Jonavos žinių naujienos https://www.jonavoszinios.lt/naujienos Jonavos rajono naujienos lt <![CDATA[Jaunimo užimtumo programoje – dvigubai daugiau jaunuolių]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jaunimo-uzimtumo-programoje-dvigubai-daugiau-jaunuoliu https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jaunimo-uzimtumo-programoje-dvigubai-daugiau-jaunuoliu Jonavos rajono savivaldybėje įvyko šiemet jau antrus metus iš eilės vykdytos jaunimo vasaros užimtumo ir integracijos į darbo rinką programos aptarimas.

Pagal šią tarybos patvirtintą programą savivaldybė darbdaviui kompensavo iki 200 eurų per mėnesį už jaunuolį, įdarbintą visu darbo krūviu vasaros atostogų metu. 

Šiemet programoje dalyvavo beveik dvigubai daugiau jaunuolių nei pernai – įvairiose įmonėse ir įstaigose vasarą dirbo 37 moksleiviai, juos įdarbino 25 Jonavos rajono darbdaviai.

Jaunuoliai dirbo pagalbiniais darbininkais, maisto ruošėjais, pakuotojais, barmenais, renginių organizatoriais, IT specialistais.

Vidutinė savivaldybės išmokėta kompensacija darbdaviui už vieną jaunuolį šiemet buvo 370 eurų, o didžiausias jaunuoliui išmokėtas darbo užmokestis siekė 966 eurus.

Pasak rajono mero pavaduotojos Birutės Gailienės, šia programa siekiama didinti 14-19 m. jaunimo užimtumą vasaros laikotarpiu, ne ugdymo proceso metu, sudaryti galimybes jauniems žmonėms susipažinti su darbo rinka ir įvairiomis profesijomis.

„Matome, kad programa pasiteisino – jos dalyvių daugėja, todėl kitais metais siūlysime tarybai programą tęsti. Džiugina ir tai, kad prie savivaldybių iniciatyvos šiemet jau prisidėjo ir centrinė valdžia bei paskyrė finansavimą iš valstybės biudžeto“, - sako B. Gailienė.

Jaunimo vasaros užimtumo ir integracijos į darbo rinką programą Jonavos rajone koordinuoja bei informaciją ir konsultacijas apie programos įgyvendinimą teikia Jonavos rajono savivaldybės administracijos jaunimo reikalų koordinatorius ir Jonavos rajono savivaldybės viešosios bibliotekos atvirasis jaunimo centras.

Jonavos rajono savivaldybės inf. 

Jaunimo užimtumo programoje – dvigubai daugiau jaunuolių

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 14 Oct 2021 09:27:58 +0300
<![CDATA[Jonavos meras kviečia kurti Kalėdinių eglučių miestelį]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavos-meras-kviecia-kurti-kalediniu-egluciu-miesteli https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavos-meras-kviecia-kurti-kalediniu-egluciu-miesteli Šiemet Jonavoje, Ramybės skvere, jau trečius metus bus statomas Kalėdinių eglučių miestelis, kurio pagrindiniais akcentais taps rajono įstaigose ir įmonėse sukurtos eglutės.

„Šis mūsų mieste vykdomas unikalus projektas sulaukia ypač didelio jonaviečių ir miesto svečių susidomėjimo – tai pavyksta pasiekti visų Jūsų gausaus dalyvavimo dėka. Todėl šiais metais kviečiu tęsti miestelio istoriją ir vėl kurti ypatingą kalėdinę dvasią Jonavoje“, - kviečia rajono meras Mindaugas Sinkevičius.

Kaip ir anksčiau, įmonės ir įstaigos kviečiamos kurti originalias, savo organizacijos veiklą atspindinčias eglutes, kurių aukštis – nuo 2 iki 4 m., plotis iki 3 m.

Eglučių pastatymo vietose bus įrengtas elektros tiekimas. Eglutės miestelyje bus statomos lapkričio 22-26 dienomis.

Prieš didžiąsias metų šventes bus paskelbti gražiausios eglutės konkurso nugalėtojai, kurie bus apdovanoti smagiais prizais.

Jonavos meras kviečia kurti Kalėdinių eglučių miestelį

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 11 Oct 2021 15:12:58 +0300
<![CDATA[Nemokamai bus surenkamos asbesto atliekos]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/nemokamai-bus-surenkamos-asbesto-atliekos https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/nemokamai-bus-surenkamos-asbesto-atliekos Jonavos rajone planuojamas dvejus metus truksiantis nemokamas asbesto atliekų surinkimas ir išvežimas į sąvartynus, informuoja rajono savivaldybė. 

Kviečiame jonaviečius, jau turinčius sukauptų asbesto atliekų arba planuojančius iki 2023 metų vidurio keisti asbesto stogų dangas, registruotis atliekų išvežimui.

Registruotis gali tiek mieste, tiek kaimiškose vietovėse, tiek sodininkų bendrijose stogus pasikeitę ar ketinantys keisti gyventojai.

Juridiniams asmenims tokia paslauga neteikiama.

Paslaugą savivaldybė galės teikti tik žinodama realų poreikį ir gavusi valstybės finansavimą, todėl prašome nedelsti ir registruotis el. paštu taas@jonava.lt, nurodant apytikslį asbesto atliekų kiekį, tikslų adresą, iš kur suderintu laiku bus išvežamos asbesto atliekos, asbesto turėtojo vardą, pavardę ir telefono numerį.

Registracija vyksta iki 2021 m. lapkričio 5 d.

Daugiau informacijos: (8 349) 20704, 8686 59386

Nemokamai bus surenkamos asbesto atliekos

Nemokamai bus surenkamos asbesto atliekos ]]>
jonavoszinios.lt Thu, 07 Oct 2021 15:35:09 +0300
<![CDATA[Vyksta dvidešimt trečiasis rajono savivaldybės tarybos posėdis]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/vyksta-dvidesimt-treciasis-rajono-savivaldybes-tarybos-posedis https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/vyksta-dvidesimt-treciasis-rajono-savivaldybes-tarybos-posedis Šiandien, spalio 7-ąją, vyksta dvidešimt trečiasis Jonavos rajono savivaldybės tarybos posėdis.

Kviečiame susipažinti su tarybos darbotvarke bei tiesiogiai stebėti posėdį.                                                     

D  A  R  B  O  T  V  A  R  K  Ė:  

 1. Dėl pritarimo paraiškos teikimui ir prisidėjimo prie projekto finansavimo.
 2. Dėl socialinių projektų finansavimo Jonavos rajono savivaldybėje nuostatų patvirtinimo.
 3. Dėl atlygio budinčiam globotojui, atokvėpio paslaugos teikėjui, šeimynos dalyvio išlaikymo pajamų ir pagalbos pinigų išmokų dydžių patvirtinimo.
 4. Dėl Jonavos rajono savivaldybės 2021 metų biudžeto patikslinimo.
 5. Dėl didžiausio leistino pareigybių skaičiaus biudžetinėse įstaigose nustatymo.
 6. Dėl mokesčių lengvatų suteikimo.
 7. Dėl Jonavos rajono savivaldybės tarybos 2021 m. vasario 11 d. sprendimo Nr. 1 TS – 18 „Dėl Jonavos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos 2021 metų pajamų ir išlaidų plano patvirtinimo“ dalinio pakeitimo.
 8. Dėl Jonavos rajono savivaldybės tarybos 2021 m. gegužės 27 d. sprendimo Nr. 1 TS-101 „Dėl viešosios įstaigos Jonavos greitosios medicinos pagalbos stoties stebėtojų tarybos sudarymo’’ dalinio pakeitimo.
 9. Dėl Jonavos r. Žeimių mokyklos-daugiafunkcio centro nuostatų patvirtinimo.
 10. Dėl Jonavos r. Kulvos Abraomo Kulviečio mokyklos nuostatų patvirtinimo.
 11. Dėl Jonavos rajono Šveicarijos progimnazijos nuostatų patvirtinimo
 12. Dėl Jonavos Raimundo Samulevičiaus progimnazijos nuostatų patvirtinimo.
 1. Dėl Jonavos „Neries“ pagrindinės mokyklos nuostatų patvirtinimo
 2. Dėl Jonavos pradinės mokyklos nuostatų patvirtinimo.
 3. Dėl Jonavos rajono savivaldybės sporto stipendijų skyrimo ir mokėjimo tvarkos aprašo patvirtinimo.
 4. Dėl Jonavos Janinos Miščiukaitės meno mokyklos klasių (grupių) skaičiaus ir mokinių skaičiaus jose 2021-2022 mokslo metams patvirtinimo.
 5. Dėl klasių, priešmokyklinio ugdymo grupių skaičiaus ir mokinių skaičiaus jose savivaldybės bendrojo ugdymo mokykloms 2021-2022 mokslo metams patvirtinimo.
 6. Dėl pavadinimų suteikimo Jonavos r. sav., Šilų sen., Beržų gyvenamosios vietovės gatvėms.
 7. Dėl keleivių vežimo vietinio (priemiestinio) reguliaraus susisiekimo maršrutais tarifo dydžio bei maršrute „Jonava – Kaunas“ konkrečių bilietų kainų nustatymo.
 8. Dėl keleivių vežimo vietinio (miesto) reguliaraus susisiekimo maršrutais bilietų kainų nustatymo.
 9. Dėl uždarosios akcinės bendrovės „Jonavos energetika“ perskaičiuotos šilumos kainos (kainos dedamųjų) nustatymo.
 10. Dėl savivaldybės aplinkos apsaugos rėmimo specialiosios programos lėšų naudojimo tvarkos aprašo patvirtinimo.
 11. Dėl Jonavos rajono savivaldybės sodininkų bendrijų rėmimo tvarkos aprašo patvirtinimo
 12. Dėl sodininkų bendrijos „Klevas“ kelių išpirkimo.
 13. Dėl turto perdavimo Jonavos kūno kultūros ir sporto centrui.
 14. Dėl savivaldybės būstų pardavimo.
 15. Dėl rajono savivaldybės tarybos 2015 m. kovo 26 d. sprendimo Nr. 1TS-63 „Dėl viešame aukcione parduodamo Jonavos rajono savivaldybės nekilnojamojo turto ir kitų nekilnojamųjų daiktų sąrašo sudarymo“ dalinio pakeitimo.
 16. Dėl kompiuterinės įrangos perėmimo savivaldybės nuosavybėn ir jo perdavimo valdyti, naudoti ir disponuoti juo patikėjimo teise.
 17. Dėl materialaus ilgalaikio ir trumpalaikio turto perėmimo savivaldybės nuosavybėn ir jo perdavimo valdyti, naudoti ir disponuoti juo patikėjimo teise.
 18. Dėl pritarimo dalyvavimui projekte „Lietuvos jaunimo sostinė 2023 m.“ ir prisidėjimui piniginėmis lėšomis prie projekto įgyvendinimo.

Vyksta dvidešimt trečiasis rajono savivaldybės tarybos posėdis

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 07 Oct 2021 10:54:56 +0300
<![CDATA[Kas tuoksis Jonavoje artimiausiu metu?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/------kas-tuoksis-jonavoje--artimiausiu-metu----- https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/------kas-tuoksis-jonavoje--artimiausiu-metu----- Tradiciškai Jonavos rajono savivaldybės Civilinės metrikacijos skyrius skelbia asmenis, artimiausiu metu žadančius sudaryti santuoką. Kas tie laimingieji, kurie nusprendė sumainyti aukso žiedus? Sąrašu dalijamės ir mes.

Jie tuoksis 10-23

13:10 val. R. Bucevičius ir V. Janionienė

13:30 val. B. Mima ir V. Lukianchenko

13:50 val. D. Bukauskas ir I. Fiodorova

14:00 val. D. Banuškevičius ir J. Kaminskaitė

Sveikiname

Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Kas tuoksis Jonavoje artimiausiu metu?

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 07 Oct 2021 09:58:03 +0300
<![CDATA[Gyventojai gali būti paskiepyti savo namuose]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/gyventojai-gali-buti-paskiepyti-savo-namuose https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/gyventojai-gali-buti-paskiepyti-savo-namuose Jonavos rajono gyventojai, kuriems yra sudėtinga atvykti pasiskiepyti vakcina nuo COVID-19  ligos, gali į namus išsikviesti mobiliąją brigadą šiai paslaugai atlikti. Registracija telefonu 8 600 13682 arba elektroniniu paštu vakcinanamuose@jonavospspc.lt

Vakcinavimo centro (J. Basanavičiaus g. 7) darbo laikas:

Pirmadienį 8:00 – 14:00 val.

Antradienį 12:00 – 18:00 val.

Trečiadienį 8:00 – 14:00 val.

Ketvirtadienį 12:00 – 18:00 val.

Penktadienį 8:00 – 14:00 val.

VŠĮ Jonavos pirminės sveikatos priežiūros centre (Žeimių g. 19) vakcinuojama kiekvieną darbo dieną 8:00 – 19:00 val.,  207 kab. (II a.), šeštadieniais 10:00 – 14:00 val., 107 kab. (I a).

Rimkų mikrorajono filiale (A. Kulviečio 8a) skiepijimai atliekami I a. esančiame kabinete 12:00 - 16:00 val.

Jonavos savivaldybės inf. 

Gyventojai gali būti paskiepyti savo namuose

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 06 Oct 2021 16:10:50 +0300
<![CDATA[Laikinai bus uždarytas eismas Taurostos gatve (A6 keliu)]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/laikinai-bus-uzdarytas-eismas-taurostos-gatve-a-6-keliu https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/laikinai-bus-uzdarytas-eismas-taurostos-gatve-a-6-keliu Jonavos miesto seniūnija informuoja, jog dėl geležinkelio tilto per Nerį remonto darbų bus laikinai uždarytas eismas Taurostos gatve (A6 keliu).

Tilto remonto darbus atliekantis rangovas AB „Eurovia Lietuva“ pravažiavimą Taurostos g. uždarys 2021 m. spalio 9-10 dienomis.

 

Laikinai bus uždarytas eismas Taurostos gatve (A6 keliu)

]]>
jonavoszinios.lt Fri, 01 Oct 2021 07:41:58 +0300
<![CDATA[Kas tuoksis Jonavoje artimiausiu metu?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/kas----------------tuoksis--jonavoje--artimiausiu------metu- https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/kas----------------tuoksis--jonavoje--artimiausiu------metu- Tradiciškai Jonavos rajono savivaldybės Civilinės metrikacijos skyrius skelbia asmenis, artimiausiu metu žadančius sudaryti santuoką. Kas tie laimingieji, kurie nusprendė sumainyti aukso žiedus? Sąrašu dalijamės ir mes.

   Jie tuoksis 2021-10-15 dieną

13:10 A. Andrecov ir I. Trukšanina

13:20 E. Justinavičius ir S. Grigoraš

13:30 A. Jermolenko ir L. Vaitkevičiūtė

Sveikiname!

Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Kas tuoksis Jonavoje artimiausiu metu?

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 30 Sep 2021 10:41:58 +0300
<![CDATA[Šilumos ir karšto vandens kainos nuo 2021 m. spalio 1 d.]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/silumos-ir-karsto-vandens-kainos-nuo-2021-m-spalio-1-d https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/silumos-ir-karsto-vandens-kainos-nuo-2021-m-spalio-1-d Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos Šilumos ūkio įstatymo 22 str. 3 dalimi, UAB „Jonavos šilumos tinklai“ informuoja, kad, vadovaujantis Jonavos rajono savivaldybės tarybos 2020 m. spalio 22 d. sprendimu Nr. 1TS-162 nustatytomis šilumos kainų dedamosiomis, atsižvelgiant į atitinkamo laikotarpio kuro kainas, apskaičiuotos šilumos ir karšto vandens kainos.

Šilumos ir karšto vandens kainos perskaičiuojamos kas mėnesį, priklausomai nuo kuro technologijai kainų.

Lentelėje nurodyti šilumos kainų kintamųjų dedamųjų dydžiai, galutinės šilumos ir karšto vandens kainos nuo 2021 m. spalio 1 d.

Eil. Nr.

Kainos pavadinimas

Kainos (be PVM)

1.

Šilumos gamybos kainos kintamoji dedamoji

2,02 ct/kWh

2.

Šilumos perdavimo kainos kintamoji dedamoji

1,00 ct/kWh

3.

Šilumos, patiektos iki gyvenamųjų namų ir kitų pastatų įvadų, kainos kintamoji dedamoji

3,02 ct/kWh

4.

Papildoma kuro sąnaudų neatitikimo dedamoji, susidariusi dėl kuro faktinių bei nustatant šilumos kainas įvertintų kainų skirtumo

0,43 ct/kWh

5.

Šilumos, patiektos iki gyvenamųjų namų ir kitų pastatų įvadų vienanarė kaina

5,52 ct/kWh

6.

Mažmeninio aptarnavimo kaina pasirinktinai:

 

6.1.

-už kiekvieną realizuotiną šilumos kilovatvalandę

0,12 ct/kWh

6.2.

-mažmeninio aptarnavimo pastovus (mėnesio) užmokestis

0,76 Eur/mėn.

6.3.

arba mažmeninio aptarnavimo pastovus (mėnesio) užmokestis

0,89 Eur/mėn./kW

7.

Galutinė šilumos vienanarė kaina už suvartotą šilumos kiekį

5,64 ct/kWh

8.

Karšto vandens kaina (be PVM) vartotojams daugiabučiuose namuose

4,90 Eur/m3

9.

Karšto vandens kaina (be PVM) kitiems vartotojams

4,76 Eur/m3

Apskaičiuota šilumos vienanarė kaina 5,64 ct/kWh (be PVM), lyginant su praėjusį mėnesį galiojusia šilumos kaina, aukštesnė 0,21 ct/kWh  arba +3,9 proc.

Skaičiuojant šilumos kainas taikyta gamtinių dujų kaina – 49,21 Eur/MWh (be PVM), medienos kilmės biokuro kaina – 12,66 Eur/MWh. Medienos kilmės biokuro kaina 0,54 Eur/MWh  (4,5 proc.) aukštesnė, lyginant su kuro kaina, kuri įvertinta praėjusio mėnesio šilumos energijos kainoje, gamtinių dujų kaina, įsk. gamtinių dujų perdavimo ir skirstymo kaštus, aukštesnė +15,1 proc.

Karštas vanduo vartotojams daugiabučiuose namuose pabrango +4,3 proc. arba +0,20 Eur/m3.

Nuo 2018 m. sausio 1 d. neribotam laikui pratęstas lengvatinio 9 proc. PVM tarifo taikymas šilumos energijai, tiekiamai gyvenamosioms patalpoms šildyti (įskaitant šilumos energiją, perduodamą per karšto vandens tiekimo sistemą), į gyvenamąsias patalpas tiekiamam karštam vandeniui arba šaltam vandeniui karštam vandeniui paruošti ir šilumos energijai, sunaudotai šiam vandeniui pašildyti. Kitų vartotojų (ne gyventojų) suvartotai šilumos energijai taikomas standartinis 21 proc. PVM tarifas.

Šilumos ir karšto vandens kainos nuo 2021 m. spalio 1 d.

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 29 Sep 2021 08:50:01 +0300
<![CDATA[Kas tuoksis Jonavoje artimiausiu metu?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/kas---------tuoksis--------jonavoje-artimiausiu--metu https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/kas---------tuoksis--------jonavoje-artimiausiu--metu Tradiciškai Jonavos rajono savivaldybės Civilinės metrikacijos skyrius skelbia asmenis, artimiausiu metu žadančius sudaryti santuoką. Kas tie laimingieji, kurie nusprendė sumainyti aukso žiedus? Sąrašu dalijamės ir mes.

Jie tuoksis 2021-10-06 dieną

16:30 val. S. Klibavičius ir D. Sedelskienė

Jie tuoksis 2021-10-11 dieną

16:00 val. G. Koniečnas ir J. Marcišauskienė 

Jie tuoksis 2021-10-12 dieną

15:00 val. R. Kirklys ir N. Galinienė

Sveikiname!

Kas tuoksis Jonavoje artimiausiu metu?

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 27 Sep 2021 14:22:44 +0300
<![CDATA[Pastato-pirties su aikštele ir sklypu Samanynės g. 30, Aklojo ežero k., Šilų sen., pakartotinis pardavimo aukcionas]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/pastato-pirties-su-aikstele-ir-sklypu-samanynes-g-30-aklojo-ezero-k-silu-sen-pakartotinis-pardavimo-aukcionas https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/pastato-pirties-su-aikstele-ir-sklypu-samanynes-g-30-aklojo-ezero-k-silu-sen-pakartotinis-pardavimo-aukcionas Jonavos r. sav. administracija skelbia nekilnojamojo turto pardavimo pakartotinį viešąjį aukcioną. Parduodamas turtas: pastatas – pirtis (bendras plotas 142,83 kv.m) su kiemo aikštele ir jiems priskirtu 0,0994 ha ploto žemės sklypu, esantys Samanynės g. 30, Aklojo ežero k., Šilų sen., Jonavos r.. Pradinė pardavimo kaina 13 600 Eur. Už turto apžiūrą atsakingas Šilų seniūnijos seniūnas Valeras Mikalauskas, tel. (8 349) 48417, el. paštas: valeras.mikalauskas@jonava.lt.

Aukcionas vykdomas elektroniniu būdu VĮ Registrų centro administruojamoje specialiojoje svetainėje www.evarzytynes.lt. Elektroninio aukciono dalyviais registruojami asmenys, sumokėję aukcionų dalyvių įmokas ir internetu pateikę aukcionų sąlygose nurodytus dokumentus. Daugiau informacijos apie parduodamą turtą, išsamios viešojo aukciono sąlygos, turto apžiūros, aukciono dalyvių registracijos bei aukciono vykdymo laikotarpiai, sutarčių projektai skelbiami https://www.jonava.lt/savivaldybe/administracine-informacija/parduodamas-turtas/739.

Darbuotojas, atsakingas už informacijos teikimą – Turto ir aplinkos apsaugos skyriaus vyriausioji specialistė Sandra Mačiulienė, tel.: (8 349) 20040, el. paštas: sandra.maciuliene@jonava.lt.

Nuoroda į elektroninį aukcioną

Išsamios pakartotinio aukciono sąlygos

Išsamios aukciono sąlygos (neįvyko)

Preliminari statinio pirkimo-pardavimo sutartis

Preliminari žemės sklypo pirkimo-pardavimo sutartis

Vieta žemėlapyje

Pastato-pirties su aikštele ir sklypu Samanynės g. 30, Aklojo ežero k., Šilų sen., pakartotinis pardavimo aukcionas

Pastato-pirties su aikštele ir sklypu Samanynės g. 30, Aklojo ežero k., Šilų sen., pakartotinis pardavimo aukcionas Pastato-pirties su aikštele ir sklypu Samanynės g. 30, Aklojo ežero k., Šilų sen., pakartotinis pardavimo aukcionas Pastato-pirties su aikštele ir sklypu Samanynės g. 30, Aklojo ežero k., Šilų sen., pakartotinis pardavimo aukcionas Pastato-pirties su aikštele ir sklypu Samanynės g. 30, Aklojo ežero k., Šilų sen., pakartotinis pardavimo aukcionas Pastato-pirties su aikštele ir sklypu Samanynės g. 30, Aklojo ežero k., Šilų sen., pakartotinis pardavimo aukcionas Pastato-pirties su aikštele ir sklypu Samanynės g. 30, Aklojo ežero k., Šilų sen., pakartotinis pardavimo aukcionas Pastato-pirties su aikštele ir sklypu Samanynės g. 30, Aklojo ežero k., Šilų sen., pakartotinis pardavimo aukcionas Pastato-pirties su aikštele ir sklypu Samanynės g. 30, Aklojo ežero k., Šilų sen., pakartotinis pardavimo aukcionas Pastato-pirties su aikštele ir sklypu Samanynės g. 30, Aklojo ežero k., Šilų sen., pakartotinis pardavimo aukcionas Pastato-pirties su aikštele ir sklypu Samanynės g. 30, Aklojo ežero k., Šilų sen., pakartotinis pardavimo aukcionas Pastato-pirties su aikštele ir sklypu Samanynės g. 30, Aklojo ežero k., Šilų sen., pakartotinis pardavimo aukcionas Pastato-pirties su aikštele ir sklypu Samanynės g. 30, Aklojo ežero k., Šilų sen., pakartotinis pardavimo aukcionas Pastato-pirties su aikštele ir sklypu Samanynės g. 30, Aklojo ežero k., Šilų sen., pakartotinis pardavimo aukcionas Pastato-pirties su aikštele ir sklypu Samanynės g. 30, Aklojo ežero k., Šilų sen., pakartotinis pardavimo aukcionas Pastato-pirties su aikštele ir sklypu Samanynės g. 30, Aklojo ežero k., Šilų sen., pakartotinis pardavimo aukcionas Pastato-pirties su aikštele ir sklypu Samanynės g. 30, Aklojo ežero k., Šilų sen., pakartotinis pardavimo aukcionas Pastato-pirties su aikštele ir sklypu Samanynės g. 30, Aklojo ežero k., Šilų sen., pakartotinis pardavimo aukcionas Pastato-pirties su aikštele ir sklypu Samanynės g. 30, Aklojo ežero k., Šilų sen., pakartotinis pardavimo aukcionas Pastato-pirties su aikštele ir sklypu Samanynės g. 30, Aklojo ežero k., Šilų sen., pakartotinis pardavimo aukcionas Pastato-pirties su aikštele ir sklypu Samanynės g. 30, Aklojo ežero k., Šilų sen., pakartotinis pardavimo aukcionas Pastato-pirties su aikštele ir sklypu Samanynės g. 30, Aklojo ežero k., Šilų sen., pakartotinis pardavimo aukcionas Pastato-pirties su aikštele ir sklypu Samanynės g. 30, Aklojo ežero k., Šilų sen., pakartotinis pardavimo aukcionas ]]>
jonavoszinios.lt Mon, 27 Sep 2021 09:46:15 +0300
<![CDATA[Kalėdų eglė bus statoma Santarvės aikštėje, vėl kuriamas eglučių miestelis]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/kaledu-egle-bus-statoma-santarves-aiksteje-vel-kuriamas-egluciu-miestelis https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/kaledu-egle-bus-statoma-santarves-aiksteje-vel-kuriamas-egluciu-miestelis Pagrindinė Jonavos Kalėdų eglė šiemet bus statoma Santarvės aikštėje prie savivaldybės. Toks sprendimas priimtas įvertinus šalia Sąjūdžio aikštės gyvenančių jonaviečių prašymus, o taip pat ir gyventojų nuomonę visą savaitę trukusioje apklausoje.

Pasak rajono mero Mindaugo Sinkevčiaus, dalis J. Ralio gatvės gyventojų skundėsi dėl triukšmo montuojant eglę Sąjūdžio aikštėje ir renginių metu leidžiamos muzikos.

„Todėl nusprendėme pasiūlyti idėją perkelti Kalėdų eglę į Santarvės aikštę – toliau nuo gyvenamųjų namų ir arčiau Kalėdinių eglučių miestelio. Tokiu būdu visi pagrindiniai šventiniai renginiai bus sukoncentruoti vienoje vietoje, patogioje tiek gyventojams, tiek ir šventės organizatoriams.

Kaip jau tapo įprasta, atsiklausėme jonaviečių nuomonės – dalis, suprantama, norėtų matyti eglę tradicinėje vietoje, tačiau dauguma sutinka eglę perkelti, todėl pabandysime“, - sako M. Sinkevičius.

Rajono mero ir savivaldybės facebook paskyrose vykdytose gyventojų apklausose jonaviečiai paliko apie 700 įrašų. Susumavus visas nuomones, didesnė dalis pritarė pasiūlymui perkelti eglę į Santarvės aikštę.

Rajono mero teigimu, šiemet Jonavoje, Ramybės skvere, jau trečius metus bus statomas Kalėdinių eglučių miestelis, kurio pagrindiniais akcentais taps jonaviečių sukurtos eglutės.

Meras kviečia rajono įstaigas ir įmones jau dabar pradėti gaminti originalias eglutes, kurios kasmet sulaukia ypač didelio gyventojų ir miesto svečių susidomėjimo bei kuria ypatingą kalėdinę dvasią Jonavoje.

Kalėdų eglė bus statoma Santarvės aikštėje, vėl kuriamas eglučių miestelis

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 23 Sep 2021 16:38:44 +0300
<![CDATA[Jonavoje pagerbiamas žydų genocido aukų atminimas]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavoje-pagerbiamas-zydu-genocido-auku-atminimas https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavoje-pagerbiamas-zydu-genocido-auku-atminimas Jonavos rajono savivaldybės mero pavaduotoja Birutė Gailienė ketvirtadienį pagerbė Holokausto aukas Jonavos žydų genocido vietoje Girelėje.

Šiemet sukanka 80 metų nuo žydų genocido Lietuvoje pradžios. Be to, rugsėjo 23-iąją minima Lietuvos žydų genocido atminimo diena. Tą dieną 1943 metais likviduotas Vilniaus žydų getas.

Žinoma, kad iki Antrojo pasaulinio karo žydai sudarė didžiąją dalį Jonavos gyventojų.

Holokausto aukos rugsėjo 23 d. kasmet pagerbiamos Jonavos krašto muziejuje. Šiandien minėjimas prasidės 17.30 val.:

 • Istorikės Skaistvilės Narkevičiūtės paskaita „Jonavos žydų gelbėtojai“;
 • Pėsčiųjų žygis iki Jonavos žydų genocido vietos Girelėje;
 • Pilietinė iniciatyva „Vardai“: Holokausto aukos nėra tik skaičiai, už šių nesuvokiamų skaičių yra žmonės: vyrai, moterys, vaikai, seneliai, vyrai ir žmonos, broliai ir seserys... Ištarkime garsiai jų vardus.

Jonavoje pagerbiamas žydų genocido aukų atminimas

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 23 Sep 2021 14:29:12 +0300
<![CDATA[Jonavos rajone pradedamas šildymo sezonas]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavos-rajone-pradedamas-sildymo-sezonas https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavos-rajone-pradedamas-sildymo-sezonas Jonavos rajono savivaldybės administracijos direktorius pasirašė įsakymą, kuriuo šildymo sezono pradžią Jonavos rajone paskelbė nuo 2021 m. rugsėjo 23 d., ketvirtadienio, praneša rajono savivaldybė. 

Šildymo sezonas pradedamas gyvenamuosiuose namuose, kitose įstaigose, įmonėse ir organizacijose. Šildymo sezonas ugdymo ir gydymo įstaigose pradėtas anksčiau šią savaitę.

Šilumos vartotojams leidžiama, esant techninėms galimybėms ir suderinus su šilumos tiekėju, nepažeidus teisės aktuose nustatytų higienos normų, patiems nuspręsti dėl savo pastatų šildymo pradžios.

Jonavos rajone pradedamas šildymo sezonas

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 23 Sep 2021 09:38:16 +0300
<![CDATA[Jonavoje bus statomi „garažai“ dviračiams prie daugiabučių]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavoje-bus-statomi-garazai-dviraciams-prie-daugiabuciu https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavoje-bus-statomi-garazai-dviraciams-prie-daugiabuciu Jonavoje diegiama dar viena naujovė dviratininkams – mieste bus įrengtos dviračių saugyklos, kuriose gyventojai galės saugoti savo dviračius, tarsi automobilius garažuose.

Dviračių saugyklos bus įrengtos 15-oje miesto vietų – prie autobusų stoties ir daugiabučių namų kiemuose: Lietavos g. 27-29, Lietavos g. 51, Kosmonautų g. 9, Prezidento g. 18, Parko g. 5-7 arba Parko g. 1-3, Kauno g. 5, Chemikų g. 74-82, Chemikų g. 100, A. Kulviečio g. 4-6, Chemikų g. 19, Vaičiūno g. 6-8, Klaipėdos g. 5, Kulviečio g. 3-5, Kulviečio g. 13A.

Šios vietos parinktos atsižvelgus į gyventojų apklausą. Kiekvienoje vietoje bus įrengta po 10 saugyklų.

Planuojama, kad pirmosios saugyklos pasirodys jau netrukus, o visos bus įrengtos iki šių metų pabaigos.

Jonavos rajono savivaldybės interneto svetainėje netrukus bus paskelbta gyventojų registracija ir prašymų priėmimas saugykloms gauti. Unikalaus projekto pradžioje saugyklas gyventojams planuojama suteikti vieneriems metams.

Dviračių saugyklų bendra kaina siekia 147 tūkst. eurų. Tiekėjas – UAB „Bipa“.

Dviračių saugyklos prie daugiabučių yra viena iš darnaus judumo plano priemonių, kurios jau įgyvendinamos Jonavoje.

Anksčiau šiemet prie mokyklų, bibliotekos, poliklinikos ir kitų lankomų įstaigų buvo įrengtos dviračių stoginės, kuriose saugiai galima palikti savo dvirates priemones.

