Jonavos žinių naujienos https://www.jonavoszinios.lt/naujienos Jonavos rajono naujienos lt <![CDATA[Moteris mano, kad taksi kainos Jonavoje įtartinai vienodai kyla, Konkurencijos taryba neatmeta tyrimo galimybės]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/moteris-mano-kad-taksi-kainos-jonavoje-itartinai-vienodai-kyla-konkurencijos-taryba-neatmeta-tyrimo-galimybes https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/moteris-mano-kad-taksi-kainos-jonavoje-itartinai-vienodai-kyla-konkurencijos-taryba-neatmeta-tyrimo-galimybes Portalas jonavoszinios.lt sulaukė jonavietės klausimo apie taksi paslaugų kainas Jonavoje. Moteris įtaria, kad vienodai augančios kainos visose taksi paslaugas teikiančiose Jonavos įmonėse gali būti *kartelinis susitarimas. Tokius atvejus tirianti Konkurencijos taryba teigia, jog turint pagrįstų įtarimų, neatmetama galimybė pradėti tyrimą.

Tokia suma tiesiog nesveika

Skaitytojai kilo įtarimas, kad Jonavoje veikiančios taksi paslaugas teikiančios įmonės susitarė dėl vienodų kainų.

„Pas mus visos taksi važinėja tik sutartine kaina. Vieną gražią dieną ima ir visos pakelia kainą. Kai pakilo nuo 2 iki 3 eurų, gal dar buvo kažkaip pateisinama. Dabar pakilo iki 4 eurų ir sutartinai visose firmose. Regis, benzinas atpigo, elektromobiliais nevažinėja. Tada kodėl? Sutikite, parvažiuoti su sunkiais pirkiniais iš parduotuvės iki namų už pusės km tokia suma tiesiog nesveika. Vadinčiau tai akivaizdžiu *karteliniu susitarimu", - tvirtino moteris.

Didėjančios kainos – nebūtinai pažeidimas

Konkurencijos tarybos, Draudžiamų susitarimų tyrimo grupės vadovas Daumantas Grikinis teigia, kad kainų pokyčius gali nulemti kelios objektyvios priežastys ir tai nebūtinai gali būti įmonių susitarimai.

„Vien tai, jog įmonės taiko vienodas teikiamų paslaugų kainas ir panašiu metu jas pakėlė, savaime nerodo, kad įmonės sudarė kartelinį susitarimą ir pažeidė Konkurencijos įstatymą. Kainų pokyčius gali nulemti objektyvios priežastys, pavyzdžiui, darbuotojų atlyginimai, įmonių konkurencinė aplinka, paslaugų paklausa atitinkamu laikotarpiu ir kt. Be to, ūkio subjektams nedraudžiama prisiderinti prie savo konkurentų veiksmų, tačiau svarbu, kad verslo atstovai (tiek prekybininkai, tiek paslaugų teikėjai) nustatytų kainas savarankiškai“, - sako grupės vadovas Daumantas Grikinis.

Neatmetama galimybė pradėti tyrimą

Čia pat primenama, kad Konkurencijos taryba kainų nereguliuoja ir imasi veiksmų dėl įmonių elgesio tuo atveju, jei įtaria galimą Konkurencijos įstatymo pažeidimą, pavyzdžiui, jeigu gaunama duomenų, kad konkurentai galėjo sudaryti konkurenciją ribojantį susitarimą ir pakelti kainas arba įmonė piktnaudžiauja užimama dominuojančia padėtimi.

„Nors pateikta informacija nesudaro pagrindo įtarti galimo Konkurencijos įstatymo pažeidimo, vis dėlto, ji bus naudojama atliekant Konkurencijos tarybos funkcijas. Tuo atveju, jei turėsime pagrįstų įtarimų dėl galimų konkurenciją ribojančių susitarimų taksi paslaugų sektoriuje, pradėsime tyrimą savo iniciatyva“, - teigiama D. Grikinio atsakyme.

***

*Kartelis – plačiau apie kartelinius susitarimus, kodėl jie draudžiami ir kaip gauti atlygį, jei turite įrodymų apie galimą konkurenciją ribojantį susitarimą  - ČIA.

Moteris mano, kad taksi kainos Jonavoje įtartinai vienodai kyla, Konkurencijos taryba neatmeta tyrimo galimybės

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 23 Jan 2023 11:54:00 +0200
<![CDATA[Jonaviečiai niršta dėl BUTCHER mėsos produkcijos, prekybos tinklas pateikia atsaką]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavieciai-nirsta-del-butcher-mesos-produkcijos-prekybos-tinklas-pateikia-atsaka https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavieciai-nirsta-del-butcher-mesos-produkcijos-prekybos-tinklas-pateikia-atsaka Kartas nuo karto tenka matyti jonaviečių nusiskundimų dėl BUTCHER mėsos produkcijos. Šio gamintojo produktais prekiaujama ir Jonavos ,,Maximos" prekybos centruose. Dėl minėtų gaminių ir jų kokybės sausio 17-ąją kilo nemaža diskusijų banga socialiniuose tinkluose. Nusiskundimų sulaukė ir portalas jonavoszinios.lt.

Šios produkcijos neįmanoma vartoti?

Buvo teigiama, kad Jonavos ,,Maximoje", Plento gatvėje,  BUTCHER šlaunelių mėsa, kurios galiojimas iki sausio 22 d., kaip „košė“, o kvapas net „nosį riečia“.  Jonaviečiai tvirtino, kad tai ne pirmas kartas, kuomet šios produkcijos neįmanoma vartoti:

 „Pirkau faršą, kiaulieną su jautiena, tai faršas, kaip kruopos kiaulių, reali košė, labai prasta mėsa“. 

„Čia jau nebe pirmas kartas.... Nereikia net pirkti, pauosčius pakuotę jau neduok, Dieve, kvapelis. Todėl dabar apeinu iš viso tą skyrių. Šlykštu kai žmonės, kaip kiaulės nuodijami sugedusiu maistu“. 

Į portalą besikreipę gyventojai tvirtino, kad šios firmos produkcijos nebeperka, kad ja yra nusivylę ir teiravosi, kokių veiksmų imasi prekybos centras Maxima?  Ar Maxima yra išėmusi iš prekybos šias prekes? Ar gauti kiti nusiskundimai? Kaip kontroliuojama BUTCHER produkcijos kokybė?

Skundų dėl produkcijos nėra

Į gyventojų pastabas ir klausimus atsako prekybos tinklo „Maxima“ Procesų ir kokybės valdymo departamento direktorė Julija Vasiljevienė.

„Maisto saugos ir kokybės užtikrinimas mums yra vienas svarbiausių veiklos prioritetų, todėl nuolatos yra vykdoma kokybės kontrolė, kurios metu yra tikrinami maisto produktų galiojimo terminai,  laikymo sąlygos bei atsekamumas. Visada dėmesingai peržiūrime maisto produktus, o pastebėjus, kad jie neatitinka kokybės reikalavimų, nedelsiant išimame iš prekybos.

Pastaruoju metu Jonavos mieste klientų skundų dėl  BEST BUTCHER produkcijos nesame sulaukę“, - rašoma prekybos tinklo „Maxima“ atsakyme.

Kaip elgtis pirkėjams, kurie įsigijo, jų manymu, nekokybiškos BUTCHER produkcijos?

„Norime patikinti, kad įsigijus nekokybišką gaminį ir pateikus pirkimo kvitą ar kitą papildomą informaciją, kuri patvirtintų pirkimo faktą, visada klientams yra grąžinami pinigai.

Esame labai dėkingi klientams, kurie pastebėję kokybinius pažeidimus, informuoja mus tiesiogiai. Tai leidžia iškart operatyviai imtis atitinkamų veiksmų. Klientai gali skambinti nemokama informacine linija 8800 200 50, rašyti el. paštu klientai@maxima.lt ar tiesiog kreiptis į mūsų parduotuvių administraciją“, - kviečia direktorė Julija Vasiljevienė.

 

 

Jonaviečiai niršta dėl BUTCHER mėsos produkcijos, prekybos tinklas pateikia atsaką

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 19 Jan 2023 14:39:16 +0200
<![CDATA[Klausia skaitytojas: Kaip muitinė atskiria klastotes?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/klausia-skaitytojas-kaip-muitine-atskiria-klastotes https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/klausia-skaitytojas-kaip-muitine-atskiria-klastotes Po to, kai su portalo skaitytojais pasidalinome Lietuvos respublikos muitinės informacija apie vis daugiau sulaikomų klastotų automobilių detalių, internautui kilo papildomas klausimas – kaip patys muitinės darbuotojai atskiria klastotes?

LR Muitinės pranešime spaudai buvo rašoma, kad muitinės pareigūnai  sulaikė daugiau kaip 3,5 tūkst. kilogramų „Ford“, „Garrett“ ir „Renault“ prekių ženklais pažymėtų įvairių automobilių detalių – smagračiai, stūmokliniai varikliai, tarpikliai, kurios, kaip įtariama, pagamintos pažeidžiant intelektinės nuosavybės savininkų teises.

Netrukus internautas pakomentavo išplatintą informaciją: „Kad sulaikoma vis daugiau - gerai, sutinku. Bet kodėl straipsnyje nėra paminėta, kaip galima atskirti klastotę nuo originalo? Kiek pamenu, Lietuvoje buvo momentas, kada tepalą perpilinėjo į originalias pakuotes, nors tepalas buvo neaišku koks ir iš kur. Kaip pati muitinė atskiria? Norėtųsi detalesnės informacijos, o ne trupinių“, - rašė skaitytojas.

Skaitytojo klausimas neliko nepastebėtas, todėl teikiamas papildomas paaiškinimas.

„Iš tiesų, padirbinius, kurie atrodo labai panašūs į originalus, atpažinti itin sunku, tad tai ir toliau lieka vienu iš pagrindinių iššūkių, su kuriuo susiduria tiek muitinės darbuotojai, tiek patys pirkėjai.

Muitinės pareigūnai tik įtaria, kad prekė yra suklastota, o galutinę išvadą pateikia intelektinės nuosavybės teisių savininkai. Muitinės pareigūnams kilus įtarimų dėl intelektinės nuosavybės teisių pažeidimų, prekės yra sulaikomos,  po to  vykdomas tyrimas, siekiant išsiaiškinti ar prekės yra teisėtai pagamintos, kreipiamasi į intelektinės nuosavybės teisių savininkus, kurie patvirtina prekės originalumą arba klastojimo faktą. Įtarimas gali kilti dėl neadekvačios kainos, prastos kokybės, kilmės šalies ir kitų požymių“, - paaiškina LR Muitinės atstovė ryšiams su žiniasklaida Lina Laurinaitytė-Grigienė.

 

Klausia skaitytojas: Kaip muitinė atskiria klastotes?

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 18 Jan 2023 15:29:42 +0200
<![CDATA[Šiais metais prasidės laiptų sutvarkymo darbai: gyventojams rekomenduojama rinktis kitus maršrutus]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/siais-metais-prasides-laiptu-sutvarkymo-darbai-gyventojams-rekomenduojama-rinktis-kitus-marsrutus https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/siais-metais-prasides-laiptu-sutvarkymo-darbai-gyventojams-rekomenduojama-rinktis-kitus-marsrutus Savaitgalį portalo jonavoszinios.lt redakcija sulaukė ne vieno skaitytojo skambučio, kuriuo teirautasi dėl laiptų, vedančių nuo Chemikų link Vasario 16-osios gatvės, sutvarkymo darbų. Statinys - avarinės būklės, tačiau tai turėtų greitai pasikeisti.

Anot Jonavos miesto seniūnijos, šiais metais prasidės laiptų kapitalinis remontas.

,,Jau yra rangovas su preliminaria sutartimi, kurios suma apie 377 t. Eur su PVM, biudžete taip pat yra tam numatyta suma. 

Kai bus patvirtintas biudžetas ir Rangovas pasirašys pagrindinę sutartį,  darbai bus pradėti", - teigia seniūnija. 

Dar kartą primenama, kad laiptai - avarinės būklės. Apie tai įspėja ir šalia jų įrengtos lentelės.

Už savo saugumą atsako patys gyventojai.

,,Kol laiptai nesuremontuoti, siūlome rinktis kitus maršrutus", - akcentuoja seniūnija. 

Šiais metais prasidės laiptų sutvarkymo darbai: gyventojams rekomenduojama rinktis kitus maršrutus

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 16 Jan 2023 14:04:15 +0200
<![CDATA[Jonavietė Inga apie vakarinį autobuso maršrutą: Kodėl nebeliko reiso nuo poliklinikos į Rimkus?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonaviete-inga-apie-vakarini-autobuso-marsruta-kodel-nebeliko-reiso-nuo-poliklinikos-i-rimkus https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonaviete-inga-apie-vakarini-autobuso-marsruta-kodel-nebeliko-reiso-nuo-poliklinikos-i-rimkus Portalas jonavoszinios.lt sulaukė Ingos paklausimo dėl autobuso maršruto nuo Jonavos pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC), nuo poliklinikos, kaip įvardina jonavietė, į Rimkus. Moteris teiraujasi, kodėl nebeliko šio vakarinio maršruto. Autobuso keleivė tikina, kad laišką su klausimu siuntė ir bendrovei „Jonavos autobusai“. Pastaroji paaiškina, kokie tolimesni planai.

Pasigesta autobuso maršruto Nr. 7

„Anksčiau važiuodavo paskutinis autobusas 19 val. nuo poliklinikos į Rimkus.  Buvo labai patogu dirbantiems poliklinikos, ligoninės darbuotojams. Taip pat važiuodavo ir kiti gyventojai. Šiuo žiemos metu, kai tamsu, po darbo tenka eiti pėsčiomis, t.y. labai nesaugu... Parašiau elektroniniu paštu Jonavos autobuso parko direktoriui, bet jokio atsakymo nesulaukiau“, - portalui rašo Inga bei prideda jos siųstą laišką ir bendrovei „Jonavos autobusai“.

Laiške „Jonavos autobusams“ moteris rašė, kad norinti pasiteirauti dėl Jonavos vietinio maršruto Nr.7 autobuso grafiko, kurio paskutinis reisas buvo 19 val. nuo Jonavos PSPC stotelės, tačiau tokiu laiku jau šio autobuso maršruto nebėra. Labai gaila, rašė Inga, kad minėto autobuso maršruto jau nėra, nes būtent tuo laiku jis labai reikalingas ne tik Jonavos poliklinikos darbuotojams ir pacientams, bet ir ligoninės personalui, kurie po darbo, tamsiuoju paros metu, vyksta į namus.

Moteris įmonės vadovybės prašė suteikti galimybę Jonavos gyventojams, po darbų, saugiai pasiekti namus ir kad minėtas autobuso maršrutas vakare vėl važiuotų. Inga teigė, jog yra galimybė surinkti ir kitų keleivių parašus dėl minėto autobuso maršruto poreikio.

Koks likimas laukia maršruto Nr. 7?

UAB „Jonavos autobusai“ atsiųstame atsakyme teigia, kad toks paklausimas iš minėtos keleivės yra gautas, o atsakymas jai pateiktas elektroniniu laišku 2022 m. lapkričio 14 dieną. Taip pat įmonė atskleidžia, kokie tolimesni planai.  

„Kadangi nuo gruodžio 12 dienos pasikeitė traukinių eismo tvarkaraščiai (žiemos sezonui), tai šiuo metu perdarome miesto maršruto Nr. 7 eismo tvarkaraštį. Tuo pat metu tenka peržiūrėti bei koreguoti ir kitus miesto autobusų tvarkaraščius, atsižvelgiant, kad nesidubliuotų išvykimo laikai, kad kažkas po darbo valandų neliktų be susisiekimo mieste. Be to užima laiko tvarkaraščių derinimas, tvirtinimas, keitimas stotelėse ir internete. Maršrutas Nr. 7 yra priderintas prie traukinių eismo tvarkaraščių, ko reikalauja įvairios institucijos.

Be to planuojame (bent jau šaltuoju sezonu), kad keletas maršrutinių autobusų Kaunas - Jonava važiuotų iki Rimkų (per Žeimių, Žemaitės gatves) po 18 val., tai jie stos ir miesto stotelėse ir veš už miesto bilieto kainą. Tikimės artimiausiu metu važiuoti pagal naujus eismo tvarkaraščius. Ačiū už kantrybę“, - rašo UAB „Jonavos autobusai“.

 

Jonavietė Inga apie vakarinį autobuso maršrutą: Kodėl nebeliko reiso nuo poliklinikos į Rimkus?

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 10 Jan 2023 12:06:39 +0200
<![CDATA[Vairuotoja: „Ne visiems sekėsi saugiai vairuoti?“]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/vairuotoja-pasivazinejo https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/vairuotoja-pasivazinejo Šiandien, sausio 10-osios ryte, eismo informacijos centras eismoinfo.lt pranešė, kad pagrindiniai šalies keliai šlapi, vietomis padengti pažliugusiu sniegu. Mažesnio eismo intensyvumo rajoniniai keliai padengti sniego sluoksniu, provėžoti, slidūs.

Iš pateikto eismoinfo.lt žemėlapio buvo matyti, kad Jonavos rajone fiksuota, jog yra slidžių ruožų visuose keliuose.

Vairuotojai buvo raginami atsargiai, tačiau apie 8 val. 30 min, gauta jonavietės vairuotojos nuotrauka leidžia spėti, jog ne visiems sekėsi saugiai vairuoti.

Užfiksuotoje nuotraukoje – kelkraštyje stovintis policijos ekipažas su įjungtais švyturėliais, o griovyje – lengvasis automobilis.

Moteris, atsiuntusi nuotrauką, nedaugžodžiavo: „Automobilis griovyje. Kelias link Achemos matomai slidus, perspėkite ir kitus“.

Vairuotoja: „Ne visiems sekėsi saugiai vairuoti?“

Vairuotoja: „Ne visiems sekėsi saugiai vairuoti?“ ]]>
jonavoszinios.lt Tue, 10 Jan 2023 09:11:44 +0200
<![CDATA[Jonaviečiai toliau fiksuoja kelių eismo taisyklių pažeidimus]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavieciai-toliau-fiksuoja-keliu-eismo-taisykliu-pazeidimus https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavieciai-toliau-fiksuoja-keliu-eismo-taisykliu-pazeidimus Portalą jonavoszinios.lt nuolat pasiekia jonaviečių pranešimai, kuriuose užfiksuoti kelių eismo taisyklių pažeidimai. Šįkart redakcijai atsiųsti šalia Joninių slėnio gyvenančių asmenų skundai, teigiantys, kad nemažai vairuotojų nepaiso Sodų gatvėje esančio ženklo, draudžiančio stovėti.

,,Amžina problema", - rašė ir nuotrauką atsiuntęs skaitytojas.

Neabejojama, kad dalis tokių vairuotojų yra į Jonavos slidinėjimo centrą atvykę asmenys.

Skundas perduotas ir Jonavos rajono savivaldybės viešosios tvarkos skyriaus pareigūnams. Šie žadėjo atkreipti dėmesį į vairuotojų elgesį aptartoje teritorijoje. 

Primenama, kad už kelio ženklų ir ženklinimų nepaisymą statant automobilį yra numatyta administracinė atsakomybė ANK 417 str. 2 d. (sustojimas ir stovėjimas nesilaikant kelio ženklų ir ženklinimo reikalavimų), kur numatyta bauda vairuotojams nuo 30 iki 90 Eur.

Užfiksuotus pažeidimus, visada galima registruoti ir epolicija.lt portale.

Į Jonavos slidinėjimo centrą atvykstančių asmenų prašoma automobilius statyti prie Jonavos sporto arenos (Žeimių g. 17).

,,Gerbkime gyventojus ir nestatykime automobilių gyvenamųjų namų kiemuose", - akcentuoja trasomis besirūpinanti UAB ,,Jonavos paslaugos".

Jonaviečiai toliau fiksuoja kelių eismo taisyklių pažeidimus

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 10 Jan 2023 08:44:49 +0200
<![CDATA[Pasigražinti norėjusi jonavietė perspėja kitas: specialistes rinkitės atsakingai]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/pasigrazinti-norejusi-jonaviete-perspeja-kitas-specialistes-rinkites-atsakingai https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/pasigrazinti-norejusi-jonaviete-perspeja-kitas-specialistes-rinkites-atsakingai Plaukų kirpimas ir dažymas, manikiūras, pedikiūras - procedūros, kurias dalis moterų atlieka bent jau kas kelias savaites. Savo išvaizda pasakoja besirūpinanti ir skaitytoja Laura, kuri į portalo jonavoszinios.lt redakciją kreipėsi su nemaloniu skundu.

Mano, kad užsikrėtė po procedūros

,,Paslaugoms brangstant, nusprendžiau manikiūrą ir nagų lakavimą atlikti pas specialistę, kuri skelbėsi dirbanti greitai ir pigiai. Paskambinau jai ir gavau atsakymą, kad darbas atliekamas jos namuose. Nors man tai neatrodė labai svarbu, šiandien galiu pasakyti, jog tai - blogiausias mano sprendimas: nagų odelės buvo nukarpytos iki kraujo, nagai ,,nuzūlinti" itin giliai, o galiausiai, nusiėmusi gelį, supratau, ,,dovanų gavusi" grybelį. Kad manikiūro metu užsikrėčiau šia bjauria liga neabejoja ir mano gydytoja - papasakojusi jai apie procedūrą, gavau atsakymą, kad visi įrankiai turi būti kruopščiai dezinfekuojami, o to meistrė tikrai nedarė.

Kadangi konkrečių, apčiuopiamų įrodymų, kad liga man atsirado po nagų lakavimo neturiu, meistrės pavardės skelbti negaliu. Gavau ir grasinimų iš jos, kad jei tai padarysiu, bus kreiptasi į teismą. Nepaisant to, norėčiau perspėti kitas merginas, kad nesielgtų taip kvailai kaip aš ir rinktųsi tik specialistes, kurios dirba paisydamosi visų tvarkų", - pasakojo jonavietė. Laura neabejoja, kad ją pagražinti bandžiusi mergina savo veiklos nėra ir  įregistravusi. Dėl to ji žada kreiptis į atitinkamas institucijas.

Specialistai nuolat akcentuoja, kad netinkamai atliekamos nagų tvarkymo paslaugos gali pasibaigti ne tik grybeliu, bet ir hepatitu ar kitomis virusinėmis infekcijomis, kaip ŽIV. Rekomenduojama įsitikinti, kad procedūra atliekama saugiai, taip pat profilaktiškai stebėti nagų būklę.

Apie meistrų prievoles

Ką reikėtų žinoti apie tokias procedūras? Anot NVSC, nagų priežiūros (manikiūro, pedikiūro ir kt.) paslaugos turi būti  teikiamos saugiai ir vadovaujantis Lietuvos higienos normos HN 117:2007 „Grožio paslaugų sveikatos saugos reikalavimai“, patvirtintos Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro įsakymu 2007 m. rugpjūčio 1 d. Nr. V-633, reikalavimais:

1. paslaugos teikėjas privalo turėti nustatyta tvarka išduotą leidimą-higienos pasą veiklai.

2.    atskirti teikiamų nagų priežiūros paslaugų galimą riziką: A kategorijos paslauga – grožio paslauga, kurią teikiant pažeidžiama paslaugos gavėjo oda arba gleivinė ir tam skirtas instrumentas gali būti užteršiamas krauju arba kitais kūno skysčiais (manikiūro ir pedikiūro paslaugos, kai karpomos nagų odelės), tuomet būtinas kruopštus ir tinkamas įrankių sterilizavimas, kurio metu turi būti laikomasi sterilizatoriaus naudojimo instrukcijose aprašytų reikalavimų (sterilizavimo trukmės ir temperatūros). Instrumentai, kurie negali būti sterilizuojami ar dezinfekuojami, privalo būti vienkartiniai. B kategorijos grožio paslauga – grožio paslauga, kurią teikiant nepažeidžiama paslaugos gavėjo oda arba gleivinė ( manikiūro ir pedikiūro paslaugos, kai nekarpomos nagų odelės), šių paslaugų metu naudojami daugkartiniai įrankiai yra dezinfekuojami laikantis dezinfekcinių priemonių gamintojų nurodytų dozavimo, mirkymo trukmės ir naudojimo instrukcijų;

3.    asmenys, teikiantys grožio paslaugas, privalo plauti ir dezinfekuoti rankas prieš pradėdami ir baigę teikti grožio paslaugą, prieš užsimaudami ir nusimovę pirštines. Rankos turi būti plaunamos skystu muilu, nuplaunamos tekančiu vandeniu ir nusausinamos vienkartiniu rankšluosčiu arba rankų džiovintuvu;

4.    asmenys, teikiantys nagų priežiūros paslaugas, tiesiogiai susiję su klientų aptarnavimu, galintys daryti tiesioginę įtaką paslaugų vartotojų sveikatai, turi dirbti pasitikrinę sveikatą, išklausę privalomuosius higienos įgūdžių ir pirmosios pagalbos mokymo kursus ir turėti sveikatos žinių ir įgūdžių atestavimo pažymėjimus, kurie laikomi grožio paslaugų teikimo vietoje.

Siūlo pranešti

,,Informuojame, kad turint informacijos, jog grožio paslaugos teikiamos netinkamai, nesaugiai ar yra nesilaikoma teisės aktuose numatytų reikalavimų, siūlome raštu ar el. paštu info@nvsc.lt kreiptis į Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą prie Sveikatos apsaugos ministerijos arba į teritorinį jo skyrių. Apie išsamesnį asmenų aptarnavimą rasite nuorodoje https://nvsc.lrv.lt/lt/struktura-ir-kontaktai/asmenu-aptarnavimas", - paaiškino NVSC.

