Jonavos žinių naujienos https://www.jonavoszinios.lt/naujienos Jonavos rajono naujienos lt <![CDATA[Gelbėjimo tarnybų sujudimas prie Joninių tvenkinio: ieškomas paniręs asmuo.Atnaujinta-rastas jaunuolio kūnas]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/gelbejimo-tarnybu-sujudimas-prie-joniniu-tvenkinio-ieskomas-panires-asmuo https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/gelbejimo-tarnybu-sujudimas-prie-joniniu-tvenkinio-ieskomas-panires-asmuo Šiandien, birželio 23-ąją, apie 17 val. benduoju pagalbos tarnybų numeriu pranešta, kad tvenkinyje prie Joninių slėnio paniro žmogus.

Į įvykio vietą išsiųstos visos gelbėjimo tarnybos - policija, medikai, gelbėtojai.

Šiuo metu žvalgomasi, ieškomas po vandeniu paniręs, pirminiais duomenimis, jaunuolis.

Gavus daugiau duomenų, informaciją atnaujinsime. 

Atnaujinta 

Deja, bet narai aptiko 2004 metais gimusio jaunuolio kūną.  

18 val., 4 m nuo kranto, 4 m gylyje aptiktas Pabėgėlių centro gyventojas, Kongo Demokratinės Respublikos pilietis, turėjęs leidimą gyventi Lietuvoje.

Užuojauta artimiesiems 

Gelbėjimo tarnybų sujudimas prie Joninių tvenkinio: ieškomas paniręs asmuo.Atnaujinta-rastas jaunuolio kūnas

Gelbėjimo tarnybų sujudimas prie Joninių tvenkinio: ieškomas paniręs asmuo.Atnaujinta-rastas jaunuolio kūnas Gelbėjimo tarnybų sujudimas prie Joninių tvenkinio: ieškomas paniręs asmuo.Atnaujinta-rastas jaunuolio kūnas Gelbėjimo tarnybų sujudimas prie Joninių tvenkinio: ieškomas paniręs asmuo.Atnaujinta-rastas jaunuolio kūnas ]]>
jonavoszinios.lt Thu, 23 Jun 2022 17:15:22 +0300
<![CDATA[Kosmonautų gatvės daugiabučio laiptinėje rastas jaunos moters kūnas]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/kosmonautu-gatves-daugiabucio-laiptineje-rastas-jaunos-moters-kunas https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/kosmonautu-gatves-daugiabucio-laiptineje-rastas-jaunos-moters-kunas Vakar, gegužės 29-ąją, apie 06.30 val. Jonavoje, Kosmonautų gatvėje esančio daugiabučio laiptinėje, rastas mirusios moters (g. 1998 m.) kūnas.

Pirminiais policijos pareigūnų duomenimis, medikai nepastebėjo smurto požymių.

Atliekamas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti.

Užuojauta artimiesiems. 

Kosmonautų gatvės daugiabučio laiptinėje rastas jaunos moters kūnas

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 30 May 2022 10:00:59 +0300
<![CDATA[Ieškota jonavietė rasta]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/ieskota-jonaviete-rasta https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/ieskota-jonaviete-rasta Jau rašėme, kad birželio 15-ąją skirtingose Jonavos miesto ,,Facebook" grupėse pasirodė pagalbos šauksmas ieškant merginos.  Portalas jonavoszinios.lt sulaukė jos artimųjų prašymo pasidalinti informacija.

Baimintasi, kad mergina(gim. 2004 m.) galėjo tapti prekybos žmonėmis auka. Spėjimai, laimei, nepasitvirtino.

Susisiekus su policijos pareigūnais patvirtinta, kad mergina rasta gyva ir sveika.

Daugiau detalių neatskleidžiama, tačiau portalo jonavoszinios.lt duomenimis, mergina patvirtino, kad jai viskas gerai ir ji išvyko dirbti į kitą šalį savo noru.

Ieškota jonavietė rasta

]]>
jonavoszinios.lt Sun, 19 Jun 2022 09:51:07 +0300
<![CDATA[Gelbėjimo operacija ant tilto per Nerį: suvažiavo visos tarnybos]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/gelbejimo-operacija-ant-tilto-per-neri-suvaziavo-visos-tarnybos https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/gelbejimo-operacija-ant-tilto-per-neri-suvaziavo-visos-tarnybos Naktį iš pirmadienio į antradienį, bendrajame pagalbos centre gautas pranešimas, kad po tiltu per Nerį, ties J. Ralio g., ant konstrukcijų užsilipęs jaunuolis grasina, jog nušoks į upę.

Pranešimas apie tai gautas apie 23 val., į įvykio vietą išsiųstos visos gelbėjimo tarnybos: policija, ugniagesiai gelbėtojai, greitoji medicininė pagalba. Atvykę gelbėtojai aptiko, kad vaikinas, nuėjęs metalinėmis tilto konstrukcijomis, sėdėjo ant tilto betoninės atramos 10 m aukštyje.

Siekiant išvengti nelaimės, ugniagesiai gelbėtojai nedelsiant į upę nuleido valtį, tačiau jos neprireikė.

Agresyviai nusiteikęs šešiolikmetis, laimei, nepakėlė rankos prieš save.  23 val. 49 min. jaunuolis pats grįžo į krantą. 

No description available.

***

Savižudybės nėra savaime suprantamas ir kasdieninis įvykis. Savižudybės nėra tinkamas kokios nors problemos sprendimo būdas.

Specialistai visuomet pabrėžia, kad kiekvienas žmogus, svarstantis apie savižudybę, gali sulaukti tinkamos pagalbos. Svarbu, kad asmuo į pagalbos tarnybas kreiptųsi pats arba laiku sulauktų aplinkinių paramos.

Jonavos rajone psichologinė pagalba teikiama Jonavos psichikos sveikatos centre (Žeimių g. 19, 55134 Jonava tel. 8 349 69027) ir Jonavos rajono savivaldybės pedagoginėje psichologinėje tarnyboje (Kalnų g. 70, 55148 Jonava  tel. 8 349 52866).

Žmonės taip pat gali kreiptis bendrais Lietuvoje veikiančiais pagalbos telefonais, tačiau čia pagalbą dažniausiai teikia savanoriai.

Psichologų teigimu, svarstančiam apie savižudybę žmogui kartais užtenka tik paprasto pokalbio, tačiau dėl savo emocinės būsenos, praėjus kritiniam laikui, jis turėtų kreiptis į specialistus.

Vilties linija, tel. 116 123 (visą parą), Jaunimo linija, tel. 8 800 28888 (visą parą), Vaikų linija, tel. 116 111 (kasdien 11:00–21:00 val.), Pagalbos moterims linija, tel. 8 800 66366 (visą parą), Krizių įveikimo centras, konsultacijos teikiamos per Skype ( www.krizesiveikimas.lt  ), pirminė konsultacija nemokama, be išankstinės registracijos, amžiaus apribojimų nėra, tel. 8 640 51555 I–V 16.00–20.00 val.,  VI 12.00–16.00 val.).

Pagalbą, jei jos reikia ne skubios, galima gauti ir internetu vilties.linija@gmail.com , tačiau savanoriai į laiškus atsako per tris darbo dienas.

Gelbėjimo operacija ant tilto per Nerį: suvažiavo visos tarnybos

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 21 Jun 2022 08:58:41 +0300
<![CDATA[Joninės Jonavoje 2022: nuo autentiško šventimo iki modernių sprendimų]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonines-jonavoje-2022-nuo-autentisko-sventimo-iki-moderniu-sprendimu https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonines-jonavoje-2022-nuo-autentisko-sventimo-iki-moderniu-sprendimu Neužmirštamos Joninės Jonų respublikoje – Jonavoje: tokį įvykį ryškiai pasižymėti kalendoriuje kviečia Jonavos kultūros centras (JKC). Šiais metais nebegrūmoja pandemijos ribojimai, todėl jonaviečiai bei miesto svečiai bus laukiami nebe skirtingose miesto erdvėse, bet simbolišką pavadinimą turinčiame Joninių slėnyje. Čia lauks daugybė pramogų, tarp kurių – ir tikros, tradicijomis bei papročiais apipintos Joninių linksmybės, ir Lietuvoje gerai žinomų muzikos atlikėjų koncertas, ir moderni, šviesos, ugnies bei garso efektų pripildyta vidurnakčio misterija.


Grįžimas prie tradicijų


,,Joninės Jonavoje yra didžiausia miesto šventė ir turinti išskirtinį, savitą veidą: turtinga papročių, paslaptingų burtų ir įdomių tradicijų, todėl būtent į šiuos dalykus ir siekiame atsigręžti šiemet, gražiausius autentiškus momentus pateikdami šių dienų žmogui patraukliomis formomis“ – sako JKC renginių režisierė Ieva Kuodelytė-Saudargienė. 


„Tie, kurie bus nusiteikę švęsti pagal tradicijas, tai galės puikiai padaryti Jono kieme: šokti ratelius apie kupolę, šokinėti per laužą, burtis, spėlioti ateitį, o pailsę susėsti prie bendro stalo, dainuoti, bendrauti. Šventišką atmosferą kurs mūsų miesto folkloro kolektyvai. 


Paprastai sakant, Jono kiemo tikslas – ne stebėti kaip kas nors pasirodo scenoje, o pačiam tapti aktyviu Joninių šventės dalyviu“, – pridūrė JKC direktorius Sergejus Jefimenka. 


Renginio organizatoriai išduoda, kad Jono kieme ir raštinėje šurmuliuos tikra lietuviška šventė: užklydę žmonės galės prisidėti prie šakočio kepimo, čia pat ant laužo išsikepti duonelės, nusikalti proginę monetą, dalyvauti Krašto muziejaus rengiamose edukacinėse programose ir susipažinti su senaisiais amatais. Mažuosius džiugins šių dienų vaikams neįprasti lauko žaidimai, kurie visada susilaukia didelio dėmesio – juk namuose tokių, ko gero, jau niekas neturi. Būkite budrūs, Jono kieme galite sutikti ir patį šeimininką, nuo ryto karštligiškai besiruošiantį paparčio žiedo paieškoms, bet svetingai priimantį kiekvieną svečią – ir su geru žodžiu, ir su staigmenomis. 


Viena svarbiausių temų - žolynai


„Jono kieme gausiai atsispindės puošyba žolynais, vyks įvairios su jais susijusios dirbtuvės. Juk kupoliavimas, t. y., žolynų rinkimas yra vienas svarbiausių Joninių papročių, o šią dieną įvairūs augalai turi sukaupę daugiausiai naudingų savybių. Mieste gal ir nerasime vaistingųjų žolelių, tačiau su jomis susipažinti padės šios srities žinovės“ – paaiškino Jovita Rutkauskaitė, JKC etnokultūros specialistė. – ,,Pakvietėme dvi žolininkes, kurios galės daugiau papasakoti apie žoleles, kaip susidėlioti sau bei savo sveikatai tinkančius derinius. Prie šventės prisidėjo ir įmonės „Gėlių kiemelis“ floristai, kurie padės susirišti puošnius, dekoratyvius javų pėdus. Tai turėtų būti dar viena tradicinė ir smagi pramoga tiek mažam, tiek dideliam“.


Jono kiemo lankytojai taip pat galės čia pat nusipinti Joninių vainikus ir jais pasiburti – pamėginti užmesti ant kupolės – arba su vainikais įsiamžinti prie fotorėmelio.


Duoklė ugniai


Visais laikais vienas pagrindinių Joninių akcentų buvo ugnis. 


„Jai skirsime daug dėmesio, nes ugnis nuo senovės yra neatsiejama nuo šios šventės esmės. Tradiciškai ji buvo deginama kuo aukštesnėse vietose, ant kalnų kuriami dideli laužai. 


Tikėta, kad ugnimi galima išvaryti piktąsias antgamtines galias, norinčias pasiglemžti mūsų laimę ir sėkmę“, – šypsodamasi pasakojo Ieva Kuodelytė-Saudargienė.


„Joninių slėnyje bus užkurtas ne vienas laužas, liepsnos ir baltiški ženklai. O įspūdingiausia tai, kad turėsime itin didelę, 4–5 metrus siekiančią raižiniais puoštą ugnies skulptūrą, kokios jonaviečiai dar tikrai nematė. Prie jos jau kurį laiką intensyviai dirba mūsų kolektyvas“, – kalbėjo JKC direktorius. 


Masiškumas ir mistika


Jonavos mieste Joninių šventėje seniau dalyvavę žiūrovai jau žino, kad ši šventė nebeįsivaizduojama be prieš pat vidurnaktį vykstančios misterijos. 


„Tai mistiškas. magiškas ir masiškas reginys, prie kurio prisijungia daugiau nei šimtas žmonių. Manome, kad tai ir kuria didžiausią įspūdį.


Misterija yra ta renginio dalis, kuriai skiriame ypatingą dėmesį“, – kalbėjo Ieva Kuodelytė-Saudargienė.

Archyvo nuotr.


Kokią istoriją žiūrovai misterijoje išvys šįkart? 


„Kaip Jonas paparčio žiedo ieškojo“ pavadintą reginį įkvėpė senosios lietuvių liaudies sakmės apie stebuklingus augalus. Nors kiekvienas lietuvis žino apie Joninių paprotį ieškoti paparčio žiedo, tačiau, veikiausiai, sutriktų paprašytas atpasakoti, kas apie tai rašoma tautosakoje. 


„Ar žinote, kur reikia eiti, kad rastumėte paparčio žiedą, kokius magiškus veiksmus atlikti, kad ši paslaptinga miško dovana atsidurtų jūsų rankose? Arba ką simbolizuoja paparčio žiedas? Jeigu ne, visa tai išvysite Joninių šventės metu, o tuomet, galbūt, ir patys panorėsite rasti savąjį paparčio žiedą“, – svarstė Jovita Rutkauskaitė.


Misterijoje pasirodys šėlti nusiteikęs Jonavos jaunimas ir vyresnieji tautinių šokių šokėjai.  Pagrindinį veikėją baugins modernaus šokio šokėjėlės bei kitos tamsybėse besislepiančios, ugnimi besispjaudančios būtybės. 


