Jonavos žinios https://www.jonavoszinios.lt/naujienos lt Kas Jonavoje sumainys aukso žiedus artimiausiomis savaitėmis? (jaunavedžių sąrašas) https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/kas-jonavoje-sumainys-aukso-ziedus-artmiausiomis-savaitemis-jaunavedziu-sarasas/

Tradiciškai Jonavos rajono savivaldybės Metrikacijos skyrius skelbia asmenis, artimiausiu metu žadančius sumainyti aukso žiedus. Kas tie laimingieji? Sąrašu dalijamės ir mes.

 Jie tuoksis lapkričio 30 dieną

13:00 S. Špeniovas (1993) ir S. Dambrauskienė (1988)

13:10 G. Petkus (1992) ir  M. Pūkaitė (1989)

Jie tuoksis gruodžio 5 dieną

11:00 N. Dančenko (1959) ir E. Lekomtseva (1976)

Jie tuoksis gruodžio 7 dieną

13:00 M. Gerdvila (1989) ir A. Zgirskaitė (1993)

Sveikiname!

Parengta pagal Jonavos rajono Metrikacijos skyriaus inf.

Asociatyvi pixabay.com nuotr.

 

Kas Jonavoje sumainys aukso žiedus artimiausiomis savaitėmis? (jaunavedžių sąrašas) ]]>
Tue, 19 Nov 2019 07:01:04 +0000 kas-jonavoje-sumainys-aukso-ziedus-artmiausiomis-savaitemis-jaunavedziu-sarasas at https://www.jonavoszinios.lt
Pasaulio vietos valdžių ir regionų lyderiai susitiko 6–ajame UCLG kongrese https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/pasaulio-vietos-valdziu-ir-regionu-lyderiai-susitiko-6-ajame-uclg-kongrese/

Lietuvos savivaldybių asociacijos prezidentas Mindaugas Sinkevičius ir viceprezidentai Ausma Miškinienė ir Šarūnas Vaitkus š. m.  lakpričio 11 – 15 dienomis dalyvavo 6-ajame Pasaulio vietos ir regionų valdžių lyderių kongrese Durbano mieste, Pietų Afrikos Respublika.

Kongreso organizatorius – pasaulinė organizacija „Vieningi miestai ir savivaldybės“ (UCLG).

Tai didžiausias ir įtakingiausias pasaulyje tokio pobūdžio renginys, kuriame dalyvauja merai, aukščiausio lygio regionų ir nacionalinių institucijų vadovai bei pagrindiniai savivaldos partneriai – viešųjų įstaigų, akademinio pasaulio, vystymo agentūrų, finansinių institucijų bei verslo atstovai. Šių metų kongreso renginiai skirti Darnaus vystymosi darbotvarkei iki 2030  m. bei jos 17-os tikslų įgyvendinimui vietos lygmeniu.

Geri kaimyniniai santykiai su Rytų partnerėmis ir visapusiška parama joms įgyvendinant politines, ekonomines ir socialines reformas ir toliau turi išlikti ES užsienio politikos prioritetu

Viename iš kongreso seminarų pranešimą apie Europos savivaldybių bendradarbiavimą su Rytų partnerystės šalių savivaldybėmis lokalizuojant darnaus vystymosi tikslus skaitė LSA prezidentas M. Sinkevičius.  “Darnaus vystymosi tikslai nukreipti į globalius iššūkius yra skirti mums visiems ir turėtų pasitarnauti, kaip gairės plėtojant vystomąjį bendradarbiavimą. Geri kaimyniniai santykiai su Rytų partnerėmis ir visapusiška parama joms įgyvendinant politines, ekonomines ir socialines reformas ir toliau turi išlikti ES užsienio politikos prioritetu“ – teigė M. Sinkevičius.

Lapkričio 14-15 dienomis vykusioje UCLG generalinėje asamblėjoje trejų metų kadencijai išrinkta nauja organizacijos vadovybė. Naujuoju UCLG prezidentu tapo Maroko Al Hoceima savivaldybės  meras Mohamed Boudra. Sesijoje taip pat patvirtintos naujos Vykdomojo biuro bei Pasaulinės tarybos sudėtys. Lietuvos savivaldybių asociaciją šiose institucijose atstovaus LSA prezidentas M. Sinkevičius, pakaitine nare patvirtinta LSA valdybos narė, Trakų rajono savivaldybės merė Edita Rudelienė.

Lietuvos savivaldybių asociacija yra UCLG narė nuo 2000 metų.

LSA inf.  

Pasaulio vietos valdžių ir regionų lyderiai susitiko 6–ajame UCLG kongrese ]]>
Tue, 19 Nov 2019 06:50:49 +0000 pasaulio-vietos-valdziu-ir-regionu-lyderiai-susitiko-6-ajame-uclg-kongrese at https://www.jonavoszinios.lt
Ar viską padarėte, kad jūsų šventinės siuntos adresatus pasiektų laiku? https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/ar-viska-padarete-kad-jusu-sventines-siuntos-adresatus-pasiektu-laiku/

Klestinčios internetinės parduotuvės ir neribotos galimybės siųsti šventines siuntas bei sveikinimus kasmet vis labiau pakursto Kalėdų karštinę Lietuvos pašto logistikose centruose. Kad žmonės kasmet daiktų siunčia vis daugiau, parodo ir Lietuvos pašto statistika – lyginant 2018 m. ir 2019 m. tą patį 9 mėnesių laikotarpį, siuntinių išsiųsta jau net 19 proc. daugiau. Ką svarbu atlikti, kad šiame siuntų sraute artimiems žmonėms skirtos dovanos nepasiklystų ir juos pasiektų laiku?

​Pirmas pradeda ir laimi

Svarbiausia sąlyga – nedelsti. Kadangi visos siuntos ir korespondencija iš Lietuvos pašto logistikos centrų specialiu oro, žemės arba vandens transportu keliauja per kelis užsienio logistikos centrus, kartais – net per kelis žemynus, bet koks uždelsimas siuntą „įkalina“ padidėjusiame kitų tarptautinių siuntų sraute. Švenčių laikotarpiu visų šalių pašto skyrius užplūsta siuntos – jų kiekis padidėja iki trijų kartų, tad natūralu, kad jas apdoroti (paskirstyti ir pristatyti gavėjui) trunka ilgiau nei įprastai, todėl rekomenduojama laiškus, atvirlaiškius ir pašto siuntinius išsiųsti kuo anksčiau.

Siunčiant į užsienį, reikėtų suskubti ir siuntas į pašto skyrių atiduoti pirmomis gruodžio dienomis, o, kad siuntos adresatą laiku pasiektų Lietuvoje, tai padaryti galima iki gruodžio 15 d. Tik tokiu atveju šventiniai linkėjimai dar iki Kalėdų spės pasiekti adresatus.

Pašto korespondencijos siuntų ir pašto siuntinių paslaugos neturi nustatytos tikslios pristatymo trukmės, todėl skubiam siuntimui derėtų rinktis Tarptautinio greitojo pašto paslaugą. Tiesa, siuntos gali vėluoti ir dėl išorinių, iš anksto nenumatytų, priežasčių – nepalankių meteorologinių sąlygų ir streikų.

Korespondencijos/siuntinių apytikslė pristatymo trukmė: JAV, Kanada – 5-10 dienų; Rusija – 5-10 dienų (siuntos į nutolusias šalies vietas keliauja apie 3 sav.); Australija – 2-3 sav.

Dažniausiai į Lietuvą 2019 m. siuntos keliavo iš Kinijos, Estijos, Lenkijos, Singapūro ir Olandijos, iš Lietuvos siuntos dažniausiai per šiuos metus keliavo į Vokietiją, JAV, Didžiąją Britaniją, Latviją ir Prancūziją.

Teisingai užrašytas gavėjo adresas šansus laiku gauti siuntą padidina

Ant siunčiamų laiškų, atvirlaiškių ir siuntų itin svarbu įskaitomai užrašyti gavėją ir tikslų jo adresą. Būtina nurodyti ne tik gavėjo vardą, pavardę, gatvę, namo ir buto numerius, bet nepamiršti parašyti ir miesto, kaimo ir (ar) savivaldybės pavadinimą bei pašto kodą. Ant pašto siuntos papildomai nurodžius gavėjo mobiliojo telefono numerį, gavėjas apie gautą ir pašte ar savitarnos siuntų terminale atsiimtiną siuntą bus informuojamas SMS žinute.

Į užsienį siunčiamą siuntą reikėtų adresuoti pagal tos šalies reikalavimus. Žinotina, kad gavėjo šalies pavadinimas turi būti užrašytas didžiosiomis spausdintinėmis raidėmis anglų arba prancūzų kalba. Taisyklingo siuntų adresavimo pavyzdžių rasite Lietuvos pašto tinklalapyje.

Tinkama siuntos pakuotė – itin svarbi

Kadangi siunta dažnai yra transportuojama keliomis transporto priemonėmis ir jai tenka pabuvoti keliuose logistikos centruose, siuntą patariama pakuoti tam skirtoje tvirtoje pakuotėje. Labai svarbu pasirinkti tvirtą siuntos pakuotę, kad ji atlaikytų ne tik siuntoje esančių daiktų svorį, bet ir galimą išorinį slėgį – tai ypač aktualu siunčiant dužius daiktus. Tuščios kartotinės dėžės ertmės turi būti pripildytos pakavimo medžiagos, neleidžiančios siuntoje esantiems daiktams judėti. Kaip vidinis siuntos užpildas gali būti naudojama plėvelė su oro burbuliukais, raukšlėtasis („gofruotas“) kartonas, putplastis, popieriaus drožlės, vata, medžio drožlės ar specialios fiksuojamosios putos, įpurškiamos į ertmes tarp daikto ir vidinių siuntos dėžutės kraštų. Siunta turi būti užklijuota tvirta lipniąja juosta, apjuosta per visą siuntos apimtį (mažiausiai trijose vietose) taip, kad transportuojama siunta neplyštų ar neatsidarytų, nepažeistų kitų siuntų.

Laikraštinis, plonas popierius, įvairūs plastikiniai maišeliai ir kita transportavimui netinkama tara siuntinio apsaugoti negali. Pašte, siuntų savitarnos skyriuose, galim rasti visų pakavimui būtinų medžiagų, kurios padės siuntą išlaikyti sveiką.

Lietuvos paštas skatina visas pakuotes, kurias įmanoma, naudoti pakartotinai – svarbu nuvalyti visą pasenusią ir kurjerį suklaidinti galinčią informaciją, kad siuntinys laiku pasiektų jo laukiantį žmogų.

Kad siuntos vietą matytumėte internete – ją registruokite ir apdrauskite

Lietuvos pašto duomenys rodo, kad iki šių metų spalio mėnesio jau buvo išsiųsta 19 mln. siuntų ir 23 mln. laiškų, o šventinis laikotarpis dar net neprasidėjo. Gyventojai gali pasirinkti, ar laiškus ir siuntas siųsti paprastuoju, ar registruotuoju paštu, tačiau norint  sekti savo siuntos judėjimo kelią arba apdrausti ją nuo nelaimingų atsitikimų, rekomenduojama siuntą registruoti bei įvertinti – registruoti siuntą Lietuvoje kainuoja 0,58 Eur, į užsienį – 2,03 Eur.

Registruotosios pašto siuntos statusas garantuoja, kad siunta gavėjui bus įteikta tiesiai į rankas. Su registruotosios pašto siuntos numeriu, nurodytu ant kasos kvito, siuntėjas ar gavėjas gali sekti visą siuntos judėjimo kelią Lietuvoje, o siunčiant į užsienį – siuntos judėjimo kelią iki jos išsiuntimo iš Lietuvos ir tose užsienio šalyse, kurios yra pasirašiusios PRIME susitarimą. Jeigu registruotosios siuntos pakuotė transportavimo metu pažeidžiama ar pasimeta, siuntėjas gali kreiptis į pašto operatorių ir tikėtis susigrąžinti siuntimo išlaidas.

Lietuvos paštas primena, kad monetų, banknotų, čekių ar bet kokių pareikštinių vertybinių popierių, kelionės čekių, apdirbtos ar neapdirbtos platinos, aukso arba sidabro, brangakmenių, papuošalų ir kitus vertingus daiktus  galima siųsti tik įvertintosiomis (apdraustosiomis) siuntomis ir tik į tas šalis, į kurias leidžiama tokių daiktų įvežti. Nerekomenduojama siųsti tabako produktų – net tose šalyse, į kurias nedraudžiama siųsti tabako gaminių, jie yra apmokestinami gana dideliais muito mokesčiais. Rinkdamiesi dovanas, kurios bus siunčiamos paštu, patikrinkite, ar tai nėra draudžiami siųsti daiktai.

