Jonavos žinių naujienos https://www.jonavoszinios.lt/naujienos Jonavos rajono naujienos lt <![CDATA[Mokestis už elektrą gali pasikeisti ESO atlikus elektros skaitiklio rodmenų patikrinimą]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/mokestis-uz-elektra-gali-pasikeisti-eso-atlikus-elektros-skaitiklio-rodmenu-patikrinima https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/mokestis-uz-elektra-gali-pasikeisti-eso-atlikus-elektros-skaitiklio-rodmenu-patikrinima Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi ginčą, kilusį tarp vartotojo ir UAB „Ignitis“ dėl mokesčių už elektros energiją, nutarė, jog įmonė pagrįstai atliko mokesčių už suvartotą elektros energiją perskaičiavimą.

Vartotojas kreipimesi į VERT nurodė, jog prieš padidėjant elektros energijos kainoms, 2019-12-15 apmokėjo UAB „Ignitis“ už suvartotą elektros energiją tą dieną galiojusioms elektros energijos kainomis. Nepaisant to, vartotojo mokėjimas buvo anuliuotas ir nuo 2020 m. pabrangus elektros energijos kainoms, įmonė pateikė vartotojui sąskaitą su priskaičiuota skola, taikant didesnę elektros energijos kainą. Vartotojui neaišku, kodėl buvo anuliuotas mokėjimas mažesne elektros energijos kaina ir kodėl jis privalo mokėti didesne kaina. Vartotojo manymu, dėl to susidarė permoka.

Vartotojas prašė VERT įpareigoti UAB „Ignitis“ atstatyti mokėjimą pagal 2019 m. galiojusias kainas ir anuliuoti išieškojimo išlaidas.

VERT, išnagrinėjusi ginčo aplinkybes, nustatė, jog vartotojas 2019-12-15 deklaravo elektros energijos suvartojimą dieninėje ir naktinėje skalėse. 2020-03-09 AB „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) atliko skaitiklio rodmenų patikrinimą ir nustatė, kad skaitiklio rodmenys yra mažesni nei deklaruotieji vartotojo.

Vartotojo faktinis skaitikliu apskaitytas elektros energijos kiekis buvo nustatytas tik skaitiklio rodmenų patikrinimo metu. Atitinkamai, minėtą dieną užfiksuoti faktiniai suvartoti elektros energijos kiekiai pagrįstai apmokestinti taikant 2020 m. galiojusias elektros energijos kainas.

Vartotojui mokėtinos sumos skirtumas (nepriemoka) perskaičiavus priskirtus kiekius ir m​okėtinas sumas vartotojo jau yra apmokėta.

Susipažinti su VERT vartojimo ginčų nagrinėjimo praktika galite ČIA.

VERT inf. 

Mokestis už elektrą gali pasikeisti ESO atlikus elektros skaitiklio rodmenų patikrinimą

]]>
jonavoszinios.lt Fri, 14 Jan 2022 14:49:14 +0200
<![CDATA[Rekomenduota įtraukti įspėjimą apie labai retus skersinio mielito atvejus po skiepijimo Vaxzevria ir COVID-19 Vaccine Janssen vakcinomis]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/rekomenduota-itraukti-ispejima-apie-labai-retus-skersinio-mielito-atvejus-po-skiepijimo-vaxzevria-ir-covid-19-vaccine-janssen-vakcinomis https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/rekomenduota-itraukti-ispejima-apie-labai-retus-skersinio-mielito-atvejus-po-skiepijimo-vaxzevria-ir-covid-19-vaccine-janssen-vakcinomis Europos vaistų agentūros Farmakologinio budrumo ir rizikos vertinimo komitetas (PRAC) rekomendavo atnaujinti vakcinų nuo COVID-19 ligos Vaxzevria ir COVID-19 Vaccine Janssen informacinius dokumentus, įtraukiant įspėjimą apie labai retus skersinio mielito (SM) atvejus, apie kuriuos buvo pranešta po vakcinacijos. SM taip pat yra įtrauktas į informacinius dokumentus kaip nepageidaujama reakcija, kurios dažnis nežinomas.

TM yra reta neurologinė būklė, kuriai būdingas vienos ar abiejų nugaros smegenų pusių uždegimas. Tai gali sukelti rankų ar kojų silpnumą, jutimo simptomus (pvz., dilgčiojimą, tirpimą, skausmą arba skausmo pojūčio praradimą) arba šlapimo pūslės ar žarnyno veiklos sutrikimus.

PRAC peržiūrėjo turimą informaciją apie visame pasaulyje praneštus atvejus, įskaitant tuos, kurie yra Europos vaistų šalutinio poveikio duomenų bazėje (EudraVigilance) ir mokslinės literatūros duomenis, susijusius su šiomis vakcinomis. PRAC nusprendė, kad priežastinis ryšys tarp šių dviejų vakcinų ir skersinio mielito yra galimas. Abiejų vakcinų naudos ir rizikos santykis nesikeičia.

Sveikatos priežiūros specialistai turėtų atpažinti galimus SM požymius ir simptomus, kad būtų galima anksti šią ligą diagnozuoti ir pradėti gydymą. Žmonėms, kurie yra skiepijami bet kuria iš šių vakcinų, patariama nedelsiant kreiptis į gydytoją, jeigu jiems pasireiškia šiai ligai būdingi simptomai.

EMA ir toliau atidžiai stebės šią problemą ir informuos, jeigu bus gauta naujos informacijos.

Daugiau informacijos žr. čia.

Dėl vakcinos Vaxzevria saugumo

PRAC rekomendavo atnaujinti vakcinos nuo COVID-19 ligos Vaxzevria informacinius dokumentus, įtraukiant daugiau informacijos apie labai retus trombozės su trombocitopenija (TTS) atvejus, pasireiškusius po vakcinacijos. 

Apžvelgus kaupiamuosius duomenis paaiškėjo, kad visame pasaulyje apie daugumą įtariamų TTS reiškinių buvo pranešta po pirmosios dozės suleidimo. Po antrosios dozės šių reiškinių buvo pastebėta mažiau. Iš 1 809 tromboembolinių reiškinių su trombocitopenija, apie kuriuos buvo pranešta visame pasaulyje, 1 643 pasireiškė po pirmosios dozės ir 166  - po antrosios dozės.

Dabar galiojančiuose vakcinos informaciniuose dokumentuose nurodyta, kad žmonėms, kuriems po skiepijimo vakcina Vaxzevria pasireiškė TTS, antrosios Vaxzevria dozės skirti negalima.

Daugiau informacijos žr. čia.

Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos inf. 

Rekomenduota įtraukti įspėjimą apie labai retus skersinio mielito atvejus po skiepijimo Vaxzevria ir COVID-19 Vaccine Janssen vakcinomis

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 17 Jan 2022 10:45:17 +0200
<![CDATA[Nuo šiandien – pokyčiai dėl galimybių paso: šie žmonės prasitęsti nebegalės]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/nuo-siandien-pokyciai-del-galimybiu-paso-sie-zmones-prasitesti-nebegales https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/nuo-siandien-pokyciai-del-galimybiu-paso-sie-zmones-prasitesti-nebegales Šiandien, sausio 10 d., įsigalioja pokyčiai dėl galimybių paso išdavimo su teigiamu antikūnų testu. Nuo šiol pastarasis paskiepytiems žmonėms nebetiks galimybių pasui gauti. 

Paprastai sakant, jei pasiskiepijęs žmogus iki sausio 9 d. neturės pasidaręs teigiamo antikūnų tyrimo, galimybių pasu galės naudotis, tik jei pasiskiepys sustiprinamąja doze. 

Tuo tarpu kalbant apie persirgusius asmenis, jei jie turi teigiamą antikūnų testą, galimybių pasas galioja 60 dienų.

Taip pat galimybių pasas galioja 72 valandas nuo PGR tyrimo paėmimo (jam esant neigiamam) ir persirgus COVID-19 (ne seniau nei prieš 210 d.), kai liga yra patvirtinta laboratoriniais tyrimais.

Anot Sveikatos apsaugos ministerijos, pokyčius dėl galimybių paso išdavimo pasiskiepijusiems žmonėms lėmė omikron atmaina. 

„Ši atmaina yra labiausiai besiskirianti nuo kitų iki šiol aptiktų, galimai susijusi su vakcinų veiksmingumo sumažėjimu, ypač praėjus ilgesniam laikui po vakcinacijos. Tik po trijų dozių vakcinavimo efektyvumą patvirtina moksliniai tyrimai ir stebėsena“, – aiškina SAM specialistai.

Nuo šiandien – pokyčiai dėl galimybių paso: šie žmonės prasitęsti nebegalės

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 10 Jan 2022 10:53:19 +0200
<![CDATA[Mokinio tėvas: Mieli mokytojai, iš kur Jūs tokie išradingi? Vietoje N raidelės įpyškinote dvejetą]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/mokinio-tevas-mieli-mokytojai-is-kur-jus-tokie-isradingi-vietoje-n-raideles-ipyskinote-dvejeta https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/mokinio-tevas-mieli-mokytojai-is-kur-jus-tokie-isradingi-vietoje-n-raideles-ipyskinote-dvejeta Su portalu jonavoszinios.lt susisiekė vieno iš dviejų Jonavos gimnazijų mokinio tėvas su prašymu, kad pasidomėtume, kaip yra vertinami gimnazistai tuomet, jei jie nelanko mokyklos dėl ligos. Rodos, kad sergantis mokinys neturėtų būti vertinamas, neturėtų gauti įvertinimo už kontrolinius ar namų darbus ir pan., bet jonavietis tvirtina, kad realybė yra visai kitokia.  

"Mieli mokytojai, iš kur Jūs tokie išradingi? Mano sūnus nelankė mokykloje pamokų, SIRGO COVIDU, darytas testas, buvo teigiamas, kreiptasi į šeimos gydytoją, o vietoje N raidelės įpyškinote 2 - kas tai? Ar nauja vertinimo, ar žymėjimo sistema, ar vaiko vidurkio mažinimas, ar pagaliau kerštas? Nu niekaip nesuprantama. Ir tas dvejetas paliekamas tolimesniam dalyko vertinime. Mokiausi, studijavau, bet su tokiu išradingumu neteko susidurti, o Jonavos gimnazijoj, aišku neįvardinsiu kurioje, bet taip yra. Norėčiau išsamesnio paaiškinimo dėl moksleivių žinių vertinimo, nes manau ir kitiems tėveliams taip pasitaiko. Ačiū", - rašo Antanas.

Vyriškis, laiške dėstydamas situaciją, nepanoro atskleisti, apie kurią Jonavos gimnaziją vyksta kalba, tad Antano laišką pateikėme ir Jonavos Senamiesčio, ir Jonavos  J. Ralio gimnazijoms bei sulaukėme jų atsakymų.

J. Ralio gimnazijos direktorė Zita Gudonavičienė:

Jonavos Jeronimo Ralio gimnazijoje mokinių žinios ir pažanga vertinami, vadovaujantis  gimnazijos "Mokinių pažangos ir pasiekimų vertinimo tvarkos aprašu", patvirtintu 2020 m. rugpjūčio 24 d. direktoriaus įsakymu Nr. 1V-108. Tvarką galima rasti įstaigos interneto tinklalapyje www.jralio.lt skiltyje "Mokykla".

Apgailestaujame, kad iškilusi problema sprendžiama užduodant klausimą spaudoje, o ne kreipiantis į konkrečios mokyklos administraciją, klasės vadovą ar dalyko mokytoją.

Jeigu p. Antanas turi omenyje mūsų gimnaziją, maloniai kviečiame susisiekti su direktore telefonu 8349 35331

Jonavos Senamiesčio gimnazijos direktorius Darius Mockus:  

Iš paklausimo turinio suprantu, kad paklausėjui detalų paaiškinimą apie vertinimą galėtų pateikti dalyko mokytoja. Neatmestina ir klaidos galimybė.

Abi gimnazijos turi elektroninius dienynus, kurių pagalba paklausimą galima nusiųsti konkrečiai mokytojai ar susitarti dėl individualaus susitikimo ir viską išsiaiškinti.

Mokinio tėvas: Mieli mokytojai, iš kur Jūs tokie išradingi? Vietoje N raidelės įpyškinote dvejetą

]]>
jonavoszinios.lt Fri, 21 Jan 2022 15:00:07 +0200
<![CDATA[Šalia Jonavos ligoninės pastebėti keli policijos pareigūnų ekipažai: pranešta apie smurto atvejį]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/salia-jonavos-ligonines-pastebeti-keli-policijos-pareigunu-ekipazai-pranesta-apie-smurto-atveji https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/salia-jonavos-ligonines-pastebeti-keli-policijos-pareigunu-ekipazai-pranesta-apie-smurto-atveji Šiandien, sausio 6-ąją, šalia Jonavos ligoninės priėmimo skyriaus pastebėti keli policijos pareigūnų ekipažai. Apie tai portalui jonavoszinios.lt pranešė skaitytojai, užfiksavę nerimą sukėlusį vaizdą.

Susisiekus su Kauno apskr. VPK komunikacijos poskyriu paaiškinta, kad pagal pirminę ir šiuo metu turimą informaciją, apie 14.53 val. gautas pranešimas, kad Jonavoje, Žeimių g., gydymo įstaigoje, vyras trenkė moteriai.

Pareigūnai tebedirba vietoje (16:00 val.). Jie aiškinasi įvyko aplinkybes, dėl to kol kas daugiau informacijos nepateikiama. 

Tekstas atnaujintas: 

Pareigūnai patikslino pirminę įvykio informaciją: šiandien Jonavoje, Žeimių g., prie ligoninės prieigos, apie 14.53 val. neblaivus (2,03 prom.) vyras (g. 1984 m.) trenkė moteriai.

Šalia Jonavos ligoninės pastebėti keli policijos pareigūnų ekipažai: pranešta apie smurto atvejį

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 06 Jan 2022 16:11:35 +0200
<![CDATA[Nenustebkite, jei su Jumis susisieks VMI vardu]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/nenustebkite-jei-su-jumis-susisieks-vmi-vardu https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/nenustebkite-jei-su-jumis-susisieks-vmi-vardu Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, jog š. m. sausio – vasario mėn. mokesčių administratoriaus užsakymu bus atliekamas gyventojų ir verslo atstovų pasitikėjimo VMI, mokesčių administratoriaus teikiamų paslaugų ir šešėlinės ekonomikos tolerancijos šalyje vertinimo tyrimas. Apklausas telefonu VMI vardu atliks paslaugos viešąjį pirkimą laimėjusi UAB „SeeNext“. Tyrimo metu iš viso planuojama apklausti apie 1,5 tūkst. gyventojų ir 750 įmonių.

VMI maloniai prašo klientų skirti brangaus laiko ir sudalyvauti tyrime. Mokesčių administratoriui labai svarbi klientų nuomonė apie instituciją, jos aptarnavimo kokybę, taip pat kaip gyventojai ir įmonės mato bendrą šešėlinės ekonomikos paplitimą ir mastą.

Primename, jog konsultuotis mokesčių klausimais galima paskambinus 1882 (+370 5 260 5060) ar 8 5 2191 777, taip pat galima pateikti paklausimą e.būdu per Mano VMI. Paslaugos ir konsultacijos klientų aptarnavimo padaliniuose - su išankstine rezervacija.

VMI inf. 

Nenustebkite, jei su Jumis susisieks VMI vardu

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 18 Jan 2022 07:42:58 +0200
<![CDATA[Dėmesio išmokų vaikams ir tikslinių kompensacijų gavėjams!]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/demesio-ismoku-vaikams-ir-tiksliniu-kompensaciju-gavejams https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/demesio-ismoku-vaikams-ir-tiksliniu-kompensaciju-gavejams Socialinių paslaugų priežiūros departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos informavo, kad lėšas Išmokų vaikams ir tikslinių kompensacijų mokėjimui savivaldybės administracijai perves 2022 m. sausio 13-14 dienomis.

Gavus lėšas išmokoms vaikams ir tikslinėms kompensacijoms mokėti, savivaldybės administracija nedelsiant perves į išmokų vaikams ir tikslinių kompensacijų gavėjų banko sąskaitas.

Dėmesio išmokų vaikams ir tikslinių kompensacijų gavėjams!

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 12 Jan 2022 13:33:04 +0200
<![CDATA[Metus trunkančios jonaviečio paieškos: liko viena logiška versija]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/dingusio-22-eju-a-rakausko-paieskose-viena-gluminanti-aplinkybe-skaitykite-daugiau-https-www-lrytas-lt-lietuvosdiena-nelaimes-2021-01-22-news-pakauneje-dingusio-22-eju-a-rakausko-paieskose-viena-gluminanti-aplinkybe-17996639 https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/dingusio-22-eju-a-rakausko-paieskose-viena-gluminanti-aplinkybe-skaitykite-daugiau-https-www-lrytas-lt-lietuvosdiena-nelaimes-2021-01-22-news-pakauneje-dingusio-22-eju-a-rakausko-paieskose-viena-gluminanti-aplinkybe-17996639 Kriminalistai daugiau kaip metus ieško 22 metų Jonavos gyventojo Arnoldo Rakausko, tačiau jaunuolio dingimo mįslė lieka neatskleista, skelbia l.rytas.lt. 

„Visi galimi paieškos veiksmai atlikti, padarėme viską, ką galėjome padaryti“, – tikino ikiteisminį tyrimą kontroliuojanti Kauno apylinkės prokurorė Jūratė Plauskienė. 


Ji pridūrė, kad paieška tebevyksta, tačiau imtis kažkokių aktyvių veiksmų nėra pagrindo.  2020-ųjų gruodžio 29 dieną A.Rakauskas apie 23 valandą išėjo iš draugo namų Kazimieravos kaime (Kauno r.). Nuo šios dienos niekas jo nematė.  Draugo namus vaikinas paliko neprataręs nei žodžio – ši aplinkybė iš pat pradžių trukdė kriminalistams pasirinkti tikslesnę paieškų kryptį. 

Liudininkai patvirtino, kad tą vakarą vaikinas vartojo alkoholio, tačiau nebuvo smarkiai apgirtęs.
Dar tą pačią naktį, sulaukus pranešimo, jauno vyro pareigūnai ieškojo pasitelkdami tarnybinius šunis. Dienos metu, leidus oro sąlygoms, paieškai buvo pakeltas ir sraigtasparnis. Į paiešką pasijungė ir artimieji.  Pareigūnai kartu su kolegomis iš priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos Vilniaus ir Kauno valdybų, pasitelkus povandeninius dronus, apieškojo 9 vandens telkinius, upių prieigas, jų krantus.  Pasak prokurorės J.Plauskienės, atslūgus paieškų įkarščiui, vėliau jokios naujos informacijos apie A.Rakausko likimą nebuvo gauta. 

„Šiuo atveju tinka posakis, kad žmogus dingo kaip į vandenį“, – kalbėjo prokurorė.  Pareigūnai kartu su kolegomis iš priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos Vilniaus ir Kauno valdybų, pasitelkus povandeninius dronus, apieškojo net 9 vandens telkinius, upių prieigas, jų krantus. Viskas veltui. 