Jonų Respublika


Dar vienas unikalus Jonavos Joninių akcentas – galimybė tapti Jonų Respublikos dalimi.  Vos pateikus dokumentą, įrodantį, kad esi Jonas ar Janina, tu - jos pilietis.


Tikimasi, kad prie jau esančių daugiau nei 3000 Jonų Respublikos piliečių prisijungs dar daugiau Jonų bei Janinų. Šiemet į Jonų raštinę atėję varduvininkai neliks nepastebėti – jiems ruošiama speciali priesaikos ceremonija. 

Archyvo nuotr.


Atsisakoma ne visos pirotechnikos


Siekiant nuo papildomo streso apsaugoti Lietuvoje apsistojusius karo pabėgėlius, šiais metais Jonavoje nebus įprastų triukšmingų fejerverkų. Tačiau šventės dalyvius džiugins kitokie pirotechnikos sprendimai bei spalvingų fontanų pagalba sukurtas šou.


„Fejerverkai skirstomi į skirtingus tipus: F1, F2, F3 ir F4. Paskutinieji yra tie garsiniai ir aukštuminiai, kuriuos visi ir vadina fejerverkais. Mes atsisakome tik jų, kitokio tipo pirotechnika išliks: tai skirtingų tipų liepsnos, kartais siekiančios ir 2 ar 3 metrus aukščio. Tikimės, kad tai leis sukurti įspūdingą reginį tiek visos vakarinės šventės, tiek misterijos metu. 


Dar vienas svarbus momentas, kad su tiekėjais esame aptarę, jog mums pateikta pirotechnika bus nekenksminga aplinkai, neterš aplinkos, nedidins kietųjų dalelių kiekio ore“, – pasakojo Sergejus Jefimenka.


Dar nespėjus atsigauti nuo magiško misterijos, šviesų, lazerių ir ugnies įspūdžio, žiūrovų dėmesį prikaustys vandens fontanų šou, prasidėsiantis vidurnaktį.


Apie šventinį koncertą


Atskleidžiama, kad šventės vedėjų rolės patikėtos dviems gerai žinomiems veidams. Vienas jų – Ignas Krupavičius, kuriam talkins žodžio kišenėje neieškanti televizijos laidų vedėja. Kas ji? Atsakymą į šį klausimą JKC komanda kol kas pasilieka paslaptyje ir žada atskleisti jį jau visai netrukus. Akcentuota viena –  žiūrovų laukia itin žavus ir nuotaikingas vedėjų duetas.


Šventinį muzikinį koncertą pradės šiuolaikiškai folklorą atliekančios grupės ,,Aisva“ ir ,,Atalyja“, po jų scenoje pasirodys dvi Lietuvos popmuzikos žvaigždės. Prieš keletą dienų JKC savo ,,Facebook“ paskyroje paskelbė, kad viena jų – atlikėja Jurga Šeduikytė, o šiandien įvardintas ir antrasis dainininkas – praėjusių metų vasaros hito ,,Kunigunda“ atlikėjas Vaidas Baumila.


Joninės – miesto vizitinė kortelė


Skaičiuojama, kad Jonavoje vykstančiose Joninėse apsilanko apie 17 000 žmonių. Pasiteiravus, kaip jaučiasi JKC komanda, organizuodama bene svarbiausią miesto šventę, patikina, kad be jaudulio neapsieinama.  


„Joninės – Jonavos vizitinė kortelė, todėl mes žinome, kad tądien į Jonavą krypsta visos Lietuvos gyventojų žvilgsniai. 


Nors JKC turi tikrai didelę patirtį organizuojant šią šventę, įtampos netrūksta. Kiekviena lauko šventė susijusi ir su force majeure reiškiniais, tad tu niekad nežinai, kas gali atsitikti, o kur dar tas didelis kiekis žmonių...


Iš kiekvienos šventės kažko išmokstame, dirbame suvieniję jėgas. Mums patiems įdomu, kaip viskas pasiseks, ar žiūrovas priims žinutę, kurią norėjome perduoti. Nepaisant to, mes Joninių laukiame ne mažiau nei visi gyventojai, nes tai yra ir mūsų ilgo darbo kulminacija.“ – kalbėjo režisierė Ieva.

Archyvo nuotr.


Šventė – visai Lietuvai


Kad Joninės – svarbiausia Jonavos šventė pritaria ir JKC direktorius. 


„Vos pasibaigia vienos Joninės, jau galvojame apie kitas: įvertiname, ką padaryti pavyko, ką galbūt reikėtų dar tobulinti. Organizuojant tokias šventes, darbo atsiranda kiekvienam: yra žmonių, dirbančių prie pačio organizavimo, yra atsakingų už informacijos viešinimą, ūkio klausimų sprendimą... Galiu pasakyti, kad mūsų komandoje dirba tiek jauni žmonės, galintys atnešti naujų minčių, tiek vyresni, kurie turi patirtį ir gali labai daug padaryti, pasinaudodami ja. Džiaugiuosi kiekvienu.


Faktas, kad Joninės – svarbiausias mūsų organizuojamas renginys. Kai susirenka tokia minia žmonių, norime, kad kiekvienas atrastų kažką artimo sau. Mes norime padaryti šventę visai Lietuvai“, – teigė S. Jefimenka.

Planuojama visą Joninių šventę tiesiogiai transliuoti „Youtube“ platformoje esančioje JKC paskyroje.


Nuolat atnaujinamą informaciją apie Jonines galite rasti čia.

Archyvo nuotr.

Joninės Jonavoje 2022: nuo autentiško šventimo iki modernių sprendimų

]]>
jonavoszinios.lt Fri, 03 Jun 2022 20:08:05 +0300
<![CDATA[Su kraujosrūvomis ant krūtinės į Jonavos ligoninę pristatyta moteris neišgyveno]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/su-kraujosruvomis-ant-krutines-i-ligonine-pristatyta-moteris-neisgyveno https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/su-kraujosruvomis-ant-krutines-i-ligonine-pristatyta-moteris-neisgyveno Kaip praneša Policijos departamentas, vakar, gegužės 10 d. apie 7 val. 20 min. į Jonavos ligoninę iš Jonavos, Sodų g., savo namų, pristatyta moteris (g. 1984 m.), su kraujosrūvomis krūtinės srityje.   

Moteris į ligoninę atvežta komos būsenoje, tačiau ji tą pačią dieną mirė. 

Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti. Jį atlieka Kauno sunkių nusikaltimų tyrimo valdyba.

Daugiau detalių neatskleidžiama.

Užuojauta artimiesiems. 

Su kraujosrūvomis ant krūtinės į Jonavos ligoninę pristatyta moteris neišgyveno

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 11 May 2022 08:17:19 +0300
<![CDATA[Nemalonus kvapas išdavė nelaimę: rastas lavonas]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/nemalonus-kvapas-isdave-nelaime-rastas-vyro-lavonas https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/nemalonus-kvapas-isdave-nelaime-rastas-vyro-lavonas Kaip praneša Kauno priešgaisrinė gelbėjimo valdyba, vakar, birželio 9-ąją, apie 12 valandą gautas pranešimas, kad Jonavoje, Lietavos gatvėje, iš kaimyno buto sklinda nemalonus kvapas.

Laužtuvu atidarius duris, viduje rastas miręs žmogus.

Į vidų įleisti medikai ir policijos pareigūnai.

Pradėtas tyrimas mirties priežasčiai nustatyti.

Užuojauta artimiesiems. 

Nemalonus kvapas išdavė nelaimę: rastas lavonas

]]>
jonavoszinios.lt Fri, 10 Jun 2022 08:50:49 +0300
<![CDATA[Kas tuoksis Jonavoje artimiausiu metu?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/ka-s-tuo-ksis-jon-avoje-artimiau-siu-me-tu https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/ka-s-tuo-ksis-jon-avoje-artimiau-siu-me-tu Tradiciškai Jonavos rajono savivaldybės Civilinės metrikacijos skyrius skelbia asmenis, artimiausiu metu žadančius sudaryti santuoką. Kas tie laimingieji, kurie nusprendė sumainyti aukso žiedus? Sąrašu dalijamės ir mes.

Jie tuoksis 2022-05-13 dieną

13:00 N. BONDARIOVAS (1992) ir K. LAURINAVIČIŪTĖ (1993)

Jie tuoksis 2022-05-28 dieną

13:10 D. JANKŪNAS (1998) ir R. MICEVIČIŪTĖ (2002)

14:30 R. KASILAUSKAS (1987) ir K. AUTUKAITĖ (1983)

15:30 Š.BUREIK A (1991) ir A. KARWAN (1996)

Sveikinime!

Asociatyvi pixabay.com nuotr.Kas tuoksis Jonavoje artimiausiu metu?

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 10 May 2022 06:42:49 +0300
<![CDATA[Kas tuoksis Jonavoje artimiausiu metu?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/kas-tuoooooksis-jon-avoje-artimiausiu-meeeeetu https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/kas-tuoooooksis-jon-avoje-artimiausiu-meeeeetu Tradiciškai Jonavos rajono savivaldybės Civilinės metrikacijos skyrius skelbia asmenis, artimiausiu metu žadančius sudaryti santuoką. Kas tie laimingieji, kurie nusprendė sumainyti aukso žiedus? Sąrašu dalijamės ir mes.

Jie tuoksis 2022-06-17 dieną  

13:00 A. TALALIS (1996) ir I. CHOKAITĖ (1998)

13:10 S. STANKEVIČIUS (1968) ir L. GYVIENĖ (1965)

13:20 D. JURŠIA (1992) ir G. MACIJAUSKAITĖ (2004)

13:30 E. SKARBALIUS (1990) ir T. LAPINSKIENĖ (1978)

Sveikinime!

Asociatyvi pixabay.com nuotr.


    

Kas tuoksis Jonavoje artimiausiu metu?

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 01 Jun 2022 08:19:27 +0300
<![CDATA[Kas tuoksis Jonavoje artimiausiu metu?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/k-as-tuo-k-sis-jona-voje-artimiau-siu-metu https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/k-as-tuo-k-sis-jona-voje-artimiau-siu-metu Tradiciškai Jonavos rajono savivaldybės Civilinės metrikacijos skyrius skelbia asmenis, artimiausiu metu žadančius sudaryti santuoką. Kas tie laimingieji, kurie nusprendė sumainyti aukso žiedus? Sąrašu dalijamės ir mes.

Jie tuoksis 2022-06-18 dieną

13:00    A. BRĖDIKIS (1991) ir M.  JANČAITYTĖ (1992)

13:20  R. ABRAMAVIČIUS (1969) ir I. RUMŠEVIČIENĖ (1975)

14:00  A. BACEVIČIUS (1988)  ir K. RAŠIMAITĖ (1997)

14:10 D. IMERSALIJ (2000) ir V. VAŠURENKINA (2001)

Sveikinime!

Asociatyvi pixabay.com nuotr.


    

Kas tuoksis Jonavoje artimiausiu metu?

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 06 Jun 2022 15:38:36 +0300
<![CDATA[Rimkų žiedinės sankryžos atidarymas]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/rimku-ziedines-sankryzos-atidarymas https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/rimku-ziedines-sankryzos-atidarymas Šiandien, sekmadienį atidarytas eismas P. Vaičiūno ir Žemaitės g. žiedinėje sankryžoje.

Ilgą laiką nepatogumus dėl Rimkų žiedinės sankryžos uždarymo kentę vairuotojai pagaliau galės ja važiuoti – gegužės 22-ąją čia atidaromas eismas – kviečiame stebėti transliaciją.

Teigiama, kad leidus transporto priemonėms judėti žiedinėje sankryžoje, kurį laiką dvipusis eismas liks ir A. Kulviečio gatvėje, kuri iki remonto buvo vienpusio eismo.  

Primename, kad  2021 metų kovo 25 -ąją rašėme, jog legendinis „laikinasis“ žiedas jau šiemet taps Lietuvoje dar nematyta žiedine sankryža.

2021 metų rugpjūčio 30-ąją buvo skelbta, kad pradedama P. Vaičiūno ir Žemaitės g. sankryžos rekonstrukcija.

2021 metų lapkritį žadėta, kad artimiausiomis dienomis jau važiuosime Rimkų naująja žiedine sankryža.

2022 metų sausį pranešta, kad užklupus šalčiams, rangovas nespėjo atlikti ir kitų suplanuotų darbų.

2022 sausio 10 dieną sankryžą įrenginėjančios bendrovės „JK Ranga“ atstovas pripažino, kad teks iš naujo perkloti važiuojamosios dalies viršutinį asfalto sluoksnį, o žiedinę sankryžą Rimkuose atidarys gegužę.

2022 metų balandį nuspręsta keisti kelio ženklinimą P. Vaičiūno gatvėje.

 

 

Rimkų žiedinės sankryžos atidarymas

]]>
jonavoszinios.lt Sun, 22 May 2022 08:33:08 +0300
<![CDATA[Skelbiama, kada ir kur nebus karšto vandens]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/skelbiama-kada-ir-kur-nebus-karsto-vandens https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/skelbiama-kada-ir-kur-nebus-karsto-vandens Dėl šiluminių tinklų remonto ir hidraulinių bandymų nebus tiekiamas karštas vanduo birželio mėn. :

2022-06-06 - 2022-06-07 Kosmonautų g. 3,3A,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14,18,20

2022-06-08 - 2022-06-10 Kosmonautų g. 15,16,17,22,24,26,28,30,32,34,42,44,46,48,50 Lietavos g.1,3,5

2022-06-13 - 2022-06-14 Lietavos g. 7,9,11,13,15,17,19,21,23,25,27,29,31

2022-06-15 - 2022-06-17 Žeimių takas 1,3,4,4A,5,6,7,9; Žeimių g.26; Lietavos g. 10 (Bikuva), Lietavos 33,35,37,39,41,43,45,47,49,51 ir privatūs namai, parduotuvėje Norfa (Žeimių g.)

2022-06-20 - 2022-06-23 Chemikų g. 1,13,15,17,19,21,23,25,27,29,31,33,35

2022-06-27 - 2022-06-28 Varnutės g. 3,5,9,11,13; Žemaitės g. 6,8,12,14,16,18,20; Vilties g. 26,28,31,31A; Smėlio g.11 ir privatūs namai.

