Jonavos žinios https://www.jonavoszinios.lt/naujienos lt Jonavos veterinarijos centrui ,,VetPet" patikėtas neeilinis pacientas - kengūriukas https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavos-veterinarijos-centrui-vetpet-patiketas-neeilinis-pacientas---kenguriukas/

Jonavos veterinarijos centrui ,,VetPet" teko gydyti neeilinį pacientą - kengūriuką. Kaip pasakoja veterinarijos gydytoja - anesteziologė Ieva Šidlauskaitė, gyvūnas į kliniką buvo pristatytas su siuntimu iš „Raubonių parko“ rentgeniniam užpakalinių galūnių tyrimui dėl po traumos atsivėrusios šlapiuojančios žaizdos ant kulno. Nors šiandien kengūra jau sveiksta nuolatinėje savo gyvenamojoje vietoje, jos gydymas pareikalavo ir anestezijos, ir ne kasdien taikomų veterinarų žinių.

Būtina intensyvi priežiūra

,,Kengūros apžiūra ir rentgeninis kulno sąnarių tyrimas atliktas gyvūnui miegant. Rentgeniniame tyrime buvo stebimas minkštųjų audinių tynis aplink žaizdą.

Kalbant apie atliktų procedūrų sudėtingumą, svarbu paminėti, kad  kengūros anestezija reikalauja intensyvios priežiūros. Šios turi būti fiksuojamos mažiausiai dviejų žmonių, kurių vienas prilaiko kengūros pagrindinį „instrumentą“ – uodegą, kitas – apsupa kengūros galūnes pledu, kad ši nesispardytų ar nesudraskytų personalo aštriais nagais. Toliau, veterinarijos gydytojas - anesteziologas suleidžia vaistus į šlaunies raumenį ir kengūra perkeliama atgal į narvelį bei paliekama užmigti ramioje aplinkoje iki bus transportuojama į rentgeno kabinetą', - portalui jonavoszinios.lt pasakojo I. Šidlauskaitė.

Didelis dėmesys - termoreguliacijai

Anot veterinarijos gydytojos, anestezijos metu, ypatingai kengūroms iki vienerių metų, svarbu užtikrinti termoreguliaciją ir išvengti hipotermijos: tam naudojami apklotai, pledai, termoplėvelės.

,,Temperatūra matuojama rektaliai, pažastyje, o tiksliausi matavimai atliekami ausyje. Kengūroms taip pat atliekamas širdies darbo, deguonies įsisotinimo bei kvėpavimo monitoringas, neinvazyvus arterinio spaudimo matavimas, stebima ar nepasireiškia antra literatūroje itin akcentuojama rizika – bradikardija", - teigė mergina.

Išskirtinis metabolizmas

Įdomu tai, kad sterblinių gyvūnų metabolizmas skiriasi nuo žinduolių: jis yra du kartus greitesnis, todėl po vaistų suleidimo kengūros panyra į miegą ir pabunda dvigubai greičiau, o visi personalo ir lydinčio gydytojo veiksmai turi būti kruopščiai apgalvoti iš anksto.

,,Papildomas vaistų suleidimas nėra rekomenduojamas dėl prailginto pabudimo rizikos, kurio metu gyvūnas greičiau atšąla, drebulio metu sumažėja audinių aprūpinimas deguonimi ir gyvūnas gali gaišti", - pasakojo veterinarė.

Paskyrė gydymą

Kengūrai paskirtas gydymas antibiotikais bei žaizdos valymas kelis kartus per dieną mažiausiai 2 savaites.

,,Šiuo metu ji sveiksta atskirta nuo kitų trijų parke laikomų kengūrų. Siekiant išvengti žaizdos kontaminacijos – užtikrinama, kad šienas būtų nuolat kruopščiai keičiamas ir, svarbiausia, sausas", - kalbėjo I. Šidlauskaitė.

Jonavos veterinarijos centrui ,,VetPet Jonavos veterinarijos centrui ,,VetPet Jonavos veterinarijos centrui ,,VetPet Jonavos veterinarijos centrui ,,VetPet Jonavos veterinarijos centrui ,,VetPet Jonavos veterinarijos centrui ,,VetPet ]]>
Thu, 02 Jul 2020 16:06:30 +0000 jonavos-veterinarijos-centrui-vetpet-patiketas-neeilinis-pacientas---kenguriukas at https://www.jonavoszinios.lt
Globėjams padėkoti skirta savaitė https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/globejams-padekoti-skirta-savaite/

Lietuvoje kiekvieną dieną yra vaikų, kurių saugumui ir sveikatai kyla pavojus. Vaikams reikalinga skubi laikina pagalba šeimoje arba nuolatinė globa, kai dėl vienų ar kitų priežasčių, vaikai lieka be tėvų. Kiekvieną pirmąjį liepos sekmadienį minime gražią šventę – vaikų Globėjų dieną. Šiai šventei paminėti visa Lietuva nuo birželio 29 d. iki liepos 5 d. vykdo įvairias akcijas, renginius, konferencijas. Šios savaitės tikslas – supažindinti visuomenę su globa bei padėkoti visiems globėjams už jų labai svarbų ir kilnų darbą.

Siekiant išreikšti pagarbą ir rūpestį globojančioms šeimoms, padėkoti joms, visą šią savaitę, nuo pirmadienio, Jonavos r. socialinių paslaugų centras (SPC) organizavo renginius ir užsiėmimus globėjams ir jų globojamiems vaikams, nes ši savaitė yra vaikų globos šeimoje skatinimo savaitė. Šiandien, liepos 2 d., vaikams ir jų globėjams diena skirta pramogoms ir linksmiems užsiėmimams Laisvalaikio slėnyje. Padėkos savaitė bus užbaigta mišiomis Šv. Jokūbo apaštalo bažnyčioje, liepos 3 d., 9 val.

Šeimos slėnyje šiandien susirinkusius sveikino bei globėjams nuoširdų "Ačiū" tarė savivaldybės atstovai, socialiniai darbuotojai, kiti specialistai. Vaikams ir jų laikinais tėvais tapusiems globėjams surengtos pramogos, pažintiniai užsiėmimai su gyvūnais, edukaciniai renginiai su psichologe, vaišės bei kitos linksmybės.

Nuoširdžiai dėkojama visiems, kurie apjungė savo jėgas stengiantis dėl vaikų, dėl jų ateities.

Kaip skelbia Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba, šiuo metu šalyje vyksta institucinės globos pertvarka, kurios tikslas – siekti, kad būtų užtikrinta darni aplinka ir sąlygos kiekvienam augti biologinėje šeimoje, o likusiems be tėvų globos vaikams – globėjų, įtėvių šeimoje ar šeimynoje, gauti bendruomenės pagalbą. Šiam tikslui pasiekti reikalingi globėjai kiekviename mieste, kurie galėtų priimti vaikus pas save ir suteikti jiems jaukią namų aplinką bei šilumą. 

2017 metais Lietuvos Respublikos atmintinų dienų įstatyme liepos pirmasis sekmadienis paskelbtas Globėjų diena (Nr. XIII-860, 2017-12-07, paskelbta TAR 2017-12-13).

Globėjams padėkoti skirta savaitė Globėjams padėkoti skirta savaitė Globėjams padėkoti skirta savaitė Globėjams padėkoti skirta savaitė Globėjams padėkoti skirta savaitė Globėjams padėkoti skirta savaitė Globėjams padėkoti skirta savaitė Globėjams padėkoti skirta savaitė Globėjams padėkoti skirta savaitė ]]>
Thu, 02 Jul 2020 11:00:28 +0000 globejams-padekoti-skirta-savaite at https://www.jonavoszinios.lt
Keičiasi profilaktinio testavimo tvarka ir savivaldybių rizikos vertinimo kriterijai https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/keiciasi-profilaktinio-testavimo-tvarka-ir-savivaldybiu-rizikos-vertinimo-kriterijai/

Įvertinus Lietuvos epidemiologinę situaciją, profilaktiniai tyrimai koronavirusinei infekcijai (COVID-19) nustatyti bus atliekami pagal atnaujintą tvarką. 

Gydymo ir socialinės globos įstaigose per savaitę turės būti ištiriama nuo 2 iki 5 proc. visų darbuotojų, kai savivaldybė priskiriama mažos rizikos savivaldybėms, ir nuo 15 iki 20 proc. visų darbuotojų, kai savivaldybė priskiriama didelės rizikos savivaldybėms, įskaitant šių įstaigų patalpose esančių vaistinių darbuotojus.

Taip pat nuo penktadienio, liepos 3-osios atnaujinami kriterijai, kuriais remiantis savivaldybės skirstomos į mažos ir didelės rizikos savivaldybes. 

Savivaldybės priskiriamos mažos rizikos savivaldybėms, jei atitiks bent vieną iš šių kriterijų:
-    14 dienų suminis sergamumo rodiklis 100 tūkst. gyventojų savivaldybėje yra mažesnis arba lygus bendram Lietuvos 14 dienų suminiam sergamumo rodikliui 100 tūkst. gyventojų;
-    14 dienų suminis sergamumo rodiklis 100 tūkst. gyventojų savivaldybėje yra mažesnis arba lygus 5;
-    per 14 dienų savivaldybėje nustatytas ne daugiau kaip vienas koronaviruso infekcijos atvejis.

Savivaldybės priskiriamos didelės rizikos savivaldybėms, jei atitiks visus kriterijus:
-    14 dienų suminis sergamumo rodiklis 100 tūkst. gyventojų savivaldybėje yra didesnis už bendrą Lietuvos 14 dienų suminį sergamumo rodiklį 100 tūkst. gyventojų;
-    14 dienų suminis sergamumo rodiklis 100 tūkst. gyventojų savivaldybėje yra didesnis kaip 5;
-    per 14 dienų savivaldybėje nustatytas daugiau kaip vienas koronaviruso infekcijos atvejis.

Šią savaitę nustatytas Lietuvos 14 dienų suminis sergamumo rodiklis 100 tūkst. gyventojų yra 2,0. Savivaldybių rizikos nustatymo kriterijaus reikšmė pasirinkta, nes 14 dienų suminio sergamumo rodiklio 100 tūkst. gyventojų savivaldybėje reikšmė 5 rodo, kad sukėlėjo cirkuliacija vyksta neintensyviai, rizika užsikrėsti yra nedidelė. Atsižvelgiant į tai, kad Lietuvos 14 dienų suminis sergamumo rodiklis 100 tūkst. gyventojų ženkliai mažėja, buvo nuspręsta atitinkamai koreguoti profilaktinių tyrimų apimtis.

Primename, kad informacija apie bendrą šalies vidurkį ir sergamumą kiekvienoje konkrečioje savivaldybėje reguliariai yra skelbiama Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) interneto svetainėje. 

Su operacijų vadovo sprendimu galite susipažinti ČIA.

Visuomenės informavimo grupės (VIG) informacija
 

Keičiasi profilaktinio testavimo tvarka ir savivaldybių rizikos vertinimo kriterijai ]]>
Thu, 02 Jul 2020 07:54:20 +0000 keiciasi-profilaktinio-testavimo-tvarka-ir-savivaldybiu-rizikos-vertinimo-kriterijai at https://www.jonavoszinios.lt
Stipriai apgirtusios vairuotojos akistata su pareigūnais – „įpūtė“ virš 3 prom. https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/stipriai-apgirtusios-vairuotojos-akistata-su-pareigunais---ipute-virs-3-prom/

Kaip praneša Kauno apskrities vyriausiasis policijos komisariatas, sučiupta vairuotoja, kuriai nustatytas sunkus girtumo laipsnis.

Liepos 1 d. apie 19.20 val. Jonavos r., Išorų k., automobilį „Renault Megane Scenic“ vairavo neblaivi moteris (gim. 1976 m.). Jai nustatytas sunkus girtumo laipsnis – 3,22 prom.

Portalas primena, nuo 2019 m. balandžio 1 d. įsigaliojusiose Baudžiamojo kodekso pataisose numatyta, kad vairuotojas, kuriam nustatytas 1,51 ir daugiau promilės neblaivumas, taip pat tas, kas mokė praktinio vairavimo, būdamas neblaivus ir kuriam nustatytas 1,51 ir daugiau promilės neblaivumas, taip pat tas, kuris vengė neblaivumo patikrinimo, kai jam buvo nustatyta neblaivumo požymių arba vartojo alkoholio po eismo įvykio, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki 1 metų, taip pat gali būti konfiskuotas automobilis ir atimama teisė vairuoti iki 5 metų.