Internete pradėjo sklisti įvairios versijos neva vaikinas galėjo būti nužudytas, tačiau nerasta net menkiausio pagrindo aktyviau tirti šią versiją.  „Kalbėti apie kriminalinį nusikaltimą neturime jokio pagrindo, apie savižudybę – taip pat“, – tikino prokurorė J.Plauskienė. 

Pareigūnams tenka pripažinti, kad vilčių surasti jaunuolį gyvą liko labai mažai. Prokurorė J.Plauskienė mano, kad vis tik realiausia versija – nelaimingas atsitikimas, tačiau stebina aplinkybė, kad nepaisant itin aktyvių paieškų dingusiojo nepavyko rasti ištisus metus. 


lrytas.lt inf.

Metus trunkančios jonaviečio paieškos: liko viena logiška versija

]]>
jonavoszinios.lt Fri, 21 Jan 2022 08:28:30 +0200
<![CDATA[Jonavietis „Maximai“ dėkoja už brangiausią šventinę dovaną – išgelbėtą sveikatą ar net gyvybę]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavietis-maximai-dekoja-uz-brangiausia-sventine-dovana-isgelbeta-sveikata-ar-net-gyvybe https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavietis-maximai-dekoja-uz-brangiausia-sventine-dovana-isgelbeta-sveikata-ar-net-gyvybe Nudžiugino jau beprarandant viltį

Laukiant gražiausių metų švenčių įsisukti į nuolatinę skubą ir rūpesčius – lengva. Tačiau tik ne „Maximos“ darbuotojams. Tai liudija ir vienos uostamiesčio gyventojos prisiminimai. Prieš pat Kalėdas užsukusi į Klaipėdos „Maximą“ pirkėja liko sužavėta gruodžio heroje išrinktos salės darbuotojos Lidijos paslaugumu.

„Ilgai ieškojau norimų prekių. Šalia prieskonių skyriaus pamačiau darbuotoją, kurios paklausiau, kur galėčiau rasti produktus. Ji ne tik atsakė, bet dar ir buvo labai maloni, palydėjo iki ieškomų prekių. Nuoširdžiai palinkėjome viena kitai linksmų Kalėdų, o namo grįžau nustebinta, kokių yra gerų bei paslaugių žmonių“, – pasakoja pirkėja.

Pasidalinti šventiniu gerumu ir padėti apsipirkti vyresnio amžiaus pirkėjai paskutinį žiemos mėnesį skubėjo ir Šalčininkuose įsikūrusios „Maximos“ pardavėja Jelena. Ji taip pat išrinkta gruodžio heroje, o klientės istorija liudija – tai įvyko ne veltui.

„Darbuotoja palydėjo iki ieškomų prekių, parekomendavo, ką nusipirkti. Toks dėmesys buvo parodytas šventiniu laikotarpiu, kai visi skuba ir bėga. Ši darbuotoja neliko abejinga, trumpam atidėjo darbus tam, kad pagelbėtų vyresnio amžiaus žmogui. Kartu šypsojosi ir buvo be galo maloni“, – padėką už močiutę išreiškia anūkė.

Su šypsena šventes pasitiko kita Vilniaus „Maximos“ lankytoja, o to priežastis – sveriamų prekių skyriaus darbuotojos Valentinos rūpestis. Ji pirkėją nudžiugino tuo metu, kai viltis ant šventinio stalo padėti visos šeimynos mėgstamą patiekalą jau buvo kone užgesusi.

„Šios darbuotojos paklausiau, ar turi žuvies kepsnelių. Deja, visi jie jau buvo parduoti. Labai nusiminiau, nes būtent šio gaminio ieškojau. Apsipirkinėjau toliau, tačiau darbuotoja mane susirado ir besišypsodama padavė kepsnelius. Pasirodo, jų dar buvo likę fasuotų prekių skyriuje. Likau sužavėta! Ačiū už išgelbėtas šventes“, – gruodžio herojei dėkoja vilnietė. 

Pasiruošę visiems iššūkiams

Išpirkti norimi produktai gali gerokai apkartinti ūpą, tačiau „Maximos“ herojai nuolat stengiasi, kad to parduotuvių pirkėjai nepajustų. Tai liudija ir vienos klaipėdietės pavyzdys. Moteris į „Maximą“ užsuko norimo aliejaus, kurio iš pradžių nerado, bet jai į pagalbą atskubėjo salės darbuotoja.

„Mane pastebėjusi darbuotoja maloniai pasisiūlė padėti ir pažiūrėti, ar produkto tikrai nebėra ir sandėlyje. Palaukiau keletą minučių, o ji grįžo su mano ieškotu aliejumi. Labai džiaugiuosi, kad yra darbuotojų, kurie tokie mandagūs, paslaugūs, randa laiko padėti ir nuoširdžiai rūpinasi pirkėjais“, – apie salės darbuotoją Daivą, taip pat tapusią gruodžio heroje, atsiliepia lankytoja.

Tačiau „Maximos“ komanda rūpinasi ne tik klientų pirkiniais. Štai Širvintose esančios parduotuvės kasos darbuotoja Daugilė gruodį gelbėjo į netikėtą situaciją pakliuvusį vaiką. 

„Mažylį buvau įsodinusi į vežimėlį specialiai tam skirtoje vietoje, tačiau panorusi vaiką iškelti, pastebėjau, kad užstrigo kojytė. Tai pamačiusi darbuotoja greitai atskubėjo į pagalbą. Padėjo vaiką iškelti, uždėjo ir nukritusi batuką. Labai smagu, kad yra tokių paslaugių darbuotojų“, – mėnesio heroje džiaugiasi mama.

Paslaugumu vieną vilniečių porą nudžiugino ir sostinės „Maximos“ savitarnos kasoje dirbanti Valentina. Ji pirkėjams padėjo nuskenuoti prekę tada, kai lankytojams to padaryti niekaip nepavyko.

„Žmonių buvo daug, o darbuotojai teko vienu metu spręsti daugybę klausimų. Tačiau ji su kiekvienu pirkėju išliko mandagi, dirbo ramiai, o su mūsų problema susitvarkė labai greitai“, – prisimena vilniečiai. 

Dėkoja už brangiausią dovaną

Malonumas apsipirkti gali lydėti ne tik šventiniu laikotarpiu, bet ir tęstis daugybę metų. To priežastis, anot vienos pirkėjos, yra Kauno „Maximos“ kasos darbuotojos Laimos nuoširdumas. Ji taip pat išrinkta gruodžio heroje, tačiau, pastebi padėkos autorė, tokį titulą būtų galima skirti nuolatos.

„Kaskart esu labai patenkinta ir maloniai nustebinta, kokį gėrį spinduliuoja ši darbuotoja. Kiekvienas jų šioje parduotuvė nuoširdžiai padeda ir savo darbą dirba atsakingai, visada pirkėjus pasitinka pasiruošę padėti. Taip pat atsimena nuolatinius klientus, todėl labai gera nuolatos matyti tuos tikrus, jau savais tapusius žmones. Tačiau Mažylių kasoje dirbanti darbuotoja yra išties ypatinga. Mano sūnus, kai tik ateinam į parduotuvę, klausia – ar šiandien dirbs ta maloni ir miela teta. Ačiū jums už nuoširdumą. Sėkmės darbuose bei gyvenime, neblėstančių šypsenų ir kuo daugiau smagių bei laimingų akimirkų“, – savo padėkoje linki pirkėja.

Prie šių linkėjimų prisideda ir Jonavoje gyvenantis apsaugos darbuotojas

Vyras miestelio „Maximos“ vadovei Jelenai dėkoja už brangiausią šventinę dovaną – išgelbėtą sveikatą ar net gyvybę.

„Atlikdamas tarnybą, atvykau į parduotuvę, kurioje netikėtai nualpau. Iškvietus medikus, jų laukdama prekybos centro vadovė niekur nesitraukė. Pagalbai atvykus, vis gydytojų domėjosi, kokia mano būklė, o sužinojusi, kad būsiu vežamas į klinikas, paprašė palaukti ir nuskubėjo atnešti maisto bei vandens. Dėl savo būklės neturėjau progos padėkoti. Ačiū už tai, kad „Maximoje“ dirba tokie nuostabūs bei žmogiški vadovai. Sėkmės visiems 2022-aisiais!”, – rašo jonaviškis.

Paliko pirmąjį atsiliepimą gyvenime

Tokių ir panašių padėkų „Maximos“ komanda sulaukia nuolatos. Visgi, vienas vilnietis atsiliepimą gruodį paliko pirmą kartą gyvenime ir jį skyrė Vilniaus parduotuvės savitarnos kasos darbuotojai Žanetai.

„Noriu labai padėkoti. Dar niekada nesu matęs darbuotojos, kuri taip mėgautųsi savo darbu. Visada išliktų pozityvi, maloni, paslaugi, nuolatos šypsotųsi, o taip pat itin gražiai elgtųsi su vaikais“, – savo atsiliepimu dalijasi pirkėjas.

„Maximos“ Komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorės Ernestos Dapkienės teigimu, šios padėkos yra didžiausias prekybos tinklo darbuotojų įvertinimas.

„Mūsų darbuotojai visus metus rūpinasi, kad apsipirkti būtų lengva ir malonu. Šventiniu laikotarpiu parduotuvių komandos išties pasistengė dar nuoširdžiau dalintis dėmesingumu, paslaugumu ir gera nuotaika. Šių pastangų pastebėjimas ir išreikšta padėka už jas mums išties yra labai svarbi“, – kalba E. Dapkienė.

Kad panaši nuotaika lydėtų ir pasibaigus gruodžiui, „Maxima“ jau ne vienerius metus tęsia mėnesio herojų iniciatyvą. Jie renkami remiantis pirkėjų atsiliepimais, kuriuos E. Dapkienė kviečia išsakyti telefonu, internetu, mobiliąja programėle ir raštu.

Šios iniciatyvos metu kas mėnesį išrenkami 9 herojai, kuriems yra suteikiamos papildomos finansinės paskatos. Ši „Maximos“ iniciatyva sumanyta norint sudaryti galimybę prekybos tinklo klientams padėkoti juos aptarnavusiems darbuotojams, kasdien besistengiantiems užtikrinti pačią geriausią apsipirkimo patirtį.  

Jonavietis „Maximai“ dėkoja už brangiausią šventinę dovaną – išgelbėtą sveikatą ar net gyvybę

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 19 Jan 2022 14:27:40 +0200
<![CDATA[„Sodros“ kalendorius: kada bus mokomos išmokos sausio mėnesį?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/sodros----kalendorius-----kada-bus-mokomos-ismokos-sausio-menesi https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/sodros----kalendorius-----kada-bus-mokomos-ismokos-sausio-menesi ,Sodra" skelbia, kada bus išmokėtos išmokos sausio mėnesį.

Vaiko priežiūros: - ;

Nedarbo: sausio 20 d.;

Vaiko išlaikymo: sausio 25 d.; 

Ilgalaikio darbo: per 10 darbo dienų nuo sprendimo priėmimo;

Ligos: per 17 darbo dienų visų dokumentų ir duomenų pateikimo;

Motinystės: per 17 darbo dienų nuo prašymo su visais reikalingais dokumentais pateikimo;

Tėvystės: per 5 darbo dienas nuo tėvystės atostogų pabaigos;

Šalpos: per kredito įstaigas mokama sausio 12 d., per išmokas pristatančias organizacijas - sausio 10 d. - 26 d., atsiėmimas Lietuvos pašte - sausio 10 - 26 d.;

Pensijų anuitetų: sausio 26 d.;

Pensijas ,,Swedbank" klientai gaus sausio 10 - 12 dienomis, ,,Šiaulių banko", ,,Luminor bank" (buvęs ,,DNB") - sausio  7 - 11 dienomis, ,,SEB" , ,,Medicinos banko", ,,Citadelė", kitų kredito bei mokėjimo įstaigų klientai pensijas turėtų gauti sausio 10 dieną.

,,Lietuvos pašte" pastarąsias galima atsiimti sausio 10 - 26  dienomis. Tuos, kurie naudojasi  ,,Victum", ,,Lietuvos paštas", ,,Bastaras", ,,Rausidas",  suteikiama pensijų pristatymo į namus paslauga, šios taip pat pasieks sausio 10 - 26 dienomis.

Parengta pagal ,,Sodros" informaciją.

Asociatyvi pixabay.com nuotr.

„Sodros“ kalendorius: kada bus mokomos išmokos sausio mėnesį?

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 05 Jan 2022 14:23:03 +0200
<![CDATA[Kas tuoksis Jonavoje artimiausiu metu?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/kas-tu-oks-is-jonavoje-artimiausiu-metu https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/kas-tu-oks-is-jonavoje-artimiausiu-metu Tradiciškai Jonavos rajono savivaldybės Civilinės metrikacijos skyrius skelbia asmenis, artimiausiu metu žadančius sudaryti santuoką. Kas tie laimingieji, kurie nusprendė sumainyti aukso žiedus? Sąrašu dalijamės ir mes.

Jie tuoksis 2022-01-22 dieną    

13:20    L. JASIULEVIČIUS (1989) ir K. ZUZEVIČIŪTĖ (1991)

13:30    A. DEREVIANKO (1991) ir E. URBONAITĖ (1997)

13:40    A. MIKALAUSKAS (1963) ir A. SAPANAVIČIŪTĖ (1977)

14:00    R. KAZLAUSKAS (1993) ir E. PALAIMAITĖ (1995)

Sveikiname!

Asociatyvi pixabay.com nuotr.
    

Kas tuoksis Jonavoje artimiausiu metu?

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 12 Jan 2022 08:16:48 +0200
<![CDATA[Kas tuoksis Jonavoje artimiausiu metu?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/k-as-tuoks-is-jonavoje-artimiausiu-met-u https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/k-as-tuoks-is-jonavoje-artimiausiu-met-u Tradiciškai Jonavos rajono savivaldybės Civilinės metrikacijos skyrius skelbia asmenis, artimiausiu metu žadančius sudaryti santuoką. Kas tie laimingieji, kurie nusprendė sumainyti aukso žiedus? Sąrašu dalijamės ir mes.

Jie tuoksis 2022-01-28 dieną

13:30 V. VITKAUSKAS (1965) ir R.ROŽIENĖ (1973)

Jie tuoksis 2022-02-04 dieną

13:30 M. JUKNEVIČIUS (1978) ir R. DUBINSKAITĖ (1987)

Sveikiname!

Asociatyvi pixabay.com nuotr.


    

Kas tuoksis Jonavoje artimiausiu metu?

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 25 Jan 2022 09:15:49 +0200
<![CDATA[B. Gailienė: dėl ligoninės išsaugojimo – „namų darbus“ atlikome, tačiau ministerijos atsakymas tiesiog pribloškė]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/b-gailiene-del-ligonines-issaugojimo-namu-darbus-atlikome-taciau-ministerijos-atsakymas-tiesiog-pribloske https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/b-gailiene-del-ligonines-issaugojimo-namu-darbus-atlikome-taciau-ministerijos-atsakymas-tiesiog-pribloske Per Lietuvą nuvilnijusi žinia apie tai, kad Vyriausybė sausio 19-ąją pritarė sveikatos priežiūros tinklo pertvarkai, kurią pristatė sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys, nepaliko abejingų.  Kaip numatomi pokyčiai gali paliesti Jonavos ligoninę sausio 20-ąją pasakojo šios įstaigos COVID-19 ir Anesteziologijos reanimacijos skyrių vedėjas Gediminas Ramanauskas. O štai kokius „namų darbus“ atliko vietos valdžia ir kokį pribloškiantį atsakymą savivaldai pateikė reformą kuruojanti Sveikatos apsaugos viceministrė Danguolė Jankauskienė, pasakoja mero pavaduotoja Birutė Gailienė.

Pokyčių ir jiems reikalingų investicijų plano parengimui - tik mėnuo

„Kai tik sužinojome apie ministerijos planus, nuo pat pradžių nelikome stebėtojais. Matėme šios reformos keliamus iššūkius ir suvienijome jėgas – ir politiniu lygmeniu, ir įtraukdami mūsų sveikatos įstaigų bendruomenę, pasitelkdami kompetentingus administracijos specialistus, aktyviai įsitraukė ir rajono gyventojai, išreikšdami palaikymą. Jonaviečiams aktualus ligoninės teikiamų paslaugų išlikimas, jie tikrai buvo ir yra vieningi bei susitelkę.

Mero potvarkiu buvo sudaryta darbo grupė, į kurią įtraukti ir politikai, ir administracijos specialistai, ligoninės bei kitų sveikatos įstaigų atstovai. Darbo grupė ministerijos prašymu iki gruodžio 10 dienos turėjo parengti ir pateikti planuojamų pokyčių ir jiems reikalingų investicijų planą. Noriu akcentuoti, kad ministerija skyrė itin trumpą laiką plano parengimui – gerą mėnesį, kas yra tikrai per mažai, nes tai apima investicijų planavimą ir į infrastruktūrą, į medicininę įrangą, medikų kvalifikacijos kėlimo priemones, esamų paslaugų efektyvinimą, numatėme ir pirminio lygio stiprinimą, paslaugų plėtrą kaimiškose teritorijose ir pan. Nepaisant to, mes intensyviai dirbome ir, kaip reikalavo ministerija, gruodžio 10 dieną pateikėme planą, kuriame numatėme investicijų poreikį už 10,5 milijonų eurų. Skubu pabrėžti, kad pati ministerija teigė, jog reformos dėka į Lietuvą atkeliaus 800 milijonų eurų, tad mūsų paskaičiuota suma atrodė kukliai. Pateikėme planą, bet iki šios dienos oficialaus atsakymo nesame gavę“, - pasakoja mero pavaduotoja Birutė Gailienė.

Darbo grupės siūlymai

Darbo grupė siūlo sveikatos priežiūros įstaigų tinklinę pertvarką, apjungiančią savivaldybėje veikiančias pirminės sveikatos priežiūros įstaigas, tiek pavaldžias savivaldybei, tiek privačias, visuomenės sveikatos biurą ir socialinių paslaugų centrą sutartiniu bendradarbiavimo pagrindu. Sutarties tikslas – naudojimasis bendrai sukurta infrastruktūra, paslaugų teikimas užtikrinant paslaugų teikimo nuoseklumą (optimalų kliento kelią), siekiant kokybiškų ir saugių asmens sveikatos priežiūros paslaugų teikimo Jonavos rajono savivaldybės gyventojams.

VšĮ Jonavos ligoninė planuoja efektyvinti paslaugas 8 srityse: dienos chirurgijos stacionaro, priėmimo ir skubios pagalbos skyriaus, akušerijos dienos stacionaro ir alternatyvaus gimdymo centro, dienos stacionaro, konsultacinės poliklinikos, ambulatorinių reabilitacijos paslaugų vystymo, stacionarinių lovų fondo sumažinimas 10 proc. vystant prioritetines sveikatos priežiūros paslaugas bei ypatingą dėmesį skiriant geriatrijos paslaugų didinimui.

