Jonavos žinios https://www.jonavoszinios.lt/naujienos lt Seime siūloma Sausio 13-ąją skelbti nedarbo diena, o gegužės 1-ąją išbraukti iš nedarbo dienų sąrašo https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/seime-siuloma-sausio-13-aja-skelbti-nedarbo-diena-o-geguzes-1-aja-isbraukti-is-nedarbo-dienu-saraso/

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos nariai Laurynas Kasčiūnas ir Dainius Kreivys įregistravo įstatymo pataisas, kuriomis siekiama sausio 13-ąją – Laisvės gynėjų dieną – paskelbti nedarbo diena, o gegužės 1-ąją – išbraukti iš nedarbo dienų sąrašo.

„Turime labiau vertinti sausio 13-osios, Laisvės gynėjų dienos, reikšmę mūsų valstybingumo istorijai. Sausio 13-oji visoms kartoms leidžia suprasti, kad mūsų valstybei ir tautai laisvė yra daugiau nei duotybė ar dovana. Mūsų laisvė buvo iškovota mūsų tautos vienybe ir kritusių prieš Rusijos ginklus didvyrių krauju“, – sakė L. Kasčiūnas.

Parlamentaro D. Kreivio teigimu, svarbu saugoti ir puoselėti istorinę atmintį, nes tol kol mūsų širdyse istorija bus gyva, tol mūsų valstybė išliks laisva ir nepriklausoma. „Prie to prisideda ir tokių atmintinų dienų kaip sausio 13-oji geresnis įprasimas. Todėl itin tikslinga sausio 13-ąją paskelbti nedarbo diena. Tokiu atveju žmonės turėtų laisvo laiko ir galėtų aktyviau dalyvauti Laisvės gynėjų pagerbimui skirtuose renginiuose“, – teigė D. Kreivys.

Įstatymo aiškinamajame rašte pažymima, kad šiuo metu Europos Sąjungos valstybių narių švenčių dienų vidurkis yra apie 12, o Lietuvoje yra 15 švenčių dienų. Padidinus bendrą švenčių dienų skaičių, gali būti neigiamų ekonominių padarinių, nes dėl papildomos švenčių dienos sumažėtų darbuotojų, kurių darbas apmokamas pagal laikinę ir vienetinę darbo apmokėjimo sistemą, darbo užmokestis, įmonės netektų dalies pelno, sumažėtų įplaukų į valstybės biudžetą ir savivaldybių biudžetus, Valstybinio socialinio draudimo fondo biudžetą, kitus valstybės pinigų fondus. Į šiuos fondus dėl kiekvienos papildomos nedarbo dienos nesurenkama apie 40 mln. eurų, nors tam tikra dalis biudžetinių įstaigų ir privačių įmonių dirba ir švenčių dienomis. Todėl, atsižvelgiant į tai ir siekiant išlaikyti tą patį bendrą švenčių dienų skaičių, tikslinga gegužės 1-ąją – Tarptautinę darbo dieną – išbraukti iš švenčių dienų, per kurias paprastai nedirbama, sąrašo. Be to, manytina, kad Lietuvoje gegužės 1-osios šventimo tradicijos nėra susiformavusios.

 

Lietuvos Respublikos Seimo narys Laurynas Kasčiūnas

Archyvo nuotrauka 

Seime siūloma Sausio 13-ąją skelbti nedarbo diena, o gegužės 1-ąją išbraukti iš nedarbo dienų sąrašo ]]>
Fri, 17 Jan 2020 14:45:24 +0000 seime-siuloma-sausio-13-aja-skelbti-nedarbo-diena-o-geguzes-1-aja-isbraukti-is-nedarbo-dienu-saraso at https://www.jonavoszinios.lt
Gal šie rasti daiktai priklauso jums? https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/gal-sie-rasti-daiktai-priklauso-jums/

Kauno apskr. VPK Jonavos rajono policijos pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą, kurio metu atlikus kratas pas jonaviškį, gimusį 1978 m., rasta įvairių galimai vogtų daiktų. Dalį jų savininkų nustatyti nepavyksta, tad policijos pareigūnai prašo gyventojų pagalbos, siekiant nustatyti daiktų šeimininkus.

Asmenis, atpažįstančius savo daiktus, ar žinančius kam jie priklauso, ar galinčius suteikti bet kokios reikšmingos informacijos, prašome kreiptis į Kauno apskr. VPK telefonu (8 700) 63338 arba rašyti el. paštu indre.gudauskaite@policija.lt.

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Jonavos rajono policijos komisariato pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 178 str. 2 d. Už vagystę numatyta baudžiamoji atsakomybė: bauda arba areštas, arba laisvės apribojimas, arba laisvės atėmimas iki šešerių metų.

Tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Kauno apygardos prokuratūros Kauno apylinkės prokuratūros 5-ojo skyriaus prokurorai.

Kauno apskr. VPK informacija

Gal šie rasti daiktai priklauso jums? Gal šie rasti daiktai priklauso jums? Gal šie rasti daiktai priklauso jums? ]]>
Fri, 17 Jan 2020 13:23:39 +0000 gal-sie-rasti-daiktai-priklauso-jums at https://www.jonavoszinios.lt
TV konkurso „Dainų dainelė 2020“ zoninis atrankos turas vyko Jonavoje https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/tv-konkurso-dainu-dainele-2020-zoninis-atrankos-turas-vyko-jonavoje/

Sausio 16-ąją Jonava sukvietė dainos entuziastus iš aplinkinių rajonų – Jonavos Janinos Miščiukaitės meno mokykloje vyko Lietuvos vaikų ir moksleivių TV konkurso „Dainų dainelė 2020" zoninis atrankos turas.

Vertinimo komisija, vadovaujama Lietuvos operos ir baleto teatro solisto Edmundo Seiliaus, išklausė 37 pasirodymus, kuriuose dalyvavo 116 konkurso pretendentų iš Jonavos, Kaišiadorių, Ukmergės, Kėdainių, Alytaus ir Varėnos rajonų.

Tą dieną J. Miščiukaitės meno mokyklos aktų salėje pasirodę jonaviečiai: „Dobilo“ vaikų lopšelio-darželio solistas Raidas Kiriliuk, vad. Solveiga Maslauskaitė (A grupė); Jonavos Janinos Miščiukaitės meno mokyklos mergaičių ansamblis, vad. Dalia Asadauskaitė (B grupė); dainavimo studijos „Vokalizė“ vokalinis ansamblis „Septima“, vad. Raimonda Kriūnė (C
grupė); „Neries“ pagrindinės mokyklos solistė Saulė Imbrasaitė, vad. Solveiga Maslauskaitė (C grupė); Senamiesčio gimnazijos solistė Diana Kievišaitė, vad. Audra Noreikaitė (D grupė) ir Jeronimo Ralio gimnazijos solistė Kristina Chlastauskaitė, vad. Neringa Kukarinienė (D grupė). 

Komisijos nariams – Daliai Tumosaitei, respublikinės „Dainų dainelės" komisijos sekretorei, Renatai Balčiūnienei, Kaišiadorių rajono Žiežmarių gimnazijos vyresniajai muzikos mokytojai, Diana Savanevičienei, Ukmergės meno mokyklos muzikos skyriaus mokytojai, Inesai Rupeikienei, Jonavos Janinos Miščiukaitės meno mokyklos mokytojai metodininkei, Astai Černikauskienei, Kėdainių muzikos mokyklos direktoriaus pavaduotojai ugdymui – nelengva iš tokio gausaus dainorėlių būrio atrinkti į kitą konkurso etapą keliausiančius atlikėjus ir kolektyvus, tad konkurso zoninio atrankos turo rezultatai paaiškės po sausio 23-iosios.

Jonavos Janinos Miščiukaitės meno mokyklos, jonavoszinios.lt info., Audriaus Reipos nuotr.

TV konkurso „Dainų dainelė 2020“ zoninis atrankos turas vyko Jonavoje TV konkurso „Dainų dainelė 2020“ zoninis atrankos turas vyko Jonavoje TV konkurso „Dainų dainelė 2020“ zoninis atrankos turas vyko Jonavoje TV konkurso „Dainų dainelė 2020“ zoninis atrankos turas vyko Jonavoje TV konkurso „Dainų dainelė 2020“ zoninis atrankos turas vyko Jonavoje TV konkurso „Dainų dainelė 2020“ zoninis atrankos turas vyko Jonavoje TV konkurso „Dainų dainelė 2020“ zoninis atrankos turas vyko Jonavoje TV konkurso „Dainų dainelė 2020“ zoninis atrankos turas vyko Jonavoje TV konkurso „Dainų dainelė 2020“ zoninis atrankos turas vyko Jonavoje TV konkurso „Dainų dainelė 2020“ zoninis atrankos turas vyko Jonavoje TV konkurso „Dainų dainelė 2020“ zoninis atrankos turas vyko Jonavoje TV konkurso „Dainų dainelė 2020“ zoninis atrankos turas vyko Jonavoje TV konkurso „Dainų dainelė 2020“ zoninis atrankos turas vyko Jonavoje TV konkurso „Dainų dainelė 2020“ zoninis atrankos turas vyko Jonavoje TV konkurso „Dainų dainelė 2020“ zoninis atrankos turas vyko Jonavoje TV konkurso „Dainų dainelė 2020“ zoninis atrankos turas vyko Jonavoje TV konkurso „Dainų dainelė 2020“ zoninis atrankos turas vyko Jonavoje TV konkurso „Dainų dainelė 2020“ zoninis atrankos turas vyko Jonavoje TV konkurso „Dainų dainelė 2020“ zoninis atrankos turas vyko Jonavoje TV konkurso „Dainų dainelė 2020“ zoninis atrankos turas vyko Jonavoje TV konkurso „Dainų dainelė 2020“ zoninis atrankos turas vyko Jonavoje TV konkurso „Dainų dainelė 2020“ zoninis atrankos turas vyko Jonavoje TV konkurso „Dainų dainelė 2020“ zoninis atrankos turas vyko Jonavoje TV konkurso „Dainų dainelė 2020“ zoninis atrankos turas vyko Jonavoje ]]>
Fri, 17 Jan 2020 13:01:24 +0000 tv-konkurso-dainu-dainele-2020-zoninis-atrankos-turas-vyko-jonavoje at https://www.jonavoszinios.lt
Vairuotojos padėka mažajai pėsčiajai https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/vairuotojos-padeka-mazajai-pesciajai/

Tenka pripažinti, kad tiek vairuotojų, tiek ir pėsčiųjų kartais atsainus požiūris kelyje dažnai priveda prie skaudžių nelaimių. Vairuotojai nuolat kaltina pėsčiuosius, kad jie tarsi „kėgliai“ kelyje, o pėstieji negaili kritikos vairuojantiems ir sako, kad keliuose pilna „kelių erelių“.

Neretai tenka girdėti, kaip plūstasi vairuotojai, kuomet pėstieji ne visuomet atsargiai ar laikydamiesi kelių eismo taisyklių (KET) elgiasi kelyje. Savo ruožtu pėstieji taipogi žeria kaltinimus vairuotojams. 

Vienos tiesos nebūna, tačiau šį kartą istorija ne apie karą keliuose. Portalas jonavoszinios.lt sulaukė skaitytojos pasakojimo, kuriame šilti žodžiai ir padėka skirti nežinomai mažajai pėsčiajai.