Mieste pertvarkomos ir įrengiamos naujos viešojo transporto stotelės, kuriose atsiras informacinės švieslentės – jos realiu laiku rodys, kada atvyks autobusas.

Miesto autobusuose taip pat atsiras švieslentės, kuriose bus informuojama apie autobuso judėjimo maršrutą, skelbiamas stotelės pavadinimas.

Darnaus judumo plane numatyta ir tolesnė dviračių takų plėtra. Bendras dviračių ir pėsčiųjų takų tinklas Jonavos rajone, anot Statistikos departamento, jau dabar siekia 88 km ir ilgiu nedaug nusileidžia tik didiesiems šalies miestams.

Jau dabar dviračiais galima apvažiuoti visą Jonavą, pasigrožėti vaizdingais maršrutais, pailsėti specialiai įrengtose poilsio zonose.

„Norime sukurti tokią sistemą, kad judėti viešuoju transportu arba dviračiu mieste būtų taip pat patogu, kaip ir automobiliu. Kad kuo daugiau žmonių dviračius atrastų ne tik kaip laisvalaikio formą, bet jais važinėtų į darbą, mokyklas“, - sako Jonavos rajono meras Mindaugas Sinkevičius.

Projektas „Darnaus judumo priemonių diegimas Jonavos mieste“ įgyvendinamas pagal 2014-2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos priemonę „Darnaus judumo priemonių diegimas“.

Jonavoje bus statomi „garažai“ dviračiams prie daugiabučių

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 22 Sep 2021 15:05:18 +0300
<![CDATA[Ministras A. Dulkys Jonavoje: jei nesusitarsime – nebus investicijų]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/ministras-a-dulkys-jonavoje-jei-nesusitarsime-nebus-investiciju https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/ministras-a-dulkys-jonavoje-jei-nesusitarsime-nebus-investiciju Jonavos rajono savivaldybėje ir Jonavos ligoninėje antradienį lankėsi LR sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys, kurio rajono ir gydymo įstaigos vadovai teiravosi apie ministerijos planuojamą ligoninių tinklo reformą, praneša Jonavos rajono savivaldybė. 

Kaip teigia Jonavos rajono meras Mindaugas Sinkevičius, savivaldybei, kuri yra VšĮ „Jonavos ligoninė“ steigėja ir dalininkė, rūpi įstaigos likimas ir reformų rezultatas, todėl labai svarbu išgirsti reformatorių poziciją iš pirmų lūpų.

„Po susitikimo su ministru susidarė įspūdis, kad iki šiol iš kitų ministerijos atstovų ir Valstybinės ligonių kasos (VLK) galėjome gauti perdėm kategoriškų signalų mūsų ligoninės atžvilgiu.

Ministras šiandien patikino, kad niekas dar nėra nuspręsta, laukia ilgos diskusijos, tačiau pripažino – jei nesusitarsime, nesulauksime  ES investicijų.

Kadangi tikime Jonavos ligoninės perspektyvomis, o ir skaičiai rodo, kad įstaiga turi pacientų, yra lankoma, teikia reikalingas paslaugas, darysime viską, kad ji veiktų“, - po susitikimo kalbėjo rajono meras M. Sinkevičius.

Jo teigimu, kad savivaldybė tiki savo ligoninės ateitimi, rodo kasmet iš rajono biudžeto įstaigai skiriamos investicijos.

Savivaldybės biudžeto lėšomis pastaruoju metu buvo šiuolaikiškai suremontuotas Vaikų ligų skyrius, atliktas Patologijos skyriaus stogo remontas, antrame aukšte įrengtas Dienos chirurgijos skyrius, įsigyta rentgeno diagnostikos įranga.

Savivaldybė kompensuoja atvykstančių medikų kelionės išlaidas, investuota į kitas veiklos sritis. Vien pernai savivaldybės indėlis Jonavos ligoninės reikmėms sudarė daugiau kaip pusę milijono eurų.   

Jonavos r. savivaldybės inf. 

Ministras A. Dulkys Jonavoje: jei nesusitarsime – nebus investicijų

Ministras A. Dulkys Jonavoje: jei nesusitarsime – nebus investicijų Ministras A. Dulkys Jonavoje: jei nesusitarsime – nebus investicijų Ministras A. Dulkys Jonavoje: jei nesusitarsime – nebus investicijų Ministras A. Dulkys Jonavoje: jei nesusitarsime – nebus investicijų Ministras A. Dulkys Jonavoje: jei nesusitarsime – nebus investicijų Ministras A. Dulkys Jonavoje: jei nesusitarsime – nebus investicijų Ministras A. Dulkys Jonavoje: jei nesusitarsime – nebus investicijų ]]>
jonavoszinios.lt Tue, 21 Sep 2021 17:43:36 +0300
<![CDATA[Informacija gyventojams, norintiems gauti finansavimą saulės elektrinių įsirengimui arba iškastinį kurą naudojančių šilumos įrenginių pakeitimui]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/informacija-gyventojams-norintiems-gauti-finansavima-saules-elektriniu-isirengimui-arba-iskastini-kura-naudojanciu-silumos-irenginiu-pakeitimui https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/informacija-gyventojams-norintiems-gauti-finansavima-saules-elektriniu-isirengimui-arba-iskastini-kura-naudojanciu-silumos-irenginiu-pakeitimui Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūra (toliau – APVA) 2021 rugsėjo 1 d. yra paskelbusi kvietimą teikti paraiškas  pagal 2021 m. Klimato kaitos programos priemonę „Atsinaujinančių energijos išteklių (saulės) panaudojimas nepasiturinčių fizinių asmenų elektros energijos reikmėms ir (ar) iškastinį kurą naudojančių šilumos įrenginių pakeitimui“ (toliau – Priemonė) mažas pajamas gaunantiems gyventojams, norintiems gauti finansavimą saulės elektrinių įsirengimui arba iškastinį kurą naudojančių šilumos įrenginių pakeitimui į šilumos siurblius ar biokuro katilus.

Priemonei iš Klimato kaitos programos skirta 1 mln. eurų. Paraiškas gyventojai gali teikti iki 2021 m. gruodžio 31 d. per APVA informacinę sistemą APVIS. Anksčiau pasibaigus Priemonei skirtoms lėšoms kvietimas bus stabdomas ir paraiškos nebus priimamos.

Finansavimas teikiamas nepasiturintiems gyventojams, kuriems įstatymo nustatyta tvarka 6 mėnesius nepertraukiamai iki metinės sąmatos patvirtinimo dienos, t.y. iki 2021 m. kovo 31 d., buvo teikiama valstybės piniginė socialinė parama. Nepasiturinčio gyventojo statusą APVA tikrina Socialinės paramos šeimai informacinėje sistemoje (SPIS).

Remiama veikla – iki 10 kW galios saulės elektrinių, skirtų elektros energijos gamybai nepasiturinčių gyventojų namų ūkio reikmėms įrengimas ir (ar) iškastinį kurą (gamtines dujas, dyzelinį krosnių kurą, akmens anglį, durpių briketus ir kt.) naudojančių šilumos gamybos įrenginių keitimas. Finansavimo dydis apskaičiuojamas pagal nustatytus fiksuotus dydžius.

Detali informacija ir sąlygos kompensacinei išmokai gauti nurodyti tinklalapyje: https://apvis.apva.lt/paskelbti_kvietimai/atsinaujinanciu-energijos-istekliu-saules-panaudojimas-nepasiturinciu-fiziniu-asmenu-elektros-energijos-reikmems-ir-ar-iskastini-kura-naudojanciu-silumos-irenginiu-pakeitimui.

Informacija gyventojams, norintiems gauti finansavimą saulės elektrinių įsirengimui arba iškastinį kurą naudojančių šilumos įrenginių pakeitimui

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 21 Sep 2021 09:03:53 +0300
<![CDATA[Jonava nušvis purpurine spalva - minėsime Tarptautinę Alzheimerio dieną]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonava-nusvis-purpurine-spalva-minesime-tarptautine-alzheimerio-diena https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonava-nusvis-purpurine-spalva-minesime-tarptautine-alzheimerio-diena Antradienį, rugsėjo 21 d., visame pasaulyje bus minima Tarptautinė Alzheimerio diena. 

Šia iniciatyva yra siekiama padidinti visuomenės informuotumą apie asmenų, turinčių demenciją ir jų globėjų situaciją, mažinti su liga susijusią stigmą, prisidėti prie atviros visuomenės kūrimo, atliepti ligos prevencijos ir gyvenimo kokybės didinimo klausimus.

Alzheimerio dienos proga, rugsėjo 21 d. vakarą, purpurine spalva nušvis penki Lietuvos miestai: Vilniaus Karaliaus Mindaugo, Baltasis, Žaliasis ir Žvėryno tiltai; Vilniaus televizijos bokštas; Laisvės alėjos fontanas Kaune; Palangos koncertų salė; Jonavos Šviesos bokštas ir Jonavos kultūros centro krašto muziejaus pastatas; Šiaulių Prisikėlimo aikštėje esančios apžvalgos aikštelės siena.

Alzheimerio dienos minėjimą Lietuvoje organizuoja Asociacija „Demencija Lietuvoje“.

Jonava nušvis purpurine spalva - minėsime Tarptautinę Alzheimerio dieną

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 20 Sep 2021 14:04:02 +0300
<![CDATA[Jonavos rajono seniūnai aplankė kaimynus Ukmergėje]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavos-rajono-seniunai-aplanke-kaimynus-ukmergeje https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavos-rajono-seniunai-aplanke-kaimynus-ukmergeje Neretai arčiausiai gyvenantis kaimynas būna mažiausiai pažįstamas. Kad taip nenutiktų, rugsėjo 15 d. Jonavos rajono savivaldybės seniūnijų seniūnai kartu su savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Lineta Jakimavičiene lankėsi Ukmergės rajono savivaldybėje.

Atsakomasis vizitas buvo skirtas pasidalinti gerąją patirtimi, aptarti kaip aktualius klausimus sprendžia Ukmergės rajono savivaldybės seniūnijų seniūnai.

Ukmergės seniūnijų seniūnai mūsų rajoną lankė 2018 m. Nors rajonai gretimi, tačiau nemažai klausimų sprendžiama skirtingai, nes savivaldybės priklauso kitoms apskritims (Jonava – Kaunui, Ukmergė – Vilniui), skirtingos vidaus administravimo sistemos, skirtingos asignavimų seniūnijoms skirstymo politikos.

„Ukmergiškiai domėjosi daugiabučių kiemų tvarkymu, seniūnijų finansavimo principais, seniūnų atsakomybės sritimis, atliekų tvarkymo klausimais. Mums įdomus buvo jų seniūnijų darbo organizavimas, komunalinių tarnybų seniūnijose išplėtojimas, asignavimų dydžiai.

Džiugu pastebėti, kad savo gyventojams siūlome daugiau tiesiogiai seniūnijų teikiamų paslaugų, pvz. turime sporto organizatorius ir kaime gali vykti aktyvi fizinė veikla, organizuojamos sportinės varžybos ir kiti renginiai.

Ukmergės seniūnijos negauna lėšų investicijoms, tik ūkio priežiūrai – mūsų seniūnijos kasmet po 30 tūkst. eurų gali skirti svarbiausiems savo reikalams pasitvarkyti, pvz. išplėsti apšvietimą, susitvarkyti viešąją erdvę, atsinaujinti techniką“, - sako Jonavos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja L. Jakimavičienė.

Susitikime dalyvavo Ukmergės rajono savivaldybės mero pavaduotoja Agnė Balčiūnienė, administracijos direktorius ir jo pavaduotoja, prisijungė ir iš kito susitikimo atskubėjęs Ukmergės rajono savivaldybės meras Rolandas Janickas bei rajono seniūnijų seniūnai.

Jonavos r. savivaldybės inf.

Jonavos rajono seniūnai aplankė kaimynus Ukmergėje

]]>
jonavoszinios.lt Fri, 17 Sep 2021 09:11:18 +0300
<![CDATA[VTEK nusprendė, kad Jonavos meras ir pavaduotoja nesupainiojo interesų]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/vtek-nusprende-kad-jonavos-meras-ir-pavaduotoja-nesupainiojo-interesu https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/vtek-nusprende-kad-jonavos-meras-ir-pavaduotoja-nesupainiojo-interesu Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) vienbalsiai nusprendė, kad Jonavos rajono savivaldybės meras Mindaugas Sinkevičius ir jo pavaduotoja Birutė Gailienė nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo reikalavimų vengti interesų konflikto, o jam kylant – nusišalinti.

Tyrimą VTEK atliko gauto pranešimo pagrindu. Pranešime nurodyta, kad meras ir pavaduotoja šių metų vasarį nenusišalino savivaldybės tarybos posėdyje svarstant ir priimant sprendimus dėl naujo parko įrengimo Rimkų mikrorajone. Pranešime nurodyta, kad meras ir vicemerė gyvena Rimkuose.

„Kitokio sprendimo ir negalėjau tikėtis: akivaizdu, kad skundo autorius turėjo vien tik politinių tikslų, nes jokios kitos logikos tame skunde nebuvo. Kai dirbau Vyriausybėje, mane skundė I. Šimonytė su A. Bilotaite, o dabar Jonavoje tų pačių įrankių griebiasi vietos konservatoriai, jų metodus perima ir Darbo partijos atstovai.

Net neabejoju, kad tokių tuščių skundų iš opozicijos sulauksime dar ne vieną kartą, tačiau jie nesustabdys visiems rajono gyventojams svarbių projektų įgyvendinimo.

Lieka tik apgailestauti, kad niekiniais skundais gaištamas VTEK darbo laikas, o tuo pačiu ir švaistomi mokesčių mokėtojų pinigai“, - etikos sargų sprendimą komentavo M. Sinkevičius.

Naujas Rimkų parkas, dėl kurio buvo apskųsti savivaldybės vadovai,  planuojamas 2,6 ha teritorijoje tarp Chemikų, P. Vaičiūno ir A. Kulviečio gatvių.

VTEK nuomone, nepakanka pagrindo vienareikšmiškai teigti, kad valstybės politikai buvo neobjektyvūs ir nešališki spręsdami su parko įrengimu susijusius klausimus vien dėl to, kad pastarasis nuo jų namų bus nutolęs apie pusę kilometro arba kilometrą.

Nustatytos aplinkybės neleidžia teigti, kad egzistuoja ryšys tarp M. Sinkevičiaus ir B. Gailienės veiksmų sprendžiant minėtuosius klausimus bei jų privataus intereso – tai laikytina prielaidomis.

VTEK nusprendė, kad Jonavos meras ir pavaduotoja nesupainiojo interesų

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 16 Sep 2021 15:42:26 +0300
<![CDATA[Sveikatos reforma: Jonavoje siekiama išsaugoti visas paslaugas]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/sveikatos-reforma-jonavoje-siekiama-issaugoti-visas-paslaugas https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/sveikatos-reforma-jonavoje-siekiama-issaugoti-visas-paslaugas Sveikatos apsaugos ministerija planuoja reformuoti sveikatos sistemą – šios reformos fone kyla grėsmė rajone veikiančioms įstaigoms. Viena tokių grėsmių – Jonavos ligoninės uždarymas, o tai reiškia – plataus spektro paslaugų netekimas.

„Reaguodami į ministerijos planus, kurie vis dar apgaubti paslapties šydu, nusprendėme nelaukti, kol būsime pastatyti prieš faktą, ir iš anksto planuoti veiksmus, kuriais siektume išsaugoti šiuo metu rajono gyventojams teikiamas sveikatos paslaugas, - sako Jonavos rajono mero pavaduotoja Birutė Gailienė. – Šiuo metu savivaldybėms sakoma, kad, jei dalyvausite reformoje, išlošite, tik nesako, kas per „prizas“ bus. Gal aukso puodas, o gal baronkos skylė.

Ministerija verčia savivaldybes svarstyti dvi galimybes – arba sujungti savo sveikatos priežiūros įstaigas į vieną – Savivaldybės sveikatos centro – darinį, arba sudaryti sutartis su valstybinėmis įstaigomis ir tapti jų skyriais“.

Apie tai, kokios galimos paslaugų teikimo perspektyvos būsimos reformos kontekste, pirmadienį susitikime kalbėjo rajono savivaldybės ir sveikatos priežiūros įstaigų vadovai. Susitikime dalyvo ir Sveikatos, ekologijos ir socialinių reikalų komiteto pirmininkė Birutė Platkauskienė, Seimo narys Eugenijus Sabutis.

„Mums VšĮ „Jonavos ligoninė“ vadovų pateikti įstaigos rodikliai, gydomų ir konsultuojamų pacientų skaičiai, palyginimai su kitų rajonų ir visos šalies vidurkiais, atrodo įtikinamai, tačiau įrodinėti reikės ne savivaldybės tarybai, o reformą planuojančiai ministerijai. Deja, bet kol kas jokio aiškumo dėl būsimos pertvarkos iš jos sumanytojų nėra ir kyla labai daug abejonių, ar į mūsų argumentus bus įsiklausoma.

Kita vertus, turime pripažinti, kad savivaldybė viena pati negalės finansuoti visų sveikatos paslaugų Jonavos rajone, todėl ignoruoti vyksiančią reformą vargiai galėsime.. Rugsėjo pabaigoje įvyks pokalbis su Kauno teritorinės ligonių kasos atstovais, labai tikimės daugiau aiškumo“, - sako B. Gailienė.

Daug klausimų kelianti Sveikatos priežiūros įstaigų tinklo reforma šiuo metu pristatinėjama visuomenei. Sveikatos ministerijos pateikta informacija, rudens sesijoje Seimui turėtų būti teikiami su pertvarka susiję įstatymų paketai, o pats sveikatos įstaigų pertvarkos planas gali kainuoti apie 800 mln. eurų.

Jonavos rajono savivaldybės inf.

Sveikatos reforma: Jonavoje siekiama išsaugoti visas paslaugas

Sveikatos reforma: Jonavoje siekiama išsaugoti visas paslaugas Sveikatos reforma: Jonavoje siekiama išsaugoti visas paslaugas Sveikatos reforma: Jonavoje siekiama išsaugoti visas paslaugas ]]>
jonavoszinios.lt Wed, 15 Sep 2021 09:57:47 +0300
<![CDATA[Kas tuoksis Jonavoje artimiausiu metu?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/kas----tuoksis----jonavoje----artimiausiu----metu--- https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/kas----tuoksis----jonavoje----artimiausiu----metu--- Tradiciškai Jonavos rajono savivaldybės Civilinės metrikacijos skyrius skelbia asmenis, artimiausiu metu žadančius sudaryti santuoką. Kas tie laimingieji, kurie nusprendė sumainyti aukso žiedus? Sąrašu dalijamės ir mes.

Jie tuoksis 2021-09-21 dieną    

15:00    D. ČEPAS  ir E. STRABEIKIENĖ 

Jie tuoksis 2021-09-24 dieną  

12:00 E. ŽIGARAS  ir J. ANDRIUKAITYTĖ 

12:10    N. KAMANDULIS  ir G. STEPONKEVIČIŪTĖ 

Jie tuoksis 2021-09-30 dieną    

15:30 D. BŪDAS ir V. JOKUBAUSKIENĖ 

Sveikiname!
    

Kas tuoksis Jonavoje artimiausiu metu?

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 14 Sep 2021 13:05:09 +0300
<![CDATA[Judumo savaitė Jonavoje: gausybė renginių, žygiai ir nemokamas transportas]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/judumo-savaite-jonavoje-gausybe-renginiu-zygiai-ir-nemokamas-transportas https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/judumo-savaite-jonavoje-gausybe-renginiu-zygiai-ir-nemokamas-transportas Jonavos rajono savivaldybė jungiasi prie Europos judumo savaitės renginių ir kviečia gyventojus tyrinėti savo miesto, regiono ar šalies grožį bei rinktis transportą, kuris nekenkia aplinkai ir kitų žmonių sveikatai.

Rugsėjo 16-22 dienomis Jonavos mieste ir rajone bus gausu judumą skatinančių veiklų, o bendrovė „Jonavos autobusai“ rugsėjo 22 d., dieną be automobilio, visais savo maršrutais gyventojus veš nemokamai.

Skatindama viešąjį transportą, įmonė kviečia kasoje įsigyti nuolatinį bilietą spalio mėnesiui ir dalyvauti loterijoje be pralaimėjimų. Nuolatinį bilietą taip pat bus galima laimėti visą savaitę važiuojant viešuoju transportu ir atsiunčiant asmenukę iš autobuso į Jonavos rajono savivaldybės facebook puslapį.

Europos judumo savaitė prasidės rugsėjo 16 d. Įvairūs kultūriniai pasirodymai vyks viešojo transporto stotelėse ir ant pėsčiųjų tilto.

Rajono mokyklose, darželiuose, visuomenės sveikatos biure, Jonavos sporto centre, Jonavos viešojoje bibliotekoje, Jonavos vaiko ir šeimos gerovės centre bei kitose įstaigose visą savaitę vyks įvairios mankštos, šokių pamokėlės, estafetės, žygiai, judrieji žaidimai, pokalbiai, diskusijos, paskaitos apie saugų elgesį kelyje, skatinama keliauti pėstute.

Rugsėjo 17 d. Jonavos turizmo informacijos centras kviečia į dviračių žygį Jonavos dviračių takais kartu su Jonavos meru Mindaugu Sinkevičiumi, o rugsėjo 20 d. – į pėsčiųjų žygį su LR Seimo nariu Eugenijumi Sabučiu.

Rugsėjo 22 d. Jonavos kultūros centro akcija – teatralizuoti, šokio pasirodymai miesto erdvėse, perėjose, o 18.00 val. šoksime akcijoje „Visa Lietuva šoka“ Sąjūdžio aikštėje.

Jonavos rajono savivaldybės mero pavaduotoja Birutė Gailienė, palaikydama tvaraus judumo idėją, kviečia prie iniciatyvų prisijungti ir daugiau dalyvių: „Kviečiu visas savivaldybėje veikiančias verslo įmones, įstaigas, nevyriausybines organizacijas, kitus besidominčius asmenis prisidėti prie Europos judumo savaitės ir paskatinti savo darbuotojus, klientus, partnerius daugiau vaikščioti, susisiekimui pasirinkti dviratį, paspirtuką, gal dovanoti viešojo transporto bilietus – visos idėjos yra geros, o Jonava tikrai puikus ir kompaktiškas miestas, kuriame galima išsiversti be automobilio“.

Šiais metais Europos judumo savaitėje pasisakoma už tai, kad daugiau dėmesio būtų skiriama psichinės sveikatos ir judumo ryšiui mieste, kuris pandemijos metu tapo svarbesnis. Kita prioritetinė tema – fizinė sveikata – apima oro ir triukšmo taršos poveikį bei aktyvaus judumo naudą.

Svarbus ir saugumas, todėl kartu akcentuojami naujausi transporto saugumo pokyčiai, riboto judumo žmonių integravimas ir plačių saugaus eismo priemonių taikymas miesto aplinkoje.

Jonavos r. savivaldybės inf. 

Judumo savaitė Jonavoje: gausybė renginių, žygiai ir nemokamas transportas

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 14 Sep 2021 11:15:07 +0300
<![CDATA[Padėkojo tarnybą paliekančiai pareigūnei S. Dirsienei]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/padekojo-tarnyba-paliekanciai-pareigunei-s-dirsienei https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/padekojo-tarnyba-paliekanciai-pareigunei-s-dirsienei Jonavos rajono savivaldybės vadovai padėkojo už tarnybą Kauno apskrities VPK Jonavos rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnei Saulei Dirsienei, nusprendusiai išeiti iš pareigų.

Rajono mero pavaduotoja Birutė Gailienė buvusiai pareigūnei įteikė mero padėką už pavyzdingą tarnybą, prevencinių programų įgyvendinimą ir švietėjišką veiklą, glaudų bendradarbiavimą su socialiniais partneriais.

„Saulė yra be galo brangi visai Jonavai ne tik kaip bendruomenės pareigūnė, bet labai iniciatyvi, visur matoma, tikra savo profesijos ambasadorė. Tikiu, kad niekur toli nepasitrauksite ir savo kitomis bendruomeniškomis iniciatyvomis mus saugosite, ginsite ir mums padėsite“, - policijos komisariate kalbėjo B. Gailienė.

Jonaviečiams gerai žinoma pareigūnė S. Dirsienė pernai, minint Tarptautinę Moters dieną, buvo pagerbta Metų jonavietės apdovanojimuose – jai įteikta „Metų jonavietės – bendruomeniškumo įkvėpėjos“ nominacija.

Švenčiant Jonavos miesto 270-tąjį jubiliejų S. Dirsienė mielai sutiko ir dalyvavo savivaldybės socialinėje kampanijoje „Aš esu Jonava“.

Padėkojo tarnybą paliekančiai pareigūnei S. Dirsienei

]]>
jonavoszinios.lt Fri, 10 Sep 2021 13:55:37 +0300
<![CDATA[Europos tarybos vystymo banko atstovai įvertino sėkmingą renovacijos patirtį Jonavoje]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/europos-tarybos-vystymo-banko-atstovai-ivertino-sekminga-renovacijos-patirti-jonavoje https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/europos-tarybos-vystymo-banko-atstovai-ivertino-sekminga-renovacijos-patirti-jonavoje Europos tarybos vystymo banko (CEB) atstovai šią savaitę vertino energijos efektyvumo gerinimo daugiabučiuose namuose investicijų rezultatus Lietuvoje.

Trečiadienį banko atstovai lankėsi Jonavoje, nes mūsų miesto daugiabučių namų renovavimo procesų valdymą Viešųjų investicijų plėtros agentūra (VIPA) CEB atstovams nurodė kaip pavyzdinį.

CEB delegatai kartu su projektų administratoriaus UAB „Jonavos paslaugos“ atstovais apžiūrėjo pasirinktus renovuotus ir renovuojamus daugiabučius namus bei kartu su Jonavos rajono savivaldybės vadovais aptarė sėkmingą daugiabučių namų modernizavimo patirtį Jonavoje.

Jonavos mieste yra 300 daugiabučių, iš jų 50 proc. jau atnaujinta, dar 10 proc. yra pradėję procesus, renovuojasi šiuo metu arba rengia reikiamus dokumentus.

Kasmet UAB „Jonavos paslaugos“ pateikia valstybės paramai gauti apie 20 naujų namų.

„Džiugu, kad modernizuoti daugiabučius nusprendžia ne tik miesto, bet ir kaimiškųjų teritorijų gyventojai, renovuotų namų galima rasti Rukloje, Šveicarijoje, Upninkuose, Liepiuose“, - sako Jonavos rajono mero pavaduotoja Birutė Gailienė.

VIPA iš Europos tarybos vystymo banko  yra gavusi 167,5 mln. EUR paskolą daugiabučių namų modernizavimo projektams finansuoti. Šios lėšos daugiabučių namų projektų administratoriams įvairiuose Lietuvos miestuose buvo perskolintos per VIPA valdomą Daugiabučių namų modernizavimo fondą.

Jonavos rajono savivaldybės inf.

Europos tarybos vystymo banko atstovai įvertino sėkmingą renovacijos patirtį Jonavoje

Europos tarybos vystymo banko atstovai įvertino sėkmingą renovacijos patirtį Jonavoje Europos tarybos vystymo banko atstovai įvertino sėkmingą renovacijos patirtį Jonavoje Europos tarybos vystymo banko atstovai įvertino sėkmingą renovacijos patirtį Jonavoje Europos tarybos vystymo banko atstovai įvertino sėkmingą renovacijos patirtį Jonavoje Europos tarybos vystymo banko atstovai įvertino sėkmingą renovacijos patirtį Jonavoje ]]>
jonavoszinios.lt Thu, 09 Sep 2021 14:14:20 +0300
<![CDATA[Asmeninė pagalba žmonėms su negalia Jonavos rajone]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/asmenine-pagalba-zmonems-su-negalia-jonavos-rajone https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/asmenine-pagalba-zmonems-su-negalia-jonavos-rajone Asmeninės  pagalbos poreikio nustatymo ir asmeninės pagalbos teikimo tikslas – atsižvelgiant į individualius asmens poreikius, suteikti jam individualią pagalbą namuose ir viešojoje aplinkoje (palydint ir komunikuojant), kuri padėtų jam gyventi savarankiškai ir veikti visose gyvenimo srityse.

Teisę gauti asmeninę pagalbą turi asmenys, kurių funkcijos, veikla, dalyvumas dėl negalios yra visiškai arba iš dalies apriboti (negali savarankiškai orientuotis, judėti, dirbti, kurti ir (ar) tvarkyti asmeninio ir socialinio gyvenimo) ir kuriems reikalinga kitų asmenų pagalba.

Kas gali gauti? Asmenys, kuriems nustatytas neįgalumo lygis arba 55 procentų ir mažesnis darbingumo lygis, arba specialiųjų poreikių lygis.

Kokią pagalbą teikia asmeninis asistentas? Atsižvelgdamas į konkretaus asmens poreikius ir asmens galimybes:

 • teikia asmeniui pagalbą namuose ir viešojoje aplinkoje, skatindamas jo savarankiškumą, būtiną kasdieniame gyvenime;
 • teikia asmeniui individualią diskretišką pagalbą, susijusią su asmens higiena (padeda apsirengti, nusiprausti, nusimaudyti, pasinaudoti tualetu ir kt.);
 • lydi asmenį į sveikatos priežiūros ir (ar) kitas valstybės ir (ar) savivaldybės institucijas, įstaigas, organizacijas, užimtumo įstaigas, darbą, laisvalaikio praleidimo vietą ir kt., teikia pagalbą judant įvairiais paviršiais ir kt.;
 • teikia pagalbą asmeniui maitinimosi procese (paruošia stalo įrankius, padeda juos pakelti ir palaikyti valgymo metu, planuoti mitybą ir kt.);
 • teikia asmeniui individualią pagalbą, padedančią adekvačiai reaguoti į jį supančią aplinką, užmegzti ir palaikyti su ja socialinius santykius (bendrauti, kalbėti, orientuotis laike ir aplinkoje, laikytis dienos režimo, ugdytis savivoką, gebėjimą disponuoti finansiniais ištekliais, tinkamai vartoti vaistus, būti socialiai aktyviam, organizuoti poilsį, laisvalaikį ir kt.).

Kokios pagalbos neteikia asmeninis asistentas? Asmeninis asistentas neteikia pagalbos, susijusios su mokymo, sveikatos priežiūros ar nepilnamečio asmens priežiūros procesu (pavyzdžiui, neatlieka už asmenį buities ir namų ruošos darbų, nevykdo slaugytojo ar slaugytojo padėjėjo, pagalbos priimant kasdienius sprendimus, mokytojo padėjėjo funkcijų ir kt.).

Ar asmeninė pagalba yra mokama? Jei Jūsų pajamos yra mažesnės negu 2 valstybės remiamų pajamų dydžiai (t. y. 256 Eur), asmeninė pagalba teikiama nemokamai. Kitais atvejais mokėjimas priklauso nuo pajamų:

 • asmens, kurio pajamos yra 2 VRP dydžiai arba didesnės už 2 VRP dydžius (256 Eur), bet mažesnės už 3 VRP dydžius (384 Eur), mokėjimo dydis neturi viršyti 5 procentų asmens pajamų;
 • asmens, kurio pajamos yra 3 VRP dydžiai arba didesnės už 3 VRP dydžius (384 Eur), bet mažesnės už 4 VRP dydžius (512 Eur), mokėjimo dydis neturi viršyti 10 procentų asmens pajamų;
 • asmens, kurio pajamos yra 4 VRP dydžiai arba didesnės už 4 VRP dydžius (512 Eur), bet mažesnės už 5 VRP dydžius (640 Eur), mokėjimo dydis neturi viršyti 15 procentų asmens pajamų;
 • asmens, kurio pajamos yra 5 VRP dydžiai arba didesnės už 5 VRP dydžius, mokėjimo dydis neturi viršyti 20 procentų asmens pajamų;

Jei gaunate dienos socialinę globą ar socialinės priežiūros paslaugas, Jūsų mokėjimo už asmeninę pagalbą dydis apskaičiuojamas atskaičius mokėjimo už socialinės priežiūros paslaugas arba dienos socialinę globą išlaidas.

Kaip gauti? Kreiptis į  Socialinės paramos skyrių  118 kab. (tel. 8 349 50032)

Asmuo ar jo atstovas užpildo prašymą-paraišką dėl asmeninės pagalbos, socialinis darbuotojas įvertina poreikį asmeninei pagalbai. Jonavos rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėja priima sprendimą dėl asmeninės pagalbos skyrimo tikslingumo/netikslingumo.