Jonavos rajono greitosios medicinos pagalbos stotis nebuvo įtraukta į Jonavos rajono savivaldybės sveikatos priežiūros įstaigų pertvarką, kadangi SAM planuoja atskirą greitosios medicinos pagalbos stočių centralizavimą.

Pribloškiantis reformos kuratorės atsakymas

Anot Birutės Gailienės, parengtame darbo grupės plane – viskas pasverta ir pamatuota, jis paruoštas realiai, neišeinant iš savo poreikių ribų. Kaip ir minėta aukščiau, planas ministerijai pateiktas, tačiau atsakymo, kaip į šį planą reaguoja ministerija - nėra. Oficialaus atsakymo, anot B. Gailienės, neturi ir kitos savivaldybės.

„Aš elektroniniu laišku kreipiausi į reformą kuruojančia viceministrę Danguolę Jankauskienę prašydama pakomentuoti mūsų pateiktą planą, ji taip pat laišku atsakė, kad mūsų numatytas 10, 5 mln. poreikis investicijoms esą per didelis „apetitas“, kas man pasirodė keista, nes visos reformos pinigų katile, mūsų poreikis sudaro vos 1,25 proc. visų lėšų.

Viceministrės atsakyme buvo pasakyta, kad mes žiūrime ne ta kryptimi. Jog ligoninės paslaugų efektyvinimas ir stiprinimas tikrai nėra, ko tikisi ministerija. Ministerija tikisi, kad visi Lietuvos gyventojai į ligonines patektų tik esą neatidėliotinos būtinybės atveju. Kitaip tariant, susidaro įspūdis, kad šiuo metu ligoninėse žmonės guli savo malonumui, o ne dėl to, kad gautų gydymą. Ši įžvalga, švelniai tariant, kiek išmuša iš vėžių“, - tvirtina mero pavaduotoja.

Iš viceministrės laiško tapo aišku, kad Jonavos pasiūlymai, skirti pirminio lygio stiprinimui, nebuvo nagrinėti. Apie juos nebuvo net kalbama. Viceministrės laiške buvo pabrėžta, kad visos savivaldybės platesnį atsakymą gaus šių metų pirmąjį ketvirtį.

Jaučiasi lyg suvedžioti

„Vis dar laukiam, gal sulauksim. Tačiau kas iš to bus toliau – lieka neaišku. Ministerijos atstovė savo laiške pabrėžė, kad įvertinus visų savivaldybių planus, jie tik tada mums pasakys, kokie kriterijai, kuriuose turėtume pasitempti, turėtų būti nustatyti. Likome nesupratę, ko iš mūsų norėta. Greičiausiai tai buvo butaforinis parodymas, kad jiems rūpi, ką mes galvojam, bet nepanašu, kad rūpi“, - sako Birutė Gailienė.

„Viena vertus, tarsi norima sudaryti įspūdį, jog mūsų klausomasi, kad mūsų nuomonė svarbi, tačiau faktai rodo, kad ji visiškai nėra svarbi. Yra toks jau liūdna klasika tapęs populiarus posakis, kad iš Vilniaus, tikriausiai, geriau matosi. Toks požiūris ir visa įvykių eiga kelia nerimą, sustiprina chaoso įspūdį, į kurį esame ne savo noru įstumti ir mes, ir mūsų įstaiga, ir rajono gyventojai. Kitaip tariant, nei stabilumo, nei aiškumo daugiau neatsirado, todėl ir toliau sėdime tarsi ant parako statinės, kuri bet kada gali iššauti. Kad ir kaip bebūtų, neketiname keisti savo pozicijos dėl ligoninės teikiamų paslaugų išsaugojimo, o tam turime aibę argumentų. Turint galvoje faktą, kad gyventojų skaičiumi esame vis dar devintas miestas Lietuvoje, lūkestis išlaikyti ligoninę su jos teikiamomis paslaugomis yra ir logiškas, ir teisėtas. Taip, mes turime kalbėti apie paslaugų efektyvumą, kokybės gerinimą ir kitus dalykus, bet ne apie uždarymą“,- kalba mero pavaduotoja.

Prezidentūros dėmesys

„Dėmesio Jonava sulaukė ir iš Prezidentūros – buvo sureaguota į mūsų jonaviečių parašus už ligoninės išsaugojimą, o jų, kiek žinau, virš tūkstančio. Žinau, kad parašus rinko ir kelios kitos savivaldybės. Labai noriu tikėti, kad mūsų – tiek savivaldybės, tiek mūsų įstaigų, tiek pačių gyventojų sutelktos jėgos vis dėlto savo tikslą pasieks. Norėtųsi reformos procesą vystyti iš bendradarbiavimo, o ne kovos pozicijos, ką, beje – bendradarbiavimo siekį – nuolat ir transliavome ministerijai, tačiau besiklostanti situacija į bendradarbiavimą nėra panaši. Ir toliau nebūsime tik situacijos stebėtojai, nors aplinkybės tikrai ne mūsų pusėje“, - sako mero pavaduotoja Birutė Gailienė bei nuoširdžiai dėkoja visiems, prisidėjusiems ir palaikiusiems ligoninės išsaugojimo planą.

B. Gailienė: dėl ligoninės išsaugojimo – „namų darbus“ atlikome, tačiau ministerijos atsakymas tiesiog pribloškė

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 20 Jan 2022 18:22:44 +0200
<![CDATA[Jonavietis: ar „Achemos“ darbo skelbimai socialiniuose tinkluose yra tikri?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavietis-ar-achemos-darbo-skelbimai-socialiniuose-tinkluose-yra-tikri https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavietis-ar-achemos-darbo-skelbimai-socialiniuose-tinkluose-yra-tikri „Ieškau darbo. Žiūriu visas oficialiai skelbiamas laisvas darbo vietas - tiek Užimtumo tarnybos, tiek konkrečių įmonių interneto svetainėse patalpintus pasiūlymus. Netyčia socialinio tinklo grupėje  užmačiau kelis darbo skelbimus, kad  AB "Achema" pastoviam darbui ieško elektromonterio ir sandėlio darbininkų, o štai šių paminėtų darbo pozicijų oficialiame achema.lt puslapyje neradau, jame visai kiti darbo pasiūlymai. Kai policija nuolat akcentuoja kritiškai vertinti socialinių tinklų informaciją, kyla klausimas – ar tie „Achemos“ darbo skelbimai yra tikri? Gal tai naujas sukčiavimo būdas, apie kurį nėra žinoma?“,- laiške situaciją dėstė jonavietis, nepanoręs atskleisti savo vardo.

Šią situaciją paprašėme pakomentuoti  AB „Achema“ Personalo ir bendrųjų reikalų direktorės Ingos Jakučinskienės.

„AB „Achema“ yra didžiausias Jonavos darbdavys, pritraukiantis darbuotojų ne tik iš Jonavos regiono, bet ir kitų miestų bei miestelių. Kad, ieškodami naujų komandos narių, pasiektume didesnį ratą potencialių darbuotojų, kaip ir kitos didžiosios šalies bendrovės, naudojamės įvairiais įrankiais bei kanalais – skelbiame darbo skelbimus ir įmonės tinklalapyje, ir socialiniuose tinkluose, ir kitose darbo paieškos sistemose.

Šiuo metu ieškome elektromonterio, sandėlio darbininko, šaltkalvio, automatikos derintojo, operatoriaus bei slaugytojo pareigybių žmonių. Išsamiau apie šias pozicijas galite pasiskaityti mūsų tinklalapio skiltyje Karjera: https://www.achema.lt/karjera„ – teigia I. Jakučinskienė.

Beje, verta paminėti, jog sausio 19 d., kuomet buvo siunčiama užklausa bendrovei, tinklalapyje achema.lt išties nebuvo skelbiama, kad įmonė pastoviam darbui ieško elektromonterio ir sandėlio darbininkų, tačiau šiandien, sausio 20-ąją oficialiame puslapyje paskelbtos ir šios darbo pozicijos.

 

 

Jonavietis: ar „Achemos“ darbo skelbimai socialiniuose tinkluose yra tikri?

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 20 Jan 2022 16:27:38 +0200
<![CDATA[Jonavos rajono policijos pareigūnai ieško moters]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavos-rajono-policijos-pareigunai-iesko-moters https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavos-rajono-policijos-pareigunai-iesko-moters Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Jonavos rajono policijos komisariato pareigūnai vykdo Kristinos Taletavičiūtės (gim. 1958 m.) paiešką. Sausio 20 d., ketvirtadienį, moteris išėjo iš slaugos ir reabilitacijos centro Jonavos r., Ruklos k., ir iki šiol negrįžo.                      

Moters požymiai: apie 164 cm ūgio, raudonų iki pečių plaukų, mėlynų akių. Išeidama moteris vilkėjo raštuotą chalatą ir baltą striukę, su savimi turėjo rankinę.                        

Asmenis, žinančius K. Taletavičiūtės buvimo vietą, ją mačiusius ar galinčius suteikti bet kokios reikšmingos informacijos, prašome kreiptis į Kauno apskr. VPK Jonavos rajono policijos komisariato pareigūnus telefonu (8 700) 63 327, 8 670 44869 el. p. vitalijus.fedorovas@policija.lt arba skambinti skubios pagalbos telefonu 112.             

                     

ATNAUJINTA: 16:30 val. pareigūnai informavo, kad moteris sveika surasta Ruklos seniūnijos teritorijoje. Ji grąžinta į reabilitacijos įstaigą.

 

Kauno apskr. VPK informacija

Jonavos rajono policijos pareigūnai ieško moters

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 25 Jan 2022 10:31:37 +0200
<![CDATA[„Pilnas Pilvas Grill & Sushi“: Jonavoje siaučia viščiukų vagis]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/pilnas-pilvas-grill-sushi-jonavoje-siaucia-visciuku-vagis https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/pilnas-pilvas-grill-sushi-jonavoje-siaucia-visciuku-vagis Greitojo maisto restoranas „Pilnas Pilvas Grill & Sush", esantis Turgaus g. 3A, sausio 9-ąją savo socialinio tinklo paskyroje paviešino vaizdo įrašą su perspėjimu, kad Jonavoje siaučia viščiukų vagis.

Trumpas, vos 41-os sekundės trukmės vaizdo įrašas kaip mat sulaukė gausaus internautų dėmesio, mat jame, stebėjimo kamerų užfiksuotas vyriškis, kuris užėjęs į greito maisto restoraną, ramiai apsižvalgęs, be skubos iš vitrinos išsiima grilintą viščiuką, o išėjęs iš patalpos ramiai žingsniuodamas šaligatviu, su pasigardžiavimu kramsnoja keptą vištieną.

„Pilnas Pilvas Grill & Sushi“ prie video pateikia ir jo šmaikštų aprašymą: „Jeigu atpažįstate šį žmogų, praneškite, pridėsime kečiupo ar duonos prie viščiuko, beje, kitam kartui - maišeliai virš vitrinos, servetėlės šalia, nereikės tepliotis rankų, maža ką, galbūt prireiks! Nesuklyskite, tai ne bekontakčio pasiėmimo paslauga. Mieli klientai, galbūt Jus tikrai domina nauja paslauga - viščiukas į ranką?“

Kaip pasakojo restorano atstovas, apie video siužete užfiksuotą vyriškį jau teko girdėti ir kitų atsiliepimų. Klientai pasakojo, kad galimai tas pats vyriškis, sausio 9-ąją vagiliavo kitoje kavinėje, savinosi Coca-Cola ir arbatpinigius, taip pat buvo pričiuptas prekybos centre "IKI" Žemaitės gatvėje, kur norėjo nesumokėjęs išsinešti degtinės. Po nepavykusios vagystės prekybcentryje, vyriškis užsuko ir į aptariamą „Pilnas Pilvas Grill & Sushi“.

Greito maisto restorano atstovai į policija nežada kreiptis.„Pilnas Pilvas Grill & Sushi“: Jonavoje siaučia viščiukų vagis

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 10 Jan 2022 10:48:01 +0200
<![CDATA[Vis sparčiau plintant omikron atmainai, bus taikomos priemonės, užtikrinsiančios gyvybiškai svarbių valstybės funkcijų tęstinumą]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/vis-sparciau-plintant-omikron-atmainai-bus-taikomos-priemones-uztikrinsiancios-gyvybiskai-svarbiu-valstybes-funkciju-testinuma https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/vis-sparciau-plintant-omikron-atmainai-bus-taikomos-priemones-uztikrinsiancios-gyvybiskai-svarbiu-valstybes-funkciju-testinuma Nuo sausio 24 d. įsigalioja naujas algoritmas, kuris bus taikomas gyvybiškai svarbias valstybės funkcijas atliekantiems darbuotojams. Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarija, įvertinusi dėl COVID-19 viruso omikron atmainos sparčiai didėjančius sergamumo rodiklius šalyje bei vis didėjantį asmenų, esančių izoliacijoje, skaičių, ėmėsi priemonių, kurios užtikrintų nepertraukiamą gyvybiškai svarbių valstybės funkcijų atlikimą. Kartu su valstybės institucijomis ir savivaldybėmis buvo išskirtos grupės gyvybiškai svarbių sričių darbuotojų, kurie savo funkcijas gali atlikti tik fiziniu būdu, ir jiems parengtos specialios izoliacijos, testavimo ir apsaugos priemonių dėvėjimo taisyklės.  

„Kartu su savivaldybių, valstybinių institucijų bei įmonių vadovais ieškojome būdų, kaip galėtume užtikrinti visų svarbiausių valstybės funkcijų atlikimą, vis sparčiau plintant virusui: atsižvelgėme į sveikatos ekspertų rekomendacijas, prognozuojamus užsikrėtimo COVID-19 skaičius, analizavome užsienio šalių patirtis ir įvertinome kritines paslaugas teikiančių įstaigų bei įmonių duomenis“, – pažymėjo Vyriausybės kanclerė Giedrė Balčytytė.  

Šios priemonės turėtų apsaugoti nuo galimų didelių COVID-19  protrūkių gyvybiškai svarbias valstybės funkcijas atliekančiose įstaigose bei įmonėse.  
Nors imtasi apsaugos priemonių, išlieka pavojus, kad dėl didžiulio ligos plitumo vienu metu apsikrės visi tam tikras esmines funkcijas atliekantys darbuotojai. Siekiant išvengti situacijų, kai dėl ligos protrūkio bus neįmanoma atlikti gyvybiškai svarbių funkcijų (pvz., likviduoti šilumos tinklų avarijos), organizacijos turi parengti veiklos tęstinumo planus, kurie užtikrintų papildomą apsaugą kontaktinį darbą dirbantiems ir gyvybines funkcijas atliekantiems darbuotojams, taip pat veiklos tęstinumą, jei šiems darbuotojams prireiks izoliuotis. Organizacijos taip pat turi pasirengti pritraukti papildomų darbuotojų.

Nuo sausio 24 d. įsigalioja naujas izoliacijos algoritmas, taikomas visiems gyvybiškai svarbias valstybės funkcijas atliekantiems darbuotojams, kurie negali savo funkcijų atlikti nuotoliniu būdu. Naujas izoliacijos algoritmas numato izoliacijos išimtį – gyvybiškai svarbių valstybės sričių darbuotojai, turėję kontaktą su užsikrėtusiu COVID-19, izoliuotis neprivalės, bet turės testuotis iškart po kontakto. Antrą kartą reikės testuotis praėjus 48-72 val. po pirmojo testo, trečią kartą – praėjus 48 val. po antrojo testo.

Naujos izoliavimo taisyklės nustato išimtį tais kritiniais atvejais, jei COVID-19 vienu metu apsikrės tiek gyvybiškai svarbias funkcijas atliekančių darbuotojų, kad jų nebus kuo pakeisti ir taps neįmanoma šias funkcijas atlikti. Darbuotojai, sergantys besimptome ligos forma (t. y. tik tie darbuotojai, kurie puikiai jaučiasi, nors jų testas rodo apsikrėtimo faktą), galės atlikti savo funkcijas dėvėdami apsaugos priemones. Tokiems atvejams numatytos specialios apsaugos priemonės, užtikrinančios, kad šie darbuotojai neapkrėstų savo kolegų ir klientų. Ar (ir kada) būtų pritaikytas šis izoliacijos algoritmo lygmuo, spręs gyvybiškai svarbias valstybės funkcijas atliekančių darbuotojų darbdaviai – įstaigų, organizacijų ar įmonių vadovai.

Siekiant užtikrinti gyvybiškai svarbių valstybės funkcijų  nepertraukiamumą, bus koordinuotai suteikiamos asmens apsaugos ir COVID-19 ligos protrūkio valdymo priemonės (greitieji antigenų testai, respiratoriai), reikalingos maksimaliam saugumui užtikrinti. Gyvybiškai svarbių sričių darbuotojams, darbo metu turintiems kontaktą su trečiaisiais asmenimis, privaloma dėvėti FFP2 ar KN95 lygio respiratorius.  

Vyriausybės kanceliarija aktyviai bendradarbiaus su gyvybiškai svarbių valstybės sektorių atstovais – nustatys poreikius ir koordinuos pasirengimą tol, kol pandemijos banga atslūgs. Bus nuolat stebima situacija tiek nacionaliniu, tiek savivaldybių lygmeniu ir prireikus imamasi papildomų priemonių šių funkcijų tęstinumui užtikrinti.

Gyvybiškai svarbi valstybės funkcija – valstybės funkcija, kurios neatliekant kyla grėsmė valstybės ir visuomenės saugumui bei stabilumui. Tai energetikos, sveikatos apsaugos, socialinio aprūpinimo, viešosios tvarkos ir vidaus saugumo užtikrinimas, susisiekimo, komunalinių ir kitų paslaugų teikimas. Šių sričių darbuotojai, kurių veiklos tęstinumo negalima užtikrinti dirbant nuotoliniu būdu, savo funkcijas gali atlikti tik fiziniu būdu. Kartu su valstybės institucijomis ir savivaldybėmis įvertinta, kad visoje Lietuvoje yra apie keliasdešimt tūkstančių (49 000) tokių darbuotojų.

lrv.lt 

Vis sparčiau plintant omikron atmainai, bus taikomos priemonės, užtikrinsiančios gyvybiškai svarbių valstybės funkcijų tęstinumą

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 24 Jan 2022 12:04:52 +0200
<![CDATA[Kėdainių ligoninei vadovauti pradėjo jonavietė]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/kedainiu-ligoninei-vadovauti-pradejo-jonaviete https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/kedainiu-ligoninei-vadovauti-pradejo-jonaviete Šiandien, sausio 17-ąją, darbą pradėjo naujoji viešosios įstaigos Kėdainių ligoninės direktorė Edita Vaškevičienė. 

Ji dalyvavo konkurse ir surinko daugiau balų negu kitas pretendentas. Konkursas Kėdainių ligoninės direktoriaus pareigoms užimti vyko dviem etapais. Pirmajame etape pretendentus vertino komisija, o galutinį sprendimą dėl konkurso nugalėtojo priėmė Kėdainių rajono savivaldybės meras Valentinas Tamulis. Jis pretendentus vertino pagal vienodus klausimus.

Konkurso nugalėtoja paskelbta jonaviškė Edita Vaškevičienė.

Ji turi teisės krypties ir socialinių mokslų bakalauro bei socialinio darbo magistro išsilavinimą.

