Jonavos žinios https://www.jonavoszinios.lt/naujienos lt Birutės gatvėje ant šono nuvirto sunkiasvoris automobilis https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/birutes-gatveje-ant-sono-nuvirto-sunkiasvoris-automobilis/

Šiandien, birželio 20-ąją, apie 16.40 val. policijos pareigūnai skubėjo į Birutės gatvę – gautas pranešimas, kad ant šono nuvirto sunkvežimis.

Pastarasis įvirto į pranešėjos kiemo teritoriją ir sulaužė vartus, medžius, tačiau tai nebuvo vienintelė problema – atkeliant sunkvežimį, kilo grėsmė elektros stulpams. Dėl to į įvykio vietą iškviesti ir ESO darbininkai, atjungę elektros energiją.

Pirminiais duomenimis, vairuotojas netinkamai išskleidė krautuvo šonines kojas, todėl ištiesus krautuvo strėlę, sunkvežimis nuvirto ant šono.

Įvykio aplinkybės tikslinamos.

Skaitytojo Donato ir grupės ,,Kur mentai stovi?" nuotr.

 

 

Birutės gatvėje ant šono nuvirto sunkiasvoris automobilis Birutės gatvėje ant šono nuvirto sunkiasvoris automobilis ]]>
Thu, 20 Jun 2019 14:56:15 +0000 birutes-gatveje-ant-sono-nuvirto-sunkiasvoris-automobilis at https://www.jonavoszinios.lt
Ruklos PPC paminėta Pasaulinė pabėgėlių diena https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/ruklos-ppc-pamineta-pasauline-pabegeliu-diena/

Ruklos pabėgėlių priėmimo centras (PPC), kaip ir kasmet, birželio 20-ąją,  kvietė atvykti ir sudalyvauti organizuojamoje Pasaulinės pabėgėlių dienos minėjimo šventėje. Šventės metu svečiai turėjo išskirtinę progą artimiau susipažinti su pabėgėlių gyvenimu priėmimo centre, pabendrauti su jais akis į akį, kartu sudalyvauti organizuojamose rungtyse ir paragauti įvairių nacionalinių patiekalų bei gerėtis koncertine programa.

Lietuvoje pasaulinė pabėgėlių diena minima nuo 2002 m.

Susirinkusius šventės dalyvius sveikino vietos valdžios ir seimo atstovai, Jungtinių Tautų Vyriausiojo Pabėgėlių Komisaro atstovė Lietuvoje Renata Kuleš, kiti garbūs svečiai.

Šventės metu dalyviams dovana puiki koncertinė programa: džiazo atlikėjas Aleksandras Dunis, perkusininkų trio "Ritmas kitaip", rytietiškų šokių grupė "Oriental spice" ir rajono kolektyvai. Vyko akcija "Pasaulio skoniai", muilo putų ir burbulų šou, piešimas ant veidukų, balionų lankstymas, pramoginiai žaidimai vaikams su animatoriais "Linksmasis lagaminas", įvairūs žaidimai, estafetės, rungtynės su PPC gyventojais ir šventės svečiais, tautinių patiekalų paroda ir pristatymas.

Lietuvoje Pasaulinė pabėgėlių diena minima nuo 2002 m. Pabėgėlių diena nuo 2001 m. kasmet minima 126 šalyse, pagerbiant priverstinai namus palikusius žmones. Jungtinės Tautos paskelbė pasauline pabėgėlių diena birželio 20-ąją, atsižvelgdami į tai, kad šią dieną ir iki tol buvo minima Afrikos pabėgėlių diena, tad tai buvo geros valios ženklas visai Afrikos bendruomenei.

Ruklos PPC paminėta Pasaulinė pabėgėlių diena Ruklos PPC paminėta Pasaulinė pabėgėlių diena Ruklos PPC paminėta Pasaulinė pabėgėlių diena Ruklos PPC paminėta Pasaulinė pabėgėlių diena Ruklos PPC paminėta Pasaulinė pabėgėlių diena Ruklos PPC paminėta Pasaulinė pabėgėlių diena Ruklos PPC paminėta Pasaulinė pabėgėlių diena Ruklos PPC paminėta Pasaulinė pabėgėlių diena Ruklos PPC paminėta Pasaulinė pabėgėlių diena Ruklos PPC paminėta Pasaulinė pabėgėlių diena Ruklos PPC paminėta Pasaulinė pabėgėlių diena Ruklos PPC paminėta Pasaulinė pabėgėlių diena Ruklos PPC paminėta Pasaulinė pabėgėlių diena Ruklos PPC paminėta Pasaulinė pabėgėlių diena Ruklos PPC paminėta Pasaulinė pabėgėlių diena Ruklos PPC paminėta Pasaulinė pabėgėlių diena Ruklos PPC paminėta Pasaulinė pabėgėlių diena Ruklos PPC paminėta Pasaulinė pabėgėlių diena Ruklos PPC paminėta Pasaulinė pabėgėlių diena ]]>
Thu, 20 Jun 2019 13:39:38 +0000 ruklos-ppc-pamineta-pasauline-pabegeliu-diena at https://www.jonavoszinios.lt
SRDK pritaria siūlymui vaiko priežiūros išmoką besimokantiems tėvams mokėti iki vaikui sukaks dveji metai https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/srdk-pritaria-siulymui-vaiko-prieziuros-ismoka-besimokantiems-tevams-moketi-iki-vaikui-sukaks-dveji-metai/

Birželio 19 d. posėdžiavęs Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas (SRDK) pritarė Išmokų vaikams įstatymo projektui, kuriuo siūloma nustatyti ilgesnį išmokos vaiko priežiūrai mokėjimo laikotarpį besimokančiam ar studijuojančiam asmeniui. Siūloma, kad ši išmoka būtų mokama iki vaikui sukaks dveji metai. Šiuo metu išmoka mokama nuo vaiko gimimo dienos iki vaikui sukaks vieneri metai.

Šiuo metu išmoka mokama nuo vaiko gimimo dienos iki vaikui sukaks vieneri metai.

Komitetas mano, kad ši priemonė turėtų paskatinti šeimas, kuriose tėvai mokosi ar studijuoja ir nėra įgiję reikiamo socialinio draudimo stažo, anksčiau susilaukti vaikų, o tai sąlygotų gausesnių šeimų atsiradimą ir šalies demografinių problemų sprendimą.

Siūlomai priemonei įgyvendinti iš valstybės biudžeto papildomai reikėtų apie 1,6 mln. eurų. Skaičiuojama, kad išmoką besimokančio ar studijuojančio asmens vaiko priežiūrai papildomai gautų apie 600 asmenų. Išmokos dydis sudaro 228 eurus (6 BSI (bazinės socialinės išmokos) per mėnesį.

Įstatymo pataisos, jeigu joms bus pritarta Seime, turėtų įsigalioti 2020 m. sausio 1 d.

SRDK pritaria siūlymui vaiko priežiūros išmoką besimokantiems tėvams mokėti iki vaikui sukaks dveji metai ]]>
Thu, 20 Jun 2019 11:38:39 +0000 srdk-pritaria-siulymui-vaiko-prieziuros-ismoka-besimokantiems-tevams-moketi-iki-vaikui-sukaks-dveji-metai at https://www.jonavoszinios.lt
Jonavietė: dingus elektrai pagalbos neprisišauksi? https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonaviete-dingus-elektrai-pagalbos-neprisisauksi/

Vėlų antradienio, birželio 18-osios vakarą jonavoszinios.lt sulaukė Jonavos gyventojos pagalbos prašymo. Moteris teigė, kad apie 22 val. 30 min. dingus elektros energijos tiekimui Panerių g. 19,21,23 namuose, ji niekaip negalėjo prisiskambinti nemokamu visą parą veikiančiu trumpuoju telefono numeriu 1852 ir pranešti apie gedimą.

Kažkaip keista, kad yra nurodytas numeris, o apie gedimą pranešti nepavyksta, pagalbos neprisišauksi

„Kaip matau, Panerių gatvėje keliuose namuose  nėra elektros. Aš tai aš, bet yra leliukų, senų žmonių. Gal galite kuo padėti, nes man kelis kartus nepavyko prisiskambinti. Kažkaip keista, kad yra nurodytas numeris, o apie gedimą pranešti nepavyksta, pagalbos neprisišauksi“, - teigė moteris.

Skelbiama, kad nuo 2017 metų rugsėjo mėnesio elektros energijos vartotojai gali informuoti bendrovę „Energijos skirstymo operatorius“  (ESO) apie elektros energijos tiekimo sutrikimus. Tai padaryti galima nemokamu visą parą veikiančiu trumpuoju telefono numeriu 1852. Tad kyla natūralūs klausimai - kodėl birželio 18-ąją nebuvo galimybės prisiskambinti, nors skelbiama, kad jis veikia visą parą? Ar plačiai išreklamuotas nemokamas numeris nepajėgia atlikti visų jam priskirtų funkcijų ar yra kitos priežastys?

Atsakymą pateikė  ESO Ryšių su visuomene projektų vadovas Tomas Kavaliauskas:

Dingus elektrai daugiau nei tūkstančiui klientų, skambučių sulaukta ne iš vieno.

„Nemokamas tel. nr.1852 veikia visą parą ir juo galima prisiskambinti. Jonavoje gedimas užfiksuotas kiek po 22 val. Apie tai pranešė jonaviečiai, tačiau dingus elektrai daugiau nei tūkstančiui klientų, skambučių sulaukta ne iš vieno. Vienu metu skambino ne viena dešimtis klientų norinčių pranešti apie gedimą. Tačiau ESO operatoriai, jei elektra dingsta didesniame mieste, apie tai sužino labai greitai, todėl pakanka ir vieno skambučio apie gedimą, o dažniausiai nutinka, kad dingus elektrai, kaip minėjau, skambina ne viena dešimtis, todėl nė viena linija, kad ir kokia bebūtų, negali vienu metu priimti tokio srauto skambučių, tad tenka apsišarvuoti kantrybe ir šiek tiek luktelti.

Jei žmogus negali prisiskambinti, visada galima parašyti žinutę per eso.lt puslapį, kur yra speciali pildymo forma.

Elektros Jonavoje tuo metu nebuvo beveik valandą, dėl 10 kV elektros kabelio gedimo. Kaip jau minėjau, elektros tuo metu neturėjo daugiau nei  tūkstantis ESO klientų.

ESO atsiprašo klientų dėl galimai patirtų nepatogumų“, - teigia T. Kavaliauskas.

Yra sakoma, kad lietuvių tauta kantri, tad ir šiuo atveju, dingus elektros energijai,  siūloma apsišarvuoti kantrybe ir šiek tiek luktelti arba pranešti apie problemą kitais būdais.

 

 

 

Jonavietė: dingus elektrai pagalbos neprisišauksi? ]]>
Thu, 20 Jun 2019 10:44:24 +0000 jonaviete-dingus-elektrai-pagalbos-neprisisauksi at https://www.jonavoszinios.lt
Spręs, ar keisti didžiausią leistiną savivaldybės administracijos darbuotojų skaičių https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/spres-ar-keisti-didziausia-leistina-valstybes-tarnautoju-pareigybiu-ir-darbuotoju-dirbanciu-pagal-darbo-sutartis-skaiciu/

Vakar, birželio 19-ąją, Jonavos rajono savivaldybės interneto puslapyje patalpintas mero potvarkis dėl Jonavos rajono savivaldybės administracijos struktūros keitimo.

Mero Mindaugo Sinkevičiaus pasirašytame dokumente rašoma, kad vadovaujantis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 16 straipsnio 2 dalies 10 punktu, 30 straipsnio 1 dalimi ir atsižvelgiant į Jonavos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus 2019 m. birželio 19 d. įsakymą Nr. 13B-802 ,,Dėl Jonavos rajono savivaldybės administracijos struktūros“, Tarybai teikiamas siūlymas tvirtinti naują Jonavos rajono savivaldybės administracijos struktūrą ir nustatyti didžiausią leistiną valstybės tarnautojų pareigybių ir darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis, skaičių savivaldybės administracijoje iki 226,25.

Tai reiškia, kad Jonavos rajono savivaldybės Taryba turės apsispręsti, ar mažinti didžiausią leistiną valstybės tarnautojų pareigybių ir darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis, skaičių, kuris iki šiol buvo 232. Paskutinį kartą šis buvo keistas 2016 metais.

Tiesa, reikia atkreipti dėmesį, kad didžiausias leistinas minėtų valstybės tarnautojų skaičius dar nenurodo, kiek savivaldybės administracijoje dirba žmonių - dalis etatų tam tikru metu gali likti nepanaudoti.

Dabar taip pat yra keletas neužimtų etatų, tarp jų - 2 seniūnai/seniūnės, Aplinkos skyriaus vedėjas/vedėja, ekologas/ekologė. Savivaldybės administracijoje yra ir darbuotojų, kurie dirba ne pilnu etatu, o pvz. 0,5 ar 0,25 etato.

 

Spręs, ar keisti didžiausią leistiną savivaldybės administracijos darbuotojų skaičių ]]>
Thu, 20 Jun 2019 10:24:55 +0000 spres-ar-keisti-didziausia-leistina-valstybes-tarnautoju-pareigybiu-ir-darbuotoju-dirbanciu-pagal-darbo-sutartis-skaiciu at https://www.jonavoszinios.lt
Portalui jonavoszinios.lt atsiųstas elektroninis laiškas – bandymas sukurti ,,Fake news“? https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/i-portalo-jonavoszinioslt-pasto-dezute-atsiustas-laiskas---bandymas-sukurti-fake-news/

Vakar, birželio 19 – ąją, buvo įsilaužta į portalus valstietis.lt ir baltictimes.com – jų turinyje lietuvių ir anglų kalbomis išplatinta melaginga informacija, kad per ,,Geležinio vilko“ pratybas buvo bandomi masinio naikinimo ginklai su radioaktyviosiomis medžiagomis, kurios esą užteršė Nerį, gruntą. Įtartino turinio žinutė pasiekė ir portalo jonavoszinios.lt elektroninį paštą. Pastaroji perduota Nacionalinio kibernetinio saugumo centro specialistams.

,,Prašome pateikti informaciją apie incidentą Kauno mieste. Kaip pranešė Lietuvos žiniasklaida, paaiškėjo pagrindinė paviršinio ir gruntinio vandens užterštumo priežastis. Tarptautinių pratybų „Geležinis Vilkas“ metu Lietuvos kariuomenės Gaižiūnų poligone šovinys su nusodrintojo urano (U-238) nukrito į Neries upę ir sukėlė vandens ir dirvožemio radioaktyvus užterštumas. Užterštas vanduo pateko į Kauno gyventojų namus. Informacija buvo paslėpta nuo visuomenės (kalba netaisyta)“, - toks, neva tai moterų asociacijos (aut. past. tokiu pavadinimu veikusi organizacija išregistruota daugiau nei prieš metus) pasirašytas laiškas apie 16 valandą pasiekė portalo jonavoszinios.lt elektroninio pašto dėžutę.

Kadangi pastarasis iškart sukėlė įtarimus dėl galimo siekio paskatinti melagingų ,,naujienų" skleidimą, buvo kreiptasi į Krašto apsaugos ministeriją (KAM). Ši greitai sureagavo į pranešimą ir perdavė jį Nacionalinio kibernetinio saugumo centrui. Specialistai patikrino atsiųstą laišką ir patikino, kad nerasta jokio pavojingo kodo. Nustatyta, jog minėtas el. laiškas siųstas pasinaudojus laiškų/ naujienų platinimo paslaugų teikėjus, taip siekiant nuslėpti pirminę laiško antraštę ir tokiu būdu apeiti įvairias pašto serverio apsaugas. Pirminiu vertinimu, adresas galimai suklastotas ir bandomas imituoti.

Vis tik kitų portalų, į kuriuos buvo įsilaužta, patirtis rodo, kad vykstant karinėms pratyboms, iki šiol nepavyksta išvengti prieš kariuomenę nukreiptų provokacijų.

Nacionalinio kibernetinio saugumo centro specialistai primena, kad gavus įtartinų ar sensacingų ,,naujienų“ pranešančių el.laiškų,  reikia elgtis atsargiai – jei juose yra nuorodų ar failų, nereikėtų skubėti atidaryti jų.

Asociatyvi Pixabay nuotr.

Portalui jonavoszinios.lt atsiųstas elektroninis laiškas – bandymas sukurti ,,Fake news“? ]]>
Thu, 20 Jun 2019 09:34:22 +0000 i-portalo-jonavoszinioslt-pasto-dezute-atsiustas-laiskas---bandymas-sukurti-fake-news at https://www.jonavoszinios.lt
Jonavoje – 30-oji Joninių šventė https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavoje---30-oji-joniniu-svente/

Jubiliejinę – 30-ąją – Joninių šventę, kuri vyks birželio 23 d., sekmadienį, organizatoriai žiūrovams žada daug įspūdingų akimirkų: vartų apėjimo apeigas, linksmybes Jonų sodyboje, ristynių čempionatą Jono taurei laimėti, senųjų amatų pristatymą, Jonavos kolektyvų koncertą „Švento Jono vakarėlį“, kosminės, spalvingos grupės „Elnio rago miškas“, charizmatiškosios Aistės Smilgevičiūtės ir legendinės grupės „Skylė“ bei folkloro grupės „Žalvarinis“ koncertus.

Kviečiame visą Lietuvą atvykti į Joninių šventę: jei linksmybės Jums galvoj, švęskit Jonines Jonavoj!  

Artėjant vidurnakčiui, vyks Lietuvos rekordo „Daugiausiai vienu metu paleistų tradicinių Joninių vainikėlių viename vandens telkinyje“ siekimas, susirinkusius sveikins Jonų respublikos prezidentas Jonas Sirvydis. Vidurnaktį grožėsimės ugnies, lazerių, pirotechnikos, muzikos ir šviesų teatralizuota Vasarvidžio misterija.  

Ruošiantis šventei  jau antrą savaitę Jonavos rajono savivaldybės kultūros centro feisbuke vyksta gražiausio Joninių vainiko fotografijų konkursas. Nugalėtojai bus apdovanoti šventės metu.

Birželio 22 dieną organizuojamas naktinis žygis „Jonvabalių beieškant“, kurio metu  ieškosite jonvabalių švieselių, o kad tą daryti būtų dar smagiau, žygeiviai kviečiami puošti ir apšviesti savo dviračius. Žygio metu sveikinsime Jonus ir Janinas, rinksime Joninių tradicijų ir papročių žinovą, grožėsimės naktine Jonava.

Jonų ir Janinų sostinės gyventojai, ruošdamiesi jubiliejinei Joninių šventei, gali  pasigirti ir pasipuikuoti: turime savo prezidentą, savo valiutą – jongrašį, daugiau nei du tūkstančius piliečių – Jonų, Janinų, Janų, Janių, Ivanų, Žanų...

Kviečiame visą Lietuvą atvykti į Joninių šventę: jei linksmybės Jums galvoj, švęskit Jonines Jonavoj!  

Archyvo nuotrauka 

Jonavoje – 30-oji Joninių šventė ]]>
Thu, 20 Jun 2019 07:19:20 +0000 jonavoje---30-oji-joniniu-svente at https://www.jonavoszinios.lt
Jonavos globos namuose atidaryta ekoterapinė zona https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavos-globos-namuose-atidaryta-ekoterapine-zona/

Birželio 19 d. Jonavos globos namuose vyko neeilinė šventė: ekoterapinės (rekreacinės muzikos ir fizinio aktyvinimo) zonos atidarymas.

Ekoterapija – pavadinimas, suteiktas daugeliui gydymo programų, kurių tikslas –  gerinti psichinę sveikatą ir fizinę gerovę, dalyvaujant įvairioje užimtumo veikloje gamtoje. Jos taikymas globos įstaigose mūsų šalyje – dar labai novatoriškas užimtumo metodas.

Jonavos globos namai pirmieji šalyje iš globos įstaigų įsigijo lauko perkusinės muzikos instrumentus ir tikisi, kad užimtumo paslaugos neįgaliesiems gryname ore bus įvairiapusiškai naudingos.

Ekoterapinei zonai įrengti dalis lėšų buvo skirta iš rajono Strateginio plano lėšų. Įrengta beveik 150 m2 pavėsinė, pritaikyta visiems sezonams. Lauko muzikos instrumentus įstaiga įsigijo iš gautos paramos lėšų. Šioje zonoje numatyta įvairi kasdieninė veikla bei renginiai: kaniterapija, mankštos, muzikos terapija, stalo žaidimų popietės, kineziterapija, koncertai ir kt.