Išsamesnę informaciją teikia Jonavos rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus socialinių išmokų specialistė Vitalija Bagdonavičienė, tel. (8 349) 50032 arba el. p. paštu vitalija.bagdonaviciene@jonava.lt  

Asmeninės pagalbos teikėjas – Jonavos rajono neįgaliųjų veiklos centras.

Kviečiame Jonavos rajono savivaldybės gyventojus, kuriems reikalinga Asmeninė pagalba, teikti prašymus. 

Teisės aktai, reglamentuojantys asmeninės pagalbos teikimą: 

Asmeninės pagalbos poreikio nustatymo ir asmeninės pagalbos teikimo tvarkos aprašas

https://www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/73f11e10da2c11eb9f09e7df20500045; 

Dėl asmeninės pagalbos valandinio įkainio Jonavos rajono savivaldybėje patvirtinimo

https://www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/33b549400bf311ec9f09e7df20500045

Dėl Asmeninės pagalbos poreikio nustatymo ir asmeninės pagalbos organizavimo Jonavos rajono savivaldybėje tvarkos aprašo patvirtinimo

https://www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/6f35e9e0067411ec9f09e7df20500045

 

Jonavos rajono savivaldybės informacija

Asmeninė pagalba žmonėms su negalia Jonavos rajone

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 06 Sep 2021 09:31:02 +0300
<![CDATA[Ir Jonavoje galima atlikti Jaunimo savanorišką tarnybą]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/ir-jonavoje-galima-atlikti-jaunimo-savanoriska-tarnyba https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/ir-jonavoje-galima-atlikti-jaunimo-savanoriska-tarnyba Jaunimo savanoriška tarnyba (JST) –  intensyvi 6 mėn. trukmės savanorystės programa jauniems žmonėms nuo 14 iki 29 m., kurios metu jaunuoliai vidutiniškai 40 val./ mėnesį* savanoriauja pasirinktoje akredituotoje priimančioje organizacijoje (statusą galite pasitikrinti priimančių organizacijų duomenų bazėje), kartą per mėnesį susitinka su savanorišką veiklą organizuojančios organizacijos paskirtu mentoriumi(e), mokosi įveikti sunkumus, mokosi apmąstyti patirtį bei įvardyti išmokimus, suformuluoti tobulėjimo kryptis.

Rugpjūčio 30 d. buvo atidaryta paskutinė papildoma registracija į Jaunimo savanoriškos tarnybos programos vietas 2021 m. II pusmečiui. Registracija atidaryta iki rugsėjo 13 d. 18 val.

Kita registracija bus skelbiama lapkričio - gruodžio mėn. ir bus skirta 2022 m. I pusmečiui.

Registracija vyksta tik tose savivaldybėse, kuriose papildomas finansavimas programos įgyvendinimui yra skiriamas iš miesto biudžeto lėšų.

Daugiau informacijos apie registraciją, savivaldybes, kurios registracija yra atidaryta - galite rasti ČIA: https://www.jrd.lt/savanoryste/jst

Registracijos nuorodą galite rasti ČIA: https://jst.jrd.lt/newCandidate

Ir Jonavoje galima atlikti Jaunimo savanorišką tarnybą

]]>
jonavoszinios.lt Fri, 03 Sep 2021 10:43:25 +0300
<![CDATA[Kas tuoksis Jonavoje artimiausiu metu?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/kas--tuoksis--jonavoje--artimiausiu--metu- https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/kas--tuoksis--jonavoje--artimiausiu--metu- Tradiciškai Jonavos rajono savivaldybės Civilinės metrikacijos skyrius skelbia asmenis, artimiausiu metu žadančius sudaryti santuoką. Kas tie laimingieji, kurie nusprendė sumainyti aukso žiedus? Sąrašu dalijamės ir mes.

Jie tuoksis 2021-09-15 dieną

15:00 D. VYSOKOLIAN ir A. KLIUCHYK 

Jie tuoksis 2021-09-17 dieną

13:10 Ž. ORLAUSKAS ir R. V. DUBOSIENĖ 

Jie tuoksis 2021-09-18 dieną    

09:30 V. ULIMAS ir J. JANUŠKEVIČIŪTĖ 
   

14:00 V. ZAVECKIS ir D. KATKAUSKAITĖ 
   

14:10 H. STONKUS ir V. ADOMAVIČIŪTĖ 
   

14:20 R. ANDRIŪNAS ir A. ANDRIŪNIENĖ 
    

Sveikiname!

Asociatyvi pixabay.com nuotr

 

Kas tuoksis Jonavoje artimiausiu metu?

]]>
jonavoszinios.lt Fri, 03 Sep 2021 08:06:56 +0300
<![CDATA[Pradedama P. Vaičiūno ir Žemaitės g. sankryžos rekonstrukcija]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/pradedama----p-vaiciuno-ir-zemaites-g-sankryzos-rekonstrukcija https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/pradedama----p-vaiciuno-ir-zemaites-g-sankryzos-rekonstrukcija Jonavoje pradedami P. Vaičiūno ir Žemaitės gatvių sankryžos rekonstrukcijos darbai – šioje vietoje bus įrengta žiedinė sankryža.

Sankryžos rekonstrukcijos metu bus laikinai uždarytas automobilių eismas P. Vaičiūno ir Žemaitės gatvėmis iš Rimkų pusės link Lakštingalų ir Lietavos rajonų.

Iš Žemaitės gatvės bus galimybė pravažiuoti į P. Vaičiūno gatvę Juodmenos rajone. 

Vykstant darbams, eismas organizuojamas laikina apylanka A. Kulviečio gatve, kurioje bus leidžiamas dvipusis eismas.

Sankryžos rekonstrukcijos darbus planuojama baigti gruodžio mėn. viduryje.

Pradedama P. Vaičiūno ir Žemaitės g. sankryžos rekonstrukcija

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 02 Sep 2021 16:16:47 +0300
<![CDATA[Jonaviečiai palydėti į Pasaulio salės futbolo čempionatą]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavieciai-palydeti-i-pasaulio-sales-futbolo-cempionata https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavieciai-palydeti-i-pasaulio-sales-futbolo-cempionata Jonavos rajono meras Mindaugas Sinkevičius ketvirtadienį palinkėjo sėkmės FIFA Pasaulio salės futbolo čempionate dalyvausiantiems jonaviečiams Benui Spietiniui ir Pauliui Osauskui.

Šie du jonaviečiai ir dar keturi Jonavos „Vikingų“ salės futbolo komandos žaidėjai yra pakviesti čempionate atstovauti Lietuvos rinktinei.

„Ne kiekvienam sportininkui yra lemta atstovauti savo šaliai Pasaulio čempionate, todėl ypač smagu į tokio aukšto lygio varžybas išlydėti net du Jonavos miesto atstovus. Linkiu sėkmės visai rinktinei, gražaus žaidimo ir audringo sirgalių palaikymo“, - sakė M. Sinkevičius.

Susitikime savivaldybėje futbolininkai padėkojo merui už paramą, pasidžiaugė Jonavos mieste sukurta sporto infrastruktūra ir puikiomis sąlygomis treniruotėms bei varžyboms.

FIFA Pasaulio salės futbolo čempionatas Lietuvoje prasidės rugsėjo 12 d. Kaune, Vilniuje ir Klaipėdoje ir baigsis spalio 3-ąją finalo rungtynėmis Kaune.

Čempionate iš viso dalyvauja 24 komandos, jos buvo suskirstytos į 6 grupes.

Finalinio etapo šeimininkė Lietuva žais A grupėje. Atidarymo rungtynėse Kaune lietuvių rugsėjo 12 d. laukia dvikova su kita čempionato debiutante Venesuela.

Iš kiekvienos grupės į atkrintamąsias pateks dvi pirmas vietas užėmusios šalys bei keturios geriausios trečiosios komandos.

Jonavos rajono savivaldybės inf.

Jonaviečiai palydėti į Pasaulio salės futbolo čempionatą

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 02 Sep 2021 13:23:05 +0300
<![CDATA[Jonaviečiai naudojosi galimybe skiepytis arčiau namų]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavieciai-naudojosi-galimybe-skiepytis-arciau-namu https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavieciai-naudojosi-galimybe-skiepytis-arciau-namu Per praėjusias dvi savaites prie prekybos centrų Jonavoje nuo COVID-19 viruso pasiskiepijo per 300 jonaviečių. Mobilios skiepijimo komandos gyventojus be išankstinės registracijos skiepijo prie „Lidl“, „Maxima“, „Iki“ ir „Rimi“ parduotuvių.

Ši iniciatyva, kuri suteikė gyventojams dar daugiau galimybių vakcinuotis arčiau namų, buvo vykdoma visoje Lietuvoje.

„Labai džiaugiamės, kad jonaviečiai pasinaudojo šia galimybe ir jos dėka tapome dar saugesni. Nuolat ieškome būdų, kaip palengvinti vakcinų pasiekiamumą, todėl ir ateityje sieksime sudaryti sąlygas patogiai ir greitai pasiskiepyti visose labiausiai lankomose erdvėse”, - sako Jonavos rajono mero pavaduotoja Birutė Gailienė.

Tiesa, artimiausiomis dienomis Jonavos rajone nėra suplanuota mobilių skiepijimo akcijų, mat trūksta tokiose vietose gyventojų labiausiai pageidaujamos „Janssen“ vakcinos. Skiepijantis šia vakcina užtenka vienos dozės.

„Vis dėlto rugsėjo mėnesio pabaigai turime numatę mažiausiai dvi datas, kada planuotume vakcinavimą, jei tik atsiras „Janssen“ vakcinos. Rugsėjo 24 d. Jonavoje turėtų vykti kraujo donorystės akcija, jos metu taip pat būtų vakcinuojama, o rugsėjo 25 d. vyks rudens šventė mieste, jos metu irgi skiepytume pasitelkę „skiepobusą“, - sako B. Gailienė.

Pasiskiepyti nuo COVID-19 viruso ir toliau galima Jonavos Vakcinavimo centre (J. Basanavičiaus g. 7), kuris nuo rugsėjo 6 d. dirbs: pirmadienį, trečiadienį ir penktadienį 8-14 val., antradienį, ketvirtadienį – 12-18 val. Jonavos PSPC (Žeimių g. 19, Jonava) vakcinuojama kiekvieną dieną nuo 8-19 val. Rimkų filiale (A. Kulviečio 8A, Jonava) vakcinuojama kiekvieną dieną nuo 12-16 val.

Iki šiol bent vieną skiepo dozę yra gavę 56 proc. Jonavos rajono gyventojų nuo 12 metų, 49,5 proc. gavę abi dozes.

Registruotis savo vakcinai nuo COVID-19 galima svetainėje www.koronastop.lt arba Karštąja linija 1808.

Jonavos rajono savivaldybės inf.

Jonaviečiai naudojosi galimybe skiepytis arčiau namų

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 01 Sep 2021 08:57:46 +0300
<![CDATA[Žeimių ežero vanduo neatitinka higienos normos reikalavimų]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/zeimiu-ezero-vanduo-neatitinka-higienos-normos-reikalavimu https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/zeimiu-ezero-vanduo-neatitinka-higienos-normos-reikalavimu

Šių metų rugpjūčio 25 d. buvo paimti vandens mėginiai vandens kokybei nustatyti iš 10 Jonavos rajono maudymosi vietų poilsio zonose (Neries ir Šventosios upių; Joninių, Gulbių, Šveicarijos, Užusalių, Beržų ir Taurostos tvenkinių, Žeimių ežero bei Zatyšių karjero).

Lietuvos higienos normos HN 92:2018 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ reikalavimų neatitiko Žeimių ežero vanduo.

Maudytis Žeimių ežere nerekomenduojama iki pakartotinių vandens tyrimų rezultatų, apie kuriuos bus informuota visuomenė.

Primename, kad maudantis mikroorganizmais užterštame vandenyje, galima susirgti odos, akių, ausų, viršutinių kvėpavimo takų infekcinėmis ligomis. Nurijus tokio vandens, gresia virškinamojo trakto infekcinės ligos.

Žeimių ežero vanduo neatitinka higienos normos reikalavimų

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 31 Aug 2021 11:43:35 +0300
<![CDATA[Ugdymas Jonavos rajone: nuspręsta, kokių saugumo sąlygų reikės laikytis]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/ugdymas-jonavos-rajone-nuspresta-kokiu-saugumo-salygu-reikes-laikytis https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/ugdymas-jonavos-rajone-nuspresta-kokiu-saugumo-salygu-reikes-laikytis Jonavos rajono savivaldybėje pirmadienį susirinkę rajono ugdymo įstaigų atstovai priėmė sprendimus, kaip vyks ugdymas rajono švietimo įstaigose naujais mokslo metais ir kokių saugumo sąlygų reikės laikytis.

Kaip po susitikimo sakė rajono mero pavaduotoja Birutė Gailienė, kontaktinis mokymas bus organizuojamas laikantis operacijų vadovo – sveikatos apsaugos ministro nustatytų saugumo reikalavimų.

Nemokami testai – tik jų pageidaujantiems

„Vienas aktualiausių klausimų – mokinių testavimas. Nusprendėme, kad dėl koronaviruso nebus atliekami jokie testai darželinukams ir priešmokyklinukams. Ugdymas šioms vaikų grupėms nebuvo nutrauktas ir pavasarį, neturėjome kritinių situacijų, todėl manome, kad laikantis visų kitų saugumo reikalavimų, testavimas šiose įstaigose nėra tikslingas“, - sako B. Gailienė.

Pasak mero pavaduotojos, mokinių testavimas kaupinių metodu bus vykdomas pradinėse ir aukštesnėse klasėse, jei tam pritars ne mažiau kaip 30 proc. klasės mokinių tėvų. Tokiu atveju testuojami bus tik visi sutinkantys mokiniai.

„Mokinių sveikatos patikrinimas dėl Covid-19 yra savanoriškas, todėl mes atsiklausime mokyklų bendruomenių ir, jeigu kas nors norės pasitikrinti, tokią galimybę užtikrinsime. Testai bus atliekami nemokamai, jie atliekami periodiškai kas savaitę ir tik tiems klasės vaikams, kurie pageidauja“, - sako savivaldybės atstovė.

Pasak B. Gailienės, testuotis tikrai nereikės jau turintiems imunitetą – pasiskiepijusiems ar persirgusiems mokiniams.

„Visiškai atsisakome testavimo savikontrolės tyrimo metodu. Manome, kad nėra tikslinga atlikti tokį testą, kai gavus teigiamą jo rezultatą asmeniui gali tik rekomenduoti atlikti PGR testą įsitikinimui, ar sergama COVID-19. Bet atlikti tokį tyrimą vaiko tėveliai gali nesutikti, o vaikas ir toliau gali lankyti įstaigą. Tai reikštų tik dar daugiau chaoso kolektyvuose“, - sako B. Gailienė.

Mero pavaduotoja pabrėžia, kad testavimasis yra rekomendacinio pobūdžio, tai – ne prievolė, vis dėlto labai tikimasi visų ugdymo procese dalyvaujančių asmenų sąmoningumo.

„Savaime suprantama, kad saugus grįžimas į mokyklą – vienas svarbiausių tikslų, tad visi prie šio tikslo turime prisidėti, - sako mero pavaduotoja. – Pavyzdžiui, jei vaikas bent kiek karščiuoja, jei žinome, kad tikrai turėtas aiškus sąlytis su sergančiuoju, atvykti į ugdymo įstaigą griežtai nereikėtų. Jei visi elgsimės sąmoningai, tai natūralu, susirgimo rizikos tik mažės“.

Kaukės – uždarose patalpose

Laikantis operacijų vadovo – sveikatos apsaugos ministro nustatytų saugumo reikalavimų, visi švietimo įstaigų darbuotojai ir mokiniai nuo penktos klasės privalės dėvėti kaukes uždarose patalpose.

Kaukių leidžiama nedėvėti tik tuo metu, kai mokiniai ir mokytojai sportuoja ar vykdo kitas veiklas, kurių negalima atlikti būnant su kauke.

Vaikų darželiuose bus užtikrinama maksimali grupių izoliacija, vaikai lankys nuolatos tą pačią grupę. Bendrojo ugdymo mokyklose (1-12 kl.) bus reguliuojami mokinių srautai, kad būtų išvengta jų maišymosi.

Jei klasėje vienas ar keli vaikai užsikrės koronaviruso infekcija, nebūtinai visiems teks izoliuotis.

