Jonavos žinių naujienos https://www.jonavoszinios.lt/naujienos Jonavos rajono naujienos lt <![CDATA[Suskubo kaltinti Jonavoje dirbusius pareigūnus, tačiau šie taisyklių nepažeidė]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/suskubo-kaltinti-jonavoje-dirbusius-pareigunus-taciau-sie-taisykliu-nepazeide https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/suskubo-kaltinti-jonavoje-dirbusius-pareigunus-taciau-sie-taisykliu-nepazeide Nežymėti policijos pareigūnų automobiliai bei greičio matavimus atliekantys ,,trikojai" nuolat aptarinėjami vairuotojų - nesunku pastebėti, kad socialiniuose tinkluose netrūksta įrašų, kuriuose analizuojamas kiekvienas pareigūnų veiksmas, ieškant padarytų klaidų ar pažeistų įstatymų. Neseniai portalą jonavoszinios.lt pasiekė skaitytojo elektroninis laiškas, kuriame teirautasi, ar Jonavoje, šalia Šmatų kapinių, greičio kontrolę atliekantys pareigūnai nepažeidė taisyklių.

,,Gal galėtumėte pasiteirauti atstovų, ar neturėtų nežymėtas policijos automobilis gauti baudą už stovėjimą ant vejos?", - teiravosi skaitytojas, pridėjęs ir minėto automobilio nuotrauką, kuri buvo aptarinėjama ir ne vienoje socialinio tinklo ,,Facebook" grupėje.

Vyro klausimas perduotas Kauno apskrities vyriausiajam policijos komisariatui, kuris pakomentavo atsiųstą kadrą.

,,Nurodytu metu buvo vykdoma greičio kontrolė su mobiliu greičio matuokliu ir nežymėtu policijos tarnybiniu automobiliu Škoda Octavia, kuris buvo pastatytas nepažeidžiant KET, kadangi automobilis stovėjo ant žemės grunto, ne ant vejos", - paaiškino atstovai.

Suskubo kaltinti Jonavoje dirbusius pareigūnus, tačiau šie taisyklių nepažeidė

Suskubo kaltinti Jonavoje dirbusius pareigūnus, tačiau šie taisyklių nepažeidė ]]>
jonavoszinios.lt Thu, 22 Jul 2021 16:15:44 +0300
<![CDATA[Sąmokslo teoretikų išmislas pasiekė jonaviečius? Teigia, kad mokyklos dar rugsėjį pradės nuotolinį mokymą]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/samokslo-teoretiku-ismislas-pasieke-jonaviecius-teigia-kad-mokyklos-dar-rugseji-prades-nuotolini-mokyma https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/samokslo-teoretiku-ismislas-pasieke-jonaviecius-teigia-kad-mokyklos-dar-rugseji-prades-nuotolini-mokyma Artėjant naujiems mokslo metams, ko gero, nemaža dalis moksleivių bei jų tėvų spėlioja, ar visus juos pavyks užbaigti mokyklose, o ne iš namų? Tai patvirtina ir redakciją pasiekęs ne vieno skaitytojo klausimas, kuriuo teirautasi, ar socialiniuose tinkluose ir iš lūpų į lūpas sklindančios kalbos, kad rugsėjo 15-ąją vaikai vėl turės mokytis iš namų - iš piršto laužtos?

,,Esu moksleivio mama. Mano draugė vakar tikino, kad vaikai į  mokyklas eis tik iki rugsėjo 15-osios. Esą apie tai jau informuoti ir visi mokytojai.

Panašius įrašus mačiau ir ,,Facebook" grupėse. Ar tai yra tiesa? Jei taip, kam tada išvis pradėti eiti į mokyklą?", - klausė Danguolė.

Beveik identiškus klausimus pateikė dar du jonaviečiai, tačiau Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM) ramina tėvus.

,,Tai yra prasimanymas, apie kurį girdime pirmą kartą. Mokiniai grįš į mokyklas rugsėjo 1 d., apie tai ne kartą buvo kalbėta viešai", - teigė ŠMSM Komunikacijos skyriaus vedėja Nomeda Barauskienė. 

Ministerijos atstovės teigimu, iki šios savaitės pabaigos visas savivaldybes ir švietimo įstaigas pasieks konkretesnės rekomendacijos dėl naujų mokslo metų. 

Sąmokslo teoretikų išmislas pasiekė jonaviečius? Teigia, kad mokyklos dar rugsėjį pradės nuotolinį mokymą

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 22 Jul 2021 08:42:23 +0300
<![CDATA[Kosmonautų gatvės gyventojui trūko kantrybė: ar dalis vairuotojų - akli?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/kosmonautu-gatves-gyventojui-truko-kantrybe-ar-dalis-vairuotoju-akli https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/kosmonautu-gatves-gyventojui-truko-kantrybe-ar-dalis-vairuotoju-akli Praėjusių metų liepos 3-ąją Žeimių ir Kosmonautų gatvių sankryžoje įrengti nukreipiamieji ženklai. Šie, važiuojantiems iš Kosmonautų gatvės, draudžia sukti į kairę, tačiau skaitytojas Darius pastebi, kad to iki šiol paiso ne visi.

,,Gyvenu Kosmonautų gatvėje. Kai buvo nuspręsta įrengti ženklus jos ir Žeimių gatvės sankryžoje, tikrai neapsidžiaugiau, nes iki šiol manau, kad jei vairuotojai važiuoja ,,neskaičiuodami varnų", eismo įvykiai nekyla.

Nepaisant to, ženklai - įrengti, tačiau dalis žmonių toliau nepaiso jų.

Tiesą sakant, tai kelia pyktį, nes taisyklės yra taisyklės, o dėl kelių gudruolių, apsimetančių, kad nemato ženklų, tie, kurie nori sukti į dešinę, yra priversti laukti ir stovėti eilėje - sukant į kairę nėra paprasta rasti tinkamą tarpą piko metu.

Man įdomu, ar ženklų nepaisantys vairuotojai yra akli, ar apsimeta, kad nieko nemato?", - retoriškai klausė skaitytojas.

Kad dalis vairuotojų nepaiso minėtų ženklų dar anksčiau dėmesį atkreipė ir portalo jonavoszinios.lt žurnalistai, stebėję eismą sankryžoje (apie tai skaitykite čia).

Primename, kad minėtą sankryžą filmuoja ir šalia jos įrengtos vaizdo kameros, tad pastebėjus pažeidimą ir pranešus apie jį policijos pareigūnams (tai lengvai galima padaryti per portalą e.policija.lt), tikėtina, kad pažeidėjui išsisukti nepavyks.

Už kelio ženklo Nr. 402 nesilaikymą numatyta bauda nuo trisdešimt iki devyniasdešimt eurų.

Skaitytojo nuotr.

Kosmonautų gatvės gyventojui trūko kantrybė: ar dalis vairuotojų - akli?

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 21 Jul 2021 10:12:25 +0300
<![CDATA[Skaitytojai piktinantis neatsakingais autobusų keleiviais, UAB ,,Jonavos autobusai" sutinka, kad įvardyta problema - tikrai aktuali]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/skaitytojai-piktinantis-neatsakingais-autobusu-keleiviais-uab-jonavos-autobusai-sutinka-kad-ivardyta-problema-tikrai-aktuali https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/skaitytojai-piktinantis-neatsakingais-autobusu-keleiviais-uab-jonavos-autobusai-sutinka-kad-ivardyta-problema-tikrai-aktuali Karantinui pasibaigus, kaukių dėvėjimo taisyklės šiek tiek keitėsi, tačiau iki šiol privaloma jas užsidėti tuomet, kai yra teikiamos kontaktinės paslaugos. Kaukių reikia ir naudojantis viešuoju transportu. Nepaisant to, skaitytoja Ingrida pastebi, kad dalis keleivių tai daro visiškai netinkamai - nedengia nosies ir pan. UAB ,,Jonavos autobusai" tikina, kad problema - išties aktuali, tačiau jos sprendimas neatsiejamas nuo keleivių sąmoningumo.

Ragina saugoti save ir kitus

,,Tenka nemažai važinėti viešuoju transportu iš Jonavos į Kauną ir atgal. Pastebėjau, kad ne visi keleiviai taisyklingai užsidėję apsaugines kaukes - vieni po smakru, kiti uždengę tik nosį ir t.t.

Man ne kartą teko pasakyti pastabą, kad kai kurie keliautojai tvarkingai nešiotų kaukes. Aš pati stengiuosi apsisaugoti ir kitus raginčiau taip pat saugotis viruso. Jei yra taisyklės, kad kaukės reikalingos ( O taisyklės yra ant kiekvieno autobuso durų), tai gal laikomės jų?

Mane domina, ar vairuotojai turi duoti pastabas pamatę netaisyklingai nešiojamas kaukes, ar jie nenori konfliktuoti su keleiviais?", - klausė skaitytoja Ingrida.

Vairuojant dėmesys - į kelią

Susisiekus su UAB ,,Jonavos autobusai" vadovu Otaru Urbanu patikinta, kad dalis keleivių išties elgiasi neatsakingai.

,,Vairuotojai, kai einama pro juos, tikrai sudrausmina tuos, kurie kaukes dėvi netinkamai. Bet kartais nutinka taip, jog žmogus užsideda kaukę, tačiau vos atsisėda, vėl ją nusismaukia...

Tiesą sakant, dėl to ir mums patiems kantrybė senka. Visgi, vairuojant autobusą, tu negali ištisai žiūrėti į galinio vaizdo matymo veidrodėlį ar sustoti tam, kad apžiūrėtum keleivius", - teigė O. Urbanas.

Keleivių atsakomybė

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) yra išaiškinęs, kad kaukių dėvėjimas - keleivių atsakomybė. 

,,Mes negalime taikyti kažkokių baudų. Tačiau, mano turimomis žiniomis, dabar yra ruošiamas naujas specialių operacijų vadovo sprendimas, paliesiantis aptariamą problemą. Galbūt atsiras naujų taisyklių", - teigė O. Urbanas.

Daugiausiai neatsakingų - jaunimo tarpe

Pastebima, kad pro pirštus į kaukių dėvėjimą žiūri ir autobusų stoties laukiamajame besilankantys keleiviai.

,,Kol eina apsaugos darbuotojas, kaukės užsidedamos, kai tik jo nėra - dalis žmonių kaukes nusitraukia nuo nosies ar veido...

Didžiausia problema - jaunuoliai: jie ypač dažnai elgiasi taip neatsakingai", - teigė ,,Jonavos autobusų" vadovas.

Prašo paisyti taisyklių

UAB ,,Jonavos autobusai" prašo keleivių laikytis taisyklių.

Primename, kad bauda už kaukių nedėvėjimą ten, kur reikalauja šiuo metu galiojančios taisyklės, siekia nuo 500 iki 1500 eurų.

Pastebėjus minėtus pažeidimus, visada galima pranešti ir policijos pareigūnams arba užpildyti pranešimą portale epolicija.lt.

Skaitytojai piktinantis neatsakingais autobusų keleiviais, UAB ,,Jonavos autobusai" sutinka, kad įvardyta problema - tikrai aktuali

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 20 Jul 2021 13:14:19 +0300
<![CDATA[Tinklinio mėgėjams sunerimus dėl užrakintų aikštelių, JKKSC paaiškina, kad nepatogumai buvo laikini]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/tinklinio-megejams-sunerimus-del-uzrakintu-aiksteliu-jkksc-paaiskina-kad-nepatogumai-buvo-laikini https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/tinklinio-megejams-sunerimus-del-uzrakintu-aiksteliu-jkksc-paaiskina-kad-nepatogumai-buvo-laikini Portalas jonavoszinios.lt nuolat sulaukia skirtingų skaitytojų klausimų. Šįkart į redakciją kreipėsi tinklinio mėgėjai, sunerimę dėl anksčiau nei įprastai rakinamų Jonavos kūno kultūros ir sporto centro (JKKSC) tinklinio aikštelių.

,,Norėjau iškelti klausimą, kas darosi su mūsų miesto tinklinio aikštelėmis? Jos turi dirbti ir būti atviros iki 22 valandos, o dabar, kiekvieną dieną, jos užrakinamos 18 valandą. Žmonės lipa per tvorą kaip kokie nusikaltėliai, nes tik taip gali žaisti", - teigė jonavietis, pridurdamas, kad pokyčius pastebėjo prieš keletą savaičių.

Susisiekus su JKKSC direktorės pavaduotoju ūkio ir bendriesiems reikalams Vidmantu Šidlausku paaiškinta, kad aikštelės anksčiau rakinti pradėtos dėl to, kad jose buvo laikomos statybinės medžiagos, skirtos šalia vykdomiems statybų darbams atlikti.  Dabar jų rakinimas atliekamas įprastu laiku - 22 valandą.

Priminta, kad tinklinio aikštelėmis, pagal nustatytas taisykles, pavieniai fiziniai asmenys gali naudotis be prašymo ir sutarčių, laisvu laiku nuo sporto centro suplanuotos veiklos. 

Kaip matyti iš viešai skelbiamo aikštelių užimtumo grafiko (jį galite rasti čia), nuo 18 val. iki 21 val., kasdien, išskyrus šeštadienį, jomis naudojasi laisvalaikio ir sporto klubas ,,Titmaras". Atsiradus pokyčiams, grafikas atnaujinamas. 

Visą stadionų tvarkos veiklos aprašą galite rasti čia. 

Archyvo nuotr.

Tinklinio mėgėjams sunerimus dėl užrakintų aikštelių, JKKSC paaiškina, kad nepatogumai buvo laikini

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 19 Jul 2021 11:46:22 +0300
<![CDATA[Jonaviečiai toliau skundžiasi dėl blogų kvapų: patikrintas UAB „Beržų kompleksas“]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavieciai-toliau-skundziasi-del-blogu-kvapu-patikrintas-uab-berzu-kompleksas https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavieciai-toliau-skundziasi-del-blogu-kvapu-patikrintas-uab-berzu-kompleksas Šią savaitę portalo jonavoszinios.lt redakciją pasiekė ne vieno jonaviečio skundas, kurio metu skųstasi dėl blogų kvapų: Žeimių gatvės, Žeimių tako, Chemikų gatvės gyventojai tikino jaučiantys srutų kvapą. 

,,Naktimis neįmanoma atsidaryti langų - jausmas lyg būtum šalia tvarto", - teigė vardo neatskleidusi skaitytoja.

,,Kai lauke taip karšta, mėšlo kvapas atsidarius langą tikrai nedžiugina. Manau, kad naktimis ūkininkai pila srutas ant laukų, bet ar galima tai daryti vasarą?", - klausė skaitytojas Tomas.

Dėl panašių kvapų jonaviečiai socialiniuose tinkluose skundžiasi kiekvieną vasarą, tačiau kreiptis į institucijas, galinčias padėti - neskuba.

Kaip portalą jonavoszinios.lt informavo aplinkos apsaugos departamentas, Jonavos aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnai skundų dėl blogų kvapų mieste pastarosiomis dienomis nėra gavę.

Tiesa, yra gauti skundai dėl kvapo Kulvos ir Trakų kaimuose, dėl galimai netinkamai laikomų srutų UAB „Beržų kompleksas“ kiaulių fermoje.

,,Gavus pranešimus Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai atliko patikrinimus, aplinkos apsaugos teisės aktų pažeidimų nenustatyta", - teigė departamentas.

Remiantis Mėšlo ir srutų tvarkymo aprašu, nustatyta:

Draudžiama tręšti mėšlu ir (ar) srutomis nuo birželio 15 d. iki rugpjūčio 1 d., išskyrus pūdymus, pievas, ganyklas ir plotus, kuriuose bus auginami žiemkenčiai. Kukurūzų pasėlius draudžiama tręšti nuo liepos 10 d. iki rugpjūčio 1 d. Šio reikalavimo pažeidimo Jonavos AAI pareigūnai nefiksavo.

Pastebėjus minėtų taisyklių pažeidimą, visada galima pranešti bendruoju pagalbos tarnybų numeriu 112.

Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Jonaviečiai toliau skundžiasi dėl blogų kvapų: patikrintas UAB „Beržų kompleksas“

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 15 Jul 2021 15:54:00 +0300
<![CDATA[Laužo gesinti nepanorusios seserys jau seniai terorizuoja kaimynus]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/lauzo-gesinti-nepanorusios-seserys-jau-seniai-terorizuoja-kaimynus https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/lauzo-gesinti-nepanorusios-seserys-jau-seniai-terorizuoja-kaimynus Jau rašėme, kad vakar, liepos 13-ąją, į iškvietimą Žeimių miestelyje dėl kaimynų kieme degančio laužo atvykę ugniagesiai gelbėtojai susidūrė su neeiline situacija - galimai gamtines atliekas deginusios moterys atsisakė įsileisti į juos į savo kiemą. Į įvykio vietą atvykus policijos pareigūnams, šios laužo vis tiek negesino. Moteriškės ugnį prigesino tik tuomet, kai paaiškėjo, jog pas jas atvyksta ir Jonavos rajono savivaldybės viešosios tvarkos skyriaus vedėjas (plačiau apie tai skaitykite čia).

Kad situacija skamba kurioziškai, ko gero, sutiktų ne vienas. Tačiau aprašius ją, portalą jonavoszinios.lt pasiekė ne vieno skaityto skundas, įrodantis, kad laužo savininkių kaimynystė kitiems Kauno gatvės gyventojams įgriso jau iki gyvo kaulo.

,,Ten gyvena dvi seserys. Jų elgesys jau seniai kelia nerimą - jos ne tik laužus kūrena, kada tik sau sugalvoja, bet ir šiukšlina. Tik pabandyk joms pasakyti ką nors, tai tuoj būsi iškeiktas", - teigė į redakciją paskambinusi moteris (vardas ir pavardė redakcijai žinomi, tačiau skaitytojos prašymu neskelbiami).

Jai antrino ir kita moteriškių kaimynė.

,,Jos seniai sau labai daug leidžia: mėto butelius ant pagrindinio kelio, sugriebtas šiukšles. Nuolat keikia kaimynus. Kadangi nesinaudoja jokiais konteineriais, šiukšles veža į kapinių konteinerius. Žinokit, situacija - baisi.

O jei dar pačios susipyksta, tokie keiksmai iš jų kiemo girdisi... Ir visai nesvarbu, kad lauke būnantys vaikai viską girdi", - pasakojo kita skaitytoja, taip pat nepanorusi atskleisti savo tapatybės.

Policijos pareigūnai primena, kad tiek šiukšlinimas, tiek viešosios rimties drumstimas gali užtraukti administracinę atsakomybę.

Gyventojai, kenčiantys dėl siautėjančių kaimynų, visada gali kreiptis pagalbos tiek į Viešosios tvarkos skyrių, tiek į policijos pareigūnus. 

Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Laužo gesinti nepanorusios seserys jau seniai terorizuoja kaimynus

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 14 Jul 2021 13:35:54 +0300
<![CDATA[Skaitytojas Vidas: Ar paspirtukininkams negalioja jokios taisyklės?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/skaitytojas-vidas-ar-paspirtukininkams-negalioja-jokios-taisykles https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/skaitytojas-vidas-ar-paspirtukininkams-negalioja-jokios-taisykles Elektriniai paspirtukai - vis dažniau miesto gatvėse sutinkama transporto priemonė. Augant jų populiarumui, netyla diskusijos dėl jų naudojimo taisyklių. Apie pastarąsias teiraujasi ir į redakciją paskambinęs skaitytojas Vidas.

,,Su sūnumi kelis kartus per savaitę bėgiojame miesto takais: šalia Neries, aplink tvenkinius. Neretai sutinkame dviratininkų, paspirtukininkų...

Tenka pastebėti, kad nemaža dalis paspirtukininkų elgiasi labai neatsakingai - greitai važiuodami manevruoja tarp žmonių, važiuoja per pėsčiųjų perėjas, vežasi keleivius, kas, mano galva, nėra saugu.

Matydamas tokią situaciją norėčiau, kad į tai būtų atkreiptas dėmesys. Galbūt žmonės nesusimasto, bet tai, kas jiems yra smagu, gali sukelti pavojų kitiems", - dėstė vyras.

Policijos pareigūnai primena, kad tiek dviračiams, tiek paspirtukams galioja kelių eismo taisyklės ir pataria, kokių klaidų nedaryti norint išvengti nelaimių kelyje:

 1. elektrinis paspirtukas, kaip ir dviratis, turi būti techniškai tvarkingas (šviesti žibintai, veikti stabdžiai, turėti garsinį signalą);
 2. vaikai iki 18 metų PRIVALO segėti dviratininko šalmą, vilkėti ryškiaspalvę liemenę arba važiuoti įjungus priekinius ir galinius žibintus;
 3. važiuoti važiuojamąja dalimi paspirtukais (greitis iki 25 km/val., galia ne didesnė kaip 1 kW) galima tik sulaukus 14 metų, o turintiems mokyklos išduotą dviratininko pažymėjimą – ne jaunesniems kaip 12 metų asmenims;
 4. keliaujant per pėsčiųjų perėją, paspirtuką reikia vestis, kaip ir dviratį;
 5. važiuojant šaligatviu ir pasivijus ta pačia kryptimi einantį pėsčiąjį, PRIVALOMA sumažinti važiavimo greitį, kad galėtumėte saugiai apvažiuoti priekyje einantįjį;
 6. dviračiu ar paspirtuku vežti keleivius, jeigu nėra įrengtų specialių sėdėjimo vietų;
 7. neblaiviems ar apsvaigusiems vairuoti tiek dviratį, tiek elektrinį paspirtuką DRAUDŽIAMA;

 

  Skaitytojas Vidas: Ar paspirtukininkams negalioja jokios taisyklės?

  ]]>
  jonavoszinios.lt Wed, 14 Jul 2021 11:27:20 +0300
  <![CDATA[Į pranešimus apie pavojus tvenkinio liepte - tramplyne sureaguota žaibiškai]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/i-pranesimus-apie-pavojus-tvenkinio-liepte-tramplynesureaguota-zaibiskai https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/i-pranesimus-apie-pavojus-tvenkinio-liepte-tramplynesureaguota-zaibiskai Savaitgalį portalo jonavoszinios.lt redakciją pasiekė ne vieno skaitytojo skundas dėl Jonavos Varnutės tvenkinyje esančio liepto - atkreiptas dėmesys, kad  pastarojo pakopos išlūžę, turi aštrių atbrailų, keliančių rimtą pavojų vandens pramogų gerbėjų sveikatai.

  Tokie pat skundai pasiekė ir Jonavos rajono savivaldybės seniūniją, kuri sureagavo žaibiškai - įrenginys, vos sulaukus pirmadienio ryto, aptvertas ,,Stop" juosta, draudžiančia naudotis juo.

  Kaip portalui jonavoszinios.lt pasakojo miesto seniūnė Eglė Pinkevičienė, pastarasis netrukus sulauks tvarkymo darbų. Jie užtikrins, kad tramplinas dar šį sezoną būtų saugus naudojimui.

  Tiesa, kitąmet minėtame tvenkinyje turėtume išvysti visiškai atnaujintą tramplyną - jo laukia kapitalinis remontas.

  Skaitytojos nuotr.

