Jonavos žinių naujienos https://www.jonavoszinios.lt/naujienos Jonavos rajono naujienos lt <![CDATA[Jonavietė: skiepytis pakvietė, o antrai dozei neregistruoja?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonaviete-skiepytis-pakviete-o-antrai-dozei-neregistruoja https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonaviete-skiepytis-pakviete-o-antrai-dozei-neregistruoja Šiandien į portalo redakciją paskambinusi moteris išreiškė susirūpinimą dėl vakcinavimo Jonavoje komunikacijos. Anot moters, pirma skiepo nuo Covid-19 ligos doze jos mamą paskiepijo, o paraginta nurodytu laiku registruotis antrai skiepo dozei, gavo gluminantį atsakymą, kad vakcinų nėra ir registracija nevykdoma. Jonavos pirminės sveikatos priežiūros centras (PSPC) savo ruožtu pateikia atsakymą dėl galiojančios tvarkos ir atsiprašo pacientų dėl galimų trikdžių.

„Šį šeštadienį "Pfizer" pirmąją doze Vakcinacijos centre paskiepyta mano 95 metų nevaikštanti mama. Centre nurodė, kad antroji dozė turi būti suleista gegužės 2-ąją ir paragino jau pirmadienį registruotis šiai procedūrai. Tačiau pirmiausia, nurodytais PSPC telefonų numeriais sunkiai sekėsi prisiskambinti, o galiausiai susisiekus gavau atsakymą, kad vakcinų nėra, nežinia, kada jų gaus, todėl registracija kol kas nevykdoma, liepia skambintis vėliau.

Tai taip gaunasi, kad pirma doze paskiepijo, o antrai – neregistruoja? Kur dingo komunikacija apie vakcinavimą? Registratūroje daugiau informacijos nepateikia. Ar turiu nuolat skambinėti ir klausinėti kada bus vakcinos? Nenuostabu, kad linijos užimtos, turbūt ne aš viena likau nežinioje. Vakcinavimo centre nurodoma vienaip, PSPC registratūroje porina kitaip“, - pasakojo moteris teigdama, kad nepavykus gauti informacijos belieka tik kreiptis į žiniasklaidą.

Anot paskambinusios jonavietės, nežinia kas bus, jei bus praleista antros injekcijos dozė. Ir kyla klausimas, kodėl nevaikštantys senoliai neskiepijami namuose, nors anksčiau apie tai buvo pranešama, kad vakcinacija atliekama atvykus į paciento namus.

Jonavos PSPC apgailestauja dėl susiklosčiusios situacijos bei pateikia paaiškinimą.

„Revakcinaciją su "Pfizer" galima atlikti praėjus 21-28 dienoms po pirmosios dozės. Tai reiškia, kad antrąją dozę pacientui galima atlikti net 7 dienas ir skiepo efektyvumas nedingsta. Kalbant apie gegužės 2-ąją, apgailestauju, tačiau šiai dienai kol kas nėra sudarytas revakcinavimo planas. Esame priklausomi nuo vakcinų gavimo terminų. Buvę atvejų, kad dėl vėluojančių vakcinos siuntų, teko atšaukti revakcinacijos datas ir koreguoti pacientų apsilankymą. Todėl tol, kol nesame tikri, kada tam tikros rūšies vakcinos pasieks mūsų savivaldybę, negalime sudarinėti minėto plano.

Tik tuomet, kuomet žinosime tikslias vakcinų paskirstymo datas, sudarysime revakcinavimo sąrašus. Rekomenduojama revakcinacijai registruotis tik artėjant skiepo gavimo dienai, likus maždaug savaitei ar dviem iki nurodytos datos. Pirma doze paskiepyti pacientai nebus pamiršti, jiems antrosios dozės yra rezervuojamos.   

Kalbant apie registraciją, noriu atsiprašyti pacientų, kad dėl išaugusio skambučių skaičiaus gali būti sunku prisiskambinti. Mes su nekantrumu laukiame elektroninės pacientų registracijos skiepijimuisi, kuomet asmuo pats galės pasirinkti datą ir valandą, suvedęs savo duomenis. Tačiau toks registracijos būdas kol kas stringa“, - teigia Jonavos PSPC direktorė Asta Sivolovienė.

Pacientus „Pfizer“ vakcina vengiama skiepyti namuose, nes šios rūšies vakcinai taikomi griežti transportavimo ir laikymo reikalavimai.  Kitų rūšių vakcinomis pacientai skiepijami ir namuose.  

  

 

Jonavietė: skiepytis pakvietė, o antrai dozei neregistruoja?

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 12 Apr 2021 12:15:44 +0300
<![CDATA[Jonavietis apie religinius lankstinukus pašto dėžutėje: ar tai tikėjimo piršimas?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavietis-apie-religinius-lankstinukus-pasto-dezuteje-ar-tai-tikejimo-pirsimas https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavietis-apie-religinius-lankstinukus-pasto-dezuteje-ar-tai-tikejimo-pirsimas „Pašto dėžutėje radau lankstinuką, kuriame rašoma apie tikėjimą, Jėzų Kristų, Dievą, atgailą ir t.t. Keista tai, jog lankstinukas nenurodo, kas jį platina. Jei aš susidomėsiu skleidžiama informacija, net nežinosiu kur ar pas ką kreiptis. O be to, netrūksta ir rašybos klaidų, įspūdis, kaip kad išversta su Google vertėju“, - pasakoja į redakciją paskambinęs skaitytojas, nenorėjęs atskleisti savo tapatybės.

Lyg kvietimas į sektą

Anot jonaviečio, tokie lankstinukai atrodo įtartinai, lyg kvietimas prisijungti prie sektos.

„Na tiek to, aš suprantu, kad tikintieji gali platinti Dievo žodį, nori atversti netikinčius į tikėjimą. Tačiau kam reikia brukti neaiškius, su klaidom atspausdintus lankstinukus į pašto dėžutes? Tai atrodo kaip tikėjimo piršimas. Jei norėsiu įtikėti, pasirinksiu sau pats, kas man aktualu. O be to - ar sunku prisistatyti, kas juos platina? Gal tai kvietimas stoti į sektą?“, - teigia vyras.

Sekta tai ar tradicinė religinė bendruomenė – nežinia

Egzorcistas, teologijos mokslų daktaras, Ruklos įgulos karo kapelionas Arnoldas Valkauskas teigia, kad tai savotiška evangelizavimo forma, kuri orientuota į netikinčiųjų pakvietimą prisijungti prie tikėjimo.

„Galimai tai kažkokia krikščioniška bendruomenė platina skrajutes su Švento Rašto citatomis, kad žmonės susimąstytų. Čia savotiška evangelizavimo forma, kuri kviečia į atgailą, kviečia pagilinti tikėjimą, apsispręsti už tikėjimą Jėzumi, o kas kaip nori, tas taip ją priima. Sekta tai ar tradicinė religinė bendruomenė – nežinia, lankstinuke jie nepasižymėjo, kas tokie yra. Nors abejoju, kad šią informaciją platintų katalikai“, - sako A. Valkauskas.

Anot kapeliono, svarbu tai, kad žmonės radę aptariamus lankstinukus jų neišmėtytų, nes juose cituojamas Šventas Raštas ir ragina pagarbiai elgtis su tikru Dievo žodžiu.

„Jonaviečius raginu pagarbiai elgtis su Švento Rašto citatomis, neišmėtyti lankstinukų, kur papuola, nes, kaip matau, čia cituojamas tikras Dievo žodis. O skrajučių platintojai tai daro iš meilės, ypač Velykiniu laiku, kad žmonės neprarastų tikėjimo. Evangelistai kviečia melstis, tikėti, jie daro gerą darbą, nors ir galėjo prisistatyti, bet nieko blogo tame neįžvelgiu“, -  sako kapelionas.    

 

Jonavietis apie religinius lankstinukus pašto dėžutėje: ar tai tikėjimo piršimas?

]]>
jonavoszinios.lt Fri, 02 Apr 2021 12:14:17 +0300
<![CDATA[Jonavietė apie privalomą vaikų pietų miegą darželiuose: ,,Gal reikia pamiršti šį sovietinį reliktą?"]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonaviete-apie-privaloma-vaiku-pietu-miega-darzeliuose-gal-reikia-pamirsti-si-sovietini-relikta https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonaviete-apie-privaloma-vaiku-pietu-miega-darzeliuose-gal-reikia-pamirsti-si-sovietini-relikta Įprasta, kai darželius lankantys vaikai miega pietų miego, tačiau tai, panašu, kelia iššūkių jų tėvams - anot į portalo jonavoszinios.lt redakciją paskambinusios jonavietės, pastarasis sutrikdo jos vaikų dienos ritmą, kas neigiamai veikia visos šeimos poilsį naktimis. Moteris pasakoja, kad  tokią pat problemą įžvelgia ir ne vienas kitas jos pažįstamas, auginantis mažamečius. Iškeltas klausimas, ar pietų miegas darželiuose - būtinas? 

Abejoja būtinybe 

,,Mano vaikas, pamiegojęs dieną darželyje, nebegali užmigti vakarais. Tą patį neretai girdžiu ir iš kitų tėvų.

Manau, kad pietų miegas nėra būtinas kiekvienam, tačiau prakalbus apie tai darželyje, tikinama, kad poilsis - privalomas.

Aš suprantu, kad auklėtojoms yra kur kas lengviau, kai miega visi vaikai... Nepaisant to, norėtųsi, kad šis sovietinis reliktas nebūtų primetamas visiems kaip neginčytina būtinybė.

Visgi, ir specialistai jau atkreipia dėmesį į tai, jog pietų miego poreikis - pervertinamas. Pavyzdžiui, moksliniame žurnale „Sleep medicine“ lyginami duomenys tarp šalių, kuriose įprasta nuo trejų metų vaikų nebeguldyti dieną, ir šalių, kuriose įprasta ir vyresnius vaikus guldyti pietų. Pastebėta, kad pietų miegantys vaikai vėliau eina miegoti nakčiai, o bendra paros miego suma yra trumpesnė. Taip teko skaityti, kad  Kvinslando technologijų universiteto ir Jameso Cooko universiteto Kvinslande mokslininkai atrado ryšį tarp pietų miego ir nakties miego trukmės. Pastebėta, kad vyresni nei trejų metų vaikai pamiegoję pietų, vėliau užmiega nakčiai, jų nakties miegas yra trumpesnis bei prastesnės kokybės", - pasakojo skaitytoja (vardas ir pavardė redakcijai žinomi). 

Nemiegantys neturi trukdyti miegantiems

Reaguojant į skaitytojos pastebėjimus, pasidomėta, kaip įvardytą situaciją vertina Jonavoje veikiantys darželiai - lopšeliai. 

,,Dobilo" vadovė Jurgita Macionienė atkreipė dėmesį, kad vaikų dienos režimą ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigose reglamentuoja Lietuvos higienos norma HN75:2016 „Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programų vykdymo bendrieji sveikatos saugos reikalavimai“.

,,Šios higienos normos 8 punktas numato: „Jei vaikų ugdymas vykdomas ilgiau nei 4 val., turi būti organizuojamas vaikų maitinimas ir poilsis tam skirtose patalpose ir (ar) pritaikytose erdvėse.“

Kiekviena lopšelio-darželio „Dobilas“ grupė turi atskirą žaidimų ir poilsio kambarį. Poilsio laikas mūsų įstaigoje trunka nuo 13.00 val. iki 15.00 val. Jo metu vaikams yra pasiūloma atsigulti į lovytes, o mokytojos tuo metu jiems seka pasakas. Dauguma vaikų užmiega. Nemiegantiems yra pasiūloma tiesiog pailsėti ir pagulėti lovelėje. Nenorintys gulėti gali atsisėsti prie mokytojos arba savo lovytėje ir vartyti mėgstamą knygelę. Stengiamės būti lankstūs ir atsižvelgti į kiekvieno vaiko poreikius. Grupėse galioja susitarimai, kad nemiegantys vaikai neturi trukdyti ilsėtis savo draugams", - pasakojo J. Macionienė.

Anot ,,Dobilo" vadovės, šiais mokslo metais įstaigos administracija negavo tėvelių prašymų ar klausimų, susijusių su vaikų poilsio organizavimu lopšelyje-darželyje.

Vertimą eiti miegoti vertina neigiamai

Lopšelio darželio ,,Pakalnutė" vadovė Simona Černiauskienė šiuo klausimu turi konkrečią nuomonę - vaikai miegoti pietų miego negali būti verčiami.

,,Kiekvienas vaikas yra skirtingas, todėl bendrai sakyti, kad visiems reikia eiti miegoti tiesiog negalima. Jonavos vaikų lopšelyje – darželyje „Pakalnutė“ paliekame teisę spręsti tėvams ar jų vaikas miegos ar ne. Mes šį laiką vadiname – Poilsio laiku, kurio metu nemiegantys vaikai užsiima individualia ramia veikla (dėlioja dėliones, varto knygas). Šiuo metu turime tik kelis nemiegančius vaikus.

Pati vertinu neigiamai vertimą miegoti ar tiesiog gulėti lovoje, manau turime priimti vaiko individualius poreikius", - teigė S. Černiauskienė.

Svarbi miego trukmė per parą

Skaitytojos klausimas perduotas ir Ligų prevencijos centro Vaikų sveikatos stiprinimo skyriaus vedėjai Daivai Žeromskienei. Pasiteiravus jos, kiek vaikams yra naudingas pietų miegas, specialistė tikino, kad atsakyti į šį klausimą vienareikšmiškai -  sudėtinga.

D. Žeremonskienė atkreipia dėmesį į tai, kad vaikų dienos režimą ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigose reglamentuojančioje Lietuvos higienos normoje HN 75:2016 „Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programų vykdymo bendrieji sveikatos saugos reikalavimai“  įrašyta, jog vaiko dienos režimas turi atitikti vaiko fiziologinius poreikius, jo amžiaus ypatumus, sveikatos būklę. Reikalavimo būtinai miegoti pietų miegą nėra.

,,Gydytojų nuomone yra ne tiek svarbu, ar vaikas miegos dieną - svarbi yra miego trukmė per parą. Pietų miegas nėra toks svarbus kaip nakties ir per prievartą vaiko guldyti nereikėtų. Tokios taisyklės gali būti, jeigu darželis turi pakankamai patalpų ir žmogiškųjų išteklių pasirūpinti nemiegančiais vaikais, kai kiti miega. Ne visada auklėtojos gali rinktis, nes neturi kur palikti nemiegančio vaiko ir kas jį prižiūrėtų", - kalbėjo specialistė. 

Ragina geranoriškai bendradarbiauti 

D. Žeromskienės teigimu, vaikų miegojimo/nemiegojimo problemą ugdymo įstaigoje reikėtų spręsti tik geranoriškai bendradarbiaujant ir tariantis su šeima, įstaigos vadovais, auklėtojomis. Geriausia būtų leisti vaikui pasirinkti miegos jis darželyje ar ne.

,,Vaikai, kuriems reikia miego, vakare bus pavargę ir suirzę, todėl kitą dieną gal pasirinks miegoti pietų miegą. Bet jei paprašytas vaikas pusvalandį neužmiega, reikėtų leisti jam keltis. Bet reikia paisyti ir darželio galimybių, todėl kartais tai praktikoje įgyvendinti sudėtinga.

Rekomendacijos kiek vaikams reikia miegoti per parą pastaruoju metu keičiasi, jos ne tokios griežtos kaip anksčiau, bet minimali paros miego trukmė yra tokia: 1–2 metų vaikams reikėtų miegoti 11–14 valandų,   3–5 metų – 10–13 valandų, 6–13 metų – 9–11 valandų, 14–17 metų – 8–10", - paaiškino D. Žeromskienė. 

Skaitytojos klausimas perduotas ir Sveikatos apsaugos ministerijai, nurodžiusiai, kad ministerijos poziciją šiuo klausimu puikiai atspindi D. Žeromskienės nuomonė. 

Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Jonavietė apie privalomą vaikų pietų miegą darželiuose: ,,Gal reikia pamiršti šį sovietinį reliktą?"

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 29 Mar 2021 11:22:44 +0300
<![CDATA[Jonaviečiai: „Vaizdas įspūdingas, bet ar nepavojingas?“]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavieciai-vaizdas-ispudingas-bet-ar-nepavojingas https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavieciai-vaizdas-ispudingas-bet-ar-nepavojingas Portalo jonavoszinios.lt redakcija sulaukė ne vieno skaitytojo pranešimo: sunerimta dėl virš "Achemos" matomų dūmų.

Pirmasis pranešimas kartu su nuotrauka redakciją pasiekė šį šeštdienį. Sportuodamas jonavietis tą dieną virš bendrovės „Achema“ pastebėjo įtartinus dūmus iš bendrovės kaminų. Susisiekus su aplinkosauga ir su bendrove, gautas atsakymas, kad technologinis procesas šeštadienį vyko be gedimų. Dėl atmosferos slėgio kylantys garai atrodė gan grėsmingai.

Kiti jonaviečių pranešimai gauti jau šiandien, kovo 23-ąją. Lietavos g. gyventojas teigė, kad šiandien „Achema“ lyg "alsuojantis drakonas". Rimkuose gyvenanti moteris, atsiuntusi ir nuotrauką, teiravosi: „Vaizdas įspūdingas, bet ar nepavojingas?“

Aplinkosauga pateikia dėl iš bendrovės „Achema“ kylančių garų išsamų atsakymą.

„Azotinių trąšų gamyba dažniausiai pagrįsta deginant gamtines dujas ir naudojant vandenį. Gamybos procese susidaro degimo produktai, tokie kaip anglies monoksidas, azoto oksidai ir vandens garai – jie išmetami per kaminą. Priklausomai nuo atmosferos slėgio ir vėjo greičio, degimo produktai gali kilti aukštai į viršų suformuodami įvairių formų debesis, o esant žemesniam slėgiui – suformuoti šleifą ir judėti pagal vėjo kryptį arčiau žemės paviršiaus. Bendras vaizdas susidaro dar ir priklausomai nuo debesuotumo ir saulės spindulių. Pavyzdžiui, iš įmonės Amonio salietros cecho per valandą išmetama 560 tūkstančių kubinių metrų oro ir vandens garų, todėl ir gali susidaryti toks įspūdis dėl jau minėtų priežasčių.

Be abejo, minimame garų šleife yra teršalų, tačiau sanitarinėje zonoje įmonė negali viršyti nustatytų teršalų ribinių verčių. „Achemos“ gamybos procesą nuolat stebime, su įmonę suderinta, kad dėl kiekvieno incidento nedelsiant bus priimami sprendimai bei informuojami gyventojai“, - teigia aplinkosaugininkas Kęstutis Celiešius.

Dėkojama pilietiškiems jonaviečiams, pranešantiems apie įtartinus reiškinius, o norintys dar labiau prisidėti prie aplinkos saugojimo, kviečiami tapti neetatiniais aplinkosaugininkais. Kaip tapti neetatiniais aplinkos apsaugos inspektoriais (NAAI) rasite ČIA .

 

 

Jonaviečiai: „Vaizdas įspūdingas, bet ar nepavojingas?“

Jonaviečiai: „Vaizdas įspūdingas, bet ar nepavojingas?“ Jonaviečiai: „Vaizdas įspūdingas, bet ar nepavojingas?“ ]]>
jonavoszinios.lt Tue, 23 Mar 2021 10:59:09 +0200
<![CDATA[Tarp mopedo ir ,,Maserati" vairuotojų kilus konfliktui, neapsieita ir be pareigūnų įsikišimo ]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/tarp-mopedo-ir-maserati-vairuotoju-kilus-konfliktui-neapsieita-ir-be-pareigunu-isikisimo https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/tarp-mopedo-ir-maserati-vairuotoju-kilus-konfliktui-neapsieita-ir-be-pareigunu-isikisimo Šią savaitę socialiniame tinkle ,,Facebook" patalpintas jonaviečio D. Rakausko perspėjimas apie galimai specialiai pavojų kitiems eismo dalyviams, konkrečiai - motociklams,  Jonavos gatvėse keliantį ,,Maserati" neliko nepastebėtas - po juo komentavo ne vienas asmuo, tikinęs, jog jau anksčiau pastebėjo šios transporto priemonės vairuotojo įžūlumą. Apie tai keli skaitytojai pranešė ir portalo jonavoszinios.lt redakcijai.  Pastarąją pasiekė ir vaizdo įrašas, kuriame ,,Maserati" vairuotojas nepagarbiai bendrauja su mopedo vairuotoju, nevengdamas keiksmažodžių ir išvadindamas jį ,,piemeniu". Tačiau konfliktas ir liko tik konfliktu - nors policijos pareigūnai ir buvo iškviesti, jokių nusižengimų ,,Maserati" vairuotojo pusėn nebuvo fiksuota.

Specialiai ,,užkirto" kelią?

,,2021 m. kovo 17 d. apie 18h sustojau prie šviesoforo, esančio netoli meno mokyklos. Įsijungus žaliam šviesoforo signalui, pradėjau važiuoti antroje eismo juostoje. Pavažiavus 20-30 metrų, baltas ,,Maserati" džipas (valstybiniai nr. K*** 1** (aut.past. nors automobilio numeriai redakcijai buvo pateikti, laikantis asmens duomenų apsaugos įstatymo šie nebus skelbiami)) pradėjo lenkimą, staigiai grįžo į antrą eismo juostą bei pradėjo stabdyti viduryje kelio. Susidūrimo pavyko išvengti.

Nuvažiavus paskui minimą vairuotoją iki jo, galimai, gyvenamosios vietos, iš automobilio išlipo 2 piliečiai. Paklausus, kodėl kelyje elgiasi taip neatsakingai bei kelia avaringas situacijas, vyrai necenzūriniais žodžiais pradėjo rėkti bei agresyviai eiti link manęs. Matyt, norėjo pagąsdinti mane. Aš jį nusistūmiau nuo savęs, tuo pat metu kviesdamas policiją.

Vairuotojas, supratęs, jog tuoj gali atvažiuoti pareigūnai, bandė pasišalinti iš kiemo. Jis pabėgti nespėjo, policija atvyko greitai, tačiau viskas baigėsi tik pokalbiu su šiuo neatsakingu vairuotoju, nes nebuvo sukeltos avaringos situacijos vaizdo įrašo, įrodymų", - paprašius papasakoti apie savo susidūrimą su ,,Maserati" vairuotoju, kalbėjo D. Rakauskas. 

Pranešimas užfiksuotas

Įvykį fiksavę policijos pareigūnai portalą jonavoszinios.lt informavo, kad kovo 17 d. 18.25 val. buvo gautas pranešimas, jog Jonavoje, Ramiojoje gatvėje, vyksta konfliktas su automobilio vairuotoju, kuris pranešėjui, važiavusiam motociklu, sukėlė avarinę situaciją.

,,Atvykus pareigūnams įvykio vietoje rasti mopedo vairuotojas (gim. 2003 m.) ir automobilio "Maserati" vairuotojas (gim. 1965 m.). Įvykio dalyviai pretenzijų vienas kitam neturėjo, išsiskirstė.

Daugiau pranešimų apie pavojingą automobilio "Maserati" elgesį gatvėse nesame gavę", - nurodė Kauno apskr. VPK komunikacijos poskyris. 

Išvadino ,,piemeniu"

Mopedo vairuotojas neabejoja, kad jei būtų turėjęs vaizdo registratorių ir užfiksavęs pavojingą ,,Maserati" manevrą, viskas nebūtų pasibaigę tik išsiskirstymu.

Ir nors laukiant pareigūnų jam pavyko užfiksuoti, kaip ,,Maserati" vairuotojas elgėsi pamatęs, jog yra filmuojamas, šis įrašas tik parodė jo įžūlumą.

,,Ei, piemenie, b**t", - tokie žodžiai sklido pro ,,Maserati" langą, vos jį pradarius.

Nors aptartas konfliktas ir liko tik apsižodžiavimu, belieka tikėtis, kad karas keliuose aplenks ne tik Jonavos, bet ir kitų miestų gatves. 

Nuotraukų galerijoje - mopedo vairuotojo užfiksuoto vaizdo įrašo stop kadrai. Kadangi ,,Maserati" vairuotojo kaltė nebuvo oficialiai nustatyta, laikantis asmens duomenų apsaugos įstatymų, pilnas vaizdo įrašas nebus skelbiamas. 

Tarp mopedo ir ,,Maserati" vairuotojų kilus konfliktui, neapsieita ir be pareigūnų įsikišimo

]]>
jonavoszinios.lt Fri, 19 Mar 2021 11:09:05 +0200
<![CDATA[Pavasarį iš po sniego ,,lenda" ne tik žolė: vairuotojai piktinasi atsivėrusiomis duobėmis ]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/pavasari-is-po-sniego-lenda-ne-tik-zole-vairuotojai-piktinasi-atsiverusiomis-duobemis https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/pavasari-is-po-sniego-lenda-ne-tik-zole-vairuotojai-piktinasi-atsiverusiomis-duobemis Sulaukus pavasario ir nutirpus sniegui, kiekvienais metais keliuose atsiveria duobės. Portalo jonavoszinios.lt skaitytojai jau suskubo pranešti apie pastarąsias skirtingose miesto gatvėse. Anot vairuotojų, dalis duobių - tikras išbandymas automobilių važiuoklėms. Iškeltas klausimas, kada bus skirtas dėmesys miesto keliams ir pravažiavimams tarp daugiabučių?

Anot Jonavos miesto seniūnijos, gatvių būklė yra stebima nuolat tiek seniūnijos, tiek UAB ,,Jonavos paslaugos" darbuotojų. Tačiau duobių tvarkymą sunkina ir oro sąlygos - dalis jų ,,slėpėsi" po ledu, kitos atsivėrė jam nutirpus, tad sulaukus šiltojo metų sezono, darbai pradėti vykdyti intensyviau. 

Kalbant apie kiemų tvarkymą, jau esame skelbę, kad pagal patvirtintą daugiabučių namų teritorijų sąrašą, jų remontas yra vykdomas Jonavos rajono savivaldybės tarybos patvirtinta eilės tvarka. Tvarkytinų teritorijų eilės tvarka nuolat kinta. Viena pagrindinė to priežastis  – iš sąrašo išbraukiami rekonstruoti kiemai, o į sąrašo viršų perkeliami esantys sekantys eilėje. Artimiausiu metu tvarkyti planuojamus kiemus rasite čia.  

Pavasarį iš po sniego ,,lenda" ne tik žolė: vairuotojai piktinasi atsivėrusiomis duobėmis

]]>
jonavoszinios.lt Fri, 05 Mar 2021 13:28:53 +0200
<![CDATA[Pirkėja: Jonavos „Humaną“ okupavo perpardavinėtojai? ]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/pirkeja-jonavos-humana-okupavo-perpardavinetojai https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/pirkeja-jonavos-humana-okupavo-perpardavinetojai Kai vasario 15 dieną buvo leista veikti ne maisto prekių parduotuvėms su atskiru įėjimu iš lauko, klientų apgulties visoje šalyje sulaukė dėvėtų drabužių parduotuvių tinklas „Humana“, kuris tikėjosi didelio pirkėjų dėmesio, mat buvo skelbiama apie nemenkas nuolaidas. Tačiau jonaviečiai stebi dar ir kitokias tendencijas, kurios ryškėja pirmadieniais, kuomet parduotuvėje papildomas prekių asortimentas. Portalas jonavoszinios.lt sulaukė gyventojų pastebėjimo, jog Jonavoje esančią „Humaną“ okupavo perpardavinėtojai. Parduotuvių tinklo atstovai tikina, kad vidinę parduotuvės tvarką keistų tik pasikeitus Vyriausybės reikalavimams.

