Jonavos žinios https://www.jonavoszinios.lt/naujienos lt Startuoja Lietuvos moterų tinklinio lygos atkrintamosios varžybos https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/startuoja-lietuvos-moteru-tinklinio-lygos-atkrintamosios-varzybos/

Savaitgalį TOP SPORT Lietuvos moterų tinklinio čempionate startuoja atkrintamosios varžybos. Jau sekmadienį bus aiškios pusfinalio dalyvės.

Ketvirtfinalyje reguliariojo sezono nugalėtoja Alytaus "Prekyba-Parama" susitiks su Kauno "Kauno-SM Tauro" (8 vieta reguliariajame sezone) ekipa. Čempionės titulą ginanti Kauno "Kauno-VDU" komanda žais su Gargždų SC (7), o Jonavos "Aušrinės-KKSC" (3) klubas susitiks su Kauno "LSU-Dextera" (6) tinklininkėmis.

Šiose porose aiškios favoritės bus Baltijos lygoje rungtyniaujančios "Kauno-VDU", "Prekybos-Paramos" ir "Aušrinės-KKSC" ekipos, o didžiausios intrigos laukiama likusiame ketvirtfinalyje - Vilniaus derbyje tarp Vilniaus universiteto (VU, 4) ir "SM Tauro-VTC" (5).

Intrigos prideda ir tai, kad reguliariajame sezone šios Vilniaus ekipos pasidalino po pergalę. Pirmajame rate VU namuose laimėjo 3-1 (25:22, 25:20, 24:26, 25:20), o antrajame rate "SM Tauras-VTC" savo aikštėje atsirevanšavo 3-1 (25:21, 27:25, 11:25, 25:23).

"Abi Vilniaus komandos yra panašaus pajėgumo. "SM Tauro" komanda yra jauna, bet ambicinga. Mūsų ekipa yra vyresnė, turinti daugiau patirties. Manau, kad laimės ta komanda, kuriai geriau pavyks susitvarkyti su psichologine įtampa. Ši ketvirtfinalio pora yra labiausiai intriguojanti, o laimėti nori abi komandos", - kalbėjo VU trenerė Gražvilė Gatelienė.

Panašiai sakė ir "SM Tauro-VTC" tinklininkes treniruojanti Asta Jansonienė: "Manau, kad jėgos yra labai panašios. Rungtynių eigą nulems tai, kas tuo momentu labiau norės laimėti. Patirtis yra VU pusėje. Mūsų mergaitės labai jaunos. Labai svarbu, kaip jos sugebės susikaupti, ar suvaldys jaudulį. Taip jau būna, kad jaunos merginos nuo per didelio noro kartais perdega. Labai tikiuosi, kad jos sugebės susitvarkyti su savimi ir padarys viską".

Savaitgalio rungtynių tvarkaraštis:

Šeštadienis

11.00 Kauno "Kaunas-SM Startas" - Alytaus "Prekyba-Parama"

13.00 Vilniaus "SM Tauras-VTC" - Vilniaus universitetas

14.00 Gargždų SC - Kauno "Kaunas-VDU"

16.00 Kauno "LSU-Dextera" - Jonavos "Aušrinė-KKSC".

Sekmadienis

12.00 Alytaus "Prekyba-Parama" - Kauno "Kaunas-SM Startas"

12.00 Jonavos "Aušrinė-KKSC" - Kauno "LSU-Dextera"

12.00 Kauno "Kaunas-VDU" - Gargždų SC

13.00 Vilniaus universitetas - Vilniaus "SM Tauras-VTC".

LTF inf. 

Startuoja Lietuvos moterų tinklinio lygos atkrintamosios varžybos ]]>
Fri, 22 Feb 2019 16:17:23 +0000 startuoja-lietuvos-moteru-tinklinio-lygos-atkrintamosios-varzybos at https://www.jonavoszinios.lt
Įspėjame: sąskaitas žmonėms muitinės vardu siunčia sukčiai https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/ispejame-saskaitas-zmonems-muitines-vardu-siuncia-sukciai/

Informuojame, kad muitinė sąskaitų už siuntinius niekam nesiuntinėja. 

Žmonės jas gauna atsiimdami siuntinius pašte (jeigu siunta siunčiama paštu), o kiek reikės mokėti, sužino iš pašto pranešimo. Jei siųsdamiesi prekę naudojatės  skubių siuntų tarnybų (DHL, TNT, FEDEX ir kt.) paslaugomis, mokesčiai būna apskaičiuojami importo deklaracijoje, kurią muitinės tarpininkai (arba pats asmuo) užpildo ir pateikia muitinei elektroniniu būdu. 

Į mus kreipėsi moteris iš Vakarų Lietuvos, ieškodama siuntinio, už kurį „muitinei sumokėjo tūkstantį eurų“.  Kai ji mums atsiuntė „muitinės išrašytą sąskaitą“, patarėme kuo greičiau kreiptis į Lietuvos policiją. 

Būkite budrūs ir nesileiskite apgaunami, o iškilus įtarimui visada skambinkite į muitinę nemokamu informavimo telefonu 8 800 900 80. 

Nuotraukoje - sukčių sumaketuota netikra muitinės sąskaita.

Lietuvos muitinės inf. 

Įspėjame: sąskaitas žmonėms muitinės vardu siunčia sukčiai ]]>
Fri, 22 Feb 2019 13:53:57 +0000 ispejame-saskaitas-zmonems-muitines-vardu-siuncia-sukciai at https://www.jonavoszinios.lt
Bendrajam skyriui reikalingas vyresnysis sekretorius (-ė) https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/bendrajam-skyriui-reikalingas-vyresnysis-sekretorius--e/

Jonavos rajono savivaldybės administracijos Bendrajam skyriui reikalingas vyresnysis sekretorius (-ė), turintis (-i) ne žemesnį kaip aukštąjį universitetinį išsilavinimą su bakalauro kvalifikaciniu laipsniu ar jam prilygintą išsilavinimą arba aukštąjį koleginį išsilavinimą su profesinio bakalauro kvalifikaciniu laipsniu ar jam prilygintu išsilavinimu.

Pareigybės paskirtis – teikti besikreipiantiems į merą ar mero pavaduotoją asmenims informaciją; rengti pranešimus apie mero ir mero pavaduotojo veiklą, darbo susitikimus, vizitus; tvarkyti mero ir mero pavaduotojo korespondenciją; pildyti mero potvarkių registrą; vykdyti mero pavedimų ir užduočių kontrolę.

Gyvenimo aprašymą siųsti el. paštu aira.kauniete@jonava.lt  iki š. m. kovo 8 d. Pasiteirauti tel. (8 349) 587 40.

 

 

 

Bendrajam skyriui reikalingas vyresnysis sekretorius (-ė) ]]>
Fri, 22 Feb 2019 12:53:44 +0000 bendrajam-skyriui-reikalingas-vyresnysis-sekretorius--e at https://www.jonavoszinios.lt
Dalis Ruklos gyventojų pareiškė nepasitikėjimą seniūnu ir seniūnaičiais https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/dalis-ruklos-gyventoju-pareiske-nepasitikejima-seniunu-ir-seniunaiciais/

Bene prieš savaitę rajono savivaldybė ir kelios žiniasklaidos priemonės išplatino pranešimą, kad š. m. vasario 21 d. (ketvirtadienį) 18.00 val. organizuojamas asociacijos „Ruklos bendruomenė" ir Ruklos gyventojų iniciatyvinės grupės „Tiesos ištroškę" susirinkimas su gyventojais, vietos valdžios, seniūnijos ir žiniasklaidos atstovais. Vakar, Ruklos J.Stanislausko daugiafunkcio centro aktų salėję daugiau nei 2 valandas trukęs susirinkimas vyko audringai, atvirai ir emocionaliai, kurio pabaigoje, dalis gyventojų žodžiu ir raštu pareiškė nepasitikėjimą Ruklos seniūnu Gintu Jasiulioniu bei keturiais iš šešių seniūnaičiais.

Anot organizatorių, susirinkimo tikslas – aptarti Ruklos seniūnijos problemas, ieškoti palankių sprendimų, aptarti einamuosius klausimus bei juos pristatyti visuomenei ir valdžios atstovams. Organizatoriai išplatino ir susirinkimo darbotvarkę: dėl Ruklos seniūnijos ir seniūnaičių veiklos ataskaitų, dėl informacijos viešinimo Ruklos gyventojams, kelių valymo žiemos metu, duobių lopymo daugiabučių kiemuose, dėl vaizdo stebėjimo kamerų, miestelio apšvietimo, lietaus nuotekų tinklų įrengimo, dėl Ruklos seniūno (ne) atliekamų darbų. Nemenkų mažo miestelio problemų atvyko išklausyti Savivaldybės administracijos direktorius Valdas Majauskas, tarybos nariai, seniūnas Gintas Jasiulionis, seniūnaičiai ir pilna salė gyventojų.

Seniūnas išvydęs pilną salę gyventojų nudžiugo, tačiau pasigedo mero ar vicemero, kurie į susirinkimą neatvyko.

Ruklos gyventojų skauduliai

Pritvinkęs rukliečių skriaudų skaudulys pratrūko bendruomenės susirinkime. Vieni piktinosi, kad seniūno veiklos ataskaita galimai yra slapta, kad Ruklos seniūnas neišklauso gyventojų problemų ir pateiktus komentarus ar klausimus Ruklos Facebook puslapyje šalina, kad eilę metų seniūnas nesirūpina kelių valymu nuo sniego, duobių lopymu kiemuose, piktinosi, kad miestelyje nėra  lietaus nuotekų tinklų, todėl kelios gatvės nuolatos apsemtos. Gyventojai teiravosi, ar nepainiojami vieši ir privatūs interesai teigdami, jog seniūno Ginto Jasiulionio pavaduotoja Dovilė Survilaitė yra ir jo sugyventinė. Uždavus šį klausimą gyventojai susipriešino, vieniems šis klausimas atrodė svarbus, kitiems – nepriimtinas.  

„Gal reikia man šitiems žmonėms, kurie intrigas kelia, atsakyti. Man labai patinka šitas klausimas. Aš jį gaunu per šią rinkiminę kampaniją, vos ne kiekvienuose debatuose. Ir žinau, kad tai visą laiką kyla iš socialdemokratų ir jų atstovų (...) Aš labai didžiuojuosi, kad savo laisvą laiką, tiek politinėje, tiek visuomeninėje veikloje, mano pavaduotoja Dovilė Survilaitė, graži ir protinga moteris, skiria visai šitai veiklai. Ačiū jai. Nežinau, jeigu čia dabar mano asmeninį gyvenimą ir skalbinius kažkas skalbs, tai gal užeikit, skalbinių dėžę patikrinkit?“,  -  teigė seniūnas ir pareiškė, jog viešieji ir privatūs interesai - nepainiojami.

