Jonavos žinios https://www.jonavoszinios.lt/naujienos lt Dar vienomis apsaugos priemonėmis be įsigijimo dokumentų nebus prekiaujama https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/dar-vienomis-apsaugos-priemonemis-be-isigijimo-dokumentu-nebus-prekiaujama/

Kaip praneša Kauno apskrities vyriausiasis policijos komisariatas (AVPK) , dar vienomis apsaugos priemonėmis be įsigijimo dokumentų nebus prekiaujama.

Šiandien, balandžio 10 d., Kauno apskrities policijos pareigūnai, tiriantys ekonominius nusikaltimus, pas kaunietį (gim. 1987 m.) rado ir paėmė daugiau nei 400 respiratorių.

Kaune, Varnių g., pas vyrą, besiskelbiantį internetiniuose portaluose vykdant prekybą respiratoriais, automobilyje „BMW”, iš viso jų buvo rasta 420 vnt. Šiuo metu pareigūnai dėl įvykio pradėjo aplinkybių patikslinimą, kadangi asmuo nei įsigijimo, nei prekybą leidžiančių dokumentų pateikti negalėjo.

Kauno AVPK inf. ir nuotraukos 

Dar vienomis apsaugos priemonėmis be įsigijimo dokumentų nebus prekiaujama Dar vienomis apsaugos priemonėmis be įsigijimo dokumentų nebus prekiaujama Dar vienomis apsaugos priemonėmis be įsigijimo dokumentų nebus prekiaujama ]]>
Fri, 10 Apr 2020 16:13:19 +0000 dar-vienomis-apsaugos-priemonemis-be-isigijimo-dokumentu-nebus-prekiaujama at https://www.jonavoszinios.lt
Jonavos PGT: pažeidėjai bus baudžiami net ir šventinį savaitgalį https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavos-pgt-pazeidejai-bus-baudziami-net-ir-sventini-savaitgali/

Per ilguosius šventinius savaitgalius, o ypač Velykas, visoje šalyje neretai įsiplieskia po kelis šimtus gaisrų, o šį pavasarį  vėl siautėja žolės padegėjai. Ne išimtis ir Jonava. Siekiant užkirsti kelią šių gaisrų kilimui – bus rengiami papildomi tikrinimai.

Kaip praneša Jonavos priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba (PGT),  šį šventinį savaitgalį, balandžio 11-13 dienomis, inspektoriai vykdys reidus – ypatingas dėmesys bus skiriamas žolės, ražienų, augalininkystės atliekų deginimo prevencijai. 

Taip pat bus kontroliuojama ar gyventojai laikosi karantino reikalavimų, t.y., ar atvirose viešosiose vietose lankomasi ne didesnėmis nei dviejų asmenų grupėmis, laikomasi saugaus 2 metrų atstumo, dėvimos apsauginės kaukės ir t.t. 

Neabejotinai – pažeidėjai, nesilaikantys  numatytų reikalavimų, bus baudžiami.

Administracinių nusižengimų kodekse, pagal 286 straipsnį dėl aplinkos apsaugos reikalavimų pažeidimo už sausos žolės, nendrių, nukritusių medžių lapų, šiaudų, laukininkystės ir daržininkystės atliekų deginimą numatyta administracinė atsakomybė ir gali būti skiriama nuo 30 iki 230 eurų bauda, o juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 60 iki 300 eurų. Be to, vengimas imtis priešgaisrinės apsaugos priemonių, pastebėjus savo žemėje ražienų ar nesugrėbtų (nesurinktų) šiaudų gaisrą, gali užtraukti baudą žemės savininkams, naudotojams ir valdytojams nuo 30 iki 170 eurų. Ražienų, nenupjautų ir nesugrėbtų (nesurinktų) žolių, nendrių, javų ir kitų žemės ūkio kultūrų deginimas užtraukia baudą asmenims nuo 50 iki 300 eurų, juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 120 iki 350 eurų.

Žolės deginimas laikomas piktybiniu nusikaltimu, už tai gresia bauda. Neretai gali tekti ne tik sumokėti baudą, bet ir atlyginti gamtai padarytą žalą. Ūkininkai, degindami žolę, rizikuoja netekti Europos Sąjungos išmokų.

Jei pastebėjote degant žolę, nieko nelaukite – pasistenkite patys ją užgesinti, kol liepsna nepersimetė į didesnius plotus: užplakite liepsną medžių šakomis ar užtrypkite kojomis, užpilkite vandeniu arba smėliu. Didesnius ugnies plotus reikėtų apkasti grioveliais, kad liepsna neišplistų. O jeigu matote, kad su ugnimi susidoroti nepavyks, nedelskite – kvieskite ugniagesius gelbėtojus bendruoju pagalbos telefonu 112.

Kokia atsakomybė taikoma dėl karantino taisyklių pažeidimo, plačiau skaitykite ČIA. 

Archyvo nuotrauka 

Jonavos PGT: pažeidėjai bus baudžiami net ir šventinį savaitgalį ]]>
Fri, 10 Apr 2020 15:03:25 +0000 jonavos-pgt-pazeidejai-bus-baudziami-net-ir-sventini-savaitgali at https://www.jonavoszinios.lt
Kaip elgtis per karantiną, jei jūsų vaikas turi antsvorio https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/kaip-elgtis-per-karantina-jei-jusu-vaikas-turi-antsvorio/

Slenkančios karantino savaitės turi įtakos ne tik emocinei, bet ir fizinei žmonių sveikatai, nes nerimas dažnai malšinamas varstant šaldytuvo dureles. Respublikinės Kauno ligoninės Vaikų reabilitacijos skyriaus „Žibutė“ specialistai, aktyviai dirbantys su turinčiais antsvorio ar diabetu sergančiais vaikais, siūlo pasinaudoti nesudėtingais patarimais, kaip sveikiau maitintis ir daugiau judėti karantino metu.

Karantino pasekmės mūsų savijautai

2017 m. Higienos instituto duomenimis, daugiau nei 21 proc. 7–17 m. Lietuvos mokinių turėjo antsvorio ar buvo nutukę. Specialistai akcentuoja, kad per didelis vaikų svoris gali vesti prie 2 tipo diabeto, o ateityje didinti sąnarių, širdies ir kraujagyslių bei onkologinių ligų riziką. 

Vaikų reabilitacijos skyriaus „Žibutė“ psichologė Nomeda Barzdukienė pabrėžia, kad valgymo sutrikimai dažnai atspindi vaiko žemą savivertę ir nepasitenkinimą savimi. O žalingi mitybos įpročiai neretai perimami iš tėvų. 

„Tėvai yra tie žmonės, kurie pirmiausia pasirūpina vaiko maitinimu, jo dienos režimu, taigi ir jo aktyvumu bei poilsiu. Būtent tėvai ir turi būti pavyzdys savo vaikams. Dažnai aktyvių tėvų ir vaikai yra aktyvūs, ir atvirkščiai“, – teigia N. Barzdukienė. 

Anot psichologės, karantinas apriboja mūsų galimybes, bet ne norą bendrauti, jis sugriauna kasdienę rutiną, o įtampą dar kelia ir nežinomybė dėl ateities. Priverstinėje izoliacijoje žmonės ima nuobodžiauti, patiria daug neigiamų emocijų ir pradeda ieškoti būdų, kaip nusiraminti. O čia pavojus iškyla tiems, kurie paguodą ir nusiraminimą randa savo lėkštėje. 

„Emocinis valgymas pasižymi tuo, kad kyla spontaniškai, nesąmoningai ir mes norime ne bet ko, bet kažko specifinio, tačiau suvalgę tai, ko norėjome, nepajaučiame fizinio sotumo, o po trumpos malonumo akimirkos mus užklumpa dar daugiau neigiamų emocijų. 

Labai dažnai tėvai ir ypač seneliai maistą pasitelkia kaip dovaną arba paguodą. Jeigu vaikui pasisekė ką nors atlikti ar padarė gerą darbą, gauna šokoladą, ledų arba atvirkščiai – jeigu dėl ko nors nuliūdo, verkia, paguodžiamas saldainiu. Taip nutiesiamas kelias į emocinį valgymą, iš kurio išeiti kainuoja daug laiko ir pastangų. 

Svarbu suvokti, kad geriausia dovana vaikui yra nors ir trumpas, bet kokybiškas laikas kartu: bendri žaidimai, pasivaikščiojimas, knygų skaitymas. 

Maisto taip pat negalima naudoti ir kaip bausmės, jei prižadėjote vaikui ledų, o jis ko nors neatliko, neklausė, negalite bausti neduodami ledų. Turite aptarti su vaiku tai, kas atsitiko, ir tik tada eiti valgyti pažadėtųjų ledų“, – teigia psichologė. 

Kaip motyvuoti vaikus judėti

Vaikams nebeinant į mokyklas, būrelius ir nebežaidžiant žaidimų aikštelėse jau ir taip dažnai neaktyviais laikomi vaikai tapo dar pasyvesni. „Žibutės“ kineziterapeutas Šarūnas Kvietkauskas teigia, kad galimybių judėti galima rasti visada, o ypač tam laiko reikėtų skirti karantino metu, nes fizinis aktyvumas mažina stresą ir gerina savijautą.

„Jei ilgesnį laiką nejudame, mūsų raumenynas į tai sureaguoja. Lengviau išlaikyti gerą fizinę būklę skiriant bent dalį laiko aktyviai veiklai nei bandyti ją iš naujo atgauti mėnesį laiko leidus ant sofos“, – pabrėžia kineziterapeutas.

Š. Kvietkausko patirtis rodo, jog norint, kad vaikas taptų aktyvesnis, pirmiausia reikia jį sumotyvuoti.

„Jei versite vaiką daryti tai, kas nepatinka, ilgalaikio rezultato nebus. Kai į mūsų vaikų reabilitacijos skyrių atkeliauja naujas vaikas, pirmiausia stengiuosi išsiaiškinti, kas jam patinka, ir jo pomėgius susieti su aktyvia veikla.

Ne visi vaikai mėgsta sportuoti su treniruokliais, mėtyti kamuolį ar bėgioti, bet daugumai patinka šokti. Esame įsigiję net specialių interaktyvių programų, tokių kaip „iDance“, kai vaikai stebi ekrane judesius ir pagal muziką stengiasi juos atkartoti ant platformos.

Tokios programos alternatyvų galima rasti ir namie, tiesiog įsijungus šokių pamokas „YouTube“ kanale ar įsigijus vaizdo žaidimų, kuriuose reikėtų atkartoti šokių judesius“, – teigia specialistas.