„Sausio 16 d., maždaug pusiaudienį, važiavau P. Vaičiūno gatve. Matomai tuo laiku, kažkurioje progimnazijoje, baigėsi pamokos, tad iš mokyklų „pabiro“ vaikai. Iš tolo pamačiau, kad saugumo salelėje stovi mergaitė su kuprine, gal kokių 12 metų, ir kantriai laukia. Sustojau. Ji atidžiai pasižiūrėjo į mane, po to į kitą pusę, vėl į mane ir, mano nuostabai, linktelėjo man ir iš lūpų supratau, kad tarė AČIŪ. Tik tuomet kirto pėsčiųjų perėją.

Nežinau, kaip kitiems, bet man tai buvo neįprasta ir maloniai šokiravo. Mergaitė ne tik kad saugiai elgėsi – laukė, kol sustos automobiliai, įsitikino, kad eiti per perėja saugu (juk žiūrėjo kelis kartus į abi puses), nesinaudojo jokiu telefonu, sutelkė visą dėmesį į eismą, bet dar ir padėkojo man, kad ją praleidau per perėja, nors toks veiksmas man privalomas pagal KET.

Jei mergaitė, skaitanti šiuos sakinius, atpažins save, noriu padėkoti Tau, kad saugai save ir kitus. Tavo atsargus elgesys kelyje galbūt bus pavyzdžiu kitiems PIKTIEMS eismo dalyviams. Tavo ištartas AČIŪ nuostabiai nuteikė mane visai dienai ir tikiu, kad kai aš supyksiu ant kitų neatsargių pėsčiųjų, prisiminus tave ir pyktis man išblės.

Dėkoju ir mergaitės tėvams, ir mokytojams, kurie gyvenimui ruošia nuostabų žmogeliuką“, - štai tokią padėką reiškia vairuotoja mažajai pėsčiajai.  

Gerbiami skaitytojai, jei turite panašių istorijų, papasakokite mums, mes mielai pasidalinsime. Pranešti savo žinutę galite įvairiais būdais – rašykite el. laiškus jonavoszinios@gmail.com  , rašykite Facebook asmeninėmis žinutėmis, skambinkite ar brūkštelkite čia : https://www.jonavoszinios.lt/pranesk/   

Vairuotojos padėka mažajai pėsčiajai ]]>
Fri, 17 Jan 2020 12:37:15 +0000 vairuotojos-padeka-mazajai-pesciajai at https://www.jonavoszinios.lt
Dar viena vagystė Jonavos rajone https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/dar-viena-vagyste-jonavos-rajone/

Kaip informuoja Kauno apskr. vyriausiasis policijos komisariatas, vakar, sausio 16 dieną, apie 10.23 val. Jonavos r., Kulvos sen., Ragožių k., pastebėta, kad įvykdyta vagystė.

Pranešėjo teigimu, iš statybvietės dingo įvairūs statybiniai įrankiai.

Padaryta žala tikslinama.

Dar viena vagystė Jonavos rajone ]]>
Fri, 17 Jan 2020 12:36:09 +0000 dar-viena-vagyste-jonavos-rajone at https://www.jonavoszinios.lt
Jonavos rajono lengvaatlečių komanda – ketvirta Lietuvoje https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavos-rajono-lengvaatleciu-komanda---ketvirta-lietuvoje/

Sausio 10-11 dienomis Šiauliuose vykusiame Lietuvos rajonų jaunių ir jaunimo lengvosios atletikos čempionate Jonavos rajono sportininkai pasiekė itin aukštą rezultatą – tarp 31 šalies savivaldybės pagal bendrą jaunių grupės įskaitą jonaviečiai laimėjo ketvirtą vietą. Pirmą vietą užėmė Marijampolės lengvaatlečiai, antrą – Šiaulių rajonas. Trečioje vietoje liko Kelmės rajonas, nuo kurio jonaviečiai atsiliko vos 3 taškais.

Daugiausiai prie Jonavos rajono pergalių prisidėjo Ema Sarafinaitė, kuri per 1 min. 45 s. įveikė 600 metrus, o per 43 s. – 300 metrų atstumą ir abejose šiose distancijose laimėjo pirmąją vietą. Prizines vietas taip pat užėmė Auksė Gavelytė, Aiša Rafanavičiūtė ir Alita Masionytė – visos šios sportininkės skirtingose rungtyse laimėjo trečias vietas. A.Gavelytė bronzos medalius pelnė 3000 metrų bėgime nuotolį įveikusi per 13 min. 31 s. ir 1000 metrų bėgime nuotolį įveikusi per 3 min. 40 s. A.Rafanavičiūtė – 300 metrų bėgime (47 s.), o A.Masionytė – 3000 metrų sportinio ėjimo rungtyje, kurią įveikė per 17 min. 30 s.

Šiauliuose vykusiose varžybose taip pat buvo varžomasi ir dėl kelialapių į vasario 7-8 dienomis Klaipėdoje vyksiantį Lietuvos jaunių čempionatą. Į šias finalines varžybas pateko net 7 Jonavos lengvaatlečiai: E.Sarafinaitė (600 ir 300 metrų bėgimai, tren. Vidutė Lebeckienė), A.Gavelytė (3000 ir 1000 metrų bėgimai, tren. V.Lebeckienė), A.Rafanavičiūtė (300 ir 60 metrų bėgimai, tren. V.Lebeckienė), A.Masionytė (3000 metrų sportinis ėjimas ir 1000 metrų bėgimas, tren. Gražina Goštautaitė), Adriana Andrejeva (600 ir 1000 metrų bėgimai, tren. G.Goštautaitė), Rugilė Ciukšaitė (300 metrų bėgimas, tren. G.Goštautaitė) ir Gustas Lamokovskij (3000 metrų bėgimas, tren. G.Goštautaitė). 

JKKSC informacija

Jonavos rajono lengvaatlečių komanda – ketvirta Lietuvoje Jonavos rajono lengvaatlečių komanda – ketvirta Lietuvoje Jonavos rajono lengvaatlečių komanda – ketvirta Lietuvoje Jonavos rajono lengvaatlečių komanda – ketvirta Lietuvoje Jonavos rajono lengvaatlečių komanda – ketvirta Lietuvoje Jonavos rajono lengvaatlečių komanda – ketvirta Lietuvoje ]]>
Fri, 17 Jan 2020 12:27:13 +0000 jonavos-rajono-lengvaatleciu-komanda---ketvirta-lietuvoje at https://www.jonavoszinios.lt
Nutraukiamas vilkų medžioklės sezonas https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/nutraukiamas-vilku-medziokles-sezonas/

Aplinkos ministro įsakymu nutraukiamas 2019-2020 m. vilkų medžioklės sezonas, išnaudojus jų sumedžiojimo limitą. Nuo sausio 17 d. šiuos žvėris draudžiama medžioti.

Vilkų medžiojimo sezonas pagal Medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisykles prasideda spalio 15 d. ir trunka iki balandžio 1 d., tačiau jis užbaigiamas anksčiau tuo atveju, kai išnaudojamas sumedžiojimo limitas. Šį sezoną buvo leista sumedžioti 120 vilkų.

Tarptautiniai teisės aktai įpareigoja Lietuvą užtikrinti palankią vilko rūšies apsaugos būklę, todėl vilkų medžioklė ribojama nustatant ne tik leistiną jos terminą, bet ir sumedžiojimo limitą. Panašiai vilkų populiacijų gausumas reguliuojamas ir Latvijoje, Estijoje. Lenkijoje vilkų apsaugai steigiamos „Natura 2000“ teritorijos, o sumedžioti leidžiama tik probleminius individus.

Tai, kad limitas išnaudotas taip anksti, pasak Aplinkos ministerijos Gamtos apsaugos ir miškų politikos grupės vyresniojo patarėjo Vilmanto Graičiūno, leidžia manyti, kad vilkų populiacija šalyje yra geros būklės. Šiai būklei išsaugoti pasitarnaus ir anksčiau pasibaigusi jų medžioklė – nebus trikdoma ruja, kuri trunka nuo sausio pabaigos iki kovo vidurio, nebus medžiojamos ir kitaip netrikdomos vaikingos vilkų patelės, kurios balandžio pabaigoje jau atsiveda jauniklių.

Vilkai ekosistemose atlieka labai svarbų vaidmenį. Naikindami lapes, mangutus ir kitus smulkesnius plėšrūnus, jie padeda išsaugoti nykstančias, ant žemės perinčių paukščių rūšis (kurtinius, tetervinus, jerubes). Švedijoje atlikti tyrimai parodė, kad du kartus padaugėjus vilkų, vidutinio dydžio plėšrūnų gausa sumažėja keturis kartus.

Šį medžioklės sezoną buvo atsisakyta limito skirstymo pagal rajonus, kai daugiau vilkų leidžiama sumedžioti tose savivaldybėse, kuriose jie daro didesnę žalą ūkiniams gyvūnams. Vilkai buvo medžiojami proporcingai jų natūraliai gausai. Todėl sumažėjo tikimybė, kad bus sumedžioti visi vienos šeimos individai, nuskurdinant genetinę įvairovę. Sudarius vienodas galimybes medžioti vilkus visoje šalies teritorijoje, šiemet mokslininkai galės tiksliau įvertinti jų užimamą arealą, gausumą ir kitus populiacijos būklę atspindinčius duomenis.

Aplinkosaugininkai primena medžiotojams, kad jie privalo kiekvieną medžioklės sezoną atlikti medžiojamųjų gyvūnų apskaitą pagal pėdsakus sniege ir visus metus teikti informaciją apie pastebėtus vilkus, lūšis ir ruduosius lokius.

Už neteisėtai sumedžiotą vilką tektų sumokėti nuo 800 iki 1800 eurų baudą ir atlyginti laukiniams gyvūnams padarytą 1046,6 Eur žalą. Be to, konfiskuojami ginklai, transporto priemonės, panaudotos neteisėtai medžioklei ar neteisėtai sumedžiotiems gyvūnams gabenti. Tokį nusižengimą padaręs asmuo netenka teisės medžioti nuo vienų iki penkerių metų.

Aplinkos ministerijos inf. 

Nutraukiamas vilkų medžioklės sezonas ]]>
Fri, 17 Jan 2020 11:36:22 +0000 nutraukiamas-vilku-medziokles-sezonas at https://www.jonavoszinios.lt
Skarlatinos pernai registruota dvigubai daugiau nei užpernai https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/skarlatinos-pernai-registruota-dvigubai-daugiau-nei-uzpernai/

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) preliminariais duomenimis, pernai Lietuvoje užregistruoti 2736 skarlatinos atvejai ir tai yra 2,3 karto daugiau nei 2018 m. (1205 atv.).

Sergamumo skarlatina dinamika Lietuvoje yra svyruojanti. Devynių metų laikotarpyje (2010–2018 m.) sergamumo rodikliai kito nuo 23,6 atv./100 tūkst. gyv. 2010 m. iki 99,2 atv./100 tūkst. gyv. 2014 m. 2019 metais sergamumo rodiklis siekė 97,9 atv./100 tūkst. gyv.