Anot V.Majausko, jei tai vieša paslaptis ir gyventojams tai bado akis, vienas iš jų turi pasitraukti. Šiuo atveju seniūnas, anot administracijos vadovo, elgiasi neetiškai.  

Anot seniūno, gyventojų nuomonės ar klausimai Ruklos Facebook puslapyje šalinami tuomet, kai jie yra įžeidžiančio pobūdžio ar kurstantys nesantaiką. Dėl konkrečių gyventojų užblokavimo, kodėl ir kada jiems buvo panaikinta prieiga matyti informaciją, seniūnas teigė neprisimenantis. Be to, socialiniai tinklai, anot seniūno, nėra oficiali Ruklos interneto svetainė, nors to paties seniūno ataskaitoje pažymima, kad kaip tik Ruklos gyventojų klausimai ir aptariami būtent Ruklos Facebook paskyroje. Anot seniūno, informacija socialiniame tinkle pateikiama laisvu nuo darbo laiku ir yra kaip papildoma, o ne privaloma priemonė informuoti gyventojus.

Susirinkimui įsibėgėjus atmosfera vis labiau kaito. Gyventojai pasidalino į dvi grupes – už ir prieš seniūną. Palaikantys seniūną sutiko su jo pasiūlymu perimti susirinkimo eigos valdymą, nepalaikantys seniūno teigė, kad susirinkimą organizavo ne jis, tad pasiūlė nusiraminti, atsisėsti ir išklausyti gyventojų problemas.    

Situacija dar labiau įsiaudrino pradėjus diskusiją dėl lietaus nuotekų įrengimo, kurių Rukloje nėra. Dėl nuotekų tinklų įrengimo į savivaldybę kreiptasi dar 2008 metais. Seniūnas Gintas Jasiulionis perdavė gyventojams dokumentą, kuriame teigiama, kad  Ruklos nuotekų tinklais nuo 2015 metų turi rūpintis, o tiksliau, jas turi įrengti bendrovė „Jonavos vandenys“. Anot seniūno, Ruklos nuotekų tinklų įrengimo projektas parengtas, tačiau darbai kol kas nevykdomi.

Gyventojai piktinosi vaizdo stebėjimo kamerų gausa miestelyje, apie 23 valandą išjungiamu miestelio apšvietimu, neprižiūrima aplinka, nesirūpinimu viešosiomis erdvėmis, piktinosi, kad neva tai keliu į Venecijos kaimą, kur gyvena seniūnas, rūpinamasi labiau, nei miestelio takais, keliais ir kiemais.

Vieni gyventojai kaltino seniūną, jog šis yra melagis, tokiais pačiais kaltinimais, melavimu, atgal gyventojams atkirto ir seniūnas su jį palaikančiais. Asociacijos „Ruklos bendruomenė“ pirmininkas Vladimiras Kornijevskis kvietė seniūną telkti bendruomenę, o ne skaldyti.  

„Man gaila, kad mes neturim Rukloje žmogaus, kuris turėtų vienyti bendruomenę, o jis (seniūnas - red.past.) ją skaldo. Mūsų Ruklos demokratija išsigimusi jau 21 metus. Mes turim valdovą. Ne jis kaltas, kad valdovas, kalta mūsų valstybė, kad mes nerenkam seniūnų. (...) Seniūnaičiai irgi išrinkti nedemokratiškais pagrindais – neinformuojant visuomenės, apsistatant savais žmonėmis. Dėl to mes negalim nieko spręsti, kol nepasikeis įstatymai. ... Bet ateis laikas, bus mūsų miesteliui šventė, kai pabūsim kartu, negalvosim, kas vienoj ar kitoj pusėj, gal bus rinkimai, išrinksim savo seniūną, prieš jį turėsim nuleisti kepurę, pasisveikinti, nes jis bus išrinktas gyventojų daugumos, o ne pastatytas vadžios“, - sakė Asociacijos „Ruklos bendruomenė“ pirmininkas Vladimiras Kornijevskis.

Kritikos gavo ir savivaldybė bei kitos įstaigos

Dauguma užduotų gyventojų klausimų, anot seniūno, skirta ne seniūnijai, tačiau savivaldybės administracijai bei tokioms bendrovėms kaip „Jonavos paslaugos“, „Jonavos vandenys“, net aplinkosaugininkams. Kaip teigė Gintas Jasiulionis, nevisus klausimus gali išspręsti seniūnija vien tik savo pastangomis.

Administracijos direktoriaus Valdo Majausko teigimu, viskas priklauso nuo turimo finansavimo, tačiau Jonavos rajone yra net 8 kaimiškos seniūnijos, tarybos nariai visoms paskirsto lėšas, visos seniūnijos susitvarko, bet Rukla – ne. V.Majauskui susidarė įspūdis, kad Rukloje vyksta nesusikalbėjimas – gyventojai negali pasiekti seniūno, jis neranda laiko gyventojams. Anot administracijos direktoriaus, seniūnas turi priimti ir atsižvelgti į gyventojų prašymus, gali priimti sprendimus ir savo iniciatyva inicijuoti klausimų sprendimą ar problemos šalinimą – juk seniūnas yra miestelio šeimininkas, tai ir reikia ūkiškai šeimininkauti.

Pareiškė nepasitikėjimą seniūnu ir  seniūnaičiais

Susirinkimui artėjant į pabaigą, Ruklos gyventojų iniciatyvinės grupės „Tiesos ištroškę“ nariai įteikė administracijos direktoriui surašytus ir gyventojų pasirašytus nepasitikėjimo raštus keturiais iš šešių seniūnaičiais: Vilma Praškevičienė - Centro seniūnaitija; Oksana Grakalskytė - Rupeikio seniūnaitija; Donatas Liepys - Piliakalnio seniūnaitija; Asta Černeckienė - Ruklio seniūnaitija ir Ruklos seniūnu Gintu Jasiulioniu.

Dėl seniūno Ginto Jasiulionio (ne) atliekamų darbų elektroninėje erdvėje pasirašė daugiau kaip šimtas gyventojų, nepasitikėjimo seniūnu rašte (popieriniuose lapuose) pasirašė 324 gyventojai.

Ruklos seniūnas Gintas Jasiulionis akcentavo, kad elektroninėje erdvėje nestinga jo atžvilgiu teigiamų komentarų. Ir iš ties, nemažai komentarų palaikančių seniūną, gerai vertinančių seniūno darbą:"Butu gera,i kad pokyčiai atsirastų žmonių galvose,o ne seniūno keitime. Patys pasikeiskit, tada iš kitų reikalaukit. Seniūne, sėkmes jums.", "Pasikeitė Rukloje per 20 metų labai daug kas. Tik ne viskas į gerąją pusę. Užaugo karta, norinti gauti viską čia ir dabar, ir nepajudinti dėl to nei piršto. Seniūnui sėkmės ir kantrybės!", "Tikras vadovas, nepraeis pro šalį nesudrausminęs blogai besielgiančių, todėl ir blogas niekdariam. Tik už seniūną!!!".

Na, o popieriniuose lapuose esančius parašus dėl nepasitikėjimo seniūnaičiais ir seniūnu, Gintas Jasiulionis norėjo pripažinti kaip surinktus neteisėtai – neva tai žmonės pasirašydami, nebuvo informuojami dėl ko pasirašo, ir galimai pasirašiusieji buvo nepilnamečiai.

„Ir šituos dalykus užantspauduojam, atiduodam teisėsaugai ir išsiaiškinsime, ar jie nėra falsifikuoti“, - teigė G.Jasiulionis.

Kadangi surinkti parašai dėl nepasitikėjimo seniūnu skirti direktoriui Valdui Majauskui ir Jonavos rajono savivaldybės Merui Eugenijui Sabučiui, V. Majauskas neatidavė seniūnui surinktų parašų lapų ir rekomendavo kreiptis į teisėsaugą. Seniūnui atiduoti surinkti parašai tik dėl nepasitikėjimo seniūnaičiais.

Gal laikas keisti seniūniją arba darbą

„Aš džiaugiuosi, kad įvyko toks gausus susirinkimas ir gyventojai savo skaudulius išliejo, nes panašu, kad jie kaupėsi 21 metus, kai dirba šis seniūnas. Pirmi seniūno žodžiai, kad tai politinis spektaklis, man nepriimtini. Aš nesu kokios nors partijos narys, ne kandidatas – man šiuo atveju politika „nekvepia“. Čia kasdienės žmonių problemos, kurias seniūnas turi spręsti. Bet jei seniūnas 21 metus vis dar nesusišneka su gyventojais, tai gal laikas keisti seniūniją arba darbą“, - po susirinkimo sakė V.Majauskas.

Susirinkimo metu pats seniūnas Gintas Jasiulionis pareiškė, kad jis nėra politikas, o tik vykdomosios valdžios atstovas, tačiau jau susirinkimo pradžioje, kaip ir minėjo V.Majauskas, seniūnas teigė, jog tai konkurentų (socdemų – red. past.) bandymas susidoroti su juo, kad susirinkimas turi „politinį atspalvį“, nes G.Jasiulionis kandidatuoja į mero postą.

Vienok, į susirinkimą atvyko netik administracijos vadovas ir tarybos nariai, kaip valdžios atstovai, bet ir keli kandidatai į tarybos narius ar merus. Dalyvavo tų politinių partijų atstovai, kurie yra pasirašę bendrą priešrinkiminį susitarimą, todėl peršasi išvada, kad tai buvo savotiška seniūno „palaikymo komada“.

Administracijos veiksmai  

Pagal galiojančią tvarką, jei seniūnaičiais nepasitikėjimą pareiškia daugiau kaip 5 proc. tos seniūnaitijos gyventojų, administracijos direktorius gali atšaukti seniūnaičių įgaliojimus.

Seniūnai yra karjeros valstybės tarnautojai, kurie gali dirbti iki 65 metų. Tik nuo šių metų sausio pirmos dienos yra patvirtintos seniūnų kadencijos penkeriems metams, tad seniūnų karjeros gali ir anksčiau baigtis.  Šiuo atveju, jei surinkti parašai dėl nepasitikėjimo seniūnu bei išdėstyti tam tikri faktai, administracijos direktorius inicijuos seniūno veiklos tarnybinį patikrinimą. Radus pažeidimų – bus imamasi atitinkamų veiksmų.  

Seniūnas papildomo komentaro po susirinkimo pateikti nepanoro.

Post Scriptum

Vargu ar pavyktų į vieną straipsnį surašyti visus gyventojų klausimus, atsakymus į juos, pateiktas atsakomąsias nuomones ar komentarus. Pageidaujantys išsamiau susipažinti su gyventojų problemomis, kviečiame spausti ant žemiau pateiktų nuorodų. Juose rasite pareikštų nepasitikėjimų tekstus, bei anonimiškai gyventojų atsiųstus klausimus.