Lietuvos paštas primena, kad siuntėjas yra atsakingas už siunčiamos siuntos turinį ir privalo užtikrinti, kad joje nebūtų draudžiamų ir pavojingų siųsti daiktų. Jei tokių pašto siuntoje aptinkama, ši pareigūnų sulaikoma arba konfiskuojama ir gavėjo nepasiekia.

Daugiau informacijos apie taisyklingą adresavimą, pašto kodus, tinkamą siuntos pakuotę ir pakavimą galima rasti Lietuvos pašto internetiniame tinklalapyje www.lietuvospastas.lt arba sužinoti paskambinus informacijos telefonu 8 700 55 400.

AB "Lietuvos paštas" inf. 

Ar viską padarėte, kad jūsų šventinės siuntos adresatus pasiektų laiku? ]]>
Tue, 19 Nov 2019 05:42:59 +0000 ar-viska-padarete-kad-jusu-sventines-siuntos-adresatus-pasiektu-laiku at https://www.jonavoszinios.lt
Joniškyje atgimė tinklinis - čia startavo LTF Didžiosios taurės turnyras https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/joniskyje-atgime-tinklinis---cia-startavo-ltf-didziosios-taures-turnyras/

Savaitgalį į Joniškį sugrįžo didysis tinklinis. Būtent čia startavo Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Didžiosios taurės turnyras.

„Joniškio baldų-Vidrenos“ komanda vienintelė iš I lygos klubų ryžosi mesti iššūkį aukščiausios lygos ekipoms ir pirmosiose rungtynėse pademonstravo, kad nėra visiški autsaideriai.

Nors šeimininkų ekipa atrankinio etapo starte 0-3 (21:25, 17:25, 26:28) nusileido Šiaulių „Elgos-Master Idea-SC Dubysos“ ekipai, Joniškis parodė, kad tinklinis šiame mieste yra gyvas ir turi daug galimybių augti. Ir tai turėtų būti geras pavyzdys kitiems šalies miestams ir komandoms.

Antrajame taurės turnyro susitikime „Joniškio baldų-Vidrenos“ ekipa 0-3 (18:25, 17:25, 11:25) pralaimėjo vienam aukščiausios lygos lyderių Kauno „Rio-Starto“ klubui.

„Debiutas įvyko taip, kaip ir tikėtasi. Galbūt norėjome bent iš vienos komandos atimti setą, bet situaciją turime tokią, į kokią patys nuėjome. Su Šiaulių ekipa žaidėme pilna sudėtimi, turėjome pakankamai lygiaverčių keitimų, todėl pačios rungtynės buvo gražesnės. Sekmadienį trūko keleto žaidėjų, pagrindinis centro puolėjas gavo traumą, todėl rotacija susiaurėjo. Tai skaudžiai kirto komandos žaidėjams ir nuo tos akimirkos žaidimas „nebesiklijavo“, - sakė Joniškio ekipos treneris Dainius Kučinskas.

Atrankinis LTF Didžiosios taurės etapas tęsis kitą savaitgalį. Tuomet namuose Šiaulių ir Joniškio ekipas priims Kauno „Rio-Starto“ klubas.

D. Kučinskas apgailestavo, kad taurėje nedalyvauja daugiau žemesnių lygų komandų, kurios nepasinaudoja proga įgauti vertingos patirties.

„Optimizmo turime ir toliau. Tikimės, jog išvykoje varžovams garbingai pasipriešinsime. Mes džiaugiamės galėdami rungtyniauti su stipriausiomis Lietuvos komandomis, o tai taip pat yra gera patirtis prieš I lygos kovas. Gaila, kad daugiau komandų išmėginti jėgas Didžiojoje taurėje nepanoro“, - pridūrė D. Kučinskas.

Į pusfinalį iškart pateko praėjusių metų taurės nugalėtojai Klaipėdos „Amber-Arlangos“ tinklininkai ir finalinių varžybų organizatorė Marijampolės „Sūduvos“ ekipa.

Lietuvos moterų čempionate - favoričių pergalės

Ir toliau įsibėgėja kovos TOP SPORT Lietuvos moterų tinklinio čempionate. Dvi pergales iš eilės iškovojo ir čempionato lyderėmis tapo Kauno „Kauno-VDU“ tinklininkės.

Trečioje pozicijoje esanti Jonavos „Aušrinė-KKSC“ praėjusią savaitę namuose pranoko VU tinklininkes.

Čempionių titulą ginančios kaunietės šeštadienį namuose 3-0 (25:16, 25:15, 25:19) nugalėjo Vilniaus universiteto (VU) komandą. Nugalėtojoms 11 taškų pelnė Eglė Makauskaitė, 10 - Karyna Zabolocka. VU gretose 12 taškų surinko Ingrida Takinaitė.

Sekmadienį Kauno klubas savo žiūrovų akivaizdoje 3-0 (25:10, 25:19, 25:7) nugalėjo Gargždų SC atstoves. Šįkart šeimininkių gretose rezultatyvumu suspindėjo Ida Marija Savukynaitė (17 tšk.). Po 10 taškų - Krystynos Zabolockos ir Kotrynos Motiejūnaitės sąskaitose. Viešnioms po 4 taškus pelnė Viktorija Bancevičiūtė bei Gabrielė Tumaitė.

„Šį savaitgalį iškovoti 6 taškai mums yra svarbūs tiek turnyrinėje lentelėje, tiek įgaunant pasitikėjimo savimi. Žaidėme savo žaidimą ir žinojome, ko siekiame. Tai buvo puiki treniruotė prieš artėjantį savaitgalį Baltijos lygoje“, - mintimis dalinosi I. M. Savukynaitė.

Antroje vietoje esanti Alytaus „Prekyba-Parama“ šeštadienį namuose 3-0 (25:8, 25:13, 25:18) nepaliko didesnių vilčių Kauno LSU tinklininkėms. Šeimininkėms 20 taškų pelnė Jekaterina Kovalskaja, 13 - Agnė Daunytė. Pralaimėjusių gretose išsiskyrė Viktorija Ruškytė (10 tšk.).

Sekmadienį Alytaus ekipa 3-1 (25:17, 27:29, 25:16, 25:18) įveikė kovingai besipriešinusią Vilniaus „SM Tauro-VTC“ komandą. Nugalėtojoms 20 taškų pelnė A. Daunytė, po 16 - Natalija Bakun ir J. Kovalskaja, 10 - Viktorija Atapovič. Sostinės ekipoje 14 taškų surinko Gabija Janušauskaitė, 10 - Ignė Kalinauskaitė.

Pergale galėjo džiaugtis ir vilnietės, kurios savo aikštėje 3-0 (25:19, 25:16, 25:23) pranoko LSU klubą. 11 taškų prie pergalės prisidėjo Elzė Urbonavičiūtė, 9 - I. Kalinauskaitė ir G. Janušauskaitė. Kaunietėms 11 taškų surinko V. Ruškytė.

Trečioje pozicijoje esanti Jonavos „Aušrinė-KKSC“ praėjusią savaitę namuose 3-0 (26:24, 25:21, 25:17) pranoko VU tinklininkes. Šeimininkes į priekį vedė Gerda Grudzinskaitė (21 tšk.) bei Gabija Kasperavičiūtė (11 tšk.). VU komandoje 10 taškų surinko Jovita Bukantytė.

Turnyro lentelėje „Kaunas-VDU“ turi 14 taškų, „Prekyba-Parama“ - 13, „Aušrinė-KKSC“ - 12. Toliau rikiuojasi dvi Vilniaus ekipos - VU (5 tšk.) ir „SM Tauras-VTC“ (3 tšk.).

LTF inf. 

Organizatorių nuotrauka 

Joniškyje atgimė tinklinis - čia startavo LTF Didžiosios taurės turnyras ]]>
Mon, 18 Nov 2019 15:29:06 +0000 joniskyje-atgime-tinklinis---cia-startavo-ltf-didziosios-taures-turnyras at https://www.jonavoszinios.lt
Policija prašo pagalbos atpažįstant du asmenis https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/policija-praso-pagalbos---ieskomi-du-asmenys/

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Jonavos rajono policijos komisariato Veiklos skyriuje yra atliekamas ikiteisminis tyrimas Nr.01-1-29827-19 pagal LR BK 138 str. 1 d. dėl nesunkaus sveikatos sutrikdymo.

Ikiteisminio tyrimo medžiagoje reikalinga nustatyti ir apklausti du vaikinus, galimai susijusius su įvykiu. Vienas apsirengęs pilkos spalvos treningu, plikas su barzdele, kitas apsirengęs šviesios spalvos megztiniu ir džinsiniais mėlynos spalvos šortais.

Atpažinus šiuos asmenis, prašome informuoti Kauno apskr. VPK Jonavos r. PK Veiklos skyriaus vyresnįjį tyrėją Aivarą Bisigirską tel. Nr tel. 8-700 63325 el.p. aivaras.bisigirskas@policija.lt arba vyresnįjį tyrėją Arvydą Kliucevičių tel. Nr. 8-700 63326, el. p. arvydas.kliucevicius@policija.lt .

Policija prašo pagalbos atpažįstant du asmenis Policija prašo pagalbos atpažįstant du asmenis ]]>
Mon, 18 Nov 2019 14:19:59 +0000 policija-praso-pagalbos---ieskomi-du-asmenys at https://www.jonavoszinios.lt
Motinystės išmokos: geresnės sąlygos darbo netekusioms nėštumo metu, griežtesnės – per visą nėštumą nedirbusioms https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/motinystes-ismokos-geresnes-salygos-darbo-netekusioms-nestumo-metu-grieztesnes---per-visa-nestuma-nedirbusioms/

Motinystės išmoka mokama ir moterims, kurios turi reikiamą socialinio draudimo stažą, tačiau nėštumo metu išėjo iš darbo, buvo atleistos iš tarnybos ar nutraukė savarankišką veiklą ir todėl tapo neapdraustos. O tais atvejais, kai moteris viso nėštumo metu nedirba, motinystės išmoka nemokama.

Šie Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo pakeitimai įgyvendino Konstitucinio Teismo nutarimą ir įsigaliojo nuo 2019 m. spalio 30 dienos.

GERESNĖS SĄLYGIS MOTERIMS, KURIOS NĖŠTUMO METU NUTRAUKĖ DARBĄ IR TAPO NEAPDRAUSTOS. Motinystės išmoka moteriai mokama suėjus 30 nėštumo savaičių, kai būsima mama išeina į dekretą, tai yra nėštumo ir gimdymo atostogų. Įprastai ji mokama už 126 kalendorines dienas, tačiau išmokos trukmė gali kisti priklausomai nuo to, kada pasinaudojama šiomis atostogomis, kiek gimsta vaikų, ar gimdymas yra komplikuotas ir panašiai.

Anksčiau daliai moterų, nutraukusių darbinę veiklą nėštumo metu, motinystės išmoka nebūdavo mokama nepaisant fakto, jog jos turėjo reikiamą socialinio draudimo stažą. Konstitucinio Teismo nuomone, tokia padėtis prieštaravo konstituciniam teisingumo principui, todėl Seimas pritarė pakeitimams, kurie sudaro sąlygas motinystės išmokas gauti visoms moterims, jei jos yra įgijusios reikiamą stažą ir tapo nedraustos nėštumo metu. Tai labai aktualu sportininkėms ir savarankiškai dirbančioms moterims, kurios išeina iš darbo arba nebegali vykdyti savo ligtolinės veiklos nėštumo metu. 

JEI MOTERIS NEDIRBA VISĄ NĖŠTUMO LAIKOTARPĮ, MOTINYSTĖS IŠMOKA NEMOKAMA. Tuo atveju, kai moteris viso nėštumo metu nedirba, negauna darbo užmokesčio arba nevykdo savarankiškos veiklos, motinystės išmoka jai nemokama, nes motinystės išmokos tikslas yra kompensuoti dėl vaikelio gimimo netektas pajamas. Jeigu tokių pajamų, nuo kurių mokamos socialinio draudimo įmokos, visą nėštumo laikotarpį nebuvo, tuomet nėra galimybių jų kompensuoti. 

Konstitucijoje teigiama, kad įstatymai numato mokamas atostogas iki gimdymo ir po jo „dirbančioms motinoms“. Pasak Konstitucinio Teismo, labai svarbu, jog įgyvendinant šią nuostatą būtų laikomasi konstitucinių teisinės valstybės, teisingumo, protingumo ir lygiateisiškumo imperatyvų, o nustatant konkrečias šių atostogų suteikimo sąlygas užtikrinama, jog atostogų metu gautų išmokų mokėjimas atitiktų per protingą laikotarpį iki atostogų gauto atlyginimo vidurkį.