Sergamumo skarlatina pakilimas stebimas ir kitose šalyse. Nuo 2014 m. Jungtinėje Karalystėje kasmet užregistruojama 15–30 tūkst. ligos atvejų, kai tuo tarpu ankstesniais metais – tik po 3–4 tūkst. Šio padidėjimo priežastys nėra išaiškintos.

Skarlatina – ūminė užkrečiama liga, kuri pasireiškia karščiavimu, angina ir tipiškais primenančiais švitrinio popieriaus tekstūrą bėrimais odoje.

Skarlatina dažniausiai užsikrečiama sąlyčio metu su sergančio žmogaus seilėmis, nosies gleivėmis ar įkvėpus lašelių, kuriuos skleidžia infekuotas asmuo kosėdamas arba čiaudėdamas. Užsikrėsti galima geriant ar valgant iš sergančio asmens stiklinės, lėkštės ir pan. Skarlatina dažniausiai serga vaikai iki 10 m. Negydomas asmuo, sergantis skarlatina, kitus gali užkrėsti 2–3 savaites. Jei vartojami tinkami gydytojo paskirti antibiotikai, užkrečiamasis laikotarpis sumažėja iki 24 val.

Skarlatina šiais laikais dažniausiai nėra labai pavojinga liga, tačiau kai kuriais atvejais vis tiek gali išsivystyti komplikacijos: peritonzilinis/retrofaringinis abscesas, limfadenitas, ūmus sinusitas, vidurinės ausies uždegimas, plaučių uždegimas, septinis artritas, meningitas, postreptokokinis glomerulonefritas, ūmus reumatas, reumatinė širdies liga ir kt. Gydymas antibiotikais sumažina ligos komplikacijų tikimybę.

Specifinės profilaktikos priemonių (skiepų) nuo skarlatinos nėra. Pagrindinės nespecifinės skarlatinos prevencijos priemonės yra rankų higiena, kosėjimo/čiaudėjimo etiketo laikymasis. Sergančiam vaikui patariama išskirti atskirus stalo indus ir juos laikyti atskirai nuo kitų šeimos narių naudojamų įrankių.

ULAC inf.

Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Skarlatinos pernai registruota dvigubai daugiau nei užpernai ]]>
Fri, 17 Jan 2020 10:44:40 +0000 skarlatinos-pernai-registruota-dvigubai-daugiau-nei-uzpernai at https://www.jonavoszinios.lt
Turto areštai: nuo "Rolex" laikrodžių ir vestuvinių suknelių iki bičių šeimų ir pianino https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/turto-arestai-nuo-rolex-laikrodziu-ir-vestuviniu-sukneliu-iki-biciu-seimu-ir-pianino/

Kiekvieną dieną į Registrų centro tvarkomą Turto arešto aktų registrą patenka šimtai prašymų areštuoti vienokį ar kitokį skolininkų turtą. Be abejo, dažniausiai areštuojamas nekilnojamasis turtas, transporto priemonės ar banko sąskaitose esančios lėšos, tačiau kai kuriais atvejais areštuotas turtas gali ir nustebinti.

Pastarosiomis dienomis šis registras žiniasklaidoje sulaukė dėmesio dėl bendrovei "Grigeo Klaipėda" pritaikyto nekilnojamojo turto arešto, tačiau jame galima rasti ir kur kas įdomesnių areštuotų objektų.

Jau beveik du dešimtmečius veikiančiame Turto arešto aktų registre (TAAR) šiuo metu yra įregistruota per 370 tūkst. galiojančių turto arešto aktų. Kiekvienais metais šių aktų skaičius padidėja maždaug 70 tūkst., tačiau nemaža dalis turto arešto aktų kasmet ir išregistruojama.

Didžiąją dalį duomenų į registrą pateikia ne kas kitas, o už skolų išieškojimą atsakingi antstoliai. Pakankamai aktyviai šiuo registru naudojasi ir teismai, prokuratūros ar Valstybinė mokesčių inspekcija.

Vien per praėjusius metus Lietuvoje įregistruota beveik 69 tūkst. naujų turto arešto aktų. Didžiąją dalį areštuotų objektų sudarė nekilnojamieji daiktai -butai, pastatai, žemės sklypai. Tačiau kur kas įdomesnė kategorija yra neidentifikuotas turtas, tarp kurio galima rasti išties įdomių objektų.

Pavyzdžiui, praėjusiais metais buvo areštuoti "Rolex" laikrodžiai, veisliniai arkliai, galvijai, vestuvinės suknelės ir net žaislai. Skolų išieškojimui užtikrinti buvo apribota teisė naudotis tokiais įprastais daiktais kaip mobilieji telefonai, kavos aparatai, buitinės technikos prietaisai, soliariumas ar žoliapjovė. Tačiau galima atrasti ir tokių originalių daiktų kaip pianinas, neapdorotas gintaras ar bičių šeimos su medaus rėmeliais.

Ne ką mažiau nustebinti gali ir pritaikytas areštas mokesčių permokoms ar turtinėms teisėms į ateityje paveldėtiną turtą ar į pensijos išmokas.

Be abejo, pernai buvo areštuojami ir įprasti turto objektai, tokie kaip kelių transporto priemonės, bankų sąskaitose esančios piniginės lėšos, žemės ūkio technika ar ginklai. Bet buvo areštuota ir 17 prekių ženklų, 12 patentų, 190 vidaus vandens laivų ir 3 civiliniai orlaiviai.

Nuo 2002 m. veikiančio Turto arešto aktų registro tikslas - sukurti galimybę centralizuotai registruoti valstybės institucijų ir pareigūnų priimamus turto arešto aktus. Turto areštas gali būti taikomas siekiant užtikrinti įrodymus, civilinį ieškinį, galimą turto konfiskavimą, taip pat baudų ar nesumokėtų įmokų išieškojimą, kreditorinių reikalavimų patenkinimą, kitų įsipareigojimų įvykdymą.

Turto arešto aktų registras nuolat keičiasi duomenimis su kitais Registrų centro ir kitų valstybės institucijų tvarkomais registrais bei informacinėmis sistemomis. Šiais metais numatoma sukurti šio registro sąsają su VMI Mokesčių apskaitos informacine sistema, siekiant tikrinti areštuojamų kredito, mokėjimo ir elektroninių pinigų įstaigų sąskaitų duomenų teisingumą.

Registrų centro inf.

pixabay.com nuotrauka 

Turto areštai: nuo ]]>
Fri, 17 Jan 2020 08:41:57 +0000 turto-arestai-nuo-rolex-laikrodziu-ir-vestuviniu-sukneliu-iki-biciu-seimu-ir-pianino at https://www.jonavoszinios.lt
Kaip sumažinti ryto spūstis Chemikų gatvėje? SEK priėmė sprendimą https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/kaip-sumazinti-ryto-spustis-chemiku-gatveje-sek-prieme-sprendima/

Sausio 16-osios vakarą įvyko Saugaus eismo komisijos (SEK) posėdis (Pirmininkas Erlandas Andrejevas). Vienas iš kelių svarstomų klausimų - kaip sumažinti ryto spūstis Chemikų gatvėje?

Ne kartą skelbta, kad Rimkuose esanti Chemikų gatvė tampa itin apkrauta ryto valandomis. Daug tėvų veža savo vaikus į mokyklas, todėl prie R. Samulevičiaus bei J. Vareikio progimnazijų rytais susidaro nemenkos automobilių eilės. 

Dar viena galima spūsčių priežastis – važiuojantys iš Chemikų gatvės į P. Vaičiūno gatvę ir ketinantys sunkti į kairę, užblokuoja kelią sukantiems į dešinę, mat P. Vaičiūno gatve taipogi vyksta intensyvus eismas.

Piktinasi vairuotojai, skubantys į darbus, vėluoja autobusai, neretai pažeidžiamos KET, kyla avarinės situacijos.

Dėl rytinių spūsčių Chemikų gatvėje problemos, SEK gavo prašymą uždrausti transporto priemonėms nuo 7 iki 9 val. ryto sukti į kairę važiuojant iš Chemikų g. į P. Vaičiūno gatvę.

Saugaus eismo komisija priėmė sprendimą pritarti šiam prašymui. Sprendimas perduotas Jonavos miesto seniūnijai. Minėtoje vietoje (sankryžoje iš Chemikų g. į P. Vaičiūno g.) bus statomas kelio ženklas draudžiantis sukti į kairę darbo dienomis nuo 7 val. iki 9 val.

Archyvo nuotrauka  

Kaip sumažinti ryto spūstis Chemikų gatvėje? SEK priėmė sprendimą ]]>
Fri, 17 Jan 2020 08:30:15 +0000 kaip-sumazinti-ryto-spustis-chemiku-gatveje-sek-prieme-sprendima at https://www.jonavoszinios.lt
Įspėjo „Lietuvos draudimą“ dėl kliento su negalia diskriminacijos https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/kontroliere-ispejo-lietuvos-draudima-del-kliento-su-negalia-diskriminacijos/

Lygių galimybių kontrolierė Agneta Skardžiuvienė nustatė, kad „Lietuvos draudimo“ konsultantė diskriminavo klientą su negalia. Bendrovė atsisakė sudaryti draudimų nuo nelaimingų atsitikimų sutartį neaptarusi visų įmanomų variantų.

Dar pernai į Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybą kreipėsi mama, norėjusi apdrausti savo sūnų, kuriam diagnozuotas vaikystės autizmas ir vidutinis protinis atsilikimas. Paskambinusi pasikonsultuoti dėl draudimo sąlygų, pareiškėja buvo paprašyta pateikti sūnaus diagnozės kodus. Juos sužinojusi, „Lietuvos draudimo“ darbuotoja pranešė, kad bendrovė nesuteiks draudimo paslaugų.

Bendrovės atstovai darė prielaidą, kad autizmo spektro sutrikimų turinčių vaikų elgsena yra neprognozuojama, todėl tikėtina, jog jie patirs traumas. „Lietuvos draudimo“ administracija taip pat spėjo, jog net ir sudarius sąlygas mokėti didesnes draudimo įmokas, daugelis atvejų, kuomet vaikas galimai patirtų traumas, būtų pripažinti nedraudiminiais įvykiais ir išmoka nebūtų suteikiama.

Tiek Civilinis kodeksas, tiek Draudimo įstatymas įmonėms numato teisę vertinant draudimo riziką atsižvelgti į kliento sveikatos būklę. Tokiu atveju privalu kliento aplinkybes vertinti individualiai, ieškant geriausių sąlygų draudžiamajam.

„Lietuvos draudimo“ atstovai nepateikė duomenų, kad su pareiškėja individualiai aptarė galimą draudimo riziką. Jie nebandė gauti patikimų ir išsamių duomenų iš medicinos įstaigų, kuriuose atsispindėtų konkretaus asmens sveikatos būklė, ligos eiga, per pastaruosius metus galimai patirtos traumos.

A. Skardžiuvienė pabrėžia, kad prieš atsakydama pareiškėjai bendrovė privalėjo įvertinti realią kliento būklę. „Įmonė nesikonsultavo nei su kliento šeimos gydytoju, nei kitais jį prižiūrinčiais medicinos specialistais. Proto ar psichikos negalią turintys asmenys vis dar patiria itin didelę atskirtį, todėl turime ieškoti sprendimų, kaip įveikti šią stigmą, o ne priežasčių, didinančių atskirtį“, – sako lygių galimybių kontrolierė.

