Birželio 9-ąją vykusiame Saugaus eismo komisijos posėdyje (SEK) (pirmininkas Erlandas Andrejevas) aptartas klausimas, kuriose miesto gatvėse galėtų būti įrengtos naujos greičio matavimo „dėžės“ su kilnojamu greičio fiksavimo įtaisu.

Kaip yra žinoma, 2022 -ųjų metų rajono biudžete numatytas finansavimas  „Saugaus eismo priemonių įrengimas,  gatvių horizontalus ženklinimas, greičio matavimo įrangos įsigijimas ir aptarnavimas“. Vykusiame SEK posėdyje prieita išvados, kad jau laikas gvildenti klausimą dėl naujo greičio matuoklio įsigijimo ir jo įrengimo. Anot SEK pirmininko, Jonavos mieste būtų įrengtos dar dvi stacionarios greičio matuoklio „dėžės“, o naujas greičio matuoklis būtų naudojamas pakaitomis, t.y., veiktų tuo pačiu principu, kaip jau dabar esamose  Vasario 16-osios, Žeimių ir J. Basanavičiaus gatvėse.

„Svarstėme, jog reikia kreiptis į administraciją, kad įvykdytų viešą pirkimą bei įvertintų galimybę įrengti du greičio matavimo aparatus su viena kilnojama kamera. Siūlymuose yra dvi gatvės, kuriose būtų greičio ribojimo įtaisai- Fabriko ir Panerių gatvės.

Fabriko gatvė yra judri, netoli mokykla, stambus darbdavys, todėl čia nemažai pėsčiųjų. Panerių gatvėje taip pat intensyvus judėjimas – šalia Neris, treniruokliai, žaidimų aikštelė, daug vaikų, jaunimo, kitų pėsčiųjų ir jiems skirtų perėjų. O kuomet po geležinkelio tilto rekonstrukcijos bus atvertas pravažiavimas, eismas taps dar intensyvesnis. Todėl įrengus naujus greičio ribojimo įtaisus, pažabosi greičio mėgėjus“, - sako E. Andrejevas.

Saugaus eismo komisijos pirmininkas teigia, kad greičio matuokliai – pati efektyviausia priemonė pažaboti greičio mėgėjus. Juolab, kad lakstūnų sumokėtos baudos už greičio viršijimą papildo Jonavos miesto biudžetą, beliko tik paskaičiuoti, kiek sumokėta baudų ir kokia pinigų suma papildė miesto iždą.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: