Jonavos žinios https://www.jonavoszinios.lt/naujienos lt Nutrauktas ikiteisminis tyrimas dėl tėvų piktnaudžiavimo savo teisėmis https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/nutrauktas-ikiteisminis-tyrimas-del-tevu-piktnaudziavimo-savo-teisemis

Kauno apylinkės prokuratūros  prokurorė priėmė nutarimą nutraukti šių metų vasario pradžioje pradėtą ikiteisminį tyrimą dėl tėvų piktnaudžiavimo savo teisėmis ir pareigomis.

Toks nutarimas priimtas atsižvelgiant į tai, kad baudžiamoji atsakomybė taikytina tik kraštutiniais atvejais, kuomet negalima taikyti kitų teisinės atsakomybės rūšių.

Šiuo atveju buvo konstatuota, kad buvę sutuoktiniai vaikų akivaizdoje elgėsi nederamai, jų veiksmuose nustatyti administracinio nusižengimo požymiai, atitinkantys tėvų valdžios panaudojimą priešingą vaikų interesams. Atsižvelgiant į tai, ikiteisminio tyrimo metu surinkta medžiaga perduota Jonavos rajono policijos komisariato pareigūnams spręsti administracinės atsakomybės taikymą nepilnamečių tėvams A. Š. ir R. Š. Informacija apie nustatytas aplinkybes taip pat perduota Jonavos rajono savivaldybės administracijos vaiko teisių apsaugos skyriui.

Primename, kad vasario 4-ąją socialiniame tinke „Facebook“ buvo transliuotas tiesioginis video, kuriame matomi mažamečių akivaizdoje alkoholinius gėrimus vartojantys, besikeikiantys, įžeidinėjantys vienas kitą ir užgauliojantys vaikus asmenys. Ikiteisminio tyrimo metu negauta duomenų, apie prieš vaikus naudotą fizinį smurtą.

Tėvų surengta konfliktinio pokalbio transliacija sulaukė audringos kitų, to paties socialinio tinklo, vartotojų reakcijos. Tąkart Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnams gavus pranešimą apie įvykį ir nuvykus į jo vietą (Jonavos r. Vaivadiškių k. ), rasti neblaivūs tėvai – A. Š., kuriam nustatytas 2,66 promilių girtumas ir R. Š., kuriai nustatytas 2,84 promilių girtumas. Tėvus išvežus į komisariatą, mažamečiai pristatyti į gydymo įstaigą bei informuoti Jonavos vaikų teisių apsaugos specialistai.

Šis nutarimas gali būti skundžiamas iki gegužės 9 dienos.

Nutrauktas ikiteisminis tyrimas dėl tėvų piktnaudžiavimo savo teisėmis ]]>
Wed, 25 Apr 2018 11:47:36 +0000 nutrauktas-ikiteisminis-tyrimas-del-tevu-piktnaudziavimo-savo-teisemis at https://www.jonavoszinios.lt
Achemoje užfiksuota „lapės uodega“ https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/achemoje-uzfiksuota-lapes-uodega

Šiandien ryte, balandžio 25 d., jonavoszinios.lt skaitytojai užfiksavo kaip iš bendrovės Achema kaminų veržiasi sodriai oranžinės spalvos dūmai. Kitaip jie dar vadinami lapės uodega.

„Ar tai normalu, kai į aplinką sklinda tokie geltoni dūmai, ar turi jie leidimus? ... Kaip galima kažką išauginti ekologiškai, kai taip teršiama aplinka?“, - piktinosi skaitytojai.

Kaip „Jonavos žinioms“ sakė bendrovės „Achema“ technikos direktorius Juozas Tunaitis, tai buvo neplaninis rūgšties agregato stojimas. Jo stabdymas ilgiausiai trunka 15 minučių. Avarijos nėra. Bendrovės kaminai įrengti 150 metrų aukštyje, išmetamos pavojingos medžiagos spėja išsisklaidyti ir žemės paviršiuje nėra viršijamas teršalų kiekis pagal higienos normas.

Pagal Aplinkos ministerijos išduotą leidimą, AB „Achema“ neplaninius stabdymus gali atlikti 8 kartus per metus.

Kauno regiono aplinkos apsaugos departamento Jonavos agentūros specialistai „Jonavos žinioms“ teigė, kad automatinės oro mėginių matavimo stotelės duomenimis, Jonavoje išmetamų teršalų kiekiai leidžiamų normų neviršijo.

Azoto oksido (NO2) leidžiama koncentracija yra iki 200 µg/m3, šio ryto duomenimis šių teršalų koncentracija siekia 4,72 µg/m3.

Duomenis apie oro taršą gali patikrinti ir patys gyventojai  http://193.219.53.11/ap3/ 

 

Achemoje užfiksuota „lapės uodega“ ]]>
Wed, 25 Apr 2018 07:18:04 +0000 achemoje-uzfiksuota-lapes-uodega at https://www.jonavoszinios.lt
Dingusi jonaviškė rasta negyva https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/dingusi-jonaviske-rasta-negyva

Jau nuo penktadienio, balandžio 20 dienos intensyviai ieškota Indrė Skurupskaitė, gimusi 1983 m., po penkių dienų rasta Rimkų mikrorajono garažuose, deja -  negyva.

Ieškant jaunos moters buvo pasitelktos gausios policijos ir kitų tarnybų pajėgos. Apžiūrėtos pamiškės, ieškota mieste, apklausti kaimynai. Balandžio 21 d. jaunos moters kūno narai ieškojo Neryje nuo Jonavos iki Batygalos. Pastangos buvo bevaisės, tačiau balandžio 24 dieną patys moters giminės pranešė, kad jauna moteris rasta brolio nuosavame garaže pasikorusi. Galimai savižudybei moteris ryžosi dar tą patį dingimo vakarą.

Pasak policijos atstovų, išieškotos visos įmanomos moters buvimo vietos, tačiau niekas iš giminių nebuvo pranešęs apie turimą nuosavą garažą, kuris nebuvo įtrauktas į apieškomas teritorijas.

Dar balandžio 20 dieną P. Vaičiūno gatvėje gyvenanti moteris Jonavos r. policijos komisariatui buvo pranešusi, kad iš namų išėjo jos dukra ir negrįžo namo. Dukra sirgo depresija. Savižudybė galimai buvo planuota iš anksto.

Dingusi jonaviškė rasta negyva ]]>
Wed, 25 Apr 2018 06:43:20 +0000 dingusi-jonaviske-rasta-negyva at https://www.jonavoszinios.lt
Žeimių seniūnijoje rastas sprogmuo sunaikintas vietoje https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/zeimiu-seniunijoje-rastas-sprogmuo-sunaikintas-vietoje

Balandžio 24 dieną, apie 14val. 30min. pranešta, Žeimių sen., Jagėlavos k. rastas sprogmuo.

Įvestas saugumo užtikrinimo priemonių planas „Skydas“,  kuris įvedamas aptikus sprogmenį arba kito įvykio vietoje, kuomet būtina saugumo sumetimais užtverti teritoriją ir skubiai likviduoti visuomenei gresiantį pavojų.

Tarnybos budėjo vietoje iki atvykstant išminuotojams.

76 mm minosvaidžio mina nukenksminta vietoje.

Archyvo nuotrauka 

 

Žeimių seniūnijoje rastas sprogmuo sunaikintas vietoje ]]>
Wed, 25 Apr 2018 06:02:09 +0000 zeimiu-seniunijoje-rastas-sprogmuo-sunaikintas-vietoje at https://www.jonavoszinios.lt
Taksisto akibrokštas – mamą su neįgaliu vaiku išvadino idiote https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/taksisto-akibrokstas---mama-su-neigaliu-vaiku-isvadino-idiote

Daugelis dar nėra užmiršęs jonaviečių Dimšų šeimos istorijos, kuomet maždaug prieš dvejus metus pėsčiųjų perėjoje taksi automobilis partrenkė Erviną Dimšą. Ilgai išbuvęs komoje, prabudęs, šiuo metu reabilituojasi po patirtų sužalojimų, tačiau nesėkmės su taksi atrodo lyg persekiotų.

Balandžio 23 dieną apie 20 valandą jonaviečių Dimšų šeima nusprendė apsipirkti Norfos prekybos centre. Einant į parduotuvę Donalda Dimšienė išvydo taksi automobilį stovinti neįgaliųjų vietoje ir nusprendė „pasibelsti“ į vairuotojo sąžinę.

„Labai malonus" taksistas... Su sūnumi (Ervinu Dimša – red.past.) ėjom į parduotuvę, taksi stovėjo per dvi neįgaliųjų vietas. Gražiai pasakėme, kad čia negalima stovėti. Atsakė, kad niekam netrukdo... Išeinam iš parduotuvės, stovi "tvarkingai", užima vieną stovėjimo vietą... Bet ženklo vis tiek nemato... Priėjau ir nufotografavau... Gavau dar "komplimentą" - "Idiote"... Na, labai malonu...“ , - viešojoje erdvėje tokį įrašą su nuotrauka paskelbė Donalda Dimšienė.

Internautai greitai atpažino kokios taksi firmos vairuotojas taip pažeidinėja KET bei pasmerkė taksisto elgesį ir kvietė boikotuoti taksi įmonę: “Tam yra įmonės klientai. Jie tikrai gali nubausti. Tiesiog nustoti naudotis paslaugomis ir verslas užsidarys. Tai pati geriausia bausmė“.

„Toks taksi vairuotojo elgesys tikrai netoleruotinas. Moters atsiprašiau už tokį elgesį visos įmonės vardu ir labai apgailestauju, kad jos šeimai teko tai patirti. Taksi automobilio vairuotojui skirsime nuobaudą. Šiandien dar kartą bendrausime su vairuotoju, papildomai aiškinsimės kaip viskas buvo, bet kiek jis man yra sakęs, su moterimi nekonfliktavo, o neįgaliųjų vietoje stovėjo, nes apsipirkti buvo atvežęs neįgalų žmogų, kuris prašė palaukti. Bet kokiu atveju įžūlus vairuotojo bendravimas, KET pažeidinėjimas neturi būti toleruojamas. Kiekvienas pas mus atėjęs dirbti vairuotojos privalo išklausyti instruktažą, taisyklės įmonėje taip pat griežtos, bet, deja, prie kiekvieno vairuotojo sargo nepastatysi“, - sakė UAB „Karlitas“ direktorė Danguolė Pankauskienė.

 

Taksisto akibrokštas – mamą su neįgaliu vaiku išvadino idiote ]]>
Wed, 25 Apr 2018 05:33:01 +0000 taksisto-akibrokstas---mama-su-neigaliu-vaiku-isvadino-idiote at https://www.jonavoszinios.lt
Jonavos sporto arenoje paminėtas sveikatą stiprinančių mokyklų veiklos 25-metis https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavos-sporto-arenoje-paminetas-sveikata-stiprinanciu-mokyklu-veiklos-25-metis

Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, minėdama garbingą sveikatą stiprinančių mokyklų veiklos sukaktį, pakvietė savivaldybių sveikatos ir švietimo sektorius kartu dalyvauti nacionaliniuose jubiliejiniuose renginiuose. Jau antrą kartą minėtos įstaigos pakviestos į nacionalinį renginį ,,Sveikatą stiprinančių mokyklų banga per Lietuvą“. Pirmas renginys įvyko 2013 m., minint 20-ąsias metines, ir apėmė 45 savivaldybes. Šio 2018 m. renginio tikslas  – parodyti vietos bendruomenei, kad jau 25 metus egzistuoja mokyklos, kurioms svarbu ne tik akademiniai pasiekimai, bet  ir mokinių bei visos  vietos bendruomenės sveikata. Ši šventė Jonavos sporto arenoje surengta balandžio 24 dieną.

Švente mėgavosi Jonavos „Neries“, „Lietavos“, Barupės pagrindinių mokyklų komandos, Raimundo Samulevičiaus progimnazijos, Bukonių mokyklos daugiafunkcio centro, Jonavos pradinės mokyklos bei lopšelio - darželio „Pakalnutė“ komandos ir įstaigų bendruomenės. Viso – septynios ugdymo įstaigos, kurių skaičius kasmet didėja. Sveikatą stiprinančių mokyklų veiklos 25-mečio šventė pradėta Sveikatą stiprinančių mokyklų veikloje pasižymėjusių žmonių apdovanojimais, bendra komandų mankšta bei pasiruošimu varžyboms pripučiamame kliūčių ruože.

