Jonavos žinių naujienos https://www.jonavoszinios.lt/naujienos Jonavos rajono naujienos lt <![CDATA[AAD pareigūnai atlikę patikrinimą Sodų g. 3, nurodė tuoj pat nutraukti darbus]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/aad-pareigunai-atlike-patikrinima-sodu-g-3-nurode-tuoj-pat-nutraukti-darbus https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/aad-pareigunai-atlike-patikrinima-sodu-g-3-nurode-tuoj-pat-nutraukti-darbus Apie Sodų gatvėje esantį daugiabutį, pažymėtą 3-iuoju numeriu, diskutuota jau seniai. Ant Neries upės kranto stovintis namas „vaiduoklis“ ilgus metus darkė vaizdą, niekaip nesulaukęs atnaujinimo. Plačiau apie tai ČIA. 

Tačiau šiuo metu jau vykdomas pastato kapitalinis remontas, deja, galimai su aplinkos apsaugos teisės aktų reikalavimų pažeidimais. Po gauto gyventojo pranešimo bei netikėto aplinkosaugininkų patikrinimo, nurodyta nutraukti darbus.  

„Jonavoje, Sodų gatvės  penkių aukštų name Nr. 3 (prie Neries upės) vykdomas kapitalinis remontas. Griaunamos vidaus sienos, statybinės atliekos sandėliuojamos prie pastato nuo Sodų gatvės pusės. Atliekos (plytų nuolaužos ir tinko trupiniai) šalinamos nuleidžiamaisiais vamzdžiais ir  metamos per langus sukelia dulkių debesis. Šalia duonos gaminių kepykla UAB "Baltasis pyragas" ir du penkių aukštų gyvenamieji namai: Sodų-3 ir K.Donelaičio-2. Galėtų tas atliekų krūvas palaistyti, kad nedulkėtų. Nėra informacinio stendo - gyventojai nežino į ką kreiptis dėl oro taršos. 

Vykdant statybos darbus visi statybos proceso dalyviai privalo vykdyti Saugos ir sveikatos taisyklių statybvietėje DT5-00 reikalavimus, patvirtintus Lietuvos Respublikos vyriausiojo valstybinio darbo inspektoriaus įsakymu Nr. 346, 2000-12-22. 

Statybvietės įrengimas ir darbų vykdymas Teritorijoje vykdant ardymo ir statybos darbus būtina ypatingą dėmesį skirti darbo saugos reikalavimams, darbų eiliškumui bei jų kokybei, todėl svarbus statybvietės aptvėrimas ir statybinio transporto judėjimas. Statybvietės teritorija turi būti aptverta. Į statybvietės teritoriją negali patekti pašaliniai žmonės. Ant statybvietės tvoros privalo būti iškabintas informacinis stendas, kuriame nurodoma pagrindinė informacija apie statybos objektą, statytoją, rangovą, projektuotoją“, - rašoma gyventojo pranešime portalo jonavoszinios.lt redakcijai. 

Gyventojo laiškas perduotas Aplinkos apsaugos departamentui (AAD) ko pasekoje, atliktas statybvietės patikrinimas ir gautos pirminės išvados.   

„Kadangi Jonavos aplinkos apsaugos inspekcijoje pranešimų dėl Sodų g., Jonavoje vykdomos veiklos (pastato kapitalinio remonto) iki šios dienos nėra gauta, Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai, gavę jūsų laišką birželio 2 d. atliko patikrinimą veiklos vykdymo vietoje.  

Apžiūros metu nustatyta, kad šiuo metu vykdomi griovimo darbai, kurių metu į aplinką sklinda dulkės.  

Aplinkosaugininkai darbus vykdančios įmonės vadovui nurodė tuoj pat nutraukti darbus, kurių metu į aplinką sklinda dulkės ir įteikė sprendimą dėl neplaninio patikrinimo pradėjimo. 

Neplaninio patikrinimo metu bus nustatyta ar įmonės vykdoma ūkinė veikla nepažeidė aplinkos apsaugos teisės aktų reikalavimų. Šiuo metu tyrimas tęsiamas“,- rašoma AAD komunikacijos skyriaus pateiktame atsakyme. 

AAD pareigūnai atlikę patikrinimą Sodų g. 3, nurodė tuoj pat nutraukti darbus

]]>
jonavoszinios.lt Fri, 02 Jun 2023 15:14:31 +0300
<![CDATA[Jonavos Panerio pradinė mokykla turi naują vadovę]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavos-panerio-pradine-mokykla-turi-nauja-vadove https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavos-panerio-pradine-mokykla-turi-nauja-vadove Panerio pradinės mokyklos direktorės pareigas pradeda eiti buvusi Neries pagrindinės mokyklos istorijos mokytoja metodininkė Irma Karnusevičienė.

Ketvirtadienį naująją mokyklos vadovę pasveikino Jonavos rajono savivaldybės meras Mindaugas Sinkevičius.

Istorijos magistrė I. Karnusevičienė yra baigusi Vytauto Didžiojo universitetą, Humanitarinių mokslų fakultetą.

Mokytoja nuo 2009 m. dirbo Jonavos Neries pagrindinėje mokykloje, ji yra istorijos pratybų 9 klasių moksleiviams bendraautorė.

I. Karnusevičienė kartu su dar dviem Jonavos rajono švietimo bendruomenės atstovėmis 2022 m. pradėjo studijas ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto „Švietimo lyderystės“ magistrantūros programoje.

Jonaviečių studijas šioje programoje finansuoja Jonavos rajono savivaldybė – taip siekiama pagerinti švietimo situaciją regione ir paruošti vadovaujančias pozicijas galinčius užimti vadovus.

„Švietimo lyderystės“ programą jau baigė keturios Jonavos pedagogės, dalis jų taip pat eina vadovaujančias pareigas Jonavos rajono švietimo įstaigose.

Jonavos r. savivaldybės info.

E. Utyros nuotr.

Jonavos Panerio pradinė mokykla turi naują vadovę

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 01 Jun 2023 10:00:13 +0300
<![CDATA[Pranešta, kad dega Jonavos baseino pirtis]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/pranesta-kad-dega-jonavos-baseino-pirtis https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/pranesta-kad-dega-jonavos-baseino-pirtis Šiandien, gegužės 31-ąja, apie 18 val. pagalbos tarnybos gavo pranešimą,kad nedidele liepsna dega Jonavos baseino pirtis.

Pasak liudininkų, atvykus ugniagesiams, iš Jonavos baseino patalpų evakuoti lankytojai.

Vietoje - ir medikai, ir policijos pareigūnai.

Jonavos baseinas pranešė,kad šiandien lankytojų jau nebepriims.

Policijos pareigūnai aiškinasi įvykio aplinkybes ir daugiau detalių neatskleidžia.

Pranešta, kad dega Jonavos baseino pirtis

Pranešta, kad dega Jonavos baseino pirtis Pranešta, kad dega Jonavos baseino pirtis ]]>
jonavoszinios.lt Wed, 31 May 2023 18:13:36 +0300
<![CDATA[Paskutinis skambutis J. Ralio gimnazijoje: tėvų laiškas 76-os laidos abiturientams]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/paskutinis-skambutis-j-ralio-gimnazijoje-tevu-laiskas-76-os-laidos-abiturientams https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/paskutinis-skambutis-j-ralio-gimnazijoje-tevu-laiskas-76-os-laidos-abiturientams Brangūs abiturientai, štai ir baigėsi kelias, kuris prieš ketverius metus atrodė toks ilgas ir kupinas nuotykių.

Jaunystė – nuostabus laikas, spalvingas ir viltingas. Jis toks visada, Jūsų laikas nėra išimtis. Jauniems atrodo, jog vos panorėjus atsivers visi vartai ir išsipildys troškimai... Tik kartais jauni, pristigę gyvenimo patirties, ima ir pamiršta, kad ateities pagrindas – dabartis, kad vartai atsivers, jei teisingai gyvensime šiandien, jei mokysimės siekti savojo tikslo atkakliai, kryptingai, jei neišsigąsime kliūčių, jei patikėsime, kad žmogus pasiekia daug tada, kai mokosi, studijuoja, daug dirba. Peržengus mokyklos slenkstį prieš Jus atsivers visas pasaulis, kuriame yra tūkstančiai kelių, o vienas iš jų – jūsų. Mieli mūsų abiturientai, linkim gyvenime visada ieškoti ir siekti to, kas gera, gražu, tauru ir teisinga, bet niekada nenuolaidžiauti bet kokiu pavidalu pasireiškiančiam blogiui.  

Gyvenimas – tai kelionė. Žingsnis po žingsnio. Jeigu kiekvienas Jūsų žingsnis bus stulbinantis ir nepaprastas, tai toks bus ir Jūsų gyvenimas. Žvelkite žmonėms tiesiai į akis. Pojūčiai, postūmiai, troškimai, emocijos, idėjos, susitikimai... – tai Jūsų gyvenimo spalvos. Tegul jos būna šiltos ir jaukios. Neatsisakykit jaunatviškų svajonių ir vilčių, nepaleiskite savo ambicijų, kad ir kokio dydžio jos bebūtų.  Niekada nepraraskite optimizmo, nes viskas yra pasiekiama, kai to norime. Turėkite svajonę, dėl kurios būtumėte pasiruošę keliauti nors į pasaulio kraštą.

Linkim, kad Jūsų akys žibėtų net ir dėl mažmožių! Stenkitės surasti tai, kas nuolat stebintų ir teiktų džiaugsmo. Niekas kitas juk laimės nesukurs - tik Jūs patys. Užkrėskite aplinkinius džiaugsmu, būkite nuoširdūs ir mėgaukitės gyvenimu...

Norėtume palinkėti nepamiršti  mokyklos, kuri jus globojo. Kuri pažadino kūrybą, motyvaciją, galbūt ateities planus. Mokykla ruošė jus paleisti į streso, naujovių bei  gyvenimo išbandymų kasdienybę. Ir štai jūs  pradedate kitą gyvenimo etapą. Tikimės, kad net ir suklupę mokėsite pakilti! Šiandien svarbu ištarti paprastą, bet labai galingą žodį „Ačiū!“ mokytojams, kurie kantriai laukė rezultatų,  padėjo, kada reikėjo, kai nieko nebuvo šalia.  AČIŪ pedagogams, suteikusiems ne tik įspūdingą žinių bagažą, bet ir leidusiems augti kaip asmenybėms.

Mes linkime, kad egzaminų rezultatai būtų kuo aukštesni, kad šios paskutinės akimirkos mokykloje būtų pačios geriausios, kad prisimintumėte visas išdaigas ir nuotykius, kokių  čia patyrėte. Bet ,manau, svarbiausia yra palinkėti, kad rastumėte savo kelią.  Kad rastumėte tai, kas jums labiausiai patinka!

Šiandien yra labai iškilminga diena jūsų gyvenime, nuo kurios jūs esate laikomi suaugusiais ir tai labai atsakinga. Sprendimus teks priimti patiems, o tolimesnis gyvenimas priklausys tik nuo jūsų. Jūs esate jauna karta, kuri ateis pakeisti mūsų ir visos visuomenės gyvenimas priklausys nuo to, kaip jūs kursite savo gyvenimą. Nuo šiol jūs esate atsakingi už ateitį. Linkime sklandaus gyvenimo kelio, gerų draugų, sėkmės ir lengviausių išbandymų! Pasitikėkite savimi ir savo žiniomis.

Nežinom, kas parašė dainos „Vaikiškos dienos“ žodžius, bet jie skirti Jums:

Ir visada turėk sparnus, kuriais galėtum grįžti į namus,

Ir visada turėk laivus, kuriais galėtum plaukt į jūras,

Ir visada žinok gerai, kad viskas, kas svarbu, širdy sudėta,

Ir visada žinok gerai, svajonėje yra – tai bus ir žemėj vietos... 

Sėkmės dar kartą ir būkit laimingi! 

J. Ralio gimnazijos 76-os laidos abiturientų tėvai

Paskutinis skambutis J. Ralio gimnazijoje: tėvų laiškas 76-os laidos abiturientams

Paskutinis skambutis J. Ralio gimnazijoje: tėvų laiškas 76-os laidos abiturientams Paskutinis skambutis J. Ralio gimnazijoje: tėvų laiškas 76-os laidos abiturientams Paskutinis skambutis J. Ralio gimnazijoje: tėvų laiškas 76-os laidos abiturientams Paskutinis skambutis J. Ralio gimnazijoje: tėvų laiškas 76-os laidos abiturientams Paskutinis skambutis J. Ralio gimnazijoje: tėvų laiškas 76-os laidos abiturientams Paskutinis skambutis J. Ralio gimnazijoje: tėvų laiškas 76-os laidos abiturientams Paskutinis skambutis J. Ralio gimnazijoje: tėvų laiškas 76-os laidos abiturientams Paskutinis skambutis J. Ralio gimnazijoje: tėvų laiškas 76-os laidos abiturientams Paskutinis skambutis J. Ralio gimnazijoje: tėvų laiškas 76-os laidos abiturientams Paskutinis skambutis J. Ralio gimnazijoje: tėvų laiškas 76-os laidos abiturientams Paskutinis skambutis J. Ralio gimnazijoje: tėvų laiškas 76-os laidos abiturientams Paskutinis skambutis J. Ralio gimnazijoje: tėvų laiškas 76-os laidos abiturientams Paskutinis skambutis J. Ralio gimnazijoje: tėvų laiškas 76-os laidos abiturientams ]]>
jonavoszinios.lt Thu, 01 Jun 2023 13:39:43 +0300
<![CDATA[Jonavos dviratininkai pasimetę tarp ženklų ir KET: galima ar negalima važiuoti per tiltą?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/dviratininkai-pasimete-tarp-zenklu-ir-ket-galima-ar-negalima-vaziuoti-per-tilta https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/dviratininkai-pasimete-tarp-zenklu-ir-ket-galima-ar-negalima-vaziuoti-per-tilta Dviratininkų sezonui įgavus pagreitį, portalą jonavoszinios.lt pasiekė skaitytojų raginimai išaiškinti, ar dviratės transporto priemonės gali važiuoti Jonavoje, J. Ralio gatvėje, esančiu tiltu. Atkreiptas dėmesys, kad ženklai, draudžiantys važiuoti tiltu dviračiams, stovi taip, kad yra matomi tik dešine puse važiuojantiems eismo dalyviams. Tai skaitytojams sukėlė klausimų dėl eismo tvarkos.

,,Sveiki, gal galite žmonėms paaiškinti, kurie nesupranta arba nežino, kad per tiltą, esantį per Nerį, eismas dviračiais ir paspirtukais viena puse tik turi vykti, o grįžimas - kita puse. Tam ir padaryta, kad galėtų prasilenkti 2 dviračiai skirtingose tilto pusėse, bet kiek tenka važiuoti, niekas nepaiso to, nors yra ženklai net sudėti, ačiū", - savo nuomonę išdėstė skaitytojas Karolis.

,,Gal galite atkreipti dviratininkų dėmesį, kad jiems per tiltą važiuoti takais negalima. Jie turi persivesti savo transporto priemones. Juk stovi ženklai",- savo prašymą redakcijai pateikė skaitytoja Milda.

Kaip matyti iš skaitytojų pranešimų, šie dviračių eismą tiltu supranta nevienodai: Milda mano, kad dviračiai ten išvis negali važiuoti, tuo tarpu Karolis įsitikinęs, kad dviračiai gali važiuoti ta puse, kur nėra ženklo.

Ant tilto stovi ženklas Nr. 309 "Dviračių eismas draudžiamas" draudžia važiuoti dviračiais. Lietuvos Respublikos susisiekimo ministro 2012 m. sausio 31 d. įsakymu Nr. 3-83 patvirtintų Kelio ženklų įrengimo ir vertikaliojo ženklinimo taisyklių 101 punktas numato, kad Draudžiamieji ženklai, išskyrus Taisyklėse nurodytas išimtis, įrengiami prieš pat kelio ruožo, kuriame draudžiamas ar apribojamas eismas, pradžią arba šio ruožo pabaigoje. Kelias – eismui skirta ir naudojama žemės arba statinio paviršiaus juosta per visą jos plotį, įskaitant važiuojamąją kelio dalį (toliau – važiuojamoji dalis), sankryžas, šaligatvius, kelkraščius, pėsčiųjų ir dviračių takus, skiriamąsias kelio juostas. Remiantis šiuo į kelio ruožą, esantį už draudžiančio kelio ženklo  "Dviračių eismas draudžiamas" įvažiuoti dviračiu draudžiama. Vestis dviratį šiame kelio ruože KET nedraudžia.

Pagal tas pačias KET, ženklai visada ir yra statomi dešinėje kelio pusėje, o dviratis turi važiuoti ta pačia kelio puse kaip ir automobiliai - dešine. Jei būtų laikomasi šios taisyklės ir minėto ženklo, dviratininkai neturėtų išvis važiuoti tiltu - ženklas jiems būtų matomas visada. 

Visgi, remiantis skaitytojų patirtimi, panašu, kad taisyklės suprantamos nevienareikšmiai. Dėl to portalas jonavoszinios.lt kreipėsi į Saugaus eismo komisiją su prašymu išanalizuoti šią situaciją, paaiškinti, kaip turi vykti dviračių eismas šiuo tiltu ir prireikus, apsvarstyti galimą papildomų ženklų įrengimą.

SEK atsakymo dar teks palaukti - visi  klausimai svarstomi specialiuose posėdžiuose. Svarbu ir tai, kad šis tiltas priklauso Lietuvos automobilių kelių direkcijai, tad SEK gali tik įvertinti situaciją, o konkrečių veiksmų čia galėtų imtis tik pati LAKD. 

Jonavos dviratininkai pasimetę tarp ženklų ir KET: galima ar negalima važiuoti per tiltą?

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 01 Jun 2023 15:14:04 +0300
<![CDATA[Kranto g. neblaivi vairuotoja nuvažiavo į griovį]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/kranto-g-neblaivi-vairuotoja-nuvaziavo-i-griovi https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/kranto-g-neblaivi-vairuotoja-nuvaziavo-i-griovi Kaip praneša Kauno apskrities vyriausiasis policijos komisariatas, birželio 3 d. apie 00.40 val. Jonavoje, Kranto g., automobilis „VW Golf“, vairuojamas neblaivios moters (gim. 1994 m.), nuvažiavo į griovį.

Vairuotojai nustatytas vidutinis girtumo laipsnis – 2,00 prom.

***

Vairuotojas, kuriam nustatytas 1,51 ir daugiau promilės neblaivumas, taip pat tas, kas mokė praktinio vairavimo, būdamas neblaivus ir kuriam nustatytas 1,51 ir daugiau promilės neblaivumas, taip pat tas, kuris vengė neblaivumo patikrinimo, kai jam buvo nustatyta neblaivumo požymių arba vartojo alkoholio po eismo įvykio, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki 1 metų, taip pat gali būti konfiskuotas automobilis ir atimama teisė vairuoti iki 5 metų.

Kranto g. neblaivi vairuotoja nuvažiavo į griovį

]]>
jonavoszinios.lt Sat, 03 Jun 2023 09:40:46 +0300
<![CDATA[Svarbi bendrovės ,,Jonavos šilumos tinklai" žinia]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/svarbi-bendroves-jonavos-silumos-tinklai-zinia https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/svarbi-bendroves-jonavos-silumos-tinklai-zinia SVARBI ŽINIA

Dėl šiluminės trasos trūkimo šalinimo darbų nuo birželio 7 iki birželio 14 dienos nebus tiekiamas karštas vanduo vartotojams Chemikų g. 51; 53; 55; 57; P. Vaičiūno g. 24.


Dėl vykdomų darbų nuo birželio 6 dienos iki birželio 9 dienos bus perkastas įvažiavimas į kvartalą ties Chemikų g. 39 namu.

Dėl planinių darbų šilumos perdavimo tinkluose nebus tiekiamas karštas vanduo vartotojams:

2023-06-07 ÷ 2023-06-09 Kosmonautų g. 15,16,17,22,24,26,28,30,32,34,42,44,46,48,50

Lietavos g.1,3,5.

2023-06-12 ÷ 2023-06-13 Lietavos g. 7,9,11,13,15,17,19,21,23,25,27,29,31.

2023-06-14 ÷ 2023-06-16 Žeimių takas 1,3,4,4A,5,6,7,9; Žeimių g.26; Lietavos g. 10 (Bikuva),
Lietavos 33,35,37,39,41,43,45,47,49,51 ir privatūs namai, p-vė Norfa (Žeimių g.)

