didesni kaip 20 proc. pieno pirkimo kainos;
    Perkant pieną taikyti kitas priemokas ir priedus ir (arba) priemokų ir priedų dydžius, negu jie turėtų būti taikomi pagal pieno pirkėjo patvirtintą ir paskelbtą priemokų ir priedų mokėjimo tvarką;
    Lietuvoje registruotiems pieno pardavėjams taikyti kitas nuoskaitas, nei yra nustatytos žemės ūkio ministro nustatyta pieno supirkimo tvarka;
    Perkant pieną iš pripažinto žemės ūkio kooperatyvo ar gamintojo organizacijos, mokėti mažesnę vidutinę pieno pirkimo kainą negu mokama vidutinė pieno pirkimo kaina, kai pienas perkamas tiesiogiai iš pieno pardavėjo ir paimamas tiesiogiai iš jo ūkio, specializuoto pieno šaldytuvo;
    Pirkti pieną iš Lietuvoje registruoto pieno pardavėjo, parduodančio savo pagamintą pieną, kurio sudėtis ir kokybė nėra įvertinta valstybės valdomoje akredituotoje laboratorijoje.

Pieno pirkėjas pripažintiems pieno kooperatyvams negalėtų mokėti mažesnės kainos nei moka ūkio subjektams, iš kurių pieną paima tiesiai iš ūkių, iš specializuoto pieno šaldytuvo. Taip siekiama apsaugoti pripažintus pieno kooperatyvus nuo diskriminacinių pieno pirkimo sąlygų, taip pat skatinama kooperacijos plėtra.

Pieno įstatymas: gamintojams – aiškesnės verslo sąlygos, perdirbėjams – atsakomybė už nesąžiningus veiksmus

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 18 May 2023 06:20:20 +0300
<![CDATA[Susisiekimo ministrui pateiktas tvirtinti Valstybinės reikšmės kelių apsaugos zonų nustatymo planas Jonavos r. savivaldybėje]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/susisiekimo-ministrui-pateiktas-tvirtinti-valstybines-reiksmes-keliu-apsaugos-zonu-nustatymo-planas-jonavos-r-savivaldybeje https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/susisiekimo-ministrui-pateiktas-tvirtinti-valstybines-reiksmes-keliu-apsaugos-zonu-nustatymo-planas-jonavos-r-savivaldybeje

AB Lietuvos automobilių kelių direkcija informuoja, kad, vadovaujantis Lietuvos Respublikos specialiųjų žemės naudojimo sąlygų įstatymu 2019 m. birželio 6 d. Nr. XIII-2166  ir Lietuvos Respublikos susisiekimo ministro 2020 m. rugsėjo 08 d. įsakymu Nr. 3-511 patvirtintu Aerodromo, kelių, geležinkelio kelių ir jų įrenginių, geležinkelio želdinių, viešųjų ryšių tinklų elektroninių ryšių infrastruktūros apsaugos zonų planų, žemėlapių ir (ar) schemų rengimo (nerengiant teritorijų planavimo dokumento ar žemės valdos projekto) ir tvirtinimo tvarkos aprašu, yra parengtas ir Lietuvos Respublikos susisiekimo ministrui pateiktas tvirtinti  Valstybinės reikšmės kelių apsaugos zonų nustatymo planas Jonavos rajono savivaldybėje (toliau – Planas).

Plano iniciatorius ir rengėjas – AB Lietuvos automobilių kelių direkcija, J. Basanavičiaus g. 36, Vilnius LT-03109, tel. +370 5 232 96 00, el. paštas lakd@lakd.lt, interneto svetainė  https://lakd.lt/.

Plano objektas ir tikslas – parengti Jonavos rajono savivaldybės teritorijoje esančių valstybinės reikšmės kelių apsaugos zonų planą (nerengiant teritorijų planavimo dokumento ar žemės valdos projekto) bei nustatyti ir registruoti teritorijas, kuriose yra taikomos specialiosios žemės naudojimo sąlygos.

Susipažinti su parengto ir pateikto tvirtinti Plano sprendiniais bei Plano tvirtinimo įsakymo projektu galima - LR Susisiekimo ministerijos tinklapyje https://sumin.lrv.lt/lt/veiklos-sritys/valstybines-reiksmes-keliu-apsaugos-zonu-nustatymo-planas-jonavos-rajono-savivaldybeje

Susisiekimo ministrui pateiktas tvirtinti Valstybinės reikšmės kelių apsaugos zonų nustatymo planas Jonavos r. savivaldybėje

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 18 May 2023 06:02:22 +0300
<![CDATA[Kviečia teikti kandidatus Jonavos rajono savivaldybės Metų mokytojo apdovanojimams]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/kviecia-teikti-kandidatus-jonavos-rajono-savivaldybes-metu-mokytojo-apdovanojimams https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/kviecia-teikti-kandidatus-jonavos-rajono-savivaldybes-metu-mokytojo-apdovanojimams Metų mokytojo vardo suteikimo ir premijos skyrimo tikslas – įvertinti Jonavos rajono mokyklose veiksmingai dirbančių mokytojų profesinės veiklos rezultatus ir skatinti juos profesinei bei kūrybinei iniciatyvai.

Metų mokytojo vardas suteikiamas ir premija skiriama nuo 2022 m. kiekvienais metais tik vienam asmeniui.

Vardo nominacijos premijos dydis – 1500 Eur.

Kandidatūras Metų mokytojo vardui ir premijai turi teisę siūlyti formaliojo ir neformaliojo švietimo įstaigų vadovai, mokytojai, kiti pedagoginiai darbuotojai, mokiniai, tėvai ir jiems atstovaujančios organizacijos, vietos bendruomenės, socialiniai partneriai, savivaldybės administracija ir kt.

Kandidatūros raštu teikiamos švietimo įstaigos, kurioje mokytojas dirba, vadovui nuo einamųjų metų gegužės mėnesio pirmos savaitės iki birželio 15 d., užpildant nustatytos formos teikimą (pagal Nuostatų 1 priede pateiktą formą).

 

Nuostatai (Jonavos rajono savivaldybės mokytojų profesijos patrauklumo didinimo ir jaunų pedagogų pritraukimo programos 3 priedas)                

Jonavos r.savivaldybės info. 

pexels.com nuotr.

Kviečia teikti kandidatus Jonavos rajono savivaldybės Metų mokytojo apdovanojimams

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 16 May 2023 13:20:33 +0300
<![CDATA[Jonaviečiai aktyviai siūlė idėjas Dalyvaujamojo biudžeto konkursui]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavieciai-aktyviai-siule-idejas-dalyvaujamojo-biudzeto-konkursui https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavieciai-aktyviai-siule-idejas-dalyvaujamojo-biudzeto-konkursui Jonavos rajono savivaldybė sulaukė net kelių dešimčių gyventojų pasiūlymų 2023 m. Dalyvaujamojo biudžeto projektų idėjų konkursui.

Gyventojai siūlo įvairiausias idėjas tiek mažos apimties projektams mieste ir rajone, tiek ir didelės apimties projektams Jonavos rajono savivaldybėje.

„Antrieji Dalyvaujamojo biudžeto programos metai džiugina didesne idėjų gausa ir aktyvesniu miesto gyventojų įsitraukimu. Visos gyventojų pasiūlytos idėjos bus vertinamos komisijos, o atitinkantys reikalavimus pasiūlymai netrukus bus teikiami viešai balsavimo procedūrai“, - sako Jonavos rajono meras Mindaugas Sinkevičius.

Dalyvaujamasis biudžetas – tai galimybė kiekvienam Jonavos rajono gyventojui realizuoti savo sumanymus ir pagražinti rajono viešąsias erdves. Šiais metais programos įgyvendinimui Jonavos rajono savivaldybės biudžete numatyta 50 tūkst. eurų.

Finansuojamus projektus įgyvendins atitinkama seniūnija. Mažieji projektai bus įgyvendinami jau šiemet, o didysis projektas – ateinančiais metais.

2022 m. gyventojų iniciatyvų atrankos komisija nugalėtojais paskelbė du mažos apimties kaimo projektus: Užusalių Vyturių g. poilsio ir laisvalaikio erdvės projektą ir Markutiškių parko sutvarkymo projektą. Abu šie projektai jau įgyvendinti ir džiugina vietos bendruomenes bei rajono svečius.

Jonavos r. savivaldybės info. 

Jonaviečiai aktyviai siūlė idėjas Dalyvaujamojo biudžeto konkursui

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 16 May 2023 13:07:22 +0300
<![CDATA[Savivaldybės atstovai Žeimiuose pasveikino šimtametę]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/savivaldybes-atstovai-zeimiuose-pasveikino-simtamete https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/savivaldybes-atstovai-zeimiuose-pasveikino-simtamete Jonavos rajono savivaldybės atstovai pasveikino Žeimių seniūnijos gyventoją Reginą Jakštienę, kuri praėjusią savaitę šventė garbingą šimto metų jubiliejų.

Močiutę namuose aplankė ir rajono mero sveikinimus jubiliatei perdavė savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėja Daiva Ūselienė ir Žeimių seniūnijos vyriausioji specialistė Asta Pacevičienė.

Regina Jakštienė gimė 1923 m., su vyru Petru Jakštu susituokė 1947 m., o jau 1949 m. vyras buvo ištremtas į Sibirą.

1951 m. R. Jakštienė kartu su 4 metų sūnumi Vykintu išvyko pas vyrą į Sibirą. 1959 m. grįžo iš  tremties, pagimdė antrą sūnų Raimundą. Moteris dirbo Žeimių kolūkyje, užsiėmė laukininkystės darbais.

Šiandien Regina yra geros nuotaikos, džiaugiasi ją prižiūrinčiais sūnumis, penkiais anūkais ir penkiais proanūkiais.

Jonavos r. savivaldybės info.

Savivaldybės atstovai Žeimiuose pasveikino šimtametę

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 11 May 2023 12:55:01 +0300
<![CDATA[Pakartotinis transporto priemonės VW SHARAN pardavimas viešo aukciono būdu]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/pakartotinis-transporto-priemones-vw-sharan-pardavimas-vieso-aukciono-budu https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/pakartotinis-transporto-priemones-vw-sharan-pardavimas-vieso-aukciono-budu

Jonavos r. sav. administracija skelbia kilnojamojo turto pardavimo viešąjį aukcioną.

Parduodamas turtas: Automobilis VW SHARAN, Pagaminimo metai (pirmos registracijos data) 1996 m., benzinas, 2,792 cm3 variklio galia 128 kW., valstybinis Nr. BRG 820, identifikavimo Nr. WVWZZZ7MZTV038011, sėdimų vietų skaičius įskaitant vairuotojo vietą – 7, kėbulas ir pakaba paveiktas korozijos, neveikia salono pečiukas, didelės kuro ir tepalo sąnaudos. Techninė apžiūra galioja iki 2024-05-13, civilinės atsakomybės draudimas iki 2023-06-07. SDK – FFCCNNEP.

Pradinė turto pardavimo kaina - 560 Eur.

Už turto apžiūrą atsakingas asmuo – Jonavos rajono priešgaisrinės tarnybos viršininkas, Mantas Butvilas, Tel.: +37060790234, el. paštas: jonava.rpt@gmail.com, Turto apžiūra galima 2023 m. gegužės 24 d. - gegužės 26 d., iš anksto susitarus šiame punkte nurodytais kontaktais.

Turto vieta: Kauno g. 49, Jonava.

Aukcionas vykdomas elektroniniu būdu VĮ Registrų centro administruojamoje specialiojoje svetainėje www.evarzytynes.lt. Elektroninio aukciono dalyviais registruojami asmenys, sumokėję aukcionų dalyvių įmokas ir internetu pateikę aukcionų sąlygose nurodytus dokumentus. Daugiau informacijos apie parduodamą turtą, išsamios viešojo aukciono sąlygos, turto apžiūros, aukciono dalyvių registracijos bei aukciono vykdymo laikotarpiai, sutarčių projektai skelbiami https://www.jonava.lt/savivaldybe/veiklos-sritys/parduodamas-turtas/739.

Darbuotojas, atsakingas už informacijos teikimą – Turto ir aplinkos apsaugos skyriaus vyresnioji specialistė Daiva Žvigaitienė, tel.: (8 349) 50077, el. paštas: daiva.zvigaitiene@jonava.lt.

Nuoroda į pakartotinį elektroninį aukcioną

Išsamios aukciono sąlygos

Pakartotinis transporto priemonės VW SHARAN pardavimas viešo aukciono būdu

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 11 May 2023 11:55:04 +0300
<![CDATA[Pakartotinis (II) automobilio DACIA LOGAN pardavimas viešo aukciono būdu]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/pakartotinis-ii-automobilio-dacia-logan-pardavimas-vieso-aukciono-budu https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/pakartotinis-ii-automobilio-dacia-logan-pardavimas-vieso-aukciono-budu Jonavos r. sav. administracija skelbia kilnojamojo turto pardavimo viešąjį aukcioną.

Parduodamas turtas: DACIA LOGAN, valstybinis Nr. CNL165, Pagaminimo metai 2007 m. benzinas, 1,390 cm3 variklio galia 55 kw., identifikavimo Nr. UU1KSDAEH37162037, be techninės apžiūros, be draudimo, SDK kodas - ACTFFAMF. 

Už turto apžiūrą atsakingas asmuo – VŠĮ Jonavos ligoninės ūkio skyriaus vedėjas, Paulius Zykas, (8 659) 61884, paulius.zykas@jonavosligonine.lt. Turto apžiūra galima 2023 m. gegužės 24-26 d., iš anksto susitarus šiame punkte nurodytais kontaktais. 

Pradinė turto pardavimo kaina: 420 Eur.

Turto vieta: Žeimių g. 19, Jonava

Aukcionas vykdomas elektroniniu būdu VĮ Registrų centro administruojamoje specialiojoje svetainėje www.evarzytynes.lt. Elektroninio aukciono dalyviais registruojami asmenys, sumokėję aukcionų dalyvių įmokas ir internetu pateikę aukcionų sąlygose nurodytus dokumentus. Daugiau informacijos apie parduodamą turtą, išsamios viešojo aukciono sąlygos, turto apžiūros, aukciono dalyvių registracijos bei aukciono vykdymo laikotarpiai, sutarčių projektai skelbiami https://www.jonava.lt/savivaldybe/veiklos-sritys/parduodamas-turtas/739

Darbuotojas, atsakingas už informacijos teikimą – Turto ir aplinkos apsaugos skyriaus vyresnioji specialistė Daiva Žvigaitienė, tel.: (8 349) 50077, el. paštas: daiva.zvigaitiene@jonava.lt.