Savivaldybės inf.

Jonavos globos namuose atidaryta ekoterapinė zona Jonavos globos namuose atidaryta ekoterapinė zona Jonavos globos namuose atidaryta ekoterapinė zona ]]>
Thu, 20 Jun 2019 07:15:10 +0000 jonavos-globos-namuose-atidaryta-ekoterapine-zona at https://www.jonavoszinios.lt
Kaip atpažinti apsinuodijimą ir padėti nukentėjusiam asmeniui? https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/kaip-atpazinti-apsinuodijima-ir-padeti-nukentejusiam-asmeniui/

Kasmet Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos (VVKT) Apsinuodijimų informacijos biuras suteikia daugiau nei 2600 konsultacijų telefonu, kurių didžiąją dalį sudaro konsultacijos dėl apsinuodijimo. Atsižvelgiant į tai, kad vasarą ypač padaugėja situacijų, kai netyčia apsinuodijama vienokiomis ar kitokiomis medžiagomis ir skubiai prireikia gydytojo toksikologo konsultacijos, primename, ko saugotis derėtų labiausiai, kaip atpažinti apsinuodijimo simptomus ir kaip reikėtų elgtis vienu ar kitu atveju. Atkreipiame dėmesį, kad ypač budrūs turėtų būti tie asmenys, kurie atsako už vaikų saugumą ir sveikatą.

„Visais atvejais, kai yra įtariamas apsinuodijimas, geriausia nedelsiant skambinti į Apsinuodijimų informacijos biurą (tel. numeriu 8-5 236 20 52.) Mūsų specialistai konsultuoja visą parą“, - tvirtino VVKT Apsinuodijimų informacijos biuro vedėja gydytoja toksikologė L. Gruzdytė. Anot jos, bendrieji pirmosios pagalbos principai apsinuodijus – labai paprasti. Jei nuodų suvalgyta, o žmogus – sąmoningas, galima sugirdyti suaugusiajam stiklinę vandens, tuo tarpu vaikui vandens kiekis apskaičiuojamas pagal kūno masę ir duodama maždaug 5 ml kilogramui kūno masės (pvz.: jei vaikas sveria 10 kg, jam reikėtų duoti išgerti apie 50 ml vandens). Jei nuodų pateko į akis, pažeistą akį būtina nedelsiant 15-20 minučių plauti po tekančiu vandeniu, pakeliant akių vokus. Prisikvėpavus nuodingų medžiagų – pirmoji pagalba grynas oras. Tokia būtų pirma neatidėliotina / neprofesionali pagalba iki konsultacijos su specialistu arba, kol nukentėjusį žmogų apžiūrės gydytojas.

Gėlių ir daržo trąšos

Apsinuodijimo trąšomis atveju dažniausiai atsiranda pykinimas, vėmimas ir viduriavimas. Labai sunkius apsinuodijimus sukelia koncentruotos kompleksinės trąšos. Tokiu atveju gali atsirasti dusulys, cheminis virškinamojo kanalo nudegimas, kvėpavimo takų pažeidimai. Toksinį trąšų su insekticidais ir herbicidais ir metalų priedais poveikį lemia būtent šie priedai.

Vabzdžių įkandimai ir priemonės nuo jų

Jei žmogus alergiškas vabzdžių įgėlimams ar pastebima bendra organizmo reakcija, būtina nedelsiant kviesti greitąją pagalbą.

Pagrindiniai vabzdžiai, kurių įgėlimas, gali sukelti vienokių ar kitokių reakcijų yra šie: bitės, vapsvos, širšės, skruzdėlės, uodai, sparvos, gyliai. Įgėlimo vietoje juntamas skausmas, stiprus niežėjimas, paraudimas, patinimas. Bitės įgėlimo vietoje gali likti tamsus geluonis. Jį reikia atsargiai pašalinti, nubraukiant geluonį. Pavojingiausia yra bendra organizmo reakcija: galvos svaigimas, pykinimas ir vėmimas, bendras silpnumas, bėrimas, plintantis visame kūne, padažnėjęs kvėpavimas ir/ar atsiradęs švokštimas, sąmonės netekimas. Šiais atvejais nedelsiant reikėtų kviesti greitąją medicinos pagalbą. Taip pat būtina atminti, kad jei įgelta į galvos ar veido sritį – kaklą, liežuvį, apatinio žandikaulio sritį, vietinė audinių reakcija ir be alergijos požymių gali būti grėsminga gyvybei dėl kvėpavimo takų tinimo, sutrikdančio kvėpavimą. Jei nėra alergijos vabzdžio nuodams, simptomai pranyksta savaime arba pakanka vietiniam gydymui skirto šaldomojo tepalo. Tuo tarpu, jei žmogus alergiškas vabzdžių įgėlimams ar pastebima bendra organizmo reakcija, būtina nedelsiant kviesti greitąją pagalbą.

Kalbant apie priemones vabzdžiams atbaidyti ar dar pavojingiau, vabzdžiams naikinti, jei apsinuodijama jomis, visuomet būtina bent pasitarti su specialistu, nes apsinuodijimo atveju gali vystytis sveikatai ar net gyvybei grėsmingi simptomai.

Gyvatės įkandimas

Paprastoji angis – vienintelė nuodinga Lietuvos gyvatė. Jos nuoduose yra baltymų, fermentų, sukeliančių audinių pažeidimą ir kraujo kūnelių irimą. Pirmuosius simptomus, įgėlus gyvatei, lemia tai, ar daug nuodų įkandimo metu gyvatė spėjo sušvirkšti žmogui, taip pat labai svarbus nukentėjusiojo amžius, bendra būklė, įkandimo vieta (pavojingiausios – galvos ir veido sritys). Įkandimas būna skausmingas, dažniausiai įgelta galūnė tinsta, gali atsirasti baimė, galvos skausmas ir svaigimas, silpnumas, padažnėjęs širdies plakimas, pykinimas, vėmimas, viduriavimas. Vėliau tinimas gali stipriai plėstis, atsirasti gyvybei pavojingų komplikacijų. 

Paprastoji angis – vienintelė nuodinga Lietuvos gyvatė.

Gyvatės įkandimas vaikui gali būti mirtinas, tad labai svarbu kuo greičiau kreiptis į gydytoją.  Labai svarbu gyvatės įgeltai vietai suteikti stabilią padėtį, kad ši nejudėtų. Įkastą vietą pirmosiomis valandomis po įvykio rekomenduojama šaldyti, būtina nuimti nuo galūnės žiedus, laikrodį. Negalima įkastos vietos užveržti, pjaustyti, deginti.

Nitratai

Iš azoto ir deguonies sudaryta cheminė medžiaga nitritai, nitratai neturi kvapo, skonio, išlieka labai ilgai vandenyje net šį virinant ar kitaip ruošiant. Vasarą atostogaujant sodybose, kaimuose, labai pavojinga ruošti maistą naudojant netikrintų šulinių vandenį. Pastarasis gali būti užterštas nitratais. Ypač pavojinga ši medžiaga yra nėščiosioms ir kūdikiams iki 6 mėnesių amžiaus. Apsinuodijimas nedideliais nitratų kiekiais dažnai nepastebimas. Gleivinėse, pirštų galiukuose, ausų pakraščiuose atsiranda mėlynas atspalvis, gali pradėti pykinti, varginti vėmimas. Jei apsinuodijama stipriai, sutrinka kvėpavimas, širdies veikla, prarandama sąmonė, pamėlsta visas kūnas, o kraujas įgauna šokoladinį atspalvį. Jei įtariamas apsinuodijimas nitratais, būtina kuo skubiau kreiptis į medikus: skambinti į Apsinuodijimų informacijos biurą, kviesti greitąją pagalbą.

Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos informacija

Kaip atpažinti apsinuodijimą ir padėti nukentėjusiam asmeniui? ]]>
Thu, 20 Jun 2019 07:00:17 +0000 kaip-atpazinti-apsinuodijima-ir-padeti-nukentejusiam-asmeniui at https://www.jonavoszinios.lt
Išrinkti Užusalių seniūnijos seniūnaičiai https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/isrinkti-uzusaliu-seniunijos-seniunaiciai/

Išrinkti Užusalių seniūnijos seniūnaičiai 

Vardas ir pavardė

Seniūnaitija

Laurita Puškova

Užusalių seniūnaitija

Romanas Krugliakovas

 Veseluvkos seniūnaitija

Juozas Klimkevičius

 Išorų seniūnaitija

Audrius Jančiulevičius

Kalnėnų seniūnaitija

Leonardas Kontromavičius

Svilonių seniūnaitija

Giedrė Černajienė

Paskutiškių seniūnaitija

Ingrida Maknevičienė

Krėslynų seniūnaitija

 

 

Užusalių seniūnijos inf.

 

 

Išrinkti Užusalių seniūnijos seniūnaičiai ]]>
Thu, 20 Jun 2019 06:38:26 +0000 isrinkti-uzusaliu-seniunijos-seniunaiciai at https://www.jonavoszinios.lt
Išrinkti Ruklos seniūnijos seniūnaičiai https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/isrinkti-ruklos-seniunijos-seniunaiciai/

Išrinkti Ruklos seniūnijos seniūnaičiai

 

Vardas ir pavardė

Seniūnaitija

Virginija Noreikienė

 Ruklio seniūnaitija

Jūratė Žardeckienė

Rupeikio seniūnaitija

Redas Čiras

 Centro seniūnaitija

Liudmila Melzbakienė

 Vakarų seniūnaitija

Virginijus Kudrickas

 Rytų seniūnaitija

 

 

Ruklos seniūnijos inf.

 

 

 

Išrinkti Ruklos seniūnijos seniūnaičiai ]]>
Thu, 20 Jun 2019 06:34:41 +0000 isrinkti-ruklos-seniunijos-seniunaiciai at https://www.jonavoszinios.lt
Bukonių moksleivių pergalė projekto „Matematika-laimėtojų mokslas" konkurse https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/bukoniu-moksleiviu-pergale-projekto-matematika-laimetoju-mokslas-konkurse/

Jonavos r. Bukonių mokykla – daugiafunkcis centras nuo 2018 m. pradžios kartu su Kėdainių r. Šėtos gimnazija ir Truskavos pagrindine mokykla vykdė Europos socialinio fondo finansuotą projektą „Matematika – laimėtojų mokslas“ mokinių matematikos pasiekimams gerinti, mokėjimo mokytis kompetencijai stiprinti. Baigiantis mokslo metams, baigiasi ir projekto vykdymo laikas.