2023-06-19 ÷ 2023-06-20 Chemikų g. 1,13,15,17,19,21,23,25,27,29,31,33,35,39,41,43,45,47,49,51,53,55,57 P.Vaičiūno g. 2A,2B,4,6,8,10,12,14,16,18,20,22,24.

2023-06-21 ÷ 2023-06-23 Varnutės g. 3,5,9,11,13; Žemaitės g. 6,8,12,14,16,18,20; Vilties g. 26,28,31,31A; Smėlio g.11 ir privatūs namai.

2023-06-28 ÷ 2023-06-30 Chemikų g. 70,72,74,76,78,80,82,84,86,88,90,92,92a,92b,92c.

Atsiprašome už nepatogumus.

UAB ,,Jonavos šilumos tinklai" inf.

Svarbi bendrovės ,,Jonavos šilumos tinklai" žinia

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 06 Jun 2023 08:44:16 +0300
<![CDATA[Tiriama, kodėl kilo gaisras Jonavos baseino pirtyje]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/tiriama-kodel-kilo-gaisras-jonavos-baseino-pirtyje https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/tiriama-kodel-kilo-gaisras-jonavos-baseino-pirtyje Kaip jau pranešta vakar, gegužės 31-ąja, įsiplieskus nedidelei liepsnai Jonavos baseino pirtyje, iš pastato teko evakuoti lankytojus. Plačiau apie tai ČIA.

Kaip šiandien praneša Kauno priešgaisrinė gelbėjimo valdyba, šiuo metu atliekamas tyrimas kilusio gaisro priežastims nustatyti.

Kilus gaisrui, iki atvykstant ugniagesiams, darbuotojai patys buvo apgesinę medinės pirties vidų.

Gaisro metu apdegė apie 6 m² pirties vidaus medinių dailylenčių, nuardyta apie 5 m² lubų ir 10 m² sienų. 

,,Jonavos baseino vienoje iš pirčių šį vakarą kilo nedidelis gaisras, kurio metu, laimei, niekas nenukentėjo. AČIŪ baseino darbuotojams ir gelbėjimo tarnyboms už greitą reakciją ir profesionalią pagalbą žmonėms! 

Baseino patalpos ir visa įranga yra drausta, gedimo priežastis bus nustatyta, o Jonavos baseinas netrukus vėl atvers duris lankytojams",- vakar savo socialinio tinklo paskyroje skelbė meras Mindaugas Sinkevičius.

Tiriama, kodėl kilo gaisras Jonavos baseino pirtyje

Tiriama, kodėl kilo gaisras Jonavos baseino pirtyje ]]>
jonavoszinios.lt Thu, 01 Jun 2023 08:22:02 +0300
<![CDATA[Žeimių gatvėje automobilis kliudė važiuojamąja kelio dalimi ėjusią moterį]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/zeimiu-gatveje-automobilis-kliude-vaziuojamaja-kelio-dalimi-ejusia-moteri https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/zeimiu-gatveje-automobilis-kliude-vaziuojamaja-kelio-dalimi-ejusia-moteri Lietuvos kelių policijos tarnyba praneša, kad birželio 1 d., ketvirtadienį, pirminiais duomenimis, užregistruota 10 eismo įvykių, sužeista 10 žmonių, tarp jų 3 nepilnamečiai (automobilio keleivis, dviračio ir mopedo vairuotojai). Tamsiuoju paros metu įvyko 1 eismo įvykis. Miestuose – 8 eismo įvykiai (Šiauliuose ir Vilniuje – po 2, Kaune, Panevėžyje, Jonavoje, Palangoje). Transporto priemonių susidūrimų atvejų – 8, transporto priemonių užvažiavimų ant pėsčiųjų – 2.
Apie 18.15 val. Jonavoje, Žeimių gatvėje, 55 metų vyro vairuojamas automobilis „Audi A5 Sportback“ kliudė važiuojamąja kelio dalimi ėjusią 69 metų moterį, ji nukentėjo ir kreipėsi į ligoninę.
Parengta pagal Lietuvos kelių policijos tarnybos gautus pirminius duomenis, įvestus į Eismo įvykių informacinę sistemą.

Žeimių gatvėje automobilis kliudė važiuojamąja kelio dalimi ėjusią moterį

]]>
jonavoszinios.lt Fri, 02 Jun 2023 14:07:32 +0300
<![CDATA[65-erių lietuvį bėgant Jonavoje ištiko infarktas: viskas vyko žaibiškai]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/65-eriu-lietuvi-begant-jonavoje-istiko-infarktas-viskas-vyko-zaibiskai https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/65-eriu-lietuvi-begant-jonavoje-istiko-infarktas-viskas-vyko-zaibiskai Savaitgalį Jonavoje vykusiame olimpinės mylios bėgime staiga sukniubo bėgikas. Laimei, greita aplinkinių reakcija ir nepasimetimas stresinėje situacijoje padėjo išgelbėti vyro gyvybę, praneša naujienų portalas tv3.lt. 

Susisiekus su bėgiką gaivinti padėjusiu Virginijumi, jis naujienų portalui tv3.lt pasakojo, kad su žmona ir vaiku bėgo olimpinę mylią, jau buvo pasiekę finišą, kai žmona pasakė, kad vienas bėgikas sukniubo.  „Buvome kaip tik parbėgę, žmona atsisuko ir pasakė, kad bėgikas guli, jam kažkas negerai, eik pažiūrėti. Nuėjau, o jis jau buvo be sąmonės, vyzdžiai išsiplėtę, akis atmerkęs plačiai ir vos apčiuopiamas pulsas“, – pasakojo įvykio liudininkas. 

Reaguoti būtina nedelsiant

Jis pats sako nematęs, kaip bėgikas sukniubo, tačiau žmona pasakojo, kad maždaug 65 metų vyras pirmiausia atsisėdo ant žemės, vėliau prarado sąmonę. 

Virginijus nepasimetė ir kartu su kita moterimi nieko nelaukdamas pradėjo gaivinti vyrą, atlikti krūtinės ląstos paspaudimus. Vėliau prie jų prisijungė dar viena moteris, pradėjusi daryti įpūtimus: 

„Dar defibriliatorių atnešė iš baseino kažkoks žmogus, jį uždėjome, šoką padarėme vieną kartą ir po to atvažiavo greitoji pagalba, perėmė iš mūsų medikai gaivinimą toliau.“ 

Kaip vėliau paaiškėjo, bėgiką ištiko infarktas. Medikams pavyko atstatyti kraujotaką, tačiau jei ne greita šalia buvusių asmenų reakcija, nežinia, kokia būtų šio įvykio baigtis – dėl nenutrūkstamo ir laiku suteikto gaivinimo nesutriko smegenų aprūpinimas deguonimi ir širdies kraujotaka. 

Pats Virginijus – kariškis, todėl puikiai žino, kaip suteikti pirmąją pagalbą. Jis pabrėžia, kad šios žinios reikalingos kiekvienam, nes žinant, kaip elgtis, galima išgelbėti gyvybę: „Gaivinimas, iš esmės, yra pagrindas, nes kiekvieną minutė yra lemtinga.“ 
Straipsnį galite rasti ČIA.

65-erių lietuvį bėgant Jonavoje ištiko infarktas: viskas vyko žaibiškai

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 06 Jun 2023 11:27:26 +0300
<![CDATA[Nepatikėjusi, kad kultūrizmas – ne jai, dabar L. Dagilytė džiaugiasi laimėjimais varžybų scenoje]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/nepatikejusi-kad-kulturizmas-ne-jai-dabar-l-dagilyte-dziaugiasi-laimejimais-varzybu-scenoje https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/nepatikejusi-kad-kulturizmas-ne-jai-dabar-l-dagilyte-dziaugiasi-laimejimais-varzybu-scenoje Praėjusį savaitgalį  Čekijoje, Brno mieste, vyko atvirasis Čekijos bei Slovakijos NABBA kultūrizmo ir fitneso čempionatas. Jame dalyvavo keturi Lietuvos rinktinės sportininkai, tarp kurių – ir jonavietė Leta Dagilytė. Šiose varžybose vicečempionės medaliu pasipuošusi mergina pasakoja, kad laimėjimais pasidžiaugti ketina sezonui pasibaigus – dabar visą savo dėmesį ji skiria pasiruošimui Pasaulio čempionatui.


Pradėjo nuo plaukimo


Sportas Letos gyvenime atsirado dar vaikystėje. 


„Būdama dešimties metų lankiau plaukimo treniruotes, dalyvaudavau plaukimo varžybose ir man puikiai sekėsi. 
16 metų pradėjau lankyti sporto klubą. Tada žavėjausi kultūrizmu, bet treneris, pas kurį tuomet sportavau, sakė, kad mano sudėjimas netinka šiam sportui ir varžyboms ruoštis neverta. 


Sulaukusi pilnametystės, nusprendžiau išbandyti jėgos trikovės varžybas. Šiame sporte tai pat puikiai sekėsi, pavyko iškovoti ir absoliučios nugalėtojos titulą Lietuvoje. 


Įsitraukusi į jėgos sportą užsiauginau dar didesnį raumenyną. Vėliau, būdama 24-erių, kreipiausi į kultūrizmo srities specialistą Saulių Misevičių ir jis matė manyje perspektyvą, tad pradėjau ruoštis pirmosioms varžyboms“, –pasakojo mergina, pridurdama, kad dabar rungiasi „Toned figūra“ kategorijoje, kur vertinamos kūno proporcijos, raumens išdirbtumas nepamirštant moteriškos elegancijos ir estetikos.


Antrasis sezonas 


Šis varžybų sezonas Letai – antrasis. Pirmajame sezone jai pavyko pelnyti ne vieną laimėjimą, tačiau šiais metais pasiekti rezultatai dar iškalbingesni – kaip sako ji pati,  pasiekta kur kas geresnė sportinė forma. 


„Latvijoje, NAC federacijos organizuojamose varžybose, man pavyko laimėti pirmą vietą savo kategorijoje. Lietuvoje, NAC varžybose, taip pat laimėjau pirmą vietą bei buvau pripažinta absoliučia nugalėtoja. Čempione ir absoliučia nugalėtoja esu pripažinta ir Lietuvoje vykusiose varžybose, kurias organizavo NABBA federacija.


Lyginant su praėjusiu sezonu, šiais metais man pavyko pasiekti akivaizdžiai geresnę formą. Pasiruošimui skyriau daugiau laiko, o  pagalbos kreipiausi  į trenerį Paulių Jasiukaitį. Jis – vienas iš tituluočiausių kultūrizmo sportininkų Lietuvoje. Be abejonės, jo turimos  žinios ir patirčių bagažas stipriai prisidėjo prie mano esamo rezultato“, – teigė L. Dagilytė. 


Aiškus planas


Paklausta apie tai, kaip vyksta pasiruošimas varžyboms, mergina pasakoja apie aiškiai sustyguotą treniruočių bei mitybos planą. 


„Pasiruošimo laikotarpiu sportuoju 6-7 kartus per savaitę. Laikausi griežtai subalansuotos mitybos, valgau 5-6 kartus per dieną. 


Pasiruošimo laikotarpiu tenka atsisakyti visų pramogų, švenčių ir kelionių. Anksčiau propagavau vegetarizmą, tačiau mitybą teko keisti: dėl vegetarinės mitybos pradėjo drastiškai kristi raumens masė, ką pastebėjau nuolat atliekant kūno analizės testus.


Pats griežčiausias pasiruošimas vyko apie 6 mėnesius“, – pasakojo sportininkė.


 Scena baimių nekelia


Lipdama į varžybų sceną L. Dagilytė jaučiasi rami.


„Žinau, kad padariau viską, ką galėjau geriausio, o patį rezultatą palieku vertinti teisėjams. Scenoje jaučiuosi laisvai ir užtikrintai. Mėgaujuosi scenine aplinka, esama emocija. 


Kalbant apie jausmus, kuriuos patyriu laimėjus, tuomet jaučiuosi įvertinta ir motyvuota siekti vis aukštesnio rezultato. 


Šį sezoną varžybos vyksta kas savaitę, tad kas kartą norisi pasirodyti vis geriau. Dėl to visą džiaugsmą pasilieku laikotarpiui, kai užbaigsiu sezoną ir pradėsiu poilsio etapą“, – kalbėjo mergina. 


Apie kritikus


Ne paslaptis, kad treniruoti moterų kūnai vis dar sulaukia ne tik palaikančių replikų: esą raumenys – nemoteriškas dalykas. Paklausta apie tai, L. Dagilytė pasakoja, kad įžeisti bandantys kritikai jai emocijų nekelia. 


„Man patinka žmonės, kurie kažko siekia ir išsiskiria iš pilkos masės. Tokie nežarsto neadekvačių replikų ar nepagrįstų nuomonių, nes žino kaip sunku yra siekti savo svajonių bei su pagarbą palaiko mano idėjas, kaip ir aš jų.


 O tų, kurie bando įkasti ar kažkaip pašiepti, man tiesiog gaila. Todėl nenaudoju savo energijos siekdama jiems kažką įrodyti“, – kalbėjo sportininkė. 


Palaikymas ir motyvacija


Iš kur ji semiasi motyvacijos? 


„Mane motyvuoja pats iššūkis bei idėja, kiek daug gali žmogaus kūnas, suvokimas, kad mes patys esame kūrėjai ir nieko nėra neįmanomo. 


Taip pat artimų žmonių, trenerio, draugų bei bendraminčių palaikymas. Jį jaučiu visada... Dėl to labai džiaugiuosi, o kartu stengiuosi ir palaikyti kitus", – teigė pašnekovė.  


Laukia paskutinės varžybos 


Netrukus, birželio 10-ąją, L. Dagilytės  laukia paskutinės šio sezono varžybos.


„Italijoje vyks NABBA Pasaulio čempionatas. Kalbant apie mano lūkesčius jame, pagrindinis mano tikslas padaryti tai, ką galiu geriausio. Tiesiog džiaugiuosi, kad turiu galimybę atstovauti Lietuvai ir lipti į sceną su stipriausiomis šios sporto šakos atletėmis, o toliau jau liks tik mėgautis scena  bei gera emocija“, –  pokalbio pabaigoje sakė L. Dagilytė. 

Asmeninio archyvo nuotr.

Nepatikėjusi, kad kultūrizmas – ne jai, dabar L. Dagilytė džiaugiasi laimėjimais varžybų scenoje

]]>
jonavoszinios.lt Fri, 02 Jun 2023 10:23:32 +0300
<![CDATA[Pirma vieta Lietuvos vaikų balse]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/pirma-vieta-lietuvos-vaiku-balse https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/pirma-vieta-lietuvos-vaiku-balse

Vaikų lopšelio-darželio „Dobilas“ ugdytinis Domantas Paulauskas užėmė I-ąją vietą (paruošė mokytoja Dijana Borisovienė) piešinių konkurse „Lietuvos vaikų balsas“.

“Lietuvos vaikų balso” konferencijos idėja gimė prieš septynerius metus. Vaikai kviečiami dalyvauti pranešimų, piešinių ar vaizdo klipų konkursuose. Šių metų konferencijos tema „Jeigu turėčiau stebuklų lazdelę …“.
Konkurso ir konferencijos tikslas – suteikti vaikui galimybę kūrybinėmis ir meninėmis priemonėmis išsakyti savo nuomonę jam rūpimais klausimais ir atkreipti suaugusiųjų dėmesį į vaikų nuomonę, kuri ne visada girdima ir išklausoma. Konkurso organizatorius – Mykolo Romerio universiteto Žmogaus ir visuomenės studijų fakulteto Edukologijos ir socialinio darbo institutas. Renginio globėja – Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Domantas dalyvavo piešinių konkurse, užėmė I-ąją vietą ir buvo apdovanotas Mykolo Romerio universitete konferencijos metu. Džiaugiamės ir didžiuojamės savo mažomis žvaigždutėmis. Tegu jos šviečia vis ryškiau ir ryškiau.


Vaikų lopšelio-darželio „Dobilas“ 
ikimokyklinio ugdymo mokytoja ekspertė Dijana Borisovienė

Pirma vieta Lietuvos vaikų balse

Pirma vieta Lietuvos vaikų balse Pirma vieta Lietuvos vaikų balse Pirma vieta Lietuvos vaikų balse Pirma vieta Lietuvos vaikų balse ]]>
jonavoszinios.lt Thu, 01 Jun 2023 19:43:45 +0300
<![CDATA[Jonavoje šurmuliavo vasaros atidarymo šventė]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavoje-surmuliavo-vasaros-atidarymo-svente https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavoje-surmuliavo-vasaros-atidarymo-svente

Birželio 3 d. Ramybės skvere vyko vasaros atidarymo šventė.

Renginys prasidėjo 14 val. įvairiomis veiklomis: „Žaliasis Taškas“ žinių ir patirčių palapinėje vyko diskusijos apie rūšiavimą ir rūšiavimo turnyrai visai šeimai, „Atiduotuvių kiemas“ kvietė prisidėti prie atliekų prevencijos, čia buvo galima nemokamai pasiimti dar tinkamus naudoti daiktus ir pažaisti stalo žaidimą „Ekomonstriukai“. 

Jonavos kultūros centro (JKC) savanoriai dailino vaikų veidukus, rodė įvairius eksperimentus ir užsiėmė smagiomis kūrybinėmis veiklomis. Finansinių konsultacijų įmonė „iFuture INVESTMENTS“ pristatė seminarus apie vaikų finansinį raštingumą, D&DM leidykla – edukacines knygas. Šauliai taip pat nesnaudė: žaidė įvairius žaidimus, „Curio city“ palapinėje vyko ne tik protų mūšis šeimoms, tačiau ir profesijų žaidimai. Mažuosius renginio svečius džiugino pripučiamų batutų „7 verslai“ pramogos, o suteikė energijos Laimutės skanumėliai bei Elenos saldumynai.

Nuo 16 val. scenoje gražiausius kūrinius dovanojo svečiai iš Kauno – estradinio dainavimo studija „Lašeliukai“, vaikų dainavimo studija „Vokalizė“ kolektyvai „Septima“ bei „Mažoji septima“, JKC pop grupė „Šuldu Buldu“, Jeronimo Ralio gimnazijos solistės Elvija Zvicevičiūtė ir Karolina Lebednykaitė, solistė Akvilė Kolojanskaitė. 

Nuo 19 val. susirinkusieji šėlo su atlikėju Roku Yan ir gyvo garso grupe. 

Tegul vaikus lydi šypsena!

JKC inf. 

Jonavoje šurmuliavo vasaros atidarymo šventė

Jonavoje šurmuliavo vasaros atidarymo šventė Jonavoje šurmuliavo vasaros atidarymo šventė Jonavoje šurmuliavo vasaros atidarymo šventė Jonavoje šurmuliavo vasaros atidarymo šventė Jonavoje šurmuliavo vasaros atidarymo šventė Jonavoje šurmuliavo vasaros atidarymo šventė Jonavoje šurmuliavo vasaros atidarymo šventė Jonavoje šurmuliavo vasaros atidarymo šventė Jonavoje šurmuliavo vasaros atidarymo šventė Jonavoje šurmuliavo vasaros atidarymo šventė Jonavoje šurmuliavo vasaros atidarymo šventė Jonavoje šurmuliavo vasaros atidarymo šventė Jonavoje šurmuliavo vasaros atidarymo šventė Jonavoje šurmuliavo vasaros atidarymo šventė Jonavoje šurmuliavo vasaros atidarymo šventė Jonavoje šurmuliavo vasaros atidarymo šventė Jonavoje šurmuliavo vasaros atidarymo šventė Jonavoje šurmuliavo vasaros atidarymo šventė Jonavoje šurmuliavo vasaros atidarymo šventė Jonavoje šurmuliavo vasaros atidarymo šventė Jonavoje šurmuliavo vasaros atidarymo šventė Jonavoje šurmuliavo vasaros atidarymo šventė Jonavoje šurmuliavo vasaros atidarymo šventė Jonavoje šurmuliavo vasaros atidarymo šventė Jonavoje šurmuliavo vasaros atidarymo šventė Jonavoje šurmuliavo vasaros atidarymo šventė Jonavoje šurmuliavo vasaros atidarymo šventė Jonavoje šurmuliavo vasaros atidarymo šventė Jonavoje šurmuliavo vasaros atidarymo šventė Jonavoje šurmuliavo vasaros atidarymo šventė Jonavoje šurmuliavo vasaros atidarymo šventė Jonavoje šurmuliavo vasaros atidarymo šventė Jonavoje šurmuliavo vasaros atidarymo šventė Jonavoje šurmuliavo vasaros atidarymo šventė Jonavoje šurmuliavo vasaros atidarymo šventė Jonavoje šurmuliavo vasaros atidarymo šventė Jonavoje šurmuliavo vasaros atidarymo šventė Jonavoje šurmuliavo vasaros atidarymo šventė Jonavoje šurmuliavo vasaros atidarymo šventė ]]>
jonavoszinios.lt Mon, 05 Jun 2023 08:45:53 +0300
<![CDATA[Burtais pakvipęs vakaras Jonavos vaikų lopšelyje – darželyje „Pakalnutė”]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/burtais-pakvipes-vakaras-jonavos-vaiku-lopselyje-darzelyje-pakalnute https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/burtais-pakvipes-vakaras-jonavos-vaiku-lopselyje-darzelyje-pakalnute Seniai, labai seniai, vienoje girioje slypėjo kaimelis, kurio gyventojai buvo mėlyni nykštukai, besivadinantys Smurfais...

