Jonavos žinių naujienos https://www.jonavoszinios.lt/naujienos Jonavos rajono naujienos lt <![CDATA[Diskutuotinoje vietoje automobilį palikę pareigūnai patraukė praeivių dėmesį: ar padarytas nusižengimas?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/diskutuotinoje-vietoje-automobili-palike-pareigunai-patrauke-praeiviu-demesi-ar-padarytas-nusizengimas https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/diskutuotinoje-vietoje-automobili-palike-pareigunai-patrauke-praeiviu-demesi-ar-padarytas-nusizengimas Automobilių aikštelė šalia Jonavoje įsikūrusio ,,LIDL" lyg ir neturėtų kelti problemų vairuotojams - vietos čia apstu, o ir linijos subraižytos aiškiai. Tačiau tarp pastarųjų nuolat kyla ginčai dėl automobilių parkavimo ne tarp specialiai sužymėtų, bet šalia neįgaliųjų vietų - ne kartą diskutuota, kad čia stovinčių transporto priemonių valdytojai bando būti gudresni už gudresnius ir sustoti ten, kur iki parduotuvės įėjimo vos keli metrai.

Dar pernai į tai dėmesį atkreipė portalo jonavoszinios.lt skaitytoja  Violeta. Tuomet pareigūnai paaiškino, kad kiekviena tokia situacija turėtų būti vertinama individualiai, tačiau automobilius aikštelėse reikia parkuoti pagal nubraižytas linijas ir netrukdyti nei kitoms transporto priemonėms, nei pėstiesiems (plačiau skaitykite čia). Visgi, vakar, spalio 14-ąją, aptartoje vietoje užfiksuotas ir pačių jų automobilis, apie tai pranešusiai skaitytojai sukėlęs klausimą, ar pareigūnai elgiasi deramai? 

,,Žinau, kad automobiliai čia taip statomi nuolat. Ir juokinga, ir graudu - vietų pilna, bet savo sėdimųjų pajudinti nesugebama. Dabar čia jau stovi policija. Ar jie tikrai atskubėjo į iškvietimą? Toks pavyzdys, net jei nėra nusižengimo, nuvilia", - tokį prierašą prie atsiųstos nuotraukos pridėjo skaitytoja.

Visgi, anot pačių Kauno apskr. VPK komunikacijos poskyrio atstovų, kuriems buvo perduotos minėtos nuotraukos, pažeidimo čia nėra.

,,Policijos pareigūnai į parduotuvę atvyko atlikti neatidėliotinų procesinių veiksmų aplinkybių patikslinimo medžiagoje pagal jiems pavestą užduotį.

Aplinkybių patikslinimo medžiaga atlikinėjama dėl to, jog vakar  į Kauno apskr. VPK Jonavos r. PK kreipėsi moteris, kuri nurodė, kad jai būnant parduotuvėje iš jos turimos rankinės dingo (galimai buvo pavogta) piniginė su piniginėje buvusiais pinigais, įvairiomis kortelėmis, asmens dokumentais.

Pareigūnai KET nepažeidė, buvo paliktas atstumas, kad atvykę į šalia esančią vietą asmenys galėtų netrukdomai išlipti", - teigia komunikacijos poskyris.

Tačiau panašu, kad aptartos vietos išties lyg medumi pateptos - vos savo darbą atlikę pareigūnai pasišalino, jose ramiai sau pasistatė kiti vairuotojai. 

Diskutuotinoje vietoje automobilį palikę pareigūnai patraukė praeivių dėmesį: ar padarytas nusižengimas?

Diskutuotinoje vietoje automobilį palikę pareigūnai patraukė praeivių dėmesį: ar padarytas nusižengimas? Diskutuotinoje vietoje automobilį palikę pareigūnai patraukė praeivių dėmesį: ar padarytas nusižengimas? Diskutuotinoje vietoje automobilį palikę pareigūnai patraukė praeivių dėmesį: ar padarytas nusižengimas? Diskutuotinoje vietoje automobilį palikę pareigūnai patraukė praeivių dėmesį: ar padarytas nusižengimas? ]]>
jonavoszinios.lt Fri, 15 Oct 2021 08:36:03 +0300
<![CDATA[Mažamečio mama: ,,Ar darželis turi teisę versti vaikus miegoti?"]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/mazamecio-mama-ar-darzelis-turi-teise-versti-vaikus-miegoti https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/mazamecio-mama-ar-darzelis-turi-teise-versti-vaikus-miegoti Vaikų pietų miego darželyje būtinybė - tema, nuolat įžiebianti diskusijas tarp skirtingą požiūrį turinčių suaugusiųjų. Klausimą dėl to kelia ir portalo jonavoszinios.lt skaitytoja Renata, kuri pasakoja, kad jos mažametis yra verčiamas miegoti, nepaliekant jokios galimybės apsispręsti. Moteris teiraujasi, ar  per pietus ilsėtis vaikus raginančios auklėtojos elgiasi teisingai? 

Nesupranta reikalavimo prasmės

,,Neminėsiu, kurį darželį lanko mano vaikas, bet žinau, kad su šia problema susiduria ir kitos mamos. Nesuprantu, kodėl vaikai verčiami miegoti, jei jie to nenori? Ar dėl to, kad auklėtojoms taip paprasčiau? Bet ar tai teisinga vaikų atžvilgiu?", - retoriškai klausė į redakciją paskambinusi skaitytoja.

To paties dar pernai klausė ir kita jonavietė. Tuomet situaciją dėl pietų miego komentavo ir lopšelio-darželio ,,Dobilas" ir lopšelio-darželio ,,Pakalnutė" vadovės, nurodžiusios, kad jų vadovaujamose įstaigose prievartos šiuo klausimu nėra (plačiau skaitykite čia).

Svarbi miego trukmė

Tiek Sveikatos apsaugos ministerija, tiek Ligų prevencijos centro Vaikų sveikatos stiprinimo skyriaus vedėja Daiva Žeromskienė dėl pietų miego būtinybės laikėsi tos pačios pozicijos - pasiteiravus, kiek vaikams yra naudingas pietų miegas, patikinta, kad atsakyti į šį klausimą vienareikšmiškai -  sudėtinga.

D. Žeremonskienė atkreipia dėmesį į tai, kad vaikų dienos režimą ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigose reglamentuojančioje Lietuvos higienos normoje HN 75:2016 „Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programų vykdymo bendrieji sveikatos saugos reikalavimai“  įrašyta, jog vaiko dienos režimas turi atitikti vaiko fiziologinius poreikius, jo amžiaus ypatumus, sveikatos būklę. Reikalavimo būtinai miegoti pietų miegą nėra.

,,Gydytojų nuomone yra ne tiek svarbu, ar vaikas miegos dieną - svarbi yra miego trukmė per parą. Pietų miegas nėra toks svarbus kaip nakties ir per prievartą vaiko guldyti nereikėtų. Tokios taisyklės gali būti, jeigu darželis turi pakankamai patalpų ir žmogiškųjų išteklių pasirūpinti nemiegančiais vaikais, kai kiti miega. Ne visada auklėtojos gali rinktis, nes neturi kur palikti nemiegančio vaiko ir kas jį prižiūrėtų", - kalbėjo specialistė. 

Ragina geranoriškai bendradarbiauti 

D. Žeromskienės teigimu, vaikų miegojimo/nemiegojimo problemą ugdymo įstaigoje reikėtų spręsti tik geranoriškai bendradarbiaujant ir tariantis su šeima, įstaigos vadovais, auklėtojomis. Geriausia būtų leisti vaikui pasirinkti miegos jis darželyje ar ne.

,,Vaikai, kuriems reikia miego, vakare bus pavargę ir suirzę, todėl kitą dieną gal pasirinks miegoti pietų miegą. Bet jei paprašytas vaikas pusvalandį neužmiega, reikėtų leisti jam keltis. Bet reikia paisyti ir darželio galimybių, todėl kartais tai praktikoje įgyvendinti sudėtinga.

Rekomendacijos kiek vaikams reikia miegoti per parą pastaruoju metu keičiasi, jos ne tokios griežtos kaip anksčiau, bet minimali paros miego trukmė yra tokia: 1–2 metų vaikams reikėtų miegoti 11–14 valandų,   3–5 metų – 10–13 valandų, 6–13 metų – 9–11 valandų, 14–17 metų – 8–10", - paaiškino D. Žeromskienė. 

Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Mažamečio mama: ,,Ar darželis turi teisę versti vaikus miegoti?"

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 14 Oct 2021 09:34:53 +0300
<![CDATA[Jonaviečiai: Ką Lenkijos pareigūnai veikia Lietuvos vidury?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavieciai-ka-lenkijos-pareigunai-veikia-lietuvos-vidury https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavieciai-ka-lenkijos-pareigunai-veikia-lietuvos-vidury Jonavietis Dainius teigia, kad  jau keletą kartų Jonavoje teko matyti Lenkijos policijos  automobilius. Vyriškiui įdomu, ką Lenkijos pareigūnai veikia Lietuvos vidury? Kiti rajono gyventojai tvirtina, kad Lenkijos ir itin daug Lietuvos pareigūnų gana dažnai mato ir Ruklos miestelyje.

Kaip yra pranešusi Lietuvos policija, dar rugpjūčio 30-ąją į Lietuvą atvyko ir policijos pareigūnams talkins kolegos iš Lenkijos.

Įgyvendinant tarptautinius teisės aktus 2021 m. rugpjūčio 25 d. pasirašytas Lietuvos policijos generalinio komisaro ir Lenkijos nacionalinės policijos vado susitarimas, pagal kurį 53 Lenkijos policijos pareigūnai 2 mėnesius vykdys misiją Lietuvoje.

Lietuvos ir Lenkijos policijos pareigūnai vykdys užduotis susijusias su nelegalios migracijos prevencija ir užkardymu - jie kartu patruliuos pasienio regionuose, saugos nelegalius migrantus ir atliks kitą kasdienį policijos pareigūnų darbą.

Lenkijos policijos pareigūnai atvyko su savo šalies policijos automobiliais, tarnybinėmis uniformomis ir kita policijos amunicija.

Pagal Vidaus reikalų ministerijos patvirtintą nelegalių migrantų apgyvendinimo planą, migrantai apgyvendinami 5 vietose, viena iš jų – Jonavos rajone esantis Ruklos Pabėgėlių priėmimo centro pastatas ir modulinių namelių stovyklavietė, kur įkurdintos socialiai pažeidžiamiausios grupės, t. y. šeimos su mažais vaikais, besilaukiančios moterys, negalią turintys žmonės.

Esant migrantų bandymų pabėgti iš apgyvendinimo vietų ir dėl to kylančių neramumų, visose  migrantų apgyvendinimo stovyklavietėse sustiprinta apsauga -  skirta daugiau pareigūnų ir patruliavimo ekipažų. Juos saugo Viešojo saugumo tarnybos, policijos, Valstybės sienos apsaugos tarnybos bei Kalėjimų departamento pareigūnai.

Skaitytojų nuotraukoje – Rukloje sustiprintas policijos patruliavimas

Jonaviečiai: Ką Lenkijos pareigūnai veikia Lietuvos vidury?

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 14 Oct 2021 07:57:04 +0300
<![CDATA[Už durų užkištą lankstinuką radusi jonavietė: iš pradžių pamaniau, kad čia koks grasinimas]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/uz-duru-uzkista-lankstinuka-radusi-jonaviete-is-pradziu-pamaniau-kad-cia-koks-grasinimas https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/uz-duru-uzkista-lankstinuka-radusi-jonaviete-is-pradziu-pamaniau-kad-cia-koks-grasinimas ,,Radau už buto durų užkištą lankstinuką, kuris atrodo kraupiai - krauju pasruvęs ir nukryžiuotas Jėzus. Šalia jo dar parašyta: ,,Visa tai aš padariau dėl tavęs". Iš pradžių pagalvojau, kad čia koks nors grasinimas, bet apžiūrėjusi atidžiau supratau, jog jį, ko gero, paliko kokia nors sekta - viduje tekstas apie tikėjimą.

Man įdomu, ar galima tokius lankstinukus palikinėti bet kam? Juk jie vėliau krenta ant laiptinių grindų ir šiukšlina...

Nebenorėčiau daugiau gauti panašios ,,žinutės". Nenorėčiau, kad ją kada rastų mano mažamečiai vaikai,"- savo išgyvenimus nupasakojo Sodų gatvėje gyvenanti Aurelija, pridėdama ir aptarto lankstinuko nuotrauką.

Ne pirmą kartą

Pranešimai apie tokio tipo lankstinukus redakciją pasiekia nebe pirmą kartą - dar pavasarį į tai dėmesį atkreipė kitas skaitytojas (plačiau skaitykite čia).

Tuomet egzorcistas, teologijos mokslų daktaras, Ruklos įgulos karo kapelionas Arnoldas Valkauskas svarstė, kad tai savotiška evangelizavimo forma, kuri orientuota į netikinčiųjų pakvietimą prisijungti prie tikėjimo.

„Galimai tai kažkokia krikščioniška bendruomenė platina skrajutes su Švento Rašto citatomis, kad žmonės susimąstytų. Čia savotiška evangelizavimo forma, kuri kviečia į atgailą, kviečia pagilinti tikėjimą, apsispręsti už tikėjimą Jėzumi, o kas kaip nori, tas taip ją priima. Sekta tai ar tradicinė religinė bendruomenė – nežinia, lankstinuke jie nepasižymėjo, kas tokie yra. Nors abejoju, kad šią informaciją platintų katalikai“, - sako A. Valkauskas.

Ragina elgtis pagarbiai

Anot kapeliono, svarbu tai, kad žmonės radę aptariamus lankstinukus jų neišmėtytų, nes juose cituojamas Šventas Raštas ir ragina pagarbiai elgtis su tikru Dievo žodžiu.

„Jonaviečius raginu pagarbiai elgtis su Švento Rašto citatomis, neišmėtyti lankstinukų, kur papuola, nes, kaip matau, čia cituojamas tikras Dievo žodis. O skrajučių platintojai tai daro iš meilės, ypač Velykiniu laiku, kad žmonės neprarastų tikėjimo. Evangelistai kviečia melstis, tikėti, jie daro gerą darbą, nors ir galėjo prisistatyti, bet nieko blogo tame neįžvelgiu“, -  sako kapelionas.  

Svarbiausia - nešiukšlintų  

Kalbant apie pačių lankstinukų užkišinėjimą už durų, klausimas, ar tai yra teisėta, keltas kone analogiškoje situacijoje, kai savo skelbimus jonaviečiams taip palikdavo viena iš maitinimo įstaigų.

Tuomet Jonavoje dirbantys viešosios tvarkos pareigūnai priminė, kad reklamos įstatymo 13 straipsnio 2 dalyje numatyta, kad draudžiama tiesiogiai teikti reklamą konkrečiam asmeniui, jeigu yra aiškiai išreikštas šio asmens nesutikimas.

,,Mūsų nuomone, jei namo gyventojai nepageidauja gauti reklaminių skrajučių, jie turėtų šią savo valią išreikšti ne tik ant pašto dėžučių parašydami, kad nepageidauja gauti reklamos, bet ir laiptinės skelbimų lentoje iškabinti pranešimą, jog išnešiojama reklama yra nepageidaujama. Tuomet reklamos skleidėjas bus atsakingas už Reklamos įstatymo nuostatų pažeidimą.

Dėl šiukšlinimo reklamos skleidėjo apkaltinti nepavyks, nes jis kaip ir neturi tikslo šiukšlinti, o, kad skrajutės atsiduria ant laiptinės grindų, tai dėl kitų aplinkybių", - aiškino viešosios tvarkos pareigūnai.

Už durų užkištą lankstinuką radusi jonavietė: iš pradžių pamaniau, kad čia koks grasinimas

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 12 Oct 2021 09:17:06 +0300
<![CDATA[Jonavietis Petras: ar bus pratęstas dviračių takas už Varnutės žiočių?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavietis-petras-ar-bus-pratestas-dviraciu-takas-uz-varnutes-ziociu https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavietis-petras-ar-bus-pratestas-dviraciu-takas-uz-varnutes-ziociu Jonavietis Petras portalui jonavoszinios.lt pateikė konkretų klausimą dėl galimybės pratęsti dviračių taką, kuris, deja, anot rašiusiojo, baigiasi ties Varnutės upelio žiotimis.

„Dabartinis dviračių takas prie Neries baigiasi ties Varnutės upelio žiotimis ir toliau tęsiasi kairiuoju upelio krantu. Ar neplanuojama pratęsti tako palei Nerį už Varnutės žiočių link šunų parko?“, - teiravosi Petras.

Deja, bet Jonavos miesto seniūnijos pateiktas atsakymas Petro nenudžiugins.

„Kol kas nėra planų pratęsti dviračių taką iki šunų parko, nes kai kurie privatūs sklypai yra beveik iki  Neries upės ir lieka mažai vietos tako įrengimui“, - rašoma atsakyme.

Belieka tik priminti, jog Jonavoje apstu ir kitų vietų, kuriose gausu dviračių takų. Kaip yra pranešęs Meras Mindaugas Sinkevičius, dviračių takų ilgis Jonavos rajone 2020 m. siekė 88 km ir mūsų savivaldybė pagal šį rodiklį užėmė 4-5 vietas kartu su Panevėžio miestu. Anot mero, tokius duomenis buvo pateikusi Lietuvos statistika ir įvertinus tai, kad dviračių takų tinklas Jonavoje nuolat plečiamas, gali būti, kad šiemet jau turime ir visą 100.

 

Jonavietis Petras: ar bus pratęstas dviračių takas už Varnutės žiočių?

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 07 Oct 2021 16:12:54 +0300
<![CDATA[Vitalijus apie Baldininkų gyvenvietę: Mokyklos ir Geležinkelio gatvės netvarkomos nuo 1945 metų]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/vitalijus-apie-baldininku-gyvenviete-mokyklos-ir-gelezinkelio-gatves-netvarkomos-nuo-1945-metu https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/vitalijus-apie-baldininku-gyvenviete-mokyklos-ir-gelezinkelio-gatves-netvarkomos-nuo-1945-metu „Jau ne vieną kartą aptartos problemos dėl mūsų gyvenvietės, bet niekas nieko nedaro eilę metų“, - pasakojimą pradeda Baldininkų gyvenvietėje gyvenantis Vitalijus, kurio istorija pateikta miesto seniūnijai. Pastarosios atsakymas gyventojams teikia vilčių.  

Vyriškis, pasakodamas apie aptariamą vietovę pabrėžia, kad ji yra tokia pati miesto dalis, kaip ir visa Jonava, tačiau naujos infrastruktūros gyventojai nesulaukia.

„Šaligatviai yra labai tragiškos būsenos. Mokyklos ir Geležinkelio gatvės netvarkomos nuo 1945 metų. Žiemą šaligatviai net nevalomi, nes jų valyt nebeįmanoma. Geležinkelio g. konteineris pastatytas toliau nuo gyvenvietės, iki jo nueiti po lietaus neįmanoma, o ir apšvietimo jokio nėra.

Vaikai iš mokyklos eina važiuojamąja dalimi. Gaunasi pykčiai – vairuotojai pyksta ant pėsčiųjų, pėstieji – ant vairuotojų.

Fabriko gatvėje nedaug autobusų stotelių, bet jos, kažkodėl, nedengtos ir žmonės per lietų turi šlapti. Tuo metu, kai mieste yra gatvės, kurios po du ar tris kartus tvarkytos, mūsų gyvenvietė niekam nerūpi, nors tai yra ta pati miesto dalis“, - tvirtina Vitalijus ir atsiunčia keliolika nuotraukų, kuriose aiškiai matomi ištrupėję šaligatviai, apsemtos gatvės, nedengta autobusų stotelė.

Jonavos miesto seniūnija pateikusi atsakymą teigia, kad Mokyklos ir Geležinkelio gatvės bus įtrauktos į miesto seniūnijos strateginį planą dėl šių gatvių pėsčiųjų takų remonto. Deja, tačiau atsakymo dėl konkrečių darbų kol kas nėra, bet gyventojams įsižiebia viltis, jog gatvių remontas bent įtraukiamas į ateities planus.

Seniūnija pabrėžia, kad Jonavos mieste pradėti stotelių atnaujinimo darbai, tad kada nors eilė prieis ir Fabriko g. Viskas planuojama ir vykdoma pagal tai, kaip žmonės naudojasi visuomeniniu transportu ir kiek ten būna keleivių. Stotelių atnaujinamas derinamas su UAB „Jonavos autobusai“.   

Vitalijus apie Baldininkų gyvenvietę: Mokyklos ir Geležinkelio gatvės netvarkomos nuo 1945 metų

Vitalijus apie Baldininkų gyvenvietę: Mokyklos ir Geležinkelio gatvės netvarkomos nuo 1945 metų Vitalijus apie Baldininkų gyvenvietę: Mokyklos ir Geležinkelio gatvės netvarkomos nuo 1945 metų Vitalijus apie Baldininkų gyvenvietę: Mokyklos ir Geležinkelio gatvės netvarkomos nuo 1945 metų Vitalijus apie Baldininkų gyvenvietę: Mokyklos ir Geležinkelio gatvės netvarkomos nuo 1945 metų Vitalijus apie Baldininkų gyvenvietę: Mokyklos ir Geležinkelio gatvės netvarkomos nuo 1945 metų Vitalijus apie Baldininkų gyvenvietę: Mokyklos ir Geležinkelio gatvės netvarkomos nuo 1945 metų Vitalijus apie Baldininkų gyvenvietę: Mokyklos ir Geležinkelio gatvės netvarkomos nuo 1945 metų Vitalijus apie Baldininkų gyvenvietę: Mokyklos ir Geležinkelio gatvės netvarkomos nuo 1945 metų Vitalijus apie Baldininkų gyvenvietę: Mokyklos ir Geležinkelio gatvės netvarkomos nuo 1945 metų Vitalijus apie Baldininkų gyvenvietę: Mokyklos ir Geležinkelio gatvės netvarkomos nuo 1945 metų ]]>
jonavoszinios.lt Wed, 06 Oct 2021 09:15:49 +0300
<![CDATA[Jonavietė Lina: (Ne)Saugios vaikų žaidimų aikštelės?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonaviete-lina-ne-saugios-vaiku-zaidimu-aiksteles https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonaviete-lina-ne-saugios-vaiku-zaidimu-aiksteles Portalo jonavoszinios.lt pašto dėžutę pasiekė gan išsamus jonavietės Linos laiškas iliustruotas nuotraukomis, kuriame ji dėsto pastebėjimus apie galimai nesaugias vaikų žaidimų aikšteles, įrengtas pagal europinius standartus. Kalbant konkrečiau, ji kaip pavyzdį pateikia žaidimų aikštelę prie laiptų ties Chemikų g. 108 namu. Anot miesto seniūnijos, aptariamos aikštelės įrengimo vizija ir buvo kiek kitokia, nei įprasta.  