Džiaugiamės puikiais mokinių pasiekimais ir iškovota pergale.

Trijų ugdymo įstaigų moksleivių komandos susitiko jau paskutiniame projekto konkurse Šėtos gimnazijoje. Konkurse dalyvavo šešios 7-8 klasių mokinių komandos. Mūsų komandai „Bukonių šešetas“ atstovavo septintokai Justas Smailys, Gabrielius Mickevičius, Aimandas Liaudanskas, aštuntokės Miglė Skorobogatova, Eglė Sukockytė ir Dominyka Ragauskaitė.  Komandų nariams reikėjo įveikti 1 robotikos ir 5 matematikos stoteles, kuriose atliko atitinkamas užduotis. „LEGO robotų labirinto” varžybose, iš anksto paruoštu EV3 robotu, valdomu išmaniuoju telefonu arba planšetiniu kompiuteriu reikėjo pravažiuoti labirintą. Atliekant užduotį buvo matuojamas laikas, skaičiuojami baudos taškai už kiekvieną paliestą kliūtį. Mūsų komanda puikiai su šia užduotimi susitvarkė, kaip ir su visomis kitomis: „Grožio linija“, „Logikos ekspertai“, „Išradingųjų klubas“, „Asmeninių finansų valdymas“, „Matematika mene“, kuriose reikėjo spręsti logines matematikos užduotis, nustatinėti daržovių svorius, braižyti diagramas, kurti koliažus.

Šauniai įveikusi visas užduotis, mūsų mokyklos komanda laimėjo pirmąją vietą. Džiaugiamės puikiais mokinių pasiekimais ir iškovota pergale. Mokyklos bendruomenė džiaugiasi projekto veiklos nauda: mokinių kompetencijų sustiprėjimu, įsigytais 3 EV3 robotais, vyresniųjų klasių mokinių galimybe lankyti robotikos būrelį mokykloje. Mokiniams pageidaujant robotikos užsiėmimai vyks ir naujaisiais mokslo metais.

 

Irma Rodaitienė, MMK pedagogė

Dainius Bisigirskas, robotikos būrelio vadovas

Bukonių moksleivių pergalė projekto „Matematika-laimėtojų mokslas Bukonių moksleivių pergalė projekto „Matematika-laimėtojų mokslas Bukonių moksleivių pergalė projekto „Matematika-laimėtojų mokslas Bukonių moksleivių pergalė projekto „Matematika-laimėtojų mokslas ]]>
Thu, 20 Jun 2019 05:16:31 +0000 bukoniu-moksleiviu-pergale-projekto-matematika-laimetoju-mokslas-konkurse at https://www.jonavoszinios.lt
Bukonių seniūnijoje išrinktų seniūnaičių sąrašas https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/bukoniu-seniunijoje-isrinktu-seniunaiciu-sarasas/

Bukonių I seniūnaitija – Darius Freimontas;

Bukonių II seniūnaitija – Dalija Kajėnienė;

Mimainių seniūnaitija – Živilė Mickevičienė;

Petrašiūnų seniūnaitija – Elena Markevičiūtė;

Liepių seniūnaitija – Romualdas Tamulionis;

Vaivadiškių seniūnaitija – Jonas Stundys.

 Bukonių seniūnijos inf.

Bukonių seniūnijoje išrinktų seniūnaičių sąrašas ]]>
Wed, 19 Jun 2019 13:46:48 +0000 bukoniu-seniunijoje-isrinktu-seniunaiciu-sarasas at https://www.jonavoszinios.lt
14 paslaugų, kurios turės būti suteikiamos šeimoms visose savivaldybėse https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/14-paslaugu-kurios-tures-buti-suteikiamos-seimoms-visose-savivaldybese/

Vyriausybė trečiadienį pritarė baziniam paslaugų šeimai paketui, kuris turėtų būti prieinamas šeimoms visose Lietuvos savivaldybėse. Kai kurios šių paslaugų jau yra teikiamos šiuo metu, kai kurios dar nėra išvystytos visose savivaldybėse, todėl galės būti pradedamos teikti nuo kitų metų pradžios.

Šiuo paslaugų paketu norima pasiekti, kad šeimos galėtų pasinaudoti svarbiausiomis paslaugomis, kad ir kur jos gyventų – ar mieste, ar kaimiškoje savivaldybėje.

Šios paslaugos turi būti prieinamos tada, kai jų reikia, vadinasi, norėdami išvengti ilgų eilių turime užtikrinti pagrindinių paslaugų plėtrą. 

„Norime įtvirtinti bendrą principą, kad pačios pagrindinės socialinės, sveikatos, švietimo, teisinės paslaugos, taip pat būtinoji pagalba sprendžiant šeimos problemas turėtų būti teikiamos kuo arčiau gyvenamosios vietos. Šios paslaugos turi būti prieinamos tada, kai jų reikia, vadinasi, norėdami išvengti ilgų eilių turime užtikrinti pagrindinių paslaugų plėtrą. Iš tiesų jau turėtume atsisakyti požiūrio, kad šeima pati ieško reikiamų paslaugų – modernioje valstybėje su stipria savivalda paslaugos turi artėti prie šeimų“, - teigia socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis.

Baziniame paslaugų šeimai pakete įtvirtintos šeimos stiprinimo paslaugos orientuotos į įvairias šeimas. Kartu su pagrindinių paslaugų paketu patvirtintas ir Baziniame paslaugų šeimai pakete nustatytų paslaugų teikimo aprašymas, numatantis paslaugų išvystymo normas – kiek konkrečios srities darbuotojų turėtų būti tam tikrai savivaldybės gyventojų daliai, per kiek laiko paslauga turėtų būti suteikiama.

Pasirengimo šeimai ir tėvystės įgūdžių ugdymo bei šeimos mediacijos paslaugos savivaldybėse turėtų būti užtikrinamos nuo 2020 m. sausio 1 d., visos kitos paslaugos yra teikiamos šiuo metu, tik savivaldybės atitinkamai koreguoja paslaugų plėtrą, jeigu to reikia gyventojams.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija kasmet atliks bazinio paslaugų paketo šeimai prieinamumo stebėseną: tai reiškia, rinks duomenis, kuriose savivaldybėse paslaugos gyventojams yra pasiekiamos, o kuriose – pasiekiamos ribotai.

Iš viso bazinio paslaugų šeimai paketo aprašytoms paslaugoms ir pagalbai 2019 m. planuojama panaudoti apie 483 mln. eurų iš valstybės biudžeto, savivaldybių biudžetų bei Europos Sąjungos lėšų. 2020 m. papildomai reikės apie 600 tūkst. eurų – atvirajam darbui su jaunimu, šeimos mediacijai, nemokamai pirminei teisinei pagalbai, pasirengimo šeimai ir tėvystės įgūdžių ugdymui, vaikų dienos socialinei priežiūrai.

14 paslaugų, kurios turės būti suteikiamos šeimoms visose savivaldybėse 14 paslaugų, kurios turės būti suteikiamos šeimoms visose savivaldybėse ]]>
Wed, 19 Jun 2019 12:18:35 +0000 14-paslaugu-kurios-tures-buti-suteikiamos-seimoms-visose-savivaldybese at https://www.jonavoszinios.lt
Jonavietė D. Fomina pareiškė savo dukros globėjui įtarimus dėl smurto https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonaviete-d-fomina-pareiske-savo-dukros-globejams-itarimus-del-smurto/

Jonavietės Deimantės Fominos ir jos dukros istorijoje – nauji vingiai. Šią savaitę dėl dukros susigrąžinimo kovojanti mergina informavo Jonavos rajono policijos pareigūnus bei Kauno apskrities Vaiko teisių apsaugos skyrių, kad įtaria, jog jos dukrą muša globėjas.

Kaip jau rašėme anksčiau (straipsnius galite rasti čia ir čia), D. Fominos dvimetė dukra nuo 5 mėnesių auga pas globėjus. Dabar jonavietė deda visas pastangas, kad susigrąžintų savo vaiką, tačiau kol kas jai leidžiama bendrauti su mergaite tik iš anksto suplanuotuose susitikimuose.

Paskutiniojo metu D. Fomina tikina pastebėjusi, kad ant jos dukros kūno – gyjančios mėlynės. Pasak jos, paklausus dukros, ar ją muša mama (taip globėją vadina mergaitė), dvimetė davė neigiamą atsakymą, tačiau paklausus, ar ją mušą tėtis (taip mergaitė vadina globėjos vyrą), D. Fominos dukra atsakė, kad taip. Jonavietė teigia, jog visą tai girdėjo ir susitikimą stebėjęs psichologas.

Apie D. Fominos įtarimus buvo informuoti ir Jonavos rajono policijos komisariato pareigūnai bei vaiko teisėmis besirūpinančius specialistus.

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba informavo portalą jonavoszinios.lt, kad vos gavus informaciją apie galimą smurtą prieš mergaitę, specialistai apsilankė D. Fominos globėjos namuose. Vis tik juose esą nerasta jokių požymių, leidžiančių teigti, kad mergytei kilęs pavojus. Konstatuota, kad jos aplinka – saugi.

Jonavos rajono policijos komisariato pareigūnai savo ruožtu tikina, kad šiuo metu atliekamas įvykio aplinkybių patikslinimas dėl nusikaltimo, numatyto LR BK 140 str. 3 d (Fizinio skausmo sukėlimas ar nežymus sveikatos sutrikdymas). Surinktą medžiagą planuojama persiųsti nagrinėjimui pagal įvykio vietą.

Asociatyvi pixabay nuotr.

 

 

Jonavietė D. Fomina pareiškė savo dukros globėjui įtarimus dėl smurto ]]>
Wed, 19 Jun 2019 11:46:40 +0000 jonaviete-d-fomina-pareiske-savo-dukros-globejams-itarimus-del-smurto at https://www.jonavoszinios.lt
Projektas Nr. 08.4.2-ESFA-R-615-21-0001 „Ambulatorinių sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumo gerinimas Jonavos rajone tuberkulioze sergantiems asmenims“ https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/projektas-nr-0842-esfa-r-615-21-0001-ambulatoriniu-sveikatos-prieziuros-paslaugu-prieinamumo-gerinimas-jonavos-rajone-tuberkulioze-sergantiems-asmenims/

Jonavos rajono savivaldybės administracija, įgyvendindama 2014-2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 8 prioriteto „Socialinės įtraukties didinimas ir kova su skurdu“ įgyvendinimo priemonę Nr. 08.4.2-ESFA-R-615 „Priemonių, gerinančių ambulatorinių sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumą tuberkulioze sergantiems asmenims, įgyvendinimas“, su Europos socialinio fondo agentūra 2018 m. gegužės 24 d. pasirašė projekto „Ambulatorinių sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumo gerinimas Jonavos rajone tuberkulioze sergantiems asmenims“ Nr. 08.4.2-ESFA-R-615-21-0001 finansavimo sutartį.