Pažeidimų nerado

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) Kauno departamento Jonavos skyrius dar praėjusią savaitę informavo, kad vadovaujantis Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie sveikatos apsaugos ministerijos Kauno departamento 2022 metų periodinės tiesioginės valstybinės visuomenės sveikatos saugos kontrolės planu, patikrinti 47 grožio paslaugų teikėjai. Džiaugiamasi, kad Jonavos rajone 2022 metais planine tvarka tikrintų grožio paslaugas teikiančių specialistų veikloje pažeidimai nenustatyti. 

Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Pasigražinti norėjusi jonavietė perspėja kitas: specialistes rinkitės atsakingai

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 04 Jan 2023 09:33:50 +0200
<![CDATA[Pacientai pyksta, Jonavos PSPC teikia paaiškinimus]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/pacientai-pyksta-jonavos-pspc-teikia-paaiskinimus https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/pacientai-pyksta-jonavos-pspc-teikia-paaiskinimus Pacientai norėdami gauti gydytojų konsultacijas, vadovaujantis VšĮ Jonavos pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) 2022 m. kovo 15 d. direktoriaus įsakymu Nr. V-39 patvirtintu „VšĮ Jonavos pirminės sveikatos priežiūros centro šeimos gydytojų skyriaus darbo reglamentu“, turi registruotis pas gydytoją per e.sveikatos išankstinę pacientų registracijos sistemą, telefonu arba atvykus į įstaigos registratūrą. Apie tai buvo skelbta portale jonavoszinios.lt , plačiau apie tai ČIA. Tačiau peršasi išvada, kad prie tokios registravimo tvarkos, kuri buvo iki Covid – 19 pandemijos, ne visiems patinka sugrįžti.

Pacientai pyksta

 „Norėčiau pasiteirauti ar normalu, kad paskambinus į Jonavos poliklinikos registratūrą esant aukštai temperatūrai ir paprašius, kad perskambintų gydytoja dėl konsultacijos, kad išrašytų vaistų, o galiausiai, gal ir biuletenį, yra paklausiama, kiek dienų karščiuoja ir pasakius, kad porą,  liepia pas gydytoją registruotis tik esant trim ir daugiau dienų aukštai temperatūrai ir pasiūlyta nueiti į vaistinę nusipirkti vaistų. Dar tokio absurdo nesu girdėjusi, už ką mes mokam, jei net jokių nuotolinių konsultacijų, kol nesi mirtinas ligonis? Net neklausia ar tik temperatūra, gal man prie temperatūros dar kalnas papildomų simptomų, kuriuos po to bus per vėlu gydyti“, - gruodžio 28-osios vakarą rašė Justina.

Jonavos PSPC pacientė Vilmantė pasakoja apie kitą nutikimą su Jonavos PSPC registratūra.

„Tai buvo gruodžio mėnesio vidury, maždaug prieš dvi savaites. Skambinant į registratūrą automatinis atsakiklis informavo, kad linijos užimtos ir jei pageidaujate perskambinimo, spauskite atitinkamą skaičių telefone. Tačiau užsisakius perskambinimą iš registratūros, skambutis taip ir nebuvo sulauktas. Gerai, kad turėjau gydytojos asmeninį mobilaus telefono numerį, kuriuo paskambinus, gavau reikiamą konsultaciją“, - patirtimi dalijosi Vilmantė.

Panašios temos dėl registratūros darbo ypatumų pastarosiomis savaitėmis aptariamos ir socialiniuose tinkluose. Nemažai yra rašoma, kad iš registratūros nesulaukiami perskambinimai, kad registratūros specialistės nesuteikia pakankamai informacijos apie šeimos gydytojų darbo laikus ar galimybes susisiekti su jais pačiais tiesiogiai skambinant į kabinetą.

Jonavos PSPC teikia paaiškinimus

Portalas jonavoszinios.lt kreipėsi į Jonavos PSPC su klausimais - kokia yra pacientų registravimo tvarka, kodėl kartais pacientai nesulaukia perskambinimo iš registratūros, ar registratorės gali neregistruoti pacientų, taip, kaip nurodė Justina.

„Pastaruoju metu pas šeimos gydytojus yra labai išaugęs besikreipiančių pacientų skaičius, iš kurių didžiąją dalį sudaro ūmios virusinės infekcijos ir gripas.

Vienai konsultacijai nustatyta trukmė yra 15 min,  o per 6 darbo valandas tai sudarytų 24 konsultacijas. Tačiau dėl papildomai skubos tvarka besikreipiančių asmenų šeimos gydytojams tenka per darbo dieną pakonsultuoti 2-3 kartus daugiau, t. y. po 40-70 pacientų per dieną.

Gydytojai priima visus pacientus, tiek tiesioginėms , tiek nuotolinėms konsultacijoms.  Primename, kad ir karščiuojančius asmenis konsultuojame tiesiogiai, atliekame kraujo tyrimus, o taip pat , esant poreikiui,  COVID testą bei testą dėl streptokokinės infekcijos vaikams. Dėl vykstančių įstaigos teritorijos tvarkymo darbų karščiuojančių asmenų apžiūra ir ištyrimas perkeltas į 107 kab.  (įėjimas iš kiemo pusės „ po stogeliu“). 

Per š.m. gruodžio mėn.  Jonavos PSPC atlikta  apie 600 skubių kraujo tyrimų (karščiuojantiems).   O gruodžio mėn vidutiniškai per vieną darbo dieną  išduota po 177 nedarbingumo pažymėjimus.

Atsiprašome pacientų, kad dėl išaugusio sergamumo tenka ilgiau laukti, kol registratūros darbuotojas ar  gydytojas su Jumis susisieks “, - rašoma Jonavos PSPC atsakyme.

Čia pat primenama tvarka,  kokiais būdais Jonavos PSPC pacientai registruojami pas gydytojus. 

Registracija pas gydytojus galima šiais būdais: Internetu;  Skambinant į registratūrą tel : 8-349 69015; Atvykus į registratūrą.

Dėl registracijos ir perskambinimo trikdžių

Jonavos PSPC atsako, kodėl nebuvo sulaukti perskambinimai.

„Siekiant užtikrinti kokybišką šeimos gydytojų darbą ir kad teikiamų konsultacijų netrikdytų papildomi telefoniniai skambučiai, visos registracijos konsultacijoms vykdomos per registratūrą.   Šeimos gydytojas darbo dienos eigoje gauna iš registratūros papildomai  (be išankstinės registracijos) asmenų sąrašą ir pats šeimos gydytojas arba kabineto slaugytoja paskambina pacientui.

Registratūroje yra vykdoma skambučių registracija ir perskambinimo funkcija. Gruodžio mėn. įstaigoje keitėsi telefoninio ryšio operatorius, buvo atliekami techniniai derinimo darbai, todėl buvo galimi ryšio sutrikimai.  Paslaugų kokybės vertinimo tikslu nuo šio mėnesio įdiegta  ir pokalbių įrašymo funkcija.

 Siekiant įvertinti konkrečiais situacijas dėl paslaugų kokybės, pacientai kviečiami kreiptis į įstaigos medicinos auditorę el. paštu : vita.geceviciute@jonavospspc.lt arba info@jonavospspc.lt“, - teigia Jonavos PSPC

Pacientai pyksta, Jonavos PSPC teikia paaiškinimus

]]>
jonavoszinios.lt Fri, 30 Dec 2022 17:02:01 +0200
<![CDATA[Jonavietė Onutė: kam mums kelio ženklai, jei jų nesilaikoma?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonaviete-onute-kam-mums-kelio-zenklai-jei-ju-nesilaikoma https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonaviete-onute-kam-mums-kelio-zenklai-jei-ju-nesilaikoma Esu ir vairuotoja, ir pėsčioji. Po įprastų darbų, kurių metu dažniausiai tenka vairuoti, mėgstu pasivaikščioti po Jonavą. Šalia gražių miesto vaizdų tenka pamatyti ir nelabai malonių akimirkų, kelias jų užfiksavau ir norėčiau, kad paviešintumėte su tikslu nebausti, o paprotinti.

Jei vairuotojai kartais pyksta ant pėsčiųjų, kad jie „nemoka“ eiti per perėjas, negerbia vairuojančių ir nesaugo savęs, tai šįkart noriu sugėdinti vairuotojus.

Mielieji, kam mums kelių eismo taisyklės, ženklai, jei jų nesilaikoma?

Kiek kartų teko matyti prie prekybcentrio „Jonė“, esančios neįgaliųjų vietos visad užimtos, o automobiliai nepažymėti neįgaliųjų ženklais. Kitose vietose vairuotojai taip „išnaglėjo“, kad net skersai numeta automobilį palei neįgaliųjų vietą. Suprask, man neleistinoje vietoje nestatau, bet ta vieta ir neįgalieji nepasinaudos, nes tiesiog neįvažiuos.  

Prie Panerio pradinės mokyklos ištisai parkuojamasi autobusų stotelėje po ženklu „Stovėti draudžiama“. Dažnokai tenka matyti tuos pačius tris automobilius, iš kurių vieną užfiksavau nuotraukoje.  

O ar pastebit, kas darosi daugiabučių kiemuose? Sugebama parkuotis ant šaligatvio - tai kaip reikia praeiti?  

Nors sakoma, kad prie kiekvienos perėjos policininko nepastatysi, tačiau savo akimis esu mačiusi, kaip policija nesiėmė jokių veiksmų, kai jiems prieš nosį automobilis sustojo prie draudžiamo ženklo, o pareigūnai nieko nesiėmė. Nesakau, kad reikia pulti ir bausti, bet galėjo bent išlipti ir žodžiu sudrausminti pažeidėją.

Mano asmeninė išvada tokia: nesupraskit klaidingai, rašau ne tam, kad nubaustų, bet kad bent susigėstų pažeidėjai, juk eismo taisyklės visiems vienodai galioja.  Nes tuomet tikrai nesuprantu, kam mums tos taisyklės, jei jų nesilaikoma. O ir dar klausimas, ar yra policija Jonavoje, kuri turėtų Ginti, saugoti ir Padėti? Padėti suprasti, kad tvarkos turi laikytis visi.

***

Jonavietės Onutės (vardas pakeistas, redakcijai žinomas) nuotraukos perduotos Jonavos r. policijos komisariatui. Gauta informacija, jog patruliai atkreips dėmesį į paminėtas teritorijas.   

Jonavietė Onutė: kam mums kelio ženklai, jei jų nesilaikoma?

Jonavietė Onutė: kam mums kelio ženklai, jei jų nesilaikoma? Jonavietė Onutė: kam mums kelio ženklai, jei jų nesilaikoma? Jonavietė Onutė: kam mums kelio ženklai, jei jų nesilaikoma? Jonavietė Onutė: kam mums kelio ženklai, jei jų nesilaikoma? Jonavietė Onutė: kam mums kelio ženklai, jei jų nesilaikoma? Jonavietė Onutė: kam mums kelio ženklai, jei jų nesilaikoma? Jonavietė Onutė: kam mums kelio ženklai, jei jų nesilaikoma? ]]>
jonavoszinios.lt Thu, 22 Dec 2022 10:53:50 +0200
<![CDATA[Jonavietis Darius: sniegas parodė, kad kiemuose daugybė nenaudojamų automobilių]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavietis-darius-sniegas-parode-kad-kiemuose-daugybe-nenaudojamu-automobiliu https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavietis-darius-sniegas-parode-kad-kiemuose-daugybe-nenaudojamu-automobiliu Sausakimši daugiabučių kiemai - problema, niekaip neapleidžianti mieste gyvenančių vairuotojų kasdienybės. Su ja susiduria ir skaitytojas Darius, kuris tikina neabejojantis, kad vietų aikštelėse padaugėtų tuomet, jei iš jų būti patraukti nenaudojami automobiliai.

Stovi nenaudojami?

,,Gyvenu Chemikuose. Vietų automobiliams vėliau grįžus - nebėra. Kaip ir suprantu, kad daug gyventojų, kas pirmesnis - tas gudresnis. Visgi, žiemą pasimatė, kiek daug tų transporto priemonių tiesiog nenaudojamos: stovi užpustytos nuo pirmų pūgų ir niekas jų net nepajudina.

Kiek žinau, nenaudojamos transporto priemonės negali stovėti bendro naudojimo aikštelėse. Kokios taisyklės galioja?", - teiravosi vyras.

Apie taisykles

Jonavos rajono savivaldybės viešosios tvarkos skyrius ne kartą yra aiškinęs, kad transporto priemonių savininkų pareigos nustatytos Saugaus eismo automobilių keliais įstatyme. Taigi, transporto priemonės savininkas (valdytojas) privalo užtikrinti, kad bendrojo naudojimo vietose nebūtų laikoma neeksploatuojama transporto priemonė arba kurios negalima eksploatuoti.

,,Neeksploatuojama laikoma tokia transporto priemonė, kuri dėl akivaizdžių trūkumų ar išorinių požymių nenaudojama ar negali būti naudojama pagal tikslinę paskirtį.

Transporto priemonė, kurios negalima eksploatuoti, tai tokia transporto priemonė, kuriai ilgiau kaip tris mėnesius yra sustabdytas ar panaikintas leidimas dalyvauti viešajame eisme arba ilgiau kaip tris mėnesius neįregistruota ar ilgiau kaip tris mėnesius išregistruota transporto priemonė", - jau anksčiau aiškino viešosios tvarkos pareigūnai.

Užtraukia baudą

Jei transporto priemonė stovi daugiabučio namo kieme nejudinama, tačiau yra techniškai tvarkinga (nesustabdytas ar nepanaikintas leidimas dalyvauti viešajame eisme), taip pat nėra akivaizdžių trūkumų, dėl kurių negali būti naudojama pagal tikslinę paskirtį, tokiu atveju nėra ir administracinio nusižengimo.

Neeksploatuojamos ar negalimos eksploatuoti transporto priemonės laikymas bendrojo naudojimo vietose užtraukia įspėjimą transporto priemonių savininkams (valdytojams).

Administracinis nusižengimas, padarytas pakartotinai, užtraukia baudą nuo 140 iki 300 eurų. Už pakartotinį administracinį nusižengimą gali būti skiriamas transporto priemonės konfiskavimas.

Asociatyvi archyvo nuotr.

Jonavietis Darius: sniegas parodė, kad kiemuose daugybė nenaudojamų automobilių

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 19 Dec 2022 09:01:31 +0200
<![CDATA[Achemiečiai šventes pasitinka su nerimu: vėl kalbama apie prastovas]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/achemieciai-sventes-pasitinka-su-nerimu-vel-kalbama-apie-prastovas https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/achemieciai-sventes-pasitinka-su-nerimu-vel-kalbama-apie-prastovas Lapkričio pradžioje tarptautinėse rinkose atpigus gamtinėms dujoms, didžiausia jų vartotoja Lietuvoje – Jonavos azoto trąšų gamybos bendrovė „Achema“ po dviejų mėnesių pertraukos vėl buvo atnaujinusi trąšų gamybą. Tuomet darbuotojai, buvę prastovose, grįžo į darbus.

Tačiau šiandien, gruodžio 15-ąją, portalas jonavoszinios.lt sulaukė ne vieno achemiečio prašymo pasidomėti dabartine situacija bendrovėje - esą juos pasiekė kalbos apie artėjančias prastovas.

,,Žmonės kalba, kad vėl eisime į prastovas, o administracija oficialiai mūsų apie tai neinformavo. Pats dėl to užklausiau vadovo, bet man buvo pasakyta, kad kai bus laikas, viską sužinosim.

Artėja šventės, mokesčiai išaugę, tikrai neramu ir apie tai norėtųsi žinoti iš anksto", - pasakojo į redakciją paskambinęs vyriškis, nenorėjęs viešai skelbti savo vardo.

Pasiteiravus AB ,,Achemos", ar ši gali patvirtinti apie prastovas ir kiek tiksliai darbuotojų bus išleista į jas, gautas toks atsakymas:

,,Dujų kainai vėl kylant į šį rudenį buvusias aukštumas, esame priversti nuo gruodžio 19 dienos laikinai stabdyti amoniako gamybą, paliekant dirbti tik amonio salietros ir dervų gamybą bei juos aptarnaujančius padalinius", - pasakojo bendrovės atstovė spaudai Jolita Macelytė.

Achemiečiai šventes pasitinka su nerimu: vėl kalbama apie prastovas

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 15 Dec 2022 11:50:50 +0200
<![CDATA[Skaitytojos kreipimasis į pėsčiuosius: automobiliai žiemą, deja, gali ir nesustoti]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/skaitytojos-kreipimasis-i-pesciuosius-automobiliai-ziema-deja-gali-ir-nesustoti https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/skaitytojos-kreipimasis-i-pesciuosius-automobiliai-ziema-deja-gali-ir-nesustoti Šiomis dienomis Lietuvą gausiai užklojęs sniegas sukėlė nemažai sunkumų eismo dalyviams: keliai tapo slidūs, vietomis - nepravažiuojami. Vakar žiniasklaidoje pasirodė ir ne vienas pranešimas apie patrenktus pėsčiuosius. Būtent dėl pastarųjų saugumo į redakciją kreipėsi ir skaitytoja Simona. Dalinamės jos laišku. 

,,Esu vairuotoja. Man tenka nemažai važinėti mieste bei už jo ribų. Dabar keliai itin slidūs ir tenka pastebėti, kad kai vairuotojai maksimaliai prilėtino savo greitį, pėstieji, deja, nekeičia savo įpročių - žengia į kelią priešais automobilius per drąsiai, užsidangstę kapišonais, apsirengę  tamsiais drabužiais be jokių atšvaitų. Per kelią vis dar einama bet kaip ir ne per perėjas. 

Žiemą būtina kalbėti apie tai, nes vairuotojai, deja, ne visada gali sustoti net jei važiuoja lėtai ir stebi kelią - esant ledui, automobiliai nestoja taip, kaip norėtųsi.

Žinoma, čia ir vairuotojo atsakomybė, bet be abipusių pastangų tikrai neišvengsime nelaimių. Beje, apie tai būtina kalbėti ir su vaikais - kiekvieną rytą ties perėja šalia J. Ralio gimnazijos tenka stebėti į kelią tiesiog išbėgančius moksleivius. Nebijokit, dėl kelių minučių vėlavimo tikrai nieko nenutiks. Svarbiausia - saugumas", - savo nuomonę pateikė SImona. 

Asociatyvi archyvo nuotr.

Skaitytojos kreipimasis į pėsčiuosius: automobiliai žiemą, deja, gali ir nesustoti

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 13 Dec 2022 09:42:57 +0200
<![CDATA[Sprendimas dėl Kalėdų šventimo nuvylė darželinukų tėvus]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/sprendimas-del-kaledu-sventimo-nuvyle-darzelinuku-tevus https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/sprendimas-del-kaledu-sventimo-nuvyle-darzelinuku-tevus Artėjant didžiosioms metų šventėms ugdymo įstaigos pradeda ruoštis jų minėjimui. Pastarajam ruošiasi ir Jonavos vaikų lopšelis - darželis ,,Pakalnutė", tačiau dalį jo bendruomenės, panašu, lydi ne pačios geriausios nuotaikos: portalą jonavoszinios.lt pasiekė ne vienos mamos skundas dėl pokyčių šventės programoje. 

Kitaip nei planuota

,,Sukilo ,,Pakalnutės" darželio bendruomenė. Prieš mėnesį laiko gavome laišką, kad šiemet kalėdinė šventė bus kitokia: darželis moka už visą šventę ir organizuoja Senamiesčio gimnazijoje, samdo personažus, Kalėdų Senelį, kiekviena grupė gavo užduotį temiškai apsirengti. Buvo pranešta, kad laukiame šventėje ir tėvelių.

Šią savaitę, turbūt supratus, kad ta bendruomenė ne tokia ir maža, buvo nuspręsta, kad šventė bus, bet tėveliai nebus įleidžiami. Darželyje kilo labai didelis šurmulys, sukilo visi tėvai. Kelis metus negalėjome dalyvauti šventėse dėl karantino ribojimų, šiemet taip laukėme šios šventės ir dėl neaiškių priežasčių vėl tėveliai neįleidžiami!!! O priežastis buvo pasakyta tokia - didelis sergamumas.

Sukilus tėveliams buvo nuspręsta šventės Senamiesčio gimnazijoje atsisakyti ir pranešta, kad šventė bus lauke ir tada galės dalyvauti tėveliai, bet tada mamoms kilo klausimas dėl kostiumu. Dalis mamų nuomavo kostiumus, dalis siuvo, dalis pirko ir tikrai labai gaila į balą išmestų pinigų.

Tada galiausiai buvo nuspręsta paleisti apklausas, ar norime kad šventė būtų lauke su tėveliais, ar kad darželyje visą dieną vaikai vaikščiotų persirengę savo grupėse ir pas juos užsuks senelis, bet ,žinoma, be tėvų...

Labai įdomi darželio pozicija, kadangi kiti darželiai švęs kalėdinę šventę su tėveliais ne lauke.  Kyla klausimas, ar didelis sergamumas tik ,,Pakalnutėje"? O gal kažkas tiesiog nemoka priimti sprendimo atsižvelgiant į bendruomenės nuomonę? Po karantino įsivyravo labai įdomi praktika - dengtis sergamumu ar kitomis priežastimis ir priimti sau patogius sprendimus", - pasakojo į redakciją laišką atsiuntusi jonavietė. 

Sprendimas nuliūdino

Netrukus po šio laiško gavimo su redakcija susisiekė dar vieno auklėtinio mama.

Ši teigė jau gavusi patvirtinimą, kad šventė vyks lauke. Moteris taip pat piktinosi tokiu sprendimu.

,,Šventė sugadinta tikrai. Mane asmeniškai tai labai stipriai palietė, nes per karantinus nematėm vaiko šventės, dabar per darželio vadovybę ir čia jos principo reikalas", - savo nuomonę išdėstė jonavietė.

Pasak jos, dalis darželio grupių nusprendė šventę minėti kitose, nuomotose patalpose.

,,Greitai susigriebė. Šaunuoliai. Galės dalyvauti ir tėvai, ir vaikai", - teigė moteris.

Parengtas naujas planas

Susisiekus su ,,Pakalnutės" direktore Simona Černiauskiene priminta, kad kelis metus iš eilės įstaigos gyvenimą koregavo sudėtinga situacija šalyje dėl COVID 19 pandemijos.

,,Manėme, kad šie metai bus puiki galimybė pasidžiaugti Kalėdų švente kartu su visa darželio bendruomene.

Kiekvieną šventę organizuojame atsakingai, ne išimtis ir šis renginys. Kalėdiniam ir Advento renginiams ruoštis pradėjome dar rugsėjo mėnesį, pasirinkę netradicinį Kalėdinės šventės formatą, įvertinę dalyvių skaičių pasirinkome išeiti iš darželio aplinkos. Džiaugiuosi, kad sėkmingai pavyko suplanuoti kiekvienos grupės Advento renginius, kuriuose dalyvavo vaikai kartu su šeimomis.

Kartu su visuomenės sveikatos specialiste V. Gaižauskiene visą savaitę su nerimu stebėjome sergamumo situaciją bendrai darželyje ir atskirose grupėse, turėjome ne vieną pasitarimą ir diskusiją. Pažymiu, kad situacija keitėsi kasdien. Vaikų lankomumas penktadienio duomenimis – 38,69 proc. vadovaujantis LR švietimo įstatymo nuostatomis įstaiga negali užtikrinti sveikos ir saugios aplinkos masinį renginį organizuojant uždaroje patalpoje", - teigė direktorė.

Anot jos, šiuo metu yra parengtas naujas šventės formatas: teminės šventės vyks grupėse ir darželio erdvėse nuo pat ryto, naudojantis išmaniosiomis technologijomis grupių vaikų programos bus transliuojamos tėvams ir kitų grupių ugdytiniams, visų grupių vaikus aplankys Kalėdų senelis ir jo padėjėjai.

,,Mieli tėveliai, visada atsižvelgiame į Jūsų nuomonę ir pastebėjimus, bet negalime iš anksto numatyti sergamumo situacijos. Mūsų tikslas - sveiki ir laimingi vaikai, pasistenkime kartu sukurti gražią šventę! Ačiū už supratimą', - kalbėjo S. Černiauskienė.

Kita nuomonė

Paviešinus šį straipsnį su portalo jonavoszinios.lt susisiekė ir mama, kuri tikino nesuprantanti kilusio nepasitenkinimo. Anot jos, darželio bendruomenė tik nori gero vaikams.

,,Pasipiktinusios tik kelios super mamytės kurios neturi proto ir joms svarbiau kostiumai , o tos kurios supranta džiaugiasi, kad vaikas turės šventę nors ir be tėvų, bet su Kalėdų Seniu! ,,Pakalnutės" darželis yra nuostabus su nuostabiomis auklėtojomis ir tai pat vadovaujančiu personalu! Joms svarbiausias vaikų saugumus, bet tai pat neatima iš vaikų šventės tik daro jas kitaip. Ačiū darželio auklėtojoms ir direktorei už tai, kad saugo mano vaiką nuo ligų, ir ačiū joms už rūpestį", - savo nuomonę išdėstė  moteris.

Sprendimas dėl Kalėdų šventimo nuvylė darželinukų tėvus

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 12 Dec 2022 09:25:58 +0200
<![CDATA[Sniegas pažadino ir Jonavos ,,drifterius“?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/sniegas-pazadino-ir-jonavos-drifterius https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/sniegas-pazadino-ir-jonavos-drifterius Ne paslaptis, kad iškritus gausiam sniegui, Lietuvos keliuose nuolat fiksuojamas eismo įvykių augimas. Nors automobilio slydimas kelyje daugeliui vairuotojų yra tikras prakeiksmas, kai kam tai tampa nelegalia pramoga - dėl pastarosios į portalo jonavoszinios.lt redakciją kreipėsi ir skaitytoja Dalia.