Nuoroda į pakartotinį elektroninį aukcioną

Išsamios aukciono sąlygos

 

Pakartotinis (II) automobilio DACIA LOGAN pardavimas viešo aukciono būdu

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 11 May 2023 11:51:34 +0300
<![CDATA[Skelbiamas konkursas Ruklos sen. vyriausiojo specialisto pareigoms užimti]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/skelbiamas-konkursas-ruklos-sen-vyriausiojo-specialisto-pareigoms-uzimti https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/skelbiamas-konkursas-ruklos-sen-vyriausiojo-specialisto-pareigoms-uzimti Skelbimo Nr.: 56007

Skelbimo data: 2023-05-10

Skelbimas galioja iki: 2023-05-24

Konkursą inicijuojanti įstaiga: Jonavos rajono savivaldybės administracija

Konkursą organizuojanti įstaiga: Viešojo valdymo agentūra

Pareigos: Ruklos seniūnijos Vyriausiasis specialistas (karjeros valstybės tarnautojas)

Pareiginės algos koeficientas: 8.00

Specialieji reikalavimai:

Išsilavinimo ir darbo patirties reikalavimai:

išsilavinimas – aukštasis universitetinis išsilavinimas (bakalauro kvalifikacinis laipsnis) arba jam lygiavertė aukštojo mokslo kvalifikacija;

studijų kryptis – viešasis administravimas (arba);

studijų kryptis – vadyba (arba);

arba:

išsilavinimas – aukštasis universitetinis išsilavinimas (bakalauro kvalifikacinis laipsnis) arba jam lygiavertė aukštojo mokslo kvalifikacija;

darbo patirties sritis – dokumentų valdymo srities patirtis;

darbo patirtis srityje – 1 metai;

Transporto priemonių pažymėjimai:

turėti vairuotojo pažymėjimą (B kategorija).

Konkursą organizuojančios įstaigos kontaktai išsamesnei informacijai:


Pareigos: Atrankų skyriaus vyriausiasis specialistas


Vardas, Pavardė: Jurgita Kozlova-Burokė


Telefonas: +370 5 271 7561; +370 8 672 86093


El.paštas: jurgita.kozlova-buroke@vva.gov.lt


Adresas: Vilnius, Šventaragio g. 2

Skelbiamas konkursas Ruklos sen. vyriausiojo specialisto pareigoms užimti

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 11 May 2023 07:15:19 +0300
<![CDATA[Skelbiamas konkursas eiti VŠĮ Jonavos pirminės sveikatos priežiūros centro direktoriaus pareigas]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/skelbiamas-konkursas-eiti-vsi-jonavos-pirmines-sveikatos-prieziuros-centro-direktoriaus-pareigas https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/skelbiamas-konkursas-eiti-vsi-jonavos-pirmines-sveikatos-prieziuros-centro-direktoriaus-pareigas Jonavos rajono savivaldybė skelbia konkursą viešosios įstaigos Jonavos pirminės sveikatos priežiūros centro direktoriaus pareigoms eiti. Įstaigos buveinė – Žeimių g. 19, LT-55134 Jonava.

VIEŠOSIOS ĮSTAIGOS JONAVOS PIRMINĖS SVEIKATOS PRIEŽIŪROS CENTRO DIREKTORIAUS PAREIGYBĖS APRAŠYMAS

I SKYRIUS. PAREIGYBĖ

 1. Viešosios įstaigos Jonavos pirminės sveikatos priežiūros centro direktorius (toliau – direktorius) yra įstaigos vadovas.
 2. Direktorius savo darbe vadovaujasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, Lietuvos Respublikos įstatymais, Vyriausybės nutarimais, kitais poįstatyminiais teisės aktais, Jonavos rajono savivaldybės tarybos sprendimais, mero potvarkiais, administracijos direktoriaus įsakymais, viešosios įstaigos Jonavos pirminės sveikatos priežiūros centro įstatais ir šiuo pareigybės aprašymu.
 3. Direktoriaus pareigybė reikalinga organizuoti pirminės sveikatos priežiūros centro veiklą, vadovauti įstaigai, įgyvendinant pagrindinius įstaigos tikslus ir uždavinius, užtikrinti efektyvų įstaigai patikėto turto naudojimą, saugumą, organizuoti ir vykdyti įstaigos įstatuose numatytą veiklą, realizuoti įstaigos veiklos strategiją. 

II SKYRIUS. BENDRIEJI IR SPECIALIEJI REIKALAVIMAI ŠIAS PAREIGAS EINANČIAM DARBUOTOJUI

 1. Asmuo, einantis įstaigos vadovo pareigas, turi atitikti šiuos bendruosius reikalavimus:

4.1. mokėti valstybinę kalbą pagal trečiąją valstybinės kalbos mokėjimo kategoriją, nustatytą Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2003 m. gruodžio 24 d. nutarimu Nr. 1688 „Dėl valstybinės kalbos mokėjimo kategorijų patvirtinimo ir įgyvendinimo“;

4.2. turėti ne mažiau kaip 2 metų vadovaujamo darbo patirtį ir būti baigęs sveikatos mokslų, socialinių mokslų, teisės arba verslo ir viešosios vadybos studijų krypčių grupės universitetines studijas, įgijęs magistro kvalifikacinį laipsnį arba lygiavertę aukštojo mokslo kvalifikaciją.

 1. Asmuo, einantis įstaigos vadovo pareigas, turi atitikti šiuos specialiuosius reikalavimus:

5.1. išmanyti ir gebėti taikyti Lietuvos Respublikos įstatymus, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimus, sveikatos apsaugos ministro įsakymus bei kitus teisės aktus, reglamentuojančius sveikatinimo veiklos planavimą, organizavimą ir vykdymą, sveikatos priežiūros įstaigų administravimą ir finansavimą, darbo santykių organizavimą;

5.2. išmanyti e. sveikatos politikos, ekonomikos, teisės, vadybos, finansų, personalo valdymo, administravimo bei darbo santykių reguliavimo pagrindus ir gebėti taikyti šias žinias organizuojant ir planuojant sveikatinimo veiklą;

5.3. žinoti e. sveikatos sistemos veikimo principus ir būti susipažinusiam su elektroniniais sveikatos duomenų tvarkymo technologiniais sprendimais, jų būdais ir jų plėtra;

5.4. gebėti nustatyti rizikingas įstaigos veiklos sritis ir taikyti tinkamus krizių valdymo modelius;

5.5. išmanyti antikorupcinės aplinkos formavimo principus;

5.6. mokėti naudotis šiuolaikinėmis technologijomis ir ryšio priemonėmis (dokumentų rengimo ir apdorojimo programomis, interneto naršykle (-ėmis), elektroninio pašto programa (-omis) ir kt.);

5.7. turėti vadybinių kompetencijų, kurios apima gebėjimą planuoti ir organizuoti pavaldžių darbuotojų veiklą, siekiant optimaliais sprendimais gerinti visos įstaigos ir kiekvieno darbuotojo darbo kokybę atsižvelgiant į vadovaujamos Įstaigos funkcijas ir veiklos specifiškumą, taip pat prižiūrėti ir kontroliuoti Įstaigos darbą.

III SKYRIUS. ŠIAS PAREIGAS EINANČIO DARBUOTOJO  FUNCIJOS IR PAREIGOS

 1. Asmuo, einantis šias pareigas, vykdo šias funkcijas:

6.1. užtikrina Lietuvos Respublikos įstatymų, Vyriausybės nutarimų, sveikatos apsaugos ministro įsakymų, Jonavos rajono savivaldybės tarybos (toliau – Savivaldybės taryba) sprendimų, Savivaldybės mero potvarkių, Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymų, įstaigos įstatų ir kitų teisės aktų vykdymą įstaigoje, Lietuvos nacionalinės sveikatos sistemos šakos kolektyvinės sutarties vykdymą;

6.2. tvirtina darbuotojų pareigybių aprašymus, Lietuvos Respublikos darbo kodekso ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka priima į darbą ir atleidžia įstaigos darbuotojus, skatina juos, fiksuoja darbo pareigų pažeidimus, atlieka kitas su darbo santykiais susijusias funkcijas, organizuoja įstaigos darbuotojų mokymą ir kvalifikacijos kėlimą;

6.3. įgyvendina pirminės sveikatos priežiūros centro įstatuose nustatytus tikslus ir uždavinius, organizuoja pirminės sveikatos priežiūros centro veiklą ir jai pavestų funkcijų vykdymą;

6.4. planuoja pirminės sveikatos priežiūros centro žmogiškuosius, materialiuosius ir finansinius išteklius, atsako už jų panaudojimą ir vykdo su tuo susijusias funkcijas;

6.5. atidaro ir uždaro sąskaitas bankuose;

6.6. sukuria ir prižiūri įstaigos vidaus kontrolės sistemą (taisykles, normų, priemonių ir procedūrų visumą);

6.7. tvirtina įstaigos darbo apmokėjimo sistemą, prieš tai įvykdęs informavimo ir konsultavimo procedūras Lietuvos Respublikos darbo kodekso nustatyta tvarka, suderinęs su įstaigos stebėtojų taryba, nustato įstaigos darbuotojų darbo užmokestį, priemokas, premijas, materialines pašalpas ir kitas darbo apmokėjimo sąlygas, neviršydamas darbo užmokesčiui skirtų lėšų;

6.8. organizuoja ir nagrinėja įmonių, įstaigų ir kitų fizinių ir juridinių asmenų skundus, pareiškimus, prašymus ir pasiūlymus, teikia atsakymus, priima interesantus, konsultuoja įstaigos veiklos klausimais bei imasi priemonių, kad pasitvirtinę skundai nesikartotų, sprendžia iškilusias problemas teisės aktų nustatyta tvarka;

6.9. vykdo įstaigos veiklos planus ir rengia veiklos ataskaitas;

6.10. organizuoja tinkamą įstaigos dokumentų tvarkymą, naudojimą, saugojimą;

6.11. tvirtina įstaigos padalinių nuostatus, vidaus tvarkos taisykles, priima įsakymus bei kitus vidaus tvarką reglamentuojančius teisės aktus;

6.12. užtikrina darbuotojams saugias ir tinkamas darbo sąlygas, darbų saugos, priešgaisrinės saugos, aplinkos apsaugos reikalavimų vykdymą;

6.13. rengia įstaigos valdymo struktūros, pareigybių sąrašo projektus ir teikia steigėjai (savininkei) tvirtinti;

6.14. suderinus su įstaigos stebėtojų taryba, tvirtinta gydytojų ir kitų sveikatos priežiūros specialistų darbo krūvių normatyvus;

6.15. steigėjai (savininkei) pavedus, nustato įstaigos išlaidų, skirtų medikamentams, normatyvus;

6.16. teisės aktų nustatyta tvarka naudoja, valdo ir disponuoja pirminės sveikatos priežiūros centrui  priskirtu valstybės, Savivaldybės turtu ir lėšomis, atsako už jų panaudoji;

6.17. kreipiasi į steigėją (savininkę) dėl įstaigos neefektyviai dirbančių įstaigos struktūrinių padalinių ir filialų reorganizavimo ar likvidavimo;

6.18. organizuoja padalinių vadovų priėmimo į darbą viešą konkursą ir tvirtina viešo konkurso nuostatus, organizuoja padalinių vadovų atestaciją;

6.19. skiria ir atšaukia gydymo tarybos pirmininką ir gydymo tarybos narius;

6.20. skiria ir atšaukia slaugos tarybos pirmininką ir slaugos tarybos narius;

6.21. atstovauja įstaigai valstybės ir savivaldybių institucijose ir įstaigose, teismuose, organizuoja įstaigos veiklą ir veikia jos vardu santykiuose su kitais juridiniais ir fiziniais asmenimis, sudaro ir pasirašo sutartis, išduoda įgaliojimus, nutraukia sutartis, reikalauja atlyginti nuostolius, patirtus dėl to, kad paslaugos, produkcija neatitiko sutartyse numatytų įsipareigojimų, nustatytų valstybinių standartų arba reikalavimų;

6.22. diegia šiuolaikinius moksliškai pagrįstus, Sveikatos apsaugos ministerijos aprobuotus diagnostikos ir gydymo būdus įstaigoje;

6.23. organizuoja įstaigos aprūpinimą įranga, vaistais ir kitomis priemonėmis bei prekėmis, būtinomis veiklos užtikrinimui, teisės aktų nustatyta tvarka organizuoja ir vykdo viešųjų pirkimų procedūras, atsako už jų tinkamą vykdymą;

6.24. užtikrina įstaigos veiklos aukštą kokybę, siekia išvengti žalos paciento sveikatai teikiant paslaugas, organizuoja medicininį auditą įstaigoje;

6.25. užtikrina asmens duomenų apsaugą, tvarkomų dokumentų saugumą ir turimos informacijos konfidencialumą teisės aktų nustatyta tvarka;

6.26. teikia informaciją apie viešosios įstaigos veiklą visuomenei ir skelbia viešus pranešimus;

6.27. atlieka ir kitas pareigas, numatytas Lietuvos Respublikos įstatymuose ir kituose teisės aktuose.

IV SKYRIUS. ŠIAS PAREIGAS EINANČIO DARBUOTOJO TEISĖS IR ATSAKOMYBĖ

 1. Direktorius atsako už:

7.1. savo pareigų, nustatytų pareigybės aprašyme ir Įstaigos įstatuose, netinkamą vykdymą ar nevykdymą teisės aktų nustatyta tvarka;

7.2. Lietuvos Respublikos įstatymų pažeidimus, padarytus vykdant savo veiklą, teisės aktų nustatyta tvarka;

7.3. žalą, padarytą įstaigai ar įstaigos pacientams dėl savo kaltės ar neatsargumo, teisės aktų nustatyta tvarka;

7.4. tvarkomų dokumentų saugumą ir turimos informacijos konfidencialumą;

7.5. įstaigos teikiamų paslaugų kokybę, ūkinę bei finansinę veiklą ir nustatyta tvarka atsiskaitymą įstaigos savininkui, racionalų ir taupų lėšų naudojimą, tinkamą materialinių vertybių naudojimą ir saugojimą;

7.6. pranešimą įstaigos savininkui apie įvykius, turinčius esminės reikšmės įstaigos veiklai;

7.7. informacijos apie įstaigos veiklą pateikimą visuomenei.

