Jonavos žinių naujienos https://www.jonavoszinios.lt/naujienos Jonavos rajono naujienos lt <![CDATA[Ar mokesčių inspekcija šiemet bus ,,arčiau” jonaviečių? ]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/ar-mokesciu-inspekcija-siemet-bus-arciau-jonavieciu https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/ar-mokesciu-inspekcija-siemet-bus-arciau-jonavieciu Kaip žinia, dalis gyventojų Elektroninio deklaravimo sistemoje (EDS) jau gali pamatyti, kiek pinigų atgaus susidarius gyventojų pajamų mokesčio (GPM) permokai arba kiek turės primokėti patys. O Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI) išplatinus žinią, kad Žemaitijos gyventojams siūloma nauja paslauga – mokesčių darbuotojo vizitą mobiliuoju konsultacijų autobusiuku gyvenantiems nutolusiose miestų vietovėse, jonaviečiai suskubo teirautis, ar tokia paslauga bus ir Jonavos rajone.  

,,Skaičiau žinią, kad Klaipėdos apskrityje į nutolusias gyvenvietes važiuos VMI autobusiukas, kuriame žmonėms padės pildyti deklaracijas, išduos reikalingas pažymas.  Buvo rašyta, kad autobusiukas pritaikytas neįgaliesiems. Įdomu sužinoti, ar mokesčių inspekcija šiemet bus ,,arčiau” jonaviečių, ar toks projektas bus tik Klaipėdoje? Ar ketinama autobusiuku į nutolusias vietoves vykti ir Kauno apskrityje, Jonavos rajone?”, - teiravosi į portalo redakciją paskambinusi jonavietė.

Į moters klausimą atsako Kauno apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos viršininkė Judita Stankienė: 

Šiuo metu vykdomas pilotinis projektas, kurio metu Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) darbuotojai į Klaipėdos, Telšių ir Tauragės apskričių gyvenvietes, nuo artimiausio VMI klientų padalinio nutolusias daugiau nei 10 kilometrų, atvyksta specialiu aptarnavimui pritaikytu autobusiuku. Įvertinus pilotinio projekto rezultatus, bus priimami sprendimai dėl galimos tolesnės projekto plėtros kituose regionuose. 

Šiuo metu Jonavos r. gyventojai, kuriems būtina konsultacija, visas paslaugas gali gauti Kauno AVMI klientų aptarnavimo padalinyje, įsikūrusiame Žeimių g. 5, Jonava. Primename, kad gyventojams, norintiems atvykti į padalinį, būtina iš anksto užsiregistruoti. 

Daugelį mokestinių klausimų gyventojai ir verslo atstovai gali spręsti Mano VMI — patogioje ir paprastoje VMI elektroninių paslaugų srityje. Joje galima rasti aktualią asmeninę informaciją: VMI administruojamų mokesčių skolas ir permokas, priminimus apie mokėtinus mokesčius. Mano VMI sistemoje el. būdu galima teikti ir gauti dokumentus, įsigyti ar pratęsti verslo liudijimus, registruotis PVM mokėtoju, pateikti prašymus grąžinti (įskaityti) mokesčio permokas (skirtumus) ir kt. 

Daugiau informacijos visais mokestiniais klausimais galima rasti VMI internetiniame tinklalapyje www.vmi.lt, taip pat paskambinus numeriu +370 5 260 5060. 

Ar mokesčių inspekcija šiemet bus ,,arčiau” jonaviečių? 

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 21 Feb 2024 09:41:12 +0200
<![CDATA[Jonavietis nusivylė akcija, Maxima pateikia paaiškinimus ]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavietis-nusivyle-akcija-maxima-pateikia-paaiskinimus https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavietis-nusivyle-akcija-maxima-pateikia-paaiskinimus Portalas jonavoszinios.lt gavo Antano laišką apie akciją ,,Su Ačiū beveik už ačiū”, kuria jis nusivylė apsipirkdamas vasario 10-ąją Maximos parduotuvėje Jonavoje, Plento gatvėje. Jonaviečio laiškas su išsakytomis pretenzijomis perduotas prekybos tinklui, kuris apgailestauja dėl situacijos, pateikia paaiškinimus bei tvirtina, kad kiekvieno kliento pastebėjimai yra svarbūs.  

,,Su Ačiū beveik už ačiū arba visai nieko”  

Anot jonaviečio, prekybos tinklas Maxima nepasirūpino, kad visiems pirkėjams užtektų akcijos prekių, todėl, jo žodžiais tariant, tai ir erzina, ir gaišina.    

,,Gal ir geros tos akcijos, kai perki už tam tikrą sumą ir už vieną centą gauni tai šokoladą, tai aliejaus, o praeitą savaitę dalino kremą ,,Rududu”. Bet viskas gražu tik iš pirmo žvilgsnio, o šią Maximos akciją pavadinčiau kitaip - ,,Su Ačiū beveik už ačiū arba visai nieko”.   

Ankstesniais metais skelbimai apie akcijas buvo prie pat kasų, o kasininkės net neraginamos duodavo produktą už vieną centą, kurie buvo sudėti joms ,,po ranka”. Kai šiemet startavo ši akcija, kasoje vargiai sulauksi priminimo, kad man priklauso produktas už vieną centą. O nuskanavus prekes ir prisiminus apie akciją, turi bėgti į parduotuvės priekį pasiimti tos 1 cento prekės. Dar ,,geriau” gavosi šį šeštadienį, kuomet ,,Rududu” dalinimo akcija dar nesibaigė, bet baigėsi pats kremas. (Kalbu apie Maximą Plento gatvėje, vasario 10 d., o akcija vyko iki vasario 12 d.). Kam skelbti tokias akcijas, jei nėra reikiamo kiekio prekių? Kam gaišinti pirkėjų ir eilėje belaukiančių kitų žmonių laiką? Ar ne geriau būtų patogiai tiek kasininkėms, tiek pirkėjams sudėlioti akcijos prekes arba visai nedaryti tokių akcijų? Kam erzinti žmones?”, - rašė Antanas. 

Prekės už 0,01 Eur buvo išgraibstytos 

Prekybos tinklo ,,Maxima” Komunikacijos ir korporatyvinių ryšių departamento vadovė Indrė Trakimaitė – Šeškuvienė apgailestauja dėl situacijos bei detaliau paaiškina, kodėl nepavyko pasinaudoti aptariama akcija.  

,,Dėkojame pirkėjui, kad kreipėsi ir apgailestaujame, jog nepavyko pasinaudoti  akcija. Visgi primename, kad akcijos prekių kiekis yra ribotas. Juolab, kad visose šalies „Maximose“ nuo praėjusio penktadienio iki sekmadienio praūžus „Didžiųjų nuolaidų dienoms“, kai perkant dvi skirtingas ar vienodas ne maisto prekes, joms buvo taikoma 50 proc. nuolaida, sulaukėme itin didelio pirkėjų srauto, o savo ruožtu ir susidomėjimu akcija „Su AČIŪ beveik už ačiū“, kurios prekės už 0,01 Eur taip pat buvo išgraibstytos.  

Informaciją apie „Su AČIŪ beveik už ačiū“ akciją skelbiame parduotuvių reklaminiuose plakatuose, internetiniame puslapyje ir mobilioje programėlėje. Juose pirkėjams paaiškiname, kad ateidami prie kasos ar apmokėdami už prekes, jie įsitikintų ar akcijoje dalyvaujančią prekę turi savo krepšelyje. Kasos darbuotoja neprivalo klientams paduoti akcinės prekės, mat kiekvieno kliento poreikis yra skirtingas. Juolab, kad tokiu būdu gaišintume pirkėjų laiką -  susidarytų eilės ir nukentėtų jų aptarnavimo greitis ir kokybė. Stengiamės užtikrinti, kad akcijos prekės už 0,01 ct pirkėjams būtų aiškiai pastebimos ir lengvai prieinamos.  

Visgi šias pirkėjo įžvalgas būtinai perduosime kolegoms, atsakingiems už pasiūlymą „Su AČIŪ beveik už ačiū“, nes kiekvienas klientas mums yra svarbus – jų pastebėjimai padeda mums tobulėti”, - komentuoja Indrė Trakimaitė – Šeškuvienė. 

 

Jonavietis nusivylė akcija, Maxima pateikia paaiškinimus 

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 14 Feb 2024 08:03:45 +0200
<![CDATA[Jonavos PSPC, atsakydamas į moters pastabas, turi gerų žinių visoms mamoms]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavos-pspc-atsakydama-i-moters-pastabas-turi-geru-ziniu-visoms-mamoms https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavos-pspc-atsakydama-i-moters-pastabas-turi-geru-ziniu-visoms-mamoms Portalo jonavoszinios.lt redakciją pasiekė jaunos, dviejų vaikų mamos laiškas apie Jonavos pirminiame sveikatos priežiūros centre (PSPC) trūkstamą mamos ir vaiko kambarį. PSPC, atsakydamas į moters pastabas, turi gerų žinių visoms mamoms.

Mamos laiškas 

Dviejų vaikų mama atkreipia dėmesį į tai, jog būtina suteikti jaunoms mamos su vaikais didesnius patogumus, lankantis Jonavos PSPC.

,,Norėčiau iškelti tokią temą, kuri yra daugumai iš mūsų aktuali. Esu dviejų vaikų mama. Sūnui 4 metai, o dukrytė 2 mėnesių. Normalu, kad su kūdikiu reikia dažnai lankytis poliklinikoje, skiepai, vizitacijos ir t.t. Esu maitinanti mama, ir neseniai teko vykti į polikliniką pas šeimos gyd. mėnesiniai vizitacijai dėl augimo, raidos, gauti skiepukus. Kol laukėme begalinėje eilėje prie skiepų, mano 2 mėn. kūdikis ir pykti pradėjo, ir valgyt norėjo. Klausimas? Kaip pamaitinti žindomą kūdikį poliklinikoje, kai niekur nėra skirtos tam vietos? Klausiate, ką dariau aš? Na aš žindžiau savo vaiką koridoriuje, užsimetusi skraistę.

Aš atliepiau vaiko poreikius, aš negaliu pasakyti, ne dabar tu negali valgyti, nes neturiu kur patogiai tavęs pamaitinti.  

O ką jau kalbėti apie pervystymą?? Kažkokiam koridoriuko kampe pastatytas vystymo stalas... pro jį vaikšto žmonės tai iš vienos pusės, tai iš kitos... ir dabar koridoriuje pervystyti ir išrengti vaiką? O dar tos visų žmonių akys.. Tarytum nematę verkiančio, pervystamo kūdikio, kuris prie to dar yra alkanas.  

Į polikliniką  tikrai daug mamyčių ateina su kūdikėliais, ir manau ne man vienai kilo susierzinimas, kad į mamas su kūdikiais nėra atsižvelgiama...  O ką jau kalbėti apie tualetus, kai popieriaus net ne visada būna”,- rašė dviejų vaikų mama nenorėjusi viešai atskleisti savo tapatybės. 

Įstaiga turi gerų žinių visoms mamoms

Jonavos PSPC, atsakydamas į moters išsakytas pretenzijas, paaiškina susiklosčiusią situaciją bei dalinasi geromis žiniomis.

,,VšĮ Jonavos PSPC (toliau – Įstaiga) apgailestauja, kad minėtai pacientei teko susidurti su nepatogumais.

Mamos ir vaiko kambario patalpos buvo numatytos ir įrenginėjamos ankščiau, tačiau dėl Covid-19 pandemijos mąsto ir karantino apribojimų šių patalpų paskirtis buvo pakeista.

Atkreipiame dėmesį, kad šiai dienai Įstaigoje, visuose aukštuose yra pastatyti vystymo stalai. Jei iškyla būtinybė kūdikį žindyti ir (ar) pakeisti sauskelnes, atsitikus mažai „nelaimei“, tereikia kreiptis į bet kurį įstaigos personalą baltu chalatu, kuris palydės mamytę su kūdikių į paciento apžiūrų kabinetą ir suteiks privatumą.

Pažymėtina, kad jau šiais metais iš projektinių veiklų yra planuojamos modernizuoti Įstaigos patalpos. Šiuose planuose numatyta įrengti vaiko ir motinos kambarį", - rašoma įstaigos atsakyme.

Jonavos PSPC, atsakydamas į moters pastabas, turi gerų žinių visoms mamoms

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 12 Feb 2024 15:13:44 +0200
<![CDATA[Skaitytoja: ,,Parduotuvė skelbia apie akciją, o prekių nėra. Ar tai - ne pirkėjų apgaudinėjimas?"]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/skaitytoja-parduotuve-skelbia-apie-akcija-o-nukainotu-prekiu-nera-ar-tai-ne-pirkeju-apgaudinejimas https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/skaitytoja-parduotuve-skelbia-apie-akcija-o-nukainotu-prekiu-nera-ar-tai-ne-pirkeju-apgaudinejimas Maisto prekių kainoms neglostant piniginių, dalis gyventojų nuolat medžioja akcijas. Akcijų ieško ir skaitytoja Marijona, pasakojanti, kad pastebi, jog parduotuvės skelbia apie nukainotas prekes, tačiau šių prekystaliuose neretai net su žiburiu nerasi. Moteris klausia, ar tai - ne vartotojų teisių pažeidimas?

,,Prieš einant apsipirkti visada pasižiūriu, kur yra akcijos produktams, kurių man reikia. Ne kartą buvo taip, kad programėlėje skelbia, jog mažesnė kaina taikoma tam tikros rūšies mėsai, o atvykus prekių tiesiog nėra. Pardavėjos sako, kad jos parduotos.

Kadangi į parduotuves einu anksti ryte, man panašu, kad tų nukainotų prekių jose net nebūna, gal tik kituose miestuose... Suprask, paskelbia apie akciją, tu prekės nerandi, bet parduotuvėje nusiperki kitus produktus, nes dauguma kitur jau tingi eiti. Ar tai ne vartotojų teisių pažeidimas? Taip apgaunant pirkėjus galima nemažai prisivilioti jų sau", - kalbėjo moteris.

Užklausa perduota Valstybinei vartotojų teisių apsaugos tarnybai. Ši pateikė savo vertinimą.

,,Pardavėjas privalo teikti vartotojui aiškią ir neklaidinančią informaciją apie parduodamas prekes. Jeigu yra skelbiamos akcijos, jos turi būti realios. Taip pat vartotojai turi teisę įsigyti prekes, kurias pardavėjas siūlo. Visgi, tokių situacijų,  kai akcijoje skelbiamos prekės greit išperkamos, pasitaikyti gali, tačiau pardavėjas turėtų imtis priemonių, kad prekių kiekis būtų tinkamas arba jeigu prekės buvo išparduotos per pirmą dieną, tikslinti tokią informaciją ir pan. 

Visgi, vien tai, kad vartotojas nuvykęs į parduotuvę nerado leidiniuose skelbiamų prekių, nereiškia, kad jau yra vartotojų teisių pažeidimas, kadangi kiekvieną atvejį reikėtų nagrinėti atskirai, įvertinti vartotojo ir pardavėjo pateiktus įrodymus, paaiškinimus ir pan. Jei vartotojas turi įrodymų, kad situacijos kartojasi, kad buvo pateikta klaidinanti informacija, jis gali kreiptis į Valstybinę vartotojų teisių apsaugos tarnybą ir pateikti visus turimus įrodymus", - teigė tarnyba.

Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Skaitytoja: ,,Parduotuvė skelbia apie akciją, o prekių nėra. Ar tai - ne pirkėjų apgaudinėjimas?"

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 07 Feb 2024 10:21:19 +0200
<![CDATA[Ar seniūno pareigos suderinamos su kitos įstaigos direktoriaus pareigomis? ]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/ar-seniuno-pareigos-suderinamos-su-kitos-istaigos-direktoriaus-pareigomis https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/ar-seniuno-pareigos-suderinamos-su-kitos-istaigos-direktoriaus-pareigomis Ruklos seniūnijos gyventoja teiraujasi, ar seniūno pareigos suderinamos su kitos įstaigos direktoriaus pareigomis? 

Seniūnijos gyventojai šis klausimas kilo po to, kai ji aptiko rekvizitai.lt skelbiamą informaciją apie 2024 m. sausio 2 dieną registruotą naują viešąją įstaigą ,,Armalija”. Nors skelbiama, kad VŠĮ ,,Armalija” įsikūrusi Vilkaviškyje, tačiau jos vadovės vardas ir pavardė tokia pati, kaip ir Ruklos seniūnės - Vilma Akvilė Karoblienė. Todėl ruklietė teiraujasi, ar gali seniūnas, valstybės tarnautojas, būti ir VŠĮ direktoriumi? 

Tiek Jonavos rajono savivaldybė, tiek ir Viešojo valdymo agentūra tvirtina, kad Lietuvos Respublikos valstybės tarnybos įstatymas leidžia valstybės tarnautojams dirbti kitą darbą, tačiau yra ir kitų niuansų.   

,,Valstybės tarnybos įstatymo 6 straipsnis reglamentuoja valstybės tarnautojo teisę eiti daugiau negu vienas valstybės tarnautojo pareigas, dirbti pagal darbo sutartį įmonėse, įstaigose, organizacijose ar užsiimti kita veikla.   

Atsižvelgdami į tai, kas išdėstyta, manytume, kad teisės aktai nedraudžia seniūnui  būti viešosios įstaigos direktoriumi,  jeigu tai nėra su valstybės tarnautojo pareigomis nesuderinama veikla, kaip ji apibrėžta Valstybės tarnybos įstatymo 6 straipsnio 3 dalyje ir nėra kituose įstatymuose nustatytų kitų su valstybės tarnautojo pareigomis nesuderinamos veiklos atvejų. Šias aplinkybes, privalo įsivertinti pats seniūnas, o esant pagrįstoms abejonėms  - ir jį į pareigas priimantis asmuo (savivaldybės administracijos direktorius)”, - paaiškino Viešojo valdymo agentūros Veiklos valdymo ir teisės skyriaus patarėja Rima Tubutienė. 

Ruklos seniūnei Vilmai Akvilei Karoblienei du kartus išsiuntus užklausą ar ji yra šios įstaigos vadovė ir kokia veikla joje bus vykdoma, atsakymas iš seniūnės taip ir nesulauktas.

Peršasi klausimas, kuris ir liks neatsakytas - ar Ruklos seniūnė anksčiau laiko bėga iš ,,skęstančio laivo"?  

Primename, kad nuo 2024 m. balandžio 11 d. naikinama Ruklos seniūnija prijungimo prie Jonavos seniūnijos būdu. Jonavos rajono savivaldybės taryba yra priėmusi sprendimą praplėsti Jonavos seniūnijos aptarnaujamų teritorijų ribas ir pakeisti Jonavos miesto seniūnijos pavadinimą į Jonavos seniūnija. Plačiau apie tai ČIA.  

 

 

Ar seniūno pareigos suderinamos su kitos įstaigos direktoriaus pareigomis? 

]]>
jonavoszinios.lt Fri, 02 Feb 2024 13:12:57 +0200
<![CDATA[Jonavietė: ,,Pablūdo kaimynų šuo, nuo lojimo nebegirdžiu savo minčių” ]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonaviete-pabludo-kaimynu-suo-nuo-lojimo-nebegirdziu-savo-minciu https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonaviete-pabludo-kaimynu-suo-nuo-lojimo-nebegirdziu-savo-minciu ,,Kaimynas turi du šunis. Bėdų jie nepridaro, žmonių nepuldinėja, nėra, kad būtų agresyvūs, bet... Ar tai tik sutapimas, ar dar kita problema, nežinau, tačiau prasidėjus namo renovacijai, pablūdo kaimynų šuo, nuo lojimo nebegirdžiu savo minčių”, - atsiųstame laiške pasakojimą pradeda jonavietė Rita.  

Moteris svarsto, kad vykstanti renovacija galimai erzina vieną iš šunų, kuomet aplik nuolat zuja statybininkai, kelia keturkojui neįprastą triukšmą ir jis, paliktas vienas namuose, nuolat loja. Ritos spėjimu, pasibaigus renovacijai ir dingus pašaliniams garsams, šuo nurims, tačiau ji nuogąstauja – o jeigu ne.  

,,Jei ir po renovacijos šuo nenurims ir toliau ištisai los, ką daryt? Ar turite kokių patarimų?”, - teiravosi Rita.

Gyvūnų laikymo Jonavos rajono savivaldybės teritorijos gyvenamojoje vietovėje taisyklės skelbia, kad gyvūnų augintinių laikytojas privalo užtikrinti, kad jo laikomi gyvūnai nekeltų triukšmo, netrikdytų viešosios rimties. O nuo šuns keliamo triukšmo kenčiantys kaimynai turėtų užfiksuoti rimties trikdymo atvejį.

Specialistai atkreipia dėmesį į faktą, kad kartais šeimininkai net nežino, jog jų šuo triukšmauja likęs vienas. Dėl to patariama kilusią problemą visada pabandyti aptarti su kaimynais, o ir kaimynai turėtų apie problemą papasakoti gyvūnų mylėtojui. 

Gyvūnų augintojams specialistai sako - šuo loja dėl rimtos jo galva priežasties ir tai yra neatsiejama nuo jo prigimties.

Daugiau patarimų šia tema skaitykite ČIA

Jonavietė: ,,Pablūdo kaimynų šuo, nuo lojimo nebegirdžiu savo minčių” 

]]>
jonavoszinios.lt Fri, 02 Feb 2024 10:47:58 +0200
<![CDATA[Skaitytojas: ,,Ar be priežasties visus ,,stabdantis" šviesoforas veikia tinkamai?"]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/skaitytojas-ar-be-priezasties-visus-stabdantis-sviesoforas-veikia-tinkamai https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/skaitytojas-ar-be-priezasties-visus-stabdantis-sviesoforas-veikia-tinkamai ,,Kelyje Jonava - Kaunas (A6), ties Išorais, įrengtas šviesoforas, panašu, yra sugedęs. Anksčiau jis veikdavo tokiu principu, kad raudona važiuojantiems pagrindiniu keliu užsidegdavo tik tada, kai iš šalutinio ruošdavosi išvažiuoti kitas automobilis. Dabar  šviesoforas raudoną šviesą įjungia net naktį, kai iš šalutinių kelių niekas nevažiuoja, eismas yra neintensyvus, o pagrindiniu keliu važiuojantys vairuotojai būna priversti sustoti be jokios priežasties. Ar čia taip turi būti? Gal atsakingi asmenys nežino apie situaciją?", - teiravosi Remigijaus vardu prisistatęs vyras.

