Jonavos žinių naujienos https://www.jonavoszinios.lt/naujienos Jonavos rajono naujienos lt <![CDATA[Moteris kaltina Jonavos ligoninę aplaidumu dėl senelio nepriežiūros patyrus traumą, įstaiga pradėjo vidaus auditą]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/moteris-kaltina-jonavos-ligonine-aplaidumu-del-senelio-neprieziuros-patyrus-trauma-istaiga-pradejo-vidaus-audita https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/moteris-kaltina-jonavos-ligonine-aplaidumu-del-senelio-neprieziuros-patyrus-trauma-istaiga-pradejo-vidaus-audita Senolis du kartus kreipėsi dėl patirtos traumos  

Anot laišką portalo redakcijai atsiuntusios moters, Jonavos ligoninės Priėmimo - skubiosios pagalbos skyrių ji kaltina aplaidumu dėl galimos jos 70-mečio senelio nepriežiūros. Jonavietė pasakoja, kad pacientas du kartus kreipėsi su trauma, tačiau nebuvo tinkamai apžiūrėtas ir gydomas.  

,,Mano senelis, 70 metų amžiaus, birželio 12-ąją pirmą kartą kreipėsi į Jonavos ligoninę su sužalota ranka, kurios po insulto nebevaldo. Deja, ligoninės personalas ne tik netinkamai apžiūrėjo pacientą, bet ir nepasiūlė jokio gydymo, net skausmą malšinančių vaistų ar pleistro žaizdai užklijuoti. Kyla klausimas, už ką mokami atlyginimai šiems medikams, jei jie tik sėdi ant kėdžių, gurkšnoja kavą ir nevykdo savo pareigų? 

Praėjus dviem savaitėms nuo pirmojo vizito, birželio 26-ąją senelis vėl buvo priverstas kreiptis į ligoninę, nes jo rankos būklė pablogėjo. Šį kartą buvo iškviestas chirurgas, kuris nustatė rimtą ligą, kurios anksčiau nepastebėjo. Buvo trūkusi sausgyslė ir išsiliejęs kraujas. Apžiūrėjo, sutvarstė ir paleido. Ligoninės personalas, vietoj to, kad atsiprašytų už ankstesnį aplaidumą, pradėjo priekaištauti seneliui, kad jis atvyko antrą kartą dėl to paties atvejo. Dvi seselės netgi elgėsi itin nepagarbiai ir rėkė ant paciento bei jo sūnaus, kuris abu kartus ir atvežė senelį į priimamąjį.  

Tokį Jonavos ligoninės personalo elgesį vertinu kaip neprofesionalų ir nepriimtiną. Vietoj to, kad teiktų pagalbą ir rūpestį pacientams, jie dirba ,,surūgusiais" veidais, demonstruoja abejingumą ir netgi agresiją. Raginu ligoninės vadovybę imtis atitinkamų priemonių ir užtikrinti, jog pacientams būtų teikiama kokybiška medicininė pagalba bei pagarbus elgesys. Tokie aplaidūs ir neprofesionalūs gydytojai bei slaugytojai neturėtų dirbti su pacientais", - rašė moteris. 

Laiško autorė birželio 30-ąją patikslino,  kad seneliui pablogėjo, ranka ištino ir supūliavo, jis bus vežamas į Kauną.   

Pradėjo auditą  

VšĮ ,,Jonavos ligoninėje” pradėtas situacijos tyrimas – bus atliktas vidaus auditas.  

,,Labai apgailestaujame dėl pacientės patirties. Gauto rašto pagrindu pradėtas vidaus auditas, tad informuosime apie jo rezultatus jam pasibaigus. 

Mes siekiame, kad ligoniai gautų pilnavertes paslaugas, tačiau pabrėžiame, kad pagal esamą tvarką, reglamentuojamą Sveikatos apsaugos ministerijos lygmeniu, pacientai turėtų būti apžiūrimi Šeimos gydytojo”, - rašoma VšĮ Jonavos ligoninės administracijos atsakyme. 

Moteris kaltina Jonavos ligoninę aplaidumu dėl senelio nepriežiūros patyrus traumą, įstaiga pradėjo vidaus auditą

Moteris kaltina Jonavos ligoninę aplaidumu dėl senelio nepriežiūros patyrus traumą, įstaiga pradėjo vidaus auditą ]]>
jonavoszinios.lt Tue, 02 Jul 2024 13:00:21 +0300
<![CDATA[Skaitytoja ieško pagalbos: kodėl netvarkomi prastos būklės laiptai Žemaitės ir Vilties g.?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/skaitytoja-iesko-pagalbos-kodel-netvarkomi-prastos-bukles-laiptai-zemaites-ir-vilties-g https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/skaitytoja-iesko-pagalbos-kodel-netvarkomi-prastos-bukles-laiptai-zemaites-ir-vilties-g Prieš keletą dienų į ,,Jonavos žinių” redakciją kreipėsi skaitytoja, susirūpinusi Vilties ir Žemaitės g. esančių laiptų būkle.  

Moteris rašė (kalba taisyta – red. past.): ,,Kodėl visi laiptai Vilties, Žemaitės gatvėje, esantys arčiau antro tvenkinio yra tragiški? Su vežimu nuvažiuoti neįmanoma. Nejaugi čia tvarkyti nereikia? Su kūdikiu nusileisti prie tvenkinio yra neįmanoma, reikia važiuoti per aplinkui." Pranešimas papildytas ir nuotraukomis.

Su šiuo klausimu kreipėmės į Jonavos rajono savivaldybę ir Jonavos seniūniją. Šiandien situaciją pakomentavo Jonavos miesto seniūnijos seniūnė Eglė Pinkevičienė: 

,,Šie laiptai priklauso daugiabučių Vilties g. 31A ir Žemaitės g. 20 daugiabučių teritorijoms. Daugiabučių teritorijos tvarkomos pagal Jonavos rajono savivaldybės tarybos sprendimu patvirtintą sąrašą. Prioritetas teikiamas renovuotų namų teritorijoms“. 

Prie atsakymo prisegtas ir laiške minimas Jonavos rajono savivaldybės miesto daugiabučių namų tvarkytinų teritorijų sąrašas 2022–2024 metams, patvirtintas Jonavos rajono savivaldybės tarybos 2021 m. lapkričio 25 d. sprendimu Nr. 1TS-182 

Į šį sąrašą įtrauktos abiejų minimų daugiabučių teritorijos. Kadangi po šių metų sąrašas jau bus atnaujinamas, paprašėme patikslinimo, ar gali būti, jog dar šiemet įvyks gyventojos pageidaujami pokyčiai.

Eglė Pinkevičienė patikslino, kad per metus daugiabučių kiemų remontui skiriama mažiau lėšų nei reiktų patenkinti realiai egzistuojantį poreikį. Tad sąraše esantys ir šiemet nesuremontuoti kiemai bus perrašomi į tolimesnius laukiančiųjų sąrašus. Anot seniūnės, visas kiemų dalis (laiptus, šaligatvius ir t.t.) stengiamasi rekonstruoti kompleksiškai, įgyvendinant namų ir kiemų renovacijos darbus.

Todėl artimiausiu metu minėtų laiptų atnaujinimas nenumatytas. 

Primename, kad visada laukiame Jūsų pastabų, komentarų ir klausimų, į kuriuos padėsime rasti atsakymus. Rašykite mums el.p. redakcija@jonavoszinios.lt arba palikite žinutę www,jonavoszinios.lt skiltyje ,,Pranešk”. 

Skaitytoja ieško pagalbos: kodėl netvarkomi prastos būklės laiptai Žemaitės ir Vilties g.?

Skaitytoja ieško pagalbos: kodėl netvarkomi prastos būklės laiptai Žemaitės ir Vilties g.? Skaitytoja ieško pagalbos: kodėl netvarkomi prastos būklės laiptai Žemaitės ir Vilties g.? Skaitytoja ieško pagalbos: kodėl netvarkomi prastos būklės laiptai Žemaitės ir Vilties g.? Skaitytoja ieško pagalbos: kodėl netvarkomi prastos būklės laiptai Žemaitės ir Vilties g.? ]]>
jonavoszinios.lt Mon, 01 Jul 2024 15:15:37 +0300
<![CDATA[Jonavietis nepatenkintas Dalyvaujamojo biudžeto konkurso rezultatais: pateikiame savivaldybės atsakymą ir visuomenės nuomonę]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavietis-nepatenkintas-dalyvaujamojo-biudzeto-konkurso-rezultatais-pateikiame-savivaldybes-atsakyma-ir-visuomenes-nuomone https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavietis-nepatenkintas-dalyvaujamojo-biudzeto-konkurso-rezultatais-pateikiame-savivaldybes-atsakyma-ir-visuomenes-nuomone Birželio 20 d. per portalo jonavoszinios.lt skiltį ,,Pranešk” į redakciją kreipėsi skaitytojas, teiraudamasis apie balsavimo už dalyvaujamojo biudžeto projektus tvarką seniūnijose. Skaitytojo laiškas (kalba netaisyta – red. past.): 

,,Noriu iškelti klausimą dėl balsavimo už seniūnijų projektus. Jau ne pirmus metus kyla abejonių ar sąžiningai jis vyksta ar seniūnijos dirba skirtingai? Po visą rajoną buvo pasklidę balsų rinkėjai su anketomis ir kai kurios seniunijos atsisakė fiksuoti tokius balsus, liepė pagal tvarką atvykti pačiam žmogui. O kitos sėkmingai susifiksavo, nesant balsuotojo. 

Tai kurios seniūnijos yra teisios? Pačios prabalsuojančios, ar tos, kurios negalinčių balsuoti el. būdu laukia seniūnijoje? 

Gal galite pasidalinti skaičiais, kiek balsų seniūnijose buvo surinkta el.būdu, o kiek popierinėmis anketomis ir suvesta seniunijų darbuotoju? Laukiu atsakymo.” 

Užklausą nusiuntėme Jonavos rajono savivaldybei ir gavome atsakymą: 

,,Balsavimas už dalyvaujamojo biudžeto projektus vyko dvi savaites ir buvo pratęstas dar penkias dienas dėl balsavimo pradžioje kilusių techninių nesklandumų balsuojant mobiliąja programėle. Norime pabrėžti, kad daugiau jokių nesklandumų ar gyventojų skundų dėl balsavimo tvarkos nesulaukėme. 

Balsavimo tvarka visose seniūnijose yra vienoda, o visi ne internetu gauti gyventojų balsai suvedami į elektroninę sistemą, kurioje fiksuojami balsavusio asmens duomenys ir deklaruota gyvenamoji vieta – Jonavos rajonas.” 

Redakcija, remdamasi Dalyvaujamojo (pilietinio) biudžeto programos įgyvendinimo tvarkos aprašo IV skyriaus 4 punktu, patikslina galimus balsavimo būdus:  

,,Balsavimas organizuojamas dviem būdais: elektroniniu būdu Savivaldybės interneto svetainėje www.jonava.lt ir popieriniu būdu Skelbime nurodytose vietose, užpildant Balsavimo biuletenį.”

2024 m. gegužės 27 d. Jonavos rajono savivaldybės interneto svetainėje pateiktame skelbime nurodyta, kad „Nesinaudojantys paminėtomis (elektroninėmis - red. past.) priemonėmis gali kreiptis į savo gyvenamosios vietos seniūniją, ten gausite apklausos lapą, kuriame tereiks pažymėti jums patikusius projektus, pasirašyti gautą dokumentą ir atiduoti jį seniūnijos darbuotojui. Ateidami į seniūniją nepamirškite turėti asmens dokumento, įrodančio, kad esate Jonavos rajono gyventojas”. 

Taigi už projektus balsus jonaviečiai galėjo atiduoti el. būdu arba užpildę popierines anketas. Alternatyvių balsavimo būdų Jonavos rajono savivaldybės patvirtintoje tvarkoje ir publikuotame skelbime nenumatyta, tačiau pildyti anketą ne seniūnijos patalpose taip pat nėra draudžiama.

Susimodeliuoja situacija, kad atsisakymas priimti balsus - savarankiškas seniūnijų sprendimas, kurio pagrįstumu, remianti galiojančia tvarka, galima suabejoti. 

Matydami situacijos painumą, kreipėmės ir į savo skaitytojus, prašydami atsakyti, ar juos tenkina balsavimo už Dalyvaujamojo biudžeto projektus tvarka ir rezultatai. Savo nuomonę birželio 20 - 28 dienomis išreiškė 101 skaitytojas.

36 proc. balsavusių pažymėjo apklausos langelį ,,Esu nusivylęs rezultatais, manau, kad balsavimas nėra skaidrus"

29 proc. manė, kad ,,balsavimas skaidrus ir rezultatai puikūs"

15 proc. teigė abejojantys rezultatų skaidrumu ir beveik tiek pat  neturėjo nuomonės šia tema

Likusi dalis, 7 proc. pasirinko atsakymą ,,Nesu tikras (-a), kad rezultatai skaidrūs, esu girdėjęs apie daromą įtaką balsavimui"

Apklausos rezultatai nėra reprezentatyvūs, tik žvalgomieji, tad jie negali būti interpretuojami apibendrintai. 

Primename, kad visada laukiame Jūsų pastabų, komentarų ir klausimų, į kuriuos padėsime rasti atsakymus. Rašykite mums el.p. redakcija@jonavoszinios.lt arba palikite žinutę www,jonavoszinios.lt skiltyje ,,Pranešk”. 

Jonavietis nepatenkintas Dalyvaujamojo biudžeto konkurso rezultatais: pateikiame savivaldybės atsakymą ir visuomenės nuomonę

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 01 Jul 2024 14:45:03 +0300
<![CDATA[Pagalbos šauksmas iš Rimkų: paukščiai žūsta įsipainioję daugiabučio tinkle  ]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/pagalbos-sauksmas-is-rimku-pauksciai-zusta-isipainioje-daugiabucio-tinkle https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/pagalbos-sauksmas-is-rimku-pauksciai-zusta-isipainioje-daugiabucio-tinkle ,,Bandžiau ieškoti pagalbos per tarnybas, bet visur gavau atsakymą, kad jos tuo neužsiima. Nei aplinkosauga, nei 112. Gyvūnų gerovės tarnybai prisiskambinti net nepavyko. 

Rimkuose, P. Vaičiūno gatvės 4-jame name, antroje laiptinėje turime problemą: laiptinės balkonai uždengti tinklu, kuriame - mirštantys ir pūvantys balandžiai. Taip pat ir gyvų jų ten nemažai turim. 

Pridedu nuotraukas, situacija aiški", - rašė Evelina.  

Lietuvoje apstu balandžių mylėtojų, kurie visą savo laisvalaikį skiria dekoratyvinių, sportinių, veislinių ar kitokių rūšių balandžių auginimui ir priežiūrai, tačiau miesto balandžiai ne visiems susižavėjimą keliantis paukštis.  

Nors aplinkosaugininkai saugo visas laukinių paukščių rūšis, tačiau balandžiai įvardijami kaip kenkėjai. Žmonės, kurių balkonuose ar pastogėse paukščiai susisuka lizdus, dažnai kenčia nuo kailiavabalių, kandžių, blusų, blakių ar net paukštinių erkučių. Paukščių išmatomis apteršti pastatai tikrai nesukelia estetinio pasigėrėjimo. Be to, paukščių išmatos kenkia pastato konstrukcijoms: užkemšami lietvamzdžiai, išmatose esančios medžiagos sukelia koroziją.

Apsisaugoti nuo paukščių gana sudėtinga, tačiau žmonės išbando įvairias priemones: baidykles, balionus, spyglius, juostas, lipdukus ant langų ir jau skaitytojos minėtus tinklus.  

Anot daugiabučius namus prižiūrinčios įmonės ,,Jonavos paslaugos”, daugiabučiuose tinklai įrengiami gyventojų sprendimu.  

,,Šis atsakymas yra daugelyje vietų susijęs su gyventojų priimtais sprendimais ir finansais, nes ne kas kitas, bet butų savininkų dauguma (50+1) turėtų nuspręsti, kaip esamoje  situacijoje  elgtis. Iš bendrojo naudojimo objektų administratoriaus pusės, galima būtų vertinti, kad tai statinio priežiūros privalomoji priemonė, o situacija kenkianti žmogaus sveikatai ir higienai, tai  bendro naudojimo patalpos turėtų būti išvalomos, tvarkomi ar naujai perkabinami tinklai, darbų apmokėjimą pateikiant gyventojams į sąskaitas.  

Bet žiūrint atsakingiau, taupant gyventojų laiką ir nedidinant finansinės naštos, kad nereiktų valyti kelis kartus, mes manome, kad šiuo metu būtina pašalinti esamus tinklus, o valymą atidėti vėlesniam laikui, į namo renovacijos pabaigą, kurios metu yra numatytas apsisaugojimo nuo paukščių priemonių įrengimas”,- teigia UAB ,,Jonavos paslaugos” l.e.p. direktoriaus pavaduotojas daugiabučių namų administravimui Romualdas Dautartas.

Pagalbos šauksmas iš Rimkų: paukščiai žūsta įsipainioję daugiabučio tinkle  

Pagalbos šauksmas iš Rimkų: paukščiai žūsta įsipainioję daugiabučio tinkle   Pagalbos šauksmas iš Rimkų: paukščiai žūsta įsipainioję daugiabučio tinkle   Pagalbos šauksmas iš Rimkų: paukščiai žūsta įsipainioję daugiabučio tinkle   Pagalbos šauksmas iš Rimkų: paukščiai žūsta įsipainioję daugiabučio tinkle   Pagalbos šauksmas iš Rimkų: paukščiai žūsta įsipainioję daugiabučio tinkle   Pagalbos šauksmas iš Rimkų: paukščiai žūsta įsipainioję daugiabučio tinkle   Pagalbos šauksmas iš Rimkų: paukščiai žūsta įsipainioję daugiabučio tinkle   ]]>
jonavoszinios.lt Fri, 28 Jun 2024 09:24:31 +0300
<![CDATA[Jonas apie Jonavos Jonines: kodėl geriausios dalys lieka už ekrano?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonas-apie-jonavos-jonines-kodel-geriausios-dalys-lieka-uz-ekrano https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonas-apie-jonavos-jonines-kodel-geriausios-dalys-lieka-uz-ekrano Portalo redakcija sulaukė Jonu pasivadinusio skaitytojo laiško, kuriame jis išdėsto savo pastebėjimus dėl tiesioginės Joninių Jonavoje transliacijos. Skaitytojas teiraujasi, kodėl geriausios dalys lieka už ekrano? Jonavos kultūros centras pateikia atsakymą. 

Šventė graži, bet geriausia dalis - už kadro

,,Jau po Joninių, bet vis norisi pasidalinti įspūdžiais po praėjusios Joninių šventės Jonavoje. Šventė graži, kaip visuomet. Tačiau ,,kasmetinis spjūvis'' į ekranus tiems, kurie šią šventę stebi iš toliau (ją kasmet transliuoja YouTube kanale Jonavos kultūros centras). Ką turiu omenyje? Kaip sakoma, geriausioje dalyje, t.y., kviestinių žvaigždžių koncertų metu pasirodo užrašas -,,atlikėjo(ų) pageidavimu programa netransliuojama gyvai...'' 

Žinoma ne visų, tačiau kiekvienais metais šventės organizatoriai tokių ,,prigriebia''- ar tai būtų Vaidas Baumila, Mantas Jankavičius. Šiais metais geras porą valandų ,,špygą'' ekranams rodė grupė ,,The Roop'' ir J. Jarutis. Gal tai niekinga smulkmena, tačiau kam tuomet šventę aplamai transliuoti, jeigu vieną ar kitą pasirodymą reikia slėpti? Ką tai keičia? Ar tai vadinama pagarba atlikėjų gerbėjams? Įdomu, kaip jiems patiktų, jei užgrojus vienai ar kitai dainai ,,jų pageidavimu'' televizijos ekrane, aš tiesiog geriau perjungiu kanalą, nes nenoriu matyti, ar išeinu iš gyvo koncerto... Tai yra viešas renginys, o ne kažkoks anoniminis klubas. Būtų įdomu sužinoti iš visų pusių, kodėl taip yra.  Ar būtų įmanoma?", - teiraujasi Jonas. 

Autorinės teisės ir atlikėjų pageidavimai

Joninių Jonavoje organizatorius, Jonavos kultūros centras pateikia konkretų paaiškinimą į skaitytojo keltus klausimus.  

,,Tiesioginės transliacijos į socialinius tinklus bei YouTube kanalą, gana dažnai neleidžia patys atlikėjai.  Tai yra autorinės teisės ir atlikėjų pageidavimai, kurių turime laikytis. Joninių šventėje tokius pageidavimus pareiškė  grupė „The Roop“ bei atlikėjas Justinas Jarutis", - teigia Jonavos kultūros centro Direktoriaus pavaduotoja kultūrinei veiklai Jurgita Serapinė.

Jonas apie Jonavos Jonines: kodėl geriausios dalys lieka už ekrano?