„Susišluoja“ prekes į didžiausius maišus

Į jonavoszinios.lt redakciją paskambinusi moteris pasakojo, kad šiuo metu, kai yra ribojami pirkėjų srautai, nevisi rajono gyventojai gali pakliūti į "Humaną" parduotuvę, o į ją įleisti – nebegauna arba tiesiog neberanda jiems reikalingų kokybiškų prekių.

„Dar prieš parduotuvės atidarymą, prieš 8 - tą ryto, prie „Humanos“ išsirikiuoja ir eilę į ją užsiima perpardavinėtojai, atvykę su visais savo šeimos nariais. Užėję į parduotuvę tiesiog „susišluoja“ prekes į didžiausius maišus, nei rūbų, nei batų nesimatuoja, griebia praktiškai viską iš eilės, o ypač, kokybiškesnius daiktus. Į parduotuvę įleidus tik 15 asmenų, o tiksliau, perpardavinėtojų su šeimos nariais, kiti gyventojai lieka už durų“, - pasakoja Jolita bei primena apie rekomendacijas apsipirkti atvykti po viena, o ne su visa šeima. Tačiau, anot moters, pardavėjos į tai nekreipia dėmesio.

Perpardavinėtojų piktnaudžiavimas kartojasi?

Dar vienu pastebėjimu dalinasi pirkėja, jog tokia situacija dėl galimo perpardavinėtojų piktnaudžiavimo kartojasi nebe pirmą kartą, o kovo 1-ąją, parduotuvei gavus naujų prekių siuntą, dauguma eilėje stovėjusių ir į parduotuvę nepatekusių pirkėjų pradėjo piktintis ir garsiai reiškė nepasitenkinimą.

„Eilėje stovėję pirkėjai ir ilgą laiką nepatekę į parduotuvę pradėjo garsiai reikšti pretenzijas, pastabas. Kodėl „Humana“ negalėtų kitaip riboti klientų apsipirkimo laiko? Ar riboti įsigyjamų prekių skaičių? Juk nėra paslaptis, kad perpardavinėtojų rankose atsidūrusios prekės vėliau keliauja į kitas turgavietes, į Jonavos rajono kaimiškas seniūnijas“, - mintis dėstė Jolita.  

Nauja tvarka tik pasikeitus Vyriausybės reikalavimams

Išsakytos pirkėjos pastabos perduotos dėvėtų drabužių parduotuvės tinklo „Humana“ atstovams. Anot UAB „Humana LT“ grupės teisės ir bendrųjų reikalų direktorės Gitanos Mitrulevičiūtės, vidinė parduotuvės tvarka keistųsi tik pasikeitus Vyriausybės reikalavimams.

„Šalyje paskelbus karantiną ir įvedus su juo susijusius ribojimus, atsakingai reguliuojame pirkėjų srautus parduotuvės viduje, tiek už jos ribų, laikomės ir kitų Vyriausybės numatytų reikalavimų bei rekomendacijų, skirtų prekybos veiklai.

Jūsų minimų prekių skaičiaus ar klientų apsipirkimo laiko ribojimų tarp šiuo metu Vyriausybės taikomų reikalavimų nėra, tačiau, jeigu tik jie pasikeistų, nedelsdami į tai atsižvelgtume bei atitinkamai keistume savo vidinę parduotuvės tvarką“, - teigia G.  Mitrulevičiūtė.  

 

Pirkėja: Jonavos „Humaną“ okupavo perpardavinėtojai?

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 02 Mar 2021 09:32:38 +0200
<![CDATA[Pavasaris apnuogino neatsakingų rūkalių elgesį: pastarasis gali atsieiti ir nemenką piniginę baudą]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/pavasaris-apnuogino-neatsakingu-rukaliu-elgesi-pastarasis-gali-atsieiti-ir-nemenka-pinigine-bauda https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/pavasaris-apnuogino-neatsakingu-rukaliu-elgesi-pastarasis-gali-atsieiti-ir-nemenka-pinigine-bauda Dar šiais metais įsigalėjęs draudimas rūkyti balkonuose visuomenėje vertinamas nevienareikšmiai: kol vieni piktinasi, kad taip varžomos rūkančiųjų teisės, kiti savo daugiabučius įtraukia į ,,Nerūkymo zonas". Tačiau pavasaris apnuogino dar vieną, su rūkymu susijusią problemą - neatsakingų rūkalių šiukšlinimą tiesiai po daugiabučių langais. 

Į tai dėmesį atkreipė ne vienas portalo jonavoszinios.lt skaitytojas, besipiktinęs, jog nutirpus sniegui, nuorūkomis nusėtos vejos nepuošia miesto, o ir neturi nieko bendro su gamtos puoselėjimu.

Jonavos rajono savivaldybės viešosios tvarkos skyrius, paprašytas pakomentuoti minėtą situaciją, atkreipė dėmesį, kad nuorūkų mėtymas pro langą, kaip ir mėtymas bet kur kitur viešoje vietoje, traktuojamas kaip šiukšlinimas.

,,Mėtyti popierius, nuorūkas ir kitokias šiukšles bendro naudojimo teritorijose draudžia Jonavos rajono savivaldybės teritorijų priežiūros ir valymo taisyklės. Patingėjus nueiti iki šiukšliadėžės ar spragtelėjus nuorūką pro buto langą gresia bauda iki 140 eurų", - informavo minėto skyriaus pareigūnai. 

Aplinkosaugininkai atkreipia dėmesį, kad nuorūkos - kenksmingos atliekos, mat turi filtrą, kurio tiesioginė paskirtis yra sulaikyti kenksmingiausias medžiagas, išsiskiriančias rūkymo metu. Filtras, irdamas išskiria kenksmingas aplinkai medžiagas, nes pats yra pagamintas iš celiuliozės acetato.

Vandenyje nuorūka yra apie 15 metų, o gamtoje – dar ilgiau.

Pavasaris apnuogino neatsakingų rūkalių elgesį: pastarasis gali atsieiti ir nemenką piniginę baudą

Pavasaris apnuogino neatsakingų rūkalių elgesį: pastarasis gali atsieiti ir nemenką piniginę baudą Pavasaris apnuogino neatsakingų rūkalių elgesį: pastarasis gali atsieiti ir nemenką piniginę baudą ]]>
jonavoszinios.lt Fri, 26 Feb 2021 10:32:00 +0200
<![CDATA[Skaitytoja kreipiasi į neatsakingus šunų augintojus: ,,Filmuosiu ir fotografuosiu kiekvieną"]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/skaitytoja-kreipiasi-i-sunu-augintojus-filmuosiu-ir-fotografuosiu-kiekviena https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/skaitytoja-kreipiasi-i-sunu-augintojus-filmuosiu-ir-fotografuosiu-kiekviena Atšilus orams ko ne kiekvieną pavasarį viešoje erdvėse pasigirsta pasipiktinimai dėl neatsakingų šunų augintojų elgesio - nerenkamų ekskrementų. Tirpstantis sniegas netrunka priminti, kad šie ,,puošia" ne tik vejas, bet ir pėsčiųjų bei dviračių takus. Tai pastebėjusi skaitytoja Renata kreipiasi į šunų augintojus su prašymu nepamiršti, kad jų šunys - jų atsakomybė, o už nesurinktas ,,staigmenas" galima gauti ir baudas.

,,Jonava - gražus miestas, tačiau vos ateina pavasaris, tampa akivaizdu, kiek dar daug neatsakingų šunų mylėtojų gyvena mūsų mieste  - nesurinkti ekskrementai matomi ir pievose, ir dviračių takuose. Būtų smagu, kad primintumėt žmonėms, jog jie privalo sutvarkyti tai, ką palieka jų augintiniai. Kodėl mes turim braidyti per išmatas? Na o tiems, kurie to nesupranta pažadu - filmuosiu ir fotografuosiu kiekvieną, o surinktą medžiagą perduosiu atsakingoms tarnyboms. Manau, jos atliks savo darbą", - kalbėjo jonavietė.

Primename, jog Jonavos rajono savivaldybės gyvūnų laikymo taisyklėse nurodoma, kad gyvūnams išsituštinus ar kitaip priteršus viešojoje vietoje, dviejų butų ar daugiabučių namų bendrojo naudojimo patalpose ar kito asmens žemės valdoje, jų šeimininkai privalo nedelsiant surinkti gyvūnų ekskrementus ar kitus teršalus.

Už taisyklių nesilaikymą gresia įspėjimas ar bauda, galinti gerokai perkopti 100 eurų sumą. Pastarosios dydis priklauso ir nuo to, ar žmogus nusižengia pirmą kartą.

Kalbant apie šunų ekskrementų rinkimą, šis aktualus siekiant apsaugoti pačių gyvūnų sveikatą - per išmatas plinta itin užkrečiamas ir pavojingas parvovirusas

Skaitytoja kreipiasi į neatsakingus šunų augintojus: ,,Filmuosiu ir fotografuosiu kiekvieną"

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 22 Feb 2021 11:41:07 +0200
<![CDATA[Gyventojas apie neveikiantį liftą: „Na pagailėkit jų, darykit ką nors...“]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/gyventojas-apie-neveikianti-lifta-na-pagailekit-ju-darykit-ka-nors https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/gyventojas-apie-neveikianti-lifta-na-pagailekit-ju-darykit-ka-nors 2014 metais renovuotas Kosmonautų g. 2B daugiaaukštis namas, rodos, turėtų džiuginti ir aplinkinius, ir pačius gyventojus, tačiau čia gyvenantys laime netrykšta.  Portalo jonavoszinios.lt redakciją pasiekė minėto namo gyventojo pagalbos šauksmas.

Padėkit!

„Laba diena, miela miesto valdžia, aš tikrai su labai aktualiu klausimu. Ar atsigaus pagaliau kada nors liftas esantis Kosmonautų g. 2B.  Jūs tikrai nematėte, kaip šio namo žmonės vargsta lipdami laiptais su nešuliais į 5,6,7,8,9 aukštus... Na pagailėkit jų, darykit ką nors...  Juk,  jei neklystu, tai vienintelis toks namas Jonavoje... Padėkit!“, - rašo jonavietis Darius.

Galima kompensacija už remontą

Yra manančių, kad liftas priklauso namą administruojančiai įmonei ar savivaldybei. Tačiau iš tiesų, daugiabučio liftas, kaip ir stogas, yra bendrosios dalinės nuosavybės objektas, todėl juos išlaikyti privalo visi butų savininkai. Nepaisant to, už lifto remontą gyventojai gali gauti kompensaciją iš Daugiabučių namų rėmimo fondo.

„Gyvenamojo namo Kosmonautų g. 2B liftas bus suremontuotas ir įjungtas tuomet, kai šio namo butų savininkai sukaups pakankamai lėšų lifto remontui. Savivaldybė iš Daugiabučių namų rėmimo fondo kompensuos 20 proc. nuo darbų kainos po remonto darbų užbaigimo.

Daugiabučio bendrija „Kosmonautų 2A ir 2B“ dėl paramos remontuojant liftus į savivaldybę kreipėsi dar 2015 m. Bendrijos gyventojai rinko lėšas lifto atstatymui korpuse 2A. Liftas buvo atstatytas ir paleistas. Savivaldybė kompensavo dalį lėšų iš Daugiabučių namų rėmimo fondo“, - detalizuoja  Jonavos r. savivaldybės atsakymų į užklausas ir informavimo tarnautojas Evaldas Utyra.

Gyventojai kaupia lėšas

Bendrija toliau kaupia lėšas per UAB „Jonavos paslaugos“ Kosmonautų g. 2B  lifto remontui. Lėšos renkamos, tačiau, matyt, ne taip sparčiai, kaip norėtųsi gyventojams.

„Šį namą perėmėm administruoti paskirti savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu 2019 m. Liftas jau anuomet neveikė dėl apardytų funkcinių dalių. Liftas bus keičiamas nauju, kai butų savininkai bus sukaupę reikiamą pinigų sumą, kurią šiuo metu renka pasididinę kaupiamą sąskaitą 10-čia centų. Šis klausimas gyventojų keliamas ataskaitinių susirinkimų metu, pagrinde dėl to ir buvo padidinta kaupiamoji sąskaita. Naujo lifto įrengimas,  apklausos duomenimis, kainuotų 45 000 eurų. Šiuo metu yra sukaupta apie ketvirtadalis reikiamos sumos“, - teigia UAB "Jonavos paslaugos" direktoriaus pavaduotojas daugiabučių namų administravimui Bronislovas Liutkus.

Namas nėra vienintelis

Kosmonautų g. 2B namas nėra vienintelis Jonavoje, kuriame neveikia liftas.  Dėl tokių pačių priežasčių liftai neveikia daugiabučiuose Panerių g. 29 ir Kauno g. 68.

Archyvo nuotrauka 

 

Gyventojas apie neveikiantį liftą: „Na pagailėkit jų, darykit ką nors...“

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 09 Feb 2021 14:10:31 +0200
<![CDATA[Neužrakintų durų ieškotojai persimetė į kaimus? ]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/neuzrakintu-duru-ieskotai-persimete-i-kaimus https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/neuzrakintu-duru-ieskotai-persimete-i-kaimus Apie tai, kad Jonavos daugiabučių gyventojai pastebi, jog neaiškūs asmenys klibina jų durų rankenas ir taip galimai ieško neužrakintų butų, rašėme ne kartą. Tačiau praėjusią savaitę į portalo jonavoszinios.lt redakciją kreipėsi ne vienas skaitytojas, pranešęs, kad šįkart įtarimai dėl planuojamų vagysčių kilo kaimiškų vietovių gyventojams.  

,,Laba diena. Esu Upninkų kaimo gyventoja. Norėčiau pranešti, kad aš ir kaimynai pastebėjome, jog kažkas tikrino, ar užrakintos mūsų butų durys. Girdėjome atsargius bandymus palenkti rankeną ir taip, ko gero, patikrinti, ar įmanoma patekti į namus.

Kaimynai nematė, kas tempė už jų durų rankenos, aš tiksliai to taip pat nemačiau, bet per langą pastebėjau, jog iš laiptinės išėjo dvi tamsaus gymio moterys. Manau, reikėtų dėl to perspėti žmones", - toks el. laiškas pasiekė portalo pašto dėžute.

Apie durų rankenų klibinimą pranešė ir keli rukliškiai. Taigi, panašu, kad neužrakintų durų ieškotojai persimetė į kaimus.

Policijos pareigūnai nuolat primena, kad tiek išeidami iš namų, tiek būdami namuose gyventojai nepamirštų užrakinti namų durų. To nepadarius, kyla rimta rizika būti apvogtiems. Vagystės iš neužrakintų butų Jonavoje įvykdytos ne kartą. 

Neužrakintų durų ieškotojai persimetė į kaimus?

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 08 Feb 2021 10:30:29 +0200
<![CDATA[Sniego gniaužtuose įkalintuose kiemuose – kova dėl vietos automobiliams: vieniems nusikasus, kiti suskubo naudotis ]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/sniegu-uzverstuose-kiemuose---kova-del-vietos-automobiliams-vieni-nuvale-kiti---naudojasi https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/sniegu-uzverstuose-kiemuose---kova-del-vietos-automobiliams-vieni-nuvale-kiti---naudojasi Šalį užklojus dideliam sniego sluoksniui, dalis kelių, gatvių bei kiemų iki šiol nėra geros būklės. Tuo besirūpinančios tarnybos nuolat primena, kad visų jų išvalyti vienu metu  neįmanoma. Dalis gyventojų, išgirdę tai, nusprendė nieko nelaukti ir patys kastuvu išvaduoti savo kiemus iš sniego bei ledo gniaužtų. Tačiau tai, panašu, tapo dar viena kaimynų nesutarimo priežastimi – kaip pasakojo į portalo jonavoszinios.lt redakciją paskambinęs skaitytojas Deividas, vieniems nuvalius vietas automobiliams, kiti suskubo jomis naudotis. 

Vieni dirbo, kiti pasinaudojo 

Esu Kosmonautų gatvės gyventojas. Praėjusią savaitę rašėte apie tai, kad žmonės ragina vieni kitus imtis iniciatyvos ir nusivalyti kiemus patiems. Aš bei dar kiti kaimynai taip ir padarėme: pasiėmėme kastuvus ir nusikasėm vietas savo automobiliams, tačiau vos atlaisvinus jas, šios neužilgo buvo užimtos kitų kiemų gyventojų.

Aš suprantu, kad įvažiuoti į užpustytas aikšteles nėra lengva, bet niekas dar nenumirė nuo darbo  visada galima pasiimti kastuvą į savo rankas ir taip nuvalyti dar didesnę kiemo dalį. 

Norėčiau kreiptis į tuos tingius gyventojus, kurie neturi gėdos ir naudojasi kitų gerumu: nebūkite įžūlūs ir imkitės darbo, nes tarnybos, kaip matome, jei ir dirba, dirba lėtai, o sniegas pats nutirps tikrai ne per kelias dienas,  teigė skaitytojas Deividas.

Aikštelės  visų

Nors skaitytojo skundas, ko gero, suprantamas ne vienam, gyventojų kovos dėl vietų kiemuose vyksta ne tik žiemą - neradus vietos šalia savo daugiabučio, vairuotojai jų ieško kitur, kas skatina nesutarimus tarp miestelėnų.

Visgi, vertėtų prisiminti, kad aikštelės, esančios šalia daugiabučių, yra bendro naudojimo ir žmonės laisvai gali statyti jose automobilius, nepriklausomai nuo to ar jie gyvena šalia esančiame name, ar ne. Dėl to nuvalius sniegą savo automobiliui, belieka apeliuoti tik į kitų vairuotojų sąžinę. 

Tiesa, daugiabučių gyventojai turi teisę imtis veiksmų tam, jog tik jie galėtų naudotis šalia namo esančia aikštele. Kreipiantis į seniūniją ir atlikus visas reikiamas procedūras, galima išsinuomoti ją.

Reikia ir gyventojų iniciatyvos

UAB Jonavos paslaugos jau ne kartą akcentavo, kad tam, jog automobilių aikštelės būtų nuvalytos, reikia ir pačių gyventojų iniciatyvumo - jie turėtų susitarti tarpusavyje, vienu metu patraukti mašinas, apie atlaisvintą aikštelę informuoti „Jonavos paslaugų“ komunalinio ūkio skyrių arba miesto seniūniją. Tuomet sutartą dieną ir valandą bus atsiųsta technika, kuri nuvalys sniegą.

Primename, kad pranešimus galite teikti tel. nr. :  (8 686) 400 68 arba el. paštu:  povilas@jonavospaslaugos.lt 

Asociatyvi archyvo nuotr.

Sniego gniaužtuose įkalintuose kiemuose – kova dėl vietos automobiliams: vieniems nusikasus, kiti suskubo naudotis

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 04 Feb 2021 11:50:23 +0200
<![CDATA[Skaitytoja: ,,Kiek dar tęsis ,,Dakaras" Vilniaus gatvėje?" ]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/skaitytoja-kiek-dar-tesis-dakaras-vilniaus-gatveje https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/skaitytoja-kiek-dar-tesis-dakaras-vilniaus-gatveje Miesto gatves ir kiemus užklojus sniegui, redakciją nuolat pasiekia klausimai apie daugiabučių aikštelių bei kelių valymą. Šįkart į ją kreipėsi Vilniaus gatvės gyventoja, atkreipusi dėmesį, kad čia susidariusios sniego provėžos. 

,,Noriu paklausti Jonavos valdžios ir atsakingų už tai asmenų, KIEK DAR TĘSIS DAKARAS VILNIAUS GATVĖJE? Esu jos gyventoja ir negaliu nepastebėti, kad tiek šios, tiek kitų centrinių gatvelių būklė yra tragiška. Gyventojai laužo mašinas, negali pasiekti net kiemų, kuriuos savo jėgomis šiek tiek bandė pravalyti. Žmonės yra priversti palikti automobilius netvarkingose šalikelėse. Šaligatvių būklė irgi prasta. Po snygio praėjo jau nemažai laiko, tačiau gyventojai ir toliau nemato visiškai jokių gatvės priežiūros darbų. Baisu pagalvoti, kaip ši gatvė atrodys toliau. Apie saugumą sunku net kalbėti. Nejaugi pritrūkome druskos, smėlio, o gal technikos?", - klausė skaitytoja.

Jos pastebėjimai perduoti Jonavos miesto seniūnijai, kuri tikina, kad valymo darbų sulaukia visos gatvės, kurios gali jų sulaukti - pastebėta, kad dalyje jų darbų negalima vykdyti dėl sustatytų transporto priemonių.

,,Jei žmonės patrauktų  visus automobilius, sniegas būtų išvalytas. Kitu atveju, mes negalime to padaryti", - teigė miesto seniūnė Eglė Pinkevičienė.

Sniego valymo darbus mieste atliekanti UAB ,,Jonavos paslaugos" nuolat primena, kad dėl automobilių patraukimo gyventojai turėtų susitarti tarpusavyje. Tuomet apie atlaisvintą aikštelę ar gatveles informuoti „Jonavos paslaugų“ komunalinio ūkio skyrių arba miesto seniūniją. Sutartą dieną ir valandą bus atsiųsta technika, kuri nuvalys sniegą.

Pranešimus galite teikti tel. nr. :  (8 686) 400 68 arba el. paštu:  povilas@jonavospaslaugos.lt. Čia pat galite pranešti ir apie nevalomus šaligatvius. 

Skaitytoja: ,,Kiek dar tęsis ,,Dakaras" Vilniaus gatvėje?"

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 01 Feb 2021 14:04:42 +0200
<![CDATA[Skaitytoja įtaria, kad Jonavos daugiabučius lankanti moteris aukas renka visai ne savo vaikui ]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/skaitytoja-itaria-kad-jonavos-daugiabucius-lankanti-moteris-aukas-renka-visai-ne-savo-vaikui https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/skaitytoja-itaria-kad-jonavos-daugiabucius-lankanti-moteris-aukas-renka-visai-ne-savo-vaikui ,,Laba diena, gal galit paaukoti pinigėlių mano vaikui? Jis invalidas (kalba netaisyta)", - tokį prašymą atidariusi savo buto duris išgirdo jonavietė Renata. Netrukus moteriai prieš akis buvo pakišta ir neva tai minėto vaiko nuotrauka, tačiau skaitytoja neabejoja - išmaldos prašanti viešnia nėra nuoširdi.

,,Atidarau duris, man, lyg žirniai į sieną, išberiamas išmaldos tekstas. Tą pačią moterį esu mačiusi prie Jonavos ,,Maximos", Plento gatvėje. Kadangi jau tada įtariau, kad ji kažką meluoja, nepasimečiau ir pradėjau klausinėti, koks vaiko vardas, kokio jis amžiaus, kokios pagalbos jam reikia? Moteris į klausimus atsakė ne itin greit. Visgi, aš manau, kad jei turi vaiką, tokie klausimai neišmuš tavęs iš vėžių. Galiausiai pasiūliau jai kartu nuvažiuoti pas jos vaiką, nes noriu jį aplankyti ir gal tada galėsiu padėti labiau.

Spėkit, koks buvo atsakymas? Ačiū, nereikia... Pamačiau jau tik jos nugarą - moteris apsisuko ir išėjo. Galvoju, kad jei jai reikėtų pagalbos, ji nebūtų jos atsisakius. Nenustebčiau sužinojus, jog ji visai vaikų neturi. Kas ten žino, kiek senelių ar patiklių žmonių ji taip yra apgavus", - savo nuogąstavimus išsakė į redakciją paskambinusi skaitytoja.

Apie moterį, kuri vaikšto po daugiabučių laiptines ir prašo aukų neva tai savo sergančiam vaikui, neseniai buvo skelbiama ir socialiniame tinkle ,,Facebook". Po įrašu apie tai, pasirodė ir komentarai, kad reikėtų pranešti policijai. Visgi, kaip portalą jonavoszinios.lt informavo Kauno apskr. VPK komunikacijos poskyris, pranešimų apie panašias situacijas pastaruoju metu negauta, o ir jei būtų gauta, išmaldos prašymas Administracinių nusižengimų kodekse nėra įtvirtinta kaip draudžiama veikla. 

,,Jeigu, gavus pranešimą, paaiškėtų, kad asmuo priverstinai renka aukas, gali būti traktuojama kaip išnaudojimas priverstiniam darbui", - paaiškino minėtas poskyris. 

Policijos pareigūnai nuolat primena, kad gyventojai nebūtų patiklūs. 

Skaitytoja įtaria, kad Jonavos daugiabučius lankanti moteris aukas renka visai ne savo vaikui

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 26 Jan 2021 09:17:30 +0200
<![CDATA[Vairuotojo kreipimasis į pėsčiuosius: ,,Automobilis gali nesustoti taip greitai, kaip jūs tikitės"]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/vairuotojo-kreipimasis-i-pesciuosius-automobilis-gali-nesustoti-taip-greitai-kaip-jus-tikites https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/vairuotojo-kreipimasis-i-pesciuosius-automobilis-gali-nesustoti-taip-greitai-kaip-jus-tikites Lietuvos kelių policijos tarnyba akcentuoja, kad pastaruoju metu mūsų šalį apgaubusi tikra žiema kelia nemažą rūpestį, ir eismo dalyviai, ypač vairuotojai, nesugeba įvertinti važiavimo sąlygų. Tačiau portalo jonavoszinios.lt skaitytojas Lukas į redakciją kreipėsi su prašymu atkreipti pėsčiųjų dėmesį į kelias, jo žodžiais tariant, esmines taisykles, kurios gali padėti išvengti nelaimių.

Ragina rūpintis savo saugumu

,,Esu vairuotojas. Nuolat važinėju tiek mieste, tiek užmiestyje. Nors šiomis dienomis keliai yra tikrai gerai nuvalyti, dabar - žiema, tad ledas ant kelio susiformuoja staiga arba tik tam tikrose atkarpose. Pastebėjau, kad neretai ledu pasidengia vietos, kur automobiliai dažnai stabdo - prie sankryžų bei pėsčiųjų perėjų.

Saugumas šalia jų - itin svarbus, nes visi žinome, jog automobilio ir žmogaus susidūrimas neretai baigiasi labai liūdnai. Kodėl kalbu apie tai? Ne kartą mačiau, kaip pėstieji tiesiog įbėga į kelią... Taip, čia prasidės diskusijos, kad vairuotojas turi pristabdyti prieš perėją... Taip, tai yra neginčytina tiesa, bet pėstieji turėtų suvokti, kad jų saugumas - jų rankose. 

Išeiti į kelią vasarą - viena, žiemą - visai kas kita. Automobilis gali nesustoti taip greitai, kaip jūs tikitės. Pats neseniai vos neparbloškiau pėsčiojo ties įvažiavimu į daugiabučio kiemą - žmogus kirto kelią neapsidairęs, kaip ėjo kelkraščiu, taip net nestabtelėjęs ėjo per įvažiavimą... Norėčiau, kad paprotintumėt pėsčiuosius dėl jų pačių saugumo", - kalbėjo vyras. 