Pagal Lygių galimybių įstatymą paslaugų teikėjai privalo visiems vartotojams sudaryti vienodas sąlygas gauti tokias pačias paslaugas nepaisant jų negalios. Bet kokie apribojimai turi būti pagrįsti, proporcingi bei teisėti.

Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Įspėjo „Lietuvos draudimą“ dėl kliento su negalia diskriminacijos ]]>
Fri, 17 Jan 2020 08:28:40 +0000 kontroliere-ispejo-lietuvos-draudima-del-kliento-su-negalia-diskriminacijos at https://www.jonavoszinios.lt
Jonaviečiai tuoktis neskuba: aukso žiedus sumainiusių porų amžiaus vidurkis didesnis nei visos Lietuvos https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavoje-susituokusiu-poru-amziaus-vidurkis-didesnis-nei-visos-lietuvos/

Registrų centro tvarkomos Metrikacijos paslaugų informacinės sistemos (MEPIS) duomenimis, 2019 m. visoje Lietuvoje susituokė 21,3 tūkst. porų, išsiskyrė – 9,2 tūkst. Vien tik Jonavoje per metus užfiksuota 258 santuokos ir 134 skyrybų atvejai.

,,Pastaraisiais metais visoje šalyje stebimas nežymus santuokų skaičiaus mažėjimas – 2018 m. buvo beveik 22 tūkst. santuokų, 2017 m. – kiek daugiau nei 23 tūkst.“, - portalą jonavoszinios.lt informavo ,,Registrų centro“ atstovas spaudai Mindaugas Samkus.

Jonavoje santuokų skaičius pastaraisiais metais praktiškai nekinta – tiek 2018 m., tiek 2017 m. čia susituokė po 264 porų.

Kalbant apie skyrybas, jų skaičius Lietuvoje auga: 2019 m. išsiskyrė 9,2 tūkst. porų, kai 2018 m. fiksuota 9,1 tūkst. skyrybų atvejų, o 2017 m. – mažiau nei 9 tūkst. Jonavoje pernai ir užpernai nutraukta po 134 santuokas, o 2017-aisiais – 113.

Tiek santuokų, tiek ir skyrybų skaičiumi, be abejo, išsiskiria šalies didmiesčiai – Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai ir Panevėžys.

Nors liaudies išmintis sako, kad anksti vedęs nesigailėsi, tuoktis, panašu, neskubama: praėjusiais metais visoje Lietuvoje susituokusių porų amžiaus vidurkis buvo 33 metai – kiek didesnis nei 2018 metais (32,5 meto), o Jonavos rajone – pernai 34 metai (2018 metais – 32).

Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Jonaviečiai tuoktis neskuba: aukso žiedus sumainiusių porų amžiaus vidurkis didesnis nei visos Lietuvos ]]>
Fri, 17 Jan 2020 07:56:17 +0000 jonavoje-susituokusiu-poru-amziaus-vidurkis-didesnis-nei-visos-lietuvos at https://www.jonavoszinios.lt
Nuo Joninių slėnio iki Chemikų g. bus statomas pėsčiųjų takas https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/nuo-joniniu-slenio-iki-chemiku-g-bus-statomas-pesciuju-takas/

Paskelbti pėsčiųjų tako Jonavoje, nuo Joninių slėnio iki Chemikų g., statybos projekto projektiniai pasiūlymai. Visuomenė kviečiama dalyvauti svarstant statinių (jų dalių) projektinius pasiūlymus.

Projektiniuose pasiūlymuose numatyta, kad pėsčiųjų tako su dviem atšakom plotis bus 2,5 m., ilgis – apie 220 m. Numatyti pilkos spalvos betoninių trinkelių praėjimai prie tako nuo esamų takų, tako trasoje bus poilsio zonos  su mažosios architektūros elementais (suolai, šiukšliadėžės),  take bus įrengti gelžbetoniniai lauko laiptai su cinkuotais turėklais, LED apšvietimas, takas bus pritaikytas žmonėms su negalia ir pan.

Skelbiama, kad projektuojamas takas išsišakoja į dvi atkarpas. Pietinė atkarpa nukreipta į šaligatvį, ties pastatu Chemikų g. 138A, šiaurinė atkarpa nukreipta į pėsčiųjų–dviračių taką.

Iki viešo susirinkimo visuomenės atstovai Projektuotojui gali teikti pasiūlymus dėl projektinių pasiūlymų paštu UAB „URBAN LINE“, Liepkalnio g. 85, LT-02120 Vilnius; el. paštu: zivile.susinskaite@urbanline.lt  ; viešo susirinkimo metu, kuris vyks Jonavos rajono savivaldybės administracijos patalpose, Jonava, Žeimių g. 13, II a., A. Kulviečio salėje, 2020 m. vasario 10 d. 17 val. 15 min.

Išsamiau su projektiniais pasiūlymais galite susipažinti ČIA

Nuo Joninių slėnio iki Chemikų g. bus statomas pėsčiųjų takas Nuo Joninių slėnio iki Chemikų g. bus statomas pėsčiųjų takas ]]>
Fri, 17 Jan 2020 06:46:00 +0000 nuo-joniniu-slenio-iki-chemiku-g-bus-statomas-pesciuju-takas at https://www.jonavoszinios.lt
Skelbiamas konkursas eiti UAB "Jonavos vandenys" direktoriaus pareigas https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/skelbiamas-konkursas-eiti-uab-jonavos-vandenys-direktoriaus-pareigas/

Įmonės pavadinimas: UAB „Jonavos vandenys"

Pareigų pavadinimas: Direktorius

Darbo vieta: Kranto g. 9, Jonava

Reikalavimai:

1. Turėti aukštąjį išsilavinimą;

2. Turėti ne mažesnę kaip 3 metų vadovaujamo darbo patirtį;

3. gebėti savarankiškai planuoti, organizuoti, kontroliuoti Bendrovės veiklą, operatyviai reaguoti į pokyčius, gebėti bendrauti, dirbti komandoje

4. Išmanyti Lietuvos Respublikos Konstituciją, Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymą, Lietuvos Respublikos akcinių bendrovių įstatymą, Lietuvos Respublikos darbo kodeksą, Lietuvos Respublikos geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo įstatymą, Lietuvos Respublikos geriamojo vandens įstatymą, Lietuvos Respublikos vandens įstatymą, Geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros objektų išpirkimo tvarkos aprašą, patvirtintą Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2007 m. sausio 29 d. nutarimu Nr. 88, Geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo licencijavimo taisykles, patvirtintas Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2007 m. sausio 29 d. nutarimu Nr. 89 bei kitus su vandens tiekimu bei nuotekų tvarkymu susijusius teisės aktus ir sugebėti juos pritaikyti praktikoje;

5. Mokėti valdyti, kaupti, sisteminti, analizuoti ir apibendrinti informaciją, daryti išvadas ir gebėti priimti sprendimus;

6. Mokėti organizuoti ir planuoti Bendrovės darbą;

7. Mokėti dirbti kompiuteriu Microsoft Office programiniu paketu.

Dokumentai, kuriuos turi pateikti pretendentas:

Pretendentai asmeniškai arba registruotu laišku privalo pateikti šiuos dokumentus iki 2020 m. vasario 3 d. imtinai:

1. Prašymą dalyvauti konkurse.

2. Asmens tapatybę ir aukštąjį išsilavinimą patvirtinančius dokumentus ir jų kopijas, kitus dokumentus, patvirtinančius pretendento atitiktį kvalifikaciniams reikalavimams ir jų kopijas.

3. Gyvenimo aprašymą.

4. Vadovaujamo darbo patirtį įrodančius dokumentus.

5. Savo, kaip įmonės vadovo, veiklos programą.

Dokumentai priimami adresu:

Jonavos rajono savivaldybės administracija, Teisės ir personalo skyrius, Žeimių g. 13, Jonava, 215 kab.

El. pašto adresas:

sigita.cepiene@jonava.lt ; inga.maciule@jonava.lt

Pretendentų atrankos būdas:

Pokalbis, įmonės vadovo veiklos programos pristatymas.

Skelbiamas konkursas eiti UAB ]]>
Fri, 17 Jan 2020 03:49:48 +0000 skelbiamas-konkursas-eiti-uab-jonavos-vandenys-direktoriaus-pareigas at https://www.jonavoszinios.lt
Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos aktuali informacija apie Paukščių gripą https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/valstybines-maisto-ir-veterinarijos-tarnybos-aktuali-informacija-apie-pauksciu-gripa/

Europos valstybių teritorijose toliau plinta labai patogeniškas paukščių gripo (toliau-PG) virusas H5N8. Lenkijoje užregistruota jau - 11, Vengrijoje - 2, Slovakijoje ir Rumunijoje – po 1 protrūkį naminių paukščių tarpe.

Sausio 10 d. nustatytas pirmasis šiais metais PG susirgimas Slovakijoje, mažame ūkyje auginančiame 22 vištas savoms reikmėms, o jau šį pirmadienį sausio 13 d., Vengrijos kompetentinga institucija informavo apie pirmąjį šiais metais ligos protrūkį savo šalyje. Pranešama, kad didelio patogeniškumo PG protrūkis nustatytas pasienyje su Slovakija ūkyje, kuriame buvo laikoma  53,5 tūkstančio kalakutų. Sausio 15 d. Rumunijoje patvirtintas PG protrūkis ūkyje, kuriame buvo laikoma 18 tūkstančių vištų dedeklių.

Lietuvoje ši liga buvo užregistruota tik 2017 m. 5 gulbėms, tačiau sėkmingai įgyvendinus saugos priemones, virusas neišplito.

Jonavoje tikrinamos turgavietės.

Atsižvelgdama į tai, kad Europos Sąjungoje plinta labai patogeniškas H5N8 PG virusas, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (toliau-VMVT) vykdo griežtą į Lietuvą įvežamų paukštienos ir jos produktų, kiaušinių fizinę, dokumentinę bei laboratorinę kontrolę. Jonavoje tikrinamos turgavietės. Taip pat atliekama įvežamo neperdirbto paukščių mėšlo dirvos gerinimui siuntų kontrolė, stebima, ar mėšlas vežamas iš ūkių, kurie nepatenka į PG apsaugos ar priežiūros zonas ir regionus.

Rekomendacijos gyventojams laikantiems paukščius:

 • Pavasarinės ir rudeninės laukinių paukščių migracijos laikotarpiu (kovo-balandžio ir rugsėjo-spalio mėn.) laikyti naminius paukščius uždarose patalpose arba aptvaruose su stoginėmis, kad nebūtų tiesioginio kontakto su laukiniais paukščiais;
 • Nenaudoti atvirų paviršinių vandens telkinių vandens, laikomiems naminiams paukščiams girdyti;
 • Laikyti naminių paukščių pašarą taip, kad jis būtų apsaugotas nuo laukinių paukščių ir kitų gyvūnų;
 • Nesilankyti kitose paukščių laikymo vietose, vengti tiesioginio kontakto su laukiniais paukščiais.
 • Pagrindiniai PG simptomai: pašarų ir vandens suvartojimas sumažėja 20%, kiaušinių dėjimas sumažėja daugiau kaip 5%, padidėja paukščių gaištamumas.