 

Stipriai apgirtusios vairuotojos akistata su pareigūnais – „įpūtė“ virš 3 prom. ]]>
Thu, 02 Jul 2020 07:41:03 +0000 stipriai-apgirtusios-vairuotojos-akistata-su-pareigunais---ipute-virs-3-prom at https://www.jonavoszinios.lt
Jonavos Etikos komisijos narys J. Klimkevičius pažeidė įstatymą https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavos-etikos-komisijos-narys-j-klimkevicius-pazeide-istatyma/

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) liepos 1 d. posėdyje vienbalsiai nusprendė, kad Jonavos rajono savivaldybės tarybos Etikos komisijos narys Juozas Klimkevičius pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo (VPIDĮ) reikalavimus laiku ir tinkamai deklaruoti privačius interesus (3 straipsnio 2 dalis, 4 straipsnio 1 dalis, 5 straipsnio 1 ir 2 dalys).

Tyrimas atliktas po to, kai VTEK, gavusi pranešimą dėl J. Klimkevičiaus elgesio, paragino jį deklaruoti privačius interesus, tačiau jis iki VTEK nustatyto termino to nepadarė.

Nors J. Klimkevičius teigė raštu prašęs išbraukti jį iš savivaldybės tarybos Etikos komisijos narių, tiriant nustatyta, kad šios komisijos sudėtis nepasikeitė ir J. Klimkevičius iš jos narių neatšauktas. Taigi VPIDĮ nuostatos dėl privačių interesų deklaravimo jam tebegalioja. Tačiau atitinkamos deklaracijos jis nepateikė iki šiol.

Pažymėtina, kad privačių interesų deklaravimo svarbą pabrėžia ir tokios tarptautinės organizacijos kaip Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija (EPBO) bei Europos Tarybos valstybių prieš korupciją grupė (GRECO).

Atsižvelgdama į tyrimo metu nustatytus duomenis, VTEK siūlo Jonavos rajono savivaldybės tarybai informuoti tvirtinamos savivaldybės tarybos Etikos komisijos narius apie jų pareigą deklaruoti privačius interesus.

 

VTEK inf.

Archyvo nuotraukoje -  Jonavos rajono savivaldybės tarybos etikos komisijos narys, Užusalių seniūnijos Išorų seniūnaitijos seniūnaitis Juozas Klimkevičius

 

Jonavos Etikos komisijos narys J. Klimkevičius pažeidė įstatymą ]]>
Thu, 02 Jul 2020 07:22:11 +0000 jonavos-etikos-komisijos-narys-j-klimkevicius-pazeide-istatyma at https://www.jonavoszinios.lt
Vaikų vasaros poilsio stovykla „Įgūdžių žiedas“ https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/vaiku-vasaros-poilsio-stovykla-igudziu-ziedas/

Šių metų birželio 8-19 dienomis Jonavos pradinėje mokykloje vyko dieninė vaikų vasaros poilsio stovykla „Įgūdžių žiedas“. Joje mažųjų stovyklautojų laukė įdomi ir turininga įvairių edukacinių užsiėmimų programa, orientuota į veiklas gamtoje. Šiemet, karantino sąlygomis, organizuoti vaikų vasaros poilsio stovyklą buvo nelengva užduotis ir didelis iššūkis programos rengėjams. Bet, vieninga ir susitelkusi, Jonavos pradinės mokyklos specialistų komanda šias, nelengvas ir sudėtingas, užduotis įveikė sėkmingai. Stovykloje, vadovaujantis rekomendacijomis, dalyvavo 15 Jonavos pradinės mokyklos mokinukų.

Birželio 8 d. vyko stovyklos atidarymas. Stovyklautojai susipažino su stovyklos veiklomis, pakėlė stovyklos vėliavą, sukūrė stovyklos taisykles bei šūkį. Dalyvavo kūrybinėje veikloje – „Spalvotų kreidučių magija“ – mokinukai, kūrybiškai ir žaismingai, piešė kelią į stovyklą.

Stovyklos metu itin daug dėmesio skirta įvairioms veikloms gamtoje. Vyko du turistiniai žygiai aplink Jonavos tvenkinius. Stovyklos vadovės, kiekvienoje stotelėje, organizavo mokiniams įvairius žaidimus, kurie suteikė vaikams daug teigiamų emocijų. Be to, įvairūs žaidimai ugdo vaikų socialinius gebėjimus: moko bendravimo bei bendradarbiavimo įgūdžių, gebėjimą išlaukti savo eilės, konstruktyviai spręsti įvairias problemas, tinkamai reikšti savo emocijas, geriau pažinti save ir savo draugus.

Daug teigiamų emocijų ir neišdildomų įspūdžių vaikams suteikė dvi, stovyklos vadovių, organizuotos išvykos į gamtą. Pirmoji išvyka buvo organizuojama į Gaižiūnų pažintinį taką, Dumsių girioje, Jonavos r. Mokiniai turėjo galimybę, informaciniuose stenduose, iš arčiau susipažinti su dabar čia augančia augmenija ir gyvūnija, kuri yra išskirtinė. Po to mokiniai linksmai laiką leido Ešaloto kopoje žaisdami smėlio žaidimus ir kvėpuodami tyru pušų oru. Vėliau stovyklautojai savo jėgas išbandė, daug įspūdžių ir adrenalino patyrė „Basakojų take“, Survilų sodyboje.

Antroji išvyka buvo organizuota į nuotykių ir pramogų parką „Lokės pėda“. Mokinukai susitiko su žaviąja pasakos heroje „Pepe Ilgakojine“. Viešnagės metu, Pepė Ilgakojinė supažindino vaikus su savo gyvenimo, Pepės vilaitėje, ypatumais, šėliojo ir dūko kartu su vaikais. Vėliau vaikų laukė nuotykiai ir azartas „Lokės pėdos“ trąsose. Aplankėme ir žymųjį Lokėnėlių piliakalnį, nuo kurio atsiveria nuostabi gamtos panorama.

Daug įspūdžių programos dalyviams paliko edukacinė programa „Vilko daina“. Jos metu vaikai susipažino su stipriu sibiro haskiu ir mielu grifonu. Mokiniai sužinojo, kaip reikia saugiai elgtis su šunimis, įgijo žinių, kuo skiriasi šuns ir žmogaus pojūčiai. Po to vyko įvairūs komandiniai žaidimai su šunimis.

Taip pat lankėmės Jonavos rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje. Šaunios ir entuziastingos bibliotekininkės supažindino mokinius su atsinaujinusiais bibliotekos skyriais, atsakė į mokinių užduotus klausimus, akcentavo skaitymo naudą vasaros atostogų metu. Po to vyko edukacinė veikla – „Emociuko gamyba“. Spalvotus, žaismingus darbelius stovyklautojai parsinešė į namus.

Priešpaskutinę stovyklos dieną skyrėme Jonavai ir Jonavos kraštui pažinti. Šių metų rugpjūčio mėnesį Jonava švęs miesto įkūrimo 270 metų sukaktį. Stovyklos vadovės, kartu su stovyklautojais, lankėsi Jonavos krašto muziejuje. Muziejininkė Giedrė Narbutaitė-Kontrimė supažindino mokinukus su Jonavos krašto istorija, atsakė į mokinių užduotus klausimus, susijusius su gimtąja Jonava. Jonavos krašto muziejuje aplankėme Skarulių dvaro archeologinę ekspoziciją, esančią rūsyje. Taip pat lankėmės Jonavos Šv. apaštalo Jokūbo parapijos bažnyčioje, bažnyčios rūsyje. Nuostabus Jonavos Šv. apaštalo Jokūbo parapijos bažnyčios jaunimas papasakojo mokiniams apie bažnyčią, jos apeigas.

Paskutinė stovyklos diena prabėgo linksmai ir neįprastai. Stovyklautojai žaidė „Vandens karą“, kuris puikiai atgaivino karštą vasaros dieną. Smagi muilo burbulų fiesta mažiesiems suteikė daug teigiamų emocijų. Po to visi sugužėjo prie vaišių stalo, aptarė stovyklos veiklas. Stovyklautojai nuleido stovyklos vėliavą. Stovyklos vadovės Ginta Judenienė ir Ingrida Reipienė palinkėjo mokinukams saugių, gražių ir turiningų vasaros atostogų.

Ačiū visiems, kurie padėjo organizuoti įdomias stovyklos veiklas!

Ginta Judenienė, socialinė pedagogė, projekto koordinatorė

 

Vaikų vasaros poilsio stovykla „Įgūdžių žiedas“ Vaikų vasaros poilsio stovykla „Įgūdžių žiedas“ Vaikų vasaros poilsio stovykla „Įgūdžių žiedas“ Vaikų vasaros poilsio stovykla „Įgūdžių žiedas“ Vaikų vasaros poilsio stovykla „Įgūdžių žiedas“ Vaikų vasaros poilsio stovykla „Įgūdžių žiedas“ Vaikų vasaros poilsio stovykla „Įgūdžių žiedas“ ]]>
Thu, 02 Jul 2020 07:14:10 +0000 vaiku-vasaros-poilsio-stovykla-igudziu-ziedas at https://www.jonavoszinios.lt
Turgavietėje iš moters rankinės dingo piniginė https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/turgavieteje-is-moters-rankines-dingo-pinigine/

Kaip praneša Kauno apskrities vyriausiasis policijos komisariatas, turgavietėje iš moters rankinės dingo piniginė. 

Liepos 1 d. apie 10.15 val. Jonavoje, Turgaus g., būnant turgavietėje, iš moters rankinės dingo piniginė.

Praradus piniginę, moteris neteko joje buvusių apie 316 eurų, banko kortelės, nuolaidų kortelės ir asmens dokumentų.

Įvykis tiriamas. 

Asociatyvi pixabay.com nuotrauka 

 

Turgavietėje iš moters rankinės dingo piniginė ]]>
Thu, 02 Jul 2020 07:03:50 +0000 turgavieteje-is-moters-rankines-dingo-pinigine at https://www.jonavoszinios.lt
Konkursas Jonavos Raimundo Samulevičiaus progimnazijos direktoriaus pareigoms eiti https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/konkursas-jonavos-raimundo-samuleviciaus-progimnazijos-direktoriaus-pareigoms-eiti/

Jonavos rajono savivaldybė skelbia konkursą Jonavos Raimundo Samulevičiaus progimnazijos direktoriaus pareigoms eiti (pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientas – 11,33).

 Direktorius privalo:

 1. turėti aukštąjį universitetinį ar jam lygiavertį išsilavinimą;
 2. atitikti bent vieną iš šių reikalavimų:

2.1. turėti pedagogo kvalifikaciją ir ne mažesnį kaip 3 metų pedagoginio darbo stažą;

2.2. turėti magistro laipsnį, pedagogo kvalifikaciją ir ne mažesnį kaip 2 metų pedagoginio darbo stažą;

2.3. turėti ugdymo mokslų arba verslo vadybos magistro kvalifikacinį laipsnį arba viešojo administravimo magistro kvalifikacinį laipsnį, įgytą baigus švietimo vadybos studijas, arba jam lygiavertę aukštojo mokslo kvalifikaciją, taip pat turėti ne mažesnę kaip 3 metų profesinės veiklos patirtį, kuri atitinka VI ar aukštesnį kvalifikacijų lygį pagal Lietuvos kvalifikacijų sandaros aprašą, patvirtintą Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2010 m. gegužės 4 d. nutarimu Nr. 535 „Dėl Lietuvos kvalifikacijų sandaros aprašo patvirtinimo“;

 1. turėti Kvalifikacinių reikalavimų valstybinių ir savivaldybių švietimo įstaigų (išskyrus aukštąsias mokyklas) vadovams aprašo, patvirtinto Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2011 m. liepos 1 d. įsakymu Nr. V-1194 „Dėl Kvalifikacinių reikalavimų valstybinių ir savivaldybių švietimo įstaigų (išskyrus aukštąsias mokyklas) vadovams aprašo patvirtinimo“ (su visais aktualiais pakeitimais), 5 punkte nustatytas vadovavimo švietimo įstaigai kompetencijas;
 2. turėti ne mažesnę kaip vienų metų vadovavimo suaugusių asmenų grupei (grupėms) patirtį arba turėti ne mažesnę kaip vienų metų švietimo organizavimo ir (ar) priežiūros patirtį, įgytą viešojo administravimo institucijoje arba švietimo pagalbos įstaigoje;
 3. mokėti naudotis informacinėmis technologijomis;
 4. gerai mokėti lietuvių kalbą, jos mokėjimo lygis turi atitikti Valstybinės kalbos mokėjimo kategorijų, patvirtintų Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2003 m. gruodžio 24 d. nutarimu Nr. 1688 „Dėl valstybinė kalbos mokėjimo kategorijų patvirtinimo ir įgyvendinimo“, reikalavimus;
 5. ne žemesniu kaip B1 kalbos mokėjimo lygiu (pagal Bendruosiuose Europos kalbų metmenyse nustatytą ir apibūdintą šešių kalbos mokėjimo lygių sistemą) mokėti bent vieną iš trijų Europos Sąjungos darbo kalbų (anglų, prancūzų ar vokiečių);
 6. būti nepriekaištingos reputacijos, kaip ji yra apibrėžta Lietuvos Respublikos švietimo įstatyme.