2022-06-29 - 2022-07-01 P. Vaičiūno g. 2A,2B,4,6,8,10,12,14,16,18,20,22,24; Chemikų g.39,41,43,45,47,49,51,53,55,57

Skelbiama, kada ir kur nebus karšto vandens

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 24 May 2022 08:13:54 +0300
<![CDATA[Gavus linkėjimų iš Širvintų merės dėl netvarkos, FK "Jonava" atsiprašo]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/gavus-linkejimu-is-sirvintu-meres-del-netvarkos-fk-jonava-atsipraso https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/gavus-linkejimu-is-sirvintu-meres-del-netvarkos-fk-jonava-atsipraso Šiandien, gegužės 27-ąją, Širvintų rajono savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė savo socialinio tinklo paskyroje pasidalino Širvintų sporto centro įrašu ir perdavė linkėjimus Jonavos futbolo klubui FK "Jonava“.

„Ne veltui sakoma, kad kultūra prasideda nuo tualeto. Šiuo atveju - nuo rūbinės... Linkėjimai FK Jonava...", - rašė merė Ž. Pinskuvienė.

Širvintų sporto centro įraše su nuotrauka buvo skelbiama, kad jų garbės reikalas yra švara, tvarka ir tinkamos sąlygos sportininkams bei žiūrovams, todėl jie tikisi to ir iš kitų, tačiau kai kurie vaizdai  po varžybų nėra džiuginantys.

„Deja, vaizdas, kurį mūsų darbuotojai pamato po varžybų rūbinėse, stadiono tribūnose ne visada džiugina. Labai tikimės ir prašome elementarios kultūros! Jūsų patogumui – šiukšliadėžės, konteineriai, kuriais tikrai nesunku pasinaudoti.  Sportas, varžybų azartas, laisvalaikis stadione ar sporto salėje turi teikti geras emocijas!  Su geriausiais linkėjimais Širvintų sporto centro kolektyvas“, - skelbė sporto centras.

Jonavos futbolininkai sureagavo į perduodamus „linkėjimus“.

„Jonavos futbolo klubas atsiprašo Širvintų miesto stadiono personalo, Širvintų miestelio bei merės už paliktą netvarką po „Hegelmann LFF” taurės aštuntfinalio rungtynių.

Po rungtynių rūbinėje palikta netvarka tikrai neatspindi mūsų klubo vertybių.

Profesionaliame sporte pasitaiko, kad komandos palieka netvarkingas rūbines, tačiau šių įvykių dažniausiai nesureikšmina.

Suprantame kokio dydžio šventė trečiadienį buvo Širvintose ir nenorėjome, kad vaizdas rūbinėje taptų nemaloniu vakaro akcentu.

Dar kartą atsiprašome ir linkime sėkmės visam Širvintų miesteliui ir sparčiai progresuojančiai „TransINVEST” futbolo komandai. FK Jonava“, - socialinio tinklo Facebook paskyroje paviešino „FK Jonava“.

Gavus linkėjimų iš Širvintų merės dėl netvarkos, FK "Jonava" atsiprašo

]]>
jonavoszinios.lt Fri, 27 May 2022 18:41:37 +0300
<![CDATA[Dėl laiptinėje rastos jaunos jonavietės mirties priežasties išvados dar nepadarytos]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/del-laiptineje-rastos-jaunos-jonavietes-mirties-priezasties-isvados-dar-nepadarytos https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/del-laiptineje-rastos-jaunos-jonavietes-mirties-priezasties-isvados-dar-nepadarytos Pirmadienį skelbėme, kad gegužės 29-ąją, apie 06.30 val. Jonavoje, Kosmonautų gatvėje esančio daugiabučio laiptinėje, rastas mirusios moters (g. 1998 m.) kūnas.

Pirminiais policijos pareigūnų duomenimis, medikai nepastebėjo smurto požymių. 

Žinia apie tokį įvykį sukrėtė ne tik mirusiąją pažinojusius asmenis, bet ir daugybę kitų jonaviečių. Ir nors svarstymu, ar tai buvo nusikaltimas, ar nelaimė netrūksta iki šiol, kol kas išvados dėl mirties priežasties dar nepadarytos.

Portalui jonavoszinios.lt susisiekus su Lietuvos Respublikos generaline prokuratūra patikinta, kad šiuo metu vyksta tyrimas mirties priežasčiai nustatyti.

Pirminiais duomenimis, žmogžudystė nėra įtariama. 

Užuojauta artimiesiems. 

Dėl laiptinėje rastos jaunos jonavietės mirties priežasties išvados dar nepadarytos

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 02 Jun 2022 09:57:57 +0300
<![CDATA[Už meno įstaigos sienų – nemeniški konfliktai]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/uz-meno-istaigos-sienu-nemeniski-konfliktai https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/uz-meno-istaigos-sienu-nemeniski-konfliktai Kaip neretai būna vykdant apklausas, darbuotojai savo atsakymus ar pastebėjimus pateikia anonimiškai, taip leidžiant jiems pasijusti labiau užtikrintam, kad jo suteikta informacija nebus siejama su juo bei tikintis sulaukti labiau atvirų atsakymų jautria tema. Šių metų kovo mėnesį buvo atlikta Jonavos Janinos Miščiukaitės meno mokyklos anoniminė darbuotojų apklausa apie vadovybės ir darbuotojų santykius. Apklausos suvestinė, kurią iš patikimų šaltinių gavo portalas jonavoszinios.lt, verčia kelti nemalonius klausimus, kurie pateikti meno mokyklos vadovybei ir minimos įstaigos steigėjai Jonavos rajono savivaldybei.

Darbuotojų apklausos rezultatai

Darbuotojų apklausoje apie Jonavos J. Miščiukaitės meno mokyklos vadovybės ir darbuotojų santykius pateikti 8 klausimai su keliais galimais atsakymų variantais bei palikta pasirinkimo teisė pateikti savo pasiūlymus.

Iš 57 meno mokyklos darbuotojų apklausoje dalyvavo 22, tačiau pateikti keli jų atsakymai verčia sunerimti. Pavyzdžiui, atsakydami į teiginį, kad vadovybė nuolatos analizuoja savo darbuotojų poreikius, atsakymą „Nesutinku“ pasirinko 11 darbuotojų. Į teiginį, kad įstaigoje sukurta darbuotojų motyvacijos ir skatinimo sistema, darbuotojai skatinami ir motyvuojami,  atsakymą „Nesutinku“ pasirinko 12 darbuotojų.

Į teiginį „Vadovybė tiria priežastis, dėl kurių kenčia darbo kokybė“, atsakymą „Nesutinku“  pasirinko 13 apklausiamųjų. Į klausimą „Ar įstaigos vadovybė yra pakankamai kompetentinga savo pareigoms“, atsakymą „Ne“ pasirinko 14 darbuotojų. 

Taip pat 14 darbuotojų tvirtino, kad negauna visos būtinos profesinės pagalbos iš įstaigos vadovybės.

Verta pažymėti, kad apklausoje atsispindėjo ir teigiami atsiliepimai apie Janinos Miščiukaitės meno mokyklos vadovybę, tačiau jų buvo mažuma.

Pasiūlymai mokyklos vadovybei

Kiek aiškiau susipažinti su darbuotojų nuomone galima išvydus jų pačių pateiktus pasiūlymus dėl vadovybės komunikacijos ar santykių su darbuotojais gerinimo. Vertinimo sulaukė tiek pavaduotojos, tiek įstaigos vadovė. Vieni darbuotojai tvirtino, kad „Pavaduotojoms ugdymui trūksta kompetencijos“, „Pavaduotojos sunkiai formuluoja mintis“, kiti rašė, jog būtinus atsakymus gauna būtent iš pavaduotojos arba, kad direktorė „visas veiklas paveda pavaduotojoms arba darbo grupėms.“

Iš viso pasiūlymų pateikta 14, tačiau kai kurie jų konkretizuoti ir skirti būtent direktorei Ritai Trimonienei.

„Patikslinu, kad vertinau tik mokyklos vadovą ( direkt. R. Trimonienę), nes jo asmeninės savybės (savanaudiškumas, gobšumas, melas, veidmainiškumas) ir vadybinė kompetencija (negebėjimas planuoti, realiai strateguoti trumpalaikių ir ilgalaikių veiklų, laiku ir objektyviai informuoti, išklausyti ir priimti konstruktyvius sprendimus, atsižvelgiant į mokytojų, bendruomenės nuomonę ir kt.) labiausiai įtakoja mokyklos vadovybės ir darbuotojų santykius. Mūsų vadovui asmeninė nauda yra svarbiau nei mokytojų, mokyklos ar rajono interesai“, - rašoma viename iš pasiūlymų.

Analogiški pastebėjimai apie galimą per didelį asmeninį vadovo interesą pasikartojo dar kelis kartus.

Savivaldą rezultatai neramina 

Švietimo įstaigos steigėja Jonavos rajono savivaldybės administracija patvirtino, kad apklausa J. Miščiukaitės meno mokykloje tikrai buvo vykdyta.

Šiuo atveju apklausa surengta gavus darbuotojų skundų, o jos rezultatai, anot savivaldybės - neramina.

„Ir tai ne pirmoji tokio pobūdžio apklausa mūsų rajono įstaigose, tačiau pirmoji su tokiais neraminančiais rezultatais. Apklausa parodė, kad įstaigos vadovės ir darbuotojų santykiai bei darbinė aplinka čia gali būti labai sudėtinga“, - rašoma savivaldybės atsakyme.

Čia pat pateikiami atsakymai į klausimus, ar įstaigos vadovė R. Trimonienė yra supažindinta su apklausos rezultatais? Ir kokių veiksmų gali imtis ar imsis savivaldybė?

„Įstaigos vadovė buvo supažindinta su apklausos rezultatais ir pateikė savo vertinimą, kuris savivaldybės kol kas neįtikino. Nepanašu, kad dėl išsakytų darbuotojų vertinimų yra išgyvenama.

Dar šią savaitę administracijos atstovai kalbėsis su įstaigos darbuotojų profesinės sąjungos ir mokyklos tarybos nariais, nes likti nuošaly savivaldybė, kaip įstaigos steigėja, negali“, - planus atskleidžia savivaldybė. 

Jonavos rajono savivaldybė viliasi, kad vidiniai nesutarimai, jei tokių esama, bus greitai bei geranoriškai išspręsti ir niekaip nepakenks šios įstaigos reputacijai, nes Jonavos J. Miščiukaitės meno mokykloje dirba labai daug gabių ir profesionalių pedagogų, mokykla yra gausiai lankoma jonaviečių vaikų, kurie pasiekia aukštų rezultatų įvairiuose konkursuose.

Meno mokyklos vadovybė neturi laiko atsakymams

Užklausa raštu dėl vykdytos apklausos pateikta Jonavos Janinos Miščiukaitės meno mokyklos vadovei Ritai Trimonienei. Teirautasi, ar direktorė supažindinta su rezultatais, kaip ji vertina ne itin palankius pasisakymus? Prašyta, kad raštu pakomentuotų teiginius, jog direktorė labiau rūpinasi savo interesais, nei dirba mokyklos labui. Teirautasi, kaip paaiškintų darbuotojų išsakytą teiginį, jog direktorė užsidaro kabinete ir nepriima darbuotojų pasiteiravimui.

Kol kas sulaukti Ritos Trimonienės skambučiai, jog ji neturi laiko paruošti atsakymų, nors visus duomenis, anot R. Trimonienės, ji turi – ir paruoštą bei nusiųstą atsakymą savivaldybei, ir tam tikrus dokumentus, kurie turėtų atskleisti papildomą informaciją, ir kitus įrodymus.  Taip pat sulaukta pretenzija iš vadovės sūnaus Lauryno Trimonio, kuris tvirtino, kad atsakymams pateikti mamai duotas per mažas laiko tarpas ir tam nėra laiko.

Atkreipiame dėmesį, kad pagal LR visuomenės informavimo įstatymą, 6 str., 4 d., „Informacija, kurią rengiant nereikia kaupti papildomų duomenų, viešosios informacijos rengėjams ir (ar) skleidėjams, žurnalistams pateikiama ne vėliau kaip per vieną darbo dieną, o informacija, kurią rengiant reikia kaupti papildomus duomenis, – ne vėliau kaip per savaitę.“

Vienok, Rita Trimonienė žadėjo, jog po savaitgalio, susidėliojusi mintis, atsakymus pateiks. Kai tik jie bus gauti, pasidalinsime ir su skaitytojais.

Už meno įstaigos sienų – nemeniški konfliktai

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 25 May 2022 08:23:21 +0300
<![CDATA[Žmogžudystė Jonavoje: įtariamasis suimtas, o jo 13 metų vyresnė draugė išleista į laisvę]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/zmogzudyste-jonavoje-itariamasis-suimtas-o-jo-13-metu-vyresne-drauge-isleista-i-laisve https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/zmogzudyste-jonavoje-itariamasis-suimtas-o-jo-13-metu-vyresne-drauge-isleista-i-laisve Kaip skelbia portalas lrytas.lt, žmogžudyste įtariamą 46 metų jonavietį Kauno apylinkės teismas antradienį po pietų nusprendė suimti 3 mėnesiams.

Sekmadienį, apie 16 valandą peiliu sužeistas 67 metų pensininkas tą pačią dieną mirė Jonavos ligoninėje(apie šį įvykį jau buvo skelbta ir čia).

Pareigūnai įtarimus pareiškė kartu su auka išgertuvėse dalyvavusiems pažįstamiems – minėtam vyrui ir jo 59 metų sugyventinei. Pastaroji išleista į laisvę, skyrus švelnesnę kardomąją priemonę nei suėmimas. Nusikaltimas buvo įvykdytas įtariamųjų namuose, Kauno gatvės daugiabutyje. Pensininkui buvo smogta peiliu į krūtinės sritį.

Pareigūnų žiniomis, konfliktas tarp neblaivių jonaviečių įsiplieskė dėl menkaverčių priežasčių. Atsitokėjus buvo iškviesta pagalba, tačiau vyriškio išgelbėti nepavyko – jis mirė ligoninės reanimacijoje, praėjus pusantros valandos nuo nusikaltimo. Policijos pareigūnai sulaikė abu įtariamuosius, kuriems nustatytas girtumas: vyrui – 2,25 prom., moteriai – 1,50 prom. alkoholio. Suimtas įtariamasis anksčiau jau buvo teistas, niekur nedirba.