Pėsčiųjų pareigos

Primename, kad Kelių eismo taisyklės nurodo, jog pėstieji privalo eiti šaligatviais arba pėsčiųjų takais dešine puse, o ten, kur jų nėra, – kelkraščiu. Jeigu šaligatvio, pėsčiųjų tako, kelkraščio nėra arba jais eiti negalima, leidžiama eiti viena eile važiuojamosios dalies pakraščiu.

Pėstieji, eidami neapšviestu kelkraščiu arba važiuojamosios dalies kraštu tamsiuoju paros metu arba esant blogam matomumui, privalo neštis šviečiantį žibintą arba vilkėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais arba būti prie drabužių prisisegę kitiems eismo dalyviams matomoje vietoje atšvaitą. Traukiamas (stumiamas) platesnis kaip 1 m vežimėlis turi būti su atšvaitais: kairėje vežimėlio pusėje iš priekio – baltu, o iš galo – raudonu.

Į kitą važiuojamosios dalies pusę pėstieji privalo eiti tik pėsčiųjų (taip pat požeminėmis ir esančiomis virš kelio) perėjomis, o kur jų nėra, – sankryžose pagal šaligatvių arba kelkraščių liniją. Pėstieji neturi peržengti perėjos ribų. Kai matomumo zonoje perėjos ar sankryžos nėra, leidžiama eiti stačiu kampu į abi puses gerai apžvelgiamose vietose, tačiau tik įsitikinus, kad eiti saugu. Rekomenduojama, kad tamsiuoju paros metu arba esant blogam matomumui pėstieji, eidami į kitą važiuojamosios dalies pusę, neštųsi šviečiantį žibintą arba vilkėtų ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais arba būtų prie drabužių prisisegę kitiems eismo dalyviams matomoje vietoje atšvaitą.

Vietose, kur eismas reguliuojamas, pėstieji privalo vadovautis šviesoforais su pėsčiųjų simboliu, o kai jų nėra, – transporto šviesoforų signalais.

Įžengti į važiuojamąją dalį pėstiesiems leidžiama tik po to, kai jie įvertina atstumą iki artėjančių transporto priemonių ir jų greitį ir įsitikina, kad tai saugu. Pėstieji, prieš įžengdami į važiuojamąją dalį ir eidami ja, turi vengti bet kokių veiksmų (naudotis mobiliojo ryšio priemonėmis ir panašiai), kurie atitrauktų jų dėmesį nuo aplinkos ir eismo situacijos kelyje stebėjimo ir trukdytų įsitikinti, kad eiti saugu.

Važiuojamojoje dalyje pėstieji neturi delsti ar stoviniuoti. Nespėjusieji pereiti važiuojamosios dalies turi stovėti saugumo salelėje arba ant paženklintos ar įsivaizduojamos linijos, skiriančios priešingų krypčių transporto srautus. Baigti eiti per važiuojamąją dalį galima tik įsitikinus, kad eiti saugu. 

Patarimai vairuotojams

Lietuvos kelių policijos tarnyba, savo ruožtu, primena, kad pasirinktas saugus važiavimo greitis – pagrindinis ir vienas svarbiausių elementų, kad kelyje būtume saugūs. Besikeičiančios oro sąlygos (sniegas, šlapdriba, snygis, plikledis) dėsningai lemia, kad kelio danga būna slidi. Dėl to transporto priemonės vairuotojui svarbu važiuoti ne leistinu, bet saugiu greičiu. Be to, būtina įvertinti savo vairavimo įgūdžius, nepasiduoti skubai, nekantrumui ir nerizikuoti keleto minučių sąskaita. Ypač svarbu nelenkti, neįsitikinus, kad tai daryti saugu. Kelio vingiai, nuokalnės ir įkalnės, žvyrkeliai, esant šlapiai ar slidžiai kelio dangai – nemažas pavojus, į kurį nevalia numoti ranka.

Esant gana sudėtingoms žiemiškoms eismo sąlygoms Lietuvos kelių policijos tarnyba primena vairuotojams pagrindinius aspektus, kad kelyje būtume saugesni:

► Prieš pradėdami važiuoti, atidžiai apžiūrėkite savo transporto priemonę ir nuvalykite stiklus, stogą, šviesos prietaisus. Įsitikinkite, ar transporto priemonė tvarkinga (veikia žibintų šviesos, stabdžiai, tinkamos padangos, yra stiklų ploviklio ir kita).

► Sėskite prie vairo tik būdami blaivūs, turėdami teisę vairuoti transporto priemonę, pailsėję.

► Užsisekite saugos diržą ir tai aiškiai priminkite su Jumis važiuojantiems keleiviams. Mažaisiais keleiviais automobilyje pasirūpinkite Jūs pats ar kiti suaugusieji.

► Atidėkite kelionę, jeigu ji nėra itin svarbi.

► Važiuokite tik saugiu (ne leistinu) greičiu. Lėtinkite važiavimo greitį prieš pėsčiųjų perėjas ir sankryžas.

► Paisykite kelio ženklų (įspėjamųjų, draudžiamųjų, pirmumo) reikalavimų.

► Nelenkite, neįsitikinę, kad tai galite padaryti saugiai ir, svarbiausia, nekliudysite kitų transporto priemonių vairuotojams. Išvažiuodami iš šalutinio kelio, tvirtai įsitikinkite, kad matomumo zonoje pagrindinio kelio atkarpa yra tikrai laisva.

► Laikykitės saugaus atstumo (tiek priekyje, tiek ir iš šono) iki kitos transporto priemonės.

► Nepraraskite budrumo važiuodami miškingomis vietovėmis, per tiltus, estakadas, viadukus, žvyrkeliu – čia ypač gali būti slidu, be to, kelias gali būti provėžuotas. Atvirose ir miškais ar krūmais apsuptose vietose didelė tikimybė, kad į kelią gali įbėgti laukiniai gyvūnai. Siekiant išvengti galimo susidūrimo ir skaudžių padarinių – tik važiavimas saugiu greičiu.

► Tamsiuoju paros metu neapšviestuose keliuose pavojų kelia pėstieji, neturintys jokių šviesą atspindinčių elementų, ir jų pastebėti laiku (iš anksto) beveik neįmanoma. Vadinasi, išvengti užvažiavimo ant tokio eismo dalyvio padės Jūsų sveika logika – važiavimas tik saugiu greičiu.

► Automobilių stovėjimo aikštelėse, prie daugiabučių namų kiemuose, kur suvažinėtas sniegas – dėmesys važiuojant atbulomis (pėstieji, žaidžiantys vaikai).

► Numatykite ir prognozuokite kitų eismo dalyvių elgseną ir veiksmus, kad galėtume nedelsiant reaguoti į pasikeitusią situaciją kelyje.

Meteorologinės sąlygos, kelio dangos būklė ir kokybė, transporto priemonių srautas, apšvietimas tamsiuoju paros metu – tik dalis elementų, kurie turi įtakos eismo saugumui. Svarbiausias dalykas dalyvaujant viešajame eisme yra kiekvieno mūsų galvoje – tai mūsų protas.

Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Vairuotojo kreipimasis į pėsčiuosius: ,,Automobilis gali nesustoti taip greitai, kaip jūs tikitės"

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 20 Jan 2021 15:27:39 +0200
<![CDATA[Kūdikio mama: ,,Visų dėmesyje - koronavirusas, kada atsigręšime į sergančius kitomis ligomis?"]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/skaitytoja-visu-demesyje---koronavirusas-kada-atsigresime-i-sergancius-kitomis-ligomis https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/skaitytoja-visu-demesyje---koronavirusas-kada-atsigresime-i-sergancius-kitomis-ligomis Tęsiantis COVID - 19 pandemijai, nuolat akcentuojama, kad koronavirusas - itin didelis iššūkis gydymo įstaigoms: juo Lietuvoje užsikrėtė daugybė medikų, esant itin dideliam žmonių susirgimų skaičiui, nerimą kėlė ir ribotas lovų, skirtų pacientams, kiekis. Ne paslaptis, kad patekti pas dalį specialistų tapo sudėtingiau, kas lėmė ir nuolat viešoje erdvėje matomus žmonių skundus. Portalo jonavoszinios.lt skaitytoja taip pat tikina nukentėjusi dėl koronaviruso sukeltos situacijos - moteris pasakoja, kad karantino metu buvo sustabdytos jos kūdikiui reikiamų kineziterapijos paslaugų teikimas. VšĮ Jonavos ligoninė paaiškina, kad Vaikų raidos sutrikimų ankstyvosios reabilitacijos (VRSAR) dienos stacionaro paslaugų teikimas sutrikęs ne tik dėl koronaviruso.

Nerimauja dėl vaiko

,,Kreipiuosi į Jus, nes nebežinau, kaip kitaip padėti savo kūdikiui. Viskas sukasi tik apie pandemiją. Papasakosiu viską išsamiai.

Spalio mėnesį mums paskyrė mankšteles kūdikiui, nes vaikas įsitempęs, neatlieka judesių, kuriuos turėtų atlikti pagal raidą. Dėl to jam reikalinga kineziterapija. Labai džiaugėmės pirmomis mankštelėmis, jau po kelių jų mums pagerėjo ir staiga viską uždarė.

Galvojau, kad tai - trumpam, bet labai gaila, jog visa tai tęsiasi iki dabar. Vaikas auga, jo būklė negerėja, turėtų jau stovėti, bet nestovi, nes mums reikalingos mankštelės.

Kodėl šeimos gydytojai gali priimti, o šis skyrius (aut.past. VRSAR) uždarytas? Kodėl luošinama mažiausia karta? Ar visus norite padaryti invalidais? Labai baisiai skamba tai, bet ką man, kaip mamai, daryti, kodėl aš neturiu pasirinkimo? Aš manau, kad ir daugiau yra mamyčių tylinčiu ir laukiančių... Man labai rūpi mano vaikas ir prašau paaiškinimo valdžios, kada atsigręšite į kūdikius?", - toks el.laiškas pasiekė portalo jonavosinios.lt pašto dėžutę.

Padėtį sunkina ne tik koronavirusas

VšĮ Jonavos ligoninė, savo ruožtu,  šįryt išplatino viešą pranešimą, paaiškinantį, dėl kokių priežasčių neveikia Vaikų raidos sutrikimų ankstyvosios reabilitacijos (VRSAR) dienos stacionaro paslaugas teikiantis skyrius.

,,Kreipiamės į gerbiamas mamas ir tėčius, kurių vaikučiams reikalingos Vaikų raidos sutrikimų ankstyvosios reabilitacijos (VRSAR) dienos stacionaro paslaugos. Visus tėvelius ir jų mažylius suprantame, atjaučiame ir nepaprastai apgailestaujame, kad VRSAR dienos stacionaro veikla šiuo metu yra neįmanoma.

Besitęsiant COVID-19 ligos pandemijai, ligoninė ieško geriausių sprendimų, siekdama užtikrinti reikiamą pagalbą koronavirusine infekcija sergantiems pacientams. Ši klastinga liga, deja, neaplenkia ir mūsų mažųjų pacientų. Būtent jiems, nesant kitų tinkamų patalpų, VRSAR dienos stacionaro vietoje teko įkurti specialų, karščiuojančius vaikučius galintį priimti, izoliacinį Vaikų ligų skyriaus poskyrį.

Padėtį apsunkina ir tai, jog šiuo metu dar nėra pasibaigęs Vaikų ligų skyriaus antrasis remonto etapas. Pagal galimybes, kurios yra nepalyginamai mažesnės, negu turėjome prieš pandemiją, pavieniais sudėtingiausiais atvejais, visgi stengiamės padėti labiausiai tos pagalbos stokojantiems, kai įmanoma, pasiūlydami vaikų pirmojo etapo ambulatorinės medicininės reabilitacijos paslaugas atlikti Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyriuje. Todėl jei pagalba yra reikalinga neatidėliotinai ir turite šeimos gydytojo siuntimą, maloniai prašome kreiptis į Konsultacinę polikliniką (tel. 8 658 48366, 8 656 49589) ir mažasis pacientas bus užregistruotas fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojo konsultacijai, o gydytojas pagal šiuo metu esančias galimybes ir jautriai atsižvelgdamas į mažylio poreikius paskirs reikiamas procedūras.

Tikimės, kad situacija dėl COVID-19 greitai pagerės ir drauge su atnaujinto vaikų skyriaus atidarymu galėsime džiugiai atnaujinti taip pat ir VRSAR dienos stacionaro darbą, dirbti visu pajėgumu bei padėti visiems, kuriems to labai reikia", - rašoma VšĮ Jonavos ligoninė pranešime.

Galima kreiptis į kitą gydymo įstaigą

Lionių kasos atkreipia dėmesį, kad asmens sveikatos priežiūros paslaugų teikimas COVID-19 pandemijos laikotarpiu nėra nutrauktas,
priešingai – asmens sveikatos priežiūros įstaigos yra skatinamos teikti paslaugas įvairiomis ligomis sergantiems pacientams.

,,Sveikatos apsaugos ministro įsakymais net yra numatytos paslaugų teikimo ribos, kurias įvykdžius, skiriamas visas sutartinis apmokėjimas.
Atkreipiame dėmesį, kad tik pirminės sveikatos priežiūros paslaugos yra teikiamos asmens sveikatos priežiūros įstaigoje, prie kurios yra prisirašęs gyventojas (šeimos gydytojo ir jo komandos narių, pirminės psichikos sveikatos priežiūros paslaugos). Tuo metu gydytojų specialistų (įskaitant fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojo) paslaugas ir medicininės reabilitacijos paslaugas pacientai gali gauti pačių pasirinktoje įstaigoje, reikia tik užsiregistruoti.

Siuntimai specialistų konsultacijoms ir medicininės reabilitacijos paslaugoms vienodai galioja visoje šalyje ir pacientas gali pasirinkti įstaigą, kur jam yra patogiau. Jeigu VšĮ Jonavos ligoninė šiuo metu neteikia jums reikalingų medicininės reabilitacijos paslaugų, pirmiausia rekomenduojame kreiptis į savo šeimos gydytoją, kuris gali išduoti pakartotiną siuntimą medicininės reabilitacijos paslaugoms, jeigu jos nebuvo suteiktos visa apimtimi", - aiškina Ligonių kasos.

Ragina kreiptis tiesiogiai

VšĮ Jonavos ligoninė ragina pacientus, iškilus problemoms dėl gydymo, kreiptis tiesiogiai į ją.  Tikimasi, kad tiesioginė ir konkreti komunikacija padės užkirsti kelią galimiems nesusipratimams bei nesusikalbėjimui - kiekvieno paciento situacija yra individuali. 

Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Kūdikio mama: ,,Visų dėmesyje - koronavirusas, kada atsigręšime į sergančius kitomis ligomis?"

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 20 Jan 2021 10:30:59 +0200
<![CDATA[Jonavietė: Kada nuo koronaviruso bus skiepijami gyventojai?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonaviete-kada-nuo-koronaviruso-bus-skiepijami-gyventojai https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonaviete-kada-nuo-koronaviruso-bus-skiepijami-gyventojai Portalas jonavoszinios.lt sulaukė jonavietės klausimo dėl skiepų nuo koronaviruso. Anot moters, rodos, kad informacijos apie visoje šalyje nuo Covid – 19 skiepijamus medikus apstu, tačiau konkrečių duomenų apie Jonavos rajono gyventojų skiepijimą - nepateikiama. Jonavietei ypač neramu dėl pagyvenusių jos artimųjų, kurie taipogi laukia vakcinacijos, tačiau kada tai bus – ji nežinanti. Sveikatos apsaugos ministro (SAM) pakeistas įsakymas dėl skiepijimo skelbia apie gyventojų skiepijimo prioritetinę eilę, tačiau konkrečios datos, kada bus masinis vakcinavimas, nenustatytos. 

Kada startuos masinis gyventojų vakcinavimas kol kas nėra žinoma, nes nežinia, kada Lietuvą pasieks reikiamas vakcinų nuo Covid -19 kiekis. Kaip informuoja vakcinos gamintojas „Pfizer“, iki kovo 29 d., savaitiniu periodu, kiekvieną pirmadienį Lietuvą pasieks vakcinų siunta, kurios dydis bus toks pat, kaip trečiosios siuntos arba kiek didesnis, bet ne mažesnis nei 20 tūkst. dozių. Konkretūs siuntų dydžiai gali būti tikslinami.

Planuojama, kad startavus masinei vakcinacijai, pasiskiepyti norintys gyventojai turės užsiregistruoti specialiai tam skirtoje sistemoje ir paskirtu laiku atvykti į vietą. Šiuo metu skiepijimas nuo koronoviruso vyksta bendra nustatyta tvarka, neišskiriant nei vienos savivaldybės.

2021 m. sausio 5 d. pakeistas Sveikatos apsaugos ministro įsakymas „Dėl skiepijimo valstybės biudžeto lėšomis įsigyjama COVID-19 ligos (koronaviruso infekcija) vakcina prioritetinės gyventojų grupės patvirtinimo“ skelbia prioritetinę gyventojų skiepijimo eilę.

Prioritetinės gyventojų grupės (vardijama prioriteto mažėjimo tvarka):

1.1. asmens sveikatos priežiūros įstaigų (toliau – ASPĮ):

1.1.1. ASPĮ, nurodytų Sveikatos priežiūros paslaugų dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) organizavimo tvarkos apraše, patvirtintame Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2020 m. kovo 4 d. įsakymu Nr. V-281 „Dėl Sveikatos priežiūros paslaugų dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) organizavimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ (toliau – įsakymas V-281), darbuotojai, teikiantys stacionarines asmens sveikatos priežiūros paslaugas COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) sergantiems pacientams, ir profesinio mokymo įstaigų mokiniai bei aukštųjų mokyklų studentai, ASPĮ atliekantys praktinį (klinikinį) mokymą pagal trišalę praktinio mokymo sutartį (toliau – studentai), dalyvaujantys teikiant šias paslaugas ir kontaktuojantys su COVID-19 liga sergančiais pacientais;

1.1.2. reanimacijos ir intensyviosios terapijos, skubiosios medicinos pagalbos skyrių darbuotojai ir darbuotojai, teikiantys skubias stacionarines asmens sveikatos priežiūros paslaugas, greitosios medicinos pagalbos brigadų darbuotojai ir studentai, dalyvaujantys teikiant šias paslaugas;

1.1.3. darbuotojai, teikiantys stacionarines asmens sveikatos priežiūros paslaugas šio įsakymo 1.7 punkte nurodytiems pacientams ir (ar) pacientams, gaunantiems imunosupresinį ir (ar) chemoterapinį gydymą;

1.1.4. šie didžiausios rizikos pacientai:

1.1.4.1 galutinės stadijos lėtine inkstų liga sergantys pacientai, kuriems taikoma nuolatinė pakaitinė inkstų terapija (hemodializė ar peritoninė dializė)

1.1.4.2 kuriems atliktos organų arba kraujodaros kamieninių ląstelių transplantacijos;

1.1.4.3 sergantys onkohematologinėmis ligomis, kai tęsiamas ar baigtas chemoterapinis, imunoterapinis ar taikinių onkohematologinės ligos gydymas, kai po pabaigos praėjo ne daugiau kaip 24 mėn.;

1.1.4.4 sergantys imunodeficito ligomis su antikūnų gamybos defektu, kuriems taikoma pakaitinė terapija imunoglobulinais;

1.1.5. kiti ASPĮ, nurodytų įsakyme Nr. V-281 ir Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro, valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo 2020 m. gruodžio 25 d. sprendimo Nr. V-3007 „Dėl pacientų, sergančių COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), tolimesnio simptominio gydymo paslaugų organizavimo“ priedo 1 punkte, darbuotojai, nenurodyti šio įsakymo 1.1.1-1.1.3 papunkčiuose, ir asmenys, ASPĮ vykdantys savanorišką veiklą ne trumpiau kaip 16 val. per ne daugiau kaip 14 dienų iš eilės;

1.1.6. ASPĮ, kurių steigėja yra Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija ir Lietuvos Respublikos teisingumo ministerija, darbuotojai, teikiantys stacionarines asmens sveikatos priežiūros paslaugas, ir kiti darbuotojai, kurie turi sąlytį su pacientais;

1.1.7. darbuotojai, dirbantys mobiliuosiuose punktuose ir karščiavimo klinikose;

1.1.8. pacientai, kuriems teikiamos palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugos, bei palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugas teikiantys darbuotojai;

1.2. socialinės globos įstaigų gyventojai ir darbuotojai, socialines paslaugas asmens namuose teikiantys darbuotojai;

1.3. asmens, visuomenės sveikatos priežiūros įstaigų ir kitų įstaigų laboratorijų darbuotojai, atliekantys COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) tyrimus, įskaitant ėminių paėmimą;

1.4. COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) atvejų ir protrūkių epidemiologinę diagnostiką atliekantys specialistai, kurie vyksta į COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) židinius;

1.5. kiti ASPĮ darbuotojai, nenurodyti šio įsakymo 1.1-1.3 papunkčiuose;

1.6. vaistinių darbuotojai;

1.7. 65 m. ir vyresni asmenys (pirmiau skiepijami atitinkamos grupės vyresni asmenys):

1.7.1. 80 m. ir vyresni;

1.7.2. 75-79 m.;

1.7.3. 70-74 m.;

1.7.4. 65-69 m.;

1.8. asmenys, dirbantys švietimo įstaigose ir kituose švietimo teikėjuose ir turintys tiesioginį (nuolatinį ar laikiną) kontaktą su mokiniais, ugdomais pagal ikimokyklinio, priešmokyklinio ir pradinio ugdymo programas, asmenys, dirbantys specialiosiose mokyklose arba bendrojo ugdymo mokyklų specialiosiose klasėse ir turintys tiesioginį (nuolatinį ar laikiną) kontaktą su ugdomais pagal pradinio ir pagrindinio ugdymo, pradinio ir pagrindinio ugdymo individualizuotą, vidurinio ugdymo, socialinių įgūdžių ugdymo programas, asmenys, dirbantys profesinio mokymo įstaigose ir turintys tiesioginį (nuolatinį ar laikiną) kontaktą su ugdomais pagal specialiųjų ugdymosi poreikių mokiniams skirtas profesinio mokymo ir socialinių įgūdžių  programas;

1.9. jaunesni kaip 65 m. asmenys, turintys šiuos rizikos veiksnius (pirmiau skiepijami kelis rizikos veiksnius turintys asmenys):

1.9.1. gaunantys imunosupresinį, imunomoduliuojantį ir (ar) aktyvų onkologinės ligos gydymą;

1.9.2. sergantys cukriniu diabetu su komplikacijomis;

1.9.3. sergantys sunkiomis lėtinėmis širdies-kraujagyslių ligomis su komplikacijomis;

1.9.4. sergantys sunkiomis lėtinėmis plaučių ligomis su kvėpavimo nepakankamumu, cistine fibroze, lėtine obstrukcine plaučių liga;

1.9.5. sergantys sunkiomis lėtinėmis kepenų ligomis, esant IV laipsnio kepenų fibrozei (cirozei);

1.9.6. asmenys, kuriems diagnozuotas nutukimas ir kūno masės indeksas yra daugiau nei 40;

1.10. visuomenei svarbias funkcijas vykdantys darbuotojai (viešąją tvarką palaikantys, priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo, muitinės, sienos apsaugos darbuotojai, kariai, laisvės atėmimo vietų, švietimo įstaigų, energetikos, maisto pramonės darbuotojai ir pan.);

1.11. kiti asmenys, nenurodyti šio įsakymo 1.1-1.10 papunkčiuose (pirmiau skiepijami vyresni asmenys).

2. Nustatyti, kad neskiepijami asmenys:

2.1. kuriems per pastaruosius tris mėnesius buvo nustatyta COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), išskyrus tuos atvejus, kai prieš skiepijimą SARS-CoV-2 anti-S ir (ar) anti-RBD IgG antikūnai yra neigiami (tarp nustatytos COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) ir antikūnų tyrimo turi praeiti ne mažiau kaip 3 savaitės);

2.2. kuriems prieš skiepijimą SARS-CoV-2 anti-S ir (ar) anti-RBD IgG antikūnai yra teigiami.

3. Rekomenduoti kitiems asmenims prieš skiepijimą nustatyti SARS-CoV-2 anti-S ir (ar) anti-RBD IgG antikūnus.“

Visą LR Sveikatos apsaugos ministro įsakymą ir susijusią informaciją rasite ČIA.

 

 

 

 

Jonavietė: Kada nuo koronaviruso bus skiepijami gyventojai?

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 11 Jan 2021 13:20:36 +0200
<![CDATA[Susirgus pardavėjoms, klientai dvejoja dėl patalpų dezinfekcijos]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/susirgus-pardavejoms-pirkejai-dvejoja-del-patalpu-dezinfekcijos https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/susirgus-pardavejoms-pirkejai-dvejoja-del-patalpu-dezinfekcijos Koronavirusui neatsitraukiant, nemažėja baimė ir tarp gyventojų - skaitytojai nuolat prašo pasidomėti įvairiais klausimais, susijusiais su pandemija, praneša apie įtarimus dėl karantino taisyklių pažeidimų. Šįkart į redakciją kreipėsi Šveicarijos kaimo gyventojas, kuris pranešė apie tai, jog susirgo kelios pardavėjos, dirbančios jo kaime įsikūrusioje parduotuvėje ,,Aibė". Išsakytas nuogąstavimas, jog nustačius susirgimus, nebuvo atlikta patalpų dezinfekcija, kas, šveicariškio žodžiais tariant, sukėlė pavojų ne tik kitoms pardavėjoms, bet ir pirkėjams. ,,Aibė" savo ruožtu tikina, jog parduotuvėje laikomasi visų reikalavimų.

Ne vienas susirgimas

,,Serga ne viena pardavėja. Susirgus vienai, mano žiniomis, parduotuvės niekas nedezinfekavo, o nedezinfekuotose patalpose turėjo dirbti kitos pardavėjos, kurios vėliau irgi susirgo. Šveicarijos kaime serga ir ne vienas žmogus. Kadangi daug kas lankosi ,,Aibėje", kyla įtarimas, jog žmonės  ligą (aut. past. Covid - 19) galėjo parsinešti būtent iš jos", - pasakojo vyras, nenorėjęs viešai atskleisti savo tapatybės (vardas ir pavardė redakcijai žinomi).

Tikina, kad dezinfekuoja nuolat

Susisiekus su UAB ,,Jotrungė" prekybos direktore Žydrūne Sinkevičiene akcentuota, kad ,,Aibėje" nuolat laikomasi visų reikalavimų, kurie yra keliami parduotuvėms. 

,,Parduotuvėje yra laikomasi visų vyriausybės nustatytų reikalavimų prekybos vietai. Patalpos vėdinamos kas dvi valandas, dezinfekuojami paviršiai, reguliuojami pirkėjų srautai, dėvimos apsauginės veido kaukės", - pasakojo parduotuvės atstovė. 

,,Šveicarijos km. Jonavos raj. veikiančioje ,,Aibės" parduotuvėje skirtingu laikotarpiu sirgo trys pardavėjos", - paklausta apie susirgimų skaičių teigė ji.

Apie dezinfekciją

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) primena, kad nustačius susirgimus darbovietėje, jos valymas privalo būti atliktas vadovaujantis Sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijomis. 