,,Ši žiema gausi sniegu. Akivaizdu, kad jį ne visada spėjama nuvalyti ir gatvės kartais tampa tikra čiuožykla. Nors pati esu vairuotoja, neretai pastebiu, kad tuo nevengia pasinaudoti Jonavos jaunimėlis, bandantis pademonstruoti savo šonaslydžio sugebėjimus. Šiandien anksti ryte važiuojant į darbą vienas toks man vos neįlėkė į šoną: gazas - dugnas, automobilis, kaip visada - ,,BMW", o įgūdžių, kaip buvo matyti - ne per daugiausiai. Vairuotojas tikrai išsigando, nes sustojo ir kelias minutes nevažiavo. Tegul jam tai bus pamoka, o aš galiuosi tik vieno, kad visko nenufilmavau.

Manau, pats laikas priminti Jonavos ,,drifteriams", kad už tokį ,,smagų" pasivažinėjimą gresia nemenkos baudos", - pasakojo skaitytoja.

Bene kiekvieną žiemą primenama, kad už chuliganišką vairavimą kai kas gali užsidirbti ir tūkstančio eurų baudą. Be kita ko, kai kuriais atvejais tektų atsisveikinti ir su vairuotojo pažymėjimu.

Administracinių nusižengimų kodekso 420 str. (Pavojingas ir chuliganiškas vairavimas, Kelių eismo taisyklėse nustatyto draudimo lenkti ar įvažiuoti į priešpriešinio eismo juostą pažeidimas) nurodo:

1. Transporto priemonių vairavimas vienu metu ar paeiliui padarant kelis grėsmę eismo saugumui keliančius eismo taisyklių pažeidimus, lenkimas vietose, kuriose pagal Kelių eismo taisykles draudžiama lenkti, vairavimas neteisėtai organizuotose transporto priemonių lenktynėse, pavojingą situaciją sukėlęs (t. y. privertęs kitus eismo dalyvius staigiai keisti judėjimo greitį, kryptį arba imtis kitokių veiksmų savo ar kitų žmonių saugumui užtikrinti) Kelių eismo taisyklių pažeidimas, tokią pat pavojingą situaciją sukėlęs įvažiavimas į priešpriešinio eismo juostą pažeidžiant Kelių eismo taisyklių reikalavimus

užtraukia baudą vairuotojams nuo vieno šimto septyniasdešimt iki dviejų šimtų trisdešimt eurų ir neturintiems teisės vairuoti transporto priemones asmenims – nuo keturių šimtų penkiasdešimt iki šešių šimtų eurų.

2. Chuliganiškas vairavimas, t. y. pavojų eismo saugumui arba savo ar kitų žmonių saugumui keliantis Kelių eismo taisyklių pažeidimas dėl chuliganiškų paskatų,

užtraukia baudą vairuotojams nuo keturių šimtų penkiasdešimt iki penkių šimtų penkiasdešimt eurų ir neturintiems teisės vairuoti transporto priemones asmenims – nuo septynių šimtų penkiasdešimt iki vieno tūkstančio eurų.

3. Šio straipsnio 2 dalyje numatytas administracinis nusižengimas, padarytas pakartotinai,

užtraukia baudą vairuotojams nuo penkių šimtų penkiasdešimt iki aštuonių šimtų eurų ir neturintiems teisės vairuoti transporto priemones asmenims – nuo vieno tūkstančio iki vieno tūkstančio dviejų šimtų eurų.

4. Šio straipsnio 1 dalyje nurodyti veiksmai, padaryti neblaivaus (ne mažiau negu 0,41 promilės, bet ne daugiau negu 1,5 promilės) arba apsvaigusio nuo narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų asmens, taip pat vengusio apsvaigimo patikrinimo arba alkoholį (nustatytas ne mažiau negu 0,41 promilės neblaivumas), narkotines, psichotropines ar kitas psichiką veikiančias medžiagas vartojusio iki patikrinimo asmens,

užtraukia baudą vairuotojams nuo devynių šimtų iki vieno tūkstančio dviejų šimtų eurų.

5. Šio straipsnio 2 dalyje numatyti veiksmai, padaryti neblaivaus (ne mažiau negu 0,41 promilės, bet ne daugiau negu 1,5 promilės) arba apsvaigusio nuo narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų asmens, taip pat vengusio apsvaigimo patikrinimo arba alkoholį (nustatytas ne mažiau negu 0,41 promilės neblaivumas), narkotines, psichotropines ar kitas psichiką veikiančias medžiagas vartojusio iki patikrinimo asmens,

užtraukia baudą vairuotojams nuo vieno tūkstančio dviejų šimtų iki vieno tūkstančio penkių šimtų eurų.

6. Už šio straipsnio 1 dalyje numatytą administracinį nusižengimą privaloma skirti teisės vairuoti transporto priemones atėmimą nuo trijų iki šešių mėnesių. Už šio straipsnio 2 dalyje numatytą administracinį nusižengimą privaloma skirti teisės vairuoti transporto priemones atėmimą nuo vienų iki dvejų metų. Už šio straipsnio 3 dalyje numatytą administracinį nusižengimą privaloma skirti teisės vairuoti transporto priemones atėmimą nuo vienų metų šešių mėnesių iki dvejų metų šešių mėnesių. Už šio straipsnio 4 dalyje numatytą administracinį nusižengimą privaloma skirti teisės vairuoti transporto priemones atėmimą nuo dvejų iki trejų metų arba asmenims, kuriems nustatytas neblaivumas (ne mažiau negu 0,41 promilės, bet ne daugiau negu 1,5 promilės), teisės vairuoti transporto priemones atėmimą nuo vienų iki dvejų metų ir draudimą vairuoti transporto priemones, kuriose neįrengti antialkoholiniai variklio užraktai, nuo vienų metų šešių mėnesių iki dvejų metų. Už šio straipsnio 5 dalyje numatytą administracinį nusižengimą privaloma skirti teisės vairuoti transporto priemones atėmimą nuo trejų iki penkerių metų arba asmenims, kuriems nustatytas neblaivumas (ne mažiau negu 0,41 promilės, bet ne daugiau negu 1,5 promilės), teisės vairuoti transporto priemones atėmimą nuo dvejų iki ketverių metų ir draudimą vairuoti transporto priemones, kuriose neįrengti antialkoholiniai variklio užraktai, nuo vienų metų šešių mėnesių iki dvejų metų.

7. Už šio straipsnio 3, 4, 5 dalyse numatytus administracinius nusižengimus gali būti skiriamas transporto priemonės konfiskavimas.

 Asociatyvi archyvo nuotr.

Sniegas pažadino ir Jonavos ,,drifterius“?

]]>
jonavoszinios.lt Fri, 09 Dec 2022 08:58:33 +0200
<![CDATA[Kelių direkcija taiko naują taktiką?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/keliu-direkcija-taiko-nauja-taktika https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/keliu-direkcija-taiko-nauja-taktika Neretai tenka išgirsti gyventojus sakant, kad jų klausimai ar opios problemos sprendžiamos greičiau, kai kreipiamasi į žiniasklaidą. Portalas jonavoszinios.lt dažnai gauna įvairių skaitytojų klausimų, juos perduoda atitinkamai įstaigai ar organizacijai, gaunamas atsakymas, kuriame neretai viešai pažadama, kad problema bus sprendžiama greitu laiku arba ji jau išspręsta.

Šiandien kalbame apie Valstybinę įstaigą Lietuvos automobilių kelių direkciją (Kelių direkcija), kuri reaguodavo į žiniasklaidos paklausimus, atsakydavo į rūpimus klausimus ar pateikdavo atsakymus. Tačiau pastarosiomis dienomis iškilo klausimas - ar Kelių direkcija galimai pakeitė taktiką, arba pradėjo rūpintis jų atsakomybėje esančių kelių ir takų priežiūra?

Lapkričio pabaigoje sulaukėme Vitos klausimo, kodėl pamirštas “Achemos” tilto tako, skirto pėstiesiems, valymas? Klausimas perduotas šia atkarpa besirūpinančiai Kelių direkcijai.

Dėl šios gyventojų išsakytos bėdos Valstybinė įstaiga nepasisakė, atsakymas nesulauktas, tačiau jau kitą rytą po klausimo pateikimo, minimame take, kur buvęs, kur nebuvęs, atskubėjo traktoriukas, nuvalęs pėsčiųjų tako atkarpą.

Gruodžio 7 dieną Kelių direkcijai pateikėme dar vieną vairuotojų pastabą: Jonava – Rukla buvo įrengtas beveik 5 km ilgio, 2,5 m pločio pėsčiųjų ir dviračių takas, kuris sėkmingai naudojamas iki šiol, net šaltuoju sezonu. Šiuo taku žiemą naudojasi ne tik dviratininkai, paspirtukininkai, bet ir pėstieji, neretai tenka matyti ir sportuojančius bėgikus. Tačiau vairuotojai pateikė pastabų, kad aptariamas takas nevalomas – apsnigtas, slidus, pasiklojęs ledu, todėl tiek pėstieji, tiek ir dviratininkai priversti naudotis kelkraščiu, kas, anot vairuotojų, nėra gerai ir tvirtina, kad nepaisant to, jog dviratininkų sezonas baigtas, nėra priežastis nevalyti tako, kuriuo saugiau galėtų naudotis kiti eismo dalyviai.  Kelių direkcijos teiravomės, ar šaltuoju metų laiku Kelių direkcijai priklausantys pėsčiųjų dviračių takai nėra valomi?  Ar jie valomi, barstomi, kaip dažnai tai daroma, ar vis tik ne sezono metu jie „uždaromi“?

Sutapimas ar ne, tačiau ir į šį klausimą Kelių direkcija atsakymo nepateikė, tačiau jau šiandien ryte skaitytojai fiksuoja dviračių pėsčiųjų take besidarbuojantį  traktoriuką.

Galima tik spėlioti, kas paskatino Kelių direkciją nuvalyti pėsčiųjų dviračių takus – žiniasklaidos pateiktos pastabos ar tai buvo jų pačių suplanuoti darbai ir iniciatyva? Belieka tik palinkėti Kelių direkcijai darbuotis be raginimų ir neužklimpti darbų gausoje, nes šiomis sniegu gausiomis dienomis, valyti ir barstyti tikrai yra ką.

***

VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcija ir kelius prižiūrinti AB „Kelių priežiūra“ atsako už valstybinės reikšmės kelių būklę užmiesčiuose, rajonų centruose bei mažesniuose miestuose ir miesteliuose. Aukščiau aptarti dviračių pėsčiųjų takai yra valstybinės reikšmės krašto keliuose. Jonavos mieste esančias J. Ralio, J. Basanavičiaus, Žeimių, Kauno, Ąžuolų, Darbininkų gatves, o taip pat rajono bei užmiesčio kelius prižiūri AB „Kelių priežiūra“. 

Kelių direkcija taiko naują taktiką?

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 08 Dec 2022 12:23:00 +0200
<![CDATA[Kokį sprogimą girdėjo jonaviečiai?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/koki-sprogima-girdejo-jonavieciai https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/koki-sprogima-girdejo-jonavieciai Lapkričio 24-ąją, ketvirtadienį, portalą jonavoszinios.lt užplūdo žinutės ir skambučiai su klausimais – kas sprogo?   

„Ar nieks dar nerašė, kad langai dreba nuo kažkokių šaudymų? Jonalaukio g., pas mane darbe net langai drebėjo, galvojom, kas čia yra, o vaikas sakė, jog Jonavoj balkonas ir viskas namuose drebėjo“, - tvirtino Agnė.

„Ketvirtadienį pirmoje dienos pusėje Jonavoje nuaidėjo garsus sprogimas, ar nėra jokios informacijos, kas tai buvo?“, - klausė Asta

„Ar yra kokios informacijos, kas per sprogimas buvo apie pusę pirmos šiandien? Taurostos gatvėj net visas namas sudrebėjo ir jaučiasi lauke keistas kvapas. Taip pat du kartus buvo girdimi silpnesni sprogimo garsai“, - tą ketvirtadienį teiravosi Indrė.

„Gal žinote, kas įvyko šiandien, nes girdima buvo du galingi sprogimai???“, - rašė Nerijus.

Kiti pasakojo, kad jų darbovietėse, arčiau Gaižiūnų bei Ruklos, sprogimo garsas buvo itin ryškus, galvojo, kad bomba nukrito šalia, kiti spėliojo, ar nesprogo kas ant namų stogų.  

Reaguojant į užklausas portalas jonavoszinios.lt kreipėsi į Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos departamento Karinių viešųjų ryšių skyrių, kuris teigė, kad jonaviečiai galimai supainiojo datas.

„Lapkričio 24 d. Jonavos rajone vyko karinis rengimas, kurio metu buvo treniruojamasi mėtyti granatas. Visgi granatų mėtymas yra karinio rengimo dalis, kuri atliekama dažnai ir nesukelia Jūsų paklausime išvardintų garsų ir pojūčių.

Galbūt buvo sumaišytos datos ir paklausėjai girdėjo lapkričio 23 d. prie Jonavos miesto savivaldybės paleistus tris patrankos šūvius, nes tai labiau atitiktų aprašytą informaciją“, - atsakyme tvirtina Karinių viešųjų ryšių skyrius.

Policijos departamento ir Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos įvykių suvestinėse duomenų apie ketvirtadienio sprogimą ar gaisrus dėl to - nebuvo. Nei Aplinkos apsaugos agentūra, nei Aplinkos apsaugos departamentas apie panašius sprogimo incidentus įmonėse ar organizacijose Jonavos rajone nepraneša. Karinių viešųjų ryšių skyrius tvirtina, kad jonaviečiai tiesiog supainiojo datas, tad mistinis sprogimo garsas ir jo kilmė lieka paslaptimi.

Kokį sprogimą girdėjo jonaviečiai?

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 30 Nov 2022 11:31:15 +0200
<![CDATA[Jonavietė: šiaip sau išbėgti prieš automobilį į kelią ir kirsti jį bet kur – nenormalu]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonaviete-siaip-sau-isbegti-pries-automobili-i-kelia-ir-kirsti-ji-bet-kur-nenormalu https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonaviete-siaip-sau-isbegti-pries-automobili-i-kelia-ir-kirsti-ji-bet-kur-nenormalu Nedaugžodžiausiu, nes jau kyla tylus noras ne žodžiais, o veiksmais auklėti. Muštis nepulsiu, bet kantrybė senka.

Vakar, lapkričio 28-ąją, kai pavakarę pradėjo snyguriuoti ir šalti, o keliai pasidengė juodu ledu ir automobiliai tiesiog slidinėjo, tiesiai man prieš nosį Vasario 16-osios gatvės važiuojamąją dalį kirsti sugalvojo dvi asmenybės. Kas tokie, vaikai, paaugliai ar vyresni, nespėjau įžiūrėti, gerai tik, kad mano važiavimo greitis buvo lėtas ir spėjau sustoti.

Kiek dar kartų reiks sakyti, kad šiaip sau išbėgti prieš automobilį į kelią ir kirsti jį bet kur – nenormalu. Nežiūrėti ar važiuoja automobiliai - irgi nenormalu. Toks jausmas, kad tos dvi asmenybės net nematė manęs, kol nesupypinau. Susidarė įspūdis, kad stoviniuodami ant šaligatvio, lyg tyčia laukė, kol aš priartėsiu ir tada sugalvojo bėgte atsirasti kitoje kelio pusėje.  

Brangūs pėstieji, būkit geri, branginkit savo sveikatą, gyvybę ir nevarykit į neviltį vairuotojų, kuriems ir taip kyla iššūkių suvaldyti transporto priemonę žiemos metu.

Labai norėčiau, kad ši mano žinutė pasiektų bent kelių pėsčiųjų sąmonę ir blaivų protą, jog reikia elgtis atsakingai.

Jonavietė Virga

Jonavietė: šiaip sau išbėgti prieš automobilį į kelią ir kirsti jį bet kur – nenormalu

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 29 Nov 2022 07:35:03 +0200
<![CDATA[Dukros netekusios jonavietės kreipimasis į girtus vairuotojus: jūs - visuomenės siaubas]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/dukros-netekusios-jonavietes-kreipimasis-i-girtus-vairuotojus-jus-visuomenes-siaubas https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/dukros-netekusios-jonavietes-kreipimasis-i-girtus-vairuotojus-jus-visuomenes-siaubas Girti vairuotojai - problema, kuri vis dar neapleidžia ne tik Jonavos, bet ir visos šalies: informacija apie juos policijos įvykių suvestinėje matoma beveik kasdien. Tai - ne tik pykdo kitus vairuotojus, bet ir skaudina tuos, kurie per neblaivius asmenis prie vairo yra netekę artimųjų. Tą patyrė ir portalo jonavoszinios.lt skaitytoja Virginija, paprašiusi išplatinti jos viešą kreipimąsi į piktybiškai įstatymus pažeidžiančius ir , jos žodžiais tariant, į kitus žmones spjaunančius vairuotojus. Dalinamės juo:

,,Visada skaitau jus ir matau, kad Jonavoje policijos pareigūnai sustabdo nemažai girtų vairuotojų. Ačiū policijai už darbą. Tikrai nuoširdžiai džiugina, kad jie atsakingai dirba  ir girtuokliams vis sunkiau prasmukti pro juos.

Esu žmogus, kuris prieš tris metus būtent per girtą vairuotoją neteko dukros - įvyko eismo įvykis ir, deja, mūsų šeimos gyvenimas apsivertė aukštyn kojomis.

Iki šiol skauda... Skauda, kad per kažkokį, leisiu sau pasakyti, žudiką, netekau to, ką pati auginau ir paleidau į šį pasaulį. Mano dukros vyras iki šiol gydosi depresiją, o aš verkiu kiekvieną vakarą.

Matydama, kad tokių girtuoklių nemažėja, norėčiau viešai kreiptis į juos ir pabandyti apeliuoti į jų jausmus. Kur jūsų protas, sąžinė, atjauta?

Ar jūs suprantate, kad vairuodami girti keliate pavojų kitiems? Ar tikrai būtina sėsti prie vairo neadekvačiam? Yra taksi, draugai... Kas jūsų galvose ir širdyse? Ką reikia padaryti, kad jūsų pagaliau nebebūtų keliuose?

Jei būtų mano valia, kiekvienas girtas vairuotojas sėstų už grotų, nesvarbu kiek įpūtė... Jei sėdi už vairo neblaivus, tu nesuvoki savo atsakomybės prieš kitus žmones, tu kenki visuomenei.

Mano dukros jau niekas man nesugrąžins, bet gal šis laiškas pažadins bent minimalią atsakomybę vairuotojų, kurie vis dar vairuoja girti, širdyse.

Būsiu nuoširdžiai dėkinga, jei pasidalinsite mano mintimis", - savo išgyvenimais pasidalijo jonavietė Virginija. 

Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Dukros netekusios jonavietės kreipimasis į girtus vairuotojus: jūs - visuomenės siaubas

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 24 Nov 2022 09:05:00 +0200
<![CDATA[Pakvietė susitikti, bet sulaukė akibrokšto – kai kas pasitelkė gatvės žargoną]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/pakviete-susitikti-bet-sulauke-akibroksto-kai-kas-pasitelke-gatves-zargona https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/pakviete-susitikti-bet-sulauke-akibroksto-kai-kas-pasitelke-gatves-zargona Mero pavaduotoja Birutė Gailienė vakar, lapkričio 21-ąją, savo socialinio tinklo paskyroje pakvietė beglobiais gyvūnais besirūpinančių organizacijų atstovus šį ketvirtadienį atvykti į savivaldybę, sėsti prie bendro stalo ir pasikalbėti, kaip bendromis pastangomis reiktų spręsti beglobių gyvūnų klausimą rajone. Mero pavaduotoja kvietime akcentavo, kad tai bus dalykinis susitikimas, todėl politikavimui vietos nebus ir į susitikimą kviečiami TIK organizacijų atstovai.

Pasklidus šiai žiniai interneto platybėse, vieni - sveikino iniciatyvą, kiti pateikė papildomus klausimus. Bet atsirado ir tokių, kurie, pasitelkus kone gatvės žargoną, papylė komentarų, panašėjančių net į grasinimus ir kaltinimus apie galimą gyvūnų kankinimą.  

„Bestuburis meras”, „Pasipūtusi arogantiška pusdievė seniūnė”, „Duosite mums etatų, nes kitaip…” , „jūsų širdis ir protas anam gale“, „jonaviečiai – sužvėrėję antžmogiai“ – tokie ir panašūs komentarai pasipylė iš vienos/-o, kaip save pristatė, gyvūnų globos organizacijų atstovų, pakvietus juos į susitikimą, kuris dar net neįvyko.

Portalas jonavoszinios.lt sulaukė gyventojų, kurie išsakė prielaidą, kad ir geranoriškas kvietimas gali atmušti norą susitikti nuogąstavimu, jog tokia situacija rodo ne norą diskutuoti, o tiesiog kaltinti. Tokiame fone iškeltas klausimas ar mero pavaduotoja Birutė Gailienė neatsisako ketinimų organizuoti susitikimą.  

„Mano tikslas diskutuoti gyvai, o ne socialinių tinklų komentaruose, kur pokalbis veda ne konstruktyvumo, o nesuvaldytų emocijų iškrovos link. Tos emocijos sprogsta padarydamos daug reputacinės žalos ir pačioms organizacijoms – po šių komentarų ir pati gavau žinučių, kad žmonės, matydami neadekvatų elgesį, ateity nebenori remti organizacijų, kurios save pateikia būtent taip – iš asmeninių sąskaitų suvedinėjimo ir kovos pozicijos. Man dėl to labai gaila, nes tai tikrai neaugina pasitikėjimo organizacijomis.

Pati jau keletą metų auginu katiną, paimtą iš prieglaudos, nuolat remiu ar net pati inicijuoju paramos akcijas beglobiams gyvūnams, tai man toks akibrokštas, nepamatuotų emocijų ir kaltinimų lavina, švelniai tariant, nemalonus.

Mes vis dar neišmokome naudotis demokratiniais įrankiais, elementaria diskusija. Esame drąsus socialinių tinklų komentaruose ir aktyviai veikiame būtent ten. Aš nemanau, kad problemos sprendžiamos būtent šitaip. Tiesą sakant, iš viešų komentarų net sunku suprasti, kokią problemą nori išspręsti kai kurios organizacijos – savo asmeninių ambicijų ar dar kokias, nes dėmesio būtent gyvūnams aš ten pasigedau. Bet tegul sprendžia pati visuomenė, mano tikslas – konstruktyvus pokalbis ir iš jo išplaukiantys susitarimai, tokio ketvirtadienį ir tikiuosi, tikrai neatšaukinėsiu.

Negarbingas šiame kontekste ir kai kurių politikų elgesys kiršinant visuomenę, bet toks jau tas, matyt, rinkiminis laikotarpis – vieni simpatijas pelno realiais darbais, kiti – pseudo sukeltais karais“, - situaciją komentavo B. Gailienė.

Belieka tikėtis, kad ir kas benutiktų, ketvirtadienio susitikimas įvyks ir bus rasta išeitis bei bendri sprendimai, kurie bus palankūs beglobiams gyvūnams bei jais besirūpinančioms organizacijoms.

Pakvietė susitikti, bet sulaukė akibrokšto – kai kas pasitelkė gatvės žargoną

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 22 Nov 2022 13:03:24 +0200
<![CDATA[Jonavietė Aušra: Ar šeimos gydytoja gali taip elgtis?  ]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonaviete-ausra-ar-seimos-gydytoja-gali-taip-elgtis https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonaviete-ausra-ar-seimos-gydytoja-gali-taip-elgtis Portalą jonavoszinios.lt pasiekė jonavietės Aušros (vardas pakeistas, redakcijai žinomas) klausimas dėl jos asmens duomenų naudojimo, kuomet ji gavo SMS žinutę iš buvusios savo šeimos gydytojos. Žinutėje rašoma: „Sveiki. Išeinu dirbti į naują kliniką (duomenys neskelbtini). Kilus problemoms mane rasite ten, nuo lapkričio 8 d. Iki pasimatymo. Jūsų šeimos gydytoja (duomenys neskelbtini).“

Moteris teiravosi, ar jos šeimos gydytoja turi teisę pasinaudoti jos asmens duomenimis ir siųsti SMS žinutę, kad pereina dirbti į kitą gydymo įstaigą. Anot Aušros, tai gali būti, jos manymu, ir duomenų apsaugos reglamento, ir, galimai, reklamavimo pažeidimas.

„Aš nedaviau sutikimo naudoti savo duomenis, o ir kur dingo paciento ir mediko konfidencialumas? Galvojau, kad mano asmeniniai, medicininiai duomenys saugūs, bet panašu, kad nelabai. O kaip dėl privačios gydymo įstaigos reklamos, kuria užsiima šeimos gydytoja? Manau, kad tai yra duomenų apsaugos ir gal net reklamavimo pažeidimas. Nenorėčiau, kad taip „sėkmingai“ būtų naudojami mano duomenys ir kitur, nes nežinau, kur šeimos gydytoja juos dar gali naudoti“, - teiravosi jonavietė bei atsiuntė jai siųstos SMS žinutės nuotrauką.

Ar pacientų duomenys - konfidencialūs?  

