Jonavos žinių naujienos https://www.jonavoszinios.lt/naujienos Jonavos rajono naujienos lt <![CDATA[Jonavietė: „Norfa” konkursas „dalina” žmonėms po 500 €! Perspėkite kitus!]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonaviete-norfa-konkursas-dalina-zmonems-po-500-euro-perspekite-kitus https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonaviete-norfa-konkursas-dalina-zmonems-po-500-euro-perspekite-kitus „Neva oficialus „Norfa” konkursas „dalina” žmonėms po 500 €! Perspėkite kitus, kad tai afera“, - tokia žinutė pasiekė portalo jonavoszinios.lt redakciją. Kad tai sukčių pinklės patvirtina ir pats prekybos tinklas „Norfa“.

𝗡𝗢𝗥𝗙𝗔 𝐋𝐢𝐭𝐡𝐮𝐚𝐧𝐢𝐚. prekybos tinklo Facebook profilyje skelbiama, kad „Šiandien 𝗡𝗢𝗥𝗙𝗔 Supermarket pirmiesiems 250 žmonių, teisingai atspėjusių kitą skaičių nei 555, apdovanoja 500 eurų vertės pirkinių kuponą.“ O žemiau, komentarų skiltyje rašoma: „Sveikiname laimėtojus, mūsų komanda su jumis susisieks asmenine žinute“. Skaitytoja pasidalino ir sukčių siunčiamomis asmeninėmis žinutėmis, kuriose prašoma registruotis.

 Sukčių žinučių pavyzdys

Prekybos tinklo „Norfa“ atstovas spaudai Darius Ryliškis patvirtino, jog „Norfa“ niekada neprašo registruotis sistemose ar sumokėti mokesčius nuo laimėjimų. Jeigu gavote klaidinantį pranešimą, „Norfa“ ragina į jį neatsakyti ir jokiu būdu nesiregistruoti dėl laimėjimo jokiose svetainėse.

Atkreipiamas dėmesys, kad sukčių sukurta Facebook paskyra pavadinta 𝗡𝗢𝗥𝗙𝗔 𝐋𝐢𝐭𝐡𝐮𝐚𝐧𝐢𝐚., o vienintelė ir tikroji prekybos tinklo oficiali „Facebook“ paskyra pavadinta „Norfa“.

Prekybos tinklas tvirtina, kad situaciją stebi ilgiau nei savaitę, kuomet Facebook vėl suaktyvėjo sukčiai. Apie naujai sukurtas kenkėjiškas paskyras prekybos tinklas iškart praneša Facebook'o administracijai.

Jonavietė: „Norfa” konkursas „dalina” žmonėms po 500 €! Perspėkite kitus!

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 23 Jun 2022 09:28:54 +0300
<![CDATA[Rizika paploninti piniginę - nė motais: palikti atliekas šalia konteinerio nepabijojo net vidury dienos]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/gresiancios-baudos-ne-motais-palikti-atliekas-salia-konteinerio-nepabijojo-net-vidury-dienos https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/gresiancios-baudos-ne-motais-palikti-atliekas-salia-konteinerio-nepabijojo-net-vidury-dienos Kone dešimtmetį galiojęs leidimas, kuomet gyventojai galėjo stambias atliekas – baldus, kilimus, kitus stambius buities ir namų apyvokos daiktus  – palikti šalia komunalinių atliekų konteinerių, panaikintas dar praėjusiais metais. Apie tai, kaip tinkamai tvarkyti savo atliekas, jonaviečius perspėja ir šalia konteinerių pastatytos informacinės lentelės, tačiau tai daliai gyventojų, panašu, nerūpi.

Portalo jonavoszinios.lt redakciją pasiekė praėjusią savaitę, birželio 11-ąją, darytas vaizdo įrašas, kuriame - vidury dienos, apie 13:30 val., ramiai sau link Lietavos gatvėje esančių konteinerių žygiuojantys vyrukai, nusprendę statybines atliekas palikti čia pat. 

,,Nemanau, kad tai leidžiama!", - komentavo vaizdo įrašo autorius. 

Vaizdiniai įrodymai  perduoti ir aplinkosaugininkams, ir UAB ,,Jonavos paslaugoms", ir Jonavos rajono savivaldybės viešosios tvarkos skyriui. 

Pastarasis primena, kad Savivaldybių tarybų patvirtintų atliekų tvarkymo taisyklių pažeidimus numatyta bauda nuo trisdešimt iki vieno šimto keturiasdešimt eurų. 

Šalia to, baudą gali skirti ir aplinkosaugininkai.

Nuotraukų galerijoje - minėto vaizdo įrašo akimirkos. 

Su Jonavos rajono savivaldybės komunalinių atliekų tvarkymo taisyklėmis galite susipažinti ČIA

 

Rizika paploninti piniginę - nė motais: palikti atliekas šalia konteinerio nepabijojo net vidury dienos

Rizika paploninti piniginę - nė motais: palikti atliekas šalia konteinerio nepabijojo net vidury dienos Rizika paploninti piniginę - nė motais: palikti atliekas šalia konteinerio nepabijojo net vidury dienos Rizika paploninti piniginę - nė motais: palikti atliekas šalia konteinerio nepabijojo net vidury dienos ]]>
jonavoszinios.lt Tue, 14 Jun 2022 10:06:33 +0300
<![CDATA[Šiukšlių sulaikymo grotos bus sutvarkytos]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/siuksliu-sulaikymo-grotos-bus-sutvarkytos https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/siuksliu-sulaikymo-grotos-bus-sutvarkytos Praėjusią savaitę skirtingose ,,Facebook" grupėse patalpinti įrašai, atkreipę dėmesį į Jonavos tvenkinyje matomą pavojų - sulūžusias šiukšlių sulaikymo grotas, įrenginyje, kurį paprastai žmonės įvardija kaip krioklį.

Šis klausimas pasiekė ir portalo jonavoszinios.lt redakciją: gyventojai prašė pasidomėti, kaip ir kada problema bus sprendžiama.

Jonavos rajono savivaldybės žemės ūkio skyrius patikino, kad problema bus sprendžiama.

,,Šią savaitę turėtų būti atlikti remonto darbai. Iki tol kol bus suremontuota, bus papildomai aptverta", - teigė minėto skyriaus vyr. specialistas Mindaugas Gritėnas.

Šiukšlių sulaikymo grotos bus sutvarkytos

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 13 Jun 2022 10:44:47 +0300
<![CDATA[Šilų gatvės gyventojai tikina nebežinantys ko griebtis dėl kelio būklės]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/silu-gatves-gyventojai-tikina-nebezinantys-ko-griebtis-del-kelio-bukles https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/silu-gatves-gyventojai-tikina-nebezinantys-ko-griebtis-del-kelio-bukles Duobėtos gatvės išlieka aktualia problema tiek miesto, tiek rajono gyventojams. Portalas jonavoszinios.lt kasmet sulaukia aibę klausimų dėl to. Šįkart dėl savo gerbūvio kreipėsi Jonavoje esančios Šilų gatvės gyventojai.

,,Nebežino, nei kur kreiptis, nei ką daryti, nes jokių rezultatų nėra. Gyvename Jonavoje, Šilų gatvelėje, kuri pavirto į duobyną, o po gausaus lietaus ir į vandenyną.

Tai tęsiasi eilę metų, kiek galėjome tvarkėmės patys, bet jau nebeišgalim", - tokį laišką, prie kurio buvo prisegtos ir apie baisią gatvės būklę liudijančios nuotraukos, atsiuntė jonavietė.

Reaguojant į tai klausimas perduotas Jonavos rajono savivaldybei, kuri džiugių žinių Šilų gatvės gyventojams neturi.

,,Gatvės ir kiemai Jonavos rajone tvarkomi pagal savivaldybės tarybos patvirtintus metinius planus ir skiriamą finansavimą. Šiemet buvo patvirtinti vietinės reikšmės kelių remonto prioritetiniai sąrašai, kurie paskelbti viešai svetainėje jonava.lt. Šiame sąraše nėra Šilų gatvės, tačiau planuojamos tvarkyti didžiosios miesto gatvės, taip pat šiemet bus vykdomas Kriaušių gatvės kapitalinis remontas", - rašoma savivaldybės atsakyme.

Čia pat akcentuota, kad labai norėtųsi, kad visos gatvės rajone būtų idealiai tvarkingos, tačiau visų iš karto sutvarkyti nėra finansinių galimybių.

,,Jonavos miesto seniūnija kiekvienais metais palygina ir patvarko labiausiai remonto reikalaujančias gatvių vietas", - teigė savivaldybė.

 

Šilų gatvės gyventojai tikina nebežinantys ko griebtis dėl kelio būklės

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 08 Jun 2022 14:22:24 +0300
<![CDATA[E. Sabutis vengia atsakyti apie balsavimą Seime, kuriame nedalyvavo?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/e-sabutis-vengia-atsakyti-apie-balsavima-seime-kuriame-nedalyvavo https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/e-sabutis-vengia-atsakyti-apie-balsavima-seime-kuriame-nedalyvavo Portalo jonavoszinios.lt pranešimų skiltį pasiekė anonimo/-ės laiškas, kuriame teiraujamasi dėl Seimo nario Eugenijaus Sabučio balsavimo Seime.

Laišką atsiuntęs asmuo pageidauja sužinoti ne tik kodėl Seimo narys nedalyvauja balsavime svarstant partnerystės įstatymą, bet ir kokia politiko pozicija šiuo klausimu.   

"Ar čia tik sutapimas, bet svarstant Seime daug diskusijų sukeliantį klausimą dėl partnerystės įteisinimo, mūsų išrinktas Seimo narys Eugenijus Sabutis posėdžiuose nedalyvauja. 2021-05-25 Seime buvo svarstomas Partnerystės įstatymas, tai E. Sabutis jį svarstant posėdyje nedalyvavo, tačiau svarstant sekantį įstatymą, jis jau buvo posėdžių salėje. Šią savaitę buvo svarstomas klausimas dėl Civilinės sąjungos, tai vėl E. Sabutis posėdyje nedalyvavo, tačiau svarstant sekantį klausimą, jis jau posėdyje dalyvavo ir balsavo.

Įdomu būtų sužinoti ne tik priežastis, kodėl mūsų atstovas Seime nedalyvauja posėdžiuose svarstant aktualų seksualinėms mažumoms klausimą, bet ir pačio Seimo nario nuomonę, ar jis palaiko partnerystę tarp tos pačios lyties asmenų. Ačiū", -  rašoma portalui skirtame laiške.

Kaip yra žinoma, Seimo narys privalo dalyvauti Seimo posėdžiuose ir turi teisę balsuoti dėl visų svarstomų klausimų, tad gyventojo klausimas – kodėl nebalsavo dėl partnerystės įstatymo ir ką apie jį mano politikas – perduotas ir Seimo nariui Eugenijui Sabučiui, ir jo patarėjui.  

Deja, atsakymų į minėtus klausimus taip ir nesulaukta. Verta paminėti, kad Seimo nario E. Sabučio aktyvumas balsuojant, lyginant su kitais parlamentarais, nėra prastas. Pirmoje Seimo sesijoje E. Sabučio aktyvumas balsuojant buvo 80.84 proc., antroje sesijoje - 89.94 proc., trečioje Seimo sesijoje - 80.98 proc. ir t.t.  Tad kodėl parlamentaras nebalsavo konkrečiu klausimu taip ir lieka nežinia. Belieka tik spėlioti, ar Seimo narys vengia šios temos, ar nenori reikšti nuomonės jautriu klausimu.

E. Sabutis vengia atsakyti apie balsavimą Seime, kuriame nedalyvavo?

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 07 Jun 2022 07:04:22 +0300
<![CDATA[Sugedus autobusui ant Ruklos viaduko formuojasi spūstys – problema jau sprendžiama]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/sugedus-autobusui-ant-ruklos-viaduko-formuojasi-spustys-problema-jau-sprendziama https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/sugedus-autobusui-ant-ruklos-viaduko-formuojasi-spustys-problema-jau-sprendziama Šiandien, birželio 1-osios ankstų rytą, apie 6 val. 50 min. portalas jonavoszinios.lt sulaukė ne vienos nuotraukos ir pranešimo, kad Ruklos viadukas tapo nepravažiuojamas, mat judėjimą tiesiai ant viaduko užblokavo autobusas.

Susisiekus su bendrove „Jonavos autobusai“ patikslinta, kad dėl oro sistemos gedimo, autobusas negali pajudėti iš vietos.

Patikinta, kad situacija jau sprendžiama, į vietą nusiųsta remonto brigada, autobusas bus patrauktas nuo viaduko, kad atlaisvintų transporto judėjimą iš ir į Ruklą bei Jonavą.

Vairuotojų prašomą kantrybės. Bendrovė atsiprašo už nepatogumus.

7 val. 10 min. autobusas patrauktas, eismas per viaduką atlaisvintas. 

 

Sugedus autobusui ant Ruklos viaduko formuojasi spūstys – problema jau sprendžiama

Sugedus autobusui ant Ruklos viaduko formuojasi spūstys – problema jau sprendžiama Sugedus autobusui ant Ruklos viaduko formuojasi spūstys – problema jau sprendžiama ]]>
jonavoszinios.lt Wed, 01 Jun 2022 07:08:53 +0300
<![CDATA[Gyventojai pastebėjo pažeistą medį, tačiau specialistai neabejoja, kad tai padarė ne žmogus]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/gyventojai-pastebejo-pazeista-medi-taciau-specialistai-neabejoja-kad-tai-padare-ne-zmogus https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/gyventojai-pastebejo-pazeista-medi-taciau-specialistai-neabejoja-kad-tai-padare-ne-zmogus Savaitgalį portalas jonavoszinios.lt sulaukė kelių skaitytojų pastebėjimų, kad P. Vaičiūno gatvėje pasodinto medžio kamienas - apgadintas. Šie neslėpė apmaudo, mat įtarė, kad augalą sužalojo piktavališkai nusiteikę žmonės. Išreikštas prašymas atkreipti gyventojų dėmesį, kad miesto turto gadinimas - visų problema, nes dėl jo nukenčia visi mokesčių mokėtojai. Visgi, kaltųjų paieškos veda visai kita linkme. 

Susisiekus su UAB ,,Jonavos paslaugomis", miesto želdinių priežiūros vadybininkė Rasa Imbrasienė paaiškino, kad aptarta problema yra žinoma.

,,Šitie klevai susirgo, nukentėjo nuo orų permainų ir sutrūkinėjo žievė. Šiuo metu medžiai stebimi, jei būklė blogės reikės šalinti", - teigė R. Imbrasienė.

Anot jos, dalis medžių jau pakeisti pavasarį.

Gyventojai pastebėjo pažeistą medį, tačiau specialistai neabejoja, kad tai padarė ne žmogus

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 30 May 2022 11:20:15 +0300
<![CDATA[Vairuotojai teiraujasi, ar jau veikia vidutinio greičio matuokliai kelyje Jonava - Kaunas]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/vairuotojai-teiraujasi-ar-jau-veiki-vidutinio-greicio-matuokliai-kelyje-jonava-kaunas https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/vairuotojai-teiraujasi-ar-jau-veiki-vidutinio-greicio-matuokliai-kelyje-jonava-kaunas Kelyje Jonava - Kaunas jau prieš kurį laiką įrengti ženklai, perspėjantys apie vidutinio greičio kontrolę. Iš viso yra numatyta šiame kelyje vidutinį transporto priemonių greitį matuoti trejose atkarpose : nuo 28,430 iki 30,080 kilometro, nuo 14,830 iki 17,670 kilometro ir nuo 7 iki 10,050 kilometro.

Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD) yra skelbusi, kad minėti matuokliai veikti pradės 2022-ųjų II-ąjį ketvirtį. Vairuotojai teiraujasi, ar greičio kontrolė minėtose atkarpose jau vykdoma?

,,Pagal galiojančią darbų sutartį (II etapas (2022 II ketv.)) planuojama, kad greičio matuokliai pradės veikti šių metų birželio mėnesį", - tokį atsakymą dar šiandien pateikė LAKD.

Čia pat akcentuota, kad greičio kontrolės sistemos yra įrengiamos etapais, įranga derinama, atliekama metrologija ir t.t. Apie kelio ruožą, kuriame įrengti nustatyto greičio režimo ar kitus pažeidimus fiksuojantys automatiniai prietaisai informuoja iš abiejų radaro pusių įrengti informaciniai kelio ženklai Nr. 636 „Automatinė eismo kontrolė“.

,,Atkreipiame dėmesį, kad greičio viršijimas dažniausiai nulemia itin skaudžias autoįvykių pasekmes, todėl dar kartą raginame vairuotojus laikytis Kelių eismo taisyklių, paisyti kelio ženklų nurodymų, važiuoti leistinu, saugiu greičiu", - teigia LAKD. 

Greičio matuoklius, įrengtus arba planuojamus įrengti visoje Lietuvoje, galite surasti paspaudę čia.

Asociatyvi archyvo nuotr.

Vairuotojai teiraujasi, ar jau veikia vidutinio greičio matuokliai kelyje Jonava - Kaunas

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 24 May 2022 10:52:21 +0300
<![CDATA[Jonavietė ragina tėvus atkreipti dėmesį į tai, ką lauke veikia jų vaikai: baiminasi dėl dviračių saugyklų bei mažamečių saugumo]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonaviete-ragina-tevus-atkreipti-demesi-i-tai-ka-lauke-veikia-ju-vaikai-baiminasi-del-dviraciu-saugyklu-bei-mazameciu-saugumo https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonaviete-ragina-tevus-atkreipti-demesi-i-tai-ka-lauke-veikia-ju-vaikai-baiminasi-del-dviraciu-saugyklu-bei-mazameciu-saugumo Šį pavasarį dalis jonaviečių, iš anksto užpildžiusių prašymus Jonavos rajono savivaldybei, gavo galimybę laikyti savo dviračius šalia daugiabučių namų įrengtose dviračių saugyklose. Tačiau portalą jonavoszinios.lt jau pasiekė gyventojos laiškas, kuriame raginama atkreipti didesnį dėmesį į saugyklas.

,,Rašau dėl naujai įrengtu dviračių saugyklų. Čia vaikams atrakcionas kažkoks įrengtas ar kas?  Jau žinokite nebe juokai.. Baisu, kad ir vaikai susižeis, ar paskui tėvai turės atlyginti žalą, gaila kažkaip, nes šokinėja kaip ant batuto", - tokį laišką atsiuntė Chemikų gatvės gyventoja, pridėjusi ir kelias nuotraukas.

Pasiteiravus, kurioje vietoje stovi saugyklos, ant kurių šokinėjo vaikai, nurodyti 82-84 namai. 

Primename, kad matant turto gadinimo faktą, visada galima pranešti ne tik policijos, bet ir viešosios tvarkos pareigūnams.

Jonavos rajono savivaldybės viešosios tvarkos skyriaus pareigūnų kontaktus galite rasti čia. 

Jonavietė ragina tėvus atkreipti dėmesį į tai, ką lauke veikia jų vaikai: baiminasi dėl dviračių saugyklų bei mažamečių saugumo

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 23 May 2022 11:49:32 +0300
<![CDATA[Lietavos g. gyventojos: nušienavo ne tik žolę, bet ir gėles]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/lietavos-g-gyventojos-nusienavo-ne-tik-zole-bet-ir-geles https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/lietavos-g-gyventojos-nusienavo-ne-tik-zole-bet-ir-geles Jonavoje prasidėjęs pats šienavimo įkarštis. Dalis viešųjų teritorijų jau nušienautos, dalis šienaujama ir prie daugiabučių namų. Tačiau šviežiai nupjautos žolės kvapą Lietavos gatvės daugiabučio namo gyventojoms nustelbė nemalonus incidentas.

Moterys tvirtino, kad vakar, gegužės 18 d., prie Lietavos g. daugiabučio namo buvo šienaujama žolė, tačiau nušienavo ne tik žolę, bet ir jų pačių pirktas, sodintas ir jau žydinčias gėles. Gyventojos tokiu žolės pjovėjo elgesiu pasipiktino. Tvirtino, kad žydinčių gėlių neįmanoma nepastebėti ir tvirtino, kad "Jonavos paslaugos" turėtų atlyginti žalą ar kaip kitaip kompensuoti netektį, pavyzdžiui, atsodinant gėles. Taip pat gyventojos teigė, kad po šienavimo buvo išverstas esantis dekoratyvinis akmuo.

Ar šienaujant teritoriją ir nupjaunant gyventojų sodintus augalus, jie gali tikėtis atsodinimo?

„Informuojame, kad  želdinius (gėles, krūmus, medžius) valstybinėje žemėje galima sodinti tik suderinus su Jonavos miesto seniūnija. 

Gavus leidimą sodinti atskirus želdinius ir/ar želdynus, jie turi būti aiškiai pažymėti ir prižiūrimi želdinius pasodinusių asmenų.

Šiuo konkrečiu atveju, mūsų darbuotojai darbą atliko gerai. Jie neturi galimybės ir neprivalo apšienauti kiekvieno laisvai pievoje augančio žiedelio“, - situaciją komentavo  UAB „Jonavos paslaugos“ direktoriaus pavaduotojas komunaliniam ūkiui Povilas Beišys.

Galima daryti išvada, jog jei nenorite netekti savomis rankomis pasodintų augalų, vertėtų vadovautis aukščiau pateiktomis rekomendacijomis – suderinti sodinimą, gauti leidimą, augalus aiškiai pažymėti ir bus galima toliau mėgautis jų grožiu.