Pasak mero Eugenijaus Sabučio, toks kliūčių ruožas ne tik smagus užsiėmimas visiems dalyviams bet ir skatinantis aplenkti kitus ir laimėti apdovanojimus.

Toks masinis sveikatą stiprinančių Jonavos mokyklų renginys sporto arenoje surengtas pirmą kartą, neskaitant to, kad kiekviena mokykla rengdavo individualius renginius savo įstaigoje. Meras E. Sabutis tikisi, kad šis renginys privilios ir daugiau mokyklų, norinčių tapti sveikatą stiprinančia ugdymo įstaiga.

Jonavos r. savivaldybės Aplinkos ir sveikatos apsaugos skyriaus vedėjos Rasos Raicevičienės teigimu, renginį organizavo Jonavos r. savivaldybė, visuomenės sveikatos taryba, Visuomenės sveikatos biuras, daug organizavimo rūpesčių perėmė Jonavos kultūros centras. Tai bandomasis renginys su tomis ugdymo įstaigomis, kurios jau dabar dalyvauja sveikatą stiprinančių mokyklų judėjime, po renginio, tikimasi sulaukti gerų atsiliepimų ir tokias šventes vaikams organizuoti kas met.

Šventės metu visų dalyvių laukė Jonavos Visuomenės sveikatos biuro salelės, slidžių rungtis ir daug geros nuotaikos.

Sveikatą stiprinančių mokyklų geroji patirtis neturi likti tik konkrečioje mokykloje – šią idėją puoselėjančios mokyklos siekia skatinti ir kitas mokyklas jungtis bei suteikti vienos kitoms įkvėpimo naujiems darbams.

Jonavos sporto arenoje paminėtas sveikatą stiprinančių mokyklų veiklos 25-metis Jonavos sporto arenoje paminėtas sveikatą stiprinančių mokyklų veiklos 25-metis Jonavos sporto arenoje paminėtas sveikatą stiprinančių mokyklų veiklos 25-metis Jonavos sporto arenoje paminėtas sveikatą stiprinančių mokyklų veiklos 25-metis Jonavos sporto arenoje paminėtas sveikatą stiprinančių mokyklų veiklos 25-metis Jonavos sporto arenoje paminėtas sveikatą stiprinančių mokyklų veiklos 25-metis Jonavos sporto arenoje paminėtas sveikatą stiprinančių mokyklų veiklos 25-metis Jonavos sporto arenoje paminėtas sveikatą stiprinančių mokyklų veiklos 25-metis Jonavos sporto arenoje paminėtas sveikatą stiprinančių mokyklų veiklos 25-metis Jonavos sporto arenoje paminėtas sveikatą stiprinančių mokyklų veiklos 25-metis Jonavos sporto arenoje paminėtas sveikatą stiprinančių mokyklų veiklos 25-metis Jonavos sporto arenoje paminėtas sveikatą stiprinančių mokyklų veiklos 25-metis Jonavos sporto arenoje paminėtas sveikatą stiprinančių mokyklų veiklos 25-metis Jonavos sporto arenoje paminėtas sveikatą stiprinančių mokyklų veiklos 25-metis Jonavos sporto arenoje paminėtas sveikatą stiprinančių mokyklų veiklos 25-metis Jonavos sporto arenoje paminėtas sveikatą stiprinančių mokyklų veiklos 25-metis Jonavos sporto arenoje paminėtas sveikatą stiprinančių mokyklų veiklos 25-metis Jonavos sporto arenoje paminėtas sveikatą stiprinančių mokyklų veiklos 25-metis Jonavos sporto arenoje paminėtas sveikatą stiprinančių mokyklų veiklos 25-metis Jonavos sporto arenoje paminėtas sveikatą stiprinančių mokyklų veiklos 25-metis Jonavos sporto arenoje paminėtas sveikatą stiprinančių mokyklų veiklos 25-metis Jonavos sporto arenoje paminėtas sveikatą stiprinančių mokyklų veiklos 25-metis Jonavos sporto arenoje paminėtas sveikatą stiprinančių mokyklų veiklos 25-metis Jonavos sporto arenoje paminėtas sveikatą stiprinančių mokyklų veiklos 25-metis Jonavos sporto arenoje paminėtas sveikatą stiprinančių mokyklų veiklos 25-metis ]]>
Tue, 24 Apr 2018 14:00:56 +0000 jonavos-sporto-arenoje-paminetas-sveikata-stiprinanciu-mokyklu-veiklos-25-metis at https://www.jonavoszinios.lt
Skelbiamas konkursas architektūros ir urbanistikos skyriaus vyriausiojo specialisto pareigoms eiti https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/skelbiamas-konkursas-architekturos-ir-urbanistikos-skyriaus-vyriausiojo-specialisto-pareigoms-eiti-632

Konkursą organizuojanti įstaiga: Jonavos rajono savivaldybės administracija

Architektūros ir urbanistikos skyriaus vyriausiasis specialistas

(Pareigybės lygis – A, pareigybės kategorija – 10) 

Specialieji reikalavimai. Valstybės tarnautojas, einantis šias pareigas turi atitikti šiuos specialiuosius reikalavimus: turėti aukštąjį universitetinį arba jam prilygintą, meno studijų srities, architektūros krypties išsilavinimą; turėti ne mažesnę kaip 1 metų darbo patirtį statybos projektų rengimo ar teritorijų planavimo srityje; būti susipažinusiam su Lietuvos Respublikos įstatymais, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimais ir kitais teisės aktais, reglamentuojančiais valstybės tarnybą, viešąjį administravimą, vietos savivaldą, išmanyti ir gebėti pagal kompetenciją savo darbe taikyti teisės aktus reglamentuojančius teritorijų planavimą ir statybą; mokėti dirbti šiomis kompiuterinėmis programomis: MS Word, MS Excel, MS Outlook, bei internetinėmis naršyklėmis; mokėti valdyti, kaupti, sisteminti, apibendrinti informaciją; sklandžiai dėstyti mintis raštu ir žodžiu; išmanyti dokumentų rengimo ir įforminimo bei raštvedybos taisykle; savarankiškai planuoti ir organizuoti savo darbinę veiklą.

Asmenys, norėdami dalyvauti konkurse, konkursą organizuojančiai įstaigai per Valstybės tarnybos valdymo informacinę sistemą (toliau – Sistema), adresu www.testavimas.vtd.lt privalo pateikti:

  1. Prašymą leisti dalyvauti konkurse, kuriame nurodomas asmens kodas, sutikimas tvarkyti asmens duomenis, kurie naudojami identifikuoti asmenį Sistemoje ir statistikos tikslais, ir elektroninio pašto adresas;
  2. Sistemoje nurodytos formos gyvenimo aprašymą;
  3. Užpildytą nepriekaištingos reputacijos reikalavimų atitikties deklaraciją (Konkursų į valstybės tarnautojo pareigas organizavimo tvarkos aprašo 3 priedas).

Dokumentai teikiami 14 darbo dienų nuo paskelbimo Valstybės tarnybos departamento svetainėje dienos. Norėdami pateikti dokumentus, asmenys turės būti išlaikę bendrųjų gebėjimų testą. 

Išsamesnė informacija tel.: (8 349) 500 86, sigita.cepiene@jonava.lt 

Skelbiamas konkursas architektūros ir urbanistikos skyriaus vyriausiojo specialisto pareigoms eiti   ]]>
Tue, 24 Apr 2018 13:45:29 +0000 skelbiamas-konkursas-architekturos-ir-urbanistikos-skyriaus-vyriausiojo-specialisto-pareigoms-eiti-632 at https://www.jonavoszinios.lt
Nustatyta grupė asmenų, sukčiavusių ir platinusių narkotines medžiagas socialiniuose tinkluose https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/nustatyta-grupe-asmenu-sukciavusiu-ir-platinusiu-narkotines-medziagas-socialiniuose-tinkluose

Tarpregioninio tyrimo pagrindu tapo stebima ir gaunama informacija (signalai) apie internetiniame socialiniame tinkle ,,Facebook” atvirai platinamas narkotines ar psichotropines medžiagas.

Tyrimo metu buvo nustatyta, kad socialiniame tinkle „Facebook“ yra sukurtos dešimtys tiek viešo, tiek uždaro pobūdžio ,,Facebook” naudotojų grupių, kuriose skleidžiama informacija apie įvairias narkotines ar psichotropines medžiagas ir kuriose įvairiais būdais: tiek atvirai, tiek užšifruotai populiarinamos ir siūlomos įsigyti narkotinės ar psichotropinės medžiagos.

Tokio pobūdžio ,,Facebook” naudotojų grupių pavadinimuose dažniausiai naudojamai terminai (raktiniai žodžiai): „420“ ir „žolė“, kurie tiesėsaugoje, o taip pat ir visuomenėje žinomi kaip narkotinių medžiagų – kanapių šifruoti pavadinimai (slapyvardžiai).

Nustatyta, kad šių socialinio tinklalapio „Facebook“ naudotojų grupių nariai nuolat talpina, atnaujina ir įkelia skelbimus su įvairaus pobūdžio siūlymais (tiek atviro, tiek užšifruoto turinio)  įsigyti įvairių narkotinių ar psichotropinių medžiagų. Skelbimuose nurodomos narkotinių ar psichotropinių medžiagų kainos, įsigijimo ir komunikavimo sąlygos bei būdai, siūlomų įsigyti narkotinių ar psichotropinių medžiagų nuotraukos. Parduodamos medžiagos dažniausiai nurodomos užšifruotai naudojant narkotinių ar psichotropinių medžiagų šifruotus pavadinimus (slapyvardžius): „420“, „@“, „žolė“, „chimkė“, „coco“, „stuff“ ir pan., kurie puikiai žinomi asmenims vartojantiems narkotines ar psichotropines medžiagas, o taip pat ir policijai. 

TYRIMO VEIKSMAI  - SUKČIAVIMAI 

Šalies mastu atliekant tyrimą bei taikant kompleksinius kriminalinės žvalgybos tyrimo veiksmus ir informacijos rinkimo būdus, slaptus ikiteisminio tyrimo veiksmus bei atliekant socialinio tinklo ,,Facebook” nuolatinę viešosios informacijos stebėseną bei šios informacijos analizę buvo nustatyta, kad didžioji dalis skelbimų, kuriuose atvirai siūlomos įsigyti narkotinės ar psichotropinės medžiagų yra sukčiavimo bei bandymų apgauti potencialius narkotinių ar psichotropinių medžiagų pirkėjus atvejai.

Nustatyta, kad didžioji dalis tokio pobūdžio skelbimų yra sukurti tų pačių asmenų (,,Facebook” naudotojų) ar tokių asmenų grupių. Minėti asmenys veikia ir tokio pobūdžio skelbimus talpina nuolat, naudodamiesi keliomis skirtingomis paskyromis ar kurdami naujas paskyras, minėtus skelbimus talpina keliose ar net keliolika ,,Facebook” naudotojų grupių vienu metu. Nustatyta, kad minėti asmenys taipogi patys kuria tiek atviro tiek uždaro pobūdžio ,,Facebook” naudotojų grupes, kuriose talpina skelbimus su narkotinių ar psichotropinių medžiagų nuotraukomis ir pasiūlymais iš jų įsigyti narkotinių ar psichotropinių medžiagų, o taip pat ir patys naudodamiesi skirtingomis paskyromis rašo teigiamo pobūdžio atsiliepimus apie galimybes įsigyti narkotinių ar psichotropinių medžiagų iš jų pačių patalpintų skelbimų ir tokiu būdu bando sudaryti patikimų pardavėjų įvaizdį. 

TYRIMO VEIKSMAI  - NARKOTIKŲ PLATINIMAS 

Tačiau tyrimo metu buvo nustatyta ir dalis asmenų, kurie neteisėtai disponuoja narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti, o taip pat ir dalis asmenų, kurie nedideliais kiekiais platina narkotines ir psichotropines medžiagas pasinaudodami ,,Facebook” socialiniu tinklu.

