Jonavos žinios https://www.jonavoszinios.lt/naujienos lt Pavasario polaidis gali pakoreguoti kelionių maršrutus https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/pavasario-polaidis-gali-pakoreguoti-kelioniu-marsrutus/

Dėl pavasario polaidžio, kai kuriuose valstybinės reikšmės rajoninių kelių ir atskirais atvejais krašto kelių ruožuose, ribojamas eismas sunkiasvorėms transporto priemonėms. Ribojimai priklauso nuo kelio būklės. Apriboto eismo keliais galimybė važiuoti mažesniais (lengvesniais) automobiliais išlieka. 

Vasario 26 d. duomenimis, dėl polaidžio sunkiasvorio transporto eismas jau yra ribojamas Alytaus apskrityje (kelyje Nr. 2506  Rudamina–Šeštokai nuo 0,00 iki 9,36 km ribojama masė 10 t), Kauno apskrityje (kelyje Nr. 1818  Miežonys–Pašuliai–Pravieniškės nuo 0,00 iki 16,34 km ribojama masė 20 t; kelyje Nr. 1819  Pakertai–Žostautai–Kalviai nuo 0,00 iki 7,50 km ribojama masė 12 t), Šiaulių apskrityje (kelyje Nr. 4009  Kuršėnai–Gilvyčiai–Sauginiai nuo 12,43 iki 19,96 km ribojama masė 20 t; kelyje Nr. 4009  Kuršėnai–Gilvyčiai–Sauginiai nuo 19,96 iki 23,44 km ribojama masė 20 t). Bendras ruožų ilgis Lietuvoje, kuriuose dėl polaidžio yra ribojamas eismas yra 44,20 km. 

Po gilios ir snieguotos žiemos šiemet prognozuojamas didesnis nei įprasta pavasario polaidis, tad apribojimų atsiras ir daugiau. 

VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcija (Kelių direkcija) ragina eismo dalyvius planuoti maršrutus iš anksto. Apie tai, kuriuose keliuose ir kokios masės transporto eismas draudžiamas, operatyviai informuojama Kelių direkcijos interneto svetainėje eismoinfo.lt.

Anot Kelių direkcijos vadovo Remigijaus Lipkevičiaus, kelininkų rūpestis per polaidį – apsaugoti kelius, kad dėl orų sąlygų laikinai susilpnėjusi danga (pvz., žvyrkelių) nebūtų pažeista dar labiau ir šiais keliais būtų galima ir toliau naudotis praėjus pavasario polaidžio laikotarpiui.

Sunkiasvorių transporto priemonių eismas dažniausiai ribojamas rajoniniuose keliuose, kadangi jų kelio danga yra pati silpniausia. Keliui didžiausią įtaką daro sunkioji žemės ūkio technika, medieną gabenantys automobiliai, kitos sunkiasvorės transporto priemonės. Ypač kelio dangos būklei kenkia transporto priemonės, kurių bendroji masė ir ašies apkrova viršija leistinas normas.

Kiekvienais metais, atsižvelgiant į žiemos metu buvusias orų sąlygas: kritulių kiekį, orų temperatūrą, įšalo gylį ir kt., polaidžio metu ribojamų kelių ilgis skiriasi. 2018 m. pavasarį transporto priemonių masė buvo ribojama beveik 2,5 tūkst. km  valstybinės reikšmės kelių, 2019 m. – apie 0,9 tūkst. km, o 2020 m. pavasarį dėl polaidžio eismas iš viso nebuvo ribojamas. Lietuvoje yra apie 21 tūkst. km valstybinės reikšmės kelių.

VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcija 

Pavasario polaidis gali pakoreguoti kelionių maršrutus ]]>
Fri, 26 Feb 2021 13:08:28 +0000 pavasario-polaidis-gali-pakoreguoti-kelioniu-marsrutus at https://www.jonavoszinios.lt
NVSC primena apie reikalavimus grožio specialistams https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/nvsc-primena-apie-reikalavimus-grozio-specialistams/

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos (toliau - NVSC) Kauno departamentas primena, kad specialistai, teikiantys grožio priežiūros paslaugas, t. y. veido, kūno, nagų, plaukų priežiūros paslaugas, tatuiravimo paslaugas, ilgalaikio makiažo paslaugas, papuošalų vėrimo paslaugas, turi laikytis nustatytų sveikatos saugos reikalavimų. Neatsakingas grožio specialistų požiūris į saugos reikalavimus, neabejotinai kelia pavojų klientų sveikatai ar net gyvybei. Patalpos, kuriose atliekamos paslaugos, turi būti įrengtos taip, kad atitiktų Lietuvos higienos normos HN 117:2007 „Grožio paslaugų sveikatos saugos reikalavimai“ reikalavimus.


Pagrindinis teisės aktas, reglamentuojantis grožio paslaugas - Lietuvos higienos norma HN 117:2007 „Grožio paslaugų sveikatos saugos reikalavimai“, o grožio paslaugų teikimo veikla gali būti vykdoma tik turint šiai veiklai išduotą leidimą-higienos pasą.


Atkreiptinas dėmesys, kad patalpų, kuriose numatoma vykdyti ūkinę komercinę veiklą, paskirties pogrupis pagal Nekilnojamojo turto registro duomenis turi atitikti ūkinę komercinę veiklą, kuriai prašoma leidimo-higienos paso. Statinių paskirties grupes ir pogrupius nustato aplinkos ministras. Grožio paslaugų veikla galima paslaugų, viešbučių, administracinės, prekybos, kultūros, poilsio, gydymo, sporto paskirties patalpose.


Salone ar grožio studijoje tūrėtų būti paslaugos teikimo patalpa, laukiamoji patalpa arba zona. Grožio paslaugų teikimo patalpoje(-ose) turi būti praustuvė rankoms, rankų higienos priemonės (skystas muilas, rankų dezinfekcijos priemonė), muilo ir dezinfekcijos priemonių dozatoriai, vienkartiniai rankšluosčiai, atliekų surinkimo talpykla; instrumentų valymo, dezinfekcijos ir sterilizacijos patalpoje (zonoje) turi būti praustuvė instrumentams plauti, vieta instrumentams dezinfekuoti, valyti, džiovinti, pakuoti, sterilizuoti. Personalo patalpa (jos gali nebūti, jeigu kitose patalpose, išskyrus tualetą, pakanka vietos įrengti atskiras spintas arba spintas su pertvaromis teikiančių paslaugas asmenų darbo drabužiams ir asmeniniams drabužiams bei daiktams laikyti), pagalbinė patalpa darbo priemonėms laikyti (jos gali nebūti, jeigu kitose patalpose, išskyrus tualetą, pakanka vietos darbo priemonėms laikyti). Grožio paslaugų teikimo patalpose turi būti tualetas, išskyrus atvejus, kai grožio paslaugos teikiamos pastate, kuriame yra atskiras bendro naudojimo tualetas, įrengtas ne toliau kaip 50 m nuo grožio paslaugų teikimo patalpų ir juo gali naudotis paslaugų teikėjai ir vartotojai. Priklausomai nuo to, kokios paslaugos teikiamos, reikalavimai patalpoms gali skirtis.


Teikiant grožio paslaugas turi būti suprojektuotos ir įrengtos tokios šildymo, vėdinimo ir (ar) oro kondicionavimo sistemos, kad visose patalpose būtų palaikomi reikalingi parametrai. Turi būti įrengta mechaninė vėdinimo sistema, jeigu eksploatuojamos daugiau kaip 3 darbo vietos vienoje grožio paslaugų teikimo patalpoje. Tiekiamas šaltas ir karštas vanduo turi atitikti geriamojo vandens kokybės reikalavimus. Iš patalpų kylantis triukšmas neturi viršyti teisės akto nustatytų didžiausių leidžiamų triukšmo lygių su grožio paslaugų teikimo patalpomis besiribojančiose gyvenamosiose ir visuomeninės paskirties patalpose.


NVSC nuolat teikia metodinę pagalbą ūkio subjektams, juos konsultuoja visuomenės sveikatos saugą reglamentuojančių teisės aktų reikalavimų įgyvendinimo klausimais bendruoju telefono numeriu (8 5) 264 96 76.

NVSC primena apie reikalavimus grožio specialistams ]]>
Fri, 26 Feb 2021 12:57:19 +0000 nvsc-primena-apie-reikalavimus-grozio-specialistams at https://www.jonavoszinios.lt
Jau galima teikti paraiškas ir atsisakyti dujų balionų daugiabučiuose namuose https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jau-galima-teikti-paraiskas-ir-atsisakyti-duju-balionu-daugiabuciuose-namuose/

Energetikos ministerija kviečia daugiabučių namų administratorius, bendrijas bei įgaliotuosius asmenis teikti paraiškas ir gauti finansavimą dujų balionų daugiabučiuose namuose keitimui alternatyviais energijos šaltiniais – elektra arba gamtinėmis dujomis, jeigu name jau yra įrengti gamtinių dujų įvadai. Tam iš viso valstybės biudžete numatyta 10 mln. eurų.

Vienam butui bus skiriama iki 726 Eur. su PVM parama – daugiabučių namų bendrųjų elektros arba dujų inžinerinių sistemų pertvarkymui – 242 Eur., butų elektros arba dujų sistemos pertvarkymui – 242 Eur., o taip pat elektrinės arba dujinės viryklės įsigijimui –242 Eur.  Taip pat bus kompensuojamos daugiabučio namo atstovo administravimo išlaidos už darbus – 3 proc. nuo bendrų pertvarkymo darbų ir viryklių įsigijimui numatytų maksimalių finansavimo įkainių.

„Skatindami gyventojus daugiabučiuose namuose atsisakyti dujų balionų, investuojame į mūsų žmonių saugumą“, – sako energetikos ministras Dainius Kreivys.

Daugiabutis namas, kuriame numatoma vykdyti projektą turi būti įtrauktas į Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) daugiabučių namų sąrašą. Pasitikrinti, ar jūsų daugiabutis yra įtrauktas į šį sąrašą galima VERT interneto svetainėje. Įsitikinus, kad namas yra įtrauktas į sąrašą, gyventojai turės priimti vieningą sprendimą dėl dujų balionų atsisakymo ir pasirinkti alternatyvų energijos šaltinį – elektrą, arba dujas, jeigu name yra dujų įvadai.

Paraiškas priims ir vertins Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA), projektų vykdytojai turės užpildyti paraiškos ir projekto mokėjimo prašymo formas, kurios integruotos į aplinkos projektų valdymo informacinę sistemą (APVIS).

Kvietimai teikti paraiškas bus priimami iki birželio 1 d. Visi projektai bus vertinami iš karto po paraiškos pateikimo, todėl projektai bus pradėti įgyvendinti greičiau. Atranka galės būti baigta anksčiau, jeigu pagal priimtus sprendimus dėl projektų finansavimo ir pateiktas naujas paraiškas bus galima paskirstyti visą kvietimui teikti paraiškas skirtą lėšų sumą.

Gavus patvirtinimą apie skirtą paramą bus galima pradėti rangos darbus bei įsigyti naują viryklę. Atlikus darbus galutiniai mokėjimo prašymai turės būti pateikiami per APVIS sistemą iki 2021 m. gruodžio 1 d. Šiam projektui skirtos lėšos nebus perkeliamos į kitus metus, tad projektų vykdytojai, turės užtikrinti, kad prašymai būtų pateikiami laiku. 