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 27 Jun 2024 14:28:28 +0300
<![CDATA[Rimkų seniūnaitijos seniūnaitė dalinasi šiurpia istorija ir kraupiais vaizdais: aptikti nugaišę čiurliai]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/rimku-seniunaitijos-seniunaite-dalinasi-siurpia-istorija-ir-kraupiais-vaizdais-aptikti-nugaise-ciurliai https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/rimku-seniunaitijos-seniunaite-dalinasi-siurpia-istorija-ir-kraupiais-vaizdais-aptikti-nugaise-ciurliai Birželio 21-osios rytą Jonavos miesto Rimkų seniūnaitijos seniūnaitė Ramunė Vaičiulytė savo socialinio tinklo Facebook paskyroje pasidalijo šiurpia istorija ir kraupiais vaizdais. Dėl aptiktų nugaišusių čiurlių ir galimo aplinkosauginio pažeidimo stipriai sureagavo gyventojai, pranešę apie tai bendruoju pagalbos numeriu 112, į situaciją reagavo ir daugiabučius administruojanti įmonė. 

 Atvėrus visas fasado plyteles rastume ,,čiurlių kapinyną"

Dalinamės su savo skaitytojais paviešintu seniūnaitės Ramunės Vaičiulytės įrašu. 

,,Turbūt, nieko nėra baisiau nei mirti kančiose, be galimybės ištrūkti⁉️

Vakarykštis vakaras, nebuvo toks, kokio buvo galima tikėtis, po visų dienos darbų... 

Galima sakyti, dar tik "šviežiai" renovuotas daugiabutis, bet jau spėjo ir tikrai dar spės čiurlių ir kitų paukščių gyvybių nusinešti, tikrai ne vieną, ir ne kelias. 

Kaip visada, visi viską girdi, kad kažkas sienose trankosi, bet taip niekas nieko ir nedaro. O kad už šių gražių, renovuoto namo plytelių, kiekvieną dieną, baisiose kančiose, negalėdami ištrūkti, miršta kelias dešimtis čiurlių, greičiausiai nei vienam, renovuoto namo gyventojui net nerūpi.

Rasti trys nugaišę čiurliai po viena fasado plytele, bet, kaip matome, plytelių yra daug ir po jomis, taip pat yra čiurlių gaišenos. Atvėrus visas fasado plyteles rastume ,,čiurlių kapinyną". 

Bet ar tai yra normalu, kad po daugiabučio renovacijos, sienose, bandydami įnirtingai ištrūkti arba įkalinti iš bado nugaišta kelias dešimtis čiurlių? Negi ir kituose Lietuvos miestuose yra tokia pati situacija?

Suprantu, kad nors čiurliai ir nepriskiriami nykstančioms  Lietuvoje rūšims, bet tai vis tiek yra gyvybė, kuri negali ir neturi žūti beprasmiškose kančiose", - rašė Ramunė Vaičiulytė bei patikslino, jog kalba vyksta apie Chemikų gatvės 13-ąjį daugiabutį. 

Pranešta specialioms tarnyboms

Į šią seniūnaitės istoriją sureagavo neabejingi asmenys, kurie apie galimą aplinkosauginį pažeidimą pranešė ir bendruoju pagalbos numeriu 112.

,,Taip, toks pranešimas šiandien gautas. Skambinta visai neseniai – 10.41 val. Nurodyta Facebook paskyra, kurioje yra paviešinta ši informacija", - teigė Bendrojo pagalbos centro atstovė viešiesiems ryšiams Vilma Juozevičiūtė.

Bendrovė ,,Jonavos paslaugos" taip pat suskubo reaguoti, prašydama komentarą po seniūnaitės įrašu.

,,Sveiki, esame informuoti apie problemą ir ją žinome. Šis daugiabutis pernai metais pavasarį baigtas renovuoti, o pagrindinė problema yra ta, kad čiurliai galimai patenka per paliktas ventiliacijos angas, kurios turi būti daugiabutyje. Čiurliai nebuvo uždaryti angose. Ieškome sprendimų ir gyventojų taip pat prašome stebėti čiurlius, galbūt gyventojai pastebės per kur tiksliai patenka čiurliai į fasado vidų. Turint daugiau informacijos siųskite ją el. paštu: info@jonavospaslaugos.lt

Norime pastebėti, kad mes esame namo administratorius, ne rangovas, tačiau rangovas, kuris renovavo šį daugiabutį užbaigė darbus ir modernizacija atitinka visus reikalavimus, bet čiurliai kažkokiu būdu vis tiek patenka į vidų. Mums lygiai taip pat kaip ir visiems gyventojams rūpi čiurlių gerovė, ieškome sprendimų, tikime, kad kartu su gyventojais juos rasime",- rašė UAB ,,Jonavos paslaugos". 

Primenama

Dėl pastebėto pažeidimo, kai naikinami čiurlių lizdai, reikėtų kreiptis į Aplinkos apsaugos departamentą.

Lietuvoje saugomos visos laukinių paukščių rūšys. Saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių įstatymas draudžia paukščius tyčia žudyti, pažeisti ar naikinti paukščių lizdus ar kiaušinius. Čiurliai pasirodo Lietuvoje gegužės mėnesį ir peri jauniklius daugiabučių pastogėse iki rugpjūčio, kai jie išskrenda į šiltus kraštus žiemoti. Aplinkos ministerija ragina planuojant renovaciją darbams numatyti paukščiams pavojaus nekeliančią datą.

Nuo 2022 metų pabaigos Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programa leidžia gauti valstybės paramą daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) projektams, kuriuose numatytos įrengti čiurlių ir (ar) kitų paukščių rūšies reikalavimus atitinkančios dirbtinės lizdavietės.    

Rimkų seniūnaitijos seniūnaitė dalinasi šiurpia istorija ir kraupiais vaizdais: aptikti nugaišę čiurliai

Rimkų seniūnaitijos seniūnaitė dalinasi šiurpia istorija ir kraupiais vaizdais: aptikti nugaišę čiurliai Rimkų seniūnaitijos seniūnaitė dalinasi šiurpia istorija ir kraupiais vaizdais: aptikti nugaišę čiurliai Rimkų seniūnaitijos seniūnaitė dalinasi šiurpia istorija ir kraupiais vaizdais: aptikti nugaišę čiurliai Rimkų seniūnaitijos seniūnaitė dalinasi šiurpia istorija ir kraupiais vaizdais: aptikti nugaišę čiurliai ]]>
jonavoszinios.lt Fri, 21 Jun 2024 11:17:55 +0300
<![CDATA[A. Kulviečio g. gyventojas: ,,Ar šio kvartalo vaikai yra užmiršti?"]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/a-kulviecio-g-gyventojas-ar-sio-kvartalo-vaikai-yra-uzmirsti https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/a-kulviecio-g-gyventojas-ar-sio-kvartalo-vaikai-yra-uzmirsti Birželio 16 d. į redakcijos skiltį ,,Pranešk" atkeliavo žinutė, kurioje skaitytojas išsakė savo nuomonę apie A. Kulviečio kvartale esančių sporto aikštelių bei laisvalaikio zonų situaciją ir teiravosi, ar yra konkrečių planų remontuoti vienintelę čia esančią krepšinio aikštelę.  

Skaitytojo laiškas (kalba taisyta – red. past.):

,,Rašau Jums norėdamas sužinoti ar A. Kulviečio g. esančią krepšinio aikštelę yra planuojama sutvarkyti? Ar tai yra užmiršta vieta? Aikštelė yra tragiška ir kuo toliau, tik blogiau. Pats gyvenu čia 24 metus ir per tą laiką buvo keistos tik krepšinio lentos. Į krepšinio žaidimų aikštelės dangą nebuvo kreipiama dėmesio: aikštelė nelygi, vienoje pusėje yra nuokalnė, o ir duobių daug. Šita aikštelė yra vienintelė A. Kulviečio kvartale, kur yra dvi krepšinio lentos. Apie kitas krepšinio lentas šiame kvartale net nešneku, nes jos yra tragiškos, neįmanoma žaisti. Daug vaikų, kurie gyvena aplinkui ateina į šią aikštelę, nes ji yra vienintelė.  

Visuose kituose rajonuose yra įrengtos tvarkingos aikštelės. Ar šito rajono vaikai yra užmiršti? Taipogi šalia yra papildoma aikštelė, kurioje būtų galima įrengti treniruoklius ir skatinti jaunimą sportuoti, nes irgi niekur Kulviečiuose jų nėra, o kituose rajonuose yra. Šalia yra ir vaikų smėlio dėžė, bet ji visiškai neatitinka žodžio smėlio ,,dėžė”, nes ten tiesiog yra iškasta duobė." 

Birželio 19 d. gavome Jonavos r. savivaldybės atsakymą, kuriuo dalinamės su jumis: 

,,Kulviečių mikrorajonas tikrai nėra užmirštas – labai neseniai šiame rajone jau įrengta nauja vaikų žaidimų aikštelė, o šiuo metu įrenginėjamas didelis Rimkų parkas, kuriame netrūks pramogų vaikams. Minima krepšinio aikštelė ateityje taip pat sulauks remonto.” 

 

Skaitytojams primename, kad visada laukiame Jūsų pastabų ir aktualių klausimų, į kuriuos padėsime gauti atsakymus.  

A. Kulviečio g. gyventojas: ,,Ar šio kvartalo vaikai yra užmiršti?"

A. Kulviečio g. gyventojas: ,,Ar šio kvartalo vaikai yra užmiršti?" A. Kulviečio g. gyventojas: ,,Ar šio kvartalo vaikai yra užmiršti?" A. Kulviečio g. gyventojas: ,,Ar šio kvartalo vaikai yra užmiršti?" ]]>
jonavoszinios.lt Wed, 19 Jun 2024 16:45:39 +0300
<![CDATA[Jonavietis apie J. Basanavičiaus gatvę: ar dar ilgai jie ,,puzzle” žais?  ]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavietis-apie-j-basanaviciaus-gatve-ar-dar-ilgai-jie-puzzle-zais https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavietis-apie-j-basanaviciaus-gatve-ar-dar-ilgai-jie-puzzle-zais Balandžio mėnesio pirmoje pusėje J. Basanavičiaus gatvėje pradėtos rekonstruoti čia esančios pėsčiųjų perėjos, įrengiant saugumo saleles. Įpusėjus birželiui, tiek pėstiesiems, tiek vairuotojams pabodo niekaip nesibaigiantys darbai bei pradedami reikšti nepasitenkinimai lėtai vykdomu rekonstravimu.  

Gegužės mėnesio pabaigoje portalo redakciją pasiekė vairuotojų ir pėsčiųjų užklausos, kodėl taip ilgai užtruko, rodos, ne itin stambūs remonto darbai. Kiek laiko ketinama tęsti darbus. Taip pat jonaviečiai stebisi ir teiraujasi, ar J. Basanavičiaus gatvėje bus paliktos dvi eismo juostos, mat, anot gyventojų, vykstant darbams peršasi išvada, jog gatvė siaurės iki vienos eismo juostos.  

,,Kiek ilgai jie dar ,,puzzle” žais? Išardo, iškapsto, apriboja pralaidumą tiek einant, tiek važiuojant, sudeda kelias trinkeles ir vėl dingsta. Pėstieji brenda per iškasinėtą gatvę, nes perėjos niekaip nebaigiamos, o vairuotojai tik ir spėja žiūrėti, ar koks pėsčiasis neišlįs į važiuojamąja dalį. Ar tikrai reikia tiek laiko šiems darbams?”, - piktinosi vairuotojas.  

Anot J. Basanavičiaus gatvės šeimininkės, bendrovės ,,Via Lietuva”, darbai turėtų netrukus baigtis.  

,,Darbai atliekami pagal su Rangovu sutartą grafiką, perėjų darbai planuojami baigti iki birželio pabaigos. Juostų skaičius išliks toks pat, kaip ir esamoje situacijoje - po 2 eismo juostas kiekviena kryptimi. Pagal eismo saugos kriterijus, pėsčiųjų perėjose turi būti užtikrinta sąlyga, kad pėstiesiems iki kitos gatvės pusės, iškiliosios saugos salelės ar skiriamosios juostos nereiktų pereiti daugiau kaip dvi eismo juostas. Todėl Basanavičiaus gatvėje įrengiamos saugos salelės, kur pėsčiasis gali saugiai sustoti ir tęsti kelionę, įvertinęs eismo sąlygas”, - rašoma AB ,,Via Lietuva” pateiktame atsakyme.  

Jonavietis apie J. Basanavičiaus gatvę: ar dar ilgai jie ,,puzzle” žais?  

]]>
jonavoszinios.lt Fri, 14 Jun 2024 09:52:10 +0300
<![CDATA[Vytautas: nejau prasidėjo J. Ralio g. pertvarkymas, nepranešus apie naujus planus?  ]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/vytautas-nejau-prasidejo-j-ralio-pertvarkymas-nepranesus-apie-naujus-planus https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/vytautas-nejau-prasidejo-j-ralio-pertvarkymas-nepranesus-apie-naujus-planus ,,Labai gerai atsimenu, kad po J. Ralio gatvėje vykdyto eksperimento, kuris parodė, jog čia planuojamas perėjos pertvarkymas ir autobusų stotelės įvažos trumpinimas yra bloga mintis, buvo skelbta, kad būsimo pertvarkymo planai bus peržiūrėti. Tačiau šiandien, birželio 13-osios rytą matau, kad vyksta kažkokie darbai. Kas daroma, kas remontuojama ir kaip bus perdaryta ši atkarpa?”, - šiandien ryte savo mintis išdėstė Vytautas. 

Skaitytojo Vytauto minimas eksperimentas plačiau aprašytas ČIA. Tuomet J. Ralio gatvės šeimininkė ,,Via Lietuva” išties žadėjo peržiūrėti šiai vietai parinktus sprendinius ir iš naujo juos įvertinti, tačiau, galima spėti, kad vertinimas užtruko. Portalo redakcija gegužės 31 -ąją teikė ,,Via Lietuva” užklausą dėl minėtų darbų, bet atsakymas kol kas nėra gautas.

Situacija J. Ralio gatvėje yra šiek tiek paini. Nors Vytautas teisus teigdamas, kad po eksperimento, parodžiusio neigiamą pertvarkymo poveikį, buvo žadėta peržiūrėti planus, šiuo metu vykdomi darbai nesusiję su pertvarkymu.

Jonavos seniūnė Eglė Pinkevičienė patvirtino, kad šiuo metu vykdomi darbai apsiriboja sugadinto šviestuvo ties perėja tvarkymu. Šviestuvas buvo sugadintas eismo įvykio metu ir jo remontas nesusijęs su gatvės pertvarkymo planais.

Vytautas: nejau prasidėjo J. Ralio g. pertvarkymas, nepranešus apie naujus planus?  

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 13 Jun 2024 09:44:55 +0300
<![CDATA[Atsakė, ar atstatys trampliną Joninių tvenkinyje  ]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/atsake-ar-atstatys-tramplyna-joniniu-tvenkinyje https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/atsake-ar-atstatys-tramplyna-joniniu-tvenkinyje Gegužės 31-ąją pranešta, kad oficialiai baigti Jonavos Joninių tvenkinio atnaujinimo darbai. Ši žinia sukėlė nemažai diskusijų internete - nuotaika buvo gana neigiama. Daugelis komentatorių apgailestavo, kad rekonstrukcijos metu buvo pašalintas tramplinas nuo liepto. Jie pabrėžė, jog tramplinas buvo itin populiari pramogų vieta jaunimui ir vaikams, suteikusi daug džiaugsmingų akimirkų. 

Nemažai žmonių piktinosi, kad po kiekvieno remonto daromi bereikalingi, neplanuoti darbai, o žadėtas tramplinas ir kiti objektai neatstatomi. Suskubta priminti, jog paplūdimio atnaujinimo planuose (vizualizacijoje) tramplinas buvo įtraukas.  

Vienas komentatorius pasidalino teigiama patirtimi iš Kaišiadorių, kur neseniai buvo sutvarkyta miesto aikštė ir parkas. Jis teigė, jog Jonavoje trūksta tokio lygio tvarkos ir infrastruktūros, kuri leistų miestiečiams patogiai ir maloniai leisti laisvalaikį. Daugelis komentatorių išreiškė nusivylimą rekonstrukcijos rezultatais ir tikėjosi, kad ateityje bus atsižvelgta į miestiečių poreikius ir norus.  

Susisiekus su Jonavos rajono savivaldybe gautas atsakymas, ar ketinama atstatyti Joninių tvenkinio trampliną.  

,,Atnaujintame Joninių tvenkinio paplūdimyje senojo tramplino neliko dėl poilsiautojų saugumo. Rengiant paplūdimio atnaujinimo projektą statybų ekspertai konstatavo, kad naujo tramplino įrengimui reikėtų visiškai rekonstruoti esamą tiltelį, nes betoninės jo konstrukcijos netinkamos naujam statiniui. Įvertinus tai, kad naujos ir patvarios konstrukcijos reikalauja didelio finansavimo, o tramplinas nėra pirmos būtinybės statinys, šios minties teko atsisakyti”, - rašoma Jonavos r. savivaldybės atsakyme.  

Atsakė, ar atstatys trampliną Joninių tvenkinyje  

]]>
jonavoszinios.lt Fri, 07 Jun 2024 11:27:15 +0300
<![CDATA[Nusidriekė ,,Lapės uodega"]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/nusidrieke-lapes-uodega https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/nusidrieke-lapes-uodega Portalo jonavoszinios.lt skaitytojai siunčia nuotrauką, kurioje matoma taip vadinama ,,Lapės uodega", besidriekianti iš ,,Achemos" teritorijos. Nuotraukos autorius teigė, kad oranžiniai dūmai fiksuoti šiandien, birželio 5-ąją, 11 val. 35 min.

AB ,,Achema" teigia, jog procesas nekelia grėsmės.

,,Šiandien, birželio 5 d., leidžiamas bendrovės „Achema“ azoto rūgšties gamybos agregatas. Šio proceso metu gali būti matomi iš kamino rūkstantys rudos spalvos dūmai (azoto oksidai).

Informuojame, kad šis procesas grėsmės visuomenei nekelia, yra numatytas TIPK (Taršos integruotos prevencijos ir kontrolės) leidime", - teigia įmonės Komunikacijos vadovė Jolita Macelytė.

Nusidriekė ,,Lapės uodega"

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 05 Jun 2024 13:52:01 +0300
<![CDATA[Jonavietis: ar tiesa, kad renovacijai uždarys ,,Maximą" Plento gatvėje?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavietis-ar-tiesa-kad-renovacijai-uzdarys-maxima-plento-gatveje https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavietis-ar-tiesa-kad-renovacijai-uzdarys-maxima-plento-gatveje Portalo redakcija sulaukė skaitytojo užklausos - ar tiesa, kad renovacijai uždarys parduotuvę ,,Maximą", esančią Jonavoje, Plento gatvėje?

Ilgai netrukus, gautas prekybos tinklo „Maxima“ Komunikacijos ir korporatyvinių ryšių departamento vadovės Indrės Trakimaitės- Šeškuvienės atsakymas:  

Taip, Jonavoje, Plento g. 3 esanti „Maxima“  vasaros viduryje trumpam žada užverti duris atnaujinimui. Savo  pirkėjų parduotuvė  lauks atsišviežinusi ir išgražėjusi po savaitę truksiančių atnaujinimo darbų. Šviesesnėse ir naujai išplanuotose erdvėse lankytojai galės apsipirkti kaip per sviestą -  pilnose lentynose  ras dar daugiau savo pamėgtų produktų. Mūsų pirkėjai galės rinktis iš  dar gausesnio šviežio ir šaldyto maisto asortimento, o net ir labai skubantys stabtels susivilioję parduotuvėje kepamų bandelių ir kitų konditerijos ar kulinarijos gaminių kvapais. Tiesa, kada parduotuvė užsidarys atnaujinimui ir duris atvers atsišviežinusi, pirkėjams patikslinsime ir informuosime kiek vėliau. Taipogi prieš užsidarant atnaujinimui pakviesime jonaviškius ir miesto svečius įvairių prekių įsigyti itin patraukliomis kainomis – nuolaidos sieks nuo 30 iki 70 proc., o parduotuvei atsidarius pirkėjų lauks specialūs pasiūlymai skirti apsipirkti už ypač patrauklią, mažą kainą.

Jonavietis: ar tiesa, kad renovacijai uždarys ,,Maximą" Plento gatvėje?

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 04 Jun 2024 10:44:01 +0300
<![CDATA[Mėšlo dvokas papiktino jonaviečius]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/meslo-dvokas-papiktino-jonaviecius https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/meslo-dvokas-papiktino-jonaviecius

Gegužės 28-osios vakarą, apie 18 val. Jonavos miesto centre pasklido smarvė. 

Portalo jonavoszinios.lt skaitytojai pranešė redakcijai, kad mėšlo dvokas jaučiamas pačiame miesto centre - Žeimių ir Vasario 16-osios gatvėse, kiti mėšlo kvapą užuodė ir Rimkų mikrorajone. 

Jonaviečiai piktinosi, kad nors arti miesto centro nėra ūkių, tačiau buvo jaučiamas itin aitrus mėšlo dvokas.

Kaip informavo Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Visuomenės informavimo specialistė Vilda Bajoriūnienė, kvapas (mėšlo, srutų) 28 d. nuo 18 val. keletą valandų buvo jaučiamas visame Jonavos mieste (ne tik centre). NVSC Jonavos skyrius nėra gavęs gyventojų skundų / informacijos apie tai.

Ką daryti, jei jaučiami nemalonūs kvapai?

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) kasmet sulaukia skundų dėl įvairių nemalonių kvapų, kuriuos skleidžia tam tikra veikla. Dažniausiai skundžiasi žmonės, gyvenantys šalia gyvulininkystės ar paukštininkystės kompleksų, mėsos ar žuvies perdirbimo įmonių, naftos produktų saugojimo ar perkrovimo terminalų ir kitų nemalonius kvapus skleidžiančių objektų. Atkreipiame dėmesį, ką būtina nurodyti kreipiantis dėl šios problemos į NVSC ir kaip šios problemos sprendžiamos.  

Kam taikoma kvapo koncentracijos ribinė vertė

Kvapas – tai medžiagos savybė, kuri sudirgina uoslės receptorius. Ilgalaikis jo poveikis gali sukelti įvairių tiek psichologinio, tiek fiziologinio pobūdžio sveikatos sutrikimų. Tad tais atvejais, kai kvapas sklinda iš netoliese jūsų gyvenamosios ar visuomeninės paskirties (pvz., gydymo, ugdymo, poilsio ir pan.) pastatų vykdomos ūkinės komercinės veiklos, jūs galite apie tai pranešti jūsų apskrityje veikiančiam NVSC departamentui.

Atkreipiame dėmesį, kad kvapo koncentracijos ribinė vertė taikoma tik iš ūkinėje komercinėje veikloje, kurioje naudojami stacionarūs taršos kvapais šaltiniai, kylantiems kvapams vertinti.

Stacionarusis taršos kvapais šaltinis – tai stacionarusis įrenginys ar vieta, iš kurių kvapai patenka į gyvenamosios aplinkos orą. Reikėtų įsidėmėti, kad tręšiami laukai nėra laikomi stacionariaisiais taršos kvapais šaltiniais.

Gavę jūsų skundą, NVSC specialistai atliks kvapų kontrolę, tad kreipiantis dėl kvapų problemos į NVSC būtina nurodyti šiuos duomenis:

1. savo vardą, pavardę, gyvenamosios vietos adresą ir kontaktinius duomenis;

2. ūkinės veiklos, kurioje naudojami taršos šaltiniai skleidžia kvapą gyvenamosios aplinkos ore, vykdytojo pavadinimą, veiklos vykdymo adresą. Jeigu šių duomenų negalite pateikti, apie tai  motyvuotai paaiškinkite savo kreipimesi;  

3. kvapo pobūdį bei laiką, kada jaučiamas kvapas, kada jis intensyviausias, ir laiką, kada siūlote atlikti kvapo kontrolę.

Skundas nagrinėjamas trim etapais:

I etapas – sudaroma kvapų kontrolės komisija, kuri, jums patogiu, iš anksto suderintu laiku vyksta į nurodytą gyvenamąją aplinką ir ūkinės veiklos, su kurios vykdymu gali būti siejamas kvapas, vykdymo vietą. Jeigu nenurodysite konkrečios ūkinės veiklos ir jos vykdymo adreso, komisija vyks į vietovę, iš kurios galimai sklinda kvapas. Specialistai įvertina, ar kvapas gyvenamojoje aplinkoje yra jaučiamas ir ar gali būti siejamas su nurodyta ar kita ūkine veikla;

II etapas – komisijai nustačius, kad gyvenamosios aplinkos ore jaučiamas kvapas gali būti siejamas su skunde nurodyta ar kita ūkine veikla, organizuojamas ūkinės veiklos vykdymo sąlygų vertinimas;

III etapas – jeigu nustačius, kad ūkinė veikla vykdoma nepažeidžiant reikalavimų arba po nustatytų pažeidimų pašalinimo, kvapo pobūdis, intensyvumas nepakito, kvapas vis dar jaučiamas, tuomet atliekamas kvapo koncentracijos vertinimas.

Nustačius kvapo koncentracijos ribinės vertės viršijimą (tais atvejais, kai ūkinei veiklai vykdyti nereikalingas taršos integruotos prevencijos ir kontrolės leidimas ar taršos leidimas arba, kai taršos integruotos prevencijos ir kontrolės leidimas ar taršos leidimas yra reikalingas, tačiau NVSC jame nėra nustatęs kvapų valdymo sąlygų), ūkinės veiklos vykdytojui nurodoma ne vėliau kaip per 90 kalendorinių dienų pateikti NVSC kvapų skleidimo sumažinimo veiksmų planą.

Keitėsi tręšimo mėšlu ir srutomis reikalavimai. Atnaujinta atmintinė

Aplinkos apsaugos departamentas atkreipia dėmesį, kad keitėsi mėšlo ir srutų tvarkymo reikalavimai. Svarbiausius reikalavimus ir tręšimo mėšlu bei srutomis kalendorių rasite Aplinkos apsaugos departamento parengtoje ir atnaujintoje atmintinėje.   

Mėšlo dvokas papiktino jonaviečius

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 29 May 2024 10:20:22 +0300
<![CDATA[Autobuso vairuotojas skambina pavojaus varpais: Jonavos keliai tampa žvyrkeliais, keleivius dusina dulkių kamuoliai]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/autobuso-vairuotojas-skambina-pavojaus-varpais-jonavos-keliai-tampa-zvyrkeliais-keleivius-dusina-dulkiu-kamuoliai https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/autobuso-vairuotojas-skambina-pavojaus-varpais-jonavos-keliai-tampa-zvyrkeliais-keleivius-dusina-dulkiu-kamuoliai

Portalas jonavoszinios.lt yra gavęs vairuotojų pastebėjimų, kad sunkiasvoriai automobiliai, vykstantys iš karjerų, galimai esančių Šveicarijos seniūnijoje, vengia dengti priekabas iš kurių byra smėlis, žvyras bei kitos vežamos birios medžiagos. O štai autobuso vairuotojas žeria konkrečias pastabas dėl Šalūgiškio sustojimo ir teiraujasi, ar bus sudrausminti karjerų verslininkai. 

,,Esu autobuso vairuotojas. Kasdien kelis ratus važiuoju maršrutu Jonava - Kaunas. Esu pasipiktinęs netvarka 28 km, konkrečiai, nuo Šalūgiškio sustojimo, kelio danga. Asfaltas padengtas žvyru, formuojasi jau kaip ir žvyrkelis. Nuo iš karjero vežamo žvyro. Privažiavus Šalūgiškio stotelę, negalima iš kart atidaryti durų, nes dulkių kamuolys veržiasi į vidų ir keleivius dusina. Ir aplamai, kelias beveik iki Išorų dalinai užpiltas žvyru, tiksliau - kelio kraštas. Ar nėra priemonių suvaldyti karjero verslininkus, kad po savęs apsikuoptu, karts nuo karto?”, - rašo vairuotojas.

Autobuso vairuotojo pasakojimas perduotas laikinai Šveicarijos seniūno pareigas einančiam, Užusalių seniūnijos seniūnui Rolandui Skujai bei įmonei ,,Kelių priežiūra".

Anot seniūno, problema slypi kitur. 

,,Mano nuomone ir žiniomis - problema ne tame, mašinos iš karjerų pajuda visos dengtos. Dėl intensyvaus eismo, kad sumažinti dulkėtumą, kelias yra pastoviai laistomas vandeniu ir visas purvas ant automobilių ratų yra išnešamas ant A6 kelio", - mano laikinai Šveicarijos seniūno pareigas einantis Rolandas Skuja. 

Plačiai situaciją komentavo AB „Kelių priežiūra“:

AB „Kelių priežiūra“ rūpinasi daugiau kaip 21 tūkst. kilometrų valstybinės reikšmės kelių visoje Lietuvoje. Aplinkos švarinimo darbai yra vykdomi nuolat, vadovaujantis Kelių priežiūros vadovu „Automobilių kelių nuolatinės priežiūros normatyvai KPV PN 23“ (su juo susipažinti viešai galima ČIA.)

Siekiant vykdyti bendrovei keliamus reikalavimus bei  užtikrinti saugų eismą klausime minimas kelias yra tvarkomas (nušluojamas) pagal nustatytą periodiškumą, o sulaukus kritinės informacijos – darbai organizuojami nedelsiant. 

Tenka pripažinti, jog tyčinis atliekų palikimas pakelėse, kitoks kelio teršimas vis dar gajus. Tačiau „Kelių priežiūra“ pastebi, kad gyventojų sąmoningumas taip pat palaipsniui auga. Gyventojai kitąsyk patys praneša apie vienokias ar kitokias pastebėtas atliekas, dangos užteršimą, pavieniai asmenys, organizacijos savarankiškai organizuoja švaros akcijas aplink savo gyvenamąsias vietoves. 

Tyčiniams šiukšlintojams yra numatytos administracines baudos. AB „Kelių priežiūra“ organizuoja nuolatinius ir atsitiktinius stebėjimus dėl atliekamų pažeidimų ir visuomet apie nustatytas pažeidimus informuoja teisėsaugos atstovus. Be to, svarstomas specialiųjų priemonių taikymas šiukšlinimo kelių juostoje užkardymui. Prie problemos sprendimo gali prisidėti kiekvienas, todėl kelių priežiūros ekspertai kviečia būti sąmoningais ir pastebėjus eismo dalyvius, mėtančius šiukšles pakelėse, teršiančius kelio dangą, užfiksuoti įvykį ir informuoti apie tai policijos pareigūnus. 

Primenama, kad gyventojai ir vairuotojai visą svarbią informaciją apie valstybinės reikšmės kelius: apie pavojingas išdaužas, pažaidas ar kitas kliūtis, keliančias pavojų eismo saugumui – kviečiami informuoti trumpuoju tel. nr. 1871 (trumpojo tel. nr. kaina Telia, Tele2 tinkluose - 0,12 Eur/min., Bitė - 0,15 Eur/min.) arba +370 5 232 9600 (kaina pagal mob. operatoriaus planą).

Autobuso vairuotojas skambina pavojaus varpais: Jonavos keliai tampa žvyrkeliais, keleivius dusina dulkių kamuoliai

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 22 May 2024 11:54:18 +0300
<![CDATA[Sigita apie stirnas kelyje: Kas kaltas? Ar kas nors imsis veiksmų?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/sigita-apie-stirnas-kelyje-kas-kaltas-ar-kas-nors-imsis-veiksmu https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/sigita-apie-stirnas-kelyje-kas-kaltas-ar-kas-nors-imsis-veiksmu

Vieną ankstų rytą vos nepervažiavome dviejų stirnų, kurios viena po kitos išbėgo į kelią.

Sustabdę automobilį patikrinome ir pamatėme, kad abu vartai atviri. Vieną pavyko uždaryti, tačiau kitas apaugęs žeme ir nepavyko pajudinti.

Būtina, kad kas nors atvažiuotų ir uždarytų, nes tai gali kelti pavojų gyvybei. Neaišku, ar medžiotojai, ar miško valytojai palieka juos atvirus. Stirnos nesuvokia pavojaus ir gali patekti į kelią.

Pavyko uždaryti tik vieną vartų pusę, kitos iš žemės neišjudinome.

Girdėjome pranešimų apie gyvūnų, galbūt briedžių, žūtį kelyje, taip pat apie stirnas, pastebėtas klaidžiojančias net Jonavos mieste. Mes patys vos nesusidūrėme su dviem stirnomis kelyje.

Dėl to pradėjau tikrinti įvažiavimus ir radau pravirus vartus.

Anksčiau matydavome stirnas besiganančias už tvoros ir tai nekėlė problemų, nes tai jų teritorija. Tačiau kai jos patenka į miestą ar į kelius, tai kelia pavojų tiek joms, tiek žmonėms.

Noriu perspėti visus vairuotojus, būkite atsargūs ir atidūs, negali žinoti, koks gyvūnas iššoks tiesiai į kelią prieš automobilį.

Sigita apie stirnas kelyje: Kas kaltas? Ar kas nors imsis veiksmų?

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 16 May 2024 08:16:57 +0300
<![CDATA[Vera stebisi, kodėl ,, Jonavos paslaugos" nerenka nušienautos žolės]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/vera-stebisi-kodel-jonavos-paslaugos-nerenka-nusienautos-zoles https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/vera-stebisi-kodel-jonavos-paslaugos-nerenka-nusienautos-zoles

Portalo redakciją pasiekė jonavietės Veros užklausa, kurioje ji stebisi dėl nesurenkamos nupjautos žolės.

,,Sveiki, ar galėtų ,,Jonavos paslaugos" viešai paaiškinti, kodėl nerenka nušienautos žolės. Surenka tik po daugiabučių langais. Atrodo bjauriai. Be to, kai gerai palyja, žolė pūva, smirda, po didesnėm kupetėlėm žūsta bet kokia augmenija...",- rašo Vera.

Nupjauta žolė Jonavoje tvarkoma keliais būdais.

,,UAB „Jonavos paslaugos“ atskirose miesto teritorijose (aikštėse, parkuose) pjauna žolę su surinkimu. Kai kuriose miesto teritorijose pjaunama žolė mulčiuojama (smulkinama). Susmukinta žolė paliekama, kuri greitai skaidosi ir veikia kaip papildoma vejos trąša.

Kitose miesto vietose nupjauta žolė grėbiama ir išvežama į žaliųjų atliekų kompostavimo aikštelę", - sako UAB „Jonavos paslaugos“ direktoriaus pavaduotojas komunaliniam ūkiui Ričardas Laboga.

Vera stebisi, kodėl ,, Jonavos paslaugos" nerenka nušienautos žolės

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 15 May 2024 16:16:47 +0300
<![CDATA[Vairuotojas klausia, ar pasikeitė eismo taisyklės ties uždaryta gatve? ]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/vairuotojas-klausia-ar-pasikeite-eismo-taisykles-ties-uzdaryta-gatve https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/vairuotojas-klausia-ar-pasikeite-eismo-taisykles-ties-uzdaryta-gatve Ilgametis vairuotojas Ričardas susidūrė su painiava Vasario 16-osios gatvėje, kur vyksta kelio remonto darbai. Dalis gatvės uždaryta, o tai sukelia painiavą dėl eismo prioritetų sankryžoje su Sodų gatve. Ričardas nori sužinoti, ar šioje situacijoje galioja dešinės rankos taisyklė, ar remonto metu laikinai pakeistos eismo taisyklės. Į Ričardo keliamus klausimus atsako Jonavos rajono savivaldybės Viešosios tvarkos skyrius.

,,Vairuoju jau daug metų. Bet tokią situaciją pirmą kartą matau. Šiuo metu yra tvarkoma Vasario 16-osios g atkarpa. Ir atvažiavus nuo Rimkų pusės yra uždarytas kelias tiesiai ir susikirtimas su Sodų g. Na ir čia prasideda klausimas. Kaip ten reikia važiuoti? Nes žmonės atvažiavę nuo Kauno g. sukasi net nestoję  į Vasario 16-osios g arba tiesiai į Sodų g. Nors ženklai rodo, kad važiuojant Vasario 16-osios g. yra pirmenybė man. O kas važiuoja Sodų g., jie yra šalutiniame kelyje. Tad noriu sužinot, ar čia toje sankryžoje galioja dešinės rankos taisyklė? Ar čia žmonės kitų ženklų pradėjo nebematyt? Ar čia aš kažko nesuprantu?

Nes atvažiuoji dirbdamas mieste prie šios sankryžos ir arba kiša nosį iš šalutinio kelio ir dar pypina, kad nepraleidi. Arba stovi kiti žmonės pagrindiniame kelyje ir praleidinėja šalutinį kelią iš dešinės. Na, o jei remonto metu pasikeitusi taisyklė, kad duoti kelią iš dešinės, tai tegul bent ženklus paslepia kelininkai arba pastato ženklą Lygiareikšmė sankryža. Nes bent dabar pagal ženklus žmonės važiuojantys Sodų g. ir sukantys į Vasario 16- osios g. sudaro avaringą situaciją kitiems eismo dalyviams. Nes pagal KET,  juk reikia vadovautis ženklais, o jei jų nėra, tuomet dešinės rankos taisykle”, - dėsto situaciją Ričardas. 

Viešosios tvarkos skyriaus atsakymas trumpas ir aiškus: Vasario 16-osios ir Sodų g. sankryžoje eismas nėra pakitęs. Įvažiavimuose į Vasario 16-osios g. iš Sodų g. abiejose pusėse stovi kelio ženklai „Duoti kelią“.

Vairuotojas klausia, ar pasikeitė eismo taisyklės ties uždaryta gatve? 

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 30 Apr 2024 08:38:33 +0300
<![CDATA[Karai Jonavos daugiabučių kiemuose tęsiasi?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/karai-jonavos-daugiabuciu-kiemuose-tesiasi https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/karai-jonavos-daugiabuciu-kiemuose-tesiasi
,,Norėjau pasiklausti, ar taip yra normalu statyti automobilius? Ar kas nors gali užsiimti šituo bardaku, ar čia visur švogerynai? Neina pravažiuoti pro tokius tarpus. Statymas kartais vyksta net iki pat balkonų. Tai jau taisyklės leidžia taip statyti ar kaip? Galit kas paaiškinti, tada visi statom bet kur ir važiuojam bet kaip?”, - rašo neprisistatęs asmuo bei atsiunčia kelias nuotraukas, kurios ,,kalba" pačios už save.

Atsako Jonavos rajono savivaldybės Viešosios tvarkos skyrius:

,,Automobiliai turi būti statomi laikantis KET reikalavimų, daugiabučių kiemuose taip pat. Jei pastebėjote netinkamai pastatytus automobilius, juos užfiksuokite ir nuotraukas pateikite policijai per portalą epolicija.lt arba Jonavos rajono savivaldybės Viešosios tvarkos skyriui el. p. vts@jonava.lt. Kartu su nuotrauka būtina pateikti ir šią informaciją: pažeidimo užfiksavimo vieta (tikslus adresas), data ir laikas. Asmenys, statantys automobilius ant šaligatvių (kai nėra tai leidžiančių kelio ženklų), ant vejos ar kt. neleistinu būdu gali būti patraukti administracinėn atsakomybėn ir jiems skiriama bauda".

Karai Jonavos daugiabučių kiemuose tęsiasi?

Karai Jonavos daugiabučių kiemuose tęsiasi? Karai Jonavos daugiabučių kiemuose tęsiasi? Karai Jonavos daugiabučių kiemuose tęsiasi? ]]>
jonavoszinios.lt Mon, 29 Apr 2024 14:53:03 +0300
<![CDATA[Sąjungininkų kariams KET Jonavoje negalioja?  ]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/sajungininku-kariams-ket-jonavoje-negalioja https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/sajungininku-kariams-ket-jonavoje-negalioja Portalo jonavoszinios.lt skaitytojas siunčia video medžiagą, kurioje užfiksuoti kariai galimai pažeidžiantys Kelių eismo taisykles (KET) Jonavoje, Plento gatvėje, ties žiedine sankryža.  

,,Norėčiau, kad pasidomėtumėte ar bent sugėdintumėte kareivius, kurie nesilaiko kelių eismo taisyklių prie Maximos Plento gatvėje ir kerta ištisinę dvigubą liniją. O kas blogiausia, sudaro spūstis ar avarines situacijas, nes žmonės nesitiki, kad tokioj vietoj netikėtai sustos ir suks per dvigubą liniją", - rašo skaitytojas bei atsiunčia trumpus vaizdo įrašus. 

Fiksuoti vaizdai su skaitytojo aprašymu perduoti Lietuvos kariuomenei, kuri pateikė atsakymą: 

,,Lietuvos kariuomenės atstovai įspėjo sąjungininkų karius apie padarytą pažeidimą. 

Taip pat norėtume pažymėti, kad užfiksavus Kelių eismo taisyklių pažeidimą, visa medžiaga turi būti patalpinta į e.policiją svetainę, tokiu būdu pažeidimas būna fiksuojamas teisėsaugos”, - rašoma atsakyme.  

Sąjungininkų kariams KET Jonavoje negalioja?  

]]>
jonavoszinios.lt Fri, 26 Apr 2024 07:50:29 +0300
<![CDATA[Jonavietė: ,,pasiolke" galimi ir tokie vaizdai]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonaviete-pasiolke-galimi-ir-tokie-vaizdai https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonaviete-pasiolke-galimi-ir-tokie-vaizdai ,,XXI a., Jonava puošiasi naujais dviračių takais, siaurinamos gatvės, bet visų užmirštame kampelyje, liaudyje vadinamame ,,pasiolke" galimi ir tokie vaizdai",- portalui jonavoszinios.lt rašo jonavietė bei atsiunčia kelias nuotraukas.