 

 

Lietavos g. gyventojos: nušienavo ne tik žolę, bet ir gėles

Lietavos g. gyventojos: nušienavo ne tik žolę, bet ir gėles Lietavos g. gyventojos: nušienavo ne tik žolę, bet ir gėles Lietavos g. gyventojos: nušienavo ne tik žolę, bet ir gėles ]]>
jonavoszinios.lt Thu, 19 May 2022 13:20:06 +0300
<![CDATA[Achemiečiai apie panaikintą perėją: ar reikės peršliaužti gatvę vykstant į darbus?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/achemieciai-apie-panaikinta-pereja-ar-reikes-persliauzti-gatve-vykstant-i-darbus https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/achemieciai-apie-panaikinta-pereja-ar-reikes-persliauzti-gatve-vykstant-i-darbus Dar 2018 metais Jonavos rajono savivaldybė ėmėsi projekto „Dviračių tako nuo Taurostos parko iki magistralinio kelio A6 Kaunas-Zarasai-Daugpilis tilto trišalės sankryžos Jonavos mieste statyba“. Kiek vėliau Kelių direkcija sutvarkė jai priklausančią to paties dviračių tako atkarpą link „Achemos“ gamyklos. Tačiau pabaigus darbus ne per seniausiai panaikinta pėsčiųjų perėja tilto per Nerį prieigose, vedanti nuo minėto dviračių tako link „Achemos“.

Žiniasklaidą pasiekė ir klausimas apie tai. Achemos darbuotojų vardu vyriškis teiravosi, ar reikės peršliaužti gatvę vykstant į darbus?

"Mus, Achemos darbuotojus, domina,  kodėl panaikinta pėsčiųjų perėja sankryžoje link gamyklos? Ir kur saugiai turėtume pereiti, pervažiuoti, peršliaužti gatvę vykstant į darbus?", - rašo Achemos darbuotojas. 

VĮ Lietuvos kelių direkcija (Kelių direkcija) pateikia detalų paaiškinimą, kodėl perėjos nebeliko. Anot Kelių direkcijos, tokiose vietose įrengtos pėsčiųjų perėjos turi neigiamą įtaką eismo saugos požiūriu.

„Informuojame, kad pėsčiųjų perėja Jūsų minimoje vietoje yra įrengta praeityje ir pagal dabar galiojančias Pėsčiųjų perėjimo per kelius ir gatves organizavimo taisykles šioje vietoje nėra galima, kadangi yra už gyvenvietės ribų.

Atkreipiame dėmesį, kad pėsčiųjų perėja įrengta netinkamoje vietoje – užmiesčio ruože ar ruože, kurio aplinka panaši į užmiesčio, turi neigiamą įtaką eismo saugos požiūriu. Užmiestyje pėsčiųjų perėjos nėra rengiamos (jas rengti draudžiama), nes tokiose vietose vairuotojai nesitiki pėsčiųjų perėjų, o pėstieji jaučiasi pernelyg drąsiai dėl jiems čia suteikiamo eismo pirmumo, todėl dažnai įvyksta eismo įvykių, kurių metu nukenčia patys pėstieji. Nepaženklintose kelio ženklais ir horizontaliuoju ženklinimu perėjose (nežymėtose perėjose) pėstieji yra atidesni, todėl tikimybė nukentėti eismo įvykio metu yra mažesnė“, - rašoma Kelių direkcijos paaiškinime.

Taip pat Kelių direkcija teigia, kad aptariama perėja pertvarkyta ir pritaikyta pėsčiųjų eismui kitomis priemonėmis.  

„Papildomai informuojame, kad 2020 m. lapkričio mėn.  Kelių direkcija ir UAB „Kauno statyba“ pasirašė sutartį, pagal kurią UAB „Kauno statyba“ įgyvendino projekto „Tako valstybinės reikšmės magistralinio kelio A6 Kaunas–Zarasai–Daugpilis ruože nuo 33,848 iki 34,123 km paprastasis remontas“ (toliau – projektas) sprendinius. Šio projekto apimtyje buvo numatoma, kad Jūsų minima perėja bus pertvarkyta į nežymėtąją perėją (inžinerinėmis priemonėmis (nuožulniais kelio bortais, iškiliąja saugos salele ar kt.) pėsčiųjų eismui pritaikyta perėjimo per kelią ar gatvę vieta, nepažymėta nei nurodomaisiais kelio ženklais „Pėsčiųjų perėja“, nei horizontaliojo ženklinimo linijomis), bus susiaurinta pratęsiant skiriamąją salelę, o taip pat apšviesta kryptiniu apšvietimu. Šiuo metu rangos darbai baigti, vyksta objekto perdavimas Kelių direkcijos nuosavybės teisei“, - tvirtina Kelių direkcija.

 

Achemiečiai apie panaikintą perėją: ar reikės peršliaužti gatvę vykstant į darbus?

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 19 May 2022 12:54:57 +0300
<![CDATA[Šalia tvenkinio esančio tako pastebėti ,,maišai" užminė mįslę: kokie darbai vykdomi?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/salia-tvenkinio-esancio-tako-pastebeti-darbai-uzmine-misle-kas-slepiama-po-jais https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/salia-tvenkinio-esancio-tako-pastebeti-darbai-uzmine-misle-kas-slepiama-po-jais Portalo jonavoszinios.lt skaitytojai pastebėjo, kad šalia Joninių tvenkinio esančio takelio vyksta viešai dar neaptarti darbai - apie tai liudija kas kelis metrus matomi juodi ,,maišai". 

,,Vakar išėjau pasivaikščioti aplink tvenkinius ir pamačiau, kad prie vieno takelio sukabinti ar tai maišai, ar tiesiog plastikinė plėvelė. Taip pat vykdyti kasinėjimo darbai. Gal žinote, kas ten vyksta?", - teiravosi skaitytoja Stefanija. 

Atsakymo ilgai ieškoti nereikėjo - kaip skelbiama UAB ,,Jonavos paslaugos" ,,Facebook" paskyroje, tai - apšvietimo įrengimo darbų dalis.

,,Šiame take dažnai pasitaikydavo gedimų dėl nukrentančių šakų, kurios pažeisdavo laidus ir apšvietimas nebeveikdavo. Jau greitu metu šios problemos neliks – rekonstruojame tako apšvietimą, plečiame, kad neliktų neapšviestų ruožų, įrenginėjame naujus stulpus, šviestuvus ir klojame požeminę liniją, kurios dėka apšvietimas veiks kokybiškiau, o krentančios šakos nepažeis elektros laidų.

Jau greitai šis takas taps dar patrauklesnis ne tik šviesiu, bet ir tamsiu paros metu – su kokybišku bei nauju apšvieti", - rašo bendrovė.
 
Akcentuojama ir tai, kad Jonavos miesto takų apšvietimo tinklas bus plečiamas toliau.


Čia pat prisegtos ir Stefanijos minėtų ,,maišų" nuotraukos. Dalinamės jomis su savo skaitytojais. 

Šalia tvenkinio esančio tako pastebėti ,,maišai" užminė mįslę: kokie darbai vykdomi?

Šalia tvenkinio esančio tako pastebėti ,,maišai" užminė mįslę: kokie darbai vykdomi? Šalia tvenkinio esančio tako pastebėti ,,maišai" užminė mįslę: kokie darbai vykdomi? Šalia tvenkinio esančio tako pastebėti ,,maišai" užminė mįslę: kokie darbai vykdomi? ]]>
jonavoszinios.lt Wed, 18 May 2022 16:27:24 +0300
<![CDATA[Dviratininkas: Į Kur veda dviračių takas? Kelionę teks tęsti žvyrkeliu per kelkraštį?  ]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/dviratininkas-i-kur-veda-dviraciu-takas-kelione-teks-testi-zvyrkeliu-per-kelkrasti https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/dviratininkas-i-kur-veda-dviraciu-takas-kelione-teks-testi-zvyrkeliu-per-kelkrasti Kaip yra žinoma, valstybinės reikšmės krašto kelyje Nr.143 Jonava-Žasliai-Kalniniai vykdomi remonto darbai per geležinkelio viaduką Ruklos g. Kelio remonto metu rekonstruojamas ne tik viadukas, bet ir įrengiamas beveik 5 km ilgio, 2,5 m pločio pėsčiųjų ir dviračių takas iki pat Ruklos miestelio. 

Nors minimame krašto kelyje darbai dar nėra baigti, gyventojai jau mato apčiuopiamus rezultatus – pėstieji jau žengia nauju asfaltuotu keliuku, juo nevengia naudotis ir dviračių vairuotojai. Tačiau pastarieji siunčia nuotraukas ir kelia klausimą – ar takas bus pratęstas?

„Į kur veda dviračių takas? Prisegtoje Jums nuotraukoje matosi, kad dviračių takas baigiasi pusiaukelėje, veda tiesiog į niekur. Įdomu būtų sužinoti, ar jis bus pratęstas, ar dviratininkai turės kelionę tęsti žvyrkeliu per kelkraštį? Gal numatytas dviračių tako nukreipimas į kitą pusę, pavyzdžiui, per Skarulius? Kaip viskas bus su tuo kelkraščiu?“, - rašo dviračių entuziastu pasivadinęs vyriškis ir priduria, kad dviračių tako danga baigiasi beveik išvažiavus iš Ruklos kelio į A6 kelią. 

Valstybinės įmonės Lietuvos automobilių kelių direkcijos atsakyme atskleidžiama, kas planuojama.

„Kelių direkcija parengė „Valstybinės reikšmės krašto kelio Nr. 143 Jonava–Žasliai–Kalniniai Mijaugonys ruožo nuo 0,290 iki 4,970 km kapitalinio remonto, nutiesiant pėsčiųjų ir dviračių taką ir viaduko, esančio 1,189 km, rekonstravimo“ projektą. Šiuo projektu  buvo suplanuotas tako tiesimas ir viaduko rekonstravimas, išskyrus kelio dangos tvarkymo darbus.

Šiais, 2022 m., Kelių direkcija planuoja inicijuoti „Valstybinės reikšmės krašto kelio Nr. 143 Jonava–Žasliai–Kalniniai Mijaugonys ruožo nuo 0 iki 1,4 km kapitalinio remonto“ projekto parengimą. Šiuo projektu bus tiesiama trūkstama tako atkarpa ir kapitaliai remontuojamas kelias. Jau nutiestas takas ir planuojamas nutiesti takas, susijungs į vieną nenutrūkstamą jungtį tarp Jonavos ir Ruklos“, - teigia Kelių direkcijos tarptautinių ryšių ir komunikacijos skyriaus vyriausiasis komunikacijos vadybininkas Saulius Jansonas.

 

Dviratininkas: Į Kur veda dviračių takas? Kelionę teks tęsti žvyrkeliu per kelkraštį?  

Dviratininkas: Į Kur veda dviračių takas? Kelionę teks tęsti žvyrkeliu per kelkraštį?   ]]>
jonavoszinios.lt Wed, 18 May 2022 09:18:11 +0300
<![CDATA[Achemiečiai šnabždasi apie nelaimingus nutikimus bendrovėje, tačiau ši neskuba komentuoti situacijos]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/achemieciai-snabzdasi-apie-nelaimingus-nutikimus-bendroveje-taciau-si-pateikti-turimos-informacijos-neskuba https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/achemieciai-snabzdasi-apie-nelaimingus-nutikimus-bendroveje-taciau-si-pateikti-turimos-informacijos-neskuba Per pastaruosius keletą metų viešojoje erdvėje pasirodė ne viena žinia apie AB ,,Achema" priklausančioje teritorijoje fiksuotus įvykius, kuriuose nukentėjo darbuotojai (keli pavyzdžiai pateikiami  čia ir čia ). Ilgą laiką džiaugtasi, kad naujų nelaimių bendrovėje - išvengta, visgi, prieš keletą savaičių achemiečius pasiekė žinia apie tai, jog situacija galėjo ir pasikeisti.

,,Kolegos šnabždasi, kad ,,Achemoje" įvyko ne viena nelaimė, kai nukentėjo žmonės. Ar jūs ką nors apie tai žinote? Ar čia tik kalbos? O gal nutylimos didelės nelaimės?", - klausė AB ,,Achema" darbuotoju prisistatęs asmuo (vardas ir pavardė redakcijai žinomi, tačiau skaitytojo prašymu neskelbiami). Klausimų apie tai pateikė dar du žmonės.

Dėl to iš karto  kreiptasi į AB ,,Achema" atstovę spaudai Jolitą Macelytę. Balandžio 27-ąją jai buvo išsiųsti keli klausimai: ar tiesa, kad neseniai nukentėjo ne vienas įmonės darbuotojas? Kokiu būdu jie nukentėjo ? Kokiuose cechuose? Ar jie patyrė sunkius sužalojimus? Kas vykdo tyrimus:  pati bendrovė ar VDI (Valstybinė darbo inspekcija)?

Kadangi nuo užklausos išsiuntimo praėjo daugiau nei dvi savaitės, o per tą laiką iš bendrovės buvo gauta ir jos pačios pranešimų kitomis temomis, portalas jonavoszinios.lt kreipėsi į Valstybinę darbo inspekciją.

Inspekcijos pasiteirauta, ar ši turi kokių duomenų apie aptartus įvykius? 

,,VDI žiniomis AB „Achemoje“ 2021 m. nustatyti 3 lengvi NA atsitikimai, o 2022 m. 2 lengvi NA. Šiuos įvykius tiria pati įmonė" - pateiktas toks atsakymas.

Sunku daryti išvadą, kad VDI minimi vykiai yra būtent tie, dėl kurių teiraujasi achemiečiai.

Nepaisant to, portalą jonavoszinios.lt šaltiniai paliudijo, kad bendrovėje buvo sudarytos ir komisijos, skirtos nelaimingiems atsitikimams ištirti bei numatyti korekcines priemones. 

Primename, kad VDI tyrimus dėl nelaimingų atsitikimų vykdo tik tada, kai sužalojimai yra rimti. 

Achemiečiai šnabždasi apie nelaimingus nutikimus bendrovėje, tačiau ši neskuba komentuoti situacijos

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 17 May 2022 14:14:44 +0300
<![CDATA[Jonavietis pasigedo krepšinio ir vaikų žaidimų aikštelių Kosmonautuose, seniūnija pateikia atsakymus]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavietis-pasigedo-krepsinio-lanku-ir-zaidimu-aiksteles-kosmonautuose-seniunija-pateikia-atsakymus https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavietis-pasigedo-krepsinio-lanku-ir-zaidimu-aiksteles-kosmonautuose-seniunija-pateikia-atsakymus Portalo jonavoszinios.lt pašto dėžutę pasiekė jonaviečio klausimai, susiję su aktyviu laisvalaikiu, kuris buvo ribojamas paskelbus Covid-19 pandemiją. Anot jo, Kosmonautų mikrorajone krepšinio aikštelėje nuimti krepšiai taip ir negražinti į vietą, o vaikų žaidimų aikštelė iki šiol netvarkoma. Miestietis įsitikinęs, kad jeigu atšaukti ribojimai dėl Covid-19 pandemijos, viskas turi būti atstatyta atgal.

„Kada bus grąžinti krepšiai krepšinio aikštelėse, kadangi corona kaip ir baigėsi jau? Ir kada bus restauruota Kosmonautų gatvės krepšinio aikštelė, nes čia tuoj taps vien žolė?“, - rašė jonavietis ir atsiuntė klausimą iliustruojančią nuotrauką.

„Sekantis klausimas - taip pat corona baigėsi, čia buvo vaikų žaidimų aikštelė, o dabar jau nebėra dar iki šiol. Ar čia jos jau ir nebežada būt?“, - rašė vyriškis ir taip pat atsiuntė nuotrauką.

Susisiekus su Jonavos miesto seniūnija paaiškėjo, kas laukia aptariamo mikrorajono.

„Kalbant apie vaikų žaidimų aikštelę, šioje teritorijoje jau turime projektą naujos erdvės įrengimui. Projekte numatyta, kad kosmonautuose turėtų būti statoma nauja tiek vaikams, tiek paaugliams skirta aikštelė, kurioje bus galima leisti laisvalaikį su riedučiais, riedlentėmis, bus įrengimai pritaikyti parkūrui. Teritorijoje numatyta poilsio erdvė su suoliukais, gėlynais ir panašiai.

Dėl krepšinio aikštelių, galiu patikinti, kad pasibaigus apribojimų galiojimams, krepšinio lankus gražinome. Tačiau kalbant apie kosmonautų mikrorajoną ir konkrečiai jonaviečio minimą krepšinio aikštelę, nuspręsta jos nebeatnaujinti, nes kaip ir minėjau, laukiame naujos erdvės įrengimo. Naujos erdvės įrengimo projektas bus įgyvendinamas jam skyrus lėšų ateityje“, -  sakė Jonavos miesto seniūno pavaduotojas Tautvydas Pabrinkis.

Jonavietis pasigedo krepšinio ir vaikų žaidimų aikštelių Kosmonautuose, seniūnija pateikia atsakymus

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 17 May 2022 12:19:26 +0300
<![CDATA[Antžmogiškas elgesys - Jonavos žydų genocido vietoje šiukšlių kalnas]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/antzmogiskas-elgesys-jonavos-zydu-genocido-vietoje-siuksliu-kalnas https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/antzmogiskas-elgesys-jonavos-zydu-genocido-vietoje-siuksliu-kalnas "Antžmogiai rado kur šiukšles išpilt", - tokia trumpa žinutė ir ją lydinti nuotrauka pasiekė portalą jonavoszinios.lt.

Jonaviečio nuotraukoje užfiksuotas kadras ne tik kad nemalonus, bet ir pažeidžiantis galiojančius reikalavimus. Atliekomis atsikratyti bet kur ir bet kada yra draudžiama, už tai numatyta administracinė atsakomybė, gali būti taikomas žalos gamtai atlyginimo mokestis bei už aplinkos teršimą gali būti skiriamas administracinio nusižengimo padarymo įrankių, kuriais atliekomis buvo atsikratoma, t. y. transporto priemonių, kuriomis atliekos buvo vežamos, konfiskavimas.

Itin nemenką nepasitenkinimą kelia tai, jog atliekos išpiltos Jonavos žydų genocido (sušaudymo) vietoje, netoli Jonavos esančiame Girelės miškelyje, kur žudynes įvykdė hitlerininkai. Antrojo pasaulinio karo metais, 1941 m. rugpjūčio 14 d. čia buvo sušaudyti 552 žydai (497 vyrai ir 55 moterys).

Dėkojame jonaviečiui už pileitiškumą.

Jo atsiųsta nuotrauka ir informacija perduota aplinkosaugai, kuri pradės tyrimą dėl netinkamo atliekų atsikratymo. 

  

Antžmogiškas elgesys - Jonavos žydų genocido vietoje šiukšlių kalnas

]]>
jonavoszinios.lt Fri, 13 May 2022 19:42:43 +0300
<![CDATA[Jonaviečiai ir toliau perka vaistus turguje: specialistai perspėja, kad nusižengia ir pirkėjas, ir pardavėjas]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavieciai-ir-toliau-perka-vaistus-turguje-specialistai-perspeja-kad-nusizengia-pirkejas-ir-pardavejas https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavieciai-ir-toliau-perka-vaistus-turguje-specialistai-perspeja-kad-nusizengia-pirkejas-ir-pardavejas Socialinio tinklo ,,Facebook" grupėse pasirodžius jonaviečių prašymams parduoti vaistų, gautas ne vienas pasiūlymas nueiti ir nusipirkti jų Jonavos turgavietėje. Tokį įrašą pamačiusi skaitytoja Regina tikina negalinti nuslėpti apmaudo: ne vienus metus vaistinėje dirbanti moteris įsitikinusi, kad taip žmonės tik sukelia sau pavojų.

Vieša paslaptis?

,,Ilgą laiką dirbau vaistinėje ir puikiai žinau, kad netinkamai parinkti vaistai gali sukelti rimtas pasekmes. Dabar žmonės internete ieško nuskausminamųjų, antibiotikų. Ar tarnybos atkreipia dėmesį į tai? Juk buvo ne vienas komentaras, kad vaistų galima nusipirkti Jonavos turguje. Tiesą sakant, tai jau net nėra paslaptis", - teigė paskambinusi moteris.

Portalo jonavoszinios.lt duomenimis, informacija apie aptartą skelbimą pasiekė ir policijos pareigūnus. 

Įstatymus pažeidžia ir pirkėjas, ir pardavėjas

Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba, pasiteiravus apie prekybą vaistais turgavietėse akcentuoja, kad  prekyba vaistiniais preparatais yra licencijuojama veikla, Tarnyba išduoda licencijas šiai veiklai vykdyti ir prižiūri licencijuotų subjektų vykdomos veiklos atitikimą teisės aktams.

,,Nelicencijuotų asmenų vykdoma prekyba vaistais, taip pat prekyba jais turguje, socialiniuose tinkluose, įvairiose pokalbių svetainėse yra nelegali veikla ir užtraukia Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekse numatytą atsakomybę. Tad tiek vaistų pardavėjas, tiek jų pirkėjas daro pažeidimą. Policija prižiūri, kad nelegalios veiklos nebūtų", - nurodo tarnyba. 

Perka rizikuodami

Primenama, kad neatsakingai įsigyti antibiotikai ar kiti receptiniai vaistai, sukelia ne vieną riziką.