2020 m. sprendimus atsisakyti nesaugiai butuose naudojamų dujų balionų ir pereiti prie kitų energijos šaltinių priėmė daugiau nei 900 daugiabučių namų gyventojai. Paraiškas finansavimui gauti 2020 metais pateikė daugiau kaip 400 daugiabučių namų gyventojai. 309 daugiabučius namų gyventojams pašalinusiems  dujų balionus buvo suteikta beveik 4,5 mln. eurų subsidija, iš šių daugiabučių namų buvo pašalinta 5860 dujų balionų.

Šiuo metu šalyje dar yra apie  1500 daugiabučių namų, kuriuose maistui ruošti naudojami dujų balionai.

Energetikos ministerijos inf. ir nuotr. 

Jau galima teikti paraiškas ir atsisakyti dujų balionų daugiabučiuose namuose Jau galima teikti paraiškas ir atsisakyti dujų balionų daugiabučiuose namuose ]]>
Fri, 26 Feb 2021 12:34:06 +0000 jau-galima-teikti-paraiskas-ir-atsisakyti-duju-balionu-daugiabuciuose-namuose at https://www.jonavoszinios.lt
Siekiama atverti didesnes galimybes smulkiesiems maisto gamintojams https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/siekiama-atverti-didesnes-galimybes-smulkiesiems-maisto-gamintojams/

Bendradarbiaudama su Žemės ūkio ministerija, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) siekia paskatinti vietoje pagamintos produkcijos konkurencingumą šalies rinkoje per trumpąsias maisto grandines, todėl inicijavo teisės aktų pakeitimus dėl galimybės smulkiesiems gamintojams vietos rinkai tiekti didesnius nei dabar gyvūninio maisto produktų kiekius. Atkreipiamas dėmesys, kad siekiant šiuos pakeitimus įteisinti, nacionalinę poziciją dar reikės suderinti su Europos Komisija (EK) ir visomis ES valstybėmis narėmis.

Šiuo metu Lietuvoje mažais kiekiais maistą tvarko ir tiesiogiai jį vartotojams parduoda apie pusė tūkstančio smulkiųjų ūkininkų ir žemės ūkio įmonių, o norinčiųjų užsiimti tokia veikla skaičius auga kasmet. „Auga susidomėjimas galimybe steigti mažąsias maisto tvarkymo įmones, kurti šeimos verslą, gaminti tradicinius maisto produktus, todėl turime reaguoti į vartotojų poreikius ir smulkiųjų verslininkų lūkesčius“,  – sako žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas. 

Pasak VMVT direktoriaus Dariaus Remeikos, peržiūrimi galiojantys teisės aktai, kuriais nustatomi reikalavimai vietinei rinkai gaminamiems ir tiekiamiems gyvūninio maisto produktų kiekiams. Atsižvelgiant į kitų ES valstybių patirtį, bus siekiama maksimaliai padidinti gaminamos produkcijos kiekius mažiems gamintojams. Siūlomi kiekiai būtų vieni didžiausių ES. Šie reikalavimai būtų taikomi Lietuvos teritorijoje tiekiant maisto produktus tiesiogiai galutiniams vartotojams (t. y. parduodant internetu, šventėse, mugėse, tiesiogiai iš ūkio ir kt.) ir mažmeninės prekybos įmonėms, kurios nuo gamybos vietos nutolusios ne daugiau kaip 100 km.
          
VMVT kreipsis į EK, kad mažais kiekiais tvarkančiais maistą būtų laikomi subjektai, per savaitę gaminantys ir tiekiantys vietinei rinkai ne daugiau kaip 300 kg (šiuo metu nustatytas kiekis – 200 kg) mėsos pusgaminių ir 500 kg mėsos gaminių, iki 500 vnt. (šiuo metu – 150 vnt.) laukinių paukščių ir kiškinių gyvūnų šviežios mėsos ir pan. Nauja tai, kad reikalavimuose papildomai turėtų būti nustatyti ir šviežios išpjaustytos mėsos (1000 kg) bei smulkintos mėsos (200 kg) kiekiai.

Jeigu EK pritars, mažais kiekiais maistą tvarkančiais subjektais būtų laikomi ir per vieną kalendorinę dieną išdarinėjantys, perdirbantys ne daugiau kaip 200 kg (šiuo metu – 150 kg) žuvininkystės produktų, 250 kg (šiuo metu – 150 kg) žuvų ar akvakultūros gyvūnų.

Pienui ir jo produktų smulkiame ūkyje gamybai galioja veterinariniai reikalavimai gaminti juos iš ne daugiau kaip 1000 litrų žalio pieno per dieną  – EK bus prašoma šį kiekį padidinti iki 1500 litrų.

VMVT specialistų teigimu, naujų pakeitimų derinimo su EK procedūra gali trukti iki pusmečio.

VMVT inf.

Siekiama atverti didesnes galimybes smulkiesiems maisto gamintojams ]]>
Fri, 26 Feb 2021 12:21:12 +0000 siekiama-atverti-didesnes-galimybes-smulkiesiems-maisto-gamintojams at https://www.jonavoszinios.lt
Covid – 19 rajone: grįžome į rizikingesnę karantino spalvinę zoną https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/covid---19-rajone-grizome-i-rizikingesne-karantino-spalvine-zona/

Vasario 26 dienos duomenimis, per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 624 nauji Covid -19 susirgimo atvejai, Jonavos rajone – 9 (vakar buvo tik 1).

Šiuo metu mūsų krašte statistiškai serga 75 (vakar buvo 69), deklaruota sergančiųjų: 196 (vakar buvo 191). Per visą pandemijos laikotarpį patvirtinti 3 132 šio viruso atvejai.

Lietuvoje per parą pasveiko 497 asmenys, rajone registruoti 4 pasveikimai (vakar buvo 2 pasveikimai).  Per visą pandemijos laikotarpį iki dabar statistiškai pasveiko 2 949 jonaviečiai, deklaruota pasveikusiųjų: 2 828. Mirčių skaičius nepakito. Iš viso, nuo pandemijos pradžios iki vasario 25 d., nuo koronaviruso yra mirę 63 mūsų krašto asmenys, su Covid-19 liga susijusios mirtys: 93.

Jonavos rajono savivaldybė vakar buvusi švelnesnėje, Raudonojoje C1 karantino spalvinėje zonoje, šiandien vėl grįžo į rizikingesnę  Raudonąją C2 zoną – naujų atvejų per 14 dienų 100 tūkstančių gyventojų yra 142,3; teigiamų tyrimų dalis per paskutines 7 dienas: 5,1.  Pagal naujų susirgimų skaičių šiuo metu mūsų savivaldybė yra 40-oje vietoje (vakar buvo 42 -oje) tarp visų 60-ies šalies savivaldybių. Mažiausiai sergančių registruojama Neringos savivaldybėje, daugiausiai sergančiųjų – Švenčionių r. sav.:  569; Biržų r. sav.:  485; Visagino sav.:  430.

Primenama, kad Vyriausybės nutarimu karantinas pratęstas iki kovo 31 d. 24 val. Judėjimo ribojimas tarp šalies savivaldybių pratęstas iki kovo 15 d. Nuo vasario 25 d. atlaisvintas judėjimas tarp žiedinių savivaldybių ir nebėra privalomo kaukių dėvėjimo atvirose erdvėse, kai šalia 2 metrų atstumu nėra kitų asmenų, išskyrus šeimos narius. Kaukių dėvėjimas viešose uždarose erdvėse nesikeičia.

Parengta pagal statistikos departamento pateiktus duomenis, kuriuos savarankiškai galite stebėti ČIA 

Covid – 19 rajone: grįžome į rizikingesnę karantino spalvinę zoną ]]>
Fri, 26 Feb 2021 11:26:21 +0000 covid---19-rajone-grizome-i-rizikingesne-karantino-spalvine-zona at https://www.jonavoszinios.lt
Socialinės paramos šeimai informacinė sistema savaitgalį gali būti neprieinama https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/socialines-paramos-seimai-informacine-sistema-savaitgali-gali-buti-neprieinama/

Sutrikus elektros tiekimui, buvo sustojusi Socialinės paramos šeimai informacinės sistemos (SPIS) veikla. Šiuo metu SPIS veikla atstatyta, o šalies gyventojams šios sistemos paslaugos yra prieinamos. Žmonės  gali pildyti prašymus dėl išmokų, pašalpų, tikslinių kompensacijų, Šeimos kortelės išdavimo ir pan. bei pridėti reikiamų dokumentų kopijas, praneša  Socialinės apsaugos ir darbo ministerija. 

Visi duomenys, kuriuos gyventojai yra pateikę savo prašymuose SPIS, yra saugūs ir nepatyrė jokio neigiamo poveikio. Tačiau kol kas neprieinama dalis kartu su prašymais pateiktų teisę į paramą pagrindžiančių dokumentų, pavyzdžiui, teismo sprendimai dėl vaiko gyvenamosios vietos nustatymo. 

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija deda visas pastangas, kad prieinamumas prie šių dokumentų būtų kuo greičiau atkurtas, darbus tęs naktį ir savaitgalį. 

Nustačius problemą, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija operatyviai ėmėsi veiksmų, kad užtikrintų duomenų saugumą. Šiuo metu jau vyksta SPIS serverių duomenų perkėlimas į Valstybinį duomenų centrą. Dėl intensyviai vyksiančių duomenų perkėlimo darbų, nuo vasario 26 d. 18 val. iki kovo 1 d. 8 val. SPIS gali būti neprieinama. Tikimasi, kad į Valstybinį duomenų centrą visi SPIS duomenys bus perkelti jau kitos savaitės pradžioje. 

Problemos dėl prastos SPIS būklės buvo žinomos ne vienerius metus. SPIS serveriai yra technologiškai pasenę ir nebeatitinka šiuolaikinių standartų, neturi pakankamų techninių pajėgumų. 

Tai nebuvo kibernetinė ataka, o vidinis sistemos veiklos sutrikimas, duomenys į išorę nenutekėjo ir galimybės tretiesiems asmenims susipažinti su informacija nėra.

Išsamioms incidento priežastims nustatyti ketinama pasitelkti nepriklausomus išorės ekspertus.

Socialinės paramos šeimai informacinė sistema savaitgalį gali būti neprieinama ]]>
Fri, 26 Feb 2021 11:09:44 +0000 socialines-paramos-seimai-informacine-sistema-savaitgali-gali-buti-neprieinama at https://www.jonavoszinios.lt
Dėmesio: nepatekite į telefoninių sukčių pinkles https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/demesio-nepatekite-i-telefoniniu-sukciu-pinkles/

Užimtumo tarnyba klientus ragina saugoti savo asmens duomenis ir įspėja, kad Tarnybos konsultantai niekada neprašo atskleisti elektroninės bankininkystės kodų. Būtent šią informaciją Užimtumo tarnybos darbuotoju prisistatęs sukčius bandė išgauti iš Alytuje gyvenančios moters.

Apsimetėlis alytiškei paaiškino, kad jam esą reikia patikrinti klientės turimus įsiskolinimus. Vyresnio amžiaus moteriai toks skambutis įtarimų nesukėlė, laimei, nuo nemalonaus incidento ją apsaugojo greita sūnaus reakcija.

„Jei kyla abejonių, ar Jums skambinantis žmogus – Užimtumo tarnybos darbuotojas, nebijokite klausti. Prašykite, kad asmuo pateiktų savo vardą, pavardę, pareigas. Šiuos duomenis patikrinkite Užimtumo tarnybos interneto svetainės skiltyje Kontaktai. Geriausia bendrauti tik su Jums priskirtu konsultantu, o paskambinus ne jam – būtina prašyti paaiškinti to priežastis, – patarė Užimtumo tarnybos duomenų apsaugos pareigūnas Evaldas Bračiulis.

