Jonavos žinios https://www.jonavoszinios.lt/naujienos lt Akcija „Pasirūpink savo sveikata” https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/akcija-pasirupink-savo-sveikata/

Jonavos „Neries“ pagrindinė mokykla įsijungė į Sveikatą stiprinančių mokyklų tinklą. Mokykloje nuolat vyksta įvairūs sveikatinimo renginiai. Pasaulinė sveikatos diena - tai puiki proga dar kartą mokyklos bendruomenei priminti, kad brangiausias turtas – SVEIKATA! Geriausia investicija šio turto išsaugojimui– nuolatinis sveikatos puoselėjimas ir stiprinimas: taisyklinga mityba, judėjimas ir sportas, grūdinimasis, ligų profilaktika.

Džiaugiamės, kad kasmet mūsų mokyklos bendruomenė įdomiai, pamini Pasaulinę sveikatos dieną.

Minėdami Pasaulinę sveikatos dieną „Neries” pagrindinės mokyklos sveikatos priežiūros specialistas J. Lisovskis ir gamtos mokslų metodinės grupės mokytojai tradiciškai pakvietė mokyklos bendruomenę į neįprastą ir smagią vienos dienos akciją „Pasirūpink savo sveikata”. Akciją gausia mokomąja vaizdine medžiaga ir įranga nuolat remia Jonavos visuomenės sveikatos biuras. Visą dieną pertraukų metu kiekvienas norintis gali įsivertinti savo pusiausvyrą vadinamuoju Flamingo testu, o kvėpavimo sistemos pajėgumą naudojant Štangės testą. Nemažai mokinių ir mokytojų norėjo pasitikrinti regėjimą, įvertinti rankų jėgą, pasimatuoti kraujospūdį, o  pasisvėrę ir pasimatavę ūgį sužinoti savo KMI. Mokyklos sveikatos priežiūros specialistas kiekvienam norinčiam padėjo įsivertinti kūno masės raumeninę ir riebalinę masę. Šiemet galima buvo pasimatuoti lankstumą.  Visiems mokiniams buvo pravartu dar kartą paklausyti patarimų apie kasdieninę burnos higieną ir pasitikrinti, ar taisyklingai prižiūri savo dantis.  Juk kartojimas  – mokslų motina.

Prie akcijos jau ne pirmus metus prisijungia ir jaunųjų mokyklos paramedikų komanda. Jie supažindino ir mokė, kaip gaivinti nukentėjusį žmogų, kaip suteikti pirmąją pagalbą susižeidus ar užspringus.

Džiaugiamės, kad kasmet mūsų mokyklos bendruomenė įdomiai, pamini Pasaulinę sveikatos dieną. Aktyviosios pertraukos ir įvairios sveikatingumo akcijos formuoja jaunosios kartos įprotį kasdien rūpintis savo sveikata.

Jonavos „Neries” pagrindinės mokyklos mokytoja D. Balandienė

 

Akcija „Pasirūpink savo sveikata” Akcija „Pasirūpink savo sveikata” Akcija „Pasirūpink savo sveikata” Akcija „Pasirūpink savo sveikata” Akcija „Pasirūpink savo sveikata” Akcija „Pasirūpink savo sveikata” Akcija „Pasirūpink savo sveikata” Akcija „Pasirūpink savo sveikata” ]]>
Fri, 19 Apr 2019 15:40:24 +0000 akcija-pasirupink-savo-sveikata at https://www.jonavoszinios.lt
Jonavietis apie kaimo mokyklų pertvarkymą - straipsnyje melas, daug mokytojų neteks darbo https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavietis-apie-kaimo-mokyklu-pertvarkyma---straipsnyje-melas-daug-mokytoju-neteks-darbo/

Po balandžio 18 dienos publikuoto straipsnio apie drastišką kaimo mokyklų pertvarką, portalo jonavoszinios.lt redakcija sulaukė Deniso Kirilovo laiško, kuriame jis teigia, kad straipsnis klaidinantis bei kad jame pateikiama melaginga informacija apie darbo neprarasiančius mokytojus.

„Norėčiau užduoti tokį klausimą: kas yra straipsnio ,,Jonavos kaimo mokyklų laukia drastiški pertvarkymai- tikimasi sutaupyti apie 0,5 mln. €.“ autorius ir kodėl jis klaidina visuomenę, pateikdamas klaidingą informaciją? Straipsnyje teigiama, jog: ,,Reorganizuojamų mokyklų mokytojai neliks be darbo. Šiose įstaigose jie dirbo antraeilėse pareigose. Visi jie turintys pagrindines darbovietes, tačiau po reorganizacijos neteks papildomo uždarbio”. Tai yra visiškas melas, šiose mokyklose dirba daug mokytojų pirmaeilėse pareigose. Jeigu straipsnio autorius mano kitaip ir jam yra pateikti kiti duomenys, gal jis galėtų pateikti tai įrodančius faktus? Deja, bet daug mokytojų neteks darbo, nes dirba pirmaeilėse pareigose ugdymo įstaigose, kurias yra planuojama reorganizuoti. Dėkoju už atsakymą.“ – rašo Denisas Kirilovas.

Skubame patikinti, kad straipsnis nėra nei melas, nei tiesa. Straipsnyje pateikiama informacija iš dar tik suformuluoto sprendimo projekto, kuris bus teikiamas Tarybos narių „palaiminimui“ arba atmetimui š.m. balandžio 30 dieną vyksiančiame tarybos posėdyje.

Minimas sprendimo projektas yra dar tik analizuojamas, jis dar bus pateikiamas Tarybos nariams svarstymui komitetų posėdžiuose, kuriuose bus siūlomi galimi alternatyvūs variantai ir tik po to už projektą bus balsuojama Tarybos posėdyje. Iki balandžio 30 dienos projektas gali būti patikslintas net ir kelis kartus, tad tol, kol jis nepatvirtintas, negalime teigti, kaip bus ateityje ir kiek mokytojų neteks ar išlaikys darbo vietas.

Šios dienos duomenimis, jau yra pasiūlytas alternatyvus variantas, kuriame siekiama išsaugoti Bukonių mokyklą. Tad kiekviena diena atneša vis naujų pokyčių.  

Jonavietis apie kaimo mokyklų pertvarkymą - straipsnyje melas, daug mokytojų neteks darbo ]]>
Fri, 19 Apr 2019 13:46:42 +0000 jonavietis-apie-kaimo-mokyklu-pertvarkyma---straipsnyje-melas-daug-mokytoju-neteks-darbo at https://www.jonavoszinios.lt
Lai pavasarį visi JONAVOS automobiliai būna švarūs! https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/lai-pavasari-visi-jonavos-automobiliai-buna-svarus/

Švarus automobilis yra įvaizdžio dalis, tad lai šį pavasarį visi Jonavos automobiliai būna švarūs!

Automobilių plovyklos  H2AUTO turi daug gerų naujienų Jonavos gyventojams – pradedant daugkartinio naudojimo kortelių patogumu bei profesionalia automobilio priežiūra.

Visą pavasarį dovanojamos premijos +30% , kurios grįžta papildomais pinigais už kiekvieną kortelės papildymą Jonavos H2AUTO klientams. 10 Eur įnešate – 13 Eur gaunate, 20 Eur įnešate -26 Eur.

Kortelę gali gauti kiekvienas klientas nemokamai, tiesiog plovyklos kasoje įdėjęs bet kokią sumą nuo 3 Eur ir tuomet už papildymą kas kartą gausite bonusą +30%.

Viena H2AUTO plovyklos kortelė – visoms paslaugoms: plovimas ir vidaus valymas

Ar žinote, kad už kiekvieną H2AUTO kortelės papildymą gausite net 30 proc. daugiau, premija grįžta į kortelę. Lėšų likutį galite išnaudoti bet kada, galiojimo laiko nėra.

Tai puiki proga naudotis dar platesniu paslaugų spektru. Todėl dabar plauti automobilį H2AUTO plovykloje ir papildyti kortelę pats idealiausias laikas!

Kodėl H2AUTO tinklas pasirinko korteles? Jas galima pildyti ne tik 0,50 Eur, 1 Eur ar 2 Eur , bet ir 0,10 ir 0,20 Eur., o išleisti galite tik tiek , kiek reikia, nes ne visos plovimo programos kainuoja vienodai. Gali prireikti tik 0,20 Eur., nes 0,05 Eur. nuskaitoma kas 5 sekundes.

Dėmesio  – visi H2AUTO klientai yra Kauno Žalgirio rėmėjai, nes dalis pinigų keliauja būtent šios komandos palaikymui. Todėl ta proga - proginės kortelės Jonavos plovyklos kasoje – kiekvienam! Šios kortelės yra DAUGKARTINIO NAUDOJIMO, asmeninės ir pildomos, į jas grįžta premijos ir pasiūlymai – registruokite jas, o praradimo atveju galėsite perkelti pinigus.

Plovimas be kontakto ir tikrai efektyviai

H2AUTO tinklas kuria visoje Lietuvoje naudingą ir saugią infrastruktūrą naudotis plovyklomis, kur kiekvienas vairuotojas gali saugiai ir atsakingai prižiūrėti savo automobilį.

Čia naudojama tik sertifikuota chemija, kuri yra saugi ir subalansuota nuplauti visu purvus nuo automobilio.

Naudojant dažnai – sukuriama apsauginė dažų ir lako plėvelė, kuri ilgiau saugo automobilį.

1 minutės plovimo kaina su sertifikuota chemija yra 0,40 Eur!!!!!!!

Lai visi automobiliai pavasarį būna švarūs ir negailėkime jiems nieko - aukščiausios kokybės paslaugų už prieinamą kainą.

H2AUTO plovykla - Chemikų g. 1,  Jonava (Ant kalnelio).

 

Lai pavasarį visi JONAVOS automobiliai būna švarūs! ]]>
Fri, 19 Apr 2019 13:12:39 +0000 lai-pavasari-visi-jonavos-automobiliai-buna-svarus at https://www.jonavoszinios.lt
Projektas „Mes rūšiuojam“ kviečia gyventojus atsakingai tvarkyti atliekas https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/projektas-mes-rusiuojam-kviecia-gyventojus-atsakingai-tvarkyti-atliekas/

Pavasaris – puikus metas atsikratyti prisikaupusių nereikalingų daiktų. Visoje Lietuvoje aplinkosaugos idėjas skleidžiantis projektas „Mes rūšiuojam“ tradiciškai kviečia gyventojus, bendruomenes, seniūnijas, verslo organizacijas prisidėti prie taršos mažinimo bei atsakingai tvarkyti elektronikos ir baterijų atliekas savo aplinkoje. Jau septynerius metus gyvuojantį projektą inicijuoja Gamintojų ir importuotojų asociacija, VšĮ Elektronikos gamintojų ir importuotojų organizacija bei savivaldybės. 

Kasmet, nutirpus sniegui, sulaukiama ne itin malonių „staigmenų“, kurios lig tol slėpėsi po sniego paklode. Tai nerūšiuojamos pakelėse, pamiškėse, prie pastatų ar komunalinių atliekų konteinerių paliekamos senos, nebereikalingos buitinės technikos, elektronikos ar kitos ilgai yrančios atliekos. Pavojingos ir neatsakingai paliktos atliekos daro didelę žalą aplinkai, ekologijai, todėl gimė projektas „Mes rūšiuojam“, kurio tikslas didinti rūšiuojančios visuomenės gretas.  

Supažindinti su rūšiavimu veiksmingiausia pradėti kuo anksčiau, todėl projektas „Mes rūšiuojam“ yra orientuotas į mokyklas, švietimo bendruomenę. Būtent čia skiepijami rūšiavimo įpročiai ir aplinkosauginis sąmoningumas. Netoli dviejų tūkstančių aktyviai į projektą įsitraukusių švietimo įstaigų, kaip ir kasmet, už išrūšiuotas bei priduotas elektros ir elektroninės įrangos, nešiojamų baterijų ir akumuliatorių atliekas gauna taškus, kuriuos gali iškeisti į įvairias prekes ar paslaugas. 

Tai nerūšiuojamos pakelėse, pamiškėse, prie pastatų ar komunalinių atliekų konteinerių paliekamos senos, nebereikalingos buitinės technikos, elektronikos ar kitos ilgai yrančios atliekos.

Iniciatyva „Mes rūšiuojam. Įmonėje“ taip pat yra projekto „Mes rūšiuojam“ viena iš krypčių šviesti ir skatinti atsakingai rūšiuoti verslo organizacijas. Tikimasi, kad parengta projekto partnerių įsteigtais prizais skatinanti atsakingą rūšiavimą programa išjudins ir dirbančiąją visuomenės dalį aktyviai dalyvauti projekte. Įmonės ir jos darbuotojai yra kviečiami kurti savo aplinkoje atsakingą rūšiavimo kultūrą, atiduodant buityje susidarančias baterijų ir akumuliatorių bei elektronikos atliekas. 

