Jonavos žinių naujienos https://www.jonavoszinios.lt/naujienos Jonavos rajono naujienos lt <![CDATA[Jonavietė Ilona: kodėl ardo autobusų stoteles?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonaviete-ilona-kodel-ardo-autobusu-stoteles https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonaviete-ilona-kodel-ardo-autobusu-stoteles ,,Gerai būtų sužinoti, kodėl ardo autobusų stoteles? Bent jau kiek mačiau, tai Žemaitės g, o šiandien jau ir Kosmonautų g. Tik neseniai padarė, sudėjo švieslentes ir vėl iš naujo?", - redakcijai skirtame laiške teiraujasi Ilona. 

Jonavos r. savivaldybės Statybos, remonto ir architektūros skyriaus vedėjas Arnoldas Musteikis patikslina, kad autobusų sustojimai nėra ardomi, o yra remontuojami.

,,Tose vietose, kur šiuo metu atliekami darbai, remonto darbų anksčiau nebuvo, tik kito projekto metu buvo pastatytos informacinės švieslentės, kurios ir bus paliekamos prie naujai suremontuotų autobusų sustojimų. Šiuo etapu remontuojami 8 autobusų sustojimai Jonavos mieste.

Atnaujinamos autobuso laukimo aikštelės, įrengiami paviljonai su suoliukai bei šiukšliadėžėmis",- sako skyriaus vedėjas bei informuoja, pagal kokį projektą atliekami darbai.

Autobusų stotelės tvarkomos pagal projektą Nr. 04.5.1-TID-R-514-21-0003 ,,DARNAUS JUDUMO PRIEMONIŲ DIEGIMAS JONAVOS MIESTE“.

Jonavos rajono savivaldybės administracija, įgyvendindama 2014-2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 4 prioriteto „Energijos efektyvumo ir atsinaujinančių išteklių energijos gamybos ir naudojimo skatinimas“ priemonę „Darnaus judumo priemonių diegimas“, su Centrine projektų valdymo agentūra 2020 m. birželio 4 d. pasirašė projekto „Darnaus judumo priemonių diegimas Jonavos mieste“ įgyvendinimo sutartį

Jonavietė Ilona: kodėl ardo autobusų stoteles?

Jonavietė Ilona: kodėl ardo autobusų stoteles? ]]>
jonavoszinios.lt Tue, 06 Jun 2023 09:48:09 +0300
<![CDATA[Skaitytojas Kęstutis: ,,Ar priekiniai tamsinti automobilių langai Jonavoje - norma?"]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/skaitytojas-kestutis-ar-priekiniai-tamsinti-automobiliu-langai-jonavoje-norma https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/skaitytojas-kestutis-ar-priekiniai-tamsinti-automobiliu-langai-jonavoje-norma Portalas jonavoszinios.lt pastaruoju metu sulaukė ne vieno skaitytojo užklausos dėl Jonavoje matomų automobilių tamsintais priekiniais langais. Su šiuo klausimu į redakciją kreipėsi ir jonavietis Kęstutis, pastebintis, kad dalis vairuotojų elgiasi itin įžūliai - užtamsina ne tik šoninius, bet ir priekinį langą.

Pastebi nesilaikančius taisyklių

,,Automobiliai su priekyje esančiais užtamsintais langais nori nenori traukia akį. Kad tamsinami šoniniai, teko matyti ne kartą, bet šį pusmetį Jonavoje mačiau ne vieną transporto priemonę, kai užtamsintas ir priekinis langas. Kaip taisyklė, tokios transporto priemonės turi nelietuviškus numerius. Teko girdėti, kad jie tiesiog susimoka baudas ir važinėja toliau. Ar tai normalu? Ar nenumatytas automobilio konfiskavimas? O gal Jonavoje galioja kitokios taisyklės?", - ironizavo jonavietis.

Užtraukia baudą

Susisiekus su Kauno apskr. VPK komunikacijos poskyriu paaiškinta, kad pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 415 str. 2 d. vairavimas neturint leidimo naudotis kelių transporto priemone su stiklais, kurių šviesos laidumas mažesnis, negu leistina, užtraukia baudą.

,,Kai motorinės transporto priemonės stiklų, patenkančių į priekinį 180° vairuotojo matymo lauką, šviesos laidumas mažesnis negu 70 proc. (priekinio stiklo) ir 70 proc. (priekinių šoninių ir priekinių durų stiklų) ir jos dalyvauja viešajame eisme, jos vairuotojui numatyta atsakomybė – bauda nuo penkiasdešimt iki vieno šimto eurų. Tokiai transporto priemonei panaikinama techninė apžiūra.

Nuo šių metų pradžios iki gegužės 24 d. Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Jonavos rajono policijos komisariato (toliau – Kauno apskr. VPK Jonavos r. PK) pareigūnai pranešimų apie automobilius su tamsintais priekiniais ar šoniniais stiklais nėra gavę. Praėjusiais metais Kauno apskr. VPK Jonavos r. PK nustatė ir surašė du administracinio nusižengimo protokolus pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 415 str. 2 d. Pastarieji vairuotojai pažeidimo padarymo vietoje nusilupo plėveles nuo stiklų", - teigė komunikacijos poskyris.Kai automobilis neperregistruotas LietuvojeTransporto priemonių, kurios nustatyta tvarka neįregistruotos (neperregistruotos) ir dalyvauja viešajame eisme, vairuotojams numatyta atsakomybė - bauda nuo penkiasdešimt iki vieno šimto eurų.

,,Už šį administracinį nusižengimą nenumatytas transporto priemonės konfiskavimas ar kitos papildomos sankcijos", - teigė pareigūnai.

Kas gali gauti leidimus?Leidimų naudoti kelių transporto priemones su stiklais, kurių šviesos laidumas mažesnis, negu leistina, išdavimo tvarkos aprašas numato, kad toks leidimas gali būti išduodamas fiziniam arba juridiniam asmeniui, jeigu jo nuosavybės, nuomos, panaudos ar kitokiu teisėtu pagrindu valdoma kelių transporto priemonė, kurios stiklų šviesos laidumas mažesnis, negu leistina, naudojama:

• Lietuvos Respublikos Prezidento, Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininko ir jo pavaduotojų, Lietuvos Respublikos Ministro Pirmininko ar ministro;

• Lietuvos Respublikos generalinės prokuratūros, žvalgybos institucijų, kriminalinės žvalgybos pagrindinių institucijų ir kriminalinės žvalgybos subjektų veiklai vykdyti;

• Konvojuoti, eskortuoti ir lydėti specialiosiomis transporto priemonėmis;

• Įregistruotai inkasavimo veiklai vykdyti;

• Fizinių asmenų, kuriems paskirtos apsaugos nuo nusikalstamo poveikio priemonės.

Asociatyvi pixabay.com  nuotr.

Skaitytojas Kęstutis: ,,Ar priekiniai tamsinti automobilių langai Jonavoje - norma?"

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 29 May 2023 11:45:51 +0300
<![CDATA[Jonavietė Vitalija:,, Ar grožio specialistės neprivalo duoti kvitų ar čekių?"]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonaviete-vitalija-ar-grozio-specialistes-neprivalo-duoti-kvitu-ar-cekiu https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonaviete-vitalija-ar-grozio-specialistes-neprivalo-duoti-kvitu-ar-cekiu Diskusijoms dėl naujos mokesčių reformos netylant, portalas jonavoszinios.lt sulaukė skaitytojos Vitalijos skambučio - moteris teiravosi, kaip grožio paslaugas teikiančios specialistės vykdo pajamų apskaitą. Anot jos, dauguma kirpėjų bei manikiūro paslaugas teikiančių specialisčių neduoda jokių čekių. Iškeltas klausimas, ar toks elgesys - normalus?

Abejoja sąžiningumo

,,Lankausi pas skirtingas manikiūristes, kirpėjas, kosmetologes. Nei viena iš jų neduoda čekių, bet ar neprivalo? Suprask, kad tada mano sumokėti pinigai gali būti ir neapskaityti - juk moku, kaip ir dauguma, grynais.

Ar tokia situacija - normali? Kalbame apie mokesčių reformą, kai nesusitvarkome net su dabartine mokesčių sistema. Neabejoju, kad grožio sritis yra būtent ta, kurioje nuslepiama nemažai mokesčių. Čekių gavimas iš tokių specialisčių - tikra retenybė", - teigė Vitalija.

Taisyklės dirbant pagal verslo liudijimą

Kaip paaiškino Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI),teikti kirpėjų, kosmetologų, manikiūro ar pedikiūro specialistų paslaugas gyventojai gali įsigiję verslo liudijimą „Kirpyklų, kosmetikos kabinetų ir salonų, soliariumų veikla“ arba įregistravę individualią veiklą pagal pažymą.

,,Gyventojai, įsigiję verslo liudijimą ir savo veikloje nenaudojantys kasos aparatų, privalo pildyti Gyventojo, įsigijusio verslo liudijimą, pajamų ir išlaidų apskaitos žurnalą. Suteikus paslaugą, veiklą pagal verslo liudijimą vykdantys gyventojai, klientui paprašius, privalo išduoti Prekių (paslaugų) pirkimo pardavimo kvitus (forma FR0508). Jei veikloje naudojamas kasos aparatas, gyventojas privalo pildyti Individualia veikla besiverčiančio gyventojo kasos aparato kasos operacijų ir išlaidų apskaitos žurnalą, o klientams – išduoti kasos aparato kvitą",- teigė VMI.

Dirbant pagal individualios veiklos pažymą

Individualios veiklos pagal pažymą vykdytojai privalo pildyti Gyventojo individualios veiklos pajamų ir išlaidų apskaitos žurnalą. Veikloje naudojant kasos aparatą privaloma pildyti Individualia veikla besiverčiančio gyventojo kasos aparato kasos operacijų ir išlaidų apskaitos žurnalą.

,,Gyventojai, kurie vykdo individualią veiklą pagal pažymą ir nenaudoja kasos aparato, suteikus paslaugą klientams privalo išrašyti sąskaitą faktūrą. Jeigu gyventojas yra įregistruotas Pridėtinės vertės mokesčio mokėtoju, jis privalo klientams išrašyti PVM sąskaitą faktūrą. Gyventojai, kurie vykdydami individualią veiklą naudoja kasos aparatą, klientams privalo išduoti jo kvitą.

Valstybinė mokesčių inspekcija duomenis apie verslo liudijimą įsigijusių arba individualią veiklą pagal pažymą vykdančių gyventojų pajamas gauna šiems pateikus pajamų deklaracijas. Abiem atvejais gyventojai pateikti pajamų deklaraciją privalo pasibaigus metams iki kitų metų gegužės 1 d., net ir tuo atveju, jeigu pajamų negavo", - teigia VMI.

Priminė tvarką

Inspekcija primena, kad asmenys, kurie įsigyja verslo liudijimą, iš karto sumoka fiksuotą gyventojų pajamų mokesčio (toliau – GPM) sumą, kurią nustato savivaldybė. Gyventojui, vykdančiam individualią veiklą pagal pažymą, taikomas GPM tarifas priklauso nuo jo gautų apmokestinamųjų pajamų (t. y. pelno):

1. Apmokestinamosioms pajamoms per metus nesiekiant 20 tūkst. eurų, taikomas 5 proc. GPM tarifas;

2. Apmokestinamosioms pajamos per metus viršijant 20 tūkst. eurų, tačiau nesiekiant 35 tūkst. eurų, taikomas GPM tarifas apskaičiuojamas pagal formulę ir gali siekti 5-15 proc.;

3. Apmokestinamosioms pajamoms per metus viršijant 35 tūkst. eurų, taikomas 15 proc. GPM tarifas.

Atkreipiame dėmesį, kad įsigijusieji verslo liudijimus ar įregistravusieji individualią veiklą pagal pažymą turi mokėti ir Valstybinio socialinio draudimo bei privalomojo sveikatos draudimo įmokas, kurias administruoja Sodra.

Jonavietė Vitalija:,, Ar grožio specialistės neprivalo duoti kvitų ar čekių?"

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 25 May 2023 16:53:44 +0300
<![CDATA[Jonavietis: Kodėl Norfos prožektoriai šviečia ir dieną, ir naktį?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavietis-kodel-norfos-prozektoriai-sviecia-diena-sviecia-nakti https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavietis-kodel-norfos-prozektoriai-sviecia-diena-sviecia-nakti „Kodėl Norfos (Žeimių g.) teritorijoje ir žiemą, ir pavasarį, ir dieną, ir naktį šviečia prožektoriai. Taip vadinasi taupo elektrą?“, - toks klausimas pasiekė redakciją.

Tai nebuvo vienintelis klausimas apie minimą apšvietimą, esantį Jonavos prekybos centro Norfa teritorijoje. Kiek anksčiau jonaviečiai kėlė tokią diskusiją ir socialiniuose tinkluose, kuomet svarstė ar tai eilinis gedimas, ar ne. Tačiau kuomet teritorija apšviesta jau ilgą laiką, ir, kaip teigė skaitytojas, ir žiemą, ir vasarą prožektoriai negęsta, susisiekta su Norfa atstovu.

„Per šiuos apšvietimo stulpus autoserviso įmonė prisijungusi elektrą, nes atskirai daryti įvadą buvo brangu. Kuomet autoservisas dirba, naudoja elektrą, tuomet šviečia ir žibintai, kurie yra taupūs ir nenaudoja daug energijos. Autoservisas moka už sunaudotą elektros energiją, o tai yra ženkliai pigiau, nei įsirengti atskirą įvadą“, - paaiškino Norfa atstovas Darius Ryliškis.

Jonavietis: Kodėl Norfos prožektoriai šviečia ir dieną, ir naktį?

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 23 May 2023 14:28:38 +0300
<![CDATA[Rūkančius jaunuolius sudrausminusi jonavietė išgirdo gluminantį atsakymą: ar paaugliai nemelavo?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/rukancius-jaunuolius-sudrausminusi-jonaviete-isgirdo-gluminanti-atsakyma-ar-paaugliai-nemelavo https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/rukancius-jaunuolius-sudrausminusi-jonaviete-isgirdo-gluminanti-atsakyma-ar-paaugliai-nemelavo Elektroninių cigarečių populiarumas paauglių tarpe - problema, apie kurią kalbama nuolat. Dėl jos į portalo jonavoszinios.lt redakciją kreipėsi ir skaitytoja Vlada, pasakojanti, kad pabandžiusi sudrausminti paauglius, išgirdo atsaką, kuris jai sukėlė dar daugiau klausimų.

Neatleidžia nuo atsakomybės

,,Gyvenu netoli mokyklos. Po mano langais neretai būriuojasi moksleiviai, kurie traukia elektronines cigaretes nei kiek to nesigėdydami. Neseniai vienus sudrausminusi išgirdau, kad šie turi raštiškus tėvų leidimus. Vaikinai kalbėjo taip užtikrintai, kad man kilo klausimas, ar tėvai gali leisti rūkyti nepilnamečiams? Galbūt galite pasidomėti tuo?",- teiravosi jonavietė.

Kaip paaiškino Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas (NTAKD), Lietuvos Respublikos tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo161 straipsnyje „ Elektroninių cigarečių ir elektroninių cigarečių pildyklių vartojimo draudimas nepilnamečiams“ aiškiai nurodyta, kad Lietuvos Respublikoje draudžiama asmenims iki 18 metų rūkyti (vartoti) ir turėti elektronines cigaretes ir elektroninių cigarečių pildykles.

,,Tėvų ar kitų asmenų rašteliai ar kitokios formos leidimai neatleidžia nuo įstatymo laikymosi. Jeigu išties tėvai rašo tokius raštelius, derėtų kreiptis ne tik į policiją, bet ir į vaikų teises užtikrinančias institucijas, nes pažeidžiamos vaiko teisės", - pabrėžė departamentas.

Apie žalą

Jis primena, kad moksliniai tyrimai rodo, jog elektroninių cigarečių sudėtyje yra gausu įvairių termiškai neatsparių organinių dalelių, kurios kaitinant skyla į įvairias toksines medžiagas, kaip: acetaldehidas, akroleinas, ir formaldehidas, kurie yra stiprūs kvėpavimo takų dirgikliai ir žinomi kancerogenai. Pripažįstama, jog dar iki galo nėra žinomas elektroninių cigarečių saugumas, trūksta ilgalaikio stebėjimo, tačiau jau atlikti tyrimai neleidžia abejoti toksiniu poveikiu širdžiai ir plaučiams. Moksliniai tyrimai rodo, kad šių įrenginių vartojimas jaunimo tarpe susijęs su padidėjusiu astmos paplitimu bei paūmėjimu, švokštimu, lėtine obstrukcine plaučių liga, taip pat yra bronchektazių vystymosi veiksnys – būklės, kuriai būdingas lėtinis pūlinis kvėpavimo takų uždegimas, sukeliantis jų destrukciją, negrįžtamą spindžio išsiplėtimą, nuolatinį uždegiminio sekreto ir bakterijų kaupimąsi juose. Svarbu paminėti tai, jog plaučių audinys pilnai susiformuoja sulaukus 20 metų, todėl ankstyvas elektroninių cigarečių vartojimas, tikėtina, kad daro neigiamą įtaką plaučių vystymuisi – audinys tampa nepilnai išsivystęs ir pažeidžiamas.

,,Neabejotina, kad elektroninės cigaretės neigiamai veikia širdies ir kraujagyslių sistemą, sukeldamos ankstyvus kraujagyslių sienelės pokyčius, tokius kaip: kraujagyslių standumo, endotelio funkcijos pažeidimus, lemiančius kraujospūdžio didėjimą – kas padidina širdies ir kraujagyslių ligų tikimybę. Nors šiuo metu paaugliai gali ir nejausti, kad elektroninių cigarečių vartojimas juos veikia, vis labiau aiškėja, kad elektroninių cigarečių aerozoliuose esančios cheminės medžiagos kenkia jų kraujagyslių ir širdies ląstelėms, todėl laikui bėgant atsiranda pokyčių, kurie pranašauja širdies ir kraujagyslių ligų vystymąsi. Taip pat svarbu pabrėžti tai, jog dauguma elektroninių cigarečių vartotojai yra paaugliai, jaunuoliai, kuriems širdies ir kraujagyslių sistemos nėra pilnai susiformavusios, tad jų poveikį galima vertinti kaip ypač klastingą. Ateityje, tikėtina, tai sąlygos ankstyvą širdies ir kraujagyslių ligų pasireiškimą", - teigia NTAKD.

Žala aplinkiniams

Tokie rūkalai kenkia ir aplinkiniams. 

,,Pasyvus bet kokių cigarečių rūkymas kenkia aplinkiniams, aplinkai ir netgi gyvūnams. El. cigaretėse galime rasti akroleiną (cheminė medžiaga skirta piktžolėms naikinti), kancerogenus (medžiagos sukeliančios vėžį), kadmį (naudojamas baterijose), sunkiuosius metalus, pvz. nikelį (gali sukelti organų pažeidimus) arba benzemą (pramoninis tirpiklis). Dūmuose būna nikotino, smulkiųjų dalelių sėdančių į plaučius ir diacetilo (tų skonių) kurie gali sukelti rimtus plaučių pažeidimus", - akcentavo NTAKD.

Rūkančius jaunuolius sudrausminusi jonavietė išgirdo gluminantį atsakymą: ar paaugliai nemelavo?

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 23 May 2023 09:29:18 +0300
<![CDATA[Darbo pokalbiu nusivylęs jonavietis: skelbime siūlė vieną atlygį, pokalbyje - visai kitokį]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/darbo-pokalbiu-nusivyles-jonavietis-skelbime-siule-viena-atlygi-pokalbyje-visai-kitoki https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/darbo-pokalbiu-nusivyles-jonavietis-skelbime-siule-viena-atlygi-pokalbyje-visai-kitoki Darbo kodeksas numato, kad darbdaviai, skelbiantys darbo skelbimus, privalo nurodyti siūlomą užmokestį. Tačiau jis, panašu,gali prasilenkti su realybe - portalo jonavoszinios.lt redakciją pasiekė skaitytojo Edvino pasakojimas apie jam klausimų sukėlusį darbo pokalbį.

,,Pamačiau darbo skelbimą. Jame buvo siūloma 1500 eurų alga. Ji sudomino mane ir nusprendžiau susitarti dėl darbo pokalbio. Darbo pokalbyje man jau buvo kalbama apie visiškai kitokį atlygį - 1000 eurų. Kai pasakiau, kad skelbime buvo nurodyta kita alga, darbdavys atsakė, jog nesvarbu,kas ten buvo parašyta. Ar darbdaviai gali taip elgtis?",- teiravosi jonavietis.

Kaip paaiškino Valstybinė darbo inspekcija (VDI),  DK 25 straipsnio 6 dalyje numatyta pareiga, kad darbo skelbime darbdavys privalo nurodyti informaciją apie siūlomo bazinio (tarifinio) darbo užmokesčio (valandinio atlygio arba mėnesinės algos, arba pareiginės algos pastoviosios dalies) dydį ir (arba) dydžio intervalą, išskyrus įstatymuose numatytus atvejus. Akcentuotina, kad atsakomybė už Darbo kodekso 25 straipsnio 6 dalies pažeidimą numatyta Administracinių nusižengimų kodekso 96 straipsnio 2 dalyje. Toks pažeidimas užtraukia baudą juridinių asmenų vadovams arba kitiems atsakingiems asmenims nuo 240 iki 880 Eur.

Tačiau tai, kad darbo skelbime nurodomas darbdavio siūlomas užmokestis nepaneigia galimybės šalims tartis dėl darbo užmokesčio dydžio. Darbo užmokestis sudarant darbo sutartį privalo būti įtvirtinamas darbo sutartyje (DK 34 straipsnio 3 dalis).