  Į pranešimus apie pavojus tvenkinio liepte - tramplyne sureaguota žaibiškai

  ]]>
  jonavoszinios.lt Mon, 12 Jul 2021 14:01:49 +0300
  <![CDATA[„Minų laukas“ kelyje į Skarulius: vairuotojai pyksta, tačiau rekonstrukcija neplanuojama, bus tik duobių lopymas]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/minu-laukas-kelyje-i-skarulius-vairuotojai-pyksta-taciau-rekonstrukcija-neplanuojama-sulauks-tik-duobiu-lopymo https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/minu-laukas-kelyje-i-skarulius-vairuotojai-pyksta-taciau-rekonstrukcija-neplanuojama-sulauks-tik-duobiu-lopymo Jonavos rajono pakraštyje, Skaruliuose įsikūrę  nemažai verslo įmonių. Čia pat ir Skarulių Šv. Onos bažnyčia, kapinaitės. Keliu į Skarulius važiuoja ne tik įmonių sunkiasvorės transporto priemonės, bet ir lengvuosius automobilius vairuojantys ir čia dirbantys Jonavos rajono gyventojai.  Neapsikentę beveik neapvažiuojamų duobių kelyje į šią gyvenvietę,  vairuotojai kreipėsi  į rajono valdžią, vėliau ir į žiniasklaidą su prašymu pasidomėti, kada bus užlopytas kelias.

  „Galbūt galėtumėt pasidomėti ar mūsų valdžia žada "palopyti" mūsų kelią, įvažiavimą link Skarulių bažnyčios, tikrai ne vienos įmonės darbuotojų kasdien pravažiuojamą "minų lauką" (Ruklos - Skarulių gatvių sankryža). Klausimas aktualus daugeliui čia važiuojančių - kasdien laužome savo automobilius kratydamiesi per neapvažiuojamas duobes“, - portalo redakcijai rašo gyventojai.

  Koks kelias kam priklauso

  Kartais sunku susigaudyti, koks kelias kam priklauso, todėl neretai gyventojai užklausas dėl kelių ir gatvių remontų siunčia vietinei valdžiai. Kalbant apie sankryžą į Skarulius, ji priklauso Lietuvos automobilių kelių direkcijai (LAKD), todėl rajono valdžia svetimame kelyje darbų atlikti negali. Vienok, rajono vadovai gali kreiptis į LAKD ir teikti pasiūlymus ar prašymus, tikėtis, kad aptariama sankryža bus sutvarkyta kartu su tiesiamu dviračiu taku į Ruklą, kuris ir kirs minimą kelią.  

  Anot šiandien pateikto LAKD atsakymo portalui jonavoszinios.lt, dėl šios Skarulių sankryžos sutvarkymo čia veikiančios įmonės dar nesikreipė, tačiau š.m. liepos 5 dieną kreipėsi  Jonavos rajono savivaldybė, kuriai buvo pateiktas LAKD atsakymas.

  „Atsakyme jai be kita ko rašoma, kad įgyvendinant projektą „Valstybinės reikšmės krašto kelio Nr. 143 Jonava-Žasliai-Kalniniai Mijaugonys ruožo nuo 0,290 iki 4,970 km kapitalinis remontas nutiesiant pėsčiųjų ir dviračių taką ir viaduko esančio 1,189 km rekonstravimas“ ši sankryža nebus rekonstruojama. Šiuo projektu sankryžos nėra tvarkomos, tiesiamas tik naujas pėsčiųjų ir dviračių takas. Kelio danga bus tvarkoma tik tose vietose, kur takas kerta važiuojamąją dalį, o pėstiesiems ir dviratininkams reikia pereiti per kelią, bei ties autobusų sustojimo aikštelėmis“, - teigiama LAKD rašte.

  Sankryžos pilnai rekonstruoti neketinama

  LAKD atsakyme minima ir kita, daug džiaugsmo vairuotojams nekelianti žinia – sankryžos pilnai rekonstruoti neketinama.

  „Papildomai informuojame, kad sankryžas Kelių direkcija rekonstruos pagal Kelių direkcijos direktoriaus 2018 m. liepos 19 d. įsakymu Nr. V-16 patvirtintą Vieno lygio sankryžų pertvarkymo prioritetinę eilę. Jūsų minima sankryža, esanti valstybinės reikšmės krašto kelio Nr. 143 Jonava-Žasliai-Kalniniai Mijaugonys 0,56 km, nėra įtraukta į šią eilę, todėl artimiausiu metu jos rekonstruoti neplanuojama“, - rašo LAKD.

  Sulauksime tik duobių lopymo

  LAKD aiškina, kad Valstybinės reikšmės kelius prižiūri AB „Kelių priežiūra“. Ji vadovaudamasi Kelių priežiūros tvarkos aprašu turi užtikrinti tinkamą valstybinės reikšmės kelių priežiūrą. AB „Kelių priežiūra“ informuota apie pažaidas asfalto dangoje ir jos artimiausiu metu bus užtaisytos.

  „Minų laukas“ kelyje į Skarulius: vairuotojai pyksta, tačiau rekonstrukcija neplanuojama, bus tik duobių lopymas

  ]]>
  jonavoszinios.lt Fri, 09 Jul 2021 18:14:46 +0300
  <![CDATA[Edgaras: Ar statybinis laužas ant kelio yra norma, ar aplinkos apsaugos pažeidimas?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/edgaras-ar-statybinis-lauzas-ant-kelio-yra-norma-ar-aplinkos-apsaugos-pazeidimas https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/edgaras-ar-statybinis-lauzas-ant-kelio-yra-norma-ar-aplinkos-apsaugos-pazeidimas Smulkintas statybinis laužas gan dažnai  naudojamas  atliekant statybinius ir kelių tiesimo darbus, tačiau portalo jonavoszinios.lt skaitytojui Edgarui kilo klausimas – ar kelio tiesimui Upninkų seniūnijoje leidžiama naudoti statybinį laužą, ar tai nėra aplinkosauginis pažeidimas? Seniūnija teigia, kad aplinkosauginis pažeidimas būtų, jei medžiagos yra pavojingos aplinkai. 

  „Ar statybinis laužas ant kelio yra norma, ar aplinkos apsaugos pažeidimas? Teko važiuoti keliu Padaigai-Vanagiškiai (Upninku sen.) ir ant kelio privežta statybinio gruzo, pravažiuoti dviračiu nėra įmanoma“, - portalo skiltyje „Pranešk naujieną / Klausk“ rašo Edgaras bei atsiunčia nuotrauką, kurioje matomas kaimo/lauko keliukas išgrįstas statybine skalda.

  Upninkų seniūnijos vyriausioji specialistė Jūratė Auglienė atsakingai sureagavo į gautą užklausą. Į vietą nusiųsti seniūnijos darbuotojai, kad patikrintų gautą informaciją.

  „Šiuo atveju tai tikrai nėra seniūnijos kelias Padaigai - Vanagiškiai, nes seniūnijos darbuotojai važiavo šiandien po jūsų skambučio keliu per Aukštakaimį, Padaigus, Vareikius iki Saleninkų ir per Vanagiškį, visi aplinkiniai keliai patikrinti ir jokių smulkintų plytų ant kelio nėra. Visi seniūnijos keliai birželio mėn. buvo greideriuoti, tame tarpe ir keliai į Padaigus, Saleninkus, Vanagiškį, Aukštakaimį“, - sako J. Auglienė bei priduria, kad kelias nepriklauso seniūnijai: „Iš nuotraukų matosi, kad tikrai tai nėra seniūnijos kelias, o keliukas per lauką į kieno tai sodybą, ar dirbamus laukus, kur galimai savininkas papylė į duobes gavęs vadinamo ,,grūzo“ iš skaldytų plytų.“

  Taipogi specialistė patikina, kad šioje kelio atkarpoje aplinkosauginio pažeidimo nėra.

  „Jeigu tiesiogiai atsakant į klausimą,  ar statybinis laužas ant žvyrkelio yra norma, tai taip. Griaunant pastatus, betonas ar plytos ( sienos, pamatai ) yra smulkinama ir galima pilti į duobes. Aplinkos apsaugos pažeidimas būtų, jei tai būtų šiferis, asbestas ar kt. aplinkai pavojinga medžiaga.

  Šiuo metu visi seniūnijos keliai yra pravažiuojami, seniūnija jokių nusiskundimų iš gyventojų nėra gavusi. Dėl bet kokių gyventojams iškilusių problemų visada prašome kreiptis į seniūniją ar tiesiogiai į seniūnę, visada žmogus bus išklausytas, o problemą bus stengiamasi išspręsti vietoje“, - teigia seniūnijos specialistė.

  Jei norite pranešti naujieną ar gauti atsakymą  į klausimą, kurio ilgai ieškojote - rašykite, klauskite, siųskite į portalo jonavoszinios.lt  skiltį „Pranešk naujieną / Klausk“

  Edgaras: Ar statybinis laužas ant kelio yra norma, ar aplinkos apsaugos pažeidimas?

  ]]>
  jonavoszinios.lt Wed, 07 Jul 2021 17:28:45 +0300
  <![CDATA[Miestiečiai nuogąstauja dėl ančiukų, kurie įkrenta į tvenkinio krioklį]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/miestieciai-nuogastauja-del-anciuku-kurie-ikrenta-i-tvenkinio-kriokli https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/miestieciai-nuogastauja-del-anciuku-kurie-ikrenta-i-tvenkinio-kriokli Gauti jau keli jonaviečių pranešimai apie ančiukus, kurie įkrenta į Joninių tvenkinio krioklį. Miestiečiai nuogąstauja dėl sparnuotųjų likimo, tačiau tarnybos išaiškino, jog pagrindo nerimauti – nėra.

  „Ėjome penktadienį su dukryte pasižiūrėti, kaip prie Joninių slėnio vanduo kriokly bėga, o ten - ančiukai. Kur kreiptis dėl pagalbos? Ar neturėtų uždengti, kad išvengtų tokių bėdų? Labai liūdna“, - pranešė Eglė bei atsiuntė nuotrauką.

  Pirmadienio vakarą situacija pasikartojo. Ugniagesiams gelbėtojams pranešta,  kad į Joninių tvenkinio pralaidos šulinį įkritę ančiukai su antimi, reikalinga pagalba ištraukti.

  Kaip patikino Jonavos miesto seniūnija, uždengti krioklio nėra būtinybės, miestiečiai dėl ančiukų, kurie įkrenta į tvenkinio krioklį, neturėtų nerimauti. 

  Gelbėtojams nusileidus į šulinį ančiukai nuplaukė tolyn į vamzdį, pranešė Kauno priešgaisrinė gelbėjimo valdyba. Kitame vamzdžio gale yra atvira anga, kur paukščiai gali išplaukti į kitą tvenkinį.

   

  Miestiečiai nuogąstauja dėl ančiukų, kurie įkrenta į tvenkinio krioklį

  ]]>
  jonavoszinios.lt Tue, 06 Jul 2021 12:26:16 +0300
  <![CDATA[Virginija: išpuoselėtame Varnutės dviračių take nėra dėžių šunų ekskrementams]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/virginija-ispuoseletame-varnutes-dviraciu-take-nera-deziu-sunu-ekskrementams https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/virginija-ispuoseletame-varnutes-dviraciu-take-nera-deziu-sunu-ekskrementams Neretai gyventojai piktinasi, kad keturkojų mylėtojai vedžiodami savo augintinius nesurenka jų paliekamų ekskrementų. Vienok šuniukų augintojai pastebi, kad kai kur mieste trūksta taip vadinamų „šunadėžių“ – dėžių skirtų šuniukų ekskrementams.

  Gyvūnų mylėtoja Virginija kartu su bendraminčiais tvirtina, kad išpuoselėtame Varnutės dviračių take nėra dėžių šunų ekskrementams per visą atkarpą nuo akmens prie ligoninės iki kepyklos Sodų gatvėje. Moteris vaikščiodama atkreipė dėmesį, kad minimoje atkarpoje trūksta ir paprastų šiukšlių dėžių - nuo vėliavos jonavietė jų suskaičiavo vos tris.

  Susisiekus su miesto seniūnija gautas atsakymas, kad moters pastaba išgirsta. Be to, seniūnija ką tik nupirko 20 vnt. dėžių ekskrementams ir šiuo metu peržiūrimos miesto teritorijos, kuriose nėra arba tos dėžės yra sulaužytos ir jas reikia pakeisti.

  Jonavos miesto seniūnija ragina gyventojus pranešti apie teritorijas, kuriose reiktų atnaujinti, pakeisti ar pastatyti aptariamas dėžes. Pranešus seniūnijai konkretų adresą, jis bus įtrauktas į sąrašus.

  Jonavos miesto bei kaimiškų seniūnijų kontaktus rasite ČIA.

  Virginija: išpuoselėtame Varnutės dviračių take nėra dėžių šunų ekskrementams

  ]]>
  jonavoszinios.lt Mon, 05 Jul 2021 15:03:57 +0300
  <![CDATA[Dviratininkai piktinasi: pačiame sezono įkarštyje sustojo dviračių tako atkarpos remontas]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/dviratininkai-piktinasi-paciame-sezono-ikarstyje-sustojo-dviraciu-tako-atkarpos-remontas https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/dviratininkai-piktinasi-paciame-sezono-ikarstyje-sustojo-dviraciu-tako-atkarpos-remontas Šių metų kovo mėnesį pradėti Pėsčiųjų ir dviratininkų tako paprastojo remonto darbai valstybinės reikšmės magistralinio kelio A6 Kaunas-Zarasai-Daugpilis ruože nuo 33,848 iki 34,123 km taip ir stūkso nebaigti.

  „Dar pavasarį džiaugiausi, kad pagaliau sutvarkys baisiąją dviračių tako atkarpą netoli „Achemos“, tačiau darbus pradėjo, išrausė žemes, aptvėrė teritoriją ir jau kurį laiką nei darbų užbaigimo, nei darbininkų nebematau. Kas atsitiko? Ar taip ir paliks šią teritoriją?“, - teiravosi paspirtukininkas Egidijus.

  Kitas dviračių sporto entuziastas Povilas tvirtino, kad šioje atkarpoje jau senokai nebemato vykstančių darbų: „Važiuoji, važiuoji ir še tau – prieš nosį tvora, draudžiamieji ženklai ir stūksančios žemės. Toks kaip kliūčių ruožas, visą malonumą sugadina“.

  Dar 2018 metais Jonavos rajono savivaldybė ėmėsi projekto „Dviračių tako nuo Taurostos parko iki magistralinio kelio A6 Kaunas-Zarasai-Daugpilis tilto trišalės sankryžos Jonavos mieste statyba“. Dviratininkai ir pėstieji džiaugiasi beveik 2 km. ilgio dviračių taku, vedančiu nuo Taurostos parko link „Achemos“ gamyklos. Tačiau tą džiaugsmą iš dalies temdė VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijai (LAKD) priklausanti nesutvarkyta tako atkarpos dalis, kuri, kaip minėta aukščiau, pradėta tvarkyti š.m. kovą. Kodėl sustojo tvarkymo darbai, pasiteiravome LAKD.

  „Atsakydami į Jūsų užklausą informuojame, kad šį pavasarį dėl itin lietingo periodo ir esamų molingų sankasos gruntų, buvo neįmanoma tinkamai atlikti darbų, todėl buvo nuspręsta esamą sankasą drenuoti ir džiovinti. Tačiau orai ir vėl tam buvo ne palankūs. Tad buvo priimtas sprendimas tvirtinti sankasą.

  Šiuo metu rangovas papildomai stiprina sankasą ir liepos 5 d. žada atlikti pakartotinius kontrolinius bandymus. Jei šis būdas – tvirtos sankasos – pasiteisins, darbai šiame objekte pajudės sparčiau“, - atsako LAKD Tarptautinių ryšių ir komunikacijos skyriaus vadybininkas Evaldas Tamariūnas.

   

   

  Dviratininkai piktinasi: pačiame sezono įkarštyje sustojo dviračių tako atkarpos remontas

  ]]>
  jonavoszinios.lt Fri, 02 Jul 2021 12:41:52 +0300
  <![CDATA[Jonavos Sodros klientas: laukti už durų per karščius nėra normalu]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavos-sodros-klientas-laukti-uz-duru-per-karcius-nera-normalu https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavos-sodros-klientas-laukti-uz-duru-per-karcius-nera-normalu Portalo jonavoszinios.lt redakcija sulaukė pasipiktinusio jonaviečio skambučio. Vyriškis pasakojo, kad birželio 30-ąją, atvykęs jam paskirtu laiku į Jonavos teritorinį Sodros skyrių pastebėjo, jog visi Sodros klientai turi tam tikrą laiką laukti už durų, kol į vidų pakvies specialistai.

  „Bėda tame, kad lauke svilinantis karštis: apie 11 val. saulė kepino jau iki 27 laipsnių, o lauke nėra nei pavėsio, nei kur atsisėsti. Juk nėra paslaptis, kad dažniausiai į Sodrą atvyksta tam tikrų sveikatos sutrikimų turintys žmonės. Aš ir pats širdininkas, astmininkas, todėl stovėti lauke tokiame karštyje ir laukti specialistų malonės, kol mus įleis, nenormalu. Taip, iki paskirto vizito laiko žmonės atvyksta 10 ar 20 min. anksčiau, o Sodroje juk yra laukimo salė - ten ir pavėsis, ir kėdės, todėl žmonės, laikydamiesi reikalavimų, galėtų savo vizito pas specialistą laukti ir laukimo salėje, kuri dabar yra tuščia“, - dar vakar pasakojo vyriškis.

  Birželio 30 -ąją visoje šalyje dar galiojo karantinas. Nuo šiandien, liepos 1-osios šalyje paskelbta ekstremalioji situacija, tad užklausą dėl klientų aptarnavimo atšaukus karantiną pateikėme Sodros komunikacijos skyriui. Tačiau į klausimus, ar nuo liepos 1 d., kuomet šalyje bus atšauktas karantinas, keisis ir aptarnavimas teritoriniuose skyriuose; ar atvykstantys klientai bus įleidžiami į laukimo salę, kad netektų laukti lauke kaitinant saulei, šiandien gautas apgailestavimas dėl sukeltų nepatogumų ir ne itin tikslus atsakymas dėl laukimo salės.  

  „Apgailestaujame, kad skaitytojui teko patirti nepatogumų. Karantino metu galiojo griežti ribojimai, numatantys, kiek žmonių gali būti aptarnaujama vienu metu atitinkame plote. Vadovaudamiesi reikalavimais, „Sodros“ specialistai pasitikdavo klientus ir kviesdavo juos į vidų, kai ateidavo konkrečiam žmogui paskirtas priėmimo laikas. Tikimės, kad karantinui pasibaigus ir ribojimams švelnėjant galėsime sukurti klientams patogesnes laukimo sąlygas. Vis dar išlieka būtinybė vizitui registruotis iš anksto – tai galima padaryti internetu https://www.sodra.lt/isankstine-klientu-registracija , telefonu 1883 arba (+370) 5 250 08“, - teigiama Sodros komunikacijos skyriaus atsiųstame atsakyme.

  Tiesa, skambinęs vyriškis priekaištų patiems Jonavos Sodros specialistams neturėjo, anaiptol, dėkojo už malonų ir gerą aptarnavimą, tačiau laukimas už durų ne itin palankiomis oro sąlygomis jam apkarto.

  Pasibaigus karantinui, tačiau besitęsiant ekstremaliai situacijai, „Sodra“ klientų aptarnavimo skyriuose ir toliau priims tik iš anksto užsiregistravusius gyventojus.

  „Tiems mūsų klientams, kurie dėl įvairių asmeninių ar sveikatos priežasčių negali pasinaudoti paslaugomis per nuotolį, reikia kontaktinių paslaugų. Nuo birželio 1 d. atsidarius klientų aptarnavimo padaliniams, juose kasdien apsilanko apie 1700 gyventojų.

  Kviesdami iš anksto registruotis apsilankymui „Sodros“ klientų aptarnavimo skyriuose, ne tik užtikriname gyventojų ir mūsų darbuotojų saugumą, bet ir efektyviau planuojame darbą. Be to, klientai sutaupo laiko, nes nereikia priėmimo laukti eilėje“, – sako Evaldas Mikutis, „Sodros“ Klientų aptarnavimo valdymo skyriaus vedėjas.

  Registruotis vizitui galima užpildžius registracijos formą „Sodros“ internetiniame puslapyje www.sodra.lt/registracija, paskambinus telefonu 1883 arba (+370) 5 250 0883. Kiekvienas klientas, užsiregistravęs konsultacijai, gaus patvirtinimą ir bilieto numerį su tiksliu apsilankymo laiku. Į priimamojo skyrius atvykusius gyventojus pasitiks „Sodros“ specialistai.

  Klientai, atvykstantys į „Sodros“ skyrius, kaip ir anksčiau privalo dėvėti apsaugines veido kaukes, dezinfekuotis rankas, laikytis saugaus atstumo.

  Daugeliu klausimu konsultuotis su „Sodros“ specialistais galima ir telefonu 1883. Per dieną „Sodros“ informacijos centras sulaukia apie 4 tūkst. skambučių.

  Prisijungęs prie asmeninės „Sodros“ paskyros www.sodra.lt/gyventojui arba www.sodra.lt/draudėjui  kiekvienas vartotojas gali pateikti prašymus, paklausimus, bendrauti realiuoju laiku (chat), suformuoti reikiamus duomenis.

   

  Jonavos Sodros klientas: laukti už durų per karščius nėra normalu

  ]]>
  jonavoszinios.lt Thu, 01 Jul 2021 12:51:24 +0300
  <![CDATA[Jonavietis Marius: Kodėl "Jonavos paslaugos" neturi užvažiavimo vežimėliams?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavietis-marius-kodel-jonavos-paslaugos-neturi-uzvaziavimo-vezimeliams https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavietis-marius-kodel-jonavos-paslaugos-neturi-uzvaziavimo-vezimeliams Turbūt nesumeluosime sakydami, kad kone kiekvienas jonavietis yra buvęs pastate Klaipėdos g. 17, kur įsikūrusi bendrovė „Jonavos paslaugos“. Susitvarko savo rūpimus klausimus ir žingsniuoja toliau, nekreipdami dėmesio į tai, kas nėra aktualu konkrečiam asmeniui. O štai portalo jonavoszinios.lt skaitytojui Mariui „už akių“ kai kas užkliuvo. Vyriškiui kilo klausimas - kodėl "Jonavos paslaugos" neturi užvažiavimo vežimėliams?

  Daugeliui judėjimo sutrikimų turinčių žmonių labai aktualus panduso įrengimas, kuriuo sėkmingai gali naudotis ir asmenys į įstaigą atvykstantys su mažais vaikais vėžimėliuose.   

  Nuo 2020 metų įsigaliojo naujas statybos techninis reglamentas „Statinių prieinamumas“, kuris dar kartą įtvirtina – visi NAUJI statiniai ir teritorijos turi būti prieinami visiems. Vykdant naujas statybas ar rekonstrukcijas, laikomasi šių reikalavimų - daug kas pritaikyta judėjimui vežimėliais, padaryti nuvažiavimai ir užvažiavimai. Bendrovės „Jonavos paslaugos“ pastatas kol kas nėra modernizuotas, įrengto panduso nėra, tačiau įrengti užvažiavimą yra planuojama.  

  „UAB „Jonavos paslaugos“ buvo svarstoma galimybė įrengti užvažiavimo pandusą prie esamo įėjimo, tačiau tai sunkiai techniškai įgyvendinama dėl per ilgo nuolydžio pagal reikalavimus ir parkavimo aikštelės. Jeigu ateityje bus rekonstruojamas pastatas, tuomet bus svarstoma įrengti pandusą numatant kitą įėjimą į pastatą.

  Įmonė daugiau orientuojasi į nuotolinį klientų aptarnavimą: sudaryta galimybė už visas paslaugas apmokėti naudojantis UAB „Jonavos paslaugos“ savitarna, pateikti prašymus el. paštu, gauti atsakymus telefonu. Siekiant pagerinti nuotolinį aptarnavimą, vykdomi savitarnos tobulinimo darbai“, - rašoma UAB „Jonavos paslaugos“ atsakyme.

   

  Jonavietis Marius: Kodėl "Jonavos paslaugos" neturi užvažiavimo vežimėliams?

  ]]>
  jonavoszinios.lt Wed, 30 Jun 2021 10:52:57 +0300
  <![CDATA[Skaitytojai teiraujasi apie Jonavos tvenkinių vandens kokybę: ar maudytis saugu?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/skaitytojai-teiraujasi-jonavos-tvenkiniu-vandens-kokybe-ar-maudytis-saugu https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/skaitytojai-teiraujasi-jonavos-tvenkiniu-vandens-kokybe-ar-maudytis-saugu Portalo jonavoszinios.lt redakciją pasiekė ne vieno skaitytojo skambutis, kurio metu pasiteirauta dėl miesto maudyklų vandens kokybės.

  Šiandien paskambinęs vyriškis tikino, jog jo aplinkoje yra žmonių, tikinančių, kad Jonavos miesto tvenkinių vanduo yra nešvarus ir nesaugus maudynėms.

  Dar anksčiau buvo skelbta, kad paėmus vandens mėginius jo kokybei nustatyti iš 10 Jonavos rajono maudymosi vietų poilsio zonose nustatyta, jog  maudytis negalima tik Neries upėje.

  Paskutiniai mėginiai imti birželio 23-ąją ir dar šiandien išplatintas pranešimas, kad Neries upėje ties Jonava maudytis saugu. Atlikus pakartotinius Neries upės maudyklos vandens tyrimus, mikroorganizmų skaičius neviršijo nustatytos normos.

  Šiuo metu nėra nustatyta, kad maudytis kituose vandens telkiniuose nerekomenduojama. Tačiau kiti maudyklų tyrimai bus vykdomi tik liepos pirmąją savaitę.

  Minėtus tyrimus organizuoja Visuomenės sveikatos biuras. Jie atliekami viso sezono metu.

  Skaitytojai teiraujasi apie Jonavos tvenkinių vandens kokybę: ar maudytis saugu?

  ]]>
  jonavoszinios.lt Fri, 25 Jun 2021 15:21:32 +0300
  <![CDATA[Jonavietis Ramybės skvere pasigedo šiukšliadėžių, kai jos stovi kone prie kiekvieno suolelio]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavietis-ramybes-skvere-pasigedo-siuksliadeziu-kai-jos-stovi-kone-prie-kiekvieno-suolelio https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavietis-ramybes-skvere-pasigedo-siuksliadeziu-kai-jos-stovi-kone-prie-kiekvieno-suolelio Portalo jonavoszinios.lt skaitytojas atsiuntė nuotrauką ir klausimą prie jos, o tiksliau – pastebėjimą, su kuriuo būtų sunku sutikti, apsilankius Ramybės skvere.

  "Kai yra lėšų tiltui, baseinui, stadionui, arenai... Kada atsiras lėšų porai šiukšliadėžių parkelyje, Ramybės skvere? Nes panašus vaizdas jau ne pirmi metai. Norisi nors kibirą pastatyti...", - rašo jonavietis.

  Atsiųstoje nuotraukoje, nors ir nakties metu, akivaizdžiai matosi nederamoje vietoje išmestos šiukšlės. Bet kyla klausimai – ar tikrai parke trūksta šiukšliadėžių, o gal tai paprasčiausias tingėjimas paėjėti toliau.

  Dažnai apsilankantys parkelyje prie meno mokyklos neduos sumeluoti, jog šiukšliadėžės įrengtos kone prie kiekvieno suolelio. Nuotraukoje, deja, nesimato kito suolelio šono, ties kuriuo galimai yra šiukšliadėžė, todėl peršasi išvada, kad naktinėtojai tiesiog patingėjo šiukšles išmesti į jam skirtas vietas – čia pat vakarojo ir šiukšlino sau po kojomis.

  Savo aplinką mylintys ir gerbiantys asmenys taip nesielgtų, atliekomis atsikratytų tinkamai, tad šiukšlintojus belieka tik sugėdinti ir paraginti, kad ateityje taip nesielgtų. Juk visi norime gyventi gražiau ir švariau.

    

   

  Jonavietis Ramybės skvere pasigedo šiukšliadėžių, kai jos stovi kone prie kiekvieno suolelio

  ]]>
  jonavoszinios.lt Fri, 25 Jun 2021 13:48:08 +0300
  <![CDATA[Jonavietė: Maža to, kad kelias Šalūgiškiai – Stašėnai nepritaikytas stambiagabaričių važiavimui, tai dar ir pastoviai kenčia gyventojai]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonaviete-maza-to-kad-kelias-salugiskiai-stasenai-nepritaikytas-stambiagabariciu-vaziavimui-tai-dar-ir-pastoviai-kencia-gyventojai https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonaviete-maza-to-kad-kelias-salugiskiai-stasenai-nepritaikytas-stambiagabariciu-vaziavimui-tai-dar-ir-pastoviai-kencia-gyventojai Portalas jonavoszinios.lt gavo gyventojos klausimą dėl kelio ruožo Šalūgiškiai – Stašėnai. Moteris teiraujasi, kam priklauso minima kelio atkarpa ir kas privalo ja rūpintis.

  „Norėjau pasiteirauti, kas yra atsakingas už kelio ruožo Šalūgiškiai - Stašėnai atkarpą? Jonavos rajono seniūnas ar žvyro kasybos įmonė, kuri tonines savivartes varinėja pirmyn atgal? Maža to, kad tas kelias nepritaikytas stambiagabaričių mašinų važiavimui, tai dar ir pastoviai kenčia gyventojai. Greideriuoti kelio niekas nenori, turim laužyti savo mašinas per savivarčių išmušamas duobes, tai dar prie visko šį penktadienį pasiekėm piką, kai prieš pat mašinos priekį iš savivarčio, lekiančio virš 50 km greičiu, išskrido didžiulis akmuo. Gerai, kad buvo atstumas, ir akmuo pataikė ne į priekinį stiklą, o praskrido po mašina ir sulaužė duslintuvo galą. O jei būtų pataikę į stiklą, kas būtų tas išlaidas padengęs?“, - rašo moteris.

  Kelio ruožas Šalūgiškiai – Stašėnai yra Šveicarijos seniūnijoje, kurios seniūnas Algirdas Paplonskis patikino, jog kelią prižiūri tiek seniūnija, tiek karjerus eksploatuojančios bendrovės, tvarką prižiūri aplinkosauga ir viešosios tvarkos skyrius.

  „Prieš eilę metų, kuomet buvo svarstomas klausimas dėl karjero įteisinimo, buvo priimtas sprendimas, kad minimas Šalūgiškių – Stašėnų kelias bus skirtas būtent sunkiasvoriam transportui. Kelio ruožu rūpinasi ir seniūnija, ir karjerus eksploatuojančios bendrovės – „Tekas“, „Marnera“ ir „Brolių keliai“. Jie visi pasirašę poveikio aplinkai vertinimo susitarimą, tad kelias yra laistomas, kad nekiltų daug dulkių, taipogi yra greideriuojamas, nes seniūnija neturi tokios galingos technikos. Yra ir greičio ribojimo ženklai. Be to tvarką kelio atkarpoje stebi aplinkosauga ir Jonavos viešosios tvarkos skyrius. Yra tikimybė, jog akmuo į automobilį galėjo atsitrenkti iš po ratų nuo kelio, nes didieji sunkvežimiai krovinius veža uždengę.

  Noriu atkreipti ten gyvenančių ir vairuotojų dėmesį. Kadangi laukiami Rail Baltica geležinkelio tilto per Nerį statybos darbai, sunkiasvorių intensyvumas šiame kelyje tik padidės. Kaip jau minėjau anksčiau, kelias skirtas stambiai technikai, kitur važiuoti jie neturės galimybių, tad prasidėjus tilto statyboms, greičiausiai artimiausius penkis metus gyvenimas šalia to kelio gali dar labiau apkarsti“, - sako seniūnas Algirdas Paplonskis.   

   

  Šveicarijos seniūnijos nuotraukoje – laistomas Stašėnų kelias

   

  Jonavietė: Maža to, kad kelias Šalūgiškiai – Stašėnai nepritaikytas stambiagabaričių važiavimui, tai dar ir pastoviai kenčia gyventojai

  ]]>
  jonavoszinios.lt Tue, 22 Jun 2021 16:27:41 +0300
  <![CDATA[Skaitytoja sunerimusi dėl savo kaimynų neatsakingumo: susimąstys, kai viskas baigsis nelaime]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/skaitytoja-sunerimusi-del-savo-kaimynu-neatsakingumo-susimastys-kai-viskas-baigsis-nelaime https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/skaitytoja-sunerimusi-del-savo-kaimynu-neatsakingumo-susimastys-kai-viskas-baigsis-nelaime Į portalą jonavoszinios.lt kreipėsi Chemikų gatvės gyventoja Rima, kuri išsakė savo nerimą dėl kaimynų elgesio - jie palieka  savo šunį balkone. Moteris tikina, kad gyvūnas ne tik loja, bet ir yra pavojuje pats - šuo balkone tūno net ir karščiausiomis dienomis.

  Baiminasi ir dėl gyvūno sveikatos

  ,,Nežinau, kodėl jie taip daro... Gal šuo niokoja namus? Bet paliktas balkone jis ištisai loja ir taip drumsčia kitų žmonių ramybę. Visgi, man tai nėra blogiausias dalykas šioje situacijoje... Kai pamačiau šunį balkone per didžiausius karščius, negalėjau patikėti savo akimis. Juk gyvūnas gali nugaišti! Kam galėčiau pranešti apie tai? Manau, šeimininkai elgiasi labai neatsakingai ir netgi, leisiu sau pasakyti, kvailai. Susimąstys, kai viskas baigsis nelaime...", - teigė moteris.

  Privalo užtikrinti tinkamas sąlygas

  Kaip nurodo Gyvūnų laikymo Jonavos rajono savivaldybės teritorijos gyvenamosiose vietovėse taisyklės, gyvūnams laikyti turi būti sudaromos tinkamos, jų sveikatos ir gerovės reikalavimus atitinkančios laikymo sąlygos (patalpos, aplinka, priežiūra, pašaras (lesalas) ir vanduo).

  Ko gero, dauguma sutiktų, kad gyvūno laikymas balkone visą dieną neatrodo suderinamas su jo gerove.

  Kilus įtarimas, kad gyvūnas patiria kančias, visada galima pranešti bendruoju pagalbos tarnybų numeriu 112 arba Jonavos rajono savivaldybės viešosios tvarkos skyriui (kontaktus rasite čia). Tais pačiais kontaktais galima kreiptis ir tuomet, kai gyvūnas triukšmauja. Už tai šeimininkui gresia ir piniginė bauda, kuri, jei nusižengimas fiksuojamas nebe pirmą kartą, gali perkopti ir 200 eurų ribą.

  Karštis gali būti pražūtingas 

  Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba savo ruožtu primena, kad karštis - itin pavojingas gyvūnams. Karščių metu padidėja iš organizmo išskiriamų skysčių kiekis, pakinta gyvūnų kraujotakos, kvėpavimo, nervų sistemos ir kitų organų bei audinių fiziologinės funkcijos, todėl per karščius laikomiems gyvūnams reikia skirti kur kas daugiau dėmesio.

  Įsivyravus karštiems orams, augintinius reikėtų stengtis laikyti namuose, leisti jiems gulėti kuo vėsesnėje vietoje. Žinotina, kad sunkiau karštį pakelia vyresni, sergantys bei trumpasnukiai gyvūnai.

  Karštuoju metu laiku gyvūnai skysčių suvartoja daugiau, todėl svarbu, kad vanduo būtų ne tik šviežias, bet ir švarus, vėsus, todėl turėtų būti laikomas pavėsyje.

  Lauke esant didelei temperatūrai jokiu būdu negalima gyvūnų augintinių palikti vienų uždarose ir mažose patalpose. Tai labai pavojinga jų gyvybei.

  Asociatyvi archyvo nuotrauka.

  Skaitytoja sunerimusi dėl savo kaimynų neatsakingumo: susimąstys, kai viskas baigsis nelaime

  ]]>
  jonavoszinios.lt Tue, 22 Jun 2021 09:55:02 +0300
  <![CDATA[Neparduota žemė sukėlė konfliktą: pinigų klausimas aptemdė ir seną draugystę?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/del-neparduotos-zemes-aiskinsis-teisme https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/del-neparduotos-zemes-aiskinsis-teisme Kulvoje esantį žemės ūkio kooperatyvą ,,Kulvos žemė" jau kurį laiką slegia nesutarimai. Vienam iš ūkininkų - Jonui Kišonui nutarus parduoti žemę, tarp jo ir kooperatyvo valdybos kilo konfliktas, kurio sprendimas, panašu, nebus priimtas be teismų įsikišimo. 

  Prieš analizuojant situaciją - esminiai niuansai

  Tam, kad pasakojamą istoriją geriau suprastų ir žmonės, kurie turi mažai ką bendro su žemėtvarka, visų pirma, ko gero, reikėtų paaiškinti ir kooperatyvo sąvoką.

  Kooperatyvas – tai grupės fizinių arba fizinių ir juridinių asmenų (toliau – nariai) savanoriškai įsteigtas ūkinis subjektas, kurio kapitalo ir narių sudėtis yra kintama, skirtas narių ekonominiams, ūkiniams ir socialiniams poreikiams tenkinti. Kooperatyvo nariai įneša lėšas kapitalui sudaryti, tarpusavyje pasiskirsto riziką ir naudą pagal narių prekių ir paslaugų apyvartą su kooperatyvu ir aktyviai dalyvauja kooperatyvo valdyme. 

  Kooperatyvas yra ribotos civilinės atsakomybės juridinis asmuo. Tai reiškia, kad įmonių savininkai neatsako savo turtu verslo nesėkmės atveju. Kooperatyvo turtas yra atskirtas nuo narių turto. Kooperatyvas pagal savo prievoles atsako tik savo turtu. Narys atsako už pajų priklausančiu įmokėti pajiniu įnašu.

  Pajinis įnašas - asmens piniginis arba nepiniginis turtinis įnašas į kooperatyvą. Kooperatinės bendrovės nario pajaus dydis yra lygus nario įneštų pajinių įnašų vertei. Minimalaus ir maksimalaus pajų dydžiai, pajinio įnašo ir papildomų pajinių įnašų įmokėjimo tvarka, atsakomybė už šios tvarkos pažeidimus, nepiniginio (daiktų, intelektinės veiklos rezultatų, taip pat kitokių turtinių ir neturtinių vertybių) pajinio įnašo įvertinimo tvarka turi būti nustatyta įstatuose.

  Siūlė pirkti

  Būtent nutarus parduoti savo pajų, J. Kišonas ir susidūrė su problemomis. 

  ,,Visiems kooperatyvo nariams išplatinome laiškus, kuriuose informavome, jog parduodame pajų už konkrečią kainą, t.y. 18 000 eurų. Nustatėme terminą, per kurį lauksime atsakymo. Kadangi žemės niekas nepanoro pirkti, pardavėm ją tretiesiems asmenims - jauniems, protingiems žmonėms.

  Su naujaisiais savininkais susitarėme, kad iš pradžių mums bus sumokėta dalis pinigų, kita tuomet, kai jie taps kooperatyvo nariais. Na ir kooperatyvo pirmininkas Jonas Klemensas Sungaila sukvietė posėdį, kuriame nutarta nepriimti naujų narių.

  Dėl to žemė liko neparduota, o mes turėjome gražinti pinigus", - neslėpdamas apmaudo savo problemą portalui jonavoszinios.lt nupasakojo J. Kišonas.

  Mano, kad nori apgauti

  Ūkininkas svarsto, kad naujieji pirkėjai buvo nepriimti dėl savanaudiškų valdybos siekių.

  ,,Be to, kad mums buvo pasakyta, jog už žemę prašėme per daug pinigų, pridurta, kad  naujasis ūkininkas yra per stambus. Man tai skamba juokingai. Kas paneigs, jog čia slypi asmeniniai valdybos interesai?

  Anksčiau kooperatyvą sudarė kur kas daugiau narių. Kai aš kažkada paklausiau, kam liks kooperatyvas, jei narių pamažu mažėja, lyg pasišaipant buvo pasakyta, kad kooperatyvas liks tiems, kurie liks jame. 

  Man panašu, kad čia yra valdybos suokalbis. Jie tikisi, kad žmonės, jei ir parduos žemes, tai už juokingą kainą.

  Kadangi manau, kad elgiamasi neteisingai, esu J. Klemenso Sungailos klausęs, koks institutas mokė jį apvogti žmones nevagiant?  Žinoma, jis teisinosi, jog nieko blogo nedaro, tačiau mes praradome pirkėją, praradome pinigus ir dabar žadame kreiptis į teismą. Jame prašysime, kad valdyba mums atlygintų žalą dėl neparduotos žemės", - teigė J. Kišonas, pridurdamas, kad iki kalbų apie žemės pardavimą, jis puikiai sutarė tiek su pačiu J.K. Sungaila, tiek su kitais ,,Kulvos žemės" valdybos nariais.

  Nuo bendrų švenčių - iki pykčių

  ,,Mes su Jonu visad draugavom, gimtadienius kartu šventėm, bet kai tik palietėm kalbas apie žemės pardavimą, draugystė nutrūko. Tai išeina, kad pinigai - svarbiausi?

  Pamenu dar ir tuos laikus, kai kooperatyvo nariai organizuodavo sueigas, o dabar nieks nesiskaito su eiliniais, valdyba daro ką nori.... Taip neturi būti", - kalbėjo ūkininkas. 

  Valdybos kaltės nemato

  Susisiekus su pačiu J. Klemensu Sungaila ir paprašius pakomentuoti situaciją, kooperatyvo pirmininkas tikino nematantis valdybos kaltės.

  ,,Mes nei leidžiam, nei neleidžiam parduoti tos žemės. Viską tvarko žemėtvarka...

  Jis pardavė pajų, bet pajus, pagal visus įstatus, visų pirma, turi būti parduodamas kooperatyvo nariams. Jei jie neperka, jis gali būti parduodamas kitiems.

  Dabar J. Kišonas parduoda žemę pašaliniam, o tas prašo, kad priimtume jį  į kooperatyvą...

  Aš gerai žinau, tą naująjį pirkėją. Jo mama, dar vienas jo draugas turi daug žemės. Tai ko jie patys negali susikurti savo kooperatyvo? 

  Mūsų kooperatyvas yra smulkus. Tai valdyba ir konstatavo, kad ,,Kulvos žemė" - sukurtas smulkiems Kulvos ūkininkams. Dabar ateina stambus ūkininkas iš kitos seniūnijos ir prašosi priimamas...

  Juokingi dalykai vyksta. Aš net nesuksiu galvos dėl jų... Pasisamdysim teisininką ir tegul sprendžia teismai", - kalbėjo J. Klemensas Sungaila.

  Įsitikinęs, kad kaina - neadekvati

  Pasiteiravus, ar tiesa, kad J. Kišonas išsiuntė kitiems kooperatyvo nariams siūlymus pirkti pajų, ,,Kulvos žemės" valdybos pirmininkas pateikia teigiamą atsakymą, tačiau tuoj pat priduria, jog siūlyta kaina - neadekvati.

  ,,Jis pasakė tikslią kainą ir išsiuntė visiems siūlymus. Jei aš sugalvosiu, kad noriu, jog man kas sumokėtų už automobilį 20 000 eurų, nors jis yra vertas 1000, ar aš elgsiuosi protingai? Žmonės nepirks...

  Dar vienas svarbus dalykas - kooperatyvo žemės, t.y. pajaus kainą nustato visuotinis susirinkimas. Aš pats negaliu jos nei didint, nei mažint. Jei nustatyta, kad pajaus vertė viena, o J. Kišonas prašo kelis kart didesnės, ar tai yra teisinga?", - retoriškai klausė J. Klemensas Sungaila.

  Paaiškino galiojančią tvarką

  Portalas jonavoszinios.lt susisiekė su Žemės ūkio ministerija ir pasiteiravo, kokių veiksmų turi imtis kooperatyvo narys, norintis parduoti savo žemę.

  ,,Pagal Kooperatinių bendrovių (kooperatyvų) įstatymo 13 straipsnio 5 dalį kooperatinės bendrovės nariai turi teisę perleisti pajų kitiems asmenims įstatuose nustatyta tvarka. Pirmenybę įsigyti perleidžiamą pajų tomis pačiomis sąlygomis turi kooperatinės bendrovės narys. Apie ketinimą perleisti pajų kooperatinės bendrovės narys privalo raštu pranešti kitiems kooperatinės bendrovės nariams ir valdymo organui įstatuose nustatyta tvarka. Jeigu per mėnesį nė vienas kooperatinės bendrovės narys, kuriam apie perleidžiamą pajų buvo pranešta, pajaus neįsigyja, pajų perleidžiantis narys įgyja teisę jį perleisti trečiajam asmeniui, jeigu trečiasis asmuo, ketinantis įsigyti pajų, kooperatinės bendrovės įstatų nustatyta tvarka kreipiasi į kooperatinę bendrovę su prašymu tapti kooperatinės bendrovės nariu ir kooperatinės bendrovės narių susirinkimas kooperatinės bendrovės įstatų nustatyta tvarka priima sprendimą dėl šio asmens priėmimo į kooperatinės bendrovės narius. Šis sprendimas įsigalioja nuo pajaus perleidimo momento", - paaiškino ministerija.

  Kaina nustatoma šalių sutarimu

  Anot ministerijos, žemės ūkio paskirties žemės įsigijimo įstatymas (toliau – Įstatymas) reglamentuoja tik valstybinės  ir privačios žemės ūkio paskirties žemės pardavimą. Vadovaujantis Įstatymo 5 straipsnio 1 dalimi, pirmumo teisę įsigyti privačią žemės ūkio paskirties žemę už tą kainą, už kurią ji parduodama, ir kitomis tokiomis pačiomis sąlygomis, turi:

  1) žemės sklypo bendraturčiai;

  2) parduodamo žemės sklypo naudotojas, naudojęs šią žemę žemės ūkio veiklai ne mažiau kaip vienus metus pagal Nekilnojamojo turto registre šiam laikotarpiui įregistruotą sutartį (sutartis), jeigu jis, būdamas fizinis asmuo, Ūkininko ūkio įstatymo nustatyta tvarka yra įregistravęs ūkininko ūkį arba būdamas juridinis asmuo, kurio pajamos iš žemės ūkio veiklos sudaro daugiau kaip 50 procentų visų gautų pajamų;

  3) asmuo, nuosavybės teise turintis žemės ūkio paskirties žemės sklypą, kuris ribojasi su parduodamu žemės ūkio paskirties žemės sklypu, jeigu jis, būdamas fizinis asmuo, Ūkininko ūkio įstatymo nustatyta tvarka yra įregistravęs ūkininko ūkį arba būdamas juridinis asmuo, kurio pajamos iš žemės ūkio veiklos sudaro daugiau kaip 50 procentų visų gautų pajamų;

  4) fizinis asmuo, deklaravęs gyvenamąją vietą, arba juridinis asmuo, įregistravęs juridinio asmens buveinę tos savivaldybės teritorijoje, kurioje yra parduodamas žemės ūkio paskirties žemės sklypas, ar besiribojančių savivaldybių teritorijoje, jeigu jis, būdamas fizinis asmuo, Ūkininko ūkio įstatymo nustatyta tvarka yra įregistravęs ūkininko ūkį arba būdamas juridinis asmuo, kurio pajamos iš žemės ūkio veiklos sudaro daugiau kaip 50 procentų visų gautų pajamų.

  Akcentuota ir tai, kad pagal Civilinio kodekso 6.313 straipsnį parduodamo daikto (šiuo atveju žemės sklypo) kaina nustatoma pinigais šalių susitarimu.

  Neparduota žemė sukėlė konfliktą: pinigų klausimas aptemdė ir seną draugystę?

  ]]>
  jonavoszinios.lt Sun, 20 Jun 2021 23:55:37 +0300
  <![CDATA[Jonavietis pasipiktinęs įkyriu kvietimu skiepytis: Kodėl „garsiai“ neskelbia, kiek jau yra persirgusių ir gavusių imunitetą?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavietis-pasipiktines-ikyriu-kvietimu-skiepytis-kodel-garsiai-neskelbia-kiek-jau-yra-persirgusiu-ir-gave-imuniteta https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavietis-pasipiktines-ikyriu-kvietimu-skiepytis-kodel-garsiai-neskelbia-kiek-jau-yra-persirgusiu-ir-gave-imuniteta „Jau „lenda per gerklę“ tas įkyrus kvietimas skiepytis. Kokio velnio tiek kviečia? Kur bepasisuksi, ar ką beskaitysi – visur skatinama skiepytis. Kodėl „garsiai“ neskelbia, kiek jau yra persirgusių, kiek žmonių natūraliai gavę imunitetą nuo Covid?“, -  piktokai klausė redakcijai paskambinęs vyriškis.

  Anot jonaviečio, nereikia žmonėms taip brukti to skiepo – jei jie norės, ateis ir pasiskiepys, ir tikrai suras, kur galima tai padaryti. Juolab, kalbėjo vyriškis, turbūt dauguma jau spėjo ne tik kad gauti skiepą, bet ir parsirgti Covidu bei įgyti imunitetą, todėl būtų įdomu žinoti, kiek jonaviečių jį jau turi.

  Lietuvos statistikos departamentas kasdien atnaujina informaciją apie Covid-19 pandemiją švieslentėse, kur rezultatus stebėti savarankiškai galite paspaudę ČIA. Jose galima matyti bendrą apžvalgą, situaciją savivaldybėse, informaciją apie atliktus ir neatliktus tyrimus.

  Kalbant apie gyventojų imunizaciją, švieslentėje pateikiami ir šie duomenys. Birželio 16-osios duomenimis, Jonavos rajono savivaldybės teritorijoje galimai imunizuotų asmenų yra 17 815 arba 43,7 proc. nuo visų gyventojų.

  Per visą laikotarpį patvirtinti ligos atvejai - 3 822, per visą skiepijimo laikotarpį iš viso paskiepyti 15 839 jonaviečiai, pilną vakcinos dozę yra gavę 10 773 asmenys, dalinai paskiepyta 5 066.

  Primename, kad visoje Lietuvoje š.m. kovo mėnesį startavo vakcinavimo reklamos kampanija, kuri, teigiama, gali būti dar ir plečiama. Tad galima spėti, jog raginimo skiepytis neišvengsime. 

   

  Jonavietis pasipiktinęs įkyriu kvietimu skiepytis: Kodėl „garsiai“ neskelbia, kiek jau yra persirgusių ir gavusių imunitetą?

  ]]>
  jonavoszinios.lt Thu, 17 Jun 2021 13:15:01 +0300
  <![CDATA[Nenustebkite, jei baudą už KET pažeidimą gausite ir po metų]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/nenustebkite-jei-bauda-uz-ket-pazeidima-gausite-ir-po-metu https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/nenustebkite-jei-bauda-uz-ket-pazeidima-gausite-ir-po-metu Su žiniasklaida susisiekė jaunas vairuotojas, kuris neseniai, tik keli mėnesiai kai džiaugiasi tėvystės rūpesčiais bei panoro pasidalinti savo patirtimi su kitais vairuotojais.

  „Šiandien elektroniniu paštu iš policijos gaunu procesinius dokumentus apie administracinį nusižengimą. Prisegtame dokumente – protokolas, kuriame rašoma, kad neva aš, vairuodamas transporto priemonę, važiavau antra eismo juosta, kai pirma eismo juosta buvo laisva. Nesilaikiau kuo arčiau dešiniojo važiuojamosios dalies krašto kelyje Kaunas–Zarasai–Daugpilis, 16,00 km.  O kas labiausiai nustebino – padaryto pažeidimo data - 2020 m. balandžio mėn. 4 d. Pirma mintis – su data kažkas suklydo, antra mintis – aš visai nepamenu, ką veikiau daugiau nei prieš metus, nes dabar mane supa visai kiti rūpesčiai. O be to, kur kokie įrodymai – nuotrauka ar video medžiaga, kad daugiau nei prieš metus aš pažeidžiau taisykles“, - nuostabos neslėpdamas pasakojo vairuotojas. 

  Anot vyriškio, jis pavartė Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodeksą dėl senaties terminų. 672 straipsnis skelbia, kad „Nutarimas skirti administracinę nuobaudą negali būti vykdomas, jeigu jis nebuvo perduotas vykdyti per tris mėnesius nuo priėmimo dienos“.

  „Ruošiausi pabendrauti su pareigūnais, tad skaičiau administracinių nusižengimų kodeksą, kad būčiau pasiruošęs atsikirsti, tačiau, mano nuostabai, gavau visai kitokį atsakymą, nei tikėjausi. Surašytame policijos protokole buvo pateiktas telefono numeris, kuriuo ir paskambinau. Atsiliepusi specialistė paaiškino, kad Kelių eismo taisyklių (KET) pažeidimui senaties terminas yra 2 metai, o paklausus apie per tris mėnesius neįteiktus dokumentus, gavau atsakymą, kad protokolas apie pažeidimą dar tais 2020 metais buvo siunčiamas popieriniu laišku, bet nepasiekė adresato, paštas nepatvirtino įteikimo ir protokolas buvo perrašytas bei atsiųstas elektroniniu paštu šiais, 2021 metais“, - patirtimi dalijosi vyriškis.

  Anot vairuotojo, specialistė patikino, kad jei tik jis pageidauja, jam bus atsiųsta nuotrauka, kurioje užfiksuotas minėtas pažeidimas. Taip pat buvo pranešta, kad dėl datos nėra klaidos, mat šiuo metu peržiūrimi visi, net keli tūkstančiai siųstų ir adresatų nepasiekusių pažeidimų srautai.

  „Sumokėsiu aš tą paskirtą 15 eurų baudą, jei tikrai nusikaltau tais metais, bet noriu perspėti kitus, kad nenustebtų gavę laišką iš policijos su daugiau nei metų senumo pažeidimu. Net jei ir neatsimenate, ką pažeidėte - išsisukti nepavyks, mat policija tikrina savo archyvus ir iš naujo siunčia pranešimus apie paskirtas baudas“, - pokalbį užbaigia vairuotojas bei priduria, kad visiems vairuotojams linki gero kelio ir nepažeidinėti kelių eismo taisyklių, kad vėliau nereikėtų nemaloniai nustebti.   

   

  Nenustebkite, jei baudą už KET pažeidimą gausite ir po metų

  ]]>
  jonavoszinios.lt Tue, 15 Jun 2021 13:38:53 +0300
  <![CDATA[Skaitytojai praneša jaučiantys nemalonius kvapus: ar jūs taip pat juos jaučiate?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/skaitytojai-pranesa-jauciantys-nemalonius-kvapus-ar-jus-taip-pat-juos-jauciate https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/skaitytojai-pranesa-jauciantys-nemalonius-kvapus-ar-jus-taip-pat-juos-jauciate Apie blogus kvapus jonaviečiai praneša periodiškai. Per pastaruosius keletą metų ne kartą informuota dėl dujas primenančio kvapo ar smarvės, sklindančios nuo ūkininkų laukų. Ir nors dėl pirmojo skundai jau kurį laiką buvo aprimę, į redakciją vėl kreipėsi skaitytojai, tikinantys, jog šis trukdo jiems gyventi.

  ,,Naktį iš penktadienio į šeštadienį, maždaug pirmą nakties, namuose pasidarė neįmanoma kvėpuoti. Greit uždariau langus ir įsijungiau oro valytuvą. Beje , jis fiksuoja blogumus raudona spalva ir jis  buvo raudonas", - teigė Chemikų gatvės gyventoja, pridurdama, kad blogų kvapų problema mieste aptarinėjama seniai, tačiau, anot jos, tai nieko nekeičia.

  Apie blogus kvapus informavo ir Sodų gatvės gyventoja Aldona. Anot jos, šis buvo juntamas praėjusios savaitės ketvirtadienį ir penktadienį.

  Skaitytojų skundai perduoti Aplinkos apsaugos departamentui, tačiau šis tikina negavęs jokio panašaus skundo iš jonaviečių.

  Svarbu įsiminti, kad norint ištirti galimus taršos atvejus, apie kilusius įtarimus tarnyboms būtina pranešti nedelsiant. Kitu atveju, kvapai išsisklaido ir nustatyti jų šaltinio - neįmanoma.

  Primename, kad kilus įtarimui dėl aplinkosauginių pažeidimų, visada galima pranešti bendruoju pagalbos tarnybų nr. 112 arba Aplinkos apsaugos departamento pranešimų priėmimo skyriui telefono numeriu (8 5) 273 2995.

  Dėl kvapų intensyvumo ir matavimų, kiek yra viršijama ribinė vertė gyvenamosios aplinkos ore reikėtų kreiptis į Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą.

  Skaitytojai praneša jaučiantys nemalonius kvapus: ar jūs taip pat juos jaučiate?

  ]]>
  jonavoszinios.lt Tue, 15 Jun 2021 10:47:07 +0300
  <![CDATA[Skaitytoja: vietoj balto, turėsime juodą pėsčiųjų tiltą?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/skaitytoja-vietoj-balto-turesime-juoda-pesciuju-tilta https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/skaitytoja-vietoj-balto-turesime-juoda-pesciuju-tilta „Vakar teko keliauti į žemutinę miesto dalį ir akys užkliuvo už vis dar statomo pėsčiųjų tilto per Žeimių gatvę. Jei mano atmintis nešlubuoja, pamenu, kad tiltas turėjo būt baltas. Bent jau tokias nuotraukas visi matė, kai buvo pristatomas tilto projektas ir netilo diskusijos dėl jo statybų. O ką mes matome šiandien? Tiltas dažomas juodai. Ar jis toks ir liks – juodas, ar tai tik kokie paruošiamieji darbai prieš dažymą?“, - teiravosi Valentina, neslėpdama nuostabos.

  Valentina pasakojo, kad matytos tilto pristatymo nuotraukos ją sužavėjo, kur akivaizdžiai matoma balta, pilkšva spalva. Anot moters, šviesi tilto spalva jau net „įsirėžė“ į atmintį, tad pamatyti jį visai priešingos, tamsios spalvos, jai buvo netikėta.

  Statybos, remonto ir architektūros skyriaus vedėjas Mantas Petrauskas teigia, kad viešintos tilto vizualizacijos nėra statybos projektas.

  „Vizualizacija yra tik būsimų statybų kryptis. Konkrečias objekto spalvas nustato projektuotojai, architektai objekto statybų projekte ir statybų darbai atliekami ne pagal vizualizaciją, o pagal projektą. Tilto spalva bus tokia, kokia numatyta projekte - juoda“, - patikino M. Petrauskas.

   

   

  Skaitytoja: vietoj balto, turėsime juodą pėsčiųjų tiltą?

  ]]>
  jonavoszinios.lt Fri, 11 Jun 2021 11:08:28 +0300
  <![CDATA[Skaitytoja Vaida: ,,Tėvai turėtų priminti vaikams, kaip jie turi elgtis pėsčiųjų perėjose"]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/skaitytoja-vaida-tevai-turetu-priminti-vaikams-kaip-jie-turi-elgtis-pesciuju-perejose https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/skaitytoja-vaida-tevai-turetu-priminti-vaikams-kaip-jie-turi-elgtis-pesciuju-perejose Kai kalbama apie Kelių eismo taisykles ir elgesį pėsčiųjų perėjose, tiek pėstieji, tiek vairuotojai dažniausiai turi, ką pasakyti vieni kitiems. Šįkart į redakciją paskambinusi skaitytoja Vaida tikina, kad nenori kelti kivirčų viešojoje erdvėje, tačiau ragina tėvelius paaiškinti savo vaikams kaip šie turi saugoti save.

  ,,Nemažai važinėju Jonavos miesto gatvėmis ir negaliu nepastebėti, kad turime daug tvarkingų dviračių takų, kuriais žmonės noriai dalinasi. Tai, žinoma, džiugina, tačiau pastebiu nemalonią tendenciją - jaunimas, netgi, sakyčiau, vaikai, važiuodami dviračiu vengia nulipti nuo jo, kai kertą kelią pėsčiųjų perėja. 

  Šiandien ir man pačiai vienas jų ,,iššoko" po ratais. Aš suprantu, kad vairuotojai turi pristabdyti prieš perėją, taip darau ir pati, bet kartais dviratis taip staigiai pralekia, kad gali jo ir nepastebėti.

  Norėčiau, kad atkreiptumėte į tai dėmesį, o tėveliai papasakotų savo vaikams apie Kelių eismo taisykles. Gyvename puikiame mieste, tad rūpinkimės, jog išvengtume nelaimių ir galėtume džiaugtis atėjusią vasarą be skaudžių pasekmių", - kalbėjo Vaida.

  Kad ne visi dviratininkai nulipa nuo savo transporto priemonės privažiavę perėją pastebi ir policijos pareigūnai.

  Dėl to primenama, kad dviračių vairuotojams draudžiama kirsti važiuojamąją dalį važiuojant pėsčiųjų perėjomis (KET 64 p.). Norint kirsti važiuojamąją dalį pasinaudojant pėsčiųjų perėja - privaloma nulipti nuo dviračio ir jį persivesti.

  Draudimo dviračių vairuotojams važiuoti pėsčiųjų perėja, nepaklusimas eismo reguliavimo signalams, kelio ženklų, ženklinimo reikalavimų nesilaikymas užtraukia baudą nuo 20 iki 40 eur.

  Skaitytoja Vaida: ,,Tėvai turėtų priminti vaikams, kaip jie turi elgtis pėsčiųjų perėjose"

  ]]>
  jonavoszinios.lt Thu, 10 Jun 2021 16:58:31 +0300
  <![CDATA[A. Kulviečio g. gyventojas: Nejau kokį piliakalnį formuoja ir Gedimino pilį statys?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/a-kulviecio-g-gyventojas-nejau-koki-piliakalni-formuoja-ir-gedimino-pili-statys https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/a-kulviecio-g-gyventojas-nejau-koki-piliakalni-formuoja-ir-gedimino-pili-statys Praeitų metų vasaros pabaigoje Žemaitės gatvės įkalnėje, sukant į A. Kulviečio g., į kalno šlaito susiformavusią daubą pradėtos vežti žemės. Tuomet jonaviečiai netruko dalintis šmaikščiais pastebėjimais bei klausimais. Kas vyksta Kulviečiuose? Ar čia bus statomas naujas pastatas, gal būt formuojamas naujas kalnas rogučių trasai? Trumpai tariant, žemių suvertimas į daubą tuomet kėlė nemažai aistrų, kol paaiškėjo, kad žemės vežamos iš kitų statybos objektų su tikslu daubą išlyginti užpilant žemėmis, išlyginant teritoriją ir suformuojant nuožulnų, gražų kalno šlaitą.

  „Po žemių lyginimo darbų bus užsėta žolė ir galėsime džiaugtis gražesniu vaizdu“, - dar tų metų vasarą teigė miesto seniūnijos laikinasis seniūnas Tautvydas Pabrinkis.

  Praėjus beveik metams panašu, kad supiltos žemės vėl kelia jonaviečių aistras - dauboje žemių ne tik kad nesumažėjo, bet ir padaugėjo. Taipogi dar nesimato, kad būtų pradėti išlyginimo darbai. Portalo redakciją šia tema vis dažniau pasiekia skaitytojų laiškai ir skambučiai.

  „Tai kiek laiko čia tos žemės pūpsos? Nejau kokį piliakalnį formuoja ir Gedimino pilį statys? Juk A. Kulviečio gatvėje gyvenantys žmonės atsimena pažadus užlyginti daubą. Kiek dar teks baisėtis šiuo vaizdu pro langą?“, - teiraujasi šios gatvės gyventojas.

  Kiti redakcijai pateikti klausimai – analogiški, tokį patį klausimą pateikėme miesto seniūnijai.

  „Be rudens daubos niekas nelygins, nes iš čia bus imamos žemės baseino pamatams“, - atsako seniūnija.

  A. Kulviečio g. gyventojas: Nejau kokį piliakalnį formuoja ir Gedimino pilį statys?

  ]]>
  jonavoszinios.lt Wed, 09 Jun 2021 14:44:38 +0300
  <![CDATA[Skaitytojos pastebėjimas: nejaugi sunku prie žaidimų aikštelės Kosmonautuose įrengti WC???]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/skaitytojos-pastebejimas-nejaugi-sunku-prie-zaidimu-aiksteles-kosmonautuose-irengti-wc https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/skaitytojos-pastebejimas-nejaugi-sunku-prie-zaidimu-aiksteles-kosmonautuose-irengti-wc Jonavos miesto Kosmonautų mikrorajone 2020 metų pabaigoje atidaryta nauja vaikų žaidimų aikštelė. Laisvalaikio zonoje prie Kosmonautų g. 9 namo įrengtas daugiafunkcis žaidimų kompleksas, įvairios supynės, karuselės. Tačiau, anot portalo skaitytojos Elvyros, panašu, kad čia įrengti ne visi patogumai, kurių norėtų aikštele besinaudojantys jonaviečiai.

  Skaitytoja Elvyra dalijasi pastebėjimu: „Kosmonautų g. įrengta nauja vaikų žaidimo aikštelė, tačiau šalia aikštelės nėra tualeto. Kitur, kur yra vaikų žaidimo aikštelės, tualetai pastatyti, nejaugi sunku ir Kosmonautų g. įrengti  WC???“.

  Anot Jonavos miesto seniūnės Eglės Pinkevičienės, projektuojant minimą vaikų žaidimų aikštelę, nebuvo planuota čia įrengti tualetą, tačiau skaitytojos pastebėjimą seniūnija įsidėmėjo.  

  Primenama, kad laisvalaikio erdvės Kosmonautų gatvėje įrengimo kaina – 73,5 tūkst. eurų. Visi aikštelės įrenginiai atitinka ES saugumo ir kokybės standarto reikalavimus.

  Archyvo nuotrauka  

  Skaitytojos pastebėjimas: nejaugi sunku prie žaidimų aikštelės Kosmonautuose įrengti WC???

  ]]>
  jonavoszinios.lt Wed, 09 Jun 2021 13:38:51 +0300
  <![CDATA[Baidarininkai piktinasi nemalonia staigmena Šventosios upėje: baidares nuomojančios bendrovės raginamos perspėti savo klientus]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/baidarininkai-piktinasi-netiketa-staigmena-sventosios-upeje-baidares-nuomojancios-bendroves-raginamos-perspeti-savo-klientus https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/baidarininkai-piktinasi-netiketa-staigmena-sventosios-upeje-baidares-nuomojancios-bendroves-raginamos-perspeti-savo-klientus Upninkų tilto per Šventosios upę remontui vykstant toliau, portalo jonavoszinios.lt redakciją pasiekė baidarininkų skundai. Pastarieji atkreipė dėmesį, kad nėra galimybės praplaukti minėtą objektą, o vandenyje jų laukia ne viena nemaloni staigmena - blokai ir armatūros gabalai. Reaguojant į tai, Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD) primena, kad remontus vykdanti bendrovė dar pernai ėmėsi veiksmų, jog turistautojai būtų informuoti. Baidares nuomojančios bendrovės turėtų nepamiršti perspėti savo klientų.

  Pradūrė valtį

  ,,Plaukdami Šventosios upe susidūrėme su problema, apie kurią, manome, reikėtų pranešti žmonėms ar kažkokioms atsakingoms institucijoms. Problema kyla dėl to, jog nėra jokios galimybės praplaukti remontuojamą tiltą - upės vagoje primėtyta blokų su atsikišusiais armatūros gabalais, kurių ilgis siekia 1-2 metrus. Upė šiuo metu yra pakilusi ir blokai laiko pastolius.

  Jokio perspėjimo nėra, srovė labai stipriai sustiprėja, kai išplauki iš posūkio link tilto. Dėl to nėra galimybės sustabdyti baidarės. Mes taip suplėšėme savo guminę valtį. Norėčiau, kad perspėtumėt apie tai poilsiautojus ir žvejus, nes gali įvykti ir didesnių incidentų.

  Manau, praverstų ir ženklas, bent 500 metrų iki tilto, perspėjantis apie neįveikiamą kliūtį", - pasakojo skaitytojas.

  Buvo perspėti

  Panašių skundų esame sulaukę ir anksčiau. Susisiekus su LAKD informuota, kad dėl aprašytos situacijos buvo susisiekta su rangovu, atliekančiu tilto remonto darbus. 

  ,,Jo pateiktame atsakyme yra paminėta svarbi aplinkybė: dar prieš pradėdamas darbus, rangovas informavo turizmo įmones, prašydamas perspėti bendroves, užsiimančias baidarių nuoma, kad „nuo 2020 m liepos 1 dienos objekte tilto per Šventosios upę kapitalinis remontas, ties Upninkais, Šventosios upės vagoje bus montuojamas laikinas tiltas privažiavimui prie upėje esančių atramų. Todėl bus užtvertas praplaukimas baidarėmis bei kitomis plaukimo priemonėmis ties minėtu objektu.

  Norint praplaukti numatytu maršrutu, reikės plaukimo priemones minėtame objekte persinešti“, - informavo LAKD.

  Kaip Kelių direkciją informavo rangovas, apie būsimus trikdžius rangovas informavo suinteresuotas bendroves iš anksto.

  ,,Minimame pranešime nurodyta, kad „laikino tilto demontavimas numatytas ir bus baigtas 2021 m. gruodžio 15 d“, - priminė LAKD. 

  Turistų informacija nepasiekė?

  Pranešimas apie kliūtis upėje pernai buvo skelbtas ir portale jonavozinios.lt (plačiau skaitykite čia).

  Baidarės nuomojantys asmenys dar kartą prašomi informuoti baidarininkus apie tilto remontą.

  Archyvo nuotr.

  Baidarininkai piktinasi nemalonia staigmena Šventosios upėje: baidares nuomojančios bendrovės raginamos perspėti savo klientus

  ]]>
  jonavoszinios.lt Wed, 09 Jun 2021 10:03:04 +0300
  <![CDATA[Vairuotojai piktinasi, kad sunkiasvorės transporto priemonės gadina kelią]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/vairuotojai-piktinasi-kad-sunkiasvores-transporto-priemones-gadina-kelia https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/vairuotojai-piktinasi-kad-sunkiasvores-transporto-priemones-gadina-kelia Į portalą jonavoszinios.lt per pastaruosius kelis mėnesius kreipėsi ne vienas vairuotojas, atkreipęs dėmesį, kad kelyje Upninkai - Jonava, šalia Upninkėlių kaimo, yra atkarpa, kurioje transporto priemonių valdytojai turi išlikti itin budrūs: ties  išsukimu iš žvyruoto kelio yra išlūžinėjęs asfaltas, dėl kurio to nežinantys vairuotojai yra priversti staigiai išvažiuoti į kitą eismo juostą. Pastebima, kad šia sankryža nuolat naudojasi sunkiasvorės transporto priemonės, vežančios žvyrą iš karjerų. Vairuotojų teigimu, esant lietingam orui, kartu su pastarųjų padangom į kelią papuola ir nemenkas purvo sluoksnis. 