Pavasarį taip pat aktualios „Mes rūšiuojam automobilių atliekas“ ir „Mes rūšiuojam autoservise“ projekto dalys. Šių projektų tikslas šviesti eksploatuoti netinkamų transporto priemonių ardytojus bei transporto priemonių techninę priežiūrą ir remontą vykdančius asmenis. Tai svarbu, kad susidarančios transporto priemonių atliekos būtų tvarkomos pagal visus reikalavimus ir atiduodamos teisėtiems atliekų tvarkytojams. 

Visa informacija apie projektą „Mes rūšiuojam“ ir skirtingas jo dalis – projekto internetinėje svetainėje www.mesrusiuojam.lt  ir „Facebook“ puslapyje „Mes rūšiuojam“. Kviečiame visus norinčius prisijungti prie aplinkosauginio projekto! 

Būk aktyviu projekto dalyviu!

Nuotraukų galerijoje - šią savaitę užfiksuotas paliktas "turtas" šalia kelio į Stašėnų k., Jonavos r. 

 

Projektas „Mes rūšiuojam“ kviečia gyventojus atsakingai tvarkyti atliekas Projektas „Mes rūšiuojam“ kviečia gyventojus atsakingai tvarkyti atliekas Projektas „Mes rūšiuojam“ kviečia gyventojus atsakingai tvarkyti atliekas Projektas „Mes rūšiuojam“ kviečia gyventojus atsakingai tvarkyti atliekas Projektas „Mes rūšiuojam“ kviečia gyventojus atsakingai tvarkyti atliekas Projektas „Mes rūšiuojam“ kviečia gyventojus atsakingai tvarkyti atliekas Projektas „Mes rūšiuojam“ kviečia gyventojus atsakingai tvarkyti atliekas Projektas „Mes rūšiuojam“ kviečia gyventojus atsakingai tvarkyti atliekas Projektas „Mes rūšiuojam“ kviečia gyventojus atsakingai tvarkyti atliekas Projektas „Mes rūšiuojam“ kviečia gyventojus atsakingai tvarkyti atliekas Projektas „Mes rūšiuojam“ kviečia gyventojus atsakingai tvarkyti atliekas ]]>
Fri, 19 Apr 2019 12:52:07 +0000 projektas-mes-rusiuojam-kviecia-gyventojus-atsakingai-tvarkyti-atliekas at https://www.jonavoszinios.lt
NATO šalių kariai savanoriškai vyksta tarnauti į Lietuvą https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/nato-saliu-kariai-savanoriskai-vyksta-tarnauti-i-lietuva/

Rukloje (Jonavos r.) dislokuotai NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinei grupei Lietuvoje daugiau nei du mėnesius vadovauja Vokietijos kariuomenės pulkininkas leitenantas Peeras Papenbroocas. Pasak naujojo vado, kariai Lietuvoje treniruojasi atlikdami gynybinio pobūdžio veiksmus, ko jau ilgą laiką nėra darę. Be to, yra karių, kuriems tai – ne pirma rotacija šiose pajėgose. Kai kurie iš jų jau kreipėsi į vadą dėl galimybės atvykti ir kitais metais. 

– Vade, gal galite pasidalyti savo pirmaisiais įspūdžiais iš šių dviejų mėnesių tarnybos kaip NATO priešakinių pajėgų kovinės grupės vadas Lietuvoje? 

- Turiu paminėti savo pirmąjį pažintinį vizitą į Lietuvą pernai spalio mėnesį, kuris vyko praėjus trims mėnesiams, kai pradėjau vadovauti savo batalionui Vokietijoje. Tai buvo puikus vizitas prieš pratybas „Geležinis Vilkas 2018“. Aš nuo pat pradžių jaučiausi labai jaukiai, tiesiog gerai. Mus labai maloniai priėmė ir Lietuvos žmonės, ir brigados „Geležinis Vilkas“ kariai, kurie yra itin draugiški. Jie pasidalijo su mumis visa mums pasirengti dislokavimosi veiksmams reikalinga informacija. Taip pat sulaukiau naudingų patarimų, kaip pakoreguoti baigiamąjį bataliono pasirengimo prieš atvykstant etapą. Taigi, galėjau gerai pasirengti kartu su savo batalionu dar būdamas Vokietijoje. Džiaugiausi galėdamas sugrįžti į Lietuvą su visu batalionu sausio mėnesį susitikti su olandų ir čekų kuopomis, kurios čia įsikūrė sausio pradžioje, taigi mūsų komanda galėjo pradėti formuotis nedelsdama. Taip pat čia galiu vykdyti kitokias treniruotes nei Vokietijoje. Taigi, pasirengimo dislokuotis ir galimybių treniruotis jūsų šalyje prasme patirtis yra išties puiki. Jei nebūtume atvykę į Lietuvą, mano kovinės grupės pajėgos būtų netekusios šios unikalios galimybės. 

– Kaip vertinate Lietuvos ginkluotųjų pajėgų pasirengimą? 

- Man nuo pat pradžių gerą įspūdį padarė brigados „Geležinis Vilkas“ batalionų pasirengimo lygis. Ir per pastaruosius du mėnesius bendro darbo su brigados padaliniais šis įspūdis dar sustiprėjo. Pradėjome keistis informacija ne tik vadų, bet net ir būrių lygmenimis. Žinoma, mūsų patirtys skiriasi, todėl stengiamės mokytis vieni iš kitų geriausių praktikų. Lietuvos ginkluotosios pajėgos yra puiki lengvoji pėstininkija, šiuo požiūriu visiškai sutariame su kovinės grupės kolegomis olandais ir čekais. Greitai du „Geležinio Vilko“ batalionai gaus naujus šarvuočius „Vilkas“. Šioje srityje galėsime jiems teikti paramą, nes iš patirties žinome, kaip dirbti su tokiomis transporto priemonės. Vis dėlto, spręsdamas iš visko, ką mačiau iki šiol, neturiu abejonių, kad lietuviai netrukus įvaldys „Vilkus“, nes lietuviai yra tikri profesionalai ir labai motyvuoti. Taigi šis iššūkis jiems nebus sunkus. 

– Kartais žmonės daro klaidą ir laiko visas Baltijos šalis vienu junginiu, nors šios šalys skirtingos, tiek karine, tiek kitomis prasmėmis. O kaip manėte Jūs, atvykdamas į Lietuvą? 

- Aš žinojau, kad istoriniu požiūriu visos trys Baltijos šalys yra skirtingos. Pavyzdžiui, paskutiniu laiku Afganistane tarnavau su policininkais iš Estijos, taigi numanau, kaip mąsto estai. Prieš keletą metų taip pat treniravausi kartu su karininku lietuviu, tad esu susidaręs įspūdį apie abiejų šalių požiūrius į istoriją. Žinoma, savaitė po savaitės sužinau vis daugiau apie šalių istoriją ir tai, kaip ji atsispindi jaunosios Lietuvos kartos, kuri nėra patyrusi gyvenimo Sovietų Sąjungoje, pasaulėžiūroje. Tai yra viena iš priežasčių, kodėl noriu, kad mano kariai, kol yra čia, pamatytų kuo daugiau jūsų šalies. Kai tik jie turi laisvo laiko savaitgaliais, noriu, kad išvyktų iš įgulos ir aplankytų kitas Lietuvos vietas. Mes rengiame įvairias keliones, pvz., į Vilnių, Kauną, Trakus. Taip pat raginu juos pakeliauti po Lietuvą ir savarankiškai. Mano požiūriu, tai yra geriausias būdas pažinti šalį. Maža to, taip jie susitinka su žmonėmis ir gali sužinoti, kodėl būtent lietuviams svarbu, kad mes būtume čia. 

– Kaip jaučiatės vykdydamas misiją šalyje, kurios sienos su Rytų agresoriumi yra kur kas arčiau? 

- Vokietijoje mes diskutavome, koks yra svarbiausias mūsų buvimo Lietuvoje tikslas. Reikia paaiškinti savo kariams, dėl ko jie yra čia. Aš jiems sakau, kad priešakinių pajėgų esmė yra potencialaus agresoriaus atgrasymas drauge su Lietuvos nacionalinėmis pajėgomis. Tai yra vienas kertinių NATO principų. Dabar metas mums, vokiečiams, prisidėti vykdant šį uždavinį. Iš tiesų mes darome tą patį, ką mūsų tėvai ir seneliai iki 1990 metų darė palei Rytų ir Vakarų Vokietiją dalijusią sieną. Skirtumas tik tas, kad dabar esame dislokuoti NATO pasienyje, ir kad tai rytinė NATO riba. Taip pat svarbu, kad mes esame tarptautinė kovinė grupė – tai atgrasymo dalis, nes rodo, jog esame pasiruošę ginti NATO teritoriją šalia savo partnerių lietuvių, jei tik to prireiks. 

– Karius į Priešakinių pajėgų batalioną siunčia įvairios šalys, jie atsiveža šioms šalims būdingus skirtumus. Ar tai didelis iššūkis Jums kaip vadui? 

- Nuoširdžiai kalbant, retkarčiais tai iš tikrųjų yra iššūkis. Be abejo, turi įdėti pastangų, kad suformuotum komandą. Pirmasis žingsnis visada yra nustatyti, kuo skiriasi mūsų taikoma taktika. Tada gali pradėti dirbti, aptarti gerąją praktiką. Mes tai pradėjome dar rengdamiesi dislokacijai ir pasiekėme 99 procentus norimos veikimo kokybės. Vis dėlto dar yra, ką tobulinti, ir nėra abejonių, kad taip ir padarysime. Kartu galima pasigėrėti tuo, kaip skirtingos šalys daro tuos pačius dalykus. Pavyzdžiui, praėjusią savaitę vyko vadovavimo įveikiant kliūtis treniruotė. Dalyvavo visos kovinę grupę sudarančios šalys ir atstovai iš visų „Geležinio Vilko“ brigados batalionų ir štabo. Tai buvo puiki proga pasidalyti gerąja praktika ir pasimokyti vieniems iš kitų. Mes irgi patobulinome specifinius savo įgūdžius. Mūsų uždavinio atgrasyti prasme daugiatautė kovinės grupės sudėtis yra savaime vertinga. Juk kiekvienas agresorius pultų kiekvienos kovinėje grupėje atstovaujamos šalies karius. 

– Ar sunku vadovauti daugiau nei 1000 karių vienu metu? 

- Daugelį jų jau pažinojau iš pasirengimo misijai laikotarpio. Praėjusių metų rugsėjo mėnesį organizavome lyderystės seminarą, kuriame susipažinau su visais grupės vadais. Vėliau dar Vokietijoje surengėme dvejas didžiulio masto pratybas. Taigi, dauguma veidų nėra man visiškai nauji, o dauguma žmonių taip pat pažįsta vieni kitus. O antra, man padeda gera komanda, taigi, nors man pavaldi visa kovinė grupė, man netenka to atlikti visiškai vienam. 

- Nuo pat priešakinių pajėgų įkūrimo Lietuvoje NATO šalių kariai puikiai bendrauja su vietinėmis bendruomenėmis. Ar Jūs taip pat tęsite šią iniciatyvą ir skirsite dėmesio savo karių ir vietinių bendruomenių ryšiams vystyti? 

- Taip. Neseniai surengėme pirmąją kalbos kurso pamoką Jonavos pradinėje mokykloje ir vėliau tai pratęsime. Taip pat prieš keletą savaičių su lietuviais įsijungėme į kraujo donorystės akciją. Kita tokia akcija vyks gegužės mėnesį. Taip pat tęsiame bendruomeninius projektus. Vadovauju keletui karių, kurie jau buvo dislokuoti Lietuvoje, pirmosios rotacijos dalyvių. Vienas jų dabar yra mano vairuotojas, jis svarsto galimybę atvykti ir trečią kartą. Aš manau, tai reiškia, kad kariai supranta misiją ir kad jiems Lietuvoje patinka. Negana to, keletas karių jau kreipėsi į mane dėl galimybės grįžti į Lietuvą kitais metais su mano batalionu. 

– Ar jaučiate laiko spaudimą siekiant numatytų tikslų? 

- Kadangi prieš atvykdami į Lietuvą mes jau treniravomės kaip kovinė grupė, šešių mėnesių užtenka rengimo uždaviniams įgyvendinti. Bataliono lygmenį mes pasiekėme dar prieš dislokaciją. Rotacijos laikotarpiu galime treniruotis įvairiais lygmenimis, nuo būrio iki kovinės grupės. Pratybų požiūriu ši dislokacija Lietuvoje yra kaip vyšnaitė ant torto – čia galime treniruotis ir daryti tai, ko Vokietijoje padaryti nepavyktų. 

– Ar galite papasakoti, koks kovinis rengimas šiuo metu vyksta čia, Pabradėje? 