 1. Direktorius turi teisę:

8.1. dalyvauti kvalifikacijos kėlimo kursuose, seminaruose, mokymuose, stažuotėse, projektuose pagal atliekamos veiklos pobūdį;

8.2. teikti pasiūlymus steigėjui, merui  ar administracijai rengiant ir svarstant dokumentų, reglamentuojančių sveikatinimo veiklą, projektus;

8.3. dalyvauti posėdžiuose ir pasitarimuose, kai sprendžiami įstaigos veiklos klausimai;

8.4. Naudotis kitomis teisėmis, kurias suteikia įstatymai ir kiti teisės aktai.

Būtinų pateikti dokumentų sąrašas:

Pretendentas privalo pateikti:

 1. prašymą leisti dalyvauti konkurse;
 2. asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, išsilavinimą ir vadovaujamojo darbo stažą bei profesinę patirtį pagrindžiančius dokumentus, kitus dokumentus, patvirtinančius pretendento atitiktį kvalifikaciniams reikalavimams;
 3. gyvenimo aprašymą – nurodyti vardą, pavardę, gimimo datą, gyvenamosios vietos adresą, telefono numerį, elektroninio pašto adresą, išsilavinimą, darbo patirtį, savo privalumų sąrašą (nurodyti dalykines savybes).
 4. užpildytą pretendento anketą;
 5. ne mažiau kaip 2 metų vadovaujamo darbo patirtį patvirtinančius dokumentus;
 6. nepriekaištingos reputacijos reikalavimų atitikties deklaraciją;
 7. trečiąją valstybinės kalbos mokėjimo kategoriją patvirtinančius dokumentus;
 8. pretendento privačių interesų deklaraciją;
 9. įstaigos vadovo veiklos programą. 

Papildoma informacija:

Pretendentų į viešosios įstaigos Jonavos pirminės sveikatos priežiūros centro direktoriaus pareigas atrankos būdas – testas žodžiu (pokalbis, veiklos programa).

Pretendentų dokumentai priimami iki 2023 m. gegužės 23 d. įskaitytinai. Pateikiant pretendentų dokumentus kilus pagrįstų abejonių dėl pretendento atitikties konkurso skelbime nustatytiems kvalifikaciniams reikalavimams ir dėl pateiktų dokumentų patikslinimo ar papildymo, terminas gali būti pratęstas 5 k. d., jeigu pretendentai yra papildomai paklausiami dėl papildomų duomenų pateikimo;

Pretendentas dokumentus teikia per Valstybės tarnybos valdymo informacinę sistemą el. būdu (per VATIS Prašymų teikimo modulį). https://portalas.vtd.lt/lt/virsininkas-322;804270.html

Informacija teikiama telefonu 8 349 50086, el. paštu sigita.cepiene@jonava.lt , inga.maciule@jonava.lt  

Skelbiamas konkursas eiti VŠĮ Jonavos pirminės sveikatos priežiūros centro direktoriaus pareigas

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 10 May 2023 15:49:44 +0300
<![CDATA[„Atliekų kultūros“ egzamino klausimai privertė pasukti galvas: pasitikrinkite savo žinias]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/atlieku-kulturos-egzamino-klausimai-priverte-pasukti-galvas-pasitikrinkite-savo-zinias https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/atlieku-kulturos-egzamino-klausimai-priverte-pasukti-galvas-pasitikrinkite-savo-zinias Šių metų balandžio 27 dieną jau ketvirtą kartą surengtame tradiciniame „Atliekų kultūros“ egzamine savo žinias apie atliekų prevenciją, tvarkymą, rūšiavimą ir jų perdirbimą pasitikrino rekordinis skaičius gyventojų – sėkmingai egzaminą išlaikė daugiau nei 13 tūkstančių dalyvių.

Egzamino idėjos sumanytojas ir iniciatorius, Vilniaus apskrities atliekų tvarkymo centro (VAATC) vadovas Tomas Vaitkevičius pastebi – gyventojų sąmoningumas ir žinios šioje srityje nuosekliai auga, o tai rodo ir kasmet vis labiau džiuginantys egzamino rezultatai.

„Nuo pat pradžios, kai tik gimė mintis apie „Atliekų kultūros“ egzaminą, tikėjome šios idėjos prasmingumu, tad mus labai džiugina vis didėjantis dalyvaujančiųjų aktyvumas. Tikime, kad žinojimas keičia pasaulį, o egzaminas yra ne tik vienas iš būdų pasitikrinti jau turimas žinias, bet, pirmiausiai, jas įgyti bei pagilinti“, – sako T. Vaitkevičius.

Tradiciškai didžiausią dalyvių skaičių egzamine sudarė moksleiviai. Šiais metais prie „Atliekų kultūros“ egzamino prisijungė net 640 Lietuvos ugdymo įstaigų moksleiviai – kone dvigubai daugiau, nei praėjusiais metais.

Nors aktyviausiai egzamine dalyvavo Vilniaus savivaldybės gyventojai, prie nuotoliniu būdu vykusio egzamino jungėsi gyventojai iš visos Lietuvos, neaplenkiant ne tik didžiųjų šalies miestų, bet ir mažų miestelių bei kaimo gyvenviečių.

Sėkmingai įveikė net ir sudėtingiausius klausimus

Šiais metais vykusio egzamino klausimai buvo parengti trims skirtingoms amžiaus grupėms: 1-4 klasių moksleiviams, 5-10 klasių moksleiviams bei 11 klasių moksleiviams ir vyresniems dalyviams.

Su vienais klausimais sėkmingai susidorojo kone kiekvienas egzamino dalyvis, o sudėtingesni klausimai tapo nemenku iššūkiu ir tikriems šios srities ekspertams. Vis tik savo žiniomis atliekų rūšiavimo bei atsakingo vartojimo srityje šiais metais nustebino net 44 dalyviai – jiems pavyko teisingai atsakyti į visus egzamino klausimus.

Vienas geriausių rezultatų pasiekęs  ir greičiausiai į visus klausimus teisingai atsakęs vyresniųjų grupės „Atliekų kultūros“ egzamino dalyvis burtų keliu gaus išskirtinę dovaną – gamtai draugišką dviratį, o likusių geriausiųjų „Atliekų kultūros“ egzamino dalyvių laukia gausus diplomų ir prizų lietus.

Jonavos rajono gyventojai, prizinių vietų laimėtojai bei jauniausias ir vyriausias dalyviai, gaus pranešimus nurodytais elektroninių paštų adresais. Savivaldybė kviečia atsiliepti laimėtojus, kurie bus pakviesti atsiimti prizų.

Ar žinote teisingą atsakymą?

Tuos, kurie į egzaminą laiku nesuspėjo, savo žinias kviečiame pasitikrinti jums patogiu metu. Adresu https://egzaminas.atliekukultura.lt/archyvas/ rasite visus ankstesnių metų „Atliekų kultūros“ klausimus. O dabar kviečiame mesti sau iššūkį ir pabandyti atsakyti į klausimą, kurį įveikti turėjo visų grupių dalyviai.

Kiek konteinerių reikės norint tinkamai išrūšiuoti tuščią stiklinę pomidorų padažo pakuotę?

 1. a) 1
 2. b) 2
 3. c) 3
 4. d) 4 

Daugiausiai teisingų atsakymų į šį klausimą pateikė 11 klasių moksleiviai ir vyresni dalyviai – teisingą atsakymą pasirinko 54 proc. Antroje vietoje su 49 proc. liko 5-10 klasių moksleiviai, o jauniausių dalyvių tarpe teisingai į klausimą atsakė 47 proc.

Teisingas atsakymas į šį klausimą – dviejų. Rūšiuojant šią pakuotę reikia atskirti stiklinį indą, kurį rūšiuojame į stiklo konteinerį ir dangtelį, kurį rūšiuojame į atitinkamą konteinerį (priklausomai nuo to jis metalinis ar plastikinis).

„Atliekų kultūros“ egzamino klausimai privertė pasukti galvas: pasitikrinkite savo žinias

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 10 May 2023 09:51:40 +0300
<![CDATA[Jonavoje į gatves išvažiavo dar vienas elektrobusas]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavoje-i-gatves-isvaziavo-dar-vienas-elektrobusas https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavoje-i-gatves-isvaziavo-dar-vienas-elektrobusas Jonavos autobusų parką pasiekė dar vienas naujas elektrinis autobusas, kuris nuo šiandien pradeda vežti keleivius miesto maršrutais. Tai bus jau antrasis elektrobusas Jonavoje, o iki metų galo laukiama atvykstant dar penkių naujų elektrobusų.

Simbolinį naujojo ISUZU „Novociti Volt“ autobuso raktą Jonavos rajono merui Mindaugui Sinkevičiui ir bendrovės „Jonavos autobusai“ direktoriui Otarui Urbanui antradienį įteikė ISUZU atstovo Lietuvoje – bendrovės „Saločiai ir partneriai“ vadovai.

Kompaktišką 8 metrų ilgio, 25 sėdimų vietų elektrobusą Jonavos įmonė įsigijo pernai, dar anksčiau buvo įsigytas elektra varomas „Solaris“, kuris jau važinėja miesto gatvėmis.

Ekologiškas viešojo transporto priemones bendrovė „Jonavos autobusai“ perka dalyvaudama projektuose, kuriems skiriamas Europos Sąjungos finansavimas.

Šie projektai pradėti įgyvendinti dar 2015 m. ir, pasak rajono mero Mindaugo Sinkevičiaus, reikalauja didelių pastangų, nes miestams keliami ypač dideli reikalavimai: „Nepaisant didelių biurokratinių kliūčių, šiemet tikimės baigti visus šiuos projektus, kurių dėka Jonavoje turėsime švaresnį orą ir modernų, ekologišką viešojo transporto parką“.

Jonavos gyventojų patogumui rajone diegiama ir daugiau modernių darnaus judumo priemonių. Visuose Jonavos autobusuose jau sumontuota vietos nustatymo įranga, o mieste įrengtos naujos autobusų stotelės ir švieslentės, kurios realiu laiku rodo, kada atvyks autobusas.

Jonavos r. savivaldybės inf. 

Jonavoje į gatves išvažiavo dar vienas elektrobusas

Jonavoje į gatves išvažiavo dar vienas elektrobusas Jonavoje į gatves išvažiavo dar vienas elektrobusas Jonavoje į gatves išvažiavo dar vienas elektrobusas Jonavoje į gatves išvažiavo dar vienas elektrobusas Jonavoje į gatves išvažiavo dar vienas elektrobusas ]]>
jonavoszinios.lt Tue, 09 May 2023 13:40:34 +0300
<![CDATA[Lietavos g. vyks asfaltavimo darbai – bus ribojamas eismas]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/lietavos-g-vyks-asfaltavimo-darbai-bus-ribojamas-eismas https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/lietavos-g-vyks-asfaltavimo-darbai-bus-ribojamas-eismas Informuojama, kad 2023.05.10 -18 d. ruože nuo Žeimių tak. sankryžos iki Žeimių g. žiedinės sankryžos bus vykdomi Lietavos g. asfaltavimo darbai ir bus ribojamas automobilių eismas.

UAB "Kauno keliai" info.

Lietavos g. vyks asfaltavimo darbai – bus ribojamas eismas

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 08 May 2023 18:03:33 +0300
<![CDATA[Savivaldybėje paminėta Pasaulinė mamų psichikos sveikatos diena]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/savivaldybeje-pamineta-pasauline-mamu-psichikos-sveikatos-diena https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/savivaldybeje-pamineta-pasauline-mamu-psichikos-sveikatos-diena Trečiadienį Jonavoje net keliais renginiais paminėta Pasaulinė mamų psichikos sveikatos diena. Šia proga LR Respublikos Prezidentūra, Jonavos rajono savivaldybė ir projektas „Mama mums rūpi“ Jonavoje surengė specialistų susitikimą, skirtą moterų pogimdyminės depresijos prevencijai.

Susitikime Jonavos rajono sveikatos įstaigų atstovai kartu su įvairių organizacijų ir institucijų specialistais diskutavo, kaip atpažinti pogimdyminę depresiją ir gerinti mamų psichikos sveikatą.

Susitikimo organizatorių teigimu, statistika rodo, kad net 1 iš 7 naujagimio susilaukusių motinų susiduria ne vien su nepamatuojamu džiaugsmu, bet ir nerimu, slogia nuotaika, depresyvumu.

Socialinis projektas „Mama mums rūpi“ kelerius metus nuosekliai siekia atkreipti dėmesį į mamų psichikos sveikatą ir padrąsinti jas kreiptis pagalbos. Projekto organizatoriai kartu su savanoriais įvairiuose Lietuvos miestuose buriasi, kad atkreiptų dėmesį ir padėtų mamoms neįkristi į pogimdyminę depresiją.

Susitikimo dalyvius Jonavoje pasveikino rajono savivaldybės tarybos narė Birutė Gailienė: „Džiaugiuosi, kad toks susitikimas - diskusija su savivaldybių bendruomenėmis šiandien vyksta Jonavoje, minint Pasaulinę mamų psichikos sveikatos dieną. Kalbėti apie tai, ką išgyvena moteris, kai jos gyvenimas pasikeičia kardinaliai tapus mama, būtina – nors, atrodo, esame pažangi visuomenė, vis dar susiduriame su skaudžiomis pogimdyvinės depresijos sukeltomis pasekmėmis.

Šiandien svarbu pasakyti, kad temos aktualumas kaip niekad ryškus, ir kalbėti apie įrankius bei priemones, kurie galėtų padėti pirmiausiai atpažinti, o tada – įveikti depresyvias būsenas mamoms“.

Pasaulinę mamų psichikos sveikatos diena Lietuvoje švenčiama pirmą kartą ir minima dideliu mastu. Jonavoje šią dieną vyko ne tik renginys Jonavos sveikatos sektoriaus darbuotojams, bet ir mamų ėjimas, kuriame dalyvavo būrys jonaviečių mamų su nešynėmis ir vežimėliais.