  Kreipėsi ne vienas

  ,,Išlūžę duobės yra pavojingos dėl savo aštrumo ir to, kad jas pamatai netikėtai. Jei nežinai, kad ten asfaltas išlūžęs, tau gali tekti staigiai stabdyti arba išvažiuoti į priešpriešinį eismą. Įvertinus, kad greitis ten nėra mažas, neabejoju, kad toks kelias kelia pavojų", - teigė skaitytojas Vidas.

  Jam antrino ir Upninkų kaimo gyventoja Milda, į redakciją paskambinusi dar šiandien.

  ,,Gal galit pasidomėti, kaip bus su sankryža šalia Upninkėlių kaimo, kur išvažinėja karjero sunkvežimiai? Šiandien važiavau nuo Jonavos link Upninkų, kai ties duobėta atkarpa, palei mane, išvažiavo automobilis važiavęs į Jonavos pusę. 

  Tiesa, pavasarį ta sankryža taip pat buvo baisi - nuo karjero transporto ratų ant jo buvo prinešta daug purvo. Dėl to kelias būdavo slidus. Dabar ją neretai dengia pabirę akmenukai, o esant poreikiui staigiai aplenkti duobes, automobilį gali ir sumėtyti", - pasakojo skaitytoja.

  Kelias - direkcijos

  Gyventojų pastebėjimai perduoti Lietuvos automobilių kelių direkcijai (LAKD). Ši paaiškino, kad valstybinės reikšmės rajoninį kelią Nr. 1502 Bukonys–Upninkai–Keižonys patikėjimo teise valdo būtent ji.

  Atkreiptas dėmesys, kad už valstybinės reikšmės kelių priežiūrą atsakinga AB "Kelių priežiūra", kuri atlieka šio kelio priežiūros darbus, įskaitant ir duobių kelio dangoje sutvarkymą.

  ,,Minėtas kelias yra prižiūrimas vadovaujantis patvirtintais kelių priežiūros normatyvais, pagal kuriuos kelkraščiuose atsiradusios pažaidos turi būti pašalintos per 15 d. nuo pažaidų užfiksavimo dienos.

  Apie kelio dangos užteršimą taip pat informuosime  AB "Kelių priežiūra", kuri pasirūpins, kad danga būtų nuvalyta.

  Iš karjerų važiuojantis transportas neužtikrina, kad iš transporto priemonių nebyrėtų medžiagos, kurios užteršia kelio dangą", - teigė LAKD.

  Gresia baudos

  Šiuo atveju direkcija atkreipia dėmesį, kad užfiksavus tokius pažeidėjus (teršiančius kelią), žmonės gali pranešti tiesiogiai į Lietuvos policiją dėl LR ANK 459 str. 9 p. nuostatų pažeidimo.

  Primename, kad automobilių kelių, kelio statinių, įrenginių ar kelių eismo techninių reguliavimo priemonių sugadinimas, važiavimas asfalto danga vikšriniu transportu, kliūčių eismui keliuose sudarymas, kelio dangos užteršimas užtraukia baudą nuo trijų šimtų iki penkių šimtų šešiasdešimt eurų.

   

  Vairuotojai piktinasi, kad sunkiasvorės transporto priemonės gadina kelią

  ]]>
  jonavoszinios.lt Fri, 04 Jun 2021 11:49:17 +0300
  <![CDATA[Jonavietė ieško vyro, su kuriuo susipažino prieš 50 metų: ,,Mes tikrai turime ką pasakyti vienas kitam"]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonaviete-iesko-vyro-su-kuriuo-susipazino-pries-50-metu-mes-tikrai-turime-ka-pasakyti-vienas-kitam https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonaviete-iesko-vyro-su-kuriuo-susipazino-pries-50-metu-mes-tikrai-turime-ka-pasakyti-vienas-kitam Prieš kelias dienas portalo jonavoszinios.lt redakciją pasiekė netradicinis prašymas - padėti surasti vyrą, kurį jonavietė pažinojo prieš 50 metų.

  ,,Aš noriu surasti žmogų, kurį pažinojau jaunystėje. Prieš 50 metų likimas mus išskyrė, o dabar neseniai sužinojau, kad jis manęs ieško. Noriu paprašyti, kad jūs man padėtumėt...

  Žinau, kad jo vardas yra Vincas (aut.past. pateikta ir pavardė, kurios pirmosios trys raidės - RUS. Tačiau siekiant apsaugoti asmens duomenis, ji bus atskleista tik žmogui, atpažinusiam save).

  Tikiuosi, kad jį pasieks žinia, jog aš labai noriu su juo susitikti", - tokia žinutė atsiųsta į elektroninio pašto dėžutę.

  Šalia pastarosios - ir pačios autorės, t.y. Vandos Klimkienės kontaktai. Susisiekus jais su Vanda, patikinta, kad šis prašymas jai - labai svarbus.

  ,,Mes tikrai turime ką pasakyti vienas kitam", - neabejojo V. Klimkienė.

  Turinčius naudingos informacijos ir galinčius padėti Vandai išpildyti jos norą, prašome susisiekti su mumis tel.nr.: 867886698 arba el.paštu: jonavoszinios@gmail.com.

  Asociatyvi pixabay.com nuotr.

  Jonavietė ieško vyro, su kuriuo susipažino prieš 50 metų: ,,Mes tikrai turime ką pasakyti vienas kitam"

  ]]>
  jonavoszinios.lt Thu, 27 May 2021 19:20:05 +0300
  <![CDATA[Ne vieno jonaviečio šuo užsikrėtė itin rimta liga: prie jos platinimo prisideda ir gyvūnų išmatų nesurinkimas]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/ne-vieno-jonaviecio-suo-uzsikrete-itin-rimta-liga-prie-jos-platinimo-prisideda-ir-gyvunu-ismatu-nesurinkimas https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/ne-vieno-jonaviecio-suo-uzsikrete-itin-rimta-liga-prie-jos-platinimo-prisideda-ir-gyvunu-ismatu-nesurinkimas Gydymas - brangus

  ,,Mano šuo staiga pradėjo viduriuoti krauju. Galvojau, kad viskas, bet veterinarams pavyko jį pagydyti, nors tai kainavo kelis šimtus euru.

  Iki kol nesusirgo mano augintinis, nieko nežinojau apie šią ligą. Nežinojau ir to, kad jai kelią užkirsti gali skiepas. Manau, kad yra ir daugiau žmonių, kurie to nežino. Dėl to kreipiuosi į jus, kad perspėtumėte jonaviečius", - kalbėjo į portalo jonavoszinios.lt redakciją paskambinęs jonavietis Tomas.

  Panašias istorijas pasakojo dar du skaitytojai, tad, panašu, kad į žinią apie parvovirusinių užsikrėtimų atvejų suaktyvėjimą nėra iš piršto laužta.

  Pasitaiko protrūkių

  Kaip pasakoja Jonavos veterinarijos centro ,,VetPet“ direktorė, veterinarijos gydytoja Viktorija Lokianskienė, šiuo metu išties pasitaiko šios ligos protrūkių, tačiau daugiausiai jų paliečia prieglaudų gyventojus. 

  Specialistė portalo jonavoszinios.lt skaitytojams jau anksčiau yra pasakojusi, kad parvo virusas, dėl jam palankių oro sąlygų, suaktyvėja kiekvieną rudenį bei pavasarį.

  Keli svarbūs simptomai

  Kokie simptomai signalizuoja, kad jūsų augintinis gali būti užsikrėtęs?

  ,,Dažniausiai parvovirusinis enteritas pasireiškia sunkiu vėmimu ir viduriavimu, tačiau galimi ir kiti simptomai: apatija (energijos stoka), sunkus viduriavimas (išmatos gali būti su krauju), nemalonus išmatų kvapas (primenantis geležies kvapą), vėmimas, karščiavimas, apetito netekimas, traukuliai, dehidratacija ir kita“, - teigė V. Lokianskienė, pridurdama, kad užsikrėsti šia liga – labai paprasta.

  Dar viena priežastis rinkti išmatas

  ,,Užsikrečiama tiesiogiai per išmatas ar netiesiogiai per užkrėstus daiktus ir paviršius. Parvovirusiniu enteritu šunys gali užsikrėsti praktiškai bet kur: virusas gali gyvuoti dirvožemyje, žolėje, jis yra atsparus karščiui bei šalčiui.

  Virusas gali būti pernešamas ir į namus - jis gali tūnoti ant batų, drabužių bei kitų paviršių. Taip pat jis gali būti „nusėdęs“ ant dubenėlio paviršiaus, dėžių, patalynės, rankšluosčių... Šis virusas -  dar viena priežastis, kodėl turi būti surenkami gyvūno ekskrementai“, - teigė specialistė.

  Pavojinga gyvybei

  Ko gero, ne vienam keturkojo šeimininkui tokie simptomai kaip viduriavimas ar vėmimas iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti nerimtai, tačiau parvovirusinis enteritas ne veltui vadinamas šunų giltine – sergančiųjų gaištamumas yra didelis.

  ,,Net ir taikant intensyvų gydymą, pacientų gaištamumas pagal bendrą statistiką siekia 20%-25% (mažų veislių šunų gaištamumas yra didesnis - apie 40%), negydomų jaunų šunų gaištamumas siekia apie 90%. Sergant parvo virusiniu enteritu pacientų išgyvenamumas priklauso ne tik nuo paskirto gydymo, bet daug įtakos turi gyvūno imuninė sistema“, - pasakojo V. Lokianskienė.

  Kaip apsisaugoti?

  Kadangi žinoti, kurioje vietoje gali būti užkratas – neįmanoma, bene vienintelė apčiuopiama apsisaugojimo nuo šios ligos priemonė – skiepas. Vis tik net ir jis negarantuoja, kad jūsų gyvūnas neužsikrės.

  ,,Visi atsakingi gyvūnų savininkai žino, jog svarbu paskiepyti savo augintinį. Vakcinacija yra veiksminga priemonė, galinti padėti išvengti susirgimo parvovirusiniu enteritu. Susirgti gali ir paskiepytas gyvūnas, tačiau priklausomai nuo jo individualių savybių, tikėtina, jog skiepytas keturkojis persirgs lengviau.

  Svarbu ir tai, kad persirgus parvovirusiniu enteritu gyvūnas dar apie 6 savaites gali būti ligos nešiotoju ir užkrėsti kitus gyvūnus.

  Kalbant apie vakcinacijos galiojimą, jis priklauso nuo gamintojo. Yra įvairių gamintojų, įvairių kombinacijų ir rekomendacijų. Kiekvienas veterinarijos gydytojas gali patarti arba parinkti pačiam gyvūnui geriausią vakcinos kombinaciją“, - tikino V. Lokianskienė.

  Daugiau apie šią ligą rasite ,,VetPet" puslapyje, paspaudę čia.

  Asociatyvi pixabay.com nuotr.

  Ne vieno jonaviečio šuo užsikrėtė itin rimta liga: prie jos platinimo prisideda ir gyvūnų išmatų nesurinkimas

  ]]>
  jonavoszinios.lt Wed, 26 May 2021 11:44:15 +0300
  <![CDATA[Skaitytoja teiraujasi: kaip turi elgtis nuo koronaviruso pasiskiepijęs asmuo, jei susirgo jo šeimos narys?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/skaitytoja-teiraujasi-kaip-turi-elgtis-nuo-koronaviruso-pasiskiepijes-asmuo-jei-susirgo-jo-seimos-narys https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/skaitytoja-teiraujasi-kaip-turi-elgtis-nuo-koronaviruso-pasiskiepijes-asmuo-jei-susirgo-jo-seimos-narys Šalyje sparčiai vykstant vakcinacijai nuo koronaviruso, gyventojams kyla ir papildomų klausimų - šįkart į redakciją kreipėsi skaitytoja Nijolė, kuri teiraujasi, ar nuo koronaviruso pasiskiepijęs asmuo privalo izoliuotis, jei turėjo kontaktą su sergančiuoju?

  Sunerimo dėl kaimynės elgesio

  ,,Esu pasiskiepijusi. Mano kaimynė taip pat, bet jos vyras susirgo nespėjęs to padaryti. Kadangi galima išgirsti informacijos, kad pasiskiepiję žmonės gali būti koronaviruso nešiotojai, aš maniau, kad ji turės izoliuotis, tačiau taip nebuvo - ji vaikščiojo į parduotuvę, vaistinę, ėjo pasivaikščioti. Norėčiau sužinoti, ar ji nepažeidė jokių taisyklių?", - teravosi skaitytoja. 

  Gali užsikrėsti 

  Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) ne kartą skelbė, kad vakcinos nuo koronaviruso (COVID-19) apsaugo nuo simptominės COVID-19 ligos ir, svarbiausia, nuo jos sunkių formų bei mirties, tačiau paskiepyti žmonės gali užsikrėsti ir patys, nejausdami jokių infekcijos požymių kurį laiką būti tyliais viruso nešiotojais ir platinti virusą kitiems asmenims  (plačiau skaitykite čia). 

  Šalia to, akcentuojama, jog vakcinacijos efektą visuomenė pajus tuomet, kai bus paskiepyta didžioji dalis gyventojų.

  „Kai bus vakcinuota didesnė dalis visuomenės ir įgytas platesnis imunitetas, išliekanti rizika užsikrėsti besimptome forma (t. y. būti tyliuoju viruso nešiotoju) ir trumpai platinti virusą turės vis mažesnį poveikį visuomenei. Tačiau šiai dienai, kai vakcinuota mažiau nei penktadalis gyventojų, net ir vakcinuoti žmonės turėtų laikytis visų atsargumo priemonių, kad galimai neužkrėstų tų, kurie yra imlūs ir neturi imuninės apsaugos“, – teigia Nacionalinio vėžio instituto onkoimunologas, biomedicinos mokslų daktaras Marius Strioga.

  Izoliuotis privalo tik pajutę simptomus

  Nepaisant to, paskiepytiems asmenims galioja visi kiti karantino reikalavimai, tarp jų ir dėl kaukių dėvėjimo, atstumo laikymosi, rankų higienos ir kt.

  Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai, atsižvelgę į gaunamus klausimus dėl izoliacijos, kai vienam šeimos nariui atliktas COVID-19 antigeno testas ar PGR tyrimas yra teigiamas, o kitas  – paskiepytas pagal nustatytą vakcinacijos schemą arba persirgęs, primena, jog tokiu atveju net ir turėjus didelės rizikos sąlytį su užsikrėtusiuoju tam tikrą laiką izoliuotis nereikia.  

  Pagal galiojančią tvarką, jei žmogus yra persirgęs COVID-19, kai jam liga buvo patvirtinta atlikus PGR ar antigeno tyrimą, arba vakcinuotas pagal pilną vakcinacijos schemą, jis laikomas galimai turinčiu imunitetą.

  Numatyta, kad, jei nuo persirgimo ar vakcinacijos praėjo mažiau nei 90 dienų – žmogui, net ir turėjus didelės rizikos sąlytį, izoliuotis nereikia, tačiau rekomenduojama stebėti savo sveikatos būklę ir, jei, vis dėlto, atsirastų naujų COVID-19 ligos simptomų, izoliuotis.

  Tuo metu, jei nuo vakcinacijos ar persirgimo praėjo daugiau nei 90 dienų, vertinama, ar žmogui per pastarąsias 60 dienų buvo atliktas antikūnų testas. Jei jis teigiamas – tuomet žmogui izoliacija netaikoma. Jei antikūnų testas neatliktas, rekomenduojama jį atlikti. Svarbu tai, kad visą tą laiką, kol gaunamas antikūnų testo atsakymas, žmogus privalo būti izoliacijoje.

  Tokia tvarka galioja tiems asmenims, kurie nedirba gydymo, taip pat nedirba ir negyvena socialines paslaugas teikiančiose įstaigose, nedirba ir nėra kalinami laisvės atėmimo vietose – tokiems asmenims po didelės rizikos sąlyčio nevertinama, kiek praėjo laiko nuo skiepijimo ar persirgimo – jie nesiizoliuoti gali, jei turi teigiamą antikūnų testą, atliktą per pastarąsias 60 dienų.

  Kur reikia kreiptis, kad išimtis būtų pritaikyta?

  Jei žmogus, kuris yra persirgęs ar vakcinuotas, buvo užsikrėtusiojo nurodytas kaip turėjęs didelės rizikos sąlytį ir gavo trumpąją SMS žinutę iš NVSC su nurodymais dėl izoliacijos ir sąlytį turėjusiųjų anketos užpildymo, jis turi kreiptis į NVSC el. paštu persirgau@nvsc.lt. SMS žinute gautos anketos žmogui pildyti nereikia.

  Jei žmogui COVID-19 liga buvo patvirtinta Lietuvoje, žmogui kreipusis į NVSC el. paštu persirgau@nvsc.lt, specialistai šį faktą galės patikrinti sistemoje ir papildomų dokumentų pateikti nereikės.

  Jei žmogus yra vakcinuotas pagal vakcinacijos schemą, el. paštu persirgau@nvsc.lt reikėtų pateikti tai patvirtinančią pažymą, kurią pats žmogus gali atsisiųsti iš e.sveikatos sistemos.

  Jei žmogus buvo persirgęs ar vakcinuotas ir jau yra praėję daugiau nei 90 dienų, bet atliktas antikūnų testas teigiamas, žmogui kreipusis į NVSC el. paštu persirgau@nvsc.lt, specialistai šį faktą galės patikrinti sistemoje ir papildomų dokumentų pateikti nereikės.

  Skaitytoja teiraujasi: kaip turi elgtis nuo koronaviruso pasiskiepijęs asmuo, jei susirgo jo šeimos narys?

  ]]>
  jonavoszinios.lt Tue, 25 May 2021 08:41:55 +0300
  <![CDATA[Pradėjus veikti Galimybių pasui, nepasiskiepiję skaitytojai sunerimo negausiantys jo laiku?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/pradejus-veikti-galimybiu-pasui-nepasiskiepije-skaitytojai-sunerimo-negausiantys-jo-laiku https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/pradejus-veikti-galimybiu-pasui-nepasiskiepije-skaitytojai-sunerimo-negausiantys-jo-laiku Pradėjus veikti Galimybių pasui, jonaviečiai, panašu, suskubo ieškoti galimybių, kaip galima gauti jį, nepasiskiepijus nuo koronaviruso - portalą jonavoszinios.lt pastarosiomis dienomis pasiekė ne vieno skaitytojo klausimas apie greituosius antigeno testus. 

  Įsitikinę, kad per mažai

  ,,Lietuvoje pradėjo veikti Galimybių pasas. Nepasiskiepiję jį gali gauti atlikę greituosius antigeno testus. Kiek žinau, Jonavos ,,palapinėje" jie bus atliekami vos keli per dieną. Kodėl?", - teiravosi Vygantas.

  ,,Gal galite pasidomėti, ar tikrai Jonava ruošiasi tik 15-kai žmonių per dieną daryti greituosius antigeno testus COVID-19 patikros mobiliajame punkte? Juk tai yra labai mažas skaičius. Ir kodėl tik vieną valandą per dieną galima tuos testus pasidaryti, t.y. nuo 14.00 iki 15.00? Kodėl tų laikų nepaskirsto per visą dieną?", - klausė skaitytoja Monika.

  Vertins poreikį

  Susisiekus su Jonavos rajono savivaldybės gydytoja Renata Merfeldiene, patvirtinta, kad skaitytojų žinios - teisingos ir nors ateityje Jonavos COVID-19 patikros mobiliajame punkte atliekamų greitųjų antigeno testų skaičius gali kisti, prioritetu lieka profilaktinė užsikrėtimų diagnostika.

  ,,Taip, Jonavos mobilus punktas greituosius antigeno testus galimybiui pasui gauti kol kas atliks nuo 14 iki 15 val. Šiai dienai yra paskirta 20 vietų, užsiregistravęs vienas žmogus. Kol kas stebėsime koks bus poreikis greitųjų antigeno testų galimybių pasui ir esant poreikiui jį padidinsime. Tačiau Galimybių pasui testavimas tikrai nebus atliekamas visą dieną, pirmenybė ir toliau teikiama profilaktinei diagnostikai, asmenims su simptomais.

  Kaip žinia, mobilaus punkto veikla nėra apmokama, o žmogiškųjų išteklių trūksta, todėl galvoti, kad mobilus punktas nuolat testuos asmenis, kurie norės linksmintis, yra klaidinga. Šie asmenys greituosius antigeno testus visada gali atlikti privačiai”, - teigė R. Merfeldienė. 

  Galioja 24 valandas

  Kaip skelbiama portale ,,Korona STOP", greitasis antigeno testas Galimybių pasui galioja 24 valandas, skaičiuojant nuo ėminio paėmimo momento, t. y. nuo testo atlikimo, bet ne nuo testo rezultatų įvedimo į E. sveikatos sistemą.

  Todėl svarbu, kad, pavyzdžiui, vakare į koncertą norintys nuvykti asmenys testavimo nepasiliktų paskutinei akimirkai.

  Taip pat Galimybių pasas suteikiamas, jeigu asmuo:

  • yra pasiskiepyjęs nuo COVID-19:
   • „Comirnaty“ (gamintojas „BioNTech ir Pfizer) ar „Moderna“ (gamintojas „Moderna) vakcina ir praėjo 1 savaitė po antrosios dozės suleidimo;
   • „Janssen“ (gamintojas „Janssen Pharmaceutica NV“) vakcina ir praėjo 4 savaitėm po vakcinos dozės suleidimo;
   • „Vaxzervria“ (gamintojas „AstraZeneca“) vakcina ir praėjo 4 savaitės po pirmos vakcinos dozės suleidimo, bet ne ilgiau nei 12 savaičių po pirmos dozės suleidimo arba iš karto po antros dozės suleidimo.
  • yra persirgęs COVID-19 (180 d. nuo teigiamo COVID-19 testo rezultato dienos).

  Pradėjus veikti Galimybių pasui, nepasiskiepiję skaitytojai sunerimo negausiantys jo laiku?

  ]]>
  jonavoszinios.lt Mon, 24 May 2021 09:56:05 +0300
  <![CDATA[Po pranešimo apie fiksuotą paukščių gripo židinį - skaitytojų klausimai dėl jo poveikio žmonių sveikatai]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/po-pranesimo-apie-fiksuota-pauksciu-gripo-zidini-skaitytoju-klausimai-del-jo-poveikio-zmoniu-sveikatai https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/po-pranesimo-apie-fiksuota-pauksciu-gripo-zidini-skaitytoju-klausimai-del-jo-poveikio-zmoniu-sveikatai Vakar, gegužės 19-ąją, skelbėme, kad Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Kauno departamentas Jonavos skyrius informavo apie Jonavos rajone, Kulvos sen., Ragožių k. fiksuotą paukščių gripo židinį - 9 gyventojo laikomiems naminiams paukščiams buvo nustatytas didelio patogeniškumo paukščių gripas H5N8 (PG) (plačiau skaitykite čia).

  Nors paukščių gripas nėra naujiena Lietuvoje, pasirodžius šiam pranešimui, redakciją pasiekė ne vieno skaitytojo skambutis - teirautasi, kokį poveikį paukščių gripas gali turėti žmonių sveikatai?

  Reaguojant į tai, primename, kad paukščių gripas yra greitai plintanti pavojinga užkrečiamoji paukščių liga, kuria serga naminiai ir laukiniai paukščiai.

  ULAC viešai skelbiama informacija nurodo, jog paukščių gripu paukščiai užsikrečia oro lašeliniu būdu ir per lesalus. Paukščių gripas neplinta tarp žmonių – nepersiduoda nuo žmogaus žmogui.