- Viena pagrindinių mano treniruočių Lietuvoje sričių yra kliūčių įveikimas turint ribotą laiką gynybai. Kitaip sakant, mūsų pratybų esmė – gynybinės operacijos. Anksčiau vyko lyderystės mokymai šia tema. O dabar Pabradėje sustiprinto būrio lygmeniu vykdome kovinio šaudymo pratybas, kurių vienas elementas – kliūčių įveikimas. Vėliau, balandžio pabaigoje, atlikdami tuos pačius veiksmus treniruosimės kuopų lygmeniu. Paskui bus visos kovinės grupės pratybos, per kurias svarbiausias dėmesys bus skiriamas gynybinėms operacijoms, o pratyboms vadovaus brigada „Geležinis Vilkas“. 

– Nuo to laiko, kai dislokavotės, vyko daugiau treniruočių, pavyzdžiui, pratybos „Cauliflower“ ar kovinis pirmosios pagalbos kursas. Kaip vertinate iki šiol matytą priešakinių pajėgų karių darbą? 

- Mano karių profesionalumas man daro itin gerą įspūdį. Šią savaitę mano šarvuočių kuopa Pabradėje baigia pirmuosius šios rotacijos kuopų kovinio šaudymo mokymus. Taip pat, kaip ir minėjote, vyko jungtinio šaudymo pratybos „Cauliflower“ – tai buvo tikros tarptautinės pratybos, kuriose dalyvavo mano kovinės grupės elementai, o juos sustiprino ir rėmė Latvijoje dislokuotos NATO priešakinių pajėgų kovinės grupės bei įvairių brigados „Geležinis Vilkas“ batalionų elementai. Į pratybas buvo įtrauktos ir Lietuvos karinės oro pajėgos, taip pat NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse atliekantys pajėgumai. Šių pratybų žavesys buvo tas, kad turėjome galimybę treniruotis kartu ir sutvirtinti ryšį tarp skirtingų šalių ir taip pagerinti sąveiką. 

Mano požiūriu, mums treniruotis kartu pavyksta vis geriau ir geriau. Kaip jau sakiau anksčiau, mes akcentuojame lyderių rengimą, prie to prisideda ir gerąja praktika dalijasi būrių, kuopų vadai, jauni karininkai iš įvairių batalionų. Tas pats pasakytina ir apie mūsų Rukloje turimą šaudymo iš šautuvų simuliatorių – juo dažnai naudojasi Ruklos įgulos Lietuvos batalionai. Mes dalijamės simuliatoriumi, o jie – meistriškumu, todėl kariai turi galimybę treniruotis pagal Lietuvos doktriną. Tą patį galiu pasakyti ir apie šarvuočius „Vilkas“: antroji mano kuopa, olandai, turi šarvuočius „Boxer“, kurie yra šarvuočių „Vilkas“ pagrindas, todėl šių šalių kariai dalijasi nuomonėmis apie veiksmus su jais ir tokių šarvuočių valdymo ir priežiūros patirtimi. 

— Ką Jums asmeniškai reiškia būti paskirtu šio bataliono vadu? 

- Labai didžiuojuosi ir jaučiuosi pagerbtas, gavęs galimybę vadovauti tarptautiniam batalionui tokioje svarbioje misijoje. Būdamas vadas čia aš galiu didžiausią dėmesį skirti esminiams šarvuočių bataliono reikalams. Turiu galimybę vadovauti dideliam vienetui ir nepriklausomai kovinei grupei, jai vykdant misiją užsienyje ir esant pavaldžiai šalies šeimininkės ginkluotųjų pajėgų brigadai. Tik labai nedaugeliui vadų tenka tokia proga. Be to, čia mes galime treniruotis gynybinių veiksmų srityje, ko jau seniai nedarėme.

 

Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija

Kalbėjosi Kotryna Gurevičiūtė, autorės nuotrauka 

  

NATO šalių kariai savanoriškai vyksta tarnauti į Lietuvą ]]>
Fri, 19 Apr 2019 12:40:06 +0000 nato-saliu-kariai-savanoriskai-vyksta-tarnauti-i-lietuva at https://www.jonavoszinios.lt
Opozicija: „Užsiimam, pasakysiu, masturbacija, o ne darbu“ https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/opozicija-uzsiimam-pasakysiu-masturbacija-o-ne-darbu/

Balandžio 19 d. vykusiame Tarybos posėdyje suformuoti komitetai, paskirti komitetų nariai. Posėdžio trukmė – vos 19 minučių, tačiau jo metu išsakytos tokios frazės, kurių gali neišgirsti per visą kadenciją -  „Užsiimam, pasakysiu, masturbacija, o ne darbu“, „Noriu pasidžiaugti, kad bent vienas Tarybos narys prisipažino ką veikia iš tikrųjų politikoje“ ir „Dieve, atleisk jums, jūs nežinot, ką darot“.

Bet apie viską nuo pradžių. Pirmas darbotvarkės klausimas, dėl komitetų skaičiaus, priimtas vienbalsiai - šioje kadencijoje patvirtinti  šeši rajono savivaldybės tarybos komitetai. 

Didžiausias šurmulys kilo dėl komitetų narių paskirstymo. Meras Mindaugas Sinkevičius pagarsino, kad gautos Vyriausybės atstovo pastabos dėl proporcijų nesilaikymo tarp valdančiosios daugumos ir opozicijos skirstant Tarybos narius į komitetus, todėl pirminis sprendimo projektas patikslintas: A.Gasys iš Sveikatos, ekologijos ir socialinių reikalų komiteto perkeliamas į Ekonomikos, finansų ir verslo plėtros komitetą, N.Šalūga iš Ekonomikos, finansų ir verslo plėtros komiteto perkeliamas į Sveikatos, ekologijos ir socialinių reikalų komitetą, G.Stašionis iš Kaimo reikalų perkeliamas į Miesto reikalų komitetą, o A.Neimontas iš Miesto perkeliamas į Kaimo reikalų komitetą.

Tokiam paskirstymui ir opozicijos prašymo nepaisymu piktinosi Tarybos narys G.Stašionis teigdamas, kad jei koalicija padarys taip, kaip jiems reikia – tai nebus sveikintina.

Anot opozicijos, valdančioji dauguma savo nuožiūra paskirstė tarybos narius į komitetus. Dar prieš Tarybos posėdį, opozicijos lyderis A.Gasys pateikė prašymą, kad R.Osauskas būtų paskirtas ne į Sveikatos, o į Švietimo komitetą, A.Štombergas ne į Švietimo, o į Miesto komitetą, E.Sinkevičius ne į Kaimo reikalų, o į Ekonomikos, G.Stašionį buvo prašoma skirti ne į Miesto, o į Kaimo reikalų komitetą.

Tarybos narių balsavimas parodė, kad iš 20 posėdyje dalyvavusių , 13 narių balsavo už mero Mindaugo Sinkevičiaus pateiktą patikslintą sprendimo variantą. Prie opozicijos siūlomo varianto nebuvo poreikio grįžti, tuomet ir plūstelėjo  pasisakymų lavina.

„Pats meras prieš savaitę posėdyje pasakė, kad opozicijos nariai galės keistis vietomis komitetuose, dirbti ten, kur jūs matote, kad esate kompetetingiausii ir stipriausi. Šiandien mes to ir paprašėme. Nelabai suprantu motyvo ir priežasties, kodėl mes nepatvirtinom to, kur galėtume būti naudingi rajono žmonėms. Viso šito pasekmė yra tokia, kad vėl bus rašomas raštas, ruošiamas tarybos sprendimas, darbo laikas gaištamas, vėl turėsim balsuoti antrą ar trečią kartą – ta prasme, užsiimam, pasakysiu, masturbacija, o ne darbu“, - piktinosi opozicijos narys R.Osauskas.

„Artėja pati didžiausia krikščionių šventė – Velykos. Noriu visus pasveikinti su artėjančiomis šventėmis ir noriu jums pasakyti – Dieve, atleisk jums, jūs nežinot, ką darot“, - aukščiausiojo atleidimo valdančiajai daugumai prašė opozicijos narys G.Stašionis.

„Atsimušant nuo Remigijaus Osausko pasakymo, na, ta džiugia gaida noriu pasidžiaugti, kad bent vienas Tarybos narys prisipažino ką veikia iš tikrųjų politikoje“, - atkirti davė valdančiosios koalicijos narys Žilvinas Galimovas.

Nepaisant visko, savivaldybės tarybos komiteto sudėtys bus tokios:  

Ekonomikos, finansų ir verslo plėtros komitetas -5 nariai (Saulius Jakimavičius,  Kęstutis Macionis; Alfonsas Meškauskas; Arvydas Gasys; Marijona Širvelienė);

Kaimo reikalų komitetas – 4 nariai (Birutė Gailienė; Dainius Paulauskas; Egidijus Sinkevičius; Artūras Neimontas);

Miesto reikalų komitetas - 5 nariai (Erlandas Andrejevas; Gintautas Brukas; Povilas Garbauskas; Rita Latviūnienė; Gintaras Stašionis);

Sveikatos, ekologijos ir socialinių reikalų komitetas - 5 nariai (Aldona Balutienė; Nerijus Šalūga; Remigijus Osauskas; Birutė Platkauskienė; Eugenijus Sabutis);

Švietimo, kultūros, sporto ir jaunimo reikalų komitetas -5 nariai (Žilvinas Galimovas; Gintas Jasiulionis; Egidijus Mažūnaitis; Vijolė Šadauskienė; Andrejus Štombergas);

Kontrolės komitetas – 5 nariai, tačiau kokie tarybos nariai jame dirbs, teks laukti kitų tarybos posėdžių sprendimų.

Opozicija: „Užsiimam, pasakysiu, masturbacija, o ne darbu“ ]]>
Fri, 19 Apr 2019 10:05:04 +0000 opozicija-uzsiimam-pasakysiu-masturbacija-o-ne-darbu at https://www.jonavoszinios.lt
SAM: laukiantis kūdikio negalima turėti žalingų įpročių https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/sam-laukiantis-kudikio-negalima-tureti-zalingu-iprociu/

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) primena, kad laukiantis vaikelio labai svarbu būsimai mamai rūpintis savo sveikata, laikytis medikų nurodymų, gyventi sveikai, atsisakyti žalingų įpročių tokių kaip alkoholio, narkotikų ar tabako vartojimas. Tai labai kenkia būsimam vaikeliui, t.y. besivystančiai ir augančiai gyvybei, ir gali turėti rimtų neigiamų pasekmių jo raidoje, o kūdikiui gimus – gali grėsti dar daugiau pavojų – ne tik raidos sutrikimai, bet ir protiniai atsilikimai, kas mažą žmogutį gali ilgainiui įstumti į socialinį užribį.

Sveikatos apsaugos viceministrės Linos Jaruševičienės teigimu, besilaukiančios moterys, kurios negeba atsisakyti žalingų įpročių, elgiasi neatsakingai, nes taip sukelia didžiulę gręsmę naujai gyvybei.

„Dar daugiau – tai galima prilyginti kėsinimuisi į dar negimusio kūdikio gyvybę, kas yra neatsakinga ir lengvabūdiška. Taip elgtis – nevalia. Be to, ir aplinka bei bendruomenė turėtų elgtis atsakingai, ne tik neščioji. Svarbu suvokti, kad sėkmingam nėštumui užtikrinti reikalinga ne tik medicininė priežiūra, bet ir atsakingi būsimos mamos veiksmai nėštumo metu. Saugios alkoholio dozės nėščiajai nėra, narkotikai ir tabakas – taip pat. O jei nėščioji visa tai vartoja kartu – daroma dar didesnė žala būsimai gyvybei“, - pabrėžia viceministrė L. Jaruševičienė. 

Anot jos, augantis moterų ir jaunų merginų alkoholio vartojimas – viena iš didžiausių sveikatos ir socialinių problemų.

„Svarbu suprasti, kad poveikį gali turėti ir vienkartinis alkoholio pavartojimas, nes jis lengvai pereina per placentą ir pažeidžia besiformuojantį vaisių, o tai gali sukelti vaisiaus alkoholinį sindromą (VAS). Šis sindromas lemia besivystančio kūdikio augimo atsilikimą, nervų sistemos vystymosi sutrikimus, organų vystymosi anomalijas. Labiausiai alkoholis ir jo skilimo produktai pažeidžia kūdikio smegenis“, - sako viceministrė L. Jaruševičienė.

 

Daugiau informacijos apie alkoholio pasekmes galima rasti Baltijos šalių konferencijos vaizdo įraše: https://www.ntakk.lt/fasdbalticeu/video/.