,,Žmonės, įsigydami vaistų (ar neaiškios kilmės preparatų, pristatomų kaip vaistai) turguje, taip pat jų parsisiųsdami iš internetinių, dažnai užsienyje veikiančių svetainių/parduotuvių, kurios nėra pažymėtos specialiu logotipu, nurodančiu, kad šioje vaistinės internetinėje svetainėje pirkti vaistus yra saugu, tikrai ne visada įvertina, ar įsigytas preparatas, neaišku iš kur gautas bei kokiomis sąlygomis laikytas, užtikrins reikiamą gydomąjį poveikį ir, svarbiausia, ar nepakenks labiau, nei privalėtų pagydyti. Pirkdami vaistus ne vaistinėse, žmonės prisiima atsakomybę patys sau.

Turgaus ar interneto prekiautojai gali tvirtinti ką tik nori apie vaisto veiksmingumą ir patikimumą, tačiau nėra garantijos, kad tai – tiesa. Vaistas gali būti pagamintas ir teisėto vaistų gamintojo, bet pakliuvęs į neteisėtą platinimo grandinę, jis tampa/yra laikytinas falsifikatu. Be to, vaistus, kad jie būtų kokybiški ir saugūs vartoti, būtina tinkamai gabenti ir laikyti. Turguje ar internetu įsigyto preparato tinkamumo vartoti terminas gali būti pasibaigęs, vaistas gali būti perpakuotas į kitas pakuotes, ant kurių gali būti užrašyti kiti, nauji tinkamumo vartoti terminai. Viso to žmogus pats nepatikrins, taigi, pirkdamas vaistus ne vaistinėje, jis rizikuoja savo sveikata ir net gyvybe.

Vartojant neaiškios kilmės preparatus, pristatomus kaip vaistai, taip pat falsifikuotus vaistus,  žmogui gali pasireikšti daugybė nepageidaujamų reakcijų. Tai gali būti išbėrimas, patinimas, galvos, raumenų ar kitų kūno vietų skausmai, karščiavimas, pykinimas bei vėmimas, mieguistumas, vangumas,  galvos svaigimas, galimi rimti apsinuodijimai ar net mirtis. Kartais gali nenutikti ir nieko, nes žmogus įsigijo ne vaistą, nors jam buvo tvirtinama priešingai, o jokio poveikio organizmui neturinti preparatą, kurio sudėtyje – paprasčiausias cukrus", - teigia tarnyba.

Būtina vartoti atsakingai

Čia pat primenama,  jog netgi įsigijus vaistų ir legaliose prekybos vietose (vaistinėse ir teisę prekiauti kai kuriais vaistais turinčiose prekybos įmonėse), žmonės turėtų atsakingai juos vartoti.

,,Gydydamiesi savarankiškai,  žmonės  gali suklysti diagnozuodami sau ligą  ir ją gydyti klaidingai pasirinktu vaistu. Problemų gali kilti ir nesilaikant vaisto pakuotės lapelyje nurodyto dozavimo rekomendacijų ar vartojant vaistą netinkamai, neatidžiai.

Tarkime, nemažai žmonių skaudančią gerklę, varvančią nosį,  kosulį ir kitus viršutinių kvėpavimo takų ligų simptomus pradeda gydytis patys, vartoja vienokių ar kitokių nereceptinių vaistų. Toks pacientų elgesys iš principo nėra ydingas, tačiau būtina atminti, kad gydytis savarankiškai, nepasikonsultavus su gydytoju, galima tik trumpai. Jei nemalonūs pojūčiai neišnyksta ir toliau vargina prasta savijauta, jei sunkėja bendra būklė, būtina pasitarti su gydytoju, galbūt atlikti kraujo ar kitus tyrimus, kad būtų nustatyta tiksli diagnozė, paskirti būtini vaistai, aptarti jų vartojimo ypatumai.

Priešingu atveju net ir pats paprasčiausias bei iš pirmo žvilgsnio visai menkutis negalavimas gali komplikuotis į rimtą ligą, kuriai įveikti reikės žymiai daugiau organizmo jėgų, laiko bei finansinių išteklių. Tai akcentuojama ir visose nereceptinių vaistų pakuočių informaciniuose lapeliuose – primenama, kad preparatu be gydytojo konsultacijos, negalima gydytis ilgiau nei kelias dienas. Tuo tarpu antibiotikai, kaip ir kiti receptiniai vaistai gali būti skiriami ir vartojami tik gydytojui paskyrus", - nurodo tarnyba. 

Jonaviečiai ir toliau perka vaistus turguje: specialistai perspėja, kad nusižengia ir pirkėjas, ir pardavėjas

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 12 May 2022 09:41:11 +0300
<![CDATA[Jonaviečiai pastebi: gatvėse ir toliau važinėja automobiliai su tamsintais langais priekyje]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavieciai-pastebi-gatvese-ir-toliau-vazineja-automobiliai-su-tamsintais-langais-priekyje https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavieciai-pastebi-gatvese-ir-toliau-vazineja-automobiliai-su-tamsintais-langais-priekyje Automobiliai tamsintais priekiniais langais ir toliau važinėja Jonavos miesto gatvėmis - į tai dėmesį atkreipia portalo jonavoszinios.lt skaitytojai, besiteiraujantys, kokios taisyklės galioja užsienietiškais numeriai pažymėtiems  automobiliams? Jų teigimu, už neperregimų langų dažniausiai slepiasi vairuotojai, nepriregistravę savo transporto priemonės Lietuvoje. Ar toks elgesys neprieštarauja įstatymams?

Teiraujasi dėl taisyklių

,,Jonavoje turim ne vieną tokį tamsintą "Mercedes Benz" bei ,,BMW" automobilį. Kaip taisyklė, jų numeriai - norvegiški, vokiški, amerikietiški. Norėjau pasiteirauti, ar užsienyje registruotiems automobiliams galioja kitos taisyklės? Ar tai tiesiog bandymas piktnaudžiauti?", - teiravosi skaitytojas Erikas. Kone identišką klausimą dar prieš mėnesį pateikė ir skaitytoja Milda.

Taisyklės - visiems vienodos

Kaip paaiškina policijos pareigūnai, vadovaujantis Kelių eismo taisyklėmis, užsienio šalių piliečiai Lietuvoje negali eksploatuoti kelių transporto priemonės su stiklais, kurių šviesos laidumas mažesnis nei leistina.

,,Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 415 str. 2 d. numato, kad vairavimas neturint Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro nustatyta tvarka išduoto leidimo naudotis kelių transporto priemone su stiklais, kurių šviesos laidumas mažesnis nei leistina, vairuotojams užtraukia baudą nuo trisdešimt iki keturiasdešimt eurų", - teigia Kauno apskr. VPK komunikacijos poskyris.

Kartais praneša ir žmonės

Policijos pareigūnus pranešimai dėl tamsintų automobilių langų pasiekia pavieniais atvejais.

Kalbant apie Jonavos rajoną - šiais metais buvo surašytas 1 protokolas už tokį pažeidimą. Kovo mėnesio pabaigoje už tai bauda skirta vairuotojui, vairavusiam  "Mercedes Benz" automobilį su norvegiškais numeriais.

Jonaviečiai pastebi: gatvėse ir toliau važinėja automobiliai su tamsintais langais priekyje

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 10 May 2022 13:51:30 +0300
<![CDATA[A. Kulviečio gatvės klausimas dėl vienpusio ar dvipusio eismo kol kas atviras]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/a-kulviecio-gatves-klausimas-del-vienpusio-ar-dvipusio-eismo-kol-kas-atviras https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/a-kulviecio-gatves-klausimas-del-vienpusio-ar-dvipusio-eismo-kol-kas-atviras Kol nemaža dalis gyventojų su nekantrumu laukia Rimkų žiedinės sankryžos P. Vaičiūno ir Žemaitės gatvėse atidarymo, A. Kulviečio gatvės klausimas dėl vienpusio ar dvipusio eismo kol kas atviras. Savo nuogąstavimus dėl gatvės dvipusio eismo pateikė vairuotoja Jolita.  

„Jei po Rimkų žiedo atidarymo Kulviečiuose paliks dvipusį eismą – bus tragedija. Nei įvažiuoti, nei išvažiuoti iš A. Kulviečio gatvės bus neįmanoma. Nauji P. Vaičiūno gatvės ženklinimai, tie, visiems apkartę zebriukai, dviračių takas, o kur dar sunkiasvorių mašinų manevrai, tik spėk žiūrėti, kad kokio dviratininko nenutrenktum.

Vakar iš P. Vaičiūno gatvės sukausi į dešinę, į kulviečius, kai prieš pat nosį, net nestabdęs kelią kirto dviratininkas, važiuodamas naujuoju dviračių taku.  Darant dešinį posūkį – dviratininkų NESIMATO. Ir kol ten nėra kelio ženklų, nurodančių pirmenybę ar žyminčių dviračių takus, eismo dalyviams palikta teisė patiems spręsti, kas teisus būtų po įvykio? Tikiuosi bent po Rimkų žiedo atidarymo, A. Kulviečio gatvėje vėl padarys vienpusį eismą“, -  gegužės 4-ąją rašė vairuotoja Jolita.

Kalbant apie žiedinę sankryžą, primename, kad balandžio 29-ąją rangovas defektuotas asfalto dangos vietas nufrezavo, pirmadienį, gegužės 2-ąją nufrezuotos vietos užasfaltuotos. Beliko sulaukti parkavimo vietų ir dviračių takų naujo ženklinimo, kuris numatytas gegužės mėnesį, o tikslesnės taisomo projekto detalės dar derinamos, po viešumoje kilusio gyventojų pasipiktinimo dėl naujojo P. Vaičiūno gatvės ženklinimo bei eismo ribotuvų (zebriukų).

Tęsiant mintį dėl A. Kulviečio gatvės dvipusio ar vienpusio eismo, Saugaus eismo komisijos pirmininkas (SEK) Erlandas Andrejevas šiandien informavo, jog niekas nesikreipė dėl A. Kulviečio gatvės vienpusio ar dvipusio eismo klausimo.

Kaip anksčiau yra sakęs SEK pirmininkas, siekiant, kad A. Kulviečio gatvėje liktų dvipusis eismas, tokį norą turėtų išreikšti būtent tos gatvės gyventojai.

„Gali atsirasti šių gyventojų iniciatyva, turėtų vykti diskusija su seniūnaičiu, būtų padaroma A. Kulviečio g. gyventojų apklausa, renkami parašai ir tada reiktų kreiptis į savivaldybę su prašymu, kad toje atkarpoje būtų paliktas dvipusis eismas“, - yra sakęs E. Andrejevas. (Plačiau apie tai ČIA).

 

 

A. Kulviečio gatvės klausimas dėl vienpusio ar dvipusio eismo kol kas atviras

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 05 May 2022 14:00:08 +0300
<![CDATA[Skaitytojas: pardavėjos sulaikė agresyvų vagį. Negi "LIDL" neturi lėšų pasamdyti apsaugos?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/skaitytojas-pardavejos-sulaike-agresyvu-vagi-negi-lidl-neturi-lesu-pasamdyti-apsaugos https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/skaitytojas-pardavejos-sulaike-agresyvu-vagi-negi-lidl-neturi-lesu-pasamdyti-apsaugos Prieš kelias dienas portalo jonavoszinios.lt redakcijos pašto dėžutę pasiekė skaitytojo žinia, kad jam ir kitiems pirkėjams matant parduotuvės pardavėjos pačios sulaikė agresyvų vagišių. Skaitytojas su nerimu kėlė klausimus - nejau "LIDL" neturi lėšų pasamdyti apsaugos? Ar "LIDL" nesvarbi darbuotojų sveikata? Savo ruožtu  „Lidl Lietuva“ dėkoja personalui, kuris operatyviai sureagavo į incidentą.

"Gegužės 2 dieną apie 13:40 Jonavos "LIDL" parduotuvėje, pačios pardavėjos sulaikė agresyvų vagį. Ir tai viskas vyko pirkėjams matant. Susidarė toks vaizdas, jog  "LIDL" neturi apsaugos ir pačios darbuotojos turi sulaikyti vagis. Negi "LIDL" neturi lėšų pasamdyti apsaugos? Ar "LIDL" nesvarbi darbuotojų sveikata?  Buvo iškviesta policija ir po keleto valandų tą patį asmenį pastebėjau paleistą" , - rašė skaitytojas.

Kaip atsakyme į gyventojo klausimą teigia „Lidl Lietuva“ atstovė ryšiams su visuomene Lina Skersytė, visose parduotuvėse yra tam tikra funkcija, gelbstinti įvairių incidentų metu.

„Lidl“ parduotuvėse apsaugos darbas yra planuojamas optimaliai – esant poreikiui samdoma ir daugiau darbuotojų. Pavyzdžiui, kuomet buvo įvestas galimybių paso tikrinimas ar pirkėjų srautų reguliavimas, dalyje „Lidl“ parduotuvių buvo pasamdyti ir papildomi apsaugos darbuotojai. Visose „Lidl“ parduotuvėse yra funkcija, kuri personalui leidžia operatyviai iškviesti policiją esant poreikiui.

Šiuo atveju norime padėkoti parduotuvės personalui, kuris operatyviai sureagavo ir parodė iniciatyvą“,- komentavo „Lidl Lietuva“ atstovė ryšiams su visuomene Lina Skersytė.

 

Skaitytojas: pardavėjos sulaikė agresyvų vagį. Negi "LIDL" neturi lėšų pasamdyti apsaugos?

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 05 May 2022 09:19:13 +0300
<![CDATA[Gyventojų dėmesį patraukė ant kelių išberti ,,miltai"]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/gyventoju-demesi-patrauke-ant-keliu-isberti-miltai https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/gyventoju-demesi-patrauke-ant-keliu-isberti-miltai ,,Norėtųsi sužinoti, kas išpilta ant mūsų gatvės. Atrodo lyg balti miltai ar druska. Gal jūs žinote kas čia?", - toks sodų bendrijos gyventojos klausimas vakar pasiekė portalo jonavoszinios.lt redakciją.

Išberti ,,miltai" - ne joks pokštas, o konkretų tikslą turintis UAB ,,Jonavos paslaugų" darbas.

,,Sušilus orams gyvenamųjų namų kvartaluose žvyro dangos keliai pradeda stipriai dulkėti, o kylančios ir gyvenamųjų namų kiemuose nusėdančios dulkės nedžiugina nė vieno gyventojo. Rūpindamiesi aplinka, kurioje gyvenate, du kartus per sezoną žvyrkelius barstome 𝒕𝒆𝒄𝒉𝒏𝒊𝒏𝒊𝒖 𝒌𝒂𝒍𝒄𝒊𝒐 𝒄𝒉𝒍𝒐𝒓𝒊𝒅𝒖. Tai yra populiariausia Lietuvoje naudojama priemonė mažinti žvyrkelių dulkėjimą", - šįryt gyventojus savo ,,Facebook" paskyroje informavo bendrovė. 

Anot jos, dėl gebėjimo iš aplinkos absorbuoti vandenį kalcio chloridas efektyvus įvairiuose temperatūriniuose režimuose, veikia esant ir aukštam, ir žemam santykiniam oro drėgniui, gerina eismo sąlygas net vykstant intensyviam automobilių eismui.

,,Rezultatas po barstymo akivaizdus ir juntamas iš karto – dulkėjimas ženkliai sumažėja. Vakar atlikome barstymo darbus mieste", - informuoja ,,Jonavos paslaugos". 

Bendrovės ir skaitytojos nuotr.

Gyventojų dėmesį patraukė ant kelių išberti ,,miltai"

Gyventojų dėmesį patraukė ant kelių išberti ,,miltai" Gyventojų dėmesį patraukė ant kelių išberti ,,miltai" ]]>
jonavoszinios.lt Wed, 04 May 2022 11:42:26 +0300
<![CDATA[Klausimų sukėlė parkelyje kritę paukščiai: ar verta sunerimti dėl paukščių gripo?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/sunerimo-del-jonavoje-kritusiu-pauksciu-ar-verta-sunerimti-del-pauksciu-gripo https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/sunerimo-del-jonavoje-kritusiu-pauksciu-ar-verta-sunerimti-del-pauksciu-gripo Jonavoje, tarp miesto ligoninės bei Joninių tvenkinio esančio parkelio lankytojai sunerimę: jau keletą dienų iš eilės randami kritę paukščiai.

,,Kasdien ten vedžioju šunį ir vis randu kritusių paukščių, lyg varnėnų. Kyla įtarimas, ar tai negalėtų būti paukščių gripas? Kas kito galėjo jiems nutikti? 

Kalba eina ne apie vieną sparnuotį", - teigė jonavietė Rita. Tokių pat pastebėjimų sulauktą ir iš kitų gyventojų.

Portalo jonavoszinios.lt žurnalistams apsilankius nurodytoje vietoje abejonių neliko - kritusių paukščių išties yra: vos praėjus vienu takeliu rasti 5.

Susisiekus su Valstybinės ir veterinarijos tarnybos Jonavos skyriumi nurodyta, kad specialistai dėl to iš gyventojų skundų nėra gavę. Visgi, bent jau dėl paukščių gripo baimintis nevertėtų.

,,VMVT tiria kritusius laukinius vandens paukščius dėl užkrečiamosios ligos - paukščių gripo. Kadangi Paprastieji varnėnai nėra vandens paukščiai, jie nėra įtraukti į paukščių gripui imlių paukščių sąrašą. 

Gaištamumo priežastys gali būti įvairios: apsinuodijimas, koordinacijos sutrikimas, vidaus ligos ir kt.", - nurodo VMVT.

Klausimų sukėlė parkelyje kritę paukščiai: ar verta sunerimti dėl paukščių gripo?

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 04 May 2022 10:39:47 +0300
<![CDATA[Skaitytojas: "Gal yra kokių naujienų dėl Juodmenos žiedo?“]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/skaitytojas-gal-yra-kokiu-naujienu-del-juodmenos-ziedo https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/skaitytojas-gal-yra-kokiu-naujienu-del-juodmenos-ziedo Portalo jonavoszinios.lt skaitytojas balandžio 23 dieną teiravosi: "Gal yra kokių naujienų dėl Juodmenos žiedo? Nes orai jau kaip ir leidžia vykdyti darbus, bet niekas nevyksta…".

Balandžio 26-ąją kitas Juodmenos gyventojas ironiškai teiravosi, kad „Gal savivaldybė nori mokėti kompensaciją už kurą? Juodmenos gyventojai ratais kvadratais važinėja – kiek galima laikyt tą žiedą uždarytą?“

Balandžio 27-ąją skaitytoja piktinosi, jog „jie greičiausiai užkonservavo žiedinę sankryžą dar iki kitų metų!!! Arba visai nebeketina jos atidaryti? Kodėl nevyksta darbai?“.

Tokių ir panašių skaitytojų reakcijų sulaukta ir daugiau, tačiau šiandien, balandžio 29-ąją, darbai sankryžoje pratęsti.

„Buvo sutarta, kad rasti asfalto dangos defektai bus taisomi rangovo lėšomis. Šiandien rangovas nurodytas defektuotas vietas frezuoja, pirmadienį, jei leis oro sąlygos ir lauko temperatūra, ketinama asfaltuoti“, - patikino rajono savivaldybės Statybos, remonto ir architektūros skyriaus vyriausioji specialistė Vilma Petkuvienė.

Specialistės žodžius apie pradėtus darbus patvirtina ir šiandien užfiksuota technika. 

Belieka tikėtis, kad darbai bus vykdomi greitai, kad snigti – nepradės, kas sutrukdytų kloti naują asfaltą, ir kad visiems darbams nekliudys oro temperatūra.

 

Skaitytojas: "Gal yra kokių naujienų dėl Juodmenos žiedo?“

Skaitytojas: "Gal yra kokių naujienų dėl Juodmenos žiedo?“ Skaitytojas: "Gal yra kokių naujienų dėl Juodmenos žiedo?“ ]]>
jonavoszinios.lt Fri, 29 Apr 2022 12:38:08 +0300
<![CDATA[Vairuotojai nemato ar specialiai ignoruoja kelio ženklą?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/vairuotojai-nemato-ar-specialiai-ignoruoja-kelio-zenkla https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/vairuotojai-nemato-ar-specialiai-ignoruoja-kelio-zenkla Dar praėjusiais metais į portalo jonavoszinios.lt redakciją kreipėsi skaitytoja, kuri atkreipė dėmesį, kad Žeimių gatve, nuo Viešosios bibliotekos link mesto centro važiuojantys vairuotojai, neretai nepaiso kelio ženklo, nurodančio, kad iš pirmosios kelio juostos galima sukti tik į dešinę. Jog problema - reali, tuomet įsitikinome ir patys: stebint sankryžą, vos per pusvalandį pamatytas ne vienas pažeidėjas (plačiau skaitykite čia). Tuomet keltas klausimas, ar vairuotojai nepastebi kelio ženklo, ar piktybiškai pažeidinėja kelių eismo taisykles, tačiau situacija, panašu, iki šiol nepasikeitė - apie tą pačią problemą pasakojo ir jonavietis Aurimas.

Kyla avaringos situacijos

,,Ženklas nurodo, kad atvažiavus žemaitės gatve, palei biblioteką, iš pirmos juostos galima tik sukti į dešinę, o iš antros, važiuoti toliau pagrindiniu keliu, bet jau ne kartą toje vietoje man buvo kilusi avaringa situacija. Reikia pripažinti, kad piko metu atvažiuojant nuo miesto centro ir norint sukti į Vasario 16-osios gatvę, reikia greitos reakcijos, o dar ir pėsčiųjų perėja šalia ,,Rimi" parduotuvės.