„Prisimenu ankstesnę aikštelę iki šios "saugios ir pagal euro standartus" padarymo. Ankstesnėje, net ir trejų metukų vaikai buvo skatinami savarankiškumo ant čiuožyklos užlipti, kurią panaikino ir padarė nežinia ką. Močiutės dabartinėje aikštelėje mažiukų savo anūkų negali nudžiuginti nučiuožti nuo čiuožyklos, nes nei laiptukai nepadaryti, o turėklai aukšti, mažiukai nepasiekia, kalnas status, maži negali užlipti, o ir tėvai ne visi sugeba užlipti.

Supynės seniau buvo, bet atnaujinus aikštelę buvo panaikintos ir padaryti batutai vietoj jų. Tačiau dažnai plyštantiems batutams sugebėjo į jų vietą atgal sūpynes grąžinti. Tiesa, kodėl jos buvo panaikintos, neaišku. Bet laiško priežastis nepasakoti kokia buvo aikštelė prieš tai, o kokios siaubingos būklės ji yra padaryta nauja pagal euro reikalavimus. Negana to, kad aikštelės vieta yra prie laiptų, kur srautas šeimų praeina didelis - aikštelė pastatyta per maža. Nors vietos praplėsti tikrai dar yra.

Supynė viena kūdikiams ir viena didesniems vaikams. Eiles būna prie jų kaip prie dešros rusų laikais. Kodėl penkių didesniems negali pastatyti. Juk pasisupti visi mėgsta. Čiuožykla irgi, negana, kad nepraktiška, tai dar ir nesaugi. Traukinukas irgi baisu pašinų prisirinkti.

Kraštuose aplink visą aikštelę iškilimai, kurių paskirtis iki dabar neaiški. Bet jei šokinėti, tai danga šiaip labai slidi. Karstyklių mažai. Smėlio dėžė nebuvo papildyta smėliu.

Nereikia nurašyti karantinui. Nes kaip tik dabar mažiau išlaidų turi. Nei daugiausiai lankoma aikštele netvarkoma, nes skylių krūva ir tarpų, kur bėgdamas vaikas gali ir susižeisti, bet ir tvenkinys žiauriai apleistas, net žolių iš baseino ir "varlinyko" krantų neišrauna. Gi niekas nesako visa tvenkinį nusausint. Bet visur randa pasiteisinimų valdžia. Jau prieš 2 metus dėl tvenkinio buvo rašyta ir nieko - tuoj pelkė bus.

O aikštelę savivaldybė, manau, turėtų ir atsiradus gedimams patvarkyti. Tai tiek, tikiuosi tema bus verta dėmesio, nes nuotraukos kalba už save“, - rašo Lina ir atsiunčia kelias laišką papildančias nuotraukas.

Moters laiškas su visais pastabėjimais perduotas Jonavos miesto seniūnijai, kuri atsakydama nedaugžodžiavo, tik patikino, kad dėl atsilupusios guminės dangos aikštelėje prie Chemikų g. 108-ojo namo informacija perduota aikštelę stačiusiems rangovams ir tikimasi, kad šiais metais orai leis ją sutvarkyti.

Beje teigiama, kad aptariama aikštelė pastatyta dar 2015 metais. Jos buvo tokia vizija, kad įrengti kitokią, nei standartinės.

 

Jonavietė Lina: (Ne)Saugios vaikų žaidimų aikštelės?

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 05 Oct 2021 10:16:15 +0300
<![CDATA[Sunerimo dėl balkone išperėtų balandžių: ,,Renovaciją atliekantys darbininkai pagrasino išmesti juos"]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/sunerimo-del-balkone-isperetu-balandziu-renovacija-atliekantys-darbininkai-pagrasino-ismesti-juos https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/sunerimo-del-balkone-isperetu-balandziu-renovacija-atliekantys-darbininkai-pagrasino-ismesti-juos Mieste renovuojant vis daugiau daugiabučių, gyventojau jau ne pirmą kartą kelia klausimą apie namų sienų plyšiuose ar balkonuose perinčių paukščių saugumą. Šįkart į portalą jonavoszinios.lt paskambino skaitytoja Regina, kuri neslėpė nerimo dėl jos buto balkone gyvenančių balandžių jauniklių.

Bijo dėl jauniklių

,,Turiu butą, kuriame šiuo metu negyvenu. Jis turi balkoną, kuris, deja, yra neįstiklintas. Po renovacijos, tai bus ištaisyta, tačiau kol butas negyvenamas, jo balkone įsikūrė balandžiai. Su vyru visaip bandėme juos vaikyti - įrengėme plėšrius paukščius primenančias statulas, tačiau balandžių tai neišgąsdino ir vieną dieną, atvykusi apžiūrėti buto, balkone radau staigmeną - mažus balandžiukus.

Žinoma, tai nepradžiugino, bet dar labiau nepradžiugino renovaciją atliekančio darbininko žodžiai - jis pasakė, kad balkonas turi būti iškraustytas, o balandžiai - kenkėjai. Suprask, kad turėčiau kažką su jais padaryti. Vienas dar puse lūpų užsiminė, kad jie gali pasirūpinti ,,naujais gyventojais".

Norėjau pasiteirauti, ar darbininkai gali reikalauti tiesiog išmesti paukščiukus? Nežinau, kur kreiptis, bet nenoriu, jog jiems kas nutiktų", - teigė skaitytoja.

Saugo valstybė

Susiekus su Aplinkos apsaugos departamentu, akcentuota, kad visi paukščiai yra saugomi valstybės. 

,,Balandis yra toks pat valstybės saugomas paukštis kaip ir kiti. 

Lietuvos Respublikos gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo 4 str. 2 d. gyvūnų gąsdinimas, sužeidimas ar nužudymas, išskyrus teisės aktuose numatytus atvejus laikomas žiauriu elgesiu su gyvūnais", - teigė departamentas.

Gali grėsti rimti nemalonumai

Pridurta, jog už žiaurų elgesį su gyvūnais ir gyvūnų kankinimą asmenys traukiami administracinėn ar baudžiamojon atsakomybėn.


,,Jeigu yra susuktas lizdas, o jame – kiaušiniai ir jaunikliai – tai lizdo liesti niekas neturi teisės.
Priešingu atveju gali būti nustatyta žala gamtai ir kaltininkai, kurie turėtų atsakyti už pasekmes. Šiuo atveju reikėtų išlaukti kol jaunikliai paliks lizdą", - paaiškino departamentas.

Kilus įtarimams dėl gyvūnų ar paukščių saugumo, visada gali pranešti ne tik aplinkosaugininkams, bet ir policijos pareigūnams.

Asociatyvi archyvo nuotr.

Sunerimo dėl balkone išperėtų balandžių: ,,Renovaciją atliekantys darbininkai pagrasino išmesti juos"

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 21 Sep 2021 12:21:47 +0300
<![CDATA[Tik su Galimybių pasu klientus priimti galinčios prekybos vietos vadovė: į verslininkus nukreiptas jonaviečių pyktis - nepelnytas]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/tik-su-galimybiu-pasu-klientus-priimti-galincios-prekybos-vietos-vadove-i-mus-zmoniu-nukreiptas-pyktis-nepelnytas https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/tik-su-galimybiu-pasu-klientus-priimti-galincios-prekybos-vietos-vadove-i-mus-zmoniu-nukreiptas-pyktis-nepelnytas Vykdydami Vyriausybės nutarimus, nuo šiandien didieji prekybos centrai, sporto klubai, kino teatrai ir kitos paslaugų teikimo vietos iš gyventojų privalo reikalauti galiojančio galimybių paso. Ne paslaptis, kad dalis žmonių šiuos pokyčius vertina itin neigiamai. Reaguojant į tai, Jonavoje savo verslą (vardas pavardė redakcijai žinomi, tačiau jonavietės prašymu neatskleidžiami) turinti moteris kreipiasi į gyventojus su prašymu prisiminti, kad ne verslininkai sugalvojo reikalavimus dėl Galimybių pasų. 

,,Jonavoje turiu kavinę. Nuo šiandien turime reikalauti iš atvykstančių žmonių Galimybių pasų ir jau susidūrėme su keiksmais, priešišku elgesiu.

Panašu, kad žmonės nesupranta, jog verslininkai neturi teisės spręsti, ar reikalauti minėto dokumento, ar ne. 

Panašius pastebėjimus jau išsakė ir ne vienas kitas man žinomas verslininkas. Dėl to norėčiau kreiptis į jonaviečius ir paraginti juos nenukreipti savo neigiamų emocijų nei į verslininkus, nei į darbuotojus, kurie nėra kalti nei dėl viruso plitimo, nei dėl raginimų skiepytis, nei dėl Galimybių paso ,,galios". Juk sprendėme ne mes", - dėstė moteris.

Primename, kad Vyriausybė dar rugpjūčio pradžioje pritarė ekstremaliosios situacijos nutarimo projektui, kuriame numatytas sąrašas veiklų, neprieinamų neturintiesiems galimybių paso.

Jau esame rašę, kad ketinantiems nesilaikyti aptartų reikalavimų, gresia nemenkos baudos. 

,,Už visuomenės sveikatos srities teisės aktų nesilaikymą taikoma atsakomybė pagal Administracinių nusižengimų kodekso 45 str.: Visuomenės sveikatos srities Europos Sąjungos reglamentų ar sprendimų, higienos norminių aktų ar kitų visuomenės sveikatos srities teisės aktų, Lietuvos Respublikos žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo pažeidimas", - priminė SAM.

Pagal jį, Visuomenės sveikatos srities Europos Sąjungos reglamentų ar sprendimų, higienos norminių aktų ar kitų visuomenės sveikatos srities teisės aktų, Lietuvos Respublikos žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo pažeidimas užtraukia įspėjimą arba baudą asmenims nuo šešiasdešimt iki vieno šimto keturiasdešimt eurų ir baudą juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims nuo vieno šimto keturiasdešimt iki šešių šimtų eurų.

Šio straipsnio 1 dalyje numatytas administracinis nusižengimas, padarytas pakartotinai, užtraukia baudą asmenims nuo vieno šimto keturiasdešimt iki šešių šimtų eurų ir juridinių asmenų vadovams arba kitiems atsakingiems asmenims – nuo penkių šimtų penkiasdešimt iki vieno tūkstančio dviejų šimtų eurų.

Šio straipsnio 1 dalyje nurodytos veikos, sukėlusios pavojų išplisti pavojingoms ar ypač pavojingoms užkrečiamosioms ligoms, užtraukia baudą asmenims nuo trijų šimtų iki penkių šimtų šešiasdešimt eurų ir juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo vieno tūkstančio keturių šimtų iki trijų tūkstančių eurų.

Šio straipsnio 1 dalyje nurodytos veikos, sukėlusios pavojų išplisti pavojingoms ar ypač pavojingoms užkrečiamosioms ligoms, padarytos karo, nepaprastosios padėties, mobilizacijos, karantino, riboto karantino metu, taip pat susidarius ekstremaliajai situacijai ar ekstremaliajam įvykiui, jeigu ekstremalioji situacija ar ekstremalusis įvykis kelia pavojų žmonių gyvybei ar sveikatai, užtraukia baudą asmenims nuo penkių šimtų iki vieno tūkstančio penkių šimtų eurų ir juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo vieno tūkstančio penkių šimtų iki šešių tūkstančių eurų.

Tik su Galimybių pasu klientus priimti galinčios prekybos vietos vadovė: į verslininkus nukreiptas jonaviečių pyktis - nepelnytas

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 13 Sep 2021 10:44:02 +0300
<![CDATA[Vairuotoja kreipiasi į moksleivių tėvus: priminkite vaikams Kelių eismo taisykles]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/vairuotoja-kreipiasi-i-moksleiviu-tevus-priminkite-vaikams-keliu-eismo-taisykles https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/vairuotoja-kreipiasi-i-moksleiviu-tevus-priminkite-vaikams-keliu-eismo-taisykles Nuo rugsėjo 1-osios praėjus vos savaitei, vairuotojai pastebi, kad moksleivių grįžimas į mokyklas turėjo įtakos ir eismui Jonavos miesto gatvėse.  Kaip pasakoja skaitytoja Renata, tai labiausiai matyti šalia mokyklų esančiose kelio atkarpose, kur yra įrengtos pėsčiųjų perėjos - anot moters, čia ji ne kartą pastebėjo, kad ne visi mokyklinukai žino Kelių eismo taisykles, jų paiso ir ne visi vairuotojai.

Ne visi vaikai žino kaip elgtis

,,Vaikams pradėjus eiti į mokyklą, eismas tikrai atrodo sudėtingesnis. Pėsčiųjų perėjos prieš 8 valandą ryto intensyviai ,,atlieka" savo darbą - jomis juda daugybė žmonių. Ko gero, dauguma pastebėjo, kad šviesoforas, reguliuojantis eismą Vasario 16-osios gatvėje, yra išjungtas - veikia tik mirksintis geltonas signalas.

Aš nematau tame nieko blogo, nes greitį ,,mažina" naujasis greičio radaras, o ir uždaryta žiedinė sankryža Žemaitės gatvėje nemažai vairuotojų verčia pasirinkti važiavimą Vasario 16-osios gatve, kas įjungus šviesoforą, greičiausiai paskatintų ilgų spūsčių formavimąsi - juk tada jis eismą stabdytų ilgesniais intervalais.

Nepaisant to, noriu atkreipti dėmesį, kad šiuo šviesoforu naudojasi ne tik gimnazistai, bet ir mažesni mokyklinukai. Pastebėjau, jog dalis jų nesupranta, ką reiškia mirksintis geltonas signalas ir priėję prie šviesoforo laukia žalio signalo. Tokią situaciją mačiau ne vieną rytą.

Dėl to norėčiau kreiptis į tėvelius, kad jie primintų savo vaikams Kelių eismo taisykles ir padėtų savo atžaloms geriau jaustis gatvėse. Pati esu mama ir žinau, kaip tai svarbu", - teigė skaitytoja. 

Pro akis nepraslydo ir vairuotojų neatsakingumas

Renatos teigimu, prie mirksinčio geltono šviesoforo signalo netinkamai elgiasi ir dalis vairuotojų.

,,Nežinau, ar jie specialiai nestoja prie tokio šviesoforo, ar galvoja, kad išjungus jį, pirmumas tenka transporto priemonei. Tačiau manau, jog dėl to tik dar svarbiau atkreipti dėmesį į rytinį eismą Vasario 16-osios gatvėje", - kalbėjo moteris.

Privalo vadovautis ženklais 

Primename, kad KET nurodo, jog geltonas mirksintis signalas leidžia eismą ir įspėja, kad sankryža arba pėsčiųjų perėja nereguliuojama. Kai perėja nereguliuojama šviesoforu, eismo dalyviai privalo vadovautis ženklais bei kelio ženklinimais.

Mokomasis filmukas vaikams

Jonavos policijos bendruomenės pareigūnai, savo ruožtu, lankydamiesi įvairiose ugdymo įstaigose, kasmet vaikams primena Kelių eismo taisykles.

Priminimą apie jas moksleiviams yra paruošusi ir Lietuvos automobilių kelių direkciją. Jį galite rasti čia. 

Sudarė nukentėjusio pėsčiojo nepilnamečio paveikslą

Kelių direkcija, išanalizavusi 2015–2020 m. eismo įvykius, kuriuose žuvo arba buvo sužaloti nepilnamečiai, sudarė Lietuvos keliuose ir gatvėse eismo įvykiuose nukentėjusio pėsčiojo nepilnamečio paveikslą – tai pradinių klasių mokinys (dažniausiai antrokas, trečiokas ar ketvirtokas), kuris nukentėjo grįždamas iš mokyklos ar popamokinės veiklos užsiėmimų, į eismo įvykį pakliuvęs ir nukentėjęs ne dėl savo neatsargumo (kaltės). Daugiau kaip 38 proc. eismo įvykiuose nukentėjusių nepilnamečių pėsčiųjų buvo vaikai nuo 6 iki 10 metų amžiaus. 

„Šiuo paveikslu norime dar kartą atkreipti dėmesį į mūsų mažųjų eismo dalyvių saugumą. Pagal statistikos duomenis, matome, kad dažniausiai į eismo įvykius patenka ir nukenčia mokiniai, kurie pradeda savo savarankiškas keliones į mokyklas, būrelius. Jei pirmokus dar lydi suaugusieji, tai antrokai ir vyresni, dažniausiai jau keliauja savarankiškai. Todėl primename suaugusiems, kaip svarbu vaikams kaskart priminti saugaus elgesio kelyje taisykles, prašome jų kalbėti apie kelių eismo taisykles, raginame vairuotojus būti atidiems ir dėmesingiems,“ – kalbėjo Kelių direkcijos direktorius Remigijus Lipkevičius.  

Vairuotoja kreipiasi į moksleivių tėvus: priminkite vaikams Kelių eismo taisykles

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 07 Sep 2021 13:22:29 +0300
<![CDATA[Jonavietė perspėja: vagys vėl klibina butų durų rankenas]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonaviete-perspeja-vagys-vel-klibina-butu-duru-rankenas https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonaviete-perspeja-vagys-vel-klibina-butu-duru-rankenas Skaitytoja perspėja: vagys vėl klibina durų rankenas.

Anot moters, vakar apie 23 val. Jonavoje, Kulviečių gatvės 16-ąjame name, klibinta ir jos buto durų rankena.

Ji įtaria, kad tai darė vagys, ieškodami, kurie butai yra neužrakinti. Pernai skaitytojos butas taip jau buvo apvogtas.

Apie įtartinus, Jonavoje durų rankenas klibinančius asmenis, pranešama ne pirmą kartą.

Pareigūnai nuolat primena, kad gyventojai užsirakintų duris net kelioms minutėms palikdami namus - tokios vagystės įvykdomos žaibiškai, nes ilgapirščiai čiumpa viską, kas jiems po ranka.

Pastebėjus įtartinus asmenis reikėtų pranešti bendruoju pagalbos tarnybų numeriu 112.

Jonavietė perspėja: vagys vėl klibina butų durų rankenas

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 07 Sep 2021 08:21:07 +0300
<![CDATA[Skaitytojas rašo: Atpratome nuo spūsčių ir pamiršome kultūringą vairavimą?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/skaitytojas-raso-atpratome-nuo-spusciu-ir-pamirsome-kulturinga-vairavima https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/skaitytojas-raso-atpratome-nuo-spusciu-ir-pamirsome-kulturinga-vairavima Nenoriu nieko įžeisti, kaltinti, smerkti ar nurodinėti, tik noriu retoriškai paklausti, ar jau atpratome nuo spūsčių ir pamiršome kultūringą vairavimą?

Atrodo, kad šiandien, Rugsėjo 1-osios šventės šurmulio metu, bent jau mano kelyje, pasitaikė visiškai situacijoje nesiorientuojantys vairuotojai. Toks jausmas, kad į gatvę pirmą kartą išvažiavo.

Suprantu, kad dauguma gal atprato nuo pagausėjusio eismo ryte, kuomet Jonavos miestas persipildė automobiliais vežančiais mokinius į Rugsėjo pirmosios šventę. Tačiau nemanau, kad per šią suirutę iš atminties turėjo išsitrinti Kelių eismo taisyklės. Atmintyje turėjo likti bent vairavimo kultūros pagrindai.

Paties rytinio piko metu, perpildytoje aikštelėje, ten kur sukiojasi dar ketinantys parkuotis, „netikėtai“ taksi ir kito automobilio vairuotojams prireikė pasikalbėti per atidarytus langus, sustojus vidury aikštelės ir užblokavus eismo judėjimą kitiems. Šaunu, kad kiti vairuotojai kantrūs, nepypino, sulaukė „itin svarbaus pokalbio pabaigos“ ir galiausiai galėjo pajudėti iš kamščio.

Kitoj automobilių aikštelėj matomai parkavosi labai svarbus asmuo - „VIP“ – mat jo nedideliam automobiliui prireikė net pusantros vietos.

Dar situacija: ir taip įtemptame rytiniame vairavime, laisvų parkavimosi vietų trūkume, matomai dar viena VIP persona užstatė 3 automobilius – išvažiuok kaip nori. Jau net nekalbu apie vienas kito praleidimą, saugų greitį ar manevravimą aikštelėse.

Ar čia tik aš po tokia „laiminga žvaigžde gimęs“, ar ir kitiems taip pasitaikė šį rytą? Bet tikiuosi, kad toks eismo nesusipratimas nelydės viso rugsėjo, kol vėl visi apsiprasim prie jau primirštų vairavimo ypatumų.

Tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė, portalo jonavoszinios.lt redakcijai atsiųsta anonimiškai. 

  

Skaitytojas rašo: Atpratome nuo spūsčių ir pamiršome kultūringą vairavimą?

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 01 Sep 2021 12:33:02 +0300
<![CDATA[Sodų bendrijos gyventoja: už ką moku bendrijos nario mokestį, jei susimoku individualius mokesčius?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/sodu-bendrijos-gyventoja-uz-ka-moku-bendrijos-nario-mokesti-jei-susimoku-individualius-mokescius https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/sodu-bendrijos-gyventoja-uz-ka-moku-bendrijos-nario-mokesti-jei-susimoku-individualius-mokescius Portalo jonavoszinios.lt redakciją pasiekė moters prašymas padėti išsiaiškinti, į ką kreiptis dėl išstojimo iš sodininkų bendrijos, ir ar išstojimas apskritai įmanomas? Anot laišką atsiuntusios jonavietės, nuolatos gyvendama sodų bendrijoje ir mokėdama individualius mokesčius, ji nesulaukianti pirmininko konkretaus paaiškinimo, kodėl reikia mokėti dar ir nario mokestį. Lietuvos Sodininkų bendrijos asociacijos pirmininkas paaiškina, kokios yra išstojimo galimybės ir už ką mokami nario mokesčiai.

Už ką mokame nario mokestį?   

Anonime norėjusi likti moteris laiške pasakoja, kad sodų bendrijoje gyvenama nuolatos ir mokami individualūs mokesčiai.

Situacija tokia, kad nuolatos gyvename sodų bendrijoje. Čia deklaruota ir gyvenamoji vieta. Kasmet sodų bendrijos pirmininkas renka nario mokestį. Tačiau man kyla klausimas, už ką mes mokame? Mokestis nėra didelis apie 15 eur. per metus. Tačiau pirmininko paklausus už ką mes mokame, ką mes, kaip sodų bendrijos nariai už tai gauname, jis konkrečių argumentų neturėjo, tepasakė,  kad reikia mokėti atlyginimus jam ir buhalterei. Nieko apčiuopiamo jis paaiškinti negalėjo“, - dėsto gyventoja bei priduria, kad jos argumentai – konkretesni.

„O mano argumentai labai aiškūs. Už ką mes turime mokėti bendrijai, jeigu mes mokame žemės mokestį savivaldybei, turime individualias sutartis su Jonavos paslaugomis dėl komunalinių atliekų surinkimo, stambiagabaritines atliekas vežame į surinkimo aikštelę, apšvietimo nėra, bendro naudojimo keliukus aplink namą tvarkome patys ir t.t.  Tai todėl ir kyla klausimas, už ką mes turime mokėti bendrijai, ir ar įmanomas išstojimas iš jos?“, - klausia moteris.

Net ir išstojus iš bendrijos, ne nariai nėra atleidžiami nuo mokėjimų 

Jonavos rajone veikia kelios dešimtys sodininkų bendrijų. Kai kurios jų yra Sodininkų bendrijų asociacijų narės.

Aptariamą jonavietės situaciją detalizuoja Lietuvos Sodininkų bendrijos asociacijos pirmininkas Juozas Ravinis, kuris tvirtina, kad Lietuvoje narystė bet kurioje organizacijoje nėra privaloma ir bet kuris sodininkų bendrijos narys gali išstoti iš bendrijos parašęs prašymą pirmininkui. Atkreipiamas dėmesys, kad net ir išstojus iš bendrijos, ne nariai nėra atleidžiami nuo mokėjimų.  

„Išstojus iš bendrijos, sklypo savininkas mokesčius moka pagal išrašytas sąskaitas, mokesčio dydis nustatomas susirinkimo metu pagal suplanuotus darbus ir išlaidas. Ne nariai nėra atleidžiami nuo mokėjimų, kadangi visos infrastruktūros priežiūros išlaidos (kelių priežiūra, vandens tiekimas, bendrų zonų tvarkymas ir t.t.) tektų tiktai bendrijos nariams, o naudotų visi sklypų savininkai. Kur išleidžiamos lėšos ir kas padaryta galima sužinoti metinėse ataskaitose. Žinoma, ne visos bendrijos yra aktyvios ir organizuoja įvairius atnaujinimus ar objektų priežiūrą, tačiau tai nusprendžia sodininkai susirinkimo metu, bendrijos pirmininkas tik vykdo susirinkimo numatytus darbus“, - teigia Lietuvos Sodininkų bendrijos asociacijos pirmininkas Juozas Ravinis.

Taigi, jeigu apsisprendėte išstoti iš bendrijos, jums tereikia parašyti prašymą išbraukti iš bendrijos narių. Visa tvarka turėtų būti aprašyta konkrečios Sodininkų bendrijos įstatuose, tačiau jei tokių neturite, visuomet galite pasiskaityti Lietuvos Respublikos sodininkų bendrijų įstatymą (ČIA), kuris galioja visoms sodų bendrijoms.

Įstatyme rašoma, kad bendrijos narys turi „ne vėliau kaip prieš 10 dienų iki nuosavybės teise jam priklausančio sodo sklypo perleidimo apie numatomą sudaryti perleidimo sandorį ir išstojimą iš bendrijos įstatų nustatyta tvarka pranešti bendrijos valdymo organui.“

 

 

Sodų bendrijos gyventoja: už ką moku bendrijos nario mokestį, jei susimoku individualius mokesčius?

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 31 Aug 2021 11:29:40 +0300
<![CDATA[Jonaviečiai pastebi, kad ne visos įmonės laikosi reikalavimų dėl galimybių pasų ir kaukių]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavieciai-pastebi-kad-ne-visos-imones-laikosi-reikalavimu-del-galimybiu-pasu-ir-kaukiu https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavieciai-pastebi-kad-ne-visos-imones-laikosi-reikalavimu-del-galimybiu-pasu-ir-kaukiu Viešojoje erdvėje netylant diskusijoms dėl Galimybių paso naudojimo, jonaviečiai pastebi, kad ne visi verslininkai laikosi reikalavimų, skirtų koronaviruso suvaldymui. Pastarosiomis dienomis redakciją pasiekė keli pranešimai apie Turgaus bei Chemikų gatvėse veikiančias maitinimo įstaigas, kuriose, anot skaitytojų, nereikalaujama nei kaukių, nei Galimybių pasų.

Paso - netikrino, kaukės -  neprašė

Jau esame rašę, kad nuo rugpjūčio 16 d. verslo įmonės gali pasirinkti, ar aptarnauti visus, ar tik Galimybių pasą turinčius klientus nelaukiant rugsėjo 13 d., kai šis reikalavimas taps privalomas. Patvirtinus sprendimą priimti tik asmenis su galimybių pasu, leidžiama aptarnauti ir klientus nedėvinčius kaukių - tuomet šiuo metu galiojantys reikalavimai dėl apsauginių veido kaukių naudojimo, atstumų, ploto ribojimo tampa tik rekomenduojamais. Tačiau skaitytojai pastebi, kad šių taisyklių paiso ne visi.

,,Gal žinote, ar kažkas pasikeitė dėl reikalavimo dėvėti kaukes įmonėse, kurios priima visus klientus - ir su kaukėmis, ir ne? Jau ne kartą pastebėjau, kad perkant maistą Turgaus bei Chemikų gatvėse dirbančiose užkandinėse, žmonės buvo priimami be kaukių, o Galimybių pasų niekas netikrina", - teigė Laura (pavardė redakcijai žinoma, tačiau skaitytojos prašymu neskelbiama).

,,Man įdomu, ar kažkas kontroliuoja, kaip verslininkai laikosi reikalavimų dėl kaukių dėvėjimo maitinimo įstaigose? Vieša paslaptis, kad Jonavoje ne viena įstaiga priima žmones be kaukių,o Galimybių pasų netikrina", - pasakojo skaitytojas Tomas (pavardė redakcijai žinoma, tačiau skaitytojo prašymu neskelbiama), pridurdamas, kad kalba apie Turgaus gatvėje veikiančią užkandinę.

Atlieka tikrinimus

Kaip portalui jonavoszinios.lt nurodė Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT), per praėjusią savaitę Kauno apskrityje (jai priklauso ir Jonava) buvo patikrinti 45 maisto tvarkymo subjektai, tačiau jokių pažeidimų nenustatyta.

Privalo informuoti

Pasiteiravus, iš kur žmonės gali žinoti, ar įmonės turi teisę priimti klientus be kaukių, bet su galimybių pasais, atkreipiamas dėmesys, kad Vadovaujantis Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro-valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo 2021 m. rugpjūčio 13 d. sprendimo Nr. V-1863 ,,Dėl viešojo maitinimo įmonių įstaigoms būtinų sąlygų“ (toliau – Sprendimas) 5 punkto nuostatomis, prie įėjimo į paslaugų teikimo vietą paslaugos vykdytojas privalo pateikti informaciją (ne mažesnio nei A4 formato matomą užrašą) lankytojams apie tai, kad šioje paslaugų teikimo vietoje aptarnaujami tik asmenys, atitinkantys vieną iš Nutarimo 3.1.2.4 papunktyje nurodytų kriterijų, tuomet yra taikomi rekomendaciniai reikalavimai pagal Sprendimo reikalavimus.

Pastarieji skamba taip: rekomenduojama dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (veido kaukes, respiratorius ar kt. priemones), nesėdint prie stalo, laikytis 2 m atstumo nuo kitų lankytojų, taip pat leistina neriboti žmonių skaičiaus prie stalo, teikti maitinimą savitarnos principu.

Ragina pranešti

VMVT akcentuoja, kad jeigu tokios informacijos nėra, subjektas nėra deklaravęs NVSC administruojamoje platformoje savo apsisprendimo priimti lankytojų tik su galimybių pasu arba jam prilyginamu dokumentu, tuomet jam taikomi sprendimo 1.1, 1.2, 1.3.1 – 1.3.5, 1.16 papunkčiuose (privalomas kaukių dėvėjimas, atstumų laikymasis, žmonių skaičius prie staliukų, draudžiamas maitinimas savitarnos principu ir kt.) nurodyti reikalavimai.

Asmenys, įtariantys, kad maisto paslaugas teikiančios įmonės nesilaiko minėtų reikalavimų, apie tai gali pranešti VMVT nemokama tel. linija : 8 800 40 403.

Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Jonaviečiai pastebi, kad ne visos įmonės laikosi reikalavimų dėl galimybių pasų ir kaukių

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 31 Aug 2021 08:55:53 +0300
<![CDATA[Sodininkė: Kas per gyvis buvo atklydęs į mano sklypą?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/sodininke-kas-per-gyvis-buvo-atklydes-i-mano-sklypa https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/sodininke-kas-per-gyvis-buvo-atklydes-i-mano-sklypa Rugpjūčio 18 dieną publikuotas straipsnis „Buksmedžius naikinantis kenkėjas – jau Kaune: specialistų prognozės niūrios“ suneramino Šveicarijos seniūnijoje sodo sklypą turinčią moterį. Anot jonavietės, perskaičiusi niūrias specialistų prognozes, ji baiminasi, kad tokie kenkėjai neatklystų ir į Jonavos rajoną, juolab, kad ji pati savo sode yra sulaukusi dar nematyto svečio.

„Nesu drugių ar vikšrų žinovė, tad stengiuosi įsiklausyti į specialistų patarimus, kaip apsaugoti ir puoselėti augalus, nes esu „neseniai iškepta“ sodininkė. Perskaičiau jūsų straipsnį apie buksmedžių kenkėjus ir prisiminiau, kad į mano sklypą, dar liepos pradžioje atklydo man nematytas, gražus, spalvotas vikšras. Gal galite padėti išsiaiškinti, kas tai per gyvis? Gal jis pavojingas soduose augantiems dekoratyviems augalams? Ar jau reikia imtis kokių saugos priemonių?“, - teiravosi sodininkė ir atsiuntė vikšro nuotrauką.

Drugių specialistas, entomologas Giedrius Švitra jonavoszinios.lt teigė, kad toks gyvis Lietuvoje dažnas.

„Jūsų skaitytojos nuotraukoje - didžiojo dviuodegio (Cerura vinula)(Notodontidae) vikšras. Tai neretas ir plačiai Lietuvoje paplitęs drugys, kurio vikšrai minta drebulių, tuopų ir gluosnių lapais. Šis drugys nėra kenkėjas, sodams žalos padaryti negali, todėl nerimauti nėra pagrindo“, - tvirtina G. Švitra.

Didžiojo dviuodegio (Cerura vinula) vikšras, vėliau tapęs tamsios spalvos leliuke, virsta į kuoduočių (Notodontidae) šeimos drugį, kuris skraido gegužės – liepos mėn. pamiškėse, krūmynuose, pakelėse, vandens telkinių pakrantėse.

 

Sodininkė: Kas per gyvis buvo atklydęs į mano sklypą?

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 19 Aug 2021 15:31:53 +0300
<![CDATA[Vairuotojai informaciniuose ženkluose prieš vidutinius greičio matuoklius pastebi trūkumų]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/vairuotojai-informaciniuose-zenkluose-pries-vidutinius-greicio-matuoklius-pastebi-trukumu https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/vairuotojai-informaciniuose-zenkluose-pries-vidutinius-greicio-matuoklius-pastebi-trukumu Vairuotojų domėjimasis vidutiniais greičio matuokliais, kurie liepos mėnesį įrengti kelyje Kaunas  - Jonava, šalia Šveicarijos kaimo, Išorų ir Karmėlavos – neslūgsta. Nors apie juos rašyta ne kartą, tačiau vairuotojai dėl jų ženklinimo pateikia pastabas bei kelia papildomus klausimus, į kuriuos atsako Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD).

Informaciniai ženklai - tik vienoje kelio pusėje

Vidutiniai greičio matavimo prietaisai įrengti A6 kelio 28 - 30 km, 14 -17 km atkarpose. Juos įrengus, netrukus atsirado ir specialūs ženklai ,,Automatinė eismo kontrolė". Vairuotojai teiraujasi, kodėl vidutiniai greičio matuokliai specialiu ženklu ,,Automatinė eismo kontrolė" pažymėti tik vienoje kelio pusėje, vykstant iš Jonavos į Kauną, o vykstant iš Kauno į Jonavą - ženklo nėra? Taip gaunasi, svarsto vairuojantys, kad greičio kontrolė vykdoma tik vienoje kelio pusėje?

„Jeigu yra 4 eismo juostų kelias, tai greitis matuojamas tik viena kryptimi (ten, kur stovi greičio matuokliai). Jeigu yra 2 eismo juostų kelias, tai greitis matuojamas abejomis kryptimis. Atitinkamai ir ženklai statomi: jeigu fiksuoja abejomis kryptimis, statomi iš abiejų ruožo pusių, jeigu viena kryptimi - iš vienos pusės“, - į vairuotojų klausimą atsako LAKD tarptautinių ir viešųjų ryšių skyriaus komunikacijos vadybininkas Evaldas Tamariūnas.

Nenurodoma, kokį atstumą matuos

Akylesni vairuotojai taipogi pastebėjo, kad minėtuose ženkluose nenurodomas atstumas, kiek kilometrų, pvz., 5 ar 7 km matuos vidutiniai greičio matuokliai.

„Šiuo metu vis dar vyksta vidutinio greičio kontrolės ruožų įrengimas ir papildomos lentelės nurodančios ruožo ilgį yra neįrengtos. Papildomos lentelės, nurodančios ruožo ilgį, bus įrengtos baigus matuoklių įrengimo darbus“, - tvirtina E. Tamariūnas.

Valstybinės reikšmės keliuose šiuo metu įrengiama 106  vidutinio greičio matuoklių ruožai visoje šalyje. Planuojama, jog visi 106 ruožai pilnai pradės veikti iki 2022 metų vasaros pabaigos.

Greičio matuoklius, įrengtus arba planuojamus įrengti visoje Lietuvoje, galite surasti paspaudę ČIA.

 

 

Vairuotojai informaciniuose ženkluose prieš vidutinius greičio matuoklius pastebi trūkumų

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 19 Aug 2021 14:50:18 +0300
<![CDATA[Jonavietė: Vieni šaukia, kad kaukių nereikia, kiti tvirtina, jog jos būtinos. Tai kaip yra iš tiesų?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonaviete-vieni-saukia-kad-kaukiu-nereikia-kiti-tvirtina-jog-jos-butinos-tai-kaip-yra-is-tiesu https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonaviete-vieni-saukia-kad-kaukiu-nereikia-kiti-tvirtina-jog-jos-butinos-tai-kaip-yra-is-tiesu „Kuomet „ištransliavo“ žinutę, kad Galimybių pasą turintiems žmonėms kaukės tik rekomenduojamos, vakar prekybos centre lankiausi be kaukės. Nors ten neužtrukau ir 10 -ies minučių, tačiau niekas manęs netikrino ar turiu Galimybių pasą, ar ne, niekas nesustabdė ir nereikalavo užsidėti apsaugos. Vieni šaukia, kad kaukių nereikia, kiti tvirtina, kad jos būtinos. Tai kaip yra iš tiesų? Jau galiu laisvai kvėpuoti ar ne?“, - sako jonavietė ir priduria, kad tą dieną į ją be kaukės parduotuvėje keistai žiūrėjo kiti pirkėjai.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) bei Lietuvos prekybos įmonių asociacijos (LPĮA) vadovė Rūta Vainienė pastebėjo, kad naujus reikalavimus iki rugsėjo 13-osios ne visi teisingai suprato.

Aktualiausia tema – kaukių dėvėjimas prekybos centruose  

SAM jau vakar skelbė atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus (juos rasite ČIA). Šiandien SAM išskiria bene aktualiausią temą – kaukių dėvėjimą prakybos centruose.   

„Ar privalau dėvėti kaukę eidamas į parduotuvę/ gaudamas paslaugas, jei turiu Galimybių pasą?

Jei naudojatės paslaugomis ten, kur aptarnaujami klientai tik su Galimybių pasu – kaukės dėvėti nebūtina, tačiau rekomenduojama.

Jei naudojatės paslaugomis ten, kur aptarnaujami klientai ir su Galimybių pasu, ir be jo – dėvėti kaukes būtina visiems. Verslai tokiu atveju turi vadovautis Operacijų vadovo sprendimais“, - skelbia SAM.

Neapsigaukite!!!

LPĮA vadovė Rūta Vainienė socialiniame tinkle „Facebook“ taipogi akcentuoja, kad prekyboje kaukės išlieka privalomos iki rugsėjo 13 dienos.

„Išimtis gali būti taikoma tik tose prekybos vietose, kur lankytojai aptarnaujami TIK su galimybių pasais. Tokių prekybos vietų bent jau tarp LPĮA narių - kol kas nėra.

Pastebiu nemažai klaidingos informacijos, kad kaukės turintiems galimybių pasą yra tik rekomenduojamos. Neapsigaukite!!! Noriu atkreipti visų dėmesį, kad kaukės lieka privalomos visose prekybos vietose, kurios aptarnauja visus klientus (t.y. veikia be galimybių paso). LR Sveikatos ministerijos atmintinės kalba apie reikalavimus būtent verslams ir nereiškia, kad kiekvienas žmogus, kuris turi galimybių pasą, gali bet kur būti be kaukės. Jis gali būti be kaukės TIK TEN, kur verslas aptarnauja tik asmenis su galimybių pasais.

Todėl labai prašau kaukes dėvėti taisyklingai ir suprasti prekybos darbuotojus, kurie prašo laikytis Vyriausybės numatytų reikalavimų ir užtikrina visų saugų apsipirkimą“, - rašo R. Vainienė.

Primename, kad verslo įmonės jau nuo rugpjūčio 16 d. gali apsispręsti ar aptarnauti visus, ar tik Galimybių pasą turinčius klientus nelaukiant rugsėjo 13 d., kai šis reikalavimas taps privalomas.

 

Jonavietė: Vieni šaukia, kad kaukių nereikia, kiti tvirtina, jog jos būtinos. Tai kaip yra iš tiesų?

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 17 Aug 2021 12:56:32 +0300
<![CDATA[Socialiniame tinkle - jonaviečių diskusija apie galimybę gauti pažymą apie skiepą nesiskiepijus: kas gresia už tai?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/socialiniame-tinkle-jonavieciu-diskusija-apie-galimybe-gauti-pazyma-apie-skiepa-nesiskiepijus-kas-gresia-uz-tai https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/socialiniame-tinkle-jonavieciu-diskusija-apie-galimybe-gauti-pazyma-apie-skiepa-nesiskiepijus-kas-gresia-uz-tai Vakar, rugpjūčio 10-ąją, visuomenės dėmesį prikausčius Vilniuje vykstančiam mitingui dėl skatinimo skiepytis, vienoje iš socialinio tinklo ,,Facebook" grupių pasirodė įrašas su klausimu, kaip gauti pažymą apie skiepą, nepasiskiepijus? Apie tai portalui jonavoszinios.lt pranešusi skaitytoja Lina tikino, kad tokios diskusijos - žeidžia medikus, mat pasirodė ir komentarų, jog ,,susimokėjus" šie gali pasirašyti, o vaistus išmesti. Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) primena, kad už bandymus neteisėtai gauti COVID-19 vakcinacijos įrašą gresia baudžiamoji atsakomybė.

Įrašas supykdė

,,Mano mama nuo pat pandemijos pradžios skiepija žmones nuo koronaviruso. Ji negailėdama savęs atsakingai dirbo net tada, kai užsikrėtimų skaičius buvo itin didelis. Dabar pasirodo diskusijos, kad norint išvengti skiepo, galima sumokėti kyšį ir medikai pasirašo. Tokios kalbos žeidžia medikus, nes jie stengiasi dėl visų, patys rizikuodami užsikrėsti.

Apie tą įrašą pranešiau ir policijos pareigūnams. Tačiau norėčiau, jog tai neliktų nepastebėta", - klausė Lina.

Greitai ištrynė

Nors minėtas įrašas socialiniame tinkle neišbuvo nei 10 minučių, jis sulaukė nemažos reakcijos - ne vienas komentatorius skatino ištrinti jį, tačiau buvo ir tokių, kurie kvietė pabendrauti privačiomis žinutėmis. Esą jomis bus atskleista daugiau informacijos.

Pranešimų gauta jau anksčiau

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) jau anksčiau yra skelbusi, kad yra gauta pranešimų apie atvejus, kai gyventojai prašo sukurti vakcinacijos faktą patvirtinantį įrašą, bet nesuleisti pačios vakcinos. Už tai kartais siūlomas ir atlygis.

,,SAM primena, kad nuo sunkios COVID-19 ligos ar jos sukeltos mirties apsaugo ne vakcinacijos įrašas, o pati vakcina. Be to, tokie bandymai gudrauti gali turėti nemalonių teisinių pasekmių. Tiek dokumentų klastojimas, tiek suklastoto dokumento panaudojimas, valstybės tarnautojo ar jam prilyginto asmens papirkimas, kyšininkavimas, valstybės tarnautojo ar jam prilyginto asmens piktnaudžiavimas tarnybine padėtimi yra veikos, numatytos Lietuvos Respublikos baudžiamajame kodekse, už kurias taikoma griežčiausia atsakomybės rūšis – baudžiamoji atsakomybė. Už šias veikas asmenys gali būti baudžiami ne tik bauda arba areštu, tačiau ir laisvės atėmimu iki trejų, ketverių ar net penkerių metų", - akcentuoja ministerija.

Kiekvienu konkrečiu atveju veika kvalifikuojama pagal nustatytas faktines aplinkybes.

Pabrėžiama, kad vakcinaciją atliekančių įstaigų darbuotojai, susidūrę su prašymais suklastoti vakcinacijos dokumentus ir bandymais papirkti, turėtų apie tai pranešti teisėsaugos institucijoms.

,,Gavusi pranešimų apie klastojamus vakcinacijos įrašus, SAM taip pat juos perduos teisėsaugos institucijoms", - nurodo ministerija.

Ministerija prašo gyventojų susilaikyti nuo neteisėtų veiksmų, o savo ir savo artimųjų sveikata ir gerove pasirūpinti saugiu ir efektyviu būdu – pasiskiepijant nuo COVID-19 ligos.

Pradėtas tyrimas

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT), praėjusią savaitę pranešė, kad įvertinusi medicinos darbuotojų pateiktą informaciją dėl skiepijimo COVID-19 vakcina aplinkybių, pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl Klaipėdos vakcinavimo centre įvykusios situacijos, kai asmuo, siekdamas neteisėto įrašymo į pasiskiepijusių asmenų sąrašą išvengiant COVID-19 vakcinos, galimai pasiūlė kyšį.

Tikrinant aplinkybes, nustatyta, kad Klaipėdos vakcinavimo nuo COVID-19 centre, medicinos darbuotojui, turėjusiam suleisti vakciną, asmuo pasiūlė kyšį. Apie bandymą papirkti medikas informavo Klaipėdos Jūrininkų sveikatos priežiūros centro koordinatorių, kuris informaciją perdavė Specialiųjų tyrimų tarnybai.

Ikiteisminis tyrimas pradėtas pagal Baudžiamojo kodekso 227 str. 2 d. dėl galimo papirkimo. Įtarimai pareikšti Klaipėdoje gyvenančiam vyrui. Tyrimą atlieka STT Klaipėdos valdyba, tyrimą kontroliuoja Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.

