Jonavos žinių naujienos https://www.jonavoszinios.lt/naujienos Jonavos rajono naujienos lt <![CDATA[Jonavietės apie SPIS: sistema „stebuklingai apako“ ir neatsiveria jokie rojaus vartai    ]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavietes-apie-spis-sistema-stebuklingai-apako-ir-neatsiveria-jokie-rojaus-vartai https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavietes-apie-spis-sistema-stebuklingai-apako-ir-neatsiveria-jokie-rojaus-vartai Skaičiuojama, kad dėl rekordiškai išaugusių energijos išteklių kainų apie 20 – 30 proc. daugiau šalies gyventojų įgis teisę į būsto šildymo išlaidų kompensaciją. Orams vėstant ir nenumaldomai artėjant šildymo sezonui, dvi jonavietės nusprendė el. būdu pildyti prašymus prisijungus prie SPIS (Socialinių paslaugų informacinėje sistemoje). Moterų nusivylimui, sistema „stebuklingai apako“ ir neatsiveria jokie rojaus vartai. Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos komunikacijos skyrius teikia patarimus ir paaiškinimus.

SPIS „stebuklingai apako“  

Portalą jonavoszinios.lt pasiekė jonavietės skundas, kad aptariama sistema „nebemato“, kad jos dukra yra jos šeimos narys.

Anot moters, jai bandant pildyti prašymą dėl šildymo kompensacijos, jos prašymą sistema atmesdavo. Moteris septynis kartus tikslino duomenis, tačiau prašymas būdavo atmetamas su pranešimu dėl priežasties:

„Sistemoje SPIS Jūs gavote naują pranešimą: Jūsų prašymas atmestas. Atmetimo priežastis: Gyventojų registras neteikia duomenų apie vieną iš šeimos sudėties formoje (SP-1) nurodytų asmenų arba joje nurodyti asmenys nėra Jūsų šeimos nariai. Asmens PAVARDENIS VARDENIS duomenys, nurodyti SP-1 formoje, nesutampa su Gyventojų registro duomenimis.“

Moteris itin piktinasi, kad sistema „nemato jos dukters“, nors duomenys registrų centre atitinka dukros gyvenamąją deklaruotą vietą, taip pat šioje SPIS sistemoje moteris sėkmingai tvarkėsi „Vaiko pinigų“ išmoką, bet dabar, pildant paraišką dėl šildymo kompensacijos, SPIS „stebuklingai apako“.  

„Rojaus vartai taip ir neatsivėrė“

Kita Jonavos rajono gyventoja piktinosi, kad SPIS puslapyje nepavyksta įvesti reikiamų duomenų, supainiojami, nesusiveda vaikų asmens kodai, net strigo pats prisijungimas prie SPIS per elektroninius valdžios vartus: „Jungėmės ir per vartus, ir per langus, visaip bandėm, bet rojaus vartai taip ir neatsivėrė“, - klabėjo moteris. 

Ministerija neatsako?

Anot Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos komunikacijos skyriaus, SPIS duomenys surenkami ir apdorojami iš kelių šaltinių: gyventojų teikiami duomenys ir duomenys iš registrų  (Gyventojų registro, Adresų registro ir kt.) bei kitų įstaigų informacinių sistemų („Sodros“, Užimtumo tarnybos, Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos ir kt.).

„Prisijungimas prie SPIS vykdomas per Valstybės informacinių išteklių sąveikumo platformą „Elektroniniai valdžios vartai“. Jungiantis prie SPIS ir teikiant prašymus „Elektroninių valdžios vartų“ platformoje, vykdomas automatinis turimų duomenų sutikrinimas. Duomenims nesutampant, gyventojas yra apie tai informuojamas ir jam nurodomas pirminis nesutapusių duomenų šaltinis. Ministerija neatsako už Valstybės informacinių išteklių sąveikumo platformos „Elektroniniai valdžios vartai“ bei trečiųjų šalių sistemų veikimą.

Minėtos moters atveju, SPIS atmesdavo prašymą, dėl duomenų nesutapimo su Gyventojų registro teikiamais duomenimis. Šiuo atveju gyventojai  reikėtų kreiptis į Registrų centrą dėl duomenų patikslinimo. Taip pat neatmetama, kad tai gali būti ir SPIS sisteminė klaida. Gyventojas pastebėjęs klaidą ar susidūręs su kitokio pobūdžio sisteminiais strigimais, klaidas gali registruoti paklausimą siunčiant el. paštu  klausk@spis.lt. Kiekvienas toks registruotas paklausimas yra nagrinėjamas individuliai“, - tikina Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos komunikacijos skyrius.

SPIS itin apkrauta dėl kelių priežasčių

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos komunikacijos skyrius teigia, kad gyventojai vis dažniau naudojasi elektroninėmis paslaugomis bei pateikia kelis patarimus kaip elgtis, jei kas nors nepavyksta.

„Kiekvienais metais SADM sukuria galimybę gyventojams vis daugiau paslaugų užsisakyti elektroninių būdu. Covid-19 situacija parodė, kad žmonių gyvenimo būdas bei įpročiai labai pasikeitė. Turime pasidžiaugti, kad sulaukiame vis daugiau gyventojų prašymų, kurie teikiami elektroniniu būdu. Atitinkamai visi pateikti prašymai savivaldybių specialistų yra nagrinėjami toje pačioje SPIS sistemoje.

Papildomai pažymėtina, kad savivaldybės, socialinės įstaigos, mokyklos, kitos savivaldybių įstaigos, nevyriausybinės organizacijos ir kitos įstaigos, teikiančios paramą, šioje sistemoje kiekvieno mėnesio sandūroje turi pateikti savo veiklos ataskaitas, kurioms duomenis renka arba teikia SPIS. Tokiu būdu susidaro apkrova tiek iš išorinės, tiek iš vidinės sistemos pusės.

Įtakos turi ir sezoniškumas. Pastebimas padidėjęs prašymų pateikimas būsto šildymo kompensacijai gauti.

SPIS nuolatos vykdomi tobulinimo bei modernizavimo darbai. Šiuo metu vykdomi modernizavimo darbai, kurie leis be trikdžių pateikti ir apdoroti didesnį prašymų bei užklausų kiekį. Tačiau šiems pakeitimams reikia laiko.

Fiksuojami trumpalaikiai sutrikimai, kurie trumpam sutrikdo prisijungimą gyventojams ar savivaldybių darbuotojams. Esant strigimams, siūlome pabandyti jungtis iš naujo kiek vėliau arba prašymus teiktis tiesiogiai kreipiantis į savivaldybę“, - patikino ministerija.

 

 

Jonavietės apie SPIS: sistema „stebuklingai apako“ ir neatsiveria jokie rojaus vartai    

]]>
jonavoszinios.lt Fri, 30 Sep 2022 15:24:06 +0300
<![CDATA[Jonavietės skundžiasi dėl vėluojančių pensijų, Lietuvos paštas tvirtina, kad tai - pavieniai atvejai  ]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavietes-skundziasi-del-veluojanciu-pensiju-lietuvos-pastas-tvirtina-kad-tai-pavieniai-atvejai https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavietes-skundziasi-del-veluojanciu-pensiju-lietuvos-pastas-tvirtina-kad-tai-pavieniai-atvejai Jonavos rajono ir miesto gyventojos Angelė ir Bronislava tvirtina, kad šį mėnesį neįprastai, kelias dienas vėluoja pensijų pristatymas į namus.

Dar rugsėjo 15-ąją senjorė Angelė teiravosi, dėl kokios priežasties vėluoja pensijų išmokėjimas Žeimiuose. Angelė rašė, kad uždarius Žeimių miestelio pašto skyrių, miestelį aptarnauja Jonavos centrinio pašto darbuotojas. Ji pensiją gaudavo 13 d., tačiau sulaukus net 15 mėnesio dienos, pensija nebuvo atnešta.

Rugsėjo 21 dieną panašią situaciją pasakojo Jonavos miesto gyventoja, senjorė Bronislava, kuri taip pat teiravosi, kodėl kelias dienas vėluoja pensijos pristatymas į namus. Anot senjorės, pensiją jai į namus atnešdavo iki rugsėjo 20-osios, tačiau nei anksčiau, nei tą dieną pensijos ji nesulaukė.

Pensijos mokamos pagal „Sodros“ numatytą grafiką, kuriame kiekvienam gavėjui paskirta konkreti išmokos mokėjimo diena. Kadangi abi moterys tvirtino, kad joms pensijas į namus atnešdavo Lietuvos pašto darbuotojai, jonaviečių klausimai perduoti šiai įmonei.

Vėluojančios pensijos – pavieniai atvejai

Kaip tvirtino Lietuvos pašto Komunikacijos projektų vadovas Lukas Zadarackas, „Sodros“ skelbtą konkursą išmokoms pristatinėti Jonavos rajone yra laimėjęs Lietuvos paštas, kuris siekia užtikrinti patogias, kokybiškas bei lengvai prieinamas paslaugas. Jonavoje ir Jonavos rajone atvejai, kuomet vėluoja pensijų pristatymas, yra pavieniai, juos gali lemti įsivėlusi žmogiškoji klaida.

„Norime atkreipti dėmesį, kad atvejus, kuomet gyventojams pensijos gali būti pristatomos vėliau, nei įprastai, lemia kelios priežastys – gavėjo nenurodytas pilnas ir detalus gyvenamasis adresas, namuose nesantys ar namų durų laiškininkams neatidarantys klientai.

Visas „Sodras“ mokamas socialines išmokas laiškininkai gyventojams pristato konkrečią priskirtą išmokėjimo datą. Ją gyventojai gali sužinoti „Sodros“ skyriuje arba matyti išmokos mokėjimo kvite. Atkreipiame dėmesį, kad jeigu išmokėjimo diena yra sekmadienis arba pirmadienis (Jonavos raj. laiškininkams šios dienos yra nedarbo dienos), išmoka dažniausiai yra įteikiama kitą darbo dieną – t.y antradienį. Pavieniais atvejais, priklausomai nuo laiškininkų užimtumo, išmoka gali būti atnešama ir keletu dienų anksčiau nei numatyta.

Laiškininkai tiems gyventojams, kuriems nepavyksta pristatyti išmokų iš pirmo karto, pakartotinai tai bando padaryti 3 dienų laikotarpyje“, - teigė Lukas Zadarackas.

Mažesniuose miesteliuose uždaromi pašto skyriai

Anot Lietuvos pašto, mažesniuose miesteliuose uždarydami pašto skyrius, pasiūlė alternatyvią paslaugą - mobilųjį laiškininką.

„Jau kurį laiką buvo pastebimas itin ženklus į nedidelius kaimų ir mažų miestelių pašto skyrius užsukančių klientų skaičiaus mažėjimas. Kartu matoma tendencija, kad vis daugiau žmonių pageidauja gauti siuntas ar laiškus tiesiai į namus, tad nebelieka poreikio eiti į pašto skyrių. Dėl to atsižvelgdami į demografinę šalies situaciją bei kintančius klientų poreikius, kai kurių mažesnių miestelių gyventojams ir pasiūlėme kitokią pašto paslaugų teikimo formą – mobilųjį laiškininką. Šios paslaugos įvedimas leidžia užtikrinti ir didesnį bendrovės veiklos efektyvumą.

Mobiliojo laiškininko paslauga yra siūloma tų vietovių gyventojams, kuriose pašto skyriaus, kaip pastato, nebelieka – pavyzdžiui, minėtuose Žeimiuose ir Rukloje. Uždarius fizinį pašto skyrių, pokytis neturi įtakos teikiamų paslaugų įvairovei ar jų kokybei. Priešingai, siekiame, kad žmonės visas pašto paslaugas gautų negaišdami brangaus laiko, nepatirdami transporto išlaidų ir neišvykdami iš namų. Apibendrintai galima teigti, kad šis paslaugos teikimas kartu užtikrina ir didesnį bendrovės veiklos efektyvumą, kartu išlaikant kokybišką ir visiems prieinamą pašto paslaugų teikimą. Svarbu pažymėti, kad vietovėse, kuriose nusprendžiama įvesti mobiliojo laiškininko paslaugą, laiškininkai gyventojų namuose jau teikdavo daugiau nei 80 proc. paslaugų“, - situaciją detalizuoja Lietuvos pašto Komunikacijos projektų vadovas.

Mobilieji laiškininkai

Mobilieji laiškininkai, kurie yra aprūpinti šiuolaikiška įranga, gyventojų namuose suteikia visas paslaugas, kurios yra prieinamos pašto skyriuose: įteikia ir paima pašto siuntas, priima prenumeratos užsakymus, įmokas ir mokesčius, parduoda siuntų pakuotes, pašto ženklus, vokus, išmoka vietines pinigų perlaidas ir t.t.

Mobilųjį laiškininką gyventojai gali išsikviesti paskambinę trumpuoju numeriu 1842 arba 8 700 55400. Jau kitą darbo dieną po iškvietimo konkrečioje teritorijoje dirbantis mobilusis laiškininkas nemokamai atvyks į namus ir suteiks visas reikalingas pašto paslaugas.

 

 

 

Jonavietės skundžiasi dėl vėluojančių pensijų, Lietuvos paštas tvirtina, kad tai - pavieniai atvejai   

]]>
jonavoszinios.lt Fri, 23 Sep 2022 12:10:18 +0300
<![CDATA[Galimai psichikos sveikatos problemų turinčiam tėvui padėti norinti jonavietė pasijuto lyg ,,surištomis rankomis"]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/galimai-psichikos-sveikatos-problemu-turinciam-tevui-padeti-norinti-jonaviete-pasijuto-lyg-suristomis-rankomis https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/galimai-psichikos-sveikatos-problemu-turinciam-tevui-padeti-norinti-jonaviete-pasijuto-lyg-suristomis-rankomis Pastaruoju metu vis garsiau kalbant apie psichologinę pagalbą žmonėms, portalą jonavoszinios.lt pasiekė jonavietės (siekiant apsaugoti jos bei artimųjų tapatybes vardas nebus skelbiamas) pasakojimas: moteris nerimauja dėl savo tėvo sveikatos, tačiau vyrui atsisakius gydytis, artimieji jaučiasi ,,lyg surištomis rankomis".

Nežino, ką daryti

,,Ne pirmas ruduo, kai tėvas įnyksta į kažkokią depresyvią būseną. Tada pradeda kaltinti kitus dėl savo gyvenimo, nieko neprisileidžia, tampa neadekvatus, niokoja namus, o galiausiai sulaukėme ir atsisveikinimo žinučių.

Tuomet iškvietus medikus, jie apžiūrėjo jį, tačiau tėvas aiškino, kad jam viskas gerai, gydymo jis atsisako, o apie savižudybę tik pajuokavo.

Kadangi mes matome, kad jam tikrai nėra gerai, labai neramu, jog vieną dieną jis padarys tai, ką žadėjo.

Nebežinome, ką daryti... Galbūt yra būdas, kaip, visgi, galėtume priversti jį apsilankyti pas psichikos sveikatos gydytojus? Neabejojame, kad jų įsikišimas - būtinas, bet nežinome, ką daryti", - pasakojo moteris. 

Turi kreiptis į teismą

Kaip paaiškino Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), visos ligos, psichikos ligos turi būti gydomos esant paciento informuotam sutikimui. Tačiau, pagal psichikos sveikatos priežiūros įstatymą tik jeigu iš paciento elgesio ir (ar) kitų objektyvių duomenų galima pagrįstai spręsti, kad yra reali grėsmė, kad jis savo veiksmais ar neveikimu gali padaryti esminės žalos savo ar aplinkinių sveikatai, gyvybei ir (ar) turtui, pacientas gali būti priverstinai hospitalizuojamas (ir gydomas), bet ne ilgiau kaip 3 darbo dienas.

,,Dėl priverstinės hospitalizacijos (ir gydymo) pratęsimo gydančioji įstaiga, kurioje priverstinai hospitalizuotas ir gydomas asmuo, kreipiasi į teismą, kuris gydymą prireikus pratęsia", - teigia SAM.

Kreiptis ir į policijos pareigūnus

Anot ministerijos, artimieji, pastebėję padidėjusią psichikos ir elgesio sutrikimų turinčio žmogaus agresiją ar saviagresiją, kai yra reali grėsmė, kad jis savo veiksmais ar neveikimu gali padaryti esminės žalos savo ar aplinkinių sveikatai, gyvybei ir (ar) turtui, turėtų kreiptis į policiją ir kviesti greitąją medicinos pagalbą (GMP). Taip pat yra kitas būdas – kreiptis į psichikos sveikatos centrą.

,,Policijos ar socialinių paslaugų įstaigos atstovas, taip pat paciento sutuoktinis, sugyventinis (partneris), o kai jo nėra, – vienas iš paciento tėvų (įtėvių) arba vienas iš paciento pilnamečių vaikų, arba vienas iš paciento pilnamečių brolių (seserų), arba vienas iš paciento pilnamečių vaikaičių, arba vienas iš paciento senelių, išskyrus atvejus, kai pacientas yra paskyręs atstovą pagal pavedimą arba pacientui nustatyta globa (rūpyba), paciento globėjas, rūpintojas arba atstovas pagal pavedimą, kaip nurodyta Lietuvos Respublikos pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo 21 straipsnyje, įtarę esant pilnamečio paciento psichikos ir elgesio sutrikimo požymių, arba policijos ar socialinių paslaugų įstaigos atstovas, vienas iš tėvų ar globėjas, įtarę esant nepilnamečio paciento psichikos ir elgesio sutrikimo požymių, gali raštu kreiptis į psichikos sveikatos centrą, prie kurio asmuo yra prisirašęs, arba, jeigu nėra žinoma, prie kokio psichikos sveikatos centro asmuo yra prisirašęs, – į artimiausią pagal paciento gyvenamąją vietą psichikos sveikatos centrą dėl paciento psichikos būklės įvertinimo", - akcentuoja SAM. 

Psichikos sveikatos centras, gavęs kreipimąsi, jei pacientas yra prie jo prisirašęs, ne vėliau kaip per 1 darbo dieną nuo kreipimosi gavimo dienos, nukreipia kreipimąsi psichikos sveikatos centro gydytojui psichiatrui.

Gydytojas psichiatras ne vėliau kaip per 1 darbo dieną nuo raštiško kreipimosi gavimo dienos:

1. jei pagal kreipimesi nurodytą informaciją galima įtarti, kad pacientui reikalinga būtinoji pagalba, susisiekia su pacientu ir (ar) kreipimąsi pateikusiu asmeniu ir informuoja apie skubiosios pagalbos aplinkybes bei pasiūlo kreiptis į skubiosios pagalbos tarnybą telefono numeriu 112;

2. jei kreipimesi pateikti objektyvūs duomenys, iš kurių galima pagrįstai spręsti, kad yra grėsmė, ir nekyla abejonių dėl kreipimesi nurodytos informacijos objektyvumo ir (ar) atitikties tikrovei, nedelsdamas kreipiasi skubiosios pagalbos tarnybų numeriu 112, kad greitosios medicinos pagalbos brigada pristatytų pacientą į psichiatrijos įstaigą.

3. Jei pagal kreipimesi pateiktą informaciją negalima pagrįstai įtarti, kad pacientui reikalinga būtinoji pagalba arba pagrįstai spręsti, kad yra grėsmė, arba gydytojui psichiatrui kyla abejonių dėl kreipimesi nurodytos informacijos objektyvumo ir (ar) atitikties tikrovei, tačiau galima įtarti esant paciento psichikos ir elgesio sutrikimų, psichikos sveikatos centras telefonu arba išsiųsdamas kvietimą kreipimesi nurodytais kontaktiniais duomenimis kviečia pacientą kreiptis į psichikos sveikatos centrą psichikos būklei įvertinti.

Sutikus, įvertinama psichikos būklė

Pacientui atvykus į psichikos sveikatos centrą ir jam sutikus, gydytojas psichiatras atlieka jo psichikos būklės įvertinimą bei prireikus suteikia psichiatrinę pagalbą.

,,Rašte dėl paciento psichikos būklės įvertinimo turi būti nurodyta: paciento vardas ir pavardė; pastebėti konkretūs pacientui įtariamo psichikos ir elgesio sutrikimo požymiai, dėl kurių, besikreipiančiojo nuomone, reikalinga įvertinti paciento psichikos būklę; paciento kontaktiniai duomenys arba, jei jie nežinomi, kiti susisiekti su pacientu reikalingi duomenys; kreipimąsi teikiančio asmens vardas ir pavardė,  kontaktiniai duomenys, ryšys su pacientu ir šį ryšį pagrindžiančių dokumentų kopijos, parašas, kreipimosi data", - paaiškina SAM. 

Veiksmai, kai kviečiama dėl savižudybės grėsmės GMP

 Pasak ministerijos, į įvykio vietą atvykusi GMP brigada, suteikusi būtinąją medicinos ir emocinę pagalbą, įvertina tolesnės medicinos pagalbos savižudybės grėsmę patiriančiam asmeniui poreikį ir suteikusi būtinąją medicinos ir emocinę pagalbą, įvertina tolesnės medicinos pagalbos savižudybės grėsmę patiriančiam asmeniui poreikį:

- esant indikacijų, savižudybės grėsmę patiriantį asmenį perveža į gydymo įstaigą, teikiančią stacionarines antrinio ir (ar) tretinio lygio psichiatrijos paslaugas;

,,Jei nėra pagalbos stacionarines antrinio ir (ar) tretinio lygio psichiatrijos paslaugas teikiančioje ASPĮ teikimo indikacijų, GMP darbuotojas suteikia savižudybės grėsmę patiriančiam asmeniui ar Lietuvos Respublikos pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatyme nustatytais atvejais – asmens atstovams pagal įstatymą (toliau kartu – savižudybės grėsmę patiriantis asmuo) informaciją apie įvykio vietos savivaldybėje teikiamas psichosocialinio vertinimo paslaugas, apmokamas iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšų, teikiančias gydymo įstaigas. Savižudybės grėsmę patiriančiam asmeniui pasirinkus psichosocialinį vertinimą atliekančią gydymo įstaigą ir šiai įstaigai galint asmenį priimti, GMP automobiliu savižudybės grėsmę patiriantis asmuo pervežamas į pasirinktą gydymo įstaigą", - aiškina SAM. 

 Atsisakius medikų pagalbos

Jei savižudybės grėsmę patiriantis asmuo atsisako GMP teikiamos pagalbos, medikai informuoja savižudybės grėsmę patiriantį asmenį ir, asmeniui sutikus, šalia esančius jo artimuosius (išskyrus, jei asmuo nepilnametis) apie galimas pagalbos atsisakymo pasekmes savižudybės grėsmę patiriančio asmens sveikatai ir (ar) gyvybei ir suteikia savižudybės grėsmę patiriančiam asmeniui informaciją apie įvykio vietos savivaldybėje teikiamas nemokamas psichosocialinio vertinimo paslaugas teikiančias ASPĮ;

,,Esant Lietuvos Respublikos psichikos sveikatos priežiūros įstatyme nustatytoms priverstinio hospitalizavimo sąlygoms, savižudybės grėsmę patiriantis asmuo pervežamas į stacionarines antrinio ir (ar) tretinio lygio psichiatrijos paslaugas teikiančią ASPĮ", - teigia ministerija. 

Visas teisės aktas: https://e-seimas.lrs.lt/portal/legalAct/lt/TAD/d1c7e620917511e8aa33fe8f0fea665f/asr

Nemokamos konsultacijos Jonavoje

SAM papildomai informuoja, kad Jonavos miesto ir rajono gyventojams teikiamos nemokamos (iki 5 konsultacijų) psichologo konsultacijos. www.jonavavsb.lt/individualios-psichologo-konsultacijos-suaugusiems/ (pagalba teikiama ir neturint diagnozės).