Norint greičiau pajudėti, įvertini, kurios transporto priemonės judės tiesiai, o kurios suks. Pagal tai planuoji savo veiksmus. Visgi, ne kartą yra buvę, kad tikėdamasis, jog vairuotojas suks nuo Žeimių gatvės į Vasario 16-ąją ir pats pradedi sukimo manevrą, įvažiuoji į sankryžą, tačiau tada supranti, jog automobilis važiuoja tiesiai į tave - paprastai sakant, pagal ženklus į dešinę sukti turėjęs vairuotojas nesilaiko taisyklių ir juda link centro.

Gal galėtumėt atkreipti dėmesį į šią situaciją? Gal vairuotojai taps atidesni arba tiesiog sulauksime kitokio eismo planavimo šioje sankryžoje", - kalbėjo Aurimas.

Keisis eismo reguliavimas

Na o pokyčių šioje sankryžoje tikrai sulauksime  - ne kartą skelbta, kad Vasario 16-osios ir Žeimių gatvių sankirtoje priešais meno mokyklą bus įrengiama žiedinė sankryža.

Kaip kiek anksčiau pasakojo Jonavos miesto seniūnija, vadovaujantis bendradarbiavimo susitarimu tarp LAKD  ir Jonavos rajono savivaldybės administracijos, pastaroji pagal LAKD įgaliojimą vykdys Rangos darbų pirkimą, kai bus parengti abu projektai (LAKD dalis ir savivaldybės) bei atlikta jų ekspertizė.

„Vykdant  žiedinės sankryžos Rangos darbų pirkimą, planuojama kartu pirkti ir Vasario 16-osios g. II-etapo rangos darbus.

Kadangi pilnai atlikti ir ekspertuoti  projektai bus tik birželio mėn. ir įvertinus  visas pirkimo procedūras, tikėtina, kad Rangos sutartis dėl Valstybinės reikšmės krašto kelio Nr.144 Jonava- Kėdainiai-Šeduva ruožo nuo 0,041 iki 0,191 km kapitalinio remonto, įrengiant žiedinę sankryžą ir Vasario 16-osios g. II –etapo rekonstrukcijos darbus, bus tik rugsėjo-spalio mėn., o darbų pradžia planuojama 2023 metais“, - teigia Jonavos miesto seniūnija (visą straipsnį apie tai galite rasti čia).

Gresia baudos

Policijos pareigūnai savo ruožtu primena, kad už kelio ženklų nesilaikymą vairuotojai gali sulaukti ne tik baudos nuo 30 iki 90 eurų, bet ir teisės vairuoti atėmimo iki 3 mėn.

Archyvo nuotr.

Vairuotojai nemato ar specialiai ignoruoja kelio ženklą?

]]>
jonavoszinios.lt Fri, 29 Apr 2022 10:50:40 +0300
<![CDATA[Vaizdingoje Jonavos teritorijoje esanti Tvenkinio gatvė prašosi kapitalinio remonto – vietos lopams nebeliko]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/vaizdingoje-jonavos-teritorijoje-esanti-tvenkinio-gatve-prasosi-kapitalinio-remonto-vietos-lopams-nebeliko https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/vaizdingoje-jonavos-teritorijoje-esanti-tvenkinio-gatve-prasosi-kapitalinio-remonto-vietos-lopams-nebeliko Gatvė tiesiog nebeturi vietos lopams

Šios gatvės gyventojai, atsiuntę ir nuotrauką, teigia, kad ji, esanti vaizdingoje ir lankomoje teritorijoje, tikrai nepuošia miesto. Pasak jonaviečių, jie pastebi, kad metai iš metų lopoma gatvė tiesiog nebeturi vietos lopams - net darbininkai, atvykę ją lopyti, suka galvas, kaip „užkamšyti“ skyles, užlieti naujus lopus, nes vientisos gatvės tiesiog nebeliko – ji jau tapusi užlopytų duobių gatve.

Tvenkinio gatvės gyventojai stebisi - kodėl yra skiriamas toks menkas dėmesys jonaviečių lankomai ir pamėgtai teritorijai, nors tai ir yra miesto pakraštys? Nejau tvarkomas tik miesto centras, o kas yra tolėliau – pamirštama?

Savivaldybės atsakymas nedžiugina

Kaip atsako Jonavos r. savivaldybės Atsakymų į užklausas ir informavimo tarnautojas  Evaldas Utyra, gatvės ir kiemai Jonavos rajone tvarkomi pagal savivaldybės tarybos patvirtintus metinius planus ir skiriamą finansavimą.

„Šiemet buvo patvirtinti vietinės reikšmės kelių remonto prioritetiniai sąrašai, kurie paskelbti viešai svetainėje jonava.lt  ČIA.  Šiame sąraše nėra Tvenkinio gatvės, tačiau planuojamos tvarkyti didžiosios miesto gatvės, o taip pat šiemet numatytas Kriaušių gatvės kapitalinis remontas.

Labai norėtųsi, kad visos gatvės rajone būtų idealiai tvarkingos, tačiau visų iš karto sutvarkyti nėra finansinių galimybių, todėl tarybos nariai tvirtina prioritetinius sąrašus“, - atsakyme į gyventojų klausimus rašo E. Utyra.  

Nevykdomi ar pamiršti seni pažadai?

Gyventojai pasakoja, kad Tvenkinio gatvės remontui, prieš kelis metus, buvo surinkti ir keli šimtai jonaviečių parašų dėl jos asfaltavimo. Taip pat, anot gyventojų, iš Susisiekimo ministerijos, kuomet jai vadovavo Rimantas Sinkevičius, buvo gautas ir finansavimas, o iš tuometinio mero Eugenijaus Sabučio gautas pažadas gatvę asfaltuoti. Tačiau, kaip kalba Tvenkinio gatvės gyventojai, pažadai nėra įvykdyti, skirtos lėšos nežinia kur panaudotos.

Buvęs meras nepamiršo, bet stebisi gyventojų teiginiais

Eugenijus Sabutis laikinuoju Jonavos rajono savivaldybės meru buvo nuo 2016 m. gruodžio mėn. iki 2017 m. gegužės mėn. Pokalbių su gyventojais nepamiršo, tačiau stebisi jų teiginiais.   

„Tvenkinio gatvė man yra puikiai žinoma, nes pats gyvenu visai netoliese. Puikiai atsimenu, kad man būnant meru, į priėmimą buvo atėjęs vienas Tvenkinio gatvės gyventojas, kuris teiravosi dėl galimybės būtent gatvę ne remontuoti, o iš naujo išasfaltuoti, t.y. renovuoti. Šiandien jau nepamenu, ar jis su savimi atnešė Tvenkinio gatvės gyventojų parašus, tačiau pamenu, kad sakė, jog Susisiekimo ministerija buvo numačiusi finansavimą šios gatvės asfaltavimui. Ir tada, ir dabar galiu pasakyti, kad kelia nuostabą tokie gyventojo teiginiai, nes Susisiekimo ministerija nenumato savo biudžete ATSKIRO finansavimo konkrečioms savivaldybės pavaldume esančioms vietinės reikšmės gatvėms – o būtent tokia Tvenkinio gatvė ir yra, todėl manau, kad gyventojo teiginys, kad „pažadai nėra įvykdyti, skirtos lėšos nežinia kur panaudotos“ yra nekorektiškas, nes dar kartą galiu pakartoti, kad ministerija nefinansuoja atskirų savivaldybei priklausančių gatvių asfaltavimo nei Jonavoje, nei bet kuriame kitame mieste“, - savo atsakyme rašo buvęs Jonavos r. savivaldybės meras, dabartinis LR Seimo narys Eugenijus Sabutis.

E. Sabutis mano, kad galimai gyventojas tiesiog neteisingai interpretavo Susisiekimo ministerijos teiginius. Anot Seimo nario, Ministerija turi gatves ir kelius, kurie priklauso jai ir ji tvarko jas iš savo biudžeto (magistralės, tarpmiestiniai keliai, nemaža dalis žvyrkelių ir pan.), o savivaldybėms finansavimas yra skiriamas iš kelių plėtros ir priežiūros programos finansavimo ir jau pačios savivaldybės tarybų sprendimais įformina savo metinius (ar kelių metų) planus, kokias gatves remontuoti ar renovuoti.

„Negalėjau pažadėti ir nepažadėjau“

Parlamentaras teigia, kad nežadėjo to, kas būtų pripažinta kaip įgaliojimų viršijimas.

„Taip pat galiu užtikrintai pasakyti, jog negalėjau pažadėti ir nepažadėjau gyventojui asfaltuoti būtent Tvenkinio gatvės, nes tai būtų mero kompetencijų ir įgaliojimų viršijimas. Merui, kaip ir bet kuriam kitam pareigūnui yra privalomi savivaldybės tarybos sprendimai ir jis neturi teisės jų nei apeiti, nei nepaisyti. Kadangi su visais žmonėmis bendrauju mandagiai ir korektiškai, galiu tik įsivaizduoti, kad gyventojas neišgirdęs griežto „NE“, greičiausiai kitaip interpretavo ir kitaip suprato mūsų pokalbio turinį.

Puikiai suprantu Tvenkinio gatvės gyventoją ir jo nuogąstavimus dėl gatvės būklės, tačiau tuo pat metu reikia suprasti ir tai, kad savivaldybės biudžeto dalis, skiriama gatvių remontui yra tokia, kokia yra, o poreikis gatvių remontui ir asfaltavimui yra labai didelis. Todėl savivaldybių tarybos ir tvirtina prioritetinius sąrašus kurias gatves ir kada remontuoti ar renovuoti“, - rašo E. Sabutis.

Buvęs ministras nedaugžodžiavo

Lietuvos susisiekimo ministru Rimantas Sinkevičius buvo 2012–2016 metais. Paklaustas, ar pamena Tvenkinio gatvės istoriją, ji nedaugžodžiavo.

„Nelabai daug ką galėčiau pasakyti, tik pamenu, kad gyventojai kėlė šį klausimą. Kaip jis buvo sprendžiamas ir kokie pažadai buvo duoti/neduoti--negaliu pasakyti. Pagal tuo metu (ir šiuo metu tai pat) tvarką Susisiekimo ministerija skiria lėšas vietinės reikšmės kelių ir gatvių tvarkymui. Konkrečiai kurią gatvę ar kelią tvarkyti sprendžia savivaldybės taryba“, - teigė Rimantas Sinkevičius.

Būtina didinti finansavimą

E. Sabučio Seimo nario kadencija prasidėjo 2020 metų lapkritį ir kaip tvirtina parlamentaras, jis nuo pat kadencijos pradžios kelia klausimą dėl finansavimo didinimo asfaltavimui.

„Nuo pirmos darbo dienos Seime stengiausi ir dėsiu visas pastangas įtikinti valdančiąją daugumą, kad reikia didinti finansavimą savivaldybių vietinių kelių programoms, žvyrkelių asfaltavimui. Šis finansavimas tiesiogiai lemia regionų patrauklumą, verslo kūrimosi ir plėtros apimtis“, - teigia E. Sabutis.

Gyventojų atsiųstoje nuotraukoje - Tvenkinio gatvė. Nuotraukos autorius - Vilmantas Peškaitis

 

Vaizdingoje Jonavos teritorijoje esanti Tvenkinio gatvė prašosi kapitalinio remonto – vietos lopams nebeliko

]]>
jonavoszinios.lt Fri, 29 Apr 2022 09:57:27 +0300
<![CDATA[Jonaviečiai ragina atkreipti dėmesį į laiptų būklę: šiandien ant jų parkrito paauglė]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavieciai-ragina-atkreipti-demesi-i-laiptu-bukle-siandien-ant-ju-parkrito-paaugle https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavieciai-ragina-atkreipti-demesi-i-laiptu-bukle-siandien-ant-ju-parkrito-paaugle Pastarosiomis dienomis portalo jonavoszinios.lt redakcija sulaukė ne vieno skaitytojo laiško, kuriame raginama atkreipti dėmesį į laiptų, vedančių nuo Chemikų link Vasario 16-osios gatvės, būklę. Išsakyta nuomonė, kad žmonės apie ištrupėjusias jų dalis turėtų būti perspėti ryškiomis juostomis, tačiau šiandien, balandžio 27-ąją, ant jų nutiko ir nelaimė.

,,Ar ruošiamasi tvarkyti laiptus, ar jie paliekami tokios būklės, kol kažkas nusilauš sprandą? Mano dukra, besimokanti dešimtoje klasėje, šiandien nusirideno nuo jų eidama į mokyklą.

Mergaitė nufilmavo laiptus. Aiškiai matyti, kad jie kliba. Tai net apeiti jų nesigauna, nes atrodo, kad laiptai yra, bet gali ir nuslysti pastatęs koją", - teigė jonavietė Sabina.

Moteris kartu su dukra planuoja vykti ir pas medikus.

Klausimas dėl laiptų būklės, dar prieš gavus informaciją apie aptartą nelaimę, buvo perduotas ir Jonavos miesto seniūnijai.

Ji atkreipė dėmesį, kad situacija žinoma, o kol laukiama darbų, gyventojų prašoma atsižvelgti į gedimus ir atsargiai žiūrėti, kur stato kojas. Seniūnija akcentavo, kad apie tai, jog laiptai gali kelti pavojų, perspėja specialios lentelės.

Kalbant apie konkrečią remonto darbų datą, ji dar nėra žinoma.

,,Šuo metu rengiamas projektas, dabar vyksta projekto ekspertizė", - paaiškino seniūnija.

Jonaviečiai ragina atkreipti dėmesį į laiptų būklę: šiandien ant jų parkrito paauglė

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 27 Apr 2022 10:15:45 +0300
<![CDATA[Jonaviečiai teiraujasi: ar gyventojai gali išsipirkti vietas automobilių parkavimui?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavieciai-teiraujasi-ar-gyventojai-gali-issipirkti-vietas-automobiliu-parkavimui https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavieciai-teiraujasi-ar-gyventojai-gali-issipirkti-vietas-automobiliu-parkavimui ,,Važiuok į savo namo kiemą. Čia mūsų aikštelė", - tokių raginimų pro daugiabučio langą sulaukė Vytautas, norėjęs pasistatyti automobilį kieme ne prie savo namo. Anot vyro, tokia situacija jam pasikartojo ne vieną kartą. Dėl to jis teiraujasi, ar aikštelės šalia namų gali priklausyti tik jų gyventojams.

Sulaukė ir keiksmų

,,Po naujo remonto Žemaitės gatvėje automobilius galima statyti tik vienoje kelio pusėje ir vietų sumažėjo. Dabar grįžus vėliau namo tenka gerokai pasukti galvą, kur prisiparkuoti, kartais savo transporto priemonę palieku ir kituose, ne savo namo kiemuose.

Sulaukęs iš vieno gyventojo žodžių, jog turėčiau nešdintis iš jo kiemo, nesusilaikiau. Pasakiau, kad taisyklės visiems vienodos, o kiemai - visų. Tada sulaukiau ir keiksmų lavinos... Vyras toliau man akiplėšiškai aiškino, kad kiemas - jų namo. Ar kažkas pasikeitė? Gal tikrai namas gali išsipirkti kiemą? O gal ir pavieniai žmonės gali išsipirkti sau vietas? Pats taip pat norėčiau padaryti tai", - pasakojo į redakciją paskambinęs vyras.

Panašių klausimų, dėl automobilių parkavimo vietų išsipirkimo, esame sulaukę ir anksčiau.

Apie įstatymus

Reaguojant į tai, susisiekėme su Jonavos miesto seniūnija, kuri paaiškino, kad bendrojo naudojimo teritorijose, valstybinėje žemėje esantys važiuojamieji, kiemų keliai, automobilių stovėjimo aikštelės bei vietos automobiliams statyti yra bendro naudojimo, jais ir jomis gali naudotis visi eismo dalyviai be apribojimų, tad gyventojas gyventis name X ir prie jo neradęs laisvos parkavimo vietos gali savo automobilį statyti prie namo Y automobilių stovėjimo aikštelėje.

Gyventojai, kurie susiduria su transporto statymo problema daugiabučių namų teritorijoje, kurioje nėra suformuoto žemės sklypo gali: nustatyta tvarka steigti daugiabučių namų savininkų bendrijas ir formuoti žemės sklypus. Suformuotame ir bendrijai priskirtame žemės sklype galima nustatyti automobilių stovėjimo tvarką, plėsti automobilių stovėjimo aikšteles, želdynus, vejas, įsirengti norimas technines eismo reguliavimo priemones ar užsitverti įvažiavimo kelią į sklypą užtvaru.

Daugiabučių namų valdytojai savo lėšomis gali įsirengti užtvarus ties įvažiavimais į automobilių stovėjimo aikšteles, kiemus prie jų, jei yra suformuoti sklypai ir į juos patenka pačios aikštelės.

Vienas daugiabutis

Anot miesto seniūnijos, Jonavoje yra vienas daugiabutis, kurio kiemas priklauso išimtinai jam - tai Žemaitės g. 11 namas, turintis suformuotą žemės sklypą. 

Paprastai atsakant į klausimą, ar gyventojai gali išsipirkti atskirą vietą savo automobiliui akcentuojama, kad norint išsipirkti ar kita forma įgyti nuosavybę turi būti suformuotas žemės sklypas. Kitų būdų išsipirkti vietą automobiliui statyti nėra.

Jonaviečiai teiraujasi: ar gyventojai gali išsipirkti vietas automobilių parkavimui?

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 26 Apr 2022 08:51:54 +0300
<![CDATA[Daugiabučių gyventojai pyksta: kiemuose - ir nenaudojami automobiliai]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/daugiabuciu-gyventojai-pyksta-kiemuose-ir-nenaudojami-automobiliai https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/daugiabuciu-gyventojai-pyksta-kiemuose-ir-nenaudojami-automobiliai Sausakimši daugiabučių kiemai - problema, kurios dalyje miesto mikrorajonų niekaip nepavyksta išspręsti. Vieni įsitikinę, kad reikia sparčiau platinti aikšteles, kiti pyksta ant kaimynų, turinčių po kelias transporto priemones, tačiau skaitytojas Simonas neabejoja, jog visų pirma iš kiemų reikėtų ,,iškrapštyti" nenaudojamas transporto priemones.

Pastebi nenaudojamus automobilius

,,Gyvenu A. Kulviečio gatvėje. Grįžus namo po darbo vietos automobiliui nėra. Taip, savivaldybė įrengė papildomą didelę aikštelę priešais daugiabučių kvartalą, bet ir ji ne guminė - vakarais sausakimša.

Pastebiu, kad dalis transporto priemonių net nejuda. Yra ir tokių, kurios akivaizdžiai neatitinka techninės apžiūros reikalavimų.

Ką sako įstatymai? 

Ar galima tokius automobilius laikyti aikštelėse? Kokios taisyklės galioja?", - teiravosi vyras.

Susisiekus su Jonavos rajono savivaldybės viešosios tvarkos skyriumi priminta, kad transporto priemonių savininkų pareigos nustatytos Saugaus eismo automobilių keliais įstatyme. Taigi, transporto priemonės savininkas (valdytojas) privalo užtikrinti, kad bendrojo naudojimo vietose nebūtų laikoma neeksploatuojama transporto priemonė arba kurios negalima eksploatuoti.

,,Neeksploatuojama laikoma tokia transporto priemonė, kuri dėl akivaizdžių trūkumų ar išorinių požymių nenaudojama ar negali būti naudojama pagal tikslinę paskirtį.

Transporto priemonė, kurios negalima eksploatuoti, tai tokia transporto priemonė, kuriai ilgiau kaip tris mėnesius yra sustabdytas ar panaikintas leidimas dalyvauti viešajame eisme arba ilgiau kaip tris mėnesius neįregistruota ar ilgiau kaip tris mėnesius išregistruota transporto priemonė", - paaiškino viešosios tvarkos pareigūnai.

Užtraukia baudą

Jei transporto priemonė stovi daugiabučio namo kieme nejudinama, tačiau yra techniškai tvarkinga (nesustabdytas ar nepanaikintas leidimas dalyvauti viešajame eisme), taip pat nėra akivaizdžių trūkumų, dėl kurių negali būti naudojama pagal tikslinę paskirtį, tokiu atveju nėra ir administracinio nusižengimo.

,,Neeksploatuojamos ar negalimos eksploatuoti transporto priemonės laikymas bendrojo naudojimo vietose užtraukia įspėjimą transporto priemonių savininkams (valdytojams).

Administracinis nusižengimas, padarytas pakartotinai, užtraukia baudą nuo 140 iki 300 eurų. Už pakartotinį administracinį nusižengimą gali būti skiriamas transporto priemonės konfiskavimas", - teigia pareigūnai.

Kalbant apie Jonavą, šiais metais administracinės nuobaudos paskirtos dviem asmenims, dar atliekami tyrimai dvejose administracinėse medžiagose.

Daugiabučių gyventojai pyksta: kiemuose - ir nenaudojami automobiliai

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 25 Apr 2022 12:36:26 +0300
<![CDATA[Jonaviečiai jau teiraujasi dėl šildymo sezono pabaigos]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavieciai-jau-teiraujasi-del-sildymo-sezono-pabaigos https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavieciai-jau-teiraujasi-del-sildymo-sezono-pabaigos Portalas jonavoszinios.lt šią savaitę jau sulaukė kelių jonaviečių paklausimų, ar greitu laiku neplanuojamas šildymo sezono užbaigimas? Gyvenantys daugiabučiuose nekantrauja sužinoti, galbūt šildymas butuose bus išjungtas jau šį, balandžio mėnesį – orai po truputį šiltėja, tad ir karštų radiatorių nebereikia – samprotavo jonaviečiai.  