„STT pareigūnai reaguos į kiekvieną tokį atvejį, kai nesivakcinavę asmenys sieks išvengti skiepo, bandydami neteisėtai paveikti vakcinavimo centro darbuotojus. Taip pat raginame medicinos darbuotojus ir vakcinavimo centrų savanorius netylėti apie tokius bandymus papirkti ir informuoti Specialiųjų tyrimų tarnybą“ – teigė STT direktoriaus pirmasis pavaduotojas Jovitas Raškevičius.

Socialiniame tinkle - jonaviečių diskusija apie galimybę gauti pažymą apie skiepą nesiskiepijus: kas gresia už tai?

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 11 Aug 2021 09:25:57 +0300
<![CDATA[Gyvūnų globėjai perspėja: Jonavoje nunuodytas ne vienas keturkojis]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/gyvunu-globejai-perspeja-jonavoje-nunuodytas-ne-vienas-keturkojis https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/gyvunu-globejai-perspeja-jonavoje-nunuodytas-ne-vienas-keturkojis VšĮ ,,Miesto katė" perspėja - Jonavoje, Kosmonautų gatvėje, nuodijami gyvūnai.

Tikisi geriausio

,,Rastas apnuodytas ryžiukas. Jis - apatiškas, sunkiai kvėpuoja, labai viduriuoja, vemia, jo kūno temperatūra nukritusi. Katinukas gailiai miaukia, bando stotis ir eiti...

Matosi, kad katinas - visiškai naminis, tačiau nekastruotas, sužalota jo uodega. Panašu, kad gyvūnas anksčiau turėjo traumą.

Katinas pristatytas į "Sabveta" veterinarijos kliniką. Veterinarės daro viską, jog padėtų likimo nuskriaustam vargšiukui.

Kačiukui jau atlikti kraujo tyrimai, pastatyta lašinė, suleisti būtini medikamentai, telieka išlaukti...", - toks įrašas šiandien patalpintas VšĮ ,,Miesto katė" facebook paskyroje.

Prašo nelikti abejingais

Savanoriai ragina jonaviečius stebėti savo aplinką - tai ne pirmas apnuodytas gyvūnas, patekęs į VšĮ ,,Miesto katė" rankas.

,,Katinai nuodijami masiškai. Dėl to gali nukentėti ir jūsų asmeninis katinas, išleistas į kiemą arba vedžiojamas šuniukas.

Jei pastebėjote kažką įtartino ar įtariate, kas tai daro, labai prašome susisiekite su mumis, nes mums tai rūpi... Tik visi kartu galime padaryti gerą vardan jų", - rašo savanoriai.

Portalo jonavoszinios.lt duomenimis, prieš kelias savaites nugaišo ir lygiai tokius pat apsinuodijimo simptomus turėjęs Kosmonautų gatvės gyventojos šuo.

Globotinių gretos sparčiai pildosi

VšĮ ,,Miesto katė" pastebi, kad pastaruoju metu itin išaugo benamių, kuriems reikia pagalbos, skaičius.

Savanoriai nebeturi galimybių padėti visiems jiems.

Norintys prisidėti prie organizacijos veiklos, tai gali padaryti atlikdami pavedimą į banko sąskaitą.Pavedimo paskirtis: parama

Įmonės kodas: 302720537

Banko sąskaita: LT627300010130595181

PayPal sąskaita (norintiems prisidėti iš užsienio): info@miestokate.lt

AČIŪ UŽ JŪSŲ GERUMĄ!

Gyvūnų globėjai perspėja: Jonavoje nunuodytas ne vienas keturkojis

Gyvūnų globėjai perspėja: Jonavoje nunuodytas ne vienas keturkojis Gyvūnų globėjai perspėja: Jonavoje nunuodytas ne vienas keturkojis ]]>
jonavoszinios.lt Wed, 04 Aug 2021 15:09:30 +0300
<![CDATA[Chemikų gatvės gyventojai tikina nebegalintys apsikęsti vaikų žaidimų aikštelės kaimynystės]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/chemiku-gatves-gyventojai-tikina-nebegalintys-apsikesti-vaiku-zaidimu-aiksteles-kaimynystes https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/chemiku-gatves-gyventojai-tikina-nebegalintys-apsikesti-vaiku-zaidimu-aiksteles-kaimynystes Vos įrengus vaikų žaidimų aukštelę Chemikų gatvėje, netoli parduotuvės ,,Norfa", vietiniai gyventojai skųsdavosi, kad jiems pabodo iš jos sklindantis triukšmas (plačiau skaitykite čia). Ir nors skundai dėl to buvo nurimę, problema vėl tapo aktuali - ne vienas į portalo jonavoszinios.lt redakciją paskambinęs gyventojas tikino negalintis miegoti naktimis.

Triukšmauja naktimis

,,Naktį aikštelėje renkasi paaugliai. Jie šūkauja, dainuoja, keikiasi... Dėl to kenčia ne vieno namo gyventojai, o eiti į darbą neišsimiegojus - itin nemalonu. Nežinome, ką daryti", - teigė skaitytoja Milda, kuriai antrino kone identiškai situaciją nupasakoję dar du žmonės.

Numatytos baudos

Kadangi naktis - ramybės metas, viešoje vietoje triukšmaujančius asmenis sutramdyti, ko gero, gali tik atsakingos institucijos. Pagal galiojančius įstatymus, šauksmai, švilpimas, garsus dainavimas arba grojimas muzikos instrumentais, kitokiais garsiniais aparatais ar kiti triukšmą keliantys veiksmai gatvėse, aikštėse, parkuose, paplūdimiuose, viešajame transporte ir kitose viešosiose vietose, o vakaro (nuo 19 val. iki 22 val.) ir nakties (nuo 22 val. iki 7 val.) metu - ir gyvenamosiose patalpose, įmonėse, įstaigose ar organizacijose, kai tai trikdo asmenų ramybę, poilsį ar darbą, užtraukia baudą nuo dvidešimt iki aštuoniasdešimt eurų.

11 pranešimų

Kaip portalą jonavoszinios.lt informavo Kauno apskr. VPK komunikacijos poskyris, nuo š. m. gegužės mėnesio iki praėjusios savaitės pradžios (praktiškai per 3 mėn.) policijoje registruota 11 pranešimų dėl triukšmo žaidimų aikštelėje Chemikų gatvėje, Jonavoje, kuri yra tarp 66, 70 ir 72 namų.

Pažeidėjai nebuvo nustatyti - atvykus pareigūnams, aikštelėje buvo ramu arba minėtų asmenų ten nebuvo. Taip pat pažymima, kad iki šios dienos negautas nei vienas pareiškimas dėl triukšmo šioje aikštelėje.

Ir nors, kaip rodo pareigūnų duomenys, triukšmautojai iki šiol nebuvo identifikuoti, kreipimasis į juos, panašu - vienintelė galimybė bent kuriam laikui išvaikyti triukšmautojus.

Archyvo nuotr.

Chemikų gatvės gyventojai tikina nebegalintys apsikęsti vaikų žaidimų aikštelės kaimynystės

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 03 Aug 2021 15:13:24 +0300
<![CDATA[Dėl pirmagimio netekties Jonavos medikus kaltinanti jonavietė: ,,Mano kūdikis mirė mano akyse"]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/del-pirmagimio-netekties-jonavos-medikus-kaltinanti-jonaviete-mano-kudikis-mire-mano-akyse https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/del-pirmagimio-netekties-jonavos-medikus-kaltinanti-jonaviete-mano-kudikis-mire-mano-akyse Jauna jonavietė (vardas ir pavardė redakcijai žinomi, tačiau pačios moters prašymu neskelbiami), šių metų kovo mėnesį turėjusi džiaugtis pirmagimio gimimu, iki šiol  netramdo ašarų - jos kūdikis išgyveno  vos 19 parų. Moteris neabejoja, jog dėl to kalti VšĮ Jonavos ligoninės akušerijos ginekologijos skyriaus medikai. Tačiau įstaiga neigia kaltę ir tikina padariusi viską, ką galėjo. 

Teigia, kad situacija įvertinta neteisingai

Mergina pasakoja, kad Jonavos ligoninėje lankėsi viso nėštumo metu. Anot jos, nėštumo eiga buvo sklandi, tačiau medikai tinkamai neįvertino, jog jos dubuo - per siauras, kas moters įsitikinimu, atnešė širdį draskančias pasekmes.

,,Kovo 11-ąją į ligoninę atvykau su skaudančia pilvo apačia ir nugara. Kovo 12-osios rytą man buvo prakirpti vandenys, kurie buvo žalios spalvos. Vaisiaus judesių nejaučiau nuo to vakaro kai atvykau iki pat gimdymo. 

Keitėsi medikų pamaina. Man kelis kartus patikrintas gimdos kaklelis. Vaisiaus tonusai buvo silpni visą sąrėmių laiką. Toliau gimdymą prižiūrėjusi medikė aplaidžiai stebėjo mano ir vaisiaus sveikatą.

Sąrėmiai kartojosi kas 2 minutes. Skausmas buvo nepakeliamas. Dėl to krito mano kraujo spaudimas. Pačio gimdymo metu pradėjau dusti, jaučiau didelį silpnumą.  Prašiau akušerės deguonies, tačiau į šį mano prašymą nebuvo sureaguota. Sulaukiau atžagaraus elgesio ir kritikos.

Rėkiau, kad neišgimdau, prašiau cezario pjūvio, bet akušerė tepasakė: “Gimdykloje nėra  žodžio negaliu. Gimdyk". 

Manau, kad nei viena gydytoja ir akušerė atidžiai neįvertino situacijos, neįvertino, kad aš negaliu išgimdyti ir kad gimdymas iki 12valandų užsitęsė būtent dėl siauro dubens", - pasakojo mergina, pridurdama, kad ją prižiūrėjusi medikė vis spaudė pilvą.

,,Ji tai darė, nors vaisius jau buvo patyręs hipoksiją dėl deguonies bado. Tuomet jis jau buvo užstrigęs ir sunku įsivaizduoti, ką jis jautė, kai viskas spaudyta jėga.

Vaikelis cezario pjūvio pagalba gimė tik 19 val. 35 minutės. Jis gimė hipoksijoje, pridusęs, gavęs gurkšnį savo išmatų ir visiškai nereagavo į aplinką.

Jo svoris siekė 4368g. Kaip sužinojau po gimdymo,  vaisiaus vandenys buvo  užteršti mekonijomis. Jis patyrė sunkią hipoksiją gimdymo metu", - pasakojo kūdikio netekusi moteris.

Perduotas Kauno klinikų medikams

Naujagimis buvo skubiai pervežtas į Kauno klinikas.

,,Jis atsidūrė Naujagimių intensyvios terapijos skyriuje. Visą laiką jo gyvybę  palaikė aparatai", - prisiminė moteris.

Jos teigimu, berniukas gydytas 19 parų, tačiau jis išliko komoje.

,,Balandžio 1-ąją jis mirė. Skrodimas parodė, jog komplikacijos įvyko gimdymo metu. 

Pagal Lietuvos Respublikos pacientų teisių ir žalos įstatymą, pareiškiau pretenziją  Jonavos akušerijos skyriaus medikams. Pretenziją pareiškiau dėl nekokybiško ir atlaidaus gimdymo, nėštumo priežiūros ir  naujagimio mirties.
 
 
Manau, jog  gimdymas buvo stebimas atlaidžiai, žinant jog vaiko vandenys buvo žali ir tonusai buvo silpni visą sąrėmių eigą.
 
Gydytojos ir akušerės nesugebėjo įvertinti, jog šis gimdymas - pirmas man, o mano dubuo - siauras. Juk vaiko svoris buvo gana didelis.
 
Manau, jog vaiko netekau dėl gydytojų kaltės. Kauno Klinikose reanimacijoje medikai man patvirtino, jog Cezario pjūvis atliktas per vėlai.
 
 
Parašiau skundą į Jonavos ligoninę. Gautas atsakymas - absurdiškas. Jonavos ginekologijos akušerijos skyrius neatsakė į nei vieną konkretų mano klausimą. Buvau informuota, kad buvo sudaryta komisija, kuri pripažino, kad medikai viską atliko tinkamai.
 
 
Aš net nežinojau, kad buvo kažkokia komisija, jos svarstymas atliktas man nežinant. Galiu pasakyti, kad Jonavos ligoninės atsakymas - pasityčiojimas", - pykčio netramdė jonavietė.
 
 
Mirė jos rankose
 
 
Mergina pasakoja, kad vaikelis mirė jos pačios akyse.
 
 
,,Sūnus buvo labai lauktas. Kiekviena minutė reanimacijoje prilygo košmarui. Galiausiai mano pranešta, kad kūdikio smegenys mirė ir nebėra galimybės jo išgelbėti. 
 
 
Medikai man padavė vaikelį palaikyti pirmą ir paskutinį kartą, kad būtų lengviau atsisveikinti. Verkiau valandų valandas... Atjungė aparatus ir jis mirė mano rankose.
 
 
Nežinau, kaip susitaikyti su tuo... Juk jis buvo sveikas berniukas, pilnai išsivystęs", - teigė jonavietė.
 
Skundą pateikusi jonavietė redakcijai pateikė visų, jai paslaugas suteikusių medikų pavardes, tačiau kol jų kaltė nėra pripažinta, jos nepaviešintos. Pasikeitus aplinkybėms, bus pateikta ir daugiau šio įvykio aplinkybių.
 
Tikina, kad atvejis nuodugniai išnagrinėtas
 
 
Susisiekus su VšĮ Jonavos ligonine, gautas atsakymas, kad jonavietės gydymo atvejis išnagrinėtas LSMUL KK perinatalinių mirčių nagrinėjimo komisijoje. 
 
 
,,Komisija nuodugniai ištyrė visą pacientės nėštumo priežiūros bei gydymo eigą. Pateikdama išvadas Komisija Pažymėjo, kad nei nėščiosios ambulatorinės priežiūros, nei jos priežiūros stacionare, nei naujagimio gaivinimo ar transportavimo ir gydymo trūkumų nenustatyta. Vadovaujantis Komisijos rekomendacija, VšĮ Jonavos ligoninės (toliau - Ligoninė) gydytojai akušeriai ginekologai ir akušeriai pakartotinai aptarė šį atvejį - gimdymo eigą ir pogimdyvinį periodą, įvertindami neigiamus gimdymo eigos faktorius.
 
 
Susirinkimo metu padaryta išvada, kad pacientei gimdymo priežiūra vykdyta vadovaujantis Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro patvirtintais metodikomis. Pažeidimų teikiant paslaugas pacientei ir naujagimiui nenustatyta", - rašoma įstaigos komentare.
 
 
Mano, kad atliko viską, kas įmanoma
 
 
Ligoninė apgailestauja, kad pacientei teko patirtį didžiulę netektį.
 
 
,,Suprantame, kad jokia kompensacija negali numalšinti mamos skausmo netekus kūdikio, tačiau norimi patikinti, kad mūsų ligoninės gydytojai akušeriai ginekologai ir akušeriai nėštumo  metu ir gimdymo metu dėjo didžiausias pastangas ir panaudojo visas turimas žinias bei medicininę  įrangą tam, kad gimdymas vyktų sklandžiai ir baigtųsi laimingai.
 
 
Deja,  taip neįvyko, gimdymo blogą išeitį galėjo sąlygoti netipinė gimdymo eiga ir anatominiai   gimdyvės bei  vaisiaus  ypatumai. Sprendimą dėl naujagimio gydymo taktikos priėmė LSMU KK", - aiškina ligoninė.
 
 
Primena apie galimybę kreiptis dėl kompensacijos
 
 
Įstaiga nurodo, kad pacientei pateikta visa informacija ir klinikiniai dokumentai.
 
 
,,Manome, jog ligoninė ir joje dirbantis  medicinos personalas  atliko visus   įmanomus veiksmus,   siekiant   išnagrinėti  šį  atvejį   ir užkirsti kelią gimdymo   metu atsirandančioms   komplikacijoms ateityje.  
 
 
Pacientė informuota,  jog, vadovaudamasi    Lietuvos  Respublikos  Pacientu  teisiu    ir  žalos  sveikatai  atlyginimo įstatymo nuostatomis, ji turi teise kreiptis  į Pacientų  sveikatai  padarytos žalos  nustatymo   komisiją ir prašyti atlyginti patirtą turtinę ir/ar neturtinę  žalą", - rašo ligoninė.
 
Per tris metus
 
 
Portalas jonavoszinios.lt dėl šio atvejo kreipėsi ir į Sveikatos apsaugos ministeriją (SAM) tam, kad ši paaiškintų, kokiais atvejais pacientai gali tikėtis žalos atlyginimo. SAM nurodė, jog pacientas ir asmuo, kuris buvo mirusio paciento išlaikomas arba jo mirties dieną turėjo teisę gauti iš jo išlaikymą (nepilnamečiai vaikai (įvaikiai), sutuoktinis, nedarbingi tėvai (įtėviai) ar kiti faktiniai nedarbingi išlaikytiniai), taip pat mirusio paciento vaikas, gimęs po jo mirties, turi teisę į turtinės ir neturtinės žalos, atsiradusios dėl paciento sveikatai padarytos žalos (toliau – žala), atlyginimą. Teisę į neturtinės žalos atlyginimą taip pat turi mirusio paciento darbingi tėvai (įtėviai) ir pilnamečiai vaikai (įvaikiai), kuriuos su pacientu siejo ypač artimas ir glaudus ryšys. Dėl mirusio paciento ir jo tėvų bei pilnamečių vaikų ryšio artimumo ir glaudumo sprendžia Pacientų sveikatai padarytos žalos nustatymo komisija (toliau – Komisija) pagal mirusio paciento tėvų (įtėvių) ir pilnamečių vaikų (įvaikių) ar jų atstovo pateiktus duomenis, patvirtinančius paciento ir jo tėvų bei pilnamečių vaikų ypač artimą ir glaudų ryšį (atsižvelgiant į bendravimo intensyvumą ir rūpinimosi vienas kitu pobūdį).
 
 
,,Pacientas ar kitas šio įstatymo 13 straipsnyje nurodytas asmuo, norėdamas gauti žalos atlyginimą, ne vėliau kaip per 3 metus nuo dienos, kai sužinojo ar turėjo sužinoti apie žalą, turi kreiptis į Pacientų sveikatai padarytos žalos nustatymo komisiją (toliau – Komisija), veikiančią prie Sveikatos apsaugos ministerijos, su rašytiniu prašymu dėl žalos atlyginimo. Komisija yra privaloma ikiteisminė institucija dėl žalos atlyginimo. Komisija prašymus nagrinėja neatlygintinai", - aiškina SAM.
 
 
Tiek nuotoliu, tiek gyvai
 
 
Prašymai gali būti pateikiami tiesiogiai (atvykus į Sveikatos apsaugos ministeriją) ir per atstumą (registruotu paštu, per kurjerį, siunčiami elektroniniu paštu, kitomis elektroninio ryšio priemonėmis, užtikrinančiomis galimybę nustatyti prašymą teikiančio asmens tapatybę). Prašyme turi būti nurodyta žala, prašomos atlyginti žalos dydis ir aplinkybės (faktinis pagrindas), pagrindžiančios žalą ir reikalaujamos atlyginti žalos dydį. Jeigu prašymą pateikia paciento atstovas, prie prašymo pridedamas atstovavimą liudijantis dokumentas, o jeigu prašymą pateikia kitas asmuo, turintis teisę į žalos atlyginimą, – jo teisę į žalos atlyginimą patvirtinantis dokumentas (dokumentai). Prie prašymo taip pat pridedami, jeigu pacientas juos turi, dokumentai, patvirtinantys prašyme nurodytas aplinkybes (faktinį pagrindą).
 
 
,,Žala atlyginama, jeigu Komisija nustato, kad teikiant asmens sveikatos priežiūros paslaugas paciento sveikatai yra padaryta žala ir kad tai nėra neišvengiama žala.
 

Žala atlyginama iš Vyriausybės įgaliotos institucijos administruojamos sąskaitos, kurioje kaupiamos asmens sveikatos priežiūros įstaigų įmokos žalai atlyginti, lėšų", - akcentavo SAM. 

 

 

Daugiau informacijos rasite ČIA.

 

Dėl pirmagimio netekties Jonavos medikus kaltinanti jonavietė: ,,Mano kūdikis mirė mano akyse"

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 29 Jul 2021 09:20:42 +0300
<![CDATA[Jonavietis perspėja: naktimis šalia miesto tilto jus gali užklupti itin slidi takų bei kelio danga]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavietis-perspeja-naktimis-salia-miesto-tilto-jus-gali-uzklupti-itin-slidi-taku-bei-kelio-danga https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavietis-perspeja-naktimis-salia-miesto-tilto-jus-gali-uzklupti-itin-slidi-taku-bei-kelio-danga Kasmet prie vandens telkinių pasirodantys lašalai ir vėl pastebėti Jonavoje - skaitytojas Karoliis tikina, kad jų kūneliais nusėtas takas vos netapo nemalonaus kritimo priežastimi. 

,,Naktį, apie 02:30 val., važiavau su elektriniu paspirtuku. Net nesitikėjau, kad ant kelio gali būti tiek naktiniu drugių. Atrodė, kad su kastuvu gali šluoti juos. Užvažiavus ant jų, nuslydau nuo kelio. Niekada savo gyvenime nesu matęs jų tiek daug", - teigė skaitytojas. 

Ankstesniais metais lašalai Jonavoje ne kartą yra sukėlę problemų. Liepos pabaigoje, rugpjūčio mėnesio pradžioje vairuotojai dėl jų skųsdavo slidžia kelio danga, kuria pasirūpinti tekdavo UAB ,,Jonavos paslaugoms". 

Gamtininkai sako, kad lašalai prie vandens telkinių pasirodo nevienodu laiku, tačiau dažniausiai – antroje vasaros pusėje.

Lašalai – vienadieniai vabzdžiai dažniausiai iš lervų išsiritantys rugpjūtį. Tiesa, praeiviams ir vairuotojams trukdantys lašalai kai kuriuos džiugina - tuntai į šviesą skrendančių vabzdžių sutemus žavi fotografijos mėgėjus.  

Vienadienių vabzdžių antplūdis paprastai trunka vos kelias dienas. 

Archyvo nuotr.

Karolio vaizdo įrašas.

Jonavietis perspėja: naktimis šalia miesto tilto jus gali užklupti itin slidi takų bei kelio danga

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 28 Jul 2021 13:52:19 +0300
<![CDATA[Kelyje Jonava - Ukmergė kito vairuotojo pagalbos sulaukusi jonavietė ieško savo gelbėtojo]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/kelyje-jonava-ukmerge-kito-vairuotojo-pagalbos-sulaukusi-jonaviete-iesko-savo-gelbetojo https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/kelyje-jonava-ukmerge-kito-vairuotojo-pagalbos-sulaukusi-jonaviete-iesko-savo-gelbetojo Portalas jonavoszinios.lt beveik kasdien sulaukia jonaviečių klausimų, susijusių su įvairiomis, jiems rūpimomis problemomis. Tačiau šįkart redakciją pasiekė kitoks pagalbos prašymas - skaitytoja Renata ieško jai kelyje padėjusio vairuotojo.