Jonavietės klausimas perduotas Valstybinei duomenų apsaugos inspekcijai (VDAI) bei teirautasi, ar medikas, pereinantis dirbti į kitą įstaigą, turi teisę naudotis pacientų duomenimis, kurie - griežtai konfidencialūs ir negali būti perduoti tretiesiems asmenims?

„Pagal Bendrąjį duomenų apsaugos reglamentą (Reglamentas) asmens duomenys gali būti tvarkomi tik laikantis su asmens duomenų tvarkymu susijusių principų, įtvirtintų Reglamento 5 straipsnyje, ir kai toks asmens duomenų tvarkymas gali būti pagrįstas nors viena teisėto asmens duomenų tvarkymo sąlyga, numatyta Reglamento 6 ir, kai taikoma, 9 straipsnyje, atsižvelgiant į tvarkomų asmens duomenų kategoriją. Būtent duomenų valdytojas (fizinis ar juridinis asmuo, tvarkantis asmens duomenis) yra atsakingas už tai, kad būtų laikomasi Reglamento ir turi sugebėti įrodyti, kad jo laikomasi (atskaitomybės principas).

Reglamente įtvirtintas tikslo apribojimo principas įpareigoja asmens duomenis rinkti nustatytais, aiškiai apibrėžtais bei teisėtais tikslais ir toliau jų netvarkyti su tais tikslais nesuderinamu būdu. Pavyzdžiui, poliklinikoje paciento asmens duomenys tvarkomi tam, kad suteikti gydymo paslaugas. Vadinasi, poliklinikos darbuotojai paciento asmens duomenis tvarkys, kad būtų suteiktos šios paslaugos. Jei poliklinikos darbuotojas konkrečioje situacijoje nusprendžia tvarkyti asmens duomenis siekdamas savo tikslų (susijusių su profesine veikla), toks darbuotojas taptų duomenų valdytoju ir privalėtų užtikrinti, jog asmens duomenys būtų tvarkomi gavus atitinkamo duomenų subjekto (paciento) sutikimą arba remiantis kitu teisiniu pagrindu, nustatytu Reglamente.

Taigi, tuo atveju, jei šeimos gydytoja tvarko konkretaus paciento kontaktinius ir kitus sveikatos duomenis ir tokio atliekamo asmens duomenų tvarkymo negalėtų pagrįsti Reglamento 6 ir 9 straipsniuose nurodyta teisėto asmens duomenų tvarkymo sąlyga ir negalėtų nurodyti tokio asmens duomenų tvarkymo tikslo, tokia vykdoma veikla galimai būtų asmens duomenų pažeidimas. Visgi konstatuoti, kas konkrečiu atveju būtų atsakingas  – poliklinika ar šeimos gydytoja, galima tik išsamaus tyrimo metu, nustačius visas reikšmingas aplinkybes“, - paaiškino VDAI Teisės skyriaus patarėja Raminta Sinkevičiūtė-Šečkuvienė.

SMS reklama tik su sutikimu?

VDAI Teisės skyriaus patarėja, atsakydama į klausimą ir dėl galimos reklamos, siunčiamos SMS žinutėmis teigia, kad toks reklamavimas galimas tik su asmens sutikimu.

„Dėl asmens duomenų tvarkymo tiesioginės rinkodaros tikslu pažymėtina, kad Lietuvos Respublikos asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo 2 straipsnio 1 dalyje numatyta, jog tiesioginė rinkodara  – veikla, kurios tikslas paštu, telefonu arba kitokiu tiesioginiu būdu siūlyti asmenims prekes ar paslaugas ir (arba) teirautis jų nuomonės dėl siūlomų prekių ar paslaugų.

Pagal Lietuvos Respublikos elektroninių ryšių įstatymo (toliau – ERĮ) 81 straipsnio 1 dalį, naudoti elektroninių ryšių paslaugas, įskaitant elektroninio pašto pranešimų siuntimą, tiesioginės rinkodaros tikslu leidžiama tik gavus išankstinį abonento ar registruoto elektroninių ryšių paslaugų naudotojo sutikimą. Ši ERĮ nuostata yra taikoma, kai tiesioginės rinkodaros pasiūlymai teikiami skambinant, siunčiant juos elektroniniu paštu ar telefonu trumposiomis žinutėmis (SMS)“, - išaiškino VDAI Teisės skyriaus patarėja Raminta Sinkevičiūtė-Šečkuvienė.

 

Jonavietė Aušra: Ar šeimos gydytoja gali taip elgtis?  

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 22 Nov 2022 09:28:43 +0200
<![CDATA[Kova dėl galimybės pasistatyti automobilį: vieni piktinosi geltonomis linijomis, kiti niršta, kad baudų sulaukia ne visi pažeidėjai]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/kova-del-galimybes-pasistatyti-automobili-vieni-piktinosi-geltonomis-linijomis-kiti-nirsta-kad-baudu-sulaukia-ne-visi-pazeidejai https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/kova-del-galimybes-pasistatyti-automobili-vieni-piktinosi-geltonomis-linijomis-kiti-nirsta-kad-baudu-sulaukia-ne-visi-pazeidejai Automobilių parkavimas daugiabučių kiemuose šalia Chemikų gatvės 43-ojo,45-ojo, 47-ojo namų, panašu, toliau kelia aistras tarp pačių gyventojų: 2020-ųjų vasarį portalą jonavoszinios.lt pasiekė jonaviečio skundas, kad šalia  jo namų praplatintas kiemas, tačiau nubrėžtas geltonas zigzagas sumažinęs parkavimosi vietų galimybę, tuo tarpu dabar, prieš keletą dienų, redakciją pasiekė laiškas, kuriame piktinamasi, jog ignoruojantys geltoną liniją galimai nesulaukia baudų.

Stebėjosi sprendimu

,,Visą laiką grįžus namo po darbo nebėra vietos pastatyti mašinos, tad gyventojai pasistato antra eile, tačiau išvažiuoti kitoms mašinoms tai tikrai netrukdo, nes pravažiavimas platus. Suprantame, jei užstačius nebūtų galimybės mašinoms išvažiuoti, tada būtų kita problema. Kiti gyventojai šeimoje turi po du automobilius, tad pasistato šiose vietose vieną už kitos, neužimdami laisvos vietos. Kažkaip viskas čia sprendžiama ir daroma tik žmonių nenaudai. Tai kam buvo projektuojama tokia aikštelė, jei neišnaudojama laisva vieta?“,- rašo Chemikų g. 45 namo gyventojai ir atsiunčia nuotraukas", - netrukus po geltonos linijos atsiradimo dėstė jonavietis Audrius (plačiau apie tai galite skaityti čia).

Tuomet paviešinus Audriaus pastebėjimus, sulaukta gyventojų pasakojimų, kad minėtuose kiemuose  dėl parkavimo vietų aiškinamasi netgi paliekant plytas ant automobilių.

Nori, kad baustų

Tuo tarpu neseniai su redakcija susisiekusi Kamilė išreiškė nepasitenkinimą dėl nusiženginėjančių vairuotojų.

,,Ne pirmą kartą matome policijos pareigūnus patruliuojančius kiemuose, tačiau lyg niekur nieko pravažiuojančius ir nebaudžiančius automobilių savininkų, kurie stato savo transportą ant geltonomis linijomis sužymėtų vietų", - teigė Kamile prisistatanti mergina, čia pat pabrėžusi, kad problema ignoruojama.

Pradėta administracinė teisena

Susisiekus su policijos pareigūnais paaiškėjo, kad Jonavos rajono policijos komisariate nuo šių metų pradžios iki lapkričio 16 d. dėl automobilių statymo Jonavoje, Chemikų g., prie trijų gyvenamųjų namų, gauti 8 pranešimai. Pusę iš šių atvejų policijos pareigūnai susisiekė su automobilių savininkais, jog patrauktų transporto priemones, kadangi trukdo pravažiavimui.  

,,Tuo pačiu adresu Jonavoje, prie trijų daugiabučių, apie kliudytas transporto priemones sausio 13 d. registruoti du pranešimai, dar vienas pranešimas buvo registruotas liepos 29 d. Vienu atveju sausio 14 d. pradėta administracinė teisena, kai vairuotojas netinkamoje vietoje pastatė automobilį", - nurodė Kauno apskr. VPK komunikacijos poskyris.

Pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 417 str. 2 d. (Sustojimas ir stovėjimas vietose, kuriose pagal Kelių eismo taisykles draudžiama sustoti ir stovėti, sustojimas ir stovėjimas nesilaikant kelio ženklų ir ženklinimo reikalavimų, važiavimo tvarkos gyvenamosiose zonose ir kiemuose pažeidimas) užtraukia baudą vairuotojams nuo 30 iki 90 eurų.

Žada atkreipti dėmesį

Tuo tarpu Jonavos rajono savivaldybės viešosios tvarkos skyriaus pareigūnai skundų dėl automobilių parkavimo aptartuose kiemuose nėra gavę.

Nepaisant to, jie žadėjo atkreipti dėmesį į automobilių parkavimą minėtais adresais.

Patys gali pranešti

Asmenys, pastebintys piktavališką automobilių parkavimą visada gali pranešti policijai pasinaudodami portalu epolicija.lt. 

Jonavos rajono savivaldybės viešosios tvarkos skyriaus pareigūnų kontaktus galite rasti čia. 

Archyvo nuotrauka.

Kova dėl galimybės pasistatyti automobilį: vieni piktinosi geltonomis linijomis, kiti niršta, kad baudų sulaukia ne visi pažeidėjai

]]>
jonavoszinios.lt Fri, 18 Nov 2022 08:53:21 +0200
<![CDATA[Moterį nemaloniai nustebino Gulbiniškių kelio pakraščių tvarkymas, tačiau piktintis suskubta kiek per anksti]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/moteri-nemaloniai-nustebino-gulbiniskiu-kelio-pakrasciu-tvarkymas-taciau-piktintis-suskubta-kiek-per-anksti https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/moteri-nemaloniai-nustebino-gulbiniskiu-kelio-pakrasciu-tvarkymas-taciau-piktintis-suskubta-kiek-per-anksti Savaitgalį portalo jonavoszinios.lt pašto dėžutę pasiekė jonavietės laiškas, kuriame ji reiškė nepasitenkinimą dėl, jos manymu, nenormaliai tvarkomo Gulbiniškių kelio pakraščio. Pasidomėjus šia situacija išsamiau aiškėja, kad gyventoja piktintis suskubo kiek per anksti.

„Likome nemaloniai nustebinti Gulbiniškių kelio pakraščių nugreideravimu. Kam kilo tokia beprotiška mintis nuskusti pakraščių velėną ir suversti ją į pagriovį? Praeiti neįmanoma ypač praleidžiant transportą, tenka per purvo košę trauktis, net ant asfalto paliktas purvas. Jei dėl vandens nutekėjimo, tai tikras blefas, nes daugelį vietų pakraščiai aukščiau už asfaltą. Buvo žolė, tai ir praeiti buvo normalu. Dabar purvu užversti grioviai, ar tai normalu? Tegu atsakingi pravažiuoja iki geležinkelio ir atgal, ir pasižiūri, kas padaryta“, - piktinosi moteris portalui jonavoszinios.lt atsiųstame laiške.  

Tačiau gyventoja piktintis suskubo kiek per anksti, mat minimoje kelio atkarpoje darbai dar nėra baigti ir vis dar vykdomi.

„Seniūnijos kelių ir gatvių priežiūra yra vykdoma nuolatos. Kalbant konkrečiai apie Gulbiniškių kelią, artėjant žiemai, praėjusios savaitės pabaigoje nugreideriuoti pakraščiai iki žvyro, šiuo metu darbuotojai šalia kelkraščio lygina žemes, kiek vėliau nuskustas perteklinis gruntas su žolėmis bus surinktas ir išvežtas. Tokie darbai -  kelių pakraščių tvarkymas - vykdomas ir kitose seniūnijos teritorijose, kur pakraščiai jau buvo apžėlę, nebebuvo vandens nubėgimo. Vykdant tvarkymo darbus gyventojų prašome kantrybės bei supratimo“, - paaiškinimą pateikė Jonavos r. Šveicarijos seniūnija, kuri ir prižiūri aptariamą kelią.

Kad kelio tvarkymo darbai vis dar vykdomi, matoma iš šiandien, lapkričio 15 -ąją užfiksuotų vaizdų nuotraukų galerijoje.  

Moterį nemaloniai nustebino Gulbiniškių kelio pakraščių tvarkymas, tačiau piktintis suskubta kiek per anksti

Moterį nemaloniai nustebino Gulbiniškių kelio pakraščių tvarkymas, tačiau piktintis suskubta kiek per anksti Moterį nemaloniai nustebino Gulbiniškių kelio pakraščių tvarkymas, tačiau piktintis suskubta kiek per anksti Moterį nemaloniai nustebino Gulbiniškių kelio pakraščių tvarkymas, tačiau piktintis suskubta kiek per anksti Moterį nemaloniai nustebino Gulbiniškių kelio pakraščių tvarkymas, tačiau piktintis suskubta kiek per anksti Moterį nemaloniai nustebino Gulbiniškių kelio pakraščių tvarkymas, tačiau piktintis suskubta kiek per anksti ]]>
jonavoszinios.lt Tue, 15 Nov 2022 11:52:18 +0200
<![CDATA[Anelė: ,,Girdėjau, jog iš darbo išeina nemaža dalis šeimos gydytojų, ar tai normalu?"]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/anele-girdejau-jog-is-darbo-iseina-nemaza-dalis-seimos-gydytoju-ar-tai-normalu https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/anele-girdejau-jog-is-darbo-iseina-nemaza-dalis-seimos-gydytoju-ar-tai-normalu Portalas jonavoszinios.lt sulaukė jonavietės Anelės klausimo dėl situacijos Jonavos PSPC. 
"Noriu pasiteirauti, kokia situacija su šeimos gydytojais Jonavos poliklinikoje. Girdėjau, jog iš darbo išeina nemaža dalis šeimos gydytojų, ar tai normalu? Pas ką dabar reikės kreiptis dėl pagalbos", - sunerimusi teiravosi jonavietė Anelė bei pridūrė, kad tokia situacija, kuomet visur šitaip trimituojama dėl medikų trūkumo, yra baisi.
Jonavos poliklinika, o tiksliau Jonavos pirminės sveikatos priežiūros centras (PSPC) pateikė paaiškinimus į jonavietės pateiktus nuogąstavimus.

,,VšĮ Jonavos pirminiame sveikatos priežiūros centre šeimos gydytojų skaičius nemažėja.

Nauji šeimos gydytojai jau dirba vietoj išėjusių specialistų. Šeimos gydytojų slaugytojos lieka tos pačios. Nesikeičia buvusių apylinkių  kabinetai bei darbo laikas.

Gydytoja Laima Sprainaitienė konsultuoja  A. Venckienės pacientus.

Gydytoja Rūta Kastantinavičienė konsultuoja   D. Olencevičiūtės pacientus.

Gydytoja Inga Štelemėkienė konsultuoja D. Milašienės pacientus. ( Šiuo metu pradėjo dirbti 0,25 etato krūviu, o nuo gruodžio 14 d. pradeda dirbti pilnu etatu).

Rimkų filiale R. Beržinienės pacientus konsultuoja gyd. Auksė Daina Jelisejevienė ir gyd. Asta Sivolovienė.

O  nuo 2023 m sausio mėnesio  Rimkų filiale darbą pradės dar viena šeimos gydytoja pilnu etatu",- teigia Jonavos PSPC.

Prie VšĮ Jonavos PSPC atsinaujinusios šeimos gydytojų komandos  kviečiami prisirašyti ir nauji pacientai !

 

Anelė: ,,Girdėjau, jog iš darbo išeina nemaža dalis šeimos gydytojų, ar tai normalu?"

]]>
jonavoszinios.lt Fri, 11 Nov 2022 18:15:03 +0200
<![CDATA[Automobilių prigrūstos daugiabučių aikštelės ir tuščios neįgaliųjų parkavimo vietos]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/automobiliu-prigrustos-daugiabuciu-kiemu-aiksteles-ir-tuscios-neigaliuju-parkavimo-vietos https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/automobiliu-prigrustos-daugiabuciu-kiemu-aiksteles-ir-tuscios-neigaliuju-parkavimo-vietos Nemažai daliai vairuotojų yra pažįstamas situacija, kuomet grįžus automobiliu namo po darbo tenka ieškoti vietos „kur statyti?“. Automobilių prigrūstos daugiabučių kiemų aikštelės privertė jonavietį atkreipti dėmesį į dar vieną, jo manymu, aktualų klausimą apie neįgaliesiems paskirtas vietas, kurios neretai būna tuščios.

Su portalu jonavoszinios.lt susisiekęs Jonas, nepanorėjęs atskleisti tikrojo savo vardo, teiravosi, ar nėra galimybės neįgaliųjų parkavimo vietas įrengti „iki pareikalavimo“.

„Kaip skirstomos/žymimos neįgaliųjų parkavimo vietos prie naujai renovuotų daugiabučių namų? Mano žiniomis, mūsų name negyvena neįgalūs žmonės, tačiau prieš kelis metus renovavus aikštelę, ten išskirtos 4 vietos neįgaliųjų transportui. Vietos kone visą laiką laisvos, o parkuotis, neturint negalios, negalima. Ar nėra tokios išlygos, kad neįgaliųjų vietos būtų išsikariamos tik tuomet, jei pareikalautų to namo neįgalus gyventojas – trumpai tariant – neįgaliųjų vieta iki pareikalavimo? Tokiu atveju, platesnėse, bet nepaženklintose neįgaliųjų vietose galėtų parkuotis visi, tačiau esant poreikiui, atsirastų ir apie tai informuojantys ženklai“, - teiravosi vieno Jonavos daugiabučio gyventojas.

Kaip į gyventojo užklausą atsakė Jonavos miesto seniūnijos vyriausiasis specialistas Tautvydas Pabrinkis, galimybė įrengti vietą „iki pareikalavimo“ vis tik yra.   

„Jeigu daugiabučio namo aikštelė įrenginėjama pagal projektą, finansuojamą Europos sąjungos ar Kelių priežiūros ir plėtros programos (KPPP) lėšomis, todėl vadovaujantis projektu, pagal rengiamų parkavimo vietų skaičių privaloma įrengti ir neįgaliųjų transporto parkavimo vietas. 

Jeigu kiemo aikštelės renovuojamos, atnaujinamos rajono savivaldybės biudžeto lėšomis, tuomet neįgaliųjų parkavimo vietos rengiamos „iki pareikalavimo“. Kitaip tariant, kuomet prie namo yra atnaujinama kiemo aikštelė biudžeto lėšomis arba jei į konkretų namą atsikraustė neįgalus asmuo, jis gali kreiptis į Saugaus eismo komisiją (SEK) su prašymu išskirti parkavimo vietą neįgaliųjų transportui. Taip pat, jeigu kiemo aikštelėje, kurią atnaujino savivaldybė, nebėra poreikio išskirti parkavimo vietą neįgaliųjų transportui, mes, gavę neįgaliojo asmens pranešimą apie tai, neįgaliojo parkavimo vietos ženklinimą panaikiname. Tačiau tai negalioja pagal projektą įrengtoms ir Europos sąjungos ar KPPP lėšomis finansuotoms aikštelėms ir išskirtoms neįgaliųjų parkavimo vietoms“, - sakė T. Pabrinkis.

Specialistas akcentavo, kad jei daugiabutyje negyvena neįgalus asmuo arba gyvena, tačiau nevairuoja, tai neturėtų būti rodiklis neišskirti neįgaliojo transporto parkavimo vietos.    

Automobilių prigrūstos daugiabučių aikštelės ir tuščios neįgaliųjų parkavimo vietos

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 09 Nov 2022 12:10:15 +0200
<![CDATA[Nelauktos viešnios sulaukusi jonavietė: bent jau elgtųsi protingai]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/nelauktos-viesnios-sulaukusi-jonaviete-bent-jau-elgtusi-protingai https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/nelauktos-viesnios-sulaukusi-jonaviete-bent-jau-elgtusi-protingai Jonaviečiai jau ne vienerius metus periodiškai praneša apie asmenis, kurie vaikšto po daugiabučių laiptines ir ,,tikrina", ar butų durys užrakintos. Neabejojama, kad taip bandoma surasti neužrakintas duris, o atvėrus jas pagriebti bei pasisavinti daiktus, esančius po ranka. Šįkart apie įtartinus asmenis pasakoja Chemikų gatvės gyventoja Jurgita.

,,Sėdžiu vakare, žiūriu televizorių ir girdžiu, kad kažkas staigiai patraukė už durų rankenos. Pažiūrėjus per akutę buvo nieko nematyti. Kadangi tai sukėlė įtarimų, išėjau į laiptinę. Joje, iš pirmo žvilgsnio, nebuvo nieko, bet tyliai palipus aukščiau, pamačiau tupinčią tamsią moterį. Ji pradėjo teisintis, kad ne ten pataikė.

Jei ne ten pataikė, klausimas, kodėl slėpėsi ir ar eidamas į svečius tempi už rankenos, o ne beldi į duris? Bent jau elgtųsi protingai ir išgirdusi, kad namuose kažkas yra,  bėgtų į lauką...

Neabejoju, kad vėl buvo tikrinama, ar gyventojai užsirakinę. Jei būčiau neužrakinus durų, šiandien, ko gero, neturėčiau nei automobilio raktų, nei piniginės, nes šie gulėjo koridoriuje.

Manau, vėl reikia perspėti žmones, kad rakintųsi duris", - teigė jonavietė. 

Apie butų durų ,,tikrinimą" neseniai pasakojo ir A. Kulviečio gatvės gyventojas. 

Jonavos policijos bendruomenės pareigūnai savo ,,Facebook" paskyroje praėjusią savaitę skelbė, kad pastaruoju metu padaugėjo vagysčių iš patalpų (gyvenamųjų namų, ūkinių pastatų).

,,Jūsų iniciatyva gali geriausiai apsaugoti namus nuo vagysčių, todėl nedvejokite ir neatidėliokite", - teigia pareigūnai.

Patarimai, kaip apsaugoti savo turtą nuo ilgapirščių nedorėlių:

Aptverkite teritoriją aplink namą. Apžiūrėkite, ar tvoroje nėra pažeidimų, landų, pro kurią gali pralįsti vagišius.

Pasirūpinkite teritorijos apšvietimu, įsirenkite vaizdo stebėjimo kameras.

Įvertinkite durų ir jų užrakto tvirtumą, pasirūpinkite papildoma langų apsauga.

 Įsitikinkite savo sandėliuko ar garažo saugumu, nepalikite ten vertingų daiktų.

Domėkitės naujausiomis turto apsaugos galimybėmis ir priemonėmis.

Apdrauskite savo namus ir turtą.

Pasitelkite saugią kaimynystę. Bendraukite su kaimynais, perspėkite juos, kad išvykstate ilgesniam laikui ir paprašykite, kad jie prisidėtų prie jūsų namų saugumo, surinktų korespondenciją, esančią pašto dėžutėje ar prie durų, o kilus įtarimams dėl besilankančių nepažįstamų asmenų, praneštų skubios pagalbos tarnybų telefonu 112  .

Nelauktos viešnios sulaukusi jonavietė: bent jau elgtųsi protingai

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 08 Nov 2022 11:06:24 +0200
<![CDATA[Jonaviečių dėmesį patraukė virš miesto skraidantys kariniai sraigtasparniai]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavieciu-demesi-patrauke-virs-miesto-skraidantys-kariniai-lektuvai https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavieciu-demesi-patrauke-virs-miesto-skraidantys-kariniai-lektuvai Šiandien, lapkričio 7-ąją, virš Jonavos miesto bei rajono teritorijos praskrido ne vienas karinis sraigtasparnis. Toks reginys patraukė gyventojų dėmesį - portalas jonavoszinios.lt sulaukė užklausų.

,,Gal žinote, kodėl virš miesto skraido kariniai sraigtasparniai? Kiek žinau, pratybos šalia Jonavos šiuo metu neturėtų vykti. Ar kas nutiko?", - klausė į redakcija paskambinusi Zita.

Panašius klausimus uždavė ir kitas skaitytojas Vytautas.

Susisiekus su Lietuvos kariuomene patikinta, kad nerimauti nėra ko.

,,Virš Jonavos šiomis dienomis galėjote stebėti sąjungininkų sraigtasparnius, kurie skrido pagal iš anksto suderintą planą", - nurodė Lietuvos kariuomenė. 

Jonaviečių dėmesį patraukė virš miesto skraidantys kariniai sraigtasparniai

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 07 Nov 2022 14:05:42 +0200
<![CDATA[Kelio tvarkymo darbai sukėlė nepatogumų: kaip išvažiuoti, jei šviesoforo nesimato?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/kelio-tvarkymo-darbai-sukele-nepatogumu-kaip-isvaziuoti-jei-sviesoforo-nesimato https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/kelio-tvarkymo-darbai-sukele-nepatogumu-kaip-isvaziuoti-jei-sviesoforo-nesimato Kelyje Jonava - Žasliai-Kalniniai Mijaugonys vyksta tvarkymo darbai. Iš abiejų pusių, kur prasideda kelio remontas, stovi šviesoforai, tačiau atkarpos pusiaukelėje - įvažiavimas į sodų bendriją ,,Neris", Ruklos kaimą ir kt. Portalas jonavoszinios.lt sulaukė skundų iš minėtose vietose gyvenančių žmonių - jie pasakoja, kad negali išsukti į tvarkomą kelią, nes nematant šviesoforo, neįmanoma įvertinti, į kurią pusę šis draudžia važiuoti.

Dėl šio klausimo kreiptasi į Lietuvos automobilių kelių direkciją (LAKD), kuri ir yra atsakinga už aptariamą kelią, tačiau jos atsakymas, ko gero, patiks ne visiems.