Primename, kad motinystės išmoka sudaro 77,58 proc. nuo vidutinio moters darbo užmokesčio iki mokesčių ir gali būti mokama tik tuo atveju, jeigu moteris per pastaruosius dvejus metus yra įgijusi 12 mėnesių socialinio draudimo stažą.

Kai moteris neatitinka sąlygų gauti motinystės išmokai iš „Sodros“, ji gali pretenduoti į vienkartinę išmoką nėščiai moteriai, kuri kitąmet padidės nuo 76 iki 250 eurų. Dėl šios išmokos reikia kreiptis į savo gyvenamosios vietos savivaldybę arba prašymą pildyti www.spis.lt informacinėje sistemoje.
  

Motinystės išmokos: geresnės sąlygos darbo netekusioms nėštumo metu, griežtesnės – per visą nėštumą nedirbusioms ]]>
Mon, 18 Nov 2019 13:26:39 +0000 motinystes-ismokos-geresnes-salygos-darbo-netekusioms-nestumo-metu-grieztesnes---per-visa-nestuma-nedirbusioms at https://www.jonavoszinios.lt
Skaitmeninio raštingumo mokymai bibliotekose: sužinoti, išbandyti, suprasti https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/skaitmeninio-rastingumo-mokymai-bibliotekose-suzinoti-isbandyti-suprasti/

„Prieš kelias savaites nustebinau savo dukrą gyvenančią Vilniuje, parašydamas jai žinutę per Facebook“, - šypsosi Petras Kaminskas (66m.), projekto „Prisijungusi Lietuva” skaitmeninio raštingumo mokymų dalyvis. „Niekada nesinaudojau ir neturiu nei kompiuterio, nei išmaniojo telefono, todėl dukrai buvo staigmena gauti iš manęs žinutę elektroniniu būdu”, - pridūrė jis. 

​Panašia patirtimi galėtų pasidalinti ne vienas projekto „Prisijungusi Lietuva” skaitmeninio raštingumo mokymų dalyvis. Daugeliui iš jų mokymai suteikia praktinių žinių, kaip naudotis skaitmeniniu įrenginiu, kaip pirkti, mokėti mokesčius, bendrauti ir bendradarbiauti internetu. Jau daugiau nei 20 tūkstančių Lietuvos gyventojų dalyvavo viešosiose bibliotekose vykstančiuose mokymuose, o iki projekto pabaigos planuojama apmokyti ne mažiau nei 100 tūkstančių suaugusiųjų, vyresnių nei 18 metų.  

​Viešosiose bibliotekose ir daugelyje jų kaimiškųjų filialų gyventojai gali mokytis ne tik skaitmeninio raštingumo pradmenų, bet ir gilinti jau turimas žinias ir įgūdžius. Yra net 9 programos, kuriose gali dalyvauti pradinių žinių turintys dalyviai: „Būk aktyvus, unikalus ir verslus”, „Efektyvus laiko planavimas ir bendravimas”, „Atsakingas turinio skelbimas internete ir saugus naršymas”, „Inovatyvus savęs pristatymas”, „Skaitmeninių nuotraukų apdorojimas ir saugus dalijimasis”, „Pristatymų rengimas“, „Valstybės paslaugos internetu kiekvienam“, „Sumaniau apsipirkime ir atsiskaitykime internetu“, „Planuokime laisvalaikį internetu“. Tikimasi, kad kiekvienas suaugusysis, nepriklausomai nuo jo turimos skaitmeninės patirties, atras sau aktualią mokymosi temą. Išsami informacija apie kiekvieną programą skelbiama https://mokymai.vipt.lt/  

„Mes labai džiaugiamės, jog skaitmeninio raštingumo mokymai vyksta mūsų bibliotekoje”, - sako Skirmutė Gajauskaitė, Jonavos rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė. „Šių dienų pasaulyje technologijos sparčiai vystosi keisdamos žmonių gyvenimą. Šiame kontekste biblioteka negali likti nuošaly. Skaitmeninio raštingumo mokymai bibliotekoje prasidėjo dar kovą , o juose dėsto kvalifikuoti bibliotekos darbuotojai, turintys skaitmeninių įgūdžių ugdymo patirties. Pas mus mokosi senjorai, jaunimas bei ieškantys darbo asmenys. Žinoma, dažnai sunku įtikinti žmones ateiti į mokymus, nes pasak jų, jiems to nereikia arba jie jau viską žino apie technologijas. Tačiau, baigę mokymus dalyviai pritaria, kad įgijo kur kas daugiau praktinių įgūdžių ir žinių. Mus pažįsta, sveikinasi gatvėje ir vis dažniau užsuka į biblioteką,” – džiaugiasi direktorė. 

​Kviečiame ir Jus užsiregistruoti į mokymus! Registracija į mokymus Jonavos viešojoje bibliotekoje, Informacijos ir mokymų erdvėje (I a.). ​Daugiau informacijos telefonu (8 349) 61 594 arba el. paštu info@jonbiblioteka.lt ​

Projektą įgyvendina Informacinės visuomenės plėtros komitetas kartu su partneriais: asociacija „Langas į ateitį“, Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba, Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka, Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija. Projektas finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis.  

​Skaitmeninio raštingumo mokymus organizuoja asociacija „Viešieji interneto prieigos taškai“ kartu su partneriais UAB „Baltijos kompiuterių akademija”, Savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacija ir VŠĮ „Informacinių technologijų institutas”. 

​Prisijungusi Lietuva inf.

 

Skaitmeninio raštingumo mokymai bibliotekose: sužinoti, išbandyti, suprasti Skaitmeninio raštingumo mokymai bibliotekose: sužinoti, išbandyti, suprasti Skaitmeninio raštingumo mokymai bibliotekose: sužinoti, išbandyti, suprasti Skaitmeninio raštingumo mokymai bibliotekose: sužinoti, išbandyti, suprasti ]]>
Mon, 18 Nov 2019 12:25:05 +0000 skaitmeninio-rastingumo-mokymai-bibliotekose-suzinoti-isbandyti-suprasti at https://www.jonavoszinios.lt
Energijos taupymo patarimai https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/energijos-taupymo-patarimai/

Gyventojai, gavę sąskaitas už šildymą, dažnai teiraujasi - kodėl jiems tenka mokėti daugiau, nei gretimų daugiabučių gyventojams. Pagrindinė priežastis, dėl kurios skiriasi mokėjimai už šilumą, yra pastatų būklės skirtumai. Kuo pastatas nesandaresnis, blogesnės būklės, kuo prasčiau prižiūrimos jo šildymo ir karšto vandens sistemos, tuo daugiau gyventojai moka už suvartotą šilumą. Šilumos suvartojimą įtakoja ir pasirinktas temperatūrų režimas (vieni gyventojai patalpose palaiko apie 20 – 22ºC laipsnių temperatūrą, kiti – 18 – 19ºC).

Kaip sumažinti šilumos vartojimą ir sąskaitas už šilumą

Reiktų atkreipti dėmesį ne tik į savo buto, bet ir bendrųjų patalpų būklę. Po rūsio patalpas yra išvedžioti vamzdynai į šildymo stovus. Jeigu rūsio langai neįstiklinti, o rūsio ar laiptinės durys nesandarios ar atviros – brangi šiluma šildo ne namą, o lauko orą. Neizoliuoti šildymo vamzdynai į patalpas išskiria daug šilumos, kuri šildo  negyvenamą rūsį ir didina bendrą pastato suvartojamą šilumos kiekį.

Kitas taupymo žingsnis – šilumos punkto automatizavimas. Neatnaujintuose daugiabučių namų šilumos punktuose šilumos tiekimas į butus yra reguliuojamas rankiniu būdu, pasukant sklendes. Tokiame punkte, keičiantis oro temperatūrai, reikia prisukti arba atsukti sklendę, ypač rudens ar pavasario metu, kai lauke dieną būna šilta, o naktį – vėsu. Namuose su rankiniu reguliavimu, patalpos šildomos netolygiai. Įdiegus automatizuotą šilumos punktą ir įrengus temperatūros daviklius, šilumą reguliuoja automatika. Įrengus automatizuotą šilumos punktą Jūsų butai nebus perkaitinami arba nekomfortiškai vėsūs, o sąskaitos už šildymą – mažesnės.

Dar viena bėda senos statybos daugiabučiuose namuose - netolygus šildymo prietaisų veikimas.

Tam, kad namo šildymo sistema būtų subalansuota, reikia, kad radiatorių sekcijų kiekviename bute būtų tiek, kiek numatyta namo sistemos projekte. Jei bute papildomi radiatoriai, tai vieniems per šilta, o  kitiems per šalta. Tiems, kam per karšta, atidaro langus ir leidžia šilumą lauk. Šildymo sistemos prietaisų subalansavimas išsprendžia netolygų šilumos pasiskirstymą pastate. 

Energijos taupymas daugiabučiuose namuose įmanomas jei visi gyventojai įsitrauks ir prisidės prie taupymo proceso:

 • Pastate neperšildant patalpų ir palaikant apie +19ºC temperatūrą, vidutiniškai galima sutaupyti iki 20 procentų šilumos kiekio šildymui.
 • Sumažinus vidaus temperatūrą 1ºC, šilumos suvartojimas šildymui sumažėja 6 procentais.
 • Kvalifikuotai prižiūrint ir valdant daugiabučio vidaus šildymo ir karšto vandens sistemą bei įgyvendinus kitas namo valdytojo siūlomas taupymo priemones, taip pat galima sutaupyti šilumos. 

Keiskite kasdienius įpročius

 • Neužstatykite radiatorių baldais, neuždenkite užuolaidomis, tai trukdo šilumai sklisti į kambarį.
 • Įstiklinkite balkonus ir lodžijas. Jų stiklinimas sumažina šalto oro skverbimąsi į butą, todėl oro temperatūra kambaryje lieka normali ir vėjuotą dieną.
 • Langų bei durų sandarinimas laiptinėse bei vidaus patalpose. Termovizinių tyrimų duomenimis, tai daugiausiai šilumos nuostolių sukeliančios pastato konstrukcijos. Langus sandarinti galima įvairiomis priemonėmis: nuo laikraščių bei vatos iki šiuolaikinių guminių, poliuretaninių putų juostų specialiai skirtų langų sandarinimui.  Įskilusius stiklus reiktų pakeisti sveikais. Aplink langus atsiradusius sienos įtrūkimus rekomenduojama užglaistyti, kad šalto oro srautas nepakliūtų į vidaus patalpas.
 • Įsitikinkite, kad visi langai ir durys yra tinkamai uždaryti šaltuoju metu.
 • Kai šąla, nakčiai nuleiskite pakeliamas žaliuzes. Dvigubo įstiklinimo langas su nuleistomis žaliuzėmis prilygsta trigubo įstiklinimo langui.
 • Prieškambario, laiptinės ir kitų šaltų patalpų duris (lauko durys) laikykite uždarytas. Jei po durimis yra plyšys –pasistenkite jį uždengti specialia tarpine slenksčiams.
 • Patalpas patartina vėdinti kelis kartus per dieną pilnai atidarius langus ir sudarius trumpalaikį skersvėjį, kuris išvėdintų patalpą, padėtų išvengti drėgmės ir kvapų kaupimosi. Geriau vėdinti intensyviai, bet trumpai, negu vėdinti ilgą laiką.
 • Saulėtomis rudens/žiemos/pavasario dienomis atitraukite užuolaidas ir žaliuzes – leiskite saulės spinduliams apšviesti ir pašildyti Jūsų būstą.
 • Ventiliatorių virš viryklės naudokite tik gamindami valgį, nes jis ištraukia šilumą.
 • Patikrinkite ar nevarva čiaupai ir unitazai – jie didžiausi vandens „vagys“.
 • Naudokite vandenį protingai. Neleiskite vandens duše be reikalo.

                                                                         

 UAB „Jonavos šilumos tinklai“

Energijos taupymo patarimai ]]>
Mon, 18 Nov 2019 11:58:14 +0000 energijos-taupymo-patarimai at https://www.jonavoszinios.lt
SAM: Medikų atlyginimai rugsėjį kilo beveik dešimtadaliu https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/sam-mediku-atlyginimai-rugseji-kilo-beveik-desimtadaliu/

Sveikatos apsaugos ministerijai (SAM) laikosi medikų bendruomenei duoto pažado, tad šį rugsėjį vieno mėnesio vieno etato gydytojo vidutinis darbo užmokestis didėjo 11 proc., o slaugytojų – 10 proc., palyginus su 2019 metų I ketvirčiu. Tam tikslui buvo padidinti gydymo paslaugų įkainiai ir papildomai skirta 41,5 mln. eurų nuo 2019 m. rugsėjo 1 d. suteiktų gydymo paslaugų išlaidoms apmokėti.

