Jonavos žinių naujienos https://www.jonavoszinios.lt/naujienos Jonavos rajono naujienos lt <![CDATA[Jonaviečiai tėvai nuogąstauja dėl gresiančio nuotolinio mokymosi]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavieciai-tevai-nuogastauja-del-gresiancio-nuotolinio-mokymosi https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavieciai-tevai-nuogastauja-del-gresiancio-nuotolinio-mokymosi Jonava, kaip ir visa Lietuva, Statistikos departamento spalvinių zonų žemėlapyje „nudažyta“ juoda spalva, į kurią patenkama, kai per dvi savaites 100 tūkst. gyventojų nustatoma 500 ar daugiau naujų koronaviruso infekcijos atvejų. Lietuvoje per vakar parą nustatyta 9 490 naujų susirgimų, Jonavoje – 71 susirgimas ir registruoti tik 2 pasveikimo atvejai. Sausio 26 dienos duomenimis Jonavoje iš viso serga 699 jonaviečiai.

Stebint visoje šalyje augančius sergamumo rodiklius, portalas jonavoszinios.lt gavo kelių tėvų nuogąstavimus, jog gimnazistai ruošiami nuotoliui, mat mokinių tarpe nustatyta nemažai koronaviruso atvejų. Tėvai su nerimu žvelgia į nuotolinį mokymąsi bei teiraujasi, gal jau ruošiami nurodymai ugdymo įstaigoms taikyti infekcijų plitimą ribojantį režimą (IPRR)? Ar nuotoliu mokytųsi atskiros klasės, kuriose nemažai susirgimų, ar į nuotolinį mokymą būtų siunčiama visa mokykla?

Atsakymus, kokiais atvejais būtų taikomas IPRR, pateikia Jonavos rajono savivaldybės administracijos vyriausioji specialistė (savivaldybės gydytoja) Renata Merfeldienė:

„Tikrai suprantu tėvų nuogąstavimus dėl nuotolinio mokymo, tačiau, jei dėl objektyvių priežasčių nėra galimybės užtikrinti kitų infekcijų plitimą ribojančių priemonių, rekomenduojama skelbti infekcijų plitimą ribojantį režimą (toliau – IPRR), užtikrinant, kad mokiniai nedalyvautų ugdymo procese kasdieniu (kontaktiniu) mokymo proceso organizavimo būdu jei:

  1. Ugdymo įstaigos ar atskiro srauto lygmenyje – kai daugiau kaip 20 proc. mokinių ugdymo įstaigoje arba atskirame sraute nustatomas teigiamas savikontrolės būdu atliekant greitojo SARS-CoV-2 antigeno testo (toliau – savikontrolės greitasis antigeno testas) dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) rezultatas arba patvirtinama COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), gripas ar ūminės viršutinių kvėpavimo takų infekcijos (toliau – ŪVKTI) arba pasireiškė ŪVKTI požymiai (pvz., karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.) ir tokie atvejai nustatomi ne mažiau kaip dviejuose trečdaliuose klasių (grupių) ugdymo įstaigoje arba atskirame sraute;
  2. Klasės (grupės) lygmenyje:

2.1.  kai klasėje (grupėje) mokiniai yra testuojami savikontrolės greitaisiais antigeno testais jų neizoliuojant po turėto sąlyčio su sergančiuoju COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) vadovaujantis Asmenų, sergančių COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), asmenų, įtariamų, kad serga COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), ir asmenų, turėjusių sąlytį, izoliavimo namuose, kitoje gyvenamojoje vietoje ar savivaldybės administracijos numatytose patalpose taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2020 m. kovo 12 d. įsakymu Nr. V-352 „Dėl Asmenų, sergančių COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), asmenų, įtariamų, kad serga COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), ir asmenų, turėjusių sąlytį, izoliavimo namuose, kitoje gyvenamojoje vietoje ar savivaldybės administracijos numatytose patalpose taisyklių patvirtinimo“, 9 priedu, ir nuo pirmo COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) atvejo nustatymo 10 dienų laikotarpiu SARS-CoV-2 (2019-nCoV) RNR nustatymo tikralaikės PGR metodu COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) patvirtinama ir / ar teigiamas savikontrolės greitojo antigeno testo rezultatas gautas 5 ir daugiau mokinių klasėje (grupėje) ir atvejų užsikrėtimo aplinkybės siejamos su ugdymo įstaiga;

2.2. kai bent trečdaliui klasės (grupės) mokinių nustatomas teigiamas savikontrolės greitojo antigeno testo dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) rezultatas arba patvirtinama COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), gripas ar ŪVKTI, įskaitant mokinius, kuriems pasireiškė ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymiai (pvz., karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.).

Paprastais žodžiais tariant, jei klasėje arba visoje įstaigoje pasiekiamas toks procentas atvejų ir įstaiga nebegali vykdyti veiklos kontaktiniu būdu, kažkuriam laikotarpiui Įstaigos vadovas gali ir turi teisę skelbti IPR. IPR rėžimas gali būti skelbiamas tik konkrečiai klasei arba visai įstaigai. O  Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu IPR skelbiamas tik gavus Nacionalinio visuomenės sveikatos centro siūlymą“, - teigia R. Merfeldienė.

Bendras patvirtintų COVID-19 atvejų skaičius 2022-01-19 - 2022-01-26-25 laikotarpiu Jonavos rajono savivaldybės švietimo įstaigose yra 162.

 

Jonaviečiai tėvai nuogąstauja dėl gresiančio nuotolinio mokymosi

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 26 Jan 2022 14:56:40 +0200
<![CDATA[Jonavietė: jei pavėžėjimą iki testavimo punkto apmoka savivaldybė, kodėl taksi dar ima mokestį ir iš gyventojų?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonaviete-jei-pavezejima-iki-testavimo-punkto-apmoka-savivaldybe-kodel-taksi-dar-ima-mokesti-ir-is-gyventoju https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonaviete-jei-pavezejima-iki-testavimo-punkto-apmoka-savivaldybe-kodel-taksi-dar-ima-mokesti-ir-is-gyventoju Kaip žinia, Jonavoje veikia mobilus koronaviruso testavimo punktas, įrengtas automobilių stovėjimo aikštelėje šalia buvusios „Norfa“ parduotuvės, Žeimių g. 21A. Kurį laiką buvo skelbiama, kad negalintys į punktą atvykti savo transportu, pavežėju ar taksi, asmenų pavėžėjimu į mobilų punktą rūpinasi savivaldybės pasamdyta UAB „Vilkai“.

Tačiau neseniai, socialiniuose tinkluose užvirė diskusija, o tiksliau, mesti įtarimai, kad galimai minėta taksi įmonė pelnosi iš gyventojų, vykstančių pasitikrinti ar neserga koronavirusu. Viena diskusijos dalyvė portalui jonavoszinios.lt atsiuntė klausimą, kad jei taksi paslaugas apmoka savivaldybė, kodėl „Vilkai“ dar ima mokestį už pavėžėjimą iki patikros punkto ir iš važiuojančių gyventojų? Ar nebus tai nelegalus pasipelnymas? O gal savivaldybė jau nutraukusi sutartį su įmone ir čia nėra nieko nelegalaus?

Skubame patikinti, jog UAB „Vilkai“ nevykdo nelegalios veiklos, pavėžėdami jonaviečius į mobilų testavimo punktą. Tai patvirtino ir Jonavos rajono savivaldybės administracijos patarėjas civilinei mobilizacijai Vytautas Kaminskas.

„Šalių sutarimu sutartis su UAB „Vilkai“ buvo nutraukta dar pernai lapkričio mėn. pradžioje, o mokestį ima kaip už eilines taksi paslaugas“, - teigia V. Kaminskas.

Jonavietė: jei pavėžėjimą iki testavimo punkto apmoka savivaldybė, kodėl taksi dar ima mokestį ir iš gyventojų?

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 25 Jan 2022 14:25:32 +0200
<![CDATA[Skaitytoja Milda: ,,Jei jau esame ne kiaulės, tai gal susitvarkykime savo šiukšles tinkamai?"]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/skaitytoja-milda-jei-jau-esame-ne-kiaules-tai-gal-susitvarkykime-savo-siuksles-tinkamai https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/skaitytoja-milda-jei-jau-esame-ne-kiaules-tai-gal-susitvarkykime-savo-siuksles-tinkamai Medicininės kaukės ir respiratoriai - nuolatiniai žmonių palydovai jau nuo pirmųjų COVID-19 pandemijos pradžios dienų. Jei laikysimės medikų reikalavimų, pastarųjų per dieną mums prireiks ne vieno vieneto, tad natūralu, kad ir tokio tipo šiukšlių skaičius gerokai išaugo. Tai pastebėjusi skaitytoja Milda į portalo jonavoszinios.lt redakciją kreipėsi su prašymu pasidomėti, kaip teisingai utilizuoti tiek kaukes, tiek respiratorius. Reaguojant į tai, Aplinkos ministerija primena rekomendacijas dėl komunalinių atliekų tvarkymo karantino metu.

,,Pamatyti tiesiog gatvėje besimėtančią kaukę - liūdna kasdienybė. Žmonės taip priprato prie jų, kad kaukes jau rastų ne tik savo automobilių durelėse, bet ir kiekvienoje kišenėje ar turimoje rankinėje. Ko gero, dėl to ir nebesaugo niekas jų - jei iškrito kur viena, kam čia sukti galvą? 

Asmeniškai mane tokia situacija nuoširdžiai liūdina. Kol vieni rūšiuoja šiukšles, gatvėse mėtosi šimtai kaukių. Jei jau esame ne kiaulės, tai gal susitvarkykime savo šiukšles tinkamai?

Būtų puiku, jei atkreiptumėte dėmesį į tai ir primintumėte žmonėms, kaip taisyklingai atsikratyti minėtų daiktų", - kalbėjo Milda.

Perdavus šį klausimą Aplinkos ministerijai akcentuota, kad yra paskaičiuota, jog kaukės suyra po maždaug 450 metų.

,,Gyventojai šias atliekas turėtų šalinti kartu su komunalinėmis atliekomis. Prieš išmetant reiktų perkirpti raištelius, kad atsitiktinai patekusios į aplinką nekeltų pavojaus gyvūnams. Didelius tokių kaukių ir kitų medicininių atliekų kiekius tvarko UAB Toksika", - nurodė Aplinkos ministerija.

Aplinkos ministerija, kaip institucija, kuri įgaliota koordinuoti kitų valstybės ir savivaldybių
institucijų veiklą atliekų tvarkymo srityje, teikia rekomendacijas dėl komunalinių atliekų tvarkymo karantino metu ir atsako į atliekų darytojų, tvarkytojų ir gamintojų / importuotojų klausimus dėl atliekų tvarkymo organizavimo COVID-19 (koronavirusinės infekcijos) plitimo grėsmės laikotarpiu. Visas rekomendacijas rasite čia.

Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Skaitytoja Milda: ,,Jei jau esame ne kiaulės, tai gal susitvarkykime savo šiukšles tinkamai?"

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 24 Jan 2022 15:19:33 +0200
<![CDATA[Mokinio tėvas: Mieli mokytojai, iš kur Jūs tokie išradingi? Vietoje N raidelės įpyškinote dvejetą]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/mokinio-tevas-mieli-mokytojai-is-kur-jus-tokie-isradingi-vietoje-n-raideles-ipyskinote-dvejeta https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/mokinio-tevas-mieli-mokytojai-is-kur-jus-tokie-isradingi-vietoje-n-raideles-ipyskinote-dvejeta Su portalu jonavoszinios.lt susisiekė vieno iš dviejų Jonavos gimnazijų mokinio tėvas su prašymu, kad pasidomėtume, kaip yra vertinami gimnazistai tuomet, jei jie nelanko mokyklos dėl ligos. Rodos, kad sergantis mokinys neturėtų būti vertinamas, neturėtų gauti įvertinimo už kontrolinius ar namų darbus ir pan., bet jonavietis tvirtina, kad realybė yra visai kitokia.  

"Mieli mokytojai, iš kur Jūs tokie išradingi? Mano sūnus nelankė mokykloje pamokų, SIRGO COVIDU, darytas testas, buvo teigiamas, kreiptasi į šeimos gydytoją, o vietoje N raidelės įpyškinote 2 - kas tai? Ar nauja vertinimo, ar žymėjimo sistema, ar vaiko vidurkio mažinimas, ar pagaliau kerštas? Nu niekaip nesuprantama. Ir tas dvejetas paliekamas tolimesniam dalyko vertinime. Mokiausi, studijavau, bet su tokiu išradingumu neteko susidurti, o Jonavos gimnazijoj, aišku neįvardinsiu kurioje, bet taip yra. Norėčiau išsamesnio paaiškinimo dėl moksleivių žinių vertinimo, nes manau ir kitiems tėveliams taip pasitaiko. Ačiū", - rašo Antanas.

Vyriškis, laiške dėstydamas situaciją, nepanoro atskleisti, apie kurią Jonavos gimnaziją vyksta kalba, tad Antano laišką pateikėme ir Jonavos Senamiesčio, ir Jonavos  J. Ralio gimnazijoms bei sulaukėme jų atsakymų.

J. Ralio gimnazijos direktorė Zita Gudonavičienė:

Jonavos Jeronimo Ralio gimnazijoje mokinių žinios ir pažanga vertinami, vadovaujantis  gimnazijos "Mokinių pažangos ir pasiekimų vertinimo tvarkos aprašu", patvirtintu 2020 m. rugpjūčio 24 d. direktoriaus įsakymu Nr. 1V-108. Tvarką galima rasti įstaigos interneto tinklalapyje www.jralio.lt skiltyje "Mokykla".

Apgailestaujame, kad iškilusi problema sprendžiama užduodant klausimą spaudoje, o ne kreipiantis į konkrečios mokyklos administraciją, klasės vadovą ar dalyko mokytoją.

Jeigu p. Antanas turi omenyje mūsų gimnaziją, maloniai kviečiame susisiekti su direktore telefonu 8349 35331

Jonavos Senamiesčio gimnazijos direktorius Darius Mockus:  

Iš paklausimo turinio suprantu, kad paklausėjui detalų paaiškinimą apie vertinimą galėtų pateikti dalyko mokytoja. Neatmestina ir klaidos galimybė.

Abi gimnazijos turi elektroninius dienynus, kurių pagalba paklausimą galima nusiųsti konkrečiai mokytojai ar susitarti dėl individualaus susitikimo ir viską išsiaiškinti.

Mokinio tėvas: Mieli mokytojai, iš kur Jūs tokie išradingi? Vietoje N raidelės įpyškinote dvejetą

]]>
jonavoszinios.lt Fri, 21 Jan 2022 15:00:07 +0200
<![CDATA[Jonavietis: ar „Achemos“ darbo skelbimai socialiniuose tinkluose yra tikri?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavietis-ar-achemos-darbo-skelbimai-socialiniuose-tinkluose-yra-tikri https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavietis-ar-achemos-darbo-skelbimai-socialiniuose-tinkluose-yra-tikri „Ieškau darbo. Žiūriu visas oficialiai skelbiamas laisvas darbo vietas - tiek Užimtumo tarnybos, tiek konkrečių įmonių interneto svetainėse patalpintus pasiūlymus. Netyčia socialinio tinklo grupėje  užmačiau kelis darbo skelbimus, kad  AB "Achema" pastoviam darbui ieško elektromonterio ir sandėlio darbininkų, o štai šių paminėtų darbo pozicijų oficialiame achema.lt puslapyje neradau, jame visai kiti darbo pasiūlymai. Kai policija nuolat akcentuoja kritiškai vertinti socialinių tinklų informaciją, kyla klausimas – ar tie „Achemos“ darbo skelbimai yra tikri? Gal tai naujas sukčiavimo būdas, apie kurį nėra žinoma?“,- laiške situaciją dėstė jonavietis, nepanoręs atskleisti savo vardo.

Šią situaciją paprašėme pakomentuoti  AB „Achema“ Personalo ir bendrųjų reikalų direktorės Ingos Jakučinskienės.

„AB „Achema“ yra didžiausias Jonavos darbdavys, pritraukiantis darbuotojų ne tik iš Jonavos regiono, bet ir kitų miestų bei miestelių. Kad, ieškodami naujų komandos narių, pasiektume didesnį ratą potencialių darbuotojų, kaip ir kitos didžiosios šalies bendrovės, naudojamės įvairiais įrankiais bei kanalais – skelbiame darbo skelbimus ir įmonės tinklalapyje, ir socialiniuose tinkluose, ir kitose darbo paieškos sistemose.

Šiuo metu ieškome elektromonterio, sandėlio darbininko, šaltkalvio, automatikos derintojo, operatoriaus bei slaugytojo pareigybių žmonių. Išsamiau apie šias pozicijas galite pasiskaityti mūsų tinklalapio skiltyje Karjera: https://www.achema.lt/karjera„ – teigia I. Jakučinskienė.

Beje, verta paminėti, jog sausio 19 d., kuomet buvo siunčiama užklausa bendrovei, tinklalapyje achema.lt išties nebuvo skelbiama, kad įmonė pastoviam darbui ieško elektromonterio ir sandėlio darbininkų, tačiau šiandien, sausio 20-ąją oficialiame puslapyje paskelbtos ir šios darbo pozicijos.

 

 

Jonavietis: ar „Achemos“ darbo skelbimai socialiniuose tinkluose yra tikri?

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 20 Jan 2022 16:27:38 +0200
<![CDATA[Jonavietis: Gal keitėsi eismo organizavimas A.Kulviečio gatvėje, bet nieks nežino?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavietis-gal-keitesi-eismo-organizavimas-a-kulviecio-gatveje-bet-nieks-nezino https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavietis-gal-keitesi-eismo-organizavimas-a-kulviecio-gatveje-bet-nieks-nezino Portalo jonavoszinios.lt redakcijos elektroninio pašto dėžutę pasiekė jonaviečio laiškas su nuotrauka. Pastarojoje matosi, kad A. Kulviečio gatvėje laikinasis ženklas rodo dvipusį eismą, o tuo tarpu pastovus ženklas "Įvažiuoti draudžiama" (Plyta) riboja judėjimą.

Nuotrauką atsiuntęs asmuo teiraujasi, galbūt pakeistas eismo organizavimas šioje gatvėje, bet nieks apie tai nežino arba nespėjo nuimti laikinųjų ženklų?  Vyras klausia, kokiu ženklu reikia vadovautis - laikinuoju ar pastoviuoju?

Jonavos rajono savivaldybės Viešosios tvarkos skyrius patikino, kad eismas A. Kulviečio gatvėje kol kas nepakito – jis išlieka dvipusis, o vadovautis vairuotojams reiktų laikinuoju ženklu, kuris ir nurodo eismo judėjimą dviem kryptim.

Pastovusis kelio ženklas  "Įvažiuoti draudžiama" (Plyta) anksčiau buvo uždengtas, tačiau smarkus vėjas nuplėšė ženklo uždangalą. Artimiausiomis dienomis ženklas "Įvažiuoti draudžiama" (Plyta) vėl bus uždengtas.

Jonavietis: Gal keitėsi eismo organizavimas A.Kulviečio gatvėje, bet nieks nežino?

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 19 Jan 2022 15:40:37 +0200
<![CDATA[Stanislova apie spaudos pristatymą mieste: Ar laiškininkai pritingi, ar kitos priežastys?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/stanislova-apie-spaudos-pristatyma-mieste-ar-laiskininkai-pritingi-ar-kitos-priezastys https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/stanislova-apie-spaudos-pristatyma-mieste-ar-laiskininkai-pritingi-ar-kitos-priezastys Portalo jonavoszinios.lt redakcija sulaukė Stanislovos pasakojimo, kuriame kalbama ne tik apie tai, kaip dar 20-ajame amžiuje buvo pristatoma spauda, bet taip pat keliamas klausimas apie šių laikų paštininkų darbą ir, anot jonavietės, ne visuomet laiku pristatomą prenumeratą. Kokiu principu pristatomi leidiniai šiuo laikmečiu, komentuoja Lietuvos pašto atstovė. 

Jaunos mergaitės pečius slėgė didžiulis pilnas krepšys 

Stanislova pasakoja, kad daugiau nei prieš pusę amžiaus, jos, jaunos laiškininkės pečius slėgė sunkus, spaudos pilnas krepšys, tačiau nepaisant atokių vietovių, kurias tekdavo jai pasiekti, visi skaitytojai laiku gaudavo spausdintą žodį. 

"Norėčiau pasidalinti savo pamastymais. Apie 1962 metus teko padirbėti laiškininku. Aptarnaudavau tolimu nuo miestelio kaimų gyventojus, o pagrindinė susisiekimo priemonė buvo vyriškas dviratis. Jaunos mergaitės pečius slėgė didžiulis pilnas krepšys, bet iki pietų išvežiodavau ir išdalindavau“, - prisiminimais dalinasi jonavietė. 

"Ar laiškininkai pritingi, ar kitos priežastys?" 

Moteris kelia klausimą, kodėl tokiu stropumu nepasižymi šiuolaikiniai laiškininkai, nes, anot Stanislovos, spauda ją pasiekia pavėluotai -  ar laiškininkai pritingi, ar kitos priežastys? 

„Dabar jau krepšiai pustuščiai, yra šiuolaikinės susisiekimo priemonės MIESTO RIBOSE, o  spaudą gauname apie 11. 30 val. arba 12.30 val.  Apie 1980 metus moterėlės išnešiodavo iki 7.30 val., ar vėliausiai iki 9 val. ryto. Rajoninį laikraštį gauname ne penktadienį, kaip prekyboje, o šeštadienį,  apie pietus. Kodėl  taip yra? Ar laiškininkai pritingi, ar kitos priežastys? Prenumeruoti nesinori, nes parduotuvėje nusipirksi šviežią spaudą", - rašo Stanislova. 

Pristatymo laikas priklauso nuo daugelio aplinkybių 

„Lietuvos pašto laiškininkai prenumeratą gavėjams visuomet stengiasi pristatyti tą pačią darbo dieną, kai laikraštis gaunamas pašte. Svarbu pastebėti, kad pristatymo laikas priklauso nuo daugelio aplinkybių – tą dieną pristatomos korespondencijos bei siuntų kiekių, ar nėra išmokų mokėjimo laikotarpis – joms teikiame pirmenybę, gyvenant pandemijos laikotarpiu reikšmingas rodiklis ir laiškininkų sveikata, taip pat oro sąlygos. Atsižvelgiant į tai, galimi nežymūs pristatymo laiko svyravimai, tačiau galime patikinti, kad laiškininkai visuomet stengiasi prenumeratą pristatyti kuo greičiau“, - komentavo Lietuvos pašto atstovė Monika Pulokė.

 

 

 

Stanislova apie spaudos pristatymą mieste: Ar laiškininkai pritingi, ar kitos priežastys?

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 17 Jan 2022 17:23:52 +0200
<![CDATA[Skaitytojas Matas apie gyventojų įtraukimą į pensijų kaupimą: ,,Ne kas kitas, o žmonių prigaudinėjimas - atsisakai, bet negali būti ramus"]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/skaitytojas-matas-apie-gyventoju-itraukima-i-pensiju-kaupima-ne-kas-kitas-o-zmoniu-prigaudinejimas-atsisakai-bet-negali-buti-ramus https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/skaitytojas-matas-apie-gyventoju-itraukima-i-pensiju-kaupima-ne-kas-kitas-o-zmoniu-prigaudinejimas-atsisakai-bet-negali-buti-ramus Praėjusią savaitę skelbėme, kad  „Sodros“ pranešimus apie įtraukimą į pensijų kaupimą arba automatinį sustabdytų įmokų atnaujinimą gavo 264 tūkstančiai gyventojų. Iki birželio 30 d. jie gali apsispręsti, ar nori dalyvauti valstybės siūlomoje papildomo kaupimo pensijai sistemoje. Po žinios apie tai portalo jonavoszinios.lt elektroninio pašto dėžutę netrukus pasiekė skaitytojo Mato laiškas - vaikinas piktinosi šiuo metu galiojančia įtraukimo į pensijų kaupimą tvarka ir teiravosi, ar įmanoma jo atsisakyti visiems laikams.
 