Esant menkiausiam įtarimui, geriau paprašyti, kad skambinantis asmuo Jums atsiųstų motyvuotą klausimą ar prašymą elektroniniu paštu. Atkreipiame dėmesį, kad Užimtumo tarnybos darbuotojų elektroninis adresas yra sudaromas pagal šabloną vardas.pavarde@uzt.lt. Jei paštas kitoks – j Jus kreipėsi ne Tarnybos specialistas, todėl duomenų neteikite. Apie tokius sukčiavimo atvejus taip pat reikėtų pranešti teisėsaugos institucijoms ir Užimtumo tarnybai.

„Bendraudami telefonu – ar tai būtų Užimtumo tarnybos, savivaldybės ar net banko darbuotojas – niekada neatskleiskite prisijungimo slaptažodžių, kodų ar kodų generatoriaus informacijos, o prieš teikiant kitus asmens duomenis, būtina įvertinti, ar jie susiję su prašančiojo atliekamomis funkcijomis“, – pridūrė E. Bračiulis.

Užimtumo tarnybos specialistai teiraujasi tik tų asmens duomenų, kurie yra susiję su Užimtumo tarnybos teikiamomis paslaugomis. Atsižvelgiant į situaciją, konsultantas gali paklausti, koks yra Jūsų išsilavinimas, darbo patirtis ar kiti sugebėjimai. Jei aktualu – teiraujamasi duomenų apie papildomas rėmimo aplinkybes, darančias įtaką darbo ieškančio asmens įsidarbinimo galimybėms (pvz., sveikatos būklę, teistumą, nedarbo trukmę ir kt.).

Norint gauti išmokas, Užimtumo tarnybai gali reikti nurodyti asmeninės sąskaitos numerį, tačiau dar kartą akcentuojame – niekada nebus prašoma elektroninės bankininkystės prisijungimo duomenų.

Primename, kad dėl šalyje paskelbtos ekstremalios situacijos bei karantino Užimtumo tarnybos klientai laikinai aptarnaujami tik nuotolinėmis priemonėmis – telefonu arba elektroniniu paštu, todėl šiuo laikotarpiu būtina išlikti itin budriems.

Užimtumo tarnybos inf.

 Dėmesio: nepatekite į telefoninių sukčių pinkles ]]>
Fri, 26 Feb 2021 11:01:37 +0000 demesio-nepatekite-i-telefoniniu-sukciu-pinkles at https://www.jonavoszinios.lt
„Sodros“ konsultacijos telefonu – daugiau gyventojų https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/sodros-konsultacijos-telefonu---daugiau-gyventoju/

„Sodros“ konsultantai kasdien telefonu aptarnauja apie 5 tūkstančius klientų. Karantino metu skambučių srautas trumpuoju numeriu 1883 arba (8-5) 250 0883 išaugo kelis kartus. Reaguodama į pokyčius „Sodra“ įkūrė antrą informacijos centrą, kuris leis atsakyti į išaugusį gyventojų užklausų skaičių.

Naujajame skambučių centre Panevėžyje dirba 20 specialistų, kurie pensijų, išmokų ir įmokų temomis konsultuoja klientus iš visos Lietuvos. Dar vienas „Sodros“ skambučių centras veikia Radviliškyje.

„Dar prasidėjus pirmajam karantinui ir žymiai išaugus skambučių skaičiui, nuolat stengėmės optimizuoti informacijos centro darbą. Pavyzdžiui, prie nuolat dirbančių konsultantų prisijungdavo ir klientų aptarnavimo skyrių specialistai. Vis dėlto, šiuo įtemptu laikotarpiu skambinantiems kartais tenka ilgiau palaukti, kol konsultantai atsilieps.

Tikimės, kad antrojo skambučių centro atidarymas, kuriam intensyviai ruošėmės kelis mėnesius, leis dar labiau pagerinti klientų aptarnavimą telefonu. Neabejojame, kad ir pasibaigus karantinui dalis gyventojų, kurie „Sodros“ konsultacijų kreipiasi telefonu, liks išaugusi“ – sako „Sodros“ Klientų aptarnavimo valdymo skyriaus vedėjas Evaldas Mikutis.

2020 metais „Sodros“ konsultantai suteikė informaciją telefonu 935 tūkstančius kartų. Palyginti, 2019 metais atsakyta į 404 tūkstančius skambučių – tai yra skambučių srautas išaugo daugiau nei dvigubai.

„Sodra“ klientams konsultuoti telefonu naudoja itin pažangią informacinę sistemą – pasaulinio informacinių centrų įrangos lyderio „Genesys“ platformą, kurią naudoja globalūs skambučių centrai, tokie kaip „PayPal“, „Vodafone“ ir kiti. Sistema leidžia analizuoti skambučių srautą, trukmę, klientus dominančias temas ir taip užtikrinti aukščiausią aptarnavimo kokybę.

Paskambinęs į informacijos centrą klientas gali pasirinkti jį dominančią temą iš sąrašo, kuris pateikiamas pagal prioritetus.

„Populiariausios temos keičiasi priklausomai nuo aktualijų. Pavyzdžiui, po pensijų indeksavimo sulaukiame klausimų apie naujus pensijų dydžius, prieš moksleivių atostogas tėvai teiraujasi dėl ligos išmokų už nesergančio vaiko priežiūrą. Išsiuntę klientams informaciją apie įtraukimą į pensijų kaupimą antroje pakopoje arba privalomojo sveikatos draudimo įmokas, taip pat sulaukiame padidėjusio skambučių srauto“ – pasakoja E. Mikutis.

Pasirinkęs temą klientas laukia, kol bus sujungtas su pirmu atsilaisvinusiu konsultantu – eilę valdo informacinė sistema. Klientas taip pat yra informuojamas, kiek vidutiniškai jam gali tekti laukti, kol konsultantas atsilieps. Šiuo metu laukimo laikas trunka vidutiniškai 2 minutes.

Preliminarų laukimo laiką nustato programinė įranga, suskaičiavusi, kiek yra laukiančių klientų ir kokia vidutinė pokalbio trukmė. Klientas gali pasirinkti: laukti, paskambinti kitu laiku ar savo klausimą užduoti kitais informaciniais kanalais – pavyzdžiui, pateikti elektroninę užklausą.

Prisijungus prie savo asmeninės paskyros www.sodra.lt/gyventojui  galima inicijuoti realaus laiko pokalbį (angl. „chat“). Bendraujant šiuo saugiu kanalu, konsultantai gali teikti asmeninę informaciją. Realaus laiko pokalbiai vykdomi darbo valandomis.

Prisijungus prie savo asmeninės „Sodros“ paskyros galima taip pat pateikti paklausimą. Atsakydami į jį konsultantai gali teikti asmeninę informaciją. Paprastai atsakymas pateikiamas per kelias dienas, tačiau kartais jo parengimas gali užtrukti iki 20 darbo dienų.

Gyventojai gali taip pat parašyti „Sodrai“ elektroniniu paštu info@sodra.lt.  Į klausimus elektroniniu paštu pateikiama tik bendro pobūdžio informacija. Šiuo kanalu besikreipiantys nesužinos asmeninės informacijos.

„Sodros“ informacijos centre net ir po darbo valandų gyventojai turi galimybę paskambinti ir įrašyti rūpimą klausimą. Artimiausią darbo dieną su klientu susisiekia konsultantas ir pateikia atsakymus.

„Sodros“ konsultacijos telefonu – daugiau gyventojų ]]>
Fri, 26 Feb 2021 10:57:04 +0000 sodros-konsultacijos-telefonu---daugiau-gyventoju at https://www.jonavoszinios.lt
UAB „Jonavos vandenys“ informacija apie vykdomus darbus https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/uab-jonavos-vandenys-informacija-apie-vykdomus-darbus-505/

Jau tapo įprasta, kad kiekvieną penktadienį bendrovė „Jonavos vandenys“ skelbia savaitės pradžioje paimtų mėginių rezultatus (juos rasite ČIA). Analizuojant ir lyginant kelių paskutinių savaičių paimtų mėginių vandens kokybės rodiklius, įmonė teikia išvadą, kad situacija vandens kokybės prasme stabilizuojasi ir neblogėja, - praneša UAB „Jonavos vandenys“.

Pagrindinio rodiklio (KSV 22﮿C(1ml)), kėlusio nerimą, skaitinės vertės neviršija leistinų normų. Tą patį „Jonavos vandenys“ teigia ir apie bendrosios geležies kiekį bei kitus indikatorinius rodiklius. (Vasario 26 d. pateiktus vandens mėginių rezultatus rasite ČIA).  Įvertinus naujus mėginių rezultatus, įmonė teigia, kad šiai dienai Jonavos miestui ir Ragožių kaimui tiekiamas saugus geriamas vanduo.

Kaip buvo minima ankstesniuose pranešimuose, toliau tęsiami darbai, kurie padės užtikrinti reikiamus tiekiamo geriamo vandens kokybės rodiklius.

Šių metų vasario mėn. 17 d. pasirašyta sutartis su hidrogeologijos bendrove UAB „Artva“. Šios sutarties apimtyje bus gauti duomenis apie Pabartonių vandenvietės (ši vandenvietė tiekia vandenį Jonavos miestui ir Ragožių kaimui) daugiametės vandens gavybos poveikį esamų gręžinių būklei, produktyvaus sluoksnio geofiltracinėms savybėms ir požeminio vandens kokybei. Kitaip tariant, bus išsiaiškinta, ar įmanoma išgauti iš 30-40 metų eksploatuojamų gręžinių projektinius vandens kiekius, kurie buvo nustatyti prieš keturis dešimtmečius. Pagal sutartinius įsipareigojimus, duomenys dirbančių 8 gręžinių turėtų būti pateikti š. m. liepos – rugpjūčio mėn. Esant būtinybei kitų gręžinių (užkonservuotų gręžinių) duomenys būtų pateikti iki š. m. gruodžio mėn. 31d.

Dar kartą primenama, kad pablogėjus tiekimo vandens kokybei (atsiradus nepriimtinai spalvai, kvapui ir pan. ) prašome informuoti bendrovę „Jonavos vandenys“ nurodant adresą, laiką, datą. Įmonės specialistai bus dėkingi, jei pridėsite ir vaizdo medžiagą, patikslinsite, problema su šaltu ar su karštu vandeniu. Tai svarbu aiškinantis vandens kokybės pablogėjimo priežastis.

UAB "Jonavos vandenys" inf. 

 

UAB „Jonavos vandenys“ informacija apie vykdomus darbus ]]>
Fri, 26 Feb 2021 10:32:37 +0000 uab-jonavos-vandenys-informacija-apie-vykdomus-darbus-505 at https://www.jonavoszinios.lt
ULAC primena: pavasarį kyla pavojus plisti šunų ir kačių platinamoms ligoms https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/ulac-primena-pavasari-kyla-pavojus-plisti-sunu-ir-kaciu-platinamoms-ligoms/

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (toliau ULAC) medikai primena – kad vis daugiau laiko praleidžiant gamtoje reikia tinkamai pasirūpinti savo ir augintinio sveikata.

Pasak ULAC gydytojos epidemiologės Aušros Bartulienės,  artėjant pavasariui, sniego apklotas sparčiai tirpsta, primindamas mums, kad kartu su pavasariu, ateina pavojus plisti šunų ir kačių platinamoms ligoms.