Jis yra ūmaus būdo, greitai įsiplieskiantis, ypač paveiktas alkoholio. Neatmetama, jog kažkuris iš įtariamųjų buvo nusikaltimo kurstytojas. Už žmogžudystę gresia kalėjimas nuo 7 iki 15 metų. Pareigūnai neturi duomenų, jog tarp įtariamųjų ir aukos anksčiau būtų kilę nesutarimų, peraugdavusių į smurtavimą. Daugiau tyrimo detalių paaiškės po papildomų įtariamųjų apklausų, liudininkų parodymų, ekspertizių ir kitų tyrimo veiksmų.

Teksto autorius Vygantas Trainys

Žmogžudystė Jonavoje: įtariamasis suimtas, o jo 13 metų vyresnė draugė išleista į laisvę

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 09 Jun 2022 09:59:38 +0300
<![CDATA[Achemiečiai šnabždasi apie nelaimingus nutikimus bendrovėje, tačiau ši neskuba komentuoti situacijos]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/achemieciai-snabzdasi-apie-nelaimingus-nutikimus-bendroveje-taciau-si-pateikti-turimos-informacijos-neskuba https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/achemieciai-snabzdasi-apie-nelaimingus-nutikimus-bendroveje-taciau-si-pateikti-turimos-informacijos-neskuba Per pastaruosius keletą metų viešojoje erdvėje pasirodė ne viena žinia apie AB ,,Achema" priklausančioje teritorijoje fiksuotus įvykius, kuriuose nukentėjo darbuotojai (keli pavyzdžiai pateikiami  čia ir čia ). Ilgą laiką džiaugtasi, kad naujų nelaimių bendrovėje - išvengta, visgi, prieš keletą savaičių achemiečius pasiekė žinia apie tai, jog situacija galėjo ir pasikeisti.

,,Kolegos šnabždasi, kad ,,Achemoje" įvyko ne viena nelaimė, kai nukentėjo žmonės. Ar jūs ką nors apie tai žinote? Ar čia tik kalbos? O gal nutylimos didelės nelaimės?", - klausė AB ,,Achema" darbuotoju prisistatęs asmuo (vardas ir pavardė redakcijai žinomi, tačiau skaitytojo prašymu neskelbiami). Klausimų apie tai pateikė dar du žmonės.

Dėl to iš karto  kreiptasi į AB ,,Achema" atstovę spaudai Jolitą Macelytę. Balandžio 27-ąją jai buvo išsiųsti keli klausimai: ar tiesa, kad neseniai nukentėjo ne vienas įmonės darbuotojas? Kokiu būdu jie nukentėjo ? Kokiuose cechuose? Ar jie patyrė sunkius sužalojimus? Kas vykdo tyrimus:  pati bendrovė ar VDI (Valstybinė darbo inspekcija)?

Kadangi nuo užklausos išsiuntimo praėjo daugiau nei dvi savaitės, o per tą laiką iš bendrovės buvo gauta ir jos pačios pranešimų kitomis temomis, portalas jonavoszinios.lt kreipėsi į Valstybinę darbo inspekciją.

Inspekcijos pasiteirauta, ar ši turi kokių duomenų apie aptartus įvykius? 

,,VDI žiniomis AB „Achemoje“ 2021 m. nustatyti 3 lengvi NA atsitikimai, o 2022 m. 2 lengvi NA. Šiuos įvykius tiria pati įmonė" - pateiktas toks atsakymas.

Sunku daryti išvadą, kad VDI minimi vykiai yra būtent tie, dėl kurių teiraujasi achemiečiai.

Nepaisant to, portalą jonavoszinios.lt šaltiniai paliudijo, kad bendrovėje buvo sudarytos ir komisijos, skirtos nelaimingiems atsitikimams ištirti bei numatyti korekcines priemones. 

Primename, kad VDI tyrimus dėl nelaimingų atsitikimų vykdo tik tada, kai sužalojimai yra rimti. 

Achemiečiai šnabždasi apie nelaimingus nutikimus bendrovėje, tačiau ši neskuba komentuoti situacijos

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 17 May 2022 14:14:44 +0300
<![CDATA[Sąmyšis A. Kulviečio gatvėje: vos per 10 minučių - 7 pažeidėjai]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/samysis-a-kulviecio-gatveje-vos-per-10-minuciu-7-pazeidejai https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/samysis-a-kulviecio-gatveje-vos-per-10-minuciu-7-pazeidejai Vakar, birželio 9-ąją, jau rašėme, kad Jonavos A. Kulviečio gatvėje automobilių eismas bus organizuojamas viena kryptimi. Grąžinti vienpusį eismą šioje gatvėje nusprendė savivaldybės Saugaus eismo komisija (SEK), atsižvelgusi į A. Kulviečio gatvės gyventojų apklausos rezultatus.

Dauguma savo nuomonę pareiškusių vietos gyventojų – 120 – pageidavo, kad jų gatvėje būtų grąžintas vienpusis automobilių eismas. 54 gyventojai pasisakė už tai, kad būtų paliktas eismas dviem kryptimis – taip buvo laikinai nustatyta P. Vaičiūno ir Žemaitės gatvių sankryžos rekonstrukcijos metu.

Ženklai, bylojantys apie vienpusį eismą – jau savo vietose, tačiau A. Kulviečio gatvėje tvyro šioks toks sąmyšis: jonaviečiai pastebi, kad dalis vairuotojų toliau važiuoja kaip dvipusiu keliu, kas sąlygoja ir pavojų automobiliams susidurti kaktomuša. 

Reaguojant į A. Kulviečio gatvės gyventojų pastabas, portalas jonavoszinios.lt šįryt stebėjo eismą minėtoje gatvėje. Suskaičiuota, kad per 10 minučių 7 vairuotojai važiavo prieš eismą, lyg jis vis dar būtų dvipusis.

Ar vairuotojai nemato ženklų ir važiuoja iš įpročio, ar nenori matyti - klausimas atviras, tačiau toks elgesys gali užtraukti piniginę baudą nuo 60 iki 90 eurų.

Vairuotojų prašoma atidumo! Situaciją stebės ir Jonavos rajono savivaldybės viešosios tvarkos skyrius. 

Sąmyšis A. Kulviečio gatvėje: vos per 10 minučių - 7 pažeidėjai

]]>
jonavoszinios.lt Fri, 10 Jun 2022 08:39:04 +0300
<![CDATA[Chemikų gatvėje - vagystė: padaryta daugiau nei 1500 eurų žala]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/chemiku-gatveje-vagyste-padaryta-daugiau-nei-1500-euru-zala https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/chemiku-gatveje-vagyste-padaryta-daugiau-nei-1500-euru-zala Kaip praneša Kauno apskr. VPK komunikacijos poskyris, birželio 12-ąją gautas pranešimas apie Jonavoje, Chemikų gatvėje, įvykdytą vagystę.

Pirminiais duomenimis, iš buto pavogtas kompiuteris „Macbook“, ausinės „Airpods“ ir kiti daiktai.

Padaryta turtinė žala siekia apie 1550 eurų.

Chemikų gatvėje - vagystė: padaryta daugiau nei 1500 eurų žala

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 13 Jun 2022 10:22:24 +0300
<![CDATA[Jonavos pareigūnai moters namuose rado daugiau nei tūkstantį pakelių cigarečių]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavos-pareigunai-moters-namuose-rado-daugiau-nei-tukstanti-pakeliu-cigareciu https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavos-pareigunai-moters-namuose-rado-daugiau-nei-tukstanti-pakeliu-cigareciu Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Kauno apskr. VPK) Jonavos rajono policijos komisariato pareigūnai gegužės 13 dieną Jonavos r., Žeimių miestelyje, pas vietos gyventoją rado ir paėmė 1292 pakelius cigarečių, kurių prekinis žymėjimas neatitiko LR teisės aktų reikalavimų. Rastų cigarečių vertė – kiek daugiau nei 4700 eurų.

Pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 209 str. 7 d. už akcizais apmokestinamų prekių įsigijimą (išskyrus energinius produktus ir elektros energiją), laikymą, gabenimą, naudojimą ar realizavimą pažeidžiant nustatytą tvarką, prekybą akcizais apmokestinamomis prekėmis be banderolių ar kitų specialių ženklų arba su seno pavyzdžio banderolėmis, kai neteisėtai įsigytų, laikomų, gabenamų, naudotų ar realizuotų prekių vertė viršija penkiasdešimt, bet neviršija vieno šimto penkiasdešimt bazinių bausmių ir nuobaudų dydžių, viršija dešimt, bet neviršija penkiasdešimt bazinių bausmių ir nuobaudų dydžių, numatyta bauda nuo 5200 iki 6000 eurų. Šiuo metu sprendžiamas klausimas dėl Žeimių miestelio gyventojos patraukimo administracinėn ar baudžiamojon atsakomybėn.
Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai, siekdami užkirsti kelią akcizais apmokestinamų prekių laikymui, gabenimui, naudojimui ar realizavimui, pažeidžiant nustatytą tvarką, prižiūrimoje teritorijoje ir toliau vykdys policines bei prevencines priemones, siekiant stiprinti akcizais apmokestinamų prekių nelegalios apyvartos užkardymą bei tikrins visą gaunamą gyventojų informaciją.

Jonavos pareigūnai moters namuose rado daugiau nei tūkstantį pakelių cigarečių

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 16 May 2022 18:20:05 +0300
<![CDATA[Liepos mėnesį nebus tiekiamas karštas vanduo]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/liepos-menesi-nebus-tiekiamas-karstas-vanduo https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/liepos-menesi-nebus-tiekiamas-karstas-vanduo Dalyje miesto daugiabučių namų bei Kuigaliuose ir Rukloje laikinai nebus karšto vandens.  

UAB „Jonavos šilumos tinklai“ praneša, kad dėl planinių darbų šilumos tinkluose liepos mėnesį nebus tiekiamas karštas vanduo vartotojams: 

2022-07-04 ÷ 2022-07-05 Chemikų g. 70, 72, 74, 76, 78, 80, 82, 84, 86, 88, 90, 92, 92a, 92b, 92c. 

2022-07-11 ÷ 2022-07-12 Chemikų g. 98, 100, 102, 104, 106, 108, 110, 112, 114, 116, 118, 120,  122, 124, 126, 128, 130, 132, 134, 136, 138. 

2022-07-13 ÷ 2022-07-15 Chemikų g.14, 58, 60, 62, 64, 66, 68, p-vė Norfa (Chemikų g.). 

2022-07-18 ÷ 2022-07-19 Chemikų g. 4, 4a, 4b, 6, 8, 24, 26, 28, 30, 32, 36. 

2022-07-20 ÷ 2022-07-22 A. Kulviečio g., Žemaitės 5, 7, 9, 11. 

2022-07-25 ÷ 2022-07-26 Kuigalių k., Jonavos raj. 

2022-07-27 ÷ 2022-07-29 Ruklos mstl. Jonavos raj. 

Atsiprašoma už nepatogumus. 

 

 

UAB „Jonavos šilumos tinklai“ inf.

 

Liepos mėnesį nebus tiekiamas karštas vanduo

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 21 Jun 2022 15:38:10 +0300
<![CDATA[Susidūrus dviems automobiliams, į gydymo įstaigą pristatyti 4 žmonės]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/susidurus-dviems-automobiliams-i-gydymo-istaiga-pristatyti-4-zmones https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/susidurus-dviems-automobiliams-i-gydymo-istaiga-pristatyti-4-zmones Kaip praneša Kauno apskr. VPK, vakar, gegužės 28 d., apie 18.40 val. Jonavos r., kelyje Jonava-Kėdainiai-Šeduva įvyko eismo įvykis.

Pirminiais duomenimis, automobilis „VW Sharan“, vairuojamas vyro (g. 1968 m.), susidūrė su automobiliu „VW Caddy“, vairuojamu vyro (g. 1979 m.).

Dėl sužalojimų į gydymo įstaigą pristatytas „VW Sharan“ vairuotojas, „VW Caddy“ vairuotojas ir keleiviai vyras (g. 1954 m.) bei moteris (g. 1971 m.).

Nuotraukoje - video stop kadras iš vaizdo įrašo, patalpinto grupėje ,,Kur mentai stovi?".

Susidūrus dviems automobiliams, į gydymo įstaigą pristatyti 4 žmonės

]]>
jonavoszinios.lt Sun, 29 May 2022 10:53:48 +0300
<![CDATA[Kas tuoksis Jonavoje artimiausiu metu?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/kas-t-uoksis-jon-avoje-a---rtimiausiu-metu https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/kas-t-uoksis-jon-avoje-a---rtimiausiu-metu Tradiciškai Jonavos rajono savivaldybės Civilinės metrikacijos skyrius skelbia asmenis, artimiausiu metu žadančius sudaryti santuoką. Kas tie laimingieji, kurie nusprendė sumainyti aukso žiedus? Sąrašu dalijamės ir mes.

 Jie tuoksis 2022-06-04 dieną    

14:30    V. VILČINSKAS (1992) ir V. KAIRYTĖ (1993)

15:30    E. KAZLAUSKAS (1993)  ir  A. KROTKICH (1999)

Sveikinime!

Asociatyvi pixabay.com nuotr.


    

Kas tuoksis Jonavoje artimiausiu metu?

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 19 May 2022 08:15:08 +0300
<![CDATA[Ministerijos tarnyba jau nori stabdyti paslaugas Jonavos ligoninėje]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/ministerijos-tarnyba-jau-nori-stabdyti-paslaugas-jonavos-ligonineje https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/ministerijos-tarnyba-jau-nori-stabdyti-paslaugas-jonavos-ligonineje Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) planuojama sveikatos įstaigų reforma dar nepatvirtinta, tačiau paslaugų naikinimo vajus jau pasiekė Jonavos ligoninę. Valstybinė akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnyba prie SAM įspėjo įstaigą, kad netrukus atims teisę teikti kai kurias paslaugas.

Priežiūros tarnyba informavo Jonavos ligoninę ir jos steigėją savivaldybę, kad po Joninių stabdys įstaigai išduotos licencijos dalies galiojimą teikti antrinės stacionarinės asmens sveikatos priežiūros paslaugas: reanimacijos ir intensyvios terapijos, suaugusiųjų chirurgijos ir vaikų ligų gydymo.