Tokie pasakų burtai, gegužės 31 d. pasklido Jonavos vaikų lopšelyje - darželyje ,,Pakalnutė". Piktasis Gargamėlis pavogė vasarą, o smurfai kaip įmanydami bandė ją susigrąžinti.

Šventinį, burtais pakvipusį vakarą, skirtą mokslo metų pabaigai pradėjo darželio vaikų ansamblis kartu su žinoma atlikėja, kino ir teatro aktore Neringa Nekrašiūte. Gargamelio kerus bandyta išsklaidyti ne tik grupių vaikų trankiais, linksmais pasirodymais, bet ir linksmu smurfišku mokytoju šokiu.

Burtai išsklaidyti! Vasara jau čia!. Tegul ji būna šilta, nepamirštama ir saugi!

Jonavos vaikų lopšelio – darželio „Pakalnutė” inf.

Burtais pakvipęs vakaras Jonavos vaikų lopšelyje – darželyje „Pakalnutė”

Burtais pakvipęs vakaras Jonavos vaikų lopšelyje – darželyje „Pakalnutė” Burtais pakvipęs vakaras Jonavos vaikų lopšelyje – darželyje „Pakalnutė” Burtais pakvipęs vakaras Jonavos vaikų lopšelyje – darželyje „Pakalnutė” Burtais pakvipęs vakaras Jonavos vaikų lopšelyje – darželyje „Pakalnutė” Burtais pakvipęs vakaras Jonavos vaikų lopšelyje – darželyje „Pakalnutė” Burtais pakvipęs vakaras Jonavos vaikų lopšelyje – darželyje „Pakalnutė” Burtais pakvipęs vakaras Jonavos vaikų lopšelyje – darželyje „Pakalnutė” Burtais pakvipęs vakaras Jonavos vaikų lopšelyje – darželyje „Pakalnutė” Burtais pakvipęs vakaras Jonavos vaikų lopšelyje – darželyje „Pakalnutė” Burtais pakvipęs vakaras Jonavos vaikų lopšelyje – darželyje „Pakalnutė” Burtais pakvipęs vakaras Jonavos vaikų lopšelyje – darželyje „Pakalnutė” Burtais pakvipęs vakaras Jonavos vaikų lopšelyje – darželyje „Pakalnutė” ]]>
jonavoszinios.lt Fri, 02 Jun 2023 12:02:41 +0300
<![CDATA[Siuntos su kvaišalais – pareigūnų rankose, o jais disponavę jonaviečiai ir panevėžietis – teisiamųjų suole]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/siuntos-su-kvaisalais-pareigunu-rankose-o-jais-disponave-jonavieciai-ir-panevezietis-teisiamuju-suole https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/siuntos-su-kvaisalais-pareigunu-rankose-o-jais-disponave-jonavieciai-ir-panevezietis-teisiamuju-suole Panevėžio apygardos prokuratūros prokuroras Mantas Jurkėnas baigė ikiteisminį tyrimą, kuriame du Jonavos ir vienas Panevėžio rajono gyventojai kaltinami labai didelio kiekio psichotropinių medžiagų gabenimu kontrabanda į Lietuvą. Kvaišalai į mūsų šalį buvo siunčiami su siuntomis iš Vokietijos ir Nyderlandų.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato kriminalinės policijos Organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai, o tyrimui vadovavo Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras M. Jurkėnas.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, anksčiau teistas Panevėžio rajono gyventojas 2022 metų pavasarį, veikdamas kartu su tyrimo metu nenustatytu asmeniu, buvusiu Vokietijoje, galimai inicijavo psichotropinių medžiagų siuntimą į Lietuvą. Bendrininko iš Vokietijos į Panevėžį per kurjerių tarnybą atsiųstose 2-se siuntose buvo daugiau nei 4 kg miltelių. Ekspertai nustatė, kad juose yra beveik 900 gramų MDMA ir beveik 400 gramų amfetamino.

Tą patį pavasarį minėtas panevėžietis, veikdamas su nenustatytu asmeniu, esančiu Nyderlandų Karalystėje, analogišku būdu inicijavo dar vienos siuntos su psichotropinėmis medžiagomis – 1260 gramų MDMA ir 10 gramų 2C-B atsiuntimą į Lietuvą.

Kartu su panevėžiečiu į teisiamųjų suolą sės du jauni vaikinai iš Jonavos. Vienas jų turėjo į savo namus gauti siuntinį iš Nyderlandų Karalystės ir perduoti jį antrajam, kuris ir inicijavo psichotropinių medžiagų siuntimą į Lietuvą. Viename siuntinyje pareigūnai aptiko 24 vienetus tablečių, kuriose buvo 0,54 gramo amfetamino. Kitoje siuntoje buvo kur kas daugiau kvaišalų - rasta virš 4 kg tablečių, kurių sudėtyje daugiau kaip 1,4 kg grynos psichotropinės medžiagos - MDMA.

Pasak ikiteisminiam tyrimui vadovavusio prokuroro M. Jurkėno, Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato kriminalinės policijos Organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnų veiksmai leido iš apyvartos išimti psichotropinių medžiagų kiekį, kuris daugiau nei 40 kartų viršija įstatymų leidėjo nustatytą labai didelio kiekio ribą, o jų vertė "juodojoje" rinkoje viršija 150 tūkst. eurų.

Baudžiamasis kodeksas už disponavimą labai dideliu keikiu narkotinių ar psichotropinių medžiagų medžiagų numato laisvės atėmimą nuo dešimties iki penkiolikos metų. Už psichotropinių medžiagų kontrabandą tuo metu galiojęs baudžiamasis įstatymas numatė laisvės atėmimą nuo trejų iki dešimties metų.

Byla perduota nagrinėti Kauno apygardos teismui.

LR Prokuratūros inf. 

Siuntos su kvaišalais – pareigūnų rankose, o jais disponavę jonaviečiai ir panevėžietis – teisiamųjų suole

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 05 Jun 2023 10:44:09 +0300
<![CDATA[Po svarstymo pritarta siūlymui didinti baudas už triukšmą]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/po-svarstymo-pritarta-siulymui-didinti-baudas-uz-triuksma https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/po-svarstymo-pritarta-siulymui-didinti-baudas-uz-triuksma Seimas po svarstymo pritarė Administracinių nusižengimų kodekso pataisoms, kuriomis siūloma griežčiau bausti už viešosios rimties trikdymą.

Numatoma, kad už šauksmus, švilpimą, garsų dainavimą arba grojimą muzikos instrumentais, kitokiais garsiniais aparatais ar kitus triukšmą keliančius veiksmus gatvėse, aikštėse, parkuose, paplūdimiuose, viešajame transporte ir kitose viešosiose vietose, o vakaro (nuo 19 val. iki 22 val.) ir nakties (nuo 22 val. iki 7 val.) metu – ir gyvenamosiose patalpose, įmonėse, įstaigose ar organizacijose, kai tai trikdo asmenų ramybę, poilsį ar darbą, asmenys būtų baudžiami nebe nuo 20 iki 80, bet nuo 80 iki 200 eurų bauda. Juridinių asmenų vadovai arba kiti atsakingi asmenys būtų baudžiami nuo dviejų šimtų iki trijų šimtų eurų bauda.

Už pakartotinį nusižengimą asmenys būtų baudžiami nuo 200 (buvo 80) iki 300 eurų bauda, juridinių asmenų vadovai ar kiti atsakingi asmenys – nuo 300 iki 400 eurų bauda.

Administracinių nusižengimų kodekso 488 straipsnio pataisų projektui Nr. XIVP-2161(2) po svarstymo pritarė 81, prieš balsavo 16, susilaikė 33 Seimo nariai.

Seimo Spaudos biuro inf.

Po svarstymo pritarta siūlymui didinti baudas už triukšmą

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 06 Jun 2023 13:19:44 +0300
<![CDATA[Jonavietė Ilona: kodėl ardo autobusų stoteles?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonaviete-ilona-kodel-ardo-autobusu-stoteles https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonaviete-ilona-kodel-ardo-autobusu-stoteles ,,Gerai būtų sužinoti, kodėl ardo autobusų stoteles? Bent jau kiek mačiau, tai Žemaitės g, o šiandien jau ir Kosmonautų g. Tik neseniai padarė, sudėjo švieslentes ir vėl iš naujo?", - redakcijai skirtame laiške teiraujasi Ilona. 

Jonavos r. savivaldybės Statybos, remonto ir architektūros skyriaus vedėjas Arnoldas Musteikis patikslina, kad autobusų sustojimai nėra ardomi, o yra remontuojami.

,,Tose vietose, kur šiuo metu atliekami darbai, remonto darbų anksčiau nebuvo, tik kito projekto metu buvo pastatytos informacinės švieslentės, kurios ir bus paliekamos prie naujai suremontuotų autobusų sustojimų. Šiuo etapu remontuojami 8 autobusų sustojimai Jonavos mieste.

Atnaujinamos autobuso laukimo aikštelės, įrengiami paviljonai su suoliukai bei šiukšliadėžėmis",- sako skyriaus vedėjas bei informuoja, pagal kokį projektą atliekami darbai.

Autobusų stotelės tvarkomos pagal projektą Nr. 04.5.1-TID-R-514-21-0003 ,,DARNAUS JUDUMO PRIEMONIŲ DIEGIMAS JONAVOS MIESTE“.

Jonavos rajono savivaldybės administracija, įgyvendindama 2014-2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 4 prioriteto „Energijos efektyvumo ir atsinaujinančių išteklių energijos gamybos ir naudojimo skatinimas“ priemonę „Darnaus judumo priemonių diegimas“, su Centrine projektų valdymo agentūra 2020 m. birželio 4 d. pasirašė projekto „Darnaus judumo priemonių diegimas Jonavos mieste“ įgyvendinimo sutartį

Jonavietė Ilona:  kodėl ardo autobusų stoteles?

Jonavietė Ilona:  kodėl ardo autobusų stoteles? ]]>
jonavoszinios.lt Tue, 06 Jun 2023 09:48:09 +0300
<![CDATA[10-metis motociklininkas susidūrė su automobiliu ir susižeidė]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/10-metis-motociklininkas-susidure-su-automobiliu-ir-susizeide https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/10-metis-motociklininkas-susidure-su-automobiliu-ir-susizeide Kaip praneša Lietuvos kelių policijos tarnyba, Jonavos rajone sekmadienį avariją patyrė 10-metis berniukas.

Apie 17.19 val. Jonavos rajone, Dumsiškių kaime, motociklą „KTM 625 SXC“ vairavo mažametis.

Žvyrkelio tiesiame ruože motociklas įvažiavo į priešpriešinio eismo juostą ir susidūrė su automobiliu „Ford Galaxy“, vairuojamu 72 metų vyro.

Nukentėjo motociklą vairavęs 10 metų berniukas.

10-metis motociklininkas susidūrė su automobiliu ir susižeidė

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 06 Jun 2023 05:33:12 +0300
<![CDATA[Gabiausiems Jonavos vaikams – „Triumfo arkos“ 2023]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/gabiausiems-jonavos-vaikams-triumfo-arkos-2023 https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/gabiausiems-jonavos-vaikams-triumfo-arkos-2023

Savaitgalį Jonavoje išdalinti „Triumfo arkos“ apdovanojimai, kuriuos pelnė būrys gabiausių rajono vaikų ir mokinių.

Antrus metus rengiami apdovanojimai teikiami už pasiektus aukščiausius rezultatus ikimokyklinio ugdymo, akademinėje, kultūros ir meno, sporto srityse ir už Jonavos krašto garsinimą.

Vasaros atidarymo šventėje savivaldybės įsteigtus apdovanojimus atsiėmė Ruklos Jono Stanislausko m-klos „Pušaitės“ skyriaus, vaikų lopšelių-darželių „Dobilas“ ir „Pakalnutė“ ugdytiniai, Justino Vareikio progimnazijos, Senamiesčio ir J. Ralio gimnazijų, J. Miščiukaitės meno mokyklos mokiniai, Jonavos sporto centro ir Lietuvos jėgos trikovės federacijos auklėtiniai.

Pagerbti iš viso per 40 vaikų, užėmusių prizines vietas įvairiuose konkursuose, olimpiadose, sporto varžybose ir čempionatuose.

„Triumfo arkos“ laureatai apdovanoti rankų darbo aukso dulkėmis dekoruotomis arkų statulėlėmis.

Vasaros šventėje padėkų sulaukė ir vaikų pedagogai bei treneriai. Visas sąrašas skelbiamas ČIA. 

Gabiausiems Jonavos vaikams – „Triumfo arkos“ 2023

Gabiausiems Jonavos vaikams – „Triumfo arkos“ 2023 Gabiausiems Jonavos vaikams – „Triumfo arkos“ 2023 Gabiausiems Jonavos vaikams – „Triumfo arkos“ 2023 Gabiausiems Jonavos vaikams – „Triumfo arkos“ 2023 Gabiausiems Jonavos vaikams – „Triumfo arkos“ 2023 Gabiausiems Jonavos vaikams – „Triumfo arkos“ 2023 Gabiausiems Jonavos vaikams – „Triumfo arkos“ 2023 Gabiausiems Jonavos vaikams – „Triumfo arkos“ 2023 Gabiausiems Jonavos vaikams – „Triumfo arkos“ 2023 Gabiausiems Jonavos vaikams – „Triumfo arkos“ 2023 Gabiausiems Jonavos vaikams – „Triumfo arkos“ 2023 Gabiausiems Jonavos vaikams – „Triumfo arkos“ 2023 Gabiausiems Jonavos vaikams – „Triumfo arkos“ 2023 Gabiausiems Jonavos vaikams – „Triumfo arkos“ 2023 Gabiausiems Jonavos vaikams – „Triumfo arkos“ 2023 Gabiausiems Jonavos vaikams – „Triumfo arkos“ 2023 Gabiausiems Jonavos vaikams – „Triumfo arkos“ 2023 Gabiausiems Jonavos vaikams – „Triumfo arkos“ 2023 Gabiausiems Jonavos vaikams – „Triumfo arkos“ 2023 Gabiausiems Jonavos vaikams – „Triumfo arkos“ 2023 Gabiausiems Jonavos vaikams – „Triumfo arkos“ 2023 Gabiausiems Jonavos vaikams – „Triumfo arkos“ 2023 Gabiausiems Jonavos vaikams – „Triumfo arkos“ 2023 Gabiausiems Jonavos vaikams – „Triumfo arkos“ 2023 Gabiausiems Jonavos vaikams – „Triumfo arkos“ 2023 Gabiausiems Jonavos vaikams – „Triumfo arkos“ 2023 Gabiausiems Jonavos vaikams – „Triumfo arkos“ 2023 Gabiausiems Jonavos vaikams – „Triumfo arkos“ 2023 Gabiausiems Jonavos vaikams – „Triumfo arkos“ 2023 Gabiausiems Jonavos vaikams – „Triumfo arkos“ 2023 Gabiausiems Jonavos vaikams – „Triumfo arkos“ 2023 Gabiausiems Jonavos vaikams – „Triumfo arkos“ 2023 Gabiausiems Jonavos vaikams – „Triumfo arkos“ 2023 Gabiausiems Jonavos vaikams – „Triumfo arkos“ 2023 Gabiausiems Jonavos vaikams – „Triumfo arkos“ 2023 Gabiausiems Jonavos vaikams – „Triumfo arkos“ 2023 Gabiausiems Jonavos vaikams – „Triumfo arkos“ 2023 Gabiausiems Jonavos vaikams – „Triumfo arkos“ 2023 Gabiausiems Jonavos vaikams – „Triumfo arkos“ 2023 Gabiausiems Jonavos vaikams – „Triumfo arkos“ 2023 ]]>
jonavoszinios.lt Mon, 05 Jun 2023 09:06:21 +0300
<![CDATA[Ką veikti savaitgalį Jonavoje?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/ka-veikti-savaitgali-jonavoje2023-06-02 https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/ka-veikti-savaitgali-jonavoje2023-06-02 Jonavos turizmo informacijos centras skelbia idėjas savaitgaliui Jonavoje:

 BIRŽELIO 2 D.


10.00 val. Sveikatinimo mankštos kartu su tėvais M. K. Čiurlionio muzikinės poemos „Jūra“ motyvais /Jonavos kultūros centras/


10.00 val. Renginys vaikams „Vasara su knyga“ /Rimkų biblioteka/


15.00 val. „Popkorn“ kino popietė vaikams /Rimkų biblioteka/


17.00 val. Dviračių žygis, pasaulinei dviračių dienai paminėti /Joninių slėnis/


18.00 val. Vasaros atidarymas. Koncertuoja „Lietuvos balso“ dalyvė Rugilė Stankevičiūtė /RMK kavinės terasoje


 BIRŽELIO 3 D.


14.00 val. Vasaros atidarymo šventė/Ramybės skveras/


15.00 val. „Popkorn kino popietė vaikams“/ Rimkų biblioteka/


 BIRŽELIO 4 D.


Einame sveikinti Tėčių!

Ką veikti savaitgalį Jonavoje?

]]>
jonavoszinios.lt Fri, 02 Jun 2023 09:02:27 +0300
<![CDATA[Pasirašykite peticiją ,,Dėl nepritarimo Jonavos miesto J. Ralio gatvės ir jos pėsčiųjų perėjos pertvarkymo"]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/pasirasykite-peticija-del-nepritarimo-jonavos-miesto-j-ralio-gatves-ir-jos-pesciuju-perejos-pertvarkymo https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/pasirasykite-peticija-del-nepritarimo-jonavos-miesto-j-ralio-gatves-ir-jos-pesciuju-perejos-pertvarkymo Interneto žiniasklaidos priemonė jonavoszinios.lt inicijavo bei kviečia pasirašyti peticiją ,,Dėl nepritarimo Jonavos miesto J. Ralio gatvės ir jos pėsčiųjų perėjos pertvarkymo", kuri adresuota LR Susisiekimo ministerijai bei AB ,,Lietuvos automobilių kelių direkcijai".

Peticiją pasirašyti galite ČIA. 

Kaip yra žinoma, AB „Lietuvos automobilių kelių direkcija“ įgyvendina projektą „Rajoninio kelio Nr. 1521 Jonava – Gudžioniai 0,537 km perėjos remontas“ Nr. 20733-01-PRA. Rajoninis kelias Nr. 1521 sutampa su Jonavos miesto J. Ralio gatve, kuri yra viena iš trijų intensyviausių gatvių mieste. Projekto sprendiniuose numatyta, kad J. Ralio g. ir ten esanti pėsčiųjų perėja susiaurės įrengiant saugos salelę bei trumpinant autobusų stotelės įvažą.

Jonavos miesto J. Ralio g. sutampančioje su rajoniniu keliu Nr. 1521 Jonava-Gudžioniai, rytinio ir vakarinio piko metu, kelio atkarpoje nuo 0,46 km iki 0,71 km formuojasi automobilių spūstys. Spūstys formuojasi dėl kelio atkarpos nuo 0,46 km (x 6103903,75, y 517936,15) iki 0,52 km (x 6103961,41, y 517915,91) susiaurėjimo iki vienos važiuojamosios juostos.