Kaip žinia, sprendimą dėl šildymo sezono pabaigos priima Jonavos rajono savivaldybės administracija. Savo ruožtu UAB „Jonavos šilumos tinklai“ stebi orus, jų prognozes ir teikia rekomendacijas dėl šildymo sezono pabaigos. 

„Pernai šildymo sezonas baigėsi gegužės 5 d., 2020 metais - balandžio 27 d. Kaip visuomet šildymo sezono pabaigą lems temperatūros pokyčiai. Istoriškai šildymo pabaiga svarstoma, kai vidutinė paros oro temperatūra kelias dienas yra ne žemiau 10 laipsnių šilumos“, - teigia UAB „Jonavos šilumos tinklai“. 

Jonaviečiai taip pat klausė, ar daugiabučio gyventojai vis dar gali rašyti prašymą, kad jų name šildymas būtų išjungtas anksčiau, nei kituose daugiabučiuose? 

„Primename, kad šilumos vartotojai gali patys nuspręsti dėl savo pastatų šildymo pabaigos, jeigu tam yra techninės galimybės ir nepažeidžiamos higienos normos. Toks sprendimas gali būti priimtas gyventojų daugumos balsais (sutikti turi 50 proc. + 1 gyventojas)“, - primena bendrovė. 

Nors šildymo sezono pradžia ar jo pabaiga sukelia nemažai diskusijų, tačiau anksčiau išjungti šildymo jonaviečiai kol kas nepageidavo. 

„Apie šildymo sezono pabaigą domėjosi vos keli gyventojai. Baigti šildymo sezoną prašymų negauta. Manome, kad tam įtakos turi modernizuotos šildymo sistemos daugiabučiuose, kai patalpų temperatūra palaikoma automatiškai, t. y. temperatūros daviklis fiksuoja lauko temperatūrą ir pagal tai reguliuojasi į namą patenkantis šilumos srautas. Atšilus orams iki 10-13 laipsnių šilumos, atsižvelgiant į namo būklę, automatika išjungia šilumos srautą, radiatoriai nustoja šilti arba šyla minimaliai“, - konstatuoja  UAB „Jonavos šilumos tinklai“. 

Deja, bet ne visuose daugiabučiuose šilumos valdymas modernus, todėl UAB „Jonavos šilumos tinklai“ kviečia daugiabučių gyventojus modernizuoti šilumos punktus. Energetikos ministerijos atstovų teigimu „pasenę, nesureguliuoti šilumos mazgai daugiabučiuose – vienas ryškiausių energijos švaistymo pavyzdžių. Modernizavus šilumos punktą efektyviau ir tolygiau šildomi butai, taupoma energija, o gyventojų sąskaitas galima sumažinti apie 15 proc.“

 

Jonaviečiai jau teiraujasi dėl šildymo sezono pabaigos

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 20 Apr 2022 16:05:11 +0300
<![CDATA[Jonavietei kelia nerimą galimai pertekliniai darželio reikalavimai]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavietei-kelia-nerima-galimai-pertekliniai-darzelio-reikalavimai https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavietei-kelia-nerima-galimai-pertekliniai-darzelio-reikalavimai "Iškilo klausimas - ar gali Jonavos darželis „Lakštingalėlė“ reikalauti pažymų iš abiejų tėvų, kad vasarą dirbs ir negalės du mėnesius atostogauti, kad vaikas galėtų toliau lankyti darželį? Manau auklėtojos per mažai informuotos ir vykdo įsakymą reikalauti pažymų, bet negali pateikti atsakymų“, - toks jonavietės laiškas pasiekė portalo jonavoszinios.lt redakcijos pašto dėžutę.

Moteris, tęsdama laiško rašymą, papunkčiui išvardino kelis ją dominančius ir susirūpinimą keliančius klausimus, kurie perduoti tiek darželio „Lakštingalėlė“ administracijai, tiek Jonavos rajono savivaldybės šveitimo, kultūros ir sporto skyriui, kurie pateikė atsakymus.

„Atsakydami į Jūsų pateiktą sunerimusios skaitytojos laišką, informuojame, kad Jonavos vaikų lopšelis-darželis „Lakštingalėlė“ prašydamas pateikti patvirtinančius dokumentus, kad vasaros laikotarpiu tėvai (globėjai) dirba ir nėra galimybės vaiku pasirūpinti namuose,  vadovaujasi Jonavos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus 2022 m. balandžio 8 d. įsakymu Nr. 13B-474 „Dėl Jonavos rajono savivaldybės ikimokyklinio ir (ar) priešmokyklinio ugdymo grupių veiklos 2022 m. vasarą“, - rašoma Jonavos rajono savivaldybės šveitimo, kultūros ir sporto skyriaus atsakyme.

Darželis „Lakštingalėlė“ detalizuoja atsakymą ir rašo, kad vadovaujantis tuo pačiu įsakymu, 2022 m. liepos 1d. – 2022 m. rugpjūčio 31 d. bus organizuojamas ikimokyklinis ir priešmokyklinis ugdymas vaikams, kai Tėvai (įtėviai, globėjai) arba vienas tėvas, jei vaiką augina vienas iš tėvų, dirba (įskaitant savarankiškai dirbančius asmenis), ir nėra galimybės vaiku pasirūpinti namuose, pasitelkiant kitų asmenų pagalbą, ir švietimo įstaigos direktoriui iki 2022 m. gegužės 13 d. pateikia tai patvirtinančius dokumentus;  Jonavos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu vaikui paskirtas privalomas ikimokyklinis ugdymas; Vaikas yra iš šeimos patiriančios socialinę riziką.

Ką daryti vienišai mamai?

Jonavietė teiravosi, ką daryti vienišai mamai, kurios vaiko gyvenamoji vieta nustatyta su ja ir tėvas nebendrauja su vaiku? Kodėl neužtenka vienos mamos pažymos?

Švietimo, kultūros ir sporto skyrius teigia, kad užtenka mamos pažymos iš darbovietės. Darželis „Lakštingalėlė“ primena, kad tokią pažymą (tai patvirtinančius dokumentus) reiktų pristatyti švietimo įstaigos direktoriui iki 2022 m. gegužės 13 d. 

Baimė netekti socialinių garantijų

Moteris rašo ir apie baimę netekti socialinių garantijų, jei nebus kam prižiūrėti atžalos.

„Jei kuris nors tėvas stovi darbo biržoje (Užimtumo tarnyba – red.past.), tai gavus darbo pasiūlymą reikia jo atsisakyti, nes vaiko nebus kur palikti, kadangi darželis jo vasaros metu nepriima. Juk tokiu atveju būtų išbrauktas iš užimtumo tarnybos. Tai netenkama soc garantijų ir galimybės įsidarbinti“, - baiminosi jonavietė.

Savivaldybės švietimo, kultūros ir sporto skyrius bei darželio administracija ramina, kad gavus darbo pasiūlymą ir įsidarbinus, tėvai pateikia pažymą iš darbdavio ir vaikas priimamas lankyti vasaros laikotarpiu.

Ką turi pateikti dirbantys savarankiškai? 

Jauna mama nori žinoti, kokias pažymas turi pateikti dirbantys savarankiškai? Nes, anot moters, jie tiesioginio vadovo neturi.

Savivaldybė tikina, kad dirbantys savarankiškai pateikia individualios veiklos pažymą. Darželis antrina, kad užtenka iš vmi.lt išsiimti individualios veiklos pažymą ir ją pristatyti įstaigos direktorei.

Kada atsiras prailgintos grupės? 

Klausimų maratone moteris paskutiniuoju punktu teiraujasi, kada atsiras prailgintos grupės? „Juk tai praplėstų galimybę įsidarbinti, nes platesnis pasirinkimas darbo grafikų. Nejau čia visuose darželiuose nebėra prailgintų grupių?“, - abejojo jonavietė.

Tiek savivaldybės skyrius, tiek darželis šiuo klausimu turi liūdnų žinių.

„Šiuo metu nei vienoje Jonavos rajono ikimokyklinio ugdymo įstaigoje nėra budinčios grupės. Atsižvelgdami į epidemiologinę situaciją ir įstaigose patikslinus tokių grupių poreikį, budinčių grupių veiklos atnaujinimas planuojama  nuo rugsėjo 1 d.“, - rašo savivaldybės specialistai.

 „Vadovaujantis Lietuvos respublikos sveikatos apsaugos ministro valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimu  Nr. V-2543 „Dėl ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo organizavimo būtinų sąlygų“  prailgintos grupės neformuojame“, - tvirtina darželis.   

 

Jonavietei kelia nerimą galimai pertekliniai darželio reikalavimai

]]>
jonavoszinios.lt Fri, 15 Apr 2022 15:07:07 +0300
<![CDATA[Girelės gatvės gyventojas: Kada bus tvarkoma kelio danga ir duobės?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/gireles-gatves-gyventojas-kada-bus-tvarkoma-kelio-danga-ir-duobes https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/gireles-gatves-gyventojas-kada-bus-tvarkoma-kelio-danga-ir-duobes Kiekvieną pavasarį susiduriama su viena ir ta pačia problema – iš po žiemos atsivėrusiomis kelio duobėmis. Taip pat bėdos, ir ne tik pavasarį, kartojasi tose teritorijose, kurios gan senokai „nėra mačiusios“ remonto. Neretai gyventojai, neapsikentę laukimo, kada bus sutvarkyta tam tikra gatvė ar kiemas, kreipiasi į žiniasklaidą. Šį kartą portalas jonavoszinios.lt gavo gyventojo prašymą pasiteirauti dėl Girelės gatvės remonto. Prie laiško su klausimu vyriškis atsiuntė ir nuotraukas, įrodančias tragišką kelio būklę.

"Kada bus tvarkoma kelio danga ir duobės Girelės gatvėje? Kas rytą važiuojam į darbus ir kenčia mano bei kolegų transporto priemonės. Kelio būklė tragiška ir vis blogėja, duobės tik gilėja. Ypač situacija bloga po lietaus, kai duobės prisipildo vandens", - rašo vyriškis ir atsiunčia nuotraukas.

Šis skaitytojo klausimas su nuotraukomis perduotas Jonavos miesto seniūnijai. Pastaroji teigia, kad pagal  užklausime pateiktas nuotraukas matosi, jog aptariama teritorija yra prie Girelės 5 ir 5A. Ten nėra inžinerinio statinio t.y. gatvės ribos. Ten yra suformuotas sklypas, kuris nėra valdomas savivaldybės panaudos ar patikėjimo teise. Anot Jonavos miesto seniūnijos, ji prižiūri tik savivaldybės valdomas gatves ir inžinerinius statinius bei prideda išrauką iš kadastro registro, kuriame matomos Girelės g. ribos.

Seniūnijos teigimu, Girelės gatvėje duobės buvo taisomos 2021 m.

Tęsiant kalbą apie Girelės gatvių ir kiemų tvarkymą, 2021 metų lapkričio 25-ąją vykusiame Jonavos rajono savivaldybės tarybos posėdyje patvirtintas Jonavos miesto daugiabučių namų tvarkytinų teritorijų 2022 - 2024 metų sąrašas. Iš trisdešimties tvarkytinų teritorijų, Girelės g 1-2 kiemas įrašytas į 24-ąją poziciją. Tuo pačiu miesto seniūnijos pasiteiravome, ar nekito tvarkomų teritorijų sąrašas, ar Girelės g. 1-2 kiemas neperkeltas iš 24-os pozicijos aukščiau, taip priartinant laukiamą kiemo remontą?

„Jonavos rajono savivaldybės miesto daugiabučių namų tvarkytinų teritorijų 2022-2024 metams sąrašas nebuvo koreguotas ir liko toks, kokį Taryba patvirtino“, - rašomo Jonavos miesto seniūnijos atsakyme. Visą sąrašą rasite ČIA.

Jonavos miesto seniūnijos taip pat teiravomės, ar jau suplanuoti ir kiti atnaujinimo darbai? Kokių realių atnaujinimo darbų gatvėse jau galime tikėtis?

„Jonavos miesto gatvės remontuojamos pagal  savivaldybės tarybos sprendimu patvirtintą  Jonavos miesto 2022-2024 metų  prioritetinį objektų sąrašą finansuoti KPPP lėšomis, iš KPPP lėšų vykdomi ir  einamieji remontai. Balandžio mėn. taryboje bus patvirtintas galutinis objektų sąrašas, jau patikslinus objektus, kurie bus vykdomi šiais metais“, - sako Jonavos miesto seniūnija.

Jonavos rajono savivaldybės tarybos posėdis numatytas balandžio 21 d.

Jonavos rajono savivaldybės 2022 - 2024 metais KPPP lėšomis remontuojamų vietinių kelių ir gatvių kaimo seniūnijų objektų sąrašas

Jonavos miesto seniūnijos 2022 - 2024 metais KPPP lėšomis remontuojamų vietinių kelių ir gatvių objektų sąrašas

Girelės gatvės gyventojas: Kada bus tvarkoma kelio danga ir duobės?

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 14 Apr 2022 16:02:24 +0300
<![CDATA[Skaitytojai teiravosi dėl jiems įtarimą sukėlusių dūmų virš AB ,,Achema" kamino]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/skaitytojai-teiravosi-del-jiems-itarima-sukelusiu-dumu-virs-ab-achema-kamino https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/skaitytojai-teiravosi-del-jiems-itarima-sukelusiu-dumu-virs-ab-achema-kamino Vakar pavakarę, apie 17:30 val. redakcija sulaukė kelių skaitytojų klausimų dėl dūmų virš vieno iš AB ,,Achema" kamino. Tikinta, kad tuo metu sklido juodos spalvos dūmas. Atsiųstas ir kadras, kuris esą užfiksavo tai.

Kaip įprasta, gavus tokius skaitytojų pastebėjimus, kreiptasi į pačią bendrovę. Pasiteirauta, ar nesutriko įrenginių darbas, ar visi procesai buvo suvaldyti taip, kaip turėtų būti suvaldyti. Bendrovei perduota ir skaitytojo nuotrauka. 

Anot AB ,,Achema" atstovės spaudai Jolitos Macelytės, nerimauti nėra dėl ko.

,,Nuotraukoje nupaveiksluoti garai, kaip matome, fotografuoti prieš šviesą, tad tai tik kontrasto ir šešėlių žaismas. Jokių pakitimų ar nesuvaldytų situacijų nebuvo", - paaiškino J. Macelytė. 

Skaitytojai teiravosi dėl jiems įtarimą sukėlusių dūmų virš  AB ,,Achema" kamino

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 13 Apr 2022 08:42:30 +0300
<![CDATA[Skaitytojai: kodėl mieste girdimi šūviai ir sprogimai?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/skaitytojai-kodel-mieste-girdimi-suviai-ir-sprogimai https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/skaitytojai-kodel-mieste-girdimi-suviai-ir-sprogimai „Jonavos centre girdisi šūviai - ir pavieniai, ir serijomis. Kad šiuo metu vyktų pratybos, tokios informacijos neradome. Gal žinote kas vyksta?“, - dar kovo 27-ąją rašė skaitytoja Lina.

„Jei policija rekomenduoja asmeninių švenčių metu atsisakyti fejerverkų, nes jų garsai gąsdina nuo karo pabėgusius ir Lietuvoje apsistojusius ukrainiečius, tai kodėl kariškiai nesumažina savo šaudymų ir sprogdinimų. Ar čia tikrai karių pratybos, ar Jonavos mieste kokie neadekvatai užsiima sprogdinimais?“, - šią savaitę teiravosi Jonas. 

Portalo jonavoszinios.lt redakcija yra sulaukusi ir kitų gyventojų paklausimų bei pastebėjimų, jog šūviai ir sprogdinimai pastaruoju metu girdimi išties dažnai. Ryšium su tuo, Krašto apsaugos ministerijos (KAM) teiravomės, ar karių pratybos vykdomos Jonavos miesto prieigose, ne tik Gaižiūnų poligone? Gal naudojami nauji pabūklai, išbandomos naujos sistemos?

Kaip portalą jonavoszinios.lt informavo KAM Strateginės komunikacijos ir viešųjų ryšių departamentas, iki balandžio 9 dienos eFP kovinė grupė treniravosi ir vykdė šaudymus su savo sunkiąja technika Pabradės poligone. Kalbant apie pratybas Gaižiūnų poligone (Ruklos sen.), KAM Strateginės komunikacijos ir viešųjų ryšių departamentas pabrėžė, kad šiomis dienomis jokių išskirtinių pratybų Gaižiūnų poligone nevyksta.

„Taip, koviniai šaudymai vyksta, tačiau tai rutininis dalykas - Gaižiūnų poligone pratybos vyksta nuolat, todėl ir pabrėžiame, kad nevyksta nieko išskirtinio. Pagal mūsų turimą informaciją, šaudymai vyksta tik Gaižiūnų poligone, bet ne mieste“, - tvirtino KAM Strateginės komunikacijos ir viešųjų ryšių departamentas.

Lietuvos kariuomenės Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomojo pulko Gaižiūnų poligone 2022 m. balandžio 1–30 d. vyksta kovinio šaudymo ir lauko pratybos. Pranešama, kad Gaižiūnų poligono teritorijoje lankytis minėtomis dienomis be Mokomojo pulko vadovybės leidimo griežtai draudžiama.

Mokomojo pulko budėtojo tel. (3 49) 732 55; Gaižiūnų poligono budėtojo tel. 8 650 03 704.

 

Skaitytojai: kodėl mieste girdimi šūviai ir sprogimai?

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 12 Apr 2022 11:03:29 +0300
<![CDATA[Skaitytojas Virgis: diskutuojama dėl ,,V" ir ,,Z" simbolių, bet pirmasis - ir ant mūsų karinės technikos]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/skaitytojas-virgis-diskutuojama-del-v-ir-z-simboliu-uzdraudimo-bet-pirmasis-ir-ant-musu-karines-technikos https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/skaitytojas-virgis-diskutuojama-del-v-ir-z-simboliu-uzdraudimo-bet-pirmasis-ir-ant-musu-karines-technikos Viešojoje erdvėje netylant diskusijoms dėl Georgijaus juostų bei „Z“ ir „V“ simbolių, portalas jonavoszinios.lt sulaukė skaitytojo Virgio klausimo, dėl jo užfiksuoto kadro - ant Lietuvos karinės transporto priemonės užfiksuotos raidės ,,V".

Vyras teiraujasi, ar ši žymi kažką svarbaus pagal seniai numatytą tvarką, ar tai - tik netikęs pokštas? Taip pat iškeltas klausimas, jog jai ,,V" žymi konkrečią techniką, ar neplanuojama keisti šio žymėjimo.

Klausimas perduotas Lietuvos kariuomenės atstovams. Šie paaiškino tokio žymėjimo prasmę. 

,,Šiais ženklais yra žymimos karinės transporto priemonės. Jie yra tam, kad padėtų atpažinti savo ir greta veikiančių padalinių (kuopos ar būrio) transporto priemones kovos lauke. Ženklinimas susideda iš skaitmens, nurodančio kuopos numerį, ir laužtinės tiesės, nurodančios būrį. (Pridedame pav.). Toks ženklinimas yra NATO standartas, todėl jo keisti kol kas neplanuojama", - paaiškino Lietuvos kariuomenė.

Simbolis – raidė „Z“ – atsirado pastaruoju metu, Rusijai pradėjus karinę invaziją į Ukrainą. Rusijos gynybos ministerija kovo pradžioje teigė, kad ant karinės technikos rašomas simbolis „Z“ reiškia „Za pobedu“ („Už pergalę“), o simbolis „V“ – „Sila v pravde“ („Jėga yra tiesoje“) ir „Zadača budet vypolnena“ („Užduotis bus įvykdyta“).


Skaitytojas Virgis: diskutuojama dėl ,,V" ir ,,Z" simbolių, bet pirmasis - ir ant mūsų karinės technikos

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 11 Apr 2022 11:27:09 +0300
<![CDATA[Jonaviečiai vėl skundžiasi juntamais blogais kvapais]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavieciai-vel-skundziasi-juntamais-blogais-kvapais https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavieciai-vel-skundziasi-juntamais-blogais-kvapais ,,Sveiki. Savaitgalį ir dar pirmadienio pirmoje dienos pusėje Žemaitės, Chemikų bei A. Kulviečio gatvėse buvo juntamas mėšlo ar srutų kvapas. Negalėjome atsidaryti langų, ką jau kalbėti apie pasivaikščiojimą lauke.

Kyla klausimas, ar tarnybos nefiksavo jokių pažeidimų, susijusių su tuo? Ar sulaukėme dar vieno pavasario, kai turėsime kankintis dėl neaiškios smarvės?", - toks klausimas dar pirmadienį pasiekė portalo jonavoszinios.lt redakciją.

Aplinkosaugininkai pažeidimų nefiksavo

Dėl blogų kvapų praėjusį savaitgalį gauta ir daugiau užklausų. Dėl to buvo kreiptasi į aplinkosaugininkus.

Anot jų, Aplinkos apsaugos departamento Jonavos aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnai pranešimų dėl juntamo nemalonaus kvapo tose gatvėse ar susijusių su srutų laistymu negavo.