  Paukščių gripo grėsmė žmonėms – daugėjant paukščių gripo protrūkių tarp paukščių, didėja teorinė galimybė atsirasti gripo viruso mutacijoms ir gripo pandemijos grėsmei.

  Pagrindiniai paukščių gripo simptomai:

  • Pašarų ir vandens suvartojimas sumažėja daugiau nei 20%;
  • ilgiau kaip dvi dienas sumažėja kiaušinių dėjimas (daugiau kaip 5%);
  • paukščių gaišimas padidėja 3% per savaitę (keletą paukščių laikančiuose ūkiuose dviejų ir daugiau paukščių nugaišimas vienu metu – sunerimti verčiantis požymis!);
  • paukščiams pasireiškia klinikiniai požymiai ar pakitimai, leidžiantys įtarti susirgimą.

  Gyventojai, pastebėję laukinių vandens paukščių gaišenas  ar padidėjus naminių paukščių mirtingumui skambinkite ištisą parą veikiančia nemokamo telefono linija 8 800 40 403 arba VMVT Kauno departamento Jonavos skyrių  tel. 8 349 54327

  Asociatyvi pixabay.com nuotr.

  Po pranešimo apie fiksuotą paukščių gripo židinį - skaitytojų klausimai dėl jo poveikio žmonių sveikatai

  ]]>
  jonavoszinios.lt Thu, 20 May 2021 12:45:49 +0300
  <![CDATA[Skaitytojas Vytautas: ,,Pranešus, kad atsisakiau skiepytis nuo koronaviruso, nuolat girdžiu dviprasmiškas darbdavio užuominas"]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/skaitytojas-vytautas-pranesus-kad-atsisakiau-skiepytis-nuo-koronaviruso-nuolat-girdziu-dviprasmiskas-darbdavio-uzuominas https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/skaitytojas-vytautas-pranesus-kad-atsisakiau-skiepytis-nuo-koronaviruso-nuolat-girdziu-dviprasmiskas-darbdavio-uzuominas Šį mėnesį prasidėjus visuotinai vakcinacijai nuo koronaviruso, pasiskiepijusių gyventojų skaičius nuolat auga, tačiau dalis žmonių atvirai pripažįsta neketinantys to daryti. Nesiskiepyti žada ir skaitytojas Vytautas, susidūręs su aktualia problema - jo darbdavys primygtinai reikalauja, jog vyras nuspręstu vakcinuotis. 

  Dviprasmiškos užuominos

  ,,Dirbu didelėje įmonėje, kurioje buvo fiksuotas ne vienas koronaviruso protrūkis. Sutinku, kad ši liga nėra juokas, tačiau nenoriu skiepytis. Buvau iš savo gydytojos sulaukęs ir skambučio su siūlymu padaryti tai, tačiau atsisakiau.

  Kai apie tai sužinojo mano darbdavys ir tiesioginis vadovas, man ne kartą lyg dviprasmiškai buvo užsiminta, kad į mano darbo vietą pretenduotų ne vienas norintis. Spaudimą jaučiu nuolat ir man kilo klausimas, ar taip nėra pažeidžiamos mano teisės? Ar darbdavys turi teisę reikalauti, jog darbuotojai pasiskiepytų? ", - klausė jonavietis.

  Savanoriškas sprendimas

  Reaguojant į užklausą, Valstybinė darbo inspekcija (VDI) primena, kad Lietuvoje nėra įstatymo, įtvirtinančio privalomą vakcinaciją.

  ,,Taigi, tai yra asmens savanoriškas sprendimas. Vis dėlto, darbdavys turi užtikrinti sveikatą ir saugą darbe, o pandemijos metu ypač, jei darbuotojas turi kontaktų su klientais. Tačiau tai reglamentuoja yra sveikatos pažymos tvarka", - aiškina VDI.

  Gali taikyti kitas priemones

  Inspekcijai antrina ir Sveikatos apsaugos ministerija (SAM). Ši atkreipia dėmesį, kad Lietuvos Respublikoje galiojantis teisinis reglamentavimas nenumato galimybių teikti asmeniui sveikatos priežiūros paslaugas (taip pat ir skiepijimo) be jo sutikimo. Kiekvienas asmuo turi teisę į fizinę ir psichinę neliečiamybę. SAM akcentuoja, jog tai viena pagrindinių žmogaus teisių, kuri yra įtvirtinta Lietuvos Respublikos Konstitucijoje, Žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencijoje ir Europos Sąjungos pagrindinių teisių chartijoje.

  ,,Lietuvos Respublikos pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo 14 straipsnyje nustatyta, kad pacientui nuo 16 metų sveikatos priežiūros paslaugos teikiamos tik su jo sutikimu, o nepilnamečiam pacientui iki 16 metų sveikatos priežiūra teikiama tik su jo atstovų sutikimu, išskyrus būtinosios medicinos pagalbos paslaugų teikimo atvejus.

  Kitaip tariant, darbdavys negali reikalauti, kad darbuotojai skiepytųsi nuo COVID-19 ligos. Tačiau siekdamas sukurti saugią darbo aplinką, jis gali taikyti kitas priemones, pvz., papildomų asmens apsaugos priemonių skyrimą, dažnesnį testavimą dėl COVID-19 ir (ar) kt.", - aiškina SAM.

  Manantys, kad darbdavys pažeidžia jų teises, apie tai visada gali pasikonsultuoti su Valstybinės darbo inspekcijos specialistais.

  Asociatyvi pixabay.com nuotr.

  Skaitytojas Vytautas: ,,Pranešus, kad atsisakiau skiepytis nuo koronaviruso, nuolat girdžiu dviprasmiškas darbdavio užuominas"

  ]]>
  jonavoszinios.lt Wed, 19 May 2021 09:40:34 +0300
  <![CDATA[Skaitytoja Jolanta: ,,Ar vaikų žaidimų aikštelėse koronavirusas neplinta?"]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/skaitytoja-jolanta-ar-vaiku-zaidimu-aikstelese-koronavirusas-neplinta https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/skaitytoja-jolanta-ar-vaiku-zaidimu-aikstelese-koronavirusas-neplinta Atšilus orams, miestų erdves vis gausiau užplūsta saulės išsiilgę žmonės. Tai pastebi ir skaitytoja Jolanta, kuri teiraujasi dėl šiuo metu galiojančių kaukių dėvėjimo taisyklių. Moteris įsitikinusi, kad gyventojai ne itin rimtai žiūri į pandemijos valdymą. Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) savo ruožtu primena, jog kaukės privalomos visose viešose erdvėse, tačiau yra ir išimčių.

  Su kaukėmis - mažuma

  ,,Gyvenu šalia didelės vaikų žaidimų aikštelės. Kadangi pastarosiomis dienomis oras buvo pakankamai geras, jose knibždėjo ne tik vaikai, bet ir juos atlydintys tėvai, seneliai... Kiek teko matyti, tik retas nei aikštelės lankytojas dėvi kaukę. Norisi ironiškai paklausti, ar pandemija joje neplinta? 

  Tiesą sakant, man pasidarė įdomu, kokios dabar yra galiojančios kaukių dėvėjimo taisyklės? Šios buvo nuolat keičiamos, tai internete randama informacija nebekelia pasitikėjimo... Juk virusas plinta toliau, o žmonės, panašu, nesisaugo", - kalbėjo į redakciją paskambinusi jonavietė.

  Yra ir išimčių

  Reaguojant į užklausą, NVSC Kauno departamento Užkrečiamųjų ligų valdymo skyrius primena, kad vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2020-11-04 nutarimo Nr. 1226 „ Dėl karantino Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbimo“ galiojančios redakcijos nuo 2021-05-17 2.1.5.2. papunkčiu viešose vietose nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones dėvėti turi visi vyresni nei 6 m. asmenys, tačiau yra išimčių (pažymėta raudonai:

  „2.1.5.2. vyresnius nei 6 metų, viešose vietose dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (veido kaukes, respiratorius ar kitas priemones), kurios priglunda prie veido ir visiškai dengia nosį ir burną (toliau – kaukės). Šis reikalavimas netaikomas:

  2.1.5.2.1. asmenims, kai jie sportuoja;

  2.1.5.2.2. aukšto meistriškumo sporto pratybose ar varžybose dalyvaujantiems aukšto meistriškumo sporto ir fizinio aktyvumo specialistams, aukšto meistriškumo sporto ir fizinio aktyvumo instruktoriams ir teisėjams;

  2.1.5.2.3. paslaugos teikimo metu, kai paslaugos negalima suteikti paslaugos gavėjui būnant su kauke;

  2.1.5.2.4. neįgalumą turintiems asmenims, kurie dėl savo sveikatos būklės kaukių dėvėti negali ar jų dėvėjimas gali pakenkti asmens sveikatos būklei. Šiems asmenims rekomenduojama nešioti veido skydelį;

  2.1.5.2.5. atvirose erdvėse, kai šalia 2 metrų atstumu nėra kitų asmenų, išskyrus šeimos narius (sutuoktinį arba asmenį, su kuriuo sudaryta registruotos partnerystės sutartis, vaikus (įvaikius), įskaitant asmens ir jo sutuoktinio arba asmens, su kuriuo sudaryta registruotos partnerystės sutartis, nepilnamečius vaikus, tėvus (įtėvius), globėjus); 

  2.1.5.2.6. vaikams, ugdomiems pagal ikimokyklinio, priešmokyklinio ir pradinio ugdymo programas, jiems esant ugdymo įstaigoje ir (ar) jos teritorijoje.

  Ragina dėvėti taisyklingai

  Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikai primena, kad netaisyklingas veido kaukės dėvėjimas gali sumažinti jos veiksmingumą. Veido kaukių dėvėjimas yra viena iš infekcijos šaltinio kontrolės priemonių, kuri sumažina infekcijos plitimą visuomenėje, nes sumažina kvėpavimo takų lašelių išsiskyrimą iš užsikrėtusių asmenų, kurie dar neturi simptomų ar kurie yra besimptomiai infekcijos nešiotojai.

  Informaciją apie tai, kaip teisingai dėvėti kaukes, galite rasti čia.

  Asociatyvi archyvo nuotr.

  Skaitytoja Jolanta: ,,Ar vaikų žaidimų aikštelėse koronavirusas neplinta?"

  ]]>
  jonavoszinios.lt Tue, 18 May 2021 08:43:32 +0300
  <![CDATA[Žiaurumui ribų nėra: veterinarams teko padėti šaudmenimis suvarpytoms katėms]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/ziaurumui-ribu-nera-veterinarams-teko-padeti-saudmenimis-suvarpytoms-katems https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/ziaurumui-ribu-nera-veterinarams-teko-padeti-saudmenimis-suvarpytoms-katems VšĮ ,,Miesto katė" jau ne vienerius metus inicijuoja bešeimininkių keturkojų sterilizacijos akciją ,,Pagauk - Sterilizuok - Paleisk" (PSP). Vakar, gegužės 13-ąją, pagal ją miesto veterinarams iš sodų bendrijos ,,Ežerėlis" (Jonavos raj.) buvo pristatytos kelios katės, atskleidusios liūdną benamių gyvūnų realybę - kaip paaiškėjo atlikus jų apžiūrą, šios buvo suvarpytos šaudmenimis. 

  Vieni prižiūri, kiti žaloja

  ,,Sterilizacijai buvo atvežtos 5 katytės. Tuo pasirūpino mums labai gerai žinomas senolis, benamių kačių šėrėjas, kuris nuolat padeda Jonavos katinukams.

  Kiek žinau, jo draugas, taip pat prižiūrintis benames, gyvena ,,Ežerėlyje", iš kur mums ir buvo pristatytos katytės. Taigi, jie rūpinasi jomis, tačiau vos pradėjus operuoti benames, dvejose jų iškart rasta kulkų", - portalui jonavoszinios.lt pasakojo VšĮ ,,Miesto katė" atstovė Ingrida.

  Prašys policijos pagalbos

  Gyvūnų mylėtojai žada pranešti apie šį įvykį policijos pareigūnams.

  ,,Labai liūdna, kad negana to, jog gyvūnas gyvena be namų, baimėje, ne visada sočiai bei skaniai pavalgo, tai dar ir yra sužalotas.

  Vienai katei kulka išimta iš po kaklo, krūtinės srityje, kitai, kaip supratau, ištraukta iš nugaros srities", - kalbėjo Ingrida.

  Džiaugiasi veterinarų stropumu

  VšĮ ,,Miesto katė" džiaugiasi, kad katės pateko į atidžių  veterinarijos gydyklos "Sabveta" veterinarų rankas.

  ,,Specialistės sedacijos metu gyvūnus apžiūri labai atidžiai, apčiupinėja kiekvieną kūno dalelę.

  Dėkui joms, kad pagautos laukinės katės bent kartą gyvenime būna karalienėmis: jos paskiepijamos nuo pasiutligės, jei reikia, nuvalomi jų dantys, sulašinami lašiukai nuo blusų ir t.t.

  Džiugu, kad gyvūnų būklė vertinama labai rimtai, tačiau šalia to, liūdina faktas, kad apžiūrint ir gydant benames, mes vis būname šokiruoti naujų, nemalonių istorijų", - teigė VšĮ ,,Miesto katė" atstovė. 

  Norintys prisidėti prie organizacijos veiklos, tai gali padaryti atlikdami pavedimą į banko sąskaitą.

  Pavedimo paskirtis: parama

  Įmonės kodas: 302720537

  Banko sąskaita: LT627300010130595181

  PayPal sąskaita (norintiems prisidėti iš užsienio): info@miestokate.lt

  AČIŪ UŽ JŪSŲ GERUMĄ!

   

  Žiaurumui ribų nėra: veterinarams teko padėti šaudmenimis suvarpytoms katėms

  Žiaurumui ribų nėra: veterinarams teko padėti šaudmenimis suvarpytoms katėms Žiaurumui ribų nėra: veterinarams teko padėti šaudmenimis suvarpytoms katėms Žiaurumui ribų nėra: veterinarams teko padėti šaudmenimis suvarpytoms katėms Žiaurumui ribų nėra: veterinarams teko padėti šaudmenimis suvarpytoms katėms Žiaurumui ribų nėra: veterinarams teko padėti šaudmenimis suvarpytoms katėms Žiaurumui ribų nėra: veterinarams teko padėti šaudmenimis suvarpytoms katėms Žiaurumui ribų nėra: veterinarams teko padėti šaudmenimis suvarpytoms katėms Žiaurumui ribų nėra: veterinarams teko padėti šaudmenimis suvarpytoms katėms ]]>
  jonavoszinios.lt Fri, 14 May 2021 00:27:59 +0300
  <![CDATA[Startavo Jonavos pradinukų testavimas: tėvai panikoje, kuriamos peticijos ir akcijos, nesutikę testuotis - jau „nurašyti“]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/startavo-jonavos-pradinuku-testavimas-tevai-panikoje-kuriamos-peticijos-ir-akcijos-nesutike-testuotis-jau-nurasyti https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/startavo-jonavos-pradinuku-testavimas-tevai-panikoje-kuriamos-peticijos-ir-akcijos-nesutike-testuotis-jau-nurasyti Kuomet buvo pranešta, kad Jonavos rajono pradinukai, norintys grįžti į mokyklas ir mokytis kontaktiniu būdu, bus profilaktiškai testuojami koronaviruso infekcijai diagnozuoti (plačiau apie tai ČIA), kilo dalies tėvų pasipiktinimas. Anot pastarųjų, vaikai nėra bandomieji triušiai. Socialiniuose tinkluose pradėjo kurtis tėvų forumai, prie Jonavos rajono savivaldybės surengta žvakių uždegimo akcija, išplatinta peticija „NE pradinukų testavimui!“, o gegužės mėnesį planuojama dar viena visuotinė akcija „Lietuvai skauda 5/5“. Tėvai piktinasi, kad nesutikę testuotis vaikai jau „nurašyti“ kaip viruso nešiotojai ir liko izoliuoti nuo mokyklos. Nepaisant kilusio prieštaravimo, Jonavoje vykdomas LR sveikatos apsaugos ministro, valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo (OV) sprendimas ir balandžio 30-ąją pradėti testuoti pirmieji pradinių klasių mokiniai.

  Užplūdo tėvų skundai: „Jaučiamės lyg būtume raupsuotieji, atstumtieji“

  Dar nepradėjus pradinukų testavimo, anot jų tėvų, mokytojai pradėjo ignoruoti iš namų besimokančius vaikus, nes jie nesutiko testuotis.

  „Patirtis savaitės pradžioje buvo nemaloni. Pirmadienį nunešus sutikimus – nesutikimus, mano vaiko anglų mokytoja pasakė, kad į tuos vaikus, kurie mokinsis nuotoliniu būdu, ji nekreips dėmesio ir čia jų (vaikų) problema. Antradienį vyko anglų pamoka, tai mokytoja tikrai įvykdė savo "pažadą". Kamera buvo nusukta į sieną, nei lentos, nei mokytojos nebuvo matyti, o mokytojos bendravimas buvo nulinis - ji tiesiog ignoravo visus nuotoliniu būdu besimokinančius vaikus“, - atviravo Ingrida (vardas pakeistas – aut.past.)

  „Nesutikus testuotis, esame palikti savarankiškam mokymuisi, t. y., savarankiškai ruošiame namų darbus, darom klasės darbus. Viską siunčia per dienyną. O kur dar šokio, muzikos, dailės, anglų pamokos. Sūnus pats pasirinko neiti į mokyklą suprasdamas, kokia yra šiuo metu padėtis, kad gyvenam demokratinėje Valstybėje ir galime rinktis. Galvojom, kad gausime mišrų (nuotolinį) mokymą. Nors iš pradžių, kai sužinojo, kad nesitestuosim, sakė dirbsim savarankiškai, vieną kartą savaitėje ateisit į mokyklą pasikonsultuot, kai nebus kitų vaikų. Galvojau, apie spaudimą paklausti. Bet deja... tai tiesa. Mokomės savarankiškai, neįvyksta klasės darbai, nervuojamės, bet nepasiduodame. Jaučiamės lyg būtume raupsuotieji, atstumtieji. Toks vaizdas, kad žmonės su savo nuomone, kurie tvirti savo apsisprendime ir t.t... nereikalingi. Vaikas, kuris mokosi A lygiu, lanko meno mokyklą, kovoja už Jonavą ir 2 kartus laimėjęs pagal savo svorio kategoriją Lietuvoj laisvosiose imtynėse 2 vietą yra nereikalingas ir atstumas, dėl savo pasirinkimo nesitestuot“, - su pagalbos šauksmu kreipiasi Olga (vardas pakeistas – aut.past.), kurios atžala mokosi Neries mokykloje bei priduria, kad mokytoja patikino, jog jei direktorė leis, mokinys galės prisijungti nuotoliniu būdu, bet vargu ar ką girdės ir matys. Anot mamos, mokytoja tikina, kad vaikui užteks vienos konsultacijos per savaitę gyvai, o kitas dienas mokinsimės vieni.

  „Susivienijusių tėvų, atsisakiusių testuoti vaikus bendruomenė yra labai nepatenkinta. Švietimo ministrės įsakymu visos šios procedūros turėjo vykti nuo gegužės 3 d, bet mūsų savivaldybės klerkai šį procesą paankstino. Kyla klausimas, kokiu tikslu buvo ankstinama data? Vaikai visą savaitę vis dar netestuojami, tai kodėl atsisakiusių tėvų vaikai buvo išstumti anksčiau laiko iš mokyklos? Ar atsisakius testuotis, jiems jau nustatyta diagnoze-viruso nešiotojas! Taip pat matėme Jūsų straipsnyje mero pavaduotojos Birutės Gailienės visus paaiškinimus, kaip vyks pamokos - atsisakiusių tėvų vaikams - nuotolinis mokymas. Bet šiai dienai yra vaikų, kurie palikti ir be jo“, - piktinasi Dovilė (vardas pakeistas – aut.past.), bei priduria, kad bereikalingai buvo apkrauti mokytojai, kai kurios mokyklos neparuoštos mokyti mišriu būdu, nes neturi kamerų, mikrofonų.  Anot Dovilės, vaikai palikti nežinioje, o jie juk nepasirinko savarankiško mokslo, tačiau visą savaitę liko izoliuoti nuo mokyklos, nes jau be testo kažkas nustatė, kad jis viruso nešiotojas.

  Buriasi atskiros bendruomenės bei planuojamos naujos akcijos

  Tai tik kelios tėvų patirtys, apie chaosą vykstantį Jonavos rajono mokyklose. Socialiniame tinkle susibūrusi grupė „Vieningi tėvai-Jonava!“, vienijanti bendraminčius prieš pradinukų testavimą, šią savaitę surengė žvakių uždegimo akciją. Vienas po kito tėvai nešė žvakes, degė jas prie savivaldybės bei prie jų paliko raštelius su užrašais „Pamintos žmonių teisės. Mirė demokratija“, „Vaikų diskriminacija“, „Čia mirė vaikų juokas“ ir panašiai.

  Visoje Lietuvoje planuojama akcija "LIETUVAI SKAUDA 5/5" - tai taikus susivienijimo ir apsijungimo aktas dvasioje ir žingsnyje, parodant akmenėliais, kiek netiesos, skurdo, smurto, vargo ir prievartos užleista ant mūsų paprastų žmonių galvų. Tai, anot organizatorių, ilgalaikė akcija startuojanti 2021 metų gegužės 5-ą dieną, 00:00 val. Ji vyks visuose šalies miestuose, miesteliuose, kaimuose ir gyvenvietėse. Žmonės kviečiami atsinešti po akmenėlį su užrašu "SKAUDA" ir bet kuriuo metu padėti jį nurodytose Lietuvos vietose. Jonavoje parinkta vieta – Abraomo Kulviečio paminklas savivaldybės aikštėje.

  Internete platinama peticija „Ne pradinukų testavimui!“. Per tris dienas ją pasirašė beveik 3 000 asmenų. Tiesa, peticija skirta Švietimo ir mokslo ministerija bei Mažeikių rajono savivaldybei, tačiau ją pasirašė ir jonaviečiai. Peticiją rasite ČIA.

  Vykdytos apklausos

  Prieš prasidedant testavimo procesui, rajono savivaldybė vykdė rajono mokyklų, kuriose yra pradinės 1-4 klasės apklausą. Šio pirmadienio, balandžio 26 dienos duomenimis, iš 1570 rajono mokinių testuotis nesutiko 287 mokiniai. Tai, anot rajono savivaldybės, parodo, kad testuotis sutinka 84 proc. mokinių. Daugiausiai sutikimų, net 87 proc., pateikė antrokai, mažiausiai – trečiokai, 79 proc.

  Apklausą dėl pradinukų testavimo vykdė ir portalas jonavoszinios.lt. Per kelias dienas apklausoje sudalyvavo 590 respondentų. 47 proc., arba 280 asmenų pasirinko atsakymą „Nesutinku, kad mano vaikas būtų testuojamas“. Atsakymą „Testavimas nėra baisu, galima ir pasitikrinti“ pasirinko 118 asmenų arba 20 proc. „Sutinku“ - 95 bals. arba 16 proc. „Tai „kvepia“ teisių pažeidimu“ pasirinko 79 respondentai arba 13 proc. Ir tik 18 balsų arba 3 procentai pasirinko atsakymą „Neapsisprendžiau“

   Dėl testavimo Jonavoje

  Susisiekus su Jonavos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuru, kuris atsakingas dėl pradinių klasių mokinių testavimo, paaiškinta, kad įsakymas dėl savanoriško profilaktinio tyrimo Jonavos rajono savivaldybės švietimo įstaigose įsigaliojo balandžio 26-ąją ir nuo tos dienos pavesta testavimą pradėti per 7-10 dienų. Pirmieji pradinukų testai atlikti balandžio 30-ąją, o anksčiau, t.y., nuo pirmadienio pradėti testavimą nebuvo techninių galimybių.