Norėtų atsisakyti visiems laikams
 
,,Sveiki. Galbūt galite pasidomėti dėl pensijų kaupimo. Kodėl mes vis įtraukiami į jį, jei jau buvome atsisakę? Juk atsisakymas tiesiai ir aiškiai išreiškia mano nuomonę - aš kaupti nenoriu. Gal yra įmanoma kažkur pranešti, jog nebūčiau į pensijų kaupimą įtrauktas nei po metų, nei po 5?
 
Turiu puikų pavyzdį, kaip tokia tvarka ,,prigauna" žmogų. Mano draugė buvo atsisakiusi kaupimo, tačiau vieną įtraukimą praleido, nepasitikrino ,,Sodros" paskyroje gaunamų žinučių ir vuolia - ji priversta kaupti.
 
Tokia tvarka - labai palanki terpė gyventojų prigaudinėjimui, o paskui jau daryk, ką nori , nes niekur nebesidėsi - kaupsi," - teigė jonavietis.
 
Tokie įstatymai
 
Susisiekus su ,,Sodros" atstove spaudai Malgožata Kozič priminta, kad pensijų įstatymas numato, kad žmonės įtraukiami į pensijų kaupimą kas trejus metus, kol jiems sukaks 40 metų. 
 
,,Kai asmeniui sukanka 40 metų, jis į kaupimą nebeįtraukiamas. Į pensijų kaupimą įtrauktas asmuo turi pusmetį apsispręsti ir jei nenori dalyvauti pensijų kaupime, atsisakymo procedūra yra itin paprasta. Pakanka prisijungti prie savo asmeninės paskyros www.sodra.lt.gyventojui, ir parengtame prašymo šablone paspausti vieną mygtuką. Prašymą taip pat galima pateikti atvykus į „Sodros“ skyrių", - nurodė ,,Sodros" atstovė.Anot jos, gyventojams, kurie neperskaito žinučių savo asmeninėse „Sodros“ paskyrose, yra siunčiami registruoti laiškai.

,,Be to, patariama savo asmeninėje paskyroje įrašyti elektroninio pašto adresą ir telefono numerį, tuomet visi siunčiami „Sodros“ pranešimai bus pristatomi taip pat šiais kanalais, kad lengviau ir patogiau pasiektų žmogų", - teigė M. Kozič.

Kelios galimybės

Šiais metais į pensijų kaupimą įtraukti beveik 89 tūkstančiai gyventojų. Tai žmonės, kurie iki šiol niekada nekaupė pensijai ir tie, kurie 2019 metais atsisakė dalyvauti pensijų kaupime. 

„Sodros“ pranešimus gavę gyventojai dėl pensijos kaupimo gali apsispręsti per pusmetį. Jie turi tris pasirinkimo variantus:

Nieko nedaryti. Tuomet nuo 2022 m. liepos 1 d. asmuo pradės kaupti (arba atnaujins kaupimą) „Sodros“ atsitiktiniu būdu parinktame pensijų fonde (arba tame pensijų fonde, kuriame šiuo metu jau investuojamas jo turimas sukauptas pensijų turtas). Priklausomai nuo pasirinkto kaupimo tarifo, į pensijų fondą bus pervedama 2,7 proc. nuo kaupiančiojo pajamų ir valstybės paskata – 1,2 proc. nuo vidutinio šalies darbo užmokesčio (VDU), arba 3 proc. nuo kaupiančiojo pajamų ir 1,5 proc. VDU iš valstybės lėšų. 

Sudaryti sutartį su pasirinkta kaupimo bendrove. Jeigu asmuo buvo įtrauktas į pensijų kaupimą arba jam siūloma automatiškai atnaujinti įmokas, jis gali nelaukti liepos 1 d. ir bet kada sudaryti pensijų kaupimo sutartį arba atnaujinti pensijų įmokų pervedimą. Reikia kreiptis į savarankiškai pasirinktą pensijų kaupimo bendrovę ir sudaryti pensijų kaupimo sutartį, arba kreiptis į pensijų kaupimo bendrovę, kurioje kaupiamos pensijų įmokos su prašymu atnaujinti pensijų įmokų pervedimą. 

Atsisakyti kaupti. Atsisakymo procesas ypač greitas. Įtrauktieji į pensijų kaupimą asmenys arba asmenys, kuriems automatiniu būdu siūloma atnaujinti pensijų įmokų pervedimą, savo asmeninėje „Sodros“ paskyroje mato prašymą. Prašymas yra beveik užpildytas, žmogui tereikia paspausti mygtuką ir atsisakyti dalyvauti pensijų kaupime. Paspaudus mygtuką, prašymas dingsta iš asmeninės paskyros, o žmogui siunčiama automatinė žinutė patvirtinantį jo atsisakymą. 

Skaitytojas Matas apie gyventojų įtraukimą į pensijų kaupimą: ,,Ne kas kitas, o žmonių prigaudinėjimas - atsisakai, bet negali būti ramus"

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 17 Jan 2022 09:40:46 +0200
<![CDATA[Renovuojamo namo gyventojai pasigedo daliklių ant radiatorių, tačiau nerimauti - dar anksti]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/renovuojamo-namo-gyventojai-pasigedo-dalikliu-ant-radiatoriu-taciau-nerimauti-dar-anksti https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/renovuojamo-namo-gyventojai-pasigedo-dalikliu-ant-radiatoriu-taciau-nerimauti-dar-anksti Portalas jonavoszinios.lt sulaukė Jonavoje esančios Sodų gatvės 50-ojo A namo gyventojų skambučio, kurio metu išsakyti nuogąstavimai dėl jų daugiabučio renovacijos. Jų teigimu, buvo planuota, kad ant radiatorių atsiras dalikliai, leisiantys patiems reguliuoti šilumą, tačiau pastarųjų iki šiol nėra.

,,Namas vis dar renovuojamas, bet radiatoriai jau pakeisti prieš kelis mėnesius. Santechnikai dar pasidžiaugė, kad netrukus bus sustatyti dalikliai, kurie padės mums sutaupyti ir mažiau mokėti už šildymą.

Visgi, daliklių dar nėra. Ar kažkas pasikeitė?", - teiravosi gyventoja Akvilė, kuriai antrino ir jos vyras.

Kaip paaiškinta susisiekus su UAB ,,Jonavos paslaugos" direktoriaus pavaduotoju daugiabučių namų administravimui Bronislovu Liutkumi, numatytų darbų planai nepasikeitė, tačiau jų dar reiks palaukti.

,,Sodų g. 50A name renovacijos metu dalikliai bus įrengti. Šiuo metu netikslinga įrenginėti, nes yra tik dalis apšiltinto fasado. Negali būti priskaičiuojamas mokestis už šildymą pagal daliklinę sistemą, kai butų šilumos nuotoliai skirtingi", - teigė B Liutkus, pridurdamas, kad šiuo metu dėl dalinio namo apšiltinimo sutaupyta šilumos dalis pasiskirsto visiems butams proporcingai pagal  bendrą naudingą plotą.

Renovuojamo namo gyventojai pasigedo daliklių ant radiatorių, tačiau nerimauti - dar anksti

]]>
jonavoszinios.lt Fri, 14 Jan 2022 13:19:55 +0200
<![CDATA[Jonaviečiai: kodėl Rimkuose sustojo žiedinės sankryžos įrengimo darbai?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavieciai-kodel-rimkuose-sustojo-ziedines-sankryzos-irengimo-darbai https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavieciai-kodel-rimkuose-sustojo-ziedines-sankryzos-irengimo-darbai Jau kurį laiką jonaviečiai teiraujasi dėl žiedinės sankryžos  P. Vaičiūno ir Žemaitės gatvėse. Anot jų, ne viskas vyksta pagal planą - eismas uždarytas, darbai nevyksta.  Dar 2021 metų lapkričio pabaigoje skelbta, kad žiedinės sankryžos atidarymas - tik dienų klausimas, todėl natūralu, kad miestiečiai matydami vis dar uždarytą eismą minėtoje teritorijoje kelia klausimus - kodėl Rimkuose sustojo žiedinės sankryžos įrengimo darbai?

Praeitų metų lapkričio 22-ąją rašėme, kad artimiausiomis dienomis jau važiuosime Rimkų naująja žiedine sankryža (Plačiau apie tai skaitykite ČIA), tačiau lyg tyčia, kitą dieną, lapkričio 23-ąją, Jonavą užklojo storas sluoksnis sniego bei spustelėjo rimtas šaltukas. Dauguma atveju kai kurie statybos darbai neatliekami prie žemų temperatūrų, tad žiedinės sankryžos rengėjai darbus sustabdė.

Jonavos rajono savivaldybės Statybos, remonto ir architektūros skyriaus pasiteiravome, kokių darbų nespėjo atlikti rangovai ir kada jie žada pratęsti darbus?

Anot šio skyriaus vyriausios specialistės Vilmos Petkuvienės, neužbaigti darbai tokie patys, kaip ir paminėti lapkričio 22-osios dienos straipsnyje - gerbūvio sutvarkymas ir dviračių tako dažymas, kurių negalima atlikti žiemos metu, todėl jie suplanuoti šiltojo sezono laikotarpiui. Be to, lapkritį – gruodį užklupus šalčiams, rangovas nespėjo atlikti ir kitų suplanuotų darbų.

„Rangovas žiedo viduryje gruodžio mėnesį sudėjo projekte numatytas granitines trinkeles, tačiau negali jų užpildyti ir sutvirtinti projekte numatytu mišiniu, nes jį galima įrenginėti esant tiktai +10 laipsnių temperatūrai. (Tarpai tarp granitinių trinkelių užpildomi surištuoju siūlių užpildu gaminamu iš hidrauliškai surišto arba polimerais modifikuoto hidrauliškai surišto skiedinio). Kadangi vidinė žiedinės sankryžos konstrukcija nebaigta,  eismo negalime atidaryti“, - teigia specialistė.

Sudalyvaukite apklausoje

Besitęsiant įšalui, Rimkų žiedinės sankryžos atidarymo dar teks palaukti. Taip pat dėl dalinio sankryžos uždarymo, A. Kulviečio gatvėje išliks dvipusis eismas su laikinaisiais eismo organizavimą nurodančiais kelio ženklais.

Norime pasiteirauti skaitytojų, ar atidarius Rimkų žiedinę  sankryžą vertėtų A. Kulviečio gatvėje palikti dvipusį eismą, ar atstatyti iki šiol buvusį vienpusį eismą? Sudalyvaukite apklausoje ir pareikškite savo nuomonę.    

 

Jonaviečiai: kodėl Rimkuose sustojo žiedinės sankryžos įrengimo darbai?

]]>
jonavoszinios.lt Fri, 07 Jan 2022 11:15:56 +0200
<![CDATA[Jonavietė: ,,Ar šunų šeimininkai nesupranta, kad jų šunys patinka ne visiems?"]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonaviete-ar-sunu-seimininkai-nesupranta-kad-ju-sunys-patinka-ne-visiems https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonaviete-ar-sunu-seimininkai-nesupranta-kad-ju-sunys-patinka-ne-visiems Palaidus šunis vedžiojantys šeimininkai - eilę metų diskusijas keliantis klausimas: kol vieni nemato tame blogo ir pabrėžia gyvūno teisę ,,išsilakstyti", kiti reiškia akivaizdų pasipiktinimą, nes be pavadėlio sutinkami šunys kelia nerimą. Į šią problemą dėmesį atkreipė ir jonavietė Miglė, kuri tikina, kad išbėgus vakarais pabėgioti takeliais aplink tvenkinius, kaskart jaučia baimę sulaukti palaido šuns grybštelėjimo. Jonavos rajono savivaldybės viešosios tvarkos skyrius, savo ruožtu, primena, kad gyvūnų šeimininkai privalo paisyti jiems taikomų taisyklių.

Sutinka kasdien

,,Kiekvieną vakarą bėgioju šalia tvenkinių ir sutinku palaidus šunis. Šeimininkas eina kažkur, šuo - savo keliais. Nemanau, kad toks elgesys - teisingas. Juk šunys gali būti nenuspėjami ir tikrai ne kartą jaučiau aiškią baimę, kai pajutau pribėgusi gyvūną. Ar šeimininkai nesupranta, kad jų gyvūnai patinka ne visiems? Taip, dažniausiai šunys tik apsiuosto, bet ne paslaptis, kad šunys linkę vytis judančius - bėgančius objektus. Jaučiu realią baimę, kad vieną kartą man bus grybštelėta. Kaip taisyklė, tokie šeimininkai nesusirenka ir šunų ,,dovanėlių". Kur ten surinksi, jei šuo lekia savais keliais? Gal galite atkreipti dėmesį į šią problemą?",- teiravosi Miglė.

Numatytos baudos

Reaguojant į tai, kreiptasi į Jonavos rajono savivaldybės viešosios tvarkos skyrių. Pastarasis paaiškina, kad gyvūnų vedžiojimo viešose vietose reikalavimai apibrėžti Gyvūnų laikymo Jonavos rajono savivaldybės teritorijos gyvenamosiose vietovėse taisyklėse (Jonavos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus 2019 m. spalio 3 d. įsakymas Nr. 13B-1260).

,,Šunis rekomenduojama vedžioti gyvūnų vedžiojimo aikštelėse, jei jų nėra, – laukymėse, parkų pakraščiuose, kitose rečiau žmonių lankomose vietose. Pavojingi ir koviniai šunys bei kovinių ir pavojingų šunų mišrūnai bendrojo naudojimo patalpose, viešojoje vietoje vedami laikant už pavadėlio ir su antsnukiu. Kiti šunys bendrojo naudojimo patalpose, viešojoje vietoje vedami laikant už pavadėlio ir su antsnukiu ar be jo. Jei vedžiojant (vedant) šunis šalia yra žmonių ar gyvūnų, pavadėlis turi būti sutrumpinamas tiek, kad šunys negalėtų pasiekti žmonių ar gyvūnų ir nekeltų jiems grėsmės. Šunų laikytojai, vaikščiodami su savo gyvūnais augintiniais viešojoje vietoje, įskaitant gatves, neturi leisti jiems šlapintis ant pastatų, laikinų statinių, skulptūrų, aplinkos meno kūrinių, tuštintis ir šlapintis gėlynuose", - nurodė pareigūnai.

Administracinė atsakomybė už šių taisyklių pažeidimą numatyta ANK 346 str.

Pirmą kartą padarius nusižengimą ir jei dėl to neatsirado žalos asmens sveikatai ar turtui asmuo baudžiamas bauda nuo trisdešimt iki vieno šimto dvidešimt eurų.

Per 2021 m. viešosios tvarkos skyrius yra gavęs 5 skundus dėl paleidžiamų augintinių šunų be pavadėlio.

Pranešta ir apie apkandžiotus asmenis

Jonavos rajono policijos komisariatas šiais metais taip pat gavo pranešimų, susijusių su šunų keliamomis problemomis.

Dar šį mėnesį, gruodžio 16-ąją, apie 10.00 val. Jonavors r., Žeimių mstl., šuo apkandžiojo moterį. Dėl šio įvykio policijos komisariate pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Taip pat šiais metais registruoti 6 pranešimai, kad Jonavoje, Mokyklos g., šuo užpuolė/apkandžiojo gyventojus.

Dėl dviejų atvejų pradėtos administracinės teisenos, kitais atvejais pareiškimai nebuvo gauti.

Asociatyvi archyvo nuotr.

Jonavietė: ,,Ar šunų šeimininkai nesupranta, kad jų šunys patinka ne visiems?"

]]>
jonavoszinios.lt Fri, 31 Dec 2021 08:22:18 +0200
<![CDATA[Sodų gatvės gyventojams įgriso prašymų elgtis supratingai negirdintys slidininkai]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/sodu-gatves-gyventojams-igriso-prasymu-elgtis-supratingai-negirdintys-slidininkai https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/sodu-gatves-gyventojams-igriso-prasymu-elgtis-supratingai-negirdintys-slidininkai Slidinėjimo centro kaimynystė džiugina ne visus - vos šiam pradėjus dirbti pilnu tempu, portalo jonavoszinios.lt redakciją užplūdo Sodų gatvės gyventojų laiškai ir skambučiai, kuriuose prašoma atkreipti dėmesį į sausakimšus jų daugiabučių kiemus. Jonaviečiai piktinasi, kad slidininkai ne tik kad užima automobilių stovėjimo vietas, bet dar ir pažeidinėja Kelių eismo taisykles - automobiliai ,,numetami" ir ant šaligatvių.

Kiemai - sausakimši 

,,Gal galit parašyti kokį straipsnį apie tai, jog neįmanoma pasistatyti mašinos atvažiavus į kiemą, nes viskas būna užimta tų, kurie atvažiuoja į slidinėjimo trasą.

Negana to, dar pristato mašinų ten, kur parkuotis negalima. Valdžia galėjo pagalvoti apie mašinų srautą.

Kalba eina apie Sodų gatvės 93 namą ir šalia esančius", - rašė tik vienas iš kelių skaitytojų, kurie taip pat nupasakojo šią problemą. 

Akivaizdus pažeidimas

Kartu su savo skundu vyras atsiuntė ir nuotrauką, kurioje, iš pirmo žvilgsnio, ne kas kitas, o pažeidėjas. 

Kaip ją pakomentavo Jonavos rajono savivaldybės viešosios tvarkos skyriaus pareigūnai, Kelių eismo taisyklių 150.5 punkte numatyta, kad „Sustoti ir stovėti (automobiliui) draudžiama ant vejos, šaligatvio (išskyrus tuos atvejus, kai ten stovėti leidžia stovėjimo būdą nurodantys kelio ženklai arba transporto priemonė nurodyta leidime, išduotame prekiauti viešoje vietoje renginių metu), taip pat sporto, vaikų žaidimo aikštelėse ir kitose transporto priemonių eismui (stovėjimui) neskirtose teritorijose“.

,,Sprendžiant iš vaizdo nuotraukoje, traktuotume kaip automobilio sustojimą ir stovėjimą transporto priemonių stovėjimui neskirtoje teritorijoje.

Atsakomybė už tokį pažeidimą numatyta ANK 417 str. 2 d. „Sustojimas ir stovėjimas vietose, kuriose pagal Kelių eismo taisykles draudžiama sustoti ir stovėti, sustojimas ir stovėjimas nesilaikant kelio ženklų ir ženklinimo reikalavimų, važiavimo tvarkos gyvenamosiose zonose ir kiemuose pažeidimas užtraukia baudą vairuotojams nuo trisdešimt iki devyniasdešimt eurų", - teigė pareigūnai.

Kalbant apie KET pažeidimus, apie juos visada greitai ir lengvai pranešti galima portale e.policija.lt. Rekomenduodama prie savo pranešimo prisegti aiškią nuotrauką.

Prašo supratingumo

Kadangi kiemai šalia daugiabučių - bendro naudojimo, slidininkai, statantys automobilius juose. nepažeidžia jokių taisyklių.

Tačiau problemą čia mato ir Jonavos slidinėjimo centras. Jis jau kelis kartus viešai kreipėsi į slidininkus. 

,,Turime prašymą dėl automobilių statymo: aikštelėje Sodų gatvės gale ir pačioje Sodų gatvėje tikrai visi netilpsime!!!

Todėl prašome automobilius statyti prie Jonavos sporto arenos, Žeimių g. 17, iš ten patogiai galima nusileisti slidėmis iki pat Slidinėjimo centro!!", - akcentuojama Slidinėjimo centro ,,Facebook" paskyroje. 

Sodų gatvės gyventojams įgriso prašymų elgtis supratingai negirdintys slidininkai

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 30 Dec 2021 14:25:00 +0200
<![CDATA[Kalėdiniai stebuklai vyksta! Keturios Jonaviečių šeimos šv. Kalėdų proga sulaukė piniginės dovanos iš norinčio likti paslapty asmens]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/kalediniai-stebuklai-vyksta-keturios-jonavieciu-seimos-sv-kaledu-proga-sulauke-pinigines-dovanos-is-norincio-likti-paslapty-asmens https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/kalediniai-stebuklai-vyksta-keturios-jonavieciu-seimos-sv-kaledu-proga-sulauke-pinigines-dovanos-is-norincio-likti-paslapty-asmens Gyvename pasaulyje, kuriame labai dažnai matome problemas, neatsakytus klausimus, iššūkius, sunkumus. Tačiau šventiniu laikotarpiu visi tikimės nors ir nedidelių, bet stebuklų. Ir jie kartais mus aplanko!

Džiaugiamės, kad gerumas mums liko ne svetimas. Net keturios Jonaviečių šeimos šv. Kalėdų proga sulaukė piniginės dovanos iš norinčio likti paslapty asmens.

Socialinių paslaugų centro ir nevyriausybinių organizacijų dėka parinktos keturios šeimos, kurioms labiausiai šiandien reikia ištiesti pagalbos ranką, kurios patiria socialinę atskirtį, kurios augina neįgalius vaikus.

Šioms šeimoms įteiktos piniginės dovanos - po 250 eurų. 

Smagu, kad apie gerumą yra ne tik kalbama, bet ir ištiesiama pagalbos ranka.

Didžiulė padėka šiam plačios širdies geradariui nuo visų paramą gavusių šeimų, nuo socialinių darbuotojų, nuo nevyriausybinių ir labdaros organizacijų!

Telydi Jus sėkmė!

Kalėdiniai stebuklai vyksta! Keturios Jonaviečių šeimos šv. Kalėdų proga sulaukė piniginės dovanos iš norinčio likti paslapty asmens

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 22 Dec 2021 12:01:14 +0200
<![CDATA[Paauglių elgesio įpykdyta jonavietė: reikėtų uždrausti fejerverkų prekybą iki pat Naujų metų]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/paaugliu-elgesio-ipykdyta-jonaviete-reiketu-uzdrausti-fejerverku-prekyba-iki-pat-nauju-metu https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/paaugliu-elgesio-ipykdyta-jonaviete-reiketu-uzdrausti-fejerverku-prekyba-iki-pat-nauju-metu Daliai žmonių Naujųjų metų sutikimas sunkiai įsivaizduojamas be spalvingo fejerverkų reginio danguje. Tačiau vis garsiau kalbama, kad vertėtų susimąstyti apie tai, jog  pirotechnikos gaminiai gali būti pavojingi dėl kelių priežasčių: savo sprogstamosios galios, didelio kiekio į aplinką patenkančių cheminių medžiagų, kurios akimirksniu padidina oro užterštumą, taip pat jie gąsdina gyvūnus bei jautresnius žmones. Netrūksta ir diskusijų apie tai, kad šiuos apskirtai reikėtų uždrausti - dalis Europos miestų jau yra atsisakę jų.

Fejerverkų žala neabejoja ir į portalo jonavoszinios.lt redakciją parašiusi Jolanta. Moteris pasakoja, kad ją neseniai supykdė Jonavoje, Joninių slėnyje, fejerverkus sprogdinusių paauglių elgesys.

,,Dabar vaikai, paaugliai padeda uždegtų sprogmenų į šiukšliadėžę ir lyg niekur nieko pasišalina. O jei netrukus eis žmonės ar prieis šiukšlę išmest... Kam pramoga, o kam nelaimė... Nieko gero, jei atsipirks ,,apglušimu" ar išgąsčiu, bet gi ir turtas niokojamas. 