 Pretendentai pateikia šiuos dokumentus (toliau – dokumentai):

 1. prašymą dalyvauti konkurse;
 2. asmens tapatybę ir išsilavinimą patvirtinančių dokumentų kopijas;
 3. gyvenimo aprašymą, parengtą Europass CV formatu lietuvių kalba;
 4. vadovavimo švietimo įstaigai gaires, kuriose išdėstyti pretendento siūlymai dėl atitinkamos švietimo įstaigos, į kurios vadovo pareigas pretenduojama, veiklos (tikslų, prioritetų, jų įgyvendinimo būdų ir kt.), taip pat pretendento nuostatos apie vadovavimą ir vadovo vaidmenį. Gairėse turi atsispindėti pretendento kompetencijos (strateginio švietimo įstaigos valdymo; vadovavimo pedagogų kvalifikacijos tobulinimui; švietimo įstaigos struktūros, procesų, išteklių valdymo; švietimo įstaigos partnerystės ir bendradarbiavimo; bendravimo ir informavimo), numatytos Kvalifikacinių reikalavimų valstybinių ir savivaldybių švietimo įstaigų (išskyrus aukštąsias mokyklas) vadovams apraše, patvirtintame Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministro 2011 m. liepos 1 d. įsakymu Nr. V-1194 „Dėl Kvalifikacinių reikalavimų valstybinių ir savivaldybių švietimo įstaigų (išskyrus aukštąsias mokyklas) vadovams aprašo patvirtinimo“ (toliau – Kvalifikacinių reikalavimų valstybinių ir savivaldybių švietimo įstaigų vadovams aprašas). Vadovavimo švietimo įstaigai gairių apimtis neturi būti didesnė kaip 10 000 spaudos ženklų (iki 5 puslapių teksto);
 5. Pretendento vadovavimo švietimo įstaigai kompetencijų vertinimo arba jam prilyginto vertinimo ataskaitos, išduotos Kvalifikacinių reikalavimų valstybinių ir savivaldybių švietimo įstaigų (išskyrus aukštąsias mokyklas) vadovams aprašo nustatyta tvarka (toliau – kompetencijų vertinimo ataskaita), kopiją;
 6. darbo stažą patvirtinančių dokumentų kopijas;
 7. užsienio kalbos pagal Kvalifikacinių reikalavimų valstybinių ir savivaldybių švietimo įstaigų vadovams apraše nustatytus reikalavimus mokėjimo lygį patvirtinančio dokumento kopiją (-as). Užsienio kalbos mokėjimo lygis įskaitomas pretendentams, baigusiems atitinkamos užsienio kalbos studijas aukštojoje arba iki 2009 metų aukštesniojoje mokykloje arba įgijusiems ne mažiau kaip pusę aukštojo mokslo diplome nurodytų kreditų atitinkama užsienio kalba;
 8. dokumentų, liudijančių kitų kvalifikacinių reikalavimų atitikimą, kopijas (jeigu tokius dokumentus turi);
 9. gali pateikti buvusių darbdavių rekomendacijas.

Pretendentas dokumentus pateikia iki 2020 m. gruodžio 2 d. įskaitytinai: tiesiogiai, elektroniniu paštu arba registruotu laišku  adresu: Jonavos rajono savivaldybės administracija, Teisės ir personalo  skyrius, 215 kab., Žeimių g. 13,  Jonava. Informacija teikiama telefonu (8 349) 50086, el. paštu sigita.cepiene@jonava.lt ; Inga.maciule@jonava.lt .

Dokumentų originalai, pateikiami tiesiogiai teikiant dokumentus arba atrankos dieną prieš pokalbį su pretendentu ir sutikrinti su kopijomis, grąžinami. Pretendentams, nepateikusiems visų dokumentų, ar sutikrinant nustačius, kad pateikti dokumentų originalai neatitinka dokumentų kopijų, neleidžiama dalyvauti konkurse.

Pretendentai, kurie yra pateikę konkurso organizatoriui dokumentus dalyvauti konkurse, suderinę su vadovaujančiu Jonavos Raimundo Samulevičiaus progimnazijai asmeniu, iki atrankos: turi susipažinti su švietimo įstaigos veikla, poreikiais ir gali pristatyti švietimo įstaigos bendruomenei vadovavimo švietimo įstaigai gaires; Gali lankytis švietimo įstaigoje (ne ilgiau kaip 3 darbo dienas), bendrauti su darbuotojais, mokiniais (dalyvaujant mokytojams ar švietimo pagalbos specialistams) netrikdydami švietimo įstaigos veiklos. Nesilankymas švietimo įstaigoje nelaikomas nustatytos tvarkos pažeidimu ir pretendento vertinimui įtakos neturi.

Konkurso paskelbimo data – 2020 m. liepos 1 d.                                 

Atrankos data – 2020 m. gruodžio 16 d.

Kita informacija. Pretendentas vadovavimo švietimo įstaigai kompetencijoms įvertinti turi registruotis per 25 darbo dienas nuo konkurso paskelbimo dienos Nacionalinėje mokyklų vertinimo agentūroje (www.nmva.smm.lt ), prieš tai pateikęs prašymą dalyvauti konkurse.

 

 

Savivaldybės meras Mindaugas Sinkevičius

 

Konkursas Jonavos Raimundo Samulevičiaus progimnazijos direktoriaus pareigoms eiti ]]>
Thu, 02 Jul 2020 06:53:46 +0000 konkursas-jonavos-raimundo-samuleviciaus-progimnazijos-direktoriaus-pareigoms-eiti at https://www.jonavoszinios.lt
Konkursas Jonavos r. Ruklos Jono Stanislausko mokyklos – daugiafunkcio centro direktoriaus pareigoms eiti https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/konkursas-jonavos-r-ruklos-jono-stanislausko-mokyklos---daugiafunkcio-centro-direktoriaus-pareigoms-eiti/

Jonavos rajono savivaldybė skelbia konkursą Jonavos r. Ruklos Jono Stanislausko mokyklos – daugiafunkcio centro direktoriaus pareigoms eiti (pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientas – 12,73).

 Direktorius privalo:

 1. turėti aukštąjį universitetinį ar jam lygiavertį išsilavinimą;
 2. atitikti bent vieną iš šių reikalavimų:

2.1. turėti pedagogo kvalifikaciją ir ne mažesnį kaip 3 metų pedagoginio darbo stažą;

2.2. turėti magistro laipsnį, pedagogo kvalifikaciją ir ne mažesnį kaip 2 metų pedagoginio darbo stažą;

2.3. turėti ugdymo mokslų arba verslo vadybos magistro kvalifikacinį laipsnį arba viešojo administravimo magistro kvalifikacinį laipsnį, įgytą baigus švietimo vadybos studijas, arba jam lygiavertę aukštojo mokslo kvalifikaciją, taip pat turėti ne mažesnę kaip 3 metų profesinės veiklos patirtį, kuri atitinka VI ar aukštesnį kvalifikacijų lygį pagal Lietuvos kvalifikacijų sandaros aprašą, patvirtintą Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2010 m. gegužės 4 d. nutarimu Nr. 535 „Dėl Lietuvos kvalifikacijų sandaros aprašo patvirtinimo“;

 1. turėti Kvalifikacinių reikalavimų valstybinių ir savivaldybių švietimo įstaigų (išskyrus aukštąsias mokyklas) vadovams aprašo, patvirtinto Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2011 m. liepos 1 d. įsakymu Nr. V-1194 „Dėl Kvalifikacinių reikalavimų valstybinių ir savivaldybių švietimo įstaigų (išskyrus aukštąsias mokyklas) vadovams aprašo patvirtinimo“ (su visais aktualiais pakeitimais), 5 punkte nustatytas vadovavimo švietimo įstaigai kompetencijas;
 2. turėti ne mažesnę kaip vienų metų vadovavimo suaugusių asmenų grupei (grupėms) patirtį arba turėti ne mažesnę kaip vienų metų švietimo organizavimo ir (ar) priežiūros patirtį, įgytą viešojo administravimo institucijoje arba švietimo pagalbos įstaigoje;
 3. mokėti naudotis informacinėmis technologijomis;
 4. gerai mokėti lietuvių kalbą, jos mokėjimo lygis turi atitikti Valstybinės kalbos mokėjimo kategorijų, patvirtintų Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2003 m. gruodžio 24 d. nutarimu Nr. 1688 „Dėl valstybinė kalbos mokėjimo kategorijų patvirtinimo ir įgyvendinimo“, reikalavimus;
 5. ne žemesniu kaip B1 kalbos mokėjimo lygiu (pagal Bendruosiuose Europos kalbų metmenyse nustatytą ir apibūdintą šešių kalbos mokėjimo lygių sistemą) mokėti bent vieną iš trijų Europos Sąjungos darbo kalbų (anglų, prancūzų ar vokiečių);
 6. būti nepriekaištingos reputacijos, kaip ji yra apibrėžta Lietuvos Respublikos švietimo įstatyme.

 Pretendentai pateikia šiuos dokumentus (toliau – dokumentai):

 1. prašymą dalyvauti konkurse;
 2. asmens tapatybę ir išsilavinimą patvirtinančių dokumentų kopijas;
 3. gyvenimo aprašymą, parengtą Europass CV formatu lietuvių kalba;
 4. vadovavimo švietimo įstaigai gaires, kuriose išdėstyti pretendento siūlymai dėl atitinkamos švietimo įstaigos, į kurios vadovo pareigas pretenduojama, veiklos (tikslų, prioritetų, jų įgyvendinimo būdų ir kt.), taip pat pretendento nuostatos apie vadovavimą ir vadovo vaidmenį. Gairėse turi atsispindėti pretendento kompetencijos (strateginio švietimo įstaigos valdymo; vadovavimo pedagogų kvalifikacijos tobulinimui; švietimo įstaigos struktūros, procesų, išteklių valdymo; švietimo įstaigos partnerystės ir bendradarbiavimo; bendravimo ir informavimo), numatytos Kvalifikacinių reikalavimų valstybinių ir savivaldybių švietimo įstaigų (išskyrus aukštąsias mokyklas) vadovams apraše, patvirtintame Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministro 2011 m. liepos 1 d. įsakymu Nr. V-1194 „Dėl Kvalifikacinių reikalavimų valstybinių ir savivaldybių švietimo įstaigų (išskyrus aukštąsias mokyklas) vadovams aprašo patvirtinimo“ (toliau – Kvalifikacinių reikalavimų valstybinių ir savivaldybių švietimo įstaigų vadovams aprašas). Vadovavimo švietimo įstaigai gairių apimtis neturi būti didesnė kaip 10 000 spaudos ženklų (iki 5 puslapių teksto);
 5. Pretendento vadovavimo švietimo įstaigai kompetencijų vertinimo arba jam prilyginto vertinimo ataskaitos, išduotos Kvalifikacinių reikalavimų valstybinių ir savivaldybių švietimo įstaigų (išskyrus aukštąsias mokyklas) vadovams aprašo nustatyta tvarka (toliau – kompetencijų vertinimo ataskaita), kopiją;
 6. darbo stažą patvirtinančių dokumentų kopijas;
 7. užsienio kalbos pagal Kvalifikacinių reikalavimų valstybinių ir savivaldybių švietimo įstaigų vadovams apraše nustatytus reikalavimus mokėjimo lygį patvirtinančio dokumento kopiją (-as). Užsienio kalbos mokėjimo lygis įskaitomas pretendentams, baigusiems atitinkamos užsienio kalbos studijas aukštojoje arba iki 2009 metų aukštesniojoje mokykloje arba įgijusiems ne mažiau kaip pusę aukštojo mokslo diplome nurodytų kreditų atitinkama užsienio kalba;
 8. dokumentų, liudijančių kitų kvalifikacinių reikalavimų atitikimą, kopijas (jeigu tokius dokumentus turi);
 9. gali pateikti buvusių darbdavių rekomendacijas.