Š. Kvietkauskas pastebi, kad namų ruošos darbai taip pat yra būdas fiziniam aktyvumui didinti. Šią veiklą galima padaryti malonesnę kartu dirbant visai šeimai, surengus varžybas ar klausantis muzikos. Jei gyvenate nuosavame name, specialistas darbų siūlo paieškoti ir kieme.

Kineziterapeutas taip pat primena, kad jei karantino metu judėjote mažai, tai grįžtant į įprastą ritmą reikia būti atsargiems ir nepersitempti: „Nenustebkite, kad vaikas, prieš karantiną užsiėmęs kokia nors aktyvia veikla, jam pasibaigus, iš pradžių judės lėčiau ar veiks ne visa jėga. Palaipsniui viskas grįš į įprastas vėžes.“

Galimybė maitintis sveikiau 

Nors leidžiant laiką namuose atsiranda progų dažniau užkandžiauti, šis laikotarpis taip pat gali padėti suformuoti sveikos mitybos rutiną. Vaikų reabilitacijos skyriaus „Žibutė“ vaikų ligų gydytoja Lilija Zelma Krova, vedanti šeimoms sveikos mitybos mokymus, pastebi, kad dažnai antsvorio turinčių vaikų šeimų mityba būna nereguliari. 

„Kai kalbuosi su tėvais, apie 80 proc. jų pripažįsta, kad šeimos nariai nevalgo pusryčių arba juos valgo nereguliariai. Kiti dienos valgiai taip pat neturi pastovaus laiko. Karantinas, kai ryte nebereikia skubėti, gali tapti puikia proga pamėgti pusryčius. O sotūs pusryčiai apsaugo nuo nuolatinio užkandžiavimo dienos metu. 

Pusryčius, pietus ir vakarienę reikėtų valgyti tuo pačiu metu, tuomet artėjant įprastam valgio laikui organizmas pradeda ruoštis, atsiranda apetitas ir maistas geriau virškinamas. 

Dar vienas karantino privalumas, kad atsiranda laiko gaminti ir lengviau atsisakyti pusgaminių vartojimo. Į maisto gaminimo procesą įtraukite vaikus, kurie mieliau valgys tai, ką patys pagamino, o ir kartu pajudės jums padėdami. Tai taip pat gali būti puiki proga pakalbėti su vaikais apie sveiką mitybą“, – siūlo L. Z. Krova.

 

Respublikinės Kauno ligoninės inf.

Alexander Dummer nuotrauka

Kaip elgtis per karantiną, jei jūsų vaikas turi antsvorio ]]>
Fri, 10 Apr 2020 14:30:39 +0000 kaip-elgtis-per-karantina-jei-jusu-vaikas-turi-antsvorio at https://www.jonavoszinios.lt
Šventinį savaitgalį telkiamos rekordinės šaulių pajėgos https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/sventini-savaitgali-telkiamos-rekordines-sauliu-pajegos/

Artėjant šventiniam savaitgaliui, šauliai telkia rekordines atkurtos Lietuvos šaulių sąjungos istorijoje pajėgas ir arti 1000 šaulių padės valstybinėms bei savivaldybių institucijoms užtikrinti karantino reikalavimų laikymosi šalyje.

Šį savaitgalį šauliai pagelbės policijos pareigūnams kontroliuoti asmenų patekimą į šalies miestus ir miestelius vienuolikoje savivaldybių. Šiai užduočiai visoje Lietuvoje pasitelkiama apie 430 šaulių. Taip pat su viešosios tvarkos ir policijos pareigūnais šauliai tęs patruliavimą daugelyje Lietuvos miestų  – šį savaitgalį papildomai bus pasitelkta dar 120 šaulių, kurie padės užtikrinti viešąją tvarką ir prižiūrėti, kad viešose vietose būtų laikomasi šalyje paskelbtų rekomendacijų karantino metu. Iki šiol, po karantino paskelbimo, savaitgaliais miestų gatvėse, parkuose, paežerėse ir mėgstamose žmonių susibūrimo vietose patruliuodavo daugiau kaip 200 šaulių.

„Šauliai yra pasirengę sustiprintomis pajėgomis padėti policijos pareigūnams vykdyti tas užduotis, kurios yra skiriamos. Esame gavę papildomų prašymų iš aštuonių policijos komisariatų sustiprinti patruliavimą miestuose ir miesteliuose, taip šauliai atlaisvins policijos pareigūnus kelių kontrolės ir kitoms užduotims vykdyti“, – apie šaulių pagalbą policijai kalbėjo Lietuvos šaulių sąjungos vadas plk. ltn. Gintaras Koryzna.

Šauliai savaitgalį tęs ir iki šiol vykdytas veiklas: budės mobiliuose koronaviruso patikros punktuose, savanoriaus karštojoje koronaviruso linijoje 1808,  taip pat padės užtikrinti maisto, vaistų pristatymą saviizoliacijoje esantiems ir rizikos grupei priklausantiems asmenims, budės prie šalies ligoninių ir prižiūrės viešąją tvarką, šauliai-vairuotojai užtikrins ligonių bei medicininių reagentų pervežimą.

Nuo kovo 16 d., kai Lietuvoje buvo paskelbtas karantinas, kasdien ne mažiau nei 165 šauliai savanoriškai vykdo užduotis ir teikia pagalbą bei paramą valstybinėms ar savivaldybių institucijoms. Nuo vasario 7 d., padedant suvaldyti COVID-19 grėsmes, į savanorišką veiklą jau įsitraukė 2300 suaugusių organizacijos narių. 

 

Nuotrauka Vaidoto Okulič-Kazarino

Lietuvos kariuomenės inf. 

Šventinį savaitgalį telkiamos rekordinės šaulių pajėgos ]]>
Fri, 10 Apr 2020 14:17:26 +0000 sventini-savaitgali-telkiamos-rekordines-sauliu-pajegos at https://www.jonavoszinios.lt
Sugriežtintos administracinės baudos: kada jos bus taikomos https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/sugrieztintos-administracines-baudos-kada-jos-bus-taikomos/

Seime priimtos Administracinių nusižengimų kodekso pataisos numato griežtesnę atsakomybę už karantino taisyklių pažeidimą. Šias pataisas rengusi Teisingumo ministerija išsamiau paaiškina, už kokius pažeidimus gali grėsti administracinė atsakomybė. Taigi, už izoliacijos taisyklių pažeidimus fiziniams asmenims numatytos baudos siekia nuo 500 iki 1500 eurų.
•    Iš užsienio grįžęs žmogus arba asmenys, kurie įtariami, kad serga COVID-19 liga, bei kontaktavę su šiuo virusu apsikrėtusiais žmonėmis privalo 14 dienų gyventi izoliacijoje. Jie pasirašo sutikimą, būti izoliuotais savo namuose, kitoje gyvenamoje vietoje, paskirtoje asmens sveikatos priežiūros įstaigoje ar savivaldybės administracijos numatytose patalpose.  Pažeidimu laikomas pasirodymas viešoje vietoje, net ir dėvint apsaugos priemones, pavyzdžiui, vedžioti lauke šunį, eiti pasivaikščioti.
•     Administracine tvarka baudžiami ir asmenys, kurie pažeidė paskirtą medicininį režimą. Pavyzdžiui, žmogus turėjo gydymo įstaigoje atlikti testą dėl koronaviruso, tačiau jis be pateisinamos priežasties nepasirodė. 
•    Taip pat baudžiami asmenys, jeigu parkuose ir kitose atvirose viešosiose vietose bus didesnėmis kaip 2 asmenų grupėmis, išskyrus artimus giminaičius, įtėvius, įvaikius ir globėjus, rūpintojus. Privaloma laikytis saugaus atstumo nuo kitų asmenų – didesnio nei 2 metrai. 
•    Baudos gali būti taikomos ir už plaukiojimą mažaisiais, pramoginiais, sportiniais, asmeniniais laivais bei kitomis plaukiojimo priemonėmis didesnėms nei 2 asmenų grupėms, išskyrus artimus giminaičius, įtėvius, įvaikius, globėjus ir rūpintojus.
•    Baudos gali sulaukti asmuo, kuris viešoje vietose bus be apsauginių kaukių ar neprisidengęs veido šaliku ar skarele. 
•    Nepilnamečiai iki 16 metų negali būti baudžiami už šių draudimų nesilaikymą, tačiau tėvai gaus baudą už vaikų nepriežiūrą. Tėvai gali sulaukti baudos už karantino sąlygų nesilaikymą, jeigu savo žaidimų aikštelėje leidžia žaisti su kitos šeimos vaikais.  
Pirmą kartą pažeidus nustatytą tvarką fiziniams asmenims gali būti skirta pusė Administracinių nusižengimų kodekse numatytos minimalios baudos. 
Jeigu asmuo yra per metus jau yra baustas už tą patį pažeidimą, jam gali būti skiriama apie 1000 eurų bauda.  
Baudą skiriantis pareigūnas gali sumažinti arba padidinti baudos dydį sankcijos ribose – nuo 500 iki 1500 eurų, atsižvelgdamas į lengvinančias aplinkybes, pavyzdžiui, kaltės pripažinimas, arba  sunkinančias aplinkybes, pavyzdžiui, pažeidimas padarytas, esant neblaiviam. 
Dėl šių pažeidimų policija ar kitos tai daryti galinčios institucijos surašys administracinių nusižengimų protokolus ir skirs atitinkamas baudas.
Griežtesnės baudos nuo 1500 iki 6000 eurų yra numatytos juridinio asmens vadovui ar kitam atsakingam asmeniui. Kadangi maksimalus  baudos dydis viršija 1500 eurų, šiuo atveju, teismas spręstų, kokio dydžio baudą taikyti  priklausomai nuo pažeidimo pobūdžio.
•    Jeigu karantino metu veiktų, pavyzdžiui, sporto ar naktinis klubas, ne maisto prekių parduotuvė, grožio salonas, bauda skiriama šios įmonės vadovui ar kitam atsakingam asmeniui. Draudžiami ir viešieji renginiai: sporto varžybos, mitingai, koncertai ir t.t. 
•    Tokia pati bauda gali būti skiriama ir prekybos įmonių, parduotuvių vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims, jeigu pirkėjai, pavyzdžiui, negalės dezinfekuoti rankų. 
•    Už nustatytų saugumo priemonių nesilaikymą gali būti baudžiami ir transporto bendrovių atsakingi asmenys. Tarpmiestiniuose ir priemiestiniuose viešojo transporto autobusuose leidžiama užimti tik sėdimas vietas ne mažesniu kaip 1 metro atstumu. Transporto priemonės turi būti dezinfekuojamos kiekvieno maršruto pradinėje ir galinėje stotelėse. 
 

Teisingumo ministerijos inf.

Sugriežtintos administracinės baudos: kada jos bus taikomos ]]>
Fri, 10 Apr 2020 11:50:26 +0000 sugrieztintos-administracines-baudos-kada-jos-bus-taikomos at https://www.jonavoszinios.lt
Parengtos rekomendacijos, kaip palaikyti gerą emocinę savijautą koronaviruso pandemijos metu https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/parengtos-rekomendacijos-kaip-palaikyti-gera-emocine-savijauta-koronaviruso-pandemijos-metu/

Rūpindamasi gyventojų emocine ir psichologine sveikata gyvenant neįprastomis gyvenimo sąlygomis, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) parengė rekomendacijas, kaip užtikrinti gerą savijautą koronaviruso (COVID-19) pandemijos metu.

Specialistai pataria:

  • Ribokite laiką, skiriamą naujienoms apie koronavirusą sužinoti – tikrinkitės 1-2 kartus per dieną tuo pačiu metu, informacijos ieškokite tik patikimuose šaltiniuose.
  • Susikurkite dienotvarkę ir stenkitės jos laikytis.
  • Skirkite pakankamai laiko poilsiui ir miegui, darykite pertraukas tarp darbų, sveikai maitinkitės.
  • Bendraukite su šeima ir draugais nuotoliniu būdu – telefonu, vaizdo skambučiais ar per socialinius tinklus.
  • Mąstykite pozityviai ir sutelkite dėmesį tik į kontroliuojamus, nuo kitų elgesio nepriklausomus dalykus.
  • Priminkite sau, kad stresą, nerimą, liūdesį ar baimę jausti yra normalu ir tai nereiškia, kad esate silpnas. Stebėkite ir suvaldykite savo jausmus – pieškite, klausykitės muzikos, užsiimkite rankdarbiais ar kita jūsų mėgstama ir COVID-19 metu tinkama užsiimti veikla.
  • Apie savo savijautą ir jausmus pasikalbėkite su žmonėmis, kuriais pasitikite. Jeigu jaučiate, kad Jums reikalinga profesionalų pagalba, kreipkitės į psichikos sveikatos centrą arba skambinkite emocinės paramos linijų numeriais.

Visuomenės informavimo grupės inf.

Parengtos rekomendacijos, kaip palaikyti gerą emocinę savijautą koronaviruso pandemijos metu ]]>
Fri, 10 Apr 2020 11:47:09 +0000 parengtos-rekomendacijos-kaip-palaikyti-gera-emocine-savijauta-koronaviruso-pandemijos-metu at https://www.jonavoszinios.lt
Dešimties savivaldybių savanoriai pagalbą gyventojams nuo šiol teiks saugiai https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/desimties-savivaldybiu-savanoriai-pagalba-gyventojams-nuo-siol-teiks-saugiai/

Siekiant sustabdyti koronaviruso infekcijos plitimą Lietuvoje, šiandien saugaus pagalbos teikimo gyventojams apmokymus baigė grupė savanorių iš dešimties šalies savivaldybių. Taip pat jie tapo sertifikuotais kitų savanorių saugos instruktoriais. Artimiausiu metu planuojama parengti daugiau kaip 2,5 tūkst. visoje šalyje pagalbą teikiančių ir niekam pavojaus nekeliančių savanorių.

Saugios pagalbos gyventojams instruktorius nuo šiol turi Alytaus, Birštono, Elektrėnų, Jonavos, Kaišiadorių, Kėdainių, Širvintų, Švenčionių, Trakų bei Vilniaus savivaldybės.

Tinkamu savanoriškų pagalbos organizacijų parengimu Lietuvoje susirūpinta po to, kai Italijoje bei Ispanijoje buvo nustatyta, jog koronaviruso infekciją platino ir gyventojams pagalbą teikiantys savanoriai.

Specialų savanorių apmokymo kursą parengė ir instruktažą vykdo humanitarinę pagalbą visoje šalyje teikiantis National Defence Foundation / Gynybos paramos fondas kartu su Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentu prie Krašto apsaugos ministerijos.

Kiek anksčiau Gynybos paramos fondo ir departamento ekspertai, bendradarbiaudami su Lietuvos policija, Sveikatos apsaugos ministerija bei Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentu, parengė ir išplatino specialias saugos instrukcijas pagalbos savanoriams ir gyventojams. Jomis siekiama ne tik sumažinti koronaviruso sklaidos pavojų, bet ir apsaugoti visuomenę nuo galimų piktavalių, siekiančių pasinaudoti savanorių vardu nusikalstamai veiklai.

Ketvirtadienį Vyriausybė paragino savivaldybes ir pagalbą nuo pandemijos pasekmių nukentėjusiems gyventojams teikiančias savanoriškas organizacijas aktyviai įsitraukti į Gynybos paramos fondo organizuojamus saugos mokymus ir vadovautis parengtomis instrukcijomis.

„Savanorystė yra tuo sėkmingesnė, kuo ji yra saugesnė, – vakar spaudos konferencijoje pažymėjo premjero patarėjas Giedrius Surplys. – Todėl prašome savanorius ir jų organizacijas vadovautis šiomis saugumo instrukcijomis ir pagal galimybes dalyvauti savanorių mokymuose. Taip pat prašome savivaldybių paraginti savo vietinius savanorius dalyvauti tuose mokymuose“.

Gynybos paramos fondo vadovas, atsargos pulkininkas Vaidotas Malinionis teigia, kad tinkamas pagalbą teikiančių savanorių parengimas gali padėti sutrumpinti visuotinį gyventojų karantiną bent keliomis savaitėmis.

„Dabar, kai du trečdalius susirgimų koronaviruso liga sukelia užsikrėtimai šalies viduje, saugus pagalbos organizacijų ir pažeidžiamiausių visuomenės grupių kontaktas yra gyvybiškai svarbus mažinant pandemijos aukų skaičių“, – tvirtina V. Malinionis.

Saugaus pagalbos savanorių elgesio mokomoji vaizdo medžiaga publikuojama ir internete.

Kovo pradžioje Lietuvoje paskelbus ekstremalią situaciją dėl COVID-19 pandemijos, National Defence Foundation / Gynybos paramos fondas persitvarkė į humanitarinės pagalbos organizaciją. Bendradarbiaudami su kitomis labdaros ir paramos organizacijomis bei verslu, fondo savanoriai organizuoja pagalbos siuntų ir medicininių priemonių surinkimą ir saugų pristatymą visoje Lietuvoje. Prireikus organizacija skubiai organizuoja masinį maitinimą šiltu maistu.

Artimiausi savivaldybių savanorių saugos mokymai ir sertifikavimo egzaminai vyks balandžio 14-16 dienomis Vilniuje, Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamente prie KAM.

Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie KAM inf. ir nuotrauka

 

Dešimties savivaldybių savanoriai pagalbą gyventojams nuo šiol teiks saugiai ]]>
Fri, 10 Apr 2020 11:36:14 +0000 desimties-savivaldybiu-savanoriai-pagalba-gyventojams-nuo-siol-teiks-saugiai at https://www.jonavoszinios.lt
Ruklos seniūnijoje slaptos kameros sekė naują seniūnę? https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/ruklos-seniunijoje-slaptos-kameros-seke-nauja-seniune/

Kaip žinia, nuo kovo 27 dienos Ruklos seniūnijai vadovauja nauja seniūnė – Vilma Akvilė Karoblienė. Naujos pareigos, nauji iššūkiai ir nenumatyti rūpesčiai – taip prasidėjo naujos seniūnės darbas.

Šiandien, balandžio 10 d., rengiant ir atnaujinant seniūnijos signalizaciją, saugos tarnyba nedideliuose judesio davikliuose aptiko slaptas vaizdo kameras, kurios buvo įdiegtos dvejose vietose. Anot specialistų, nedidelės vaizdo stebėjimo kameros buvo gudriai užmaskuotos – nedemontavus delno dydžio judesio daviklio, jų nebuvo įmanoma pastebėti. Kameros buvo pajungtos laidiniu būdu,  galinčios perduoti tiek vaizdą, tiek garsą.

 Ar buvo sekami seniūnijos gyventojai,  darbuotojai, ar naujoji seniūnė – aiškinsis policija.

Anot seniūnės V.A.Karoblienės, jokių duomenų, įrodančių, kad tokios kameros yra ir kokiu tikslu jos įrengtos - nebuvo. Taip pat nepakabinta ir informacinė lentelė, skelbianti apie vaizdo stebėjimą.

Kas buvo stebima ir kokiu tikslu tai buvo daroma – nežinia. Ar buvo sekami seniūnijos gyventojai,  darbuotojai, ar naujoji seniūnė – aiškinsis policija.

Ši žinia pasiekė ir Jonavos rajono savivaldybės administracijos direktorių Valdą Majauską.

„Iš to, ką šiandien sužinojau, manau, kad galimai buvo daromas nusikaltimas. Tikiu, kad teisėsauga, atlikus tyrimą, išsiaiškins, kas atliko šiuos neteisėtus veiksmus“, - situaciją komentavo V. Majauskas.

***

Kaip skelbia Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija, paprastai vaizdo stebėjimas vykdomas remiantis Bendruoju duomenų apsaugos reglamentu (BDAR).  Duomenų valdytojas privalo informuoti apie vykdomą vaizdo stebėjimą. Reikia aiškiai ir tinkamai pateikti informaciją lentelėje, kad teritorija ar patalpos yra stebimos, taip pat reikia  nurodyti valdytojo juridinio ar fizinio asmens duomenis, jų kontaktinę informaciją, asmens duomenų tvarkymo tikslą bei  kt.

Be to, vaizdo duomenų valdytojas privalo informuoti apie vykdomą vaizdo stebėjimą duomenų subjektą ir pateikti jam visą papildomą informaciją.

Pixabay.com nuotrauka 

Ruklos seniūnijoje slaptos kameros sekė naują seniūnę? ]]>
Fri, 10 Apr 2020 10:57:03 +0000 ruklos-seniunijoje-slaptos-kameros-seke-nauja-seniune at https://www.jonavoszinios.lt
Karščiavimo klinikoms ir mobiliems punktams pristatyta asmens apsaugos priemonių https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/karsciavimo-klinikoms-ir-mobiliems-punktams-pristatyta-asmens-apsaugos-priemoniu/

Lietuvos medikams, kovojantiems su koronaviruso infekcija, dalinama iš Kinijos atskraidinta apsauginė apranga. Karščiavimo klinikoms mobiliems punktams pristatyta daugiau kaip 1,1 mln. vienkartinių pirštinių, 99 tūkst. vienkartinių medicininių kaukių, beveik 55 tūkst. vienkartinių chalatų ir beveik 5 tūkst. apsauginių kombinezonų. 