„Mamos eina, bėga, keliasi, griūva, nuvargsta ir vėl kartoja tą patį. Motinystė – kartais ėjimas, bet dažnai – bėgimas šalia, paskui, priekyje. Žinome, kad buvimas tėvais suteikia visą emocijų spektrą. Liūdesys, neviltis, nerimas, depresyvumas – irgi motinystės dalis“, - skelbė ėjimo organizatoriai ir kvietė atkreipti visuotinį dėmesį į mamų psichikos sveikatą.

Savivaldybėje paminėta Pasaulinė mamų psichikos sveikatos diena

Savivaldybėje paminėta Pasaulinė mamų psichikos sveikatos diena Savivaldybėje paminėta Pasaulinė mamų psichikos sveikatos diena Savivaldybėje paminėta Pasaulinė mamų psichikos sveikatos diena Savivaldybėje paminėta Pasaulinė mamų psichikos sveikatos diena Savivaldybėje paminėta Pasaulinė mamų psichikos sveikatos diena ]]>
jonavoszinios.lt Wed, 03 May 2023 16:42:13 +0300
<![CDATA[Pamokoje su meru – apie pinigų taupymą ir mokesčius]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/pamokoje-su-meru-apie-pinigu-taupyma-ir-mokescius https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/pamokoje-su-meru-apie-pinigu-taupyma-ir-mokescius Jonavos pradinės mokyklos pradinukai trečiadienį dalyvavo neįprastoje pamokoje – finansinio raštingumo pradmenis vaikams dėstė Jonavos rajono meras Mindaugas Sinkevičius.

Merą į mokyklą pakvietė įstaigos pedagogai, dalyvaujantys Lietuvos Junior Achievement (LJA) finansinio raštingumo ir verslumo programos mokymuose.

Šiuo metu visoje Lietuvoje vyksta LJA inicijuota finansinio raštingumo savaitė, kurios metu 2-3 klasių moksleiviai gali susitikti su savo miesto bendruomenės atstovais ir išklausyti pranešimus mokesčių mokėjimo, bendruomeniškumo, socialinės atsakomybės ir kt. temomis.

Pamokos pradžioje M. Sinkevičius Jonavos pradinės mokyklos mokinių teiravosi, ar šie taupo tėvelių duodamus pinigus. Vėliau meras vaikams papasakojo, kokius mokesčius valstybei ir Jonavos rajonui sumoka dirbantys suaugusieji ir kokias viešas paslaugas už surinktas lėšas gauna visi Lietuvos gyventojai.

Finansinio raštingumo mokymai Jonavos pradinių klasių mokytojams vyko praėjusių metų gruodį.

Pirmieji mokymus išklausė ir praktiškai išbandė Panerio pradinės, Jonavos pradinės, „Neries“ pagrindinės ir Jonavos r. Ruklos mokyklos-daugiafunkcio centro pradinių klasių mokytojai. Vėliau prie mokymų prisijungs ir kitų mokyklų pradinių klasių mokytojai.

Pradinių klasių mokytojos, dalyvavusios mokymuose, pasiruošė įgyvendinti finansinio raštingumo stiprinimo programas, lavinti 1–4 klasių mokinių finansinio raštingumo įgūdžius ir vertinti jų pasiekimus. 

Pamokoje su meru – apie pinigų taupymą ir mokesčius

Pamokoje su meru – apie pinigų taupymą ir mokesčius Pamokoje su meru – apie pinigų taupymą ir mokesčius Pamokoje su meru – apie pinigų taupymą ir mokesčius Pamokoje su meru – apie pinigų taupymą ir mokesčius ]]>
jonavoszinios.lt Wed, 03 May 2023 16:37:49 +0300
<![CDATA[Profesinės šventės proga pasveikinti Jonavos medikai]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/profesines-sventes-proga-pasveikinti-jonavos-medikai https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/profesines-sventes-proga-pasveikinti-jonavos-medikai Jonavos rajono savivaldybės atstovai pasveikino rajono medikus, slaugytojus, visus sveikatos specialistus su Medicinos darbuotojų diena. Šventinio renginio metu Jonavos kultūros centre taip pat paskelbta Jonavos Metų medicinos darbuotoja – Jonavos pirminės sveikatos priežiūros centro šeimos gydytoja Valentina Cvetkova.

Pirmą kartą organizuotame konkurse nominacijas siūlė visi Jonavos rajono gyventojai. Už nuoširdumą, rūpestingumą, geranoriškumą ir atsidavimą darbui nominuota V. Cvetkova sulaukė daugiausiai gyventojų balsų.

Konkurso laureatei ir kitiems rajono medikams mero Mindaugo Sinkevičiaus padėkas bei sveikinimus perdavė tarybos narė Birutė Gailienė, medicinos darbuotojus sveikino Seimo narys Eugenijus Sabutis, tarybos narė Birutė Platkauskienė.

„Ačiū jums, kad pasirinkote kilnią mediko profesiją, kad esate mūsų rajono bendruomenės dalimi, kad jūsų dėka Jonavos gyventojams galime suteikti plataus spektro ir aukščiausio lygio sveikatos palaikymo paslaugas”, - medikams dėkojo B. Gailienė.

Tęsiantis renginiui būrys medicinos darbuotojų taip pat apdovanoti Jonavos rajono mero padėkomis.

Jonavos ligoninės medicinos gydytoja, Priėmimo – skubiosios pagalbos skyriaus vedėja Angelė Jurgita Stankė mero padėka apdovanota už skyriaus darbo koordinavimą, naujų technologijų įsisavinimą, kruopštumą ir atsakingumą.

Daiva Budrienė, vidaus ligų gydytoja, Konsultacinės poliklinikos vedėja, pagerbta už poliklinikos darbo koordinavimą, sklandų pacientų registracijos užtikrinimą, naujų technologijų įdiegimą.

Už rūpestį ir meilę pacientams apdovanotos Ortopedijos traumatologijos skyriaus vyriausioji slaugytoja Vida Lukminienė, bendrosios praktikos slaugytoja Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriuje Anatolija Lilienė, Terapijos skyriaus slaugytojo padėjėja Irena Pleskienė.

Už ilgalaikį atsidavimą darbui, skanaus maisto gamybą ir kūrybiškumą padėkos sulaukė Maisto paruošimo skyriaus vedėja Janina Stankevičienė.

Padėkos už profesionalumą, dėmesingumą, atsakingumą, begalinį atsidavimą savo darbui, meilę ir šilumą pacientams įteiktos ir Jonavos pirminės sveikatos priežiūros centro darbuotojams: ambulatorinių slaugos paslaugų namuose slaugytojo padėjėjai Kristinai Trakimienei, bendrosios praktikos slaugytojai Viktorijai Jokubauskienei,  gydytojui odontologui Nerijui Patamsai, šeimos gydytojai Loretai Jonušienei.

Ilgametė Jonavos greitosios medicinos pagalbos stoties darbuotoja, Slaugos padalinio vadovė Vilma Pagirskienė pagerbta už tai, kad suburia visus GMP medikus rezultatyviam darbui.

Šventėje pastebėta ir paskatinta jauna kolektyvo darbuotoja, sveikatos priežiūros specialistė Viktorija Zeltinytė, kuri jau pasižymėjo savo profesionalumu, o įstaigos paramedikas, GPM automobilio vairuotojas Aivaras Zabarauskas apdovanotas už tai, kad iškėlė aukštą profesionalumo kartelę kitiems įstaigos paramedikams.

Medicinos darbuotojų dienos proga pagerbta ir apdovanota Jonavos visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistė Leonarda Savickienė, pasak nominaciją pateikusio kolektyvo  – nepaprastai žavi ir linksma moteris, su išskirtinai galingu energijos užtaisu.

Anksčiau šią savaitę, artėjant Medicinos darbuotojų dienai, visi Jonavos rajono gyventojai taip pat turėjo galimybę padėkoti  rajono medicinos darbuotojams už jų darbą ir atsidavimą. Savivaldybės facebook paskyroje sulaukta daugiau nei šimto atsiliepimų, istorijų ir padėkų Jonavos medikams.

Jonavos rajono savivaldybės info. 

Profesinės šventės proga pasveikinti Jonavos medikai

Profesinės šventės proga pasveikinti Jonavos medikai Profesinės šventės proga pasveikinti Jonavos medikai Profesinės šventės proga pasveikinti Jonavos medikai Profesinės šventės proga pasveikinti Jonavos medikai Profesinės šventės proga pasveikinti Jonavos medikai ]]>
jonavoszinios.lt Fri, 28 Apr 2023 08:48:13 +0300
<![CDATA[Dėl remonto Ąžuolų gatvėje laikinai keisis eismo tvarka]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/del-remonto-azuolu-gatveje-laikinai-keisis-eismo-tvarka https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/del-remonto-azuolu-gatveje-laikinai-keisis-eismo-tvarka Bendrovė „Jonavos vandenys“ šiandien, balandžio 27 d., atliks vandentiekio ir buitinių nuotekų šulinių remontą Ąžuolų g. važiuojamoje dalyje. Transporto eismas laikinai bus nukreiptas aplinkeliais pagal suderintą schemą.

Dėl remonto Ąžuolų gatvėje laikinai keisis eismo tvarka

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 27 Apr 2023 09:50:33 +0300
<![CDATA[Baigsis šildymo kompensacijos prašymų teikimo terminas]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/baigsis-sildymo-kompensacijos-prasymu-teikimo-terminas https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/baigsis-sildymo-kompensacijos-prasymu-teikimo-terminas Jonavos rajono savivaldybės socialinės paramos skyrius informuoja, kad balandžio 30 d. (sekmadienis) yra paskutinė diena, kai galima teikti prašymą dėl šildymo kompensacijos už 2022–2023 m. šildymo sezoną, t. y. už laikotarpį nuo 2022 m. spalio 1 d. iki 2023 m. balandžio 30 d.

Prašymus galima pateikti atvykus į socialinės paramos skyrių arba seniūnijas darbo metu, arba prisijungus prie socialinės paramos šeimai informacinės sistemos SPIS.

Atkreipiamas dėmesys, jog kreipiantis nuo gegužės 1 d., šildymo išlaidų kompensacijos skiriamos tik už du praėjusius mėnesius, t. y. nuo 2023 m. kovo mėnesio.

Baigsis šildymo kompensacijos prašymų teikimo terminas

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 26 Apr 2023 19:43:48 +0300
<![CDATA[Papasakojo, kokių naujovių sulauksime tvenkinio pliaže]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/papasakojo-kokiu-naujoviu-sulauksime-tvenkinio-pliaze https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/papasakojo-kokiu-naujoviu-sulauksime-tvenkinio-pliaze Jonaviečiai jau kurį laiką mato, kaip keičiasi Jonavos Joninių tvenkinio pliažo vaizdas - pradėti darbai įgavę pagreitį. Pabaigus juos, gyventojai galės mėgautis saugesnėmis ir patogesnėmis maudynėmis. 

Apie tai, kokių naujovių sulauksime, gyventojams papasakojo Jonavos rajono savivaldybės meras Mindaugas Sinkevičius.

Dalinamės vaizdo įrašu. 

Papasakojo, kokių naujovių sulauksime tvenkinio pliaže

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 26 Apr 2023 10:31:33 +0300
<![CDATA[Turtinio komplekso Naujokų k. 1, 4, 5 trečias pakartotinis pardavimo aukcionas]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/turtinio-komplekso-naujoku-k-1-4-5-trecias-pakartotinis-pardavimo-aukcionas https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/turtinio-komplekso-naujoku-k-1-4-5-trecias-pakartotinis-pardavimo-aukcionas Jonavos r. sav. administracija skelbia nekilnojamojo turto trečią pakartotinį pardavimo viešąjį aukcioną ČIA.

Turtinio komplekso Naujokų k. 1, 4, 5 trečias pakartotinis pardavimo aukcionas

 Parduodamas turtas: gyvenamųjų namų su kiemo statiniais kompleksas, esantis Naujokų k. 1, 4, 5, Žeimių sen., Jonavos r., su jiems priskirtu 2,5996 ha ploto žemės sklypu, adresu Naujokų k. 1, Žeimių sen., Jonavos r.

Nekilnojamieji daiktai yra įtrauktai į kultūros vertybių registrą, todėl objekto pastatų tvarkybos darbų vykdymui būtina rengti tvarkybos darbų projektus pagal Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos Kauno skyriaus išduotus paveldosaugos reikalavimus, gauti leidimą tvarkybos darbams (daugiau informacijos pateikiama priede).

Pradinė pardavimo kaina 41 780 Eur. Už turto apžiūrą atsakingas asmuo – Žeimių seniūnijos seniūnas Faustas Pilipavičius, tel. 8 (349) 780 48, mob. 8 (686) 16035, el.p. faustas.pilipavicius@jonava.lt.

Aukcionas vykdomas elektroniniu būdu VĮ Registrų centro administruojamoje specialiojoje svetainėje www.evarzytynes.lt. Elektroninio aukciono dalyviais registruojami asmenys, sumokėję aukcionų dalyvių įmokas ir internetu pateikę aukcionų sąlygose nurodytus dokumentus. Daugiau informacijos apie parduodamą turtą, išsamios viešojo aukciono sąlygos, turto apžiūros, aukciono dalyvių registracijos bei aukciono vykdymo laikotarpiai, sutarčių projektai skelbiami https://www.jonava.lt/savivaldybe/veiklos-sritys/parduodamas-turtas/739.

Darbuotojas, atsakingas už informacijos teikimą – Turto ir aplinkos apsaugos skyriaus vyriausioji specialistė Sandra Mačiulienė, tel.: (8 349) 20040, el.paštas: sandra.maciuliene@jonava.lt.

Nuoroda į elektroninį aukcioną

Išsamios trečio pakartotinio aukciono sąlygos

Išsamios antro pakartotinio aukciono sąlygos (neįvykęs)

Išsamios pakartotinio aukciono sąlygos (neįvykęs)

Išsamios aukciono sąlygos (neįvykęs)

Kultūros paveldo departamento reikalavimai

Preliminari statinio pirkimo-pardavimo sutartis

Preliminari žemės sklypo pirkimo-pardavimo sutartis

Vieta žemėlapyje

Turtinio komplekso Naujokų k. 1, 4, 5 trečias pakartotinis pardavimo aukcionas

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 25 Apr 2023 05:31:12 +0300
<![CDATA[Jonavos baseine – pirmieji plaukti išmokę pradinukai]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavos-baseine-pirmieji-plaukti-ismoke-pradinukai https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavos-baseine-pirmieji-plaukti-ismoke-pradinukai Pirmiesiems Jonavos pradinukams, išmokusiems plaukti naujajame miesto baseine, penktadienį įteikti simboliniai kurso baigimo diplomai.