E. Vaškevičienė kurį laiką dirbo Ruklos pabėgėlių centre. Ji buvusi VšĮ Lietuvos reabilitacijos ir slaugos centro Rukloje, Jonavos r., generalinė direktorė, VšĮ „Sveikatos metai“ vykdomoji direktorė ir socialinės globos įstaigų asociacijos „Humanitas“ prezidentė.

Kėdainių rajono savivaldybės meras Valentinas Tamulis, padėkojęs laikinai Kėdainių ligoninės direktoriaus pareigas ėjusiai direktoriaus pavaduotojai Ritai Kuodienei, pristatęs E. Vaškevičienę Kėdainių medikų kolektyvui, naujajai įstaigos vadovei linkėjo sėkmės darbe.

Kėdainių rajono savivaldybės inf.

Kėdainių ligoninei vadovauti pradėjo jonavietė

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 17 Jan 2022 14:02:47 +0200
<![CDATA[Jonavos policijos bendruomenės pareigūnai perspėja: nuo tokių sukčių nukentėjo ir jonaviečiai]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavos-policijos-bendruomenes-pareigunai-perspeja-nuo-tokiu-sukciu-nukentejo-ir-jonavieciai https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavos-policijos-bendruomenes-pareigunai-perspeja-nuo-tokiu-sukciu-nukentejo-ir-jonavieciai Jonavos policijos bendruomenės pareigūnų ,,Facebook" paskyroje perspėjama saugotis sukčių. Pastaruoju metu plintantys sukčiavimo būdai:

1) per skelbiu.lt pardavinėjantis prekę pardavėjas atsiunčia pirkėjui Omniva.lt kurjerio puslapį, kuriame pirkėjas suveda savo banko duomenis. Suvedus duomenis ir prisijungus prie savo banko sąskaitos pastebima, kad buvo atliktas lėšų nuskaitymas.
2) pagal internete rastą skelbimą, dėl parduodamo buto asmeniui į „pardavėjo“ banko sąskaitą, kaip avansą pervedama tam tikra sutarta suma. Vėliau paaiškėja, kad parduodamas butas nėra „pardavėjo“, arba tai yra administracinės patalpos, o „pardavėjas“ suskumba pranešti, kad atsirado kitas pirkėjas, todėl sandėris neįvyks. Arba su „pardavėju“ susisiekti nebepavyksta ir grąžinti sumokėtų pinigų „pardavėjas“ net neketina.
Dėl tokių sukčiavimų asmenys patiria ne tik turtinę, bet ir moralinę žalą. 
Aptarti apgavystės būdai, anot pareigūnų, jau spėjo paliesti ir jonaviečius - gauta pranešimų apie minėto pobūdžio sukčiavimo atvejus.

Jonavos policijos bendruomenės pareigūnai perspėja: nuo tokių sukčių nukentėjo ir jonaviečiai

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 19 Jan 2022 13:16:44 +0200
<![CDATA[Nemažas koronaviruso protrūkis fiksuotas Jonavos rajono socialinėje įstaigoje]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/nemazas-koronaviruso-protrukis-fiksuotas-jonavos-rajono-socialineje-istaigoje https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/nemazas-koronaviruso-protrukis-fiksuotas-jonavos-rajono-socialineje-istaigoje Kaip skelbiama Statistikos departamento koronaviruso protrūkių* švieslentėje, kurią galite rasti ČIA, Jonavos rajone iš viso aktyvių protrūkių fiksuojama 15, kuriuose pirminių susirgimo atvejų – 59.

Aktyvūs protrūkių židiniai fiksuojami ir baldų gamybos įmonėje (3 susirgimai), apsaugos įmonėje (5 susirgimai), taip pat švieslentėje žymimi ir kiti vis dar rusenantys, tačiau po truputį blėstantys židiniai.

Pats naujausias ir didžiausias protrūkis, anot Statistikos departamento švieslentės, fiksuojamas Jonavos rajono socialinėje įstaigoje, Ruklos globos namuose. Šioje įstaigoje nuo sausio 7 iki 13 dienos fiksuota 15 pirminių susirgimo atvejų, nustatyti 5 didelės rizikos atvejai.  Ar tai "Omicron" atmaina, paaiškės vėliau, atlikus detalesnius tyrimus.

Kaip skelbia Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba, nors atrodo, kad „Omicron“ atmaina yra labiau užkrečiama nei kiti variantai, Pietų Afrikos, Jungtinės Karalystės (JK) ir kai kurių ES šalių tyrimai rodo, kad rizika patekti į ligoninę užsikrėtus „Omicron“ atmaina yra mažesnė. Remiantis šiais tyrimais, rizika būti hospitalizuotam šiuo metu siekia nuo trečdalio iki pusės deltos varianto rizikos.

Bendra situacija rajone

Sausio 14-osios dienos duomenimis, šiuo metu koronavirusu iš viso serga 438 jonaviečiai. Per vakar nustatyti 78 nauji užsikrėtimo atvejai ir registruoti 25 pasveikimai.  Vakar dieną naujų mirčių nefiksuota. Per vakar parą pasiskiepijo 158 jonaviečiai, pakartotinai iš jų – 138.

*Protrūkiu dažniausiai vadinami du ar daugiau tarpusavyje laiko ir vietos požiūriu susiję tos pačios ligos, kuria užsikrečia žmonės, atvejai.

Protrūkio atvejai gali būti klasifikuojami į pirminius, antrinius ir t. t. Tai reiškia, kad dalis atvejų bus registruoti protrūkio atsiradimo vietoje (pavyzdžiui, sveikatos priežiūros įstaigoje), o kiti atvejai gali išplisti šeimose ar kitur, kur įvyksta susirgusio ir sveiko asmens sąlytis.

 

Nemažas koronaviruso protrūkis fiksuotas Jonavos rajono socialinėje įstaigoje

]]>
jonavoszinios.lt Fri, 14 Jan 2022 12:16:07 +0200
<![CDATA[Pareigūnai ieško negrįžusio jauno vyro]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/pareigunai-iesko-negrizusio-jauno-vyro https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/pareigunai-iesko-negrizusio-jauno-vyro Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kauno rajono policijos komisariato pareigūnai vykdo Vilimanto S. (gim. 1996 m.) paiešką. Vakar, sausio 24 d., jaunas vyras išėjo iš namų Kauno r., Ramučių k., ir iki šiol negrįžo.


Vyro požymiai: apie 187 cm ūgio, lieso kūno sudėjimo, trumpų plaukų, ant kairės rankos dilbio – ryklio tatuiruotė. Išeidamas galėjo vilkėti pilkos spalvos megztinį su užrašu „PlayStation“.


Asmenis, žinančius Vilimanto S. buvimo vietą, jį mačiusius ar galinčius suteikti bet kokios reikšmingos informacijos, prašome kreiptis į Kauno apskr. VPK Kauno rajono policijos komisariato pareigūnus telefonu 8 670 25524 el. p. aneta.lazareviciute@policija.lt arba skambinti skubios pagalbos telefonu 112.

Pareigūnai ieško negrįžusio jauno vyro

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 25 Jan 2022 15:51:53 +0200
<![CDATA[Jonaviečiai: kodėl Rimkuose sustojo žiedinės sankryžos įrengimo darbai?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavieciai-kodel-rimkuose-sustojo-ziedines-sankryzos-irengimo-darbai https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavieciai-kodel-rimkuose-sustojo-ziedines-sankryzos-irengimo-darbai Jau kurį laiką jonaviečiai teiraujasi dėl žiedinės sankryžos  P. Vaičiūno ir Žemaitės gatvėse. Anot jų, ne viskas vyksta pagal planą - eismas uždarytas, darbai nevyksta.  Dar 2021 metų lapkričio pabaigoje skelbta, kad žiedinės sankryžos atidarymas - tik dienų klausimas, todėl natūralu, kad miestiečiai matydami vis dar uždarytą eismą minėtoje teritorijoje kelia klausimus - kodėl Rimkuose sustojo žiedinės sankryžos įrengimo darbai?

Praeitų metų lapkričio 22-ąją rašėme, kad artimiausiomis dienomis jau važiuosime Rimkų naująja žiedine sankryža (Plačiau apie tai skaitykite ČIA), tačiau lyg tyčia, kitą dieną, lapkričio 23-ąją, Jonavą užklojo storas sluoksnis sniego bei spustelėjo rimtas šaltukas. Dauguma atveju kai kurie statybos darbai neatliekami prie žemų temperatūrų, tad žiedinės sankryžos rengėjai darbus sustabdė.

Jonavos rajono savivaldybės Statybos, remonto ir architektūros skyriaus pasiteiravome, kokių darbų nespėjo atlikti rangovai ir kada jie žada pratęsti darbus?

Anot šio skyriaus vyriausios specialistės Vilmos Petkuvienės, neužbaigti darbai tokie patys, kaip ir paminėti lapkričio 22-osios dienos straipsnyje - gerbūvio sutvarkymas ir dviračių tako dažymas, kurių negalima atlikti žiemos metu, todėl jie suplanuoti šiltojo sezono laikotarpiui. Be to, lapkritį – gruodį užklupus šalčiams, rangovas nespėjo atlikti ir kitų suplanuotų darbų.

„Rangovas žiedo viduryje gruodžio mėnesį sudėjo projekte numatytas granitines trinkeles, tačiau negali jų užpildyti ir sutvirtinti projekte numatytu mišiniu, nes jį galima įrenginėti esant tiktai +10 laipsnių temperatūrai. (Tarpai tarp granitinių trinkelių užpildomi surištuoju siūlių užpildu gaminamu iš hidrauliškai surišto arba polimerais modifikuoto hidrauliškai surišto skiedinio). Kadangi vidinė žiedinės sankryžos konstrukcija nebaigta,  eismo negalime atidaryti“, - teigia specialistė.

Sudalyvaukite apklausoje

Besitęsiant įšalui, Rimkų žiedinės sankryžos atidarymo dar teks palaukti. Taip pat dėl dalinio sankryžos uždarymo, A. Kulviečio gatvėje išliks dvipusis eismas su laikinaisiais eismo organizavimą nurodančiais kelio ženklais.

Norime pasiteirauti skaitytojų, ar atidarius Rimkų žiedinę  sankryžą vertėtų A. Kulviečio gatvėje palikti dvipusį eismą, ar atstatyti iki šiol buvusį vienpusį eismą? Sudalyvaukite apklausoje ir pareikškite savo nuomonę.    

 

Jonaviečiai: kodėl Rimkuose sustojo žiedinės sankryžos įrengimo darbai?

]]>
jonavoszinios.lt Fri, 07 Jan 2022 11:15:56 +0200
<![CDATA[Jonavos pareigūnų ieškota moteris rasta]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavos-pareigunu-ieskota-moteris-rasta https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavos-pareigunu-ieskota-moteris-rasta Šiandien, sausio 25-ąją, jau skelbėme, kad Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Jonavos rajono policijos komisariato pareigūnai vykdė K. T. (gim. 1958 m.) paiešką.

Sausio 20 d., ketvirtadienį, moteris išėjo iš slaugos ir reabilitacijos centro Jonavos r., Ruklos k., ir negrįžo. 

16:30 pareigūnai papildomai informavo, kad moteris sveika surasta Ruklos seniūnijos teritorijoje. Ji grąžinta į reabilitacijos įstaigą                  

Jonavos pareigūnų ieškota moteris rasta

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 25 Jan 2022 16:30:51 +0200
<![CDATA["Čiuožykla" po naujuoju tiltu per Žeimių gatvę: parkritusi moteris išvežta į ligoninę]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/ciuozykla-po-pesciuju-dviraciu-tiltu-per-zeimiu-gatve-parkritusi-moteris-isvezta-i-ligonine https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/ciuozykla-po-pesciuju-dviraciu-tiltu-per-zeimiu-gatve-parkritusi-moteris-isvezta-i-ligonine Šiandien, sausio 24-ąją greitosios medicinos pagalbos ekipažas skubėjo į Žeimių gatvę.

Apie 8 val. 46 min. gautas pranešimas, kad moteris parkrito po naujuoju, pėsčiųjų - dviračių tiltu per Žeimių gatvę. Atvykęs greitosios ekipažas moterį nuvežė į Jonavos ligoninę, bus tiriami patirti sužalojimai.

Apie pavojingą pėsčiųjų tako situaciją po tiltu šiandien gautas ne vienas skaitytojo pranešimas. Kita moteris pasakojo, kad nuo tilto viršaus, atlydžio metu, ant pėsčiųjų tako laša vanduo, o spustelėjus šaltukui, jis pėsčiųjų taką paverčia tikra čiuožykla. Šiandien, anot jonavietės, "čiuožyklos" ilgis kone 100 metrų.   

Iki tol, kol tarnybos pasirūpins minimu pėsčiųjų taku, būkite atidus. Rekomenduojama pasirinkti kitą kelionės maršrutą.

 

"Čiuožykla" po naujuoju tiltu per Žeimių gatvę: parkritusi moteris išvežta į ligoninę

"Čiuožykla" po naujuoju tiltu per Žeimių gatvę: parkritusi moteris išvežta į ligoninę ]]>
jonavoszinios.lt Mon, 24 Jan 2022 09:41:23 +0200
<![CDATA[Jonavietė: jei pavėžėjimą iki testavimo punkto apmoka savivaldybė, kodėl taksi dar ima mokestį ir iš gyventojų?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonaviete-jei-pavezejima-iki-testavimo-punkto-apmoka-savivaldybe-kodel-taksi-dar-ima-mokesti-ir-is-gyventoju https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonaviete-jei-pavezejima-iki-testavimo-punkto-apmoka-savivaldybe-kodel-taksi-dar-ima-mokesti-ir-is-gyventoju Kaip žinia, Jonavoje veikia mobilus koronaviruso testavimo punktas, įrengtas automobilių stovėjimo aikštelėje šalia buvusios „Norfa“ parduotuvės, Žeimių g. 21A. Kurį laiką buvo skelbiama, kad negalintys į punktą atvykti savo transportu, pavežėju ar taksi, asmenų pavėžėjimu į mobilų punktą rūpinasi savivaldybės pasamdyta UAB „Vilkai“.

Tačiau neseniai, socialiniuose tinkluose užvirė diskusija, o tiksliau, mesti įtarimai, kad galimai minėta taksi įmonė pelnosi iš gyventojų, vykstančių pasitikrinti ar neserga koronavirusu. Viena diskusijos dalyvė portalui jonavoszinios.lt atsiuntė klausimą, kad jei taksi paslaugas apmoka savivaldybė, kodėl „Vilkai“ dar ima mokestį už pavėžėjimą iki patikros punkto ir iš važiuojančių gyventojų? Ar nebus tai nelegalus pasipelnymas? O gal savivaldybė jau nutraukusi sutartį su įmone ir čia nėra nieko nelegalaus?

Skubame patikinti, jog UAB „Vilkai“ nevykdo nelegalios veiklos, pavėžėdami jonaviečius į mobilų testavimo punktą. Tai patvirtino ir Jonavos rajono savivaldybės administracijos patarėjas civilinei mobilizacijai Vytautas Kaminskas.

„Šalių sutarimu sutartis su UAB „Vilkai“ buvo nutraukta dar pernai lapkričio mėn. pradžioje, o mokestį ima kaip už eilines taksi paslaugas“, - teigia V. Kaminskas.

Jonavietė: jei pavėžėjimą iki testavimo punkto apmoka savivaldybė, kodėl taksi dar ima mokestį ir iš gyventojų?

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 25 Jan 2022 14:25:32 +0200
<![CDATA[Seimas po svarstymo pritarė privalomo skiepijimo reglamentavimui]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/seimas-po-svarstymo-pritare-privalomo-skiepijimo-reglamentavimui https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/seimas-po-svarstymo-pritare-privalomo-skiepijimo-reglamentavimui Seimas po svarstymo pritarė Žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo pataisų projektui Nr. XIVP-1270, kuriuo siūloma reglamentuoti privalomą skiepijimą tam tikrų sričių darbuotojams.

Įstatyme siūloma nustatyti, kad valstybės lygio ekstremaliosios situacijos ir (ar) karantino visoje Lietuvos Respublikos teritorijoje dėl užkrečiamosios ligos metu privalo skiepytis darbuotojai, kurių darbo sritis yra:

1) asmens sveikatos priežiūros paslaugos ir veikla:

a) asmens sveikatos priežiūros įstaigų veikla;

b) valymo, maisto tiekimo ar kitos paslaugos, teikiamos asmens sveikatos priežiūros įstaigose;

c) praktinis (klinikinis) mokymas, atliekamas asmens sveikatos priežiūros įstaigose;

2) socialinės paslaugos ir veikla:

a) socialinių paslaugų įstaigose, socialinių paslaugų gavėjo namuose ir (ar) kitose viešose vietose teikiamos socialinės paslaugos ir asmeninio asistento teikiama pagalba;

b) valymo, maisto tiekimo ir kitos paslaugos, teikiamos socialinių paslaugų įstaigose.

Svarstomomis pataisomis numatoma, kad asmuo bus laikomas pasiskiepijęs, tik jei pasiskiepijo Vyriausybės sprendime dėl valstybės lygio ekstremaliosios situacijos ir (ar) karantino visoje Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbimo nurodyta vakcina nuo užkrečiamosios ligos, t. y. tokia vakcina, kuri teisės aktų nustatyta tvarka gali būti naudojama Lietuvoje, ir Vyriausybės nutarime nustatyta tvarka laikomi įgijusiais imunitetą nuo šios užkrečiamosios ligos.

Siūloma nustatyti, kad pasiskiepyti nebus privaloma šiais atvejais:

1) kai darbuotojai negali pasiskiepyti dėl medicininių kontraindikacijų, nurodytų sveikatos apsaugos ministro patvirtintame medicininių kontraindikacijų sąraše:

a) kontraindikacijos, nurodytos vakcinos charakteristikų santraukoje;

b) laikina darbuotojo sveikatos būklė, kai dėl taikomo gydymo (chemoterapijos, radioterapijos ar kt.) gydytojo sprendimu skiepijimas nuo COVID-19 ligos atidedamas gydytojo nustatytam laikotarpiui;

2) kai darbuotojai yra persirgę užkrečiamąja liga, nuo kurios privalo skiepytis, ir diagnozė buvo patvirtinta Vyriausybės nutarime nustatyta tvarka, o nuo jos patvirtinimo praėjo ne daugiau kaip Vyriausybės nutarime nustatytas laikas, kai persirgę užkrečiamąja liga laikomi įgijusiais imunitetą nuo užkrečiamosios ligos, nuo kurios reikia skiepytis. Be to, pareiga skiepytis galios, tik jei vakcina bus prieinama (t. y. bus užtikrinta galimybė pasiskiepyti).