Dažniausiai keturkojų su išmatomis platinamos ligos yra – toksokarozė – ja dažniausiai dėl mažų higienos įgūdžių ar noro į burną dėtis neįprastus daiktus užsikrečia vaikai;
Toksoplazmozė – ši liga dažniau pasitaiko tarp miesto gyventojų, ja dažniau serga moterys, nes jos gamina maistą, ragauja žalią mėsą, dirba sode ar darže;
Susirgimai echinokokoze dažniau pasitaiko vyresnio amžiaus žmonėms, ypač kaimo gyventojams. Ši liga gali plisti naudojant vandenį daržų laistymui iš atvirų gamtinių vandenviečių, kurios gali būti užterštos laukinių gyvūnų ar šunų išmatomis, per blogai nuplautas daržoves, vaisius ir uogas, ar per sumedžiotus bei ūkiuose auginamus švelniakailius gyvūnus.
 
Profilaktika

 • Laikytis higienos: grįžus iš lauko, po darbo sode, darže, prieš valgį, pažaidus su šuniuku, kačiuku kruopščiai nusiplauti rankas (po tekančiu vandeniu su muilu).  
 • Valgyti tik nuplautas uogas, vaisius, daržoves, vandenį gerti tik iš patikimų švarių vandens šaltinių.
 • Savo augintinius reguliariai gydyti nuo kirminų, neleisti laižyti veido, maistui skirtų indų. Surinkti gyvūnų išmatas į maišelius ir išmesti į konteinerius, nežaisti su valkataujančiais gyvūnais, rūpintis savo augintinių švara.
 • Vaikų smėlio dėžes įrengti saulėtose vietose. Nenaudojamas uždengti. Smėlį keisti kiekvienais metais ir nuolat jį perkasti. Neleisti vaikams žaisti smėlio dėžėse, kuriose smėlis nekeičiamas.
 • Vasarą, iškylaujant lauke, nukritusio ant žemės maisto, jeigu jo negalima nuplauti, nevalgyti. Maistą laikyti sandariuose induose, apsaugančiose nuo dulkių, musių, tarakonų ir kitų vabzdžių, jie gali pernešti parazitų kiaušinėlius.

ULAC inf.

Asociatyvi pixabay.com nuotr.

ULAC primena: pavasarį kyla pavojus plisti šunų ir kačių platinamoms ligoms ]]>
Fri, 26 Feb 2021 09:49:49 +0000 ulac-primena-pavasari-kyla-pavojus-plisti-sunu-ir-kaciu-platinamoms-ligoms at https://www.jonavoszinios.lt
Daugėja žmonių, savarankiškai pateikiančių epidemiologinius duomenis https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/daugeja-zmoniu-savarankiskai-pateikianciu-epidemiologinius-duomenis/

Savarankiškai, užpildę Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) anketą atvejis.nvsc.lt, epidemiologinius duomenis, kaip ir kur užsikrėtė, su kuo turėjo didelės rizikos kontaktą, nuo metų pradžios pateikė daugiau nei 1600 koronavirusine infekcija (COVID-19) užsikrėtusių žmonių.

NVSC primena, kad kiekvienas žmogus, kuriam patvirtinta koronavirusinė infekcija, gali prisidėti prie tikslo greičiau nutraukti viruso plitimą ir išsaugoti daugiau gyvybių. Kuo greičiau žmogus pateiks epidemiologinę  informaciją, tuo greičiau bus izoliuoti su užsikrėtusiuoju bendravę ir kitiems riziką užsikrėsti galintys kelti žmonės, o tai reiškia – stabdomas tolesnis viruso plitimas.

Anketą galima rasti pagal nuorodą https://atvejis.nvsc.lt/. Šią anketą raginamas užpildyti kiekvienas žmogus, nepriklausomai, ar COVID-19 liga jam patvirtinta atlikus tyrimą, ar diagnozę patvirtintus šeimos gydytojui.

Anketa yra tokia pati, kokią įprastai pildo ir epidemiologinį tyrimą atliekantis specialistas ar savanoris. Tai reiškia, kad užduodami tie patys klausimai – kokiomis aplinkybėmis žmogus užsikrėtė, prašoma nurodyti darbovietes, taip pat vietas, kur žmogus lankėsi, įvertinti turimas sąlygas izoliuotis, apibūdinti jaučiamus simptomus, nurodyti sąlytį turėjusius žmones bei pateikti kitą epidemiologams svarbią informaciją.

Užsikrėtusiesiems skirta anketa leidžia sutrumpinti informacijos gavimo grandinę, taip pat patys anketą pildydami žmonės pateikia tikslesnius duomenis, nes turi daugiau laiko apgalvoti, kur lankėsi, įvardinti daugiau vietų, kur galimai galėjo užsikrėsti, jei tiksliai nežino.

 

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro informacija

Daugėja žmonių, savarankiškai pateikiančių epidemiologinius duomenis ]]>
Fri, 26 Feb 2021 09:40:46 +0000 daugeja-zmoniu-savarankiskai-pateikianciu-epidemiologinius-duomenis at https://www.jonavoszinios.lt
Jonavos keliams prižiūrėti, tiesti ir modernizuoti iš KPPP skirta beveik 1,5 mln. eurų (gatvių sąrašas) https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavos-keliams-priziureti-tiesti-ir-modernizuoti-is-kppp-skirta-beveik-15-mln-euru-gatviu-sarasas/

Vasario 17 dieną Vyriausybei patvirtinus Susisiekimo ministerijos parengtą Kelių priežiūros ir plėtros programos (KPPP) sąmatą, Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD) minėtas lėšas paskirstė savivaldybėms, kurios šiais metais galės prižiūrėti, tiesti ir modernizuoti jų valdomus vietinės reikšmės kelius.

Šiemet Kauno apskričiai KPPP lėšų skirta 18 mln. 613 tūkst. 600 eur. Iš jų Jonavos rajonui - 1 mln. 481 tūkst. 300 eur. Deja, ši suma mažesnė nei pernai, kuomet buvo skirta daugiau nei 1,7 mln. eur. Tačiau tokia situacija susiklostė visoje šalyje.

Jonavos rajono savivaldybės administracija turi patvirtintą sąrašą, kuriuo vadovaujantis, bus tvarkomos, prižiūrimos, modernizuojamos Jonavos rajono seniūnijų gatvės.

Šilų seniūnija:

Kapitalinis remontas - Neries g. Bazilionių k.

200 m2 duobių užtaisymas.

Upninkų seniūnija:

300 m2 duobių užtaisymas.

Atitvarų įrengimas kelyje Upninkai – Saleninkai.

Kelio Lokelėliai - S/B „Užuovėja“ (per Baltromiškes) apdorojimas skaldele. 

Ruklos seniūnija:

200 m2 duobių užtaisymas.

Ruklos sen., Ruklos mstl. privažiavimo kelių,  pėsčiųjų takų ir automobilių parkavimo aikštelių nauja statyba tarp Karaliaus Mindaugo Nr. (RU-018)  ir Ruklio (RU-036) gatvių statyba.  Teritorija prie Ruklio g. 14 namo.

Užusalių seniūnija:

100 m2 duobių užtaisymas.

Kapitalinis remontas Purienų g. Išorų k.

Kapitalinis remontas Svilonėlių 1-ojo kelias Svilonėlių k. Nr. UZ-011.

Bukonių seniūnija:

300 m2 duobių užtaisymas.

Kapitalinis remontas Draugystės g. Liepių k.

Žeimių seniūnija:

Kapitalinis remontas Blauzdžių g. Žeimių mstl.

Kapitalinis remontas Kuigaliai-Pamelnytėlė Nr. ZE052. 

Kulvos seniūnija:

150 m2 duobių užtaisymas. 

Paprastas remontas, projektavimas -  Sentikių g. Rimkų k.

Rekonstrukcija Rasos g. Kulvos k.

Šveicarijos seniūnija:

100 m2 duobių užtaisymas. 

Kapitalinis remontas Aleksandrynės g. Šveicarijos k. 

Pažymima, kad kai kurių gatvių remonto darbai numatomi atlikti per trejus metus.

Jonavos keliams prižiūrėti, tiesti ir modernizuoti iš KPPP skirta beveik 1,5 mln. eurų (gatvių sąrašas) ]]>
Fri, 26 Feb 2021 09:22:18 +0000 jonavos-keliams-priziureti-tiesti-ir-modernizuoti-is-kppp-skirta-beveik-15-mln-euru-gatviu-sarasas at https://www.jonavoszinios.lt
Jonaviečiai raginami nelesinti paukščių: „Ar ateisite kasdien žiemą?“ https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavieciai-raginami-nelesinti-pauksciu-ar-ateisite-kasdien-ziema/

Jonavos Neries krantinėje įrengti nauji informaciniai skelbimai, raginantys nelesinti paukščių.

„Prašome nelesinti paukščių. Lesindami laukinius paukščius, jiems KENKIATE. Mūsų maistas jiems netinka – tukina ir silpnina. Pripratę prie lesinimo, jie rudenį neišskris ir lauks Jūsų. AR ATEISITE KASDIEN ŽIEMĄ? Neries pakrantėje gausu jiems įprasto maisto!“, - rašoma skelbime, bei nurodoma, kokio maisto paukščiams apstu gamtoje.

Šie informaciniai skelbimai pakabinti gyvūnų mylėtojų iniciatyva.

„Į mus kreipėsi gyvūnų mylėtojai su paklausimu, kaip tinkamai informuoti gyventojus, kad nelesintu laukinių paukščių, nes, pavyzdžiui, gulbės ir antys, maisto susiranda savarankiškai. Gyvūnų mylėtojų inciatyva, Jonavos miesto seniūnijai pritarus, pakabinti du ženklai, raginantys nelesinti laukinių paukščių“, - teigė Viešosios tvarkos skyriaus (VTS) vedėjas  Andrius Venckus.

Anot specialisto, VTS vykdo prevencinius pasikalbėjimus su gyventojais, kad laukinių paukščių lesinimas šiltuoju metų laiku jiems kenksmingas – gyventojams tai galbūt trumpalaikė pramoga ar atrakcija, o paukščiai, pripratę prie lesinimo, lieka žiemoti, jiems atsiranda didelis pavojus prišalti, neberasti lesalo, ir juos tenka globoti valstybės lėšomis patiriant didelių išlaidų.

Pažymima, kad laukinių vandens paukščių lesinimas yra būtinas tik tais atvejais, kai paukščiai būna jau sugrįžę po žiemos ir juos užklumpa netikėti šalčiai.

Pagal dabar galiojantį Laukinės gyvūnijos įstatymą, laisvėje gyvenančius laukinius gyvūnus globos tikslais leidžiama šerti ar lesinti tik Laukinių gyvūnų naudojimo taisyklėse nustatytais atvejais ir būdais. Šiuo metu Aplinkos ministerija rengia įstatymų keitimo pataisas, kuriose bus numatyta, kad ateityje lesinantieji laukinius vandens paukščius bus patraukti administracinėn atsakomybėn, galimai bus numatytos ir nemenkos piniginės baudos.

Jonaviečiai raginami nelesinti paukščių: „Ar ateisite kasdien žiemą?“ Jonaviečiai raginami nelesinti paukščių: „Ar ateisite kasdien žiemą?“ Jonaviečiai raginami nelesinti paukščių: „Ar ateisite kasdien žiemą?“ ]]>
Fri, 26 Feb 2021 09:10:51 +0000 jonavieciai-raginami-nelesinti-pauksciu-ar-ateisite-kasdien-ziema at https://www.jonavoszinios.lt
Susidėvėję amortizatoriai – ne tik pavojingos atliekos https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/susideveje-amortizatoriai---ne-tik-pavojingos-atliekos/

Susidėvėję amortizatoriai yra pavojingos atliekos dėl juose esančio tepalo. Negana to, seni amortizatoriai tiesiogiai kenkia kitiems automobilio pakabos elementams. Visgi dar yra vairuotojų, kurie neskiria amortizatoriams pakankamai dėmesio ir dėl to važiuojant patiria mažiau patogumo, stabilumo ir saugumo.

Amortizatoriai yra vieni svarbiausių automobilio pakabos elementų, nes sugeria spyruoklių svyravimą ir sustabdo jų perdavimą į kėbulą. Amortizatoriams užtikrinant ratų kontaktą su kelio danga ir neleidžiant pakabos spyruoklėms laisvai judėti, vairuotojai turi ne tik patogumą vairuojant, bet ir saugumą. Dėl susidėvėjusių amortizatorių stabdymo kelias, atsižvelgiant į tokius veiksnius kaip greitį ar kelio dangą, gali padidėti net penktadaliu. Maža to, sugedę amortizatoriai tiesiogiai kenkia ir kitiems automobilio pakabos elementams – vairo traukėms, stabilizatoriams ar šarnyrams.

„Kai amortizatoriai yra netinkami naudojimui, automobilis tampa nestabilus arba labai kietas važiavimui ir tik patikrinimo metu gali pamatyti, ar amortizatorius yra šlapias ir, ar iš jo išbėgęs tepalas“, – sako automobilių remonto ir priežiūros paslaugų įmonės „Autodiena“ meistras Stanislovas Konickis.

Pasak jo, dėl šalčių amortizatoriai gali užšalti, todėl pastebimai išauga jų keitimas autoservisuose. „Šaltasis sezonas gali turėti įtakos ir kuro filtrams, ypač esantiems dyzeliu varomose transporto priemonėse. Mūsų rekomendacija vairuotojams – amortizatorius patikrinti ir kuro filtrus pakeisti dar prieš šalčius, tačiau dauguma vairuotojų juos keičia tik tuomet, kai automobilio neužveda. Tiesa, procentas iš anksto keičiančiųjų šias automobilio dalis auga“, – teigia „Autodienos“ meistras.

S. Konickis taip pat pažymi, kad vairuotojai amortizatorius dažniausiai keičia autoservisuose, nes kai kuriuose automobiliuose, ypač naujesniuose modeliuose, tam reikia specialios įrangos ir sąlygų. 

Pavojingos atliekos

Automobilių amortizatoriuose, kaip ir tepalų filtruose, yra tepalo ir dėl to jie priskiriami pavojingoms atliekoms, kurias būtina tinkamai sutvarkyti.

 

„Remonto metu šias atliekas rūšiuojame, o susikaupus didesniam kiekiui juos priduodame atliekų tvarkytojams. Meistru dirbu jau beveik 12 metų ir turiu pastebėti, kad palyginti su ankstesniais metais, dabar kur kas daugiau perduodame amortizatorių ir kitų automobilinių atliekų jų tvarkytojams. Ir pačių atliekų surinkimas vyksta daug sklandžiau“, – sako autoserviso atstovas.

 

Gamintojų ir importuotojų asociacijos vadovės Astos Pakštaitės-Marcinkienės teigimu, panaudotas tepalas yra stipriai užterštas įvairiais metalais, todėl seni automobilių amortizatoriai ir vidaus degimo variklių tepalų filtrai turi patekti pas pavojingų atliekų tvarkymo licenciją turinčias bendroves. Tačiau rinkoje dar yra nemažai autoservisų, kurie nesilaiko teisės aktų ir priduoda senus amortizatorius į metalo laužą.

 

„Ne tik amortizatoriai, bet ir tepalo filtruose esanti filtruojanti medžiaga irgi yra prisotinta alyvos. Filtrai yra susmulkinami automobilinėms atliekoms perdirbti specializuotoje įrangoje, tuomet atskiriami metalai, plastikas, iš filtruojančios medžiagos pašalinamos alyvos atliekos ir visa tai panaudojama dar kartą“, – kaip perdirbamos atliekos pasakoja bendrovės „Atliekų tvarkymo centras“ vykdomoji direktorė Kristina Štelmokaitienė.

Susidėvėję amortizatoriai – ne tik pavojingos atliekos ]]>
Fri, 26 Feb 2021 08:37:51 +0000 susideveje-amortizatoriai---ne-tik-pavojingos-atliekos at https://www.jonavoszinios.lt
Pavasaris apnuogino neatsakingų rūkalių elgesį: pastarasis gali atsieiti ir nemenką piniginę baudą https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/pavasaris-apnuogino-neatsakingu-rukaliu-elgesi-pastarasis-gali-atsieiti-ir-nemenka-pinigine-bauda/

Dar šiais metais įsigalėjęs draudimas rūkyti balkonuose visuomenėje vertinamas nevienareikšmiai: kol vieni piktinasi, kad taip varžomos rūkančiųjų teisės, kiti savo daugiabučius įtraukia į ,,Nerūkymo zonas". Tačiau pavasaris apnuogino dar vieną, su rūkymu susijusią problemą - neatsakingų rūkalių šiukšlinimą tiesiai po daugiabučių langais. 

Į tai dėmesį atkreipė ne vienas portalo jonavoszinios.lt skaitytojas, besipiktinęs, jog nutirpus sniegui, nuorūkomis nusėtos vejos nepuošia miesto, o ir neturi nieko bendro su gamtos puoselėjimu.

Jonavos rajono savivaldybės viešosios tvarkos skyrius, paprašytas pakomentuoti minėtą situaciją, atkreipė dėmesį, kad nuorūkų mėtymas pro langą, kaip ir mėtymas bet kur kitur viešoje vietoje, traktuojamas kaip šiukšlinimas.

,,Mėtyti popierius, nuorūkas ir kitokias šiukšles bendro naudojimo teritorijose draudžia Jonavos rajono savivaldybės teritorijų priežiūros ir valymo taisyklės. Patingėjus nueiti iki šiukšliadėžės ar spragtelėjus nuorūką pro buto langą gresia bauda iki 140 eurų", - informavo minėto skyriaus pareigūnai. 

Aplinkosaugininkai atkreipia dėmesį, kad nuorūkos - kenksmingos atliekos, mat turi filtrą, kurio tiesioginė paskirtis yra sulaikyti kenksmingiausias medžiagas, išsiskiriančias rūkymo metu. Filtras, irdamas išskiria kenksmingas aplinkai medžiagas, nes pats yra pagamintas iš celiuliozės acetato.

Vandenyje nuorūka yra apie 15 metų, o gamtoje – dar ilgiau.

Pavasaris apnuogino neatsakingų rūkalių elgesį: pastarasis gali atsieiti ir nemenką piniginę baudą Pavasaris apnuogino neatsakingų rūkalių elgesį: pastarasis gali atsieiti ir nemenką piniginę baudą Pavasaris apnuogino neatsakingų rūkalių elgesį: pastarasis gali atsieiti ir nemenką piniginę baudą ]]>
Fri, 26 Feb 2021 08:32:00 +0000 pavasaris-apnuogino-neatsakingu-rukaliu-elgesi-pastarasis-gali-atsieiti-ir-nemenka-pinigine-bauda at https://www.jonavoszinios.lt
Girelės gatvėje peiliu sužalotas vyriškis https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/gireles-gatveje-peiliu-suzalotas-vyriskis/

Kaip praneša policijos departamentas, pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl nesunkaus sveikatos sutrikdymo.

Vasario 25 d. apie 13 val. 35 min. Jonavoje, Girelės g., peiliu sužalotas neblaivus (0,95 prom.) vyras (g. 1971 m.).

Sužalotas asmuo,  suteikus med. pagalbą, gydomas ambulatoriškai.

Neblaivus (2,47 prom.) įtariamasis (g. 1971 m.) uždarytas į areštinę.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 138 str. 1 d. (Tas, kas sužalojo ar susargdino žmogų, jeigu dėl to nukentėjęs asmuo prarado nedidelę dalį profesinio ar bendro darbingumo arba ilgai sirgo, bet jam nebuvo šio kodekso 135 straipsnio 1 dalyje nurodytų padarinių, baudžiamas laisvės apribojimu arba areštu, arba laisvės atėmimu iki trejų metų.)

Girelės gatvėje peiliu sužalotas vyriškis ]]>
Fri, 26 Feb 2021 05:37:40 +0000 gireles-gatveje-peiliu-suzalotas-vyriskis at https://www.jonavoszinios.lt
Atnaujinta į gydymo įstaigas vykstančių asmenų testavimo dėl COVID-19 tvarka https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/atnaujinta-i-gydymo-istaigas-vykstanciu-asmenu-testavimo-del-covid-19-tvarka/

Siekiant užtikrinti efektyvų COVID-19 tyrimų atlikimą prieš stacionarines paslaugas ir medicininę reabilitaciją, atnaujinta tyrimų dėl koronaviruso tvarka. Atsirado galimybė tokiems pacientams atlikti tyrimą paimant ėminį iš paciento nosiaryklės ir ryklės mobiliame punkte. 

Nuo šiol ėminys tyrimui dėl COVID-19 pacientams prieš vykstant gydytis į ligoninę dėl planinės  stacionarinės paslaugos, dienos chirurgijos paslaugos ar dienos stacionaro paslaugos bei medicininei reabilitacijai galės būti paimamas ne tik ligoninėje bet ir mobiliame punkte. 

Tad toli nuo gydymo įstaigų gyvenantiems žmonėms, jei jiems reikalinga planinė operacija, vaistų lašinimas ar kitos gydymo paslaugos, nereikės ieškoti, kaip nuvykti į kitame rajone ar regione esančią ligoninę dėl koronaviruso tyrimo. Ėminys tyrimui turi būti paimamas ne vėliau kaip prieš 72 val. ir iki stacionarizavimo asmuo privalo laikytis izoliacijos reikalavimų.  

Asmenys, norintys, kad jiems būtų paimtas ėminys tyrimui mobiliame punkte, turės registruotis elektroniniu būdu Karštosios linijos 1808 internetiniame tinklapyje https://selfreg.myhybridlab.com/ . Pildant elektroninę registracijos formą būtina pasirinkti punktą „Prieš planinę stacionarinę paslaugą (įskaitant dienos chirurgijos, dienos stacionaro paslaugą) ir medicininę reabilitaciją“. Taip pat savivaldybės nustatyta tvarka asmenį gali užregistruoti ir pirminės ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros įstaigos vadovo paskirtas specialistas. 

Tyrimai dėl koronaviruso prieš vykstant gydytis į ligoninę dėl planinės stacionarinės paslaugos, dienos chirurgijos paslaugos, dienos stacionaro paslaugos, medicininės reabilitacijos, į palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninę, socialinės globos įstaigą, prieš gimdymą arba prireikus skubiosios medicinos pagalbos nėra tikslingi jei:
•    asmenys yra pasveikę nuo koronaviruso ir neturi virusui būdingų simptomų 90 dienų laikotarpiu nuo pirmųjų koronaviruso simptomų atsiradimo dienos;
•    asmenys yra paskiepyti vakcina nuo COVID-19 pagal pilną skiepijimo schemą 90 dienų laikotarpiu.

Tyrimas dėl koronaviruso yra būtinas tais atvejais, kai asmenims yra imunosupresija.

SAM inf. ir nuotr. 