Pretendentas dokumentus pateikia iki 2020 m. lapkričio 26 d. įskaitytinai: tiesiogiai, elektroniniu paštu arba registruotu laišku  adresu: Jonavos rajono savivaldybės administracija, Teisės ir personalo  skyrius, 215 kab., Žeimių g. 13,  Jonava. Informacija teikiama telefonu (8 349) 50086, el. paštu sigita.cepiene@jonava.lt ; Inga.maciule@jonava.lt .

Dokumentų originalai, pateikiami tiesiogiai teikiant dokumentus arba atrankos dieną prieš pokalbį su pretendentu ir sutikrinti su kopijomis, grąžinami. Pretendentams, nepateikusiems visų dokumentų, ar sutikrinant nustačius, kad pateikti dokumentų originalai neatitinka dokumentų kopijų, neleidžiama dalyvauti konkurse.

Pretendentai, kurie yra pateikę konkurso organizatoriui dokumentus dalyvauti konkurse, suderinę su vadovaujančiu Jonavos r. Ruklos Jono Stanislausko mokyklos – daugiafunkciam centrui asmeniu, iki atrankos: turi susipažinti su švietimo įstaigos veikla, poreikiais ir gali pristatyti švietimo įstaigos bendruomenei vadovavimo švietimo įstaigai gaires; Gali lankytis švietimo įstaigoje (ne ilgiau kaip 3 darbo dienas), bendrauti su darbuotojais, mokiniais (dalyvaujant mokytojams ar švietimo pagalbos specialistams) netrikdydami švietimo įstaigos veiklos. Nesilankymas švietimo įstaigoje nelaikomas nustatytos tvarkos pažeidimu ir pretendento vertinimui įtakos neturi.

Konkurso paskelbimo data – 2020 m. liepos 1 d.                                 

Atrankos data – 2020 m. gruodžio 10 d.

Kita informacija. Pretendentas vadovavimo švietimo įstaigai kompetencijoms įvertinti turi registruotis per 25 darbo dienas nuo konkurso paskelbimo dienos Nacionalinėje mokyklų vertinimo agentūroje (www.nmva.smm.lt ), prieš tai pateikęs prašymą dalyvauti konkurse.

 

 

Savivaldybės meras Mindaugas Sinkevičius

 

Konkursas Jonavos r. Ruklos Jono Stanislausko mokyklos – daugiafunkcio centro direktoriaus pareigoms eiti ]]>
Thu, 02 Jul 2020 06:41:48 +0000 konkursas-jonavos-r-ruklos-jono-stanislausko-mokyklos---daugiafunkcio-centro-direktoriaus-pareigoms-eiti at https://www.jonavoszinios.lt
Konkursas Jonavos r. Žeimių mokyklos – daugiafunkcio centro direktoriaus pareigoms eiti https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/konkursas-jonavos-r-zeimiu-mokyklos---daugiafunkcio-centro-direktoriaus-pareigoms-eiti/

Jonavos rajono savivaldybė skelbia konkursą Jonavos r. Žeimių mokyklos – daugiafunkcio centro direktoriaus pareigoms eiti (pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientas – 10,17).

 Direktorius privalo:

 1. turėti aukštąjį universitetinį ar jam lygiavertį išsilavinimą;
 2. atitikti bent vieną iš šių reikalavimų:

2.1. turėti pedagogo kvalifikaciją ir ne mažesnį kaip 3 metų pedagoginio darbo stažą;

2.2. turėti magistro laipsnį, pedagogo kvalifikaciją ir ne mažesnį kaip 2 metų pedagoginio darbo stažą;

2.3. turėti ugdymo mokslų arba verslo vadybos magistro kvalifikacinį laipsnį arba viešojo administravimo magistro kvalifikacinį laipsnį, įgytą baigus švietimo vadybos studijas, arba jam lygiavertę aukštojo mokslo kvalifikaciją, taip pat turėti ne mažesnę kaip 3 metų profesinės veiklos patirtį, kuri atitinka VI ar aukštesnį kvalifikacijų lygį pagal Lietuvos kvalifikacijų sandaros aprašą, patvirtintą Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2010 m. gegužės 4 d. nutarimu Nr. 535 „Dėl Lietuvos kvalifikacijų sandaros aprašo patvirtinimo“;

 1. turėti Kvalifikacinių reikalavimų valstybinių ir savivaldybių švietimo įstaigų (išskyrus aukštąsias mokyklas) vadovams aprašo, patvirtinto Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2011 m. liepos 1 d. įsakymu Nr. V-1194 „Dėl Kvalifikacinių reikalavimų valstybinių ir savivaldybių švietimo įstaigų (išskyrus aukštąsias mokyklas) vadovams aprašo patvirtinimo“ (su visais aktualiais pakeitimais), 5 punkte nustatytas vadovavimo švietimo įstaigai kompetencijas;
 2. turėti ne mažesnę kaip vienų metų vadovavimo suaugusių asmenų grupei (grupėms) patirtį arba turėti ne mažesnę kaip vienų metų švietimo organizavimo ir (ar) priežiūros patirtį, įgytą viešojo administravimo institucijoje arba švietimo pagalbos įstaigoje;
 3. mokėti naudotis informacinėmis technologijomis;
 4. gerai mokėti lietuvių kalbą, jos mokėjimo lygis turi atitikti Valstybinės kalbos mokėjimo kategorijų, patvirtintų Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2003 m. gruodžio 24 d. nutarimu Nr. 1688 „Dėl valstybinė kalbos mokėjimo kategorijų patvirtinimo ir įgyvendinimo“, reikalavimus;
 5. ne žemesniu kaip B1 kalbos mokėjimo lygiu (pagal Bendruosiuose Europos kalbų metmenyse nustatytą ir apibūdintą šešių kalbos mokėjimo lygių sistemą) mokėti bent vieną iš trijų Europos Sąjungos darbo kalbų (anglų, prancūzų ar vokiečių);
 6. būti nepriekaištingos reputacijos, kaip ji yra apibrėžta Lietuvos Respublikos švietimo įstatyme.

 Pretendentai pateikia šiuos dokumentus (toliau – dokumentai):

 1. prašymą dalyvauti konkurse;
 2. asmens tapatybę ir išsilavinimą patvirtinančių dokumentų kopijas;
 3. gyvenimo aprašymą, parengtą Europass CV formatu lietuvių kalba;
 4. vadovavimo švietimo įstaigai gaires, kuriose išdėstyti pretendento siūlymai dėl atitinkamos švietimo įstaigos, į kurios vadovo pareigas pretenduojama, veiklos (tikslų, prioritetų, jų įgyvendinimo būdų ir kt.), taip pat pretendento nuostatos apie vadovavimą ir vadovo vaidmenį. Gairėse turi atsispindėti pretendento kompetencijos (strateginio švietimo įstaigos valdymo; vadovavimo pedagogų kvalifikacijos tobulinimui; švietimo įstaigos struktūros, procesų, išteklių valdymo; švietimo įstaigos partnerystės ir bendradarbiavimo; bendravimo ir informavimo), numatytos Kvalifikacinių reikalavimų valstybinių ir savivaldybių švietimo įstaigų (išskyrus aukštąsias mokyklas) vadovams apraše, patvirtintame Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministro 2011 m. liepos 1 d. įsakymu Nr. V-1194 „Dėl Kvalifikacinių reikalavimų valstybinių ir savivaldybių švietimo įstaigų (išskyrus aukštąsias mokyklas) vadovams aprašo patvirtinimo“ (toliau – Kvalifikacinių reikalavimų valstybinių ir savivaldybių švietimo įstaigų vadovams aprašas). Vadovavimo švietimo įstaigai gairių apimtis neturi būti didesnė kaip 10 000 spaudos ženklų (iki 5 puslapių teksto);
 5. Pretendento vadovavimo švietimo įstaigai kompetencijų vertinimo arba jam prilyginto vertinimo ataskaitos, išduotos Kvalifikacinių reikalavimų valstybinių ir savivaldybių švietimo įstaigų (išskyrus aukštąsias mokyklas) vadovams aprašo nustatyta tvarka (toliau – kompetencijų vertinimo ataskaita), kopiją;
 6. darbo stažą patvirtinančių dokumentų kopijas;
 7. užsienio kalbos pagal Kvalifikacinių reikalavimų valstybinių ir savivaldybių švietimo įstaigų vadovams apraše nustatytus reikalavimus mokėjimo lygį patvirtinančio dokumento kopiją (-as). Užsienio kalbos mokėjimo lygis įskaitomas pretendentams, baigusiems atitinkamos užsienio kalbos studijas aukštojoje arba iki 2009 metų aukštesniojoje mokykloje arba įgijusiems ne mažiau kaip pusę aukštojo mokslo diplome nurodytų kreditų atitinkama užsienio kalba;
 8. dokumentų, liudijančių kitų kvalifikacinių reikalavimų atitikimą, kopijas (jeigu tokius dokumentus turi);
 9. gali pateikti buvusių darbdavių rekomendacijas.

Pretendentas dokumentus pateikia iki 2020 m. lapkričio 26 d. įskaitytinai: tiesiogiai, elektroniniu paštu arba registruotu laišku  adresu: Jonavos rajono savivaldybės administracija, Teisės ir personalo  skyrius, 215 kab., Žeimių g. 13,  Jonava. Informacija teikiama telefonu (8 349) 50086, el. paštu sigita.cepiene@jonava.lt ; Inga.maciule@jonava.lt .

Dokumentų originalai, pateikiami tiesiogiai teikiant dokumentus arba atrankos dieną prieš pokalbį su pretendentu ir sutikrinti su kopijomis, grąžinami. Pretendentams, nepateikusiems visų dokumentų, ar sutikrinant nustačius, kad pateikti dokumentų originalai neatitinka dokumentų kopijų, neleidžiama dalyvauti konkurse.

Pretendentai, kurie yra pateikę konkurso organizatoriui dokumentus dalyvauti konkurse, suderinę su vadovaujančiu Jonavos r. Žeimių mokyklos – daugiafunkciam centrui asmeniu, iki atrankos: turi susipažinti su švietimo įstaigos veikla, poreikiais ir gali pristatyti švietimo įstaigos bendruomenei vadovavimo švietimo įstaigai gaires; Gali lankytis švietimo įstaigoje (ne ilgiau kaip 3 darbo dienas), bendrauti su darbuotojais, mokiniais (dalyvaujant mokytojams ar švietimo pagalbos specialistams) netrikdydami švietimo įstaigos veiklos. Nesilankymas švietimo įstaigoje nelaikomas nustatytos tvarkos pažeidimu ir pretendento vertinimui įtakos neturi.

Konkurso paskelbimo data – 2020 m. liepos 1 d.                                 

Atrankos data – 2020 m. gruodžio 10 d.

Kita informacija. Pretendentas vadovavimo švietimo įstaigai kompetencijoms įvertinti turi registruotis per 25 darbo dienas nuo konkurso paskelbimo dienos Nacionalinėje mokyklų vertinimo agentūroje (www.nmva.smm.lt ), prieš tai pateikęs prašymą dalyvauti konkurse.

 

 

Savivaldybės meras Mindaugas Sinkevičius

 

Konkursas Jonavos r. Žeimių mokyklos – daugiafunkcio centro direktoriaus pareigoms eiti ]]>
Thu, 02 Jul 2020 06:38:23 +0000 konkursas-jonavos-r-zeimiu-mokyklos---daugiafunkcio-centro-direktoriaus-pareigoms-eiti at https://www.jonavoszinios.lt
Konkursas Jonavos Senamiesčio gimnazijos direktoriaus pareigoms eiti https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/konkursas-jonavos-senamiescio-gimnazijos-direktoriaus-pareigoms-eiti/

Jonavos rajono savivaldybė skelbia konkursą Jonavos Senamiesčio gimnazijos direktoriaus pareigoms eiti (pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientas – 11,64).