Jo užklausa perduota Lietuvos automobilių kelių direkcijai (LAKD). 

,,Informaciją jau perdavėme AB „Kelių priežiūra“, kurie greitu metu nuvyks ir patikrins situaciją bei ją spręs. Vėliau informuosiu daugiau", - teigė LAKD.

Skaitytojas: ,,Ar be priežasties visus ,,stabdantis" šviesoforas veikia tinkamai?"

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 01 Feb 2024 10:06:31 +0200
<![CDATA[Vairuotojas Tomas: ,,Ar spiginantis ekranas nekelia grėsmės eismo saugumui?”  ]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/vairuotojas-tomas-ar-spiginantis-ekranas-nekelia-gresmes-eismo-saugumui https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/vairuotojas-tomas-ar-spiginantis-ekranas-nekelia-gresmes-eismo-saugumui Jonavos miesto centre, ant pastato, esančio Žeimių g. 5 / Vasario 16-osios g. 1 sienos įrengta išorinė reklama – ekranas / švieslentė. Neseniai įrengtas ekranas jau sulaukė kelių pastabų iš vairuotojų, jog ekranas itin ryškus, transliuojamos reklamos bei vaizdo ryškumas akina vairuotojus, važiuojančius Žeimių gatve link J. Ralio ir J. Basanavičiaus gatvių. O štai vairuotojas Tomas kelia klausimą - ar spiginantis ekranas nekelia grėsmės eismo saugumui?  

,,Kodėl degalinėms liepta nuo kelio toliau patraukti švieslentes su nurodytomis degalų kainomis, o štai miesto centre esantis ekranas apšviečia pusę Jonavos centro. Įdomiai gaunasi, degalinėms akinti vairuotojų nevalia, o miesto centre ryškus ekranas lai spigina? Tamsiu paros metu ekranas transliuojamomis reklamomis itin blaško ir nukreipia vairuotojų, ir mano, dėmesį. Ar tai saugu? Ar išduotas leidimas tokiai reklamai?”, - portalo redakcijai rašė Tomas. 

,,Leidimas įrengti išorinę reklamą ant pastato Jonavoje, Vasario 16-osios g. 1 yra išduotas privačiam asmeniui, patenkinus prašymą, kuris atitiko visus leidimo išdavimo reikalavimus.   

Degalinių švieslentės negali būti statomos kelio apsaugos zonoje, šiuo atveju reklama yra įrengta ant pastato fasado. Jei vairuotojus akina ekrano šviesa, reikėtų kreiptis į Saugaus eismo komisiją, kuri svarstytų tokį klausimą”, - teigiama Jonavos r. savivaldybės atstovas spaudai Evaldo Utyros atsakyme.  

Neatmetama galimybė, jog vairuotojo keltas klausimas bus apsvarstytas Saugaus eismo komisijos posėdyje.  

Vairuotojas Tomas: ,,Ar spiginantis ekranas nekelia grėsmės eismo saugumui?”  

Vairuotojas Tomas: ,,Ar spiginantis ekranas nekelia grėsmės eismo saugumui?”   ]]>
jonavoszinios.lt Tue, 30 Jan 2024 12:48:09 +0200
<![CDATA[Jonavietis: ar pareigūnai, stabdydami automobilį įkalnėje, elgiasi teisingai?  ]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavietis-ar-pareigunai-stabdydami-automobili-ikalneje-elgiasi-teisingai https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavietis-ar-pareigunai-stabdydami-automobili-ikalneje-elgiasi-teisingai Portalas jonavoszinios.lt sulaukė jonaviečio Egidijaus užklausos dėl policijos pareigūnų vykdomų prevencinių priemonių bei transporto priemonių stabdymo kelyje. Anot skaitytojo, jį stebina policijos pasirinktos stabdymo vietos žiedinėse sankryžose, įkalnėse, nuokalnėse. Vairuotojas kelia klausimą, ar pareigūnai elgiasi teisingai? Vairuotojo išsakytą pastabą komentuoja Policijos departamento komunikacijos skyrius.   

,,Neretai tenka stebėti, kuomet Jonavoje vykdomos policijos pareigūnų prevencinės priemonės, kurių viena – blaivumo patikra. Taip, girtų ,,kelių erelių” nesinori sutikti kelyje, lai policija užkerta jų girtas keliones, bet... Stebina pareigūnų stabdymo vietų pasirinkimas. Tai žiedinėse sankryžose, tai Vasario 16-osios gatvės įkalnėje prie EMSI degalinės, kur yra tik vienos eismo juostos kelias, ištisinė linija ir nėra kelkraščių.  

Ar neturėtų pareigūnai, prieš stabdydami automobilius, įvertinti visas aplinkybes, kad nekiltų grėsmė jo ir kitų žmonių saugumui, o sustabdytas automobilis netrukdytų kitiems? Ar gali pareigūnai stabdyti įkalnėse, nuokalnėse, sankryžose ir pan.? Juk tai pavojingos vietos, gali būti eismo įvykis, susidaryti eismo spūstys”, - teiraujasi jonavietis Egidijus ir atsiunčia sausio 18-ąją darytą nuotrauką iš video registratoriaus, kuomet pareigūnai blaivumo patikrą atliko jau minėtoje Vasario 16-osios gatvėje, prie EMSI degalinės.  

Kokiais atvejais, kuriose vietose pareigūnams galima arba draudžiama stabdyti transporto priemones? Atsako Policijos departamento Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Jorūnė Liutkienė. 

,,Policijos pajėgų vienetų veiklos organizavimo aprašo, patvirtinto Lietuvos policijos generalinio komisaro 2020 m. gegužės 28 d. įsakymu Nr. 5-V-420 „Dėl Policijos pajėgų vienetų veiklos organizavimo aprašo patvirtinimo“, 23 punkte nustatyta, kad prieš stabdydami transporto priemonę, policijos pajėgų vieneto pareigūnai privalo įvertinti visas aplinkybes, kad nekiltų grėsmė jo ir kitų žmonių saugumui, sustojusi transporto priemonė netrukdytų kitiems eismo dalyviams. Policijos pajėgų vieneto pareigūnai turėtų vengti stabdyti transporto priemones vietose, kuriose sustoti ir stovėti draudžia kelio ženklai ar ženklinimas, kitose KET nustatytose vietose, jei sustojusi transporto priemonė gali sukelti eismo įvykį, sutrikdyti kitų transporto priemonių ar pėsčiųjų eismą, sudaryti transporto grūstį”, - rašoma specialistės atsakyme.

Plačiau su Policijos pajėgų vienetų veiklos organizavimo aprašu galite susipažinti ČIA.  

 

Jonavietis: ar pareigūnai, stabdydami automobilį įkalnėje, elgiasi teisingai?  

]]>
jonavoszinios.lt Fri, 26 Jan 2024 09:19:12 +0200
<![CDATA[Jonavietė teiraujasi: ,,Ar paukščius prie tilto lesinantys praeiviai elgiasi deramai?"]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonaviete-teiraujasi-ar-paukscius-prie-tilto-lesinantys-praeiviai-elgiasi-deramai https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonaviete-teiraujasi-ar-paukscius-prie-tilto-lesinantys-praeiviai-elgiasi-deramai Jonavoje, šalia J. Ralio gatvėje esančio tilto per Nerį, pastaruoju metu galima pamatyti nemažai vandens paukščių. Jais grožisi ne vienas jonavietis - socialiniuose tinkluose apstu tai įrodančių nuotraukų. Visgi, skaitytoja Elena tikina sunerimusi jų saugumu - moters žodžiais tariant, žmonės imasi lesinti paukščius ir lesalui pasirenka ne visai tinkamus produktus.

,,Dažnai vaikštau prie Neries ir matau, kad gulbės ir antys lesinamos batonu, duona. Ar galima taip daryti? Ar toks maistas nekenkia paukščiams? Šalia to, man kyla klausimas, ar jų lesinimas - geras dalykas patiems paukščiams?", - su tokia užklausa į portalo jonavoszinios.lt redakciją kreipėsi moteris.

Kaip paaiškina Aplinkos apsaugos departamentas, laukinių paukščių lesinti batonu nepatartina.

,,Įprasta laukinių paukščių mityba labai skiriasi nuo to maisto, kurį jiems neša žmonės, todėl šeriami gyvūnai gali sunegaluoti. Laukinių paukščių lesinti esant nešaltam (ne žemesnei kaip –10 °C temperatūrai) žiemos orui nereikėtų. Lesinamos gulbės „nebeklauso“ savo instinktų ir lieka žiemoti, todėl nereikėtų šių paukščių papildomai maitinti, ypač miltiniais produktais", - komentavo aplinkosaugininkai.

Daugiau apie elgesį su laukiniais gyvūnais galite rasti šioje publikacijoje: https://aad.lrv.lt/lt/naujienos/aplinkosaugininkai-primena-kaip-reikia-elgtis-su-laukiniais-gyvunais-ziema/  

Dalinamės Aplinkos apsaugos departamento parengta atmintine apie laukinius gyvūnus: https://aad.lrv.lt/lt/konsultacijos/atmintines/gyvunai/  

Taip pat dalinamės Aplinkos apsaugos departamento neetatinio aplinkos apsaugos inspektoriaus Mariaus Čepulio laidos „Gamtininko užrašai” serija, kurioje kalbama apie paukščių lesinimą žiemą: https://www.lrt.lt/mediateka/irasas/2000204552/gamtininko-uzrasai-cepulis-moko-apie-rupinimasi-pauksciais-ziema-neimkite-duonos-bandeles-nesveika-net-mums?fbclid=IwAR0X4Hs-oexAfs6TjKQzJGZLhCcXqxZX18TFi2hmotu7KrhCCh6S7kn5kAw  

 

Jonavietė teiraujasi: ,,Ar paukščius prie tilto lesinantys praeiviai elgiasi deramai?"

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 24 Jan 2024 08:51:49 +0200
<![CDATA[Sveikatos patikrą dėl pažymos vairuotojams atlikęs jonavietis: ,,Ar gydytojai privalo paskirti kažkokius tyrimus, ar mokam tik už popiergalį?"]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/sveikatos-patikra-del-pazymos-vairuotojams-atlikes-jonavietis-ar-gydytojai-privalo-paskirti-kazkokius-tyrimus-ar-mokam-tik-uz-popiergali https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/sveikatos-patikra-del-pazymos-vairuotojams-atlikes-jonavietis-ar-gydytojai-privalo-paskirti-kazkokius-tyrimus-ar-mokam-tik-uz-popiergali Vairuotojai, ko gero, jau žino, jog  nors buvo skelbiama, kad Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pataisa dėl sveikatos pažymėjimo susiejimo su vairuotojo pažymėjimo galiojimu įsigalios nuo 2024 m. sausio 1 d., gruodžio mėnesį Seimas persigalvojo ir pritarė siūlymui metams – iki 2025 m. sausio 1 d. – atidėti nuostatos įsigaliojimą. Nepaisant to, dalis jų paskutinės dienos laukti nežada ir jau dabar atlieka sveikatos patikras. Ją neseniai atliko ir skaitytojas Donatas, teigiantis, kad ši jam sukėlė nemažai klausimų.

Neatliko jokių tyrimų

,,Situacija tokia, kad nuėjau į gydymo įstaigą dėl sveikatos pažymos. Iš manęs buvo paprašyta 40 eurų ir po minutės pažyma buvo mano rankose. Tiesą sakant, likau gana nustebintas - man nebuvo atlikti visiškai jokie tyrimai, o paimti pinigai - ne keli euriukai.

Gydymo įstaigos viešai skelbti nenoriu, bet papasakojęs apie savo patirtį draugams sužinojau, kad ir jie pažymas gavo tiesiog už pinigus, be jokių tyrimų. Tik kaina skirtingose įstaigose skyrėsi... Ar tai normalu? Jei taip, ar ši pažyma tapo privaloma siekiant išpešti pinigus iš žmonių, o ne patikrinti vairuotojų sveikatą?

Norėčiau, kad jūs pasidomėtumėt, kokius tyrimus privalo atlikti medikai? O gal šių išties nereikia?", - klausė į redakciją paskambinęs vaikinas.

Apie tvarkas

Komentarą į šią užklausą portalo jonavoszinios.lt redakcijos prašymu pateikė Sveikatos apsaugos ministerija.

Anot jos, vairuotojų sveikatos patikrinimus reglamentuoja Vairuotojų sveikatos tikrinimo reikalavimų ir tvarkos aprašas, patvirtintas sveikatos apsaugos ministro įsakymu „Dėl profilaktinių sveikatos tikrinimų sveikatos priežiūros įstaigose“.

 Aprašo 1 lentelėje nustatyta, jog 1 grupės (t. y. AM, A1, A2, A, B1, B ir BE kategorijų) transporto priemonių vairuotojams turi būti atlikti:

 • regėjimo aštrumo, regėjimo lauko tyrimai, akispūdžio matavimas (asmenims nuo 40 m.). Jei regėjimas neatitinka regėjimo lauko arba regėjimo aštrumo standarto – regėjimo prieblandoje, jautrumo ryškiai šviesai, kontrastinio jautrumo tyrimas;
 • klausos – šnabždesiu abipus, vestibulinės funkcijos tyrimai;
 • EKG, psichologinės atrankos, reakcijos ir kiti tyrimai (gydytojui skyrus);
 • viso nakties miego laikotarpio respiracinė poligrafija ir (ar) polisomnografija ir kiti tyrimai (pulmonologui ar neurologui skyrus).

,,Jeigu vairuotojui yra diagnozuotos ligos ar sveikatos problemos, dėl kurių gali būti ribojama teisė vairuoti transporto priemones, gydytojo sprendimu gali būti atliekama ir daugiau tyrimų, reikalingų išvadai dėl asmens galimybės saugiai vairuoti priimti", - paaiškina SAM.

 

Privalomi tik keli tyrimai

Ministerija atkreipia dėmesį, kad atsižvelgiant į tai, kas išdėstyta, visiems 1 grupės transporto priemonių vairuotojams (nepriklausomai nuo amžiaus) sveikatos patikrinimo metu privalo būti atlikti šie tyrimai: regėjimo aštrumo, regėjimo lauko, klausos (šnabždesiu abipus) ir vestibulinės funkcijos. Jeigu vairuotojas yra 40 metų ar vyresnis, jam privalo būti atliktas akispūdžio matavimas. Visų kitų tyrimų skyrimas priklauso nuo vairuotojo sveikatos būklės ir dėl jų skyrimo poreikio sprendžia sveikatos patikrinimą atliekantis gydytojas.

Skirtingos kainos

Verta paminėti ir tai, kad vairuotojo sveikatos patikrinimas gali būti atliekamas sveikatos priežiūros įstaigoje, kurioje pacientas yra prisirašęs arba bet kurioje kitoje asmens sveikatos priežiūros įstaigoje, teikiančioje šias paslaugas.

Paslauga yra mokama, tačiau kainos skirtingose gydymo įstaigose - skiriasi. 

Sveikatos patikrą dėl pažymos vairuotojams atlikęs jonavietis: ,,Ar gydytojai privalo paskirti kažkokius tyrimus, ar mokam tik už popiergalį?"

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 09 Jan 2024 10:12:26 +0200
<![CDATA[Vairuotojai teiraujasi dėl duobių kelyje: ar darbai - planuose?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/vairuotojai-teiraujasi-del-duobiu-kelyje-ar-darbai-planuose https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/vairuotojai-teiraujasi-del-duobiu-kelyje-ar-darbai-planuose Jonava - Upninkai keliu važiuojantys vairuotojai pastaruoju metu ne kartą kreipėsi į portalo jonavoszinios.lt redakciją dėl atsivėrusių duobių. Anot jų, pastarųjų apstu visame kelyje, tačiau didžiausia problema matoma ties Upininkėliais esančiu įvažiavimu į žvyro karjero teritoriją.

,,Duobės itin aštrios. Jei kas įvažiuos, tikrai prakirs ratus. Ir tokia situacija matoma ne tik šalia įvažiavimo į karjerą, bet ir visame kelyje. Ar žadama kažko dėl to imtis?", - teiravosi upninkiškis Rimas.

Aptariamas kelias priklauso Lietuvos automobilių kelių direkcijai. Paprašėme jos, kad pakomentuotų situaciją.

,,Už valstybinės reikšmės kelių priežiūrą atsakinga AB „Kelių priežiūra“ informuota apie situaciją ir artimiausiu metu turėtų imtis reikalingų priemonių saugiam eismui užtikrinti", - teigė LAKD. 

 

Vairuotojai teiraujasi dėl duobių kelyje: ar darbai - planuose?

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 04 Jan 2024 08:59:09 +0200
<![CDATA[Jonaviečiai suskubo tuštinti ne tik maisto prekių lentynas?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavieciai-suskubo-tustinti-ne-tik-maisto-prekiu-lentynas https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavieciai-suskubo-tustinti-ne-tik-maisto-prekiu-lentynas ,,Ir ko taip grūstis ir brautis į tas parduotuves? Juk dar tik penktadienis, pagalvojau, iki naujų metų šventės, kuri tik sekmadienį, yra laiko apsipirkimams.

Tačiau tik vėliau supratau, kodėl jonaviečiai jau šiandien tuština ne tik maisto prekių lentynas.

Užsukus į vieną alkoholiu prekiaujančią parduotuvę pamačiau skelbimą apie darbo valandas, ir tik tada toptelėjo, kad miestiečiai - šaunuoliai, rūpinasi atsargomis iš anksto, kad naujų metų naktį netektų daužtis tuščiomis taurėmis", - toks laiškas šiandien, gruodžio 29-ąją su nuotrauka pasiekė portalo jonavoszinios.lt pašto dėžutę.

Jonavietė, pasirašiusi laišką Jūratės vardu, atkreipė dėmesį, kad gruodžio 31-oji yra sekmadienis, o šią dieną, vadovaujantis Alkoholio kontrolės įstatymu, ūkio subjektas privalo laikytis draudimo prekiauti alkoholiniais gėrimais pirmadieniais–šeštadieniais iki 10 valandos ir nuo 20 valandos, o sekmadieniais – iki 10 valandos ir nuo 15 valandos. 

Jonaviečiai suskubo tuštinti ne tik maisto prekių lentynas?

]]>
jonavoszinios.lt Fri, 29 Dec 2023 15:41:44 +0200
<![CDATA[Po apsilankymo Rimkų šeimos sveikatos centre nėščioji liko šokiruota, o įstaiga uždraudė viešinti moters situaciją  ]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/po-apsilankymo-rimku-seimos-sveikatos-centre-nescioji-liko-sokiruota-o-istaiga-uzdraude-viesinti-moters-situacija https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/po-apsilankymo-rimku-seimos-sveikatos-centre-nescioji-liko-sokiruota-o-istaiga-uzdraude-viesinti-moters-situacija Gruodžio 19-osios rytą į redakciją paskambino Tautvilė (vardas pakeistas, redakcijai žinomas) ir pasidalino savo patirtimi apie apsilankymą Rimkų šeimos sveikatos centre, įsikūrusiame P. Vaičiūno g. 15. Nemažai neigiamų emocijų ir net fizinių negalavimų po vizito klinikoje patyrusi moteris nusprendė netylėti. Portalui siekiant gauti klinikos komentarą šią tema, dvi dienas nepavyko prisiskambinti nurodytu telefono numeriu, o vėliau nusiuntus užklausą elektroniniu paštu, klinika uždraudė žiniasklaidai viešinti nėščiosios situacija bei pagrasino kreiptis į teisines institucijas.  

Moteris liko šokiruota, be paslaugos ir su fiziniais negalavimais   

Tautvilė apibūdino pretenziją Rimkų šeimos sveikatos centrui, papasakojo savo apmaudą, o mes šia istorija dalinamės su savo skaitytojais.  

,,Rimkų šeimos sveikatos centre, kitaip vadinamą Dulinskų klinika, buvau pirmą ir paskutinį kartą.  

Man 45 metai, esu nėščia ir kūdikį saugau kaip savo akies vyzdį, todėl prieš skrydį į užsienį norėjau gauti medikų išvadas. Prieš tris savaites užsiregistravau į Rimkų šeimos sveikatos centrą, kad padarytų echoskopiją. Dieną prieš vizitą, paskambinusi pasitikslinau laiką, ar gydytoja mane priims 10.40 val. Administratorė patikino, kad vietų yra ir aš galiu atvykti anksčiau, tai yra 10 valandą.  

Atvažiavau į kliniką 10 ryto, bet pas gydytoją nepatekau, sakė dar palaukti. Pasirodo, prieš mane, pas tą pačią ginekologę, apžiūros laukė dar trys moterys. Po akimirkos sugūžėjo gal dar 10 ar 12 žmonių. Kas kosėjo, kas čiaudėjo, klinika net kaukių nepasiūlė, o aš neseniai atsigavus po ligos, likau šokiruota.  

Palaukusi apie 10 minučių, paklausiau, kada pateksiu pas gydytoją, tačiau konkretaus atsakymo negavau, buvo liepta laukti, nes gydytoja užimta. Kaip darbuotojos nesugebėjo sudėlioti vizitų laikų, kad mane kviesdami anksčiau, sulaukia kitų pacientų antplūdžio?  