Nustačius, kad įtariamas ar patvirtinus COVID-19 atvejis buvo tam tikroje patalpoje pvz., viešam laukiamajame, ofise, viešbučio kambaryje, saviizoliacijos kambaryje ir kt., ji pirmiausia turi būti vėdinama mažiausiai 1 valandą, po to kruopščiai valoma neutraliu valikliu. Po valymo neutraliu plovikliu paviršiai nukenksminami dezinfektantu, veikiančiu virusus.

Apie detalų dezinfekcijos veiksmų planą plačiau galite skaityti čia. 

Ragina pranešti

Valstybinė darbo inspekcija savo ruožtu akcentuoja, kad darbuotojai, įtariantys, jog darbdavys neužtikrina saugių ir sveikatai nekenksmingų darbo sąlygų dėl Covid-19 ligos, visada gali pateikti skundą. 

Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Susirgus pardavėjoms, klientai dvejoja dėl patalpų dezinfekcijos

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 30 Dec 2020 12:47:20 +0200
<![CDATA[Upninkiečiai sunerimę, kad į UAB ,,Rizgonys" įsisuko koronavirusas, tačiau NVSC užfiksavę tik du susirgimus]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/upninkieciai-sunerime-kad-i-uab-rizgonys-isisuko-koronavirusas-taciau-nvsc-uzfiksave-tik-du-susirgimus https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/upninkieciai-sunerime-kad-i-uab-rizgonys-isisuko-koronavirusas-taciau-nvsc-uzfiksave-tik-du-susirgimus Šalyje toliau siaučiantis koronavirusas, panašu, neramina nemažą dalį gyventojų - redakciją nuolat pasiekia įvairūs klausimai apie saviizoliaciją, susirgimų diagnozavimą bei galimus protrūkius.

Šiandien, gruodžio 28-ąją, du upninkiečiai teiravosi, kokia situacija yra UAB ,,Rizgonys" - esą juos pasiekė žinia apie bendrovėje fiksuotą protrūkį, tačiau Nacionalinio visuomenės sveikatos centras pateikia visai kitokius duomenis. 

,,Iki 2020-12-27 (imtinai) registruoti 2 COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) atvejai", - teigė  NVSC Kauno departamento Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vyriausioji specialistė Rima Gabrielaitė.

Gruodžio 28 dienos duomenimis, Covid-19 infekcija iš viso serga 1 086 Jonavos rajono savivaldybės gyventojai. Per vakar parą, gruodžio 27 -ąją, registruotas 31 naujas susirgimas, gruodžio 26 d.  – 17, gruodžio 25 d. – 24, gruodžio 24 d. – 91 naujas susirgimas.

Per visą pandemijos laikotarpį iki dabar, gruodžio 28-osios, Jonavos rajone iš viso patvirtinti 2 333 susirgimo atvejai, pasveikusiais nuo šio viruso laikomi 1 221.  

Iš viso nuo šio viruso yra mirę 24 sirgusieji jonaviečiai. Užsikrėtusiųjų virusu, bet mirusių nuo kitų priežasčių – 2 asmenys.

Upninkiečiai sunerimę, kad į UAB ,,Rizgonys" įsisuko koronavirusas, tačiau NVSC užfiksavę tik du susirgimus

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 28 Dec 2020 19:00:30 +0200
<![CDATA[Ingrida: Kodėl Jonavos autobusuose atsikaitymas vyksta grynais pinigais?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/ingrida-kodel-jonavos-autobusuose-atsikaitymas-vyksta-tik-grynais-pinigais https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/ingrida-kodel-jonavos-autobusuose-atsikaitymas-vyksta-tik-grynais-pinigais Nors šiuo pandemijos laikotarpiu sveikatos priežiūros specialistai ir siūlo vengti grynųjų, tačiau rajonų viešajam transportui sudėtinga įdiegti elektronines atsiskaitymo priemones. Pastarųjų pasigedo ir portalo jonavoszinios.lt skaitytoja Ingrida, kuri teiraujasi dėl galimybės Jonavos autobusuose atsiskaityti už bilietus bekontakčiu būdu.

"Dažnai tenka šiuo laikotarpiu važinėti autobusais Jonava - Kaunas ir labai darosi įdomu dėl to, kad šiuo metu labai svarbu išvengti bet kokio kontakto, tačiau taip nėra ir bilieto pirkimas vyksta grynųjų pinigų atsiskaitymu. Tai mano klausimas būtų toks, ar būtų galimas atsiskaitymas bekontaktėmis banko kortelėmis? Manau dauguma tikrai jas turi ir naudoja", - portalui rašo Ingrida.

Apmaudu, tačiau kol kas dėl techninių trukdžių atsiskaityti autobusuose bekontakčiu būdu nėra galimybės.   

„Šiuo metu tokios galimybės nėra. Valstybinėje mokesčių inspekcijoje priemiestiniam transportui registruoti kasos aparatai nesąveikauja su kortelių skaitytuvais, o jei ir sąveikauja - yra transakcijų trukdžiai. Galimybės autobusuose atsiskaityti per nuotolį nebus tol, kol nebus registruoti naujos kartos kasos aparatai, o tai galimai bus atlikta tik kitais metais. Kai tik kasos aparatų gamintojai registruos savo naujos kartos aparatus Valstybinėje mokesčių inspekcijoje, mes turėsim galimybę pradėti naudoti išmanias technologijas ir savo autobusuose“, - teigia UAB "Jonavos autobusai" direktorius Otaras Urbanas.

Atsiskaitant grynaisiais pinigais, su savimi turėkite smulkių grynųjų pinigų arba tikslią bilieto kainos sumą, kad vairuotojui nereiktų ieškoti grąžos. Taipogi prašoma vengti didesnės vertės banknotų.

Asociatyvi pixabay.com nuotr. 

Ingrida: Kodėl Jonavos autobusuose atsikaitymas vyksta grynais pinigais?

]]>
jonavoszinios.lt Fri, 18 Dec 2020 09:00:21 +0200
<![CDATA[Skaitytoją papiktino verslininkų pasirinktas reklamavimosi būdas: ar jie nepažeidžia reklamos įstatymo?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/skaitytoja-papiktino-verslininku-pasirinktas-reklamavimosi-budas-ar-jie-nepazeidzia-reklamos-istatymo-21 https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/skaitytoja-papiktino-verslininku-pasirinktas-reklamavimosi-budas-ar-jie-nepazeidzia-reklamos-istatymo-21 Karantino ribojimų paliesti verslininkai ieško įvairių išeičių, kurios padėtų išvengti didelių nuostolių. Nemaža dalis duris priverstinai užvėrusių maitinimo įstaigų kaip išsigelbėjimą pasirinko maisto tiekimą į namus. Dėl to galima pastebėti, kad socialiniuose tinkluose bei kitose interneto platformose nuolat šmėžuoja skelbimai apie minėtas paslaugas. Tačiau yra ir tokių verslininkų, kurie nusprendė priartėti prie potencialių klientų skirdami jiems išskirtinį dėmesį - ne viename Jonavos daugiabutyje už butų durų buvo palikti lankstinukai, primenantys apie galimybę užsisakyti maisto iš konkretaus restorano.  Vieną iš jų rado ir jonavietė Erika, kuri nei kiek neapsidžiaugė radiniu ir suabejojo, ar toks reklamavimosi būdas nepažeidžia įstatymų. Skaitytojos klausimas perduotas Valstybinei vartotojų teisių apsaugos tarnybai (VVTAT), kuri pažeidimų neįžvelgia.

Papiktino pasirinktas būdas

,,Kai po darbo grįžau namo ir užėjau į laiptinę, iškart pastebėjau, kad už kiekvieno buto durų užkištos reklamos. Negana to, dalis jų mėtėsi tiesiog ant žemės. Aš suprantu, kad karantinas ir verslininkai nori priminti apie galimybę užsisakyti maisto į namus, bet reklamos ne viename daugiabutyje yra padarytos specialios skelbimų lentos, kodėl lankstinukų nepakabinus tiesiog ant jų? Dabar be reikalo prigamintas kalnas šiukšlių... Kiek žinau, reklamos įstatymai numato tam tikrus ribojimus. Jei jau į pašto dėžutes negalima bet ko mesti, tai gal ir mano minėtu atveju padarytas pažeidimas?', - klausė skaitytoja. 

Nėra draudžiama

VVTAT, reaguodama į paklausimą, primena, kad  Reklamos įstatymo 13 straipsnio 1 dalyje nustatyta, kad reklama telefonu, telefaksu, elektroniniu paštu gali būti teikiama tik reklamos vartotojo sutikimu arba jo prašymu, o 2 dalyje nustatyta, kad draudžiama tiesiogiai teikti reklamą konkrečiam asmeniui, jeigu yra aiškiai išreikštas šio asmens nesutikimas.

,,Pažymėtina, kad minėtame straipsnyje yra įtvirtintas baigtinis sąrašas atvejų, kada, teikiant reklamą, yra reikalaujama turėti išankstinį vartotojo sutikimą bei kada draudžiama teikti reklamą. Konkrečiu atveju apribojimų reklamai, teikiamai ant buto durų rankenos, įstatymai nenumato, todėl tokia reklama, nors ir nepageidaujama, tačiau Reklamos įstatymo nėra draudžiama", - aiškina VVTAT.

Siūlo sprendimą

Jonavos rajono savivaldybės viešosios tvarkos skyrius antrina VVTAT - reklamos įstatymo pažeidimo aptartu atveju nėra. 

,,Mūsų nuomone, jei namo gyventojai nepageidauja gauti reklaminių skrajučių, jie turėtų šią savo valią išreikšti ne tik ant pašto dėžučių parašydami, kad nepageidauja gauti reklamos, bet ir laiptinės skelbimų lentoje iškabinti pranešimą, jog išnešiojama reklama yra nepageidaujama. Tuomet reklamos skleidėjas bus atsakingas už Reklamos įstatymo nuostatų pažeidimą", - teigia viešosios tvarkos skyriaus pareigūnai.

Anot jų, reklamos skleidėjo nepavyks apkaltinti ir dėl šiukšlinimo.

,,Jis kaip ir neturi tikslo šiukšlinti, o, kad skrajutės atsiduria ant laiptinės grindų, tai dėl kitų aplinkybių", - aiškina pareigūnai.

Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Skaitytoją papiktino verslininkų pasirinktas reklamavimosi būdas: ar jie nepažeidžia reklamos įstatymo?

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 14 Dec 2020 14:50:07 +0200
<![CDATA[Antrokės močiutė: Vaikai grąžinami į klases??? Jūs rimtai?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/antrokes-mociute-vaikai-grazinami-i-klases-jus-rimtai https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/antrokes-mociute-vaikai-grazinami-i-klases-jus-rimtai Jonavos Panerio pradinėje mokykloje kurį laiką dėl Covid-19 infekcijos židinio nustatytas infekcijų plitimą ribojantis režimas ir kelios grupės ugdymo procesą vykdė nuotoliniu būdu. Situacijai negerėjant, vadovaujantis rajono savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu, uždarytos ne tik kelios klasės, bet ir visa mokykla - ugdymo procesas visose pradinėse klasėse organizuotas nuotoliniu būdu nuo lapkričio 24 d. iki gruodžio 8 d. imtinai. Pasibaigus infekcijų plitimą ribojančiam režimui, šiandien, gruodžio 9-ąją, mokiniams leista sugrįžti į klases. Tačiau tokiu sprendimu stebisi antrokės močiutė ir teigia, kad griežtinant karantino sąlygas, vaikų grąžinimas į klases nėra protingas sprendimas. Jonavos Panerio pradinės mokyklos vadovė pateikia situacijos išaiškinimą.

Vaikai grąžinami į klases??? Jūs rimtai?

„Norėčiau sužinoti, kieno nurodymu ar sprendimu Panerio pradinė mokykla atnaujino kontaktinės pamokas? Kai rajone daugėja susirgimų, kai griežtinamas karantinas ir ribojami šeimos kontaktai, vaikai grąžinami į klases??? Jūs rimtai?

​Šįryt anūkė, antrokė išvažiavo į mokyklą. Vakar tėvai, bent jos klasė, gavo pranešimą, kad kas nori į mokyklą - prašom! Aišku, vaikai nori. Bet tai čia žiauru mano nuomone - jei visi uždaryti, parduotuvių aikštelės ribotos - mokyklos atnaujina pamokas!!!“, - tokiu sprendimu stebisi antrokės močiutė.

Šiuo atveju mokykla sprendimų nepriima

LR Vyriausybė yra nutarusi, kad tik nuotoliniu būdu mokysis visi mokiniai nuo 5 iki 12 klasių iki pat žiemos atostogų, o pradinukų atostogos ilginamos – nuo gruodžio 14 d. iki sausio 3 d. Jonavos Panerio pradinė mokykla, pasibaigus infekcijų plitimą ribojančiam režimui, kontaktines pamokas atnaujino nuo gruodžio 9 d. iki gruodžio 14 d. ir tik tiems mokiniams, kurių tėvai patys nusprendė vesti vaikus į klases.

„Šiuo atveju pati mokykla nepriima sprendimų – juos priima steigėjas, rajono savivaldybė. Todėl, savivaldybės administracijos direktoriaus sprendimu, gruodžio 8 d. pasibaigus infekcijos plitimą ribojančiam režimui, tėvai buvo informuoti, kad jie gali ir neleisti vaikų į mokyklą, rūpindamiesi jų saugumu. Nemaža dalis tėvų taip ir nusprendė. Kiek vaikų mokosi nuotoliniu būdu ir kiek atėjo į klases – dar nesuskaičiavom, nes kontaktinės pamokos prasidėjo tik šiandien, nuo 8 val. ryto“, - teigia Jonavos Panerio pradinės mokyklos vadovė Gita Levickienė.

Panerio pradinė mokykla kontaktines pamokas vykdys tik tris darbo dienas – nuo šiandien, gruodžio 9 d. iki penktadienio imtinai, mat kaip skelbiama, nuo pirmadienio pradinukai jau atostogaus. Mokyklos vadovė tikina, kad informacija apie pradinukų atostogas nuo gruodžio 14 d. taipogi išplatinta tėvams.

Anot mokyklos vadovės, srautų valdymui, patalpų dezinfekcijai, apsaugos priemonių naudojimui, klasių užpildymui, vaikų užsiėmimui lauke ir patalpose mokykla skiria ypatingą dėmesį – naudojamos visos privalomos ir rekomenduojamos priemonės. Ugdymo organizavimui vykdomos visos būtinosios sąlygos, kurias nurodo Sveikatos apsaugos, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, Jonavos rajono savivaldybės administracija.

 

Antrokės močiutė: Vaikai grąžinami į klases??? Jūs rimtai?

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 09 Dec 2020 10:04:25 +0200
<![CDATA[Skaitytoja Gražina: apriboti karantino, turėsime išsisukti dar ir be elektros ]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/skaitytoja-grazina-apriboti-karantino-turesime-issisukti-dar-ir-be-elektros https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/skaitytoja-grazina-apriboti-karantino-turesime-issisukti-dar-ir-be-elektros Karantinas - laikotarpis, kai nemaža dalis gyventojų yra priversti nuolat būti namuose - darbai, mokslai organizuojami nuotoliniu būdu ir tai, nori ar ne, apriboja judėjimą. Namuose didžiąją dalį savo dienos praleidžia ir skaitytoja Gražina, kuri pasakoja, kad šiandien ją nemaloniai nustebino Elektros skirstymo operatoriaus (ESO) atsiųstas pranešimas apie planuojamus darbus. Informuota, jog Ragožių kaime, Taikos gatvėje, bus atjungta elektra. Gražina teiraujasi, kodėl tokie darbai atliekami karantino metu? ESO pateikia savą paaiškinimą.

Gavo pranešimą

,,Esu pakantus žmogus ir stengiuosi nesiskųsti, bet šiandien gautas elektroninis laiškas "pakirto" kojas. Lauke šalta, karantinas, vaikų į darželį vesti nuo kitos savaitės negalima (šiuo metu neina taip pat - izoliacija), pradinukui atostogos, o elektros tinklai informavo, kad nebus elektros. Planiniai darbai gruodžio 14d. nuo 11 iki 17 val. Tuo metu, mūsų namų ūkis netenka galimybės gaminti maisto ir šildytis patalpų. O karantino metu, kur dėtis su mažais vaikai? Ar negali jie planinių darbų perkelti į pavasarį?", - klausė skaitytoja.

Darbų apimtis sumažino

ESO savo ruožtu praneša, kad Lietuvoje tebesitęsiant karantinui, ESO sumažino elektros ir dujų skirstymo tinklo darbų apimtis ir vykdo tik būtinus elektros ir dujų skirstymo tinklo patikimumui ar klientams reikalingus tinklo reikšmingų defektų, gedimų šalinimo, naujų klientų prijungimo darbus, kad būtų išvengta kitų netikėtų elektros ir dujotiekio atsijungimų. 

,,ESO supranta, kad šiuo įtemptu laikotarpiu, kai didelė dalis gyventojų dirba iš namų, būti be elektros energijos – sudėtinga, tačiau ESO kasdienis darbas yra rūpintis patikimu elektros energijos ir dujų tiekimu į kiekvienus Lietuvos namus. Todėl kai kuriais atvejais klientams elektros tiekimą laikinai tenka atjungti ir dėl to, kad reikia pajungti naujus vartotojus kaimynystėje, kurie be elektros negali visavertiškai įsikurti pastatytuose namuose. Taip pat kai toje pačioje linijoje kiti klientai užsako atitinkamus darbus arba įvertinus žiemos metu kylančius pavojus, kai dėl sniego ar ledo gali būti nutraukta visa linija ir laikas be elektros būtų kur kas ilgesnis", - aiškina ESO.

Vykdo neišvengiamus darbus

Be to, ESO akcentuoja, kad  per karantiną vykdomi neišvengiami darbai, pavyzdžiui, jei ant elektros linijos užvirto medis, dėl kitų priežasčių sugedo elektros linija ar transformatorinė, nustatyti kritiniai tinklo defektai, ar sugedo kiti elektros ar dujų tinklo įrenginiai, taip pat elektros tinklo rekonstravimo darbai, kurie būtini elektros energijos kokybei ir elektros tinklo patikimumui užtikrinti. Karantinas tęsiasi jau kurį laiką, tad darbų nukėlimas gali stipriai pakenkti elektros ir dujų tinklų patikimumui.

,,Tam, kad klientai galėtų pasiruošti planuojamiems elektros tinklo atjungimams, apie tai įprastai informuojama SMS žinute ir elektroniniu paštu prieš 5 dienas. Esant ypatingoms situacijoms, klientams apie tai informuojant ESO specialistus, su gyventojais ieškoma sprendimų, kada ir kuriuo laiku galėtų būti atlikti darbai.

ESO specialistai siekia užtikrinti, kad dėl galimo gedimo elektros tinklo atjungimas būtų kuo trumpesnis. Planinių atjungimų rugsėjo – lapkričio mėn. duomenys rodo, kad siekiant gyventojams sumažinti nepatogumus darbai atliekami vidutiniškai 2 val. greičiau nei būna planuota, o atliktų darbų vidutinė trukmė nesiekia 4 valandų", - aiškina ESO.

Šviesiu paros metu

Taip pat atkreipiamas dėmesys, kad rekonstravimo bei remonto darbai elektros įrenginiuose tamsiu paros metu nėra vykdomi (išskyrus avarinius darbus, kai reikia atstatyti elektros energijos tiekimą klientams), nes tai kelia grėsmę darbuotojų saugumui.

,,Apie planuojamus būtinus vykdyti elektros ar dujų tinklo darbus informuojama iš anksto, todėl gyventojams tokiais atvejais patariama pasiruošti vandens atsargas (ne tik maistui ruošti, bet ir sanitarinėms reikmėms), įkrauti elektrinius prietaisus, taip pat apie trumpalaikius elektros tiekimo trikdžius rekomenduojama informuoti darbdavius, jei dirbama iš namų. ESO atsiprašo gyventojų ir apgailestauja dėl galimų nepatogumų", - skelbia ESO.

Darbai, kurie karantino metu neatliekami

ESO taip pat informuoja, kad kol Lietuvoje tęsiasi karantinas, kai kurie elektros ir dujų tinklo darbai neatliekami.

Atsižvelgiant į specialistų rekomendacijas dėl „Covid-19“ viruso grėsmės ir siekiant apsaugoti ESO darbuotojų, rangovų darbuotojų ir klientų sveikatą, mažinti tiesioginio fizinio kontakto galimybes, karantino laikotarpiu ESO šių darbų nevykdo:

Daugiabučių dujų sistemų techninė priežiūra;
Vartotojų dujų sistemos pertvarkymo paslaugos (skaitiklių, viryklių perkėlimai);
Dujų apskaitos prietaisų įrengimo paslauga, kai dėl apskaitos prietaiso įrengimo reikalinga dujų tiekimą nutraukti ir kitiems vartotojams;
Elektros ir dujų apskaitos prietaisų keitimas buities klientams pasibaigus metrologinei patikrai, kai apskaita įrengta buto ar namo viduje;
Elektros ir dujų tiekimo atjungimo buities klientams paslauga, kai apskaita įrengta buto ar namo viduje. 

Duomenys realiu laiku apie šalyje vykdomus ESO darbus pateikiami skaitmeniniame žemėlapyje adresu eso.lt/zemelapis. Jei gyventojams kiltų klausimų ar jie norėtų pasitikslinti dėl ESO atliekamų būtiniausių darbų laiko, trukmės, planuojamos darbų pabaigos, prašome skambinti nemokamu telefonu 1852.

Skaitytoja Gražina: apriboti karantino, turėsime išsisukti dar ir be elektros

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 08 Dec 2020 14:17:59 +0200
<![CDATA[Vairuotojai nekantrauja – kada Jonavoje atsidarys Neste?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/vairuotojai-nekantrauja---kada-jonavoje-atsidarys-neste https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/vairuotojai-nekantrauja---kada-jonavoje-atsidarys-neste Vairuotojai jau nekantrauja ir teiraujasi, kada Jonavoje pradės veikti naujoji Neste degalinė, nes buvo skelbta, kad šio tinklo 10 naujų degalinių šalyje planuojama atidaryti dar šiais metais. Neste atstovai tikina, kad naujomis paslaugomis Jonavoje bus galima naudotis visai netrukus ir atidarymo proga žada patrauklius pasiūlymus.

Vairuotojai nekantrauja

Su naujo degalinių tinklo atėjimu vairuotojai tikisi patrauklių pasiūlymų, o galimai ir konkurencingų kuro kainų – juk yra tekę girdėti, kad Jonavos degalinių siūlomos degalų kainos ženkliai didesnės nei pas kaimynus.

„Kurą stengiuosi pilti Neste degalinėje, o kai jos nėra Jonavoje, šiek tiek nepatogu. Jonavos naujai statomoje degalinėje, infrastruktūra, matosi, kad jau paruošta - kelio nuorodos, švieslentė, kolonėlės – yra. Kada planuojama veiklos pradžia?“, - teiravosi vairuotoja Jolanta ir atsiunčia nuotrauką, kaip įrodymą apie paruoštą infrastruktūrą. 

„Gal atidarymo metu planuojamos akcijos, nuolaidos, staigmenos ar siurprizai klientams? Nesinori pražiopsoti gerų pasiūlymų. Ar ketinama rengti iškilmingą atidarymą?“, - nekantravo Erikas.

Tik kitais metais

Šių metų pradžioje buvo skelbiama, kad „Neste Lietuva“ planuose – aktyvi degalinių tinklo plėtra. Investicijoms skirta suma leis bendrovei atidaryti iki 10 naujų degalinių visoje šalyje dar šiemet, tačiau anot „Neste Lietuva“ generalinio direktoriaus Markus Lindkvist, naujomis paslaugomis Jonavoje bus galima naudotis tik kitais metais.

„Džiaugiamės, kad „Neste“ pagaliau atkeliauja į Jonavą ir artimiausiu metu klientams galės pasiūlyti savo transporto priemonių degalų bakus papildyti aukštos kokybės degalais. Planuojame, kad naujai pastatyta, moderniai bei patogiai įrengta „Neste“ degalinė klientus aptarnauti pradės 2021 m. pradžioje.

Artėjant naujos degalinės atidarymo dienai, atsakingai vertinsime epidemiologinę situaciją šalyje ir imsimės visų prevencinių veiksmų klientų saugumui užtikrinti. Apie tikslią datą, planuojamas specialias iniciatyvas bei patrauklius pasiūlymus vairuotojams naujos degalinės atidarymo proga Jonavos gyventojus informuosime papildomai“, - komentuoja „Neste Lietuva“ generalinis direktorius Markus Lindkvist.

Kaip ir visos „Neste“ degalinės, naujoji degalinė Jonavoje bus automatinė ir veiks visą parą. Tikimasi, kad vairuotojams ir keleiviams savitarnos paslauga padės sutaupyti laiko bei užtikrins malonią patirtį.

Taip pat planuojama, kad ateityje šalia degalinės duris atvers greitojo maisto restoranas.

Naujoji Neste degalinė statoma Plento g. 7, Gudžionių k., Šilų sen., Jonavos r. sav.

Vairuotojos Jolantos nuotrauka 

 

Vairuotojai nekantrauja – kada Jonavoje atsidarys Neste?

]]>
jonavoszinios.lt Fri, 04 Dec 2020 09:17:10 +0200
<![CDATA[Jonavietė: darbuotojams susirgus koronavirusu, "Maxima" slepia informaciją]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonaviete-darbuotojams-susirgus-koronavirusu-maxima-slepia-informacija https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonaviete-darbuotojams-susirgus-koronavirusu-maxima-slepia-informacija Gruodžio 2-osios vakarą žiniasklaida gavo neraminančią jonavietės žinutę, kurioje teigiama, kad Rimkų mikrorajone esančiame prekybos centre „Maxima“, darbuotojams susirgus koronavirusu, prekybos tinklas, moters žodžiais tariant, slepia informaciją ir nesiima jokių veiksmų.

„Susirgo apsauginis „Maximoje“, esančioje Jonavoje, Chemikų gatvėje. Ir dar viena pardavėja, kuri dar 2 dienas su temperatūra dirbo. Tuomet pasidarė Covid testą -  teigiamas. Tai kodėl minėta "Maxima" ir toliau dirba? Ar niekam nereikia izoliuotis? Net pardavėjom nedaro testų?“,  – rašė jonavietė bei tikina, kad prekybos tinklas slepia informaciją.

Tą patį vakarą moters atsiųsta žinia perduota prekybos tinklui „Maxima“ bei paprašyta pateikti paneigimą arba patvirtinimą. Šiandien, gruodžio 3-ąją gautas „Maximos“ komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorės Ernestos Dapkienės komentaras.  

Esame atviri ir nuo COVID-19 pandemijos pradžios visuomenę informuojame apie kiekvieną savo darbuotojų užsikrėtimo koronavirusu atvejį. Anksčiau skelbdavome pranešimus spaudai, o nuo lapkričio pabaigos, kai Statistikos departamentas tapo pagrindiniu COVID-19 duomenų šaltiniu, informacija apie susirgusius darbuotojus skelbiama specialiame internetiniame polapyje: https://www.maxima.lt/covid19prevencija

„Maxima X“ parduotuvėje, Chemikų g. 37-2, pirmas susirgimas COVID-19 infekcija buvo nustatytas lapkričio 25 dieną. Koronavirusu užsikrėtė apsaugos darbuotojas (paskutinįsyk savo darbo vietoje lankėsi lapkričio 22 dieną). Kartu su Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistais atlikus epidemiologinį tyrimą, nenustatyta, kad jis turėjo didelės rizikos kontaktų su kitais kolegomis. „Maxima X“ parduotuvėje buvo atlikta pilna vidaus patalpų dezinfekcija. 