 Direktorius privalo:

 1. turėti aukštąjį universitetinį ar jam lygiavertį išsilavinimą;
 2. atitikti bent vieną iš šių reikalavimų:

2.1. turėti pedagogo kvalifikaciją ir ne mažesnį kaip 3 metų pedagoginio darbo stažą;

2.2. turėti magistro laipsnį, pedagogo kvalifikaciją ir ne mažesnį kaip 2 metų pedagoginio darbo stažą;

2.3. turėti ugdymo mokslų arba verslo vadybos magistro kvalifikacinį laipsnį arba viešojo administravimo magistro kvalifikacinį laipsnį, įgytą baigus švietimo vadybos studijas, arba jam lygiavertę aukštojo mokslo kvalifikaciją, taip pat turėti ne mažesnę kaip 3 metų profesinės veiklos patirtį, kuri atitinka VI ar aukštesnį kvalifikacijų lygį pagal Lietuvos kvalifikacijų sandaros aprašą, patvirtintą Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2010 m. gegužės 4 d. nutarimu Nr. 535 „Dėl Lietuvos kvalifikacijų sandaros aprašo patvirtinimo“;

 1. turėti Kvalifikacinių reikalavimų valstybinių ir savivaldybių švietimo įstaigų (išskyrus aukštąsias mokyklas) vadovams aprašo, patvirtinto Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2011 m. liepos 1 d. įsakymu Nr. V-1194 „Dėl Kvalifikacinių reikalavimų valstybinių ir savivaldybių švietimo įstaigų (išskyrus aukštąsias mokyklas) vadovams aprašo patvirtinimo“ (su visais aktualiais pakeitimais), 5 punkte nustatytas vadovavimo švietimo įstaigai kompetencijas;
 2. turėti ne mažesnę kaip vienų metų vadovavimo suaugusių asmenų grupei (grupėms) patirtį arba turėti ne mažesnę kaip vienų metų švietimo organizavimo ir (ar) priežiūros patirtį, įgytą viešojo administravimo institucijoje arba švietimo pagalbos įstaigoje;
 3. mokėti naudotis informacinėmis technologijomis;
 4. gerai mokėti lietuvių kalbą, jos mokėjimo lygis turi atitikti Valstybinės kalbos mokėjimo kategorijų, patvirtintų Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2003 m. gruodžio 24 d. nutarimu Nr. 1688 „Dėl valstybinė kalbos mokėjimo kategorijų patvirtinimo ir įgyvendinimo“, reikalavimus;
 5. ne žemesniu kaip B1 kalbos mokėjimo lygiu (pagal Bendruosiuose Europos kalbų metmenyse nustatytą ir apibūdintą šešių kalbos mokėjimo lygių sistemą) mokėti bent vieną iš trijų Europos Sąjungos darbo kalbų (anglų, prancūzų ar vokiečių);
 6. būti nepriekaištingos reputacijos, kaip ji yra apibrėžta Lietuvos Respublikos švietimo įstatyme.

 Pretendentai pateikia šiuos dokumentus (toliau – dokumentai):

 1. prašymą dalyvauti konkurse;
 2. asmens tapatybę ir išsilavinimą patvirtinančių dokumentų kopijas;
 3. gyvenimo aprašymą, parengtą Europass CV formatu lietuvių kalba;
 4. vadovavimo švietimo įstaigai gaires, kuriose išdėstyti pretendento siūlymai dėl atitinkamos švietimo įstaigos, į kurios vadovo pareigas pretenduojama, veiklos (tikslų, prioritetų, jų įgyvendinimo būdų ir kt.), taip pat pretendento nuostatos apie vadovavimą ir vadovo vaidmenį. Gairėse turi atsispindėti pretendento kompetencijos (strateginio švietimo įstaigos valdymo; vadovavimo pedagogų kvalifikacijos tobulinimui; švietimo įstaigos struktūros, procesų, išteklių valdymo; švietimo įstaigos partnerystės ir bendradarbiavimo; bendravimo ir informavimo), numatytos Kvalifikacinių reikalavimų valstybinių ir savivaldybių švietimo įstaigų (išskyrus aukštąsias mokyklas) vadovams apraše, patvirtintame Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministro 2011 m. liepos 1 d. įsakymu Nr. V-1194 „Dėl Kvalifikacinių reikalavimų valstybinių ir savivaldybių švietimo įstaigų (išskyrus aukštąsias mokyklas) vadovams aprašo patvirtinimo“ (toliau – Kvalifikacinių reikalavimų valstybinių ir savivaldybių švietimo įstaigų vadovams aprašas). Vadovavimo švietimo įstaigai gairių apimtis neturi būti didesnė kaip 10 000 spaudos ženklų (iki 5 puslapių teksto);
 5. Pretendento vadovavimo švietimo įstaigai kompetencijų vertinimo arba jam prilyginto vertinimo ataskaitos, išduotos Kvalifikacinių reikalavimų valstybinių ir savivaldybių švietimo įstaigų (išskyrus aukštąsias mokyklas) vadovams aprašo nustatyta tvarka (toliau – kompetencijų vertinimo ataskaita), kopiją;
 6. darbo stažą patvirtinančių dokumentų kopijas;
 7. užsienio kalbos pagal Kvalifikacinių reikalavimų valstybinių ir savivaldybių švietimo įstaigų vadovams apraše nustatytus reikalavimus mokėjimo lygį patvirtinančio dokumento kopiją (-as). Užsienio kalbos mokėjimo lygis įskaitomas pretendentams, baigusiems atitinkamos užsienio kalbos studijas aukštojoje arba iki 2009 metų aukštesniojoje mokykloje arba įgijusiems ne mažiau kaip pusę aukštojo mokslo diplome nurodytų kreditų atitinkama užsienio kalba;
 8. dokumentų, liudijančių kitų kvalifikacinių reikalavimų atitikimą, kopijas (jeigu tokius dokumentus turi);
 9. gali pateikti buvusių darbdavių rekomendacijas.

Pretendentas dokumentus pateikia iki 2020 m. gruodžio 2 d. įskaitytinai: tiesiogiai, elektroniniu paštu arba registruotu laišku  adresu: Jonavos rajono savivaldybės administracija, Teisės ir personalo  skyrius, 215 kab., Žeimių g. 13,  Jonava. Informacija teikiama telefonu (8 349) 50086, el. paštu sigita.cepiene@jonava.lt ; Inga.maciule@jonava.lt .

Dokumentų originalai, pateikiami tiesiogiai teikiant dokumentus arba atrankos dieną prieš pokalbį su pretendentu ir sutikrinti su kopijomis, grąžinami. Pretendentams, nepateikusiems visų dokumentų, ar sutikrinant nustačius, kad pateikti dokumentų originalai neatitinka dokumentų kopijų, neleidžiama dalyvauti konkurse.

Pretendentai, kurie yra pateikę konkurso organizatoriui dokumentus dalyvauti konkurse, suderinę su vadovaujančiu Jonavos Senamiesčio gimnazijai asmeniu, iki atrankos: turi susipažinti su švietimo įstaigos veikla, poreikiais ir gali pristatyti švietimo įstaigos bendruomenei vadovavimo švietimo įstaigai gaires; Gali lankytis švietimo įstaigoje (ne ilgiau kaip 3 darbo dienas), bendrauti su darbuotojais, mokiniais (dalyvaujant mokytojams ar švietimo pagalbos specialistams) netrikdydami švietimo įstaigos veiklos. Nesilankymas švietimo įstaigoje nelaikomas nustatytos tvarkos pažeidimu ir pretendento vertinimui įtakos neturi.

Konkurso paskelbimo data – 2020 m. liepos 1 d.                                 

Atrankos data – 2020 m. gruodžio 16 d.

Kita informacija. Pretendentas vadovavimo švietimo įstaigai kompetencijoms įvertinti turi registruotis per 25 darbo dienas nuo konkurso paskelbimo dienos Nacionalinėje mokyklų vertinimo agentūroje (www.nmva.smm.lt ), prieš tai pateikęs prašymą dalyvauti konkurse.

 

 

Savivaldybės meras Mindaugas Sinkevičius

 

Konkursas Jonavos Senamiesčio gimnazijos direktoriaus pareigoms eiti ]]>
Thu, 02 Jul 2020 06:34:31 +0000 konkursas-jonavos-senamiescio-gimnazijos-direktoriaus-pareigoms-eiti at https://www.jonavoszinios.lt
Užbaigtas projektas Nr. 08.2.1-CPVA-R-908-21-0004 „Ruklos miestelio kompleksinis atnaujinimas“ https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/uzbaigtas-projektas-nr-0821-cpva-r-908-21-0004-ruklos-miestelio-kompleksinis-atnaujinimas/

Šių metų birželio mėn. Jonavos rajono savivaldybės administracija baigė projekto „Ruklos miestelio kompleksinis atnaujinimas" veiklas.

Projekto metu atnaujintos viešosios erdvės ir pritaikytos rekreacijai, poilsiui, renginiams, laisvalaikiui, fizinio aktyvumo didinimui, sukurta patraukli aplinka gyvenimui, naujoms investicijoms bei verslo plėtrai. Sutvarkyta poilsio ir rekreacinė zona Ruklos miestelio centre (teritorijoje tarp Karaliaus Mindaugo g. 1A ir 7), įrengti mažosios architektūros elementai (suoliukai, šiukšliadėžės ir pan.), atnaujintas aktyvaus laisvalaikio aikštynas (Laumės g. 8), įrengti nauji ir atnaujinti susidėvėję pėsčiųjų takai (atkarpos Karaliaus Mindaugo, Piliakalnio, Laumės gatvėse ir jų prieigose), atnaujintos dviejų automobilių stovėjimo aikštelių dangos prie Kultūros centro (Laumės g. 4 ir Laumės g. 2), įrengtas apšvietimas ir stebėjimo kamerų tinklas naujai įrengtuose pėsčiųjų takuose, poilsio ir rekreacinėje zonoje bei aktyvaus laisvalaikio aikštyne. 

Bendra projekto vertė siekė 957 tūkst. Eur. Projektui skirtas finansavimas iš Regioninės plėtros fondo bei  Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto ~ 886 tūkst. Eur. Jonavos rajono savivaldybės biudžeto lėšos sudarė ~72 tūkst. Eur.

Užbaigtas projektas Nr. 08.2.1-CPVA-R-908-21-0004 „Ruklos miestelio kompleksinis atnaujinimas“ Užbaigtas projektas Nr. 08.2.1-CPVA-R-908-21-0004 „Ruklos miestelio kompleksinis atnaujinimas“ Užbaigtas projektas Nr. 08.2.1-CPVA-R-908-21-0004 „Ruklos miestelio kompleksinis atnaujinimas“ Užbaigtas projektas Nr. 08.2.1-CPVA-R-908-21-0004 „Ruklos miestelio kompleksinis atnaujinimas“ Užbaigtas projektas Nr. 08.2.1-CPVA-R-908-21-0004 „Ruklos miestelio kompleksinis atnaujinimas“ ]]>
Thu, 02 Jul 2020 06:02:16 +0000 uzbaigtas-projektas-nr-0821-cpva-r-908-21-0004-ruklos-miestelio-kompleksinis-atnaujinimas at https://www.jonavoszinios.lt
Jonavos rajono žemės ūkio bendrovių, kooperatyvų, įmonių ir ūkininkų traktorių, savaeigių žemės ūkio mašinų ir jų priekabų techninės apžiūros grafikas https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavos-rajono-zemes-ukio-bendroviu-kooperatyvu-imoniu-ir-ukininku-traktoriu-savaeigiu-zemes-ukio-masinu-ir-ju-priekabu-technines-apziuros-grafikas/

Patvirtintas Jonavos rajono žemės ūkio bendrovių, kooperatyvų, įmonių ir ūkininkų traktorių, savaeigių žemės ūkio mašinų ir jų priekabų techninės apžiūros grafikas 2020 metams.

Šveicarijos  sen. - liepos  3 d.

 1. Šveicarijos k. - 10 val.

Užusalių sen. - liepos  7 d.

 1. Užusalių k. -10 val.
 2. Kalnėnų k. - 12 val.
 3. Išorų k. -13 val.

Bukonių sen. - liepos  9 d.

 1. Bukonių k. -10 val.
 2. Pasraučių k. -11 val.
 3. Liepių k. - 12 val.
 4. Vaivadiškių k. -13 val.

Žeimių sen. -liepos  14  d.

 1. Juškonių k. - 10 val.
 2. Žeimių mstl. - 12 val.
 3. Žeimių gel. stotis - 14 val.

Žeimių  sen. - liepos  15  d.

 1. Kuigalių k. -10 val.
 2. Naujasodžio k. -13 val.

Kulvos  sen. - liepos  16  d .

 1. Ragožių k. - 10  val.
 2. Kulvos k. - 12 val.

Kulvos sen. - liepos  17  d.