 

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, iš 1000 naujagimių 1–3 gimsta su sunkia alkoholio žala vaisiui, tad VAS spektro atvejų skaičius sudaro apie 1 procentą bendroje populiacijoje. Tyrimai rodo, kad iki 30 proc. moterų vartoja alkoholį nėštumo metu, tad teoriškai ir Lietuvoje nėštumo metu galėtų alkoholį vartoti iki 9000 moterų per metus. Svarbu žinoti, kad alkoholio nulemti vaisiaus raidos sutrikimai yra negrįžtami ir sergančių VAS vaikų išgijimas neįmanomas.

Nėštumo metu joks alkoholio kiekis nėra saugus. Tad nėštumo metu alkoholio vartojimo reikėtų atsisakyti. Pirmosiomis nėštumo savaitėmis moteris gali nežinoti, kad laukiasi, o alkoholio vartojimas šiuo laikotarpiu taip pat yra pavojingas ir gali padaryti negrįžtamą žalą būsimam vaikeliui. Tad  alkoholio vartojimo įpročius reikėtų pergalvoti ir tuo metu, kai šeima planuoja susilaukti vaikų ir nori, kad jie gimtų sveiki.

Deja, bet pasitaiko situacijų, kuomet moteris jau yra priklausoma nuo alkoholio, ir tokiu atveju keisti alkoholio vartojimo įpročius net ir nėštumo metu būna sudėtinga.

Priklausomybės ligų sritis yra labai jautri, vis dar gajūs stereotipai, kad tai ne liga, o tik blogas įprotis, ar valios stoka. Pirmas žingsnis būtų – pripažinti, kad yra problema, o tuomet pasinaudoti pagalbos galimybėmis ir norėti pakeisti savo ydingą elgesį, o aplinkinių moralizavimas ir prievarta šiuo atveju nėra tinkami, nes gali tik iššaukti norą slapstytis ir neigimą.

Šiuo metu jau 9 savivaldybėse (šiemet šis skaičius dar išaugs) galima rasti priklausomybių konsultantus (https://www.rplc.lt/), kur galima nesibaiminant kreiptis pagalbos, jei alkoholio vartojimo atsisakyti nepavyksta. Sudėtingesniais atvejais pagalba gali būti teikiama priklausomybių ligų centruose penkiuose didžiuosiuose miestuose, psichikos sveikatos centruose, reabilitacijos bendruomenėse, anoniminių alkoholikų grupėse. Svarbiausia nebijoti kreiptis ir ieškoti pagalbos, nes vartojant alkoholį nėštumo metu rizikuojama jau ne vieno, o bent dviejų žmonių sveikata.

Vaikelio besilaukianti moteris pirmiausia turi kreiptis pas šeimos gydytoją. Fiziologinio nėštumo metu moters sveikata rūpinasi šeimos gydytojas, akušeris arba gydytojas akušeris ginekologas, jei moters nėštumas yra didelės rizikos. Nėščiajai svarbu turėti „Nėščiosios kortelę“ bei laikytis gydytojo nurodymų ir reguliariai lankytis pas ją prižiūrintį specialistą, kuris nurodys, kokie tyrimai turi būti atliekami.

Privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) apdraustai nėščiajai už suteiktas paslaugas mokėti nereikia, o nuo 28 nėštumo savaitės visos būsimos mamos yra draudžiamos valstybės lėšomis

Nėščiosios atmintinę“, kurioje pateikiami patarimai vaikelio besilaukiančioms moterims, galima rasti paspaudus čia

SAM nuotr. ir inf.

SAM: laukiantis kūdikio negalima turėti žalingų įpročių ]]>
Fri, 19 Apr 2019 08:16:01 +0000 sam-laukiantis-kudikio-negalima-tureti-zalingu-iprociu at https://www.jonavoszinios.lt
Nuo gaisro nukentėjusioms šeimoms suteikiama pagalba: bus renkama finansinė parama https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/nuo-gaisro-nukentejusioms-seimoms-suteikiama-pagalba-bus-renkama-finansine-parama/

Jau rašėme, kad vakar, balandžio 18 –osios pavakarę, Šilų seniūnijoje sudegė gyvenamasis namas. Pastarajame gyveno keturios šeimos, kurios liko ne tik be pastogės, bet ir gyvenimui būtinų daiktų, asmens dokumentų. Šiuo metu nukentėjusiesiems organizuojama visokeriopa pagalba – psichologų, socialinių darbuotojų konsultacijos, sprendžiamas laikino apgyvendinimo klausimas.  Padėti suskubo ir visai nepažįstami žmonės – šie skambina į seniūniją, siūlo savo baldus, drabužius. Vis tik akivaizdu, kad be nieko likusioms šeimoms dabar labiausiai praverstų finansinė parama. Dėl to norintys prisidėti, bus kviečiami aukoti į specialiai tam atidarytą akciją. 

Kaip pasakoja vienos iš nukentėjusiųjų dukra (vardas ir pavardė redakcijai žinomi), namų netekę žmonės stipriai išgyvena. Dalis jų turėjo skubiai ieškotis pastogės nakčiai. Vieni pernakvojo pas kaimynus, kiti – gimines, treti – ūkiniame pastate. Sudegusiame name gyveno ne vienas mažametis, kuris liko net be mokyklai būtinų daiktų.

,,Žmonės nebeturi nieko“, – trumpai ir aiškiai situaciją nupasakojo mergina.

Šilų seniūnijos specialistai pasakoja sulaukę ne vieno skambučio, siūlančio padovanoti nukentėjusiems asmenims baldų, drabužių. Žadama apžiūrėti juos, o prireikus pristatyti gyventojams, tačiau kol kas nėra kur.

Pasak Jonavos rajono socialinių paslaugų centro vadovės Valentinos Demidenko, socialiniai darbuotojai informavo be namų likusias šeimas dėl Savivaldybės skiriamos kompensacijos, kuri suteikiama nuo gaisro nukentėjusiems žmonėms. Šiandien socialiniai darbuotojai aktyviai darbuosis ir ties kitokios pagalbos suteikimo klausimu – padės suorganizuoti laikiną pastogę, psichologų konsultacijas, perduos žmonėms maisto, kitų būtinų daiktų.

,,Mūsų darbuotojai deda visas pastangas, kad šiuo sunkiu laikotarpiu šeimoms būtų lengviau. Tačiau svarbiausias klausimas – apgyvendinimas. Galbūt dalis žmonių bus apgyvendinti Krizių centro padaliniuose, kiti – nakvynės namuose.  Dabar dirbama būtent ties šiuo klausimu“, – pasakojo V. Demidenko, pridurdama, kad dabar, ko gero, aukoti daiktus nukentėjusiesiems nėra tikslinga.

Siekiant, kad žmonių siūloma pagalba nevirstų chaosu, nuspręsta imtis finansinės paramos organizavimo. Kadangi nukentėjo net kelios šeimos, parama bus renkama visiems kartu.

Tuo pasirūpinti geranoriškai sutiko labdaros ir paramos fondas ,,Gerumo sparnai“, tačiau kur pervesti aukas bus paskelbta po Velykų – norint, kad visi pinigai pasiektų tik minėtas šeimas, joms bus atidaryta nauja sąskaita.

,,Situacija – liūdna, nes gaisras pasiglemžė net 4 šeimų būstą, todėl dėsime visas pastangas, kad surinktume didesnę paramą. Remsime šeimas maisto produktais, jei bus galimybė ir kitais reikiamais daiktais“, - kalbėjo ,,Gerumo sparnų“ atstovė Vestina Ekša.

 

 

 

Nuo gaisro nukentėjusioms šeimoms suteikiama pagalba: bus renkama finansinė parama Nuo gaisro nukentėjusioms šeimoms suteikiama pagalba: bus renkama finansinė parama Nuo gaisro nukentėjusioms šeimoms suteikiama pagalba: bus renkama finansinė parama Nuo gaisro nukentėjusioms šeimoms suteikiama pagalba: bus renkama finansinė parama Nuo gaisro nukentėjusioms šeimoms suteikiama pagalba: bus renkama finansinė parama Nuo gaisro nukentėjusioms šeimoms suteikiama pagalba: bus renkama finansinė parama Nuo gaisro nukentėjusioms šeimoms suteikiama pagalba: bus renkama finansinė parama Nuo gaisro nukentėjusioms šeimoms suteikiama pagalba: bus renkama finansinė parama ]]>
Fri, 19 Apr 2019 07:55:09 +0000 nuo-gaisro-nukentejusioms-seimoms-suteikiama-pagalba-bus-renkama-finansine-parama at https://www.jonavoszinios.lt
Skelbiama 2018-2019 metų šildymo sezono pabaiga https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/skelbiama-2018-2019-metu-sildymo-sezono-pabaiga/

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 29 straipsnio 8 dalies 2 punktu, Šilumos tiekimo ir vartojimo taisyklių 61, 63 ir 65 punktais bei atsižvelgdamas į palankias meteorologines sąlygas, administracijos direktorius Valdas Majauskas skelbia 2018-2019 metų šildymo sezono pabaigą Jonavos rajone nuo 2019 m. balandžio 19 dienos. 

Šilumos tiekimas vartotojams bus nutrauktas per 3 darbo dienas. 

Ugdymo ir gydymo įstaigoms, informavus šilumos tiekėjus, leidžiama tęsti šildymo sezoną.

 

Skelbiama 2018-2019 metų šildymo sezono pabaiga ]]>
Fri, 19 Apr 2019 07:19:16 +0000 skelbiama-2018-2019-metu-sildymo-sezono-pabaiga at https://www.jonavoszinios.lt
Kad eismas šv. Velykų savaitgalį būtų saugus https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/kad-eismas-sv-velyku-savaitgali-butu-saugus/

Šv. Velykų savaitgalį nemažai žmonių vyksta aplankyti artimuosius, keliauja automobiliais, dviračiais, pėsčiomis. Vis dažniau eismo dalyviai pasirenka alternatyvias judėjimo priemones – dviračius, paprastus ir elektrinius paspirtukus, riedžius.

Lietuvos policija rūpinasi kiekvieno eismo dalyvio saugumu šventiniu laikotarpiu ir pataria:

Keliaudami pėsčiomis:

 • Į važiuojamąją kelio dalį įženkite tik tam nustatytose vietose, įsitikinę, kad tai daryti saugu.
 • Eidami per pėsčiųjų perėją, nesiblaškykite, nedelskite, nesinaudokite mobiliojo ryšio priemonėmis.
 • Pasirūpinkite, kad prie drabužių matomoje vietoje būtų pritvirtintas atšvaitas, kurio prireiks sutemus.
 • Nevartokite alkoholio.

Keliaudami dviračiu, elektriniu paspirtuku:

 • Važiuojamoje dalyje užsidėkite ryškiaspalvę liemenę, rekomenduotina – saugos šalmą.
 • Nevažiuokite pėsčiųjų perėjomis, važiuojamąją dalį rekomenduojame kirsti nulipus.
 • Važiuokite saugiu greičiu, nekeldami pavojaus kitiems eismo dalyviams.
 • Nevartokite alkoholio.

Keliaudami automobiliu:

 • Važiuokite saugiu greičiu, neviršydami leistino važiavimo greičio
 • Nesinaudokite mobiliojo ryšio priemonėmis, venkite su vairavimu nesusijusių veiksmų
 • Užsisekite saugos diržą
 • Praleiskite pėsčiuosius pėsčiųjų perėjose, būkite dėmesingi kitose vietose, kur į kelią gali įžengti pėstieji, įvažiuoti dviračiai, paspirtukai.
 • Dėmesingai manevruokite sankryžose, laikykitės važiavimo pirmenybės taisyklių
 • Nevartokite alkoholio.

Keliaudami su vaikais:

 • Pasikartokite saugaus eismo kelyje taisykles ir pagrindinius saugumo reikalavimus.
 • Pasirūpinkite, kad ant vaiko drabužių būtų pritvirtinti atšvaitai.
 • Jeigu leidžiate nepilnamečiui vairuoti dviratį, paspirtuką ir pan., įsitikinkite, kad vaiko amžius atitinka reikalavimus, pasirūpinkite, kad vaikas dėvėtų ryškiaspalvę liemenę, užsidėtų saugos šalmą.
 • Keliaudami automobiliu, užtikrinkite vaiko saugumą, naudodami vaiko masei ir ūgiui pritaikytas saugumo sistemas – saugos kėdutes, pasostes. Vyresni vaikai turi užsisegti saugos diržus.
 • Nepalikite vaikų be priežiūros 

Linkime saugaus ir ramaus šventinio laikotarpio!