2019 m. I ketvirtį vidutinis gydytojo vieno etato darbo užmokestis Lietuvoje buvo 2305 eurų, o rugsėjo mėnesį – 2551 euras, slaugytojo – atitinkamai nuo 1203 eurų vidutinis atlyginimas kilo iki 1327 eurų. Tai – trečiasis etapas, didinant medikams algas Lietuvoje. Pagal su medikų profsąjungomis pasirašytą susitarimą, kitų metų II pusmetį gydytojų vidutinis darbo užmokestis turėtų pasiekti jau 3250 eurų, o slaugytojų – 1625 eurus. 

Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos teigimu, ministerija tęsi medikų bendruomenei duotą pažadą didinti jų darbo užmokesčio fondą, tačiau prašo kantrybės.

„Šiandien matome ir galime vertinti tik pirmojo mėnesio rezultatus. Kai kurios šalies gydymo įstaigos puikiai susitvarkė su iššūkiu kelti darbuotojams atlyginimus. Net 87 proc. skirtų lėšų panaudota tikslingai atlyginimams kelti. Tiesa, tenka konstatuoti, kad toks rezultatas pasiektas daliai įstaigų atlyginimų pakėlimui skyrus lėšų ir iš vidinių išteklių. Deja, esama ir tokių įstaigų, kuriose tikslinės lėšos, skirtos gydytojų atlyginimams kelti, panaudotos kitoms reikmėms“, – sako ministras A. Veryga.

Pasak ministro, kiek realiai didės medikų atlyginimai konkrečioje įstaigoje, priklauso tik nuo gydymo įstaigų vadovų ir jų atsakingumo bei noro finansiškai labiau motyvuoti darbuotojus. Tad jis ragina gydymo įstaigų vadovus bei savivaldybes, kurios yra daugelio mūsų šalies gydymo įstaigų steigėjos, elgtis socialiai atsakingai – tikslingai naudoti ne tik Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) skirtas lėšas medikų algoms didinti, bet ir ieškoti būdų veiklai efektyvinti.

„Mes pakėlėme gydymo paslaugų įkainius ir skyrėme tam papildomų lėšų. Tad tikimės, kad šiemet, kaip ir pernai, gydymo įstaigos operatyviai reaguos į galimybę vėl didinti medikams atlyginimus. Taip pamažu galėsime kalbėti, kad ne tik mūsų medikų kompetencija atitinka europietiškus standartus, o neretai ir lenkia, bet ir jų orūs atlyginimai“, – teigia ministras A. Veryga.

Specialios darbo užmokesčio monitoringo darbo grupės pirmininkė viceministrė Lina Jaruševičienė, įvertinusi rugsėjo mėnesio rezultatus, teigia, kad jau imtasi atitinkamų priemonių situacijai kontroliuoti.

„Ketiname kreiptis į visas įstaigas, kurios darbo užmokesčiui didinti skyrė mažiau nei 85 procentus numatytųjų lėšų, prašydami pateikti argumentuotą paaiškinimą ir planuojamą taktiką. Tikslesnes įžvalgas apie situaciją, kiek įstaigos skyrė lėšų darbo užmokesčiui, bus galima padaryti, kai galėsime palyginti ilgesnį laikotarpį, t. y. du tris mėnesius, o tiksliausi rezultatai išryškės dar vėliau – lyginant 2018 ir 2019 metų darbo užmokestį. Tad darbo grupė aptarė tolimesnį stebėsenos planą, ir tikimės, kad aktyvi šio klausimo priežiūra duos pozityvų rezultatą“, – sako viceministrė L. Jaruševičienė.

Viceministrė taip pat kviečia aktyviau bendradarbiauti medikų bendruomenes ir profesines sąjungas.

„Tai yra jau trečiasis darbo užmokesčio fondo didinimas ir ilgalaikio nuolatinio valstybės institucijų bendradarbiavimo su medikų profesinėmis sąjungomis rezultatas. Profesinių sąjungų atstovai taip pat dalyvauja mūsų darbo grupėje ir pristato situaciją apie problemas įstaigose, tad siūlytume darbuotojams aktyviau aptarinėti šiuos klausimus su jais“, – pataria viceministrė L. Jaruševičienė. 

SAM primena, kad praėjusiais metais gydytojų atlyginimas didėjo vidutiniškai 20 proc., o slaugytojų – vidutiniškai 23 proc. Vidutiniškai po 8 proc. kasmet medikų atlyginimai didėjo ir 2016–2017 metais.

SAM inf.

SAM: Medikų atlyginimai rugsėjį kilo beveik dešimtadaliu ]]>
Mon, 18 Nov 2019 10:01:26 +0000 sam-mediku-atlyginimai-rugseji-kilo-beveik-desimtadaliu at https://www.jonavoszinios.lt
Neramus savaitgalis Jonavoje: keli neblaivūs vairuotojai, vagystė bei smurtas https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/neramus-savaitgalis-jonavoje-keli-neblaivus-vairuotojai-vagyste-bei-smurtas/

Praėjusį savaitgalį, lapkričio 15 - 18 dienomis, policijos pareigūnams pranešta apie vagystę, smurtą artimoje aplinkoje. Keliuose įkliuvo keli neblaivūs vairuotojai.

Smurtas artimoje aplinkoje

2019-11-16 apie 10.45 val. Jonavos r., Žeimių sen., Kuigalių k. vyras (gim. 1983 m. nustatytas lengvas girtumo laipsnis - 0,82 prom.) smurtavo prieš savo sugyventinę (gim. 1987 m.). Vyras sulaikytas.

2019-11-16 apie 14.00 val. Jonavoje, Chemikų g. vyras (gim. 1960 m., nustatytas vidutinis girtumo laipsnis - 2,01 prom.) smurtavo prieš savo sutuoktinę  (gim.1963 m., nustatytas vidutinis girtumo laipsnis - 2,16 prom.). Moteris pristatyta į gydymo įstaigą. Vyras sulaikytas.

Vagystė

2019-11-17 apie 20.50 val. gautas pranešimas, kad Jonavoje, Kosmonautų g., pavogtas mobiliojo ryšio telefonas „Huawei P 30 Lite“ Padaryta žala 349 eurai. Įtariamasis nustatinėjamas.

Neblaivūs vairuotojai

2019-11-16 apie 13.45 val. Jonavos r. kelyje Vilijampolė-Žeimiai-Šėta 44 km, patikrinimui sustabdytas traktorių „MTZ-82“, kurio vairuotojui (gim. 1967 m.) nustatytas sunkus girtumo laipsnis - 2,61 prom. . Vyras sulaikytas.

2019-11-16 apie 14.40 val. Jonavos r., Šilų sen., Panoterių k. patikrinimui sustabdytas automobilį „AUDI A3“, kurį vairavo neturėdama teisės vairuoti neblaivi moteris (gim. 1989 m.). Alkotesterio pagalba vairuotojai nustatytas vidutinis girtumo laipsnis - 1,68 prom..

2019-11-15 17.37 val. gautas pranešimas, kad Jonavoje, Darbininkų g., sulaikytas neblaivus vairuotojas. Nustatyta, kad automobilio „VW Pasat“ vairuotojas (gim. 1963 m.) neturi teisės vairuoti automobilį. Jam nustatytas sunkus girtumo laipsnis – 2,71 prom. Vyras sulaikytas.

Parengta pagal Jonavos r. PK inf.

 

Neramus savaitgalis Jonavoje: keli neblaivūs vairuotojai, vagystė bei smurtas ]]>
Mon, 18 Nov 2019 09:30:59 +0000 neramus-savaitgalis-jonavoje-keli-neblaivus-vairuotojai-vagyste-bei-smurtas at https://www.jonavoszinios.lt
Kaip mokyti vaikus saugotis seksualinės prievartos pavojų? https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/kaip-mokyti-vaikus-saugotis-seksualines-prievartos-pavoju/

Lapkričio 18-ąją Europoje minima Seksualinės prievartos prieš vaikus prevencijos diena. Tyrimų duomenimis, vienas iš penkių vaikų patiria vienokios ar kitokios formos seksualinį smurtą ir tai nepriklauso nei nuo šeimos, nei nuo kultūros, kurioje jis auga. Kaip mokyti vaikus išvengti pavojų?                  

Niekas negali liesti tavo kūno

Seksualinei prievartai priskiriamas išprievartavimas arba mėginimas išprievartauti, seksualinis tvirkinimas, vaiko išnaudojimas pornografijai, lytinių organų demonstravimas, atviras kalbėjimas apie seksą, siekiant šokiruoti vaiką ar sukelti jo susidomėjimą, leidimas ar skatinimas žiūrėti seksualinio turinio filmus ir pornografinius žurnalus.

Paramos vaikams centro programos „Vaikystė be smurto“ vadovė, psichologė Ieva Daniūnaitė pabrėžia, kad kalbėtis su vaikais apie kūną ir saugumą derėtų pradėti kuo anksčiau, taip pat vis grįžti prie šios temos.

„Labai svarbu vaikui paaiškinti arba priminti, kad jo kūnas priklauso tik jam ir niekas negali jo liesti, jeigu tai nemalonu. Išmokti pasakyti „ne“ ir sustabdyti netinkamą elgesį, vaikams lengviau, kai jiems leidžiama atsisakyti, pvz., artimo giminaičio bučinio arba apkabinimo, jeigu su tuo žmogumi nenori turėti fizinio kontakto. Taip pat, kai tėvai rimtai kalba apie intymias kūno dalis ir jas vadina tikrais pavadinimais: makštis, varpa, speneliai, krūtys“, - sako psichologė.

Vaikai turi būti mokomi pasitraukti iš situacijų, kuriose jaučiasi nesaugūs, ir pranešti apie tai suaugusiajam, kuriuo pasitiki. Kalbantis svarbu pabrėžti, kad apie tai, kas nutiko, vaikas turi sakyti tiek kartų, kiek reikės, kol bus išgirstas.

Pasak I.Daniūnaitės, net ir pradinukai ne visada skiria tinkamą prisilietimą nuo nederamo, tad būtina vaikams kartoti, kad negerai, jeigu kažkas žiūri ar liečia jų intymias vietas, taip pat, kai prašo leisti jų pažiūrėti ar paliesti kitų žmonių intymias kūno dalis.

Kodėl svarbu atskirti geras ir blogas paslaptis?

„Slaptumas – pagrindinė seksualinių priekabiautojų taktika. Tad reikėtų išmokyti vaikus atskirti geras paslaptis (pvz., gimtadienio staigmena) nuo blogų. Kiekviena paslaptis, kuri verčia vaikus nerimauti, jaustis nejaukiai, baimintis ar liūdėti, nėra gera ir neturėtų likti paslaptyje. Ją reikia atskleisti patikimam suaugusiajam: vienam iš tėvų, mokytojui, pareigūnui ar gydytojui“, - paaiškina psichologė, konsultuojanti Paramos vaikams centre, kuriame įgyvendinus prekybos tinklo „Maxima“ finansuojamą projektą „Visi mokomės būti tėvais“ organizuojama kelis kartus daugiau nei iki šiol mokymų tėvams. 

Smurtautojai – dažniausiai vaikui gerai pažįstami žmonės. Nustatyta, kad net 70-85 proc. atvejų seksualinį išnaudojimą vaikai patiria iš tėvų, giminaičių, trenerių, bendraamžių, kitų suaugusiųjų, kuriais pasitiki. Smurtautojai stengiasi įgyti vaiko pasitikėjimą, o mažamečiui sunku suvokti, kad jį gali skriausti gerai pažįstamas žmogus. Tad tėvai turi žinoti, kas jų sūnui ar dukrai nuolat dovanoja dovanas, prašo saugoti paslaptis, stengiasi kuo daugiau laiko praleisti vienas su vaiku.

Įtvirtinti saugumo taisykles ir išsiaiškinti, ar vaikas žino, kaip tinkamai elgtis pavojingoje situacijoje padeda klausimai „Ką darytum, jeigu…“, „Kam pasakytum, jeigu…“ ir pan., užduodami neutralaus pokalbio metu, pvz., užsiimant kartu mėgstama veikla.

Svarbu prisiminti, kad patys vaikai neapsigins nuo seksualinės prievartos, tai yra suaugusiųjų atsakomybė – tiek mokyti vaikus saugumo įgūdžių, tiek pastebėti susirūpinimą keliančius ženklus.