Atnaujinta į gydymo įstaigas vykstančių asmenų testavimo dėl COVID-19 tvarka Atnaujinta į gydymo įstaigas vykstančių asmenų testavimo dėl COVID-19 tvarka ]]>
Thu, 25 Feb 2021 15:38:48 +0000 atnaujinta-i-gydymo-istaigas-vykstanciu-asmenu-testavimo-del-covid-19-tvarka at https://www.jonavoszinios.lt
Bus sprendžiama dėl dujų kvapo Jonavos rajone – svarbi gyventojų nuomonė https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/bus-sprendziama-del-duju-kvapo-jonavos-rajone---svarbi-gyventoju-nuomone/

Jonavos rajono savivaldybės administracija sulaukia daug gyventojų skundų dėl nemalonaus dujų kvapo, sklindančio, kaip manoma, iš naftos produktus perdirbančios UAB „Jumps“ teritorijos Ruklos g. 16A. Savivaldybės specialistai stengiasi, kad problema būtų kuo greičiau išspręsta, tačiau vien šių pastangų nepakanka – reikalingas didesnis visuomenės įsitraukimas.

„Nuolat bendraujame su aplinkos apsaugos ir kitomis kontroliuojančiomis institucijomis, stebime įmonės veiklą ir imamės visų įmanomų priemonių, kad problema būtų sprendžiama.

Deja, bet savivaldybės administracijos argumentų dėl visuomenės pasipiktinimo ir juntamo stipraus dujų kvapo nepakanka, nes priežiūrą vykdančios institucijos – Aplinkos apsaugos departamentas ir Nacionalinis visuomenės sveikatos centras – nėra nustačiusios su dujų kvapu susijusių pažeidimų“, - sako savivaldybės Turto ir aplinkos apsaugos skyriaus vedėja Jolita Gumaniukienė.

Savivaldybės žiniomis, UAB „Jumps“ yra iškelta bankroto byla, tačiau įmonė ieško kelių kaip veiklos nenutraukti: jai priklausantys pastatai ir įrengimai perduodami kitai įmonei – UAB „NAPC“, kuri veikia tame pačiame sklype Ruklos g. 16A.

Savivaldybės atstovė trumpai paaiškina, kokie procesai šiuo metu vyksta įmonėms siekiant pratęsti savo veiklą, kokių priemonių imasi savivaldybė ir kokiu būdu patys gyventojai gali dalyvauti priimant sprendimus dėl tolesnės įmonių veiklos.

„Šiuo metu UAB „NAPC“ siekia perimti UAB „Jumps“ turimus naftos produktų perdirbimui naudojamus įrenginius ir tęsti veiklą, tačiau tam reikalingas Aplinkos apsaugos agentūros leidimas. Įmonė bando jį gauti supaprastinta tvarka, tačiau mes prieštaraujame. Pareikalavome pilno planuojamos veiklos poveikio aplinkai vertinimo, kurio metu būtų privalomas derinimas su visuomene.

Aplinkos apsaugos agentūra informavo, kad pateikė dokumentų rengėjams daugiau pastabų ir kai dokumentai bus patikslinti, jie bus skelbiami viešai agentūros puslapyje www.gamta.lt bei derinami su institucijomis. Galutinį sprendimą priims agentūra.

Atskiri piliečiai, visuomenės grupės, greta įsikūrusių įmonių darbuotojai ar juos vienijančios organizacijos Aplinkos apsaugos agentūrai ir dabar gali reikšti savo poziciją bei prieštarauti UAB „NAPC“ ketinimams. Negavus jokių nusiskundimų, sprendimą priimanti institucija tai vertins kaip prieštaravimų nebuvimą“, - sako J. Gumaniukienė.

Aplinkos apsaugos agentūros elektronio pašto adresas: aaa@aaa.am.lt 

Aplinkos apsaugos departamento elektroninio pašto adresas: info@aad.am.lt

Bus sprendžiama dėl dujų kvapo Jonavos rajone – svarbi gyventojų nuomonė ]]>
Thu, 25 Feb 2021 13:35:51 +0000 bus-sprendziama-del-duju-kvapo-jonavos-rajone---svarbi-gyventoju-nuomone at https://www.jonavoszinios.lt
Šiemet brandos egzaminai prasidės anksčiau nei pernai https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/siemet-brandos-egzaminai-prasides-anksciau-nei-pernai/

Valstybiniai brandos egzaminai šiemet prasidės birželio 7 dieną arba dviem savaitėmis anksčiau nei pernai. Pagrindinė egzaminų sesija baigsis liepos 2 dieną. Abiturientams bus teikiamos papildomos konsultacijos padedant geriau pasirengti egzaminams. Mokytojai galės išeiti atostogų anksčiau nei praėjusiais metais.

Pernai brandos egzaminų pagrindinė sesija prasidėjo birželio 22 dieną, o baigėsi liepos 21 dieną.

Šiemet, atsižvelgiant į mokytojų ir mokinių pasiūlymus, siekta egzaminus surengti anksčiau, tačiau pasirūpinant ir papildoma pagalba abiturientams.

„Svarbiausi yra abiturientų, kurie brandos egzaminus laiko vieną kartą gyvenime, interesai, todėl bus skirtas laikas papildomoms konsultacijoms tam, kad abiturientai galėtų  geriau pasiruošti egzaminams. Nesuteikti galimybės papildomai mokytis būtų tas pats, kaip pripažinti, kad nuotolinis ugdymas visai neturėjo įtakos mokymosi kokybei ir kad abiturientai turėjo sąlygas mokytis taip kaip ir baigusieji mokyklas iki pandemijos.

Viliuosi, kad dėl mūsų visų atsakingo požiūrio laikantis karantino apribojimų epidemiologinė situacija gerės. Tai netrukus leis abiturientams sugrįžti į mokyklas ir įprastu būdu ruoštis egzaminams, turint tam ir  papildomų pamokų“, – sakė švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos prašymu Vyriausybė jau skyrė lėšų padėti likviduoti nuotolinio ugdymo metu atsiradusias spragas. Tikimasi, kad kuo didesnei daliai abiturientų bus sudarytos galimybės papildomoms konsultacijoms.

Neseniai atlikta Lietuvos mokyklų vadovų asociacijos atlikta ekspertinė mokyklų vadovų parodė, kad 72,6 proc. vadovų paliktų ankstesniais metais naudotą egzaminų tvarkaraštį, 12 proc. siūlė atidėti egzaminus viena savaite, 14,5 proc. atidėtų dviem savaitėmis. Lietuvos moksleivių sąjunga pasisakė, kad brandos egzaminai būtini.

Vyriausybė planuoja skirti papildomas lėšas mokytojams apmokėti už papildomą darbą. Mokyklų bus prašoma užtikrinti bent 20 papildomų valandų konsultacijoms. Konsultacijas pagal dalykus paskirstys pačios mokyklos.

Egzaminų tvarkaraštis sudėliotas taip, kad svarbiausius egzaminus – lietuvių kalbos ir literatūros bei  matematikos – skirtų net 10 kalendorinių dienų. Šis intervalas, atsižvelgiant į mokyklų vadovų pageidavimus, skirtas tam, kad mokyklos galėtų organizuoti konsultacijas tarp šių dviejų itin svarbių egzaminų. Dar viena naujovė  – visų egzaminų laikas prailginamas 15 minučių.

Pagrindinei sesijai prasidėjus birželio 7 dieną, ji baigtųsi liepos 2 dieną, birželio mėnesiui būtų nukeltos ir užsienio kalbų (anglų, prancūzų, rusų, vokiečių) kalbėjimo dalys.

Iš viso brandos egzaminus pasirinko laikyti 27 539 mokiniai.

ŠMSM inf.

 

Šiemet brandos egzaminai prasidės anksčiau nei pernai ]]>
Thu, 25 Feb 2021 12:43:43 +0000 siemet-brandos-egzaminai-prasides-anksciau-nei-pernai at https://www.jonavoszinios.lt
Išmokas tėvams, kurių pajamos sumažėjo per pandemiją, siūloma skaičiuoti palankiau https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/ismokas-tevams-kuriu-pajamos-sumazejo-per-pandemija-siuloma-skaiciuoti-palankiau/

Pandemijos metu darbdaviui paskelbus prastovas darbuotojams, motinystės, tėvystės, vaiko priežiūros išmokos gali sumažėti. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija siūlo tėvams, kurių draudžiamosios pajamos dėl prastovų per pandemiją sumažėjo, išmokas skaičiuoti palankiau. Minėtos išmokos būtų apskaičiuojamos iš laikotarpio, buvusio iki pirmo karantino paskelbimo. Tai galiotų ir dirbantiems savarankiškai, kurių pajamos sumažėjo dėl veiklos apribojimų. 

„Pandemijos iššūkiai neišvengiamai palietė visus šalies gyventojus, dalies jų pajamos sumažėjo. Tikimės, kad mūsų siūlymas palankiau skaičiuoti išmokas tėvams, kurių pajamos per pandemiją sumažėjo, nuo finansinių sunkumų apsaugos šeimas su mažais vaikais“, – sako socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė. 

Nuo pirmo karantino pradžios prastovose darbuotojai vidutiniškai praleido 28 dienas. Ministerijos paskaičiavimais, pavyzdžiui, jei vidutinį darbo užmokestį uždirbanti nėščia darbuotoja prastovose praleido 28 dienas, motinystės išmoka jai sumažėtų kiek daugiau nei 4 proc. Darbuotojai prastovose praleidus daugiau laiko, atitinkamai prastovų įtaka išmokoms būtų didesnė. 

Motinystės, tėvystės ir vaiko priežiūros išmokų dydis paprastai apskaičiuojamas pagal asmens draudžiamąsias pajamas, gautas per 12 kalendorinių mėnesių, buvusių iki praeito mėnesio prieš teisės gauti šias išmokas atsiradimo mėnesį. Pavyzdžiui, įgijus teisę į išmoką 2020 m. birželio 1 d., skaičiuojamos draudžiamosios pajamos, turėtos nuo 2019 m. gegužės 1 d. iki 2020 m. balandžio 30 d.

Siūloma tėvams, kuriems pandemijos metu buvo paskelbta prastova ir prastovos gavimo laikotarpis, ar jo dalis, patenka į išmokos apskaičiavimo laikotarpį, išmokas skaičiuoti iš laikotarpio, buvusio iki karantino paskelbimo. Jiems motinystės, tėvystės ir vaiko priežiūros išmokų dydžiai būtų apskaičiuojami pagal draudžiamąsias pajamas, turėtas nuo 2019 m. vasario 1 d. iki 2020 m. sausio 31 d. Bendra tvarka apskaičiuotą išmoką palyginus su išmoka, paskaičiuota pagal pajamas gautas iki karantino, tėvams būtų skiriama išmoka pagal palankesnį laikotarpį.

Savarankiškai dirbantiems asmenims motinystės, tėvystės ir vaiko priežiūros išmokų dydžiai bus apskaičiuojami pagal nuo 2019 m. vasario 1 d. iki 2020 m. sausio 31 d. gautas pajamas, nuo kurių buvo sumokėtos „Sodros“ įmokos. Bendra tvarka apskaičiuotą išmoką palyginus su išmoka, paskaičiuota pagal pajamas gautas iki karantino, tėvams būtų skiriama išmoka pagal palankesnį laikotarpį.

Jeigu Ligos ir motinystės įstatymo pakeitimams Vyriausybė ir Seimas pritartų, teisę į didesnio dydžio motinystės, tėvystės ir vaiko išmokas įgytų 5 000 išmokų gavėjų, kuriems jau paskirtos mažesnės išmokos, ir apie 5 000 asmenų, kuriems šios išmokos dar tik bus paskirtos. 