Nežinau, kaip rasti išeiti, galbūt tik riboti prekybą. Asmeniškai aš, po to kai pamačiau tokį vaizdelį, stengiuosi būti atsargi, bet kiti gali nežinoti tokios situacijos. Tad gal bent paviešinti apie tai būtų verta", - svarstė Jolanta. 

Paauglių elgesio įpykdyta jonavietė: reikėtų uždrausti fejerverkų prekybą iki pat Naujų metų

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 21 Dec 2021 08:44:20 +0200
<![CDATA[Skaitytojos: „Armos restorano darbuotojų aptarnavimo kulminacija – klientui pasiūlė kvitą susirasti šiukšliadėžėje“]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/skaitytojos-armos-restorano-darbuotoju-aptarnavimo-kulminacija-klientui-pasiule-kvita-susirasti-siuksliadezeje https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/skaitytojos-armos-restorano-darbuotoju-aptarnavimo-kulminacija-klientui-pasiule-kvita-susirasti-siuksliadezeje Nesklandumai - jau vakaro pradžioje

Vakaras buvo suplanuotas iš anksto, rezervacija pateikta 12-kos asmenų stalui. Atvykus sutartą dieną ir sutartu laiku, stalas nebuvo paruoštas. Nuo pat pirmos minutės buvo jaučiamas padavėjų neprofesionalumas kliento atžvilgiu, siūlant moterims sėstis prie dviejų atskirų stalų ir tik nesutikus, darbuotojos sutiko sustumti, kaip ir buvo tartasi.

Staliuką aptarnavo dvi baro padavėjos. Padavėjai priėmus užsakymą, visų pirmiausiai buvo pateikiami gėrimai. Kartu su užsakytų šampanu buvo atneštos nestandartinės šampano taurės, todėl maloniai paklausus -  gal baras turi galimybę pasiūlyti kitos formos taures -  buvo atsakyta nemandagiai pakeltu tonu: „Kokios yra, tokios ir bus“. Matant prastą padavėjų nuotaiką, apie ledukų kibirėlį nebedrįsome klausti. Po kelių minučių viena iš vakaro dalyvių pastebėjo, kad gautoje vyno taurėje plaukioja priemaišos ir paprašyta taurę pakeisti. Darbuotojos buvo paaiškinta, kad tai neva kamščio liekanos. Barmenė gėrimą pakeitė, tačiau liko itin nepatenkinta.

Negana to, patiekus visoms maistą, paaiškėjo, kad vienas iš patiekalų, ne toks, kaip užsakyta. Paprašyta patiekalą pakeisti. Tačiau ir pakeistame patiekale žuvis buvo visiškai perkepta. Į komentarą, kad perduotų virtuvei, kad patiekalas neatitiko lūkesčių, pakomentuota, kad ne padavėja juk kepa, ne jai ir pretenzijos. „Tačiau nusprendėme patylėti ir nieko nebesakyti, kad neatrodytų kaip kabinėjimasis“, - pasakojo viena iš dvylikos jonaviečių, kurios tą vakarą leido Armoje.

Pasakodama apie vakaro pradžią, moteris neslepia nusivylimo. Anot jos, užsisakius tai pačiai moteriai antrą taurę vyno, ji ir vėl patiekiama su priemaišomis. Moteriai vėl teko prašytis pakeisti gėrimą. Restorano darbuotoja patikino, kad taurės su priemaišomis nebus įtrauktos į sąskaitą.

Skola už pakeistą vyną?

Jonaviečių vakaras artėjo link pabaigos – apie 11 val. vakaro pusė moterų jau buvo išvykę ir likusios nusprendė susimokėti už savo maistą bei gėrimus ir palikti barą-restoraną. Visos dalyvavusios sutarė, kad kiekviena mokės asmeniškai už save, nes išvykti ketino skirtingu laiku.

„Kiekviena prie baro mokėjomės už savo maistą ir gėrimus, o sumokėjus paskutinę sąskaitą, paaiškėjo, kad lieka skola už vyną, apie 5 eurus. Likusios restorane susitikrinome, ar už viską atsiskaitėme, paskambinome išėjusioms, gal jos nesumokėjo, tačiau kiekviena teigė už save susimokėjusi. Kilo vienintelė mintis, kad ši suma bus už vieną iš pakeistų vyno taurių, bet juk barmenė žadėjo jų neskaičiuoti. Tuo metu ir pasigedome, kad mums nebuvo pateikti čekiai“, - pasakojo moteris.

Padavėja: „Ieškokite čekių šiukšliadėžėje“

Likusios moterys paprašė joms pateikti apmokėtų sąskaitų kasos kvitus.

„Čekių nėra, jie išmesti jau šiukšlių dėžėje, nes jūs po apmokėjimo nepareikalavote jų – tokį atsakymą išgirdome iš aptarnavusios padavėjos. Tačiau juk žinome, kad kvitus privaloma pateikti net neprašant, o dabar, kai liko neaiški suma, pagal čekius galėtume susitikrinti“, - pasakoja moteris ir priduria, kad visos operacijos buvo įtrauktos į kasos aparatą, tačiau kodėl nepateikė kvitų nėra aišku.  

Kulminacija: „Tu išsiblaivyk ir tada prašyk“

Likusios moterys visgi paprašė jų kvitus surasti ir pateikti, tačiau padavėjai atsisakius, moterims trūko kantrybė ir buvo paprašyta pačios šiukšliadėžės. Prie baro stovėjusiai darbuotojai atsisakius ir tai, moterys pasiūlė tikrinti kasą.

„Ir tada sulaukėme dar didesnio akibrokšto: „Tu išsiblaivyk ir tada prašyk“. Tokio atsakymo tikrai nesitikėjome. Mūsų kompanija vartojo po 2-3 taures vyno ar šampano. Kitos iš viso negėrė, nes buvo atvykę savais automobiliais. Galiausiai nusprendėme nesitraukti iš restorano tol, kol mums nebus pateikti kasos kvitai“, - kalbėjo jonavietė.

Įsikišo ir apsauga, ir policija

Situacijai nesikeičiant, viena iš darbuotojų iškvietė apsaugą. Atvykęs apsaugos darbuotojas likusioms moterims pasiūlė palikti restorano patalpas, nes pagal skambinusios darbuotojos - kompanija elgiasi neadekvačiai. Susiklosčiusi situacija abiejų pusių pateikta apsaugos darbuotojui, ir moterų konstatuota, kad nepaliks baro, kol joms nebus pateikti visi kvitai.

Apsaugai  paprašius pateikti klientėms kvitus, viena iš darbuotojų demonstratyviai prie jo kojų pastatė šiukšliadėžę ir liepė pasiimti čekius pačioms, teigdama, kad ne jos darbas yra rinkti kvitus iš šiukšliadėžės.

Nerasdamas sprendimo apsaugos darbuotojas pasiūlė kviesti policijos pareigūnus. Jų belaukiant, moterys paprašė skundų knygos, tačiau ir čia sulaukė netikėto pareiškimo: „Jūs galit rašyti ką norit, mūsų niekas neatleis, nes čia ir taip trūksta darbuotojų, todėl mes saugios“ – tokį atsakymą išgirdo nevykusio vakaro dalyvės iš Armos padavėjos.

Anot jonavietės, net ir atvykus policijos pareigūnams, barmenės-padavėjos elgėsi įžūliai ir kasos kvitų nepateikė. Paklausiusios policijos rekomendacijų ateiti kitą dieną ir prašyti kasos išrašų, kreiptis į restorano vadovybę ar peržiūrėti vaizdo įrašymo failus, moterys paliko restoraną.

Restorano vadovybė nelinkusi bendrauti?

Vakaro dalyvės, bandžiusios maloniai praleisti vakarą, bet sulaukusios tokio grubaus baro-restorano darbuotojų elgesio, nusprendė šią situaciją paviešinti žiniasklaidoje, kad kiti klientai žinotų, ko galima laukti ten nuvykus.

Portalui jonavoszinios.lt restorano Arma direktorė Eglė Januškevičienė pateikti oficialų komentarą atsisakė. 

Tai yra skaitytojų išreikšta nuomonė/pozicija/požiūris, kuris nebūtinai sutampa su redakcijos nuomone. Portalo jonavoszinios.lt redakcija už išdėstytą subjektyvią  skaitytojų nuomonę  neatsako.

Skaitytojos: „Armos restorano darbuotojų aptarnavimo kulminacija –  klientui pasiūlė kvitą susirasti šiukšliadėžėje“

]]>
jonavoszinios.lt Sat, 18 Dec 2021 18:21:16 +0200
<![CDATA[Darbovietėje iš jonaviečio reikalauja to, ko darbdavys negali reikalauti]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/darbovieteje-is-jonaviecio-reikalauja-to-ko-darbdavys-negali-reikalauti https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/darbovieteje-is-jonaviecio-reikalauja-to-ko-darbdavys-negali-reikalauti Meta įtarimus darbdaviui

Jonavietis tvirtina, kad jis turi galimybių pasą (GP), jį vizualiai parodo darbdaviui, tačiau darbdavys reikalauja galimybių pasą įteikti atspausdintą, kad galėtų jį saugoti. Anot vyro, jis bando sužiūrėti, kokie reikalavimai taikomi, skaito nutarimus, bet kai tie reikalavimai keičiami vos ne kasdien, sunku neapsirikti.

"Kiek žinau, ir kaip yra rašoma Ekonomikos ir inovacijų ministerijos puslapyje, VDI inspektoriai sieks nustatyti ar darbdavys įsitikina, kad darbuotojas turi galimybių pasą arba kitą teisės aktų nustatytą  dokumentą dėl darbuotojo atitikties Vyriausybės nustatytiems reikalavimams. Kaip suprantu, aš darbdaviui turiu tik VIZUALIAI parodyti, kad turiu galimybių pasą ir kad kontaktinės veiklos man yra leidžiamos. Tačiau darbdavys mane spaudžia jam įteikti atspausdintą galimybių pasą, kad jis galėtų jį saugoti, t.y., kaupti duomenis, nors tikrinant galimybių paso galiojimą yra atliekama tik viena tvarkymo operacija – peržiūra, kitos asmens duomenų tvarkymo operacijos (rinkimas, saugojimas ir kt.) negalimos.

Ar aš teisus, jei saugojimui nepateikiu atspausdinto, popierinio savo galimybių paso darbdaviui? Ar darbdavys netaiko man perteklinių reikalavimų? O gal kas nors keitėsi ir darbdavys turi teisę rinkti, saugoti ir kaupti mano ir bendradarbių galimybių pasus?", - rašo jonavietis (redakcijai vardas ir pavardė žinomi).

Kas teisus - darbuotojas ar darbdavys?

Vyriškio situacija perduota Valstybinei darbo inspekcijai bei paprašyta pateikti situacijos vertinimą, kas teisus -  darbuotojas ar darbdavys?

„Informuojame, kad darbdavys negali atspausdintų GP kaupti, laikyti ir saugoti, darbdavys patikrina tik vardą, pavardę bei datą. Ir šią informaciją pažymi darbuotojų, kurių sveikata profilaktiškai tikrinama, ar neserga COVID-19 liga, sąraše.

Jeigu darbdavys nesutinka, ir nori vis dėl to rinkti GP, tuomet galima rašyti skundą Valstybinei darbo inspekcijai ir Valstybinei duomenų apsaugos inspekcijai“, - tvirtina VDI Administravimo skyriaus, Organizavimo ir metodų specialistė Dr. Jolanta Bielskienė.

Darbuotojai gali kreiptis su skundu į Valstybinę darbo inspekciją:

El. paštu info@vdi.lt , raštu ir VDI Facebook paskyroje

Telefonu 8 5 213 9772 (I-IV: 9:00-16:00; V: 9:00-15:00, pertrauka 12:00-13:00)

Mobiliųjų įrenginių programėlėje „Žinok teises“.

 

Darbovietėje iš jonaviečio reikalauja to, ko darbdavys negali reikalauti

]]>
jonavoszinios.lt Fri, 17 Dec 2021 10:30:51 +0200
<![CDATA[Jonavietė Dalia: ,,Kol visi verčiami skiepytis, darbdaviai net nesugeba tinkamai aprūpinti savo darbuotojų"]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonaviete-dalia-kol-visi-verciami-skiepytis-darbdaviai-net-nesugeba-tinkamai-aprupinti-savo-darbuotoju https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonaviete-dalia-kol-visi-verciami-skiepytis-darbdaviai-net-nesugeba-tinkamai-aprupinti-savo-darbuotoju Įstaigose, teikiančiose kontaktines paslaugas, tiek darbuotojai, tiek klientai turi dėvėti kaukes. Su žmonėmis kasdien bendrauja ir skaitytoja Dalia, kuri įtaria, kad jos darbdavys pažeidžia reikalavimus, susijusius su koronaviruso valdymu.

2-3 kaukės per savaitę

,,Kol visi šaukia apie skiepus, kitų apsisaugojimo priemonių laikymasis - kaukių dėvėjimas, lyg ir imituojami: nors jos yra nešiojamos, dalis žmonių jų nekeičia ir nešioja savaičių savaitėmis.

Kai kalbama apie privataus žmogaus apsisprendimą, sutinku, kad čia nieko nepakeisi, bet į kaukių dėvėjimą spjauna ir didelių bei valstybinių įmonių darbdaviai. Mano atveju, tiek man, tiek mano kolegėms per savaitę duodamos dvi ar trys kaukės.

Ar tai normalu? Jei pačios jų nepirktume, nešiotume kaukes, kuriose veistųsi bacilos. Pasakius apie tai darbdaviui, mums atšauta, kad gauname kaukių, ko dar norime? 

Reaguojant į tai, norėčiau sužinoti, ar mūsų darbdavys elgiasi teisingai?", - klausė Dalia.

Privalo aprūpinti

Susisiekus su Valstybine darbo inspekcija (VDI), priminta, kad už darbuotojų saugą ir sveikatą darbe yra atsakingas darbdavys, jis privalo užtikrinti, kad darbuotojai gauna visas reikalingas apsaugos priemones.

,,COVID-19 pandemijos metu darbdavys taip pat turi vykdyti visus reikalavimus, susijusius su viruso plitimo prevencija. Darbuotojai turi būti aprūpinami medicininėmis veido kaukėmis (konkretus kiekis priklauso nuo darbo pobūdžio ir ilgumo), dezinfekciniais skysčiais ir t.t. To nepadarius, darbdaviui gresia atsakomybė ir baudos", - paaiškino VDI.

Kur pranešti?

Pasiteiravus kokį kiekį kaukių darbuotojas turėtų gauti, VDI akcentuoja, kad turi būti laikomasi gamintojo instrukcijų. Dažniausiai yra nurodoma kaukes keisti kas 4 val.

Jei manote, kad darbdavys nevykdo jam pavestų reikalavimų, visada galite kreiptis į VDI: El. paštu info@vdi.lt, raštu ir VDI Facebook paskyroje. Taip pat telefonu: 8 5 213 9772 (I-IV: 9:00-16:00; V: 9:00-15:00, pertrauka 12:00-13:00), mobiliųjų įrenginių programėlėje „Žinok teises“.

Jonavietė Dalia: ,,Kol visi verčiami skiepytis, darbdaviai net nesugeba tinkamai aprūpinti savo darbuotojų"

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 15 Dec 2021 13:26:25 +0200
<![CDATA[Jonavietė: Ar nevertėtų paankstinti mokinių žiemos atostogų, taip apstabdant tiek peršalimą, tiek koronavirusą?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonaviete-ar-nevertetu-paankstinti-mokiniu-ziemos-atostogu-taip-apstabdant-tiek-persalimus-tiek-koronavirusus https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonaviete-ar-nevertetu-paankstinti-mokiniu-ziemos-atostogu-taip-apstabdant-tiek-persalimus-tiek-koronavirusus Specialistai nuolat primena, kad jei jaučiate peršalimo simptomus, pasireiškia sloga, kosulys, karščiavimas ir bet kokie ūmių viršutinių kvėpavimo takų sistemos simptomai - likite namuose, nevykite į darbą, parduotuvę ir kitas viešas vietas. Pasireiškus panašiems į koronavirusą simptomams: kosuliui, dusuliui, skonio ir (ar) uoslės praradimui, kreipkitės į šeimos gydytoją arba skambinkite į karštąją koronaviruso liniją numeriu 1808.

Šiuos raginimus išgirdo ir jonavietė, auginanti mokyklinio amžiaus vaikus.

„Mokyklose dabar lengvas chaosas. Tai testuojasi nuo kovido, tai izoliuojasi, tai snarglėti ar kosėjantys vaikšto į pamokas – nebesuprasi kam korona, kam peršalimas ar gripas, ir kaip valdomi mokinių srautai. O sergančiųjų vis daugėja. Nejau negalima šią suirutę apmažinti ir paankstinti vaikams žiemos atostogas? Kiek jau čia beliko iki švenčių, paskelbtų atostogas keturiomis dienomis anksčiau, nuo gruodžio 20 dienos, ir apstabdytume tiek peršalimą, tiek koronavirusą“, - į portalo redakciją paskambinusi įžvalgomis dalinosi jonavietė.

Moteris prisiminė, jog kiek anksčiau mokyklose stabdydavo veiklą dėl gripo epidemijų, dėl peršalimų ir taip pat dėl Covid-19 viruso, kai buvo paskelbtas karantinas ir vaikai mokėsi nuotoliu. Jonavietės siūlymas aptartas su Jonavos rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Violeta Kolesnikiene.

„Kol kas toks klausimas nebuvo keltas, bet dėl mokinių atostogų paankstinimo gali apsispręsti pačios mokyklos. Nutarimą priimtų mokyklos taryba, o įstaigos administracija tai turėtų suderinti su mūsų skyriumi. Tačiau noriu priminti, kad kol ministerija šalies mastu nėra nusprendusi ankstinti atostogų, tuomet mokykloms, nusprendusioms ilgiau atostogauti žiemą, ilgėtų mokslo metai. Tokio nutarimo ministerija šiuo metu nėra priėmusi.

Bet jei konkrečioje klasėje yra aukštas sergamumas, mokykla gali tai klasei nustatyti infekcijos plitimą ribojantį režimą ir mokiniai gali mokytis nuotoliu. Taip pat yra galimybė mokytis hibridiniu būdu, kuomet pusė klasės dalyvauja pamokose, kita pusė – nuotoliu. Kiekviena mokykla turi įvairių galimybių saugiai organizuoti mokymą, gali priimti lanksčius sprendimus, tad tėvams rekomenduočiau kiekvieną situaciją aptarti su klasės auklėtojais, mokytojais, vadovybe“, - teigė Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Violeta Kolesnikienė.

Kaip skelbia Nacionalinio sveikatos centro (NVSC) Kauno departamentas, 49 sav. (gruodžio 6–12 d.) Jonavoje registruoti  407 susirgimai ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis ir šių susirgimų rajone daugėja kas savaitę. Statistikos departamento interaktyviose švieslentėse matoma, kad koronavirusu šiuo metu serga iš viso 548 jonaviečiai, vien tik per vakar dieną nustatyti 59 nauji užsikrėtimai.

 

 

 

Jonavietė: Ar nevertėtų paankstinti mokinių žiemos atostogų, taip apstabdant tiek peršalimą, tiek koronavirusą?

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 15 Dec 2021 11:53:07 +0200
<![CDATA[Darželinuko mama: nuolat vedami sloguojantys ir kosėjantys vaikai, kol galiausiai neinformavo dėl enteroviruso]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/darzelinuko-mama-nuolat-vedami-sloguojantys-ir-kosejantys-vaikai-kol-galiausiai-neinformavo-del-enteroviruso https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/darzelinuko-mama-nuolat-vedami-sloguojantys-ir-kosejantys-vaikai-kol-galiausiai-neinformavo-del-enteroviruso Darželis nepasirūpino tinkamu tėvų informavimu?

Šiandien, gruodžio 14 -ąją su redakcija susisiekusi moteris su nerimu pradėjo pasakoti, kad galimai darželis nepasirūpino tinkamu tėvų informavimu dėl užkrečiamos ligos – enteroviruso  - galinčio sukelti daugybę infekcinių ligų, ypatingai kūdikiams ir vaikams.

„Nuo lapkričio pabaigos pradėjo viduriuoti ir vemti keli vaikai. Jie buvo išsiųsti namo gydytis. Gruodžio 1 d. vienam vaikui buvo nustatyta enterovirusinė infekcija, tai patvirtino gydytoja. Vaiko tėvai pranešė auklėtojai, kad informuotu kitus tėvus, bet auklėtoja parašė, kad pasitars su sveikatos specialiste ir parašys tėvams. Tačiau niekas nieko neinformavo. Vaikai toliau ėjo į darželį, o virusas cirkuliavo grupėje, o vaikai toliau sirgo. Būtume iki šios dienos nieko taip ir nesužinoję. Tačiau vakar, gruodžio 13 d. vienas vaikas apsivėmė, po šio įvykio auklėtojos iškabino grupėje informaciją, kad nustatyta žarnyno infekcija. Galvoj sukasi mintys, kad daugiau vaikų susirgo, todėl jau nebežinojo ką daryti“, - tęsė pasakojimą mama.

Enterovirusai yra atsparūs aplinkos veiksniams

Mamos rūpestis ne iš piršto laužtas. Kaip skelbia Užkrečiamų ligų ir AIDS centras, enterovirusinės infekcijos plitimas vyksta fekaliniu-oraliniu būdu, tačiau galimas virusų plitimas ir oro lašeliais per kvėpavimo takus. Enterovirusai yra atsparūs aplinkos veiksniams, jie ilgai išlieka gyvybingi kambario temperatūroje, išgyvena veikiami skrandžio rūgšties bei virškinimo fermentų. Inkubacinis laikotarpis trunka 3-10 dienų.

„Išsiaiškinom, kad po enterovirusinės infekcijos, grupėje jau gruodžio 1 d. turėjo būti atlikta dezinfekcija, bet greičiausiai tai nebuvo daroma, jeigu vakar vėl nustatytas žarnyno infekcijos atvejis...... Dabar baimė vėl išleisti vaiką į darželį, nes pasveikęs po kitos ligos, neaišku, ar vėl darželyje nepasigaus dar ir šios infekcijos....“, - tvirtina moteris ir prašo pasiaiškinti, kam ir kada, ir ar išvis buvo pranešta apie užfiksuotą pirmąjį atvejį.  Ar buvo grupėje atlikta dezinfekcija? Kokie buvo daželio veiksmai? Nes tėvai nežino realios situacijos, kaip toliau elgtis: ar vesti vaiką į darželį ar dar palaukti.

Apie užkrečiamą ligą būtina pranešti

Pagal galiojantį Sveikatos apsaugos ministro įsakymą, teritorinės visuomenės sveikatos priežiūros įstaigos užpildytą pranešimą apie nustatytą užkrečiamąją ligą turi užregistruoti Užkrečiamųjų ligų ir jų sukėlėjų valstybės informacinėje sistemoje ne vėliau kaip per 24 val. Ši informacija perduodama Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui (NVSC), tačiau NVSC Jonavos skyrius tokios žinios apie enterovirusinės infekcijos atvejį nėra gavęs.

„Informuojame, kad Nacionaliniame visuomenės sveikatos centre (NVSC) nebuvo gautas skubus pranešimas iš asmens sveikatos priežiūros įstaigos apie nustatytą žarnyno infekciją l/d Žilvitis ugdytiniui. Apie šią susidariusią situaciją jokios informacijos negauta. 

NVSC pagal kompetenciją, atsižvelgiant į gautą informaciją įvertinsime susidariusią situaciją. Apie rezultatus informuosime papildomai“, - teigia Jonavos skyriaus vedėja Jurgita Arbočienė.