Daugiau konkrečių patarimų, kaip kalbėtis su vaikais apie kūną, saugumą ir pavojingas situacijas, kad jie netaptų seksualinės prievartos aukomis, rasite e-mokymų platformoje www.pvcmokymai.lt.

Kai kyla klausimų dėl vaikų auginimo – kaip skatinti, drausminti ar susikalbėti – galima  pasikonsultuoti su psichologais, paskambinus į „Tėvų liniją“ nemokamu numeriu 8 800 900 12. 

Apie Paramos vaikams centrą

Tai nevyriausybinė organizacija, nuo 1995 m. teikianti profesionalią, efektyvią, visavertę pagalbą vaikams ir šeimoms. Vykdomos programos: Big Brothers Big Sisters”, Antras žingsnis”, Vaikystė be smurto”, Pozityvi tėvystė”.

Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Kaip mokyti vaikus saugotis seksualinės prievartos pavojų? ]]>
Mon, 18 Nov 2019 09:11:52 +0000 kaip-mokyti-vaikus-saugotis-seksualines-prievartos-pavoju at https://www.jonavoszinios.lt
Keičiasi VMI Jonavos padalinio adresas https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/keiciasi-vmi-jonavos-padalinio-adresas/

2019 m. lapkričio 18 d., Kaunas. Kauno apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Kauno AVMI) informuoja, kad nuo lapkričio 25 d. Jonavos padalinys perkeliamas į naujas patalpas. Visos paslaugos mokesčių mokėtojams bus teikiamos adresu Žeimių g. 5, Jonava.

„Teikdami paslaugas siekiame ne tik aukščiausios aptarnavimo kokybės, bet ir efektyviai panaudoti institucijos turimus išteklius. Jonavos padalinio perkėlimas užtikrins geresnes, asmens duomenų saugą garantuojančias, mokesčių mokėtojų aptarnavimo sąlygas, taip pat leis sumažinti patalpų išlaikymo kaštus“, - sako Kauno AVMI viršininkė Judita Stankienė, pažymėdama, kad Kauno AVMI Jonavos padalinys įsikurs miesto centre, netoli dabartinių patalpų, o dėl vykdomų perkėlimo darbų gyventojai nepatirs jokių nepatogumų.

Jonavos padalinyje mokesčių mokėtojai laukiami pirmadieniais - ketvirtadieniais nuo 8 iki 17 val., penktadieniais - nuo 8 iki 15:45 val. Dirbama be pietų pertraukos.

Gyventojai kviečiami naudotis elektroninėmis paslaugomis. Aktualią informaciją ir paslaugas sistemoje Mano VMI gali rasti įvairią veiklą vykdantys gyventojai: ūkininkai turi galimybę lengvai stebėti naujausią informaciją apie gazolių, skirtų naudoti žemės ūkyje, likučius, gyventojai gali greitai ir paprastai įsigyti verslo liudijimą ar įregistruoti individualią veiklą pagal pažymą.

Mano VMI taip pat pateikiama informacija apie nesumokėtus mokesčius, priskaičiuotus delspinigius, susidariusias mokesčių permokas. Šioje sistemoje tiek gyventojai, tiek juridiniai asmenys taip pat gali perduoti mokesčių administratoriui svarbius dokumentus.

Kauno AVMI primena, kad savarankiškai aktualią informaciją mokesčių klausimais, seminarų dalijamąją medžiagą, paaiškinimus ir komentarus galima rasti adresu www.vmi.lt. Pasikonsultuoti su VMI specialistais mokesčių klausimais galima paskambinus telefonu 1882 arba +370 5 260 5060. Telefonu suteikta konsultacija yra lygiavertė rašytinei, nes pokalbiai yra įrašomi bei saugomi 5 metus.

Keičiasi VMI Jonavos padalinio adresas ]]>
Mon, 18 Nov 2019 08:57:01 +0000 keiciasi-vmi-jonavos-padalinio-adresas at https://www.jonavoszinios.lt
Apdovanoti ir pagerbti pasižymėję kariai https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/apdovanoti-ir-pagerbti-pasizymeje-kariai/

Artėjant Lietuvos kariuomenės dienai, kariuomenės vado iniciatyva 12-ą kartą už kilnius, drąsius ar nesavanaudiškus poelgius pagerbti pasižymėję kariai.

Šiais metais generolas majoras Valdemaras Rupšys pagrindinį „Lietuvos karžygio" apdovanojimą įteikė Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos III kurso kariūnui Žygimantui Kaminskui už drąsą gelbstint skęstančiuosius - būsimasis karininkas per vieną dieną išgelbėjo penkis žmones.

Renginio metu taip pat pagerbti pastaruoju metu prasminga veikla ar drąsiais poelgiais išsiskyrę kariai.

Pro šalį važiavę Vaidoto bataliono kariai sustojo ir pradėjo gelbėjimo operaciją, kuriai vadovavo puikias paramediko žinias turintis gr. E.Vilčinskis. 

Brigados „Geležinis vilkas" Kunigaikščio Vaidoto mechanizuoto pėstininkų bataliono gr. Edgaras Vilčinskis pagerbtas už pagalbą sąjungininkų kariams. Prieš metus vykusių pratybų „Geležinis vilkas" metu prancūzų visureigis pateko į autoįvykį - apsivertusiame automobilyje buvo du rimtai sužeisti kariai. Pro šalį važiavę Vaidoto bataliono kariai sustojo ir pradėjo gelbėjimo operaciją, kuriai vadovavo puikias paramediko žinias turintis gr. E.Vilčinskis. 

Mjr. Danutė Lapėnaitė ir kpt. Daiva Morozovienė iš Karo medicinos tarnybos pagerbtos už ilgametę savanorišką veiklą. Brigados „Žemaitija" Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų bataliono karininkas kpt. Mindaugas Albrechtas buvo vienas iš gausaus klaipėdiečių būrio žmonių, kurie žiemą sudarė gyvą grandinę ir įbridę į Baltijos jūrą išgelbėjo ant lyties atsidūrusias moteris.  Karo policininkai vyr. srž. Mindaugas Abramavičius, srž. Darius Sirvydis bei vrš. Vytautas Venckus pasižymėjo būdami mokymo misijoje Ukrainoje.

Renginio metu įteiktas Krašto apsaugos sistemos Generolo Jono Žemaičio medalis, kuris skiriamas pasižymėjusiam jaunesniąjam karininkui. Šiais metais Krašto apsaugos ministras Raimondas Karoblis šiuo medaliu už išskirtinę motyvaciją ir reikšmingą asmeninį indėlį, integruojant naujo tipo ginkluotę apdovanojo kpt. Tadą Belopetravičių. Generolo Romulado Giedraičio Artilerijos batalione tarnaujantis karininkas vadovauja 155 mm haubicų ugnies baterijai.

„Lietuvos karžygys" pirmą kartą vyko netradicinėje erdvėje - šimtmetį mininčių Karinių oro pajėgų Aviacijos bazės orlaivių angare. Renginio metu grojo kapelmeistrio kpt. Ričardo Čiupkovo vadovaujamas Krašto apsaugos savanorių pajėgų bigbendas, dainavo Jovita Vaicekauskaitė, Deivis, Dainotas Varnas ir Jurgis Bruzga. 

Renginio transliacija per Lietuvos televiziją šių metų lapkričio 23 d. 18 valandą.

 

 

KAM inf. 

Srž. spec. Ievos Budzeikaitės nuotraukos.

Apdovanoti ir pagerbti pasižymėję kariai Apdovanoti ir pagerbti pasižymėję kariai Apdovanoti ir pagerbti pasižymėję kariai Apdovanoti ir pagerbti pasižymėję kariai Apdovanoti ir pagerbti pasižymėję kariai ]]>
Mon, 18 Nov 2019 08:17:36 +0000 apdovanoti-ir-pagerbti-pasizymeje-kariai at https://www.jonavoszinios.lt
Žeimių seniūnijoje pavogta dalis miško https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/zeimiu-seniunijoje-pavogta-dalis-misko/

Kaip pranešė Kauno AVPK, Žeimių seniūnijoje registruotas įvykis dėl dalies miško vagystės.

Lapkričio 17 d. apie 11.46 val. Jonavos r., Žeimių sen., rasta išpjauta pranešėjui priklausanti miško dalis – apie 23 medžiai.

Padaryta žala tikslinama.

Asociatyvi nuotrauka 

 

Žeimių seniūnijoje pavogta dalis miško ]]>
Mon, 18 Nov 2019 08:07:21 +0000 zeimiu-seniunijoje-pavogta-dalis-misko at https://www.jonavoszinios.lt
Lapkričio 18 d. – Europos supratimo apie antibiotikus diena https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/lapkricio-18-d---europos-supratimo-apie-antibiotikus-diena/

Lapkričio 18 d. minima Europos supratimo apie antibiotikus diena. Šios iniciatyvos tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į atsakingą ir tinkamą antibiotikų vartojimą ir taip prisidėti prie bakterijų atsparumo plitimo stabdymo bei išsaugoti antibiotikų veiksmingumą ateities kartoms.

Pagal Europos vaistų agentūros vykdomo ,,Europos antimikrobinių medžiagų vartojimo veterinariniais tikslais stebėsenos projekto” duomenis, Lietuvos veterinarijos ir žemės ūkio sektoriuose kasmet antimikrobinių medžiagų parduodama mažiau (nuo 2010 m. parduotų 16,4 t antibiotikų iki 10,4 t – 2018 m.).

Lietuvoje vis labiau populiarėja iniciatyva – užauginti kuo daugiau gyvūnų atsisakant antibiotikų ir naudojant prieš ligas tik biologines profilaktikos priemones. Nuo 2018 metų maisto gamybos įmonės pradėjo gyvūninę produkciją žymėti užrašais „Užauginta be antibiotikų“, „Vištų, kurios negydytos antibiotikais, kiaušiniai“ ir pan. Šie užrašai nėra vien reklama, gamintojai prisiima atsakomybę, kad gyvūnai nuo atsivedimo iki produkcijos pagaminimo nebuvo gydyti jokiais antibiotikais. Teiginių pagrįstumą tvirtina veterinarijos gydytojai.

Tiriama, ar gyvūnuose ir gyvūniniuose produktuose nėra neleistinų antimikrobinių medžiagų likučių. 

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba kasmet vykdo antimikrobinių medžiagų stebėsenos programą mėsoje, piene, kiaušiniuose, žuvyje ir meduje. Mėginiai tyrimams imami smulkiuose ir stambiuose ūkiuose, skerdyklose, gyvūninio maisto perdirbimo įmonėse. Tiriama, ar gyvūnuose ir gyvūniniuose produktuose nėra neleistinų antimikrobinių medžiagų likučių. 2018 ir 2019 m. tirtuose mėginiuose šių likučių nebuvo nustatyta. Vienas atvejis buvo užregistruotas 2017 m., kai kiaulienos mėginyje buvo rasta oksitetraciklino. Veterinarijos specialistai primena, kad gydant gyvūnus, labai svarbu parinkti optimalią vaistų dozę, racionalų jų vartojimo būdą ir pan.

Tyrimais nustatyta, kad bakterijų atsparumą lemia įvairios priežastys: netinkamas vaistų parinkimas, savigyda, virusinių ligų gydymas antibiotikais, gydymo trukmės ir dozių nesilaikymas.

Antibiotikų naudojimo būtinybę gali ženkliai sumažinti efektyvus ligų prevencijos priemonių taikymas (vakcinavimas), tinkamas gyvūnų gerovės reikalavimų užtikrinimas (mikroklimato sąlygos, subalansuotas šėrimas), reguliarus higienos priemonių taikymas bei nuolatinis gyvūnų laikytojų ir veterinarijos gydytojų bendradarbiavimas.

VMVT inf. 

Lapkričio 18 d. – Europos supratimo apie antibiotikus diena ]]>
Mon, 18 Nov 2019 07:16:27 +0000 lapkricio-18-d---europos-supratimo-apie-antibiotikus-diena at https://www.jonavoszinios.lt
Kulvos seniūnijoje degė medinis angaras https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/kulvos-seniunijoje-dege-medinis-angaras/

Lapkričio 17 d., apie 21 val. pranešta, kad Kulvos sen., Ručiūnų k., Žaliakalnio g., atvira liepsna dega vieno aukšto didelis medinis angaras.  

Gaisro metu apdegė 5 m² medinių angaro durų, sudegė viduje buvę namų apyvokos daiktai.

Įvykis tiriamas.

Parengta pagal Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos, Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus inf. 