Nepasiskiepijęs kitais atvejais, nei išvardyti, darbuotojas kontaktiniu būdu negalės dirbti – jei darbo pobūdis leidžia, turės būti skiriamas dirbti nuotoliniu būdu, jei ne – perkeliamas toje pačioje darbovietėje į kitą darbą, kurį galima dirbti nepasiskiepijus, o jeigu nė vienos iš tokių galimybių nėra – nušalinamas nuo darbo, nemokant darbo užmokesčio, iki tos dienos, kol jis pasiskiepys arba persirgs užkrečiamąja liga, dėl kurios Vyriausybė yra paskelbusi valstybės lygio ekstremaliąją situaciją ir (ar) karantiną visoje Lietuvos Respublikos teritorijoje ir Vyriausybės nutarime nustatyta tvarka bus laikomas įgijusiu imunitetą nuo užkrečiamosios ligos, bet ne ilgiau kaip iki Vyriausybės paskelbtos valstybės lygio ekstremaliosios situacijos ir (ar) karantino visoje Lietuvos Respublikos teritorijoje pabaigos.

Jei privalantis skiepytis darbuotojas nustatyta tvarka buvo nušalintas 3 mėnesius, praėjus šiam laikotarpiui darbdavys su tokiu darbuotoju turės teisę nutraukti su juo sudarytą darbo sutartį be įspėjimo ir nemokėdamas išeitinės išmokos.

Siūloma, kad įstatymas įsigaliotų 2022 m. vasario 14 d. Iki to laiko darbuotojai, kurie privalės skiepytis, turės laiko pasiskiepyti bent viena vakcinos doze ir įgyti imunitetą nuo COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos), kaip tai numatyta Vyriausybės nutarime. Po įstatymo įsigaliojimo įsidarbinantys ar veiklą pradedantys asmenys turės pasiskiepyti iš anksto ir darbą ar veiklą pradėti jau turėdami įgytą imunitetą (praėjus nustatytam laikui po skiepo).

Projektui po svarstymo pritarė 66, prieš balsavo 46, susilaikė 14 Seimo narių.

Seimas po svarstymo pritarė privalomo skiepijimo reglamentavimui

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 18 Jan 2022 16:42:29 +0200
<![CDATA[Apdovanoti Kalėdinio miestelio eglučių kūrėjai]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/apdovanoti-kaledinio-miestelio-egluciu-kurejai https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/apdovanoti-kaledinio-miestelio-egluciu-kurejai Jonavos rajono įstaigas, organizacijas ir verslo įmones netrukus pasieks rajono mero padėkos už dalyvavimą kuriant Kalėdinių eglučių miestelį. Visi eglučių autoriai apdovanoti rankų darbo keramikos dirbiniais ir gardžiais kepiniais – šimtalapiais.

Jonavos gyventojai šiemet tradiciškai išrinko tris labiausiai patikusias eglutes – jos pagamintos Jonavos vaiko ir šeimos gerovės centre, vaikų lopšelyje-darželyje „Bitutė“ ir bendrovėje „IT Trade”.

Šių organizacijų atstovus meras Mindaugas Sinkevičius padėkomis ir saldžiais prizais apdovanojo eglučių miestelyje.

Konkurso nugalėtojai paskatinti ir piniginėmis premijomis – pinigai pateks į vaikų namų ir darželio sąskaitas, o bendrovės „IT Trade” premija, įmonės vadovės Elmyros Tamkevičienės sprendimu, bus pervesta Jonavos globos namams.

„Nuoširdžiai dėkoju Jums ir visiems, kurie sukūrė tiek daug įspūdingų eglučių. Net neabejoju, kad Jūsų dėka Kalėdinių eglučių miestelio tradicija ir ši puiki bendruomeniškumo idėja tęsis ir kitais metais“, - sakė rajono meras M. Sinkevičius.

Prieš trejus metus Jonavoje pradėtas kurti Kalėdinių eglučių miestelis kasmet sulaukia vis daugiau dalyvių. Šiemet į rajono mero kvietimą kurti eglutes atsiliepė iš viso 74-ios rajono įstaigos ir organizacijos.

Apdovanoti Kalėdinio miestelio eglučių kūrėjai

Apdovanoti Kalėdinio miestelio eglučių kūrėjai Apdovanoti Kalėdinio miestelio eglučių kūrėjai Apdovanoti Kalėdinio miestelio eglučių kūrėjai Apdovanoti Kalėdinio miestelio eglučių kūrėjai ]]>
jonavoszinios.lt Thu, 06 Jan 2022 14:28:51 +0200
<![CDATA[2 kamb. buto Plento g. 9-2, Liepių k., pardavimo aukcionas]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/2-kamb--buto-plento-g-9-2-liepiu-k-pardavimo-aukcionas https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/2-kamb--buto-plento-g-9-2-liepiu-k-pardavimo-aukcionas Jonavos r. sav. administracija skelbia nekilnojamojo turto pardavimo viešąjį aukcioną. Parduodamas turtas: 2 kambarių butas (bendras plotas 41,97 kv. m, aukštas 2 iš 2) su priklausiniais, esantys Plento g. 9-2, Liepių k., Bukonių sen., Jonavos r. Pradinė pardavimo kaina 3 670 Eur. Už turto apžiūrą atsakinga Turto ir aplinkos apsaugos skyriaus vyriausioji specialistė Sandra Mačiulienė, tel.: (8 349) 20040, el. paštas: sandra.maciuliene@jonava.lt.

Aukcionas vykdomas elektroniniu būdu VĮ Registrų centro administruojamoje specialiojoje svetainėje www.evarzytynes.lt. Elektroninio aukciono dalyviais registruojami asmenys, sumokėję aukcionų dalyvių įmokas ir internetu pateikę aukcionų sąlygose nurodytus dokumentus. Daugiau informacijos apie parduodamą turtą, išsamios viešojo aukciono sąlygos, turto apžiūros, aukciono dalyvių registracijos bei aukciono vykdymo laikotarpiai, sutarčių projektai skelbiami https://www.jonava.lt/savivaldybe/administracine-informacija/parduodamas-turtas/739.

Darbuotojas, atsakingas už informacijos teikimą – Turto ir aplinkos apsaugos skyriaus vyriausioji specialistė Sandra Mačiulienė, tel.: (8 349) 20040, el. paštas: sandra.maciuliene@jonava.lt.

Nuoroda į elektroninį aukcioną

Išsamios aukciono sąlygos

Preliminari pirkimo-pardavimo sutartis

Vieta žemėlapyje

2 kamb. buto Plento g. 9-2, Liepių k., pardavimo aukcionas

2 kamb. buto Plento g. 9-2, Liepių k., pardavimo aukcionas 2 kamb. buto Plento g. 9-2, Liepių k., pardavimo aukcionas 2 kamb. buto Plento g. 9-2, Liepių k., pardavimo aukcionas 2 kamb. buto Plento g. 9-2, Liepių k., pardavimo aukcionas 2 kamb. buto Plento g. 9-2, Liepių k., pardavimo aukcionas 2 kamb. buto Plento g. 9-2, Liepių k., pardavimo aukcionas 2 kamb. buto Plento g. 9-2, Liepių k., pardavimo aukcionas 2 kamb. buto Plento g. 9-2, Liepių k., pardavimo aukcionas 2 kamb. buto Plento g. 9-2, Liepių k., pardavimo aukcionas 2 kamb. buto Plento g. 9-2, Liepių k., pardavimo aukcionas 2 kamb. buto Plento g. 9-2, Liepių k., pardavimo aukcionas 2 kamb. buto Plento g. 9-2, Liepių k., pardavimo aukcionas 2 kamb. buto Plento g. 9-2, Liepių k., pardavimo aukcionas 2 kamb. buto Plento g. 9-2, Liepių k., pardavimo aukcionas 2 kamb. buto Plento g. 9-2, Liepių k., pardavimo aukcionas ]]>
jonavoszinios.lt Tue, 25 Jan 2022 14:41:50 +0200
<![CDATA[Dėl neteisingo automobilių parkavimo šalia ,,LIDL" - ne vienas protokolas]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/del-neteisingo-parkavimo-salia-lidl-ne-vienas-protokolas https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/del-neteisingo-parkavimo-salia-lidl-ne-vienas-protokolas Ne kartą esame rašę, kad kivirčai dėl automobilių parkavimo šalia ,,LIDL" įrengtos neįgaliesiems skirtos vietos turėtų baigtis - aikštelėje atsirado naujas žymėjimas, t.y. geltona linija.

Ji pagal Kelių eismo taisykles (KET) draudžia ne tik stovėti, bet ir sustoti. Visgi, naujo žymėjimo paiso ne visi.

Kaip rodo portalui jonavoszinios.lt pateikti Kauno apskr. VPK komunikacijos poskyrio duomenys, nuo 2021-12-01 iki 2022-01-17 buvo gautas ne vienas pranešimas apie minėtos taisyklės pažeidimą.

Vienas jų pateiktas per Policijos elektroninių paslaugų sistemą "ePolicija". Dar 6 pranešimai pateikti anonimiškai. Reaguojant į tai, surašyti 5 administracinių nusižengimų protokolai.

Geltoną liniją ignoruojantys vairuotojai gali būti nubausti bauda nuo 30 iki 90 eurų.

Nuotraukoje - skaitytojo užfiksuotas kadras.

Dėl neteisingo automobilių parkavimo šalia ,,LIDL" - ne vienas protokolas

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 17 Jan 2022 13:23:59 +0200
<![CDATA[Taromatas nepriėmė užstato pakuotės? Yra paprasta išeitis]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/taromatas-neprieme-uzstato-pakuotes-yra-paprasta-iseitis https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/taromatas-neprieme-uzstato-pakuotes-yra-paprasta-iseitis „Iš viso Lietuvoje veikia beveik 3 tūkst. taros surinkimo punktų. Platus tinklas užtikrina, kad sukauptas tuščias pakuotes žmonės gali grąžinti be ilgų kelionių, rasdami pakankamai arti esančią surinkimo vietą. Visos prekybininkų surinktos užstato pakuotės gabenamos į mūsų skaičiavimo centrą, esantį Vilniuje. Nuolat bendradarbiaujame su gėrimų gamintojais ir importuotojais, taip pat prekybininkais, kad užstato sistema veiktų sklandžiai“, – sako VšĮ „Užstato sistemos administratorius“ (USAD) vadovas Gintaras Varnas.

Jis priduria, kad į užstato sistemą šiuo metu įtraukta beveik 9 tūkst. gėrimų pakuočių ir šis ilgas sąrašas yra nuolat atnaujinamas, nes gėrimų gamintojai pristato naujų produktų ar atnaujina pakuočių dizainą. Savo ruožtu USAD siekia kuo greičiau reaguoti į permainas ir primena, kad kiekvienas gyventojų pranešimas apie nepriimtą tarą ar kitus sutrikimus yra vertingas.

„Taromatais kasdien naudojasi tūkstančiai žmonių. Kad sistema veiktų sklandžiai, svarbi kiekviena detalė – nuo tinkamos įrenginių priežiūros iki duomenų apie pakuotes atnaujinimo. Todėl su partneriais palaikome nuolatinį ryšį ir dalinamės vartotojų pranešimais bei visada kartu ieškome sprendimųׅ“, – pastebi G. Varnas.

USAD pateikia daugiau pavyzdžių iš šešerių metų praktikos, kodėl taromatai gali nepriimti pakuočių. Užstato sistemos administratoriaus duomenimis, pasitaiko atvejų, kai dėl žmogiškojo faktoriaus ar kitų priežasčių informacija apie pakeistą pakuotės formą laiku nepasiekia USAD. Tokiu atveju, pirkėjai gali rasti gėrimą parduotuvės lentynoje, tačiau taromatai tuščių šio gėrimo pakuočių nepriima – neatpažįsta, nes dar neturi informacijos.

USAD atkreipia dėmesį, jog automatinis pakuočių tikrinimas taromatuose yra dideliu tikslumu pagrįstas procesas, veikiantis pagal griežtas taisykles. Kiekviena pakuotė yra tikrinama pagal formą, brūkšninį kodą ir svorį. Būtent šios priemonės padeda apsaugoti sistemą nuo galimų sukčiavimo atvejų. Taigi, jeigu pakuotės forma yra pakeista net labai nežymiai ir užstato sistemos pakuočių registre ši informacija nėra atnaujinta, tai taromatas „atsisako“ priimti tokią pakuotę, nors ji apskritai yra registruota užstato sistemoje.

Paprastai tokio pobūdžio nesklandumai trunka neilgai, nes duomenys yra nuolat atnaujinami – kartą nepriimta pakuotė po savaitės jau lengvai įvažiuoja į taromato vidų, o žmogus atgauna užstatą.

Jeigu užstato ženklu pažymėtos pakuotės nepavyksta grąžinti, geriausias sprendimas – pasinaudoti svetaine grazintiverta.lt ir nusiųsti pranešimą, pateikiant informaciją. Anot G. Varno, kiekvienas pranešimas padeda sistemai tobulėti.

Gavęs vartotojo pranešimą apie nepriimamą užstato pakuotę, USAD patikrina ir koordinuoja, kada informacija apie pasikeitusią pakuotę bus įvesta į sistemą. Duomenys apie naujas pakuotes į taromatų informacinę sistemą suvedami tada, kai USAD patikrina naujus pakuotės pavyzdžius. Tad pranešimą apie problemą siuntęs vartotojas netrukus gauna informaciją su konkrečia data, nuo kada taromatas priims nurodytą pakuotę ir bus galima susigrąžinti užstatą.

USAD primena, kad kiekvieną pakuotę taromatai identifikuoja pagal pakuotės formą ir brūkšninį kodą, patikrina svorį. Įstaigos užsakymu kasmet atliekamos apklausos rodo, kad didžioji dalis Lietuvos gyventojų žino, kaip pakuotes tinkamai paruošti grąžinimui.

Vis dėlto retkarčiais pasitaiko atvejų, kai žmonės sutrinka negalėdami grąžinti butelių ir skardinių dėl paprasčiausių priežasčių:

  • Pakuotės brūkšninis kodas yra nusitrynęs, paveiktas drėgmės.
  • Pakuotė yra suglamžyta, suspausta ar kitaip deformuota.
  • Pakuotė ne visiškai ištuštinta, yra gėrimo likučių.
  • Dėl techninių kliūčių taromate.
  • Gamintojas yra pakeitęs pakuotės formą, bet ji dar nėra užregistruota užstato sistemos pakuočių registre.
  • Pakuotė yra neregistruota vienkartinių pakuočių užstato sistemoje – lt.

Todėl ne pelno siekianti įstaiga USAD pataria pirmiausia įsitikinti, kad grąžinamos pakuotės yra tuščios, pažymėtos užstato ženklu „D“, išlaikiusios originalią formą ir turi brūkšninį kodą.

Užstato sistema Lietuvoje veikia nuo 2016 m. Jos veikla šalyje rūpinasi Lietuvos gėrimų gamintojų, importuotojų bei pardavėjų įsteigta ne pelno organizacija VšĮ „Užstato sistemos administratorius“. USAD kasmet surenka 9 iš 10 į rinką išleidžiamų gėrimų skardinių bei vienkartinių stiklinių ir plastikinių butelių. Per 2021 metus buvo surinkta ir perdirbti perduota daugiau kaip 655 mln. vienkartinių pakuočių.

Taromatas nepriėmė užstato pakuotės? Yra paprasta išeitis

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 19 Jan 2022 09:47:27 +0200
<![CDATA[Jonavos r. sav. administracija skelbia nekilnojamojo turto pardavimo viešąjį aukcioną]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavos-r-sav-administracija-skelbia-nekilnojamojo-turto-pardavimo-viesaji-aukciona https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavos-r-sav-administracija-skelbia-nekilnojamojo-turto-pardavimo-viesaji-aukciona Jonavos r. sav. administracijos parduodamas turtas: trys atskiri vieno kambario butai, esantys  Ruklio g. 10, (butų nr.: 201; 406; 420) Rukla, Jonavos r.

Už turto apžiūrą atsakinga Turto ir aplinkos apsaugos skyriaus vyriausioji specialistė Sandra Mačiulienė, tel.: (8 349) 20040, el. paštas: sandra.maciuliene@jonava.lt.

Aukcionas vykdomas elektroniniu būdu VĮ Registrų centro administruojamoje specialiojoje svetainėje www.evarzytynes.lt. Elektroninio aukciono dalyviais registruojami asmenys, sumokėję aukcionų dalyvių įmokas ir internetu pateikę aukcionų sąlygose nurodytus dokumentus. Daugiau informacijos apie parduodamą turtą, išsamios viešojo aukciono sąlygos, turto apžiūros, aukciono dalyvių registracijos bei aukciono vykdymo laikotarpiai, sutarčių projektai skelbiami https://www.jonava.lt/savivaldybe/administracine-informacija/parduodamas-turtas/739 .

Darbuotojas, atsakingas už informacijos teikimą – Turto ir aplinkos apsaugos skyriaus vyriausioji specialistė Sandra Mačiulienė, tel.: (8 349) 20040, el. paštas: sandra.maciuliene@jonava.lt.

Plačiau apie parduodamą turtą:

1 kamb. buto Ruklio g. 10-201, Rukla, pardavimo aukcionas

1 kamb. buto Ruklio g. 10-406, Rukla, pardavimo aukcionas

1 kamb. buto Ruklio g. 10-420, Rukla, pardavimo aukcionas

 

Jonavos r. sav. administracija skelbia nekilnojamojo turto pardavimo viešąjį aukcioną

]]>
jonavoszinios.lt Fri, 21 Jan 2022 15:43:10 +0200
<![CDATA[Jonavoje bus laikinai uždarytas eismas Taurostos gatve (A6 keliu)]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavoje-bus-laikinai-uzdarytas--eismas-taurostos-gatve-a-6-keliu https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavoje-bus-laikinai-uzdarytas--eismas-taurostos-gatve-a-6-keliu Kaip praneša Jonavos rajono savivaldybė, dėl geležinkelio tilto remonto darbų Jonavoje bus laikinai uždarytas eismas Taurostos gatve (A6 keliu).

Eismo uždarymas numatytas sausio 29 d., šeštadienį, nuo 7 val. iki 21 val.

Eismo uždarymo metu automobiliai bus nukreipti J. Ralio ir J. Basanavičiaus gatvėmis.

Jonavoje bus laikinai uždarytas eismas Taurostos gatve (A6 keliu)

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 24 Jan 2022 10:55:54 +0200
<![CDATA[Ženkliai didėja mokyklų ir darželių vadovų atlyginimai]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/zenkliai-dideja-mokyklu-ir-darzeliu-vadovu-atlyginimai https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/zenkliai-dideja-mokyklu-ir-darzeliu-vadovu-atlyginimai Jonavos rajono švietimo įstaigų direktoriai ir jų pavaduotojai šiais metais gaus gerokai didesnius atlyginimus nei pernai – didžiausia alga sieks 3,5 tūkst. eurų iki mokesčių ir bus net šiek tiek didesnė nei rajono mero.

Švietimo įstaigų darbuotojų algos didėja Seimui pakeitus Valstybės ir savivaldybių įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimo ir komisijų narių atlygio už darbą įstatymą.

Įsigaliojus pakeitimams, nuo 2022 m. sausio 1 d. mokytojų, švietimo pagalbos specialistų pareiginė alga didėja 10 proc., auklėtojų – vidutiniškai 11,5 proc., o mokyklų vadovaujančių darbuotojų (direktorių ir pavaduotojų ugdymui) – 19,7 proc. arba vidutiniškai 400 – 600 eurų iki mokesčių.