„Žilvitis“: gauta informacija patikrinta, priemonių imtasi 

Pasak Jonavos vaikų lopšelio – darželio Žilvitis direktorės, įstaiga ėmėsi visų būtiniausių veiksmų, gautą informaciją patikrino, aptarė su grupės darbuotojais ir visuomenės sveikatos specialiste.

„Nuolat stebimas vaikų sergamumas, mokytojos, visuomenės sveikatos specialistė konsultuoja tėvelius, deja ne visi tėveliai informuoja apie ligą ir veda su ligos požymiais.

Oficialios informacijos apie gruodžio 1 d. susirgimą iš tėvelių negavome, reaguodami į tai, kad kitas vaikas blogai pasijuto darželyje gruodžio 13 d., informavome tėvus apie galimas rizikas.

COVID-19 ligos, ekstremalios situacijos, karantino metu grupių dezinfekcija vykdoma nuolat, du kartus per dieną valomi paviršiai, žaislai, nenaudojami kilimai, kaip numato LR Higienos normos“, - teigia įstaigos vadovė ir patikina, kad darželį lankyti, kiek tai įmanoma pandemijos metu, yra saugu.

 

 

Darželinuko mama: nuolat vedami sloguojantys ir kosėjantys vaikai, kol galiausiai neinformavo dėl enteroviruso

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 14 Dec 2021 16:07:55 +0200
<![CDATA[Gyventojai piktinasi dėl per menkai prižiūrimu keliu link Bartonių, savivalda žada papildomai atkreipti dėmesį]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/gyventojai-piktinasi-per-menkai-priziurimu-keliu-link-bartoniu-savivalda-zada-papildomai-atkreipti-demesi https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/gyventojai-piktinasi-per-menkai-priziurimu-keliu-link-bartoniu-savivalda-zada-papildomai-atkreipti-demesi Į žiniasklaidą kreipėsi gyventoja dėl vieno nebarstomo ir, jos manymu, pavojingo kelio, kuriuo kasdien mokyklinis autobusas vežioja vaikus. Plačiau pasidomėjus Šveicarijos seniūnijos keliu paaiškėjo, jog dėl jo galimai per menkos priežiūros gyventojai teiravosi ir anksčiau, teikė klausimus ir seniūnijai, ir savivaldybės administracijai. Po gautų paaiškinimu dėl minėtosios problemos, savivalda žada papildomai atkreipti ir Šveicarijos seniūno, ir autobuso vairuotojo dėmesį.

Baisu dėl vaikų saugumo

"Kalba vyksta apie kelią Šveicarijos seniūnijoje, link Bartonių, užsukus nuo plento. Tenka karts nuo karto juo važiuoti. Niekad nebarstomas, važiuoja sunkvežimiai pakrauti skalda, žvyru, greitis nemažas, ir dar trijų mokyklų autobusėliai vaikus vežioja Šveicarijos, Užusalių (bent vežiojo anksčiau) ir Karmėlavos. Šveicarijos mokykla kreipėsi į seniūniją - atsakymas, kelių priežiūrai skirta tam tikra suma lėšų metams ir jie nieko padaryti negali, maždaug sukitės, kaip norit, patys....", - rašo moteris ir tvirtina, kad iš tikrųjų baisu dėl vaikų saugumo, ar bus laukiama, kol nelaimė atsitiks.

Ir seniūnija, ir savivaldybė jau teikė paaiškinimus  

Susisiekus su Šveicarijos seniūnijos seniūnu Algirdu Paplonskiu, gautas patikinimas, kad asmenys, kurie kiek anksčiau buvo kreipęsi į seniūnija, jau yra žodžiu bei raštu gavę ir seniūnijos, ir savivaldybės administracijos paaiškinimus dėl minėtosios problemos.

Apie minėtą kelią ir jo priežiūrą išsamų atsakymą pateikia Jonavos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja.

„Automobilių kelių priežiūra tiek technologiniu, tiek organizaciniu požiūriu visiškai priklauso nuo oro sąlygų. Dėl nepastovių (temperatūros, kritulių ir pan.) parametrų ir trukmės, žiema lieka nenuspėjamu ir sunkiu metų laiku eismo dalyviams. Tai turi įtakos eismo dalyviams bei pėstiesiems, prekių ir paslaugų srautams. Atšiaurios žiemos sąlygos ir priemonės (kurios dėl jų taikomos), turi įtakos infrastruktūros eksploatacijos terminams, saugumui ir galimybėms ja naudotis. Vietinės reikšmės kelius prižiūrinti seniūnija organizuoja kelių priežiūrą žiemos metu, organizuoja sniego valymą nuo kelių, pradėdama nuo tankiausiai apgyvendintų teritorijų ir įvertindama technines ir finansines galimybes. Deja užtikrinti nuolatinę aukščiausios kokybės visų kelių priežiūrą seniūnijos neturi pakankamai technikos ir lėšų.

Seniūnijų prižiūrimi keliai turi atitikti III priežiūros lygį pagal Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos direktoriaus 2015-11-26 d.  Įsakymą Nr. 540 „Dėl Lietuvos valstybinės reikšmės automobilių kelių priežiūros žiemą vadovo patvirtinimo“:

III – žemas priežiūros lygis turi užtikrinti eismo saugumą ir kelio tinkamumą naudoti, tačiau skiriamas mažas dėmesys kelio estetinei būklei. Neužtikrinamas kelio arba jo atskirų elementų ilgaamžiškumas. Galimi eismo nutrūkimai esant polaidžiui, sudėtingoms meteorologinėms sąlygoms žiemą. Pridedamas failas „Keliai.png“ 3.3 pav. III rajoninio kelio priežiūros lygio vizualūs pavyzdžiai.

 

Jūsų minimas kelias valomas ir barstomas (pagrindinė nuotrauka - red.past.), tik galimai ne tokiu dažnumu, koks būtų pageidaujamas. Vaikus į mokyklą vežantis geltonojo autobuso vairuotojas yra kompetentingas vežti keleivius ir gebantis įvertinti oro sąlygas bei pasirinkti tinkamą greitį. Žinoma, eismo įvykių rizika visada yra, net ir esant geroms oro sąlygoms, todėl jūsų susirūpinimas pilnai suprantamas. Atkreipsime papildomai seniūno ir vairuotojo dėmesį“, - rašoma pateiktame atsakyme.

Gyventojai piktinasi dėl per menkai prižiūrimu keliu link Bartonių, savivalda žada papildomai atkreipti dėmesį

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 14 Dec 2021 14:52:35 +0200
<![CDATA[Skaitytoja Zita: ,,Ar dalis vairuotojų praregi tik tada, kai mato pareigūnus?"]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/skaitytoja-zita-ar-dalis-vairuotoju-praregi-tik-kai-mato-pareigunus https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/skaitytoja-zita-ar-dalis-vairuotoju-praregi-tik-kai-mato-pareigunus Dar praėjusių metų sausį Chemikų ir P. Vaičiūnų gatvių sankryžoje įrengtas ženklas rūpi ne visiems - redakcija vis sulaukia skaitytojų prašymų atkreipti dėmesį į tai, nes dalis vairuotojų ir toliau suka į kairę laikotarpiu, kai draudžiama tai daryti ( darbo dienomis nuo 7 iki 9 val.).

,,Ženklas stovi jau beveik metus, bet vis atsiranda gudročių arba aklų, kurie bando sukti į kairę piko metu. Per juos kiti vairuotojai stringa kelyje, nors galėtų ramiai sau sukti į dešinę. Nori ar nenori, kyla klausimas, ar dalis vairuotojų praregi tik tuomet, kai mato pareigūnus?", - kalbėjo skaitytoja Zita.

,,Kiekvieną dieną važiuoju iš Chemikų gatvės į P. Vaičiūno gatvę. Galiu pasakyti, kad pažeidėjų, ignoruojančių jau ne visai naują ženklą, tikrai netrūksta. Nesuprasi, ar taip elgiamasi specialiai, ar iš žioplumo, bet norėtųsi, kad į tai būtų atkreiptas dėmesys", - dar prieš mėnesį pasakojo į redakciją paskambinęs Julius.

Policijos pareigūnai jau ne kartą drausmino vairuotojus, kurie nepaiso minėto ženklo. Primename, kad už kelio ženklų ar ženklinimo nesilaikymą gresia bauda nuo 30 iki 90 eurų.

Skaitytoja Zita: ,,Ar dalis  vairuotojų praregi tik tada, kai mato pareigūnus?"

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 14 Dec 2021 08:30:57 +0200
<![CDATA[Greičio ribojimo kalnelių gyventojai norėjo ir Chemikų gatvėje]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/greicio-ribojimo-kalneliu-gyventojai-norejo-ir-chemiku-gatveje https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/greicio-ribojimo-kalneliu-gyventojai-norejo-ir-chemiku-gatveje Chemikų gatvėje dar ne taip ir seniai įrengta atkarpa (link Užimtumo tarnybos), panašu, kelia nerimą gyventojams - Jonavos rajono savivaldybės Saugaus eismo komisija (SEK) buvo sulaukusi prašymo čia įrengti greičio ribojimo kalnelius. 

Dėl greičio ribojimo kalnelių minėtoje vietoje teiravosi ir portalo jonavoszinios.lt skaitytoja, tačiau tramdant akseleratoriaus pedalą ne vietoje ir ne laiku paspausti mėgstančius vairuotojus nuspręsta kreiptis į policiją. 

,,Ženklinimas įrengtas, papildomoms priemonėms nepritarta, priimtas sprendimas:  pasitelkti į pagalbą Jonavos PK, kad dažniau šioje atkarpoje patruliuotų pareigūnai", - teigia SEK.

Paprastai sakant, greičio ribojimo kalnelių įrengimui nepritarta, nes konstatuota, jog norint užtikrinti saugumą gatvėje, imtasi visų būtinų priemonių.  

Greičio ribojimo kalnelių gyventojai norėjo ir Chemikų gatvėje

]]>
jonavoszinios.lt Fri, 10 Dec 2021 08:17:03 +0200
<![CDATA[Pasigedo greičio ribojimo kalnelių]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/pasigedo-greicio-ribojimo-kalneliu https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/pasigedo-greicio-ribojimo-kalneliu Greičio ribojimo kalneliai - viena iš priemonių, kuriomis tikimasi pažaboti neadekvačiai akseleratoriaus pedalą ne laiku ir ne vietoje paspausti mėgstančius vairuotojus. Jonavoje įrengtas ne vienas jų, tačiau portalo jonavoszinios.lt redakcija ne pirmą kartą sulaukia klausimų dėl greičio ribojimo kalnelių įrengimo Žeimių take.

,,Norėjau pasiteirauti dėl greičio ribojimo kalnelių Žeimių take. Ar nereikėtų jų čia įrengti? Šalia - Jonavos Jeronimo Ralio gimnazija, o lakstytojų su mašinomis netrūksta. Gali nutikti nelaimė, o tada bus vėlu galvot apie saugumą", - dar vakar teiravosi skaitytojas Rimas.

Ko ne identišką pastebėjimą buvo pateikęs ir kitas jonavietis.

Kaip paaiškėjo susisiekus su Jonavos rajono savivaldybės saugaus eismo komisija (SEK), jonaviečiai dėl kalnelių minėtoje gatvėje pastaruosius metus į ją nesikreipė.

Kitas SEK posėdis vyks po Naujų metų. Iki tol priimami gyventojų prašymai dėl saugos priemonių įrengimo mūsų rajone. 

Primename, kad juos galima siųsti elektroniniu paštu: sauguseismas@jonava.lt.

Pasigedo greičio ribojimo kalnelių

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 09 Dec 2021 08:39:24 +0200
<![CDATA[Miestiečiai: Kur prapuolė Dovana?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/miestieciai-kur-prapuole-dovana https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/miestieciai-kur-prapuole-dovana Šiandien, gruodžio 3-ąją, miestiečiai atkreipė dėmesį, kad Sąjūdžio aikštėje nebėra vieno iš šventinio papuošimo -  interaktyvios dėžės Dovanos ir stebuklingo Kalėdų senelio krėslo jos viduje.

„Nejau tai buvo tik laikina puošmena? Šventės dar net neprasidėjo, o dekoracijos jau nuimamos!?“, - stebėjosi Rita, paskambinusi į redakciją.

„Nespėjau nei apžiūrėti, nei nusifotografuoti tame žėrinčiame krėsle, kur dingo Dovana?“, - teiravosi Sandra.

Susisiekus su Jonavos miesto seniūnija paaiškėjo, kad eibių prikrėtė gamta. Smarkus vėjas apgadino vieną iš papuošimų, aptariamą interaktyvią dėžę Dovaną, kuri nuimta remonto darbams.

Sutvarkius pažeidimus, Dovana bus pastatyta į tą pačią vietą.

 

 

Miestiečiai: Kur prapuolė Dovana?

Miestiečiai: Kur prapuolė Dovana? Miestiečiai: Kur prapuolė Dovana? Miestiečiai: Kur prapuolė Dovana? Miestiečiai: Kur prapuolė Dovana? Miestiečiai: Kur prapuolė Dovana? ]]>
jonavoszinios.lt Fri, 03 Dec 2021 14:35:18 +0200
<![CDATA[Kaunietė, kurios negydė Kaune, už gyvybę dėkoja Jonavos daktarams]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/kauniete-kurios-vos-neprazude-kauno-medikai-uz-gyvybe-dekoja-jonavos-daktarams https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/kauniete-kurios-vos-neprazude-kauno-medikai-uz-gyvybe-dekoja-jonavos-daktarams „Gydytojams Daliai Vilkaitienei ir Gediminui Ramanauskui:

Jūsų indėlis ir neįkainojama pagalba Covid ligoniams yra pavyzdys kitiems. Gydo Jūsų dėmesys kiekvienam ligoniui, padrąsinantis žodis, šypsena.

Jūsų ir viso kolektyvo profesionalaus gydymo dėka šiandien daugybei ligonių grąžinot gyvenimą.

Priimkit mano begalinį dėkingumą“.

Tokius padėkos žodžius išsakė su portalo redakcija susisiekusi kaunietė, buvusi Jonavos kovidinio skyriaus pacientė Laimutė Didjurgienė. Tačiau pokalbis tuo nesibaigė. Pasakodama savo ligos ir pasveikimo istoriją, moteris pasidalino šokiruojančiomis detalėmis.

„Jei ne Jonava, būčiau mirusi, nes Kaune atsisakė mane gydyti, tiesiog išmetė į gatvę. II -oje Kauno ligoninėje, kai naktį atvežė greitoji su abipusiu plaučiu uždegimu, tik pasakė, kad atvažiuočiau, jei bus blogiau. Bet man jau tada buvo blogai, ko turiu laukti? Dvi savaites buvau izoliuota namie viena, be jėgų, su karščiavimu nuo Covid ligos. Prašiau Kaune šeimos gydytojos tyrimų, ji tik paklausė – ką jums tai duos? Liepė izoliuotis, gulėt namie ir gerti tabletes. Nei informacijos, nei medicininės priežiūros, nei greitosios pagalbos. Kaune - baisu negu baisiau. Negydo, o tik veda statistiką.

Ir tik atsidūrus Jonavoje, man atsivėrė akys. Turbūt daug kauniečių mano, kad gydymas Jonavoje baisus. Anaiptol, čia – aukštas lygis, nuostabi priežiūra – kauniečiai to nežino. Už tokį gydymą ir priežiūrą Jonavoje, Amerikoje pusę namo turėčiau parduot – ten gyvenantis sūnūs taip sakė. Bet kai Jonavos medikų paklausiau, kiek mane čia gydys, jie net nustebo dėl tokio klausimo ir atsakė – tiek, kiek reikės, kol pagysit. Šiandien drąsiai sakau – mane išgydė Jonavos medikai. 10 dienų manimi rūpinosi, kiekvieną dieną vizitavo, prižiūrėjo, mokė kvėpuoti - tokių nuostabių medikų, kaip Vilkaitienė ir Ramanauskas - nėra. Linkiu Jums visiems jonaviečiams turėti tokią ligoninę ir neleisti jos uždaryti“, - pasakojo Laimutė Didjurgienė.

Moteris pridūrė, kad Sveikatos ministerijos siekis reformuotis ir galimai uždaryti Jonavos ligoninę neprotingas žingsnis. Kaunietė tvirtina rašysianti ministerijai kreipimąsi dėl Jonavos ligoninės išsaugojimo, o dėl II-osios Kauno ligoninės elgesio su ja, kad buvo palikta sveikatai pavojingoje būklėje - svarsto galimybę kreiptis į teismą.  

 

 

Kaunietė, kurios negydė Kaune, už gyvybę dėkoja Jonavos daktarams

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 29 Nov 2021 10:48:41 +0200
<![CDATA[Bukoniškė piktinasi: paštomatai Jonavos kaimuose – prabanga?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/bukoniske-piktinasi-pastomatai-jonavos-kaimuose-prabanga https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/bukoniske-piktinasi-pastomatai-jonavos-kaimuose-prabanga Jonavos rajono, Bukonių seniūnijos gyventoja piktinasi, kad kaimuose nestatomi paštomatai, nors, moters teigimu, siuntos valdo pasaulį. Tuo tarpu siuntų tarnybos turi kiek kitokių planų, tačiau plėtros galimybių  neatmeta.

„Siuntos valdo pasaulį“

Jonavos rajone, Bukonių kaime gyvenanti jauna mama tvirtina, kad siuntos valdo pasaulį, o štai kaimuose su siuntų gavimu ir siuntimu – bėdos. Bukoniškė piktinasi, kad norint pasinaudoti paštomatu, reikia važiuoti į artimiausią tašką, kur yra paštomatai, o tai daugiau nei 20 kilometrų.  

„Dabar, kai daiktų siuntimas per kurjerius ar paštomatus tapo įprastas apsipirkimo ir gyvenimo būdas, niekaip nesuprantu, kodėl paštomatų nestato kaimuose, na, kad ir Bukonyse. Čia gyvena daug jaunimo, o siuntos valdo pasaulį. Tai dabar tam,  kad išsiųsti siuntą per paštomatą, žmogus turi vilktis į Jonavą! O tai nuo Bukonių daugiau nei 20 kilometrų! Pastatytų paštomatą, ir tegul stovi, vis tiek DPD kiekvieną dieną kaime būna, tai ir surinktų tas siuntas", - tvirtino jauna mama ir pridūrė, kad paštomatai kaimuose nebūtų prabanga, o greičiau - gyvenimo padiktuota sąlyga, į kurią visus pastūmėjo šiuolaikinės technologijos, laiko taupymas, ir, žinoma, buvęs priverstinis "uždarymas" karantino metu. 

Per metus 54 proc. išaugo pašto siuntinių skaičius

Bukoniškės žodžius, kad siuntos valdo pasaulį, iš dalies patvirtina ir Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) šių metų kovą paskelbti pašto rinkos 2020 m. IV ketvirčio duomenys.

RRT duomenimis, bendrosios 2020 m. IV ketvirčio pajamos išaugo beveik 18 proc. daugiau negu 2019 m. IV ketvirtį, o bendrosios pašto sektoriaus pajamos už visus 2020 m. sudarė 214,2 mln. Eur, t. y. 12,1 proc. daugiau, palyginti su 2019 m. (191,1 mln. Eur).

Didžiausią įtaką tokiam pajamų augimui 2020 m. turėjo išaugusios pajamos už pašto siuntinius – palyginti su 2019 m., jos padidėjo 30,6 proc. ir sudarė 146,9 mln. Eur arba 68,6 proc. bendrųjų pašto sektoriaus pajamų. Pagal bendrąsias pajamas didžiausias rinkos dalis 2020 m. užėmė: AB Lietuvos paštas – 35,3 proc., UAB „DPD Lietuva“ – 21,4 proc. ir UAB „Venipak Lietuva“ – 9,3 proc. Pajamų, gautų už pašto siuntinius, augimą lėmė nuolatos augantis pašto siuntinių skaičius, kuris per metus išaugo 54,0 proc. – nuo 21,9 iki 33,7 mln. vnt.

Kodėl Jonavos rajono kaimiškose seniūnijose nestatomi paštomatai?

Kodėl Jonavos rajono kaimiškose seniūnijose nestatomi paštomatai, pasiteiravome „Lietuvos pašto“, „Omniva LT“, „DPD“ ir „Venipak“. Tų siuntų tarnybų, kurios jau dabar sėkmingai mieste įrengusios savo paštomatus.

Lietuvos pašto LP Express paštomatai

„Džiaugiamės, kad Jonavos miesto ir rajono gyventojai aktyviai naudojasi paštomatais. Šiuo metu Jonavoje yra du LP EXPRESS paštomatai. Atsižvelgdami į išaugusį siuntų kiekį, kurių didžioji dalis keliauja per paštomatus, aktyviai plečiame jų tinklą. Artimiausiu metu pokyčių Jonavos rajone neplanuojame, tačiau visuomet sekame situaciją, atsižvelgdami į siuntų srautus vertiname ir paštomatų įrengimo galimybes. Ateinančiais metais planuojame įrengti 80 naujų LP EXPRESS paštomatų, plėtra numatyta ne tik didžiuosiuose miestuose, bet ir kitose šalies vietovėse“, - sako Lietuvos pašto atstovė Monika Pivoraitė.

„DPD“

„Šiuo metu, pačiame Jonavos mieste turime 3 paštomatus ir vieną Rukloje. Naujus paštomatus statome arba jau turimus padidiname ten, kur yra poreikis, vertinant siuntinių kiekius. Nauji paštomatai dažniausiai įrengiami prie traukos centrų, prekybos vietų. Jau turimuose paštomatuose padidinam durelių skaičių, jei matome poreikį. Plėtros perspektyvą kol kas matome tik pačiame Jonavos mieste, tačiau rajonui teks palaukti. Kalbant konkrečiai apie Bukonių kaimą, statyti paštomato neplanuojame“, - kalbėjo DPD komunikacijos vadovas Tomas Vaišvila.  

„Omniva LT“

„Statydami naujus paštomatus, visuomet įsivertiname tam tikroje vietoje gyvenančių žmonių skaičių bei gyvenvietei priskiriamą siuntų srautą. Šiuo metu OMNIVA plečia savo paštomatų tinklą ir iki metų pabaigos Lietuvoje stovės jau 351 paštomatas. Šia plėtra siekiame sumažinti labiausiai apkrautų paštomatų užimtumą.

Šių metų OMNIVA paštomatų plėtros metu nesame numatę paštomatų įrengti Jonavos rajone. Tačiau kiekvieną kartą plėsdami tinklą įvertiname poreikį bei naudojimo potencialą tam tikroje gyvenvietėje, todėl tikrai neatmetame galimybės, kad ateityje paštomatas ras sau vietą ir Jonavos rajone.

Pandemija gerokai pakoregavo vartotojų pirkimo įpročius ir paštomatai tapo didele apsipirkimo patirties dalimi. Žmonės paštomatų paslaugas išbandė pirmojo karantino metu, o suvaržymams atlaisvėjus, daugelis ir toliau sėkmingai naudojasi jais. Todėl drąsiai galime sakyti, kad poreikis naudotis paštomatais yra tikrai išaugęs. O ypač dabar, kai nenumaldomai artėja intensyvus, siuntų kupinas šventinis laikotarpis“, - komentavo „Omniva LT“ operacijų departamento vadovė Giedrė Vaitekūnaitė.

„Venipak“

„Paštomatų lokacijos yra renkamos pagal siuntų kiekius į jas. Jei turime pakankamą siuntų srautą į lokaciją, tuomet statomas paštomatas. Tai yra investicija, kuri turi atsipirkti. Šiuo metu įmonės strategija yra pilnai padengti didžiausius siuntų srautus iš elektroninės komercijos generuojančius miestus ar rajonų centrus. Nurodoma, kad Bukonyse gyvena tik 657 gyventojai, todėl natūralu, kad paštomatai yra statomi Jonavoje.