Jonavos visuomenės sveikatos biuras 2022 m. rugsėjo 28 d. 13 val. gyventojus kviečia į nemokamus, 4 val. trukmės savižudybių prevencijos mokymus. Mokymai skirti kiekvienam Jonavos gyventojui, kuriam rūpi žmogaus gyvybė. Būkime pasiruošę ištiesti pagalbos ranką, kai to prireiks.

Registracija: https://forms.gle/H5VJnAF53X7DC41KA

Daug naudingos informacijos apie savižudybės krizę, jos ženklus ir pagalbos galimybes rasite čia: www.tuesi.lt

 

Galimai psichikos sveikatos problemų turinčiam tėvui padėti norinti jonavietė pasijuto lyg ,,surištomis rankomis"

]]>
jonavoszinios.lt Fri, 23 Sep 2022 08:49:17 +0300
<![CDATA[Skaitytoja teiraujasi: ,,Ar normalu, kad darbuotojai verčiami šalti?"]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/skaitytoja-teiraujasi-ar-normalu-kad-darbuotojai-verciami-salti https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/skaitytoja-teiraujasi-ar-normalu-kad-darbuotojai-verciami-salti Vidaus patalpų temperatūra - rudenį itin aktualus klausimas, dėl kurio į portalą jonavoszinios.lt kreipėsi skaitytoja Danguolė. 

,,Dirbu ofise. Mano kabinete šiuo metu vos 15 šilumos ir, remdamasi praėjusių metų patirtimi, neabejoju, kad net įjungus šildymą temperatūra nepasikeis - senas pastatas. Dėl tos pačios problemos kenčia ir kiti mano kolegos. Negana to, neseniai darbdavys pareiškė, kad net įjungus šildymą, jis bus mažesnis nei praėjusiais metais, nes reikės taupyti...

Niekas negalvoja apie žmonių sveikatą, bet ar darbdavys neprivalo užtikrinti tam tikros temperatūros? Ar normalu, kad darbuotojai verčiami šalti?", - teiravosi moteris.

Pagal kategorijas

Kaip pasakoja Valstybinė darbo inspekcija (VDI), darbo patalpų oro temperatūros parametrus, jų vertes bei matavimo reikalavimus reglamentuoja Lietuvos higienos norma HN 69:2003 ,,Šiluminis komfortas ir pakankama šiluminė aplinka darbo patalpose. Parametrų norminės vertės ir matavimo reikalavimai“, patvirtinta Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2003 m. gruodžio 24 d. įsakymu Nr. V-770 (toliau – Higienos norma).

,,Šiluminės aplinkos parametrai yra oro temperatūra, oro santykinis drėgnumas ir oro judėjimo greitis. Šiluminės aplinkos parametrų vertės yra nustatomos atsižvelgiant į metų laikotarpį ir atliekamų darbų sunkumo kategoriją (lengvas (Ia, Ib), vidutinio sunkumo (IIa, IIb), ir sunkus fizinis darbas (III)). Pvz:. dirbant biure, žiemos metu, kai darbas nereikalauja fizinės įtampos sėdint (darbo sunkumo kategorija Ia) darbo patalpų oro temperatūra turėtų būti 21 - 250C,  kai darbas reikalauja nedidelės fizinės įtampos sėdint, stovint ar vaikštant (darbo sunkumo kategorija Ib), darbo patalpų oro temperatūra turėtų būti 20 - 240C, oro santykinis drėgnumas iki 75%, oro judėjimo greitis – ne daugiau kaip 0,2 m/s", - paaiškina VDI.

Turi įvertinti

Anot inspekcijos, vadovaujantis Lietuvos Respublikos darbuotojų saugos ir sveikatos įstatymo (toliau – DSSĮ) 25 straipsniu, darbdaviui atstovaujantis asmuo organizuoja arba paveda darbdavio įgaliotam asmeniui organizuoti profesinės rizikos vertinimą ir tuo pagrindu įvertina (nustato) faktinę darbuotojų saugos ir sveikatos (taip pat ir patalpų oro temperatūros) būklę įmonėje, padaliniuose ir atskirose darbo vietose bei imasi priemonių nustatytai rizikai pašalinti arba sumažinti.

,,Vadovaujantis Profesinės rizikos vertinimo bendrųjų nuostatų, patvirtintų Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro ir Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2012 m. spalio 25 d. įsakymu Nr. A1-457/V-961, 10 punktu rizikos vertinimas atliekamas dalyvaujant darbuotojams ar jų atstovams, darbuotojų atstovams saugai ir sveikatai. Iš darbuotojų renkama ir apibendrinama informacija apie pavojingus įvykius ir rizikos veiksnius, esamus ar galinčius atsirasti jų darbo vietose. Su darbuotojais arba darbuotojų atstovais saugai ir sveikatai aptariamos numatomos rizikos šalinimo ir mažinimo priemonės ir nustatomas taikomų priemonių veiksmingumas bei tinkamumas. Su rizikos vertinimo rezultatais supažindinami darbuotojai, įmonės darbuotojų saugos ir sveikatos komitetas",- pasakoja VDI.

Darbuotojo teisės

DSSĮ 34 straipsnis nustato darbuotojo teises. Darbuotojas turi teisę: reikalauti, kad darbdavys sudarytų saugias ir sveikatai nekenksmingas darbo sąlygas; įrengtų kolektyvines apsaugos priemones; pats tartis su padalinio vadovu, darbdaviui atstovaujančiu asmeniu dėl darbuotojų saugos ir sveikatos gerinimo arba tam įgalioti darbuotojų atstovą saugai ir sveikatai, darbuotojų atstovą. Darbdaviui atstovaujantis asmuo siekdamas įgyvendinti darbdavio pareigą organizuoja prevencinių priemonių (techninių, medicinos, teisinių, organizacinių ir kitų), įgyvendinimą ir apie tai informuoja darbuotojus.

,,Darbuotojas pirmiausia turėtu kreiptis į savo darbdavį dėl saugių darbo sąlygų sudarymo. Tais atvejais, kai darbdavys nesudaro saugių ir sveikatai nekenksmingų darbo sąlygų, asmuo turi teisę kreiptis su rašytiniu skundu (prašymu), kurį gali atsiųsti paštu arba atnešti į bet kurį VDI teritorinį skyrių (adresus ir kitą reikiamą kontaktinę informaciją galima rasti interneto svetainėje www.vdi.lt) arba į VDI administraciją. VDI inspektorius atvyks į darbo vietą, nustatęs darbuotojų saugos ir sveikatos teisės aktų pažeidimus, įpareigos darbdavį per nustatytą terminą juos pašalinti", - teigia VDI.

Skaitytoja teiraujasi: ,,Ar normalu, kad darbuotojai verčiami šalti?"

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 21 Sep 2022 07:25:45 +0300
<![CDATA[Paaiškinimus dėl konteinerių angų dydžio ,,išgirsta" ne visi?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/paaiskinimus-del-konteineriu-angu-dydzio-isgirsta-ne-visi https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/paaiskinimus-del-konteineriu-angu-dydzio-isgirsta-ne-visi Jonavoje šalia konteinerių paliekamos šiukšlės - problema, kuri niekaip nepraranda aktualumo. Kol UAB ,,Jonavos paslaugos" prašo pranešti apie asmenis, taip atsikratančius savo atliekų: galiojančią tvarką kritikuojantys žmonės, savo ruožtu, toliau klausia, kodėl konteinerių angos, jų žodžiais tariant,  ,,tokios mažos"?

,,Aiškina, kad prie konteinerių šiukšlių palikti negalima, o kai nori išmesti didesnį maišą, jis netelpa į konteinerio skylę. Kas čia per nesąmonė?", - neslėpdama emocijų pasakojo į redakciją paskambinusi Asta Rimkienė. 

Pastabų dėl konteinerių angų dydžio turi ir ne vienas komentatorius, nuolat apie tai rašantis po straipsniais apie šiukšlintojus. 

Reaguojant į tai dar kartą primename kiek anksčiau UAB ,,Jonavos paslaugos" išplatintą  paaiškinimą. 

Bendrovė pabrėžia, kad bendro naudojimo konteinerių aikštelėmis dažniausiai naudojasi daugiabučių namų gyventojai. Aikštelėse Jūs matote pusiau požeminius konteinerius mišrioms atliekoms bei pakuotės rūšiavimo konteinerius stiklui, plastikui, popieriui/kartonui. Jų angų dydis – apgalvotas ir pasirinktas toks ne be reikalo. 

,,Kiekvienas daiktas turi savo vietą. Mišrių komunalinių atliekų konteinerio anga yra tokios formos, kurioje telpa 60 litrų šiukšlių maišas, o gyventojai, gyvenantys butuose, įprastai nekaupia atliekų dideliuose maišuose, nes galiausiai jie pradeda skleisti nemalonų kvapą. Šį anga suprojektuota taip, kad į ją nemestumėte didelių daiktų, didelio gabarito buitinių ar statybinių atliekų. Kitaip tariant, jeigu atliekos netelpa į šią angą - čia jų būti ir negali.

Primename, kad didelio gabarito atliekoms yra dvi surinkimo aikštelės Jonavoje, o mūsų bendrovė teikia paslaugą – didelio gabarito atliekų išnešimas ir išvežimas iš Jūsų gyvenamų butų, namų, įmonių", - teigia ,,Jonavos paslaugos".

Anot bendrovės, taip pat gyventojams iškyla nepatogumų ir klausimų dėl 𝑝𝑜𝑝𝑖𝑒𝑟𝑖𝑎𝑢𝑠/𝑘𝑎𝑟𝑡𝑜𝑛𝑜 rūšiavimo konteinerių. Kodėl šio konteinerio anga yra tokio dydžio, kad dažnai reikia plėšyti dėžes?


,,Tai logiškas ir racionalus sprendimas norint užpildyti konteinerį ir išnaudoti užpildymo galimybes maksimaliai. Įsivaizduokite ir palyginkite dvi situacijas. Pirmoji – į popieriaus/kartono konteinerį Jūs įmetate dideles dėžes jų nesuplėšę ir užpildote konteinerį labai greitai – dėl jų dydžio netelpa didesnis kiekis. Antroji situacija – įmetate tas pačias dėžes, tik smulkiau suplėšytas. Tikriausiai atsakymą supratote patys. Suplėšytų dėžių skaičius bus kur kas didesnis, o konteinerio užpildymas maksimalus. Neplėšant ir metant dideles dėžes, konteineriai būtų nuolat perpildyti ir gyventojai patirtų dar didesnių nepatogumų, o prireikus dažniau išvežinėti atliekas, tai taptų labai neekonomiška ir dar svarbiau – neekologiška", - teigia ,,Jonavos paslaugos".

Priduriama, kad gyventojai taip pat linkę paminėti, kad bent kartą per savaitę būtų galima palikti didelio gabarito atliekas prie konteinerių. Būtų galima tik tokiu atveju, jeigu praktika nerodytų, kad leidžiant tai daryti sekmadieniais, atliekos nebus paliekamos kitomis dienomis. Deja, 15 metų, kai buvo galima tai daryti tik sekmadieniais, gyventojai palikdavo ir kitomis dienomis. Tada kyla kitas klausimas: ar tokią aplinką mes norime matyti kiekvieną dieną? Prisiminkime kaip atrodė atliekų surinkimo aikštelės anksčiau, ir kaip atrodo dabar.


,,Todėl nuo 2021 m. rudens įsigaliojo atliekų tvarkymo taisyklių pakeitimas, kuris draudžia palikti didelio gabarito ir kitokias atliekas prie bendro naudojimo konteinerių aikštelėse", - teigia bendrovė.


Didelių gabaritų surinkimo aikšteles rasite Jonalaukio kaime ir Darbininkų g. 19, Jonava (administruoja ne „Jonavos paslaugos“, už šias aikšteles atsakingas VŠĮ Kauno regiono atliekų tvarkymo centras).


Bendrovės „Jonavos paslaugos“ atliekų tvarkymo skyriaus kontaktai: tel. 8 349 53689, el. paštas atliekos@jonavospaslaugos.lt. Nurodytais kontaktais galite kreiptis dėl didelio gabarito atliekų išnešimo ir išvežimo, kitų kylančių klausimų atliekų tema.

Primename, kad 2021 m. lapkričio 13 dieną pakeitus Administracinių nusižengimų kodeksą (ANK 367 straipsnį), buvo panaikintas įspėjimas. Tai reiškia, kad nuo tos dienos visi pažeidėjai – šiukšlintojai, netinkamai atsikratantys atliekomis jau gali sulaukti realių, piniginių baudų. Kaip skelbia ANK, Savivaldybių tarybų patvirtintų atliekų tvarkymo taisyklių pažeidimas užtraukia baudą nuo trisdešimt iki vieno šimto keturiasdešimt eurų. Nusižengimas, padarytas pakartotinai, užtraukia baudą nuo vieno šimto keturiasdešimt iki šešių šimtų eurų.

Paaiškinimus dėl konteinerių angų dydžio ,,išgirsta" ne visi?

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 20 Sep 2022 14:30:11 +0300
<![CDATA[Erika iš Juodmenos g.: ar gyvenamųjų namų kvartale įrengėme autostradą?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/erika-is-juodmenos-ar-gyvenamuju-namu-kvartale-irengeme-autostrada https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/erika-is-juodmenos-ar-gyvenamuju-namu-kvartale-irengeme-autostrada Portalo jonavoszinios.lt pranešimų skiltį „Pranešk naujieną“ pasiekė Erikos iš Juodmenos g. laiškas, kuriame moteris klausia -  ar gyvenamųjų namų kvartale įrengėme autostradą?

„Ar bus kada įrengtos saugumo priemonės Juodmenos gatvėje, nes panašu, kad vakarais ji tampa autostrada, kur greičio ribojimų nepaisoma? Ar lauksime kokių nelaimingų įvykių?“, - teiravosi Erika.

Įprastai tokie klausimai, susiję su eismo saugumo priemonėmis, sprendžiami Jonavos r. Saugaus eismo komisijos (SEK) posėdžiuose, tad moters klausimas perduotas pastarajai.

Šiandien, rugsėjo 19-ąją, po ilgesnės pertraukos buvo surengtas SEK posėdis, kuriame ir buvo aptarta Juodmenos g. situacija.

Anot SEK, norint, kad minimoje teritorijoje būtų įrengiamos eismo saugumo priemonės – greičio ribojimo kalneliai ar greičio ribojimo ženklai ir pan., tam turėtų pritarti dauguma gyventojų. Šį klausimą nuspręsta pavesti Juodmenos seniūnaitijos seniūnaičiui,  kuris apklausęs to kvartalo gyventojus, surinkęs parašus dėl eismo saugumo priemonių įrengimo, kreiptųsi į SEK. Tik tuomet, jei tam pritartų didžioji dauguma gyventojų, būtų sprendžiama dėl Juodmenos gatvėje įrengiamų eismo saugumo priemonių.    

Erika iš Juodmenos g.: ar gyvenamųjų namų kvartale įrengėme autostradą?

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 19 Sep 2022 17:01:47 +0300
<![CDATA[Jonavietė Rasa: Jei tingite vedžioti šunį, tai gal išvis neturėkite jo?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonaviete-rasa-jei-tingite-vedzioti-suni-tai-gal-isvis-neturekite-jo https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonaviete-rasa-jei-tingite-vedzioti-suni-tai-gal-isvis-neturekite-jo Neatsakingas šunų šeimininkų elgesys - aktualumo neprarandanti problema, nuolat kelianti visuomenės diskusijas: pastebima, kad dalis žmonių iki šiol nerenka keturkojų ekskrementų, vedžiodami savo augintinius mieste, nesilaiko ir kitų taisyklių. Šįkart į portalo jonavoszinios.lt redakciją kreipėsi Chemikų gatvės gyventoja, pasakojanti, kad baiminasi dėl savo kaimynų šunelio. 

,,Turime kaimynus, kurie visada paleidžia savo šunį lakstyti vieną kieme. Man atrodo, kad tai nėra tinkamas elgesys - šuo mažas, gali palysti po automobilių ratais. Ar galima taip elgtis? Ar šuo gali lakstyti palaidas kieme? Jei tingima vedžioti šunį, kam jis tada išvis reikalingas? Gal geriau būtų jo neturėti...", - kalbėjo į redakciją paskambinusi Rasa.

Moteris atkreipia dėmesį, kad paleidus šunį lakstyti vieną, niekas nesurenka ir jo ekskrementų.

Jonavos rajono savivaldybės viešosios tvarkos skyrius pabrėžia, kad Gyvūnų laikymo Jonavos rajono savivaldybės teritorijos gyvenamosiose vietovėse taisyklės nurodo, kad šunys bendrojo naudojimo patalpose, viešojoje vietoje vedami laikant už pavadėlio ir su antsnukiu ar be jo. Jei vedžiojant (vedant) šunis šalia yra žmonių ar gyvūnų, pavadėlis turi būti sutrumpinamas tiek, kad šunys negalėtų pasiekti žmonių ar gyvūnų ir nekeltų jiems grėsmės.

,,Tad viešoje vietoje paleisti šunis lakstyti be pavadėlio yra griežtai draudžiama ir ANK 346 straipsnyje už tai numatyta administracinė atsakomybė ir bauda iki 120 Eur. Taisyklėse numatyta, jog šunis rekomenduojama vedžioti gyvūnų vedžiojimo aikštelėse, jei jų nėra, – laukymėse, parkų pakraščiuose, kitose rečiau žmonių lankomose vietose (Jonavoje tokia aikštelė, kiek mums žinoma, yra Kauno g., priešais valymo įrenginius)", - aiškina pareigūnai. 

Šiais metais gauti 7 pranešimai dėl lakstančių palaidų šunų. Surašyti 6 administracinių nusižengimų protokolai, paskirtos baudos.

Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Jonavietė Rasa: Jei tingite vedžioti šunį, tai gal išvis neturėkite jo?

]]>
jonavoszinios.lt Fri, 16 Sep 2022 08:53:17 +0300
<![CDATA[Ruklos miestelyje sugedusio apšvietimo pasekmė - lūžusi koja ir nedarbingumas]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/ruklos-miestelyje-sugedusio-apsvietimo-pasekme-luzusi-koja-ir-nedarbingumas https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/ruklos-miestelyje-sugedusio-apsvietimo-pasekme-luzusi-koja-ir-nedarbingumas Ruklos miestelio dalyje, Rupeikio seniūnaitijoje buvo sugedęs lauko apšvietimas, pasakojimą pradeda šios teritorijos gyventoja E. Č. Anot moters, lauko apšvietimo nebuvo ilgiau nei dvi savaites, nors Ruklos seniūnijos administracija ir buvo apie tai informuota. Rukliškė paryčiais eidama į darbą, patamsyje nepastebėjusi kelyje esančios duobės, įmynė į ją, kryptelėjo koją ir parkrito.

„Atsistojusi dar pagalvojau, kad visa laimė, lyg niekas nelūžo ir toliau apgraibomis nuėjau į darbą. Artėjant prie darbovietės, pradėjau jausti kojos skausmą ir šlubčioti. Bedirbant pradėjau jausti šaltkrėtį, sukilo temperatūra, o galiausiai – koja pradėjo tinti, bendradarbė davė vaistų nuo skausmo. Darbo pabaigoje, nebegalėdama kęsti skausmų, teko kreiptis į medikus. Jų išvada  -  lateralinės kulkšnies lūžis, o man – gipsas ir nedarbingumas“, - pasakojo  E. Č. bei piktinosi Ruklos seniūnijos neveiksnumu rūpinantis miestelio ir jų gyventojų saugumu.

Moteris žeria priekaištus dėl sutrikdytos sveikatos, dėl prarasto darbingumo bei patirtos žalos.

Nelaimingas atsitikimas pakeliui į/iš darbo

Šį incidentą Valstybinė darbo inspekcija (VDI) vertina kaip nelaimingą atsitikimą pakeliui į darbą, todėl visos nedarbingumo metu netektos pajamos turėtų būti kompensuotos.

„Toks įvykis traktuotinas kaip nelaimingas atsitikimas pakeliui į darbą. Įvykio pakeliui į darbą priežastis ištiria ir užpildo nustatytos formos dokumentą nukentėjusios darbuotojos darbdavio sudaryta dvišalė komisija.

Visi darbuotojai yra draudžiami privalomuoju nelaimingų atsitikimų darbe, pakeliui į/iš darbo socialiniu draudimu, todėl įvykus nelaimingam atsitikimui  pakeliui į darbą ir VSDFV teritoriniam skyriui pripažinus įvykį draudiminiu, VSDFV iš draudiminių lėšų darbuotojams nuo pirmosios nedarbingumo dienos kompensuoja nedarbingumo metu netektas pajamas“, - teigia VDI komunikacijos skyrius.

Prekyboje nebuvo reikiamos detalės

Ruklos seniūnijos seniūnė Vilma Akvilė Karoblienė apgailestauja dėl moters traumos, linki jai pasveikti bei tvirtina, kad šiai dienai gedimas pašalintas, o problemai spręsti prireikė daugiau laiko dėl trūkstamos detalės.

„Vakar po pietų (rugsėjo 13 d. – red. past.) seniūnija buvo informuota apie patirtą moters traumą, labai apgailestaujame dėl įvykio.

Ruklos miestelyje, Rupeikio gatvė, viena iš paskutiniųjų gatvių, kurioje likęs senas apšvietimas, kuris genda pakankamai dažnai. Kartais gyventojai to net nepastebi, jei gedimas nežymus ir sutvarkoma greitai. Šį kartą gatvės apšvietimas neveikė ilgiau, kadangi sugedo gatvės apšvietimo laikrodis. Nors jis užsakytas buvo iš karto, tačiau jais prekiaujanti įmonė laikrodžių neturėjo, todėl teko palaukti, kol jie bus vėl prekyboje.

Rukloje gatvės apšviečiamos tik tam tikru paros metu ir turi laiko iškirpimą. Visus naujus laikrodžius, kad jie galėtų nustatytu laiku įsijungti ir išsijungti, būtina sukonfigūruoti. Tą atlieka specialistai. Taigi, gedimo šalinimas šiek tiek užtruko. Šiuo metu gatvės apšvietimas sureguliuotas.

Todėl dar kartą labai apgailestaujame dėl patirtos moters traumos ir nepatogumų bei linkime jai kuo greičiau pasveikti“, - sako V.A. Karoblienė.

Laukia ilgas gijimas

Traumatologai tvirtina, jog čiurnos aplinkoje yra daug įvairių lūžių, tai ir rezultatų, patyrusiems šias traumas, yra įvairių.

Didžioji dalis pacientų grįžta į kasdienį aktyvumą po 3-4 mėnesių, pilnas kaulo sugijimas vyksta iki 2 metų, o skausmas, maudimas gali tęstis iki 2 metų.

 

Ruklos miestelyje sugedusio apšvietimo pasekmė - lūžusi koja ir nedarbingumas

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 15 Sep 2022 14:10:35 +0300
<![CDATA[Mama Jolita: Mažiausiems R. Samulevičiaus mokiniams uždrausta į mokyklą atsinešti grynųjų pinigų. Kodėl?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/mama-jolita-maziausiems-r-samuleviciaus-mokiniams-uzdrausta-i-mokykla-atsinesti-grynuju-pinigu-kodel https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/mama-jolita-maziausiems-r-samuleviciaus-mokiniams-uzdrausta-i-mokykla-atsinesti-grynuju-pinigu-kodel „Patiems mažiausiems R. Samulevičiaus mokiniams uždrausta į mokyklą atsinešti grynųjų pinigų, suprask, mokykla siekia, jog vaikai maitintųsi tik mokyklos valgykloje. Bet pinigai gali būti skirti ne tik maitinimuisi, kodėl taip buvo nuspręsta? Ar gali mokyklos vadovybė drausti mano vaikui įdėti pinigų?“, - rašė Jolita (vardas pakeistas - red.past.).