 

,,Kai darbdavys pažeidžia darbo santykius reglamentuojančius teisės aktus, nesilaiko darbo teisės normose nurodytų darbo ir poilsio reikalavimų, darbus organizuoja nesaugiai, apgaulingai vykdo darbo laiko apskaitą, psichologinio smurto atveju ar kt., gali būti kreipiamasi su rašytiniu skundu (prašymu) į Valstybinės darbo inspekcijos teritorinį skyrių dėl situacijos identifikavimo ir poveikio priemonių darbdavio atžvilgiu pritaikymo.

Kitu atveju kilus nesutarimui tarp darbuotojo ir darbdavio (darbo ginčui), pirmiausia jis turi būti sprendžiamas darbo ginčų komisijoje. Individualiu darbo ginču laikomas darbuotojo ir darbdavio nesutarimas tarp darbuotojo ir darbdavio, kylantis sudarant, keičiant, vykdant ar nutraukiant darbo sutartį, taip pat dėl darbo teisės normų nevykdymo ar netinkamo jų vykdymo. Pavyzdžiui, ginčai gali kilti dėl neišmokėto darbo užmokesčio, neatlygintos materialinės žalos, nesuteiktų atostogų, dėl darbuotojo atleidimo iš darbo, nušalinimo nuo darbo teisėtumo nustatymo, dėl neturtinės žalos atlyginimo",- paaiškino VDI.

Asociatyvi pixabay.com nuotr.

 

Darbo pokalbiu nusivylęs jonavietis: skelbime siūlė vieną atlygį, pokalbyje - visai kitokį

]]>
jonavoszinios.lt Fri, 19 May 2023 10:28:11 +0300
<![CDATA[Jonava ,,sustojo" kamštyje]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonava-sustojo-kamstyje https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonava-sustojo-kamstyje Šiandien, gegužės 18 - osios pavakarę, Jonava ,,sustojo" kamštyje. Miestas užsikimšo iš visų pusių - nei įvažiuoti, nei išvažiuoti. Net Meškonių mažasis aplinkkelis, kelias nuo Achemos, nuo Kauno ir Ukmergės pusių ,,duso" dėl stovinčių automobilių gausos. Vieni svarstė - gal avarija, gal nelaimingas įvykis, o gal sugedęs kelyje automobilis. Trumpai tariant, portalo redakciją užplūdo įvairūs klausimai ir pamąstymai.

Kaip praneša skaitytojai, spūstys prasidėjo maždaug 16 val. 30 min. 

To priežastis - Lietuvos automobilių kelių direkcijos Jonavos padalinys Kelių tarnyba sumąstė paties vakarinio piko metu asfaltuoti A6 kelio atkarpą link Kauno pusės, palei Šveicariją, Spanėnus. 

Tikslios asfaltuojamos kelio atkarpos įvardinti neturime galimybės, mat Kelių tarnyba nesivargino perspėti vairuotojų, nepasirūpino išankstiniu pranešimu, kad bus atliekami kelių remonto darbai. 

Primename, kad panašią situaciją dėl kamščių piko metu, Jonavos Kelių tarnyba buvo sukėlusi rugsėjo 1-ąją, kuomet sumąstė ,,sutvarkyti" Plento gatvės žiedinę sankryžą, kuomet visi vežė vaikus į mokslo ir žinių šventę. 

Kaip atrodo  ,,stovintis" miestas kamštyje iš viršaus, galite pažiūrėti ČIA.

Jonava ,,sustojo" kamštyje

Jonava ,,sustojo" kamštyje Jonava ,,sustojo" kamštyje Jonava ,,sustojo" kamštyje Jonava ,,sustojo" kamštyje Jonava ,,sustojo" kamštyje Jonava ,,sustojo" kamštyje Jonava ,,sustojo" kamštyje Jonava ,,sustojo" kamštyje ]]>
jonavoszinios.lt Thu, 18 May 2023 17:55:45 +0300
<![CDATA[Po eismo įvykio - klausimai apie sankryžos saugumo didinimą]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/po-eismo-ivykio-klausimai-apie-sankryzos-saugumo-didinima https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/po-eismo-ivykio-klausimai-apie-sankryzos-saugumo-didinima Vakar, gegužės 17-ąją, paskelbus apie eismo įvykį kelyje Kėdainiai - Kaunas, ties sankryža į Žeimius, portalas jonavoszinios.lt sulaukė klausimų dėl šios atkarpos saugumo didinimo. Gyventojai atkreipė dėmesį, kad minėtoje vietoje fiksuotas ir ne vienas itin skaudus eismo įvykis, kuriame ne tik nukentėjo, bet ir žuvo žmonės. Prisiminta, kad Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD) buvo žadėjus imtis veiksmų. Iškeltas klausimas, ar planai nepasikeitė?

Kaip paaiškino pati LAKD, valstybinės reikšmės krašto kelio Nr. 144 Jonava–Kėdainiai–Šeduva 9,6 km ir kelio Nr. 232 Vilijampolė–Žeimiai–Šėta 32,05 km esančioje sankryžoje 2022 m. buvo nustatyta juodoji dėmė. Juodoji dėmė buvo ištirta. Tyrimo metu pasiūlytos nesudėtingos priemonės, kurios turi būti įgyvendinamos per metus nuo tyrimo išvadų,  ir sudėtingos priemonės, kurių įgyvendinimas reikalauja ilgesnių įgyvendinimo terminų ir  priklauso nuo skiriamo finansavimo ir patvirtintų prioritetinių eilių.

,,Šioje juodojoje dėmėje pasiūlytos nesudėtingos priemonės – šalutiniuose keliuose įrengti apskritiminius greičio mažinimo kalnelius. Planuojama, kad šios priemonės bus įgyvendintos iki 2023 m. birželio.

Pasiūlytos sudėtingos priemonės – sankryžą rekonstruoti į žiedinę sankryžą. 2023 m. III ketv. yra suplanuotos viešojo pirkimo procedūros sankryžos rekonstravimo techniniam darbo projektui parengti. Pažymime, kad sėkmingai pasibaigus viešojo pirkimo procedūroms bei pasirašius projektavimo sutartį, projekto rengėjas, projektavimo metu papildomai vertins eismo srautus ir kitas technines galimybes bei parinks tinkamiausią sankryžos tipą", - paaiškino LAKD.

Po eismo įvykio - klausimai apie sankryžos saugumo didinimą

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 18 May 2023 07:30:50 +0300
<![CDATA[Moteris kaltina Jonavos ligoninę dėl tėvo netekties, įstaiga atliks skubų vidaus auditą]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/moteris-kaltina-jonavos-ligonine-del-tevo-netekties-istaiga-atliks-skubu-vidaus-audita https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/moteris-kaltina-jonavos-ligonine-del-tevo-netekties-istaiga-atliks-skubu-vidaus-audita Gegužės 16 -ąją portalas jonavoszinios.lt gavo skaitytojos V. K. (redakcija duomenų neatskleidžia – aut. past.) laišką, kuriame moteris meta kaltinimus Jonavos ligoninės medikams dėl tėvo netekties, anot skaitytojos, nesuteikus jam reikiamos medicininės pagalbos. Savo ruožtu Jonavos ligoninės administracija atliks vidaus auditą dėl medicininių paslaugų teikimo pacientui.

„Kaip jie dirba?“

„Gal įmanoma pasidomėti kažkaip būtų Jonavos ligonine? Kaip jie dirba? Vakar ryte (gegužės 15 d. – aut.past.) mano tėvelį išvežė į priėmimą, nes baisiai dusino. Pasakė, kad plaučiuose susikaupė vanduo. Suleido vaistų, davė deguonies pakvėpuoti ir už kokio pusvalandžio išleido namo. Šią naktį apie 3 valandą pasidarė labai negera vėl. Atvažiavo greitoji ir išsivežė. O mama man ryte paskambino apie 7 ryte, pranešė, kad nebėra tėvelio mano.

Kaip daktarai galėjo išleisti tokios būklės žmogų namo, nelaikė jo priežiūroje?!“, - rašo V. A.

Skubus vidaus auditas

VŠĮ „Jonavos ligoninė“ nuoširdžiai užjaučia V. K. ir artimuosius dėl didžiulės netekties bei praneša, kad nedelsiant atliks vidaus auditą dėl medicininių paslaugų teikimo pacientui. 

„Jonavos ligoninės medicinos personalui yra labai svarbūs visi pacientai. Nors ligoninės gydytojai ir kitas medicinos personalas visada deda maksimalias pastangas ir stengiasi parinkti tinkamiausias gydymo praktikas, panaudoti visas turimas žinias, įgūdžius ir turimą įrangą, tačiau ne visada pasiekiama, kad ligonis pasveiktų dėl įvairiausių priežasčių. Nors suvokiame, kad jokie paaiškinimai negali sumažinti artimųjų skausmo netekus savo žmogaus, tačiau reaguodami į pranešimą, skubos tvarka atliksime vidaus auditą dėl medicininių paslaugų teikimo minėtam pacientui tinkamumo“, - atsiųstame pasirašytame dokumente rašo VŠĮ „Jonavos ligoninės“ direktorius Gediminas Ramanauskas.

Ligoninė teigia, kad apie vidaus audito rezultatus informuos papildomai.

Moteris kaltina Jonavos ligoninę dėl tėvo netekties, įstaiga atliks skubų vidaus auditą

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 17 May 2023 13:00:12 +0300
<![CDATA[,,Bolt" dėkoja atsakingiems jonaviečiams, o turto niokotojus drausmins policija]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/bolt-dekoja-jonavieciams-o-apie-patirtas-tycines-zalas-pranesa-policijos-pareigunams https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/bolt-dekoja-jonavieciams-o-apie-patirtas-tycines-zalas-pranesa-policijos-pareigunams ,,Sveiki. Šią savaitę mačiau vieną ,,Bolt" paspirtuką paskandintą Neryje. Ar jonaviečiai tikrai tokie neatsakingi ir piktybiški? Įdomu, ar ,,Bolt" žino apie tai?", - toks laiškas vakar pasiekė portalo jonavoszinios.lt redakciją.

Reaguojant į tai, susisiekta su ,,Bolt" atstovais, kurie informavo, kad apie sugadintus paspirtukus sužino iš miesto savivaldybės ir komandos, prižiūrinčios paspirtukus Jonavoje.

,,Visada, kai turime pagrindo įtarti, kad el. paspirtukas yra sugadintas tyčia, vertiname tai kaip vandalizmą ir mums priklausančio turto naikinimą, todėl pranešame policijai.

Jonavoje, kaip ir daugelyje kitų miestų tokie atvejai pasitaikė pirmąkart. Kol kas galime tik padėkoti Jonavos gyventojams už tai, kad per santykinai trumpą laiką mieste susiformavo saugaus eismo ir tinkamo parkavimo kultūra. Su tais vartotojais, kuriems šioje srityje dar reikėtų pasitempti – kalbamės, perspėjame, o išskirtiniais atvejais – blokuojame prieigą prie platformos", - paaiškino ,,Bolt".

Čia pat pabrėžta, kad norėdami pranešti apie sulūžusį, netinkamoje vietoje paliktą paspirtuką arba pastebėtą netinkamą elgesį su el.paspirtuku, patogiausia tą padaryti atsidarius „Bolt“ programėlės paspirtukų žemėlapį ir kairiajame apatiniame jo kampe spustelėjus šauktuką. Taip pat tą galima padaryti per savo įrenginio naršyklę adresu https://bolt.eu/lt/report-scooter/ .

,,Bolt" dėkoja atsakingiems jonaviečiams, o turto niokotojus drausmins policija

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 11 May 2023 14:22:53 +0300
<![CDATA[Beveik 40 000 eurų žala už sugadintą trikojį sukėlė jonaviečių diskusiją: ar žala tikrai tokia didelė?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/beveik-40-000-euru-zala-uz-sukzgadinta-trikoji-sukele-jonaveiciu-diskusija-uz-ka https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/beveik-40-000-euru-zala-uz-sukzgadinta-trikoji-sukele-jonaveiciu-diskusija-uz-ka Balandžio 13 d. Biržų r., Biržų k., Rinkuškių g. apgadintas greičio matuoklis. Įvykis buvo užfiksuotas ir paviešintas. Kaip paaiškėjo, trikojį nuvertė ir apgadino neblaivus dviratininkas. Neseniai paviešinta, kad priskaičiuota žala siekia apie 40 000 eurų. Nemenka suma sukėlė diskusiją tarp žmonių. Į ją įsitraukė ir jonaviečiai -  tarp jų populiarioje grupėje sudvejota, ar radaro taisymas išties gali kainuoti tiek daug, esą žiniasklaidoje buvo rašoma, kad visas radaras kainuoja kur kas mažiau.  Portalas jonavoszinios.lt sulaukė prašymo pasidomėti, kas lėmė tokią sumą.

Kaip informavo Panevėžio apskrities vyriausiasis policijos komisariato komunikacijos poskyris, žalą paskaičiavo speciali įmonė.

,,Greičio matavimo sistemos remonto kaina nustatyta defektiniu aktu įmonės, kuri atlieka tokio pobūdžio darbus. Defektiniame akte nustatyta, kad matavimo įrenginiui "PolisScan FM1" reikalingas lazerio blokas ir jo keitimas, transportavimas -  įkainotas apie 34 000 eur., matavimo įrenginio kalibravimo paslauga - 2541 eur., kalibravimo paslaugos gamintojo serviso centre aptarnavimas apie 500 eur.,  ir t.t. 


Policija remonto darbų neatlieka ir kainos nenustato. Šiuo metu nėra sprendžiamas pirkimo ar remonto klausimas, o atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl matavimo prietaiso (turto) sugadinimo (pagal LR BK 187 str. 1 d.)", - paaiškino komisariatas.

Atkreiptas dėmesys, kad matavimo prietaisai yra skirtingi ir kainos skiriasi.

Beveik 40 000 eurų žala už sugadintą trikojį sukėlė jonaviečių diskusiją: ar žala tikrai tokia didelė?

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 10 May 2023 17:21:58 +0300
<![CDATA[Jonavietė apie Jonavos baseiną: Kodėl sumokėjus pilną kainą, turiu gauti apribotą paslaugą?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonaviete-apie-jonavos-baseina-kodel-sumokejus-pilna-kaina-turiu-gauti-apribota-paslauga https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonaviete-apie-jonavos-baseina-kodel-sumokejus-pilna-kaina-turiu-gauti-apribota-paslauga Su redakcija susisiekusi moteris pateikė savo pastebėjimus, kokias problemas įžvelgia Jonavos baseine. Įstaigos vadovybė tikisi visų klientų tolerancijos ir supratingumo.

Dažnai į baseiną sportuoti ateinanti jonavietė teigia, jog norėtųsi, kad būtų apžvelgta susidariusi situaciją Jonavos baseine darbo dienomis, nes ji susidurianti su tam tikromis problemomis.

,,Sportuoti ten einu dažnai, tad nuolat susiduriu su šia problema. Darbo dienomis, kada vyksta pradinukų sportas ar būreliai bei senjorų pratimai, treneriai ir gelbėtojai nuolat išvaro žmones iš takelių. Iš 4 takelių lieka vienas. Profesionalūs sportininkai turi dalintis takeliais su tais, kurie plaukia savo malonumui. Kartą, mano pusbrolis, 6 metų berniukas, buvo išvarytas iš vaikų baseinelio, nes ten vyko pamokos. Kodėl taip yra, kad sumokėję pilną bilieto kainą, turiu gauti paslaugą, kuri yra taip apribota?

Dabar pasiekė naujiena, kad bus rengiamos treniruotės ir POLA gyventojams. Tai gal tada baseinui derėtų taikyti nuolaidas piko valandomis, kadangi pilnos paslaugos negaliu sulaukti. Plius, kalbame apie įžūlų trenerių elgesį. Tikiuosi, kad apžvelgsite šią bėdą",- rašo moteris.

Į gyventojos pastabas atsakanti Jonavos baseino direktorė Aira Kaunietė teigia, jog tikisi visų klientų tolerancijos ir supratingumo.

„Jonavos baseine darbo dienomis vykdomos įvairios veiklos: plaukimo pamokos pradinukams, sportinio plaukimo treniruotės, mankštos senjorams, žmonėms su negalia ir POLA kortelių turėtojams. Mūsų įstaiga siekia, kad kuo daugiau Jonavos rajono gyventojų galėtų pasidžiaugti šia miesto dovana.

Plaukimo baseino takelių užimtumo grafikai sudėlioti taip, kad pavieniams klientams liktų du ir tik retais atvejais vienas plaukimo takelis. Šiai dienai tik trečiadieniais nuo 16.30 iki 18.00 val. pavieniai klientai naudojasi vienu plaukimo takeliu.

Tikimės klientų tolerancijos ir supratingumo“, - teigia Jonavos baseino vadovė.

Tikrinant Jonavos baseino užimtumą, aptinkamas ir naujas kvietimas senjorams. Jonavos baseinas kviečia Jonavos senjorus nuo 60 metų registruotis į nemokamas mankštas vandenyje. Užsiėmimai startuos nuo gegužės 16 dienos. Registracija tel.: +370 673 47348.

Svarbu: senjorai dalyvaujantys kituose Jonavos baseine vykstančiuose nemokamuose užsiėmimuose - neregistruojami.

Jonavietė apie Jonavos baseiną: Kodėl sumokėjus pilną kainą, turiu gauti apribotą paslaugą?

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 09 May 2023 14:21:11 +0300
<![CDATA[Jonavietis Laimonas įtaria galimą šaligatvio plytelių nusavinimą]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavietis-laimonas-itaria-galima-saligatvio-plyteliu-nusavinima https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavietis-laimonas-itaria-galima-saligatvio-plyteliu-nusavinima Portalo redakcijai laišką ir nuotraukas atsiuntęs jonavietis Laimonas prašo pasidomėti, ar Žeimių take nevykdoma galimai neteisėta ,,labdara", kitaip tariant, ar nėra nusavinamos šaligatvio plytelės.

„Žeimių take vyksta remontas, išardytas takelis. Labai dažnai matosi, jog atvažiuoja skirtingi automobiliai, o remontą atliekantys darbininkai padeda pasikrauti jiems plyteles. Gal būtų galima pasidomėti, kokia čia vykdoma labdara?“, - rašo Laimonas bei atsiunčia kelias nuotraukas.

Jonavos r. savivaldybės atstovas spaudai Evaldas Utyra, atsakydamas į jonaviečio nuogąstavimus teigia, kad tai – statybinės atliekos.

„Senosios šaligatvio plytelės yra statybinės atliekos, kurios priklauso darbų rangovui ir šis turėtų jas tinkamai utilizuoti“, - teigia savivaldybės atstovas.

Iš pateiktų skaitytojų nuotraukų galima daryti išvadą, kad rangovas, užuot utilizavęs statybines atliekas, gal būt dar tinkamas naudoti plyteles, nusprendė neutilizuoti, o perleisti jas kitiems, kurie galbūt sode ar darže išsiklos takelį.   

Skelbimuose neretai tenka aptikti, kad gyventojai atiduoda ar parduoda statybinį laužą  sklypų pakėlimui, keliukų tiesimui ir pan.

Tuo pačiu primenama, kad draudžiama statybinėmis atliekomis atsikratyti miškuose, paežerėse, komunalinių atliekų konteineriuose. Neteisėtai išpiltos atliekos užtraukia administracinę atsakomybę, taip pat pažeidėjams gresia ir transporto priemonės konfiskacija.

 

Jonavietis Laimonas įtaria galimą šaligatvio plytelių nusavinimą

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 09 May 2023 12:50:08 +0300
<![CDATA[Skaitytojas Aurimas: ,,Ar šunims sporto stadionuose - vieta?"]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/skaitytojas-aurimas-ar-sunims-sporto-staionuose-vieta https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/skaitytojas-aurimas-ar-sunims-sporto-staionuose-vieta Gyvūnų laikymo taisyklės ir jų nesilaikantys asmenys nuolat išprovokuoja diskusijas tarp jonaviečių - pastarieji pastebi, kad ne visi žmonės surenka savo gyvūnų ekskrementus, dalis jų šunis vedžioja palaidus ir pan. Šįkart į portalo jonavoszinios.lt redakciją kreipėsi skaitytojas Aurimas, kuris teiravosi dėl mokyklų stadionuose paleidžiamų keturkojų.

,,Gyvenu Chemikų gatvėje. Su vaikais mėgstame užsukti į netoliese esantį mokyklų stadioną paspardyti kamuolį. Ne vieną kartą pastebėjau, kad žmonės ten paleidžia lankstyti savo šunis. Suprask, kad jie niekur nepabėgs ir paprasčiau išsikraus, nei vedžiojant su pavadžiu.

Neseniai vieną tokių apšaukiau - šuo akivaizdžiai šlapinosi. Juk čia pat bėgioja vaikai, čia jie sportuoja... Gavau atsaką, kad šlapimo nesurinksi. Taip, nesurinksi, bet gal galima savo augintinį vedžioti ne stadione?Gal metas primint šeimininkams gyvūnų laikymo taisykles?", - savo nuomonę išdėstė vyras.

Apie tai, kad paleisti augintinius lankstyti stadionuose - draudžiama, rašėme ne kartą. Tuomet Jonavos rajono savivaldybės viešosios tvarkos skyriaus pareigūnai priminė galiojančias taisykles.

,,Šunų negalima vedžioti ten, kur įrengti draudžiamieji ženklai. Taip pat keturkojų negalima vestis į vaikų žaidimo aikšteles,  sporto aikštynus, stadionus, paplūdimius“, – paaiškino pareigūnai.

Už taisyklių nesilaikymą gresia įspėjimas ar bauda, galinti gerokai perkopti 100 eurų sumą. Pastarosios dydis priklauso ir nuo to, ar žmogus nusižengia pirmą kartą.

Primename, kad jei norite pranešti apie pažeidėjus, informaciją siųskite  Jonavos r. savivaldybės Viešosios tvarkos skyriui el.paštu: vts@jonava.lt.  

Archyvo nuotr.