Lietuvos kelių policijos tarnyba 

 

Kad eismas šv. Velykų savaitgalį būtų saugus ]]>
Fri, 19 Apr 2019 06:14:39 +0000 kad-eismas-sv-velyku-savaitgali-butu-saugus at https://www.jonavoszinios.lt
Atnaujintas praeitais metais nuniokotas „Lietavos“ mokyklos parkas https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/atnaujintas-praeitais-metais-nuniokotas-lietavos-mokyklos-parkas/

Praeitų metų spalio mėnesį vandalai suniokojo "Lietavos" mokyklos bendruomenės 80 – mečio proga pasodintą parką. Buvo pavogtas stendas, išlaužyta daugiau kaip 50 proc. sodinukų. Parkas buvo įkurtas 2017 metais spalio 13 d. Pageležių girininkijos kvartale, tačiau jau po metų šis parkelis „užkliuvo“ niekadėjams.

Mokyklos bendruomenė nenuleido rankų – tuo metu kreipėsi į policiją, o šių metų balandžio 18 d. atsodino kadaise nuniokotą paraką, kuriame augs apie 60 naujų medelių, raudonlapių ąžuolų ir liepų.  

„Lietavos“  pagrindinės mokyklos Technologijų mokytojos Jolantos Dedelienės iniciatyva surastas buvęs šios mokyklos mokinys, Pageležių girininkas Juozas Cechanoveckas, kuris su mielu noru pagelbėjo mokyklos bendruomenei atsodinti atminimo parką. Anot mokytojos Jolantos Dedelienės, girininkas Juozas Cechanoveckas yra didžiausias mokyklos rėmėjas ir pagalbininkas.

Mokyklos atminimo parke mokytojų iniciatyva atnaujintas ir vėl pastatytas tuomet pavogtas stendas.

„Visi kartu mes galime kurti grožį!“, - parko atsodinimu džiaugėsi mokyklos bendruomenė.

Mokytojos Jolantos Dedelienės nuotraukos 

Atnaujintas praeitais metais nuniokotas „Lietavos“ mokyklos parkas Atnaujintas praeitais metais nuniokotas „Lietavos“ mokyklos parkas Atnaujintas praeitais metais nuniokotas „Lietavos“ mokyklos parkas Atnaujintas praeitais metais nuniokotas „Lietavos“ mokyklos parkas Atnaujintas praeitais metais nuniokotas „Lietavos“ mokyklos parkas ]]>
Fri, 19 Apr 2019 06:08:04 +0000 atnaujintas-praeitais-metais-nuniokotas-lietavos-mokyklos-parkas at https://www.jonavoszinios.lt
Velykinis turnyras Žeimiuose https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/velykinis-turnyras-zeimiuose/

Žeimių  mokyklos-daugiafunkcio centro stadione vyko futbolo varžybos. Į mokyklos stadioną susirinkę  mokiniai, jų tėvai, bendruomenės atstovai susiskirstė į tris komandas ir sužaidė ratų sistema 3 rungtynes.  

Trečią vietą užėmė Redos Gulbinaites iš Šetos ir Kęsto Roko iš Žeimių mišri komanda. Antrą vietą užėmė Martinionių iš Liepių mišri komanda. Pirmą vietą užėmė Simonos Ivanovaites iš Šėtos ir Dainiaus Bisigirsko iš Jonavos mišri komanda.

Pasibaigus rungtynėms, visi dalyviai buvo apdovanoti velykiniais šokoladiniais kiaušiniais, kuriuos įteikė Žeimių bendruomenės atstovas Bronislovas Liutkus.

Tradiciškai, pasibaigus turnyrui, buvo sužaistos draugiškos rungtynės tarp veteranų ir jaunimo. Šventę organizavo ir teisėjavo sporto organizatorius Aleksandras Janovskis

 

Aleksandro Janovskio inf. 

Velykinis turnyras Žeimiuose Velykinis turnyras Žeimiuose Velykinis turnyras Žeimiuose ]]>
Fri, 19 Apr 2019 05:23:58 +0000 velykinis-turnyras-zeimiuose at https://www.jonavoszinios.lt
Šiluose sudegė namas: be pastogės liko kelios šeimos https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/beveik-iki-pamatu-siluose-sudege-namas/

Šiandien, balandžio 18 –osios pavakarę, apie 18.15 val. gautas pranešimas, kad Šilų seniūnijoje kilo gaisras.

Atvykę ugniagesiai gelbėtojai pradėjo gesinti atvira liepsna degantį medinį namą, esantį netoli Šilų seniūnijos pastato.

Gaisro būta itin stipraus - juodi dūmų debesys matėsi kone kitame Jonavos rajono pakraštyje. Pasak vietoje dirbusių ugniagesių, darbus sunkino ir didelis kiekis viduje namo buvusių daiktų, kurie iš pirmo žvilgsnio priminė į kalnus suverstus drabužius.

Gaisrą stebėję namo gyventojai spėja, kad ugnis užsiplieskė dėl neatsargiai kūrentos krosnies. Savo pavardžių pasakyti nenorėję asmenys tikino, kad name gyvena 4 šeimos, o vienos jų klaida ir lėmė nelaimę.

Neoficialiais duomenimis, medikų pagalbos prireikė vienai garbaus amžiaus moteriškei - moteris stipriai išgyveno dėl nelaimės ir dėl to jai pakilo spaudimas. 

Priešgaisrinės gelbėjimo tarnyba atliks tyrimą tiksliai gaisro priežasčiai nustatyti.

Šiluose sudegė namas: be pastogės liko kelios šeimos Šiluose sudegė namas: be pastogės liko kelios šeimos Šiluose sudegė namas: be pastogės liko kelios šeimos Šiluose sudegė namas: be pastogės liko kelios šeimos Šiluose sudegė namas: be pastogės liko kelios šeimos Šiluose sudegė namas: be pastogės liko kelios šeimos Šiluose sudegė namas: be pastogės liko kelios šeimos Šiluose sudegė namas: be pastogės liko kelios šeimos Šiluose sudegė namas: be pastogės liko kelios šeimos ]]>
Thu, 18 Apr 2019 16:24:09 +0000 beveik-iki-pamatu-siluose-sudege-namas at https://www.jonavoszinios.lt
Susitikime su Premjeru – aplinkkelio poreikis ir Jonavos LEZ kūrimo galimybės https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/susitikime-su-premjeru---aplinkkelio-poreikis-ir-jonavos-lez-kurimo-galimybes/

Balandžio 18 d. Jonavoje lankėsi Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis su delegacija ir Lietuvos automobilių kelių direkcijos (LAKD) prie Susisiekimo ministerijos direktorius Vitalijus Andrejevas. 

Susitikimo metu aptartos pagrindinės Jonavos miesto problemos – spūstys ir Jonavos pietrytinio aplinkkelio būtinybė bei ieškota galimybė steigti Jonavoje Laisvąją ekonominę zoną.

Didžiausias dėmesys skirtas Jonavos miesto pietrytinio aplinkkelio problemoms. Jo tiesimo tikslas - nukreipti aplinkkeliu visą tranzitinį autotransportą, važiuojantį Kauno – Zarasų, Daugpilio ir Daugpilio, Zarasų – Kauno kryptimis.

Jonavos r. savivaldybės salėje meras Mindaugas Sinkevičius išsamiai pristatė Jonavos pietrytinio aplinkkelio poreikį akcentuodamas, kad jau 17 metų Valstybė žino šią problemą, tiek metų skaičiuoja, planuoja, matuoja, jog jau atlikti pagrindiniai aplinkkelio projektavimo ir žemės paėmimo visuomenės poreikiams darbai, todėl atėjo metas priartėti prie konkrečių sprendimų ir realių darbų.

Lietuvos automobilių kelių direkcijos vadovas Vitalijus Andrejevas pristatė VšĮ „Transporto kompetencijų agentūra“ atliktą studiją dėl aplinkkelio įrengimo ir galimas alternatyvas, kurios galėtų iš dalies sumažinti eismo spūstis neturint aplinkkelio, tačiau konkrečių mokslinių ir ekonominių paskaičiavimų ir sprendimų būdų teks palaukti apie pusmetį. Anot V.Andrejevo, Jonavos pietrytinis aplinkkelis visų keliamų spūsčių problemų neišspręstų. 

VšĮ „Transporto kompetencijų agentūra“ įpareigota per tris mėnesius detaliai išnagrinėti situaciją ir pateikti išvadas dėl visų galimų alternatyvų. 

Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis teigė, jog kai tik LAKD parengs mokslinius ir ekonominius sprendinius, jie bus įtraukti į vyriausybės sprendinius ir bus imtasi realių veiksmų.

„Laukiame galutinių tyrimų rezultatų ir bet kokiu atveju sprendimą Vyriausybė dėl Jonavos aplinkkelio  priims dar šiais metais“, - sakė S. Skvernelis. 

Susitikimo su Ministru Pirmininku metu aptartos Laisvosios ekonominės zonos Jonavos rajone steigimo galimybės. Anot Premjero, realiausia perspektyva – Kauno LEZ filialas Jonavoje.

Svečių vizitas tęsėsi Jonavos centriniame stadione bei kitose įstaigose.

Vizito metu Vyriausybės vadovas lankėsi Jonavos centriniame stadione. Čia 2017 m. buvo įgyvendintas pirmas investicinio projekto etapas, pastatytas Pramogų, sporto ir sveikatingumo kompleksas. Šiuo metu įgyvendinamas antras investicinio projekto etapas - stadiono rekonstrukcija. 

Susitikime su Kauno prekybos ir pramonės amatų rūmų Jonavos filialo verslo bendruomene premjeras pabrėžė augančią šalies ekonomiką, Lietuvos pakilimą į 14-ą vietą Pasaulio banko tyrime „Doing Business 2018“, pritrauktą rekordinį kiekį tiesioginių užsienio investicinių projektų, kas sukurs daugiau nei 6 700 darbo vietų. 

Premjero įsitikinimu, šiems rezultatams reikšmingą postūmį suteikė pernai pavasarį Vyriausybės pasiūlytas visapusiškas reformų paketas iš karto 6 srityse: švietimo, sveikatos apsaugos, mokesčių, inovacijų, šešėlinės ekonomikos mažinimo, pensijų. 

Susitikime dalyvavo meras Mindaugas Sinkevičius, Jonavos rajono mero pavaduotojas Eugenijus Sabutis,  l. e. administracijos direktoriaus pareigas Valdas Majauskas, Jonavos rajono savivaldybės administracijos darbuotojai bei kiti.

Susitikime su Premjeru – aplinkkelio poreikis ir Jonavos LEZ kūrimo galimybės Susitikime su Premjeru – aplinkkelio poreikis ir Jonavos LEZ kūrimo galimybės Susitikime su Premjeru – aplinkkelio poreikis ir Jonavos LEZ kūrimo galimybės Susitikime su Premjeru – aplinkkelio poreikis ir Jonavos LEZ kūrimo galimybės Susitikime su Premjeru – aplinkkelio poreikis ir Jonavos LEZ kūrimo galimybės Susitikime su Premjeru – aplinkkelio poreikis ir Jonavos LEZ kūrimo galimybės Susitikime su Premjeru – aplinkkelio poreikis ir Jonavos LEZ kūrimo galimybės Susitikime su Premjeru – aplinkkelio poreikis ir Jonavos LEZ kūrimo galimybės Susitikime su Premjeru – aplinkkelio poreikis ir Jonavos LEZ kūrimo galimybės Susitikime su Premjeru – aplinkkelio poreikis ir Jonavos LEZ kūrimo galimybės Susitikime su Premjeru – aplinkkelio poreikis ir Jonavos LEZ kūrimo galimybės Susitikime su Premjeru – aplinkkelio poreikis ir Jonavos LEZ kūrimo galimybės ]]>
Thu, 18 Apr 2019 14:07:35 +0000 susitikime-su-premjeru---aplinkkelio-poreikis-ir-jonavos-lez-kurimo-galimybes at https://www.jonavoszinios.lt
Klubo „Vėtra“ šokėjų pasiekimai „Kauno taurė-2019“ https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/klubo-vetra-sokeju-pasiekimai-kauno-taure-2019/

Dar vienas džiugus savaitgalis lydėjo „Vėtros“ šokėjus. Sportinių šokių konkurso „Kauno taurė- 2019“ rezultatai pranoko save.

Jonas Stankevičius- Emilija Jonaitytė E2 grupėje, aplenkę 24 stipriausias varžovų poras, iškovojo pirmąją vietą. Kauno taurė žvilgėjo mažųjų sportininkų rankose. Jonas  šoko ir su Neila Savickaite, jiems pavyko iškovoti penktąją vietą, o Emilis Michail- Melita Mikelionytė tik pradedantys konkursų dalyviai, pasirodė šauniai ir aplenkė net pusę varžovų porų. 

Solo Latyna E3 grupėje vyko labai įnirtinga kova, dalyvavo 17 labai stiprių šokėjų. „Vėtros“  atstovė Ieva Lobinaitė nustebino visus, ji buvo mažiausia dalyvė, bet parodė aukščiausią meistriškumą ir iškovojo I vietą.

Toje pačioje grupėje šoko ir Ema Grikšaitė bei Ligita Lovec, mergaitės užėmė antrąją vietą.