Siunta Lietuvą pasiekė padedant Susisiekimo ministerijai, o į ligonines juos išvežioja valstybės valdoma akcinė bendrovė „Lietuvos paštas“. 

SAM kiekvieną savaitę gauna patikslintus gydymo įstaigų poreikius asmens apsaugos priemonėms ir, darydama gautų siuntų skirstymą, atsižvelgia į pačių įstaigų įvardintą asmens apsaugos priemonių trūkumą, taip pat į pagrindinius sveikatos priežiūros specialistų aprūpinimo prioritetus. 

Siekiant užtikrinti racionalų asmeninių apsaugos priemonių naudojimą, SAM, bendradarbiaudama su ekspertais, nustatė penkis saugumo lygius, apibrėžiant, kokiais atvejais ir kokias konkrečiai asmens apsaugos priemones turėtų naudoti mūsų šalies gydymo įstaigose dirbantys medikai. Saugumo lygiai nustatyti atsižvelgus į medikų darbo specifiką, t. y. pacientų, su kuriais jie dirba, grupes, taip pat teikiamų paslaugų, patiriamo kontakto pobūdį ir kitus aspektus. Vadovaujantis šiais lygiais taip pat bus lengviau įvardyti asmens apsaugų poreikį. 

Primename, kad informacija apie Lietuvos medikams paskirstytas asmens apsaugos priemonių kiekius yra nuolat skelbiama SAM internetinėje svetainėje.

Jonavos rajono savivaldybės Karščiavimo klinikai balandžio 9 d. pristatytos priemonės:

Vienkartinės pirštinės - 25.000

Medicininė kaukė - 2.000

Vienkartinis chalatas (baltas) - 500

Vienkartinis chalatas - 100

Apsauginis kombinezonas - 72

 

Visuomenės informavimo grupės (VIG) informacija

Karščiavimo klinikoms ir mobiliems punktams pristatyta asmens apsaugos priemonių Karščiavimo klinikoms ir mobiliems punktams pristatyta asmens apsaugos priemonių Karščiavimo klinikoms ir mobiliems punktams pristatyta asmens apsaugos priemonių ]]>
Fri, 10 Apr 2020 10:20:02 +0000 karsciavimo-klinikoms-ir-mobiliems-punktams-pristatyta-asmens-apsaugos-priemoniu at https://www.jonavoszinios.lt
Skelbiami geriausio Jonavos rajono jaunimo projekto ar iniciatyvos 2019 m. konkurso rezultatai https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/skelbiami-geriausio-jonavos-rajono-jaunimo-projekto-ar-iniciatyvos-2019-m-konkurso-rezultatai/

Šių metų kovo mėnesį vykęs Jonavos rajono savivaldybės jaunimo reikalų tarybos iniciatyva organizuotas Geriausio Jonavos rajono jaunimo projekto ar iniciatyvos 2019 m. konkursas  galutinai pasibaigė. Skelbiami nominacijų nusipelnę projektai!

POPULIARIAUSIAS tarp geriausių (I-ajame etape surinkęs daugiausiai "patiktukų" („Like")) projektas "Sėkmės (są)lyga" (LMS Jonavos rajono savivaldybės moksleivių savivalda).

GERIAUSIA IDĖJA – Komunikacijos projektas #zerowastetreciadienis (LMS Jonavos rajono savivaldybės moksleivių savivalda).

BENDRUOMENIŠKIAUSIAS projektas - „Mes visi įdomūs ir reikalingi" (VšĮ Vaikų ir jaunimo visapusiško lavinimo centras).

GERIAUSIAS JAUNIMO PROJEKTAS 2019 – Jaunimo projekto "Žvalgo mokinys" keliaujanti stovykla "LŠS100 ANP kitaip" (Jaunųjų turistų ir keliautojų būrys „Vedlys").

Į II-ąjį konkurso etapą patekusius projektus įvertino ir nominacijas skyrė Ukmergės rajono savivaldybės jaunimo reikalų taryba (2020 m. kovo 31 d. posėdžio protokolas Nr. (16.1.28.) J1-1).

Dėkojame už bendradarbiavimą!

Nominuoti projektai kasmet apdovanojami Metiniame jaunimo ir su jaunimu dirbančių organizacijų susitikime, tačiau susiklosčius nepalankioms aplinkybėms, kuomet visi ekstremalioje situacijoje Lietuvoje ir pasaulyje norime išlikti saugūs ir sveiki, renginį atidedame geresniam laikui, bet pažadame, kad tikrai susitiksime ir apdovanosime vieni kitus!

O dabar be galo džiaugiamės ir didžiuojamės aktyviu Jonavos miesto ir rajono jaunimu, aktyvią veiklą vykdančiomis jaunimo organizacijomis, skatinančiomis ir organizuojančiomis jaunimo veiklas su jaunimu dirbančiomis organizacijomis bei visais kitais, neabejojančiais jaunimo veiklomis, padedančiais spręsti jų problemas, motyvuojančiais ir palaikančiais!

Mes nuoširdžiai tikime, kad Jonavos rajono savivaldybė buvo, yra ir bus atvira jaunimui!

Jonavos rajono savivaldybės jaunimo reikalų tarybos informacija

Asociatyvi archyvo nuotr.

Skelbiami geriausio Jonavos rajono jaunimo projekto ar iniciatyvos 2019 m. konkurso rezultatai ]]>
Fri, 10 Apr 2020 09:29:33 +0000 skelbiami-geriausio-jonavos-rajono-jaunimo-projekto-ar-iniciatyvos-2019-m-konkurso-rezultatai at https://www.jonavoszinios.lt
Susisiekimo ministerija: pradedantieji vairuotojai papildomus mokymus galės baigti po karantino https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/susisiekimo-ministerija-pradedantieji-vairuotojai-papildomus-mokymus-gales-baigti-po-karantino/

Atsižvelgdama į karantino metu ribojamą vairavimo mokyklų veiklą, Susisiekimo ministerija pratęsia papildomų mokymų baigimo terminą pažeidimų padariusiems pradedantiesiems vairuotojams. Pradedantieji vairuotojai, kuriems papildomų mokymų terminas baigiasi karantino metu, šiuos mokymus galės baigti per 30 kalendorinių dienų po karantino.

 „Atsižvelgdami į susiklosčiusią padėtį šalyje bei aplinkybę, kad karantino metu gali būti pavojinga arba apskritai neįmanoma baigti papildomų vairuotojų mokymų, taip pat reaguodami į pradedančiųjų vairuotojų susirūpinimą, pratęsiame jiems papildomų mokymų baigimo terminą“, – sako susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius.

Šis sprendimas svarbus vairuotojams, kurie, būdami pradedantieji vairuotojai, padarė pažeidimą, už kurį pagal Saugaus eismo automobilių keliais įstatymą numatyta prievolė baigti papildomą vairuotojų mokymą, ir kuriems papildomų mokymų terminas baigiasi karantino laikotarpiu. Pažymėtina, jog tie pradedantieji vairuotojai, kurie paskelbus karantiną negalėjo baigti papildomų vairuotojų mokymų, nepraras teisės vairuoti transporto priemonę.

Susisiekimo ministerija primena, kad Kelių eismo taisyklių reikalavimus pažeidęs pradedantysis (neturintis 2 metų vairavimo stažo) vairuotojas, norėdamas neprarasti teisės vairuoti transporto priemonę, privalo per vienerius metus baigti papildomus vairuotojų mokymus. Šis terminas skaičiuojamas nuo nutarimo (teismo nuosprendžio), kuriuo asmuo pripažintas padariusiu teisės pažeidimą, įsiteisėjimo dienos.

Susisiekimo ministerija: pradedantieji vairuotojai papildomus mokymus galės baigti po karantino ]]>
Fri, 10 Apr 2020 09:26:59 +0000 susisiekimo-ministerija-pradedantieji-vairuotojai-papildomus-mokymus-gales-baigti-po-karantino at https://www.jonavoszinios.lt
Vakaro mankšta nugarai: jos svarba ir pratimų pavyzdžiai https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/vakaro-manksta-nugarai-jos-svarba-ir-pratimu-pavyzdziai/

Nugaros skausmai vakarais kankina maždaug 80% suaugusiųjų. Taip yra todėl, kad per dieną sumažėja tarpai tarp stuburo slankstelių ir jie ima spausti nugaros smegenų šakneles, sukeldami nemalonius skausmo pojūčius ir trikdydami vidaus organų veiklą.

Vakaro mankštos nugarai paskirtis – lengvai atpalaiduoti stuburą ir padidinti tarpus tarp slankstelių. Specialių pratimų pagalba tai padaryti gali kiekvienas, o pagrindinės pratimų stuburui atlikimo taisyklės paprastos – pratimus svarbu atlikti nedarant staigių judesių, lengvai, jausti, kaip atsipalaiduoja nugaros raumenys ir stuburas.

 

Pratimų pavyzdžiai

  • Atsiklaupkite, rankomis remkitės į grindis („ant keturių“). Įkvėpkite, lengvai išlenkite nugarą ir pažiūrėkite į viršų taip, kad pajustumėte, kaip įsitempia raumenys abipus viso stuburo nuo stuburgalio iki kaklo. Keletui sekundžių sulaikykite kvėpavimą. Po to iškvėpkite, išlenkite stuburą ir įtraukite pilvą, kad įsitemptų raumenys. Smakrą prispauskite prie krūtinės ir keletui sekundžių sulaikykite kvėpavimą. Pratimą pakartokite 7-8 kartus.
  • Atsigulkite ant nugaros, rankas padėkite ant grindų už galvos. Pilnai iškvėpkite. Kairę koją laikykite ištiestą, įkvėpkite, sulenkdami dešinę koją ir spausdami klubą prie liemens, abiem rankomis suimkite dešinį kelį. Keletui sekundžių sulaikykite kvėpavimą, po to atsipalaiduokite, iškvėpkite ir grįžkite į pradinę padėtį. Abiem kojom pratimą pakartoti po 5-7 kartus.
  • Atsigulkite ant grindų, rankas ištieskite virš galvos. Kvėpuokite laisvai. Vienu metu tieskite kairę ranką ir koją į priešingas puses. Tą patį pakartokite su dešine puse. Abiem pusėms padarykite po 5-7 patempimus.