 1. Čičinų k. - 10 val.

       2. Batėgalos k. -11 val.

Šilų sen. - liepos 21 d.

 1. Panoterių k. - 10 val.
 2. Šilų k. - 12 val.
 3. Koncepto k. - 14 val.

Upninkų sen. - liepos 24 d.

 1. Upninkų k. -10 val.

Jonavos miesto  sen. - liepos 28 d.

Lietuvos  Respublikos Vyriausybes patvirtinta valstybes  rinkliava  mokama:

Valstybinei mokesčių  inspekcijai (VMI) įmokos kodas: 53046

Traktoriaus techninė  apžiūra: 6,8 €

Priekabos  techninė  apžiūra :  5,5  €

Žemės ūkio skyriaus vyr. specialistas Mindaugas Skorupskas 

pixabay.com nuotrauka 

Jonavos rajono žemės ūkio bendrovių, kooperatyvų, įmonių ir ūkininkų traktorių, savaeigių žemės ūkio mašinų ir jų priekabų techninės apžiūros grafikas ]]>
Thu, 02 Jul 2020 05:41:44 +0000 jonavos-rajono-zemes-ukio-bendroviu-kooperatyvu-imoniu-ir-ukininku-traktoriu-savaeigiu-zemes-ukio-masinu-ir-ju-priekabu-technines-apziuros-grafikas at https://www.jonavoszinios.lt
Panerių g. daugiabučio bute rastas jaunos moters kūnas https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/paneriu-g-daugiabucio-bute-rastas-jaunos-moters-kunas/

Liepos 1 d. Panerių gatvėje esančio daugiabučio namo bute rastas jaunos moters lavonas.

Į policijos pareigūnus kreipėsi motina, kuri negalėjo susisiekti su dukra. Pareigūnai, atvykę nurodytu adresu, patekti į užrakintą butą negalėjo, tad apie 13 val. 38 min. į pagalbą išsikvietė gelbėtojus.

Ugniagesiai gelbėtojai laužtuvais atidarė duris, o patekus į butą, viduje rastas jaunos moters (1991 m.g.) kūnas be gyvybės ženklų. Pirminės apžiūros metu išorinių smurto žymių nerasta. Dėl ko mirė moteris, aiškinasi teismo medicinos ekspertai.  

Įvykis tiriamas.

Panerių g. daugiabučio bute rastas jaunos moters kūnas ]]>
Thu, 02 Jul 2020 05:31:53 +0000 paneriu-g-daugiabucio-bute-rastas-jaunos-moters-kunas at https://www.jonavoszinios.lt
Nelaimė Žeimių gatvėje: iškritęs iš balkono senolis neišgyveno https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/nelaime-zeimiu-gatveje-iskrites-is-balkono-senolis-neisgyveno/

Kaip praneša Policijos departamentas, liepos 1-ąją kraupi nelaimė fiksuota Žeimių gatvėje.  

Apie 11 val. 12 min. Jonavoje, Žeimių g., iš penktame aukšte esančio balkono iškrito ir mirtinai susižalojo vyras, gimęs 1946 metais.

Nelaimė Žeimių gatvėje: iškritęs iš balkono senolis neišgyveno ]]>
Thu, 02 Jul 2020 03:40:29 +0000 nelaime-zeimiu-gatveje-iskrites-is-balkono-senolis-neisgyveno at https://www.jonavoszinios.lt
Jaunieji konservatoriai protestuos prieš R. Sinkevičiaus paskyrimą į ministro postą https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jaunieji-konservatoriai-protestuos-prie-pries-r-sinkeviciaus-paskyrima-i-ministro-posta/

Jaunųjų konservatorių lyga (JKL) rytoj, liepos 2 d., 10 val. prie Ekonomikos ir inovacijų ministerijos (Gedimino pr. 38)  protestuos prieš Rimanto Sinkevičiaus paskyrimą į ministro postą.

„Lietuvos ekonomikos laukia itin sudėtingas laikmetis, o vadovauti šiai sričiai skiriamas žmogus garsėjantis tik meile linksmybėms Seime ir medžioklei su verslininkais. Beje, šito pomėgio net nematęs reikalo deklaruoti ir už tai nubaustas VTEK. Ministerija bus atsakinga už milžiniškų lėšų skirstymą, bet abejoju, ar nors vienas verslininkas tiki, kad šitas ministras gali turėti vizionierišką planą – šis žmogus 2016 metais netiko net Karbauskiui. Taigi, prie tokių Vyriausybės korupcijos, nepotizmo ir nekompetencijos profesionalų kaip Narkevičius ar Palionis, jungiasi naujas profesionalas Sinkevičius“, – sakė JKL valdybos narys Vykintas Vaitkevičius.

Pasak V. Vaitkevičiaus,  pilietiškas jaunimas nesitaikys su valdančiųjų tyčiojimusi iš valstybės ir jos ateities.

Akcija truks apie 30-40 min. 

Akcija atvira visuomenei ir žiniasklaidai.

JKL inf. 

Jaunieji konservatoriai protestuos prieš R. Sinkevičiaus paskyrimą į ministro postą ]]>
Wed, 01 Jul 2020 15:48:28 +0000 jaunieji-konservatoriai-protestuos-prie-pries-r-sinkeviciaus-paskyrima-i-ministro-posta at https://www.jonavoszinios.lt
Jonavos rajono savivaldybės administracija skelbia konkursą Jonavos miesto seniūnijos seniūno pareigoms užimti https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavos-rajono-savivaldybes-administracija-skelbia-konkursa-jonavos-miesto-seniunijos-seniuno-pareigoms-uzimti/

Konkurso aprašymas:

Skelbimo Nr.: 44786

Skelbimo data: 2020-06-30   

Konkursą organizuojanti įstaiga: Jonavos rajono savivaldybės administracija

Pareigos: Jonavos miesto seniūnijos seniūnas, koeficientas 12

Pareigybės aprašymas:

Valstybės tarnautojas, einantis šias pareigas, turi atitikti šiuos specialiuosius reikalavimus: turėti aukštąjį universitetinį  arba aukštąjį koleginį išsilavinimą; turėti ne mažesnį kaip 3 metų darbo stažą; būti susipažinusiam su Lietuvos  Respublikos įstatymais,  Lietuvos  Respublikos Vyriausybės   nutarimais   ir  kitais   teisės  aktais,   reglamentuojančiais  vietos  savivaldą,  viešąjį administravimą, valstybės tarnybą bei personalo valdymą; mokėti valdyti, kaupti, sisteminti, apibendrinti informaciją, sklandžiai dėstyti mintis raštu ir žodžiu, savarankiškai planuoti ir organizuoti savo darbinę veiklą; mokėti dirbti šiomis kompiuterinėmis programomis: MS Word, MS Excel, MS Outlook, Internet Explorer; išmanyti dokumentų rengimo ir įforminimo bei raštvedybos taisykles.

Dokumentų pateikimo būdas: el. būdu (per VATIS Atrankos modulį)

Adresas: Valstybės tarnybos departamentas prie VRM; Šventaragio g. 2, Vilnius

Telefonas: 8 50 2196 806

El. paštas: Alma Markevičienė, VTD prie VRM Vadovų atrankos ir planavimo skyriaus patarėja, alma.markeviciene@vtd.lt 

                            

Jonavos rajono savivaldybės administracija skelbia konkursą Jonavos miesto seniūnijos seniūno pareigoms užimti ]]>
Wed, 01 Jul 2020 15:40:38 +0000 jonavos-rajono-savivaldybes-administracija-skelbia-konkursa-jonavos-miesto-seniunijos-seniuno-pareigoms-uzimti at https://www.jonavoszinios.lt
Butų pirkimas Jonavos mieste ir Ruklos mstl. https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/butu-pirkimas-jonavos-mieste-ir-ruklos-mstl-269/

Perkančioji organizacija: Jonavos rajono savivaldybės administracija, Žeimių g. 13, LT-55158 Jonava, įstaigos kodas 188769070, tel. (8 349) 613 94, faks. (8 349) 500 12, el. p. administracija@jonava.lt  

Pirkimo būdas: skelbiamos derybos.

Nekilnojamųjų daiktų paskirtis, pavadinimas ir pageidaujama nekilnojamųjų daiktų buvimo vieta: Jonavos rajono savivaldybės administracija skelbia pirkimą, siekdama įsigyti vieno, dviejų, trijų ir keturių kambarių butus Jonavos mieste ir Ruklos mstl. Pirkimas skaidomas į dešimt atskirų pirkimo objekto dalių. Butai turi atitikti techninės specifikacijos reikalavimus, nurodytus pirkimo sąlygų 1-4 prieduose. Funkcijos (veikla), kurioms numatoma naudoti nekilnojamąjį daiktą – savivaldybės socialinio būsto fondo sudarymas ir jo remontas, socialinio būsto nuoma (LR Vietos savivaldos įstatymo 6 str. 15 p.). 

Pirkimo dokumentų gavimo sąlygos: pirkimo dokumentus, susijusius su pirkimu, galima gauti iki 2020 m. rugpjūčio 3 d. 10.00 val., darbo dienomis ir darbo valandomis Jonavos rajono savivaldybės administracijoje 317 A ir 202 kab., Žeimių g. 13, LT-55158 Jonava, pateikus prašymą. Pirkimo dokumentai, kandidatui paprašius, pateikiami ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo kandidato prašymo pateikti šiuos dokumentus gavimo dienos. Pirkimo dokumentai taip pat skelbiami Jonavos rajono savivaldybės administracijos tinklalapyje adresu http://www.jonava.lt/socialinio-busto-pletra

Paraiškų dalyvauti derybose pateikimo vieta, terminas ir laikas: parduodamų nekilnojamųjų daiktų dokumentai perkančiajai organizacijai turi būti pateikti iki 2020 m. rugpjūčio 3 d. 10.00 val. Vokai iki nurodyto dokumentų pateikimo termino pabaigos pateikiami savivaldybės administracijos Bendrojo skyriaus darbuotojams, atsakingiems už dokumentų priėmimą, dokumentų priėmimo kabinetai – savivaldybės administracijos pastato pirmame aukšte, 124 kab., Žeimių g. 13, 55158 Jonavoje, tel. (8 349) 501 51. Vėliau pateiktos paraiškos nebus nagrinėjamos. Pasiūlymai turi būti teikiami tik užklijuotuose vokuose, ant kurių turi būti užrašytas kandidato vardas ir pavardė, telefono numeris, gyvenamosios vietos adresas, nuoroda „Butų pirkimas Jonavos mieste ir Ruklos mstl." ir „NEATPLĖŠTI IKI 2020-08-03 10 val. 00 min." 

Kalba (kalbos), kuria (kuriomis) turi būti parengti kandidatų dokumentai: paraiškos ir kiti kandidatų dokumentai turi būti pateikiami lietuvių kalba. 

Dokumentai, kuriuos kandidatai, dalyvaudami pirkime, turi pateikti:

 1. Užpildyta pasiūlymo dalyvauti derybose forma (pirkimo sąlygų 5 priedas);
 2. Siūlomo parduoti buto nuosavybę patvirtinantis Lietuvos Respublikos nekilnojamojo turto registro centrinio duomenų banko išrašas ar jo kopija;
 3. Siūlomo parduoti buto savininkų asmens tapatybę patvirtinančių dokumentų kopijos;
 4. Siūlomo parduoti buto kadastro duomenų bylos kopija (jei kandidato siūlomas parduoti butas yra renovuotame name, tai buto kadastro duomenų byla turi būti atnaujinta);
 5. Siūlomo parduoti buto savininkus atstovaujančio ar įgalioto asmens tapatybę patvirtinančio dokumento kopija ir kiti atstovavimo teisėtumą patvirtinantys dokumentai, nurodyti pirkimo sąlygų IV dalyje, jei kandidatas nėra vienintelis siūlomo parduoti buto savininkas;
 6. Bendraturčių sprendimas (sutikimas) parduoti butą Lietuvos Respublikos civilinio kodekso 4.79 straipsnio nustatyta tvarka;
 7. Įgaliojimo, suteikiančio teisę asmeniui derėtis dėl nekilnojamųjų daiktų pardavimo, pateikti pasiūlymą ir parduodamų nekilnojamųjų daiktų dokumentus ir (ar) sudaryti pirkimo sutartį ar kitaip disponuoti nekilnojamaisiais daiktais, kai šis asmuo nėra nekilnojamojo turto savininkas, kopija;
 8. Siūlomo parduoti buto (pastato) energinio naudingumo sertifikato kopija;
 9. Dokumentai, kuriuose būtų nurodoma, ar siūlomas butas parduodamas kartu su jam priskirtu žemės sklypu (tais atvejais, kai kandidatas neparduoda butui priskirto žemės sklypo, privaloma nurodyti butui priskirto žemės sklypo naudojimosi sąlygas).