Kulvos seniūnijoje degė medinis angaras ]]>
Mon, 18 Nov 2019 07:09:31 +0000 kulvos-seniunijoje-dege-medinis-angaras at https://www.jonavoszinios.lt
Galimas ketinimas nusižudyti baigėsi be skaudžių pasekmių https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/galimas-ketinimas-nusizudyti-baigesi-be-skaudziu-pasekmiu/

Lapkričio 17 d. gelbėjimo tarnybos skubėjo ant tilto ties J. Ralio gatve - gautas pranešimas dėl galimo ketinimo nusižudyti.

Apie 13:50 val. pranešta, kad vyras nori nuo tilto nušokti į vandenį.  Laimei, policijos pareigūnams pavyko užkirsti kelią nelaimei – pilietis nuo tokio ketinimo sulaikytas. 

***

Savižudybės nėra savaime suprantamas ir kasdieninis įvykis. Savižudybės nėra tinkamas kokios nors problemos sprendimo būdas.

Specialistai visuomet pabrėžia, kad kiekvienas žmogus, svarstantis apie savižudybę, gali sulaukti tinkamos pagalbos. Svarbu, kad asmuo į pagalbos tarnybas kreiptųsi pats arba laiku sulauktų aplinkinių paramos.

Jonavos rajone psichologinė pagalba teikiama Jonavos psichikos sveikatos centre (Žeimių g. 19, 55134 Jonava tel. 8 349 69027) ir Jonavos rajono savivaldybės pedagoginėje psichologinėje tarnyboje (Kalnų g. 70, 55148 Jonava  tel. 8 349 52866).

Žmonės taip pat gali kreiptis bendrais Lietuvoje veikiančiais pagalbos telefonais, tačiau čia pagalbą dažniausiai teikia savanoriai.

Psichologų teigimu, svarstančiam apie savižudybę žmogui kartais užtenka tik paprasto pokalbio, tačiau dėl savo emocinės būsenos, praėjus kritiniam laikui, jis turėtų kreiptis į specialistus.

Vilties linija, tel. 116 123 (visą parą), Jaunimo linija, tel. 8 800 28888 (visą parą), Vaikų linija, tel. 116 111 (kasdien 11:00–21:00 val.), Pagalbos moterims linija, tel. 8 800 66366 (visą parą), Krizių įveikimo centras, konsultacijos teikiamos per Skype ( www.krizesiveikimas.lt  ), pirminė konsultacija nemokama, be išankstinės registracijos, amžiaus apribojimų nėra, tel. 8 640 51555 I–V 16.00–20.00 val.,  VI 12.00–16.00 val.).

Pagalbą, jei jos reikia ne skubios, galima gauti ir internetu vilties.linija@gmail.com , tačiau savanoriai į laiškus atsako per tris darbo dienas.

Parengta pagal Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos, Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus inf.  

Galimas ketinimas nusižudyti baigėsi be skaudžių pasekmių ]]>
Mon, 18 Nov 2019 06:46:12 +0000 galimas-ketinimas-nusizudyti-baigesi-be-skaudziu-pasekmiu at https://www.jonavoszinios.lt
Prieškalėdiniu laikotarpiu – dėmesys dekoratyvinėms lempoms https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/prieskalediniu-laikotarpiu---demesys-dekoratyvinems-lempoms/

Patalpų viduje naudojamos dekoratyvinės aliejinės ir žibalinės lempos sulauks didesnio Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos (toliau – Tarnyba) dėmesio. Ši ypač kalėdiniu laikotarpiu mėgstama interjero detalė neabejotinai suteikia namams jaukumo, tačiau būdama nesaugios konstrukcijos arba naudojama netinkamai ji gali kelti rimtą pavojų žmonių sveikatai bei aplinkai. 

Visą mėnesį, nuo lapkričio 18 iki gruodžio 20 d. Tarnybos specialistai vertins, ar Lietuvos rinkoje parduodamos dekoratyvinės aliejinės ir žibalinės lempos atitinka joms keliamus reikalavimus, yra saugios, o jas perkančiam vartotojui yra suteikiama visa būtina su saugiu ir tinkamu prekės naudojimu susijusi informacija. 

Nuo lapkričio 18 iki gruodžio 20 d. Tarnybos specialistai vertins, ar Lietuvos rinkoje parduodamos dekoratyvinės aliejinės ir žibalinės lempos atitinka joms keliamus reikalavimus

Kiekvienam Tarnybos regiono rinkos priežiūros skyriui numatyta atlikti po 3 patikrinimus, kurių metu bus tikrinamos visos prekybos vietoje esančios skirtingų kuro rūšių dekoratyvinės lempos. Atliekant patikrinimus bus vizualiai įvertinama lempos konstrukcija, ženklinimas, privalomieji bei lydintys dokumentai, o kilus įtarimų, kad lempa gali būti nesaugi, bus atliekami bandymai. Didelis dėmesys patikrinimų metu bus skiriamas įvertinti, ar pardavėjai vartotojams patvarioje laikmenoje pateikia lempų naudojimo instrukcijas bei informaciją apie numanomą pavojų, pavyzdžiui, kad žibalinę lempą svarbu laikyti vaikams nepasiekiamoje vietoje ir pan. 

Tikrinimo objektai bus pasirenkami vadovaujantis ankstesnių Tarnybos patikrinimų patirtimi bei kompetentingų įstaigų pranešimais. 

Tikrinimų programa tikimasi ne tik užtikrinti Lietuvos rinkoje esančių dekoratyvinių lempų atitiktį teisės aktų reikalavimams, bet ir skatinti atsakingą bei sąžiningą verslo subjektų veiklą.

Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos inf. 

Prieškalėdiniu laikotarpiu – dėmesys dekoratyvinėms lempoms ]]>
Mon, 18 Nov 2019 06:35:50 +0000 prieskalediniu-laikotarpiu---demesys-dekoratyvinems-lempoms at https://www.jonavoszinios.lt
Tolerancijos švyturiai Ruklos J. Stanislausko mokykloje – daugiafunkciame centre https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/tolerancijos-svyturiai-ruklos-j-stanislausko-mokykloje---daugiafunkciame-centre/

Lapkričio 16 d. daugelyje pasaulio šalių yra minima Tarptautinė tolerancijos diena. Ruklos J. Stanislausko mokyklos – daugiafunkcio centro mokiniai taip pat visą savaitę piešė, klijavo ir per klasės valandėles kalbėjo apie toleranciją. Aiškinosi, koks yra tolerantiškas žmogus, kaip reikia būti tolerantišku, juk tolerancija reiškia ne ką kitą, kaip pakantą, kantrybę, atlaidumą, gebėjimą ir mokėjimą pakęsti, neprieštarauti.

Šios dienos minėjimui kasmet pasiūlomas vis kitoks simbolis –  šie metai pakvietė pasirinkti itin reikšmingą ženklą – švyturį. Kodėl būtent švyturys? Švyturys yra šviesa, vedanti laivus į saugų uostą, tai pagalbos ženklas ir amžino tikslo, į kurį per pasaulio bangas plaukia gyvenimo laivas. Jis simbolizuoja teigiamą pavyzdį, kuriuo turėtų sekti kiti.

Visos savaitės darbus penktadienį vainikavo koncertas, kurio metu eiles deklamavo, dainas dainavo ir šokius šoko ne tik lietuvaičiai, bet ir mokykloje besimokantys išlyginamosios klasės mokiniai, kurių dauguma atvykę iš Ukrainos, Sirijos, Tadžikistano, Irano ir Rusijos.

Ačiū mokyklos administracijai, VGK nariams ir pedagogams už įdėtą indėlį į prasmingą Tolerancijos dienos minėjimą, kuriam abejingų neliko. Tikime, kad apie toleranciją, mandagumą ir pagalbą aplinkiniams mokiniai prisimins visur ir visada.

Tolerancijos švyturiai Ruklos J. Stanislausko mokykloje – daugiafunkciame centre Tolerancijos švyturiai Ruklos J. Stanislausko mokykloje – daugiafunkciame centre Tolerancijos švyturiai Ruklos J. Stanislausko mokykloje – daugiafunkciame centre Tolerancijos švyturiai Ruklos J. Stanislausko mokykloje – daugiafunkciame centre Tolerancijos švyturiai Ruklos J. Stanislausko mokykloje – daugiafunkciame centre Tolerancijos švyturiai Ruklos J. Stanislausko mokykloje – daugiafunkciame centre ]]>
Mon, 18 Nov 2019 06:25:02 +0000 tolerancijos-svyturiai-ruklos-j-stanislausko-mokykloje---daugiafunkciame-centre at https://www.jonavoszinios.lt
Juškonyse vyko tinklinio turnyras https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/juskonyse-vyko-tinklinio-turnyras/

Juškonių kaimo sporto salėje vyko tinklinio turnyras. Jame dalyvavo trys komandos sudarytos iš Žeimių mokylos – daugiafunkcio centro moksleivių, jų tėvų ir Žeimių bendruomenės atstovų. Turnyro dalyviai atvyko ne tik iš Žeimių, bet ir iš Liepių bei Šėtos. Buvo žaista ratų sistema, iš viso įvyko trys susitikimai, o rungtynės vyko iki dviejų laimėtų setų. Turnyre trečią vietą užėmė   Gedimino Martinionio komanda iš Liepių. Antra vieta atiteko žeimiškio Sauliaus Savicko komanda, o pirmąją laimėjo Bronislovo Liutkaus komanda iš Žeimių. Visos komandos buvo apdovanotos aukso, sidabro, bronzos spalvos medaliais. Prizininkus apdovanojo bendruomenės narys Bronislovas Liutkus.

 Tradiciškai, pasibaigus turnyrui, susitiko suaugusių komanda prieš merginų ir vaikinų moksleivių rinktines. Sekančios varžybos numatomos gruodžio mėnesį. Bus žaidžiamas krepšinis.

Sporto organizatorius Aleksandras Janovskis

Juškonyse vyko tinklinio turnyras Juškonyse vyko tinklinio turnyras Juškonyse vyko tinklinio turnyras Juškonyse vyko tinklinio turnyras ]]>
Mon, 18 Nov 2019 06:18:11 +0000 juskonyse-vyko-tinklinio-turnyras at https://www.jonavoszinios.lt
Valia ir ryžtas atnešė „Vikingams“ trečiąją pergalę iš eilės https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/valia-ir-ryztas-atnese-vikingams-treciaja-pergale-is-eiles/

Neįtikėtiną valią ir ryžtą Lietuvos Optibet Futsal A lygoje toliau demonstruoja Jonavos „Vikingai“ (vadovas Aironas Morkūnas). Aurimo Mockaus treniruojama komanda jau trečiose rungtynėse iš eilės pademonstruoja įspūdingą žaidimą ir įrodo, jog atsiliekant niekada nereikia per anksti nuleisti rankų.

Kaip namuose mače su FA „Šiauliais“, išvykoje – su „Sportidus“, taip ir vėl namuose su Vilniaus „Bekentu“ reikėjo lipti iš žaidybinės duobės.

Pirmiausia šiose rungtynėse Jonavos komandos gros  buvo labai jau išretėjusios, nes ne tik dėl įvairiausių priežasčių nežaidė Lukas Čepkauskas, Lukas Sipavičius, Benas Spietinis, bet ir eilės kitų pajėgių futbolininkų. Šįkart ekipai negalėjo padėti ir Eisvinas  Utyra.

Pirmajame rungtynių kėlinyje jonaviečiai  mėgino kurti atakas, bet labai kažko pavojingo prie svečių vartų sukurti taip ir nepavyko. Tuo tarpu Vilniaus futbolininkai pasinaudojo „Vikingų“ klaidomis gynyboje ir pelnė du įvarčius. Po pirmojo aikštelės šeimininkai ne tik patys neįmušė įvarčio, bet jau turėjo dviejų įvarčių deficitą (0:2).

Visiškai kitoks nusiteikimas „Vikingų“ stovykloje buvo prasidėjus antrajai žaidimo pusei. Varžovai buvo tiesiog užspeisti ir 27 min. Benas Kudirka tiksliu smūgiu įžiebė viltį pakovoti dėl pergalės. Ši v iltis labai greitai prigeso, kai svečiai pasinaudojo „Vikingų“ vartininko Edgaro Žagaro išbėgimu iš vartų. Kamuolys buvo pasiųstas jau į tuščius vartus. Jonaviečiai atsiliko jau 1:3, bet pasirodo, Jonavos futbolininkai dar labiau prispaudė vilniečius prie savų vartų. Pastarieji mėgino greitomis atakomis dar kartą nubausti „Vikingus“, bet 33 min. vartininkas E. Žagaras ištaisė savo klaidą, pakeldamas susirinkusius žiūrovus iš savo vietų. Pats nuo savų vartų su kamuoliu  nubėgo iki varžovų vartų ir  tiksliu stipriu smūgiu sušvelnino atsilikimą (2:3).