Gruodžio 1 d. susirgimas COVID-19 infekcija nustatytas dar vienai „Maxima X“ parduotuvės, Chemikų g. 37-2, darbuotojai. Ji paskutinįsyk savo darbo vietoje lankėsi lapkričio 27 dieną. Didelės rizikos artimų kontaktų su kitais asmenimis nebuvo. Šis atvejis nėra siejamas su šioje parduotuvėje dirbančiu apsaugos darbuotoju, kuris yra susirgęs COVID-19 liga. 

„Maxima X“ parduotuvė, Chemikų g. 37-2, yra pilnai dezinfekuota, todėl darbuotojai ir pirkėjai gali jaustis saugiai ir toliau lankytis šiose parduotuvėse 

Šiuo metu laikomės itin sugriežtintų higienos reikalavimų: reguliariai dezinfekuojami pirkinių vežimėliai ir krepšeliai bei kiti įvairūs paviršiai, parduotuvių vėdinimui yra padidinta šviežio oro cirkuliacija. Darbuotojai yra supažindinti su papildomomis rekomendacijos vengti tiesioginių tarpusavio kontaktų ir laikytis saugaus atstumo. 

Besąlygiškai laikomės Sveikatos apsaugos ministerijos ir Vyriausybės sprendimų, numatančių užtikrinti darbuotojų sveikatos priežiūrą.  Darbuotojai yra aprūpinti būtinomis apsaugos priemonėmis – medicininėmis kaukėmis ar apsaugos skydeliais, pirštinėmis, dezinfekciniais rankų skysčiais. Kasdien „Maxima“ darbuotojams yra matuojama temperatūra. Jeigu darbuotojai jaučiasi prastai, turi peršalimo ar gripo simptomų, tuomet jų prašoma likti namuose. 

Prekybos tinklas „Maxima“ savo esamus ir būsimus darbuotojus yra apdraudęs specialiu draudimu nuo COVID-19 ligos bei papildomu sveikatos draudimu. 

Šiuo metu visoje Lietuvoje yra ribojamas į parduotuves patenkančių pirkėjų srautas, laikantis Vyriausybės reikalavimo, kad vienam pirkėjui būtų užtikrintas ne mažesnis nei 10 kv. m plotas. Pirkėjų prašoma parduotuvėse laikytis saugaus – 2 metrų – atstumo, nepamiršti dėvėti apsaugines veido kaukes, dezinfekuoti rankas ir naudotis nemokamomis vienkartinėmis pirštinėmis, kurias galima rasti prie įėjimo. Visose „Maxima“ parduotuvėse atėjusiems apsipirkti yra galimybė nemokamai gauti apsauginę veido kaukę.

Archyvo nuotr. 

Tai yra subjektyvi skaitytojos išreikšta nuomonė už kurią portalas jonavoszinios.lt neatsako  

Jonavietė: darbuotojams susirgus koronavirusu, "Maxima" slepia informaciją

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 03 Dec 2020 11:23:59 +0200
<![CDATA[Pasigenda logikos: vienas vaikas galimai turėjo artimą kontaktą su sergančiu koronavirusu, kitas - toliau eina į mokyklą]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/pasigenda-logikos-vienas-vaikas-galimai-turejo-artima-kontakta-su-serganciu-koronavirusu-kitas---toliau-eina-i-mokykla https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/pasigenda-logikos-vienas-vaikas-galimai-turejo-artima-kontakta-su-serganciu-koronavirusu-kitas---toliau-eina-i-mokykla Koronavirusui plintant toliau, susirgimai kiekvieną savaitę fiksuojami ir Jonavos rajono ugdymo įstaigose. Vienoje jų (skaitytojos prašymu, siekiant apsaugoti mažamečių interesus, pavadinimas neįvardijamas) mokosi ir skaitytojos Rūtos dukra. Moteris kreipėsi į portalą jonavoszinios.lt su konkrečiu klausimu - ar nustačius, kad vienas šeimos narys galimai turėjo artimą kontaktą su užsikrėtusiuoju, kitas gali nesiizoliuoti? Moterį neramina faktas, kad jos atžala toliau lanko pamokas su klasioku, kurio brolis gali sirgti COVID - 19. Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) savo ruožtu paaiškina, kokios taisyklės galioja šeimos nariams, vienam turėjus kontaktą su asmeniu, užsikrėtusiu koronavirusu.

Nemato logikos

,,Mano dukra eina į mokyklą. Vieną dieną ji grįžo kupina emocijų, nes jos klasiokas papasakojo, kad jo broliui nereikia į pamokas - jis izoliacijoje. Mano žiniomis, vaikas izoliacijoje, nes jo klasėje nustatytas susirgimas koronavirusu. Tokia situacija man atrodo absurdiška - vienas šeimos narys izoliuojasi, nes gali būti užsikrėtęs, o kiti, gyvenantys su juo, eina į darbus, mokyklą... Ar jie nepažeidžia taisyklių? Jei ne, kyla klausimas, ar saviizoliacijos taisyklės - logiškos? Taip ir plinta tas virusas, o mes piktinamės žmonėmis, kurie lauke renkasi prie eglučių...", - savo nuomonę išdėstė jonavietė.

Taisyklių nepažeidžia

Skaitytojos klausimas perduotas NVSC, kuris primena, kada asmenys privalo izoliuotis.

,,Vadovaujantis SAM įsakymu Nr. V-352 „Dėl Asmenų, sergančių COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), asmenų, įtariamų, kad serga COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), ir asmenų, turėjusių sąlytį, izoliavimo namuose, kitoje gyvenamojoje vietoje ar savivaldybės administracijos numatytose patalpose taisyklių patvirtinimo: 2 p. Taisyklės yra privalomos:

2.1. asmens sveikatos priežiūros įstaigoms, kuriose tiriamas, stebimas ar gydomas ligonis ar asmuo, įtariamas, kad serga, ar sąlytį turėjęs asmuo;

2.2. pirmines ambulatorines asmens sveikatos priežiūros šeimos medicinos paslaugas teikiančioms įstaigoms, prie kurių ligonis ar asmuo, įtariamas, kad serga, ar  sąlytį turėjęs asmuo yra prisirašęs;

2.3. NVSC;

2.4. ligoniams, asmenims, įtariamiems, kad serga, ir sąlytį turėjusiems asmenims.

Vadovaujantis p. 84. Izoliacijos taikymo terminas: 84.3 p.  sąlytį su sergančiuoju COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) turėjusiems asmenims – 14 dienų nuo paskutinės sąlyčio dienos", - aiškina NVSC.

Paprastai sakant, izoliuotis turi tik tas šeimos narys, kuris turėjo kontaktą su patvirtintu Covid - 19 ligos atveju.

Spręsti, ar tokios taisyklės - logiškos, nesiimame, tačiau Rimos įvardyta šeima laikosi jų taip, kaip ir priklauso.

Nauji ribojimai

Primename, kad vakarykščiu Vyriausybės nutarimu įvestos griežtesnės karantino sąlygos – sumažintas leidžiamas besibūriuojančių žmonių skaičius, uždraustas prekybos centruose dirbančių laikinų prekybininkų darbas. Taip pat, siekiant apriboti prekybos vietų lankytojų srautus, rekomenduojama atsisakyti trumpalaikių pardavimų skatinimo priemonių.

Vyriausybė pritarė Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) pasiūlymui parduotuvėse, prekybos centruose ir paslaugų teikimo vietose uždrausti laikinų prekybos vietų veiklą, kai prekyba vykdoma ne fiziškai atskirtose parduotuvėse, o bendrose prekybos centrų patalpose ir praėjimuose. Išimtys taikomos prekybai maisto produktais, pirotechnikos priemonėmis bei stacionarioms prekybinėms salelėms.

Artėjant šventiniam laikotarpiui, daugelyje prekybos vietų yra rengiamos kalėdinės mugės, kuriose vykdoma prekyba ne fizinėse parduotuvėse, o laikinose prekybos vietose, kur būtų sunku užtikrinti saugų atstumą ir tinkamą kitų koronaviruso plitimo prevencijai skirtų priemonių laikymąsi.

Vyriausybė taip pat pritarė pasiūlymui sumažinti besibūriuojančių žmonių skaičių nuo penkių iki dviejų asmenų viešose vietose, prekybos ir paslaugų teikimo vietose. 

Taip pat visose parduotuvėse, prekybos centruose, turgavietėse ir kitose viešose prekybos vietose bei paslaugų teikimo vietose rekomenduojama nenaudoti trumpalaikių pardavimų skatinimo priemonių, didinančių pirkėjų ir lankytojų srautus.

Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Pasigenda logikos: vienas vaikas galimai turėjo artimą kontaktą su sergančiu koronavirusu, kitas - toliau eina į mokyklą

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 03 Dec 2020 10:34:30 +0200
<![CDATA[Agresyvus katinas terorizuoja daugiabučio gyventojus]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/agresyvus-katinas-terorizuoja-daugiabucio-gyventojus https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/agresyvus-katinas-terorizuoja-daugiabucio-gyventojus Šunys ir katės - mylimi augintiniai, kuriuos savo namuose laiko ne vienas žmogus. Visgi, ne visi sugeba tinkamai rūpintis savo keturkojais, tuomet šie gali sukelti rimtų nepatogumų ar net pavojų kaimynams. Su tuo susidūrė ir Fabriko gatvės 14 namo gyventojai: agresyvus katinas puldinėja juos, o vienas žmogus jau spėjo patirti ir jo sukeltus nemenkus sužalojimus. Kaip rodo policijos pareigūnų įvykių suvestinės, problema itin aktuali - šiais metais nuo naminių keturkojų nukentėjo ne vienas jonavietis. Negana to, gautos kelios dešimtys pranešimų dėl skirtingų Gyvūnų laikymo taisyklių pažeidimų.

Šeimininkai ignoruoja kaimynus

,,Name susidūrėme su bėda - agresyviu kaimynų augintiniu, t.y. katinu. Gal istorija kažkam pasirodys juokinga, bet galbūt jūs patarsite, kur mums kreiptis. Katinas yra neprižiūrėtas, nešertas ir neįleidžiamas į vidų, todėl dažniausiai būna laiptinėje, kur ir kyla visos problemos. Puola ir gana skaudžiai (pridedu nuotrauką), klykia, šnypščia, kanda, šoka į kojas, elgiasi kai sarginis šuo ir turi pakankamai jėgos. Mūsų laiptinėje gyvena vyresnio amžiaus žmonės su įvairiomis ligom, jie nepajėgia apsiginti nuo gyvūno. Su kaimynais tartis dėl augintinio neįmanoma, nes jie patys yra agresyvūs kaip ir jis. Jie nežada jo tvarkyti. Kur mums kreiptis dėl šios problemos?", - tokia žinutė pasiekė redakciją. 

Šeimininkų atsakomybė

Kaip nurodo Jonavos rajono savivaldybės gyvūnų laikymo taisyklės, gyvūnų laikytojai, įskaitant Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatyme numatytas pareigas, turi užtikrinti, kad jų augintiniai nekels grėsmės kitiems žmonėms ar gyvūnams. Taip pat nelaikyti ir nepalikti be priežiūros gyvūnų daugiabučių namų bendrojo naudojimo erdvėse: rūsiuose, koridoriuose, laiptinėse. Šalia to pabrėžiama, kad gyvūnams privalo būti sudarytos tinkamos, jų sveikatos ir gerovės reikalavimus atitinkančios laikymo sąlygos (patalpos, aplinka, pašaras, vanduo ir t.t.).

Įžvelgus, kad asmuo pažeidė minėtas taisykles, visada reikėtų pranešti Jonavos rajono savivaldybės viešosios tvarkos skyriui (tel.nr.: 8 349 20707) arba policijos pareigūnams (bendruoju pagalbos tarnybų nr.: 112 arba interneto portale https://www.epolicija.lt/).

Beveik 40 pranešimų

Kaip portalą jonavoszinios.lt informavo Kauno apskr. VPK komunikacijos poskyris, per šiuos metus Kauno apskr. VPK Jonavos rajono policijos komisariate gauti 39 pranešimai dėl įvairių Gyvūnų laikymo taisyklių pažeidimų. Iš jų 7 dėl šuns įkandimo pranešėjams, 1- dėl katino įkandimo.

Policijos pareigūnams pranešta ir apie Fabriko gatvės 14-ojo namo gyventojų bėdą.

Jei šeimininkai nesiims jokių veiksmų, kad gyvūnas nebekeltų pavojaus aplinkiniams, jiems gresia ne tik piniginė bauda, bet ir keturkojo konfiskacija. 

Kalbant apie įvykius, kuomet žmonės yra sužalojami gyvūnų, reikėtų nedelsti ir skubiai kreiptis tiek į policijos pareigūnus, tiek į medikus - užfiksavus įvykio faktą, reikia nepamiršti ir rizikos užsikrėsti pasiutlige.

Gydymo nėra

Užkrečiamų lygų ir AIDS (ULAC) centras primena, kad inkubacinis pasiutligės periodas trunka nuo 12 dienų iki kelių mėnesių. Jo trukmė priklauso nuo užkrato patekimo vietos (kuo arčiau galvos, tuo inkubacija trumpesnė), nuo į žaizdą patekusio užkrato kiekio, įkandimo vietos įnervavimo ypatumų, apkandžiotojo imuninės sistemos. Pirmieji pasiutligės simptomai panašūs į gripą: karščiavimas, galvos skausmas, didelis silpnumas. Šis periodas gali užtrukti apie savaitę. Ligai progresuojant atsiranda ir kitų simptomų. Skiriamos dvi tipinės pasiutligės formos. Encefalitas su sujaudinimu yra klasikinė pasiutligės forma, pasireiškianti vandens baime, oro judėjimo baime, gerklų spazmais. Paralyžinė pasiutligės forma pasireiškia progresuojančiu raumenų silpnumu be galvos smegenų pažeidimo požymių. Neurologinių simptomų periodas gali užtrukti apie savaitę, paskui pereina į komą ir baigiasi mirtimi.

,,Iki šiol nėra veiksmingo pasiutligės gydymo. Nepaisant bandomų įvairių gydymo būdų, pagydyti sergančiųjų pasiutlige klinikinių simptomų stadijoje nepavyksta. Įkandus bet kokiam gyvūnui rekomenduojama kreiptis į asmens sveikatos priežiūros įstaigą, kur gydytojas įvertinęs situaciją ir galimą riziką užsikrėsti pasiutlige skirs profilaktinį pasiutligės vakcinacijos kursą", - akcentuoja ULAC.

Agresyvus katinas terorizuoja daugiabučio gyventojus

]]>
jonavoszinios.lt Fri, 20 Nov 2020 14:22:25 +0200
<![CDATA[Jonavietė Milda: ,,Kol nepasikeis mūsų mentalitetas ir sirgdami eisime į darbus, užkrečiamos ligos toliau plis"]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonaviete-milda-kol-nepasikeis-musu-mentalitetas-ir-sirgdami-eisime-i-darbus-koronavirusas-toliau-plis https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonaviete-milda-kol-nepasikeis-musu-mentalitetas-ir-sirgdami-eisime-i-darbus-koronavirusas-toliau-plis Koronavirusui toliau plintant, redakciją pasiekia įvairūs jonaviečių klausimai ir nusiskundimai - nuolat teiraujamasi dėl saviizoliacijos taisyklių, karantino ribojimų, apsisaugojimo priemonių tinkamo naudojimo ir pan. Šįkart sulaukta jonavietės Mildos skambučio. Ji atkreipė dėmesį į neatsakingų asmenų elgesį - moteris pastebi, kad dalis žmonių nesilaiko specialistų rekomendacijų ir eina į darbus jausdami į gripą panašius simptomus. Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) akcentuoja, kad taip elgtis - nevalia ir primena, ką reikėtų daryti sunegalavus. 

Nepagarba kolegoms? 

,,Dirbu valstybinėje įstaigoje. Vadovas neskuba išleisti darbuotojų dirbti iš nuotolio, dėl to ir toliau darbuojamės kabinetuose su kolegomis. Labai gaila, bet tenka pastebėti, kad ne vienas jų į darbą ateina sloguodami, kosėdami, pasiteisindami tuo, jog ,,tikrai neserga koronavirusu", suprask, peršalo.

Tie, kurie bent šiek tiek mąsto, puikiai supranta, kad neatlikus testo, niekas negali būti garantuotas, kad jo kosėjimo priežastis - peršalimas. Dirbant kolektyve, nepradėsi atvirai barti kolegos - nesinori pykčių. Dėl to kreipiuosi į jus ir tikiuosi, kad mano laiškas paragins susimąstyti ne tik mano darbovietę, bet ir kitus.

Kol žmonės nesupras, kad eiti į darbą sergančiam - elementari nepagarba aplinkiniams, koronavirusas ir toliau plis. Aš suprantu, kad čia mūsų toks mentalitetas, jog ir su temperatūra ,,šliaužiame" į darbus, tačiau, manau, dabar privalome keisti požiūrį. Darbas nepabėgs, o susirgus ar užkrėtus artimuosius,  galime netekti daug daugiau nei pinigai", - savo pastebėjimus išdėstė skaitytoja. 

SAM rekomendacijos

Reaguojant į tai primename SAM rekomendacijas. Jose nurodoma, kad jei yra jaučiami peršalimo simptomai, pasireiškia sloga, kosulys, karščiavimas ir bet kokie ūmių viršutinių kvėpavimo takų sistemos simptomai, žmogus turėtų likti namuose, nevykti į darbą, parduotuvę ir kitas viešas vietas.

Pasireiškus panašiems į koronavirusą (COVID-19) simptomams: kosuliui, dusuliui, skonio ir (ar) uoslės praradimui, reikėtų kreiptis į šeimos gydytoją arba skambinti į karštąją koronaviruso liniją numeriu 1808.

SAM prašo visų gyventojų būti sąmoningais ir vadovautis viruso plitimo prevencijos instrukcijomis: vengti masinių susibūrimų, viešose vietose dėvėti nosį ir burną dengiančias veido kaukes, plauti ir dezinfekuoti rankas, laikytis atstumo ir t.t. Jei leidžia veiklos pobūdis, darbdaviai raginami sudaryti gyventojams galimybes dirbti nuotoliniu būdu.

Darbdavio pareigos

Atsižvelgus į viešojoje erdvėje skelbiamą informaciją, kad šalyje fiksuojamas užsikrėtusiųjų koronavirusu skaičiaus didėjimas, o nauji atvejai siejami su židiniais, tarp kurių yra ir įmonės, Valstybinė darbo inspekcija (VDI) primena apie parengtas rekomendacijas darbdaviams kaip apsaugoti riziką susirgti COVID-19 liga patiriančius asmenis nuo užsikrėtimo darbo metu bei ragina jų laikytis, kad būtų užtikrintas darbuotojų saugumas ir sveikata, o darbo vietos netaptų koronaviruso židiniais.

„Dar ir dar kartą noriu pabrėžti, jog darbdavio pareiga yra sudaryti darbuotojams saugias ir sveikatai nekenksmingas darbo sąlygas visais su darbu susijusiais aspektais bei organizuoti prevencinių priemonių įgyvendinimą, – kiek anksčiau yra sakęs Lietuvos Respublikos vyriausiasis valstybinis darbo inspektorius Jonas Gricius. – Žinoma, darbuotojai taip pat turi elgtis atsakingai ir laikytis darbdavio nurodymų dėl saugumo reikalavimų. Jei darbuotojams susirūpinimą kelia nepakankami darbdavių veiksmai, organizuojant darbą ar aprūpinant prevencijos priemonėmis, mažinančiomis tikimybę užsikrėsti koronavirusu, jie visuomet gali kreiptis į Darbo inspekciją. Tokiems atvejams, kai yra grėsmė darbuotojų saugai ir sveikatai, skiriame ypač didelį dėmesį“.

Siūlo taikyti prevencines priemones

 
Siekiant tinkamai suvaldyti COVID-19 ligos plitimą trumpuoju laikotarpiu ir užtikrinti COVID-19 ligos prevenciją, privaloma atnaujinti profesinės rizikos vertinimą, atsižvelgiant į darbuotojų susirgimo COVID-19 liga grėsmę, taip pat peržiūrėti ir atnaujinti darbo tvarkos taisykles, darbuotojų saugos ir sveikatos instrukcijas.


Atsižvelgiant į profesinės rizikos vertinimo išvadas, VDI rekomendacijose siūloma taikyti tokias prevencijos priemones, kurios reikalingos susidariusios epidemiologinės situacijos metu užtikrinant būtinųjų funkcijų vykdymą, pvz., susijusias su darbuotojų srautų valdymu, darbuotojų aprūpinimu asmeninėmis apsaugos priemonėmis, asmens higienos užtikrinimu bei patalpų dezinfekcija, darbuotojų sveikatos stebėsena, pavojaus, įmonės darbuotojui patvirtinus COVID-19 ligą, valdymu.

Kai darbuotojas užsikrečia


Tais atvejais, kuomet darbdaviui tampa žinoma, kad vienas iš darbuotojų yra užsikrėtęs, VDI rekomendacijose nurodoma, jog darbdavys turi nedelsiant sustabdyti vykdomus darbus įmonėje ar padalinyje, kuriame dirbo susirgęs darbuotojas, užtikrinti sąlygas visų galimai kontaktavusių su sergančiuoju asmeniu darbuotojų saviizoliacijai (pvz., informuoti apie galimybę dirbti nuotoliniu būdu ar galimybę kreiptis dėl nedarbingumo pažymėjimo), dezinfekuoti darbo patalpas, užtikrinus darbuotojų saugą leisti į darbo vietas sugrįžti bei darbus atnaujinti tik darbuotojams, neturėjusiems kontakto su darbuotoju, kuriam nustatyta COVID-19 liga.


Rekomendacijos dėl darbo vietų įrengimo ir jų saugumo užtikrinimo, grįžtant dirbti po karantino, patalpintos VDI interneto svetainėje https://www.vdi.lt/AtmUploads/Darbdaviams.pdf.

Į VDI rekomendacijas įtraukti patarimai, kaip aptarnauti lankytojus, saugant ir juos, ir darbuotojus nuo užsikrėtimo virusu, kaip nesukelti darbuotojų, esančių didesnėse rizikos susirgti sunkia COVID-19 liga grupėse, diskriminavimo.

Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Jonavietė Milda: ,,Kol nepasikeis mūsų mentalitetas ir sirgdami eisime į darbus, užkrečiamos ligos toliau plis"

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 16 Nov 2020 12:38:38 +0200
<![CDATA[Skaitytojas Vytas:,,Sprendimas, kad dalis vaikų turi grįžti į mokyklas - nelogiškas"]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/skaitytojas-vytassprendimas-kad-dalis-vaiku-turi-grizti-i-mokyklas---nelogiskas https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/skaitytojas-vytassprendimas-kad-dalis-vaiku-turi-grizti-i-mokyklas---nelogiskas Šalyje įvedus karantiną nutarta keisti ir ugdymo proceso tvarką: pradinukus mokyti mokyklose, o štai vyresnėliai gali būti mokomi nuotoliniu būdu arba mišriu - derinant nuotolines bei kontaktines pamokas. Tokį ugdymo modelį pasirinko ir skaitytojo Vyto vaikų mokykla. Vyras įsitikinęs, kad mokinių grįžimas į klases - neprotingas sprendimas. Dėl to jis teiraujasi, ar tėvai turi teisę neleisti savo atžalų į mokyklas ir reikalauti, jog jos būtų mokomos iš namų?


Nemato logikos


,,Mes su žmona dirbame atsakingus darbus, kuriuose nuolat kontaktuojame su daugybe žmonių, kas, akivaizdu, lemia, jog galime bet kada turėti sąlytį su užsikrėtusias koronavirusu.


Auginame du vaikus. Jie yra 5 ir 6 klasių mokiniai. Jau šią savaitę vienas jų grįžo į mokyklą - prieš savaitgalį gavome iš auklėtojos žinutę su pranešimu, jog pamokos vyks mokykloje. Kaip supratome, savaitę vaikas mokysis namie, savaitę - mokykloje.


Įvertinus tai, kad sūnus nuolat kontaktuos su skirtingais vaikais, o mes kasdien dirbsime su žmonėmis, manome, jog grįžimas į mokyklą nėra pats protingiausias sprendimas. Jei užsikrės jis arba mes, to iškart nesužinosime, o kontaktų turėsime daugybę.


Remiantis tuo, norėtume, jog būtų tęsiamas nuotolinis ugdymo procesas. Įdomu, ar tėvai turi teisę neleisti savo vaikų į mokyklas šiuo laikotarpiu? Kokia tvarka šiuo metu galioja ugdymo proceso organizavimui? Galbūt tai galėtų pakomentuoti Švietimo, mokslo ir sporto ministerija?


Visgi, keista, kad kai pavasarį turėjome kiek daugiau nei šimtą susirgimų, vaikai buvo mokomi iš namų, o dabar, kai susirgimų - tūkstančiai, jie raginami grįžti į mokyklas. Niekaip nesuprantu, kur tokių sprendimų logiškumas", - savo mintis išdėstė į redakciją paskambinęs jonavietis, nenorėjęs įvardyti mokyklos, kurioje mokosi jo vaikai.


Neturi teisės spręsti patys

Kaip portalą jonavoszinios.lt informavo Jonavos rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyrius, mūsų rajono ugdymo įstaigoms leista pačioms apsispręsti, kokį ugdymo proceso organizavimo modelį jos pasirinks. Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM) savo ruožtu akcentuoja, kad tėvai negali ignoruoti to.

,,Jeigu savivaldybė yra paskelbusi, kad jos švietimo įstaigos kažkurį laiką dirbs kontaktiniu būdu, ne nuotoliniu, tėvai savavališkai neturi teisės neleisti vaikų į mokyklas. Jeigu taip yra nutarta, vadinasi, epidemiologinė situacija rajone yra pagerėjusi. Savivaldybė taip pat vien pati nesprendžia, kokia yra epidemiologinė padėtis, tarkime, neturi teisės be Nacionalinio visuomenės sveikatos centro raštiško teikimo paskelbti savo teritorijoje infekcijų plitimą ribojantį režimą ir sustabdyti švietimo įstaigų veiklą. Tokiais atvejais visada yra tariamasi su visuomenės sveikatos specialistais, kurie atidžiai įvertina padėtį.


Primename, kad pagal Vyriausybės sprendimą, 1-4 kl. mokiniai visoje Lietuvoje ugdomi kontaktiniu būdu. 
Jiems lengviau užtikrinti saugumo reikalavimus, kadangi moko tas pats mokytojas toje pačiose klasėje, paprasčiau laikytis klasių izoliavimo principo.
5-12 kl. mokiniai gali būti ugdomi ir nuotoliniu, ir mišriu būdu - t.y. dalį laiko mokykloje, dalį - nuotoliniu. Kokį būdą pasirinkti, sprendžia savivaldybė arba mokykla", - informuoja ŠMSM.