Dešimties pamokų kursą Jonavos baseine jau baigė apie 70 mokinių iš įvairių rajono ugdymo įstaigų trečiųjų klasių. 

„Vaikai tikrai labai noriai lanko plaukimo pamokas ir pakankamai lengvai išmoksta iš pradžių būti vandenyje, o vėliau ir plaukti. Jau turime ir tokių pradinukų, kurie neblogai supranta plaukimo techniką, demonstruoja labai įdomius rezultatus ir gali būti, kad užaugs rimtais plaukikais“, - sako baseino direktorė Aira Kaunietė.   

Plaukimo pamokos rajono mokyklų mokiniams baseine prasidėjo šių metų sausį. Šiais mokslo metais programoje dalyvauja visi rajono antrokai ir trečiokai, o nuo rugsėjo baseiną pamokų metu pradės lankyti ir dabartiniai pirmokėliai.

Planuojama, kad beveik 800 Jonavos rajono vaikų iki metų pabaigos turės iki dešimties plaukimo pamokų, kurių metu su jais baseine dirba du plaukimo treneriai.

Plaukimo pamokos vaikams Jonavos baseine vyksta nuo pat ryto iki 14 val., baseino darbo metu.

Apie pamokas vaikams buvo pagalvota jau statant baseiną, todėl šie užsiėmimai netrukdo kitiems lankytojams – vaikai mokosi jiems skirtoje erdvėje.

Vaikų plaukimo mokymo programa šiais mokslo metais finansuojama Jonavos rajono savivaldybės biudžeto lėšomis, o jau nuo rugsėjo planuojama dalyvauti nacionalinėje programoje.

Jonavos baseino info.

Jonavos baseine – pirmieji plaukti išmokę pradinukai

Jonavos baseine – pirmieji plaukti išmokę pradinukai Jonavos baseine – pirmieji plaukti išmokę pradinukai Jonavos baseine – pirmieji plaukti išmokę pradinukai Jonavos baseine – pirmieji plaukti išmokę pradinukai ]]>
jonavoszinios.lt Mon, 24 Apr 2023 09:19:32 +0300
<![CDATA[Butų pirkimas Jonavos mieste]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/butu-pirkimas-jonavos-mieste2023 https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/butu-pirkimas-jonavos-mieste2023 Perkančioji organizacija: Jonavos rajono savivaldybės administracija, Žeimių g. 13, 55158 Jonava, įstaigos kodas 188769070, tel.: (8 349) 20724 el. p. administracija@jonava.lt  

Pirkimo būdas: skelbiamos derybos.

Nekilnojamųjų daiktų paskirtis, pavadinimas ir pageidaujama nekilnojamųjų daiktų buvimo vieta: Jonavos rajono savivaldybės administracija skelbia pirkimą, siekdama įsigyti dviejų ir trijų kambarių butus Jonavos mieste. Pirkimas skaidomas į keturias atskiras pirkimo objekto dalis. Butai turi atitikti techninės specifikacijos reikalavimus, nurodytus pirkimo sąlygų 1-2 prieduose. Funkcijos (veikla), kurioms numatoma naudoti nekilnojamąjį daiktą – savivaldybės socialinio būsto fondo sudarymas ir socialinio būsto nuoma (LR Vietos savivaldos įstatymo 6 str. 15 p.).

Pirkimo dokumentų gavimo sąlygos: pirkimo dokumentus, susijusius su pirkimu, galima gauti iki 2023 m. gegužės 18 d. 10.00 val., darbo dienomis ir darbo valandomis Jonavos rajono savivaldybės administracijoje 319 kab., Žeimių g. 13, 55158 Jonava, pateikus prašymą. Pirkimo dokumentai, kandidatui paprašius, pateikiami ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo kandidato prašymo pateikti šiuos dokumentus gavimo dienos. Pirkimo dokumentai taip pat skelbiami Jonavos rajono savivaldybės administracijos tinklalapyje: https://www.jonava.lt/veiklos-sritys/parama-apsirupinant-bustu/socialinio-busto-pletra/2118.

Paraiškų dalyvauti derybose pateikimo vieta, terminas ir laikas: parduodamų nekilnojamųjų daiktų dokumentai perkančiajai organizacijai turi būti pateikti iki 2023 m. gegužės 18 d.10.00 val. Vokai iki nurodyto dokumentų pateikimo termino pabaigos pateikiami savivaldybės administracijos Bendrojo skyriaus darbuotojams, atsakingiems už dokumentų priėmimą, dokumentų priėmimo kabinetai – savivaldybės administracijos pastato pirmame aukšte, 124 kab., Žeimių g. 13, 55158 Jonavoje, tel. (8 349) 50 154. Vėliau pateiktos paraiškos nebus nagrinėjamos. Pasiūlymai turi būti teikiami tik užklijuotuose vokuose, ant kurių turi būti užrašytas kandidato vardas ir pavardė, telefono numeris, gyvenamosios vietos adresas, nuoroda „Butų pirkimas Jonavos mieste" ir „NEATPLĖŠTI IKI 2023-05-18 10 val. 00 min.".

Jonavos r. savivaldybės info.

Butų pirkimas Jonavos mieste

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 24 Apr 2023 08:31:04 +0300
<![CDATA[Vyks gyventojų perspėjimo ir informavimo sistemos patikrinimas – kauks sirenos]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/vyks-gyyyventoju-perspejimo-ir-informavimo-sistemos-patikrinimas-kauks-sirenos https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/vyks-gyyyventoju-perspejimo-ir-informavimo-sistemos-patikrinimas-kauks-sirenos

Informuojame, kad šių metų balandžio 26 dieną vyks Gyventojų perspėjimo ir informavimo sistemos patikrinimas.

Patikrinimo metu nuo 11 val. 52 min. visoje šalies teritorijoje bus įjungiamos sirenos, gyventojams bus siunčiami pranešimai per Gyventojų perspėjimo ir informavimo sistemą (GPIS) į mobiliuosius telefonus.

Rekomenduojame gyventojams nusistatyti savo mobiliuosius telefonus perspėjimo pranešimų priėmimui. Telefonų nustatymo ir daugiau informacijos apie Gyventojų perspėjimo ir informavimo sistemą pateikiama tinklalapyje adresu: www.lt72.lt

Jonavos rajono savivaldybės info.

Vyks gyventojų perspėjimo ir informavimo sistemos patikrinimas – kauks sirenos

]]>
jonavoszinios.lt Fri, 21 Apr 2023 13:01:38 +0300
<![CDATA[Jonavos rajono savivaldybė tęsia asbesto turinčių atliekų tvarkymo programą]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavos-rajono-savivaldybe-tesia-asbesto-turinciu-atlieku-tvarkymo-programa https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavos-rajono-savivaldybe-tesia-asbesto-turinciu-atlieku-tvarkymo-programa Jonavos rajono savivaldybė tęsia asbesto turinčių atliekų tvarkymo programą ir kviečia šių atliekų turinčius fizinius asmenis registruotis pildant PARAIŠKĄ.

Paraiškos forma, namų ūkiuose susidariusių asbesto atliekų tvarkymo sąlygos ir numatomi asbesto atliekų surinkimo grafikai (juos nustačius) skelbiami Jonavos rajono savivaldybės ir UAB „Jonavos paslaugos“ interneto svetainėse ir kitose savivaldybės žiniasklaidos priemonėse.

Paraiškos asbesto atliekų tvarkymui teikiamos savivaldybės administracijai iki 2023 m. liepos 5 d.

Paraiškos pateiktos po 2023 m. liepos 5 d. bus tenkinamos tik tuo atveju, jei asbesto atliekų laikymo vietovė bus numatyta asbesto atliekų surinkimo apvažiavimo būdu grafikuose ir asbesto atliekų surinkimas toje vietovėje dar nebus įvykęs.

Fiziniai asmenys nespėję pateikti paraiškos iki 2023 m. liepos 5 d. arba negalintys (nepageidaujantys) asbesto atliekų atiduoti asbesto atliekų surinkimo apvažiavimo būdu grafikuose numatytu laiku, gali paraišką teikti asbesto atliekų šalinimo atliekų sąvartyne mokesčio kompensavimui. Asbesto atliekų pristatymo į sąvartyną sąnaudas šiuo atveju patiria asbesto atliekų turėtojas, o pristatymo data negali būti ankstesnė nei Sutarties pasirašymo diena.

UAB „Jonavos paslaugos“ atliekų tvarkymo sistemos organizavimo skyrius teikia informaciją Jonavos rajono savivaldybės gyventojams apie galimybę nemokamai susitvarkyti namų ūkiuose susidariusias asbesto atliekas, konsultuoja gyventojus, teikia pagalbą gyventojams pildant bei teikiant paraiškas.

Savivaldybės administracija ir UAB „Jonavos paslaugos“ turi teisę tikrinti gyventojų paraiškose nurodytus duomenis, prašyti juos patikslinti. Kilus abejonių dėl asbesto atliekų susidarymo namų ūkiuose fakto teisingumo ir asbesto atliekų turėtojui jo nepagrindus įtikinamais dokumentais ar fotofiksacijomis, asbesto atliekų tvarkymas nefinansuojamas. Apie atsisakymą finansuoti asbesto atliekų tvarkymą asbesto atliekų turėtojas informuojamas raštu paraiškoje nurodytu elektroninio pašto, o jo nenurodžius, namų ūkio, kuriame susidarė asbesto atliekos adresu. Atsisakymas finansuoti asbesto atliekų tvarkymą gali būti skundžiamas teisės aktų nustatyta tvarka.

Ne vėliau kaip 2023 m. liepos 17 d. UAB „Jonavos paslaugos“ nustato ir paskelbia viešai asbesto atliekų surinkimo grafikus.

Apie numatomą asbesto atliekų surinkimo datą ir laiką asbesto atliekų turėtojus, kurių paraiškas numatoma tenkinti, UAB „Jonavos paslaugos“ informuoja asmeniškai, ne vėliau kaip prieš 30 dienų iki numatyto asbesto atliekų surinkimo apvažiavimo būdu, išskyrus asmenis, kurie paraiškas pateikė po 2023 m. liepos 5 d. Šie asmenys apie numatoma asbesto atliekų surinkimo datą ir laiką informuojami vertinant konkrečias aplinkybes ir stengiantis, kad asmuo turėtų kuo daugiau laiko pasiruošti atliekų išvežimui.  

Asbesto atliekų surinkimo metu nustačius reikšmingai (daugiau kaip 50 proc.) didesnius asbesto atliekų kiekius nei paraiškoje nurodytas preliminarus kiekis, UAB „Jonavos paslaugos“ turi teisę prašyti asbesto atliekų turėtoją paaiškinti skirtumo susidarymo aplinkybes, o kilus abejonių dėl asbesto atliekų susidarymo namų ūkiuose fakto teisingumo ir asbesto atliekų turėtojui jo nepagrindus įtikinamais dokumentais ar fotofiksacijomis, nepriimti asbesto atliekų reikšmingai (daugiau kaip 50 proc.) viršijančių paraiškoje nurodytus preliminarius atliekų kiekius.

Savivaldybės administracija kompensuoja už paraiškoje nurodytas, dokumentais (mokėjimo kvitas, banko pavedimo kopija) patvirtintas asbesto atliekų sutvarkymo paslaugas bet ne daugiau nei 100 proc. sutvarkytų asbesto atliekų pašalinimo regioniniame atliekų tvarkymo sąvartyne kainos ir ne daugiau nei atliekų pristatymo į sąvartyną metu Kauno regioninio Zabieliškio sąvartyne (Zabieliškio k., Pelėdnagių seniūnija, Kėdainių rajonas) nustatyta asbesto atliekų šalinimo kaina su PVM.

 

Jonavos rajono savivaldybė tęsia asbesto turinčių atliekų tvarkymo programą

]]>
jonavoszinios.lt Fri, 21 Apr 2023 10:14:58 +0300
<![CDATA[Jonavos „Tūkstantmečio mokykloms“ – beveik 3 mln. eurų]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavos-tukstantmecio-mokykloms-beveik-3-mln-euru https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavos-tukstantmecio-mokykloms-beveik-3-mln-euru Penkios Jonavos rajono savivaldybės mokyklos, dalyvaujančios „Tūkstantmečio mokyklų“ projekte, gavo finansavimą – įstaigoms skirti 2,9 mln. eurų.

Jonavos rajono savivaldybės administracija gavo pranešimą, kad Centrinė projektų valdymo agentūra oficialiai baigė vertinti projekto paraiškas.

Jonavos rajono savivaldybės parengtas pažangos planas bei investicinis projektas sulaukė teigiamo įvertinimo ir užsitikrino 100 proc. finansavimą.

Pagal „Tūkstantmečio mokyklų“ projektą investicijos ir įvairių sričių mokymai mokyklų bendruomenėms suplanuoti Jonavos J. Ralio gimnazijoje, Senamiesčio gimnazijoje, „Neries“ pagrindinėje mokykloje, J. Vareikio progimnazijoje ir R. Samulevičiaus progimnazijoje.

Pažangos plane numatytos veiklas ugdymo įstaigose turėtų sukurti optimalias ir kokybiškas ugdymo sąlygas mokinių pasiekimų atotrūkiams mažinti.

Jonavos r. savivaldybės info.

Jonavos „Tūkstantmečio mokykloms“ – beveik 3 mln. eurų

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 20 Apr 2023 14:54:23 +0300
<![CDATA[Kviečiame teikti kandidatus „Triumfo arkos“ apdovanojimams gauti]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/kvieciame-teikti-kandidatus-triumfo-arkos-apdovanojimams-gauti https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/kvieciame-teikti-kandidatus-triumfo-arkos-apdovanojimams-gauti „Triumfo arkos“ apdovanojimų tikslas – įvertinti ir skatinti vaikus ir mokinius, lankančius Jonavos rajono savivaldybės švietimo įstaigas, per mokslo metus pasiekusius aukščiausius rezultatus ikimokyklinio ugdymo, akademinėje, kultūros ir meno, sporto srityse, atstovaujant Jonavai.