Baigiantis susitikimui „Bekento“ komanda jau turėjo penkias pražangas,  todėl sekantį buvo pažymėta jau baudos smūgiu. 37 min. baudinį realizavo Paulius Osauskas ir viskas prasidėjo nuo pradžių. Rezultatas tapo lygus (3:3). Stebėję rungtynes „Vikingų“ sirgaliai areną paliko pakilios nuotaikos, nes pasikartojo ankstesnių rungtynių scenarijus. Iki mačo pabaigos likus 26 sek. P. Osauskas „įkalė“ paskutinę vinį ir „Vikingai“ šventė trečiąją pergalę sezone rezultatu 4:3 (0:2).

„Vikingai“ sudėtis – E. Žagaras, Martynas Stankevičius, Artūras Rocys, Gytis Vasylius, P. Osauskas; Gustas Jaskutis, Andrius Skorupskas, Marius Ganusauskas, B. Kudirka.

Kitose trečiojo turo rungtynėse įspūdingą pergalę pasiekė Gargždų „Pramogos-SC“ komanda, kuri net 10:1  sutriuškino Vilniaus Dailės Akademijos (VDA) ekipą. Dvejas rungtynes laimėjo svečiai. Vilniaus FC „Turbotransfers“ Panevėžyje 5:3 laimėjo prieš „Sportidus“, o FA „Šiauliai“ 4:1 laimėjo Akmenėje prieš „Akmenės“ klubą. Dar vienos rungtynės sekmadienio vakarą buvo sužaistos Jonavos sporto arenoje. Kauno „Vytis“ varžėsi su Mažeikių FK „VIP“ ir įveikė juos 5:2.

Valia ir ryžtas atnešė „Vikingams“ trečiąją pergalę iš eilės Valia ir ryžtas atnešė „Vikingams“ trečiąją pergalę iš eilės Valia ir ryžtas atnešė „Vikingams“ trečiąją pergalę iš eilės Valia ir ryžtas atnešė „Vikingams“ trečiąją pergalę iš eilės Valia ir ryžtas atnešė „Vikingams“ trečiąją pergalę iš eilės Valia ir ryžtas atnešė „Vikingams“ trečiąją pergalę iš eilės Valia ir ryžtas atnešė „Vikingams“ trečiąją pergalę iš eilės Valia ir ryžtas atnešė „Vikingams“ trečiąją pergalę iš eilės Valia ir ryžtas atnešė „Vikingams“ trečiąją pergalę iš eilės Valia ir ryžtas atnešė „Vikingams“ trečiąją pergalę iš eilės Valia ir ryžtas atnešė „Vikingams“ trečiąją pergalę iš eilės Valia ir ryžtas atnešė „Vikingams“ trečiąją pergalę iš eilės Valia ir ryžtas atnešė „Vikingams“ trečiąją pergalę iš eilės Valia ir ryžtas atnešė „Vikingams“ trečiąją pergalę iš eilės Valia ir ryžtas atnešė „Vikingams“ trečiąją pergalę iš eilės Valia ir ryžtas atnešė „Vikingams“ trečiąją pergalę iš eilės Valia ir ryžtas atnešė „Vikingams“ trečiąją pergalę iš eilės Valia ir ryžtas atnešė „Vikingams“ trečiąją pergalę iš eilės Valia ir ryžtas atnešė „Vikingams“ trečiąją pergalę iš eilės Valia ir ryžtas atnešė „Vikingams“ trečiąją pergalę iš eilės Valia ir ryžtas atnešė „Vikingams“ trečiąją pergalę iš eilės Valia ir ryžtas atnešė „Vikingams“ trečiąją pergalę iš eilės Valia ir ryžtas atnešė „Vikingams“ trečiąją pergalę iš eilės Valia ir ryžtas atnešė „Vikingams“ trečiąją pergalę iš eilės Valia ir ryžtas atnešė „Vikingams“ trečiąją pergalę iš eilės Valia ir ryžtas atnešė „Vikingams“ trečiąją pergalę iš eilės Valia ir ryžtas atnešė „Vikingams“ trečiąją pergalę iš eilės Valia ir ryžtas atnešė „Vikingams“ trečiąją pergalę iš eilės Valia ir ryžtas atnešė „Vikingams“ trečiąją pergalę iš eilės Valia ir ryžtas atnešė „Vikingams“ trečiąją pergalę iš eilės Valia ir ryžtas atnešė „Vikingams“ trečiąją pergalę iš eilės Valia ir ryžtas atnešė „Vikingams“ trečiąją pergalę iš eilės Valia ir ryžtas atnešė „Vikingams“ trečiąją pergalę iš eilės Valia ir ryžtas atnešė „Vikingams“ trečiąją pergalę iš eilės Valia ir ryžtas atnešė „Vikingams“ trečiąją pergalę iš eilės Valia ir ryžtas atnešė „Vikingams“ trečiąją pergalę iš eilės Valia ir ryžtas atnešė „Vikingams“ trečiąją pergalę iš eilės Valia ir ryžtas atnešė „Vikingams“ trečiąją pergalę iš eilės Valia ir ryžtas atnešė „Vikingams“ trečiąją pergalę iš eilės Valia ir ryžtas atnešė „Vikingams“ trečiąją pergalę iš eilės Valia ir ryžtas atnešė „Vikingams“ trečiąją pergalę iš eilės Valia ir ryžtas atnešė „Vikingams“ trečiąją pergalę iš eilės Valia ir ryžtas atnešė „Vikingams“ trečiąją pergalę iš eilės Valia ir ryžtas atnešė „Vikingams“ trečiąją pergalę iš eilės Valia ir ryžtas atnešė „Vikingams“ trečiąją pergalę iš eilės Valia ir ryžtas atnešė „Vikingams“ trečiąją pergalę iš eilės ]]>
Sun, 17 Nov 2019 20:08:47 +0000 valia-ir-ryztas-atnese-vikingams-treciaja-pergale-is-eiles at https://www.jonavoszinios.lt
Švenčionių rajone baigėsi karių pratybos: dvi dienas keliuose bus matomas intensyvus karinės technikos judėjimas https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/svencioniu-rajone-baigesi-kariu-pratybos-dvi-dienas-keliuose-bus-matomas-intensyvus-karines-technikos-judejimas/

Lapkričio 17 d. vakare baigėsi pagrindinė Lietuvos kariuomenės Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ pratybų „Geležinis vilkas 2019-II” dalis. Dvi savaites Generolo Silvestro Žukausko poligone (Švenčionių r.) ir jo apylinkėse gynybos ir puolimo operacijas atlikti treniravęsi kariai užbaigė veiksmus ir grįš į nuolatinės dislokacijos vietas.

Mokymų metu naudodami „pajėgos prieš pajėgas“ principą puolimo ir gynybos veiksmus atliko „mėlynieji“ – Rukloje dislokuoto NATO priešakinių pajėgų bataliono kariai ir „raudonieji“ – Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų bataliono ir Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono kariai su priskirtais padaliniais iš kitų NATO šalių.

Šiose pratybose pagrindinis dėmesys buvo skiriamas NATO priešakinių pajėgų bataliono ir Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų bataliono vertinimui – speciali pratybų stebėtojų grupė analizavo mokymuose dalyvaujančių padalinių, štabų veiksmus ir vertino, kaip vienetai sugeba ne tik atlikti kovines operacijas, bet ir palaikyti nuolatinę sąveiką su aukštesnio vieneto – Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ štabu.

Pasak karinius dalinius vertinančių specialistų,  pratybų tikslai buvo sėkmingai pasiekti, o pratybos dar kartą parodė, kad brigados „Geležinis Vilkas“ vienetai su NATO priešakinių pajėgų batalionu yra pasirengę atlikti kovines užduotis.

Iš viso pratybose „Geležinis vilkas 2019-II” dalyvavo beveik 1000 karinės technikos vienetų - tankų, pėstininkų kovos mašinų, šarvuočių, artilerijos pabūklų, aprūpinimo bei administracinės paskirties transporto. Pratybų metu vienu metu poligone ir jo apylinkėse manevravo apie 3000, o bendras mokymų dalyvių skaičius siekė 4000 karių. Visą mokymų laiką nepertraukiamai veikė įvairiose Švenčionių rajono teritorijose įsikūrusios karinių dalinių vadavietės ir susitelkimo rajonai. Pratybose taip pat buvo išskleista antro lygmens (Role-2) karo lauko ligoninė, kurioje Lietuvos karo medikai treniravosi teikti antro lygio medicinos priežiūros paslaugas imituojamiems sužeistiesiems ir taip kuo greičiau grąžinti juos į rikiuotę.

Per šiuos mokymus pirmą kartą kariuomenės pratybose vienam iš karinių dalinių buvo priskirti žiniasklaidos atstovai – parą trukusios puolimo operacijos metu žurnalistai buvo paskirti į karių skyrius ir veikė kartu su pėstininkais bei fiksavo operacijoje dalyvaujančių karių veiksmus.

Mokymuose dalyvavo ir neseniai Lietuvos kariuomenės iš Vokietijos įsigytos 155 mm savaeigės lauko artilerijos haubicos “PzH 2000” – jomis artilerijos paramą mokymų dalyviams užtikrino Generolo Romualdo Giedraičio artilerijos batalionas. Šis dalinys Generolo Silvestro Žukausko poligone liks iki kitos savaitės pabaigos - kariai treniruosis teikti artilerijos paramą atlikdami realius kovinius šūvius.

Pasibaigus pratyboms pagrindinis į nuolatinės dislokacijos vietas grįžtančios karinės technikos judėjimas Lietuvos keliuose numatomas lapkričio 18-19 dienomis. Abi šias dienas į nuolatinės dislokacijos vietą Rukloje iš Pabradės kariai vyks maršrutu Pabradė–Nemenčinė–Maišiagala–Ukmergė–Rukla. Lapkričio 19 dieną didesnis karinės technikos judėjimas numatomas maršrutu Pabradė–Maišiagala–Vievis–Elektrėnai–Alytus, nes į nuolatinės dislokacijos vietą grįš Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų bataliono kariai. Didžiausią karinės technikos kiekį į mokymus atsigabenę NATO priešakinių pajėgų bataliono kariai į dislokacijos vietą Rukloje techniką pargabens geležinkeliu.

Kontaktinis asmuo: mjr. Gintautas Ciunis, tel. 865754854, el. paštas gintautas.ciunis@mil.lt        

LK nuotraukos

KAM inf.

Švenčionių rajone baigėsi karių pratybos: dvi dienas keliuose bus matomas intensyvus karinės technikos judėjimas ]]>
Sun, 17 Nov 2019 16:05:49 +0000 svencioniu-rajone-baigesi-kariu-pratybos-dvi-dienas-keliuose-bus-matomas-intensyvus-karines-technikos-judejimas at https://www.jonavoszinios.lt
Išplečiami vartotojų teises ginančios institucijos įgaliojimai https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/ispleciami-vartotoju-teises-ginancios-institucijos-igaliojimai/

Praėjusią savaitę Seimo posėdyje priimtos Vartotojų teisių apsaugos įstatymo ir dar penkių su juo susijusių įstatymų pataisos. Jos Teisingumo ministerijos buvo parengtos įgyvendinant Europos Parlamento ir Tarybos reglamentą dėl nacionalinių institucijų, atsakingų už vartotojų apsaugos teisės aktų vykdymą,  bendradarbiavimo.

Priėmus šias pataisas, Valstybinei vartotojų teisių apsaugos tarnybai (VVTAT) bus suteikta daugiau įgaliojimų ginant vartotojų teises.

VVTAT, gindama vartotojų kolektyvinius interesus, galės verslininkams taikyti laikinąsias apsaugos priemones – įpareigoti pardavėjus ar paslaugų teikėjus paskelbti vartotojams svarbią informaciją, sustabdyti žalą sukeliančius veiksmus, patikrinti pardavėjų, paslaugų teikėjų veiklą.     

„Vartotojų teises ginančiai institucijai bus suteikta naujų įgaliojimų, leisiančių efektyviau ginti vartotojų teises. Be to, ES šalių įstaigos, atsakingos už vartotojų apsaugą, turės galimybę greičiau ir paprasčiau bendradarbiauti, operatyviai keistis informacija“, – sako teisingumo ministras Elvinas Jankevičius.