Ruklos gyventojų klausimai 

Dėl Ruklos seniūno 

Dėl nepasitikėjimo Ruklos seniūnijos seniūnaičiais 

 

Dalis Ruklos gyventojų pareiškė nepasitikėjimą seniūnu ir seniūnaičiais Dalis Ruklos gyventojų pareiškė nepasitikėjimą seniūnu ir seniūnaičiais Dalis Ruklos gyventojų pareiškė nepasitikėjimą seniūnu ir seniūnaičiais Dalis Ruklos gyventojų pareiškė nepasitikėjimą seniūnu ir seniūnaičiais Dalis Ruklos gyventojų pareiškė nepasitikėjimą seniūnu ir seniūnaičiais Dalis Ruklos gyventojų pareiškė nepasitikėjimą seniūnu ir seniūnaičiais Dalis Ruklos gyventojų pareiškė nepasitikėjimą seniūnu ir seniūnaičiais Dalis Ruklos gyventojų pareiškė nepasitikėjimą seniūnu ir seniūnaičiais Dalis Ruklos gyventojų pareiškė nepasitikėjimą seniūnu ir seniūnaičiais Dalis Ruklos gyventojų pareiškė nepasitikėjimą seniūnu ir seniūnaičiais Dalis Ruklos gyventojų pareiškė nepasitikėjimą seniūnu ir seniūnaičiais Dalis Ruklos gyventojų pareiškė nepasitikėjimą seniūnu ir seniūnaičiais Dalis Ruklos gyventojų pareiškė nepasitikėjimą seniūnu ir seniūnaičiais Dalis Ruklos gyventojų pareiškė nepasitikėjimą seniūnu ir seniūnaičiais Dalis Ruklos gyventojų pareiškė nepasitikėjimą seniūnu ir seniūnaičiais Dalis Ruklos gyventojų pareiškė nepasitikėjimą seniūnu ir seniūnaičiais Dalis Ruklos gyventojų pareiškė nepasitikėjimą seniūnu ir seniūnaičiais Dalis Ruklos gyventojų pareiškė nepasitikėjimą seniūnu ir seniūnaičiais Dalis Ruklos gyventojų pareiškė nepasitikėjimą seniūnu ir seniūnaičiais Dalis Ruklos gyventojų pareiškė nepasitikėjimą seniūnu ir seniūnaičiais Dalis Ruklos gyventojų pareiškė nepasitikėjimą seniūnu ir seniūnaičiais ]]>
Fri, 22 Feb 2019 12:33:34 +0000 dalis-ruklos-gyventoju-pareiske-nepasitikejima-seniunu-ir-seniunaiciais at https://www.jonavoszinios.lt
Endokrininę sistemą ardančios medžiagos – nuo teorijos link praktikos https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/endokrinine-sistema-ardancios-medziagos---nuo-teorijos-link-praktikos/

Endokrininę sistemą ardančios medžiagos – tai medžiagos, kurios keičia organizmo hormonų sistemos funkcijas. Hormonai kartu su centrine nervų sistema atlieka labai svarbų vaidmenį palaikant organizmo biocheminių ir fiziologinių konstantų dinaminį pastovumą.

Iki šiol dalies hormonų veikimo mechanizmas nėra visiškai aiškus ir žinomas

Hormonai – biologiškai aktyvūs junginiai, sintetinami viename audinyje arba liaukoje (pvz., pagumburyje, posmegeninėje liaukoje, skydliaukėje, kasoje, antinksčiuose, lytinėse liaukose), pernešami dideliu atstumu per kraują ir sąveikaujantys su savitaisiais receptoriais ląstelėse taikiniuose. Žmogaus hormonams priskiriama nuo 50 iki 70 medžiagų, kurias gamina apie 20 organų ir jų dalių. Kai kurios natūraliai egzistuojančios arba dirbtinės medžiagos gali  negrįžtamai sutrikdyti hormonų funkcijas. Šie išorės dirgikliai, įsiterpdami į natūralius organizmo procesus, gali imituoti ar dalinai imituoti hormonus žmogaus organizme, slopinti ar stimuliuoti jų biosintezę, skilimą ir kt. Taip sutrikdomos organizmo endokrininės sistemos funkcijos, sukeliamas nepageidaujamas poveikis pačiam žmogui ar jo vaikams; paveikiamos ištisos visuomenės grupės.

Moksliniai tyrimai rodo, kad didėja endokrininę sistemą ardančių medžiagų poveikis reprodukcinei sistemai.

Nerimą kelia vis dažnėjantys endokrininės sistemos sutrikimai

Moksliniai tyrimai rodo, kad didėja endokrininę sistemą ardančių medžiagų (ED medžiagos) poveikis reprodukcinei sistemai: daugėja persileidimų, ektopinio nėštumo, miomų, nevaisingumo, kriptorchidizmų ir kt. atvejų. Dažnėja ankstyvo lytinio brendimo atvejų; daugėja apsigimimų, medžiagų apykaitos ligų, neurologinių sutrikimų, įskaitant dėmesio deficito ir psichomotorinio aktyvumo sutrikimų, tam tikrų vėžio formų atvejų, kurių priežastimi įvardijamas hormonų sistemos veiklos pažeidimas. Šiuo metu ED medžiagoms ypač didelį dėmesį skiria ir politikai.

Ilgus metus Europos Sąjunga kūrė ED medžiagų teisinio reguliavimo sistemą. 2017 metus galima pavadinti lūžio metais. Europos Sąjunga pirmoji pasaulyje patvirtino teisės aktus, apibrėžiančius endokrininę sistemą ardančių medžiagų identifikavimo mokslinius kriterijus.

Praktinio gairių taikymo metu įvertinti dviejų potencialių endokrininę sistemą ardančių medžiagų tyrimų duomenys.

Dalyvauta praktiniame įvertinime

Siekiant palengvinti ED medžiagų identifikavimo mokslinių kriterijų taikymą, Europos Komisija kartu su Europos cheminių medžiagų agentūra, Europos maisto saugos tarnyba ir Jungtiniu tyrimo centru, parengė gaires, į kurių pritaikymo praktinį išbandymą 2019 metų vasario mėnesį atvyko ekspertai iš daugelio ES valstybių. Gairių praktiniame įvertinime dalyvavo ir ekspertai iš Lietuvos – Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Vilniaus departamento atstovas kartu su Valstybinės augalininkystės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos atstovu.

Praktinio gairių taikymo metu įvertinti dviejų potencialių endokrininę sistemą ardančių medžiagų tyrimų duomenys. Įvertinus įrodymų svarumą, nustatytas biologiškai patikimas ryšys tarp abiejų medžiagų endokrininio veikimo būdo ir organizmo funkcijų sutrikimo. Sprendimas dėl šių medžiagų draudimo arba ribojimo su atitinkamomis reguliavimo pasekmėmis bus priimtas vėliau.

Kol kas nėra poveikio vertinimo metodikų visiems hormonams, todėl pirmiausia vertinami poveikiai EAST grupei (estrogeninis, androgeninis, steroidogeninis ir skydliaukės). Vertinami EAST tiesiogiai priklausomi, EAST jautrūs ir mechanistiniai parametrai.

Sukurti specialūs IT įrankiai

Siekiant palengvinti tyrimų duomenų vertinimą, minėtos ES institucijos sukūrė specialius IT įrankius – Excel lentelės šabloną ir duomenų IT matricą. Nepaisant kai kurių techninių nesklandumų, gairių testavimas puikiai pavyko. Ekspertai vieningai sutarė dėl gairių naudos, ir teorinės, ir praktinės. Naudojantis gairėmis patvirtinus dviejų medžiagų ED savybes, padarytas svarbus žingsnis link teorijos taikymo praktikoje. Tikimės, kad tai bus geras įrankis kasdieniniame darbe, leidžiantis identifikuoti ir eliminuoti ED medžiagas, ir apsaugoti visuomenę, ypač pažeidžiamiausias visuomenės grupes: vaikus, jaunimą, nėščiąsias.

NVSC inf. 

 

Endokrininę sistemą ardančios medžiagos – nuo teorijos link praktikos ]]>
Thu, 21 Feb 2019 15:00:33 +0000 endokrinine-sistema-ardancios-medziagos---nuo-teorijos-link-praktikos at https://www.jonavoszinios.lt
Klubo "Bonus" jaunųjų šokėjų pasiekimai Kėdainiuose https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/klubo-bonus-jaunuju-sokeju-pasiekimai-kedainiuose/

Vasario 16-17 dienomis Kėdainių sporto arenoje vyko tarptautinės reitingo sportinių šokių varžybos “Kėdainiai Open 2019”.

Viename stambiausių ir stipriausių konkursų varžėsi 1200 dalyvių.

Bonus šokėjai Simonas Kontenis -Ema Kalpokaitė vaikų tryjų šokių programoje laimėjo 5 vietą. O Benas Staškūnas - Smiltė Žvalionytė iškovojo 1 vietą.

Tarp 12 šalių teisėjų varžybose teisėjavo Jonavos teisėjas Sergejus Jefimenka.

Klubo "Bonus" inf. 

Klubo Klubo Klubo Klubo ]]>
Thu, 21 Feb 2019 14:44:22 +0000 klubo-bonus-jaunuju-sokeju-pasiekimai-kedainiuose at https://www.jonavoszinios.lt
NVSC Jonavos skyrius primena: Leidimo higienos paso turėtojų pareigos https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/nvsc-jonavos-skyrius-primena-leidimo-higienos-paso-turetoju-pareigos/

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Kauno departamento Jonavos skyriaus specialistai apie planuojamą vykdyti periodinę valstybinę visuomenės sveikatos saugos kontrolę, iš anksto informuoja ūkio subjektus leidimo-higienos paso paraiškoje pateiktais kontaktais. Tačiau, dėl pasikeitusių kontaktinių duomenų, ūkio subjektai pranešimų gali negauti.

Todėl specialistai primena, kad leidimo higienos paso turėtojai privalo pasikeitus kontaktiniams duomenims, gyvenamos vietos adresui, asmens pavardei turi informuoti NVSC Kauno departamento Jonavos skyrių (adresu Vasario 16-osios g. 9, Jonava, tel. Nr. 8 349 600 69, el.paštas: jonava@nvsc.lt ).

Taip pat specialistai primena, kad periodinės valstybinės visuomenės sveikatos saugos kontrolės planas yra tvirtinamas iki ateinančių metų sausio 15 d. ir yra viešai skelbiamas NVSC internetinėje svetainėje ( https://nvsc.lrv.lt/lt/administracine-informacija/ukio-subjektu-prieziura/prieziuros-planai ). Kiekvienas ūkio subjektas gali mėnesio tikslumu žinoti, kada bus vykdoma periodinė valstybinė visuomenės sveikatos saugos kontrolė. 