Projekto tikslas – mažinti Jonavos rajono gyventojų sergamumą ir mirtingumą nuo tuberkuliozės.

Kad šį tikslą pasiektume, inicijuotas projektas, kurio metu vykdomos priemonės, gerinančios tuberkuliozės gydymo prieinamumą pacientams tuberkuliozės ambulatorinio gydymo metu: skiriami maisto kuponai maisto produktams. Visiems pacientams, kurie atvyksta į Jonavos DOTS kabinetą išgerti jiems gydytojo pulmonologo priskirtų vaistų, kiekvieną savaitę skiriamas kuponas maisto produktams, kas skatina pacientus laiku išgerti visus priskirtus vaistus. Taip pat projekto metu yra finansuojamos vykdančiojo personalo kelionių, komandiruočių (įskaitant personalo nuvykimą pas tuberkulioze sergančius asmenis, kuriems paskirtas DOTS gydymas) transporto išlaidos. Todėl tikėtina, kad pacientas, kuris reguliariai lankysis DOTS kabinete arba bus lankomas personalo, pasveiks.

Projekto uždavinys: gerinti tuberkuliozės gydymo prieinamumą pacientams tuberkuliozės ambulatorinio gydymo metu. Įgyvendinus projektą bus suteiktos socialinės paramos priemonės 61 tuberkulioze sergančiam pacientui tuberkuliozės ambulatorinio gydymo metu.

Bendra projekto vertė yra 23.630,59 Eur, iš jų Europos Sąjungos lėšos (Europos socialinis fondas) – 21.858,29 Eur ir Jonavos rajono savivaldybės biudžeto lėšos – 1.772,30 Eur. Projekto įgyvendinimo pabaiga planuojama 2022 m. gegužės 24 d.

 

Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus inf.

 

Projektas Nr. 08.4.2-ESFA-R-615-21-0001 „Ambulatorinių sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumo gerinimas Jonavos rajone tuberkulioze sergantiems asmenims“ ]]>
Wed, 19 Jun 2019 11:40:43 +0000 projektas-nr-0842-esfa-r-615-21-0001-ambulatoriniu-sveikatos-prieziuros-paslaugu-prieinamumo-gerinimas-jonavos-rajone-tuberkulioze-sergantiems-asmenims at https://www.jonavoszinios.lt
Jonaviškis į Lietuvą varė, įtariama, Jungtinėje Karalystėje pavogtą „Mercedes Benz ML 350“ https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonaviskis-i-lietuva-vare-itariama-jungtineje-karalysteje-pavogta-mercedes-benz-ml-350/

Kalvarijos pasieniečiai sulaikė jonaviškį, kuris į Lietuvą varė, įtariama, Jungtinėje Karalystėje pavogtą automobilį „Mercedes Benz ML 350“.

Antradienį vėlai vakare VSAT Varėnos pasienio rinktines Kalvarijos pasienio užkardos pareigūnai Kalvarijos savivaldybės Salaperaugio kaimo ribose, kelyje Suvalkai – Marijampolė, patikrinti sustabdė automobilį „Mercedes Benz ML 350“ su angliškais numeriais. Vairuotojas, 28-erių Jonavos gyventojas, juo ką tik buvo įvažiavęs iš Lenkijos.

Patikrinimo metu Kalvarijos pasieniečiai nustatė, kad automobilio VIN numeris, įtariama, yra suklastotas. Netrukus VSAT pareigūnai išsiaiškino ir tai, kad ši 2013 m. laidos mašina nuo balandžio pabaigos yra ieškoma  Jungtinėje Karalystėje kaip, įtariama, pavogta.

VSAT Varėnos pasienio rinktinėje dėl nusikalstamu būdu gauto turto įgijimo ar realizavimo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Už tokį nusikaltimą numatyta bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki 4 metų. Jonaviškį pasieniečiai uždarė į areštinę.

„Mercedes Benz ML 350“ saugomas Kalvarijos pasienio užkardoje.

 

Valstybės sienos apsaugos tarnybos inf.

 

Jonaviškis į Lietuvą varė, įtariama, Jungtinėje Karalystėje pavogtą „Mercedes Benz ML 350“ Jonaviškis į Lietuvą varė, įtariama, Jungtinėje Karalystėje pavogtą „Mercedes Benz ML 350“ ]]>
Wed, 19 Jun 2019 10:27:08 +0000 jonaviskis-i-lietuva-vare-itariama-jungtineje-karalysteje-pavogta-mercedes-benz-ml-350 at https://www.jonavoszinios.lt
Kūdikio kraitelio negavusi jonavietė: ,,Liūdna, nes mano vaikas liko nuskriaustas“ https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/kudikio-kraitelio-negavusi-jonaviete-liudna-nes-mano-vaikas-liko-nuskriaustas/

Daugiau nei prieš metus Jonavos rajono savivaldybės taryba nutarė, kad visi mūsų miesto ligoninėje pasaulį išvydę naujagimiai bus apdovanoti kraiteliais. Praėjus apie porai mėnesių po šio nutarimo, kūdikio kraitelio įteikimo tvarka įgavo lankstumo – suteikta galimybė dovaną įteikti ir toms mamoms, kurios gimdė aukštesnio lygio gydymo įstaigose, turėdamos Jonavos ligoninės siuntimą. Tačiau neseniai kūdikio Kauno klinikose susilaukusi jonavietė tikina, kad tokia kraitelio įteikimo tvarka nėra teisinga ir verčia kelti klausimą - ar svarbiausia apdovanoti ligoninės medikų priimtų gimdymų statistiką keliančias moteris, ar tas, kurios miestui padovanojo dar vieną gyventoją?

Neturėjo galimybės rinktis

,,Aš turiu sveikatos problemų. Dėl to mano nėštumą prižiūrėjo Kauno klinikų gydytojai. Besilaukdama keturis kartus gulėjau klinikose. Jonavos ligoninėje lankiausi tris kartus. Pirmąjį kartą buvo nustatyta, kad laukiuosi, antrąjį - suteikta informacija apie registraciją echoskopuotojo apžiūrai Kaune, trečią kartą mane apžiūrėjo Ginekologijos ir akušerijos skyriaus vedėjas Artūras Šalaševičius. Kiekvieno vizito metu buvo kartojama, jog gimdysiu Kaune. Tai jau buvo suplanuota iš anksto.

Gimdymas buvo komplikuotas, atliktas cezario pjūvis. Aš neturėjau pasirinkimo, kur gimdyti, man reikėjo trečio lygio ligoninės medikų priežiūros. Jei ne sudėtingas nėštumas, tikrai būčiau gimdžiusi Jonavoje.

Kai grįžau po gimdymo namo, pasidomėjau dėl kraitelio Jonavoje. Nustebau išgirdusi, jog mano vaikas liks be dovanos, nes gimdžiau ne Jonavoje. Visai nesvarbu, kad neturėjau galimybės rinktis, o į Kauną vykau turėdama Jonavos pirminės sveikatos priežiūros centro siuntimą (PSPC).

Savo vaiką priregistravau Jonavoje. Ar teisinga, kad kraitelius gauna moterys, kurios gimdo Jonavoje nors gyvena kitur, kai dalis jonaviečių lieka neapdovanotos? Kodėl nėra kažkokių išimčių mamoms, kurios su siuntimu gimdo Kaune? Atrodo, kad svarbiausia, jog pagimdytum Jonavos ligoninėje, o ne tai, kad prisidėjai prie savo miesto gyventojų skaičiaus augimo. Nuolatos kalbama apie tuos krepšelius, bet mano sūnus liko nuskriaustas... Tikrai labai gaila“, - savo istoriją portalui jonavoszinios.lt pasakojo jauna mama.

Paaiškino tvarką

Susisiekus su Jonavos rajono savivaldybės administracijos direktoriumi Valdu Majausku, šis priminė, kad siekiant, jog dėl komplikacijų kitame mieste gimdyti turinčios moterys neliktų nuskriaustos, buvo imtasi pirminio Tarybos sprendimo redagavimo – jei iš pradžių kraitelius buvo žadama įteikti tik Jonavos ligoninės gimdyvėms, tai vėliau nutarta apdovanoti ir tas moteris, kurias į kitas gydymo įstaigas išsiuntė būtent Jonavos ligoninės medikai.

Jonavos rajono savivaldybės Turto skyriaus vedėja Jolita Gumaniukienė išsamiai paaiškina, kodėl buvo nutarta laikytis dabartinės kraitelio įteikimo tvarkos. 

,,Sutartis tarp Jonavos ligoninės ir Jonavos rajono savivaldybės administracijos dėl kūdikių krepšelių teikimo gimdyvėms buvo pasirašyta siekiant ne tik palengvinti mamoms vaikų auginimo pradžią, bet ir paskatinti gimdymų skaičiaus augimą būtent Jonavos ligoninės Akušerijos ginekologijos skyriuje. Gimdymų skaičius įstaigoje yra labai reikšmingas rodiklis ne tik dėl paslaugos atsiperkamumo, bet ir dėl to, kad tik užtikrinant tam tikrą metinį gimdymų skaičių, įstaiga gauna šios paslaugos apmokėjimą iš Teritorinių ligonių kasų.

Sulaukiame labai daug padėkų ir šiltų atsiliepimų, susijusių su Jonavos ligoninės Akušerijos ginekologijos skyriaus veikla, todėl mielai remiame įstaigos iniciatyvas, galinčias prisidėti prie įstaigos veiklos kokybės bei efektyvumo didinimo.