Labai džiugina Juozas Lobinas - Elzė Jačionytė, tai vaikučiai, kurie kiekvieną kartą vis stipriau ir užtikrinčiau žengia ant parketo,E3 grupėje, kur dalyvavo 36 poros, Jonavos šokėjai  iškovojo I vietą.

E4 solo Latyna varžėsi 30 merginų. Austėja Paškevičiūtė šioje amžiaus grupėje startavo tik nuo naujųjų metų, bet įdėjo labai daug pastangų ir iškovojo 11 vietą. Austėja Lidakevičiūtė šioje grupėje buvo 24-ta.

E2 solo dalyvavo net 80 mergaičių. „Vėtros“ atstovės:  Gerda Trilikauskytė-I vieta, Vakarė Pšitulskytė- II vieta ,Rūta Reingardaitė ir Rugilė Babilaitė - III vieta.

Solo E3 trečioji vieta atiteko Smiltei Sipavičiūtei ir Kamilei Kudirkaitei.

Linkime vaikučiams ir toliau nepailsti ir siekti tobulumo.

"Vėtra" inf. 

Klubo „Vėtra“ šokėjų pasiekimai „Kauno taurė-2019“ Klubo „Vėtra“ šokėjų pasiekimai „Kauno taurė-2019“ Klubo „Vėtra“ šokėjų pasiekimai „Kauno taurė-2019“ Klubo „Vėtra“ šokėjų pasiekimai „Kauno taurė-2019“ Klubo „Vėtra“ šokėjų pasiekimai „Kauno taurė-2019“ Klubo „Vėtra“ šokėjų pasiekimai „Kauno taurė-2019“ Klubo „Vėtra“ šokėjų pasiekimai „Kauno taurė-2019“ Klubo „Vėtra“ šokėjų pasiekimai „Kauno taurė-2019“ Klubo „Vėtra“ šokėjų pasiekimai „Kauno taurė-2019“ Klubo „Vėtra“ šokėjų pasiekimai „Kauno taurė-2019“ ]]>
Thu, 18 Apr 2019 13:19:27 +0000 klubo-vetra-sokeju-pasiekimai-kauno-taure-2019 at https://www.jonavoszinios.lt
Būk atsakingas – pasirūpink atliekomis tinkamai! https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/buk-atsakingas---pasirupink-atliekomis-tinkamai/

2019 m. gegužės 7 d. Jonavos rajono savivaldybėje, įgyvendinant Aplinkos ministerijos nustatytus aplinkosauginius reikalavimus, organizuojama gaminių atliekų surinkimo akcija, kurios metu iš gyventojų, įmonių, įstaigų ir organizacijų nemokamai bus surenkamos: 

 • Elektros ir elektroninės įrangos atliekos;
 • Lempos (turint tik lempų atliekas, važiuojama atsižvelgiant į jų kiekį);
 • Nešiojamųjų baterijų ir akumuliatorių atliekos;
 • Vidaus degimo variklių tepalo, kuro ir oro filtrų atliekos. 

Sumokant atliekų turėtojui bus surenkamos: 

 • Automobilių hidraulinių (tepalinių) amortizatorių atliekos (yra išimčių);
 • Automobilinių ir pramoninių akumuliatorių atliekos;
 • Eksploatuoti netinkamos transporto priemonės. 

Taip pat gaminių atliekų surinkimo akcijos metu, transporto priemonių techninę priežiūrą ir remontą vykdantiems asmenims, palankiomis sąlygomis (sumokant atliekų tvarkytojui) bus galima priduoti alyvų ir kitų gaminių atliekas. 

Šiuo metu taip pat vyksta įmonėms, įstaigoms ir organizacijoms skirtas projektas „Mes rūšiuojam“, prie kurio dar galite prisijungti, rūšiuoti atliekas, rinkti taškus ir keisti juos į įvairiausius prizus, keliones, ekskursijas! Informaciją  apie projektą „Mes rūšiuojam“, prizus, dalyvių registraciją rasite www.mesrusiuojam.lt

Jeigu Jūsų įmonė, įstaiga ar organizacija bei Jūsų įmonės, įstaigos ar organizacijos darbuotojai arba gyventojai turi aukščiau išvardintų atliekų, prašome iki 2019 m. gegužės 2 d. registruotis e-paštu atliekos@atc.lt   arba telefonu 8 5 206 09 01. 

Norintys priduoti savo nebenaudojamą automobilį arba pateikti informaciją apie kiemuose be priežiūros paliktus nebenaudojamus automobilius ar nelegalius transporto priemonių ardytojus, turėtų rašyti e-paštu atliekos@gia.lt arba skambinti telefonu  8 600 900 30. 

Elektros ir elektroninėje įrangoje bei baterijose ir akumuliatoriuose esantys metalai, rūgštys ir kitos kenksmingos medžiagos kelia didelę grėsmę žmogaus sveikatai ir gamtai. Šių atliekų negalima maišyti su kitomis buitinėmis atliekomis. Jas reikia rūšiuoti, rinkti atskirai ir atiduoti atliekų tvarkytojui. Alyvų, oro, kuro, tepalo filtrų, amortizatorių atliekose esančios medžiagos taip pat kelia pavojų aplinkai ir žmonių sveikatai. Patekusios į vandenį, gruntą, atmosferą, jos užteršia pavojingomis, kenksmingomis ir toksiškomis medžiagomis. Kiekvienas alyvų, oro, kuro, tepalo filtrų, amortizatorių turėtojas rūšiuodamas atliekas ir jas atiduodamas atliekų tvarkytojams perdirbti ir pakartotinai panaudoti padeda saugoti aplinką ir tausoti gamtos išteklius. Naudojimui netinkamas, nevažiuojantis automobilis yra taršos šaltinis: iš jo į dirvožemį gali ištekėti aplinkai žalą darantys skysčiai (kuro, alyvos likučiai, įvairios rūgštys), išdaužyti automobilio stiklai ne tik teršia aplinką, bet ir gali sužeisti greta žaidžiančius vaikus. Plastikas, guma, alyva, padangos ar kitos automobilyje esančios medžiagos, pakliuvusios į aplinką, ilgai nesuyra, o netinkamai deginamos dar ir užteršia orą. Daugiau informacijos apie atliekų tvarkymą, atliekų rūšiavimą, atliekų surinkimo vietas, netinkamo atliekų tvarkymo žalą aplinkai bei žmonių sveikatai – www.gia.lt, www.eei.lt. 

Ekologinę akciją organizuoja: Gamintojų ir importuotojų asociacija; Elektronikos gamintojų ir importuotojų organizacija; Jonavos r. savivaldybė.

Atliekų surinkimą ir tvarkymą vykdo: Atliekų tvarkymo centras.

 

Būk atsakingas – pasirūpink atliekomis tinkamai! ]]>
Thu, 18 Apr 2019 13:11:28 +0000 buk-atsakingas---pasirupink-atliekomis-tinkamai at https://www.jonavoszinios.lt
Jonavos kaimo mokyklų laukia drastiški pertvarkymai - tikimasi sutaupyti apie 0,5 mln.€ https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavos-kaimo-mokyklu-laukia-drastiski-pertvarkymai---tikimasi-sutaupyti-apie-05-mlneur/

Balandžio 30 dienos Tarybos posėdyje bus svarstomas klausimas „Dėl Jonavos rajono savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklų tinklo pertvarkos 2016-2020 metų bendrojo plano patvirtinimo“ dalinio pakeitimo. Aiškinamajame rašte teigiama, kad atsižvelgiant į mažėjantį mokinių skaičių bendrojo ugdymo mokyklose (ypač kaimo mokyklų bendrojo ugdymo klasėse) bei siekiant efektyvesnio finansinių, ūkinių ir žmogiškųjų išteklių panaudojimo, geresnės ugdymo kokybės ir aukštesnių mokinių mokymosi pasiekimų, tikslinga toliau tobulinti savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklų tinklą. 

Nuo š.m. rugsėjo 1 dienos Jonavos r. Barupės mokykla-daugiafunkcis centras reorganizuojamas prijungimo būdu prie Jonavos r. Kulvos Abraomo Kulviečio mokyklos. Šioje įstaigoje nebeliks pradinio ugdymo programos. 

Nuo š.m. rugsėjo 1 dienos Jonavos r. Upninkų pagrindinė mokykla reorganizuojama prijungimo būdu prie Jonavos „Lietavos“ pagrindinės mokyklos kaip Upninkų skyrius. Jonavos rajono Panoterių Petro Vaičiūno pagrindinė mokykla reorganizuojama prijungimo būdu prie Jonavos „Lietavos“ pagrindinės mokyklos kaip Panoterių Petro Vaičiūno  skyrius. Jonavos rajono Bukonių mokykla-daugiafunkcis centras reorganizuojamas prijungimo būdu prie Jonavos „Lietavos“ pagrindinės mokyklos kaip Bukonių skyrius. Šiose įstaigose neliks pagrindinio ugdymo programos. 

Nuo š.m. rugsėjo 1 dienos Jonavos rajono Šveicarijos pagrindinė mokykla keičia mokyklos tipą. Nutraukiamas pagrindinio ugdymo programos antrosios dalies vykdymas. Mokykla pertvarkoma į progimnaziją. Jonavos rajono Užusalių pagrindinė mokykla pertvarkoma į mokyklą-daugiafunkcį centrą (keičiama mokyklos paskirtis). Šiose įstaigose nebus komplektuojamos 9-10 klasės. 

Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Vytautas Žebrauskas teigia, kad reorganizuojamų įstaigų vaikai bus ugdomi kitose įstaigose organizuojant pavežėjimą, bus atsisakoma perteklinių valdymo išlaidų ir tai leis sutaupyti apie 0,5 mln. €. Be to tikimasi pasiekti kokybiškesnių ugdymo rezultatų. Anot vedėjo, atliktas šalies švietimo sistemos auditas atskleidė ir mūsų rajono silpnąsias vietas. 

„Dėl pasikeitusių teisės aktų, dabartinė padėtis dabar pusiau tragiška. Jei anksčiau mokytojai buvo pilnai išlaikomi iš klasės komplektų krepšelio, tai dabar, kai savivaldybė imasi atsakomybės ir formuoja klases su mažiau nei 8 vaikais, savivaldybė turi prisidėti savo dalimi. Jei nieko nedarysim, vien tik mokytojų išlaikymui  savivaldybė turėtų prisidėti daugiau nei 104 tūkst. €. – tai vien tik ugdymo procesui organizuoti. Taip pat, visos mažos mokyklos neišgali skirti lėšų valdymui. Šioje srityje savivaldybė turėtų prisidėti daugiau nei 118 tūkst. €. Po reorganizacijos sumažės aptarnaujančio personalo, šioje srityje taipogi bus sutaupyta – 185 tūkst. €. Visas ekonominis paskaičiavimas parodo šimtatūkstantines sumas – apie puse milijono eurų“, - sako  Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Vytautas Žebrauskas. 

Teigiama, kad nei viena pastatas neliks tuščias. Kai kurie pastatai galimai bus pritaikomi bendruomenių poreikiams.

Reorganizuojamų mokyklų mokytojai neliks be darbo. Šiose įstaigose jie dirbo antraeilėse pareigose. Visi jie turintys  pagrindines darbovietes, tačiau po reorganizacijos neteks papildomo uždarbio.

Manoma, kad iš kaimo perkelti mokiniai į ugdymo įstaigas mieste, pasieks aukštesnių mokymosi rezultatų. Anot Žebrausko, atliktas tyrimas parodė, kad beveik visose srityse kaimiškų mokyklų mokinių pažangumas atsilieka nuo miesto pasiekimų.

Į būsimą tarybos sprendimą įtrauktos ir kitos mokyklos – Jonavos r.  Žeimių mokykla-daugiafunkcis centras ir Jonavos r. Kulvos Abraomo Kulviečio mokykla. Nuo 2020 rugsėjo 1 d. jeigu 9 klasėje mokinių skaičius mažesnis negu 8, klasė neformuojama. Kai nelieka 9-10 klasių mokyklos pertvarkomos į progimnazijas. 

Šiems numatomiems pokyčiams dar turės pritarti Tarybos nariai.

 

 

 Jonavos kaimo mokyklų laukia drastiški pertvarkymai - tikimasi sutaupyti apie 0,5 mln.€ ]]>
Thu, 18 Apr 2019 10:59:07 +0000 jonavos-kaimo-mokyklu-laukia-drastiski-pertvarkymai---tikimasi-sutaupyti-apie-05-mlneur at https://www.jonavoszinios.lt
Jaunieji atlikėjai tarptautiniame konkurse įvertinti diplomais https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jaunieji-atlikejai-tarptautiniame-konkurse-ivertinti-diplomais/

Liepojoje (Latvija) balandžio 17 d. vykusiame VI-ajame tarptautiniame kamerinės muzikos konkurse neliko nepastebėti Jonavos Janinos Miščiukaitės meno mokyklos atstovai - styginių, pučiamųjų ir fortepijono instrumentų ugdytiniai įvertinti diplomais ir laureatų vardais.