Skaitytojas Aurimas: ,,Ar šunims sporto stadionuose - vieta?"

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 08 May 2023 15:25:11 +0300
<![CDATA[Jonaviečiai teiraujasi dėl šeimos gydytojų darbo ypatumų: ar gali neišduoti siuntimo arba nukreipti pas konkretų specialistą?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavieciai-teirausi-del-seimos-gydytoju-darbo-ar-gali-neisduoti-siuntimo-arba-nukreipti-pas-konkretu-specialista https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavieciai-teirausi-del-seimos-gydytoju-darbo-ar-gali-neisduoti-siuntimo-arba-nukreipti-pas-konkretu-specialista Pastarosiomis dienomis portalą jonavoszinios.lt pasiekė dviejų jonaviečių skundai, kuriuose teiraujamasi dėl šeimos gydytojų darbo ypatumų. Vienu atveju šis neišdavė siuntimo, kitu - nukreipė pas konkretų specialistą. Valstybinė ligonių kasa (VLK) pakomentavo, kokia tvarka galioja dėl siuntimų išdavimo.

Siuntimo negavo

,,Man reikėjo gydytojo - ginekologo konsultacijos. Šeimos gydytoja pasakė, kad siuntimo neduos, gydys pati, pati išrašys vaistų. Ar taip gali būti?", - teiravo skaitytoja Milda (vardas pakeistas, redakcijai žinomas).

Anot VLK, visiems apdraustiesiems privalomuoju sveikatos draudimu galioja vienodos sveikatos priežiūros paslaugų teikimo sąlygos ir reikalavimai. Susirūpinę savo sveikata pacientai neretai patys nori priimti sprendimus, kaip gydytis, prašo šeimos gydytojų, kad jiems būtų atlikti vienokie ar kitokie tyrimai, arba kad juos siųstų gydytojo specialisto konsultacijai gauti. Reikia nepamiršti, jog sprendimą dėl tyrimų atlikimo, gydymo paskyrimo arba asmens siuntimo gydytojo specialisto konsultacijai gauti priima šeimos gydytojas, įvertinęs paciento sveikatos būklę.

,,Siuntimą gydytojui specialistui šeimos gydytojas išduoda ne paciento prašymu, o tada, kai nori pasikonsultuoti su gydytoju specialistu dėl savo paciento sveikatos būklės, t. y. tuomet, kai šeimos gydytojas pagal savo kompetenciją (medicinos normą) negali nuodugniai ištirti paciento, nustatyti ar patikslinti diagnozės arba paskirti gydymo. Tuo atveju, kai diagnozei nustatyti arba gydymui paskirti reikia atlikti tyrimus, kurie nepriskirti šeimos gydytojo kompetencijai, jis, vadovaudamasis šeimos gydytojo normos nuostatomis, pacientui gali išduoti siuntimą gydytojo specialisto konsultacijai.

Jeigu šeimos gydytojas nusprendžia, kad gydytojo specialisto konsultacija nėra reikalinga, tačiau pacientas vis tiek nori kreiptis į gydytoją specialistą savo pageidavimu, siuntimas jam nereikalingas. Tokiu atveju už gydytojo specialisto suteiktas paslaugas pacientui teks susimokėti pačiam", - teigia VLK. 

Primenama, kad tam tikrais atvejais privalomuoju sveikatos draudimu apdrausti gyventojai į gydytoją specialistą gali kreiptis be šeimos gydytojo siuntimo. Siuntimo nereikia, kai kreipiamasi į gydytoją dermatovenerologą, pirmines ambulatorines asmens sveikatos priežiūros paslaugas teikiantį gydytoją arba šeimos gydytojo komandoje dirbantį specialistą. Taip pat atkreipiame dėmesį, kad Sveikatos apsaugos ministro įsakyme numatyta, jog be siuntimų pas antrinio ir tretinio lygio gydytoją specialistą pacientai gali lankytis dviem atvejais. Pirma, jei pacientas lankosi dėl tos pačios priežasties pas tą patį specialistą arba atliekama ilgalaikė paciento sveikatos būklės stebėsena. Antra, jei pacientas atvyksta į sveikatos priežiūros įstaigą dėl būtinosios atitinkamo specialisto pagalbos, ir registratūros darbuotojas, turintis medicininį išsilavinimą, registruoja pacientą specialistui konsultuoti.

Nukreipė pas konkretų specialistą

Skaitytojos Vaidos situacija - kitokia. 

,,Radusi darinį, kreipiausi pas šeimos gydytoją. Abi sutikom, kad reikia chirurgo apžiūros, nes panašūs dariniai man buvo pašalinti ir anksčiau. Nieko rimto, bet chirurgo reikia...

Paprašiau siuntimo į Kauną ir negavau. Man buvo pasakyta, kad pradžioje užteks ir Jonavos medikų. Ar gydytoja gali nukreipti pas specialistą, kurio paslaugų aš nenoriu?", - teiravosi moteris. 

Pasak VLK, šeimos gydytojas, siųsdamas pacientą konsultacijai pas gydytoją specialistą, negali siuntime nurodyti konkrečios gydymo įstaigos, kur turi būti suteikta reikiama konsultacija.

,,Tačiau išduodamas siuntimą, jis turi suteikti informaciją apie ne mažiau kaip 3 gydymo įstaigas, kuriose teikiamos atitinkamos asmens sveikatos priežiūros paslaugos. Pacientas gali pats laisvai pasirinkti, kurioje gydymo įstaigoje pageidauja gauti jam reikalingą sveikatos priežiūros paslaugą. Paslaugą jis gali gauti nebūtinai savo poliklinikoje, gydytojo pasiūlytose įstaigose ar savo gyvenamajame mieste, tačiau ir bet kurioje Lietuvos gydymo įstaigoje. Tam, kad ji būtų suteikta nemokamai, svarbu, kad pasirinkta įstaiga turėtų sutartį su teritorine ligonių kasa dėl reikiamos paslaugos teikimo. Visų šalies gydymo įstaigų, turinčių sutartis su teritorinėmis ligonių kasomis, sąrašą galima rasti čia", - teigė VLK.

Turi teisę skųstis

Kilus neaiškumų, VLK pacientams pataria visus rūpimus klausimus pirmiausia bandyti išsiaiškinti gydymo įstaigoje. Pacientas turi teisę skųstis, jei mano, kad jam įstaigoje buvo suteikta neteisinga informacija apie gydymo paslaugas, ar neteisėtai paprašyta susimokėti.

Pirmiausia raštu reiktų kreiptis į gydymo įstaigos, kurioje buvo aptarnaujamas, administraciją. Jei įstaigos pateiktas atsakymas ar priimtas sprendimas, netenkina, su gydymo įstaigos atsakymu gyventojas turi teisę kreiptis į teritorinę ligonių kasą pagal gyvenamąją vietą.

Kreiptis reikėtų raštu bei pateikti dokumentų, pagrindžiančių nurodytą galimai neteisėtą veiksmą, kopijas. Be to, rūpimus klausimus gyventojai gali pateikti bendruoju ligonių kasų el. paštu info@vlk.lt arba telefonu (8 5) 232 2222

Jonaviečiai teiraujasi dėl šeimos gydytojų darbo ypatumų: ar gali neišduoti siuntimo arba nukreipti pas konkretų specialistą?

]]>
jonavoszinios.lt Fri, 05 May 2023 11:43:37 +0300
<![CDATA[Deividas apie Jonavos „Regitrą“: Viena nežino kaip daryti, kita – ką daryti]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/deividas-apie-jonavos-regitra-viena-nezino-kaip-daryti-kita-ka-daryti https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/deividas-apie-jonavos-regitra-viena-nezino-kaip-daryti-kita-ka-daryti Balandžio 26-osios vakarą portalas jonavoszinios.lt sulaukė itin pasipiktinusio jaunuolio Deivido skundo, kuriame jis dėsto, su kokiomis problemomis susidūrė Valstybinėje įmonėje Jonavos „Regitroje“. Anot Deivido, išsilaikęs vairavimo egzaminus, jis norėjo iš karto užsisakyti ir vairuotojo pažymėjimą, tačiau, jaunuolio žodžiais tariant, susidūrė su darbuotojų nekompetentingumu, nes viena specialistė nežinojo kaip tai padaryti, kita – ką daryti. „Regitros“ atstovai pateikė savo komentarą, kurio detalizuoti negalėjo dėl asmens duomenų apsaugos.   

Nesugebėjo užsakyti pažymėjimo?

Jonavos rajono gyventojas įsiuto, kuomet iš kaimo teko kelis kartus važiuoti į Jonavos „Regitrą“, o norimo rezultato – vairuotojo pažymėjimo, taip ir negavo.  

„Išsilaikiau teises penktadienį. Viskas butu buvę kaip ir puiku, bet "Regitra" nesugebėjo man jų užsakyti, nes  nesuprato, ką reikia daryt.

Taigi, po savaitgalio, antradienį, turėjau važiuoti iš kaimo, kviesti taksi ir vėl vykti į "Regitrą". Atvažiuoju, ir vėl man jos sako, kad mes negalime užsakyti vairuotojo pažymėjimo, nes „dega“ pažeidimas. Sako: „Atvažiuokite trečiadienį“. Vėl kviečiu taksi, patiriu finansinių nuostolių tam, kad atvažiavęs sužinočiau tą patį, ką ir antradienį, jog yra kažkoks pažeidimas ir jo negali ištaisyti,  nors penktadienį išlaikiau vairavimą ir jau tą pačią dieną norėjau užsisakyti teises.

Kiek vėliau „Regitros“ darbuotoja paskambina ir paklausia, kada galiu atvykti, nes sistemoje neberodo jokių pažeidimų. Taigi, atvažiuoju trečiadienį, duodu visus dokumentus, ji patikrina ir  vėl sako, jog negali išduoti mano teisių, nors viskas yra gerai ir jokių pažeidimų nebėra

Aš nesuprantu šių nekompetentingų „Regitros" darbuotojų. Vairuotojo pažymėjimo užsakymo sistema rodo klaidas, viena darbuotoja nežino ką daryti, kita nesupranta kaip ištaisyti. Tai gal reikia keisti arba sistemą, arba darbuotojus? Kodėl dėl „Regitros“  klaidų aš turiu važinėti pirmyn atgal, švaistyti savo laiką ir pinigus, atsiprašinėti iš darbo, o man negali išaiškinti, kodėl taip vyksta.

Esu labai pasipiktinęs šia situacija ir noriu,  jog mano balsas būtų išgirstas, kad „Regitroje“, Valstybinėje įmonėje vyrauja chaosas“, piktinosi Jonavos rajono gyventojas.

Duomenų apsauga neleidžia detalizuoti atsakymo

Tą patį balandžio 26-osios vakarą, Deivido situacija perduota ir „Regitrai“, kuri šiandien pateikia savo komentarą.

„Kiekviena situacija yra labai individuali ir tam, kad būtų galima pakomentuoti kuo tiksliau, būtina žinoti visas aplinkybes. Kaip žinia, dėl asmens duomenų apsaugos be rašytinio kliento sutikimo individualios situacijos komentuoti negalime.

Visgi, norime pabrėžti, kad visiems klientams esame sudarę galimybę individualiai gauti atsakymus į visus kylančius klausimus ir visuomet siekiame sudaryti sąlygas kuo įmanoma patogiau ir paprasčiau klientams gauti norimas paslaugas“, - teigia „Regitra“ atstovė spaudai Justina Kazragytė.

Deja, tačiau taip ir lieka neaišku, kodėl „Regitros“ klientas Deividas švaistė savo laiką, nepaaiškinta, dėl ko kilo trikdžiai užsisakant vairuotojo pažymėjimą ir nežinia, ar kas kompensuos taksi paslaugas jaunajam vairuotojui.

Deividas apie Jonavos „Regitrą“: Viena nežino kaip daryti, kita – ką daryti

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 27 Apr 2023 16:48:15 +0300
<![CDATA[Lokio tvenkinyje esantis tiltelis sutvarkytas]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/lokio-tvenkinyje-esantis-tiltelis-sutvarkytas https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/lokio-tvenkinyje-esantis-tiltelis-sutvarkytas Vakar, balandžio 27-osios vakarą, portalo jonavoszinios.lt redakciją pasiekė gyventojų klausimai dėl to, ar ruošiamasi tvarkyti lieptelį esantį Lokio tvenkinyje.

Atkreiptas dėmesys, kad jame išlaužta lenta. Kas esą pranešėjo ir kelia pavojų, ir atrodo neestetiškai.

Šįryt susisiekus su Šilų seniūnija, sulaukta itin greitos reakcijos - tiltelis sutvarkytas.

Dėkojama už pranešimą.

Lokio tvenkinyje esantis tiltelis sutvarkytas

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 27 Apr 2023 14:20:29 +0300
<![CDATA[Milda: Jonavoje nebus švarinimosi akcijos „Darom“?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/milda-jonavoje-nebus-svarinimosi-akcijos-darom https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/milda-jonavoje-nebus-svarinimosi-akcijos-darom Jonavietė Milda teiraujasi, kodėl Jonavoje nebeorganizuojama švarinimosi akcija ,,Darom"? Anot į jonavoszinios.lt redakciją paskambinusios moters, pavieniai skelbimai kai kurių organizacijų apie talkas jai sutinkami socialiniuose tinkluose, tačiau ji pasigenda tokios visuotinės, tiek Jonavos mieste, tiek seniūnijose kadaise organizuotos akcijos. Tokių akcijų iniciatoriai „Mes darom“ teigia, kad imtis iniciatyvos organizuoti - gali bet kas.

„Kiek atsimenu anksčiau ir seniūnijos, ir miesto savivaldybė kviesdavo tam tikras dienas prisidėti prie iniciatyvos ir sutvarkyti viešas Jonavos teritorijas, atlaisvinti jas nuo besimėtančių šiukšlių. Aprūpindavo maišais, pirštinėmis ir pirmyn į talką. Vėliau gyventojų surinktas atliekas išveždavo, o ir švarios teritorijos džiugindavo. Dabar to pasigendu, nebent vienas kitas kvietimas pasimato Facebook, bet tokio visuotinio susitelkimo nebėra. Ar Jonavoje nebebus švarinimosi akcijos „Darom“, kaip būdavo anksčiau?“, - teiravosi Milda.

Apie akciją užklausus Jonavos rajono savivaldybės, rekomenduota kreiptis į organizatorius VšĮ „Mes Darom“, kurie ir pateikė atsakymą į jonavietės klausimą.

„Nuo šių metų nebėra vienos dienos, kurią vyksta visuotinė DAROM akcija - kviečiame visuomenę rūpintis aplinka visus metus. Sukūrėme informacinę iniciatyvų platformą “Darom kartu su Dextera”, kurioje publikuojame įvairias Lietuvoje vykstančias aplinkosaugines akcijas, inicijuojamas įvairiausių nevyriausybinių organizacijų, mokyklų, verslo įmonių, pačių savivaldybių. T.y aplinkos švarinimas nebepriklauso nuo kelių asmenų komandos “Mes Darom” organizacijoje - skirtinguose regionuose gyvenantys piliečiai, organizacijos patys imasi inciatyvos ir susiorganizuoja savo akcijas, kviečia prisijungti vietinę bendruomenę“, - teigia VšĮ „Mes Darom“ direktorė Emilija Biterytė.

Beje, peržiūrėjus puslapį mesdarom.lt, išties nėra informacijos, kad Jonavos rajone bus organizuojama kažkas panašaus.

„Visoms Lietuvos savivaldybėms dar žiemą siuntėme kvietimus organizuoti švarinimo akcijas savo teritorijose, kadangi savivaldybės yra atsakingos už bešeimininkių atliekų (tų, kurias ir randame pamiškėse, pakelėse ir kt.) sutvarkymą. Jeigu platformoje nematote akcijos Jonavoje - reiškia, kad neatsirado jokios organizacijos (įskaitant ir savivaldybę), kuri inicijuotų šią akciją Jonavoje“, - atskleidė E. Biterytė.

Tik puslapio mesdarom.lt interaktyviame žemėlapyje, kur gyventojai kviečiami žymėti tvarkytinas vietas visoje Lietuvoje matyti, kad šalia senojo Kauno kelio reiktų sutvarkyti teritoriją.

„MES DAROM žemėlapyje matomi tie tvarkytini taškai, kuriuos sužymėjo patys gyventojai, savivaldybėms taip pat buvo išsiųstas kvietimas sužymėti administracijai žinomus taškus, tačiau, jei jų nėra - reiškia, kad savivaldybė tam nematė poreikio.

Imtis iniciatyvos organizuoti akciją gali bet kas - svarbiausia, kad susiorganizuotų atliekų išvežimą ir sutvarkymą, kad geriausiai gali padaryti vietos savivalda ir seniūnijos“, - sako VšĮ „Mes Darom“ direktorė Emilija Biterytė.

 

 

 

Milda: Jonavoje nebus švarinimosi akcijos „Darom“?

]]>
jonavoszinios.lt Fri, 21 Apr 2023 15:53:09 +0300
<![CDATA[Jonavietė: ar dviratininkai nemirtingi?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonaviete-ar-dviratininkai-nemirtingi https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonaviete-ar-dviratininkai-nemirtingi „Būkite geri, parašykit, dar kartą priminkit ar kaip nors įkalkite į galvą mūsų jonaviečiams elementarias taisykles, kurių privaloma laikytis. Nes kiek stebiu mūsų miesto „važinėtojus“, kyla klausimas ar jie nemirtingi, ar tik tokiais apsimeta?“, - pokalbį pradeda jonavietė Silvija.

Silvija prisistačiusi jauna mama teigė, kad nors informacijos apie dviratininkams skirtas taisykles apstu, tačiau šį mėnesį matytas vaizdas Joninių slėnyje ją pribloškė ir moteris nutarė plačiau paskleisti žinią apie saugumo būtinumą.

„Prieš kurį laiką mačiau, kai Joninių slėnyje, gal dešimtmetis vaikinukas nesuvaldęs savo dviračio krito, veidas pasruvo krauju, o kas baisiausia – buvo be šalmo. Vaikas smarkiai tėškėsi, buvo kraupu ir tas vaizdas man neduoda ramybės – kodėl be apsaugos priemonių, kur žiūri tėvai, juk nei dviratininkai, nei paspirtukininkai tikrai nėra nemirtingi. Žmonės – iš kaulų ir mėsos, nėra nepažeidžiami, po įvykio medikai gali ir „nesuremontuoti“, kaip kad dviratį ar automobilį. Kai mano vaikas paaugs, be šalmo su dviračiu iš namų kojos nekels. Priminėkite ir kitiems, kad saugoti save ir savo vaikus būtina“, - kalbėjo Silvija.

Portalas jonavoszinios.lt dažnai sulaukia kitų skaitytojų pranešimų, kad, antai, krito ir susižalojo dviratininkas, paspirtukininkas „neišėmė“ posūkio ir tėškėsi į asfaltą, kad neva paspirtukininkas partrenkė pėsčiąjį ir nuvažiavo lyg niekur nieko.

Neretai būna, kad tokie ir panašūs įvykiai net nepasiekia policijos pareigūnų, nukentėjusieji patys nesikreipia, tačiau vis tik pareigūnų užklausėme, ar būta pastarąjį mėnesį įvykių, susijusių su aptariama tema.

„2023 m. balandžio 1-19 dienomis Jonavos RPK registruotas vienas eismo įvykis, kai paspirtukas atsitrenkė į automobilį. Per šį laikotarpį Jonavos rajone nubausti trys dviratininkai už vairavimą esant neblaiviems“,-  informavo Kauno AVPK Jonavos policijos komisariatas.

Taip pat, jonavietės Silvijos prašymu, dar kartą primename galiojančias taisykles:

- Nevažiuoti paspirtuku keliems asmenims. Tai daryti draudžiama. Dviračiu, jeigu nėra tam pritaikyta sėdynių, taip pat negalima važiuoti daugiau, kaip vienam asmeniui.

- Dėvėti saugos priemones – šalmus. Policija primena, kad važiuojant paspirtuku ir dviračiu nepilnamečiams (iki 18 metų) šalmas privalomas.

- Paspirtukų ir dviračių vairuotojams leidžiama važiuoti tik pėsčiųjų ir dviračių takais, arba dviračių juostomis, o kai jų nėra – tam tinkamu kelkraščiu. Važiuojant kelkraščiu ar važiuojamąja kelio dalimi privaloma būti ypač budriems bei laikytis kuo arčiau dešiniojo krašto.

- Važiuoti važiuojamąja kelio dalimi dviračiu (elektriniu paspirtuku – greitis iki 25 km/val., galia ne didesnė kaip 1 kW) leidžiama ne jaunesniems kaip 14 metų asmenims, o turintiems mokyklos išduotą dviratininko pažymėjimą, – ne jaunesniems kaip 12 metų asmenims.

- Dviračio vairuotojas važiuodamas šaligatviu privalo duoti kelią pėstiesiems, važiuodamas pro pėsčiąjį privalo sumažinti greitį iki artimo žmogui ėjimo greičio, kuris yra apie 3–7 km/val., ir išlaikyti saugų atstumą. Tos pačios taisyklės galioja ir paspirtuko vairuotojams.

- Vykstant per pėsčiųjų perėją, paspirtuką reikia vestis kaip ir dviratį. Per pėsčiųjų perėjas „skrajojantys“ paspirtukininkai kelia grėsmę pėstiesiems ir sau.

- Dviratis ar paspirtukas turi būti saugūs: veikiantys stabdžiai ir garso signalas, priekyje šviečiantis baltos spalvos žibintas, gale - raudonos, šonuose – oranžinės spalvos atšvaitai.

- Griežtai draudžiama važiuoti dviračiu ar paspirtuku pavartojus alkoholio.    

 

Jonavietė: ar dviratininkai nemirtingi?

Jonavietė: ar dviratininkai nemirtingi? ]]>
jonavoszinios.lt Fri, 21 Apr 2023 09:28:11 +0300
<![CDATA[Šalia konteinerio - išrikiuotų butelių kolekcija]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/salia-konteinerio-stikliniu-buteliu-kolekcija https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/salia-konteinerio-stikliniu-buteliu-kolekcija Šiukšles rūšiuojantys jonaviečiai portalui jonavoszinios.lt suskubo pranešti, kad šalia Kosmonautų gatvės esančių rūšiavimo konteinerių - apstu stiklinių šiukšlių. Atkreiptas dėmesys, kad stiklo atliekų konteineris - perpildytas, o žmonės toliau palieka savo atliekas šalia jo.

,,Nežinau, ar čia kas turėjo gerą vakarėlį, ar buteliai - skirtingų žmonių, bet jų kiekis - stebina. Stiklas dūžta ir dėl to gali susižaloti žmonės, gyvūnai. Kodėl šiukšlės neišvežamos? Konteineris - pilnas", - teiravosi skaitytoja Irena.

UAB ,,Jonavos paslaugų" atliekų tvarkymo sistemos organizavimo skyriaus vedėja Rasa Raicevičienė šįryt patikino, kad problema - jau sprendžiama.

Šiukšlės iš stiklo konteinerio išvežamos kas dvi savaites ir atvejai, kai per šį laiką konteineriai būna perpildyti - reti.

,,Toks atliekų išvežimo grafikas sudėliotas siekiant optimalių rezultatų: kuo dažniau jos būtų vežamos, tuo daugiau tai kainuotų žmonėms. Tiesą sakant, rūšiavimo konteineriai būna perpildyti labai retai. Juose yra davikliai ir apie tai, kad minėtas konteineris perpildytas, mes žinome. Dėkojame žmonėms, kad jie taip pat neabejingi.  Šiandien viskas bus sutvarkyta", - teigė R. Raicevičienė.

Ateityje planuojama, kad tokiuose konteineriuose esantys atliekų maišai bus didinami. 

Šalia konteinerio - išrikiuotų butelių kolekcija

]]>
jonavoszinios.lt Fri, 21 Apr 2023 09:22:26 +0300
<![CDATA[Jonavietis: Kai pėsčiųjų dviračių takas tampa žvyrkeliu]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavietis-kai-pesciuju-dviraciu-takas-tampa-zvyrkeliu https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavietis-kai-pesciuju-dviraciu-takas-tampa-zvyrkeliu „Kas atsakingas už dviračių takų priežiūrą, nes jau 3 metai, kai ant asfalto kaupiasi gruntas ir takas tampa žvyrkeliu. Kalbu apie taką vedantį nuo grūdų elevatoriaus iki Praulių k.“, - rašo jonavietis ir atsiunčia tako nuotraukas.

Pasidomėjus įvardinta tako atkarpa aiškėja, kieno jis ir kas turi juo rūpintis.   

Tai yra Valstybinės reikšmės krašto kelias Nr. 224 Jonava–Liepiai–Pasraučiai ir priklauso Lietuvos automobilių kelių direkcijai, jį turėtų prižiūrėti AB „Kelių priežiūra“, Jonavos Kelių tarnyba, tad užklausa dėl dviračių pėsčiųjų tako perduota būtent jiems.   

„Jūsų minimas pėsčiųjų-dviračių takas šluojamas kiekvienais metais. Pagal patvirtintą tvarką takas turi būti nušluotas iki gegužės 1 d. Taip ir bus padaryta.

Probleminė vieta yra 50-60 metrų ruože, kur iš statybos aikštelių išvažiuojančios mašinos užteršia važiuojamąją, o tuo pačių ir tako dangą. Likusios atkarpos nėra užterštos“, - teigia Jonavos Kelių tarnybos vadovas Valerijus Krugliakovas.

 

Jonavietis: Kai pėsčiųjų dviračių takas tampa žvyrkeliu

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 20 Apr 2023 12:06:38 +0300
<![CDATA[Jonavietis pasigedo darbų būsimame Rimkų parke: pakapstė ir dingo?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavietis-pasigedo-darbu-busimame-rimku-parke-pakapste-ir-dingo https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavietis-pasigedo-darbu-busimame-rimku-parke-pakapste-ir-dingo Prieš kelis metus skelbta, kad Rimkuose, sklype šalia P. Vaičiūno ir Chemikų gatvių kampo, bus projektuojamas naujas parkas, o 2021-ųjų rudenį čia pasodinti ir pirmieji medžiai: 40 europinių liepų ir šeši sidabriniai klevai. Nors šių metų rajono biudžete ir numatytos lėšos tęsti Rimkų parko įrengimą, tačiau redakcijai jonavoszinios.lt paskambinęs jonavietis pasigedo čia vykdomų pavasarinių darbų.

„Jau pavasaris, laikas sodinti medžius, krūmus, tvarkyti aplinką, tačiau jokių veiksmų nematau būsimame Rimkų parke. Kažkada truputį padirbėjo, pakapstė, neužbaigė ir dingo. Tai ar bus parkas, ar taip ir nuplaukė graži iniciatyva?“, - nuogąstavimus dėstė jonavietis.

Susisiekus su Jonavos rajono savivaldybės administracija gautas atsakymas, kodėl strigo Rimkų parko įrengimas.

„Kaip žinote, Rimkų parko įrengimo darbai turėjo prasidėti jau praėjusiais metais, tačiau paskelbtą viešąjį konkursą laimėjo nevykęs rangovas, kuris nesugebėjo pradėti darbų. Šiam projektui skirti 100 tūkst. eurų perkelti į šių metų biudžetą, tačiau per metus viskas smarkiai pabrango, labai daug biudžeto lėšų kainavo šildymo kompensacijos gyventojams, todėl gali būti, kad numatytų pinigų darbų pradžiai nebeužteks.

Bet kokiu atveju, parko idėja yra gyva, tik reikia daugiau laiko perskaičiuoti galimas išlaidas ir pasiruošti naujam darbų pirkimui. Gali būti, kad prie šio klausimo dar sugrįš ir naujoji rajono taryba“, - rašoma atsakyme.

Primename, kad Rimkų parko įrengimo sutartis buvo pasirašyta su UAB „Losrita“, tačiau rangovui nepradėjus dirbti, 2022-ųjų rudenį sutartis buvo nutraukta. Įmonė „Losrita“ yra kėlusi rūpesčių ir kitame objekte – vėluojant įrengti pėsčiųjų takus nuo Chemikų g. 140 iki A. Kulviečio g. 18, įmonei priskaičiuoti delspinigiai. (Plačiau apie tai ČIA).

Grįžtant prie minties apie šių metų darbus Rimkų parke, savivaldybės administracija patikslina skaitytojo nuogąstavimus ir paaiškina, kad įrengiant parką pirmiausiai būtų vykdomi statybos darbai, t.y., kasimo, takų, komunikacijų įrengimas, bet ne medžių ir krūmų sodinimas.

 

Jonavietis pasigedo darbų būsimame Rimkų parke: pakapstė ir dingo?

]]>
jonavoszinios.lt Fri, 14 Apr 2023 14:16:09 +0300
<![CDATA[Miesto centre stovintis konteineris pinigams sulaukė didelio susidomėjimo: kam jis priklauso?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/miesto-centre-stovintis-konteineris-pinigams-sulauke-didelio-susidomejimo-kam-jis-priklauso https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/miesto-centre-stovintis-konteineris-pinigams-sulauke-didelio-susidomejimo-kam-jis-priklauso Vakar, balandžio 11-ąją, socialiniame tinkle ,,Facebook" užvirė diskusija dėl Jonavoje, J. Ralio gatvėje, pastatyto konteinerio - taupyklės, ant kurio užrašytas žodis ,,pinigai".

Gyventojai suskubo kelti  įvairiausias idėjas, kam šis priklauso. Dauguma buvo įsitikinę, kad UAB ,,Jonavos paslaugoms".

Klausimų dėl to sulaukė ir portalo jonavoszinios.lt redakcija.

Susisiekus su UAB ,,Jonavos paslaugomis" patikinta, kad aptariamas konteineris - ne bendrovės. Dėl jo pasiteirauta ir Jonavos rajono savivaldybės seniūnijos, kuri atskleidė žinanti tik tiek, kad pastarasis priklauso Lietuvos Caritui.

Nors šis patvirtino, kad ,,pinigų taupyklė" priklauso jam, koks jos tikslas - neatskleidė. Prašoma kantrybės ir daugiau apie tai bus pranešama jau poros dienų laikotarpyje. 

Miesto centre stovintis konteineris pinigams sulaukė didelio susidomėjimo: kam jis priklauso?

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 12 Apr 2023 09:15:46 +0300
<![CDATA[Dėl perėjos klausimus keliantiems gyventojams LAKD pateikia savo atsakymą]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/del-perejos-klausimus-keliantiems-gyventojams-lakd-pateikia-savo-atsakyma https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/del-perejos-klausimus-keliantiems-gyventojams-lakd-pateikia-savo-atsakyma Kelyje Jonava - Kaunas, šalia posūkio į Šveicarijos kaimą, įrengta autobusų stotelė. Gyventojai ne kartą kėlė klausimą, kaip ją pasiekti iš kitos kelio pusės. Tokį patį klausimą portalui jonavoszinios.lt atsiuntė ir skaitytojas Petras.

,,Eismas intensyvus, pereiti gatvę itin sudėtinga. Perėjos nėra, tai kaip saugiai kirsti kelią? Perėja čia būtina", - teigė skaitytojas.

Susisiekus Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD) paaiškėjo, kad  minimoje vietoje įrengti pėsčiųjų perėjos neplanuojama.

,,Pagal Pėsčiųjų perėjimo per kelius ir gatves organizavimo taisyklių (toliau – Taisyklės), reikalavimus pėsčiųjų perėja (pėsčiųjų perėjimo per kelią ar gatvę vieta, pažymėta nurodomaisiais kelio ženklais „Pėsčiųjų perėja“ ir ženklinimo linijomis arba tik nurodomaisiais kelio ženklais „Pėsčiųjų perėja“) negali būti įrengta užmiesčio ruože (pagal Taisyklių 23.1 papunktį).

Tokia nuostata Taisyklėse numatyta todėl, kad pėsčiųjų perėjos įrengimas užmiesčio ruože turėtų neigiamą įtaką eismo saugos požiūriu, kadangi pėsčiųjų perėjoje yra suteikiamas eismo pirmumas pėsčiajam prieš transporto priemonių eismą. Jei tokia perėja būtų įrengta užmiestyje, ji būtų labai pavojinga, nes tokiose vietose vairuotojai nesitikėtų pėsčiųjų perėjų, o pėstieji jaustųsi pernelyg drąsiai dėl jiems čia suteikiamo eismo pirmumo ir tikimybė įvykti eismo įvykiui, kurio metu žūtų pėsčiasis, pažeidžiamiausias eismo dalyvis, būtų labai didelė|, - nurodė LAKD.

Dėl perėjos klausimus keliantiems gyventojams LAKD pateikia savo atsakymą

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 06 Apr 2023 08:36:43 +0300
<![CDATA[Sirgalius stebisi – kas vyksta su Jonavos futbolu?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/sirgalius-stebisi-kas-vyksta-su-jonavos-futbolu https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/sirgalius-stebisi-kas-vyksta-su-jonavos-futbolu Sporto gerbėjas Vytautas stebisi rezultatais bei trumpai ir aiškiai formuluoja klausimą – kas vyksta su Jonavos futbolu?

„Rezultatai: 0:2; 1:2;  0:2;  0:3, kas vyksta su Jonavos futbolu? Nieko nerašoma, gal kai nėra rezultatų, nepatogu rašyti“, - teigia skaitytojas Vytautas.

VšĮ „Jonavos futbolui“ pateiktas Vytauto pastebėjimas bei užduoti papildomi klausimai, kodėl tokie rezultatai, su kuo žaistos paskutiniosios varžybos.

Anot Všį „Jonavos futbolo“, šiais metais klubo strategijoje stiprų vaidmenį užima jaunimas ir jaunimo ugdymas.

„Prieš sezono startą vyko diskusijos ir buvo ieškoma sprendimų, kaip mūsų jauniems sportininkams suteikti kuo geresnes tobulėjimo sąlygas, kaip užtikrinti, kad mūsų vietiniai žaidėjai gautų žaidybinio laiko ir galimybę pasirodyti suaugusių futbole.

Nepasiekus bendradarbiavimo susitarimo su Be1 futbolo akademija, turėjome greitai spręsti situaciją, tad pirmai komandai, kuri ruošėsi žaisti antroje lygoje ir kilti į stipresnes lygas pagal sportinį principą, išlaikant kuo daugiau vietinių žaidėjų, tačiau teko žaisti pirmoje lygoje, kuri yra žymiai stipresne ir konkurencingesnė.

Komandos komplektacija vis dar vyksta, tikime, kad reikia laiko komandos susižaidimui ir rezultatai ateis, tačiau svarbiausi šio sezono tikslai yra jaunimo integracija į vyrų futbolą ir tęstinumas. Suprantame, kad komandos formavimas neįvyksta per dieną, tai užima laiko, tad klubo siekis yra turėti tvarią struktūrą su ilgalaikiais tikslais ir jų kryptingai siekti“, - teigia Všį „Jonavos futbolas“.

Primename, kad Jonavos rajono savivaldybės taryba praeitų metų lapkritį pritarė sprendimui investuoti papildomų lėšų į Jonavos futbolą ir perimti VšĮ „Jonavos futbolas“ valdymą, kad būtų užtikrinta tinkama įstaigos veikla. Eisvinas Utyra paskirtas dirbti VšĮ „Jonavos futbolas“ direktoriaus pareigose. Šiai įstaigai priklauso reprezentacinis miesto futbolo klubas FK „Jonava“, įstaiga taip pat vykdo Jonavos rajono vaikų ir jaunimo futbolo plėtros programas.

Sirgalius stebisi – kas vyksta su Jonavos futbolu?

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 05 Apr 2023 15:02:57 +0300
<![CDATA[Jonavoje pastebėta lapė sukėlė diskusiją: ar tikrai yra ko nerimauti?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavoje-pastebeta-lape-sukele-diskusija-ar-tikrai-yra-ko-nerimauti https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavoje-pastebeta-lape-sukele-diskusija-ar-tikrai-yra-ko-nerimauti Savaitgalį socialiniuose tinkluose išplatintas įrašas, kad Jonavoje, Chemikų gatvėje, dienos metu pastebėta lapė. Šalia jo paraginta saugoti vaikus, esą gyvūnas gali būti ir pavojingas. Tačiau kiti internautai išsakė nuomonę,kad nėra čia ko bijoti, esą toks vaizdas tampa įprastu,mat laukiniai gyvūnai nuolat užsuka į miestą.

Kadangi pranešimas apie tą pačią lapę pasiekė ir portalą jonavoszinios.lt, paprašėme Aplinkos apsaugos departamento pakomentuoti situaciją.

Anot jo, tampa įprasta, kad laukiniai gyvūnai pastebimi tankiai žmonių apgyvendintose teritorijose. Tai nutinka dėl kelių priežasčių.  

Viena – žvėrių migracijos laikas. Tuomet laukiniai gyvūnai užklysta į miestus ar kitas urbanizuotas teritorijas dažniausiai. Pasitaiko, kad ir lapės apsigyvena žmonių kaimynystėje.  

Laukinių gyvūnų atklysta į miestą ir todėl, kad jie prisitaiko prie besikeičiančių aplinkos sąlygų: miestams plečiantis, žmonės užima gyvūnams įprastas teritorijas.  

Sutikus laukinį gyvūną miesto teritorijoje ar parke, nereikėtų jo gąsdinti, švilpti ar kitaip bandyti nuvyti. Tarkim, pabaidytas gyvūnas gali išbėgti į gatvę ir pakliūti po ratais. Taip pat svarbu laukinių gyvūnų nemaitinti, kad jie neįprastų nei prie žmogaus, nei prie tos vietos. 

,,Todėl apie laukinių gyvūnų pasirodymą mieste pilietiškiausia būtų informuoti telefonu 112. Tuomet specialistai nuspręs, ar gyvūnui reikia pagalbos, ar jis pats galės grįžti į saugią teritoriją, ar reikės gyvūną pagauti ir išvežti už miesto ribų",- aiškina specialistai

Jonavoje pastebėta lapė sukėlė diskusiją: ar tikrai yra ko nerimauti?

Jonavoje pastebėta lapė sukėlė diskusiją: ar tikrai yra ko nerimauti? ]]>
jonavoszinios.lt Mon, 03 Apr 2023 15:47:05 +0300
<![CDATA[Jonavietė Aušra: Dėkoju Bolt vairuotojams]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonaviete-ausra-dekoju-bolt-vairuotojams https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonaviete-ausra-dekoju-bolt-vairuotojams „Noriu išskirtinai padėkoti Bolt paspirtukų vairuotojams Jonavoje, kurie atsakingai ir pareigingai elgiasi su šia transporto priemone. Pabrėžiu, kad tariu ačiū tik tiems, kurie nepastato paspirtuko vidury pėsčiųjų tako, nenutrenkia jo dviračių kely, tiesiog numesdami ant šono, nepalieka žaliojo dviračio tiesiai prieš perėją ar neužblokuoja prieigos kitiems pėstiesiems ar kitų transporto priemonių vairuotojams“, - paskambinusi į redakciją pokalbį pradėjo jonavietė Aušra.

Anot moters, ji ir pati mėgstanti pralėkti su nuosavu paspirtuku, pasivaikščioti pėsčiųjų takais, tačiau kelyje staiga atsiradusi kliūtis – viduryje pastatytas, o kartais ir ant šono numestas žalias Bolt paspirtukas, ne juokais gali sukelti rūpesčių.

„Nepasakyčiau, kad Bolt paspirtukai masiškai išmėtyti Jonavoje, tačiau tenka pastebėti, kad ne visi jie palikti tvarkingai. Savaitgalį vos neužlėkiau ant vieno Bolt’o, kuomet jis buvo numestas dviračių take, tiesiog per vidury gulėjo skersas ant šono. Gerai, kad takas buvo platus, nebuvo pėsčiųjų ir iš toliau pamačiusi kliūtį, galėjau ją apvažiuoti. Bet juk patys suprantate, kad koks užsižioplinęs tikrai galėjo susižaloti, atsitrenkęs į netikėtą kliūtį.

Todėl šį kart dėkoju atsakingiems ir pareigingiems Bolt vairuotojams, kurie pastato paspirtuką taip, kad netrukdytų kitiems ir neblokuotų jų kelionės. Gal pamatę šią mano žinutę, susiprotės ir kiti, kurie ne visada vietoje palieka Bolt’ą“, - kalbėjo moteris.

Panašią situaciją apie paliekamus Bolt paspirtukus aprašė ir Jonavos policijos bendruomenės pareigūnai, primindami, kad baigę kelionę paspirtuku, nepaliktumėt jo bet kur.

Pareigūnai praėjusią savaitę lankėsi Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos (LASS) susirinkime, kuriame žmonės, turintys regos negalią pasakojo, kad negali pastebėti ar greitai sureaguoti į pėsčiųjų take atsiradusią kliūtį - netvarkingai paliktą paspirtuką. Taip paliktų paspirtukų jau pastebėjome ne vieną ir ne du. Paspirtuko nepastebėjęs žmogus gali nuvirsti ir susižaloti.

Taip pat pareigūnai primena, kad važiuojant paspirtuku, prasilenkiant su pėsčiaisiais, būtina sumažinti greitį bei įspėti juos garso signalu.

Mums visiems būtina suprasti – kelyje esam ne vieni, savitarpio pagarba ir atsargumas yra saugaus dalyvavimo eisme pagrindas

 

 

 

Jonavietė Aušra: Dėkoju Bolt vairuotojams

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 03 Apr 2023 14:35:19 +0300
<![CDATA[Nekviestų svečių sulaukęs jonavietis: gynėsi, kad sumaišė duris]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/nekviestu-sveciu-sulaukes-jonavietis-gynesi-kad-sumaise-duris https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/nekviestu-sveciu-sulaukes-jonavietis-gynesi-kad-sumaise-duris Dauguma jonaviečiai jau žino, kad Jonavoje periodiškai pasigirsta apie asmenis, kurie tikrina, ar gyventojai užsirakinę duris. Neabejojama, kad taip kėsinamasi ,,apšvarinti" neužrakintus butus. Vakar apie tai pranešė ir Sodų gatvės gyventojas.

,,Kaip tik ruošiausi eiti pro duris, rišausi batus ir matau, kad mano buto durys atsidaro staigiu judesiu. Už jų - tamsi moteris, kuri lyg iškart norėjo sprukti, bet ,,susimėčiusi" išlemeno, kad ne čia pataikė.

Neabejoju, kad tai buvo tie patys durų užraktų tikrintojai, kurie ieško, kas yra neužsirakinę durų ir radus tokias, greitai apšvarina namus.

Perspėkite jonaviečius. Tegul būna atsargūs ir būtinai rakina duris" - pasakojo skaitytojas Vidas.

Apie tai, kad būtina rakinti duris net esant namuose, nuolat akcentuoja ir policijos pareigūnai. Pastebėjus įtartinus asmenis ir įtariant, kad jie ketina įvykdyti nusikalstamas veikas, patariama ranešti bendruoju pagalbos tarnybų numeriu 112.

Nekviestų svečių sulaukęs jonavietis: gynėsi, kad sumaišė duris

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 27 Mar 2023 10:59:16 +0300
<![CDATA[Chemikų g. gyventoja: Seniai stebime „kasybas" tarp namų, kas čia bus?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/chemiku-g-gyventoja-seniai-stebime-kasybas-tarp-namu-kas-cia-bus https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/chemiku-g-gyventoja-seniai-stebime-kasybas-tarp-namu-kas-cia-bus „Seniai stebime „kasybas"  tarp Chemikų g. 27, 19, 25 namų. Kad atnaujins stovėjimo aikštelę prie esančio 27 namo kaip ir aišku, o kas gi bus, kur buvo anksčiau krepšinio aikštelė ir kažkokios supynės?“, - teiraujasi redakcijai laišką atsiuntusi Rimkų mikrorajono gyventoja.  