Dėl šių nusikalstamų veikų, numatytų Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 259 str. 1-2 d. (Neteisėtas disponavimas narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis be tikslo platinti), 260 str. 1-2 d. (Neteisėtas disponavimas narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti) pradėti ir atliekami 11 ikiteisminių tyrimų, sulaikytas 31 Lietuvos Respublikos pilietis neteisėtai disponavęs ar platinęs narkotines ar psichotropines medžiagas ,,Facebook” socialiniame tinkle. 

NUOLATINĖ STEBĖSENA 

Policija, atsižvelgdama į sparčiai besivystančius socialinius tinklus, elektroninę, internetinę plėtrą vykdo ir vykdys nuolatinę viešosios informacijos (elektroninės erdvės) stebėseną tikslu užkirsti kelią organizuojamoms ir vykdomoms nusikalstamoms veikoms elektroninėje erdvėje tame tarpe ir nusikalstamoms veikoms susijusioms su neteisėta narkotinių ar psichotropinių medžiagų apyvarta. 

ATSAKOMYBĖ 

Policija įspėja, kad už neteisėtą disponavimą narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis, šių medžiagų platinimą, o taip pat padėjimą įsigyti, lenkimą vartoti narkotines ar psichotropines medžiagas ar sukčiavimą numatyta baudžiamoji atsakomybė.

LR BK 182 straipsnis – Sukčiavimas.

Numatyta maksimali laisvės atėmimo bausmė iki 8 metų.

LR BK 259 straipsnis - Neteisėtas disponavimas narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti.

Numatyta maksimali laisvės atėmimo bausmė iki 2 metų.

LR BK 260 straipsnis - Neteisėtas disponavimas narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti arba neteisėtas disponavimas labai dideliu narkotinių ar psichotropinių medžiagų kiekiu.

Numatyta laisvės atėmimo bausmė nuo 2 iki 15 metų.

LR BK 261 straipsnis - Narkotinių ar psichotropinių medžiagų platinimas nepilnamečiams.

Numatyta laisvės atėmimo bausmė nuo 3 iki 12 metų.

LR BK 264 straipsnis - Lenkimas vartoti narkotines ar psichotropines medžiagas.

Numatyta maksimali laisvės atėmimo bausmė iki 10 metų. 

PAGALBA 

Policija, asmenims vartojantiems narkotines ar psichotropines medžiagas pataria neatidėliojant kreiptis į Respublikinį priklausomybės ligų centrą.

Respublikinis priklausomybės ligų centras yra gydymo įstaiga, teikianti medicinines, psichologines ir socialines paslaugas asmenims, žalingai vartojantiems alkoholį, narkotines medžiagas ar tabaką, bei jų šeimos nariams.

Respublikinis priklausomybės ligų centras turi filialus Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje, Šiauliuose.

Nustatyta grupė asmenų, sukčiavusių ir platinusių narkotines medžiagas socialiniuose tinkluose Nustatyta grupė asmenų, sukčiavusių ir platinusių narkotines medžiagas socialiniuose tinkluose Nustatyta grupė asmenų, sukčiavusių ir platinusių narkotines medžiagas socialiniuose tinkluose Nustatyta grupė asmenų, sukčiavusių ir platinusių narkotines medžiagas socialiniuose tinkluose Nustatyta grupė asmenų, sukčiavusių ir platinusių narkotines medžiagas socialiniuose tinkluose Nustatyta grupė asmenų, sukčiavusių ir platinusių narkotines medžiagas socialiniuose tinkluose Nustatyta grupė asmenų, sukčiavusių ir platinusių narkotines medžiagas socialiniuose tinkluose Nustatyta grupė asmenų, sukčiavusių ir platinusių narkotines medžiagas socialiniuose tinkluose Nustatyta grupė asmenų, sukčiavusių ir platinusių narkotines medžiagas socialiniuose tinkluose Nustatyta grupė asmenų, sukčiavusių ir platinusių narkotines medžiagas socialiniuose tinkluose Nustatyta grupė asmenų, sukčiavusių ir platinusių narkotines medžiagas socialiniuose tinkluose ]]>
Tue, 24 Apr 2018 12:32:37 +0000 nustatyta-grupe-asmenu-sukciavusiu-ir-platinusiu-narkotines-medziagas-socialiniuose-tinkluose at https://www.jonavoszinios.lt
Merginas kelyje į Europos čempionatą lydi trenerė iš Jonavos https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/merginas-kelyje-i-europos-cempionata-lydi-trenere-is-jonavos

Įprastos darbo savaitės dienos rytas Vilniaus „Sportimos“ manieže. Aikštėje pluša merginų rinktinės futbolininkės, joms daugiausiai diriguoja dvi trenerės. Toks vaizdas kadaise buvo neįprastas, tačiau pastaraisiais metais seni stereotipai apie futbolą kaip vyrišką žaidimą vis labiau griūva. 

Lietuvos merginų (iki 17 metų, WU17) rinktinę Europos čempionatui ruošia kelių trenerių štabas, kurio priešakyje – dvi jaunos specialistės. Komandai vadovauja Ieva Kibirkštis, jos dešinioji ranka – Kotryna Kulbytė. Tai pirmas toks kartas, kai šalies futbolo rinktinėse pagrindiniai sprendimai patikėti moterims. 

Šią galimybę jos gavo neatsitiktinai – abi yra giliai panirusios į šį sportą nuo pat vaikystės, dega didžiuliu noru tobulėti ir užkrečia aplinkinius pozityvia energija. Dar mažiau nei prieš dešimt metų abi atstovavo Lietuvos rinktinėms, o dabar skinasi kelią treniravimo pasaulyje, savo patirtį ir žinias perteikia futbolininkėms bei tampa įkvėpiančiu pavyzdžiu būsimoms trenerėms. 

Daugiausiai atsakomybės ir viešumo tenka vyriausiajai trenerei, WU17 rinktinėje ilgiau dirba būtent K. Kulbytė. Iš Jonavos kilusi 25-erių moteris buvo viena perspektyviausių žaidėjų šalies merginų rinktinėse, buvo tarp kandidačių į moterų rinktinę, tačiau gana anksti pasirinko eiti trenerės keliu. 

Apie savo kelią futbole ir WU17 rinktinę K. Kulbytė papasakojo WU17.lt svetainei. 

– Kaip susidomėjai sportu, kada pradėjai žaisti futbolą?, – paklausėme K. Kulbytės.

– Nuo mažens gyvenau su sportu, mano tėtis dirba bokso treneriu. Apie aštuonerius metus lankiau plaukimą, Norėjau pabandyti ir boksuotis, bet tėtis nepritarė. Apskritai vaikystėje išbandžiau įvairias veiklas – nuo šokių iki floristikos. Į darželį nėjau, todėl dažnai leidau laiką su tėčiu sporto salėje. Visuomet sporto aplinka man buvo artima.

Futbolas labiausiai patraukė kuomet vyko 2008 metų Europos čempionatą. Stebėjome su draugėmis per televiziją ir nusprendėme, kad norime pačios žaisti futbolą. Nuėjome į Jonavos sporto centrą, ten sužinojome, jog merginų grupės nėra. Tačiau mums pasakė, jog jei tokią surinktume, trenerį mums paskirtų. Taip ir padarėme, o pirmas treneris buvo Justinas Labutis. Bet galiausiai ta grupė iširo. 

Man pasiūlė prisijungti prie metais jaunesnių vaikinų, kuriuos treniravo Vytautas Stanevičius. Pamenu kaip būdama 15-os, prieš Kalėdas, metų atėjau į pirmąją treniruotę salėje. Su ta komanda ir pasilikau. Treneris mane labai prižiūrėdavo, skirdavo man daug dėmesio. Vaikinus paspausdavo labiau. 

Koks buvo požiūris į merginą tarp vaikinų futbole? Žmonės šiek tiek stebėdavosi, bet visi teigiamai priėmė, kaip tik labai palaikė. Nors mama iš pradžių netikėjo, sakė: „lankyk, bet tas praeis ir baigsis“. Tik vėliau jau girdėjau, kad su pasididžiavimu pasakodavo kitiems, jog dukra žaidžia futbolą. Apskritai man tėvai leisdavo bandyti įvairius dalykus. 

Su vaikinais Jonavoje žaidžiau tol, kol Vytautas Tutlys pakvietė prisijungti prie tuometinės „TexTilite“ moterų komandos Ukmergėje. Važiuodavau tik į rungtynes. Ar namuose, ar svečiuose – man visuomet būdavo išvyka iš Jonavos. Būdavo, jog keliesi anksti ryte, tėtis paveždavo į stotį. Atvykusi į Ukmergę keliauji su komandos autobusu, po rungtynių grįžti į Ukmergę, ir važiuoji namo. Kai atvykau studijuoti į Vilnių, kelias iki Ukmergės dar labiau pailgėjo. 

Buvo sunkių momentų ir iššūkių, bet mesti futbolo niekada negalvojau. Manau, kad kaip tik žavu pereiti per įvairiausius išbandymus. 

– Kodėl patiko žaisti būtent futbolą? 

– Kai pradėjau žaisti, labiausiai patiko tai, kad yra draugai ir smagus užsiėmimas. Kai pradėjo kviesti į merginų rinktines, buvo įdomu pamatyti pasaulį, keliauti, susipažinti su įvairiomis kultūromis. 

Pats įdomiausias etapas buvo, kai su merginų U-19 rinktine patekome į antrąjį, „Elitinį“ atrankos etapą – tai buvo pirmas kartas, kad kuri nors rinktinė patektų toliau. Buvo labai geras jausmas. Tačiau gavau traumą ir negalėjau vykti į tą turnyrą, todėl po viso džiaugsmo buvo labai liūdna. 

– Kas buvo tavo favoritai futbole, į ką lygiavaisi? 

– Šiaip didelių favoritų neturėjau, bet kai pradėjau žaisti rinktinėje krašto sauge, labiau sekiau tos pozicijos žaidėjus. Įspūdį palikdavo vyrų rinktinės saugas Saulius Mikoliūnas, net turėjau jo plakatą. Dabar šiek tiek keista jį sutikti stadionuose. Patiko kaip žaidžia Jevgenijus Konoplianka, Kevinas Kamplas. 

– Ne tik žaisdavai futbolą įvairiuose turnyruose, bet ir daug kur dalyvavai kaip savanorė… 

– Tai geras iššūkis išbandyti save. Kol esi jauna, verta dalyvauti visur, kuo daugiau. Tuo labiau, kad atsirado daug moterų futbolo renginių, kuriuose reikėjo pagalbos. Taip pat buvo smagu pamatyti futbolą iš vidaus, kaip pavyzdžiui, savanoriaujant per vyrų rinktines rungtynes, ar prieš kelerius metus vykusio Europos vaikinų U-19 čempionato metu. Kaip apie mane sakydavo, futbolą vartoju pusryčiams, pietums ir vakarienei. Tačiau džiaugiuosi tuo, ir kad nusprendžiau savo karjerą pakreipti futbolo keliu. 

– Kaip pasukai trenerės keliu? 

– Norėjau toliau aktyviai žaisti, bet viskas pradėjo keistis, kai 18-os metų gavau traumą, teko operuotis, neišvykau su merginų rinktine į jau minėtą turnyrą. Tuomet gyvenimas pasisuko kita linkme. 

Paskutinę minutę įstojau studijuoti teisę universitete. Patirtis su studijomis buvo ne vien teigiama, bet nesigailiu, nes tai išugdė daug teigiamų savybių, skatino kritinį mąstymą. Manau, kad tai dabar padeda konstruktyviau dėstyti mintis. Dabar daug investuoju į save pačią, skaitau, dalyvauju kursuose. 

Kelerius metus studijuodama rungtyniavau Vilniaus MFA „Žalgirio“ komandoje, bet prieš pusantrų metų išėjau. Supratau, kad reikia arba siekti maksimumo žaidžiant, arba susikoncentruoti ties kita veikla. Žaidimas aikštėje liko labiau kaip hobis. Nutariau save išbandyti kaip trenerę. Pradėjau mažais žingsniais dar būdama 18-os, o prieš dvejus metus įgijau trenerės licenciją ir treniravimas tapo gyvenimo dalimi. 