Į mamos Jolitos teiginius atsakymus pateikė ugdymo įstaigos direktorius Artūras Jagelavičius bei nuomonę šią tema išreiškė savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyrius.

Anot A. Jagelavičiaus, progimnazijoje nėra uždrausta mokiniams turėti grynųjų pinigų, tačiau dažnai patys mažiausieji dar nežino, kaip su jais elgtis.

„LR Vyriausybės nustatyta tvarka visiems priešmokyklinio ugdymo grupės ir pirmų, antrų klasių mokiniams skiriami nemokami pietūs progimnazijos valgykloje. Taigi mažiausiems nėra būtina turėti grynųjų pinigų. Progimnazijoje neuždrausta mokiniams atsinešti grynųjų pinigų. Už grynus pinigus mokiniai gali pirkti užkandžius prekybos automatuose, valgyklos „kioske“ ar pavalgyti valgykloje.

Mažieji mokiniai atsineša į progimnaziją grynųjų pinigų, tačiau ne visi žino, kaip su pinigais elgtis, kaip jais atsiskaityti. Viena pradinio ugdymo mokytoja pirmajame klasės mokinių tėvų susirinkime iškėlė šią problemą. Paprašė tėvų vaikams duoti grynųjų tik penktadienį, nes mokytoja ruošėsi su mokiniais eiti į valgyklą ir prie prekybos automatų, turėdama tikslą mokyti mokinius atsiskaityti grynaisiais pinigais už pirkinius. Prieštaraujančių tėvų nebuvo. Gal dėl neteisingai išgirstos ar suprastos informacijos vėliau atsirado nuomonė, kad mažiesiems mokiniams draudžiama turėti grynųjų pinigų.

Taigi, progimnazijoje nėra uždrausta mokiniams atsinešti ir turėti grynųjų pinigų.

Prašome mokinių tėvų (globėjų), kilus neaiškumams dėl priimtų susitarimų klasėje, kreiptis į klasės vadovą arba į progimnazijos administraciją“, - teigia R. Samulevičiaus progimnazijos direktorius Artūras Jagelavičius.

Apie išsakytą mamos Jolitos situaciją nuomonę pareiškė ir Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Danguolė Deikienė.

„R. Samulevičiaus progimnazijos direktoriaus pateiktas atsakymas yra aiškus ir išsamus.

Įstaigoje priimtų susitarimų reikia laikytis. Juolab, kad šiuo atveju „mokytoja pirmajame klasės mokinių tėvų susirinkime iškėlė šią problemą“, o „prieštaraujančių tėvų nebuvo.“

Pritariu direktoriui, kad, kilus neaiškumams dėl susitarimų ar įvairių situacijų klasėje, mokinių tėvai pirmiausia turėtų kreiptis į klasės vadovą, o vėliau, jei būtina, į mokyklos administraciją“, - teigia specialistė.

Mama Jolita: Mažiausiems R. Samulevičiaus mokiniams uždrausta į mokyklą atsinešti grynųjų pinigų. Kodėl?

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 15 Sep 2022 09:56:29 +0300
<![CDATA[Gyventojai teiraujasi dėl tako: Ar šis ,,sovietinis palikimas" bus sutvarkytas?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/gyventojai-teiraujasi-del-tako-link-kapiniu-ar-sis-sovietinis-palikimas-bus-sutvarkytas https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/gyventojai-teiraujasi-del-tako-link-kapiniu-ar-sis-sovietinis-palikimas-bus-sutvarkytas Link Šmatų kapinių vedantis  pėsčiųjų takas  jau kurį laiką sulaukia jonaviečių dėmesio - portalas jonavoszinios.lt per pastaruosius keletą mėnesių gavo ne vieną klausimą apie planus jį sutvarkyti.

Neseniai į redakciją kreipėsi ir jonavietis, taką įvardijęs kaip tragediją - sovietinį palikimą. 

Susisiekus su miesto seniūnija paaiškėjo, kad tako būklė neliko nepastebėta - rengiamas projektas dėl objekto atnaujinimo.

Kadangi projektas dar nebaigtas, tikslios darbų datos įvardyti kol kas negalima.  

Gyventojai teiraujasi dėl tako: Ar šis ,,sovietinis palikimas" bus sutvarkytas?

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 15 Sep 2022 08:16:17 +0300
<![CDATA[Mama Kristina: Ar mes raupsuoti, kad neįleidžiami į J. Vareikio progimnaziją?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/mama-kristina-ar-mes-raupsuoti-kad-neileidziami-i-j-vareikio-progimnazija https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/mama-kristina-ar-mes-raupsuoti-kad-neileidziami-i-j-vareikio-progimnazija Prasidėjus naujiems mokslo metams, portalas jonavoszinios.lt sulaukia įvairių paklausimų iš tėvų apie Jonavos rajono ugdymo įstaigų veiklos organizavimą, vaikų ugdymą ir panašiai. Šį kartą redakciją pasiekė mamos Kristinos klausimas apie Justino Vareikio progimnaziją. Moteris tvirtina, kad tėvai neįleidžiami į mokyklą. Jonavos rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyrius pateikia mamai atsakymą dėl situacijos, o progimnazijai siūlo peržiūrėti taisykles.

„Jonavoje yra daug mokyklų, bet tik į vieną negali patekti tėvai. Kodėl neleidžiama savo mažųjų palydėti iki klasės? Kalba eina apie Justino Vareikio progimnaziją. Tėvai neįleidžiami į mokyklą, turi laukti vaikų lauke, palydėti iki klasės taipogi negalima. Ar mes raupsuoti?“, - rašo Kristina. 

Jonavos rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyrius, reaguodami į mokinio, lankančio Jonavos Justino Vareikio progimnaziją, mamos užklausimą, išanalizavo susiklosčiusią situaciją bei pateikia atsakymą. 

„Informuojame, kad pagal pateiktą progimnazijos administracijos informaciją, įstaigos darbuotojai vadovaujasi Jonavos Justino Vareikio progimnazijos darbo tvarkos taisyklių (patvirtintos progimnazijos direktoriaus 2020 m. rugpjūčio 31 d. įsakymu Nr. V-94) 76 ir 76.1 punktais, kuriuose išdėstyta ugdymo organizavimo tvarka: "Tėvai (globėjai, rūpintojai) į mokyklos patalpas gali įeiti tik išskirtiniais atvejais, iš anksto užsiregistravę ir suderinę savo atvykimo laiką su konkrečiu mokyklos darbuotoju. PUG ir pirmųjų klasių mokiniams skiriamas dviejų savaičių adaptacinis laikotarpis, kurio metu tėvams (globėjams, rūpintojams) suteikiama teisė vaiką ryte palydėti iki klasės (rūbinės), o po pamokų  pasiimti iš klasės (rūbinės)“. Tėvai apie progimnazijos darbo tvarkos taisykles informuoti. 

Mokyklos darbo tvarkos taisyklių 76 ir 76.1 punktai buvo įtraukti ekstremalios situacijos metu. 2022 m. rugpjūčio 30 d. Mokyklos tarybos posėdyje (protokolo Nr. DV1-7) taisyklės buvo aptartos ir priimtas nutarimas toliau laikytis šių punktų, nes nuo 2022 m. rugsėjo 1 d., padidėjus mokinių skaičiui, mokykla turi užtikrinti visokeriopą mokinių saugumą.

Atsižvelgiant į tai, kad šiuo metu ekstremali situacija atšaukta, progimnazijos administracijai siūloma peržiūrėti jų darbo tvarkos taisykles, ką įstaigą planuoja daryti 2022 m. spalio mėnesį Mokyklos tarybos posėdyje“, - rašoma pateiktame atsakyme.

 

 

 

Mama Kristina: Ar mes raupsuoti, kad neįleidžiami į J. Vareikio progimnaziją?

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 14 Sep 2022 08:49:26 +0300
<![CDATA[Jonavietis teiraujasi: ,,Ar darbdavys privalo atlyginti elektros energijos išlaidas, kai darbuotojas paprašomas dirbti nuotolyje?"]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavietis-teiraujasi-ar-darbdavys-privalo-atlyginti-elektros-energijos-islaidas-kai-darbuotojas-paprasomas-dirbti-nuotolyje https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavietis-teiraujasi-ar-darbdavys-privalo-atlyginti-elektros-energijos-islaidas-kai-darbuotojas-paprasomas-dirbti-nuotolyje Vis pasigirstant kalboms, kad siekiant sutaupyti, darbdaviams vertėtų pagalvoti apie nuotolinio darbo galimybę, portalas jonavoszinios.lt sulaukė jonaviečių klausimų, ar jiems privalo būti atlygintos elektros išlaidos, kai jie yra paprašomi dirbti iš namų?

,,Darbdavys prašo, kad dirbčiau iš namų. Taip esą jam nereikės papildomai šildyti patalpų, kai oras dar labiau atšals.  Akivaizdu, kad ir elektros išlaidos jam sumažės, tačiau man jos  išaugs. Ar teisinga taupyti darbuotojų sąskaita? O gal darbdavys turi apmokėti už sunaudotą elektrą?", - klausia skaitytojas Ramūnas.

Susisiekus su Valstybine darbo inspekcija ši pateikė atsakymą, kuris - darbuotojų naudai.

,,Taip, darbdavys turi kompensuoti", - pasiteiravus konkrečiai dėl išlaidų elektrai, paaiškio VDI.

Inspekcija atkreipia dėmesį, kad Darbo kodeksas numato, jog dirbti nuotoliniu būdu skiriama darbuotojo prašymu arba šalių susitarimu. Darbdavys, atsižvelgęs į darbo organizavimo ypatumus, vertina, ar gali suteikti galimybę dirbti nuotoliniu būdu. Įvertinamos darbuotojo atliekamos darbo funkcijos, jų specifika ir kt. Dirbant nuotoliniu būdu, darbuotojui mokamas darbo sutartyje sulygtas darbo užmokestis. Darbuotojas nuotoliniu būdu gali dirbti tiek nuolat, tiek kelis kartus per savaitę, tiek keletą valandų per dieną ar savaitę, priklausomai nuo darbo sutarties šalių susitarimo. Nesant galimybės visą darbo laiką dirbti nuotoliniu būdu, galėtų būti susitariama dėl tam tikrų funkcijų atlikimo nuotoliniu būdu. Siekiant tinkamai vykdyti darbo organizavimą įmonėje, įstaigoje ar organizacijoje, darbo sutarties šalys gali nusistatyti konkretų darbuotojo darbo funkcijų vykdymo nuotoliniu būdu laiką, pavyzdžiui, kuriomis darbo dienos valandomis darbuotojas vykdys savo darbo funkcijas nuotoliniu būdu, o kuriomis –  nuolatinėje darbo funkcijų atlikimo vietoje.

,,Skiriant dirbti nuotoliniu būdu, raštu nustatomi darbo vietos reikalavimai (jeigu tokie keliami), darbui suteikiamos naudoti darbo priemonės, aprūpinimo jomis tvarka, naudojimosi darbo priemonėmis taisyklės, taip pat nurodomas darbovietės padalinys, skyrius ar atsakingas asmuo, kuriam darbuotojas turi atsiskaityti už atliktą darbą darbdavio nustatyta tvarka. Jeigu dirbdamas nuotoliniu būdu darbuotojas patiria papildomų išlaidų, susijusių su jo darbu, darbo priemonių įsigijimu, įsirengimu ir naudojimu, jos privalo būti kompensuotos. Kompensacijos dydį ir jos mokėjimo sąlygas darbo sutarties šalys nustato susitarimu", - teigia VDI. 

Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Jonavietis teiraujasi: ,,Ar darbdavys privalo atlyginti elektros energijos išlaidas, kai darbuotojas paprašomas dirbti nuotolyje?"

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 13 Sep 2022 12:45:30 +0300
<![CDATA[Jonavietė perspėja: užsirakinkite duris, jų užraktus vėl tikrina įtartini asmenys]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonaviete-perspeja-uzsirakinkite-duris-ju-uzraktus-vel-tikrina-itartini-asmenys https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonaviete-perspeja-uzsirakinkite-duris-ju-uzraktus-vel-tikrina-itartini-asmenys Jonaviečiai jau ne vienerius metus periodiškai praneša apie asmenis, kurie vaikšto po daugiabučių laiptines ir ,,tikrina", ar butų durys užrakintos. Neabejojama, kad taip bandoma surasti neužrakintas duris, o atvėrus jas pagriebti bei pasisavinti daiktus, esančius po ranka. Šįkart apie įtartinus asmenis pasakoja Sodų gatvės gyventoja Dalia.

,,Sekmadienį apie 16 valandą išgirdau, kad klibinama mano buto durų rankena. Pažiūrėjusi pro akutę nieko nepamačiau, bet girdėjau, kad kažkas nubėgo laiptais. Nuėjusi prie virtuvės lango pamačiau, kad išbėgo kažkokie vaikėzai su kapišonais... Gal 15-16 metų, dviese.

Manau, reikėtų perspėti jonaviečius", - pasakojo jonavietė.

Jonavietė perspėja: užsirakinkite duris, jų užraktus vėl tikrina įtartini asmenys

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 12 Sep 2022 08:27:33 +0300
<![CDATA[Achemiečiai domisi: ar išėjus iš darbo po prastovų jiems būtų mokama mažesnė nedarbo išmoka?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/achemieciai-domisi-ar-isejus-is-darbo-po-prastovu-jiems-butu-mokama-mazesne-nedarbo-ismoka https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/achemieciai-domisi-ar-isejus-is-darbo-po-prastovu-jiems-butu-mokama-mazesne-nedarbo-ismoka Azoto trąšų gamybos bendrovei „Achema“ pranešus, kad dalis darbuotojų bus priversti išeiti į prastovas, o 5 procentai jų bus atleisti, portalas jonavoszinios.lt sulaukia klausimų apie tai, ar išėjus iš darbo po prastovų, asmenims bus mokama mažesnė nedarbo socialinio draudimo išmoka (NSDI), nei darbą palikus prieš prastovas. Reaguojant į tai, susisiekta su ,,Sodra", kuri paaiškina, kaip apskaičiuojamas šios išmokos dydis. 

Pastovioji ir kintamosios dalys

Nedarbo socialinio draudimo išmoka skiriama tiems žmonėms, kurie sukaupė pakankamą nedarbo draudimo stažą – 12 mėnesių per pastaruosius 30 mėnesių iki užsiregistravimo Užimtumo tarnyboje dienos.

Nedarbo išmoka mokama devynis mėnesius. Ją sudaro pastovi ir kintamoji dalys. Pastovią nedarbo išmokos dalį sudaro 23,27 procento mėnesį, už kurį mokama nedarbo išmoka, galiojančios minimaliosios mėnesinės algos (MMA). Nuo šių metų sausio MMA yra 730 eurų, todėl pastovi nedarbo išmokos dalis lygi 169,87 euro.

Pajamos per 30 mėnesių

Anot ,,Sodros", apskaičiuojant kintamą nedarbo išmokos dalį įvertinamos gavėjo draudžiamosios pajamos, turėtos per 30 mėnesių, praėjusių iki užpraeito kalendorinio mėnesio pabaigos nuo bedarbio įsiregistravimo Užimtumo tarnyboje dienos.

,,Pavyzdžiui, jei žmogus įsiregistravo Užimtumo tarnyboje šių metų rugsėjo mėnesį, bus vertinamos jo draudžiamosios pajamos, turėtos 2020 metų vasario – 2022 metų liepos mėnesiais. Jei užsiregistruos Užimtumo tarnyboje šių metų gruodį, bus vertinamos draudžiamosios pajamos, turėtos 2020 metų gegužės - 2022 metų spalio mėnesiais", - paaiškino ,,Sodros" komunikacijos patarėja Malgožata Kozič.

Paprastai sakant, jei, tarkim, asmuo bus 4 mėnesius prastovose, kai jam bus mokama 40 proc. jo atlyginimo, tai jo draudžiamosios pajamos bus tas 40 proc. ir tai turės įtakos jo NSDI mažėjimui (lyginant su NSDI, kokį jis gautų dirbdamas už 100 proc. atlyginimą), o tiksliau - kintamosios dalies mažėjimui. 

Dydis keičiasi

Nedarbo išmoka mokama 9 mėnesius, tačiau jos dydis kas tris mėnesius keičiasi. Pirmus tris mėnesius kintamoji išmokos dalis sudaro 38,79 proc. asmens vidutinių mėnesio draudžiamųjų pajamų, ketvirtą – šeštą mėnesį – 31,03 proc., o septintą-devintą mėnesį – 23,27 proc. asmens vidutinių mėnesio draudžiamųjų pajamų.

Primename ir tai, kad kilus įvairiems klausimams dėl prastovų, ,,Achemos" profsąjunga ragina darbuotojus kreiptis į ją. Pažadėta, kad profsąjunga padės atlikti visus skaičiavimus, padėsiančius išvengti kuo daugiau nuostolių.

Achemiečiai domisi: ar išėjus iš darbo po prastovų jiems būtų mokama mažesnė nedarbo išmoka?

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 07 Sep 2022 11:23:45 +0300
<![CDATA[Dviratininkė: būkite atsargūs – take atsivėrė skylė]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/dviratininke-bukite-atsargus-take-atsivere-skyle https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/dviratininke-bukite-atsargus-take-atsivere-skyle Dviratininkė Jolanta perspėja kitus ir ragina būti atsargiems dviračių take P. Vaičiūno gatvėje.

Anot Jolantos, rugsėjo 6 -osios vakarą, važiuodama naujuoju dviračių taku P. Vaičiūno gatvėje, nuo laidojimo namų link Laisvės gatvės, dešinėje pusėje, ties lietaus nubėgimo grotelėmis aptiko besiveriančią skylę asfalto dangoje.

Pasak moters, laimei, ji į minimą duobę neįvažiavo, laiku pastebėjo, bet perspėja ir kitus būti atidžiais.

Moters darytos nuotraukos ir informacija perduota ir Jonavos miesto seniūnijai. Pastaroji tvirtino, jog esamą problemą spręs.

Dviratininkė: būkite atsargūs – take atsivėrė skylė

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 07 Sep 2022 09:09:00 +0300
<![CDATA[Jonavietis: „Aprašykit šituos „grožius", kiekvienoje Jonavos aikštelėje“]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavietis-aprasykit-situos-grozius-kiekvienoj-jonavos-aiksteleje https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavietis-aprasykit-situos-grozius-kiekvienoj-jonavos-aiksteleje Pro jonaviečių akis neprasprūsta dalyje prekybos centrų aikštelėse stovintys, galimai eksploatacijai nebetinkami automobiliai, atliekantys reklaminio stendo vaidmenį – „Superkame automobilius“. Vieni automobiliai gan tvarkingi, priparkuoti stovėjimo aikštelių pakraščiuose, kiti, vienok, žavesio nekelia – nuleistomis padangomis, išdaužytais langais. Tokio automobilio nuotrauką  atsiuntęs jonavietis paprašė pasidomėti šiomis transporto priemonėmis.

„Aprašykit šituos „grožius", kiekvienoje Jonavos aikštelėje. Kaip jie "puošia" miestą", - prie atsiųstos nuotraukos parašė vyriškis.

Kiek anksčiau į tokį automobilį dėmesį buvo atkreipusi ir Vitalija, kuri teiravosi, ar nebeeksploatuojami automobiliai neteršia aplinkos? Kodėl prekybos centrai leidžia tokių automobilių savininkams darkyti prekybcentrių aplinką? Čia nei gražu, nei reklama, tvirtino jonaviškė.

Teršia aplinką

Vitalijos išsakytas klausimas teisingas - neeksploatuojami ir netvarkingi automobiliai teršia aplinką dėl iš jų tekančių tepalų ir skysčių.

Be to, pernai priimtos ir nuo šių metų sausio įsigaliojusios Administracinių nusižengimų kodekso (ANK) įstatymo pataisos numato, kad  neeksploatuojamos ar netinkamos eksploatuoti transporto priemonės laikymas bendrojo naudojimo vietose užtraukia įspėjimą transporto priemonių savininkams (valdytojams), o už padarytą pakartotinį nusižengimą – baudą nuo 140 iki 300 eurų arba transporto priemonės konfiskavimą.

Kreiptasi į pareigūnus

Tęsiant mintį apie konkretų jonaviečio nufotografuotą automobilį, jis kurį laiką darkė prekybos centro Maxima stovėjimo aikštelę. Šiai dienai – problema jau išspręsta.

 

„Tokių atvejų, kai nenaudojami automobiliai paliekami aikštelėse, deja, bet kartais dar pasitaiko. Prie parduotuvių esančios aikštelės yra skirtos mūsų pirkėjams. Taigi, pastebėję paliktą nenaudojamą automobilį turime teisę kreiptis į policijos pareigūnus. Taip nutiko praėjusią savaitę Jonavoje, Plento gatvėje, esančios mūsų parduotuvės aikštelėje – operatyviai atvykę policijos pareigūnai išgabeno čia paliktą nenaudojamą automobilį. Dėkojame pareigūnams už jų darbą“, - komentavo „Maximos“ Komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė.

Tvarkingi automobiliai – reklaminiai stendai netrukdo

Panašus  automobilis – reklaminis stendas yra ir kito prekybos centro „Norfa“ aikštelėje, Žeimių gatvėje.  

Šio prekybos tinklo atstovas spaudai Darius Ryliškis, komentuodamas situaciją dėl reklamų ant transporto priemonių teigė, jog minimoje aikštelėje toks automobilis išties yra. Tačiau jis - techniškai ir estetiškai tvarkingas, stovi aikštelės gale, vietos neužima, netrukdo nei prekybos centro atstovams, nei pirkėjams, todėl imtis kokių nors veiksmų dėl jo pašalinimo kol kas neketinama.

Jonavietis: „Aprašykit šituos „grožius", kiekvienoje Jonavos aikštelėje“

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 31 Aug 2022 09:28:27 +0300
<![CDATA[Vairuotojų kantrybė senka: Ar šiandien vėl bus kamštis žiede dėl kelio darbų?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/vairuotoju-kantrybe-senka-ar-siandien-vel-bus-kamstis-ziede-del-kelio-darbu https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/vairuotoju-kantrybe-senka-ar-siandien-vel-bus-kamstis-ziede-del-kelio-darbu Kelių tarnyba buvo informavusi apie žiedinės sankryžos A6 kelyje, Plento gatvėje, Jonava, remonto darbus. Darbai pradėti rugpjūčio vidury, rugpjūčio 18; 19; 22 dienomis minimoje sankryžoje buvo ribojamas eismas.

Šiandien, rugpjūčio 30-ąją, darbai dar nėra baigti, vairuotojų kantrybė senka dėl eismo trikdymo. Portalo redakciją pasiekia vairuotojų nusiskundimai, tokie kaip "mažą lopinėlį tvarko per ilgai"; "nuskust spėjo greitai, o naujo asfalto neskuba užlieti" ir pan.

Šiandien ryte gautas moters pranešimas, kad vairuotojai vakar po 1.5 valandos „tupėjo kamštyje. Ar šiandien vėl bus kamštis žiede dėl kelio darbų?“.