Įstatymų pažeidimams tirti VVTAT galės gauti visą reikalingą informaciją, įskaitant ir finansų rinkos dalyvių bei elektroninių ryšių paslaugų teikėjų turimus duomenis. Ši institucija, gindama vartotojų interesus, galės taikyti laikinąsias apsaugos priemones, pavyzdžiui, nedelsiant sustabdyti žalą sukeliančius veiksmus, įpareigoti pardavėją, paslaugos teikėją suteikti ar paskelbti tam tikrą informaciją vartotojams. Pavyzdžiui, elektroninės parduotuvės svetainėje paskelbti informaciją, kad pradėtas tyrimas dėl galimo vartotojų teisių pažeidimo.   

 

Nauji įgaliojimai VVTAT bus suteikti  nuo kitų metų pradžios.

Išplečiami vartotojų teises ginančios institucijos įgaliojimai ]]>
Sun, 17 Nov 2019 12:15:27 +0000 ispleciami-vartotoju-teises-ginancios-institucijos-igaliojimai at https://www.jonavoszinios.lt
SAM nuolat plečia cukrinio diabeto gydymo galimybes https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/sam-nuolat-plecia-cukrinio-diabeto-gydymo-galimybes/

Siekdama, kad cukriniu diabetu sergantys pacientai kuo greičiau gautų šiuolaikinę kvalifikuotą medicinos pagalbą, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) nuolat ieško galimybių užtikrinti vis didesnį vaistų, skirtų cukriniam diabetui gydyti, ir medicinos pagalbos priemonių prieinamumą, atsižvelgiant į individualius paciento poreikius pagal jo sveikatos būklę.

Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos teigimu, per šiuos ir praėjusius metus pavyko pasiekti, kad visų ligų atvejais vaistai būtų kompensuojami Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis 100 procentų, tarp jų – ir sergantiesiems cukriniu diabetu. 

„Cukrinis diabetas – klastinga liga, reikalaujanti ne tik didelių fizinių, dvasinių jėgų, bet ir finansinių išteklių. Puikiai tai suprantame, tad per pastaruosius trejus metus mūsų visų bendromis pastangomis kasmet pradedama kompensuoti vis daugiau naujų inovatyvių vaistų, skirtų šiai ligai gydyti. Vis labiau prieinamos ir modernios priemonės. Pavyzdžiui, gyventojams kompensuojama ne tik paprastų, bet ir išmaniųjų pompų nuoma. Stebime tendencijas, kad insulino pompos nuoma domina vis daugiau žmonių. Vien galimybė išleisti vaiką į mokyklą, nesibaiminant, kad staiga dėl cukraus svyravimų įvyks katastrofa ir nebus laiku tinkamai sureaguota, ar pagaliau galimybė naktį ramiai išsimiegoti visai šeimai yra aukso vertės. Tik susidūrę su tuo žmonės supras insulino pompų nuomos naudą. Be to, šiuo metu speciali komisija svarsto klausimus dėl dar 6 naujų vaistų kompensavimo“, – sako ministras A. Veryga.

Šiuo metu vaistai ir medicinos pagalbos priemonės (MPP) kompensuojami maždaug tūkstančiui vaikų ir beveik 124,5 tūkstančių suaugusiųjų, sergančių diabetu. 

Vien praėjusiais metais cukriniam diabetui gydyti skirtiems vaistams ir MPP kompensuoti buvo skirta apie 23,2 mln. eurų. Iš jų 12,5 mln. eurų – išlaidos insulinams, 6,6 mln. eurų – gliukozės kiekį kraujyje reguliuojantiems vaistams, 3,6 mln. eurų – diagnostinėms juostelėms gliukozės kiekiui kraujyje nustatyti, pusė mln. eurų – insulino pompos keičiamųjų dalių komplektams. Tai sudaro maždaug dešimtadalį visų PSDF biudžeto išlaidų kompensuojamiesiems vaistams ir MPP. 

Taip pat aktualu paminėti, kad 100 procentų kompensuojama ne tik paprastų (be glikemijos duomenų įvertinimo, naudojant diagnostines juosteles gliukozės kiekiui nustatyti, funkcijos), bet ir išmaniųjų pompų nuoma. Valstybinės ligonių kasos (VLK) duomenimis, galimybe išsinuomoti insulino pompas PSDF lėšomis nuo 2018 metų liepos mėnesio jau pasinaudojo 448 pacientai, iš jų apie 214 žmonių gavo išmaniąsias insulino pompas. 

SAM pastangomis, kitų metų pradžioje numatyta išspręsti klausimus dėl insulino pompų ir keičiamųjų dalių kompensavimo vyresniems nei 24 metų amžiaus žmonėms, glikemijos kontrolei skirtų juostelių skaičiaus padidinimo II tipo cukriniu diabetu sergantiems pacientams, insulino adatų kompensavimo ir suaugusiesiems, insulino pompų skyrimo pacientams po inkstų transplantacijos.

Be to, sudaryta taryba, kurios uždavinys – stebėti cukrinio diabeto profilaktiką, diagnostiką ir gydymą. iki kitų metų birželio ji turės parengti sveikatos priežiūros paslaugų žmonėms, sergantiems cukriniu diabetu, prieinamumo ir kokybės rodiklių sąrašą, pagal šiuos rodiklius kasmet vertinti cukrinio diabeto profilaktikos ir kontrolės organizavimo kokybę bei teikti pasiūlymus, kaip tobulinti šios ligos profilaktiką bei gydymą.

Deja, ne visos priemonės, galinčios palengvinti cukrinio diabeto naštą, yra lengvai išsprendžiamos. Pavyzdžiui, SAM, siekdama pagerinti cukrinio diabeto gydymo kontrolę, kreipėsi į gliukozės jutiklių, nepriklausančių nuo insulino pompos, gamintoją, prašydama tiekti Lietuvos rinkai šią prekę. Tačiau gamintojas informavo, kad šios priemonės gamyba Europoje yra ribota, todėl neįsipareigojo jos tiekti Lietuvai.

SAM inf.

SAM nuolat plečia cukrinio diabeto gydymo galimybes ]]>
Sun, 17 Nov 2019 12:09:43 +0000 sam-nuolat-plecia-cukrinio-diabeto-gydymo-galimybes at https://www.jonavoszinios.lt
Automobilio registracija internetu ir „Regitros“ padalinyje: kokie skirtumai? https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/automobilio-registracija-internetu-ir-regitros-padalinyje-kokie-skirtumai/

Tikriausiai esate girdėję sakant, kad norint įregistruoti automobilį „Regitroje“ reikia tam paskirti kone pusdienį. Tačiau sudarius sąsajas su įvairiais registrais bei duomenų bazėmis, atsirado galimybė informaciją apie automobilį patikrinti automatiškai, todėl Lietuvoje eksploatuoto automobilio registracijos procesas sutrumpėjo iki 5 minučių tai atliekant internetu. Tad jų pirkėjai juos gali įregistruoti ne tik greičiau, bet ir pigiau. Plačiau apie „Regitros“ paslaugų skaitmenizavimą pasakoja šių procesų koordinatorė Miglė Marcevičiūtė.

– Kuo skiriasi automobilio įregistravimas „Regitros“ padalinyje nuo įregistravimo internetu?

M. Marcevičiūtė: registruojant Lietuvoje eksploatuotą automobilį, tiek padalinyje, tiek internetu yra atliekamos identiškos procedūros. Skiriasi tik tai, jog pirmuoju atveju visus duomenis apie automobilį į sistemą suveda darbuotojas, o antruoju – pats žmogus. Kitaip tariant, elektroninėje erdvėje klientui reikia pridėti nufotografuotą ar skenuotą pirkimo–pardavimo sutartį, nurodyti automobilio numerio ženklus, registracijos liudijimo numerį bei kt. Na, o tuomet sistema automatiškai prisijungia prie įvairiausių registrų, duomenų bazių ir patikrina visą būtiną informaciją.

Registracijos metu tikriname, ar automobilis nėra vogtas, ar jam nėra taikomi kokie nors apribojimai, pavyzdžiui, areštas. Šiam tikslui turime sąsajas su tokiais registrais ir duomenų bazėmis kaip Šengeno, Interpolo, areštų, hipotekos bei kt. Tad kol kompiuterio ekrane sukasi laukimo ratukas, vyksta daug svarbių procesų, kurių klientas „plika“ akimi tiesiog nemato.

Taigi, nors tiek registruojant automobilį internetu, tiek atvykus į padalinį yra atliekamos tos pačios procedūros, tai padaryti elektroniniu būdu yra gerokai greičiau, kadangi klientui nereikia vykti į padalinį ir stovėti „gyvoje“ eilėje. Beje, registruoti automobilį internetu yra pigiau, nes taip išduodamam registracijos liudijimui yra taikoma 20 proc. nuolaida.

– Kuo turi pasirūpinti asmuo, kad galėtų sklandžiai įregistruoti automobilį internetu?

M. Marcevičiūtė: yra keletas žingsnių, kurių nereikėtų pamiršti. Pirmiausia visada rekomenduojame pasitikrinti informaciją apie perkamą automobilį: ar jis nėra ieškomas, ar jam nėra taikomas areštas bei kt. Tai galima padaryti tiesiog mūsų interneto svetainėje.

Kitas itin svarbus žingsnis – teisingas pirkimo–pardavimo sutarties sudarymas. Nepamirškite, kad šis dokumentas itin svarbus abiejų šalių interesus saugantis dokumentas, kuris, kilus ginčui, gali tapti svarbus įrodymas. Tad pildant šią sutartį nurodykite teisingus duomenis bei visą informaciją, kurios gali prireikti ateityje: tikrus pardavėjo bei pirkėjo duomenis, automobilio kainą bei ridą, defektus ir kt.

Na, ir galiausiai, nepamirškite pasirūpinti automobilio galiojančia technine apžiūra bei draudimu.

– Su kokiais iššūkiais tenka susidurti skaitmenizuojant paslaugas?

M. Marcevičiūtė: bene didžiausias iššūkis yra prisitaikyti prie sparčiai besikeičiančių klientų poreikių. Klientai nori greitų, patogių ir vizualiai patrauklių paslaugų. Tad mes turime stengtis labiau nei bet kada anksčiau. Taigi, reaguodami į tokius pokyčius, neseniai atnaujinome keturias paslaugas, kuriose net dvigubai sumažėjo paspaudimų skaičius, eliminavome perteklinius reikalavimus, fizinį darbuotojų įsikišimą, kad viskas vyktų greičiau ir 24/7, o ne tik padalinių darbo laiku. Taip pat daug dėmesio skyrėme teisinei terminologijai – supaprastinome ją ir stengėmės padaryti ją kuo labiau suprantamą ne tik mūsų darbuotojams, bet ir klientams, kurie patys savarankiškai pildo visą informaciją elektroninėje sistemoje.

Nors pirmieji skaitmenizavimo žingsniai buvo tokie, kad paslaugą žmogus užsisakydavo tiesiog internetu, vis dėlto numerio ženklus ir registracijos liudijimą jis vis tiek turėdavo atvykti atsiimti į padalinį. Dabar sau keliame aukštesnius tikslus ir dokumentus pristatome į klientui patogią vietą.  Kurjerio paslaugą prieš mėnesį atpiginome net perpus – iki 3,40 Eur, o taip pat registruojantiems automobilį internetu pasiūlėme naujovę – pristatymą į siuntų savitarnos terminalus už 2,70 Eur.  Siuntos suruošiamos ir išsiunčiamos kiekvieną darbo dieną.

– Kokių pamokų išmokė naujovių diegimas?

M. Marcevičiūtė: startavus siuntų terminalų savitarnai, pamenu, įsivėlė nesusipratimas ir viena siunta nukeliavo ne ten, kur reikia, o klientas turėjo išvykti į numatytą kelionę. Kadangi į šį projektą tikrai buvome įdėję daug širdies ir nesinorėjo nuvilti kliento, nė nepajutau, kaip sėdau į automobilį ir pati pristačiau paklydusį siuntinį ten, kur jis ir turėjo atsidurti. Galbūt šis nutikimas nebūtų kažkoks išskirtinis, tačiau labiausiai man įsiminė žmogaus pasakyti žodžiai, kad „ko jau ko, bet tokio elgesio iš valstybės įmonės tai tikrai jau nesitikėjau“. Ir tai buvo geriausia padėka ir įrodymas, kad einame teisingu keliu.

Automobilio registracija internetu ir „Regitros“ padalinyje: kokie skirtumai? ]]>
Sun, 17 Nov 2019 12:06:19 +0000 automobilio-registracija-internetu-ir-regitros-padalinyje-kokie-skirtumai at https://www.jonavoszinios.lt