Kelios galimybės


Derinant nuotolinį ir kasdienį mokymo būdą ugdymo procesas gali būti organizuojamas įvairiai: nuotoliniu būdu mokosi klasė, klasių srautas ar vyksta kažkuri ugdymo programa, pavyzdžiui, vidurinis ugdymas (III – IV gimnazijos klasės).
,,Keičiant mokymosi būdus, būtina išlaikyti proporcingumą, pvz., 5, 6 klasės mokiniai dvi savaites mokosi nuotoliniu būdu, kitą tokį patį laiko tarpą kasdieniu būdu. Negalima ugdymo organizuoti taip, kad dalis mokinių  mokykloje mokytųsi tik nuotoliniu, o kiti – tiktai įprastai. 
Ugdymo procesą organizuojant mišriu būdu, nerekomenduojama tik nuotoliniu mokymo būdu mokyti ilgiau kaip 50 proc. laiko vienam derinio ciklui, pvz., dvi savaites (po 10 ugdymo dienų arba po 14 kalendorinių dienų) be pertraukos per vieną mėnesį", - aiškina ŠMSM.


Būtina laikytis reikalavimų

Ministerija primena, kad mokyklose privalo būti laikomasi visų reikalavimų, susijusių su saugumo užtikrinimu.


,,Jeigu tai vyresni vaikai negu pradinukai, išleidžiant į mokyklą būtina pasirūpinti kaukėmis ar kitomis veido apsaugos priemonėmis. Kaukes vaikai, išskyrus 1-4 klasių mokinius, privalo dėvėti ir per pamokas, ir būdami mokykloje, jos teritorijoje.
Pradinukams kaukių nereikia. Mokykloje patariama nebendrauti su skirtingų klasių mokiniais, reikia laikytis operacijų vadovo nustatytų atstumų, - per užsiėmimus stengtis būti vienas nuo kito ne mažiau kaip 2 metrus, dažnai plauti, dezinfekuoti rankas", - teigia ŠMSM.
Ministerija ramina, kad kiekviena mokykla yra pasirūpinusi savo darbuotojų ir mokinių saugumu.

Skaitytojas Vytas:,,Sprendimas, kad dalis vaikų turi grįžti į mokyklas - nelogiškas"

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 16 Nov 2020 08:48:21 +0200
<![CDATA[Pasipiktinimas dėl kaukių dėvėjimo mokyklose neaplenkė ir Jonavos moksleivių tėvų ]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/-236 https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/-236 Šalyje įvedus karantiną, įsigaliojo reikalavimas, jog 6-erių metų amžiaus sulaukę mokiniai, mokyklose turi dėvėti kaukes. Reaguojant į tai, dalis tėvų suskubo piktintis. Jų teigimu, priimtas sprendimas - nelogiškas ir kelia pavojų vaikų sveikatai: esą šie negali kvėpuoti grynu oru. Pasipiktinimų dėl minėto reikalavimo neslepia ir portalo jonavoszinios.lt skaitytoja Rita (vardas pakeistas, redakcijai žinomas). Moteris įsitikinusi -  mažamečiai nesugebės tinkamai dėvėti kaukių, o pastarųjų įsigijimą turėtų kompensuoti mokykla arba savivaldybė.

Abejoja reikalavimo nauda

,,Ar normalu, kad pradinių klasių mokiniai privalo sėdėti klasėse su kaukėmis 5 - 6 valandas? Kitose šalyse kaukės privalomos mokiniams nuo 11 metų, o mes kažkodėl - išskirtiniai ir žalojam savo vaikus, versdami juos kvėpuoti iškvėptu dvideginiu. 

Kaukės privalomos pradinukams, tačiau jų niekas nekeis visą dieną, nes vaikai į mokyklas eina su medžiaginėmis kaukėmis, kurios ilgai dėvimos sušlampa. Nemanau, kad jie sėdės su vienkartinėmis. Kas jas keis? Ar kaukėmis neturėtų aprūpinti savivaldybė arba mokykla? 

Kai susisiekiau su Nacionaliniu visuomenės sveikatos centru, man buvo parekomenduota vaikams pirkti skydelius. Bet nematau naudos ir iš jų - per kūno kultūros pamokas vaikai nedėvi kaukių, valgyt taip pat eina be jų.

Kiek kalbėjau su kitomis mamomis, jos irgi nesupranta šito nelogiško sprendimo", - savo pastebėjimus išdėstė skaitytoja.

Atsakingi tėvai

Jonavos rajono savivaldybės administracijos patarėjas civilinei mobilizacijai Vytautas Kaminskas, reaguodamas į skaitytojos klausimus, primena, kad vaikų aprūpinimas kaukėmis - tėvų pareiga. 

,,Pagal reikalavimus, ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimu, vaikai nuo 6-erių metų ugdymo įstaigose privalo dėvėti veidą ir nosį dengiančias kaukes. Taigi, mokyklos tų reikalavimų neišsigalvojo. 

Išlaidos, patirtos įsigyjant apsaugos priemones, mano žiniomis, nėra kompensuojamos nei vienoje savivaldybėje. To nedaro ir mokyklos.

Dar pirmosios viruso bangos laikotarpiu išlaikyta nuomonė, jog gyventojai gali patys apsirūpinti apsaugos priemonėmis. Dabar negalima skųstis ir tuo, kad jų nėra prekyboje.

Kas liečia teisingą kaukių dėvėjimą, manau, kad pradinukų mokytojai į tai tikrai atkreipia dėmesį. Kaip ten bebūtų, pasirūpinti, jog vaikai turėtų jas - tėvų pareiga", - teigė V. Kaminskas. 

Ragina netikėti sąmokslo teorijomis 

Vakar vykusios nuotolinės spaudos konferencijos metu Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga atkreipė dėmesį į tarp moksleivių tėvų kilusį šaršalą ir akcentavo, jog pastarieji neturėtų pasikliauti sąmokslo teorijų skleidėjais.

,,Yra skleidžiama įvairi gąsdinanti informacija, kad vaikai uždus, kas juos pridususius reikės mokytojams kažkaip gaivinti, kad jie yra mokomi tai daryti, kad vaikai prisikvėpuos dvideginio. Tai siūlau paprastai ūkiškai pažiūrėti ir suprasti, kad kaukė nėra kažkoks rezervuaras, kuriame prisikaupia anglies dvideginio. Kaukė viso labo yra filtras, kuris filtruoja įkvepiamą ir iškvepiamą orą. Tai jame nei padaugėja, nei sumažėja anglies dvideginio ir deguonies. Jo yra tiek, kiek patalpoje. Ir aišku, jei patalpos yra prastai vėdinamos, ilgesnį laiką joje būnant gali padaugėti iškvepiamo deguonies, bet tikrai ne dėl kaukės“, –  kalbėjo A. Veryga, pridurdamas, kad spaudos konferencijos metu teigė, kad reikalavimo atšaukti kaukių dėvėjimo mokyklose atšaukimas  - neplanuojamas.

PSO rekomendacijos

Tuo tarpu Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) parengtose rekomendacijose nurodoma, kad kaukes vaikai turėtų nešioti nuo 12 metų amžiaus. Taikant šią prievolę jaunesnio amžiaus vaikams, anot PSO, reikėtų atsižvelgti, ar vaikas geba kaukę tinkamai užsidėti ir nešioti.

Jaunesniems nei 5 metų vaikams kaukių nešioti nerekomenduojama.

PSO teigia, kad vaikai, neturintys sveikatos sutrikimų, gali dėvėti ir nemedicininę kaukę, pavyzdžiui, savo gamybos ar pirktinę. Sveikatos sutrikimų turintiems vaikams rekomenduojama dėvėti medicinines kaukes, tačiau jų tėvai turėtų pasitarti su medikais.  

Asociatyvi pixabay.com nuotr. 

 

Pasipiktinimas dėl kaukių dėvėjimo mokyklose neaplenkė ir Jonavos moksleivių tėvų

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 11 Nov 2020 09:01:47 +0200
<![CDATA[Jonavietė: antra diena jaučiamas nepakeliamas srutų kvapas ]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonaviete-antra-diena-jauciamas-nepakeliamas-srutu-kvapas https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonaviete-antra-diena-jauciamas-nepakeliamas-srutu-kvapas Aplinkosauga, sveikatos priežiūros specialistai bei žiniasklaida šiandien, lapkričio 10 d., sulaukė Juodmenos mikrorajono gyventojos laiško, kuriame teigiama, kad antra diena juntamas srutų kvapas. Moteris reikalavo imtis veiksmų bei atvykti į vietą ir patiems įsitikinti dėl dvoko.

„Antra diena nepakeliamas srutų kvapas Suvalkiečių, Kapsų, ir kt. Juodmenos mikrorajono gatvėse....Gal žinoma nuo ko??? Kaip išeiti į lauką su vaikais ar patiems???

Prašome imtis priemonių ištiriant užterštumą ir šį laišką laikyti oficialiu skundu dėl kvapo bei pateikti, kokių veiksmų buvo imtasi...“, - rašė jonavietė bei kvietė atvykti į vietą.

Sureagavus į moters skundą į Juodmenos mikrorajono minimas gatves atvyko aplinkosauga.

„Gavus moters pranešimą apie dvoką Suvalkiečių ir Kapsų gatvėse bei atvykus į vietą – kvapas šiuo metu nejaučiamas. Noriu pastebėti, kad Rimkų kaime ūkininkė savo laukuose išlaisčiusi srutas ir šiuo metu laukuose dirba traktorius – srutos užariamos. Pagal Mėšlo ir srutų tvarkymo taisykles, ūkininkai turi teisę atlikti tokius darbus, tačiau privalo išlaistytas srutas aparti per 24 val. Jei vakar srutos išlaistytos, šiandien ryte puse lauko jau aparta, vadinasi, ūkininkė veikia pagal šiuo metu galiojančius teisės aktus ir taikyti kokias sankcijas ar uždrausti vykdyti veiklą - negalim“, - sako Jonavos aplinkos apsaugos inspekcijos viršininkas Kęstutis Celiešius.

Jonaviečiams, gyvenantiems netoli kaimiškų vietovių, šalia dirbamų laukų, nemalonius kvapus gali tekti pakęsti dar iki lapkričio 15 dienos, mat pagal galiojančius teisė aktus, mėšlą ir (ar) srutas draudžiama skleisti nuo lapkričio 15 d. iki balandžio 1 d. Neretai būna, kad terminas laistyti srutas pratęsiamas, atsižvelgiant į meteorologines sąlygas. Visais atvejais draudžiama mėšlą ir (ar) srutas skleisti ant įšalusios, įmirkusios, užtvindytos ir apsnigtos žemės.

„Pagal teisės aktus, ūkininkai privalo turėti tokias talpas, kad juose tilptų ne mažiau kaip per 6 mėnesius susidarantis mėšlas ir (ar) srutos. Kiek srutų liko sukaupta rezervuaruose pas ūkininkus, detalios informacijos neturim, bet kiek man yra žinoma, ūkininkai jau baigia išlaistyti laukus ir jų rezervuarai tuštėja“, - teigia K. Celiešius.

 

 

Jonavietė: antra diena jaučiamas nepakeliamas srutų kvapas

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 10 Nov 2020 12:20:28 +0200
<![CDATA[Klausimų dėl gatvių tiesimo ir asfaltavimo nemažėja: kol vienų tvarkymui rengiami projektai, kitoms dar teks palaukti savo eilės]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/klausimu-del-gatviu-tiesimo-ir-asfaltavimo-nemazeja-kol-vienu-tvarkymui-rengiami-projektai-kitoms-dar-teks-palaukti-savo-eiles https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/klausimu-del-gatviu-tiesimo-ir-asfaltavimo-nemazeja-kol-vienu-tvarkymui-rengiami-projektai-kitoms-dar-teks-palaukti-savo-eiles Gatvių tiesimas ir asfaltavimas - tema, nuolat dominanti jonaviečius: kol vienos jų tvarkomos, šalia kitų įsikūrę gyventojai jau laukia savo eilės. Šįkart į portalą jonavoszinios.lt kreipėsi skaitytojas Ernestas, kuris teiravosi dėl Jonavoje esančios Mindaugo gatvės įrengimo. Vyro klausimas perduotas rajono savivaldybei. Nors šios atsakymas Ernesto, ko gero, nepradžiugins, savivaldybė turi gerų žinių Žalgirio bei Rasos gatvių gyventojams. 

,,Norėjome sužinoti, kada numatoma tvarkyti Mindaugo gatvę? Žemėlapyje gatvė yra, bet privažiuoti prie jos negalima nei iš vienos pusės", - tokia Ernesto žinutė pasiekė redakciją.

Jonavos rajono savivaldybė, reaguodama į skaitytojo užklausą, atkreipia dėmesį, jog Mindaugo g. kol kas yra tik planuose.

,,Realiai toje vietoje daugiau nieko neįrengta, nėra ir pačios gatvės projekto. Jis bus rengiamas, kai toje vietoje apsigyvens žmonės", - paaiškino savivaldybės atsakymų į užklausas ir informavimo tarnautojas Evaldas Utyra.

Šalia to, savivaldybės atstovas informavo, jog šiandien yra rengiamas projektas likusiai Žalgirio gatvei, kur bus suprojektuotos nuovažos į Mindaugo ir Rasos gatves.  Dėl likusios Žalgirio gatvės dalies sutvarkymo skaitytojai taip pat domėjosi ne kartą. 

Klausimų dėl gatvių tiesimo ir asfaltavimo nemažėja: kol vienų tvarkymui rengiami projektai, kitoms dar teks palaukti savo eilės

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 10 Nov 2020 11:02:28 +0200
<![CDATA[Lijana apie situaciją Achemoje: Panašu, kad NVSC pametė galus]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/lijana-apie-situacija-achemoje-panasu-kad-nvsc-pamete-galus https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/lijana-apie-situacija-achemoje-panasu-kad-nvsc-pamete-galus Netrukus po to, kai paviešinome straipsnį „Achemietis teigia, kad kontaktavus su Covid sergančiu kolega, įmonė neleido saviizoliuotis: atsakingų įstaigų atsakymai – nesutampa“, sulaukėme jonavietės Lijanos (vardas pakeistas, redakcijai žinomas) laiško, kuri yra saviizoliacijoje dėl turėto kontakto su anksčiau aprašytu židiniu. Skaitant moters laišką, kuriame minimos konkrečios datos ir pabrėžiamos Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) darbo spragos, darosi kraupu. Lijanos laišku dalijamės su savo skaitytojais.

„Norėčiau plačiau papasakoti apie jūsų minimą situaciją. Pati esmė yra ne Achema, o žmonių nesąmoningumas, nesisaugojimas ir didelis kontaktų skaičius. Panašu, kad NVSC pametė galus, tad kalbėti apie sergančiųjų kelius jau per vėlu, dėl to, kad atsekami net ne visi turėję kontaktą.. Situacija tikrai yra nebekontroliuojama.  

Dabar apie patį atvejį Achemoje. Mes kontaktą su dirbančiu Achemoje ir užsikrėtusiu žmogumi turėjome spalio 27 dieną, apie tai sužinojome spalio 30, kuomet pats žmogus, su kuriuo kontaktavome, mus informavo. Realiai jis taip pat sužinojo tik tą pačia dieną, nors kontaktas buvo berods 26 dieną. Kadangi Achema savo darbuotojus testuoja pati ir operatyviai, jam buvo greitai padarytas testas, kuris buvo teigiamas. Tuomet mes pradėjome skambinti 1808 telefonu, kas pasirodė misija neįmanoma. Šiaip ne taip prisiskambinus, atsiliepė pikta ir matyt pavargus mergina, kuri nelabai norėjo bendrauti ir pasakė, kad užsiregistruotume NVSC puslapyje kaip turėję kontaktą asmenys. Tą padarius laukėme informacijos. Ir tik lapkričio 4 dieną gavome SMS iš NVSC, kad turėjome kontaktą. Lygiai po 9 dienų. Tad jei būtume turėję kontaktą su svetimu žmogumi, kuris nebūtų mūsų informavęs apie ligą, daugiau nei savaitę būtume vaikščioję į darbus, parduotuves, darželius ir t.t.

Kitas žmogus turėjęs tą patį kontaktą, žinutės iš NVSC net negavo, nors jam pasireiškė karščiavimas, kantriai jos laukė. Tačiau jos negavus, pakartotinai skambino 1808 ir šiek tiek paaštrino savo simptomus, kad gautų testą.

Kokia viso to reziumė. Tiesiog labai noriu paraginti visus žmones būti sąmoningais, sėdėti namuose, dirbti kiek įmanoma nuotoliniu būdu, vienkartines kaukes keisti tik panaudojus, nes panašu, kad gatvėse ir parduotuvėse daug asmenų, kurie net nežino, jog yra galimai turėję kontaktą. Kuo mažiau turėsime kontaktų, tuo lengviau vyks darbas NVSC, tuo greičiau bus valdoma situacija.  Linkiu visiems kantrybės ir sveikatos!“,  - rašo Lijana.

 

Lijana apie situaciją Achemoje: Panašu, kad NVSC pametė galus

]]>
jonavoszinios.lt Fri, 06 Nov 2020 12:35:36 +0200
<![CDATA[Dalis jonaviečių gudrauja siekdami išvengti prievolės dėvėti kaukes]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/vaistininkai-ir-prekybininkai-pastebi---apsaugines-kaukes-vengiama-deveti-netgi-prisidengiant-neigalumu https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/vaistininkai-ir-prekybininkai-pastebi---apsaugines-kaukes-vengiama-deveti-netgi-prisidengiant-neigalumu Apsauginių kaukių dėvėjimas nuolat kelia gyventojų diskusijas: vieni akcentuoja jų naudą, kiti - atvirai pripažįsta abejojantys ja. Kaip ten bebūtų, pagal galiojančią tvarką, savivaldybėse, kuriose įvestas karantinas, gyventojai privalo užsidėti kaukes vos išėję iš namų. Ten, kur nėra įvestas lokalus karantinas, išlieka prievolė dėvėti kaukes prekybos vietose bei ten, kur yra žmonių susibūrimai. Grįžus prie didesnio dėmesio apsauginių priemonių naudojimui, Jonavoje dirbantys vaistininkai ir prekybininkai pastebi, kad dar anksčiau Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) priimtas sprendimas leisti nedėvėti kaukių neįgaliesiems, tampa išsisukinėjimo įrankiu. SAM savo ruožtu primena, kad kaukių dėvėjimas nėra bereikšmė ministerijos užgaida. Dėl to žmonės, jei nėra būtinybės, neturėtų atsisakyti jų.

Įžvelgia piktnaudžiavimą 

,,Dirbu vienoje Jonavos  vaistinėje ir klientai neretai ateina be kaukių pasiteisindami tuo, jog turi neįgalumą. Mano žiniomis, net ir esant neįgaliam, jei kaukė netrukdo kvėpuoti, ji turėtų būti ant veido. Galbūt reikėtų tai priminti gyventojams? Juk kaukės rekomenduojamos dėl jų pačių saugumo", - teigė į portalo jonavoszinios.lt redakciją paskambinusi vaistininkė.

Panašių pastebėjimų redakcija yra sulaukusi ir iš parduotuvėse dirbančių darbuotojų.

Ne visais atvejais 

Perdavus skaitytojų klausimus Sveikatos apsaugos ministerijai, ši primena, kad išimtis dėl kaukių dėvėjimo  taikoma išskirtiniais atvejais.

,,Reikėtų akcentuoti, kad būtina dėvėti kaukes ar kitas veido apsaugos priemones, jei žmogaus turima negalia tai daryti leidžia, o išimtimis naudotis tik tuomet, kai tikrai neįmanoma žmogui su negalia nešioti kaukės, pavyzdžiui, esant tam tikriems psichikos sveikatos, kvėpavimo sutrikimams, autizmo spektro sutrikimams ir panašiais atvejais.

Taigi, paslaugų teikimo, laisvalaikio ir pramogų vietose, sporto varžybose ir renginiuose, oro uostuose, taip pat viešajame transporte bei darbo vietose leidžiama nedėvėti kaukių ar kitokių kvėpavimo takų apsaugos priemonių, kai dėl negalios tai padaryti sudėtinga arba neįmanoma", -  aiškina SAM. 

Užtenka pažymėjimo 

Kilus klausimų, ar žmogus turi teisę būti be kaukės, turėtų pakakti parodyti neįgaliojo pažymėjimą, medicininiai dokumentai nereikalingi.

,,Tuo tarpu, tie, kurių turima negalia leidžia, gali rinktis alternatyvias veido apsaugos priemones, pavyzdžiui, turintieji klausos negalią gali rinktis skydelius. Pavyzdžiui, jei žmogus turi fizinę, judėjimo negalią jam neturėtų kilti sunkumų dėl įprastų kaukių nešiojimo ir jis turėtų stengtis išnaudoti galimybes būti su ja, nes tai yra svarbi prevencinė priemonė, padedanti apsisaugoti ne tik nuo koronaviruso (COVID-19), bet ir kitų infekcijų", - akcentuoja SAM. 

Dalis jonaviečių gudrauja siekdami išvengti prievolės dėvėti kaukes

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 29 Oct 2020 01:49:49 +0200
<![CDATA[Skaitytoja Rima: ,,Kaimynė - saviizoliacijoje, tačiau teigia, kad gali vedžioti šunį. Ar ji yra teisi?"]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/skaitytoja-rima-kaimyne---saviizoliacijoje-taciau-teigia-kad-gali-vedzioti-suni-ar-ji-yra-teisi https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/skaitytoja-rima-kaimyne---saviizoliacijoje-taciau-teigia-kad-gali-vedzioti-suni-ar-ji-yra-teisi Koronaviruso susirgimo atvejų skaičiui vis augant, panašu, auga ir įtampa tarp gyventojų - į portalą jonavoszinios.lt paskambinusi skaitytoja Rima tikino esanti sunerimusi dėl kaimynės, kuri yra saviizoliacijoje, elgesio - lauke vedžiojamo šuns. Pasak Rimos, kaimynė pati patvirtino, kad turėjo kontaktą su sergančiu asmeniu ir dėl to izoliavosi savo bute. Moteris teiraujasi, ar kaimynė nepažeidžia įstatymų? Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) primena, kad saviizoliacijoje esantys keturkojų šeimininkai tam tikrais atvejais turi teisę išvesti augintinius į lauką, tačiau privalo laikytis atsargumo priemonių.

Paragino pasidomėti

 ,,Gyvenu daugiabutyje ir puikiai pažįstu savo kaimynus. Viena jų - gyvenanti aukštu aukščiau, dar šiandien, vesdama šunį į lauką, prasitarė, kad yra saviizoliacijoje, nes susirgo jos bendradarbė. Man iškart kilo klausimas, kodėl ji vaikšto laiptinėje, ar jos šuns negali išvesti niekas kitas? Tokių pastebėjimų sulaukusi kaimynė tik nusišypsojo ir paragino mane daugiau pasidomėti, bet, manau, čia ji turėtų gerbti kitus ir, jei įtaria, kad galėjo užsikrėsti, nevaikščioti viešose laiptinėse. Kaip yra iš tikrųjų? Ar kaimynė - teisi?", - klausė skaitytoja.

Tik 15 minučių

SAM dar anksčiau informavo visuomenę, kad augintinių šeimininkams, turėjusiems sąlytį su koronavirusu (COVID-19) sergančiu asmeniu, ir negalintiems perleisti augintinių priežiūros kitiems asmenims, leidžiama išeiti į lauką ne ilgiau kaip 15 min., jeigu jie neturi ūmiai virusinei kvėpavimo takų infekcijai būdingų požymių.

,,Išvedęs augintinį į lauką, žmogus privalo visą laiką dėvėti veido apsaugos priemones: veido kaukes, respiratorius ar kt. bei vengti bet kokio kontakto su kitais asmenimis. Draudžiama lankytis žmonių susibūrimo vietose: renginiuose, parduotuvėse, viešo maitinimo įstaigose ir pan.

Jei su žmogumi susisiekia pareigūnai, atliekantys patikrinimą dėl izoliacijos sąlygų laikymosi, žmogus privalo nedelsiant grįžti į izoliavimosi vietą", - primena SAM.

Prašo elgtis atsakingai

Sveikatos apsaugos ministerija prašo gyventojų sąmoningumo ir primena, kad gyvūnus auginantiems žmonėms trumpam išeiti į lauką galima tik tuo atveju, jei asmuo neturi virusinei kvėpavimo takų infekcijai būdingų požymių.

Skaitytoja Rima: ,,Kaimynė - saviizoliacijoje, tačiau teigia, kad gali vedžioti šunį. Ar ji yra teisi?"

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 28 Oct 2020 12:17:07 +0200
<![CDATA[Vilmantė: Kai tik atšąla oras, miesto centre – dvokas]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/vilmante-kai-tik-atsala-oras-miesto-centre---dvokas https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/vilmante-kai-tik-atsala-oras-miesto-centre---dvokas "Kiekvieną rytą ir vakarą, turbūt, kaip ir dauguma jonaviečių, į darbą vykstu pro Jonavos centrą, J. Basanavičiaus gatvę, kurioje apstu nuosavų namų su kaminukais. Vasaros metu net neatkreipi į tai dėmesio, bet kai tik atšąla oras, taip ir prasideda miesto centro dvokas.  Ir tai kartojasi ne pirmą šaltąjį sezoną. 

Ką jie ten kūrena savo namų šildymui? Gal supelijusius skudurus ar kokią dvėselieną rūko, nes aš, miesto centre, ypač rytais, ir jaučiu keistą dvoką, kurio, manau, neturėtų būti. Juk kūrenant kietuoju kuru tokios smarvės neturėtų būti, ar aš klystu?", - portalui jonavoszinios.lt rašo Vilmantė. Moters pastebėjimai perduoti ir Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Jonavos skyriui, ir Jonavos aplinkosaugininkams.  

Šildymo sezono metu gali padidėti kenksminga oro tarša 

Dėl juntamo blogo kvapo reikia kreiptis į Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą (NVSC). Pastarasis atlieka ūkinės komercinės veiklos sukeliamų kvapų kontrolę. 

Deginant atliekas buitiniu būdu dėl per žemos temperatūros ir nepilno degimo susidaro žmogaus sveikatai labai pavojingos cheminės medžiagos

„NVSC vykdo kvapų kontrolę gyvenamojoje ir visuomenės paskirties teritorijoje tik tais atvejais, kada gyvenimo sąlygų pablogėjimas yra susijęs su ūkine komercine veikla. Kvapo koncentracijos ribinė vertė taikoma tik iš ūkinėje komercinėje veikloje, kurioje naudojami stacionarūs taršos kvapais šaltiniai, kylantiems kvapams vertinti. Kvapo koncentracijos ribinė vertė netaikoma paties asmens ūkinės komercinės veiklos keliamo ir jį veikiančio kvapo atvejais. 

Šildymo sezono metu gali  padidėti oro tarša, nes namuose pradedama kūrenti katilus, krosnis, židinius. Ypač tai jaučiama individualių namų rajonuose. Pagrindinės kietojo kuro rūšys, tinkamos kūrenti, yra natūrali mediena, anglys, durpės. Degant kietajam kurui į aplinkos orą išsiskiria teršalai: kietosios dalelės, anglies monoksidas, anglies dioksidas, sieros dioksidas, azoto oksidai ir kt. Minėtiems teršalams, ypatingai kietosioms dalelėms, ilgą laiką viršijus teisės aktuose reglamentuojamą ribinę vertę galimas neigiamas poveikis žmonių sveikatai, pasireiškiantis padidėjusiu sergamumu kvėpavimo bei širdies ir kraujagyslių ligomis. 