Šiame neįprastame konkurse varžėsi įvairaus profesinio lygio jaunieji atlikėjai. Jame diplomantais tapo Jonavos meno mokyklos kameriniai duetai: Luknė Jurevičiūtė, 4 kl. smuikas (mokyt. Virginija Verikienė) ir Viltė Markevičiūtė, 6 kl. fortepijonas (mokyt. Daiva Petrošienė) bei Radvilė Eimutytė, 3 kl. smuikas (mokyt. Virginija Verikienė) ir Augusta Chlomko, 7 kl. fortepijonas (mokyt. Adrijana Juškevičienė); kamerinis kvartetas: Aneta Ulachovičiūtė, TU 1 m. smuikas (mokyt. Violeta Draskinienė), Evelina Cekanoveckaitė, TU 1 m. fleita (mokyt. Audra Ostasevičienė), Matas Bagdonavičius, TU 3 m. fleita (mokyt. Audra Ostasevičienė) ir Ugnė Rimkutė, TU 1 m. fortepijonas (mokyt. Jolanta Šukienė).

III-osios vietos laureatais tapo Jonavos meno mokyklos kameriniai trio: Paulina Bartaševičiūtė, 5 kl. smuikas (mokyt. Violeta Draskinienė), Gabrielė Dobrovolskytė, 4 kl. violončelė (mokyt. Roma Razmienė) ir Beata Bulkė, 4 kl. fortepijonas (mokyt. Daiva Petrošienė) bei Evelina Miliauskaitė, 5 kl. smuikas (mokyt. Virginija Verikienė), Gerardas Lisauskas, 6 kl. violončelė (mokyt. Roma Razmienė) ir Julija Rockina, 7 kl. fortepijonas (mokyt. Roma Balienė).

Jonavos Janinos Miščiukaitės meno mokyklos inf.

Jaunieji atlikėjai tarptautiniame konkurse įvertinti diplomais Jaunieji atlikėjai tarptautiniame konkurse įvertinti diplomais Jaunieji atlikėjai tarptautiniame konkurse įvertinti diplomais Jaunieji atlikėjai tarptautiniame konkurse įvertinti diplomais Jaunieji atlikėjai tarptautiniame konkurse įvertinti diplomais Jaunieji atlikėjai tarptautiniame konkurse įvertinti diplomais ]]>
Thu, 18 Apr 2019 09:15:45 +0000 jaunieji-atlikejai-tarptautiniame-konkurse-ivertinti-diplomais at https://www.jonavoszinios.lt
A. Batulevičienė: opozicija, rengdama nepagrįstas viešųjų ryšių kampanijas, atrodo neprofesionaliai https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/a-batuleviciene-opozicija-rengdama-nepagristas-viesuju-rysiu-kampanijas-atrodo-neprofesionaliai/

Savaitės pradžioje viešai pasklido žinia, kad nuo balandžio 15-osios į mero patarėjo pareigas priimta LR liberalų sąjūdžio Jonavos skyriaus pirmininkė  Alina Batulevičienė. Tokia naujiena greitai sulaukė ne tik Tarybos opozicijos narių, bet ir dalies jonaviečių kritikos – pradėta spėlioti, ar šis postas netapo socialdemokratų ir liberalų derybų dėl koalicijos sutarties dalimi. A. Batulevičienė pateikė savo versiją.


Jau rašėme, kad mero patarėjo – politinio pasitikėjimo pareigybė. Ji sukurta maždaug prieš 10 metų, tačiau Jonava nė karto neturėjo žmogaus, kuris eitų šias pareigas. Būtent tai nuolatos ir akcentuoja kritikai, teigiantys, jog M. Sinkevičiui patarėjos, ko gero, prireikė tik dėl to, kad derantis dėl bendros koalicijos, socialdemokratai turėjo kažkuo suvilioti liberalus.


Pati A. Batulevičienė tikina, kad mero patarėjos postas tikrai nebuvo vienas iš derybų objektų. Jos žodžiais tariant, diskusijos apie pastarąjį pasigirdo tik tada, kai buvo tariamasi, kaip kuo geriau įgyvendinti bendrus koalicijos tikslus.
,,Natūralu, kad formuojant politinę komandą pasitelkiami valdančiosios daugumos atstovai. Politinės patirties turinti opozicija tai puikiai žino, todėl atrodo neprofesionaliai rengdama nepagrįstas viešųjų ryšių kampanijas", -  komentavo A. Batulevičienė, pridurdama, kad derantis dėl koalicijos buvo kalbama apie programą, idėjas ir darbo modelį.


M. Sinkevičiau patarėja tikina, kad liberalų darbas valdančioje koalicijoje - galimybė įgyvendinti kruopščiai parengtą rinkiminę programą, jos uždavinius.
,,Koalicijos sutartyje tai aiškiai matosi. Ją rengdami dirbome su įvairių sričių specialistais. Mūsų tikslas įnešti į savivaldybės probleminių klausimų sprendimą naujovių bei inovatyvaus požiūrio. Idėjos ir tapo pagrindine koalicijos formavimo ašimi. Tapdami koalicijos dalimi mes ir toliau laikysimės savo vertybių, nebusime tik rankas kilnojančiomis marionetėmis, tai esame aptarę ir su koalicijos partneriais. Prie dabartinės opozicijos neprisijungėme, nes ji neturi jokių miesto ateities vizijų, išskyrus tai, kad LSDP savaime yra blogis. Tuo tarpu sutikdami tapti dabartinės valdančiosios daugumos dalimi, aiškiai matome galimybes, ne tik įgyvendinti savo išsikeltus uždavinius, tačiau ir daryti įtaką Jonavos ateities formavime, užtikrinti didesnį dialogą tarp įvairių suinteresuotų pusių", - teigė buvusi Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Jonavos poskyrio vadovė.


Kalbėdama apie pastaruoju metu girdimą opozicijos kritiką dėl mero patarėjos posto išlaikymo, A. Batulevičienė atkreipė dėmesį, kad 2011-2015 m. kadencijoje liberalai taip pat dirbo valdančiojoje daugumoje. Tuomet esą atsirado ir antro mero pavaduotojo etatas su pilnu išlaikymu, tarnybiniu automobiliu, kabinetu, kurį užėmė dabar aktyviai besireiškiantis opozicijos narys Remigijus Osauskas.
,,Nenoriu eskaluoti šios temos - R. Osauskas pats geriau žino, kaip vyko visas procesas ir kiek tai kainavo biudžetui", - kalbėjo A. Batulevičienė.

A. Batulevičienė: opozicija, rengdama nepagrįstas viešųjų ryšių kampanijas, atrodo neprofesionaliai ]]>
Thu, 18 Apr 2019 09:10:31 +0000 a-batuleviciene-opozicija-rengdama-nepagristas-viesuju-rysiu-kampanijas-atrodo-neprofesionaliai at https://www.jonavoszinios.lt
Šiandien - Premjero vizitas Jonavoje https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/siandien---premjero-vizitas-jonavoje/

Į Jonavą šiandien atvyksta Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis. Vyriausybės vadovas ir jo delegacija susitiks su rajono meru Mindaugu Sinkevičiumi (bus diskutuojama apie Jonavos miesto pietrytinį aplinkkelį, valstybės finansuojamus projektus Jonavos mieste). Kadangi susitikime dalyvaus ir atstovas iš Susisiekimo ministerijos, rajono vadovas yra numatęs pateikti Lietuvos automobilių kelių direkcijai eilę klausimų, susijusių su kelių infrastruktūros tobulinimo priemonėmis Jonavos rajone.   

Vėliau Premjeras Saulius Skvernelis lankysis Lietavos stadione, apžiūrės savivaldybės ir valstybės biudžeto lėšomis finansuojamą stadiono rekonstrukciją; susitiks su Kauno prekybos ir pramonės amatų rūmų Jonavos filialo verslo atstovais.  

 

Jonavos r. savivaldybės inf.         

Šiandien - Premjero vizitas Jonavoje ]]>
Thu, 18 Apr 2019 09:07:28 +0000 siandien---premjero-vizitas-jonavoje at https://www.jonavoszinios.lt
Gausios šeimos kviečiamos dalyvauti konkursuose https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/gausios-seimos-kvieciamos-dalyvauti-konkursuose/

Daugiavaikių šeimų asociacija jau šeštus metus iš eilės organizuoja "Metų gausios šeimos" rinkimus. Bus išrinkta šeima, galinti tapti sektinu pavyzdžiu  visoms Lietuvos šeimoms.

Šiuose rinkimuose kviečiamos dalyvauti ir Jonavos gausios  šeimos.

Visos dalyvausiančios šeimos bus apdovanotos prizais, o pagrindinė "Metų šeimos" nugalėtoja bus apdovanota 500 € piniginiu prizu.

Daugiau informacijos apie rinkimus rasite ČIA

Tuo pačiu organizuojamas ir fotokonkursas didelėms šeimoms: "Lietuvos šeimų puokštė". Jame gali dalyvauti visos gražios, gausios šeimos.

Konkurso sąlygos yra ČIA

Atėjo metas laimėti Jonavai.

Anot Daugiavaikių šeimų asociacijos narės Joanos Gudžiūnienės (VLC direktorės), ji jau trečius metus matanti šiame konkurse dalyvaujančias šeimas iš Jonavos, deja, nugalėtojais yra tapusios šeimos iš Palangos, Tauragės, Vilniaus, Zarasų ir Visagino, tad, anot J.Gudžiūnienės, atėjo metas laimėti Jonavai. Gausios šeimos narė Joana Gudžiūnienė kviečia jonaviečius aktyviai dalyvauti ir rinkimuose, ir fotokonkurse bei laimėti puikius prizus.  

Kartą Jonavai yra tekęs saldus pergalės skonis. Daugiavaikių šeimų asociacijos kalėdiniame konkurse "Misija Laplandija" buvo nugalėjusi jonavietė mergaitė. Praeitų metų lapkričio mėnesį skelbta, kad  akcijos "Misija Laplandija" pirmasis bilietas kelionei į Laplandiją skirtas aštuonmetei Martynai Navickaitei iš Kulvos, Jonavos r., augančiai trijų vaikų šeimoje.

Gausios šeimos kviečiamos dalyvauti konkursuose ]]>
Thu, 18 Apr 2019 07:14:06 +0000 gausios-seimos-kvieciamos-dalyvauti-konkursuose at https://www.jonavoszinios.lt
Dialogas bus tęsiamas https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/dialogas-bus-tesiamas/

Praėjusį trečiadienį su rajono meru Mindaugu Sinkevičiumi susitikti atvyko Kauno LEZ vadovas Vytautas Petružis, pardavimų ir marketingo direktorius Tomas Buzas, UAB „Kauno LEZ infrastruktūra“ technikos direktorius Kęstutis Banionis.    

Meras pateikė konkrečius pasiūlymus, kuo Jonavos rajono savivaldybė yra patraukli investuotojams, kuo gali prisidėti. Atstovus iš Kauno LEZ sudomino keletas savivaldybės pateiktų sklypų, kurie buvo detaliai išnagrinėti. Susitarta nuolat bendradarbiauti ir atsakyti į visus iškilusius klausimus.   

"Kauno LEZ nori plėtros, o mes galime ir turime ką pasiūlyti", – sakė rajono meras Mindaugas Sinkevičius.   

Susitikime taip pat dalyvavo administracijos direktorius Valdas Majauskas, mero patarėja Alina Batulevičienė, Centralizuotos buhalterijos vedėja Lineta Jakimavičienė, Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjas Vaidas Zakarauskas.  

  

Bendrojo skyriaus atstovė ryšiams su visuomene Kristina Lukoševičiūtė     

Dialogas bus tęsiamas ]]>
Thu, 18 Apr 2019 06:29:08 +0000 dialogas-bus-tesiamas at https://www.jonavoszinios.lt
Sausos žolės gaisras vos nepersimetė į Šmatų kapines https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/sausos-zoles-gaisras-vos-nepersimete-i-smatu-kapines/

Itin pavojingas gaisras balandžio 17 d. kilo prie pat Šmatų kapinių. Pasak Jonavos rajono ugniagesių savanorių draugijos pirmininko Viktoro Kolesnikovo, ugnis pavojingai artėjo prie pat ir senųjų, ir naujųjų Šmatų kapinių. Pažaboti ugnį pavyko beveik prie pat kapinių tvoros. Jei ugnis būtų persimetusi į kapinaites – nuostoliai būtų buvę nemenki.