Švietimo teikėjas, kur mokosi šalies ar tarptautinės olimpiados, konkurso, parodos, varžybų ir kt. laimėtojas, teikia paraišką Jonavos rajono savivaldybės administracijos „Triumfo arkos“ apdovanojimų vertinimo komisijai pagal pridedamą formą iki gegužės 15 d. el.paštu lina.paulaviciene@jonava.lt

Apdovanojimų tvarka

Paraiška

Kviečiame teikti kandidatus „Triumfo arkos“ apdovanojimams gauti

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 19 Apr 2023 14:10:47 +0300
<![CDATA[Jonavoje paminėta Kultūros diena – pasveikinti darbuotojai]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavoje-pamineta-kulturos-diena-pasveikinti-darbuotojai https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavoje-pamineta-kulturos-diena-pasveikinti-darbuotojai Jonavoje antradienį paminėta Kultūros diena – šia proga rajono kultūros darbuotojai pakviesti į šventinę popietę, jiems įteikti apdovanojimai ir padėkos.

Pirmoji šventės metu pagerbta ir pasveikinta Metų bibliotekininkės vardą pelniusi Jonavos rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Skirmutė Gajauskaitė. Jai apdovanojimą įteikė Lietuvos Respublikos Seimo nario Eugenijaus Sabučio padėjėja Audronė Bagdonavičienė.

Jonavos rajono savivaldybės tarybos narė Vijolė Šadauskienė pasveikino ir už ilgametį darbą, kultūros vertybių puoselėjimą ir įvairias socialines iniciatyvas padėkojo bibliotekininkėms Daliai Plaktonienei, Reginai Lukoševičienei, Vitai Radionovienei, Laurai Grėbliūnienei.

Tarybos narė Birutė Gailienė kultūrininkų šventėje pasveikino ir už ilgametį kūrybinį indėlį padėkojo Jonavos rajono savivaldybės kultūros centro (JKC) direktoriaus pavaduotojai kultūrinei veiklai Jurgitai Serapinei.

Padėkas už Jonavos vardo garsinimą ir laimėjimus įvairiuose festivaliuose pelnė Solveiga Maslauskaitė, JKC  vokalinio ansamblio „Presto“ vadovė, Gerda Mykolaitienė, JKC vyresniųjų liaudiškų šokių grupės „Varūna“ ir linijinių šokių grupės „Aksomas“ vadovė, Dalė Toločkienė, JKC Šveicarijos filialo meno vadovė.

Už aktyvią savanorystės veiklą  ir neatlygintiną pagalbą JKC renginiuose apdovanota asociacijos „Jonavos kultūros savanoriai“ pirmininkė Rugilė Viola Paplauskaitė, o JKC krašto muziejaus edukatorė Rasa Libienė pagerbta už etnokultūrines tradicijas puoselėjančių 24 teminių edukacijų  ir projektinių renginių  „Šiaudinis sodas - amžinas variklis“ organizavimą.

Jonavos r. savivaldybės info.

A. Reipos nuotr.

Jonavoje paminėta Kultūros diena – pasveikinti darbuotojai

Jonavoje paminėta Kultūros diena – pasveikinti darbuotojai Jonavoje paminėta Kultūros diena – pasveikinti darbuotojai Jonavoje paminėta Kultūros diena – pasveikinti darbuotojai Jonavoje paminėta Kultūros diena – pasveikinti darbuotojai Jonavoje paminėta Kultūros diena – pasveikinti darbuotojai Jonavoje paminėta Kultūros diena – pasveikinti darbuotojai Jonavoje paminėta Kultūros diena – pasveikinti darbuotojai Jonavoje paminėta Kultūros diena – pasveikinti darbuotojai Jonavoje paminėta Kultūros diena – pasveikinti darbuotojai Jonavoje paminėta Kultūros diena – pasveikinti darbuotojai Jonavoje paminėta Kultūros diena – pasveikinti darbuotojai Jonavoje paminėta Kultūros diena – pasveikinti darbuotojai Jonavoje paminėta Kultūros diena – pasveikinti darbuotojai Jonavoje paminėta Kultūros diena – pasveikinti darbuotojai Jonavoje paminėta Kultūros diena – pasveikinti darbuotojai Jonavoje paminėta Kultūros diena – pasveikinti darbuotojai Jonavoje paminėta Kultūros diena – pasveikinti darbuotojai Jonavoje paminėta Kultūros diena – pasveikinti darbuotojai Jonavoje paminėta Kultūros diena – pasveikinti darbuotojai Jonavoje paminėta Kultūros diena – pasveikinti darbuotojai Jonavoje paminėta Kultūros diena – pasveikinti darbuotojai Jonavoje paminėta Kultūros diena – pasveikinti darbuotojai Jonavoje paminėta Kultūros diena – pasveikinti darbuotojai Jonavoje paminėta Kultūros diena – pasveikinti darbuotojai Jonavoje paminėta Kultūros diena – pasveikinti darbuotojai Jonavoje paminėta Kultūros diena – pasveikinti darbuotojai Jonavoje paminėta Kultūros diena – pasveikinti darbuotojai Jonavoje paminėta Kultūros diena – pasveikinti darbuotojai ]]>
jonavoszinios.lt Wed, 19 Apr 2023 09:33:14 +0300
<![CDATA[Konferencijoje aptarė Jonavoje veikiančią globos šeimoje sistemą]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/konferencijoje-aptare-jonavoje-veikiancia-globos-seimoje-sistema https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/konferencijoje-aptare-jonavoje-veikiancia-globos-seimoje-sistema Jonavos rajono savivaldybėje antradienį vyko konferencija „Jonava vaiko globos šeimoje kelyje”, kurioje rajono socialinių, švietimo, sveikatos priežiūros, vaiko teisių apsaugos ir kitų sričių specialistai bei vaikų globėjai aptarė Jonavos rajone veikiančią globos šeimoje sistemą, globos iššūkius ir galimybes.

Jonavos rajono Socialinių paslaugų centras (SPC) jau penkerius metus vykdo Globos centro funkcijas. Šios veiklos rezultatais – Jonavos rajone sukurta ir veikianti vaiko globos šeimoje sistema.

Pasak SPC vadovės Valentinos Demidenko, šiuo metu Jonavos rajone globojami 153 vaikai – 80 proc. jų auga globėjų šeimose, prižiūrimi Globos centro specialistų.

„Nepaprastai didžiuojuosi tuo, kad Jonava savo bendruomenėje turi žmonių, pasiryžusių sukurti emocinį ir fizinį saugumą vaikams, kurie dėl pačių įvairiausių priežasčių negali augti savo biologinėje šeimoje.

Tai svarbus ir vertas pagarbos mūsų bendruomenės ūgties ženklas”, - konferencijoje kalbėjo Jonavos rajono merą pavaduojanti tarybos narė Birutė Gailienė.

Konferencijos dalyvius ir svečius taip pat sveikino tarybos narė Birutė Platkauskienė, Seimo nario E. Sabučio patarėja Audronė Bagdonavičienė.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos projekto „Vaiko gerovės ir saugumo didinimas, paslaugų šeimai, globėjams kokybės didinimas ir prieinamumo plėtra“ vadovė Rugilė Ladauskienė pristatė vaiko globos šeimoje situaciją nacionaliniu mastu, o Globos centro psichologė Jūratė Beniulienė apžvelgė globojamų vaikų psichosocialinius ypatumus.

Konferencijoje aptarė Jonavoje veikiančią globos šeimoje sistemą

Konferencijoje aptarė Jonavoje veikiančią globos šeimoje sistemą Konferencijoje aptarė Jonavoje veikiančią globos šeimoje sistemą Konferencijoje aptarė Jonavoje veikiančią globos šeimoje sistemą Konferencijoje aptarė Jonavoje veikiančią globos šeimoje sistemą ]]>
jonavoszinios.lt Tue, 18 Apr 2023 16:07:31 +0300
<![CDATA[Prisiekė naujai išrinkta Jonavos rajono savivaldybės taryba ir meras]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/prisieke-naujai-isrinkta-jonavos-rajono-savivaldybes-taryba-ir-meras https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/prisieke-naujai-isrinkta-jonavos-rajono-savivaldybes-taryba-ir-meras Jonavos rajono savivaldybėje pirmadienį įvyko naujai išrinktos rajono tarybos pirmasis posėdis. Jo metu iškilmingai prisiekė 2023 – 2027 m. kadencijos Jonavos rajono savivaldybės taryba ir meras – per tiesioginius rinkimus dar vienai kadencijai išrinktas socialdemokratas Mindaugas Sinkevičius.

Jonavos rajono savivaldybės taryboje dirbs iš viso 25 tarybos nariai. Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) taryboje turės 17 mandatų, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, Liberalų sąjūdis, Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai ir politinis komitetas „Mūsų Jonava“ – po du narius taryboje.

Valdančioji koalicija rajono taryboje nebus sudaroma. Pasak rajono mero, kitų partijų atstovai buvo kviečiami jungtis prie daugumos, tačiau kvietimo nepriėmė.

„Rinkėjų valia, socialdemokratai turime daugumą taryboje, tačiau kvietėme prisijungti liberalų ir valstiečių atstovus. Jie kvietimo nepriėmė, todėl koalicija nebus sudaroma“, - sakė M. Sinkevičius.

Tarybos nariai posėdyje balsavo dėl naujojo Jonavos rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamento, tarybos komitetų sudėčių, paskyrė tarybos narį, kuris pavaduos merą jam negalint eiti pareigų.

Merą pavaduojančia tarybos nare paskirta Birutė Gailienė.

Sudaryti penki tarybos komitetai. Švietimo, kultūros, sporto ir jaunimo reikalų komiteto nariais paskirti tarybos nariai Birutė Daškevičienė; Elegijus Laimikis;  Arūnas Rimkus; Vijolė Šadauskienė; Eisvinas Utyra. Kaimo reikalų komitetą sudarys Žilvinas Galimovas; Renata Mikalauskienė; Artūras Neimontas; Remigijus Osauskas; Karolina Petrenčiuk-Naujokienė.

Miesto ir infrastruktūros plėtros komitete dirbs Erlandas Andrejevas; Povilas Beišys; Kęstutis Macionis; Valdas Majauskas; Dovilė Survilaitė. Sveikatos, ekologijos ir socialinės apsaugos komitete – Aldona Balutienė; Birutė Gailienė; Birutė Platkauskienė; Nerijus Šalūga; Darius Ulkštinas. Ekonomikos ir inovacijų komitetas sudarytas taip pat iš penkių narių: Arvydas Gasys; Liudas Mediekša; Alfonsas Meškauskas; Rimantas Sinkevičius; Marijona Širvelienė.

Taryba dirbs pagal naują modelį

Jonavos rajono savivaldybės taryba dirbs pagal naują Vietos savivaldos įstatymo redakciją, kuria įtvirtintas naujas vietos savivaldos modelis.

Pagal šį modelį, meras nebebus savivaldybės tarybos nariu, jis taps savivaldybės vykdomąja institucija. Meras turės savivaldybės valdžios ir viešojo administravimo įgaliojimus, bus atsakingas už įstatymų, Vyriausybės nutarimų ir savivaldybės tarybos sprendimų tiesioginį įgyvendinimą.

Įstatyme numatoma, kad meras sudarys ir teiks tarybai savivaldybės biudžeto projektą, jį vykdys, administruos savivaldybės turtą ir piniginius išteklius. Meras organizuos savivaldybės strateginio planavimo procesą, teiks tarybai tvirtinti savivaldybės bendrąjį planą ar savivaldybės dalių bendruosius planus, tvirtins detaliuosius planus ir vietovės lygmens specialiojo teritorijų planavimo dokumentus.

Meras vienasmeniškai skirs savivaldybės administracijos direktorių. Administracijos direktorius bus mero politinio (asmeninio) pasitikėjimo pagrindu paskirtas savivaldybės administracijos vadovas, bet nebus vykdomąja institucija.

Meras pats skirs vicemerus, tačiau prieš skirdamas privalės pateikti jų kandidatūras tarybai pritarimui. Vicemerai nebus skiriami iš tarybos narių, Jonavos rajono savivaldybėje galės būti du vicemerai.

Nuo 2023 m. savivaldybių tarybų ir merų rinkimų ribojamas merų kadencijų skaičius – asmuo, tris kadencijas iš eilės ėjęs mero pareigas, nebegalės būti renkamas meru ketvirtajai kadencijai iš eilės.

Dar viena naujovė – savivaldybės tarybos opozicija galės išsirinkti savo lyderį. Jis turės pirmumo teisę užduoti klausimus tarybos posėdyje, bus kolegijos narys.

Įstatymas įpareigoja naujos kadencijos savivaldybėse sudaryti kolegijas. Į jas įeis meras, vicemerai, administracijos direktorius, tarybos komitetų pirmininkai, Etikos ir Antikorupcijos komisijų pirmininkai bei opozicijos lyderis.

Aiškiau nustatyta savivaldybių tarybų narių darbo apmokėjimo tvarka – jiems ir toliau bus mokama už faktiškai dirbtą laiką, bet nurodyta, kad jį sudaro darbas savivaldybės tarybos, komitetų, komisijų, frakcijų, grupių posėdžių, gyventojų priėmimo metu.

E. Sabutis: „Meras taps stipresnė politinė figūra“

Naująjį modelį rengusios darbo grupės nario, Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto nario Eugenijaus Sabučio įsitikinimu, nors nei senasis, nei naujasis modelis nėra tobulas, atnaujintame įstatyme visgi geriau išgrynintas mero vaidmuo, atliepti vietos gyventojų lūkesčiai.

„Nedidelėse savivaldose žmonės pirmiausia mato merą – žmogų, kuris sprendžia: jie kreipiasi į merą tiesiogiai, jam rašo laiškus ar net žinutes socialiniuose tinkluose. Ir praktiškai niekada gyventojai nerašo tarybai, joje esančiai frakcijai ar frakcijų nariams. Tačiau anksčiau galiojusiame įstatyme meras formaliai nebuvo tas, kuris viską spręstų, išskyrus tuos, kurie prisiimdavo sau tokį vaidmenį“, − pažymėjo E. Sabutis.

Pasak politiko, pagal naująjį modelį, meras tikrai bus tas žmogus, kuris sprendžia. „Žvelgiant iš teisinės pusės, tai yra labai aiškus atskyrimas mums visiems, ir merams, ir taryboms, – tampa aišku, kas yra kas. Taryba yra atstovaujamoji, o meras – vykdomoji valdžia. Meras pavirsta tarsi ministru pirmininku“, − pastebėjo E. Sabutis.