Anot moters, (redakcijai vardas ir pavardė žinomi), ties Mažosios g. ir Geležinkelio g. sankryžoje, jau antra para kai prasivėrė didžiulės, gilios ir nesaugios duobės.

,,Dėka pačių gyventojų, pravažiuojantys automobiliai buvo apsaugoti nuo automobilių ,,traumos". Iškviesti pareigūnai užfiksavo įvykį, apjuosė kuolelius STOP juosta. Automobiliai neturėdami kitos išeities, važiuoja patvoriu, visai šalia gyvenamo individualaus namo tvoros. Deja, anot pareigūnų, kelio jie uždaryti negali. Kyla klausimas, ar tos duobės pagaliau bus tinkamai sutvarkytos, nes per pusmetį jau bus trečiasis lopymas.

Kitas klausimas, kas liks atsakingas už  automobilių išmindytą žmonių patvorio pievelę.  Kartais apima svetima gėda dėl institucijų ,,darbo", geradarių pažadų prieš rinkimus", - rašoma moters laiške. 

Jonavietės pateiktą informaciją perdavėme atsakingiems asmenims, gavus jų atsakymą ar komentarą, tekstą papildysime. 

Jonavietė: ,,pasiolke" galimi ir tokie vaizdai

Jonavietė: ,,pasiolke" galimi ir tokie vaizdai Jonavietė: ,,pasiolke" galimi ir tokie vaizdai Jonavietė: ,,pasiolke" galimi ir tokie vaizdai Jonavietė: ,,pasiolke" galimi ir tokie vaizdai ]]>
jonavoszinios.lt Tue, 23 Apr 2024 13:24:36 +0300
<![CDATA[Žeimių seniūno atsakymas į straipsnį  „Juškonių kaimo gyventojai: Pasibaisėtina! Gėda!“]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/zeimiu-seniuno-atsakymas-i-straipsni-juskoniu-kaimo-gyventojai-pasibaisetina-geda https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/zeimiu-seniuno-atsakymas-i-straipsni-juskoniu-kaimo-gyventojai-pasibaisetina-geda Žeimių seniūnijos seniūno Fausto Pilipavičiaus atsakymas į straipsnį  „Juškonių kaimo gyventojai: Pasibaisėtina! Gėda!“


Perskaitęs paskelbtą „Jonavos Žinios“ portale straipsnį „Juškonių kaimo gyventojai: Pasibaisėtina! Gėda!“, pasijutau mažų mažiausiai nejaukiai ir įskaudintas. Straipsnis parašytas tendencingai, klaidinantis skaitytoją ir vienpusiškas. Straipsnyje metami kaltinimai Žeimių seniūnijai ir seniūnui, kad dar nuo 2019 m. seniūnas nesugeba rasti  lėšų  duotam pažadui - minimaliai atlikti Normainėlių koplyčios vidaus remonto darbus. Toliau straipsnyje žeriami kaltinimai, kad seniūnijoje vykdomi grandioziniai darbai, o niekaip nesugebama rasti lėšų  koplyčios remontui.

O dabar iš esmės.

Statinys - šiuo metu visur įvardijamas kaip Koplyčia, esanti Normainėlių kapinėse, pastatyta,  pasak vietos gyventojų pasakojimų, XX a. pradžioje, Normainėlių kaime gyvenusio ūkininko Šulioko (vardas nežinomas), kaip būsimas šeimos mauzoliejus, artimiesiems laidoti.  Mūsų žiniomis, palaidotų asmenų minimoje vietoje nėra, o Šuliokas, valdęs apie 80 ha žemės, Tarybų valdžios buvo ištremtas į Sibirą, tenai ir palaidotas. Pats statinys nėra pripažintas kaip nekilnojamas turtas ar kultūros paveldo vertybė, nėra įtrauktas į kultūros vertybių  sąrašą.  Nors statinys nėra Jonavos rajono savivaldybės turtas, atsižvelgus į gautą 2018 m. gyventojų kreipimąsi ir  įvertinus statinio  avarinį stovį,  geranoriškai sutikome, Žeimių seniūnijos viešojo ūkio jėgomis, atlikti koplyčios stogo remontą.  Atlikti statinio stogo remonto darbai apsaugojo statinį nuo visiško jo sugriuvimo. Statiniui reikalingas kapitalinis remontas ir  minimalus  atskirų vietų remontas jo neišgelbės, nes statinio pamatus atstoja smėlyje suplukti akmenys, sienos drėbtos iš molio, sutrūkinėję, lubos laikosi ant mūsų įrengtų statramsčių, kurie kartu tarnauja ir naujo stogo konstruktyvo laikymui. Pagal  LR Vietos savivaldos įstatymą  ir kitus teisė aktus savivaldybė valdo ir prižiūri tik jai priklausantį ar patikėjimo teise priskirtą  valdyti valstybės turtą.  

Praėjo šešeri metai nuo to laiko kaip atlikome šio statinio stogo remontą. Per šį  laikotarpį, nuo atliktų mūsų darbų, jokių prašymų, skundų  dėl Koplyčios  remonto, iš Juškonių ir  Normainėlių  kaimų gyventojų ar visuomeninės organizacijos „Juškonių bendruomenės centras“, Juškonių seniūnaitės, kurie atstovauja šių kaimų gyventojus, nesame gavę. Iš vietos gyventojų, bendruomenės, seniūnaitės iniciatyvos, dėl savanoriškų darbų, reikalingų koplyčios remontui ar  finansinei paramai gauti iš įvairių paramos fondų, nebuvo. Tik Normainėlių kaimo gyventojai, Stanislava Keliauskienė ir jos brolis Česlovas Podžeckas, nuoširdžiai rūpinasi Normainėlių ir Normainių kapinėmis. Savanoriškai, nieko neprašomi, jas padeda nušienauti, surinkti išmėtytas šiukšles, atlikti kitus darbus. Už tai seniūnija jiems tikrai dėkinga.                                                     

Tai ar tikrai Normainėlių koplyčios likimas rūpi Juškonių kaimo gyventojams ar tik šio straipsnio autoriui, pasirašančio Juškonių kaimo gyventojų vardu ? 
 
Žeimių seniūnijos seniūnas  Faustas Pilipavičius
 

Žeimių seniūno atsakymas į straipsnį  „Juškonių kaimo gyventojai: Pasibaisėtina! Gėda!“

]]>
jonavoszinios.lt Fri, 19 Apr 2024 08:03:59 +0300
<![CDATA[Juškonių kaimo gyventojai: „Pasibaisėtina! Gėda !”]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/juskoniu-kaimo-gyventojai-pasibaisetina-geda https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/juskoniu-kaimo-gyventojai-pasibaisetina-geda „Pasibaisėtina! Gėda !” - vienintelė mintis, kuri kyla atvykus į Jonavos raj. esančias Normainėlių kaimo kapinaites, kuriose galima išvysti šviežiai supiltus kauburėlius. Jau 2019 metais Juškonių kaimo gyventojai tiesiogiai ir padedant jonavoszinios.lt  kreipėsi į Žeimių seniūniją, prašydami sutvarkyti kapinėse esančią koplytėlę, kuri byra gabalais. Regis, visai paprasta skirti šiek tiek lėšų paprasčiausios kapinių koplyčios atnaujinimui, kai seniūnijos centre, Žeimiuose, įrengiami nauji pėsčiųjų takai, asfaltuojami keliai ir atliekami kiti grandioziniai darbai. Keista, kad minėtų darbų kontekste seniūnija nesugeba atrasti lėšų kapinių koplyčios sutvarkymui, kas buvo pažadėta Žeimių seniūno jau prieš penkerius metus. Cituoju Žeimių seniūnijos seniūno F. Pilipavičiaus atsakymą 2019 m. dėl kapinių koplyčios remontavimo: „Minimaliai vidaus remonto darbus planuojame atlikti iki rugsėjo mėnesio, atsižvelgiant į turimas lėšas“.  Pridedama nuoroda į straipsnį ČIA.   

Kyla klausimas ar seniūnijai ir jos administracijai nusispjauti į mirusiųjų atminimą, artimųjų ir tikinčiųjų dvasinius jausmus ?! Ar nuo 2019 metų taip ir nepavyko rasti minėtų lėšų kapinių koplyčios tvarkymui ?! 

Kitas momentas – statomas naujasis ŽŪB „Pauliukai“ galvijų kompleksas, kuris beveik ribojasi su kapinių teritorija. Akivaizdu, jog naujosios statybos nedžiugina ir nedžiugins bendruomenės narių, kurie šiose kapinėse siekiančiose XIX a. vid. lanko anapilin iškeliavusius artimuosius. Į kapines vedantys keliai ir taip nėra geriausios būklės, o dėl ūkinio transporto judėjimo esant lietingam orui susidaro purvynai, klimpsta lengvieji automobiliai. Perspektyva nusimato nekokia – mėšlynai ir tvartai anapus kapinių tvoros. Sunku suvokti dabar matomą vaizdą – kapines, jų fone kylančius tvartus, kas nė iš tolo neprimena mūsų tautos genijaus M. K. Čiurlionio paveikslo „Lietuviškos kapinės”, kuriame atspindima mūsų tautos laidojimo tradicija, gilus mistinis ryšys su anapusybe ir pagarba mirusiesiems. Manome, kad tai dar vienas akstinas skirti dėmesio aptariamai kapinių koplyčios problemai spręsti. 

Šiuo laišku norime atkreipti dėmesį į Žeimių seniūno F. Pilipavičiaus pažadą imtis iniciatyvos kritinės Normainėlių kaimo kapinių koplyčios būklės atžvilgiu, kadangi kapinių koplyčia ir kapinės yra vienintelis paminklas liudijantis apie čia gyvavusią bendruomenę. Tikimės, kad nereikės laukti dar penkerius metus, jog būtų imtasi kapinių koplyčios gelbėjimo darbų. 

Juškonių kaimo gyventojai 

Žeimių seniūno atsakymas į straipsnį  „Juškonių kaimo gyventojai: Pasibaisėtina! Gėda!“

Juškonių kaimo gyventojai: „Pasibaisėtina! Gėda !”

Juškonių kaimo gyventojai: „Pasibaisėtina! Gėda !” Juškonių kaimo gyventojai: „Pasibaisėtina! Gėda !” Juškonių kaimo gyventojai: „Pasibaisėtina! Gėda !” Juškonių kaimo gyventojai: „Pasibaisėtina! Gėda !” Juškonių kaimo gyventojai: „Pasibaisėtina! Gėda !” Juškonių kaimo gyventojai: „Pasibaisėtina! Gėda !” Juškonių kaimo gyventojai: „Pasibaisėtina! Gėda !” Juškonių kaimo gyventojai: „Pasibaisėtina! Gėda !” Juškonių kaimo gyventojai: „Pasibaisėtina! Gėda !” ]]>
jonavoszinios.lt Tue, 16 Apr 2024 13:39:43 +0300
<![CDATA[Rimkų gyventojas: vykstant namo renovacijai, pasiskųsti nėra kam]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/rimku-gyventojas-vykstant-namo-renovacijai-pasiskusti-nera-kam https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/rimku-gyventojas-vykstant-namo-renovacijai-pasiskusti-nera-kam A. Kulviečio g. 7 renovuojamo namo gyventojas atsiuntė laišką, kuriame piktinasi bei dėsto problemas ir dėl šildymo, ir dėl sudaužyto lango.  Anot jonaviečio, kol vyksta daugiabučio modernizacija, gyventojai nežino kam reikėtų išsakyti namo bėdas, kurios, anot skaitytojo, niekam neįdomios. Daugiabučius administruojanti įmonė ,,Jonavos paslaugos” teikia paaiškinimą.

,,Manau aktuali tema, dėl kurios visi tyli: Vilnius atjungė daugiabučių šildymą, Kaunas dar "dreba": o jei bus šalta... O kaip Jonava? Vyksta namo renovacija (A. Kulviečio g. 7), sustatė termoreguliatorius kiekvienam bute, užsuki juos iki nulio, bet vamzdžiai net ,,spirga" nuo karščio. Butas visas prikaitintas, nors tu to nepageidauji, o mokėti tai turėsime?!”, - laiške piktinasi gyventojas. 

Paklaustas, ar dėl minimų bėdų jau buvo kreiptasi į atitinkamas įstaigas, jonavietis teigia, kad buvo kreiptasi anksčiau, tačiau dabar ne, o gyventojai ir toliau kenčia dėl įsisenėjusių problemų.   

,,Anksčiau dūsdavome, nes sena sistema, dabar dūstame, nes nauja sistema, o bėdos tos pačios... Kai kreipėmės (anksčiau į šilumos tinklus) tai atsakė, kad vyksta renovacija ir jie nieko negali padėt. Tai dabar ir nesikreipėm…”, - aiškina gyventojas ir tvirtina, kad niekas nežino, nei kas renovuoja namą, nei kas kontroliuoja modernizaciją.  

Gyventojas priduria, kad renovuojant namą buvo sudaužytas laiptinės langas, bet gyventojai neturi kam pasiskųsti. 

Daugiabučius administruojanti įmonė ,,Jonavos paslaugos” atsako į A. Kulviečio g. 7 namo gyventojo užklausą:  

,,Stiklas tikrai bus pakeistas per artimiausią laikotarpį, Rangovas informaciją turi. 

Kas liečia šildymą, tai šildymo sezonas dar nepasibaigęs, bet gyventojų butuose ant šildymo prietaisų sumontuoti reguliatoriai, kurie šildymo temperatūrą sumažina iki 16 laipsnių, nemanau kad 3 m 20 diametro vamzdžio tiek sušildytų. 

Šildymo punkto kontrolę atlieka UAB „Jonavos šilumos tinklai“ ir UAB „Jonavos paslaugos“, ir ne tik gavus gyventojų nusiskundimus. 

Daugiabučio šilumos mazgas yra nekeistas, nes jau buvo prasidėjęs šildymo sezonas, todėl mazgas reguliuojamas rankiniu būdu. Pasibaigus šildymo sezonui bus keičiamas nauju”, - rašo UAB ,,Jonavos paslaugos” l.e.p. direktoriaus pavaduotojas daugiabučių namų administravimui Romualdas Dautartas.  

 

Rimkų gyventojas: vykstant namo renovacijai, pasiskųsti nėra kam

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 16 Apr 2024 12:31:41 +0300
<![CDATA[Jonavietis: ar tai normalu Europos Sąjungoje? Aplinkosauga pradėjo tyrimą]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavietis-ar-tai-normalu-europos-sajungoje-aplinkosauga-pradejo-tyrima https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavietis-ar-tai-normalu-europos-sajungoje-aplinkosauga-pradejo-tyrima Portalo jonavoszinios.lt skaitytojo atsiųstos nuotraukos byloja, kad ne visi žino, jog šiukšlinti yra draudžiama.  Už aplinkos teršimą numatytos ir baudos, tačiau akivaizdu, kad kelyje Kaunas – Jonava, aikštelėje ties Sviloniais sustojusiems lankytojams tai nerūpi. 

Skaitytojas atsiuntęs nuotraukas klausia: ,,Ar tai normalu Europos Sąjungoje?" 

Situaciją komentuoja AB ,,Kelių priežiūra” ir Aplinkos apsaugos departamentas (AAD), kadangi aptariama aikštelė yra šių įstaigų prižiūrimoje teritorijoje.  

,,Minima aikštelė yra prižiūrima „Kelių priežiūros“ specialistų, tačiau tik iki tvoros, kuri matoma nuotraukose, t. y. tik valstybinės reikšmės kelio zonoje. Pagal kelių priežiūros vadovą „Automobilių kelių nuolatinės priežiūros normatyvai KPV PN 23“, atliekos renkamos nustatytu periodiškumu, o jei kelia pavojų eismo saugumui – nedelsiant, tad šios tvarkos ir yra laikomasi. Tiesa, kartais tenka atlikti ir kitus minėtos vietos priežiūros darbus, pavyzdžiui, nuotraukose matoma tvora neseniai buvo sulaužyta, tad „Kelių priežiūros“ specialistai ją operatyviai atstatė.  

Primenama, kad gyventojai ir vairuotojai apie pavojingas išdaužas, pažaidas, atliekas ar kitas kliūtis, keliančias pavojų eismo saugumui kviečiami informuoti trumpuoju tel. nr. 1871 (trumpojo tel. nr. kaina Telia, Tele2 tinkluose - 0,12 Eur/min., Bitė - 0,15 Eur/min.) arba +370 5 232 9600 (kaina pagal mob. operatoriaus planą)”, - išsamiai paaiškino AB ,,Kelių prižiūra”. 

Sulauktas ir aplinkosaugininkų verdiktas: ,,Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai dėkoja už informaciją ir pradeda tyrimą. Išsamiau pakomentuoti galėsime tik jam pasibaigus.”  

Skaitytojui dėkojama už informaciją ir nuotraukas.  

Primename, kad apie užterštą aplinką gyventojai gali pranešti AAD Pranešimų priėmimo tarnybos telefonu (8 5) 273 2995 arba 112 arba el. paštu ppt@aad.am.lt.  

Taip pat yra sukurtas interaktyvus įrankis www.tvarkaulietuva.lt. Šis įrankis leis greičiau ir tiksliau pranešti apie pastebėtas šiukšles gamtoje, kvies šalies gyventojus prisidėti mažinant užterštų teritorijų skaičių šalyje, identifikuojant ir jas kuo greičiau sutvarkant. Žemėlapyje gyventojai gali patys perduoti informaciją apie pastebėtas užterštas teritorijas.   

Jonavietis: ar tai normalu Europos Sąjungoje? Aplinkosauga pradėjo tyrimą

Jonavietis: ar tai normalu Europos Sąjungoje? Aplinkosauga pradėjo tyrimą Jonavietis: ar tai normalu Europos Sąjungoje? Aplinkosauga pradėjo tyrimą Jonavietis: ar tai normalu Europos Sąjungoje? Aplinkosauga pradėjo tyrimą ]]>
jonavoszinios.lt Fri, 12 Apr 2024 09:55:43 +0300
<![CDATA[Eismo pokyčiai Jonavoje: atsakymai į papildomus klausimus]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/eismo-pokyciai-jonavoje-atsakymai-i-papildomus-klausimus https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/eismo-pokyciai-jonavoje-atsakymai-i-papildomus-klausimus

Kuomet vakar, balandžio 9-ąją skelbėm informaciją, kad dėl pakeisto eismo reguliavimo mieste dėl pervažos uždarymo sunkvežimių vairuotojai nebus baudžiami (plačiau ČIA), sulaukėme papildomų pranešimų. 

Sunkiasvorių vairuotojai teigė, kad balandžio 9 dieną tris kartus keitėsi eismo ženklai, nurodantys apvažiavimo kelius, draudžiantys vykti Lietavos g. ir kt. Vairuotojai nežino ko tikėtis.  

Ryšium su papildomai keliamais klausimais, kreipėmės į Jonavos rajono savivaldybę, kuri pateikia informaciją apie patvirtintą ir galiojantį eismo reguliavimą: 

Nuo 2024-04-08 iki 2024-05-10 uždarius pervažą Darbininkų gatvėje, visų automobilių eismas nukreipiamas J. Basanavičiaus g.  ir Žeimių g. Atsižvelgus į tai, kad Lietavos gatvė neseniai sutvarkyta ir yra galimybė apvažiuoti kitomis gatvėmis, Lietavos g. pradžioje (nuo J. Basanavičiaus g.) ir Lietavos g. pabaigoje (nuo Žeimių g.) bei tarpinėse sankryžose Kosmonautų g. bei Žeimių tako g. buvo įrengti draudžiamieji ženklai Nr. 304 „Krovinių automobilių eismas draudžiamas“. Šie eismo pokyčiai galios visą mėnesį, kol bus tvarkoma geležinkelio pervaža. 

Gegužės mėnesį prasidės antrojo etapo darbai Vasario 16-osios gatvėje – šios gatvės sankryžoje su Žeimių gatve bus įrengiama nauja žiedinė sankryža. Šiame etape eismas sankryžoje bus uždarytas, automobiliai nukreipiami apylankomis. 

Po rekonstrukcijos Vasario 16-osios gatvė taps patogesnė ir saugesnė, atsiras daugiau pėsčiųjų perėjų. Šioje gatvėje, už Jonavos sporto centro, bus įrengta nauja automobilių stovėjimo aikštelė, daugiau vietų automobilių statymui bus įrengta prie daugiabučių namų.

Eismo pokyčiai Jonavoje: atsakymai į papildomus klausimus

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 10 Apr 2024 14:23:01 +0300
<![CDATA[„Corpus A“ darbuotojai jaučiasi išnaudojami? Valytojoms Rukloje didinamas darbo krūvis, bet ne atlyginimas ]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/corpus-a-darbuotojai-jauciasi-isnaudojami-valytojoms-rukloje-didinamas-darbo-kruvis-bet-ne-atlyginimas https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/corpus-a-darbuotojai-jauciasi-isnaudojami-valytojoms-rukloje-didinamas-darbo-kruvis-bet-ne-atlyginimas

Dar 2018 metais žiniasklaidoje buvo skelbiama, kad šimtai bendrovės „Corpus A“ valytojų, neuždirbančių minimumo, gavo po antrą darbo sutartį kitoje to paties akcininko valdomoje bendrovėje UAB „SBJ BS“, kur papildomai sumokama greičiausiai po eurą, taip apeinant „Sodros“ grindis (įmonės, mokančios mažiau nei MMA, privalo darbuotojams taikyti „Sodros“ grindis - mokamos socialinio draudimo įmokos negali būti mažesnės nei skaičiuojamos nuo MMA.) Plačiau apie tai ČIA.  