Dėl pandemijos sumažėjusios motinystės, tėvystės ir vaiko priežiūros išmokos būtų kompensuojamos valstybės biudžeto lėšomis. Numatomas lėšų poreikis – apie 8 mln. eurų. 

Išmokas tėvams, kurių pajamos sumažėjo per pandemiją, siūloma skaičiuoti palankiau Išmokas tėvams, kurių pajamos sumažėjo per pandemiją, siūloma skaičiuoti palankiau ]]>
Thu, 25 Feb 2021 12:43:41 +0000 ismokas-tevams-kuriu-pajamos-sumazejo-per-pandemija-siuloma-skaiciuoti-palankiau at https://www.jonavoszinios.lt
Lietuvos žmonės pasitiki Lietuvos kariuomene, ypač teigiamai vertina NATO sąjungininkų buvimą Lietuvoje https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/lietuvos-zmones-pasitiki-lietuvos-kariuomene-ypac-teigiamai-vertina-nato-sajungininku-buvima-lietuvoje/

Lietuvos gyventojai pasitiki Lietuvos kariuomene ir palankiai ją vertina, turi labai teigiamą požiūrį į NATO sąjungininkų buvimą Lietuvoje, pritaria krašto apsaugos biudžeto didinimui. Tokias nuostatas rodo Krašto apsaugos ministerijos užsakymu 2020 m. gruodžio mėn. rinkos ir visuomenės nuomonės tyrimo kompanijos „Spinter tyrimai” atliktos apklausos rezultatai.

 

„Labai svarbu, kad didžioji dauguma Lietuvos gyventojų pasitiki Lietuvos kariuomene ir turi teigiamą nuomonę apie Lietuvos narystę NATO, sąjungininkų buvimą šalyje. Didėja Lietuvos gyventojų pritarimas krašto apsaugos biudžeto didinimui, kolektyvinės gynybos įsipareigojimams, Lietuvos karių dalyvavimui tarptautinėse operacijose. Lietuva pastaraisiais metais nuosekliai investuoja į Lietuvos kariuomenės modernizavimą, Aljanso ryšių stiprinimą ir sugebėjo užsitikrinti tvirtą NATO sąjungininkų paramą. Kariuomenės palaikymas visuomenėje rodo, jog Lietuvos gyventojai supranta saugumo grėsmes, vertina Aljanso saugumo stiprinimo iniciatyvas regione“, – sako krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas, reziumuodamas apklausos rezultatus.

 

Ministras taip pat atkreipia dėmesį, kad auga žmonių gebėjimas atpažinti dezinformaciją, informacines atakas ir melagienas, bet dažniausiai tai atpažįstantys yra jauni žmonės. „Be abejonės, norėtųsi, kad visuomenės atsparumas būtų didesnis, kita vertus, kalbant apie kibernetinį saugumą, 36 proc. apklaustųjų nesutinka, jog Lietuvos institucijos tinkamai tokį saugumą užtikrina”, – sako A. Anušauskas.

 

Lietuvos gyventojų pasitikėjimas savo šalies kariuomenė išlieka aukštas ir toliau auga

 

Remiantis atliktos apklausos duomenimis, Lietuvos gyventojų pasitikėjimas savo šalies kariuomene išlieka itin aukštas ir toliau auga – ja pasitiki 73 proc. Lietuvos gyventojų ir tai yra 3 procentiniais punktais daugiau nei 2019 metais. 72 proc. apklaustųjų palankiai vertina kario profesiją.

  

Remiantis tyrimo rezultatais, 65 proc. respondentų pritartų artimo žmogaus sprendimui savanoriškai atlikti privalomąją pradinę karo tarnybą – 4 procentiniais punktais daugiau nei 2019 metais. 58 proc. pritartų artimo žmogaus sprendimui tapti profesinės karo tarnybos kariu.

 

Tiriant Lietuvos gyventojų gebėjimą atpažinti informacines atakas ir klaidinančią informaciją, lyginant su 2019 m., gebančių atpažinti padidėjo 7 procentais. 48 proc. respondentų teigia, kad geba atpažinti informacines atakas ir klaidinančią informaciją: 9 proc. visada, 39 proc. – dažniausiai.

 

Siekiant išsiaiškinti visuomenės požiūrį į valstybinių institucijų gebėjimą užtikrinti kibernetinį saugumą, į klausimyną buvo įtrauktas naujas klausimas. 46 proc. respondentų mano, kad Lietuvos institucijos tinkamai užtikrina šalies kibernetinį saugumą.

  

Beveik metus Lietuvos kariuomenė skyrė pagalbą įvairioms civilinėms bei vidaus tarnybos sistemos institucijoms, vykdydama ilgiausią kada nors teiktą kariuomenės paramos operaciją Lietuvoje, kurios metu kariai atliko ir visiškai jiems nebūdingas funkcijas. Vertindami karių pagalbą, 62 proc. Lietuvos gyventojų mano, jog Lietuvos kariuomenės pagalba COVID-19 pandemijos metu yra pakankama. Pozityviausiai kariuomenės indėlį vertino moterys, aukštąjį išsilavinimą turintys ir aukštesnes pajamas gaunantys asmenys.

 

Ypač teigiamas požiūris į narystę NATO ir sąjungininkų pajėgų buvimą Lietuvoje

 

87 proc. apklaustųjų palankiai vertina Lietuvos narystę NATO. Ir tai yra didžiausias procentas per pastaruosius penketą metų. Be to, dar 83 proc. apklaustų Lietuvos gyventojų pritaria sąjungininkų buvimui Lietuvos teritorijoje.

 

75 proc. apklausos dalyvių mano, kad 2017 m. į Lietuvą atvykęs Vokietijos vadovaujamas tarptautinis NATO batalionas padeda atgrasyti priešiškai nusiteikusias valstybes. Reaguojant į pasikeitusią saugumo situaciją regione, aukštos parengties daugianacionaliniai koviniai pajėgumai nuo 2017 m. gynybos ir atgrasymo tikslais yra dislokuoti ne tik Lietuvoje, bet ir kitose Baltijos šalyse bei Lenkijoje.

 

77 proc. apklaustųjų pritaria, kad nuolatinės JAV ir kitų sąjungininkų karinės pratybos Lietuvoje gerina pasirengimą ginti Lietuvos teritoriją ir tuo pačiu atgraso nuo priešiškų veiksmų.

 

72 proc. respondentų mano, kad Lietuva turėtų ginti ir (ar) suteikti karinę paramą NATO valstybėms karinio konflikto metu. Tai paremia Lietuvos gynybos politikos principą, kad šalis turi būti pasirengusi bendriems veiksmams su NATO sąjungininkais ginant Lietuvą ar kurią kitą NATO valstybę.

 

Lietuvos gyventojai pritaria, kad Lietuva turėtų prisidėti prie tarptautinės bendruomenės pastangų, mūsų kariai turėtų būti siunčiami į tarptautines operacijas, jeigu to prašo sąjungininkai: lyginant su 2019 m., taip manančiųjų skaičius išaugo nuo 68 proc. iki 76 procentų.

 

60 proc. apklausos dalyvių teigia, kad pritaria Lietuvos karinės paramos Ukrainai teikimui, 69 proc. apklaustųjų pritaria, kad Lietuva turėtų aktyviau prisidėti prie kovos su tarptautiniu terorizmu.

 

Pagrindine strategine partnere gynybos srityje nurodo JAV

 

Apklausos dalyviai, paprašyti įvardyti tris valstybes, kurios yra Lietuvos strateginės partnerės gynybos srityje, pirmoje vietoje nurodė Jungtines Amerikos Valstijas, toliau seka Lenkija, Vokietija. Lyginant su 2019 m., reikšmingai nuo 38 proc. iki 60 proc. padidėjo manančiųjų, kad Lenkija yra strateginė Lietuvos partnerė gynybos srityje. Dvišalis ir daugiašalis karinis bendradarbiavimas su JAV, Vokietija, Lenkija, Baltijos ir Šiaurės šalimis ir kitais sąjungininkais yra svarbus Lietuvos gynybos pajėgumams, gebėjimams veikti kartu, taip pat ir regioniniam, ir tarptautiniam saugumui stiprinti.

 

Paklausti įvardinti draugiškiausias Lietuvai Europos valstybes, respondentai daugiausiai procentinių punktų skyrė Latvijai, Lenkijai, Estijai, Vokietijai.

 

Išaugo Lietuvos gyventojų pritarimas gynybos biudžeto didinimui

 

Apklausos duomenys rodo, kad 66 proc. Lietuvos gyventojų pritaria, kad krašto apsaugos finansavimui turi būti skiriami 2 proc. BVP, taip pat 37 proc. respondentų linkę sutikti, kad Lietuvos krašto apsaugos finansavimas iki 2030 m. turi pasiekti 2,5 proc., kaip tai numatė 2018 m. rudenį pasirašytas Lietuvos Respublikos Seime atstovaujamų partijų susitarimas dėl Lietuvos gynybos politikos gairių.

 

Visuomenės nuomonės tyrimą Krašto apsaugos ministerijos užsakymu 2020 m. gruodžio 15-30 d. atliko rinkos ir visuomenės nuomonės tyrimų kompanija „Spinter tyrimai“. Apklausti buvo 1008 gyventojai, kurių amžius nuo 18 iki 75 metų. Apklausa buvo vykdoma karantino sąlygomis, kombinuotu būdu, kai 50 proc. respondentų buvo apklausti telefonu ir 50 proc. atsakinėjo internetu. Lyginant su ankstesniais metais galimi nežymus neatitikimai, kai respondentai buvo apklausinėjami ir gyvų susitikimų metu.

 

KAM inf.

KAM archyvo nuotraukos

Lietuvos žmonės pasitiki Lietuvos kariuomene, ypač teigiamai vertina NATO sąjungininkų buvimą Lietuvoje  Lietuvos žmonės pasitiki Lietuvos kariuomene, ypač teigiamai vertina NATO sąjungininkų buvimą Lietuvoje  Lietuvos žmonės pasitiki Lietuvos kariuomene, ypač teigiamai vertina NATO sąjungininkų buvimą Lietuvoje  Lietuvos žmonės pasitiki Lietuvos kariuomene, ypač teigiamai vertina NATO sąjungininkų buvimą Lietuvoje  ]]>
Thu, 25 Feb 2021 12:15:43 +0000 lietuvos-zmones-pasitiki-lietuvos-kariuomene-ypac-teigiamai-vertina-nato-sajungininku-buvima-lietuvoje at https://www.jonavoszinios.lt
Jonavos moksleiviai rašys laiškus A. Kulviečiui https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavos-moksleiviai-rasys-laiskus-a-kulvieciui/

Jonavos rajono moksleiviai kviečiami dalyvauti akcijoje „Iš širdies į praeitį” ir parašyti laišką istorinei Lietuvos asmenybei – lietuvių raštijos pradininkui Abraomui Kulviečiui.

Istorinės atminties akciją iniciavo „Lietuvos tūkstantmečio vaikų“ projektas kartu su Lietuvos Respublikos Prezidentūra.

Nuo vasario 16-osios iki kovo 11-osios LRT eteryje ir socialiniuose tinkluose vyksta didelės apimties informacinė kampanija, pasakojanti apie iškilias Lietuvos istorijos asmenybes bei joms pastatytus paminklus Lietuvos miestuose.