Žinoma, turėjo įtakos tai, kad mano tėtis yra treneris. Jis mano didžiausias autoritetas. Kitas pavyzdys buvo treneris Vytautas Stanevičius, jis buvo kaip antras tėtis. Norėjau padėti jaunoms merginoms taip, kaip kadaise padėjo man. 

Dabar save kaip žaidėją vertinu visai iš kitos perspektyvos. Suprantu, kad pačiai daug ko trūko, buvau silpna iš psichologinės pusės, todėl nepasiekdavau geriausio rezultato. 

– Nebaugino perėjimas į profesiją, kuri tarsi buvo neįprasta moterims? 

– Kažkokios baimės nebuvo. Jei to nori – tiesiog reikia bandyti. Nes jei bijosi – tai ir nepadarysi. Tiesa, buvo savotiškas iššūkis, kai pradėjau dirbti Baltijos futbolo akademijoje. Kolektyvas buvo išskirtinai vyriškas, turėjau abejonių, kaip mane priims vaikų tėvai. Be to, buvo lietuviškai nekalbančių vaikų, todėl reikėjo išmokti bent truputį ir rusiškų žodžių. Iš pradžių buvo sudėtinga, bet visi priėmė teigiamai, patyrę treneriai padėjo. 

Apskritai, tuo atžvilgiu paskutiniais metais daug kas pasikeitė. Dabar kažko nebestebina, jog trenerė yra moteris. Mano nuomone, šiuo požiūriu sparčiai žengiame į priekį. Juk tavo, kaip trenerio, kompetenciją nulemia ne lytis, o tavo įgūdžiai. 

– Kuris treneris labiausiai imponuoja? 

– Sunku išsirinkti mėgstamiausią trenerį – vieni puikūs taktikoje, kiti labai charizmatiški. Jei reiktų rinktis, ką pakviesti vakarienės, rinkčiausi Jurgeną Kloppą. 

– Kaip įvertintum lietuviškas sąlygas merginoms žaisti, požiūrį į moterų futbolą dabar ir anksčiau? Ar viskas keičiasi į gera?

– Žinoma. Dabar mergaitėms futbolo pažinimas prasideda daug anksčiau, dar darželiuose. Pradeda kurtis nedidelės merginų futbolo akademijos. Jau nuo 4 metų mergaitės jau turi galimybę turėti sportuoti futbolu kamuoliu. Dauguma mano amžiaus merginų pradėdavo žaisti maždaug nuo 13 metų ar daugiau. Neturėjome tinkamų pagrindų. 

Pasikeitė ir sąlygos, išaugo varžybų lygis. Anksčiau ne taip retai pasitaikydavo rungtynių tokiose aikštėse, kur baloje sustodavo kamuolys. Arba nuvažiavus žaisti tekdavo persirengti lauke. Kita vertus, tai rodo, kokį didelį norą turėjome. Dabar merginos ne tik nori, bet ir gali, turi daugiau galimybių žaisti. 

Taip, futbolą Lietuvoje žaidžia entuziastės, žaidėjos negauna atlygio, futbolą derina su savo pagrindiniu darbu ar mokslais. Tai yra tiesiog hobis. Bet jų didelis noras ir parodo, kaip jos myli futbolą. Tai padeda eiti į priekį, nes visos ir visi nori padaryti geriau, nei yra dabar, visos jaučiasi svarbios ir galinčios kažką pakeisti. Tai tobulėjimo variklis. 

– Su šios amžiaus grupės rinktine esi ilgiausiai iš visų trenerių. Kaip pasikeitė ši komanda, ar ženkliai patobulėjo?

– Pradžioje, pirmose stovyklose merginos buvo tikrai nedrąsios, kuklios. Manau, kad jos patobulėjo visais aspektais, tiek iš futbolo pusės kaip žaidėjos, tiek kaip asmenybės. Labai smagu matyti, kaip jos atsiskleidžia, bręsta, auga kaip pilietiški žmonės. Treneriui tai pats didžiausias džiaugsmas. 

Nemažai keliavome kartu ir merginos galėjo pamatyti kaip gyvena žmonės kitose šalyse, kokia jų kultūra. Tai prisideda prie ugdymo. Svarbu nebijoti klysti, viskuo domėtis. Manau, kad merginos žengė didelius žingsnius į priekį ir pakelė kartelę labai aukštai. 

– Kaip apibūdintum WU17 rinktinės trenerių kolektyvą?

– Jaunas, entuziastingas, visuomet diskutuojantis. Turintis didelį norą tobulėti ir mokytis, siekiantis geriausio rezultato. Esame tuo pačiu ir draugai, ir komandos nariai. Daug laiko praleidžiame kartu. Tai reikalinga, jei nori pasiekti gerą rezultatą. 

Žinoma, padeda, kad turime bendrą tikslą, esame panašaus amžiaus. Visi labai nori tobulėti, yra atviri visiems klausimams, siekia treniruotėse išbandyti naujoves. Būti su šia komanda yra ne tik darbas, bet ir malonumas. 

– Jonava – vienas ryškiausių taškų moterų futbolo žemėlapyje. Šio rajono atstovų netrūksta moterų, merginų rinktinėse, taip pat yra ir kelios WU17 rinktinės žaidėjos. Kur ir kaip ugdomos žaidėjos Jonavoje?

– Tas taškas iš tiesų yra ne pačiame Jonavos mieste, o rajone – kitoje Neries pusėje už kelių kilometrų esančiame Ruklos miestelyje. Ten suburtos Jonavos sporto centro mergaičių grupės, jas treniruoja Eglė Kazlauskienė ir Paulius Vizbaras. 

Nemažai merginų, kurios mokosi Ruklos Jono Stanislausko pagrindinėje mokykloje, ateina ir į futbolą. Iš jų ir išugdoma nemažai talentingų žaidėjų. Apskritai, Jonavos miestas sportiškas, turime pajėgią vyrų komandą A lygoje, kitas sporto šakas. 

– Ką tau reiškia Europos WU17 čempionatas Lietuvoje asmeniškai ir bendrai moterų futbolui?

– Surengti jį ir dalyvauti tokiame čempionate yra didelis įvertinimas, turime tuo didžiuotis. Tai proga sužaisti su garsiomis varžovėmis ir parodyti, kad turime moterų futbolą, kad merginos gali žaisti ir konkuruoti. Žinome, kad jos tikrai tai gali, todėl labai džiaugčiausi, jei tai pavyktų parodyti ir daugiau žmonių susidomėtų moterų futbolu. 

Asmeniškai esu laiminga, jog turiu tokią šansą. Tai vienas didžiausių mano gyvenime turėtų iššūkių. Rinktinės merginos turi tokią galimybę, apie kurį pati svajojau žaisdama. Turime padėti joms kuo geriau pasiruošti. Tam suteikiu visą savo energiją.

Merginas kelyje į Europos čempionatą lydi trenerė iš Jonavos Merginas kelyje į Europos čempionatą lydi trenerė iš Jonavos Merginas kelyje į Europos čempionatą lydi trenerė iš Jonavos ]]>
Tue, 24 Apr 2018 10:49:46 +0000 merginas-kelyje-i-europos-cempionata-lydi-trenere-is-jonavos at https://www.jonavoszinios.lt
Moksleiviai atskleidė meninius gebėjimus https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/moksleiviai-atskleide-meninius-gebejimus

Justino Vareikio progimnazijoje vyko Menų ugdymo diena, kurios tikslas – ugdyti moksleivių meninius gebėjimus, skatinti domėtis menu. Ir priešmokyklinukams, ir pradinukams, ir vyresniųjų klasių mokiniams buvo pasiūlyta įdomių veiklų, organizuotų skirtingose erdvėse.

Pasak mokytojos Irenos Beinorienės, ugdymo dienos tikslas buvo pasiektas, nes daugeliui moksleivių labai patiko atskleisti savo meninius gebėjimus piešiant, vaidinant, gaminant, šokant, dekoruojant, kuriant ar dalyvaujant viktorinoje.

„Įspūdingai atrodė atnaujinti batai, iki šiol eksponuojami mokyklos pirmajame aukšte. Naudodami dirbtinių gėlyčių, įvairių lapelių, blizgučių, mokiniai originaliai dekoravo seną avalynę. Kitaip sakant, prikėlė naujam gyvenimui. Džiugu, kad sėkmingai pavyko atlikti kitą nelengvą užduotį – pristatyti skirtingų dešimtmečių kostiumus“, - teigė I. Beinorienė.

Etiketo pamoką vedusi mokytoja Kristina Gricenko tiksliai, konkrečiai paaiškino vaikams teoriją, o paskui šie turėjo atlikti praktines užduotis.

Sporto salėje tą dieną vyko masinio šokio pamoka, kuriai vadovavo mokytoja Julija Antanavičiūtė.

Aktų salės scena buvo skirta jauniesiems progimnazijos aktoriams, vaidinusiems spektaklyje „Stebuklinga dūdelė“. Juos parengė teatro studijos „Micius“ vadovė Danguolė Žeglova.

Žiūrovai negailėjo plojimų ne tik šiems mokiniams, bet ir apdovanotiesiems padėkos raštais už tai, kad aktyviai skaito mokyklos bibliotekoje.

„Man labai patiko viktorina „Menų draugystė“. Pateikti klausimai nebuvo sudėtingi. Atsakant į juos, reikėjo remtis ne tik per pamokas įgytomis žiniomis, bet ir gyvenimo patirtimi. Patiko apsirengti drabužiais, atspindinčiais 1960-1970 metus, ir laikinai tapti modeliu“, - įspūdžiais dalijosi septintokė Henrieta Betashka.

Keli pradinukai atvirai pasakojo, kad jiems patiko spalvotomis kreidelėmis piešti ant grindinio, kad buvo įdomu iš lipdymui skirto molio gaminti mažus suvenyrus.

Skirtinga tos dienos kūrybinė veikla vaikams paliko daug malonių išgyvenimų. Ko gero, ir berniukai, ir mergaitės, grįžę iš progimnazijos, apie tai išsamiai papasakojo savo tėveliams ar draugams.

 

Moksleiviai atskleidė meninius gebėjimus Moksleiviai atskleidė meninius gebėjimus Moksleiviai atskleidė meninius gebėjimus Moksleiviai atskleidė meninius gebėjimus Moksleiviai atskleidė meninius gebėjimus Moksleiviai atskleidė meninius gebėjimus Moksleiviai atskleidė meninius gebėjimus ]]>
Tue, 24 Apr 2018 10:39:50 +0000 moksleiviai-atskleide-meninius-gebejimus at https://www.jonavoszinios.lt
Keturių kambarių buto Jonavos mieste pirkimas https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/keturiu-kambariu-buto-jonavos-mieste-pirkimas

Perkančioji organizacija: Jonavos r. savivaldybės administracija, Žeimių g. 13, LT-55158 Jonava, įstaigos kodas 188769070, tel. (8 349) 613 94, faks. (8 349) 500 12, el. p. administracija@jonava.lt  

Pirkimo būdas: skelbiamos derybos. 

Nekilnojamųjų daiktų paskirtis, pavadinimas ir pageidaujama nekilnojamųjų daiktų buvimo vieta: Jonavos r. savivaldybės administracija skelbia pirkimą, siekdama įsigyti keturių kambarių butą Jonavos mieste. Butas turi atitikti techninės specifikacijos reikalavimus, nurodytus pirkimo sąlygose ( www.jonava.lt ). Funkcijos (veikla), kurioms numatoma naudoti nekilnojamąjį daiktą – steigti bendruomeninius vaikų globos namus, skirtus likusiems be tėvų globos vaikams, neįgaliesiems vaikams ar vaikams, turintiems kitų specialiųjų poreikių (iki 8 vaikų). 

Pirkimo dokumentų gavimo sąlygos: pirkimo dokumentus, susijusius su keturių kambarių buto Jonavos mieste pirkimu, galima gauti iki 2018 m. gegužės 15 d. 10.00 val., darbo dienomis ir darbo valandomis Jonavos r. savivaldybės administracijoje, 211 kab., Žeimių g. 13, LT-55158 Jonava, pateikus prašymą. Pirkimo dokumentai, kandidatui paprašius, pateikiami ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo kandidato prašymo pateikti šiuos dokumentus gavimo dienos. Pirkimo dokumentai taip pat skelbiami Jonavos r. savivaldybės administracijos tinklalapyje http://www.jonava.lt.