Jei keistumėme kūdikių krepšelių išdavimo tvarką, išplečiant ją tiek, kad šeimos gydytojo siuntimas gimdyti antrinio B arba tretinio lygio paslaugas teikiančiose ligoninėse būtų pakankamas kūdikio krepšeliui gauti, tokia tvarka apimtų ne tik Jonavos PSPC, bet ir visų privačių Jonavos rajono sveikatos priežiūros įstaigų, teikiančių šeimos gydytojų paslaugas, klientes bei joms išduodamus siuntimus, o sutartis dėl kūdikių krepšelių įteikimo greičiausiai turėtų būti sudaroma ne su Jonavos ligonine, o su Socialinių paslaugų centru, Socialinės paramos ar Metrikacijos skyriumi. To daryti neketiname dėl jau minėtos priežasties – siekio paskatinti mamas rinktis gimdymą Jonavos ligoninės Akušerijos ginekologijos skyriuje.

Siekiant nenuskriausti mamų, kurios gimdymui pasirinko Jonavos ligoninės Akušerijos ginekologijos skyrių, tačiau dėl nėštumo rizikos veiksnių iš Jonavos ligoninės buvo nukreiptos gimdyti į antrinio B arba tretinio lygio paslaugas teikiančias ligonines, sutartyje dėl kūdikių krepšelių teikimo yra numatyta, kad tokiais atvejais krepšelis yra įteikiamas, neatsižvelgiant į gimdymo vietą“, - administracijos poziciją išdėstė J. Gumaniukienė.

Sprendimą atidavė į ligoninės rankas

Įvertinus minėtos gimdyvės pateiktą informaciją, Jonavos rajono savivaldybė perdavė sprendimą į Jonavos ligoninės rankas.

,,Kiekvienas atvejis yra unikalus ir vertas individualaus vertinimo. Teigiate, kad Jūsų minima moteris buvo pasirinkusi Jonavos ligoninę ir joje lankėsi, o siuntimą gimdyti kitur gavo būtent dėl nėštumo rizikos veiksnių, todėl manome, kad nepriklausomai nuo to, kas išdavė siuntimą, Jonavos ligoninė turi duomenis apie šią gimdyvę ir toks atvejis gali būti pripažintas atitinkančiu kriterijus kūdikio krepšeliui gauti. Siūlome kreiptis su atitinkamu prašymu į Jonavos ligoninę ir tikimės, kad Jonavos ligoninės atsakingi asmenys teisingai įvertins susidariusią situaciją ir ras geriausią sprendimą“, - kalbėjo J. Gumaniukienė.

Griežtai laikosi taisyklių

Pats Akušerijos ir ginekologijos skyriaus vedėjas A. Šalaševičius portalui jonavoszinios.lt teigė, kad gydymo įstaiga griežtai laikosi sutarties su Jonavos rajono savivaldybės administracija. Tai patvirtino ir Jonavos ligoninės vadovybė.

,,Jonavos rajono savivaldybės administracija ir VšĮ Jonavos ligoninė (toliau – ligoninė) 2018 m. balandžio 3 d. susitarė pakeisti 2018 m. vasario 7 d. lėšų naudojimo sutarties Nr. 17T-12, 2 dalies 2.2 punktą ir jį išdėstyti taip:,,2.2. Lėšų gavėjas įsipareigoja gautas lėšas naudoti Kūdikio kraitelio įsigijimui (vieno kraitelio vertė ne daugiau kaip 120 Eur kainuojantis komplektas naujagimiui). Kūdikio kraitelis skirtas vaikams, gimusiems nuo 2018 m. sausio 1 d. VšĮ Jonavos ligoninė ir nėščiųjų, dėl medicininių priežasčių iš VšĮ Jonavos ligoninė išsiųstų į aukštesnio lygio gydymo įstaigą, vaikams“. Ligoninė, kaip lėšų gavėjas, griežtai vykdo šio punkto reikalavimus ir kūdikio kraitelį skiria tik esant nurodytoms sąlygoms“, - rašoma Jonavos ligoninės administracijos atsakyme.

Krepšelio negaus

Verta atkreipti dėmesį, kad pagal naująją tvarką, būtent Jonavos ligoninės siuntimas – krepšelio gavimo garantas toms moterims, kurios dėl komplikacijų būna išsiųstos gimdyti į trečio lygio gydymo įstaigas.

Kadangi portalui jonavoszinios.lt parašiusi jonavietė į Kauno klinikas vyko gimdyti su Jonavos PSPC siuntimu, iš ligoninės administracijos atsakymo galime suprasti, kad ji kraitelio taip ir negaus.

Kūdikio kraitelis - tai būtiniausių reikmenų rinkinys, padėsiantis mažylio tėveliams pirmaisiais kūdikio metais. Rinkinyje yra vokelis, sauskelnės, drėgnų servetėlių, keletas kitų patogių drabužėlių, informacinis lankstinukas apie kūdikio maitinimą, lovelės ir vonios įdėklai, pledas, rankšluostis, žaisliukas – kramtukas  ir kiti kūdikiams būtini daiktai. Viskas sudėta į tvirtą, orui pralaidžią dėžę, kuri išvykose gali būti naudojama ir kaip lovelė.

Kūdikio kraitelio Jonavoje idėjos autorius - A. Šalaševičius. 

 

Kūdikio kraitelio negavusi jonavietė: ,,Liūdna, nes mano vaikas liko nuskriaustas“ ]]>
Wed, 19 Jun 2019 09:52:57 +0000 kudikio-kraitelio-negavusi-jonaviete-liudna-nes-mano-vaikas-liko-nuskriaustas at https://www.jonavoszinios.lt
Praėjusią savaitę šalyje nuskendo 19 žmonių - Jonavoje tragedijų išvengta https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/praejusia-savaite-salyje-nuskendo-19-zmoniu---jonavoje-tragediju-isvengta/

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, praėjusią savaitę iš vandens telkinių, upių ir ežerų ugniagesiai ištraukė 19 skenduolių.  Penktadienį vanduo pasiglemžė 5 žmonių gyvybes, o šeštadienį – 3. Iš viso šiais metais jau nuskendo 50 gyventojų (pernai – 71).

Šiais metais birželis pagal nuskendusiųjų skaičių  yra pats tragiškiausias. Pernai birželio mėnesį per tą patį laikotarpį nuskendo 14 žmonių, o šiemet – 21.

Ugniagesiai teigia, kad dažniausiai skęstama dėl neatsargaus elgesio vandenyje, kai pervertinamos galimybės, kai maudomasi išgėrus alkoholio.

Jonavos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai džiaugiasi, kad skaudžios statistikos Jonavai kol kas pavyksta išvengti, tačiau niekada negali žinoti, kas laukia ateityje.

Saugus elgesys vandenyje

Ugniagesiai dar kartą įspėja gyventojus, kad maudantis ar plaukiojant ežeruose, upėse ar tvenkiniuose, privalu laikytis saugaus elgesio vandenyje taisyklių. Jie pataria  nesimaudyti nežinomose ir nuošaliose vietose. Geriau yra rinktis  paplūdimį arba vietą, kur maudosi daugiau žmonių ir kur yra budintys gelbėtojai.

Nereikėtų plaukti už plūdurų, nors ir manote, kad esate geras plaukikas.

Negalima maudytis iškart po valgio ar apsvaigus nuo alkoholio. O perkaitus saulėje, yra pavojinga šokti staiga į vandenį, prieš tai būtina juo apsišlakstyti.

Taip pat negalima plaukioti ant pripučiamų čiužinių, padangų kamerų, savadarbių plaustų ar kitų priemonių. Ypač pavojinga išdykauti valtyje, vaikščioti joje, ją supti, nes ji gali apvirsti.

Už vaikų saugumą yra atsakingi tėvai.  Jie visada  turi pasirūpinti, kad besimaudantys prie vandens telkinių vaikai,  neliktų be suaugusiųjų priežiūros.  Beje, vaikų priežiūros negalima patikėti vyresniems vaikams.

Pradėjus skęsti, būtina įkvėpti kuo daugiau oro, o dėmesį į save  reikėtų atkreipti mojuojant rankomis.

Pamatę skęstantį žmogų, nedelsdami skambinkite pagalbos telefonu 112 ir nurodykite vietą, kur įvyko nelaimė.

„Kaip išmokyti vaiką plaukti?“

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, kad moksleiviai išmoktų plaukti, kartu su partneriais yra parengę specialią pradinukų mokymo programą.  Tėveliai, savo mažuosius taip pat galite mokyti. Dalijamės video gidu: „Kaip išmokyti vaiką plaukti?“, kuris buvo sukurtas Lietuvos vaikų ir jaunimo centro iniciatyva.

Praėjusią savaitę šalyje nuskendo 19 žmonių - Jonavoje tragedijų išvengta ]]>
Wed, 19 Jun 2019 08:09:59 +0000 praejusia-savaite-salyje-nuskendo-19-zmoniu---jonavoje-tragediju-isvengta at https://www.jonavoszinios.lt
Skaitytojas Aidas: ar gyventojai galės automobiliais patekti į savo kiemus per Joninių šventę? https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/skaitytojas-aidas-ar-gyventojai-gales-automobiliais-patekti-i-savo-kiemus-per-joniniu-svente/

Birželio 18 dieną išplatinta informacija, kad nuo birželio 22 d. vakaro iki pat šventės pabaigos bus draudžiamas automobilių statymas Sodų ir S. Ilgūno gatvėse, taip pat pateiktos ir kitos rekomendacijos Joninių šventės metu. Tačiau minimos teritorijos gyventojui Aidui  (redakcijai pavardė žinoma – aut.past.) kilo papildomas klausimas – jei  jis gyvena minimoje gatvėje, ar jis galės patekti į savo kiemą automobiliu?

„Rašoma, kad nebus galima stovėti Sodu gatvėje. Ar visoje Sodu g., ar tik dalyje? Kaip bus, jeigu aš gyvenu toje gatvėje?“, - teiraujasi Aidas.

Joninių šventės metu budės visų tarnybų  – priešgaisrinės gelbėjimo, greitosios medicininės pagalbos ir policijos pareigūnų pajėgos. Teritorijoje, Sodų ir S.Ilgūno gatvėse, budės policijos pareigūnai, kurie minėtose gatvėse, reguliuos transporto judėjimą.

Į Joninių slėnį prekybininkai bus įleidžiami  tik su leidimais – nuo 7 val. iki 14 val. išsikraus prekes. Kitas šventės aptarnaujantis personalas į Joninių slėnį pateks taip pat ribotai. Gyventojai į savo kiemus galės patekti nevaržomai – policijos pareigūnai gyventojų transporto priemonių patekimo į kiemus - neapribos.