Tačiau net ir praėjus keliems metams po paskelbto galimo ,,Sodros” grindų išvengimo, valymo paslaugų darbuotojų profesinės sąjungos atstovaujamų įmonių darbuotojai iki šiol jaučiasi išnaudojami dėl nepakankamo darbo užmokesčio, galimai fiktyvių darbo sutarčių, dėl neteisingo atlyginimo už darbą švenčių dienomis, poilsio metu, pavaduojant darbuotojus, dėl vis didinamų darbo krūvių, nesuteikiamų darbo rūbų ir apsaugos priemonių, galimo psichologinio spaudimo ir pan.  „Corpus A“ darbuotojai kreipėsi į Valymo paslaugų darbuotojų profesinę sąjungą, kuri iki šiol bando derėtis dėl darbo sąlygų su „Corpus A“ vadovais.  

2023 metų liepos mėnesį buvo aptarti ,,Corpus A” planuojami darbo organizavimo Ruklos objekte pakeitimai. Darbuotojai informavo, kad didinant darbuotojams darbo krūvį (didinant valomus plotus ir valymo periodiškumą), atitinkamai turi būti didinamas ir darbo užmokestis, tačiau, anot darbuotojų, realybėje jie gavo tik didesnį darbo krūvį, bet užmokestis pakilo tik minimaliai. Po darbuotojų ir profsąjungos susitikimo, darbuotojams, dirbantiems Ruklos objekte darbo sąlygos tapo nepakeliamos – vyksta nuolatiniai patikrinimai, reikalaujama valyti kitus plotus, prieš darbuotojus galimai naudojamas mobingas. Dirbti tokiomis darbo sąlygomis tapo nebeįmanoma, valytojos, nepakeldamos taikomo psichologinio spaudimo, prašo profesinės sąjungos imtis priemonių. Savo ruožtu profsąjunga kreipėsi į ,,Corpus A” su siūlymais padidinti darbuotojų skaičių taip sumažinant darbo krūvį.  

2023 metų rugsėjį portalas jonavoszinios.lt, reaguodamas į darbuotojų nusiskundimus dėl nepakeliamo darbo krūvio bei nepakankamo darbo užmokesčio, taip pat kreipėsi į ,,Corpus A”. Teiravomės, kodėl pagal viešai skelbiamus duomenis ,,Corpus A” darbuotojų vidutinis atlyginimas yra apie 770 eurų, nors minimalus mėnesio atlygis - 840 eurų (2023 m.). Ar darbuotojai dirba pilnu etatu ir koks jų darbo krūvis? 

,,Dėkojame, kad kreipiatės, tačiau apgailestaujame, bet negalime pateikti prašomos informacijos, kadangi ji sudaro įmonės komercinę paslaptį bei darbuotojų asmens duomenis. Tačiau užtikriname, kad įmonė griežtai laikosi teisės aktų, reglamentuojančių darbo užmokesčio mokėjimą (dydį ir kt.), reikalavimų. Darbo užmokestis apskaičiuojamas ir mokamas proporcingai dirbtam darbuotojų laikui (dažniausiu atveju darbuotojai nedirba pilnu etatu).  

Reaguodami į Jūsų užklausą, sustiprinsime komunikaciją su darbuotojais Jonavos regione, išanalizuosime darbuotojams kylančius klausimus ir imsimės priemonių, kad darbuotojų nusiskundimai (jei tokių bus) būtų išnagrinėti ir jiems atsakyta į visus rūpimus klausimus”, - tais metais rašė UAB „Corpus A“.   

Spėjama, kad UAB „Corpus A“ nesiėmė priemonių darbuotojų skundams nagrinėti, bet ir toliau didino darbo krūvį, keitė darbo grafikus darbuotojams nepalankia linkme, nesutikusius su pakeitimais ėmė atleidinėti, likusiems darbuotojams dvigubinant darbo krūvį.  

Darbuotojai skundžiasi UAB „Corpus A“ darbo sąlygomis: 

Nepakankamas atlyginimas, neatitinkantis darbo krūvių ir darbo specifikos. 

Susidėvėję darbo rūbai, batai, kurių įmonė nepakeičia ir neaprūpina darbuotojų. 

Alinantis darbo grafikas, nesudarantis sąlygų vykdyti šeiminius įsipareigojimus. Per metus turimos tik kelios šventinės dienos, per mėnesį išpuola vos vienas laisvas savaitgalis.

Ir toliau mažinamas darbuotojų skaičius, taip likusiems darbuotojams didinant darbo krūvį.

Darbuotojai prašo: 

Įdarbinti naujus darbuotojus, kad sumažėtų krūvis ir pagerėtų darbo sąlygos. 

Padidinti atlyginimą, atitinkantį darbo krūvį. 

Aprūpinti naujais darbo rūbais. 

Darbuotojai kartu su profsąjunga prašo įmonės įvertinti situaciją ir rasti abipusiškai naudingą sprendimą, kuris pagerintų darbo sąlygas ir užtikrintų kokybiškų paslaugų teikimą užsakovui. Jeigu nebus atsižvelgta į darbuotojų reikalavimus, jie kreipsis į visas institucijas, ginančias darbuotojų teises. 

„Corpus A“ darbuotojai jaučiasi išnaudojami? Valytojoms Rukloje didinamas darbo krūvis, bet ne atlyginimas 

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 04 Apr 2024 09:17:56 +0300
<![CDATA[Žeimių bendruomenei nepavyksta išsireikalauti saugumo priemonių pavojingame ruože   ]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/zeimiu-bendruomenei-nepavyksta-issireikalauti-saugumo-priemoniu-pavojingame-ruoze https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/zeimiu-bendruomenei-nepavyksta-issireikalauti-saugumo-priemoniu-pavojingame-ruoze Žeimių miestelio bendruomenė nori atkreipti dėmesį į problematišką sankryžą Jonava - Kėdainiai / Kaunas - Šėta. Susibūrusi bendruomenė ne kartą rašė įmonei ,,Via Lietuva” (buvusi Kelių direkcija), kuriai ir priklauso minėta kelio atkarpa, prašydama pastatyti lenkimo draudimo ir greičio ribojimo ženklus, kad minėta sankryža taptų mažiau pavojinga. Tačiau ,,Via Lietuva” bendruomenės prašymų netenkina ir pateikia savo argumentus.  

Miestelio bendruomenė beda pirštu į neseniai, kovo 15 -ąją įvykusią skaudžią avariją (plačiau apie tai ČIA), kuri toli gražu ne viena tokia bei tikina, kad jei nebus imtasi priemonių, kurių jie prašo, avarijų bus dar daugiau.  

Surinkti parašai 

2023 metų rugsėjo mėnesį Žeimių bendruomenė surašė ir su bendruomenės narių parašais nusiuntė prašymą tuometinei Kelių direkcijai (dabar ,,Via Lietuva) dėl eismo saugumo priemonių kelių Nr.144 ir Nr. 232 sankryžoje:   

,,Važiuojant iš Žeimių mstl. (Jonavos rajono savivaldybė) į Jonavą prieš sankryžą kur susikerta keliai Nr. 144 ir Nr.232 yra įkalnė. Žiemos metu vairuotojai dažnai susiduria su pajudėjimo iš vietos problema, nes tenka keletą kartų pavažiuoti atbulomis ir vėl bandyti įvažiuoti į sankryžą. Tokie manevrai dažnai sukelia avarines situacijas. Šiuo metu šioje vietoje įrengti „kalneliai" stipriai trukdo įvažiuoti iš kelio Nr.144 Žeimių ar Kauno kryptimi, nes prieš sankryžą reikia labai sumažinti greitį, o tai labai trukdo iš paskos važiuojančiam transportui ir dažnas vairuotojas važiuojantis iš paskos nesilaiko kelių eismo taisyklių ir sankryžoje atlieka lenkimo manevrą taip sukeldamas avarinę situaciją ir pavojų kitiems eismo dalyviams. Prašome bendruomenės vardu ir žemiau pasirašę šias greičio mažinimo priemones, „kalnelius", įrengti toliau nuo sankryžos, bent 5 metrais nuo šiuo metu esamų. Būtų gerai, jeigu kelyje Nr. 144 prieš šią sankryžą būtų pastatyti ženklai Nr. 151 -., Greičio mažinimo priemonė" su rodyklėmis, nurodančiomis Žeimių ir Kauno kryptis bei prieš sankryžą kelyje Nr. 144 apriboti greitį iki 50km / v * al (kelio ženklas Nr. 329) ir ženklą Nr.325 (Lenkti draudžiama). Šiomis priemonėmis sumažintume avaringumą sankryžoje ir palengvintume pravažiavimą šioje sankryžoje”, - rašė Žeimių bendruomenė.  

Netrukus sulauktas tuometinės Kelių direkcijos atsakymas, kuriame išsamiai dėstoma, kodėl neturi pagrindo įgyvendinti Žeimių bendruomenės prašymo, kad kitos saugumo priemonės - greičio mažinimo kalneliai- įrengti pagal teisės aktų reikalavimus ir kad jie tėra laikini bei bus pašalinti rekonstravus sankryžą, o ji įtraukta į rekonstrukcijos prioritetinę eilę (32 vieta). Dėl Krypties rodyklių atsakyme rašoma, kad esami kelio ženklai atitinka maršrutinio orientavimo taisykles ir papildomos rodyklės nėra būtinos. Dėl Leistino važiavimo greičio sumažinimo teigiama, kad Kelio ruožo parametrai atitinka leistiną greitį ir pagrindo mažinti greitį nėra. O dėl kelio ženklo Nr. 325 primenama, kad lenkimas sankryžoje ir taip yra draudžiamas pagal Kelių eismo taisykles.  

Visą tuometinį Kelių direkcijos atsakymą rasite ČIA.  

Kreipėsi pakartotinai  

Žeimių bendruomenė nenuleido rankų ir dar kartą į Kelių direkciją kreipėsi 2023 m. gruodį. 

,,Gavome AB Lietuvos automobilių kelių direkcijos raštą „Dėl eismo saugos“ ir neabejojame, kad visos įvardintos eismo saugos priemonės įrengtos laikantis įvairių teisės aktų reikalavimų. Tačiau šios priemonės avaringumo minimoje sankryžoje nesumažino, bet tik padidino. Norėtume, kad realiai įsigilintumėte į tas problemas, kurias jums išdėstėme.  

Suprantame, kad KET neleidžia lenkti sankryžose, suprantame, kad prieš sankryžą tiek iš Kėdainių pusės, tiek ir iš Jonavos pusės stovi ženklai, kurie perspėja apie pavojingą ruožą, bet į viską reikia žiūrėti realiai. Daugelis vairuotojų nesilaiko KET ir atlieka lenkimo manevrus šioje sankryžoje, sukeldami avarines situacijas, todėl dar kartą prašome prieš šią sankryžą nuo Jonavos ir Kėdainių pusės pastatyti greičio ribojimo ir lenkti draudžiamus ženklus.  

Lietuvoje yra daug tokio tipo sankryžų, kur stovi tokie ženklai, nors tose sankryžose nėra tokių transporto srautų kaip šioje sankryžoje Kaunas-Šėta - Jonava-Kėdainiai.  

Pozityvumo suteikia, kad ši sankryža yra įtraukta į rekonstravimo projektą, bet sankryža yra eksploatuojama šiandien, o kada ateis eilė ją rekonstruoti jokio aiškumo nėra. Gal dar teks ne vieną dešimtmetį važinėti esamomis sąlygomis.  

Žeimių bendruomenė prašo bent įrengti jūsų rašte paskutinėse dviejose pastraipose minimas „Dėl leistino važiavimo greičio sumažinimo“ ir „Dėl kelio ženklų Nr. 325 „Lenkti draudžiama“ priemones. Įvertinkite susidarančius vairuotojams sunkumus įvažiuojant į sankryžą ar kertant ją iš kelio Kaunas-Šėta net neatsižvelgiant į įvairius paros laikotarpius ir gamtines sąlygas”, - rašė bendruomenė, tikėdamasi supratingumo ir operatyvumo. 

Nemato pagrindo  

Išnagrinėjusi gyventojų prašymą, Kelių direkcija nemato pagrindo jį tenkinti. 

,,Dėl leistino važiavimo greičio sumažinimo pagrindiniame kelyje, informuojame, kad leistinas važiavimo greitis gali būti mažinamas prie tam tikrų kelio techninių parametrų (staigūs vingiai, įkalnės, nuokalnės, bloga kelio dangos kokybė, kelio plotis, blogas matomumas) atsižvelgiant į Kelių techninio reglamento KTR 1.01:2008 reikalavimus. Minėtas kelio ruožas yra užmiesčio tipo teritorijoje, kur kelio techniniai parametrai atitinka leistiną važiavimo greitį 90 km/val., kelio ruože nėra staigių vingių, įkalnių ir nuokalnių, todėl Kelių direkcija pritarti Jūsų prašymui dėl greičio ribojimo ženklų Nr. 329 „Ribotas greitis" įrengimo pagrindo neturi. Atkreipiame dėmesį, kad greičio ribojimo kelio ženklai nėra greičio viršijimo atvejus užkardanti priemonė. 

Dėl lenkimo ribojimo, informuojame, kad Kelių direkcija organizuos ženklinimo, ribojančio lenkimo manevrus, įrengimo darbus ilgesniame ruože, nei yra esamoje situacijoje. Darbų terminai priklausys nuo oro sąlygų ir kitų sutartinių įsipareigojimų. Primename, kad leistino važiavimo greičio laikymosi kontrolę bei kitų Kelių eismo taisyklių pažeidimų kontrolę, pagal jai priskirtas funkcijas, vykdo Lietuvos policija”, - rašoma atsakyme bendruomenei. 

Žeimių miestelio bendruomenė nepraranda vilties bei viešindama savo susirašinėjimo istoriją tikisi, kad į jų išdėstytą problemą bus atkreiptas reikiamas dėmesys. 

Žeimių bendruomenei nepavyksta išsireikalauti saugumo priemonių pavojingame ruože   

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 03 Apr 2024 14:48:28 +0300
<![CDATA[Jonavietis: tarpiniai patikrinimai per dukros atostogas nėra normalu]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavietis-tarpiniai-patikrinimai-per-dukros-atostogas-nera-normalu https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavietis-tarpiniai-patikrinimai-per-dukros-atostogas-nera-normalu Į portalo jonavoszinios.lt redakciją kreipėsi Jonavos gimnazistės tėvas, kuris pasipiktino per mokinių atostogas vykdomais tarpiniais patikrinimais. Švietimo, mokslo ir sporto ministerija pateikia savo paaiškinimus.

Tai nėra normalu

Vienos Jonavos gimnazijos III klasės mokinės tėvas pasipiktino išvydęs, jog dukrai per atostogas teks laikyti lietuvių kalbos ir literatūros tarpinį patikrinimą, kuris numatytas balandžio 2-5 dienomis nuo 8 val.

Gimnazistės tėvas įniršo, kad teks galimai atšaukti prieš pusmetį suplanuotą atostogų kelionę ir, tvirtina tėvas, kad tai nėra normalu. Jis kelia klausimą, kodėl neadekvačiai, atostogų metu, suplanuoti patikrinimai, kuriems reikia ir ruoštis, ir pasikartoti, juolab, kad patikrinimai numatyti net ne vieną dieną.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos komentaras:

Suprantame tėčio susirūpinimą, tačiau tarpinių patikrinimų tvarkaraštis patvirtintas ir paskelbtas mokslo metų pradžioje – 2023 rugsėjį. Be to, yra padaryta išimtis iš anksto susiplanavusiems atostogas: jeigu atostogų kelialapis pirktas iki grafiko paskelbimo, tarpinis patikrinimas mokiniui gali būti nukeltas. Tokiu atveju patikrinimą jis laiko su kitų metų III gimnazijos klasės mokiniais.

Lietuvių kalbos ir literatūros tarpinis patikrinimas yra vienintelis tarpinis patikrinimas, vykstantis per mokinių atostogas. Mokinys tarpiniam patikrinimui skiria 1 atostogų dieną, kuri yra kompensuojama, t. y. perkeliama į artimiausias ugdymo dienas. (Beje, anglų valstybinio brandos egzamino kalbėjimo dalis taip pat kasmet vyksta per atostogas jau ne vienerius metus).

Toks sprendimas dėl lietuvių kalbos ir literatūros tarpinio patikrinimo laiko pasirinktas dėl to, kad mažiau būtų trukdomas ugdymo procesas dėl lietuvių kalbos ir literatūros mokytojų dalyvavimo tarpinio patikrinimo vertinime ir kitų dalykų mokytojų vykdymo procese, taip pat ir pačių III gimnazijos klasės mokinių.

Kurią būtent dieną tarp balandžio 2-osios ir 5-osios ir kurią valandą tarpinis patikrinimas vyks konkrečiam mokiniui, sprendžia mokykla, sudarydama laikančiųjų lietuvių kalbos ir literatūros pirmojo tarpinio patikrinimo grafiką.

Jonavietis: tarpiniai patikrinimai per dukros atostogas nėra normalu

]]>
jonavoszinios.lt Fri, 29 Mar 2024 16:13:46 +0200
<![CDATA[Padėkime Nojui vėl žingsniuoti: tavo parama gali pakeisti jo gyvenimą! ]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/padekime-nojui-vel-zingsniuoti-tavo-parama-gali-pakeisti-jo-gyvenima https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/padekime-nojui-vel-zingsniuoti-tavo-parama-gali-pakeisti-jo-gyvenima Jonavietis Nojus nemažai kam pažįstamas kaip aktyvus jaunuolis, džiuginantis mokslo bei sporto pasiekimais. Net būdamas vaikas jau garsino Jonavą Lietuvos ir tarptautiniuose konkursuose, užimdamas prizines vietas. 

Tačiau slidinėjant kalnuose jį ištiko nelaimė - patirta sudėtinga stuburo trauma, po kurios sekė operacija ir gydymas, o grįžus į Lietuvą reabilitacija tęsiama čia.  

Šiuo metu sudėtinga tiksliai apibrėžti kokių medicinos priemonių, įrankių ar sąlygų reikia, kad padėti kuo greičiau atsistoti ant kojų.  

Taip pat dar nežinia kiek reabilitacijų ar specialių procedūrų reikės, tačiau spėjama, kad laukia ilgas ir sunkus etapas, į kurio rezultatus koncentruojasi visa šeima bei artimieji.  

Kviečiami visi geros valios žmonės prisidėti ir padėti. Tam tikslui sukurtas fondas, kuriame galite skirti savo paramą -  vienkartinį pavedimą, periodinius mokėjimus arba paskirti savo 1,2 proc. nuo sumokėto gyventojų pajamų mokesčio (GPM) per elektroninę deklaravimo sistemą (EDS).    

• ,,Nojaus Grinskio labdaros ir paramos fondas"  

• Įm. k. 306706780  

• LT12 7044 0901 1054 8792 

• SEB bankas 

Kiekvieno Jūsų pagalba yra didžiulė paskata judėti pirmyn ir sukurti geriausias sąlygas Nojui pasveikti. 

Padėkime Nojui vėl žingsniuoti: tavo parama gali pakeisti jo gyvenimą! 

]]>
jonavoszinios.lt Fri, 29 Mar 2024 15:30:05 +0200
<![CDATA[Skaitytojos užklausa dėl išvažiavimo iš kiemo Žemaitės g. bus svarstoma SEK  ]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/skaitytojos-uzklausa-del-isvaziavimo-is-kiemo-zemaites-g-bus-svarstoma-sek https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/skaitytojos-uzklausa-del-isvaziavimo-is-kiemo-zemaites-g-bus-svarstoma-sek Portalo jonavoszinios.lt redakciją pasiekė skaitytojos Ievos užklausa, kurioje jis svarsto, ar nereikėtų ties išvažiavimu iš kiemų Žemaitės gatvėje, tarp 4 ir 4A pastatų, imtis priemonių, kad būtų saugiau išvažiuoti į pagrindinį kelią.   

,,Kilo klausimas dėl išvažiavimo iš kiemų ties ,,Iki” parduotuvėle Žemaitės gatvėje. Aikštelė gaunasi pirmoj juostoj važiuojamosios dalies ir norit išvažiuoti, per stovinčias mašinas nieko nesimato. Reikia važiuoti kišant po truputį mašinos priekį, o mašinos nuo žiedo kartais tikrai atlekia ir iš kart rikiuojasi į pirmą juostą. Nei saugu, nei patogu tiek pagrindiniu keliu važiuojančioms mašinoms, nei norintiems išsukti iš kiemų. Gal reiktų iškelti klausimą dėl šios aikštelės nesiaurinant kelio ar nepadarant, kad būtų galima sukti tik į dešinę",- rašė skaitytoja. 