Administracijoje prašiau nukreipti pas atsakingus asmenis, užėjusi į nurodytą kabinetą, sulaukiau tik gydytojos replikos - pas mane pacientas, negaliu kalbėti. Nei atsiprašė, nei paaiškino, tiesiog paprašė išeiti iš kabineto. Man siaubą sukėlė toks privataus sektoriaus abejingumas, kad esant tiek sergančiųjų, nepasirūpina kitų pacientų patogumu, saugumu. Kol nepapriekaištavau dėl veido kaukių, tol niekas tuo nesirūpino, nors, manau, privalo.  

Ilgiau laukti negalėjau, nei savęs, nei savo įsčiose esančio vaiko žaloti nenoriu, nes nežinia, kiek dar ateis sergančiųjų. Nors ėjau gauti mokamą paslaugą, išėjau iš klinikos negavusi medicininės apžiūros, o gavusi tik susierzinimą.  

Grįžau namo su itin neigiamomis emocijomis, pradėjo skaudėti pilvo apačią, galvą. Ne tik medikai, bet ir paprasti žmonės žino, kad besilaukiančios moterys ypač jautriai reaguoja į įvairias situacijas, ir sulaukti tokio neprofesionalumo, abejingumo privačioje klinikoje tikrai nesitikėjau. O kai paprašiau skundų ar pageidavimų knygos, kad galėčiau parašyti savo nuomonę, man pareiškė, kad tokio dalyko nėra. Davė baltą lapą, maždaug - rašyk močiutei į kaimą.  

Parašysiu, būtinai, kad ir kiti žinotų, ko gali tikėtis”, - pasakojo Tautvilė bei pridūrė, kad ji nėra konfliktinė asmenybė, priekabių neieško, tačiau šiuo atveju buvo iškoneveikta.  

Grasinantis atsakymas  

Portalas jonavoszinios.lt nesėkmingai dvi dienas bandė prisiskambinti Rimkų šeimos sveikatos centrui viešai nurodytų vieninteliu telefono numeriu. Tačiau net ir 100 kartų perrinkimo funkcija nedavė rezultatų, kol galiausiai balsas kitame ragelio gale teikėsi nurodyti, kokiu elektroniniu paštu siųsti užklausą dėl Tautvilės situacijos. Po papildomo paklausimo ar laukti atsakymo, gautas Rimkų šeimos sveikatos centro vadovo komentaras ir tuo pačiu draudimas viešinti situaciją. Dalinamės komentaru, kalba netaisyta:   

,,Mūsų įstaiga nėra gavusi raštiško skundo. 
Anoniminų skundų mes nenagrinėjam ir į juos neatsakom. 
Dėl jūsų paminėtos konfliktinės situacijos: 
asmuo atvyko ne jam paskirtu laiku; dėl ko turėjo laukti; 
asmens apsaugos priemonės (medicininės kaukės) yra rekomendacinio pobūdžio minimas asmuo atvykęs nedėvėjo kaukės, pareiškė, kad jos neturi. o suteiktą jai kaukę metė akušerei į veidą, bet neužsidėjo; 
praėjus 5 min. po paskirto laiko, asmuo įsiveržė pas gydytoją esant kitam pacientui ir reikalavo, kad jį aptarnautų nedelsiant; 
 
Apgailestaujame, kad minimas asmuo nepatenkino savo lūkesčių ir nors buvo sutarta, kad kita pacientė jai užleis eilę, tačiau 10.45 val. tai yra praėjus 5 min. po paskirto laiko pasišalino atsisakęs rašyti skundą. 
Susiklosčiusią situaciją stebėjo kiti mūsų pacientai besilankantys įstaigoje. 

Pageidaujant susipažinti su situacija smulkiau siūlyčiau atvykus pasikalbėti su įstaigos darbuotojais, prieš tai susitarus. 

Teikiant atsakymus į skundus visada koncultuojamės su juridines paslaugas teikiančiomis įmonemis. Ir informuojame, kad teikti faktais nepagrįsta ir neteisingą informaciją mūsų įstaigos atžvilgiu viešai neleidžiame, nes dėl pasėkmių kreipsimės į teisines institucijas”, - rašo vadovas Arūnas Martinonis bei pateikia papildomą pastabą:  
 
,,P.S. (Pasitaiko asmenys, nesusiję su gydymo įstaiga, ypač asmenys negyvenantys lietuvoje, neturintys sveikatos draudimo Lietuvoje ir kartais nesuvokiantys, kaip veikia sveikatos sistema, nesilaikantys abipusės pagarbos ne tik prieš medicines darbuotojus, bet ir prieš kitus pacientus)”.  

Po apsilankymo Rimkų šeimos sveikatos centre nėščioji liko šokiruota, o įstaiga uždraudė viešinti moters situaciją  

]]>
jonavoszinios.lt Fri, 22 Dec 2023 12:21:03 +0200
<![CDATA[Upninkuose planuojama atidaryti socialinės globos namus]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/upninkuose-planuojama-atidaryti-socialines-globos-namus https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/upninkuose-planuojama-atidaryti-socialines-globos-namus Jonavos rajono savivaldybė net keletą kartų skelbė nekilnojamojo turto pardavimo viešąjį aukcioną, kurio metu buvo siūloma įsigyti pastatus ir žemės sklypą, esantį Jonavos rajone, Upninkų kaime, Jaunystės gatvėje. Pirkimams pasibaigus sėkmingai, gyventojai domisi, kokią veiklą planuojama vykdyti minėtu adresu. 

,,Sveiki. Girdėjome, kad pastatai parduoti. Įdomu, kam ir kas laukia jų? Ką planuojama veikti juose?", - teiravosi upninkiškiai.

Portalas jonavoszinios.lt išsiaiškino, kad turtą įsigijo Integralios medicinos centras. Kaip paaiškėjo susisiekus su juo, Upninkuose planuojama atidaryti socialinės globos namus.

,,Planuojama socialinių globos namų veikla. Projektavimo darbai tik prasidės, tad galimas remontas prasidės tik po metų, o veikla - po dviejų", - komentavo Integralios medicinos centras. 

Upninkuose planuojama atidaryti socialinės globos namus

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 29 Nov 2023 15:17:18 +0200
<![CDATA[Skaitytoja Milda teiraujasi: gal kas nors kreipėsi dėl Juodmenos apšvietimo?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/skaitytoja-milda-teiraujasi-gal-kas-nors-kreipesi-del-juodmenos-apsvietimo https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/skaitytoja-milda-teiraujasi-gal-kas-nors-kreipesi-del-juodmenos-apsvietimo Skaitytoja Milda teiraujasi: ,,Norėjau paklausti, gal kas nors kreipėsi dėl Juodmenos apšvietimo?

Pusėje dalies Juodmenos mikrorajone nėra apšvietimo ir tas kartojasi į mėnesi po penkias dienas. Vaikai turi tamsoje eiti į mokyklą, stotelėse laukti irgi tamsoje ir jiems yra labai nejauku, kai dabar vakarai labai ankstyvi".

Susisiekus su Jonavos rajono savivaldybe gautas atsakymas, kad miesto seniūnija yra gavusi pranešimų iš ESO apie gedimus Juodmenos rajone, kurie yra šalinami.

Skaitytoja Milda teiraujasi: gal kas nors kreipėsi dėl Juodmenos apšvietimo?

]]>
jonavoszinios.lt Fri, 24 Nov 2023 14:39:35 +0200
<![CDATA[Skaitytojas teiraujasi, kodėl Gėlių gatvėje atsirado automobiliams stovėti draudžiantys ženklai]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/skaitytojas-teiraujasi-kodel-jo-gatveje-atsirado-automobilius-statyti-draudziantys-zenklai https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/skaitytojas-teiraujasi-kodel-jo-gatveje-atsirado-automobilius-statyti-draudziantys-zenklai ,,Kokiu pagrindu dalyje Gėlių g.  (važiuojant link Bitutės darželio), abejose pusėse, sustatyti ženklai, draudžiantys sustoti? Ar buvo eismo komisijos sprendimas tokius ženklus sustatyti/įrengti, ar visgi ženklai stovi neteisėtai? Kas tuomet juos pastatė?", - tokio klausimo šiandien sulaukė portalo jonavoszinios.lt redakcija. 

Dėl skaitytojo klausimo kreiptasi į Jonavos rajono savivaldybę. Gautas atsakymas leidžia spėti, kad aptariami ženklai minėtoje gatvėje neužsibus.

,,Gėlių gatvėje yra pastatyti laikini kelio ženklai, nes miesto seniūnija šioje vietoje tvarkys kelkraščius", - paaiškino Jonavos r. savivaldybės atstovas spaudai Evaldas Utyra.

Skaitytojas teiraujasi, kodėl Gėlių gatvėje atsirado automobiliams stovėti draudžiantys ženklai

]]>
jonavoszinios.lt Fri, 24 Nov 2023 13:20:33 +0200
<![CDATA[Atsižvelgus į gyventojų pastabas, takelis miesto centre bus švarus ]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/atsizvelgus-i-gyventoju-pastabas-takelis-miesto-centre-bus-svarus https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/atsizvelgus-i-gyventoju-pastabas-takelis-miesto-centre-bus-svarus ,,Visur aplink tvarkoma, valoma, grėbiami ir išvežami lapai, tačiau šis, miesto centre esantis pėsčiųjų takas nesuteikia nei grožio, nei saugumo, jei juo nesirūpinama”, - dar praeitos savaitės pradžioje portalas jonavoszinios.lt sulaukė tokios pastabos iš gyventojo.   

Jau ir anksčiau redakcija ne kartą yra gavusi gyventojų pastebėjimus ir skundus, kad šalia prekybos centro ,,Jonė” (J. Basanavičiaus g. 6, Jonavos m.) esantis pėsčiųjų takelis nėra valomas.   

Kaip pasakodavo jonaviečiai, pėsčiųjų takas, esantis tarp prekybos centro priekinio fasado ir automobilių parkingo ties važiuojamąja dalimi J. Basanavičiaus gatvėje nėra valomas nei šiltuoju, nei šaltuoju metų laikotarpiu. Vasaros metu, kaip stebisi gyventojai, takelyje nuolat mėtosi šiukšlės, iš lietvamzdžių nuo stogo pribėgę neaiškių teršalų. Dabar, rudenį, takas skendi šiukšlėse bei apterštas šlapiais, sulipusiais lapais, kurie negrėbiami ir nepašalinami gali kelti grėsmę pėsčiųjų saugumui. Paslydus ant šlapių, lipnių rudeninių lapų pėsčiasis gali patirti traumą.  

Praėjusią žiemą gyventojai reiškė pastabas, kad pėsčiųjų takelis taip pat nėra nei valomas, nei barstomas. 

Prekybos centrą ,,Jonė” valdo UAB ,,Almura”, kurios direktorius Tautvydas Murinas patikino, kad nuo šiol takelis bus švarus.  

,,Atkreipiant dėmesį į gyventojų pastebėjimus ir skundus, takelį prie parkingo nuo Basanavičiaus gatvės pusės sutvarkėme ir sudarėme sutartį su valymo įmone, kuri reguliariai prižiūrės ir tvarkys šį plotą. PC Jonė yra atsakinga už šitą takelį. Tikimės, kad nuo šiol gyventojai neturėtų turėti pastabų. Atsiprašome už nepatogumus ir dėkojame už geranoriškas pastabas, į kurias atkreipsime dėmesį”, - patikino UAB ,,Almura” direktorius Tautvydas Murinas.  

 

Atsižvelgus į gyventojų pastabas, takelis miesto centre bus švarus 

Atsižvelgus į gyventojų pastabas, takelis miesto centre bus švarus  Atsižvelgus į gyventojų pastabas, takelis miesto centre bus švarus  Atsižvelgus į gyventojų pastabas, takelis miesto centre bus švarus  ]]>
jonavoszinios.lt Thu, 23 Nov 2023 13:12:40 +0200
<![CDATA[Dalis jonaviečių piktinasi šiandienine kelių būkle: tarnybos paaiškina, kaip vykdomi darbai]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavieciams-piktinantis-siandienine-keliu-bukle-tarnybos-paaiskina-kaip-vykdomi-darbai https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavieciams-piktinantis-siandienine-keliu-bukle-tarnybos-paaiskina-kaip-vykdomi-darbai ,,Sveiki. Šįryt keliai tiek mieste, tiek užmiestyje - labai blogos būklės: sniegas nevalytas, druska nebarstyta, slidu. Kodėl? kelininkai Jonavoje dirba ar ne?", - tokio skambučio iš Vaido vardu prisistačiusio vyro šiandien sulaukė portalo jonavoszinios.lt redakcija. ,,Ar kas Jonavoje valo kelius?", - klausė ir skaitytoja Lina. Įvertinus, kad klausimų, susijusių su kelių valymu redakcija sulaukė ir daugiau, kreiptasi į atsakingas tarnybas.

Paaiškina, kaip vykdomi darbai

Lietuvos automobilių kelių direkcijai priklausančiais keliais rūpinasi AB ,,Kelių priežiūra". Šiai priklauso dalis miesto ir užmiesčio kelių. Bendrovė į užklausą sureagavo greitai.

Anot AB ,,Kelių priežiūros", žiemos sezonu galima pastebėti, kad vieni keliai yra valomi ir barstomi dažniau, kiti – rečiau, o dar kituose keliuose slidumą mažinančios medžiagos nebarstomos, čia tik nuvalomas perteklinis sniegas. Ekspertai aiškina, jog žiemos priežiūros darbai skirstomi į skirtingus 5 priežiūros lygius pagal eismo intensyvumą ir kelių svarbą. Pirmiausia yra valomi ar barstomi didžiausio eismo intensyvumo keliai, jungiantys didžiausius miestus ar gyvenvietes, toliau prioritetine tvarka prižiūrimi mažėjančio intensyvumo keliai.

I priežiūros lygis. Kelių priežiūros tarnybos šiuose keliuose budi visą parą, sningant valo, o esant plikledžiui ar lijundrai barsto bet kuriuo paros metu. Kelias turi būti nuvalytas ir pabarstytas praėjus ne daugiau kaip 2 val. po to, kai nustoja snigti ir (arba) pustyti. Kai orų sąlygos įprastos, ant kelio dangos sniego neturi būti. Sningant ar pustant sniego storis ant važiuojamosios dalies gali būti ne didesnis kaip 4 cm.

 

Pirmu priežiūros lygiu prižiūrimi keliai Vilnius–Kaunas–Klaipėda, Via Baltica, Vilniaus pietinis aplinkkelis, Vilnius–Panevėžys ir kelio Vilnius–Prienai–Marijampolė ruožas nuo Vilniaus iki Trakų.

II priežiūros lygis. Šiuo lygiu prižiūrima didžioji dalis magistralinių kelių ir intensyviausi krašto keliai. Kelių priežiūros tarnybos šiuose keliuose budi, valo sniegą bei barsto slidumą mažinančias medžiagas nuo 4 iki 22 val. Šie keliai turi būti nuvalyti ir pabarstyti praėjus ne daugiau kaip 3 darbo val. nustojus snigti. Kai orų sąlygos įprastos, ant kelių dangos gali būti tik atsitiktinės sniego provėžos. Sningant ar pustant sniego storis ant važiuojamosios dalies gali būti ne didesnis kaip 7 cm. Ryte, esant slidžiai kelio dangai, pirmą kartą šiuos kelius būtina pabarstyti iki 7 val. Eismas, esant ypač sudėtingoms meteorologinėms sąlygoms, gali nutrūkti ne ilgiau kaip 4 val.

 

III priežiūros lygis. Šis lygis apima dalį krašto kelių ir intensyviausių rajoninių kelių prižiūrą. Kelių priežiūros tarnybos šiuose keliuose budi, valo sniegą bei barsto slidumą mažinančias medžiagas nuo 4 iki 19 val. Šie keliai turi būti nuvalyti ir pabarstyti praėjus ne daugiau kaip 4 darbo val. nustojus snigti. Kai orų sąlygos įprastos, ant kelių dangos gali būti ne gilesnių kaip 2 cm sniego provėžų. Sningant ar pustant sniego storis ant važiuojamosios dalies gali būti ne didesnis kaip 10 cm. Ryte, esant slidžiai kelio dangai, pirmą kartą šiuos kelius būtina pabarstyti iki 8 val. Eismas, esant ypač sudėtingoms meteorologinėms sąlygoms, gali nutrūkti ne ilgiau kaip 8 val.

 

IV priežiūros lygis. Pagal šio lygio aprašymą prižiūrimi krašto ir rajoniniai keliai, kuriuose eismo intensyvumas yra mažesnis kaip 1000 automobilių per parą. Kelių priežiūros tarnybos šiuose keliuose budi, valo sniegą bei barsto slidumą mažinančias medžiagas nuo 6 iki 18 val. Šie keliai turi būti nuvalyti ir pabarstyti praėjus ne daugiau kaip 6 darbo val. nustojus snigti. Kai orų sąlygos normalios, ant kelių dangos sniego gali būti iki 3 cm. Sningant ar pustant sniego storis ant važiuojamosios dalies gali būti ne didesnis kaip 10 cm. Ryte, esant slidžiai kelio dangai, pirmą kartą šiuos kelius būtina pabarstyti iki 12 val. Eismas, esant ypač sudėtingoms meteorologinėms sąlygoms, gali nutrūkti ne ilgiau kaip 10 val.

V priežiūros lygis turi užtikrinti pagrindinį eismo kokybės lygį ir kelio tinkamumą naudoti. Pagal šį priežiūros lygį prižiūrima didžioji dalis valstybinės reikšmės rajoninių kelių. Juose dirbama nuo 9 iki 18 val. V priežiūros lygio kelių ruožai barstomi arba taikomos suspausto sniego ar ledo šiurkštinimo priemonės tik atsiradus itin slidžiai kelio dangai, t. y., esant lijundrai ar susiformavus šlapiam ledo sluoksniui ant kelio dangos. Leistinas puraus sniego storis, esant normalioms orų sąlygoms, neturi būti didesnis kaip 10 cm. Sningant ar pustant sniego storis ant važiuojamosios dalies gali būti ne didesnis kaip 15 cm. Eismas, esant ypač sudėtingoms meteorologinėms sąlygoms, gali nutrūkti ne ilgiau kaip 24 val.

Apie A6 kelio priežiūrą

Gyventojai pastebi, kad sniegu padengtą kelio dangą buvo galima matyti ir A6 kelyje, Jonava - Kaunas atkarpoje.

Anot ,,Kelių priežiūros", A6 kelias neliko be priežiūros:

- prevensiškai buvo barstomas apie 4:30.

- valymas ir barstymas 2 automobiliai apie 6:30 iki 7:30.

- dabar išvažiuoja jau 3-ią kartą.

,,Jonavos mieste buvo barstyta 4:36, dabar snygis baigėsi, prasideda valymas ir barstymas", - paaiškina ,,Kelių priežiūra". 

Dirbo ir Jonavos paslaugos

Tomis gatvėmis, kurios priklauso Jonavos miesto savivaldybei, rūpinasi AB ,,Jonavos paslaugos". Bendrovė savo ,,Facebook" paskyroje paskelbė, kad dirbo nuo pat ankstaus ryto.

,,Iškritus pirmajam sniegui (4:30 val.) nedelsdami pradėjome gatvių barstymo ir valymo darbus. Snygis buvo labai intensyvus, o darbai vyko ir vyksta be perstojo. Šį rytą iki 7:00 val. visame mieste gatvės buvo barstytos druskos mišiniu net du kartus, o barstymo bei valymo darbai tęsiami ir toliau. Mūsų darbuotojai su specialia gatvių valymo technika, valytojai ir visi atsakingi už miesto tvarkymą dirba nepailsdami, tačiau sąlygos vis tiek išlieka ekstremalios bei sudėtingos.  


Būkite atsargūs, neskubėkite ir laikykitės saugaus atstumo kelyje. Primename, kad J. Basanavičiaus, Žeimių, Kauno, Ąžuolų ir Darbininkų gatvių priežiūra rūpinasi AB „Kelių priežiūra“", - skelbia ,,Jonavos paslaugos".

Atsakomybė ir vairuotojams

Socialiniuose tinkluose dėl kelių būklės diskutavę vairuotojai pastebi, kad tarnybos taip pat - ne visagalės. Šie akcentavo, kad kelyje daugiausiai problemų kyla tiems, kurie neturi patirties arba nėra tinkamai paruošę savo automobilio žiemai.

Asociatyvi archyvo nuotr.

Dalis jonaviečių piktinasi šiandienine kelių būkle: tarnybos paaiškina, kaip vykdomi darbai

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 23 Nov 2023 11:23:38 +0200
<![CDATA[Skaitytojas kreipiasi į pėsčiuosius: atėjus žiemai, neskubėkite bėgti į kelią - automobiliui sustoti sunkiau]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/skaitytojas-kreipiasi-i-pesciuosius-atejus-ziemai-neskubekite-begti-i-kelia-automobiliui-sustoti-sunkiau https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/skaitytojas-kreipiasi-i-pesciuosius-atejus-ziemai-neskubekite-begti-i-kelia-automobiliui-sustoti-sunkiau Šįryt miestą užklojęs sniegas vairuotojus vertė vairuoti atsargiau - kelius padengė slidi kelio danga, rytas nepasižymėjo ir geru matomumu. Dėl to į redakciją kreipėsi ir skaitytojas Vladas, išsakęs nerimą dėl pėsčiųjų saugumo - anot jo, dalis jų visiškai neįvertina, kad atėjus žiemai, automobiliai stoja kur kas sunkiau. 

,,Važiuodamas į darbą pastebėjau, kad pėstieji į kelius lekia kaip tada, kai asfaltas buvo sausas. Manau, pats laikas priminti jiems, kad žiemą į pėsčiųjų perėją galima žengti tik dar geriau įvertinus atstumus iki automobilių - šie tikrai lengvai nestoja.

Savomis akimis mačiau, kaip mokiniai į kelią tiesiog išbėgo, o automobiliai link jų čiuožė. Kaip vairuotojas noriu kreiptis į pėsčiuosius ir paprašyti jų saugoti ne tik save, bet ir visus eismo dalyvius. Būkite atidūs", - pasakojo į redakciją paskambinęs vyras. 