JKC nuotrauka   

Skaitytojas Aidas: ar gyventojai galės automobiliais patekti į savo kiemus per Joninių šventę? ]]>
Wed, 19 Jun 2019 05:59:09 +0000 skaitytojas-aidas-ar-gyventojai-gales-automobiliais-patekti-i-savo-kiemus-per-joniniu-svente at https://www.jonavoszinios.lt
Vyksta prevencinė akcija, skirta vagysčių iš gyvenamųjų patalpų prevencijai https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/vyksta-prevencine-akcija-skirta-vagysciu-is-gyvenamuju-patalpu-prevencijai/

Vasara - atostogų metas, tačiau ilgapirščiams tai pats darbymetis. Pasinaudokite patarimais ir pasirūpinkite, kad jūsų atostogų metu namai išliktų saugūs.

Birželio 19 - vagysčių iš gyvenamųjų patalpų prevencijos diena

Ta proga visoje šalyje vyks prevenciniai renginiai, kurių metu pareigūnai su partneriais susitiks su gyventojais ir primins jiems pagrindinius apsisaugojimo nuo vagysčių būdus ir priemones. Šiemet pirmą kartą Lietuva prisideda prie Europos Sąjungos nusikaltimų prevencijos tinklo (EUCPN) organizuojamos tarptautinės iniciatyvos, skirtos atkreipti dėmesį į tai, kaip rūpinamės savo namų saugumu.

Kauno AVPK Jonavos r. PK bendruomenės pareigūnė Larisa Paklina kviečia jonaviečius birželio 19 d., nuo 15 iki 17 val. atvykti prie PC "NORFA", Žeimių g. 26 A, Jonavoje.

Bus diskutuojama gyvenamųjų patalpų saugumo klausimais, bus pristatomi apsaugos nuo vagysčių būdai ir priemonės, kalbama apie Saugios kaimynystės privalumus, bus prevenciškai žymimi daiktai.

Policija pataria:

1. Būkite atsakingi

Jūsų iniciatyva gali geriausiai apsaugoti namus nuo vagysčių, todėl nedvejokite ir neatidėliokite priimdami svarbius sprendimus.

2. Nepraraskite budrumo socialiniuose tinkluose

Visada įvertinkite, ar tą informaciją, kurią talpinate socialiniuose tinkluose, turi žinoti aplinkiniai asmenys, kurių galbūt nepažįstate. Nugalėkite norą pasidžiaugti artėjančiomis arba jau vykstančiomis atostogomis ir netalpinkite tokių naujienų į socialinius tinklus, nes tokia informacija prilygsta kvietimui į svečius, kai jūsų nėra namuose. Kelionės įspūdžiais ir akimirkomis dalinkitės tik sugrįžę į namus.

3. Apsaugokite savo namus

Pasirūpinkite, kad niekas į jūsų namus negalėtų patekti be jūsų, įvertinkite durų ir jų užrakto tvirtumą, pasirūpinkite papildoma langų apsauga. Įsitikinkite savo sandėliuko ar garažo saugumu, nepalikite ten vertingų daiktų. Domėkitės naujausiomis turto apsaugos galimybėmis ir priemonėmis.

4. Apdrauskite savo namus ir turtą

Įvykus vagystei moralinių nuostolių neišvengsite, tačiau materialinius nuostolius jums gali kompensuoti.

5. Pasitelkite saugią kaimynystę

Bendraukite su kaimynais ir dalyvaukite saugioje kaimynystėje. Jei jūsų kaimynystėje veikia saugios kaimynystės grupė, perspėkite jos narius, kad išvykstate atostogauti ir paprašykite, kad jie prisidėtų prie jūsų namų saugumo: surinktų korespondenciją, esančią pašto dėžutėje ar prie durų, o kilus įtarimams dėl besilankančių nepažįstamų asmenų, praneštų pagalbos telefonu 112. Apie atostogų planus pasakokite tik tiems, kam tai žinoti būtina, o pagalbos prašykite tik tų, kuriais pasitikite.

 

Vyksta prevencinė akcija, skirta vagysčių iš gyvenamųjų patalpų prevencijai ]]>
Wed, 19 Jun 2019 05:36:00 +0000 vyksta-prevencine-akcija-skirta-vagysciu-is-gyvenamuju-patalpu-prevencijai at https://www.jonavoszinios.lt
Kaune - iškilminga policijos pareigūnų šventė, kurioje apdovanoti ir 4 Jonavos r. PK pareigūnai https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/kauno-apskrities-policijos-pareigunai-iskilmingai-tare-tevynes-labui/


„Šiandien matome labai gražią sąsają tarp dar tik pradedančių savo profesinį kelią ir tarp daugelį metų jau jame esančių pareigūnų. Turėkite gražią bendrystę, kad ilgą laiką dirbantys pareigūnai būtų autoritetas, o jaunieji kolegos nebijotų mokytis iš jų, nes vienybėje mes nugalime visus sunkumus“, – antradienio rytą Kauno apskrities policijos pareigūnams tarė Kauno policijos kapelionas Tomas Karklys.


Birželio 18 d. Kauno Šv. Arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčioje po mišių skambėjo į Kauno apskrities policijos pareigūnų gretas prisijungusių jaunuolių priesaikos.

„Jaunieji kolegos, jūs būsite tie, kurie gins, saugos ir padės patekusiam į nelaimę, prireikusiam jūsų pagalbos. Atminkite priesaikos žodžius, kuriuos tarėte šiandien, nors ir ne visada bus lengva. O jūs, kolegos, kuriems šiandien turiu garbę spausti ranką įteikiant apdovanojimą, būkite pavyzdžiu šalia esančiam, ryžtingais sprendimais bei kasdieniais darbais tarnaukite žmonių ir Tėvynės labui“, – kalbėjo Kauno apskr. VPK viršininko pavaduotojas, atliekantis viršininko pareigas, Evaldas Lašinskas.


„Kiekviena diena čia yra kitokia, nėra monotonijos, tai man pačiam labai artima. O kas motyvuoja? Tai galimybė jaustis reikalingam ir padėti kitam“, – paklaustas, kodėl nusprendė pasirinkti pareigūno kelią teigė Kauno apskr. VPK Kauno miesto Santakos policijos komisariate pradėjęs dirbti pareigūnas Ignas Skavydas. Jis ir kartu dar 12 pareigūnų prisiekė ištikimai tarnauti Tėvynės ir jos žmonių labui.

Iškilmingo renginio metu atminimo ženklais "UŽ IŠTARNAUTUS METUS" apdovanoti ir ilgametę tarnybos patirtį turintys pareigūnai. Tarp pastarųjų - ir 4 Jonavos rajono PK pareigūnai:

Reagavimo skyriaus vyriausiasis tyrėjas  komisaras Eirimas Pečeliūnas (ištarnavo 30 metų);

Reagavimo skyriaus vyriausiasis patrulis viršila Juozapas Davalga ( ištarnavo 25 metus);

Reagavimo skyriaus vyriausiasis patrulis viršila Mindaugas Filipp (ištarnavo 25 metus); 

Veiklos skyriaus tyrėja komisarė inspektorė Saulė Dirsienė (ištarnavo 20 metų).


Kauno apskr. VPK Kriminalinės policijos informacijos analizės skyriaus viršininkė Elena Smoliakienė, gavusi apdovanojimą už 15 metų atliekamą pavyzdingą tarnybą, pasakojo, kad motyvacijos prideda stiprus pareigos jausmas bei pats dirbamas mėgstamas darbas. Nors per tuos 15 metų jos požiūris į darbą keitėsi, pareigūnė teigia, jog jaučiasi labiau subrendusi. „Geriausi pareigūnai yra tie, kurie jau ateina norėdami jais būti ir dirbti tą nelengvą darbą. Tada neskaičiuojamos nei valandos, nei darbai, rūpi padėti ir atlikti pareigą. Naujai prisiekusiems pareigūnams linkiu stiprybės, kantrybės ir atminti, kad visuomet svarbiausia yra žmogus“, – jauniesiems kolegoms linkėjo E. Smoliakienė.

Kauno aspkr. VPK ir jonavoszinios.lt inf.

Kaune - iškilminga policijos pareigūnų šventė, kurioje apdovanoti ir 4 Jonavos r. PK pareigūnai Kaune - iškilminga policijos pareigūnų šventė, kurioje apdovanoti ir 4 Jonavos r. PK pareigūnai Kaune - iškilminga policijos pareigūnų šventė, kurioje apdovanoti ir 4 Jonavos r. PK pareigūnai Kaune - iškilminga policijos pareigūnų šventė, kurioje apdovanoti ir 4 Jonavos r. PK pareigūnai Kaune - iškilminga policijos pareigūnų šventė, kurioje apdovanoti ir 4 Jonavos r. PK pareigūnai Kaune - iškilminga policijos pareigūnų šventė, kurioje apdovanoti ir 4 Jonavos r. PK pareigūnai Kaune - iškilminga policijos pareigūnų šventė, kurioje apdovanoti ir 4 Jonavos r. PK pareigūnai Kaune - iškilminga policijos pareigūnų šventė, kurioje apdovanoti ir 4 Jonavos r. PK pareigūnai Kaune - iškilminga policijos pareigūnų šventė, kurioje apdovanoti ir 4 Jonavos r. PK pareigūnai Kaune - iškilminga policijos pareigūnų šventė, kurioje apdovanoti ir 4 Jonavos r. PK pareigūnai Kaune - iškilminga policijos pareigūnų šventė, kurioje apdovanoti ir 4 Jonavos r. PK pareigūnai Kaune - iškilminga policijos pareigūnų šventė, kurioje apdovanoti ir 4 Jonavos r. PK pareigūnai Kaune - iškilminga policijos pareigūnų šventė, kurioje apdovanoti ir 4 Jonavos r. PK pareigūnai Kaune - iškilminga policijos pareigūnų šventė, kurioje apdovanoti ir 4 Jonavos r. PK pareigūnai Kaune - iškilminga policijos pareigūnų šventė, kurioje apdovanoti ir 4 Jonavos r. PK pareigūnai Kaune - iškilminga policijos pareigūnų šventė, kurioje apdovanoti ir 4 Jonavos r. PK pareigūnai Kaune - iškilminga policijos pareigūnų šventė, kurioje apdovanoti ir 4 Jonavos r. PK pareigūnai Kaune - iškilminga policijos pareigūnų šventė, kurioje apdovanoti ir 4 Jonavos r. PK pareigūnai Kaune - iškilminga policijos pareigūnų šventė, kurioje apdovanoti ir 4 Jonavos r. PK pareigūnai Kaune - iškilminga policijos pareigūnų šventė, kurioje apdovanoti ir 4 Jonavos r. PK pareigūnai Kaune - iškilminga policijos pareigūnų šventė, kurioje apdovanoti ir 4 Jonavos r. PK pareigūnai ]]>
Tue, 18 Jun 2019 12:48:39 +0000 kauno-apskrities-policijos-pareigunai-iskilmingai-tare-tevynes-labui at https://www.jonavoszinios.lt
Kas yra vaiką žalojantis elgesys, kaip jį atpažinti ir kodėl būtina tam užkirsti kelią? https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/kas-yra-vaika-zalojantis-elgesys-kaip-ji-atpazinti-ir-kodel-butina-tam-uzkirsti-kelia/

Vaiką žalojantis elgesys apima visas smurto prieš vaikus iki 18 metų rūšis – fizinį smurtą, seksualinį smurtą ir išnaudojimą, psichologinę prievartą, nepriežiūrą ir apleistumą, komercinį ir kitokį išnaudojimą. Vaikas gali patirti vieną kurią nors iš šių smurto formų arba keleto jų kombinaciją. Toks suaugusio, su kuriuo vaikas susijęs atsakomybės, pasitikėjimo ir galios santykiais, elgesys padaro žalą ar sukelia grėsmę vaiko sveikatai, išgyvenimui, raidai ar orumui. 