LAKD akcentavo, kad eismo organizavimas tęstiniuose objektuose (konkrečiu atveju virš 4 km), kuriuose vykdomi darbai, yra organizuojamas vadovaujantis galiojančiais normatyvinių reikalavimų dokumentais.

,,Atsižvelgiant į tai, jog šviesoforai yra įrengti remontuojamo ruožo pradžioje ir pabaigoje, kurių veikimo fazės yra nustatytos pagal remontuojamo ruožo ilgį ir transporto eismo intensyvumą, tarpinių šviesoforų įrengimas - neįmanomas.  

Šiuo atveju Kelių direkcija rekomenduoja iš sodų bendrijos išvažiuojantiems vairuotojams sulaukti srauto reikiama kryptimi ir prisijungti jam pravažiavus. Dėkojame už kantrybę", - komentavo LAKD.

Kelio tvarkymo darbai sukėlė nepatogumų: kaip išvažiuoti, jei šviesoforo nesimato?

Kelio tvarkymo darbai sukėlė nepatogumų: kaip išvažiuoti, jei šviesoforo nesimato? Kelio tvarkymo darbai sukėlė nepatogumų: kaip išvažiuoti, jei šviesoforo nesimato? ]]>
jonavoszinios.lt Tue, 25 Oct 2022 08:47:46 +0300
<![CDATA[Jonaviečiai piktinasi iš kiemų neišvažiuojančiais automobiliais: nenaudoja, bet vietą užima]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavieciai-piktinasi-is-kiemu-neisvaziuojanciais-automobiliais-nenaudoja-bet-vieta-uzima https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavieciai-piktinasi-is-kiemu-neisvaziuojanciais-automobiliais-nenaudoja-bet-vieta-uzima Laisva vieta automobilių aikštelėje - kiekvieno gyventojo, grįžtančio namo svajonė. Tačiau erdvės būtent šalia savo namo randa ne visi, kas neretai vairuotojams sukelia vidinį pyktį. Vietos šalia savo daugiabučio dažnai neranda ir portalo jonavoszinios.lt skaitytojas Vaidas, kuris įsitikinęs, kad problemą išspręsti gali pačių gyventojų sąmoningumas - vyras pasakoja, kad kieme pastatytas ne vienas nenaudojamas automobilis. 

Trūksta vietos

,,Grįžti namo, o vietos nėra. Suki ratus, statai savo automobilį kitame kieme, o tada sulauki jo namo daugiabučio gyventojų priekaištų. Taip, daugiabučių kiemai - visų, bet girdėti į tavo pusę skrendančius keiksmus nėra malonu.

Mūsų name gyvena kaimynai, kurie turi po kelis automobilius, o naudoja po vieną. Dalis tų transporto priemonių jau pradeda ir kerpėti: ratai samanoja ir pan.

Jei nenaudojamos transporto priemonės būtų patrauktos, laisvų vietų tikrai netrūktų. Norėčiau, kad atkreiptumėt dėmesį į šią problemą ir primintumėt žmonėms, kad neeksploatuojamos transporto priemonės negali stovėti kiemuose", - pasakojo Vaidas, nenorėjęs tiksliai nurodyti savo namo, nes baiminosi pykčių tarp kaimynų. 

Gauna skundų

Problemą aptarėme ir su Jonavos rajono savivaldybės viešosios tvarkos skyriumi. Šis nurodė, kad neeksploatuojami automobiliai daugiabučių kiemuose – vieni dažniausių jonaviečių skundų.

,,Tokio pobūdžio nusiskundimai sudaro apie 30 proc. visų kitų skundų. Šiais metais gauta 20 pranešimų, surašyti 4 administracinių nusižengimų protokolai", - pasakojo viešosios tvarkos skyriaus pareigūnai.

Teisinasi įvairiai

Pasiteiravus, kokias priežastis įvardija nenaudojamų, tačiau kiemuose paliktų transporto priemonių valdytojai, pareigūnai nurodo, jog jos - labai įvairios.

,,Išvykę į užsienį, sugedo, pirkta pardavimui arba tiesiog sako „mano nuosavybė, noriu ir laikau, gal kada nors prireiks“, - pasiteisinimus prisimena Viešosios tvarkos skyriaus pareigūnai.

Apibrėžia įstatymai

Kada galima pripažinti, kad automobilis - nenaudojamas?

,,Saugaus eismo automobilių keliais įstatyme numatyta, kad transporto priemonės savininkas (valdytojas) privalo užtikrinti, kad bendrojo naudojimo vietose (o tokie yra daugiabučių kiemai) nebūtų laikoma neeksploatuojama transporto priemonė (transporto priemonė, kuri dėl akivaizdžių trūkumų ar išorinių požymių nenaudojama ar negali būti naudojama pagal tikslinę paskirtį) arba negalima eksploatuoti transporto priemonė (transporto priemonė, kuriai ilgiau kaip tris mėnesius yra sustabdytas ar panaikintas leidimas dalyvauti viešajame eisme, arba ilgiau kaip tris mėnesius neįregistruota ar ilgiau kaip tris mėnesius išregistruota transporto priemonė) (20 str. 7 d.). Taigi, remiantis šiuo įstatymu, VĮ „Regitra“ patikriname duomenis apie automobilį ir tuomet sprendžiame, ar jis priskirtinas prie neeksploatuojamų", - paaiškina pareigūnai.

Tikisi savitarpio sutarimo

Pabrėžiama, kad jų tikslas nėra iškart nubausti.

,,Niekuomet iš karto savininko nebaudžiame, o pirmiausia apie tai jį informuojame ir skiriame terminą, per kurį turi pašalinti automobilį. Kuomet savitarpio sutarimo nepasiekiame, tuomet pradedame administracinę teiseną, skiriame savininkui nuobaudą ir vis tiek įpareigojame iki tam tikros datos automobilį pašalinti", - teigia Viešosios tvarkos skyrius.

Asociatyvi archyvo nuotr.

Jonaviečiai piktinasi iš kiemų neišvažiuojančiais automobiliais: nenaudoja, bet vietą užima

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 04 Oct 2022 08:51:56 +0300
<![CDATA[Jonavietės apie SPIS: sistema „stebuklingai apako“ ir neatsiveria jokie rojaus vartai    ]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavietes-apie-spis-sistema-stebuklingai-apako-ir-neatsiveria-jokie-rojaus-vartai https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavietes-apie-spis-sistema-stebuklingai-apako-ir-neatsiveria-jokie-rojaus-vartai Skaičiuojama, kad dėl rekordiškai išaugusių energijos išteklių kainų apie 20 – 30 proc. daugiau šalies gyventojų įgis teisę į būsto šildymo išlaidų kompensaciją. Orams vėstant ir nenumaldomai artėjant šildymo sezonui, dvi jonavietės nusprendė el. būdu pildyti prašymus prisijungus prie SPIS (Socialinių paslaugų informacinėje sistemoje). Moterų nusivylimui, sistema „stebuklingai apako“ ir neatsiveria jokie rojaus vartai. Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos komunikacijos skyrius teikia patarimus ir paaiškinimus.

SPIS „stebuklingai apako“  

Portalą jonavoszinios.lt pasiekė jonavietės skundas, kad aptariama sistema „nebemato“, kad jos dukra yra jos šeimos narys.

Anot moters, jai bandant pildyti prašymą dėl šildymo kompensacijos, jos prašymą sistema atmesdavo. Moteris septynis kartus tikslino duomenis, tačiau prašymas būdavo atmetamas su pranešimu dėl priežasties:

„Sistemoje SPIS Jūs gavote naują pranešimą: Jūsų prašymas atmestas. Atmetimo priežastis: Gyventojų registras neteikia duomenų apie vieną iš šeimos sudėties formoje (SP-1) nurodytų asmenų arba joje nurodyti asmenys nėra Jūsų šeimos nariai. Asmens PAVARDENIS VARDENIS duomenys, nurodyti SP-1 formoje, nesutampa su Gyventojų registro duomenimis.“

Moteris itin piktinasi, kad sistema „nemato jos dukters“, nors duomenys registrų centre atitinka dukros gyvenamąją deklaruotą vietą, taip pat šioje SPIS sistemoje moteris sėkmingai tvarkėsi „Vaiko pinigų“ išmoką, bet dabar, pildant paraišką dėl šildymo kompensacijos, SPIS „stebuklingai apako“.  

„Rojaus vartai taip ir neatsivėrė“

Kita Jonavos rajono gyventoja piktinosi, kad SPIS puslapyje nepavyksta įvesti reikiamų duomenų, supainiojami, nesusiveda vaikų asmens kodai, net strigo pats prisijungimas prie SPIS per elektroninius valdžios vartus: „Jungėmės ir per vartus, ir per langus, visaip bandėm, bet rojaus vartai taip ir neatsivėrė“, - klabėjo moteris. 

Ministerija neatsako?

Anot Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos komunikacijos skyriaus, SPIS duomenys surenkami ir apdorojami iš kelių šaltinių: gyventojų teikiami duomenys ir duomenys iš registrų  (Gyventojų registro, Adresų registro ir kt.) bei kitų įstaigų informacinių sistemų („Sodros“, Užimtumo tarnybos, Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos ir kt.).

„Prisijungimas prie SPIS vykdomas per Valstybės informacinių išteklių sąveikumo platformą „Elektroniniai valdžios vartai“. Jungiantis prie SPIS ir teikiant prašymus „Elektroninių valdžios vartų“ platformoje, vykdomas automatinis turimų duomenų sutikrinimas. Duomenims nesutampant, gyventojas yra apie tai informuojamas ir jam nurodomas pirminis nesutapusių duomenų šaltinis. Ministerija neatsako už Valstybės informacinių išteklių sąveikumo platformos „Elektroniniai valdžios vartai“ bei trečiųjų šalių sistemų veikimą.

Minėtos moters atveju, SPIS atmesdavo prašymą, dėl duomenų nesutapimo su Gyventojų registro teikiamais duomenimis. Šiuo atveju gyventojai  reikėtų kreiptis į Registrų centrą dėl duomenų patikslinimo. Taip pat neatmetama, kad tai gali būti ir SPIS sisteminė klaida. Gyventojas pastebėjęs klaidą ar susidūręs su kitokio pobūdžio sisteminiais strigimais, klaidas gali registruoti paklausimą siunčiant el. paštu  klausk@spis.lt. Kiekvienas toks registruotas paklausimas yra nagrinėjamas individuliai“, - tikina Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos komunikacijos skyrius.

SPIS itin apkrauta dėl kelių priežasčių

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos komunikacijos skyrius teigia, kad gyventojai vis dažniau naudojasi elektroninėmis paslaugomis bei pateikia kelis patarimus kaip elgtis, jei kas nors nepavyksta.

„Kiekvienais metais SADM sukuria galimybę gyventojams vis daugiau paslaugų užsisakyti elektroninių būdu. Covid-19 situacija parodė, kad žmonių gyvenimo būdas bei įpročiai labai pasikeitė. Turime pasidžiaugti, kad sulaukiame vis daugiau gyventojų prašymų, kurie teikiami elektroniniu būdu. Atitinkamai visi pateikti prašymai savivaldybių specialistų yra nagrinėjami toje pačioje SPIS sistemoje.

Papildomai pažymėtina, kad savivaldybės, socialinės įstaigos, mokyklos, kitos savivaldybių įstaigos, nevyriausybinės organizacijos ir kitos įstaigos, teikiančios paramą, šioje sistemoje kiekvieno mėnesio sandūroje turi pateikti savo veiklos ataskaitas, kurioms duomenis renka arba teikia SPIS. Tokiu būdu susidaro apkrova tiek iš išorinės, tiek iš vidinės sistemos pusės.

Įtakos turi ir sezoniškumas. Pastebimas padidėjęs prašymų pateikimas būsto šildymo kompensacijai gauti.

SPIS nuolatos vykdomi tobulinimo bei modernizavimo darbai. Šiuo metu vykdomi modernizavimo darbai, kurie leis be trikdžių pateikti ir apdoroti didesnį prašymų bei užklausų kiekį. Tačiau šiems pakeitimams reikia laiko.

Fiksuojami trumpalaikiai sutrikimai, kurie trumpam sutrikdo prisijungimą gyventojams ar savivaldybių darbuotojams. Esant strigimams, siūlome pabandyti jungtis iš naujo kiek vėliau arba prašymus teiktis tiesiogiai kreipiantis į savivaldybę“, - patikino ministerija.

 

 

Jonavietės apie SPIS: sistema „stebuklingai apako“ ir neatsiveria jokie rojaus vartai    

]]>
jonavoszinios.lt Fri, 30 Sep 2022 15:24:06 +0300
<![CDATA[Jonavietės skundžiasi dėl vėluojančių pensijų, Lietuvos paštas tvirtina, kad tai - pavieniai atvejai  ]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavietes-skundziasi-del-veluojanciu-pensiju-lietuvos-pastas-tvirtina-kad-tai-pavieniai-atvejai https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavietes-skundziasi-del-veluojanciu-pensiju-lietuvos-pastas-tvirtina-kad-tai-pavieniai-atvejai Jonavos rajono ir miesto gyventojos Angelė ir Bronislava tvirtina, kad šį mėnesį neįprastai, kelias dienas vėluoja pensijų pristatymas į namus.

Dar rugsėjo 15-ąją senjorė Angelė teiravosi, dėl kokios priežasties vėluoja pensijų išmokėjimas Žeimiuose. Angelė rašė, kad uždarius Žeimių miestelio pašto skyrių, miestelį aptarnauja Jonavos centrinio pašto darbuotojas. Ji pensiją gaudavo 13 d., tačiau sulaukus net 15 mėnesio dienos, pensija nebuvo atnešta.

Rugsėjo 21 dieną panašią situaciją pasakojo Jonavos miesto gyventoja, senjorė Bronislava, kuri taip pat teiravosi, kodėl kelias dienas vėluoja pensijos pristatymas į namus. Anot senjorės, pensiją jai į namus atnešdavo iki rugsėjo 20-osios, tačiau nei anksčiau, nei tą dieną pensijos ji nesulaukė.

Pensijos mokamos pagal „Sodros“ numatytą grafiką, kuriame kiekvienam gavėjui paskirta konkreti išmokos mokėjimo diena. Kadangi abi moterys tvirtino, kad joms pensijas į namus atnešdavo Lietuvos pašto darbuotojai, jonaviečių klausimai perduoti šiai įmonei.

Vėluojančios pensijos – pavieniai atvejai

Kaip tvirtino Lietuvos pašto Komunikacijos projektų vadovas Lukas Zadarackas, „Sodros“ skelbtą konkursą išmokoms pristatinėti Jonavos rajone yra laimėjęs Lietuvos paštas, kuris siekia užtikrinti patogias, kokybiškas bei lengvai prieinamas paslaugas. Jonavoje ir Jonavos rajone atvejai, kuomet vėluoja pensijų pristatymas, yra pavieniai, juos gali lemti įsivėlusi žmogiškoji klaida.

„Norime atkreipti dėmesį, kad atvejus, kuomet gyventojams pensijos gali būti pristatomos vėliau, nei įprastai, lemia kelios priežastys – gavėjo nenurodytas pilnas ir detalus gyvenamasis adresas, namuose nesantys ar namų durų laiškininkams neatidarantys klientai.

Visas „Sodras“ mokamas socialines išmokas laiškininkai gyventojams pristato konkrečią priskirtą išmokėjimo datą. Ją gyventojai gali sužinoti „Sodros“ skyriuje arba matyti išmokos mokėjimo kvite. Atkreipiame dėmesį, kad jeigu išmokėjimo diena yra sekmadienis arba pirmadienis (Jonavos raj. laiškininkams šios dienos yra nedarbo dienos), išmoka dažniausiai yra įteikiama kitą darbo dieną – t.y antradienį. Pavieniais atvejais, priklausomai nuo laiškininkų užimtumo, išmoka gali būti atnešama ir keletu dienų anksčiau nei numatyta.

Laiškininkai tiems gyventojams, kuriems nepavyksta pristatyti išmokų iš pirmo karto, pakartotinai tai bando padaryti 3 dienų laikotarpyje“, - teigė Lukas Zadarackas.

Mažesniuose miesteliuose uždaromi pašto skyriai

Anot Lietuvos pašto, mažesniuose miesteliuose uždarydami pašto skyrius, pasiūlė alternatyvią paslaugą - mobilųjį laiškininką.

„Jau kurį laiką buvo pastebimas itin ženklus į nedidelius kaimų ir mažų miestelių pašto skyrius užsukančių klientų skaičiaus mažėjimas. Kartu matoma tendencija, kad vis daugiau žmonių pageidauja gauti siuntas ar laiškus tiesiai į namus, tad nebelieka poreikio eiti į pašto skyrių. Dėl to atsižvelgdami į demografinę šalies situaciją bei kintančius klientų poreikius, kai kurių mažesnių miestelių gyventojams ir pasiūlėme kitokią pašto paslaugų teikimo formą – mobilųjį laiškininką. Šios paslaugos įvedimas leidžia užtikrinti ir didesnį bendrovės veiklos efektyvumą.

Mobiliojo laiškininko paslauga yra siūloma tų vietovių gyventojams, kuriose pašto skyriaus, kaip pastato, nebelieka – pavyzdžiui, minėtuose Žeimiuose ir Rukloje. Uždarius fizinį pašto skyrių, pokytis neturi įtakos teikiamų paslaugų įvairovei ar jų kokybei. Priešingai, siekiame, kad žmonės visas pašto paslaugas gautų negaišdami brangaus laiko, nepatirdami transporto išlaidų ir neišvykdami iš namų. Apibendrintai galima teigti, kad šis paslaugos teikimas kartu užtikrina ir didesnį bendrovės veiklos efektyvumą, kartu išlaikant kokybišką ir visiems prieinamą pašto paslaugų teikimą. Svarbu pažymėti, kad vietovėse, kuriose nusprendžiama įvesti mobiliojo laiškininko paslaugą, laiškininkai gyventojų namuose jau teikdavo daugiau nei 80 proc. paslaugų“, - situaciją detalizuoja Lietuvos pašto Komunikacijos projektų vadovas.

Mobilieji laiškininkai

Mobilieji laiškininkai, kurie yra aprūpinti šiuolaikiška įranga, gyventojų namuose suteikia visas paslaugas, kurios yra prieinamos pašto skyriuose: įteikia ir paima pašto siuntas, priima prenumeratos užsakymus, įmokas ir mokesčius, parduoda siuntų pakuotes, pašto ženklus, vokus, išmoka vietines pinigų perlaidas ir t.t.

Mobilųjį laiškininką gyventojai gali išsikviesti paskambinę trumpuoju numeriu 1842 arba 8 700 55400. Jau kitą darbo dieną po iškvietimo konkrečioje teritorijoje dirbantis mobilusis laiškininkas nemokamai atvyks į namus ir suteiks visas reikalingas pašto paslaugas.

 

 

 

Jonavietės skundžiasi dėl vėluojančių pensijų, Lietuvos paštas tvirtina, kad tai - pavieniai atvejai   

]]>
jonavoszinios.lt Fri, 23 Sep 2022 12:10:18 +0300
<![CDATA[Galimai psichikos sveikatos problemų turinčiam tėvui padėti norinti jonavietė pasijuto lyg ,,surištomis rankomis"]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/galimai-psichikos-sveikatos-problemu-turinciam-tevui-padeti-norinti-jonaviete-pasijuto-lyg-suristomis-rankomis https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/galimai-psichikos-sveikatos-problemu-turinciam-tevui-padeti-norinti-jonaviete-pasijuto-lyg-suristomis-rankomis Pastaruoju metu vis garsiau kalbant apie psichologinę pagalbą žmonėms, portalą jonavoszinios.lt pasiekė jonavietės (siekiant apsaugoti jos bei artimųjų tapatybes vardas nebus skelbiamas) pasakojimas: moteris nerimauja dėl savo tėvo sveikatos, tačiau vyrui atsisakius gydytis, artimieji jaučiasi ,,lyg surištomis rankomis".

Nežino, ką daryti

,,Ne pirmas ruduo, kai tėvas įnyksta į kažkokią depresyvią būseną. Tada pradeda kaltinti kitus dėl savo gyvenimo, nieko neprisileidžia, tampa neadekvatus, niokoja namus, o galiausiai sulaukėme ir atsisveikinimo žinučių.

Tuomet iškvietus medikus, jie apžiūrėjo jį, tačiau tėvas aiškino, kad jam viskas gerai, gydymo jis atsisako, o apie savižudybę tik pajuokavo.

Kadangi mes matome, kad jam tikrai nėra gerai, labai neramu, jog vieną dieną jis padarys tai, ką žadėjo.

Nebežinome, ką daryti... Galbūt yra būdas, kaip, visgi, galėtume priversti jį apsilankyti pas psichikos sveikatos gydytojus? Neabejojame, kad jų įsikišimas - būtinas, bet nežinome, ką daryti", - pasakojo moteris. 

Turi kreiptis į teismą

Kaip paaiškino Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), visos ligos, psichikos ligos turi būti gydomos esant paciento informuotam sutikimui. Tačiau, pagal psichikos sveikatos priežiūros įstatymą tik jeigu iš paciento elgesio ir (ar) kitų objektyvių duomenų galima pagrįstai spręsti, kad yra reali grėsmė, kad jis savo veiksmais ar neveikimu gali padaryti esminės žalos savo ar aplinkinių sveikatai, gyvybei ir (ar) turtui, pacientas gali būti priverstinai hospitalizuojamas (ir gydomas), bet ne ilgiau kaip 3 darbo dienas.

,,Dėl priverstinės hospitalizacijos (ir gydymo) pratęsimo gydančioji įstaiga, kurioje priverstinai hospitalizuotas ir gydomas asmuo, kreipiasi į teismą, kuris gydymą prireikus pratęsia", - teigia SAM.

Kreiptis ir į policijos pareigūnus

Anot ministerijos, artimieji, pastebėję padidėjusią psichikos ir elgesio sutrikimų turinčio žmogaus agresiją ar saviagresiją, kai yra reali grėsmė, kad jis savo veiksmais ar neveikimu gali padaryti esminės žalos savo ar aplinkinių sveikatai, gyvybei ir (ar) turtui, turėtų kreiptis į policiją ir kviesti greitąją medicinos pagalbą (GMP). Taip pat yra kitas būdas – kreiptis į psichikos sveikatos centrą.

,,Policijos ar socialinių paslaugų įstaigos atstovas, taip pat paciento sutuoktinis, sugyventinis (partneris), o kai jo nėra, – vienas iš paciento tėvų (įtėvių) arba vienas iš paciento pilnamečių vaikų, arba vienas iš paciento pilnamečių brolių (seserų), arba vienas iš paciento pilnamečių vaikaičių, arba vienas iš paciento senelių, išskyrus atvejus, kai pacientas yra paskyręs atstovą pagal pavedimą arba pacientui nustatyta globa (rūpyba), paciento globėjas, rūpintojas arba atstovas pagal pavedimą, kaip nurodyta Lietuvos Respublikos pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo 21 straipsnyje, įtarę esant pilnamečio paciento psichikos ir elgesio sutrikimo požymių, arba policijos ar socialinių paslaugų įstaigos atstovas, vienas iš tėvų ar globėjas, įtarę esant nepilnamečio paciento psichikos ir elgesio sutrikimo požymių, gali raštu kreiptis į psichikos sveikatos centrą, prie kurio asmuo yra prisirašęs, arba, jeigu nėra žinoma, prie kokio psichikos sveikatos centro asmuo yra prisirašęs, – į artimiausią pagal paciento gyvenamąją vietą psichikos sveikatos centrą dėl paciento psichikos būklės įvertinimo", - akcentuoja SAM. 

Psichikos sveikatos centras, gavęs kreipimąsi, jei pacientas yra prie jo prisirašęs, ne vėliau kaip per 1 darbo dieną nuo kreipimosi gavimo dienos, nukreipia kreipimąsi psichikos sveikatos centro gydytojui psichiatrui.

Gydytojas psichiatras ne vėliau kaip per 1 darbo dieną nuo raštiško kreipimosi gavimo dienos:

1. jei pagal kreipimesi nurodytą informaciją galima įtarti, kad pacientui reikalinga būtinoji pagalba, susisiekia su pacientu ir (ar) kreipimąsi pateikusiu asmeniu ir informuoja apie skubiosios pagalbos aplinkybes bei pasiūlo kreiptis į skubiosios pagalbos tarnybą telefono numeriu 112;

2. jei kreipimesi pateikti objektyvūs duomenys, iš kurių galima pagrįstai spręsti, kad yra grėsmė, ir nekyla abejonių dėl kreipimesi nurodytos informacijos objektyvumo ir (ar) atitikties tikrovei, nedelsdamas kreipiasi skubiosios pagalbos tarnybų numeriu 112, kad greitosios medicinos pagalbos brigada pristatytų pacientą į psichiatrijos įstaigą.

3. Jei pagal kreipimesi pateiktą informaciją negalima pagrįstai įtarti, kad pacientui reikalinga būtinoji pagalba arba pagrįstai spręsti, kad yra grėsmė, arba gydytojui psichiatrui kyla abejonių dėl kreipimesi nurodytos informacijos objektyvumo ir (ar) atitikties tikrovei, tačiau galima įtarti esant paciento psichikos ir elgesio sutrikimų, psichikos sveikatos centras telefonu arba išsiųsdamas kvietimą kreipimesi nurodytais kontaktiniais duomenimis kviečia pacientą kreiptis į psichikos sveikatos centrą psichikos būklei įvertinti.