Primename, kad negalima deginti krosnyje plastikinės taros, gumos, drabužių, avalynės, dažytos ar lakuotos medienos, medžio drožlių plokščių, senų baldų, cheminėmis medžiagomis užterštų audinių ar pakuočių.  Deginant atliekas buitiniu būdu dėl per žemos temperatūros ir nepilno degimo susidaro žmogaus sveikatai labai pavojingos cheminės medžiagos, sunkieji metalai, dioksinai. Gyvenamųjų namų kaminai yra neaukšti, todėl kenksmingos medžiagos neišsisklaido ir nusėda bei kaupiasi ant žemės paviršiaus savame ir kaimyniniame kieme, sode, dirvoje, tvenkinyje, o vėliau aptinkami mėsoje, piene, daržovėse, vaisiuose. Dioksinai yra patvarūs, patekę į aplinką ilgai išlieka nesuirę – net dešimtimis metų“, - teigia NVSC Kauno departamento Jonavos skyriaus vedėja Jurgita Arbočienė. 

Namų patalpose patikrinimus atlikti gana sunku 

Kaip žinia, aplinkosaugininkai neretai vykdo įvairias aplinkosaugines akcijas. Praėjusiais metais aplinkosaugininkai, vykdydami akciją „Garažiukas – kaminukas“, patikrino 254 ūkio subjektus ir 416 fizinių asmenų. Panašios akcijos vykdomos ir šiemet, tačiau, anot aplinkosaugininkų, gyvenamųjų namų patalpose patikrinimus atlikti gana sunku. 

Deginantys atliekas - durų neatidaro.

„Šiuo metu vykdoma akcija "Garažiukas". Aplinkosaugininkai reaguoja į gaunamus pranešimus, dėl gyvenamųjų namų patalpose galimai deginamų atliekų. Tačiau tokius patikrinimus atlikti gana sunku. Gyventojai naudojantys kurui leidžiamas medžiagas: medieną (nedengtą cheminėmis medžiagomis), medienos gaminius (briketus, granules), akmens anglį, durpes -  paprastai parodo ką degina. Deginantys atliekas - durų neatidaro. Pagal galiojančius teisės aktus valstybinę aplinkos apsaugos kontrolę vykdantis pareigūnas į gyvenamąją patalpą gali patekti tik turėdamas teismo sankciją. Gauti teismo sankciją gali užtrukti iki paros laiko, todėl įrodyti nepilietiško žmogaus gyvenamojo namo krosnyje ar katile daromą pažeidimą - pakankamai sudėtinga“, - akcentuoja Jonavos aplinkos apsaugos inspekcijos viršininkas Kęstutis Celiešius. 

Jei įtariamas aplinkosauginis pažeidimas, su aplinkosaugininkais galima susisiekti bet kuriuo paros metu tel.nr.:  (8 5) 273 2995 arba skubiosios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112.

 

Vilmantė: Kai tik atšąla oras, miesto centre – dvokas

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 22 Oct 2020 15:17:10 +0300
<![CDATA[Vilius: Kodėl Laukagalių gatvėje esančiame dviračių ir pėsčiųjų take neįrengtas apšvietimas?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/vilius-kodel-laukagaliu-gatveje-esanciame-dviraciu-ir-pesciuju-take-neirengtas-apsvietimas https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/vilius-kodel-laukagaliu-gatveje-esanciame-dviraciu-ir-pesciuju-take-neirengtas-apsvietimas Portalo jonavoszinios.lt skaitytojas Vilius teiraujasi dėl dviračių tako Laukagalių gatvėje. Jonavietis, palyginęs kitą dviračių taką, teigia, kad minimame take taipogi turėtų būti apšvietimas.  

"Norėčiau sužinoti, kodėl Laukagalių gatvėje esančiame dviračių ir pėsčiųjų take neįrengtas apšvietimas? Ar neplanuojama jo įrengti? Nes dviračių takas, vedantis link Achemos, kitame Neries krante, apšviestas", - rašo Vilius.

Vilties, kad Laukagalių g. esančio tako apšvietimas bus įrengtas – yra.

„Šių metų rajono biudžete lėšų Laukagalių g. tako apšvietimui nėra suplanuota. Jonavos rajono savivaldybės administracija labai norėtų, kad visos miesto ir rajono gatvės būtų apšviestos, bet pagal turimą finansavimą ir gyventojų skaičių (gatvės ar tako intensyvumą) yra sudaroma eilė, kur pirmiausiai įrengiamas apšvietimas. 2021 metais Jonavos miesto seniūnija planuoja prašyti biudžete numatyti finansavimą Laukagalių g. tako apšvietimui“,- teigia Jonavos r. savivaldybės Atsakymų į užklausas ir informavimo tarnautojas Evaldas Utyra

2015 metais bendrovė „Achema“ į dviračių tako renovaciją investavo daugiau nei 210 tūkst. eurų. Tais metais bendrovė minėjo savo veiklos 50-metį – atnaujintas dviračių takas buvo dovana miestui.

Nuotraukų galerijoje – akimirkos iš dviračių tako atidarymo

 

Vilius: Kodėl Laukagalių gatvėje esančiame dviračių ir pėsčiųjų take neįrengtas apšvietimas?

Vilius: Kodėl Laukagalių gatvėje esančiame dviračių ir pėsčiųjų take neįrengtas apšvietimas? Vilius: Kodėl Laukagalių gatvėje esančiame dviračių ir pėsčiųjų take neįrengtas apšvietimas? ]]>
jonavoszinios.lt Thu, 15 Oct 2020 13:44:51 +0300
<![CDATA[Rašo skaitytoja: "Nuo kaimo prasideda Lietuva"]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/raso-skaitytojai-nuo-kaimo-prasideda-lietuva https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/raso-skaitytojai-nuo-kaimo-prasideda-lietuva Ruduo soduose ir gatvėse nupusto medžių lapus, o senatvė, jei taip galima išsireikšti, išpusto... dantis. Tad ir prisieina kreiptis į specialistą pagalbos. O to jau, vieni – anksčiau, kiti – vėliau, neišvengiame, nei vienas.                       

Tad ir aš, kad galėčiau sukramtyti skanesnį kąsnelį, na ir žinoma, kad estetiškiau atrodyčiau visuomenei (gi be dantų poezijos nepaskaitysi, o imsi švebeldžiuoti, tave, kaip mat, nušvilps, sarmatą apturėsi), ėmiau ir pasiryžau (nuo vaikystės bijau dantų gydytojų, įsivaizduokite mano situaciją) peržengti Upninkų ambulatorijos (manau, kad čia jau su manimi sutiks visi Upninkų seniūnijos gyventojai, o ypač senjorai, kurių dauguma, ir pasidžiaugs, kad mums toks patogumas nėra panaikintas), VŠĮ Jonavos pirminės sveikatos priežiūros centro filiale esančio, odontologo kabineto slenkstį, paprašyti, kaime labai gerbiamo, gydytojo Sauliaus Juozapavičiaus, specialistas tris kartus per savaitę sukaria nemažą kelio gabalą iš Kauno iki Upninkų, kad pagelbėtų mums, tiems, kurie turėtų dėl tokių paslaugų dangintis į Jonavą, o tai jau dvidešimt keturi kilometrai ir autobuso bilietui euriukai, už kuriuos kaimo žmogui išeina keturi kepalai duonos, išmesti ir kuriam kruopščiai talkininkauja, vietoje gyvenanti, medicinos sesutė Audronė Šimonienė, pagalbos.

Taigi, taip ir prasidėjo mūsų gražus bendradarbiavimas, kuris manęs tikrai nenuvylė. O kai pradingo toji vaikiška baimė, juk puikus specialisto apsiėjimas su pacientu įkvepia pasitikėjimą, pradėjau svajoti apie plačią šypseną.

Tik, baimei dingus, ėmiau, nebūčiau gi „trečia sesė juodvarne lakstanti“, ir susidomėjau aplinka ir gerai apsidairiusi, išvydau, kad jau labai varganose sąlygose dirba tie mūsų medikai. Patalpos, matyt nuo „caro Riūriko laikų“, jokio remonto nemačiusios, sienos net suskilinėjusios, inventorius (sprendžiau, nes nedrįsau klausti, dar užgaučiau) – nežinia kokio senumo, nes net staliukų kojos šniūreliais paraišiotos. Aišku, ėmiau tyrinėti toliau ir pasibaisėjau, nes užmačiau, kad rozetės žiežirbas laido. Ir kaip tik toji mūsų sesutė nebijo, – skruzdės nugara ėmė ropoti, gi kuriančio vaizduotė tai sudirba, tad išvydau ją elektros nupurtytą, lyg lapkričio belapę drebulę, – pasijungti kokį ten autoklavą ar kitą elektrinį prietaisą?. O smalsumas augo. Gi lankiausi aš tai ne vieną kartą, tad teko užeiti į prausyklą (covid – 19 tai šlaistosi!) rankų nusimazgoti, būna, reikaliukas prispiria, turi, kaip „tas karalius, katras pėsčias vaikšto“,  ir tualetui nusilenkti, o ten – nukritusios nuo sienų plytelės. Kasai pakaušį ir sprendi rebusą: o kaip dezinfekuoti tokias viečikes? Negana to, perdegė palubėj elektros lemputė, o ji, milžinu reikia būti, kad, norint pakeisti kita, pasiektumei. Kitam gal būtų ir juokinga regint, tik ne man, kaip sesutė rankom skėsčioja ir jos  nepasiekia. Bėk ieškoti kokio aukštaūgio. O kur jį gauti? Nors kopėčias įtaisytų, – nervinuosi gulėdama ant paciento kėdės, o padėti – negaliu, pati gi lyg „coliukė“. 

Taigi, mūsų kaimo ambulatorijoje dirba tikri Hipokrato mokiniai, iš širdies ir pašaukimo, – pasidžiaugiau ir nutariau, – esi Lietuvos, kuri prasideda nuo tavo kaimo, pilietė, nebūk abejinga, klupk ant kelių ir prašyk Jonavos PSPC, kurią gerbi iš visos širdies, nes tai yra tavo kraštas,  rūpesčio. Juk žinai, kad tenai dirba atidūs žmonės, tikrai neapleis ir atsižvelgs, pasirūpins, kad varganas kaimo žmogus, kuris jau ir taip nutolęs nuo centro, kai jį prispiria „dantų pustymo ar kokios tat ligos neganda“,  turėtų, na, bent estetiškas patalpas ir nebijotų, už jose triūsiančių, sutraumavimą.

Tad lenkiuosi Jums už visus savo kaimo žmones ir prašau:

– Gerieji ir gerbiamieji, kuriems mes esame svarbūs, kurie rūpinatės tais reikalais, nepamirškite ir mano Upninkų žmonių, pasirūpinkite jais, kad galėtų savo senatvę oriai nugyventi ir žvilgsnį paganyti gražiose patalpose. Juk tiek nedaug reikia, tik supratimo, kad ir kaime dirba ir gyvena Žmogus. 

 

 

Teksto autorė  - Ana Aleksandravičienė 

Google maps Street View vaizdas

 

Portalo jonavoszinios.lt redakcijos nuomonė nebūtinai sutampa su subjektyviomis skaitytojų nuomonėmis, už išsakytas pozicijas portalas neatsako

Rašo skaitytoja: "Nuo kaimo prasideda Lietuva"

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 15 Oct 2020 09:31:41 +0300
<![CDATA[Moksleivio mama: ,,Kiek kenksmingas jaunimo tarpe populiarumo neprarandantis ,,Iqos"?"]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/abituriento-mama-kiek-kenksmingas-jaunimo-tarpe-populiarumo-neprarandantis-iqos https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/abituriento-mama-kiek-kenksmingas-jaunimo-tarpe-populiarumo-neprarandantis-iqos Į portalą jonavoszinios.lt kreipėsi jonavietė Sigita, kuri teiravosi dėl kaitinamojo tabako ,,Iqos" sistemos poveikio sveikatai - moteris pastebi, kad pastaroji itin populiari tarp jaunimo. Pasak skaitytojos,  ši ne kartą yra girdėjusi iš jaunuolių, kad ,,Iqos" nėra toks kenksmingas, kaip įprastos cigaretės. Narkotikų, tabako ir alkoholio tabako kontrolės departamentas (NAKD) savo ruožtu primena, kad aptartas gaminys nėra toks nekaltas, kaip daliai žmonių gali atrodyti.

Neramina sūnaus pirkinys

,,Mano 17-metis sūnus nusipirko ,,Iqos", nes, kaip jis sako, visi draugai turi. Man tai tikrai nepatinka, bet sūnus aiškina, kad ,,Iqos" nekenkia taip, kaip įprastos cigaretės, nes kitaip jo nebūtų galima naudoti kavinėse, baruose ir pan. Argumentas lyg ir logiškas, bet kaip yra iš tikrųjų?", - teiravosi skaitytoja.

Bus draudžiama

Skaitytojos klausimą pakomentavo NAKD.

,,Pasaulio Sveikatos Organizacija nurodo, kad pastebima, jog kaitinamojo tabako sistemos išskiriamame aerozolyje yra eilė kitų kenksmingų medžiagų, kurių nėra cigarečių dūmuose, o tam tikrų kenksmingų medžiagų koncentracijos aerozolyje yra didesnės nei įprastinėse cigaretėse. Nuo sausio 1 d. bus draudžiamą vartoti kaitinamojo tabako gaminius kavinėse, baruose, restoranuose ir kitose viešojo maitinimo vietose", - teigiama NAKD pranešime.

Tik pilnamečiams

Šalia to, departamentas atkreipia dėmesį, kad tabako gaminiai negali būti parduodamai nepilnamečiams. Šis draudimas galioja tiek parduodant ,,Iqos“ prietaisą, tiek kaitinamojo tabako lazdeles.

Moksleivio mama: ,,Kiek kenksmingas jaunimo tarpe populiarumo neprarandantis ,,Iqos"?"

]]>
jonavoszinios.lt Fri, 09 Oct 2020 15:10:09 +0300
<![CDATA[Skaitytojas: ,,Covid - 19 testas neigiamas, bet izoliacijos sutrumpinti niekas neskuba"]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/skaitytojas-covid---19-testas-neigiamas-bet-izoliacijos-sutrumpinti-niekas-neskuba https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/skaitytojas-covid---19-testas-neigiamas-bet-izoliacijos-sutrumpinti-niekas-neskuba Dėl koronaviruso asmenys, grįžę iš paveiktų šalių, privalo izoliuotis 14 dienų. Tie, kurie nusprendžia atlikti testą, rodantį, ar asmuo neserga Covid - 19, pagal galiojančias taisykles izoliacijos laikotarpį gali sutrumpinti iki 10-ies dienų. Tą padaryti nusprendė ir jonavietis (vardas ir pavardė redakcijai žinomi), tačiau jo izoliacija buvo sutrumpinta mažiau nei 2 paromis - užtruko ne tik testo rezultatų gavimas, bet ir Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) patvirtinimas, kad asmens izoliacija yra sutrumpinama. Vyras įsitikinęs - dabar galiojanti tvarka turi perteklinių taisyklių. NVSC savo ruožtu tikina, kad siekiant sutrumpinti izoliaciją, svarbus ne tik testo atsakymas.

Rezultatai - neigiami, bet to nepakanka

,,Grįžau iš užsienio ir kaip visi, privalėjau izoliuotis. Kadangi manęs laukė darbai bei mokslai, nusprendžiau susitrumpinti izoliaciją. Kaip ir nurodoma, 8-tą dieną nuo grįžimo atlikau testą. Visur skelbiama, kad jie rezultatus gali parodyti labai greit, tačiau aš jų laukiau 3 dienas. Patvirtinta, kad nesergu. Gaunu tai pranešantį laišką iš NVSC, bet , pasirodo, turiu dar rašyti prašymą, jog patvirtintų izoliacijos sutrumpinimą. Manau, kad čia apskritai yra perteklinis reikalavimas - jei pranešta apie neigiamus rezultatus, duomenis apie tai turiu ir aš, ir NVSC, koks tikslas to prašymo? Gerai... Užpildžiau jį.. Atsakymo laukiau beveik parą. Suskaičiavau, kad mano izoliacija buvo sutrumpinta mažiau nei dviem paromis. Man kyla klausimas, ar tas izoliacijos sutrumpinimo galimybės suteikimas nėra tik bandymas paskatinti kuo daugiau žmonių atlikti testus? Pats testas nėra iš maloniausių, jį atlikus, izoliacija beveik nesutrumpėja, bet institucijos gali skelbti apie tai, kad atlieka nemažai tyrimų. Gaunasi, kad išlošia tik jos...", - kalbėjo vyras.  

Vertina ir aplinkybes 

Susisiekus su NVSC, paaiškinta, kad specialistai dėmesį skiria ne tik tyrimo rezultatams. 

,,Specialistai turi įvertinti aplinkybes, t. y. ar tikrai būtent tuo metu asmuo atliko testą, ar būtent tiek dienų buvo izoliacijoje ir kitas epidemiologiškai svarbias aplinkybes", - trumpai situaciją paaiškina NVSC.

Paveiktos šalys

Primename, kad paveiktų šalių sąrašą visada galite rasti Sveikatos apsaugos ministerijos puslapyje. Juo dalijamės ir mes:

•    Paveiktų šalių sąrašas (ES/EEE+trečiųjų šalių): iš kur atvykus privaloma izoliacija
•    Trečiųjų šalių sąrašas, sudarytas Europos Komisijos, iš kurių leidžiama atvykti užsieniečiams, jeigu sergamumas jose neviršija 25 atvejų 100 tūkst. gyventojų per pastarąsias 14 dienų

Sergamumo dinamikos ES šalyse stebėjimui - kasdien atnaujinama sergamumo rodiklių ES šalyse informacija (anglų k.)

Kiekvienas oro, jūrų ar sausumos transportu reguliariais, specialiais ar užsakomaisiais reisais į Lietuvą grįžtantis ar į ją atvykstantis keliautojas turi elektroniniu būdu užsiregistruoti Nacionaliniame visuomenės sveikatos centre (NVSC) užpildydamas anketą. Gautą registracijos patvirtinimą – vadinamąjį QR kodą – keleivis turi pateikti lipdamas į lėktuvą, keltą, autobusą arba traukinį.

Tais atvejais, kai žmogus savarankiškai keliavo žemės transportu, jis privalo ne vėliau kaip per 12 valandų nuo grįžimo ar atvykimo į Lietuvą momento elektroniniu būdu užsiregistruoti NVSC.

 

Skaitytojas: ,,Covid - 19 testas neigiamas, bet izoliacijos sutrumpinti niekas neskuba"

]]>
jonavoszinios.lt Fri, 09 Oct 2020 09:20:47 +0300
<![CDATA[Moksleivės mama: ,,Mokyklose vaikams neleidžiama buriuotis, bet į ekskursijas - prašom?"]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/moksleivio-mama-mokyklose-vaikams-neleidziama-buriuotis-bet-i-ekskursijas---prasom https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/moksleivio-mama-mokyklose-vaikams-neleidziama-buriuotis-bet-i-ekskursijas---prasom Į portalą jonavoszinios.lt kreipėsi jonavietė, kuri tikino nesuprantanti moksleiviams taikomų savisaugos priemonių nuo koronaviruso esmės - pasak jos, mokyklose vaikams sakoma vengti vienas kito, laikytis atstumo, o štai į ekskursijas jie vežami pilnutėliuose autobusuose. Šeštokės mama mano, kad išvykų organizavimas, augant sergamumui - neprotingas sprendimas. Sveikatos apsaugos ministerija savo ruožtu primena, kad vežti moksleivių į ekskursijas niekas nedraudžia, tačiau organizuojant jas, privaloma laikytis nustatytų taisyklių.

Dvigubi standartai?

,,Mano dukrai praėjusią savaitę buvo pasiūlyta vykti į ekskursiją, kas man sukėlė nuostabą - vaikai mokyklose negali laisvai judėti, bet išvykos organizuojamos kaip įprastai. Sergamumas auga. Dėl to tokie mokyklų veiksmai man - sunkiai suprantami. Jei jau saugomės, tai gal reikėtų tai daryti vadovaujantis protingumo principu, o ne dvigubais standartais: ugdymo įstaigose viskas griežtai, o štai į ekskursijas visi važiuoja pilnutėliuose autobusuose. Tiesiog kyla klausimas, ar mes tikrai saugomės, ar tik vaidinam, kad darom tai? Įdomu ir tai, kokių taisyklių turi būti laikomasi kelionėse", - klausė mama, nenorėjusi atskleisti savo tapatybės, siekiant apsaugoti vaiko interesus. 

Viename autobuse - viena klasė

Susisiekus su Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), paaiškinta, kad atsakomybė už saugumą išvykose krenta ant pačių mokyklų ,,pečių".

,,Siekiant užkirsti kelią koronaviruso (COVID-19) plitimui šalies švietimo įstaigos, įgyvendinančios pradinio, pagrindinio, vidurinio ugdymo programas, organizuodamos ugdymo procesą, o taip pat ir mokinių ekskursijas, turi vadovautis operacijų vadovo sprendimais.

 Jie numato, kad vienu autobusu į ekskursiją turėtų vykti tik vienos klasės mokiniai, laikantis tinkamų koronaviruso plitimo prevencijos priemonių", - aiškina SAM.

Kaukės - ne visiems

Ministerija primena, kad į ekskursiją gali vykti tik mokiniai, neturintys ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymių.

,,Mokiniai turi laikytis asmens higienos – rankų higienos, kosėjimo, čiaudėjimo etiketo. Kiti žmonės (mokytojai, vairuotojai), kai neišlaikomas 2 metrų atstumas, turi dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones – veido kaukes, respiratorius ar kitas apsaugines priemones.

 Atstumas tarp tos pačios klasės mokinių nėra reglamentuojamas, atsižvelgiant į tai, kad šį reikalavimą būtų sudėtinga įgyvendinti praktiškai", - paaiškino SAM.

Asociatyvi archyvo nuotr.

Moksleivės mama: ,,Mokyklose vaikams neleidžiama buriuotis, bet į ekskursijas - prašom?"

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 08 Oct 2020 15:52:10 +0300
<![CDATA[Skaitytojas Tomas: ,,Jonavoje padaugėjo dešiniavairių transporto priemonių: kada galima jas eksploatuoti Lietuvoje?"]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/ka-reikia-zinoti-apie-desiniavairiu-automobiliu-eksploatavima-lietuvoje https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/ka-reikia-zinoti-apie-desiniavairiu-automobiliu-eksploatavima-lietuvoje Į portalą jonavoszinios.lt kreipėsi skaitytojas Tomas, kuris teiravosi, kiek laiko galima važinėti Lietuvoje su dešiniavaire transporto priemone? Vyras pastebi, kad tokių - Jonavos gatvėse yra apstu. ,,Regitra" savo ruoštu paaiškina, ką turi žinoti minėtų automobilių valdytojai.  

Teiraujasi dėl galiojančios tvarkos

,,Norėčiau sužinoti, kiek laiko Lietuvoje galima važinėti su automobiliu, kurio vairas - dešinėje pusėje. Jonavoje yra tikrai ne viena transporto priemonė, kurios vairas ne kairėje.. Kiek žinau, anksčiau reikėjo tokį automobilį paruošti naudojimui Lietuvoje. Kaip yra dabar?", - klausė skaitytojas.

Papildomi reikalavimai 

,,Regitra primena", kad dešiniavairė transporto priemonė, registruojama Lietuvoje, privalo turėti papildomą netiesioginio matymo įrangą, išvardytą Saugaus eismo automobilių keliais įstatyme. Registruojant tokį automobilį „Regitroje“ reikės pateikti ekspertizės pažymą, patvirtinančią apie minėtos įrangos sumontavimą. 

Nepritaikius ir neįrengus papildomos netiesioginio matymo įrangos, net ir laikinas transporto priemonės registravimas – negalimas.

Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo nuostatos draudžia dešiniavairių transporto priemonių registraciją, išskyrus šiuo atvejus, kai transporto priemonės:

1) buvo įregistruotos Lietuvoje iki 1993 m. gegužės 1 d.;

2) pripažintos istorinėmis motorinėmis transporto priemonėmis;

3) pagal konstrukciją ir įrangą yra skirtos specialioms darbo funkcijoms atlikti;

4) turi pagal susisiekimo ministro ar jo įgaliotos institucijos nustatytus reikalavimus numatytoje vietoje įrengtą netiesioginio matymo įrangą.

Tik laikinai

Lietuvoje neįregistruotus automobilius, neturinčius papildomos netiesioginio matymo įrangos, su vairu dešinėje pusėje šiuo metu galima eksploatuoti tik laikinai – iki 90 dienų per metus, o norint nuolat važinėti tokia mašina, ją privalu įregistruoti.

Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Skaitytojas Tomas: ,,Jonavoje padaugėjo dešiniavairių transporto priemonių: kada galima jas eksploatuoti Lietuvoje?"

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 05 Oct 2020 11:06:47 +0300
<![CDATA[Skaitytojas Artūras: ,,Ar garsus muzikos klausymas automobiliuose - pažeidimas?"]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/skaitytojas-arturas-ar-garsus-muzikos-klausimas-automobiliuose---pazeidimas https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/skaitytojas-arturas-ar-garsus-muzikos-klausimas-automobiliuose---pazeidimas Į portalą jonavoszinios.lt kreipėsi skaitytojas Artūras, kuris teiravosi, ar garsus muzikos klausymas automobiliuose nėra pažeidimas. Anot vyro, mieste yra ne viena transporto priemonė, turinti galingą garso aparatūrą, kuri, vyro žodžiais tariant, neretai drumsčia kitų gyventojų ramybę. Nors garsios muzikos mėgėjams, ko gero, gali atrodyti, kad bėdos tame nėra, policijos pareigūnai atkreipia dėmesį, jog nevalia drumsti viešosios rimties.

Triukšmas sklinda pro langus

,,Negana to, kad yra keli ,,asai" , kuriems pravažiavus pro namus dreba sienos, tai jaunimėlis dar ,,pamuzikuoti" susirenka ir savo pamėgtuose taškuose. Gyvenu priešais Jonavos sporto areną. Jos aikštelė vakarais tampa lyg diskoteka. Atidarius langus miegoti neįmanoma... Ar tai nėra viešosios tvarkos pažeidimas? Man nesuprantama ir tai, kaip tie ,,bumčikų" mėgėjai vairuoja, kai nieko negirdi per triukšmą...", - klausė skaitytojas.

Numatytos baudos

Kaip jau esame rašę anksčiau, pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 488 str. 1 d. viešosios rimties trikdymu laikomi tokie veiksmai: švilpimas, garsus dainavimas arba grojimas muzikos instrumentais, kitokiais garsiniai aparatais.

Taip pat kiti triukšmą keliantys veiksmai gatvėse, aikštėse, parkuose, paplūdimiuose, viešajame transporte ir kitose viešosiose vietose, o vakaro (nuo 19 iki 22 val.) ir nakties (nuo 22 iki 7 val.) metu – ir gyvenamosiose patalpose, įmonėse, įstaigose ar organizacijose, kai tai trikdo asmenų ramybę, poilsį ar darbą. Už garsų muzikos klausimą judančiuose ar stovinčiuose automobiliuose, jei tai pažeidžia viešąją rimtį, Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 488 str. 1 d. numatyta bauda nuo dvidešimt iki aštuoniasdešimt eurų.