Pagal kelių eismo taisykles, į kitą važiuojamosios dalies pusę pėstieji privalo eiti (judėti) tik pėsčiųjų (taip pat požeminėmis ir esančiomis virš kelio) perėjomis, o kur jų nėra, – sankryžose pagal šaligatvių arba kelkraščių liniją. Pėstieji neturi peržengti pėsčiųjų perėjos ribų. Kai matomumo zonoje pėsčiųjų perėjos ar sankryžos nėra, leidžiama eiti (judėti) stačiu kampu į abi puses gerai apžvelgiamose vietose, tačiau tik įsitikinus, kad eiti (judėti) saugu. Rekomenduojama, kad tamsiuoju paros metu arba esant blogam matomumui pėstieji, eidami (judėdami) į kitą važiuojamosios dalies pusę, neštųsi šviečiantį kitiems eismo dalyviams matomą žibintą arba vilkėtų ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais, arba būtų prie drabužių prisisegę kitiems eismo dalyviams matomoje vietoje atšvaitą.

Įžengti į važiuojamąją dalį pėstiesiems leidžiama tik po to, kai jie įvertina atstumą iki artėjančių transporto priemonių ir jų greitį ir įsitikina, kad tai saugu.

Tuo tarpu vairuotojai taip pat privalo įvertinti eismo sąlygas - artėjant prie perėjos būtina įvertinti kelio dangos būklę, manant, kad automobilis gali slysti, stabdyti reikėtų iš tolesnio atstumo.

Specialistai nuolat primena, kad saugumą kelyje lemia ir abipusis visų eismo dalyvių atsakingumas vieniems prieš kitus.

Skaitytojas kreipiasi į pėsčiuosius: atėjus žiemai, neskubėkite bėgti į kelią - automobiliui sustoti sunkiau

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 23 Nov 2023 09:31:07 +0200
<![CDATA[Paklausus apie lauko reklamas Jonavos gimnazijose, jos ,,išgaravo"  ]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/paklausus-apie-lauko-reklamas-jonavos-gimnazijose-jos-isgaravo https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/paklausus-apie-lauko-reklamas-jonavos-gimnazijose-jos-isgaravo Lapkričio 17-ąją portalas jonavoszinios.lt sulaukė skaitytojos Giedrės pastabos dėl reklaminių iškabų ant teniso kortų tvorų J. Ralio ir Jonavos senamiesčio gimnazijose. Moteris kelia klausimą - ar tai tinkama vieta reklamai?  

,,Ar neturi būti ugdymo įstaigai keliami aukštesni standartai, išvengiant tokių reklamų??? Ar mokykla ir jos teniso kortai tinkama vieta reklamuoti langus, žaliuzes ir garažo vartus? Nesmagiai traukia akį tokios ryškios ir su mokymusi nieko bendro neturinčios reklamos J. Ralio ir Senamiesčio gimnazijose. Kas atsakingas už tai ir kas išdavė leidimus lauko tentams? Nejau keli centai už pakabintus tentus tokie gyvybiškai svarbūs?”, - rašo Giedrė bei atsiunčia nuotraukas.  

Tą pačią dieną Giedrės klausimai perduoti abiejų gimnazijų vadovams bei Jonavos rajono savivaldybei. Pirmieji į klausimus atsakymus pateikė ugdymų įstaigų vadovai. 

,,Informuojame, kad leidimą įrengti ir skleisti išorinę reklamą savivaldybės teritorijoje administruoja savivaldybės administracija. Reklaminės iškabos ant teniso kortų tvorų Jonavos Senamiesčio gimnazijoje nėra gimnazijos nuosavybė. Reklamos savininkai dar spalio mėnesį buvo informuoti apie reklamos įrengimo tvarką ir paprašyta nukabinti reklamą, jei nebus pateikti savivaldybės administracijos išduoti reklamos įrengimo leidimai”, - konstatavo Senamiesčio gimnazijos direktorius Darius Mockus. 

,,Leidimą įrengti išorės reklamą išduoda Jonavos rajono savivaldybės administracija. Jeigu paaiškės, kad ši reklama leidimo neturi, bus paprašyta ją nukabinti artimiausiu metu”, - paantrino J. Ralio gimnazijos direktorė Zita Gudonavičienė.  

Tik išsiuntus priminimą savivaldybei, kad laukiamas atsakymas, gauta informacija, kad klausimas perduotas Švietimo, kultūros ir sporto skyriui, tačiau nesulaukus pastarojo paaiškinimų, pastebėta, kad lauko reklamos ant gimnazijų tentų tvorų - ,,išgaravo”.  

Papildoma informacija, kaip įrengti lauko reklamą ar gauti jai leidimą, rasite  ČIA: Leidimo įrengti išorinę reklamą ar keisti spalvinį ar grafinį jos vaizdą savivaldybės teritorijoje išdavimas, galiojimo panaikinimas

Tekstas atnaujintas po publikavimo: 

 ,,Informuojame, kad iškaboms leidimus išduoda Jonavos rajono savivaldybės administracijos statybos, remonto ir architektūros skyrius. Toks leidimas reklamos savininkui nebuvo išduotas. Mokyklos įpareigotos reklamas nukabinti", - teigė Jonavos r. savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyrius.

Paklausus apie lauko reklamas Jonavos gimnazijose, jos ,,išgaravo"  

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 22 Nov 2023 14:00:15 +0200
<![CDATA[Jonavietei netikslingai priskaičiavo už vienkartinį maišelį, ,,Maxima" atsiprašo ir dėkoja už pastebėjimą]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavietei-netikslingai-priskaiciavo-uz-vienkartini-maiseli-maxima-atsipraso-ir-dekoja-uz-pastebejima https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavietei-netikslingai-priskaiciavo-uz-vienkartini-maiseli-maxima-atsipraso-ir-dekoja-uz-pastebejima Portalas jonavoszinios.lt gavo jonavietės Viltės užklausą apie, jos manymu, netikslingai jai priskaičiuotą vienkartinį plastikinį maišelį Jonavos ,,Maxima" kasoje. Prekybos tinklo „Maxima“ Komunikacijos ir korporatyvinių reikalų departamento vadovė Indrė Trakimaitė-Šeškuvienė komentuoja situaciją, atsiprašo pirkėjos ir dėkoja už pastebėjimą.  

Ar nebeliko nemokamų plastikinių maišelių?

Jonavietė Viltė (vardas pakeistas, redakcijai žinomas) apsipirkusi Plento g. esančioje ,,Maxima" parduotuvėje tik vėliau pastebėjo, jog jai priskaičiuotas vienkartinis plastikinis maišelis, į kurį parduotuvės darbuotoja supakavo keptą viščiuką. Anot moters, ji jaučiasi apgauta ne dėl vieno cento, bet dėl to, jog Maxima deklaruoja, kad ,,...vienkartiniai plastiko maišeliai pirkėjams liks nemokami įsigyjant šviežią mėsą, jos gaminius bei šviežią žuvį, kai užtikrinant higieną bei saugos reikalavimus šias prekes supakuos parduotuvės darbuotojai.” 

Moteris teiraujasi, ar jau nebeliko nemokamų plastikinių maišelių? Kodėl kasininkas nepasitikslino dėl maišelio kilmės, jei jis, pvz., buvo atsineštas iš namų arba, kaip minėta aukščiau, keptą viščiuką į popierinį ir dar papildomai į plastikinį maišelį supakavo salės darbuotojas?  

Moteris taip pat atkreipia dėmesį, jog papildomų plastikinių maišelių galimai nereikėtų, jei kepta produkcija būtų pakuojama į specialius folijos maišelius, o ne į plonus, linkusius permirkti popierinius maišelius, kurie kiek anksčiau buvo žymiai patvaresni. 

Dėkojame už pastabumą ir apgailestaujame dėl nesusipratimo

Situaciją komentuoja Komunikacijos ir korporatyvinių reikalų departamento vadovė Indrė Trakimaitė-Šeškuvienė: 

Dėkojame klientei už pastabumą ir apgailestaujame dėl nesusipratimo. Ypač lengvi vienkartiniai plastiko maišeliai „Maximos“ pirkėjams yra nemokami įsigyjant šviežią mėsą, jos gaminius bei šviežią žuvį, kai užtikrinant higieną bei saugos reikalavimus šias prekes supakuos parduotuvės darbuotojai. Šiuo atveju įvyko klaida,  dėl kurios atsiprašome. 

Prie kasos pirkėjui atsinešus prekių vienkartiniuose maišeliuose, parduotuvės darbuotojai turi pasitikslinti, ar maišelius pirkėjas atsinešė su savimi iš namų, ar pasiėmė prekybos salėje. Reguliarioje kasoje darbuotojas turi paprašyti pirkėjo įvardyti, kiek vienkartinių maišelių pasiėmė prekybos salėje ir įmušti juos į kasą. Tuo tarpu savitarnos kasose pirkėjas nuskenavęs specialų žetoną, pats įveda prekybos salėje pasiimtų vienkartinių maišelių kiekį ir šie įsiskaičiuoja į bendrą krepšelio sumą. 

Esame dėkingi savo klientams už pastebėjimus – jie leidžia mums tobulėti ir suteikti maksimaliai gerą apsipirkimo patirtį. Savo ruožtu, darbuotojams priminsime mūsų parduotuvėje galiojančią tvarką, apmokestinus ypač lengvus vienkartinius plastiko maišelius. Taip pat, klientai turintys pastebėjimą ar klausimą, visada gali kreiptis į parduotuvės darbuotojus, nemokamu infolinijos telefonu 8 800 20050 ar el. paštu klientai@maxima.lt.

Jonavietei netikslingai priskaičiavo už vienkartinį maišelį, ,,Maxima" atsiprašo ir dėkoja už pastebėjimą

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 22 Nov 2023 10:33:05 +0200
<![CDATA[Vairuotojai nesutaria dėl eismo kelyje Kaunas - Jonava: viena ar dvi juostos?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/vairuotojai-nesutaria-del-eismo-kelyje-kaunas-jonava-viena-ar-dvi-juostos https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/vairuotojai-nesutaria-del-eismo-kelyje-kaunas-jonava-viena-ar-dvi-juostos Prieš kurį laiką šalia kelio Kaunas - Jonava (A6) pradėti darbai, panašu, sukėlė nepatogumų vairuotojams - šie nesusitaria, ar darbų atkarpoje, kur nubraižytos ir naujos geltonos linijos, galima važiuoti viena ar dvejomis juostomis. Neseniai diskusija dėl to kilo vieno iš ,,Facebook" grupių. Klausimą dėl to kelia ir portalo jonavoszinios.lt skaitytojas Virgis.

,,Remontas šalia Kauno, bet dažnai pro ten važiuoju link Jonavos. Ir ką matau? Vieni važiuoja tarp geltonų linijų, o kiti bando lenkti, kur tarpas tikrai mažas.  Vieni lekia, kiti - stabdo. Kažkoks bardakėlis. Kyla klausimas, kaip ten galima važiuoti? Mano galva, jei ten dvi juostos, kažkam nelabai gerai su eismo planavimu - antroji tikrai labai siaura ir dar visai šalia atitvarų", - pasakojo jonavietis.

Susisiekus su kelio valdytoja - Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD), paaiškinta, kad šiuo metu minėtame kelio ruože įgyvendinami projekto „Valstybinės reikšmės magistralinio kelio A6 Kaunas–Zarasai–Daugpilis ruožo nuo 6,533 iki 7,738 km kapitalinis remontas“ darbai.

,,Dėl jų rangovas laikinai yra susiaurinęs važiuojamąją dalį. Šiuo metu yra įrengtos 2 laikinos eismo juostos susiaurintoje važiuojamojoje dalyje su dviem geltona linija atskirtomis eismo juostomis. Atkreipiame dėmesį, kad vadovaujantis KET kirsti geltoną ištisinę liniją yra draudžiama", - teigė LAKD.

Vairuotojai nesutaria dėl eismo kelyje Kaunas - Jonava: viena ar dvi juostos?

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 21 Nov 2023 08:57:44 +0200
<![CDATA[Jonavietė iš parduotuvės parsinešusi mėsą suprato, kad ši - netinkama naudojimui: kaip elgtis tokiu atveju?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonaviete-is-parduotuves-parsinesusi-mesa-suprato-kad-si-netinkama-naudojimui-kaip-elgtis-tokiu-atveju https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonaviete-is-parduotuves-parsinesusi-mesa-suprato-kad-si-netinkama-naudojimui-kaip-elgtis-tokiu-atveju ,,Sveiki. Norėjau pasiteirauti, kokios taisyklės galioja parduotuvėms, prekiaujančioms mėsa. Situacija tokia, kad nusipirkau kiaulių liežuvių, kurie buvo užsaldyti ir laikomi parduotuvės šaldiklyje. Grįžusi namo ir atšildžiusi juos pajaučiau blogą kvapą. Pasižiūrėjusi ant pakuotės pamačiau, kad galiojimas buvo pasibaigęs.

Mano klausimas toks, ar parduotuvės gali prekiauti užšaldytais, tačiau iš galiojimo išėjusiais produktais? Įtariu, kad mėsa buvo užšaldyta būtent todėl, kad artėjo jos galiojimo terminas, tikintis, jog taip ji nepašvinks. Šįkart parduotuvės viešai nenoriu įvardyti, tačiau specialisto komentaras praverstų", - teigė į redakciją parašiusi moteris.

Susisiekus su VMVT paaiškinta, kad parduotuvėse užšaldyti maisto produktai gali būti parduodami tik supakuoti į gamintojo pakuotę ant kurio privalo būti gamintojo nurodytas galiojimo laikas. Parduoti maisto produktus su pasibaigusio galiojimo terminu yra draudžiama.

Tiesa, namuose supratus, kad nusipirktas gaminys - netinkamas naudojimui, visų pirma patariama apie tai pranešti pačiam prekybininkui, nepriklausomai nuo to, ar galiojimo terminas pasibaigęs ar ne. Neradus bendro sutarimo, galima kreiptis ir į VMVT.

Asociatyvi archyvo nuotr.

Jonavietė iš parduotuvės parsinešusi mėsą suprato, kad ši - netinkama naudojimui: kaip elgtis tokiu atveju?

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 20 Nov 2023 08:31:22 +0200
<![CDATA[,,Pavėsio” lankytojui užkliuvo sienų puošyba, baras teikia savo paaiškinimą ]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/pavesio-lankytojui-uzkliuvo-sienu-puosyba-baras-teikia-savo-paaiskinima https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/pavesio-lankytojui-uzkliuvo-sienu-puosyba-baras-teikia-savo-paaiskinima Portalo redakciją pasiekė susirūpinusio jonaviečio laiškas dėl kavinės - baro ,,Pavėsis”. Skaitytojui užkliuvo kavinės sienų puošyba. Kavinės direktorė Rytė Rugienė pateikia įstaigos poziciją. 

,,Ar baras ,,Pavėsis” prijaučiantis okupacijai, kuomet gatvių pavadinimai buvo rusiški? (Nes savo baro panoraminėje pusėje išsikabinę gatves rusiškais pavadinimais?) Lietuvai vykdant antisovietizmo programą, nemanau, kad miesto užeigą tai puošia. O gal restorano pozicija yra už karą Ukrainoje?”, - rašo portalo jonavoszinios.lt skaitytojas. 

,,Užvakar ,,Pavėsiui“ sukako 27-neri. Ši ,,puošyba “ yra atsiradusi dar 1998 m. Beje, tai tikros, emaliuotos, ne skardinės, Jonavos gatvių lentelės. Ir ne , ,,Pavėsis” neprijaučia okupacijai, nėra ir už karą Ukrainoje. Tai tikrai negali būti vertinama kaip pritarimas bet kokiems karo ar nesantaikos veiksmams. Tiesiog nesiruošiame savo fasado perdažinėti pritardami ar demonstruodami nepritarimą kažkam.  

Žvelgiam į tai kaip į istoriją, kaip į vykusį laikmetį ir tikimės, jog aplink yra mąstantys, kultūringi, tolerantiški ir sugebantys atskirti pelus nuo grūdų žmonės. Nesvarbu kokiais rašmenimis - lotyniškais, kirilicos ar hidiš - papuoštos sienos. Kiekvienas turėtume rūpintis savo kepurės spalva”, - atsakyme rašo kavinės direktorė Rytė Rugienė. 

,,Pavėsio” lankytojui užkliuvo sienų puošyba, baras teikia savo paaiškinimą 

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 15 Nov 2023 12:01:03 +0200
<![CDATA[Pirtininkai: Koks likimas laukia Jonavos miesto viešosios pirties?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/pirtininkai-koks-likimas-laukia-jonavos-miesto-viesosios-pirties https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/pirtininkai-koks-likimas-laukia-jonavos-miesto-viesosios-pirties Su žiniasklaida susisiekė jonavietis, nepanoręs atskleisti savo tapatybės, su nerimu pradėjo pasakoti Jonavos miesto viešosios pirties istoriją.

Anot vyriškio, miesto pirtį (Kalnų g.- red. past.) nuolat lankydavo apie 100 žmonių, kurie ne tik mėgsta pirties malonumus, tačiau žino ir apie pirties naudą sveikatai. Ilgus metus veikiančiai Jonavos miesto pirčiai, kaip pasakojo vyriškis, nuolat kilo grėsmė būti uždarytai, tačiau pirtininkai rinkdavo parašus dėl jos tolimesnės veiklos,  rašydavo raštus savivaldybei, kad pirties neuždarytų, kalbėjosi su politikais, kad rastų galimybę tęsti paslaugas.

Pirtininkams pateikta nemažai atsakymų, tokių kaip, kad pirtis neatitinka higienos normos reikalavimų, kad pirties išlaikymas miestui nuostolingas, kad miesto pirtis, kūrenama kietuoju kuru, morališkai paseno ir galimai net teršia aplinką.  

Daugelis pirties lankytojų sutiktų net ir su didinama pirties lankymo kaina, kuri šiais metais buvo 4 eurai, senjorams - 2,30 Eur. Tačiau pirtininkai nesulaukia konkretaus politikų sprendimo ar aptarimų tarybos posėdžiuose, koks likimas laukia šios įstaigos.  

,,Miesto pirties ir viešojo tualeto” išlaidoms 2023 metų Jonavos rajono savivaldybės biudžete buvo skirti 47000 eurų. Tačiau kitų metų biudžete ši eilutė bus keičiama - joje nebeliks Miesto pirties.

Susisiekus su Jonavos rajono savivaldybe gautas trumpas ir konkretus atsakymas: ,,Jonavos miesto viešoji pirtis nebetęs savo veiklos. Visus pirties mėgėjus kviečiame naudotis pirtimis naujajame Jonavos miesto baseine", - rašoma savivaldybės atsakyme.  

Pirtininkai: Koks likimas laukia Jonavos miesto viešosios pirties?

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 15 Nov 2023 09:19:51 +0200
<![CDATA[Jonavietė Renata: ,,Ar motociklininkų sezonas - jau baigtas? Pavargome nuo triukšmo"]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonaviete-renata-ar-motociklininku-sezonas-jau-baigtas-pavargome-nuo-triuksmo https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonaviete-renata-ar-motociklininku-sezonas-jau-baigtas-pavargome-nuo-triuksmo ,,Kreipiuosi į jus su tokiu klausimu - ar motociklininkai dar gali važiuoti keliuose? Ar jų sezonas dar nepasibaigęs? Gyvenu šalia naujo Jonavos pėsčiųjų tilto. Vis dar matau kartas nuo karto pravažiuojančius motociklus, kurie dar ir skleidžia didelį garsą. Žinoma, tai trukdo miegoti mažiems vaikams, kelia erzelį. Gal, visgi, jau greit pailsėsime ir motociklų nebe girdėsime bent iki pavasario?", - teiravosi Renatos vardu prisistačiusi moteris.

Apie taisykles

Portalo jonavoszinios.lt prašymu taisykles, galiojančias motociklininkams, paaiškina Lietuvos kelių policijos tarnyba.

Anot jos, Kelių eismo taisyklių 230 punkte nustatyta, kad nuo lapkričio 10 d. iki kovo 31 d. draudžiama eksploatuoti motorines transporto priemones, išskyrus mopedus, motociklus, triračius, visų rūšių keturračius, ir priekabas su vasarinėmis padangomis. Mopedus, motociklus, triračius, visų rūšių keturračius eksploatuoti su vasarinėmis padangomis draudžiama gruodžio–vasario mėnesiais, taip pat kovo–lapkričio mėnesiais, jeigu bent dalis važiuojamosios dalies, kuria važiuojama, yra apsnigta ar apledėjusi.

Iš Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo:

96. Važiuojamoji kelio dalis – kelio dalis važiuoti transporto priemonėms.

Kelkraštis neįeina į važiuojamąją kelio dalį (iš KET), todėl jei kelkraštyje bus sniegas ar apledėjusi ta pati danga kaip važiuojamosios kelio dalies danga, motociklu galima važiuoti:

3.8. Kelkraštis – šalia važiuojamosios dalies (nuo jos krašto iki kelio sankasos briaunos) esantis kelio elementas, dengtas tokia pat kaip važiuojamoji dalis ar kitokia danga arba (ir) atskirtas nuo važiuojamosios dalies jos kraštą žyminčia horizontaliojo ženklinimo linija, tačiau nelaikomas nei šaligatviu, nei pėsčiųjų taku, nei dviračių taku ar dviračių juosta, nei pėsčiųjų ir dviračių taku.

Atsižvelgiant į tai, motociklus galima eksploatuoti ištisus metus. Specialieji reikalavimai yra nustatyti tik jų padangoms. Kitų eksploatacinių reikalavimų ar draudimų SEAKĮ ar KET kaip ir nenumato, tačiau atsakingi motociklų vairuotojai atsižvelgia į oro sąlygas.