 

PIRKIMO SĄLYGOS

Butų pirkimas Jonavos mieste ir Ruklos mstl. ]]>
Wed, 01 Jul 2020 15:31:30 +0000 butu-pirkimas-jonavos-mieste-ir-ruklos-mstl-269 at https://www.jonavoszinios.lt
Pažymėk žydintį vandens telkinį https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/pazymek-zydinti-vandens-telkini/

VšĮ Gamtos paveldo fondas kartu su partneriais iš Lietuvos ir Lenkijos vykdo LIFE projektą ,,DUMBLIAI – EKONOMIŠKAI PAGRĮSTŲ VANDENS EKOSISTEMŲ PASLAUGŲ DALIS“. Kviečiame prisidėti kiekvienam, aptikusiam „žydintį“ vandens telkinį, jį pažymėjus ir užpildžius klausimyną.

Eutrofikacija – vandens ekosistemų praturtinimas organinėmis ir maisto medžiagomis, ypač azoto ir fosforo junginiais.

Melsvabakterių "žydėjimas" – intensyvus nekontroliuojamas melsvabakterių augimas kaip eutrofikacijos pasekmė ir perteklinės biomasės santalkų susikaupimas paviršiniame vandens sluoksnyje, turintis kenksmingą poveikį biotai ir žmonių sveikatai.

Daugiau informacijos apie projektą galima rasti tinklalapyje adresu: www.algaeservice.gamtostyrimai.lt 

VšĮ Gamtos paveldo fondas yra atsakingas už projekto veiklų viešinimą bei rezultatų sklaidą. Šiam tikslui pasiekti sukūrėme aplikaciją „Pažymėk žydintį vandens telkinį“ (angl. „Mark a blooming water body“). Aplikacija skirta vandens telkinių „žydėjimo“ vietų žymėjimui. Informacija bus skirta surinktų duomenų analizei, vandens telkinių „žydėjimo“ dažnumo ir pasiskirstymo Lietuvos teritorijoje vertinimui.

Aplikacija pasiekiama nukopijavus nuorodą: https://arcg.is/0jqvCn 

Taip pat vykdoma apklausa, kurios tikslas – surinkti informaciją apie vandens telkinių „žydėjimus“. Dėkojame, kad skiriate keletą minučių užpildyti žemiau pateiktą anoniminę apklausos anketą. Jūsų nuomonė mums yra labai svarbi, todėl prašome atsakyti į visus klausimus, kai kurie klausimai gali likti neatsakyti.

Klausimynas pasiekiamas nukopijavus nuorodą: https://bit.ly/34rZ2Tb 

Gamtos paveldo fondo informacija ir nuotrauka 

Pažymėk žydintį vandens telkinį ]]>
Wed, 01 Jul 2020 12:00:19 +0000 pazymek-zydinti-vandens-telkini at https://www.jonavoszinios.lt
Startuoja nauji kvietimai gyventojams ir verslui saulės elektrinėms įsigyti https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/startuoja-nauji-kvietimai-gyventojams-ir-verslui-saules-elektrinems-isigyti/

Nuo šiandien gyventojai, norintys įsigyti nutolusią saulės elektrinę iš elektrinių parko, bei privatūs juridiniai asmenys, norintys visuomeninės ar gamybinės paskirties pastatuose įsirengti atsinaujinančius energijos išteklius naudojančias technologijas, kviečiami teikti paraiškas ir gauti kompensaciją. Tai leis dar daugiau gyventojų ir verslo įmonių tapti energetiškai savarankiškais ir naudoti žalią elektrą. Per šiuos metus gaminančių vartotojų skaičius jau išaugo tris kartus ir didėja kiekvieną dieną. 

Nuo liepos 1 d. iki liepos 31 d. Aplinkos projektų valdymo agentūrai (APVA) teikti paraiškas kompensacijai gali fiziniai asmenys, norintys įsigyti iki 10 kW saulės elektrinę iš elektrinių parko. Jie gali gauti kompensaciją iki 323 Eur už 1 kW elektrinės galios (išsamiau apie kvietimo sąlygas rasite čia). Šiuo kvietimu gyventojams saulės elektrinėms įsigyti skirta 4,45 mln. eurų.

Taip pat paraiškas gali teikti ir visuomeninės, gamybinės paskirties pastatų, kitos paskirties inžinerinių statinių, kurie nuosavybės teise priklauso privatiems juridiniams asmenims, savininkai arba valdytojai. Jiems gali būti subsidijuojama iki 200 tūkst. eurų arba 30 proc. tinkamų išlaidų už projektus, kuriais visuomeninės, gamybinės paskirties pastatuose bei kitos inžinerinės paskirties statiniuose iškastinio kuro naudojimas bus keičiamas į atsinaujinančių energijos išteklių technologijas. Iš viso šiai priemonei numatyta 14 mln. eurų. Kvietimą rasite čia

Primename, kad birželio 1 d. buvo paskelbtas ir vis dar galioja kvietimas teikti paraiškas valstybės, savivaldybės įstaigoms bei tradicinėms religinėms bendruomenėms, kurios ketina diegti atsinaujinančių energijos išteklių technologijas visuomeninės ir įvairių socialinių grupių gyvenamosios paskirties pastatuose. Maksimalus subsidijos dydis vienam pareiškėjui yra 1,45 mln. eurų arba iki 80 proc. tinkamų išlaidų. Šiai priemonei skirta 15 mln. eurų. Šis kvietimas galios iki tol, kol bus paskirtos visos numatytos lėšos. Kvietimą rasite čia.

Be to, tai dar ne paskutiniai kvietimai šiais metais. Spalio 1 d. bus skelbiamas kvietimas teikti paraiškas ir gauti kompensaciją individualių namų savininkams, planuojantiems įsirengti saulės elektrinę. Tam numatoma skirti 4,5 mln. eurų. 

Taip pat šiandien baigiasi skirtas laikas teikti paraiškas gyventojams, kurie nori įsigyti saulės elektrinę iš išsimokėtinai. Daugiausiai paraiškų pateikė Vilniaus miesto bei rajono, Kauno miesto bei rajono, Klaipėdos rajono ir Alytaus rajono gyventojai. Pasibaigus paraiškų teikimo laikui, APVA įvertins visas paraiškas ir informuos gyventojus dėl paramos paskyrimo.

Šiemet gyventojams, verslui, savivaldybėms numatyta skirti rekordinę paramą – iki 70 mln. Eur. Iš jų beveik 40 mln. Eur bus skirta gyventojams saulės elektrinėms įrengti, apie 30 mln. – verslui, valstybės ir savivaldybės įstaigoms atsinaujinančią energiją gaminančioms elektrinėms įsirengti.

Startuoja nauji kvietimai gyventojams ir verslui saulės elektrinėms įsigyti ]]>
Wed, 01 Jul 2020 11:48:56 +0000 startuoja-nauji-kvietimai-gyventojams-ir-verslui-saules-elektrinems-isigyti at https://www.jonavoszinios.lt
Keičiasi kai kurios didžiausios ir mažiausios „Sodros“ išmokos https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/keiciasi-kai-kurios-didziausios-ir-maziausios-sodros-ismokos/

Nuo liepos 1 d. keičiasi maksimalių ir minimalių ligos, maksimalių tėvystės, vaiko priežiūros, nedarbo  išmokų dydžiai. Išmokos, kaip ir anksčiau, priklausys nuo gyventojų draudžiamųjų pajamų, tačiau paauga kai kurių išmokų „grindys“ ir „lubos“.

Minimalus ir maksimalus kai kurių socialinio draudimo išmokų dydis keičiasi dėl to, kad jis priklauso nuo vidutinio šalies darbo užmokesčio, o šis yra perskaičiuojamas kiekvieną ketvirtį. Išmokų apskaičiavimo principas nesikeičia.

Pavyzdžiui, ligos išmoka per mėnesį negali būti mažesnė negu 11,64 procento šalies vidutinio mėnesinio darbo užmokesčio, galiojusio užpraeitą ketvirtį iki laikinojo nedarbingumo nustatymo dienos. Todėl apskaičiuojant išmokų dydžius trečiąjį šių metų ketvirtį, naudojamas vidutinis darbo užmokestis, buvęs šių metų pirmąjį ketvirtį.

Nuo liepos minimali mėnesio ligos išmoka sieks 159,49 euro, dienos – 7,56 euro. Minimalias išmokas gauna gyventojai, jeigu pagal jų darbo užmokestį ir socialinio draudimo įmokas apskaičiuotas išmokos dydis yra mažesnis, nei minimali riba.

Maksimalus kompensuojamasis uždarbis ligos išmokoms apskaičiuoti negali viršyti dviejų šalies vidutinių mėnesinių darbo užmokesčių, galiojusių užpraeitą ketvirtį iki nedarbingumo atsiradimo dienos, dydžio. Ateinančius tris mėnesius maksimali mėnesio ligos išmoka sieks 1700,69 eurų, dienos – 80,60 euro.  Tokias maksimalias išmokas gauna gyventojai, kurių vidutinis darbo užmokestis buvo didesnis nei 2 VDU.

Nuo liepos 1 d. taip pat keičiasi maksimalus nedarbo išmokos dydis – asmenims, užsiregistravusiems Užimtumo tarnyboje šių metų 3 ketvirtį, maksimali nedarbo išmoka sieks 797,18 eurų. Palyginti, gyventojai užsiregistravę antrąjį ketvirtį, per mėnesį gali gauti didžiausią 783,51 eurų dydžio išmoką. Minimali nedarbo išmoka išlieka nepakitusi – 141,25 Eur.

Pridedame lenteles su minimalių ir maksimalių išmokų dydžiais.

Visų socialinio draudimo išmokų mokėjimo tvarka nesikeis. Informacija apie prašymus ir dokumentus reikalingus visoms išmokoms gauti, taip pat prašymų formos ir šablonai bei išmokų skaičiuoklės pateikiamos svetainėje www.sodra.lt.

Gyventojai bet kada gali prisijungti prie asmeninės „Sodros“ paskyros www.sodra.lt/gyventojui ir pateikti neterminuotą ligos išmokos prašymą – vieną visiems ateitiems atvejams.

"Sodra"

Keičiasi kai kurios didžiausios ir mažiausios „Sodros“ išmokos ]]>
Wed, 01 Jul 2020 08:16:35 +0000 keiciasi-kai-kurios-didziausios-ir-maziausios-sodros-ismokos at https://www.jonavoszinios.lt
Jonavos rajone nustatyti Covid - 19 atvejai https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavieciu-seima-nuo-covid---19-pasveiko-taciau-nustatyti-kiti-susirgimo-atvejai/

Liepos 1-ąją dieną iš Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Vilniaus departamento gauti duomenys, kad Covid – 19 atvejis nustatytas jonaviečiui. Minimas asmuo – karys, grįžęs iš misijos Ukrainoje. Jonavietis bei kiti grįžusieji iškarto izoliuoti Nemenčinėje, kitų kontaktų nėra.

Kėdainių rajono savivaldybė praneša, kad kiek anksčiau koronaviruso atvejis nustatytas kėdainietei, dirbusiai Jonavoje.  

Birželio 27 d. gauta informacija, jog VšĮ Kauno miesto greitosios medicinos pagalbos stoties užsakymu LSMUKL VšĮ Kauno klinikose atlikto COVID-19 testo teigiamas rezultatas nustatytas Kėdainių rajono gyventojai, kuri dirba Jonavos degalinėje, esančioje Plento gatvėje. Nustatyti 7 artimą sąlytį turėję asmenys. Vienas iš jų šeimos narys ir 6 kartu dirbantys Jonavos rajono gyventojai. Susirgusioji išvykusi nebuvo. Pastarąją savaitę apsipirkinėjo Jonavoje. Viešuoju transportu nesinaudojo, į darbą vykdavo savo automobiliu. Degalinėje atlikta dezinfekcija, susirgusioji ir kontaktavę asmenys – saviizoliacijoje.

Atvejo epidemiologinės diagnostikos metu išsiaiškinta, kad pasireiškė peršalimo simptomai. Asmuo birželio 25 d. dėl COVID-19 buvo tirtas prevenciškai.