 

Kauno departamento Jonavos skyriaus vedėja  Jurgita Arbočienė

NVSC Jonavos skyrius primena: Leidimo higienos paso turėtojų pareigos ]]>
Thu, 21 Feb 2019 14:38:10 +0000 nvsc-jonavos-skyrius-primena-leidimo-higienos-paso-turetoju-pareigos at https://www.jonavoszinios.lt
Seimo nario L. Balsio pranešimas: parlamentaras siūlo teisingesnį mokėjimą už naudojimąsi liftais https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/seimo-nario-l-balsio-pranesimas-parlamentaras-siulo-teisingesni-mokejima-uz-naudojimasi-liftais/

Seimo narys Linas Balsys įregistravo Civilinio kodekso pataisas, kuriomis siekia teisingiau reglamentuoti mokesčių rinkimą už bendrosios dalinės nuosavybės naudojimą. Į šią nuosavybę pagal šiandien galiojančius teisės aktus patenka liftai, balkonus laikančios ir kitos pagrindinės namo konstrukcijos.

Pasak L. Balsio, daugiausia skundų sulaukiama iš pirmuose aukštuose gyvenančių daugiabučių gyventojų, kurie, neturėdami poreikio ir nesinaudodami liftu, vis tiek turi mokėti lygią dalį už jo išlaikymą ir remontą, nes jie laikomi bendrosios dalinės nuosavybės bendrasavininkiais.

Daugiausia skundų sulaukiama iš pirmuose aukštuose gyvenančių daugiabučių gyventojų, kurie, neturėdami poreikio ir nesinaudodami liftu, vis tiek turi mokėti lygią dalį už jo išlaikymą ir remontą...

„Taip numato dabar galiojantis Civilinis kodeksas, todėl siūlau jį pataisyti taip, kad bendrosios dalinės nuosavybės išlaikymo kaštai būtų proporcingai paskirstomi tarp gyventojų pagal jų iš turimos dalinės nuosavybės gaunamą naudą. Pavyzdžiui, pirmojo aukšto gyventojai negauna jokios naudos iš lifto, nebent leistųsi į požeminį garažą. Tuo metu gyvenantieji devintame namo aukšte gauna didžiausią naudą iš lifto, nes juo kasdien daug naudojasi. Būtų logiška, kad jiems tektų ir didesnė liftų išlaikymo našta. Tokia kaštų padengimo sistema būtų teisingesnė ir sąžiningesnė, nes rečiau liftais besinaudojantys gyventojai už jų eksploatavimą mokėtų mažiau“, – sakė L. Balsys

Ši pataisa taip pat leistų tarp daugiabučio namo gyventojų teisingiau paskirstyti ir kitų bendrosios nuosavybės objektų, tokių kaip balkonus laikančių namo konstrukcijų, išlaikymo, priežiūros ir remonto išlaidas.

Priėmus naujas Civilinio kodekso nuostatas, Vyriausybė ar jos įgaliota institucija turėtų nustatyti gaunamos naudos iš bendrosios dalinės nuosavybės objektų apskaičiavimo metodiką ir pasiūlyti tvarką, kaip ši metodika galėtų būti įgyvendinama, renkant rinkliavas ar kaštų padengimo įmokas. 

 

Seimo narys L.Balsys 

Seimo nario L. Balsio pranešimas: parlamentaras siūlo teisingesnį mokėjimą už naudojimąsi liftais ]]>
Thu, 21 Feb 2019 11:32:14 +0000 seimo-nario-l-balsio-pranesimas-parlamentaras-siulo-teisingesni-mokejima-uz-naudojimasi-liftais at https://www.jonavoszinios.lt
Aplinkosauginiai reikalavimai sulos leidimui https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/aplinkosauginiai-reikalavimai-sulos-leidimui/

Aplinkos apsaugos departamentas prie Aplinkos ministerijos primena, kad valstybei priklausančioje žemėje sulą leisti galima iš ne plonesnių kaip 20 cm skersmens medžių, kurie bus kertami ne vėliau kaip po 5 metų. Jeigu medžiai bus nukirsti ne vėliau kaip po metų, sula gali būti leidžiama ir iš plonesnių medžių.

Laukinės augalijos išteklių naudojimas pažeidžiant nustatytą tvarką užtraukia baudą asmenims nuo 10 iki 30 eurų.

Toje vietoje, kur bus gręžiama skylė, leidžiama, nepažeidžiant luobo, nudrožti žiauberį. Skylės sulai leisti gręžiamos ne aukščiau kaip 1 m nuo žemės paviršiaus. Skylių skersmuo neturi viršyti 2 cm, o jų gylis medienoje – 3 cm. Tarpai tarp išgręžtų skylių turi būti ne mažesni kaip 10 cm. Baigus leisti sulą, skylės turi būti užkemšamos. 

Privačios žemės savininkams, leidžiantiems sulą asmeniniam naudojimui, apribojimai netaikomi. Asmenims, ketinantiems leisti sulą privačioje žemėje, leidžiama leisti sulą tik gavus žemės savininko sutikimą.

Laukinės augalijos išteklių naudojimas pažeidžiant nustatytą tvarką užtraukia baudą asmenims nuo 10 iki 30 eurų.

Aplinkosauginiai reikalavimai sulos leidimui ]]>
Thu, 21 Feb 2019 11:21:45 +0000 aplinkosauginiai-reikalavimai-sulos-leidimui at https://www.jonavoszinios.lt
Prisiminti pamirštus mokesčius apsimoka kaip niekad anksčiau https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/prisiminti-pamirstus-mokescius-apsimoka-kaip-niekad-anksciau/

Valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – VMI) informuoja, jog VMI svetainėje paskelbė atleidimo nuo delspinigių situacijų pavyzdžius. Pastarieji skirti gyventojams ir įmonėms padėti lengviau identifikuoti atvejus, kuomet jiems praeityje reikėjo sumokėti mokesčius, tačiau jie to laiku nepadarė. Apie tai pamiršusiems, VMI primena, kad iki liepos 1 d.,vienintelį kartą, ištaisyti praeities klaidas ir mokesčius sumokėti galima be sankcijų – baudų ir delspinigių.

VMI primena, jog šiais metais visus gyventojus ir įmones VMI pirmą ir vienintelį kartą atleidžia nuo praeityje nesumokėtų mokesčių delspinigių...

„Gyventojų susidomėjimą vienintele galimybe atsiskleisti ir praeity pamirštus mokesčius sumokėti be delspinigių aiškiai rodo tai, jog šiais metais VMI telefonu šia tema jau sulaukė beveik 600 skambučių, o savarankiškai VMI svetainėje ir www.kiek.lt  informacijos ieškojo 9 tūkst. mokesčių mokėtojų," – sako VMI Teisės departamento direktorė Rasa Virvilienė, ir pažymi, jog naujai pateiktos praktinės situacijos, galimai padės lengviau identifikuoti mokesčių mokėtojams pažįstamas situacijas ir pasinaudoti vienintele galimybe atsiskleisti.

Apie tai, jog gyventojai ir įmonės naudojasi šia galimybe byloja ir tai, jog pagal mokesčių mokėtojų pateiktus prašymus šiuo metu jau yra sudaryti 94 periodinių mokėjimų grafikai beveik 400 tūkst. Eur sumai. 25 iš jų – sudaryti praėjusią savaitę.

VMI primena, jog šiais metais visus gyventojus ir įmones VMI pirmą ir vienintelį kartą atleidžia nuo praeityje nesumokėtų mokesčių delspinigių, kai mokesčių mokėtojas pateiks ar patikslins savo deklaracijas už praėjusius laikotarpius (2014-2018 m.), ir deklaruos pamirštus mokesčius. Atleidimas nuo delspinigių galioja praeityje pamirštiems sumokėti VMI administruojamiems mokesčiams (išskyrus žemės mokestį).

Plačiau sužinoti apie tai, kaip ir kodėl verta pasinaudoti vienintele galimybe sumokėti praeityje pamirštus mokesčius, galima VMI interneto svetainėje, adresu www.vmi.lt/cms/tavienintele ir www.kiek.lt, taip pat atsakymus į susijusius klausimus teikia konsultantai, paskambinus trumpuoju numeriu – 1882 ir pasirinkus 5 „vienintelė galimybė atsiskleisti".

 

VMI inf. 

Prisiminti pamirštus mokesčius apsimoka kaip niekad anksčiau ]]>
Thu, 21 Feb 2019 11:00:30 +0000 prisiminti-pamirstus-mokescius-apsimoka-kaip-niekad-anksciau at https://www.jonavoszinios.lt
Mopedo akumuliatoriaus krovimas baigėsi gaisru https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/mopedo-akumuliatoriaus-krovimas-baigesi-gaisru/

Vasario 21 ąją apie 1val. 33 min. gautas pranešimas, kad dega garažas.

Į įvykio vietą atvykus ugniagesiams, Upninkų sen., Dubių k., Sodų bendrijoje  "Šventoji", atvira liepsna degė metalinis 3x6 m dydžio garažas.

Gaisro metu sudegė viduje buvę namų apyvokos daiktai, darbo įrankiai, dviratis, mopedas, apdegė pats garažas.

Gaisras kilo dėl elektros įrangos eksploatavimo taisyklių pažeidimų - per naktį buvo kraunamas mopedo akumuliatorius.

Jonavos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos nuotraukos

Mopedo akumuliatoriaus krovimas baigėsi gaisru Mopedo akumuliatoriaus krovimas baigėsi gaisru ]]>
Thu, 21 Feb 2019 09:25:15 +0000 mopedo-akumuliatoriaus-krovimas-baigesi-gaisru at https://www.jonavoszinios.lt
Jonavos SPC : Dviejų maisto produktų paketas, vargu ar išgelbėtų žmones, laukiančius paramos maistu https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavos-spc-dvieju-maisto-produktu-paketas-vargu-ar-isgelbetu-zmones-laukiancius-paramos-maistu/

Nuo šių metų kovo 10 dienos maisto produktų dalijimo metu gyventojams bus teikiami pirmieji produktai – kiaulienos konservai (400 g) ir saldūs sausi pusryčiai (500 g).

Pirmas dalinimas bus labai skurdus. Vienam žmogui tik du maisto produktai – kiaulienos konservai ir saldūs sausi pusryčiai, abiejų - po vieną vienetą.

„Patys nuliūdome ir nustebome gavę tokią informaciją iš Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM), kad vykęs produktų viešasis pirkimas buvo nutrauktas ir iš naujo pradėtas, o duotas pažadas, kad iki pirmojo dalinimo viskas bus nupirkta ir suformuotas paketas, koks būdavo anksčiau – neįgyvendintas. Pirmas dalinimas bus labai skurdus. Vienam žmogui tik du maisto produktai – kiaulienos konservai ir saldūs sausi pusryčiai, abiejų - po vieną vienetą.