Pranešimas apie degančią sausą žolę prie Šmatų kapinių gautas 15 val. 19 min. Dėl stipraus vėjo gaisras plito ir degė didelis plotas žolės. Išdegė apie 4 ha žolės, 0,3 ha miško paklotės ir apdegė kelios pušys. Gesinime dalyvavo priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai. Kulvos ugniagesiai ir rajono savanoriai ugniagesiai.

Užgesinus ugnį, prie kapinių budėta dar iki vėlaus vakaro – stebėta, ar iš likusių gaisro židinių nekils pakartotinės liepsnos.

Jonavos rajono ugniagesių savanorių nuotraukos

 

Sausos žolės gaisras vos nepersimetė į Šmatų kapines Sausos žolės gaisras vos nepersimetė į Šmatų kapines Sausos žolės gaisras vos nepersimetė į Šmatų kapines Sausos žolės gaisras vos nepersimetė į Šmatų kapines ]]>
Thu, 18 Apr 2019 05:50:03 +0000 sausos-zoles-gaisras-vos-nepersimete-i-smatu-kapines at https://www.jonavoszinios.lt
Rukloje peiliu į nugarą sužalotas vyriškis https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/rukloje-peiliu-i-nugara-suzalotas-vyriskis/

Kaip pranešė Policijos departamentas, neblaivus vyriškis kitam vyrui smogė peiliu į nugarą.

Balandžio 17 d. apie 23 val. Jonavos r., Ruklos mstl., namo laiptinėje, vyriškis peiliu sužalojo vyrą (g. 1989 m.), kuris dėl durtinės žaizdos nugaroje paguldytas į ligoninę.

Įtariamasis neblaivus (1.05 prom. alkoholio) (g. 1982 m.) uždarytas į areštinę.

Archyvo nuotrauka 

Rukloje peiliu į nugarą sužalotas vyriškis ]]>
Thu, 18 Apr 2019 05:13:53 +0000 rukloje-peiliu-i-nugara-suzalotas-vyriskis at https://www.jonavoszinios.lt
Verslininkas Mantvydas: jonavietes, kaip ir Jonavos miestą, galima pagirti https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/verslininkas-mantvydas-jonavietes-kaip-ir-jonavos-miesta-galima-pagirti/

Jonavoje užaugusio verslininko Mantvydo pristatinėti, ko gero, jau nebereikia – skrupulingai savo išvaizda besirūpinantis vaikinas žurnalistams davė ne vieną interviu ir nusifilmavo ne vienoje televizijos laidoje. Mintimis, kad lietuvės – baisios, o lietuviai per mažai prisižiūri pasidalinęs jaunuolis šių savo žodžių neišsižada iki šiol, tačiau jonavietėms žeria komplimentus.

Vyras portalui jonavoszinios.lt sutiko plačiau papasakoti apie save, pasidalinti įžvalgomis apie kritiškus internautus bei, jo žodžiais tariant, stipriai pasikeitusį Jonavos miestą.

Mantvydai, esi jonavietis, tačiau ne vienerius metus praleidai Amerikoje. Kodėl grįžai į Lietuvą?

Aš esu gimęs Kaune, tačiau užaugau Jonavoje. Keletą metų tikrai praleidau Amerikoje, tačiau ši šalis man nepatiko. Taip pat ten pamačiau pasaulį visai kitu kampu, šiek tiek kitaip besielgiančius žmones. Galima sakyti, kad pamačiau viską per kitą prizmę. Dėl to supratau, kad žmonės Lietuvoje neišnaudoja labai daug galimybių ir tik dejuoja. Manau, kad svarbiausia yra tavo požiūris, o ne šalis kurioje gyveni. Tiesą sakant, Lietuvoje man visada labai patiko. Čia viskas yra gerai. Kalbu ne tik  apie Lietuvą, bet ir apie Jonavą.

Ar Jonava pasikeitė nuo to laiko, kai išvykai į Ameriką?

Nežinau, turėčiau būti dėkingas merui Mindaugui ar kam kitam, bet Jonava pasikeitė neatpažįstamai. Čia atsirado daug visokios veiklos tiek jaunimui, tiek šeimoms, tiek vyresniems žmonėms. Jonaviečiai nebegali sakyti, kad mieste nėra veiklos. Jonavą giria net mano draugai, kurie atvažiuoja iš valstijų. Man net nesinori vežti jų į visų išgirtą Kernavę ar kitas vietas, kurios visad populiarios. Aš vežu savo draugus į Jonavą.

Nors pats tikrai dažnai būnu kituose miestuose, jaučiu sentimentus visiems išlikusiems takeliams. Pasiimu kavos, pasiūlau prisijungti mamai ir mes tiesiog vaikštom, šnekučiuojamės. Vis pamatom kažką naujo,  kažką patobulinto. Kas liečia pačią Jonavėlę, net nėra ką pridurti. Labai ,,fainas“ miestas, vasara galintis pasiūlyti vandens pramogas, žiemą – slidinėjimo. Turiu daug draugų iš Kėdainių, kurie atvažiuoja čia pramogauti, grožisi Joninių slėniu. Nežinau, kaip galima ,,heitint“ tokį miestelį.

Svečiuotis tenka ir Rukloje, kuri yra taip pat graži. Aš nekalbu apie tuos ,,čigonynus“, bet įkelk ten normalių žmonių, pastatyk naujų namų ir Rukla blizgės.

Viena garsiausių tavo frazių yra ta, kad lietuvės neprisižiūri ir yra baisios. Nuolatos kalbi, jog žmonės mažai sportuoja. Ką pasakytum apie jonavietes ir jonaviečius? Juk šis miestas dažnai tituluojamas sporto miestu.

Aš neatsiimu teiginio, kad lietuvės – baisios, nes kartais žmogų reikia šokiruoti tam, jog jis susivoktų. Kalbant apie jonavietes, jos, kaip nekeista, tikrai prisižiūrėjusios. Tie miesto takeliai, dviračiai – į naudą (šypsosi). Su jonavietėmis viskas yra labai gerai. Negaliu nieko blogo pasakyti apie jas. Jonaviečiai – taip pat sportiški vyrukai. Eidamas miesto takeliais dažnai matau sportuojančius jaunuolius prie lauko treniruoklių. Mane tai džiugina.

Žiniasklaida jau pamėgo tave – nuolatos matome naujus straipsnius, kuriuose tau klijuojama gražuoliuko etiketė. Kaip jautiesi dėl tiek daug dėmesio? Ar sulaukei dėl to kažkokios pažįstamų žmonių reakcijos? Galbūt sulaukei kritikos strėlių?

Gauto dėmesio aš nesureikšminu. Nei mano artimieji, nei pažįstami apie tai nekalbėjo. Žmonės visada į mane žiūrėdavo, nes aš prisižiūriu. O jei kažkam mano pasisakymai atrodo arogantiški, noriu pasakyti, kad reikia skirti pasitikėjimą savimi nuo arogancijos. Tai yra du visiškai skirtingi dalykai.

Galbūt mane arogantišku laiko tie žmonės, kurie labai savimi nepasitiki, turi kažkokių kompleksų ir mato manyje tai, ko patys neturi. Visus interviu daviau be jokių asmeninių tikslų. Aš tai dariau dėl to, kad anksčiau buvau toks pats žmogus, kaip ir visi – vaikščiodavau pėsčiomis, nes neturėjau automobilio, slampinėdavau naktimis po miesto takelius. Vis tik vietoj to, kad susikoncentruočiau į negatyvius dalykus, aš pakeičiau savo gyvenimą. Viešai kalbu tik todėl, jog žmonės pasižiūrėtų į mane ir susiimtų, pasakytų sau, jog padarys geriausia, ką gali padaryti. Kalbu ne tik apie išvaizdą, finansus, bet ir žmogiškas savybes – noriu, kad kiti taptų geresniais žmonėmis. Tačiau gavosi taip, jog visi ,,apsikrovė“ mano mintimis ir pradėjo piktintis. Jiems pikta, jog niekad neatrodys kaip Mantvydėlis. Taip ir prasidėjo ,,heitas“. Bet kur ten nesipiktins...  Piktinasi tie, kurių koja – kaip mano ranka.

Interviu esi pasisakęs ir apie šeimos vertybes, ir apie ne visai lengvą paauglystę, tačiau viešojoje erdvėje nuolatos akcentuojamas tik tavo grožis. Ar tavęs tai nestebina?

Žmonės kalba apie tai, ką mato pirmiausia. Jei nori įsigilinti į kitas žmogaus savybes, reikia šiek tiek daugiau pasidomėti, o mes visi neturime laiko.  Vėl gi Lietuvoje nėra tiek daug simpatiškų vyrų. Dauguma jų yra simpatiški pagal lietuvišką standartą – lietuviškas kirpimas, šukuosena ir visą kitą. Prisižiūrėjusių vyrų tikrai trūksta. Dėl to galbūt žmonės ir nukreipė savo dėmesį į grožio patarimus. Bet tai yra gerai. Ne iš vieno žmogaus girdėjau, kad po mano pasisakymų vyrai pradėjo sau skirti daugiau dėmesio. Senti nėra nei džiugu, nei garbinga.

Tavo populiarumas palietė ir tavo mamą – ji buvo pakviesta į ne vieną laidą. Ar reikėjo ją įkalbinėti sudalyvauti jose, filmuotis?

Mano mama ir norėjo, ir bijojo. Ji nemiegojo dvi naktis, nes galvojo apie savo kalbą. Gavosi taip, kad ji pakalbėjo puikiai ir pasakė visai ne tai, ką buvo suplanavusi. Mano mama neturi tikslo rodytis televizijoje, bet manau, viską padarė dėl manęs. Aš sakiau, kad būtų smagu, jog ji sudalyvautų ir taip galbūt įkvėptų kitas mamas, moteris –  mama viską gyvenime darė viena. Nebuvau lengvas vaikas. Pakeičiau beveik visas Jonavos mokyklas. Nėjau, ko gero, tik į trečią vidurinę.

Ar tikrai Mantvydas yra toks, kokį mes jį matome televizijos ekranuose?

Nieko specialiai neslepiu ir neafišuoju. Neturiu jokios kaukės, tačiau galbūt kartais kažko nepasakoju. Kodėl? Kad žmonės negalvotų, jog aš vaidinu gailestingą Jėzų. Bet kuris Jonavos benamis pasakytų, jog pažįsta mane – aš geriu daug energetinių gėrimų, renku jų skardines ir nuvežu benamiams.  Tegul jie jas priduoda. Stengiuosi finansiškai padėti vargšams.

 Visos mano namo valytojos yra gavę saldainių. Pamenu, aš tiesiu joms saldainių dėžutę, o jos negali tuo patikėti. Vertinu kiekvieną žmogų ir neklijuoju jokių etikečių. Man visiškai nesvarbu, kokį automobilį vairuoja žmogus, nesvarbi ir jo materialinė padėtis. Tiesiog norisi, kad visi būtų žmogiški ir nukreiptų dėmesį į žmogiškumą, gerumą.

Norisi, kad žmonės mažiau komentuotų, bet daugiau darytų ir atsakytų už savo žodžius. Jei nieko nedarai, tai ir komentuoti nereikia. Jei sakau, kad daug žmonių su gelbėjimosi ratais yra ne prie vandens telkinių, o tiesiog vaikšto gatvėmis kiekvieną dieną, aš galiu pakelti savo marškinėlius ir parodyti savo pilvą. Ką tai reiškia? Aš atsakau už savo žodžius, o tu dabar aiškini, kad ta ir ta mašina – šūdas, bet pats važinėji su dujotekiu. Nieko gėdingo vairuoti pigų automobilį ar vaikščioti pėsčiomis, tačiau visada reikia pasižiūrėti į save ir tik tada mėtyti replikas.

Galbūt norėtum kažką pasakyti tave kritikuojantiems žmonėms?

Telaimina juos Dievas. Su savo neigiamomis emocijomis pakenkti gali tik sau. 

Verslininkas Mantvydas: jonavietes, kaip ir Jonavos miestą, galima pagirti Verslininkas Mantvydas: jonavietes, kaip ir Jonavos miestą, galima pagirti Verslininkas Mantvydas: jonavietes, kaip ir Jonavos miestą, galima pagirti Verslininkas Mantvydas: jonavietes, kaip ir Jonavos miestą, galima pagirti Verslininkas Mantvydas: jonavietes, kaip ir Jonavos miestą, galima pagirti Verslininkas Mantvydas: jonavietes, kaip ir Jonavos miestą, galima pagirti Verslininkas Mantvydas: jonavietes, kaip ir Jonavos miestą, galima pagirti Verslininkas Mantvydas: jonavietes, kaip ir Jonavos miestą, galima pagirti ]]>
Wed, 17 Apr 2019 14:24:55 +0000 verslininkas-mantvydas-jonavietes-kaip-ir-jonavos-miesta-galima-pagirti at https://www.jonavoszinios.lt