Svarbu neskubėti

,,Lietuvos kelių policijos tarnybos pareigūnai šiemet pradėjo patruliuoti motociklais maždaug balandžio antrą savaitę. Kai tuo metu vieni po kitų savo motociklų sezonus atidaro ir viešai paskelbia baikerių klubai ir kongresai, Lietuvos motociklų sporto federacija, motociklų sporto klubų atstovai, motociklų kroso, plento žiedo ir kitų disciplinų klubai, motociklų sporto entuziastai. Po jų į gatves gausiai išjuda ir pavieniai motociklininkai. kadangi aktyvesni yra ir motociklų verslo atstovai, motociklais keliaujantys turistai, įvairūs kiti motociklininkų susivienijimai, todėl šiltuoju metų sezonu nuo balandžio vidurio Lietuvos policija vykdo eismo priežiūrą ir patruliuoja šalies keliuose motociklais. Tuometinis Lietuvos kelių policijos tarnybos viršininkas dabar Viešosios tvarkos biuro viršininkas Vytautas Grašys, paskelbdamas motociklininkų sezono pradžią, sakė, kad svarbiausia neskubėti į gatves, geriau įsitikinti, kad tikrai ne per anksti ir kelio danga yra tinkama važiuoti motociklais, patarė prieš sezoną visiems motociklų vairuotojams pasikartoti Kelių eismo taisykles ir rūpestingai patikrinti savo motociklo techninę būklę", - pabrėžia Lietuvos automobilių kelių direkcija.

Atmena žuvusius

Šiais metais Lietuvos kelių policijos tarnybos, Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai, Vytauto Didžiojo šaulių (Kauno apskritis) 2-osios ir Karaliaus Mindaugo šaulių (Vilniaus apskritis) 10-osios rinktinių motošauliai, Tarptautinės moterų motociklininkių asociacijos Lietuvos skyriaus (angl. Women's International Motorcycle Association, WIMA) atstovės balandžio 6 dieną iš Mėnulio gatvės Vilniuje pasuko į magistralinį kelią A1 Vilnius–Kaunas–Klaipėda. 35-ajame šio magistralinio kelio kilometre, Elektrėnų savivaldybėje, netoli Vievio miestelio, motociklininkai padėjo gėlių ir uždegė žvakutes prie paminklo „Kelio Dvasia“. Pastaraisiais metais motociklininkų sezono pradžioje tai jau tampa Lietuvos kelių policijos tarnybos tradicija. Baltijos šalių žuvusiems motociklininkams atminti skirtas paminklas pastatytas ir atidengtas 2017 metais. Paminklo architektai Arvydas Krikščiūnas ir Darius Linkevičius, skulptorius – Darius Dulinskas.

Ragina praktikuotis uždarose aikštelėse

Nors motociklų naudojimas labai priklauso nuo oro sąlygų, Lietuvos kelių policijos tarnybos Specialios paskirties skyriaus pareigūnė, vairuojanti tarnybinį motociklą, Žana Malinauskienė ragina pradedančius ir nelabai patyrusius vairuotojus būtinai susirasti uždarą aikštelę ir pasimokyti stabdyti motociklą. Pasak ne kartą specialiuose mokymuose dalyvavusios pareigūnės, tai vienas iš svarbiausių įgūdžių vairuojant motociklą.

„Važiuodami niekada nepamirškite laikytis saugaus atstumo ir saugaus greičio. Taip pat labai svarbu dėvėti patogią motociklininkui skirtą aprangą – tai padeda jaustis patogiau ir labiau susikaupti bei sutelkti dėmesį į save ir kitus eismo dalyvius, o ne į nemalonius pojūčius“, – patarė pareigūnė Žana Malinauskienė.

Lietuvoje - daugiau nei 55 000 motociklų

VĮ „Regitra“ šių metų kovo 1 d. duomenimis, Lietuvoje L3 kategorijos transporto priemonių (motociklų) iš viso yra registruota 55,7 tūkst. Remiantis šių metų pradžios duomenimis, Lietuvoje asmenų, turinčių galiojančius vairuotojų pažymėjimus su teise vairuoti A, A2 ir (ar) A1 kategorijų transporto priemones, yra 190,2 tūkst., iš jų – 181,5 tūkst. vyrų ir 8,7 tūkst. moterų.

Lietuvos policija naudoja iš viso 40 „BMW“ ir „Yamaha“ motociklų. Juos vairuoja beveik 100 pareigūnų, iš jų – 4 moterys.

Asociatyvi archyvo nuotr.

Jonavietė Renata: ,,Ar motociklininkų sezonas - jau baigtas? Pavargome nuo triukšmo"

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 15 Nov 2023 08:37:50 +0200
<![CDATA[Jonavietė sutriko: ,,Tai atliekamas ar neatliekamas toks tyrimas Jonavos ligoninėje?"]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonaviete-sutriko-tai-atliekamas-ar-neatliekamas-toks-tyrimas-jonavos-ligonineje https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonaviete-sutriko-tai-atliekamas-ar-neatliekamas-toks-tyrimas-jonavos-ligonineje ,,Sveiki. Susidūriau su dilema dėl tyrimų Jonavos ligoninėje. Pasitarusi su gydytoja noriu atlikti skrandžio bei žarnyno tyrimus. Kadangi esu jautri, norėčiau ir narkozės. Paskambinus į ligoninės registratūrą ir pasiklausus, ar joje yra tokia galimybė, iš pradžių iš telefonu kalbėjusios moters išgirdau dvejones. Netrukus ji pasakė, kad tokie tyrimai su narkoze atliekami kituose miestuose.

Kadangi buvau iš draugių girdėjusi, kad narkozė galima ir Jonavoje, likau sutrikusi. Tai kokia yra tiesa?", - teiravosi į redakciją užklausą atsiuntusi skaitytoja (vardas ir pavardė redakcijai žinomi).

Susisiekus su Jonavos ligonine paaiškinta, kad VšĮ Jonavos ligoninėje nuo 2022 m. rugpjūčio 8 d. endoskopinis žarnyno ištyrimas (kolonoskopijos) atliekamas su bendrine narkoze.

,,Informuojame, jog VšĮ Jonavos ligoninės Konsultacinės poliklinikos Endoskopinių tyrimų padalinyje suformuota gydytojų endoskopuotojų ir gastroenterologų komanda teikia endoskopinių tyrimų paslaugas visomis savaitės dienomis pagal dirbančių gydytojų darbo laiką. Daugumoje atvejų žarnyno endoskopiniai tyrimai atliekami taikant vietinį gleivinį nuskausminimą (užšaldymą), tačiau pasitaiko atvejai, jog žmogus pageidauja medikamentinio miego, kad procedūra būtų toleruojama lengviau. Atsižvelgiant į gyventojų pageidavimus, jog neretai endoskopinio tyrimo metu norima narkozės, priimtas sprendimas užtikrinti šio tyrimo atlikimą kartu su bendrine narkoze, todėl pacientas besiregistruodamas VšĮ Jonavos ligoninės Konsultacinės poliklinikos registratūroje kolonoskopiniam ištyrimui, turi nurodyti, kad pageidauja bendrinės narkozės", - teigė ligoninė.

Skrandžio endoskopinio ištyrimo metu, bendrinė narkozė dažniausiai nereikalinga, kadangi padidina ištyrimo riziką dėl galimo seilių patekimo į kvėpavimo takus, tačiau esant poreikiui, skrandžio endoskopinis ištyrimas (Gastroskopija), įvertinus galimą riziką, galimas su bendrine narkoze.

Jonavietė sutriko: ,,Tai atliekamas ar neatliekamas toks tyrimas Jonavos ligoninėje?"

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 14 Nov 2023 13:46:27 +0200
<![CDATA[Skaitytoja perspėja: sukčiai vis dar prisidengia Lietuvos pašto vardu]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/skaitytoja-perspeja-sukciai-vis-dar-prisidengia-lietuvos-pasto-vardu https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/skaitytoja-perspeja-sukciai-vis-dar-prisidengia-lietuvos-pasto-vardu Portalo jonavoszinios.lt redakcijai jonavietė atsiuntė parspėjimą apie sukčiavimus. Moteris tikisi, kad jos siunčiama žinutė padės kitiems asmenims nepakliūti į sukčių pinkles. 

Kaip matosi iš moters atsiųstų nuotraukų, vienoje galimai sukčių siųsta žinutė apie tai, kad ,,Jūsų siunta atvyko į sandėlį ir negali būti pristatyta dėl nepilnos adresų informacijos. Patvirtinkite savo adresą nuorodoje... ", - rašoma sukčių žinutėje. 

Moteris susisiekusi su Lietuvos paštu gavo patvirtinimą, kad tai - sukčių pinklės. Siunčiant apgaulingas žinutes naudojamasi bendrovės vardu.

,,Prašome tokius pranešimus ignoruoti ir neatskleisti jokių duomenų. Jeigu paspaudėte nuorodą ir suvedėte mokėjimo kortelės duomenis, nedelsiant susisiekite su banku, o nukentėjus - kreipkitės į policiją", - atsakyme jonavietei rašo Lietuvos paštas. 

Kad sukčiai nerimsta ir bando nuolat apgauti asmenis, Lietuvos paštas periodiškai primena apie tai:

,,Lietuvos paštas įspėja gyventojus apie sukčių vėl platinamas apgaulingas SMS žinutes ir el. laiškus. Sukčiai keičia taktiką ir  dabar platina žinutes su tekstu, pranešančiu, kad sistema negali atpažinti užsakymo informacijos, todėl siunta negali būti pristatyta. Prašoma atnaujinti informaciją ir pateikti duomenis. Kitas atvejis – el. laiške nurodoma, kad gauta siunta ir būtina sumokėti mokesčius už jos pristatymą nurodytu adresu. Trečias atvejis – pranešama apie apgadintą siuntą, prašoma atnaujinti adresą ir mokėjimo informaciją, net žadama atlyginti tris kartus didesnę žalą. Ketvirta situacija – įspėjama apie neišsamią adreso informaciją, dėl kurios nepavyko pristatyti siuntos, prašoma per duotą nuorodą prisijungti ir pakeisti adresą. Apgaulingų SMS žinučių ir laiškų pavyzdžiai pateikti žemiau. Kaip ir ankstesniais atvejais, Lietuvos pašto vardu prisidengusių sukčių tikslas – išvilioti pinigus ir asmens duomenis.

Raginame būti budrius ir atkreipiame dėmesį, kad Lietuvos pašto siunčiamuose laiškuose niekada nėra prašoma suvesti mokėjimo kortelių ar kitokių asmens duomenų ir nebūna nuorodų į tiesioginius mokėjimus. Apmokėti paslaugas galima tik prisijungus prie savitarnos ir naudojant elektroninę bankininkystę. Siuntas patogiai sekti galima oficialiame tinklalapyje adresais lietuvospaštas.lt arba post.lt.

Sukčiai, kuo toliau tuo daugiau įdeda pastangų idant apgaulingi pranešimai primintų tikrą Lietuvos pašto stilistiką – naudoja įmonės logotipą, spalvas, grafinius simbolius, taip pat nurodo Lietuvos pašto kontaktus.

Gavus pranešimą visada būtina atkreipti dėmesį, iš kokio elektroninio pašto adreso ar telefono numerio pranešimas yra išsiųstas. Atkeliavus įtartinam pranešimui svarbu nespausti nuorodų ir nepateikinėti mokėjimo kortelės duomenų, neatlikti jokių mokėjimų. Tuo atveju, jeigu paspaudėte nuorodą ir suvedėte mokėjimo kortelės duomenis, patariame nedelsiant susisiekti su banku, o nukentėjus – kreiptis į policiją.

Lietuvos paštas jaučia pareigą kuo labiau apsaugoti gyventojus nuo tokio pobūdžio sukčiavimų.  Bendrovė yra inicijavusi jau ne vieną diskusiją ir kartu su Nacionaliniu kibernetinio saugumo centru, Ryšių reguliavimo tarnyba, internetinio ryšio paslaugų teikėjais siekia rasti kuo operatyvesnių sprendimų, kurie leistų užkardyti apgaulingų internetinių nuorodų naudojimą.

Siekiant užkirsti kelią sukčių siautėjimui, Lietuvos paštas kviečia gyventojus, gavusius įtartinus pranešimus su bendrovės vardu, apie juos pranešti adresu prevencija@post.lt

Informaciją apie sukčių veiksmus Lietuvos paštas visuomet perduoda atsakingoms institucijoms", - rašoma Lietuvos pašto perspėjime. 

Skaitytoja perspėja: sukčiai vis dar prisidengia Lietuvos pašto vardu

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 14 Nov 2023 10:15:52 +0200
<![CDATA[Jonavietis Jonas: Gal čia jaunimo mada kuo ,,blogiau" priparkuoti?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavietis-jonas-gal-cia-jaunimo-mada-kuo-blogiau-priparkuoti https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavietis-jonas-gal-cia-jaunimo-mada-kuo-blogiau-priparkuoti

Su portalo administracija susisiekė Jonavos gyventojas Jonas (vardas pakeistas,redakcijai žinomas). 

Vyriškis, stebėdamas Bolt paspirtukus ir jų ,,parkavimo" subtilybes, nedaugžodžiavo. Atsiuntė kelias nuotraukas bei trumpą jų aprašymą.

,,Ar čia specialiai taip palieka, kad negalėtų pravažiuoti neįgalieji ir mamos su vežimėliais, ar kaip? Gal čia jaunimo mada kuo ,,blogiau" priparkuoti. Ir tik nereikia tu blevyzgų, kad boltas atsižvelgs ir drausmins vartotojus. Niekas nesikeičia jau visą sezoną",- pasipiktino Jonas.

Jonavietis Jonas: Gal čia jaunimo mada kuo ,,blogiau" priparkuoti?

Jonavietis Jonas: Gal čia jaunimo mada kuo ,,blogiau" priparkuoti? Jonavietis Jonas: Gal čia jaunimo mada kuo ,,blogiau" priparkuoti? Jonavietis Jonas: Gal čia jaunimo mada kuo ,,blogiau" priparkuoti? Jonavietis Jonas: Gal čia jaunimo mada kuo ,,blogiau" priparkuoti? Jonavietis Jonas: Gal čia jaunimo mada kuo ,,blogiau" priparkuoti? Jonavietis Jonas: Gal čia jaunimo mada kuo ,,blogiau" priparkuoti? Jonavietis Jonas: Gal čia jaunimo mada kuo ,,blogiau" priparkuoti? Jonavietis Jonas: Gal čia jaunimo mada kuo ,,blogiau" priparkuoti? Jonavietis Jonas: Gal čia jaunimo mada kuo ,,blogiau" priparkuoti? Jonavietis Jonas: Gal čia jaunimo mada kuo ,,blogiau" priparkuoti? ]]>
jonavoszinios.lt Fri, 10 Nov 2023 18:17:45 +0200
<![CDATA[Jonavietis perspėja turinčius automobilius: naktį pastebėjo įtartiną asmenį]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavietis-perspeja-turincius-automobilius-nakti-pastebejo-itartina-asmeni https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavietis-perspeja-turincius-automobilius-nakti-pastebejo-itartina-asmeni Kad neaiškūs tipai tikrina, ar daugiabučių gyventojai rakina duris, galimai kėsindamiesi į jų turtą - ne naujiena: jonaviečių pranešimai apie tai pasirodo periodiškai. Tačiau šįkart į redakciją parašęs vyras pranešė, kad šiąnakt galimai buvo ,,tikrinamos" automobilių durys. 

,,Šįryt apie 03:19 val. mane pažadino staiga įsijungusi vieno iš kieme (prie Lietavos g. 49 namo) stovinčio automobilio signalizacija. Suskubus prie lango, pamačiau nueinantį vyrą. Jis nuėjo link Lietavos gatvės 51 namo ir link J. Ralio gimnazijos.

Pastebėjau, kaip jis praeidamas timptelėjo vieno iš automobilio durų rankenėlę, tikrindamas, ar automobilis - užrakintas.

Galbūt, reikėtų pasidalinti tuo su skaitytojais?", - pasakojo vyras.

Kiek daugiau nei prieš mėnesį apie asmenis, tampančius automobilių durų rankenėles redakcijai pasakojo ir Kosmonautų gatvės gyventojai.

Jonaviečiai raginami būti atidūs ir saugoti savo turtą, nepamiršti užrakinti savo automobilių durų.

Asociatyvi archyvo nuotr.

Jonavietis perspėja turinčius automobilius: naktį pastebėjo įtartiną asmenį

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 08 Nov 2023 13:21:05 +0200
<![CDATA[Vandens pasigedę gyventojai piktinasi nesulaukę informacijos]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/be-vandens-like-gyventojai-piktinasi-nesulauke-informacijos https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/be-vandens-like-gyventojai-piktinasi-nesulauke-informacijos Šiandien, lapkričio 6-ąją, portalo jonavoszinios.lt redakciją pasiekė gyventojų skundai, kad šie gyvenamuosiuose namuose neturi vandens, nors jie nebuvo informuoti apie jokius gedimus. Skundus pateikė Sodų, Chemikų gatvės gyventojai. Kad yra likę be vandens socialiniuose tinkluose skelbė ir šveicariškiai.

,,Ar čia normalu? Vandens nėra, o niekas nepranešė. Nėra nei ko atsigerti, nei kuo nusiprausti. Suprantama, kad gedimų gali būti, tačiau kodėl mūsų apie tai neinformuoja? Pasiruoštume! Mačiau, kad ir kitur gyvenantys žmonės skundėsi.

Galėtų bent vietinėje spaudoje paskelbti. Dabar atsidarau jūsų puslapį - nieko nėra, ,,Jonavos vandenų" portale - taip pat nieko nėra. Pikta", - pasakojo Sodų gatvės (50 A namas) gyventoja.

Chemikų gatvėje vandens pasigedęs skaitytojas tikslaus namo numerio nenurodė. Tuo tarpu Šveicarijos kaime vandens nebuvo nuo ryto iki pietų.

Susisiekus su UAB ,,Jonavos vandenys" ir pasiteiravus, kaip apie vandens tiekimo nutraukimą bei gedimus informuojami gyventojai, bendrovė nurodė, kad įprastai apie planuojamus geriamojo vandens tiekimo atjungimus bei numatomus darbus, įvykus avarijoms, gyventojai informuojami įmonės tinklapyje: www.jonavosvandenys.lt , UAB „Jonavos vandenys“ Facebook profilyje ir SMS žinutėmis.

Informacija, anot bendrovės vadovės Jolitos Gumaniukienės, gyventojų gali nepasiekti tokiais atvejais:

 • Daugiabučiame name su vandens tiekimu susijusius darbus vykdo ir laikinai vandens tiekimą stove sustabdo ne UAB „Jonavos vandenys“, o remontą atliekantys asmenys arba namo bendrojo naudojimo objektų valdytojas;
 • Vandens tiekimas nutrūko įvykus avarijai. Šiuo atveju informuojame, jei avarijos padarinių nėra galimybės pašalinti nedelsiant ir remonto darbai užtruks;
 • Vartotojai nėra klientų aptarnavimo padaliniui pateikę savo mobilaus telefono aktualaus numerio. Šiuo atveju, vartotojai negauna SMS žinučių. Pranešus klientų aptarnavimo padaliniui aktualų telefono numerį, SMS žinutes klientas pradės gauti.
 • Žmogiškoji darbuotojo klaida, pvz.: remonto meistras laiku neperdavė informacijos atsakingam už viešinimą asmeniui apie avariją, dėl atsakingo už viešinimą asmens laikino nedarbingumo, pavaduojantis asmuo nebuvo informuotas ar savalaikiai neatliko pareigų ir pan. ,,Šios priežasties pasikartojimo dažnumą šiuo metu tiriame ir sieksime, kad tokia priežastis būtų išeliminuota iš įmonės veiklos, o pranešimai savalaikiai ir sklandžiai pasiektų vartotojus visais minėtais kanalais", - teigė J. Gumaniukienė.

Akcentuota, kad dėl skaitytojų įvardintų atvejų Sodų 50A ir Chemikų g. bendrovė neturi informacijos - pastaruoju laiku čia geriamo vandens tiekimas, jos duomenimis, neturėjo būti stabdomas. 

Nepaisant to, Sodų gatvės 50A namo atvejį žadama dar kartą patikrinti ir informuoti papildomai.

Tekstas atnaujintas: Paskelbus pranešimą UAB ,,Jonavos vandenys" patikslino, kad Sodų g. 50 name bendrovė jokių darbų šiandien nevykdė. Šiuo atveju dėl informacijos reikėtų kreiptis į daugiabučio namo bendrojo naudojimo objektų valdytoją, kuris administruoja vandens tiekimo tinklus pastato viduje.

,,Greičiausiai dėl kokio nors gedimo arba remonto darbų bute buvo atjungtas vanduo laiptinės stove. Mūsų bendrovė vandens tiekimą administruoja tik iki namo, todėl apie darbus namo viduje informacijos neturime", - akcentavo J. Gumaniukienė.

Dėl Šveicarijos kaimo – apgailestaujama, nes tai - išties bendrovės klaida.

,,Atsakingam asmeniui atostogaujant, informacija buvo pateikta ne tam kam reikia ir nebuvo paviešinta. Kaip minėjau, įmonėje imamasi priemonių, kad žmogiškųjų klaidų neliktų arba būtų kiek galima mažiau", - paaiškino J. Gumaniukienė.

Dėl vandens tiekimo nutraukimo Chemikų gatvėje gyventojai turėtų susisiekti ir patikslinti, tikslų adresą bei laiką, kuomet pasigesta vandens. 