Didžiausią Jonavos rajone mokyklos direktoriaus algą už sausio mėn. gaus J. Ralio gimnazijos vadovas – 3538 eurus iki mokesčių. Atlyginimas J. Ralio mokyklos vadovui, palyginus su praėjusių metų gruodžio mėn., didėja 582 eurais iki mokesčių.

Jonavos Neries pagrindinės mokyklos vadovo alga didėja 566 eurais ir sieks 3424 eurus iki mokesčių. J. Vareikio progimnazijos direktoriaus alga didėja 552 eurais ir sieks 3351 eurą iki mokesčių.

Lopšelio darželio „Bitutė“ vadovo alga didėja 673 eurais ir sieks 3285 eurus iki mokesčių.

Įstaiga

Atlyginimas su kintamąja* dalimi nuo 2022-01-01  Eur

Padidėjimas lyginant su 2021-12-31 Eur

L/d "Saulutė"

2879

475

L/d "Lakštingalėlė"

3349

546

L/d "Žilvitis"

3254

537

L/d "Dobilas"

3002

495

L/d "Pakalnutė"

2409

319

L/d. "Bitutė"

3285

673

J. Ralio gimnazija

3538

582

Senamiesčio gimnazija

2701 (be kint. dalies)

*kint. dalis nepaskirta

Žeimių  mok. - daug. c.

3035

499

Ruklos J. Stanislausko mok. - daug. c.

2814 (be kint. dalies)

*kint. dalis nepaskirta

Lietavos pagrind. mok.

2692 (be kint. dalies)

*kint. dalis nepaskirta

J. Vareikio progimnazija

3351

552

R. Samulevičiaus progimnazija

3217

530

Jonavos Neries pagrind. mok.

3424

566

Kulvos A. Kulviečio mok.

2910

480

Šveicarijos progimnazija

3035

559

Bukonių mok. - daug. c.

2909

479

Užusalių mok. - daug. c.

2530

416

Panerio pradinė mok.

2754

454

Jonavos pradinė mok.

2770

456

J. Miščiukaitės meno mok.

2764

456

KKSC

2512

415

Jonavos r. savivaldybė

2021 m. II ketv. vidutinis mėnesinis nustatytasis darbo užmokestis

*2021 m. III ketv. vidutinis mėnesinis nustatytasis darbo užmokestis

Meras

3531,6

3531,6

Mero pavaduotojas

2872,6

2872,6

Administracijos direktorius

3791,34

3791,34

Administracijos direktoriaus pavaduotojas

3195,56

3195,56

Jonavos r. savivaldybės inf. 

Ženkliai didėja mokyklų ir darželių vadovų atlyginimai

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 12 Jan 2022 15:06:08 +0200
<![CDATA[Iš Jonavos kilęs Krapshtukas - fenomenas U.K. Hip-hop scenoje]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/is-jonavos-kiles-krapshtukas-fenomenas-u-k-hip-hop-scenoje https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/is-jonavos-kiles-krapshtukas-fenomenas-u-k-hip-hop-scenoje Fenomenas U.K. Hip-hop scenoje – lietuviškai repuojantis KRP drebina Londono naktinius klubus ir gatves: “I am just coming like...“

Aktyvus įvairių „MC Battle“ kovų dalyvis, rap, freestyle, grime, drill muzikos stilių atlikėjas KRP (Evaldas R. 33m.) - scenoje visus stebina savo energija ir žodžių, ištartų per minutę, kiekiu. Krapshtuko slapyvardžiu daug kam geriau pažįstamas atlikėjas yra ne kartą pripažintas stipriausiu MC. KRP koncertavo įvairiuose muzikos renginiuose, bendradarbiavo su žinomais, sunkiasvoriais Lietuvos atlikėjais, atliko gyvus pasirodymus radijo stotyse. Artimiau susipažinus su niekada nenutrūkusia šio, iš Jonavos kilusio, šiuo metu Londone (UK) gyvenančio atlikėjo kūryba ir veikla -  įspūdį palieką ir nesuskaičiuojama daugybė teigiamų atsiliepimų apie jo muzikinius darbus. Tiek tautiečių, tiek kitataučių melomanų palaikymas yra nenupirktas ir akivaizdus. Šiandien Lietuvos publikai KRP pristato naujausią savo kūrybos vaisių – energingą, house ir garage muzikos stilių kūrinį ir vaizdo klipą - „Beast on the Bass“. 

Istorijos pradžia

Kurti eiliuotus tekstus KRP pradėjo dar būdamas 13-os metų. Jau paauglystėje, gimtajame mieste, Jonavoje, priklausė muzikos grupei “Mirazh Squad” (2002m.). Grupės pavadinimas buvo šifruojamas kaip “metaforų ir rimų auklėjami žodžiai” ir savaime nurodė, jog savo dainose ši grupė kalbėjo apie aktualiausias, socialines visuomenės problemas, jaunimo gyvenimą. Gyva instrumentuotė ir talentingas jaunimas, beriantis žodžius dvejomis, lietuvių ir rusų kalbomis, nepaliko abejingų to meto rap, hip-hop kultūros mylėtojų tarpe. 

2007m. šalyje pakilus emigracijos vėjams, atlikėjas išvyko gyventi ir dirbti į Londoną (UK), kur pasikeitęs gyvenimo ritmas ir atstumas visiškai atskyrė ji nuo lietuviškos muzikos scenos. Kiekvieną kartą viešėdamas Lietuvoje nepraleisdavo nei vienos progos dalyvauti renginiuose ir koncertuose visoje šalyje.

„Grįždavau į kasmetines reperių kovas „MC Battle“, nes tai buvo mano stiprioji pusė, daugiausia žmonių apie mane sužinojo  šių kovų, labai daug jų esu dalyvavęs ir keletą laimėjau. Bet tai buvo freestyle - laisvas stilius, o asmeninė kūryba buvo sustojusi. 2018 vėl pradėjau daugiau kurti, įrašinėti garso įrašų studijose, filmuoti vaizdo klipus, ir tai mane gražino į vėžias, kadangi buvau labai pasiilges lietuviškos scenos.“ – pasakojo atlikėjas.  

2018 metų pabaigoje KRP kilo mintis Londone organizuoti kasmetinį Lietuvos reperių jungtinių koncertų ciklą pavadinimu „Lithuanian Flaiva“. Pasirodyti Londono naktiniuose klubuose buvo kviečiami repo, hip-hop, kitų artimų stilių atlikėjai iš Lietuvos. 

Lietuviškos eilės svetur

Vietoje nesėdintis KRP greitai įsiliejo į judrų Londono hip-hop kultūros gyvenimą. Aktyvus, energingas, organiškas atlikėjas neliko nepastebėtas aplinkinių ir greitai KRP tapo kviečiamas dalyvauti vis daugiau renginių ir vakarėlių, pasirodyti koncertuose kartu su vietiniais atlikėjais. „Atvirą mikrofoną“ (angl. - open mic) griebdavo į rankas gavęs tam bet kokią progą, net ir tiesiog gatvėje tarp minios praeivių. KRP niekada nebandė prisitaikyti ir tarp kitataučių repuoja tik lietuvių kalba, ypač visuose open mic pasirodymuose. KRP yra vis dažniau kviečiamas koncertuoti ir pristatyti savo kūrybą ne lietuvių auditorijoms visame Londone. Daugelis užsienio klausytojų, nors ir nebūtinai supranta jo dainų tekstus, tačiau atvirai žavisi KRP atlikimu, natūralia ekspresija ir sutinka jį labai šiltai.

„Anksčiau maniau, kad jeigu aš nerepuosiu angliškai, tai perspektyvos muzikoje bus kur kas mažesnės, bet dabar esu ganėtinai nustebęs, jog galiu būti tuo, kas esu, originaliai repuoti savo gimtąja kalba ir rodyti tai užsieniečiams. Kuo stipriau laikausi šio sprendimo, tuo labiau sekasi ir kiti muzikiniai dalykai. Neseniai teko apsilankyti „Wiley records“ garso įrašų studijoje ir susipažinti su jos savininku, legendiniu grime muzikos stiliaus krikštatėviu laikomu reperiu Wiley. Jam labai patiko lietuviškas repas ir palaikymas iš jo pusės tikrai buvo stebinantis.  užaugau klausydamas jo muzikos, o dabar aš su juo esu vienojestudijoje ir esu kviečiamas į privačius jo vakarėlius“. – mintimis dalijosi KRP. 

Atlikėjas taip pat yra sulaukęs ne vieno pasiūlymo išbandyti save filmavimo aikštelėje: jis jau nusifilmavo UK repo atlikėjų Ocean Wisdom, sbk, Nemy, Rinsa Malone, Mufasah, Damanski vaizdo klipuose, o taip pat pasirodė viename ekrane kartu su JAV repo muzikos legenda Method Man iš „Wu-Tang Clan“.

Užsienio klausytojams pseudonimas Krapshtukas buvo per sudėtingas ištarti. Taigi Krapshtukas tapo KRP arba Karšta Repo Patranka, kas dar tiksliau apibūdina tą galingą energiją, kurią šis atlikėjas demonstruoja savo pasirodymuose. Aštriais ir tiesmukais tekstais kūryboje kalbantis KRP, savo vaizdo klipams renkasi įspūdingas filmavimo vietas, bei ryškius ir rinktinius aktorius, kuriais dažniausiai tampa geri bičiuliai, draugai bei kiti atlikėjai. Žinomesni KRP kūriniai -  „Kas yra?“, „Nes taip reikėjo“, „Dead end“, „Neskubėk“. 

Beast on the Bass. Premjera. 

Šiandien Lietuvos publikai oficialiai pristatomas pats naujausias KRP kūrinys - „Beast On the Bass“. Jame atlikėjas stebina ir netgi šokiruoja lietuvių ir anglų kalbomis atliekamu tekstu ir nuo pat pirmojo smūgio sočiai pulsuojančiu boso linijos rifu. Vaizdo klipe gausu akinančiai spalvingų vaizdų iš naktinio klubo ir pačioje Londono centro širdyje, Piccadilly Circus, nufilmuotų triukšmingų, masinių scenų. 

Oi, ta Eglė, Žalčių karalienė, matyt taip jau užbūrė, jog nepraėjus nei dviems mėnesiams po pirmojo viešo „Beast on the Bass“ patalpinimo „Youtube“ platformoje -  šio vaizdo klipo organinių peržiūrų skaičius jau perkopė 78 000 ir nesustodamas auga toliau. 

„Pradėjus lankytis skirtingos muzikos vakarėliuose ir renginiuose, ten išgirsti ritmai įtakojo paskutinį kūrinį. Jis stipriai skiriasi nuo visos kitos klausytojams įprastos KRP kūrybos. „Beast on the Bass“ skirtas atsipalaiduoti nuo visų gilių tekstų ir temų, kuriuos įprastai nagrinėju, su šypsena pažvelgti į dalykus ir tiesiog smagiai praleisti laiką su draugais. Dabartinė aplinka pakeitė mano kūrybą ir mane patį. Jau ketverius metus gyvenu kitaip, nei bet kada anksčiau, dabar nepraleidžiu nei vienos galimybės apsilankyti koncerte ar vakarėlyje. I graduated that Old School, now it‘s time for the New School!”-  garsiai sako KRP ir linki visiems malonaus klausymo!

 

Naujausią kūrinį galite paklausyti čia.

Parengta pagal ,,Muzika visada" pranešimą.

Iš Jonavos kilęs Krapshtukas - fenomenas U.K. Hip-hop scenoje

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 25 Jan 2022 13:07:34 +0200
<![CDATA[Vaikai po Jonavos tiltu per Nerį bandė ledo storį]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/vaikai-po-jonavos-tiltu-per-neri-bande-ledo-stori https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/vaikai-po-jonavos-tiltu-per-neri-bande-ledo-stori Vaikus neretai vilioja atrakcijos ant ledo. Jie neįvertina gresiančių pavojų. Laimei atsiranda pilietiškų asmenų, kurie atkreipia dėmesį į tai ir nelieka abejingi.

Sausio 10-ąją, apie 15 val. pagalbos tarnyboms pranešta, kad po tiltu per Nerį, nuo J. Ralio g. pusės ant ledo vaikšto du vaikai.

Gelbėjimo tarnybos, sureagavusios į pranešimą, perspėjo vaikus, kurie vaikščiojo pakrante. Apie galimus pavojus perspėta ir daugiau žmonių, buvusių prie upės.

Pramogaujantiems ant ledo būtina žinoti kokie pavojai jų tyko ir kaip išsigelbėti ar išgelbėti kitus įlūžus.

Ledas laikomas tvirtu ir išlaiko žmogų, jeigu jo storis yra daugiau kaip 7 cm. Tačiau, kad jis išlaikytų grupę žmonių, jo storis turi būti ne mažesnis kaip 12 cm. Tvirtas ledas visada turi mėlyną arba žalią atspalvį, o matinės baltos spalvos arba geltono atspalvio ledas yra netvirtas. Ypač atsargiems reikia būti prie kranto, nes čia ledas silpnesnis ir jame gali būti įtrūkimų.

Pastebėjus nelaimę ir gresiantį pavojų, kvieskite pagalbą telefonu 112.

Vaikai po Jonavos tiltu per Nerį bandė ledo storį

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 11 Jan 2022 09:22:22 +0200
<![CDATA[Nuo šiandien - nauja izoliacijos tvarka visuomenei]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/nuo-siandien-nauja-izoliacijos-tvarka-visuomenei https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/nuo-siandien-nauja-izoliacijos-tvarka-visuomenei Nuo pirmadienio, sausio 24 d., izoliacija bus privaloma tik turėjus kontaktą šeimoje, nebereikės izoliuotis asmenims, kurie turėjo didžiausios rizikos sąlytį darbe. Panaši praktika taikoma ir kitose Europos šalyse, pavyzdžiui, Danijoje ir Švedijoje. Atskiri algoritmai galioja asmens sveikatos priežiūros, socialinės globos, ugdymo įstaigoms bei kritinių tarnybų darbuotojams.

Pagal patikslintą tvarką, izoliuotis reikės tik tuo atveju, jeigu asmuo turėjo sąlytį su kartu gyvenančiu asmeniu. Tokiu atveju izoliacija truks 7 dienas. Darbo vietoje sąlytį turėjusiems asmenims izoliuotis nebereikės, tačiau jiems išlieka rekomendacijos dėl testavimo, nuotolinio darbo ir kitų COVID-19 ligos prevencijos priemonių. Rekomenduojama tris kartus atlikti savikontrolės tyrimą arba greitąjį antigeno testą: iš karto sužinojus apie turėtą kontaktą, po 48–72 valandų ir dar po 48 valandų.

Sąlytį su kartu gyvenančiu asmeniu, sergančiu COVID-19, turėjusiems asmenims izoliacijos laikas skaičiuojamas nuo asmens, kuriam patvirtinta COVID-19 liga, teigiamo PGR tyrimo ar laboratorijoje atlikto greitojo antigeno testo atlikimo (t. y. teigiamo rezultato patvirtinimo) dienos.

Kontaktą su kartu gyvenančiu asmeniu, sergančiu COVID-19, turėjusiems asmenims izoliuotis reikės nepaisant jų imunizacijos statuso – izoliuotis turės ir paskiepyti žmonės. Išimtis taikoma tik 90 d. laikotarpiu COVID-19 liga persirgusiems asmenims, kuriems liga patvirtinta teigiamu PGR ar greitojo antigeno tyrimu, atliekamu laboratorijoje, rezultatu. Sąlytį su kartu gyvenančiais sergančiaisiais turėję asmenys, raginami tai nurodyti pildant Nacionalinio visuomenės sveikatos centro anketą (https://atvejis.nvsc.lt/).

Visiems sąlytį turėjusiems asmenims pasibaigus izoliacijos terminui ar tais atvejais, kai izoliacija netaikoma, kol praeis 10 d. nuo paskutinės sąlyčio su sergančiuoju dienos bendraujant su kitais asmenimis privaloma dėvėti medicinines kaukes ar respiratorius be vožtuvo. Tokie asmenys neturi dalyvauti renginiuose, masinio susibūrimo vietose, rekomenduojama apriboti asmenų, su kuriais bendraujama, skaičių. Taip pat reikėtų stebėti sveikatos būklę, matuotis kūno temperatūrą, laikytis fizinio atstumo nuo kitų asmenų, užtikrinti tinkamą rankų higieną, kosėjimo ir čiaudėjimo etiketą.

Primename, kad COVID-19 liga susirgusiems gyventojams izoliaciją skiria ir nutraukia šeimos gydytojas. Pajutę COVID-19 ligai būdingus simptomus gyventojai turėtų registruotis tyrimui internetu www.1808.lt arba trumpuoju numeriu 1808 ir izoliuotis iki rezultato gavimo. Gavus teigiamą tyrimo rezultatą, reikėtų kreiptis į šeimos gydytoją.

SAM inf.

Nuo šiandien - nauja izoliacijos tvarka visuomenei

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 24 Jan 2022 08:30:32 +0200
<![CDATA[Jonavietis: Gal keitėsi eismo organizavimas A.Kulviečio gatvėje, bet nieks nežino?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavietis-gal-keitesi-eismo-organizavimas-a-kulviecio-gatveje-bet-nieks-nezino https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavietis-gal-keitesi-eismo-organizavimas-a-kulviecio-gatveje-bet-nieks-nezino Portalo jonavoszinios.lt redakcijos elektroninio pašto dėžutę pasiekė jonaviečio laiškas su nuotrauka. Pastarojoje matosi, kad A. Kulviečio gatvėje laikinasis ženklas rodo dvipusį eismą, o tuo tarpu pastovus ženklas "Įvažiuoti draudžiama" (Plyta) riboja judėjimą.

Nuotrauką atsiuntęs asmuo teiraujasi, galbūt pakeistas eismo organizavimas šioje gatvėje, bet nieks apie tai nežino arba nespėjo nuimti laikinųjų ženklų?  Vyras klausia, kokiu ženklu reikia vadovautis - laikinuoju ar pastoviuoju?

Jonavos rajono savivaldybės Viešosios tvarkos skyrius patikino, kad eismas A. Kulviečio gatvėje kol kas nepakito – jis išlieka dvipusis, o vadovautis vairuotojams reiktų laikinuoju ženklu, kuris ir nurodo eismo judėjimą dviem kryptim.

Pastovusis kelio ženklas  "Įvažiuoti draudžiama" (Plyta) anksčiau buvo uždengtas, tačiau smarkus vėjas nuplėšė ženklo uždangalą. Artimiausiomis dienomis ženklas "Įvažiuoti draudžiama" (Plyta) vėl bus uždengtas.

Jonavietis: Gal keitėsi eismo organizavimas A.Kulviečio gatvėje, bet nieks nežino?