Jonavos miesto seniūnijos seniūnės pavaduotojas Tautvydas Pabrinkis paaiškino, kad aptariamoje teritorijoje bus atnaujinta krepšinio aikštelė, įrengti treniruokliai. Pasak T. Pabrinkio, atnaujinta aikštelė bus aptverta segmentine tvora.

Chemikų g. gyventoja: Seniai stebime „kasybas" tarp namų, kas čia bus?

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 23 Mar 2023 09:17:47 +0200
<![CDATA[Skaitytoja: ,,Kas primins paaugliams, kad vienas paspirtukas - vienam žmogui?"]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/skaitytoja-kas-primins-paaugliams-kad-vienas-paspirtukas-vienam-zmogui https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/skaitytoja-kas-primins-paaugliams-kad-vienas-paspirtukas-vienam-zmogui Prasidėjus paspirtukų ir dviračių sezonui, kaip ir kasmet, gyventojai išreiškia nerimą dėl saugumo gatvėse:  prašoma atkreipti dėmesį į šių priemonių naudojimosi taisykles, diskutuojama, ko reikia imtis, kad saugūs liktų visi eismo dalyviai. Šįkart dėl to į portalą jonavoszinios.lt kreipėsi skaitytoja Valda, kuri teiraujasi dėl paspirtukų naudojimo taisyklių.

,,Jonavoje atsiradus ,,Bolt", paspirtukininkų tikrai padaugėjo. Pastebiu, kad jais noriai naudojasi ir mokiniai, į mokyklas važiuojantys, mano galva, labai neatsargiai. Šįryt mačiau, kad ne vienas jų ant paspirtukų lipa po du. Ar galima taip važinėti? Atrodo labai nesaugiai... Manau, būtina atkreipti dėmesį į tai ir paraginti tėvus informuoti savo vaikus, kad vienas paspirtukas - vienam žmogui", - pasakojo į redakciją paskambinusi moteris. 

Policijos pareigūnai nuolat primena, kad važiuoti dviese vienu paspirtuku - draudžiama. Už tai resia administracinė bauda nuo 20 iki 40 eurų.

Lietuvos kelių policijos tarnyba primena dviračių ir elektrinių paspirtukų vairuotojams, kad jie yra viešojo judėjimo dalyviai. Jiems galioja nustatytos taisyklės, o už jų nesilaikymą skiriamos baudos.

Elektrinių paspirtukų vairuotojams, ypač tiems, kurie tik ruošiasi pradėti savo keliones elektriniais paspirtukais, reikia žinoti, kad Kelių eismo taisyklėse elektrinių paspirtukų vairuotojai priskiriami prie dviračių vairuotojų, jiems taikomos tos pačios taisyklės. Prieš sezoną dar kartą atsiverskite Kelių eismo taisykles ir į gatves judėkite tik jas puikiai išmanydami, kad patys išvengtumėte nelaimių ir užtikrintumėte kitų eismo dalyvių saugumą.

Ką būtina žinoti vairuojant dviratį ar elektrinį paspirtuką

Savarankiškai važiuoti dviračiu ir elektriniu paspirtuku važiuojamąja kelio dalimi leidžiama ne jaunesniam kaip 14 metų asmeniui. Gyvenamojoje zonoje elektrinių paspirtukų, kaip ir dviračių vairuotojų, amžius neribojamas. Nepilnametis vairuotojas, kuriam nėra 18 metų, važiuodamas keliu, privalo būti užsidėjęs ir užsisegęs dviratininko šalmą.

Dviratis ir elektrinis paspirtukas būtinai turi turėti tvarkingą stabdį ir garso signalą. Gale turi būti raudonas šviesos atšvaitas arba raudonos šviesos žibintas, iš abiejų šonų – oranžiniai šviesos atšvaitai, pritvirtinti prie ratų stipinų.

Jeigu važiuojate važiuojamąja kelio dalimi, privalote dėvėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais arba dviračio ir elektrinio paspirtuko priekyje turi degti baltos šviesos žibintas, o gale – raudonos šviesos. Tamsiuoju paros metu dviračio ir elektrinio paspirtuko priekyje turi degti baltos šviesos žibintas, dviračio ir elektrinio paspirtuko gale – raudonos šviesos. Šių transporto priemonių vairuotojas privalo dėvėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais.

Dviračio ar elektrinio paspirtuko vairuotojas, judėdamas kelkraščiu, pėsčiųjų ir dviračių taku, šaligatviu, privalo duoti kelią pėstiesiems ir neturi jiems niekaip trukdyti ar juo labiau kelti pavojaus. Pro pėsčiąjį važiuojant reikia pristabdyti ir važiuoti 3–7 km/val. greičiu, kuris yra artimas pėsčiojo judėjimo greičiui, ir palikti saugų tarpą iš šono.

Visada pasirinkite saugų greitį ir atstumą ir iki pėsčiojo, ir iki kitos transporto priemonės.

Atsiminkite, kad elektrinių paspirtukų vairuotojams griežtai draudžiama kirsti važiuojamąją kelio dalį važiuojant pėsčiųjų perėja ir vežti kitą asmenį, o dviračiu gatvėje draudžiama važiuoti didesniu kaip 30 km/val. greičiu ir lenkti. Privažiavę pėsčiųjų perėją, privalote sustoti, nulipti nuo elektrinio paspirtuko ar dviračio ir per perėją jį vestis. Taip pat sustodami, sukdami į kairiąją ar dešiniąją pusę, turite parodyti įspėjamąjį signalą ranka. 

Kai nustatomi asmenys, pažeidę Kelių eismo taisykles, jiems gresia baudos nuo 10 iki 230 eurų.

 

Susisiekimo paslaugų teikėjai ugdys vartotojus

Jau penktąjį sezoną pradedanti susisiekimo paslaugų platforma „Bolt“ šiais metais toliau planuoja dirbti su savo vartotojais ir siekti aukštesnės paspirtukų eismo ir jų statymo kultūros. Siekdama sumažinti sunkių traumų tikimybę, praėjusiais metais „Bolt“ išplėtė greičio ribojimo zonas Vilniuje ir Kaune, sukūrė strategiją nelaimingų atsitikimų ir netinkamo paspirtukų statymo prevencijai. Prie dvylikos (Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio, Šiaulių, Alytaus, Marijampolės, Mažeikių, Kėdainių, Tauragės, Trakų, Kazlų Rūdos) iki šiol tvariai keliavusių miestų jungiasi dar du – Ukmergė ir Jonava.

Per visus 2021 metus įvairių Kelių eismo taisyklių pažeidimų, kuriuose dalyvavo dviratininkai ir elektrinių paspirtukų vairuotojai, užfiksuota 12 371, 2022 metais – 9 211. Ir 2021, ir 2022 metais nustatyta per 5 000 neblaivių vairuotojų. 2021 metais žuvo 11 dviračių vairuotojų, iš jų 3 – tamsiu paros metu, 2022 metais – 5 dviračių vairuotojai, iš jų 3 – tamsiu paros metu. 2021 metais sužeisti 403 dviračių vairuotojai ir 10 keleivių, 2022 metais – 400 dviračių vairuotojų ir 12 keleivių. Jei iš eismo įvykių išskirtume įvykusius su elektriniais paspirtukais, tai 2021 metais vien su elektriniais paspirtukais įvyko 202 eismo įvykiai, juose sužeisti 209 žmonės, 2022 metais įvyko 208 eismo įvykiai, juose sužeisti 223 žmonės.

Skaitytoja: ,,Kas primins paaugliams, kad vienas paspirtukas - vienam žmogui?"

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 22 Mar 2023 09:09:32 +0200
<![CDATA[Vairuotojai piktinasi: ar kelias vietas užimančios sukiansvorės nepažeidžia taisyklių?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/vairuotojai-piktinasi-ar-kelias-vietas-uzimanti-sukiansvore-nepazeidzia-taisykliu https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/vairuotojai-piktinasi-ar-kelias-vietas-uzimanti-sukiansvore-nepazeidzia-taisykliu Jonavoje, Žemaitės gatvėje, naujai sužymėtose automobilių statymo vietose, vis paliekami sunkiasvoriai automobiliai piktina kitus vairuotojus - portalas jonavoszinios.lt sulaukė ne vieno klausimo, susijusio su tuo.

Užima keletą vietų

,,Vietų automobilių parkavimui nuolat trūksta. Dėl to galima pamatyti, kad Žemaitės gatvėje jie statomi net ir dviratininkų tako ribose. Dabar čia dar stato ir ,,fūrą", ir keletą autobusiukų, kurie, panašu, priklauso įmonėms. Suprask, kad jos neišgali parūpinti savo vairuotojams aikštelių, tai tie turi jas vilktis namo.

Tokios transporto priemonės užima keletą vietų. Ten juk subraižytos linijos, o nei autobusiukai, nei ,,fūros" tikrai netelpa tarp jų. Sunkiasvorės dar ir laužo visų jau iškeiktus ,,zebriukus". Kaip ten bebūtų, juk čia miesto turtas", - pasakojo skaitytojas Vilius.

,,Gal galite pasidomėti, ar sunkiasvorės gali būti taip statomos mieste? Jos užstoja vaizdą, išsukant iš kiemų, o ir vietų kiek užima! Ką galvoja tokie vairuotojai... Jokios gėdos neturi", - antrino kita skaitytoja.

Skundų dėl aptartos situacijos gauta ir daugiau.

Lemia ženklai

Susisiekus su Kauno apskr. VPK komunikacijos poskyriu ir paprašius įvertinti situaciją, pastarasis paaiškino, kad šiuo atveju Jonavos gyventojai turi kreiptis į kelio savininką, tai yra į Jonavos rajono savivaldybės administraciją. 

,,Savivaldybės administracijos specialistai turėtų patikrinti ir patikslinti kokie kelio ženklai minėtoje gatvėje pagal projektą ar atskirus sprendimus yra įrengti ir galioja.

Jeigu sunkiasvorių transporto priemonių eismą ar stovėjimą draudžiančių kelio ženklų nėra, tai stovėjimas nedraudžiamas, o horizontaliuoju ženklinimu pažymėtose stovėjimo vietose didesnių gabaritų transporto priemonei nedraudžiama stovėti (Kelių eismo taisyklių 153 punktas: "Jeigu tai įmanoma dėl transporto priemonės gabaritų, transporto priemonė turi būti statoma stovėjimo vietos, paženklintos siaura ištisine horizontaliojo ženklinimo linija, ribose."). Reikia atkreipti dėmesį ar minėtos stovėjimo vietos nėra paženklintos kelio ženklu Nr. 528 (Stovėjimo vieta) su papildoma lentele nurodančia lengvųjų automobilių stovėjimo būdą Nr. 830-838. Nesilaikant minėto kelio ženklo ir papildomos lentelės, gali būti taikoma administracinė atsakomybė pagal LR ANK 417 str. 2 d.

Pagal pirminę pateiktą medžiagą administracinio nusižengimo sudėties nėra", - teigė komunikacijos poskyris.

Įvertino situaciją


Skundai perduoti ir Jonavos rajono savivaldybės viešosios tvarkos skyriaus pareigūnams, kurie išnagrinėjo situaciją ir patvirtino, kad pažeidimo čia taip pat neįžvelgia.

,,Kelių eismo taisyklėse numatyta, kad gyvenamojoje zonoje ir daugiabučių gyvenamųjų namų kiemuose draudžiama palikti stovėti didesnės kaip 3,5 t didžiausiosios leidžiamosios masės krovininius automobilius, daugiau kaip 12 sėdimų vietų autobusus.

Gyvenamoji zona yra žymima kelio ženklu:

 

https://www.infolex.lt/ta/PictureThumbnail.aspx?Id=58333eb3-2d5f-4696-a0b5-7b9b42fc12cc

   

Išanalizavę KET reikalavimus, darome išvadą, kad minėtas sunkiasvoris nepažeidžia KET reikalavimų, nes Žemaitės g. nėra Gyvenamosios zonos ženklu pažymėtoje teritorijoje, taip pat nėra daugiabučių namų kiemas", - teigė Viešosios tvarkos skyrius.

Skaitytojų nuotr.

Vairuotojai piktinasi: ar kelias vietas užimančios sukiansvorės nepažeidžia taisyklių?

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 21 Mar 2023 07:48:43 +0200
<![CDATA[Keistai pasijutusi jonavietė: ar termometrai, ar organizmas „kvailioja“?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/keistai-pasijutusi-jonaviete-ar-termometrai-ar-organizmas-kvailioja https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/keistai-pasijutusi-jonaviete-ar-termometrai-ar-organizmas-kvailioja Portalas jonavoszinios.lt sulaukė moters laiško, kuriame ji pasakoja savo kūno temperatūros matavimo subtilybes ir teiraujasi, koks termometras rodo tiksliausią kūno temperatūrą. Anot jonavietės, dėl nesunkaus sunegalavimo nepuolė kreiptis į medikus, o tiesiog matavosi kūno temperatūrą trimis skirtingais termometrais. Jos nuostabai, visi jie rodė skirtingus skaičius.

„Susidūriau su keista situacija ir nebežinau ar termometrai, ar organizmas "kvailioja". Vieną vakarą keistai pasijaučiau, lyg kaulus „laužytų“, raumenis skaudėtų, todėl nutariau pasimatuoti temperatūrą. Nors savijauta buvo nebloga, tačiau nustebau, kad iš senų laikų turimas gyvsidabrio termometras parodė net 38 laipsnius karščio. Negalėjau tuo patikėti, nes kaip ir sakiau, savijauta nebuvo tragiška, tad temperatūrą pamatavau su termometru be gyvsidabrio, su metalų mišiniu. Šis parodė, jog man yra 37,5 C. Nenorėjau su tuo sutikti, tad išsitraukiau elektroninį termometrą, sudėjau į jį naujus elementus, pasimatavau, o šis parodė, kad turiu tik 35,2 C. 

Tai kuriuo įtaisu tikėti? Kuris rodo tiksliausią temperatūrą? Kurio įtaiso paklaida mažiausia? Ar gali sugesti gyvsidabrinis, senas termometras? O kaip dėl elektroninio, su elementais, dedamo į pažastį – ar ir jis gali nerodyti tiksliai? Tie naujieji, su metalų mišiniu termometrai, išvis nesuprasi, kaip ir kodėl taip sunkiai nusikrečia, tad nežinia, kokius laipsnius jie rodo? Ką rinktis, gal patirsite ar rasit atsakymą“, - rašo moteris ir prideda gyvsidabrio termometro rodiklių nuotrauką.

Dažnai girdime rekomendacijas, jog dėl patarimo ar nesunkaus sveikatos sutrikimo galime konsultuotis su vaistininkais. Tad dėl jonavietės situacijos kreipėmės į Jonavos EUROVAISTINĖS vaistininkę Jolantą.

„Pirmiausia, kiekvienas termometras turi savo matavimosi taisykles, kurių labai svarbu laikytis. Įsigyjant termometrą prie jo būna instrukcija, kaip naudotis konkrečiu įrenginiu, kurios reiktų laikytis matuojantis temperatūrą. Šiuo metu vaistinėse galima įsigyti metalų mišinių (be gyvsidabrio) termometrų ir elektroninių bekontakčių arba elektroninių kontaktinių termometrų.

Matuojantis kiekvienu iš šių termometrų, reiktų tai daryti skirtingai. Pavyzdžiui, matuojantis elektroniniu kontaktiniu termometru, labai svarbu išlaikyti jį prie kūno būtent tiek laiko, kiek nurodyta instrukcijoje ar net kiek ilgėliau.  Jei kalbame apie bekontakčius termometrus – labai svarbu, kad matuojant juo nebūtų pagauta išorės temperatūra. Tai reiškia, kad nukreipę termometrą į kaktą, privalome išlaikyti statų kampą, tokiu atveju išvengsime to, kad termometras rodys klaidingą temperatūrą dėl aplinkos. Jei matuojame metalų mišinių (be gyvsidabrio) termometru, tai jį pažastyje reiktų laikyti apie penkias minutes. Be to, tiksliausiai termometras rodo kai pažastis sausa, t. y. nesudrėkusi nuo prakaito.“, - pataria Jonavos EUROVAISTINĖS vaistininkė Jolanta.

Beje, sveikatos priežiūros specialistai atkreipia dėmesį, kad net ir į nedidelį sunegalavimą neverta numoti ranka. Geriau kelias dienas ramiai praleisti namie, laikantis poilsio režimo ir vartojant daug skysčių. Bet jei kūno temperatūra svyruoja, kyla ir viršija 37,7 laipsnių ribą bei laikosi 1-2 ar daugiau dienų, o malšinama paracetamolio ar ibuprofeno preparatais – nekrenta, būtina kreiptis į gydytoją.

 

 

Keistai pasijutusi jonavietė: ar termometrai, ar organizmas „kvailioja“?

]]>
jonavoszinios.lt Fri, 17 Mar 2023 08:54:38 +0200
<![CDATA[Sunkiasvorės zuja pro draudžiamus ženklus, o netoliese gyvenantys jonaviečiai murkdosi purve]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/del-gelezinkelio-tilto-per-neri-statybu-netoliese-gyvenantys-jonavieciai-murkdosi-purve https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/del-gelezinkelio-tilto-per-neri-statybu-netoliese-gyvenantys-jonavieciai-murkdosi-purve Interneto portalas jonavoszinios.lt kovo 14-ąją gavo kelių gyventojų laiškus, kuriame pasakojama susiklosčiusi situacija dėl „Rail Baltica“ geležinkelio tilto Jonavos rajone statybų. Anot Jonavos rajono gyventojų, Stašėnų, Šalūgiškių kelias pasidarė panašus į buzos jūrą, kurioje gyventojai murkdosi nuo vasario mėnesio. Klimpsta, lūžta lengvieji automobiliai, gyventojai pikti, nes pristatant projektą žadėjo, kad aplinkinė infrastruktūra nenukentės. 

Lengvieji automobiliai patampa „buldozeriais“  

„Prasidėjo geležinkelio tilto per Nerį statyba, o aplinkinių Jonavos rajono kaimų gyventojai jau negali privažiuot iki namų, kelias yra sudarkytas sunkiosios technikos, kuri važinėja atlikdama statybos darbus. Stašėnų, Šalūgiškių kelias pasidarė panašus į buzos jūrą. Nuo darbų pradžios važinėti su lengvuoju automobiliu yra iššūkis, nėra nei dienos, kad dugnu nebūtų braukiama, ar kur nors užsikabinama, taip pat kai temperatūra pasidaro pliusinė, automobiliai klimpsta. Kaimynai važiuojantys su DŽIPAIS taip pat skundžiasi, kad nesiekę dugno negali pravažiuot – tai apie lengvąsias kalbėti turbūt nelabai yra ką, - rašo vienas iš laiško autorius Linas ir priduria, kad gyventojai purve murkdosi jau nuo vasario vidurio, lengvieji automobiliai patampa „buldozeriais“,  kurie dugnu ir buferiais lygina sunkiojo transporto sugadintą kelią.

Anot Lino, jų šeima važinėja lengvuoju automobiliu, o dėl kelio būklės automobilio važiuoklė buvo smarkiai apgadinta – serviso išlaidos beveik 400 eurų ir tai tik vieno šeimos automobilio išlaidos.

"Kelias dar labiau nepravažiuojamas. Jei galite padėkite viešumu, labai viliuosi, jog bus atkreiptas dėmesys į Stašėnų kelią, Naujatrobių kelią.. Gyvename tarsi kitoje planetoje, kur nėra supratimo, kad kelius galima įrengti pravažiuojamus, o tuo labiau praeinamus, o ne plaukte įveikiamus.. GELBĖKIT!!!", - rašo kitas skaitytojas Arvydas. 

Kreipėsi ir vietos seniūną

Gyventojai dėl šios problemos kreipėsi ne tik į žiniasklaidą, bet ir į Šveicarijos seniūniją.  

„Pirmas kreipimasis į Šveicarijos seniūną buvo dar 2020 m. pradžioje prašant sutvarkyti įvažiavimą į Beržų g. Seniūno buvo žadėta, kad įvažiavimas bus tvarkomas 2020 m. pavasarį, dabar jau eina ketvirti metai, o padaryta lygiai – nieko. Įvažiavimą tvarkėmės savo lėšomis. Prasidėjus nesklandumams dėl kelio į seniūną buvo kreiptasi daug kartų el. paštu - į nei vieną kreipimąsi atsakymo nebuvo gauta. 2023-03-14 į seniūną kreipėmės telefonu. Seniūnas kalbėjo griežtu tonu, piktas ir teigė, kad jis šiuo metu atostogauja ir tai yra ne jo problemos. Paklausus seniūno ką gyventojams daryti ir kaip grįžti namo buvo gautas pasiūlymas – nakvoti miške. Tai kyla klausimas ar toks žmogus, užimantis tokias pareigas, gali sau leisti šitaip elgtis? Ar šių apylinkių gyventojai neturi teisės į tvarkingą kelią, tvarkingą privažiavimą prie namų?“, - rašoma gyventojų laiške.

Sugadino kelią pažeisdami kelio ženklą?

Susiklosčiusias aplinkybes pakomentavo ir Šveicarijos seniūnijos seniūnas Algirdas Paplonskis teigdamas, kad sunkiasvorė technika pažeidė galiojantį ženklą, ribojantį sunkiasvorių transporto priemonių naudojimąsi šiuo keliu, o policija - nereagavo. 