Ar mes statysime paštomatus tokiuose mažuose miesteliuose kaip Bukonys ateityje - šiandien atsakyti negaliu, tai priklausys nuo daugelio veiksnių“, - teigė „Venipak“ rinkodaros vadovė Asta Raudonienė.

 

Bukoniškė piktinasi: paštomatai Jonavos kaimuose – prabanga?

]]>
jonavoszinios.lt Fri, 26 Nov 2021 14:59:15 +0200
<![CDATA[Jonaviečio Justo namus ,,okupavo" nemalonūs gyviai: kaip juos išnaikinti?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/skaitytojo-justo-namus-okupavo-nemalonus-gyviai-kaip-juos-isnaikinti https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/skaitytojo-justo-namus-okupavo-nemalonus-gyviai-kaip-juos-isnaikinti Namų parazitai - nelaukti svečiai, su kuriais neretai itin sunku atsisveikinti visiems laikams. Su šia problema susidūrė ir skaitytojas Justas, pasakojantis, kad jo bute jau kurį laiką pastebimos įkyrios muselės. Vyras teirausi, iš kur šios atsiranda, mat su tokia pat problema susidūrė ir ne vienas jo pažįstamas.

,,Atrodo, kad jos atsirado iš niekur ir maitinasi bet kuo: vaisiais, svogūnais ir kitais dalykais, kuriuos išsitrauki iš šaldytuvo. Ar čia daugiabučių problema?", - teiravosi jonavietis. 

Iš jo pateiktos nuotraukos matyti, kad jis kalba apie vaisines museles. Apie tai, kaip susitvarkyti su šia problema, portalui tv3.lt neseniai pasakojo švaros ekspertė Giedrė Bagdonienė.  

Anot G. Bagdonienės, vaisinės muselės suaktyvėja vasaris-rudens sezonais. Jos atsiranda ten, kur yra terpė rūgti ir pūti maisto produktams. G. Bagdonienė sako, kad palankiausia vieta muselėms veistis ir daugintis yra atvira šiukšliadėžė, taip pat museles vilioja atvirai laikomi vaisiai ir daržovės ypač, kai jie pradeda minkštėti ir rūgti. Švaros ekspertė pasakoja, kad pamačius atsiradusias vaisines museles reikia greičiau imtis priemonių:

„Jeigu jau matote atsiradusias vaisines museles, reikėtų suskubti jas naikinti, nes jos dauginasi milžinišku greičiu. Svarbiausia pastebėti, kur yra jų šaltiniai, dažniausiai tai būna įvairūs vaisiai ir daržovės, tad namuose atsiradus vaisinėms muselėms, visus, jas viliojančius, atvirai laikomus maisto produktus reikėtų suslėpti. Jei maistas dar geras, galima jį slėpti šaldytuve, o maistui jau pradėjus gesti, reikėtų nieko negailėti ir viską išmesti. Taip pat reikėtų atkreipti dėmesį į visą virtuvės zoną, pažiūrėti ar ten nėra drėgmės tarp šluosčių ar paviršių, drėgmė museles taip pat labai vilioja pasilikti.“

Svarbiausia pasirūpinti savo virtuvės švara ir higiena – nusausinti paviršius, išnešti šiukšles ir jų nelaikyti atvirai, paslėpti vaisius ir daržoves. Vaisines museles visiškai išnaikinti yra sunku, net ir neradusios naujos dauginimosi vietos, jos dar ilgai gali skraidyti namuose.

Tokiu atveju reikėtų pasigaminti vaisinių muselių viliojimui skirtą skystį, jį supilti į indą, kuris uždengtas maistine plėvele, o joje padarytos skylės muselėms sulįsti. Tokius spąstus galima daryti iš labai daug skirtingų medžiagų, keletas pavyzdžių – sutrinti bananai ar mišinys, kuris daromas iš acto ir keleto lašų indų ploviklio. Sugautas museles reikėtų išmesti.

Jonaviečio Justo namus ,,okupavo" nemalonūs gyviai: kaip juos išnaikinti?

]]>
jonavoszinios.lt Fri, 26 Nov 2021 09:46:46 +0200
<![CDATA[R. Samulevičiaus progimnazijos mokinio mama: ar tikrai taip bijom Covid viruso, jei laiku nesiimam reikiamų veiksmų?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/r-samuleviciaus-progimnazijos-mokinio-mama-ar-tikrai-taip-bijom-covid-viruso-jei-laiku-nesiimam-reikiamu-veiksmu https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/r-samuleviciaus-progimnazijos-mokinio-mama-ar-tikrai-taip-bijom-covid-viruso-jei-laiku-nesiimam-reikiamu-veiksmu Lapkričio 24 -ąją jonavoszinios.lt elektroninio pašto dėžutę pasiekė R. Samulevičiaus progimnazijos mokinio mamos laiškas, kuriame ji klausia, ar tikrai taip bijom Covid -19, jei progimnazijoje net nesistengia jo suvaldyti  ir leidžia laisva valia galimai tą virusą platinti. Tuo tarpu, į mamos pastabas atsako Jonavos visuomenės sveikatos biuras (VSB), kuriam  pavesta mokyklose atlikti epidemiologinius ir profilaktinius tyrimus.

Mamos laiške – ketinimas kreiptis į teismą

Laišką atsiuntusi mokinio mama teigia, kad susiklosčiusi įdomi situacija su Covid - 19 viruso plitimo suvaldymo mokyklos bendruomenėje.

„Vis dažniau pastebime, kad TV ir spauda „transliuoja“ tėvams žinią, kad vaikai to "baisaus" užkrato nešiotojai, juos reikia vakcinuoti, apriboti - įveda galimybių pasą nuo 12m, kaip "valdymo" planą.

O tuo tarpu, Jonavos R. Samulevičiaus progimnazija net nesistengia ir leidžia laisva valia galimai tą virusą platinti. Mano vaiko klasėje, lapkričio 19 d. vakare, tarp klasiokų sklandė gandai, kad galimai vienas mokinys serga Covid 19 liga (anot vaikų, vyko susirašinėjimas klasės grupėje). Lapkričio 23 d. rytą, 8 valandą, per pirmąją pamoką, vienos klasės vadovė mokiniams pranešė, kad turėjo  didelės rizikos sąlytį su nustatytu teigiamu SARS-CoV-2 PGR.  Vaikai pamokose dalyvavo iki 14.05 val. (kol baigėsi pamokos), nors mano manymu, sutikę testuotis vaikai turėjo būti testuojami nedelsiant, o nesutikę testuotis, turėjo būti jau ryte išsiųsti namo.

Atsisakiusieji testuotis vaikai buvo laikomi mokykloje, klasė nebuvo testuojama, nebuvo imtasi jokių saugumo priemonių. Tėvams klasės vadovė pranešė tik 14.35val telefono skambučiu, kad jūsų vaikas rytoj negali eiti į mokyklą, nes nesutiko testuotis. Daugiau  iš mokyklos vadovybės, visuomeninės sveikatos specialistės ar NVSC jokių žinių negavome iki lapkričio 24 d. ryto, nors lapkričio 23 d. vakare rašiau per Tamo dienyną mokyklos vadovybei (6 asmenims) - atsakymo jokio, visiškas ignoravimas“, - piktinasi mokinio mama ir teigia, kad atidžiai perskaitė Lietuvos  Respublikos  sveikatos  apsaugos  ministro, valstybės  lygio  ekstremaliosios  situacijos  valstybės operacijų  vadovo  sprendimą - testavimo  procesu  siekiama  užtikrinti  COVID-19  ligos  tarp  mokyklos  bendruomenės  narių  plitimo kontrolę,  mažinti  šios  ligos  židinių  ar  protrūkių  mokyklose  skaičių.

Kontaktinio  ugdymo  proceso metu būsite  testuojamas  (-a)  dėl  COVID-19 ligos  nustatymo  savikontrolės  greitaisiais  antigeno  testais  iškart  po  teigiamo  COVID-19  ligos  atvejo.

„Tad kyla klausimas, kodėl mokykloje negalioja Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro įsakymai?  Ar dirbtinai daroma, kad virusas plistų tarp mokyklos bendruomenės narių?  Jei jau valdome virusą, taisyklės turi galioti visiems vienodai!?“, - rašo mokinio mama ir priduria, kad jau susisiekė su teisininkais ir laukia atsakymo dėl rekomendacijos kreiptis į teismą.

Apie ligą progimnazija sužinojo  po pietų

Anot Jonavos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro, klasės auklėtoja apie galimą mokinių kontaktą su sergančiu asmeniu pranešė lapkričio 23 d. rytą.

„Visuomenės sveikatos specialistės teigimu, lapkričio 23 d. rytą klasės auklėtoja pranešė apie galimą mokinių kontaktą su sergančiu asmeniu. Asmuo, kuris galimai susirgo, t. y. atliko PGR tyrimą, tačiau patvirtinančio atsakymo tą rytą dar neturėjo. Apie patvirtintą asmens  ligą mokykla sužinojo po pietų, kai pamokos buvo pasibaigusios. Lapkričio 24 dieną testavimas greitaisiais antigeno testais buvo atliktas tiems mokiniams, kurių tėvai sutiko, kad jų vaikas būtų testuojamas.

Apie testavimo greitaisiais antigeno testais eigą supažindinti visi tėvai pasirašant sutikimo/nesutikimo testuotis antigeno testais formą. Be to, mokyklos internetinėje svetainėje patalpinta informacija susijusi su COVID – 19 liga. Esant neaiškumams, visada galima kreiptis į visuomenės sveikatos specialistą ar klasės auklėtoją dėl papildomos informacijos“, - rašoma Jonavos VSB atsakyme.

R. Samulevičiaus progimnazijos vadovybė atsisakė plačiau komentuoti susiklosčiusią situaciją.

R. Samulevičiaus progimnazijos mokinio mama: ar tikrai taip bijom Covid viruso, jei laiku nesiimam reikiamų veiksmų?

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 25 Nov 2021 12:42:05 +0200
<![CDATA[Be Galimybių paso apsipirkti nebepavyks ir dar vienoje Jonavos parduotuvėje]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/be-galimybiu-paso-apsipirkti-nebepavyks-ir-dar-vienoje-jonavos-parduotuveje https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/be-galimybiu-paso-apsipirkti-nebepavyks-ir-dar-vienoje-jonavos-parduotuveje Spalio pabaigoje esame rašę, kad Jonavoje, J. Basanavičiaus gatvėje veikiančioje ,,Iki", apsipirkinėjantys klientai pastebi, jog iš jų ne visada reikalaujama pateikti Galimybių pasą (GP) (plačiau skaitykite čia). Kaip tuomet aiškino parduotuvės atstovai, tokią situaciją lemia tai, jog ,,Iki" plotas neviršija 1500 kv. m., kas neveikiant kitoms tame pačiame pastate įsikūrusioms įstaigoms, leidžia aptarnauti visus asmenis - tiek turinčius GP, tiek ne. Visgi, šią savaitę gavome ne vieno skaitytojo klausimą, ar ši situacija pasikeitė: jie teigė, jog nepateikus GP prie ,,Iki" įėjimo, jie nebuvo priimti į parduotuvę.

,,Anksčiau vakarais ir savaitgaliais galėdavau apsipirkti ,,Iki", nors ir neturiu Galimybių paso. Praėjusį savaitgalį to padaryti nebepavyko, nes man buvo pasakyta, jog turiu pateikti jį. Ar kažkas pasikeitė", - teiravosi skaitytojas, kuriam antrino dar du, į redakciją kreipęsi jonaviečiai.

Susisiekus su ,,Iki" komunikacijos vadove Vaida Budriene paaiškinta, kad J. Basanavičiaus gatvėje esančioje parduotuvėje apsipirkti be GP išties nebepavyks.

,,Kadangi kildavo tikrai nemažai neaiškumų mūsų klientams, nuspręsta taikyti vieną tvarką. Jūsų minimoje parduotuvėje klientų lauksime su Galimybių pasais", - teigė V. Budrienė.

Kitose ,,Iki" parduotuvėse lieka galioti iki šiol taikyti reikalavimai. 

Be Galimybių paso apsipirkti nebepavyks ir dar vienoje Jonavos parduotuvėje

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 23 Nov 2021 10:34:54 +0200
<![CDATA[Skaitytoja Renata: ,,Apie slidžią kelio dangą reikėtų pagalvoti ne tik vairuotojams"]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/skaitytoja-renata-apie-slidzia-kelio-danga-reiketu-pagalvoti-ne-tik-vairuotojams https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/skaitytoja-renata-apie-slidzia-kelio-danga-reiketu-pagalvoti-ne-tik-vairuotojams Atėjus šaltajam metų sezonui, nuolat akcentuojama, kad vairuotojai turi įvertinti kelio dangą, pasirinkti saugų greitį, pasirūpinti geromis padangomis. Tačiau šįryt į redakciją paskambinusi skaitytoja Renata atkreipia dėmesį, kad esant slidžiai kelio dangai, apie ją turėtų pagalvoti ne tik vairuotojai, bet ir pėstieji.

Automobilis čiuožė

,,Kai šiandien važiavau į darbą, dalis miesto kelių buvo slidūs. Ateina žiema, tad sniegas ir ledas tikrai bus nuolatiniai palydovai ir aš dėl to nesiruošiu kaltinti kelininkų. Visgi, noriu kreiptis į visus eismo dalyvius ir paprašyti supratingumo.

Šiandien man ant perėjos tiesiog ,,iššoko" jaunuolis, kuris, ko gero, bėgo į mokyklą. Gerai, kad važiavau lėtai, bet automobilis slydo ir situacija nebuvo maloni. Kartais gali važiuoti ir labai lėtai, bet prireikus staiga stabdyti, automobilis vis tiek neklausys... 

Būtų puiku, kad pėstieji taip pat prisimintų apie žiemos ,,malonumus" ir įvertintų, kad eiti per perėją reikėtų dar atsargiau. Automobilis, net ir stabdomas, gali nesustoti", - pasakojo į redakciją paskambinusi moteris.

Panašūs gyventojai pastebėjimai pateikiami kone kiekvienais metais. Primename, kad tiek vairuotojų, tiek pėsčiųjų elgesį keliuose riboja jiems skirtos taisyklės.

Pėsčiųjų pareigos

Kelių eismo taisyklės nurodo, jog pėstieji privalo eiti šaligatviais arba pėsčiųjų takais dešine puse, o ten, kur jų nėra, – kelkraščiu. Jeigu šaligatvio, pėsčiųjų tako, kelkraščio nėra arba jais eiti negalima, leidžiama eiti viena eile važiuojamosios dalies pakraščiu.

Pėstieji, eidami neapšviestu kelkraščiu arba važiuojamosios dalies kraštu tamsiuoju paros metu arba esant blogam matomumui, privalo neštis šviečiantį žibintą arba vilkėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais arba būti prie drabužių prisisegę kitiems eismo dalyviams matomoje vietoje atšvaitą. Traukiamas (stumiamas) platesnis kaip 1 m vežimėlis turi būti su atšvaitais: kairėje vežimėlio pusėje iš priekio – baltu, o iš galo – raudonu.

Į kitą važiuojamosios dalies pusę pėstieji privalo eiti tik pėsčiųjų (taip pat požeminėmis ir esančiomis virš kelio) perėjomis, o kur jų nėra, – sankryžose pagal šaligatvių arba kelkraščių liniją. Pėstieji neturi peržengti perėjos ribų. Kai matomumo zonoje perėjos ar sankryžos nėra, leidžiama eiti stačiu kampu į abi puses gerai apžvelgiamose vietose, tačiau tik įsitikinus, kad eiti saugu. Rekomenduojama, kad tamsiuoju paros metu arba esant blogam matomumui pėstieji, eidami į kitą važiuojamosios dalies pusę, neštųsi šviečiantį žibintą arba vilkėtų ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais arba būtų prie drabužių prisisegę kitiems eismo dalyviams matomoje vietoje atšvaitą.

Vietose, kur eismas reguliuojamas, pėstieji privalo vadovautis šviesoforais su pėsčiųjų simboliu, o kai jų nėra, – transporto šviesoforų signalais.

Įžengti į važiuojamąją dalį pėstiesiems leidžiama tik po to, kai jie įvertina atstumą iki artėjančių transporto priemonių ir jų greitį ir įsitikina, kad tai saugu. Pėstieji, prieš įžengdami į važiuojamąją dalį ir eidami ja, turi vengti bet kokių veiksmų (naudotis mobiliojo ryšio priemonėmis ir panašiai), kurie atitrauktų jų dėmesį nuo aplinkos ir eismo situacijos kelyje stebėjimo ir trukdytų įsitikinti, kad eiti saugu.

Važiuojamojoje dalyje pėstieji neturi delsti ar stoviniuoti. Nespėjusieji pereiti važiuojamosios dalies turi stovėti saugumo salelėje arba ant paženklintos ar įsivaizduojamos linijos, skiriančios priešingų krypčių transporto srautus. Baigti eiti per važiuojamąją dalį galima tik įsitikinus, kad eiti saugu. 

Patarimai vairuotojams

Lietuvos kelių policijos tarnyba, savo ruožtu, primena, kad pasirinktas saugus važiavimo greitis – pagrindinis ir vienas svarbiausių elementų, kad kelyje būtume saugūs. Besikeičiančios oro sąlygos (sniegas, šlapdriba, snygis, plikledis) dėsningai lemia, kad kelio danga būna slidi. Dėl to transporto priemonės vairuotojui svarbu važiuoti ne leistinu, bet saugiu greičiu. Be to, būtina įvertinti savo vairavimo įgūdžius, nepasiduoti skubai, nekantrumui ir nerizikuoti keleto minučių sąskaita. Ypač svarbu nelenkti, neįsitikinus, kad tai daryti saugu. Kelio vingiai, nuokalnės ir įkalnės, žvyrkeliai, esant šlapiai ar slidžiai kelio dangai – nemažas pavojus, į kurį nevalia numoti ranka.

Esant gana sudėtingoms žiemiškoms eismo sąlygoms Lietuvos kelių policijos tarnyba primena vairuotojams pagrindinius aspektus, kad kelyje būtume saugesni:

► Prieš pradėdami važiuoti, atidžiai apžiūrėkite savo transporto priemonę ir nuvalykite stiklus, stogą, šviesos prietaisus. Įsitikinkite, ar transporto priemonė tvarkinga (veikia žibintų šviesos, stabdžiai, tinkamos padangos, yra stiklų ploviklio ir kita)

► Sėskite prie vairo tik būdami blaivūs, turėdami teisę vairuoti transporto priemonę, pailsėję.

► Užsisekite saugos diržą ir tai aiškiai priminkite su Jumis važiuojantiems keleiviams. Mažaisiais keleiviais automobilyje pasirūpinkite Jūs pats ar kiti suaugusieji.

► Atidėkite kelionę, jeigu ji nėra itin svarbi.

► Važiuokite tik saugiu (ne leistinu) greičiu. Lėtinkite važiavimo greitį prieš pėsčiųjų perėjas ir sankryžas.

► Paisykite kelio ženklų (įspėjamųjų, draudžiamųjų, pirmumo) reikalavimų.

► Nelenkite, neįsitikinę, kad tai galite padaryti saugiai ir, svarbiausia, nekliudysite kitų transporto priemonių vairuotojams. Išvažiuodami iš šalutinio kelio, tvirtai įsitikinkite, kad matomumo zonoje pagrindinio kelio atkarpa yra tikrai laisva.

► Laikykitės saugaus atstumo (tiek priekyje, tiek ir iš šono) iki kitos transporto priemonės.

► Nepraraskite budrumo važiuodami miškingomis vietovėmis, per tiltus, estakadas, viadukus, žvyrkeliu – čia ypač gali būti slidu, be to, kelias gali būti provėžuotas. Atvirose ir miškais ar krūmais apsuptose vietose didelė tikimybė, kad į kelią gali įbėgti laukiniai gyvūnai. Siekiant išvengti galimo susidūrimo ir skaudžių padarinių – tik važiavimas saugiu greičiu.

► Tamsiuoju paros metu neapšviestuose keliuose pavojų kelia pėstieji, neturintys jokių šviesą atspindinčių elementų, ir jų pastebėti laiku (iš anksto) beveik neįmanoma. Vadinasi, išvengti užvažiavimo ant tokio eismo dalyvio padės Jūsų sveika logika – važiavimas tik saugiu greičiu.

► Automobilių stovėjimo aikštelėse, prie daugiabučių namų kiemuose, kur suvažinėtas sniegas – dėmesys važiuojant atbulomis (pėstieji, žaidžiantys vaikai).

► Numatykite ir prognozuokite kitų eismo dalyvių elgseną ir veiksmus, kad galėtume nedelsiant reaguoti į pasikeitusią situaciją kelyje.

Meteorologinės sąlygos, kelio dangos būklė ir kokybė, transporto priemonių srautas, apšvietimas tamsiuoju paros metu – tik dalis elementų, kurie turi įtakos eismo saugumui. Svarbiausias dalykas dalyvaujant viešajame eisme yra kiekvieno mūsų galvoje – tai mūsų protas.

Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Skaitytoja Renata: ,,Apie slidžią kelio dangą reikėtų pagalvoti ne tik vairuotojams"

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 23 Nov 2021 09:00:14 +0200
<![CDATA[Žiemos pramogų mėgėjai nerimauja dėl slidinėjimo centro ateities: ar planuojama tęsti jo veiklą?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/ziemos-pramogu-megejai-nerimauja-del-slidinejimo-centro-ateities-ar-planuojama-testi-jo-veikla https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/ziemos-pramogu-megejai-nerimauja-del-slidinejimo-centro-ateities-ar-planuojama-testi-jo-veikla Jonavoje, Joninių slėnyje, įrengus profesionaliai suprojektuotą kalnų dviračių parką, ne vienas žiemos pramogų gerbėjas sunerimo dėl slidinėjimo centro ateities - portalo jonavoszinios.lt redakciją dar vasarą pasiekė klausimai, ar pastarojo veikla bus tęsiama?

Visgi, šiandien jau galima teigti, kad jei slidinėjimui kas ir trukdys, tai ne dviračių trasos - anot Jonavos kūno kultūros ir sporto centro (JKKSC) direktorės pavaduotojo ūkio ir bendriesiems reikalams Vidmanto Šidlausko, esant palankioms oro sąlygoms, slidininkai Jonavoje bus laukiami nuo gruodžio mėnesio.

Apie slidinėjimo centro veiklos tęsimą liudija ir Centriniame viešųjų pirkimų portale paskelbtas viešųjų pirkimų konkursas slidinėjimo centro operatoriaus paslaugai atlikti.

Jame  nurodoma, kad konkurso laimėtojas turės atlikti paruošiamuosius darbus prieš paleidžiant trasą, aptarnauti lankytojus trasos veikimo laikotarpiu (veikiant keltuvams). Konkurso sąlygose numatyti ir keltuvo kontroliniai profilaktiniai paleidimai bei galima prastova, esant nepalankioms oro sąlygoms ar kitoms nuo tiekėjo nepriklausančioms priežastims (su visais konkurso dokumentais susipažinti galite čia. )

Tiekėjų pasiūlymai neturi viršyti 213000,00 (du šimtai trylika tūkstančių) Eur be PVM lėšų sumos.

Praėjusius du metus šią paslaugą slidinėjimo centrui teikė UAB ,,Jonavos paslaugos", tačiau sutartis su bendrove baigėsi. Tas ir lėmė naujo konkurso skelbimo poreikį.