Paraiškų dalyvauti derybose pateikimo vieta, terminas ir laikas: parduodamų nekilnojamųjų daiktų dokumentai perkančiajai organizacijai turi būti pateikti iki 2018 m. gegužės 15 d. 10.00 val. Vokai iki nurodyto dokumentų pateikimo termino pabaigos pateikiami savivaldybės administracijos Bendrojo skyriaus darbuotojams, atsakingiems už dokumentų priėmimą, 124 kab., Žeimių g. 13, 55158 Jonava, tel. (8 349) 501 54. Vėliau pateiktos paraiškos nebus nagrinėjamos. Pasiūlymai turi būti teikiami tik užklijuotuose vokuose, ant kurių turi būti užrašytas kandidato vardas ir pavardė, telefono numeris, gyvenamosios vietos adresas, nuoroda „Keturių kambarių buto Jonavos mieste pirkimas“ ir „NEATPLĖŠTI IKI 2018-05-15 10 val. 00 min.“ 

Kalba (kalbos), kuria (kuriomis) turi būti parengti kandidatų dokumentai: paraiškos ir kiti kandidatų dokumentai turi būti pateikiami lietuvių kalba. 

Dokumentai, kuriuos kandidatai, dalyvaudami pirkime, turi pateikti:

1.    Užpildyta pasiūlymo forma (pirkimo sąlygų 2 priedas);

2.    Siūlomo parduoti buto nuosavybę patvirtinantis Lietuvos Respublikos nekilnojamojo turto registro centrinio duomenų banko išrašas ar jo kopija;

3.    Siūlomo parduoti buto savininkų asmens tapatybę patvirtinančių dokumentų kopijos;

4.    Siūlomo parduoti buto kadastro duomenų bylos kopija (jei kandidato siūlomas parduoti butas yra renovuotame name, tai buto kadastro duomenų byla turi būti atnaujinta);

5.    Siūlomo parduoti buto savininkus atstovaujančio ar įgalioto asmens tapatybę patvirtinančio dokumento kopija ir kiti atstovavimo teisėtumą patvirtinantys dokumentai, nurodyti pirkimo sąlygų IV dalyje, jei kandidatas nėra vienintelis siūlomo parduoti buto savininkas;

6.    Bendraturčių sprendimas (sutikimas) parduoti butą Lietuvos Respublikos civilinio kodekso 4.79 straipsnio nustatyta tvarka;

7.    Siūlomo parduoti buto (pastato) energinio naudingumo sertifikato kopija;

8.    Dokumentai, kuriuose būtų nurodoma, ar siūlomas butas parduodamas kartu su jam priskirtu žemės sklypu (tais atvejais, kai kandidatas neparduoda butui priskirto žemės sklypo, privaloma nurodyti butui priskirto žemės sklypo naudojimosi sąlygas).

 

Keturių kambarių buto Jonavos mieste pirkimas ]]>
Tue, 24 Apr 2018 10:33:24 +0000 keturiu-kambariu-buto-jonavos-mieste-pirkimas at https://www.jonavoszinios.lt
Vieno kambario butų Jonavos mieste pirkimas https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/vieno-kambario-butu-jonavos-mieste-pirkimas-685

Perkančioji organizacija: Jonavos rajono savivaldybės administracija, Žeimių g. 13, LT-55158 Jonava, įstaigos kodas 188769070, tel. (8 349) 613 94, faks. (8 349) 500 12, el. p. administracija@jonava.lt  

Pirkimo būdas: skelbiamos derybos. 

Nekilnojamųjų daiktų paskirtis, pavadinimas ir pageidaujama nekilnojamųjų daiktų buvimo vieta: Jonavos rajono savivaldybės administracija skelbia pirkimą, siekdama įsigyti vieno kambario butus Jonavos mieste. Pirkimas skaidomas į dešimt atskirų pirkimo objekto dalių. Butai turi atitikti techninės specifikacijos reikalavimus, nurodytus pirkimo sąlygų 1 priede. Funkcijos (veikla), kurioms numatoma naudoti nekilnojamąjį daiktą – savivaldybės socialinio būsto fondo sudarymas ir jo remontas, socialinio būsto nuoma (LR Vietos savivaldos įstatymo 6 str. 15 p.). 

Pirkimo dokumentų gavimo sąlygos: pirkimo dokumentus, susijusius su vieno kambario Jonavos mieste pirkimu, galima gauti iki 2018 m. gegužės 29 d. 10.00 val., darbo dienomis ir darbo valandomis Jonavos rajono savivaldybės administracijoje 318 A ir 202 kab., Žeimių g. 13, LT-55158 Jonava, pateikus prašymą. Pirkimo dokumentai, kandidatui paprašius, pateikiami ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo kandidato prašymo pateikti šiuos dokumentus gavimo dienos. Pirkimo dokumentai taip pat skelbiami Jonavos rajono savivaldybės administracijos tinklalapyje adresu http://www.jonava.lt/socialinio-busto-pletra.

Paraiškų dalyvauti derybose pateikimo vieta, terminas ir laikas: parduodamų nekilnojamųjų daiktų dokumentai perkančiajai organizacijai turi būti pateikti iki 2018 m. gegužės 29 d. 10.00 val. Vokai iki nurodyto dokumentų pateikimo termino pabaigos pateikiami savivaldybės administracijos Bendrojo skyriaus darbuotojams, atsakingiems už dokumentų priėmimą, dokumentų priėmimo kabinetai – savivaldybės administracijos pastato pirmame aukšte, Žeimių g. 13, 55158 Jonavoje, tel. (8 349) 501 51. Vėliau pateiktos paraiškos nebus nagrinėjamos. Pasiūlymai turi būti teikiami tik užklijuotuose vokuose, ant kurių turi būti užrašytas kandidato vardas ir pavardė, telefono numeris, gyvenamosios vietos adresas, nuoroda „Vieno kambario butų Jonavos mieste pirkimas“ ir „NEATPLĖŠTI IKI 2018-05-29 10 val. 00 min.“ 

Kalba (kalbos), kuria (kuriomis) turi būti parengti kandidatų dokumentai: paraiškos ir kiti kandidatų dokumentai turi būti pateikiami lietuvių kalba. 

Dokumentai, kuriuos kandidatai, dalyvaudami pirkime, turi pateikti:

1.    Užpildyta pasiūlymo forma (pirkimo sąlygų 2 priedas);

2.    Siūlomo parduoti buto nuosavybę patvirtinantis Lietuvos Respublikos nekilnojamojo turto registro centrinio duomenų banko išrašas ar jo kopija;

3.    Siūlomo parduoti buto savininkų asmens tapatybę patvirtinančių dokumentų kopijos;

4.    Siūlomo parduoti buto kadastro duomenų bylos kopija (jei kandidato siūlomas parduoti butas yra renovuotame name, tai buto kadastro duomenų byla turi būti atnaujinta);

5.    Siūlomo parduoti buto savininkus atstovaujančio ar įgalioto asmens tapatybę patvirtinančio dokumento kopija ir kiti atstovavimo teisėtumą patvirtinantys dokumentai, nurodyti pirkimo sąlygų IV dalyje, jei kandidatas nėra vienintelis siūlomo parduoti buto savininkas;

6.    Bendraturčių sprendimas (sutikimas) parduoti butą Lietuvos Respublikos civilinio kodekso 4.79 straipsnio nustatyta tvarka;

7.    Siūlomo parduoti buto (pastato) energinio naudingumo sertifikato kopija;

8.    Dokumentai, kuriuose būtų nurodoma, ar siūlomas butas parduodamas kartu su jam priskirtu žemės sklypu (tais atvejais, kai kandidatas neparduoda butui priskirto žemės sklypo, privaloma nurodyti butui priskirto žemės sklypo naudojimosi sąlygas).

Pirkimo sąlygos čia.

 

Vieno kambario butų Jonavos mieste pirkimas ]]>
Tue, 24 Apr 2018 10:23:56 +0000 vieno-kambario-butu-jonavos-mieste-pirkimas-685 at https://www.jonavoszinios.lt
Šventoji praturtėjo aštriašnipiais eršketais https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/sventoji-praturtejo-astriasnipiais-ersketais

Šiandien į Šventosios upę ties Upninkais paleista 200 aštriašnipių eršketų jauniklių.  Tikimasi, kad per mėnesį jie pasieks Kuršių marias.

„Šiandien į Šventosios upę paleidom 200 vienetų aštriašnipių eršketų jauniklių, kuriem dar nėra metų. Tai yra patvirtintas ilgalaikis žuvų įveisimo planas, pagal Aplinkos ministerijos reikalavimus, bendradarbiaujant su Gamtos tyrimų centru. Yra įžuvinamos tikslingomis žuvų rūšimis upės, kurios atitinka reikalavimus. Šventosios upė itin tinkama tokioms karališkoms žuvims kaip eršketai, kurie suaugę gali siekti daugiau kaip metrą ilgio“, - sakė Kauno regiono aplinkos apsaugos departamento gyvosios gamtos apsaugos inspektorė, vyriausioji specialistė Dalia Černevičienė.

Žuvivaisos darbai yra labai reikalingi ir svarbūs. Žuvų ištekliai net jų neeksploatuojant atsikuria ne per vienerius metus, o įvertinus mėgėjų ir verslininkų žvejybą, dirbtinio veisimo ir įžuvinimo darbus reikia vykdyti nuolatos.

Žuvivaisos specialistai jau nuo 2011 metų mėgina atgaivinti eršketų populiaciją Lietuvoje ir tikisi sulaukti laiko, kai žvejai vėl galės džiaugtis karališkais laimikiais.

 

Šventoji praturtėjo aštriašnipiais eršketais Šventoji praturtėjo aštriašnipiais eršketais Šventoji praturtėjo aštriašnipiais eršketais Šventoji praturtėjo aštriašnipiais eršketais Šventoji praturtėjo aštriašnipiais eršketais Šventoji praturtėjo aštriašnipiais eršketais Šventoji praturtėjo aštriašnipiais eršketais Šventoji praturtėjo aštriašnipiais eršketais Šventoji praturtėjo aštriašnipiais eršketais Šventoji praturtėjo aštriašnipiais eršketais Šventoji praturtėjo aštriašnipiais eršketais Šventoji praturtėjo aštriašnipiais eršketais Šventoji praturtėjo aštriašnipiais eršketais Šventoji praturtėjo aštriašnipiais eršketais Šventoji praturtėjo aštriašnipiais eršketais ]]>
Tue, 24 Apr 2018 10:16:04 +0000 sventoji-praturtejo-astriasnipiais-ersketais at https://www.jonavoszinios.lt
Akcija „Šuniškas pavasaris“ – prisidėkite prie geresnių beglobių gyvenimo sąlygų https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/akcija-suniskas-pavasaris---prisidekite-prie-geresniu-beglobiu-gyvenimo-salygu

Šiandien – balandžio 24-ąją – minima Šuns diena, kurią prieš kelis metus iniciavo Lietuvos kinologų draugija. Šią dieną norima atkreipti visuomenės dėmesį, kad šuo nebėra vien tik namų sargas ir kaip bet kuris kitas  augintinis reikalauja žmogaus atsakomybės ir rūpestingos priežiūros.

Ta proga, VŠĮ „Penkta koja“ Jonavos skyrius šiandien organizuoja akciją „Šuniškas pavasaris“, kurios metu visi geraširdžiai žmonės ir neabejingi be namų likusiems keturkojams galės paaukoti taip reikiamo augintinių maisto bei kitų priemonių.

Įstaigos savanoriai laukia visų neabejingų miestiečių prie PC „Norfa“ esančio Žeimių g. nuo 15val. iki 19 val.