 

JKKSC informacija
15min nuotr.

Vakaro mankšta nugarai: jos svarba ir pratimų pavyzdžiai ]]>
Fri, 10 Apr 2020 09:24:04 +0000 vakaro-manksta-nugarai-jos-svarba-ir-pratimu-pavyzdziai at https://www.jonavoszinios.lt
Į vaiko teisių pažeidimus reaguojama ir karantino metu, pareigūnams dėkojama už bedradarbiavimą https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/i-vaiko-teisiu-pazeidimus-reaguojama-ir-karantino-metu-pareigunams-dekojama-uz-bedradarbiavima/

Besitęsiantis karantinas rodo tendencingą vaiko teisių pažeidimų skaičių dėl tėvų piktnaudžiavimo alkoholiu Jonavos r. ir kituose Kauno apskrities rajonuose. Pastebėta, jog tokie rodikliai siejami su kai kurių asmenų klaidingomis žiniomis dėl institucijų darbo karantino metu, neva šeimoje specialistai nesilanko, todėl galima nevaržomai vartoti alkoholį.
Visgi, specialistai primena, kad dėl jų bei visuomenės saugumo darbo specifika yra kiek pakitusi, tačiau reagavimas į vaiko teisių pažeidimus nėra sustojęs – policijos pareigūnai ir Vaiko teisių apsaugos skyrius (VTAS) dirba kartu.


„Karantinui pakeitus daugelio asmenų kasdienybę, pastebėta vaiko teisių pažeidimų gausa dėl tėvų alkoholio vartojimo. Viena iš padažnėjusių tėvų išgertuvių priežasčių – klaidingos žinios dėl mūsų darbo ir reagavimo į vaiko teisių pažeidimus. Norisi priminti – nors karantinas kiek apribojo mūsų darbą ir tiesioginį bendravimą su asmenimis, dėl kurių gauname pranešimus, į vaiko teisių pažeidimus reaguojame ir siekiame užtikrinti geriausius vaiko interesus kiekvienoje situacijoje“, – teigė Kauno apskrities VTAS patarėjas Elegijus Laimikis.


Anot patarėjo, karantino laikotarpiu, esant galimybei, vaiko teisių pažeidimus stengiamasi aiškintis nuotoliniu būdu, t. y., ryšio priemonėmis, o į įvykius vykstama tais atvejais, kai tai neišvengiamai būtina. Jei pranešimo nagrinėjimas nėra užbaigiamas, asmenys informuojami dėl susitikimo po karantino. Beje, karantinui pasibaigus, dėl galimų vaiko teisių pažeidimų su asmenimis bus bendraujama taip, kaip ir prieš jį – gyvai.


Specialistai tikisi didesnio žmonių sąmoningumo užtikrinant geriausius savo vaikų interesus. Taip pat asmenys, turintys įtarimų dėl savo artimųjų galimo piktnaudžiavimo alkoholiu, raginami kartkartėmis pasidomėti, kaip šiems sekasi vaikų auginimo procese ir ar nėra reikalinga pagalba – susitelkimas ir parama gali padėti palengvinti šį karantino laikotarpį.


Patarėjas Elegijus Laimikis pristatė iš policijos gautų pranešimų statistiką karantino metu Jonavos rajone. Pasak patarėjo, karantino laikotarpiu, t. y. nuo kovo 16 d. iki balandžio 10 d., iš Kauno apskrities VPK Jonavos PK gauta 22 pranešimai.

„VTAS specialistai, kaip ir anksčiau, betarpiškai visą parą reaguoja ir vyksta į įvykius, kai gaunami pranešimai iš policijos dėl galimo smurto – fizinio, psichologinio, seksualinio, vaiko nepriežiūros atvejų, vaiko saugios aplinkos užtikrinimo poreikio. Į įvykio vietą vykstama ir tais atvejais, kai iš asmens, laikinai prižiūrinčio vaiką, gaunamas pranešimas dėl atsisakymo vaiką prižiūrėti ir/ar galimybės užtikrinti jam saugią aplinką nebuvimo dėl vaiko atstovų pagal įstatymą netinkamų veiksmų“, – E. Laimikis pristatė atvejus, kada fiziškai vykstama į įvykio vietą.


Kaip teigia patarėjas, dėl susiklosčiusios situacijos svarbų vaidmenį užima ir saugumo reikalavimų laikymasis. Gavus pranešimą apie galimą vaiko teisių pažeidimą, išsiaiškinus situaciją ir nusprendus vykti į įvykio vietą, sužinoma, ar vaikas/šeima laikosi karantino/saviizoliuojasi ir ar įvykyje nėra užsikrėtusių koronavirusu (COVID-19) asmenų.


Apie tai informaciją suteikia policijos pareigūnai, pirmieji vykstantys į įvykį ir visuomet besistengiantys padėti išsiaiškinti visas aplinkybes, matomas šeimos gyvenamojoje vietoje, todėl Jonavos rajono specialistai dėkoja Jonavos rajono teisėsaugos pareigūnams už operatyvų bendradarbiavimą bei pagalbą.

Į vaiko teisių pažeidimus reaguojama ir karantino metu, pareigūnams dėkojama už bedradarbiavimą ]]>
Fri, 10 Apr 2020 09:20:43 +0000 i-vaiko-teisiu-pazeidimus-reaguojama-ir-karantino-metu-pareigunams-dekojama-uz-bedradarbiavima at https://www.jonavoszinios.lt
Karantino metu policijos taikiklyje – pranešimai apie smurtą artimoje aplinkoje https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/karantino-metu-policijos-taikiklyje---pranesimai-apie-smurta-artimoje-aplinkoje/

Paskelbus šalyje karantiną, Lietuvos policija registruoja vis daugiau pranešimų dėl smurto artimoje aplinkoje. Policijos pareigūnams reaguojant į pranešimus apie karantino ar saviizoliacijos sąlygų nenorinčius laikytis artimuosius, tokias situacijas neretai pavyksta išspręsti greitai ir geranoriškai. 

Vis dėlto karantino laikotarpis, kaip pastebi policija, kelia naujus iššūkius: buvimas visą laiką kartu šeimose kelia įtampą ir neabejotinai turi įtakos pasikeitusiam tiek smurtautojo, tiek galimos smurto aukos elgesiui. 

„Šiuo laikotarpiu ypač svarbu ne tik užtikrinti, kad sąlygos kilti smurtiniam elgesiui būtų kiek įmanoma sumažintos, bet ir kiekvienam ketinančiam imtis smurtinių veiksmų aiškiai pasakyti, kad smurtas – nusikaltimas, o karantinas nekeičia aukštų policijos veiksmų standartų, reaguojant į pranešimus apie smurtą“, – sako policijos generalinis komisaras Renatas Požėla. 

Pasak R. Požėlos, karantino laikotarpiu policijos įstaigų veiksmai, reaguojant į pranešimus apie smurtą artimoje aplinkoje nepasikeitė, atvirkščiai – į juos žiūrima „pro padidinamąjį stiklą“. 

Kiekvienu atveju, gavus pranešimą apie smurtą artimoje aplinkoje, nedelsiant reaguojama į smurtinį atvejį, o priėmus sprendimą pradėti IT ar įvykio aplinkybių patikslinimą, nedelsiant, elektroniniu paštu, informuojamas specializuotos pagalbos centras, teikiantis pagalbą nuo smurto nukentėjusiems asmenims. 

Siekiant kuo geriau apsaugoti smurto aukų teises ir teisėtus interesus, policija aktyviai bendradarbiauja su specializuotą pagalbą teikiančius centrus vienijančia Lietuvos moterų teisių įtvirtinimo asociacija ir imasi papildomų veiksmų. 

Policijos informacijos telefono numeriu 8 700 60000 paskambinę asmenys, galintys tapti smurto artimoje aplinkoje aukomis, arba asmenys, nerimaujantys, kad dėl smurto artimoje aplinkoje gali nukentėti jų artimieji, bus informuojami apie konkrečios gyvenamosios vietos Specializuotos pagalbos centrų kontaktus. 

Policijos pareigūnai taip pat turimais kontaktais susisieks su atokiose kaimiškosiose vietovėse gyvenančiais asmenimis, anksčiau nukentėjusiais nuo smurto artimoje aplinkoje – jiems suteiks informaciją apie apsisaugojimo priemones, teiks konsultacijas kitais policijos kompetencijai priskiriamais klausimais. 

Visuomenei aktuali prevencinė informacija skelbiama policijos įstaigų internetiniuose tinklapiuose ir policijos bendruomenės pareigūnų socialinio tinklo paskyrose. Informacija, susijusia su smurto artimoje aplinkoje aukų teisių užtikrinimo klausimais, dalijamasi ir su Lietuvos moterų teisių įtvirtinimo asociacija, kuri pagal poreikį ją skelbia savo internetiniame tinklapyje: www.specializuotospagalboscentras.lt  

Kilus pavojui, kai norima išsikviesti policijos pareigūnus, reikia skambinti skubiosios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112. Jei smurtautojas yra šalia ir nėra galimybės skambinti telefonu, galima numeriu 112 išsiųsti SMS žinutę. 

Žinutė turėtų būti rašoma be lietuviškų raidžių, joje reikia nurodyti savo vardą ir pavardę, tikslų vietos adresą (savivaldybė, seniūnija, miestas ar kaimas, gatvės pavadinimas, namo ir buto numeris) ir kas atsitiko. Jei informacija bus neišsami, Bendrojo pagalbos centro pareigūnai turės ją tikslinti, tęsti susirašinėjimą ir reagavimas į pagalbos prašymą gali užtrukti. Todėl asmenims, galintiems tapti smurto artimoje aplinkoje aukomis, rekomenduojama iš anksto susikurti SMS pranešimo šabloną su galimu pagalbos prašymo turiniu.