Vertėtų prisiminti ir tai, kad pernai Lietuvos slidinėjimo centrų veiklą ribojo karantinas - jiems veikti buvo leista tik nuo vasario 2-osios dienos. Žiemos pramogų mėgėjai nerimauja dėl slidinėjimo centro ateities: ar planuojama tęsti jo veiklą?

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 17 Nov 2021 10:03:43 +0200
<![CDATA[Skaitytojai teirausi: kodėl JKKSC baseinas pradėjo veiklą, bet priimami ne visi?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/skaitytojai-teirausi-kodel-jkksc-baseinas-pradejo-veikla-bet-priimami-ne-visi https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/skaitytojai-teirausi-kodel-jkksc-baseinas-pradejo-veikla-bet-priimami-ne-visi Jonavos KKSC savo internetiniame portale (žiūrėkite čia) skelbia, kad nuo 2021 m. lapkričio mėn. 15 d. pradedama vykdyti Jonavos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos 2021 m. 2 priemonė "Jonavos rajono gyventojų fizinio aktyvumo skatinimas – traumatizmo profilaktika". Pagal pastarąją plaukimo pamokų sulaukia 3-4 klasių moksleiviai, tačiau kiti lankytojai  kol kas baseine nėra laukiami. Tai ne pati džiugiausia žinia pasiplaukiojimo baseine išsiilgusiems gyventojams - portalas jonavoszinios.lt sulaukė ne vieno klausimo dėl to.

,,Norėjau pasiteirauti, kodėl žmonės nepriimami Jonavos baseine? Jei jau patalpos šildomos, tai gal būtų galima bent kartais pasiplaukioti ir ,,eiliniams" piliečiams? Norėtųsi nusivesti anūkus pasimokyti plaukimo...", - teiravosi į redakciją paskambinusi Regina.

Kaip paaiškino JKKSC direktorės pavaduotoja sportui ir renginiams Rima Danylienė, šiuo metu baseino veiklą pilnu tempu stabdo keletas veiksnių.

,,Sporto centro neaplenkė pandemija. Tai turėjo įtakos ir tam, jog mes negalime pasiūlyti pilno spektro baseino paslaugų.

Taip pat susidūrėme su tokiu sunkumu, kad neturime pilno darbuotojų kolektyvo. Intensyviai ieškome plaukimo instruktoriaus. Apie tai nuolat atnaujiname informacija interneto erdvėje.

Dėl pagalbos ieškant plaukimo instruktoriaus netgi kreipėmės į Lietuvos sporto universitetą ir tikrai labai viliamės, kad jau neužilgo jį turėsime. Tuomet gyventojams galėsime pasiūlyti platesnį baseino paslaugų spektrą", - pasakojo R. Danylienė.

Baseinas savo veiklą pradėjo lapkričio 1-ąją. Planuojama, jog jis veiks iki kovo 31-osios. 

Skaitytojai teirausi: kodėl JKKSC baseinas pradėjo veiklą, bet priimami ne visi?

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 16 Nov 2021 11:43:40 +0200
<![CDATA[Skaitytojas: Moterų nešaukimas į kariuomenę - ne kas kitas, o lyčių nelygybės pavyzdys]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/skaitytojas-moteru-nesaukimas-i-kariuomene-ne-kas-kitas-o-lyciu-nelygybes-pavyzdys https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/skaitytojas-moteru-nesaukimas-i-kariuomene-ne-kas-kitas-o-lyciu-nelygybes-pavyzdys Lyčių nelygybė - įvairių institucijų nuolat analizuojamas klausimas. Didelį dėmesį tam, kaip ir pridera, skiria Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba. Pastaroji karts nuo karto pateikia pranešimus, susijusius su šia tema. Ne vienas jų patalpintas ir portale jonavoszinios.lt. Portale buvo skelbta ir Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos žinia apie tai, jog lyčių nelygybė matoma net tada, kai kalbama apie darbo užmokestį. Ši sulaukė skaitytojo reakcijos.

Mano, kad mato neteisybę

,,Mačiau jūsų straipsnį, kuriame rašėte apie moterų diskriminaciją ir lyčių nelygybę, tačiau man tas straipsnis sukėlė daugiau klausimų.

Kaip jūs galite rašyti tokius straipsnius, kaip moterys yra diskriminuojamos ir mokamas mažesnis atlyginimas, nors tai gali ir priklausyti nuo jų darbo našumo, o ignoruoti pačią didžiausia lyčių nelygybę, kuri gali būti Lietuvoje - prievartinę šauktinių tarnybą, kur vyrai prievarta yra šaukiami tarnauti, o moterims suteikiama privilegija netarnauti.

Įsivaizduokite, jeigu viskas butų apkeista ir moterys būtų šaukiamos prievarta, vyrams suteikiant privilegiją netarnauti. Kaip visi tada rėktų, jog čia - lyčių nelygybė, o dabar tyli...

Gal jeigu moterys nepajėgios atlikti tarnybos, gal jos tada ir turėtų gauti mažesnį atlyginimą?", - savo nuomonę išdėstė elektroninį laišką į redakcijos pašto dėžutę atsiuntęs skaitytojas.

Atlieka studiją

Reaguojant į jo nuomonę, kreiptasi į Krašto apsaugos ministeriją (KAM).

,,Šiuo metu  yra atliekama Visuotinio šaukimo galimybių studija, kurioje  analizuojami įvairūs karinės tarnybos  variantai.

Atliktos studijos rezultatus paskelbsime viešai ir apie tai Jus būtinai informuosime", - nurodė KAM visuomenės informavimo skyrius.

Savo vertinimo nepateikė

Pakomentuoti situaciją paprašėme ir Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos - pasiteiravome, kaip ši komentuotų aptartą situaciją ir  ar faktas, kad šaukiami tik vaikinai, nėra lyčių nelygybės pavyzdys?

,,Dėkojame, kad kreipiatės. Šaukimą į nuolatinę privalomąją pradinė karo tarnybą reglamentuoja Lietuvos Respublikos karo prievolės įstatymas, Vyriausybės nutarimai ir ministro įsakymai. Įstatymų vertinimą ir suderinamumą tarpusavyje gali atlikti tik Konstitucinis Teismas. 

Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba to daryti negali", - taip atsakė tarnyba.

Ko gero, dauguma sutiktų, kad tokie atsakymai neleidžia daryti išvadų, ar institucijos turi savo nuomonę aptartu klausimu. Belieka laukti KAM pažadėtos Visuotinio šaukimo galimybių studijos.

Skaitytojas: Moterų nešaukimas į kariuomenę - ne kas kitas, o lyčių nelygybės pavyzdys

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 11 Nov 2021 08:34:33 +0200
<![CDATA[Į Maximą neįleista jonavietė: skiepytis negaliu, testuojuosi, bet apsipirkti draudžia]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/i-maxima-neileista-jonaviete-skiepytis-negaliu-testuojuosi-bet-apsipirkti-draudzia https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/i-maxima-neileista-jonaviete-skiepytis-negaliu-testuojuosi-bet-apsipirkti-draudzia Portalą jonavoszinios.lt pasiekė jonavietės istorija apie tai, kad jį nebuvo įleista apsipirkti į Maximą Plento gatvėje, nors moteris testuojasi dėl Covid ligos kas 10 dienų bei turi medikų pažymą, kad skiepytis ji negali. Situaciją komentuoja ir „Maximos“ Komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė, ir Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

„Įvyko toks įdomus dalykas“

Moteris tvirtina, kad turi medikų pažymą, jog negali skiepytis nuo Covid-19 ligos. Taip pat ji atlieka testavimą kas 10 dienų. Jonavietė tvirtina, kad jos turima pažyma ir neigiamas testo atsakymas jai suteikė teisę lankytis kituose prekybos centruose, kur reikalaujama galimybių paso, anksčiau bėdų nebuvo, tačiau lapkričio 6-ąją dieną ji nebuvo įleista į Maximą Plento gatvėje.

„Žodžiu -  nuo pradžių.... Viskas sukasi aplink galimybių pasą, skiepus ir testus. Bet aš to paso neturiu. Turiu išrašą iš daktarų, kad dėl tam tikrų priežasčių, ligos atvejų, skiepytis aš negaliu. Pati dirbu mažoje maisto prekių parduotuvėje. Daraus testą kas 10 d.,  kaip ir priklauso, nes turiu didelį kontaktą su žmonėmis. Lankausi visose parduotuvėse, degalinėse, žodžiu,  gyvent netrukdo, parodau pažymą ir einu sau kuo puikiausiai visur apsipirkti, iki šiol net nekilo jokių problemų... Tačiau vakar (lapkričio 6 d. – red.past.) įvyko toks įdomus dalykas. Plento g. Maximoje,  vakare, apie 19 val., manęs apsaugos darbuotoja neįleido. Pasak jos, turiu turėti dviejų dienų testą, dėstė man savo žinias. Sakė man, kad TOKS įstatymas.

Na ką gi, nuvykau į Lidlą, įėjau, apsipirkau be problemų. O prieš tai dieną buvau nuvykus į Ermitažą, po jo iš karto į Maximą užėjau - jokių bėdų nebuvo“, - pasakojo jonaviškė.

Ji kelia klausimus - ar apsaugos darbuotoja pati  gali nuspręsti, kas gali eit į parduotuvę? Jei kitiems tinka medikų pažyma ir testavimas, kodėl tai netinka Maximai Plento gatvėje?

„Koks įstatymas - nelabai suprantu, jei visur „migruoju" kuo puikiausiai ir per visą šitą laiką viskas gerai buvo. Taip išeina, kad kai norėsiu į Maximą Plento g. ir bus ši darbuotoja, turiu prieš tai pasidaryti testą, jei mano darbe dirbant su žmonėmis užtenka testuotis kas 10 d?

Ar apsaugos darbuotoja pati gali nuspręsti, kas gali eit į parduotuvę? Mane domina, kaip čia yra? Kas teisus? Ar čia visi aplink neteisūs buvo visą laiką?“, - rašė moteris.  

Maxima vadovaujasi teisės aktais

Anot „Maximos“, prekybos tinklas vadovaujasi galiojančiais teisės aktais, o dėl šio konkretaus atvejo konsultavosi ir su NVSC, ir Karštąja linija.  

„Apgailestaujame dėl klientės patirtų nepatogumų. Visą pandemijos laikotarpį laikomės Vyriausybės nustatytų reikalavimų. Nuo rugsėjo 13 dienos į didesnes nei 1500 kv. m. „Maximos“ parduotuves įleidžiami tik Galimybių pasą ar kitą jam prilyginamą dokumentą turintys pirkėjai. Laikantis šiuo metu galiojančių teisės aktų, kas 10 parų vykdomas testavimas nėra prilyginamas Galimybių pasui. Galimybių pasui yra prilyginamas tik 48 valandas galiojantis, nuo ėminio paėmimo momento, antigenų arba PGR neigiamo testo atsakymo protokolas/pažyma. Prašome visų savo pirkėjų elgtis atsakingai, rūpintis tiek savo, tiek aplinkinių saugumu. Kilus klausimams ar atsiradus neaiškumų, raginame visus kreiptis į Karštąją liniją numeriu 1808”, - teigia „Maximos“ Komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė.

Testavimas dėl darbo neatitinka Galimybių paso išdavimo kriterijų

NVSC Visuomenės informavimo specialistė Justina Petravičienė teigia, kad jei žmogus atlieka profilaktinį testavimą dėl darbo, toks testavimas neatitinka Galimybių paso išdavimo kriterijų.

„Visų pirma, reikėtų atkreipti dėmesį, kad Galimybių pasas išduodamas, jei žmogus turi neigiamą mokamo PGR tyrimo arba mokamo antigeno testo rezultatą – abu galioja 48 val. nuo ėminio paėmimo momento. Tuo metu, privalomo testavimo tvarka tam tikrų sričių darbuotojams yra kitokia – testuotis užtenka kas 7–10 dienų.

Tad, paprastai tariant, jei žmogus atlieka profilaktinį testavimą dėl darbo, toks testavimas neatitinka Galimybių paso išdavimo kriterijų.

Kaip suprantame iš Jūsų pateikto aprašymo, veikiausiai būtent tokia situacija ir susiklostė.

Nemokamą PGR tyrimą mobiliuose punktuose Galimybių pasui gauti gali atlikti tik tie žmonės, kuriems šeimos gydytojas arba alergologas e. sveikatoje pažymės kodu alergiją vienai iš vakcinos sudedamųjų dalių, taip pat nėščiosios, kurioms reikės pateikti mobiliame punkte nėščiosios kortelę“, - aiškina NVSC Visuomenės informavimo specialistė Justina Petravičienė.

Primenama:

Nuo rugsėjo 13 dienos įstaigoms atsirado prievolė tikrinti galimybių pasą: daug veiklų ir paslaugų užsivėrė asmenims, kurie galimybių paso ar jam prilygstančio dokumento neturi. Norint apsiprekinti, pirkėjai turi parodyti vieną iš šių dokumentų:

- Galimybių pasą

- Europos Sąjungos vakcinacijos pažymėjimą

- Vakcinacijos faktą patvirtinantį išrašą iš E-sveikata portalo.

- Pažymą, jei persirgote COVID-19 liga ir nuo ligos pradžios praėjo ne daugiau nei 210 d.

- Pažymą apie teigiamą COVID-19 antikūnų tyrimo rezultatą, kai nuo jų patvirtinimo dienos praėjo ne daugiau nei 60 dienų.

- Neigiamą SARS-CoV-2 PGR tyrimo rezultatą, kuris galioja 48 val. nuo ėminio paėmimo momento.

Plačiau apie galimybių paso ir jam prilygstančių dokumentų naudojimą ČIA.

 

 

 

 

Į Maximą neįleista jonavietė: skiepytis negaliu, testuojuosi, bet apsipirkti draudžia

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 10 Nov 2021 11:24:20 +0200
<![CDATA[Sporto klubo lankytojai įsitikinę: dalis sportuojančių pažeidinėja taisykles dėl GP]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/sporto-klubo-lankytojai-isitikine-dalis-sportuojanciu-pazeidineja-taisykles-del-gp https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/sporto-klubo-lankytojai-isitikine-dalis-sportuojanciu-pazeidineja-taisykles-del-gp Žmonės, lankantys sporto klubus žino, kad į juos patekti teisę turi tik tie, kurie yra gavę Galimybių pasus (yra persirgę, pasiskiepiję ar testuojasi). Visgi, jonaviečiai pastebi, kad šis reikalavimas galimai turi spragų.

Neabejoja, jog pažeidėjų netrūksta

,,Sportuoju viename iš Kosmonautų gatvėje esančių sporto klubų. Čia renkasi tikrai daug žmonių, tarp kurių ir viešai koronavirusu dvejojantys, leiskit man pasakyti, antivakseriai. Jie atvirai sako, kad nesiskiepijo, nesitestuoja, nėra persirgę ir juokiasi iš viešai skelbiamos statistikos, bet sportuoja, o sporto klubo vadžia tame nieko blogo nemato. 

Į sporto klubą patenkama tiesiog priglaudus magnetinę kortelę. Tai kas nori, tas eina. Man įdomu, ar vykdoma kažkokia kontrolė šiuo klausimu iš valstybinių institucijų, ar visi naiviai tikisi, kad visi žmonės adekvatūs? 

Jei toliau taip, tai vėl bus įvestas karantinas ir vėl galėsime sportuoti ant lauko turnikų. Šią problemą pastebiu ne tik aš, tad galėčiau pateikti ne vieno asmens liudijimus", - savo poziciją išreiškė skaitytojas, nenorėjęs atskleisti savo tapatybės.

Pažeidimų nenustatė

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Jonavos skyriaus portalui jonavoszinios.lt pateiktais duomenimis, 2021-09-21 NVSC atliko ekstremaliosios situacijos metu taikomų apribojimų laikymosi kontrolę Jonavos rajono (patikrinti 2 sporto klubai) sporto klubų
paslaugas teikiančiose įstaigose. Čia pažeidimų nenustatyta.

Spalio 27-ąją, gavus skundą, patikrintas dar vienas sporto klubas, tačiau pažeidimų nenustatyta ir čia. 

Bauda - iki 6000 eurų

NVSC atkreipia dėmesį, kad asmenys be Galimybių paso nepatektų į veiklos vykdymo vietą, kurioje pagal LRV nutarimą gali būti aptarnaujami tik asmenys su Galimybių pasu, turi užtikrinti veiklos vykdytojas.

Atsakomybė veiklos vykdytojui – vadovaujantis LR administracinių nusižengimų kodekso 45 straipsnio 4 dalimi, visuomenės sveikatos srities Europos Sąjungos reglamentų ar sprendimų, higienos norminių aktų ar kitų visuomenės sveikatos srities teisės aktų, Lietuvos Respublikos žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo pažeidimas, sukėlęs pavojų išplisti pavojingoms ar ypač pavojingoms užkrečiamosioms ligoms, padarytos karo, nepaprastosios padėties, mobilizacijos, karantino, riboto karantino metu, taip pat susidarius ekstremaliajai situacijai ar ekstremaliajam įvykiui, jeigu ekstremalioji situacija ar ekstremalusis įvykis kelia pavojų žmonių gyvybei ar sveikatai, užtraukia baudą asmenims nuo penkių šimtų iki vieno tūkstančio penkių šimtų eurų ir juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo vieno tūkstančio penkių šimtų iki šešių tūkstančių eurų.

,,Atkreipiame dėmesį, kad už dokumentų klastojimą gali būti taikoma baudžiamoji atsakomybė. Tokiu atveju kviečiama policija", - paaiškino NVSC.

Ragina pranešti

Primenama, kad apie įtariamus pažeidimus NVSC galima pranešti raštu (tiesiogiai asmeniui atvykus į instituciją, atsiuntus paštu ar per pasiuntinį), elektroniniu paštu info@nvsc.lt arba užpildžius elektroninį pranešimą. 

Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Sporto klubo lankytojai įsitikinę: dalis sportuojančių pažeidinėja taisykles dėl GP

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 03 Nov 2021 10:01:52 +0200
<![CDATA[Skaudi nelaimė sukėlė jonaviečių diskusiją: ar didesniu pėsčiųjų saugumu bus pasirūpinta?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/skaudi-nelaime-sukele-jonavieciu-diskusija-ar-didesniu-pesciuju-saugumu-bus-pasirupinta https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/skaudi-nelaime-sukele-jonavieciu-diskusija-ar-didesniu-pesciuju-saugumu-bus-pasirupinta Spalio 18-ąją kelyje Jonava - Kaunas, už ,,Baltic Petroleum" degalinės, netoli Šveicarijos seniūnijos, įvyko skaudus įvykis - mirtinai partrenktas pėstysis (plačiau skaitykite čia). Jonaviečiai jautriai sutiko žinią apie šią nelaimę ir netrukus socialiniame tinkle ,,Facebook" užvirė ne viena diskusija dėl saugumo minėtoje atkarpoje. Klausimų dėl to sulaukė ir portalo jonavoszinios.lt redakcija, tačiau, panašu, kad gerų žinių šiuo metu niekas negali pažadėti. 

Į redakciją paskambinę jonaviečiai tikino, kad pėstieji nuo ,,Baltic Petroleum" degalinės neturi jiems skirto tako, tačiau dažnai vaikšto čia, nėra ir pėsčiųjų perėjų bei apšvietimo. Priminta, kad dar vienas žmogus šiame kelyje partrenktas ir 2019-aisiais.

Visgi, už miesto ribų esančio kelio kelkraščiai tvarkymo darbų, ko gero, nesulauks dar ilgai.

Kaip paaiškino Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD), kelių infrastruktūros remontas ir plėtra dėl finansinių galimybių yra planuojami pagal valstybinės reikšmės kelių vertinimo ir prioritetinių eilių sudarymo metodikas. Pagal minėtas metodikas yra parengtos remontuotinų kelių ruožų bei Pėsčiųjų ir dviratininkų infrastruktūros įrengimo prioritetinės eilės.

Pėsčiųjų ir dviračių takus Kelių direkcija pagal patvirtintą Pėsčiųjų ir dviratininkų infrastruktūros gyvenvietėse įregimo prioritetinę eilę (ją rasite čia).

,,Atkreipiame dėmesį, kad į minėtą eilę buvo traukiami tik tie kelių ruožai, kurie sutampa su gyvenvietėmis ir, kuriuose nėra jokios pėsčiųjų ir dviratininkų infrastruktūros. Šiuo metu skaičiuojamas naujų pėsčiųjų ir dviračių takų poreikis valstybinės reikšmės kelių tinkle per gyvenvietes siekia 1852 km, o visas valstybinės reikšmės kelių tinklo ilgis yra 21 238 km.

Kelių direkcija suprasdama pėsčiųjų ir dviračių takų plėtros poreikį ir už gyvenviečių ribų, bendradarbiaudama su Susisiekimo ministerija ir Lietuvos savivaldybių asociacija, siekia parengti pėsčiųjų ir dviračių takų prie valstybinės ir vietinės reikšmės kelių infrastruktūros plėtros iki 2035 m. planą. 

Rengiamu planu siekiama spręsti tokius uždavinius kaip vientiso pėsčiųjų ir dviračių takų tinklo formavimas, didesnio nuotolio ir patrauklaus pobūdžio susisiekimo dviračiais trasų formavimas ir atskirų trūkstamos infrastruktūros fragmentų eliminavimas greta esamų įrengtų pėsčiųjų ir dviračių takų. Atsižvelgiant į tai, taką šalia valstybinės reikšmės magistralinio kelio A6 Kaunas–Zarasai–Daugpilis ruože nuo 28,3 iki 29,3 km (nuo Šveicarijos iki  Jonavos) planuojama įtraukti į šį planą", - nurodė LAKD.

Kalbant apie apšvietimą, užmiesčio teritorijoje jis šiuo metu neplanuojamas.

,,Dėl finansinių galimybių apšviečiami tie kelių ruožai, kurie sutampa su gyvenvietės teritorija", - paaiškino LAKD.

Skaudi nelaimė sukėlė jonaviečių diskusiją: ar didesniu pėsčiųjų saugumu bus pasirūpinta?

]]>
jonavoszinios.lt Fri, 29 Oct 2021 09:16:46 +0300
<![CDATA[Šveicarijoje į atidengtą šulinį įkrito vaikas. Kam priklauso šulinys – vis dar aiškinamasi]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/sveicarijoje-i-atidengta-sulini-ikrito-vaikas-kam-priklauso-sulinys-vis-dar-aiskinamasi https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/sveicarijoje-i-atidengta-sulini-ikrito-vaikas-kam-priklauso-sulinys-vis-dar-aiskinamasi Penktadienio, spalio 22-osios vakarą, portalą jonavoszinios.lt pasiekė Šveicarijos seniūnijos gyventojos pranešimas apie tai, kad tą dieną į neuždengtą šulinį įkrito vaikas. Laimei, vaikas sveikas gyvas, tačiau moteris kelia klausimą, kas turi rūpintis šuliniu? Mokykla ar seniūnija? Šveicarijos seniūnijos administracija teigia, kad pavojus pašalintas, tačiau vis dar aiškinamasi, kam priklauso minimas įrenginys.  

Visa klasė šoke

"Šveicarijos progimnazijos teritorijoje įvyko baisi nelaimė - vaikas įkrito į šulinį. Mokykla purtosi atsakomybės, nes neva jų šulinys ne mokyklos teritorijoje, o seniūnijos, bet jis buvo atviras iki tol, kol neįvyko nelaimė. Visa klasė šoke. Kaltina tik mokytoją, kuri vedė vaikus į lauką, bet ar ji viena čia turi atsakyti už, ačiū Dievui, laimingai pasibaigusią nelaimę? Kur mūsų vaikų saugumas?  Mes išleisdami vaikus į ją, tikimės, kad jie saugioje aplinkoje ir mes ramiai galime dirbti. O kaip yra iš tiesų, ar vėl eilinį kartą visi liks nenubausti, nes kaltų nėra? Kas turėjo uždengti šulinį, kieno jis teritorijoje?", - rašė moteris.