Gyventojai, pastebėję šiuos požymius ar mažame paukščių pulke kritus 2 ir daugiau paukščių, turi nedelsiant informuoti VMVT Jonavos skyrių telefonu 8 349 54327 arba ūkį aptarnaujantį privatų veterinarijos gydytoją. Galima kreiptis visą parą VMVT nemokamu telefonu 8 800 40403.

VMVT Kauno departamento Jonavos skyriaus vedėja Diana Šutovienė

pixabay.com nuotrauka 

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos aktuali informacija apie Paukščių gripą ]]>
Fri, 17 Jan 2020 03:39:53 +0000 valstybines-maisto-ir-veterinarijos-tarnybos-aktuali-informacija-apie-pauksciu-gripa at https://www.jonavoszinios.lt
Paskutines pirmojo reguliariojo sezono etapo rungtynes namuose ,,Jonava" pažymėjo pergale https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/paskutines-pirmojo-reguliariojo-sezono-etapo-rungtynes-namuose-jonava-pazymejo-pergale/

Aštuntąją pergalę Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) ketvirtadienį iškovojo „Jonavos“ (8-19) klubas, namuose po atkaklios kovos 93:91 (18:26, 21:16, 22:20, 32:29) įveikęs Mažeikių „Erelių“ (10-17) krepšininkus.

Tai buvo paskutinės jonaviečių rungtynės savų žiūrovų akivaizdoje pirmajame NKL čempionato reguliariojo sezono etape. Paskutines rungtynes prieš antrąją reguliariojo sezono dalį Nerijaus Zabarausko auklėtiniai žais šeštadienį Šilalėje su vietos „Lūšimi“.

Visų rungtynių metu vykusi permaininga kova karščiausią tašką pasiekė ketvirtojo ketvirčio pradžioje, kuomet „Ereliai“ pirmavo – 64:61.

Penkis taškus iš eilės pelnęs Ignas Fiodorovas sukūrė pranašumą „Jonavai“, kuri, prasidėjus paskutinei minutei, pirmavo 6 taškų persvara – 89:83.

„Erelių“ gretose Justas Nausėdas ir Mogga Lado buvo sumažinę atsilikimą iki minimumo – 88:89, tačiau per likusias 11 sekundžių „Jonava“ realizuotais baudų metimais išlaikė pergalę savo rankose.

Jonavos „Jonava“: Kahlilas Thomasas 16 taškų, Modestas Žaunieriūnas 15, Juozas Balčiūnas 14, Redas Jakubauskas 12, Stanley Whittakeris ir Martynas Linkevičius po 11,  Ignas Fiodorovas ir Martynas Pacevičius po 7, Justas Vazalis taškų nepelnė, Nojus Panktratjevas taškų nepelnė.

Mažeikių „Ereliai“: Mogga Lado 30 taškų, Rokas Stankevičius 21, Justas Nausėdas 15.  

 

Paskutines pirmojo reguliariojo sezono etapo rungtynes namuose ,,Jonava ]]>
Thu, 16 Jan 2020 19:51:00 +0000 paskutines-pirmojo-reguliariojo-sezono-etapo-rungtynes-namuose-jonava-pazymejo-pergale at https://www.jonavoszinios.lt
Jonavoje rastas, įtariama, nusižudžiusio jaunuolio kūnas https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavoje-rastas-itariama-nusizudziusio-jaunuolio-kunas/

Šiandien, sausio 16-ąją, ugniagesiai gelbėtojai ir policijos pareigūnai skubėjo į A. Kulviečio gatvę - apie 20 valandą gautas pranešimas, kad reikalinga pagalba patekti į butą.

Pranešėjas tikino,jog bute gali būti nutikusi nelaimė. Spėjimas, deja, pasitvirtino - rastas, įtariama, pasikorusio vaikino kūnas.

Oficialiai nepatvirtintais duomenimis, vaikinui buvo vos 23-eji.  

Atliekamas tyrimas mirties priežasčiai nustatyti.

Užuojauta artimiesiems.

***

Savižudybės nėra savaime suprantamas ir kasdieninis įvykis. Savižudybės nėra tinkamas kokios nors problemos sprendimo būdas.

Specialistai visuomet pabrėžia, kad kiekvienas žmogus, svarstantis apie savižudybę, gali sulaukti tinkamos pagalbos. Svarbu, kad asmuo į pagalbos tarnybas kreiptųsi pats arba laiku sulauktų aplinkinių paramos.

Jonavos rajone psichologinė pagalba teikiama Jonavos psichikos sveikatos centre (Žeimių g. 19, 55134 Jonava tel. 8 349 69027) ir Jonavos rajono savivaldybės pedagoginėje psichologinėje tarnyboje (Kalnų g. 70, 55148 Jonava  tel. 8 349 52866).

Žmonės taip pat gali kreiptis bendrais Lietuvoje veikiančiais pagalbos telefonais, tačiau čia pagalbą dažniausiai teikia savanoriai.

Psichologų teigimu, svarstančiam apie savižudybę žmogui kartais užtenka tik paprasto pokalbio, tačiau dėl savo emocinės būsenos, praėjus kritiniam laikui, jis turėtų kreiptis į specialistus.

Vilties linija, tel. 116 123 (visą parą), Jaunimo linija, tel. 8 800 28888 (visą parą), Vaikų linija, tel. 116 111 (kasdien 11:00–21:00 val.), Pagalbos moterims linija, tel. 8 800 66366 (visą parą), Krizių įveikimo centras, konsultacijos teikiamos per Skype ( www.krizesiveikimas.lt  ), pirminė konsultacija nemokama, be išankstinės registracijos, amžiaus apribojimų nėra, tel. 8 640 51555 I–V 16.00–20.00 val.,  VI 12.00–16.00 val.).

Pagalbą, jei jos reikia ne skubios, galima gauti ir internetu vilties.linija@gmail.com , tačiau savanoriai į laiškus atsako per tris darbo dienas.

Jonavoje rastas, įtariama, nusižudžiusio jaunuolio kūnas ]]>
Thu, 16 Jan 2020 19:33:49 +0000 jonavoje-rastas-itariama-nusizudziusio-jaunuolio-kunas at https://www.jonavoszinios.lt
Darbą pradėjo komisija, vertinsianti pacientams padarytą žalą https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/darba-pradejo-komisija-vertinsianti-pacientams-padaryta-zala/

Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos iniciatyva, į pirmąjį posėdį susirinko naujai suformuota speciali Pacientų žalos nustatymo komisija. Joje dirbsiantiems 7 nariams, deleguotiems institucijų, medikų ir pacientų teises ginančių nevyriausybinių organizacijų, teks svarbus uždavinys įgyvendinti visiškai naują Lietuvoje vadinamąjį „žalos be kaltės“ modelį. 

Komisijos narių sprendimu, pirmajame posėdyje šiai komisijai vadovauti vienbalsiai išrinkta Pacientų forumo tarybos pirmininkė Ieva Drėgvienė, vadovavusi ankstesnei pacientų žalos vertinimo komisijai, o jos pavaduotoja – Valstybinės ligonių kasos (VLK) atstovė Jūratė Sabalienė.

Žalos komisijoje dirbs Lietuvos gydytojų sąjungos Tarybos narė Daiva Brogienė, Lietuvos hematologų draugijos narė Rita Čekauskienė, Lietuvos asociacijos „Gyvastis“ narys Martynas Davidonis, Lietuvos pacientų forumo pirmininkė Ieva Drėgvienė, Valstybinės ligonių kasos (VLK) prie Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) Ekonomikos departamento Statistikos ir analizės skyriaus vedėja Jūratė Sabalienė, taip pat – Inga Skutkevičiūtė – SAM Teisės skyriaus vyriausioji specialistė bei Ginčų komisijos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) narė Vitalija Šumauskienė.

Ministro A. Verygos teigimu, „žalos be kaltės“ modelio įsigaliojimas Lietuvoje – svarbus pokytis, kurio niekas iki šiol nesiryžo įgyvendinti, tad pradžia, kaip ir įprasta tokiais atvejais, tikrai nebus lengva. Juolab, kad šiai komisijai kurį laiką teks dirbti ir pagal senąją, ir pagal naująją tvarką.

„Džiugu, kad jau galime kalbėti apie sisteminius pokyčius mūsų sveikatos sektoriuje, kurie leis užtikrinti, kad medicinoje keistųsi požiūris į klaidas, kad jos būtų analizuojamos ir iš jų mokomasi siekiant geresnės paslaugų kokybės. Neabejoju, kad Žalos komisijos nariai, turintys ir aukštas profesines kvalifikacijas, ir reikalingą patirtį, ir atitinkantys reputacijai keliamus reikalavimus, laikydamiesi aiškumo ir skaidrumo reikalavimų, skirs savo žinias, kompetencijas ir jėgas tam, kad pacientams žala būtų atlyginta ir greičiau, ir paprasčiau“, - sako ministras A. Veryga.

Šiuo metu Komisija, veikusi iki naujojo modelio įsigaliojimo, dar nėra baigusi nagrinėti 32 pacientų prašymų. Jie bus perduoti naujajai Komisijai ir baigti nagrinėti pagal iki 2020 m. galiojusią tvarką ir reikalavimus. Be to, naujoji Komisija nagrinės ir šiais metais pateiktus prašymus dėl žalos, kuri kilo iki 2020 m., atlyginimo. Šie prašymai taip pat bus nagrinėjami pagal anksčiau galiojusią tvarką ir reikalavimus.

Pirmajame posėdyje SAM vadovybė taip pat priminė apie Komisijos narių pareigą deklaruoti privačius interesus, užtikrinti sveikatos duomenų konfidencialumą. Be to, pristatyti esminiai žalos atlyginimą reglamentuojantys teisės aktai bei kitos su Komisijos darbu susijusios naujovės.

SAM inf.

Darbą pradėjo komisija, vertinsianti pacientams padarytą žalą ]]>
Thu, 16 Jan 2020 14:14:34 +0000 darba-pradejo-komisija-vertinsianti-pacientams-padaryta-zala at https://www.jonavoszinios.lt
Ligonių kasos: nemokami skiepai nuo rotaviruso infekcijos apsaugojo jau 28 tūkst. vaikų https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/ligoniu-kasos-nemokami-skiepai-nuo-rotaviruso-infekcijos-apsaugojo-jau-28-tukst-vaiku/

Į vaikų profilaktinių skiepijimų kalendorių įtraukus nemokamus skiepus nuo rotavirusinės infekcijos, per daugiau nei metus paskiepyta jau 28 tūkst. vaikų. Be to, pradėjus skiepijimus, žymiai – net 24 proc. – sumažėjo kasmet dėl šios infekcijos į ligoninę guldomų ligonių skaičius, praneša Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) specialistai.

Sumažėję hospitalizavimo atvejai ne tik rodo vakcinos efektyvumą ir apsaugomą gyventojų sveikatą, tačiau taip pat leidžia taupyti Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšas, kurios paskirstomos kitiems pacientų poreikiams.

„Įtraukus į vaikų profilaktinių skiepijimų kalendorių nemokamą vakcinavimą nuo rotavirusinės infekcijos, pernai pirmą kartą galėjome džiaugtis akivaizdžiai sumažėjusiu hospitalizuojamų ligonių skaičiumi – jis nukrito nuo vidutiniškai per metus hospitalizuojamų 3,8 tūkst. iki 2,9 tūkst. asmenų. Beje, iki pradedant skiepijimus nuo rotavirusinės infekcijos, vienais metais dėl šios infekcijos sukeltų komplikacijų į ligoninę buvo paguldyta net 4,3 tūkst. pacientų", – sako VLK Sveikatos priežiūros įstaigų aprūpinimo skyriaus vedėja Lina Reinartienė.