Skaitytojos pastebėjimas perduotas Jonavos r. savivaldybės Saugaus eismo komisijai (SEK), kuri patvirtino, jog užklausa gauta ir bus apsvarstyta artimiausiame Saugaus eismo komisijos posėdyje. 

Primename, kad klausimai dėl rajono kelių saugumo analizuojami Jonavos rajono savivaldybės Saugaus eismo komisijoje (SEK). Norint pateikti jai savo pastebėjimus, tai galima padaryti el. paštu: sauguseismas@jonava.lt  

Skaitytojos užklausa dėl išvažiavimo iš kiemo Žemaitės g. bus svarstoma SEK  

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 28 Mar 2024 08:43:22 +0200
<![CDATA[Nustebino tai, ką rado miškelyje Jonavos pakraštyje]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/nustebino-tai-ka-rado-miskelyje-jonavos-pakrastyje https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/nustebino-tai-ka-rado-miskelyje-jonavos-pakrastyje Jonavos rajone, Praulių kaime, Gulbės slėnio gyvenvietėje, 2022 m. lapkričio mėnesį įsikūrė nauji gyventojai. Nuo to laiko, važiuojant į darbą ar Jonavos pusę, jie pastebėdavo juodai apsirengusią moteriškę, stumiančią vaikišką vėžimėlį, pilną įvairių daiktų, maišų ir kitų neaiškių dalykų. Žiemą moteris būdavo pastebima traukianti pilnas roges. 

Pavasarėjant ir orui šylant, šeima nusprendė pasivaikščioti miške, esančiame kitoje kelio pusėje, priešais Jonavos elevatorių, visai netoli kelio ženklo ,,Jonavos miesto pabaiga". Pastebėję išmintą takelį į mišką, jie nusprendė juo pasivaikščioti. Nustebino tai, ką rado nuėję vos 100 metrų gilyn į mišką.  

,,Nežinau, ar ta moteris ten gyvena, ar tik tempia rastą ,,turtą", bet nei vienu, nei kitu atveju, manau, nėra gerai ir neturi taip būti. Gal yra kokia instancija, kuri gali pasidomėti šios moters padėtimi, o taip pat, manau, kad reikėtų išvalyti mišką nuo tokio sukaupto ,,gėrio", - dar kovo 15-ąją pasakojo Gulbės slėnio gyventoja, miške aptikusi aptariamą buveinę.  

Portalas jonavoszinios.lt susisiekė su Aplinkos apsaugos departamentu bei Jonavos viešosios tvarkos skyriumi (VTS). Paaiškėjo, jog miške ,,turtą” kaupia VTS specialistams gerai žinoma moteris Janina T., kurios gyvenimo būdo pakeisti taip ir nepavyksta.  

,,Kurį laiką moteris gyveno Šiluose. Jai buvo skirtas socialinis būstas. Nuolatos gaudavome gyventojų skundų, kad minima moteris bute kaupė įvairias atliekas, tokias, kaip ir šiame miškelyje. Bute apdirbdavo atliekas, kuriose buvo metalo ir nešdavo jį į supirktuvę. Moteris kelis kartus buvo įspėta, kad kaupti atliekų gyvenamajame būste negalima, tačiau savo gyvenimo būdo ji nekeitė tvirtindama, kad pajamos iš metalo pridavimo vienintelis jos pragyvenimo šaltinis.  

Nevykdydama reikalavimų susitvarkyti, moteris Teismo sprendimu iškeldinta iš socialinio būsto. Vėliau pastebėjome, kad moteris įsikūrė viešoje erdvėje arčiau Jonavos miesto, miškelyje, netoli Panerių. Ten taip pat nuolat stebėjome situaciją, lankydavome ją, perspėdavome, kad atliekų kaupimas nėra galimas, tačiau moteris nebuvo lengvai sukalbama, nebuvo linkusi paisyti reikalavimų, o netrukus persikėlė į kitą miškelį, priešais Jonavos elevatorių. Savo veiklą ji čia vykdo ilgiau nei metus. Mūsų skyriaus specialistai kartu su gamtos apsauga lankėmės ne vieną kartą, bandome spręsti situaciją, tačiau geranoriškai susitarti su moterimi nepavyksta. Ji nesutinka, kad daro pažeidimą, toliau teršia aplinką ir tarnybas ,,maitina” pažadais, kad susitvarkys”, - kalbėjo VTS Vyriausioji specialistė Aušra Jakimavičienė. 

,,Aplinkos apsaugos departamentui ši situacija žinoma, esame gavę pranešimą dėl paklausime minimų aplinkybių ir dėl galimų miško naudojimo pažeidimų. Pradėtas tyrimas, aiškinamės situaciją", - teigia departamento komunikacijos skyrius. 

Kaip miškelyje sakė pati Janina, nakvoti ji vyksta pas sūnų į Ruklą, o čia ji dirba ir užsidirba apie 100 eurų per mėnesį, o tarnybos jai trukdo ir neduoda pinigų.   

Kiek yra žinoma, moters sukauptas ,,turtas” ne kartą buvo priverstinai sutvarkytas – prireikė net kelių priekabų, kad atliekos būtų išvežtos. Janina nelinkusi susitvarkyti ne tik savo aplinkos, bet ir reikiamų dokumentų pašalpoms ar kitokiai pagalbai bei paramai gauti. Teigiama, kad ji šiuo metu stovi eilėje kitam socialiniam būstui gauti. 

Nustebino tai, ką rado miškelyje Jonavos pakraštyje

Nustebino tai, ką rado miškelyje Jonavos pakraštyje Nustebino tai, ką rado miškelyje Jonavos pakraštyje Nustebino tai, ką rado miškelyje Jonavos pakraštyje Nustebino tai, ką rado miškelyje Jonavos pakraštyje ]]>
jonavoszinios.lt Fri, 22 Mar 2024 10:04:44 +0200
<![CDATA[Jonavietė apie renovacijos pasekmes: Kas turi mokėti už sugadintos vandens skaitiklio plombos pakeitimą? ]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonaviete-apie-renovacijos-pasekmes-kas-turi-moketi-uz-sugadintos-vandens-skaitiklio-plombos-pakeitima https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonaviete-apie-renovacijos-pasekmes-kas-turi-moketi-uz-sugadintos-vandens-skaitiklio-plombos-pakeitima Į redakciją jonavoszinios.lt paskambinusi Žemaitės g. 12 namo gyventoja teigė, kad renovuojant daugiabutį, buvo keičiami geriamo vandens stovai. Moters bute buvo nutrauktos vandens skaitiklių plombos. Gyventoja sąskaitoje už butą aptiko, kad jai privalu sumokėti 6 eurus už ,,Ventilio, apskaitos prietaiso plombavimas”. Moteris teigia, kad  dėl pažeistos plombos ji nekalta ir teiraujasi, kodėl ji privalo mokėti, o ne, pavyzdžiui, namą renovuojantys meistrai, tie, kas ir nutraukė plombas? Jonavietė pasakojo, kad jau kreipėsi į UAB ,,Jonavos vandenys”, bet gavo atsakymą, kad įmonė šiuo klausimu niekuo negali padėti, o gyventoja turi susimokėti.  

Į gyventojos klausimą išsamiai atsako įmonės ,,Jonavos vandenys” direktorė Jolita Gumaniukienė. 

,,Jei daugiabučio namo renovacijos metu gyventojai pasirenka keisti geriamojo vandens vamzdynus, jie neišvengiamai susiduria su poreikiu atjungti ir vėl prijungti ant vamzdyno sumontuotą vandens apskaitos prietaisą (skaitiklį), o tai atlikti galima tik pažeidžiant skaitiklio plombą. Apie numatomą skaitiklio plombos pažeidimą turi būti informuojamas viešasis geriamojo vandens tiekėjas (UAB „Jonavos vandenys“, toliau – vandens tiekėjas).  

Įprastai renovaciją atliekantys darbų vykdytojai informuoja vandens tiekėją apie su renovacija susijusius numatomus skaitiklių plombų pažeidimus, perduoda vandens tiekėjui iki plombos nuėmimo užfiksuotus skaitiklių rodmenis ir praneša apie numatomą darbų trukmę. Atlikus vandens vamzdynų pakeitimus, vandens tiekėjo darbuotojai vyksta pas gyventojus ir atlieka  skaitiklių užplombavimo darbus. Būtent ši paslauga yra mokama ir kainuoja 6 eurus vienam objektui (butui). Ši paslauga nėra įtraukiama į renovacijos kainą dėl to, kad ją teikia ne renovaciją atliekanti bendrovė, o vandens tiekėjas. Planuojant renovaciją nėra žinoma kokia plombavimo kaina galios faktinio paslaugos suteikimo metu.  

Skaitiklio plombos pakeitimas atlikus darbus yra būtinas pačiam vartotojui tam, kad suvartotas vanduo būtų apskaitomas pagal skaitiklio rodmenis. Jei vandens tiekėjas nebūtų informuotas apie skaitiklio plombos pažeidimą ir skaitiklis liktų neplombuotas, tai būtų laikoma sutarties pažeidimu ir vartotojo suvartoto vandens kiekiai turėtų būti apskaičiuojami ne pagal neplombuoto skaitiklio duomenis, o vadovaujantis Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2006 m. gruodžio 29 d. įsakymu Nr. D1-629 patvirtinto Geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros naudojimo ir priežiūros taisyklių 56 punktu, t. y. suvartoto geriamojo vandens ir išleistų nuotekų kiekis būtų nustatomas skaičiuojant, kad vanduo tekėjo 0,35 (trisdešimt penkių šimtųjų) metro per sekundę greičiu vandentiekio vamzdyno skersmeniu dvidešimt keturias valandas per parą per visą nustatytą pažeidimo laikotarpį, bet ne daugiau kaip už vieną mėnesį. Tokia bauda už vandens vartojimą neužplombavus skaitiklio bute būtų tikrai ne 6 eurai. Vartotojui, kuris neplombuotu apskaitos prietaisu naudojosi mėnesį ir daugiau, bauda galėtų siekti 463,61 Eur vienam apskaitos prietaisui.  

Realią baudą nustato pažeidimų komisija, palygindama suvartoto ir apmokėto vandens kiekius iki pažeidimo ir po jo, įvertindama vartotojo paaiškinimų dėl ko nebuvo pranešta apie plombos pažeidimus pagrįstumą ir pan. Atkreipiame dėmesį, kad Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2023 m. birželio 7 d. nutarimu Nr. 440 patvirtintų Geriamojo vandens tiekimo ir (arba) nuotekų tvarkymo viešosios sutarties standartinių sąlygų 53.5 papunktyje yra nurodyta vartotojo pareiga užtikrinti patalpose ir (ar) teritorijoje esančių geriamojo vandens ir (ar) nuotekų apskaitos prietaisų ir jų plombų saugumą”, - rašoma paaiškinime. 

Jonavietė apie renovacijos pasekmes: Kas turi mokėti už sugadintos vandens skaitiklio plombos pakeitimą? 

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 19 Mar 2024 14:26:15 +0200
<![CDATA[Skaitytojas: kodėl mažinama Žeimių ežero aikštelė?  ]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/skaitytojas-kodel-mazinama-zeimiu-ezero-aikstele https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/skaitytojas-kodel-mazinama-zeimiu-ezero-aikstele Su žiniasklaida susisiekęs vyriškis išreiškė nuogąstavimą dėl prie Žeimių miestelio esančio ežero aikštelės remonto. Anot vyro, matoma, kad asfaltuojama aikštelė bus beveik dvigubai mažesnė nei buvus ankstesnė, neasfaltuota aikštelė. Pasak jo, bus problema, nes atvykę poilsiautojai, o jų tikrai daug, bus priversti automobilius statyti ant pievos. 

Vyras teiravosi, kodėl naujai rengiama aikštelė yra mažinama? Ar vėliau nebus vėl rekonstruojama ją didinant?  

Į skaitytojo klausimus atsakė Žeimių seniūnijos seniūnas Faustas Pilipavičius: 

,,Prie Žeimių ežerėlio automobilių aikštelė nebus asfaltuojama. Ši aikštelė natūraliai buvo didesnė, bet realiai funkcionavo tiek, kiek dabar naujai įrengiama. Visi darbai (tinklinio aikštelės komplektas, persirengimo kabinos, stoginės, suoliukai, šiukšlių dėžės) atliekami  atsižvelgus į gautas paramos gavėjo UAB „Taupi energija“ lėšas.   

Vietiniai gyventojai skatinami ir tam sudarytos visos sąlygos, kad jie ateitų, ar atvažiuotų dviračiais į poilsio vietą naujai įrengtu Žeimiai- Žeimių ežerėlis dviračių – pėsčiųjų taku. 

Ateityje laikas parodys, jei matysime, kad automobilių parkavimas tikrai taps problema, aikštelė bus praplėsta.  Šiuo metu mus labiausiai jaudina, ar supras gyventojai mūsų įdėtas pastangas, ar saugos sutvarkytą teritoriją ir joje sukurtą infrastruktūrą, o neniokos, nelaužys, neterš, kas dažnai, deja,  pas mus vyksta”, - sako seniūnas F. Pilipavičius.  

Primename, kad apie planuojamą naują poilsiavietę prie Žeimių ežero esame skelbę 2023 metų lapkritį.  Plačiau apie tai skaitykite ČIA.   

Skaitytojas: kodėl mažinama Žeimių ežero aikštelė?  

]]>
jonavoszinios.lt Fri, 15 Mar 2024 09:13:06 +0200
<![CDATA[SEK priėmė sprendimą dėl saugumo Prezidento gatvėje]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/sek-prieme-sprendima-del-saugumo-prezidento-gatveje https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/sek-prieme-sprendima-del-saugumo-prezidento-gatveje Pro jonaviečių akis nepraslydo šių metų sausio 28-ąją įvykęs eismo įvykis Prezidento gatvėje, kuomet susidūrė trys automobiliai. Tuomet buvo buvo skelbiama, kad ,,Toyota" vairuotojas, išvažiuodamas iš šalutinio kelio, nepraleido VW vairuotojo. Susidūrimo metu VW automobilis atsitrenkė į kitą ,,Toyota" automobilį. 

Po šio eismo įvykio skaitytojas kėlė klausimą, ar nevertėtų Birutės gatvėje, prieš sankryža su Prezidento gatve, pastatyti STOP ženklą.

,,Visos buvusios ir ši avarijos dėl tos pačios priežasties. Važiojant iš šalutinės Birutės gatvės nebuvo praleistas automobilis važiuojantis pagrindine Prezidento gatve. Čia galima tik pasiūlyti, kad pastatytų STOP ženklą Birutės gatvėje prieš šią sankryžą. Važiuojant iš Birutės gatvės matomumą riboja stovintys automobiliai priparkuoti Prezidento gatvėje. Sustojęs vairuotojas tiksliau įvertintų įvažiavimo į sankryžą saugumą", - dar sausį rašė skaitytojas.

Gyventojo pasiūlymas perduotas Jonavos Saugaus eismo komisijai (SEK), kuri priėmė sprendimą dėl šios sankryžos. 

,,Nutarta nepritarti papildomo ženklo (STOP) įrengimui Prezidento ir J. Basanavičiaus gatvių sankryžoje. Nuspręsta stebėti situaciją ir grįžti prie klausimo svarstymo, jei kils poreikis", - rašoma kovo mėnesį priimtame SEK sprendime. 

SEK priėmė sprendimą dėl saugumo Prezidento gatvėje

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 13 Mar 2024 13:27:47 +0200
<![CDATA[Jonavietė perspėja: saugokite savo automobilius nuo vagių   ]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonaviete-perspeja-saugokite-savo-automobilius-nuo-vagiu https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonaviete-perspeja-saugokite-savo-automobilius-nuo-vagiu Portalo jonavoszinios.lt redakciją pasiekė Danielės (pavardė redakcijai žinoma) laiškas su perspėjimu apie prie Jonavos ligoninės apvogtu automobiliu. Moteris ragina būti atidiems, saugoti savo turtą, o mes dalijamės jos laišku:  

,,Prie Jonavos ligoninės gimdymo priėmimo skyriaus apvogtas automobilis! Kaip minėjo pareigūnai, iš tos pačios aikštelės lapkritį  buvo nuvaryta mašina. Mūsų mašiną tik apvogė, bet panašu, kad taip pat buvo bandyta nuvaryt. O prie nėščiųjų priėmimo aikštelės, nors rašo, kad stebima vaizdo kameromis, jos kaip ir lapkritį, taip ir dabar neveikia!  

Todėl noriu informuoti, kad kitoms mamytėms nereiktų taip pat susidurti su tokia situacija ir nerimauti dėl apvogto ar pavogto automobilio !!!”, - rašo Danielė.  

Atnaujinta Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato duomenimis:

,,Laikotarpiu nuo kovo 6 d. 15.00 val. iki kovo 7 d. 14.00 val. Jonavoje, Žeimių g., iš automobilio „Volvo“ pavogta multimedija. Padaryta turtinė žala siekia apie 700 eurų".

Skaitytojo / -jos išreikšta pozicija/subjektyvi nuomonė/pranešimas nebūtinai sutampa su portalo redakcijos pozicija   

 

Jonavietė perspėja: saugokite savo automobilius nuo vagių   

]]>
jonavoszinios.lt Fri, 08 Mar 2024 12:50:40 +0200
<![CDATA[Jonavos orą virpinantys naikintuvo griausmai sukėlė nemažai reakcijų]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavos-ora-virpinantys-naikintuvo-griausmai-sukele-nemazai-reakciju https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavos-ora-virpinantys-naikintuvo-griausmai-sukele-nemazai-reakciju Portalą jonavoszinios.lt kovo 5 d., maždaug nuo 11 val. pasiekė skaitytojų klausimai apie girdimus sprogimus Jonavos mieste. 

,,Atrodo, kad netoli kažkas sprogsta. Kas dedasi?", - kovo 5-osios rytą teiravosi jonavietis.

Nuo 15 val pasiekė pranešimai apie dangų skrodžiančius naikintuvus.

,,Sveiki. Sunerimom. Ar vyksta pratybos, kad ištisai skraido lėktuvai?"

,,Sveiki, jau valanda laiko, kai dangų skrodžia lėktuvo garsai. Kas vyksta? Apie pratybas lyg ir nebuvo minėta."

,,Kažkur nuo 15:00 buvo girdimi labai aiškūs lėktuvo garsai, taip pat buvo pastebėtas tikrai ne keleivinį lėktuvą primenantis lėktuvas. Gal žinote, kas tai galėtų būti?"

Lietuvos kariuomenė šiandien teikia paaiškinimą.

,,Karinės oro pajėgos informavo, kad vykdomi treniruočių skrydžiai, kuriuos atlieka NATO Baltijos šalių oro policijos misijos Prancūzijos Karinių oro pajėgų pilotai su naikintuvais Mirage 2000-5F. Šios treniruotės skirtos palaikyti pilotų kvalifikaciją ir tai nėra pratybų scenarijaus dalis.

Jonavos rajono gyventojai galėjo išgirsti naikintuvų garsus dėl žemesniame lygyje, neviršijant treniruotėmis skirto aukščio, atliekamų manevrų. Ateinančiomis dienomis šie skrydžio manevrai gali pasikartoti", - rašoma Lietuvos kariuomenės atsakyme.

Jonavos orą virpinantys naikintuvo griausmai sukėlė nemažai reakcijų

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 06 Mar 2024 16:13:23 +0200
<![CDATA[Priimtas sprendimas dėl ištisinės linijos Žemaitės gatvėje  ]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/priimtas-sprendimas-del-istisines-linijos-zemaites-gatveje https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/priimtas-sprendimas-del-istisines-linijos-zemaites-gatveje Portalo jonavoszinios.lt redakcija prieš kurį laiką yra gavusi skaitytojo Valdo laišką su išreikštu pageidavimu, kad Žemaitės gatvėje atsirastų ištisinė linija. Posėdžiavusi Saugaus eismo komisija (SEK) priėmė sprendimą. 

Skaitytojas Valdas išdėstė problemą ir teiravosi, ar klausimas galėtų būti apsvarstomas. 

,,Žemaitės gatvėje supaišius automobilių stovėjimo vietas, įrengus ,,zebriukus", kelias pasiaurėjo, tačiau lenkti didelėje dalyje jo - niekas nedraudžia.  

Norint išsukti iš kiemų į pagrindinę, matomumas - prastas, tačiau prie to dar galima prisitaikyti. Problema - lenkiantys vairuotojai. Ne kartą teko matyti, kaip Žemaitės gatvėje vyksta lenkimas būtent ties mūsų sankryža. Tai tikrai kelia pavojų. Tiek aš, tiek mano kaimynai mano, kad ties įvažiavimus į kiemus turėtų būti ištisinė linija”, - rašė Valdas, kurio klausimas perduotas SEK.  