Susisekus su AB „Kelių tarnyba“ akcentuota, jog minima žiedinė sankryža Plento gatvėje, Jonavoje, piko valandomis yra itin apkrauta, automobilių srautai ypač dideli, tad užsitęsęs remontas kelia nepatogumų ne tik Jonavos, bet ir kitų miestų vairuotojams. Teirautasi, kada planuojama darbų pabaiga? Po užklausimo gautas Jonavos Kelių tarnybos vyriausiojo inžinieriaus Aurimo Augučio komentaras.

„Minėtoje vietoje darbai vyksta ir planuojami užbaigti visai netrukus, t. y. per kelias dienas. Esame dėkingi už gyventojų kantrybę ir primename, kad jonaviečiai ir miesto svečiai jau čia pat galės džiaugtis kokybiška danga, geresne, saugesne žiedine sankryža.

Maloniai primename, kad jei gyventojai turi panašių klausimų, pageidavimų, pastebėjimų dėl kelių būklės, darbų ar pan. – juos kviečiame teikti Lietuvos automobilių kelių direkcijos Eismo informacijos centro telefonu 1871 arba +370 5 232 9600“, - tvirtino Aurimas Augutis.

Papildyta:

Jonavos gyventojai, susisiekę aukščiau nurodytais telefono numeriais, po kurio laiko gavo atsakymą, kad sankryžoje remonto darbai nevyks iki rugsėjo 1 dienos. 

 

Vairuotojų kantrybė senka: Ar šiandien vėl bus kamštis žiede dėl kelio darbų?

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 30 Aug 2022 15:04:11 +0300
<![CDATA[Teiraujamasi dėl žaliųjų atliekų tvarkymo: ar galima jas deginti laužavietėse?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/teiraujamasi-del-zaliuju-atlieku-tvarkymo-ar-galima-jas-deginti-lauzavietese https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/teiraujamasi-del-zaliuju-atlieku-tvarkymo-ar-galima-jas-deginti-lauzavietese ,,Dalis miesto gyventojų, gyvenančių individualiuose namuose, turi daržus, gėlynus. Juose susidaro žaliosios atliekos. Kai kas jas tiesiog degina, net ir tokiu karštu oru, kai oro tarša padidėjusi. Klausimas: ar galima miesto teritorijoje deginti šašlykinėse ar bačkose žaliąsias atliekas", - teiravosi portalo jonavoszinios.lt skaitytoja.

Kadangi atliekų tvarkymas - aplinkosaugininkų kompetencijoje, gyventojos klausimą pakomentavo Aplinkos apsaugos departamentas. Jis akcentuoja, kad žaliąsias atliekas atliekų turėtojai privalo tvarkyti nepažeisdami aplinkosauginių teisės aktų reikalavimų. Vadovaujantis ,,Atliekų tvarkymo taisyklių“ 65 p. žaliųjų (sodų, parkų ir želdynų tvarkymo) atliekų turėtojai šias atliekas turi rūšiuoti jų susidarymo vietoje ir apdoroti kompostavimo įrenginiuose patys arba perduoti jas tokių atliekų apdorojimo įmonei.

Apie taisykles - išsamiai

Anot departamento, žaliąsias atliekas deginti galima tik laikantis ,,Aplinkos apsaugos reikalavimų lauko sąlygomis deginant augalus ar jų dalis reikalavimų“:

1. Aplinkos apsaugos reikalavimai lauko sąlygomis deginant augalus ar jų dalis nustato sausos žolės, nendrių, šiaudų, laukininkystės ir daržininkystės augalinės kilmės liekanų (daržovių stiebai, lapai, virkščios, šaknys, piktžolės ir pan.), nukritusių lapų ar kitų nuokritų, nulūžusių ar nugenėtų šakų, sodininkystės, želdynų priežiūros liekanų ir kitokios medienos (išskyrus surinktos vykdant miškų ūkio veiklą) (toliau – Augalai) deginimo tvarką lauko sąlygomis Lietuvos Respublikoje ir draudimus, susijusius su šiuo deginimu.

2. Sausą žolę, nendres, nukritusius lapus, šiaudus, laukininkystės, daržininkystės, augalinės kilmės liekanas lauko sąlygomis leidžiama deginti tik surinktas (sugrėbtas) į krūvas, kai nėra galimybių jų kompostuoti (arba kompostavimas gali sąlygoti augalų kenkėjų plitimą) ar kitaip panaudoti, ne arčiau kaip 30 metrų nuo statinių. Deginimas turi būti nuolat stebimas, jį baigus, smilkstančią ugniavietę privaloma užgesinti užpilant vandeniu, smėliu ir pan.

3. Draudžiama deginti ražienas, taip pat nenupjautą ir nesurinktą (nesugrėbtą) žolę, nendres, javus ir kitas žemės ūkio kultūras, taip pat nenupjautus ar nenukirstus sumedėjusius augalus, išskyrus laukinių augalų deginimo atvejus, numatytus Lietuvos Respublikos saugomų teritorijų įstatymo nustatyta tvarka patvirtintuose gamtotvarkos planuose.

4. Draudžiama surinktus (sugrėbtus) Augalus, jų dalis ar krūvas deginti miškų gaisrams kilti palankiomis dienomis, tai yra esant IV–V klasės miškų gaisringumui (šias sąlygas nustato Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba, jas skelbia žiniasklaida).

5. Draudžiama surinktus (sugrėbtus) Augalus, jų dalis ar krūvas deginti miške, aukštapelkėse, durpingose vietose ar vietovėse, esančiose arčiau kaip 50 metrų nuo miško, aukštapelkės ar durpingos vietos, taip pat miestuose ir miesteliuose (išskyrus laužų kūrenimą, laužų kūrenimui nustatytose vietose).

6. Draudžiama kartu (ar atskirai) su surinktais (sugrėbtais) Augalais ar jų dalimis deginti bet kokias buitines, pramonines ir kitas atliekas, išskyrus atvejus, kai deginama mediena neapdorota jokiomis cheminėmis medžiagomis (dažais, lakais, klijais, impregnuojančiomis medžiagomis ir t. t.).

7. Sumedėjusių augalų dalis (stiebus, šakas, šaknis ir kt.) ar gaminius, pagamintus iš šių dalių, nenaudojant 6 punkte nurodytų cheminių medžiagų (toliau – mediena), lauko sąlygomis leidžiama sudeginti tik tada, kai nėra galimybių jas panaudoti ūkio reikmėms (šilumos energijai gauti kurą deginančiuose įrenginiuose, mulčiaus gamybai ir kt.) arba tai būtų nuostolinga

8. Vengiant smulkiosios faunos žūties draudžiama deginti medieną jos neperkrovus, jei į krūvas ji buvo sukrauta anksčiau nei savaitę iki deginimo.

9. Iškylų, švenčių, stovyklų ir pan. renginių laužuose ir maisto gaminimo įrenginiuose (griliuose, šašlykinėse, ugniakuruose, rūkyklose ir pan.) leidžiama deginti medieną ir medžio anglį. Laužus leidžiama kurti tik nustatytose ir įrengtose vietose, taip pat privačios nuosavybės teise valdomuose žemės sklypuose, savininko nustatytose vietose, jei tai neuždrausta kitais teisės aktais (Lietuvos Respublikos žemės, Lietuvos Respublikos miškų, Lietuvos Respublikos saugomų teritorijų ir kiti įstatymai, juos įgyvendinantys teisės aktai).

10. Kilnojami maisto gaminimo įrenginiai (kepsninės, ugniakurai, rūkyklos ir pan.), kuriuose lauko sąlygomis gaminamas maistas ir naudojama atvira ugnis, turi būti pastatomi taip, kad nenukentėtų žolinė augalija, greta esantys medžiai ar krūmai, ir laikantis 12 punkte nustatytų reikalavimų. Po įrenginio naudojimo susidariusius pelenus, juos visiškai užgesinus, rekomenduojama išbarstyti dirbamoje žemėje.

11. Siekiant išvengti laužų kūrenimo tam neskirtose vietose, savivaldybių institucijoms, saugomų teritorijų direkcijomis, miškų urėdijoms savo administruojamose teritorijose įvertinus poreikį rekomenduojama įrengti reikiamą skaičių vietų, kuriose būtų galima rengti iškylas su galimybe susikurti ugnį.

12. Deginant Augalus, taip pat privaloma laikytis Bendrųjų gaisrinės saugos taisyklių, patvirtintų Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos direktoriaus 2005 m. vasario 18 d. įsakymu Nr. 64 „Dėl Bendrųjų priešgaisrinės saugos taisyklių patvirtinimo ir kai kurių Priešgaisrinės apsaugos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos direktoriaus įsakymų pripažinimo netekusiais galios“, ir Miškų priešgaisrinės apsaugos taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1995 m. balandžio 7 d. nutarimu Nr. 500 „Dėl Miškų priešgaisrinės apsaugos taisyklių patvirtinimo“, kitų galiojančių Lietuvos Respublikoje įstatymų ir teisės aktų nuostatų.

13. Kai sugrėbtų (surinktų) Augalų, jų dalių vieno deginimo metu deginamas kiekis viršija 5 m3 tūrio arba deginama iškart keliose vietose, apie deginimo vietą ir laiką ne vėliau kaip prieš 1 valandą telefonu privaloma pranešti artimiausiam Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos padaliniui ir (ar) atitinkamos miškų urėdijos padaliniui (girininkijai).

14. Žemės savininkai, naudotojai ir valdytojai, pastebėję savo žemėje žolės, ražienų ar nesurinktų (nesugrėbtų) šiaudų gaisrą, nedelsdami privalo apie tai informuoti Bendrąjį pagalbos centrą telefonu 112 ir (arba) Valstybinę priešgaisrinę gelbėjimo tarnybą, o, jei dėl gaisro kyla pavojus artimiausiam miškui, – ir atitinkamos miškų urėdijos padalinį (girininkiją).

15. Žemės savininkai, naudotojai ir valdytojai, kurių žemėje nesilaikoma šių reikalavimų, taip pat kiti asmenys, nesilaikantys šių reikalavimų, baudžiami Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso nustatyta tvarka ir įstatymų nustatyta tvarka privalo atlyginti aplinkai padarytą žalą.

Minimaliai žala vertinama 100 eurų

Už atliekų deginimą nesilaikant teisės aktų reikalavimų skaičiuojama žala aplinkos orui, priklausomai nuo sudeginto atliekų kiekio. Minimali taikoma žala – 100 eur. 

Taip pat taikoma administracinė atsakomybė pagal Administracinių nusižengimų kodekso 286 str. Aplinkos apsaugos reikalavimų pažeidimas deginant sausą žolę, nendres, javus, nukritusius medžių lapus, šiaudus, laukininkystės ir daržininkystės atliekas:

1. Sausos žolės, nendrių, nukritusių medžių lapų, šiaudų, laukininkystės ir daržininkystės atliekų deginimas pažeidžiant aplinkos apsaugos reikalavimus užtraukia baudą asmenims nuo 30 iki 230 eurų ir juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 60 iki 300 eurų.

2. Priešgaisrinės apsaugos priemonių nesiėmimas pastebėjus savo žemėje ražienų ar nesugrėbtų (nesurinktų) šiaudų gaisrą užtraukia baudą žemės savininkams, naudotojams ir valdytojams nuo 30 iki 170 eurų.

3. Ražienų, nenupjautų ir nesugrėbtų (nesurinktų) žolių, nendrių, javų ir kitų žemės ūkio kultūrų deginimas užtraukia baudą asmenims nuo 50 iki 300 eurų ir juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 120 iki 350 eurų.

Daugiau informacijos rasite pranešime – https://aad.lrv.lt/lt/naujienos/per-karscius-kurenkite-lauzus-ir-naudokite-kepsnines-itin-atidziai

Padėti gali ,,Jonavos paslaugos"

Norinčius pasinaudoti paslauga, prašome kreiptis dėl sutarties sudarymo, adresu Gudžionių g. 4, Jonava (II a. – Atliekų tvarkymo sistemos organizavimo skyrius).

Sudarius sutartį jums bus išduotas, specialiu ženklu „Žaliosios atliekos“ pažymėtas, 0,35 m3 maišas. Vieno maišo su biologiškai skaidžiomis atliekomis sutvarkymo kaina 2 Eur (su PVM).

Nušienauta žolė ir medžių lapai Jonavos mieste bus renkami kiekvieną antradienį nuo 12 valandos. Registruotis pirmadienį ir antradienį iki 10 val. telefonu (8 349) 536 89 arba elektroniniu paštu atliekos@jonavospaslaugos.lt pranešti savo adresą, pavardę, mokėtojo numerį, elektroninio pašto adresą.

Mokėjimo pranešimą už suteiktą paslaugą pateiksime elektroniniu paštu iki sekančio mėnesio 13 d.

Atliekų tvarkymo organizavimo skyriaus klientų priėmimo laikas:

pirmadienį nuo 12:00 iki 16:00 val.,
antradienį – ketvirtadienį nuo 7:00 iki 11:00 val.

Teiraujamasi dėl žaliųjų atliekų tvarkymo: ar galima jas deginti laužavietėse?

]]>
jonavoszinios.lt Fri, 26 Aug 2022 10:37:14 +0300
<![CDATA[Pastebite, kad Jonavoje kuro kainos didesnės nei aplinkiniuose miestuose? Prekybininkai turi savo atsakymą]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/pastebite-kad-jonavoje-kuro-kainos-didesnes-nei-aplinkiniuose-miestuose-prekybininkai-turi-savo-atsakyma https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/pastebite-kad-jonavoje-kuro-kainos-didesnes-nei-aplinkiniuose-miestuose-prekybininkai-turi-savo-atsakyma Lietuvos energetikos agentūra skaičiuoja, kad pastarosiomis savaitėmis Lietuvoje buvo galima matyti kuro kainų mažėjimą. Nepaisant to, sutaupyti bandantys vairuotojai yra priversti stebėti skirtingų degalinių švieslentes: kainos jose kartais gerokai skiriasi. Tuo tarpu jonaviečiai pirštu baksnoja į jiems matomą nemalonią tendenciją -  socialiniuose tinkluose ne kartą buvo kilusios diskusijos, kodėl Jonavoje kuras brangesnis nei aplinkiniuose miestuose? Užklausų, susijusių su tuo, sulaukė ir portalo jonavoszinios.lt redakcija, kuri dėl minimos situacijos kreipėsi į keletą  degalinių tinklų.

Jaučia skirtumą

,,Jau eilę metų Ukmergėje ir Kaune kuras pigesnis nei Jonavoje. Kainos skiriasi apie 10 centų, kas nėra mažai, jei esi žmogus, kasdien važinėjantis automobiliu. Atrodo, kad degalinės dirba lyg susitarę. Gal jums pavyktų gauti jų atsakymus?", - teiravosi į redakciją paskambinęs Giedrius. 

Prieš kelias savaites klausimai dėl kuro kainų Jonavoje buvo perduoti šiems degalinių tinklams: ,,Emsi", ,,Viada", ,,Baltic Petroleum" bei ,,Circle K Lietuva". Vienos jų atsakymus atsiuntė iškart, kitų - reikėjo palaukti. Nutarėme pateikti savo skaitytojams jau turimus atsakymus.

Aiškina apie daug faktorių

,,Skirtingose Bendrovės degalinių tinklo degalinėse kainos priklauso nuo daugelio faktorių, tokių kaip konkurencinė aplinka, degalinėje turimų naftos produktų likučių savikainos, apyvartumas, logistikos sąnaudos, investicijos į degalinės infrastruktūrą, marketingo sprendimai ir kt.", - aiškino ,,Baltic Petroleum".

Kituose regionuose - panašios tendencijos?

Circle K Lietuva“ degalų kategorijos vadovas Rokas Laurinavičius akcentavo, kad degalinių tinklo kainos įvairiuose miestuose įprastai skiriasi – tai galima pastebėti ir kituose regionuose.

,,Skirtingas kainas lemia tiekimo ir operaciniai kaštai, atsargų bei pardavimų apimčių skirtumai. Kainos gali būti kitokios ir dėl skirtingos savikainos degalų terminaluose, iš kurių tiekiami degalai.

Galutinei kainai įtaką daro ir skirtingos konkurencinės aplinkos ar net lojalumo ir akcijavimo programos. Visi šie veiksniai lemia galutinę kainą, tad ji vienur gali būti mažesnė negu Jonavoje, o kitur – didesnė. Apsilankę mūsų internetinėje svetainėje, „Circle K“ lankytojai gali rasti sąrašą degalinių, siūlančių žemiausias degalų kainas", - aiškino R. Laurinavičius.

Didelių skirtumų neįžvelgia. 

,,Viada" teigia, kad Jonavoje matomas kainos nuo aplinkinių regionų skiriasi mažai.

,,Degalų kainos degalinėse priklauso nuo keleto veiksnių, o jų skirtumą daugiausiai lemia atsargų pirkimo kaina, mokesčiai, konkurencinė aplinka.  Dėl šių priežasčių kainos nežymiai gali skirtis ir to paties miesto degalinėse. Jonavoje degalų kainos yra vienodos arba nežymiai skiriasi nei aplinkiniuose regionuose", - teigė ,,Viada" mažmeninės prekybos direktorius V. Bacevičiaus.

 ,,Emsi" savo atsakymo nepateikė iki šiol. 

Pastebite, kad Jonavoje kuro kainos didesnės nei aplinkiniuose miestuose? Prekybininkai turi savo atsakymą

]]>
jonavoszinios.lt Fri, 26 Aug 2022 10:19:19 +0300
<![CDATA[Jonavietė: Kodėl taip apsamanoja renovuoti namai? Kas „išgelbės“ žaliuojančias sienas?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonaviete-kodel-taip-apsamanoja-renovuoti-namai-kas-isgelbes-zaliuojancias-sienas https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonaviete-kodel-taip-apsamanoja-renovuoti-namai-kas-isgelbes-zaliuojancias-sienas Nors daugiabučių namų renovacija turi daug privalumų, deja, ir trūkumų nepavyksta išvengti. Vienas iš trūkumu, su kuriuo susiduria renovuotų namų gyventojai - sienų žaliavimo problema.

„Kodėl taip apsamanoja renovuoti namai?“

Į šią sienų žaliavimo problemą dėmesį atkreipia Jonavos rajone gyvenanti moteris, atsiuntusi portalo redakcijai renovuoto daugiabučio nuotrauką bei kelis klausimus.

"Kodėl taip apsamanoja renovuoti namai? Tos samanos (ar kas ten bebūtų), labai krenta į akis ir nepuošia vaizdo. Tokį vaizdą retai pamatysi ant nerenovuotų pastatų senų“,  - smalsavo moteris.

„Kalti“ mikroorganizmai?

Pastato nuotrauką nusiuntėme UAB „Jonavos paslaugos“. Pasiteiravome, kas lemia samanų susidarymą ir kaip spręsti šią problemą? UAB „ Jonavos paslaugos“ daugiabučių namų priežiūros ir remonto skyriaus vedėjas Romualdas Dautartas pateikia kelias priežastis, kodėl renovuoti namai pasidengia žaluma.

„Pažaliavusios dėmės ant fasadų dažniausiai būna mikroorganizmai: pelėsinis grybelis, dumbliai, kerpės. Jų atsiradimo priežastys dažniausiai įtakoja gamta (aplinkos sąlygos), pastato pastatymo vieta. Kiti pelėsių ir dumblių atsiradimo rizikos veiksniai – tai pastato vietos specifika. Jei namas miškingoje vietovėje ar pamiškėje, arti vandens telkinių, įduboje, kur dažni rūkai, pajūrio zonoje, reikėtų pagalvoti apie fasado apsaugą, ypač rizikinga vieta yra šiaurinė pastato siena. Papildoma rizika yra prie sienų augantys vijokliniai augalai – jie sukuria drėgną ir saulės spindulių nepasiekiamą paviršių.

Apdailos vandens įgeriamumas turi labai didelę reikšmę fasadų išvaizdai, dumblių ir pelėsių atsiradimui. Nuo daugelio apdailos medžiagų paviršių lietaus lašai nubėga, tačiau kondensato lašeliai, susidarantys iš drėgno oro, nėra tiek sunkūs, kad nubėgtų, todėl ilgai laikosi paviršiuje ir įsigeria, jei fasadas padengtas įgeriančia medžiaga. Deja, priešingas variantas irgi pavojingas – kai fasado medžiagos neįgeriančios, pvz., kokybiškos silikoninės dangos, tuomet kondensato lašeliai lieka ant paviršiaus, jie negali įsigerti. Tokie atvejai irgi potencialiai nepalankūs“, - žaliavimo priežastis dėsto R. Dautartas. 

Kas „išgelbės“ žaliuojančias sienas?

Pažaliavusius, dumbliais ar kerpėmis apaugusius fasadus vieni rekomenduoja plauti biocidiniais preparatais, kiti - plauti ir dažyti. O ką pataria didžiąją dalį daugiabučių Jonavos rajone administruojanti įmonė „Jonavos paslaugos“?

„Jeigu jau tinkuotas ar kitokių medžiagų fasadas sužaliavo – paprasčiausia išeitis yra nupurkšti sienas biocidiniu preparatu. Vienas tokių – universalus Knauf Algizid preparatas, tinkamas tiek mineraliniam, tiek silikoniniam bei akriliniam tinkui, taip pat betonui, klinkerio, mūro paviršiams. Jis gerai įsigeria ir sunaikina įvairius mikroorganizmus: pelėsius, dumblius, kerpes, panaikina druskų apnašas. Purškiant reikia uždengti palanges, langus, greta augančius augalus, dirbti galima esant ne mažesnei kaip +5°C temperatūrai. Labai stipriai nešvariam paviršiui reikia apie 400 ml/kv.m, mažiau paveiktam – apie 200 ml/kv.m. preparato. Purškiama slėginiu purkštuvu, naudojant asmenines apsaugos priemones. Priklausomai nuo aplinkybių, preparato poveikis yra nuo 2 iki 4-5 metų“, - paaiškina UAB „Jonavos paslaugos“ daugiabučių namų priežiūros ir remonto skyriaus vedėjas.

Kur kreiptis dėl daugiabučio sienų švaros?

Jonavietė, atsiuntusi redakcijai klausimus, tęsdama mintį teiraujasi - kur kreiptis dėl daugiabučio sienų švaros ir ar tai mokama paslauga?

„Esu mačiusi, kaip yra plaunami renovuoti namai Jonavoje, tad dar įdomu sužinoti, kur kreiptis dėl šios paslaugos. Ar tai mokama paslauga, kuomet lėšos bus nuskaitytos nuo viso daugiabučio namo lėšų? Jei taip, kiek tai kainuoja?

Jei mano namas administruojamas „Jonavos paslaugų“, gal ši bendrovė savo nuožiūra plauna sienas, ar patys gyventojai turi kreiptis? 

O gal Jonavos paslaugos tai atlieka neatlygintinai ir namo sienų švara rūpinasi neraginama?", - rašė moteris.

Reikia gyventojų sutikimo

Dėl fasado valymo / plovimo reikėtų kreiptis į daugiabučių namų administratorių UAB „Jonavos paslaugos“. Paslauga mokama, tad prieš pradedant darbus būtina surinkti daugiabučio namo daugumos savininkų parašus (50 proc.+1balsas) ir pateikti administratoriui.

Kaip teigia Romualdas Dautartas, atliktiems darbams apmokėti naudojamos namo kaupiamosios lėšos. Mokėjimas už paslaugas skaičiuojamas konkretiems darbams ir darbų specifika gali skirtis, nes plokščių gamintojai plovimo ir priežiūros darbų procesus nurodo skirtingai. Penkių aukštų namo plovimo / valymo darbai kainuotų apie 3.0 Eur. už 1 kv.m.

 

 

Jonavietė: Kodėl taip apsamanoja renovuoti namai? Kas „išgelbės“ žaliuojančias sienas?