Nuo 2021 metų AB „Lietuvos automobilių kelių direkcijos“ buvo prašoma, kad susiaurėjusi kelio atkarpa būtų praplatinta iki dviejų važiuojamųjų juostų, susiaurinant šalimais esantį pėsčiųjų taką, dėmesį atkreipiant į tai, kad rajoninis kelias Nr.1521 Jonava – Gudžioniai jungiasi su Jonavos miesto Žeimių gatve, kuri sutampa su Valstybinės reikšmės krašto kelio Nr. 144 Jonava–Kėdainiai–Šeduva. J.Ralio, Žeimių ir J.Basanavičiaus gatvės yra pagrindinės eismo arterijos į kitus regionus t.y. Ukmergę, Kėdainius. Šiomis gatvėmis vyksta tranzitinio transporto eismas.

Įvertinus projektą „Rajoninio kelio Nr. 1521 Jonava – Gudžioniai 0,537 km perėjos remontas“ Nr. 20733-01-PRA, siūloma koreguoti projektą, rasti galimybę praplatinti J.Ralio g. dalį atkarpoje nuo 0,46 km iki 0,52 km bei ieškoti kitų būdų, kaip didinti saugumą J. Ralio gatvėje esančioje perėjoje, pavyzdžiui, įrengti šviesoforu reguliuojamą pėsčiųjų perėją.

Būkite aktyvūs, pasirašykite peticiją!!! 

 

Pasirašykite peticiją ,,Dėl nepritarimo Jonavos miesto J. Ralio gatvės ir jos pėsčiųjų perėjos pertvarkymo"

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 11 May 2023 12:19:24 +0300
<![CDATA[Kraštietis N. Tamaševičius, iškovojęs pergalę, buvo pripažintas techniškiausiu kovotoju]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/krastietis-n-tamasevicius-iskovojes-pergale-buvo-pripazintas-techniskiausiu-kovotoju https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/krastietis-n-tamasevicius-iskovojes-pergale-buvo-pripazintas-techniskiausiu-kovotoju Šeštadienį, birželio 3-ąją, Kaune vyko didžiulis ir adrenalino kupinas sporto renginys – Bushido Swat 89.

Kovotojai demonstravo savo įgūdžius ir kovojo su ypatinga drąsa. Turnyro metu kovotojai išbandė savo jėgas mėgėjų taisyklėmis, dėvėdami sportines apsaugas, pagal K-1, MMA, Bushido ZST - kikbokso ir mišrių kovos menų taisykles. Be atrankinių kovų, pasisemti patirties atvyko ir gerai žinomi sportininkai.

Sporto entuziastai galėjo pamatyti tokius profesionalius sportininkus kaip Mantą Rimšą, Deividą Žambą, Romualdą Augą, jonavietį Naglį Tamoševičių ir daugelį kitų. 

Jonavietis Naglis Tamaševičius, ,,Fightersland" kovinio klubo atstovas, vienoje iš pagrindinių vakaro kovų užtikrintai ir techniškai iškovojo pergalę. 

Kraštietis N. Tamaševičius buvo išrinktas techniškiausiu to vakaro kovotoju. Tai jau yra trečias kartas, kuomet jaunasis sportininkas laimi Bushido Swat turnyrą. Plačiau apie ankstesnes pergales ČIA ir ČIA.  

Šis įvykęs turnyras jonaviečiui, kaip pasiruošimas prieš laukiantį itin svarbų „HEROES" turnyrą, kuris vyks lapkričio mėnesį ,,Siemens Arenoje" Vilniuje.

Naglį Tamoševičių varžyboms ruošia treneriai - Ignas Barysas ir Rimvydas Bilius. Klubas - ,,Fightersland". 

 

 

Kraštietis N. Tamaševičius, iškovojęs pergalę, buvo pripažintas techniškiausiu kovotoju

Kraštietis N. Tamaševičius, iškovojęs pergalę, buvo pripažintas techniškiausiu kovotoju Kraštietis N. Tamaševičius, iškovojęs pergalę, buvo pripažintas techniškiausiu kovotoju Kraštietis N. Tamaševičius, iškovojęs pergalę, buvo pripažintas techniškiausiu kovotoju Kraštietis N. Tamaševičius, iškovojęs pergalę, buvo pripažintas techniškiausiu kovotoju ]]>
jonavoszinios.lt Mon, 05 Jun 2023 13:27:29 +0300
<![CDATA[Prasideda priėmimas į profesines ir aukštąsias mokyklas: neribojamas vietų skaičius į prioritetines studijas]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/prasideda-priemimas-i-profesines-ir-aukstasias-mokyklas-neribojamas-vietu-skaicius-i-prioritetines-studijas https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/prasideda-priemimas-i-profesines-ir-aukstasias-mokyklas-neribojamas-vietu-skaicius-i-prioritetines-studijas Birželio 1 d., prasideda 2023 m. pagrindinis priėmimas į Lietuvos aukštąsias mokyklas ir profesinio mokymo įstaigas. Į valstybės finansuojamas studijų vietas universitetuose ir kolegijose šiemet numatoma priimti 12,7 tūkst. pirmakursių. Profesinio mokymo įstaigose valstybės finansavimą planuojama suteikti 20,6 tūkst. naujai priimtųjų.

Neribotas priėmimas stojantiesiems į prioritetines specialybes

„Norime paskatinti stojančiuosius rinktis tokias specialybes, kurios labai svarbios valstybei ir darbo rinkai. Todėl numatome neriboti priėmimo į prioritetinėmis laikomas studijų kryptis – siekiame, kad jas pasirinkę stojantieji, tenkinantys stojimo į valstybės finansuojamas vietas reikalavimus, galėtų studijuoti nemokamai“, – sako švietimo, mokslo ir sporto viceministras Gintautas Jakštas.

Šiemet prioritetinėmis studijų kryptimis yra laikomos trūkstamiausių specializacijų pedagogika, informacinės technologijos, matematika, inžinerija, slauga ir akušerija bei pareigūnų rengimas.

Stojant į valstybės finansuojamas vietas aukštosiose mokyklose reikia būti išlaikius bent 3 valstybinius brandos egzaminus: lietuvių kalbos ir literatūros, matematikos ir vieną laisvai pasirenkamą. Minimali egzaminų išlaikymo riba – 16 balų.

Stojant į universitetus, 5 iš privalomų mokytis dalykų geriausių metinių įvertinimų vidurkis turi būti ne mažesnis nei 7, į kolegijas – ne mažesnis nei 6.

Minimalus stojamasis konkursinis balas stojantiesiems į pirmosios pakopos ir vientisųjų studijų valstybės finansuojamas studijų vietas universitetuose yra 5,4, o kolegijose, taip pat stojantiesiems į trumposios pakopos studijų valstybės finansuojamas studijų vietas, – 4,3.

Būsimiems pedagogams – virš 500 eurų siekiančios stipendijos

Didžiausio poreikio pedagogikos specializacijas – matematiką, lietuvių kalbą ir literatūrą, prancūzų kalbą, vokiečių kalbą, fiziką, chemiją, biologiją, istoriją, geografiją, informacines technologijas, pradinį ugdymą ir specialiąją pedagogiką – pasirinkę studentai turės galimybę gauti tikslines stipendijas.

Įstojusieji į valstybės finansuojamas šių specializacijų bakalauro pedagogikos studijas bei pedagogines gretutines studijas, priklausomai nuo akademinių rezultatų, galės kas mėnesį gauti 319 eurų (6,5 BSI) dydžio paramą.

Minėtų specializacijų pedagoginių profesinių studijų bei baigiamojo kurso bakalauro pedagogikos studijų ir pedagoginių gretutinių studijų studentai galės gauti tikslinę išmoką, kuri siekia 539 eurų (11 BSI). Tikslinė išmoka numatyta studentams, kurie sudarys sutartį su savivaldybe, savivaldybės arba valstybine mokykla ir įsipareigos baigus studijas ten dirbti ne trumpiau kaip 3 metus per 5 metų laikotarpį, ne mažiau kaip 0,7 etato.

Stojančiųjų į pedagogikos studijas daugėja jau trejus metus iš eilės. Pernai 1 084 jaunuoliai (iš jų 621 – valstybės finansuojamose vietose) pasirinko universitetuose ir kolegijose studijuoti pagal pedagogikos studijų krypties bakalauro programas. Tai yra šimtu daugiau nei 2021 m. (984) ir 186 studentais daugiau nei 2020 m. (898).

Profesinėse mokyklose – daugiausia valstybės finansuojamų vietų inžinerijai

2023 m. daugiausia valstybės finansuojamų vietų profesinio mokymo įstaigose paskirstyta inžinerijos ir inžinerinių profesijų srities mokymo programoms (4,4 tūkst. vietų).

Šalies profesinės mokyklos taip pat tikisi sulaukti nemažo būrio stojančiųjų į paslaugų asmenims (3,6 tūkst. vietų), architektūros ir statybos (2,2 tūkst.), sveikatos priežiūros (2 tūkst. vietų) bei verslo ir administravimo (1,5 tūkst.) sričių mokymo programas.

Priėmimo į aukštąsias mokyklas datos

Priėmimą sudaro du etapai – pagrindinis ir papildomas. Pagrindinio priėmimo prašymus stojantieji gali registruoti nuo birželio 1 d. iki liepos 28 d. 12 val. Studijų sutartis įstojusieji galės sudaryti iki rugpjūčio 4 d. 16 val. tiek elektroniniu būdu, tiek atvykus į aukštąją mokyklą.

Nuo birželio 13 d. iki liepos 25 d. norintieji stoti į menų studijas galės dalyvauti stojamųjų egzaminų sesijoje. Stojamųjų egzaminų rezultatai bus paskelbti iki liepos 27 d.

Rugpjūčio 7–10 d. stojantieji galės teikti prašymus dalyvauti papildomo priėmimo pirmajame etape, o rugpjūčio 21–24 d. – antrajame etape.

Priėmimo į profesines mokyklas datos

Pagrindinio priėmimo vasaros etapo prašymus stojantieji galės teikti iki rugpjūčio 7 d. Teikti prašymus į profesinio mokymo įstaigas gali tiek norintieji įgyti kvalifikaciją pagal visą profesinio mokymo programą, tiek 9–10 klasių mokiniai bei I–IV klasių gimnazistai, norintys mokytis pagal atskirus profesinio mokymo modulius.

Stojantieji profesinio mokymo sutartis sudaryti galės rugpjūčio 14–17 d.

Papildomas priėmimas vyks rugpjūčio 21–27 d., o sutarčių sudarymas su profesinio mokymo įstaigomis – rugpjūčio 30–31 d.

Daugiau informacijos apie priėmimą į trumposios, pirmosios pakopos ir vientisąsias studijas bei profesinio mokymo programas galima rasti LAMA BPO interneto svetainėje

Prasideda priėmimas į profesines ir aukštąsias mokyklas: neribojamas vietų skaičius į prioritetines studijas

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 01 Jun 2023 05:27:22 +0300
<![CDATA[Bronzinės kovos starte „CBet“ laimėjo Panevėžyje]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/bronzines-kovos-starte-c-bet-laimejo-panevezyje https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/bronzines-kovos-starte-c-bet-laimejo-panevezyje Dramatiška pergale kovą dėl Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) bronzos pradėjo Jonavos „CBet“ komanda.

Didžiąją laiko dalį tvirtai pirmavę Virginijaus Šeškaus auklėtiniai išbarstė pranašumą, bet galiausiai svečiuose 89:80 (25:20, 23:19, 25:23, 16:18) susitvarkė su Panevėžio „7bet-Lietkabeliu“.

Serijoje iki trijų pergalių jonaviečiai pirmauja 1:0. Rungtynės „CBet“ teritorijoje vyks birželio 2 dieną.

Rungtynių pradžia buvo sunki Panevėžio ekipai, kadangi per pirmą kėlinį buvo padaryta net 10 klaidų, kurias gerai išnaudojo „CBet“ – 12:7. Tiesa, atkovoti kamuoliai leido nepaleisti varžovų į priekį, o Gedimino Oreliko ir Nikolos Popovičiaus metimai skirtumą mažino – 20:22. Tik Dovio Bičkauskio tolimas šūvis atstatė didesnę jonaviečių persvarą – 25:20.

Antrojo kėlinio pradžioje svečių komanda vėl ėmė tolti, o galiausiai po Gorano Huskičiaus metimo įgijo dviženklę persvarą – 35:24. Nenadas Čanakas paprašė pertraukėlės, bet ji menkai gelbėjo „7bet-Lietkabelį“. Tik po kelių minučių Kristianas Kullamae skirtumą mažino iki vienaženklio (31:39), Jamelas Morrisas sumetė baudas, tiesa, tolimais metimais atsakė Martinas Laksa ir Dovis Bičkauskis – 45:35. Po dviejų ketvirčių „CBet“ pirmavo gana tvirtai – 48:39.

Po ilgosios pertraukos „7bet-Lietkabelio“ puolimas nenešė tiek vaisių, kiek „CBet“, tad atotrūkis tapo rekordinis – 58:41. Jamelas Morrisas dėjo pastangas, kad jonaviečiai neatitrūktų triuškinamai (50:64), tačiau rimčiau į artimą kovą panevėžiečiai negrįžo. Edvinas Šeškus susižeidė čiurną, tad paliko aikštelę, vis tik „CBet“ po trijų ketvirčių išsaugojo užtikrintą pranašumą – 73:62.

Nors atrodė, kad Panevėžio komanda kurstys intrigą (66:73), J.Garrettas kiek stabilizavo padėtį, o E.Šeškus grįžo ant parketo. Kristianas Kullamae gelbėjo panevėžiečius – pataikė tritaškį, vėliau – tris baudų metimus, tuo tarpu J.Morrisas rėžė atsilikimą iki minimumo – 74:75.

Kėlinys įpusėjo, pastarasis legionierius persvėrė rezultatą (77:76), nors abi baudas realizavo ir D.Bičkauskis – 78:77. K.Kullamae ranka sudrebėjo, tuo tarpu J.Garrettas progą išnaudojo – 80:77. Svarbų tolimą metimą pataikė G.Watsonas (83:78), o po pertraukėlės panevėžiečių puolimas strigo. G.Watsonas taip pat kiek susižeidė, bet galėjo tęsti rungtynes ir realizavo baudas (85:78), o į V.Lipkevičiaus du taškus baudomis atsakinėjo tas pats G.Watsonas – 87:80. N.Čanakas dar prašė pertraukėlės, bet pergalės „CBet“ per 24 sek. neprarado.

Jonaviečiai pataikė daugiau tritaškių (15/27) nei dvitaškių (14/30).

„7bet-Lietkabelis“: Gediminas Orelikas 19 (7 atk. kam., 3/4 trit.), Kristianas Kullamae ir Jamelas Morrisas – po 15, Vytenis Lipkevičius 9 (8 atk. kam.), Gabrielius Maldūnas 8 (9 atk. kam.).

„CBet“: Glynnas Watsonas 22, Jeffery Garrettas 16, Goranas Huskičius 15 (6 atk. kam.), Dovis Bičkauskis 12 (6 atk. kam., 4 rez. perd.), Edvinas Šeškus 11, Aurimas Majauskas 10.

lkl.lt inf.

Bronzinės kovos starte „CBet“ laimėjo Panevėžyje

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 31 May 2023 21:01:22 +0300
<![CDATA[Toliau vairuoja girti: šiąnakt įkliuvusiam ,,BMW" vairuotojui gresia baudžiamoji atsakomybė]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/toliau-vairuoja-girti-sianakt-ikliuvusiam-bmw-vairuotojui-gresia-baudziamoji-atsakomybe https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/toliau-vairuoja-girti-sianakt-ikliuvusiam-bmw-vairuotojui-gresia-baudziamoji-atsakomybe Kaip praneša Kauno apskr. VPK komunikacijos poskyris, šiąnakt, gegužės 31 d. apie 01.30 val. Jonavos r., Mažųjų Žinėnų k., automobilį BMW vairavo neblaivus vyras (gim. 1990 m.).

Vairuotojui nustatytas vidutinis girtumo laipsnis – 1,57 prom. Už ką jam gresia baudžiamoji atsakomybė. Vairuotojas, kuriam nustatytas 1,51 ir daugiau promilės neblaivumas, taip pat tas, kas mokė praktinio vairavimo, būdamas neblaivus ir kuriam nustatytas 1,51 ir daugiau promilės neblaivumas, taip pat tas, kuris vengė neblaivumo patikrinimo, kai jam buvo nustatyta neblaivumo požymių arba vartojo alkoholio po eismo įvykio, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki 1 metų, taip pat gali būti konfiskuotas automobilis ir atimama teisė vairuoti iki 5 metų.

Toliau vairuoja girti: šiąnakt įkliuvusiam ,,BMW" vairuotojui gresia baudžiamoji atsakomybė

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 31 May 2023 09:56:57 +0300
<![CDATA[Vėl Panevėžyje triumfavusi „CBet“ – per žingsnį nuo bronzos medalių]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/vel-panevezyje-triumfavusi-c-bet-per-zingsni-nuo-bronzos-medaliu https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/vel-panevezyje-triumfavusi-c-bet-per-zingsni-nuo-bronzos-medaliu Jonavos „CBet“ komanda išleido pergalę iš rankų antrajame mažojo finalo serijos mače, vis tik tai Virginijaus Šeškaus kariaunos nepalaužė.

Jonavos ekipa svečiuose 82:63 (24:24, 19:13, 16:8, 23:18) nugalėjo Panevėžio „7bet-Lietkabelį“ ir taip kovoje dėl bronzos pirmauja 2:1.

Ketvirtasis ir galimai lemiamas serijos iki trijų pergalių mačas vyks birželio 7 dieną Jonavoje.

Jonaviečiai rungtynes atidarė kiek geriau (5:0), tad panevėžiečiams teko vytis. Tai daryti nebuvo lengva, bet Nikola Popovičius ir Kristianas Kullamae lygino rezultatą – 9:9. Galiausiai „7bet-Lietkabelis“ išsiveržė į priekį, tačiau Jeffery Garrettas neleido ilgai pasidžiaugti pranašumu – 14:14. Sekė dar vienas šeimininkų bandymas atitrūkti (22:18), bet jis nebuvo toks sėkmingas ir po pirmojo kėlinio buvo lygu – 24:24.

Abiejų ekipų puolimas antrojo kėlinio pradžioje kiek stabtelėjo, o Panevėžio komanda kurį laiką turėjo iniciatyvą savo rankose – 32:28. Vis tik neilgam. Legionieriai išvedė į priekį „CBet“ (36:32), o Vytenio Lipkevičiaus pastangų šeimininkams nepakako – jie atsiliko vis labiau – 35:43. Rezultatą švelnino tik Gedimino Oreliko baudų metimai – 37:43.

Beje, po pirmos mačo dalies Edvinas Šeškus ir Martinas Laksa jau turėjo po tris asmenines pražangas.

Po pertraukos Jonavos komanda išėjo su naujomis jėgomis ir įgijo dviženklę persvarą – 47:37. Nors G. Orelikas bandė tritaškiu užvesti savo ekipą, varžovai greitai paruošė atsaką – 54:40. „7bet-Lietkabelio“ situacija buvo sudėtinga, bet ją gerino du taškus su pražanga pelnęs Jordenas Duffy – 45:54. Klaidos žudė panevėžiečius, kurie po trijų ketvirčių atsiliko 45:59.

Nors laiko buvo dar užtektinai, „CBet“ toliau kontroliavo padėtį (67:53) ir judėjo pergalės link. Daugiau šeimininkai atsigavimo ženklų neberodė.

Panevėžio ekipą žudė klaidos – jų buvo padaryta 29, tad taip jonaviečiai perėmė 21 kamuolį.

„7bet-Lietkabelis“: Jamelas Morrisas 12, Kristianas Kullamae 11, Mantas Rubštavičius ir Gediminas Orelikas (7 atk. kam.) – po 9, Jordenas Duffy ir Nikola Popovičius – po 7.

„CBet“: Glynnas Watsonas 20, Jeffery Garrettas 17 (7 atk. kam.), Dovis Bičkauskis 16 (5 praž.), Goranas Huskičius 15 (5 atk. kam., 4 rez. perd., 6 kld.), Martinas Laksa 6.

lkl.lt inf.

Vėl Panevėžyje triumfavusi „CBet“ – per žingsnį nuo bronzos medalių

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 05 Jun 2023 20:59:09 +0300
<![CDATA[LAKD planuoja įrengti dar 6 momentinio greičio matuoklius valstybinės reikšmės keliuose]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/lakd-planuoja-irengti-dar-6-momentinio-greicio-matuoklius-valstybines-reiksmes-keliuose https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/lakd-planuoja-irengti-dar-6-momentinio-greicio-matuoklius-valstybines-reiksmes-keliuose AB Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD),  vykdydama eismo sąlygas valstybinės reikšmės keliuose užtikrinančių eismo saugos priemonių įgyvendinimą, įrengė po momentinį greičio matuoklį abiem kryptimis ties tiltu per Kruną  (kelias A1 Vilnius–Kaunas–Klaipėda, apie 87 km). Šioje vietoje greitis yra ribojamas iki 70 km/val. dėl eismo saugos, kadangi kelias per tiltą yra siauresnis, nei būdinga tokios kategorijos keliams, nėra saugaus sustojimo juostų. Vairuotojų prašome laikytis nustatyto greičio ir Kelių eismo taisyklių. Pabrėžtina, kad greičio viršijimas dažniausiai nulemia itin skaudžias eismo įvykių pasekmes.

Iki šių metų IV ketvirčio Lietuvos automobilių kelių direkcija planuoja įrengti dar 6 momentinio greičio matuoklius valstybinės reikšmės kelyje A6 Kaunas–Zarasai–Daugpilis, A9 Panevėžys–Šiauliai, A11 Šiauliai–Palanga ir kelyje Nr. 203 Kuršėnų aplinkkelis. Detali informacija apie valstybinės reikšmės keliuose jau įrengtus ir planuojamus greičio matuoklius skelbiama viešai Kelių direkcijos interneto svetainėje.

Naujieji momentiniai greičio matuokliai atliks ir papildomas funkcijas – techninės  apžiūros, draudimo bei kelių mokesčio patikrą.

Lietuva prisideda prie bendro Europos Sąjungos keliamo tikslo – kompleksinėmis eismo saugos priemonėmis, tarp jų ir greičio matuokliais mažinti skaidžiausių eismo įvykių keliuose skaičių iki nulio (2050 m.). 2022 m. Lietuva įvertinta svarbiausiu Europos apdovanojimu saugaus eismo srityje – už pastarojo dešimtmečio pasiekimus gerinant eismo saugą mūsų šaliai skirtas Europos transporto saugos tarybos (ETSC) apdovanojimas „PIN Award“. Iš visų Europos šalių, kurias vertina ši organizacija, Lietuva yra vienintelė Europos Sąjungos valstybė, nuo 2011 m. iki 2021 m. perpus sumažinusi žūčių keliuose skaičių.

Šiuo metu Lietuvos valstybinės reikšmės keliuose įrengti 72 momentinio ir 262 vidutinio greičio matuokliai (131 ruožas).

Lietuvos automobilių kelių direkcijos inf.

LAKD planuoja įrengti dar 6 momentinio greičio matuoklius valstybinės reikšmės keliuose

]]>
jonavoszinios.lt Sat, 03 Jun 2023 09:15:01 +0300
<![CDATA[7bet-Lietkabelis paskutinės sekundės dūriu išlygino bronzinės serijos rezultatą]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/7-bet-lietkabelis-paskutines-sekundes-duriu-islygino-bronzines-serijos-rezultata https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/7-bet-lietkabelis-paskutines-sekundes-duriu-islygino-bronzines-serijos-rezultata Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) tęsiasi bronzos siekiančių ekipų dvikova. 

Jonavos „CBet“ savo arenoje 87:88 (27:23, 25:22, 15:13, 20:30) dramatiškai krito prieš Panevėžio „7bet-Lietkabelį“ ir serijos iki trijų pergalių rezultatas tapo 1:1

Rungtynes komandos pradėjo greitu žaidimu, o Jeffery Garrettas dviem dėjimais suteikė pranašumą Jonavos klubui – 12:6. Skirtumą tarp komandų dar labiau pakėlė Glynno Watsono dvitaškis su pražanga (22:15), nors rezultatyvų atsaką iškart pateikė Gabrielius Maldūnas. Tritaškiais apsikeitė Martinas Laksa ir Jamelas Morrisas. 

Antras ketvirtis prasidėjo visiškai kitaip – Jordenas Duffy blokavo G. Watsono tritaškį, pats pataikė iš toli, o Panevėžio klubas startavo spurtu 12:0 (35:27). Jonavos klubas atsitiesė ir po J. Garretto tritaškio rezultatas jau buvo lygus (38:38). „CBet“ prieš ilgąją pertrauką jau patys spurtavo 9:2 ir po Virginijaus Šeškaus minutės pertraukėlės surengė sėkmingą ataką, kurią paskutinės sekundės taškais uždarė G. Watsonas – 52:45.  

Vien iki ilgosios pertraukos J. Garrettas suvertė 16 taškų, šeimininkai dvitaškius realizavo net 80 procentų taiklumu (16/20), jiems netrukdė ir vos 9 atkovoti visos komandos kamuoliai. 

„CBet“ trumpai pasidžiaugė dviženkle persvara (55:45), bet vėliau šeimininkų puolimas įstrigo, o nepatikusio švilpuko sulaukęs Goranas Huskičius keiksmu užsidirbo ir techninę pražangą. Panevėžiečiai to taškais nepavertė, o patys krito į duobę praleidę Aurimo Majausko tritaškį – 54:64. Svečius kovoje išlaikė G. Maldūno ir J. Morriso dvitaškiai (58:67).  

Dovis Bičkauskis ir G. Huskičius gavo ketvirtąsias pražangas, o Vytenio Lipkevičiaus tritaškis itin priartino svečius (67:71). G. Maldūnas netrukus lygino rezultatą – 71:71. Dvi panevėžiečių atakos buvo nevaisingos, o mačo eigą dar kartą tolimais metimais laužė G. Watsonas – 81:73.

D. Bičkauskį eliminavo penktoji pražanga, tačiau J. Morrisas gavo J. Garretto bloką, o antruoju bandymu išmetė kamuolį į užribį. Vis dėlto kitas toks J. Garretto bandymas baigėsi su pražanga įskaitytas taškais, o Kristianas Kullamae netaiklų baudos metimą dar sugebėjo paversti tritaškiu – 82:85. J. Morrisas mažino skirtumą iki minimalaus, baudų metimus sumetė G. Watsonas, tuo pačiu atsakė ir „7bet-Lietkabelio“ lyderis. „CBet“ klaida atidavė virto dviem šansais J. Morrisui, kuris pasinaudojo antruoju ir išplėšė pergalę.

Mačo herojumi tapęs J. Morrisas per 28 minutes surinko 17 taškų (5/9 dvitaškių, 1/6 tritaškių, 4/4 baudų metimų), atkovojo ir perėmė po 2 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, 4 sykius suklydo, 2 kartus prasižengė ir surinko 10 naudingumo balų.

„CBet“ neišgelbėjo ir dominavęs G. Watsonas, kuris iš viso per 30 minučių pelnė 29 taškus (8/9 dvitaškių, 2/3 tritaškių, 7/10 baudų metimų), atkovojo 3 ir prarado kamuolį, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 9 pražangas, pats 3 kartus pažeidė taisykles bei surinko 35 naudingumo balus.

Kaip ir pirmajame susitikime, Panevėžio klubas užtikrintai laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių (34:25). Jonavos klubui šiuo atžvilgiu padėti negalėjo ir su komanda nebuvęs Evanas Maxwellas. 

Trečiasis serijos mačas pirmadienį vyks Panevėžyje, kur jonaviškiai startavo triumfuodami 89:80. 

„7bet-Lietkabelis“: Jamelas Morrisas 17 (1/6 tritaškių), Mantas Rubštavičius (5/8 dvitaškių), Gediminas Orelikas (7 atk. kam.) ir Kristianas Kullamae (3/5 tritaškių) po 11, Jordenas Duffy 9, Željko Šakičius ir Vytenis Lipkevičius (7 atk. kam.) po 8, Gabrielius Maldūnas 7 (7 atk. kam.).

„CBet“: Glynnas Watsonas 29 (8/9 dvitaškių, 4 rez. perd., 9 išpr. praž.), Jeffery Garrettas 16, Goranas Huskičius 11 (8 rez. perd.), Dovis Bičkauskis 10, Martinas Laksa 8, Aurimas Majauskas 7.

lkl.lt inf.

7bet-Lietkabelis paskutinės sekundės dūriu išlygino bronzinės serijos rezultatą

]]>
jonavoszinios.lt Fri, 02 Jun 2023 21:39:04 +0300
<![CDATA[Jonavos ugniagesiai turės naują automobilį]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavos-ugniagesiai-tures-nauja-automobili https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavos-ugniagesiai-tures-nauja-automobili

Kaip praneša Jonavos rajono savivaldybė, Jonavos rajono priešgaisrinė tarnyba perka naują gaisrų gesinimo ir gelbėjimo automobilį.

Tarnybos viršininkas Mantas Butvilas trečiadienį savivaldybėje pasirašė automobilio pirkimo sutartį su bendrovės „Lustis“ atstovu.

Naujas, 2023 m. gamybos „Renault Trucks“ gaisrinis automobilis su visa reikalinga įranga bus pirmasis toks Jonavos rajone.

Perkamas automobilis skirtas Upninkų ugniagesių komandai, kuri iki šiol į gaisrus važiuoja prieš 30 metų pagaminta gaisrine mašina.

Jonavos rajono savivaldybė naujam ugniagesių automobiliui įsigyti skyrė per 200 tūkst. eurų.

Automobilį tiekėjas įsipareigojo pristatyti iki šių metų pabaigos.

Jonavos rajono priešgaisrinėje tarnyboje yra šešios ugniagesių komandos: Ruklos, Užusalių, Kulvos, Žeimių, Bukonių ir Upninkų. 

Valstybinė ir rajono gelbėjimo tarnybos Jonavos rajone sudaro vieningą priešgaisrinės saugos užtikrinimo sistemą, kuriai taip pat talkina ugniagesiai savanoriai.

Jonavos rajono savivaldybės info.

E. Utyros nuotr.

Jonavos ugniagesiai turės naują automobilį

Jonavos ugniagesiai turės naują automobilį Jonavos ugniagesiai turės naują automobilį ]]>
jonavoszinios.lt Wed, 31 May 2023 10:03:53 +0300
<![CDATA[Būkite atsargūs: plinta melagingos žinutės siunčiamos „Sodros“ vardu]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/bukite-atsargus-plinta-melagingos-zinutes-siunciamos-sodros-vardu https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/bukite-atsargus-plinta-melagingos-zinutes-siunciamos-sodros-vardu Melagingose žinutėse siunčiamose iš užsienio šalių telefono numerių pranešama apie neva susidariusią gavėjo valstybinio socialinio draudimo skolą ir nuo sąskaitos nuskaičiuotus pinigus. Žemiau pateikiama fiktyvi nuoroda, kuri nukreipia į sukčių puslapį http://sodra.lt-gyventojai.net.

Svarbu prisiminti, kad „Sodros“ interneto svetainės adresas – www.sodra.lt. Jei nuoroda baigiasi .net, .com, .eu, .info, arba nuorodoje yra brūkšnys – tai sukčių siunčiama žinutė. „Sodra“ nesiunčia SMS žinučių iš kitų šalių numerių.

„Sodra“ taip pat nesiunčia pranešimuose asmeninės gyventojų informacijos susijusios su įmokų mokėjimu ar kitais duomenimis.

Oficialūs „Sodros“ el. pašto adresai baigiasi galūne @sodra.lt. Bet kuris „Sodros“ į elektroninį paštą ar telefoną atsiųstas pranešimas taip pat atsiduria ir asmeninėje „Sodros“ paskyroje https://gyventojai.sodra.lt/ arba https://draudejai.sodra.lt/. Prie paskyrų jungiamasi saugiu ryšiu, naudojantis elektroninio parašo, elektroninės bankininkystės priemonėmis.

„Sodra“ ragina gyventojus likti atidiems ir pastebėjus įtartiną informaciją ją pasitikrinti. Taip pat kviečiame apie tokius ar panašius bandymus sukčiauti pranešti „Sodrai“ el. paštu info@sodra.lt.

Sodra inf.

 

Būkite atsargūs: plinta melagingos žinutės siunčiamos „Sodros“ vardu

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 05 Jun 2023 11:35:36 +0300
<![CDATA[„Valio“ apdovanojimai — Senamiesčio gimnazijos šauniausiems]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/valio-apdovanojimai-senamiescio-gimnazijos-sauniausiems https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/valio-apdovanojimai-senamiescio-gimnazijos-sauniausiems Vasaros pradžia — tai ne tik artėjančių atostogų, bet ir visų mokslo metų pasiekimų bei laimėjimų vainikavimo metas. Birželio 1-ąją Senamiesčio gimnazijoje vykusioje tradicinėje „Valio“ šventėje net 135 gimnazistai buvo apdovanoti padėkos raštais ir suvenyrais už dalyvavimą arba laimėjimus rajono, respublikos ir tarptautinėse olimpiadose, konkursuose, labai gerą mokymąsi ir sportinius pasiekimus.

Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistė Nija Vareikienė įteikė diplomus rajono olimpiadų I-ųjų vietų laimėtojams. Svarbiausias „Valio“ nominacijas „Amat victoria curam“ („Pergalė mėgsta triūsą“) už aukščiausius pasiekimus pelnė pirmokas Norbertas Jasinevičius, antrokė Liepa Maciulevičiūtė, trečiokė Emilija Ramonaitė bei ketvirtokai Ignas Balsys ir Dovydas Garuckas. 

„Amat victoria curam“ laimėtojams gimnazijos direktorius Darius Mockus ir gimnazijos tarybos pirmininkė Romualda Stankevičienė įteikė 3D stikle statulėles bei Jonavos savivaldybės administracijos atminimo dovanėles. Tokia pat svarbi „Vilties“ nominacija už svarius pasiekimus įteikta trečiokui Pijui Vainilavičiui, o ketvirtokui  Dovydui Garuckui, geriausiam šių mokslo metų abiturientui matematikui, mokytoja Jolita Klapovščiuk perdavė KTU padėką ir dovaną.

Gimnazistų tarybos iniciatyva vyko ir šauniausių gimnazijos mokytojų rinkimai. Gimnazijos mokinių prezidentė Aušrinė Božikaitė iškilmingai pristatė šauniausių mokytojų vardą pelniusias Svetlaną Glušniovą, Žydronę Stankevičienę ir Jolitą Klapovščiuk.  

„Valio“ apdovanojimai — viena džiaugsmingiausių gimnazijos švenčių, kai išgirstama gražių ir prasmingų sėkmės istorijų, padrąsinančių žodžių, kurie itin svarbūs žengiant toliau, didžiųjų svajonių link. Už puikią nuotaiką dėkojame visiems šventės rengėjams, muzikinių numerių atlikėjams ir dalyviams, o už nuotraukose įamžintas džiugias akimirkas — trečiokei Urtei Žėglaitytei. 

Senamiesčio gimnazijos inf. ir nuotr.

 

 

„Valio“ apdovanojimai — Senamiesčio gimnazijos šauniausiems

„Valio“ apdovanojimai — Senamiesčio gimnazijos šauniausiems „Valio“ apdovanojimai — Senamiesčio gimnazijos šauniausiems „Valio“ apdovanojimai — Senamiesčio gimnazijos šauniausiems „Valio“ apdovanojimai — Senamiesčio gimnazijos šauniausiems „Valio“ apdovanojimai — Senamiesčio gimnazijos šauniausiems „Valio“ apdovanojimai — Senamiesčio gimnazijos šauniausiems „Valio“ apdovanojimai — Senamiesčio gimnazijos šauniausiems „Valio“ apdovanojimai — Senamiesčio gimnazijos šauniausiems „Valio“ apdovanojimai — Senamiesčio gimnazijos šauniausiems „Valio“ apdovanojimai — Senamiesčio gimnazijos šauniausiems „Valio“ apdovanojimai — Senamiesčio gimnazijos šauniausiems „Valio“ apdovanojimai — Senamiesčio gimnazijos šauniausiems „Valio“ apdovanojimai — Senamiesčio gimnazijos šauniausiems „Valio“ apdovanojimai — Senamiesčio gimnazijos šauniausiems „Valio“ apdovanojimai — Senamiesčio gimnazijos šauniausiems „Valio“ apdovanojimai — Senamiesčio gimnazijos šauniausiems „Valio“ apdovanojimai — Senamiesčio gimnazijos šauniausiems „Valio“ apdovanojimai — Senamiesčio gimnazijos šauniausiems „Valio“ apdovanojimai — Senamiesčio gimnazijos šauniausiems „Valio“ apdovanojimai — Senamiesčio gimnazijos šauniausiems „Valio“ apdovanojimai — Senamiesčio gimnazijos šauniausiems „Valio“ apdovanojimai — Senamiesčio gimnazijos šauniausiems „Valio“ apdovanojimai — Senamiesčio gimnazijos šauniausiems „Valio“ apdovanojimai — Senamiesčio gimnazijos šauniausiems „Valio“ apdovanojimai — Senamiesčio gimnazijos šauniausiems „Valio“ apdovanojimai — Senamiesčio gimnazijos šauniausiems „Valio“ apdovanojimai — Senamiesčio gimnazijos šauniausiems „Valio“ apdovanojimai — Senamiesčio gimnazijos šauniausiems „Valio“ apdovanojimai — Senamiesčio gimnazijos šauniausiems „Valio“ apdovanojimai — Senamiesčio gimnazijos šauniausiems „Valio“ apdovanojimai — Senamiesčio gimnazijos šauniausiems „Valio“ apdovanojimai — Senamiesčio gimnazijos šauniausiems „Valio“ apdovanojimai — Senamiesčio gimnazijos šauniausiems „Valio“ apdovanojimai — Senamiesčio gimnazijos šauniausiems „Valio“ apdovanojimai — Senamiesčio gimnazijos šauniausiems „Valio“ apdovanojimai — Senamiesčio gimnazijos šauniausiems „Valio“ apdovanojimai — Senamiesčio gimnazijos šauniausiems „Valio“ apdovanojimai — Senamiesčio gimnazijos šauniausiems „Valio“ apdovanojimai — Senamiesčio gimnazijos šauniausiems „Valio“ apdovanojimai — Senamiesčio gimnazijos šauniausiems „Valio“ apdovanojimai — Senamiesčio gimnazijos šauniausiems „Valio“ apdovanojimai — Senamiesčio gimnazijos šauniausiems „Valio“ apdovanojimai — Senamiesčio gimnazijos šauniausiems „Valio“ apdovanojimai — Senamiesčio gimnazijos šauniausiems „Valio“ apdovanojimai — Senamiesčio gimnazijos šauniausiems „Valio“ apdovanojimai — Senamiesčio gimnazijos šauniausiems „Valio“ apdovanojimai — Senamiesčio gimnazijos šauniausiems ]]>
jonavoszinios.lt Tue, 06 Jun 2023 06:04:05 +0300
<![CDATA[Patvirtintas 2023 m. finansuojamų Jonavos rajono pareiškėjų projektų sąrašas, įgyvendinant NVO veiklos stiprinimo 2023-2025 metų veiksmų plano 2.1.1.1 priemonę „Stiprinti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/patvirtintas-2023-m-finansuojamu-jonavos-rajono-pareiskeju-projektu-sarasas-igyvendinant-nvo-veiklos-stiprinimo-2023-2025-metu-veiksmu-plano-2-1-1-1-priemone-stiprinti-bendruomenine-veikla-savivaldybese https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/patvirtintas-2023-m-finansuojamu-jonavos-rajono-pareiskeju-projektu-sarasas-igyvendinant-nvo-veiklos-stiprinimo-2023-2025-metu-veiksmu-plano-2-1-1-1-priemone-stiprinti-bendruomenine-veikla-savivaldybese Siekiant skatinti gyvenamųjų vietovių bendruomenių savarankiškumą tenkinant viešuosius jų narių (gyventojų) poreikius, stiprinti narių (gyventojų) sutelktumą ir tarpusavio pasitikėjimą, bendruomeninę veiklą, sudaryti sąlygas bendruomeninėms organizacijoms dalyvauti priimant sprendimus dėl bendruomenių narių (gyventojų) socialinių ir viešųjų poreikių tenkinimo, Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2023 m. vasario 6 d. įsakymu Nr. A1-80 buvo patvirtintas Nevyriausybinių organizacijų veiklos stiprinimo 2023-2025 metų veiksmų plano 2.1.1.1 priemonės „Stiprinti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“ įgyvendinimo aprašas. Priemonės įgyvendinimui 2023 m. Jonavos rajono savivaldybei skirta – 28453 eurai.