,,Taip pat nebuvo fiksuota aplinkosauginių pažeidimų, kurie galėjo lemti blogus kvapus.

Gyventojams primename, kad pastebėjus aplinkosauginius pažeidimus galite kreiptis telefonu 112 arba AAD Pranešimų tarnybos telefonu (8 5) 216 3385 ", - nurodė Aplinkos apsaugos departamentas. 

Apibrėžia įstatymai

Čia pat primenama ir tai, kad mėšlo tvarkymo tvarką reglamentuoja 2005 m. liepos 14 d. Nr. D1-367/3D-342 Lietuvos Respublikos aplinkos ministro Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro įsakymas dėl mėšlo ir srutų tvarkymo aplinkosaugos reikalavimų aprašas.

Pagal įstatyme numatytus reikalavimus mėšlu ir (ar) srutomis tręšti dirvą galima nuo kovo 21 d. (draudžiama tręšti nuo lapkričio 15 d. iki kovo 20 d.).

Svarbu atkreipti dėmesį, kad draudžiama skystuoju mėšlu ir (ar) srutomis tręšti šeštadieniais, sekmadieniais, valstybinių švenčių dienomis. O kitus aplinkosaugos sąlygų reikalavimus rasite Mėšlo ir srutų tvarkymo aplinkosaugos reikalavimų apraše.

Kvapų kontrolę atlieka NVSC

Kalbant apie kvapus, ne kartą akcentuota, kad jų kontrolė - Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) rankose. Pastarojo taip pat užklausta, ar nusiskundimų praėjusį savaitgalį nebuvo sulaukta. 

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Kauno departamento Jonavos skyrius šiais metais pranešimų/skundų dėl nemalonių kvapų nėra gavęs.

Vadovaujantis Lietuvos higienos norma HN 121:2010 „Kvapo koncentracijos ribinė vertė gyvenamosios aplinkos ore“ ir „Kvapų kontrolės gyvenamosios aplinkos ore taisyklių“ reikalavimais, NVSC gavus asmens (asmenų) prašymą, pareiškimą, skundą, kuriame skundžiamasi iš ūkinėje komercinėje veikloje naudojamų stacionarių taršos šaltinių skleidžiamais kvapais gyvenamosios aplinkos ore, sudaroma kvapų kontrolės komisija, kuri organizuoja skundo tyrimą - vyksta į pareiškėjo skunde nurodytą gyvenamąją aplinką ir ūkinės komercinės veiklos vykdymo vietą ir įvertina, ar pareiškėjo gyvenamosios aplinkos ore bei ūkinės komercinės veiklos vykdymo vietoje yra jaučiamas kvapas, ar šis kvapas gali būti siejamas su skunde nurodyta ūkine komercine veikla. Skunde pareiškėjas turi nurodyti šiuos duomenis: 1. pareiškėjo vardą, pavardę, gyvenamosios vietos adresą ir kontaktinius duomenis; 2. ūkinės veiklos, kurioje naudojami taršos šaltiniai skleidžia kvapą gyvenamosios aplinkos ore, vykdytojo pavadinimą, veiklos vykdymo adresą, išskyrus atvejus, kai šių duomenų pareiškėjas negali pateikti ir tai motyvuotai paaiškina skunde; 3. kvapo pobūdį bei laiką, kada jaučiamas kvapas, kada jis intensyviausias, ir laiką, kada pareiškėjas siūlo atlikti kvapo kontrolę.

2021 metais Jonavoje nebuvo fiksuota nusižengimų, susijusių su kvapo kontrole.

 

Jonaviečiai vėl skundžiasi juntamais blogais kvapais

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 06 Apr 2022 09:27:38 +0300
<![CDATA[Jonaviečiai trokšta keliauti. Jonavos TIC pasiūlys ne vieną žygį pėsčiomis]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavieciai-troksta-keliauti-jonavos-tic-pasiulys-ne-viena-zygi-pesciomis https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavieciai-troksta-keliauti-jonavos-tic-pasiulys-ne-viena-zygi-pesciomis Pastaruosius kelerius metus tiek Lietuvoje, tiek pasaulyje šeimininkavusi pandemija, gerokai pakoregavo mėgstančių keliauti įpročius. Suaktyvėjo vietinis turizmas, gyventojai ėmė keliauti savame krašte, populiarūs tapo pėsčiųjų žygiai. Štai ir portalo jonavoszinios.lt skaitytoja teiraujasi apie pažintinius takus rajone. 

„Kokie Jonavos rajone yra pažintiniai takai? Žinoma, visa Jonava yra vienas didelis takas. Ir tai šaunu. Rajone žinau tik vieną taką - „Kopa“. Piliakalniai ir lankytinos vietos, nemanau, kad priskiriamos takams. Gal kartais yra daugiau, o jei ne, gal Savivaldybė turi kokių planų ta tema. O jei ne, gal visai šaunu būtų tokią idėją paleisti į gyvenimą, paklausti žmonių, kokių pasiūlymų jie turi...  Būtų smagi ir įdomi pažintis su rajonu ne tik vietiniams, bet ir atvykusiems“, - klausia portalo skaitytoja. 

Atsižvelgdamas į gyventojų poreikius, Jonavos turizmo informacijos centras (TIC) 2022 metais pasiūlys ne vieną žygį pėsčiomis, praneša Jonavos TIC vadovė Vijolė Šadauskienė: 

Jonaviečiai džiaugiasi, kad mūsų mieste puikiai išvystytas pėsčiųjų - dviračių takų tinklas. Kasmet vis ilgėjančiais Jonavos dviračių ir pėsčiųjų takais smagu pasivaikščioti ar apvažiuoti visą miestą, grožėtis gamta, šalia esančiais architektūriniais paminklais. Jau greitai nauju taku bus galima pasiekti net Ruklos miestelį. Tačiau daugeliui jonaviečių norisi atrasti vis naujų keliavimo pėsčiomis maršrutų. Atsižvelgdamas į gyventojų poreikius, Jonavos turizmo informacijos centras 2022 metais pasiūlys ne vieną žygį pėsčiomis, kuriuose keliautojai turės galimybę susipažinti ne tik su Jonavos krašto, bet ir su Kauno regiono vaizdingomis vietovėmis. 

Turizmo sezonas oficialiai Lietuvoje prasideda tik birželio mėnesį, tačiau jau kovo pabaigoje jonaviečiai buvo pakviesti dalyvauti Jonavos turizmo informacijos centro ir sodybos „Vilko daina“ žygyje Užusalių seniūnijoje (nuotraukų galerijoje žygio akimirkos – red. past.). Žygio metu keliautojus miško takais lydėjo „Vilko daina“ augintiniai -  Sibiro haskiai ir Grifonai. 

Ir tai tik pradžia. Šiemet Jonavos TIC ir vėl kvies į  pėsčiųjų ir dviračių žygius, ekskursijas po Jonavą ir rajoną. Ypatingas dėmesys šiemet bus skiriamas renginiams, skirtiems Skarulių Šv. Onos bažnyčios jubiliejui.  

Bendradarbiaudami su Kauno regiono plėtros agentūra, jau nuo balandžio mėnesio jonaviečiams Jonavos TIC pasiūlys išvykas - žygius po gražiausias ir įdomiausias Kauno regiono apylinkes:

  • 2022 04 30 Birštone "Siponys - Birštonas"
  • 2022 05 28 Jonavos krašte "Prie Lietuvos ištakų: Lietavos takas"
  • 2022 08 27 Kėdainių krašte "Isos slėnio keliu"
  • 2022 09 10 Prienų rajone "Vangiai - Prienai"
  • 2022 09 17 Kauno rajone "Vilkija - Kulautuva"
  • 2022 10 08 Raseinių krašte "Maironio kelias padubysiu"

Numatoma ekskursija Jonavoje apsigyvenusiems ir nuo karo Ukrainoje pabėgusiems ukrainiečiams. Pažintinė ekskursija po Jonavą ukrainiečių kalba vyks balandžio 8 d. 16 val. 30 min. Ekskursijos pradžia prie Jonavos krašto muziejaus. Informacija tel. 8 675 47297

ОГЛЯДОВА ЕКСКУРСІЯ ПО ЙОНАВІ УКРАЇНСЬКОЮ МОВОЮ 2022 04 08
Початок до місцевому музеї о 16.30 г.
Інформація тел.: 8 675 47297

Primenama, kad visi žygiai – nemokami. Visa informacija apie žygius Jonavos turizmo informacijos centre (J. Basanavičiaus g. 3, Jonava), Facebook paskyroje „Jonavos turizmo informacijos centras“ arba telefonu 8 675 47297. 

Dalyvaukite ir pamilkite keliavimą pėsčiomis!

 

 

Parengta pagal pateiktą Jonavos TIC inf.

Jonaviečiai trokšta keliauti. Jonavos TIC pasiūlys ne vieną žygį pėsčiomis

Jonaviečiai trokšta keliauti. Jonavos TIC pasiūlys ne vieną žygį pėsčiomis Jonaviečiai trokšta keliauti. Jonavos TIC pasiūlys ne vieną žygį pėsčiomis Jonaviečiai trokšta keliauti. Jonavos TIC pasiūlys ne vieną žygį pėsčiomis Jonaviečiai trokšta keliauti. Jonavos TIC pasiūlys ne vieną žygį pėsčiomis Jonaviečiai trokšta keliauti. Jonavos TIC pasiūlys ne vieną žygį pėsčiomis Jonaviečiai trokšta keliauti. Jonavos TIC pasiūlys ne vieną žygį pėsčiomis Jonaviečiai trokšta keliauti. Jonavos TIC pasiūlys ne vieną žygį pėsčiomis Jonaviečiai trokšta keliauti. Jonavos TIC pasiūlys ne vieną žygį pėsčiomis Jonaviečiai trokšta keliauti. Jonavos TIC pasiūlys ne vieną žygį pėsčiomis Jonaviečiai trokšta keliauti. Jonavos TIC pasiūlys ne vieną žygį pėsčiomis Jonaviečiai trokšta keliauti. Jonavos TIC pasiūlys ne vieną žygį pėsčiomis Jonaviečiai trokšta keliauti. Jonavos TIC pasiūlys ne vieną žygį pėsčiomis Jonaviečiai trokšta keliauti. Jonavos TIC pasiūlys ne vieną žygį pėsčiomis Jonaviečiai trokšta keliauti. Jonavos TIC pasiūlys ne vieną žygį pėsčiomis Jonaviečiai trokšta keliauti. Jonavos TIC pasiūlys ne vieną žygį pėsčiomis ]]>
jonavoszinios.lt Thu, 31 Mar 2022 10:04:08 +0300
<![CDATA[Jonaviečiai ketina teikti siūlymus dėl saugumo naujai remontuojamose gatvėse]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavieciai-ketina-teikti-siulymus-del-saugumo-naujai-remontuojamose-gatvese https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavieciai-ketina-teikti-siulymus-del-saugumo-naujai-remontuojamose-gatvese P. Vaičiūno bei Žemaitės gatvėse pradėtas remontas toliau kelia gyventojų aistras: į portalo jonavoszinios.lt redakciją plūsta skambučiai ir žinutės, su įvairiais pastebėjimais apie jau atliktus darbus, sumažėjusį automobilių parkavimo vietų skaičių Žemaitės gatvėje bei saugumą keliuose. Nors didžioji dauguma besipiktinančių - vairuotojai, kartaus žodžio, panašu, negaili ir pėstieji.

,,Jau anksčiau esame girdėję pažadus dėl perėjos nuo Laisvės gatvės link A. Kulviečio, bet dabar, kai pamatėm kaip išdarkyta P. Vaičiūno gatvė, supratome, kad perėjos, ko gero, nebebus. 

Norėjau pasiteirauti, kur turėčiau kreiptis su konkrečiu siūlymu dėl šio klausimo? Man svarbus mūsų vaikų saugumas. Kaip visada, kažkas keisis kai nutiks nelaimė...

Šalia to, man nesuvokiama, kaip suderinamas dviratininkų ir vairuotojų saugumas, kai dviračių takas, einantis ant pačio kelio, P. Vaičiūno gatvėje veda į niekur.

Aš bei kiti Laisvės gatvės gyventojai turime dar daugiau pastebėjimų dėl naujų darbų. Pasitikėjimo nekelia ir naujovės Žemaitės gatvėje.

Norėtųsi, kad mūsų mintys pasiektų asmenis, kurie atsakingi už saugų eismą mūsų mieste. Dar kartą pakartosiu - saugų eismą", - kalbėjo dar šįryt paskambinusi skaitytoja Vida.

Nors remonto darbai nei P. Vaičiūno, nei Žemaitės gatvėse dar nebaigti, primename, kad klausimus dėl rajono kelių saugumo analizuojami Jonavos rajono savivaldybės Saugaus eismo komisijoje ( SEK). Norint pateikti jai savo pastebėjimus, tai galima padaryti el. paštu: sauguseismas@jonava.lt.

Artimiausias SEK posėdis - jau rytoj.

Daugiau informacijos apie SEK patalpinta čia.

Jonaviečiai ketina teikti siūlymus dėl saugumo naujai remontuojamose gatvėse

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 31 Mar 2022 08:42:33 +0300
<![CDATA[„YIT Lietuva“ reaguoja į vairuotojų skundus dėl eismo reguliavimo viaduke link Ruklos]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/yit-lietuva-reaguoja-i-vairuotoju-skundus-del-eismo-reguliavimo-viaduke-link-ruklos https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/yit-lietuva-reaguoja-i-vairuotoju-skundus-del-eismo-reguliavimo-viaduke-link-ruklos Vairuotojai šį rytą liko apstulbę dėl eismo reguliavimo ant viaduko link Ruklos. (Plačiau apie tai ČIA). Kaip jau buvo skelbta, pastabos perduotos ir VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijai (kelių direkcija), ir bendrovei „YIT Lietuva“, kuri rekonstruoja aptariamą konstrukciją.

„YIT Lietuva“ reaguoja į vairuotojų skundus dėl eismo reguliavimo viaduke link Ruklos ir pateikia naują informaciją.

„Pagal suderintą su kelių direkcija eismo reguliavimo schemą, šviesoforas buvo numatytas tik tuo atveju, jeigu numatyta tipinė eismo reguliavimo schema nebus efektyvi. Kelių direkcija nurodė šiuo metu eismą reguliuoti tik ženklais, be šviesoforo pagalbos, kadangi susidaro didelės spūstys, dėl kurių gyventojai taip pat skundžiasi.

Įvertinęs esamą situaciją, Projekto vadovas jau susisiekė su kelių direkcija su prašymu leisti įrengti šviesoforą, kad sklandžiau ir saugiau reguliuoti eismą viaduku. Norime pažymėti, kad YIT Lietuva neturi galimybės keisti eismo reguliavimo schemos savo valia, bet tik gavus Lietuvos kelių direkcijos patvirtinimą“, - teigia UAB "YIT Lietuva" ryšių su visuomene vadovė Akvilė Varanauskienė.

Neretas atvejis, kuomet VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcija skuba lėtai. Nors jų oficialaus atsakymo dar nėra, tačiau yra žinoma, kad kelių direkcija sureagavo į pateiktus pasiūlymus ir ieško galimybių kuo greičiau gerinti situaciją pakeičiant eismo schemą.

Belieka tikėtis, kad greitu metu situacija pasikeis, o tuo tarpu kita dalis vairuotojų taip pat negaili kritikos internetinėje erdvėje esamam eismo reguliavimui. 

„YIT Lietuva“ reaguoja į vairuotojų skundus dėl eismo reguliavimo viaduke link Ruklos

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 30 Mar 2022 14:11:19 +0300
<![CDATA[Vairuotojai pakraupę: tokio eismo reguliavimo ant Ruklos viaduko niekas nesitikėjo]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/vairuotojai-pakraupe-tokio-eismo-reguliavimo-ant-ruklos-viaduko-niekas-nesitikejo https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/vairuotojai-pakraupe-tokio-eismo-reguliavimo-ant-ruklos-viaduko-niekas-nesitikejo Kovo 29-ąją jau skelbėme, kad dėl remonto keisis eismo organizavimas per viaduką link Ruklos. Projektą įgyvendinanti bendrovė „YIT Lietuva“ pateikė ir eismo reguliavimo schemą, kurią rasite nuotraukų galerijoje. Tačiau jau šiandien ryte vairuotojai pakraupo: tokio eismo reguliavimo ant Ruklos viaduko niekas nesitikėjo ir portalo jonavoszinios.lt redakcijai pradėjo siųsti nuotraukas, filmuotą medžiagą bei pasipiktinimo žinutes:  

„Išvažiuoti misija neįmanoma. Čia šviesoforo reikia. Nes bus šakės. Vakar važiavau, vidury viaduko susikirtom su mašina, nes nesimato ar kas atvažiuoja iš priekio“;

„Šiandien ryte iš Ruklos važiuojant į Jonavą apstulbau – kelio darbininkai bet kaip pamoja ranka, ale reguliuoja eismą per viaduką. Tai čia taip visą vasarą bus, absurdas, būtinas šviesoforas. Ir dar, pėsčiųjų viadukas nėra pilnai apsaugotas kelio atitvarais, nugarmėt gali žemyn ant geležinkelio“;

„Gal blogai pažiūrėjau, bet nepastebėjau, kad kelio ženklai būtų įrengti iš toliau nuo  viaduko, kurie informuotų apie pirmenybę važiuojant juo. Pirmenybės ženklas nuo Jonavos pusės įrengtas prieš pat įvažiuojant į viaduką. Ar neturėtų bent 100 metrų atstumu nuo kliūties informuoti apie tai? “.

Šį rytą vairuotojų pastabos bei papildomi klausimai apie šviesoforus, atitvarus bei kitas eismo reguliavimo priemones dėl viaduko valstybinės reikšmės krašto kelyje Nr.143 Jonava-Žasliai-Kalniniai Mijaugonys 1,189 km., perduotos VĮ „Lietuvos automobilių kelių direkcija“ ir  bendrovei „YIT Lietuva“. Pastaroji sureagavo pirmoji.

„Dėkoju už informaciją. Susisieksime su projekto komanda“,-  atsakė UAB "YIT Lietuva" ryšių su visuomene vadovė Akvilė Varanauskienė.

VĮ „Lietuvos automobilių kelių direkcija“ pažadėjo situaciją išsiaiškinti kuo operatyviau.

Sulaukus naujų žinių, informaciją papildysime.

Daugiau informacijos apie remontuojamus kelius – www.eismoinfo.lt

 

Vairuotojai pakraupę: tokio eismo reguliavimo ant Ruklos viaduko niekas nesitikėjo

Vairuotojai pakraupę: tokio eismo reguliavimo ant Ruklos viaduko niekas nesitikėjo Vairuotojai pakraupę: tokio eismo reguliavimo ant Ruklos viaduko niekas nesitikėjo Vairuotojai pakraupę: tokio eismo reguliavimo ant Ruklos viaduko niekas nesitikėjo Vairuotojai pakraupę: tokio eismo reguliavimo ant Ruklos viaduko niekas nesitikėjo ]]>
jonavoszinios.lt Wed, 30 Mar 2022 10:01:26 +0300
<![CDATA[Skaitytojai teiraujasi: ar reikės ketvirtosios vakcinos nuo COVID-19 dozės?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/skaitytojai-teiraujasi-ar-reikes-ketvirtosios-vakcinos-nuo-covid-19 https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/skaitytojai-teiraujasi-ar-reikes-ketvirtosios-vakcinos-nuo-covid-19 Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento direktorė Rolanda Lingienė dar praeitą savaitę ragino gyventojus neatsipalaiduoti – anot jos, nauja COVID-19 atmaina gerina rekordus visame pasaulyje.

„Neatsipalaiduokim per daug. Žinau, mūsų visų dėmesys jau mėnuo yra ten, kur ir širdys – su Ukraina, su jos žmonėmis, tačiau reikia neužsimiršti, kad galime susilaukti naujų nemalonių siurprizų tebesitęsiančioje ir visus išvarginusioje kovoje su COVID-19. Ir deja, jau turime naują atmainą, kurios užkrečiamumas siekia rekordus visame pasaulyje, tad perteklinis atsipalaidavimas gali kainuoti“, – savo ,,facebook" paskyroje skelbė specialistė.

Ko gero, naujoji atmaina pažadino ir žmonių diskusijas dėl vakcinacijos - pastarosiomis savaitėmis redakcija sulaukė klausimų, ar numatyta, kada reikės jos bei kaip ketvirtoji dozė susijusi su skaitmeniniu ES skiepų pasu.

Susisiekus su Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) patikinta, kad planų skiepyti gyventojus ketvirtąja vakcinos doze šiuo metu nėra, kol ministerija neturi oficialių rekomendacijų iš Europos vaistų agentūros ir Lietuvos ekspertų.

Čia pat akcentuota, kad ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas po sustiprinančiosios dozės įsigalioja iš karto ir galioja neribotą laiką.

Kaip informavo Jonavos r. savivaldybės patarėjas civilinei mobilizacijai V. Kaminskas, nuo kovo 10 d. uždarytas Jonavos vakcinavimo centras, buvęs J. Basanavičiaus gatvėje, tačiau skiepijimo procesas nenutrūko. Skiepijimai vykdomi Jonavos PSPC ir ambulatorijose.

Skaitytojai teiraujasi: ar reikės ketvirtosios vakcinos nuo COVID-19 dozės?