,,Turime galiojantį leidimą pastatyti kelio ženklą ribojantį sunkesnės nei 8 tonos technikos judėjimą, kuomet keliu naudotis dėl polaidžio draudžiama, tačiau tą dieną, mano žiniomis,  ženklo niekas nepaisė. Apie pažeidimus pranešiau bendruoju pagalbos numeriu 112, papildomai skambinau policijos pareigūnams, tačiau dėmesys į tai nebuvo atkreiptas. Tokie kelio ženklai pastatyti prie Šalūgiškių ir prie Varpių. Kreipiausi ir į karjerų atstovus, ir į geležinkelio tilto statytojus, kad atkreiptų į tai dėmesį ir negadintų kelių, nepažeistų galiojančio kelio ženklo, nes pažeidėjai anksčiau ar vėliau bus nustatyti. Gavau jų atsakymą, kad daugiau taip nesielgs, tačiau pasekmės akivaizdžios - kelias sugadintas", - kalbėjo seniūnas.

Karjerų savininkai perpildė Šveicarijos seniūnijos kantrybės taurę: apribojo sunkvežimių eismą

Archyvo nuotr. 

Statytojai sureagavo? 

Jonavos rajono gyventojų bėdos perduotos bendrovės „Lietuvos Geležinkeliai“ įmonei „LTG Infra“, kuri jau šiandien, kovo 16-ąją pateikia atsakymą.

„Norime užtikrinti, kad klausimas jau sprendžiamas – šiuo metu kelias jau yra lyginamas, Neries tilto rangovo sunkiasvorė technika laikinai, kol kelio grindinys išdžius, nevažiuos.  Taip pat norime akcentuoti, kad rangovas įsipareigoja atstatyti kelių būklę, jei „Rail Baltica“ geležinkelio ir inžinerinių statinių statybų metu keliai, kuriais vyks sunkiasvorė technika, būtų apgadinti.

Taip pat norime atkreipti dėmesį, kad minėtais keliai vyksta ne tik „Rail Baltica“ geležinkelio statyboms naudojama sunkiasvorė technika. Šiais keliais sunkiasvoriu transportu vežamas ir smėlis iš šalia esančių karjerų, už kurį ne mes esame atsakingi. Mūsų žiniomis, jų eismas pakankamai intensyvus“, - teigiama AB „Lietuvos geležinkeliai“ atsakyme.

***

Jonavos rajone, Šveicarijos seniūnijoje, Stašėnų kaime, veikia keli žvyro karjerai. Kaimynystė su eksploatuojamais karjerais bene kasdienis galvos skausmas tiek gyventojams, tiek seniūnijos administracijai. Stašėnų k. kelio priežiūra dažnai aptariama su veikiančių žvyro karjerų atstovais, tačiau kuomet seniūnijoje netrūksta neasfaltuotų kelių ir prisidėjus geležinkelio tilto statyboms, kelio greideriavimai negelbsti situacijos.

Sunkiasvorės zuja pro draudžiamus ženklus, o netoliese gyvenantys jonaviečiai murkdosi purve

Sunkiasvorės zuja pro draudžiamus ženklus, o netoliese gyvenantys jonaviečiai murkdosi purve Sunkiasvorės zuja pro draudžiamus ženklus, o netoliese gyvenantys jonaviečiai murkdosi purve Sunkiasvorės zuja pro draudžiamus ženklus, o netoliese gyvenantys jonaviečiai murkdosi purve Sunkiasvorės zuja pro draudžiamus ženklus, o netoliese gyvenantys jonaviečiai murkdosi purve ]]>
jonavoszinios.lt Thu, 16 Mar 2023 13:03:46 +0200
<![CDATA[Po deklaracijos VMI susimokėti turėsianti jonavietė: pamačiusi sumą, nustėrau]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/po-deklaracijos-vmi-susimoketi-turesianti-jonaviete-pamaciusi-suma-nusterau https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/po-deklaracijos-vmi-susimoketi-turesianti-jonaviete-pamaciusi-suma-nusterau Prasidėjusi metinė pajamų deklaracija daliai gyventojų jau sukėlė klausimų - portalas jonavoszinios.lt sulaukė jonavietės Elenos skambučio, kurio metu moteris pasipasakojo turinti Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI) grąžinti beveik 800 eurų ir teiravosi, kodėl galėjo susidaryti tokia suma.

Turės grąžinti 

,,Deklaravau pajamas ir pamačiau, kad aš turiu grąžinti VMI 786 eurus. Suma didelė. Kai pamačiau ją, net nustėrau. Iš kur paimti tokius pinigus, nežinau. Visada pinigų grąžindavo man.

Keletas mano draugių taip pat sulaukė nemalonios žinios apie prievolę susimokėti VMI. Ar keitėsi kažkokie mokesčiai, susiję su gyventojų pajamų mokesčiu (GPM), kad dabar žmonės patys turi susimokėti dideles  sumas?", - teiravosi moteris.

Kada susidaro mokėtina suma?

Kaip aiškina VMI, mokesčių pakeitimų, susijusių su GPM nebuvo.

,,Mokėtina GPM suma gali susidaryti tokiais atvejais, kai gyventojas vykdė individualią veiklą ir iš jos gavo pajamų, taip pat tais atvejais, kai gaunama kitų apmokestinamųjų pajamų, pvz., pelningai pardavus 3 metus neišlaikytą nuosavybėje transporto priemonę ar 10 metų neišlaikytą nuosavybėje nekilnojamąjį turtą, gavus palūkanų už paskolas iš bankų, įmonių už indėlius ir ne nuosavybės vertybinius popierius pagal sutartis, sudarytas nuo 2014 m. Dažnai mokėtina suma susidaro dėl to, kad gyventojams būna pritaikomas per didelis neapmokestinamųjų pajamų dydis (NPD).

Permoka gyventojams dažniausiai susidaro dėl taikyto mažesnio nei priklauso NPD, taip pat dėl GPM lengvatų taikomų gyvybės draudimo, pensijų fondo įmokoms, įmokoms už studijas", - teigia VMI. 

Jonaviečių statistika

Kovo 9 d. duomenimis, pajamų deklaracijas jau pateikė daugiau nei 8,9 tūkst. Jonavos rajono savivaldybės gyventojų, iš jų 7,2 tūkst. gyventojų pajamų mokesčio (GPM) permoką susigrąžins, kiek daugiau nei 1000 asmenų šį mokestį sumokėti reikės. Praėjusiais metais pajamas deklaravo 21,5 tūkst. Jonavos r. savivaldybės gyventojų: 5,6 tūkst. deklaravo 1,9 mln. eurų mokėtiną sumą, 13,3 tūkst. asmenų susigrąžino 3,8 mln. eurų permokos. Mokesčių pakeitimų, susijusių su GPM nebuvo.

Kas privalo deklaruoti?

VMI primena, kad pajamas iki gegužės 2 d. privalo deklaruoti visi nuolatiniai Lietuvos gyventojai, kurie:

1) vykdė individualią veiklą su pažyma ar turėjo įsigiję verslo liudijimus - deklaraciją jiems būtina pateikti net ir tuo atveju, jei pajamų iš vykdytos veiklos praėjusiais metais nebuvo gauta;

2) nori pasinaudoti numatytomis GPM lengvatomis (pvz., dėl patirtų išlaidų už studijas, gyvybės draudimą, įmokas į pensijų fondus);

3) nori susigrąžinti permoką dėl pritaikyto ne viso Neapmokestinamojo pajamų dydžio (NPD) arba tie, kuriems buvo pritaikytas per didelis NPD, ir dėl to privalo sumokėti dalį gyventojų pajamų mokesčio (GPM);

4) uždirbo tiek, kad metinių pajamų suma viršijo nustatytą VDU sumą;

5) pardavė 3 metus neišlaikytą nuosavybėje transporto priemonę ar 10 metų neišlaikytą nuosavybėje nekilnojamąjį turtą;

6) gavo palūkanų už paskolas iš bankų, įmonių už indėlius ir ne nuosavybės vertybinius popierius pagal sutartis, sudarytas nuo 2014 m.;

7) gavo nuomos pajamų iš gyventojų;

8) gavę iš gyventojų didesnes nei 2500 eurų vertės dovanas (pinigais ar kilnojamaisiais daiktais);

9) bet kokių pajamų gavę iš užsienio valstybės ir pan.;

10) asmenys, kurie nori skirti dalį savo sumokėto gyventojų pajamų mokesčio paramai, o jiems yra numatyta prievolė teikti pajamų deklaracijas pagal kažkurį iš aukščiau išvardintų punktų;

11) užima atitinkamas pareigas: t. y. politikai, valstybės tarnautojai ir kt., kurie turi pateikti ne tik pajamų mokesčio deklaracijas, tačiau ir savo turto deklaracijas dėl 2022 m. užimtų pareigų. Visa informacija apie deklaravimą VMI internetinėje svetainėje adresu www.vmi.lt > Domiuosi pajamų ir turto deklaravimu bei pateikus klausimus skaitmeniniam asistentui Simui. Išsamius gidus, kaip pildyti pajamų deklaraciją, rasite VMI Youtube kanale, kur parengtas ir teminis aktualių seminarų grojaraštis. Naujienos skelbiamos VMI Facebook ir LinkedIn paskyrose.

Vykti į VMI nebūtina

Gyventojams, norintiems pasikonsultuoti mokesčių klausimais telefonu 1882 (8 5 2605 060) nebūtina laukti eilėje – užsisakius VMI skambutį per Mano VMI, konsultantas pats paskambins klientui nurodytu laiku. Taip pat Mano VMI identifikavimo telefonu paslaugą pasirinkę gyventojai konsultacijų telefonu sulaukia greičiau, nes sistema automatiškai perkelia skambutį į eilės priekį.

Primenama, jog neturint galimybės pajamas deklaruoti savarankiškai per EDS, nebūtina vykti į VMI aptarnavimo padalinį, nes šią paslaugą teikiame ir telefonu 8 5 2191 777 > Pajamų deklaravimas (spausti 1). Atkreipiame dėmesį, kad atvykimui į aptarnavimo padalinį būtina išankstinė registracija vizitui čia.

Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Po deklaracijos VMI susimokėti turėsianti jonavietė: pamačiusi sumą, nustėrau

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 13 Mar 2023 09:43:37 +0200
<![CDATA[Dalia: ar tikrai nebus pailgintos grupės antrų klasių mokiniams J. Vareikio progimnazijoje?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/dalia-ar-tikrai-nebus-pailgintos-grupes-antru-klasiu-mokiniams-j-vareikio-progimnazijoje https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/dalia-ar-tikrai-nebus-pailgintos-grupes-antru-klasiu-mokiniams-j-vareikio-progimnazijoje Portalas jonavoszinios.lt sulaukė jonavietės Dalios paklausimo dėl pailgintos grupės J. Vareikio progimnazijoje antrokams. Pasak moters, tokiu atveju, jei grupės nebus, jai kyla problemos dėl vaiko priežiūros, kuomet ji privalo dirbti. J. Vareikio progimnazija tikina, kad visi individualūs prašymai lanksčiai sprendžiami mokykloje kartu su tėvais

„Nuo kitų mokslo metų, t. y. rugsėjo mėnesio, nebus pailgintos grupės antrų klasių mokiniams Justino Vareikio progimnazijoje. Kyla klausimas, kaip pasirūpinti vaiku, jeigu auginu viena, privalau dirbti, auklei pinigų tikrai neturėsiu sumokėti?“, - portalo redakcijai rašė Dalia. 

Jonavos Justino Vareikio progimnazija pateikia paaiškinimą, kaip komplektuojamos pailgintos grupės.

„Pirmumo teisė lankyti  pailgintos darbo dienos grupę suteikiama priešmokyklinio ugdymo grupių vaikams ir pirmųjų klasių mokiniams. Jei lieka vietų (o grupėse būna nuo 20 iki 24 mokinių – tiek telpa PUG-o ir pirmosiose klasėse), tuomet priimami ir antrųjų klasių vaikai. Norime akcentuoti, kad visi individualūs prašymai lanksčiai sprendžiami mokykloje kartu su tėvais. O prašymo dėl 2 klasės mokinio / ės grupės lankymo kitais mokslo metais mokyklos administracija nėra gavusi“, - rašoma Jonavos Justino Vareikio progimnazijos atsakyme.

Jonavos rajono savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklos, komplektuodamos pailgintos dienos grupes ir organizuodamos darbą jose, vadovaujasi Lietuvos Respublikos švietimo įstatymu, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimais, mokyklos veiklos nuostatais, Jonavos rajono savivaldybės tarybos sprendimais, kitais teisės aktais ir Jonavos rajono savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklų pailgintos dienos grupės veiklos tvarkos aprašu, kurį galite rasti ČIA.

Jonavos rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyrius papildomai atsako į pateiktą jonavietės klausimą. 

"Atsižvelgiant į Jonavos Justino Vareikio progimnaziją lankančio mokinio mamos klausimą, informuojame, kad Jonavos rajono savivaldybės tarybos 2017 m. liepos 27 d. sprendimu Nr. 1TS-188 patvirtintame Jonavos rajono savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklų pailgintos dienos grupės veiklos tvarkos apraše nurodyta, jog pailgintos grupės sudaromos ir jas lankyti gali mokiniai, kurių tėvai pateikia raštišką prašymą ugdymo įstaigos direktoriui.

Siekiant užtikrinti jaunesnio mokyklinio amžiaus vaikų  saugumą, Jonavos rajono bendrojo ugdymo mokyklas lankančių mokinių tėvai, kurie pageidauja, kad jų vaikas lankytų pailgintos dienos grupę, turi kreiptis į lankančios mokyklos administraciją su raštišku prašymu. Prašymai ir jų pagrįstumas svarstomi įstaigoje, o, esant reikalui, mokyklos vadovybė kreipiasi į Savivaldybės administraciją dėl papildomų etatų steigimo“, - teigia Jonavos rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Violeta Kolesnikienė.

Dalia: ar tikrai nebus pailgintos grupės antrų klasių mokiniams J. Vareikio progimnazijoje?

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 02 Mar 2023 11:44:31 +0200
<![CDATA[Jonaviečiai toliau fiksuoja įžūlius vairuotojus]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavieciai-toliau-fiksuoja-izulius-vairuotojus https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavieciai-toliau-fiksuoja-izulius-vairuotojus Jau ne kartą esame rašę, kad portalo jonavoszinios.lt redakciją nuolat pasiekia gyventojų pranešimai apie vairuotojus pažeidžiančius Kelių eismo taisykles. Į tai dėmesį atkreipia ir Chemikų gatvės gyventojas, užfiksavęs ne pačiu teisingiausiu būdu pastatytą automobilį.

Anot skaitytojo, nuotraukoje užfiksuoja transporto priemonė trukdė pravažiuoti kitiems. 

Viešosios tvarkos pareigūnai dėmesį atkreipia ir į kitą pažeidimą -  automobilis pastatytas ant vejos.

,,Nuotraukose matome, kad automobilis užvažiavęs ant vejos. Vadinasi, vairuotojas pažeidė Kelių eismo taisyklių 150.5 punktą, kuris draudžia sustoti ir stovėti ant vejos (išskyrus tuos atvejus, kai ten stovėti leidžia stovėjimo būdą nurodantys kelio ženklai) bei kitose transporto priemonių stovėjimui neskirtose teritorijose", - paaiškino pareigūnai.

Atkreiptas dėmesys, kad jei minėtas automobilis trukdo įvažiuoti (išvažiuoti) į (iš) stovėjimo aikštelės, tuomet pažeidžiamas KET 150.10 punktas.

Už šiuos pažeidimus numatyta administracinė atsakomybė ANK 417 straipsnio 2 dalyje „Sustojimas ir stovėjimas vietose, kuriose pagal Kelių eismo taisykles draudžiama sustoti ir stovėti“ ir tokia neatsakinga veika užtraukia baudą vairuotojams nuo trisdešimt iki devyniasdešimt eurų.

Jonaviečiai toliau fiksuoja įžūlius vairuotojus

]]>
jonavoszinios.lt Fri, 17 Feb 2023 08:46:29 +0200
<![CDATA[Praeivių žvilgsnius patraukė Jonavoje žygiuojantys kariškiai]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/praeiviu-zvilgsnius-patrauke-jonavoje-zygiuojantys-kariskiai https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/praeiviu-zvilgsnius-patrauke-jonavoje-zygiuojantys-kariskiai Šiandien, vasario 10-ąją, portalą jonavoszinios.lt pasiekė klausimai dėl Jonavoje, J. Ralio, Žeimių gatvėse, pastebėtos kariškių eisenos.

Teirautasi, kas vyksta: pratybos ar kažkokios šventės minėjimas?

Susisiekus su Lietuvos kariuomenės atstovais, paaiškinta, kad kariškiai išties mini jiems svarbią datą.

,, Vasario 10 d. minima Algirdo bataliono vėliavos diena, šia proga ir matėte žygiuojančius karius", - paaiškino kariuomenė.

Praeivių žvilgsnius patraukė Jonavoje žygiuojantys kariškiai

]]>
jonavoszinios.lt Fri, 10 Feb 2023 12:16:06 +0200
<![CDATA[Jonavietė Elena: ar nemokamas dantų gydymas - egzistuoja?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonaviete-elena-ar-nemokamas-dantu-gydymas-egzistuoja https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonaviete-elena-ar-nemokamas-dantu-gydymas-egzistuoja ,,Esu žmogus, kuris kaip ir dauguma mano pažįstamų, nuolat tvarkiausi dantis privačiose klinikose. Kadangi turiu ne vieną darbą, nuo mano algų sumokama nemažai mokesčių. Neseniai su drauge diskutavome, ar Lietuvoje galima susitvarkyti dantis nemokamai. Internete radome informacijos, patvirtinančios, kad taip, bet kai paklausiau savo šeimos gydytojos, į kokį stomatologą galiu kreiptis, ji truktelėjo pečiais ir pasakė, jog eilės - didelės, o visiškai nemokamo dantų gydymo vis tiek negausiu. Norėjau pasiteirauti, kaip yra iš tikrųjų? Kur Jonavoje galima nemokamai susitvarkyti dantis?", - teiravosi į portalo jonavoszinios.lt redakciją paskambinusi Elena. 

Turi pateikti informaciją

Kaip paaiškino Valstybinės ligonių kasos (VLK), teisę gauti iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) apmokamas sveikatos priežiūros (taip pat ir odontologo) paslaugas turi tik privalomuoju sveikatos draudimu apdrausti asmenys. Dėl odontologo paslaugų pirmiausia reikia kreiptis į gydymo įstaigą, sudariusią sutartį su teritorine ligonių kasa (TLK), prie kurios asmuo yra prisirašęs.

,,Įprastai pirminio lygio odontologo paslaugos, kaip ir šeimos gydytojo paslaugos, teikiamos toje pačioje įstaigoje. Jei minėtoje įstaigoje odontologo nėra, įstaigos darbuotojai turi pateikti informaciją, koks odontologinis kabinetas ir kur teikia nemokamas odontologines paslaugas prirašytiems toje įstaigoje asmenims", - nurodė VLK.

Informaciją, kurios gydymo įstaigos ir dėl kokių sveikatos priežiūros paslaugų teikimo ir apmokėjimo PSDF lėšomis yra sudariusios sutartis su TLK (taip pat ir Jonavoje), galima rasti čia.

Kokios paslaugos kompensuojamos?

VLK pabrėžia, kad pirminės odontologinės sveikatos priežiūros paslaugoms priskiriamas dantų ėduonies gydymas, pulpito, kai kurių rūšių periodontito gydymas, dantų akmenų nuėmimas, dantų ir dantų šaknų traukimas, ikivėžinių ligų įtarimas, vaikų dantų ėduonies profilaktika, sąkandžio anomalijų išaiškinimas ir profilaktika, laikinų įtvarų uždėjimas gydant dantų traumas ir kt.

Be to, vaikams nuo pirmojo nuolatinio krūminio danties išdygimo iki 14 metų (kol nesuėjo 14 m.) nemokamai silantuojami krūminiai dantys. Silantais dengiami tik sveiki nuolatiniai krūminiai dantys. Silantai – tai speciali medžiaga, puikiai apsauganti krūminius dantis nuo ėduonies. Tad, kai vaikui išdygsta nuolatinis krūminis dantis, tėvams patariame užregistruoti mažąjį pacientą dantų silantavimui. 

Už ką teks mokėti savomis lėšomis?

,,Svarbu žinoti, kad gydantis dantis teks sumokėti už vaistus, plombines ar kitas odontologines medžiagas, vienkartines priemones, atsižvelgiant į sunaudotų medžiagų, priemonių kiekį ir jų įsigijimo kainas. Taigi pacientas sumoka ne už gydytojo darbą (paslaugas) – už jį moka TLK, – o už dantims gydyti sunaudotas medžiagas ir vienkartines priemones", - teigia VLK.

Išimtis taikoma (nereikia mokėti už vaistus, plombines ar kitas odontologines medžiagas, vienkartines priemones) vaikams, moksleiviams, besimokantiems dieninėse bendrojo lavinimo mokyklose, profesinių mokyklų dieniniuose skyriuose, bet ne ilgiau nei jiems sukanka 24 metai, bei socialiai remtiniems asmenims (tada būtina pateikti gyvenamosios vietos savivaldybės socialinės paramos skyriaus pažymą)

Kainos turi būti skelbiamos

Gydymo įstaigoje turi būti skelbiamas ar kitaip pacientams viešai prieinamas mokamų paslaugų, taip pat ir odontologinės priežiūros (pagalbos) paslaugų, sąrašas ir jų kainos.

Pacientui pageidaujant, gydytojas privalo informuoti, už kokias medžiagas ar vienkartines priemones jis turi sumokėti. Už tai apmokama tik įstaigos kasoje.