Priemonės įgyvendinimą organizuoja Jonavos rajono savivaldybės administracija, paskelbdama projektų atrankos konkursą. Gautų paraiškų vertinimui, 2023 m. balandžio 20 d. Jonavos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu Nr.13B-537 „Dėl paraiškų vertinimo komisijos sudėties tvirtinimo“, sudaryta Vertinimo komisija iš 3 seniūnaičių, 2 bendruomeninių organizacijų atstovų ir 1 savivaldybės administracijos atstovo. Paskelbus kvietimą teikti paraiškas pagal Nevyriausybinių organizacijų veiklos stiprinimo 2023-2025 metų veiksmų plano 2.1.1.1 priemonę „Stiprinti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“ buvo gauta 14 paraiškų iš visų Jonavos rajono seniūnijų.  

Vertinimo komisijos sprendimu buvo atrinktos labiausiai viešuosius bendruomenės narių (gyventojų) poreikius ir interesus atitinkančių projektų paraiškos ir 2023 m. gegužės 24 d. Jonavos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu Nr.13B-617 skirtas finansavimas, o su visais projektų vykdytojais bus pasirašytos sutartys dėl valstybės biudžeto lėšų naudojimo atrinktų projektų įgyvendinimui.

 

Eil. Nr.

Seniūnijos pavadinimas

Pareiškėjo pavadinimas

Projekto pavadinimas

Skirtas finansavimas, Eur

1.

Bukonių

Asociacija „Bukonių krašto šeimos namai“

„Renginių oazė visiems - 2“

2334,00

2.

Kulvos

Kaimo bendruomenės Čičinų kraštas

 „Čičinų kraštas viešųjų erdvių ir aplinkos kokybės gerinimas“

2496,00

3.

Ruklos

Asociacija Ruklos bendruomenė „Ruklietis“

„ Stipri bendruomenė “

2551,00

4.

Šilų

Jonavos rajono Šilų bendruomenė

„Kelionės jungia ir praturtina“

1215,00

5.

Šilų

Asociacijos „Jonavos rajono Milagainių bendruomenė“

„Vieninga bendruomenė – keliaukime kartu 2023“

1215,00

6.

Šveicarijos

Jonavos rajono Šveicarijos kaimo bendruomenė

„Šventės „Rudens mozaika 2023“ renginių ciklas“

2590,00

7.

Upninkų

Jonavos rajono Upninkų kaimo bendruomenės asociacija

„Gražinkime savo erdvę ir pažinkime gimtą savo kraštą“

2284,00

8.

Užusalių

Visuomeninė organizacija „Užusalių bendruomenės centras“

„Tradicinė Užusalių sporto šventė“

2565,00

9.

Žeimių

Visuomeninės organizacijos „Žeimių bendruomenė“

„Tarp praeities ir ateities“

2441,00

10.

Jonavos miesto

Jonavos krašto moterų asociacija „Jonavietė“

„Pažinkime Lietuvą“

2950,00

11.

Jonavos miesto

Jonavos onkologinių ligonių asociacija

„Kartu mes stipresni 2023“

5252,00

Iš viso:

27893,00

Patvirtintas 2023 m. finansuojamų Jonavos rajono pareiškėjų projektų sąrašas, įgyvendinant NVO veiklos stiprinimo 2023-2025 metų veiksmų plano 2.1.1.1 priemonę „Stiprinti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 01 Jun 2023 10:05:20 +0300
<![CDATA[Šiuolaikinė prekyba žmonėmis: auka gali tapti bet kuris gyventojas]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/siuolaikine-prekyba-zmonemis-auka-gali-tapti-bet-kuris-gyventojas https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/siuolaikine-prekyba-zmonemis-auka-gali-tapti-bet-kuris-gyventojas Priverstinis darbas apibūdinamas kaip bet koks darbas, paslaugos, įskaitant priverstinį elgetavimą, kurį prekybos žmonėmis auka verčiama dirbti prieš jos valią, t. y. panaudojant fizinį smurtą, grasinimus ar kitaip atimant galimybę priešintis, pasinaudojant nukentėjusio asmens priklausomumu ar pažeidžiamumu, panaudojant apgaulę, priimant ar sumokant pinigus, gaunant ar suteikiant kitokią naudą asmeniui, kuris faktiškai kontroliuoja nukentėjusį asmenį.

Anot Neteisėtos veiklos priežiūros skyriaus vedėjos Birutės Macijauskienės, ši problema mažiau matoma dėl įvairių priežasčių. Šiuolaikinės prekybos žmonėmis aukomis gali tapti bet kurios šalies gyventojas, o jos taikiniai nėra tik viena, lengvai identifikuojama asmenų grupė. Žmogaus pavergimui ne visada naudojama grubi ir taip pat lengvai identifikuojama jėga, o subtilesni būdai, sudarantys regimybę, kad pats asmuo sutiko su vergovės sąlygomis. Tipiškas pavyzdys yra žmogaus pavergimas už skolas.

Prekybos žmonėmis esmę atskleidžia trys pagrindiniai požymiai: neteisėti veiksmai (aukos pardavimas, pirkimas, verbavimas, gabenimas, laikymas nelaisvėje ir kt.); asmens valią palenkiantys būdai (fizinis ir psichologinis smurtas, įvairūs grasinimai, apgaulė, pasinaudojimas asmens priklausomumu ar pažeidžiamumu ir kt.) ir išnaudojimo tikslas (priverstiniam darbui ar paslaugoms, elgetavimui, įvairioms seksualinio išnaudojimo formoms, nuskalstamoms veikoms daryti ir kt.).

Atsižvelgiant į didelį atvykstančių ir įdarbinamų užsieniečių skaičių bei besitęsiantį karą Ukrainoje, Valstybinė darbo inspekcija (VDI), stiprindama pajėgas nustatant priverstinį darbą, tęsia projektą, kuriuo siekiama skirti daugiau dėmesio priverstinio darbo atvejams nustatyti ir kelti darbo inspektorių kompetenciją prekybos žmonėmis darbo išnaudojimo srityje. VDI įsteigtos dvi specializuotos kontrolės ir prevencijos prekybos žmonėmis priverstiniam darbui srityje grupės. Kaip akcentuoja skyriaus vedėja B. Macijauskienė, abiejų grupių pagrindinis uždavinys – analizuoti nustatytus galimus priverstinio darbo atvejus, kaupti ir sisteminti informaciją apie juos, rinkti įrodymus ir perduoti ikiteisminio tyrimo institucijai.

VDI kartu su Policijos departamentu prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos aktyviai vykdo bendrus veiksmus dėl prekybos žmonėmis priverstinio darbo išnaudojimo tikslais prevencijos ir kontrolės. Bendros priemonės yra nukreiptos į siekį skatinti ir stiprinti tarpinstitucinį bendradarbiavimą kovos su prekyba žmonėmis ir nelegalaus darbo kontrolės srityje. Be to, vykdydama prevenciją ir dalijimąsi informacija, VDI aktyviai bendradarbiauja su nevyriausybinėmis organizacijomis, kurios suteikia reikiamą pagalbą prekybos žmonėmis aukoms.

VDI ragina darbuotojus ir gyventojus pranešti apie galimus priverstinio darbo atvejus tel. (8 5) 213 9772  (reikia spausti 2, t. y. pasirinkti liniją, kur pranešama apie nelegalų darbą) arba el. paštu priverstinisdarbas@vdi.lt ir kitoms nevyriausybinėms organizacijoms – Nacionalinei asociacijai prieš prekybą žmonėmis. Ši organizacija vienija pagrindines šalies nevyriausybines organizacijas, teikiančias socialinę pagalbą prekybos žmonėmis aukoms ir įsteigė visą parą veikiančią pagalbos telefonu liniją pranešimams apie prekybos žmonėmis atvejus ir (arba) aukas. Linijos numeris + 370 616 91 119.

VDI info.

Šiuolaikinė prekyba žmonėmis: auka gali tapti bet kuris gyventojas

]]>
jonavoszinios.lt Fri, 02 Jun 2023 08:05:51 +0300
<![CDATA[„Dobilo“ ugdytinių apdovanojimai VU Botanikos sode]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/dobilo-ugdytiniu-apdovanojimai-vu-botanikos-sode https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/dobilo-ugdytiniu-apdovanojimai-vu-botanikos-sode Birželio 3 d. VU Botanikos sodo Gamtos muziejuje įvyko vaikų žemėlapių konkurso „Mano ateities pasaulis“ geriausiųjų kūrinių parodos atidarymas ir apdovanojimų šventė. Šiais metais Lietuvos kartografų draugijos organizuojamame konkurse dalyvavo 693 žemėlapių kūrėjai. Konkursas vyksta kas dvejus metus, kiekviena valstybė narė vykdo nacionalinius konkursus bei atranką savo šalyje. Šiais metais vaikų žemėlapio konkursas vyko jau dešimtą kartą. Konkursu siekiama lavinti vaikų supratimą apie kartografiją ir geografiją, skatinti dalyvauti neįgalius vaikus bei ne tik gerinti artimiausios aplinkos suvokimą, bet ir skatinti pažvelgti globaliau. Kūriniai yra vertinami pagal Tarptautinės kartografų asociacijos kriterijus. 

Vaikų lopšelio-darželio „Dobilas“ ugdytinė Katalina Demidenko buvo apdovanota už išskirtinės kokybės kūrinį, užėmusį I-ąją vietą nacionaliniame konkurse ir išrinktą atstovauti Lietuvai Keiptaune (Pietų Afrikos Respublikoje). Katalina apdovanota ne tik diplomu, bet ir vardine dovanėle.

Emilio Mikalausko darbas buvo įvertintas už piešinyje geriausiai atskleistą grožį ir problemas bei  pelnė A. Kapočiūno premiją.

Dar vienos ugdytinės Miglės Liutkevičiūtės darbas taip pat susilaukė aukšto įvertinimo ir mergaitė buvo apdovanota rėmėjų įsteigtu prizu.

Didžiulis džiaugsmas, žibančios akys, pasididžiavimas savimi... Ugdytiniai jautėsi svarbūs ir įvertinti.  

Vaikų lopšelio – darželio „Dobilas“ mokytoja ekspertė Dijana Borisovienė

 

„Dobilo“ ugdytinių apdovanojimai VU Botanikos sode

„Dobilo“ ugdytinių apdovanojimai VU Botanikos sode „Dobilo“ ugdytinių apdovanojimai VU Botanikos sode „Dobilo“ ugdytinių apdovanojimai VU Botanikos sode „Dobilo“ ugdytinių apdovanojimai VU Botanikos sode ]]>
jonavoszinios.lt Mon, 05 Jun 2023 08:29:13 +0300
<![CDATA[Skelbia, kokių reidų sulauksime birželį: dėmesio sulauks ir paspirtukininkai, ir automobilių vairuotojai]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/skelbia-kokiu-reidu-sulauksime-birzeli-demesio-sulauks-ir-paspirtukininkai-ir-automobiliu-vairuotojai https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/skelbia-kokiu-reidu-sulauksime-birzeli-demesio-sulauks-ir-paspirtukininkai-ir-automobiliu-vairuotojai Lietuvos kelių policijos tarnyba informuoja eismo dalyvius apie birželio mėnesį numatytas organizuoti respublikines prevencines priemones:

► Birželio 2–4 d., 14–20 d. ir 24–26 d. – transporto priemonių, tarp jų ir dviračių, elektrinių paspirtukų, vairuotojų blaivumo, apsvaigimo nuo narkotinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų patikrinimai.

Pažymėtina, kad birželio 14–20 d. prevencinė priemonė (angl. Operation Alcohol & Drugs) bus vykdoma daugelyje Europos šalių, nes ji inicijuota Europos kelių policijos tinklo ROADPOL (angl. European Roads Policing Network). Birželio 16-ąją, penktadienį, mūsų šalyje – specialioji priemonė (angl. Operation Marathon Alcohol & Drugs).

► Birželio 7–10 d.:

– Vairuotojų veiklos, nesusijusios su vairavimu, kontrolė (naudojimasis mobiliojo ryšio priemonėmis ir pan.).

– Privalomų saugos priemonių (saugos diržų, saugos šalmų, vaikams skirtų specialių sėdynių (prisegimo sistemų) naudojimo kontrolė.

► Birželio 21–24 d. – dviračių, elektrinių paspirtukų vairuotojų kontrolė (ar šie eismo dalyviai laikosi Kelių eismo taisyklių VIII skyriaus „Reikalavimai dviračių vairuotojams“ nuostatų).

► Birželio 28–30 d. – transporto priemonių vairuotojų nesustojimo prieš pėsčiųjų perėją, kai to reikalaujama pagal Kelių eismo taisykles, kontrolė.

Atkreiptinas dėmesys, kad apskričių vyriausieji policijos komisariatai savo prižiūrimose teritorijose gali organizuoti ir papildomas prevencines priemones (reidus).

Užtikrindami eismo saugumą, policijos pareigūnai taiko viešąjį, neviešąjį arba mišrųjį patruliavimo būdą.

Lietuvos kelių policijos tarnybos info. 

Skelbia, kokių reidų sulauksime birželį: dėmesio sulauks ir paspirtukininkai, ir automobilių vairuotojai

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 01 Jun 2023 11:02:10 +0300
<![CDATA[Artimiausiu metu į renovaciją žengs dar beveik 500 šalies daugiabučių]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/artimiausiu-metu-i-renovacija-zengs-dar-beveik-500-salies-daugiabuciu https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/artimiausiu-metu-i-renovacija-zengs-dar-beveik-500-salies-daugiabuciu Gegužės 31 d. pasibaigus kvietimui daugiabučiams atnaujinti gauta arti 500 paraiškų. Preliminariais skaičiavimais bendra investicijų suma siekia apie 440 mln. eurų. Kadangi šie skaičiai ženkliai viršija kvietimui numatytą 100 mln. eurų sumą, bus taikomas konkursinis paraiškų atrankos būdas. Jeigu po vertinimo lieka projektų, neįtrauktų į einamaisiais metais finansuojamų renovacijos projektų sąrašą, sudaromas rezervinis sąrašas. Skyrus papildomą finansavimą, visi rezerviniame sąraše esantys projektai gali būti perkelti į einamaisiais metais finansuojamų atnaujinimo projektų sąrašą.

Vertinant kvietimo rezultatus atskirose savivaldybėse, matyti, jog beveik 30 proc. visų kvietimo paraiškų gauta iš trijų didžiųjų šalies miestų – Vilniaus (61), Kauno (50) bei Klaipėdos (29). Taip pat aktyvumu išsiskyrė Marijampolės (26), Tauragės rajono (23), Panevėžio (17), Mažeikių rajono (17), Alytaus (17), Palangos (16), Anykščių rajono (15) savivaldybės.

Remiantis pirminiais vertinimais, didžioji dalis šio kvietimo daugiabučių po renovacijos planuoja pasiekti B energinio naudingumo klasę, keletas daugiabučių – A energinio naudingumo klasę.

Dar viena svarbi šio kvietimo tendencija – alternatyvių energijos šaltinių diegimas planuojamuose atnaujinti daugiabučiuose. Iš beveik 500 gautų paraiškų daugiau kaip 280 daugiabučių numatyta diegti atsinaujinančios energijos priemones – saulės elektrines ar šilumos siurblius.

Minėti skaičiai išryškina keletą labai svarbių šio kvietimo aspektų. „Pirmiausia džiugina faktas, kad per pusmetį trukusį kvietimą sulaukta beveik 500 paraiškų. Palyginimui, priešpaskutinio daugiau nei metus trukusio kvietimo metu buvo gauta virš 700 paraiškų. Akivaizdu, jog šalies daugiabučių gyventojų noras atnaujinti savo daugiabutį ne tik neslūgsta, bet ir sparčiai auga“, – teigia Aplinkos projektų valdymo agentūros Pastatų energinio taupumo departamento direktorius Vytautas Vrubliauskas.

Pasak V. Vrubliausko, kitas svarbus šio kvietimo aspektas – didelis gyventojų susidomėjimas inovatyviomis energijos taupymo priemonėmis. „Tai, jog net 60 proc. planuojamų atnaujinti daugiabučių numatytos alternatyvios energijos priemonės rodo, kad vis didesnė gyventojų dalis įvertina ne tik mažėjančias kainas už šildymą, bet ir svarų šių priemonių indėlį kovoje su klimato kaita“, – džiaugiasi APVA Pastatų energinio taupumo departamento direktorius.

APVA jau šiandien pradeda vertinti paraiškas. Planuojama, jog iki š. m. liepos 14 d. visos paraiškos bus įvertintos ir sureitinguotos.

Primename, kad iki š. m. spalio 2 d. APVA priima paraiškas daugiabučiams atnaujinti pagal š. m. vasario 22 d. skelbtą kvietimą. Pagrindinė šio kvietimo sąlyga – atnaujinus daugiabutį, pasiekti ne mažesnę kaip A pastato energinio naudingumo klasę ir šiluminės energijos sąnaudas sumažinti ne mažiau kaip 40 proc.

Aplinkos projektų valdymo agentūros informacija

 

Artimiausiu metu į renovaciją žengs dar beveik 500 šalies daugiabučių

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 01 Jun 2023 15:14:03 +0300
<![CDATA[Nuo birželio 1 d. įmokos „Sodrai“ grynaisiais pinigais – tik „Perlo“ terminaluose]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/nuo-birzelio-1-d-imokos-sodrai-grynaisiais-pinigais-tik-perlo-terminaluose https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/nuo-birzelio-1-d-imokos-sodrai-grynaisiais-pinigais-tik-perlo-terminaluose Nuo birželio 1 d. nebelieka galimybės įmokų „Sodrai“ mokėti grynaisiais pinigais Lietuvos pašte. Įmokas „Sodrai“ grynaisiais pinigais galima sumokėti „Perlo“ terminaluose.

Visas „Sodros“ įmokas galima taip pat sumokėti banko pavedimu. Gyventojai, kurie įmokas moka savarankiškai, daugumą įmokų gali sumokėti vienu kodu – 444.

Šiuo kodu galima sumokėti visas socialinio draudimo įmokas (VSD) ir privalomojo sveikatos draudimo įmokas (PSD), nepriklausomai nuo to, kiek ir kokių veiklų vykdo savarankiškai įmokas mokantys gyventojai.

,,Sodra" info. 

Nuo birželio 1 d. įmokos „Sodrai“ grynaisiais pinigais – tik „Perlo“ terminaluose

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 01 Jun 2023 15:19:13 +0300
<![CDATA[Pareigūnai Kauno, Kėdainių, Kaišiadorių ir Jonavos rajonuose patikrino apie 7,2 tūkst. transporto priemonių]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/pareigunai-kauno-kedainiu-kaisiadoriu-ir-jonavos-rajonuose-patikrino-apie-7-2-tukst-transporto-priemoniu https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/pareigunai-kauno-kedainiu-kaisiadoriu-ir-jonavos-rajonuose-patikrino-apie-7-2-tukst-transporto-priemoniu Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos skyriaus pareigūnai, siekdami užtikrinti saugumą kelyje, praėjusią savaitę, gegužės 29 – birželio 4 dienomis, toliau tikrino, kaip eismo dalyviai laikosi Kelių eismo taisyklių (toliau – KET). Per savaitę Kelių policijos pareigūnai mobiliaisiais greičio matavimo prietaisais užfiksavo 671 greičio viršijimo atvejį.

Praėjusios savaitės lakstūnė užfiksuota paskutinę pavasario dieną. Trečiadienį, gegužės 31 dieną, apie 15.10 val. Kaune, T. Masiulio g., automobilis „Ford S-Max“, kur leistinas važiavimo greitis – 50 km/val., važiavo 113 km/val. greičiu. Vairuotoja (g. 1993 m.) pareigūnams teigė nepastebėjusi, jog taip greitai važiuoja. Moteriai surašytas administracinio nusižengimo protokolas.