Sutikus, įvertinama psichikos būklė

Pacientui atvykus į psichikos sveikatos centrą ir jam sutikus, gydytojas psichiatras atlieka jo psichikos būklės įvertinimą bei prireikus suteikia psichiatrinę pagalbą.

,,Rašte dėl paciento psichikos būklės įvertinimo turi būti nurodyta: paciento vardas ir pavardė; pastebėti konkretūs pacientui įtariamo psichikos ir elgesio sutrikimo požymiai, dėl kurių, besikreipiančiojo nuomone, reikalinga įvertinti paciento psichikos būklę; paciento kontaktiniai duomenys arba, jei jie nežinomi, kiti susisiekti su pacientu reikalingi duomenys; kreipimąsi teikiančio asmens vardas ir pavardė,  kontaktiniai duomenys, ryšys su pacientu ir šį ryšį pagrindžiančių dokumentų kopijos, parašas, kreipimosi data", - paaiškina SAM. 

Veiksmai, kai kviečiama dėl savižudybės grėsmės GMP

 Pasak ministerijos, į įvykio vietą atvykusi GMP brigada, suteikusi būtinąją medicinos ir emocinę pagalbą, įvertina tolesnės medicinos pagalbos savižudybės grėsmę patiriančiam asmeniui poreikį ir suteikusi būtinąją medicinos ir emocinę pagalbą, įvertina tolesnės medicinos pagalbos savižudybės grėsmę patiriančiam asmeniui poreikį:

- esant indikacijų, savižudybės grėsmę patiriantį asmenį perveža į gydymo įstaigą, teikiančią stacionarines antrinio ir (ar) tretinio lygio psichiatrijos paslaugas;

,,Jei nėra pagalbos stacionarines antrinio ir (ar) tretinio lygio psichiatrijos paslaugas teikiančioje ASPĮ teikimo indikacijų, GMP darbuotojas suteikia savižudybės grėsmę patiriančiam asmeniui ar Lietuvos Respublikos pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatyme nustatytais atvejais – asmens atstovams pagal įstatymą (toliau kartu – savižudybės grėsmę patiriantis asmuo) informaciją apie įvykio vietos savivaldybėje teikiamas psichosocialinio vertinimo paslaugas, apmokamas iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšų, teikiančias gydymo įstaigas. Savižudybės grėsmę patiriančiam asmeniui pasirinkus psichosocialinį vertinimą atliekančią gydymo įstaigą ir šiai įstaigai galint asmenį priimti, GMP automobiliu savižudybės grėsmę patiriantis asmuo pervežamas į pasirinktą gydymo įstaigą", - aiškina SAM. 

 Atsisakius medikų pagalbos

Jei savižudybės grėsmę patiriantis asmuo atsisako GMP teikiamos pagalbos, medikai informuoja savižudybės grėsmę patiriantį asmenį ir, asmeniui sutikus, šalia esančius jo artimuosius (išskyrus, jei asmuo nepilnametis) apie galimas pagalbos atsisakymo pasekmes savižudybės grėsmę patiriančio asmens sveikatai ir (ar) gyvybei ir suteikia savižudybės grėsmę patiriančiam asmeniui informaciją apie įvykio vietos savivaldybėje teikiamas nemokamas psichosocialinio vertinimo paslaugas teikiančias ASPĮ;

,,Esant Lietuvos Respublikos psichikos sveikatos priežiūros įstatyme nustatytoms priverstinio hospitalizavimo sąlygoms, savižudybės grėsmę patiriantis asmuo pervežamas į stacionarines antrinio ir (ar) tretinio lygio psichiatrijos paslaugas teikiančią ASPĮ", - teigia ministerija. 

Visas teisės aktas: https://e-seimas.lrs.lt/portal/legalAct/lt/TAD/d1c7e620917511e8aa33fe8f0fea665f/asr

Nemokamos konsultacijos Jonavoje

SAM papildomai informuoja, kad Jonavos miesto ir rajono gyventojams teikiamos nemokamos (iki 5 konsultacijų) psichologo konsultacijos. www.jonavavsb.lt/individualios-psichologo-konsultacijos-suaugusiems/ (pagalba teikiama ir neturint diagnozės).

Jonavos visuomenės sveikatos biuras 2022 m. rugsėjo 28 d. 13 val. gyventojus kviečia į nemokamus, 4 val. trukmės savižudybių prevencijos mokymus. Mokymai skirti kiekvienam Jonavos gyventojui, kuriam rūpi žmogaus gyvybė. Būkime pasiruošę ištiesti pagalbos ranką, kai to prireiks.

Registracija: https://forms.gle/H5VJnAF53X7DC41KA

Daug naudingos informacijos apie savižudybės krizę, jos ženklus ir pagalbos galimybes rasite čia: www.tuesi.lt

 

Galimai psichikos sveikatos problemų turinčiam tėvui padėti norinti jonavietė pasijuto lyg ,,surištomis rankomis"

]]>
jonavoszinios.lt Fri, 23 Sep 2022 08:49:17 +0300
<![CDATA[Skaitytoja teiraujasi: ,,Ar normalu, kad darbuotojai verčiami šalti?"]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/skaitytoja-teiraujasi-ar-normalu-kad-darbuotojai-verciami-salti https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/skaitytoja-teiraujasi-ar-normalu-kad-darbuotojai-verciami-salti Vidaus patalpų temperatūra - rudenį itin aktualus klausimas, dėl kurio į portalą jonavoszinios.lt kreipėsi skaitytoja Danguolė. 

,,Dirbu ofise. Mano kabinete šiuo metu vos 15 šilumos ir, remdamasi praėjusių metų patirtimi, neabejoju, kad net įjungus šildymą temperatūra nepasikeis - senas pastatas. Dėl tos pačios problemos kenčia ir kiti mano kolegos. Negana to, neseniai darbdavys pareiškė, kad net įjungus šildymą, jis bus mažesnis nei praėjusiais metais, nes reikės taupyti...

Niekas negalvoja apie žmonių sveikatą, bet ar darbdavys neprivalo užtikrinti tam tikros temperatūros? Ar normalu, kad darbuotojai verčiami šalti?", - teiravosi moteris.

Pagal kategorijas

Kaip pasakoja Valstybinė darbo inspekcija (VDI), darbo patalpų oro temperatūros parametrus, jų vertes bei matavimo reikalavimus reglamentuoja Lietuvos higienos norma HN 69:2003 ,,Šiluminis komfortas ir pakankama šiluminė aplinka darbo patalpose. Parametrų norminės vertės ir matavimo reikalavimai“, patvirtinta Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2003 m. gruodžio 24 d. įsakymu Nr. V-770 (toliau – Higienos norma).

,,Šiluminės aplinkos parametrai yra oro temperatūra, oro santykinis drėgnumas ir oro judėjimo greitis. Šiluminės aplinkos parametrų vertės yra nustatomos atsižvelgiant į metų laikotarpį ir atliekamų darbų sunkumo kategoriją (lengvas (Ia, Ib), vidutinio sunkumo (IIa, IIb), ir sunkus fizinis darbas (III)). Pvz:. dirbant biure, žiemos metu, kai darbas nereikalauja fizinės įtampos sėdint (darbo sunkumo kategorija Ia) darbo patalpų oro temperatūra turėtų būti 21 - 250C,  kai darbas reikalauja nedidelės fizinės įtampos sėdint, stovint ar vaikštant (darbo sunkumo kategorija Ib), darbo patalpų oro temperatūra turėtų būti 20 - 240C, oro santykinis drėgnumas iki 75%, oro judėjimo greitis – ne daugiau kaip 0,2 m/s", - paaiškina VDI.

Turi įvertinti

Anot inspekcijos, vadovaujantis Lietuvos Respublikos darbuotojų saugos ir sveikatos įstatymo (toliau – DSSĮ) 25 straipsniu, darbdaviui atstovaujantis asmuo organizuoja arba paveda darbdavio įgaliotam asmeniui organizuoti profesinės rizikos vertinimą ir tuo pagrindu įvertina (nustato) faktinę darbuotojų saugos ir sveikatos (taip pat ir patalpų oro temperatūros) būklę įmonėje, padaliniuose ir atskirose darbo vietose bei imasi priemonių nustatytai rizikai pašalinti arba sumažinti.

,,Vadovaujantis Profesinės rizikos vertinimo bendrųjų nuostatų, patvirtintų Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro ir Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2012 m. spalio 25 d. įsakymu Nr. A1-457/V-961, 10 punktu rizikos vertinimas atliekamas dalyvaujant darbuotojams ar jų atstovams, darbuotojų atstovams saugai ir sveikatai. Iš darbuotojų renkama ir apibendrinama informacija apie pavojingus įvykius ir rizikos veiksnius, esamus ar galinčius atsirasti jų darbo vietose. Su darbuotojais arba darbuotojų atstovais saugai ir sveikatai aptariamos numatomos rizikos šalinimo ir mažinimo priemonės ir nustatomas taikomų priemonių veiksmingumas bei tinkamumas. Su rizikos vertinimo rezultatais supažindinami darbuotojai, įmonės darbuotojų saugos ir sveikatos komitetas",- pasakoja VDI.

Darbuotojo teisės

DSSĮ 34 straipsnis nustato darbuotojo teises. Darbuotojas turi teisę: reikalauti, kad darbdavys sudarytų saugias ir sveikatai nekenksmingas darbo sąlygas; įrengtų kolektyvines apsaugos priemones; pats tartis su padalinio vadovu, darbdaviui atstovaujančiu asmeniu dėl darbuotojų saugos ir sveikatos gerinimo arba tam įgalioti darbuotojų atstovą saugai ir sveikatai, darbuotojų atstovą. Darbdaviui atstovaujantis asmuo siekdamas įgyvendinti darbdavio pareigą organizuoja prevencinių priemonių (techninių, medicinos, teisinių, organizacinių ir kitų), įgyvendinimą ir apie tai informuoja darbuotojus.

,,Darbuotojas pirmiausia turėtu kreiptis į savo darbdavį dėl saugių darbo sąlygų sudarymo. Tais atvejais, kai darbdavys nesudaro saugių ir sveikatai nekenksmingų darbo sąlygų, asmuo turi teisę kreiptis su rašytiniu skundu (prašymu), kurį gali atsiųsti paštu arba atnešti į bet kurį VDI teritorinį skyrių (adresus ir kitą reikiamą kontaktinę informaciją galima rasti interneto svetainėje www.vdi.lt) arba į VDI administraciją. VDI inspektorius atvyks į darbo vietą, nustatęs darbuotojų saugos ir sveikatos teisės aktų pažeidimus, įpareigos darbdavį per nustatytą terminą juos pašalinti", - teigia VDI.

Skaitytoja teiraujasi: ,,Ar normalu, kad darbuotojai verčiami šalti?"

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 21 Sep 2022 07:25:45 +0300
<![CDATA[Paaiškinimus dėl konteinerių angų dydžio ,,išgirsta" ne visi?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/paaiskinimus-del-konteineriu-angu-dydzio-isgirsta-ne-visi https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/paaiskinimus-del-konteineriu-angu-dydzio-isgirsta-ne-visi Jonavoje šalia konteinerių paliekamos šiukšlės - problema, kuri niekaip nepraranda aktualumo. Kol UAB ,,Jonavos paslaugos" prašo pranešti apie asmenis, taip atsikratančius savo atliekų: galiojančią tvarką kritikuojantys žmonės, savo ruožtu, toliau klausia, kodėl konteinerių angos, jų žodžiais tariant,  ,,tokios mažos"?

,,Aiškina, kad prie konteinerių šiukšlių palikti negalima, o kai nori išmesti didesnį maišą, jis netelpa į konteinerio skylę. Kas čia per nesąmonė?", - neslėpdama emocijų pasakojo į redakciją paskambinusi Asta Rimkienė. 

Pastabų dėl konteinerių angų dydžio turi ir ne vienas komentatorius, nuolat apie tai rašantis po straipsniais apie šiukšlintojus. 

Reaguojant į tai dar kartą primename kiek anksčiau UAB ,,Jonavos paslaugos" išplatintą  paaiškinimą. 

Bendrovė pabrėžia, kad bendro naudojimo konteinerių aikštelėmis dažniausiai naudojasi daugiabučių namų gyventojai. Aikštelėse Jūs matote pusiau požeminius konteinerius mišrioms atliekoms bei pakuotės rūšiavimo konteinerius stiklui, plastikui, popieriui/kartonui. Jų angų dydis – apgalvotas ir pasirinktas toks ne be reikalo. 

,,Kiekvienas daiktas turi savo vietą. Mišrių komunalinių atliekų konteinerio anga yra tokios formos, kurioje telpa 60 litrų šiukšlių maišas, o gyventojai, gyvenantys butuose, įprastai nekaupia atliekų dideliuose maišuose, nes galiausiai jie pradeda skleisti nemalonų kvapą. Šį anga suprojektuota taip, kad į ją nemestumėte didelių daiktų, didelio gabarito buitinių ar statybinių atliekų. Kitaip tariant, jeigu atliekos netelpa į šią angą - čia jų būti ir negali.

Primename, kad didelio gabarito atliekoms yra dvi surinkimo aikštelės Jonavoje, o mūsų bendrovė teikia paslaugą – didelio gabarito atliekų išnešimas ir išvežimas iš Jūsų gyvenamų butų, namų, įmonių", - teigia ,,Jonavos paslaugos".

Anot bendrovės, taip pat gyventojams iškyla nepatogumų ir klausimų dėl 𝑝𝑜𝑝𝑖𝑒𝑟𝑖𝑎𝑢𝑠/𝑘𝑎𝑟𝑡𝑜𝑛𝑜 rūšiavimo konteinerių. Kodėl šio konteinerio anga yra tokio dydžio, kad dažnai reikia plėšyti dėžes?


,,Tai logiškas ir racionalus sprendimas norint užpildyti konteinerį ir išnaudoti užpildymo galimybes maksimaliai. Įsivaizduokite ir palyginkite dvi situacijas. Pirmoji – į popieriaus/kartono konteinerį Jūs įmetate dideles dėžes jų nesuplėšę ir užpildote konteinerį labai greitai – dėl jų dydžio netelpa didesnis kiekis. Antroji situacija – įmetate tas pačias dėžes, tik smulkiau suplėšytas. Tikriausiai atsakymą supratote patys. Suplėšytų dėžių skaičius bus kur kas didesnis, o konteinerio užpildymas maksimalus. Neplėšant ir metant dideles dėžes, konteineriai būtų nuolat perpildyti ir gyventojai patirtų dar didesnių nepatogumų, o prireikus dažniau išvežinėti atliekas, tai taptų labai neekonomiška ir dar svarbiau – neekologiška", - teigia ,,Jonavos paslaugos".

Priduriama, kad gyventojai taip pat linkę paminėti, kad bent kartą per savaitę būtų galima palikti didelio gabarito atliekas prie konteinerių. Būtų galima tik tokiu atveju, jeigu praktika nerodytų, kad leidžiant tai daryti sekmadieniais, atliekos nebus paliekamos kitomis dienomis. Deja, 15 metų, kai buvo galima tai daryti tik sekmadieniais, gyventojai palikdavo ir kitomis dienomis. Tada kyla kitas klausimas: ar tokią aplinką mes norime matyti kiekvieną dieną? Prisiminkime kaip atrodė atliekų surinkimo aikštelės anksčiau, ir kaip atrodo dabar.


,,Todėl nuo 2021 m. rudens įsigaliojo atliekų tvarkymo taisyklių pakeitimas, kuris draudžia palikti didelio gabarito ir kitokias atliekas prie bendro naudojimo konteinerių aikštelėse", - teigia bendrovė.


Didelių gabaritų surinkimo aikšteles rasite Jonalaukio kaime ir Darbininkų g. 19, Jonava (administruoja ne „Jonavos paslaugos“, už šias aikšteles atsakingas VŠĮ Kauno regiono atliekų tvarkymo centras).


Bendrovės „Jonavos paslaugos“ atliekų tvarkymo skyriaus kontaktai: tel. 8 349 53689, el. paštas atliekos@jonavospaslaugos.lt. Nurodytais kontaktais galite kreiptis dėl didelio gabarito atliekų išnešimo ir išvežimo, kitų kylančių klausimų atliekų tema.

Primename, kad 2021 m. lapkričio 13 dieną pakeitus Administracinių nusižengimų kodeksą (ANK 367 straipsnį), buvo panaikintas įspėjimas. Tai reiškia, kad nuo tos dienos visi pažeidėjai – šiukšlintojai, netinkamai atsikratantys atliekomis jau gali sulaukti realių, piniginių baudų. Kaip skelbia ANK, Savivaldybių tarybų patvirtintų atliekų tvarkymo taisyklių pažeidimas užtraukia baudą nuo trisdešimt iki vieno šimto keturiasdešimt eurų. Nusižengimas, padarytas pakartotinai, užtraukia baudą nuo vieno šimto keturiasdešimt iki šešių šimtų eurų.

Paaiškinimus dėl konteinerių angų dydžio ,,išgirsta" ne visi?

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 20 Sep 2022 14:30:11 +0300
<![CDATA[Erika iš Juodmenos g.: ar gyvenamųjų namų kvartale įrengėme autostradą?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/erika-is-juodmenos-ar-gyvenamuju-namu-kvartale-irengeme-autostrada https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/erika-is-juodmenos-ar-gyvenamuju-namu-kvartale-irengeme-autostrada Portalo jonavoszinios.lt pranešimų skiltį „Pranešk naujieną“ pasiekė Erikos iš Juodmenos g. laiškas, kuriame moteris klausia -  ar gyvenamųjų namų kvartale įrengėme autostradą?

„Ar bus kada įrengtos saugumo priemonės Juodmenos gatvėje, nes panašu, kad vakarais ji tampa autostrada, kur greičio ribojimų nepaisoma? Ar lauksime kokių nelaimingų įvykių?“, - teiravosi Erika.

Įprastai tokie klausimai, susiję su eismo saugumo priemonėmis, sprendžiami Jonavos r. Saugaus eismo komisijos (SEK) posėdžiuose, tad moters klausimas perduotas pastarajai.

Šiandien, rugsėjo 19-ąją, po ilgesnės pertraukos buvo surengtas SEK posėdis, kuriame ir buvo aptarta Juodmenos g. situacija.

Anot SEK, norint, kad minimoje teritorijoje būtų įrengiamos eismo saugumo priemonės – greičio ribojimo kalneliai ar greičio ribojimo ženklai ir pan., tam turėtų pritarti dauguma gyventojų. Šį klausimą nuspręsta pavesti Juodmenos seniūnaitijos seniūnaičiui,  kuris apklausęs to kvartalo gyventojus, surinkęs parašus dėl eismo saugumo priemonių įrengimo, kreiptųsi į SEK. Tik tuomet, jei tam pritartų didžioji dauguma gyventojų, būtų sprendžiama dėl Juodmenos gatvėje įrengiamų eismo saugumo priemonių.    

Erika iš Juodmenos g.: ar gyvenamųjų namų kvartale įrengėme autostradą?

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 19 Sep 2022 17:01:47 +0300
<![CDATA[Jonavietė Rasa: Jei tingite vedžioti šunį, tai gal išvis neturėkite jo?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonaviete-rasa-jei-tingite-vedzioti-suni-tai-gal-isvis-neturekite-jo https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonaviete-rasa-jei-tingite-vedzioti-suni-tai-gal-isvis-neturekite-jo Neatsakingas šunų šeimininkų elgesys - aktualumo neprarandanti problema, nuolat kelianti visuomenės diskusijas: pastebima, kad dalis žmonių iki šiol nerenka keturkojų ekskrementų, vedžiodami savo augintinius mieste, nesilaiko ir kitų taisyklių. Šįkart į portalo jonavoszinios.lt redakciją kreipėsi Chemikų gatvės gyventoja, pasakojanti, kad baiminasi dėl savo kaimynų šunelio. 

,,Turime kaimynus, kurie visada paleidžia savo šunį lakstyti vieną kieme. Man atrodo, kad tai nėra tinkamas elgesys - šuo mažas, gali palysti po automobilių ratais. Ar galima taip elgtis? Ar šuo gali lakstyti palaidas kieme? Jei tingima vedžioti šunį, kam jis tada išvis reikalingas? Gal geriau būtų jo neturėti...", - kalbėjo į redakciją paskambinusi Rasa.

Moteris atkreipia dėmesį, kad paleidus šunį lakstyti vieną, niekas nesurenka ir jo ekskrementų.

Jonavos rajono savivaldybės viešosios tvarkos skyrius pabrėžia, kad Gyvūnų laikymo Jonavos rajono savivaldybės teritorijos gyvenamosiose vietovėse taisyklės nurodo, kad šunys bendrojo naudojimo patalpose, viešojoje vietoje vedami laikant už pavadėlio ir su antsnukiu ar be jo. Jei vedžiojant (vedant) šunis šalia yra žmonių ar gyvūnų, pavadėlis turi būti sutrumpinamas tiek, kad šunys negalėtų pasiekti žmonių ar gyvūnų ir nekeltų jiems grėsmės.

,,Tad viešoje vietoje paleisti šunis lakstyti be pavadėlio yra griežtai draudžiama ir ANK 346 straipsnyje už tai numatyta administracinė atsakomybė ir bauda iki 120 Eur. Taisyklėse numatyta, jog šunis rekomenduojama vedžioti gyvūnų vedžiojimo aikštelėse, jei jų nėra, – laukymėse, parkų pakraščiuose, kitose rečiau žmonių lankomose vietose (Jonavoje tokia aikštelė, kiek mums žinoma, yra Kauno g., priešais valymo įrenginius)", - aiškina pareigūnai. 

Šiais metais gauti 7 pranešimai dėl lakstančių palaidų šunų. Surašyti 6 administracinių nusižengimų protokolai, paskirtos baudos.

Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Jonavietė Rasa: Jei tingite vedžioti šunį, tai gal išvis neturėkite jo?

]]>
jonavoszinios.lt Fri, 16 Sep 2022 08:53:17 +0300
<![CDATA[Ruklos miestelyje sugedusio apšvietimo pasekmė - lūžusi koja ir nedarbingumas]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/ruklos-miestelyje-sugedusio-apsvietimo-pasekme-luzusi-koja-ir-nedarbingumas https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/ruklos-miestelyje-sugedusio-apsvietimo-pasekme-luzusi-koja-ir-nedarbingumas Ruklos miestelio dalyje, Rupeikio seniūnaitijoje buvo sugedęs lauko apšvietimas, pasakojimą pradeda šios teritorijos gyventoja E. Č. Anot moters, lauko apšvietimo nebuvo ilgiau nei dvi savaites, nors Ruklos seniūnijos administracija ir buvo apie tai informuota. Rukliškė paryčiais eidama į darbą, patamsyje nepastebėjusi kelyje esančios duobės, įmynė į ją, kryptelėjo koją ir parkrito.

„Atsistojusi dar pagalvojau, kad visa laimė, lyg niekas nelūžo ir toliau apgraibomis nuėjau į darbą. Artėjant prie darbovietės, pradėjau jausti kojos skausmą ir šlubčioti. Bedirbant pradėjau jausti šaltkrėtį, sukilo temperatūra, o galiausiai – koja pradėjo tinti, bendradarbė davė vaistų nuo skausmo. Darbo pabaigoje, nebegalėdama kęsti skausmų, teko kreiptis į medikus. Jų išvada  -  lateralinės kulkšnies lūžis, o man – gipsas ir nedarbingumas“, - pasakojo  E. Č. bei piktinosi Ruklos seniūnijos neveiksnumu rūpinantis miestelio ir jų gyventojų saugumu.

Moteris žeria priekaištus dėl sutrikdytos sveikatos, dėl prarasto darbingumo bei patirtos žalos.

Nelaimingas atsitikimas pakeliui į/iš darbo

Šį incidentą Valstybinė darbo inspekcija (VDI) vertina kaip nelaimingą atsitikimą pakeliui į darbą, todėl visos nedarbingumo metu netektos pajamos turėtų būti kompensuotos.

„Toks įvykis traktuotinas kaip nelaimingas atsitikimas pakeliui į darbą. Įvykio pakeliui į darbą priežastis ištiria ir užpildo nustatytos formos dokumentą nukentėjusios darbuotojos darbdavio sudaryta dvišalė komisija.

Visi darbuotojai yra draudžiami privalomuoju nelaimingų atsitikimų darbe, pakeliui į/iš darbo socialiniu draudimu, todėl įvykus nelaimingam atsitikimui  pakeliui į darbą ir VSDFV teritoriniam skyriui pripažinus įvykį draudiminiu, VSDFV iš draudiminių lėšų darbuotojams nuo pirmosios nedarbingumo dienos kompensuoja nedarbingumo metu netektas pajamas“, - teigia VDI komunikacijos skyrius.

Prekyboje nebuvo reikiamos detalės

Ruklos seniūnijos seniūnė Vilma Akvilė Karoblienė apgailestauja dėl moters traumos, linki jai pasveikti bei tvirtina, kad šiai dienai gedimas pašalintas, o problemai spręsti prireikė daugiau laiko dėl trūkstamos detalės.

„Vakar po pietų (rugsėjo 13 d. – red. past.) seniūnija buvo informuota apie patirtą moters traumą, labai apgailestaujame dėl įvykio.

Ruklos miestelyje, Rupeikio gatvė, viena iš paskutiniųjų gatvių, kurioje likęs senas apšvietimas, kuris genda pakankamai dažnai. Kartais gyventojai to net nepastebi, jei gedimas nežymus ir sutvarkoma greitai. Šį kartą gatvės apšvietimas neveikė ilgiau, kadangi sugedo gatvės apšvietimo laikrodis. Nors jis užsakytas buvo iš karto, tačiau jais prekiaujanti įmonė laikrodžių neturėjo, todėl teko palaukti, kol jie bus vėl prekyboje.