Negalėsiantys dalyvauti akcijoje, prie geresnių gyvūnų gyvenimo sąlygų gali prisidėti aukodami į specialią sąskaitą:

VŠĮ „Penkta koja“

LT 984010042503006212 DnB bankas

Paskirtis: Jonavos beglobiams

 

Akcija „Šuniškas pavasaris“ – prisidėkite prie geresnių beglobių gyvenimo sąlygų ]]>
Tue, 24 Apr 2018 07:27:44 +0000 akcija-suniskas-pavasaris---prisidekite-prie-geresniu-beglobiu-gyvenimo-salygu at https://www.jonavoszinios.lt
FK „Jonava” rėmėjų gretas papildė „Sourcery Academy”! https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/fk-jonava-remeju-gretas-papilde-sourcery-academy

Futbolo klubas „Jonava” praneša, jog prie komandos rėmėjų gretų prisidėjo JAV programavimo paslaugų įmonės „Devbridge Group“ edukacinė programa „Sourcery Academy“. Milžinišku tempu Lietuvoje, su ofisais Vilniuje ir Kaune, besiplečiančios amerikiečių įmonės akademija taps viena iš pagrindinių komandos rėmėjų. 

„Sourcery Academy” teikia vienus pažangiausių kursų programinės įrangos inžinieriams Lietuvoje. Šios edukacinės platformos tikslas – ugdyti jaunimo įgūdžius IT srityje bei pasiruošti darbui technologijų industrijoje. Ilgalaikis programos tikslas yra per artimiausius dešimt metų dešimt kartų padidinti stojančiųjų į informacines technologijas skaičių. 

Šiuo metu „Sourcery Academy” yra skirstoma į tris mokymosi skyrius:

„Sourcery for Developers” – trijų mėnesių programa, kurioje talentingi IT studentai yra kviečiami į „Devbridge Group” centrus Kaune ir Vilniuje, kur jie lanko paskaitas ir mokosi dirbti iš profesionalų.

„Sourcery for Testers” – aukščiausio lygio studijos, skirtos būsimiems programinės įrangos testuotojams. Jaunieji specialistai įgauna ne tik neįkainojamos praktikos, tačiau ir atlygį, o patys geriausieji – ir darbo pasiūlymus kompanijoje „Devbridge Group”.

„Sourcery for Kids” – pirmoji Lietuvoje nemokama kūrybinių technologijų akademija 7-12 metų amžiaus vaikams. Iniciatyva kviečia vaikus atrasti kūrybinių technologijų pasaulį ir ugdyti technologinių produktų vystymą išmanančius ir savo įgūdžius naudojančius kūrybinius technologus. Akademijos iniciatorius, „Devbridge Group“ viceprezidentas ir Lietuvos padalinio vadovas, Viktoras Gurgždys, pasakoja, kad akademijos vaikai šeštadieniais, trumpam perima įmonės inžinierių darbo vietas, kad išmoktų programavimo pagrindų ir kūrybinių technologijų:

„Programavimas yra jau ne ateities kalba. Tai – dabartinė pažangos kalba, persmelkusi visas sritis. Pačiame technologijų įkarštyje auga nauja karta. Šioje akademijoje auginame ne technologijų vartotojus, bet jų kūrėjus. Tai – bet kurios perspektyvios profesijos sėkmės pagrindas“, – sako V. Gurgždys.

Futbolo klubas „Jonava” džiaugiasi, jog pavyko pasiekti bendradarbiavimo susitarimą su inovatyvia kompanija. „Tokioms įmonėms priklauso ateitis. Futbolas Jonavoje taip pat žvelgia į ateitį, todėl, manau, kad bendradarbiavimas su inovatyvumu pasižyminčiomis ir į ateitį žiūrinčiomis organizacijomis yra būtinas”, teigė klubo direktorius Zenius Kamarūnas. 

 

FK „Jonava”

FK „Jonava” rėmėjų gretas papildė „Sourcery Academy”! ]]>
Tue, 24 Apr 2018 07:10:02 +0000 fk-jonava-remeju-gretas-papilde-sourcery-academy at https://www.jonavoszinios.lt
Lietuvos šimtmečiui – šimtas arų eglių jaunuolyno https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/lietuvos-simtmeciui---simtas-aru-egliu-jaunuolyno

Jonavos socialdemokratai tęsia senas veiklos tradicijas – praėjusį savaitgali entuziastingų bičiulių būrys pasodino hektarą miško. Toks plotas pasirinktas neatsitiktinai – jis skirtas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo šimtmečiui paminėti.

„Pasodinome nei daug, nei mažai – 100 arų plotą Svilonių apylinkėse. Tai – simbolinis skaičius, skirtas Lietuvos šimtmečiui“, - sakė LSDP Jonavos skyriaus pirmininkas Mindaugas Sinkevičius. „Miškasodžio talka – sena ir gili mūsų skyriaus tradiciją, kasmet dalyvaujame joje tiek pavasarį, tiek rudenį“, - pridūrė M. Sinkevičius. „Šįkart sodinome eglaites, tačiau Jonavos rajono miškuose rasite ir mūsų bičiulių sodintų liepų, alksnių, pušaičių ir net ąžuolų“.

Bičiuliai skaičiuoja, kad per paskutinius 7 metus jau pasodino daugiau kaip 10 ha miško, o pačios sodinimo tradicijos gyvuoja nuo pat skyriaus susikūrimo pradžios. Tačiau svarbu ne tik skaičiai. „Kas bent kartą sodino mišką, vargiai norės ateity jam kenkti, teršti ar kitaip niokoti. Talkoje dalyvauja nemažai jaunų bičiulių, atvykstančių ir su vaikais, tai – puiki ugdomoji priemonė. Šiais laikais nevengiama kalbėti apie pilietiškumą, manau, tokios talkos ir yra viena pilietiškumo išraiškų“, - sako M. Sinkevičius.

LSDP Jonavos skyriaus informacija

 

 

Lietuvos šimtmečiui – šimtas arų eglių jaunuolyno Lietuvos šimtmečiui – šimtas arų eglių jaunuolyno Lietuvos šimtmečiui – šimtas arų eglių jaunuolyno Lietuvos šimtmečiui – šimtas arų eglių jaunuolyno Lietuvos šimtmečiui – šimtas arų eglių jaunuolyno Lietuvos šimtmečiui – šimtas arų eglių jaunuolyno Lietuvos šimtmečiui – šimtas arų eglių jaunuolyno Lietuvos šimtmečiui – šimtas arų eglių jaunuolyno Lietuvos šimtmečiui – šimtas arų eglių jaunuolyno Lietuvos šimtmečiui – šimtas arų eglių jaunuolyno Lietuvos šimtmečiui – šimtas arų eglių jaunuolyno ]]>
Tue, 24 Apr 2018 05:11:48 +0000 lietuvos-simtmeciui---simtas-aru-egliu-jaunuolyno at https://www.jonavoszinios.lt
Sekmadienį sudegė medinė pirtis https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/sekmadieni-sudege-medine-pirtis

Balandžio 22 d., apie 15 val. gautas pranešimas, kad kelyje nuo Jonavos Ukmergės link, soduose, dega medinis namelis.

Ugniagesiams atvykus į Jonavos r. sav., Šilų sen., Palokio I kaimą atvira liepsna degė 3x3 m medinė pirtis, stogas jau buvo sukritęs. Medinis pastatas sudegė visiškai, tačiau pavyko išsaugoti 4 avilius.

Labiausiai tikėtina gaisro kilimo priežastis – pašalinis ugnies šaltinis.

Parengta pagal Jonavos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos informaciją

Sekmadienį sudegė medinė pirtis Sekmadienį sudegė medinė pirtis ]]>
Mon, 23 Apr 2018 14:16:28 +0000 sekmadieni-sudege-medine-pirtis at https://www.jonavoszinios.lt
Tris dienas vykęs švarinimasis Jonavos rajone atskleidė jonaviškių įpročius https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/tris-dienas-vykes-svarinimasis-jonavos-rajone-atskleide-jonaviskiu-iprocius

Gamta yra neatsiejama žmonių gyvenimo dalis – joje dirbame, sportuojame, poilsiaujame, tai yra ir gyvybės bei grožio šaltinis. Kasdien vienaip ar kitaip mes veikiame aplinką, todėl turime būti už ją atsakingi. Saugoti ir gražinti gamtą reikia ne tik kartą metuose, bet kiekvieną dieną. Ši akcija prasminga tuo, kad sutelkia žmones ir tai primena. „Darom“ arba „Let's do it World“ – tarptautinė organizacija, kuri vienija 113 pasaulio valstybių.

Jonavos rajonas švarinosi net tris dienas - balandžio 19-21 dienomis. Jonavos rajono savivaldybės akcijos „Darom 2018“ tvarkytinų taškų sąrašą sudarė daugiau nei 40 vietovių. Dalyvavo 26 įstaigos ir organizacijos – tai daugiau nei 2000 žmonių.

Pastebėta, jog šiais metais į akciją įsijungė daugiau ugdymo įstaigų nei 2017 m., tačiau šiais metais sumažėjo besitvarkančių seniūnijų ir visuomeninių organizacijų skaičius.

Lyginant su praeitais metais, šiemet atliekų surinkta mažiau. Pavyzdžiui pernai metais surinkta 20 t. mišrių komunalinių atliekų, šiemet – 16,12 t.

Surinktos atliekos atskleidė, kokiomis šiukšlėmis jonaviškiai linkę atsikratyti „ne vietoje“.

Iš pamiškių, pakelių surinkta: Statybinės medžiagos turinčios asbesto - 18 m3; statybos ir griovimo atliekos - 12m3; ardytų automobilių detalės - 21,50 m3; didelių gabaritų atliekos - 26 m3; buitinė elektronikos įranga - 36 vnt.; mišrios komunalinės atliekos - 16,12 t.; naudotos padangos - 1671 vnt.; bioskaidžios atliekos - 2,32 t. 

Yra kelios prielaidos, kodėl surinkta mažiau atliekų: pernai metais dalyvavo apie 10 visuomeninių organizacijų, šiemet tik 5; dalyvavo mažiau seniūnijų; šiemet nebuvo galima tvarkyti ir vežti atliekų iš privačių teritorijų; sumažėjo šiukšlintojų.    

 

Tris dienas vykęs švarinimasis Jonavos rajone atskleidė jonaviškių įpročius ]]>
Mon, 23 Apr 2018 12:44:58 +0000 tris-dienas-vykes-svarinimasis-jonavos-rajone-atskleide-jonaviskiu-iprocius at https://www.jonavoszinios.lt
Jonavos autobusai nuo gegužės 1d. plečia siuntų autobusais paslaugas https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavos-autobusai-nuo-geguzes-1d-plecia-siuntu-autobusais-paslaugas

Jonavos autobusų stoties kasoje (1a.) veikia smulkių siuntų gabenimo maršrutiniais autobusais skyrius. Šis skyrius jonaviškiams paslaugas teikia bene septynerius metus ir, kaip pastebi bendrovės administracija, šių paslaugų poreikis ne tik nemažėja, tačiau ir auga.

Siuntas gabenti autobusais patogu – jos pristatomas per vieną dieną. Gal kiek nepatogu buvo, kai siuntos gabenimui priimamos tik siuntų skyriuje. Siuntas gavėjas taip pat turėjo atsiimti siuntų skyriuose, pateikęs asmens dokumentą. Vietovėse, kur nėra siuntų skyriaus, siuntas reikia atsiimti nustatytu laiku pas autobuso vairuotoją.

Tačiau jau nuo gegužės 1 dienos plečiamos paslaugos juridiniams asmenims – siuntų gabenimas autobusais „nuo durų iki durų“. Jūsų siuntą nurodytu adresu paims kurjeris ir nuvež į reikiamą miestą, o užsakovui nebereikės kreiptis į siuntų tarnybos skyrius ar siuntos ieškoti pas autobuso vairuotoją.

Ši paslauga taikoma didžiuose Lietuvos miestuose, o nuo gegužės 1 d. ir Jonavoje.

Siuntos pristatymo kaina standartinė – 1,5 eur., ji priklausys nuo siuntos svorio ir gabenimo atstumo kilometrais. Atsiskaityti galima banko mokėjimo kortelėmis.

Siuntos autobusais iš Jonavos keliauja į pačius įvairius Lietuvos miestus ir miestelius, dažniausiai į Kauną ir Vilnių, bet neatsilieka Klaipėda, Šiauliai, Rokiškis, taip pat ir į užsienį (Anglija, Vokietija).