Epidemiologai bendraus su ugdymo įstaiga ir aiškinsis, kokie asmenys turėjo sąlytį su užsikrėtusiuoju ir koks buvo sąlyčio pobūdis. Bus nustatomi didelį ir mažą sąlytį turėję žmonės – bendraklasiai arba pedagogai. Specialistai kiekvieną atvejį vertins individualiai.

Būreliuose ir kituose neformalaus švietimo užsiėmimuose, organizuojamuose uždarose erdvėse vienu metu, galės dalyvauti ne daugiau kaip 30 asmenų. Skaičius neribojamas, jei visi vaikai ir darbuotojai yra arba pasiskiepiję arba persirgę, arba nuolat testuojasi dėl COVID-19 ligos.

Jonavos rajono savivaldybė primena, kad skiepijimas nuo Covid-19 ligos yra rekomenduojamas visiems švietimo įstaigų darbuotojams, kurie nėra persirgę, taip pat mokiniams nuo 12 metų.

Jonavos rajono savivaldybės inf.

Ugdymas Jonavos rajone: nuspręsta, kokių saugumo sąlygų reikės laikytis

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 31 Aug 2021 10:05:57 +0300
<![CDATA[Pradedama P. Vaičiūno ir Žemaitės g. sankryžos rekonstrukcija]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/pradedama-p-vaiciuno-ir-zemaites-g-sankryzos-rekonstrukcija https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/pradedama-p-vaiciuno-ir-zemaites-g-sankryzos-rekonstrukcija Jonavoje pradedami P. Vaičiūno ir Žemaitės gatvių sankryžos rekonstrukcijos darbai – šioje vietoje bus įrengta žiedinė sankryža.

Sankryžos rekonstrukcijos metu bus laikinai uždarytas automobilių eismas P. Vaičiūno ir Žemaitės gatvėmis iš Rimkų pusės link Lakštingalų ir Lietavos rajonų.

Iš Žemaitės gatvės bus galimybė pravažiuoti į P. Vaičiūno gatvę Juodmenos rajone.

Vykstant darbams, eismas organizuojamas laikinomis apylankomis.

Sankryžos rekonstrukcijos darbus planuojama baigti gruodžio mėn. viduryje.

 

Pradedama P. Vaičiūno ir Žemaitės g. sankryžos rekonstrukcija

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 30 Aug 2021 10:59:23 +0300
<![CDATA[Kas tuoksis Jonavoje artimiausiu metu?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/kas---tuoksis---jonavoje-artimiausiu-metu https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/kas---tuoksis---jonavoje-artimiausiu-metu Tradiciškai Jonavos rajono savivaldybės Civilinės metrikacijos skyrius skelbia asmenis, artimiausiu metu žadančius sudaryti santuoką. Kas tie laimingieji, kurie nusprendė sumainyti aukso žiedus? Sąrašu dalijamės ir mes.

Jie tuoksis 09-10

12:50 N. Davydčikas ir V. Pažemeckienė

13:00 A. Darvidas ir D. Katilienė

13:10 B. Plančiūnas ir J. Cvirkienė

13:20 K. Lapelis ir O. Klebonienė

Sveikiname!

Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Kas tuoksis Jonavoje artimiausiu metu?

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 30 Aug 2021 08:28:03 +0300
<![CDATA[Jonavoje įrengtas diskgolfo parkas – nauja erdvė bendruomenei]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavoje-irengtas-diskgolfo-parkas-nauja-erdve-bendruomenei https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavoje-irengtas-diskgolfo-parkas-nauja-erdve-bendruomenei Jonavos rajono savivaldybės iniciatyva mieste įrengta nauja bendruomenei skirta laisvalaikio erdvė – diskgolfo parkas. Joninių slėnyje ir aplink Joninių tvenkinį pastatyti 18 diskgolfo krepšių, įrengtos metimo aikštelės.

Diskgolfas panašus į tradicinį kamuoliukų golfą, tik žaidėjai nemuša kamuoliukų lazdomis į duobutes, o meta diskus į specialius krepšius. Žaidimo tikslas – įmesti skraidantį diską į krepšį per kuo mažiau bandymų. Žaisti pradedama nuo starto aikštelės, o kiti metimai atliekami iš vietos, kurioje nusileido diskas.

Diskgolfą galima žaisti grupėmis nuo 3 iki 5 žmonių, diskus mėtyti gali ir pats sau vienas žmogus.

„Šis parkas skirtas visiems be apribojimų, todėl kviečiu jonaviečius išbandyti, pažaisti, o kartu ir praleisti laisvalaikį gryname ore, pabūti su draugais ar artimaisiais“, - kviečia rajono meras Mindaugas Sinkevičius.

Visi, kam smalsu pamatyti, kaip žaidžiamas diskgolfas, tai galės padaryti jau šį šeštadienį, rugpjūčio 28 d., kai naujai įrengtame parke Jonavoje vyks Lietuvos diskgolfo taurės VI etapas. Dalyvauti varžybose jau užsiregistravo arti šimto žaidėjų.

Diskgolfo parko įrangos ir aikštelių įrengimas Jonavos miesto seniūnijai kainavo apie 24 tūkst. eurų. Parkas įrengtas Jonavos rajono savivaldybės biudžeto lėšomis.

Jonavoje įrengtas diskgolfo parkas – nauja erdvė bendruomenei

Jonavoje įrengtas diskgolfo parkas – nauja erdvė bendruomenei Jonavoje įrengtas diskgolfo parkas – nauja erdvė bendruomenei Jonavoje įrengtas diskgolfo parkas – nauja erdvė bendruomenei Jonavoje įrengtas diskgolfo parkas – nauja erdvė bendruomenei ]]>
jonavoszinios.lt Thu, 26 Aug 2021 18:17:14 +0300
<![CDATA[Vyks akcija „Apsaugok mane“ - apdraus visus moksleivius]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/vyks-akcija-apsaugok-mane-apdraus-visus-moksleivius https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/vyks-akcija-apsaugok-mane-apdraus-visus-moksleivius Viena ilgiausiai šalyje gyvuojančių socialinės atsakomybės akcijų „Apsaugok mane“ rugsėjo mėnesį vyks ir Jonavoje: akcijos iniciatorė draudimo bendrovė „Lietuvos draudimas“ apdraus visus moksleivius nuo nelaimių keliuose, o savivaldybė kviečia kiekvieną gyventoją atkreipti dėmesį į vaikų saugumą.

„Kiekvieną rugsėjį eismas tampa intensyvesnis, o vaikų, skubančių į mokyklas ar būrelius – daugėja.

Raginame visus tėvelius savo vaikams prieš naujus mokslo metus priminti, kaip tinkamai pereiti gatvę, kodėl negalima eiti degant geltonam ir raudonam šviesoforo signalui, kaip teisingai vestis dviratį per perėją“, – sako savivaldybės Saugaus eismo komisijos pirmininkas Erlandas Andrejevas.

Bendrovė „Lietuvos draudimas“ kasmet visoje šalyje rugsėjį apdraudžia daugiau nei 320 tūkst. vaikų – visiems jiems galioja draudimo apsauga. Šios akcijos tikslas – didinti visuomenės dėmesį ir mažinti nelaimių keliuose skaičių“, – teigia Jonavos mieste veikiančio „Lietuvos draudimo“ skyriaus vadovas Tadas Valantinas.

Pasak draudikų, draudimo apsauga mokyklinio amžiaus vaikams įsigalios automatiškai pačią pirmą mokslo metų dieną ir dėl to tėveliams nieko papildomai daryti nereikia. Jei moksleivis, keliaudamas pėsčiomis ar važiuodamas dviračiu šį rugsėjį pateks į eismo įvykį, reikėtų registruoti žalą „Lietuvos draudimo“ svetainėje arba susisiekti trumpuoju telefonu 1828.

Vyks akcija „Apsaugok mane“ - apdraus visus moksleivius

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 24 Aug 2021 11:32:36 +0300
<![CDATA[Jonavos rajono mokyklos ruošiasi naujiems mokslo metams]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavos-rajono-mokyklos-ruosiasi-naujiems-mokslo-metams https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavos-rajono-mokyklos-ruosiasi-naujiems-mokslo-metams Ugdymo įstaigų pasiruošimą naujiems mokslo metams įvertino pirmadienį jose apsilankę Jonavos rajono savivaldybės mero pavaduotoja Birutė Gailienė, administracijos direktoriaus pavaduotoja Lineta Jakimavičienė, Švietimo, kultūros, sporto ir jaunimo reikalų komiteto pirmininkė Vijolė Šadauskienė bei laikinoji Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Violeta Kolesnikienė.

„Kiekvienais metais rajono ugdymo įstaigoms iš biudžeto skiriamos lėšos, už kurias jos atlieka įvairius remonto darbus, tvarkosi aplinką.

Šiandien matome, kad kai kur darbai dar tebevyksta, tačiau iki rugsėjo 1-osios didžioji jų dalis jau bus atlikta“, - sako rajono mero pavaduotoja B. Gailienė.

Įstaigos per vasarą atsinaujino

Bene didžiausi darbai Jonavos rajono mokyklose buvo vykdomi pernai, kai ne viena įstaiga atsinaujino pastato išorę. Šiemet mokyklos tvarkėsi vidaus patalpas, aplinką.

Jonavos „Neries“ pagrindinėje mokykloje įrengta visiškai nauja priešmokyklinio ugdymo klasė, kurią lankys 20 vaikų. Mokykloje atnaujinta rūbinės patalpa, nupirktos naujos rūbų spintelės, atnaujinta mažoji mokyklos aktų salė, įrengtas nusiraminimo kabinetas vaikams su specialiais poreikiais.

Kulvos Abraomo Kulviečio mokykloje suremontuota laiptinė ir koridorius, įrengta nauja dailės ir technologijų klasė. Šios mokyklos Batėgalos skyriuje baigiama remontuoti valgyklos patalpa, o į mokyklą sugrįžę vaikai žengs naujai išgrįstu taku.

Į Žeimių mokyklą mokiniai žengs pro naujas paradines duris, o už jų ras atnaujintas fojė patalpas ir naujus patogius sėdmaišius. Šioje mokykloje taip pat įrengti nauji užsienio kalbų ir priešmokyklinio ugdymo kabinetai.

Jonavos vaikų lopšelio-darželio „Lakštingalėlė“ skyriuje „Šilelis“ per vasarą suremontuotos rūsio patalpos ir atnaujinta katilinė, tebevyksta aplinkos tvarkymo darbai.

Aplinką tvarkosi ir Jonavos „Lietavos“ pagrindinė mokykla – iki naujųjų mokslo metų statybininkai čia turėtų užbaigti kloti naują takų dangą.

Laukia Vyriausybės sprendimų

Naujus mokslo metus ugdymo įstaigos pasitiks ne tik atsinaujinusios, bet ir pasiruošusios priemones, kurios turėtų užkirsti kelią COVID-19 viruso plitimui bei užtikrinti mokinių ir mokytojų saugumą.

„Saugus mokymasis klasėse šiandien yra pagrindinis mūsų tikslas, tačiau kaip tiksliai organizuoti ugdymą, dar bus patikslinta – laukiame Vyriausybės ir Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo sprendimų, – sako B. Gailienė. – Vis dėlto „namų darbai“ daromi. Reaguojame į anksčiau išsakytą nuostatą, kad į klases sugrįš visi mokiniai ir nebus reikalaujama privalomo testavimo kaupinių metodu. Tai leidžia jausti mažiau įtampos, tačiau ir įpareigoja visus ugdymo proceso dalyvius būti reikliems sau ir labai atsakingai laikytis visų saugumo reikalavimų įstaigoje“.

Mero pavaduotoja primena, kad galima skiepytis vaikams nuo 12 metų amžiaus: „Kuo didesnė dalis klasėje esančių vaikų turės imunitetą, tuo mažesnė tikimybė sirgti, izoliuotis ir mokytis nuotoliniu būdu. Prie šio mokymosi būdo retas nori sugrįžti“.

Nors rugsėjį vaikai susirinks į klases, esant itin sudėtingai situacijai, Vyriausybė gali priimti sprendimą ugdymą leisti vykdyti kontaktiniu būdu tik tuo atveju, jei klasė būtų imunizuota arba reguliariai testuojasi.

Jonavos r. savivaldybės inf. 

Jonavos rajono mokyklos ruošiasi naujiems mokslo metams

Jonavos rajono mokyklos ruošiasi naujiems mokslo metams Jonavos rajono mokyklos ruošiasi naujiems mokslo metams Jonavos rajono mokyklos ruošiasi naujiems mokslo metams Jonavos rajono mokyklos ruošiasi naujiems mokslo metams Jonavos rajono mokyklos ruošiasi naujiems mokslo metams Jonavos rajono mokyklos ruošiasi naujiems mokslo metams Jonavos rajono mokyklos ruošiasi naujiems mokslo metams Jonavos rajono mokyklos ruošiasi naujiems mokslo metams Jonavos rajono mokyklos ruošiasi naujiems mokslo metams Jonavos rajono mokyklos ruošiasi naujiems mokslo metams Jonavos rajono mokyklos ruošiasi naujiems mokslo metams Jonavos rajono mokyklos ruošiasi naujiems mokslo metams Jonavos rajono mokyklos ruošiasi naujiems mokslo metams Jonavos rajono mokyklos ruošiasi naujiems mokslo metams Jonavos rajono mokyklos ruošiasi naujiems mokslo metams ]]>
jonavoszinios.lt Tue, 24 Aug 2021 09:03:28 +0300
<![CDATA[Etikos komisijos prašo ištirti tarybos nario veiklą]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/etikos-komisijos-praso-istirti-tarybos-nario-veikla https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/etikos-komisijos-praso-istirti-tarybos-nario-veikla Jonavos rajono savivaldybės tarybos Etikos komisiją pasiekė prašymas ištirti Jonavos rajono savivaldybės tarybos nario Ginto Jasiulionio elgesį.

Ruklos seniūnijos seniūnė Vilma Akvilė Karoblienė prašo ištirti, ar G. Jasiulionis nepiktnaudžiauja tarybos nario statusu.

„Šis asmuo nuolatos kišasi ir daro spaudimą Ruklos seniūnijai dėl Venecijos kaimo, kuriame pats gyvena, kelio remonto, valymo, pakelių šienavimo darbų“, - etikos komisijai rašo V. A. Karoblienė.

Seniūnės teigimu, G. Jasiulionis asmeniškai nurodinėja ir reikalauja, kad Ruklos seniūnijos darbuotojai ir seniūnijos samdomų įmonių darbuotojai „turi daugiau ploto nušienauti šalia G. Jasiulionio sklypo <...>, kad greideriuotų ir žvyruotų kelią dažniau ir geriau būtent ties G. Jasiulionio sodyba“.

Ruklos seniūnė V. A. Karoblienė etikos komisijai perdavė G. Jasiulionio raštus savivaldybės administracijos direktoriui – seniūnė įsitikinusi, kad tokiu būdu tarybos narys „daro nepagrįstą spaudimą dėl seniūnijos veiklos, tuo pačiu reikalaudamas, kad būtent Venecijos keliui būtų taikomos ypatingos priežiūros sąlygos“.

Jonavos r. savivaldybės inf. 

Etikos komisijos prašo ištirti tarybos nario veiklą

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 23 Aug 2021 17:06:29 +0300
<![CDATA[Perkami butai Jonavos mieste ir Ruklos miestelyje]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/perkami-butai-jonavos-mieste-ir-ruklos-miestelyje https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/perkami-butai-jonavos-mieste-ir-ruklos-miestelyje Perkančioji organizacija: Jonavos rajono savivaldybės administracija, Žeimių g. 13, LT-55158 Jonava, įstaigos kodas 188769070, tel. (8 349) 501 73, faks. (8 349) 500 12, el. p. administracija@jonava.lt

Pirkimo būdas: skelbiamos derybos.

Nekilnojamųjų daiktų paskirtis, pavadinimas ir pageidaujama nekilnojamųjų daiktų buvimo vieta: Jonavos rajono savivaldybės administracija skelbia pirkimą, siekdama įsigyti vieno, dviejų, trijų ir keturių kambarių butus Jonavos mieste ir Ruklos mstl. Pirkimas skaidomas į dešimt atskirų pirkimo objekto dalių. Butai turi atitikti techninės specifikacijos reikalavimus, nurodytus pirkimo sąlygų 1-4 prieduose. Funkcijos (veikla), kurioms numatoma naudoti nekilnojamąjį daiktą – savivaldybės socialinio būsto fondo sudarymas ir jo remontas, socialinio būsto nuoma (LR Vietos savivaldos įstatymo 6 str. 15 p.).