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 19 Jan 2022 15:40:37 +0200
<![CDATA[3 kamb. buto Beržų g. 1-2, Mimalių k., pardavimo aukcionas]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/3-kamb-buto-berzu--g-1-2-mimaliu-k-pardavimo-aukcionas https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/3-kamb-buto-berzu--g-1-2-mimaliu-k-pardavimo-aukcionas Jonavos r. sav. administracija skelbia nekilnojamojo turto pardavimo viešąjį aukcioną. Parduodamas turtas: 3 kambarių kotedžo tipo butas per 2 aukštus (bendras plotas 86,70 kv. m) su rūsiu ir priklausiniais, esantis Beržų g. 1-2, Mimalių k., Žeimių sen., Jonavos r. Pradinė pardavimo kaina 4 080 Eur. Už turto apžiūrą atsakinga Turto ir aplinkos apsaugos skyriaus vyriausioji specialistė Sandra Mačiulienė, tel.: (8 349) 20040, el. paštas: sandra.maciuliene@jonava.lt.

Aukcionas vykdomas elektroniniu būdu VĮ Registrų centro administruojamoje specialiojoje svetainėje www.evarzytynes.lt. Elektroninio aukciono dalyviais registruojami asmenys, sumokėję aukcionų dalyvių įmokas ir internetu pateikę aukcionų sąlygose nurodytus dokumentus. Daugiau informacijos apie parduodamą turtą, išsamios viešojo aukciono sąlygos, turto apžiūros, aukciono dalyvių registracijos bei aukciono vykdymo laikotarpiai, sutarčių projektai skelbiami https://www.jonava.lt/savivaldybe/veiklos-sritys/parduodamas-turtas/739.

Darbuotojas, atsakingas už informacijos teikimą – Turto ir aplinkos apsaugos skyriaus vyriausioji specialistė Sandra Mačiulienė, tel.: (8 349) 20040, el. paštas: sandra.maciuliene@jonava.lt.

Nuoroda į elektroninį aukcioną

Išsamios aukciono sąlygos

Preliminari pirkimo-pardavimo sutartis

Vieta žemėlapyje

3 kamb. buto Beržų g. 1-2, Mimalių k., pardavimo aukcionas

3 kamb. buto Beržų g. 1-2, Mimalių k., pardavimo aukcionas 3 kamb. buto Beržų g. 1-2, Mimalių k., pardavimo aukcionas 3 kamb. buto Beržų g. 1-2, Mimalių k., pardavimo aukcionas 3 kamb. buto Beržų g. 1-2, Mimalių k., pardavimo aukcionas 3 kamb. buto Beržų g. 1-2, Mimalių k., pardavimo aukcionas 3 kamb. buto Beržų g. 1-2, Mimalių k., pardavimo aukcionas 3 kamb. buto Beržų g. 1-2, Mimalių k., pardavimo aukcionas 3 kamb. buto Beržų g. 1-2, Mimalių k., pardavimo aukcionas 3 kamb. buto Beržų g. 1-2, Mimalių k., pardavimo aukcionas 3 kamb. buto Beržų g. 1-2, Mimalių k., pardavimo aukcionas 3 kamb. buto Beržų g. 1-2, Mimalių k., pardavimo aukcionas 3 kamb. buto Beržų g. 1-2, Mimalių k., pardavimo aukcionas 3 kamb. buto Beržų g. 1-2, Mimalių k., pardavimo aukcionas ]]>
jonavoszinios.lt Tue, 25 Jan 2022 14:38:02 +0200
<![CDATA[Šauktinio karo tarnyba gali būti atidėta – ką reikia įrodyti?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/sauktinio-karo-tarnyba-gali-buti-atideta-ka-reikia-irodyti https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/sauktinio-karo-tarnyba-gali-buti-atideta-ka-reikia-irodyti Nespėjus įsibėgėti naujiems metams žiniasklaidoje pasirodė naujienos, jog jau paskelbti 2022 metais į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą arba tarnybą rezerve šaukiamų piliečių sąrašai. Tai reiškia, kad daugiau nei 3 tūkstančiai asmenų iki 26 metų amžiaus bus pašaukti 9 mėnesius tarnauti tėvynei.

Į prievolininkų sąrašus patenka ir asmenys, kurie mažiausiai to tikisi – sukūrę ar kuriantys verslus, užimantys aukštas ar specialių žinių reikalaujančias pareigas įvairiose įmonėse. Todėl 9 mėnesius trunkanti karo tarnyba gali padaryti didelę žalą net tik į karo prievolininkų sąrašus patekusiam asmeniui, tačiau ir jo aplinkai, pavyzdžiui, jam priklausančiai įmonei ar įmonei, kurioje jis dirba.

Pasak advokatų profesinės bendrijos „Avocad“ teisininkės Emos Kontaraitės, patekus į tokią situaciją nereikia nuleisti rankų, kadangi egzistuoja galimybė atidėti privalomąją karo tarnybą. Šis kelias nėra lengvas, tačiau, iš patirties žinoma, įmanomas.

                   Teisininkė Ema Kontaraitė, Advokatų profesinė bendrija „Avocad“

Teisės aktai numato, kad karo tarnyba gali būti atidedama, jeigu šauktinio asmeniniams ar visuomeniniams interesams būtų padaryta neproporcingai didelė žala, o jos būtų įmanoma išvengti, jeigu šauktinis karo tarnybą atliktu kitu laiku.

Tačiau tokia žala nėra preziumuojama ar menama. Tai reiškia, kad ją galima pagrįsti tik kartu su prašymu pateikiant realius įrodymus. Dažnai tokie prašymai yra atmetami, motyvuojant, jog prašymą pateikęs asmuo, nepateikė realių įrodymų, pagrindžiančių prašyme nurodomas aplinkybes, dėl kurių galėtų būti padaroma neproporcinga žala.

Pažymėtina, jog dažnai minimos priežastys kaip asmeniniai kreditai, vaikų išlaikymas nėra pakankamos siekiant atidėti privalomąją karo tarnybą. Nes šie įsipareigojimai bet kokiu atveju išliks, net ir pabaigus 9 mėnesių tarnybą.

Visgi, jeigu prašymas atidėti karo tarnybą patenkinamas, reikia išlikti budriems, nes šis tarnybos atidėjimo laikotarpis yra skiriamas pašalinti objektyvias priežastis, dėl kurių karo tarnyba buvo atidėta. Tai reiškia, kad visada egzistuoja objektyvūs motyvai, jog galite būti įtrauktas į prievolininkų sąrašus antrą kartą.

Apibendrinant, prašymo atidėti privalomąją karo tarnybą pagrįstumas priklauso nuo pateikiamų aplinkybių pagrįstumo, realių įrodymų, kurie patvirtina neproporcingą žalą. Todėl šaukimą į privalomąją karo tarnybą gavę asmenys neturėtų nuleisti rankų, įvertinti, ar yra aplinkybės, kurios gali būtų įrodytos, o taip pat būtų pakankamos prašymui atidėti karo tarnybą tenkinti.

Advokatų profesinė bendrija „Avocad“

Šauktinio karo tarnyba gali būti atidėta – ką reikia įrodyti?

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 12 Jan 2022 11:24:28 +0200
<![CDATA[Sveikatos įstaigų tinklo pertvarka: Kaip numatomi pokyčiai gali paliesti Jonavos ligoninę?]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/sveikatos-istaigu-tinklo-pertvarka-kaip-numatomi-pokyciai-gali-paliesti-jonavos-ligonine https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/sveikatos-istaigu-tinklo-pertvarka-kaip-numatomi-pokyciai-gali-paliesti-jonavos-ligonine Kaip numatomi pokyčiai gali paliesti Jonavos ligoninę, komentuoja šios įstaigos COVID-19 ir Anesteziologijos reanimacijos skyrių vedėjas Gediminas Ramanauskas:

- Kol kas jokių oficialių ar viešų sprendimų dėl ligoninės ateities SAM reformos apimtyje neturime – Seimo sveikatos reikalų komiteto pirmininko A. Matulo mintis skaičiau, mūsų gerb. Mero griežtos pozicijos pasėkoje pasidarė drąsesni ir kiti rajonai, todėl gerb. A. Matulas pradeda šiek tiek atsitraukti, o gal ir gyvenimiškai mato, kad ligoninių naikinimo perspektyva yra girnapusė po SAM kaklu. Bet kalbant apie ligoninę, gyventojai turi patys reikalauti (laiškais, kreipimaisi, rašydami ministerijai, Seimui, Prezidentūrai) - kodėl paslaugų atžvilgiu gyventojai diskriminuojami, kodėl nutolinamos paslaugos, kodėl nežiūrima vakarietiškų tendencijų – koncentravimas yra pasenusi veiklos forma, kuri sąlygoja stagnaciją, konkurencijos nebuvimą, piktnaudžiavimą išskirtinė padėtimi, kainų augimą, kodėl nepaliekama savivaldai spręsti, kokios paslaugos reikalingos savivaldybėje, kuomet betarpiškai matoma kas vyksta ir ko reikia gyventojams.  Kaimyninės savivaldos  kiek per siaurai supranta dabartinių reformų turinį galvodamos,  kad Jonavos ar Raseinių ligoninių sunaikinimas suteiks galimybę išlikti pvz.  Kėdainių ligoninei, kuri gimdymų skaičių  jau prarado, nepastebint, kad kaimynų uždarymas – tik pagreitins ir jų pačių uždarymą, nes nebeliks turinčių nuomonę įstaigų darbuotojų, infrastruktūros bei kritinės masės protaujančių žmonių sveikai diskusijai ir oponavimui dėl ligoninių ateities. Jei reformos esmės SAM nepakeis – kentės gyventojai, nes nesuprantama, kaip pagerės sveiktos priežiūra gyventojams, jei naikinama įstaiga, kuri turi specialistus, įrangą ir teikia 70% reikalingų paslaugų vietoje. Tik karšta diskusija ir pozicija, taip kaip strateguoja gerb. Meras bei Jonavos savivaldybės administracija su Tarybos palaikymu, gali padėti gyventojams išlaikyti reikalingas paslaugas ir įstaigai išlikti kaip pilnaverte stacionarine gydymo įstaiga.

- Kokie Jonavos ligoninės pagrindiniai veiklos 2021 m. rodikliai, parodantys jos svarbą rajono gyventojams?

- 2021 m. ligoninė suteikė 4778 stacionarinės  paslaugas, dėl ambulatorinių paslaugų pacientai kreipėsi daugiau kaip 100 tūkst. kartų, operacijų atlikta net 2380. Ypač išaugo venų operacijų skaičius- jų atlikta 1097. Bendras operacijų skaičius buvo didžiausias per pastaruosius 10 m. Akušerijos ginekologijos skyriuje gimdė 266 moterys. Ir 2021 m. ligoninė išliko ,,kovidinė“, COVID-19 skyriuje buvo gydyta 430 pacientų. Pažymėtina, kad ligoninė 2021 m. suteikė taip vadinamų virškvotinių stacionarinių paslaugų už sumą, viršijančią 418 tūkst. Eurų. Po šiais skaičiais ,,slepiasi“ daugybė sergančių žmonių, kurie nebuvo ,,išstumti“  į kitas gydymo įstaigas, o paslaugas gavo mūsų ligoninėje. Šie skaičiai rodo, kad daugiaprofilinė ligoninė, teikianti įvairias stacionarines ir ambulatorines paslaugas, rajono gyventojams yra labai reikalinga, pacientai noriai į ją kreipiasi, o ligoninėje dirbantys medikai pateisina lūkesčius. Netekus galimybės teikti Jonavoje daugumos profilių stacionarinių paslaugų,  jų prieinamumas, savalaikiškumas žymiai pablogėtų.

- Ar jaučiate ne tik rajono politikų, bet ir gyventojų palaikymą?

- Ypač šiuo pandeminiu laikotarpiu jaučiamas gyventojų palaikymas ir susirūpinimas ligoninės likimu. Beveik kasdieną sulaukiame klausimų, ,,ar uždarys, kada uždarys“ ligoninę. Ypač daug nerimo vyresnių pacientų akyse. Ligoninės medikų bendruomenė dėkoja pacientams už reiškiamą pasitikėjimą, palaikymą, linkėjimus atsilaikyti prieš pertvarkos grėsmes. Tikimės, kad visuomenės ir medikų pastangomis rajonas turės tokią ligoninę, kurį tenkins pacientų lūkesčius ir geriausiai atliks savo misiją.

Į klausimus atsakė Anesteziologijos reanimacijos ir COVID-19 skyrių vedėjas gydytojas anesteziologas reanimatologas Gediminas Ramanauskas.

 

Pagrindinėje nuotraukoje - 2021-10-13 tylaus protesto eisena prieš Jonavos ligoninės reorganizavimą

 

Sveikatos įstaigų tinklo pertvarka: Kaip numatomi pokyčiai gali paliesti Jonavos ligoninę?

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 20 Jan 2022 10:56:21 +0200
<![CDATA[Itariama, kad Jadvygavos k. buvo įvykdytas padegimas]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/itariama-kad-jadvygavos-k-buvo-ivykdytas-padegimas https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/itariama-kad-jadvygavos-k-buvo-ivykdytas-padegimas Kaip praneša Policijos departamentas, itariama, kad Jonavos rajone esančiame kaime įvykdytas padegimas. 

Sausio 17 d. apie 19 val. Jadvygavos k., ūkiniame pastate kilo gaisras, kurio metu apdegė pastato sienos, stogas bei sudegė pastate buvęs šienas ir malkos.

Įtariamas padegimas. Nuostolis nustatinėjamas.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 187 str. 2 d. (Turto sunaikinimas ar sugadinimas - tas, kas sunaikino ar sugadino svetimą turtą visuotinai pavojingu būdu arba išardydamas ar sugadindamas įrenginį ar agregatą, jeigu dėl to galėjo nukentėti žmonės, arba sunaikino, išardė ar sugadino strateginę arba svarbią reikšmę nacionaliniam saugumui turinčių juridinių asmenų infrastruktūrą sudarantį turtą ar jo dalį, arba sunaikino ar sugadino didelės vertės svetimą turtą ar didelės mokslinės, istorinės ar kultūrinės reikšmės turinčias vertybes,baudžiamas areštu arba laisvės atėmimu iki penkerių metų). 

Itariama, kad Jadvygavos k. buvo įvykdytas padegimas

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 18 Jan 2022 06:21:18 +0200
<![CDATA[Chemikų gatvėje automobiliu kliudytos moterys pristatytos į gydymo įstaigą]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/chemiku-gatveje-automobiliu-kliudytos-moterys-pristatytos-i-gydymo-istaiga https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/chemiku-gatveje-automobiliu-kliudytos-moterys-pristatytos-i-gydymo-istaiga Kaip praneša Kauno apskr. VPK komunikacijos poskyris, vakar, sausio 11-ąją,  apie 17.40 val. gautas pranešimas apie eismo įvykį.

Jo metu, Jonavoje, Chemikų g., automobilį „VW Cady“ vairavęs vyras (g. 1977 m.), pirminiais duomenimis, važiuodamas atbuline eiga kliudė dvi moteris (g. 1974 m., g. 1946 m.).

Moterys dėl patirtų sužalojimų pristatytos į gydymo įstaigą.

Asociatyvi archyvo nuotr.

Chemikų gatvėje automobiliu kliudytos moterys pristatytos į gydymo įstaigą

]]>
jonavoszinios.lt Wed, 12 Jan 2022 10:09:18 +0200
<![CDATA[Sankryžoje į Žeimius degė automobilis]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/sankryzoje-i-zeimius-dege-automobilis https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/sankryzoje-i-zeimius-dege-automobilis Kaip praneša Kauno priešgaisrinė gelbėjimo valdyba, vakar vakare gautas pranešimas, kad sankryžoje į Žeimius dega automobilis. 

Sausio 9-ąją, apie 20 val. pranešta, kelyje Jonava -Kėdainiai, 10 - jame kilometre, sankryžoje į Žeimius dega automobilis „Citroen C3“.   
 
Nors degusį lengvąjį automobilį gyventojai užgesino iki ugniagesių atvykimo, tačiau gaisro metu spėjo išdegti transporto „Citroen C3“ variklio skyrius.

Įvykis tiriamas. 

Sankryžoje į Žeimius degė automobilis

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 10 Jan 2022 08:55:35 +0200
<![CDATA[Sukčiavimai skelbiu.lt bei Facebook ir vėl atvedė į teisiamųjų suolą]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/sukciavimai-skelbiu-lt-ir-facebook-ir-vel-atvede-i-teisiamuju-suola https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/sukciavimai-skelbiu-lt-ir-facebook-ir-vel-atvede-i-teisiamuju-suola Šiaulių apylinkės prokuratūros prokuroras Marius Fokas baigė didelės apimties ikiteisminį tyrimą ir teismui nagrinėti perdavė baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimai dėl svetimo turto įgijimo apgaule ir dėl nepilnamečio asmens įtraukimo į nusikalstamą veiką pareikšti 13 kartų teistam šiauliečiui J. Z. Kaltinimai dėl sukčiavimų taip pat pareikšti ir anksčiau teistam šiauliečiui K. D. bei nė karto neteistai Šiaulių rajono gyventojai A. A.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato tyrėjai. Tyrimo metu surinkta duomenų, kad J. Z. sukčiavo atlikdamas laisvės atėmimo bausmę Pravieniškių pataisos namuose-atvirojoje kolonijoje. Manoma, kad įkalintas vyras, duodamas nurodymus, į nusikalstamą veiką įtraukė ne tik K. D., tačiau ir tuo metu buvusią nepilnametę A. A.

Tyrimo duomenimis, J. Z. interneto svetainėje www.skelbiu.lt ir socialiniame tinkle „Facebook“ ieškodavo skelbimų apie parduodamus mobiliojo ryšio telefonus ar kompiuterius. Vyras susisiekdavo su pardavėjais, susitardavo dėl daiktų kainos, o vėliau jiems nusiųsdavo galimai fiktyvias bankinių pavedimų kopijas, patvirtinančias apmokėjimą. Savo parduodamus daiktus pardavėjai atnešdavo arba išsiųsdavo į J. Z. nurodytą vietą.

Manoma, kad nelaisvėje sėdintis sukčius paimti daiktų nusiųsdavo apie nusikalstamą veiką nežinančius taksi automobilių vairuotojus ar pavežėjus bei kaltinamąjį K. D. Dalį paimtų daiktų K. D., įtariama, parduodavo kitiems asmenims mažesnėmis kainomis. Dalis pinigų pagal J. Z. nurodymą galimai būdavo pasiliekama sau, kiti – atitekdavo J. Z. arba būdavo perduodami kitiems asmenims. Manoma, kad dalis nukentėjusiųjų pinigus pervesdavo ir į A. A. sąskaitą. Pirkėjų pervestus pinigus gavusi kaltinamoji A. A., įtariama, juos išgrynindavo, o vėliau perduodavo kitiems asmenims.

Bylos duomenimis, 2020 metais nuo minėtų kaltinamųjų nukentėjo 9 asmenys, iš kurių apgaule buvo bendrai užvaldytas daugiau nei 3,6 tūkst. eurų vertės svetimas turtas. Surinkti tyrimo duomenys taip pat rodo, kad J. Z. vienu atveju pasikėsino sukčiauti, tačiau savo nusikalstamos veikos nebaigė. Savininkas pastebėjo, kad gautame neegzistuojančios banko sąskaitos išraše yra nurodytas neteisingas mokėtojo asmens kodas, o pinigai į jo sąskaitą už parduodamą daiktą nėra pervesti, todėl parduodamo daikto niekam neperdavė.