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 25 Aug 2022 09:27:53 +0300
<![CDATA[Jonavietės perspėjimas: durų užsirakinti nebepakanka, saugokite ir atvirus balkonų langus]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavietes-perspejimas-duru-uzsirakinti-nebepakanka-saugokite-ir-atvirus-balkonu-langus https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavietes-perspejimas-duru-uzsirakinti-nebepakanka-saugokite-ir-atvirus-balkonu-langus Portalo jonavoszinios.lt skaitytojai ne kartą yra perspėję kitus jonaviečius dėl laiptinėse besisukinėjančių asmenų, kurie tikrina, ar užrakintos butų durys. Neabejojama, kad taip elgiasi vagišiai, siekiantys lengvai nugvelbti neužrakintuose butuose esamą turtą. Ir nors pastaruoju metu tokių skundų nebebuvo girdėti, šįkart į redakciją paskambinusi moteris pataria jonaviečiams saugoti ir savo balkonus.

,,Šeštadienį Kosmonautų gatvėje du tamsaus gymio vaikinai, važiavę dviračiu, dairėsi į balkonų pusę. Savomis akimis mačiau, kai kiek pasisukinėjus kiemuose, vienas jų bandė įlipti pro neuždarytą langą.

Man sušaukus, kad ką jie daro, vaikinai staigiai spruko.

Manau, kad reikėtų informuoti apie tai gyventojus. Panašu, kad rakinti durų nebeužtenka, reikia prižiūrėti ir pravirus balkonų langus", - pasakojo į redakciją paskambinusi Virginija.

Anot moters,  vaikinai nebuvo aukšti. Jų amžius turėtų būti apie 13-15 metų.

Nors kol kas pranešimų apie šeštadienį balkonuose įvykdytas vagystes portalo jonavoszinios.lt nepasiekė, primename, kad gyventojai, pastebėję asmenis, besitaikančius į ne savo turtą, turėtų pranešti bendruoju pagalbos tarnybų numeriu 112. 

Asociatyvi archyvo nuotr.

Jonavietės perspėjimas: durų užsirakinti nebepakanka, saugokite ir atvirus balkonų langus

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 22 Aug 2022 10:34:13 +0300
<![CDATA[Lietavos g. gyventojai apie rekonstrukciją: padidėjo triukšmas bei automobilių srautai kiemuose, iš kurių neįmanoma išvažiuoti]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/lietavos-g-gyventojai-apie-rekonstrukcija-padidejo-triuksmas-bei-automobiliu-srautai-kiemuose-is-kuriu-neimanoma-isvaziuoti https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/lietavos-g-gyventojai-apie-rekonstrukcija-padidejo-triuksmas-bei-automobiliu-srautai-kiemuose-is-kuriu-neimanoma-isvaziuoti Turbūt nemaža dalis jonaviečių puikiai žino ilgai, net kelis metus trukusią istoriją apie Lietavos gatvės rekonstrukciją. Kai 2017 metais projektuotojai pristatė šios gatvės rekonstrukcijos projektinius pasiūlymus, kilo gyventojų pasipiktinimas, ko pasekoje teko atlikti turimo projekto korekciją. 2021 metais pristatytas pakoreguotas projektas, 2022 metų gegužę pasirašyta rekonstrukcijos sutartis, o realūs darbai pradėti š. m. birželį. Prasidėjus Lietavos gatvės rekonstrukcijos darbams, automobilių eismas remonto metu organizuojamas apylankomis. Darbams įsibėgėjus, tiek vairuotojai, tiek ir Lietavos gatvės gyventojai junta nepatogumus, dėl kurių nevengia paburnoti. Tačiau paguodžiančių žinių turi rajono savivaldybė.

Padidėjo triukšmas bei automobilių srautai kiemuose

Kiek anksčiau šį mėnesį portalo jonavoszinios.lt redakcija yra gavusi kelių Lietavos gatvės 27 ir 19 daugiabučių namų gyventojų nusiskundimų, jog dėl minimos gatvės remonto ir jos uždarymo padidėjo triukšmas bei automobilių srautai kiemuose.

Anot skambinusiųjų jonaviečių, šių namų kiemai pradėti naudoti lyg apvažiavimas, aplenkiant uždarytą gatvę. Gyventojai spėlioja, jog dažnas vairuotojas pamiršta, jog dabar „kiaurai per kiemus“ nepravažiuosi, todėl tenka per tuos pačius kiemus laviruoti atgal: „Ypač tai jaučiasi vėlai vakare ar naktimis – greičiausiai susierzinę vairuotojai stipriau ir akseleratorių paspaudžia, supratę, jog įvažiavo į kiemą be išvažiavimo“.

„Per kur turėtume įvažiuoti?“

Vos prieš kelias dienas redakcija gavo kitos jonavietės laišką, kuriame teiraujamasi, per kur reikėtų įvažiuoti, kai darbo valandomis įvažiavimas užstatytas?

"Kur reiktų kreiptis, kad gauti informaciją, per kur turėtume važiuoti Lietavos g. 1 ; 3 ir Kosmonautų g. 46; 48 gyventojai, kai darbo valandomis įvažiavimas užstatytas? Dienos metu neina nei įvažiuoti, nei išvažiuoti. Kur pamatyti pakeitimus? Kiek suprantu, remonto darbai dar truks ilgai. Iš abiejų pusių pastatyti kelio ženklai draudžiantys važiuoti. O jei kiltų gaisras ar greitosios prireiktų? Juk kai ant įvažiavimo stovi didžiausias kranas, jie gali nespėti laiku atvažiuoti ir suteikti pagalbą", - rašė moteris.

Derinamas laikinų kelių įrengimas

Jonavos rajono savivaldybė pateikė vilties suteikiantį atsakymą.

„Informuojame, kad Jonavos rajono savivaldybės administracija su Rangovu derina laikinųjų kelių įrengimą Jonavos miesto  Lietavos gatvės 1,3 ir Kosmonautų 46, 48 namų gyventojams. Privažiavimo schema artimiausiu metu bus paviešinta. Šiuo metu, nors eismą draudžiantys ženklai įrengti, Rangovas minėtų namų gyventojams pravažiuoti nedraudžia“, - rašoma šiandien atsiųstame savivaldybės atsakyme.

Rangos darbai vyks etapais 2022–2023 m.

Primename, kad pagal pasirašytą finansavimo sutartį šį projektą Jonavos rajono savivaldybė įgyvendina kartu su VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcija. Rangos darbai vyks etapais 2022–2023 m., bendra projekto vertė – apie 3 mln. eurų. Susisiekimo ministerija šiam projektui šiais metais yra skyrusi daugiau nei 0,5 mln. eurų Kelių priežiūros ir plėtros programos (KPPP) lėšų. 

Be minėtų KPPP lėšų, skirtų būtent šiam projektui, savivaldybė Lietavos g. rekonstruoti ketina panaudoti dalį bendrai Jonavos rajonui skirto KPPP finansavimo ir prisidėti savivaldybės biudžeto lėšomis. Papildomas valstybės finansavimas turėtų būti skiriamas ir ateinančiais metais.

 

 

 

Lietavos g. gyventojai apie rekonstrukciją: padidėjo triukšmas bei automobilių srautai kiemuose, iš kurių neįmanoma išvažiuoti

Lietavos g. gyventojai apie rekonstrukciją: padidėjo triukšmas bei automobilių srautai kiemuose, iš kurių neįmanoma išvažiuoti Lietavos g. gyventojai apie rekonstrukciją: padidėjo triukšmas bei automobilių srautai kiemuose, iš kurių neįmanoma išvažiuoti ]]>
jonavoszinios.lt Thu, 18 Aug 2022 13:15:50 +0300
<![CDATA[Galimybę autobusais nuvažiuoti į darbą praradę achemiečiai tikisi sulaukti alternatyvaus pasiūlymo]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/galimybe-autobusais-nuvaziuoti-i-darba-prarade-achemieciai-tikisi-sulaukti-alternatyvaus-pasiulymo https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/galimybe-autobusais-nuvaziuoti-i-darba-prarade-achemieciai-tikisi-sulaukti-alternatyvaus-pasiulymo

Jau prieš keletą savaičių achemiečius pasiekė žinia, kad UAB ,,Jonavos autobusai" nuo rugsėjo 1-osios ketina panaikinti reisus, kurie buvo patogūs keliaujantiems į darbą. Portalo jonavoszinios.lt redakcija sulaukė prašymų pasidomėti šia situacija.

,,Visada važinėjau autobusu. Vasarą galima dviračiu, bet kas bus žiemą? Problemų dėl panaikintų reisų kyla ir kitiems mano kolegoms. Pati ,,Achema" kol kas nieko nepasiūlė. Kažin, ar ir pasiūlys, bet mes tikimės... Liekame be transporto į darbą. Nežinome, ką reikės daryti", - kalbėjo į redakciją paskambinęs achemietis (skaitytojo prašymu vardas ir pavardė neskelbtini).

Šiandien UAB ,,Jonavos autobusai" apie panaikintus reisus oficialiai pranešė savo ,,Facebook" paskyroje ir internetiniame puslapyje. Čia nurodoma, kad toks sprendimas buvo priimtas atsižvelgiant į mažą keleivių skaičių. 

,,Jonavos rajono savivaldybės Keleivinio kelių transporto komisija, įvertinusi savivaldybės finansines galimybes, keleivių skaičiaus mažėjimą ir nuostolių augimą miesto maršrutuose, 2022 m. liepos 14 d. vykusiame posėdyje priėmė sprendimą nutraukti AB ,,Achema“ krypties maršrutus bei jų autobusų reisus Jonavoje.

Informuojame, kad remiantis minėtu sprendimu, nuo 2022 m. rugsėjo 1 d. bus visiškai nutrauktas eismas Jonavos miesto autobusų maršrutais Nr. 8 „Rimkai – AB „Achema““ ir Nr. 8A „Rimkai – AB „Achema“ - Rasa“. Kaip keisis kiti miesto maršrutai informuosime vėliau". - rašo ,,Jonavos autobusai".
 
Tuo tarpu pati AB ,,Achema" tikina ieškanti sprendimų.
 
,,Iki šiol darbuotojai pirkdavo autobuso bilietus ir naudojosi patvirtintu viešojo transporto maršrutu. Informavome darbuotojus apie pasikeitusią padėtį. Šiuo metu ieškome sprendimų, kurie leistų pasirūpinti darbuotojų atvykimu į darbą", - teigė bendrovės komunikacijos vadovė Jolita Macelytė.
 
Anot UAB ,,Jonavos autobusai" vadovo Otaro Urbano, ,,Achema" yra kreipusis į jo vadovaujamą bendrovę dėl specialių reisų užsakymo. 
 
,,Mes pateikėme savo skaičiavimus. Laukiame, koks bus jų sprendimas", - teigė O. Urbanas.

Asociatyvi archyvo nuotr.

Galimybę autobusais nuvažiuoti į darbą praradę achemiečiai tikisi sulaukti alternatyvaus pasiūlymo

]]>
jonavoszinios.lt Fri, 12 Aug 2022 10:30:27 +0300
<![CDATA[Teiraujamasi ir dėl PSPC užsakomų tyrimų tvarkos: belaukiant vieno, kito neužsisakysi?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/teiraujamasi-ir-del-pspc-uzsakomu-tyrimu-tvarkos-belaukiant-vieno-kito-neuzsisakysi https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/teiraujamasi-ir-del-pspc-uzsakomu-tyrimu-tvarkos-belaukiant-vieno-kito-neuzsisakysi ,,Noriu atkreipti dėmesį į tai, kad kyla problemų užsisakant tyrimus Jonavos pirminės sveikatos priežiūros centre (PSPC). Užregistravau vaiką tyrimams, kurių reikia laukti beveik du mėnesius, belaukiant jų, prireikė ir kito tyrimo. Tam, kad galėčiau užsisakyti jį, turiu atšaukti pirmąjį. Tada vėl registruotis jam. Kas gaunasi? Iš naujo tenka ,,stoti į eilę". Tokia tvarka tikrai kelia daug nepatogumų. Nesuprantu, kodėl viskas turi vykti būtent taip. Čia nėra logikos", - savo problemą išdėstė į redakciją paskambinusi moteris.

Susisiekus su Jonavos PSPC paaiškinta, kad VšĮ Jonavos pirminės sveikatos priežiūros centre užsiregistruoti gydytojo konsultacijai galima du mėnesius į priekį.

,,Jeigu pacientui reikia atlikti tyrimus, visi laboratoriniai tyrimai, turi būti užsakomi vieno apsilankymo metu. Atsiradus poreikiui papildomiems laboratoriniams tyrimams, jie negali būti užsakomi su jau paskirtų tyrimų data, nes to neleidžia padaryti e.sveikatos sistema. Todėl pacientas gauna kitą laiką laboratorinių tyrimų atlikimui", - teigia Jonavos PSPC.

Teiraujamasi ir dėl PSPC užsakomų tyrimų tvarkos: belaukiant vieno, kito neužsisakysi?

]]>
jonavoszinios.lt Fri, 12 Aug 2022 08:16:26 +0300
<![CDATA[Jonaviečių dėmesį patraukė naujai nutiestas takas]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavieciu-demesi-patrauke-naujai-nutiestas-takas https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavieciu-demesi-patrauke-naujai-nutiestas-takas Jonavoje, nuo tako Sodų gatvėje link Neries upės, nutiestas naujas takas. Tai pastebėję jonaviečiai teiraujasi, kokiu tikslu jis buvo įrengtas?

Kaip paaiškino Jonavos rajono savivaldybė, šis takas - nuovaža, padėsianti UAB ,,Jonavos paslaugų" technikai pasiekti pakrantę ir intensyviai šienauti ją, išvežti žolę.

,,Norime, kad ir ši krantinės dalis, kurią pamėgę žvejai, būtų prižiūrima taip, kaip kitoje tilto pusėje, kur renkasi poilsiautojai". - teigė savivaldybė.

Verta paminėti ir tai, kad siekiant sukurti patogesnes sąlygas žvejams bei kitiems pakrantės lankytojams, neseniai  įrengti ir link Neries vedantys laipteliai (Šalia S. Neries gatvės).

E. Andrejevo nuotr.

Jonaviečių dėmesį patraukė naujai nutiestas takas

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 11 Aug 2022 16:22:44 +0300
<![CDATA[Skaitytoja: ,,Kodėl Jonavos PSPC įvedė tokią tvarką, jog dabar be išankstinės registracijos pats šeimos gydytojui neprisiskambinsi?"]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/skaitytoja-kodel-jonavos-pspc-ivede-tokia-tvarka-jog-dabar-be-isankstines-registracijos-pats-seimos-gydytojui-neprisiskambinsi https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/skaitytoja-kodel-jonavos-pspc-ivede-tokia-tvarka-jog-dabar-be-isankstines-registracijos-pats-seimos-gydytojui-neprisiskambinsi ,,Neseniai Jonavos pirminės sveikatos priežiūros centras (PSPC) įsivedė tvarką, kad žmogus, norintis susisiekti su savo šeimos gydytoju, iš pradžių turi skambinti į registratūrą, tada jam paskiriamas laikas, kuriuo susisiekia gydytojas. Anksčiau žmogus galėjo pats pasiskambinti tiesiai į gydytojo kabinetą. Taip buvo ir patogiau, ir tikslingiau, nes dabar jei reik greito gydytojo patarimo, jo negausi. O jei vaikas tiesiog sukarščiuoja? Kodėl tvarka buvo pakeista?", - teiravosi į redakciją paskambinusi jonavietė. Ji - ne vienintelis žmogus, išsakęs kritiką aptartai tvarkai - dėl jos teiravosi dar bent trys jonaviečiai.

Reaguojant į tai, portalas jonavoszinios.lt kreipėsi į Jonavos PSPC, kuris pakomentavo šiuo metu galiojančias taisykles. PSPC primena, kad Covid – 19 pandemijos metu didelė dalis VšĮ Jonavos pirminės sveikatos priežiūros centro paslaugų buvo teikiamos nuotoliniu būdu, todėl pacientai norintys gauti gydytojų konsultacijas galėjo skambinti tiesiai gydytojui į kabinetą.

,,Šiuo metu įstaigos darbas organizuojamas taip, kaip prieš Covid - 19 pandemiją. T.y. pacientai norėdami gauti gydytojų konsultacijas, vadovaujantis VšĮ Jonavos pirminės sveikatos priežiūros centro 2022 m. kovo 15 d. direktoriaus įsakymu Nr. V-39 patvirtintu „VšĮ Jonavos pirminės sveikatos priežiūros centro šeimos gydytojų skyriaus darbo reglamentu“, turi registruotis pas gydytoją per e.sveikatos išankstinę pacientų registracijos sistemą, telefonu arba atvykus į įstaigos registratūrą", - paaiškino PSPC.

Atkreiptas dėmesys, kad šiuo metu pacientai pas gydytojus atvyksta kontaktinėms konsultacijoms, dėl didelio darbo krūvio, atsiliepti telefonu kartais yra sudėtinga, todėl norint gauti gydytojo konsultaciją skubiai, pacientas turi skambinti į įstaigos registratūrą, nurodyti savo vardą, pavardę, telefono numerį bei problemą dėl kurios kreipiasi.

,,Tokiu atveju registratūros darbuotojas skubiai visą informaciją perduos gydytojui, kuris susisieks su pacientu ir jį pakonsultuos skubos tvarka", - teigė PSPC.

Skaitytoja: ,,Kodėl Jonavos PSPC įvedė tokią tvarką, jog dabar be išankstinės registracijos pats šeimos gydytojui neprisiskambinsi?"

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 11 Aug 2022 10:47:43 +0300
<![CDATA[Prie konteinerio paliktos atliekos vos nekainavo jonavietės augintinio gyvybės]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/prie-konteinerio-paliktos-siuksles-vos-nekainavo-jonavietes-augintinio-gyvybes https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/prie-konteinerio-paliktos-siuksles-vos-nekainavo-jonavietes-augintinio-gyvybes Prie konteineriu paliekamos šiukšlės - problema, apie kurią Jonavoje kalbama jau ne vienerius metus. Kol taip savo atliekas paliekantys asmenys beria eilę pasiteisinimų, Kosmonautų gatvėje gyvenanti Rima Aukštkalnienė pasakoja, kad neatsakingi žmonių veiksmai tapo jos augintinio sunegalavimo priežastimi. 

,,Gyvenu Kosmonautų gatvėje. Visad nešu šiukšles į konteinerius, kurie yra šalia 14 namo. Tuo pat metu veduosi ir šunelį. Ne kartą pastebėjau, kad kaimynystėje gyvenanti moteris prie tų konteinerių palieka maisto atliekas. Kažkada pabariau ją ir pasakiau, kad taip elgtis negalima, nes paskui jas tampo varnos, o kur dar musės, bet ji piktai man atkirto, kad kam išmesti tai, ką gali suėsti benamiai gyvūnai.

Šeštadienį šiukšles nešiau jau sutemus. Vienu momentu pamačiau, kad mano šuo kažką ryja. Taip, ten vėl buvo paliktos maisto atliekos... Sekmadienį gyvūnas pradėjo vemti ir tuštintis krauju. Nuskubėjus pas veterinarus paaiškėjo, jog jis prarijęs virto kaulo gabaliuką. Teko daryti operaciją... Veterinarai sakė, kad viskas galėjo baigtis gyvūno mirtimi. Šuo dar dabar itin blogai jaučiasi. Tikiuosi jam viskas bus gerai, bet nenoriu, kad mano istorija liktų tyloj.

Žmonės, atsipeikėkit ir susitvarkykit savo šiukšles tinkamai. Jei norit maitinti benamius gyvūnus, tam yra įrengtos specialios šėryklos. Niekas nenori ir uostyti jūsų supuvusių atliekų. Yra konteineriai, tai ir naudokitės jais", - pasakojo į redakciją paskambinusi Rima.

Kaip nurodo Jonavos komunalinių atliekų tvarkymo taisyklės, maisto atliekos privalo būti išmetamos į mišrių komunalinių atliekų konteinerius.

Dalis miesto konteinerių yra filmuojami, o asmenys, paliekantys atliekas šalia konteinerių, gali sulaukti ir baudų.

Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Prie konteinerio paliktos atliekos vos nekainavo jonavietės augintinio gyvybės

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 10 Aug 2022 09:45:11 +0300
<![CDATA[Apmaudas dėl panaikintos perėjos niekur nedingo: pastabų turi ne tik achemiečiai, bet ir vairuotojai]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/apmaudas-del-panaikintos-perejos-niekur-nedingo-pastabu-turi-ne-tik-achemieciai-bet-ir-vairuotojai https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/apmaudas-del-panaikintos-perejos-niekur-nedingo-pastabu-turi-ne-tik-achemieciai-bet-ir-vairuotojai Dar 2018 metais Jonavos rajono savivaldybė ėmėsi projekto „Dviračių tako nuo Taurostos parko iki magistralinio kelio A6 Kaunas-Zarasai-Daugpilis tilto trišalės sankryžos Jonavos mieste statyba“. Kiek vėliau Kelių direkcija sutvarkė jai priklausančią to paties dviračių tako atkarpą link „Achemos“ gamyklos. Ne paslaptis, kad ne vienas achemietis, į darbą važinėjantis dviračiu, džiaugėsi šiais darbais, tačiau prieš keletą savaičių tilto per Nerį prieigose panaikinta perėja tą džiaugsmą gerokai aptemdė - redakcija iki šiol sulaukia pasipiktinusių skaitytojų klausimų apie tai.

Nesupranta tokio sprendimo

,,Panaikino tą perėją, dabar žmonės kelią kerta bet kur. Ar čia saugu? Ar čia normalu? Kodėl buvo priimtas toks absurdiškas sprendimas? Dviračių taką nutiesė, o kaip kirsti kelią pasibaigus jam? Daug achemiečių juo važiuoja į darbą... Visiškas absurdas", - apmaudo neslėpė į redakciją paskambinęs Vilmantas.

Klausimų dėl aptartos perėjos portalas jonavoszinios.lt yra sulaukęs ir anksčiau (plačiau skaitykite čia).  Kaip tuomet aiškino VĮ Lietuvos kelių direkcija, tokiose vietose įrengtos pėsčiųjų perėjos turi neigiamą įtaką eismo saugos požiūriu.

Buvo nesaugi?

„Informuojame, kad pėsčiųjų perėja Jūsų minimoje vietoje yra įrengta praeityje ir pagal dabar galiojančias Pėsčiųjų perėjimo per kelius ir gatves organizavimo taisykles šioje vietoje nėra galima, kadangi yra už gyvenvietės ribų.

Atkreipiame dėmesį, kad pėsčiųjų perėja įrengta netinkamoje vietoje – užmiesčio ruože ar ruože, kurio aplinka panaši į užmiesčio, turi neigiamą įtaką eismo saugos požiūriu. Užmiestyje pėsčiųjų perėjos nėra rengiamos (jas rengti draudžiama), nes tokiose vietose vairuotojai nesitiki pėsčiųjų perėjų, o pėstieji jaučiasi pernelyg drąsiai dėl jiems čia suteikiamo eismo pirmumo, todėl dažnai įvyksta eismo įvykių, kurių metu nukenčia patys pėstieji. Nepaženklintose kelio ženklais ir horizontaliuoju ženklinimu perėjose (nežymėtose perėjose) pėstieji yra atidesni, todėl tikimybė nukentėti eismo įvykio metu yra mažesnė“, - rašė direkcija, čia pat pridurdama, kad aptariama perėja pertvarkyta ir pritaikyta pėsčiųjų eismui kitomis priemonėmis.  