Visada maisto pakete matėm ryžius, grikius, konservus, greito paruošimo sriubas, aliejų, makaronus, miltus, kondensuotą pieną, kartais ir žirneliai ar keptos duonelės ir riešutų mišiniai. Maisto paketas buvo turtingas, bet deja, situacija nuo mūsų nepriklauso – šį kartą jis bus itin menkas. Situacija neeilinė, tokia, kurios nėra buvę eilę metų. Tai nėra nei Socialinių paslaugų centro (SPC) darbuotojų, ne žmonių, dalijančių maisto produktus, kaltė - tai beprecedentis įvykis nacionaliniu mastu. Skambinom ir į SADM, prašėm patikslinti informaciją, atsiųsti oficialų paaiškinimą, kad galėtume informuoti gyventojus. Dėl tokios situacijos bus labai daug nepatenkintų žmonių ir piktų reakcijų. Dėl to lieka tik apgailestauti“, - situaciją aiškino Jonavos SPC direktorė Valentina Demidenko.

Dėl tokios situacijos bus labai daug nepatenkintų žmonių ir piktų reakcijų.

V.Demidenko manymu, toks, dviejų maisto produktų paketas, vargu ar išgelbėtų žmones, laukiančius paramos maistu. Buvo pasvarstoma tokio maisto paketo net nedalinti, o sulaukti įprasto produktų kiekio, tačiau toks sprendimas nėra Jonavos SPC kompetencijoje, nors SPC darbuotojai jau kuria planus, kaip pagelbėti asmenims, atsidūrusiems krizinėje situacijoje.

„Tuos asmenis, kurie susidurs su itin dideliais sunkumais, o aš manau, kad tokių tikrai bus, raginu ateiti, kreiptis į mus, bandysim ieškoti išeities kartu su Kauno apskrities Maisto banku. Taip pat galite kreiptis į paramos ir labdaros fondą „Gerumo sparnai“, kuris taip pat dalija maisto produktus. Visi, bendrom jėgom, stengsimės padėti krizę išgyvenantiems asmenims“, - sako V. Demidenko.

Visi, bendrom jėgom, stengsimės padėti krizę išgyvenantiems asmenims.

Anot direktorės, ministerija žada, kad sekančiu maisto dalijimo etapu bus suformuotas dar gausesnis maisto produktų paketas, kompensuojant šio dalinimo maisto produktų nepriteklių. Gausesni ir įvairesni produktai sunkiau besiverčiančius asmenis pasieks vėlesnių dalijimų metu - balandžio, birželio, rugpjūčio, spalio ir gruodžio mėnesiais.

Šiuo metu Lietuvoje gyvena apie 165 tūkstančius mažas pajamas gaunančių žmonių. ES paramą maisto produktais Jonavos rajone gauna apie 2800 asmenų (2018 metų duomenys). ES parama maisto produktais bus pradėta dalinti š.m. kovo 10 -11 dienomis  Rambyno g. 21, Jonava. Dalijimas kaimiškose seniūnijose vyks atskira tvarka.

Jonavos SPC : Dviejų maisto produktų paketas, vargu ar išgelbėtų žmones, laukiančius paramos maistu ]]>
Thu, 21 Feb 2019 09:16:55 +0000 jonavos-spc-dvieju-maisto-produktu-paketas-vargu-ar-isgelbetu-zmones-laukiancius-paramos-maistu at https://www.jonavoszinios.lt
Ilgai laukta žinia pacientams: plečiamos šeimos gydytojų komandos https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/ilgai-laukta-zinia-pacientams-pleciamos-seimos-gydytoju-komandos/

Nuo šiol gydymo įstaigoms sudaromos sąlygos įsidarbinti papildomą šeimos gydytojo komandos paslaugas teikiantį  – slaugytojo padėjėją, gyvensenos medicinos specialistą, socialinį darbuotoją ar kineziterapeutą. Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) atstovų teigimu, šie teigiami pokyčiai leis gyventojams gauti daugiau įvairių paslaugų, o šeimos gydytojams – skirti daugiau laiko pacientams.

Padidintas finansavimas leis gydymo įstaigoms įsidarbinti daugiau reikiamų specialistų šeimos gydytojo komandoje.  

Šioms naujovėms įgyvendinti šiais metais skirta beveik 10 mln. eurų iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF). VLK Paslaugų ekspertizės ir kontrolės skyriaus vyriausiosios specialistės Oksanos Burokienės teigimu, padidintas finansavimas leis gydymo įstaigoms įsidarbinti daugiau reikiamų specialistų šeimos gydytojo komandoje.  

„Iki šiol šeimos gydytojo komandos paslaugas teikė šeimos gydytojas, bendrosios praktikos slaugytojas, o prireikus – bendruomenės slaugytojas, akušeris bei išplėstinės praktikos slaugytojas. Nuo šiol gydymo įstaigoms sudaromos sąlygos be minėtų specialistų įsidarbinti papildomą šeimos gydytojo komandos paslaugas teikiantį narį – slaugytojo padėjėją, gyvensenos medicinos specialistą, socialinį darbuotoją ar kineziterapeutą", – sako O. Burokienė. 

Jos teigimu, ši naujovė leis pacientams, atėjusiems pas šeimos gydytoją, gauti didesnį spektrą paslaugų ir savo problemas spręsti patogiau, papildomai neieškant pagalbos kitur, o gaunant kompleksinę pagalbą toje gydymo įstaigoje, kurioje yra prisirašęs. Tuomet naujovės palengvina ir šeimos gydytojų darbą – papildomas komandos narys leis taupyti laiko ir jo daugiau skirti tiesioginiam darbui su pacientais.

Atsižvelgdamos į savo pacientų poreikius gydymo įstaigos pačios spręs, kokios srities specialistą įsidarbinti šeimos gydytojo komandoje.

„Šeimos gydytojas yra tas specialistas į kurį kreipiamasi pirmiausiai, susidūrus su bet kokia sveikatos problema. Visgi, neretai pacientų problemos yra kompleksinės. Dažnai gyventojai, kurie kreipiasi į šeimos gydytoją, turi ne tik su sveikata susijusių nusiskundimų, bet ir kitų problemų. Įvedamos naujovės dėka, tokiais atvejais galės padėti socialinis darbuotojas, dirbantis šeimos gydytojo komandoje. Prireikus sveikos gyvensenos patarimų, žmogų pakonsultuoti galės gyvensenos medicinos specialistas. O jei pacientui bus reikalinga fizinė terapija, pasitarnaus drauge su šeimos gydytoju dirbantis kineziterapeutas", – sako VLK specialistė O. Burokienė. 

Atsižvelgdamos į savo pacientų poreikius gydymo įstaigos pačios spręs, kokios srities specialistą įsidarbinti šeimos gydytojo komandoje. Pasirinkto specialisto teikiamos paslaugos bus apmokamos PSDF lėšomis. 

Iš viso šiais metais pirminei sveikatos priežiūrai skirta 264,4 mln. eurų – net 39,6 mln. eurų daugiau nei pernai. 


Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos 

Ilgai laukta žinia pacientams: plečiamos šeimos gydytojų komandos ]]>
Thu, 21 Feb 2019 07:30:59 +0000 ilgai-laukta-zinia-pacientams-pleciamos-seimos-gydytoju-komandos at https://www.jonavoszinios.lt
Kviečiame išrinkti Metų jonavietes ir susitikti nemokamame koncerte Jonavos moterims https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/kvieciame-isrinkti-metu-jonavietes-ir-susitikti-nemokamame-koncerte-jonavos-moterims/

Jonavos socialdemokratai kviečia rajono moteris kovo 8- ąją – Tarptautinę Moters dieną – paminėti šventiniame renginyje, kuriame bus pratęsta prasminga tradicija išrinkti bei apdovanoti Metų jonavietes.

Kviečiame pasiūlyti ir išrinkti tas, kurios savo veikla ar asmeninio gyvenimo pavyzdžiu įkvėpia pokyčiams, kasdienybę nudažo šviesesnėmis spalvomis.

Pirmasis Metų jonavietės nominacijų įteikimo renginys įvyko prieš 4 metus. Tada net penkios pačių rajono gyventojų išrinktos neeilinės moterys buvo paskelbtos metų jonavietėmis. Garbingas įvertinimas teko bendruomenės pareigūnei Larisai Paklinai, VšĮ „Vaikų ir janimo visapusiško lavinimo centras“ įkūrėjai Joanai Gudžiūnienei, vaistininkei Vidai Jokimienei, vienuolei sesei Pranciškai Neringai Bubelytei, Ruklos „Caritas“ vadovei Virginijai Noreikienei, jaunajai pianistei Julijai Rockinai.

Metų jonavietės titulu iki šiol pagerbtos Jonavos viešosios bibliotekos direktorė Skirmutė Gajauskaitė, ilgametė folkloro ansamblio „Laduta“ vadovė Elena Živaitienė, Jonavos ligoninės Fizinės medicinos ir ambulatorinės reabilitacijos skyriaus vyr. slaugytoja Laimutė Medėkšienė,  labdaros ir paramos fondo „Gerumo sparnai“ vadovė Loreta Velch. Praėjusiais metais nominacijos įteiktos Jonavos dekanato „Caritas“ vadovei Stanislavai Daubarienei, taip pat Elenai Tuzovienei, Bukonių kaimo bendruomenės aktyvistei, ilgametei Bukonių mokyklos direktorei bei V. Michelkevičienei, Jonavos kultūros centro mišraus choro „Žemyna“ bei politinių kalinių ir tremtinių choro „Viltis“ vadovei.

Jonavos rajone tikrai yra nuostabių moterų, kurios savo kasdiene veikla yra pavyzdys mums visiems. Kviečiame pasiūlyti ir išrinkti tas, kurios savo veikla ar asmeninio gyvenimo pavyzdžiu įkvėpia pokyčiams, kasdienybę nudažo šviesesnėmis spalvomis.

Jonaviečiai kviečiami elektroniniu paštu lsdpjonava@gmail.com  „Metų moters“ nominacijoms siūlyti iškilias jonavietes, kurios savo veikla, kasdieniu darbu ir asmeninio gyvenimo liudijimu kiekvienam iš mūsų yra sektinas ir siektinas pavyzdys.

„Metų jonavietė – gerumo švyturys“ – nominacija, skirta moteriai, kurios geri darbai, labdaringa veikla ar nesavanaudiškas rūpinimasis artimu padeda kurti brandesnę visuomenę.

„Metų jonavietė – miesto vardo garsintoja“ – šia nominacija bus siekiama pagerbti Jonavos vardą sportinėje, kultūrinėje ar kitokioje veikloje garsinančią jonavietę.

„Metų jonavietė – profesijos pavyzdys“ – ši nominacija bus teikiama profesinėje srityje išskirtinių laimėjimų pasiekusiai ir kitiems pavyzdžiu esančiai moteriai.