Baudžiamasis kodeksas už sukčiavimą ir nepilnamečio asmens įtraukimą į nusikalstamą veiką numato įvairias bausmes, tarp kurių – ir laisvės atėmimas iki 3 metų.

Byla perduota Šiaulių apylinkės teismui.

LR prokuratūros inf. 

Sukčiavimai skelbiu.lt bei Facebook ir vėl atvedė į teisiamųjų suolą

]]>
jonavoszinios.lt Fri, 29 Oct 2021 12:17:24 +0300
<![CDATA[Žaliojoje gatvėje kilo gaisras: ugniagesiams į įvykio vietą teko vykti 2 kartus]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/zaliojoje-gatveje-kilo-gaisras https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/zaliojoje-gatveje-kilo-gaisras Kaip informuoja Kauno priešgaisrinė gelbėjimo valdyba, vakar, sausio 10-ąją, apie 17 val. pranešta, kad Jonavoje, Žaliojoje gatvėje, dega apleistas medinis kioskas, šalia – nuosavas namas.

Ugniagesiams gelbėtojams atvykus į įvykio vietą, iš išorės smilko apleistas nenaudojamas medinis 4x6 m dydžio kioskelis, stogas vienšlaitis, dengtas šiferiu.

Nudegė ir nuardyta 5 m² pastato sienos ir apšiltinimo medžiagos.

Vėliau, 21-ąją valandą, vėl pranešta apie gaisro požymius toje pačioje vietoje: pranešėjas teigė, kad mato smilkstantį apdegusį kioską, eina dūmai.

Buvusioje gaisravietėje smilko kiosko apšiltinimo medžiaga. Nuardyta 28 m² kiosko sienų ir apšiltinimo medžiagos.

Žaliojoje gatvėje kilo gaisras: ugniagesiams į įvykio vietą teko vykti 2 kartus

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 11 Jan 2022 08:14:26 +0200
<![CDATA[Vietoj seno pastato - naujas šeimynos namas: paskelbtas konkursas jo statybos darbams atlikti]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/vietoj-nugriauto-pastato-naujas-seimynos-namas-paskelbtas-konkursas-jo-statybos-darbams-atlikti https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/vietoj-nugriauto-pastato-naujas-seimynos-namas-paskelbtas-konkursas-jo-statybos-darbams-atlikti Sausio 11-ąją Centriniame viešųjų pirkimų portale paskelbtas Jonavos rajono savivaldybės konkursas šeimynos pastato statybos darbams atlikti. 

Kaip skelbiama konkurso dokumentuose, pirkimo objektas – šeimynos pastato, adresu: Panerių g. 7, Jonava, naujos statybos darbų atlikimas, išpildomosios geodezinės kontrolinės nuotraukos, kadastrinės bylos, energinio naudingumo sertifikato ir visos reikalingos techninės dokumentacijos parengimas ir pateikimas statybos užbaigimo komisijai (kad būtų surašytas Statybos užbaigimo dokumentas) (toliau – Darbai). Tik preliminarios (sustambintos) darbų apimtys: 1. Sklypo plotas – apie 1089 m2; 2. Pastato paskirtis – gyvenamoji; 3. Pastato bendrasis plotas – apie 185,22 m2; 4. Pastato tūris – apie 925 m3; 5. Aukštų skaičius – 1; 6. Pastato aukštis – apie 5,56 m; 7. Energinio naudingumo klasė – A++; 8. Šildymo tipas – centralizuoti tinklai; 9. Vandens ir nuotekų tinklai – centralizuoti. Pastaba. Nurodytos tik preliminarios perkamų darbų apimtys. Visi darbai ir jų kiekiai/apimtys nurodyti techniniame darbo projekte.

Numatyta bendra vertė be PVM: 295800.00  EUR. Pirkimas yra susijęs su Europos Sąjungos finansuojamu projektu. Projekto identifikacijos duomenys: „Bendruomeninių vaikų globos namų ir vaikų dienos centrų tinklo plėtra“ Nr. 08.1.1-CPVA-V-427-04-0004.

Vokai su pasiūlymais bus atplėšti sausio 24-ąją (Su visais pirkimo dokumentais galite susipažinti čia).

Tiesa, tai jau ne pirmasis pirkimas šiam projektui - jų jau yra buvę 6, tačiau statytojų neatsiradus, paskelbtas dar vienas.  

Primename, kad vietoje, kur ketinama statyti aptartą pastatą, stovėjo apleistas namas. Savivaldybei nepardavus šio nekilnojamojo turto, nuspręsta seną, medinį, 6 butų pastatą nugriauti ir jo vietoje statyti naują, vieno buto gyvenamąjį namą. Plačiau apie tai skaitykite čia.

Archyvo nuotrauka. Joje - senasis pastatas.

Vietoj seno pastato - naujas šeimynos namas: paskelbtas konkursas jo statybos darbams atlikti

]]>
jonavoszinios.lt Fri, 14 Jan 2022 08:39:48 +0200
<![CDATA[Pagalbos tarnyboms pranešta: ant tilto turėklų sėdi žmogus]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/pagalbos-tarnyboms-pranesta-ant-tilto-tureklu-sedi-zmogus https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/pagalbos-tarnyboms-pranesta-ant-tilto-tureklu-sedi-zmogus Kaip skelbia Kauno apskrities priešgaisrinė gelbėjimo valdyba, vakar, sausio 19-ąją, apie 20 val. gautas pranešimas, kad Jonavoje, J. Ralio gatvėje, ant tilto turėklų sėdi vyras. Informuota, kad šalia jo yra žmonių.

Į įvykio vietą buvo atvykę ir policijos pareigūnai, tačiau nelaimės išvengta - netrukus ugniagesiams gelbėtojams pranešta, kad pagalbos nebereikia. Žmogus pats nulipo nuo tilto.

***

Savižudybės nėra savaime suprantamas ir kasdieninis įvykis. Savižudybės nėra tinkamas kokios nors problemos sprendimo būdas.

Specialistai visuomet pabrėžia, kad kiekvienas žmogus, svarstantis apie savižudybę, gali sulaukti tinkamos pagalbos. Svarbu, kad asmuo į pagalbos tarnybas kreiptųsi pats arba laiku sulauktų aplinkinių paramos.

Jonavos rajone psichologinė pagalba teikiama Jonavos psichikos sveikatos centre (Žeimių g. 19, 55134 Jonava tel. 8 349 69027) ir Jonavos rajono savivaldybės pedagoginėje psichologinėje tarnyboje (Kalnų g. 70, 55148 Jonava  tel. 8 349 52866).

Žmonės taip pat gali kreiptis bendrais Lietuvoje veikiančiais pagalbos telefonais, tačiau čia pagalbą dažniausiai teikia savanoriai.

Psichologų teigimu, svarstančiam apie savižudybę žmogui kartais užtenka tik paprasto pokalbio, tačiau dėl savo emocinės būsenos, praėjus kritiniam laikui, jis turėtų kreiptis į specialistus.

Vilties linija, tel. 116 123 (visą parą), Jaunimo linija, tel. 8 800 28888 (visą parą), Vaikų linija, tel. 116 111 (kasdien 11:00–21:00 val.), Pagalbos moterims linija, tel. 8 800 66366 (visą parą), Krizių įveikimo centras, konsultacijos teikiamos per Skype ( www.krizesiveikimas.lt ), pirminė konsultacija nemokama, be išankstinės registracijos, amžiaus apribojimų nėra, tel. 8 640 51555 I–V 16.00–20.00 val.,  VI 12.00–16.00 val.).

Pagalbą, jei jos reikia ne skubios, galima gauti ir internetu vilties.linija@gmail.com , tačiau savanoriai į laiškus atsako per tris darbo dienas.

Pagalbos tarnyboms pranešta: ant tilto turėklų sėdi žmogus

]]>
jonavoszinios.lt Thu, 20 Jan 2022 08:16:20 +0200
<![CDATA[Būsimo „Rail Baltica“ geležinkelio ruože Latvijos link pradėti paruošiamieji darbai statyboms]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/busimo-rail-baltica-gelezinkelio-ruoze-latvijos-link-pradeti-paruosiamieji-darbai-statyboms https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/busimo-rail-baltica-gelezinkelio-ruoze-latvijos-link-pradeti-paruosiamieji-darbai-statyboms VĮ Valstybinė miškų urėdija pradėjo medienos ruošos darbus „Rail Baltica“ ruože Kaunas-Lietuvos ir Latvijos valstybių siena – nuo Šveicarijos kaimo iki Žeimių. Planuojama, kad šiemet šioje atkarpoje prasidės naujo europinio geležinkelio „Rail Baltica“ statybos darbai.


„Šiame etape numatomame geležinkelio ruože teikiant medienos ruošos paslaugas bus šalinami medžiai ir krūmai. Paslaugos bus teikiamos buvusių miškų teritorijose, kurie LR teisės aktų nustatyta tvarka buvo pakeisti kitomis naudmenomis. Mediena bus tvarkoma ir parduodama LR teisės aktų nustatyta tvarka“, – pažymėjo VĮ Valstybinės miškų urėdijos atstovai.   


Anot „LTG Infra“ projektų vadovo Rolando Kairiūkščio, netrukus medienos ruošos darbai turėtų prasidėti ir atkarpoje nuo Žeimių iki Šėtos. Šiais metais VĮ Valstybinės miškų urėdijos vykdomi darbai numatomi ir kitose „Rail Baltica“ atkarpose nuo Kauno iki Ramygalos. 


„Rail Baltica“ geležinkelio atkarpa Latvijos sienos link – pirma visiškai naujo europinio geležinkelio statyba po Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo, pasižyminti dideliais techniniais iššūkiais. Pavyzdžiui, prie Jonavos suprojektuotas įspūdingas inžinerinis statinys – tiltas per Neries upę, kuris bus vienas ilgiausių, 1,5 km ilgio, geležinkelio tiltų Baltijos šalyse. Naujai statomu „Rail Baltica“ geležinkeliu važiuojančių traukinių projektinis greitis sieks iki 249 km/h greitį, tad įrengiant geležinkeli skiriamas padidintas dėmesys saugumui. Visą geležinkelį juos apsauginė tvora, o pėstiesiems bei gyvūnams bus įrengtos perėjos ir pralaidos.


„Rail Baltica“ bus itin saugi ir ekologiška susisiekimo infrastruktūra. Visame „Rail Baltica“ geležinkelio tinkle nebus vieno lygio sankryžų, geležinkelis bus apsaugotas nuo žvėrių ir atsitiktinių praeivių tvora. Taip pat jis bus elektrifikuotas, o kadangi LTG įmonių grupė perka tik žaliąją elektros energiją, tad „Rail Baltica“ susisiekimas Lietuvoje vyks su nuline CO2 emisija.


„Rail Baltica“ yra plyno lauko geležinkelio transporto infrastruktūros projektas, kurio tikslas – integruoti Baltijos šalis į Europos geležinkelių tinklą. Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje bus nutiesta 870 km greitojo elektrifikuoto geležinkelio dvikelio, kuriuo traukiniai važiuos iki 249 km/val. greičiu.

Naujoji geležinkelio linija bus 1435 mm pločio ir apima maršrutą Talinas–Pernu–Ryga–Panevėžys–Kaunas–Lietuvos ir Lenkijos valstybinė siena bei jungtį Kaunas–Vilnius.

Asociatyvi archyvo nuotr.

Lietuvos geležinkelių inf.

Būsimo „Rail Baltica“ geležinkelio ruože Latvijos link pradėti paruošiamieji darbai statyboms

]]>
jonavoszinios.lt Tue, 18 Jan 2022 15:54:25 +0200
<![CDATA[Centrinė valdžia nuo kylančių kainų siūlo gelbėtis patiems]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/centrine-valdzia-nuo-kylanciu-kainu-siulo-gelbetis-patiems https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/centrine-valdzia-nuo-kylanciu-kainu-siulo-gelbetis-patiems Naujausios sąskaitos už šildymą, elektrą, taip pat maisto kainos kelia žmonėms siaubą ir neviltį. Bet Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė tik kartoja, kad kainos – ne jos reikalas.


Socialdemokratai dar vasarą įspėjo apie nevaldomą kainų kilimą. Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) kreipėsi į Vyriausybę reikalaudama imtis paskutinės minutės priemonių, kad kainų smūgis žmonėms būtų ne toks skaudus.


„Negalime kištis į laisvą rinką”, – nuolat teisinasi I. Šimonytė. Valdantieji konservatoriai ir liberalai teigia, kad jų valdžia „padarė viską”, ką galėjo – bet akivaizdu, kad tuos kelis pridurtus eurus jau suvalgė ir toliau valgys infliacija ¬ pinigų nuvertėjimas, kylančios kainos, žmonių perkamosios galios nykimas.

 
I. Šimonytė nutyli, kad daugeliui žmonių darbo užmokestis nedidės nė tais keliais eurais, taigi faktiškai sumažės dėl infliacijos. 


Socialdemokratų lyderė Vilija Blinkevičiūtė negaili karčių žodžių valdantiesiems konservatoriams ir liberalams.


„Rekordinių kainų žiema atėjo. Valdantieji konservatoriai ir liberalai piktai atmetė visus mūsų, socialdemokratų, pasiūlymus, kaip žmonėms bent kiek palengvinti augančių kainų naštą. Dar vasarą Seimui pasiūlėme  įvesti lengvatą buitiniams dujų ir elektros vartotojams, taip pat būtiniausiems maisto produktams – 9 proc. PVM. Dabar siūlome skubos tvarka svarstyti nulinį tarifą  0 proc. PVM lengvatą šildymui. Bet valdantieji iš anksto kratosi tokio pasiūlymo, regis, kaip velnias kryžiaus. 


O ką jie siūlo žmonėms šioje aklavietėje? Jie siūlo gyventojams džiaugtis tuo, kad jų skolos bus „išdėstytos“, ir tuo, kad valdžia svarstys gyventojų pagalbos ir paramos prašymus. Toks požiūris mums nepriimtinas – tai stūmimas elgetauti.  Valstybė negali nusišalinti. Šildymo kaina kai kur pakilo net tris kartus, o žmonių pajamos dėl infliacijos tik tirpsta, jei dar visai neištirpo”, – sako V. Blinkevičiūtė.


Kaimynai estai svarsto visiškai kompensuoti žmonėms elektros tinklo mokesčius, kompensuoti pusę išlaidų dujoms.


Švedijoje kiekvienas namų ūkis galės gauti iki 200 eurų. Švedai skyrė 590 mln. eurų gyventojams, susiduriantiems su sunkumais apmokant išaugusias elektros kainas.
Lenkijos valdžia jau nusprendė ryžtingai mažinti maisto ir dujų kainas:  pusmečiui maistui ir dujoms naikina pridėtinės vertės mokestį (PVM) – jis bus nulinis. Lenkai taip pat mažina PVM elektrai, šildymui, kurui. 


Kitos Europos Sąjungos šalys taip pat panašiai gelbėja savo gyventojus.


„Ir kaip pilietis, ir kaip rajono vadovas negaliu pateisinti Vyriausybės ir jos vadovės I.Šimonytės skėsčiojimo rankomis siaučiant rekordinei infliacijai. Kol Europos Sąjungos šalių vyriausybės ryžtingai švelnina kainų smūgį ir mažina mokestinę naštą žmonėms, Lietuvos valdantieji užsiima nežinia kuo ir nesiima jokių sprendimų.  Valstybė negali nusišalinti, nes šis kainų smūgis daugeliui bus nepakeliamas ir turės rimtų pasekmių. Būtina sumažinti gyventojų išlaidų dalį, skiriamą apmokėti gaunamas šildymo paslaugas, ir  0 proc. PVM tarifo taikymas tam tikrai pasitarnautų. Lietuva yra viena iš ES lyderių, deja, nedžiuginančioje statistikoje - pagal skurstančių žmonių skaičių. Absoliučiame skurde pas mus gyvena apie 140 tūkstančių žmonių.

Ties skurdo riba balansuoja per pusę milijono šalies gyventojų. Jei valdžia toliau nieko neveiks, daugybė vos galą su galu suduriančių žmonių įkris į chroniško skurdo prarają“, – įspėja Jonavos rajono meras Mindaugas Sinkevičius. 


Politinė reklama. Bus apmokėta iš LSDP Jonavos rajono skyriaus einamosios sąskaitos.

Užsak. nr. 20220124/01

Centrinė valdžia nuo kylančių kainų siūlo gelbėtis patiems

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 24 Jan 2022 13:17:40 +0200
<![CDATA[Žiedinę sankryžą Rimkuose atidarys gegužę]]> https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/ziedine-sankryza-rimkuose-atidarys-geguze https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/ziedine-sankryza-rimkuose-atidarys-geguze Nauja žiedinė sankryža P. Vaičiūno ir Žemaitės gatvėse bus įrengta ir atidaryta eismui šių metų gegužės mėnesį, skelbia Jonavos rajono savivaldybė. Sankryžą įrenginėjančios bendrovės „JK Ranga“ atstovas pirmadienį pripažino, kad atšilus orams ir atnaujinus darbus, teks iš naujo perkloti važiuojamosios dalies viršutinį asfalto sluoksnį.

„Atlikti asfalto dangos laboratoriniai tyrimai parodė, kad asfalto dangos bandinių sutankinimo laipsnis, oro tuštymių kiekis ir sluoksnio storis neatitinka reikalaujamų normų. Vadovaujantis kelių įrengimo taisyklėmis, rangovas, kai tik leis oro sąlygos, savo sąskaita turės pakeisti viršutinį asfalto dangos sluoksnį“, - sako Jonavos rajono savivaldybės administracijos Statybos, remonto ir architektūros skyriaus vyriausioji specialistė Vilma Petkuvienė.

Jos teigimu, atšilus orams taip pat bus specialiu mišiniu sutvirtintos granito trinkelės vidinėje sankryžos dalyje, sutvarkyta aplinka, dažomas dviračių takas.

„Rangos darbų sutarties terminas baigsis birželio mėnesį, todėl rangovas dar turi laiko. Mes, žinoma, norėtume sankryžą atidaryti kuo greičiau, bet dar svarbiau yra darbų kokybė ir galutinis rezultatas.

Beje, kol darbai sustabdyti dėl šalčių, paprašiau rangovo susitvarkyti statybvietėje, išsivežti atliekas. Tai turi būti padaryta jau artimiausiu metu“, - sakė rajono meras M. Sinkevičius.

P. Vaičiūno ir Žemaitės gatvėse įrenginėjama pirmoji Lietuvoje žiedinė sankryža su integruotu dviračių taku.

Kol sankryža uždaryta, automobilių eismas nukreipiamas A. Kulviečio gatve.

Žiedinę sankryžą Rimkuose atidarys gegužę

]]>
jonavoszinios.lt Mon, 10 Jan 2022 16:11:00 +0200