Vandens pasigedę gyventojai piktinasi nesulaukę informacijos

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 06 Nov 2023 16:10:43 +0200
<![CDATA[Jonavos pietrytinis aplinkkelis: kada sulauksime darbų pradžios?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavos-pietrytinis-aplinkkelis-kada-sulauksime-darbu-pradzios https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavos-pietrytinis-aplinkkelis-kada-sulauksime-darbu-pradzios Jonavos pietrytinis aplinkkelis - objektas, ne vienus metus keliantis vairuotojų aistras: šie nesulaukia jo statybų pradžios, o Plento gatvėje susidarančios spūstys nuolat bando jų kantrybę. Nors apie tai redakciją rašė ne kartą, užklausų nemažėja - šįkart dėl aplinkkelio kreipėsi ir skaitytojas Stasys, prašęs atskleisti, ar jau yra aiški tiksli darbų pradžios data, ar aplinkkelio statybos turės įtakos šalia gyvenantiems gyventojams.

,,Teko girdėti, kad statybos prasidės kitais metais. Ar tai - tiesa? Ar galvojama apie vietiniams gyventojams galimai iškilsiančius nepatogumus? Kur tik vyksta statybos, kenčia aplinkiniai", - nuogąstavo vyras.

Jau seniau esame rašę, kad pasikeitusi saugumo situacija ir poreikis užtikrinti kuo sklandesnį Lietuvos ir NATO valstybių karinės technikos transporto judėjimą magistraliniu keliu A6 Kaunas–Zarasai–Daugpilis, taip pat gerinti eismą pro Jonavą važiuojančiam tranzitiniam transportui, jau 2024 m. pirmąjį ketvirtį rengiamasi pradėti Jonavos pietrytinio aplinkkelio tiesimo darbus.

Kaip patvirtino Lietuvos automobilių kelių direkcija, šiuo metu jau rengiamasi Jonavos aplinkkelio I etapo įgyvendinimui. Projektą planuojamą parengti iki šių metų pabaigos, darbų pirkimas planuojamas kitų metų pradžioje.

Pasiteiravus, kodėl prireikė keisti turėtą projektą, direkcija akcentavo, kad jį reikėjo pritaikyti Krašto apsaugos ministerijos reikalavimams.

Į užklausą dėl galimų nepatogumų gyventojams, LAKD atsakė, kad darbai bus organizuoti taip, jog kuo minimaliau paveikti esamą eismą ir eismo dalyvių judėjimą.

Jonavos pietrytinis aplinkkelis: kada sulauksime darbų pradžios?

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 06 Nov 2023 14:00:55 +0200
<![CDATA[Skaitytojas: Ar Jonavoje ir Kėdainiuose nebelieka aplinkosaugininkų?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/skaitytojas-ar-jonavoje-ir-kedainiuose-nebelieka-aplinkosaugininku https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/skaitytojas-ar-jonavoje-ir-kedainiuose-nebelieka-aplinkosaugininku Spalio 31-ąją portalą jonavoszinios.lt pasiekė jonaviečio žinia, kad tiek Jonavos, tiek Kėdainių aplinkos apsaugos skyriai dirba paskutiniąją dieną ir jų veikla nutraukiama nuo lapkričio 1-osios. Redakcijai paskambinęs vyriškis klausiamai piktinosi, ar tikrai nei Jonavai, nei Kėdainiams nereikia veikiančių aplinkosaugininkų skyrių? ,,Kai šiuose miestuose tikrai yra tokių objektų, vertų padidinto dėmesio, kodėl nuspręsta naikinti miestelių skyrius? Kas rūpinsis aplinkosauginiais klausimais? Ar bus užtikrintas operatyvumas, jei, pavyzdžiui, Jonavos klausimus spręs nutolę skyriai?“, - kalbėjo miestietis.

Tą pačią dieną susisiekėme su Aplinkos apsaugos departamentu (AAD), pateikėme išsakytus jonaviečio nuogąstavimus bei priminėme, jog dar šiais metais AAD buvo informavęs, kad AAD Kauno valdybos Jonavos aplinkos apsaugos inspekcijos viršininkas Kęstutis Celiešius išleistas į pensiją, paskirta laikina vadovė, o skyriaus klausimas bus sprendžiamas ateityje. Tad buvo tikimasi sulaukti naujo vadovo, o ne, kaip teigė jonavietis, skyriaus naikinimo.

Šiandien, lapkričio 3-ąją sulauktas AAD Komunikacijos ir aplinkai saugaus elgesio skatinimo departamento Komunikacijos skyriaus išaiškinimas:

,,Nuo š. m. lapkričio 1 d. keičiasi Aplinkos apsaugos departamento struktūra. Įgyvendinus šį pakeitimą bus lengviau koordinuoti sudėtingus atvejus, sutelkti ir kryptingai nukreipti pareigūnų pajėgumus, suvienodinamas darbo krūvis, padidintas veiklos skaidrumas ir rizikų valdymas, siekiamas vieningos praktikos taikymas, išlaikytas priežiūros objektų pasidalijimas valdybos apimtyje. 

Sukuriamas Kauno aplinkos apsaugos skyrius (priklausantis Kauno valdybai), kuris apima Kauno miesto ir Kauno, Jonavos, Kaišiadorių rajonų teritorijas.  

Dėl šio struktūros pakeitimo nemažėja pareigūnų vietose.  Struktūros pakeitimas patvirtintas aplinkos ministro įsakymu“, - rašoma AAD atsakyme.

Išsamiau apie pokyčius skaitykite čia 

Skaitytojas: Ar Jonavoje ir Kėdainiuose nebelieka aplinkosaugininkų?

]]>
jonavoszinios.lt Fri, 03 Nov 2023 11:31:16 +0200
<![CDATA[Jonavietė: ,,Kas paaiškins per langus maisto atliekas mėtantiems gyventojams, kad tai - ne kas kitas, o šiukšlinimas?"]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonaviete-kas-paaiskins-per-langus-maisto-atliekas-metantiems-gyventojams-kad-tai-ne-kas-kitas-o-siukslinimas https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonaviete-kas-paaiskins-per-langus-maisto-atliekas-metantiems-gyventojams-kad-tai-ne-kas-kitas-o-siukslinimas ,,Sveiki. Vakar skelbėte apie tai, kad gyventojai praneša, jog mieste vaikštinėja lapės. Man iškart kilo mintis, kad joms miestas - lengvo grobio vieta: gyventojai per langus mėto maisto atliekas, kurių šios gal ir ateina...

Lapės lapėmis, bet po langais pūvantis maistas tikrai pykdo. Gal žmonės įsivaizduoja, kad taip maitina laukines kates, bet juk tam mieste yra įrengtos specialios šėryklos.

Tokie gyventojai, mano galva, turėtų būti sudrausminti", - pasakojo į redakciją el.laišką atsiuntusi jonavietė Donata.

Susisiekus su Jonavos rajono savivaldybės viešosios tvarkos skyriaus pareigūnais patvirtinta, kad gyventojai dėl šio klausimo yra kreipęsi ir į juos. Tiesa, tokių pranešimų per pastaruosius metus buvo vos du.

Tokį elgesį galima traktuoti kaip bendro naudojimo teritorijos šiukšlinimą.

Pareigūnai ne kartą yra aiškinę, kad Jonavos rajono savivaldybės teritorijų priežiūros ir valymo taisyklėse numatyta, kad draudžiama bendro naudojimo teritorijose mėtyti, palikti, padėti, išmesti bet kokius daiktus ar kitaip šiukšlinti. Už tokį šiukšlinimą asmeniui gali būti paskirta piniginė bauda, kurios dydis siekia nuo 20 iki 140 eurų (ANK 366 straipsnis).

Svarbu atsiminti ir tai, jog laukinės katės gali būti šeriamos tik savivaldybės administracijos nustatytose ir specialiu ženklu pažymėtose vietose. Už šėrimą kitose vietose taip pat gali grėsti bauda nuo 30 iki 120 eurų (ANK 346 straipsnio 1 dalis).

Gyventojai, neapsikenčiantys netvarkos, visada gali kreiptis į viešosios tvarkos pareigūnus, nurodant ir tikslų vietos adresą. 

Jonavos rajono savivaldybės viešosios tvarkos skyriaus pareigūnų kontaktus galite rasti čia. 

Jonavietė: ,,Kas paaiškins per langus maisto atliekas mėtantiems gyventojams, kad tai - ne kas kitas, o šiukšlinimas?"

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 31 Oct 2023 10:00:49 +0200
<![CDATA[Šalia daugiabučio besisukinėjančią lapę pamačiusi jonavietė sutriko: ar tai normalu?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/salia-daugiabucio-besisukinejancia-lape-pamaciusi-jonaviete-sutriko-ar-tai-normalu https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/salia-daugiabucio-besisukinejancia-lape-pamaciusi-jonaviete-sutriko-ar-tai-normalu Ar mieste besisukinėjanti lapė nekelia pavojaus? Tokį klausimą portalo jonavoszinios.lt redakcijai pateikė jonavietė Neringa, pasakojanti, kad vakar, spalio 29-osios vakarą, visiškai nieko nesibaidantį gyvūną matė Kosmonautų gatvėje. 

,,Gėriau balkone kavą ir negalėjau patikėti savo akimis - lapė ramiai sau vaikščiojo, nors visai netoli žmogus vedžiojo šunį, o gatvėje važiavo automobiliai. Dar nebuvo ir visiškai sutemę...

Ar tai normalu? Juk lapė - laukinis gyvūnas", - kalbėjo moteris, pridūrusi, jog gailisi neužfiksavusi gyvūno nuotraukoje.

Apie tai, kad mieste sukinėjasi lapė kiek anksčiau buvo skelbę ir Chemikų gatvės gyventojai. Nors šie taip pat išreiškė nerimą, aplinkosaugininkai ne kartą aiškino, kad laukiniai gyvūnai mieste  - ne reti svečiai.

Anot aplinkos apsaugos departamento, tai nutinka dėl kelių priežasčių.

Viena – žvėrių migracijos laikas. Tuomet laukiniai gyvūnai užklysta į miestus ar kitas urbanizuotas teritorijas dažniausiai. Pasitaiko, kad ir lapės apsigyvena žmonių kaimynystėje.  

Laukinių gyvūnų atklysta į miestą ir todėl, kad jie prisitaiko prie besikeičiančių aplinkos sąlygų: miestams plečiantis, žmonės užima gyvūnams įprastas teritorijas.  

Sutikus laukinį gyvūną miesto teritorijoje ar parke, nereikėtų jo gąsdinti, švilpti ar kitaip bandyti nuvyti. Tarkim, pabaidytas gyvūnas gali išbėgti į gatvę ir pakliūti po ratais. Taip pat svarbu laukinių gyvūnų nemaitinti, kad jie neįprastų nei prie žmogaus, nei prie tos vietos. 

,,Todėl apie laukinių gyvūnų pasirodymą mieste pilietiškiausia būtų informuoti telefonu 112. Tuomet specialistai nuspręs, ar gyvūnui reikia pagalbos, ar jis pats galės grįžti į saugią teritoriją, ar reikės gyvūną pagauti ir išvežti už miesto ribų",- aiškina specialistai.

Archyvo nuotr.

Šalia daugiabučio besisukinėjančią lapę pamačiusi jonavietė sutriko: ar tai normalu?

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 30 Oct 2023 09:06:44 +0200
<![CDATA[Vairuotojai apie ,,Rail Baltica” statybviečių kelius: automobiliai apdrabstomi iki pat durelių rankenėlių ]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/vairuotojai-apie-rail-baltica-statybvieciu-kelius-automobiliai-apdrabstomi-iki-pat-dureliu-rankeneliu https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/vairuotojai-apie-rail-baltica-statybvieciu-kelius-automobiliai-apdrabstomi-iki-pat-dureliu-rankeneliu Kaip yra žinoma, „Rail Baltica“ – tai didžiausias geležinkelių infrastruktūros projektas Baltijos šalių istorijoje. Geležinkelio vėžė tiesiama ir per Jonavos rajono teritorijas, taip pat Jonavoje statomas ir ilgiausias geležinkelio tiltas per Neries upę. Tačiau dėl statybviečių intensyvaus naudojimo ir nešvarių privažiavimo kelių, vairuotojai jau patiria nepatogumų. „Lietuvos geležinkeliai“ pateikia vilčių teikiantį atsakymą.

Keliai yra apdrabstomi moliu, purvu

Internetinis portalas jonavoszinios.lt pastaruoju metu sulaukia rajono gyventojų klausimų, kodėl vykstant ,,Rail Baltica” statybos darbams Jonavos rajone, pro ar iki statybviečių  vedantys keliai yra itin nešvarūs. Dėl važiuojančio sunkiasvorio transporto keliai yra apdrabstomi moliu, purvu ir pan. 

Šią savaitę redakcija sulaukė dviejų užklausų - dėl ,,Rail Baltica” geležinkelio tilto per Nerį Jonavos rajone statybų, netoli Rimkų kaimo bei  ,,Rail Baltica” vėžės statybų ties Jonava-Čičinai-Smičkiai keliu. 

,,Gerai, kad į Rimkų kaimą dar yra įvažiavimas nuo Jonavos miesto pusės, tačiau jei aplinkybės pasikeičia ir tenka važiuoti į savo kaimą pro geležinkelio tilto statybvietę, situacija katastrofiška. Lengvasis automobilis moliu apdrabstomas iki pat durelių rankenėlių, kas nemanau, kad yra normalu. Nejau nėra reikalavimo ar nurodymo, kad statybviečių sunkiasvoriui transportui purvu teršti asfaltuotus kelius negalima? ”, - piktinosi Jonavos rajono Rimkų kaimo gyventoja.  

,,Esu pasipiktinęs, ir, manau, ne vienas aš toks piktas, atsiras ir daugiau. Važiuojant pro Čičinus link Jonavos, vyksta ,,Rail Baltica” darbai. Viskas kaip ir Ok, smagu, kad vyksta tokie projektai. Bet projektą kažkas turi ir prižiūrėti, o ypač kelius, kuriais pastoviai kursuoja sunkiasvorės mašinos pilnos žemiu, molio  ir t.t Jos važiuoja tuo pačiu keliu, kaip ir lengvosios mašinos. Kelias yra toks nešvarus ir slidus, kad mašina KIEKVIENĄ   dieną nešvari. Žmonės tiek neuždirba, kad kasdieną plautų savo automobilius. Tuo keliu aš važiuoju kas dieną ir noriu sužinoti, kas atsakingas už šios kelio atkarpos priežiūrą”, - portalui jonavoszinios.lt atsiųstame  laiške piktinosi Jonavos rajono gyventojas.

Keliai bus valomi dar dažniau 

AB „Lietuvos geležinkeliai“ Komunikacijos partnerė Gintarė Žalytė-Štarienė pateikia vilčių teikiantį atsakymą.  

,,Gyventojų keliami klausimai dėl kelių švaros yra suprantami ir jų lūkesčiai yra visiškai pagrįsti. Nuolat stebime situaciją ir operatyviai ieškome sprendimų, kurie sumažintų gyventojų patiriamus nepatogumus.   

Žemės darbų apimtys statant geležinkelio  sankasą bei inžinerinius statinius Jonavos rajone yra itin didelės – šioje atkarpoje bus iškasta net apie 1,5 mln. m3 grunto. Dalis grunto privalo būti išvežta į sąvartą, o kita dalis yra pervežama ir naudojama geležinkelio sankasos įrengimui.  

Nepalankios sąlygos kai kuriuose aplinkiniuose bendro naudojimo keliuose, kur yra vykdomi geležinkelio sankasos ir inžinerinių statinių įrengimo darbai, susidarė prasidėjus lietingajam metų periodui. Keliai tampa nešvarūs vežant gruntą, nes šiame vykdomų darbų ruože esantis gruntas yra stipriai permirkęs. Tad kai kurių bendro naudojimo kelių danga ties išvažiavimo iš darbų zonų vietomis tampa nešvari, nes gruntas nubyra jį vežant.  

Šiuo metu visose vietose prie išvažiavimo iš darbų zonų į bendro naudojimo kelius nuolat budi kelių valymo technika, kuri periodiškai valo kelius. Darbus apsunkina tai, kad lietaus metu (ypač jei lietus stiprus, o šiuo metu tai yra vis dažnesnis reiškinys) ar po lietaus kelio valymo procesas užtrunka ilgiau nei įprastai, nes esamas molingas gruntas dėl drėgmės stipriai sukimba su kelio danga.  

Imamės papildomų veiksmų, kad grunto likučiai nuo bendro naudojimo kelių būtų kuo operatyviau pašalinti. Esant itin lietingam periodui keliai bus valomi dar dažniau”, - teigia Gintarė Žalytė-Štarienė.  

  

Vairuotojai apie ,,Rail Baltica” statybviečių kelius: automobiliai apdrabstomi iki pat durelių rankenėlių 

Vairuotojai apie ,,Rail Baltica” statybviečių kelius: automobiliai apdrabstomi iki pat durelių rankenėlių  Vairuotojai apie ,,Rail Baltica” statybviečių kelius: automobiliai apdrabstomi iki pat durelių rankenėlių  Vairuotojai apie ,,Rail Baltica” statybviečių kelius: automobiliai apdrabstomi iki pat durelių rankenėlių  ]]>
jonavoszinios.lt Fri, 27 Oct 2023 15:45:21 +0300
<![CDATA[Skaitytoja: ,,Neatsakingi šunų šeimininkai kelia pavojų ir kitiems, ir savo augintiniams"]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/skaitytoja-neatsakingi-sunu-seimininkai-kelia-pavoju-ir-kitiems-ir-savo-augintiniams https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/skaitytoja-neatsakingi-sunu-seimininkai-kelia-pavoju-ir-kitiems-ir-savo-augintiniams Palaidi, be pavadėlių mieste sutinkami šunys - tai, anot portalo jonavoszinios.lt skaitytojos Renatos (vardas skaitytojos prašymu pakeistas), problema, kuri vis dar matoma mūsų mieste. Moteris pasakoja, kad su neatsakingais šeimininkais susitinka nuolat ir prašo priminti galiojančias taisykles. Pranešimų apie palaidus šunis Jonavoje bei rajone gauna ir policijos pareigūnai. Jie ragina neignoruoti to ir sutikus palaidą augintinį, nedelsiant kreiptis į juos.

Nuo pasiteisinimų iki pasiuntimo

,,Dažnai einu pasivaikščioti aplink tvenkinius ar palei Nerį. Ne kartą sutikau palaidus šunis, kurie laksto atsitraukę nuo šeimininkų, tad jie nei renka ekskrementus, nei gali užtikrinti, kad jų augintiniai neatbėgs iki žmogaus ar neišbėgs į kelią.

Pabandžius tokius žmones sudrausminti, išgirsti eilę pasiteisinimų arba pasiuntimą. Bet, kiek žinau, šunys privalo būti su pavadėliais... Ar kas pasikeitė? Prašau priminti taisykles", - kalbėjo moteris.

Apie galiojančias taisykles

Jonavos rajono savivaldybės viešosios tvarkos skyrius primena, kad gyvūnų laikymo Jonavos rajono savivaldybės teritorijos gyvenamosiose vietovėse taisyklės tiksliai nusako kaip turi būti vedžiojami augintiniai: „Šunis rekomenduojama vedžioti gyvūnų vedžiojimo aikštelėse, jei jų nėra, – laukymėse, parkų pakraščiuose, kitose rečiau žmonių lankomose vietose. Šunys bendrojo naudojimo patalpose, viešojoje vietoje vedami laikant už pavadėlio ir su antsnukiu ar be jo. Jei vedžiojant (vedant) šunis šalia yra žmonių ar gyvūnų, pavadėlis turi būti sutrumpinamas tiek, kad šunys negalėtų pasiekti žmonių ar gyvūnų ir nekeltų jiems grėsmės. Šunų laikytojai, vaikščiodami su savo gyvūnais augintiniais viešojoje vietoje, įskaitant gatves, neturi leisti jiems šlapintis ant pastatų, laikinų statinių, skulptūrų, aplinkos meno kūrinių, tuštintis ir šlapintis gėlynuose. Jei šunų laikytojai, vedžiodami savo augintinius uždaroje gyvūnų vedžiojimo aikštelėje, gali užtikrinti, kad jų šunys nekels grėsmės kitiems gyvūnams ir žmonėms bei neišeis iš aikštelės, šunys gali būti be pavadėlio ir (ar) antsnukio“.

Pasiteiravus ar viešosios tvarkos skyriaus pareigūnai gauna skundų dėl palaidų šunų atsakyta, kad prieš keletą metų jų buvo itin daug, pastaruoju metu jų žymiai sumažėjo.

,,Šunelių laikytojai tapo atsakingesni, nors vis dar pasitaiko atvejų kai žmonėms reikia priminti taisykles", - pastebi viešosios tvarkos pareigūnai.

Yra ir nukentėjusių 

Susisiekus su policijos pareigūnais pateikta informacija, kad nuo šių metų pradžios iki spalio 23 d. Kauno apskrities vyriausiasis policijos komisariatas gavo 9 pranešimus dėl Jonavos rajone lakstančių palaidų šunų ir nuo jų nukentėjusių asmenų.

,,Iš gautų pranešimų, 8 pranešimai gauti kaimiškose vietovėse (Gudžionių k., Upninkų k., Išorų k. ir kitų). Likęs – Jonavoje, Žeimių g., kuomet palaidas šuo sudraskė žaidžiančių vaikų krepšinio kamuolį.

Šių metų gegužės 20 d. Upninkų k., palaidas šuo užpuolė nepilnametį, liepos 8 d. Vanagiškių k., palaidas šuo įkando moteriai. Abiem atvejais medikų pagalbos neprireikė. Dar du pranešimai gauti, kuomet palaidas šuo užpuolė kitą šunį.

Taip pat buvo gauta pranešimų apie lakstančius palaidus šunis svetimuose kiemuose ir gatvėmis, kurie kėlė pavojų eismo saugumui", - teigė policijos komisariato komunikacijos poskyris.

Policijos pareigūnai primena, pastebėjus viešose vietose laisvai bėgiojančius, palaidus šunis būtina nedelsiant kreiptis į policiją.