„Papildomai informuojame, kad 2020 m. lapkričio mėn.  Kelių direkcija ir UAB „Kauno statyba“ pasirašė sutartį, pagal kurią UAB „Kauno statyba“ įgyvendino projekto „Tako valstybinės reikšmės magistralinio kelio A6 Kaunas–Zarasai–Daugpilis ruože nuo 33,848 iki 34,123 km paprastasis remontas“ (toliau – projektas) sprendinius. Šio projekto apimtyje buvo numatoma, kad Jūsų minima perėja bus pertvarkyta į nežymėtąją perėją (inžinerinėmis priemonėmis (nuožulniais kelio bortais, iškiliąja saugos salele ar kt.) pėsčiųjų eismui pritaikyta perėjimo per kelią ar gatvę vieta, nepažymėta nei nurodomaisiais kelio ženklais „Pėsčiųjų perėja“, nei horizontaliojo ženklinimo linijomis), bus susiaurinta pratęsiant skiriamąją salelę, o taip pat apšviesta kryptiniu apšvietimu. Šiuo metu rangos darbai baigti, vyksta objekto perdavimas Kelių direkcijos nuosavybės teisei“, - tvirtino direkcija.

Kreipėsi ir vairuotojai

Atsižvelgus į iki šiol gaunamus gyventojų skundus portalas jonavoszinios.lt į direkciją kreipėsi dar kartą. Atkreiptas dėmesys, kad pastabų dėl panaikintos perėjos turi ne tik dviratininkai ar pėstieji, bet ir patys vairuotojai - sulaukta ir jų pastebėjimų, kad dabar kelias kertamas bet kur.

,,Ar tikrai saugu, kai dabar per kelią einama bet kur? Važiuoju juo kiekvieną rytą ir matau, kad žmonės pasimetę laukia patogaus laiko perbėgti jį, o esant dideliam eismui, tiesiog rizikuoja ir bėga, nors automobiliai būna arti", - pasakojo vardo viešai skelbti nepanoręs jonavietis. 

Kol kas direkcija nepateikė jokios naujos informacijos, kuri būtų aktuali aptartais klausimais. Jei bus sulaukta jos, informuosime savo skaitytojus. 

 

Apmaudas dėl panaikintos perėjos niekur nedingo: pastabų turi ne tik achemiečiai, bet ir vairuotojai

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 09 Aug 2022 12:44:26 +0300
<![CDATA[Jonaviečiai pastebi, kad dalis butų nuomotojų kratosi oficialių sutarčių ir prašo susimokėti grynais]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavieciai-pastebi-kad-dalis-butu-nuomotoju-kratosi-oficialiu-sutarciu-ir-praso-susimoketi-grynais https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavieciai-pastebi-kad-dalis-butu-nuomotoju-kratosi-oficialiu-sutarciu-ir-praso-susimoketi-grynais Praėjusią savaitę skelbėme pranešimą, kuriame teisininkas teigė, kad atsisakantys nuomoti būstą šeimai su vaikais pažeidžia įstatymus (plačiau skaitykite čia). Ši publikacija iššaukė nemenką gyventojų reakciją: savo nuomonę apie tai išreiškė ne vienas komentatorius. Tačiau aptarta tema, panašu, atkreipė dėmesį ir į kitus klausimus, susijusius su būstų nuoma - portalas jonavoszinios.lt sulaukė skaitytojų pastebėjimų, kad dalis nuomotojų vengia sudaryti oficialias sutartis, o už nuomą prašo susimokėti grynais. 

Pastebi, kad vengia sudaryti sutartis

,,Ar niekas nemato, ar niekam nerūpi, kad butai nuomojami be jokių sutarčių, o už nuomą imami tik gryni pinigai? Mano galva, tai akivaizdus įrodymas, kad slepiami mokesčiai. Norėjau išsinuomoti butą su sutartimi, tai man buvo pareikšta, kad to daryti neapsimoka. Man buvo pradėta aiškinti, kad tada nuoma pabrangs, nes reikės mokėti mokesčius.

Žmonės už nuomą Jonavoje  prašo neadekvačių pinigų. Dėl to ima pyktis, kad pasipelnę nenori susimokėti mokesčių...", - pasakojo į redakciją paskambinęs Vytautas.

,,Jonavoje nuoma kainuoja daug, o nuomos kaina toliau auga. Visi žino, kad daugybė nuomotojų už nuomą ima tik grynus pinigus, nesudaro oficialių sutarčių... Ar tai normalu?", - klausė Sigitos vardu prisistačiusi moteris. 

Ragina pranešti 

Susisiekus su Valstybine mokesčių inspekcija (VMI) akcentuota, kad nuomojant būstą, gyventojams tikslinga sudaryti su nuomininku nuomos sutartį raštu.

,,Sutartyje būtina aptarti esmines būsto naudojimo sąlygas, atlyginimo dydį, atsiskaitymų tvarką, atsakomybę žalos atveju ir kitus aspektus. Ši sutartis skirta ne tik įrodyti laikinosios nuomos teisėtumą, bet ir apsaugoti nuomotoją bei patį nuomininką nuo galimų nesusipratimų. 

Atsisakymas sudaryti nuomos sutartį gali būti vienu iš ženklų, rodančių, kad būstas nuomojamas nelegaliai. Tokiu atveju apie pastebėtus galimus mokestinius pažeidimus gyventojai gali pranešti paskambinę trumpuoju numeriu 1882, taip pat užpildžius elektroninę formą Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) internetinėje svetainėje (https://www.vmi.lt/evmi/stop-seseliui). Pranešėjų anonimiškumas garantuojamas", - paaiškino VMI. 

Turi du būdus

Inspekcija primena, kad gyventojas, norintis teikti nuomos paslaugas, tą gali daryti dviem būdais: įsigijęs verslo liudijimą arba neįsigijus verslo liudijimo, tačiau metams pasibaigus, iki kitų metų gegužės 1 d. deklaruojant iš nuomos gautas pajamas ir sumokant 15 proc. gyventojų pajamų mokestį (GPM). 

1. Gyvenamosios paskirties patalpų nuoma su verslo liudijimu: 

Gyventojai, nepriklausomai nuo to, trumpam ar ilgam laikui nori nuomoti gyvenamosios paskirties patalpas kitiems gyventojams, tai gali padaryti įsigiję verslo liudijimą „Gyvenamosios paskirties patalpų nuoma“. Atkreipiame dėmesį, jog tokiu atveju gyventojai papildomų paslaugų neteikia, pvz., kaimo turizmo paslaugos arba pusryčių paslaugos. 

Gyventojas, norėdamas įsigyti verslo liudijimą, VMI turi sumokėti fiksuoto dydžio pajamų mokestį. Fiksuotus pajamų mokesčio dydžius kiekvienai veiklos rūšiai bei galimas taikyti lengvatas nustato kiekviena savivaldybės taryba atskirai.  

Primenama, kad nuo 2020 metų liepos 1 d. gyventojai, nuomojantys gyvenamosios paskirties patalpas, kiekvienam nuomojamam objektui turi įsigyti atskirą verslo liudijimą ir už jį sumokėti fiksuoto dydžio pajamų mokestį. 

,,Pažymėtina, jog per kalendorinius metus iš verslo liudijime nurodytos vykdytos veiklos gautos ne didesnės nei 45 tūkst. eurų pajamos (kai vykdoma kelių rūšių veikla pajamos sumuojamos), apmokestinamos, sumokant savivaldybių tarybų patalpų nuomai nustatytą fiksuoto dydžio pajamų mokestį. Gautų pajamų iš patalpų nuomos dalis, viršijusi 45 tūkst. eurų, apmokestinama 15 proc. tarifu. 

Atkreipiame dėmesį, jog savarankišką veiklą vykdantys gyventojai metams pasibaigus, iki kitų metų gegužės 1 d., turi pateikti pajamų mokesčio deklaracijas, net ir tais atvejais, jei iš veiklos pajamų per mokestinį laikotarpį negavo", - teigia VMI.

2. Pajamos apmokestinamos pateikus pajamų mokesčio deklaraciją: 

Bet kokio nekilnojamojo turto (ne tik gyvenamųjų patalpų) nuomos paslauga gali būti teikiama tiek gyventojams, tiek juridiniams asmenims.  

Jeigu nekilnojamasis turtas nuomojamas įmonei ar gyventojams, vykdantiems individualią veiklą ir naudojantiems tą turtą veiklai vykdyti, tuomet nuo išmokamos nuomos pajamų sumos apskaičiuoti, išskaičiuoti ir sumokėti 15 proc. pajamų mokestį privalo įmonė ar minėtas gyventojas, t. y. tokios pajamos priskiriamos A klasės pajamoms. 

,,Jeigu nekilnojamasis turtas nuomojamas gyventojams (įskaitant gyventojus, vykdančius individualią veiklą, bet nuomojamą turtą naudojantiems asmeninėms reikmėms), tuomet 15 proc. pajamų mokestį nuo gautų nuomos pajamų turi sumokėti nekilnojamojo turto nuoma užsiimantis asmuo (tokios gautos pajamos priskiriamos B klasės pajamoms). T. y.  metams pasibaigus, iki kitų metų gegužės 1 d., reikia deklaruoti iš nuomos gautas pajamas ir sumokėti 15 proc. gyventojų pajamų mokestį, jei per kalendorinius metus gautų nuomos pajamų kartu su gautomis kitomis apmokestinamosiomis pajamomis bendra suma neviršija 120 vidutinių darbo užmokesčių (2021 m. 120 VDU – 162 324 Eur, 2022 m. 120 VDU - 180 492 Eur) sumos. Jei tokių pajamų suma  viršija 120 VDU, tai viršijančioji dalis apmokestinama 20 proc. pajamų mokesčio tarifu", - paaiškino VMI.

Svarbu ir tai, kad Jonavos r. savivaldybės taryba vieno (pirmo) buto ar kitų gyvenamųjų patalpų nuomos verslo liudijimams yra nustačiusi vos 1 eur metinį mokestį. 

 Asociatyvi archyvo nuotr.

Jonaviečiai pastebi, kad dalis butų nuomotojų kratosi oficialių sutarčių ir prašo susimokėti grynais

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 09 Aug 2022 09:06:19 +0300
<![CDATA[Jonaviečiai domisi, kodėl nematyti dviračių - pėsčiųjų takų statybos pradžios Rimkų mikrorajone?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavieciai-domisi-kodel-nematyti-dviraciu-pesciuju-taku-statybos-pradzios-rimku-mikrorajone https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavieciai-domisi-kodel-nematyti-dviraciu-pesciuju-taku-statybos-pradzios-rimku-mikrorajone Portalas jonavoszinios.lt nuolat sulaukia skaiytojų klausimų įvairiomis temomis. Šįkart į redakciją kreipėsi jonavietis Tomas, kuris teiraujasi, kodėl iki šiol neprasidėję pėsčiųjų ir dviračių takų statybos darbai Rimkuose, prie R. Samulevičiaus mokyklos?

,, Ar tiesa, kad ir vėl konkursą laimėjusi Jonavos įmonė nesugeba pradėti darbų?", – domėjosi vyras. 

Baiminasi dėl lėšų praradimo

Kaip informavo Jonavos rajono savivaldybė, rangos darbų sutartis dėl pėsčiųjų takų nuo  Chemikų g. 140 iki A. Kulviečio g. 18 įrengimo pasirašyta prieš mėnesį, birželio 27 d., su pirkimą laimėjusia UAB „Losrita“. 

„Statybos darbai šiame projekte iš tiesų dar neprasidėję ir tai kelia nerimą administracijai, nes projektas finansuojamas Kelių priežiūros ir plėtros programos (KPPP) lėšomis, kurių nenorėtume prarasti. 

Jau kreipėmės į rangovą, raginome pradėti darbus, bet įmonė atsirašinėja apie leidimus ir darbo projektus, kurių grunto nukasimui tikrai nereikia. 

Rangovas naujas ir darbo pradžia nenuteikia optimistiškai, jei darbai vėluos, turėsime skaičiuoti delspinigius“, – sako Jonavos rajono savivaldybės administracijos direktorius Valdas Majauskas.

Savivaldybės atstovai patvirtino, kad UAB „Losrita“ yra laimėjusi ir dar vieną statybų projektą Jonavoje – turėtų įrengti Rimkų parką teritorijoje tarp Chemikų g., P. Vaičiūno g. ir A. Kulviečio g. Sutartis dėl šio projekto įgyvendinimo turėtų būti pasirašyta artimiausiu metu.

Tikina, kad atliks laiku

Įmonės „Losrita“ registracijos adresas yra Vilniuje, tačiau, redakcijos žiniomis, įmonės vadovas –  Tomas Karpavičius yra jonavietis.

Pabandžius susisiekti su juo, telefonu atsiliepusi moteris paaiškino, jog šiandien to padaryti nepavyks, nes vadovas yra išvykęs.

Nors tikslios darbų pradžios datos išgirsti nepavyko, Jonavos rajono savivaldybė yra gavusi UAB ,,Losrita" pažadą, jog darbai prasidės šią savaitę. 
Savivaldybei pateiktuose atsakymuose bendrovė akcentuoja ir tai, kad darbai pagal sutartį pradėti iš karto: esą pradėtas ruošti Darbo projektas, atlikti pasiruošimo darbai – su tiekėjais derintos medžiagų bei mechanizmų tiekimo sąlygos, užsakinėti ir derinti leidimai su suinteresuotomis institucijomis (TELIA, ESO ir pan.). 


,,Vadovaujantis sutarties sąlygomis darbus turime pradėti per 5 mėnesius nuo sutarties įsigaliojimo datos. Mes savo sutartinius įsipareigojimus atliksime laiku", – oficialiame atsakyme savivaldybei rašo ,,Losrita". 


Rajono savivaldybė pernai yra turėjusi problemų su kita jonaviečių įmone „Valditas“, kuri tuo metu vėlavo sutvarkyti daugiabučio namo kiemą Rukloje. Laiku neatlikus darbų, Ruklos seniūnija prarado tais metais projektui skirtą KPPP finansavimą.

Jonaviečiai domisi, kodėl nematyti dviračių - pėsčiųjų takų statybos pradžios Rimkų mikrorajone?

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 04 Aug 2022 10:05:41 +0300
<![CDATA[Teiraujamasi dėl išardyto akmeninio grindinio: ar jis bus atkurtas?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/teiraujamasi-del-isardyto-akmeninio-grindinio-ar-jis-bus-atkurtas https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/teiraujamasi-del-isardyto-akmeninio-grindinio-ar-jis-bus-atkurtas Buvusios Jonavos arklių pašto stoties renovacija sulaukė jonaviečių dėmesio - portalą jonavoszinios.lt pasiekė klausimai dėl jos kieme buvusio akmeninio grindinio.

,,Dabar renovuojamas senosios Jonavos pašto stoties (dab. Krašto muziejaus) kompleksas. Kieme buvo akmeninis grindinys, kuris dabar išardytas. Ar jis bus atkurtas? Ar vietoje autentiško, akmenimis grįsto grindinio, bus suklotos trinkelės? Jei taip, ar toks sprendimas suderintas su paveldosauga?", - teiravosi jonavietė. Panašius klausimus dar kiek anksčiau pateikė ir kitas skaitytojas. 

Susisiekus su Jonavos krašto muziejumi paaiškinta, kad grindinio dalis aplink pastatus bus išsaugota.

,,Projektas buvo derintas su kultūros paveldo departamentu", - teigė krašto muziejus, dėl daugiau informacijos rekomendavęs kreiptis į Jonavos rajono savivaldybę. 

Jos atsakymas -  ne kitoks.

,,Senosios Jonavos arklių pašto stoties statinių komplekso rekonstrukcija vykdoma tiksliai pagal projektą, kuris yra suderintas su Kultūros paveldo departamentu.

 Visas pašto stoties kompleksas yra nekilnojamoji kultūros vertybė, kuriame vertingomis pripažintos komplekso dalys: arklidė, paštas, ratinė, tvora ir vartai.

Komplekso grindinys, kuriame buvo susimaišę akmenys, asfaltas ir žvyras, neturi vertingųjų savybių, todėl nėra saugotinas.

Rekonstrukcijos metu dalis grindinio akmenų bus panaudota kaip akcentai, o kita grindinio dalis – išklota lygiomis klinkerio trinkelėmis. Tokia danga yra patogesnė ja vaikščioti, tinkama neįgaliesiems su vežimėliais". - paaiškino savivaldybė.

Tikimasi, kad statybos ir remonto darbai bus baigti šį rudenį. 

Teiraujamasi dėl išardyto akmeninio grindinio: ar jis bus atkurtas?

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 04 Aug 2022 08:19:58 +0300
<![CDATA[Jonavietis sutriko: ,,Ar tikrai galima vaikams parduoti nealkoholinį šampaną, vyną, alų?"]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavietis-sutriko-ar-tikrai-galima-vaikams-parduoti-nealkoholini-sampana-vyna-alu https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavietis-sutriko-ar-tikrai-galima-vaikams-parduoti-nealkoholini-sampana-vyna-alu ,,Kiek žinau, prieš keletą metų Lietuvoje uždrausta prekiauti vaikišku šampanu, nes jis esą ugdė blogus vaikų įpročius. Tačiau man iškilo klausimas, ar draudžiama vaikams parduoti nealkoholinį šampaną, alų, sidrą? Neseniai teko matyti nepilnamečius, geriančius juos.

Atrodo keista, kad vaikiškas šampanas uždraustas, o šie gėrimai, panašu, prieinami visiems", - tokius pastebėjimus išsakė į redakciją paskambinęs vyras (pavardė, vardas žinomi, bet skaitytojo prašymu neskelbiami).

Klausimas perduotas Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentui, kuris paaiškino, kokie įstatymai galioja skaitytojui rūpimu klausimu.

,,Pagal Alkoholio kontrolės įstatymą alkoholiniu gėrimu laikomas  gėrimas, kurio tūrinė etilo alkoholio koncentracija yra didesnė kaip 1,2 procento (alaus – didesnė kaip 0,5 procento), tad šis įstatymas reglamentuoja santykius, susijusius tik su alkoholinių gėrimų gamyba bei tiekimu rinkai, bei nustato tam tikrus apribojimus, kurių vienas  yra draudimas parduoti alkoholinius gėrimus asmenims, jaunesniems kaip 20 metų.  Tačiau Departamentas atkreipia dėmesį, jog šis draudimas netaikomas nealkoholinei produkcijai, todėl konkrečiu atveju kalbant apie nealkoholinių gėrimų (alaus, sidro ir šampano)  pardavimą nepilnamečiams, nėra teisės aktų, draudžiančių tai daryti", - paaiškino departamentas.

Anot jo, informacija apie alkoholio daromą žalą vaikus turėtų pasiekti visų pirma šeimose, todėl  Departamentas rekomenduoja tėvams paaiškinti savo vaikams apie tai bei sulaikyti nuo tokių gaminių pirkimo.

Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Jonavietis sutriko: ,,Ar tikrai galima vaikams parduoti nealkoholinį šampaną, vyną, alų?"

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 03 Aug 2022 08:35:53 +0300
<![CDATA[Jonavos ,,Circle K" elektroninę cigaretę pirkusi mergina: ,,Ar mano skonio receptoriai sutrikę, ar verslininkai imasi gudrybių?"]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavos-circle-elektronine-cigarete-nusipirkusi-pirkeja-ar-mano-skonio-receptoriai-sutrike-ar-verslininkai-imasi-gudrybiu https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavos-circle-elektronine-cigarete-nusipirkusi-pirkeja-ar-mano-skonio-receptoriai-sutrike-ar-verslininkai-imasi-gudrybiu Nuo liepos 1 d. Lietuvoje nebegalima prekiauti elektroninėmis cigaretėmis ir naudoti jų pildyklių su skysčiu, jeigu jame yra kvapiųjų medžiagų. Išimtis taikoma tik tabako kvapui ir skoniui, tačiau Jonavos ,,Circle" elektroninę cigaretę dar šią savaitę pirkusi Indrė tikina sudvejojusi, ar įstatymo laikosi visi verslininkai - anot jos, nors ant įsigyto gaminio nurodyta, jog jis yra tabako skonio, šalia jo juntamas ir papildomas aromatas.

Jaučiasi ne tik tabako skonis

,,Iš draugių buvau girdėjusi, kad nors draudimas įsigaliojo, elektroninės cigaretės su skoniais toliau pardavinėjamos įvairiose degalinėse. Kadangi jas seniai rūkau, nusprendžiau pabandyti vieną nusipirkti Jonavos ,,Circle K". Tiesiog paprašiau konkrečios firmos gaminio ir nurodžiau jo spalvą. 

Pabandžiusi cigaretę kartu buvusios draugės juokais paklausiau, ar mano skonio receptoriai sutrikę, ar įstatymo nesilaikoma - nors buvo užrašyta, kad elektroninė cigaretė tabako skonio, ji turėjo ir kitą, gal kiek kitokį nei anksčiau, bet vaisių skonį. Cigaretę pabandė ir mano draugė, pasakiusi lygiai tą patį - ji su saldžiu skoniu.

Pasidarė smalsu, ar taip elgtis galima?", - pasakojo į redakciją paskambinusi Indrė. 

Plačiau nekomentavo

Susisiekus su ,,Circle K" ir pasiteiravus, ar degalinė iš prekybos išėmė visas elektronines cigaretes su skoniais, ir ar skaitytojos pastebėjimai -  laužti iš piršto, gautas trumpas ir konkretus atsakymas.

,, „Circle K“ degalinėse laikomasi įstatymo pataisos, plačiau komentuoti klientas atsisako", - nurodė ,,Circle K" komunikacijos klausimais atstovaujanti I. Vaitkevičiūtė. 

Slaptų kvapų būti neturėtų 

Kadangi elektroninių cigarečių rinkos priežiūrą dėl jų atitikimo teisės aktams Lietuvoje atlieka Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT), skaitytojos pastebėjimai perduoti ir jai. 

,,Nuo šių metų liepos 1 d. įsigaliojus Lietuvos Respublikos tabakotabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo (TKĮ) pakeitimui, draudžiama pateikti rinkai elektronines cigaretes ir elektroninių cigarečių pildykles su skysčiu,  pritaikytu elektroninėms cigaretėms pildyti, esant tam tikriems priedams.

Ant vienkartinės elektroninės cigaretės ar elektroninės pildyklės gali būti nuoroda tik į tabako skonį ar kvapą, tačiau jei po tuo užrašu slepiasi kažkoks kitas skonis ar kvapas (ne tabako), tai būtų laikoma TKĮ pažeidimu", - paaiškino VVTAT. 

Numatytos baudos

Tarnyba pabrėžė, kad nustačius TKĮ pažeidimus, vadovaujamasi VVTAT direktoriaus patvirtintu TKĮ pažeidimų nagrinėjimo tvarkos aprašu, juridiniai asmenys ir užsienio juridinių asmenų filialai baudžiami nuo 500 iki 1000 eurų bauda. Už šių reikalavimų pažeidimą, padarytą pakartotinai per vienus metus nuo baudos paskyrimo, juridiniai asmenys ir užsienio juridinių asmenų filialai baudžiami nuo 1000 iki 2000 tūkstančių eurų bauda. Tokius sankcijų dydžius numato TKĮ nuostatos. Be to, apie pažeidimus padariusius asmenis skelbiama viešai VVTAT interneto svetainėje bei soc. tinklų paskyrose.