L. Reinartienė pabrėžia, kad skiepo nuo rotaviruso infekcijos prevencinė nauda akivaizdi – mažėja sergančiųjų ligoninėse, tad taupomas medikų darbo laikas, PSDF biudžeto lėšos, tėvų laikas. Rotavirusine infekcija dažniausiai serga maži vaikai, kuriuos slaugantys tėvai negali eiti į darbą, jiems mokamos išmokos, o skiepijimas apsaugo ir aplinkinių sveikatą, nes nuo vieno sergančio vaiko gali užsikrėsti visa šeima, ugdymo įstaigų kolektyvai ir pan.

Medikai primena, kad rotavirusinė infekcija – tai virusinė žarnyno infekcija, kuri kūdikiams ir vaikams sukelia sunkų ūminį viduriavimą, karščiavimą, vėmimą. Organizmas greitai netenka vandens, dėl to gali sutrikti daugelio organų veikla, gresia bendra organizmo intoksikacija.

„Raginame tėvelius rūpintis savo vaikų sveikata, laikytis Vaikų profilaktinių skiepų kalendoriuje numatyto grafiko ir dėl ligonių kasų kompensuojamų skiepų kreiptis į savo šeimos gydytoją. Pirmoji vakcinos nuo rotavirusinės infekcijos dozė skiriama 2 mėn. kūdikiui", – sako L. Reinartienė.

Vaikų skiepijimas – ypatingas sveikatos apsaugos darbotvarkės klausimas, todėl kasmet vis daugiau PSDF biudžeto lėšų skiriama Nacionalinei imunoprofilaktikos programai finansuoti. Pasak L. Reinartienės, pernai šiai programai finansuoti buvo skirta 12,3 mln. eurų arba net tris kartus daugiau nei 2014 metais (3,76 mln. eurų).

Kasmet skiepams nuo rotaviruso iš PSDF skiriama apie 480 tūkst. eurų.

Ligonių kasos primena, kad vaikai nemokamai yra skiepijami nuo šių užkrečiamų ligų: tuberkuliozės, hepatito B, kokliušo, difterijos, stabligės, B tipo Haemophilus influenza infekcijos, poliomielito, pneumokokinės infekcijos, B tipo meningokokinės infekcijos, tymų, epideminio parotito, raudonukės, rotavirusinės infekcijos, o mergaitės nuo 11 m. – skiepijamos žmogaus papilomos viruso vakcina.

Ligonių kasos: nemokami skiepai nuo rotaviruso infekcijos apsaugojo jau 28 tūkst. vaikų ]]>
Thu, 16 Jan 2020 14:13:25 +0000 ligoniu-kasos-nemokami-skiepai-nuo-rotaviruso-infekcijos-apsaugojo-jau-28-tukst-vaiku at https://www.jonavoszinios.lt
Gauti pasiūlymai Jonavos logotipui: išrinkite gražiausią! https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/gauti-pasiulymai-jonavos-logotipui-isrinkite-graziausia/

Jonavos rajono savivaldybės administracija sulaukė Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto studentų pasiūlymų Jonavos miesto prekės ženklui (logotipui). Būsimieji grafinio dizaino profesionalai padeda savivaldybei sukurti ženklą, kuris bus naudojamas miesto komunikacijoje ir padės kurti patrauklaus miesto įvaizdį.

„Jonavą įprasta sieti su mūsų miesto herbu ir jame esančia gulbe. Vis dėlto, jau kurį laiką bandome atrasti įdomų, originalų, patrauklų mūsų miesto vizualinio dizaino sprendimą, kuris aiškiai identifikuotų mūsų kraštą", - sako rajono meras Mindaugas Sinkevičius.

Su Kauno kolegija Jonavos miesto prekės ženklo ir vizualinio stiliaus dizaino projekto kūrybiniuose procesuose savivaldybė bendradarbiauja nuo praėjusių metų rudens. Studentų buvo prašoma, kad Jonavos prekės ženklas atspindėtų rajono viziją 2021-2027 metams: „Tai kraštas, kuriame patogu gyventi, dirbti, leisti laisvalaikį ir auginti vaikus". 

„Patys lankėmės pas studentus, o ir jie buvo atvykę į Jonavą, kad galėtų gyvai pamatyti mūsų miesto aplinką ir susidaryti įspūdį. Jokių specifinių reikalavimų nekėlėme ir palikome absoliučią kūrybinę laisvę. Sulaukėme tikrai labai įdomių darbų – juose savitai, originaliai atsiskleidžia mūsų rajono tapatybė", - sako rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Birutė Gailienė.

Ar kažkuris iš pateiktų logotipų taps Jonavos rajono ženklu, paaiškės atsiklausus gyventojų nuomonės ir remiantis darbų vertinimui sudarytos komisijos išvadomis. Jei kažkuris iš pateiktų darbų sulauks didelio palaikymo, Jonavos rajono savivaldybė pasiruošusi tęsti bendradarbiavimą su logotipo kūrėju ir jo sprendimą naudoti savo komunikacijoje.

Jonaviečiai kviečiami reikšti savo nuomonę iki šių metų vasario 1 d. balsuojant už labiausiai patinkantį ženklą. BALSUOKITE ČIA.

Visus studentų darbus galite apžiūrėti parodoje, kuri eksponuojama savivaldybės pastato II a. fojė.

Jonavos r. savivaldybės inf.

Gauti pasiūlymai Jonavos logotipui: išrinkite gražiausią! ]]>
Thu, 16 Jan 2020 12:16:02 +0000 gauti-pasiulymai-jonavos-logotipui-isrinkite-graziausia at https://www.jonavoszinios.lt
Lietuva rengiasi naujovėms – bus diegiamos telemedicinos paslaugos https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/lietuva-rengiasi-naujovems---bus-diegiamos-telemedicinos-paslaugos/

Siekiant gerinti skubiosios medicinos pagalbos paslaugų kokybę bei prieinamumą regionų gyventojams, Lietuva rengiasi diegti užsienyje populiarias telemedicinos paslaugas, kai pasitelkus modernias technologijas skirtingose gydymo įstaigose dirbantys medikai gali konsultuotis tarpusavyje gyvai per atstumą. Tuo tikslu bus įgyvendinamas pilotinis Europos Sąjungos (ES) lėšomis finansuojamas telemedicinos centrų projektas. 

Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos teigimu, šiuo metu vyksta parengiamieji darbai, projektai teikiami derinti visuomenei ir suinteresuotoms institucijoms. 

„Užsienio šalyse telemedicina – populiari, pasiteisinusi ir naudinga, nes suteikia galimybę medikams operatyviau keistis svarbia informacija apie pacientus, konsultuotis priimant sprendimus dėl gydymo. Natūralu, kad Lietuva irgi turi žengti su naujovėmis ir išnaudoti pažangiausias technologijas sveikatos sektoriuje. Tad pirmiausia telemedicina startuos teikiant skubiąją pagalbą. Vėliau spręsime, kokiose srityse būtų galima plėtoti šias paslaugas. Svetur tai populiaru ir teikiant paslaugas vaikams, gydant insultą, stebint lėtinius pacientus namuose, teikiant psichiatrijos ir intensyvios terapijos paslaugas“, – sako ministras. 

Anot jo, šios paslaugos itin svarbios, kai reikia spręsti kritinius atvejus, pavyzdžiui, kuo skubiau pradėti taikyti gydymą insulto, traumų, sunkių infekcijų atvejais. Juk kuo anksčiau pradedamas reikalingas gydymas, tuo daugiau galimybių žmogui pasveikti, išvengti mirčių.

Taigi šį pilotinį projektą su Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) įgyvendins Kauno klinikos, Santaros klinikos ir Respublikinė Vilniaus universitetinė ligoninė (RVUL).

Planuojama, kad kiekviena iš šių įstaigų turės po tris konsultuojamus skubiosios medicinos pagalbos skyrius rajonų ar regionų ligoninėse, kurioms teiks telekonsultacijas, o esant poreikiui – ir stebėjimo paslaugą bei įstaigoje atliks vidaus konsultacijas.

Numatyta, kad konsultuojančios įstaigos skubiosios telemedicinos centre gydytojas teiks skubiosios telemedicinos paslaugas konsultuojamo rajono ar regiono ligoninės skubiosios medicinos pagalbos skyriaus gydytojui su pacientu, pasitelkęs vaizdo, informacines ir elektronines ryšių priemones. Be to, regionų įstaigose bus naudojama mobili įranga su galimybe prijungti diagnostinius prietaisus, pavyzdžiui, otoskopą, oftalmoskopą, ultragarsinį aparatą ir kt. 

Gydytojas konsultantas, skubos tvarka įvertinęs paciento būklę, galės paskirti tyrimus, koreguoti gydymą, pateikti rekomendacijas dėl tolesnio ištyrimo ir gydymo. Taip pat didieji telemedicinos centrai turės galimybę keistis informacija, taip sudarydami sąlygas konsultuoti vienas kitą arba vienas kito konsultuojamus rajonus.

Kauno klinikų direktoriaus medicinai ir slaugai doc. Kęstučio Stašaičio teigimu, šios pažangios technologijos spręstų itin aktualias problemas. Tarkim, telemedicinos tinkle esančiuose skubiosios pagalbos skyriuose pacientų srautai būtų optimaliai paskirstyti, personalo ištekliai efektyviai panaudojami, trumpėtų pacientų aptarnavimo laikas, didėtų jų pasitikėjimas medikais. 

„Svarbu yra ir tai, kad naujovės užtikrins, jog pacientams ir jų artimiesiems nebereikės vykti į didžiųjų miestų ligoninių skubiosios pagalbos skyrius konsultacijoms. Jos bus kokybiškai suteiktos jų gyvenamajame regione per kur kas trumpesnį laiką. O prireikus guldyti į ligoninę didžiuosiuose centruose, pacientai galės būti nuvežami tiesiai į specializuotus skyrius“, – sako doc. K. Stašaitis. 

Be to, RVUL direktorės dr. Jelenos Kutkauskienės teigimu, telemedicina turėtų ženkliai sumažinti nereikalingų arba išvengiamų pacientų pervežimų, būtų galima greičiau reaguoti į gyvybei grėsmingus iškvietimus. Kritinių situacijų metu būtų greičiau pradedamas gydymas, o tai pagerintų gydymo rezultatus. 

„Manau, kad ši priemonė padėtų kelti regionų gydytojų ir kitų specialistų kvalifikaciją, o tuo pačiu gerėtų ir periferijoje teikiamų paslaugų kokybė. Specialistai, dirbantys regionų ar rajonų gydymo įstaigose, kur pacientų srautas sąlyginai nedidelis, neretai turi gerokai mažiau praktikos tam tikrų ligų ar negalavimų atvejais. Didžiųjų centrų medikų, turinčių šią patirtį, konsultacijos būtų jiems reikšminga pagalba“, – tvirtina dr. J. Kutkauskienė.