Įstaigų vertinimo specialistai tvirtina Jonavos ligoninėje nustatę trūkumų gydytojų darbo grafikuose ir pasigedę spaudų numerių.

Jonavos rajono savivaldybėje apsilankęs ligoninės direktorius Gediminas Ramanauskas patikino, kad visi priežiūros tarnybos nurodyti trūkumai jau ištaisyti.

„Visi nurodyti pažeidimai yra susiję su specialistų trūkumu ir paslaugų užtikrinimu visą parą. Galiu patikinti, kad balandžio mėnesio neatitikimai darbo grafikuose jau ištaisyti, įstaigoje dirba naujas gydytojas endoskopuotojas, dar vieno specialisto aktyviai ieškome, bet visos paslaugos teikiamos taip, kaip numato reikalavimai“, - užtikrino G. Ramanauskas.

Ligoninės vadovas ir savivaldybės atstovai sutarė, kad būtina dar kartą kreiptis į priežiūros tarnybą ir prašyti nestabdyti licencijos galiojimo, nes planuojamų naikinti paslaugų netekimas praktiškai paralyžiuotų visos įstaigos veiklą.

Jonavos ligoninė jau išsiuntė Valstybinei akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybai prie SAM papildomus paaiškinimus ir pažeidimų, dėl kurių planuojama stabdyti dalies licencijos galiojimą, pašalinimą įrodančius dokumentus

„Jonavos rajono savivaldybė siekia išsaugoti visas dabar teikiamas stacionarias paslaugas Jonavos ligoninėje. Dar daugiau, mes matome galimybių plėsti teikiamas paslaugas, jau dabar kviečiame kaimyninių rajonų moteris gimdyti mūsų įstaigoje ir apie tai kalbamės su reformos sumanytojais, ieškome kompromisų.

Todėl labai stebina tokie neva planiniai patikrinimai, kurių metu randama smulkių neatitikimų dokumentuose ir jų pagrindu mes jau, žiūrėk, tuoj nebeteksime ligoninės dar net neprasidėjus reformai. Tokie fokusai, be abejo, apsunkina dialogą su ministerija, tačiau nepasiduosime, nes jaučiame didelį Jonavos gyventojų palaikymą“, - sako Jonavos rajono meras Mindaugas Sinkevičius.

Ministerijos tarnyba jau nori stabdyti paslaugas Jonavos ligoninėje

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 31 May 2022 17:04:36 +0300
<![CDATA[Kas tuoksis Jonavoje artimiausiu metu?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/kas-tu-o-k-sis-jon-a-voj-e-artim-i-au-siu-me-tu- https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/kas-tu-o-k-sis-jon-a-voj-e-artim-i-au-siu-me-tu- Tradiciškai Jonavos rajono savivaldybės Civilinės metrikacijos skyrius skelbia asmenis, artimiausiu metu žadančius sudaryti santuoką. Kas tie laimingieji, kurie nusprendė sumainyti aukso žiedus? Sąrašu dalijamės ir mes.

Jie tuoksis 2022-06-28 dieną

16:00 R.  KASPERIŪNAS (1975) ir V. SEDELSKIENĖ (1972)

Jie tuoksis 2022-06-30 dieną

11:00 V. DRABUDKO (1995)  ir  E.  ANDRIŪNAITĖ (1993)

Jie tuoksis 2022-07-02 dieną

13:30 R. GRAUŽINIS (1978)  ir V. ŽEMELYTĖ (1976)

13:40 E. MARČINSKAS (1993)  ir J. ROKAITĖ (1997)

14:00 I. SNEGECKAS (1996)  ir I. SELIUGINA (1997)

Sveikinime!

Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Kas tuoksis Jonavoje artimiausiu metu?

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 15 Jun 2022 08:29:02 +0300
<![CDATA[Nesuvaldyta sunkiasvorė nuvažiavo nuo kelio]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/nesuvaldyta-sunkiasvore-nuvaziavo-nuo-kelio https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/nesuvaldyta-sunkiasvore-nuvaziavo-nuo-kelio Vakar, gegužės 15-ąją, apie 16.50 val. Jonavos r., A6 kelyje, buvo galima pastebėti nuo kelio nuvažiavusį vilkiką. Toks reginys patraukė vairuotojų dėmesį, mat kitos transporto priemonės šalia nebuvo, kas būtų leidę nuspėti, jog įvyko avarija.

Kaip paaiškėjo susiekus su policijos pareigūnais, pirminiais duomenimis, vairuotojas (g. 1977 m.) automobilio nesuvaldė, kai atsikabino automobilio priekaba.

Vairuotojas blaivus, jis nenukentėjo.

Grupės ,,Kur mentai stovi?" nuotr.

Nesuvaldyta sunkiasvorė nuvažiavo nuo kelio

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 16 May 2022 10:35:05 +0300
<![CDATA[Artimieji prašo pagalbos: nepavyskta susisiekti su mergina]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/artimieji-praso-pagalbos-nepavyskta-susisiekti-su-mergina https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/artimieji-praso-pagalbos-nepavyskta-susisiekti-su-mergina Šiandien, birželio 15-ąją, skirtingose Jonavos miesto ,,Facebook" grupėse pasirodė pagalbos šauksmas ieškant merginos.  Portalas jonavoszinios.lt sulaukė jos artimųjų prašymo pasidalinti informacija.

Anot jų, apie E. Bespalovaitės dingimą pranešta ir policijos pareigūnams. Dėl to turintys naudingos informacijos gali skambinti bendruoju pagalbos tarnybų numeriu 112.

Baiminamasi, kad mergina galėjo tapti prekybos žmonėmis auka. Artimųjų žiniomis, ji birželio 14 d. 10.05 val. prie Jonavos politechnikos mokyklos įsėdo į ,,AUDI A 6" automobilį.

,,Buvo pervesti arba atiduoti į rankas pinigai nuo jonaviečio vyro, kuris yra  romų tautybės. Planuota pakeliui į Olandiją persėsti į mini autobusą", - turima informacija pasidalijo jie,.

Artimieji prašo pagalbos: nepavyskta susisiekti su mergina

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 15 Jun 2022 11:38:51 +0300
<![CDATA[Visiškai girto vairuotojo kelionė baigės Lietavos gatvėje]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/visiskai-girto-vairuotojo-kelione-baiges-lietavos-gatveje https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/visiskai-girto-vairuotojo-kelione-baiges-lietavos-gatveje
Kaip praneša Kauno apskr. VPK komunikacijos poskyris, vakar, gegužės 7 d., apie 21.25 val. Jonavoje, Lietavos g., automobilį „VW Passat“ vairavo neblaivus vyras (gim. 1991 m.).
Jam nustatytas sunkus girtumo laipsnis – 3,59 prom.

Primename, kad transporto priemonių vairavimas, kai tai daro neblaivūs (daugiau negu 0,4 promilės, bet ne daugiau negu 1,5 promilės) ar apsvaigę nuo narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų vairuotojai, taip pat apsvaigimo patikrinimo vengimas arba alkoholio (nustatytas daugiau negu 0,4 promilės neblaivumas), narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų vartojimas iki patikrinimo užtraukia baudą vairuotojams nuo aštuonių šimtų iki vieno tūkstančio vieno šimto eurų.

Vairuotojas, kuriam nustatytas 1,51 ir daugiau promilės neblaivumas, taip pat tas, kas mokė praktinio vairavimo, būdamas neblaivus ir kuriam nustatytas 1,51 ir daugiau promilės neblaivumas, taip pat tas, kuris vengė neblaivumo patikrinimo, kai jam buvo nustatyta neblaivumo požymių arba vartojo alkoholio po eismo įvykio, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki 1 metų, taip pat gali būti konfiskuotas automobilis ir atimama teisė vairuoti iki 5 metų.

Visiškai girto vairuotojo kelionė baigės Lietavos gatvėje

]]>
jonavoszinios.lt Sun, 08 May 2022 17:36:18 +0300
<![CDATA[Taku palei tvenkinį riedantis pareigūnų automobilis sukėlė diskusijas]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/taku-palei-tvenkini-riedantis-pareigunu-automobilis-sukele-diskusijas https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/taku-palei-tvenkini-riedantis-pareigunu-automobilis-sukele-diskusijas Šeštadienį, birželio 6-ąją, vienoje iš ,,Facebook" grupių patalpinta nuotrauka sukėlė diskusiją dėl pareigūnų veiksmų: joje buvo matyti, kad policijos automobilis važiuoja ne keliu, o šalia jo esančiu taku, kuriuo naudojasi dviratininkai bei pėstieji. Įrašas su minėtu kadru atsiųstas ir portalo jonavoszinios.lt redakcijai. Šalia to, iškeltas klausimas, ar pareigūnai ieškojo nusikaltėlių?

Susisiekus su Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato komunikacijos poskyriu ir paprašius paiškinti, dėl kokių priežasčių važiuota ne automobiliams skirtu taku, nurodyta, kad Jonavoje, Tvenkinio g., policijos pareigūnai su įjungtu avariniu signalu riedėjo patruliuodami ir prižiūrėdami viešąją tvarką.

,,Atsiprašome, jei kitiems eismo dalyviams sukėlėme nepatogumų", - teigė komunikacijos poskyris. 

Grupės ,,Kur mentai stovi?" nuotr.

 

Taku palei tvenkinį riedantis pareigūnų automobilis sukėlė diskusijas

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 07 Jun 2022 14:02:13 +0300
<![CDATA[Kilus konfliktui Kauno g. nužudytas sugėrovas]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/kilus-konfliktui-kauno-g-nuzudytas-sugerovas https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/kilus-konfliktui-kauno-g-nuzudytas-sugerovas Kaip praneša šalies policijos departamentas, Jonavoje pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal baudžiamąjį kodeksą (BK) dėl nužudymo.

Birželio 5 d. apie 16 val. 6 min. Jonavoje, Kauno g., bute, išgertuvių metu kilus konfliktui, vyras peiliu sužalojo vyrą (g. 1955 m.), kuris paguldytas į ligoninę.

Deja, bet tą pačią dieną apie 17 val. 22 min. nukentėjusysis ligoninėje mirė.

Neblaivūs įtariamieji: vyras (g. 1975 m.) (2,25 prom.) ir moteris (g. 1962 m.) (1,50 prom.) uždaryti į areštinę.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 129 str. 1 d. (Nužudymas - tas, kas nužudė kitą žmogų, baudžiamas laisvės atėmimu nuo septynerių iki penkiolikos metų.).

Paruošta pagal Policijos departamento suvestinę parengtą pagal gautą pirminę informaciją apie įvykius.

Kilus konfliktui Kauno g. nužudytas sugėrovas

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 06 Jun 2022 07:20:54 +0300
<![CDATA[Rizika paploninti piniginę - nė motais: palikti atliekas šalia konteinerio nepabijojo net vidury dienos]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/gresiancios-baudos-ne-motais-palikti-atliekas-salia-konteinerio-nepabijojo-net-vidury-dienos https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/gresiancios-baudos-ne-motais-palikti-atliekas-salia-konteinerio-nepabijojo-net-vidury-dienos Kone dešimtmetį galiojęs leidimas, kuomet gyventojai galėjo stambias atliekas – baldus, kilimus, kitus stambius buities ir namų apyvokos daiktus  – palikti šalia komunalinių atliekų konteinerių, panaikintas dar praėjusiais metais. Apie tai, kaip tinkamai tvarkyti savo atliekas, jonaviečius perspėja ir šalia konteinerių pastatytos informacinės lentelės, tačiau tai daliai gyventojų, panašu, nerūpi.

Portalo jonavoszinios.lt redakciją pasiekė praėjusią savaitę, birželio 11-ąją, darytas vaizdo įrašas, kuriame - vidury dienos, apie 13:30 val., ramiai sau link Lietavos gatvėje esančių konteinerių žygiuojantys vyrukai, nusprendę statybines atliekas palikti čia pat. 

,,Nemanau, kad tai leidžiama!", - komentavo vaizdo įrašo autorius. 

Vaizdiniai įrodymai  perduoti ir aplinkosaugininkams, ir UAB ,,Jonavos paslaugoms", ir Jonavos rajono savivaldybės viešosios tvarkos skyriui. 

Pastarasis primena, kad Savivaldybių tarybų patvirtintų atliekų tvarkymo taisyklių pažeidimus numatyta bauda nuo trisdešimt iki vieno šimto keturiasdešimt eurų. 

Šalia to, baudą gali skirti ir aplinkosaugininkai.

Nuotraukų galerijoje - minėto vaizdo įrašo akimirkos. 

Su Jonavos rajono savivaldybės komunalinių atliekų tvarkymo taisyklėmis galite susipažinti ČIA

 

Rizika paploninti piniginę - nė motais: palikti atliekas šalia konteinerio nepabijojo net vidury dienos

Rizika paploninti piniginę - nė motais: palikti atliekas šalia konteinerio nepabijojo net vidury dienos Rizika paploninti piniginę - nė motais: palikti atliekas šalia konteinerio nepabijojo net vidury dienos Rizika paploninti piniginę - nė motais: palikti atliekas šalia konteinerio nepabijojo net vidury dienos ]]>
jonavoszinios.lt Tue, 14 Jun 2022 10:06:33 +0300
<![CDATA[A. Kulviečio gatvėje degė automobilis]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/a-kulviecio-gatveje-dege-automobilis https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/a-kulviecio-gatveje-dege-automobilis Kaip praneša Kauno priešgaisrinė gelbėjimo valdyba, šįryt, apie 03:31 val. gautas pranešimas, kad Jonavoje, A. Kulviečio gatvėje, dega automobilis.

Į įvykio vietą išsiųstos Jonavos PGT priešgaisrinės gelbėjimo pajėgos (informacija apie įvykį perduota Kauno greitosios medicinos pagalbos stočiai, Kauno AVPK policijos komisariatui).

Atvykus ugniagesiams gelbėtojams, „Toyota Rav4“ degė atvira liepsna.

Kaip portalui jonavoszinios.lt pasakojo šalia stovinčio daugiabučio gyventojai, ugniagesiams gelbėtojams nebuvo paprasta privažiuoti prie transporto priemonės dėl sausakimšai užstatytų kiemų.