Birželio 30-ąją skelbėme, kad du koronavirusu susirgusios jonaviečių šeimos nariai pasveiko, kitų dviejų laukia pakartotinis tyrimas. Liepos 1-ąją gavus antrojo tyrimo rezultatus konstatuojama, kad visa keturių asmenų šeima, sutuoktiniai ir dvi jų atžalos, yra pasveikę, praneša meras Mindaugas Sinkevičius. 

 

Jonavos rajone nustatyti Covid - 19 atvejai ]]>
Wed, 01 Jul 2020 08:00:28 +0000 jonavieciu-seima-nuo-covid---19-pasveiko-taciau-nustatyti-kiti-susirgimo-atvejai at https://www.jonavoszinios.lt
Paskirtas naujas „Agrochemos“ generalinis direktorius https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/paskirtas-naujas-agrochemos-generalinis-direktorius/

Vienos didžiausių Baltijos šalyse trąšų prekybos ir agroverslo grupės „Agrochema“, valdančios bendroves „Agrochema“, „Agrochema plius“, „Žemaitijos grūdai“ bei Latvijoje ir Estijoje veikiančias dukterines įmones, valdybos sprendimu nuo liepos 1 d. generaliniu direktoriumi paskirtas dr. Mindaugas Liaukonis, o buvęs vadovas Erikas Bėrontas atšauktas iš užimamų pareigų. 

„Prasidedant naujam žemės ūkio sezonui, nusprendėme dar labiau sustiprinti agroverslo, kuris yra viena iš strateginių koncerno „Achemos grupė“ veiklos sričių, vadybą stipresne ir kompetentinga komanda. Naujam vadovui iškeltas uždavinys greičiau užbaigti jau pradėtus pokyčius, padidinti agroverslo įmonių grupės veiklos efektyvumą, pagerinti teikiamų paslaugų ir produktų prieinamumą žemdirbiams“, - sako UAB „Agrochema“ ir UAB „Agrochema plius“ valdybos pirmininkas Gintaras Balčiūnas. 

Mindaugas Liaukonis yra baigęs Vytauto Didžiojo Universitetą ir įgijęs matematikos mokslų daktaro laipsnį. Ilgametę vadovaujamo darbo patirtį sukaupė dirbdamas tarptautinėse gamybos, technologijų ir prekybos bendrovėse. Jis yra koncerno „Achemos grupė“ vystymo direktorius, Europos trąšų gamintojų asociacijos „Fertilizers Europe“ valdybos narys, prekybos ir ekonomikos komiteto vicepirmininkas. Dar anksčiau ėjo Lietuvos projektų valdymo asociacijos prezidento ir valdybos pirmininko pareigas. 

Koncernui „Achemos grupė“ priklausančios „Agrochemos“ įmonių grupėje dirba beveik 500 darbuotojų. 

 

UAB „Agrochema“ informacija

 

 

Paskirtas naujas „Agrochemos“ generalinis direktorius ]]>
Wed, 01 Jul 2020 07:13:28 +0000 paskirtas-naujas-agrochemos-generalinis-direktorius at https://www.jonavoszinios.lt
Prizinės vietos saugaus eismo konkurse https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/prizines-vietos-saugaus-eismo-konkurse/

Vaikų lopšelis-darželis „Dobilas“ didelį dėmesį skiria vaikų saugaus elgesio įgūdžių ugdymui, saugumui keliuose. Juk nuo mūsų, suaugusiųjų, dėmesingumo ir jautrumo priklauso, kaip jaučiasi, elgiasi, kokias vertybes ir gebėjimus ugdosi mūsų vaikai.

Sužinojus, kad nuo 2010 metų Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos kartu su partneriais organizuoja projektą - konkursą „Eismo saugumas bendruomenėse“, į jį aktyviai įsitraukė ir vaikų lopšelio-darželio „Dobilas“ bendruomenė. Nuolat organizavome saugaus eismo renginius, šventes, parodas, viktorinas, įvairias saugaus eismo akcijas. 

Mūsų bendruomenės susivienijimas (susivienijimo koordinatorius - VŠĮ „Vaikų ir jaunimo visapusiško lavinimo centras“) respublikoje laimėjo II-ąją vietą, o mūsų darželis susivienijime užėmė I-ąją vietą.  Darželis apdovanotas 400€ piniginiu prizu, kurį panaudosime vaikų pažintinei veiklai: ekskursijoms, edukacinėms pamokėlėms. 

Kiekvienais metais Lietuvos automobilių kelių direkcija organizuoja papildomus konkursus. Šiemet buvo organizuojami du konkursai: „Saugus krepšys“ ir „Katino Miciaus kostiumas“. Organizatoriai kvietė kurti saugų ir ekologišką pirkinių krepšį arba katino Miciaus kostiumą, naudojant tradicines ir netradicines medžiagas bei šviesą atspindinčias detales, akcentuojančias krepšio matomumą tamsoje. 

„Vyturiukų“ grupės krepšys, kurį pasiuvo Emilio mama Gerda Mikalauskienė, laimėjo I-ąją vietą.

Mūsų darželis aktyviai įsitraukė į konkursus ir pasiuvo net 18 krepšių ir 2 katino Miciaus kostiumus. Džiaugiamės ir didžiuojamės, kad mūsų darželio bendruomenėje tiek daug kūrybingų žmonių. Visi dalyvavę konkurse paskatinti prizais. 

„Vyturiukų“ grupės krepšys, kurį pasiuvo Emilio mama Gerda Mikalauskienė, laimėjo I-ąją vietą. Krepšį siuvo visa šeima, o ypatingai prisidėjo Emilio babytė Aušra. Mikalauskų šeimos krepšys buvo pripažintas originaliausiu, išradingiausiu, kūrybiškiausiu krepšiu iš 57 pasiūtų krepšių, kuriuos pateikė 21 bendruomenė. Visa šeima džiaugiasi ne tik savo pasiūtu, matomu net ir tamsiausiu paros metu, krepšiu, bet ir gautais prizais, kurių dėka bus saugiau keliuose (nuotraukoje – automobilių kelių direkcijos krepšys, pilnas dovanų).

 

Vaikų lopšelio-darželio „Dobilas“ mokytoja ekspertė Dijana Borisovienė

Prizinės vietos saugaus eismo konkurse ]]>
Wed, 01 Jul 2020 06:57:28 +0000 prizines-vietos-saugaus-eismo-konkurse at https://www.jonavoszinios.lt
Įsigalioja naujos elektros energijos ir gamtinių dujų kainos 2020 m. antrajam pusmečiui https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/isigalioja-naujos-elektros-energijos-ir-gamtiniu-duju-kainos-2020-m-antrajam-pusmeciui/

Nuo liepos 1 dienos įsigalioja naujos elektros energijos ir gamtinių dujų kainos gyventojams. Vidutinė elektros energijos kaina mažėja 7,8 proc., o gamtinės dujos vidutiniškai pinga 18,3 proc. 

Galutines nuo šiandienos įsigaliosiančias naujas elektros energijos ir gamtinių dujų kainas gegužės pabaigoje paskelbė Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT). 

Privatiems klientams populiariausio vieno laiko zonos tarifo „Standartinis“ kaina sieks 13,7 ct/kWh su PVM. „Standartinį“ dviejų laiko zonų tarifo planą pasirinkę klientai už dieninę elektros energiją mokės 15,5 ct/kWh, naktinę – 9,9 ct/kWh. 

Gamtinių dujų kaina iki 300 kubinių metrų dujų per metus sunaudojantiems vartotojams mažėja iki 47 ct/m3 su PVM. Per metus suvartojantieji iki 20 tūkst. kubinių metrų dujų, už kubinį metrą mokės 28 ct/m3. 

Didžiausią įtaką elektros kainų pokyčiams turėjo sumažėjusios elektros energijos įsigijimo elektros biržoje kainos (mažėjo daugiau kaip 27 proc.). Tačiau taip pat ženkliai didėjo viešuosius interesus atitinkančių paslaugų (VIAP) dedamosios elektros energijos kainos (daugiau kaip 77 proc.). 

Kainų mažėjimą elektros biržoje daugiausiai lėmė dideli sukaupti hidroresursai Skandinavijos šalyse bei dėl COVID-19 pandemijos įtakos sumažėjęs bendras elektros energijos suvartojimas visame regione. VIAP kainų augimą lėmė VERT nustatytas elektros energijos rinkos kainos mažėjimas ir dėl to atsiradęs didesnis kompensavimo poreikis elektrinėms, gaminančioms energiją iš atsinaujinančių išteklių. 

Tuo tarpu didžiausią įtaką gamtinių dujų kainų mažėjimui buitiniams vartotojams turėjo vienos iš kainų dedamosios – žaliavos kainos tarptautinėse rinkose sumažėjimas 33 proc. Dujos pigo sumažėjus paklausai dėl sąlyginai nešaltos žiemos bei kritus jų vartojimui dėl COVID-19 įtakos ir dujų saugyklose esančio jų pertekliaus. 

„Ignitis“ ekspertų skaičiavimu, tie klientai, kurie gamtinėmis dujomis šildo namus, kiekvieną mėnesį vidutiniškai sutaupys apie 7,67 euro. Standartinio namų ūkio, kuris per mėnesį sunaudoja vidutiniškai apie 148 kilovatvalandžių elektros energijos, išlaidos mažės apie 1,63 euro per mėnesį. 

Elektros energijos „Standartinis“ vienos laiko zonos tarifo planas 2020 m. antrąjį pusmetį sieks 13,7 ct/kWh su PVM (dabar – 14,9 ct/kWh). „Standartinį“ dviejų laiko zonų tarifo planą pasirinkę klientai antrąjį pusmetį už dieninę energiją mokės 15,5 ct/kWh (dabar – 16,8 ct/kWh), o naktinę – 9,9 ct/kWh (dabar – 10,7 ct/kWh). 

Elektros tarifų planus „Namai“ ir „Namai plius“ pasirinkusiems klientams pastoviosios dedamosios nesikeičia ir lieka tokios pačios kaip ir iki šiol, t.y. atitinkamai 3 ir 6 Eur su PVM per mėnesį. Vienos laiko zonos tarifo plano „Namai“ elektros kaina sieks 12,2 ct/kWh (buvo – 13,3 ct/kWh), o „Namai plius“ – 11,7 ct/kWh (buvo – 12,8 ct/kWh). Dviejų laiko zonų tarifo plano „Namai“ dieninė ir naktinė elektros kaina atitinkamai sieks 13,7 ct/kWh (buvo – 15,0 ct/kWh) ir 9,0 ct/kWh (buvo – 9,8 ct/kWh). „Namai plius“ plano dieninė 2019 metų kaina sieks 13,1 ct/kWh (buvo – 14,4 ct/kWh), o naktinė – 8,7 ct/kWh (buvo – 9,5 ct/kWh). 

Gamtinių dujų „Minimalus“ plano (1 gr.) klientams, kurie dažniausiai naudoja dujines virykles ir suvartoja iki 300 kubinių metrų dujų per metus, nuo liepos 1 d. pastovioji tarifo dalis išlieka 0,56 euro per mėnesį. Šiems klientams vieno kubinio metro dujų kaina mažėja 14,5 proc. iki 47 ct/m3 su PVM (buvo – 55 ct/m3). 

„Optimalus“ plano (2 gr.) klientams, kurie dažniausiai dujas naudoja šildymui ir per metus suvartojantiems iki 20 tūkst. kubinių metrų dujų, pastovioji tarifo dalis nesikeičia ir bus 3,99 euro per mėnesį. Vieno kubinio metro dujų kaina šiems „Ignitis“ klientams antrąjį pusmetį sumažės 22,2 proc., iki 28 centų už kubinį metrą gamtinių dujų (buvo – 36 ct/m3). 

Gamtinių dujų kaina iki 300 kubinių metrų dujų per metus sunaudojantiems vartotojams sumažės iki 47 ct/m3 su PVM. Per metus suvartojantieji iki 20 tūkst. kubinių metrų dujų, už kubinį metrą mokės 28 ct/m3. 

 

 

„Ignitis grupės“ inf.

Įsigalioja naujos elektros energijos ir gamtinių dujų kainos 2020 m. antrajam pusmečiui ]]>
Wed, 01 Jul 2020 06:12:02 +0000 isigalioja-naujos-elektros-energijos-ir-gamtiniu-duju-kainos-2020-m-antrajam-pusmeciui at https://www.jonavoszinios.lt