,,Šiandien važiavau iš Ukmergės į Jonavą ir pajutau, kad kažkas ne taip. Sustous į kelkraštį pamačiau, kad man nuleido ratą. Atsarginės padangos neturėjau, tad stovėjau ir ašarojau kaip blondinė iš anekdotų. 

Staiga šalia manęs sustojo mėlynas ,,Renault". Iš jo išlipęs vyras lyg suprasdamas, kokioje apgailėtinoje situacijoje esu, iš savo bagažinės išsitraukė atsarginį ratą ir pasakė, kad pakeis jį.

Aš buvau be galo nustebusi, tad, kiek pamenu,  tik dėkojau jam, nepaprašiusi jokių kontaktų.

Atvažiavusi į darbą supratau, kad man liko ,,pagalbininko" padanga. Norėčiau, jog jūs man padėtumėte surasti jį - galėsiu grąžinti tai, kas man nepriklauso ir nuoširdžiai padėkoti. Juk ne kiekvienas taip pasielgtų", - gražių žodžių negailėjo jonaviškė.

Moters teigimu, jai padėjęs vyriškis - aukštas, tamsių plaukų. Jei atpažinote save, prašome susisiekti tel.nr.: 867886698 arba el,paštu jonavoszinios@GMAIL.COM.

Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Kelyje Jonava - Ukmergė kito vairuotojo pagalbos sulaukusi jonavietė ieško savo gelbėtojo

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 27 Jul 2021 14:13:34 +0300
<![CDATA[Prasidėjus privalomam testavimui, jonaviečiai praneša apie darbdavių raginimus rinktis tarp skiepo ir atleidimo iš darbo]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/prasidejus-privalomam-testavimui-jonavieciai-pranesa-apie-darbdaviu-raginimus-rinktis-tarp-skiepo-ir-atleidimo-is-darbo https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/prasidejus-privalomam-testavimui-jonavieciai-pranesa-apie-darbdaviu-raginimus-rinktis-tarp-skiepo-ir-atleidimo-is-darbo Jau skelbėme, kad jei esate įtraukti į nuo šio pirmadienio įsigaliojusį darbų ir veiklos sričių sąrašą, kurių atstovai turės būtinai profilaktiškai periodiškai tikrintis dėl užkrečiamosios ligos, savo pirmąjį testą darbdaviui turite pateikti per 7–10 dienų nuo šiandienos, o vėliau kartoti jį reguliariai. Ši prievolė galioja tuo atveju, jei esate nepersirgę ir nepasiskiepiję nuo COVID-19 ligos.

Tikrintis privalo dalies profesijų atstovai

Nuo šiol periodiškai testuojasi darbuotojai, dirbantys krovinių tarptautinio vežimo, viešojo transporto ir keleivių vežimo įmonėse, taip pat asmenys, užsiimantys laisvalaikio ir pramogų, kultūros, meno paslaugų teikimo veikla (renginių organizavimas ir lankytojų aptarnavimas). Reikalavimai palies ir viešojo maitinimo paslaugų ir mažmeninės prekybos sektorius. Taip pat sveikatą periodiškai tikrintis privalės viešojo administravimo subjektų darbuotojai, profesinės karo tarnybos kariai bei darbuotojai, kurių veikla susijusi su masinio užsieniečių antplūdžio, dėl kurio paskelbta valstybės lygio ekstremalioji situacija, valdymu (nuolatinis tiesioginis kontaktas su šiais užsieniečiais).

Tikina, kad verčia skiepytis

Reaguojant į naujus reikalavimus, dalis darbdavių, panašu, bando piktnaudžiauti savo galiomis - portalą jonavoszinios.lt pasiekė ne vieno skaitytojo skundas, kuriame teigta, kad darbdaviai reikalauja pasiskiepyti arba išeiti iš darbo.

,,Aš planuoju skiepytis rudenį, tačiau šiandien man darbdavys pasakė, kad arba einu skiepytis dabar, arba turiu išeiti iš darbo. Esą ,,antivakseriai" jam nereikalingi, o terliotis su testais jis nenori. Ar darbdavys gali reikalauti to? Panašių raginimų sulaukė ne vienas mano pažįstamas", - teigė į redakciją paskambinęs Artūras, pridūręs, kad darbdavio įvardyti nenori, nes vis dar tikisi rasti kompromisą su juo.

Beveik identiškus skundus pateikė dar 3 jonaviečiai.

Negali būt privaloma

Susisiekus su Sveikatos apsaugos ministerija, ši paaiškino, kad vakcinacija Lietuvoje nėra privaloma, šiuo metu galiojantys teisės aktai neleidžia versti žmogaus skiepytis.

,,Todėl atsisakymas skiepytis negali būti priežastimi atleisti žmogų iš darbo", - paaiškino SAM, pridedama išsamią informaciją apie prievolę testuotis (ją rasite čia).

Tikrins darbdavius

Valstybinė darbo inspekcija (VDI), savo ruožtu, primena, kad ji yra atsakinga už darbų saugos įgyvendinimo priežiūrą, todėl ji pirmiausia tikrins, ar darbdavys užtikrina darbų saugą, remiantis galiojančiais įstatymais.

,,Lietuvoje nėra priimtas privalomo skiepijimosi įstatymas, tačiau nuo liepos 26 d. praplėtus privalomo testavimo profesijų sąrašą, VDI tikrins ar darbdaviai užtikrina šio teisės akto vykdymą.

Jeigu sąraše esančių profesijų darbuotojai nėra pasiskiepiję ir atsisako testuotis, darbdavys privalės laikinai nušalinti tokį darbuotoją nuo jo tiesioginių pareigų ir ieškoti galimybių jam dirbti kitais būdais", - paaiškino VDI.

VDI primena, kad pagal Darbo kodekso 30 str.darbdavys privalo sukurti tokią darbo aplinką, kurioje darbuotojas ar jų grupė nepatirtų priešiškų, neetiškų, žeminančių, agresyvių, užgaulių, įžeidžiančių veiksmų. Jeigu yra pažeidžiamas šis straipsnis, darbuotojas gali kreiptis į VDI.

Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Prasidėjus privalomam testavimui, jonaviečiai praneša apie darbdavių raginimus rinktis tarp skiepo ir atleidimo iš darbo

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 26 Jul 2021 15:15:52 +0300
<![CDATA[Suskubo kaltinti Jonavoje dirbusius pareigūnus, tačiau šie taisyklių nepažeidė]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/suskubo-kaltinti-jonavoje-dirbusius-pareigunus-taciau-sie-taisykliu-nepazeide https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/suskubo-kaltinti-jonavoje-dirbusius-pareigunus-taciau-sie-taisykliu-nepazeide Nežymėti policijos pareigūnų automobiliai bei greičio matavimus atliekantys ,,trikojai" nuolat aptarinėjami vairuotojų - nesunku pastebėti, kad socialiniuose tinkluose netrūksta įrašų, kuriuose analizuojamas kiekvienas pareigūnų veiksmas, ieškant padarytų klaidų ar pažeistų įstatymų. Neseniai portalą jonavoszinios.lt pasiekė skaitytojo elektroninis laiškas, kuriame teirautasi, ar Jonavoje, šalia Šmatų kapinių, greičio kontrolę atliekantys pareigūnai nepažeidė taisyklių.

,,Gal galėtumėte pasiteirauti atstovų, ar neturėtų nežymėtas policijos automobilis gauti baudą už stovėjimą ant vejos?", - teiravosi skaitytojas, pridėjęs ir minėto automobilio nuotrauką, kuri buvo aptarinėjama ir ne vienoje socialinio tinklo ,,Facebook" grupėje.

Vyro klausimas perduotas Kauno apskrities vyriausiajam policijos komisariatui, kuris pakomentavo atsiųstą kadrą.

,,Nurodytu metu buvo vykdoma greičio kontrolė su mobiliu greičio matuokliu ir nežymėtu policijos tarnybiniu automobiliu Škoda Octavia, kuris buvo pastatytas nepažeidžiant KET, kadangi automobilis stovėjo ant žemės grunto, ne ant vejos", - paaiškino atstovai.

Suskubo kaltinti Jonavoje dirbusius pareigūnus, tačiau šie taisyklių nepažeidė

Suskubo kaltinti Jonavoje dirbusius pareigūnus, tačiau šie taisyklių nepažeidė ]]>
jonavoszinios.lt Thu, 22 Jul 2021 16:15:44 +0300
<![CDATA[Sąmokslo teoretikų išmislas pasiekė jonaviečius? Teigia, kad mokyklos dar rugsėjį pradės nuotolinį mokymą]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/samokslo-teoretiku-ismislas-pasieke-jonaviecius-teigia-kad-mokyklos-dar-rugseji-prades-nuotolini-mokyma https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/samokslo-teoretiku-ismislas-pasieke-jonaviecius-teigia-kad-mokyklos-dar-rugseji-prades-nuotolini-mokyma Artėjant naujiems mokslo metams, ko gero, nemaža dalis moksleivių bei jų tėvų spėlioja, ar visus juos pavyks užbaigti mokyklose, o ne iš namų? Tai patvirtina ir redakciją pasiekęs ne vieno skaitytojo klausimas, kuriuo teirautasi, ar socialiniuose tinkluose ir iš lūpų į lūpas sklindančios kalbos, kad rugsėjo 15-ąją vaikai vėl turės mokytis iš namų - iš piršto laužtos?

,,Esu moksleivio mama. Mano draugė vakar tikino, kad vaikai į  mokyklas eis tik iki rugsėjo 15-osios. Esą apie tai jau informuoti ir visi mokytojai.

Panašius įrašus mačiau ir ,,Facebook" grupėse. Ar tai yra tiesa? Jei taip, kam tada išvis pradėti eiti į mokyklą?", - klausė Danguolė.

Beveik identiškus klausimus pateikė dar du jonaviečiai, tačiau Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM) ramina tėvus.

,,Tai yra prasimanymas, apie kurį girdime pirmą kartą. Mokiniai grįš į mokyklas rugsėjo 1 d., apie tai ne kartą buvo kalbėta viešai", - teigė ŠMSM Komunikacijos skyriaus vedėja Nomeda Barauskienė. 

Ministerijos atstovės teigimu, iki šios savaitės pabaigos visas savivaldybes ir švietimo įstaigas pasieks konkretesnės rekomendacijos dėl naujų mokslo metų. 

Sąmokslo teoretikų išmislas pasiekė jonaviečius? Teigia, kad mokyklos dar rugsėjį pradės nuotolinį mokymą

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 22 Jul 2021 08:42:23 +0300
<![CDATA[Kosmonautų gatvės gyventojui trūko kantrybė: ar dalis vairuotojų - akli?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/kosmonautu-gatves-gyventojui-truko-kantrybe-ar-dalis-vairuotoju-akli https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/kosmonautu-gatves-gyventojui-truko-kantrybe-ar-dalis-vairuotoju-akli Praėjusių metų liepos 3-ąją Žeimių ir Kosmonautų gatvių sankryžoje įrengti nukreipiamieji ženklai. Šie, važiuojantiems iš Kosmonautų gatvės, draudžia sukti į kairę, tačiau skaitytojas Darius pastebi, kad to iki šiol paiso ne visi.

,,Gyvenu Kosmonautų gatvėje. Kai buvo nuspręsta įrengti ženklus jos ir Žeimių gatvės sankryžoje, tikrai neapsidžiaugiau, nes iki šiol manau, kad jei vairuotojai važiuoja ,,neskaičiuodami varnų", eismo įvykiai nekyla.

Nepaisant to, ženklai - įrengti, tačiau dalis žmonių toliau nepaiso jų.

Tiesą sakant, tai kelia pyktį, nes taisyklės yra taisyklės, o dėl kelių gudruolių, apsimetančių, kad nemato ženklų, tie, kurie nori sukti į dešinę, yra priversti laukti ir stovėti eilėje - sukant į kairę nėra paprasta rasti tinkamą tarpą piko metu.

Man įdomu, ar ženklų nepaisantys vairuotojai yra akli, ar apsimeta, kad nieko nemato?", - retoriškai klausė skaitytojas.

Kad dalis vairuotojų nepaiso minėtų ženklų dar anksčiau dėmesį atkreipė ir portalo jonavoszinios.lt žurnalistai, stebėję eismą sankryžoje (apie tai skaitykite čia).

Primename, kad minėtą sankryžą filmuoja ir šalia jos įrengtos vaizdo kameros, tad pastebėjus pažeidimą ir pranešus apie jį policijos pareigūnams (tai lengvai galima padaryti per portalą e.policija.lt), tikėtina, kad pažeidėjui išsisukti nepavyks.

Už kelio ženklo Nr. 402 nesilaikymą numatyta bauda nuo trisdešimt iki devyniasdešimt eurų.

Skaitytojo nuotr.

Kosmonautų gatvės gyventojui trūko kantrybė: ar dalis vairuotojų - akli?

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 21 Jul 2021 10:12:25 +0300
<![CDATA[Skaitytojai piktinantis neatsakingais autobusų keleiviais, UAB ,,Jonavos autobusai" sutinka, kad įvardyta problema - tikrai aktuali]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/skaitytojai-piktinantis-neatsakingais-autobusu-keleiviais-uab-jonavos-autobusai-sutinka-kad-ivardyta-problema-tikrai-aktuali https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/skaitytojai-piktinantis-neatsakingais-autobusu-keleiviais-uab-jonavos-autobusai-sutinka-kad-ivardyta-problema-tikrai-aktuali Karantinui pasibaigus, kaukių dėvėjimo taisyklės šiek tiek keitėsi, tačiau iki šiol privaloma jas užsidėti tuomet, kai yra teikiamos kontaktinės paslaugos. Kaukių reikia ir naudojantis viešuoju transportu. Nepaisant to, skaitytoja Ingrida pastebi, kad dalis keleivių tai daro visiškai netinkamai - nedengia nosies ir pan. UAB ,,Jonavos autobusai" tikina, kad problema - išties aktuali, tačiau jos sprendimas neatsiejamas nuo keleivių sąmoningumo.

Ragina saugoti save ir kitus

,,Tenka nemažai važinėti viešuoju transportu iš Jonavos į Kauną ir atgal. Pastebėjau, kad ne visi keleiviai taisyklingai užsidėję apsaugines kaukes - vieni po smakru, kiti uždengę tik nosį ir t.t.

Man ne kartą teko pasakyti pastabą, kad kai kurie keliautojai tvarkingai nešiotų kaukes. Aš pati stengiuosi apsisaugoti ir kitus raginčiau taip pat saugotis viruso. Jei yra taisyklės, kad kaukės reikalingos ( O taisyklės yra ant kiekvieno autobuso durų), tai gal laikomės jų?

Mane domina, ar vairuotojai turi duoti pastabas pamatę netaisyklingai nešiojamas kaukes, ar jie nenori konfliktuoti su keleiviais?", - klausė skaitytoja Ingrida.

Vairuojant dėmesys - į kelią

Susisiekus su UAB ,,Jonavos autobusai" vadovu Otaru Urbanu patikinta, kad dalis keleivių išties elgiasi neatsakingai.

,,Vairuotojai, kai einama pro juos, tikrai sudrausmina tuos, kurie kaukes dėvi netinkamai. Bet kartais nutinka taip, jog žmogus užsideda kaukę, tačiau vos atsisėda, vėl ją nusismaukia...

Tiesą sakant, dėl to ir mums patiems kantrybė senka. Visgi, vairuojant autobusą, tu negali ištisai žiūrėti į galinio vaizdo matymo veidrodėlį ar sustoti tam, kad apžiūrėtum keleivius", - teigė O. Urbanas.

Keleivių atsakomybė

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) yra išaiškinęs, kad kaukių dėvėjimas - keleivių atsakomybė. 

,,Mes negalime taikyti kažkokių baudų. Tačiau, mano turimomis žiniomis, dabar yra ruošiamas naujas specialių operacijų vadovo sprendimas, paliesiantis aptariamą problemą. Galbūt atsiras naujų taisyklių", - teigė O. Urbanas.

Daugiausiai neatsakingų - jaunimo tarpe

Pastebima, kad pro pirštus į kaukių dėvėjimą žiūri ir autobusų stoties laukiamajame besilankantys keleiviai.

,,Kol eina apsaugos darbuotojas, kaukės užsidedamos, kai tik jo nėra - dalis žmonių kaukes nusitraukia nuo nosies ar veido...

Didžiausia problema - jaunuoliai: jie ypač dažnai elgiasi taip neatsakingai", - teigė ,,Jonavos autobusų" vadovas.

Prašo paisyti taisyklių

UAB ,,Jonavos autobusai" prašo keleivių laikytis taisyklių.

Primename, kad bauda už kaukių nedėvėjimą ten, kur reikalauja šiuo metu galiojančios taisyklės, siekia nuo 500 iki 1500 eurų.

Pastebėjus minėtus pažeidimus, visada galima pranešti ir policijos pareigūnams arba užpildyti pranešimą portale epolicija.lt.

Skaitytojai piktinantis neatsakingais autobusų keleiviais, UAB ,,Jonavos autobusai" sutinka, kad įvardyta problema - tikrai aktuali

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 20 Jul 2021 13:14:19 +0300
<![CDATA[Tinklinio mėgėjams sunerimus dėl užrakintų aikštelių, JKKSC paaiškina, kad nepatogumai buvo laikini]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/tinklinio-megejams-sunerimus-del-uzrakintu-aiksteliu-jkksc-paaiskina-kad-nepatogumai-buvo-laikini https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/tinklinio-megejams-sunerimus-del-uzrakintu-aiksteliu-jkksc-paaiskina-kad-nepatogumai-buvo-laikini Portalas jonavoszinios.lt nuolat sulaukia skirtingų skaitytojų klausimų. Šįkart į redakciją kreipėsi tinklinio mėgėjai, sunerimę dėl anksčiau nei įprastai rakinamų Jonavos kūno kultūros ir sporto centro (JKKSC) tinklinio aikštelių.

,,Norėjau iškelti klausimą, kas darosi su mūsų miesto tinklinio aikštelėmis? Jos turi dirbti ir būti atviros iki 22 valandos, o dabar, kiekvieną dieną, jos užrakinamos 18 valandą. Žmonės lipa per tvorą kaip kokie nusikaltėliai, nes tik taip gali žaisti", - teigė jonavietis, pridurdamas, kad pokyčius pastebėjo prieš keletą savaičių.

Susisiekus su JKKSC direktorės pavaduotoju ūkio ir bendriesiems reikalams Vidmantu Šidlausku paaiškinta, kad aikštelės anksčiau rakinti pradėtos dėl to, kad jose buvo laikomos statybinės medžiagos, skirtos šalia vykdomiems statybų darbams atlikti.  Dabar jų rakinimas atliekamas įprastu laiku - 22 valandą.

Priminta, kad tinklinio aikštelėmis, pagal nustatytas taisykles, pavieniai fiziniai asmenys gali naudotis be prašymo ir sutarčių, laisvu laiku nuo sporto centro suplanuotos veiklos. 

Kaip matyti iš viešai skelbiamo aikštelių užimtumo grafiko (jį galite rasti čia), nuo 18 val. iki 21 val., kasdien, išskyrus šeštadienį, jomis naudojasi laisvalaikio ir sporto klubas ,,Titmaras". Atsiradus pokyčiams, grafikas atnaujinamas. 

Visą stadionų tvarkos veiklos aprašą galite rasti čia. 

Archyvo nuotr.

Tinklinio mėgėjams sunerimus dėl užrakintų aikštelių, JKKSC paaiškina, kad nepatogumai buvo laikini

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 19 Jul 2021 11:46:22 +0300
<![CDATA[Jonaviečiai toliau skundžiasi dėl blogų kvapų: patikrintas UAB „Beržų kompleksas“]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavieciai-toliau-skundziasi-del-blogu-kvapu-patikrintas-uab-berzu-kompleksas https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavieciai-toliau-skundziasi-del-blogu-kvapu-patikrintas-uab-berzu-kompleksas Šią savaitę portalo jonavoszinios.lt redakciją pasiekė ne vieno jonaviečio skundas, kurio metu skųstasi dėl blogų kvapų: Žeimių gatvės, Žeimių tako, Chemikų gatvės gyventojai tikino jaučiantys srutų kvapą. 

,,Naktimis neįmanoma atsidaryti langų - jausmas lyg būtum šalia tvarto", - teigė vardo neatskleidusi skaitytoja.

,,Kai lauke taip karšta, mėšlo kvapas atsidarius langą tikrai nedžiugina. Manau, kad naktimis ūkininkai pila srutas ant laukų, bet ar galima tai daryti vasarą?", - klausė skaitytojas Tomas.

Dėl panašių kvapų jonaviečiai socialiniuose tinkluose skundžiasi kiekvieną vasarą, tačiau kreiptis į institucijas, galinčias padėti - neskuba.

Kaip portalą jonavoszinios.lt informavo aplinkos apsaugos departamentas, Jonavos aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnai skundų dėl blogų kvapų mieste pastarosiomis dienomis nėra gavę.

Tiesa, yra gauti skundai dėl kvapo Kulvos ir Trakų kaimuose, dėl galimai netinkamai laikomų srutų UAB „Beržų kompleksas“ kiaulių fermoje.

,,Gavus pranešimus Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai atliko patikrinimus, aplinkos apsaugos teisės aktų pažeidimų nenustatyta", - teigė departamentas.

Remiantis Mėšlo ir srutų tvarkymo aprašu, nustatyta:

Draudžiama tręšti mėšlu ir (ar) srutomis nuo birželio 15 d. iki rugpjūčio 1 d., išskyrus pūdymus, pievas, ganyklas ir plotus, kuriuose bus auginami žiemkenčiai. Kukurūzų pasėlius draudžiama tręšti nuo liepos 10 d. iki rugpjūčio 1 d. Šio reikalavimo pažeidimo Jonavos AAI pareigūnai nefiksavo.

Pastebėjus minėtų taisyklių pažeidimą, visada galima pranešti bendruoju pagalbos tarnybų numeriu 112.

Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Jonaviečiai toliau skundžiasi dėl blogų kvapų: patikrintas UAB „Beržų kompleksas“

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 15 Jul 2021 15:54:00 +0300
<![CDATA[Laužo gesinti nepanorusios seserys jau seniai terorizuoja kaimynus]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/lauzo-gesinti-nepanorusios-seserys-jau-seniai-terorizuoja-kaimynus https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/lauzo-gesinti-nepanorusios-seserys-jau-seniai-terorizuoja-kaimynus Jau rašėme, kad vakar, liepos 13-ąją, į iškvietimą Žeimių miestelyje dėl kaimynų kieme degančio laužo atvykę ugniagesiai gelbėtojai susidūrė su neeiline situacija - galimai gamtines atliekas deginusios moterys atsisakė įsileisti į juos į savo kiemą. Į įvykio vietą atvykus policijos pareigūnams, šios laužo vis tiek negesino. Moteriškės ugnį prigesino tik tuomet, kai paaiškėjo, jog pas jas atvyksta ir Jonavos rajono savivaldybės viešosios tvarkos skyriaus vedėjas (plačiau apie tai skaitykite čia).