VRM inf. ir nuotrauka 

Karantino metu policijos taikiklyje – pranešimai apie smurtą artimoje aplinkoje ]]>
Fri, 10 Apr 2020 08:33:07 +0000 karantino-metu-policijos-taikiklyje---pranesimai-apie-smurta-artimoje-aplinkoje at https://www.jonavoszinios.lt
Autobusuose privalomos kaukės, atnaujinama siuntų veikla https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/autobusuose-privalomos-kaukes-atnaujinama-siuntu-veikla/

Vyriausybei įvedus sugriežtinimų dėl karantino – nuo penktadienio, balandžio 10 d., būnant viešoje vietoje privaloma dėvėti apsaugines kaukes. Kadangi autobusas yra vieša vieta, kur yra tikimybė turėti kontaktą su kitais žmonėmis, keleiviai privalės autobuse būti su veido kauke ar respiratoriumi, o jų neturintieji burną ir nosį privalės būti prisidengę skarele ar šaliku. Taip pat rekomenduojama dėvėti apsaugines pirštines. 

Veido apsaugines kaukes taip privaloma dėvėti autobusų stotyje ir stoties perone.

Velykų švenčių metu UAB ''Jonavos autobusai'' miesto ir priemiestinio susisiekimo autobusų eismas organizuojamas taip:

Balandžio 11 d. (šeštadienį)  – šeštadienio tvarkaraščiais;

Balandžio 12 d. (sekmadienį) – sekmadienio tvarkaraščiais;

Balandžio 13 d. (pirmadienį)  –  sekmadienio tvarkaraščiais.

Autobusų reisai, kurie laikinai nutraukti karantino metu, minėtomis švenčių dienomis taip pat nevažiuos. Kuriais reisais autobusai nevažiuoja karantino metu galite pasitikslinti čia: http://www.jonavosautobusai.lt/atsaukti-marsrutai/ arba skambinti informacijos telefonu: 8 349 51333

Nuo balandžio 14 dienos atnaujinama siuntų autobusais veikla. Atnaujinus veiklą keičiasi Jonavos autobusų stoties siuntų skyriaus darbo laikas: siuntos bus priimamos ir atiduodamos darbo dienomis nuo 8:00 iki 16:00 val.

Siuntas galėsite išsiųsti bei atsiimti šiose autobusų stotyse: Jonavos, Kauno, Vilniaus, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Marijampolės, Alytaus, Prienų, Kuršėnų.

Tad prieš vykstant išsiųsti ar atsiimti siuntos rekomenduojame pasiskambinti siuntų skyriaus telefonu: 8 349 54388.

UAB ''Jonavos autobusai'' inf. 

Autobusuose privalomos kaukės, atnaujinama siuntų veikla ]]>
Fri, 10 Apr 2020 08:27:20 +0000 autobusuose-privalomos-kaukes-atnaujinama-siuntu-veikla at https://www.jonavoszinios.lt
Kelių direkcijos sprendimas nutraukti sutartis su darbus atsisakiusia vykdyti bendrove – teisėtas ir pagrįstas https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/keliu-direkcijos-sprendimas-nutraukti-sutartis-su-darbus-atsisakiusia-vykdyti-bendrove---teisetas-ir-pagristas/

Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos (toliau – Kelių direkcija) dvi sutartis su UAB „Kamesta“ dėl 54 km žvyrkelių asfaltavimo nutraukė teisėtai ir pagrįstai pasinaudojo sutarčių įvykdymo užtikrinimais. Tai konstatavo Lietuvos apeliacinis teismas palikdamas galioti Vilniaus apygardos teismo sprendimą. Teismai sprendimais patvirtino, kad valstybei turės būti sumokėta daugiau kaip 930 tūkst. eurų suma, kuria buvo užtikrintas sutarčių vykdymas.

 

Pasak Kelių direkcijos vadovo Vitalijaus Andrejevo, teismo sprendimas parodė, kad Kelių direkcija, nusprendusi nutraukti sutartis su įsipareigojimų nevykdančia bendrove, pasielgė teisėtai ir pagrįstai. „Atvejai, kai  yra atsisakoma vykdyti ar sąmoningai vilkinamas sutarčių vykdymas nebus toleruojami ir ateityje. Dėl laiku nesuteiktų paslaugų nukenčia valstybės ir jos piliečių interesai, visuomenė negauna jai priklausančių paslaugų“, –  teigia V. Andrejevas. 

 

Pagal dar 2016 m. sudarytas dvi sutartis UAB „Kamesta“ turėjo parengti žvyrkelių, esančių Elektrėnų, Jonavos, Kaišiadorių, Kėdainių, Tauragės, Pagėgių, Šilalės ir Jurbarko rajonuose, kapitalinio remonto techninius darbo projektus, išasfaltuoti 54 km atitinkamų kelių ruožų ir atlikti projektų vykdymo priežiūrą. Rangovas parengė dalį techninių darbo projektų, kurie buvo patvirtinti, tačiau darbai buvo vykdomi vangiai. 2018 m. pavasarį rangovas UAB „Kamesta“ atsisakė vykdyti sutartyje numatytus darbus. Kelių direkcija 2018 m. gegužės mėn. nutraukė žvyrkelių asfaltavimo rangos sutartis dėl esminių pažeidimų, t. y. darbų nevykdymo. Per beveik du metus rangovas pagal sudarytas sutartis atliko vos iki 10 proc. darbų.

Valstybinės reikšmės žvyrkelių ruožams, kurie turėjo būti išasfaltuoti pagal Kelių direkcijos ir UAB „Kamesta“ minėtas sutartis, viešųjų pirkimų konkursai skalbiami iš naujo.

LAKD inf.

 

Kelių direkcijos sprendimas nutraukti sutartis su darbus atsisakiusia vykdyti bendrove – teisėtas ir pagrįstas ]]>
Fri, 10 Apr 2020 08:22:24 +0000 keliu-direkcijos-sprendimas-nutraukti-sutartis-su-darbus-atsisakiusia-vykdyti-bendrove---teisetas-ir-pagristas at https://www.jonavoszinios.lt
Lietuvos sporto universiteto ekspertai pataria: „Pusiausvyros pratimai su kamuoliu“ https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/lietuvos-sporto-universiteto-ekspertai-pataria-pusiausvyros-pratimai-su-kamuoliu/

Lietuvos sporto universitetas (LSU) tęsia savo mokomųjų vaizdo reportažų ciklą „Lietuvos sporto universiteto ekspertai pataria“, kuriame LSU ekspertai pristato sporto, sveikos mitybos ir fizinio aktyvumo naudą visuomenei, dalijasi įžvalgomis, kaip pradėti sportuoti, kaip taisyklingai tai daryti.

Šiandien dalinamės LSU doktorantės, Lietuvos aerobinės gimnastikos čempionės, Europos ir pasaulio aerobinės gimnastikos čempionatų dalyvės Viktorija Treigytė pusiausvyros pratimais, kuriuos galite atlikti namuose.

Šiuos pratimus gali atlikti kiekvienas: jie skirti ne tik suaugusiems - tinka ir vaikams, ir senjorams. Pratimams atlikti reikės nedidelio kamuolio, bet jo neturintiems tiks ir pagalvė, o vaikams - net ir žaislas. 10–15 minučių mankštos su gimnastikos trenere ir būsite žvalūs visą dieną!

Pusiausvyros pratimus rasite paspaudę šią nuorodą 

LSU informacija
LSU vaizdo įrašo stop kadras

Lietuvos sporto universiteto ekspertai pataria: „Pusiausvyros pratimai su kamuoliu“ ]]>
Fri, 10 Apr 2020 08:12:49 +0000 lietuvos-sporto-universiteto-ekspertai-pataria-pusiausvyros-pratimai-su-kamuoliu at https://www.jonavoszinios.lt
Ar pėstiesiems judėjimo apribojimai taipogi bus taikomi? https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/ar-pestiesiems-judejimo-apribojimai-taipogi-bus-taikomi/

Kaip žinia, karantino laikotarpiu gyventojai, išskyrus šeimos narius, atvirose viešosiose vietose lankytis turi ne didesnėmis nei dviejų asmenų grupėmis, laikytis saugaus 2 metrų atstumo, vengti fizinio kontakto, nepamiršti higienos reikalavimų.  Šiuos reikalavimus perskaičiusiai moteriai kilo klausimas, ar įmanoma saugiais atstumais  eiti tiltu per Nerį. Dar daugiau neaiškumų gyventojams kilo paskelbus, kad Velykų savaitgalį bus taikomi dar griežtesni judėjimo reikalavimai.  

Riboti pėsčiųjų judėjimo – neketinama

"Sakykit, kaip saugiais atstumais pereiti per Neries tiltą į Kunigiškių pusę? Pėsčiųjų takai gana siauri. Ar negalima padaryti nuorodas - viena puse eiti viena kryptimi,  kita - grįžti. Būtų daug saugiau. Žvejoti nuo tilto dabartinėje situacijoje irgi nevertėtų. Atšilus orams bus daugiau pėsčiųjų, nes dar ir į sodus eis", - dar šios savaitės pradžioje portalui jonavoszinios.lt rašė gyventoja.

Anot Jonavos miesto seniūnijos seniūno Povilo Beišio, pastačius ženklus, gyventojų įpročių per kelias dienas nepakeisi, o miesto seniūnija neketina dar labiau riboti pėsčiųjų judėjimo bei kelti didesnių nepatogumų. Pasak P.Beišio, net ir specialistai pabrėžia, kad jei žmonės naudoja apsaugos priemones, net ir kelių sekundžių prasilenkimas su sergančiuoju atviroje erdvėje  neturi didelės užsikrėtimo rizikos.

Ketvirtadienį paskelbus, kad nuo penktadienio, Velykų savaitgalį, bus  taikomi transporto judėjimo apribojimai, jonaviečiams kilo dar daugiau papildomų klausimų. Gyventojai domėjosi, ar pėstiesiems judėjimo apribojimai taipogi bus taikomi: „ O pėsčiomis bus galima eiti?“, „Įdomu, ar praleis, ar valtelės reikės ieškotis?“.

Miesto seniūnas dar kartą akcentuoja, kad net ir apribojus transporto judėjimą – pėsčiųjų eismas nebus draudžiamas, išeiti nusipirkti maisto bus galima. P. Beišys pabrėžia, kad nuo šio vakaro bus sustiprinta policijos kontrolė. Pareigūnai gali teirautis, kur ir kokiu tikslu einate.

Sustiprinta policijos kontrolė

Nuo balandžio 10 d. 20 val. iki balandžio 13 d. 20 val. LR teritorijoje ribojamas asmenų atvykimas į ne savo gyvenamosios vietos savivaldybės miestus ar miestelius, išskyrus atvejus, kai vykstama dėl artimųjų giminaičių mirties, sunkios ligos ar nelaimės, darbo atlikimo, kai darbo vieta yra kitoje savivaldybėje, ar dėl būtinosios medicinos pagalbos suteikimo. Šis ribojimas netaikomas asmenims, kurie vyksta į kitą nei savo gyvenamosios vietos savivaldybę, kurioje turi nekilnojamojo turto, priklausančio jiems nuosavybės teise.