Taip pat, už  nustatytų reikalavimų pažeidimus juridinis asmuo ar užsienio juridinio asmens filialas, turintis licenciją verstis tabako gaminių, su tabako gaminiais susijusių gaminių gamyba, didmenine ir (ar) mažmenine prekyba jais, gali būti įspėjamas apie atitinkamos licencijos sustabdymą, o per licenciją išdavusios institucijos nustatytą terminą nepašalinus nurodytų pažeidimų ir apie jų pašalinimą nepranešus licenciją išdavusiai institucijai,  atitinkama licencija gali būti panaikinama (TKĮ 11 straipsnis).

,,Šiuo metu VVTAT atlieka el. cigarečių ir elektroninių cigarečių pildyklių (indų, kuriuose yra skysčio, naudojamo elektroninėms cigaretėms pripildyti) neplaninius patikrinimus visuose Lietuvos regionuose, kurių tikslas – nustatyti minėtų gaminių atitikimą TKĮ reikalavimams, įskaitant ir reikalavimą dėl kvapų draudimo. Tolimesniems tyrimams yra atrinkti 28 bandiniai", - teigė VVTAT.

Apie tai, kad minėta degalinė būtų padariusi nusižengimą, susijusių su TKĮ, viešai skelbtinos informacijos nėra.

Sprendimas drausti elektronines cigaretes su įvairiais skoniais buvo priimtas siekiant mažinti rūkalų populiarumą.

Jonavos ,,Circle K" elektroninę cigaretę pirkusi mergina: ,,Ar mano skonio receptoriai sutrikę, ar verslininkai imasi gudrybių?"

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 26 Jul 2022 16:49:47 +0300
<![CDATA[Nauji ženklai mieste pastebimi ne visiems?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/nauji-zenklai-mieste-pastebimi-ne-visiems https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/nauji-zenklai-mieste-pastebimi-ne-visiems Jonavos aktualijomis besidomintys jonaviečiai žino, kad birželio 9-ąją vykusiame Saugaus eismo komisijos posėdyje buvo priimtas nutarimas A. Kulviečio ir P. Vaičiūno gatvių sankryžoje įrengti sferinį veidrodį ir kairį posūkį nuo 7 iki 9 valandos draudžiantį kelio ženklą.  Pastarieji įrengti jau prieš kelias savaites, tačiau pastebima, kad naujų taisyklių paiso ne visi.

,,Yra vairuotojų, kurie vis dar stabdo eismą A. Kulviečio gatvėje, nes nežiūri ženklų ir suka į kairę rytais. Gal galite atkreipti dėmesį į tai? Tokį vaizdelį mačiau jau ne kartą...", - teigė į redakciją paskambinusi Loreta, atsiuntusi ir vaizdo įrašą, darytą praėjusio ketvirtadienio rytą. 

Kad įrengus naujus ženklus mieste jų neretai nepaisoma pastebėta ir anksčiau. Po straipsniais apie tai vairuotojai svarstydavo, kad taip elgiamasi, nes mieste važiuojama ne žiūrint į kelio ženklus, bet ,,iš atminties", vadovaujantis senesnėmis taisyklėmis.

Primename, kad už kelio ženklų nesilaikymą vairuotojai gali sulaukti ne tik baudos nuo 30 iki 90 eurų, bet ir teisės vairuoti atėmimo iki 3 mėn.

Nuotraukoje - skaitytojos daryto vaizdo įrašo stop kadras. 

Nauji ženklai mieste pastebimi ne visiems?

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 25 Jul 2022 08:37:49 +0300
<![CDATA[Jonavietė nusivylė ,,Maximoje" siūlomų daržovių ir uogų kokybe]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonaviete-nusivyle-maximoje-siulomu-darzoviu-ir-uogu-kokybe https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonaviete-nusivyle-maximoje-siulomu-darzoviu-ir-uogu-kokybe ,,Sveiki. Kodėl niekas nemato betvarkės Plento gatvės ,,Maximoje"? Norėjau nusipirkti trešnių, bet kai priėjau prie lentynos, pakilo musių spiečius , o kai pamačiau trešnes - supuvę, net su rūgimo kvapu.

Kas čia per tvarka? Pasakiau kasoj apie tai pardavėjai, tai ji atšovė, kad vaisių netvarko. Jei pardavėjos pačios nemato, taip ir gulės puvėkai?", - dar praėjusį sekmadienį pasakojo į redakciją paskambinusi Nijolė.

Skaitytojos nuotr.

Moteris pridūrė, kad parduotuvėje jai ne kartą teko įsigyti ir sušalusių svogūnų. Išsakyta nuomonė, kad būtent joje esančiose vaisių lentynose neretai pasitaiko prastos kokybės vaisių .

Pirkėjos pastebėjimai perduoti ,,Maximos" vadovybei. Ji apgailestauja dėl nemalonių patirčių. 

,,Apgailestaujame, kad pirkėjams teko susidurti su tokia situacija. Plento gatvėje esančioje parduotuvėje yra daržovių ir vaisių skyriuje dirbantys žmonės, ne pardavėjai, kurie kelis kartus per dieną perrenka prekes. Deja, didelė dalis šviežių vaisių ir daržovių yra jautresni kontaktui su aplinka, pavyzdžiui, kai pirkėjai dedasi prekes į maišelį, jas renkasi, gali būti pažeidžiama uogų odelė. Dėl to paspartėja gedimo procesai ir itin sudėtinga visą dieną išlaikyti nepakitusią aukštą kokybę, ypač jei parduotuvėje yra didesnis pirkėjų srautas", - teigė ,,Maximos" komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė.  

Pabrėžiama, kad ,,Maxima" yra dėkinga pirkėjams, kurie perduoda savo atsiliepimus.

,,Juos galima išsakyti bet kuriam parduotuvės darbuotojui – informacija yra perduodama parduotuvės vadovams. Dar kartą atsiprašome dėl šios situacijos", - teigė ,,Maximos" atstovė.

 

Jonavietė nusivylė ,,Maximoje" siūlomų daržovių ir uogų kokybe

]]>
jonavoszinios.lt Fri, 22 Jul 2022 08:43:22 +0300
<![CDATA[Jonaviečio kameros užfiksavo nelauktą ,,svečią"]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonaviecio-kameros-uzfiksavo-nelaukta-svecia https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonaviecio-kameros-uzfiksavo-nelaukta-svecia Jonavoje, Neringos gatvėje, stovinčio namo savininkų įrengtos vaizdo kameros užfiksavo ,,nelauktą svečią"  - praėjusią naktį į jų kiemą įsliūkinusį vyrą.

Skarele veidą prisidengęs asmuo patikrino, ar namų durys užrakintos. Tačiau neabejojama, kad jo taikinys buvo kieme stovintis automobilis ,,Mercedes Benz W126".

Nors transporto priemonės pasisavinti nepavyko, jonaviečių įrašas - perspėjimas, primenantis, kad vagys nesnaudžia.

Vaizdo įrašų galerijoje - tai patvirtinantys kadrai. 

Jonaviečio kameros užfiksavo nelauktą ,,svečią"

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 20 Jul 2022 13:15:14 +0300
<![CDATA[Paspirtukui susidūrus su jonavietės šunimi, gyvūnas patyrė rimtų sužalojimų]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/paspirtukui-susidurus-su-jonavietes-sunimi-gyvunas-patyre-rimtus-suzalojimus https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/paspirtukui-susidurus-su-jonavietes-sunimi-gyvunas-patyre-rimtus-suzalojimus ,,Ėjome pasivaikščioti aplink tvenkinius. Vedžiausi sau šuniuką su pavadėliu ir po akimirkos jį parbloškė atskriejęs paspirtukininkas. Galvojat jis sutojo? Ne... Nuvažiavo net neatsisukdamas, o mano šuniui, kaip paaiškėjo po veterinaro apžiūros, lūžo keli šonkauliai. Jis net praėjus kelioms dienoms nenori eiti į lauką, nenori ir ėsti.

Dabar gailiuosi, kad nesikreipiau į policijos pareigūnus, nes su tais paspirtukais - tikra betvarkė. Nutariau bent jau paviešinti tai, kad kiti šunų šeimininkai būtų atidūs ir saugotų savo keturkojus nuo tokių nelaimių", - pasakojo šiandien į redakciją paskambinusi Lina.

Pasak moters, aptartas įvykis įvyko praėjusį savaitgalį, šeštadienį, šalia Joninių tvenkinio. Tačiau tai, ko gero, ne vienintelis šuns ir paspirtukininko susidūrimas Jonavoje - kiek anksčiau paviešinus pranešimą apie nuo paspirtuko nukritusias paaugles (plačiau skaitykite čia), po juo pasirodė komentarų, liudijančių apie augintinių susidūrimus su šia transporto priemone.

Tiesa, pareigūnų informacija apie tai šiais metais nepasiekė. Pasiteiravus, kiek nuo naujų metų iki šiandien buvo gauta pranešimų, susijusių su paspirtukais Jonavoje bei miesto rajone, Kauno apskr. VPK komunikacijos poskyris informavo, kad 18. Tiesa, daugiausiai jų yra susiję su vagystėmis.

,,Nėra užfiksuotų įvykių, kai paspirtukas susiduria su pėsčiuoju ar sužaloja gyvūną. Užfiksuoti 2 eismo įvykiai, kuriuose dalyvavo paspirtukai ir automobiliai:

Birželio 20 d. apie 07.00 val. Jonavos r., Užusalių k., automobilis "Audi" kliudė paspirtuką ir sužalojo vairuotoją (g. 2003 m.). Paspirtuko vairuotojas buvo pristatytas į gydymo įstaigą.

Gegužės 2 d. apie 15.00 val. Jonavoje, Panerių g., automobilis "VW Golf" kliudė paspirtuką. Paspirtuko vairuotojas (g. 1985 m.) nepatyrė sunkių sužalojimų", - paaiškino Kauno apskr. VPK komunikacijos poskyris. 

Primename, kad paspirtukininkai privalo laikytis jiems galiojančių taisyklių. Jas galite rasti čia. 

Taip pat pėstieji visada turėtų atkreipti dėmesį, ar eina pėsčiųjų, ar dviračių taku. Portalas jonavoszinios.lt ne kartą yra sulaukęs dviratininkų pastebėjimų, kad dalis žmonių ignoruoja ženklus, žyminčius dviračių takus. 

Pastebima, kad takuose, kurie yra skirti ir  dviračiams, ir pėstiesiems, neretai kyla problemų - pastarieji ne visada įvertina, jog kelyje gali sutikti ir dviratininkus.

Paspirtukui susidūrus su jonavietės šunimi, gyvūnas patyrė rimtų sužalojimų

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 19 Jul 2022 16:04:57 +0300
<![CDATA[Vaikinų ,,žygdarbį" užfiksavo kameros: vidury dienos peršoko per tvorą ir pasivogė gėles]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/dvieju-vaikinu-zygdarbi-uzfiksavo-kameros-vidury-dienos-persoko-per-tvora-ir-pasivoge-geles https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/dvieju-vaikinu-zygdarbi-uzfiksavo-kameros-vidury-dienos-persoko-per-tvora-ir-pasivoge-geles Peršoko per tvorą, nusiskynė rožes ir iškeliavo savo keliais - tokį dviejų vaikinų ,,žygdarbį" vakar Jonavoje, Kauno ir Sodų gatvių sankryžoje užfiksavo vaizdo kameros.

,,Na ką gražuoliai, dėl mamos rožių sugalvojo, kad jokios tvoros ne kliūtis! O mums nepatinka, kai šmirinėjat po svetimą kiemą ir dar laužot tvorą lipdami!

Berniukai, būtumėt atėję, paprašę, būtumėt gavę rožių ir nelipdami per tvorą", - tokį prierašą prie iškalbingų nuotraukų savo ,,Facebook" paskyroje paskelbė jonavietė Justina.

Čia pat perspėjama, kad sekantį kartą vaizdo įrašas bus perduotas policijos pareigūnams. Dabar, kaip bausmė už akiplėšiškumą ir vagystę, nuspręsta paprašyti internautų dalintis jaunuolių nuotraukomis. 

,,Nežinia, ką ir iš kieno kiemo kitą kartą sugalvos išnešt!", - skelbia įrašo autorė.
 
Jos bei kitų portalo jonavoszinios.lt skaitytojų prašymu minėtais kadrais dalijamės ir mes. 
 
Originalų įrašą ,,Facebook" galite rasti čia

Vaikinų ,,žygdarbį" užfiksavo kameros: vidury dienos peršoko per tvorą ir pasivogė gėles

Vaikinų ,,žygdarbį" užfiksavo kameros: vidury dienos peršoko per tvorą ir pasivogė gėles Vaikinų ,,žygdarbį" užfiksavo kameros: vidury dienos peršoko per tvorą ir pasivogė gėles Vaikinų ,,žygdarbį" užfiksavo kameros: vidury dienos peršoko per tvorą ir pasivogė gėles Vaikinų ,,žygdarbį" užfiksavo kameros: vidury dienos peršoko per tvorą ir pasivogė gėles Vaikinų ,,žygdarbį" užfiksavo kameros: vidury dienos peršoko per tvorą ir pasivogė gėles Vaikinų ,,žygdarbį" užfiksavo kameros: vidury dienos peršoko per tvorą ir pasivogė gėles ]]>
jonavoszinios.lt Mon, 18 Jul 2022 13:46:49 +0300
<![CDATA[Buvę Jonavos „Mere“ darbuotojai žeria kaltinimus prekybos tinklo vadovybei bei perspėja pirkėjus dėl galimai „pašvinkusios“ produkcijos]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/buve-jonavos-mere-darbuotojai-zeria-kaltinimus-prekybos-tinklo-vadovybei-bei-perspeja-pirkejus-del-galimai-pasvinkusios-produkcijos https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/buve-jonavos-mere-darbuotojai-zeria-kaltinimus-prekybos-tinklo-vadovybei-bei-perspeja-pirkejus-del-galimai-pasvinkusios-produkcijos Gautas signalas iš kelių buvusių darbuotojų

„Keli parduotuvės „Merės“ darbuotojai norėtų paviešinti, kaip vadovai elgiasi su darbuotojais ir kas vyksta šioje parduotuvėje“, - rašė moteris, dabar jau buvusi šio prekybos tinklo darbuotoja.

„Yra 4 žmonės, kurie norėtų paviešinti Jonavos "Merės"  situaciją - kaip elgiamasi su darbuotojais ir kaip yra apgaudinėjami pirkėjai, ir kaip į tai atreagavo generalinė vadovė iš Latvijos“, - dar birželio mėnesį parašė kitas, dabar jau buvęs šios parduotuvės darbuotojas.

Susisiekus su jais, kantriai laukta, kol asmenys, nepanorę atskleisti savo tapatybių, pasiruoš pasakoti savo istorijas.

Pirkėjai apgaudinėjami

Po kurio laiko, liepos mėnesį sulauktos istorijos, kas vyksta ir kas slepiasi pirkėjams nematomoje pusėje.  Anot buvusių darbuotojų, šaldyta produkcija po dvi paras būdavo palikta sandėliuose be šaldymo, o vėliau, kai atsilaisvina prekybos salės lentynos, į prekybą išstatomi net "pajuodę cepelinai". Ir tai, anot buvusių darbuotojų, kartodavosi nuolat, kuomet į parduotuvę buvo pristatyta per daug užsakytos produkcijos. Su mėsa, anot darbuotojų, elgiamasi dar "išradingiau" - etiketės su pasibaigusio galiojimo data pašalinamos, o mėsa vėl parduodama.  

„Pastoviai būdavo nuplaunamos etiketes ar rėžtuku nubrėžiamos, kai pasibaigdavo galiojimas, ir mėsos vėl dedamos į prekybą. Dešros tepamos aliejais ir vėl parduodamos. Šaldyta produkcija gulėdavo sandėlyje po parą ar dvi ne šaldikliuose. Tekdavo matyti, kuomet jau pajuodę cepelinai vėl atsirasdavo prekybos salėje. Ir ne tik cepelinai, bet ir kiti gaminai – atitirpsta, vėl užšaldomi ir  vėl į prekybą. Per daug produkcijos užsisakydavo, todėl turbūt taip ir elgdavosi, matomai utilizuoti nepelninga, neparanku“, - kalbėjo su portalu jonavoszinios.lt susisiekęs buvęs Jonavos „Mere“ darbuotojas.

„Mere“ vadovybė nereagavo?

Kaip pasakojo darbuotojai, į jų pastabas dėl pasibaigusio galiojimo produkcijos pardavimų nereagavo nei Jonavos „Meres“ direktorė, nei generalinė vadovė atkirtusi, jog jei parduotuvė pelninga, jai vidaus tvarka nerūpi, o Jonavos „Mere“ dirba gerai, pretenzijų nėra, pasakojo buvęs darbuotojas.

Pasakodami apie galimą pirkėjų apgaudinėjimą,  darbuotojai užsiminė ir apie mobingą darbo vietoje. Jų žodžiais tariant, jie sulaukė ir grasinimų apie atleidimus dėl to, kad nebuvo linkę taikstytis su "pašvinkusios" produkcijos pardavimais, kad nenorėjo sutikti su vienašališkai, už neva tai neaiškius prasižengimus ar nepaklusimus pakeistais darbo grafikais ar darbo sąlygomis: „Dėl tokio valdžios požiūrio mes dviese patys išėjom iš darbo, kiti du buvo atleisti“.

Baiminasi dėl pirkėjų sveikatos  

Vienas iš keturių buvusių darbuotojų tvirtina, kad buvo imtasi veiksmų, dėl kurių teko susidurti ir su policija. Darbuotojai, neapsikentę pirkėjų apgaudinėjimo, nusprendė filmuoti ir fotografuoti, kaip „tvarkomasi“ su pasibaigusio galiojimo produkcija, dėl ko buvo iškviesta policija dėl privačioje valdoje fiksuojamų vaizdų. Įrašus darbuotojams teko pašalinti. To pasekoje, netekti įrodymai, kuriuos darbuotojai ketino pateikti Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai. Pastaroji, sulaukusi tik žodinio perspėjimo apie galimus pažeidimus paprašė pateikti įrodymus, kurių, deja, jau nebuvo.  

Tačiau darbuotojai nelinkę tylėti bent jau viešumoje,  tad nusprendė atskleisti savo istorijas ir perspėti pirkėjus, kad prekes Jonavos „Meres“ parduotuvėje rinktųsi itin atidžiai, nes namo gali  parsinešti "pašvinkusios" produkcijos, kurios etiketės buvo pašalintos.

„Nežinia, kokį produktą parsinešite namo, jei jis be etiketės arba buvo kelis kartus atitirpintas ir vėl užšaldytas. Todėl norime perspėti, kad viską atidžiai apžiūrėtumėte, ką perkate, juk valgant tokį maistą yra rizika apsinuodyti.

Žinoma, mes įtariame, kad kurį laiką parduotuvė aprims, gal netinkamos produkcijos nepardavinės, nes mes visi, išeidami iš darbo pareiškėm, kad viešinsim, kaip apgaudinėjate žmones. Gal kurį laiką pabijos rizikuoti“, - šnekėjo vyriškis.

Sureagavo ne iki pabaigos

Šios savaitės pradžioje prekybos centrui „Mere“ išsiųsta užklausa dėl buvusių darbuotojų metamų kaltinimų jiems bei paprašyta pateikti komentarą. Maždaug pusvalandis po laiško išsiuntimo sulauktas skambutis iš užslaptinto telefono numerio. Moteris, prisistačiusi, kad skambina iš „Meres“ , nepasakiusi nei pareigų, vardo ar pavardės tvirtino, kad buvę darbuotojai susimokė, kad tai yra melas ir šmeižtas, kad parduotuvėje nevyksta nieko tokio, ką kalba darbuotojai, kurie galimai kerštauja už dviejų iš jų atleidimus.  Moteris iš „Meres“ dar kartą paraginta raštu pateikti atsakymus į metamus kaltinimus, paprašyta paaiškinti viską raštu, kad nekiltų jokių kitų interpretacijų. Tuo pokalbis su beveik neprisistačiusia moterimi ir baigėsi. Negautas konkretus atsakymas raštu, nepateikti įrodymai, paneigiantys metamus kaltinimus dėl produkcijos, ir, galiausiai, vis tik liko neaišku, su kuo vyko pokalbis.  

 

 

 

Buvę Jonavos „Mere“ darbuotojai žeria kaltinimus prekybos tinklo vadovybei bei perspėja pirkėjus dėl galimai „pašvinkusios“ produkcijos

]]>
jonavoszinios.lt Fri, 15 Jul 2022 13:25:38 +0300
<![CDATA[Sigita apie gyventojų įtraukimą į pensijų kaupimą: aš jaučiuosi "išprievartauta"]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/sigita-apie-gyventoju-itraukima-i-pensiju-kaupima-as-jauciuos-isprievartauta https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/sigita-apie-gyventoju-itraukima-i-pensiju-kaupima-as-jauciuos-isprievartauta „Sodra“ jau nuo š.m. sausio mėnesio skelbė apie įtraukimą į pensijų kaupimą arba automatinį sustabdytų įmokų atnaujinimą. Gyventojai buvo raginami iki birželio 30 d. apsispręsti, ar nori dalyvauti valstybės siūlomoje papildomo kaupimo pensijai sistemoje. (Plačiau apie tai ČIA). Nors „Sodra“ tvirtino, kad žmonėms, kurie neperskaito informacijos asmeninėse paskyrose, siunčiami registruoti laiškai, tą neigia jonavietė Sigita. Anot moters, ji visai atsitiktinai pastebėjo, kad pavėlavo atsisakyti kaupimo, jokių laiškų negavo, ir dabar jaučiasi "išprievartauta".

„Blioviau iš pasiutimo“

„Tai taip išeina, kad aš dabar nebegaliu jau sustabdyti? Sunervino, vakar net blioviau iš pasiutimo.

Aš jau anksčiau, prieš kelis metus buvau sustabdžiusi pensijų kaupimą ir lyg buvo ramu. O dabar negavau jokios informacijos, jokio elektroninio ar paprasto laiško, kad man vėl reikia kartoti atsisakymą. Tik kitais tikslais atsidarius asmeninę „Sodros“ paskyrą pamatau, kad mano pensijų kaupimas vėl atnaujintas, nes aš iki birželio 30 d. nepareiškiau nesutikimo. Paskambinus „Sodrai“ gavau nelabai guodžiantį atsakymą – atsisakyti pensijų kaupimo galėsiu, jei įstatymai pasikeis. 

Jau kyla minčių emigruoti, atsisakyti Lietuvos, nes aš jaučiuosi "išprievartauta". Kai jiems reikia,  tai ir iš po žemių iškas dėl kokios skolos ar prievolės, bet jei jau žmogui kažką pranešti – tai vos ne paslapčia.

Čia prievolė gaunasi prieš mano valią, visam gyvenimui „pagavo“. Kur teisybe? Kur žmogaus laisvė rinktis?  

Ir pabaigai. Ar gali man kas nuoširdžiai pasakyti, kaip dažnai tikrinate savo „Sodros“  paskyrą? Jei jie tyliai ramiai, smulkiu šriftu apačioje parašo, kad reikia atnaujinti duomenis ir negauni jokio kito pranešimo, tai kaip gali jaustis neapgautas sistemos?“, - rašo Sigita.  

Nebegali atsisakyti

Kaip yra skelbusi „Sodra“, žmonės, kurie tapo II pakopos pensijų kaupimo dalyviais, nuo šiol mokės pensijų kaupimo įmokas pensijų fondams.

Kaupimas antroje pakopoje yra ilgalaikis įsipareigojimas. Dalyvaujantys antros pakopos pensijų kaupime žmonės negali atsisakyti kaupimo ir pasinaudoti sukauptomis lėšomis, kol pasieks pensijos amžių.