Išdegė variklio skyrius, apdegė salonas ir kairysis automobilio šonas.

Įvykis tiriamas. 

A. Reipos ir jonavoszinios.lt nuotr.

A. Kulviečio gatvėje degė automobilis

A. Kulviečio gatvėje degė automobilis A. Kulviečio gatvėje degė automobilis A. Kulviečio gatvėje degė automobilis ]]>
jonavoszinios.lt Wed, 25 May 2022 08:32:14 +0300
<![CDATA[Sukčiavimai skelbiu.lt bei Facebook ir vėl atvedė į teisiamųjų suolą]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/sukciavimai-skelbiu-lt-ir-facebook-ir-vel-atvede-i-teisiamuju-suola https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/sukciavimai-skelbiu-lt-ir-facebook-ir-vel-atvede-i-teisiamuju-suola Šiaulių apylinkės prokuratūros prokuroras Marius Fokas baigė didelės apimties ikiteisminį tyrimą ir teismui nagrinėti perdavė baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimai dėl svetimo turto įgijimo apgaule ir dėl nepilnamečio asmens įtraukimo į nusikalstamą veiką pareikšti 13 kartų teistam šiauliečiui J. Z. Kaltinimai dėl sukčiavimų taip pat pareikšti ir anksčiau teistam šiauliečiui K. D. bei nė karto neteistai Šiaulių rajono gyventojai A. A.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato tyrėjai. Tyrimo metu surinkta duomenų, kad J. Z. sukčiavo atlikdamas laisvės atėmimo bausmę Pravieniškių pataisos namuose-atvirojoje kolonijoje. Manoma, kad įkalintas vyras, duodamas nurodymus, į nusikalstamą veiką įtraukė ne tik K. D., tačiau ir tuo metu buvusią nepilnametę A. A.

Tyrimo duomenimis, J. Z. interneto svetainėje www.skelbiu.lt ir socialiniame tinkle „Facebook“ ieškodavo skelbimų apie parduodamus mobiliojo ryšio telefonus ar kompiuterius. Vyras susisiekdavo su pardavėjais, susitardavo dėl daiktų kainos, o vėliau jiems nusiųsdavo galimai fiktyvias bankinių pavedimų kopijas, patvirtinančias apmokėjimą. Savo parduodamus daiktus pardavėjai atnešdavo arba išsiųsdavo į J. Z. nurodytą vietą.

Manoma, kad nelaisvėje sėdintis sukčius paimti daiktų nusiųsdavo apie nusikalstamą veiką nežinančius taksi automobilių vairuotojus ar pavežėjus bei kaltinamąjį K. D. Dalį paimtų daiktų K. D., įtariama, parduodavo kitiems asmenims mažesnėmis kainomis. Dalis pinigų pagal J. Z. nurodymą galimai būdavo pasiliekama sau, kiti – atitekdavo J. Z. arba būdavo perduodami kitiems asmenims. Manoma, kad dalis nukentėjusiųjų pinigus pervesdavo ir į A. A. sąskaitą. Pirkėjų pervestus pinigus gavusi kaltinamoji A. A., įtariama, juos išgrynindavo, o vėliau perduodavo kitiems asmenims.

Bylos duomenimis, 2020 metais nuo minėtų kaltinamųjų nukentėjo 9 asmenys, iš kurių apgaule buvo bendrai užvaldytas daugiau nei 3,6 tūkst. eurų vertės svetimas turtas. Surinkti tyrimo duomenys taip pat rodo, kad J. Z. vienu atveju pasikėsino sukčiauti, tačiau savo nusikalstamos veikos nebaigė. Savininkas pastebėjo, kad gautame neegzistuojančios banko sąskaitos išraše yra nurodytas neteisingas mokėtojo asmens kodas, o pinigai į jo sąskaitą už parduodamą daiktą nėra pervesti, todėl parduodamo daikto niekam neperdavė.

Baudžiamasis kodeksas už sukčiavimą ir nepilnamečio asmens įtraukimą į nusikalstamą veiką numato įvairias bausmes, tarp kurių – ir laisvės atėmimas iki 3 metų.

Byla perduota Šiaulių apylinkės teismui.

LR prokuratūros inf. 

Sukčiavimai skelbiu.lt bei Facebook ir vėl atvedė į teisiamųjų suolą

]]>
jonavoszinios.lt Fri, 29 Oct 2021 12:17:24 +0300
<![CDATA[Primenama, kur nebus tiekiamas karštas vanduo birželio mėnesį]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/primenama-kur-nebus-tiekiamas-karstas-vanduo-birzelio-menesi https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/primenama-kur-nebus-tiekiamas-karstas-vanduo-birzelio-menesi Uždaroji akcinė bendrovė „Jonavos šilumos tinklai“ primena, kad dėl šiluminių tinklų remonto ir hidraulinių bandymų nebus tiekiamas karštas vanduo birželio mėn.:

2022-06-06 ÷ 2022-06-07 Kosmonautų g. 3,3A, 4, 5, 6, 7, 8, 9,10,11,12,13,14,18,20

2022-06-08 ÷ 2022-06-10 Kosmonautų g. 15,16,17, 22, 24, 26, 28, 30, 32, 34, 42, 44, 46, 48, 50 Lietavos g.1, 3, 5

2022-06-13 ÷ 2022-06-14 Lietavos g. 7, 9, 11, 13, 15,17,19, 21, 23, 25, 27, 29, 31

2022-06-15 ÷ 2022-06-17 Žeimių takas 1, 3, 4, 4A, 5 ,6, 7, 9; Žeimių g. 26; Lietavos g. 10 (Bikuva), Lietavos 33, 35, 37, 39, 41, 43, 45, 47, 49, 51 ir privatūs namai, p-vė Norfa (Žeimių g.)

2022-06-20 ÷ 2022-06-23 Chemikų g. 1,13,15,17,19,21,23,25,27,29,31,33,35

2022-06-27 ÷ 2022-06-28 Varnutės g. 3, 5, 9, 11,13; Žemaitės g. 6, 8,12,14,16,18,20; Vilties g. 26,28,31,31A; Smėlio g.11 ir privatūs namai.

2022-06-29 ÷ 2022-07-01 P. Vaičiūno g. 2A, 2B, 4, 6, 8, 10, 12, 14, 16,18, 20, 22, 24; Chemikų g.39, 41, 43, 45, 47, 49, 51, 53, 55, 57.

UAB "Jonavos šilumos tinklai" inf. 

Primenama, kur nebus tiekiamas karštas vanduo birželio mėnesį

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 06 Jun 2022 10:08:11 +0300
<![CDATA[Norvegiją sukrėtė skandalas Rukloje: seržantas slapta filmavo karę duše]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/norvegija-sukrete-skandalas-rukloje-serzantas-slapta-filmavo-kare-duse https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/norvegija-sukrete-skandalas-rukloje-serzantas-slapta-filmavo-kare-duse Kaip skelbia portalas 15min.lt,NATO batalione Rukloje tarnaujantis norvegų seržantas buvo pričiuptas darantis šlykštų nusikaltimą – jis kelis mėnesius slapta filmavo savo 25 metų pavaldinę duše. Karo policija rado net 38 vaizdo įrašus. Puskarininkiui buvo paskirta bausmė, pranešė Norvegijos žiniasklaida.

Seržantas buvo nuteistas 90 dienų laisvės atėmimo, bausmės vykdymą atidedant dvejiems metams, pranešė portalas VG. Tai reiškia, kad belangės puskarininkis turėtų išvengti – jis turės sumokėti 25 tūkst. Norvegijos kronų (apie 2,4 tūkst. eurų).

Vyras liko ginkluotosiose pajėgose, tik buvo perkeltas į kitas pareigas, ir tai sulaukė didelės kritikos bangos. Norvegų karių moterų tinklas trečiadienį paskelbė pareiškimą, kuriuo pareikalavo, kad kariuomenė ir gynybos ministerija imtųsi priemonių „užtikrinti, kad kariuomenė laikytųsi nulinės tolerancijos seksualiniam priekabiavimui ir žodžius paverstų veiksmais“.

Opozicijos politikai taip pat pareikalavo gynybos ministro Bjorno Arildo Gramo pasiaiškinimų. Advokatė Tonje Liavaag Dalan portalui forsvaretsforum.no teigė, kad „seksualinis priekabiavimas prieš jauną, pavaldžią moterį“ yra aiškus atleidimo iš darbo atvejis. Norvegų kariai tarnauja Vokietijos vadovaujamame NATO batalione, kuris dislokuotas Rukloje. Batalionai Baltijos šalyse ir Lenkijoje dislokuoti Rusijai atgrasyti. NATO kitą mėnesį svarstys siūlymą, kad batalionus pakeistų karių brigados.

portalo 15min.lt inf.

Norvegiją sukrėtė skandalas Rukloje: seržantas slapta filmavo karę duše

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 12 May 2022 20:07:32 +0300
<![CDATA[Jonavos karių kapinės – policijos akiratyje]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavos-kariu-kapines-policijos-akiratyje https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavos-kariu-kapines-policijos-akiratyje Eilę metų Jonavoje gegužės 9-ąją būdavo rengiama atminimo - pagerbimo ceremonija Jonavos karių kapinėse, J.Basanavičiaus g., kur palaidoti II Pasauliniame kare žuvę kariai – 1584 žmonės.

Oficialiai Lietuvoje II Pasaulinio karo pabaiga minima gegužės 8, o ne 9 dieną, kaip būdavo sovietmečiu, nes 1945 metų gegužės 8 dieną Vokietija pasirašė besąlyginį kapituliacijos aktą. Tačiau dar ir šiandien, gegužės 9-ąją, Jonavos karių kapinėse pastebėti keli besibūriuojantys asmenys.

Kaip anksčiau yra skelbęs šalies policijos departamentas, policija stiprino savo pajėgas, stebi elektroninę erdvę, ruošia taktinius planus ir rengiasi užtikrinti viešąją tvarką įvairiuose šalies miestuose vyksiančių renginių ar sambūrių metu.

Kauno AVPK Jonavos r. policijos komisariatas šiandien pranešė, kad sustiprintas patruliavimas vykdomas nuo praeitos savaitės – Jonavos karių kapines stebi policijos ekipažai, miesto stebėjimo kameros nukreiptos į galimo susibūrimo vietą. Gėlės ir žvakės karių atminimui buvo nešamos ir gegužės 8-ąją, ir šiandien, gegužės 9-ąją. Anot pareigūnų, pažeidimų ar galimų nesusipratimų kol kas nėra fiksuota, draudžiama simbolika nenaudojama, tačiau padidintas Jonavos karių kapų stebėjimas bus vykdomas visą gegužės 9-ąją dieną.

Primenama, kad 2022 m. balandžio 19 d. Seimui priėmus Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 524 straipsnio pakeitimo įstatymą, papildomai nustatyta administracinė atsakomybė už totalitarinių ar autoritarinių režimų simbolių, kuriuos šie režimai naudojo ar naudoja jų įvykdytai ar vykdomai karinei agresijai, vykdomiems ar įvykdytiems nusikaltimams žmoniškumui ir karo nusikaltimams propaguoti platinimą, naudojimą susirinkimuose, viešose vietose ar kitokį viešą demonstravimą.

Įstatymų leidėjas numatė aplinkybes, kurioms esant, administracinė atsakomybė nekyla. Išimtys numatytos antrojo pasaulinio karo dalyviams, taip pat tokia veika nedraudžiama muziejų veikloje, visuomenės informavimo apie istorinius ir dabarties įvykius, totalitarinius ar autoritarinius režimus, švietimo, mokslo, meno, kolekcionavimo, antikvarinės ar sendaikčių prekybos tikslais.

Policija gerbia žmonių teisę atiduoti pagarbą žuvusiems, tačiau ragina laikyti galiojančių teisės aktų ir nedėvėti draudžiamos simbolikos. Už tai numatyta bauda nuo 300 iki 700 eurų., todėl policija kiekvienu atveju spręs dėl administracinių teisenų pradėjimo.

Antrasis pasaulinis karas – didžiausias karas žmonijos istorijoje, trukęs nuo 1939 iki 1945 m. Lietuviams šis karas žymi ilgus okupacijos metus, tremtį į Sibirą, artimųjų žūtį kare.

Jonavos karių kapinės – policijos akiratyje

Jonavos karių kapinės – policijos akiratyje ]]>
jonavoszinios.lt Mon, 09 May 2022 12:55:05 +0300
<![CDATA[Policija ieško nemažą pinigų sumą pametusio žmogaus]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/policija-iesko-nemaza-pinigu-suma-pametusio-zmogaus https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/policija-iesko-nemaza-pinigu-suma-pametusio-zmogaus Šią istoriją būtų galima vadinti laiminga, jei pareigūnams pavyktų surasti pamestų pinigų savininką ir jam juos grąžinti.

Jau savaitė, kaip Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Kauno apskr. VPK) Kauno miesto Nemuno policijos komisariato pareigūnai bando išsiaiškinti, kam priklauso balandžio 26 dieną apie 12.30 val. pamesta ir pilietiškos moters rasta nemaža grynųjų pinigų suma. Pinigai rasti Kaune, senamiestyje, juos radusi moteris dar bandė ieškoti pinigų savininko pati, tačiau nepavykus jo rasti, ji pinigus atnešė į Kauno apskr. VPK Kauno miesto Nemuno policijos komisariatą.

„Džiaugiamės, kad mūsų mieste gyvena tokie pilietiški žmonės. Viliamės, jog tikrasis pinigų savininkas ar savininkė greitai atsiras“, – kalbėjo policijos pareigūnai, taip ir nesulaukiantys besikreipiančio tikrojo pinigų savininko.

Asmenį, kuriam priklauso pinigai, prašome kreiptis į Kauno apskr. VPK Kauno miesto Nemuno policijos komisariato 1-ojo veiklos skyriaus vyriausiąją tyrėją Dovydą Sinkų tel. nr. +370 60 627135, el. p. dovydas.sinkus@policija.lt arba atvykti į Kauno apskr. VPK Nemuno policijos komisariatą adresu Kęstučio g. 42, Kaunas.