Seimo narys pabrėžė, kad šis įstatymas suteikia visas galimybes aktyviam, energingam ir turinčiam daug idėjų merui pagaliau jas įgyvendinti. Jo įsitikinimu, meras dėl dabartinių ir suteiktų naujų funkcijų taps stipresnė politinė figūra, gal netgi stipriausia politinė figūra savivaldoje.

Pasak E. Sabučio, daug diskusijų buvo dėl to, koks bus tarybos vaidmuo, kokios funkcijos jai lieka. „Tarybai lieka labai daug ir pirmiausia – atstovavimas. Sutarėme, kad taryboje turėtų būti visi lygūs, todėl joje neturėtų būti pirmininko ar jo pavaduotojo“, − sakė Seimo narys.

Be to, anot jo, tarybai suteikta nemažai galių apsispręsti pačiai, pavyzdžiui, taryba turės daugiau laisvės rengiant savo veiklos reglamentą. Parlamentaras akcentavo, kad taryboje taip pat praplėstos opozicijos galios, oficialiai įteisintas opozicijos lyderis ir jo vaidmuo, opozicija turės galimybę du kartus per metus formuoti savo darbotvarkę, posėdžių metu gauti atsakymus į jai rūpimus klausimus iš mero, vicemerų, direktoriaus, savivaldybės pareigūnų.

Politikas teigė esantis absoliučiai įsitikinęs, kad naująjį modelį pritaikius praktiškai, prie šio įstatymo tobulinimo dar teks sugrįžti.

Jonavos r. savivaldybės, VRM, LRS inf. 

Prisiekė naujai išrinkta Jonavos rajono savivaldybės taryba ir meras

Prisiekė naujai išrinkta Jonavos rajono savivaldybės taryba ir meras Prisiekė naujai išrinkta Jonavos rajono savivaldybės taryba ir meras Prisiekė naujai išrinkta Jonavos rajono savivaldybės taryba ir meras Prisiekė naujai išrinkta Jonavos rajono savivaldybės taryba ir meras ]]>
jonavoszinios.lt Mon, 17 Apr 2023 16:06:52 +0300
<![CDATA[Jonavos rajone baigiamas šildymo sezonas]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavos-rajone-baigiamas-sildymo-sezonas https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavos-rajone-baigiamas-sildymo-sezonas Jonavos rajono savivaldybės administracijos direktorius pasirašė įsakymą, kuriuo skelbia šildymo sezono pabaigą Jonavos rajone nuo 2023 m. balandžio 14 dienos, penktadienio.

Šilumos tiekimas vartotojams bus nutrauktas per 3 darbo dienas.

Šildymo sezonas švietimo ir gydymo įstaigose gali būti tęsiamas informavus šilumos tiekėjus.

Jonavos rajone baigiamas šildymo sezonas

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 13 Apr 2023 08:52:36 +0300
<![CDATA[Darbdaviai kviečiami teikti paraiškas Užimtumo didinimo 2023 m. programai įgyvendinti]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/darbdaviai-kvieciami-teikti-paraiskas-uzimtumo-didinimo-2023-m-programai-igyvendinti https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/darbdaviai-kvieciami-teikti-paraiskas-uzimtumo-didinimo-2023-m-programai-igyvendinti

Jonavos rajono savivaldybės taryba 2023 m. balandžio 6 d. sprendimu Nr. 1TS-48 patvirtino Jonavos rajono Užimtumo didinimo programą 2023 metams.

Programa siekiama neturinčius darbo Jonavos rajono savivaldybės gyventojus integruoti į darbo rinką ir sudaryti galimybes joje išsilaikyti, mažinti gyventojų socialinę įtampą bei atskirtį, suteikiant galimybę dirbti kvalifikaciją atitinkantį darbą, skatinant Jonavos rajono gyventojų užimtumą ir aktyvumą darbo rinkoje, ugdyti darbo, profesinius ir praktinius įgūdžius, didinant galimybes susirasti nuolatinį darbą, kompleksiškai spręsti gyventojų užimtumo problemas.

Darbdaviai, pageidaujantys dalyvauti Užimtumo didinimo programoje, iki 2023 m. balandžio 21 d. 12.00 val. Jonavos rajono savivaldybės administracijai turi pateikti Užimtumo didinimo programos darbams vykdyti pasiūlymus. Dokumentai pateikiami užklijuotame voke. Ant jo nurodomi teikėjo rekvizitai, data, ir užrašas „Užimtumo programos darbdavių atrankai“.

Dėl išsamesnės informacijos kreiptis tel. (8 349) 49648, el. p. darius.freimontas@jonava.lt

Darbdaviai kviečiami teikti paraiškas Užimtumo didinimo 2023 m. programai įgyvendinti

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 11 Apr 2023 18:23:56 +0300
<![CDATA[,,Continental“ atstovai ieško galimybių atsivežti daugiau darbuotojų iš Jonavos]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/continental-atstovai-iesko-galimybiu-atsivezti-daugiau-darbuotoju-is-jonavos https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/continental-atstovai-iesko-galimybiu-atsivezti-daugiau-darbuotoju-is-jonavos Jonavos rajono savivaldybės meras Mindaugas Sinkevičius susitiko su bendrovės „Continental Automotive Lithuania” vadovu Shayan Ali. Kauno LEZ`e veikiančios įmonės ir savivaldybės atstovai aptarė bendradarbiavimo galimybes ir Jonavoje gyvenančių įmonės darbuotojų pavėžėjimo klausimus.

Šiuo metu „Continental“ gamykloje dirba apie 60 jonaviečių. Įmonė pati organizuoja darbuotojų atsivežimą iš Jonavos.

Pasak įmonės atstovų, „Continental“ planuoja antrąjį plėtros etapą, po kurio gamyklos pajėgumai išaugs daugiau nei du kartus, o darbuotojų skaičius perkops tūkstantį.

Bendrovė skaičiuoja, kad vien šiais metais galėtų įdarbinti iki šimto darbuotojų iš Jonavos, o per kitus trejus metus iš Jonavos rajono atvykstančių dirbti žmonių skaičius galėtų siekti 300 ir daugiau.

„Planuodami plėtrą įmonės atstovai ieško galimybių kartu su savivaldybe organizuoti patogų darbuotojų iš Jonavos pavėžėjimą į darbą ir atgal. Kalbamės apie „Jonavos autobusų“ maršruto atsiradimą, kai įmonė išpirktų dalį šio reiso bilietų savo darbuotojams“, - sako Jonavos rajono meras M. Sinkevičius.

Jonavoje tai nebūtų nauja paslauga, kai darbdavys išperka dalį viešojo transporto bilietų savo darbuotojams – tokiu susitarimu naudojasi jonaviečiai, keliaujantys į darbą Rukloje veikiančiame Lietuvos reabilitacijos ir slaugos centre.

Kompanija „Continental“ savo veiklą Kauno rajone pradėjo 2019 metų pabaigoje. LEZ`e pastatyta gamykla buvo didžiausia investicija per 20 metų į gamybos sektorių Lietuvoje.

Įmonė gamina automobilių elektronikos komponentus ir sensorius, skirtus automobilio komfortui bei saugumui didinti, o juos eksploatuoja didžiausiems automobilių gamintojams visame pasaulyje.

„Continental“ Lietuvoje bendradarbiauja su įvairiais mokymų centrais, yra atvira mokinių vasaros stažuotėms, karjeros specialistams, noriai organizuoja ekskursijas mokiniams, supažindindama su savo veikla, vykdo kitas socialines iniciatyvas.

,,Continental“ atstovai ieško galimybių atsivežti daugiau darbuotojų iš Jonavos

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 11 Apr 2023 16:12:09 +0300
<![CDATA[Pasveikinti konkurso „Metų ūkis“ nugalėtojai]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/pasveikinti-konkurso-metu-ukis-nugaletojai https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/pasveikinti-konkurso-metu-ukis-nugaletojai

Jonavos rajono savivaldybės tarybos posėdžio metu pagerbti rajono ūkininkai, tradicinio konkurso „Metų ūkis“ praėjusių metų laureatai.

Pirmąją vietą konkurse užėmė Aidas ir Tatjana Garniai, antrąją – Ramūnas ir Danutė Mačiuliai, trečioji vieta skirta Laurynui ir Vaidai Plukiams.

Konkurso nugalėtojus pasveikino Jonavos rajono meras Mindaugas Sinkevičius ir žemės ūkio skyriaus vedėjas Jonas Marčiukaitis.

Konkursas „Metų ūkis“ kartu su Lietuvos ūkininkų sąjunga kasmet organizuojamas šalies savivaldybėse, siekiant paskatinti ūkininkus pažangiau ūkininkauti, siekti gamybos efektyvumo ir ekologinės pusiausvyros, geriau ir gražiau tvarkytis savo ūkyje.

Jonavos r. savivaldybės info.

A. Reipos nuotr.

Pasveikinti konkurso „Metų ūkis“ nugalėtojai

Pasveikinti konkurso „Metų ūkis“ nugalėtojai Pasveikinti konkurso „Metų ūkis“ nugalėtojai Pasveikinti konkurso „Metų ūkis“ nugalėtojai Pasveikinti konkurso „Metų ūkis“ nugalėtojai ]]>
jonavoszinios.lt Fri, 07 Apr 2023 14:02:08 +0300
<![CDATA[Laikinai neveiks jonava.lt interneto svetainė]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/laikinai-neveiks-jonava-lt-interneto-svetaine https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/laikinai-neveiks-jonava-lt-interneto-svetaine Jonavos rajono savivaldybė informuoja, kad šiandien, penktadienį, nuo 14:00 val. iki 16:00 val., dėl planinių remonto darbų savivaldybės interneto svetainė jonava.lt gali būti laikinai nepasiekiama.

Laikinai neveiks jonava.lt interneto svetainė

]]>
jonavoszinios.lt Fri, 07 Apr 2023 13:38:40 +0300
<![CDATA[Jonavos meras padėkojo „Aušrinės“ tinklininkėms]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavos-meras-padekojo-ausrines-tinklininkems https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavos-meras-padekojo-ausrines-tinklininkems Jonavos rajono meras Mindaugas Sinkevičius pasveikino Jonavos tinklinio klubo „Aušrinė“ atstoves su pergalėmis Lietuvos ir Baltijos čempionatuose.

Jonavos tinklininkės šiemet iškovojo antrąją vietą Baltijos tinklinio lygoje ir pelnė aukso medalius Lietuvos moterų čempionate.

„Didžiuojamės Jūsų pergalėmis ir dėkojame už Jonavos vardo garsinimą tinklinio arenose“, - merginoms dėkojo M. Sinkevičius.

Jonavos meras „Aušrinei“ įteikė 14,3 tūkst. eurų premiją už aukščiausią sezono pasiekimą – prizinę vietą Baltijos čempionate.

Premijos klubams kasmet skiriamos pagal patvirtintą Jonavos rajono savivaldybės tarybos Premijų sportininkams ir jų treneriams skyrimo ir mokėjimo tvarkos aprašą.

Aukšto meistriškumo sporto klubai Jonavoje skatinami ne tik piniginėmis premijomis – jiems sukurtos puikios sąlygos treniruotėms ir varžyboms, kurios vyksta Jonavos sporto arenoje ir atnaujintame miesto stadione.

Jonavos meras padėkojo „Aušrinės“ tinklininkėms

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 06 Apr 2023 17:27:54 +0300
<![CDATA[Paskutinysis šios kadencijos, trisdešimt penktasis Jonavos rajono savivaldybės tarybos posėdis]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/paskutinysis-sios-kadencijos-trisdesimt-penktasis-jonavos-rajono-savivaldybes-tarybos-posedis https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/paskutinysis-sios-kadencijos-trisdesimt-penktasis-jonavos-rajono-savivaldybes-tarybos-posedis Šiandien, balandžio 6-ąją vyksta paskutinysis šios kadencijos, trisdešimt penktasis Jonavos rajono savivaldybės tarybos posėdis.

Darbotvarkė: 

- Dėl rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Valdo Majausko atleidimo iš pareigų

- Dėl rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojos Linetos Jakimavičienės atleidimo iš pareigų

- Dėl Jonavos rajono savivaldybės tarybos Kontrolės komiteto 2022 metų veiklos ataskaitos patvirtinimo

- Dėl Jonavos rajono savivaldybės 2023 metų biudžeto patikslinimo

- Dėl viešosios įstaigos Jonavos ligoninės 2022 metų veiklos ataskaitos patvirtinimo ir išlaidų, skirtų darbo užmokesčiui bei medikamentams, normatyvų nustatymo 2023 metams

- Dėl viešosios įstaigos Jonavos pirminės sveikatos priežiūros centro 2022 metų veiklos ataskaitos patvirtinimo ir išlaidų, skirtų darbo užmokesčiui bei medikamentams, normatyvų nustatymo 2023 metams 

- Dėl Jonavos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos stebėsenos 2021 metų ataskaitos patvirtinimo

- Dėl Jonavos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro 2022 m. veiklos ataskaitos patvirtinimo

- Dėl Visuomenės sveikatos projektų finansavimo nuostatų patvirtinimo

- Dėl Jonavos baseino 2022 metų veiklos ataskaitos patvirtinimo

- Dėl Jonavos rajono savivaldybės viešosios bibliotekos 2022 metų veiklos ataskaitos patvirtinimo

- Dėl Jonavos rajono savivaldybės kultūros centro 2022 metų veiklos ataskaitos patvirtinimo

- Dėl Jonavos sporto centro 2022 metų veiklos ataskaitos patvirtinimo

- Dėl Sportininkų priėmimo į Jonavos sporto centrą ir šalinimo iš jo tvarkos aprašo patvirtinimo

- Dėl Mokesčio už sportinį ugdymą Jonavos sporto centre tvarkos aprašo patvirtinimo

- Dėl Jonavos sporto centro teikiamų paslaugų kainų nustatymo

- Dėl Jonavos rajono savivaldybės tarybos 2023 m. vasario 2 d. sprendimo Nr. 1TS-8 „Dėl Jonavos sporto centro sveikatingumo ir sporto programos I ir II dalių lėšų paskirstymo 2023 m. patvirtinimo“ dalinio pakeitimo

- Dėl Jonavos rajono priešgaisrinės tarnybos 2022 metų veiklos ataskaitos patvirtinimo