Žmonės siunčia pačius įvairiausius daiktus: dviračius, automobilių padangas ir mažas dėžutes bei laiškus.

Platesnė informacija apie siuntų gabenimo įkainius ir taisykles: http://jonavosautobusai.lt/paslaugos/ 

Jonavos autobusai nuo gegužės 1d. plečia siuntų autobusais paslaugas ]]>
Mon, 23 Apr 2018 12:24:32 +0000 jonavos-autobusai-nuo-geguzes-1d-plecia-siuntu-autobusais-paslaugas at https://www.jonavoszinios.lt
Šuolininkas R. Stanys apdovanojo daugiau nei šimtą sportuojančių darželinukų https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/suolininkas-r-stanys-apdovanojo-daugiau-nei-simta-sportuojanciu-darzelinuku

„Šiandien smagiai praleiskite laiką, o gyvenime siekite tikslo ir nepasiduokite“, –  skelbdamas Lietuvos mažųjų žaidynių pirmojo finalinio festivalio pradžią penkiamečiams linkėjo Raivydas Stanys. 2012-ųjų Londono olimpinių žaidynių dalyvis kartu ir pats prisiminė vaikystę – panašūs renginiai prieš daugiau nei du dešimtmečius jį paskatino pasukti į sportą.

Sekmadienį Jonavos sporto arena skambėjo nuo vaikų klegesio. Čia smagiai laiką leido ir rungtyniavo 26 ikimokyklinio ugdymo įstaigų auklėtiniai. Pirmajame iš keturių Lietuvos mažųjų žaidynių finalinių festivalių daugiau nei šimtas penkiamečių išbandė šešias rungtis.

Pagrindinis Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) ir Respublikinės ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacijos (RIUKKPA) ketvirtus metus organizuojamų žaidynių tikslas – geros emocijos ir fizinis aktyvumas. Todėl visoms į Finalinį festivalį patekusioms komandoms karjerą baigęs šuolininkas į aukštį R.Stanys įteikė vienodas taures ir medalius.

„Dar neteko apdovanoti tiek daug žmonių“, – šypsojosi 2012 metų Europos vicečempionas, – vaikai labai džiaugėsi, o jų emocijos man primena ir mano paties vaikystę, kai tekdavo dalyvauti panašaus pobūdžio varžybėlėse.

Sportavimas nuo vaikystės man padėjo išsigryninti tikslą, išugdė norą jo siekti, varžytis ir būti pirmu. Sportas labai lavina koordinaciją, formuoja charakterį. Manau, kad vaikai, atėjus tinkamam laikui, turėtų išbandyti kuo daugiau sporto šakų ir pasirinkti tą, kuri arčiausiai širdies.

Tokie renginiai ilgam laikui paliks sporto sukeltas teigiamas emocijas. Galbūt tie vaikai ir nepasuks profesionalų keliu, bet pamils sportą ir ateityje gyvens sveikai ir aktyviai.“

Keturiuose Finaliniuose festivaliuose dalyvaus 96 komandos, įveikusios pirmuosius du etapus, o taip pat 8 komandos, pakviestos svečių teisėmis.

Į Jonavą buvo pakviestos Lietuvos sutrikusios klausos vaikų ikimokyklinio ugdymo centro ir Vilniaus sutrikusio vystymosi vaikų lopšelio-darželio „Rūta“ auklėtiniai.

„Mums svarbu, kad visi vaikai – ir sveiki, ir turintys negalią – iš kiekvieno Lietuvos mažųjų žaidynių renginio parsivežtų kuo geriausias emocijas. Siekiame, kad sportas ir fizinis aktyvumas jiems po truputį taptų viso gyvenimo įpročiu.

Kiekvienas renginys šiek tiek primena olimpines žaidynes – vyksta deglo įžiebimo ceremonija, komandų eisena, apdovanojimai, siekiame vaikus po truputį supažindinti su olimpinėmis tradicijomis.

Labai smagu, kad vaikus šį kartą gausiai ir aktyviai palaikė šeimos nariai. Jie ne tik sirgo už mažuosius, bet ir patys dalyvavo sirgaliams skirtose rungtyse. Taip pat labai norisi pasidžiaugti nuoširdžiu pedagogų darbų įtraukiant mažuosius į sportinę veiklą. Visi kartu esame atsakingi, kad šie penkiamečiai užaugtų sveiki ir mylintys sportą“, –  sakė LTOK Olimpinio švietimo direkcijos vadovė Vita Balsytė.

Antrasis finalinis festivalis balandžio 28 dieną vyks Panevėžyje, trečiasis – gegužės 12-ąją Alytuje, o žaidynių uždanga gegužės 19 dieną bus nuleista Palangoje.

Iš viso šiais metais Lietuvos mažųjų žaidynėse dalyvavo per 10 tūkst. vaikų.

LTOK komunikacija

Nuotraukos - Valdas Knyzelis

 

 

Šuolininkas R. Stanys apdovanojo daugiau nei šimtą sportuojančių darželinukų Šuolininkas R. Stanys apdovanojo daugiau nei šimtą sportuojančių darželinukų Šuolininkas R. Stanys apdovanojo daugiau nei šimtą sportuojančių darželinukų Šuolininkas R. Stanys apdovanojo daugiau nei šimtą sportuojančių darželinukų Šuolininkas R. Stanys apdovanojo daugiau nei šimtą sportuojančių darželinukų Šuolininkas R. Stanys apdovanojo daugiau nei šimtą sportuojančių darželinukų Šuolininkas R. Stanys apdovanojo daugiau nei šimtą sportuojančių darželinukų Šuolininkas R. Stanys apdovanojo daugiau nei šimtą sportuojančių darželinukų Šuolininkas R. Stanys apdovanojo daugiau nei šimtą sportuojančių darželinukų Šuolininkas R. Stanys apdovanojo daugiau nei šimtą sportuojančių darželinukų Šuolininkas R. Stanys apdovanojo daugiau nei šimtą sportuojančių darželinukų Šuolininkas R. Stanys apdovanojo daugiau nei šimtą sportuojančių darželinukų Šuolininkas R. Stanys apdovanojo daugiau nei šimtą sportuojančių darželinukų Šuolininkas R. Stanys apdovanojo daugiau nei šimtą sportuojančių darželinukų Šuolininkas R. Stanys apdovanojo daugiau nei šimtą sportuojančių darželinukų Šuolininkas R. Stanys apdovanojo daugiau nei šimtą sportuojančių darželinukų Šuolininkas R. Stanys apdovanojo daugiau nei šimtą sportuojančių darželinukų Šuolininkas R. Stanys apdovanojo daugiau nei šimtą sportuojančių darželinukų Šuolininkas R. Stanys apdovanojo daugiau nei šimtą sportuojančių darželinukų Šuolininkas R. Stanys apdovanojo daugiau nei šimtą sportuojančių darželinukų Šuolininkas R. Stanys apdovanojo daugiau nei šimtą sportuojančių darželinukų Šuolininkas R. Stanys apdovanojo daugiau nei šimtą sportuojančių darželinukų ]]>
Mon, 23 Apr 2018 12:08:59 +0000 suolininkas-r-stanys-apdovanojo-daugiau-nei-simta-sportuojanciu-darzelinuku at https://www.jonavoszinios.lt
Apdovanotos Panerio pradinės mokyklos pedagogės https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/apdovanotos-panerio-pradines-mokyklos-pedagoges

Laiminga ta šalis, kurioje protingiausi ir doriausi žmonės tampa mokytojais (Sokratas) 

Vaikų kūrybinės iniciatyvos fondas (VKIF) Lietuvos atkūrimo šimtmečio proga nusprendė apdovanoti Lietuvos Respublikos mokytojus, aktyviai dalyvaujančius VKIF projektuose, neabejingus vaikų ir jaunimo ateičiai, nuolatos palaikančius švietimo, kultūros ir meno sąjūdį, drauge įsipareigodamas parodyti, kad švietimas, kultūra, menas – tai tos sritys, kurios rūpi mūsų pažangiajai visuomenei, jos elitui.

Fondas pedagogus pakvietė jungtis prie naujos VKIF iniciatyvos „Švietimas be sienų“, kurios idėja – telkti, vienyti Lietuvos akademines, meno, verslo, profesines bendruomenes, plėsti tarptautinį bendradarbiavimą.

Apdovanojimų ciklas pradėtas skelbiant Lietuvos mokytojų, nusipelniusių ugdant jaunąją kartą, vardus, kuriuos siūlė Lietuvos mokyklų bendruomenės.

VKIF pasiūlytus mokytojus praėjusią savaitę pakvietė į Mokytojų apdovanojimų renginį, kuriame kartu su Jonavos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Vijole Šadauskiene dalyvavo Jonavos Panerio pradinės mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Dalia Gudonavičienė ir anglų kalbos mokytoja Violeta Lekavičienė. Pedagogės apdovanotos garbės raštais ir suvenyrais.

 

 

Apdovanotos Panerio pradinės mokyklos pedagogės ]]>
Mon, 23 Apr 2018 11:49:38 +0000 apdovanotos-panerio-pradines-mokyklos-pedagoges at https://www.jonavoszinios.lt
Dingo jonaviškė, visuomenės prašoma pagalbos jos ieškant https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/dingo-jonaviske-visuomenes-prasoma-pagalbos-jos-ieskant

Jau nuo penktadienio neramios dienos jonaviškių šeimai. P. Vaičiūno gatvėje gyvenanti moteris Jonavos r. policijos komisariatui pranešė, kad iš namų išėjo jos dukra ir negrįžo namo. Dukrai apie 30 metų, galimai depresija.

Ieškant jaunos moters apžiūrėtos pamiškės, ieškota mieste, apklausti kaimynai į pagalbą pasitelktos  ir kitos tarnybos. Balandžio 21 apie 16 val. jaunos moters kūno narai ieškojo Neryje. Upėje nuo Jonavos iki Batygalos skenduolis nerastas.

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau Kauno apskr. VPK) Jonavos rajono policijos komisariato pareigūnai ieško Indrės Skurupskaitės, gimusios 1983 m., kuri balandžio 20 d. apie 15.00 val. išėjo iš namų, esančių P. Vaičiūno g., Jonavoje, ir iki šiol negrįžo.

Moters požymiai: apie 170 cm ūgio, liekno kūno sudėjimo, tamsių ilgų plaukų. Buvo apsirengusi juodos spalvos odine trumpa striuke, marga palaidine, juodos spalvos kelnėmis, avėjo tamsiai mėlynos spalvos sportinius batelius.

Asmenis ką nors žinančius apie dingusiosios Indrės Skurupskaitės buvimo vietą, ar galinčius suteikti reikšmingos informacijos, prašome kreiptis į Kauno apskr. VPK  tel. 8 37 303 450, 8 700 633 22 arba skambinti bendruoju pagalbos telefonu 112.

 

 

 

Dingo jonaviškė, visuomenės prašoma pagalbos jos ieškant ]]>
Mon, 23 Apr 2018 11:02:05 +0000 dingo-jonaviske-visuomenes-prasoma-pagalbos-jos-ieskant at https://www.jonavoszinios.lt
Krašto apsaugos ministras pažadų nedalijo https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/krasto-apsaugos-ministras-pazadu-nedalijo

Praėjusį penktadienį, aplankęs Lietuvos kariuomenės dalinius Kaune, į Jonavos rajono savivaldybę susitikti su jos vadovais (rajono meru Eugenijumi Sabučiu, jo pavaduotoju Erlandu Andrejevu, administracijos direktoriumi Valdu Majausku) atvyko krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis. 

Rukloje karinę tarnybą atlieka ne tik Lietuvos kariai, bet ir bazuojasi apie pusantro tūkstančio NATO sąjungininkų karių (iš viso Ruklos karinėje įguloje – apie 4,5 tūkst. karių). Rukla nėra uždaras karinis miestelis, jame gyvena nemažai socialinę atskirtį patiriančių šeimų, tad apie tai bei kitas problemas rajono meras Eugenijus Sabutis jau buvo kalbėjęs susitikime su Ministru Pirmininku Sauliumi Skverneliu, ta pačia tema diskutuota ir su ministru Raimundu Karobliu.