Skaitytoja: ,,Neatsakingi šunų šeimininkai kelia pavojų ir kitiems, ir savo augintiniams"

]]>
jonavoszinios.lt Fri, 27 Oct 2023 11:38:41 +0300
<![CDATA[Aistė: kodėl Jonavos baseine taip šalta, kad išlipus, tenka drebėti? ]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/aiste-kodel-jonavos-baseine-taip-salta-kad-islipus-tenka-drebeti https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/aiste-kodel-jonavos-baseine-taip-salta-kad-islipus-tenka-drebeti Portalas sulaukė jonavietės Aistės klausimo - kodėl Jonavos baseine taip šalta? Savo ruožtu baseino administracija tvirtina, kad temperatūra atitinka higienos normas.  

Prieš kelias dienas su portalu jonavoszinios.lt susisiekusi jonavietė Aistė prašė išsiaiškinti dėl esamų oro ir vandens temperatūrų Jonavos baseine. 

,,Ar jūs galite užklausti ar sužinoti, kodėl Jonavos baseinuose taip šalta, jau nešnekant apie džiakuzi, kuri yra prie lango ir įjungti kondicionieriai? Tikrai vanduo per šaltas, jei išlipi ir reikia drebėti  net ir vandenyje”, - rašė moteris. 

Moteris dėl per mažos temperatūros neatlyžo ir tuomet, kai ji buvo informuota, kad Jonavos baseino interneto svetainėje tiesiogiai rodoma temperatūra.  

,,Ta temperatūra neatitinka. Esmė tame, kad kodėl sujungti kondicionieriai ties dziakuzi, kur palei langą? Net sėdintys džiakuzi žmonės dreba, būnant joje -  eina šalta srove. Išlipant žmonės maskatuojasi, kol pereina iki pirčių. Ir tikrai ne vieno žmogaus atsiliepimas toks”, - tvirtino baseino lankytoja. 

Jonavos baseino direktorė Aira Kaunietė tvirtina, kad oro ir vandens temperatūra atitinka higienos normas. 

,,Jonavos baseino oro ir vandens temperatūros atitinka LIETUVOS HIGIENOS NORMAS HN 109:2016 „BASEINŲ VISUOMENĖS SVEIKATOS SAUGOS REIKALAVIMAI“. 

Jonavos baseino pastate suprojektuotos ir įrengtos tokios šildymo, vėdinimo ir (ar) oro kondicionavimo sistemos, kad visose patalpose būtų galima palaikyti higienos normose nurodytus mikroklimato parametrus. Baseinų patalpų vėdinimas turi užtikrinti, kad cheminių medžiagų koncentracija baseino patalpose neviršytų teisės aktuose nustatytos didžiausios leidžiamos cheminių medžiagų (teršalų) koncentracijos”, - atsakyme paaiškina A. Kaunietė.  

Jonavos baseino oro ir vandens temperatūras galite stebėti tiesiogiai ČIA . 

 

Aistė: kodėl Jonavos baseine taip šalta, kad išlipus, tenka drebėti? 

]]>
jonavoszinios.lt Fri, 20 Oct 2023 11:48:30 +0300
<![CDATA[Jonavietė: ,,Tėvai turėtų būti informuoti nedelsiant,kad jų vaiko mokykla gavo grasinanti laišką"]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonaviete-tevai-turetu-buti-informuoti-kad-ju-vaiko-mokykla-gavo-grasinanti-laiska-nedelsiant https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonaviete-tevai-turetu-buti-informuoti-kad-ju-vaiko-mokykla-gavo-grasinanti-laiska-nedelsiant Jau nuo praeitos savaitės Lietuvos ugdymo įstaigoms gaunant grasinančius laiškus apie jose neva paliktus sprogmenis, dalis tėvų pripažįsta jaučiantys nerimą. Nerimą jaučia ir Kulvos seniūnijos gyventoja, išsakiusi nuomonę,kad tėvai apie esamą situaciją informuojami ne taip, kaip norėtųsi. 

Išreiškė nerimą 

,,Laba diena, norėjau pasiteirauti ar galit paklausti, kodėl Kulvos A.Kulviečio mokykla gavo grasinimus, bet tėvai nebuvo informuoti? Ar neturėtų nors tėvai žinoti ir patys spręsti, ar pasiimti vaikus ar ne?", - pirmadienį rašė jonavietė. 

Išsakyta ir nuomonė,kad nutikus nelaimei, atsakomybė tokiu atveju tektų ne kam kitam, o tėvų neinformavusioms institucijoms.

Informavo po policijos vizito

Vakar susisiekus su Kulvos A. Kulviečio mokykla paaiškinta, kad ši informavo tėvus.

,,Informuojame, kad Jonavos r. Kulvos Abraomo Kulviečio mokyklos tėveliams buvo išsiųsta informacija apie mokykloje esamą situaciją. Buvo imtasi visų saugumo priemonių ir esant tokiai situacijai vadovaujamės tik pareigūnų nurodymais, kuriuos gauname po pareigūnų vizito. Mokykloje ugdymo procesas nebuvo stabdomas, tik 1 val. buvome palikę pastatą.

Pareigūnai informavo, kad tėvelius būtina informuoti tik tuo atveju, jei vaikučius reikia pasiimti. Tačiau mes siunčiame paaiškinimus visais atvejais. Taigi pateikta informacija yra melaginga arba žmogus nori užbėgti įvykiams už akių", - paaiškino mokykla.

Mano,kad nelaiku

Dar kartą susisiekus su pačia mama ši patvirtino, kad vėliau, kai ji jau buvo kreipųsis į redakciją, ją išties pasiekė mokyklos pranešimas. Nepaisant to, moteris mano, kad šis buvo pavėluotas.

,,Tėvai turėtų būti informuoti iškart,o ne tada,kai viskas jau vyksta", - teigė mama, svarsčiusi,kad galbūt reikėtų pagalvoti ir apie atostogų paankstinimą.

,, Neaišku,kiek viskas dar tęsis,o vaikai varinėjami į lauką buvo ir vakar", - sakė moteris.

Prašo nepanikuoti

Policijos pareigūnai savo ruožtu teikia naujas rekomendacijas.

„Nuo praėjusio penktadienio stebime gerai organizuotą kibernetinę ataką, kuria siekiama sutrikdyti spec. tarnybų darbą ir sukelti paniką visuomenėje. Per kelias dienas policija gavo daugiau kaip 2500 el. laiškų su netikrais grasinimais, kurie toliau nesiliauja. Žmonėms, kuriems iš tiesų reikalinga pagalba, sunku prisiskambinti skubios pagalbos telefonu ir operatyviai gauti būtiną pagalbą, todėl turime ieškoti operatyvių sprendimų, kaip spręsti šią susidariusią situaciją, netrikdyti spec. tarnybų darbo bei įstaigų ar organizacijų kasdienės veiklos”-sako policijos generalinis komisaras Renatas Požėla.

Todėl jau vakar vakare policija išsiuntė naujas rekomendacijas savivaldybėms (savivadybės – savo įstaigoms ir organizacijoms), kurių esmė – nenutraukinėti veiklos, neskambinti skubiu pagalbos telefonu, o konsultuotis su atsakingais pareigūnais. Ir tik tuomet, jei randamas pavojingas objektas, ar yra kitų indikacijų, kad grėsmė gali būti reali – pradėti evakuaciją ir skambinti skubiu pagalbos telefonu 112.

 

Gavus pranešimą el. paštu

Neskubėkite evakuoti žmonių ir nutraukinėti veiklos – pirmiausia pasitarkite su policija informacijos telefonu 8 700 60 000. Atsiliepę konsultantai patars, kaip elgtis ir kokius veiksmus būtina atlikti. 

Jeigu turite pagrindo įtarti, kad grėsmė yra reali

Atkreipiame dėmesį, kad jei po tokio grasinančio el. laiško, apžiūrėję patalpas, ar teritoriją, radote bet kokį įtartiną objektą, tuomet nedelsiant skambinkite skubios pagalbos numeriu 112. Skambinant skubiu pagalbos telefonu 112 ir esant dideliam skambučių srautui, jūs automatiškai galite būti nukreipti policijos informacijos telefonu, kur gausite tolimesnes rekomendacijas.      

Kaip teisingai pranešti apie grasinantį el. laišką?

- Paskirti vieną atsakingą žmogų, kuris turi paskambinti ir pranešti policijai. Neskambinti iš vienos įstaigos 5 ar 6 žmonėms! 

- Surinkus numerį, kantriai laukti, kol atsilieps operatorius. Jei reikės, net kelias minutes. Svarbiausiai nenutraukti skambučio ir nerinkti numerio iš naujo! 

Jonavietė: ,,Tėvai turėtų būti informuoti nedelsiant,kad jų vaiko mokykla gavo grasinanti laišką"

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 18 Oct 2023 08:25:30 +0300
<![CDATA[Jonavietė: Ar galėsiu grįžti į visuomeninį elektros energijos tiekimą, nes jaučiuosi apgauta?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonaviete-ar-galesiu-grizti-i-visuomenini-elektros-energijos-tiekima-nes-jauciuosi-apgauta https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonaviete-ar-galesiu-grizti-i-visuomenini-elektros-energijos-tiekima-nes-jauciuosi-apgauta Kaip teigė garbaus amžiaus jonavietė, ji per neapsižiūrėjimą pasirašė elektros energijos tiekimo sutartį su Ignitis, nors ir patenka į III-ąjį etapą ir jokių nepriklausomų tiekėjų rinktis jai neprivalu. Anot moters, vienoje iš mokėjimo įstaigų jai buvo „pakišta“ sutartis ir pasakyta, jog nepasirašius jos, bus apsunkintas atsiskaitymas už elektrą. Atidžiai nepažiūrėjusi sutarties sąlygų, moteris pasirašė ją ir taip įkliuvo į 18 -os mėnesių sutarties galiojimo laikotarpį.

Netrukus baigsis jonavietės bei Ignitis sudaryta sutartis ir moteris teiraujasi, kaip jai elgtis toliau. Ignitis savo klientus ragina peržiūrėti besibaigiančias sutartis, o štai jonavietė domisi, ar ji bus gražinta į visuomeninį tiekimą, jei nepratęs sutarties? Ar nebus kokių baudų už nepratęstą sutartį ir ar neteks gražinti anksčiau pritaikytų nuolaidų, kompensacijų? Pasak moters, šiuo metu jai teikiama elektros energijos kaina yra 0,28 €/kWh, kai tuo metu visuomeninė elektros energijos kaina yra apie 0,23 €/kWh. Todėl akivaizdu, jog turima sutartis, pasak moters, per brangi. 

Garbaus amžiaus jonavietės situacija perduota Valstybinei energetikos reguliavimo tarybai (VERT). Atsakymą pateikia VERT Veiklos valdymo skyriaus vedėja Loreta Kimutytė.

,,Tuo atveju, jei vartotojas yra III-ojo elektros energijos liberalizavimo etapo, ir jis nepratęs sutarties su nepriklausomu tiekėju bei nesudarys naujos su kitu tiekėju, nustojus galioti esamai sudarytai  sutarčiai su nepriklausomus tiekėju iki  2026 m. sausio 1 d. jis bus automatiškai  grąžintas į  visuomeninį tiekimą, kadangi III etapo vartotojams iki  2026 m. sausio 1 d. visuomeninis tiekėjas privalo tiekti elektros energiją visuomenine elektros energijos kaina visiems jam išduotoje licencijoje nustatytoje teritorijoje“, - paaiškino vedėja Loreta Kimutytė.

Paklausta, kokia numatoma/prognozuojama elektros energijos kaina visuomeniniam elektros tiekimui 2024 metams, vedėja Loreta Kimutytė atsako, kad šiuo metu  yra skaičiuojamos atskiros elektros energijos kainos dedamosios, elektros energijos kaina visuomeniniam elektros tiekimui 2024 metams turi būti nustatyta iki gruodžio 1 d.

 

Jonavietė: Ar galėsiu grįžti į visuomeninį elektros energijos tiekimą, nes jaučiuosi apgauta?

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 12 Oct 2023 12:07:30 +0300
<![CDATA[Apie ,,dingusį" ženklą pastebėjo tik po portalo jonavoszinios.lt pranešimo: žada atstatyti]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/apie-dingusi-zenkla-pastebejo-tik-po-portalo-jonavoszinios-lt-pranesimo-zada-atsatyti https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/apie-dingusi-zenkla-pastebejo-tik-po-portalo-jonavoszinios-lt-pranesimo-zada-atsatyti ,,Esu Jonavietis Viktoras. Noriu pranešti, kad Jonavoje atsirado eismo chaosas. Kalbu apie žiedinę sankryžą miesto centre, prie laikrodžio. Atsirado be jokio viešo perspėjimo, ar gal mes, kurie jau apie tai žinom, kažką praleidom.?

Žodžiu, atnaujinti eismo krypčių prieš žiedą ženklai. Atvažiuojant Žeimių gatve panaikintas ženklas duoti kelią. Ir prasidėjo kuriozinės situacijos, bet čia neišvengiamai bus avarijų. Reiktų išdiskutuoti su miesto eismo komisiją ir paviešinti", - tokį laišką praėjusią savaitę portalo jonavoszinios.lt redakcijai atsiuntė skaitytojas Viktoras.

Minimą vietą nedelsiant apžiūrėjus, Viktoro pastebėjimai buvo patvirtinti - žiedinėje sankryžoje ties Žeimių, J. Ralio ir J. Basanavičiaus gatve trūksta ženklo, nurodančio, kad čia eismas vyksta ratu.

Jonaviečiai, mieste važiuojantys pagal įpročius, to gal ir nepastebėjo, tačiau gyventojams iš kito miesto galėjo kilti klausimų, nes ir kelio ženklinimas gerokai apsitrynęs.

Kadangi minėtas kelias priklauso Lietuvos automobilių kelių direkcijai, faktas apie trūkstamus ženklus bei klausimas, kur jie dingo, perduoti jai.

,,Už valstybinės reikšmės kelių periodinę ir nuolatinę priežiūrą yra atsakinga AB „Kelių priežiūra“. AB „Kelių priežiūra“ apie situaciją informavome, naują ženklą planuojama atstatyti per 24 val.", - informavo LAKD.

Kyla klausimas, jei ne skaitytojo pastebėjimas, kaip ilgai ženklo būtų nepasigedusi pati AB ,,Kelių priežiūra"?. Jos filialas veikia ir Jonavoje.

Nors LAKD nedetalizavo, kur dingo ženklas, panašu, kad šis nukentėjo per eismo įvykį, kuomet iš žiedinės sankryžos atskriejęs automobilis trenkėsi į sieną (Plačiau apie tai skaitykite čia).

Apie ,,dingusį" ženklą pastebėjo tik po portalo jonavoszinios.lt pranešimo: žada atstatyti

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 11 Oct 2023 15:41:43 +0300
<![CDATA[Gyventojai teiraujasi, ar ,,juda" Rimkų parko statybos klausimas]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/gyventojai-teiraujasi-ar-juda-parko-p-vaiciuno-gatveje-statybos-klausimas https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/gyventojai-teiraujasi-ar-juda-parko-p-vaiciuno-gatveje-statybos-klausimas Jau prieš keletą metų skelbta, kad Rimkuose, sklype šalia P. Vaičiūno ir Chemikų gatvių kampo, bus projektuojamas naujas parkas, o 2021-ųjų rudenį čia pasodinti ir pirmieji medžiai: 40 europinių liepų ir šeši sidabriniai klevai. Gyventai, nesulaukdami darbų pradžios teiraujasi, kokioje stadijoje yra parko įrengimas? 

,,Pakrapštė ir viskas. Niekas nevyksta. Gal parko išvis nebus? Laukiam ir nesulaukiam", - kalbėjo į redakciją paskambinęs vyras. 

Užklausų dėl šio parko sulaukta ir daugiau.

Kaip portalą jonavoszinios.lt informavo Jonavos rajono savivaldybės atstovas spaudai Evaldas Utyra, darbai turėtų prasidėti dar šiais metais. 

,,Šių metų rugpjūčio mėnesį buvo paskelbtas „Parko įrengimo Jonavos mieste tarp Chemikų g., P. Vaičiūno g. ir A. Kulviečio g. statybos darbų (II etapas)“ viešasis pirkimas, kuriam įvykus pasirašyta preliminarioji rangos darbų sutartis su UAB „Jonavos hidrotechnika“.

Artimiausiame tarybos posėdyje bus svarstomas klausimas dėl lėšų dalies skyrimo parko įrengimo darbams. Planuojama, kad pagrindinė darbų sutartis bus pasirašyta ir darbai prasidės dar šiais metais, o darbų apimtys priklausys nuo paskirto finansavimo", - teigė E. Utyra. 

Gyventojai teiraujasi, ar ,,juda" Rimkų parko statybos klausimas

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 09 Oct 2023 09:28:07 +0300
<![CDATA[Jonavietė Valentina: man priklauso pavėžėjimo paslauga ar ne?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonaviete-valentina-man-priklauso-pavezejimo-paslauga-ar-ne https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonaviete-valentina-man-priklauso-pavezejimo-paslauga-ar-ne Spalio 2-ąją Sveikatos apsaugos ministerija paskelbė, kad plečiant pacientų pavėžėjimo paslaugą, ja galės naudotis ir 75-erių sulaukę pacientai. Ši informacija nudžiugino, bet kartu iškėlė ir papildomų klausimų Jonavoje gyvenančiai senjorei Valentinai.

„Man 76-eri. Perskaičiusi, kad bus galima pasinaudoti pavėžėjimo paslauga, nudžiugau, mat spalio 12-ąją ruošiuosi klubo keitimo operacijai ir bandžiau pasitikrinti, ar mane pavėžės iš Jonavos į Kauno klinikas, kur man ir bus atliekama operacija. Sąlygas kaip ir atitinku ir pagal amžių, ir pagal mažas pajamas, esu vieniša, bet sulaukus mano metų jau sunku susigaudyti, kas ir kada man galėtų priklausyti“, - paskambinusi redakcijai kalbėjo Valentina.

Moteris teigė, kad besiruošiant operacijai, ji tiksliau ir užtikrinčiau norėtų žinoti, ar jai priklauso pavėžėjimas, ar vis tik teks ieškoti kito vairuotojo ir susimokėti už pavežėjimą iš net 400 eurų nesiekiančios pensijos.

Dalyvauja ne visa apimtimi 

Portalas jonavoszinios.lt gavo žinių, jog Jonavos rajono savivaldybė nedalyvauja pacientų pavėžėjimo projekte, tad šiuo klausimu susisiekėme su Sveikatos apsaugos ministerija ir paprašėme patikslinti, ar Jonavos rajono gyventojai gali naudotis pavėžėjimo paslaugomis?

„Jonava iš tiesų dalyvauja pacientų pavėžėjimo projekte, tačiau ne visa apimtimi – teikiamos tik tos pavėžėjimo paslaugos, kurios kompensuojamos valstybės. Pervežimas iš Jonavos į Kauno klinikas yra artimasis pervežimas, kuris turėtų būti finansuojamas savivaldybės lėšomis. Todėl nors iš aprašymo pacientė ir atitinka pavėžėjimo kriterijus, bet kadangi savivaldybė savo lėšomis projekte nedalyvauja, tai paslauga ir nėra teikiama.

Pavėžėjimas valstybės lėšomis būtų įmanomas, jei pacientė, pavyzdžiui, vyktų iš Jonavos į Alytų ar Marijampolę ir jai ten būtų teikiama antro lygio konsultacija.

Dėkingi pacientei ir Jonavoszinios.lt, kad dalinasi situacijomis ir istorijomis – jos prisideda prie bandomojo pavėžėjimo tobulinimo. Jei projektas įgaus nacionalinį mastą  – bus sprendžiama kitų metų vasarą – tuomet šios pastabos bus itin vertingos tobulinant pavėžėjimo paslaugų teikimą“, - paaiškino  Ministro patarėjas ir atstovas spaudai Tomas Bagdonas.

Kaip užsisakyti paslaugą?

Pavėžėjimo paslaugą galima užsisakyti paskambinus į Karštąją liniją trumpuoju telefono numeriu 1808 arba kreiptis tiesiogiai kiekvienos projekte dalyvaujančios savivaldybės kontaktais, skelbiamais interneto svetainėje www.1808.lt. Pavėžėjimo paslaugos operatorius, patikrinęs ar pacientas turi teisę gauti paslaugą, skiria jo poreikius atitinkančią transporto priemonę, suderina pavėžėjimo laiką. 

Detalesnį pavėžėjimo paslaugų aprašą galima rasti ČIA.

Jonavietė Valentina: man priklauso pavėžėjimo paslauga ar ne?

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 05 Oct 2023 08:25:41 +0300
<![CDATA[Jonavietė Vilda apie paspirtukus: Važiuoja takais ir pypsina, lyg visi turėtų jiems trauktis]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonaviete-vilda-apie-paspirtukus-vaziuoja-takais-ir-pypsina-lyg-visi-turetu-jiems-trauktis https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonaviete-vilda-apie-paspirtukus-vaziuoja-takais-ir-pypsina-lyg-visi-turetu-jiems-trauktis Nors paspirtukų sezonas artėja prie pabaigos, skundų dėl jų elgesio gatvėse nemažėja - portalas jonavoszinios.lt jų sulaukia kone kas savaitę. Šįkart į redakciją kreipėsi skaitytoja Vilda, paprašiusi pateikti paaiškinimą, kaip paspirtukai turi elgtis pėsčiųjų takuose. Taisykles skaitytojams primena Lietuvos kelių policijos tarnyba.

Mano, kad kelia pavojų

,,Daug vaikštau miesto takais. Nepaneigsi, kad šie išpuoselėti ir sutvarkyti, bet negali atsipalaiduoti niekad - paspirtukai laksto kaip patrakę, žiūrėk, tuoj susidursi su vienu iš jų...

Pastebiu, kad dalis jų pypsina, jog pasitrauktum, net važiuodami pėstiesiems skirtais takais. Ar jie išvis gali jais važiuoti?", - teiravosi moteris. 