Praėjusią savaitę posėdžiavusi Saugaus eismo komisija priėmė sprendimą, kad prašymui, brėžti ištisinę liniją Žemaitės gatvėje, nepritars. Anot SEK, gatvė įrengta pagal projektą, šioje vietoje eismo įvykių nėra fiksuota.

***

Gyventojai, turintys klausimų, susijusių su saugumu keliuose, patys gali kreiptis į Jonavos Saugaus eismo komisiją el. paštu: sauguseismas@jonava.lt.  

Priimtas sprendimas dėl ištisinės linijos Žemaitės gatvėje  

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 04 Mar 2024 09:32:29 +0200
<![CDATA[Vairuotojai: aplinkosauga jau tikrina automobilių taršą ir stabdo dalyvavimą eisme]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/vairuotojai-aplinkosauga-jau-tikrina-automobiliu-tarsa-ir-stabdo-dalyvavima-eisme https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/vairuotojai-aplinkosauga-jau-tikrina-automobiliu-tarsa-ir-stabdo-dalyvavima-eisme Buvo skelbiama, jog aplinkosaugininkai automobilių išmetamą taršą gali tikrinti jau nuo š. m. sausio, tačiau buvo laukiama šiltesnių orų, teigta, jog tikrinimai startuos pavasarį. Plačiau rašėme ČIA.     

Portalo redakcija sulaukė vairuotojų pranešimų, jog aplinkosaugininkai jau dabar, vasario 22-ąją pradėjo tikrinimus. Anot vairuotojų, transporto priemonės buvo sustabdytos, patikrinta jų tarša, neva surašytos baudos už viršytas numatytas oro taršos normas ir kai kam uždrausta dalyvauti eisme panaikinus techninės apžiūros dokumentų galiojimą.  

Intriguojančią žinią paprašėme pakomentuoti Aplinkos apsaugos departamento (AAD).  

Ar tikrinimai išties pradėti?  

,,Pastebėjome, kad įvairiose grupėse sklinda tikrovės neatitinkanti informacija, kad Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai pradėjo automobilių taršos tikrinimus. Paneigiame šią informaciją, taip pat atkreipiame dėmesį, kad šiuo metu Aplinkos apsaugos departamentas dar tik ruošiasi patikrinimams: perkama tam speciali įranga, apmokomi pareigūnai. Taip pat svarbu, kad būtų šiltesni orai, kad tinkamai ir tiksliai veiktų įranga. Apie planuojamus patikrinimų reidus visuomenę informuosime atskirai. 

Svarbu paminėti, kad tamsiuoju paros metu neplanuojama organizuoti reidų susijusių su transporto priemonių taršos matavimais”, - teigė AAD Komunikacijos ir aplinkai saugaus elgesio skatinimo departamento Komunikacijos skyrius. 

Tuo pačiu priminta, kad daugiau informacijos apie būsimus patikrinimus galite rasti ČIA ir ČIA.

Vairuotojai: aplinkosauga jau tikrina automobilių taršą ir stabdo dalyvavimą eisme

]]>
jonavoszinios.lt Fri, 23 Feb 2024 12:08:53 +0200
<![CDATA[Ar mokesčių inspekcija šiemet bus ,,arčiau” jonaviečių? ]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/ar-mokesciu-inspekcija-siemet-bus-arciau-jonavieciu https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/ar-mokesciu-inspekcija-siemet-bus-arciau-jonavieciu Kaip žinia, dalis gyventojų Elektroninio deklaravimo sistemoje (EDS) jau gali pamatyti, kiek pinigų atgaus susidarius gyventojų pajamų mokesčio (GPM) permokai arba kiek turės primokėti patys. O Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI) išplatinus žinią, kad Žemaitijos gyventojams siūloma nauja paslauga – mokesčių darbuotojo vizitą mobiliuoju konsultacijų autobusiuku gyvenantiems nutolusiose miestų vietovėse, jonaviečiai suskubo teirautis, ar tokia paslauga bus ir Jonavos rajone.  

,,Skaičiau žinią, kad Klaipėdos apskrityje į nutolusias gyvenvietes važiuos VMI autobusiukas, kuriame žmonėms padės pildyti deklaracijas, išduos reikalingas pažymas.  Buvo rašyta, kad autobusiukas pritaikytas neįgaliesiems. Įdomu sužinoti, ar mokesčių inspekcija šiemet bus ,,arčiau” jonaviečių, ar toks projektas bus tik Klaipėdoje? Ar ketinama autobusiuku į nutolusias vietoves vykti ir Kauno apskrityje, Jonavos rajone?”, - teiravosi į portalo redakciją paskambinusi jonavietė.

Į moters klausimą atsako Kauno apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos viršininkė Judita Stankienė: 

Šiuo metu vykdomas pilotinis projektas, kurio metu Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) darbuotojai į Klaipėdos, Telšių ir Tauragės apskričių gyvenvietes, nuo artimiausio VMI klientų padalinio nutolusias daugiau nei 10 kilometrų, atvyksta specialiu aptarnavimui pritaikytu autobusiuku. Įvertinus pilotinio projekto rezultatus, bus priimami sprendimai dėl galimos tolesnės projekto plėtros kituose regionuose. 

Šiuo metu Jonavos r. gyventojai, kuriems būtina konsultacija, visas paslaugas gali gauti Kauno AVMI klientų aptarnavimo padalinyje, įsikūrusiame Žeimių g. 5, Jonava. Primename, kad gyventojams, norintiems atvykti į padalinį, būtina iš anksto užsiregistruoti. 

Daugelį mokestinių klausimų gyventojai ir verslo atstovai gali spręsti Mano VMI — patogioje ir paprastoje VMI elektroninių paslaugų srityje. Joje galima rasti aktualią asmeninę informaciją: VMI administruojamų mokesčių skolas ir permokas, priminimus apie mokėtinus mokesčius. Mano VMI sistemoje el. būdu galima teikti ir gauti dokumentus, įsigyti ar pratęsti verslo liudijimus, registruotis PVM mokėtoju, pateikti prašymus grąžinti (įskaityti) mokesčio permokas (skirtumus) ir kt. 

Daugiau informacijos visais mokestiniais klausimais galima rasti VMI internetiniame tinklalapyje www.vmi.lt, taip pat paskambinus numeriu +370 5 260 5060. 

Ar mokesčių inspekcija šiemet bus ,,arčiau” jonaviečių? 

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 21 Feb 2024 09:41:12 +0200
<![CDATA[Jonavietis nusivylė akcija, Maxima pateikia paaiškinimus ]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavietis-nusivyle-akcija-maxima-pateikia-paaiskinimus https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavietis-nusivyle-akcija-maxima-pateikia-paaiskinimus Portalas jonavoszinios.lt gavo Antano laišką apie akciją ,,Su Ačiū beveik už ačiū”, kuria jis nusivylė apsipirkdamas vasario 10-ąją Maximos parduotuvėje Jonavoje, Plento gatvėje. Jonaviečio laiškas su išsakytomis pretenzijomis perduotas prekybos tinklui, kuris apgailestauja dėl situacijos, pateikia paaiškinimus bei tvirtina, kad kiekvieno kliento pastebėjimai yra svarbūs.  

,,Su Ačiū beveik už ačiū arba visai nieko”  

Anot jonaviečio, prekybos tinklas Maxima nepasirūpino, kad visiems pirkėjams užtektų akcijos prekių, todėl, jo žodžiais tariant, tai ir erzina, ir gaišina.    

,,Gal ir geros tos akcijos, kai perki už tam tikrą sumą ir už vieną centą gauni tai šokoladą, tai aliejaus, o praeitą savaitę dalino kremą ,,Rududu”. Bet viskas gražu tik iš pirmo žvilgsnio, o šią Maximos akciją pavadinčiau kitaip - ,,Su Ačiū beveik už ačiū arba visai nieko”.   

Ankstesniais metais skelbimai apie akcijas buvo prie pat kasų, o kasininkės net neraginamos duodavo produktą už vieną centą, kurie buvo sudėti joms ,,po ranka”. Kai šiemet startavo ši akcija, kasoje vargiai sulauksi priminimo, kad man priklauso produktas už vieną centą. O nuskanavus prekes ir prisiminus apie akciją, turi bėgti į parduotuvės priekį pasiimti tos 1 cento prekės. Dar ,,geriau” gavosi šį šeštadienį, kuomet ,,Rududu” dalinimo akcija dar nesibaigė, bet baigėsi pats kremas. (Kalbu apie Maximą Plento gatvėje, vasario 10 d., o akcija vyko iki vasario 12 d.). Kam skelbti tokias akcijas, jei nėra reikiamo kiekio prekių? Kam gaišinti pirkėjų ir eilėje belaukiančių kitų žmonių laiką? Ar ne geriau būtų patogiai tiek kasininkėms, tiek pirkėjams sudėlioti akcijos prekes arba visai nedaryti tokių akcijų? Kam erzinti žmones?”, - rašė Antanas. 

Prekės už 0,01 Eur buvo išgraibstytos 

Prekybos tinklo ,,Maxima” Komunikacijos ir korporatyvinių ryšių departamento vadovė Indrė Trakimaitė – Šeškuvienė apgailestauja dėl situacijos bei detaliau paaiškina, kodėl nepavyko pasinaudoti aptariama akcija.  

,,Dėkojame pirkėjui, kad kreipėsi ir apgailestaujame, jog nepavyko pasinaudoti  akcija. Visgi primename, kad akcijos prekių kiekis yra ribotas. Juolab, kad visose šalies „Maximose“ nuo praėjusio penktadienio iki sekmadienio praūžus „Didžiųjų nuolaidų dienoms“, kai perkant dvi skirtingas ar vienodas ne maisto prekes, joms buvo taikoma 50 proc. nuolaida, sulaukėme itin didelio pirkėjų srauto, o savo ruožtu ir susidomėjimu akcija „Su AČIŪ beveik už ačiū“, kurios prekės už 0,01 Eur taip pat buvo išgraibstytos.  

Informaciją apie „Su AČIŪ beveik už ačiū“ akciją skelbiame parduotuvių reklaminiuose plakatuose, internetiniame puslapyje ir mobilioje programėlėje. Juose pirkėjams paaiškiname, kad ateidami prie kasos ar apmokėdami už prekes, jie įsitikintų ar akcijoje dalyvaujančią prekę turi savo krepšelyje. Kasos darbuotoja neprivalo klientams paduoti akcinės prekės, mat kiekvieno kliento poreikis yra skirtingas. Juolab, kad tokiu būdu gaišintume pirkėjų laiką -  susidarytų eilės ir nukentėtų jų aptarnavimo greitis ir kokybė. Stengiamės užtikrinti, kad akcijos prekės už 0,01 ct pirkėjams būtų aiškiai pastebimos ir lengvai prieinamos.  

Visgi šias pirkėjo įžvalgas būtinai perduosime kolegoms, atsakingiems už pasiūlymą „Su AČIŪ beveik už ačiū“, nes kiekvienas klientas mums yra svarbus – jų pastebėjimai padeda mums tobulėti”, - komentuoja Indrė Trakimaitė – Šeškuvienė. 

 

Jonavietis nusivylė akcija, Maxima pateikia paaiškinimus 

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 14 Feb 2024 08:03:45 +0200
<![CDATA[Jonavos PSPC, atsakydamas į moters pastabas, turi gerų žinių visoms mamoms]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavos-pspc-atsakydama-i-moters-pastabas-turi-geru-ziniu-visoms-mamoms https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavos-pspc-atsakydama-i-moters-pastabas-turi-geru-ziniu-visoms-mamoms Portalo jonavoszinios.lt redakciją pasiekė jaunos, dviejų vaikų mamos laiškas apie Jonavos pirminiame sveikatos priežiūros centre (PSPC) trūkstamą mamos ir vaiko kambarį. PSPC, atsakydamas į moters pastabas, turi gerų žinių visoms mamoms.

Mamos laiškas 

Dviejų vaikų mama atkreipia dėmesį į tai, jog būtina suteikti jaunoms mamos su vaikais didesnius patogumus, lankantis Jonavos PSPC.

,,Norėčiau iškelti tokią temą, kuri yra daugumai iš mūsų aktuali. Esu dviejų vaikų mama. Sūnui 4 metai, o dukrytė 2 mėnesių. Normalu, kad su kūdikiu reikia dažnai lankytis poliklinikoje, skiepai, vizitacijos ir t.t. Esu maitinanti mama, ir neseniai teko vykti į polikliniką pas šeimos gyd. mėnesiniai vizitacijai dėl augimo, raidos, gauti skiepukus. Kol laukėme begalinėje eilėje prie skiepų, mano 2 mėn. kūdikis ir pykti pradėjo, ir valgyt norėjo. Klausimas? Kaip pamaitinti žindomą kūdikį poliklinikoje, kai niekur nėra skirtos tam vietos? Klausiate, ką dariau aš? Na aš žindžiau savo vaiką koridoriuje, užsimetusi skraistę.

Aš atliepiau vaiko poreikius, aš negaliu pasakyti, ne dabar tu negali valgyti, nes neturiu kur patogiai tavęs pamaitinti.  

O ką jau kalbėti apie pervystymą?? Kažkokiam koridoriuko kampe pastatytas vystymo stalas... pro jį vaikšto žmonės tai iš vienos pusės, tai iš kitos... ir dabar koridoriuje pervystyti ir išrengti vaiką? O dar tos visų žmonių akys.. Tarytum nematę verkiančio, pervystamo kūdikio, kuris prie to dar yra alkanas.  

Į polikliniką  tikrai daug mamyčių ateina su kūdikėliais, ir manau ne man vienai kilo susierzinimas, kad į mamas su kūdikiais nėra atsižvelgiama...  O ką jau kalbėti apie tualetus, kai popieriaus net ne visada būna”,- rašė dviejų vaikų mama nenorėjusi viešai atskleisti savo tapatybės. 

Įstaiga turi gerų žinių visoms mamoms

Jonavos PSPC, atsakydamas į moters išsakytas pretenzijas, paaiškina susiklosčiusią situaciją bei dalinasi geromis žiniomis.

,,VšĮ Jonavos PSPC (toliau – Įstaiga) apgailestauja, kad minėtai pacientei teko susidurti su nepatogumais.

Mamos ir vaiko kambario patalpos buvo numatytos ir įrenginėjamos ankščiau, tačiau dėl Covid-19 pandemijos mąsto ir karantino apribojimų šių patalpų paskirtis buvo pakeista.

Atkreipiame dėmesį, kad šiai dienai Įstaigoje, visuose aukštuose yra pastatyti vystymo stalai. Jei iškyla būtinybė kūdikį žindyti ir (ar) pakeisti sauskelnes, atsitikus mažai „nelaimei“, tereikia kreiptis į bet kurį įstaigos personalą baltu chalatu, kuris palydės mamytę su kūdikių į paciento apžiūrų kabinetą ir suteiks privatumą.

Pažymėtina, kad jau šiais metais iš projektinių veiklų yra planuojamos modernizuoti Įstaigos patalpos. Šiuose planuose numatyta įrengti vaiko ir motinos kambarį", - rašoma įstaigos atsakyme.

Jonavos PSPC, atsakydamas į moters pastabas, turi gerų žinių visoms mamoms

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 12 Feb 2024 15:13:44 +0200
<![CDATA[Skaitytoja: ,,Parduotuvė skelbia apie akciją, o prekių nėra. Ar tai - ne pirkėjų apgaudinėjimas?"]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/skaitytoja-parduotuve-skelbia-apie-akcija-o-nukainotu-prekiu-nera-ar-tai-ne-pirkeju-apgaudinejimas https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/skaitytoja-parduotuve-skelbia-apie-akcija-o-nukainotu-prekiu-nera-ar-tai-ne-pirkeju-apgaudinejimas Maisto prekių kainoms neglostant piniginių, dalis gyventojų nuolat medžioja akcijas. Akcijų ieško ir skaitytoja Marijona, pasakojanti, kad pastebi, jog parduotuvės skelbia apie nukainotas prekes, tačiau šių prekystaliuose neretai net su žiburiu nerasi. Moteris klausia, ar tai - ne vartotojų teisių pažeidimas?

,,Prieš einant apsipirkti visada pasižiūriu, kur yra akcijos produktams, kurių man reikia. Ne kartą buvo taip, kad programėlėje skelbia, jog mažesnė kaina taikoma tam tikros rūšies mėsai, o atvykus prekių tiesiog nėra. Pardavėjos sako, kad jos parduotos.

Kadangi į parduotuves einu anksti ryte, man panašu, kad tų nukainotų prekių jose net nebūna, gal tik kituose miestuose... Suprask, paskelbia apie akciją, tu prekės nerandi, bet parduotuvėje nusiperki kitus produktus, nes dauguma kitur jau tingi eiti. Ar tai ne vartotojų teisių pažeidimas? Taip apgaunant pirkėjus galima nemažai prisivilioti jų sau", - kalbėjo moteris.

Užklausa perduota Valstybinei vartotojų teisių apsaugos tarnybai. Ši pateikė savo vertinimą.

,,Pardavėjas privalo teikti vartotojui aiškią ir neklaidinančią informaciją apie parduodamas prekes. Jeigu yra skelbiamos akcijos, jos turi būti realios. Taip pat vartotojai turi teisę įsigyti prekes, kurias pardavėjas siūlo. Visgi, tokių situacijų,  kai akcijoje skelbiamos prekės greit išperkamos, pasitaikyti gali, tačiau pardavėjas turėtų imtis priemonių, kad prekių kiekis būtų tinkamas arba jeigu prekės buvo išparduotos per pirmą dieną, tikslinti tokią informaciją ir pan. 

Visgi, vien tai, kad vartotojas nuvykęs į parduotuvę nerado leidiniuose skelbiamų prekių, nereiškia, kad jau yra vartotojų teisių pažeidimas, kadangi kiekvieną atvejį reikėtų nagrinėti atskirai, įvertinti vartotojo ir pardavėjo pateiktus įrodymus, paaiškinimus ir pan. Jei vartotojas turi įrodymų, kad situacijos kartojasi, kad buvo pateikta klaidinanti informacija, jis gali kreiptis į Valstybinę vartotojų teisių apsaugos tarnybą ir pateikti visus turimus įrodymus", - teigė tarnyba.

Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Skaitytoja: ,,Parduotuvė skelbia apie akciją, o prekių nėra. Ar tai - ne pirkėjų apgaudinėjimas?"

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 07 Feb 2024 10:21:19 +0200
<![CDATA[Ar seniūno pareigos suderinamos su kitos įstaigos direktoriaus pareigomis? ]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/ar-seniuno-pareigos-suderinamos-su-kitos-istaigos-direktoriaus-pareigomis https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/ar-seniuno-pareigos-suderinamos-su-kitos-istaigos-direktoriaus-pareigomis Ruklos seniūnijos gyventoja teiraujasi, ar seniūno pareigos suderinamos su kitos įstaigos direktoriaus pareigomis? 

Seniūnijos gyventojai šis klausimas kilo po to, kai ji aptiko rekvizitai.lt skelbiamą informaciją apie 2024 m. sausio 2 dieną registruotą naują viešąją įstaigą ,,Armalija”. Nors skelbiama, kad VŠĮ ,,Armalija” įsikūrusi Vilkaviškyje, tačiau jos vadovės vardas ir pavardė tokia pati, kaip ir Ruklos seniūnės - Vilma Akvilė Karoblienė. Todėl ruklietė teiraujasi, ar gali seniūnas, valstybės tarnautojas, būti ir VŠĮ direktoriumi? 

Tiek Jonavos rajono savivaldybė, tiek ir Viešojo valdymo agentūra tvirtina, kad Lietuvos Respublikos valstybės tarnybos įstatymas leidžia valstybės tarnautojams dirbti kitą darbą, tačiau yra ir kitų niuansų.   

,,Valstybės tarnybos įstatymo 6 straipsnis reglamentuoja valstybės tarnautojo teisę eiti daugiau negu vienas valstybės tarnautojo pareigas, dirbti pagal darbo sutartį įmonėse, įstaigose, organizacijose ar užsiimti kita veikla.   

Atsižvelgdami į tai, kas išdėstyta, manytume, kad teisės aktai nedraudžia seniūnui  būti viešosios įstaigos direktoriumi,  jeigu tai nėra su valstybės tarnautojo pareigomis nesuderinama veikla, kaip ji apibrėžta Valstybės tarnybos įstatymo 6 straipsnio 3 dalyje ir nėra kituose įstatymuose nustatytų kitų su valstybės tarnautojo pareigomis nesuderinamos veiklos atvejų. Šias aplinkybes, privalo įsivertinti pats seniūnas, o esant pagrįstoms abejonėms  - ir jį į pareigas priimantis asmuo (savivaldybės administracijos direktorius)”, - paaiškino Viešojo valdymo agentūros Veiklos valdymo ir teisės skyriaus patarėja Rima Tubutienė. 

Ruklos seniūnei Vilmai Akvilei Karoblienei du kartus išsiuntus užklausą ar ji yra šios įstaigos vadovė ir kokia veikla joje bus vykdoma, atsakymas iš seniūnės taip ir nesulauktas.