Rukloje gatvės apšviečiamos tik tam tikru paros metu ir turi laiko iškirpimą. Visus naujus laikrodžius, kad jie galėtų nustatytu laiku įsijungti ir išsijungti, būtina sukonfigūruoti. Tą atlieka specialistai. Taigi, gedimo šalinimas šiek tiek užtruko. Šiuo metu gatvės apšvietimas sureguliuotas.

Todėl dar kartą labai apgailestaujame dėl patirtos moters traumos ir nepatogumų bei linkime jai kuo greičiau pasveikti“, - sako V.A. Karoblienė.

Laukia ilgas gijimas

Traumatologai tvirtina, jog čiurnos aplinkoje yra daug įvairių lūžių, tai ir rezultatų, patyrusiems šias traumas, yra įvairių.

Didžioji dalis pacientų grįžta į kasdienį aktyvumą po 3-4 mėnesių, pilnas kaulo sugijimas vyksta iki 2 metų, o skausmas, maudimas gali tęstis iki 2 metų.

 

Ruklos miestelyje sugedusio apšvietimo pasekmė - lūžusi koja ir nedarbingumas

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 15 Sep 2022 14:10:35 +0300
<![CDATA[Mama Jolita: Mažiausiems R. Samulevičiaus mokiniams uždrausta į mokyklą atsinešti grynųjų pinigų. Kodėl?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/mama-jolita-maziausiems-r-samuleviciaus-mokiniams-uzdrausta-i-mokykla-atsinesti-grynuju-pinigu-kodel https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/mama-jolita-maziausiems-r-samuleviciaus-mokiniams-uzdrausta-i-mokykla-atsinesti-grynuju-pinigu-kodel „Patiems mažiausiems R. Samulevičiaus mokiniams uždrausta į mokyklą atsinešti grynųjų pinigų, suprask, mokykla siekia, jog vaikai maitintųsi tik mokyklos valgykloje. Bet pinigai gali būti skirti ne tik maitinimuisi, kodėl taip buvo nuspręsta? Ar gali mokyklos vadovybė drausti mano vaikui įdėti pinigų?“, - rašė Jolita (vardas pakeistas - red.past.).

Į mamos Jolitos teiginius atsakymus pateikė ugdymo įstaigos direktorius Artūras Jagelavičius bei nuomonę šią tema išreiškė savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyrius.

Anot A. Jagelavičiaus, progimnazijoje nėra uždrausta mokiniams turėti grynųjų pinigų, tačiau dažnai patys mažiausieji dar nežino, kaip su jais elgtis.

„LR Vyriausybės nustatyta tvarka visiems priešmokyklinio ugdymo grupės ir pirmų, antrų klasių mokiniams skiriami nemokami pietūs progimnazijos valgykloje. Taigi mažiausiems nėra būtina turėti grynųjų pinigų. Progimnazijoje neuždrausta mokiniams atsinešti grynųjų pinigų. Už grynus pinigus mokiniai gali pirkti užkandžius prekybos automatuose, valgyklos „kioske“ ar pavalgyti valgykloje.

Mažieji mokiniai atsineša į progimnaziją grynųjų pinigų, tačiau ne visi žino, kaip su pinigais elgtis, kaip jais atsiskaityti. Viena pradinio ugdymo mokytoja pirmajame klasės mokinių tėvų susirinkime iškėlė šią problemą. Paprašė tėvų vaikams duoti grynųjų tik penktadienį, nes mokytoja ruošėsi su mokiniais eiti į valgyklą ir prie prekybos automatų, turėdama tikslą mokyti mokinius atsiskaityti grynaisiais pinigais už pirkinius. Prieštaraujančių tėvų nebuvo. Gal dėl neteisingai išgirstos ar suprastos informacijos vėliau atsirado nuomonė, kad mažiesiems mokiniams draudžiama turėti grynųjų pinigų.

Taigi, progimnazijoje nėra uždrausta mokiniams atsinešti ir turėti grynųjų pinigų.

Prašome mokinių tėvų (globėjų), kilus neaiškumams dėl priimtų susitarimų klasėje, kreiptis į klasės vadovą arba į progimnazijos administraciją“, - teigia R. Samulevičiaus progimnazijos direktorius Artūras Jagelavičius.

Apie išsakytą mamos Jolitos situaciją nuomonę pareiškė ir Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Danguolė Deikienė.

„R. Samulevičiaus progimnazijos direktoriaus pateiktas atsakymas yra aiškus ir išsamus.

Įstaigoje priimtų susitarimų reikia laikytis. Juolab, kad šiuo atveju „mokytoja pirmajame klasės mokinių tėvų susirinkime iškėlė šią problemą“, o „prieštaraujančių tėvų nebuvo.“

Pritariu direktoriui, kad, kilus neaiškumams dėl susitarimų ar įvairių situacijų klasėje, mokinių tėvai pirmiausia turėtų kreiptis į klasės vadovą, o vėliau, jei būtina, į mokyklos administraciją“, - teigia specialistė.

Mama Jolita: Mažiausiems R. Samulevičiaus mokiniams uždrausta į mokyklą atsinešti grynųjų pinigų. Kodėl?

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 15 Sep 2022 09:56:29 +0300
<![CDATA[Gyventojai teiraujasi dėl tako: Ar šis ,,sovietinis palikimas" bus sutvarkytas?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/gyventojai-teiraujasi-del-tako-link-kapiniu-ar-sis-sovietinis-palikimas-bus-sutvarkytas https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/gyventojai-teiraujasi-del-tako-link-kapiniu-ar-sis-sovietinis-palikimas-bus-sutvarkytas Link Šmatų kapinių vedantis  pėsčiųjų takas  jau kurį laiką sulaukia jonaviečių dėmesio - portalas jonavoszinios.lt per pastaruosius keletą mėnesių gavo ne vieną klausimą apie planus jį sutvarkyti.

Neseniai į redakciją kreipėsi ir jonavietis, taką įvardijęs kaip tragediją - sovietinį palikimą. 

Susisiekus su miesto seniūnija paaiškėjo, kad tako būklė neliko nepastebėta - rengiamas projektas dėl objekto atnaujinimo.

Kadangi projektas dar nebaigtas, tikslios darbų datos įvardyti kol kas negalima.  

Gyventojai teiraujasi dėl tako: Ar šis ,,sovietinis palikimas" bus sutvarkytas?

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 15 Sep 2022 08:16:17 +0300
<![CDATA[Mama Kristina: Ar mes raupsuoti, kad neįleidžiami į J. Vareikio progimnaziją?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/mama-kristina-ar-mes-raupsuoti-kad-neileidziami-i-j-vareikio-progimnazija https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/mama-kristina-ar-mes-raupsuoti-kad-neileidziami-i-j-vareikio-progimnazija Prasidėjus naujiems mokslo metams, portalas jonavoszinios.lt sulaukia įvairių paklausimų iš tėvų apie Jonavos rajono ugdymo įstaigų veiklos organizavimą, vaikų ugdymą ir panašiai. Šį kartą redakciją pasiekė mamos Kristinos klausimas apie Justino Vareikio progimnaziją. Moteris tvirtina, kad tėvai neįleidžiami į mokyklą. Jonavos rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyrius pateikia mamai atsakymą dėl situacijos, o progimnazijai siūlo peržiūrėti taisykles.

„Jonavoje yra daug mokyklų, bet tik į vieną negali patekti tėvai. Kodėl neleidžiama savo mažųjų palydėti iki klasės? Kalba eina apie Justino Vareikio progimnaziją. Tėvai neįleidžiami į mokyklą, turi laukti vaikų lauke, palydėti iki klasės taipogi negalima. Ar mes raupsuoti?“, - rašo Kristina. 

Jonavos rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyrius, reaguodami į mokinio, lankančio Jonavos Justino Vareikio progimnaziją, mamos užklausimą, išanalizavo susiklosčiusią situaciją bei pateikia atsakymą. 

„Informuojame, kad pagal pateiktą progimnazijos administracijos informaciją, įstaigos darbuotojai vadovaujasi Jonavos Justino Vareikio progimnazijos darbo tvarkos taisyklių (patvirtintos progimnazijos direktoriaus 2020 m. rugpjūčio 31 d. įsakymu Nr. V-94) 76 ir 76.1 punktais, kuriuose išdėstyta ugdymo organizavimo tvarka: "Tėvai (globėjai, rūpintojai) į mokyklos patalpas gali įeiti tik išskirtiniais atvejais, iš anksto užsiregistravę ir suderinę savo atvykimo laiką su konkrečiu mokyklos darbuotoju. PUG ir pirmųjų klasių mokiniams skiriamas dviejų savaičių adaptacinis laikotarpis, kurio metu tėvams (globėjams, rūpintojams) suteikiama teisė vaiką ryte palydėti iki klasės (rūbinės), o po pamokų  pasiimti iš klasės (rūbinės)“. Tėvai apie progimnazijos darbo tvarkos taisykles informuoti. 

Mokyklos darbo tvarkos taisyklių 76 ir 76.1 punktai buvo įtraukti ekstremalios situacijos metu. 2022 m. rugpjūčio 30 d. Mokyklos tarybos posėdyje (protokolo Nr. DV1-7) taisyklės buvo aptartos ir priimtas nutarimas toliau laikytis šių punktų, nes nuo 2022 m. rugsėjo 1 d., padidėjus mokinių skaičiui, mokykla turi užtikrinti visokeriopą mokinių saugumą.

Atsižvelgiant į tai, kad šiuo metu ekstremali situacija atšaukta, progimnazijos administracijai siūloma peržiūrėti jų darbo tvarkos taisykles, ką įstaigą planuoja daryti 2022 m. spalio mėnesį Mokyklos tarybos posėdyje“, - rašoma pateiktame atsakyme.

 

 

 

Mama Kristina: Ar mes raupsuoti, kad neįleidžiami į J. Vareikio progimnaziją?

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 14 Sep 2022 08:49:26 +0300
<![CDATA[Jonavietis teiraujasi: ,,Ar darbdavys privalo atlyginti elektros energijos išlaidas, kai darbuotojas paprašomas dirbti nuotolyje?"]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavietis-teiraujasi-ar-darbdavys-privalo-atlyginti-elektros-energijos-islaidas-kai-darbuotojas-paprasomas-dirbti-nuotolyje https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavietis-teiraujasi-ar-darbdavys-privalo-atlyginti-elektros-energijos-islaidas-kai-darbuotojas-paprasomas-dirbti-nuotolyje Vis pasigirstant kalboms, kad siekiant sutaupyti, darbdaviams vertėtų pagalvoti apie nuotolinio darbo galimybę, portalas jonavoszinios.lt sulaukė jonaviečių klausimų, ar jiems privalo būti atlygintos elektros išlaidos, kai jie yra paprašomi dirbti iš namų?

,,Darbdavys prašo, kad dirbčiau iš namų. Taip esą jam nereikės papildomai šildyti patalpų, kai oras dar labiau atšals.  Akivaizdu, kad ir elektros išlaidos jam sumažės, tačiau man jos  išaugs. Ar teisinga taupyti darbuotojų sąskaita? O gal darbdavys turi apmokėti už sunaudotą elektrą?", - klausia skaitytojas Ramūnas.

Susisiekus su Valstybine darbo inspekcija ši pateikė atsakymą, kuris - darbuotojų naudai.

,,Taip, darbdavys turi kompensuoti", - pasiteiravus konkrečiai dėl išlaidų elektrai, paaiškio VDI.

Inspekcija atkreipia dėmesį, kad Darbo kodeksas numato, jog dirbti nuotoliniu būdu skiriama darbuotojo prašymu arba šalių susitarimu. Darbdavys, atsižvelgęs į darbo organizavimo ypatumus, vertina, ar gali suteikti galimybę dirbti nuotoliniu būdu. Įvertinamos darbuotojo atliekamos darbo funkcijos, jų specifika ir kt. Dirbant nuotoliniu būdu, darbuotojui mokamas darbo sutartyje sulygtas darbo užmokestis. Darbuotojas nuotoliniu būdu gali dirbti tiek nuolat, tiek kelis kartus per savaitę, tiek keletą valandų per dieną ar savaitę, priklausomai nuo darbo sutarties šalių susitarimo. Nesant galimybės visą darbo laiką dirbti nuotoliniu būdu, galėtų būti susitariama dėl tam tikrų funkcijų atlikimo nuotoliniu būdu. Siekiant tinkamai vykdyti darbo organizavimą įmonėje, įstaigoje ar organizacijoje, darbo sutarties šalys gali nusistatyti konkretų darbuotojo darbo funkcijų vykdymo nuotoliniu būdu laiką, pavyzdžiui, kuriomis darbo dienos valandomis darbuotojas vykdys savo darbo funkcijas nuotoliniu būdu, o kuriomis –  nuolatinėje darbo funkcijų atlikimo vietoje.

,,Skiriant dirbti nuotoliniu būdu, raštu nustatomi darbo vietos reikalavimai (jeigu tokie keliami), darbui suteikiamos naudoti darbo priemonės, aprūpinimo jomis tvarka, naudojimosi darbo priemonėmis taisyklės, taip pat nurodomas darbovietės padalinys, skyrius ar atsakingas asmuo, kuriam darbuotojas turi atsiskaityti už atliktą darbą darbdavio nustatyta tvarka. Jeigu dirbdamas nuotoliniu būdu darbuotojas patiria papildomų išlaidų, susijusių su jo darbu, darbo priemonių įsigijimu, įsirengimu ir naudojimu, jos privalo būti kompensuotos. Kompensacijos dydį ir jos mokėjimo sąlygas darbo sutarties šalys nustato susitarimu", - teigia VDI. 

Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Jonavietis teiraujasi: ,,Ar darbdavys privalo atlyginti elektros energijos išlaidas, kai darbuotojas paprašomas dirbti nuotolyje?"

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 13 Sep 2022 12:45:30 +0300
<![CDATA[Jonavietė perspėja: užsirakinkite duris, jų užraktus vėl tikrina įtartini asmenys]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonaviete-perspeja-uzsirakinkite-duris-ju-uzraktus-vel-tikrina-itartini-asmenys https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonaviete-perspeja-uzsirakinkite-duris-ju-uzraktus-vel-tikrina-itartini-asmenys Jonaviečiai jau ne vienerius metus periodiškai praneša apie asmenis, kurie vaikšto po daugiabučių laiptines ir ,,tikrina", ar butų durys užrakintos. Neabejojama, kad taip bandoma surasti neužrakintas duris, o atvėrus jas pagriebti bei pasisavinti daiktus, esančius po ranka. Šįkart apie įtartinus asmenis pasakoja Sodų gatvės gyventoja Dalia.

,,Sekmadienį apie 16 valandą išgirdau, kad klibinama mano buto durų rankena. Pažiūrėjusi pro akutę nieko nepamačiau, bet girdėjau, kad kažkas nubėgo laiptais. Nuėjusi prie virtuvės lango pamačiau, kad išbėgo kažkokie vaikėzai su kapišonais... Gal 15-16 metų, dviese.

Manau, reikėtų perspėti jonaviečius", - pasakojo jonavietė.

Jonavietė perspėja: užsirakinkite duris, jų užraktus vėl tikrina įtartini asmenys

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 12 Sep 2022 08:27:33 +0300
<![CDATA[Achemiečiai domisi: ar išėjus iš darbo po prastovų jiems būtų mokama mažesnė nedarbo išmoka?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/achemieciai-domisi-ar-isejus-is-darbo-po-prastovu-jiems-butu-mokama-mazesne-nedarbo-ismoka https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/achemieciai-domisi-ar-isejus-is-darbo-po-prastovu-jiems-butu-mokama-mazesne-nedarbo-ismoka Azoto trąšų gamybos bendrovei „Achema“ pranešus, kad dalis darbuotojų bus priversti išeiti į prastovas, o 5 procentai jų bus atleisti, portalas jonavoszinios.lt sulaukia klausimų apie tai, ar išėjus iš darbo po prastovų, asmenims bus mokama mažesnė nedarbo socialinio draudimo išmoka (NSDI), nei darbą palikus prieš prastovas. Reaguojant į tai, susisiekta su ,,Sodra", kuri paaiškina, kaip apskaičiuojamas šios išmokos dydis. 

Pastovioji ir kintamosios dalys

Nedarbo socialinio draudimo išmoka skiriama tiems žmonėms, kurie sukaupė pakankamą nedarbo draudimo stažą – 12 mėnesių per pastaruosius 30 mėnesių iki užsiregistravimo Užimtumo tarnyboje dienos.

Nedarbo išmoka mokama devynis mėnesius. Ją sudaro pastovi ir kintamoji dalys. Pastovią nedarbo išmokos dalį sudaro 23,27 procento mėnesį, už kurį mokama nedarbo išmoka, galiojančios minimaliosios mėnesinės algos (MMA). Nuo šių metų sausio MMA yra 730 eurų, todėl pastovi nedarbo išmokos dalis lygi 169,87 euro.

Pajamos per 30 mėnesių

Anot ,,Sodros", apskaičiuojant kintamą nedarbo išmokos dalį įvertinamos gavėjo draudžiamosios pajamos, turėtos per 30 mėnesių, praėjusių iki užpraeito kalendorinio mėnesio pabaigos nuo bedarbio įsiregistravimo Užimtumo tarnyboje dienos.

,,Pavyzdžiui, jei žmogus įsiregistravo Užimtumo tarnyboje šių metų rugsėjo mėnesį, bus vertinamos jo draudžiamosios pajamos, turėtos 2020 metų vasario – 2022 metų liepos mėnesiais. Jei užsiregistruos Užimtumo tarnyboje šių metų gruodį, bus vertinamos draudžiamosios pajamos, turėtos 2020 metų gegužės - 2022 metų spalio mėnesiais", - paaiškino ,,Sodros" komunikacijos patarėja Malgožata Kozič.

Paprastai sakant, jei, tarkim, asmuo bus 4 mėnesius prastovose, kai jam bus mokama 40 proc. jo atlyginimo, tai jo draudžiamosios pajamos bus tas 40 proc. ir tai turės įtakos jo NSDI mažėjimui (lyginant su NSDI, kokį jis gautų dirbdamas už 100 proc. atlyginimą), o tiksliau - kintamosios dalies mažėjimui. 

Dydis keičiasi

Nedarbo išmoka mokama 9 mėnesius, tačiau jos dydis kas tris mėnesius keičiasi. Pirmus tris mėnesius kintamoji išmokos dalis sudaro 38,79 proc. asmens vidutinių mėnesio draudžiamųjų pajamų, ketvirtą – šeštą mėnesį – 31,03 proc., o septintą-devintą mėnesį – 23,27 proc. asmens vidutinių mėnesio draudžiamųjų pajamų.

Primename ir tai, kad kilus įvairiems klausimams dėl prastovų, ,,Achemos" profsąjunga ragina darbuotojus kreiptis į ją. Pažadėta, kad profsąjunga padės atlikti visus skaičiavimus, padėsiančius išvengti kuo daugiau nuostolių.

Achemiečiai domisi: ar išėjus iš darbo po prastovų jiems būtų mokama mažesnė nedarbo išmoka?

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 07 Sep 2022 11:23:45 +0300
<![CDATA[Dviratininkė: būkite atsargūs – take atsivėrė skylė]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/dviratininke-bukite-atsargus-take-atsivere-skyle https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/dviratininke-bukite-atsargus-take-atsivere-skyle Dviratininkė Jolanta perspėja kitus ir ragina būti atsargiems dviračių take P. Vaičiūno gatvėje.

Anot Jolantos, rugsėjo 6 -osios vakarą, važiuodama naujuoju dviračių taku P. Vaičiūno gatvėje, nuo laidojimo namų link Laisvės gatvės, dešinėje pusėje, ties lietaus nubėgimo grotelėmis aptiko besiveriančią skylę asfalto dangoje.

Pasak moters, laimei, ji į minimą duobę neįvažiavo, laiku pastebėjo, bet perspėja ir kitus būti atidžiais.

Moters darytos nuotraukos ir informacija perduota ir Jonavos miesto seniūnijai. Pastaroji tvirtino, jog esamą problemą spręs.

Dviratininkė: būkite atsargūs – take atsivėrė skylė

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 07 Sep 2022 09:09:00 +0300
<![CDATA[Jonavietis: „Aprašykit šituos „grožius", kiekvienoje Jonavos aikštelėje“]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavietis-aprasykit-situos-grozius-kiekvienoj-jonavos-aiksteleje https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavietis-aprasykit-situos-grozius-kiekvienoj-jonavos-aiksteleje Pro jonaviečių akis neprasprūsta dalyje prekybos centrų aikštelėse stovintys, galimai eksploatacijai nebetinkami automobiliai, atliekantys reklaminio stendo vaidmenį – „Superkame automobilius“. Vieni automobiliai gan tvarkingi, priparkuoti stovėjimo aikštelių pakraščiuose, kiti, vienok, žavesio nekelia – nuleistomis padangomis, išdaužytais langais. Tokio automobilio nuotrauką  atsiuntęs jonavietis paprašė pasidomėti šiomis transporto priemonėmis.

„Aprašykit šituos „grožius", kiekvienoje Jonavos aikštelėje. Kaip jie "puošia" miestą", - prie atsiųstos nuotraukos parašė vyriškis.

Kiek anksčiau į tokį automobilį dėmesį buvo atkreipusi ir Vitalija, kuri teiravosi, ar nebeeksploatuojami automobiliai neteršia aplinkos? Kodėl prekybos centrai leidžia tokių automobilių savininkams darkyti prekybcentrių aplinką? Čia nei gražu, nei reklama, tvirtino jonaviškė.

Teršia aplinką

Vitalijos išsakytas klausimas teisingas - neeksploatuojami ir netvarkingi automobiliai teršia aplinką dėl iš jų tekančių tepalų ir skysčių.

Be to, pernai priimtos ir nuo šių metų sausio įsigaliojusios Administracinių nusižengimų kodekso (ANK) įstatymo pataisos numato, kad  neeksploatuojamos ar netinkamos eksploatuoti transporto priemonės laikymas bendrojo naudojimo vietose užtraukia įspėjimą transporto priemonių savininkams (valdytojams), o už padarytą pakartotinį nusižengimą – baudą nuo 140 iki 300 eurų arba transporto priemonės konfiskavimą.

Kreiptasi į pareigūnus

Tęsiant mintį apie konkretų jonaviečio nufotografuotą automobilį, jis kurį laiką darkė prekybos centro Maxima stovėjimo aikštelę. Šiai dienai – problema jau išspręsta.

 

„Tokių atvejų, kai nenaudojami automobiliai paliekami aikštelėse, deja, bet kartais dar pasitaiko. Prie parduotuvių esančios aikštelės yra skirtos mūsų pirkėjams. Taigi, pastebėję paliktą nenaudojamą automobilį turime teisę kreiptis į policijos pareigūnus. Taip nutiko praėjusią savaitę Jonavoje, Plento gatvėje, esančios mūsų parduotuvės aikštelėje – operatyviai atvykę policijos pareigūnai išgabeno čia paliktą nenaudojamą automobilį. Dėkojame pareigūnams už jų darbą“, - komentavo „Maximos“ Komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė.

Tvarkingi automobiliai – reklaminiai stendai netrukdo

Panašus  automobilis – reklaminis stendas yra ir kito prekybos centro „Norfa“ aikštelėje, Žeimių gatvėje.  

Šio prekybos tinklo atstovas spaudai Darius Ryliškis, komentuodamas situaciją dėl reklamų ant transporto priemonių teigė, jog minimoje aikštelėje toks automobilis išties yra. Tačiau jis - techniškai ir estetiškai tvarkingas, stovi aikštelės gale, vietos neužima, netrukdo nei prekybos centro atstovams, nei pirkėjams, todėl imtis kokių nors veiksmų dėl jo pašalinimo kol kas neketinama.

Jonavietis: „Aprašykit šituos „grožius", kiekvienoje Jonavos aikštelėje“

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 31 Aug 2022 09:28:27 +0300
<![CDATA[Vairuotojų kantrybė senka: Ar šiandien vėl bus kamštis žiede dėl kelio darbų?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/vairuotoju-kantrybe-senka-ar-siandien-vel-bus-kamstis-ziede-del-kelio-darbu https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/vairuotoju-kantrybe-senka-ar-siandien-vel-bus-kamstis-ziede-del-kelio-darbu Kelių tarnyba buvo informavusi apie žiedinės sankryžos A6 kelyje, Plento gatvėje, Jonava, remonto darbus. Darbai pradėti rugpjūčio vidury, rugpjūčio 18; 19; 22 dienomis minimoje sankryžoje buvo ribojamas eismas.

Šiandien, rugpjūčio 30-ąją, darbai dar nėra baigti, vairuotojų kantrybė senka dėl eismo trikdymo. Portalo redakciją pasiekia vairuotojų nusiskundimai, tokie kaip "mažą lopinėlį tvarko per ilgai"; "nuskust spėjo greitai, o naujo asfalto neskuba užlieti" ir pan.

Šiandien ryte gautas moters pranešimas, kad vairuotojai vakar po 1.5 valandos „tupėjo kamštyje. Ar šiandien vėl bus kamštis žiede dėl kelio darbų?“.

Susisekus su AB „Kelių tarnyba“ akcentuota, jog minima žiedinė sankryža Plento gatvėje, Jonavoje, piko valandomis yra itin apkrauta, automobilių srautai ypač dideli, tad užsitęsęs remontas kelia nepatogumų ne tik Jonavos, bet ir kitų miestų vairuotojams. Teirautasi, kada planuojama darbų pabaiga? Po užklausimo gautas Jonavos Kelių tarnybos vyriausiojo inžinieriaus Aurimo Augučio komentaras.