Jei šalia jūsų gyvena ar dirba moteris, kuria galite žavėtis dėl jos bendruomeniškumo, drąsos, darbštumo, ryžtingumo, pareigingumo, laimėjimų profesinėje srityje, aktyvios visuomeninės veiklos, dėl neatlygintino darbo, labdaringos veiklos, vertybių puoselėjimo – neleiskite, kad tokios moters indėlis į darnų mūsų visuomenės vystymąsi liktų nepastebėtas. Daugiausiai kartų pasiūlytoms moterims kovo 8 – ąją, šventinio vakaro metu, bus įteiktos trys metų moters nominacijos.

Pasiūlymų laukiame iki kovo 4 d. 12 val.

DĖMESIO!

Metų moters nominacijos bus įteiktos specialiame šventiniame vakare, skirtame moterims, kovo 8 dieną, 18 val. , Jonavos kultūros centro didžiojoje salėje.

Vakaro metu koncertuos solistai Liudas Mikalauskas (bosas), Egidijus Bavikinas (tenoras) bei pučiamųjų sekstetas „Brass Bravo“, skambės populiariausi tarpukario šlageriai. Išgirsime ir jonaviečių ansamblio „Broliai“ balsus.

Informacija dėl patekimo į renginį bus skelbiama Jonavos socialdemokratų interneto svetainėje www.lsdpjonava.lt bei Facebook puslapyje Socialdemokratai Jonavoje kovo 4 d.

Brangūs vyrai, koncertas skirtas TIK moterims, tad jūs į koncertą patekti negalėsite, tikimės supratingumo!

 

LSDP Jonavos skyriaus informacija

Užs. Nr. 20190221/1

 

Kviečiame išrinkti Metų jonavietes ir susitikti nemokamame koncerte Jonavos moterims Kviečiame išrinkti Metų jonavietes ir susitikti nemokamame koncerte Jonavos moterims Kviečiame išrinkti Metų jonavietes ir susitikti nemokamame koncerte Jonavos moterims Kviečiame išrinkti Metų jonavietes ir susitikti nemokamame koncerte Jonavos moterims ]]>
Thu, 21 Feb 2019 06:29:17 +0000 kvieciame-isrinkti-metu-jonavietes-ir-susitikti-nemokamame-koncerte-jonavos-moterims at https://www.jonavoszinios.lt
Žeimių gatvėje susidūrė du lengvieji automobiliai https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/zeimiu-gatveje-susidure-du-lengvieji-automobiliai/

Kelių eismo taisyklėse (KET) įtvirtinta, kad vairuotojas, atsižvelgdamas į greitį, privalo laikytis tokio atstumo, kad neatsitrenktų į priekyje važiuojančią transporto priemonę, jeigu ji būtų stabdoma, taip pat palikti tokį tarpą iš šono, kad eismas būtų saugus. Kiti KET punktai taip pat numato, kad vairuotojas privalo važiuoti neviršydamas leistino greičio. Pasirinkdamas važiavimo greitį, vairuotojas turi atsižvelgti į važiavimo sąlygas, ypač vietovės reljefą, kelio ir transporto priemonės būklę ir krovinį, meteorologines sąlygas, taip pat eismo intensyvumą, kad galėtų sustabdyti transporto priemonę iki bet kurios iš anksto numatomos kliūties. Jis turi sulėtinti greitį ir prireikus sustoti, jeigu to reikia dėl susidariusių aplinkybių, ypač kai blogas matomumas.

Pasak liudininkų, susidarė įspūdis, jog Subaru vairuotojas galimai sumaišė pedalus ir vietoj stabdžių, spustelėjo akseleratoriaus pedalą.

Tačiau šios KET taisyklės galimai nepagelbėjo dviem vairuotojams. Vasario 20 d. 17 val. Žeimių gatvėje, prieš perėją vedančią nuo savivaldybės link Ramybės skvero, lengvasis automobilis Subaru atsitrenkė į priekyje prieš perėją stabdžiusį  visureigį Volvo. Apgadinti abu automobiliai. Pasak liudininkų, susidarė įspūdis, jog Subaru vairuotojas galimai sumaišė pedalus ir vietoj stabdžių, spustelėjo akseleratoriaus pedalą.  

Bet kuri sankryža, ypač jei ji nereguliuojama, kaip ir pėsčiųjų perėja, tai ta vieta, kur vairuotojai privalo būti itin atsargūs ir tik įsitikinę, jog važiuoti saugu, gali judėti, važiuoti.

Žeimių gatvėje susidūrė du lengvieji automobiliai Žeimių gatvėje susidūrė du lengvieji automobiliai Žeimių gatvėje susidūrė du lengvieji automobiliai Žeimių gatvėje susidūrė du lengvieji automobiliai ]]>
Wed, 20 Feb 2019 18:05:14 +0000 zeimiu-gatveje-susidure-du-lengvieji-automobiliai at https://www.jonavoszinios.lt
Kviečiame stebėti kandidatų į merus debatus tiesiogiai https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/kvieciame-stebeti-kandidatu-i-merus-debatus-tiesiogiai/

Jonavos rajono savivaldybės Jeronimo Ralio  salėje,  Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Jonavos filialo iniciatyva, rengiami Kandidatų į Jonavos rajono savivaldybės merus debatai.

Debatuose dalyvaus kandidatai į miesto merus: Alina Batulevičienė (Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis) , Arvydas Gasys (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga), Saulius Jakimavičius (Darbo partija),  Gintas Jasiulionis (Tėvynės sąjunga- Lietuvos krikščionys demokratai) , Dovilė Lileikienė (Lietuvos žaliųjų partija), Egidijus Sinkevičius  (Visuomeninis rinkimų komitetas su Sinkevičiumi ir Osausku), Mindaugas Sinkevičius (Lietuvos socialdemokratų partija). Debatuose dalyvaus ir nekeliantys kandidatūros į mero postus, bet dalyvaujantys Tarybos rinkimuose,  Juozas Jokimas (Tvarka ir teisingumas)  bei Rita Latviūnienė (Lietuvos socialdemokratų darbo partija).

Debatus moderuoja žurnalistas  V. Nurulinas.

Kviečiame stebėti kandidatų į merus debatus tiesiogiai ]]>
Wed, 20 Feb 2019 14:25:18 +0000 kvieciame-stebeti-kandidatu-i-merus-debatus-tiesiogiai at https://www.jonavoszinios.lt
Ruklos ugniagesių komandai – naujas automobilis https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/ruklos-ugniagesiu-komandai---naujas-automobilis/

Šiandien Ruklos (Jonavos r.) ugniagesių komandai (UK)– tikra šventė. Savivaldybės biudžeto lėšomis nupirktas naujas gaisrinės automobilis bei perduotas Ruklos UK.

Tai jau penktasis gaisrinės automobilis nupirktas biudžeto lėšomis. 

„Šiandien neeilinė diena mūsų tarnybai. Gauti naują automobilį – tikra šventė. Nauja transporto priemonė pagelbės netik gaisrininkams, bet ir gyventojams. Juk pagalba žmogui – pagrindinis prioritetas.

Pagal esamus parametrus, naujas automobilis „Kamaz“ – žvėris. Ir greitas, ir talpus, ir apsukrus, ir patogus. Automobilis surinktas Lietuvoje. Aprūpintas visa būtiniausia įranga, o mes, jei ko trūks, sukomplektuosim.

Turimas Ruklos UK „Zil“ automobilis atiteks Upninkų komandai, nes jų turimas automobilis nebebus naudojamas“, - sakė  Jonavos rajono priešgaisrinės tarnybos vadovas Vygaudas Čižauskas.  

Tai jau penktasis gaisrinės automobilis nupirktas savivaldybės biudžeto lėšomis. Nuo 2004 metų, siekiant atnaujinti ugniagesių komandų autoparką, lizingo būdu perkamos naujos transporto priemonės.

Jonavos rajono priešgaisrinės tarnybos viršininko parengtoje veiklos ataskaitoje už 2018 metus, atsispindi situaciją, kiek gelbėjimo darbų, gaisrų ir išvykimų būta per 2018 metus kaimiškose seniūnijose. Vertinant pateiktus duomenis akivaizdu, jog Ruklos ugniagesių komandai naujas gaisrinės automobilis tikrai pasitarnaus. Gelbėjimo darbų ir išvykimų į gaisrus Rukloje fiksuota daugiausiai, nei bet kurioje kitoje Jonavos rajono seniūnijoje. Pvz.: Per 2018 m. išvykimų į įvykius Rukloje fiksuota 110 kartų, Žeimiuose – 108, Kulvos, Užusalių, Bukonių apytiksliai po 50 kartų, mažiausias išvykimų skaičius į įvykio vietas fiksuotas Upninkuose – 39 kartai.

Ruklos ugniagesių komandoje darbuojasi 8 ugniagesiai ir vienas skyrininkas, viso – 9 asmenys.        


 

Ruklos ugniagesių komandai – naujas automobilis Ruklos ugniagesių komandai – naujas automobilis Ruklos ugniagesių komandai – naujas automobilis Ruklos ugniagesių komandai – naujas automobilis Ruklos ugniagesių komandai – naujas automobilis Ruklos ugniagesių komandai – naujas automobilis Ruklos ugniagesių komandai – naujas automobilis Ruklos ugniagesių komandai – naujas automobilis Ruklos ugniagesių komandai – naujas automobilis Ruklos ugniagesių komandai – naujas automobilis Ruklos ugniagesių komandai – naujas automobilis Ruklos ugniagesių komandai – naujas automobilis Ruklos ugniagesių komandai – naujas automobilis Ruklos ugniagesių komandai – naujas automobilis Ruklos ugniagesių komandai – naujas automobilis Ruklos ugniagesių komandai – naujas automobilis Ruklos ugniagesių komandai – naujas automobilis Ruklos ugniagesių komandai – naujas automobilis Ruklos ugniagesių komandai – naujas automobilis Ruklos ugniagesių komandai – naujas automobilis Ruklos ugniagesių komandai – naujas automobilis Ruklos ugniagesių komandai – naujas automobilis Ruklos ugniagesių komandai – naujas automobilis Ruklos ugniagesių komandai – naujas automobilis ]]>
Wed, 20 Feb 2019 13:08:22 +0000 ruklos-ugniagesiu-komandai---naujas-automobilis at https://www.jonavoszinios.lt
Prie balsadėžių – tik su galiojančiais asmens dokumentais https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/prie-balsadeziu---tik-su-galiojanciais-asmens-dokumentais/

Artėjant rinkimams į savivaldybių tarybas, Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Migracijos valdyba (toliau – Migracijos valdyba) prašo Lietuvos piliečių pasitikrinti asmens tapatybę ir pilietybę patvirtinančių dokumentų galiojimo terminą.