Apie taisykles

Lietuvos kelių policijos tarnyba primena, kad Lietuvos Respublikos saugaus eismo automobilių keliais įstatymo 2 straipsnyje reglamentuotos sąvokos:

Dviratis – ne mažiau kaip du ratus turinti transporto priemonė, varoma ja važiuojančio asmens raumenų jėga, naudojant pedalus ar rankenas. Neįgaliųjų vežimėliai prie dviračių nepriskiriami.

Dviračių takas – dviračių eismui skirtas kelias arba kelio dalis, pažymėti tam skirtais kelio ženklais. Dviračių takas privalo būti atskirtas nuo kelio ar jo dalių kelio inžinerinėmis priemonėmis.

Motorinis dviratis – transporto priemonė, kuri turi ne mažiau kaip du ratus ir vidaus degimo variklį ar elektros variklį, kurių didžiausioji naudingoji galia ne didesnė kaip 1 kW, ir kurios didžiausiasis projektinis greitis ne didesnis kaip 25 km/val.

Pastaba. Jeigu elektrinio paspirtuko galios ir greičio parametrai atitinka motorinio dviračio apibrėžtyje nurodytus parametrus, toks elektrinis paspirtukas priskiriamas prie motorinių dviračių.

Dviračių gatvė – kelias, kurio pradžia pažymėta kelio ženklu „Dviračių gatvė“, o pabaiga – „Dviračių gatvės pabaiga“.

Pėsčiasis – asmuo, esantis kelyje ne transporto priemonėje, taip pat važiuojantis neįgaliųjų vežimėliu, riedučiais, riedlente, paspirtuku be variklio, vedantis dviratį, mopedą, motociklą, traukiantis (stumiantis) rogutes, vaikišką ar kitokį vežimėlį. Pėsčiuoju nelaikomas kelyje dirbantis asmuo.

Pėsčiųjų takas – kelio dalis arba takas pėstiesiems, pažymėtas tam skirtais kelio ženklais.

Šaligatvis – kelio dalis pėstiesiems prie važiuojamosios kelio dalies, atskirta arba neatskirta nuo jos. Šaligatvis gali būti naudojamas dviračių eismui Kelių eismo taisyklių nustatytais atvejais.

,,Atkreiptinas dėmesys, kad dviračių, motorinių dviračių, elektrinių paspirtukų (greitis iki 25 km/val., galia 1 kW) vairuotojai privalo vykdyti reikalavimus, reglamentuotus Kelių eismo taisyklių VIII skyriuje „Reikalavimai dviračių vairuotojams“", - paaiškina tarnyba.

Kalbant apie pėsčiųjų takus, nukreipiamasis kelio ženklas Nr. 412 „Pėsčiųjų takas“ yra skirtas tik pėstiesiems. Kai takas eina išilgai kelio, pėstieji privalo eiti tik juo.

Elektriniu paspirtuku, kurio greitis ne didesnis kaip 25 km/val. ir galia ne didesnė kaip 1 kW, važiuoti pėsčiųjų taku draudžiama.

Nukreipiamasis kelio ženklas Nr. 411 „Dviračių takas“ – leidžiama važiuoti tik dviračiais, t. y. ir motoriniais dviračiais, ir elektriniais paspirtukais.

Kas turi pirmumą pėsčiųjų - dviračių takuose?

Anot tarnybos, nukreipiamasis kelio ženklas Nr. 413 „Pėsčiųjų ir dviračių takas“ – leidžiama eiti pėstiesiems ir važiuoti dviračiais. Jeigu dviračio ir pėsčiųjų simboliai kelio ženkle yra ne vienas po kitu, o vienas šalia kito ir skiriami vertikaliu baltu brūkšniu, eismo dalyviai privalo naudotis ta tako puse, kuri jiems skirta (parodyta kelio ženkle).

Dviračių taku ar dviračių juosta dviračio vairuotojas privalo važiuoti kuo arčiau tako ar juostos dešiniojo krašto. Jeigu pėsčiųjų ir dviračių take ar šaligatvyje horizontaliuoju ženklinimu (dviračio simboliu) yra paženklinta dviračių eismui skirta tako (šaligatvio) dalis, dviračio vairuotojas privalo važiuoti tik ja ir kuo arčiau jos dešiniojo krašto.

Pabrėžiama, kad pėsčiasis, dviračio vairuotojas, elektrinio paspirtuko vairuotojas – kiekvienas jų yra visateisis eismo dalyvis, turintis tam tikras pareigas ir vykdantis reikalavimus, nustatytus Kelių eismo taisyklėse. Visų jų bendroji pareiga – savitarpio pagarba ir atsargumas.

Jonavietė Vilda apie paspirtukus: Važiuoja takais ir pypsina, lyg visi turėtų jiems trauktis

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 05 Oct 2023 08:24:01 +0300
<![CDATA[Norėtų, kad kelyje atsirastų ištisinė linija]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/noretu-kad-kelyje-atsirastu-istisine-linija https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/noretu-kad-kelyje-atsirastu-istisine-linija ,,Sveiki. Žemaitės gatvėje supaišius automobilių stovėjimo vietas, įrengus ,,zebriukus", kelias pasiaurėjo, tačiau lenkti didelėje dalyje jo - niekas nedraudžia. 

Norint išsukti iš kiemų į pagrindinę, matomumas - prastas, tačiau prie to dar galima prisitaikyti. Problema - lenkiantys vairuotojai. Ne kartą teko matyti, kaip Žemaitės gatvėje vyksta lenkimas būtent ties mūsų sankryža. Tai tikrai kelia pavojų. Tiek aš, tiek mano kaimynai mano, kad ties įvažiavimus į kiemus turėtų būti ištisinė linija. 

Galbūt šitas klausimas galėtų būti apsvarstomas?", - tokį laišką redakcijai atsiuntė skaitytojas Valdas. 

Skaitytojo pastebėjimai perduoti Jonavos rajono savivaldybės saugaus eismo komisijai. Gyventojai, turintys klausimų, susijusių su saugumu keliuose, patys gali kreiptis į ją el.paštu sauguseismas@jonava.lt.

Norėtų, kad kelyje atsirastų ištisinė linija

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 04 Oct 2023 08:50:27 +0300
<![CDATA[,,Neištikimų Lietuvos vyrų" grupėje savo nuotrauką aptikęs jonavietis: ar nepažeidžiamos aptarinėjamų vyrų teisės?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/neistikimu-lietuvos-vyru-grupeje-savo-nuotrauka-aptikes-jonavietis-nieko-nepadariau-o-buvau-aptarinejamas https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/neistikimu-lietuvos-vyru-grupeje-savo-nuotrauka-aptikes-jonavietis-nieko-nepadariau-o-buvau-aptarinejamas Neištikimi Lietuvos vyrai – taip vadinasi socialinio tinklo ,,Facebook“ grupė, kurioje moterys kelia vyrų nuotraukas, šalia esą pranešdamos, kad neverta tikėtis romantiškų santykių iš vieno ar kito vyriškos lyties atstovo, mat jis linkęs ieškoti ne meilės, o nuotykių. Grupėje savo nuotrauką aptiko ir jonavietis Linas (vardas skaitytojo prašymu pakeistas, redakcijai žinomas). Vyras paprašė pasidomėti, ar svetimas nuotraukas grupėje talpinančios moterys nepažeidžia įstatymų.

Nemalonus vaizdelis 

Istorija tokia, kad vieno vakarėlio metu išgirdau draugės kvatojimą. Paklausiau, kas nutiko, o ji pakišo man savo telefoną po akimis. Ką aš ten pamačiau, tikrai būtų sunervinę kiekvieną.

Viena moteris patalpino mano nuotrauką, šalia pridėjusi prierašą su klausimu, ar kitos kažką žino apie mane, mat aš esą jai atrodau įtartinas. Kadangi naudojuosi pažinčių programėlėmis, matyt per jas man teko bendrauti su ja.

Na ir po nuotrauka pasipylė komentarai... Kad atrodau toks ar anoks, kad esu kažką išdavęs, nors to niekad nebuvo.

Peržvelgus grupę pamačiau, kad ten daugybės vyrų nuotraukos. Ir net ne tai, kad rašoma apie jų išdavystes, dar ir aptarinėjami jų asmeniniai gyvenimai, išvaizdos. Paprastai sakant – Viena boba sakė lygio pletkai.

Pletkai lieka pletkais. Bet ten talpinamos realių žmonių nuotraukos. Ar taip galima? Kur jų ir mano teisės?, teiravosi su redakcija susisiekęs vyras. 

Teisiniai klausimai - keli

Situaciją pakomentuoti sutiko advokatų kontoros ADVOCATERA teisininkė Ada Rusteikaitė.

Susipažinus su skaitytojo situacija, išryškėja keli teisiniai klausimai – tiek dėl asmens atvaizdo panaudojimo teisėtumo, tiek dėl viešai paskleistos informacijos apie kitą asmenį teisėtumo. Teisės aktuose kiekvieno asmens privatumui apsaugoti yra įtvirtinta teisė į atvaizdą bei teisė į garbę ir orumą.

Visų pirma akcentuotina, kad teisės į atvaizdą ir teisės į garbę ir orumą apsauga taikoma ne tik naujienų portaluose, televizijoje, spaudoje, t.y. tradicinėse žiniasklaidos priemonėse, tačiau ir socialiniuose tinkluose ar platformose kaip „Facebook“. Tad būtų klaidinga teigti, kad asmenys, skleidžiantys privačią informaciją „Facebook“ grupėje be sutikimo, tokiais atvejais turi absoliučią teisę į saviraiškos laisvę. Vis tik svarbu pažymėti, kad vertinant galimo pažeidimo mastą, reikšminga nustatyti ar tokia grupė yra vieša, ar ji prieinama plačiai bendruomenei žmonių, teigė teisininkė. 

A. Rusteikaitė

Teisė į atvaizdą

A. Rusteikaitė atkreipia dėmesį, kad asmens teisė į atvaizdą yra įtvirtinta LR CK 2.22 straipsnyje.

Apibendrinus, asmens nuotrauka (jos dalis), portretas ar kitoks atvaizdas gali būti atgaminami, parduodami, demonstruojami, spausdinami, taip pat pats asmuo gali būti fotografuojamas tik jo sutikimu. Tad yra būtina gauti asmens sutikimą perpublikuojant jo nuotrauką, kurią jis pats paviešino savo asmeninėje „Facebook“ paskyroje. Be to, pati „Facebook“ platforma suteikia vartotojui galimybę pranešti apie be jo sutikimo paviešintą atvaizdą. Aplinkybė, jog ši nuotrauka yra paviešinta paties asmens, savaime nesuponuoja, kad ji gali būti be sutikimo naudojama ar publikuojama kitų asmenų, šiuo atveju galioja privataus gyvenimo apsauga.

Išimtys, kai asmens sutikimo nereikia, yra taikomos jei atvaizdo viešinimas yra susijęs su visuomenine asmens veikla, jo tarnybine padėtimi, teisėsaugos institucijų reikalavimu (viešasis asmuo) arba jeigu fotografuojama viešoje vietoje. Tačiau net ir tokiais atvejais, asmens nuotraukos negalima demonstruoti, atgaminti ar parduoti, jei tai žemina asmens garbę, orumą ar dalykinę reputaciją. Fizinis asmuo, kurio teisė į atvaizdą buvo pažeista, turi teisę teismo tvarka reikalauti nutraukti tokius veiksmus, t.y. pašalinti paviešintą atvaizdą iš platformos, bei atlyginti dėl šių veiksmų patirtą turtinę ir neturtinę žalą.

Pereinant prie teisės į garbė ir orumą, t.y. galimos atsakomybės už apie privatų asmenį viešai skleidžiamą informaciją be jo sutikimo, nesusipažinus su konkrečiu skelbiamos informacijos turiniu, negalima kategoriškai konstatuoti, kad tai laikytina privatumo pažeidimu. Galimo privatumo pažeidimo konstatavimo faktas ir lygmuo kiekvienoje situacijoje yra skirtingas bei vertinamas konkrečios situacijos kontekste, paaiškino teisininkė. 

Pagrindas ieškiniui

Vis tik, anot jos,  remiantis teismų praktika ir CK 2.23 str. 4 dalimi, privataus asmens gyvenimo duomenų, nors ir atitinkančių tikrovę, paskelbimas, taip pat asmeninio susirašinėjimo paskelbimas pažeidžiant šiame straipsnyje nustatytą tvarką, taip pat įėjimas į asmens gyvenamąjį būstą be jo sutikimo, išskyrus įstatymų numatytas išimtis, asmens privataus gyvenimo stebėjimas ar informacijos rinkimas apie jį pažeidžiant įstatymą bei kiti neteisėti veiksmai, kuriais pažeidžiama teisė į privatų gyvenimą, yra pagrindas pareikšti ieškinį dėl tokiais veiksmais padarytos turtinės ir neturtinės žalos atlyginimo.

Teismai, nustatydami galimus privatumo pažeidimus, vertina tokias aplinkybes: ar iš publikacijų turinio yra aišku, kad kalbama būtent apie šį asmenį, ar tai nėra viešasis asmuo, ar nurodytas jo vardas, pavardė, atvaizdas, darbovietė, atskleidžiamos šeimyninio gyvenimo detalės ir pan.

Tad jei skaitytojas mano, kad tokia paskelbta informacija apie jo poelgius, asmeninį gyvenimą pažeidžia jo garbę ir orumą, nepriklausomai nuo to tie faktai atitinka ar neatitinka tikrovės, civilinio proceso tvarka jis gali kreiptis į teismą ir reikalauti paneigti tokius paskleistus duomenis ar juos pašalinti, taip pat atlyginti tokių duomenų paskleidimu sukeltą turtinę bei neturtinę žalą, teigė teisininkė. 

,,Neištikimų Lietuvos vyrų" grupėje savo nuotrauką aptikęs jonavietis: ar nepažeidžiamos aptarinėjamų vyrų teisės?

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 03 Oct 2023 13:18:41 +0300
<![CDATA[Jonavietė Elena: ,,Skelbiama, kad vaistinė dirba kaip dirbusi, tačiau atėjus į ją, randi užrakintas duris"]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonaviete-elena-skelbiama-kad-vaistine-dirba-kaip-dirbusi-taciau-atejus-i-ja-randi-uzrakintas-duris https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonaviete-elena-skelbiama-kad-vaistine-dirba-kaip-dirbusi-taciau-atejus-i-ja-randi-uzrakintas-duris ,,Jonavoje, Žeimių gatvėje, esanti ,,Gintarinė vaistinė" ilgą laiką buvo žinoma kaip ta vaistinė, kuri dirba ilgiau nei kitos. Prireikus vaistų, pasitikrinau internete dėl visa ko jos darbo laiką ir atvykusi į vietą apie 22 valandą, radau užrakintas duris. Kodėl viešai neskelbiama apie pasikeitusį darbo laiką? Beje, gaila, kad šis - trumpesnis. Sunegalavus vėlyvą vakarą ir neturint reikiamų vaistų, dabar teks važiuoti į Kauną", - į redakciją su savo pastebėjimais kreipėsi skaitytoja Elena.

Apie tai, kad šios vaistinės darbo laikas pakito, buvo rašyta ir anksčiau (plačiau skaitykite čia). Tačiau, kad internete jos darbo laikas nebuvo pakeistas, pripažįsta ir ,,Gintarinė vaistinė".

,,Visų pirma norėtume padėkoti, kad atkreipėte dėmesį į netiksliai nurodytą vaistinės adresą ir darbo laiką internete, netikslumai bus ištaisyti.

Pagrindinės vaistinės darbo laiko pakeitimo priežastys yra susijusios su liepos 1 d. įsigaliojusiais pokyčiais, po priimtų Farmacijos įstatymo pakeitimų. Turėjome įgyvendinti sprendimus, kad ir toliau užtikrintume visas galimybes pacientams laiku gauti reikiamus vaistinius preparatus ir farmacines paslaugas, o darbuotojai patirtų kuo mažiau nepatogumų.

Kadangi po įstatymo permainų didesnėje dalyje šalies vaistinių negali dirbti vienas farmakotechnikas, su juo būtinai kartu dirbti turi vaistininkas, kurių rinkoje labai trūksta, mums didžiausias iššūkis buvo perskirstyti vaistininkų darbo krūvį ir valandas, kad jie nepervargtų, galėtų keistis ir teikti profesionalias paslaugas pacientams.

Šiuo metu rinkoje yra itin didelis vaistininkų trūkumas, todėl dėl minėtų įstatymų pakeitimų neturėjome kitos išeities kaip sutrumpinti dalies vaistinių darbo laiką", - paaiškino ,,Gintarinės vaistinės" rinkodaros vadovė Irena Tėvelienė.

Primenamas naujas vaistinės Žeimių g. 19, Jonavoje, darbo laikas:

I-V 07:00-22:00

VI-VII 08:00-22:00

Jonavietė Elena: ,,Skelbiama, kad vaistinė dirba kaip dirbusi, tačiau atėjus į ją, randi užrakintas duris"

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 02 Oct 2023 09:04:03 +0300
<![CDATA[Vienos žaidimų aikštelės nelieka, tačiau atsiras nauja]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/vietoj-senos-zaidimu-aiksteles-nauja https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/vietoj-senos-zaidimu-aiksteles-nauja Jau esame rašę, kad gyventojai teiravosi dėl vaikų žaidimų aikštelės šalia parduotuvės ,,Merė" - teigta, kad jos būklė yra prasta. Tuomet Jonavos r. savivaldybė informavo, jog pastaroji bus išardyta. Šįkart gyventojai domisi, ar ji bus atnaujinta, o galbūt vietoj minėtos žaidimų aikštelės atsiras nauja?

Kaip anksčiau buvo informavusi Jonavos r. savivaldybė, kiekvienais metais Jonavoje įrengiama po naują vaikų žaidimų aikštelę, tuo tarpu senos ir jau netinkamos naudoti - išmontuojamos.

Šiais metais nauja vaikų žaidimų erdvė atsiras viename iš daugiabučių kiemų -  Varnutės gatvės 5-ojo namo.

Naujoji aikštelė bus įrengta įgyvendinant šių metų dalyvaujamojo biudžeto projektų konkurso nugalėtojų idėjas. Mažojo projekto, kuriam skiriama iki 25 tūkst. Eur, kategorijoje mieste nugalėjo Žemaitės gatvės bendruomenės idėja įrengti naują vaikų žaidimų aikštelę. Suderinus tinkamiausią vietą, ji ir bus įrengiama Varnutės g. 5 namo kieme. 

Asociatyvi archyvo nuotr.

Vienos žaidimų aikštelės nelieka, tačiau atsiras nauja

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 27 Sep 2023 11:24:37 +0300
<![CDATA[Skaitytoja Renata: Apsipirkinėdama ,,Lidl" savitarnos kasose kaskart klausiu savęs, ar tik man nesiseka išeiti iš jų?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/skaitytoja-renata-apsipirkinedama-lidl-savitarnos-kasose-kaskart-klausiu-saves-ar-tik-man-nesiseka-iseiti-is-ju https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/skaitytoja-renata-apsipirkinedama-lidl-savitarnos-kasose-kaskart-klausiu-saves-ar-tik-man-nesiseka-iseiti-is-ju Jonavoje veikiančioje parduotuvėje ,,LIDL", šalia savitarnos kasų, jau kurį laiką yra įrengti specialūs vartai, leidžiantys iš savitarnos zonos išeiti tik tada, jei pirkėjas nuskenuoja apsipirkimo čekį. Anot prekybos centro, šis įrenginys padeda užtikrinti sklandų apsipirkimą, tačiau portalo jonavoszinios.lt skaitytoja Renata pasakoja, kad pastarasis sukelia nepatogumų. Moteris kelia klausimą, ar vartai veikia prastai, ar ji nemoka naudotis įrenginiu. 

,,Dažnai apsipirkinėju savitarnoj ir niekaip tie vartai neveikia. Ir taip, ir taip liečiu čekį... Suveikia iš nežinau kelinto karto. Apsipirkinėjant aną savaitę pro juos negalėjo praeiti dar vienas žmogus. Tiesą sakant, tokia situacija pykto - ateini į savitarną, kad apsipirkti greičiau, bet stringi, nes negali išeiti. Ar tie vartai blogai veikia, ar aš nemoku naudotis?",- teiravosi moteris.

Susisiekus su ,,LIDL", komentarą pateikė atstovė ryšiams su visuomene Lina Skersytė.

,,Savitarnos kasų varteliai padeda užtikrinti sklandų apsipirkimą, nes juos atidaryti galima tik skenuojant pirkimo kvitą – tai reiškia, kad pirkimo procesas turi būti pilnai užbaigtas. Vartelių veikimo principas yra paprastas – išeidamas pirkėjas turi nuskenuoti apsipirkimo kvitą, priglausdamas jį prie skenavimo zonos ir šiek tiek palaikydamas. Prie kiekvienų vartelių taip pat yra informacinis stendas, kuris informuoja pirkėjus, kaip teisingai reikia nuskenuoti kvitą. Savitarnos kasų zonoje taip pat visada būna darbuotojas, kuris padeda iškilus klausimams. Automatiniai varteliai prie savitarnos kasų išėjimų prekybos sektoriuje nėra naujiena, tokie varteliai veikia ir kitose „Lidl“ šalyse. Apie tai, kad pirkėjui būtina pasiimti apsipirkimo kvitą, informuojame savitarnos kasoje apsipirkimo metu – garso įrašas pirkėjui primena, jog po apsipirkimo reikia pasiimti pirkimo kvitą ir jį nuskenuoti išeinant", - paaiškino L. Skersytė. 

Archyvo nuotr.

Skaitytoja Renata: Apsipirkinėdama ,,Lidl" savitarnos kasose kaskart klausiu savęs, ar tik man nesiseka išeiti iš jų?

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 27 Sep 2023 08:44:04 +0300