Peršasi klausimas, kuris ir liks neatsakytas - ar Ruklos seniūnė anksčiau laiko bėga iš ,,skęstančio laivo"?  

Primename, kad nuo 2024 m. balandžio 11 d. naikinama Ruklos seniūnija prijungimo prie Jonavos seniūnijos būdu. Jonavos rajono savivaldybės taryba yra priėmusi sprendimą praplėsti Jonavos seniūnijos aptarnaujamų teritorijų ribas ir pakeisti Jonavos miesto seniūnijos pavadinimą į Jonavos seniūnija. Plačiau apie tai ČIA.  

 

 

Ar seniūno pareigos suderinamos su kitos įstaigos direktoriaus pareigomis? 

]]>
jonavoszinios.lt Fri, 02 Feb 2024 13:12:57 +0200
<![CDATA[Jonavietė: ,,Pablūdo kaimynų šuo, nuo lojimo nebegirdžiu savo minčių” ]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonaviete-pabludo-kaimynu-suo-nuo-lojimo-nebegirdziu-savo-minciu https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonaviete-pabludo-kaimynu-suo-nuo-lojimo-nebegirdziu-savo-minciu ,,Kaimynas turi du šunis. Bėdų jie nepridaro, žmonių nepuldinėja, nėra, kad būtų agresyvūs, bet... Ar tai tik sutapimas, ar dar kita problema, nežinau, tačiau prasidėjus namo renovacijai, pablūdo kaimynų šuo, nuo lojimo nebegirdžiu savo minčių”, - atsiųstame laiške pasakojimą pradeda jonavietė Rita.  

Moteris svarsto, kad vykstanti renovacija galimai erzina vieną iš šunų, kuomet aplik nuolat zuja statybininkai, kelia keturkojui neįprastą triukšmą ir jis, paliktas vienas namuose, nuolat loja. Ritos spėjimu, pasibaigus renovacijai ir dingus pašaliniams garsams, šuo nurims, tačiau ji nuogąstauja – o jeigu ne.  

,,Jei ir po renovacijos šuo nenurims ir toliau ištisai los, ką daryt? Ar turite kokių patarimų?”, - teiravosi Rita.

Gyvūnų laikymo Jonavos rajono savivaldybės teritorijos gyvenamojoje vietovėje taisyklės skelbia, kad gyvūnų augintinių laikytojas privalo užtikrinti, kad jo laikomi gyvūnai nekeltų triukšmo, netrikdytų viešosios rimties. O nuo šuns keliamo triukšmo kenčiantys kaimynai turėtų užfiksuoti rimties trikdymo atvejį.

Specialistai atkreipia dėmesį į faktą, kad kartais šeimininkai net nežino, jog jų šuo triukšmauja likęs vienas. Dėl to patariama kilusią problemą visada pabandyti aptarti su kaimynais, o ir kaimynai turėtų apie problemą papasakoti gyvūnų mylėtojui. 

Gyvūnų augintojams specialistai sako - šuo loja dėl rimtos jo galva priežasties ir tai yra neatsiejama nuo jo prigimties.

Daugiau patarimų šia tema skaitykite ČIA

Jonavietė: ,,Pablūdo kaimynų šuo, nuo lojimo nebegirdžiu savo minčių” 

]]>
jonavoszinios.lt Fri, 02 Feb 2024 10:47:58 +0200
<![CDATA[Skaitytojas: ,,Ar be priežasties visus ,,stabdantis" šviesoforas veikia tinkamai?"]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/skaitytojas-ar-be-priezasties-visus-stabdantis-sviesoforas-veikia-tinkamai https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/skaitytojas-ar-be-priezasties-visus-stabdantis-sviesoforas-veikia-tinkamai ,,Kelyje Jonava - Kaunas (A6), ties Išorais, įrengtas šviesoforas, panašu, yra sugedęs. Anksčiau jis veikdavo tokiu principu, kad raudona važiuojantiems pagrindiniu keliu užsidegdavo tik tada, kai iš šalutinio ruošdavosi išvažiuoti kitas automobilis. Dabar  šviesoforas raudoną šviesą įjungia net naktį, kai iš šalutinių kelių niekas nevažiuoja, eismas yra neintensyvus, o pagrindiniu keliu važiuojantys vairuotojai būna priversti sustoti be jokios priežasties. Ar čia taip turi būti? Gal atsakingi asmenys nežino apie situaciją?", - teiravosi Remigijaus vardu prisistatęs vyras.

Jo užklausa perduota Lietuvos automobilių kelių direkcijai (LAKD). 

,,Informaciją jau perdavėme AB „Kelių priežiūra“, kurie greitu metu nuvyks ir patikrins situaciją bei ją spręs. Vėliau informuosiu daugiau", - teigė LAKD.

Skaitytojas: ,,Ar be priežasties visus  ,,stabdantis" šviesoforas veikia tinkamai?"

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 01 Feb 2024 10:06:31 +0200
<![CDATA[Vairuotojas Tomas: ,,Ar spiginantis ekranas nekelia grėsmės eismo saugumui?”  ]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/vairuotojas-tomas-ar-spiginantis-ekranas-nekelia-gresmes-eismo-saugumui https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/vairuotojas-tomas-ar-spiginantis-ekranas-nekelia-gresmes-eismo-saugumui Jonavos miesto centre, ant pastato, esančio Žeimių g. 5 / Vasario 16-osios g. 1 sienos įrengta išorinė reklama – ekranas / švieslentė. Neseniai įrengtas ekranas jau sulaukė kelių pastabų iš vairuotojų, jog ekranas itin ryškus, transliuojamos reklamos bei vaizdo ryškumas akina vairuotojus, važiuojančius Žeimių gatve link J. Ralio ir J. Basanavičiaus gatvių. O štai vairuotojas Tomas kelia klausimą - ar spiginantis ekranas nekelia grėsmės eismo saugumui?  

,,Kodėl degalinėms liepta nuo kelio toliau patraukti švieslentes su nurodytomis degalų kainomis, o štai miesto centre esantis ekranas apšviečia pusę Jonavos centro. Įdomiai gaunasi, degalinėms akinti vairuotojų nevalia, o miesto centre ryškus ekranas lai spigina? Tamsiu paros metu ekranas transliuojamomis reklamomis itin blaško ir nukreipia vairuotojų, ir mano, dėmesį. Ar tai saugu? Ar išduotas leidimas tokiai reklamai?”, - portalo redakcijai rašė Tomas. 

,,Leidimas įrengti išorinę reklamą ant pastato Jonavoje, Vasario 16-osios g. 1 yra išduotas privačiam asmeniui, patenkinus prašymą, kuris atitiko visus leidimo išdavimo reikalavimus.   

Degalinių švieslentės negali būti statomos kelio apsaugos zonoje, šiuo atveju reklama yra įrengta ant pastato fasado. Jei vairuotojus akina ekrano šviesa, reikėtų kreiptis į Saugaus eismo komisiją, kuri svarstytų tokį klausimą”, - teigiama Jonavos r. savivaldybės atstovas spaudai Evaldo Utyros atsakyme.  

Neatmetama galimybė, jog vairuotojo keltas klausimas bus apsvarstytas Saugaus eismo komisijos posėdyje.  

Vairuotojas Tomas: ,,Ar spiginantis ekranas nekelia grėsmės eismo saugumui?”  

Vairuotojas Tomas: ,,Ar spiginantis ekranas nekelia grėsmės eismo saugumui?”   ]]>
jonavoszinios.lt Tue, 30 Jan 2024 12:48:09 +0200
<![CDATA[Jonavietis: ar pareigūnai, stabdydami automobilį įkalnėje, elgiasi teisingai?  ]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavietis-ar-pareigunai-stabdydami-automobili-ikalneje-elgiasi-teisingai https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavietis-ar-pareigunai-stabdydami-automobili-ikalneje-elgiasi-teisingai Portalas jonavoszinios.lt sulaukė jonaviečio Egidijaus užklausos dėl policijos pareigūnų vykdomų prevencinių priemonių bei transporto priemonių stabdymo kelyje. Anot skaitytojo, jį stebina policijos pasirinktos stabdymo vietos žiedinėse sankryžose, įkalnėse, nuokalnėse. Vairuotojas kelia klausimą, ar pareigūnai elgiasi teisingai? Vairuotojo išsakytą pastabą komentuoja Policijos departamento komunikacijos skyrius.   

,,Neretai tenka stebėti, kuomet Jonavoje vykdomos policijos pareigūnų prevencinės priemonės, kurių viena – blaivumo patikra. Taip, girtų ,,kelių erelių” nesinori sutikti kelyje, lai policija užkerta jų girtas keliones, bet... Stebina pareigūnų stabdymo vietų pasirinkimas. Tai žiedinėse sankryžose, tai Vasario 16-osios gatvės įkalnėje prie EMSI degalinės, kur yra tik vienos eismo juostos kelias, ištisinė linija ir nėra kelkraščių.  

Ar neturėtų pareigūnai, prieš stabdydami automobilius, įvertinti visas aplinkybes, kad nekiltų grėsmė jo ir kitų žmonių saugumui, o sustabdytas automobilis netrukdytų kitiems? Ar gali pareigūnai stabdyti įkalnėse, nuokalnėse, sankryžose ir pan.? Juk tai pavojingos vietos, gali būti eismo įvykis, susidaryti eismo spūstys”, - teiraujasi jonavietis Egidijus ir atsiunčia sausio 18-ąją darytą nuotrauką iš video registratoriaus, kuomet pareigūnai blaivumo patikrą atliko jau minėtoje Vasario 16-osios gatvėje, prie EMSI degalinės.  

Kokiais atvejais, kuriose vietose pareigūnams galima arba draudžiama stabdyti transporto priemones? Atsako Policijos departamento Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Jorūnė Liutkienė. 

,,Policijos pajėgų vienetų veiklos organizavimo aprašo, patvirtinto Lietuvos policijos generalinio komisaro 2020 m. gegužės 28 d. įsakymu Nr. 5-V-420 „Dėl Policijos pajėgų vienetų veiklos organizavimo aprašo patvirtinimo“, 23 punkte nustatyta, kad prieš stabdydami transporto priemonę, policijos pajėgų vieneto pareigūnai privalo įvertinti visas aplinkybes, kad nekiltų grėsmė jo ir kitų žmonių saugumui, sustojusi transporto priemonė netrukdytų kitiems eismo dalyviams. Policijos pajėgų vieneto pareigūnai turėtų vengti stabdyti transporto priemones vietose, kuriose sustoti ir stovėti draudžia kelio ženklai ar ženklinimas, kitose KET nustatytose vietose, jei sustojusi transporto priemonė gali sukelti eismo įvykį, sutrikdyti kitų transporto priemonių ar pėsčiųjų eismą, sudaryti transporto grūstį”, - rašoma specialistės atsakyme.

Plačiau su Policijos pajėgų vienetų veiklos organizavimo aprašu galite susipažinti ČIA.  

 

Jonavietis: ar pareigūnai, stabdydami automobilį įkalnėje, elgiasi teisingai?  

]]>
jonavoszinios.lt Fri, 26 Jan 2024 09:19:12 +0200
<![CDATA[Jonavietė teiraujasi: ,,Ar paukščius prie tilto lesinantys praeiviai elgiasi deramai?"]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonaviete-teiraujasi-ar-paukscius-prie-tilto-lesinantys-praeiviai-elgiasi-deramai https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonaviete-teiraujasi-ar-paukscius-prie-tilto-lesinantys-praeiviai-elgiasi-deramai Jonavoje, šalia J. Ralio gatvėje esančio tilto per Nerį, pastaruoju metu galima pamatyti nemažai vandens paukščių. Jais grožisi ne vienas jonavietis - socialiniuose tinkluose apstu tai įrodančių nuotraukų. Visgi, skaitytoja Elena tikina sunerimusi jų saugumu - moters žodžiais tariant, žmonės imasi lesinti paukščius ir lesalui pasirenka ne visai tinkamus produktus.

,,Dažnai vaikštau prie Neries ir matau, kad gulbės ir antys lesinamos batonu, duona. Ar galima taip daryti? Ar toks maistas nekenkia paukščiams? Šalia to, man kyla klausimas, ar jų lesinimas - geras dalykas patiems paukščiams?", - su tokia užklausa į portalo jonavoszinios.lt redakciją kreipėsi moteris.

Kaip paaiškina Aplinkos apsaugos departamentas, laukinių paukščių lesinti batonu nepatartina.

,,Įprasta laukinių paukščių mityba labai skiriasi nuo to maisto, kurį jiems neša žmonės, todėl šeriami gyvūnai gali sunegaluoti. Laukinių paukščių lesinti esant nešaltam (ne žemesnei kaip –10 °C temperatūrai) žiemos orui nereikėtų. Lesinamos gulbės „nebeklauso“ savo instinktų ir lieka žiemoti, todėl nereikėtų šių paukščių papildomai maitinti, ypač miltiniais produktais", - komentavo aplinkosaugininkai.

Daugiau apie elgesį su laukiniais gyvūnais galite rasti šioje publikacijoje: https://aad.lrv.lt/lt/naujienos/aplinkosaugininkai-primena-kaip-reikia-elgtis-su-laukiniais-gyvunais-ziema/  

Dalinamės Aplinkos apsaugos departamento parengta atmintine apie laukinius gyvūnus: https://aad.lrv.lt/lt/konsultacijos/atmintines/gyvunai/  

Taip pat dalinamės Aplinkos apsaugos departamento neetatinio aplinkos apsaugos inspektoriaus Mariaus Čepulio laidos „Gamtininko užrašai” serija, kurioje kalbama apie paukščių lesinimą žiemą: https://www.lrt.lt/mediateka/irasas/2000204552/gamtininko-uzrasai-cepulis-moko-apie-rupinimasi-pauksciais-ziema-neimkite-duonos-bandeles-nesveika-net-mums?fbclid=IwAR0X4Hs-oexAfs6TjKQzJGZLhCcXqxZX18TFi2hmotu7KrhCCh6S7kn5kAw  

 

Jonavietė teiraujasi: ,,Ar paukščius prie tilto lesinantys praeiviai elgiasi deramai?"

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 24 Jan 2024 08:51:49 +0200
<![CDATA[Sveikatos patikrą dėl pažymos vairuotojams atlikęs jonavietis: ,,Ar gydytojai privalo paskirti kažkokius tyrimus, ar mokam tik už popiergalį?"]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/sveikatos-patikra-del-pazymos-vairuotojams-atlikes-jonavietis-ar-gydytojai-privalo-paskirti-kazkokius-tyrimus-ar-mokam-tik-uz-popiergali https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/sveikatos-patikra-del-pazymos-vairuotojams-atlikes-jonavietis-ar-gydytojai-privalo-paskirti-kazkokius-tyrimus-ar-mokam-tik-uz-popiergali Vairuotojai, ko gero, jau žino, jog  nors buvo skelbiama, kad Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pataisa dėl sveikatos pažymėjimo susiejimo su vairuotojo pažymėjimo galiojimu įsigalios nuo 2024 m. sausio 1 d., gruodžio mėnesį Seimas persigalvojo ir pritarė siūlymui metams – iki 2025 m. sausio 1 d. – atidėti nuostatos įsigaliojimą. Nepaisant to, dalis jų paskutinės dienos laukti nežada ir jau dabar atlieka sveikatos patikras. Ją neseniai atliko ir skaitytojas Donatas, teigiantis, kad ši jam sukėlė nemažai klausimų.

Neatliko jokių tyrimų

,,Situacija tokia, kad nuėjau į gydymo įstaigą dėl sveikatos pažymos. Iš manęs buvo paprašyta 40 eurų ir po minutės pažyma buvo mano rankose. Tiesą sakant, likau gana nustebintas - man nebuvo atlikti visiškai jokie tyrimai, o paimti pinigai - ne keli euriukai.

Gydymo įstaigos viešai skelbti nenoriu, bet papasakojęs apie savo patirtį draugams sužinojau, kad ir jie pažymas gavo tiesiog už pinigus, be jokių tyrimų. Tik kaina skirtingose įstaigose skyrėsi... Ar tai normalu? Jei taip, ar ši pažyma tapo privaloma siekiant išpešti pinigus iš žmonių, o ne patikrinti vairuotojų sveikatą?

Norėčiau, kad jūs pasidomėtumėt, kokius tyrimus privalo atlikti medikai? O gal šių išties nereikia?", - klausė į redakciją paskambinęs vaikinas.

Apie tvarkas

Komentarą į šią užklausą portalo jonavoszinios.lt redakcijos prašymu pateikė Sveikatos apsaugos ministerija.

Anot jos, vairuotojų sveikatos patikrinimus reglamentuoja Vairuotojų sveikatos tikrinimo reikalavimų ir tvarkos aprašas, patvirtintas sveikatos apsaugos ministro įsakymu „Dėl profilaktinių sveikatos tikrinimų sveikatos priežiūros įstaigose“.

 Aprašo 1 lentelėje nustatyta, jog 1 grupės (t. y. AM, A1, A2, A, B1, B ir BE kategorijų) transporto priemonių vairuotojams turi būti atlikti:

  • regėjimo aštrumo, regėjimo lauko tyrimai, akispūdžio matavimas (asmenims nuo 40 m.). Jei regėjimas neatitinka regėjimo lauko arba regėjimo aštrumo standarto – regėjimo prieblandoje, jautrumo ryškiai šviesai, kontrastinio jautrumo tyrimas;
  • klausos – šnabždesiu abipus, vestibulinės funkcijos tyrimai;
  • EKG, psichologinės atrankos, reakcijos ir kiti tyrimai (gydytojui skyrus);
  • viso nakties miego laikotarpio respiracinė poligrafija ir (ar) polisomnografija ir kiti tyrimai (pulmonologui ar neurologui skyrus).

,,Jeigu vairuotojui yra diagnozuotos ligos ar sveikatos problemos, dėl kurių gali būti ribojama teisė vairuoti transporto priemones, gydytojo sprendimu gali būti atliekama ir daugiau tyrimų, reikalingų išvadai dėl asmens galimybės saugiai vairuoti priimti", - paaiškina SAM.

 

Privalomi tik keli tyrimai

Ministerija atkreipia dėmesį, kad atsižvelgiant į tai, kas išdėstyta, visiems 1 grupės transporto priemonių vairuotojams (nepriklausomai nuo amžiaus) sveikatos patikrinimo metu privalo būti atlikti šie tyrimai: regėjimo aštrumo, regėjimo lauko, klausos (šnabždesiu abipus) ir vestibulinės funkcijos. Jeigu vairuotojas yra 40 metų ar vyresnis, jam privalo būti atliktas akispūdžio matavimas. Visų kitų tyrimų skyrimas priklauso nuo vairuotojo sveikatos būklės ir dėl jų skyrimo poreikio sprendžia sveikatos patikrinimą atliekantis gydytojas.

Skirtingos kainos

Verta paminėti ir tai, kad vairuotojo sveikatos patikrinimas gali būti atliekamas sveikatos priežiūros įstaigoje, kurioje pacientas yra prisirašęs arba bet kurioje kitoje asmens sveikatos priežiūros įstaigoje, teikiančioje šias paslaugas.

Paslauga yra mokama, tačiau kainos skirtingose gydymo įstaigose - skiriasi. 

Sveikatos patikrą dėl pažymos vairuotojams atlikęs jonavietis: ,,Ar  gydytojai privalo paskirti kažkokius tyrimus, ar mokam tik už popiergalį?"

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 09 Jan 2024 10:12:26 +0200
<![CDATA[Vairuotojai teiraujasi dėl duobių kelyje: ar darbai - planuose?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/vairuotojai-teiraujasi-del-duobiu-kelyje-ar-darbai-planuose https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/vairuotojai-teiraujasi-del-duobiu-kelyje-ar-darbai-planuose Jonava - Upninkai keliu važiuojantys vairuotojai pastaruoju metu ne kartą kreipėsi į portalo jonavoszinios.lt redakciją dėl atsivėrusių duobių. Anot jų, pastarųjų apstu visame kelyje, tačiau didžiausia problema matoma ties Upininkėliais esančiu įvažiavimu į žvyro karjero teritoriją.

,,Duobės itin aštrios. Jei kas įvažiuos, tikrai prakirs ratus. Ir tokia situacija matoma ne tik šalia įvažiavimo į karjerą, bet ir visame kelyje. Ar žadama kažko dėl to imtis?", - teiravosi upninkiškis Rimas.

Aptariamas kelias priklauso Lietuvos automobilių kelių direkcijai. Paprašėme jos, kad pakomentuotų situaciją.

,,Už valstybinės reikšmės kelių priežiūrą atsakinga AB „Kelių priežiūra“ informuota apie situaciją ir artimiausiu metu turėtų imtis reikalingų priemonių saugiam eismui užtikrinti", - teigė LAKD. 

 

Vairuotojai teiraujasi dėl duobių kelyje: ar darbai - planuose?

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 04 Jan 2024 08:59:09 +0200