Pasak Kauno AVPK Jonavos r. PK viršininko Šarūno Martinkėno, šiai situacijai suvaldyti yra parengti specialūs kontroliniai klausimai, kiti patikros būdai, galintys įrodyti, kad asmuo vyksta dėl priežasties, nurodytos aukščiau – grįžti namo į Jonavą iš sodybos, vykti į darbą ir t.t.  Nekilnojamo turto nuosavybės dokumentų turėti su savimi neprivaloma, bet rekomenduojama.  

Išvažiavimas iš miesto nebus draudžiamas, tačiau patekimas atgal į miestą bus griežtai kontroliuojamas. Pvz., jei automobiliu vykstate apsipirkti į Maximą Plento g., patekti į ją važiuojant Ralio gatvės tiltu bus galima, nebent susidarius spūstims, tektų pastovėti kamščiuose. Tačiau grįžti tuo pačiu keliu galimybės nebus – teks važiuoti arba aplinkui per tiltą prie bendrovės „Achema“, arba palikti automobilį prekybos centro aikštelėje.  

Bus draudžiama įvažiuoti į Jonavos miestą per tiltą iš Plento gatvės, Virbalų gatve ir per Čičinų kelio ir Baltųjų Plukių gatvių sankryžą.

Policijos kontrolės postai bus prie įvažiavimo į miestą ties J. Basanavičiaus ir Fabriko gatvių susikirtimu, ties Darbininkų ir Ukmergės gatvių susikirtimu, Kėdainių gatvėje ties Šmatų kapinėmis ir ties Kauno ir Kranto gatvių susikirtimu. (Detalų planą žiūrėti nuotraukų galerijoje).

Gyventojų galerijos nuotrauka, autorius Andrius 

Ar pėstiesiems judėjimo apribojimai taipogi bus taikomi? Ar pėstiesiems judėjimo apribojimai taipogi bus taikomi? ]]>
Fri, 10 Apr 2020 07:59:24 +0000 ar-pestiesiems-judejimo-apribojimai-taipogi-bus-taikomi at https://www.jonavoszinios.lt
Kaimiškų vietovių gyventojams maistą pristatys mobilieji laiškininkai https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/kaimisku-vietoviu-gyventojams-maista-pristatys-mobilieji-laiskininkai/

Suprasdami, koks yra sunkus metas valstybei ir kaip reikia dėmesio kiekvienam žmogui, ypač kaimo vietovėse, AB Lietuvos paštas pasiūlė savo pagalbą visoms Lietuvos savivaldybėms – būtinųjų maisto produktų ar prekių išvežiojimą atokiose kaimiškose vietovėse gyvenantiems žmonėms. Po Velykų pirmieji bus aplankyti Mažeikių rajono gyventojai: mobilieji laiškininkai maistą išvežios 12-os kaimų gyventojams.


„Šiais metais įgyvendinę Mobiliojo laiškininko projektą, su šiuolaikinėmis pašto paslaugomis dar labiau priartėjome prie Lietuvos gyventojų. Karantino laikotarpiu kai kurioms savivaldybėms gali trūkti socialinių darbuotojų, tad pasiūlėme savo pagalbą – trumpam pavaduoti socialinius darbuotojus ir vietoje jų nuvežti maisto produktus atokių vietovių gyventojams. Mobiliesiems laiškininkams tai bus keli papildomi adresai jų maršrute, o gyventojams ir socialiniams darbuotojams – itin svarbi ir reikalinga pagalba“, – sako Lietuvos pašto generalinė direktorė Asta Sungailienė.


Mažeikiai yra pirmoji savivaldybė su, kuria susitarta dėl pagalbos. Iš viso šiame rajone bus aplankyta daugiau nei 120 gyventojų ar šeimų, keturiose seniūnijose. Vienas mobilusis laiškininkas per 3-4 dienas pristatys iki 30 maisto paketų. Paprastai mobilieji laiškininkai pas kaimiškų vietovių gyventojus važiuoja, kai juos išsikviečia, tačiau šiuo atveju jie važiuos pagal savivaldybės parengtą sąrašą. Vengiant kontakto, atvežti maisto produktai bus paliekami prie durų.


Nors kol kas konkretus bendradarbiavimas sutartas su viena savivaldybe, dėl pagalbos kreipėsi dar keliolika. Pasak A. Sungailienės, Lietuvos pašte yra gerokai daugiau nei 400 mobiliųjų laiškininkų, kurie į atokias vietoves vyksta sunkiai pravažiuojamiems kaimo keliukams pritaikytais naujais tarnybiniais automobiliais, tad galimybė padėti daugiau savivaldybių tikrai yra.


Trejus metus trukusio Mobiliojo laiškininko projekto įgyvendinimas baigtas šį vasarį, kai darbą pradėjo paskutiniai 49 mobilieji laiškininkai. Nuo vasario pabaigos, kaimiškų vietovių gyventojai visoje Lietuvoje pašto paslaugas gauna daug patogiau – mobilusis laiškininkas pagal iškvietimą nemokamai pas juos atvyksta į namus. Tai kur kas labiau socialiai orientuota paslauga, nes tie žmonės, kurie turėdavo prašyti artimųjų pagalbos nuvykti į paštą, tapo nepriklausomi ir paštą kada nori gali patys išsikviesti į namus. Laiškininkai dirba moderniai: užsakymus priima planšetėse, su savimi vežiojasi nešiojamus čekių spausdintuvus, tad popierių pildymo neliko ir visi procesai vyksta greičiau. Pagal iškvietimą atvykęs pas kaimynus, mobilusis laiškininkas pašto paslaugas gali suteikti ir šalia gyvenantiems, jeigu tik šie paprašys.


Mobiliojo laiškininko paslauga tapo dar aktualesnė karantino metu. Norint išsikviesti mobilųjį laiškininką, reikia skambinti bendruoju Lietuvos pašto informacijos numeriu 8 700 55 400 arba rašyti el. paštu info@post.lt ir operatorius užregistruos iškvietimą. Daugiau informacijos: https://www.lietuvospastas/lt/mobilusis_laiskininkas

Kaimiškų vietovių gyventojams maistą pristatys mobilieji laiškininkai ]]>
Fri, 10 Apr 2020 06:58:50 +0000 kaimisku-vietoviu-gyventojams-maista-pristatys-mobilieji-laiskininkai at https://www.jonavoszinios.lt
Vartotojo teisės perkant socialiniuose tinkluose https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/vartotojo-teises-perkant-socialiniuose-tinkluose/

Elektroninėje prekyboje vis didesnį vaidmenį atlieka socialiniai tinklai. Kol vieni čia parduoda savo nebereikalingus daiktus, kiti rimtai įsitraukia į prekybą. Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (toliau – VVTAT) pažymi, kad pastaruoju metu socialiniuose tinkluose plinta apgaulingi pasiūlymai, o nesąžiningų pardavėjų paskyros greitai tampa nebeaktyvios.

Kaip žinoti, ar pardavėjas patikimas?

Peržiūrėkite, kokią informaciją apie save pateikia pardavėjas. Jeigu prekes parduoda įmonė arba kitas komercinę veiklą vykdantis asmuo, savo paskyroje toks asmuo privalo nurodyti pavadinimą, registracijos adresą, informaciją apie vykdomos veiklos formą, kontaktus (buveinės adresą, telefono numerį, el. pašto adresą), taip pat informaciją apie siūlomas prekes, prekių naudojimą, grąžinimo sąlygas ir kt. Jei pardavėjas neskelbia informacijos apie save, nepasitikėkite juo, kadangi kilus ginčui gali būti sunku identifikuoti tokį pardavėją ir atsakomybę dėl pasekmių gali tekti prisiimti patiems. Taip pat labai svarbu įvertinti kitų vartotojų atsiliepimus internete bei specialiose atsiliepimų svetainėse.

 

Ar pardavėjas vykdo komercinę veiklą?

Kiekvienas prekybą vykdantis ir pajamas gaunantis asmuo privalo įteisinti savo veiklą. Tačiau jei prekę pirkote iš fizinio asmens, kuris prekybos nevykdo, o, pavyzdžiui, siūlo įsigyti savo nebenaudojamą automobilį, žinokite, kad Jūsų teisės nėra saugomos vartotojų teisių apsaugą reglamentuojančių teisės normų ir kilus ginčui, šis būtų sprendžiamas šalių sutarimu, o nesutarus – bendrosios kompetencijos teisme.

 

Įvertinkinte, kur registruotas pardavėjas

Apginti vartotojo teises, kai pardavėjas veikia ne Lietuvoje ir ne Europos Sąjungoje, o, pavyzdžiui, Kinijoje arba JAV, gali būti labai sudėtinga, todėl prieš atlikdami pinigų pervedimą, atkreipkite dėmesį, kam keliaus Jūsų pingiai, o jei yra galimybė, geriau rinkitės apmokėjimą prekių priėmimo metu.  

 

Jei buvote apgautas...

Pirmiausia nedelsdami kreipkitės į savo banką dėl pinigų susigrąžinimo galimybės (angl. chargeback) bei būdų Jūsų duomenims apsaugoti. Taip pat dėl ginčo sprendimo alternatyvia (ne teismo) tvarka kreipkitės į VVTAT (jei pardavėjas registruotas Lietuvoje), arba nemokamos pagalbos kreipkitės į Europos vartotojų centrą Lietuvoje (jei pardavėjas registruotas Europos Sąjungoje, Norvegijoje, Islandijoje ar Jungtinėje Karalystėje). Kitais atvejais apie savo problemą galite pranešti platformoje http://www.econsumer.gov/, jei pardavėjas veikia šalyje, kuri yra prisijungusi prie šios platformos. Kilus įtarimų dėl nusikalstamos veikos, rekomenduojame kreiptis  į policiją.

 

Daugiau informacijos ir patarimų apie apgaules internete kviečiame sekti VVTAT tinklalapyje http://vvtat.lt/apgavysciu-internete-prevencijos-savaite/685 bei Europos vartotojų centro Lietuvoje tinklalapyje www.ecc.lt.

 VVTAT inf.

 

Atmintinė perkantiems socialiniuose tinkluose

Vartotojo teisės perkant socialiniuose tinkluose ]]>
Fri, 10 Apr 2020 06:20:06 +0000 vartotojo-teises-perkant-socialiniuose-tinkluose at https://www.jonavoszinios.lt
Mieli Jonavos rajono gyventojai! https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/mieli-jonavos-rajono-gyventojai-279/

MIELI JONAVOS RAJONO GYVENTOJAI!