Šeštadienį neblaivus vairuotojas bandė „mėtyti pėdas“. Birželio 3 dieną apie 20.40 val. gautas pranešimas, jog Kauno r., Karmėlavoje, miško keliu važiuoja galimai neblaivus vairuotojas. Atvykus pareigūnams, priešprieša važiuojančio automobilio „Hyundai“ vairuotojas, pastebėjęs pareigūnus, sustojo ir išlipęs iš automobilio bandė šalintis. Patikrinus vyro (gim. 1990 m.) blaivumą, jam nustatytas sunkus girtumo laipsnis – 3,12 prom.
O pirmąją vasaros dieną nustatytas neblaivus vilkiko vairuotojas. Birželio 1 dieną apie 15.30 val. Kauno r., Karmėlavos mstl., Pievų g., buvo gautas pranešimas, jog vilkiką „Scania“ vairuoja galimai neblaivus vyras, kuris statydamas vilkiką kliudė rampą. Atvykę pareigūnai neblaiviam vyrui (gim. 1974 m.) nustatė vidutinį girtumo laipsnį – 1,97 prom.


Ketvirtadienį, penktadienį, šeštadienį ir sekmadienį Kelių policijos pareigūnai vykdė policines priemones, skirtas neblaiviems vairuotojams ir kitiems KET pažeidimams išaiškinti. Jų metu policijos pareigūnai Kauno mieste ir rajone, Kėdainių, Kaišiadorių ir Jonavos rajonuose patikrino apie 7,2 tūkst. transporto priemonių. Nustatyta 10 neblaivių vairuotojų (1,78 prom.; 0,43 prom.; 2,13 prom.; 0,67 prom.; 0,50 prom.; 0,98 prom.; 0,45 prom.; 0,50 prom.; 0,48 prom.; 0,50 prom.).
Iš viso per praėjusią savaitę Kelių policijos pareigūnai nustatė 19 neblaivių transporto priemonių vairuotojų ir 16 asmenų, kurie vairavo transporto priemonę neturėdami tam teisės. Vykdytų priemonių metu pareigūnai nustatė ir kitų KET pažeidimų.


Kauno apskrityje šiais metais žuvo 14 eismo dalyvių (2022 m. iki birželio mėnesio pabaigos – 7), 261 sužeisti (2022 m. iki birželio mėnesio pabaigos – 304).


Pareigūnai ragina visus eismo dalyvius laikytis Kelių eismo taisyklių, būti drausmingiems kelyje bei linki saugaus kelio! Tik kartu rūpindamiesi savo ir kitų saugumu laimingai pasieksime kiekvienos kelionės tikslą.

Pareigūnai Kauno, Kėdainių, Kaišiadorių ir Jonavos rajonuose patikrino apie 7,2 tūkst. transporto priemonių

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 05 Jun 2023 17:02:03 +0300
<![CDATA[Jonavos Jeronimo Ralio gimnazija skelbia prekybos patalpų nuomos konkursą]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavos-jeronimo-ralio-gimnazija-skelbia-prekybos-patalpu-nuomos-konkursa https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavos-jeronimo-ralio-gimnazija-skelbia-prekybos-patalpu-nuomos-konkursa Jonavos Jeronimo Ralio gimnazija, juridinio asmens kodas 190301488, Žeimių g. 20, Jonava, skelbia 33,49 kv. m ploto patalpų, esančių Žeimių g. 20, Jonava, nuomos konkursą.

Pastatas 1 aukšto, paskirtis – prekybos. Pradinis nuompinigių dydis – 70,00 Eur per mėnesį. Laimėtoju pripažįstamas didžiausią nuompinigių dydį pasiūlęs konkurso dalyvis. Paslauga PVM mokesčiu neapmokestinama. Mokesčiai už vandenį, energiją, komunalines ir kitas nuomininkui teikiamas paslaugas į nuomos mokestį nėra įskaičiuojami ir mokami pagal atskiras turto valdytojo pateiktas sąskaitas. Nuomos terminas – 5 metai su galimybe pratęsti sutarties terminą atskiru sprendimu laikotarpiui, ne ilgesniam nei pradinis nuomos terminas ir ne ilgesniam kaip 10 metų bendram laikotarpiui (įskaitant nuomos termino pratęsimus).

Konkurso dalyviai Jonavos Jeronimo Ralio gimnazijos direktoriui,  esančiam Žeimių g. 20, Jonavoje, 1 aukšte 115 kab., ne vėliau kaip iki 2023 m. birželio 12 d. 10.00 val. pateikia užklijuotą voką, ant kurio turi būti užrašyta: konkurso dalyvio pavadinimas, adresas, turto, kurio nuomos konkursas buvo skelbtas, pavadinimas, adresas ir nuoroda „Turto nuomos konkursui“. Kartu su voku pateikiami finansų įstaigos išduoti dokumentai, patvirtinantys, kad pradinis įnašas sumokėtas.

Voke turi būti pateikta:

  1. Paraiška, kurioje nurodomas konkurso dalyvio juridinio asmens teisinė forma, pavadinimas, kodas, buveinės adresas, pareiškėjui atstovaujančio įgalioto asmens vardas, pavardė, asmens kodas (juridiniams asmenims), kontaktinio asmens telefono numeris, elektroninio pašto adresas, siūlomas konkretus nuompinigių dydis, paaiškinimas kokiam tikslui konkurso dalyvis naudos nuomojamą turtą, pridedant dokumentus, patvirtinančius teisę vykdyti konkurso sąlygose nurodytas veiklas, sąskaitos, į kurią turi būti pervestas grąžinamas pradinis įnašas, numeris.
  2. Nustatyta tvarka patvirtintas įgaliojimas, jei konkurso dalyviui konkurse atstovauja įgaliotas asmuo. 

Pasiūlymai, kuriuose pateikti ne visi nurodyti dokumentai arba kurių įforminimo trūkumai nėra ištaisomi posėdžio metu, nenagrinėjami.

Už dalyvių registravimą atsakingas asmuo – direktoriaus pavaduotoja ūkiui Jūratė Balkuvienė, tel. (8 349) 35335, el. p. ukiodalis@gmail.com.

Konkurso dalyvio pradinis įnašas – 70,00 Eur. Pradinis įnašas turi būti pervestas į Jonavos Jeronimo Ralio gimnazijos sąskaitą Nr. LT204010043900050116. Konkursas įvyks 2023 m. birželio 12 d. 10.00 val. Jonavos Jeronimo Ralio gimnazijos pastate, Žeimių g. 20, Jonavoje, 115 kabinete.

Konkurso sąlygos

Jonavos Jeronimo Ralio gimnazija skelbia prekybos patalpų nuomos konkursą

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 06 Jun 2023 15:06:21 +0300
<![CDATA[Gyventojai informuojami dėl žemės laikino naudojimo pokyčių]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/gyventojai-informuojami-del-zemes-laikino-naudojimo-pokyciu https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/gyventojai-informuojami-del-zemes-laikino-naudojimo-pokyciu Iki šių metų liepos 15 d. visi piliečiai, turintys leidimus laikinai naudotis valstybine žeme žemės ūkio veiklai vykdyti kaimiškosiose vietovėse, iš Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) gaus registruotus laiškus-pranešimus dėl žemės laikino naudojimo tvarkos pokyčių.

Laikinai naudojantiems žemę kaimiškosiose teritorijose bus pranešta, kad:

  • nuo 2024 m. gruodžio 31 d. jie nebegalės naudotis suteiktais valstybinės žemės plotais;
  • išduoti leidimai po šios datos nebus pratęsiami;
  • iki pranešime nurodytos datos gali būti teikiamas prašymas išnuomoti naudojamus žemės plotus.

Asmenys, šiuo metu laikinai naudojantys valstybinės žemės plotus (didesnius nei 10 arų), turės galimybę juos išsinuomoti (sudaryti nuomos sutartį), kai žemės sklypas asmenų (nuomininkų) lėšomis bus suprojektuotas NŽT organizuotame žemės reformos žemėtvarkos projekte ar jam prilyginamame žemės sklypo plane (toliau – Projektas), paženklintas vietovėje (atlikti kadastriniai matavimai) ir įregistruotas Nekilnojamojo turto registre.

NŽT organizuojamų Projektų grafikas jau yra skelbiamas NŽT teritorinių skyrių skelbimų lentose ir NŽT interneto svetainėje ( nzt.lt). 

Pasirinkus dominantį NŽT teritorinį skyrių (kurio aptarnavimo teritorijoje yra suteiktas laikinai naudotis valstybinės žemės plotas), atsiverčia detalus (pagal kadastro vietoves ir metų ketvirčius) Projektų rengimo grafikas.  

Kviečiame susipažinti su šia informacija, aktyviai NŽT teikti nustatytos formos prašymus dėl nuomos sutarčių sudarymo ir dalyvauti Projektuose.  

Suprasdama didelį žemdirbių užimtumą ir dažnai didelį aktualios informacijos srautą, NŽT visus asmenis, laikinai naudojančius valstybinę žemę kaimiškosiose teritorijose, tačiau nepateikusius prašymų išnuomoti šiuos žemės sklypus, ne vėliau kaip prieš 20 dienų iki teritorijų Projektams rengti patvirtinimo, papildomai asmeniškai (registruotais laiškais) informuos apie planuojamą patvirtinti teritoriją Projektams rengti. Jiems bus pasiūlyta per 20 dienų nuo šių pranešimų išsiuntimo dienos pateikti NŽT teritoriniam skyriui prašymus išnuomoti naudojamus valstybinės žemės sklypus.

Pažymėtina, kad jeigu iki 2024 m. gruodžio 31 d. asmenims suteikti laikinai naudotis žemės ūkio veiklai vykdyti valstybinės žemės plotai jų pageidavimu bus suprojektuoti Projektuose, tačiau asmenys dar nebus sudarę valstybinės žemės nuomos sutarčių, suteiktais valstybinės žemės plotais jie galės naudotis iki valstybinės žemės nuomos sutarčių sudarymo, bet ne ilgiau kaip 9 mėnesius nuo Projekto patvirtinimo dienos.

Nacionalinės žemės tarnybos informacija

Gyventojai informuojami dėl žemės laikino naudojimo pokyčių

Gyventojai informuojami dėl žemės laikino naudojimo pokyčių Gyventojai informuojami dėl žemės laikino naudojimo pokyčių Gyventojai informuojami dėl žemės laikino naudojimo pokyčių ]]>
jonavoszinios.lt Thu, 01 Jun 2023 14:10:58 +0300
<![CDATA[Netrūko pranešimų dėl degančių sausų pievų, namų ir kepamų šašlykų]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/netruko-pranesimu-del-deganciu-sausu-pievu-namu-ir-kepamu-saslyku https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/netruko-pranesimu-del-deganciu-sausu-pievu-namu-ir-kepamu-saslyku Kaip praneša Kauno priešgaisrinė gelbėjimo valdyba, Jonavos ugniagesiams gelbėtojams parėjusį savaitgalį netrūko iškvietimų dėl degančių sausų pievų, namų ir kepamų šašlykų.

Birželio 3 d. 14.27 val. gautas pranešimas, kad Kauno g., kieme kaimynai užsikūrė laužą. Atvykus ugniagesiams, žmonės kūreno šašlykinę, kepė šašlykus. Pilietis šašlykinę užgesino pats.

Birželio 4 d., apie 15 val. Šveicarijos sen., Kisieliškių k. 10x10 m plote degė sausa žolė ir krūmai. Užgesinta.

Birželio 4 d., apie 17 val. gautas pranešimas, kad Šveicarijos sen., Marinaukos k. dega dviejų butų, 1 aukšto, su mansarda, mūrinis namas. Atvykus ugniagesiams, patalpos buvo uždūmintos, degimo požymių nebuvo, užgesinta iki ugniagesių atvykimo. Gaisras buvo kilęs laiptinėje. Apdegė laiptai, aprūko sienos ir namų apyvokos daiktai. Saugumo sumetimais gaisro vieta perlieta vandeniu, išvėdintos patalpos. Dūmų detektoriaus nebuvo.

Birželio 4 d., apie 19 val. gautas pranešimas, kad Šilų sen., Panoterių mstl., Mogenių g. namuose yra dūmų. Iš vieno aukšto mūrinio namo į pievą žmonės išnešė vyrą, o pranešėjai taip pat silpna. Name ant grindų degusi antklodė užgesinta ir išnešta į lauką gyventojų iki ugniagesių atvykimo. Gaisro metu apdegė antklodė. Išvėdintos patalpos. Dūmų detektoriaus nebuvo. Įvykis tiriamas.  

Informacija parengta pagal gelbėjimo tarnybų suvestinių pirminius duomenis*.

*Pirminiai duomenys - tai įvykio vietoje surinkta pradinė informacija, duomenys, liudininkų ar įvykio dalyvių parodymai, kurie gali pasikeisti atliekamo tyrimo metu. 

 

Netrūko pranešimų dėl degančių sausų pievų, namų ir kepamų šašlykų

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 05 Jun 2023 10:05:07 +0300
<![CDATA[Jonavos rajone sustabdytam vairuotojui gresia baudžiamoji atsakomybė]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavos-rajone-sustabdytam-vairuotojui-gresia-baudziamoji-atsakomybe https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavos-rajone-sustabdytam-vairuotojui-gresia-baudziamoji-atsakomybe Kaip praneša Kauno apskr. VPK komunikacijos poskyris, vakar, gegužės 28 d. apie 08.10 val. Jonavoje, Kunigiškių g., automobilį „VW Transporter“ vairavo neblaivus vyras (gim. 1991 m.).

Vairuotojui nustatytas vidutinis girtumo laipsnis – 1,83 prom.

Jam gresia rimti nemalonumai - vairuotojas, kuriam nustatytas 1,51 ir daugiau promilės neblaivumas, taip pat tas, kas mokė praktinio vairavimo, būdamas neblaivus ir kuriam nustatytas 1,51 ir daugiau promilės neblaivumas, taip pat tas, kuris vengė neblaivumo patikrinimo, kai jam buvo nustatyta neblaivumo požymių arba vartojo alkoholio po eismo įvykio, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki 1 metų, taip pat gali būti konfiskuotas automobilis ir atimama teisė vairuoti iki 5 metų.

Vairuotojams, kuriems nustatytas didesnis nei 1,5 promilės girtumas, taikoma baudžiamoji atsakomybė.

Jonavos rajone sustabdytam vairuotojui gresia baudžiamoji atsakomybė

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 29 May 2023 11:20:15 +0300
<![CDATA[„VĖTRA“ myli Palangą 770]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/vetra-myli-palanga-770 https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/vetra-myli-palanga-770

Šį savaitgalį, birželio 2 – 4 d., Palanga mus pakvietė į kurorto festivalį „Myliu Palangą“!

Šventėme kurorto atidarymo ir Palangos miesto 770 metų Jubiliejinį gimtadienį kartu!

Šventiškai ir nuotaikingai įsiliejome į šventės sūkurį! Taip atverdamos vartus į vasarą prie jūros!!!

Sportinių šokių klubo „Vėtra“ Linijinių SOLO šokių šokėjos - šokio meno entuziastės!!!

Visų metų eigoje  mokėmės 15  šokių programą, kuri ir sudarė banguojančią įvairiais ritmais „Šokančią jūrą“

Solo Linijinių šokių festivalis 2023 Basanavičiaus gatvėje užkūrė tikrą nuotaikos ir šokio fiestą!!! Mūsų klubo šokėjos ir jų trenerė, Dalia Ržeuskienė, džiaugiasi dalyvaudamos šioje linijinių šokių bendrystėje.

Rudenį pakviesime visas Jonavos moteris prisijungti prie šaunaus mūsų kolektyvo !!!

 „Vėtra“ inf. ir nuotr.

„VĖTRA“ myli Palangą 770

„VĖTRA“ myli Palangą 770 „VĖTRA“ myli Palangą 770 ]]>
jonavoszinios.lt Tue, 06 Jun 2023 06:37:16 +0300
<![CDATA[Energetikos ir darnios plėtros komisija lankysis bendrovėje „Achema“ ir Kruonio HAE]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/energetikos-ir-darnios-pletros-komisija-lankysis-bendroveje-achema-ir-kruonio-hae https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/energetikos-ir-darnios-pletros-komisija-lankysis-bendroveje-achema-ir-kruonio-hae Seimo Energetikos ir darnios plėtros komisija (EDPK) birželio 5 d., pirmadienį, surengs išvažiuojamąjį posėdį į koncerno „Achemos grupė“ valdomą Jonavos azoto trąšų gamybos bendrovę „Achema“.

Vizito metu EDPK lankysis „Achemos“ gamyklos teritorijoje, susitiks su bendrovės vadovais, su kuriais aptars chemijos pramonės patiriamus sunkumus ir iššūkius, bendrovės pasiekimus aplinkosaugos srityje, jos investicinius projektus bei transformaciją siekiant įgyvendinti Europos Sąjungos (ES) žaliojo kurso tikslus. „Achema“ gamybos pertvarkai į žaliąją chemiją per 10–15 metų planuoja skirti maždaug 2 mlrd. eurų.

Išvažiuojamojo posėdžio metu EDPK apsilankys ir „Ignitis gamybos“ valdomoje Kruonio hidroakumuliacinėje elektrinėje (HAE), kuri šiandien balansuoja elektros gamybos ir suvartojimo skirtumą šalyje, taip pat teikia avarijų energetikos sistemoje prevencijos bei jų likvidavimo būtinąsias paslaugas. Skatindama atsinaujinančios energijos gamybą, Kruonio HAE pradėjo eksploatuoti didžiausią Lietuvoje saulės energijos panaudojimo sistemą, kuri ne tik tausoja aplinką, bet ir leidžia sutaupyti. Alternatyviais energijos šaltiniais šildomas vanduo šiltuoju metų laiku visiškai patenkina elektrinės ūkinėms reikmės naudojamo karšto vandens poreikius.

 

Archyvo nuotr.

Energetikos ir darnios plėtros komisija lankysis bendrovėje „Achema“ ir Kruonio HAE

]]>
jonavoszinios.lt Fri, 02 Jun 2023 08:31:44 +0300
<![CDATA[Jonavoje pristatyta „Tūkstantmečio mokyklų“ programa]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavoje-pristatyta-tukstantmecio-mokyklu-programa https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavoje-pristatyta-tukstantmecio-mokyklu-programa Siekiant pagerinti Lietuvos mokinių pasiekimus ir mažinti jų atotrūkius tarp mokyklų ir savivaldybių, 2022 m. šalies mastu pradėta įgyvendinti „Tūkstantmečio mokyklų“ (TŪM) programa.

Šioje programoje dalyvauja penkios Jonavos rajono mokyklos: Senamiesčio gimnazija, Jeronimo Ralio gimnazija, Justino Vareikio ir Raimundo Samulevičiaus progimnazijos bei „Neries“ pagrindinė mokykla.

Dvidešimt dviejų Lietuvos savivaldybių, dalyvaujančių TŪM programos I sraute, švietimo pažangos planai jau patvirtinti. Netrukus bus pasirašytos jungtinės veiklos sutartys. Programos įgyvendinimui savivaldybei bus skirtos 2,5 mln. eurų investicijos.

Siekiant savivaldybės bendruomenės nariams dar kartą pristatyti TŪM programą ir informuoti apie mūsų savivaldybės švietimo pažangos plane suplanuotus darbus bei laukiamus rezultatus, gegužės 30 d. savivaldybėje įvyko renginys, kuriame ir aptartos rajono švietimo problemos, numatytos TŪM veiklos ir lūkesčiai.

Renginio dalyvius pasveikino savivaldybės Švietimo, kultūros, sporto ir jaunimo reikalų komiteto pirmininkė Vijolė Šadauskienė.

Svarbiausius TŪM programos aspektus apžvelgė atvykusios viešnios, TŪM programos koordinatorės, o savivaldybės atstovai pristatė bendrą pranešimą: Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Violeta Kolesnikienė kalbėjo apie rajono švietimo problematiką, dalyvavimo TŪM programoje tikslus, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Danguolė Deikienė pristatė siektinus rodiklius, mokyklų partnerius įgyvendinant suplanuotus darbus.

Veiklas pagal keturias TŪM sritis pristatė Jeronimo Ralio gimnazijos direktorė Zita Gudonavičienė (kalbėjo apie lyderystę veikiant), Senamiesčio gimnazijos direktorius Darius Mockus (apie planuojamas kultūrines veiklas), Justino Vareikio progimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Jurgita Skamaročienė (apie STEAM veiklas), „Neries“ pagrindinės mokyklos direktorė Gražina Gečienė (pristatė įtraukiojo ugdymo veiklas ir infrastruktūros atnaujinimą).