Anot Pasaulio sveikatos organizacijos, smurto prieš vaikus pasekmė yra visam gyvenimui sutrikdyta fizinė ir psichinė sveikata, o tai neišvengiamai atsiliepia šalies socialinei ir ekonominei raidai.

Suprasti, kodėl suaugęs žmogus, dažnai pats artimiausias, smurtauja prieš mažą vaiką, yra nepaprastai sudėtinga. Šiandien yra tik visiškai aišku, kad nėra vienos tokio suaugusių elgesio priežasties, ir taip pat aišku, kad prievarta prieš vaikus nepriklauso nuo socialinės ar ekonominės šeimos padėties, rasės ar religijos.

Vaikas turi būti apsaugotas, kai jo psichinei ar fizinei sveikatai ar gerovei iškyla grėsmė ar yra padaryta žala dėl suaugusių žmonių veiksmų ar neveikimo. Vaikas turi būti apsaugotas nuo smurtinio elgesio, nes tai yra jo žmogiškųjų teisių pažeidimas. Smurtas turi būti sustabdytas, net jei ir nėra akivaizdžių šiuo metu fizinių ar psichinių pakitimų. 

Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymu įtvirtinta vaiko teisė būti apsaugotam nuo smurto, uždraudžiant visų formų smurtą prieš vaiką. Užkirsti kelią smurtui prieš vaikus įmanoma, tačiau tai reikalauja nepaprasto visų institucijų ir žinybų susitelkimo, bendro nuoseklaus darbo ir bendruomenės sutelktumo ir supratingumo.

Kviečiame skaityti plačiau:

Kas yra fizinė prievarta ir kaip atpažinti fizinę prievartą patyrusį vaiką:

http://www.vaikystebesmurto.lt/lt/kas-yra-smurtas2/fizin-prievarta

Kas yra seksualinė prievarta ir kaip atpažinti seksualiai išnaudojamą vaiką:

http://www.vaikystebesmurto.lt/lt/kas-yra-smurtas2/seksualin-prievarta

Kas yra emocinė prievarta ir kaip atpažinti emociškai skriaudžiamus vaikus:

http://www.vaikystebesmurto.lt/lt/kas-yra-smurtas2/emocin-prievarta

Kas yra nepriežiūra, apleistumas ir kaip atpažinti apleistą, neprižiūrimą vaiką:

http://www.vaikystebesmurto.lt/lt/kas-yra-smurtas2/neprieira-ir-apleistumas

Kaip padėti vaikui:

http://www.vaikystebesmurto.lt/lt/kas-yra-smurtas2/kaip-padti-vaikui 

Valstybės vaiko teisių apsaugojimo ir įvaikinimo tarnybos inf.

Pxabay nuotr.

Kas yra vaiką žalojantis elgesys, kaip jį atpažinti ir kodėl būtina tam užkirsti kelią? ]]>
Tue, 18 Jun 2019 11:31:49 +0000 kas-yra-vaika-zalojantis-elgesys-kaip-ji-atpazinti-ir-kodel-butina-tam-uzkirsti-kelia at https://www.jonavoszinios.lt
Tilto per Šventosios upę Upninkuose remontas atsieis 1,5 mln. eurų https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/tilto-per-sventosios-upe-upninkuose-remontas-atsieis-15-mln-euru/

Praėjusią savaitę, birželio 12 ąją, Lietuvos automobilių kelių direkcija ( LAKD) pasirašė sutartį su rangovais, kurie atliks tilto per Šventosios upę Upninkuose kapitalinio remonto darbus.

Paaiškėjo, kad Viešųjų pirkimų konkurse geriausią pasiūlymą pateikė UAB ,,Ukmergės keliai“, įvertinę remontą 1, 5 mln. eurų.

Pasak LAKD, UAB ,,Ukmergės keliai“ darbus turės atlikti per 10 mėnesių nuo sutarties įsigaliojimo, tačiau į šį laikotarpį neįskaičiuota žiemos pertrauka. Dėl to kol kas sunku pasakyti, kada darbai bus pabaigti.

Tilto remonto metu automobilių eismas nebus nutrauktas – remontuojant vieną pusę, eismui bus palikta kita.

1963 metais pastatytas tiltas per Šventosios upę Upninkuose, Jonavos rajone, jau ne vienerius metus pykdo vairuotojus – duobės ir po nuolatinio kosmetinio remonto liekantys nelygumai laužo automobilius. Tragiškos būklės statinys pasitikėjimo nekelia ir pėstiesiems – šie neturi saugaus tako.

Archyvo nuotr.

 

 

 

 

Tilto per Šventosios upę Upninkuose remontas atsieis 1,5 mln. eurų ]]>
Tue, 18 Jun 2019 11:13:26 +0000 tilto-per-sventosios-upe-upninkuose-remontas-atsieis-15-mln-euru at https://www.jonavoszinios.lt
Tarnyba piktnaudžiavusiai pareigūnei kyšininkai nešė ir medų, ir pinigus https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/tarnyba-piktnaudziavusiai-pareigunei-kysininkai-nese-ir-medu-ir-pinigus/

Dar vasarį paskelbta, kad Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Imuniteto valdybos Korupcijos tyrimų skyriuje buvo atliktas ikiteisminis tyrimas pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 225 str., 227 str. ir 228 str., dėl kyšininkavimo, papirkimo ir piktnaudžiavimo tarnyba. Neseniai paaiškėjo, kad įtarimai, pareikšti 17 metų stažą turėjusiai Jonavos rajono PK Veiklos skyriaus vyresniajai tyrėjai J. M. Špakauskienei, pasitvirtino.

Pripažinta kalta

Kaip portalą jonavoszinios.lt informavo Kauno apksr. VPK Komunikacijos poskyrio vyresnioji specialistė Justina Kazragytė, minėta pareigūnė nuo tarnybos buvo nušalinta vos pareiškus įtarimus. Tyrimo metu nustatyta, kad pareigūnė iš administracinius nusižengimus, susijusius su kelių eismo taisyklių pažeidimais, padariusių asmenų imdavo kyšius tiek grynaisiais pinigais, tiek ir kitomis formomis. Nustačius teisės pažeidimus, pareigūnė iš vidaus tarnybos atleista ir Kauno apskr. VPK nedirba nuo šių metų balandžio mėnesio.

Asmenims, davusiems kyšius, skirtos piniginės baudos, kurias jie turės sumokėti į Nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą. Teismas buvusiai pareigūnei paskyrė 4900 eurų baudą bei draudimą trejus metus dirbti valstybės tarnyboje.

Ir pinigai, ir medus

Jonavoszinios.lt duomenimis, pareigūnė prisidėjo prie to, kad stacionarių greičio matuoklių užfiksuoti pažeidėjai išsisuktų nuo gresiančios atsakomybės – tais atvejais, kuomet pažeidėjų veido nesimatė, ji leido kaltę prisiimti asmenims, kurie nepadarė nusižengimų, tačiau siekdami apsaugoti pažeidėjus nuo didelių pakartotinų nuobaudų, prisiėmė kaltę. 

Atliekant tyrimą užfiksuoti atvejai,  kai jai buvo perduotas 100 eurų kyšis bei medaus stiklainis. Tai padariusiems kyšininkams ir skirtos baudos: asmuo, kuris davė 100 eurų kyšį, į Nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą turės pervesti 2500 eurų įmoka, atnešęs medaus stiklainį – 400 eurų įmoką.

Taupė valstybės lėšas?

Ne vieną mėnesį Imuniteto valdybos pareigūnų sekta J. M. Špakauskienė teisme teisinosi, kad neteisingai elgėsi taupydama valstybės lėšas.  Jos teigimu, vadovas reikalavo supildyti kuo daugiau protokolų, tad ši, kai nesimatė pažeidėjų veido, protokolus surašydavo asmenims, kurie prisiėmė kaltę. Tiesa, verta paminėti, kad užfiksuota ir situacija, kai pareigūnė pati patarė pažeidėjams, kaip iki minimumo sumažinti gresiančią atsakomybę.

Vertinami principingai

Kauno apskr. VPK vadovybė akcentuoja, kad neteisėti pareigūnų veiksmai netoleruojami ir vertinami principingai. Vidaus kontrolės priemonės Kauno apskrities policijoje nuolat vykdomos ir ateityje toliau bus aktyviai atliekamos. Apie neteisėtus pareigūnų veiksmus galima pranešti Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato anoniminiu pasitikėjimo tel. (8 37) 303 050 arba bendruoju pagalbos telefonu 112.

Asociatyvi pixabay nuotr.

 

 

 

Tarnyba piktnaudžiavusiai pareigūnei kyšininkai nešė ir medų, ir pinigus ]]>
Tue, 18 Jun 2019 09:43:50 +0000 tarnyba-piktnaudziavusiai-pareigunei-kysininkai-nese-ir-medu-ir-pinigus at https://www.jonavoszinios.lt