Rinkimų metu, siekiant nustatyti rinkėjo tapatybę, balsuotojų prašoma pateikti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, todėl labai svarbu, kad piliečio turimas pasas ar asmens tapatybės kortelė būtų galiojantys. Migracijos valdyba prašo būsimų rinkėjų žvilgtelėti į asmens dokumentuose nurodytą galiojimo terminą ir, esant poreikiui, suskubti jį pasikeisti. Taip pat pastebi, kad asmens tapatybę ir pilietybę patvirtinantys dokumentai, išduodami 16-os metų amžiaus sulaukusiam žmogui, galioja dešimt metų, ilgesniam terminui – dvidešimčiai metų – išduodamos tik asmens tapatybės kortelės ir tik 75-erių metų amžiaus sulaukusiems asmenims. Nespėjusiesiems iki rinkimų įsigyti naujo paso ar asmens tapatybės kortelės migracijos tarnyboje gali būti išduotas piliečio asmens tapatybę ir pilietybę patvirtinantis laikinasis pažymėjimas, kuris atstoja pasą ar asmens tapatybės kortelę. Laikinasis pažymėjimas išduodamas nemokamai, tačiau tik vietoj prarastojo dokumento bei pateikus prašymą naujam dokumentui įgyti ir galioja vieną mėnesį, iki bendra tvarka bus pagaminta nauja asmens tapatybės kortelė ar pasas.

Pageidaujantieji iki rinkimų įsigyti naujus dokumentus, kviečiami kuo greičiau apsilankyti migracijos tarnybos padalinyje.

Informaciją apie Policijos departamento apskričių vyriausiųjų policijos komisariatų migracijos skyrių (migracijos valdybos):

 • teikiamas migracijos paslaugas (asmens dokumentų išdavimas, prašymų dėl leidimų gyventi pateikimas, kvietimų tvirtinimas, kt.) galite gauti paskambinę bendruoju Policijos departamento informacijos telefono numeriu - 8 700 60000. Informacija asmenims lietuvių, rusų ir anglų kalbomis teikiama darbo dienomis 8-18 val. (penktadieniais 8-16.45 val.). Paskambinę šiuo telefonu išklausykite visą meniu;
 • kontaktus ir darbo laiką galite rasti Policijos departamento interneto svetainėje adresu http://policija.lrv.lt.

Norėdami iš anksto rezervuoti vizito į migracijos skyrius (valdybą) laiką dėl asmens dokumento užsakymo, prašymo išduoti / pakeisti leidimą gyventi Lietuvos Respublikoje ir kt. paslaugų, el. būdu registruokitės Policijos elektroninių paslaugų informacinėje sistemoje.

Parengta pagal Lietuvos policijos ir Migracijos departamento inf. 

Prie balsadėžių – tik su galiojančiais asmens dokumentais ]]>
Wed, 20 Feb 2019 10:39:05 +0000 prie-balsadeziu---tik-su-galiojanciais-asmens-dokumentais at https://www.jonavoszinios.lt
Į namą įsibrauta, tačiau niekas nepavogta https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/i-nama-isibrauta-taciau-niekas-nepavogta/

Kaip pranešė Kauno apskr. VPK Jonavos r. policijos komisariatas, vasario 19 – ąją, 2 val.20 min. gautas pranešimas apie tai, kad Jonavoje, Kalnų g., įsibrauta į gyvenamąjį namą, tačiau iš namo niekas nepavogta. Padaryta žala 250 eurų. 

Anot policijos pareigūnų, žala padaryta dėl sugadintų namo durų. Šiuo metu pradėtas tyrimas dėl pasikėsinimo įvykdyti vagystę.

 

Į namą įsibrauta, tačiau niekas nepavogta ]]>
Wed, 20 Feb 2019 09:56:04 +0000 i-nama-isibrauta-taciau-niekas-nepavogta at https://www.jonavoszinios.lt
Jonavietis: „Liūdna, jog ir vaistinės įtraukiamos į politinių rinkimų peripetijas“ https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavietis-liudna-jog-ir-vaistines-itraukiamos-i-politiniu-rinkimu-peripetijas/

"Noriu pasidalinti savo nuomone apie politines batalijas. Liūdna, jog ir vaistinės įtraukiamos į politinių rinkimų peripetijas. Jonavoje, Kulviečio g. esančioje Eurovaistinėje dirba Deimantė Vanagaitė, kuri kandidatuoja į Jonavos rajono tarybą su pagarsėjusiu Tvarkos ir teisingumo sąrašu, kuri, prisidengdama darbu, senjorus, vaistinės klientus agituoja balsuoti už savo partiją ir save, vyresnio amžiaus žmonėms kartu su vaistinės reklama kišama politinė reklama.

Liūdna, kad net atėjus į vaistinę nusipirkti vaistų, negalima apsieiti be politikavimo ir noro pasirūpinti šilta vieta sau.

Negana to, kandidatė savo socialiniuose tinkluose skelbiasi, kaip ja pasitiki Eurovaistinės klientai. Liūdna, kad net atėjus į vaistinę nusipirkti vaistų, negalima apsieiti be politikavimo ir noro  pasirūpinti šilta vieta sau“, - laišką pasirašė asmuo, kaip savo nuomonę norintis išsakyti Jonavos gyventojas. (Redakcijai vardas ir pavardė žinomi)

Susisiekus su laiške minima politike paaiškėja, kad analogiškas laiškas nusiųstas ir Deimantės Vanagaitės darbdaviams, kuriems politikė taipogi turėjo pateikti atsakymą.

Labai noriu sužinoti, kas tas žmogus, skleidžiantis šmeižikišką informaciją apie mane, nes norėčiau patraukti atsakomybėn pagal galiojančius įstatymus.

„Toks anonimo laiškas nusiųstas ir mano darbdaviams. Jiems pateikiau atsakymą, tą patį galiu pasakyti ir jums – labai noriu sužinoti, kas tas žmogus, skleidžiantis šmeižikišką informaciją apie mane, nes norėčiau patraukti atsakomybėn pagal galiojančius įstatymus. Jis turėtų atsakyti už tikrovės neatitinkančius žodžius ir skleidžiamą melagingą informaciją. Mano pagrindinis darbas yra Ukmergėje, Jonavoje dirbu tik administracinį darbą ir su vaistinės klientais net netenka bendrauti, tai kokia kalba gali vykti apie klientų agitaciją?“, - sakė D.Vanagaitė ir pridūrė, jog draugiškai pataria tam žmogui ir toliau likti anonimu, nes situacija gali pasisukti į blogąją pusę jam. Anot politikės, ji šiuo metu laukianti savo darbdavių verdikto.

Anot Vyriausios rinkimų komisijos (VRK), tokie vaistinėje dirbančios kandidatės veiksmai turėtų būti suderinti su vaistinės vadovu, kuris visiems politinės kampanijos dalyviams, t. y. ir kitiems kandidatams ar politinėms partijoms, turėtų sudaryti vienodas sąlygas ir leisti vaistinėje padėti lankstinukų, skrajučių su jų politine reklama ar pan. Prieš duodama savo politinę reklamą kandidatė turėtų paklausti pirkėjų, ar jie neprieštarauja ir ar norėtų susipažinti su jos rinkimų programa. Geriausia, kad politinė reklama tiesiog būtų padėta matomoje vietoje ir norintys galėtų ją pasiimti.

jonavoszinios.lt  už anonimo pateiktą laišką neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

 

Jonavietis: „Liūdna, jog ir vaistinės įtraukiamos į politinių rinkimų peripetijas“ ]]>
Wed, 20 Feb 2019 09:44:02 +0000 jonavietis-liudna-jog-ir-vaistines-itraukiamos-i-politiniu-rinkimu-peripetijas at https://www.jonavoszinios.lt
Už mieste turėtą žemę bus atlyginama ir mišku https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/uz-mieste-tureta-zeme-bus-atlyginama-ir-misku/

Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT) informuoja, kad nuo šio mėnesio piliečiams už mieste turėtą valstybės išperkamą žemę galės būti atlyginama lygiaverčiu miško plotu kaimo vietovėje.

Nuo 2019 m. vasario 1 d. įsigaliojo Lietuvos Respublikos piliečių nuosavybės teisių į išlikusį nekilnojamąjį turtą atkūrimo įstatymo 21 straipsnio pakeitimo įstatymas, numatantis galimybę piliečiams iki 2019 m. birželio 1 d. pakeisti savo valią dėl atlyginimo būdo ir prašyti už valstybės išperkamą žemę arba jos dalį mieste, už kurią dar nėra atlyginta, atlyginti lygiaverčiu miško plotu kaimo vietovėje. Atkreipiame dėmesį, kad asmenys dėl atlyginimo mišku gali kreiptis, jeigu sprendimas dėl nuosavybės teisių atkūrimo jiems dar nebuvo priimtas arba buvo priimtas, bet iki prašymo pakeisti valią pateikimo dienos neįvykdytas arba įvykdytas iš dalies.

Kviečiame aktyviai pasinaudoti naujai atsiradusia galimybe. 

Piliečiai, nusprendę pasinaudoti nauja galimybe ir už valstybės išperkamą žemę, esančią miestams priskirtose teritorijose, prašyti atlyginti kaimo vietovėje esančiu lygiaverčiu miško plotu, iki 2019 m. birželio 1 d. turi pateikti prašymą teritoriniam NŽT skyriui pagal turėtos žemės buvimo vietą.

Teikiant prašymą dėl valios pakeitimo ir atlyginimo lygiaverčiu miško plotu kaimo vietovėje, turi būti nurodytas pasirinkto rajono ir kadastro vietovės, kurioje yra pageidaujamas gauti miško plotas, pavadinimas. Atkreipiame dėmesį, kad piliečiai gali pretenduoti gauti miško plotą bet kuriame pasirinktame Lietuvos rajone.

Informacija apie laisvos žemės fondo miško plotus skelbiama viešai NŽT interneto svetainėje bei teritoriniuose NŽT skyriuose. Su nustatytais tos kadastro vietovės, kurioje pageidaujama gauti miško sklypą, laisvos žemės fondo miško plotais piliečiai gali susipažinti NŽT svetainėje šiuo adresu:/go.php/lit/Zemes-reformos-zemetvarkos-projektai, pasirenkant konkretų teritorinį skyrių ir nuorodą „Informacija apie žemės reformos žemėtvarkos projektų ir jiems prilyginamų žemės sklypų planų rengimą kadastro vietovėse“.

Kviečiame aktyviai pasinaudoti naujai atsiradusia galimybe. Dėl papildomos informacijos prašome kreiptis į NŽT arba jos teritorinius skyrius, kurių kontaktai nurodyti NŽT interneto svetainėje adresu: /go.php/lit/Struktura-ir-kontaktai .

NŽT inf.  