Jonavos Santarvės aikštėje, prie paminklo A. Kulviečiui pastatyta akcijos idėja dekoruota pašto dėžė. Laišką A. Kulviečiui galima įmesti į šią dėžę arba siųsti elektroninio pašto adresu: labas@laiskasistorijai.lt

Specialiai šiai akcijai sukurtas interneto puslapis laiskasistorijai.lt pristato penkiasdešimt asmenybių bei jų paminklų žemėlapį visoje Lietuvoje.

„Lietuvą, kurioje gyvename šiandien, sukūrė jie – šalies valdovai ir karvedžiai, partizanai ir menininkai, knygnešiai ir mokytojai. Lietuvos herojai, kuriems šiandien sakome ačiū už kiekvieną dieną laisvoje tėvynėje.

Parašykite jiems asmenišką laišką ir įmeskite į pašto dėžutę, esančią prie vieno iš 50 paminklų visoje Lietuvoje. Padėkokime istoriniams herojams už jų darbus, papasakokime, kokią Lietuvą kuriame šiandien, pasidalinkime mintimis ir svajonėmis – iš širdies į praeitį. Nuo Vasario 16-osios iki pat Kovo 11-osios švęskime Lietuvos gimtadienį prisimindami jos kūrėjus“, - kviečia akcijos organizatoriai.

Įdomiausių laiškų autorius apdovanos akcijos iniciatorius Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda.

Jonavos r. savivaldybės inf.

Jonavos moksleiviai rašys laiškus A. Kulviečiui ]]>
Thu, 25 Feb 2021 12:01:53 +0000 jonavos-moksleiviai-rasys-laiskus-a-kulvieciui at https://www.jonavoszinios.lt
Plečiamos profilaktinio testavimo nuo COVID-19 grupės https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/pleciamos-profilaktinio-testavimo-nuo-covid-19-grupes/

Nuo šiol kur kas daugiau visuomenės grupių narių galės išsiaiškinti, ar yra persirgę koronavirusu (COVID-19) ir ar šiuo metu nėra viruso nešiotojai, atlikdami profilaktinius tyrimus. Visoje šalyje profilaktinis testavimas valstybės ir atskirų savivaldybių administracijų numatytoms grupėms bus vykdomas reguliariai.

 

Iki šiol tokius tyrimus turėjo teisę atlikti tik medikai, socialinės globos įstaigų darbuotojai, ikimokyklinio, priešmokyklinio ir pradinio ugdymo pedagogai, psichologai ar psichoterapeutai, dirbantys kontaktiniu būdu. Nuo vasario 26 d. reguliariai registruotis tyrimui dėl koronaviruso galės:

 

 • visi socialines paslaugas teikiantys darbuotojai;
 • visi pedagogai ir dėstytojai, turintys kontaktą su mokiniais ar studentais;
 • vaistinių darbuotojai;
 • muziejų, kitų ekspozicijų erdvių, bibliotekų, jų ir valstybės archyvų skaityklų ir valstybės kultūrinių rezervatų direkcijų darbuotojai;
 • profesionalių scenos menų kolektyvų (chorų, teatrų trupių, orkestrų ir kt.) darbuotojai;
 • valstybei svarbias funkcijas vykdantys darbuotojai, dirbantys nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbiose įmonėse;
 • audinių ūkių darbuotojai;
 • vidaus reikalų sistemoje dirbantys specialistai, muitinės, policijos pareigūnai, ugniagesiai gelbėtojai ir kt.;
 • institucijų, įstaigų ir organizacijų darbuotojai bei savanoriai, užtikrinantys Lietuvos Respublikos karantino režimo priemonių laikymosi kontrolę.

 

Tikslų profilaktiškai tiriamų grupių sąrašą galite rasti ČIA.

 

Profilaktinis testavimas valstybės numatytoms grupėms vykdomas periodiškai ne dažniau nei kas 7 dienas ir ne rečiau nei kas 10 dienų. Tai reiškia, kad joms priklausantys asmenys gali reguliariai tikrintis, ar neserga COVID-19 liga, taip pat pasitikrinti antikūnų turėjimą, kurie atsiranda persirgus koronaviruso infekcija.

 

Be valstybės nustatytų grupių kiekvienos savivaldybės administracija profilaktiniam tyrimui gali kviesti ir papildomas gyventojų grupes. Šia galimybe jau naudojasi dalis savivaldybių, kviesdama tirtis pavėžėjimo paslaugas teikiančius asmenis, gamybos įmonių darbuotojus, savivaldybių įmonių ir kitose srityse dirbančius gyventojus. Šios grupės peržiūrimos kas savaitę ir gali būti koreguojamos pagal savivaldybės poreikius ir epidemiologinę situaciją. Savivaldybės turi teisę kiekvieną savaitę kviesti testuotis ir tuos pačius asmenis.

 

Profilaktiniai tyrimai nepriklausomai nuo tiriamos grupės, nėra tikslingi ir atliekami asmenims, kurie:

 

 • yra persirgę koronavirusu ir nuo teigiamo PGR arba antigeno testo rezultato praėjo mažiau nei 90 dienų;
 • turi koronaviruso serologinio antikūnų testo teigiamą rezultatą, jei praėjo mažiau nei 60 dienų;
 • paskiepyti vakcina nuo koronaviruso pagal pilną skiepijimo schemą mažesniu nei 90 dienų laikotarpiu.

 

Tyrimai vykdomi savivaldybių mobiliuosiuose punktuose.

 

Registracija vykdoma per Karštosios koronaviruso linijos 1808 sistemą, telefonu ar pildant elektroninę registracijos formą (PGR profilaktiniai tyrimai tikslinėms grupėms) adresu https://selfreg.myhybridlab.com. Pildant elektroninę registraciją reikia turėti elektroninės bankininkystės prisijungimo duomenis. Jei asmuo dirba įstaigoje ar įmonėje, registruojantis reikia įvesti juridinio asmens kodą.

SAM inf.

Plečiamos profilaktinio testavimo nuo COVID-19 grupės ]]>
Thu, 25 Feb 2021 11:04:29 +0000 pleciamos-profilaktinio-testavimo-nuo-covid-19-grupes at https://www.jonavoszinios.lt
Policija paaiškino, ką reiškia atlaisvintas judėjimas žiedinėse savivaldybėse: kur ir kam vykti galima be ribojimų? https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/policija-paaiskino-ka-reiskia-atlaisvintas-judejimas-ziedinese-savivaldybese-kur-ir-kam-vykti-galima-be-ribojimu/

Nuo šiandien atlaisvinus judėjimo ribojimus tarp Lietuvos žiedinių savivaldybių daugeliui kilo klausimas, kur iš tiesų galima važiuoti be pateisinamos priežasties. Šalies pareigūnai paaiškino naują tvarką.  

,,Judėjimas "žiedinėse" savivaldybėse - kai asmenys, gyvenantys besiribojančiose Alytaus miesto ir rajono, Kauno miesto ir rajono, Klaipėdos miesto ir rajono, Panevėžio miesto ir rajono, Šiaulių miesto ir rajono, Vilniaus miesto ir rajono savivaldybėse, juda tarp nurodytų besiribojančių savivaldybių, jiems judėjimo apribojimai netaikomi. Jei nesate deklaravęs gyvenamosios vietos vienoje iš minėtų besiribojančių savivaldybių, rekomenduojame su savimi turėti dokumentus, kurie pagrindžia faktinę gyvenamąją vietą (pvz.: būsto nuomos sutartį)", - savo ,,Facebook" paskyroje paaiškino Lietuvos policija.

Siekdami aiškumo, pateikė kelis pavyzdžius:

1) asmuo, gyvenantis Vilniaus m. sav., gali vykti į Vilniaus raj. sav., tačiau negali vykti į Trakų r. sav. ir (ar) Elektrėnų raj. sav.;

2) asmuo, gyvenantis Kauno r. sav., gali vykti į Kauno m. sav., tačiau negali vykti į Jonavos r. sav.

,,Atkreipiame dėmesį, kad aukščiau nepaminėtos savivaldybės, nors ir besiribojančios, nelaikomos "žiedinėmis" ir jose toliau taikomi judėjimo ribojimai - pvz. asmuo, gyvenantis Raseinių r. sav., negali vykti į Kauno r. sav. (taip pat ir į kitas besiribojančias sav.). Be to, judant "žiedinėse" savivaldybėse ir toliau taikomi visi karantino reikalavimai (pvz. daugiau nei vienos šeimos ir (ar) vieno namų ūkio artimi kontaktai negalimi)", - skelbiama įraše.

Jei turite papildomų klausimų - skambinkite policijos informacijos tel. 8700 60 000.

Policija paaiškino, ką reiškia atlaisvintas judėjimas žiedinėse savivaldybėse: kur ir kam vykti galima be ribojimų? ]]>
Thu, 25 Feb 2021 10:38:15 +0000 policija-paaiskino-ka-reiskia-atlaisvintas-judejimas-ziedinese-savivaldybese-kur-ir-kam-vykti-galima-be-ribojimu at https://www.jonavoszinios.lt
Kviečiame įmonių darbuotojus dalyvauti Psichikos sveikatos gerinimo mokymuose https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/kvieciame-imoniu-darbuotojus-dalyvauti-psichikos-sveikatos-gerinimo-mokymuose/

Jonavoje vykdomi mokymai „Psichikos sveikatos kompetencijų didinimo įmonių darbuotojams“, kuriuos organizuoja Jonavos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras.

Mokymai apima individualų įmonės darbuotojų situacijos įvertinimą ir jų kompetencijos didinimą, kuriuos veda psichologai ir profesinės sveikatos specialistai. Mokymų trukmė - 40 valandų pagal suderintą mokymų tvarkaraštį.

Mokymų temos: 

 • psichikos sveikatos samprata, įtampa darbe ir jos įveika;
 • psichosocialiniai darbo aplinkos veiksniai, psichologinio smurto, persekiojimo ir kitų žalingų psichosocialinių darbo aplinkos veiksnių apraiškos darbo kolektyvuose, jų prevencija, taikant mokslu ir praktika grįstas streso valdymo programas;
 • darbingumas, jam įtakos turintys veiksniai, darbo ir asmeninio gyvenimo derinimo galimybės, profesinis perdegimas, jo priežastys ir prevencija;
 • organizacinės priemonės įmonės ir asmens lygmeniu, socialinė parama darbe: rizikos atpažinimas, prevencija, intervencija, kita darbuotojų grupei aktuali tema iš psichikos sveikatos srities, rekomendacijų, kaip savarankiškai tęsti veiklas įmonėje (įmonėse), parengimą.

Siekiant įgyvendinti psichikos sveikatos gerinimą darbo aplinkoje, kviečiame Jonavos rajono įmones dalyvauti psichikos sveikatos gerinimo mokymuose. Mokymai finansuojami iš valstybės biudžeto specialios tikslinės dotacijos.

Jau dabar galima registruotis el. paštu info@jonavavsb.lt , iš anksto nurodant įmonės dalyvių skaičių, kurie dalyvaus veikloje. Daugiau informacijos telefonu 8 349 31064, 8 672 91761.

Veikla vykdoma vadovaujantis sveikatos apsaugos ministro 2019 m. gegužės 17 d. įsakymu Nr. V-590 „Dėl psichikos sveikatos kompetencijų didinimo įmonių darbuotojams tvarkos aprašo patvirtinimo“.

 

Jonavos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro informacija

 

 

Kviečiame įmonių darbuotojus dalyvauti Psichikos sveikatos gerinimo mokymuose ]]>
Thu, 25 Feb 2021 10:07:09 +0000 kvieciame-imoniu-darbuotojus-dalyvauti-psichikos-sveikatos-gerinimo-mokymuose at https://www.jonavoszinios.lt