  Įsigaliojusį įsakymą rasite ČIA. Jame rašoma, kad tyrimai bus atliekami vienu iš pasirinktų  būdų: Pirmas: nosies landų tepinėlių ėminių kaupinių tyrimas SARS-CoV-2 (2019-nCoV) RNR nustatyti tikralaikės PGR metodu (toliau – kaupinių PGR tyrimas), ėminius toje pačioje virusologinėje terpėje grupuojant po ne daugiau kaip 6; Antras: greitasis SARS-CoV-2 antigeno testas (toliau – antigeno testas).

  Dėl mokytojų elgesio

  Jonavos rajono savivaldybės administracija tikina, kad dėl aukščiau minėto kai kurių mokytojų elgesio, kuomet nuotoliniu būdų pamokoje dalyvaujantis mokinys yra galimai ignoruojamas, būtina kreiptis į mokyklos vadovybę. Mokyklos vadovybė turi užtikrinti, kad mokinių ugdymas sutikusiems dalyvauti profilaktiniame tyrime mokiniams, turi vykti kontaktiniu arba nuotoliniu būdu, nesutikusiems dalyvauti profilaktiniame tyrime mokiniams – nuotoliniu būdu.

   

   

   

  Startavo Jonavos pradinukų testavimas: tėvai panikoje, kuriamos peticijos ir akcijos, nesutikę testuotis - jau „nurašyti“

  ]]>
  jonavoszinios.lt Fri, 30 Apr 2021 15:55:53 +0300
  <![CDATA[Vairuotojai piktinasi: važiuojame kone akluoju būdu - kur žadėtas šviesoforas?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/vairuotojai-piktinasi-vaziuojame-kone-akluoju-budu-kur-zadetas-sviesoforas https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/vairuotojai-piktinasi-vaziuojame-kone-akluoju-budu-kur-zadetas-sviesoforas Š. m. vasario 22 d. rajono savivaldybės interneto svetainėje skelbta (plačiau apie tai ČIA), kad Jonavoje pradėjus geležinkelio tilto rekonstravimo darbus, jų metu bus ribojamas automobilių eismas A6 kelyje, Taurostos g. gatvės atkarpoje, ties geležinkelio tiltu. Buvo žadama, kad automobilių eismas šioje vietoje iki gegužės 22 d. bus reguliuojamas šviesoforu. Vairuotojai pažadų nepamiršo ir jau piktinasi, kad jie nėra vykdomi. Tuo tarpu, kas žadėjo įrengti šviesoforą, teko paieškoti.  

   Vairuotojai piktinasi

  „Ar nežadėjo šviesoforo Taurostos gatvėje ties remontuojamu geležinkelio tiltu Jonavoje? Kur jis? Dabar užtverta viena eismo juosta, sustatyti pirmumo ženklai, o tie, kam pirmenybė (tikiu, kad ne visi, bet...), net nesiteikia leisti pravažiuoti kamštyje laukiančius laisvos eismo juostos. Absurdas, automobilių eilės nusidriekia nuo tilto iki pat Maximos Plento gatvėje, o nuo ten vėl nauji kamščiai formuojasi link miesto pusės, link Kauno A6 kelyje. Jau nekalbu, kokių automobilių srautų sulaukia žiedinė sankryža ties Achema, ten taipogi formuojasi spūstys! Laukiam žadėto šviesoforo – gal ne taip bus pikta, kai eismą reguliuos automatinės šviesos, nes dabar visos neigiamos emocijos tenka vairuotojams iš priešpriešos ir darbininkams, remontuojantiems tiltą“, - piktinasi vairuotojas Ernestas, o jam pritaria ir kiti.

  „Po tiltu sustatyti nukreipiantys kelio ženklai, pirmumo neturintiems vairuotojams uždengia matomumą. Įvažiuoti į kitą juostą galiu tik spėliodamas, ar atlėks mašina iš priekio, ar ne, nes nieko nesimato. Ar tai vadinama saugiu eismo organizavimu?“, - kalba Vytautas ir priduria, kad sunkiasvorių automobilių vairuotojams, sėdintiems aukštai, matomumas gal ir geras, tačiau lengvųjų automobilių vairuotojai važiuoja kone akluoju būdu.

  Kas žadėjo šviesoforą?

  Pateikus užklausą dėl šviesoforo įrengimo Jonavos rajono savivaldybei, gautas atsakymas, kad tokia informacija buvo išplatinta pagal pateiktus AB „Lietuvos geležinkeliai“ duomenis. Tačiau šios įstaigos Komunikacijos departamentas tikina, kad jų sprendiniuose šviesoforas nebuvo numatytas, bendrove tokios informacijos niekada neteikė ir niekada neplanavo statyti šviesoforo.

  „Derinant techninį projektą, pagal Lietuvos automobilių kelių direkcijos (LAKD) bei Jonavos r. sav. pasiūlymus, buvo suderintos tilto remonto metu numatytos apvažiavimo schemos.  Kadangi autokelias yra aukštos kategorijos (magistralinis) LAKD nesprendė klausimo apie šviesoforų įrengimą, automobilių eismo organizavimo schemos pagal LAKD pasiūlymus buvo parengtos su apylankomis ir eismo ribojimais viena kryptimi. Taigi mūsų sprendiniuose šviesoforas nebuvo numatytas“, - komentavo AB „Lietuvos geležinkeliai“ Komunikacijos departamento projektų vadovas Domas Jurevičius.

  Kelių direkcija dar kartą įvertins esamas aplinkybes

  Aiškumo šioje situacijoje įveda Lietuvos automobilių kelių direkcija.

  „Iš pradžių projekte darbų vietoje buvo numatyta apylanka (atkreipiame dėmesį, kad šviesoforas tuomet nebuvo numatytas), tačiau vėliau, jau pradėjus darbus, apylankos buvo atsisakyta. Buvo svarstyta ir šviesoforinio eismo reguliavimo galimybė, tačiau nuspręsta, kad optimaliausias variantas toje situacijoje – palikti važiavimo pirmumo taisyklę.

  Prašome atkreipti dėmesį, kad spūstys šiame intensyvaus eismo ruože yra neišvengiamos, ir eismo reguliavimas šviesoforu tik dar labiau jas padidintų“, -  aiškina LAKD Tarptautinių ryšių ir komunikacijos skyriaus vadybininkas Evaldas Tamariūnas.

  Atsakydamas į pateiktą užklausą, E. Tamariūnas pažymi, kad Jonavos gyventojams, važiuojantiems kryptimi Kaunas – Jonava – Kaunas, eismo ribojimai įtakos neturi, nes jie į darbus Kaune gali nuvažiuoti ir namo sugrįžti J. Ralio gatve, arba važiuoti alternatyviu maršrutu 1915 Vandžiogala–Preišiogalėlė–Jonava ir 232 Vilijampolė–Žeimiai–Šėta.

  Jonavos gyventojai, dirbantys „Achemoje“, taip pat turi susisiekimo alternatyvą - važiuoti J. Basanavičiaus g (1521 Jonava–Gudžioniai– A6 Kaunas–Zarasai–Daugpilis –Taurostos gatvė – Achema).

  Minimi eismo ribojimai ties rekonstruojamu geležinkelio tiltu aktualūs tik tranzitiniam transportui. 

  Kelių direkcija dar kartą įvertins esamas aplinkybes ir pagal tai spręs, ar reikalingi pakeitimai.

   

   

  Vairuotojai piktinasi: važiuojame kone akluoju būdu - kur žadėtas šviesoforas?

  ]]>
  jonavoszinios.lt Wed, 28 Apr 2021 14:56:33 +0300
  <![CDATA[Skaitytojai perspėja: internete - pavojingos melagienos apie ,,Lidl"]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/skaitytojai-perspeja-internete-klaidinancios-melagienos-apie-lidl https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/skaitytojai-perspeja-internete-klaidinancios-melagienos-apie-lidl Pastarosiomis dienomis į portalą jonavoszinios.lt kreipėsi ne vienas skaitytojas, informavęs, kad jam ar jo artimiesiems naršant internete, buvo pastebėti įtartini pranešimai apie neva tai ,,Lidl" organizuojamus žaidimus. Esą prašoma paspausti ant nuorodos, suvesti savo duomenis ar atsiimti jau laimėtus prizus.  

  Kilo įtarimas

  ,,Sveiki. Gal galite pranešti jonaviečiams apie internete sklandančią melagieną, kuri gali sukelti nemalonumų neatidiems ir patikliems žmonėms. Mano mama man paskambino ir pasakė, kad laimėjo kažką ,,Lidl". Paklausiau, ar ji dalyvavo kokiame nors žaidime. Ji atsakė, jog ne. Man iškart kilo įtarimas. Nuvykus pas mamą į namus ir apžiūrėjus jos telefoną pamačiau, kad tas pranešimas neatrodo tikroviškas. Nežinau, kokia jo paskirtis, bet, manau, žmonių perspėjimas apie jų klaidinimą būtų naudingas", - pasakojo į redakciją paskambinusi Milda.

  Ragina išlikti budriais

  Susisiekus su ,,Lidl Lietuva" atstovais patikinta, kad skaitytojos mamą pasiekęs pranešimas -  melagingas.

  ,,Norime pabrėžti, kad šiuo metu joks panašus konkursas nėra organizuojamas ir ši informacija yra neteisinga. Savo socialiniuose tinkluose jau esame paskelbę, jog ši informacija nėra oficiali ir yra melaginga. Visuomet siūlome gaunamą informaciją tikrinti oficialiuose „Lidl Lietuva“ informacijos kanaluose ir išlikti budriais“, - akcentavo „Lidl Lietuva“ atstovė ryšiams su visuomene Lina Skersytė.

  Gali užkrėsti jūsų kompiuterį

  Kadangi keli skaitytojai, pranešę apie pastebėtus klaidinančius pranešimus, prisegė ir jų nuotraukas, pastarąsias portalo jonavoszinios.lt prašymų įvertinę specialistai, dirbantys su kompiuterinėmis programomis, neabejoja, kad tai - virusas.

  Kaip apsisaugoti nuo jų? Naudoti patikimas antivirusines programas, nesisiųsti į savo įrenginius failų iš nepatikimų šaltinių ir stengtis išvengti abejotinų puslapių, nespausti ant neaiškių nuorodų.

  Asociatyvi archyvo nuotr.

  Skaitytojai perspėja: internete - pavojingos melagienos apie ,,Lidl"

  Skaitytojai perspėja: internete - pavojingos melagienos apie ,,Lidl" ]]>
  jonavoszinios.lt Fri, 23 Apr 2021 11:52:35 +0300
  <![CDATA[Skaitytojai teiraujasi: kada planuojama pabaigti šildymo sezoną?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/skaitytojai-teiraujasi-kada-planuojama-pabaigti-sildymo-sezona https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/skaitytojai-teiraujasi-kada-planuojama-pabaigti-sildymo-sezona Pavasariui įpusėjus, tačiau orams nelepinant, portalo jonavoszinios.lt skaitytoja Birutė sunerimo dėl šildymo sezono pabaigos - moteris baiminasi, kad radiatoriai atšals anksčiau nei saulė prišildys namus. 

  „Pasižiūrėjus į artimiausią orų prognozę, termometrai turėtų rodyti didėjančią šilumą, bet šilumos įspūdį panaikina žvarbus vėjas. Baisu pagalvoti, jei šilumininkai jau planuoja atjungti šildymą namuose. Ar yra galimybė sužinoti artimiausius jų planus, nes jei skaičiuos vidutinę lauko oro temperatūrą, bet neatsižvelgs į žvarbius vėjus, tikėtina, kad netrukus butuose sėdėsime su kailiniais“, - rašo Birutė K.

  UAB ,,Jonavos šilumos tinklai", reaguodami į skaitytojos užklausą primena, kas lemia šildymo sezono pabaigą.

  ,,Šildymo sezonas baigiamas savivaldybės institucijos sprendimu. Šildymo sezoną rekomenduojama baigti, kai ne trumpiau kaip tris paras vidutinė paros temperatūra  būna aukštesnė už +10 oC.

  Kitu laiku, negu savivaldybės institucijos nustatyta šildymo sezono pabaiga, gyventojai balsų dauguma gali patys nuspręsti dėl savo pastatų šildymo pabaigos", - aiškina bendrovė.

  Pabrėžiama, kad  UAB „Jonavos šilumos tinklai“ nuolat seka meteorologinę orų prognozę ir informuoja Jonavos rajono savivaldybę. 

  ,,Artimiausiu metu meteorologai ilgesnio atšilimo neprognozuoja, šildymo sezonas tęsiamas, pastatai šildomi nepažeidžiant higienos normų reikalavimų", - teigia UAB „Jonavos šilumos tinklai“.

  Šildymo sezonas, atsižvelgus į orų prognozę, baigiamas savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu. Šiluma atjungiama trijų parų laikotarpyje.

   

  Skaitytojai teiraujasi: kada planuojama pabaigti šildymo sezoną?

  ]]>
  jonavoszinios.lt Fri, 16 Apr 2021 10:52:32 +0300
  <![CDATA[Gyventojams kyla papildomų klausimų dėl Lietavos gatvės rekonstrukcijos]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/gyventojams-kyla-papildomu-klausimu-del-lietavos-gatves-rekonstrukcijos https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/gyventojams-kyla-papildomu-klausimu-del-lietavos-gatves-rekonstrukcijos Pristačius pakoreguotą Lietavos gatvės rekonstrukcijos planą (plačiau apie tai ČIA) bei gyventojams su juo susipažinus, jonaviečiams kilo papildomų klausimų. Netrūko diskusijų viešoje erdvėje, gyventojų nuogąstavimų sulaukė ir portalas jonavoszinios.lt. Savo ruožtu Jonavos rajono savivaldybės atstovai ramina gyventojus bei kviečia ir toliau teikti pastabas ar pasiūlymus.

  Gyventojai, peržiūrėję koreguotą rekonstrukcijos planą, teigė, kad nėra išspręsta automobilių parkavimo problema. Vienas iš Lietavos g. gyventojų rašo, jog jei reiks, rinks parašus ir protestuos dėl tokios rekonstrukcijos.  

  „O kur Lietavos g. 49-47 namai, jūsų nuomone, turės statyti automobilius??? Kiek matau pagal projektą esamos vietos prie Lietavos g. 49 namo bus panaikintos. Prie 47 namo autobusų stotelė atsiras. Kitoje kelio pusėje 2 neįgaliųjų vietos ir kelios paprastos, kurios bus užimtos "Bikuvos" . O ant posūkio ir pvz., kur Lietavos g. 15 namas, ten automobilių vietos iš abiejų kelio pusių bus. Tai dabar gyvendamas Lietavos g. 49 name turėsiu statyti automobilį prie garažų ar prie Lietavos g. 15 namo?

  Kodėl niekada nežiūrima į žmones? Daug metų yra prašoma platinti aikštelės, padaryti vietų automobiliams, o čia gaunasi, kad jos išvis bus panaikintos? Jeigu reikia, galime net parašų surinkti, jog protestuojam už tokią kelio rekonstrukciją. Kur kiti namai gaus viską, o kita dalis - nieko", - rašė jonavietis, kurio pastaba perduota Jonavos r. savivaldybės administracijos statybos, remonto ir architektūros skyriui. Pastarasis teigia, kad bus pasižiūrėti projekto sprendiniai, o gyventojo pastaba šiuo konkrečiu atveju bus aptarta.

  Savo ruožtu Jonavos rajono savivaldybės atstovai ramina gyventojus ir teigia, kad būtent todėl ir vyksta pakoreguoto Lietavos gatvės rekonstrukcijos projekto viešinimas, kurio metu gyventojai kviečiami su juo susipažinti ir iki nurodyto laiko teikti savo pasiūlymus, pastabas, pageidavimus tiek projektuotojams, tiek ir rajono savivaldybei. Taip pat teigiama, kad į gyventojų pasiūlymus bus atsižvelgta, pastabos bus peržiūrėtos, apsvarstytos, ir, tikimasi, kad galutinis projektas bus tinkamas visiems.

  Primenama, kad pasiūlymus kviečiama teikti el.paštu: robertas.jautakis@urbanline.lt  iki 2021m. balandžio 28 d. 16:00 val. ir viešo susirinkimo metu, kuris vyks 2021-04-28 d. 16:00 val. Jonavos rajono savivaldybėje (Žeimių g. 13, 55158 Jonava). Karantino atveju viešas susirinkimas bus vykdomas tiesiogiai nuotoliniu būdu, prisijungiant per šią nuorodą:  https://bit.ly/3s1hSf1 

  Plačiau su projektiniais pasiūlymais susipažinti galite ČIA.

  Vaizdinė medžiaga ČIA.

   

  Gyventojams kyla papildomų klausimų dėl Lietavos gatvės rekonstrukcijos

  ]]>
  jonavoszinios.lt Thu, 15 Apr 2021 09:44:08 +0300
  <![CDATA[Peršautos katės savininkė perspėja kitus gyvūnų šeimininkus: saugokite savo augintinius]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/persautos-kates-savininke-perspeja-kitus-gyvunu-seimininkus-saugokite-savo-augintinius https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/persautos-kates-savininke-perspeja-kitus-gyvunu-seimininkus-saugokite-savo-augintinius Lakštingalų mikrorajone pašautos katės savininkė ragina jonaviečius saugoti savo keturkojus ir kreipiasi į šaulio sąžinės balsą.

  Grįžo šlubuojanti

  ,,Sekmadienio popietę pastebėjome, jog mūsų katė, kuri gyvena lauke, yra sužeista - ji ėjo  ant trijų kojų. Kai mes pabandėme apžiūrėti, kas nutiko, katė iš išgąsčio pabėgo ir grįžo namo tik pirmadienį.

  Nuvežėme katę į Jonavoje  esančią veterinarijos kliniką. Atlikus rentgenogramą, išgirdome diagnozę: lūžis dėl šūvio", - istoriją nupasakojo moteris.

  Prireikė operacijos

  Kadangi Jonavoje tądien gyvūnui niekas negalėjo padėti, jo šeimininkai kreipėsi pagalbos į kito miesto veterinarus.

  ,,Buvo reikalinga skubi operacija. Kur skambinome, ten išgirdome, kad reikės laukti 5-6 dienas. Visgi, mums padėjo ,,Divauros" veterinarijos gydytojai, kuriems esam labai dėkingi.

  Šiuo metu katė jau sveiksta po operacijos, kuri truko 2,5val. Į jos koją įdėta plokštelė  ir 6 varžtai. Šiai dienai gydymas kainavo 400€. Tai ,žinoma, tikrai dar nėra gydymo pabaiga", - teigė moteris.

  Kreipiasi į šaulį

  Jonavietė teigia, kad iki šio įvykio manė gyvenanti saugioje kaimynystėje.

  ,,Niekad neturėjom jokių konfliktų su kaimynais. Dėl to tikimės, jog šaulys nėra vietinis, o tiesiog prašalaitis, kuriam mūsų katė, pasirodė puikus taikinys pašaudyti iš vadinamo ,,orinuko".

  Tikiuosi, jog šį istorija pasieks ir pati šaulį, kuris supras, jog šis "žadimas" ne tik brangus gyvūno šeimininkams finansiškai, bet ir labai skausmingas pačiam gyvūnui", - vylėsi skaitytoja, pridurdama, jog jos augintinė ir taip yra gyvenusi ne patį lengviausią gyvenimą: iki tol, kol pateko į jonavietės globą, katė buvo benamė. 

  Kadangi ,,orinukai" nėra privalomai registruojami jokiame registre ir išaiškinti jų savininkus pagal šovinius - neįmanoma misija, katės savininkai nerašė pareiškimo policijai.

  Visgi, jei turi informacijos apie aptartą įvykį, kviečiame ja pasidalinti su policijos pareigūnais bendruoju pagalbos tarnybų numeriu 112 arba portale epolicija.lt. 

  Peršautos katės savininkė perspėja kitus gyvūnų šeimininkus: saugokite savo augintinius

  Peršautos katės savininkė perspėja kitus gyvūnų šeimininkus: saugokite savo augintinius Peršautos katės savininkė perspėja kitus gyvūnų šeimininkus: saugokite savo augintinius Peršautos katės savininkė perspėja kitus gyvūnų šeimininkus: saugokite savo augintinius ]]>
  jonavoszinios.lt Wed, 14 Apr 2021 13:07:50 +0300
  <![CDATA[Jonavietė: skiepytis pakvietė, o antrai dozei neregistruoja?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonaviete-skiepytis-pakviete-o-antrai-dozei-neregistruoja https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonaviete-skiepytis-pakviete-o-antrai-dozei-neregistruoja Šiandien į portalo redakciją paskambinusi moteris išreiškė susirūpinimą dėl vakcinavimo Jonavoje komunikacijos. Anot moters, pirma skiepo nuo Covid-19 ligos doze jos mamą paskiepijo, o paraginta nurodytu laiku registruotis antrai skiepo dozei, gavo gluminantį atsakymą, kad vakcinų nėra ir registracija nevykdoma. Jonavos pirminės sveikatos priežiūros centras (PSPC) savo ruožtu pateikia atsakymą dėl galiojančios tvarkos ir atsiprašo pacientų dėl galimų trikdžių.

  „Šį šeštadienį "Pfizer" pirmąją doze Vakcinacijos centre paskiepyta mano 95 metų nevaikštanti mama. Centre nurodė, kad antroji dozė turi būti suleista gegužės 2-ąją ir paragino jau pirmadienį registruotis šiai procedūrai. Tačiau pirmiausia, nurodytais PSPC telefonų numeriais sunkiai sekėsi prisiskambinti, o galiausiai susisiekus gavau atsakymą, kad vakcinų nėra, nežinia, kada jų gaus, todėl registracija kol kas nevykdoma, liepia skambintis vėliau.

  Tai taip gaunasi, kad pirma doze paskiepijo, o antrai – neregistruoja? Kur dingo komunikacija apie vakcinavimą? Registratūroje daugiau informacijos nepateikia. Ar turiu nuolat skambinėti ir klausinėti kada bus vakcinos? Nenuostabu, kad linijos užimtos, turbūt ne aš viena likau nežinioje. Vakcinavimo centre nurodoma vienaip, PSPC registratūroje porina kitaip“, - pasakojo moteris teigdama, kad nepavykus gauti informacijos belieka tik kreiptis į žiniasklaidą.

  Anot paskambinusios jonavietės, nežinia kas bus, jei bus praleista antros injekcijos dozė. Ir kyla klausimas, kodėl nevaikštantys senoliai neskiepijami namuose, nors anksčiau apie tai buvo pranešama, kad vakcinacija atliekama atvykus į paciento namus.

  Jonavos PSPC apgailestauja dėl susiklosčiusios situacijos bei pateikia paaiškinimą.

  „Revakcinaciją su "Pfizer" galima atlikti praėjus 21-28 dienoms po pirmosios dozės. Tai reiškia, kad antrąją dozę pacientui galima atlikti net 7 dienas ir skiepo efektyvumas nedingsta. Kalbant apie gegužės 2-ąją, apgailestauju, tačiau šiai dienai kol kas nėra sudarytas revakcinavimo planas. Esame priklausomi nuo vakcinų gavimo terminų. Buvę atvejų, kad dėl vėluojančių vakcinos siuntų, teko atšaukti revakcinacijos datas ir koreguoti pacientų apsilankymą. Todėl tol, kol nesame tikri, kada tam tikros rūšies vakcinos pasieks mūsų savivaldybę, negalime sudarinėti minėto plano.