Daro įtaką vairavimui

Tiek draudikai, tiek vairavimo specialistai nuolat akcentuoja ir tai, kad garsi muzika daro įtaką vairavimui: ji trukdo susikaupti, blaško dėmesį. Negano to, dėl per daug garsios ar ritmiškos muzikos vairuotojas gali negirdėti specialiojo transporto sirenų ir kitų automobilių signalų.

Lietuvos Kelių priežiūros valdybos atliktas tyrimas parodė, kad garsi muzika vairuotojo dėmesingumą sumažina apie 20 proc.

Kauno apskrities policijos pareigūnai dėkoja pilietiškiems gyventojams už teikiamą informaciją ir ragina visuomet apie pastebėjus bet kokius galimai daromus teisės pažeidimus informuoti policijos pareigūnus skubios pagalbos telefonu 112 arba naudojantis elektroniniu policijos paslaugų portalu www.epolicija.lt.

Skaitytojas Artūras: ,,Ar garsus muzikos klausymas automobiliuose - pažeidimas?"

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 01 Oct 2020 09:58:41 +0300
<![CDATA[Skaitytoja Renata: ,,Ar vairuotojai pamiršo, ką reiškia mirksintis geltonas šviesoforo signalas?"]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/skaitytoja-renata-ar-vairuotojai-pamirso-ka-reiskia-mirksintis-geltonas-sviesoforo-signalas-prie-perejos-439 https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/skaitytoja-renata-ar-vairuotojai-pamirso-ka-reiskia-mirksintis-geltonas-sviesoforo-signalas-prie-perejos-439 Apie vairuotojų bei pėsčiųjų atsakomybę kelyje ties perėjomis diskutuojama nuolat. Ne paslaptis, kad tokios diskusijos nepraeina be kaltinimų: pėstieji aiškina, kad vairuotojai neskuba jų praleisti, vairuotojai kartoja, jog pėstieji per perėjas eina nesidairę, neįvertinę situacijos. Žeimių gatvėje yra kelios pėsčiųjų perėjos, tačiau viena - reguliuojama šviesoforu. Šis veikia ne ištisą parą - nuo vėlyvo vakaro iki ryto mirksi tik geltona šviesa. Kaip pasakoja netoliese minėto šviesoforo gyvenanti skaitytoja Renata, mirksint geltonam šviesoforo signalui vairuotojai tarsi pamiršta Kelių eismo taisykles ir ignoruoja pėsčiuosius. Dėl to esą kyla pavojus, jog gali nutikti nelaimė.

,,Esu ir vairuotoja, ir pėsčioji. Pastebėjau, kad šviesoforas Žeimių gatvėje veikia tik dieną. Kai mirksi geltona šviesa, dauguma vairuotojų tiesiog ignoruoja pėsčiųjų perėją, lyg jie neturėtų praleisti pėsčiųjų. Neseniai savomis akimis mačiau kaip ten vos nebuvo partrenkta mergina. Ir ji tikrai ėjo atsakingai, tačiau atlėkę jaunuoliai, panašu, buvo įsitikinę, kad jei mirksi geltona šviesa, perėjos ženklas negalioja. Dėl to noriu atkreipti vairuotojų dėmesį - jūs privalote paisyti KET, o jei nežinote taisyklių, metas pasimokyti jas dar kartą", - akcentavo Renata.

Primename, kad KET nurodo, jog geltonas mirksintis signalas leidžia eismą ir įspėja, kad sankryža arba pėsčiųjų perėja nereguliuojama. Kai perėja nereguliuojama šviesoforu, eismo dalyviai privalo vadovautis ženklais bei kelio ženklinimais.

Įžengti į važiuojamąją dalį pėstiesiems leidžiama tik po to, kai jie įvertina atstumą iki artėjančių transporto priemonių ir jų greitį ir įsitikina, kad tai saugu ir nebus trukdoma transporto priemonėms.

Skaitytoja Renata: ,,Ar vairuotojai pamiršo, ką reiškia mirksintis geltonas šviesoforo signalas?"

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 29 Sep 2020 11:20:06 +0300
<![CDATA[Vairuotojos laiškas „Super mamytėms“: kokio velnio rodot tokį pavyzdį vaikams?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/vairuotojos-laiskas-super-mamytems-kokio-velnio-rodot-toki-pavyzdi-vaikams https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/vairuotojos-laiskas-super-mamytems-kokio-velnio-rodot-toki-pavyzdi-vaikams Norėčiau tiesiai šviesiai paklausti dalies Jonavos mamų, o tiksliau – „Super mamyčių“. Kokio velnio rodot tokį pavyzdį vaikams? Ar Jūs pačios nežinote, ar jau pamiršote - kas yra šaligatvis, ir kas yra važiuojamoji dalis?

Vairuotojo kailyje nesu naujokė, vairuoju automobilį apie 20 metų, tačiau atsiranda tokių dalykų, kurie vis dar stebina. Jei važiuojamąją dalį iš abiejų pusių supa šaligatviai, tai aš suprantu tiesiogiai, kad šaligatviai skirti pėstiesiems. Bet ne, atsiranda tokių mamų, o kartais ir močiučių, kurios savo vos metrą nuo žemės paaugusį vaikutį  sugeba vesti pasivaikščioti tiesiai per, pavyzdžiui, automobilių stovėjimo aikštelės vidurį. Iš karto noriu akcentuoti, kad nekalbu apie automobilių aikštelės kirtimą, siekiant pereiti į kitą pusę, o tiesiog, apie pasivaikščiojimą per vidurį, ten, kur nuolat sukiojasi transporto priemonės. 

Mano automobilis šiek tiek aukštesnis, nei įprasta lengvoji mašina, bet nemanau, kad yra skirtumas. Bandant išvažiuoti iš parkavimo vietos atbula eiga, metro ūgio vaiko tiesiog nesimato nei per vieną automobilio veidrodėlį, o su vaiku einanti mama net nesivargina patraukti mažylio, kuris žioplinėja aikštelės centre.

Jau turbūt kelis kartus būtų buvusi nelaimė, jei pati nebūčiau atidi. Laimei, kokius tris kartus laiku pastebėjau mažuosius pyplius, kurių tik šešėliai matėsi ant asfalto ir spėjau laiku nuspausti stabdžio pedalą. O jei nespėčiau, kas tada?? Baisu net pagalvoti... 

Gerbiamos „Super mamos“, saugokite savo atžalas! Vaikščiokite su jais po skverus, parkus, vaikų žaidimo aikštelėse. Jei kertate kelią, pėsčiųjų perėją – laikykite juos už rankytės. Vaikščiokite šaligatviais, o ne parkavimo aikštelėse, ir rodykite gerą pavyzdį. Jei kiekvienas, tiek pėstysis, tiek vairuotojas gerbs vienas kitą, elgsis saugiai, manau išvengsime skaudžių nelaimių.

Vairuotoja   

 

Tai yra subjektyvi skaitytojos nuomonė, už kurią portalas neatsako. 

pixabay.com nuotrauka 

Vairuotojos laiškas „Super mamytėms“: kokio velnio rodot tokį pavyzdį vaikams?

]]>
jonavoszinios.lt Fri, 25 Sep 2020 12:22:33 +0300
<![CDATA[Laiptų į turgų „puošmena“: teritoriją tvarkytis kliudo bendrasavininkų tarpusavio nesutarimai?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/laiptu-i-turgu-puosmena-teritorija-tvarkytis-kliudo-bendrasavininku-tarpusavio-nesutarimai https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/laiptu-i-turgu-puosmena-teritorija-tvarkytis-kliudo-bendrasavininku-tarpusavio-nesutarimai Į turgų vedančius laiptus „puošia“ pastatai vaiduokliai. Rekonstruoti laiptai, sutvarkyta jų prieiga džiugina gyventojus, bet visą vaizdą darko minimi apleisti pastatai. Su portalu susisiekusi skaitytoja priminė apie šias „puošmenas“, o štai rajono savivaldybės viešosios tvarkos skyrius (VTS) apie šią teritoriją atskleidė daugiau detalių.

"Kas dieną praeinant laiptais į turgų, akį "džiugina" šie pastatai. Įdomu būtų sužinoti, ar yra jiems savininkai. Teko matyti, kad išeina iš namo benamiai. Kad nebūtų dar vieno gaisro",- baiminasi moteris ir prie atsiųsto laiško prideda nuotraukas.

Problema yra žinoma

Kaip informavo Jonavos r. savivaldybės atsakymų į užklausas ir informavimo tarnautojas Evaldas Utyra, šių pastatų savininkai savivaldybei yra žinomi, tai privatūs fiziniai asmenys. Savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus specialistai  jau yra įspėję savininkus dėl pastatų nepriežiūros ir paraginę susitvarkyti. Jei šeimininkai nesitvarkys, pirmą kartą jiems gali būti skirta bauda iki 100 eurų, vėliau baudos gali būti didesnės.

Teritoriją susitvarkyti kliudo bendrasavininkų nesutarimai

VTS vedėjas Andrius Venckus patikino, kad aptariamą teritoriją ir apgriuvusius, sudegusius pastatus susitvarkyti kliudo pačių bendrasavininkų tarpusavio nesutarimai.

„Sklypas, pagal paveldėjimą, priklauso trims savininkams, pastatas – vienam iš jų. Ir, kaip neretai pasitaiko, bendrasavininkai nesutaria tarpusavyje, vienas be kito leidimo negali tvarkytis. Ši situacija tęsiasi ilgiau nei kelis metus. Mes nuolatos palaikom ryšį su teritorijos savininkais, su vienu iš jų kalbėjausi ir prieš savaitę, ir šiandien. Raginam tvarkytis, ieškom išeities iš padėties, tačiau sprendimas taip ir nerandamas. Jei ir toliau nebus imtasi veiksmų iš bendrasavininkų pusės, mūsų skyrius imsis kitokių priemonių. Laukiam statybos, remonto ir architektūros skyriaus specialistų išvadų dėl pastatų būklės. Jei pastatai bus pripažinti apleistais, savininkų laukia piniginė bauda, bet jei pastatai bus pripažinti keliančiais pavojų ir grėsmę aplinkiniams, piniginės baudos dydis gali išaugti“,- teigė A. Venckus.

Pagal Lietuvos respublikos statybų įstatymo 60 straipsnį, dėl atsakomybės už statinių techninės priežiūros taisyklių nesilaikymą ir statinio naudotojo pareigų nevykdymą, baudos dydis gali išaugti iki kelių šimtų, ar net iki kelių tūkstančių eurų.

  

Laiptų į turgų „puošmena“: teritoriją tvarkytis kliudo bendrasavininkų tarpusavio nesutarimai?

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 17 Sep 2020 11:29:01 +0300
<![CDATA[Skaitytoja perspėja: ,,Nepasitikėkite nepažįstamais grybų pardavėjais - gali liūdnai baigtis"]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/skaitytoja-perspeja-nepasitikekite-nepazistamais-grybu-pardavejais https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/skaitytoja-perspeja-nepasitikekite-nepazistamais-grybu-pardavejais Šiais metais grybautojai džiūgauja gausiu miško gėrybių derliumi - socialiniai tinklai mirga nuo grybų nuotraukų, o šalia jų neretai pasirodo ir siūlymas įsigyti jų. Internete pamatytu skelbimu susižavėjo ir jonavietės Rimos mama, tačiau, kaip pasakoja skaitytoja, lengva ranka įsigyta pintinė galėjo sukelti rimtą pavojų visos šeimos sveikatai - anot Rimos, tarp daugybės grybų, deja, pasitaikė ir nevalgomų.

Ne tik valgomi

,,Mama susigalvojo, kad reikia jai tų grybų. Pamatė kažkur skelbimą ,,Facebook", susisiekė su jo autore ir ji atvežė grybus tiesiai į namus. Aš buvau paprašyta išdoroti juos. Ir ką jūs galvojat? Pintinėje buvo ir nuodingų grybų! Gerai, kad aš dorojau juos, o ne mama, nes ji jau amžiuje ir prastai mato... Baisu net pagalvoti, kaip viskas galėjo baigtis. Dėl to kreipiuosi į jus, kad perspėtumėte žmones, jog nepasitikėtų nepažįstamais grybų pardavėjais", - pasakojo moteris.

Apsinuodijimo simptomai

Vis labiau įsibėgėjant grybavimo sezonui, gydytojai toksikologai nuolat primena, kad rinkti ir valgyti galima tik labai gerai pažįstamus grybus: baravykus, lepšius, ūmėdes, kazlėkus, raudonikius, voveraites ir pan. Išplėsti savo renkamų grybų sąrašą, eksperimentuoti naujais skoniais tikrai nepatartina.

Pasak Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos (VVKT) Apsinuodijimų informacijos biuro vedėjos gydytojos toksikologės L. Gruzdytės, apsinuodijimo grybais simptomai gali pasireikšti labai įvairiai: per pusvalandį ar gerokai vėliau, praėjus 6-48 valandoms po valgio. „Žmogus pradeda staigiai vemti, gausiai viduriuoti, jį kankina stiprūs pilvo skausmai, prasta savijauta“, - aiškino gydytoja.

„Visais atvejais, jei įtariate, kad apsinuodijote grybais ar taip nutiko šalia jūsų esančiam asmeniui, geriausia nedelsiant skambinti į Apsinuodijimų informacijos biurą (tel. numeriu 8-5 236 20 52.) Mūsų specialistai konsultuoja visą parą. Jums bus išsamiai patarta, kaip elgtis, ar reikia kreiptis į gydytoją, vykti į ligoninę. Labai svarbu atminti, kad apsinuodijimas grybais gali būti grėsmingas gyvybei, tad delsti jokiu būdu negalima“, - tvirtino medikė. 2018 metai dėl apsinuodijimo grybais stacionare gydyti 29 asmenys, 4 iš jų – mirė.

Būtina tinkamai paruošti

L. Gruzdytė pridūrė, kad sunegaluoti galima ir nuo valgomųjų grybų, nes grybai – sunkiai virškinamas maistas. Valgomaisiais grybais galima apsinuodyti juos netinkamai laikant ar ruošiant. „Žmogų tokiais atvejais vargina sunkumas, skausmas skrandžio srityje, pykinimas, vėmimas bei viduriavimas. Tačiau tokio apsinuodijimo simptomai turėtų praeiti savaime,“ – teigė VVKT atstovė.

Anot toksikologės, būtina žinoti, kad net ir labai ilgai verdant bei dažnai keičiant vandenį, konservuojant ar džiovinant grybus, nuodingi grybai netampa nenuodingais, mat nuodai yra termostabilūs. Įdomu tai, kad apsinuodyti gali ne visi tuo pačiu metu valgę tuos pačius grybus, o tik vienas kuris asmuo, mat jam galbūt pateko vienintelis patiekale buvęs nuodingas grybas.

Patariama nepirkti sūdytų, marinuotų ar kitaip konservuotų grybų turgavietėse. Taip pat rekomenduotina visada perrinkti vyresnio amžiaus žmonių surinktus grybus, nes dėl susilpnėjusios regos jie gali suklysti, apsirikti. Labai dažnai apsinuodijama supainiojus nuodingą ir valgomą grybus, kadangi kai kurie jų yra panašūs tarpusavyje. Šviežius grybus patariama kuo greičiau sudoroti, nerinkti grybų po šalnų, nes juose būna prasidėjęs irimas.

Pavojingiausi Lietuvoje pasitaikantys nuodingi grybai: žalsvoji (blyškioji) musmirė (Amanita phalloides), smailiakepurė musmirė (Amanita virosa), baltoji musmirė (Amanita verna), eglinė kūgiabudė (Galerina marginata), smailiažvynė žvynabudėlė (Lepiota aspera), valgomasis bobausis (Gyromitra esculenta), rudeninis bobausis (Gyromitra infula), nuodingoji tauriabudė (Clitocybe dealbata.), plaušabudės (Inocybe spp.), nuodingasis nuosėdis (Cortinarius orellanus).

 

Skaitytoja perspėja: ,,Nepasitikėkite nepažįstamais grybų pardavėjais - gali liūdnai baigtis"

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 15 Sep 2020 11:57:29 +0300
<![CDATA[Chemikų gatvės gyventojų ramybę drumsčia bebaimiai paaugliai]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/chemiku-gatves-gyventoju-ramybe-drumscia-bebaimiai-paaugliai https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/chemiku-gatves-gyventoju-ramybe-drumscia-bebaimiai-paaugliai Į portalą jonavoszinios.lt kreipėsi skaitytoja Renata (vardas pakeistas, redakcijai žinomas), kuri nupasakojo nepavydėtiną situaciją, neraminančią ne tik ją, bet ir kitus jos kaimynus - anot moters, Chemikų gatvės gyventojų ramybę drumsčia bebaimiai paaugliai. 

Nebeapsikenčia paauglių elgesio 

,,Noriu Jums papasakoti apie Chemikų gatvėje vykstančias nesąmones. Jau visą vasarą paaugliai (tie patys) neduoda ramybės keliems gyventojams. Laužo suoliukus, mėto į langus akmenukus, obuolius ir pan. Man jau pabodo žiūrėti į tai... O kai kažką pasakau, tai ir man grasina langus išdaužyti. Yra vienas vaikinukas, na manau, gal kokių ~15 metų ir įtraukia jis visus savo draugus į tokius dalykus, nors tie jo draugai visai ramūs. Svarstau, kad pastarieji taip elgiasi iš baimės paprieštarauti.

Ilgą laiką stebiu šią situacija, bet kuo toliau, tuo blogiau.. Buvau išlindus per balkoną tiesiog pasižvalgyti. Tuo metu lauke kaip tik buvo tie vaikai... Jie metė man į langą akmenuką. Ir tai įvyko vien dėl to, kad per balkoną išlindus žiūrėjau kažkur.. Siaubas... Nežinau, ką daryti su tokiais. Kyla klausimas, kur žiūri jų tėvai? Man yla įtarimas, kad aptarti paaugliai ir užpuolė merginas ant Rimkų laiptų (apie tai jau rašėme, plačiau skaitykite čia).

Noriu paviešinti šią situaciją, gal viešumas turės teigiamos įtakos ir informacija pasieks paauglių tėvus. Pranešti policijai kol kas nenorime, kadangi dėl vaikų elgesio kentėtų tėvai, kurie galbūt net nežino, ką jų vaikai veikia kieme...", - apmaudo neslėpė jonavietė.

Aktuali problema

Nežinia, ar viešas jonavietės kreipimasis pasieks chuliganiškai besielgiančių paauglių tėvus. Taigi jei paauglių veiksmai kelia pavojų aplinkai bei aplinkiniams - nereikėtų vengti kreipimosi į atsakingas institucijas, nes jų įsikišimas gali padėti ne tik besiskundžiantiems, bet ir patiems paaugliams. 

Anot vaiko teisių gynėjų, visais laikais nepilnamečiai daro nusikaltimus taip siekdami įsitvirtinti draugų būryje, ieškodami savęs ar trūkstant užimtumo. 

Dažniausiai nusikaltimus darantys vaikai turi emocinių, elgesio ar psichinių sutrikimų. Yra ir tokių vaikų, kurie darydami nusikalstamas veikas jaučiasi nebaudžiami, žino, kad jie nuo atsakomybės bus atleisti dėl jų amžiaus. Be to, neretai nusikaltimai vykdomi impulsyviai, iš anksto nepagalvojus apie pasekmes, galbūt net nesuvokiant veiksmų pavojingumo, baudžiamumo.

Vaikai, kurie augdami patiria socialinius sunkumus, neretai jaučiasi beverčiai, mano nieko negalintys padaryti gerai. Menka savivertė, nesugebėjimas įsilieti į bendraamžių grupę, populiarumo tarp bendraamžių bei nuolatinės artimos draugystės stoka – pagrindiniai socialinių sunkumų kriterijai. Norėdami visiems įrodyti, kad yra priešingai, vaikai lengviau įsitraukia į kompanijas, kurių narių vertybės ir normos dažnai peržengia moralės bei įstatymų ribas, ir tuo pačiu dažniau patenka į teisėsaugos akiratį.

Primename, kad Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba atlieka prevencinį darbą, teikia pagalbą šeimai, informuoja apie galimus problemų sprendimo būdus, todėl šeimos nariai raginamos neslėpti esančių problemų šeimoje ir nedelsiant kreiptis į specialistus.

Galima pranešti ir neišėjus iš namų

Visgi, jei kreiptis į policijos komisariatą nedrąsu, savo pranešimą visada galima palikti elektroninių paslaugų portale epolicija.lt. Tiesa, siekiant, kad asmenys būtų nustatyti, svarbu pateikti kuo išsamesnę informaciją apie juos. Taigi, pastebėjus galimą nusikaltimą, vertėtų pabandyti jį užfiksuoti vaizdo kameromis, fotoaparatu - miesto vaizdo kameros neaprėpia visų gatvių ir kiemų.

EL ARTOGRAPHY asociatyvi nuotr.

Chemikų gatvės gyventojų ramybę drumsčia bebaimiai paaugliai

]]>
jonavoszinios.lt Fri, 11 Sep 2020 13:42:09 +0300
<![CDATA[Daugiabučio gyventojas: Vienus kiemus tvarko, kitus - gadina]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/daugiabucio-gyventojas-vienus-kiemus-tvarko-kitus---gadina https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/daugiabucio-gyventojas-vienus-kiemus-tvarko-kitus---gadina "Labai įdomu. Vat tvarko kiemus, o kitus - laužo, sunkiąją techniką stato kur papuola. Išlaužė visą asfaltą, šaligatvius, šuliniai į žemę, į asfaltą susmigo nuo sunkiasvorių, balos stovi nuo jų provėžų! Kas tai tvarkys? Čia būtent Chemikų g. 102 namo gatvė. Na absurdas totalus - visą gatvę sugadino. Na nesuprantama - renovavo namus šalia, sutvarkė gatves, kiemus, o kitiems laužo!", - portalui atsiųstoje žinutėje piktinasi gyventojas ir prideda daugiabučio kiemo nuotrauką.

Neretai panašių situacijų pasitaikydavo ir anksčiau, kuomet gyventojai nuogąstaudavo dėl vykdomų darbų bei darkomos aplinkinės teritorijos. Tačiau ne kartą yra skelbta, kad baigus visus darbus, rangovas privalės savo lėšomis sutvarkyti gerbūvį – pataisyti tai, ką sugadino, t.y., sutvarkyti teritoriją neprasčiau, nei buvo iki darbų atlikimo pradžios.

Vienok, kyla kiti klausimai - gal Chemikų g. 102 kiemas numatytas ar įtrauktas į rekonstrukcijos sąrašus? Jei neįtrauktas, tai gal bus rekonstruojamas pilnai išimties tvarka, jeigu rangovų padaryti sugadinimai itin dideli?   

Deja, Jonavos r. savivaldybės Atsakymų į užklausas ir informavimo tarnautojo Evaldo Utyros atsakymas nėra džiuginantis.

„Daugiabučių namų kiemai Jonavos mieste tvarkomi pagal 2019-03-28 d. Jonavos rajono savivaldybės tarybos sprendimu Nr. 1TS-54 patvirtintą sąrašą “Dėl Jonavos miesto daugiabučių namų tvarkytinų teritorijų sąrašo 2019-2021 metams”, planuojant ir skiriant šiems darbams metines išlaidas iš biudžeto.

Chemikų g. 102 kiemo šiame sąraše nėra. Labai norėtųsi sutvarkyti visus miesto kiemus iš karto, deja, tiek lėšų biudžete nesurenkame.

Galimas pirmumas pagal sąrašą, jei būtų gyventojų prisidėjimas 50 proc. prie darbų kainos, bet tokio atvejo dar niekada neturėjome, norinčių neatsiranda, nes darbai ganėtinai brangūs“, - teigia E. Utyra.

 

 

 Skaitytojo nuotrauka 

Daugiabučio gyventojas: Vienus kiemus tvarko, kitus - gadina

]]>
jonavoszinios.lt Fri, 04 Sep 2020 15:32:39 +0300
<![CDATA[Jonavos bibliotekos renginių laikas pradžiugino ne visus]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavos-bibliotekos-renginiu-laikas-pradziugino-ne-visus https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavos-bibliotekos-renginiu-laikas-pradziugino-ne-visus Jonavos rajono savivaldybės viešoji biblioteka išplatino rugsėjo mėnesio renginių grafiką, kuriuo patenkinti liko ne visi. Nors veiklų ir užsiėmimų apstu visomis mėnesio dienomis bei skirtingomis valandomis, vis tik portalas jonavoszinios.lt gavo skundą dėl nelabai tinkamo vieno bibliotekos renginio laiko.

Skaitytoja rašo: „Kodėl ne pirmą kartą vyksta renginiai vaikams darbo dieną ir pietų metu? Vaikai šiuo metu būna mokykloje arba darželiuose, o tėvai - darbuose. Ar visi renginiai skirti pensininkams ir bedarbiams, nes jie dauguma vyksta darbo dieną ir darbo valandomis?“.

Skaitytoja kaip pavyzdį nurodo Knygų terasoje vyksiantį Kauno valstybinio lėlių teatro edukacinį spektaklį – žaidimą „Zuikio kaprizai“, kuris vyks rugsėjo 15 d. 13 val.

Jonavos rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Kultūrinių veiklų organizatorė  Kristina Jaskūnienė pateikia paaiškinimą:

„Šiais metais nemaža dalis bibliotekos organizuojamų renginių vaikams yra ES finansuojamo projekto „Biblioteka – tai Jūs ir mes dalis”. Šio projekto tikslinė grupė yra Socialinių paslaugų centro bei Vaikų globos namų lankytojai, socialinės rizikos šeimos. Pasirenkamą renginių laiką deriname tiek su jais, tiek su atvykstančiais rašytojais, kitomis organizacijomis. Džiaugiamės, kad į dalį projekto renginių galime pakviesti ir miesto gyventojus. Ne išimtis ir rugsėjo 15 d. rodomas Kauno lėlių teatro spektaklis, skirtas pradinių klasių moksleiviams, kurie pamokas baigia pakankamai anksti.

Atsižvelgdami į patirtį matome, kad vakaro laikas vaikų renginiams nėra tinkamiausias. Vasaros metu Knygų terasoje organizuodami renginius 11 val. sulaukiame didelio susidomėjimo ir lankytojų iš miesto darželių, dienos stovyklų, atostogaujančių šeimų. Tiek lankytojų renginiuose vakarais nesulaukdavome. Taip pat norime pakviesti atidžiai sekti mūsų programą, kurioje tikrai rasite įvairių renginių, vykstančių vakarais, individualiai suderintu laiku (pavyzdžiui, mokymai ir pan.). 

Dėkojame jonaviečiams, kad seka mūsų programą ir domisi renginiais. Visada maloniai kviečiame ir laukiame, nors suprantame ir tai, kad ne visi turi vienodas laiko galimybes lankytis renginiuose. Lankytojų pastabos dėl renginių laiko mums taip pat svarbios, tačiau prašome supratimo, kad šiuo metu dėl COVID-19 situacijos ir taikomų apribojimų, mes turime labai atidžiai įvertinti ir tai, kiek žiūrovų galime priimti. Taip pat kviečiame pirmiausiai nepamiršti knygos. Bibliotekoje visuomet laukiami skaitytojai, kurie yra pagrindiniai mūsų teikiamų paslaugų gavėjai.“

Archyvo nuotrauka 

 

 

Jonavos bibliotekos renginių laikas pradžiugino ne visus

]]>
jonavoszinios.lt Fri, 04 Sep 2020 12:10:42 +0300