Už mieste turėtą žemę bus atlyginama ir mišku ]]>
Wed, 20 Feb 2019 07:38:13 +0000 uz-mieste-tureta-zeme-bus-atlyginama-ir-misku at https://www.jonavoszinios.lt
„Socdemai“ ir „Darbiečiai“ nepasidalino reklaminiu plotu https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/socdemai-ir-darbieciai-nepasidalino-reklaminiu-plotu/

Vasario 19-osios vakarą kandidatas į Jonavos merus Saulius Jakimavičius pasidalino vaizdo įrašu, kuriame užfiksuotas Socialdemakratų kandidatas į tarybos narius Nerijus Šalūga neva tai plėšiantis „Darbiečių“ kandidato S.Jakimavičiaus politinę reklamą nuo stendo.  Vos per vieną vakarą trumpas siužetas peržiūrėtas kelis tūkstančius kartų, keliasdešimt kartų „pasidalintas“ ir gausiai pakomentuotas internautų.

Incidentas užfiksuotas Šešuvos kaime, Jonavos rajone. 

„Kas čia šitas vyriškis?“, - rankose laikydamas Sauliaus Jakimavičiaus plakatą klausė Nerijus Šalūga.

„Kodėl Jūs perkabinėjat plakatus, kodėl Jūs nuiminėjat plakatus, galiu paklaust?“, - klausinėjo moteris „už kadro“.

„Man atrodo, Jūs ir nuplėšėt plakatą“, - teigė N.Šalūga.

„Ar Jūs matėt?“, - nenusileido moteris.

Moteris tvirtino, jog  prieš minutę matė, kad plakatas kabėjo ir teigė, jog N.Šalūga atėjo ir nuplėšė S. Jakimavičiaus reklamą.

„Pati kabinau tą plakatą ir pravažiuodama mačiau, kaip N.Šalūga nusegė S.Jakimavičiaus plakatą, jį sulenkė pusiau ir pasikišo užantin, o į atsilaisvinusią vietą pakabino savo plakatą. Kai privažiavau, kandidatas pradėjo tiesinti konkurento plakatą ir stengėsi jį pritvirtinti atgal“, - teigė moteris. 

„Darbiečių“ kandidatas, kurio plakatai buvo neva tai nuplėšti, situacijos nesureikšmina.

„Kova turėtų būti garbinga ir rinkiminė konkurencija neturėtų supriešinti visų partijų atstovų. Šito incidento nesureikšminu. Juk ir po rinkimų visiems teks bendrauti ar netgi dirbti kartu“, - teigė Saulius Jakimavičius.

„Socdemų“ kandidatas Nerijus Šalūga šią situaciją komentuoja savaip ir atsakymą pateikė viešai, savo Facebook paskyros puslapyje:

"Mįslė,  Sauliau Jakimavičiau - kas iš tiesų plėšo oponentų plakatus??? Kaimo skelbimų lentoje reklamuojasi dvi partijos, po nakties vienos iš jų plakatas dingsta, lieka kabėti tik Darbo partijos. Klausimas/kriminalas - kas galėtų nuplėšti mano plakatą? Pirmoji nuotrauka daryta 2019 02 19, 17.14 val. Antroji kitą rytą, t.y., 2019 02 20 07.20 val. (nuotraukos pridedamos). Klausimas Giletai Kisielei (filmuotoja): gal pavyko nufilmuoti ką nors? Ar savęs nefilmuojate?

Rinkimai kai kurių dalyvaujančių pusių nervus tiek įaudrino, kad žmonės ima elgtis neadekvačiai. Iš video aiškiai matyti, kad plakatas , kuriame pavaizduotas kitas kandidatas, nėra plėšomas, priešingai - kabinamas ant lentos. Jis nėra nei suplėšytas, nei suglamžytas, nei dar kažkaip kitaip suniokotas. Gal nepatiko, jog būtent socialdemokratas savo rankom prie to plakato prisilietė. Esu už demokratiškus ir sąžiningus rinkimus, todėl po mano prisilietimo, plakatai kaba du, ko negaliu pasakyti apie vaizdą skelbimų lentoje 2019 02 20 rytą.

P.S. Gileta Kisiele, gal galėtumėte parodyti visą filmuotą medžiagą, nuo įvykio pradžios, kurioje aiškiai matosi, kad plakatas nebuvo plėšomas ir kodėl teko perkabinti plakatą. O ne video iškarpas ir išvedžiojimus," - rašė Nerijus Šalūga.

Incidentas užfiksuotas Šešuvos kaime, Jonavos rajone. 

 

Sauliaus Jakimavičiaus vaizdo medžiaga

Nerijaus Šalūgos nuotraukos

„Socdemai“ ir „Darbiečiai“ nepasidalino reklaminiu plotu „Socdemai“ ir „Darbiečiai“ nepasidalino reklaminiu plotu „Socdemai“ ir „Darbiečiai“ nepasidalino reklaminiu plotu ]]>
Wed, 20 Feb 2019 06:53:29 +0000 socdemai-ir-darbieciai-nepasidalino-reklaminiu-plotu at https://www.jonavoszinios.lt
Ieškomas dingęs jaunas jonavietis https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/ieskomas-dinges-jaunas-jonavietis/

Kauno apskrities VPK Jonavos r. PK Veiklos skyriuje atliekamas ikiteisminis tyrimas, kad 2019-02-16 apie 13.30 val. iš namų išėjo Gustas Lukoševičius, 17 metų ir iki šiol negrįžta.
Žinančius ką nors apie šio asmens buvimo vietą ar galinčios suteikti reikšmingos informacijos, prašome informuoti Kauno apskrities VPK Jonavos rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus tyrėją Andrių Krivicką, tel. 867039796 arba skambinti 112.

Ieškomas dingęs jaunas jonavietis ]]>
Tue, 19 Feb 2019 21:02:22 +0000 ieskomas-dinges-jaunas-jonavietis at https://www.jonavoszinios.lt
Atsakingiausiai savivaldybių tarybų rinkimams ruošiasi Jonavos ir Šalčininkų rajono savivaldybės https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/atsakingiausiai-savivaldybiu-tarybu-rinkimams-ruosiasi-jonavos-ir-salcininku-rajono-savivaldybes/

Vyriausioji rinkimų komisija, rengdamasi š. m. kovo 3 d. savivaldybių tarybų rinkimams ir siekdama užtikrinti sklandų darbą rinkimų metu, š. m. vasario 15–18 d. organizavo rinkimų dienos mokymus savivaldybių ir apylinkių rinkimų komisijoms.

Numatoma, kad 2019 m. vasario 22–24 d. vyks generalinė rinkimų dienos repeticija. Jos metu visos savivaldybių ir apylinkių rinkimų komisijos turės atlikti VRK paruoštas užduotis.

Suvedus įvykusių mokymų rezultatus, galima teigti, kad atsakingiausiai savivaldybių tarybų rinkimams ruošiasi Jonavos rajono savivaldybės rinkimų komisija: Jonavos rajono apylinkių rinkimų komisijos pirmosios korektiškai (pagal pateiktas užduotis) užpildė balsų skaičiavimo protokolus. O Jonavos rajono Šveicarijos rinkimų apylinkė pati pirmoji patvirtino balsų skaičiavimo protokolus dar pirmąją mokymų dieną. Tuo tarpu Šalčininkų rajono savivaldybės rinkimų komisija pirmoji patvirtino visų savo apylinkių korektiškai užpildytus balsų skaičiavimo protokolus. Taip pat labai aktyviai mokymuose dalyvavo Kalvarijos, Plungės ir Tauragės rajono savivaldybių rinkimų komisijos.

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) dėkoja visoms savivaldybių ir apylinkių rinkimų komisijoms, atsakingai dalyvavusioms organizuotuose mokymuose.

Tai buvo dar ne paskutiniai mokymai, skirti rinkimų komisijoms. Numatoma, kad 2019 m. vasario 22–24 d. vyks generalinė rinkimų dienos repeticija. Jos metu visos savivaldybių ir apylinkių rinkimų komisijos turės atlikti VRK paruoštas užduotis.

VRK, siekdama užtikrinti tinkamą visų rinkimų komisijų pasirengimą artėjantiems savivaldybių tarybų rinkimams, kviečia visas savivaldybių ir apylinkių rinkimų komisijas aktyviai dalyvauti rengiamose pratybose.

VRK inf. 

Atsakingiausiai savivaldybių tarybų rinkimams ruošiasi Jonavos ir Šalčininkų rajono savivaldybės ]]>
Tue, 19 Feb 2019 15:13:01 +0000 atsakingiausiai-savivaldybiu-tarybu-rinkimams-ruosiasi-jonavos-ir-salcininku-rajono-savivaldybes at https://www.jonavoszinios.lt
Šaškių turnyras Žeimiuose skirtas Lietuvos valstybės atkūrimui https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/saskiu-turnyras-zeimiuose-skirtas-lietuvos-valstybes-atkurimui/

Žeimių bibliotekoje vyko šaškių turnyras skirtas Lietuvos valstybės atkūrimui paminėti.  Jame  dalyvavo 14 moksleivių, jų tėvų ir bendruomenės atstovų. Buvo žaista pagal šveicarišką sistema - 7 turai. Vienas turas truko 15 minučių.

Įveikę visus varžovus ir tarpusavyje lygiosiomis sužaidę pirmą vietą pasidalino Saulius Ivanovas iš Šėtos ir Bronislovas Liutkus. Trečias liko Deividas Taločka iš Palankesio.

Turnyrui pasibaigus, B.Liutkus sužaidė simultaną. Žaidėjas įveikė visus 5 varžovus.

Prizininkai buvo apdovanoti taure ir šaškių komplektais, kuriuos įsteigė ir įteikė bendruomenės atstovas.

 

 

Varžybų  organizatoriai Asta Chlastauskaitė ir Aleksandras Janovskis

 

Šaškių turnyras Žeimiuose skirtas Lietuvos valstybės atkūrimui Šaškių turnyras Žeimiuose skirtas Lietuvos valstybės atkūrimui Šaškių turnyras Žeimiuose skirtas Lietuvos valstybės atkūrimui Šaškių turnyras Žeimiuose skirtas Lietuvos valstybės atkūrimui Šaškių turnyras Žeimiuose skirtas Lietuvos valstybės atkūrimui Šaškių turnyras Žeimiuose skirtas Lietuvos valstybės atkūrimui Šaškių turnyras Žeimiuose skirtas Lietuvos valstybės atkūrimui Šaškių turnyras Žeimiuose skirtas Lietuvos valstybės atkūrimui Šaškių turnyras Žeimiuose skirtas Lietuvos valstybės atkūrimui ]]>
Tue, 19 Feb 2019 14:21:00 +0000 saskiu-turnyras-zeimiuose-skirtas-lietuvos-valstybes-atkurimui at https://www.jonavoszinios.lt