  Tik tuomet, kuomet žinosime tikslias vakcinų paskirstymo datas, sudarysime revakcinavimo sąrašus. Rekomenduojama revakcinacijai registruotis tik artėjant skiepo gavimo dienai, likus maždaug savaitei ar dviem iki nurodytos datos. Pirma doze paskiepyti pacientai nebus pamiršti, jiems antrosios dozės yra rezervuojamos.   

  Kalbant apie registraciją, noriu atsiprašyti pacientų, kad dėl išaugusio skambučių skaičiaus gali būti sunku prisiskambinti. Mes su nekantrumu laukiame elektroninės pacientų registracijos skiepijimuisi, kuomet asmuo pats galės pasirinkti datą ir valandą, suvedęs savo duomenis. Tačiau toks registracijos būdas kol kas stringa“, - teigia Jonavos PSPC direktorė Asta Sivolovienė.

  Pacientus „Pfizer“ vakcina vengiama skiepyti namuose, nes šios rūšies vakcinai taikomi griežti transportavimo ir laikymo reikalavimai.  Kitų rūšių vakcinomis pacientai skiepijami ir namuose.  

    

   

  Jonavietė: skiepytis pakvietė, o antrai dozei neregistruoja?

  ]]>
  jonavoszinios.lt Mon, 12 Apr 2021 12:15:44 +0300
  <![CDATA[Jonavietis apie religinius lankstinukus pašto dėžutėje: ar tai tikėjimo piršimas?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavietis-apie-religinius-lankstinukus-pasto-dezuteje-ar-tai-tikejimo-pirsimas https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavietis-apie-religinius-lankstinukus-pasto-dezuteje-ar-tai-tikejimo-pirsimas „Pašto dėžutėje radau lankstinuką, kuriame rašoma apie tikėjimą, Jėzų Kristų, Dievą, atgailą ir t.t. Keista tai, jog lankstinukas nenurodo, kas jį platina. Jei aš susidomėsiu skleidžiama informacija, net nežinosiu kur ar pas ką kreiptis. O be to, netrūksta ir rašybos klaidų, įspūdis, kaip kad išversta su Google vertėju“, - pasakoja į redakciją paskambinęs skaitytojas, nenorėjęs atskleisti savo tapatybės.

  Lyg kvietimas į sektą

  Anot jonaviečio, tokie lankstinukai atrodo įtartinai, lyg kvietimas prisijungti prie sektos.

  „Na tiek to, aš suprantu, kad tikintieji gali platinti Dievo žodį, nori atversti netikinčius į tikėjimą. Tačiau kam reikia brukti neaiškius, su klaidom atspausdintus lankstinukus į pašto dėžutes? Tai atrodo kaip tikėjimo piršimas. Jei norėsiu įtikėti, pasirinksiu sau pats, kas man aktualu. O be to - ar sunku prisistatyti, kas juos platina? Gal tai kvietimas stoti į sektą?“, - teigia vyras.

  Sekta tai ar tradicinė religinė bendruomenė – nežinia

  Egzorcistas, teologijos mokslų daktaras, Ruklos įgulos karo kapelionas Arnoldas Valkauskas teigia, kad tai savotiška evangelizavimo forma, kuri orientuota į netikinčiųjų pakvietimą prisijungti prie tikėjimo.

  „Galimai tai kažkokia krikščioniška bendruomenė platina skrajutes su Švento Rašto citatomis, kad žmonės susimąstytų. Čia savotiška evangelizavimo forma, kuri kviečia į atgailą, kviečia pagilinti tikėjimą, apsispręsti už tikėjimą Jėzumi, o kas kaip nori, tas taip ją priima. Sekta tai ar tradicinė religinė bendruomenė – nežinia, lankstinuke jie nepasižymėjo, kas tokie yra. Nors abejoju, kad šią informaciją platintų katalikai“, - sako A. Valkauskas.

  Anot kapeliono, svarbu tai, kad žmonės radę aptariamus lankstinukus jų neišmėtytų, nes juose cituojamas Šventas Raštas ir ragina pagarbiai elgtis su tikru Dievo žodžiu.

  „Jonaviečius raginu pagarbiai elgtis su Švento Rašto citatomis, neišmėtyti lankstinukų, kur papuola, nes, kaip matau, čia cituojamas tikras Dievo žodis. O skrajučių platintojai tai daro iš meilės, ypač Velykiniu laiku, kad žmonės neprarastų tikėjimo. Evangelistai kviečia melstis, tikėti, jie daro gerą darbą, nors ir galėjo prisistatyti, bet nieko blogo tame neįžvelgiu“, -  sako kapelionas.    

   

  Jonavietis apie religinius lankstinukus pašto dėžutėje: ar tai tikėjimo piršimas?

  ]]>
  jonavoszinios.lt Fri, 02 Apr 2021 12:14:17 +0300
  <![CDATA[Jonavietė apie privalomą vaikų pietų miegą darželiuose: ,,Gal reikia pamiršti šį sovietinį reliktą?"]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonaviete-apie-privaloma-vaiku-pietu-miega-darzeliuose-gal-reikia-pamirsti-si-sovietini-relikta https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonaviete-apie-privaloma-vaiku-pietu-miega-darzeliuose-gal-reikia-pamirsti-si-sovietini-relikta Įprasta, kai darželius lankantys vaikai miega pietų miego, tačiau tai, panašu, kelia iššūkių jų tėvams - anot į portalo jonavoszinios.lt redakciją paskambinusios jonavietės, pastarasis sutrikdo jos vaikų dienos ritmą, kas neigiamai veikia visos šeimos poilsį naktimis. Moteris pasakoja, kad  tokią pat problemą įžvelgia ir ne vienas kitas jos pažįstamas, auginantis mažamečius. Iškeltas klausimas, ar pietų miegas darželiuose - būtinas? 

  Abejoja būtinybe 

  ,,Mano vaikas, pamiegojęs dieną darželyje, nebegali užmigti vakarais. Tą patį neretai girdžiu ir iš kitų tėvų.

  Manau, kad pietų miegas nėra būtinas kiekvienam, tačiau prakalbus apie tai darželyje, tikinama, kad poilsis - privalomas.

  Aš suprantu, kad auklėtojoms yra kur kas lengviau, kai miega visi vaikai... Nepaisant to, norėtųsi, kad šis sovietinis reliktas nebūtų primetamas visiems kaip neginčytina būtinybė.

  Visgi, ir specialistai jau atkreipia dėmesį į tai, jog pietų miego poreikis - pervertinamas. Pavyzdžiui, moksliniame žurnale „Sleep medicine“ lyginami duomenys tarp šalių, kuriose įprasta nuo trejų metų vaikų nebeguldyti dieną, ir šalių, kuriose įprasta ir vyresnius vaikus guldyti pietų. Pastebėta, kad pietų miegantys vaikai vėliau eina miegoti nakčiai, o bendra paros miego suma yra trumpesnė. Taip teko skaityti, kad  Kvinslando technologijų universiteto ir Jameso Cooko universiteto Kvinslande mokslininkai atrado ryšį tarp pietų miego ir nakties miego trukmės. Pastebėta, kad vyresni nei trejų metų vaikai pamiegoję pietų, vėliau užmiega nakčiai, jų nakties miegas yra trumpesnis bei prastesnės kokybės", - pasakojo skaitytoja (vardas ir pavardė redakcijai žinomi). 

  Nemiegantys neturi trukdyti miegantiems

  Reaguojant į skaitytojos pastebėjimus, pasidomėta, kaip įvardytą situaciją vertina Jonavoje veikiantys darželiai - lopšeliai. 

  ,,Dobilo" vadovė Jurgita Macionienė atkreipė dėmesį, kad vaikų dienos režimą ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigose reglamentuoja Lietuvos higienos norma HN75:2016 „Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programų vykdymo bendrieji sveikatos saugos reikalavimai“.

  ,,Šios higienos normos 8 punktas numato: „Jei vaikų ugdymas vykdomas ilgiau nei 4 val., turi būti organizuojamas vaikų maitinimas ir poilsis tam skirtose patalpose ir (ar) pritaikytose erdvėse.“

  Kiekviena lopšelio-darželio „Dobilas“ grupė turi atskirą žaidimų ir poilsio kambarį. Poilsio laikas mūsų įstaigoje trunka nuo 13.00 val. iki 15.00 val. Jo metu vaikams yra pasiūloma atsigulti į lovytes, o mokytojos tuo metu jiems seka pasakas. Dauguma vaikų užmiega. Nemiegantiems yra pasiūloma tiesiog pailsėti ir pagulėti lovelėje. Nenorintys gulėti gali atsisėsti prie mokytojos arba savo lovytėje ir vartyti mėgstamą knygelę. Stengiamės būti lankstūs ir atsižvelgti į kiekvieno vaiko poreikius. Grupėse galioja susitarimai, kad nemiegantys vaikai neturi trukdyti ilsėtis savo draugams", - pasakojo J. Macionienė.

  Anot ,,Dobilo" vadovės, šiais mokslo metais įstaigos administracija negavo tėvelių prašymų ar klausimų, susijusių su vaikų poilsio organizavimu lopšelyje-darželyje.

  Vertimą eiti miegoti vertina neigiamai

  Lopšelio darželio ,,Pakalnutė" vadovė Simona Černiauskienė šiuo klausimu turi konkrečią nuomonę - vaikai miegoti pietų miego negali būti verčiami.

  ,,Kiekvienas vaikas yra skirtingas, todėl bendrai sakyti, kad visiems reikia eiti miegoti tiesiog negalima. Jonavos vaikų lopšelyje – darželyje „Pakalnutė“ paliekame teisę spręsti tėvams ar jų vaikas miegos ar ne. Mes šį laiką vadiname – Poilsio laiku, kurio metu nemiegantys vaikai užsiima individualia ramia veikla (dėlioja dėliones, varto knygas). Šiuo metu turime tik kelis nemiegančius vaikus.

  Pati vertinu neigiamai vertimą miegoti ar tiesiog gulėti lovoje, manau turime priimti vaiko individualius poreikius", - teigė S. Černiauskienė.

  Svarbi miego trukmė per parą

  Skaitytojos klausimas perduotas ir Ligų prevencijos centro Vaikų sveikatos stiprinimo skyriaus vedėjai Daivai Žeromskienei. Pasiteiravus jos, kiek vaikams yra naudingas pietų miegas, specialistė tikino, kad atsakyti į šį klausimą vienareikšmiškai -  sudėtinga.

  D. Žeremonskienė atkreipia dėmesį į tai, kad vaikų dienos režimą ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigose reglamentuojančioje Lietuvos higienos normoje HN 75:2016 „Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programų vykdymo bendrieji sveikatos saugos reikalavimai“  įrašyta, jog vaiko dienos režimas turi atitikti vaiko fiziologinius poreikius, jo amžiaus ypatumus, sveikatos būklę. Reikalavimo būtinai miegoti pietų miegą nėra.

  ,,Gydytojų nuomone yra ne tiek svarbu, ar vaikas miegos dieną - svarbi yra miego trukmė per parą. Pietų miegas nėra toks svarbus kaip nakties ir per prievartą vaiko guldyti nereikėtų. Tokios taisyklės gali būti, jeigu darželis turi pakankamai patalpų ir žmogiškųjų išteklių pasirūpinti nemiegančiais vaikais, kai kiti miega. Ne visada auklėtojos gali rinktis, nes neturi kur palikti nemiegančio vaiko ir kas jį prižiūrėtų", - kalbėjo specialistė. 

  Ragina geranoriškai bendradarbiauti 

  D. Žeromskienės teigimu, vaikų miegojimo/nemiegojimo problemą ugdymo įstaigoje reikėtų spręsti tik geranoriškai bendradarbiaujant ir tariantis su šeima, įstaigos vadovais, auklėtojomis. Geriausia būtų leisti vaikui pasirinkti miegos jis darželyje ar ne.

  ,,Vaikai, kuriems reikia miego, vakare bus pavargę ir suirzę, todėl kitą dieną gal pasirinks miegoti pietų miegą. Bet jei paprašytas vaikas pusvalandį neužmiega, reikėtų leisti jam keltis. Bet reikia paisyti ir darželio galimybių, todėl kartais tai praktikoje įgyvendinti sudėtinga.

  Rekomendacijos kiek vaikams reikia miegoti per parą pastaruoju metu keičiasi, jos ne tokios griežtos kaip anksčiau, bet minimali paros miego trukmė yra tokia: 1–2 metų vaikams reikėtų miegoti 11–14 valandų,   3–5 metų – 10–13 valandų, 6–13 metų – 9–11 valandų, 14–17 metų – 8–10", - paaiškino D. Žeromskienė. 

  Skaitytojos klausimas perduotas ir Sveikatos apsaugos ministerijai, nurodžiusiai, kad ministerijos poziciją šiuo klausimu puikiai atspindi D. Žeromskienės nuomonė. 

  Asociatyvi pixabay.com nuotr.

  Jonavietė apie privalomą vaikų pietų miegą darželiuose: ,,Gal reikia pamiršti šį sovietinį reliktą?"

  ]]>
  jonavoszinios.lt Mon, 29 Mar 2021 11:22:44 +0300
  <![CDATA[Jonaviečiai: „Vaizdas įspūdingas, bet ar nepavojingas?“]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavieciai-vaizdas-ispudingas-bet-ar-nepavojingas https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavieciai-vaizdas-ispudingas-bet-ar-nepavojingas Portalo jonavoszinios.lt redakcija sulaukė ne vieno skaitytojo pranešimo: sunerimta dėl virš "Achemos" matomų dūmų.

  Pirmasis pranešimas kartu su nuotrauka redakciją pasiekė šį šeštdienį. Sportuodamas jonavietis tą dieną virš bendrovės „Achema“ pastebėjo įtartinus dūmus iš bendrovės kaminų. Susisiekus su aplinkosauga ir su bendrove, gautas atsakymas, kad technologinis procesas šeštadienį vyko be gedimų. Dėl atmosferos slėgio kylantys garai atrodė gan grėsmingai.

  Kiti jonaviečių pranešimai gauti jau šiandien, kovo 23-ąją. Lietavos g. gyventojas teigė, kad šiandien „Achema“ lyg "alsuojantis drakonas". Rimkuose gyvenanti moteris, atsiuntusi ir nuotrauką, teiravosi: „Vaizdas įspūdingas, bet ar nepavojingas?“

  Aplinkosauga pateikia dėl iš bendrovės „Achema“ kylančių garų išsamų atsakymą.

  „Azotinių trąšų gamyba dažniausiai pagrįsta deginant gamtines dujas ir naudojant vandenį. Gamybos procese susidaro degimo produktai, tokie kaip anglies monoksidas, azoto oksidai ir vandens garai – jie išmetami per kaminą. Priklausomai nuo atmosferos slėgio ir vėjo greičio, degimo produktai gali kilti aukštai į viršų suformuodami įvairių formų debesis, o esant žemesniam slėgiui – suformuoti šleifą ir judėti pagal vėjo kryptį arčiau žemės paviršiaus. Bendras vaizdas susidaro dar ir priklausomai nuo debesuotumo ir saulės spindulių. Pavyzdžiui, iš įmonės Amonio salietros cecho per valandą išmetama 560 tūkstančių kubinių metrų oro ir vandens garų, todėl ir gali susidaryti toks įspūdis dėl jau minėtų priežasčių.

  Be abejo, minimame garų šleife yra teršalų, tačiau sanitarinėje zonoje įmonė negali viršyti nustatytų teršalų ribinių verčių. „Achemos“ gamybos procesą nuolat stebime, su įmonę suderinta, kad dėl kiekvieno incidento nedelsiant bus priimami sprendimai bei informuojami gyventojai“, - teigia aplinkosaugininkas Kęstutis Celiešius.

  Dėkojama pilietiškiems jonaviečiams, pranešantiems apie įtartinus reiškinius, o norintys dar labiau prisidėti prie aplinkos saugojimo, kviečiami tapti neetatiniais aplinkosaugininkais. Kaip tapti neetatiniais aplinkos apsaugos inspektoriais (NAAI) rasite ČIA .

   

   

  Jonaviečiai: „Vaizdas įspūdingas, bet ar nepavojingas?“

  Jonaviečiai: „Vaizdas įspūdingas, bet ar nepavojingas?“ Jonaviečiai: „Vaizdas įspūdingas, bet ar nepavojingas?“ ]]>
  jonavoszinios.lt Tue, 23 Mar 2021 10:59:09 +0200
  <![CDATA[Tarp mopedo ir ,,Maserati" vairuotojų kilus konfliktui, neapsieita ir be pareigūnų įsikišimo ]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/tarp-mopedo-ir-maserati-vairuotoju-kilus-konfliktui-neapsieita-ir-be-pareigunu-isikisimo https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/tarp-mopedo-ir-maserati-vairuotoju-kilus-konfliktui-neapsieita-ir-be-pareigunu-isikisimo Šią savaitę socialiniame tinkle ,,Facebook" patalpintas jonaviečio D. Rakausko perspėjimas apie galimai specialiai pavojų kitiems eismo dalyviams, konkrečiai - motociklams,  Jonavos gatvėse keliantį ,,Maserati" neliko nepastebėtas - po juo komentavo ne vienas asmuo, tikinęs, jog jau anksčiau pastebėjo šios transporto priemonės vairuotojo įžūlumą. Apie tai keli skaitytojai pranešė ir portalo jonavoszinios.lt redakcijai.  Pastarąją pasiekė ir vaizdo įrašas, kuriame ,,Maserati" vairuotojas nepagarbiai bendrauja su mopedo vairuotoju, nevengdamas keiksmažodžių ir išvadindamas jį ,,piemeniu". Tačiau konfliktas ir liko tik konfliktu - nors policijos pareigūnai ir buvo iškviesti, jokių nusižengimų ,,Maserati" vairuotojo pusėn nebuvo fiksuota.

  Specialiai ,,užkirto" kelią?

  ,,2021 m. kovo 17 d. apie 18h sustojau prie šviesoforo, esančio netoli meno mokyklos. Įsijungus žaliam šviesoforo signalui, pradėjau važiuoti antroje eismo juostoje. Pavažiavus 20-30 metrų, baltas ,,Maserati" džipas (valstybiniai nr. K*** 1** (aut.past. nors automobilio numeriai redakcijai buvo pateikti, laikantis asmens duomenų apsaugos įstatymo šie nebus skelbiami)) pradėjo lenkimą, staigiai grįžo į antrą eismo juostą bei pradėjo stabdyti viduryje kelio. Susidūrimo pavyko išvengti.

  Nuvažiavus paskui minimą vairuotoją iki jo, galimai, gyvenamosios vietos, iš automobilio išlipo 2 piliečiai. Paklausus, kodėl kelyje elgiasi taip neatsakingai bei kelia avaringas situacijas, vyrai necenzūriniais žodžiais pradėjo rėkti bei agresyviai eiti link manęs. Matyt, norėjo pagąsdinti mane. Aš jį nusistūmiau nuo savęs, tuo pat metu kviesdamas policiją.

  Vairuotojas, supratęs, jog tuoj gali atvažiuoti pareigūnai, bandė pasišalinti iš kiemo. Jis pabėgti nespėjo, policija atvyko greitai, tačiau viskas baigėsi tik pokalbiu su šiuo neatsakingu vairuotoju, nes nebuvo sukeltos avaringos situacijos vaizdo įrašo, įrodymų", - paprašius papasakoti apie savo susidūrimą su ,,Maserati" vairuotoju, kalbėjo D. Rakauskas. 

  Pranešimas užfiksuotas

  Įvykį fiksavę policijos pareigūnai portalą jonavoszinios.lt informavo, kad kovo 17 d. 18.25 val. buvo gautas pranešimas, jog Jonavoje, Ramiojoje gatvėje, vyksta konfliktas su automobilio vairuotoju, kuris pranešėjui, važiavusiam motociklu, sukėlė avarinę situaciją.

  ,,Atvykus pareigūnams įvykio vietoje rasti mopedo vairuotojas (gim. 2003 m.) ir automobilio "Maserati" vairuotojas (gim. 1965 m.). Įvykio dalyviai pretenzijų vienas kitam neturėjo, išsiskirstė.

  Daugiau pranešimų apie pavojingą automobilio "Maserati" elgesį gatvėse nesame gavę", - nurodė Kauno apskr. VPK komunikacijos poskyris. 

  Išvadino ,,piemeniu"

  Mopedo vairuotojas neabejoja, kad jei būtų turėjęs vaizdo registratorių ir užfiksavęs pavojingą ,,Maserati" manevrą, viskas nebūtų pasibaigę tik išsiskirstymu.

  Ir nors laukiant pareigūnų jam pavyko užfiksuoti, kaip ,,Maserati" vairuotojas elgėsi pamatęs, jog yra filmuojamas, šis įrašas tik parodė jo įžūlumą.

  ,,Ei, piemenie, b**t", - tokie žodžiai sklido pro ,,Maserati" langą, vos jį pradarius.

  Nors aptartas konfliktas ir liko tik apsižodžiavimu, belieka tikėtis, kad karas keliuose aplenks ne tik Jonavos, bet ir kitų miestų gatves. 

  Nuotraukų galerijoje - mopedo vairuotojo užfiksuoto vaizdo įrašo stop kadrai. Kadangi ,,Maserati" vairuotojo kaltė nebuvo oficialiai nustatyta, laikantis asmens duomenų apsaugos įstatymų, pilnas vaizdo įrašas nebus skelbiamas. 

  Tarp mopedo ir ,,Maserati" vairuotojų kilus konfliktui, neapsieita ir be pareigūnų įsikišimo

  ]]>
  jonavoszinios.lt Fri, 19 Mar 2021 11:09:05 +0200
  <![CDATA[Pavasarį iš po sniego ,,lenda" ne tik žolė: vairuotojai piktinasi atsivėrusiomis duobėmis ]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/pavasari-is-po-sniego-lenda-ne-tik-zole-vairuotojai-piktinasi-atsiverusiomis-duobemis https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/pavasari-is-po-sniego-lenda-ne-tik-zole-vairuotojai-piktinasi-atsiverusiomis-duobemis Sulaukus pavasario ir nutirpus sniegui, kiekvienais metais keliuose atsiveria duobės. Portalo jonavoszinios.lt skaitytojai jau suskubo pranešti apie pastarąsias skirtingose miesto gatvėse. Anot vairuotojų, dalis duobių - tikras išbandymas automobilių važiuoklėms. Iškeltas klausimas, kada bus skirtas dėmesys miesto keliams ir pravažiavimams tarp daugiabučių?

  Anot Jonavos miesto seniūnijos, gatvių būklė yra stebima nuolat tiek seniūnijos, tiek UAB ,,Jonavos paslaugos" darbuotojų. Tačiau duobių tvarkymą sunkina ir oro sąlygos - dalis jų ,,slėpėsi" po ledu, kitos atsivėrė jam nutirpus, tad sulaukus šiltojo metų sezono, darbai pradėti vykdyti intensyviau. 

  Kalbant apie kiemų tvarkymą, jau esame skelbę, kad pagal patvirtintą daugiabučių namų teritorijų sąrašą, jų remontas yra vykdomas Jonavos rajono savivaldybės tarybos patvirtinta eilės tvarka. Tvarkytinų teritorijų eilės tvarka nuolat kinta. Viena pagrindinė to priežastis  – iš sąrašo išbraukiami rekonstruoti kiemai, o į sąrašo viršų perkeliami esantys sekantys eilėje. Artimiausiu metu tvarkyti planuojamus kiemus rasite čia.  

  Pavasarį iš po sniego ,,lenda" ne tik žolė: vairuotojai piktinasi atsivėrusiomis duobėmis

  ]]>
  jonavoszinios.lt Fri, 05 Mar 2021 13:28:53 +0200