Kauno apskr. VPK informacija

Policija ieško nemažą pinigų sumą pametusio žmogaus

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 17 May 2022 10:43:30 +0300
<![CDATA[A. Kulviečio g. sunkiai sužalotas vyriškis - ligoninėje, įtariamoji ieškoma ]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/a-kulviecio-g-sunkiai-suzalotas-vyriskis-ligonineje-itariamoji-ieskoma https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/a-kulviecio-g-sunkiai-suzalotas-vyriskis-ligonineje-itariamoji-ieskoma Kaip praneša Šalies policijos departamentas, pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR Baudžiamąjį kodeksą (BK) dėl sunkaus sveikatos sutrikdymo.

Gegužės 31 d. 0 val. 35 min. į Kauno ligoninę iš Jonavos, A. Kulviečio g., pristatytas ir dėl sužalojimo paguldytas vyras (g. 1967 m.), kuris paaiškino, kad jį sužalojo moteris. 

Įtariamoji (g. 1987 m.) ieškoma.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 135 str. 1 d. (Sunkus sveikatos sutrikdymas.  Tas, kas sužalojo ar susargdino žmogų, jeigu dėl to nukentėjęs asmuo neteko regos, klausos, kalbos, vaisingumo, nėštumo ar kitaip buvo sunkiai suluošintas, susirgo sunkia nepagydoma ar ilgai trunkančia liga, realiai gresiančia gyvybei ar stipriai sutrikdančia žmogaus psichiką, arba prarado didelę dalį profesinio ar bendro darbingumo, arba buvo nepataisomai subjaurotas nukentėjusio asmens kūnas, baudžiamas laisvės atėmimu iki dešimties metų.).

Paruošta pagal Policijos departamento suvestinę parengtą pagal gautą pirminę informaciją apie įvykius.

A. Kulviečio g. sunkiai sužalotas vyriškis - ligoninėje, įtariamoji ieškoma 

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 31 May 2022 07:35:26 +0300
<![CDATA[E. Sabutis: Susisiekimo ministerijos teigiamas sprendimas dėl Jonavos aplinkkelio buvo lauktas – džiaugiuosi, kad ledai pajudėjo]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/e-sabutis-susisiekimo-ministerijos-teigiamas-sprendimas-del-jonavos-aplinkkelio-buvo-lauktas-dziaugiuosi-kad-ledai-pajudejo https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/e-sabutis-susisiekimo-ministerijos-teigiamas-sprendimas-del-jonavos-aplinkkelio-buvo-lauktas-dziaugiuosi-kad-ledai-pajudejo Seimo narys Eugenijus Sabutis padėkojo susisiekimo ministrui Mariui Skuodžiui už sprendimą kreiptis į Europos Komisiją ir teikti paraišką dėl Jonavos pietrytinio aplinkkelio finansavimo. 

„Džiaugiuosi, kad Susisiekimo ministerija pagaliau oficialiai paskelbė šią informaciją. Tai yra nuoseklaus ir konstruktyvaus darbo rezultatas. Savo svarų indėlį įnešė visi – Jonavos rajono savivaldybė, Seimas ir atsakingos ministerijos“, - pabrėžė E. Sabutis. 

Matant Jonavos aplinkkelio svarbą Lietuvos nacionaliniam saugumui, E. Sabučio teigimu, buvo būtina išnaudoti visas įmanomas aplinkkelio įgyvendinimo galimybes. „Šiandien matome, kad Susisiekimo ministerija ir Krašto apsaugos ministerija pagaliau identifikavo šalies karinio mobilumo dvigubos paskirties transporto infrastruktūros projektus, tarp kurių yra ir Jonavos aplinkkelis“, - pastebi parlamentaras. 

Aplinkkelio projektas, parlamentaro teigimu, pagal savo tikslus visiškai atitinka ES Karinio mobilumo fondo objektų finansavimo paskirtį, todėl toks Susisiekimo ministerijos sprendimas nuteikia pozityviai ir suteikia realias galimybes planuoti aplinkkelio įgyvendinimą. 

„Pasikeitusi Lietuvos saugumo situacija vykstančio Rusijos karo prieš Ukrainą kontekste reikalauja ir greitesnių sprendimų dėl šio projekto įgyvendinimo. Jonavos aplinkkelio atsiradimas būtų itin svarbus žingsnis, užtikrinant Rukloje esančių Lietuvos kariuomenės padalinių ir dislokuotų NATO karių mobilumą ir greitesnį reakcijos laiką“, - sako E. Sabutis. 

Siekiant išvengti galimų situacijų, kai papildomi pajėgumai mūsų šalyje negali būti dislokuoti labai operatyviai, E. Sabučio teigimu, būtina papildomai finansuoti vieną iš svarbiausių Lietuvos gynybinių elementų – transporto infrastruktūrą, užtikrinančią ne tik Lietuvos kariuomenės, bet ir NATO sąjungininkų karinės technikos sklandų judėjimą. 

Aplinkkelio tiesimas labai reikalingas jonaviečiams. Jo įgyvendinimas reikštų didesni magistralinio kelio pralaidumą Kauno regione, jis taip pat įgyvendintų eismo saugos ir aplinkos apsaugos priemones. 

Jonavos žinios yra rašiusios, kad Seimo narių grupė jau ne kartą yra pabrėžusi šio projekto svarbą ne tik Jonavos rajonui, bet ir visam Lietuvos nacionaliniam saugumui bei ragino Jonavos aplinkkelio įgyvendinimui reikalingas lėšas skirti, pasitelkiant tiek valstybės biudžeto, tiek ES Karinio mobilumo fondo finansavimą. 

Šiandien išplatintame Susisiekimo ministerijos pranešime patvirtinta, kad siekiant gerinti karinio mobilumo jungtis su Europa, Lietuva parengė projektų sąrašą ir Europos Komisijai (EK) teiks naujas paraiškas dėl dvigubos paskirties – civilinės ir karinės – transporto infrastruktūros projektų finansavimo. Į šių vystytinų projektų sąrašą pateko ir Jonavos pietrytinio aplinkkelio tiesimas.

 

 

 

 

   

E. Sabutis: Susisiekimo ministerijos teigiamas sprendimas dėl Jonavos aplinkkelio buvo lauktas – džiaugiuosi, kad ledai pajudėjo

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 18 May 2022 17:05:44 +0300
<![CDATA[Du jonaviečiai bus teisiami dėl žmogžudystės]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/du-jonavieciai-bus-teisiami-del-zmogzudystes https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/du-jonavieciai-bus-teisiami-del-zmogzudystes Kauno apygardos prokuratūros prokuroras su kaltinamuoju aktu teismui perdavė bylą, kurioje du Jonavos miesto gyventojai – K. L. ir M. B., kaltinami dėl nužudymo.
 
Ikiteisminį tyrimą atliko Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos 2-ojo skyriaus pareigūnai, tyrimui vadovavo Kauno apygardos prokuratūros Pirmojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras.
 
Bylos duomenimis, šių metų vasario 7 dieną K. L., veikdamas kartu su M. B., kilusio buitinio konflikto metu rankomis ir kojomis stipriai sumušė trečią asmenį. Nukentėjusiajam nustatyti daugybiniai stiprūs sužalojimai, jis buvo išvežtas į ligoninę, tačiau dėl kilusių komplikacijų mirė. (Plačiau apie tai ČIA)
 
Iš pradžių šis ikiteisminis tyrimas pradėtas pagal Baudžiamojo kodekso 135 straipsnį – dėl sunkaus sveikatos sutrikdymo. Nukentėjusiajam mirus, jis buvo perkvalifikuotas į nužudymą.
 
Abu kaltinamieji teisėsaugai buvo žinomi ir anksčiau. Jiems pareikšti kaltinimai pagal Baudžiamojo kodekso 129 straipsnio 1 d., pagal kurį tas, kas nužudė kitą žmogų, baudžiamas laisvės atėmimu nuo aštuonerių iki dvidešimties metų metų arba laisves atėmimu iki gyvos galvos.
 
Byla perduota nagrinėti Kauno apygardos teismui.
LR Prokuratūros inf. 

Du jonaviečiai bus teisiami dėl žmogžudystės

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 15 Jun 2022 14:05:18 +0300
<![CDATA[Pasidairykite po statomą Jonavos baseiną: kiek darbų jau atlikta?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/pasidairykite-po-statoma-jonavos-baseina-kiek-darbu-jau-atlikta https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/pasidairykite-po-statoma-jonavos-baseina-kiek-darbu-jau-atlikta Jonavos rajono savivaldybės meras Mindaugas Sinkevičius savo ,,Facebook" paskyroje kviečia ,,pasivaikšioti" po miesto baseino statybas.

,,Pažiūrėkime, kiek visokių erdvių čia bus, kur plaukios mūsų mažieji, kur kaitinsimės pirtyse ir net galėsime atsigaivinti lediniame šulinyje", - skelbia M. Sinkevičius.

Virtualų turą po statybas leidžia turėti specialiai tam sukurtas video reportažas. Juo dalijamės ir mes. 

Pasidairykite po statomą Jonavos baseiną: kiek darbų jau atlikta?

]]>
jonavoszinios.lt Fri, 13 May 2022 12:17:02 +0300
<![CDATA[Parengti kavinės - baro rekonstravimo projektiniai pasiūlymai]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/parengti-kavines-baro-rekonstravimo-projektiniai-pasiulymai https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/parengti-kavines-baro-rekonstravimo-projektiniai-pasiulymai Kaip skelbia Jonavos r. savivaldybė, parengti Maitinimo paskirties pastato 1M1p, Jonavoje, Plento g. 21A, rekonstravimo projekto projektiniai pasiūlymai ir visuomenė kviečiama dalyvauti svarstant juos.  

Netoli Spanėnų kaimo esančią maitinimo įstaigą (kavinę- barą) ketinama atnaujinti privačiomis (savininkų) lėšomis. Projektavimo tikslas - suformuoti gyvenamąją ir pagalbinę erdvę, kuri padėtų žmonėms tenkinti jų būtiniausias reikmes.

Rekonstruojant kavinę – barą  - augmenijos ir jos ploto keitimas nenumatomas. Kitų esamų pastatų, inžinerinių tinklų griovimas, perkėlimas ar atstatymas nenumatomas, tačiau ketinama padidinti automobilių parkavimo vietą, papildomai įrengiant vieną vietą personalo automobiliams parkuoti, o trūkstamos automobilių parkavimo vietos numatomos gretimame sklype, kuris priklauso tam pačiam savininkui.

Iki viešo susirinkimo visuomenės atstovai Projektuotojui gali teikti pasiūlymus iki 2022-06-01d. darbo dienomis 8:00-17:00 val.tel. 8 682 38234, paštu UAB „Projektera“, adresu Žeimių g. 11, LT-55158, Jonava; el.paštu: nermes@gmail.com, bei viešojo susirinkimo metu.

Susirinkimas bus vykdomas tiesioginės garso ir vaizdo transliacijos būdu 2022 m. birželio 1 d. 16 val.

Vaizdo transliavimo nuoroda:

https://us04web.zoom.us/j/75316111890?pwd=Pue5iktMGBvA3htLZQX8GaNXzFVx4V.1 

Meeting ID: 753 1611 1890

Passcode: QVQTk6

Plačiau su projektiniais pasiūlymais galite susipažinti ČIA.

Parengti kavinės - baro rekonstravimo projektiniai pasiūlymai

Parengti kavinės - baro rekonstravimo projektiniai pasiūlymai ]]>
jonavoszinios.lt Tue, 17 May 2022 13:30:44 +0300
<![CDATA[Už parašytą įžeidžiantį komentarą internetiniame portale – moteriai gresia rimti nemalonumai]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/uz-parasyta-izeidzianti-komentara-internetiniame-portale-merginai-gresia-rimti-nemalonumai https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/uz-parasyta-izeidzianti-komentara-internetiniame-portale-merginai-gresia-rimti-nemalonumai Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Kauno apskr. VPK) policijos pareigūnai baigė ikiteisminį tyrimą, kurio metu kaunietė po viena straipsnio publikacija parašė žmonių grupę įžeidžiantį komentarą. 
    
Į Kauno apskr. VPK policijos pareigūnų akiratį 46 metų amžiaus moteris pateko po to, kai praėjusių metų rugsėjo mėnesį, nepagalvojusi apie ateityje iškilsiančius rimtus nemalonumus ir problemas, vedina emocijomis, kurios ją užplūdo perskaičius straipsnį viename internetiniame naujienų portale, pasivadinusi slapyvardžiu, parašė žmonių grupę įžeidžiantį komentarą. Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta ne tik komentarą parašiusios moters tapatybė, bet ir tai, jog tokiu komentaru kaunietė viešai tyčiojosi, niekino bei kurstė fiziškai susidoroti su žmonių grupe ar jai priklausančiu asmeniu dėl seksualinės orientacijos. Moteris iki šiol nebuvo žinoma policijos pareigūnams. 


Dėl šio įvykio Kauno apskr. VPK Kauno miesto Dainavos policijos komisariate baigtas ikiteisminis tyrimas dėl kurstymo prieš bet kokios tautos, rasės, etninę, religinę ar kitokią žmonių grupę pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 170 str. 3 d. Už tai gresia bauda arba laisvės apribojimas, arba areštas, arba laisvės atėmimas iki trejų metų. 


Tyrimą organizavo ir jam vadovavo Kauno apygardos prokuratūros Kauno apylinkės prokuratūros 1-ojo skyriaus prokurorai.

Kauno apskr. VPK komunikacijos poskyris. 

Už parašytą įžeidžiantį komentarą internetiniame portale – moteriai gresia rimti nemalonumai

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 09 Jun 2022 11:19:53 +0300
<![CDATA[,,Sodros" kalendorius: kada gegužę bus mokamos išmokos?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/sodros-kale-ndorius--kada-g-eguze-bus-mokamos-ismokos https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/sodros-kale-ndorius--kada-g-eguze-bus-mokamos-ismokos ,,Sodra" skelbia, kada bus išmokėtos išmokos gegužės mėnesį.