Kad situacija skamba kurioziškai, ko gero, sutiktų ne vienas. Tačiau aprašius ją, portalą jonavoszinios.lt pasiekė ne vieno skaityto skundas, įrodantis, kad laužo savininkių kaimynystė kitiems Kauno gatvės gyventojams įgriso jau iki gyvo kaulo.

,,Ten gyvena dvi seserys. Jų elgesys jau seniai kelia nerimą - jos ne tik laužus kūrena, kada tik sau sugalvoja, bet ir šiukšlina. Tik pabandyk joms pasakyti ką nors, tai tuoj būsi iškeiktas", - teigė į redakciją paskambinusi moteris (vardas ir pavardė redakcijai žinomi, tačiau skaitytojos prašymu neskelbiami).

Jai antrino ir kita moteriškių kaimynė.

,,Jos seniai sau labai daug leidžia: mėto butelius ant pagrindinio kelio, sugriebtas šiukšles. Nuolat keikia kaimynus. Kadangi nesinaudoja jokiais konteineriais, šiukšles veža į kapinių konteinerius. Žinokit, situacija - baisi.

O jei dar pačios susipyksta, tokie keiksmai iš jų kiemo girdisi... Ir visai nesvarbu, kad lauke būnantys vaikai viską girdi", - pasakojo kita skaitytoja, taip pat nepanorusi atskleisti savo tapatybės.

Policijos pareigūnai primena, kad tiek šiukšlinimas, tiek viešosios rimties drumstimas gali užtraukti administracinę atsakomybę.

Gyventojai, kenčiantys dėl siautėjančių kaimynų, visada gali kreiptis pagalbos tiek į Viešosios tvarkos skyrių, tiek į policijos pareigūnus. 

Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Laužo gesinti nepanorusios seserys jau seniai terorizuoja kaimynus

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 14 Jul 2021 13:35:54 +0300
<![CDATA[Skaitytojas Vidas: Ar paspirtukininkams negalioja jokios taisyklės?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/skaitytojas-vidas-ar-paspirtukininkams-negalioja-jokios-taisykles https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/skaitytojas-vidas-ar-paspirtukininkams-negalioja-jokios-taisykles Elektriniai paspirtukai - vis dažniau miesto gatvėse sutinkama transporto priemonė. Augant jų populiarumui, netyla diskusijos dėl jų naudojimo taisyklių. Apie pastarąsias teiraujasi ir į redakciją paskambinęs skaitytojas Vidas.

,,Su sūnumi kelis kartus per savaitę bėgiojame miesto takais: šalia Neries, aplink tvenkinius. Neretai sutinkame dviratininkų, paspirtukininkų...

Tenka pastebėti, kad nemaža dalis paspirtukininkų elgiasi labai neatsakingai - greitai važiuodami manevruoja tarp žmonių, važiuoja per pėsčiųjų perėjas, vežasi keleivius, kas, mano galva, nėra saugu.

Matydamas tokią situaciją norėčiau, kad į tai būtų atkreiptas dėmesys. Galbūt žmonės nesusimasto, bet tai, kas jiems yra smagu, gali sukelti pavojų kitiems", - dėstė vyras.

Policijos pareigūnai primena, kad tiek dviračiams, tiek paspirtukams galioja kelių eismo taisyklės ir pataria, kokių klaidų nedaryti norint išvengti nelaimių kelyje:

 1. elektrinis paspirtukas, kaip ir dviratis, turi būti techniškai tvarkingas (šviesti žibintai, veikti stabdžiai, turėti garsinį signalą);
 2. vaikai iki 18 metų PRIVALO segėti dviratininko šalmą, vilkėti ryškiaspalvę liemenę arba važiuoti įjungus priekinius ir galinius žibintus;
 3. važiuoti važiuojamąja dalimi paspirtukais (greitis iki 25 km/val., galia ne didesnė kaip 1 kW) galima tik sulaukus 14 metų, o turintiems mokyklos išduotą dviratininko pažymėjimą – ne jaunesniems kaip 12 metų asmenims;
 4. keliaujant per pėsčiųjų perėją, paspirtuką reikia vestis, kaip ir dviratį;
 5. važiuojant šaligatviu ir pasivijus ta pačia kryptimi einantį pėsčiąjį, PRIVALOMA sumažinti važiavimo greitį, kad galėtumėte saugiai apvažiuoti priekyje einantįjį;
 6. dviračiu ar paspirtuku vežti keleivius, jeigu nėra įrengtų specialių sėdėjimo vietų;
 7. neblaiviems ar apsvaigusiems vairuoti tiek dviratį, tiek elektrinį paspirtuką DRAUDŽIAMA;

 

  Skaitytojas Vidas: Ar paspirtukininkams negalioja jokios taisyklės?

  ]]>
  jonavoszinios.lt Wed, 14 Jul 2021 11:27:20 +0300
  <![CDATA[Į pranešimus apie pavojus tvenkinio liepte - tramplyne sureaguota žaibiškai]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/i-pranesimus-apie-pavojus-tvenkinio-liepte-tramplynesureaguota-zaibiskai https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/i-pranesimus-apie-pavojus-tvenkinio-liepte-tramplynesureaguota-zaibiskai Savaitgalį portalo jonavoszinios.lt redakciją pasiekė ne vieno skaitytojo skundas dėl Jonavos Varnutės tvenkinyje esančio liepto - atkreiptas dėmesys, kad  pastarojo pakopos išlūžę, turi aštrių atbrailų, keliančių rimtą pavojų vandens pramogų gerbėjų sveikatai.

  Tokie pat skundai pasiekė ir Jonavos rajono savivaldybės seniūniją, kuri sureagavo žaibiškai - įrenginys, vos sulaukus pirmadienio ryto, aptvertas ,,Stop" juosta, draudžiančia naudotis juo.

  Kaip portalui jonavoszinios.lt pasakojo miesto seniūnė Eglė Pinkevičienė, pastarasis netrukus sulauks tvarkymo darbų. Jie užtikrins, kad tramplinas dar šį sezoną būtų saugus naudojimui.

  Tiesa, kitąmet minėtame tvenkinyje turėtume išvysti visiškai atnaujintą tramplyną - jo laukia kapitalinis remontas.

  Skaitytojos nuotr.

  Į pranešimus apie pavojus tvenkinio liepte - tramplyne sureaguota žaibiškai

  ]]>
  jonavoszinios.lt Mon, 12 Jul 2021 14:01:49 +0300
  <![CDATA[„Minų laukas“ kelyje į Skarulius: vairuotojai pyksta, tačiau rekonstrukcija neplanuojama, bus tik duobių lopymas]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/minu-laukas-kelyje-i-skarulius-vairuotojai-pyksta-taciau-rekonstrukcija-neplanuojama-sulauks-tik-duobiu-lopymo https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/minu-laukas-kelyje-i-skarulius-vairuotojai-pyksta-taciau-rekonstrukcija-neplanuojama-sulauks-tik-duobiu-lopymo Jonavos rajono pakraštyje, Skaruliuose įsikūrę  nemažai verslo įmonių. Čia pat ir Skarulių Šv. Onos bažnyčia, kapinaitės. Keliu į Skarulius važiuoja ne tik įmonių sunkiasvorės transporto priemonės, bet ir lengvuosius automobilius vairuojantys ir čia dirbantys Jonavos rajono gyventojai.  Neapsikentę beveik neapvažiuojamų duobių kelyje į šią gyvenvietę,  vairuotojai kreipėsi  į rajono valdžią, vėliau ir į žiniasklaidą su prašymu pasidomėti, kada bus užlopytas kelias.

  „Galbūt galėtumėt pasidomėti ar mūsų valdžia žada "palopyti" mūsų kelią, įvažiavimą link Skarulių bažnyčios, tikrai ne vienos įmonės darbuotojų kasdien pravažiuojamą "minų lauką" (Ruklos - Skarulių gatvių sankryža). Klausimas aktualus daugeliui čia važiuojančių - kasdien laužome savo automobilius kratydamiesi per neapvažiuojamas duobes“, - portalo redakcijai rašo gyventojai.

  Koks kelias kam priklauso

  Kartais sunku susigaudyti, koks kelias kam priklauso, todėl neretai gyventojai užklausas dėl kelių ir gatvių remontų siunčia vietinei valdžiai. Kalbant apie sankryžą į Skarulius, ji priklauso Lietuvos automobilių kelių direkcijai (LAKD), todėl rajono valdžia svetimame kelyje darbų atlikti negali. Vienok, rajono vadovai gali kreiptis į LAKD ir teikti pasiūlymus ar prašymus, tikėtis, kad aptariama sankryža bus sutvarkyta kartu su tiesiamu dviračiu taku į Ruklą, kuris ir kirs minimą kelią.  

  Anot šiandien pateikto LAKD atsakymo portalui jonavoszinios.lt, dėl šios Skarulių sankryžos sutvarkymo čia veikiančios įmonės dar nesikreipė, tačiau š.m. liepos 5 dieną kreipėsi  Jonavos rajono savivaldybė, kuriai buvo pateiktas LAKD atsakymas.

  „Atsakyme jai be kita ko rašoma, kad įgyvendinant projektą „Valstybinės reikšmės krašto kelio Nr. 143 Jonava-Žasliai-Kalniniai Mijaugonys ruožo nuo 0,290 iki 4,970 km kapitalinis remontas nutiesiant pėsčiųjų ir dviračių taką ir viaduko esančio 1,189 km rekonstravimas“ ši sankryža nebus rekonstruojama. Šiuo projektu sankryžos nėra tvarkomos, tiesiamas tik naujas pėsčiųjų ir dviračių takas. Kelio danga bus tvarkoma tik tose vietose, kur takas kerta važiuojamąją dalį, o pėstiesiems ir dviratininkams reikia pereiti per kelią, bei ties autobusų sustojimo aikštelėmis“, - teigiama LAKD rašte.

  Sankryžos pilnai rekonstruoti neketinama

  LAKD atsakyme minima ir kita, daug džiaugsmo vairuotojams nekelianti žinia – sankryžos pilnai rekonstruoti neketinama.

  „Papildomai informuojame, kad sankryžas Kelių direkcija rekonstruos pagal Kelių direkcijos direktoriaus 2018 m. liepos 19 d. įsakymu Nr. V-16 patvirtintą Vieno lygio sankryžų pertvarkymo prioritetinę eilę. Jūsų minima sankryža, esanti valstybinės reikšmės krašto kelio Nr. 143 Jonava-Žasliai-Kalniniai Mijaugonys 0,56 km, nėra įtraukta į šią eilę, todėl artimiausiu metu jos rekonstruoti neplanuojama“, - rašo LAKD.

  Sulauksime tik duobių lopymo

  LAKD aiškina, kad Valstybinės reikšmės kelius prižiūri AB „Kelių priežiūra“. Ji vadovaudamasi Kelių priežiūros tvarkos aprašu turi užtikrinti tinkamą valstybinės reikšmės kelių priežiūrą. AB „Kelių priežiūra“ informuota apie pažaidas asfalto dangoje ir jos artimiausiu metu bus užtaisytos.

  „Minų laukas“ kelyje į Skarulius: vairuotojai pyksta, tačiau rekonstrukcija neplanuojama, bus tik duobių lopymas

  ]]>
  jonavoszinios.lt Fri, 09 Jul 2021 18:14:46 +0300
  <![CDATA[Edgaras: Ar statybinis laužas ant kelio yra norma, ar aplinkos apsaugos pažeidimas?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/edgaras-ar-statybinis-lauzas-ant-kelio-yra-norma-ar-aplinkos-apsaugos-pazeidimas https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/edgaras-ar-statybinis-lauzas-ant-kelio-yra-norma-ar-aplinkos-apsaugos-pazeidimas Smulkintas statybinis laužas gan dažnai  naudojamas  atliekant statybinius ir kelių tiesimo darbus, tačiau portalo jonavoszinios.lt skaitytojui Edgarui kilo klausimas – ar kelio tiesimui Upninkų seniūnijoje leidžiama naudoti statybinį laužą, ar tai nėra aplinkosauginis pažeidimas? Seniūnija teigia, kad aplinkosauginis pažeidimas būtų, jei medžiagos yra pavojingos aplinkai. 

  „Ar statybinis laužas ant kelio yra norma, ar aplinkos apsaugos pažeidimas? Teko važiuoti keliu Padaigai-Vanagiškiai (Upninku sen.) ir ant kelio privežta statybinio gruzo, pravažiuoti dviračiu nėra įmanoma“, - portalo skiltyje „Pranešk naujieną / Klausk“ rašo Edgaras bei atsiunčia nuotrauką, kurioje matomas kaimo/lauko keliukas išgrįstas statybine skalda.

  Upninkų seniūnijos vyriausioji specialistė Jūratė Auglienė atsakingai sureagavo į gautą užklausą. Į vietą nusiųsti seniūnijos darbuotojai, kad patikrintų gautą informaciją.

  „Šiuo atveju tai tikrai nėra seniūnijos kelias Padaigai - Vanagiškiai, nes seniūnijos darbuotojai važiavo šiandien po jūsų skambučio keliu per Aukštakaimį, Padaigus, Vareikius iki Saleninkų ir per Vanagiškį, visi aplinkiniai keliai patikrinti ir jokių smulkintų plytų ant kelio nėra. Visi seniūnijos keliai birželio mėn. buvo greideriuoti, tame tarpe ir keliai į Padaigus, Saleninkus, Vanagiškį, Aukštakaimį“, - sako J. Auglienė bei priduria, kad kelias nepriklauso seniūnijai: „Iš nuotraukų matosi, kad tikrai tai nėra seniūnijos kelias, o keliukas per lauką į kieno tai sodybą, ar dirbamus laukus, kur galimai savininkas papylė į duobes gavęs vadinamo ,,grūzo“ iš skaldytų plytų.“

  Taipogi specialistė patikina, kad šioje kelio atkarpoje aplinkosauginio pažeidimo nėra.

  „Jeigu tiesiogiai atsakant į klausimą,  ar statybinis laužas ant žvyrkelio yra norma, tai taip. Griaunant pastatus, betonas ar plytos ( sienos, pamatai ) yra smulkinama ir galima pilti į duobes. Aplinkos apsaugos pažeidimas būtų, jei tai būtų šiferis, asbestas ar kt. aplinkai pavojinga medžiaga.

  Šiuo metu visi seniūnijos keliai yra pravažiuojami, seniūnija jokių nusiskundimų iš gyventojų nėra gavusi. Dėl bet kokių gyventojams iškilusių problemų visada prašome kreiptis į seniūniją ar tiesiogiai į seniūnę, visada žmogus bus išklausytas, o problemą bus stengiamasi išspręsti vietoje“, - teigia seniūnijos specialistė.

  Jei norite pranešti naujieną ar gauti atsakymą  į klausimą, kurio ilgai ieškojote - rašykite, klauskite, siųskite į portalo jonavoszinios.lt  skiltį „Pranešk naujieną / Klausk“

  Edgaras: Ar statybinis laužas ant kelio yra norma, ar aplinkos apsaugos pažeidimas?

  ]]>
  jonavoszinios.lt Wed, 07 Jul 2021 17:28:45 +0300
  <![CDATA[Miestiečiai nuogąstauja dėl ančiukų, kurie įkrenta į tvenkinio krioklį]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/miestieciai-nuogastauja-del-anciuku-kurie-ikrenta-i-tvenkinio-kriokli https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/miestieciai-nuogastauja-del-anciuku-kurie-ikrenta-i-tvenkinio-kriokli Gauti jau keli jonaviečių pranešimai apie ančiukus, kurie įkrenta į Joninių tvenkinio krioklį. Miestiečiai nuogąstauja dėl sparnuotųjų likimo, tačiau tarnybos išaiškino, jog pagrindo nerimauti – nėra.

  „Ėjome penktadienį su dukryte pasižiūrėti, kaip prie Joninių slėnio vanduo kriokly bėga, o ten - ančiukai. Kur kreiptis dėl pagalbos? Ar neturėtų uždengti, kad išvengtų tokių bėdų? Labai liūdna“, - pranešė Eglė bei atsiuntė nuotrauką.

  Pirmadienio vakarą situacija pasikartojo. Ugniagesiams gelbėtojams pranešta,  kad į Joninių tvenkinio pralaidos šulinį įkritę ančiukai su antimi, reikalinga pagalba ištraukti.

  Kaip patikino Jonavos miesto seniūnija, uždengti krioklio nėra būtinybės, miestiečiai dėl ančiukų, kurie įkrenta į tvenkinio krioklį, neturėtų nerimauti. 

  Gelbėtojams nusileidus į šulinį ančiukai nuplaukė tolyn į vamzdį, pranešė Kauno priešgaisrinė gelbėjimo valdyba. Kitame vamzdžio gale yra atvira anga, kur paukščiai gali išplaukti į kitą tvenkinį.

   

  Miestiečiai nuogąstauja dėl ančiukų, kurie įkrenta į tvenkinio krioklį

  ]]>
  jonavoszinios.lt Tue, 06 Jul 2021 12:26:16 +0300
  <![CDATA[Virginija: išpuoselėtame Varnutės dviračių take nėra dėžių šunų ekskrementams]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/virginija-ispuoseletame-varnutes-dviraciu-take-nera-deziu-sunu-ekskrementams https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/virginija-ispuoseletame-varnutes-dviraciu-take-nera-deziu-sunu-ekskrementams Neretai gyventojai piktinasi, kad keturkojų mylėtojai vedžiodami savo augintinius nesurenka jų paliekamų ekskrementų. Vienok šuniukų augintojai pastebi, kad kai kur mieste trūksta taip vadinamų „šunadėžių“ – dėžių skirtų šuniukų ekskrementams.

  Gyvūnų mylėtoja Virginija kartu su bendraminčiais tvirtina, kad išpuoselėtame Varnutės dviračių take nėra dėžių šunų ekskrementams per visą atkarpą nuo akmens prie ligoninės iki kepyklos Sodų gatvėje. Moteris vaikščiodama atkreipė dėmesį, kad minimoje atkarpoje trūksta ir paprastų šiukšlių dėžių - nuo vėliavos jonavietė jų suskaičiavo vos tris.

  Susisiekus su miesto seniūnija gautas atsakymas, kad moters pastaba išgirsta. Be to, seniūnija ką tik nupirko 20 vnt. dėžių ekskrementams ir šiuo metu peržiūrimos miesto teritorijos, kuriose nėra arba tos dėžės yra sulaužytos ir jas reikia pakeisti.

  Jonavos miesto seniūnija ragina gyventojus pranešti apie teritorijas, kuriose reiktų atnaujinti, pakeisti ar pastatyti aptariamas dėžes. Pranešus seniūnijai konkretų adresą, jis bus įtrauktas į sąrašus.

  Jonavos miesto bei kaimiškų seniūnijų kontaktus rasite ČIA.

  Virginija: išpuoselėtame Varnutės dviračių take nėra dėžių šunų ekskrementams

  ]]>
  jonavoszinios.lt Mon, 05 Jul 2021 15:03:57 +0300
  <![CDATA[Dviratininkai piktinasi: pačiame sezono įkarštyje sustojo dviračių tako atkarpos remontas]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/dviratininkai-piktinasi-paciame-sezono-ikarstyje-sustojo-dviraciu-tako-atkarpos-remontas https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/dviratininkai-piktinasi-paciame-sezono-ikarstyje-sustojo-dviraciu-tako-atkarpos-remontas Šių metų kovo mėnesį pradėti Pėsčiųjų ir dviratininkų tako paprastojo remonto darbai valstybinės reikšmės magistralinio kelio A6 Kaunas-Zarasai-Daugpilis ruože nuo 33,848 iki 34,123 km taip ir stūkso nebaigti.

  „Dar pavasarį džiaugiausi, kad pagaliau sutvarkys baisiąją dviračių tako atkarpą netoli „Achemos“, tačiau darbus pradėjo, išrausė žemes, aptvėrė teritoriją ir jau kurį laiką nei darbų užbaigimo, nei darbininkų nebematau. Kas atsitiko? Ar taip ir paliks šią teritoriją?“, - teiravosi paspirtukininkas Egidijus.

  Kitas dviračių sporto entuziastas Povilas tvirtino, kad šioje atkarpoje jau senokai nebemato vykstančių darbų: „Važiuoji, važiuoji ir še tau – prieš nosį tvora, draudžiamieji ženklai ir stūksančios žemės. Toks kaip kliūčių ruožas, visą malonumą sugadina“.

  Dar 2018 metais Jonavos rajono savivaldybė ėmėsi projekto „Dviračių tako nuo Taurostos parko iki magistralinio kelio A6 Kaunas-Zarasai-Daugpilis tilto trišalės sankryžos Jonavos mieste statyba“. Dviratininkai ir pėstieji džiaugiasi beveik 2 km. ilgio dviračių taku, vedančiu nuo Taurostos parko link „Achemos“ gamyklos. Tačiau tą džiaugsmą iš dalies temdė VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijai (LAKD) priklausanti nesutvarkyta tako atkarpos dalis, kuri, kaip minėta aukščiau, pradėta tvarkyti š.m. kovą. Kodėl sustojo tvarkymo darbai, pasiteiravome LAKD.

  „Atsakydami į Jūsų užklausą informuojame, kad šį pavasarį dėl itin lietingo periodo ir esamų molingų sankasos gruntų, buvo neįmanoma tinkamai atlikti darbų, todėl buvo nuspręsta esamą sankasą drenuoti ir džiovinti. Tačiau orai ir vėl tam buvo ne palankūs. Tad buvo priimtas sprendimas tvirtinti sankasą.

  Šiuo metu rangovas papildomai stiprina sankasą ir liepos 5 d. žada atlikti pakartotinius kontrolinius bandymus. Jei šis būdas – tvirtos sankasos – pasiteisins, darbai šiame objekte pajudės sparčiau“, - atsako LAKD Tarptautinių ryšių ir komunikacijos skyriaus vadybininkas Evaldas Tamariūnas.

   

   

  Dviratininkai piktinasi: pačiame sezono įkarštyje sustojo dviračių tako atkarpos remontas

  ]]>
  jonavoszinios.lt Fri, 02 Jul 2021 12:41:52 +0300
  <![CDATA[Jonavos Sodros klientas: laukti už durų per karščius nėra normalu]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavos-sodros-klientas-laukti-uz-duru-per-karcius-nera-normalu https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavos-sodros-klientas-laukti-uz-duru-per-karcius-nera-normalu Portalo jonavoszinios.lt redakcija sulaukė pasipiktinusio jonaviečio skambučio. Vyriškis pasakojo, kad birželio 30-ąją, atvykęs jam paskirtu laiku į Jonavos teritorinį Sodros skyrių pastebėjo, jog visi Sodros klientai turi tam tikrą laiką laukti už durų, kol į vidų pakvies specialistai.