- Dėl Jonavos rajono savivaldybės tarybos 2020 m. rugpjūčio 13 d. sprendimo Nr. 1TS – 129 „Dėl uždarosios akcinės bendrovės „Jonavos šilumos tinklai“ 2020 – 2022 m. investicijų plano suderinimo“ dalinio pakeitimo ir dėl uždarosios akcinės bendrovės „Jonavos šilumos tinklai“ 2023 – 2025 m. investicijų plano suderinimo

- Dėl Jonavos vaiko ir šeimos gerovės centro 2022 metų veiklos ataskaitos išklausymo ir patvirtinimo

- Dėl Jonavos nakvynės namų 2022 metų veiklos ataskaitos patvirtinimo

- Dėl Jonavos rajono socialinių paslaugų centro nuostatų patvirtinimo

- Dėl Jonavos rajono socialinių paslaugų centro teikiamos dienos socialinės globos asmens namuose kainos patvirtinimo

- Dėl Jonavos rajono  neįgaliųjų veiklos centro 2022 metų veiklos ataskaitos patvirtinimo

- Dėl socialinės globos kainų Jonavos rajono neįgaliųjų veiklos centre ir jo struktūriniame padalinyje „Gyvenimo namai“ patvirtinimo

- Dėl mitybos, medikamentų, aprangos ir patalynės, išlaidų finansinių ir eksploatacinių normatyvų Jonavos rajono neįgaliųjų veiklos centre ir jo struktūriniame padalinyje „Gyvenimo namai“ patvirtinimo

- Dėl Jonavos globos namų 2022 metų veiklos ataskaitos patvirtinimo

- Dėl Jonavos globos namų nuostatų patvirtinimo

- Dėl socialinės globos paslaugų kainų Jonavos globos namuose patvirtinimo

- Dėl mitybos, medikamentų, aprangos ir patalynės išlaidų finansinių normatyvų bei papildomai apmokamų paslaugų įkainių Jonavos globos namuose patvirtinimo

- Dėl Jonavos rajono savivaldybės 2023 metų socialinių paslaugų plano patvirtinimo

- Dėl Jonavos rajono savivaldybės užimtumo didinimo 2023 metų programos patvirtinimo

- Dėl maksimalių socialinės priežiūros, socialinės globos paslaugų išlaidų finansavimo Jonavos rajono gyventojams dydžių nustatymo

- Dėl Jonavos rajono savivaldybės biudžetinių įstaigų teikiamų prevencinių, bendrųjų socialinių ir socialinės priežiūros paslaugų kainų patvirtinimo

- Dėl Jonavos rajono savivaldybės tarybos 2022 m. rugsėjo 29 d. sprendimo Nr. 1TS-134 „Dėl didžiausio leistino pareigybių skaičiaus biudžetinėse įstaigose nustatymo“ priedo dalinio pakeitimo

- Dėl pavedimo Jonavos rajono socialinių paslaugų centrui vykdyti bendruomeninių šeimos namų funkcijas ir teikti kompleksines paslaugas šeimai Jonavos rajono savivaldybėje

- Dėl Jonavos rajono savivaldybės tarybos 2021 m. balandžio 29 d. sprendimo Nr. 1TS-60 „Dėl Jonavos rajono savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklų tinklo pertvarkos 2021–2025 metų bendrojo plano patvirtinimo“ pakeitimo

- Dėl Jonavos r. Bukonių mokyklos-daugiafunkcio centro pertvarkymo į progimnaziją

- Dėl Jonavos r. Kulvos Abraomo Kulviečio mokyklos pertvarkymo į progimnaziją

- Dėl Jonavos r. Ruklos Jono Stanislausko mokyklos-daugiafunkcio centro pertvarkymo į progimnaziją

- Dėl Jonavos r. Žeimių mokyklos-daugiafunkcio centro pertvarkymo į progimnaziją

- Dėl sutikimo reorganizuoti Jonavos r. Užusalių mokyklą-daugiafunkcį centrą, prijungiant jį prie Jonavos rajono Šveicarijos progimnazijos

- Dėl Jonavos rajono savivaldybės tarybos 2016 m. kovo 24 d. sprendimo Nr. 1TS-79 „Dėl Jonavos rajono savivaldybės biudžetinių ugdymo įstaigų patalpų, skirtų maisto ruošimui, nuomos, eksploatavimo ir patiekalų gamybos išlaidų apmokėjimo tvarkos patvirtinimo“ dalinio pakeitimo

- Dėl Jonavos r. sav., Šveicarijos sen., Bulotų gyvenamosios vietovės gatvės geografinių charakteristikų keitimo

- Dėl Kelių (gatvių) įtraukimo į Jonavos rajono savivaldybės vietinės reikšmės kelių sąrašą ir išbraukimo iš jo tvarkos aprašo patvirtinimo

- Dėl pritarimo projekto „Pabėgėlių iš Ukrainos priėmimas ir ankstyva integracija“ Nr. HOME/2022/AMIF/AG/EMAS/TF1/LT/0013 įgyvendinimui Jonavos rajono savivaldybėje

- Dėl pritarimo projekto įgyvendinimo plano teikimui pagal kvietimą „7.1 Kultūros paveldo aktualizavimas ir įveiklinimas“

- Dėl Jonavos rajono savivaldybės narystės vidurio Lietuvos žuvininkystės vietos veiklos grupėje

- Dėl Jonavos rajono savivaldybės tarybos 2015 m. balandžio 30 d. sprendimo Nr. 1TS-0112 „Dėl narystės asociacijoje Jonavos rajono savivaldybės vietos veiklos grupė ir atstovų delegavimo į valdymo organus“ pripažinimo netekusiu galios 

-  Dėl savivaldybės turto (pinigų) investavimo

- Dėl rajono savivaldybės tarybos 2015 m. kovo 26 d. sprendimo Nr. 1TS-63 „Dėl viešame aukcione parduodamo Jonavos rajono savivaldybės nekilnojamojo turto ir kitų nekilnojamųjų daiktų sąrašo sudarymo“ dalinio pakeitimo

- Dėl ilgalaikio materialiojo turto perėmimo savivaldybės nuosavybėn

 - Dėl savivaldybės būstų pardavimo

- Dėl nekilnojamųjų daiktų nurašymo iš buhalterinės apskaitos

- Dėl turto perdavimo Jonavos vaiko ir šeimos gerovės centrui

- Dėl Jonavos rajono  socialinių paslaugų centro 2022 metų veiklos ataskaitos patvirtinimo

Tiesioginė posėdžio transliacija ČIA.  

Paskutinysis šios kadencijos, trisdešimt penktasis Jonavos rajono savivaldybės tarybos posėdis

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 06 Apr 2023 09:28:10 +0300
<![CDATA[Jonava stabdo finansavimą „Vikingams“ – laukia aiškios pozicijos dėl klubo kapitono elgesio]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonava-stabdo-finansavima-vikingams-laukia-aiskios-pozicijos-del-klubo-kapitono-elgesio https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonava-stabdo-finansavima-vikingams-laukia-aiskios-pozicijos-del-klubo-kapitono-elgesio Jonavos sporto centras (JSC) stabdo finansavimą salės futbolo klubui „Vikingai“, kol klubas neprisiims atsakomybės ir nepareikš aiškios pozicijos dėl savo kapitono Beno Spietinio nesportinio elgesio.

Tokį sprendimą priėmė Jonavos rajono savivaldybės Sporto klubų programų finansavimo komisija. Šiuo sprendimu JSC sustabdys 37 tūkst. eurų išmokėjimą, skirtą 2023 m. „Vikingų“ sporto programai finansuoti.

„Vikingų“ kapitono B. Spietinio elgesys „Kauno Žalgirio“ žaidėjų atžvilgiu yra visiškai nesuderinamas su mūsų miesto ir Jonavos sporto bendruomenės vertybėmis. Sporto miestas Jonava netoleruoja ir niekada nerems nesportinio elgesio, o Jonavai atstovaujantiems sportininkams visada kels pačius aukščiausius garbės ir moralės reikalavimus. Nepriimtinas yra ir klubo išplatintas pareiškimas, kuriuo, panašu, siekiama pateisinti savo žaidėjo elgesį“, - teigiama komisijos protokole.

„Kauno Žalgirio“ klubo teigimu, pirmadienį vėlai vakare futbolininkas iš Jonavos B. Spietinis atvyko į Kauną ir užsipuolė čia gyvenančius „Kauno Žalgirio“ salės futbolininkus iš Brazilijos. Kauno klubas kreipėsi į policiją, pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl Jonavos komandos žaidėjo veiksmų.

Reaguodama į šią informaciją, Lietuvos futbolo federacija neribotam laikui suspendavo B. Spietinį, jis nedalyvaus artimiausioje Lietuvos futsal rinktinės stovykloje.

Jonava stabdo finansavimą „Vikingams“ – laukia aiškios pozicijos dėl klubo kapitono elgesio

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 05 Apr 2023 18:58:57 +0300
<![CDATA[Savivaldybėje vyks VERT konsultacija gyventojams apie nepriklausomo elektros energijos tiekimo sąlygas]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/savivaldybeje-vyks-vert-konsultacija-gyventojams-apie-nepriklausomo-elektros-energijos-tiekimo-salygas https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/savivaldybeje-vyks-vert-konsultacija-gyventojams-apie-nepriklausomo-elektros-energijos-tiekimo-salygas Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), siekdama platesnės informacijos sklaidos vartotojams apie nepriklausomo elektros energijos tiekimo sąlygas, nepriklausomo elektros energijos tiekimo sutarčių sudarymą, vykdymą, nepriklausomo elektros energijos tiekėjo pasirinkimą, keitimą, planuoja aktyvius susitikimus su gyventojais regionuose ir didžiuosiuose miestuose.

Jonavoje susitikimas vyks rajono savivaldybėje, Jeronimo Ralio salėje, 2023 m. balandžio 19 d., pradžia 9 val. 30 min. (planuojamas susitikimo laikas - 1,5 val.)

Kviečiame gyventojus dalyvauti.

Jonavos r. savivaldybės inf. 

 

Savivaldybėje vyks VERT konsultacija gyventojams apie nepriklausomo elektros energijos tiekimo sąlygas

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 04 Apr 2023 15:30:53 +0300
<![CDATA[Jonavos r. savivaldybės administracijos Statybos, remonto ir architektūros skyriui reikalingas politikos ir administravimo specialistas (-ė)]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavos-r-savivaldybes-administracijos-statybos-remonto-ir-architekturos-skyriui-reikalingas-politikos-ir-administravimo-specialistas-e https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavos-r-savivaldybes-administracijos-statybos-remonto-ir-architekturos-skyriui-reikalingas-politikos-ir-administravimo-specialistas-e Specialūs reikalavimai šias pareigas einančiam darbuotojui. Darbuotojas einantis šias pareigas, turi atitikti šiuos specialius reikalavimus:

 • turėti ne žemesnį kaip aukštesnįjį išsilavinimą, įgytą iki 2009 metų, ar specialų vidurinį išsilavinimą, įgytą iki 1995 metų technologijos mokslų studijų srities statybos inžinerijos krypties;
 • turėti ne mažesnį kaip 1 metų darbo stažą statybos srityje;
 • išmanyti Lietuvos Respublikos įstatymus, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimus, kitus teisės aktus, reglamentuojančius statybą, viešąjį administravimą;
 • mokėti kaupti, valdyti, sisteminti ir apibendrinti informaciją, rengti išvadas ir teikti pasiūlymus;
 • savarankiškai planuoti ir organizuoti savo darbinę veiklą;
 • sklandžiai dėstyti mintis raštu ir žodžiu;
 • mokėti dirbti šiomis kompiuterinėmis programomis: MS Word, MS Excel, Internet Explorer, MS Outlook;
 • išmanyti dokumentų rengimo ir įforminimo bei raštvedybos taisykles.

 

Su pareigybės aprašymu galite susipažinti čia: https://jonava.lt/savivaldybe/struktura-ir-kontaktai/30/statybos-remonto-ir-architekturos-skyriaus-darbuotojai/d74   

Pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientas 5,6 – 6,2 baziniais dydžiais (koeficiento dydis priklauso nuo profesinio darbo patirties).

Gyvenimo aprašymą siųsti el. paštu arnoldas.musteikis@jonava.lt iki š. m. balandžio 14 d. Pasiteirauti tel. 866469519

Jonavos r. savivaldybės inf.

Jonavos r. savivaldybės administracijos Statybos, remonto ir architektūros skyriui reikalingas politikos ir administravimo specialistas (-ė)

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 04 Apr 2023 08:06:26 +0300
<![CDATA[Nepamirškite deklaruoti šeimos turtą – aktualu gyvenantiems socialiniame būste]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/nepamirskite-deklaruoti-seimos-turta-aktualu-gyvenantiems-socialiniame-buste https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/nepamirskite-deklaruoti-seimos-turta-aktualu-gyvenantiems-socialiniame-buste Turto ir aplinkos apsaugos skyrius primena, kad vadovaujantis LR valstybės paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti įstatymu, visi asmenys, kuriems nustatyta teisė į socialinio būsto nuomą, taip pat asmenys, gyvenantys socialiniame būste, privalo kasmet, ne vėliau, kaip iki gegužės 1 d., deklaruoti šeimos turtą (įskaitant gautas pajamas) už kiekvienus praėjusius kalendorinius metus. 

Metinę gyventojo šeimos turto deklaraciją už 2022 m. (forma FR0001 su priedu FR0001P) Valstybinei mokesčių inspekcijai galima pateikti elektroniniu būdu, naudodamiesi elektroninio deklaravimo sistema (EDS) arba telefonu 1882; +370 5 260 5060.

Asmenys ir šeimos nepateikę metinės gyventojo (šeimos) turto deklaracijos iki 2023 m. gegužės 1 d., iš Jonavos  rajono savivaldybės asmenų ir šeimų, turinčių teisę į socialinio  būsto nuomą, sąrašo bus išbraukiami, o Savivaldybės socialiniuose  būstuose gyvenančių ir savo prievoles pamiršusių asmenų atžvilgiu bus sprendžiamas klausimas dėl  nuomos sutarties  nutraukimo teisės aktų nustatyta tvarka.

Nepamirškite deklaruoti šeimos turtą – aktualu gyvenantiems socialiniame būste

]]>
jonavoszinios.lt Fri, 31 Mar 2023 06:58:41 +0300