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 30 Mar 2022 08:25:11 +0300
<![CDATA[Fiksuoja skaitytojai: „Kas per zebro užpakaliai?“]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/fiksuoja-skaitytojai-kas-per-zebro-uzpakaliai https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/fiksuoja-skaitytojai-kas-per-zebro-uzpakaliai "Būkite labai atidūs, kad važiuodami ties rekonstruojama žiedine sankryžą Rimkuose nepaliktumėte važiuoklės.

Kas per zebro užpakaliai priklijuoti tiesiai ant važiuojamos dalies. Net juokas nebeima, žiūrint į tą naują Žemaitės ir P. Vaičiūno gatvių ženklinimą, tai šiandien dar kažkokie guziukai tvirtinami.

Jei būtų tik nupieštos linijos, tai užvažiavus ant jų, ar per jas važiuojant, važiuoklei nieko nebus. O jei koks užsižioplinęs, tamsiu paros metu nepastebės naujų greičio ribojimo (ar kaip juos pavadinti) guziukų – tai ir su ratais gali atsisveikinti.

Laukiam toliau, nes neaišku, kokių dar "fiks" idėjų mums pasiūlys šiame kelyje."

Portalas jonavoszinios.lt praneša, kad tai yra skaitytojo subjektyvi nuomonė, kuri nebūtinai sutampa su portalo redakcijos pozicija. 

Savo ruožtu primename, kad jau esame rašę, jog naujovės Žemaitės bei P. Vaičiūno gatvėse papiktino dalį vairuotojų. 

Fiksuoja skaitytojai: „Kas per zebro užpakaliai?“

Fiksuoja skaitytojai: „Kas per zebro užpakaliai?“ Fiksuoja skaitytojai: „Kas per zebro užpakaliai?“ ]]>
jonavoszinios.lt Tue, 29 Mar 2022 14:43:52 +0300
<![CDATA[Mokinio mama: „Gal jau užteks taip perdėtai „laistyti“ mokyklą chemikalais?“]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/mokinio-mama-gal-jau-uzteks-taip-perdetai-laistyti-mokykla-chemikalais https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/mokinio-mama-gal-jau-uzteks-taip-perdetai-laistyti-mokykla-chemikalais „Kiekvieną kartą vaikui grįžus iš mokyklos, jo daiktai būna persismilkę siaubingais dezinfekcinių skysčių kvapais. Ar vis dar būtina taip perdėtai „laistyti“ mokyklą chemikalais? Juk dezinfekciniai skysčiai garuoja, jais galima apsinuodyti prisikvėpuojant, galiausiai, peršti akis, nosį ir gerklę. Laimei, mano vaiko dar neišbėrė, odos nenudegino, bet kyla klausimas – jei koronavirusas nebėra toks baisus, nes ir į kaukes jau beveik visi nusipjovė, tai gal apmažinkime ir aktyvų paviršių dezinfekavimą?“, - toks mokinio mamos laiškas pasiekė portalo jonavoszinios.lt pašto dėžutę, kuri nepanoro prisistatyti.

Galioja SAM rekomendacijos dėl patalpų valymo

Anot  Jonavos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro (VSB) direktorės Modestos Bartošienės, ugdymo įstaigose vis dar galioja Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) rekomendacijos dėl patalpų valymo. Taip pat vaikams sudarytos sąlygos dezinfekuoti rankas.

„Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro, Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo 2021 m. rugpjūčio 24 d. sprendimo Nr. V-1927 „Dėl pavedimo organizuoti, koordinuoti, ir vykdyti testavimą ugdymo įstaigose“ 1.12. papunktyje nurodytos patalpų valymo sąlygos:

1.12. Patalpos, kuriose organizuojamas mokinių ugdymas turi būti išvėdinamos prieš atvykstant mokiniams ir kiekvienos pertraukos metu. Dažnai liečiami paviršiai (durų rankenos, durų rėmai, stalų paviršiai, kėdžių atramos, laiptinės turėklai, elektros jungikliai ir kt.) valomi paviršiams valyti skirtu valikliu ne rečiau kaip 2 kartus per dieną. Jei organizuojant veiklą naudojamos bendros patalpos (specializuoti kabinetai, salės ir pan.), po kiekvienos pamokos jos turi būti išvėdinamos ir išvalomos. Jei mokymo priemone, inventoriumi naudojasi daugiau kaip vienas mokinys, jos turi būti išvalomos ir dezinfekuojamos po kiekvieno panaudojimo. Dalijimasis ugdymo priemonėmis turi būti ribojamas. Kitas aplinkos valymas švietimo įstaigoje turi būti atliekamas atsižvelgiant į Sveikatos apsaugos ministerijos parengtas rekomendacijas patalpų valymui COVID-19 pandemijos metu (https://bit.ly/3hGFqV4 )“, - teigia Jonavos VSB direktorė M. Bartošienė.

Nuoroda į teisės aktą ČIA.    

M. Bartošienė akcentuoja, kad rankų antiseptikas taip pat naudojamas atliekant testavimus savikontrolės metodu naudojant antigeno testus. Šis testavimas vykdomas profilaktiškai (sutinkantiems asmenims) kas 3-5 dienas. Taip pat ugdymo įstaigoje turėjus sąlytį su asmeniu, kuriam patvirtinta COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) – savikontrolės tyrimas atliekamas iškart po teigiamo COVID-19 ligos atvejo arba teigiamo savikontrolės tyrimo rezultato nustatymo, vėliau po 48 / 72 val. ir dar po 48 val.

Yra rizika apsinuodyti dezinfekciniais skysčiais

Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba (VVKT) vis tik nepaneigia mokinio mamos išsakytos minties, kad dezinfekciniai skysčiai galima apsinuodyti, tačiau pabrėžia, kad dezinfekcines priemones būtina naudoti taip, kaip nurodyta jų etiketėse ar informaciniuose lapeliuose, jokiu būdu nereikėtų persistengti dezinfekuojantis ar juo labiau priemonę naudoti ne pagal paskirtį.

Apsinuodijimo simptomai priklauso nuo to, ar dezinfekcinės priemonės per klaidą buvo išgerta, ar prisikvėpuota. Dirbant su dezinfekcinėmis priemonėmis, ypač skirtomis paviršiams valyti, gali būti dirginami kvėpavimo takai, gleivinės, atsirasti gerklės, akių dirginimas, kosulys, sunkiais atvejais – net dusulys, paūmėti lėtinės kvėpavimo takų, alerginės ligos. Skiriasi ir patys dezinfekciniai skysčiai. Jei ant odos skirti vartoti dezinfektantai gali dirginti, sausinti ir alergizuoti odą, tai paviršių dezinfekciniai skysčiai, priklausomai nuo jų sudėties, gali turėti ir ėsdinančių (korozinių) savybių ir jokiu būdu neturėtų būti vartojami ant odos. Gurkštelėjus paviršiui dezinfekuoti skirtos priemonės, gali atsirasti gerklės graužimo, dirginimo jausmas, sunkiais atvejais – vystytis net cheminis virškinamojo trakto nudegimas. Rankų dezinfekciniai skysčiai savo sudėtyje paprastai turi didelę etanolio ir izopropilo alkoholio koncentraciją ir yra mažiau pavojingi.

Neatidėliotina būtinoji pagalba 

Neatidėliotina būtinoji pagalba prisikvėpavus dezinfekcinių priemonių – būtų išeiti iš užterštos patalpos, pabūti gryname ore. Atsiradus dusuliui, būklei blogėjant, reikėtų kreiptis į gydymo įstaigą. Išgėrus dezinfekcinio skysčio, ypač skirto paviršiams valyti, visais atvejais rekomenduojama surasti naudoto produkto pakuotę, kur būtų nurodyta tiksli produkto sudėtis ir pasitarti su VVKT Apsinuodijimo informacijos skyriaus specialistais dėl tolimesnių veiksmų. Visais atvejais, jei įtariate apsinuodijimą dezinfekcinėmis priemonėmis, reikėtų nedelsiant skambinti į Apsinuodijimų informacijos skyrių (tel. numeriu 8-5 236 20 52). Specialistai konsultuoja visą parą.

Siekiant išvengti apsinuodijimo atvejų, dezinfekcines priemones būtina laikyti nepasiekiamose ar specialiai joms skirtose vietose. Jas būtina naudoti tik pagal paskirti ir būtent taip, kaip parašyta etiketėse ar informaciniuose lapeliuose. Jokiu būdu negalima dezinfekcijai skirtų  skysčių perpilti į butelius nuo mineralinio, alaus ar kitokių gėrimų – taip pasielgus rizikuojama juos supainioti ir netyčia gurkštelti.

 

Mokinio mama: „Gal jau užteks taip perdėtai „laistyti“ mokyklą chemikalais?“

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 29 Mar 2022 11:58:54 +0300
<![CDATA[Beglobiai gyvūnai Jonavoje: savanorių resursai - riboti, pasigendama savivaldos prisidėjimo]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavieciai-pasigenda-gyvunu-prieglaudos-savo-mieste https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavieciai-pasigenda-gyvunu-prieglaudos-savo-mieste Beglobiai gyvūnai - problema, kurios išvengti nepavyksta nei vienam miestui: skirtinguose regionuose dirbančios organizacijos nuolat skelbia apie rastus keturkojus bei pagalbos prašymus, prisidedant prie jų išlaikymo, gydymo ar tiesiog globojimo. Išmestų arba paklydusių kačių bei šunų netrūksta ir Jonavoje - portalas jonavoszinios.lt sulaukia skaitytojų prašymų paskelbti apie rastus keturkojus bei pasidalinti informacija, kur jie galėtų kreiptis, jei rasto gyvūno savininkai neatsilieptų.

Sutarties neturi

Dalis jonaviečių, panašu, iki šiol manė, kad Jonavos rajono savivaldybė tebeturi sutartį su UAB ,,Nuaras" -  per pastaruosius porą mėnesių sulaukta ne vieno klausimo, kokiu numeriu galima skambinti ,,Nuaro" darbuotojams, atkreipiant dėmesį, kad pagalbos prisišaukti niekaip nepavyksta. Reaguojant į tai, redakcija savo ruožtu kreipėsi į savivaldybę, po kurios atsakymo paaiškėjo: minėta bendrovė neturi jokių oficialių įsipareigojimų mūsų mieste. 

,,Jonavos rajono savivaldybė jau antri metai neturi sutarčių su jokiomis beglobiais gyvūnais besirūpinančiomis organizacijomis.

Manome, kad beglobių gyvūnų rajone nėra tiek daug ir jais pakankamai gerai rūpinasi beglobiais gyvūnais besirūpinančios organizacijos, todėl nuolatinis savivaldybės dalyvavimas ir sutartinis paslaugų apmokėjimas nėra reikalingas", - tokį atsakymą pateikė savivaldybės atsakymų į užklausas ir informavimo tarnautojas Evaldas Utyra. 

Verčiasi kaip gali

Savivaldybės pozicija - aiški, tačiau su beglobių gyvūnų problema akis į akį kasdien susiduriantys savanoriai  atvirai pripažįsta pasigendantys pagalbos ne iš ko kito, o  iš rajono valdžios.

,,Nors savanoriai tvarkosi puikiai, tačiau beglobių gyvūnų skaičius mažėja labai nejuntamai. Nėra skiriamas pakankamas dėmesys kompleksinei pagalbai tiek patalpų klausimu, tiek didesnės imties finansavimu, tiek paprasčiausio užtarimo, sprendžiant benamių gyvūnų priežiūros klausimus jų buvimo vietoje.

Savanoriai užsipildę savo namus, finansavimas skirtas tik "PSP" (aut. past. Pagauk, sterilizuok, paleisk) programai, tačiau skambučius nukreipinėjami mums. Savanoriai radę gyvūnus verčiasi per galvas ieškodami, kur jį patalpinti. Tenka ieškoti pagalbos pas kolegas, dirbančius kituose miestuose", - pasakojo VšĮ ,,Miesto katė" savanorė Ingrida.

Pagalbos pasigenda

Savanorystės pagrindu beglobiais besirūpinanti Gintarė Varžinskienė neabejoja, kad Jonavai būtina turėti prieglaudą, kuri veiktų konkrečiose patalpose.

,,Pamenu, su kita kolege prieš keletą metų ėjome į savivaldybę prašyti pastogės ir mums buvo pasiūlytos patalpos Rukloje. Važiuodama namo verkiau, nes tai buvo kažkoks garažas kiauru stogu, be langų... Mums, kaip tik pradėjusioms tokią veiklą, visiškai apleistų patalpų prikėlimas antram gyvenimui buvo neįmanomi ir protu nesuvokiami uždaviniai. 

Jei jau savivaldybė neprisideda prie problemų, sprendžiant beglobių likimus konkrečiais darbais, tuomet lai bent skiria kuo daugiau lėšų populiacijos mažinimui, kad kuo daugiau kalių iš kaimų būtų galima sterilizuoti. Ten - kova su vėjo malūnais", - kalbėjo G. Varžinskienė. 

Trūksta ir patalpų, ir savanorių

Tuo tarpu Jonavoje po ,,Jonava ir keturkojai" organizacijos pavadinimu dirbantys savanoriai pasakoja, kad  dar vasario mėnesį kreipėsi į savivaldybę su konkrečiu prašymu skirti lėšų gyvūnų gydymui, inventoriaus (narvų, kraiko dėžių, boksų ir pan.) įsigijimui, kokybiškam pašarui.

Nors prašymai nebuvo išpildyti, savanoriai toliau tikisi pagalbos. Anot jų, jei patalpų beglobiams Jonavoje taip ir neatsiras, praverstų bent jau sklypo, kuriame būtų galima vykdyti veiklą, suteikimas.

,,Niekad nenorėjome kreiptis pagalbos į kitas prieglaudas, bandėme viską vežti patys. Žinoma, kartais būdavo per sunku, tuomet jau susisiekdavome su kolegomis iš kitų miestų. Jie yra padėję ne vienam gyvūnai, kuris rastas Jonavoje.

Mums reikia visko: pradedant nuo lėšų, baigiant savanoriais", - teigė ,,Jonava ir keturkojai"  atstovė Dalia Kopustienė. 

Akivaizdu, kad savanorių pasisakymus lydi nusivylimas bei apmaudas, o į klausimą,  kur kreiptis Jonavoje radus beglobį gyvūną, konkrečiai atsakyti negalime. Esant dabartinei situacijai, jo priglausti neprivalo niekas.

Pagalbos suteikimas lieka tik savanorių rankose, kurios surištos  dėl resursų, kuriuos papildo tik gyventojų aukos arba jų asmeninės lėšos, stokos. 

Beglobiai gyvūnai Jonavoje: savanorių resursai - riboti, pasigendama savivaldos prisidėjimo

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 28 Mar 2022 10:03:08 +0300
<![CDATA[Neatsakingi paspirtukininkai bei riedžių savininkai ir vėl verčia vairuotojus imtis už galvų]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/neatsakingi-paspirtukininkai-bei-riedziu-savininkai-ir-vel-vercia-vairuotojus-imtis-uz-galvu https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/neatsakingi-paspirtukininkai-bei-riedziu-savininkai-ir-vel-vercia-vairuotojus-imtis-uz-galvu ,,Sveiki. Vėl atėjo pavasaris ir vėl į gatves išlindo elektriniai paspirtukai, riedžiai. Smagu, kad žmonės renkasi ekologiškas transporto priemones, bet čia yra vienas didelis bet - taisyklių laikosi tik vienetai. Neseniai turėjau tokią situaciją, kad man jau įvažiavus vienu ratu į pėsčiųjų perėją, į ją tiesiog ,,iššoko" vienaratis riedis ir kelių centimetrų atstumu pralėkė pro automobilio priekinį žibintą. Džiaugiuosi, kad greitai nevažiavau, nes perėja buvo ties posūkiu, tad spėjau laiku sustoti, tačiau nuoširdžiai išsigandau. Bet panašu, kad riedžio vairuotojas manęs net nenorėjo matyti, o gal net negirdėjo - jam papynus, jis net nesureagavo. Įtariu, kad po kapišonu jis buvo su ausinėmis.

Būtų puiku, kad tokių situacijų pavyktų išvengti. Tad norėčiau, kad jūs atkreiptumėt jonaviečių dėmesį į Kelių eismo taisykles, kurių privalo laikytis būtent riedžių bei paspirtukų valdytojai", - toks laiškas pasiekė portalo jonavoszinios.lt redakcijos pašto dėžutę. 

Kaip informavo Kauno apskr. VPK komunikacijos poskyris, Jonavoje praėjusiais metais buvo fiksuoti keli įvykai, susiję su elektriniais paspirtukais.

,,Tačiau tikslaus skaičiaus pateikti negalime, kadangi atskira statistika nėra vedama. Šiais metais tokių įvykių fiksuota dar nėra", - nurodė pareigūnai, čia pat primindami, kad  per pėsčiųjų perėją negalima važiuoti jokia transporto priemone.

Taisyklės tiek elektriniams paspirtukams, tiek ir riedžiams yra vienodos su keliais nežymiais skirtumais.

Lietuvos kelių policijos tarnyba nurodo, kad vadovaujantis Lietuvos Respublikos saugaus eismo automobilių keliais įstatymu, transporto priemonė, kuri turi ne mažiau kaip du ratus ir vidaus degimo variklį ar elektros variklį, kurių didžiausioji naudingoji galia ne didesnė kaip 1 kW, ir kurios didžiausiasis projektinis greitis ne didesnis kaip 25 km/val., priskiriama motoriniam dviračiui. Tokios transporto priemonės vairuotojas turi laikytis Kelių eismo taisyklių VIII skyriuje nurodytų reikalavimų (Reikalavimai dviračių vairuotojams).

Dviračiu, motoriniu dviračiu, ar šiai kategorijai priskirtinu elektriniu paspirtuku, elektriniais riedžiais ir pan., galima važiuoti dviračių takais, pėsčiųjų ir dviračių takais, arba dviračių juostomis, kur jų nėra – tam tinkamu kelkraščiu. Važiuodamas kelkraščiu, pėsčiųjų ir dviračių taku, šaligatviu, elektrinio paspirtuko vairuotojas privalo duoti kelią pėstiesiems, neturi jiems trukdyti, kelti pavojaus. Atkreipiame dėmesį, kad šių transporto priemonių vairuotojams draudžiama kirsti važiuojamąją dalį pėsčiųjų perėjomis.

Kai kelyje nėra dviračių tako, pėsčiųjų ir dviračių tako arba dešinėje kelio pusėje nėra dviračių juostos, kelkraščio, taip pat tais atvejais, kai jais važiuoti negalima (duobėti ir panašiai), leidžiama važiuoti šaligatviu arba viena eile važiuojamosios dalies kraštine dešine eismo juosta, kuo arčiau jos dešiniojo krašto, išskyrus Kelių eismo taisyklių 106 punkte nurodytus atvejus, taip pat kai reikia apvažiuoti kliūtį, važiuoti tiesiai, kai iš pirmosios eismo juostos leidžiama sukti tik į dešinę.

Važiuodamas važiuojamąja dalimi, vairuotojas privalo dėvėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais arba dviračio priekyje turi degti baltos šviesos žibintas, o gale – raudonos šviesos žibintas. Važiuojant tokia transporto priemone nepilnamečiams (iki 18 metų) privalomas saugos šalmas.

Važiuoti važiuojamąja kelio dalimi dviračiu (elektriniu paspirtuku – greitis iki 25 km/val., galia ne didesnė kaip 1 kW) leidžiama ne jaunesniems kaip 14 metų asmenims, o išklausiusiems Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos nustatytą mokymo kursą ir turintiems mokyklos išduotą pažymėjimą, – ne jaunesniems kaip 12 metų asmenims. Prižiūrint suaugusiajam, važiuoti važiuojamąja dalimi dviračiu leidžiama ne jaunesniems kaip 8 metų asmenims. Gyvenamojoje zonoje dviračių vairuotojų amžius neribojamas. Suaugusieji turi užtikrinti, kad nepilnamečiai tinkamai elgtųsi kelyje, patiems rodyti tinkamą (gerą) pavyzdį.

Lietuvos kelių policijos tarnyba primena, kad asmenys, važiuojantys elektriniais paspirtukais, kaip ir visi viešajame eisme dalyvaujantieji, privalo vykdyti Kelių eismo taisyklių reikalavimus, būti atidūs, saugoti save, gerbti kitus eismo dalyvius. Būtina sąmoningai suprasti – kelyje esi ne vienas, savitarpio pagarba ir atsargumas yra saugaus dalyvavimo eisme pagrindas.

Lietuvos kelių policijos tarnyba informuoja, kad Kelių eismo taisyklių 5 punkte nurodyta: eismo dalyviai privalo išmanyti Lietuvos Respublikos saugaus eismo automobilių keliais įstatymą, mokėti Kelių eismo taisyklės ir jų laikytis.

Nuorodos į galiojančius teisės aktus:

Kelių eismo taisyklės

Lietuvos Respublikos saugaus eismo automobilių keliais įstatymas


 

Neatsakingi paspirtukininkai bei riedžių savininkai ir vėl verčia vairuotojus imtis už galvų

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 24 Mar 2022 10:45:17 +0200
<![CDATA[Jonaviečiai domisi dėl galimybės nemokamai lankyti pirmosios pagalbos kursus]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavieciai-domisi-del-galimybes-nemokai-lankyti-pirmosios-pagalbos-kursus https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavieciai-domisi-del-galimybes-nemokai-lankyti-pirmosios-pagalbos-kursus Karui Ukrainoje nesibaigiant, panašu, kad gyventojai nerimauja dėl galimybės padėti sau arba kitiems - portalas jonavoszinios.lt pastarosiomis savaitėmis sulaukė ne vieno klausimo, susijusio su galimybe nemokamai lankyti pirmosios pagalbos kursus. Ar šie organizuojami Jonavoje?