,,Jei susiduriama su situacija, kai paciento paprašoma susimokėti už paslaugas, visų pirma reikia klausti gydančio gydytojo, kodėl šios paslaugos yra mokamos. Jei pacientui bendraujant su gydytoju nepavyksta išsiaiškinti, kodėl reikia mokėti, tuomet verta kreiptis į gydymo įstaigos administraciją. Jei vis dėlto kyla abejonių dėl mokamų ar nemokamų tyrimų, pacientas gali kreiptis į teritorinę ligonių kasą. Yra pasitaikę atvejų, kai gydymo įstaigos turėjo grąžinti pacientams lėšas, nustačius, kad iš paciento neteisėtai pareikalauta susimokėti už jam būtinas paslaugas", - primena VLK.

Teisė į dantų protezavimą

Verta žinoti dar ir tai, kad kai kurių kategorijų apdraustieji privalomuoju sveikatos draudimu turi teisę į dantų protezavimą, kompensuojamą iš PSDF. Tai:

· asmenys, kuriems sukako senatvės pensijos amžius;

· vaikai iki 18 metų;

· asmenys, Lietuvos Respublikos neįgaliųjų socialinės integracijos įstatymo nustatyta tvarka pripažinti nedarbingais arba iš dalies darbingais;

· asmenys, kuriems buvo taikytas gydymas dėl burnos, veido ir žandikaulių onkologinės ligos.

Šiuo metu pensininkams, neįgaliesiems ir asmenims, kuriems taikytas gydymas dėl burnos, veido ir žandikaulių onkologinės ligos, iš PSDF kompensuojama iki 670,39 euro, vaikams – iki 342,13 euro. Jei reikalingas sudėtingesnis protezavimas, kompensuojamoji suma gali siekti iki 2 062,70 euro (nustato gydytojų konsiliumas). Jei faktinės dantų protezavimo išlaidos didesnės, nei nustatyta kompensuojamoji suma, likusią dalį asmuo turi sumokėti pats. Daugiau informacijos apie dantų protezavimo paslaugų išlaidų kompensavimą iš PSDF – čia.

Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Jonavietė Elena: ar nemokamas dantų gydymas - egzistuoja?

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 01 Feb 2023 15:00:31 +0200
<![CDATA[Moteris mano, kad taksi kainos Jonavoje įtartinai vienodai kyla, Konkurencijos taryba neatmeta tyrimo galimybės]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/moteris-mano-kad-taksi-kainos-jonavoje-itartinai-vienodai-kyla-konkurencijos-taryba-neatmeta-tyrimo-galimybes https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/moteris-mano-kad-taksi-kainos-jonavoje-itartinai-vienodai-kyla-konkurencijos-taryba-neatmeta-tyrimo-galimybes Portalas jonavoszinios.lt sulaukė jonavietės klausimo apie taksi paslaugų kainas Jonavoje. Moteris įtaria, kad vienodai augančios kainos visose taksi paslaugas teikiančiose Jonavos įmonėse gali būti *kartelinis susitarimas. Tokius atvejus tirianti Konkurencijos taryba teigia, jog turint pagrįstų įtarimų, neatmetama galimybė pradėti tyrimą.

Tokia suma tiesiog nesveika

Skaitytojai kilo įtarimas, kad Jonavoje veikiančios taksi paslaugas teikiančios įmonės susitarė dėl vienodų kainų.

„Pas mus visos taksi važinėja tik sutartine kaina. Vieną gražią dieną ima ir visos pakelia kainą. Kai pakilo nuo 2 iki 3 eurų, gal dar buvo kažkaip pateisinama. Dabar pakilo iki 4 eurų ir sutartinai visose firmose. Regis, benzinas atpigo, elektromobiliais nevažinėja. Tada kodėl? Sutikite, parvažiuoti su sunkiais pirkiniais iš parduotuvės iki namų už pusės km tokia suma tiesiog nesveika. Vadinčiau tai akivaizdžiu *karteliniu susitarimu", - tvirtino moteris.

Didėjančios kainos – nebūtinai pažeidimas

Konkurencijos tarybos, Draudžiamų susitarimų tyrimo grupės vadovas Daumantas Grikinis teigia, kad kainų pokyčius gali nulemti kelios objektyvios priežastys ir tai nebūtinai gali būti įmonių susitarimai.

„Vien tai, jog įmonės taiko vienodas teikiamų paslaugų kainas ir panašiu metu jas pakėlė, savaime nerodo, kad įmonės sudarė kartelinį susitarimą ir pažeidė Konkurencijos įstatymą. Kainų pokyčius gali nulemti objektyvios priežastys, pavyzdžiui, darbuotojų atlyginimai, įmonių konkurencinė aplinka, paslaugų paklausa atitinkamu laikotarpiu ir kt. Be to, ūkio subjektams nedraudžiama prisiderinti prie savo konkurentų veiksmų, tačiau svarbu, kad verslo atstovai (tiek prekybininkai, tiek paslaugų teikėjai) nustatytų kainas savarankiškai“, - sako grupės vadovas Daumantas Grikinis.

Neatmetama galimybė pradėti tyrimą

Čia pat primenama, kad Konkurencijos taryba kainų nereguliuoja ir imasi veiksmų dėl įmonių elgesio tuo atveju, jei įtaria galimą Konkurencijos įstatymo pažeidimą, pavyzdžiui, jeigu gaunama duomenų, kad konkurentai galėjo sudaryti konkurenciją ribojantį susitarimą ir pakelti kainas arba įmonė piktnaudžiauja užimama dominuojančia padėtimi.

„Nors pateikta informacija nesudaro pagrindo įtarti galimo Konkurencijos įstatymo pažeidimo, vis dėlto, ji bus naudojama atliekant Konkurencijos tarybos funkcijas. Tuo atveju, jei turėsime pagrįstų įtarimų dėl galimų konkurenciją ribojančių susitarimų taksi paslaugų sektoriuje, pradėsime tyrimą savo iniciatyva“, - teigiama D. Grikinio atsakyme.

***

*Kartelis – plačiau apie kartelinius susitarimus, kodėl jie draudžiami ir kaip gauti atlygį, jei turite įrodymų apie galimą konkurenciją ribojantį susitarimą  - ČIA.

Moteris mano, kad taksi kainos Jonavoje įtartinai vienodai kyla, Konkurencijos taryba neatmeta tyrimo galimybės

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 23 Jan 2023 11:54:00 +0200
<![CDATA[Jonaviečiai niršta dėl BUTCHER mėsos produkcijos, prekybos tinklas pateikia atsaką]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavieciai-nirsta-del-butcher-mesos-produkcijos-prekybos-tinklas-pateikia-atsaka https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavieciai-nirsta-del-butcher-mesos-produkcijos-prekybos-tinklas-pateikia-atsaka Kartas nuo karto tenka matyti jonaviečių nusiskundimų dėl BUTCHER mėsos produkcijos. Šio gamintojo produktais prekiaujama ir Jonavos ,,Maximos" prekybos centruose. Dėl minėtų gaminių ir jų kokybės sausio 17-ąją kilo nemaža diskusijų banga socialiniuose tinkluose. Nusiskundimų sulaukė ir portalas jonavoszinios.lt.

Šios produkcijos neįmanoma vartoti?

Buvo teigiama, kad Jonavos ,,Maximoje", Plento gatvėje,  BUTCHER šlaunelių mėsa, kurios galiojimas iki sausio 22 d., kaip „košė“, o kvapas net „nosį riečia“.  Jonaviečiai tvirtino, kad tai ne pirmas kartas, kuomet šios produkcijos neįmanoma vartoti:

 „Pirkau faršą, kiaulieną su jautiena, tai faršas, kaip kruopos kiaulių, reali košė, labai prasta mėsa“. 

„Čia jau nebe pirmas kartas.... Nereikia net pirkti, pauosčius pakuotę jau neduok, Dieve, kvapelis. Todėl dabar apeinu iš viso tą skyrių. Šlykštu kai žmonės, kaip kiaulės nuodijami sugedusiu maistu“. 

Į portalą besikreipę gyventojai tvirtino, kad šios firmos produkcijos nebeperka, kad ja yra nusivylę ir teiravosi, kokių veiksmų imasi prekybos centras Maxima?  Ar Maxima yra išėmusi iš prekybos šias prekes? Ar gauti kiti nusiskundimai? Kaip kontroliuojama BUTCHER produkcijos kokybė?

Skundų dėl produkcijos nėra

Į gyventojų pastabas ir klausimus atsako prekybos tinklo „Maxima“ Procesų ir kokybės valdymo departamento direktorė Julija Vasiljevienė.

„Maisto saugos ir kokybės užtikrinimas mums yra vienas svarbiausių veiklos prioritetų, todėl nuolatos yra vykdoma kokybės kontrolė, kurios metu yra tikrinami maisto produktų galiojimo terminai,  laikymo sąlygos bei atsekamumas. Visada dėmesingai peržiūrime maisto produktus, o pastebėjus, kad jie neatitinka kokybės reikalavimų, nedelsiant išimame iš prekybos.

Pastaruoju metu Jonavos mieste klientų skundų dėl  BEST BUTCHER produkcijos nesame sulaukę“, - rašoma prekybos tinklo „Maxima“ atsakyme.

Kaip elgtis pirkėjams, kurie įsigijo, jų manymu, nekokybiškos BUTCHER produkcijos?

„Norime patikinti, kad įsigijus nekokybišką gaminį ir pateikus pirkimo kvitą ar kitą papildomą informaciją, kuri patvirtintų pirkimo faktą, visada klientams yra grąžinami pinigai.

Esame labai dėkingi klientams, kurie pastebėję kokybinius pažeidimus, informuoja mus tiesiogiai. Tai leidžia iškart operatyviai imtis atitinkamų veiksmų. Klientai gali skambinti nemokama informacine linija 8800 200 50, rašyti el. paštu klientai@maxima.lt ar tiesiog kreiptis į mūsų parduotuvių administraciją“, - kviečia direktorė Julija Vasiljevienė.

 

 

Jonaviečiai niršta dėl BUTCHER mėsos produkcijos, prekybos tinklas pateikia atsaką

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 19 Jan 2023 14:39:16 +0200
<![CDATA[Klausia skaitytojas: Kaip muitinė atskiria klastotes?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/klausia-skaitytojas-kaip-muitine-atskiria-klastotes https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/klausia-skaitytojas-kaip-muitine-atskiria-klastotes Po to, kai su portalo skaitytojais pasidalinome Lietuvos respublikos muitinės informacija apie vis daugiau sulaikomų klastotų automobilių detalių, internautui kilo papildomas klausimas – kaip patys muitinės darbuotojai atskiria klastotes?

LR Muitinės pranešime spaudai buvo rašoma, kad muitinės pareigūnai  sulaikė daugiau kaip 3,5 tūkst. kilogramų „Ford“, „Garrett“ ir „Renault“ prekių ženklais pažymėtų įvairių automobilių detalių – smagračiai, stūmokliniai varikliai, tarpikliai, kurios, kaip įtariama, pagamintos pažeidžiant intelektinės nuosavybės savininkų teises.

Netrukus internautas pakomentavo išplatintą informaciją: „Kad sulaikoma vis daugiau - gerai, sutinku. Bet kodėl straipsnyje nėra paminėta, kaip galima atskirti klastotę nuo originalo? Kiek pamenu, Lietuvoje buvo momentas, kada tepalą perpilinėjo į originalias pakuotes, nors tepalas buvo neaišku koks ir iš kur. Kaip pati muitinė atskiria? Norėtųsi detalesnės informacijos, o ne trupinių“, - rašė skaitytojas.

Skaitytojo klausimas neliko nepastebėtas, todėl teikiamas papildomas paaiškinimas.

„Iš tiesų, padirbinius, kurie atrodo labai panašūs į originalus, atpažinti itin sunku, tad tai ir toliau lieka vienu iš pagrindinių iššūkių, su kuriuo susiduria tiek muitinės darbuotojai, tiek patys pirkėjai.

Muitinės pareigūnai tik įtaria, kad prekė yra suklastota, o galutinę išvadą pateikia intelektinės nuosavybės teisių savininkai. Muitinės pareigūnams kilus įtarimų dėl intelektinės nuosavybės teisių pažeidimų, prekės yra sulaikomos,  po to  vykdomas tyrimas, siekiant išsiaiškinti ar prekės yra teisėtai pagamintos, kreipiamasi į intelektinės nuosavybės teisių savininkus, kurie patvirtina prekės originalumą arba klastojimo faktą. Įtarimas gali kilti dėl neadekvačios kainos, prastos kokybės, kilmės šalies ir kitų požymių“, - paaiškina LR Muitinės atstovė ryšiams su žiniasklaida Lina Laurinaitytė-Grigienė.

 

Klausia skaitytojas: Kaip muitinė atskiria klastotes?

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 18 Jan 2023 15:29:42 +0200
<![CDATA[Šiais metais prasidės laiptų sutvarkymo darbai: gyventojams rekomenduojama rinktis kitus maršrutus]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/siais-metais-prasides-laiptu-sutvarkymo-darbai-gyventojams-rekomenduojama-rinktis-kitus-marsrutus https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/siais-metais-prasides-laiptu-sutvarkymo-darbai-gyventojams-rekomenduojama-rinktis-kitus-marsrutus Savaitgalį portalo jonavoszinios.lt redakcija sulaukė ne vieno skaitytojo skambučio, kuriuo teirautasi dėl laiptų, vedančių nuo Chemikų link Vasario 16-osios gatvės, sutvarkymo darbų. Statinys - avarinės būklės, tačiau tai turėtų greitai pasikeisti.

Anot Jonavos miesto seniūnijos, šiais metais prasidės laiptų kapitalinis remontas.

,,Jau yra rangovas su preliminaria sutartimi, kurios suma apie 377 t. Eur su PVM, biudžete taip pat yra tam numatyta suma. 

Kai bus patvirtintas biudžetas ir Rangovas pasirašys pagrindinę sutartį,  darbai bus pradėti", - teigia seniūnija. 

Dar kartą primenama, kad laiptai - avarinės būklės. Apie tai įspėja ir šalia jų įrengtos lentelės.

Už savo saugumą atsako patys gyventojai.

,,Kol laiptai nesuremontuoti, siūlome rinktis kitus maršrutus", - akcentuoja seniūnija. 

Šiais metais prasidės laiptų sutvarkymo darbai: gyventojams rekomenduojama rinktis kitus maršrutus

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 16 Jan 2023 14:04:15 +0200
<![CDATA[Jonavietė Inga apie vakarinį autobuso maršrutą: Kodėl nebeliko reiso nuo poliklinikos į Rimkus?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonaviete-inga-apie-vakarini-autobuso-marsruta-kodel-nebeliko-reiso-nuo-poliklinikos-i-rimkus https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonaviete-inga-apie-vakarini-autobuso-marsruta-kodel-nebeliko-reiso-nuo-poliklinikos-i-rimkus Portalas jonavoszinios.lt sulaukė Ingos paklausimo dėl autobuso maršruto nuo Jonavos pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC), nuo poliklinikos, kaip įvardina jonavietė, į Rimkus. Moteris teiraujasi, kodėl nebeliko šio vakarinio maršruto. Autobuso keleivė tikina, kad laišką su klausimu siuntė ir bendrovei „Jonavos autobusai“. Pastaroji paaiškina, kokie tolimesni planai.

Pasigesta autobuso maršruto Nr. 7

„Anksčiau važiuodavo paskutinis autobusas 19 val. nuo poliklinikos į Rimkus.  Buvo labai patogu dirbantiems poliklinikos, ligoninės darbuotojams. Taip pat važiuodavo ir kiti gyventojai. Šiuo žiemos metu, kai tamsu, po darbo tenka eiti pėsčiomis, t.y. labai nesaugu... Parašiau elektroniniu paštu Jonavos autobuso parko direktoriui, bet jokio atsakymo nesulaukiau“, - portalui rašo Inga bei prideda jos siųstą laišką ir bendrovei „Jonavos autobusai“.

Laiške „Jonavos autobusams“ moteris rašė, kad norinti pasiteirauti dėl Jonavos vietinio maršruto Nr.7 autobuso grafiko, kurio paskutinis reisas buvo 19 val. nuo Jonavos PSPC stotelės, tačiau tokiu laiku jau šio autobuso maršruto nebėra. Labai gaila, rašė Inga, kad minėto autobuso maršruto jau nėra, nes būtent tuo laiku jis labai reikalingas ne tik Jonavos poliklinikos darbuotojams ir pacientams, bet ir ligoninės personalui, kurie po darbo, tamsiuoju paros metu, vyksta į namus.

Moteris įmonės vadovybės prašė suteikti galimybę Jonavos gyventojams, po darbų, saugiai pasiekti namus ir kad minėtas autobuso maršrutas vakare vėl važiuotų. Inga teigė, jog yra galimybė surinkti ir kitų keleivių parašus dėl minėto autobuso maršruto poreikio.

Koks likimas laukia maršruto Nr. 7?

UAB „Jonavos autobusai“ atsiųstame atsakyme teigia, kad toks paklausimas iš minėtos keleivės yra gautas, o atsakymas jai pateiktas elektroniniu laišku 2022 m. lapkričio 14 dieną. Taip pat įmonė atskleidžia, kokie tolimesni planai.  

„Kadangi nuo gruodžio 12 dienos pasikeitė traukinių eismo tvarkaraščiai (žiemos sezonui), tai šiuo metu perdarome miesto maršruto Nr. 7 eismo tvarkaraštį. Tuo pat metu tenka peržiūrėti bei koreguoti ir kitus miesto autobusų tvarkaraščius, atsižvelgiant, kad nesidubliuotų išvykimo laikai, kad kažkas po darbo valandų neliktų be susisiekimo mieste. Be to užima laiko tvarkaraščių derinimas, tvirtinimas, keitimas stotelėse ir internete. Maršrutas Nr. 7 yra priderintas prie traukinių eismo tvarkaraščių, ko reikalauja įvairios institucijos.

Be to planuojame (bent jau šaltuoju sezonu), kad keletas maršrutinių autobusų Kaunas - Jonava važiuotų iki Rimkų (per Žeimių, Žemaitės gatves) po 18 val., tai jie stos ir miesto stotelėse ir veš už miesto bilieto kainą. Tikimės artimiausiu metu važiuoti pagal naujus eismo tvarkaraščius. Ačiū už kantrybę“, - rašo UAB „Jonavos autobusai“.

 

Jonavietė Inga apie vakarinį autobuso maršrutą: Kodėl nebeliko reiso nuo poliklinikos į Rimkus?

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 10 Jan 2023 12:06:39 +0200
<![CDATA[Vairuotoja: „Ne visiems sekėsi saugiai vairuoti?“]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/vairuotoja-pasivazinejo https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/vairuotoja-pasivazinejo Šiandien, sausio 10-osios ryte, eismo informacijos centras eismoinfo.lt pranešė, kad pagrindiniai šalies keliai šlapi, vietomis padengti pažliugusiu sniegu. Mažesnio eismo intensyvumo rajoniniai keliai padengti sniego sluoksniu, provėžoti, slidūs.

Iš pateikto eismoinfo.lt žemėlapio buvo matyti, kad Jonavos rajone fiksuota, jog yra slidžių ruožų visuose keliuose.

Vairuotojai buvo raginami atsargiai, tačiau apie 8 val. 30 min, gauta jonavietės vairuotojos nuotrauka leidžia spėti, jog ne visiems sekėsi saugiai vairuoti.

Užfiksuotoje nuotraukoje – kelkraštyje stovintis policijos ekipažas su įjungtais švyturėliais, o griovyje – lengvasis automobilis.

Moteris, atsiuntusi nuotrauką, nedaugžodžiavo: „Automobilis griovyje. Kelias link Achemos matomai slidus, perspėkite ir kitus“.

Vairuotoja: „Ne visiems sekėsi saugiai vairuoti?“

Vairuotoja: „Ne visiems sekėsi saugiai vairuoti?“ ]]>
jonavoszinios.lt Tue, 10 Jan 2023 09:11:44 +0200
<![CDATA[Jonaviečiai toliau fiksuoja kelių eismo taisyklių pažeidimus]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavieciai-toliau-fiksuoja-keliu-eismo-taisykliu-pazeidimus https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavieciai-toliau-fiksuoja-keliu-eismo-taisykliu-pazeidimus Portalą jonavoszinios.lt nuolat pasiekia jonaviečių pranešimai, kuriuose užfiksuoti kelių eismo taisyklių pažeidimai. Šįkart redakcijai atsiųsti šalia Joninių slėnio gyvenančių asmenų skundai, teigiantys, kad nemažai vairuotojų nepaiso Sodų gatvėje esančio ženklo, draudžiančio stovėti.

,,Amžina problema", - rašė ir nuotrauką atsiuntęs skaitytojas.

Neabejojama, kad dalis tokių vairuotojų yra į Jonavos slidinėjimo centrą atvykę asmenys.

Skundas perduotas ir Jonavos rajono savivaldybės viešosios tvarkos skyriaus pareigūnams. Šie žadėjo atkreipti dėmesį į vairuotojų elgesį aptartoje teritorijoje. 

Primenama, kad už kelio ženklų ir ženklinimų nepaisymą statant automobilį yra numatyta administracinė atsakomybė ANK 417 str. 2 d. (sustojimas ir stovėjimas nesilaikant kelio ženklų ir ženklinimo reikalavimų), kur numatyta bauda vairuotojams nuo 30 iki 90 Eur.

Užfiksuotus pažeidimus, visada galima registruoti ir epolicija.lt portale.

Į Jonavos slidinėjimo centrą atvykstančių asmenų prašoma automobilius statyti prie Jonavos sporto arenos (Žeimių g. 17).

,,Gerbkime gyventojus ir nestatykime automobilių gyvenamųjų namų kiemuose", - akcentuoja trasomis besirūpinanti UAB ,,Jonavos paslaugos".