Sureagavo ir seniūnija

Tą pačią dieną Šveicarijos seniūnija taip pat gavo pranešimą, kad į šulinį įkrito vaikas. Veiksmų imtasi nedelsiant. Seniūnijos darbuotojai, po to, kai iš šulinio buvo ištrauktas, laimei, sveikas ir gyvas vaikas, atvirą angą uždengė.

Šulinio savininko paieškos vykdomos iki šiol. Anot seniūnijos seniūno Algirdo Paplonksio, ką kaltinti šioje situacijoje - kol kas nežinia. Gyvai apžiūrėjus nelaimės vietą paaiškėjo, kad ten būta itin sena konstrukcija, galimai likusi dar nuo tarybinių laikų. Apleistas, apgriuvęs šulinys buvo kadaise uždengtas lentomis, kurios galimai ilgainiui sutrūnijo, sugriuvo, šulinio viduje augo žolės. Spėjama, jog šulinį atidengti galėjo ir niekadėjai.

Keliamos įvairios versijos, kam priklauso senas statinys. Viena jų – tai kadaise buvusių daržų vandens pasėmimo vieta.  

Duomenų nėra

Interneto svetainėje regia.lt, žemėlapyje galima rasti informaciją apie dominančius nekilnojamojo turto objektus, jų adresus, vertę bei juose veikiančias įmones, įstaigas ir organizacijas, taip pat apie požemines ir antžemines komunikacijas, infrastruktūrą. Tačiau šiuo atveju mokyklos teritorijoje nėra pažymėtas aptariamas šulinys.

Aišku tik viena – požeminiais ir antžeminiais statiniais turi pasirūpinti savininkas. Tokiais statiniais būtina rūpintis, kad jie nekeltų grėsmės. Jeigu jie kelia grėsmę, statinių priežiūros specialistai, kurie nustato pažeidimus, gali skirti baudą.

Kaip jau minėta aukščiau, Šveicarijos seniūnija, kol aiškinasi, kam priklauso šulinys, jo saugumu jau pasirūpino, kad nekeltų grėsmės – jį uždengė.

Paaiškėjus, kad statinys neturi savininkų ar kurių savininkai nežinomi, Jonavos rajono savivaldybės administracija gali kreiptis į teismą dėl statinio pripažinimo bešeimininkiais ir jo perdavimo valstybės ar savivaldybės nuosavybėn.

 

 

 

Šveicarijoje į atidengtą šulinį įkrito vaikas. Kam priklauso šulinys – vis dar aiškinamasi

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 26 Oct 2021 10:13:03 +0300
<![CDATA[,,Iki" parduotuvės pirkėja sutriko: ,,Vieną dieną reikia Galimybių paso, kitą - nieks jo nebetikrina"]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/iki-parduotuves-pirkejas-sutriko-viena-diena-reikia-galimybiu-paso-kita-nieks-jo-nebetikrina https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/iki-parduotuves-pirkejas-sutriko-viena-diena-reikia-galimybiu-paso-kita-nieks-jo-nebetikrina Praėjusią savaitę įsigalioję nauji reikalavimai, kad parduotuvėse, kuriose aptarnaujami gyventojai be Galimybių paso (GP), turi būti užtikrinamas minimalus 30 kv. m prekybos plotas vienam klientui arba vienu metu aptarnaujamas tik vienas asmuo, įnešė tam tikrą suirutę - dalis prekybos centrų nusprendė, kad klienų srautų reguliavimas jiems bus per didelė našta ir dėl to jie priims tik GP turinčius asmenis. Šalia to, išliko reikalavimas, kad prekybos vietos, kurių plotas viršija 1500 kv. m, gali aptarnauti tik gyventojus, turinčius GP. Tačiau skaitytoja Rasa pastebi, kad Jonavoje, J. Basanavičiaus gatvėje, veikiančioji ,,Iki" ji vieną dieną galėjo apsipirkti su GP, kitą jo jau niekas netikrino. 

,,Jus man paaiškinkit, kodėl ,,Iki" vieną dieną reikia Galimybių paso, kitą - išvis nėra kas tikrintų jį? Ar kažkas keitėsi, ar parduotuvė nusprendė, kad jiems nusispjaut į reikalavimus?", - teiravosi jonavietė.

Susisiekus su ,,Iki" atstovais paaiškėjo, kad keliaujant į šią parduotuvę GP Jums prireiks ne visada.

,,Jūsų nurodytos IKI parduotuvės prekybinis plotas mažesnis nei 1500 kv. m, o už galimybių paso tikrinimą šiame pastate įsikūrusiame prekybos centre atsakingas prekybos centro administratorius.

Prekybos centro darbo valandos yra trumpesnės nei IKI parduotuvės, todėl galimybių pasas tikrinamas viso prekybos centro darbo valandomis", - teigė UAB „Palink“ komunikacijos vadovė Vaida Budrienė.

 

,,Iki" parduotuvės pirkėja sutriko: ,,Vieną dieną reikia Galimybių paso, kitą - nieks jo nebetikrina"

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 26 Oct 2021 09:07:49 +0300
<![CDATA[Loreta pasigedo dezinfekavimo priemonių, LIDL taisys padėtį kuo skubiau]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/loreta-pasigedo-dezinfekavimo-priemoniu-lidl-taisys-padeti-kuo-skubiau https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/loreta-pasigedo-dezinfekavimo-priemoniu-lidl-taisys-padeti-kuo-skubiau Portalo jonavoszinios.lt skaitytoja Loreta teiraujasi apie dezinfekavimą prekybos centruose. Konkrečiai Loreta rašo apie Jonavoje esančią Lidl parduotuvę teigdama, jog jau kurį laiką prekybcentryje net nėra dezinfekavimo skysčio. „Lidl Lietuva“ atstovė teigia, jog padėtį stengsis kuo greičiau ištaisyti.

„Nors gyvename antrus metus pandemijos sąlygomis, juoduojame nuo susirgimų skaičiaus ir, kaip žinia, nuo Covid ligos labiausiai apsaugo švara ir higiena, o ne galimybių pasas. Klausimas: kodėl parduotuvėse nedezinfekuojami pirkinių krepšeliai ir vežimėliai (kai tai buvo daroma- tikrai visi matė), nepapildomi ir jau kurį laiką net nėra dezinfekavimo skysčio Lidle?“, - rašo jonavietė Loreta.

„Lidl Lietuva“ apgailestauja dėl patirto pirkėjos nepatogumo ir tvirtina, jog padėtį taisys kuo skubiau.    

„Dedame visas pastangas, kad galėtume užtikrinti saugią aplinką tiek parduotuvių pirkėjams, tiek ir dirbančiam personalui. Pagal galiojančius reikalavimus, visi dažnai liečiami paviršiai yra dezinfekuojami ne rečiau kaip du kartus per dieną, vežimėlių rankenos yra dezinfekuojamos kas valandą. Dezinfekciniu skysčiu pirkėjai visada gali pasinaudoti prie įėjimo į parduotuvę. Apgailestaujame, jei pirkėjai teko parduotuvėje apsilankyti, kada dezinfekcinio skysčio stotelė nebuvo papildyta. Stengsimės, kad ateityje pasibaigus dezinfekciniam skysčiui, jo būtų papildyta kaip galima skubiau“,- teigia „Lidl Lietuva“ atstovė ryšiams su visuomene Lina Skersytė.

Loreta pasigedo dezinfekavimo priemonių, LIDL taisys padėtį kuo skubiau

]]>
jonavoszinios.lt Fri, 22 Oct 2021 13:08:17 +0300
<![CDATA[Jonavietė apie baseiną: Panašu, kad per pirmą karantiną uždarė ir net nesiruošia atidaryt]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonaviete-apie-baseina-panasu-kad-per-pirma-karantina-uzdare-ir-net-nesiruosia-atidaryt https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonaviete-apie-baseina-panasu-kad-per-pirma-karantina-uzdare-ir-net-nesiruosia-atidaryt Portalo jonavoszinios.lt redakciją vakar, spalio 20-ąją pasiekė suglumusios jonavietės klausimas, kodėl Jonavos baseinas, esantis Vasario 16-osios g. 1A, neveikia, kai tuo tarpu kituose miestuose baseinų veikla leidžiama.

"Kodėl Jonavoje neveikia baseinas, nors kitose šalies miestuose veikia? Pvz.: Kaune - visi baseinai veikia. Panašu, kad per pirmą karantiną uždarė ir net nesiruošia atidaryt. Nenustebčiau, kad jiems neapsimoka, tai prisidengia alia kad negalima", - teigė miestietė bei atsiuntė nuotrauką, darytą iš oficialios Jonavos kūno kultūros ir sporto centro (JKKSC) interneto svetainės.

Po nuotrauka buvo užrašas: „ Vadovaujantis Lietuvos respublikos vyriausybės nutarimu, asmenų lankymasis Vasario 16-osios g. 1A esančiame baseine yra griežtai draudžiamas, todėl šiuo metu lankytojai nepriimami.“

Vyriausybės sprendimu, nuo 2021 m. gegužės 24 d. baseinai vėl gali veikti, vadovaujantis tam tikrais reikalavimais,  atitinkančiais būtinas visuomenės sveikatos saugos, higienos, asmenų aprūpinimo būtinosiomis asmeninėmis apsaugos priemonėmis sąlygas.

Šiuo klausimu susisiekus su JKKSC administracija paaiškėjo, kad oficialiame interneto puslapyje buvo patalpinta neatnaujinta baseino lankymo informacija.

JKKSC administracija atsiprašo gyventojų dėl suklaidinimo ir skelbia atnaujintą informaciją.

„Norime informuoti, jog asmenų lankymasis Jonavos kūno kultūros ir sporto centro baseine, esančiame Vasario 16-osios g. 1A, planuojamas nuo 2021 m. lapkričio mėn. Kasmet baseino veiklą pradedame vykdyti  ne ankščiau nei einamųjų metų lapkričio mėnesį, tai nėra nauja šių metų praktika, todėl prašome miestiečių kantrybės ir supratimo. Apie tikslią baseino atidarymo datą informuosime gyventojus atskiru pranešimu“, - rašoma JKKSC atsakyme.

Informacija atnaujinta ir jkksc.lt skiltyse paslaugos/baseinas.

Čia taip pat skelbiama, kad baseino veikla ne tik bus atnaujinta, bet ir ieškomi nauji komandos nariai: bendrosios praktikos slaugytojai ir plaukimo instruktorius darbui baseine.

 

 

Jonavietė apie baseiną: Panašu, kad per pirmą karantiną uždarė ir net nesiruošia atidaryt

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 21 Oct 2021 10:28:10 +0300
<![CDATA[Jolanta, Juozas bei kiti jonaviečiai: Ar vietinė valdžia serga užmaršumu? Šįryt mieste buvo tamsu kaip sėdimojoj]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jolanta-juozas-bei-kiti-jonavieciai-ar-vietine-valdzia-serga-uzmarsumu-siryt-mieste-buvo-tamsu-kaip-sedimojoj https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jolanta-juozas-bei-kiti-jonavieciai-ar-vietine-valdzia-serga-uzmarsumu-siryt-mieste-buvo-tamsu-kaip-sedimojoj „Kai tik prasideda tamsus paros metas, taip ir „pamirštama“ sureguliuoti miesto apšvietimą? Šiandien ryte Jonava skendėjo tamsoje, o kas svarbiausia, juodavo ir neapšveistos perėjos. Dar labiau matomumą vairuotojams sunkino lietus. Neatsakingi pėstieji, žengę į perėją be atšvaitų, atrodė kaip  „juodieji kardinolai“, kurie išlindo iš tamsos ir be baimės, lyg jų tai neliečia, drąsiai kirto važiuojamąją dalį. Kiekvienais metais tai kartojasi atėjus tamsiam paros metui. Nejau vietinė valdžia serga užmaršumu ir iš anksto nepasirūpina miesto apšvietimu? Klausimą norėčiau užduoti ir pėstiesiems. Ar žinote kas yra atšvaitas prisegtas prie Jūsų? Jei nežinote – atsakysiu – tai yra jūsų gyvybės apsauga“, - rašė Jolanta.

„Šį rytą vežiau vaiką į mokyklą. Nu tai aš pakraupęs buvau. 7:40 val. tamsu kaip šik**j, gatvių apšvietimas išjungtas, perėjos neapšviestos ir dar lyja. Nu tai b**t kiek trūksta iki nelaimės? Vaikai į mokyklas eina. Aš nesuprantu, ar čia taupymo režimas įjungtas? Ar sunku palaikyti tas šviesas įjungtas ir palaukti kol vaikai saugiai pasieks mokyklas? Tikiuosi šiuo laišku su jūsų pagalba bus atsižvelgta į esamą situaciją. Ačiū už dėmesį, geros dienos“, - pykčio netramdė Juozas.

Panašių laiškų ir skambučių portalas jonavoszinios.lt sulaukė šiandien ryte, dar prieš 8 valandą. Susisiekus su Jonavos miesto seniūnija paaiškėjo, kad klausimų dėl šio ryto apšvietimo sulaukė ir pastaroji.

Anot Jonavos miesto seniūnijos, rankiniu būdu miesto apšvietimas seniai nebereguliuojamas. Viso miesto apšvietimas valdomas automatizuotu būdu, sistemos valdymas yra kompiuterizuotas ir gali būti reguliuojamas per nuotolį. Tačiau atkreipiamas dėmesys, kad miesto apšvietimas suderintas pagal astronominį laikrodį, kuris nustatytas remiantis saulėtekiais ir saulėlydžiais, minimas laikrodis nereaguoja į apniukusį orą, kaip kad buvo šiandien ryte.

Kalbant apie perėjų apšvietimą – atskiros sistemos nėra. Tiek miesto, tiek ir perėjų apšvietimas – tai vientisas tinklas, ir atskirai perėjos nėra apšviečiamos. Teigiama, kad pavėlinus rytinio apšvietimo atjungimo laiką, ir jei ryt ryte švies saulė, bus pradėta piktintis, kad netaupoma energija ir apšvietimas įjungtas šviesiu paros metu.  

Jolanta, Juozas bei kiti jonaviečiai: Ar vietinė valdžia serga užmaršumu? Šįryt mieste buvo tamsu kaip sėdimojoj

Jolanta, Juozas bei kiti jonaviečiai: Ar vietinė valdžia serga užmaršumu? Šįryt mieste buvo tamsu kaip sėdimojoj Jolanta, Juozas bei kiti jonaviečiai: Ar vietinė valdžia serga užmaršumu? Šįryt mieste buvo tamsu kaip sėdimojoj ]]>
jonavoszinios.lt Wed, 20 Oct 2021 08:39:34 +0300
<![CDATA[Asfalto tikėjęsi gyventojai dar turės palaukti]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/asfalto-tikejesi-gyventojai-dar-tures-palaukti https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/asfalto-tikejesi-gyventojai-dar-tures-palaukti Jonava - Gaižiūnai kryptimi važinėjantys vairuotojai tikėjosi, kad jau šiais metais džiaugsis pilnai asfaltuotu keliu. Visgi, darbų nesulaukus, šie teiraujasi, kas lėmė jų atidėjimą?  

„ Aš ir daugelis Gaižiūnų gyventojų norėtume paklausti, kada bus baigtas asfaltuoti kelio Jonava – Gaižiūnai likęs žvyruotas kelio ruožas. Prieš kelis metus nudžiugome, kai dešimtmečius planuojami ir vis atidedami kelio asfaltavimo darbai pajudėjo iš vietos ir praeitais metais jau turėjome 2/3 gražaus ir sutvarkyto asfaltuoto kelio.

Manėm kad šiais metais nuo pavasario vėl išgirsim technikos gaudimą likusiame kelio ruože, tačiau tik greideris kartais palygina duobeles, tuo viskas ir baigiasi. Mes važiuodami į Gaižiūnus toliau kenčiam keldami dulkių tumulus į dangų, plaunam automobilius po kiekvieno važiavimo, remontuojam važiuokles.

Šiuo keliu kursuoja ir maršrutinis autobusas, ir Jonavos paslaugų aptarnavimo transporto priemonės, kurioms taip pat „ne į sveikatą“ toks kasdienis važiavimas. Informacijos apie planuojamą kelio remonto pratęsimą nerandame. Kokia situacija yra šiuo metu nežinome", - toks elektroninis laiškas pasiekė portalo jonavoszinios.lt redakciją.

Minėta atkarpa priklauso Jonavos rajone įsikūrusiai Šveicarijos seniūnijai. Pastaroji, pasiteiravus apie asfaltavimo darbus, apgailestauja, kad jo dar teks palaukti. 

,,Gaila, bet iš 120 km seniūnijai priklausančių kelių net 60 km vis dar neasfaltuoti.... Todėl suprantamas gyventojų nepasitenkinimas ir noras, kad jų naudojami keliai būtų tvarkingi.

„Jonava-Gaižiūnai“ kelias pagal intensyvumo kriterijus yra prioritetinis, tad ir pradėtas asfaltuoti.

Deja, finansavimo visam keliui pritrūko, todėl likusių kelio atkarpų asfaltavimas įtrauktas į strateginius savivaldybės veiklos planus 2022-2024 metams", - paaiškino Šveicarijos seniūnijos seniūnas Algirdas Paplonskis. 

Asfalto tikėjęsi gyventojai dar turės palaukti

Asfalto tikėjęsi gyventojai dar turės palaukti Asfalto tikėjęsi gyventojai dar turės palaukti Asfalto tikėjęsi gyventojai dar turės palaukti ]]>
jonavoszinios.lt Mon, 18 Oct 2021 08:53:24 +0300
<![CDATA[Diskutuotinoje vietoje automobilį palikę pareigūnai patraukė praeivių dėmesį: ar padarytas nusižengimas?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/diskutuotinoje-vietoje-automobili-palike-pareigunai-patrauke-praeiviu-demesi-ar-padarytas-nusizengimas https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/diskutuotinoje-vietoje-automobili-palike-pareigunai-patrauke-praeiviu-demesi-ar-padarytas-nusizengimas Automobilių aikštelė šalia Jonavoje įsikūrusio ,,LIDL" lyg ir neturėtų kelti problemų vairuotojams - vietos čia apstu, o ir linijos subraižytos aiškiai. Tačiau tarp pastarųjų nuolat kyla ginčai dėl automobilių parkavimo ne tarp specialiai sužymėtų, bet šalia neįgaliųjų vietų - ne kartą diskutuota, kad čia stovinčių transporto priemonių valdytojai bando būti gudresni už gudresnius ir sustoti ten, kur iki parduotuvės įėjimo vos keli metrai.

Dar pernai į tai dėmesį atkreipė portalo jonavoszinios.lt skaitytoja  Violeta. Tuomet pareigūnai paaiškino, kad kiekviena tokia situacija turėtų būti vertinama individualiai, tačiau automobilius aikštelėse reikia parkuoti pagal nubraižytas linijas ir netrukdyti nei kitoms transporto priemonėms, nei pėstiesiems (plačiau skaitykite čia). Visgi, vakar, spalio 14-ąją, aptartoje vietoje užfiksuotas ir pačių jų automobilis, apie tai pranešusiai skaitytojai sukėlęs klausimą, ar pareigūnai elgiasi deramai? 

,,Žinau, kad automobiliai čia taip statomi nuolat. Ir juokinga, ir graudu - vietų pilna, bet savo sėdimųjų pajudinti nesugebama. Dabar čia jau stovi policija. Ar jie tikrai atskubėjo į iškvietimą? Toks pavyzdys, net jei nėra nusižengimo, nuvilia", - tokį prierašą prie atsiųstos nuotraukos pridėjo skaitytoja.

Visgi, anot pačių Kauno apskr. VPK komunikacijos poskyrio atstovų, kuriems buvo perduotos minėtos nuotraukos, pažeidimo čia nėra.

,,Policijos pareigūnai į parduotuvę atvyko atlikti neatidėliotinų procesinių veiksmų aplinkybių patikslinimo medžiagoje pagal jiems pavestą užduotį.

Aplinkybių patikslinimo medžiaga atlikinėjama dėl to, jog vakar  į Kauno apskr. VPK Jonavos r. PK kreipėsi moteris, kuri nurodė, kad jai būnant parduotuvėje iš jos turimos rankinės dingo (galimai buvo pavogta) piniginė su piniginėje buvusiais pinigais, įvairiomis kortelėmis, asmens dokumentais.

Pareigūnai KET nepažeidė, buvo paliktas atstumas, kad atvykę į šalia esančią vietą asmenys galėtų netrukdomai išlipti", - teigia komunikacijos poskyris.

Tačiau panašu, kad aptartos vietos išties lyg medumi pateptos - vos savo darbą atlikę pareigūnai pasišalino, jose ramiai sau pasistatė kiti vairuotojai. 

Diskutuotinoje vietoje automobilį palikę pareigūnai patraukė praeivių dėmesį: ar padarytas nusižengimas?

Diskutuotinoje vietoje automobilį palikę pareigūnai patraukė praeivių dėmesį: ar padarytas nusižengimas? Diskutuotinoje vietoje automobilį palikę pareigūnai patraukė praeivių dėmesį: ar padarytas nusižengimas? Diskutuotinoje vietoje automobilį palikę pareigūnai patraukė praeivių dėmesį: ar padarytas nusižengimas? Diskutuotinoje vietoje automobilį palikę pareigūnai patraukė praeivių dėmesį: ar padarytas nusižengimas? ]]>
jonavoszinios.lt Fri, 15 Oct 2021 08:36:03 +0300
<![CDATA[Mažamečio mama: ,,Ar darželis turi teisę versti vaikus miegoti?"]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/mazamecio-mama-ar-darzelis-turi-teise-versti-vaikus-miegoti https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/mazamecio-mama-ar-darzelis-turi-teise-versti-vaikus-miegoti Vaikų pietų miego darželyje būtinybė - tema, nuolat įžiebianti diskusijas tarp skirtingą požiūrį turinčių suaugusiųjų. Klausimą dėl to kelia ir portalo jonavoszinios.lt skaitytoja Renata, kuri pasakoja, kad jos mažametis yra verčiamas miegoti, nepaliekant jokios galimybės apsispręsti. Moteris teiraujasi, ar  per pietus ilsėtis vaikus raginančios auklėtojos elgiasi teisingai? 

Nesupranta reikalavimo prasmės

,,Neminėsiu, kurį darželį lanko mano vaikas, bet žinau, kad su šia problema susiduria ir kitos mamos. Nesuprantu, kodėl vaikai verčiami miegoti, jei jie to nenori? Ar dėl to, kad auklėtojoms taip paprasčiau? Bet ar tai teisinga vaikų atžvilgiu?", - retoriškai klausė į redakciją paskambinusi skaitytoja.

To paties dar pernai klausė ir kita jonavietė. Tuomet situaciją dėl pietų miego komentavo ir lopšelio-darželio ,,Dobilas" ir lopšelio-darželio ,,Pakalnutė" vadovės, nurodžiusios, kad jų vadovaujamose įstaigose prievartos šiuo klausimu nėra (plačiau skaitykite čia).

Svarbi miego trukmė

Tiek Sveikatos apsaugos ministerija, tiek Ligų prevencijos centro Vaikų sveikatos stiprinimo skyriaus vedėja Daiva Žeromskienė dėl pietų miego būtinybės laikėsi tos pačios pozicijos - pasiteiravus, kiek vaikams yra naudingas pietų miegas, patikinta, kad atsakyti į šį klausimą vienareikšmiškai -  sudėtinga.