Sveikiname Jus artėjančių švenčių proga!

Nors šiuo metu esame taip reikalingi vieni kitiems, neapsigaukite – praleiskite šventes namuose, o savo artimiesiems paskambinkite, parašykite, pasidalinkite gera nuotaika, šypsenomis, palinkėkite sveikatos ir kantrybės.

Tegul Šv. Velykų ryto varpų skambesys užpildo Jūsų sielas ramybe ir pavasario šiluma.

Geros sveikatos ir stiprybės Jums!  

Jonavos rajono savivaldybės meras                                                       Administracijos direktorius 

Mindaugas SINKEVIČIUS                                                                         Valdas MAJAUSKAS

pixabay.com nuotrauka 

Mieli Jonavos rajono gyventojai! ]]>
Fri, 10 Apr 2020 05:56:05 +0000 mieli-jonavos-rajono-gyventojai-279 at https://www.jonavoszinios.lt
Už saviizoliacijos ir karantino taisyklių pažeidimus jonaviškiams surašytas ne vienas protokolas https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/uz-saviizoliacijos-ir-karantino-taisykliu-pazeidimus-jonaviskiams-surasyti-8-protokolai/

Policijos pareigūnams įgijus teisę surašyti administracinių nusižengimų protokolus dėl karantino režimo pažeidimų, jau per pirmąsias dienas baudų sulaukė ne vienas pažeidėjas. Ne išimtis ir Jonavos rajono gyventojai - kaip portalą jonavoszinios.lt informavo Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato komunikacijos poskyris, nuo balandžio 3-osios dienos iki vakar popietės pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 45 str. jonaviškiams buvo surašyti 8 protokolai dėl saviizoliacijos ir karantino taisyklių pažeidimų.

Praneša apie susibūrimus

Apie galimai taisykles pažeidžiančius asmenis policijos pareigūnams praneša ir pilietiški gyventojai.

,,Šią savaitę (t. y. balandžio 6-8 dienomis) yra užregistruoti 8 pranešimai, o praėjusią savaitę (nuo kovo 30 d. iki balandžio 5 d.) buvo registruota 15 pranešimų apie galimus saviizoliacijos ir karantino sąlygų pažeidimus. Didžioji dalis gaunamų pranešimų pastarosiomis savaitėmis, kaip ir kitose Kauno apskrities vietovėse, apie tai, jog asmenys nesilaiko karantino režimo viešose vietose: būriuojasi, žaidžia ar sportuoja grupėmis" , - pasakojo Kauno apskr. VPK komunikacijos poskyrio vyriausioji specialistė Justina Kazragytė.

Primena svarbias taisykles

Policijos pareigūnai primena, kad karantino laikotarpiu gyventojai, išskyrus šeimos narius, parkuose ir kitose atvirose viešosiose vietose lankytis, turi ne didesnėmis nei dviejų asmenų grupėmis, laikytis saugaus 2 metrų atstumo, vengti fizinio kontakto, nepamiršti higienos reikalavimų, o parduotuvėse ir kitose prekybos ir paslaugų vietose lankytis po vieną šeimos narį.

Kaukės - privalomos

Nuo šiandien įsigalioja dar vienas svarbus reikalavimas - kaukių dėvėjimas.  Jų neturintieji burną ir nosį gali prisidengti skarele, šaliku ar kita priemone. 

Už karantino ir saviizoliacijos taisyklių pažeidimus gyventojams gresia bauda iki 1500 eurų.

 Už saviizoliacijos ir karantino taisyklių pažeidimus jonaviškiams surašytas ne vienas protokolas ]]>
Fri, 10 Apr 2020 05:34:00 +0000 uz-saviizoliacijos-ir-karantino-taisykliu-pazeidimus-jonaviskiams-surasyti-8-protokolai at https://www.jonavoszinios.lt
Medikai raginami aktyviau siųsti pacientus pakartotinai tirtis dėl koronaviruso https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/medikai-raginami-aktyviau-siusti-pacientus-pakartotinai-tirtis-del-koronaviruso/

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) ragina šalies medikus aktyviau siųsti pakartotiniams tyrimams pacientus, kuriems po koronaviruso infekcijos (COVID-19) nustatymo dienos praėjo dvi savaitės ir kurie nejaučia šiai infekcijai būdingų simptomų. Jei po dviejų savaičių, atlikus du pakartotinus tyrimus iš eilės ne trumpesniu kaip 24 val. intervalu, rezultatai bus neigiami, žmogus laikomas pasveikusiu. 

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga neabejoja, kad pasveikusiųjų nuo koronaviruso infekcijos skaičius Lietuvoje greitu metu bus gerokai didesnis. Žmonių, kuriems koronaviruso infekcija diagnozuota prieš dvi savaites ir daugiau, šiuo metu šalyje yra per 270.  

„Norėtume paraginti medikus, kad tokie pacientai būtų aktyviai siunčiami išsitirti pakartotinai. Tada galėsime matyti realią situaciją apie pasveikusiuosius, be to, pastebime, kad ir visuomenė labai laukia tikslesnių duomenų, kiek žmonių pasveikę, tai leistų įnešti daugiau vilties gyventojams ir pasitikėjimo mūsų sveikatos apsaugos sistema“, - sako ministras A. Veryga. 

Sveikstantieji po koronaviruso infekcijos ambulatoriškai privalo laikytis visų izoliavimosi taisyklių iki tol, kol gaus patvirtinimą, jog pasveiko. Pakartotinius tyrimus ambulatoriškai gydomi asmenys, turėdami šeimos gydytojo siuntimą, gali atlikti mobiliuose punktuose, kurie deramai pritaikyti saugiai suvaldyti galimai sergančiųjų ir pasveikusiųjų srautus. 

SAM primena, kad pakartotinis tyrimas atliekamas nuo koronaviruso infekcijos diagnozavimo dienos praėjus ne mažiau kaip 14 dienų, bet ne anksčiau kaip po 3 dienų pasibaigus karščiavimui. Tuomet šeimos gydytojas ar slaugytojas organizuoja pirmąjį pakartotinį tyrimą. Jei atlikus tyrimą bus gautas teigiamas atsakymas, šeimos gydytojas tęs paciento stebėseną bei gydymą ir siųs pakartoti tyrimą ne anksčiau kaip po 14 dienų. 

Nustačius, jog pacientas pasveiko, šeimos gydytojas ar slaugytoja turi informuoti ne tik pacientą, bet ir Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą. Jei pacientas ambulatoriniam gydymui buvo izoliuotas sanatorijos patalpose, būtina informuoti ir šios įstaigos paskirtą slaugytoją. 

Pažymėtina, kad pacientas gali būti laikomas pasveikusiu ir po 37 kalendorinių dienų nuo koronaviruso infekcijos diagnozavimo dienos, jei tyrimai jam nebuvo atlikti. 

Iki šiol šalyje patvirtinti aštuoni nuo koronaviruso infekcijos pasveikę žmonės. 

 

 

Visuomenės informavimo grupės (VIG) informacija

 

Medikai raginami aktyviau siųsti pacientus pakartotinai tirtis dėl koronaviruso ]]>
Fri, 10 Apr 2020 05:13:10 +0000 medikai-raginami-aktyviau-siusti-pacientus-pakartotinai-tirtis-del-koronaviruso at https://www.jonavoszinios.lt
Patvirtintas septynioliktasis mirties nuo koronavirusinės infekcijos atvejis https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/patvirtintas-septynioliktasis-mirties-nuo-koronavirusines-infekcijos-atvejis/

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) praneša, kad Lietuvoje patvirtintas septynioliktasis mirties nuo koronaviruso (COVID-19) atvejis. Asmuo mirė Respublikinės Šiaulių ligoninės klinikoje, skirtoje priimti pacientus, įtariamus dėl COVID-19 susirgimo. Mirusysis priklausė rizikos grupei. 

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga reiškia užuojautą šeimai, artimiesiems. 

Šalyje paskelbus karantiną žmonės raginami maksimaliai vengti žmonių susibūrimų, esant galimybei dirbti iš namų, bendraujant gyvai išlaikyti atstumą vienas nuo kito, skirti ypatingą dėmesį rankų, paviršių higienai bei kita. Pajutus ligos simptomus kreiptis medikų pagalbos telefonu, nevykti patiems į gydymo įstaigas. 

Karantino režimo trukmė – nuo kovo 16 d. 00 val. iki balandžio 27 d. 24 val. 

Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos (NVSPL) balandžio 10 d. 7.00 val. duomenimis, Lietuvoje patvirtinti 999 ligos atvejai. Per vakar dieną patvirtinti 44 nauji ligos atvejai, per vakar dieną ištirti 3242 ėminiai. Iki šiol iš viso ištirta ėminių dėl įtariamo koronaviruso – 36051.

 

 

Visuomenės informavimo grupės (VIG) informacija

pixabay.com nuotrauka 

Patvirtintas septynioliktasis mirties nuo koronavirusinės infekcijos atvejis ]]>
Fri, 10 Apr 2020 05:03:09 +0000 patvirtintas-septynioliktasis-mirties-nuo-koronavirusines-infekcijos-atvejis at https://www.jonavoszinios.lt
Lietuvoje patvirtinti 999 koronaviruso infekcijos atvejai, naujų - 44 https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/lietuvoje-patvirtinti-999-koronaviruso-infekcijos-atvejai-nauju---44/

Visuomenės informavimo grupė (VIG) praneša Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos (NVSPL) balandžio 10 d. 7.00 val. duomenis.

Lietuvoje patvirtintų ligos atvejų: 999

Per vakar dieną patvirtinta naujų ligos atvejų: 44

Per vakar dieną ištirta: 3242

Iki šiol iš viso ištirta ėminių dėl įtariamo koronaviruso: 36051

Šie duomenys surinkti iš visų laboratorijų, kuriuose šie tyrimai atliekami.

COVID-19 statistika Jonavoje

Patvirtinti atvejai: 10

Pasveikę asmenys: 1

Mirtys: 0

Parengta pagal VIG ir koronajonava.lt inf.

 

 Lietuvoje patvirtinti 999 koronaviruso infekcijos atvejai, naujų - 44 ]]>
Fri, 10 Apr 2020 04:38:48 +0000 lietuvoje-patvirtinti-999-koronaviruso-infekcijos-atvejai-nauju---44 at https://www.jonavoszinios.lt