Už iniciatyvas ir bendradarbiavimą rengiant savivaldybės švietimo pažangos planą Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Violeta Kolesnikienė įteikė simbolines padėkos dovanėles TŪM mokyklų vadovams bei Pažangos plano rengimo komandoje dirbusiems asmenims.

TŪM programa numato pokyčius ne tik programoje dalyvaujančių, bet visų rajono ugdymo įstaigų moksleiviams ir pedagogams – išvykos, dalinimasis patirtimi, edukacijos, mokymai. Vienas kertinių TŪM programos principų – tinklaveika, bendradarbiavimas ir dalijimasis ištekliais.

TŪM programos investicijas gavusios penkios mūsų savivaldybės mokyklos su kitomis savivaldybės mokyklomis dalinsis tiek atnaujintomis pedagoginių darbuotojų žiniomis, naujais veiklos modeliais, mokymosi priemonėmis, tiek ir atnaujinta infrastruktūra.

Jonavos r. savivaldybės info.

A. Reipos nuotr.

Jonavoje pristatyta „Tūkstantmečio mokyklų“ programa

Jonavoje pristatyta „Tūkstantmečio mokyklų“ programa Jonavoje pristatyta „Tūkstantmečio mokyklų“ programa Jonavoje pristatyta „Tūkstantmečio mokyklų“ programa Jonavoje pristatyta „Tūkstantmečio mokyklų“ programa ]]>
jonavoszinios.lt Fri, 02 Jun 2023 08:51:33 +0300
<![CDATA[Klausimas dėl Sodų g. 3 iš mirties taško pajudės kitais metais]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/klausimas-del-sodu-g-3-is-mirties-tasko-pajudes-kitais-metais https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/klausimas-del-sodu-g-3-is-mirties-tasko-pajudes-kitais-metais Dauguma jonaviečių, kalbėdami apie daugiabučius namus, mano, kad jų priežiūra ir administravimu rūpinasi bendrovė „Jonavos paslaugos“ arba patys daugiabučio gyventojai, jei yra įsteigta daugiabučio namo bendrija. Tuomet, daugeliu atveju, tvarkant namo teritoriją, atsitikus avarinei situacijai trūkus vamzdžiams ir pan., gyventojai žino, į ką reikia kreiptis.

Sodų g. gyventojų nerimas

Sodų gatvės gyventojai nerimauja dėl apleisto daugiabučio namo, pažymėto trečiuoju numeriu.

Pas mus visi aprūpinti gyvenamuoju plotu? Butų jau niekam nereikia?

Daugiabutis stūkso vaizdingoje teritorijoje, prie Neries upės – sutvarkius patį pastatą, čia savo namus surastų ne viena šeima, tačiau nėra viskas taip paprasta, kaip gali atrodyti.

"Kam priklauso pastatas Sodų g.3 Jonavoje? Pas mus visi aprūpinti gyvenamuoju plotu? Butų jau niekam nereikia?", - klausia jonavietis.

Gyvenamuoju plotu aprūpinti nevisi. Kaip skelbia Savivaldybės Turto skyrius, 2018 m. spalio mėnesį asmenų ir šeimų, turinčių teisę į paramą būstui išsinuomoti, sąraše –  243 asmenys / šeimos. Per 2018 m. spalio mėnesį išnuomoti tik 6 būstai, pakeistos 2 ir pratęstos  4 sutartys.

Gyvenamuoju plotu aprūpinti nevisi.

Renovavus minėtą Sodų g. 3-ąjį namą, daugiabučio butus būtų galima naudoti pagal paskirtį, t.y. – apgyvendinti žmones, tačiau šį klausimą turėtų spręsti pastato savininkai. Šiuo atveju, Sodų g. 3 namas yra privati nuosavybė, o savininkai – net du.

Sena, paini istorija

Dar 2014 - 2015 metais Jonavoje vyko aršios diskusijos, kuomet buvo paskelbta, kad Iki 2020 metų rajono savivaldybė turi įsigyti nekilnojamojo turto už 1,64 mln. Eurų. Tokias lėšas socialinio būsto plėtrai skiria Europos Sąjunga, mažiausiai 15 proc. savo lėšomis turi prisidėti savivaldybė. Sprendimą finansuoti socialinio būsto plėtrą priėmė Vyriausybė, atsižvelgusi į dideles būsto laukiančių žmonių eiles visoje Lietuvoje ir siekdama jas sumažinti.

Kelių metų istoriją puikiai pamena Žemaitės g. 11 namo gyventojai.

„Per šį laikotarpį pagal ES finansuojamą programą „Socialinio būsto plėtra Jonavos rajono savivaldybėje“ esame įsigiję 15 būstų, iš planuojamų 80. Mūsų perkami būstai turi atitikti keliamus reikalavimus, t.y. – turi būti suremontuoti ir tinkami gyventi. Sodų g. 3 namas neatitinka reikalavimų, juolab, savininkai net nėra pateikę pasiūlymo“, - sakė Turto skyriaus vedėjas Jonas Kurlavičius.

Kelių metų istoriją puikiai pamena Žemaitės g. 11 namo gyventojai, kuomet pagal minėtą  ES programą, buvo svarstomas „kompleksinis“ būstų pirkimas Žemaitės gatvės 11, renovacija ir įrengimas Sodų g. 3, ar pavienių butų pirkimas visoje Jonavoje, atskiruose daugiabučiuose. Žemaitės g. 11 namo gyventojai užginčijo tokį valdžios sumanymą, nepageidavo socialinių būstų kaimynystės ir vėliau šio varianto buvo atsisakyta.

Kadangi Sodų g. 3 namo savininkai keli, be to, kiek buvo žinoma, turėjo teisinių konfliktų su pačia savivaldybe, šis variantas taip pat tapo nebesvarstomas.  Miesto valdžiai liko vienas pasirinkimas, kuris šiuo metu vykdomas – pavienių butų pirkimas visoje Jonavoje, atskiruose daugiabučiuose.

Situacija iš mirties taško pajudės jau kitais metais

Vaizdingoje teritorijoje esančiam Sodų g. 3 namui – grandioziniai planai, tačiau juos įgyvendinti trukdo teisminiai procesai. Namas lygiomis dalimis priklauso dviem įmonėm - Kaune įsikūrusiai UAB Crumina (Nekilnojamojo turto pirkimas, pardavimas, vertinimas), kurios vadovas Andrejus Kazlovas ir kitai, UAB „Tūkstantis“.

Vaizdingoje teritorijoje esančiam Sodų g. 3 namui – grandioziniai planai.

Anot UAB Crumina vadovo Andrejaus Kazlovo, Sodų g. 3 namas pirktas su tikslu jį renovuoti ir įrengti gyvenamus būstus, tačiau „koją kiša“ teisminiai procesai.

„Šiuo metu, teismo sprendimu bendrovei „Tūkstantis“, taikomos laikinos apsaugos priemonės (areštuotas turtas) ir jie negali perleisti to pastato mums. Mūsų įmonė su UAB „Tūkstantis“ yra pasirašiusi pastato perėmimo raštą, pervestos ir lėšos, tačiau užtrukę teisminiai procesai ir pastato areštas, neleidžia vykdyti suplanuotų darbų. Mes namo dalį  pirkom su tikslu jį renovuoti, įrengti, esam kalbėję ir su Jūsų miesto valdžia, kad būtų galima namą naudoti socialinio būsto plėtrai, kaip tik yra reikiamas butų skaičius, tačiau kol UAB „Tūkstantis“ neišspręs visų teisminių ginčų, mes darbų atlikti negalime. Labai tikimės ir turime vilties, kad situacija iš mirties taško pajudės jau kitais metais“, - sakė vienas iš Sodų g. 3 namo savininkų, UAB Crumina vadovo Andrejaus Kazlovo.

Pasak Andrejaus Kazlovo, šio namo teritorija nuostabi, ir kai tik išsispręs teisiniai klausimai, namas bus iš karto renovuojamas ir pritaikomas apgyvendinimui. Įrengti butai gal būt bus nuomojami, parduodami, bet visa tai, tikimasi, bus jau kitais metais.

 

Klausimas dėl Sodų g. 3 iš mirties taško pajudės kitais metais

]]>
jonavoszinios.lt Fri, 09 Nov 2018 11:36:24 +0200
<![CDATA[Paprastas triukas sutaupyti parduotuvėje – ar jau išbandėte atvirkštinį pirkinių sąrašą?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/paprastas-triukas-sutaupyti-parduotuveje-ar-jau-isbandete-atvirkstini-pirkiniu-sarasa https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/paprastas-triukas-sutaupyti-parduotuveje-ar-jau-isbandete-atvirkstini-pirkiniu-sarasa

„Matome žmonių susirūpinimą, todėl nuolat ieškome būdų, kad infliacijos ir išaugusios produktų savikainos įtaka „Iki“ pirkėjams būtų kuo mažiau juntama. Pristatome naujas taupymo priemones, patobulinome lojalumo programą ir taikome agresyvias nuolaidas. Pastebime, kad pirkėjams tai ypač svarbu – dažnai jie savo pirkinių krepšelius planuoja būtent pagal tos savaitės akcijas, todėl ir toliau jas taikysime aktualiausioms prekėms“, – sako V. Budrienė.

3 auksinės taisyklės, kaip taupyti apsiperkant

Sumanus apsipirkimas tapo aktualus visiems. Metodų, kaip sutaupyti parduotuvėje, apstu, tačiau yra keli laiko patikrinti būdai, kurie visuomet suveikia.  

Venkite impulsyvaus pirkimo. Neplanuotų pirkinių sąrašą sutrumpinsite, jeigu neisite į parduotuvę alkani. Taip pat pravartu susidaryti planuojamų įsigyti produktų sąrašą ir stengtis jo laikytis. Jeigu pamatote pirkinį, kuris peržengia suplanuoto biudžeto ribas – palaukite. Duokite sau dieną pagalvoti, ar to tikrai norite. Jeigu taip – kitą dieną grįžkite į parduotuvę ir įsigykite.

Išnaudokite lojalumo programas. Prisijungimas prie jų dažniausiai nieko nekainuoja – pakanka programėlės išmaniajame telefone. Skirkite laiko patyrinėti visas programos naudas. Dažnai lojaliems pirkėjams suteikiamos ne tik papildomos akcijos, bet ir specialūs pasiūlymai: galima kaupti taškus ir juos mainyti į nuolaidas ar prizus, sulaukti asmeninių nuolaidų pagal mėgstamas prekes ar gimimo dienos proga.

Pirkite atsižvelgdami į sezoną. Sezoniniai maisto produktai bus ne tik šviežesni, geresnio skonio ir sveikesni, bet ir pigesni. Šviežių braškių galima rasti ir žiemą, tačiau jos bus brangesnės nei šiuo metu, kai į parduotuves ūkininkai jas pristato ką tik nuskintas. Šaltuoju metų laiku tikriausiai teks sumokėti daugiau ir už tokius produktus kaip griliai, kremai nuo saulės, barbekiu padažai – pasirūpinkite jų atsargomis.

Kaip sudaryti atvirkštinį pirkinių sąrašą?

Atvirkštinis pirkinių sąrašas – seniai restoranų, virtuvės profesionalų naudojamas metodas, kuris už profesinių sluoksnių ribų nebuvo labai žinomas. Visgi šiemet socialiniai tinklai ir žiniasklaida ėmė jį populiarinti. Kas tai yra? Iš esmės – virtuvėje turimų maisto produktų sąrašas.

Dažniausiai pirkinių sąrašą žmonės sudaro pagal planuojamus gaminti patiekalus ir jų ruošimui reikalingus produktus. Tačiau užuot pradėję nuo tuščio lapo, pabandykite sudaryti atvirkštinį pirkinių sąrašą ir sekti viską, ką turite namuose ir kas baigėsi.

Didžiausias įdirbis lauks pačioje pradžioje – pradedant naudoti šį metodą. Priklausomai nuo to šaldytuvo ir maisto spintelių užpildymo, procesas gali užtrukti keliolika minučių ar valandą. Reikės peržiūrėti visus maisto produktus namuose ir surašyti, ką tiksliai turite.

Patogiausia produktus suskirstyti pagal temą. Pavyzdžiui, vienoje grafoje gali būti spintelėje laikomi produktai – grūdai, dribsniai, lęšiai, prieskoniai, kiti sausi produktai. Atskiroje – švieži vaisiai, daržovės, uogos. Dar vienoje – šaldytuve laikomi produktai, tokie kaip pienas, mėsa, kiaušiniai.

Pradžioje tai užims šiek tiek laiko, tačiau įdirbis atsipirks su kaupu, kai suprasite, kiek pinigų ir laiko sutaupysite – kasdieniai apsipirkimai gerokai palengvės. Jei namuose sunaudojate kokį nors produktą, jį paprasčiausiai pažymėkite savo sąraše. Tuomet nuėjus į parduotuvę tereikės atsargas papildyti tais produktais, kurių jau nebėra namuose.

Tokį sąrašą galite išsaugoti telefone, o jei norite juo pasidalyti su kuo nors kitu, galite sukurti dokumentą „Google Docs“ ar kitoje programėlėje.

Tokia namų revizija padės ir sumažinti opią šių laikų problemą – išmetamo maisto kiekį. Po ranka turėdami sąrašą galėsite matyti, kuriuos produktus reikėtų sunaudoti greičiau, kol jie nesugedo. Pagal tai bus patogu susidaryti ir bent apytikslį valgymo planą.

Paprastas triukas sutaupyti parduotuvėje – ar jau išbandėte atvirkštinį pirkinių sąrašą?

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 05 Jun 2023 13:01:34 +0300
<![CDATA[,,Sodros" kalendorius: kada bus mokamos išmokos birželio mėnesį?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/sodros-kalendorius-kada-bus-mokamos-ismokos-birzelio-menesi2023 https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/sodros-kalendorius-kada-bus-mokamos-ismokos-birzelio-menesi2023 ,,Sodra" skelbia, kada bus mokamos išmokos birželio mėnesį.

,,Sodros" kalendorius: kada bus mokamos išmokos birželio mėnesį?

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 01 Jun 2023 10:42:44 +0300
<![CDATA[Skubiam donoro organų pergabenimui pakeltas Karinių oro pajėgų sraigtasparnis]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/skubiam-donoro-organu-pergabenimui-pakeltas-kariniu-oro-pajegu-sraigtasparnis https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/skubiam-donoro-organu-pergabenimui-pakeltas-kariniu-oro-pajegu-sraigtasparnis

Gegužės 31 dieną Lietuvos kariuomenė iš Nacionalinio transplantacijos biuro gavo prašymą padėti skubiai pergabenti donorinį organą iš Kauno į Vilnių.

Apie 14 val. medikų grupė su donoro organu Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų sraigtasparniu MI-8T pasiekė Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikas. Po sėkmingai įvykdytos užduoties KOP sraigtasparnis grįžo į dislokacijos postą Kaune, kur toliau tęsia budėjimą.

Donoro organų gabenimas yra viena iš Lietuvos kariuomenės užduočių taikos metu. 

Lietuvos kariuomenės inf.

Skubiam donoro organų pergabenimui pakeltas Karinių oro pajėgų sraigtasparnis

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 01 Jun 2023 06:40:32 +0300
<![CDATA[Vasaros sezonui artėjant: neatsidurkite paspirtukininko Tomo vietoje]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/vasaros-sezonui-artejant-neatsidurkite-paspirtukininko-tomo-vietoje https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/vasaros-sezonui-artejant-neatsidurkite-paspirtukininko-tomo-vietoje Joninių tvenkinyje skęstantįjį žaibiškai ištraukia ugniagesiai gelbėtojai. Ne pagal kelių eismo taisykles važiavusį ir automobilio partrenktą paspirtukininką sutvarsto ir įtvarus uždeda Visuomenės sveikatos biuro specialistai. Policijos pareigūnai greitai pagauna iš įvykio vietos pabėgusį ir paspirtukininką partrenkusį vairuotoją. Policijos kinologas su šunimi intensyviai darbuojasi dingusio daikto paieškose.

Čia ne filmo scenarijus. Čia – pasiruošimas artėjančioms atostogoms bei demonstraciniai veiksmai Jonavos mokiniams, kuriems vaizdžiai parodyta, kaip reikia elgtis neeilinėje situacijoje, kur reikia kreiptis pagalbos, ir kaip reaguoti atsitikus nelaimei.

„Artėja vasaros atostogos. Policijos pareigūnai, kinologai, priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba, Visuomenės sveikatos biuras, įstaiga „Saugi lapė“ norėjo priminti vaikams, kaip saugiai elgtis prie vandens, kaip teisingai vairuoti paspirtuką, ką daryti atsitikus eismo įvykiui, ir kaip suteikti pirmąją pagalbą“, - sako Kauno AVPK, Jonavos r. PK Bendruomenės pareigūnė Jelena Pališkienė.

Šiandien Joninių slėnyje ir prie Joninių tvenkinio susirinkusiems Jonavos mokiniams vyko ne tik parodomoji programa, bet ir reikėjo atsakyti į testo klausimus, kurie atskleidė, kad vaikai turi reikalingų žinių.

„Kiek spėjom testų patikrinti, vaikai atsakė teisingai, nepaisant pasitaikiusių smulkių klaidelių. Išsamiuosius atsakymus dar peržiūrėsime ir geriausiai atsakiusiems bus įsteigti trys prizai“,- sako pareigūnė.

Bene daugiausiai nuostabos šūksnių sulaukė scena, kuomet buvo partrenktas ir dirbtiniu krauju apsitaškė  paspirtukininkas Tomas, kuris važiavo nesilaikydamas Kelių eismo taisyklių – per ausines garsiai klausėsi muzikos ir nieko aplink negirdėjo, nesustojo prieš perėją, važiavo, o nesivedė paspirtuko per pėsčiųjų perėją, nedėvėjo saugos šalmo, kuris yra privalomas vaikams iki 18 metų.

„Mes ir siekėme, kad situacijos demonstravimas pasirodytų kuo įtikinamesnis, nes paspirtukais dabar daug kas naudojasi, ir ne visuomet paiso taisyklių.  Norėjome parodyti, kaip reikia važiuoti saugiai ir kokių klaidų nedaryti, kad nepatekti į Tomo situaciją“, - pasakojo J. Pališkienė.

Kauno AVPK Jonavos r. policijos komisariatas už renginį dėkoja kolegoms Priešgaisrinei gelbėjimo tarnybai, Visuomenės sveikatos biuro specialistams, įstaigai „Saugi lapė“ bei mokykloms ir vaikams, kurie po šio renginio, tikimasi, prisimins saugų elgesį vasaros atostogų metu.

Vasaros sezonui artėjant: neatsidurkite paspirtukininko Tomo vietoje

Vasaros sezonui artėjant: neatsidurkite paspirtukininko Tomo vietoje Vasaros sezonui artėjant: neatsidurkite paspirtukininko Tomo vietoje Vasaros sezonui artėjant: neatsidurkite paspirtukininko Tomo vietoje Vasaros sezonui artėjant: neatsidurkite paspirtukininko Tomo vietoje Vasaros sezonui artėjant: neatsidurkite paspirtukininko Tomo vietoje Vasaros sezonui artėjant: neatsidurkite paspirtukininko Tomo vietoje Vasaros sezonui artėjant: neatsidurkite paspirtukininko Tomo vietoje Vasaros sezonui artėjant: neatsidurkite paspirtukininko Tomo vietoje Vasaros sezonui artėjant: neatsidurkite paspirtukininko Tomo vietoje Vasaros sezonui artėjant: neatsidurkite paspirtukininko Tomo vietoje Vasaros sezonui artėjant: neatsidurkite paspirtukininko Tomo vietoje Vasaros sezonui artėjant: neatsidurkite paspirtukininko Tomo vietoje Vasaros sezonui artėjant: neatsidurkite paspirtukininko Tomo vietoje Vasaros sezonui artėjant: neatsidurkite paspirtukininko Tomo vietoje Vasaros sezonui artėjant: neatsidurkite paspirtukininko Tomo vietoje Vasaros sezonui artėjant: neatsidurkite paspirtukininko Tomo vietoje ]]>
jonavoszinios.lt Tue, 30 May 2023 13:37:55 +0300