  „Bėda tame, kad lauke svilinantis karštis: apie 11 val. saulė kepino jau iki 27 laipsnių, o lauke nėra nei pavėsio, nei kur atsisėsti. Juk nėra paslaptis, kad dažniausiai į Sodrą atvyksta tam tikrų sveikatos sutrikimų turintys žmonės. Aš ir pats širdininkas, astmininkas, todėl stovėti lauke tokiame karštyje ir laukti specialistų malonės, kol mus įleis, nenormalu. Taip, iki paskirto vizito laiko žmonės atvyksta 10 ar 20 min. anksčiau, o Sodroje juk yra laukimo salė - ten ir pavėsis, ir kėdės, todėl žmonės, laikydamiesi reikalavimų, galėtų savo vizito pas specialistą laukti ir laukimo salėje, kuri dabar yra tuščia“, - dar vakar pasakojo vyriškis.

  Birželio 30 -ąją visoje šalyje dar galiojo karantinas. Nuo šiandien, liepos 1-osios šalyje paskelbta ekstremalioji situacija, tad užklausą dėl klientų aptarnavimo atšaukus karantiną pateikėme Sodros komunikacijos skyriui. Tačiau į klausimus, ar nuo liepos 1 d., kuomet šalyje bus atšauktas karantinas, keisis ir aptarnavimas teritoriniuose skyriuose; ar atvykstantys klientai bus įleidžiami į laukimo salę, kad netektų laukti lauke kaitinant saulei, šiandien gautas apgailestavimas dėl sukeltų nepatogumų ir ne itin tikslus atsakymas dėl laukimo salės.  

  „Apgailestaujame, kad skaitytojui teko patirti nepatogumų. Karantino metu galiojo griežti ribojimai, numatantys, kiek žmonių gali būti aptarnaujama vienu metu atitinkame plote. Vadovaudamiesi reikalavimais, „Sodros“ specialistai pasitikdavo klientus ir kviesdavo juos į vidų, kai ateidavo konkrečiam žmogui paskirtas priėmimo laikas. Tikimės, kad karantinui pasibaigus ir ribojimams švelnėjant galėsime sukurti klientams patogesnes laukimo sąlygas. Vis dar išlieka būtinybė vizitui registruotis iš anksto – tai galima padaryti internetu https://www.sodra.lt/isankstine-klientu-registracija , telefonu 1883 arba (+370) 5 250 08“, - teigiama Sodros komunikacijos skyriaus atsiųstame atsakyme.

  Tiesa, skambinęs vyriškis priekaištų patiems Jonavos Sodros specialistams neturėjo, anaiptol, dėkojo už malonų ir gerą aptarnavimą, tačiau laukimas už durų ne itin palankiomis oro sąlygomis jam apkarto.

  Pasibaigus karantinui, tačiau besitęsiant ekstremaliai situacijai, „Sodra“ klientų aptarnavimo skyriuose ir toliau priims tik iš anksto užsiregistravusius gyventojus.

  „Tiems mūsų klientams, kurie dėl įvairių asmeninių ar sveikatos priežasčių negali pasinaudoti paslaugomis per nuotolį, reikia kontaktinių paslaugų. Nuo birželio 1 d. atsidarius klientų aptarnavimo padaliniams, juose kasdien apsilanko apie 1700 gyventojų.

  Kviesdami iš anksto registruotis apsilankymui „Sodros“ klientų aptarnavimo skyriuose, ne tik užtikriname gyventojų ir mūsų darbuotojų saugumą, bet ir efektyviau planuojame darbą. Be to, klientai sutaupo laiko, nes nereikia priėmimo laukti eilėje“, – sako Evaldas Mikutis, „Sodros“ Klientų aptarnavimo valdymo skyriaus vedėjas.

  Registruotis vizitui galima užpildžius registracijos formą „Sodros“ internetiniame puslapyje www.sodra.lt/registracija, paskambinus telefonu 1883 arba (+370) 5 250 0883. Kiekvienas klientas, užsiregistravęs konsultacijai, gaus patvirtinimą ir bilieto numerį su tiksliu apsilankymo laiku. Į priimamojo skyrius atvykusius gyventojus pasitiks „Sodros“ specialistai.

  Klientai, atvykstantys į „Sodros“ skyrius, kaip ir anksčiau privalo dėvėti apsaugines veido kaukes, dezinfekuotis rankas, laikytis saugaus atstumo.

  Daugeliu klausimu konsultuotis su „Sodros“ specialistais galima ir telefonu 1883. Per dieną „Sodros“ informacijos centras sulaukia apie 4 tūkst. skambučių.

  Prisijungęs prie asmeninės „Sodros“ paskyros www.sodra.lt/gyventojui arba www.sodra.lt/draudėjui  kiekvienas vartotojas gali pateikti prašymus, paklausimus, bendrauti realiuoju laiku (chat), suformuoti reikiamus duomenis.

   

  Jonavos Sodros klientas: laukti už durų per karščius nėra normalu

  ]]>
  jonavoszinios.lt Thu, 01 Jul 2021 12:51:24 +0300
  <![CDATA[Jonavietis Marius: Kodėl "Jonavos paslaugos" neturi užvažiavimo vežimėliams?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavietis-marius-kodel-jonavos-paslaugos-neturi-uzvaziavimo-vezimeliams https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavietis-marius-kodel-jonavos-paslaugos-neturi-uzvaziavimo-vezimeliams Turbūt nesumeluosime sakydami, kad kone kiekvienas jonavietis yra buvęs pastate Klaipėdos g. 17, kur įsikūrusi bendrovė „Jonavos paslaugos“. Susitvarko savo rūpimus klausimus ir žingsniuoja toliau, nekreipdami dėmesio į tai, kas nėra aktualu konkrečiam asmeniui. O štai portalo jonavoszinios.lt skaitytojui Mariui „už akių“ kai kas užkliuvo. Vyriškiui kilo klausimas - kodėl "Jonavos paslaugos" neturi užvažiavimo vežimėliams?

  Daugeliui judėjimo sutrikimų turinčių žmonių labai aktualus panduso įrengimas, kuriuo sėkmingai gali naudotis ir asmenys į įstaigą atvykstantys su mažais vaikais vėžimėliuose.   

  Nuo 2020 metų įsigaliojo naujas statybos techninis reglamentas „Statinių prieinamumas“, kuris dar kartą įtvirtina – visi NAUJI statiniai ir teritorijos turi būti prieinami visiems. Vykdant naujas statybas ar rekonstrukcijas, laikomasi šių reikalavimų - daug kas pritaikyta judėjimui vežimėliais, padaryti nuvažiavimai ir užvažiavimai. Bendrovės „Jonavos paslaugos“ pastatas kol kas nėra modernizuotas, įrengto panduso nėra, tačiau įrengti užvažiavimą yra planuojama.  

  „UAB „Jonavos paslaugos“ buvo svarstoma galimybė įrengti užvažiavimo pandusą prie esamo įėjimo, tačiau tai sunkiai techniškai įgyvendinama dėl per ilgo nuolydžio pagal reikalavimus ir parkavimo aikštelės. Jeigu ateityje bus rekonstruojamas pastatas, tuomet bus svarstoma įrengti pandusą numatant kitą įėjimą į pastatą.

  Įmonė daugiau orientuojasi į nuotolinį klientų aptarnavimą: sudaryta galimybė už visas paslaugas apmokėti naudojantis UAB „Jonavos paslaugos“ savitarna, pateikti prašymus el. paštu, gauti atsakymus telefonu. Siekiant pagerinti nuotolinį aptarnavimą, vykdomi savitarnos tobulinimo darbai“, - rašoma UAB „Jonavos paslaugos“ atsakyme.

   

  Jonavietis Marius: Kodėl "Jonavos paslaugos" neturi užvažiavimo vežimėliams?

  ]]>
  jonavoszinios.lt Wed, 30 Jun 2021 10:52:57 +0300
  <![CDATA[Skaitytojai teiraujasi apie Jonavos tvenkinių vandens kokybę: ar maudytis saugu?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/skaitytojai-teiraujasi-jonavos-tvenkiniu-vandens-kokybe-ar-maudytis-saugu https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/skaitytojai-teiraujasi-jonavos-tvenkiniu-vandens-kokybe-ar-maudytis-saugu Portalo jonavoszinios.lt redakciją pasiekė ne vieno skaitytojo skambutis, kurio metu pasiteirauta dėl miesto maudyklų vandens kokybės.

  Šiandien paskambinęs vyriškis tikino, jog jo aplinkoje yra žmonių, tikinančių, kad Jonavos miesto tvenkinių vanduo yra nešvarus ir nesaugus maudynėms.

  Dar anksčiau buvo skelbta, kad paėmus vandens mėginius jo kokybei nustatyti iš 10 Jonavos rajono maudymosi vietų poilsio zonose nustatyta, jog  maudytis negalima tik Neries upėje.

  Paskutiniai mėginiai imti birželio 23-ąją ir dar šiandien išplatintas pranešimas, kad Neries upėje ties Jonava maudytis saugu. Atlikus pakartotinius Neries upės maudyklos vandens tyrimus, mikroorganizmų skaičius neviršijo nustatytos normos.

  Šiuo metu nėra nustatyta, kad maudytis kituose vandens telkiniuose nerekomenduojama. Tačiau kiti maudyklų tyrimai bus vykdomi tik liepos pirmąją savaitę.

  Minėtus tyrimus organizuoja Visuomenės sveikatos biuras. Jie atliekami viso sezono metu.

  Skaitytojai teiraujasi apie Jonavos tvenkinių vandens kokybę: ar maudytis saugu?

  ]]>
  jonavoszinios.lt Fri, 25 Jun 2021 15:21:32 +0300
  <![CDATA[Jonavietis Ramybės skvere pasigedo šiukšliadėžių, kai jos stovi kone prie kiekvieno suolelio]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavietis-ramybes-skvere-pasigedo-siuksliadeziu-kai-jos-stovi-kone-prie-kiekvieno-suolelio https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavietis-ramybes-skvere-pasigedo-siuksliadeziu-kai-jos-stovi-kone-prie-kiekvieno-suolelio Portalo jonavoszinios.lt skaitytojas atsiuntė nuotrauką ir klausimą prie jos, o tiksliau – pastebėjimą, su kuriuo būtų sunku sutikti, apsilankius Ramybės skvere.

  "Kai yra lėšų tiltui, baseinui, stadionui, arenai... Kada atsiras lėšų porai šiukšliadėžių parkelyje, Ramybės skvere? Nes panašus vaizdas jau ne pirmi metai. Norisi nors kibirą pastatyti...", - rašo jonavietis.

  Atsiųstoje nuotraukoje, nors ir nakties metu, akivaizdžiai matosi nederamoje vietoje išmestos šiukšlės. Bet kyla klausimai – ar tikrai parke trūksta šiukšliadėžių, o gal tai paprasčiausias tingėjimas paėjėti toliau.

  Dažnai apsilankantys parkelyje prie meno mokyklos neduos sumeluoti, jog šiukšliadėžės įrengtos kone prie kiekvieno suolelio. Nuotraukoje, deja, nesimato kito suolelio šono, ties kuriuo galimai yra šiukšliadėžė, todėl peršasi išvada, kad naktinėtojai tiesiog patingėjo šiukšles išmesti į jam skirtas vietas – čia pat vakarojo ir šiukšlino sau po kojomis.

  Savo aplinką mylintys ir gerbiantys asmenys taip nesielgtų, atliekomis atsikratytų tinkamai, tad šiukšlintojus belieka tik sugėdinti ir paraginti, kad ateityje taip nesielgtų. Juk visi norime gyventi gražiau ir švariau.

    

   

  Jonavietis Ramybės skvere pasigedo šiukšliadėžių, kai jos stovi kone prie kiekvieno suolelio

  ]]>
  jonavoszinios.lt Fri, 25 Jun 2021 13:48:08 +0300
  <![CDATA[Jonavietė: Maža to, kad kelias Šalūgiškiai – Stašėnai nepritaikytas stambiagabaričių važiavimui, tai dar ir pastoviai kenčia gyventojai]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonaviete-maza-to-kad-kelias-salugiskiai-stasenai-nepritaikytas-stambiagabariciu-vaziavimui-tai-dar-ir-pastoviai-kencia-gyventojai https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonaviete-maza-to-kad-kelias-salugiskiai-stasenai-nepritaikytas-stambiagabariciu-vaziavimui-tai-dar-ir-pastoviai-kencia-gyventojai Portalas jonavoszinios.lt gavo gyventojos klausimą dėl kelio ruožo Šalūgiškiai – Stašėnai. Moteris teiraujasi, kam priklauso minima kelio atkarpa ir kas privalo ja rūpintis.

  „Norėjau pasiteirauti, kas yra atsakingas už kelio ruožo Šalūgiškiai - Stašėnai atkarpą? Jonavos rajono seniūnas ar žvyro kasybos įmonė, kuri tonines savivartes varinėja pirmyn atgal? Maža to, kad tas kelias nepritaikytas stambiagabaričių mašinų važiavimui, tai dar ir pastoviai kenčia gyventojai. Greideriuoti kelio niekas nenori, turim laužyti savo mašinas per savivarčių išmušamas duobes, tai dar prie visko šį penktadienį pasiekėm piką, kai prieš pat mašinos priekį iš savivarčio, lekiančio virš 50 km greičiu, išskrido didžiulis akmuo. Gerai, kad buvo atstumas, ir akmuo pataikė ne į priekinį stiklą, o praskrido po mašina ir sulaužė duslintuvo galą. O jei būtų pataikę į stiklą, kas būtų tas išlaidas padengęs?“, - rašo moteris.

  Kelio ruožas Šalūgiškiai – Stašėnai yra Šveicarijos seniūnijoje, kurios seniūnas Algirdas Paplonskis patikino, jog kelią prižiūri tiek seniūnija, tiek karjerus eksploatuojančios bendrovės, tvarką prižiūri aplinkosauga ir viešosios tvarkos skyrius.

  „Prieš eilę metų, kuomet buvo svarstomas klausimas dėl karjero įteisinimo, buvo priimtas sprendimas, kad minimas Šalūgiškių – Stašėnų kelias bus skirtas būtent sunkiasvoriam transportui. Kelio ruožu rūpinasi ir seniūnija, ir karjerus eksploatuojančios bendrovės – „Tekas“, „Marnera“ ir „Brolių keliai“. Jie visi pasirašę poveikio aplinkai vertinimo susitarimą, tad kelias yra laistomas, kad nekiltų daug dulkių, taipogi yra greideriuojamas, nes seniūnija neturi tokios galingos technikos. Yra ir greičio ribojimo ženklai. Be to tvarką kelio atkarpoje stebi aplinkosauga ir Jonavos viešosios tvarkos skyrius. Yra tikimybė, jog akmuo į automobilį galėjo atsitrenkti iš po ratų nuo kelio, nes didieji sunkvežimiai krovinius veža uždengę.

  Noriu atkreipti ten gyvenančių ir vairuotojų dėmesį. Kadangi laukiami Rail Baltica geležinkelio tilto per Nerį statybos darbai, sunkiasvorių intensyvumas šiame kelyje tik padidės. Kaip jau minėjau anksčiau, kelias skirtas stambiai technikai, kitur važiuoti jie neturės galimybių, tad prasidėjus tilto statyboms, greičiausiai artimiausius penkis metus gyvenimas šalia to kelio gali dar labiau apkarsti“, - sako seniūnas Algirdas Paplonskis.   

   

  Šveicarijos seniūnijos nuotraukoje – laistomas Stašėnų kelias

   

  Jonavietė: Maža to, kad kelias Šalūgiškiai – Stašėnai nepritaikytas stambiagabaričių važiavimui, tai dar ir pastoviai kenčia gyventojai

  ]]>
  jonavoszinios.lt Tue, 22 Jun 2021 16:27:41 +0300
  <![CDATA[Skaitytoja sunerimusi dėl savo kaimynų neatsakingumo: susimąstys, kai viskas baigsis nelaime]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/skaitytoja-sunerimusi-del-savo-kaimynu-neatsakingumo-susimastys-kai-viskas-baigsis-nelaime https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/skaitytoja-sunerimusi-del-savo-kaimynu-neatsakingumo-susimastys-kai-viskas-baigsis-nelaime Į portalą jonavoszinios.lt kreipėsi Chemikų gatvės gyventoja Rima, kuri išsakė savo nerimą dėl kaimynų elgesio - jie palieka  savo šunį balkone. Moteris tikina, kad gyvūnas ne tik loja, bet ir yra pavojuje pats - šuo balkone tūno net ir karščiausiomis dienomis.

  Baiminasi ir dėl gyvūno sveikatos

  ,,Nežinau, kodėl jie taip daro... Gal šuo niokoja namus? Bet paliktas balkone jis ištisai loja ir taip drumsčia kitų žmonių ramybę. Visgi, man tai nėra blogiausias dalykas šioje situacijoje... Kai pamačiau šunį balkone per didžiausius karščius, negalėjau patikėti savo akimis. Juk gyvūnas gali nugaišti! Kam galėčiau pranešti apie tai? Manau, šeimininkai elgiasi labai neatsakingai ir netgi, leisiu sau pasakyti, kvailai. Susimąstys, kai viskas baigsis nelaime...", - teigė moteris.

  Privalo užtikrinti tinkamas sąlygas

  Kaip nurodo Gyvūnų laikymo Jonavos rajono savivaldybės teritorijos gyvenamosiose vietovėse taisyklės, gyvūnams laikyti turi būti sudaromos tinkamos, jų sveikatos ir gerovės reikalavimus atitinkančios laikymo sąlygos (patalpos, aplinka, priežiūra, pašaras (lesalas) ir vanduo).

  Ko gero, dauguma sutiktų, kad gyvūno laikymas balkone visą dieną neatrodo suderinamas su jo gerove.

  Kilus įtarimas, kad gyvūnas patiria kančias, visada galima pranešti bendruoju pagalbos tarnybų numeriu 112 arba Jonavos rajono savivaldybės viešosios tvarkos skyriui (kontaktus rasite čia). Tais pačiais kontaktais galima kreiptis ir tuomet, kai gyvūnas triukšmauja. Už tai šeimininkui gresia ir piniginė bauda, kuri, jei nusižengimas fiksuojamas nebe pirmą kartą, gali perkopti ir 200 eurų ribą.

  Karštis gali būti pražūtingas 

  Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba savo ruožtu primena, kad karštis - itin pavojingas gyvūnams. Karščių metu padidėja iš organizmo išskiriamų skysčių kiekis, pakinta gyvūnų kraujotakos, kvėpavimo, nervų sistemos ir kitų organų bei audinių fiziologinės funkcijos, todėl per karščius laikomiems gyvūnams reikia skirti kur kas daugiau dėmesio.

  Įsivyravus karštiems orams, augintinius reikėtų stengtis laikyti namuose, leisti jiems gulėti kuo vėsesnėje vietoje. Žinotina, kad sunkiau karštį pakelia vyresni, sergantys bei trumpasnukiai gyvūnai.

  Karštuoju metu laiku gyvūnai skysčių suvartoja daugiau, todėl svarbu, kad vanduo būtų ne tik šviežias, bet ir švarus, vėsus, todėl turėtų būti laikomas pavėsyje.

  Lauke esant didelei temperatūrai jokiu būdu negalima gyvūnų augintinių palikti vienų uždarose ir mažose patalpose. Tai labai pavojinga jų gyvybei.

  Asociatyvi archyvo nuotrauka.

  Skaitytoja sunerimusi dėl savo kaimynų neatsakingumo: susimąstys, kai viskas baigsis nelaime

  ]]>
  jonavoszinios.lt Tue, 22 Jun 2021 09:55:02 +0300
  <![CDATA[Neparduota žemė sukėlė konfliktą: pinigų klausimas aptemdė ir seną draugystę?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/del-neparduotos-zemes-aiskinsis-teisme https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/del-neparduotos-zemes-aiskinsis-teisme Kulvoje esantį žemės ūkio kooperatyvą ,,Kulvos žemė" jau kurį laiką slegia nesutarimai. Vienam iš ūkininkų - Jonui Kišonui nutarus parduoti žemę, tarp jo ir kooperatyvo valdybos kilo konfliktas, kurio sprendimas, panašu, nebus priimtas be teismų įsikišimo. 

  Prieš analizuojant situaciją - esminiai niuansai

  Tam, kad pasakojamą istoriją geriau suprastų ir žmonės, kurie turi mažai ką bendro su žemėtvarka, visų pirma, ko gero, reikėtų paaiškinti ir kooperatyvo sąvoką.

  Kooperatyvas – tai grupės fizinių arba fizinių ir juridinių asmenų (toliau – nariai) savanoriškai įsteigtas ūkinis subjektas, kurio kapitalo ir narių sudėtis yra kintama, skirtas narių ekonominiams, ūkiniams ir socialiniams poreikiams tenkinti. Kooperatyvo nariai įneša lėšas kapitalui sudaryti, tarpusavyje pasiskirsto riziką ir naudą pagal narių prekių ir paslaugų apyvartą su kooperatyvu ir aktyviai dalyvauja kooperatyvo valdyme. 

  Kooperatyvas yra ribotos civilinės atsakomybės juridinis asmuo. Tai reiškia, kad įmonių savininkai neatsako savo turtu verslo nesėkmės atveju. Kooperatyvo turtas yra atskirtas nuo narių turto. Kooperatyvas pagal savo prievoles atsako tik savo turtu. Narys atsako už pajų priklausančiu įmokėti pajiniu įnašu.

  Pajinis įnašas - asmens piniginis arba nepiniginis turtinis įnašas į kooperatyvą. Kooperatinės bendrovės nario pajaus dydis yra lygus nario įneštų pajinių įnašų vertei. Minimalaus ir maksimalaus pajų dydžiai, pajinio įnašo ir papildomų pajinių įnašų įmokėjimo tvarka, atsakomybė už šios tvarkos pažeidimus, nepiniginio (daiktų, intelektinės veiklos rezultatų, taip pat kitokių turtinių ir neturtinių vertybių) pajinio įnašo įvertinimo tvarka turi būti nustatyta įstatuose.

  Siūlė pirkti

  Būtent nutarus parduoti savo pajų, J. Kišonas ir susidūrė su problemomis. 

  ,,Visiems kooperatyvo nariams išplatinome laiškus, kuriuose informavome, jog parduodame pajų už konkrečią kainą, t.y. 18 000 eurų. Nustatėme terminą, per kurį lauksime atsakymo. Kadangi žemės niekas nepanoro pirkti, pardavėm ją tretiesiems asmenims - jauniems, protingiems žmonėms.