Santaros klinikų direktorės valdymui Aušros Motiejūnienės Bilotienės teigimu, tikimasi, kad telemedicinos galimybės padės pritraukti į regionus daugiau jaunų specialistų. 

„Jaunieji gydytojai turėdami galimybę bet kuriuo metu konsultuotis su didesnę patirtį turinčiais kolegomis didžiuosiuose centruose, jausis tvirčiau, priimdami su pacientų gydymu susijusius sprendimus. Tad tai būtų dar vienas svarus argumentas prie regionuose siūlomo gerovės paketo jauniems specialistams. Kaip rodo kitų šią technologiją naudojančių šalių praktika, telemedicinos kainos ir naudos santykis yra teigiamas“, – sako A. Motiejūnienė Bilotienė. 

Planuojama, kad pilotinis projektas truks apie vienerius metus, o finansavimo sutartis su jį įgyvendinsiančiomis įstaigomis bus pasirašyta iki 2020 metų pabaigos.

Šis projektas dalyvavo Finansų ministerijos paskelbtoje inovatyvių, pažangių idėjų atrankoje dėl finansavimo iš ES lėšų. Jis pripažintas ekonomiškai efektyviausiu ir jam numatytas 3,1 mln. eurų finansavimas. 

Telemedicinos pavyzdį galite pažiūrėti ČIA.

SAM inf.

Lietuva rengiasi naujovėms – bus diegiamos telemedicinos paslaugos ]]>
Thu, 16 Jan 2020 12:13:42 +0000 lietuva-rengiasi-naujovems---bus-diegiamos-telemedicinos-paslaugos at https://www.jonavoszinios.lt
Įvyko konkursas VŠĮ „Jonavos ligoninė“ direktoriaus pareigoms užimti https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/ivyko-konkursas-vsi-jonavos-ligonine-direktoriaus-pareigoms-uzimti/

Šiandien, sausio 16-ąją įvyko konkursas VŠĮ „Jonavos ligoninė“ direktoriaus pareigoms užimti.

Pareiškinius dokumentus šiam postui užimti buvo pateikę penki kandidatai, kurie atitiko visus keliamus reikalavimus, tačiau šiandien į konkursą atvyko tik keturi – vienas jonavietis, du kauniečiai ir vienas iš Kauno rajono.

Jonavos rajono savivaldybėje vykusio konkurso metu visi keturi kandidatai sprendė testą iš 30 klausimų. Surinkę 6 arba daugiau balų, pateko į II etapą, kuriame buvo laikomas testas žodžiu bei vyko kandidatų veiklos programos pristatymas. Kandidatai taipogi turėjo atsakyti į komisijos klausimus.

Paaiškėjo, kad konkursą laimėjo  Lietuvos sveikatos mokslo universiteto, Visuomenės sveikatos fakulteto prodekanas doc. dr. Paulius Vasilavičius.

Studijuoti visuomenės sveikatą doc. dr. P. Vasilavičius nusprendė dar mokykloje, o šiandien dėl savo sprendimo nė kiek nesigaili. Šios studijos jam suteikė galimybę siekti akademinių aukštumų, kelti kvalifikaciją Lietuvoje ir užsienyje ir galiausiai pačiam organizuoti fakulteto, kuriame dirba, veiklą. Dar studijų metu prasidėjo karjera ir klinikinėje veikloje, teko vadovauti Kauno klinikų Darbuotojų saugos ir sveikatos tarnybai,  2019 metų liepą skelbė dienraštis Kauno diena. 

„Džiaugiamės, kad turėsime nuolatinį įstaigos vadovą. Iš jo darbo patirties matome, kad šioje srityje P. Vasilavičius nėra naujokas ir tikimės, kad sugebės mobilizuoti ligoninės komandą, o įstaiga ateityje dirbs stabiliai ir pelningai“, - po konkurso kalbėjo Jonavos savivaldybės administracijos direktorius Valdas Majauskas.

Šiuo metu laukiama Specialiųjų tyrimų tarnybos išvadų dėl kandidato doc. dr. P. Vasilavičiaus tinkamumo užimti naujas pareigas. Gavus teigiamą išvadą, su juo bus sudaroma darbo sutartis.

 

 

Įvyko konkursas VŠĮ „Jonavos ligoninė“ direktoriaus pareigoms užimti ]]>
Thu, 16 Jan 2020 11:41:57 +0000 ivyko-konkursas-vsi-jonavos-ligonine-direktoriaus-pareigoms-uzimti at https://www.jonavoszinios.lt
Jonavos rajone - vagystė: ilgapirščiams prireikė net automobilio akumuliatoriaus https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavos-rajone---vagyste-ilgapirsciams-prireike-net-automobilio-akumuliatoriaus/

Kaip praneša Kauno apskr. VPK, vakar, sausio 15-ąją, apie 13 val. Jonavos r., Kulvos sen., Ručiūnų k., pastebėta, kad dingę 4 vnt. turbinių ventiliatorių.

Pasigesta ir automobilio akumuliatoriaus - šis pavogtas iš mikroautobuso „Fiat Ducato“.

Padaryta žala tikslinama.

Jonavos rajone - vagystė: ilgapirščiams prireikė net automobilio akumuliatoriaus ]]>
Thu, 16 Jan 2020 09:17:49 +0000 jonavos-rajone---vagyste-ilgapirsciams-prireike-net-automobilio-akumuliatoriaus at https://www.jonavoszinios.lt
Regitros“ egzaminuotojas paneigia 5 gajus mitus apie vairavimo egzaminus https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/regitros-egzaminuotojas-paneigia-5-gajus-mitus-apie-vairavimo-egzaminus/

Mitų netrūksta kiekvienoje srityje. Su jais susiduria ir „Regitra“, kurioje retas nėra buvęs, tad ir įvairių istorijų gausu. O ypač – apie vairavimo egzaminus. Taigi, „Regitros“ egzaminuotojas pasakoja, kokie yra 5 gajūs mitai visuomenėje ir kodėl jais nereikėtų tikėti.

„Egzaminai – pakankamai jautri sritis, kadangi vertinamas kitas asmuo, jo įgūdžiai. Todėl natūralu, kad neretam egzaminas susijęs su baimėmis, o jas paskatina įvairūs visuomenėje sklandantys mitai, kurie atsiranda iš lūpų į lūpas perduodant informaciją. Tačiau pats žodis mitas jau reiškia, kad tai netiesa ir neatitinka realybės. Tad siekdami išsklaidyti abejones bei baimes apie vairavimo egzaminus, norime paneigti tam tikrus visuomenėje sklandančius mitus“, – sako „Regitros“ Vilniaus filialo egzaminuotojas Edgaras Spiglazovas.

Mitas NR. 1. Egzamino metu važiuojama tik numatytais maršrutais

„Regitra“ neretai sulaukia klausimų iš būsimų vairuotojų, kokie tikslūs egzaminų maršrutai ir kur būtų galima rasti informacijos apie juos. Vis dėlto, „Regitra“ atkreipia dėmesį, kad siekdama patikrinti tam tikrus būsimo vairuotojo įgūdžius, tikslių egzaminų maršrutų ji atsisakė dar 2014 metais. Šiuo metu yra numatyti tik tam tikri vadinamieji „taškai“ kelyje, pro kuriuos būtina pravažiuoti.

„Tikslių maršrutų nebėra dėl labai aiškios priežasties – būsimi vairuotojai neturi „iškalti“ jų. Atvirkščiai, jie turi mokėti vairuoti įvairiomis eismo sąlygomis. Kitaip tariant, tokiomis, kokiomis jie vairuos kasdien savarankiškai. Tai jie turi pademonstruoti ir egzaminų metu. Dėl tos pačios priežasties prieš porą metų atsisakėme ir B kategorijos egzaminavimo aikštelių. Šiuo metu visi specialieji važiavimo manevrai – automobilio pastatymas į laikiną stovėjimo vietą, sustojimas įkalnėje, apsisukimas ribotame plote, važiavimas atbulomis vingiu ir kt. – atliekami realiame eisme“, – pasakoja E. Spiglazovas.

„Regitra“ taip pat primena, kad praktikos egzaminas realiame eisme trunka ne trumpiau kaip 25 minutes, neskaitant specialiesiems važiavimo manevrams skirto laiko.

Mitas NR. 2. Jei nuvažiuojama ne ten, kur sakė egzaminuotojas, egzaminas neišlaikomas

Tai dar vienas gajus mitas tarp būsimų vairuotojų. Tačiau tai – netiesa. Pavyzdžiui, jei praktikos egzamino metu neišgirdote ar nesupratote nurodymo ir netyčia nusukote ne į tą pusę, egzaminas vyksta toliau ir tai nereiškia, kad jis yra neišlaikytas. Svarbiausia neišsigąsti, nepasimesti bei toliau laikytis Kelių eismo taisyklių.

Mitas NR. 3. Egzamino metu negalima kalbėtis su egzaminuotoju

Priešingai, su egzaminuotoju kalbėtis nėra draudžiama. Svarbu žinoti, kad tai ne tik nedraudžiama, bet ir patariama daryti.

„Žinoma, mes, egzaminuotojai, Jums nepasakysime, kaip elgtis vienoje ar kitoje eismo situacijoje, ar ką reiškia tam tikras kelio ženklas. Mūsų tikslas ir yra patikrinti Jūsų įgytas žinias, įgūdžius bei įvertinti, kaip Jūs gebėsite savarankiškai priimti reikiamus sprendimus vienoje ar kitoje eismo situacijoje. Vis dėlto, jei kažko nesupratote, neišgirdote, drąsiai klauskite ir tikslinkitės“, – teigia „Regitros“ egzaminuotojas.

Be to, dar prieš prasidedant praktikos egzaminui, būsimas vairuotojas yra supažindinamas su automobiliu. Tad tais atvejais, kai nėra aišku, pavyzdžiui, kur rasti sėdynės sureguliavimo svirtelę, kaip susireguliuoti veidrodžius ar įsijungti reikiamus žibintus, to tikrai galima paklausti egzaminuotojo.

Mitas NR. 4. Peržiūrėti praktikos egzamino vaizdo įrašą – negalima

Netiesa. Jei turite papildomų klausimų apie laikytą praktikos egzaminą, per 1 darbo dieną galite kreiptis dėl egzamino vaizdo įrašo peržiūros.

„Suprantame, kad neišlaikius gali kilti nemažai klausimų. Nors po įvykusio egzamino padarytas klaidas pakomentuoja egzaminuotojas, jas galite taip pat peržiūrėti Vairuotojų portale, kur rasite įvykusio egzamino ataskaitą. Jei vis dėlto turite papildomų klausimų, tuomet rekomenduojame kreiptis į „Regitros“ padalinį, kuriame laikėte egzaminą, ir kartu su vyresniuoju specialistu peržiūrėti bei aptarti vaizdo įrašą. Kaip rodo praktika, peržiūrėję vaizdo įrašą egzaminą laikiusieji sutinka su egzaminuotojo pastabomis ir tokiu būdu būna išsklaidytos abejonės“, – tikina E. Spiglazovas.