„Minėtoje vietoje darbai vyksta ir planuojami užbaigti visai netrukus, t. y. per kelias dienas. Esame dėkingi už gyventojų kantrybę ir primename, kad jonaviečiai ir miesto svečiai jau čia pat galės džiaugtis kokybiška danga, geresne, saugesne žiedine sankryža.

Maloniai primename, kad jei gyventojai turi panašių klausimų, pageidavimų, pastebėjimų dėl kelių būklės, darbų ar pan. – juos kviečiame teikti Lietuvos automobilių kelių direkcijos Eismo informacijos centro telefonu 1871 arba +370 5 232 9600“, - tvirtino Aurimas Augutis.

Papildyta:

Jonavos gyventojai, susisiekę aukščiau nurodytais telefono numeriais, po kurio laiko gavo atsakymą, kad sankryžoje remonto darbai nevyks iki rugsėjo 1 dienos. 

 

Vairuotojų kantrybė senka: Ar šiandien vėl bus kamštis žiede dėl kelio darbų?

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 30 Aug 2022 15:04:11 +0300
<![CDATA[Teiraujamasi dėl žaliųjų atliekų tvarkymo: ar galima jas deginti laužavietėse?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/teiraujamasi-del-zaliuju-atlieku-tvarkymo-ar-galima-jas-deginti-lauzavietese https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/teiraujamasi-del-zaliuju-atlieku-tvarkymo-ar-galima-jas-deginti-lauzavietese ,,Dalis miesto gyventojų, gyvenančių individualiuose namuose, turi daržus, gėlynus. Juose susidaro žaliosios atliekos. Kai kas jas tiesiog degina, net ir tokiu karštu oru, kai oro tarša padidėjusi. Klausimas: ar galima miesto teritorijoje deginti šašlykinėse ar bačkose žaliąsias atliekas", - teiravosi portalo jonavoszinios.lt skaitytoja.

Kadangi atliekų tvarkymas - aplinkosaugininkų kompetencijoje, gyventojos klausimą pakomentavo Aplinkos apsaugos departamentas. Jis akcentuoja, kad žaliąsias atliekas atliekų turėtojai privalo tvarkyti nepažeisdami aplinkosauginių teisės aktų reikalavimų. Vadovaujantis ,,Atliekų tvarkymo taisyklių“ 65 p. žaliųjų (sodų, parkų ir želdynų tvarkymo) atliekų turėtojai šias atliekas turi rūšiuoti jų susidarymo vietoje ir apdoroti kompostavimo įrenginiuose patys arba perduoti jas tokių atliekų apdorojimo įmonei.

Apie taisykles - išsamiai

Anot departamento, žaliąsias atliekas deginti galima tik laikantis ,,Aplinkos apsaugos reikalavimų lauko sąlygomis deginant augalus ar jų dalis reikalavimų“:

1. Aplinkos apsaugos reikalavimai lauko sąlygomis deginant augalus ar jų dalis nustato sausos žolės, nendrių, šiaudų, laukininkystės ir daržininkystės augalinės kilmės liekanų (daržovių stiebai, lapai, virkščios, šaknys, piktžolės ir pan.), nukritusių lapų ar kitų nuokritų, nulūžusių ar nugenėtų šakų, sodininkystės, želdynų priežiūros liekanų ir kitokios medienos (išskyrus surinktos vykdant miškų ūkio veiklą) (toliau – Augalai) deginimo tvarką lauko sąlygomis Lietuvos Respublikoje ir draudimus, susijusius su šiuo deginimu.

2. Sausą žolę, nendres, nukritusius lapus, šiaudus, laukininkystės, daržininkystės, augalinės kilmės liekanas lauko sąlygomis leidžiama deginti tik surinktas (sugrėbtas) į krūvas, kai nėra galimybių jų kompostuoti (arba kompostavimas gali sąlygoti augalų kenkėjų plitimą) ar kitaip panaudoti, ne arčiau kaip 30 metrų nuo statinių. Deginimas turi būti nuolat stebimas, jį baigus, smilkstančią ugniavietę privaloma užgesinti užpilant vandeniu, smėliu ir pan.

3. Draudžiama deginti ražienas, taip pat nenupjautą ir nesurinktą (nesugrėbtą) žolę, nendres, javus ir kitas žemės ūkio kultūras, taip pat nenupjautus ar nenukirstus sumedėjusius augalus, išskyrus laukinių augalų deginimo atvejus, numatytus Lietuvos Respublikos saugomų teritorijų įstatymo nustatyta tvarka patvirtintuose gamtotvarkos planuose.

4. Draudžiama surinktus (sugrėbtus) Augalus, jų dalis ar krūvas deginti miškų gaisrams kilti palankiomis dienomis, tai yra esant IV–V klasės miškų gaisringumui (šias sąlygas nustato Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba, jas skelbia žiniasklaida).

5. Draudžiama surinktus (sugrėbtus) Augalus, jų dalis ar krūvas deginti miške, aukštapelkėse, durpingose vietose ar vietovėse, esančiose arčiau kaip 50 metrų nuo miško, aukštapelkės ar durpingos vietos, taip pat miestuose ir miesteliuose (išskyrus laužų kūrenimą, laužų kūrenimui nustatytose vietose).

6. Draudžiama kartu (ar atskirai) su surinktais (sugrėbtais) Augalais ar jų dalimis deginti bet kokias buitines, pramonines ir kitas atliekas, išskyrus atvejus, kai deginama mediena neapdorota jokiomis cheminėmis medžiagomis (dažais, lakais, klijais, impregnuojančiomis medžiagomis ir t. t.).

7. Sumedėjusių augalų dalis (stiebus, šakas, šaknis ir kt.) ar gaminius, pagamintus iš šių dalių, nenaudojant 6 punkte nurodytų cheminių medžiagų (toliau – mediena), lauko sąlygomis leidžiama sudeginti tik tada, kai nėra galimybių jas panaudoti ūkio reikmėms (šilumos energijai gauti kurą deginančiuose įrenginiuose, mulčiaus gamybai ir kt.) arba tai būtų nuostolinga

8. Vengiant smulkiosios faunos žūties draudžiama deginti medieną jos neperkrovus, jei į krūvas ji buvo sukrauta anksčiau nei savaitę iki deginimo.

9. Iškylų, švenčių, stovyklų ir pan. renginių laužuose ir maisto gaminimo įrenginiuose (griliuose, šašlykinėse, ugniakuruose, rūkyklose ir pan.) leidžiama deginti medieną ir medžio anglį. Laužus leidžiama kurti tik nustatytose ir įrengtose vietose, taip pat privačios nuosavybės teise valdomuose žemės sklypuose, savininko nustatytose vietose, jei tai neuždrausta kitais teisės aktais (Lietuvos Respublikos žemės, Lietuvos Respublikos miškų, Lietuvos Respublikos saugomų teritorijų ir kiti įstatymai, juos įgyvendinantys teisės aktai).

10. Kilnojami maisto gaminimo įrenginiai (kepsninės, ugniakurai, rūkyklos ir pan.), kuriuose lauko sąlygomis gaminamas maistas ir naudojama atvira ugnis, turi būti pastatomi taip, kad nenukentėtų žolinė augalija, greta esantys medžiai ar krūmai, ir laikantis 12 punkte nustatytų reikalavimų. Po įrenginio naudojimo susidariusius pelenus, juos visiškai užgesinus, rekomenduojama išbarstyti dirbamoje žemėje.

11. Siekiant išvengti laužų kūrenimo tam neskirtose vietose, savivaldybių institucijoms, saugomų teritorijų direkcijomis, miškų urėdijoms savo administruojamose teritorijose įvertinus poreikį rekomenduojama įrengti reikiamą skaičių vietų, kuriose būtų galima rengti iškylas su galimybe susikurti ugnį.

12. Deginant Augalus, taip pat privaloma laikytis Bendrųjų gaisrinės saugos taisyklių, patvirtintų Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos direktoriaus 2005 m. vasario 18 d. įsakymu Nr. 64 „Dėl Bendrųjų priešgaisrinės saugos taisyklių patvirtinimo ir kai kurių Priešgaisrinės apsaugos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos direktoriaus įsakymų pripažinimo netekusiais galios“, ir Miškų priešgaisrinės apsaugos taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1995 m. balandžio 7 d. nutarimu Nr. 500 „Dėl Miškų priešgaisrinės apsaugos taisyklių patvirtinimo“, kitų galiojančių Lietuvos Respublikoje įstatymų ir teisės aktų nuostatų.

13. Kai sugrėbtų (surinktų) Augalų, jų dalių vieno deginimo metu deginamas kiekis viršija 5 m3 tūrio arba deginama iškart keliose vietose, apie deginimo vietą ir laiką ne vėliau kaip prieš 1 valandą telefonu privaloma pranešti artimiausiam Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos padaliniui ir (ar) atitinkamos miškų urėdijos padaliniui (girininkijai).

14. Žemės savininkai, naudotojai ir valdytojai, pastebėję savo žemėje žolės, ražienų ar nesurinktų (nesugrėbtų) šiaudų gaisrą, nedelsdami privalo apie tai informuoti Bendrąjį pagalbos centrą telefonu 112 ir (arba) Valstybinę priešgaisrinę gelbėjimo tarnybą, o, jei dėl gaisro kyla pavojus artimiausiam miškui, – ir atitinkamos miškų urėdijos padalinį (girininkiją).

15. Žemės savininkai, naudotojai ir valdytojai, kurių žemėje nesilaikoma šių reikalavimų, taip pat kiti asmenys, nesilaikantys šių reikalavimų, baudžiami Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso nustatyta tvarka ir įstatymų nustatyta tvarka privalo atlyginti aplinkai padarytą žalą.

Minimaliai žala vertinama 100 eurų

Už atliekų deginimą nesilaikant teisės aktų reikalavimų skaičiuojama žala aplinkos orui, priklausomai nuo sudeginto atliekų kiekio. Minimali taikoma žala – 100 eur. 

Taip pat taikoma administracinė atsakomybė pagal Administracinių nusižengimų kodekso 286 str. Aplinkos apsaugos reikalavimų pažeidimas deginant sausą žolę, nendres, javus, nukritusius medžių lapus, šiaudus, laukininkystės ir daržininkystės atliekas:

1. Sausos žolės, nendrių, nukritusių medžių lapų, šiaudų, laukininkystės ir daržininkystės atliekų deginimas pažeidžiant aplinkos apsaugos reikalavimus užtraukia baudą asmenims nuo 30 iki 230 eurų ir juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 60 iki 300 eurų.

2. Priešgaisrinės apsaugos priemonių nesiėmimas pastebėjus savo žemėje ražienų ar nesugrėbtų (nesurinktų) šiaudų gaisrą užtraukia baudą žemės savininkams, naudotojams ir valdytojams nuo 30 iki 170 eurų.

3. Ražienų, nenupjautų ir nesugrėbtų (nesurinktų) žolių, nendrių, javų ir kitų žemės ūkio kultūrų deginimas užtraukia baudą asmenims nuo 50 iki 300 eurų ir juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 120 iki 350 eurų.

Daugiau informacijos rasite pranešime – https://aad.lrv.lt/lt/naujienos/per-karscius-kurenkite-lauzus-ir-naudokite-kepsnines-itin-atidziai

Padėti gali ,,Jonavos paslaugos"

Norinčius pasinaudoti paslauga, prašome kreiptis dėl sutarties sudarymo, adresu Gudžionių g. 4, Jonava (II a. – Atliekų tvarkymo sistemos organizavimo skyrius).

Sudarius sutartį jums bus išduotas, specialiu ženklu „Žaliosios atliekos“ pažymėtas, 0,35 m3 maišas. Vieno maišo su biologiškai skaidžiomis atliekomis sutvarkymo kaina 2 Eur (su PVM).

Nušienauta žolė ir medžių lapai Jonavos mieste bus renkami kiekvieną antradienį nuo 12 valandos. Registruotis pirmadienį ir antradienį iki 10 val. telefonu (8 349) 536 89 arba elektroniniu paštu atliekos@jonavospaslaugos.lt pranešti savo adresą, pavardę, mokėtojo numerį, elektroninio pašto adresą.

Mokėjimo pranešimą už suteiktą paslaugą pateiksime elektroniniu paštu iki sekančio mėnesio 13 d.

Atliekų tvarkymo organizavimo skyriaus klientų priėmimo laikas:

pirmadienį nuo 12:00 iki 16:00 val.,
antradienį – ketvirtadienį nuo 7:00 iki 11:00 val.

Teiraujamasi dėl žaliųjų atliekų tvarkymo: ar galima jas deginti laužavietėse?

]]>
jonavoszinios.lt Fri, 26 Aug 2022 10:37:14 +0300
<![CDATA[Pastebite, kad Jonavoje kuro kainos didesnės nei aplinkiniuose miestuose? Prekybininkai turi savo atsakymą]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/pastebite-kad-jonavoje-kuro-kainos-didesnes-nei-aplinkiniuose-miestuose-prekybininkai-turi-savo-atsakyma https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/pastebite-kad-jonavoje-kuro-kainos-didesnes-nei-aplinkiniuose-miestuose-prekybininkai-turi-savo-atsakyma Lietuvos energetikos agentūra skaičiuoja, kad pastarosiomis savaitėmis Lietuvoje buvo galima matyti kuro kainų mažėjimą. Nepaisant to, sutaupyti bandantys vairuotojai yra priversti stebėti skirtingų degalinių švieslentes: kainos jose kartais gerokai skiriasi. Tuo tarpu jonaviečiai pirštu baksnoja į jiems matomą nemalonią tendenciją -  socialiniuose tinkluose ne kartą buvo kilusios diskusijos, kodėl Jonavoje kuras brangesnis nei aplinkiniuose miestuose? Užklausų, susijusių su tuo, sulaukė ir portalo jonavoszinios.lt redakcija, kuri dėl minimos situacijos kreipėsi į keletą  degalinių tinklų.

Jaučia skirtumą

,,Jau eilę metų Ukmergėje ir Kaune kuras pigesnis nei Jonavoje. Kainos skiriasi apie 10 centų, kas nėra mažai, jei esi žmogus, kasdien važinėjantis automobiliu. Atrodo, kad degalinės dirba lyg susitarę. Gal jums pavyktų gauti jų atsakymus?", - teiravosi į redakciją paskambinęs Giedrius. 

Prieš kelias savaites klausimai dėl kuro kainų Jonavoje buvo perduoti šiems degalinių tinklams: ,,Emsi", ,,Viada", ,,Baltic Petroleum" bei ,,Circle K Lietuva". Vienos jų atsakymus atsiuntė iškart, kitų - reikėjo palaukti. Nutarėme pateikti savo skaitytojams jau turimus atsakymus.

Aiškina apie daug faktorių

,,Skirtingose Bendrovės degalinių tinklo degalinėse kainos priklauso nuo daugelio faktorių, tokių kaip konkurencinė aplinka, degalinėje turimų naftos produktų likučių savikainos, apyvartumas, logistikos sąnaudos, investicijos į degalinės infrastruktūrą, marketingo sprendimai ir kt.", - aiškino ,,Baltic Petroleum".

Kituose regionuose - panašios tendencijos?

Circle K Lietuva“ degalų kategorijos vadovas Rokas Laurinavičius akcentavo, kad degalinių tinklo kainos įvairiuose miestuose įprastai skiriasi – tai galima pastebėti ir kituose regionuose.

,,Skirtingas kainas lemia tiekimo ir operaciniai kaštai, atsargų bei pardavimų apimčių skirtumai. Kainos gali būti kitokios ir dėl skirtingos savikainos degalų terminaluose, iš kurių tiekiami degalai.

Galutinei kainai įtaką daro ir skirtingos konkurencinės aplinkos ar net lojalumo ir akcijavimo programos. Visi šie veiksniai lemia galutinę kainą, tad ji vienur gali būti mažesnė negu Jonavoje, o kitur – didesnė. Apsilankę mūsų internetinėje svetainėje, „Circle K“ lankytojai gali rasti sąrašą degalinių, siūlančių žemiausias degalų kainas", - aiškino R. Laurinavičius.

Didelių skirtumų neįžvelgia. 

,,Viada" teigia, kad Jonavoje matomas kainos nuo aplinkinių regionų skiriasi mažai.

,,Degalų kainos degalinėse priklauso nuo keleto veiksnių, o jų skirtumą daugiausiai lemia atsargų pirkimo kaina, mokesčiai, konkurencinė aplinka.  Dėl šių priežasčių kainos nežymiai gali skirtis ir to paties miesto degalinėse. Jonavoje degalų kainos yra vienodos arba nežymiai skiriasi nei aplinkiniuose regionuose", - teigė ,,Viada" mažmeninės prekybos direktorius V. Bacevičiaus.

 ,,Emsi" savo atsakymo nepateikė iki šiol. 

Pastebite, kad Jonavoje kuro kainos didesnės nei aplinkiniuose miestuose? Prekybininkai turi savo atsakymą

]]>
jonavoszinios.lt Fri, 26 Aug 2022 10:19:19 +0300
<![CDATA[Jonavietė: Kodėl taip apsamanoja renovuoti namai? Kas „išgelbės“ žaliuojančias sienas?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonaviete-kodel-taip-apsamanoja-renovuoti-namai-kas-isgelbes-zaliuojancias-sienas https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonaviete-kodel-taip-apsamanoja-renovuoti-namai-kas-isgelbes-zaliuojancias-sienas Nors daugiabučių namų renovacija turi daug privalumų, deja, ir trūkumų nepavyksta išvengti. Vienas iš trūkumu, su kuriuo susiduria renovuotų namų gyventojai - sienų žaliavimo problema.

„Kodėl taip apsamanoja renovuoti namai?“

Į šią sienų žaliavimo problemą dėmesį atkreipia Jonavos rajone gyvenanti moteris, atsiuntusi portalo redakcijai renovuoto daugiabučio nuotrauką bei kelis klausimus.

"Kodėl taip apsamanoja renovuoti namai? Tos samanos (ar kas ten bebūtų), labai krenta į akis ir nepuošia vaizdo. Tokį vaizdą retai pamatysi ant nerenovuotų pastatų senų“,  - smalsavo moteris.

„Kalti“ mikroorganizmai?

Pastato nuotrauką nusiuntėme UAB „Jonavos paslaugos“. Pasiteiravome, kas lemia samanų susidarymą ir kaip spręsti šią problemą? UAB „ Jonavos paslaugos“ daugiabučių namų priežiūros ir remonto skyriaus vedėjas Romualdas Dautartas pateikia kelias priežastis, kodėl renovuoti namai pasidengia žaluma.

„Pažaliavusios dėmės ant fasadų dažniausiai būna mikroorganizmai: pelėsinis grybelis, dumbliai, kerpės. Jų atsiradimo priežastys dažniausiai įtakoja gamta (aplinkos sąlygos), pastato pastatymo vieta. Kiti pelėsių ir dumblių atsiradimo rizikos veiksniai – tai pastato vietos specifika. Jei namas miškingoje vietovėje ar pamiškėje, arti vandens telkinių, įduboje, kur dažni rūkai, pajūrio zonoje, reikėtų pagalvoti apie fasado apsaugą, ypač rizikinga vieta yra šiaurinė pastato siena. Papildoma rizika yra prie sienų augantys vijokliniai augalai – jie sukuria drėgną ir saulės spindulių nepasiekiamą paviršių.

Apdailos vandens įgeriamumas turi labai didelę reikšmę fasadų išvaizdai, dumblių ir pelėsių atsiradimui. Nuo daugelio apdailos medžiagų paviršių lietaus lašai nubėga, tačiau kondensato lašeliai, susidarantys iš drėgno oro, nėra tiek sunkūs, kad nubėgtų, todėl ilgai laikosi paviršiuje ir įsigeria, jei fasadas padengtas įgeriančia medžiaga. Deja, priešingas variantas irgi pavojingas – kai fasado medžiagos neįgeriančios, pvz., kokybiškos silikoninės dangos, tuomet kondensato lašeliai lieka ant paviršiaus, jie negali įsigerti. Tokie atvejai irgi potencialiai nepalankūs“, - žaliavimo priežastis dėsto R. Dautartas. 

Kas „išgelbės“ žaliuojančias sienas?

Pažaliavusius, dumbliais ar kerpėmis apaugusius fasadus vieni rekomenduoja plauti biocidiniais preparatais, kiti - plauti ir dažyti. O ką pataria didžiąją dalį daugiabučių Jonavos rajone administruojanti įmonė „Jonavos paslaugos“?

„Jeigu jau tinkuotas ar kitokių medžiagų fasadas sužaliavo – paprasčiausia išeitis yra nupurkšti sienas biocidiniu preparatu. Vienas tokių – universalus Knauf Algizid preparatas, tinkamas tiek mineraliniam, tiek silikoniniam bei akriliniam tinkui, taip pat betonui, klinkerio, mūro paviršiams. Jis gerai įsigeria ir sunaikina įvairius mikroorganizmus: pelėsius, dumblius, kerpes, panaikina druskų apnašas. Purškiant reikia uždengti palanges, langus, greta augančius augalus, dirbti galima esant ne mažesnei kaip +5°C temperatūrai. Labai stipriai nešvariam paviršiui reikia apie 400 ml/kv.m, mažiau paveiktam – apie 200 ml/kv.m. preparato. Purškiama slėginiu purkštuvu, naudojant asmenines apsaugos priemones. Priklausomai nuo aplinkybių, preparato poveikis yra nuo 2 iki 4-5 metų“, - paaiškina UAB „Jonavos paslaugos“ daugiabučių namų priežiūros ir remonto skyriaus vedėjas.

Kur kreiptis dėl daugiabučio sienų švaros?

Jonavietė, atsiuntusi redakcijai klausimus, tęsdama mintį teiraujasi - kur kreiptis dėl daugiabučio sienų švaros ir ar tai mokama paslauga?

„Esu mačiusi, kaip yra plaunami renovuoti namai Jonavoje, tad dar įdomu sužinoti, kur kreiptis dėl šios paslaugos. Ar tai mokama paslauga, kuomet lėšos bus nuskaitytos nuo viso daugiabučio namo lėšų? Jei taip, kiek tai kainuoja?

Jei mano namas administruojamas „Jonavos paslaugų“, gal ši bendrovė savo nuožiūra plauna sienas, ar patys gyventojai turi kreiptis? 

O gal Jonavos paslaugos tai atlieka neatlygintinai ir namo sienų švara rūpinasi neraginama?", - rašė moteris.

Reikia gyventojų sutikimo

Dėl fasado valymo / plovimo reikėtų kreiptis į daugiabučių namų administratorių UAB „Jonavos paslaugos“. Paslauga mokama, tad prieš pradedant darbus būtina surinkti daugiabučio namo daugumos savininkų parašus (50 proc.+1balsas) ir pateikti administratoriui.

Kaip teigia Romualdas Dautartas, atliktiems darbams apmokėti naudojamos namo kaupiamosios lėšos. Mokėjimas už paslaugas skaičiuojamas konkretiems darbams ir darbų specifika gali skirtis, nes plokščių gamintojai plovimo ir priežiūros darbų procesus nurodo skirtingai. Penkių aukštų namo plovimo / valymo darbai kainuotų apie 3.0 Eur. už 1 kv.m.

 

 

Jonavietė: Kodėl taip apsamanoja renovuoti namai? Kas „išgelbės“ žaliuojančias sienas?

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 25 Aug 2022 09:27:53 +0300
<![CDATA[Jonavietės perspėjimas: durų užsirakinti nebepakanka, saugokite ir atvirus balkonų langus]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavietes-perspejimas-duru-uzsirakinti-nebepakanka-saugokite-ir-atvirus-balkonu-langus https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavietes-perspejimas-duru-uzsirakinti-nebepakanka-saugokite-ir-atvirus-balkonu-langus Portalo jonavoszinios.lt skaitytojai ne kartą yra perspėję kitus jonaviečius dėl laiptinėse besisukinėjančių asmenų, kurie tikrina, ar užrakintos butų durys. Neabejojama, kad taip elgiasi vagišiai, siekiantys lengvai nugvelbti neužrakintuose butuose esamą turtą. Ir nors pastaruoju metu tokių skundų nebebuvo girdėti, šįkart į redakciją paskambinusi moteris pataria jonaviečiams saugoti ir savo balkonus.

,,Šeštadienį Kosmonautų gatvėje du tamsaus gymio vaikinai, važiavę dviračiu, dairėsi į balkonų pusę. Savomis akimis mačiau, kai kiek pasisukinėjus kiemuose, vienas jų bandė įlipti pro neuždarytą langą.

Man sušaukus, kad ką jie daro, vaikinai staigiai spruko.

Manau, kad reikėtų informuoti apie tai gyventojus. Panašu, kad rakinti durų nebeužtenka, reikia prižiūrėti ir pravirus balkonų langus", - pasakojo į redakciją paskambinusi Virginija.

Anot moters,  vaikinai nebuvo aukšti. Jų amžius turėtų būti apie 13-15 metų.

Nors kol kas pranešimų apie šeštadienį balkonuose įvykdytas vagystes portalo jonavoszinios.lt nepasiekė, primename, kad gyventojai, pastebėję asmenis, besitaikančius į ne savo turtą, turėtų pranešti bendruoju pagalbos tarnybų numeriu 112. 

Asociatyvi archyvo nuotr.

Jonavietės perspėjimas: durų užsirakinti nebepakanka, saugokite ir atvirus balkonų langus

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 22 Aug 2022 10:34:13 +0300