  Su naujaisiais savininkais susitarėme, kad iš pradžių mums bus sumokėta dalis pinigų, kita tuomet, kai jie taps kooperatyvo nariais. Na ir kooperatyvo pirmininkas Jonas Klemensas Sungaila sukvietė posėdį, kuriame nutarta nepriimti naujų narių.

  Dėl to žemė liko neparduota, o mes turėjome gražinti pinigus", - neslėpdamas apmaudo savo problemą portalui jonavoszinios.lt nupasakojo J. Kišonas.

  Mano, kad nori apgauti

  Ūkininkas svarsto, kad naujieji pirkėjai buvo nepriimti dėl savanaudiškų valdybos siekių.

  ,,Be to, kad mums buvo pasakyta, jog už žemę prašėme per daug pinigų, pridurta, kad  naujasis ūkininkas yra per stambus. Man tai skamba juokingai. Kas paneigs, jog čia slypi asmeniniai valdybos interesai?

  Anksčiau kooperatyvą sudarė kur kas daugiau narių. Kai aš kažkada paklausiau, kam liks kooperatyvas, jei narių pamažu mažėja, lyg pasišaipant buvo pasakyta, kad kooperatyvas liks tiems, kurie liks jame. 

  Man panašu, kad čia yra valdybos suokalbis. Jie tikisi, kad žmonės, jei ir parduos žemes, tai už juokingą kainą.

  Kadangi manau, kad elgiamasi neteisingai, esu J. Klemenso Sungailos klausęs, koks institutas mokė jį apvogti žmones nevagiant?  Žinoma, jis teisinosi, jog nieko blogo nedaro, tačiau mes praradome pirkėją, praradome pinigus ir dabar žadame kreiptis į teismą. Jame prašysime, kad valdyba mums atlygintų žalą dėl neparduotos žemės", - teigė J. Kišonas, pridurdamas, kad iki kalbų apie žemės pardavimą, jis puikiai sutarė tiek su pačiu J.K. Sungaila, tiek su kitais ,,Kulvos žemės" valdybos nariais.

  Nuo bendrų švenčių - iki pykčių

  ,,Mes su Jonu visad draugavom, gimtadienius kartu šventėm, bet kai tik palietėm kalbas apie žemės pardavimą, draugystė nutrūko. Tai išeina, kad pinigai - svarbiausi?

  Pamenu dar ir tuos laikus, kai kooperatyvo nariai organizuodavo sueigas, o dabar nieks nesiskaito su eiliniais, valdyba daro ką nori.... Taip neturi būti", - kalbėjo ūkininkas. 

  Valdybos kaltės nemato

  Susisiekus su pačiu J. Klemensu Sungaila ir paprašius pakomentuoti situaciją, kooperatyvo pirmininkas tikino nematantis valdybos kaltės.

  ,,Mes nei leidžiam, nei neleidžiam parduoti tos žemės. Viską tvarko žemėtvarka...

  Jis pardavė pajų, bet pajus, pagal visus įstatus, visų pirma, turi būti parduodamas kooperatyvo nariams. Jei jie neperka, jis gali būti parduodamas kitiems.

  Dabar J. Kišonas parduoda žemę pašaliniam, o tas prašo, kad priimtume jį  į kooperatyvą...

  Aš gerai žinau, tą naująjį pirkėją. Jo mama, dar vienas jo draugas turi daug žemės. Tai ko jie patys negali susikurti savo kooperatyvo? 

  Mūsų kooperatyvas yra smulkus. Tai valdyba ir konstatavo, kad ,,Kulvos žemė" - sukurtas smulkiems Kulvos ūkininkams. Dabar ateina stambus ūkininkas iš kitos seniūnijos ir prašosi priimamas...

  Juokingi dalykai vyksta. Aš net nesuksiu galvos dėl jų... Pasisamdysim teisininką ir tegul sprendžia teismai", - kalbėjo J. Klemensas Sungaila.

  Įsitikinęs, kad kaina - neadekvati

  Pasiteiravus, ar tiesa, kad J. Kišonas išsiuntė kitiems kooperatyvo nariams siūlymus pirkti pajų, ,,Kulvos žemės" valdybos pirmininkas pateikia teigiamą atsakymą, tačiau tuoj pat priduria, jog siūlyta kaina - neadekvati.

  ,,Jis pasakė tikslią kainą ir išsiuntė visiems siūlymus. Jei aš sugalvosiu, kad noriu, jog man kas sumokėtų už automobilį 20 000 eurų, nors jis yra vertas 1000, ar aš elgsiuosi protingai? Žmonės nepirks...

  Dar vienas svarbus dalykas - kooperatyvo žemės, t.y. pajaus kainą nustato visuotinis susirinkimas. Aš pats negaliu jos nei didint, nei mažint. Jei nustatyta, kad pajaus vertė viena, o J. Kišonas prašo kelis kart didesnės, ar tai yra teisinga?", - retoriškai klausė J. Klemensas Sungaila.

  Paaiškino galiojančią tvarką

  Portalas jonavoszinios.lt susisiekė su Žemės ūkio ministerija ir pasiteiravo, kokių veiksmų turi imtis kooperatyvo narys, norintis parduoti savo žemę.

  ,,Pagal Kooperatinių bendrovių (kooperatyvų) įstatymo 13 straipsnio 5 dalį kooperatinės bendrovės nariai turi teisę perleisti pajų kitiems asmenims įstatuose nustatyta tvarka. Pirmenybę įsigyti perleidžiamą pajų tomis pačiomis sąlygomis turi kooperatinės bendrovės narys. Apie ketinimą perleisti pajų kooperatinės bendrovės narys privalo raštu pranešti kitiems kooperatinės bendrovės nariams ir valdymo organui įstatuose nustatyta tvarka. Jeigu per mėnesį nė vienas kooperatinės bendrovės narys, kuriam apie perleidžiamą pajų buvo pranešta, pajaus neįsigyja, pajų perleidžiantis narys įgyja teisę jį perleisti trečiajam asmeniui, jeigu trečiasis asmuo, ketinantis įsigyti pajų, kooperatinės bendrovės įstatų nustatyta tvarka kreipiasi į kooperatinę bendrovę su prašymu tapti kooperatinės bendrovės nariu ir kooperatinės bendrovės narių susirinkimas kooperatinės bendrovės įstatų nustatyta tvarka priima sprendimą dėl šio asmens priėmimo į kooperatinės bendrovės narius. Šis sprendimas įsigalioja nuo pajaus perleidimo momento", - paaiškino ministerija.

  Kaina nustatoma šalių sutarimu

  Anot ministerijos, žemės ūkio paskirties žemės įsigijimo įstatymas (toliau – Įstatymas) reglamentuoja tik valstybinės  ir privačios žemės ūkio paskirties žemės pardavimą. Vadovaujantis Įstatymo 5 straipsnio 1 dalimi, pirmumo teisę įsigyti privačią žemės ūkio paskirties žemę už tą kainą, už kurią ji parduodama, ir kitomis tokiomis pačiomis sąlygomis, turi:

  1) žemės sklypo bendraturčiai;

  2) parduodamo žemės sklypo naudotojas, naudojęs šią žemę žemės ūkio veiklai ne mažiau kaip vienus metus pagal Nekilnojamojo turto registre šiam laikotarpiui įregistruotą sutartį (sutartis), jeigu jis, būdamas fizinis asmuo, Ūkininko ūkio įstatymo nustatyta tvarka yra įregistravęs ūkininko ūkį arba būdamas juridinis asmuo, kurio pajamos iš žemės ūkio veiklos sudaro daugiau kaip 50 procentų visų gautų pajamų;

  3) asmuo, nuosavybės teise turintis žemės ūkio paskirties žemės sklypą, kuris ribojasi su parduodamu žemės ūkio paskirties žemės sklypu, jeigu jis, būdamas fizinis asmuo, Ūkininko ūkio įstatymo nustatyta tvarka yra įregistravęs ūkininko ūkį arba būdamas juridinis asmuo, kurio pajamos iš žemės ūkio veiklos sudaro daugiau kaip 50 procentų visų gautų pajamų;

  4) fizinis asmuo, deklaravęs gyvenamąją vietą, arba juridinis asmuo, įregistravęs juridinio asmens buveinę tos savivaldybės teritorijoje, kurioje yra parduodamas žemės ūkio paskirties žemės sklypas, ar besiribojančių savivaldybių teritorijoje, jeigu jis, būdamas fizinis asmuo, Ūkininko ūkio įstatymo nustatyta tvarka yra įregistravęs ūkininko ūkį arba būdamas juridinis asmuo, kurio pajamos iš žemės ūkio veiklos sudaro daugiau kaip 50 procentų visų gautų pajamų.

  Akcentuota ir tai, kad pagal Civilinio kodekso 6.313 straipsnį parduodamo daikto (šiuo atveju žemės sklypo) kaina nustatoma pinigais šalių susitarimu.

  Neparduota žemė sukėlė konfliktą: pinigų klausimas aptemdė ir seną draugystę?

  ]]>
  jonavoszinios.lt Sun, 20 Jun 2021 23:55:37 +0300
  <![CDATA[Jonavietis pasipiktinęs įkyriu kvietimu skiepytis: Kodėl „garsiai“ neskelbia, kiek jau yra persirgusių ir gavusių imunitetą?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavietis-pasipiktines-ikyriu-kvietimu-skiepytis-kodel-garsiai-neskelbia-kiek-jau-yra-persirgusiu-ir-gave-imuniteta https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavietis-pasipiktines-ikyriu-kvietimu-skiepytis-kodel-garsiai-neskelbia-kiek-jau-yra-persirgusiu-ir-gave-imuniteta „Jau „lenda per gerklę“ tas įkyrus kvietimas skiepytis. Kokio velnio tiek kviečia? Kur bepasisuksi, ar ką beskaitysi – visur skatinama skiepytis. Kodėl „garsiai“ neskelbia, kiek jau yra persirgusių, kiek žmonių natūraliai gavę imunitetą nuo Covid?“, -  piktokai klausė redakcijai paskambinęs vyriškis.

  Anot jonaviečio, nereikia žmonėms taip brukti to skiepo – jei jie norės, ateis ir pasiskiepys, ir tikrai suras, kur galima tai padaryti. Juolab, kalbėjo vyriškis, turbūt dauguma jau spėjo ne tik kad gauti skiepą, bet ir parsirgti Covidu bei įgyti imunitetą, todėl būtų įdomu žinoti, kiek jonaviečių jį jau turi.

  Lietuvos statistikos departamentas kasdien atnaujina informaciją apie Covid-19 pandemiją švieslentėse, kur rezultatus stebėti savarankiškai galite paspaudę ČIA. Jose galima matyti bendrą apžvalgą, situaciją savivaldybėse, informaciją apie atliktus ir neatliktus tyrimus.

  Kalbant apie gyventojų imunizaciją, švieslentėje pateikiami ir šie duomenys. Birželio 16-osios duomenimis, Jonavos rajono savivaldybės teritorijoje galimai imunizuotų asmenų yra 17 815 arba 43,7 proc. nuo visų gyventojų.

  Per visą laikotarpį patvirtinti ligos atvejai - 3 822, per visą skiepijimo laikotarpį iš viso paskiepyti 15 839 jonaviečiai, pilną vakcinos dozę yra gavę 10 773 asmenys, dalinai paskiepyta 5 066.

  Primename, kad visoje Lietuvoje š.m. kovo mėnesį startavo vakcinavimo reklamos kampanija, kuri, teigiama, gali būti dar ir plečiama. Tad galima spėti, jog raginimo skiepytis neišvengsime. 

   

  Jonavietis pasipiktinęs įkyriu kvietimu skiepytis: Kodėl „garsiai“ neskelbia, kiek jau yra persirgusių ir gavusių imunitetą?

  ]]>
  jonavoszinios.lt Thu, 17 Jun 2021 13:15:01 +0300
  <![CDATA[Nenustebkite, jei baudą už KET pažeidimą gausite ir po metų]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/nenustebkite-jei-bauda-uz-ket-pazeidima-gausite-ir-po-metu https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/nenustebkite-jei-bauda-uz-ket-pazeidima-gausite-ir-po-metu Su žiniasklaida susisiekė jaunas vairuotojas, kuris neseniai, tik keli mėnesiai kai džiaugiasi tėvystės rūpesčiais bei panoro pasidalinti savo patirtimi su kitais vairuotojais.

  „Šiandien elektroniniu paštu iš policijos gaunu procesinius dokumentus apie administracinį nusižengimą. Prisegtame dokumente – protokolas, kuriame rašoma, kad neva aš, vairuodamas transporto priemonę, važiavau antra eismo juosta, kai pirma eismo juosta buvo laisva. Nesilaikiau kuo arčiau dešiniojo važiuojamosios dalies krašto kelyje Kaunas–Zarasai–Daugpilis, 16,00 km.  O kas labiausiai nustebino – padaryto pažeidimo data - 2020 m. balandžio mėn. 4 d. Pirma mintis – su data kažkas suklydo, antra mintis – aš visai nepamenu, ką veikiau daugiau nei prieš metus, nes dabar mane supa visai kiti rūpesčiai. O be to, kur kokie įrodymai – nuotrauka ar video medžiaga, kad daugiau nei prieš metus aš pažeidžiau taisykles“, - nuostabos neslėpdamas pasakojo vairuotojas. 

  Anot vyriškio, jis pavartė Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodeksą dėl senaties terminų. 672 straipsnis skelbia, kad „Nutarimas skirti administracinę nuobaudą negali būti vykdomas, jeigu jis nebuvo perduotas vykdyti per tris mėnesius nuo priėmimo dienos“.

  „Ruošiausi pabendrauti su pareigūnais, tad skaičiau administracinių nusižengimų kodeksą, kad būčiau pasiruošęs atsikirsti, tačiau, mano nuostabai, gavau visai kitokį atsakymą, nei tikėjausi. Surašytame policijos protokole buvo pateiktas telefono numeris, kuriuo ir paskambinau. Atsiliepusi specialistė paaiškino, kad Kelių eismo taisyklių (KET) pažeidimui senaties terminas yra 2 metai, o paklausus apie per tris mėnesius neįteiktus dokumentus, gavau atsakymą, kad protokolas apie pažeidimą dar tais 2020 metais buvo siunčiamas popieriniu laišku, bet nepasiekė adresato, paštas nepatvirtino įteikimo ir protokolas buvo perrašytas bei atsiųstas elektroniniu paštu šiais, 2021 metais“, - patirtimi dalijosi vyriškis.

  Anot vairuotojo, specialistė patikino, kad jei tik jis pageidauja, jam bus atsiųsta nuotrauka, kurioje užfiksuotas minėtas pažeidimas. Taip pat buvo pranešta, kad dėl datos nėra klaidos, mat šiuo metu peržiūrimi visi, net keli tūkstančiai siųstų ir adresatų nepasiekusių pažeidimų srautai.

  „Sumokėsiu aš tą paskirtą 15 eurų baudą, jei tikrai nusikaltau tais metais, bet noriu perspėti kitus, kad nenustebtų gavę laišką iš policijos su daugiau nei metų senumo pažeidimu. Net jei ir neatsimenate, ką pažeidėte - išsisukti nepavyks, mat policija tikrina savo archyvus ir iš naujo siunčia pranešimus apie paskirtas baudas“, - pokalbį užbaigia vairuotojas bei priduria, kad visiems vairuotojams linki gero kelio ir nepažeidinėti kelių eismo taisyklių, kad vėliau nereikėtų nemaloniai nustebti.   

   

  Nenustebkite, jei baudą už KET pažeidimą gausite ir po metų

  ]]>
  jonavoszinios.lt Tue, 15 Jun 2021 13:38:53 +0300
  <![CDATA[Skaitytojai praneša jaučiantys nemalonius kvapus: ar jūs taip pat juos jaučiate?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/skaitytojai-pranesa-jauciantys-nemalonius-kvapus-ar-jus-taip-pat-juos-jauciate https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/skaitytojai-pranesa-jauciantys-nemalonius-kvapus-ar-jus-taip-pat-juos-jauciate Apie blogus kvapus jonaviečiai praneša periodiškai. Per pastaruosius keletą metų ne kartą informuota dėl dujas primenančio kvapo ar smarvės, sklindančios nuo ūkininkų laukų. Ir nors dėl pirmojo skundai jau kurį laiką buvo aprimę, į redakciją vėl kreipėsi skaitytojai, tikinantys, jog šis trukdo jiems gyventi.

  ,,Naktį iš penktadienio į šeštadienį, maždaug pirmą nakties, namuose pasidarė neįmanoma kvėpuoti. Greit uždariau langus ir įsijungiau oro valytuvą. Beje , jis fiksuoja blogumus raudona spalva ir jis  buvo raudonas", - teigė Chemikų gatvės gyventoja, pridurdama, kad blogų kvapų problema mieste aptarinėjama seniai, tačiau, anot jos, tai nieko nekeičia.

  Apie blogus kvapus informavo ir Sodų gatvės gyventoja Aldona. Anot jos, šis buvo juntamas praėjusios savaitės ketvirtadienį ir penktadienį.

  Skaitytojų skundai perduoti Aplinkos apsaugos departamentui, tačiau šis tikina negavęs jokio panašaus skundo iš jonaviečių.

  Svarbu įsiminti, kad norint ištirti galimus taršos atvejus, apie kilusius įtarimus tarnyboms būtina pranešti nedelsiant. Kitu atveju, kvapai išsisklaido ir nustatyti jų šaltinio - neįmanoma.

  Primename, kad kilus įtarimui dėl aplinkosauginių pažeidimų, visada galima pranešti bendruoju pagalbos tarnybų nr. 112 arba Aplinkos apsaugos departamento pranešimų priėmimo skyriui telefono numeriu (8 5) 273 2995.

  Dėl kvapų intensyvumo ir matavimų, kiek yra viršijama ribinė vertė gyvenamosios aplinkos ore reikėtų kreiptis į Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą.

  Skaitytojai praneša jaučiantys nemalonius kvapus: ar jūs taip pat juos jaučiate?

  ]]>
  jonavoszinios.lt Tue, 15 Jun 2021 10:47:07 +0300
  <![CDATA[Skaitytoja: vietoj balto, turėsime juodą pėsčiųjų tiltą?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/skaitytoja-vietoj-balto-turesime-juoda-pesciuju-tilta https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/skaitytoja-vietoj-balto-turesime-juoda-pesciuju-tilta „Vakar teko keliauti į žemutinę miesto dalį ir akys užkliuvo už vis dar statomo pėsčiųjų tilto per Žeimių gatvę. Jei mano atmintis nešlubuoja, pamenu, kad tiltas turėjo būt baltas. Bent jau tokias nuotraukas visi matė, kai buvo pristatomas tilto projektas ir netilo diskusijos dėl jo statybų. O ką mes matome šiandien? Tiltas dažomas juodai. Ar jis toks ir liks – juodas, ar tai tik kokie paruošiamieji darbai prieš dažymą?“, - teiravosi Valentina, neslėpdama nuostabos.

  Valentina pasakojo, kad matytos tilto pristatymo nuotraukos ją sužavėjo, kur akivaizdžiai matoma balta, pilkšva spalva. Anot moters, šviesi tilto spalva jau net „įsirėžė“ į atmintį, tad pamatyti jį visai priešingos, tamsios spalvos, jai buvo netikėta.

  Statybos, remonto ir architektūros skyriaus vedėjas Mantas Petrauskas teigia, kad viešintos tilto vizualizacijos nėra statybos projektas.

  „Vizualizacija yra tik būsimų statybų kryptis. Konkrečias objekto spalvas nustato projektuotojai, architektai objekto statybų projekte ir statybų darbai atliekami ne pagal vizualizaciją, o pagal projektą. Tilto spalva bus tokia, kokia numatyta projekte - juoda“, - patikino M. Petrauskas.

   

   

  Skaitytoja: vietoj balto, turėsime juodą pėsčiųjų tiltą?

  ]]>
  jonavoszinios.lt Fri, 11 Jun 2021 11:08:28 +0300
  <![CDATA[Skaitytoja Vaida: ,,Tėvai turėtų priminti vaikams, kaip jie turi elgtis pėsčiųjų perėjose"]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/skaitytoja-vaida-tevai-turetu-priminti-vaikams-kaip-jie-turi-elgtis-pesciuju-perejose https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/skaitytoja-vaida-tevai-turetu-priminti-vaikams-kaip-jie-turi-elgtis-pesciuju-perejose Kai kalbama apie Kelių eismo taisykles ir elgesį pėsčiųjų perėjose, tiek pėstieji, tiek vairuotojai dažniausiai turi, ką pasakyti vieni kitiems. Šįkart į redakciją paskambinusi skaitytoja Vaida tikina, kad nenori kelti kivirčų viešojoje erdvėje, tačiau ragina tėvelius paaiškinti savo vaikams kaip šie turi saugoti save.

  ,,Nemažai važinėju Jonavos miesto gatvėmis ir negaliu nepastebėti, kad turime daug tvarkingų dviračių takų, kuriais žmonės noriai dalinasi. Tai, žinoma, džiugina, tačiau pastebiu nemalonią tendenciją - jaunimas, netgi, sakyčiau, vaikai, važiuodami dviračiu vengia nulipti nuo jo, kai kertą kelią pėsčiųjų perėja. 

  Šiandien ir man pačiai vienas jų ,,iššoko" po ratais. Aš suprantu, kad vairuotojai turi pristabdyti prieš perėją, taip darau ir pati, bet kartais dviratis taip staigiai pralekia, kad gali jo ir nepastebėti.

  Norėčiau, kad atkreiptumėte į tai dėmesį, o tėveliai papasakotų savo vaikams apie Kelių eismo taisykles. Gyvename puikiame mieste, tad rūpinkimės, jog išvengtume nelaimių ir galėtume džiaugtis atėjusią vasarą be skaudžių pasekmių", - kalbėjo Vaida.

  Kad ne visi dviratininkai nulipa nuo savo transporto priemonės privažiavę perėją pastebi ir policijos pareigūnai.

  Dėl to primenama, kad dviračių vairuotojams draudžiama kirsti važiuojamąją dalį važiuojant pėsčiųjų perėjomis (KET 64 p.). Norint kirsti važiuojamąją dalį pasinaudojant pėsčiųjų perėja - privaloma nulipti nuo dviračio ir jį persivesti.

  Draudimo dviračių vairuotojams važiuoti pėsčiųjų perėja, nepaklusimas eismo reguliavimo signalams, kelio ženklų, ženklinimo reikalavimų nesilaikymas užtraukia baudą nuo 20 iki 40 eur.

  Skaitytoja Vaida: ,,Tėvai turėtų priminti vaikams, kaip jie turi elgtis pėsčiųjų perėjose"

  ]]>
  jonavoszinios.lt Thu, 10 Jun 2021 16:58:31 +0300