Susisiekus su Jonavos visuomenės sveikatos biuru (VSB) paaiškinta, kad pirmos pagalbos nemokami mokymai įmonėms, įstaigoms, organizacijoms bei gyventojų grupėms (15 dalyvių) aktyviai vykdomi nuo 2019 metų.

,,Viso jau esame pravedę apie 50 mokymų/ 800 dalyvių.  Mokymus vedame visomis aktualiomis pirmos pagalbos teikimo temomis, mokymų turinį galima derinti pagal dalyvių grupės poreikį. Apmokome dirbti su automatiniu išoriniu defibriliatoriumi (AID), turniketu (masyvaus kraujavimo stabdymo priemone)", - paaiškino VSB visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Rūta Pugačiauskienė.

 Čia pat priminta, kad įmonių, įstaigų, organizacijų, bendruomenių ar gyventojų grupes (15 dalyvių) kviečiame kreiptis ir derinti užsiėmimų laiką tiesiogiai tel. 8 68413389 Rūta Pugačiauskienė.

,,Mokymus vedame dalyviams patogiu laiku Biure, arba bet kurioje kitoje sutartoje vietoje", - teigė specialistė. 

Daugiau informacijos galima rasti čia.

Pirmos pagalbos mokymai gyventojams - IŠANKSTINĖ REGISTRACIJA:
https://forms.gle/SGZkk2dvLt3jNkJQA

Susidarius 15 dalyvių grupei bus patikslinta užsiėmimo data, dalyvius informuos
trumpąja SMS žinute. 

Mokymai NEMOKAMAI vyks adresu:

Chemikų g. 136, Jonava
(Visuomenės sveikatos biure)

Asociatyvi archyvo nuotr.

Jonaviečiai domisi dėl galimybės nemokamai lankyti pirmosios pagalbos kursus

Jonaviečiai domisi dėl galimybės nemokamai lankyti pirmosios pagalbos kursus ]]>
jonavoszinios.lt Wed, 23 Mar 2022 13:30:14 +0200
<![CDATA[Jonaviečiai: kodėl Joninių slėnyje iškelta tik Ukrainos vėliava?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavieciai-kodel-joniniu-slenyje-iskelta-tik-ukrainos-veliava https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavieciai-kodel-joniniu-slenyje-iskelta-tik-ukrainos-veliava Portalas jonavoszinios.lt pirmadienį, kovo 21-ąją sulaukė kelių gyventojų pastebėjimų dėl plevėsuojančios vėliavos Joninių slėnyje. Anot jų, Joninių slėnyje vertėtų palikti plevėsuoti Lietuvos vėliavą arba Vytį, o ne Ukrainos, kaip kad yra šiuo metu. 

Pasak nuomonę išreiškusiųjų, Joninių slėnyje yra tik vienas vėliavos stiebas, ant kurio turėtų likti mūsų šalies simboliai, o Ukrainos vėliavų pakanka ties tomis įstaigomis, kur puikuojasi ne tik Lietuvos, bet ir kitų šalių vėliavos, jų tarpe ir Ukrainos šalies. Jonaviečiai pastebi, kad palaikymą Ukrainai galima skirti ir kitais, pavyzdžiui, materialiais būdais, o „apsikabinėti“ mūsų krašte kitos šalies atributika - jau „persūdyta“. Taip pat išsakyta nuomonė, kad galėtų būti pakabintos abi vėliavos – ir Lietuvos, ir Ukrainos. 

Gyventojų nuomonės perduotos Jonavos rajono savivaldybei. Taip pat perduoti ir jų klausimai: Ar Ukrainos vėliava plevėsuoja nuo Kovo 11-osios šventinio bėgimo? Gal ruošiamasi kokiai palaikymo, labdaros rinkimo akcijai, laukiama oficialių vizitų  ar kitų ceremonijų?   

Jonaviečiams besiteiraujant, kodėl Joninių slėnyje plevėsuoja tik Ukrainos vėliava, šiandien gautas mero pavaduotojos Birutės Gailienės atsakas.

“Šiandien yra svarbu aiškiai išreikšti savo palaikymą, kad Ukraina yra laisvės kovos, deja, labai kruvinos, simbolis, ir iškelta Ukrainos vėliava yra mažiausiai, ką galime padaryti palaikymo vardan. Jonavoje jau virš 150 ukrainiečių, mūsų miestas taps jų namais, tad jų šalies simbolis tikrai padrąsins jaustis saugiai ir jaukiai mūsų krašte. Be to, iškelta Ukrainos vėliava pirmiausia, mano galva, kalba apie mus, apie mūsų palaikymo poziciją tautos pasipriešinimui, apie mūsų dagiakultūrio miesto tapatybę”, - teigia mero pavaduotoja Birutė Gailienė.

Jonaviečiai: kodėl Joninių slėnyje iškelta tik Ukrainos vėliava?

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 23 Mar 2022 13:24:54 +0200
<![CDATA[Naujovės Žemaitės bei P. Vaičiūno gatvėse jau spėjo papiktinti dalį vairuotojų]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/naujoves-zemaites-bei-p-vaiciuno-gatvese-jau-spejo-papiktinti-vairuotojus https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/naujoves-zemaites-bei-p-vaiciuno-gatvese-jau-spejo-papiktinti-vairuotojus Praėjusiais metais paaiškėjo, kad laikinoji žiedinė sankryža, buvusi P. Vaičiūno bei Žemaitės gatvių sankirtoje, virs į Lietuvoje dar nematytą ,,žiedą". Tuomet pranešta, kad minėtoje vietoje bus įrengiama pirmoji Lietuvoje žiedinė sankryža su integruotu dviračių taku. Čia pat akcentuota, kad bus atliekami ir paprastieji Žemaitės g. atkarpos bei Vaičiūno g. atkarpos remonto darbai (plačiau skaitykite čia). Dėmesys eismo sąlygom, regis, turėtų džiuginti vairuotojus, tačiau vakar nubraižytos linijos jau sukėlė nerimą daliai vairuotojų - portalas jonavoszinios.lt sulaukė pasipiktinusių gyventojų skambučių: negailima kritikos nei naujai subraižytoms automobilių parkavimo vietoms, nei kelio ženklinimui.

Vertina neigiamai

,,Grįžau po darbo namo ir pamačiau, kad Žemaitės gatvėje subraižyta daugybė linijų. Važiuojamoji dalis - gerokai susiaurinta. Jei teisingai suprantu, palei šaligatvį važiuos dviračiai, tada bus statomi automobiliai, už kurių - važiuos transporto priemonės. 

Visų pirma, labai abejoju, kad ten stovintys automobiliai bus saugūs - siaura kelio dalis kelia pavojų, jog važiuojančios transporto priemonės nutrankys kokius veidrodėlius, o iš kitos pusės - dviratininkai, turėsiantys laviruoti tarp mašinų ir kelkraščio borto. Jei koks susvirduliuos - turėk bėdą. 

Antra, Žemaitės gatvėje žmonės statydavo automobilius iš abiejų pusių. Dabar galima tik vienoje... Ar čia taip gerinamas gyventojų gerbūvis? O gal mūsų valdžia nori gyventojams padaryti papildomų parkavimo vietų? Kitu atveju, reiks mašinas neštis namo.

Trečia, ar tikrai galvojam, kad visi dviratininkai tiek atsakingi, kad visi mokės naudotis nauja žiedine sankryža? Puikiai matome, kaip dalis jų kelia pavojų keliuose ir dabar: važiuoja per perėjas ir pan. 

Mačiau, kad tokia pat nesąmonė subraižyta ir P. Vaičiūno gatvėje. Gal aš kažko nesuprantu, bet dabar man ir pikta, ir liūdna. Pamačius tokias naujoves, norisi pasakyti tik ironišką ačiū ", - savo nuomonę išdėstė jonavietė Milda.

Panašių užklausų nuo vakar sulaukta ir daugiau.

Tikisi įvesti daugiau aiškumo

Susisiekus su Jonavos rajono savivaldybės statybų, remonto ir architektūros skyriumi paaiškinta, kad sprendimas subraižyti linijas tiek P. Vaičiūno tiek Žemaitės gatvėse buvo priimtas siekiant įvesti daugiau aiškumo.

,,Gatvės buvo labai plačios ir nesuprasi ar ten reikia važiuoti viena, ar dvejomis juostomis. Jei norėdavai išsukti iš šalia esančių gatvių, siekiant įvertinti eismą, reikėdavo išvažiuoti į sankryžą ir ,,iškišti" pusę automobilio į kelią. Dėl to nusprendėme aiškiai pažymėti važiuojamąją dalį, subraižant vietas automobiliams, jog jų parkavimas būtų tvarkingas.

Šalia bus ir dviračių juosta. Mes negalime stovėti vietoje ir turime pagalvoti ne tik apie automobilius", - pasakojo minėto skyriaus vedėjas Mantas Petrauskas.

Galutiniame rezultate gatvės bus sužymėtos ne tik linijomis, bet ir papildomu spalvinimu, atskiriant dviračių juostą.

,,Norėjosi, kad aiškumas būtų įvestas nepanaudojant daug lėšų ir nevykdant kažkokių grandiozinių projektų", - teigė M. Petrauskas.

Per daug automobilių?

Atkreipus dėmesį, kad vairuotojai piktinasi dėl sumažėjusios vietos automobilių parkavimui,  M. Petrauskas tikina,  kad jos, net ir padidinus aikšteles, niekaip nepakanka. 

,,Kiek kalbame ir su kolegomis iš užsienio, didžiausia problema dėl automobilių parkavimo yra ne vietos trūkumas, o tas, kad žmonės turi po kelis automobilius ir būtinai visi veržiasi statyti juos kuo arčiau namų. Yra ir tokių, kurie aikštelėse parkuoja parduodamas transporto priemones.

Ši problema, ko gero, išsispręstų paskatinus gyventojus turėti tik nuolat naudojamus ir reikalingus automobilius. Reikėtų diskutuoti kaip tai padaryti...", - kalbėjo Statybų, remonto ir architektūros skyriaus vedėjas.

Kilo ginčas

Naujasis gatvių braižymas - atskiras projektas, tačiau čia, ko gero, daugumai rūpi ir klausimas, kada bus baigtas žiedinės sankryžos remontas?

,,Kai mes išmatavome žiedinės sankryžos dangą, pamatėme, kad ji nėra tokia kokia turėtų. Tuo tarpu rangovas, matavimus atlikęs kitoje vietoje, gavo rezultatus, rodančius, jog darbai atlikti tinkamai.

Mes suinteresuoti, jog viskas būtų atlikta kokybiškai, na o rangovas nenori atlikti taisymų savo lėšomis. Dėl to kilo ginčas, kuris viską pristabdė", - pasakojo M. Petrauskas.

Portalas jonavoszinios.lt primena, kas šių metų sausio 10 d. rajono savivaldybė yra skelbusi, kad nauja žiedinė sankryža P. Vaičiūno ir Žemaitės gatvėse bus įrengta ir atidaryta eismui šių metų gegužės mėnesį. Sutartis su rangovu sudaryta iki birželio mėnesio.

Naujovės Žemaitės bei P. Vaičiūno gatvėse jau spėjo papiktinti dalį vairuotojų

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 23 Mar 2022 09:20:09 +0200
<![CDATA[Dėmesį patraukė Jonavoje važinėjančio automobilio garsas: institucijos dėl to skundų nesulaukė]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/demesi-patrauke-jonavoje-vazinejancio-automobilio-garsas-institucijos-del-to-skundu-nesulauke https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/demesi-patrauke-jonavoje-vazinejancio-automobilio-garsas-institucijos-del-to-skundu-nesulauke Transporto priemonių keliamas triukšmas - problema, kuri, pasak sveikatos specialistų, gali netik sutrikdyti poilsio laiką,  bet ir sukelti papildomų iššūkių sveikatai. Dar anksčiau portalo jonavoszinios.lt redakcija buvo sulaukusi skaitytojų klausimų dėl naktimis burzgiančių motorolerių (plačiau skaitykite čia), tačiau šiais metais atkreiptas dėmesys į vieno iš Jonavos gatvėmis važinėjančių automobilių garsą.

Automobilio numerių nepateikė

,,Sveiki. Aš su tokiu klausimu kreipiuosi, nes jūs visuomet išsiaiškinate. Jonavos mieste važinėja baltos spalvos ,,Mercedes", C klasės, su amerikietiškais numeriais, skleisdamas nežmonišką garsą dėl tiuningo detalių.

Būtų įdomu sužinoti, kodėl niekas nereaguoja iš struktūrų? Nes bent jau Europoje toks auto negalėtų dalyvauti eisme. Mes lyg ir ES", - tokį laišką į portalo jonavoszinios.lt pašto dėžutę atsiuntė skaitytojas Ridas. 

Neturi aparato

Nors automobilių numeriai nebuvo nurodyti, o portalo jonavoszinios.lt žurnalistų akiratyje aptartas automobilis nebuvo atsidūręs, kreiptasi į policijos pareigūnus.

Pasiteiravus, ar šie nesulaukė pranešimų dėl triukšmingo automobilio, pateiktas neigiamas atsakymas. Čia pat pridurta, kad Kauno aspkr. VPK pareigūnai neturi aparato, kuriuo būtų galima matuoti motociklų/automobilių keliamą garsą.

,,Daugiau informacijos apie tai, kas ir kokį triukšmą gali matuoti, turėtumėte teirautis NVSC atstovų", - nurodė Kauno apskr. VPK komunikacijos poskyris.

Turi sutarti laiką

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) savo ruožtu priminė, kad Kauno departamentas kompetencijos ribose nagrinėja pareiškėjų skundus dėl kelio triukšmo gyvenamojoje aplinkoje, vadovaujantis

Lietuvos Respublikos triukšmo valdymo įstatymo ir Lietuvos higienos normos HN 33:2011 „Triukšmo ribiniai dydžiai gyvenamuosiuose ir visuomeninės paskirties pastatuose bei jų aplinkoje“, patvirtintos Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro įsakymu 2011 m. birželio 13 d. Nr. V-604 „Dėl Lietuvos higienos normos HN 33:2011 „Triukšmo ribiniai dydžiai gyvenamuosiuose ir visuomeninės paskirties pastatuose bei jų aplinkoje“ patvirtinimo, reikalavimais.

,,Pažymime, kad keliu važiuojančių transporto priemonių triukšmo lygio matavimai atliekami matuojant nepertraukiamai po 1 valandą tris kartus pasirinktu paros laiko (dienos, vakaro, nakties) metu.

Papildomai informuojame, kad laboratoriniai triukšmo lygio matavimai gyvenamojoje aplinkoje atliekami iš anksto suderintu su pareiškėju laiku", - teigė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie SAM Kauno departamento Visuomenės sveikatos saugos kontrolės skyriaus vedėja Romutė Filomena Smolskienė.

Anot NVSC, pareiškėjas turėtų raštu ar elektroninio pašto adresu kaunas@nvsc.lt kreiptis į NVSC Kauno departamentą nurodydamas savo gyvenamosios vietos adresą ir kontaktinius duomenis (vardą, pavardę telefono numerį) taip pat turi nurodyti laiką (savaitės dieną, paros laiką ir valandas), kada labiausiai minėtas triukšmas vargina ir tikslingiausia būtų atlikti triukšmo lygio matavimus jo gyvenamosiose aplinkoje ir (ar) patalpose.

Čia, ko gero, reikėtų atkreipti dėmesį, kad jei triukšmautojo sutartu laiku pranešėjo nurodytoje vietoje nebus, jo skleidžiamas garsas ir nebus išmatuotas.

Numatytos baudos

Viešosios tvarkos pareigūnai savo ruožtu atkreipia dėmesį, kad triukšmo prevencijos Jonavos rajono savivaldybės viešosiose vietose taisyklėse numatyta, kad savivaldybės viešosiose vietose visą parą draudžiama trikdyti viešąją rimtį. Transporto priemonių triukšmingas veikimas gatvėse yra prilyginamas viešosios rimties trikdymui.

Už savivaldybių tarybų patvirtintų triukšmo prevencijos viešosiose vietose taisyklių nesilaikymą numatyta bauda nuo 150 iki 600 eurų (Administracinių nusižengimų kodekso 48 straipsnio 3 dalis).

Tiesa, viešosios tvarkos pareigūnai jokių skundų dėl balto ,,Mercedes Benz" taip pat nesulaukė.

Vertėtų prisiminti ir tai, kad dalis automobilių, kuriuose yra įrengtas galingas variklis, galingą garsą skleidžia net nesant neleistinoms modifikacijoms. 

Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Dėmesį patraukė Jonavoje važinėjančio automobilio garsas: institucijos dėl to skundų nesulaukė

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 22 Mar 2022 15:18:48 +0200
<![CDATA[Kęstučio g. 16 a gyventojas: net gerklę graužia nuo kvapo]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/kestucio-g-16-a-gyventojas-net-gerkle-grauzia-nuo-kvapo https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/kestucio-g-16-a-gyventojas-net-gerkle-grauzia-nuo-kvapo „Kęstučio g. 16 a kiekvieną vakarą negalima praverti lango. Ar nuo mašinų, ar iš kaminų, bet net gerklę graužia nuo kvapo“, - sekmadienio vakarą rašo portalo jonavoszinios.lt skaitytojas, o šiandien, pirmadienį, atkreipia dėmesį, kad dieną oras neblogas, tačiau vakarais neįmanoma praverti langų.

Primenama, kaip elgtis dėl blogų kvapų

Jei įtariamas aplinkosauginis pažeidimas - netinkamai tvarkomos srutos ir pan., su aplinkosaugos pareigūnais galima susisiekti bet kuriuo paros metu tel.nr.:  (8 5) 273 2995 arba skubiosios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112.

Tačiau konkrečiai dėl blogo juntamo kvapo reikėtų kreiptis į Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą (NVSC). Pastarasis atlieka ūkinės komercinės veiklos sukeliamų kvapų kontrolę.

Kvapų kontrolė atliekama gavus asmens (asmenų) prašymą, pareiškimą, skundą, kuriame asmuo (asmenys) skundžiasi iš ūkinėje komercinėje veikloje naudojamų stacionarių taršos šaltinių skleidžiamais kvapais gyvenamosios aplinkos ore.

Skunde pareiškėjas turi nurodyti šiuos duomenis:

- pareiškėjo vardą, pavardę, gyvenamosios vietos adresą ir kontaktinius duomenis;

- ūkinės komercinės veiklos, kurioje naudojami stacionarūs taršos šaltiniai skleidžia kvapą gyvenamosios aplinkos ore, vykdytojo pavadinimą, veiklos vykdymo adresą;

- kvapo pobūdį bei laiką, kada jaučiamas kvapas, kada jis intensyviausias ir laiką, kada pareiškėjas siūlo atlikti kvapo kontrolę.

NVSC Kauno departamento Jonavos skyrius įsikūręs Vasario 16-osios g. 9, Jonava. Kontaktai: tel.:  8-349- 60069; el. paštas: jonava@nvsc.lt

Kęstučio g. 16 a gyventojas: net gerklę graužia nuo kvapo

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 21 Mar 2022 12:50:34 +0200
<![CDATA[Skaitytoja Loreta: Ar ,,Merė" parduotuvė neturėtų būti uždaryta?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/skaitytoja-loreta-ar-meres-parduotuve-neturetu-buti-uzdaryta https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/skaitytoja-loreta-ar-meres-parduotuve-neturetu-buti-uzdaryta Prasidėjus karui Ukrainoje, į tai sureagavo ir Lietuvoje veikiančios parduotuvės:  ne viena jų atsisakė rusiškų bei baltarusiškų prekių. Dalis gyventojų atvirai tuo džiaugėsi, nes taip agresiją demonstruojančios šalys neteko dalies pinigų. Tokį sprendimą palaiko ir portalo jonavosinios.lt skaitytoja Loreta, tačiau moteris tikina nesuprantanti, kodėl lietuviai iki šiol noriai lankosi skirtinguose miestuose veikiančiose ,,Merėse".

,,Mano žiniomis šis tinklas - rusiškas. Jei jau atsisakėme rusiškų prekių, tai gal nepirkime ir iš čia? Apskritai, man kyla klausimas, ar ,,Merė" nesulauks jokių institucijų dėmesio? Gal visgi ji turėtų būti uždaryta?", - svarstė jonavietė.

Susisiekus su Užsienio reikalų ministerija patikinta, kad prekybos tinklas “Mere” priklauso Rusijos kapitalo bendrovei „Svetofor“ (vadovybė įsikūrusi Krasnojarske), kurios parduotuvės veikia visoje Rusijoje ir kitose šalyse.

,,Lietuvoje „Mere“ parduotuves valdo Lietuvoje įsteigta bendrovė UAB „Valientė“. Šios įmonės veiklą Lietuvoje būtų galima riboti nebent jei būtų nuspręsta drausti visų Rusijos kapitalo įmonių veiklą Europos Sąjungoje", - paaiškino ministerija.

Archyvo nuotr.

Skaitytoja Loreta:  Ar ,,Merė" parduotuvė neturėtų būti uždaryta?

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 17 Mar 2022 18:37:45 +0200