D. Žeremonskienė atkreipia dėmesį į tai, kad vaikų dienos režimą ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigose reglamentuojančioje Lietuvos higienos normoje HN 75:2016 „Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programų vykdymo bendrieji sveikatos saugos reikalavimai“  įrašyta, jog vaiko dienos režimas turi atitikti vaiko fiziologinius poreikius, jo amžiaus ypatumus, sveikatos būklę. Reikalavimo būtinai miegoti pietų miegą nėra.

,,Gydytojų nuomone yra ne tiek svarbu, ar vaikas miegos dieną - svarbi yra miego trukmė per parą. Pietų miegas nėra toks svarbus kaip nakties ir per prievartą vaiko guldyti nereikėtų. Tokios taisyklės gali būti, jeigu darželis turi pakankamai patalpų ir žmogiškųjų išteklių pasirūpinti nemiegančiais vaikais, kai kiti miega. Ne visada auklėtojos gali rinktis, nes neturi kur palikti nemiegančio vaiko ir kas jį prižiūrėtų", - kalbėjo specialistė. 

Ragina geranoriškai bendradarbiauti 

D. Žeromskienės teigimu, vaikų miegojimo/nemiegojimo problemą ugdymo įstaigoje reikėtų spręsti tik geranoriškai bendradarbiaujant ir tariantis su šeima, įstaigos vadovais, auklėtojomis. Geriausia būtų leisti vaikui pasirinkti miegos jis darželyje ar ne.

,,Vaikai, kuriems reikia miego, vakare bus pavargę ir suirzę, todėl kitą dieną gal pasirinks miegoti pietų miegą. Bet jei paprašytas vaikas pusvalandį neužmiega, reikėtų leisti jam keltis. Bet reikia paisyti ir darželio galimybių, todėl kartais tai praktikoje įgyvendinti sudėtinga.

Rekomendacijos kiek vaikams reikia miegoti per parą pastaruoju metu keičiasi, jos ne tokios griežtos kaip anksčiau, bet minimali paros miego trukmė yra tokia: 1–2 metų vaikams reikėtų miegoti 11–14 valandų,   3–5 metų – 10–13 valandų, 6–13 metų – 9–11 valandų, 14–17 metų – 8–10", - paaiškino D. Žeromskienė. 

Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Mažamečio mama: ,,Ar darželis turi teisę versti vaikus miegoti?"

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 14 Oct 2021 09:34:53 +0300
<![CDATA[Jonaviečiai: Ką Lenkijos pareigūnai veikia Lietuvos vidury?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavieciai-ka-lenkijos-pareigunai-veikia-lietuvos-vidury https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavieciai-ka-lenkijos-pareigunai-veikia-lietuvos-vidury Jonavietis Dainius teigia, kad  jau keletą kartų Jonavoje teko matyti Lenkijos policijos  automobilius. Vyriškiui įdomu, ką Lenkijos pareigūnai veikia Lietuvos vidury? Kiti rajono gyventojai tvirtina, kad Lenkijos ir itin daug Lietuvos pareigūnų gana dažnai mato ir Ruklos miestelyje.

Kaip yra pranešusi Lietuvos policija, dar rugpjūčio 30-ąją į Lietuvą atvyko ir policijos pareigūnams talkins kolegos iš Lenkijos.

Įgyvendinant tarptautinius teisės aktus 2021 m. rugpjūčio 25 d. pasirašytas Lietuvos policijos generalinio komisaro ir Lenkijos nacionalinės policijos vado susitarimas, pagal kurį 53 Lenkijos policijos pareigūnai 2 mėnesius vykdys misiją Lietuvoje.

Lietuvos ir Lenkijos policijos pareigūnai vykdys užduotis susijusias su nelegalios migracijos prevencija ir užkardymu - jie kartu patruliuos pasienio regionuose, saugos nelegalius migrantus ir atliks kitą kasdienį policijos pareigūnų darbą.

Lenkijos policijos pareigūnai atvyko su savo šalies policijos automobiliais, tarnybinėmis uniformomis ir kita policijos amunicija.

Pagal Vidaus reikalų ministerijos patvirtintą nelegalių migrantų apgyvendinimo planą, migrantai apgyvendinami 5 vietose, viena iš jų – Jonavos rajone esantis Ruklos Pabėgėlių priėmimo centro pastatas ir modulinių namelių stovyklavietė, kur įkurdintos socialiai pažeidžiamiausios grupės, t. y. šeimos su mažais vaikais, besilaukiančios moterys, negalią turintys žmonės.

Esant migrantų bandymų pabėgti iš apgyvendinimo vietų ir dėl to kylančių neramumų, visose  migrantų apgyvendinimo stovyklavietėse sustiprinta apsauga -  skirta daugiau pareigūnų ir patruliavimo ekipažų. Juos saugo Viešojo saugumo tarnybos, policijos, Valstybės sienos apsaugos tarnybos bei Kalėjimų departamento pareigūnai.

Skaitytojų nuotraukoje – Rukloje sustiprintas policijos patruliavimas

Jonaviečiai: Ką Lenkijos pareigūnai veikia Lietuvos vidury?

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 14 Oct 2021 07:57:04 +0300
<![CDATA[Už durų užkištą lankstinuką radusi jonavietė: iš pradžių pamaniau, kad čia koks grasinimas]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/uz-duru-uzkista-lankstinuka-radusi-jonaviete-is-pradziu-pamaniau-kad-cia-koks-grasinimas https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/uz-duru-uzkista-lankstinuka-radusi-jonaviete-is-pradziu-pamaniau-kad-cia-koks-grasinimas ,,Radau už buto durų užkištą lankstinuką, kuris atrodo kraupiai - krauju pasruvęs ir nukryžiuotas Jėzus. Šalia jo dar parašyta: ,,Visa tai aš padariau dėl tavęs". Iš pradžių pagalvojau, kad čia koks nors grasinimas, bet apžiūrėjusi atidžiau supratau, jog jį, ko gero, paliko kokia nors sekta - viduje tekstas apie tikėjimą.

Man įdomu, ar galima tokius lankstinukus palikinėti bet kam? Juk jie vėliau krenta ant laiptinių grindų ir šiukšlina...

Nebenorėčiau daugiau gauti panašios ,,žinutės". Nenorėčiau, kad ją kada rastų mano mažamečiai vaikai,"- savo išgyvenimus nupasakojo Sodų gatvėje gyvenanti Aurelija, pridėdama ir aptarto lankstinuko nuotrauką.

Ne pirmą kartą

Pranešimai apie tokio tipo lankstinukus redakciją pasiekia nebe pirmą kartą - dar pavasarį į tai dėmesį atkreipė kitas skaitytojas (plačiau skaitykite čia).

Tuomet egzorcistas, teologijos mokslų daktaras, Ruklos įgulos karo kapelionas Arnoldas Valkauskas svarstė, kad tai savotiška evangelizavimo forma, kuri orientuota į netikinčiųjų pakvietimą prisijungti prie tikėjimo.

„Galimai tai kažkokia krikščioniška bendruomenė platina skrajutes su Švento Rašto citatomis, kad žmonės susimąstytų. Čia savotiška evangelizavimo forma, kuri kviečia į atgailą, kviečia pagilinti tikėjimą, apsispręsti už tikėjimą Jėzumi, o kas kaip nori, tas taip ją priima. Sekta tai ar tradicinė religinė bendruomenė – nežinia, lankstinuke jie nepasižymėjo, kas tokie yra. Nors abejoju, kad šią informaciją platintų katalikai“, - sako A. Valkauskas.

Ragina elgtis pagarbiai

Anot kapeliono, svarbu tai, kad žmonės radę aptariamus lankstinukus jų neišmėtytų, nes juose cituojamas Šventas Raštas ir ragina pagarbiai elgtis su tikru Dievo žodžiu.

„Jonaviečius raginu pagarbiai elgtis su Švento Rašto citatomis, neišmėtyti lankstinukų, kur papuola, nes, kaip matau, čia cituojamas tikras Dievo žodis. O skrajučių platintojai tai daro iš meilės, ypač Velykiniu laiku, kad žmonės neprarastų tikėjimo. Evangelistai kviečia melstis, tikėti, jie daro gerą darbą, nors ir galėjo prisistatyti, bet nieko blogo tame neįžvelgiu“, -  sako kapelionas.  

Svarbiausia - nešiukšlintų  

Kalbant apie pačių lankstinukų užkišinėjimą už durų, klausimas, ar tai yra teisėta, keltas kone analogiškoje situacijoje, kai savo skelbimus jonaviečiams taip palikdavo viena iš maitinimo įstaigų.

Tuomet Jonavoje dirbantys viešosios tvarkos pareigūnai priminė, kad reklamos įstatymo 13 straipsnio 2 dalyje numatyta, kad draudžiama tiesiogiai teikti reklamą konkrečiam asmeniui, jeigu yra aiškiai išreikštas šio asmens nesutikimas.

,,Mūsų nuomone, jei namo gyventojai nepageidauja gauti reklaminių skrajučių, jie turėtų šią savo valią išreikšti ne tik ant pašto dėžučių parašydami, kad nepageidauja gauti reklamos, bet ir laiptinės skelbimų lentoje iškabinti pranešimą, jog išnešiojama reklama yra nepageidaujama. Tuomet reklamos skleidėjas bus atsakingas už Reklamos įstatymo nuostatų pažeidimą.

Dėl šiukšlinimo reklamos skleidėjo apkaltinti nepavyks, nes jis kaip ir neturi tikslo šiukšlinti, o, kad skrajutės atsiduria ant laiptinės grindų, tai dėl kitų aplinkybių", - aiškino viešosios tvarkos pareigūnai.

Už durų užkištą lankstinuką radusi jonavietė: iš pradžių pamaniau, kad čia koks grasinimas

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 12 Oct 2021 09:17:06 +0300
<![CDATA[Jonavietis Petras: ar bus pratęstas dviračių takas už Varnutės žiočių?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavietis-petras-ar-bus-pratestas-dviraciu-takas-uz-varnutes-ziociu https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavietis-petras-ar-bus-pratestas-dviraciu-takas-uz-varnutes-ziociu Jonavietis Petras portalui jonavoszinios.lt pateikė konkretų klausimą dėl galimybės pratęsti dviračių taką, kuris, deja, anot rašiusiojo, baigiasi ties Varnutės upelio žiotimis.

„Dabartinis dviračių takas prie Neries baigiasi ties Varnutės upelio žiotimis ir toliau tęsiasi kairiuoju upelio krantu. Ar neplanuojama pratęsti tako palei Nerį už Varnutės žiočių link šunų parko?“, - teiravosi Petras.

Deja, bet Jonavos miesto seniūnijos pateiktas atsakymas Petro nenudžiugins.

„Kol kas nėra planų pratęsti dviračių taką iki šunų parko, nes kai kurie privatūs sklypai yra beveik iki  Neries upės ir lieka mažai vietos tako įrengimui“, - rašoma atsakyme.

Belieka tik priminti, jog Jonavoje apstu ir kitų vietų, kuriose gausu dviračių takų. Kaip yra pranešęs Meras Mindaugas Sinkevičius, dviračių takų ilgis Jonavos rajone 2020 m. siekė 88 km ir mūsų savivaldybė pagal šį rodiklį užėmė 4-5 vietas kartu su Panevėžio miestu. Anot mero, tokius duomenis buvo pateikusi Lietuvos statistika ir įvertinus tai, kad dviračių takų tinklas Jonavoje nuolat plečiamas, gali būti, kad šiemet jau turime ir visą 100.

 

Jonavietis Petras: ar bus pratęstas dviračių takas už Varnutės žiočių?

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 07 Oct 2021 16:12:54 +0300
<![CDATA[Vitalijus apie Baldininkų gyvenvietę: Mokyklos ir Geležinkelio gatvės netvarkomos nuo 1945 metų]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/vitalijus-apie-baldininku-gyvenviete-mokyklos-ir-gelezinkelio-gatves-netvarkomos-nuo-1945-metu https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/vitalijus-apie-baldininku-gyvenviete-mokyklos-ir-gelezinkelio-gatves-netvarkomos-nuo-1945-metu „Jau ne vieną kartą aptartos problemos dėl mūsų gyvenvietės, bet niekas nieko nedaro eilę metų“, - pasakojimą pradeda Baldininkų gyvenvietėje gyvenantis Vitalijus, kurio istorija pateikta miesto seniūnijai. Pastarosios atsakymas gyventojams teikia vilčių.  

Vyriškis, pasakodamas apie aptariamą vietovę pabrėžia, kad ji yra tokia pati miesto dalis, kaip ir visa Jonava, tačiau naujos infrastruktūros gyventojai nesulaukia.

„Šaligatviai yra labai tragiškos būsenos. Mokyklos ir Geležinkelio gatvės netvarkomos nuo 1945 metų. Žiemą šaligatviai net nevalomi, nes jų valyt nebeįmanoma. Geležinkelio g. konteineris pastatytas toliau nuo gyvenvietės, iki jo nueiti po lietaus neįmanoma, o ir apšvietimo jokio nėra.

Vaikai iš mokyklos eina važiuojamąja dalimi. Gaunasi pykčiai – vairuotojai pyksta ant pėsčiųjų, pėstieji – ant vairuotojų.

Fabriko gatvėje nedaug autobusų stotelių, bet jos, kažkodėl, nedengtos ir žmonės per lietų turi šlapti. Tuo metu, kai mieste yra gatvės, kurios po du ar tris kartus tvarkytos, mūsų gyvenvietė niekam nerūpi, nors tai yra ta pati miesto dalis“, - tvirtina Vitalijus ir atsiunčia keliolika nuotraukų, kuriose aiškiai matomi ištrupėję šaligatviai, apsemtos gatvės, nedengta autobusų stotelė.

Jonavos miesto seniūnija pateikusi atsakymą teigia, kad Mokyklos ir Geležinkelio gatvės bus įtrauktos į miesto seniūnijos strateginį planą dėl šių gatvių pėsčiųjų takų remonto. Deja, tačiau atsakymo dėl konkrečių darbų kol kas nėra, bet gyventojams įsižiebia viltis, jog gatvių remontas bent įtraukiamas į ateities planus.

Seniūnija pabrėžia, kad Jonavos mieste pradėti stotelių atnaujinimo darbai, tad kada nors eilė prieis ir Fabriko g. Viskas planuojama ir vykdoma pagal tai, kaip žmonės naudojasi visuomeniniu transportu ir kiek ten būna keleivių. Stotelių atnaujinamas derinamas su UAB „Jonavos autobusai“.   

Vitalijus apie Baldininkų gyvenvietę: Mokyklos ir Geležinkelio gatvės netvarkomos nuo 1945 metų

Vitalijus apie Baldininkų gyvenvietę: Mokyklos ir Geležinkelio gatvės netvarkomos nuo 1945 metų Vitalijus apie Baldininkų gyvenvietę: Mokyklos ir Geležinkelio gatvės netvarkomos nuo 1945 metų Vitalijus apie Baldininkų gyvenvietę: Mokyklos ir Geležinkelio gatvės netvarkomos nuo 1945 metų Vitalijus apie Baldininkų gyvenvietę: Mokyklos ir Geležinkelio gatvės netvarkomos nuo 1945 metų Vitalijus apie Baldininkų gyvenvietę: Mokyklos ir Geležinkelio gatvės netvarkomos nuo 1945 metų Vitalijus apie Baldininkų gyvenvietę: Mokyklos ir Geležinkelio gatvės netvarkomos nuo 1945 metų Vitalijus apie Baldininkų gyvenvietę: Mokyklos ir Geležinkelio gatvės netvarkomos nuo 1945 metų Vitalijus apie Baldininkų gyvenvietę: Mokyklos ir Geležinkelio gatvės netvarkomos nuo 1945 metų Vitalijus apie Baldininkų gyvenvietę: Mokyklos ir Geležinkelio gatvės netvarkomos nuo 1945 metų Vitalijus apie Baldininkų gyvenvietę: Mokyklos ir Geležinkelio gatvės netvarkomos nuo 1945 metų ]]>
jonavoszinios.lt Wed, 06 Oct 2021 09:15:49 +0300
<![CDATA[Jonavietė Lina: (Ne)Saugios vaikų žaidimų aikštelės?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonaviete-lina-ne-saugios-vaiku-zaidimu-aiksteles https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonaviete-lina-ne-saugios-vaiku-zaidimu-aiksteles Portalo jonavoszinios.lt pašto dėžutę pasiekė gan išsamus jonavietės Linos laiškas iliustruotas nuotraukomis, kuriame ji dėsto pastebėjimus apie galimai nesaugias vaikų žaidimų aikšteles, įrengtas pagal europinius standartus. Kalbant konkrečiau, ji kaip pavyzdį pateikia žaidimų aikštelę prie laiptų ties Chemikų g. 108 namu. Anot miesto seniūnijos, aptariamos aikštelės įrengimo vizija ir buvo kiek kitokia, nei įprasta.  

„Prisimenu ankstesnę aikštelę iki šios "saugios ir pagal euro standartus" padarymo. Ankstesnėje, net ir trejų metukų vaikai buvo skatinami savarankiškumo ant čiuožyklos užlipti, kurią panaikino ir padarė nežinia ką. Močiutės dabartinėje aikštelėje mažiukų savo anūkų negali nudžiuginti nučiuožti nuo čiuožyklos, nes nei laiptukai nepadaryti, o turėklai aukšti, mažiukai nepasiekia, kalnas status, maži negali užlipti, o ir tėvai ne visi sugeba užlipti.

Supynės seniau buvo, bet atnaujinus aikštelę buvo panaikintos ir padaryti batutai vietoj jų. Tačiau dažnai plyštantiems batutams sugebėjo į jų vietą atgal sūpynes grąžinti. Tiesa, kodėl jos buvo panaikintos, neaišku. Bet laiško priežastis nepasakoti kokia buvo aikštelė prieš tai, o kokios siaubingos būklės ji yra padaryta nauja pagal euro reikalavimus. Negana to, kad aikštelės vieta yra prie laiptų, kur srautas šeimų praeina didelis - aikštelė pastatyta per maža. Nors vietos praplėsti tikrai dar yra.

Supynė viena kūdikiams ir viena didesniems vaikams. Eiles būna prie jų kaip prie dešros rusų laikais. Kodėl penkių didesniems negali pastatyti. Juk pasisupti visi mėgsta. Čiuožykla irgi, negana, kad nepraktiška, tai dar ir nesaugi. Traukinukas irgi baisu pašinų prisirinkti.

Kraštuose aplink visą aikštelę iškilimai, kurių paskirtis iki dabar neaiški. Bet jei šokinėti, tai danga šiaip labai slidi. Karstyklių mažai. Smėlio dėžė nebuvo papildyta smėliu.

Nereikia nurašyti karantinui. Nes kaip tik dabar mažiau išlaidų turi. Nei daugiausiai lankoma aikštele netvarkoma, nes skylių krūva ir tarpų, kur bėgdamas vaikas gali ir susižeisti, bet ir tvenkinys žiauriai apleistas, net žolių iš baseino ir "varlinyko" krantų neišrauna. Gi niekas nesako visa tvenkinį nusausint. Bet visur randa pasiteisinimų valdžia. Jau prieš 2 metus dėl tvenkinio buvo rašyta ir nieko - tuoj pelkė bus.

O aikštelę savivaldybė, manau, turėtų ir atsiradus gedimams patvarkyti. Tai tiek, tikiuosi tema bus verta dėmesio, nes nuotraukos kalba už save“, - rašo Lina ir atsiunčia kelias laišką papildančias nuotraukas.

Moters laiškas su visais pastabėjimais perduotas Jonavos miesto seniūnijai, kuri atsakydama nedaugžodžiavo, tik patikino, kad dėl atsilupusios guminės dangos aikštelėje prie Chemikų g. 108-ojo namo informacija perduota aikštelę stačiusiems rangovams ir tikimasi, kad šiais metais orai leis ją sutvarkyti.

Beje teigiama, kad aptariama aikštelė pastatyta dar 2015 metais. Jos buvo tokia vizija, kad įrengti kitokią, nei standartinės.

 

Jonavietė Lina: (Ne)Saugios vaikų žaidimų aikštelės?

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 05 Oct 2021 10:16:15 +0300
<![CDATA[Sunerimo dėl balkone išperėtų balandžių: ,,Renovaciją atliekantys darbininkai pagrasino išmesti juos"]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/sunerimo-del-balkone-isperetu-balandziu-renovacija-atliekantys-darbininkai-pagrasino-ismesti-juos https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/sunerimo-del-balkone-isperetu-balandziu-renovacija-atliekantys-darbininkai-pagrasino-ismesti-juos Mieste renovuojant vis daugiau daugiabučių, gyventojau jau ne pirmą kartą kelia klausimą apie namų sienų plyšiuose ar balkonuose perinčių paukščių saugumą. Šįkart į portalą jonavoszinios.lt paskambino skaitytoja Regina, kuri neslėpė nerimo dėl jos buto balkone gyvenančių balandžių jauniklių.

Bijo dėl jauniklių

,,Turiu butą, kuriame šiuo metu negyvenu. Jis turi balkoną, kuris, deja, yra neįstiklintas. Po renovacijos, tai bus ištaisyta, tačiau kol butas negyvenamas, jo balkone įsikūrė balandžiai. Su vyru visaip bandėme juos vaikyti - įrengėme plėšrius paukščius primenančias statulas, tačiau balandžių tai neišgąsdino ir vieną dieną, atvykusi apžiūrėti buto, balkone radau staigmeną - mažus balandžiukus.

Žinoma, tai nepradžiugino, bet dar labiau nepradžiugino renovaciją atliekančio darbininko žodžiai - jis pasakė, kad balkonas turi būti iškraustytas, o balandžiai - kenkėjai. Suprask, kad turėčiau kažką su jais padaryti. Vienas dar puse lūpų užsiminė, kad jie gali pasirūpinti ,,naujais gyventojais".

Norėjau pasiteirauti, ar darbininkai gali reikalauti tiesiog išmesti paukščiukus? Nežinau, kur kreiptis, bet nenoriu, jog jiems kas nutiktų", - teigė skaitytoja.

Saugo valstybė

Susiekus su Aplinkos apsaugos departamentu, akcentuota, kad visi paukščiai yra saugomi valstybės. 

,,Balandis yra toks pat valstybės saugomas paukštis kaip ir kiti. 

Lietuvos Respublikos gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo 4 str. 2 d. gyvūnų gąsdinimas, sužeidimas ar nužudymas, išskyrus teisės aktuose numatytus atvejus laikomas žiauriu elgesiu su gyvūnais", - teigė departamentas.

Gali grėsti rimti nemalonumai

Pridurta, jog už žiaurų elgesį su gyvūnais ir gyvūnų kankinimą asmenys traukiami administracinėn ar baudžiamojon atsakomybėn.


,,Jeigu yra susuktas lizdas, o jame – kiaušiniai ir jaunikliai – tai lizdo liesti niekas neturi teisės.
Priešingu atveju gali būti nustatyta žala gamtai ir kaltininkai, kurie turėtų atsakyti už pasekmes. Šiuo atveju reikėtų išlaukti kol jaunikliai paliks lizdą", - paaiškino departamentas.

Kilus įtarimams dėl gyvūnų ar paukščių saugumo, visada gali pranešti ne tik aplinkosaugininkams, bet ir policijos pareigūnams.

Asociatyvi archyvo nuotr.

Sunerimo dėl balkone išperėtų balandžių: ,,Renovaciją atliekantys darbininkai pagrasino išmesti juos"

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 21 Sep 2021 12:21:47 +0300