Pirkimo dokumentų gavimo sąlygos: pirkimo dokumentus, susijusius su pirkimu, galima gauti iki 2021 m. rugsėjo 8 d. 10.00 val., darbo dienomis ir darbo valandomis Jonavos rajono savivaldybės administracijoje 107 ir 202 kab., Žeimių g. 13, LT-55158 Jonava, pateikus prašymą. Pirkimo dokumentai, kandidatui paprašius, pateikiami ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo kandidato prašymo pateikti šiuos dokumentus gavimo dienos. Pirkimo dokumentai taip pat skelbiami Jonavos rajono savivaldybės administracijos tinklalapyje.

Paraiškų dalyvauti derybose pateikimo vieta, terminas ir laikas: parduodamų nekilnojamųjų daiktų dokumentai perkančiajai organizacijai turi būti pateikti iki 2021 m. rugsėjo 8 d. 10.00 val. Vokai iki nurodyto dokumentų pateikimo termino pabaigos pateikiami savivaldybės administracijos Bendrojo skyriaus darbuotojams, atsakingiems už dokumentų priėmimą, dokumentų priėmimo kabinetai – savivaldybės administracijos pastato pirmame aukšte, 124 kab., Žeimių g. 13, 55158 Jonavoje, tel. (8 349) 50 154. Vėliau pateiktos paraiškos nebus nagrinėjamos. Pasiūlymai turi būti teikiami tik užklijuotuose vokuose, ant kurių turi būti užrašytas kandidato vardas ir pavardė, telefono numeris, gyvenamosios vietos adresas, nuoroda „Butų pirkimas Jonavos mieste ir Ruklos mstl." ir „NEATPLĖŠTI IKI 2021-09-08 10 val. 00 min."

Kalba (kalbos), kuria (kuriomis) turi būti parengti kandidatų dokumentai: paraiškos ir kiti kandidatų dokumentai turi būti pateikiami lietuvių kalba.

Dokumentai, kuriuos kandidatai, dalyvaudami pirkime, turi pateikti:

 1. Užpildyta pasiūlymo dalyvauti derybose forma (pirkimo sąlygų 5 priedas);
 2. Siūlomo parduoti buto nuosavybę patvirtinantis Lietuvos Respublikos nekilnojamojo turto registro centrinio duomenų banko išrašas ar jo kopija;
 3. Siūlomo parduoti buto savininkų asmens tapatybę patvirtinančių dokumentų kopijos;
 4. Siūlomo parduoti buto kadastro duomenų bylos kopija (jei kandidato siūlomas parduoti butas yra renovuotame name, tai buto kadastro duomenų byla turi būti atnaujinta);
 5. Siūlomo parduoti buto savininkus atstovaujančio ar įgalioto asmens tapatybę patvirtinančio dokumento kopija ir kiti atstovavimo teisėtumą patvirtinantys dokumentai, nurodyti pirkimo sąlygų IV dalyje, jei kandidatas nėra vienintelis siūlomo parduoti buto savininkas;
 6. Bendraturčių sprendimas (sutikimas) parduoti butą Lietuvos Respublikos civilinio kodekso 4.79 straipsnio nustatyta tvarka;
 7. Įgaliojimo, suteikiančio teisę asmeniui derėtis dėl nekilnojamųjų daiktų pardavimo, pateikti pasiūlymą ir parduodamų nekilnojamųjų daiktų dokumentus ir (ar) sudaryti pirkimo sutartį ar kitaip disponuoti nekilnojamaisiais daiktais, kai šis asmuo nėra nekilnojamojo turto savininkas, kopija;
 8. Siūlomo parduoti buto (pastato) energinio naudingumo sertifikato kopija;
 9. Dokumentai, kuriuose būtų nurodoma, ar siūlomas butas parduodamas kartu su jam priskirtu žemės sklypu (tais atvejais, kai kandidatas neparduoda butui priskirto žemės sklypo, privaloma nurodyti butui priskirto žemės sklypo naudojimosi sąlygas).

 

PIRKIMO SĄLYGOS

Perkami butai Jonavos mieste ir Ruklos miestelyje

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 23 Aug 2021 16:42:01 +0300
<![CDATA[Taurostos tvenkinyje maudytis nerekomenduojama]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/taurostos-tvenkinyje-maudytis-nerekomenduojama https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/taurostos-tvenkinyje-maudytis-nerekomenduojama

Šių metų rugpjūčio 20 d. buvo paimti vandens mėginiai vandens kokybei nustatyti iš 10 Jonavos rajono maudymosi vietų poilsio zonose (Neries ir Šventosios upių, Joninių, Gulbių, Žeimių, Šveicarijos, Užusalių, Beržų ir Taurostos tvenkinių bei Zatyšių karjero).

Lietuvos higienos normos HN 92:2018 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ reikalavimų neatitiko Taurostos tvenkinio vanduo.

Maudytis nerekomenduojama iki pakartotinių vandens tyrimų rezultatų, apie kuriuos bus informuota visuomenė.

Primename, kad maudantis mikroorganizmais užterštame vandenyje, galima susirgti odos, akių, ausų, viršutinių kvėpavimo takų infekcinėmis ligomis. Nurijus tokio vandens, gresia virškinamojo trakto infekcinės ligos.

Jonavos r. savivaldybės inf. 

Taurostos tvenkinyje maudytis nerekomenduojama

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 23 Aug 2021 13:35:31 +0300
<![CDATA[Jonavos rajono mokytojai aprūpinti naujais kompiuteriais]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavos-rajono-mokytojai-aprupinti-naujais-kompiuteriais https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavos-rajono-mokytojai-aprupinti-naujais-kompiuteriais Artėjant naujiesiems mokslo metams Jonavos rajono švietimo įstaigoms išdalinti nauji nešiojamieji kompiuteriai, skirti rajono pedagogams.

100 vnt. kompiuterių rajono mokytojams nupirko savivaldybė, dar 95 vnt. skyrė Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM), iš kurių jau gauti 32, o dar 65 vnt. turi būti pristatyti artimiausiu metu.

„Manome, kad nešiojamų kompiuterių poreikis mokytojams bus patenkintas ir visi rajono pedagogai naujaisiais mokslo metais galės naudotis naujausiomis ugdymo programomis ir metodine medžiaga“, - sako Jonavos rajono mero pavaduotoja Birutė Gailienė.

Jonavos rajono savivaldybės taryba 2021 m. biudžete informacinių kompiuterinių technologijų įsigijimui švietimo įstaigoms yra paskyrusi 100 tūkst. eurų.

Iš šių lėšų rajono mokykloms dar planuojama nupirkti po vieną automatinę plataus kampo vaizdo kamerą, skirtą hibridiniam mokymui.

Mokyklų kompiuterinės įrangos atnaujinimas ir aprūpinimas trūkstama įranga numatytas ir ŠMSM parengtame Mokymosi praradimų dėl COVID-19 pandemijos kompensavimo plane.

Šių metų kovą jau nupirkta per 9 tūkst. naujų kompiuterių, kuriais galės naudotis visų klasių mokiniai.

Jonavos r. savivaldybės inf. 

Jonavos rajono mokytojai aprūpinti naujais kompiuteriais

Jonavos rajono mokytojai aprūpinti naujais kompiuteriais Jonavos rajono mokytojai aprūpinti naujais kompiuteriais Jonavos rajono mokytojai aprūpinti naujais kompiuteriais Jonavos rajono mokytojai aprūpinti naujais kompiuteriais ]]>
jonavoszinios.lt Fri, 20 Aug 2021 12:10:45 +0300
<![CDATA[Batėgaloje įgyvendinamas projektas „Batėgalos kaimo viešųjų erdvių pritaikymas gyventojų poreikiams“]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/bategaloje-igyvendinamas-projektas-bategalos-kaimo-viesuju-erdviu-pritaikymas-gyventoju-poreikiams https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/bategaloje-igyvendinamas-projektas-bategalos-kaimo-viesuju-erdviu-pritaikymas-gyventoju-poreikiams VO „Batėgalos bendruomenė“ įgyvendina projektą „Batėgalos kaimo viešųjų erdvių pritaikymas gyventojų poreikiams“, kuriam skirtos valstybės biudžeto lėšos iš  Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos. Bendra projekto vertė – 2508 Eur.

Projekto tikslas: pritaikyti Batėgalos kaimo viešąsias erdves vietos ir aplinkinių kaimų gyventojų poreikiams, kurti patrauklią pridėtinę vertę.

Uždaviniai: sukurti sąlygas įvairioms socialinėms grupėms turiningam laisvalaikio praleidimui, sveikos gyvensenos įgūdžių stiprinimui per aktyvią fizinę veiklą. Ugdyti žmogiškuosius gebėjimus veikti kartu ir praktiškai realizuoti savanoriškos veiklos potencialą.

Įgyvendinant projektą bus įrengta lauko tinklinio aikštelė, pastatyti du lauko treniruokliai ir lauko stalo teniso stalas.

Dėka ūkininkų Eugenijaus Ratauto ir Vido Artiškevičiaus, tinklinio aikštelės įrengimo darbai prasidėjo: pataisytas privažiavimas ir nuimta velėna aikštelės įrengimo vietoje. Nuoširdi padėka jiems už savanorišką darbą ir savo technikos naudojimą visuomeniniais pagrindais.

Jonavos r. savivaldybės inf. 

Batėgaloje įgyvendinamas projektas „Batėgalos kaimo viešųjų erdvių pritaikymas gyventojų poreikiams“

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 19 Aug 2021 09:19:21 +0300
<![CDATA[Administracinio pastato ir dirbtuvių Sodų g. 35, Jonava, pardavimo aukcionas]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/administracinio-pastato-ir-dirbtuviu-sodu-g-35-jonava-pardavimo-aukcionas https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/administracinio-pastato-ir-dirbtuviu-sodu-g-35-jonava-pardavimo-aukcionas UAB „Jonavos paslaugos“ skelbia nekilnojamojo turto pardavimo viešąjį aukcioną. Parduodamas turtas: administracinis pastatas (bendras plotas 49,19 kv. m) su priklausiniais ir pastatas – dirbtuvės (bendras plotas 267,14 kv. m), esantys Sodų g. 35, Jonava. Pradinė pardavimo kaina 50 500 Eur.

Statiniams priskirtas 0,0997 ha ploto valstybinės žemės sklypas. Aukciono laimėtojas per 30 kalendorinių dienų nuo nuosavybės teisės į aukcione parduotą nekilnojamąjį turtą įregistravimo Nekilnojamojo turto registre privalo kreiptis į Nacionalinės žemės tarnybos teritorinio padalinio pagal žemės sklypo buvimo vietą vadovą su prašymu pakeisti iki 2043 m. balandžio 9 d. galiojančios valstybinės žemės nuomos sutarties nuomininką. 

Už turto apžiūrą atsakingas asmuo – Aleksandras Rybakovas,  tel.: (8 650) 75217.

Aukcionas vykdomas elektroniniu būdu VĮ Registrų centro administruojamoje specialiojoje svetainėje www.evarzytynes.lt. Elektroninio aukciono dalyviais registruojami asmenys, sumokėję aukcionų dalyvių įmokas ir internetu pateikę aukcionų sąlygose nurodytus dokumentus. Daugiau informacijos apie parduodamą turtą, išsamios viešojo aukciono sąlygos, turto apžiūros, aukciono dalyvių registracijos bei aukciono vykdymo laikotarpiai, sutarčių projektai skelbiami https://www.jonava.lt/savivaldybe/administracine-informacija/parduodamas-turtas/739.

Darbuotojas, atsakingas už informacijos teikimą aukciono vykdymo klausimais – Jonavos rajono savivaldybės administracijos Turto ir aplinkos apsaugos skyriaus vyriausioji specialistė Sandra Mačiulienė, tel.: (8 349) 20040, el. p. sandra.maciuliene@jonava.lt, kitais klausimais – UAB „Jonavos paslaugos“ Teisės ir bendrųjų reikalų skyriaus vedėja Alvyda Derbutaitė, tel. (8 349) 33125, el. p.  alvyda.derbutaite@jonavospaslaugos.lt

Nuoroda į elektroninį aukcioną

Išsamios aukciono sąlygos

Preliminari statinio pirkimo-pardavimo sutartis

Vieta žemėlapyje

Administracinio pastato ir dirbtuvių Sodų g. 35, Jonava, pardavimo aukcionas

Administracinio pastato ir dirbtuvių Sodų g. 35, Jonava, pardavimo aukcionas Administracinio pastato ir dirbtuvių Sodų g. 35, Jonava, pardavimo aukcionas Administracinio pastato ir dirbtuvių Sodų g. 35, Jonava, pardavimo aukcionas Administracinio pastato ir dirbtuvių Sodų g. 35, Jonava, pardavimo aukcionas Administracinio pastato ir dirbtuvių Sodų g. 35, Jonava, pardavimo aukcionas Administracinio pastato ir dirbtuvių Sodų g. 35, Jonava, pardavimo aukcionas Administracinio pastato ir dirbtuvių Sodų g. 35, Jonava, pardavimo aukcionas Administracinio pastato ir dirbtuvių Sodų g. 35, Jonava, pardavimo aukcionas Administracinio pastato ir dirbtuvių Sodų g. 35, Jonava, pardavimo aukcionas Administracinio pastato ir dirbtuvių Sodų g. 35, Jonava, pardavimo aukcionas Administracinio pastato ir dirbtuvių Sodų g. 35, Jonava, pardavimo aukcionas Administracinio pastato ir dirbtuvių Sodų g. 35, Jonava, pardavimo aukcionas Administracinio pastato ir dirbtuvių Sodų g. 35, Jonava, pardavimo aukcionas Administracinio pastato ir dirbtuvių Sodų g. 35, Jonava, pardavimo aukcionas Administracinio pastato ir dirbtuvių Sodų g. 35, Jonava, pardavimo aukcionas Administracinio pastato ir dirbtuvių Sodų g. 35, Jonava, pardavimo aukcionas Administracinio pastato ir dirbtuvių Sodų g. 35, Jonava, pardavimo aukcionas Administracinio pastato ir dirbtuvių Sodų g. 35, Jonava, pardavimo aukcionas Administracinio pastato ir dirbtuvių Sodų g. 35, Jonava, pardavimo aukcionas Administracinio pastato ir dirbtuvių Sodų g. 35, Jonava, pardavimo aukcionas Administracinio pastato ir dirbtuvių Sodų g. 35, Jonava, pardavimo aukcionas Administracinio pastato ir dirbtuvių Sodų g. 35, Jonava, pardavimo aukcionas Administracinio pastato ir dirbtuvių Sodų g. 35, Jonava, pardavimo aukcionas Administracinio pastato ir dirbtuvių Sodų g. 35, Jonava, pardavimo aukcionas Administracinio pastato ir dirbtuvių Sodų g. 35, Jonava, pardavimo aukcionas Administracinio pastato ir dirbtuvių Sodų g. 35, Jonava, pardavimo aukcionas Administracinio pastato ir dirbtuvių Sodų g. 35, Jonava, pardavimo aukcionas ]]>
jonavoszinios.lt Tue, 17 Aug 2021 19:07:28 +0300
<![CDATA[Atnaujintas Rimkų takas virto pėsčiųjų alėja]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/atnaujintas-rimku-takas-virto-pesciuju-aleja https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/atnaujintas-rimku-takas-virto-pesciuju-aleja Rimkų mikrorajono gyventojai jau kurį laiką naudojasi atnaujintu pėsčiųjų taku nuo P. Vaičiūno iki Chemikų gatvės.

Vienas pirmųjų Jonavos miesto pėsčiųjų takų po kapitalinio remonto darbų pailgėjo iki 353 metrų, dvigubo tako plotis vietomis siekia 5-6 metrus.

Atnaujinant pėsčiųjų taką buvo suremontuota ir automobilių stovėjimo aikštelė, įrengti suolai, šiukšlių dėžės, dviračių stovai, atnaujintas apšvietimas, pasodinta daug įvairių augalų.

Architektai pasiūlė ir įdomių netradicinių sprendimų: buvo panaudotos trinkelės su pabarstu, išgautas sudėtingas raštas iš skirtingų spalvų trinkelių, įrengta vandens atsigėrimo kolonėlė.

„Tikrasis šios alėjos grožis atsiskleis dar po kelių metų, kai užaugs ir sužaliuos visa čia pasodinta augmenija. Tačiau ir dabar jau galime džiaugtis dar vienu atnaujintu objektu, kuris ne tik puošia mūsų miestą, bet ir daro jį saugesnį bei patogesnį gyventojams“, - atidarymo renginyje kalbėjo rajono meras Mindaugas Sinkevičius.