Mitas NR. 5. Egzamino rezultatą galima tiesiog nusipirkti

Nors socialiniuose tinkluose galima rasti įvairių siūlymų neva padėsiančių išlaikyti vairavimo egzaminus – neapsigaukite. Tai sukčiai, kurie išvilioja pinigus ir vėliau dingsta. Nepakliūkite į jų rankas. Tad jei turite įtarimų apie neteisėtą veiklą, apie ją praneškite policijos pareigūnams.

„Norėčiau pakviesti visus būti sąmoningais ir nepasikliauti tokiais skelbimais, siūlančiais neteisėtais būdais įgyti vairuotojo pažymėjimą. Praktikoje esame ne kartą susidūrę su tokiais atvejais, kai į „Regitrą“ atvyksta asmenys užsisakyti vairuotojo pažymėjimo, tačiau patikrinus duomenis paaiškėja, kad jie net nėra laikę egzaminų. Žinoma, šie žmonės prisipažino, kad nepažįstamam asmeniui sumokėjo už neva teigiamą įvertinimą. Esame kalbėję apie tai ne kartą, tačiau norime dar kartą atkreipti būsimų vairuotojų dėmesį ir paskatinti nesusivilioti šiais siūlymais“, – sako egzaminuotojas.

„Regitra“ taip pat primena, kad jei ruošiatės laikyti vairavimo egzaminus, Jums tikrai pravers įmonės interneto svetainėje esantys patarimai. Čia rasite ne tik virtualias vairavimo pamokas, teorijos egzamino temas ar klausimus prieš važiavimą, bet taip pat turėsite galimybę susipažinti su egzaminų automobiliu bei egzamino vertinimu.

,,Regitros" inf.

Regitros“ egzaminuotojas paneigia 5 gajus mitus apie vairavimo egzaminus ]]>
Thu, 16 Jan 2020 09:11:16 +0000 regitros-egzaminuotojas-paneigia-5-gajus-mitus-apie-vairavimo-egzaminus at https://www.jonavoszinios.lt
Jonavoje - esminių pokyčių vaiko teisių apsaugoje aptarimas https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavoje---esminiu-pokyciu-vaiko-teisiu-apsaugoje-aptarimas/

Šiandien, sausio 16 dieną, 10 val. Kauno apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Neringa Martišienė ir patarėjas Jonavoje Elegijus Laimikis susitiko su vaiko gerovės srityje dirbančių įstaigų atstovais ir aptaria esminius pokyčius vaiko teisių apsaugoje.

 

Nuo šių metų įsigalioja Lietuvos Seimo pernai priimti Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pakeitimai. Kokie jie?

 

Pagrindiniai pasikeitimai:

 

 1. Užtikrinant vaiko saugumą, jei atvejai nėra kritiniai, iš nesaugios aplinkos paimtus vaikus stengiamasi atiduoti artimiesiems – pirmiausia bus atsiremiama į senelių, giminaičių, krikšto tėvų ar kitų vaikui artimų asmenų paramą. Prireikus, vaikas su abiem arba vienu iš ne smurtaujančių tėvų galės būti apgyvendinamas ir krizių centre.
 2. Išnyksta grėsmės lygiai. Vaiko teisių apsaugos specialistai vertina kiekvieno konkretaus vaiko situaciją. Iš viso galimi keli variantai: 
 • Pirma, jeigu gavus pranešimą ir jį išnagrinėjus matoma, kad vaikui joks pavojus negresia, specialistai tiesiog baigs pranešimo nagrinėjimą. Esant požymių, kad apie vaiko teisių pažeidimus tyčia buvo pranešta melagingai, Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos specialistai galės skirti baudą tokiam pranešėjui.  
 • Antra, jeigu po situacijos vertinimo paaiškės, kad šeimai arba vaikui reikia tam tikrų paslaugų dėl šeimoje kilusių iššūkių, tuomet šeima bus nukreipiama į savivaldybę nustatyti, koks yra konkretus pagalbos poreikis. Tai vadinama būtinybe vertinti pagalbos vaikui, jo šeimai poreikį, kas reiškia, kad savivaldybė inicijuos atvejo vadybą ir kartu su tėvais bus tariamasi, kokie veiksmai padėtų pagerinti vaiko situaciją šeimoje. 
 • Trečia, jei išsiaiškinus situaciją bus fiksuotas realus pavojus vaiko saugumui, sveikatai, gyvybei, tada bus nustatomas vaiko apsaugos poreikis, o vaikas bus apsaugomas arba pasitelkus giminaičių, kitų šeimai artimų asmenų pagalbą, arba apgyvendinus vaiką su abiem ar vienu iš tėvų krizių centre. Tai vadinama vaiko laikinąja priežiūra. 

Tokiu vaiko laikinosios priežiūros laikotarpiu su tėvais dirbs mobiliosios komandos specialistai, kurie sieks motyvuoti tėvus keisti elgesį su vaiku, atsisakyti priklausomybių, išspręsti vidinius konfliktus. Mobiliąją komandą sudaro psichologas, socialinis darbuotojas ir specialistas, dirbantis su priklausomais asmenimis. Šie specialistai atvyksta į namus, todėl pagalba visiškai prieinama ir patogi net atokiausių vietovių šeimoms.

Į teismą dėl tėvų teisių apribojimo bus kreipiamasi tik tuomet, kai bus išnaudotos visos kitos priemonės, bet tėvai nerodys jokių pastangų keistis ar keisti savo elgesį, dėl kurio išlieka realus pavojus vaiko saugumui. Teisme tėvams bus garantuojama nemokama advokato pagalba. 

Tačiau jeigu nustačius vaiko apsaugos poreikį tėvai nesutiks su vaiko saugumo užtikrinimu padedant giminaičiams ar kitiems artimiems asmenims, nenorės laikinai persikelti su vaiku į krizių centrą, nesusitars su artimais asmenimis dėl jų pagalbos arba nurodyti asmenys, kurie turėtų užtikrinti vaiko saugumą, patys kada nors yra nusikaltę prieš vaikus, tuomet į teismą dėl vaiko apsaugojimo būtų kreipiamasi nepritaikius laikinosios priežiūros. 

 

 1. Stiprinama mobiliųjų komandų – psichologų, socialinių darbuotojų ir su priklausomybės ligomis dirbančių specialistų pagalba, t. y. atsiranda daugiau mobiliųjų komandų (nuo sausio 1 d. Tauragės apskrityje darbą pradėjo antra mobilioji komanda, kurios darbo vieta Šilalėje), kurios dirbs nebe 14 kalendorinių dienų, o 30 kalendorinių dienų.
 2.  

 

Kaip nuo šiol bus atliekamas vaiko situacijos vertinimas?

 

Vertindami vaiko situaciją vaiko teisių apsaugos specialistai pildys vaiko situacijos vertinimo anketą. 

Vertinimas vyksta atmetimo būdu: pirmiausiai vertinama, ar yra pagrindas nustatyti vaiko apsaugos poreikį pagal išvardintus rizikos veiksnius. Kartu bus privalu įvertinti šeimos stiprybes, kurios gali sušvelninti rizikos veiksnius. Jei apsaugos poreikio nėra, tada žvelgiama į rizikos veiksnius, kurie gali liudyti, kad šeimai, vaikui reikia paslaugų. Jeigu nepastebima ir tokių veiksnių, tada vertinimas baigiamas. Vertinimo metu šeima pati gali išsakyti, kokios pagalbos ir paslaugų jai reikia – tokią pagalbą ir paslaugas privalės užtikrinti vietos savivaldybės. 

 

Į ką kreipiamas dėmesys vertinant, ar vaikui (šeimai) reikia pagalbos?

 

Būtinybė įvertinti, kokios pagalbos ar paslaugų reikia šeimai ir vaikui, nustatoma, jeigu įžvelgiami su vaiko funkcionavimu, socialine aplinka arba tėvais, globėjais susiję rizikos veiksniai. 

Su vaiko funkcionavimu susiję rizikos veiksniai:

 • Vaikas sistemingai nelanko mokyklos, praleidžia pamokas be pateisinamos priežasties, į mokyklą ateina nuolat pavargęs, nepasiruošęs ar neaprūpintas reikalingomis priemonėmis ir panašiai.
 • Vaikas bėga iš namų, ypač, jei ne pirmą kartą.
 • Vaikas smurtauja prieš kitus asmenis, vagia ar atlieka kitus nusikalstamo pobūdžio veiksmus.

Su socialine aplinka susiję rizikos veiksniai:

 • Vaiko tėvai ar globėjai patiria sunkumų, dėl kurių negali tinkamai patenkinti vaiko poreikių, tačiau suvokia situaciją, yra atviri pagalbai, stengiasi keisti situaciją pagal galimybes. Reikia turėti mintyse, kad vaiko poreikiai yra ne tas pats, kas vaiko norai. Vaiko poreikių pavyzdžiai: tinkama mityba, sveikatos priežiūra, galimybė mokytis, gyventi saugiuose namuose ir panašiai. 

Rizikos veiksniai, susiję su vaiko tėvais ar globėjais:

 • Vaiko tėvai ar globėjai nuolat vengia kontakto su mokyklos specialistais, privalomų sveikatos patikrinimų ar panašiai, ir tai daro neigiamą įtaką vaiko vystymuisi, auklėjimui, ugdymui, prieštarauja geriausiems vaiko interesams.
 • Vaiko tėvai ar globėjai nesiekia padėti vaikui spręsti problemų, negeba suvaldyti situacijos, kuri kelia grėsmę vaikui (pavyzdžiui, patyčios bet kurioje vaiko aplinkoje, sveikatos iššūkiai, savižudiškos mintys ir panašiai).
 • Vaiko tėvai ar globėjai galimai piktnaudžiauja psichoaktyviosiomis medžiagomis, yra priklausomi nuo azartinių žaidimų, ir tai turi neigiamą poveikį vaikui ir šeimai.
 • Tėvai ar globėjai nuolat palieka vaiką be priežiūros arba asmenims, kurie netinkamai juo rūpinasi.
 • Vaiko tėvai ar globėjai turi sveikatos sunkumų, dėl kurių gali tik iš dalies rūpintis vaiku ir jiems būtina pagalba.
 • Neigiamas vaiko tėvų ar globėjų santykis su vaiku.
 • Nepakankamos tėvų ar globėjų žinios ir įgūdžiai apie vaiko raidą, brandą, dėl ko jie nesugeba tinkamai tenkinti vaiko poreikių.
 • Vaiko tėvai ar globėjai skyrybų metu galimai daro neigiamą įtaką vaikui, kenkia vaiko santykiams su kitu iš tėvų ar globėjų. 
 • Kiti galimi vaiko teisių ir teisėtų interesų pažeidimai (pavyzdžiui, vaikas negali laisvai pasirinkti norimos išpažinti religijos, apribojamos vaiko galimybės bendrauti su socialine ir kita aplinka, jis neapsaugomas nuo alkoholio, narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų savo gyvenamojoje vietoje).
Jonavoje - esminių pokyčių vaiko teisių apsaugoje aptarimas Jonavoje - esminių pokyčių vaiko teisių apsaugoje aptarimas Jonavoje - esminių pokyčių vaiko teisių apsaugoje aptarimas Jonavoje - esminių pokyčių vaiko teisių apsaugoje aptarimas ]]>
Thu, 16 Jan 2020 09:02:58 +0000 jonavoje---esminiu-pokyciu-vaiko-teisiu-apsaugoje-aptarimas at https://www.jonavoszinios.lt