Jei žmogus neteks darbo, tuo laikotarpiu fondų nebepasieks naujos įmokos. Jau pervestos lėšos bus ir toliau investuojamos. Be to, pateikus prašymą įmokų mokėjimą galima sustabdyti nuo 1 mėnesio iki 12 mėnesių per visą kaupimą.

Į „spąstus“ pakliuvo daugiau

„Turiu puikų pavyzdį, kaip tokia tvarka ,,prigauna" žmogų. Mano draugė buvo atsisakiusi kaupimo, tačiau vieną įtraukimą praleido, nepasitikrino ,,Sodros" paskyroje gaunamų žinučių ir vuolia - ji priversta kaupti.

Tokia tvarka - labai palanki terpė gyventojų prigaudinėjimui, o paskui jau daryk, ką nori , nes niekur nebesidėsi - kaupsi," – kiek anksčiau yra teigęs jonavietis Matas, kuris tvirtino, kad tokia tvarka ne kas kitas, o žmonių prigaudinėjimas. (Plačiau apie tai ČIA.)

Liepos 13 d. duomenis, beveik 61 tūkst. gyventojų pradės kaupti pensijai antroje pakopoje.

Sigita apie gyventojų įtraukimą į pensijų kaupimą: aš jaučiuosi "išprievartauta"

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 14 Jul 2022 16:25:31 +0300
<![CDATA[Išreiškė nepasitenkinimą dėl gatvės pavadinimo: ,,Ar Jonava sovietmečiu dvelkiantis miestelis? "]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/isreiske-nepasitenkinima-del-gatves-pacadinimo-ar-jonava-sovietmeciu-dvelkentis-miestelis https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/isreiske-nepasitenkinima-del-gatves-pacadinimo-ar-jonava-sovietmeciu-dvelkentis-miestelis Prasidėjus karui Ukrainoje, visi šalies miestai kaip niekada vieningai suskubo vaduotis nuo sovietinės atributikos: paminklų, gatvių pavadinimų. Vieni gyventojai tuo akivaizdžiai džiaugiasi, kiti nepritarė, teigdami, kad tai istorijos dalis. Tačiau jonavietis Mindaugas pirštu beda į Jonavoje esančią P. Cvirkos gatvę - anot jo, jos pavadinimas turi būti pakeistas.

Išsakė savo nuomonę

,,Norėjau pasiteirauti, ar galėtumėte iškelti klausimą dėl P.Cvirkos gatvės pavadinimo pakeitimo Jonavoje? Visoje Lietuvoje tai vyksta, o Jonavoje tyla. Ar Jonava sovietmečiu dvelkiantis miestelis? Savivaldybėje irgi tyli", - savo nuomonę išdėstė jonavietis.

Bendruomenės nesutinka keisti

Susisiekus su Jonavos rajono savivaldybe paaiškinta, kad norint keisti gatvių pavadinimus, reikia gyventojų sutikimo. 

,,Jonavos rajono savivaldybės taryba 2022 m. birželio 16 d. priėmė sprendimą pakeisti Žeimių sen., Žeimių gyvenamosios vietovės Kolūkiečių gatvės pavadinimą į Gervių gatvė. Toks sprendimas priimtas atsižvelgus į Žymių žmonių, istorinių datų, įvykių įamžinimo ir gatvių pavadinimų Jonavos rajono savivaldybėje suteikimo komisijos 2022 m. gegužės 27 d. pasiūlymą.

Komisija svarstė anksčiau gautą Ukrainos ambasadoriaus Lietuvoje prašymą prisijungti prie iniciatyvos pervadinti gatvių pavadinimus, jeigu šie siejasi su Rusija.

Komisija Jonavos rajone aptiko ir daugiau gatvių pavadinimų, kurie gali turėti sąsajų su sovietmečiu arba Rusija – valstybe agresore, tačiau keisti šių pavadinimų nesutinka vietos bendruomenės. Gyventojams pasiūlyta dar kartą apsvarstyti galimybę pasikeisti pavadinimus", - paaiškino savivaldybės atsakymų į užklausas ir informavimo tarnautojas Evaldas Utyra.

Šalia to pridurta, kad gyventojai, pageidaujantys pakeisti savo gatvės pavadinimą, gali kreiptis į savivaldybės administraciją, kuri perduos pageidavimą minėtai komisijai, kurią sudaro Jonavos rajono istorijos mokytojų, nevyriausybinių organizacijų, viešosios bibliotekos, kultūros centro atstovai.

Pateikė išvadą

2019 m. lakpričio 4 d. Vilniaus miesto savivaldybės tarybos Istorinės atminties komisija (Komisija) kreipėsi į Lietuvos gyventojų ir rezistencijos tyrimų centrą (LGGRTC), prašydama pateikti istorinę ekspertinę išvadą, atsakančią į klausimą, ar remiantis turimais istoriniais šaltiniais, bei įvertinant istorinį kontekstą, galima teigti, kad Petras Cvirka 1940 – 1947 m. savo politinėje-visuomeninėje veikloje aktyviai kolaboravo su okupacinės sovietinės valdžios struktūromis ir įvertinti, ar jo kolaboravimas sukėlė pasekmes Lietuvos valstybės bei jos piliečių likimui. 2019 m. gruodžio 3 d. LGGRTC Komisijai pateikė Istorinę-ekspertinę išvadą.

Pastarojoje rašoma: ,,Taip, Petras Cvirka savo politinėje-visuomeninėje veikloje aktyviai kolaboravo su okupacinės sovietinės valdžios struktūromis, o jo kolaboravimas sukėlė didelių ir žalingų pasekmių Lietuvos valstybės ir jos piliečių likimui. "

Išreiškė nepasitenkinimą dėl gatvės pavadinimo: ,,Ar Jonava sovietmečiu dvelkiantis miestelis? "

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 14 Jul 2022 08:58:27 +0300
<![CDATA[Žemaitės g. gyventoja: Metalus taip renka ar legaliai nupjautos konstrukcijos?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/zemaites-g-gyventoja-metalus-taip-renka-ar-legaliai-nupjautos-konstrukcijos https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/zemaites-g-gyventoja-metalus-taip-renka-ar-legaliai-nupjautos-konstrukcijos „Prie Žemaitės g. 6-to namo čia buvo metaliniai vamzdžiai tokie, kur galima skalbinius džiauti ar kilimus dulkinti. Patogu buvo žmonėms, juk ne visi balkonuose gali džiovinti skalbinius. O kažkas atvažiavo ir nupjovė juos. Aš iš trečio aukšto šaukiau, bet manęs neklausė, tik atkirto, kad dar ir kitur pjaus.  

Ar čia dabar metalus taip renka, ar jie nupjauti gavus leidimą? Galvojau, kad viskas daroma, kad žmonėms būtų patogiau, o gaunasi viskas atvirkščiai – tai medžius kažkas nupjauna, tai dabar tuos metalus, kažkaip liūdna“, - pasakojo moteris teigdama, kad nereikėjo minėtų metalinių konstrukcijų naikinti, jei tai buvo ne metalo vagystė, o suderintas senų konstrukcijų pašalinimas.

Susisiekus su UAB „Jonavos paslaugos“ direktoriaus pavaduotoju komunaliniam ūkiui Povilu Beišiu gautas patikinimas, kad tai buvo suderintas senų metalinių konstrukcijų utilizavimas. Anot P. Beišio, tokių konstrukcijų mieste belikę nedaug, jos palaipsniui šalinamos pastarąjį penkmetį.

Verta pripažinti, kad vieniems senos metalinės konstrukcijos netrukdo, anaiptol, kaip tvirtino Žemaitės gatvės gyventoja, jos patogios skalbinių džiovinimui ar kilimų purtymui. Vienok, yra ir tokių, kurie nepritaria, kad ir švariai išskalbti skalbiniai būtų kabinami viešai,  visiems „ant akių“.  

Žemaitės g. gyventoja: Metalus taip renka ar legaliai nupjautos konstrukcijos?

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 14 Jul 2022 07:37:56 +0300
<![CDATA[ Jonavietė: Ar bus kada imamasi rimtų priemonių sudrausminti  baikerių naktinius „skraidymus“?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonaviete-ar-bus-kada-imamasi-rimtu-priemoniu-sudrausminti-baikeriu-naktinius-skraidymus https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonaviete-ar-bus-kada-imamasi-rimtu-priemoniu-sudrausminti-baikeriu-naktinius-skraidymus „Ar bus kada imamasi rimtų priemonių sudrausminti  baikerius? Jų keliamas triukšmas naktimis neleidžia ramiai ilsėtis. Nuo 22 val. turėtų būti ramybė“, - tokiu pranešimu į portalą jonavoszinios.lt kreipėsi jonavietė.

Anot moters, naktinis motociklų  burzgesys itin girdimas Chemikų g., Vasario 16 - osios g.

„Triukšmas sklinda dažniausiai iš Vasario 16 - osios g., nes dažniausiai važinėjama būtent ta gatve. Yra buvę, kad ir 1, 2 val. nakties "skraido", o kiek jų ten važinėja, pasakyt tiksliai negaliu, pagal garsą spėju gal 3 ar 4“, - rašo jonavietė ir prašo, kad situaciją pakomentuotų policijos atstovas. 

Kaip teigia Kauno apskrities vyriausiasis policijos komisariatas (AVPK),  atsižvelgiant į jonavietės skundą, bus imtasi papildomų priemonių.

„Šiais metais gauti 2 pranešimai apie motociklininkų keliamą triukšmą Jonavoje. Minėtose gatvėse (Chemikų g. ir Vasario 16-osios g.) dėl motociklininkų keliamo triukšmo pranešimų negauta.

Atsakomybė už motociklininkų keliamą triukšmą gali būti taikoma pagal LR ANK 48 str. (Lietuvos Respublikos triukšmo valdymo įstatymo ir kitų teisės aktų, reglamentuojančių triukšmo valdymą, nevykdymas ar pažeidimas) arba 188 str. (Viešosios rimties trikdymas).

Nuo birželio 1 d. iki šios dienos nusižengimų, dėl motociklininkų keliamo triukšmo, nenustatyta, tačiau atsižvelgiant į gyventojų nusiskundimus, numatomas prevencinis patruliavimas Jonavoje“, - rašoma Kauno AVPK atsakyme.

 Jonavietė: Ar bus kada imamasi rimtų priemonių sudrausminti  baikerių naktinius „skraidymus“?

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 12 Jul 2022 16:56:10 +0300
<![CDATA[Skaitytojai: Kodėl „Achema“ ūžia garsiau, nei įprasta?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/skaitytojai-kodel-achema-uzia-garsiau-nei-iprasta https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/skaitytojai-kodel-achema-uzia-garsiau-nei-iprasta Portalas jonavoszinios.lt sulaukė skaitytojų pranešimų, kad pastarąją savaitę AB „Achemos“ gamybiniai įrenginiai dirba ženkliai garsiau, nei įprasta. Taip pat teigta, kad virš Achemos pastebėta ir didesnė garų koncentracija.

Skaitytojai teiravosi, kodėl girdimas neįprastas ir ženkliai garsesnis gamyklos ūžimas. Kiti samprotavo, kad galimai tai aušinimo sistemos, kurios dirba didesniu pajėgumu per karščius, todėl ir garso, ir garų žymiai daugiau.

Gyventojų pastebėjimus perdavėme AB „Achema“ administracijai ir teiravomės, ar gyventojams yra ko nerimauti, o gal tai įprastas procesas? 

„Gyventojams nerimauti nėra jokio pagrindo.

Garsas priklauso ir nuo vėjo krypties – kai vėjas nuo „Achemos“, tai ir triukšmas kiek didesnis.

Bendras triukšmas kyla nuo aukštai sumontuotų aušinimo ventiliatorių, reformingo degiklių ir kitos įvairios įrangos darbo“, - paaiškino AB „Achema“  komunikacijos specialistė Jolita Macelytė.

Skaitytojai: Kodėl „Achema“ ūžia garsiau, nei įprasta?

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 05 Jul 2022 08:58:53 +0300
<![CDATA[Į Ruklą nusiųstos gausios policijos pajėgos: pranešta apie neramumus pabėgėlių centre]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/i-rukla-nusiustos-gausios-policijos-pajegos-pranesta-apie-neramumus-ruklos-ppc https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/i-rukla-nusiustos-gausios-policijos-pajegos-pranesta-apie-neramumus-ruklos-ppc Portalo jonavoszinios.lt redakciją pasiekė skaitytojo informacija apie tai, jog birželio 27-ąją, apie 14 val. matė į Ruklą nuskubėjusius net 6 policijos ekipažus, kurie važiavo su įjungtais garsiniais ir šviesos signalais.

Anot jonaviečio, tiek nuskubėjusių ekipažų per keliolika minučių jam nėra tekę matyt, todėl baiminosi, kad įvyko rimta nelaimė, teiravosi, kas atsitiko.

Kauno apskrities vyriausiasis policijos komisariatas (AVPK) patvirtino apie gausias pajėgas nusiųstas į Ruklos miestelyje esantį Pabėgėlių priėmimo centrą (PPC).

„Šiandien apie 14.00 val. policijos pareigūnai gavo pranešimą dėl galimų neramumų Jonavos r., Rukloje, Pabėgėlių priėmimo centre, todėl į įvykio vietą ir išskubėjo gausios policijos pajėgos. Nuvykus į įvykio vietą, jokių pažeidimų neužfiksuota“, - rašoma Kauno AVPK atsakyme.

 

Į Ruklą nusiųstos gausios policijos pajėgos: pranešta apie neramumus pabėgėlių centre

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 27 Jun 2022 15:35:34 +0300
<![CDATA[Fiksuoja skaitytojai: gatvėje naujas „pėsčiasis“]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/fiksuoja-skaitytojai-gatveje-naujas-pesciasis https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/fiksuoja-skaitytojai-gatveje-naujas-pesciasis Birželio 27-ąją, apie 12 val. portalo jonavoszinios.lt redakciją pasiekė kelių gyventojų nuotraukos, kuriose užfiksuotas neįprastas momentas.

Skaitytojai, siųsdami nuotraukas pasakoja, kad vairuotojai turėtų būti atidūs kylant į kalną Žemaitės gatvėje, mat per gatvę ruošiasi keliauti naujas „pėsčiasis“ – gulbė.

Vieni spėlioja, kad gulbė galimai ruošiasi per gatvę vestis gulbiukus į kitoje pusėje esantį tvenkinį, kiti juokaudami teigė, jog gulbė užsimanė pasivaikščioti.

Tačiau skaitytojai, fiksavę momentą, sutartinai tvirtino, kad vairuotojai turėtų atidžiau vairuoti ir netyčia nekliudyti Jonavos miesto simbolio – gulbės. 

Koks gulbės kelionės tikslas gal būt ir nesužinosime, tačiau Jonavoje retkarčiais galima išvysti kelią kertančias gulbes, o vairuotojams siūloma intensyvioje gatvėje neskubėti. 

Fiksuoja skaitytojai: gatvėje naujas „pėsčiasis“

Fiksuoja skaitytojai: gatvėje naujas „pėsčiasis“ Fiksuoja skaitytojai: gatvėje naujas „pėsčiasis“ Fiksuoja skaitytojai: gatvėje naujas „pėsčiasis“ ]]>
jonavoszinios.lt Mon, 27 Jun 2022 12:30:23 +0300
<![CDATA[Jonavietė: „Norfa” konkursas „dalina” žmonėms po 500 €! Perspėkite kitus!]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonaviete-norfa-konkursas-dalina-zmonems-po-500-euro-perspekite-kitus https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonaviete-norfa-konkursas-dalina-zmonems-po-500-euro-perspekite-kitus „Neva oficialus „Norfa” konkursas „dalina” žmonėms po 500 €! Perspėkite kitus, kad tai afera“, - tokia žinutė pasiekė portalo jonavoszinios.lt redakciją. Kad tai sukčių pinklės patvirtina ir pats prekybos tinklas „Norfa“.

𝗡𝗢𝗥𝗙𝗔 𝐋𝐢𝐭𝐡𝐮𝐚𝐧𝐢𝐚. prekybos tinklo Facebook profilyje skelbiama, kad „Šiandien 𝗡𝗢𝗥𝗙𝗔 Supermarket pirmiesiems 250 žmonių, teisingai atspėjusių kitą skaičių nei 555, apdovanoja 500 eurų vertės pirkinių kuponą.“ O žemiau, komentarų skiltyje rašoma: „Sveikiname laimėtojus, mūsų komanda su jumis susisieks asmenine žinute“. Skaitytoja pasidalino ir sukčių siunčiamomis asmeninėmis žinutėmis, kuriose prašoma registruotis.

 Sukčių žinučių pavyzdys

Prekybos tinklo „Norfa“ atstovas spaudai Darius Ryliškis patvirtino, jog „Norfa“ niekada neprašo registruotis sistemose ar sumokėti mokesčius nuo laimėjimų. Jeigu gavote klaidinantį pranešimą, „Norfa“ ragina į jį neatsakyti ir jokiu būdu nesiregistruoti dėl laimėjimo jokiose svetainėse.

Atkreipiamas dėmesys, kad sukčių sukurta Facebook paskyra pavadinta 𝗡𝗢𝗥𝗙𝗔 𝐋𝐢𝐭𝐡𝐮𝐚𝐧𝐢𝐚., o vienintelė ir tikroji prekybos tinklo oficiali „Facebook“ paskyra pavadinta „Norfa“.

Prekybos tinklas tvirtina, kad situaciją stebi ilgiau nei savaitę, kuomet Facebook vėl suaktyvėjo sukčiai. Apie naujai sukurtas kenkėjiškas paskyras prekybos tinklas iškart praneša Facebook'o administracijai.

Jonavietė: „Norfa” konkursas „dalina” žmonėms po 500 €! Perspėkite kitus!

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 23 Jun 2022 09:28:54 +0300
<![CDATA[Rizika paploninti piniginę - nė motais: palikti atliekas šalia konteinerio nepabijojo net vidury dienos]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/gresiancios-baudos-ne-motais-palikti-atliekas-salia-konteinerio-nepabijojo-net-vidury-dienos https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/gresiancios-baudos-ne-motais-palikti-atliekas-salia-konteinerio-nepabijojo-net-vidury-dienos Kone dešimtmetį galiojęs leidimas, kuomet gyventojai galėjo stambias atliekas – baldus, kilimus, kitus stambius buities ir namų apyvokos daiktus  – palikti šalia komunalinių atliekų konteinerių, panaikintas dar praėjusiais metais. Apie tai, kaip tinkamai tvarkyti savo atliekas, jonaviečius perspėja ir šalia konteinerių pastatytos informacinės lentelės, tačiau tai daliai gyventojų, panašu, nerūpi.

Portalo jonavoszinios.lt redakciją pasiekė praėjusią savaitę, birželio 11-ąją, darytas vaizdo įrašas, kuriame - vidury dienos, apie 13:30 val., ramiai sau link Lietavos gatvėje esančių konteinerių žygiuojantys vyrukai, nusprendę statybines atliekas palikti čia pat. 

,,Nemanau, kad tai leidžiama!", - komentavo vaizdo įrašo autorius. 

Vaizdiniai įrodymai  perduoti ir aplinkosaugininkams, ir UAB ,,Jonavos paslaugoms", ir Jonavos rajono savivaldybės viešosios tvarkos skyriui. 

Pastarasis primena, kad Savivaldybių tarybų patvirtintų atliekų tvarkymo taisyklių pažeidimus numatyta bauda nuo trisdešimt iki vieno šimto keturiasdešimt eurų. 

Šalia to, baudą gali skirti ir aplinkosaugininkai.

Nuotraukų galerijoje - minėto vaizdo įrašo akimirkos. 

Su Jonavos rajono savivaldybės komunalinių atliekų tvarkymo taisyklėmis galite susipažinti ČIA

 

Rizika paploninti piniginę - nė motais: palikti atliekas šalia konteinerio nepabijojo net vidury dienos

Rizika paploninti piniginę - nė motais: palikti atliekas šalia konteinerio nepabijojo net vidury dienos Rizika paploninti piniginę - nė motais: palikti atliekas šalia konteinerio nepabijojo net vidury dienos Rizika paploninti piniginę - nė motais: palikti atliekas šalia konteinerio nepabijojo net vidury dienos ]]>
jonavoszinios.lt Tue, 14 Jun 2022 10:06:33 +0300
<![CDATA[Šiukšlių sulaikymo grotos bus sutvarkytos]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/siuksliu-sulaikymo-grotos-bus-sutvarkytos https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/siuksliu-sulaikymo-grotos-bus-sutvarkytos Praėjusią savaitę skirtingose ,,Facebook" grupėse patalpinti įrašai, atkreipę dėmesį į Jonavos tvenkinyje matomą pavojų - sulūžusias šiukšlių sulaikymo grotas, įrenginyje, kurį paprastai žmonės įvardija kaip krioklį.

Šis klausimas pasiekė ir portalo jonavoszinios.lt redakciją: gyventojai prašė pasidomėti, kaip ir kada problema bus sprendžiama.

Jonavos rajono savivaldybės žemės ūkio skyrius patikino, kad problema bus sprendžiama.

,,Šią savaitę turėtų būti atlikti remonto darbai. Iki tol kol bus suremontuota, bus papildomai aptverta", - teigė minėto skyriaus vyr. specialistas Mindaugas Gritėnas.

Šiukšlių sulaikymo grotos bus sutvarkytos

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 13 Jun 2022 10:44:47 +0300
<![CDATA[Šilų gatvės gyventojai tikina nebežinantys ko griebtis dėl kelio būklės]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/silu-gatves-gyventojai-tikina-nebezinantys-ko-griebtis-del-kelio-bukles https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/silu-gatves-gyventojai-tikina-nebezinantys-ko-griebtis-del-kelio-bukles Duobėtos gatvės išlieka aktualia problema tiek miesto, tiek rajono gyventojams. Portalas jonavoszinios.lt kasmet sulaukia aibę klausimų dėl to. Šįkart dėl savo gerbūvio kreipėsi Jonavoje esančios Šilų gatvės gyventojai.

,,Nebežino, nei kur kreiptis, nei ką daryti, nes jokių rezultatų nėra. Gyvename Jonavoje, Šilų gatvelėje, kuri pavirto į duobyną, o po gausaus lietaus ir į vandenyną.

Tai tęsiasi eilę metų, kiek galėjome tvarkėmės patys, bet jau nebeišgalim", - tokį laišką, prie kurio buvo prisegtos ir apie baisią gatvės būklę liudijančios nuotraukos, atsiuntė jonavietė.

Reaguojant į tai klausimas perduotas Jonavos rajono savivaldybei, kuri džiugių žinių Šilų gatvės gyventojams neturi.

,,Gatvės ir kiemai Jonavos rajone tvarkomi pagal savivaldybės tarybos patvirtintus metinius planus ir skiriamą finansavimą. Šiemet buvo patvirtinti vietinės reikšmės kelių remonto prioritetiniai sąrašai, kurie paskelbti viešai svetainėje jonava.lt. Šiame sąraše nėra Šilų gatvės, tačiau planuojamos tvarkyti didžiosios miesto gatvės, taip pat šiemet bus vykdomas Kriaušių gatvės kapitalinis remontas", - rašoma savivaldybės atsakyme.

Čia pat akcentuota, kad labai norėtųsi, kad visos gatvės rajone būtų idealiai tvarkingos, tačiau visų iš karto sutvarkyti nėra finansinių galimybių.

,,Jonavos miesto seniūnija kiekvienais metais palygina ir patvarko labiausiai remonto reikalaujančias gatvių vietas", - teigė savivaldybė.

 

Šilų gatvės gyventojai tikina nebežinantys ko griebtis dėl kelio būklės

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 08 Jun 2022 14:22:24 +0300