Rimkų pėsčiųjų tako kapitalinio remonto darbai atlikti pagal UAB „Urban Line“ parengtą projektą, darbus atliko bendrovė „Detama“. Kapitalinio remonto darbai kainavo 311 tūkst. eurų.

Tako nuo Chemikų g. link P. Vaičiūno g. kapitalinis remontas atliktas iniciavus ES finansuojamą projektą „Darnaus judumo priemonių diegimas Jonavos mieste“.

Atnaujintas Rimkų takas virto pėsčiųjų alėja

Atnaujintas Rimkų takas virto pėsčiųjų alėja Atnaujintas Rimkų takas virto pėsčiųjų alėja Atnaujintas Rimkų takas virto pėsčiųjų alėja Atnaujintas Rimkų takas virto pėsčiųjų alėja Atnaujintas Rimkų takas virto pėsčiųjų alėja Atnaujintas Rimkų takas virto pėsčiųjų alėja Atnaujintas Rimkų takas virto pėsčiųjų alėja Atnaujintas Rimkų takas virto pėsčiųjų alėja Atnaujintas Rimkų takas virto pėsčiųjų alėja Atnaujintas Rimkų takas virto pėsčiųjų alėja Atnaujintas Rimkų takas virto pėsčiųjų alėja Atnaujintas Rimkų takas virto pėsčiųjų alėja ]]>
jonavoszinios.lt Fri, 13 Aug 2021 13:28:33 +0300
<![CDATA[Detali informacija apie gyventojų skiepijimą prie prekybos centrų]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/detali-informacija-apie-gyventoju-skiepijima-prie-prekybos-centru https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/detali-informacija-apie-gyventoju-skiepijima-prie-prekybos-centru Kitą savaitę, nuo rugpjūčio 16 d., visoje Lietuvoje šalia didžiųjų prekybos centrų bus galima pasiskiepyti nuo koronaviruso (COVID-19) be išankstinės registracijos. Tai bus daroma mobiliuosiuose vakcinavimo punktuose. Jonavoje prie kiekvieno prekybos centro punktai veiks skirtingomis dienomis:

Rugpjūčio 16 d. 11-16 val. vakcinavimas prie LIDL (Žemaitės g. 3, Jonava)

Rugpjūčio 18 d. 11-16 val. vakcinavimas prie Maxima (Plento g. 3, Jonava)

Rugpjūčio 23 d. 11-16 val. vakcinavimas prie IKI, (bus patikslinta)

Rugpjūčio 25 d. 11-16 val. vakcinavimas prie Rimi (Vasario 16-osios g. 4, Jonava)

Primename, kad šiuo metu Lietuvoje skiepijama 4 patvirtintomis vakcinomis nuo COVID-19: „COVID-19 Vaccine Janssen“ (gam. „Janssen Pharmaceutica NV“), kuriai reikalinga tik 1 vakcinos dozė ir „Comirnaty“ (gam. „Pfizer ir BioNTech“), „Spikevax“ (gam. „Moderna“) bei „Vaxzevria“ (gam. „AstraZeneca“), kai optimaliam imunitetui susiformuti reikalingos 2 vakcinos dozės.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) praneša, kad Karštosios linijos 1808 operatoriai jau gali visus norinčiuosius registruoti antros vakcinos dozei, kai pasirenkama kito gamintojo vakcina nei prieš tai skiepijant pirma doze.

Šiuo metu patvirtinti algoritmai jau leidžia miksuoti „Comirnaty“ (gam. „BionTech“ ir „Pfizer“) ir „Vaxzevria“ (gam. „AstraZeneca“) vakcinas skirtingu eiliškumu: pirma dozė „Comirnaty“, antra – „Vaxzevria“ arba atvirkščiai.

Moksliniai tyrimai rodo, kad būtent šių vakcinų miksas suformuoja dar didesnį imunitetą.

Antrai vakcinos dozei siūloma rinktis kitą vakciną, jei po pirmos „Comirnaty“ ar „Vaxzevria“ dozės pasireiškia stiprūs šalutiniai poveikiai.

Jonavos rajono savivaldybėje bent vieną kartą pasiskiepijusių nuo COVID-19 viruso gyventojų skaičius šią savaitę pasiekė 20,6 tūkst. – tai yra pusė (50,6 proc.) visų rajono gyventojų.

Detali informacija apie gyventojų skiepijimą prie prekybos centrų

]]>
jonavoszinios.lt Fri, 13 Aug 2021 11:43:36 +0300
<![CDATA[Ložių nuomos konkursas Jonavos sporto arenoje LKL 2021/2022 m. sezonui]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/loziu-nuomos-konkursas-jonavos-sporto-arenoje-lkl-2021-2022-m-sezonui https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/loziu-nuomos-konkursas-jonavos-sporto-arenoje-lkl-2021-2022-m-sezonui Jonavos kūno kultūros ir sporto centras išnuomoja 2 ložes Jonavos sporto arenoje, adresu Žeimių g. 17, Jonava.

Pirmosios ložės plotas 26,75 kv. m., 26 sėdimos vietos

Antrosios ložės plotas 26,80 kv. m., 24 sėdimos vietos.

Patalpos skirtos  varžybų stebėjimui, pramoginei ir poilsio organizavimo veiklai vykdyti, paskirties keitimas negalimas.

Pradinis vieno objekto nuompinigių dydis – 1 500,00 Eur 10 mėnesių nuomos sutarties laikotarpiui (2021 m. rugsėjis – 2022 m. birželis). Sutarties pratęsimas negalimas. Į ložės nuomos kainą įskaičiuoti bilietai į visas Jonavos sporto arenoje vyksiančias LKL 2021/2022 m. sezono rungtynes, neviršijant ložės sėdimų vietų skaičiaus.

Pradinis įnašas – 100,00 Eur už kiekvieną ložę, dėl kurios nuomos dalyvaujama konkurse. Pradinis įnašas turi būti pervestas į Jonavos kūno kultūros ir sporto centro sąskaitą Nr. LT644010043900155927 AB Luminor banke ne vėliau kaip iki 2021 m. rugpjūčio 26 d.

Konkurso dalyviai Jonavos kūno kultūros ir sporto centro administracijai, esančiai Žeimių g. 17, Jonavoje, ne vėliau kaip iki 2021 m. rugpjūčio 26 d. 10:00 val. pateikia užklijuotą voką, ant kurio turi būti užrašyta: konkurso dalyvio pavadinimas, adresas, nuoroda „Ložių Jonavos sporto arenoje nuomos konkursui". Kartu su voku pateikiami finansų įstaigos išduoti dokumentai, patvirtinantys, kad pradinis įnašas sumokėtas.

Voke turi būti pateikta:

 1. Nustatytos formos paraiška;
 2. Dalyvio juridinio asmens registravimo pažymėjimas, vadovo skyrimą patvirtinantys dokumentai arba juridinių asmenų registro išrašas. Dokumentų kopijos turi būti patvirtintos teisės aktų nustatyta tvarka arba vadovo parašu ir juridinio asmens antspaudu, jei juridinis asmuo antspaudą privalo turėti.
 3. Nustatyta tvarka patvirtintas įgaliojimas, jei konkurso dalyviui konkurse atstovauja įgaliotas asmuo.

 

Už dalyvių registravimą atsakingas asmuo – renginių organizatorius Deimantė Katašenkovaitė, tel. 8 676 99783, el. p. deimante@jkksc.lt

Konkurso sąlygos

Skelbimas

Paraiška

Ložių naudojimosi taisyklės

Ložių brėžinys

Ložių nuomos konkursas Jonavos sporto arenoje LKL 2021/2022 m. sezonui

Ložių nuomos konkursas Jonavos sporto arenoje LKL 2021/2022 m. sezonui Ložių nuomos konkursas Jonavos sporto arenoje LKL 2021/2022 m. sezonui Ložių nuomos konkursas Jonavos sporto arenoje LKL 2021/2022 m. sezonui Ložių nuomos konkursas Jonavos sporto arenoje LKL 2021/2022 m. sezonui Ložių nuomos konkursas Jonavos sporto arenoje LKL 2021/2022 m. sezonui Ložių nuomos konkursas Jonavos sporto arenoje LKL 2021/2022 m. sezonui Ložių nuomos konkursas Jonavos sporto arenoje LKL 2021/2022 m. sezonui Ložių nuomos konkursas Jonavos sporto arenoje LKL 2021/2022 m. sezonui ]]>
jonavoszinios.lt Wed, 11 Aug 2021 16:43:47 +0300
<![CDATA[Nuo COVID-19 jau pasiskiepijo pusė jonaviečių]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/nuo-covid-19-jau-pasiskiepijo-puse-jonavieciu https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/nuo-covid-19-jau-pasiskiepijo-puse-jonavieciu Jonavos rajono savivaldybėje bent vieną kartą pasiskiepijusių nuo COVID-19 viruso gyventojų skaičius trečiadienį siekia 20,6 tūkst. – tai yra pusė (50,6 proc.) visų rajono gyventojų

Vien per praėjusią parą Jonavoje pasiskiepijo 253 žmonės, skelbia Statistikos departamentas.

„Kas antras jonavietis jau yra gavęs bent vieną vakcinos dozę. Šis faktas verčia jaustis užtikrinčiau ir saugiau visus mus. Tikiuosi, ties 50 proc. riba nesustosime ir vakcinuotųjų gretos gausės“, - sako Jonavos rajono mero pavaduotoja Birutė Gailienė.

Pasiskiepijusių du kartus jonaviečių šiuo metu yra 17,5 tūkst. arba 43 proc. rajono gyventojų.

Naujausiais duomenimis, Jonavos rajone koronavirusu serga 54 asmenys.

Vakcinavimas Jonavoje vyksta Jonavos suaugusiųjų švietimo centro patalpose Basanavičiaus g. 7 ir VŠĮ Jonavos pirminės sveikatos priežiūros centro procedūrų kabinete, ambulatorijose.

Savivaldybės „skiepobusas“ taip pat yra pasirengęs atvykti į bet kurią rajono įmonę, jeigu jos darbuotojai pageidautų darbo vietoje pasiskiepyti nuo COVID-19 infekcijos. 

Nuo COVID-19 jau pasiskiepijo pusė jonaviečių

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 11 Aug 2021 11:26:22 +0300
<![CDATA[Apdovanotos geriausios jaunimo iniciatyvos]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/apdovanotos-geriausios-jaunimo-iniciatyvos https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/apdovanotos-geriausios-jaunimo-iniciatyvos Jonavos miesto 271-ojo gimtadienio šventėje apdovanotos jaunimo ir su jaunimu dirbančios organizacijos, dalyvavusios Geriausio Jonavos rajono jaunimo projekto ar iniciatyvos 2020 m. konkurse.

Tradiciškai Geriausio Jonavos rajono jaunimo projekto ar iniciatyvos konkursu Jonavos rajono savivaldybės jaunimo reikalų taryba siekia paskatinti Jonavos rajono jaunimo, su jaunimu dirbančių organizacijų, neformalių jaunimo grupių motyvaciją inicijuoti ir įgyvendinti veiklas.

„Džiaugiamės, kad kasmet vykstančiame konkurse nuolat sulaukiame įdomių projektų ir iniciatyvų. Tai yra puikus būdas pačioms organizacijoms pristatyti, parodyti save visuomenei, o pačiam jaunimui – susipažinti su Jonavos rajone dirbančių organizacijų veikla bei ateityje tapti potencialiais jų nariais ar savanoriais“, - sako Jonavos rajono mero pavaduotoja, Jonavos jaunimo reikalų tarybos pirmininkė Birutė Gailienė.

Pasak jos, toks konkursas vyksta jau keletą metų, o šiemet, siekiant atkreipti visuomenės dėmesį į jaunimo organizacijų veiklos svarbą, apdovabojimai pirmą kartą įteikti miesto šventės metu, stebint ir palaikant šimtams jonaviečių.

2021 m. gegužės 18-31 d. vykusio Geriausio Jonavos rajono jaunimo projekto ar iniciatyvos 2020 m. konkursui buvo pateikta iš viso 10 paraiškų:

 1. VšĮ Vaikų ir jaunimo visapusiško lavinimo centras – „Mes visi įdomūs ir reikalingi-1“.
 2. Jonavos viešosios bibliotekos Atvirasis jaunimo centras – „Žaidimų klubas“.
 3. Jonavos Šv. Apaštalo Jokūbo parapijos katalikiškas jaunimo centras „Vartai“ – jaunimo veiklos projektas „Esu pašauktas“.
 4. Jonavos Šv. Apaštalo Jokūbo parapijos katalikiškas jaunimo centras „Vartai“ – Vaikų vasaros stovykla „Superherojai 2020“.
 5. Jonavos Šv. Apaštalo Jokūbo parapijos katalikiškas jaunimo centras „Vartai“ – skirtingų kartų projektas „Ori senatvė bendruomenėje“.
 6. Keliautojų būrys „Vedlys“ – jaunimo projektas „Žvalgo mokinys“.
 7. Jonavos kultūros centras – projektas „SAVANORIAI!“.
 8. Jonavos Slėnio tuntas – vasaros projektas „Upių maršas“.
 9. Jonavos Slėnio tuntas – dviračių žygis „Kartu su dviračiu“.
 10. Jonavos Jeronimo Ralio gimnazijos Jaunoji bendrovė ,,Pas vaikus“, veikianti pagal Lietuvos Junior Achievement verslumo mokymo programą.

 

I-me etape Jonavos rajono savivaldybės jaunimo reikalų tarybos socialinio tinklo Facebook paskyroje daugiausiai balsuojančiųjų simpatijų pelnęs projektas skelbiamas „Populiariausiu“. Juo tapo Jonavos Šv. Apaštalo Jokūbo parapijos katalikiško jaunimo centro „Vartai“ jaunimo veiklos projektas „Esu pašauktas“, surinkęs 298 balsus.

II -me etape paraiškos pateikiamos vertinti ekspertų komisijai, sudarytai iš 5 kitos savivaldybės jaunimo reikalų tarybos atstovų. 2020 m. konkurso paraiškas vertino Panevėžio rajono savivaldybės jaunimo reikalų tarybos sudaryta ekspertų vertinimo komisija.

Nominacijos: „Geriausias jaunimo projektas 2020“ – Jaunoji bendrovė „Pas vaikus“, „Geriausia idėja“ – Keliautojų būrys „Vedlys“ ir jų projektas „Žvalgo mokinys“, „Bendruomeniškiausias“ jaunimo projektas – Jonavos Šv. Apaštalo Jokūbo parapijos katalikiškas jaunimo centras „Vartai“ jaunimo veiklos projektas „Esu pašauktas“.

Nominuotieji apdovanoti statulėlėmis, likusiems dalyviams įteiktos padėkos, o prizai – diskgolfo diskų rinkiniai – įteikti visoms konkurse dalyvavusioms organizacijoms.

Apdovanotos geriausios jaunimo iniciatyvos

Apdovanotos geriausios jaunimo iniciatyvos Apdovanotos geriausios jaunimo iniciatyvos Apdovanotos geriausios jaunimo iniciatyvos Apdovanotos geriausios jaunimo iniciatyvos Apdovanotos geriausios jaunimo iniciatyvos ]]>
jonavoszinios.lt Tue, 10 Aug 2021 15:48:09 +0300
<![CDATA[Neries upėje maudytis nerekomenduojama]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/neries---upeje-maudytis-nerekomenduojama https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/neries---upeje-maudytis-nerekomenduojama

Šių metų rugpjūčio 6 d. buvo paimti vandens mėginiai vandens kokybei nustatyti iš 10 Jonavos rajono maudymosi vietų poilsio zonose (Neries ir Šventosios upių, Joninių, Gulbių, Žeimių, Šveicarijos, Užusalių, Beržų ir Taurostos tvenkinių bei Zatyšių karjero).

Lietuvos higienos normos HN 92:2018 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ reikalavimų neatitiko Neries upės vanduo.

Maudytis Neryje nerekomenduojama iki pakartotinių vandens tyrimų rezultatų, apie kuriuos bus informuota visuomenė.

Maudantis mikroorganizmais užterštame vandenyje galima susirgti odos, akių, ausų, viršutinių kvėpavimo takų infekcinėmis ligomis.

Nurijus tokio vandens, gresia virškinamojo trakto infekcinės ligos.

Neries upėje maudytis nerekomenduojama

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 10 Aug 2021 10:44:24 +0300