Vienas pokalbio akcentų – tiek Rukla, tiek Jonava tampa kariams iš užsienio tarsi vizitine kortele, todėl privalu pasirūpinti, kad Lietuvai būtų deramai atstovaujama. Deja, pasak mero Eugenijaus Sabučio, vien savivaldybei tai būtų per didelė našta: reikia valstybinio požiūrio. Apie 700 tūkst. eurų Ruklos miesteliui atnaujinti, skirtų iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų, – per menka suma.   

Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ vadovai kreipėsi į rajono savivaldybę su prašymu  pagal galimybes šalia pagrindinio kelio Rukla-Jonava įrengti dviračių-pėsčiųjų taką. Kariai, dažnai matomi ir Jonavoje, su malonumu į ją atvažiuotų dviračiais. Be to, Rukloje gyvena žmonių, nesusijusių su Lietuvos kariuomene, jos aptarnavimu, tad ir jiems pasiekti savo darbą Jonavoje būtų kur kas patogiau. Rajono vadovo nuomone, lėšų dviračių-pėsčiųjų takui įrengti galėtų skirti ir Krašto apsaugos ministerija (KAM).  

Ministras Raimundas Karoblis pasiūlė ir pažadėjo tarpininkauti šį klausimą sprendžiant kartu su Susisiekimo ministerija, kadangi KAM ištekliai šiuo metu skiriami tik kariniams objektams bei karių gerovei. Pasak ministro, atsižvelgus į NATO sąjungininkų interesus ir pageidavimus, galima būtų plėsti verslą (ypač mašinų nuomos), kad „pinigai liktų Jonavos rajono savivaldybėje“.

– Man svarbūs visi žmonės, kurie gyvena rajone, – akcentavo meras Eugenijus Sabutis, – tad negalime visko skirti vien Ruklai: ar apšvietimą dar labiau gerinti, ar žiemos metu tris kartus per dieną barstyti kelią. Pastoviai bendradarbiaujame su įgulos vadais, norėtume, kad į sporto aikšteles, treniruotes kartais būtų įleidžiami ir miestelio vaikai, paaugliai.

Administracijos direktorius Valdas Majauskas palietė dar vieną rajonui aktualią problemą – kelių atkarpų perdavimą administruoti Krašto apsaugos ministerijai (valstybinės reikšmės keliuose savivaldybė „šeimininkauti“ negali).  

Kalbėta apie galimybę Rukloje įrengti sporto salę, ministras užsiminė ir apie diskusijas dėl bažnyčios miestelyje statybą.  

– Nenoriu nieko prisižadėti, reikia susidėlioti prioritetus: ar pusės bataliono sutalpinimas, ar bažnyčia, ar sporto salė, – kalbėjo ministras, teigdamas, jog bendradarbiaujant galima pasiekti, kad būtų daugiau naudos tiek savivaldybei, tiek jos gyventojams.

 

Bendrojo skyriaus atstovė ryšiams su visuomene Kristina Lukoševičiūtė

Kęstučio Putelio nuotr.  Susitikimo metu                        

Krašto apsaugos ministras pažadų nedalijo ]]>
Mon, 23 Apr 2018 08:44:47 +0000 krasto-apsaugos-ministras-pazadu-nedalijo at https://www.jonavoszinios.lt
Po Lietuvos banko tyrimo netinkamai informuotiems klientams AB „Swedbank“ atlygins galimus nuostolius https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/po-lietuvos-banko-tyrimo-netinkamai-informuotiems-klientams-ab-swedbank-atlygins-galimus-nuostolius

Po Lietuvos banko atlikto tikslinio tyrimo „Swedbank“, AB, įsipareigojo atlyginti nuostolius savo klientams, kuriuos netinkamai informavo apie kredito kortelės sutarties keitimo metu padidintą kredito kortelės palūkanų normą.

Lietuvos bankas praėjusių metų antrojoje pusėje atliko „Swedbank“, AB, tikslinį tyrimą ir jo metu nustatė atvejų, kai klientai, kuriems bankas padidino kredito kortelės limitą, nebuvo tinkamai informuoti apie tai, kad keičiant sutarties sąlygas jiems buvo padidintas ne tik kredito limitas, bet ir kredito palūkanų norma.

2016 m. sausio mėn.– 2017 m. gegužės mėn. buvo pakeista beveik 14 tūkst. kredito kortelės sutarčių: 11 tūkst. atvejų padidinus kredito limitą, palūkanų norma nesikeitė arba buvo sumažinta, tačiau beveik 3 tūkst. atvejų padidinus kredito limitą, buvo padidinta ir palūkanų norma. Pagal Vartojimo kredito įstatymą, vartojimo kredito davėjas privalo iki sutarties sudarymo suteikti klientui pakankamai informacijos ir paaiškinimų apie esmines vartojimo kredito sąlygas, tarp kurių – ir vartojimo kredito palūkanų norma.

Siekdami išsiaiškinti, ar „Swedbank“, AB, šią pareigą įvykdė tinkamai, Lietuvos banko specialistai atrinko 2017 m. kovo–gegužės mėn. sudarytas 278 kredito kortelės sutartis, kuriose palūkanų norma buvo padidinta 0,5–5 proc. punkto. Lietuvos bankas kreipėsi į šiuos klientus, prašydamas atsakyti į klausimą, ar prieš pasirašydami sutartį jie buvo informuoti, kad keisis ir palūkanų norma.

Apklausoje dalyvavo 122 banko klientai, iš kurių 63 atsakė žinoję, o 50 – nežinoję, kad jiems, didinant kredito limitą, buvo nustatyta ir didesnė, palyginti su nustatyta pradinėje kredito kortelės sutartyje, palūkanų norma.

Tyrimas parodė, kad visi šie 50 banko klientų, prieš pasirašydami vartojimo kredito sutartį, pasirašė ir standartinės informacijos lapą, kuriame buvo nurodyta nauja palūkanų norma. Tačiau tyrimo metu nustatyta, kad kai kuriais atvejais banko darbuotojų klientams teikiama informacija žodžiu arba raštu buvo netiksli arba neišsami ar netgi klaidinanti.

Pažymėtina, kad tyrimo metu „Swedbank“, AB, aktyviai bendradarbiavo su tyrimą atliekančiais Lietuvos banko darbuotojais, ir dar iki tyrimo pabaigos ėmėsi tobulinti klientų aptarnavimą, siekdamas užtikrinti, kad klientai apie esminius vartojimo kredito sutarties sąlygų pasikeitimus ateityje būtų informuojami tinkamai.

Įvertinęs visus veiksnius, Lietuvos bankas įpareigojo „Swedbank“, AB, nutraukti nustatytus Vartojimo kredito įstatymo pažeidimus. Tai bankas jau atliko.

Klientai, kuriems, nuo 2016 m. sausio mėn. keičiant kredito kortelės sutartį, buvo padidinta palūkanų norma, ir manantys, kad bankas juos apie kredito kortelių palūkanų normos pokyčius informavo netinkamai, turėtų kreiptis į „Swedbank“, AB.

Pastarasis, įvertinęs kiekvieno kliento atvejį atskirai, nuspręs, ar jis buvo tinkamai informuotas apie palūkanų normos pasikeitimą, ir priims sprendimą dėl nuostolių kompensavimo. Lietuvos bankas dar kartą ragina visus gyventojus prieš pasirašant sutartis dėl finansinių produktų ypač atidžiai išnagrinėti jų sąlygas.

Lietuvos banko informacija

Po Lietuvos banko tyrimo netinkamai informuotiems klientams AB „Swedbank“ atlygins galimus nuostolius  ]]>
Mon, 23 Apr 2018 07:08:04 +0000 po-lietuvos-banko-tyrimo-netinkamai-informuotiems-klientams-ab-swedbank-atlygins-galimus-nuostolius at https://www.jonavoszinios.lt
Raudonos nosies akcijos klounai pralinksmino Jonavos r. globos namų gyventojus https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/raudonos-nosies-akcijos-klounai-pralinksmino-jonavos-r-globos-namu-gyventojus

Penktus metus vykstanti Raudonos nosies akcija kasmet kviečia geraširdžius jonaviečius aukoti nedidelę pinigų sumą. Viešosios įstaigos „Tikėk savimi“ organizuojami Raudonos nosies akcijos renginiai pradžiugina ugdymo įstaigų bendruomenes, organizacijas, praeivius ir visus kitus, kurie sutinka akcijos klounus.

Šį kartą raudonos nosies akcijos klounai pradžiugino Jonavos globos namų gyventojus ir čia dirbantį personalą. Akcijos klounai čia lankosi jau ketvirtus metus iš eilės, tad visuomet jie pasitinkami su šypsenomis. Su čia gyvenančiais senjorais papokštaujama, pasportuojama, pašokama, įteikiamos simbolinės dovanėlės.

Įstaigos administracijai įteikta padėka už dalyvavimą praeitų metų akcijoje, o virtuvės personalui padovanoti obuoliai, iš kurių bus kepamas purus obuolių pyragas ir juo bus vaišinami senjorai.

Kiekvienais metais akcijos dėka pavyksta surinkti net ir tūkstantines pinigų sumas, kurios panaudojamos geriems darbams. Pavyzdžiui, pernai metais už surinktas lėšas suremontuota Jonavos ligoninės vaikų skyriaus pooperacinė LOR palata, šiais metais žadama, kad jei pavyks surinkti reikiamą pinigų sumą, tam pačiam vaikų skyriui bus perkamas venų ieškiklis, kuris leidžia nežalojant vaikiškos rankytės saugiai suleisti vaistus.

Norintys aukoti tai gali padaryti autosalone „Juta“ ir  prekybos centre Jonė (buvusi universalinė) Žaislių skyriuje bei skyriuje „Viskas už vieną eurą“. Paaukoję vos 1,5 euro - dovanų gausite raudoną klouno nosį. O mokyklose vaikai galės gauti specialų ženkliuką.

Paaukoti galite pervesdami lėšas į sąskaitą:

LT  194010051001949948

Auka „Raudonos nosies akcija 2018“

Raudonos nosies akcijos klounai pralinksmino Jonavos r. globos namų gyventojus Raudonos nosies akcijos klounai pralinksmino Jonavos r. globos namų gyventojus Raudonos nosies akcijos klounai pralinksmino Jonavos r. globos namų gyventojus Raudonos nosies akcijos klounai pralinksmino Jonavos r. globos namų gyventojus Raudonos nosies akcijos klounai pralinksmino Jonavos r. globos namų gyventojus Raudonos nosies akcijos klounai pralinksmino Jonavos r. globos namų gyventojus Raudonos nosies akcijos klounai pralinksmino Jonavos r. globos namų gyventojus Raudonos nosies akcijos klounai pralinksmino Jonavos r. globos namų gyventojus Raudonos nosies akcijos klounai pralinksmino Jonavos r. globos namų gyventojus Raudonos nosies akcijos klounai pralinksmino Jonavos r. globos namų gyventojus Raudonos nosies akcijos klounai pralinksmino Jonavos r. globos namų gyventojus Raudonos nosies akcijos klounai pralinksmino Jonavos r. globos namų gyventojus Raudonos nosies akcijos klounai pralinksmino Jonavos r. globos namų gyventojus Raudonos nosies akcijos klounai pralinksmino Jonavos r. globos namų gyventojus Raudonos nosies akcijos klounai pralinksmino Jonavos r. globos namų gyventojus Raudonos nosies akcijos klounai pralinksmino Jonavos r. globos namų gyventojus Raudonos nosies akcijos klounai pralinksmino Jonavos r. globos namų gyventojus Raudonos nosies akcijos klounai pralinksmino Jonavos r. globos namų gyventojus Raudonos nosies akcijos klounai pralinksmino Jonavos r. globos namų gyventojus Raudonos nosies akcijos klounai pralinksmino Jonavos r. globos namų gyventojus Raudonos nosies akcijos klounai pralinksmino Jonavos r. globos namų gyventojus ]]>
Mon, 23 Apr 2018 06:27:33 +0000 raudonos-nosies-akcijos-klounai-pralinksmino-jonavos-r-globos-namu-gyventojus at https://www.jonavoszinios.lt