Vaiko priežiūros: gegužės 16;

Nedarbo: gegužės 20 dieną;

Vaiko išlaikymo: gegužės 25-ąją; 

Ilgalaikio darbo: per 10 darbo dienų nuo sprendimo priėmimo;

Ligos: per 17 darbo dienų visų dokumentų ir duomenų pateikimo;

Motinystės: per 17 darbo dienų nuo prašymo su visais reikalingais dokumentais pateikimo;

Tėvystės: per 5 darbo dienas nuo tėvystės atostogų pabaigos;

Šalpos: per kredito įstaigas mokama gegužės 12 d., pristatymas į namus (Lietuvos paštas, ,,Bastaras", ,,Rausidas) - gegužės 10 - 26, atsiėmimas Lietuvos pašte - gegužės 10 - 26 d.;

Pensijų anuitetų: gegužės 26 d.;

Pensijas ,,Swedbank" klientai gaus gegužės  10 - 12 dienomis, ,,Šiaulių banko", ,,Luminor bank" (buvęs ,,DNB") - gegužės  11 dieną, ,,SEB" , ,,Medicinos banko", ,,Citadelė", kitų kredito bei mokėjimo įstaigų klientai pensijas turėtų gauti gegužės 10 dieną, pristatymas į namus  (Lietuvos paštas, ,,Bastaras", ,,Rausidas) - gegužės 10 - 26.

Parengta pagal ,,Sodros" in

,,Sodros" kalendorius: kada gegužę bus mokamos išmokos?

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 05 May 2022 08:16:52 +0300
<![CDATA[Sulaikyta didžiausia šiais metais kokaino kontrabanda]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/sulaikyta-didziausia-siais-metais-kokaino-kontrabanda https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/sulaikyta-didziausia-siais-metais-kokaino-kontrabanda Gegužės 17 d. vakarą pasienyje su Lenkija muitinės pareigūnai sulaikė apie 4,5 kg kvaišalų (preliminariais duomenimis – kokaino) kontrabandą. Narkotikai buvo paslėpti iš Vakarų Europos važiavusiame lengvajame automobilyje įrengtoje slėptuvėje. Tai didžiausia šiemet Lietuvos muitinės sulaikyta narkotikų kontrabandos siunta.
 
Ikiteisminį tyrimą atlieka Kauno teritorinės muitinės pareigūnai, tyrimui vadovauja Kauno apygardos prokuratūros Trečiojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė.
 
Turimais duomenimis, antradienio vakare ties buvusiu Kalvarijos pasienio punktu muitinės patrulis sustabdė automobilį „Seat Altea XL“, kurio vairuotojas tikino grįžtantis iš kelionės, tačiau kalbėjo nerišliai, nesugebėjo paaiškinti kelionės tikslo, todėl pareigūnams jo elgesys sukėlė įtarimų.
 
Muitinės pareigūnams atlikus detalią automobilio patikrą, aptikta sudėtinga slėptuvė – valdoma elektromagnetais ir atsiverianti vieno mygtuko paspaudimu. Slėptuvėje rasti keturi paketai su baltais milteliais – iš viso apie 4,5 kg. Sprendžiant iš pirminio narkotikų aptikimo testo duomenų, tai gali būti kokainas. Juodojoje rinkoje toks šių kvaišalų kiekis gali kainuoti apie 0,5 mln. eurų.
 
Kvaišalai, automobilis ir jo vairuotojas buvo sulaikyti. Ikiteisminiam tyrimui vadovaujanti prokurorė teismo prašė skirti griežčiausią kardomąją priemonę – suėmimą.  Teismas šį prašymą patenkino, įtariamasis suimtas vienam mėnesiui. 
 
 
Lietuvos muitinės nuotr.
Lietuvos respublikos prokuratūros inf.  

Sulaikyta didžiausia šiais metais kokaino kontrabanda

]]>
jonavoszinios.lt Fri, 20 May 2022 11:54:05 +0300
<![CDATA[Laikinai bus uždarytas eismas Vasario 16-osios gatve]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/laikinai-bus-uzdarytas-eismas-vasario-16-osios-gatve https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/laikinai-bus-uzdarytas-eismas-vasario-16-osios-gatve Informuojama, kad dėl remonto darbų š.m. birželio 21-23 dienomis laikinai bus uždarytas automobilių eismas Vasario 16-osios gatve.

Eismas bus nukreipiamas apylankomis ir Kauno gatve.

Laikinai bus uždarytas eismas Vasario 16-osios gatve

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 20 Jun 2022 14:50:02 +0300
<![CDATA[Jonavietė ragina tėvus atkreipti dėmesį į tai, ką lauke veikia jų vaikai: baiminasi dėl dviračių saugyklų bei mažamečių saugumo]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonaviete-ragina-tevus-atkreipti-demesi-i-tai-ka-lauke-veikia-ju-vaikai-baiminasi-del-dviraciu-saugyklu-bei-mazameciu-saugumo https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonaviete-ragina-tevus-atkreipti-demesi-i-tai-ka-lauke-veikia-ju-vaikai-baiminasi-del-dviraciu-saugyklu-bei-mazameciu-saugumo Šį pavasarį dalis jonaviečių, iš anksto užpildžiusių prašymus Jonavos rajono savivaldybei, gavo galimybę laikyti savo dviračius šalia daugiabučių namų įrengtose dviračių saugyklose. Tačiau portalą jonavoszinios.lt jau pasiekė gyventojos laiškas, kuriame raginama atkreipti didesnį dėmesį į saugyklas.

,,Rašau dėl naujai įrengtu dviračių saugyklų. Čia vaikams atrakcionas kažkoks įrengtas ar kas?  Jau žinokite nebe juokai.. Baisu, kad ir vaikai susižeis, ar paskui tėvai turės atlyginti žalą, gaila kažkaip, nes šokinėja kaip ant batuto", - tokį laišką atsiuntė Chemikų gatvės gyventoja, pridėjusi ir kelias nuotraukas.

Pasiteiravus, kurioje vietoje stovi saugyklos, ant kurių šokinėjo vaikai, nurodyti 82-84 namai. 

Primename, kad matant turto gadinimo faktą, visada galima pranešti ne tik policijos, bet ir viešosios tvarkos pareigūnams.

Jonavos rajono savivaldybės viešosios tvarkos skyriaus pareigūnų kontaktus galite rasti čia. 

Jonavietė ragina tėvus atkreipti dėmesį į tai, ką lauke veikia jų vaikai: baiminasi dėl dviračių saugyklų bei mažamečių saugumo

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 23 May 2022 11:49:32 +0300
<![CDATA[Ne visi Jonavos gyventojai galės atsiskaityti vieningame centre už elektrą]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/ne-visi-jonavos-gyventojai-gales-atsiskaityti-vieningame-centre-uz-elektra-u https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/ne-visi-jonavos-gyventojai-gales-atsiskaityti-vieningame-centre-uz-elektra-u
Nuo liepos 1 dienos ne visi gyventojai galės atsiskaityti už elektros energiją taip, kaip anksčiau – bendrovės „Jonavos paslaugos“ kasose ar savitarnos svetainėje www.mokijonava.lt. Šis pokytis susijęs su nepriklausomo elektros energijos tiekėjo pasirinkimu, praneša UAB "Jonavos paslaugos".
Kaip jau žinote, iki liepos 1 dienos dauguma gyventojų privalo pasirinkti nepriklausomą elektros tiekėją ir su juo sudaryti sutartį.
Pasirinkus tiekėją „Ignitis“, Jūs ir toliau galėsite patogiai apmokėti už elektrą vieningo klientų aptarnavimo centro („Jonavos paslaugos“) kasose ar www.mokijonava.lt savitarnoje. Pasirinktus bet kurį kitą tiekėją sąskaitas apmokėti teks jo nurodytose vietose.
Tai reiškia, kad vieningame klientų aptarnavimo centre, kuris yra sukurtas jonaviečių patogumui, galima apmokėti visas sąskaitas (komunaliniai mokesčiai, vaikų mokyklos, darželiai, būreliai), tačiau vienintelę – elektros sąskaitą, jei tiekėjas nėra „Ignitis“ – apmokėti turėsite kitur.
Dėl sąskaitų apmokėjimo ir sutarčių sudarymo „Jonavos paslaugos“ bandė susisiekti su visais kitais elektros tiekėjais, tačiau kol kas teigiamų atsakymų negauta ir sutartys nesudarytos (išskyrus „Ignitis“).
Žinome, kad klientams konsultuojantis ir renkantis elektros energijos tiekėjus kai kurie iš jų pokalbio metu informuoja gyventojus, kad niekas nesikeis ir elektros sąskaitas jonaviečiai galės apmokėti „Jonavos paslaugų“ kasoje ar savitarnoje www.mokijonava.lt ir toliau, tačiau bent jau kol kas tai yra netiesa. Tokia galimybė atsiras tik tuomet, kai kiti nepriklausomi tiekėjai sudarys sutartis su bendrove „Jonavos paslaugos“.
Mūsų įmonė nori ir siekia, kad gyventojai visas paslaugas galėtų apmokėti vienoje vietoje, vieningo klientų aptarnavimo centro (Jonavos paslaugų) kasose ar savitarnos svetainėje www.mokijonava.lt.
Apie pokyčius, jei jų bus, informuosime.
UAB "Jonavos paslaugos" inf. 

Ne visi Jonavos gyventojai galės atsiskaityti vieningame centre už elektrą

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 23 May 2022 16:09:03 +0300
<![CDATA[Bus optimizuoti AB „Achema“ krypties autobusų maršrutai]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/bus-optimizuoti-ab-achema-krypties-autobusu-marsrutai https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/bus-optimizuoti-ab-achema-krypties-autobusu-marsrutai Jonavos rajono savivaldybės Keleivinio kelių transporto komisija, įvertinusi savivaldybės finansines galimybes, keleivių skaičiaus mažėjimą ir nuostolių augimą maršrutuose, priėmė sprendimą optimizuoti AB „Achema“ krypties maršrutus bei jų autobusų reisus.

Nauji šios krypties eismo tvarkaraščiai įsigalios nuo š. m. birželio 1 d.: maršruto Nr. 8A „Rimkai – AB „Achema“ – Rasa“ keli autobusų reisai, kurie nėra tiesiogiai susiję su darbuotojų pavėžėjimu į (iš) darbą, ties Plento g. žiedine sankryža bus nukreipti gyventojų pavėžėjimui į Šveicarijos kaimą per PC Maxima (Plento g.) ir Meškonių kaimą.

Jau ne pirmi metai pastebima, kad didžiausi nuostoliai patiriami miesto susisiekimo maršrutuose, kurie yra susiję su keleivių pavėžėjimu į „Achemą“ ar kitas koncerno „Achemos grupė“ įmones Jonalaukio kaime Ruklos seniūnijoje.

AB „Achema“ krypties maršrutų autobusų rida sudaro daugiau kaip pusę visų miesto maršrutų ridos, o nuostoliai – virš 60 proc. visų miesto maršrutų nuostolių. Piniginė tokio nuostolio  išraiška per 2020 m. sudarė 162,5 tūkst. Eur, o per 2021 metus – net  205,3 tūkst. Eur nuostolio.

Nuostolius, susidariusius aptarnaujant autobusų maršrutus, savivaldybė biudžeto lėšomis, t. y., visų rajono gyventojų sąskaita, kiekvieną mėnesį kompensuoja vežėjui UAB „Jonavos autobusai“.

Jonavos rajono savivaldybės administracija dar šių metų pradžioje kreipėsi į AB „Achema“ dėl bendradarbiavimo siekiant didinti maršrutų į AB „Achema“ efektyvumą, tačiau atsakymo iš bendrovės negavo, nors tokios bendradarbiavimo praktikos yra įprastos.

Darbuotojai į darbovietes ar iš jų gali būti vežami specialiais reisais: pvz., UAB „Mingridas“, UAB „Baldai Jums“ darbuotojų pavėžėjimo paslaugą UAB „Jonavos autobusai“ teikia už atlygį.

UAB „Continental Automotive Lithuania“ darbuotojus iš Jonavos į Kauną ir atgal atsiveža pats darbdavys, UAB „Narbutas International“ darbuotojus iš Jonavos į Ukmergę ir atgal taip pat atsiveža darbdavys.

Jonavos rajono savivaldybės inf. 

Bus optimizuoti AB „Achema“ krypties autobusų maršrutai

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 26 May 2022 11:43:08 +0300
<![CDATA[Viešai pabėgimu vairuotoją apkaltinusi mama galėjo ir suklysti: liudininkas pasakoja kitokią įvykių seką]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/viesai-vairuotoja-apkaltinusi-mama-galejo-ir-suklysti-liudininkai-pasakoja-kitokia-ivykiu-seka https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/viesai-vairuotoja-apkaltinusi-mama-galejo-ir-suklysti-liudininkai-pasakoja-kitokia-ivykiu-seka Jau rašėme, kad praėjusį penktadienį, gegužės 6-ąją, ne vienoje socialinio tinklo ,,Facebook" grupėje buvo patalpintas įrašas, kuriame moteris teigė, jog jos sūnų pėsčiųjų perėjoje partrenkė automobilis, o jo vairuotojas paspruko.

Apie įvykį pranešta ir policijos pareigūnams - kaip informavo Kauno apskr. VPK, tądien 17.44 val. gautas pranešimas, kad prieš 15 minučių Jonavoje, J. Ralio g., automobilis „Fiat Stilo“ kliudė pranešėjos sūnų (gim. 2012 m.), kuris, pasak jos, per perėją vežėsi dviratį.

Visgi, eismo įvykio eiga galėjo būti ir kitokia, nei tvirtino berniuko mama - kaip portalui jonavoszinios.lt pasakojo įvykį matęs asmuo, vaikas važiavo dviračiu per perėją, o ne vedėsi jį. To paties liudininko teigimu, vairuotojas nepaspruko iškart po įvykio ir išlipęs iš automobilio buvo nuėjęs prie berniuko. 

Dar vakar policijos pareigūnai patikino, kad dėl įvykio pradėtas aplinkybių patikslinimas. Pasiteiravus, ar jau patvirtinta, kad berniukas vedėsi dviratį, patikinta, kad į šį klausimą atsakymai bus rasti tyrimo metu. 

Viešai pabėgimu vairuotoją apkaltinusi mama galėjo ir suklysti: liudininkas pasakoja kitokią įvykių seką

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 10 May 2022 16:33:20 +0300