Jonaviečiai toliau fiksuoja kelių eismo taisyklių pažeidimus

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 10 Jan 2023 08:44:49 +0200
<![CDATA[Pasigražinti norėjusi jonavietė perspėja kitas: specialistes rinkitės atsakingai]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/pasigrazinti-norejusi-jonaviete-perspeja-kitas-specialistes-rinkites-atsakingai https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/pasigrazinti-norejusi-jonaviete-perspeja-kitas-specialistes-rinkites-atsakingai Plaukų kirpimas ir dažymas, manikiūras, pedikiūras - procedūros, kurias dalis moterų atlieka bent jau kas kelias savaites. Savo išvaizda pasakoja besirūpinanti ir skaitytoja Laura, kuri į portalo jonavoszinios.lt redakciją kreipėsi su nemaloniu skundu.

Mano, kad užsikrėtė po procedūros

,,Paslaugoms brangstant, nusprendžiau manikiūrą ir nagų lakavimą atlikti pas specialistę, kuri skelbėsi dirbanti greitai ir pigiai. Paskambinau jai ir gavau atsakymą, kad darbas atliekamas jos namuose. Nors man tai neatrodė labai svarbu, šiandien galiu pasakyti, jog tai - blogiausias mano sprendimas: nagų odelės buvo nukarpytos iki kraujo, nagai ,,nuzūlinti" itin giliai, o galiausiai, nusiėmusi gelį, supratau, ,,dovanų gavusi" grybelį. Kad manikiūro metu užsikrėčiau šia bjauria liga neabejoja ir mano gydytoja - papasakojusi jai apie procedūrą, gavau atsakymą, kad visi įrankiai turi būti kruopščiai dezinfekuojami, o to meistrė tikrai nedarė.

Kadangi konkrečių, apčiuopiamų įrodymų, kad liga man atsirado po nagų lakavimo neturiu, meistrės pavardės skelbti negaliu. Gavau ir grasinimų iš jos, kad jei tai padarysiu, bus kreiptasi į teismą. Nepaisant to, norėčiau perspėti kitas merginas, kad nesielgtų taip kvailai kaip aš ir rinktųsi tik specialistes, kurios dirba paisydamosi visų tvarkų", - pasakojo jonavietė. Laura neabejoja, kad ją pagražinti bandžiusi mergina savo veiklos nėra ir  įregistravusi. Dėl to ji žada kreiptis į atitinkamas institucijas.

Specialistai nuolat akcentuoja, kad netinkamai atliekamos nagų tvarkymo paslaugos gali pasibaigti ne tik grybeliu, bet ir hepatitu ar kitomis virusinėmis infekcijomis, kaip ŽIV. Rekomenduojama įsitikinti, kad procedūra atliekama saugiai, taip pat profilaktiškai stebėti nagų būklę.

Apie meistrų prievoles

Ką reikėtų žinoti apie tokias procedūras? Anot NVSC, nagų priežiūros (manikiūro, pedikiūro ir kt.) paslaugos turi būti  teikiamos saugiai ir vadovaujantis Lietuvos higienos normos HN 117:2007 „Grožio paslaugų sveikatos saugos reikalavimai“, patvirtintos Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro įsakymu 2007 m. rugpjūčio 1 d. Nr. V-633, reikalavimais:

1. paslaugos teikėjas privalo turėti nustatyta tvarka išduotą leidimą-higienos pasą veiklai.

2.    atskirti teikiamų nagų priežiūros paslaugų galimą riziką: A kategorijos paslauga – grožio paslauga, kurią teikiant pažeidžiama paslaugos gavėjo oda arba gleivinė ir tam skirtas instrumentas gali būti užteršiamas krauju arba kitais kūno skysčiais (manikiūro ir pedikiūro paslaugos, kai karpomos nagų odelės), tuomet būtinas kruopštus ir tinkamas įrankių sterilizavimas, kurio metu turi būti laikomasi sterilizatoriaus naudojimo instrukcijose aprašytų reikalavimų (sterilizavimo trukmės ir temperatūros). Instrumentai, kurie negali būti sterilizuojami ar dezinfekuojami, privalo būti vienkartiniai. B kategorijos grožio paslauga – grožio paslauga, kurią teikiant nepažeidžiama paslaugos gavėjo oda arba gleivinė ( manikiūro ir pedikiūro paslaugos, kai nekarpomos nagų odelės), šių paslaugų metu naudojami daugkartiniai įrankiai yra dezinfekuojami laikantis dezinfekcinių priemonių gamintojų nurodytų dozavimo, mirkymo trukmės ir naudojimo instrukcijų;

3.    asmenys, teikiantys grožio paslaugas, privalo plauti ir dezinfekuoti rankas prieš pradėdami ir baigę teikti grožio paslaugą, prieš užsimaudami ir nusimovę pirštines. Rankos turi būti plaunamos skystu muilu, nuplaunamos tekančiu vandeniu ir nusausinamos vienkartiniu rankšluosčiu arba rankų džiovintuvu;

4.    asmenys, teikiantys nagų priežiūros paslaugas, tiesiogiai susiję su klientų aptarnavimu, galintys daryti tiesioginę įtaką paslaugų vartotojų sveikatai, turi dirbti pasitikrinę sveikatą, išklausę privalomuosius higienos įgūdžių ir pirmosios pagalbos mokymo kursus ir turėti sveikatos žinių ir įgūdžių atestavimo pažymėjimus, kurie laikomi grožio paslaugų teikimo vietoje.

Siūlo pranešti

,,Informuojame, kad turint informacijos, jog grožio paslaugos teikiamos netinkamai, nesaugiai ar yra nesilaikoma teisės aktuose numatytų reikalavimų, siūlome raštu ar el. paštu info@nvsc.lt kreiptis į Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą prie Sveikatos apsaugos ministerijos arba į teritorinį jo skyrių. Apie išsamesnį asmenų aptarnavimą rasite nuorodoje https://nvsc.lrv.lt/lt/struktura-ir-kontaktai/asmenu-aptarnavimas", - paaiškino NVSC.

Pažeidimų nerado

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) Kauno departamento Jonavos skyrius dar praėjusią savaitę informavo, kad vadovaujantis Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie sveikatos apsaugos ministerijos Kauno departamento 2022 metų periodinės tiesioginės valstybinės visuomenės sveikatos saugos kontrolės planu, patikrinti 47 grožio paslaugų teikėjai. Džiaugiamasi, kad Jonavos rajone 2022 metais planine tvarka tikrintų grožio paslaugas teikiančių specialistų veikloje pažeidimai nenustatyti. 

Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Pasigražinti norėjusi jonavietė perspėja kitas: specialistes rinkitės atsakingai

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 04 Jan 2023 09:33:50 +0200
<![CDATA[Pacientai pyksta, Jonavos PSPC teikia paaiškinimus]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/pacientai-pyksta-jonavos-pspc-teikia-paaiskinimus https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/pacientai-pyksta-jonavos-pspc-teikia-paaiskinimus Pacientai norėdami gauti gydytojų konsultacijas, vadovaujantis VšĮ Jonavos pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) 2022 m. kovo 15 d. direktoriaus įsakymu Nr. V-39 patvirtintu „VšĮ Jonavos pirminės sveikatos priežiūros centro šeimos gydytojų skyriaus darbo reglamentu“, turi registruotis pas gydytoją per e.sveikatos išankstinę pacientų registracijos sistemą, telefonu arba atvykus į įstaigos registratūrą. Apie tai buvo skelbta portale jonavoszinios.lt , plačiau apie tai ČIA. Tačiau peršasi išvada, kad prie tokios registravimo tvarkos, kuri buvo iki Covid – 19 pandemijos, ne visiems patinka sugrįžti.

Pacientai pyksta

 „Norėčiau pasiteirauti ar normalu, kad paskambinus į Jonavos poliklinikos registratūrą esant aukštai temperatūrai ir paprašius, kad perskambintų gydytoja dėl konsultacijos, kad išrašytų vaistų, o galiausiai, gal ir biuletenį, yra paklausiama, kiek dienų karščiuoja ir pasakius, kad porą,  liepia pas gydytoją registruotis tik esant trim ir daugiau dienų aukštai temperatūrai ir pasiūlyta nueiti į vaistinę nusipirkti vaistų. Dar tokio absurdo nesu girdėjusi, už ką mes mokam, jei net jokių nuotolinių konsultacijų, kol nesi mirtinas ligonis? Net neklausia ar tik temperatūra, gal man prie temperatūros dar kalnas papildomų simptomų, kuriuos po to bus per vėlu gydyti“, - gruodžio 28-osios vakarą rašė Justina.

Jonavos PSPC pacientė Vilmantė pasakoja apie kitą nutikimą su Jonavos PSPC registratūra.

„Tai buvo gruodžio mėnesio vidury, maždaug prieš dvi savaites. Skambinant į registratūrą automatinis atsakiklis informavo, kad linijos užimtos ir jei pageidaujate perskambinimo, spauskite atitinkamą skaičių telefone. Tačiau užsisakius perskambinimą iš registratūros, skambutis taip ir nebuvo sulauktas. Gerai, kad turėjau gydytojos asmeninį mobilaus telefono numerį, kuriuo paskambinus, gavau reikiamą konsultaciją“, - patirtimi dalijosi Vilmantė.

Panašios temos dėl registratūros darbo ypatumų pastarosiomis savaitėmis aptariamos ir socialiniuose tinkluose. Nemažai yra rašoma, kad iš registratūros nesulaukiami perskambinimai, kad registratūros specialistės nesuteikia pakankamai informacijos apie šeimos gydytojų darbo laikus ar galimybes susisiekti su jais pačiais tiesiogiai skambinant į kabinetą.

Jonavos PSPC teikia paaiškinimus

Portalas jonavoszinios.lt kreipėsi į Jonavos PSPC su klausimais - kokia yra pacientų registravimo tvarka, kodėl kartais pacientai nesulaukia perskambinimo iš registratūros, ar registratorės gali neregistruoti pacientų, taip, kaip nurodė Justina.

„Pastaruoju metu pas šeimos gydytojus yra labai išaugęs besikreipiančių pacientų skaičius, iš kurių didžiąją dalį sudaro ūmios virusinės infekcijos ir gripas.

Vienai konsultacijai nustatyta trukmė yra 15 min,  o per 6 darbo valandas tai sudarytų 24 konsultacijas. Tačiau dėl papildomai skubos tvarka besikreipiančių asmenų šeimos gydytojams tenka per darbo dieną pakonsultuoti 2-3 kartus daugiau, t. y. po 40-70 pacientų per dieną.

Gydytojai priima visus pacientus, tiek tiesioginėms , tiek nuotolinėms konsultacijoms.  Primename, kad ir karščiuojančius asmenis konsultuojame tiesiogiai, atliekame kraujo tyrimus, o taip pat , esant poreikiui,  COVID testą bei testą dėl streptokokinės infekcijos vaikams. Dėl vykstančių įstaigos teritorijos tvarkymo darbų karščiuojančių asmenų apžiūra ir ištyrimas perkeltas į 107 kab.  (įėjimas iš kiemo pusės „ po stogeliu“). 

Per š.m. gruodžio mėn.  Jonavos PSPC atlikta  apie 600 skubių kraujo tyrimų (karščiuojantiems).   O gruodžio mėn vidutiniškai per vieną darbo dieną  išduota po 177 nedarbingumo pažymėjimus.

Atsiprašome pacientų, kad dėl išaugusio sergamumo tenka ilgiau laukti, kol registratūros darbuotojas ar  gydytojas su Jumis susisieks “, - rašoma Jonavos PSPC atsakyme.

Čia pat primenama tvarka,  kokiais būdais Jonavos PSPC pacientai registruojami pas gydytojus. 

Registracija pas gydytojus galima šiais būdais: Internetu;  Skambinant į registratūrą tel : 8-349 69015; Atvykus į registratūrą.

Dėl registracijos ir perskambinimo trikdžių

Jonavos PSPC atsako, kodėl nebuvo sulaukti perskambinimai.

„Siekiant užtikrinti kokybišką šeimos gydytojų darbą ir kad teikiamų konsultacijų netrikdytų papildomi telefoniniai skambučiai, visos registracijos konsultacijoms vykdomos per registratūrą.   Šeimos gydytojas darbo dienos eigoje gauna iš registratūros papildomai  (be išankstinės registracijos) asmenų sąrašą ir pats šeimos gydytojas arba kabineto slaugytoja paskambina pacientui.

Registratūroje yra vykdoma skambučių registracija ir perskambinimo funkcija. Gruodžio mėn. įstaigoje keitėsi telefoninio ryšio operatorius, buvo atliekami techniniai derinimo darbai, todėl buvo galimi ryšio sutrikimai.  Paslaugų kokybės vertinimo tikslu nuo šio mėnesio įdiegta  ir pokalbių įrašymo funkcija.

 Siekiant įvertinti konkrečiais situacijas dėl paslaugų kokybės, pacientai kviečiami kreiptis į įstaigos medicinos auditorę el. paštu : vita.geceviciute@jonavospspc.lt arba info@jonavospspc.lt“, - teigia Jonavos PSPC

Pacientai pyksta, Jonavos PSPC teikia paaiškinimus

]]>
jonavoszinios.lt Fri, 30 Dec 2022 17:02:01 +0200
<![CDATA[Jonavietė Onutė: kam mums kelio ženklai, jei jų nesilaikoma?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonaviete-onute-kam-mums-kelio-zenklai-jei-ju-nesilaikoma https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonaviete-onute-kam-mums-kelio-zenklai-jei-ju-nesilaikoma Esu ir vairuotoja, ir pėsčioji. Po įprastų darbų, kurių metu dažniausiai tenka vairuoti, mėgstu pasivaikščioti po Jonavą. Šalia gražių miesto vaizdų tenka pamatyti ir nelabai malonių akimirkų, kelias jų užfiksavau ir norėčiau, kad paviešintumėte su tikslu nebausti, o paprotinti.

Jei vairuotojai kartais pyksta ant pėsčiųjų, kad jie „nemoka“ eiti per perėjas, negerbia vairuojančių ir nesaugo savęs, tai šįkart noriu sugėdinti vairuotojus.

Mielieji, kam mums kelių eismo taisyklės, ženklai, jei jų nesilaikoma?

Kiek kartų teko matyti prie prekybcentrio „Jonė“, esančios neįgaliųjų vietos visad užimtos, o automobiliai nepažymėti neįgaliųjų ženklais. Kitose vietose vairuotojai taip „išnaglėjo“, kad net skersai numeta automobilį palei neįgaliųjų vietą. Suprask, man neleistinoje vietoje nestatau, bet ta vieta ir neįgalieji nepasinaudos, nes tiesiog neįvažiuos.  

Prie Panerio pradinės mokyklos ištisai parkuojamasi autobusų stotelėje po ženklu „Stovėti draudžiama“. Dažnokai tenka matyti tuos pačius tris automobilius, iš kurių vieną užfiksavau nuotraukoje.  

O ar pastebit, kas darosi daugiabučių kiemuose? Sugebama parkuotis ant šaligatvio - tai kaip reikia praeiti?  

Nors sakoma, kad prie kiekvienos perėjos policininko nepastatysi, tačiau savo akimis esu mačiusi, kaip policija nesiėmė jokių veiksmų, kai jiems prieš nosį automobilis sustojo prie draudžiamo ženklo, o pareigūnai nieko nesiėmė. Nesakau, kad reikia pulti ir bausti, bet galėjo bent išlipti ir žodžiu sudrausminti pažeidėją.

Mano asmeninė išvada tokia: nesupraskit klaidingai, rašau ne tam, kad nubaustų, bet kad bent susigėstų pažeidėjai, juk eismo taisyklės visiems vienodai galioja.  Nes tuomet tikrai nesuprantu, kam mums tos taisyklės, jei jų nesilaikoma. O ir dar klausimas, ar yra policija Jonavoje, kuri turėtų Ginti, saugoti ir Padėti? Padėti suprasti, kad tvarkos turi laikytis visi.

***

Jonavietės Onutės (vardas pakeistas, redakcijai žinomas) nuotraukos perduotos Jonavos r. policijos komisariatui. Gauta informacija, jog patruliai atkreips dėmesį į paminėtas teritorijas.   

Jonavietė Onutė: kam mums kelio ženklai, jei jų nesilaikoma?

Jonavietė Onutė: kam mums kelio ženklai, jei jų nesilaikoma? Jonavietė Onutė: kam mums kelio ženklai, jei jų nesilaikoma? Jonavietė Onutė: kam mums kelio ženklai, jei jų nesilaikoma? Jonavietė Onutė: kam mums kelio ženklai, jei jų nesilaikoma? Jonavietė Onutė: kam mums kelio ženklai, jei jų nesilaikoma? Jonavietė Onutė: kam mums kelio ženklai, jei jų nesilaikoma? Jonavietė Onutė: kam mums kelio ženklai, jei jų nesilaikoma? ]]>
jonavoszinios.lt Thu, 22 Dec 2022 10:53:50 +0200
<![CDATA[Jonavietis Darius: sniegas parodė, kad kiemuose daugybė nenaudojamų automobilių]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavietis-darius-sniegas-parode-kad-kiemuose-daugybe-nenaudojamu-automobiliu https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavietis-darius-sniegas-parode-kad-kiemuose-daugybe-nenaudojamu-automobiliu Sausakimši daugiabučių kiemai - problema, niekaip neapleidžianti mieste gyvenančių vairuotojų kasdienybės. Su ja susiduria ir skaitytojas Darius, kuris tikina neabejojantis, kad vietų aikštelėse padaugėtų tuomet, jei iš jų būti patraukti nenaudojami automobiliai.

Stovi nenaudojami?

,,Gyvenu Chemikuose. Vietų automobiliams vėliau grįžus - nebėra. Kaip ir suprantu, kad daug gyventojų, kas pirmesnis - tas gudresnis. Visgi, žiemą pasimatė, kiek daug tų transporto priemonių tiesiog nenaudojamos: stovi užpustytos nuo pirmų pūgų ir niekas jų net nepajudina.

Kiek žinau, nenaudojamos transporto priemonės negali stovėti bendro naudojimo aikštelėse. Kokios taisyklės galioja?", - teiravosi vyras.

Apie taisykles

Jonavos rajono savivaldybės viešosios tvarkos skyrius ne kartą yra aiškinęs, kad transporto priemonių savininkų pareigos nustatytos Saugaus eismo automobilių keliais įstatyme. Taigi, transporto priemonės savininkas (valdytojas) privalo užtikrinti, kad bendrojo naudojimo vietose nebūtų laikoma neeksploatuojama transporto priemonė arba kurios negalima eksploatuoti.

,,Neeksploatuojama laikoma tokia transporto priemonė, kuri dėl akivaizdžių trūkumų ar išorinių požymių nenaudojama ar negali būti naudojama pagal tikslinę paskirtį.

Transporto priemonė, kurios negalima eksploatuoti, tai tokia transporto priemonė, kuriai ilgiau kaip tris mėnesius yra sustabdytas ar panaikintas leidimas dalyvauti viešajame eisme arba ilgiau kaip tris mėnesius neįregistruota ar ilgiau kaip tris mėnesius išregistruota transporto priemonė", - jau anksčiau aiškino viešosios tvarkos pareigūnai.

Užtraukia baudą

Jei transporto priemonė stovi daugiabučio namo kieme nejudinama, tačiau yra techniškai tvarkinga (nesustabdytas ar nepanaikintas leidimas dalyvauti viešajame eisme), taip pat nėra akivaizdžių trūkumų, dėl kurių negali būti naudojama pagal tikslinę paskirtį, tokiu atveju nėra ir administracinio nusižengimo.

Neeksploatuojamos ar negalimos eksploatuoti transporto priemonės laikymas bendrojo naudojimo vietose užtraukia įspėjimą transporto priemonių savininkams (valdytojams).

Administracinis nusižengimas, padarytas pakartotinai, užtraukia baudą nuo 140 iki 300 eurų. Už pakartotinį administracinį nusižengimą gali būti skiriamas transporto priemonės konfiskavimas.

Asociatyvi archyvo nuotr.

Jonavietis Darius: sniegas parodė, kad kiemuose daugybė nenaudojamų automobilių

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 19 Dec 2022 09:01:31 +0200
<![CDATA[Achemiečiai šventes pasitinka su nerimu: vėl kalbama apie prastovas]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/achemieciai-sventes-pasitinka-su-nerimu-vel-kalbama-apie-prastovas https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/achemieciai-sventes-pasitinka-su-nerimu-vel-kalbama-apie-prastovas Lapkričio pradžioje tarptautinėse rinkose atpigus gamtinėms dujoms, didžiausia jų vartotoja Lietuvoje – Jonavos azoto trąšų gamybos bendrovė „Achema“ po dviejų mėnesių pertraukos vėl buvo atnaujinusi trąšų gamybą. Tuomet darbuotojai, buvę prastovose, grįžo į darbus.

Tačiau šiandien, gruodžio 15-ąją, portalas jonavoszinios.lt sulaukė ne vieno achemiečio prašymo pasidomėti dabartine situacija bendrovėje - esą juos pasiekė kalbos apie artėjančias prastovas.

,,Žmonės kalba, kad vėl eisime į prastovas, o administracija oficialiai mūsų apie tai neinformavo. Pats dėl to užklausiau vadovo, bet man buvo pasakyta, kad kai bus laikas, viską sužinosim.

Artėja šventės, mokesčiai išaugę, tikrai neramu ir apie tai norėtųsi žinoti iš anksto", - pasakojo į redakciją paskambinęs vyriškis, nenorėjęs viešai skelbti savo vardo.

Pasiteiravus AB ,,Achemos", ar ši gali patvirtinti apie prastovas ir kiek tiksliai darbuotojų bus išleista į jas, gautas toks atsakymas:

,,Dujų kainai vėl kylant į šį rudenį buvusias aukštumas, esame priversti nuo gruodžio 19 dienos laikinai stabdyti amoniako gamybą, paliekant dirbti tik amonio salietros ir dervų gamybą bei juos aptarnaujančius padalinius", - pasakojo bendrovės atstovė spaudai Jolita Macelytė.

Achemiečiai šventes pasitinka su nerimu: vėl kalbama apie prastovas

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 15 Dec 2022 11:50:50 +0200